Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

d.jocov egy órája Creative Commons License 104644

Gondolom van aki unja a nyavajgásomat....

Aki esetleg mégsem, az szánjon rám pár percet és olvassa el ezt a pár sort...

Merthogy meló van időm nincs, a hétvégét meg családnak szentelem.............

csak röviden, hogy ne kelljen visszaolvasni....

még egész tudatlan időszakban másfél éve, töltöttem be 1l eolyst mert üres volt a tartály (hibaüzi nem volt)

aztán mostanában töltöttem be 2 litert mert jött a (diesel additív level minimum)

a diagbox-om nem jó nincs fent az usb driwer, nem tud csatlakozni, (majd alkalom adtán újrarakom) nem tudom kiokosítani csigámat

többször tankoltam továbbra is irkálja az üzit (tudom ez a dolga)

csak arra lennék kiváncsi, hogy menjek be egy osztrák peugeot-ba (jó pénzért) diagra, vagy nem lesz további következménye ???

mertugye ha jól emléxem a comp számolja a mennyiséget, szintmérő nincs

akkor meg a másfél éve beöntött egy litert hogy ette meg üzenet nélkül?

és ezt a két litert figyelembe-e veszi vagy jön az üres jelzés és esetleg korlátozás vagy egyéb baj ???

az hogy irkálja a minimum levelt megszoktam, de nem szeretnék valahol lerohadni mert kirúgnak.....

köszönettel veszem a jótanácsokat...

dovicsin 10 órája Creative Commons License 104643

Jena a gép tuti. Nagyon jól megy, szépen jár, és ha OMV van benne már majdnem termeli a gazolint. 70% kecsó 20% pálya 135-140-el a maradék 90-el és az átlagom 2500 km után 4.9 l. Alulról egyenletesen húz húz húz húz  :-)

Régi 1-es megane-t 1.6 8V. tudsz diagolni?  Úgy is kellene feléd járnom.

BuNnY 11 órája Creative Commons License 104642

Ezt most csak úgy próbából csináltátok meg? Most akkor ha jól értem a behúzómágnest hibásnak találtátok?

Előzmény: DLaja (104619)
Jena307 14 órája Creative Commons License 104641

nyugodtan linkeld nem off

Előzmény: p.csabi1 (104638)
hegizoli 307 SW 16 órája Creative Commons License 104640

Az enyémet is kipróbálhatod ..... ,h Jena mit művelt vele :D:D:D

Nekem még nem csinált ilyet a serviceintervallummal :)

Előzmény: Ferenc Szécsi (104620)
hegizoli 307 SW 16 órája Creative Commons License 104639

Na hát Jena ott voltam és nem SASoltam meg alapossan.Újra el kell oda mennem :)

Előzmény: Jena307 (104635)
p.csabi1 18 órája Creative Commons License 104638

Sziaszok!

Azért írok nektek,mert ti is 307 tulajdonosok vagytok.

Akinek esetleg van ismerőse aki törött autót szokott venni és megszokta csinálni magának vagy másnak,akkor lenne egy 307-es eladó.

Az én autóm amit júniusban törtek össze.

Fontos hogy egyben adom el az autót.

Meg van hírdetve,de nem rakom be a linket nehogy gebasz legyen belőle.

Akit esetleg érdekel az írjon nekem egy emailt és akkor majd adok egy linket hozzá.

Sziasztok!

Zolysys 20 órája Creative Commons License 104637

huuuuuuuuuuuu :):):):):):)

Előzmény: Jena307 (104635)
Zolysys 20 órája Creative Commons License 104636

Ratatuiiiii :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104633)
Jena307 20 órája Creative Commons License 104635
Előzmény: Jena307 (104634)
Jena307 21 órája Creative Commons License 104634

Kecskemét mellett inkább, Csaba az ide 100km, Kecskemét meg 35

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104629)
balazs.robi aliasz Őrmi 23 órája Creative Commons License 104633

58 meretben johet, minnel magasabb annal tobb patkany fer ala.

Előzmény: _Haszi_ (104631)
Ferenc Szécsi 23 órája Creative Commons License 104632
Kapcsolat felvéve!
Előzmény: Zolysys (104630)
_Haszi_ 24 órája Creative Commons License 104631

Vivi megvarrja neked:)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104627)
Zolysys 25 órája Creative Commons License 104630

Ne küld ennyire messzire :):P

Kecskemét alatt Tee :):P:P:P:P:P

Hétfőn Pesten lesz elvileg .

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104629)
balazs.robi aliasz Őrmi 25 órája Creative Commons License 104629

Békéscsaba alatt, de időközönként járja az országot, ujabb és ujabb kocsik vásárlása céljából is. :)

Hívd fel, beszélj vele.

Előzmény: Ferenc Szécsi (104628)
Ferenc Szécsi 28 órája Creative Commons License 104628
Szia Örmi!

Nekem nincs FAPom szerencsére. Jenát meg kerestem mailben ezzel kapcsolatban. Jena merre felé telálható meg?
Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104626)
balazs.robi aliasz Őrmi 1 napja Creative Commons License 104627

Még a végén egy sityakot is kapok

Előzmény: Zolysys (104624)
balazs.robi aliasz Őrmi 1 napja Creative Commons License 104626

Pontosítsunk. Nem tuning, hanem optimalizálás.

0%-tól felfelé már optimalizálásnak mondható.

Van olyan társunk akinek 47%-os. ( eredmény: 156 LE 330 Nm) Durva, igaz neki a 1,6 HDI helyett most 1,47 mert gondjai vannak az egyik porlasztóval, de 5-ben emelkedőnek már nem gyorsúl, hanem kilő mint egy rakéte 80-nál.

Az átlagos tuning 18-20 % között van, mely olyannyira meghozza a lelkesedést, hogy örömmel perkálod ki a pénzt.

azért egy FAP talanítás is jól jön ilyenkor - ha van -.

Összeget nem tudom mondani neked.

javaslom keresd fel szakinkat

A web oldalán a "powered by Jena" menüt olvasd el. Érdemes

petya.83 1 napja Creative Commons License 104625

Nem igazán láttam semmit benne. Ha az a harang része nem kellene bedugni az a lyukat hogy ne menjen tele szutyokkal?

Előzmény: Jena307 (104575)
Zolysys 1 napja Creative Commons License 104624

Azt Lobi úgy is megnyerte örökre :):):):)

Előzmény: _Haszi_ (104609)
Zolysys 1 napja Creative Commons License 104623

lehet az is lehet más is. vázszám sokat segítene

Előzmény: jordanka001 (104618)
Zolysys 1 napja Creative Commons License 104622

Gyere próbáld ki az enyémet :)

Mivel használatot is figyel...

Zolysys 1 napja Creative Commons License 104621

elöl 16 hátul 13 centisek

Előzmény: Árpi89 (104614)
Ferenc Szécsi 1 napja Creative Commons License 104620
Sziasztok.

2007.10. Havi 1.6 hdi 90lovas vasrol lenne szó. Chiptuningot érdemes csináltatni rajta? Ha igen akkor kb milyen százalékost?

Másik dolog.
Kb 100 km alatt közel 1000 km-t ment le a szerviz periodusom. Ez normális?
DLaja 1 napja Creative Commons License 104619

Sziasztok (legfőképpen Jena 307, hinomoto, BuNnY)!

Szerdán nekiestünk egy gyakorlott barátommal az önindítónak (pontosabban Ő eset neki, én csak ott ahova az ő keze nem fért be...). Azért nyílt ilyen hosszúra hogy hátha valamelyik Peugeot mester belejavít hogyan lehetne egyszerűbben, gyorsabban csinálni.

Minden előbbi híresztelésem és rajz ellenére F8-as (20A) biztosítékról van szó, a motorháztéri biztosítéktáblán, az autó széle felé eső legszélső (9HY motor, 2005, az első ráncfelvarrot széria, úgy látszik ezeknek most jött el az ideje, ja és a használati útmutatóba ne keressétek, nincs benne). Itt állandó plusz van, szóval még a kulcsos kapcsoló előtti biztosításról van szó. Tapasztalat szerint nem biztosít más csak a behúzómágnest mert egy idő után úgy spóroltunk a biztosítékon hogy feleségem csak indításhoz tette be, majd indítás után egyből kivette...

Az akkut a jól ismert módon, motorleállítás után vagy 10 perccel vettük el (addig is lehet fröccsözni). Jena307 tanácsára (köszönjük!) nem kezdtük a kábelt bogarászni (egyébként is esélytelen, be van kötegelve) vagy új kábelt behúzni, hanem az indítómotort szedtük ki, de ez a művelet csak leírva ilyen egyszerűen ám! Az első dolog, hogy az indítómotor a blokk mögött a tengelykapcsoló felett van. Tapasztalt barátom a legegyszerűbbnek tűnő és szemmel is látható csavart hagyta utoljára. Az indítómotor képe alapján még két csavart kerestünk vakon. Az előbb említett "legkönnyebb" és a felette levő csavar a blokk oldaláról van csavarozva, a harmadik viszont a váltó felől. Mindegyik belső hatlap kulcsnyílású (vagy imbusz). Kiderült hogy a motor felől van egy negyedik csavar is, ami nem az indítómotort rögzíti a blokkra hanem egy kábelköteget, ezt is le kellett venni.

Miután minden csavar kikerült akkor jött a nagy meglepi, a kibontott indítómotor sehol nem fér ki a kipufogótól. Barátom rutinosan betett egy emelőt a klímakompresszor alatti blokkrészre, kivette az alsó motorrögzítő elemből az átmenőcsavart és megemelte a motor első részét amíg a hűtő engedte. Így is csak "fűzve" jött ki az indítómotor a blokk és a kipufogó között.

Kint satupadon behúzómágnes le, palást le (biztos ami biztos nemárt összejelölni a pajzzsal, levételkorrugókra vigyázni!), bronzkefék hossza megmérve, boltba el, új mágnes nincs, felújított (a régi leadásával) kb. 5eFt, új bronzkefék hossza 14mm (tehát nem kell cserélni). Otthon kicsi grafitzsír a tűgörgőkre, kicsi a hajtóműbe, összeszerel, kipróbál, visszarak.

A visszarakás kb. 1/3 idő alatt sikerült. Fél napot tojóztunk el vele ki-, beszerelés és bolttal együtt.

Miután nem állandó, (bár az utolsó időben napi) hiba volt, még most is félve írom le hogy azóta (szerda óta kopp-kopp) nem cseréltünk biztosítékot. Még egyszer köszönjük a tanácsot Jena307-nek.

Üdv

DLaja

Előzmény: Jena307 (104326)
jordanka001 1 napja Creative Commons License 104618

Sziasztok azt nem tudja véletlenül valaki, hogy a dízelek közül melyikben milyen típusú a befúvó rendszer/klíma? Azt tudom, hogy a 2.0 HDI 90le ben magnetti marelli klímám van de vajon a 2.0 HDI 107le ben is az van? Nagyon fontos lenne tudnom!

Köszönöm a segítséget.

totti1981 1 napja Creative Commons License 104617
  • Van vill. szerelő ismerősöm aki elég sok ledet köt. Ha leírod mit szeretnél tudni, megkérdezem tőle.
Előzmény: ádibébi (104608)
BuNnY 1 napja Creative Commons License 104616

Fura az élet, épp be akartam írni Dlaja történetét mint most velem megesettet, és íme, pont most szólsz te is hozzá az ő régi hozzászólásához.

Én pont úgy jártam mint a felesége, bár még csak az első 20A cserénél járok. Épp hazaértem, leállítottam az autót hogy kinyissam a kaput, beszállok, gyújtás minden világít elfordítom a kulcsot és csak egy kattanást hallani. Magam is rögtön az önindítóra tippeltem, de vele ellentétben nem arra hogy az önindító megdöglött (annak azért szerintem lennének előjelei) inkább biztosítékra. Érdekes, hogy így önindító biztosítékként nincs jelölve de valami általános motorvezérlés címszó alatt elsőre ráhibáztam a kiégett biztire. Nekem semmi nincs az autóba építve, se erősítő se más, így nem nagyon értem miért durrant el. Minden esetre vennem kell még pár darabot úgy érzem, mert ez volt az egyetlen 20A-es.

Jó lenne tudni a kolléga mire jutott, mert én se érzem normálisnak, hogy csak úgy elszáll a bizti.

Ha jutsz valamire kérlek oszd meg velem is, és vica-versa természetesen, illetve várok ötleteket. Nekem ráncfelvarrott 1.6B van (2006-os).

Előzmény: hinomoto (104604)
jordanka001 1 napja Creative Commons License 104615

Szia Tisvol és többiek

Nekem is tegnap állt meg a befúvás ma szétszedtük az autót és a fűtés ellenállásnál volt szétégve a vezeték és a csatlakozó. Nekem a kesztyűtartó mögött volt de ha egyszerűen akarod megoldani a kiszerelést:

1.Belső levegő keringetésre állítod az autót

2.Leszeded az anyósülés oldalán a burkolatot ahol a (lábadra fújja a levegőt)

3 leveszed a kesztyűtartó alatti kárpitot 

ha ez mind megvan és a belső levegő keringetésére van állítva a befúvás akkor ha  befekszel a kesztyűtartó alá látni fogsz egy kis jukat egyenesen felfelé oda benyulsz és már meg is van a fűtésellenállás amit linkeltél is el kell csavarni és kijön hozza magával a kábeleket is.

Előzmény: tisvol (104580)
Árpi89 1 napja Creative Commons License 104614

hali. nem tudja vki hogy 307 es 2001es kiadásuba milyen hangszórók vannak meg mekkorák?

mert ki akarnám cserélni az összeset vmi nagyobb teljesítményűre..   köszi

_Haszi_ 1 napja Creative Commons License 104613

XDLOL:)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104611)
Dropsy 1 napja Creative Commons License 104612

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok.
Egy ideje gyanús hangja van a 307-nek...kerékcsapágyra gyanakszom, hátul.
A kérdés az, hogy jól tudom, hogy hátsó kerékcsapágy cseréjét csak a híd kiszerelésével lehet cserélni?
Köszönöm a válaszokat!!
Csak, hogy valami jót is írjak jó nagyon a fórum sok hasznos dolgot találtam rajta!!Köszii

balazs.robi aliasz Őrmi 1 napja Creative Commons License 104611

megkaptam, már be is terveztem a jővő havi fizuból a beszerzést.

Előzmény: _Haszi_ (104609)
balazs.robi aliasz Őrmi 1 napja Creative Commons License 104610

Ha megmondod mit tervezel úgy könnyebb részletes infót adni.

pld. 5m-es fehér led szalaghoz 6,8 A-es 12V-os tápegység kell. Olyat érdemes nézni a neten (ebay, aliexpress,fasttech) ahol egyben van a tápegységgel és akkor nem futsz lyukra vele. kb 2800-5000 Ft/5 m táppal átszámítva, ingyenes postával.

Azt tudom, ha 1m-es 5630 smd LED-hez csak egy 1W-os 12V-os tápegység van csatlakoztatva, akkor 38 perc múlva a tápegység végelme miatt kapcsolgatni fogja a táp a kimeneti szuflát és a LED villogni fog (tapasztalat). Poénos volt.

Előzmény: ádibébi (104608)
_Haszi_ 1 napja Creative Commons License 104609

Én sütök nektek rántottát, bundáskenyeret, stb.m, de a palacsintás király nem én vagyok:)

Küldtem mailt a facebook üzidre válaszolván, mivel nap közben én azt nem látom,.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104606)
ádibébi 1 napja Creative Commons License 104608

Köszi Őrmi, ez tök jól néz ki amúgy. Nekem ettől sokkal részletesebb infó kell, de hát majd vadászok máshol.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104566)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104607

akkor nem eszünk :S :D így marad rád a feladat :D:P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104606)
balazs.robi aliasz Őrmi 2 napja Creative Commons License 104606

Addig nevetsz, míg rájössz, hogy majd te fogsz stereoban palacsintát sütni, mint házigazda. :P

Előzmény: _Haszi_ (104605)
_Haszi_ 2 napja Creative Commons License 104605

:D:D:D

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104602)
hinomoto 2 napja Creative Commons License 104604

Szia DLaja!

Nálam is ez a probléma jelentkezett kb: 2 hónapja, azóta 3 biztit vert ki, ugyan azt, mint neked.

Sikerült megtalálni a bajt, mert nekem még? Örülnék, ha meosztanád velem a tapasztalatod.

Peugeot 307 1.6 hdi

Előzmény: DLaja (104303)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104603

Az a minima :)

Jó majd kicsit segítek Hasziéknak IS a döntésben.. persze hogy felém.. Amúgy pedig ezt a tisztet már megnyerted örökre :) Amúgy is ha én sütöm nem tudok enni :P:P:P:P:P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104602)
balazs.robi aliasz Őrmi 2 napja Creative Commons License 104602

Van már neki is sütője, arra számít, hogy majd stereóban nyomom majd, de kihivom majd egy versenyre. Ki milyet csinál, azt a jelenlévők meg zsűriznek.

Azt nem az alapján kell majd dönteni, hogy lesz-e DRL vagy sem. :PPPPP

Előzmény: _Haszi_ (104597)
totti1981 2 napja Creative Commons License 104601

Akkor elpárolog?

Előzmény: Zolysys (104600)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104600

műszerfal alatt van a kondenzvíz elvezető azt meg a kipuff fölé vitték :)

Előzmény: totti1981 (104598)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104599

a zasszonyéra :)

Előzmény: _Haszi_ (104597)
totti1981 2 napja Creative Commons License 104598

Sziasztok. Levettük a 307 break  alsó motortakaróját és már régóta foglalkoztat a dolog, hogy soha nincs alatta víz folt mikor megy a klíma. Elvileg hol kéne keresni a levezető csövet? Lehet, hogy dugulás van? Amikor csak a ventilátor megy néha érezni állott szagot.

_Haszi_ 2 napja Creative Commons License 104597

Hova?

Még jövő hetet meg kell várni h legyen új telóm, remélhetőleg nem tovább:)

Előzmény: Zolysys (104596)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104596

küldtem képet takonykórra :)

Előzmény: _Haszi_ (104595)
_Haszi_ 2 napja Creative Commons License 104595

Amikor jól esik.

Vagyis múltkor kellett volna:P:)

Előzmény: Zolysys (104588)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104594

nemmegmondtuk :)

Előzmény: safi79 (104593)
safi79 2 napja Creative Commons License 104593

Hi.Kicseréltem ma a tömítést(látszólag semmi sérülés,hiány,deformációt nem láttam rajta)Pug Hoványnál 3818ft volt.Eddig úgy tűnik müködik,rajtamarad.

Előzmény: Martinka. (104556)
ivimano 2 napja Creative Commons License 104592

Helló!

Nekem is ilyen volt, kalapáccsal adj neki a másik oldalról, abban  a műanyagban van egy fém betét, összerozsdásodott  a felnivel, azért nem jön le.

