Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Move1 Creative Commons License 3 órája 0 0 113060

Szia

Nekem volvo s60 csinált ilyet, elmentem egy mosóba, lecsapattam a kerekeket, féket nagynyomásúval, azóta OK...

Előzmény: SilverFlash (113057)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 4 órája 0 0 113059

Fektarcsa, fekpofa gond.

Nekem is ilyen volt meg az Astranal, fektarcsa csere utan, visszavittem es azt mondta a szerelo, hogy nem volt normalisan felrakva 

Zolysys Creative Commons License 4 órája 0 0 113058

féktárcsa

SilverFlash Creative Commons License 4 órája 0 0 113057

Milyen problémák lehetnek, ha fékezéskor ráz a kormány? Mostanság kezdte csinálni.

(pug 308, 1.6hdi, fap)

mrrr74 Creative Commons License 5 órája 0 0 113056

Köszi

Előzmény: Jena307 (113054)
tewe001 Creative Commons License 5 órája 0 0 113055

Ilyet kell venni :) (Egyszer úgyis lesz nekem is)

https://www.youtube.com/watch?t=165&v=ioWFY1Wq0-s

Jena307 Creative Commons License 6 órája 0 0 113054

vagy 1.6hdi 112hp

Előzmény: Jena307 (113053)
Jena307 Creative Commons License 6 órája 0 0 113053

2.2 204hp

Előzmény: mrrr74 (113049)
Scaty Creative Commons License 7 órája 0 0 113052
Scaty Creative Commons License 7 órája 0 0 113051

Az OMP-t felejtsd el... Inkább Nyíregyháza...

Előzmény: wyatttthoearp (113048)
tewe001 Creative Commons License 9 órája 0 0 113050

Őrmi ha úgy megyünk hogy legyen időnk, akkor vasárnap lesz a nyerő. Pontos időpontot még írok mikor érünk.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (113009)
mrrr74 Creative Commons License 9 órája 0 0 113049

Kicsit OFF, bocs.

Kollégámat sikerült rábeszélni egy PUG-ra, viszont ha lúd, legyen kövér: 5008-ast nézeget.

Jena, Zolysys, Ti gondolom ismeritek is milyen motor van bennük, melyik az a dízel amit érdemes megvenni? Illetve ezekben az automata váltó jól muzsikál?

wyatttthoearp Creative Commons License 10 órája 0 0 113048

Biztos, hogy nincs feltanítva, ezért kérdeztem meg ezeket, dehát ennyi erővel a cipőmet is kérdezhett volna.

Előzmény: Zolysys (113047)
Zolysys Creative Commons License 10 órája 0 0 113047

source.... ha fel van tanítva rá...

Előzmény: wyatttthoearp (113046)
wyatttthoearp Creative Commons License 10 órája 0 0 113046

Azt mondták telefonon a debreceni peugeot márkaszervizben, hogy a fejegység aux bemenetét a search gomb nyomkodásával tudom aktiválni.

Ha így mégsem sikerülne, akkor ők sem tudják megcsinálni.

Helytálló lehet az állításuk szerintetek?

szucsati Creative Commons License 21 órája 0 0 113045

Ugyanez ugyanilyen évjáratnál előfordul nálam is, nálam sem használt az őv. Ha ahol kijön az őv, ott egy pár milit meg tudod emelni, akkor kijön, játszani kell vele.

Előzmény: lperla (113044)
lperla Creative Commons License 21 órája 0 0 113044

Tisztelt Urak

Pug307 break 2005 évjáratú autóm hátsó ülésének középső biztonsági öve rendszeresen megszorul, mint amikor megrántja az ember. Utána napokig gondolom míg ki nem rázódik nem lehet kihúzni. Hogyan lehet hozzáférni, hogy megjavíthassa az ember, persze ha lehet. Nagyon ritkán volt használva de most sokszor szükségem lenne rá ezért valamit tennem kell.