Előzmény: Vili307 (104585)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104591

javítható

Előzmény: 1,8i (104590)
1,8i 2 napja Creative Commons License 104590

Zolysys  .2003-as az autó 5 ajtós szokásos indexkar lefittyenés baja van.      

Előzmény: Zolysys (104582)
-R3kram 2 napja Creative Commons License 104589

így van :) Mi is így csináltuk meg, de a kábelköteget kifűzni egy kicsit macera. nekem 3 éve van így megheftőlve, gond nélül megy. Még nem égett le  kocsim :D

Előzmény: tisvol (104580)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104588

mikor kell szétverni a vellanyórát ?:):):):):)

Előzmény: _Haszi_ (104562)
kgero86 2 napja Creative Commons License 104587

Üdv!

Valakinek nincs véletlenül eladó pótféklámpája?

2003-as 5ajtós.

Zolysys 2 napja Creative Commons License 104586

üsd ki a közepét. max oda szorulhatott rá

Mert az autó kinyitásakor éleszt a BSI tápokat

Előzmény: Vili307 (104585)
Vili307 2 napja Creative Commons License 104585

Hmm.. ez pedig úgy rá van szorulva, mintha oda lenne fogatva valahol. :) Azt nem néztem meg még, hogy mikori gyártású a gumi, de minden esetre a "szőrök" még szépen rajta vannak a futófelületen. Ellenben jó lenne azt a dobozt leműtenem róla, mert, ha már leszedtem, akkor nem ártana átcsiszolni a rozsdától, meg lefesteni valamivel. :)

Értem, szóval nem lehetséges az RD3-nál. Akkor max marad a rádiócsere. Csak azt miért csinálja egy "idegen" rádiónál, hogy ahogy kinyitom az első ajtót, már kapcsolja is be a fejegységet. Ezt valahogyan nem lehet kikapcsolni benne?

Előzmény: Zolysys (104578)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104584

4378JR :):P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104583)
balazs.robi aliasz Őrmi 2 napja Creative Commons License 104583

Elso korben ennyi info keveske.

Jo lenne tobbet tudnina kocsirol es nem a szinere gondoltam.

Ha adsznegy alvazszamot es annak is az utolso 8 karakteret,akkor nagyobb esellyel indulsz a valaszt kereso jatekon.

Amit te keresel az a com2000 es nem kormanyoszlop kapcsolo. :)

Előzmény: 1,8i (104581)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104582

mikori autó, 3,5 ajtós, break, sw, ESP?

Amúgy mi a gondod vele?

Előzmény: 1,8i (104581)
1,8i 2 napja Creative Commons License 104581

Üdv. Érdeklődnék cserélt-e valaki mostanában kormányoszlop kapcsolót mi alapján tudom milyen kell az én autómba mert 38000ft-tól van 104000ft-osig kirtam a kapcsolón lévő számokat 96509724XT   4378JR de ezekre a számokra nem találok kapcsolót teljesen alap kapcsoló az enyém csak index, ködlámpa, refi,ablaktörlö, meg a rádió vezérlő van benne .

tisvol 2 napja Creative Commons License 104580

http://www.heaterblowerresistor.co.uk/peugeot206307heaterresistor.html

Itt láthatom az esetleg összeégett csatlakozót, igaz? Illetve az a zöld borítású az előtét ellenállás.

Amint látom itt úgy cserélik a csatlakozót, hogy levágják a régit, és hozzátoldják csak a végét az új csatlakozóval. Jól gondolom, igaz?

Bocs, melóban vagyok, csak felkészülök, hogy mire számítsak :)

Előzmény: -R3kram (104569)
misi1984 2 napja Creative Commons License 104579

Sziasztok!

Olyan problémám van az autómmal, hogy gyorsításkor mikor eléri a 3000-es fordulatot elmegy az ereje viszont 3500-as fordulatot ha eléri onnantól ismét húz rendesen.

Van-e erre valakinek valami ötlete?

1.6B 2005 frissített.

Zolysys 2 napja Creative Commons License 104578

annak simán le kellene esni :)

lehet 14 ves kerék van rajta ?:D:D:D

RD3 nál nincs ilyen lehetőség

Előzmény: Vili307 (104577)
Vili307 2 napja Creative Commons License 104577

Ezt a dobozkát szeretném leszedni a pótkerékről. Tudna valaki segíteni benne, hogyan kell?

Másik kérdésem: 2003-as autóban lévő VDO rádio tud esetleg olyat, hogy egyfajta AUX-ként megfelelő átalakító kábellel rádugok mondjuk egy mp3-lejátszót, vagy telefont? Ha, igen, hol lehet hozzá ilyen kábelt kapni?

Zolysys 2 napja Creative Commons License 104576

:)

Előzmény: Jena307 (104575)
Jena307 2 napja Creative Commons License 104575

Szerintem az még a váltóharang része, azért nem sült be a váltó, mert ott eleve nem is szabad olajnak lenni, de meg kellene nézni egy lámpával

Előzmény: petya.83 (104567)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104574

akkor az alsó légterelő le lenne szakadva...

Előzmény: -R3kram (104570)
petya.83 2 napja Creative Commons License 104573

Kezdjek aggódni hogy nincs olaj a váltóba? Bár az olajcsere óta mentem vele kb 2500km-t. Nem hallom zajosabbnak az autót, nem fogyaszt többet, nem tűnik fel hogy erölködik, nem jön fel alóla több hő mint szokott. Vagy én vagyok bamba vagy tényleg tünetmentes a hiba.

Előzmény: petya.83 (104572)
petya.83 2 napja Creative Commons License 104572

Kezdjek aggódni hogy olaj a váltóba?

Előzmény: Zolysys (104568)
petya.83 2 napja Creative Commons License 104571

Nem kapott semmit. Az elmúlt fél évben csak aszfalton használtam.

Múlthéten volt olajcserén, de ők sem mondtak semmit csak annyit hogy nekik nem tűnt fel.

Előzmény: -R3kram (104570)
-R3kram 2 napja Creative Commons License 104570

nem akadtal fel vhova? Vagy nem kapott az alja?

-R3kram 2 napja Creative Commons License 104569

csináld ugyan igy, csak forditva mert a leírásban szereplo auto jobb kormányos. http://www.peugeotforums.com/forums/307-38/how-fix-broken-heater-blower-307-a-13429/

én is ez alapjan csinaltam meg. Ha a csatlakozonal szet van égve a kábel egy ügyes autovillamossagissal direktbe kell kötni. Es akkor nem kell horror aron kábelt venni.

Előzmény: tisvol (104563)
Zolysys 2 napja Creative Commons License 104568

az a váltója....

petya.83 2 napja Creative Commons License 104567

Sziasztok. A minap aláfeküdtem szeretem Pugom alá és a képen láthat lyukat vettem észre. Csak azért gyanús az "üreg" mert fémtiszta. Olaj nincs a kocsialatt, a motorolajszint is rendben. A Haynesben sem találok róla semmit, hogy mi volna ez. Valaki esetleg tudna tippet adni mi volt/kellene oda? (2003 SW 2.0 B)

Kezdjek aggódni? 

balazs.robi aliasz Őrmi 2 napja Creative Commons License 104566

Alu tokozású 2 db 50 cm-es 5630 SMD LED

1 db 12W-os táppal, de végül két 12w-os táp kellett hozzá

Előzmény: ádibébi (104564)
balazs.robi aliasz Őrmi 2 napja Creative Commons License 104565

köszi a linket, felraktam a club oldalára

Előzmény: tisvol (104563)
ádibébi 2 napja Creative Commons License 104564

Sziasztok.

Van köztünk valaki, aki picit fel tudna engem homályosítani led szalagok, tápegységük, fényáram témakörben? Lakásvilágítást kéne csinálnom...

tisvol 2 napja Creative Commons License 104563

Ezt kell nekem is kiszedni?

https://www.youtube.com/watch?v=kGUaizOKD4A

Előzmény: -R3kram (104561)
_Haszi_ 3 napja Creative Commons License 104562

Lobi, Zoly, szereztem DIN sínt meg automatát az EBA biztosíték helyett, szóval a zajmentes terasz is meg lesz oldva:):)

-R3kram 3 napja Creative Commons License 104561

eloszor csak a 3, 1,2 sokaig ment a 4 aztán egyik sem. Az előtét ellenallashoz, ha megnetti klimad van, akkor a csőben van, ha a masik fajta akkor a motor vegen. Leszeded a kozepkonzol bal oldalát, majd szet kell kötni a kormányt a pedalok mogott. Ekkor már hozza fersz a motorhoz, amit el kell fordítani kb negyed fordulattal, hogy ki tudd venni. Marellinel a motor előtt a csőbe van bepattintva, ha kiveszed latni fogod hogy mi a helyzet. Ha a kábel csatija van elegve, akkor le kell szedned a közép konzol masik oldalát, hogy le tudd kötni a kabelkoteget, sőt meg a kapcsolót is.

Előzmény: tisvol (104560)
tisvol 3 napja Creative Commons License 104560

Merre találom ezt az ellenállást? Neked is csak egy fokozaton nem ment, vagy teljesen működésképtelen volt?

Előzmény: -R3kram (104559)
-R3kram 3 napja Creative Commons License 104559

hello, nekem magnetti marelli klímám van, nekem az előtét ellenállás kábele volt szét égve. Ha jól emlékszem a gyári kabelkoteg 40e Ft felett lett volna (javítsatok ki ha tévedek) tesóm meghekkelte a kábelt, direktbe bekötötte az osszeset.

Előzmény: tisvol (104558)
tisvol 3 napja Creative Commons License 104558

Morgen!

Hogy mindig előjön valami sz@rság :) Az autóm manuál klímás. Tegnap vettem észre, hogy a ventillátor 2-es állásban nem működik. 1-es és 3-asben fújja a rendesen a levegőt. A klímakompresszor sem kapcsol be ilyenkor, értelemszerűen. Valami ötlet? Ahogy visszaolvastam, mindenkinek digitklíma van. Ha mond valamit, akkor ebben a 2-es állásban egy ideje olyan nyikorgó hangot adott. Nem mindig és folyamatosan, de néha szó szerint nyikorgott. Mint a rossz ajtó.

Zolysys 3 napja Creative Commons License 104557

1434C8 Peugeotnál 3818 Ft

Előzmény: Martinka. (104556)
Martinka. 3 napja Creative Commons License 104556

Vedd le csövet, vedd ki a tömitést. Nagy valószínűséggel ketté van törve. Rendelj egy újat, bárdinál kedvezménytől függően 3500-5000Ft. Utána a helyén marad.

Előzmény: safi79 (104555)
safi79 3 napja Creative Commons License 104555

Sziasztok!Napok óta a turbóra menő levegőcső félig,kétharmadig letúrja magát.Kívül.belül szárazra töröltem,a bilincset jól meghúztam,ám a nap végére mindig ugyanúgy lejön.A bilincs nincs megszakadva.Most tettem gyorskötözőt a felette lévő kicsi csőre is,hogy az is fogja.Látszólag minden a helyén van,jól illeszkedik és mégsem jó.Ötlet,tipp vkinek?

Smíró 3 napja Creative Commons License 104554

Köszi Ádi. Ha közelebb nem műxik, akkor zavarlak majd vele.

Előzmény: ádibébi (104545)
ádibébi 3 napja Creative Commons License 104553

Járt már így oszlopos (és meglehetősen "toronyszerű") fórumtagunk is nemrég... Igaz, 2Y??? :D

Előzmény: Vili307 (104552)
Vili307 3 napja Creative Commons License 104552

Urak!

Leszedtem ma a pótkereket, és találtam a kerék belső felére felrögzítve valami műanyag dobozkát. Kérdezném, hogy ezt hogy lehet leszedni a kerékről? Szeretném megtanulni a fortélyát, és nem pedig akkor szerencsétlenkedni, ha esetleg pont defektet kapok valahol útközben. :)

Egyébként vicces, hogy meg tudja viccelni az embert pár fellazult kerékcsavar. Tegnapelőtt még semmi, tegnap meg már olyan zakatolva mentem dolgozni, meg jöttem haza vele, hogy azt hittem valami komoly baja lett a futóműnek. Bár, már útközben is gyanakodtam, hogy valami a keréknél lesz, mert fékezésre, és erősebb gázadásra elhalgatott a kopogó hang. Aztán itthon kiderült hogy mindkét keréknél jobb oldalon fel voltak picit lazulva a csavarok. :)

Zolysys 3 napja Creative Commons License 104551

jól tudod

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104547)
Zolysys 3 napja Creative Commons License 104550

Elektronikus immo hiba

Előzmény: aYvEl (104549)
aYvEl 3 napja Creative Commons License 104549

Sziasztok. Lenne egy kérdésem felétek. Egy hónapja vettem meg szeretett Peugeot-mat, egy 307 SW 1.6HDI FAP típusút, 2006/12 hónapi, és a mai nap folyamán megjelent egy hibaüzenet - Electronic anti-theft faulty -. Valaki meg tudná mondani mit takar ez, és hogyan orvosolható?

ivimano 3 napja Creative Commons License 104548
Köszi!
Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104547)
balazs.robi aliasz Őrmi 3 napja Creative Commons License 104547

A sima gondolom az 5 ajtós lenne.

Az 5 ajtó eleje ugyan az a többivel, természetesen generáción belül. Volt egy váltás kábelezés (BUS) variácóban úgy 2005 környékén.

A Break és SW között a tető, illetve a második üléssor kivehető és variálható az SW-bw és a csomagtartóban is van ülés rögzítésre alkalmas rögzítési pontok.

Az tudom mondani, hogy a "B" oszlopig jóformán ugyan az, kivéve a CC.

Ha jól tudom, de majd a mester(ek) megmondják. 

Előzmény: ivimano (104546)
ivimano 3 napja Creative Commons License 104546
Azt meg tudnátok mondani, hogy a sima ill a break kasztni meddig egyezik meg az sw-vel?
ádibébi 4 napja Creative Commons License 104545

ha jársz erre, megcsinálom

Előzmény: Smíró (104544)
Smíró 4 napja Creative Commons License 104544

Szasztok fijjugh!

Rég nem voltam, csak mostanában csak olvasgatok. Eseménytelen napok zajlanak szerencsére (a kocsit tekintve), kisebb túra alkalmával sikerült átfordítani a km számlálót 129.999-ről, épp a transzfogarasi úton. Dobnék képet is, de nem tudom csökkenteni a mértet:)

Más: gyerek elejtette az Xperia Z telóját, zsíroskenyér effektus. Gorilla Glass természetesen berepedt, kijelző meg is adta magát. Nézegettem hozzá kijelzőt és tömítést, rendelhető.

Már csak egy MESTER kellene, aki az operációt végre is tudná hajtani, megelégedésre. A megelégedést az emberi ár és a szavatolt működés jelenti. A nem emberi ár a Cordon - mint szakszerviz - "állítólagos 80-90 ezres" ára. A kijelző 25-ből kijön, a tömítés 5 ezerből. Új teló szürke importból - GSM boltok - 80 körül.

Szóval aki tud segíteni, vagy tudja, ki a segítség, ne tartsa magába pls!

ádibébi 4 napja Creative Commons License 104542

"Járni jár.... Csak nem jut!!" :D

Előzmény: _Haszi_ (104541)
_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104541

Pedig az 50 vs 78-ért már 45K jár...

Előzmény: Imre Csépányi (104537)
balazs.robi aliasz Őrmi 4 napja Creative Commons License 104540

Megtörtént

:PPPPPP

Előzmény: Zolysys (104530)
BXtwelve 4 napja Creative Commons License 104539

Ez azért nem tartana olyan sokáig. :-)

Csak jó lenne, ha olyan látná egyszer a motort, aki látott már HDI-t.

Már 10 éve nálam van, de még nem sikerült olyan emberrel találkoznom. :-/

Előzmény: Jena307 (104538)
Jena307 4 napja Creative Commons License 104538

basztass nem veszem rossznéven, de tényleg, pont mindég szarul jön ki, a múltkor Gabi barátommal szerintem éjszaka 1 ig basztuk a rezet valamivel, most pénteken is voltam elindultam reggel,délután 5 ig Gabinál, onnan Kisbér egész éjszaka meló, onnan Komárom délután 5 ig meló, aztán haza, és haza lett volna idő de hulla voltam

Előzmény: BXtwelve (104536)
Imre Csépányi 4 napja Creative Commons License 104537

A haver a múlthéten kapott 30ezres csekket Ő 78-cal mérték be.

Előzmény: Jena307 (104532)
BXtwelve 4 napja Creative Commons License 104536

Szia!

Jó lenne, ha egyszer velem is sikerülne a tali. :-)

Tudod, a Xsara.

Előzmény: Jena307 (104533)
Jena307 4 napja Creative Commons License 104535

az még nem is vészes, ahhoz képest én eddig abban a tudatban voltam hogy 130ezer lesz, mert menet közben telefonon ahogy néztem pont egy ilyen számot találtam

Előzmény: Break 307 (104534)
Break 307 4 napja Creative Commons License 104534

Hát kb:40-50eft-között,  4,vagy 5 pont lehet?

Előzmény: Jena307 (104532)
Jena307 4 napja Creative Commons License 104533

bocsi nem tudlak hova tenni, linkeld már be mit beszéltünk vagy mihez kellek.

Kb minden héten járok arra, ritkán marad egy hét, érdeklődj aktuálisan, vagy írj ráma mailt

Előzmény: totti1981 (104520)
Jena307 4 napja Creative Commons License 104532

lakott-on 80km/h

Előzmény: Break 307 (104527)
Break 307 4 napja Creative Commons License 104531

Sajnos ezek a a fényképek nem sikerülnek rosszul(elmosódottan).

És ezeket kipostázzák időben.

A kollégámnál céges kocsinál 60eft-ról 30eft-ra sikerült levinni a bírságot,de nagy mákja volt azzal ő is tisztában van.Hogy hogy csinálta a mai napig a főnököt áldja.

Előzmény: Zolysys (104528)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104530

szerintem 50 es korlát :P

Te meg menj és süssél palacsintát :) Haszival megszavaztuk :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104529)
balazs.robi aliasz Őrmi 4 napja Creative Commons License 104529

csak az a kérdés az 30,40,50,90, vagy 110-es korláttól volt 60%-ra.

Előzmény: Zolysys (104528)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104528

ahogy kivettem a szavaiból..60%

Előzmény: Break 307 (104527)
Break 307 4 napja Creative Commons License 104527

Nagyon bent voltál a 15% -nál?

Előzmény: Jena307 (104519)
-R3kram 4 napja Creative Commons License 104526

már meg sem lepődök... 

Előzmény: _Haszi_ (104523)
Haszika 4 napja Creative Commons License 104525

Az nem teljesen igaz, hogy fent nincs fűtés.
Található a házban egy fűtésre is alkalmas ventilátor vagy mi, és egy olajradiátorral is rendelkezik az alsó rész amit ilyen "erős fiatalemberek" simán fel visznek az emeletre :D

Előzmény: _Haszi_ (104509)
totti1981 4 napja Creative Commons License 104524

Ha bemérnek szinte azonnal látják és már postázzák is, nekem Szombathelyről. :-(

_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104523

Nekem semmi, de csapágy témában skf-ben még talán lehet bízni, bár már hallottam, hogy ott is a ferdeszem kezében van a kés...

Előzmény: -R3kram (104517)
_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104522

Túrót. 1 hét alatt megjön mostanában, nem szaroznak. Ha viszont 3-4 héten belül nem jön, akkor már nem is fog valószínű...

Előzmény: Zolysys (104521)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104521

kb egy hónap

totti1981 4 napja Creative Commons License 104520

Szia. 2 héten belül.  Mikor jössz Pestre szeptemberbe? Úgy néz ki addigra összeszedem magam.

Jena307 4 napja Creative Commons License 104519

Na idei trafi kipipálva, jó sokkal :(

KEzdte a micró kimúlt, aztán a telefonom állt vészüzemre, most meg ez :(

Na de ezután majd csak jó jön :)

MEnnyi időre jön most meg az eredmény?

Jena307 4 napja Creative Commons License 104518

Olcsóbb megkeresni a baját mint alkatrészeket tiszta feleslegesen összevásárolni.

MEg kell keresni mi a rossz és csak azt cserélni

Előzmény: maracz (104514)
-R3kram 4 napja Creative Commons License 104517

skf toronycsapágyról, és torony szilenttről mi a véleményetek? használt már valaki ilyet?

Zolysys 4 napja Creative Commons License 104516

Most nem a Vivi nyög hanem Te mi ?:D:D:D:D

Előzmény: _Haszi_ (104515)
_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104515

:D

Előzmény: Jena307 (104513)
maracz 4 napja Creative Commons License 104514

Ha lehuzom a Légtömegmérő dugaszát minek kéne történni? Csak mert nem érzek semmi változást. Alapból azért húztam le kipróbálása mert egyszer húz az autó egyszer meg olyan mint egy szívó Dízel. Használt Légtömegmérőt gondolom nem érdemes venni? 

Jena307 4 napja Creative Commons License 104513

Vivi is szenved.

Hmm meggyógyítsam ??? :DDD

Előzmény: _Haszi_ (104505)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104512

Mivel semmi adat nincs a JhonsonControl kijelzőkről így......

Előzmény: sandorjonas (104511)
sandorjonas 4 napja Creative Commons License 104511

És az "enyémhez" ( RD4) mikóóó lesz mááá magyarítás???? Hm???? :)

Előzmény: Zolysys (104491)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104510

Ki kell rendelni a céget hogy csinálja meg a T contójára :D:D:D:D:D

Előzmény: _Haszi_ (104509)
_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104509

Fent nincs fűtés, se meleg vízvételi lehetőség:P

Előzmény: Zolysys (104508)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104508

január végeee ?:):):P:P:P Be fog fagyni a... :D

Előzmény: _Haszi_ (104507)
_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104507

szerk.: szept. 6 se jó, ergo marad a 3.-4. hét . . .

Zolysys 4 napja Creative Commons License 104506

Az faxa....:)

_Haszi_ 4 napja Creative Commons License 104505

Kezdeti után ma már erőteljes, óránként 30db zsepi... Torok kicsit jobb most, de tegnap 3x nyomtam a flogosolt, meg 2x algoflexet gyulaldáscsökkentőnek. Vivi is szenved.

Mivel közben eszembe jutott h én szept 2. hetében germániába megyek, ergo, ha előtte vagy utána jó idő van, akkor az lesz a befutó:)

Előzmény: Zolysys (104504)
Zolysys 4 napja Creative Commons License 104504

Elvileg ok :)

taknyomnyálamegyben :S

Előzmény: _Haszi_ (104503)
_Haszi_ 5 napja Creative Commons License 104503

Ahhát:)

Szolg. közl.: jövő júli 26 utáni hét elvileg lefoglalva. Plusz ha lesz vénasszonyok nyara és adott héten jó idő lesz, mi lemegyünk egy hétvégre. Aki érti érti, és akar csatlakozni az majd jelezze!

Előzmény: Zolysys (104502)
Zolysys 5 napja Creative Commons License 104502

szakmai ártalom ? :D:P

Előzmény: _Haszi_ (104498)
Zolysys 5 napja Creative Commons License 104501

csak majdnem ilyen :):P

Előzmény: Jena307 (104500)
Jena307 5 napja Creative Commons License 104500

tök ilyen van az enyémben is :D

Előzmény: Zolysys (104496)
_Haszi_ 5 napja Creative Commons License 104499

Mer ugye jobb oldali közlekedés révén nagyobb aránynal jön jobbról a baj ;-)

Előzmény: ivimano (104495)
_Haszi_ 5 napja Creative Commons License 104498

Az Kapsch és rendszertelefonnak hívják:P:D

Előzmény: Zolysys (104494)
-R3kram 5 napja Creative Commons License 104497

Szia, nem jo a katalizatorom! :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104490)
Zolysys 5 napja Creative Commons License 104496

Jena!! A kérésed meghallgatásra talált :):P

ivimano 5 napja Creative Commons License 104495

Köszi, igazából azt modta a karosszériás, hogy ő ki tudja húzatni úgy, hogy minden úgy áll ahogy kell, látszólag épnek tűnik majd , de sosem lesz már olyan mint volt, ekkora súlynál meg szerintem egy ilyen gyenge rész életveszély.

Azonkívül véleménye szerint mire megveszem a sok műanyagot, ajtót stb, horror lesz az ár.

Bár ha ötszázból meglenne még akár azt is bevállalnám, mert egyébként motor, fap, beltér szép és jó volt, még az eolys tartály is csurig tele ,de hogy meggyengül a váz, az visszatart.

Ahogy nézegettem a törött autó hirdetéseket, úgy tűnik leggyakrabban a jobb oldal törik szét, gondolom nem véletlenül hívják anyósülésnek a jobb elsőt:)

Zolysys!

Sikerült mailt küldeni?

Mert nem jött még semmi.

Előzmény: _Haszi_ (104486)
Zolysys 5 napja Creative Commons License 104494

Javítok : "kapische" :):P:P:P:P

Előzmény: Jena307 (104492)
balazs.robi aliasz Őrmi 5 napja Creative Commons License 104493

EN, EN, EN

autoszerelo bacsi kerem.

Eeeeeeen tudom.

Előzmény: Jena307 (104492)
Jena307 5 napja Creative Commons License 104492

és szerinted kép nélkül rajtad kívü ki a fax tudja miről karattyolsz? Kapise?

Előzmény: Zolysys (104491)
Zolysys 5 napja Creative Commons License 104491

Tiudom hogy nem sok van.. de... :)

Kis kijelzős RT3-hoz is elérhető nálam magyar menü és hang! :)

Képet nem raknék fel mert a kijelző -donor - annyira xar hogy az borzalom :)

balazs.robi aliasz Őrmi 5 napja Creative Commons License 104490

Gratulalok a fordulohoz, a szerviz lampa mert is vilagit?

En most erem el a 210 ekm-rt.

Előzmény: -R3kram (104476)
balazs.robi aliasz Őrmi 5 napja Creative Commons License 104489

Egyutterzoen fekudt melletted hatha felkelsz egy jatek gyuruvel.

Előzmény: _Haszi_ (104488)
_Haszi_ 5 napja Creative Commons License 104488

Nade akkor neki mitől is?:o)

Előzmény: Zolysys (104487)
Zolysys 5 napja Creative Commons License 104487

Szerintem Vivi rángatta le rólad a takarót és azért :D:D:D:D:D:D

Előzmény: _Haszi_ (104485)
_Haszi_ 5 napja Creative Commons License 104486

Alvázvédő, motorvédő paplanok, patentek, hátsó ablaktörlő érdekelne?:)

Részvétem. Engem "csak" törtek, de az is 800K volt...szóval át tudom érezni a szitut.

Előzmény: ivimano (104444)
_Haszi_ 5 napja Creative Commons License 104485

Taknyomnyálam üldözni fog, hogy jöttetek... ja nem... ide vmi más illik, de ez is igaz:P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104459)
megadex 5 napja Creative Commons License 104484

sajnos a hirdetés már nem aktív..:(

piilanatnyilag nincs is aktiv ilyen.

Előzmény: Break 307 (104480)
Zöldfülű84 5 napja Creative Commons License 104483

Köszi megtaláltam.

Nekem sikerült elérnem a fószert tegnap beszéltem vele, még abba is benne volt hogy szőrén elcseréljük az én autómra. Csak anélkül hogy jobban ismerném a Pözsókat nem biztos hogy odaadnám szőrén a Skodámat amikor igazából semmi gond nincs vele :)

Break 307 5 napja Creative Commons License 104482

Olvass visszafelé és van infó a kocsiról tulajról.

Előzmény: Zöldfülű84 (104481)
Zöldfülű84 5 napja Creative Commons License 104481

Sziasztok

Szeretnék használ 1 307 SW be beruházni 1M alatt, és ebben szeretném a tanácsotokat kérni.

Szempont hogy 7 személyes legyen és ha lehet Dízel.

Mit tanácsoltok mire érdemes figyelni mikori évjárat az amelyik a legmegbízhatóbb.

Találtam egy nagyon csábítót, de kicsit talán túl szép hgoy igaz legyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_sw_2.0_hdi_premium_ritka_szep_allapotban_7_szemel-8190450

Break 307 5 napja Creative Commons License 104480
Előzmény: megadex (104479)
megadex 5 napja Creative Commons License 104479

vonószemet hol lehet kapni?

van ennek valami tipus elnevezése?  pl hányas menet van rajta, formája.. stb

Vagy csak bemegyek egy autos boltba és kérek egy  vonószemet és az mind egyforma?

Esetleg gyári van  vvalakinek elfekvőbe?

Ugy jártam ma, hogy segiteni akartam valakinek.  behuzatni. elővettem, a soha nem használt vonószemet és már eleve alig akart  beletekeredni,. többször kitekertem meg betekertem de igy is csak kb 4-5menetet birt bele menni

Szerintem nem is belevaló vonószem volt, mert ugy  tünt mindig amikor vissza ki hajtottam mintha a menetet is kicsit "megdolgozta" volna a vonószemen ( magyarul az élét lenyalta ugy 0,5 -ed..)

Az autót használtan vettem de soha nem volt szükség a vonószemre még hál istennek, gyanitom az előző tulajdonos se használta sosem, mert látszott rajta hogy nem volt soha betekerve. és gyakorlatilag ez szerintem nem is belevaló...

Ennek ellenére sikerült behuzni, azt akin segíteni kellett, aztán a menet tövénél el is tört ez a (vélhetően utángyártott, de sárga tanusító cimkével megjelölt vonószem) Mivel egyáltalan nem lehetett belehajtani és a menetes rész a letörés után is ki áll belőle kb egy centire. Így valami combos  fogóval meg lehet fogni a  végét, kitekerni. viszont kellene egy másik, olyan ami tényleg jó is..

A vaterán találtam eredeti gyári használt  vonószem, de angliából küldenék ? (!) (+2100postakltsg)

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/kulso_autofelszereles/egyeb/peugeot_406_307_gyari_vonoszem_1955502962.html

Egyébként így néz ki egy eredteti gyári vonószem?

Mert az enyém totál nem igy  nézett ki...

Break 307 5 napja Creative Commons License 104478

Autó hirdetéseket böngészve rátaláltam a volt 306-osomra.A háttérben a Break ,ahogy monták megtartották a kereskedő anyukája használja.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/clio/renault_clio_1.2_rl-8160115

misi1984 5 napja Creative Commons License 104477

Sziasztok!

Olyan problémám van az autómmal, hogy gyorsításkor mikor eléri a 3000-es fordulatot megtorpan, de ha tovább pörgetem utána úgy tűnik húz rendesen.

Van-e erre valakinek valami ötlete?

1.6B 2005 frissített.

-R3kram 5 napja Creative Commons License 104476
Biluxzsolt 5 napja Creative Commons License 104475

Jéé,mi is ezzel a hajóval mentünk a minap! :DDD

Zolysys 5 napja Creative Commons License 104474

Vékony kis gyertya kulcsot

Előzmény: Fonix88 (104473)
Fonix88 5 napja Creative Commons License 104473

Sziasztok!

Én érdeklődni szeretnék, hogy van nekem egy 2001-es 1.6-os peugeot 307-es kocsim és szeretnék gyertyákat cserélni benne. Van egy gyertyakulcsom de az nem fér bele a szűk nyílásba. Tudnátok nekem segíteni, hogy milyen típusú kulcsot vegyek hozzá?

Előre is köszönöm!

ivimano 5 napja Creative Commons License 104472
Érthetetlen, van egy másik ez biztosan jó: ivimano kukac gmail pont com
Előzmény: Zolysys (104471)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104471

Küldtem levelet de visszapattant...

Előzmény: ivimano (104461)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104470

Nem nyert :)

Előzmény: betg (104469)
betg 6 napja Creative Commons License 104469

Ha jól látom te vagy középen!!

Előzmény: Zolysys (104467)
betg 6 napja Creative Commons License 104468

Mond meg milyen kell hozok én neked de nem biztos hogy megéri.

Most jön a jővő héten egy 1.6hdi 307-es 5ajtós. Szép piros D:D:D.

Lehet szinre szagra is kérni de várni kell hogy legyen valami hibás különben nem éri meg .

Előzmény: ivimano (104460)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104467

Ki kicsoda a képen ?:)

Zolysys 6 napja Creative Commons License 104466

Mi is :):):):)

Szét ne szedjétek nagyon a házat :):):):):)

Előzmény: Haszika (104464)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104465

Ezzel mentetek haza ?:):):):)

Haszika 6 napja Creative Commons License 104464
Csak kár, hogy ilyen korán elkellett mennetek.
Mi köszönjük, hogy itt voltatok.
Már készülnek a tervek a jövővel kapcsolatban, mit kell beszerezni, lehozni, pótolni. A teáskanál az első helyen áll :D
Jena307 6 napja Creative Commons License 104463

azt hogy elérhetetlen az ipse még múlt hétvégén vasárnap beszéltem vele, azt mondta indul külföldre és senki nem tudja megmutatnia kocsit, a ha-hu-ról 10perc múlva levette a hirdetést és azóta nem lehet elérni, haver rá van kattanva az autóra ember meg eltűnt szerintem valami kamu hirdetés

Előzmény: ivimano (104461)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104462

Műszerfal, ablakemelők stb

de a tiedből átrakhatóak

Előzmény: ivimano (104460)
ivimano 6 napja Creative Commons License 104461

Ehhez mit szóltok?

A km óra állás mondjuk biztos valami vicc akar lenni...

ivimano 6 napja Creative Commons License 104460

Nézegetem folyamatosan a lehetőségeket, de azt sem tudom kivel lehetne behozatni ilyesmit.

Karosszériás szerint kellene egy negyed vagy egy fél autó és a kettőből összerakni egyet, de én nem vagyok híve az ilyesminek.Meg az alvázszám akkor sem passzolna.

Az angol kormányosnál mi kell pluszban?

Előzmény: Jena307 (104457)
balazs.robi aliasz Őrmi 6 napja Creative Commons License 104459

Koszonjuk azt a par kellemes napot, felejthetetlen elmenyeket, jo tarsasagot.

Remelem jovore is sikerul osszejonni a kis csapatkanak.

balazs.robi aliasz Őrmi 6 napja Creative Commons License 104458

Csak ne lepodj meg, ha egyik reggel (delben) meglatod a lucin. 

;)

Előzmény: Zolysys (104455)
Jena307 6 napja Creative Commons License 104457

Na megírom harmadjára is, valamiért nem műxik a fórum motor

Szóval alvázszám,

nekem egy esetben néztek alvázszámot mégpedig mikor előre szóltam hogy ne nézzék mert nem passzol :D

Itt vidéken könnyen ragad a zsiványság :D én 307 esetében lehet nyomtatnék egy passzoló alvázszámú cetlit és betolnám a szélvédő és műszerfal közé a megfelelő helyre, de csak saját használatra eladásra szigorúan nem.

Mert inkább ültetném így be a családot egy ilyen autóba mint egy TK-ból kikalapáltba.

Előzmény: ivimano (104452)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104456

Dolomites

Perla Nera

Előzmény: Jena307 (104449)
Zolysys 6 napja Creative Commons License 104455

Noooooooooormáááááális?????

Ok, a tiedre rakunk!

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104453)
Vili307 6 napja Creative Commons License 104454

Én úgy tudom, hogy, ha alkatrésznek hozol be autót, akkor nincs rá regadó.

Előzmény: ivimano (104452)
balazs.robi aliasz Őrmi 6 napja Creative Commons License 104453

Zolysys

Ilyen szemoldokot nem kersz szulinapra?

ivimano 6 napja Creative Commons License 104452

Először is mindenkinek köszi a segítséget!

Ezen a külföldi motorhibás donoron én is gondolkodtam, de erre nincs regadó?

A rendszámtábla átrakásról meg úgy hallottam azért nem működik már, mert műszakin alvázszámot is néznek.

balazs.robi aliasz Őrmi 6 napja Creative Commons License 104451

Max annyit, hogy ez most mért pont sárga, vagy piros.

Előzmény: Jena307 (104449)
balazs.robi aliasz Őrmi 6 napja Creative Commons License 104450

Első körben részvétem.

Másodkörben meg fel tudnék ajánlani egy Club oldali 1 éves alkatrész hirdetési lehetőséget.

Összeírod, mit szeretnél kiárusítani árral együtt (ahogy Jena mondta pár bejegyzéssel alattam) és azt felrakom a hirdetés oldalra.

Én is a donor beszerzését javaslom. A többi meg menne alkatrésznek egy ponyva alá. Nagyon  sok motorhibás változat van a külföldi oldalakon.

Alváz, vagy motor csere esetén az okmány irodában forgalmi (6000,- Ft) és törzskönyv (6000,- Ft) csere, valmit eredeti számla, vagy adásvételi kell.

Jena307 6 napja Creative Commons License 104449

KERESEK 307 SW 2.0 RHS 107 LOVAS AUTÓT BARÁTOKNAK, SZÉP SZÍNŰT (na hogy ez mit jelenthet)

Jena307 6 napja Creative Commons License 104448

halkan súgom hogy vennék eg osztrák angol donort ami kb színazonos, átpattintanám a rendszámot, angolba a kormányt meg amit kell, letakarnám egy ponyvával és hali, lenne egy alkatrész bázis, ami pénzt beletettél anyagba visszajönne , a feleslegessét meg ki lehetne árulni

Break 307 6 napja Creative Commons License 104447

Nagyon sajnálom, de jó hogy személyi sérülés nem történt.Van nálunk egy 2000-es hdi ha jól emlékszem sw 950 névre írva.

Zolysys aug. 24. Creative Commons License 104446

Ha bontod szerintem jobban jársz...