Segítségeteket előre is köszönöm. Laci

bambipug Creative Commons License 21 órája 0 0 113043

Akkor majd egyeztetünk :)

Előzmény: Zolysys (113042)
Zolysys Creative Commons License 21 órája 0 0 113042

egy pár órára biztosan

Előzmény: bambipug (113041)
bambipug Creative Commons License 22 órája 0 0 113041

Köszönöm, ahhoz viszont ott kellene hagyni a kocsimat, gondolom, ugye?

Előzmény: Zolysys (113040)
Zolysys Creative Commons License 22 órája 0 0 113040

Láttatlanban? Passz---

Lehet meg tudom oldani ...

Előzmény: bambipug (113037)
Seameny Creative Commons License 22 órája 0 0 113039

Köszönöm, hát, ezt is megtanultam akkor.

Szó se róla, elég csúnyán mutat, ráadásul igazából gondolom javíthatatlan, mivel alatta van ugye a légzsák.

Seameny

Előzmény: Zolysys (113038)
Zolysys Creative Commons License 22 órája 0 0 113038

A légzsák feletti borításnak elment a ragasztója.. sajnos soknak ilyen :S

Előzmény: Seameny (113035)
bambipug Creative Commons License 22 órája 0 0 113037

És csere vagy lehet javítani?

Köszi a választ!

Előzmény: Zolysys (113034)
szucsati Creative Commons License 22 órája 0 0 113036

Az ott a légzsák, ha nyílik, szakad. Szerintem az van megnyomódva. Egyben van az egész.

Előzmény: Seameny (113035)
Seameny Creative Commons License 22 órája 0 0 113035

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_sw_1.6_d-sign_7_ules._panorama_teto-9192714

Még mindíg itt tartok :)

8-9. képe a kesztyűtartó felett mi lehet az a vonal?

Rátettek egy hűtőt vagy ilyesmi vagy csak fénytörés?

Gondolom a felső rész csak egyben cserélhető és nem olcsó.

Pár napig ki volt írva, hogy foglalózva tegnapra aztán ez lekerült, ezt is jó lenne tudni miért?

Hmmm,

Seameny

Zolysys Creative Commons License 23 órája 0 0 113034

99% hogy COM

Előzmény: bambipug (113033)
bambipug Creative Commons License 23 órája 0 0 113033

Sziasztok, erre tudtok valami megoldást?

2007, 1,4 benzin

"

viszont amiért írok, hogy tegnap óta azt csinálja a kocsi, hogy főleg balra indexelésnél, de ma már jobbra is csinálta, hogy hiaba megy vissza a kar, altalaban még hármat indexel utana is. Ha csak kicsit nyomom le a kart, hogy ne akadjon be és elengedem, akkor is hármat indexel, mint az újabb autókban. Nos nem hinném hogy megtanulta volna, szeri tetek mi lehet? Maga a kar szaraxik? Lehet javítani?

Előre is köszönöm...

üdv   "

ádibébi Creative Commons License 24 órája 0 0 113032

én a purflux-ra gondoltam, hogy vacak. mert arról szólt a posztja is.

Előzmény: Martinka. (113024)
ádibébi Creative Commons License 24 órája 0 0 113031

hát csak lassan.... :D de biztosan :)

Előzmény: _Haszi_ (113028)
Zolysys Creative Commons License 26 órája 0 0 113030

Automata ajtózárás a régi BSI nem tudja...sajnos...

Tempomathoz mindenem lesz kb 1 hét múlva...ha érdekel.. előre szólok hogy vannak dolgok amik a Bárdinál nincs csak a PUG szervizben...

Előzmény: Horysz (113023)
Zolysys Creative Commons License 26 órája 0 0 113029

elöl 160mm hátul 130 mm átmérő

Előzmény: tam89 (113025)
_Haszi_ Creative Commons License 27 órája 0 0 113028

Sztem leesett neki miután Jena kijérte magànak a vét;-)

Előzmény: Trabee (113027)
Trabee Creative Commons License 28 órája 0 0 113027

A BMW sorhat, nem V   ;-P

Előzmény: ádibébi (113011)
Smíró Creative Commons License 29 órája 0 0 113026

:DDDDDD

Előzmény: Martinka. (113016)
tam89 Creative Commons License 1 napja 0 0 113025

Tudja valaki, hogy 2004-es SW-be mekkora átmérőjű és mélységű hangszórók kellenek?