Hahu-n van fenn jó pár gép kintről hozva sok km-el és regadóval kb 750-800 e között. alkudni tuti lehet, a többit meg magánban elmondom :)

Előzmény: ivimano (104445)
ivimano aug. 24. Creative Commons License 104445

Még egy kérdés:vajon így törötten mennyiért lehetne eladni?

ivimano aug. 24. Creative Commons License 104444

Sajnos összetörtem az autót:(.tizenx év balesetmentes vezetés után egy pillanatnyi figyelmetlenségem miatt a jobb kerék szélével elkaptam egy fát, és olyan szerencsétlenül tört össze a járgány, hogy több karosszériás szerint sem éri meg megjavítani.Szerencsére senki sem sérült meg.A motor , hűtők ,klíma teljesen sértetlennek tűnik, sőt a kerék előtt még az ablakmosó tartály is ép.Sebváltóból kitörött a féltengely, de olaj nem folyt el.Belül a műszerfal jobb oldala törött, oldal és függönylégzsák kinyílt.

Motorindítás után "esp not functioning" hibajelzést ad, ill az injektor hibajelzőjelző világít, erre nem jelez ki hibát.

Fél éve vettem az autót, cseréltem a vezérlést, és a féktárcsákat.Leginkább azon gondolkodok, hogy kellene venni egy ugyanilyen autót, viszont 800000nél többet nem tudok rászánni, és ezeket a dolgokat átrakni, vagy esetleg motorhibásat, a motort meg átpakolni.

Mivel itt nálam sokkal tapasztaltabb emberkék is mozognak, kérdezem:szerintetek mit lenne érdemes csinálni?

Vili307 aug. 23. Creative Commons License 104443

Hmm.. értem. Mondjuk lehet tényleg kell is oda az a 2.2 Elvégre nem kevés az autó súlya, bár azért gondolom azért egy ilyennek is csak használna az a bizonyos Jena féle tuning. :)

Előzmény: Jena307 (104442)
Jena307 aug. 23. Creative Commons License 104442

nem a 807 be nem került be a jól bevált 8 szelepes 2.0hdi, csak egy fosrakás 109 lovas 16szelepes és utána az rhr 136le, és egy butított rhr, de szerintem buszba kell a nypmaték, azaz 4hx 2.2

Előzmény: Vili307 (104441)
Vili307 aug. 23. Creative Commons License 104441

De, gondolom a 2.0-ás HDi sem olyan rossz... vagy, legalábbis én a józan paraszti eszemmel azt gondolnám, hogy kb ugyanazt a HDi-ket rakják a 307-esekbe is, mint a 807-be.

Persze egyelőre még jó ideig csak nyálcsorgatás részemről a 807, de mivel várhatóan jövő tavasszal kilátásban lesz egy külföldi munka (Ausztriába), így mivel a mostani 307 SW-met meg szeretném hagyni magyar rendszámosként, ezért nézelődöm másik autó felé is.

Azért, köszi a leírást Jena! :)

Előzmény: Jena307 (104440)
Jena307 aug. 23. Creative Commons License 104440

én sokkaltöbbre becsülöm egy sharantól, a 2.2,es motor,mörök mint  a nyomorúság, csak porlasztót ne kelljen cserélni, mert az egyterűeknek a csapadékvíz pont odafolyik és belerohad a porlasztó, ezen felül nekem még a középre helyezett gigantikus falióra kinézetű fordulatszám mérő km óra a halálom, de pl a távirányítós oldalajtókat imádom. MEnni olyn közepesen megy, azért csak majd 2 tonna, viszont fap chipp után tud huncutul is viselkedni, szokott még az utastéri bsm is beázni, de egy gumilappal az is kiküszöbölhető, ha nagy navis Zolysys tudja basztatni magyarr-tmc-rt3-456re, kellemesen autózható, nagyon kényelmes nekem, fogyi 6-9 használat és fap függő

Előzmény: Vili307 (104439)
Vili307 aug. 22. Creative Commons License 104439

Sziasztok!

Bár, nem 307-es, de azért megkérdezem, hátha... szóval 807-es Peugeot-ról kinek mi a véleménye tapasztalata? Természetesen 2.0 vagy 2.2-es HDi-ra gondoltam. Népítéleten elég vegyesek róla a tapasztalatok. :)

poli9n aug. 22. Creative Commons License 104438

Rendben, köszönöm szépen.

Előzmény: Zolysys (104411)
DSz_ aug. 22. Creative Commons License 104437

Zolysys!

???

Tomikapc aug. 22. Creative Commons License 104436

Ha van rá lehetőség, akkor mindenképpen a szolgáltató eszközébe kösd. 

Előzmény: Jena307 (104435)
Jena307 aug. 22. Creative Commons License 104435

ok igazából kb 20 20 méterre van a dhcp kikapcsolt routerektől, ahol van szabad lyuk még sok, így akkor inkább veszek kábelt sokat és odahúzom valahogy, egyszerűbb mint a swich-nek ampert vinni

Előzmény: Akiboooy (104434)
Akiboooy aug. 22. Creative Commons License 104434

Szerintem az osztást felejtsd el aktív eszköz nélkül. Utána nem győzöd keresni hogy vajon miért lassú ez, miért az, és miért van egy vödörnyi eldobott csomagod :)

fillérekért lehet venni 10/100-as switcheket, ráböksz egyet a routerre és annyi.

Vagy ahogy az már elhangzott, teszel rá még egy routert, DHCP disable, és szintén öröm és boldogság. :)

Előzmény: Jena307 (104426)
szucsati aug. 22. Creative Commons License 104433

Ha elég a 100 Mbit a garázs felé, akkor meg lehet csinálni.

Itt a bekötése kicsit más szemszögből.

https://ipon.hu/webshop/product/roline_utp_rj45_y_eloszto_cat5e_arnyekolt/157918

Ez a szabvány bekötés.

De ha magadnak csinálod, akkor elég az 1,2,3,6 pineket átvinni akárhogy, csak a másik oldalon is ugyanúgy válaszd szét.

Ugye ez 4 szál, 2x4 meg belefér egy utp-be.

Előzmény: Jena307 (104428)
Zolysys aug. 22. Creative Commons License 104432

nem mert nincs fedcomp a kijelzőben

Előzmény: Martinka. (104431)
Martinka. aug. 21. Creative Commons License 104431

Mester! 308 gomb nélküli kijelzője jó nekem?

Előzmény: Zolysys (104414)
opel123 aug. 21. Creative Commons License 104430

Sziasztok!

A tavaszi vezetőoldali beázást (fűtéscső) nemrég kijavíttattam.  A lemezen egy minimális lakatolás volt és a szőnyegrögzítő menetes szárat visszahegesztettem.  A vatelint kidobtam belőle, pótoltam frissel és most újból "száraz érzésem" van. :-)

Mivel kis vatelin darabkát nem tudtam rendelni (nem is érte volna meg) egy komplett autóra valót vettem (Lada Niva:-)). Szóval, ha valakinek szüksége van kisebb darabkákra és Zalaegerszeg környéki, szívesen faragok belőle grátisz.

Nálam csak hánykolódik az 5-6 nm.

Üdv,
NL

Move1 aug. 21. Creative Commons License 104429

A tegnapi fújkodás után nemrég mentem először a verdával és /lekopogom/ vaj a kuplung... nemtom meddig tart...pár nap múlva jelzek...

Előzmény: Break 307 (104412)
Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104428

igen úgy szerettem volna passzívan, de akkor nem lehet, a sat, alatt tányéros tv beltériét értem, és utp kábel is kell hogy menjen bele, mert azon mászik az okosság :D

Előzmény: Tomikapc (104427)
Tomikapc aug. 21. Creative Commons License 104427

Mi a szolgáltató? Utp kàbelt nem lehet úgy passzívan osztani, mint a telefonkábelt, hogy simán kettéágaztatod. A sat beltéri alatt mit értesz? Utp kábel megy bele vagy koax? Azért kérdem, mert mióta digitális tv van sokfajta megoldás bejött.

Előzmény: Jena307 (104426)
Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104426

Az szopás, mert most úgy van hogy kijön a routerből a net, kimegy a garázsba, ott belemegy egy wifi routerbe, és az szórja szét, és most közé akartam rakni egy sat beltérit

Előzmény: morcibacsi (104424)
maracz aug. 21. Creative Commons License 104425

Sümeg környékén lakom, ő is. De szoftot azt nem tud írni, lehet én voltam félreérthető. A coolerezés lesz 30,kamion coolert vágat méretre és az lesz belerakva. 

Előzmény: Jena307 (104419)
morcibacsi aug. 21. Creative Commons License 104424

Nem lehet. Ami neked kell az egy switch (vagy egy másik router, dhcp nélküli módban használva)

Előzmény: Jena307 (104423)
Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104423

tudja valaki hogy routeres modemből kijövő Lan kábelt lehet e elosztani, azaz párhuzamos kötéssel több készülékbe vinni?

Nem fér már el a kábelcsatornába több kábel, és a padláson meg fut egy, ha ott elosztanám pont jó lenne.

pedro001 aug. 21. Creative Commons License 104422
küld csak el mindegy nekik, hogy Pug vagy Cit.
Előzmény: emts (104395)
Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104421

Szia az alváz szám közepén is ott van, a vezető oldalon a szélvédőn látható is kívülről, és így a HAHU-n szűrni nem tudod, csak ha odacsörögsz és megkérdezed.

egészen 2007ig van 9hy

9hy az maga a motorkód, van ahol motorszám sincs csak ez de van ahol ez van és számok

Előzmény: korben.dallas (104420)
korben.dallas aug. 21. Creative Commons License 104420

Jena307!

Édesanyáméknak 2.0hdi 90Le van új kora óta. Régi darab. Sok apróság volt már vele, de komoly gondja az eddigi 170ekm-en még nem volt. Én most egy sw-t keresek szintén dízelt, a lehető legproblémamentesebb verzióban. Akár a legutolsó darabokból is.

Olvastam egy korábbi írásodban, hogy az "1.6 hdi 110 le  9HY Bosch nincs fap". Viszont a 9HZ-ben van. Honnan lehet tudni egy adott példánynál, hogy melyik verzióval állok szemben? Még a hahu-s kereséseknél megpróbálnám kizárni a fap-osokat.

A 9HY az a motorszám része?

üdv

Dani

Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104419

30ért beépíti a coolert meg megírja rá a szoftot ?

basszus merre vagy én is dolgoztatnék vele, egy csomószor kellene cooler beépítős emberke

Előzmény: maracz (104415)
Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104418

egy húsimádó pizza rendel :D

Előzmény: sixdays (104417)
sixdays aug. 21. Creative Commons License 104417

Köszi  a tippet  pd tdi  rendbe jött  -kettős hőmérséklet jeladó volt a  rossz  .  sok bosszúságtól kíméltél meg  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Jena307 (104289)
The Antichrist aug. 21. Creative Commons License 104416

Köszi a gyors választ, te tudsz ajánlani valami olcsóbb FM Transmittert? Nem szeretnék túl sokat költeni rá. (1-2ezer)

Előzmény: Zolysys (104414)
maracz aug. 21. Creative Commons License 104415

Én sajnos hülye vagyok hozzá ezért nem is én csinálom. A srác aki csinálja ő mondta ezeket a dolgokat. 30ért csinálja haveri alapon és mindent ő ad, a coolertől a csővekig.a savállót meg haverja heggeszti. Csak azért jó lenne tudni hogy tudja is mit csinál vagy csak csinálja.valamit el tud cseszni nekem? Ha emel a turbó nyomáson nem károsodik a motor? 

Előzmény: Jena307 (104400)
Zolysys aug. 21. Creative Commons License 104414

nem tud

Előzmény: The Antichrist (104413)
The Antichrist aug. 21. Creative Commons License 104413

Sziasztok!

Gyári 2004-es példányban lévő rádió jól tudom, hogy nem kezel MP3-at? Tehát Audio CD-ként kell kiírnom amit hallgatni akarok?

Shufflet meg ID taget tud esetleg?

Tudom, hogy transmitter kényelmesebb, de ha így is működik, akkor nincs okom venni egyet.

Break 307 aug. 21. Creative Commons License 104412

köszi a választ,ma  11-től mentem de semmi hangja nincs a pedálnak?!

Előzmény: Move1 (104407)
Zolysys aug. 21. Creative Commons License 104411

Kell hozzá az elektronika

Előzmény: poli9n (104410)
poli9n aug. 21. Creative Commons License 104410

2002 szeptemberi, 5 ajtós, 1.6 benzines és automataváltós

Előzmény: Zolysys (104409)
Zolysys aug. 21. Creative Commons License 104409

mikori az autód?

Előzmény: poli9n (104392)
Move1 aug. 21. Creative Commons License 104408

Előzmény: Move1 (104407)
Move1 aug. 21. Creative Commons License 104407

Szia, nálam /nálunk/ a pedáltól egészen a villáig hidraulikus a rendszer és ha nem a villát mozgató hidraulikus munkahenger adja ki a hangot, akkor csak a villa csapágy felöli oldalán keletkezhet. Megfogva a pedál nyomkodása közben a villa rezonált jobban, mint a munkahenger rúdja. Van egy gumi porvédő szerű a villa körül, de mivel a villának mozognia kell ezért nem zárt, ezért tud - gondolom - belemenni a kosz, meg a nedvesség és így tud elkoszolódni ott minden.

Még arra tudok gondolni, hogy a villa közepén van egy gömbcsap meg egy köztes elem (9-10) ami által billen át a villa és mozgatja a csapágyat. Talán ezt kellene zsírozni...

Előzmény: Break 307 (104406)
Break 307 aug. 21. Creative Commons License 104406

Hát én fújkálni nem mertem mert nem tudtam hogy jó helyre megy e a kenőanyag.

A 306-nál befújtam a kuplungpedálnál mert nyikorgott,na be is esett a pedál rendesen.

De ott automata után állítós volt a bowden.

Gondolhatod milyen jó volt úgy elmenni a szerelőhöz :pedál benyom,lábbal visszahúz hogy váltani lehessen.10 km városban???

Aztán ezt eljátszottam az irányjelző nélkül is mikor a relé megadta magát.

Előzmény: Move1 (104405)
Move1 aug. 21. Creative Commons License 104405

Azt köszi előre is. Ha beszélsz vele akkor azt is kérdezd meg kérlek, hogy milyen zsírt használt, fújható fehér zsír jó lehet?

Előzmény: opel123 (104398)
d.laciHdi aug. 21. Creative Commons License 104404
Jena! Egyébként a tuning amit intéztél régebben, azóta is tökéletes.
d.laciHdi aug. 21. Creative Commons License 104403
Kőszi az együttérzést Jena. Hogy csináljam? Nyugtatóm van 1 dobozzal 😃.
Előzmény: Jena307 (104396)
DEVIL V8 aug. 21. Creative Commons License 104402

Sziasztok!

Egy kicsit off ugyan, de "oroszlános"!

Eladó lett a robogóm, amit a 307 sw-m mellé vásároltam anno. Most 5e km van benne, és 400 kilométeres kora óta nálam van. 1000 kilométerenként lett benne olaj, szűrők, gyertya cserélve. Egy ritka darabról van szó, mert az első és utolsó  (eddig) szériában gyártott feltöltős motorról van szó. 125 ccm, kompresszor, intercooler, lefújó szelep. Írható motor vezérlővel, és állítható töltő levegő nyomással (0.8 baron 15, 1.0 baron 20 lovat tud, brutál nyomatékkal). Hibátlan, karcmentes állapotban, Yoshimura karbon dobbal.......

Esetleg ha érdekel valakit, írjon privátban!

Sorry, az offért!

Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104401

hát az siemens-continental sid 208

lehet tuningolni de még 80-100ezer ft körül kb, mert nem kis kaland az a vezérlő, unlockolni kell stb. csak kizárólag egy 5000eurós eszközzel lehet leolvasni és felírni, és csak kizárólag egy 6000eurós szoftverrel lehet megírni rá a tuningot, van hozzáférésem mindkettőhöz, megvenni sajnos még nem tudtam, így csak bérlem ha szükséges

Előzmény: lantibutor (104399)
Jena307 aug. 21. Creative Commons License 104400

ez is baromság mert mitől esne vissza? mert egy acél rugó éppen szarik rá hogy mekkora a cooler vagy hogy van e, akkor is 1 bar kell hogy legyőzze a rugóerőt, és kinyissa a baypass csatornát a westgate, és ha végnyomást emeltek attól még nem fog gyorsabban betölteni hisz beavatkozás csak a nyomás felépültekor van.

hogy hamarabb épüljön töltőnyomás ahhoz meg szenet kell neki adni, hogy legyen ami megtekeri a csigát, de nyilván ez akkor tiszta sor feleslegesen is írom

a nyomás emelés az rendben van

Előzmény: maracz (104397)
lantibutor aug. 21. Creative Commons License 104399

2 éves autót néztem ki,az 92 lovas.

Előzmény: Jena307 (104391)
opel123 aug. 21. Creative Commons License 104398

Nem, nekem 50 se volt benn, amikor elkezdődött, most 160 van a kuplungban és a hang halkan jelen van kinyomáskor, visszaengedéskor.  Majd megkérdezem a szerelőt, hogy mit zsírzott, hogy csökkenjen a hang.  Hidegben és melegben is másképp szól.

Előzmény: Move1 (104389)
maracz aug. 20. Creative Commons License 104397

Köszönöm a választ. Tudjuk hogy passzív, mondta hogy a cooler miatt visszaesik a turbonyomás kb 10-20szazalékkal és hogy azt állítja vissza sőt egy picit többet akar rá tenni mert azt mondja hogy így coolerrel picit lehet magasabbra állítani a t. nyomást. Akkor maradok a savállónál meg a kék szilikon csőveknél meg a nagyobb coolernél.

Előzmény: Jena307 (104393)
Jena307 aug. 20. Creative Commons License 104396

lelevegősödött az ABS-ben a kamra, részvétem, nem kicsi szívás lesz lelégteleníteni

Előzmény: d.laciHdi (104394)
emts aug. 20. Creative Commons License 104395

Szia, a gond az, hogy Citroenem van, ami ugyanilyen szinu. Probaltam javito festeket venni, de kiderult, hogy Citroennek mar nem gyartjak, hanem helyette azonos szinu "matricakat" adnak (mind a sebtapasz) es azt kell felragasztani. A korabbi 306-os PUG-omhoz siman kaptam javito stiftet a PUG-nal, s abban bizok, hogy meg mindig megvan ez a jo szokasuk es nem matricakat adnak el (meregdragan) ok is. 

Koszonom szepen

Előzmény: Zolysys (104383)
d.laciHdi aug. 20. Creative Commons License 104394

Sziasztok! Rég voltam már itt Nálatok. Most egy kis segítségre lenne szükségem. Hátsó fékmunkahengert cseréltem. Légtelenítés után míg nem jár a motor kemény a fék, amint elindítom beesik a pedál. Felpumpálom és utána megint lassan beesik. Mi van ilyenkor???