Martinka. Creative Commons License 1 napja 0 0 113024

Ádi Te nem tudod az előzményét. Sok problémát talált nála Jena. Ahhoz képest nagyon jó a fogyasztása, pláne hogy nem gyúrt rá, csak használja.

Előzmény: ádibébi (113020)
Horysz Creative Commons License 1 napja 0 0 113023

Szia!

Először is sajnálom, hogy korán reggel felhúztalak. Feltételeztem, hogy elég, ha az adatlapomon szerepel a jármű típusa, és nem kell minden hsz-be beírnom. De ha erre van igény, telespammelhetem a fórumot :) Szóval még mindig egy 2002 1.6b NFU-ról van szó. [No offense!]

Természetesen kapcsolóval együtt gondoltam a tempomatot, a hardveres részét megoldom olcsón (50% bárdi kedvezmény havernak), de feltételeztem, hogy tanítani kell hozzá az elektronikát. :)

Akkor lehet, hogy valamit félreértek. Azt hittem a deadlock a 10 kmh fölött záródó ajtók. Vagy ez is csak szuperretesszel megy? Ez szívás. Akkor marad a minden indulásnál kézzel zárás. :(

Előzmény: Zolysys (113022)
Zolysys Creative Commons License 1 napja 0 0 113022

deadlock ugyan az mint a szuperretesz.. Zár csere plusz programozás.. nem hiszem h nagyon fogsz találni...

Tempomat megoldható, de kar és plusz kapcsoló nélkül vinnyogni fog és teleszórja hibával

Új kulcs PUG nál 25-30 e ft plusz tanítás plusz kód

De ha 2.0 HDi akkor nem is biztos h lesz tempomatod hiába van kiépítve..

azt hiszem megfogadom magamnak ha valaki nem ír évjáratot és motort figyelmen kívül hagyom a posztot... nem csak neked szól....

Előzmény: Horysz (113021)
Horysz Creative Commons License 1 napja 0 0 113021

Sziasztok!

Kezdem nagyjából megérteni a 307 lelkivilágát :)

Kipróbáltam a Com2000 pöcök cserét, de nem lett az igazi. Valószínűleg már egyszer javították az olaszok (onnan jött a cica 1 hónapja), volt pár ragasztás nyom, és forrasztgatás, most kicsit stabilabb, de erősebb kormányzásra átugrik, a fényszórót nem tudom lekapcsolni, és ködlámpám sincs :) Most kaptam egy újat, ezt meg majd unatkozó időmben összerakom, és eladom, valamennyi visszcsorog majd belőle.

Nyikorgásom nekem is volt, hasonló mint az előző hozzászólóknak, induláskor, klímázáskor, főleg hidegen nyiknyiknyik. Főtengely szíjtárcsát kellett cserélni, a gumi volt elöregedve rajta, párezres móka, és elhalkult minden :)

Nézegettem ezt a deadlock témát, de nekem sehogysem sikerült aktiválni. Ezt szoftverből lehet aktiválni? És a follow me home világítást? Gondolom sok plusz hardvert nem igényel.

Sajnos szuperretesz nincs az enyémben, és láttam, hogy zárcserével lehet életre kelteni. Nem riadok vissza tőle, de esetleg van valakinek képe egy ilyen, és egy sima zárról? Csak hogy tudjam, milyent kell keresnem :)

Úgy tűnik tempomatra is elő van készítve a kicsike, egy plusz féklámpakapcsolónak is van hely (kábelek pedig felkötegelve). Szerintetek mennyiért programozzák fel a computert hozzá? (Esetleg Zolisys?)

Utolsó kérdés: 2 kulcsot kaptam, de sajnos kódkártyát nem. Ez mekkora szívás nekem, ha egyszer akarok egy új kulcsot? (forintban kifejezve :))

bocsi a sok kérdésért! :)

ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 113020

lehet, hogy egyedülálló(an vacak :D)

Előzmény: gesa1 (113015)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 113019

te disznó!... :DDD

Lajos Szabó1983 Creative Commons License 1 napja 0 0 113018

Előzmény: Lajos Szabó1983 (113017)
Lajos Szabó1983 Creative Commons License 1 napja 0 0 113017

kedves barátom! Ezt direkt Neked fotóztam ki, ennyit mutat átlag fogyasztásra. Csak mert beszéltünk róla szombaton.