Jena307 aug. 20. Creative Commons License 104393

Ha 2.0 hdiről van szó, mert abban nincs cooler, akkor hogy kiépítitek vagy bontottat teszel szinte ugyanakkora munka, mert a gyári a fap miatti bypass rendszer miatt keszekusza, fele sallang nem kell a rendszerbe, és ha a rhy,ra azt mondja a kolléga hogy szoftverben emeli a nyomást, akkor ,még életében nem látott ilyen motorteret, szakmailag felkészületlen, mert az rhy az mind passzív turbó vezérelt.

RUgós golyós szeleppel lehet fentebb basztatni az imapot.

A cooler forszírozott körülmények között sokat hoz, meg 30fokban is, és akkor már lehet nagyobbat tennék bele

Előzmény: maracz (104386)
poli9n aug. 20. Creative Commons License 104392

sziasztok,

szeretnek vonóhorgot rakni az autóra. Visszaolvasva nekem nem egyértelmű, hogy az elektronika mindenképpen szükséges vagy csak ajánlott és működik az index visszajelző az egyszerű (olcsó) megoldással is?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Jena307 aug. 20. Creative Commons License 104391

melyik? a régi 16valve vagy az új 8valve?

MErt a citroennél a 90lovas is 92volt

2010ben volt a váltás

Előzmény: lantibutor (104390)
lantibutor aug. 20. Creative Commons License 104390

A 92 lovas 1.6Hdi milyen? Tuningolható?

Move1 aug. 20. Creative Commons License 104389

Kinyomócsapágyra tudok csak gondolni....

Előzmény: Break 307 (104376)
Move1 aug. 20. Creative Commons License 104388

Szia, nekem állandósulni látszik a hang. Kiszedtem az aksit, légszűrőházat, az asszony nyomkodta a kuplung pedált én meg sasoltam...Sok mindenre nem jutottam. A tengelykapcsoló villa mozgásából adódik a nyikorgó hang, csak nem látszik kívülről hogy mitől. Fújkodtam mindenhol mindent de semmi eredmény...

Előzmény: Break 307 (104376)
Ferenc Szécsi aug. 20. Creative Commons License 104387
Na ezt nem is tudtam. Akkor én nem szépen használom ezekszerint. :-)
Előzmény: Jena307 (104385)
maracz aug. 20. Creative Commons License 104386

Nem tudjátok véletlenül ha a gyári 90 lovas hdi-re rakatok egy Intercooler szettet az kb mennyi jelentene lóerőben? A srác hozzá állítja a turbó nyomást is. Másik kérdésem ha gyári szettet rakok rá az sokkal kevesebb erőt jelentene mint egy épített szett? 

Jena307 aug. 20. Creative Commons License 104385

Az úgy renben van használat függő hogy számol vissza

Előzmény: Ferenc Szécsi (104384)
Ferenc Szécsi aug. 20. Creative Commons License 104384

Sziasztok!

Na egy újabb érdekesség! Legalábbis nekem.

Az utolsó olajcserénél beállítottak egy 20000es periódust ami most 8700on áll. De valójában olajcsere óta 9200km lett belerakva és a számláló szerint 11300. Ez mitől lehet?

Zolysys aug. 20. Creative Commons License 104383

amúgy a színkódod a vezető oldalon az A oszlopon a matricán rajta van általában 3-4 betű

Előzmény: emts (104381)
Zolysys aug. 20. Creative Commons License 104382

küldj egy vázszámot a tiedről

Előzmény: emts (104381)
emts aug. 20. Creative Commons License 104381

Sziasztok,

valaki nem tudna nekem egy szinkodot mondani a meggypiros szinu 307-esekre? 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_1.6_presence-8137238

vagy

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_1.4_d-sign-7515663

Kellene ilyen szinu javito stift, de nem tudom a szinkodot.

Nagyon szepen koszonom a segitseget.

emts

Jena307 aug. 19. Creative Commons License 104380

Hát majd attól függ mennyire lesz nehéz eltartani :D

DE ha nem kel jól a 406 akkor marad, mert már kikúpáltam rendesen.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104379)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 19. Creative Commons License 104379

Csak nem?

mennyi időre tervezed 3 hét 1,5 hónap?

Előzmény: Jena307 (104377)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 19. Creative Commons License 104378

bontókban érdeklődtél?

Esetleg törött kocsik tulajánál.

Előzmény: Rolidave007 (104364)
Jena307 aug. 19. Creative Commons License 104377
Break 307 aug. 19. Creative Commons License 104376

Szeva fiuk:tegnap megérkeztünk és tényleg  X aktás ez a nyikorgás dolog a kuplungpedállal.Teljesen úgy érzem hogy a kuplungnak kutya baja(nagy sebességnél gázadáskor nem csúszik meg,húz rendesen). De a nyikorgásnak is nyoma veszett csak ma reggel,halottam picit aztán megint csend.???

Előzmény: opel123 (104163)
kolcsar aug. 19. Creative Commons License 104375

Válaszoltam:))

Előzmény: morcibacsi (104372)
mekkGyver aug. 19. Creative Commons License 104374

Azt mondod a hét végén meglesz a tartalom? OK, akkor még várok picit :D :D

Az a nagy dilemma, hogy egy éve keresek órát, de ez marha ritka, ami meg eladó, azt vagy horror áron adnák, vagy kubába kéne repülni érte.

Arra gondoltam, hogy ezt megveszem, aztán a régit meg eladom, ha jó bele amit letöltesz, és felezünk az árán. Csak, hogy motiváljalak... :)

Előzmény: Zolysys (104365)
kolcsar aug. 19. Creative Commons License 104373

Kösz:))

Előzmény: morcibacsi (104372)
morcibacsi aug. 19. Creative Commons License 104372

Írtam emailt :)

Előzmény: kolcsar (104369)
kolcsar aug. 19. Creative Commons License 104371

Sajnos hirtelen több gond is lett vele.De nem akarom itt a fórumot szét offolni egyéni szoc problémákkal:)) Ezért keresek nem céget hanem magán embert aki megbizható:))

Előzmény: Tomikapc (104370)
Tomikapc aug. 19. Creative Commons License 104370

Én veszprémi vagyok, itt tudnék neked ránézni. De jó tapasztalatom volt a laptopszerviz.com -mal is.

Mi a gondod?

Előzmény: kolcsar (104369)
kolcsar aug. 19. Creative Commons License 104369

Én most nem laptopot akarok venni,hanem hozzá értőt keresek aki hardveresen,és softveresen is ért hozzá,vagy ha softveresen nem is nagyon de tud korrekt megbizhatót ajálni,itt a nagyfaluba Bpesten:)) DELL Latitude D610,D530 amikhez kéne:))

Előzmény: Tomikapc (104367)
naveed aug. 19. Creative Commons License 104368

Köszi, akkor ott próbálkozok.

Előzmény: opel123 (104366)
Tomikapc aug. 19. Creative Commons License 104367

Na, mivel a laptopos téma nekem szakmába vág :)

Meg kell különböztetni a consumer meg a business gépeket.

A consumer az jellemzően sokkal olcsóbb, otthoni felhasználásra szánt gép. Ezekbe szoktak komolyabb videókártyákat rakni és mindenféle csicsás dizájnnal kiadni.

A business az üzleti kategória, ezek ezerszer strapabíróbbak robosztusabbak. Ilyen pl. a Dell-nél a latitude, a Lenovonál a thinkpad (ibm). Ezek munkára vannak tervezve, jellemzően csak fekete színben kaphatók, tovább bírja az akksijuk, nehezebbek. Általában 1,5-szer, 2-szer annyiba kerülnek, mint a comsumer gépek.

Tehát el kell dönteni, hogy mi a fontos, a dizájn, teljesítmény vagy a strapabíróság. Persze aki meg tudja fizetni annak van business kategóriában is nagyon izmos és designos gép.

Márkákról pedig annyit, hogy a mostani (és régebbi is) asusokkal, acerekkel nagyon sok baj van. Sok helyen "ipari hulladéknak" nevezik már őket. Olyan áron egyszerűen nem lehet minőséget gyártani. Nem mondom, hogy nem lehet kifogni jót, de ritka. 

http://prohardver.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/friss.html

Itt nagyon segítőkészek, kérdezzetek bátran, profik.

Amiket tapasztalataim alapján merek ajánlani (ilyen sorrendben) az a Dell, Lenovo,  új Fujitsuk, HP.

opel123 aug. 19. Creative Commons License 104366

A márkaszervizben rendelhető, több verzió van és a szoftverük alvázszám alapján rosszat hozott, de másodikra már eltalálták.  2500 Ft körül volt darabja pár éve, én párban rendeltem, úgyis tönkremegy a másik idővel.

Előzmény: naveed (104363)
Zolysys aug. 19. Creative Commons License 104365

2006 2.0 HDi automata :)

Előzmény: mekkGyver (104356)
Rolidave007 aug. 19. Creative Commons License 104364

Sziasztok! Még mindig senki???? Volna valakinek eladó hátsó ablaktörlő motorja, az enyémben szétrágódott a nagy műanyag fogaskoszorú... Minden 307-é jó (szedán, kombi), kivéve a nyitható hátsó szélvédősét. Előre is köszönöm. :)

naveed aug. 19. Creative Commons License 104363

Ilyet lehet valahol kapni?

Ez az index foglalatom lenne és néhány napja nem érintkezik rendesen. Az első képen látszik, hogy letört egy kisebb darab az egyik érintkezőből.

Jena307 aug. 19. Creative Commons License 104362

nem garis már, meg nem is nagyon volt az, 

na majd keresgélek találok e valakit

Előzmény: mekkGyver (104352)
mekkGyver aug. 19. Creative Commons License 104361

Manapság már bátran lehet kínai telót/tabletet rendelni, jó eséllyel találhatsz olcsón jó készüléket. Arra kell figyelni, hogy sok a megtévesztő szöveg a leírásokban (pl. support GPS = tudja a GPS-t, ha majd veszel hozzá egyet). Naponta jönnek ki új típusok, így nehéz kiválasztani a legjobb ár/érték arányút, de mindenképpen olyat vegyél, amiről találsz tesztet a neten, pl. a youtube-on. Na meg az idén nagyon bekeményített a NAV, úgyhogy érdemes belekalkulálni a +30%-ot. És ha zavar, ha itt-ott van egy-két kínai karakter, akkor már érdemesebb itthon venni honosított készüléket, de csak olyantól, aki vállal is rá garit, ha gáz van vele.

Előzmény: Ferenc Szécsi (104357)
Jena307 aug. 19. Creative Commons License 104360

csörögj rám

Előzmény: DSz_ (104358)
kolcsar aug. 19. Creative Commons License 104359

Nincs miért bocsánatot kérni:)))

Olvastad azért keresek hozzá értőt mivel sajnos meghalt fiatalon aki lelki ismeretes volt,és még értett is hozzá.Minden évbe teljesen kitakaritotta a laptopokat,mivel az enyimek mühely használatba voltak,portalanitotta meg amit kelett,3-4 havonta átnézte softveresen nehogy valami gond legyen vele.Én csak a diag softverek frisitését telepitetem fel amikor jött az új dvd,vagy amihez ki irta van frisités,és telepitsem most gondba vagyok nincs segitségem. Különben meg aki igy normálisan,értelmesen megindokolva szól ha valaki azért megsértődik az nagyon sötét:))

Előzmény: mekkGyver (104353)
DSz_ aug. 19. Creative Commons License 104358

Ha már szóba kerültek a laptopok!

Tudna nekem valaki ajánlani valami jó ár/érték aranyú új laptopot? Nem igazán ismerem a piacot!

Nem kell semmi különösebb hyper követelményeknek megfelelni, igazából netezésre, némi Word, Excel használatra ill. "gyerekjáték" (netes, 0 grafikai igény) futtatására kellene.

Ha van rajta windows op.rendszer, az nem hátrány! :)

Ezt szeretném lecserélni:

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-5736z-452g32mn-barna/1021/

A háza még fóliás, de az akkumulátora sajnos már csak 30-40 percet bír, és a numerikus billentyűzetén a /, a 8-as és az enter billentyű nem működik.

Köszi!

Ferenc Szécsi aug. 19. Creative Commons License 104357
Milyen telod van? Ên is most gondolkodok rajta hogy rendelek kínábol. Hogy vagy megelégedve?
Előzmény: Jena307 (104349)
mekkGyver aug. 19. Creative Commons License 104356

Köszi, csak ne tartson addig, mint a háború és béke! :D

Miben van az óra? CC? Csak mert már vettem volna törött órát, de azt mondta az eladó, hogy nekem csak a 2007 európai HDI CC, vagy Sport verzió jó.

Előzmény: Zolysys (104355)
Zolysys aug. 19. Creative Commons License 104355

ne vegyél órát mert itt van nálam egy.. csak ki kell még olvasnom :) 0 km el kapod majd meg...elvileg :D:D:D:D:D

Előzmény: mekkGyver (104354)
mekkGyver aug. 19. Creative Commons License 104354

Na de amiért jöttem: úgy néz ki, hogy tudok venni óracsoportot baráti áron, és végre letudom az LCD hibámat, de ha belepróbálom az enyémbe, akkor tudtommal átírja a kilométeremet a benne lévő nagyobbra. Tud valaki szakembert, aki vissza tudna venni belőle egy keveset?

mekkGyver aug. 19. Creative Commons License 104353

A T40 később T60 szériánál azokkal volt gond, amelyikben nvidia chip volt a grafikus vezérlő, és szétfőtte magát elég hamar. Ebbe szaladt bele a HP is pavilionjaival. Amúgy jó tudni, hogy olyan fontos a laptopot kitisztíttatni 1-2 éven belül, mint az autónál olajat cserélni. Csak az integrál grafika sokkal kevésbé melegszik (jóval gyengébb is), na meg inteléknél nincs agyonhúzva az órajel, és van hővédelem.

Bocs az OFFokért...

Előzmény: kolcsar (104350)
mekkGyver aug. 19. Creative Commons License 104352

1. Akármilyen márkaszervizbe viszed, csak hümmögni fognak, mert leejtett / sérült telefont senki nem fog neked garanciával javítani.

2. Ha meg lenne márkaszerviz, csak bekarikáznák a (vélt) sérülést a panelen, megvonják a garit és jó ha nem fizetsz a bevizsgálásért.

3. Sokszor nem is ők javítják, hanem kiadják külső cégnek, ahol a javítások nagy része abból áll, hogy betanított fiatalok cserélnek főalkatrészt, amit jó készülékekből bontanak. Szerviz manuált életükben nem láttak.

4. Ha olyan sérülés van a telóban (nagy rá az esély), amit egy egyszerű forrasztással, vagy kis barkácsolással meg lehet oldani, egy rutinos TV szerelésről átnyergelt ezermester mobilszerelő inkább megoldja neked. Ha meg nagyobb a baj, pl. a 16 rétegű panelben szakadt egy fólia, akkor a Lenovo tervező mérnöke is csak alaplap cserével tudná javítani, ez esetben meg jobb ha veszel másikat, ez meg jó lesz mini tabletnek a gyerekeknek.

Szívesen megnézném neked, ha erre jársz, de gondolom csak ez miatt nem utazol le a (sötét) Zalába.

A Dell/Lenovo/HP/Asus... márkahívőknek meg annyit, hogy mindenki gyárt jót is szart is, melyik évben éppen melyik modell sikerül, ki milyen típushibába nyúl bele, de általánosságban elmondható, hogy a Dell és a Lenovo is alsó kategóriában rosszabb, mint az átlag, felsőben meg jobb.

Nálunk a cégnél évekig csak ThinkPadet kellet venni, idén már csak Dell a konszern előírás, én azért sajnálom, mert egész megkedveltem már a Lenovot, de remélem ilyen horror áron a Dell is sokáig fogja bírni.

Előzmény: Jena307 (104343)
totti1981 aug. 18. Creative Commons License 104351

Szerintem érdemes megpróbálnod. Én is voltam ott samsung telomal és véleményem szerint az egyik legkomolyabb szerviz. Van nekem is Lenovo lapom azt is biztos odaviszem. Szerintem 1 telefont megér a dolog. Hátha van, vagy rendelnek. Samsung gari terén le a kalappal elötük. (Budaörs)

http://www.tmx.hu/szervizpontok.html

kolcsar aug. 18. Creative Commons License 104350

Valamikor én is IBM Think Pad 235 ös volt az első,aztán lett a 380-as,és utána jöttek a T-20,T-22 na ezekkel kezdődtek a gondok,a T-40-es azzal tele volt a hócipőm minden baja volt.Akkor váltotam DELL-re azokkal még nem volt gond,mühelybe olaj folyt a klavira,asszony a amit örökölt azt meglocsolta kávéval,arról nem is szólt,aztán narancs szörpel akkor azt szétszedtem,kimostam.utána mégegyszer meglocsolta de tömény szörpel nem voltam otthon,mire haza értem adigra mindenhova befolyt,félig bele száradt,akkor még élt kis barátom akit sajnos most július 31-én temettünk az vitte el életre keltette:))Aztán örökölt egy LATITUDE D610-est azt hurcolássza telekre otthon most már második éve igaz jobban figyel rá ezt nem locsolja.Az enyim is sokszor le esett volt kocsi tetejéről,és még mindig müködik jó.Most keresek egy normális embert aki nem csak mondja hanem ért is a szoftver gondokhoz,elkezdett az enyim hülyeségeket csinálni,idáig akivel beszéltem az csak szétárta a karját nem tudja mi lehet,legalább nem akartak belenyúlni,még jobban elrontani:))

Jena307 aug. 18. Creative Commons License 104349

lenovo tablet nincs, csak laptop, kitartok a márkánál, 

a telefon jó áron van kint, ennyiért itt egy alcatelt kapsz csak :D

Előzmény: kolcsar (104348)
kolcsar aug. 18. Creative Commons License 104348

Kell neked flancolni:))) Lenovo laptop,Lenovo tablet,na meg még Lenovo Buta telefon is kell?:))) Nesze neked kis különc:))

Előzmény: Jena307 (104346)
kobold82 aug. 18. Creative Commons License 104347

Köszi a választ!

Előzmény: Haszika (104334)
Jena307 aug. 18. Creative Commons License 104346

az a baj hogy lenovo laptop szervíz van mert európában forgalomban van a lenovo mint laptop és tablet, de okostelefont egész európában nem forgalmaznak, így a szerviz háttér sincs hozzá a lenovotól

Előzmény: Ferenc Szécsi (104345)
Ferenc Szécsi aug. 18. Creative Commons License 104345
Személyesen a budaörsi ügyfélszolgálaton (2040 Budaörs, Kinizsi utca 2/b) is leadható

Tel. 23880319
Ferenc Szécsi aug. 18. Creative Commons License 104344
Kérdezd meg az euronicsben, hogy hol van lenovo szervíz. Én ott vetgem a lenovo notebookom.
Jena307 aug. 18. Creative Commons License 104343

Tud valaki okostelefon szervizet ahol kinai pl lenovo telefont is javítanak ?