Martinka. Creative Commons License 1 napja 0 0 113016

Nekem pl fel sem tűnt... A lökhárítónál leragadtam, az konkrétan rendbe volt.  :D

Előzmény: ádibébi (113012)
gesa1 Creative Commons License 1 napja 0 0 113015

Elfelejtettem hozzátenni, hogy az előbb említett márkájú levegőszűrővel is volt problémám. Ott a szűrő alján lévő fehér szövetes rész vált le. Itt is 10.000 km-ént cserélem! Szóval nem értem, hogy miért mondják azt, hogy az Ők fejlesztésük egyedülálló. Vagy talán lehet, hogy értem, csak másképpen.

gesa1 Creative Commons License 1 napja 0 0 113014

Sziasztok!

Gázolajszűrő téren szeretném veletek megosztani a saját tapasztalatomat, véleményemet!

Az 1.6 HDI (9HX)- be több szűrőmárkát már kipróbáltam! Pl.: DELPHI, PURFLUX, HENGST, MANN, GYÁRI dobozost márkaszervizből, amiben DELPHI HDF 939 volt.

Legutóbb PURFLUX FCS710 volt benne. Minden csere után a régit szétvágtam, és némelyikben volt nem kevés meglepetés, de a legdurvább a PURFLUX-ban volt! Az egész szűrőbetét szét volt málva, szövetei hajszálhoz hasonló darabokra esett szét, és kocsonyás, nyúlós állagú volt!

Az elsőnél és a második PURFLUX-nál is hasonló volt a probléma, de csak a harmadiknál jöttem rá, hogy ez nem lehet gyári hiba, hanem .......!

Hozzá kell tennem, hogy csak jó nevű üzemanyagkúton tankolok, jó minőségű gázolajat!

A gázolajszűrőt mindig 10.000 km-ként cserélem!

Tüzetes átvizsgálás után a MANN, és a DELPHI között szerintem nincs különbség, mind a kettő prémium minőségű, csak árban különböznek.

Nekem legjobban a DELPHI HDF 939 vált be, és azzal még nem volt problémám, és egyedül Ők teszik közzé a szűrési hatékonyságát, tehát, hogy hány mikronig szűr hatékonyan!!!

Szerintem más Neves szűrőgyártő és fejlesztő sem tud többet.

Remélem véleményemmel tudok segíteni az esetleges választásban.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 1 napja 0 0 113013

Na ezakkor,hogy is volt Zoli."Dinnyére sört"?szószerint :D:D Nem veszélyes ?? :P :D:D

Előzmény: Zolysys (112997)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 113012

Amúgy súgom meg a csajodnak, hogy borzasztó a dísztárcsája! Ha maradni akar.... cserélje!!! :D

Előzmény: Jena307 (113006)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 113011

mér mid van, hidrazinos sugárhajtóműved??? :D

Előzmény: Jena307 (113006)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 1 napja 0 0 113010

Érkeznek a képek

Eddig

- Martinka: 245 képpel

- Tewe: 43 képpel

Küldjétek-küldjétek.

Körkérdés

Terveztem egy nyakbaakasztós kulcstartót a Mezőberényi fórumtalálkozó emlékére.

A 2 cm széles szalalgra képeket lehetne felrakni, a szallag mindkét oldalára.

Most nem tudom, hogy miylen karabiner vana  végén.

Kérdésem, hogy tart-e igényt a csapat rá, vagy halott az ötlet.

A minimumos rendelési mennyiséget még nem tudom.

Előkalkulás alapján kb 300-400 Ft-ot tesz ki/db, de ez függ mennyit rendelek.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112988)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 1 napja 0 0 113009

OK, várunk, legyen időtök, mert akkor felugrunka  várba egy sétára.

JA és Ami lemoshatja majd mindkét kocsit.