Leejtettem és megszűnt a mikrofon, pedig szilikon tokra esett :(

vzsolt70 aug. 18. Creative Commons License 104342

Torony csapágy, szilent csere.

Előzmény: -R3kram (104341)
-R3kram aug. 18. Creative Commons License 104341

Sziasztok!

Elindulásnál mikor megemelkedik a kocsi eleje, ropog/nyekereg valami. Valakinek valami tipp?

Rolidave007 aug. 18. Creative Commons License 104340

Sziasztok! Volna valakinek eladó hátsó ablaktörlő motorja, az enyémben szétrágódott a nagy műanyag fogaskoszorú... Minden 307-é jó (szedán, kombi), kivéve a nyitható hátsó szélvédősét. Előre is köszönöm. :)

Martinka. aug. 17. Creative Commons License 104339

Van riasztó az autóban? Merült aksinál vicces tud lenni...

Előzmény: d.jocov (104335)
kgero86 aug. 17. Creative Commons License 104338

Köszönöm szépen megtaláltam :D

Előzmény: d.jocov (104337)
d.jocov aug. 17. Creative Commons License 104337

Ha 307-es akkor nézd erősen a pótféklámpát fent

Előzmény: kgero86 (104336)
kgero86 aug. 17. Creative Commons License 104336

Sziasztok! 

Valaki megtudná mondani hogy a hátsó ablakspricnit hol találom mert hallom hogy a motorr berreg, de a spricnit a világér nem találom :) 

2003as évjárat 5ajtós.

d.jocov aug. 17. Creative Commons License 104335

S.O.S

Az asszony barátnőjének behalt az audi....

amit tudok

A3 1.6 benzines 2006 -os

a műszeregység nem jelez semmit

a motor beindul, de le is áll 1-2 másodpercen belül

a rádió és a digitklíma műxik

a motortérben lévő bizti táblán minden bizti jó, meg is mértem őket, nemcsak szemre néztem.

máshol nem találtam biztiket...

kérlek segítsetek hátha......

várom az okosságokat....

köszönettel

Előzmény: Haszika (104334)
Haszika aug. 17. Creative Commons License 104334

Nekem 70-es van bent, éppen befért.

ez Bosch Silver S3

Előzmény: kobold82 (104327)
Ferenc Szécsi aug. 16. Creative Commons License 104333

Én esetleg rá tudok mérni? Mit kell és hogyan?

Előzmény: Zolysys (104332)
Zolysys aug. 16. Creative Commons License 104332

mérés után max.

Előzmény: Ferenc Szécsi (104331)
Ferenc Szécsi aug. 16. Creative Commons License 104331

Sziasztok!

Ma megnéztem az antenna részt is de nekem csak a koax kábel megy oda és más nem. De nem is találtam ott másik kábelt esetleg lecsuszva. Ötlet hogy miért lehet gyenge a radio vétel?

Zolysys aug. 16. Creative Commons License 104330

napi kmn számláló lenyomva tart

gyújtás rá

visszaszámol 10-től 0 ra

gomb felenged

Előzmény: tomos27 (104329)
tomos27 aug. 16. Creative Commons License 104329

Sziasztok!Peu 307-ben olajcsere..kis kulcs világít..szervíz lámpa..nem tudja valaki,hogyan kell kiütni?Köszönöm

ádibébi aug. 16. Creative Commons License 104328

Az Exide márkáról sok jót hallottam, plusz nekem háromszor merült le csontra, télen, rajtahagyott helyzetjelző miatt, és újratöltve kutyabaja azóta is. A méretet nem tudom, hogy befér-e sajnos. de takaróelemek nélkül nagyobb az esély. Fölfelé van hely, pici hátrafelé is, az oldalszélesség a lényeges.

Előzmény: kobold82 (104327)
kobold82 aug. 16. Creative Commons License 104327

Sziasztok!

Akkumulátor cserén gondolkozok, jelenleg egy 66Ah-s van benne, szerintetek egy 70Ah-s elfér bele, ha igen akkor abból melyik gyártót ajánljátok?

Jena307 aug. 15. Creative Commons License 104326

Szerintem az önindító hibára nagyobb az esély, nem nagy pénz átnézetni ha le van szerelve

Előzmény: DLaja (104325)
DLaja aug. 15. Creative Commons License 104325

pontosabban a gyújtáskulcsról kap az indítómotor (1010) MF7-en keresztül.

Ez lenne az? Van abban tapasztalatotok hogy hol szokott kidörzsölődni?

Köszönettel

DLaja

Előzmény: Jena307 (104308)
DLaja aug. 15. Creative Commons License 104324

Köszönöm a gyors választ, ma is kiütötte, már bizti nélkül jár, csak indításkor teszi bele... :-)

én ezt találtam:

ezek szerint az indító (pontosabban generátor, 1020) áramkörben nincs biztosíték. Hogy étred hogy "szar az önindító behúzója, és ha épp úgy áll meg ahogy, akkor leveri a biztit". Az egy elektromágnes nem?

Előzmény: Jena307 (104308)
d.jocov aug. 15. Creative Commons License 104323

Köszönet Zolynak

kiokosított

nyugalom uralkodik a lelkemben

Előzmény: d.jocov (104322)
d.jocov aug. 15. Creative Commons License 104322

Zoli! mennyit tudok elmenni így még?

tegnap tankoltam tele akkor írta ki

kb. 1200km-t kellene még mennem mire be tudom tölteni....

Előzmény: Zolysys (104321)
Zolysys aug. 15. Creative Commons License 104321

majd ha azt írja: too level low.. na akkor... :D

Előzmény: d.jocov (104320)
d.jocov aug. 15. Creative Commons License 104320

Köszönöm a segítségeteket

jövő hétvégén ha jövök, betöltöm, tankolok egy tele tankot, és ha kell akkor ráakasztom a pps-t is

de csak ha kell, mert még ki sem próbáltam, hogy jó lett-e a diagbox telepítésem.....

DIESEL ADITÍV MINIMUM LEVEL 

okos boltos mondta még tudok menni több ezret

nekem kb. 1160 Km-t kell mennem vele

az egy full tank....

reméllem kitart.....

Előzmény: d.jocov (104319)
d.jocov aug. 15. Creative Commons License 104319

a 42-őt már nem is forgalmazzák

Előzmény: Jena307 (104317)
d.jocov aug. 15. Creative Commons License 104318

azt olvastam 176

hát azt rendeltem 2 litert, postával 12ezer

a citroenban nem volt, a peugeotba meg 44ezer lett volna az 5 literes szet

a töltőcső meg van...

Előzmény: Jena307 (104317)
Jena307 aug. 15. Creative Commons License 104317

na most akkor 42 vagy 176 ???

Előzmény: d.jocov (104310)
hegizoli 307 SW aug. 15. Creative Commons License 104316

Igen , Robi jól emlékszik :) PPS-el tisztázni kell az uj menyiséget "gramra" pontosan és már azzal gazdálkodik a compu :D ( így valahogy )

takacs.richard aug. 15. Creative Commons License 104315

Rendben.Köszi!

Előzmény: opel123 (104314)
opel123 aug. 15. Creative Commons License 104314

A 3. kipufogó szettemet koptatom, a gyári utániak utángyártottak voltak, semmi gond, most van benne 331e km/11 év alatt, csak kellemetlen.  Ki lehet rosszabbat és jobbat is fogni.  A mostani egész ritkán koppan, a korábbi az szinte minden nagyobb gázadáskor.

Előzmény: takacs.richard (104312)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 15. Creative Commons License 104313

En ugy emlekszem, hogy computerrel kell nullazni szoftveresen is.

takacs.richard aug. 15. Creative Commons License 104312

És ez normális?
Lehet bármi gondom belőle?

Előzmény: opel123 (104311)
opel123 aug. 15. Creative Commons License 104311

Jól van rögzítve valószínűleg, de az utángyártott kipufogó alkatrészek nem pontosan egyeznek a gyárival, ezért ütődik a lemezhez.  Visszakettő padlógáznál meg akkorát fog koppanni, hogy a gázt is elveszed ijedtedben.

Előzmény: takacs.richard (104309)
d.jocov aug. 15. Creative Commons License 104310

Fiúk!

megjött a "diesel aditiv level lov" vagy ilyesmi (elnézést)

amultkor épp szó volt róla.

rendeltem eolys 176-ot 2 litert beletöltök. van más tennivalóm?

köszönöm megértő segítségeteket....

(2000 HDI RHR)

takacs.richard aug. 15. Creative Commons License 104309

Sziasztok!

Furcsa kopogást hallok az autó bal hátulja felől, mióta kicserélték a középső és hátsó kipufogódobot.
Alacsony sebességnél hallom csak, nagyobb sebességnél bármilyen úton is megyek nem hallom, tehát akkor nincs hangja. Néha csak egészen halk, de van amikor koppan egy nagyot, mint ma reggel is, amikor inkább a 2 ajtó közötti részről hallottam.
Lehetséges hogy a kipufogót nem rögzítették megfelelően és amiatt hallom vagy más lehet a hiba?
A futóművet kizárnám, mert nagyobb kátyúnál, úthibánál nagy sebességgel nem hallom.

Köszi!

Jena307 aug. 15. Creative Commons License 104308

Megnézem de kb. Kizártnak tartom hogy az önindító vezérlő szálán lenne bármi más, szerintem csak szar az önindító behúzója, és ha épp úgy áll meg ahogy, akkor leveri a biztit, máskor meg nem. Vagy a kábele lehet kidörzsölődve és az ér hozzá valamihez

Előzmény: DLaja (104303)
Jena307 aug. 15. Creative Commons License 104307

Csak arra lenne ötletem mit paramétereznék, sőt általában ez úgy szokott lenni hogy megnézek ezt azt, és az abból kapott adatok alapján megyek tovább, abba az irányba amerre látható valami rendellenesség.

Vállalok tréleres szállítást is, ha kifogytál, csak amit addig szétcsesznek a próbálkozók, ugye az nem tartozik a alap hibához. EZt nem, rosszindulatból mondom, hanem mert pl év elején két hónapon át kizárólag mások elbaszásait bevitt hibákat javítottam.

Előzmény: Kukacmuk (104304)
LayerCake aug. 15. Creative Commons License 104306

Sziasztok!

2.0 hdi rhy

Nem tudja valaki hol van az üzemanyagtartály szellőzőcsöve?
Mostanában olyanokat produkál az autó,hogy 0 alatt ál az üzemanyagszint mutató,leveszem a tanksapkát
és hatalmasat cuppan,aztán minden ok.
Belefújok a csőbe,hallom,hogy bugyog benne a gázolaj.
Szerintem el lehet tömődve a szellőzőcsöve vagy beleköltözött a "diesel pók".

Az ülés alatt lehet kivezetve ott látni,vagy a tanksapka körül?

balazs.robi aliasz Őrmi aug. 15. Creative Commons License 104305

Kellemes szép napot és jó útat a fennlévő sofőröknek.

Kukacmuk aug. 14. Creative Commons License 104304

Az a baj, hogy nem merek elmenni vele Kisbérig, mert az is 120 km... És mi van ha megáll megint :(

Netán valami ötlet távolról?

Be merjem vinni abba a márkaszervizbe, ahol tavalyelőtt novemberben azért nem tudtak másfél hónapra (!) előre időpontot adni, mert téligumi-cserék voltak beidőpontozva és nem volt szabad kapacitás?

Az agyam eldobtam, sőt azóta is, ha eszembe jut... Inkább én szétszedem az egészet és eladom darabokban :D

Előzmény: Jena307 (104281)
DLaja aug. 14. Creative Commons License 104303

Sziasztok!

Rég jártam itt, jól megy az autó, feleségem jár vele rég (2005-ös 307SW 1,6HDi 110LE, az első ráncfelvarrottak közül), de ma végigolvastam az összes olyan bejegyzést mai „biztosíték”-ot tartalmazott. Történ kb. három hete hogy kedves feleségem hív, miszerint próbálja indítani az autót, de egy kattanáson kívül se kép, se hang, gyerekek meg a hóna alatt…

Az egyik közelben levő barátom segített, hazahúzták, majd neki is esett volna az önindítónak (én is ez tettem volna egy ilyen idős autóval), de gondolt egy merészet és rámért a behúzó mágnesre, ahol semmi feszültséget sem talált. Ezek után talált viszont egy kiolvadt 20A-s biztosítékot a motortéri biztosítéktáblán.

Bizticsere után ment minden tökéletesen. Tegnapig.

A történekem ismételte önmagát, se kép, se hang. Most már feleségemmel cseréltettem ki ugyan azt a biztosítékot hogy a legközelebbi alkalommal már ne maradjon ott sehol gyermekhurcolászás közben.

Tudnátok abban segíteni hogy mi van a fényképen jelölt biztosíték áramkörére kötve mert

• ha kilenc év alatt olvad ki egy biztosíték egyszer az OK, de három hét alatt kétszer az nekem nem OK.
  • a felhasználói kézikönyv szerint be sem tudom azonosítani a bizti számát, mert a könyv képe sehogyan sem stimmel a fényképpel akárhogyan is forgatom azt.

Az autóba pusztán egy kihangosító van beszerelve utólag, az is az első szivargyújtó áramkörére.

Köszönettel

DLaja

Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104302

Őket nem ismerem mennyire vannak képben a siemens sid 801 es ecuval, és fordított 3D-s térképeivel, 

Majd számolj be milyen lett, 

Arról azért faggasd ki őket előre, hogy mennyire emelik a turbónyomást, fontos tudni.

Előzmény: maracz (104301)
maracz aug. 14. Creative Commons License 104301

Sárváron csinálják majd. 

Előzmény: Jena307 (104290)
StakkaBoo aug. 14. Creative Commons License 104300

Ma olyan lassan közlekedtem hogy még egy csiga is utolért. :-)

sixdays aug. 14. Creative Commons License 104299

Köszönöm a segítséget  !!!

Előzmény: Jena307 (104298)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104298

azért, csodálkoztam volna ha nem a vízhőfok jeladó ecura menő ágával lenne a baj

Előzmény: sixdays (104297)
sixdays aug. 14. Creative Commons License 104297

Bocs gázolaj  höm jeladót cseréltünk ki  -  vizet nem    -amit mi cseréltünk az az olaj szürő mögött volt a gázolaj vezetékbe -    (tévedtem  )

Előzmény: Jena307 (104295)
grico aug. 14. Creative Commons License 104296

Köszi

Előzmény: Jena307 (104292)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104295

és hogy nézett ki amit kicseréltetek?

hány pines volt? milyen színű?

gázolaj hőfokot néztetek? (7es mérőcsatorna)

Előzmény: sixdays (104294)
sixdays aug. 14. Creative Commons License 104294

Az a baj azt  már  kicseréltük  újra  !

Előzmény: Jena307 (104289)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 14. Creative Commons License 104293

Hüpp-hüpp, én meg sushit ennék, de a sushi express nem jön Bp-ére kívülre, pedig lenne egy jó bónusz brigádos ajánlat, nélküle meg drága. Hüpp-hüpp

Majd beérem a tojásos levessel.

Előzmény: Zolysys (104280)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104292

jól csináltad azokat át kell rakni csak

Előzmény: grico (104291)
grico aug. 14. Creative Commons License 104291

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Most cseréltem először a 307 esen olajat,szűrőket és a gázolajszűrőt is. Az uj gázoljszűrőt mikor kicsomagoltam hiányzott rola két dolog,amit a régiről tettem át. Egy nagyobb egység,amin egy csőcsatlakozás és egy elektromos csati volt, a másik egy sima elektromos csati,amit beletekertem a helyére. A második gondolom vizérzékelő,de a másikat nem tudom mi és még az érdekelne ezekkel kapcsolatban,hogy kell-e ezeket is cserélni a szűrővel együtt vagy elég őket mindig átrakni?

A másik kérdés az,ha a vezető oldalon az ablakemelők tisztitás után is sz@rakodnak,akkor kuka? Ha igen milyet érdemes beszerezni? Használtat vagy ujat? Köszi

Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104290

Fecó csinálná Vásárhelyen?

Előzmény: maracz (104288)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104289

a kettős vízhőfok jeladó a szar, tuti, az hogy mit mutat azzal ne foglalkozz, mivel kettős jeladó

Előzmény: sixdays (104287)
maracz aug. 14. Creative Commons License 104288

Sziasztok. Valakinek van chipelt siemens rendszerű pug-ja? Vélemény? Aki nekem csinálná az porlasztókat újít fel és mondta hogy 115 lóig bírja a siemens is, mert mondta hogy nem a rail nyomásra tól rá hanem valami mást csinál és így nem használódik el a porlasztó. Kíváncsi lennék hogy ez tényleg így van-e. 

sixdays aug. 14. Creative Commons License 104287

Sziasztok  tudom nem ide való a szekér  de egy kérdés  :  1.9 pdtdi  - audi 2000  évj -  60 -70 fokos víznél  indításkor felpörög a motor - 2000  köré  ,  se hidegen se melegen nem csinálja -valakinek esetleg ötlet  - előre is köszönöm  !

_Haszi_ aug. 14. Creative Commons License 104286

:) Ha ezt meglátja, nem süt neked többé semmit:D

Előzmény: Zolysys (104280)
_Haszi_ aug. 14. Creative Commons License 104285

XD:):):)

Előzmény: Jena307 (104284)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104284

hülyevagy mennyivel faszább mikor megforduláskor kaszál picit a 3 fejes

Előzmény: _Haszi_ (104283)
_Haszi_ aug. 14. Creative Commons License 104283

El ne felejtsd, a diszkóba menet előtt vedd le róla az ekét! :D:D:D

Előzmény: Jena307 (104282)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104282

Küld csak épp indulok a traktor tuning rejtelmeibe beleásni magam :D

Előzmény: _Haszi_ (104279)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104281

Kecskeméttől Békéscsaba felé 35km, de kell mennem a jövőhéten Kisbérre pl.

Amúgy meg jöttek már Sopronon túlról is, múlt héten pl Münchenből

Előzmény: Kukacmuk (104272)
Zolysys aug. 14. Creative Commons License 104280

Akkor töröljük ki apoaztoka és hagyjuk otthon :D:D:D:D

Előzmény: _Haszi_ (104279)
_Haszi_ aug. 14. Creative Commons License 104279

Vivinek van okosteflonja, majd arról átbök vmit:D

Előzmény: Jena307 (104271)
csicsa70 aug. 14. Creative Commons License 104278

Sajna nem jött be.

Előzmény: Jena307 (104264)
Zolysys aug. 14. Creative Commons License 104277

Vivit hozod ?