Előzmény: tewe001 (112999)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 1 napja 0 0 113008

Úgy is jó, ha véletlenül rákerül a sárga cimke. Vagy veszünk egy nagy kádat amibe elrejtunk sok-sok húst.

Előzmény: Lajos Szabó1983 (112995)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 1 napja 0 0 113007

Majd ha megjön, akkor is jó.

Előzmény: _Haszi_ (112992)
Jena307 Creative Commons License 1 napja 0 0 113006

V6-s neked öreganyád térdekalácsa :D

Előzmény: ádibébi (112996)
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 113005

A beszámolómhoz még hozzáfűzném, hogy nagyon hiányzott a felszabadult éjjeli beszélgetésből Smíró (no és lányai... :P), meg a történetei, amivel már két éve Gyulán is földhöz ragasztotta az állunkat, na meg Gombfoci&co, a hihetetlen hegyeivel, amiket megmászott tavaly óta, és persze mások is... Kéretik mindenki ezt a két napot rászánni a dologra!...

És amúgy itt üzenek egy bizonyos KONTRA AMBRUSNAK, hogy igazán befirkálhatna már pár részletet ide a kalandos életéről, és családja hányattatásairól a Nagy Vízen túlról... Ennyivel tartozol, A/Ombree!

ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 113004

rosszul tettétek, különleges tehetsége van!!! :D

Előzmény: tewe001 (112998)
_Haszi_ Creative Commons License 1 napja 0 0 113003

:)))

Előzmény: tewe001 (112998)
szucsati Creative Commons License 1 napja 0 0 113002

Nagyon jól ment, mint a golyó, s a fékek is faszán megfogták a végén. A kuplung meg... hát lassan csereérett... az enyémben. Köszi a hallgatózást, utánajárok. Hazafelé hallgatóztam, szerintem a próbaúton megint nem jött ki teljesen - fogorvos esete -, ma 60km/h előtt "szépen" muzsikált a hiba.

Index izzót cserélem először hátul, majd elöl.

Zolysys, majd szólj, ha van kar!

Örmi, pólokra igényt tartanak a kicsit, akkor má' én is... majd egyeztetjük.

Martinka. Creative Commons License 1 napja 0 0 113001

Örmi, ment egy link az emiledre, ha nem egyértelmű, hívj!

Martinka. Creative Commons License 1 napja 0 0 113000

:D

Előzmény: Zolysys (112997)
tewe001 Creative Commons License 1 napja 0 0 112999

Küldtem képeket/beszámolót. Majd kitalálom mikor érünk hozzátok hétvégén aztán akkor a lányok leegyeztetik.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112971)
tewe001 Creative Commons License 1 napja 0 0 112998

Ahhha, Ami nem említette, hogy besurranó tolvaj lett. Érdekes is volt hogy haza jöttünk és a házig a bokrok mögött osonva jött, majd a lakásba folytatta a lopakodás művészetét. De jelentem jól elvertük és gyorsan kineveltük belőle az ilyesféle hajlamot :D

Zolysys Creative Commons License 1 napja 0 0 112997
ádibébi Creative Commons License 1 napja 0 0 112996

Srácok, én csak most tudok bejelentkezni, eddig ugyanis nem tudtam felemelni a kezemet a sok csocsózától, a kikövetelt léghoki meccsek végeláthatatlan sorától, és Sanyi is keményen megfuttatott a negyven fokban a pingpongtudásával. És még szerencsém volt, hogy a tollashoz túl nagy volt a szél... :D A vállam alig mozog, szerintem az i-re a pontot a botcsinálta íjászkodás tette fel (túl is lőttem a kerítésen, de még az úton is, úgyhogy némely nyilat idegen kertekből kellett visszaszereznünk. Azért Vivinek így is örök hála, hogy kipróbálhattam! :)), az meg már csak hab volt a tortán, hogy a kölköket tetőre, kerítéseken keresztül, és egyéb helyekre kellett át- és beemelni. Ezúton is bocsi, hogy Szűcsati Annájából kémet, Tewe-Amiból pedig besurranó tolvajt képeztem (egy akció erejéig:)). Remélem, jó útra térnek! :D