Előzmény: _Haszi_ (104275)
Zolysys aug. 14. Creative Commons License 104276

ok kapsz egy sajtburgert ..max... :)

Előzmény: Jena307 (104271)
_Haszi_ aug. 14. Creative Commons License 104275

Foci után:)

szóval f9-9 magassága... :)

Előzmény: Zolysys (104274)
Zolysys aug. 14. Creative Commons License 104274

mikor ?:):):):)

Előzmény: _Haszi_ (104269)
naveed aug. 14. Creative Commons License 104273

@mekkGyver: Írtam mailt!

Előzmény: mekkGyver (104257)
Kukacmuk aug. 14. Creative Commons License 104272

Sopron, Győr... Megkockáztatom, hogy Te valahol Pécs vagy Szeged, netán Debrecen :)

Előzmény: Jena307 (104270)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104271

énisénis, küldjetek fénypost valami fincsit :D

Előzmény: _Haszi_ (104269)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104270

Az AF hibaüzenet konkrétan környezetvédelmi meghibásodás összefoglaló üzenete, de mivel a motorban mindennek köze van a végtermék kipufogógáz összetételéhez, a befecskendezésnek a feltöltésnek, stb így ha bármi rendellenes ezt a hibaüzit dobja.

Merre vagy helyileg? 

Távgyógyítani nemtudok, de lenne ötletem mit nézzek meg rajta.

Előzmény: Kukacmuk (104267)
_Haszi_ aug. 14. Creative Commons License 104269

XD

---

Vapi?:D

Előzmény: Zolysys (104268)
Zolysys aug. 14. Creative Commons License 104268

épp vele beszélsz :)

Előzmény: Kukacmuk (104267)
Kukacmuk aug. 14. Creative Commons License 104267

Ezt értsem úgy, hogy az ANTI POLLUTION FAULT az befecskendezési problémát jelent?

Amúgy milyen ötleted lenne, ha megkérdezhetem? Merrefelé induljak el? Akár konkrét szervizelérhetőség is érdekel...

Köszönöm.

Előzmény: Jena307 (104266)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104266

az más tényleg jó ismerős lehet mert a bevizsgálásra alkalmas 15milliós bosch injektor vizsgálót, és az előtte alkalmatos ultrahangos tisztítást felénk nem csinálják aprópénzért vagy ingyen.

Az AF hiba ha van az már jó jel, mert csak a jó autót nehéz megjavítani, ha van hiba tárolva az kiindulási alapnak jó, de csak egy támpont. 

Egyébként a AF hiba nem rendeltetés szerű, és az sem hogy akusaru basztatással próbáljátok megjavítani a befecskendezési meghibásodást, van mikor szükséges de nem befecsi hibánál.

Előzmény: Kukacmuk (104262)
csicsa70 aug. 14. Creative Commons License 104265

köszi

Előzmény: Jena307 (104264)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104264

leveszed az akusarut egy fél órára

Előzmény: csicsa70 (104263)
csicsa70 aug. 14. Creative Commons License 104263

Mi az a BSI reset? és hogy kell csinálni?

Előzmény: Jena307 (104261)
Kukacmuk aug. 14. Creative Commons License 104262

Akkor rosszul mondtam, lehet, hogy nem állította, csak bemérte az értékeket, de ingyen (vagyis aprópénzért) csinálta hozzáértő ismerős úriember, de mindenesetre azon a fronton elvileg jó minden. Az évjárata pontosan 2007.01. Mással nem basztak át, mert nem jött elő a hiba, és így a Peugeot szervizben sem csináltak szinte semmit (kivéve a gázolajszűrő, ami amúgy is indokolt volt már, azért kértem a cseréjét).

Még egy dolog: a fedélzeti kiírja az ANTI POLLUTION FAULT hibaüzenetet (ezt már régen, évekkel ezelőtt is csinálta, akkor ha jól emlékszem akksisaru levétel után megszűnt), ettől eltekintve ha megy, akkor jól megy, van erő a motorban, hibaüzenet ellenére is.

Továbbá a szerviz diagnosztikai gépe azt mondja, hogy van benne több hibakód, ami az üzemanyag-ellátó rendszer hibáját jelzi, de mivel nem egyértelmű, ezért vigyem oda akkor, amikor a hiba fennáll. Hát ezzel nem vagyok kisegítve...

Előzmény: Jena307 (104260)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104261

volt egy ilyen hiba 407-nél, és műszeregység csere oldotta meg azt hiszem,

egy nem túl sikeres km-óra állás "javítás" okozta a gondot, de minden eset egyedi

először próbálj meg egy BSI resetet

Előzmény: csicsa70 (104251)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104260

hát a porlasztót ennél a tipusnál nem lehet állítani így azzal picit átbasztak, és akkor még mi mindennel?

Ennél újrakódolni lehet, és ha padi mérésnél kap új kódot azt gyári diagnosztikai eszközzel lehet bevinni a motorvezérlő compiba.

Ezen felül, lenne ötletem mit néznék meg, a tank mutató kóválygása viszont érdekes.

Viszont ez a típus már fejlett öndiagnosztikával rendelkezik, így jelentős hányadban meg lehet csípni a hibát paraméterekből, már aki tudja mit nézzen.

Fontos lenne az évj. mert elég keszekusza összeállítások vannak BSM -ECU összefüggésben.

A CP3as pumpát én is szinte kizárnám, de mindég vannak meglepetések.

Előzmény: Kukacmuk (104258)
csicsa70 aug. 14. Creative Commons License 104259

Jogos, ezt benéztem, én vettem 2011-ben, 2007-s, de agon attól még gond.

Előzmény: DSz_ (104254)
Kukacmuk aug. 14. Creative Commons License 104258

Sziasztok!

Van egy Peugeot 307 HDI 1,6 90 LE, 220e km. Egy ideje azt csinálja, hogy látszólag minden ok nélkül egyszer csak leáll a motor menet közben. Alapjáraton nem, csak terhelésnél. Ilyenkor nem indul újra, vagy nagyon sok próbálkozás után mégis, és akkor rövid időn belül újra leállni kényszerülök vele. Volt már rá példa, hogy 2 óra pihenés után elindult és 1000-1500 km-en át semmi baja nem volt, aztán megint leállt. Látszólag nincs összefüggésben a külső hőmérséklettel, páratartalommal, időjárással. Ha újraindul, akkor alapjáraton el lehet vontatni bármeddig, nem áll le a motor, de ha megpróbáljuk a saját erejéből haladásra késztetni, akkor ismét leáll és nem vagy nehezen indul újra.

Volt már szakszervízben napokon át, ahol nem jött elő a hiba és nem tudták megmondani, hogy mi a baja, az én kérésemre cseréltek benne egy gázolajszűrőt. Két hónapja egy diesel-szaki beállította a porlasztócsúcsokat benne. Egyik beavatkozás sem vezetett eredményre, mert a szűrőcsere után 3 héttel újra megállt. Ezzel egyidőben egy másik hibajelenség is van: az üzemanyagszint-jelző összevissza mutat. Ha tele van, üresen áll, ha félig, akkor épp telit mutat. Próbáltuk a szakszerviz tanácsát betartani, hogy egyszer járjuk ki belőle a lehető legtöbbet és utána teletank, mert olyankor helyreáll a mérő/mutató, de sajnos nem vitt eredményre. 1100 km megtétele után teletankoltuk és ugyanúgy szarul mutat. Nem tudom, van-e a kettő közt összefüggés, de tény, hogy egyszerre jött elő a két hiba. Azt is mondták, hogy a magasnyomású üzemanyag-szivattyú lehet a ludas, de mivel előfordul, hogy ezer km-t is megy pihenés/újraindítás után, ezért azt elvetették. Segítsetek, kérlek, mert már őrjítő ez a dolog. Köszönöm szépen!

mekkGyver aug. 14. Creative Commons License 104257

TK103? Meeeennyiiiiiiit gondolsz érte? 

Előzmény: naveed (104255)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 14. Creative Commons License 104256

Attól még lehet 2011-es, ha saját maga rakta össze

Ha jóül tudom az új karosszéri úgy 850 környékén van.

Használt motor 150-200, össze lehet szedni darabokból.

Nyerek egyett a skandin akkor lehetne csinálni egy 0km-et jó pár milláért.

Zolysys-t bevonnám a villanyás oldalon, Jenát egy 1,6 hdi be sok-sok extrákkal.

A két szaki csinálha egy promo autót.

Mert mint tudjuk, van az a pénzzzzz.....

Előzmény: DSz_ (104254)
naveed aug. 14. Creative Commons License 104255

Sziasztok!

Van egy eladó ilyenem:

Ha valakit érdekel mail-ben megtalál.

DSz_ aug. 14. Creative Commons License 104254

Mert ugye 2008-ig volt gyártásban.

Előzmény: Jena307 (104253)
Jena307 aug. 14. Creative Commons License 104253

kicsit fura ez az évjárat

Előzmény: csicsa70 (104251)
vzsolt70 aug. 14. Creative Commons License 104252

Nyugodtan leveheted, máshogy nem is tudod megoldani.

Előzmény: spety84 (104250)
csicsa70 aug. 14. Creative Commons License 104251

Üdv!

Van egy 2011-es 307 sw 1.6 hdi-m, ma egy számomra érdekes jelenséget produkált: a szervizintervallum és a napi km számláló nullázása csak a következő addig érvényes amíg megyek az autóval. 5 perces motorleállítás után a következő indításkor minden nullázott érték visszaáll valamilyen egyéb értékre (ugyanarra mindig).

Mi a fene lehet ez?

spety84 aug. 14. Creative Commons License 104250

Sziasztok!

Van egy 2002-es 1.6 benzines Break-ünk. Aktuálissá vált a középső és hátsó kipufogódob cseréje. A hátsó tiszta sor, de a középsővel van valakinek tapasztalata? Mivel van egy keresztmerevítő, amitől nem fér ki a cucc. Ezt 6 csavar fogja. Vajon le lehet szedni anélkül hogy gondot okozzon? Tehát ne roskadjon meg a karosszéria.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104249

ennyiért kapod amennyiért én elhoztam bizományban..

Előzmény: Martinka. (104247)
Martinka. aug. 13. Creative Commons License 104248

Csere az enyémre? Mindent tud az enyém amire szükséged van. Csak nem a rádio gombjaival hanem a sajátjával.

Előzmény: mekkGyver (104246)
Martinka. aug. 13. Creative Commons License 104247

Ha kicsit alkudhatok akkor érdekel. :-) 

Előzmény: Zolysys (104236)
mekkGyver aug. 13. Creative Commons License 104246

A kijelzőnek maradnia kell, mert a fedkomphoz és a rádióhoz is szükség vanrá.

Sajnos a PUGtól keddre ígért kijelző keret még ma se jött meg, de valahogy így fog kinézni a végeredmény:

Előzmény: Martinka. (104230)
mekkGyver aug. 13. Creative Commons License 104245

Ez így tök jó lenne, de attól tartok, hogy ebben is csak egy AUX van. Úgy nyomoztam ki, hogy két antenna bemenetes és N2 jelülésű a Level2. De már kezdek is belenyugodni, hogy bukom a kihangosítást, de úgyis ott a tableten hozzá a progi (TabletTalk), a hangot meg otthagytam párhuzamosan.  

Azért köszi.

Előzmény: Ltd (104243)
Tomikapc aug. 13. Creative Commons License 104244

Nekem is azt mondták amikor bevittem, hogy valószínű fel lehet újítani, de aztán hívtak telefonon, hogy többe lenne a felújítás, mint venni egy felújított darabot és tovább is tartana. 

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104242)
Ltd aug. 13. Creative Commons License 104243

Alant képek, péntek este jó lehet. vázszámot be tudod írni, vagy vigyek pps-t is?

bye,

Ltd

Előzmény: mekkGyver (104184)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 13. Creative Commons License 104242

nekem 20-ért csinálták az őnindító felújítást Vácot

Előzmény: Tomikapc (104231)
Ltd aug. 13. Creative Commons License 104241

köszi!!

Előzmény: Zolysys (104223)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104240

az övé CAN es a tied VAN os a két antenna teljesen más. Az övé elvileg távtáplált

Előzmény: opel123 (104239)
opel123 aug. 13. Creative Commons License 104239

Amikor beraktam a csereantennát, akkor az enyémnél volt egy vékonyka vezeték.  

Előzmény: Ferenc Szécsi (104238)
Ferenc Szécsi aug. 13. Creative Commons License 104238

Multkor már néztem a hátsó csatit de ugy rémlik, hogy csak a koax kábel van. De majd leszedem és megnézem megint. 

Előzmény: opel123 (104237)
opel123 aug. 13. Creative Commons License 104237

A tuner ezek szerint jó, érzékenységgel nincs gond.  Kábel szakadás, beázott antennaerősítő, eleve gyári hibás antennaerősítő vagy az új antenna amit feltettél nincs rendesen rádugva a kábelre. 

Először szakadást keresnék a vezetéknél vagy az antenna csatlakozást nézném meg hátul, hogy a koax és a mellette futó 12V is rendesen van-e csatlakoztatva.

Előzmény: Ferenc Szécsi (104228)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104236

igen ilyen van.. ha már martinkának nem kell :):P

Rádiót meg végig kéne mérni addig passzolom

Előzmény: Ferenc Szécsi (104234)
Ferenc Szécsi aug. 13. Creative Commons License 104235
Előzmény: Zolysys (104233)
Ferenc Szécsi aug. 13. Creative Commons License 104234

Mennyi lenne egy kijelző? Nálad olyan van ami már belevaló? Magnonak mi lehet a baja?

Előzmény: Zolysys (104232)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104233

attól még fogja használni a kijelzőjét :):P

Előzmény: Martinka. (104230)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104232

pl nálam :)

Előzmény: Ferenc Szécsi (104229)
Tomikapc aug. 13. Creative Commons License 104231

Na ebből egy önindító  csere lett. 30 ezer. Állítólag felújított gyári. Aztán kitudja. De most mindig szépen indul és szp hangja is van.

Előzmény: Tomikapc (104177)
Martinka. aug. 13. Creative Commons License 104230

A kijelződ viszont tényleg érdekel, ha tabosítod a sajátodat, és esetleg eladnád a gyárit. Az enyém sajna nem a rádióhoz való. 

Előzmény: mekkGyver (104219)
Ferenc Szécsi aug. 13. Creative Commons License 104229

Persze hogy van fed.comp! Lehet hogy kijelző cserés volt és ilyet raktak bele. Majd megpróbálok szerezni bele egy  másikat. Hol lehetne?

Előzmény: tisvol (104216)
Ferenc Szécsi aug. 13. Creative Commons License 104228

Sziasztok!

Ma kimentem és megnéztem a radiot! Kiszedtem csatik átnézve. Minden ok. Antenna kábel le egy darab drót odaérintve és tökéletesen szól a radio egéshen addig amíg fogom a drótot. Radiot visszaraktam a helyére és kipróbáltam hogy milyen de ugyan olyan sz.r mint volt egész addig amíg nem fogom meg az antennát. Ha elengedem akkor megint rossz lesz. Mitől lehet?

Biluxzsolt aug. 13. Creative Commons License 104227

Előzmény: Jena307 (104225)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104226

de piszok vagy:D:D:D:D

Előzmény: Jena307 (104225)
Jena307 aug. 13. Creative Commons License 104225

Két önmeccős csavarral meg egy 5centis hiltiszalaggal hozzácsavarozod a tank aljához :D

Előzmény: Biluxzsolt (104224)
Biluxzsolt aug. 13. Creative Commons License 104224

De az enyémben van,azért kérdeztem.

Előzmény: Zolysys (104217)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104223

basszus.....

jobbulást azért :)

Előzmény: Ltd (104221)
Ltd aug. 13. Creative Commons License 104222

Teszek fel képet este...

Én 10E forintra gondoltam, mert át kellett alakítanom. Már nem borostyán sárga, hanem kadmium sárga a kijelző világítás. Ezért...

bye,

Ltd

Ltd aug. 13. Creative Commons License 104221

eléggé összetört :)) picit én is.

"De má' jó vagyok" :)))

bye,

Ltd

Előzmény: Zolysys (104180)
Piller Krisztián aug. 13. Creative Commons License 104220

Sziasztok szakik,

Tanácstalan vagyok. P 307 HDI  tegnap feltöltettem a klímát, de a feltöltés után sem indul el a kompresszor. Első gondolatom volt, az elektromágnesese kuplung hibája. Mivel rámértem a kompresszor mágneséhez érkező dugóra, és a klíma kapcsolásánál 12V jelent meg. Viszont a tekercsen is mértem kb 4 Ohm ellenállást. Kipróbáltam a tekerecset kicserélni, de a másik (egy működő klímakompresszorból kiszerelt) tekercsel sem húz be az elektromágnes és így nem indul a kompresszor. Az autóban digitális klímavezérlés van, bekapcsolása pillanatában nem hallok relé kattanást, ez gond lehet? Sajna nem mértem zárlati áramerősséget a kompresszor csatiján, lehet csak valami nagyon gyenge áram érkezik csak oda? Mi lehet a gond szerintetek? Köszönöm

mekkGyver aug. 13. Creative Commons License 104219

Hát, úgy tűnik marad az alkoholos filces megoldás :)

Mindenhol egyes szériást árulnak csak (nem mintha vennék annyiért), de nem is értem miért kell ezt a nyomorult bemenetet lespórolni. Kapja be a Blaupunkt, én most építettem bele egyet. Egyelőre relével, de majd keresek egy kulturált digitális ic-t hozzá.

Előzmény: Zolysys (104210)
Jena307 aug. 13. Creative Commons License 104218

ennek nincs tank ac, de amit lefényképeztem az egy vödör, abbanvan a durvaszűrő, abba beleteszem onnan nem megy sehova

Előzmény: Biluxzsolt (104215)
Zolysys aug. 13. Creative Commons License 104217

A tankban nincs fem. Max az ac ha van benne...

Előzmény: Biluxzsolt (104215)
tisvol aug. 13. Creative Commons License 104216

Hát ilyet én még nem láttam :) Van fedcomp a gépedben? De igazából lenni kell, mert asszem a ránfelvarrás után széria lett. X akták.... :)

Előzmény: Ferenc Szécsi (104195)
Biluxzsolt aug. 13. Creative Commons License 104215

Hova rakod a mágnest,a tank melyik részére?Gondolom valami fémhez,hogy ne mozogjon,de nem zavarja be a szintjelzőt vagy mást?

Előzmény: Jena307 (104206)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104214
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 12. Creative Commons License 104213
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 12. Creative Commons License 104212

Nézd meg az e-mail-ed

Előzmény: kgero86 (104198)
Martinka. aug. 12. Creative Commons License 104211

Viszont van alkoholos filcem. Majd jól rá írom hogy mp3, meg aux. :-) 

Előzmény: Zolysys (104210)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104210

naki 2 auxos MP3 as kellene.. az neked meg nincs :P

Előzmény: Martinka. (104208)
Martinka. aug. 12. Creative Commons License 104209

Töröt fülü nekem is van, beszámítják a kijelzőbe? :-) köszi hogy utánajártál!

Előzmény: Zolysys (104207)
Martinka. aug. 12. Creative Commons License 104208

Érdekel a csere de kijelzőstül. :-)  Azt nemtom hogy van-e aux... :P

Előzmény: mekkGyver (104164)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104207

Martinkának:

tartó bonciban van csak mindegyiknek törött az utolsó füle.. így nem érnek semmit

PUG ban:

00007119HV ELSŐ SÁRVÉDŐ TARTÓ    8 673,00 HUF  
00007120NH ELSŐ SÁRVÉDŐ TARTÓ    8 673,00 HUF  

Kijelző van 20 rugó

Jena307 aug. 12. Creative Commons License 104206

Mai szépség:

ennek nagy része fémpor, ami a nagynyomású pumpából származik, egy 407esnek a delphi befecsis RHR változatából,  ez végigment a rendszeren és és úgy jött vissza a tankba.

A befecsi minden részegysége sérült, csak injektorok és pumpa felújításért fizettem ma 404 ezer ft-ot, 

kap még komplett üzemanyag rendszer takarítást, új szűrőt, és http://szupermagnes.hu/spd/MSZ-20x20x3_N42/20x20x3-N42-NdFeB-teglatest-magnes ilyen mágnest a tankba is és a szűrőházba is.

kurva jól megy egy delphis RHR, csak picit öngyilkos fajta

bambipug aug. 12. Creative Commons License 104205

Bocs, előbb kellett volna vissza olvasnom és akkor nem is kérdeztem volna semmit :D

Szóval másnál is van ilyen! Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy kitisztítottam a fojtószelepet is, lehet, hogy csak fals hiba, legalábbis bízom benne... :)

Előzmény: bambipug (104204)
bambipug aug. 12. Creative Commons License 104204

Sziasztok!

Tegnap cseréltem olajat az autómon, ma pedig a feleségem kocsiján, ami olyan, mint az enyém, csak ferdehátú, 1.4 benzin 2006-os, viszont az övé kiírta ma, hogy ENG MAN SYSTEM FAULTY csipogással és sárga háromszöggel egyetemben! Pár indítás után elmúlt. Nem találtam róla semmi érdemlegeset. Mit jelent ez a hiba üzenet? Komoly, vagy csak valami érzékelő? Esetleg ráfolyhatott az olaj valamire?

Előre is köszi....

Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104203

kérdezd meg telón :)

Előzmény: Break 307 (104199)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 12. Creative Commons License 104202

Probald meg ugy, hogy nem huzod be a kezifeket.

Esetleg be vagy rozsdasodva egy kicsit es azt hallod. ;)

Előzmény: Árpi89 (104197)
ádibébi aug. 12. Creative Commons License 104201

Nincs is rá szükség. Ha be van húzva a kézifék, akkor ahogy a betét elfordul a tárcsán lassan (mivel beleülsz, megsüllyed az autó (a hátulja jobban, mint az eleje, és így 1-2 centit fordul a kerék), ez adja a nyikorgó hangot, és kiküszöbölhetetlen. Ha emiatt tárcsát és betétet cseréltek, az is csinálni fogja, amikor már picit bekopik.

Előzmény: zsolesz 307 (104200)
zsolesz 307 aug. 12. Creative Commons License 104200

Nem kell aggódni a kéziféked csikorog. Nekem is ez a bajom de egyenlőre nincs rá időm megcsinálni, sem szétszedni.

Előzmény: Árpi89 (104197)
Break 307 aug. 12. Creative Commons License 104199

Mibe kerülhet egy Mp3-as fejegység,ami a II.szériába  való?

kgero86 aug. 12. Creative Commons License 104198

Az utolsó nyolc az 83341244.

előre is köszönöm.

Előzmény: Zolysys (104188)
Árpi89 aug. 12. Creative Commons License 104197

senki nem tudja ezek szerint?

Ferenc Szécsi aug. 12. Creative Commons License 104196
Ferenc Szécsi aug. 12. Creative Commons License 104195
Előzmény: Zolysys (104192)
Ferenc Szécsi aug. 12. Creative Commons License 104194

Hát pedig ilyen az infos kijelzőm és 2007es az auto. Ráncfelvarott! Akkor lehet hogy volt már kijelző cserém? Majd keresek képet a magno hátulhárol is.

Előzmény: Zolysys (104192)
Break 307 aug. 12. Creative Commons License 104193

Ma meg csak az első kuplung használatnál halottam a nyekergő hangot.Utána nem.

Már teljesen X-aktás az eset.

Hogy lehet megkenni azt a tengelyt?

Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104192

ilyen nem lehet mert ez 2005 ig volt...

Szerintem VDo rádiód van és gyengusz a tunere

Előzmény: Ferenc Szécsi (104189)
Árpi89 aug. 12. Creative Commons License 104191

igen igaz anélkül még nem hallgattam meg....

Előzmény: Break 307 (104190)
Break 307 aug. 12. Creative Commons License 104190

A kézifék be van húzva amikor hallani,?

Előzmény: Árpi89 (104187)
Ferenc Szécsi aug. 12. Creative Commons License 104189
Előzmény: tisvol (104172)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104188

nem az eleje a lényeg hanem az utolsó 8 karakter....

Előzmény: kgero86 (104185)
Árpi89 aug. 12. Creative Commons License 104187

hali! lenne egy kérdésem hátha vki tudja. mikor beülök kocsiba ilyen hülye nyekergő hang jön,főleg ha hátul ül be az ember mint mikor a rugó összenyomódik.  ez ha jól tudom nem szabadna ijen hangja lenni? mivel lehet a gond? hátulról jön..   köszi

ádibébi aug. 12. Creative Commons License 104186

Nekem!! Egy 6230i-t említettél... :) Mekkora már, hogy eszedbe jutott!

kgero86 aug. 12. Creative Commons License 104185

VF33CKFUB833.....

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (104160)
mekkGyver aug. 12. Creative Commons License 104184

Állítólag a Level2-t arról lehet megismerni, hogy 2 antenna bemenet van rajta. Közben belenéztem az enyémbe, és nincsenek bekötve az AUX2 lábai, tehát biztosan Level1.

Szóval érdekelne, ha van neked egy feleslegeges! Hogyan boltoljuk le? Vagy eladod belőle csak az AUX2-t? :D

Hol tudnánk találkozni? Én péntektől-vasárnapig fenn leszek a fővárosban. 

((Ja, kinek kellett régi telefon múltkor?))

Előzmény: Ltd (104171)
vzsolt70 aug. 12. Creative Commons License 104183

Attól még eheti a vizet, hogy nem keveredik a hűtőviz az olajjal.

Előzmény: kisbenga (104181)
tisvol aug. 12. Creative Commons License 104182

Mondjuk ez egy Pug fórum, de szerintem hengerfejes. 

Előzmény: kisbenga (104181)
kisbenga aug. 12. Creative Commons License 104181

Üdv mindenkinek!
a következő probléma van az asszony hármas Puntójával:

elmegy valahol a hűtővíz,egy hónap alatt(kb2000km) 1 liter körül kellett pótolni

sehol semmi nyom,nedvesség a csöveknél,hűtőnél

sem az utastérben,szag sincs,a hűtővíz tiszta,nem olajos,nincs fehér füst

Valami ötlet,hogy tudom kideríteni hol engedi el?

Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104180

mi lett a C4 el????

Előzmény: Ltd (104179)
Ltd aug. 12. Creative Commons License 104179

ki bizony, azt nem adtam a bontóba :))

Előzmény: Zolysys (104175)
opel123 aug. 12. Creative Commons License 104178

Vedd ki a rádiót és egy dróttal ellenőrizd, hogy van-e vétel, vagy jobb-e, mint az antennával.  Azt is nézd meg, hogy középhulámon 540kHz-en fogja-e a Kossuthot.  Nálam az AM eltűnése volt, ami  miatt elkezdtem az antenna (erősítő) felé menni.  Ha hozza középhullámot rendesen, és dróttal sem jó, akkor valószínűleg a tunerben lesz a probléma.

Előzmény: Ferenc Szécsi (104170)
Tomikapc aug. 12. Creative Commons License 104177

Szia! Köszi, hogy leírtad. Még a szerelőnél van, majd kiderül, hogy mi lesz vele. A 2 ezres javításnak örülnék, de sajnos nem vagyok ilyen derűlátó :)

Előzmény: Scaty (104173)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104176

Ráncfelvarrt a gépe

Előzmény: tisvol (104172)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104175

nah kiszedted???

Előzmény: Ltd (104171)
Zolysys aug. 12. Creative Commons License 104174

RD4 nél a menü elérése a legtöbb esetben a rádión keresztül érhető el. Kivéve pl Martinka :)

Előzmény: Ferenc Szécsi (104169)
Scaty aug. 12. Creative Commons License 104173

Szia, nekem ugyanez a problémám volt, önindító hiba volt. A kefetartó lelazult, és azon keresztül kapja a testet. 2000 Ft-ért megcsinálták...

Előzmény: Tomikapc (104153)
tisvol aug. 12. Creative Commons License 104172

Csak antennát cseréltél a tetőn? A fejegységet ki se szedted? Nekem is volt hasonló gondom, az antennacsatlakozó nem érintkezett rendesen. Ki kell venni a fejegységet, meg kell mozgatni a csatlakozót. Első tipp ez lenne.

Mikori az autód? Mert a ráncfelvarrás előttieknél, az egyszerűbb középső kijelzővel rendelkezőknél, a rádió nem kell a fedcomp beállításához.

Előzmény: Ferenc Szécsi (104170)
Ltd aug. 12. Creative Commons License 104171

Nekem momentán van egy felesleges, MP3 képes, asszem két aux-os RD4 rádióm. Zolytól vettem...

látom igény volna rá:)

Ferenc Szécsi aug. 12. Creative Commons License 104170

Vagy is legalábbis csak azért akarok radiot cserélni mert alig akar bejönni rajra a radio adók. Aposom autojában simán bejön nekem meg alig talál jelet. Antennát már cseréltem! Mi lehet még a baj?

Ferenc Szécsi aug. 12. Creative Commons License 104169

Rádio vezérli a fedcompot? Ilyet még nem is halottam! Mi lesz ha en egy sima mp3as radiot teszek visza? Nem lesz fed.compom? Hogyan szedjem ki a radiot, hogy ne legyen gond?

Előzmény: mekkGyver (104162)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 11. Creative Commons License 104168

Motorvezérlő hiba.

Pont ez a kérés merült fel a C4 fórumon is.

Szakint válasz erre:

Zolysys 2014.08.07 23:21:33 ©    10920

motor vezérlés hiba

trafó, gyertya, szűrők, rossz üzemanyag stb

:)

Előzmény: Marcista (104166)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 11. Creative Commons License 104167

Club oldalra érkezett:

Nekem nagyon tetszik, minden adat benne van:

Sziasztok! 

Egy 2004-es 307 1,6 benzines Break tulajdonosa vagyok. 
A párom ma reggel indult volna a kisbabánkkal de az autó nem indult. 
A telefonos beszélgetés alapján a motordiganosztika jel maradt égve.(indításnál semmi nem történt).Tegnap még mentünk az autóval de semmi előjel nem volt. 
Mielőtt felhívom az autószerelőmet kíváncsi lennék hogy van-e ötletettek, hogy milyen hiba lehet, mire készüljek.(mennyibe fog ez nekem fájni  

Köszönöm!

Mondtam, hogy jó. :))))

Marcista aug. 11. Creative Commons License 104166

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni milyen hibát takar a " ENG MAN SYSTEM FAULTY" hibaüzenet?  Peugeot 307 1.6 benzinesről van szó.

És persze jelentkezett a vele járó teljesítmény visszaesés is. Újraindítás után elmúlik de újra előjön a hiba pár száz kilométer után.

Eddig csak nagyobb fordulaton kezdi csinálni, pályán 100 km/h felett.  Válaszokat előre is köszönöm.

Move1 aug. 11. Creative Commons License 104165

Én azért megnézem magam, 4 éve, 60 e km-el ezelőtt cseréltrm gyári komplett kuplungszettet, csapággyal, mert ennél a típusnál kicsit nehezebb az indulás, persze sok minden nem változott. Amúgy én arra a szerkezetre gyanakszom ami közvetlenül a villát mozgatja, a gumi porvédő el van válva rajta, 1-2 napon belül meglesem, csak le kell szedni pár dolgot hogy hozzáférjek...

Előzmény: Break 307 (104151)
mekkGyver aug. 11. Creative Commons License 104164

Akkor ha valakinek kell mp3-as rádió (RD4), elcserélem mp3 nélkülire is, csak legyen benne AUX2 !

Előzmény: Zolysys (104155)
opel123 aug. 11. Creative Commons License 104163

Mert valószínűleg a kuplunggal nincs semmi gond, csak a pedál rudazata nyikorog.  Nálam már 100e km-t ment vele, egy plusz zsírzás volt, mérséklődött a hang és megszoktam.

Előzmény: Break 307 (104151)
mekkGyver aug. 11. Creative Commons License 104162

És vigyázz, mert a rádió vezérli a fedkompot, és ha csak simán kiveszed, akkor gondok lesznek. 

Előzmény: Ferenc Szécsi (104156)
opel123 aug. 11. Creative Commons License 104161

A rudazatot kell zsírozni, de nagyon nehéz hozzáférni.  Nem lesz semmi gond vele, csak zavaró a hang.

Előzmény: Break 307 (104142)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 11. Creative Commons License 104160

Ha adsz egy alvazszalot, akkor elobb megmondjuk.

Előzmény: kgero86 (104147)
hegizoli 307 SW aug. 11. Creative Commons License 104159

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c9rqyy5VUbU

Zolysys aug. 11. Creative Commons License 104158

a csati neve quadlock

Előzmény: Ferenc Szécsi (104156)
hegizoli 307 SW aug. 11. Creative Commons License 104157

Igaz,h nem Peugeot,de vannak oroszlán erős gépek :)) Fiam vágta össze,kis vidi :D

https://www.youtube.com/watch?v=c9rqyy5VUbU#t=119

Ferenc Szécsi aug. 11. Creative Commons License 104156

Sziasztok!

Tudom hogy volt már téma de sajnos nem találom. Ha szeretnék magnot cserélni azt hogyan tudom megcsinálni?Kiyzedtem és megnéztem a csatikat de teljesen más mint egy normál magnoé. Nekem egy darab jó nagy csati van. 2007 évvégi az auto. Honnan lehetne rendelni átalakítót?

Zolysys aug. 11. Creative Commons License 104155

volt már kezeim között MP3 as 1 aux-al

Előzmény: mekkGyver (104150)
Zolysys aug. 11. Creative Commons License 104154

nem odja meg a mech hibás cd tár. uganis hibajelzés kiatt át sem tudsz váltani rá :)

Előzmény: mekkGyver (104150)
Tomikapc aug. 11. Creative Commons License 104153

Na ebből sem akksi lett. Új akksival is ugyanezt csinálta. Elvittem szervizbe. Ott ránézésre vagy gyújtáskapcsolót vagy önindítót mondtak. Majd szétszedik. Önindítóra gyanakszom, mert amikor elfordítom a kulcsot, akkor minden eltűnik a műszerfalon aminek el kell tűnnie, mintha tényleg beindulna. Elvileg kiveszik, felújíttatják. Meglátjuk mi lesz belőle...

Előzmény: Tomikapc (104101)
Break 307 aug. 11. Creative Commons License 104152

Nincs valakinek valami tippje:a surlodó hangot a mai napig hallani a kerekek felől menet Közben(csak leengedett ablaknál). Ha emelt állapotban forgattuk a kerekeket akkor is hallani. Nem látni hogy mi ér hozzá.Először arra gyanakodtam hogy sokat állt a kocsi,és rozsdás volt a tárcsa.De ez lekopott már.A betétek 10mm vastagok.A tárcsákon nagyon pici perem érezhető. De nem melegszik a felni.????????????

Break 307 aug. 11. Creative Commons License 104151

Na voltam a szerelőnél,a hang a kuplung felől jön lehet kezdi megadni magát mondta.

Szerinte szétesni nem fog,és neki is fura hogy ott fog a kuplung ahol kell,és nem kemény a pedál.Ha hazajöttem szétszedetem,és csere lesz.A 306-hatosnál megúsztam 54000ft-bol :ott cseréltünk mindent amihez hozzáfértünk.Remélem ez 60-70 között megáll majd.?????De mikor jöttem haza már nem halottam a hangot mindig.Vagy megszoktam.???

Előzmény: Move1 (104149)
mekkGyver aug. 11. Creative Commons License 104150

Ja, azt tudom, hogy be lehet, aztán meg dobálja a hibakódokat, hogy nincs cd tár. Arra gondoltam, hogy valami passzív módon elhitetni vele, de már olvasgattam, hogy minden CAN buszon zajlik. Kínomban már azt tervezem, hogy írok PIC-re egy tár emulátort, csak kéne egy CD tár, vagy USB box, hogy lefigyeljem a kommunikációt. 

De jó lenne egy mechanika hibás CD tár is, ha van valakinek, az megoldaná a dolgot.

Amúgy az RD4-em nem hiszem, hogy Level1, mert tudja az MP3-at is. Lehet, hogy level3? Állítólag olyan is van. És akkor tudja az AUX2-t vagy nem? Lehet, hogy PPS kéne DiagBox helyett? Bár Aux1-et tudok kapcsolni a Bluetooth helyett...

Előzmény: Zolysys (104129)
Move1 aug. 11. Creative Commons License 104149

Pontosan

Előzmény: Break 307 (104144)
kgero86 aug. 11. Creative Commons License 104148

Bocsi a képeket nem rakta be az elöbb.

kgero86 aug. 11. Creative Commons License 104147

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Első Féktárcsa+fékbetét csere elött állok csak nem tudom milyen fékrendszer van a kocsin.

Lucas vagy Bosch ?

Ezt a fékbetét rendelésnél kérte.

2003-as 1.4 16v ferdehátu

heidda aug. 11. Creative Commons License 104146

Nos, valóban akksi volt, már be is mászott az új, kicsi kocsi újra száguld. Túlkoros volt, meg kisebb kaliber is, mint ebbe az autóba elkél- ezt mondták a szakértők. De most már dádá lesz ha nem marad nyugton ez a disznó gép... :) Pár hónapot igazán elmehetne már baszkurálnivaló nélkül...

Előzmény: ádibébi (104131)
Video-ton aug. 11. Creative Commons License 104145

Hali

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/eroatviteli_alkatresz/futomu_felfuggesztes/peugeot_307_2_0_hdi_feltengely_jobb_1944890354.html

Tudja valaki hogy ez jó volna e az én kocsimba?Enyém 2.0HDI, RHS, SW

Elvileg féltengelyes lett a jobb oldali belső.

Break 307 aug. 11. Creative Commons License 104144

Először néha halottam csak de hogy most figyelem mindig halom.Nálad is műkszik minden rendesen?csak ez a hang hallatszik?

Előzmény: Move1 (104143)