Nem baj, "kárpótolt" mindezért a pár új ember ismeretsége, az isteni finom Biluxné-féle joghurt, amiért ezúton is külön elismerésem, és persze Őrminé Ildi heves majrézása szombat este a bolt felé, és onnan jövet (nemtom mi baja lehetett, én végülis bevettem a  kanyart... :D) Utána Szűcsati meghajtotta a beteg verdámat, de nagyon vigyorgott utána :) Aztán én próbáltam Martinkáék járgányát, és elővásárlási jogot jegyeztem be rá, ha egyszer (még időben!) eladná. :) Jenő, vagy ahogy elneveztem, Dzsenna bajorját már ismerem, úgyhogy a V6-osa "vartyogását" én most átengedtem másoknak, akik láthatóan rá is cuppantak  :)

A talik hangulata, "szelleme" tagadhatartlanul változik, ahogy a társaság "kemény magja" egyre jobban ismeri egymást, és az újonnan jövők is üde színfoltjai a csapatnak. A szervezésben is egyre rutinosabbak leszünk minden évben, de legalábbis a tanulságokat mindig leszűrjük! :) Sanyinak külön köszönet a tomboláért és a rekesz sörért is! :) A 10 kiló hús és a hozzá tartozó zöldek pedig szerintem kitűnő szombati vacsit és utána reggelit nyújtottak (szerencse, hogy éjjel megtaláltam az egyik ottfelejtett csirkehúsos zacsit az autómban.... :D gyorsan hűtőbe is tettem :)) A palacsintákról nem emlékezem meg, mert az már alap! :D Az is döbbenetes változás, hogy 2-3 éve még hajnali kettő felé is fent voltunk, most pedig éjfélkor én voltam az utolsó, aki elvonult alukálni. :) (nem, Őrmi, nem cipeltek!! :PP)

A taliról távolmaradók közül kiemelném Ambrust és családját, őket nagyon hiányoltam, bár ők gondoltak ránk az óperencián túlról is. Szerintem mi is rájuk, innen is minden jót kívánunk nekik!

A vállalkozó szelleműekkel decemberben találkozunk valami Trófea-szerű helyen, a "kemény mag" meg úgyis mindjárt látja egymást! :)) És már most elindult a számláló a következő IX. topiktalira! Addig is várjuk a fotókat! :)

Lajos Szabó1983 Creative Commons License 2 napja 0 0 112995

"Akciós" húst inkább ne akarj... Néha, ah kibontanád a csomagjából, és megmutatnád neki, merre laksz, elmászna odáig... :-P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112987)
Lajos Szabó1983 Creative Commons License 2 napja 0 0 112994

Igyekszem majd intézkedni az ügyben! Néhány traktort és hűtős pótot is bizniszelek majd Gyálról a log központból! Bár a langyos sörtől szebb ívű a hányássugár.... :-)

Előzmény: Biluxzsolt (112983)
bambipug Creative Commons License 2 napja -1 0 112993

Sziasztok. Örülök hogy jól sikerült a tali, remélem jövőre már mi is eljutunk már 😊

viszont amiért írok, hogy tegnap óta azt csinálja a kocsi, hogy főleg balra indexelésnél, de ma már jobbra is csinálta, hogy hiaba megy vissza a kar, altalaban még hármat indexel utana is. Ha csak kicsit nyomom le a kart, hogy ne akadjon be és elengedem, akkor is hármat indexel, mint az újabb autókban. Nos nem hinném hogy megtanulta volna, szeri tetek mi lehet? Maga a kar szaraxik? Lehet javítani?

Előre is köszönöm...

üdv

_Haszi_ Creative Commons License 2 napja 0 0 112992

Sajnos most nincs ihletem:(

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112984)
Bdr Lulu Creative Commons License 2 napja 0 0 112991

Sziasztok!

Olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy a szeretett autómba szeretnék bőrbelsőt, ami használt és nem szakadt(ülések, ajtókárpitok) és úgy gondolom, hogy ebben Ti tudtok segíteni. Az autó P307 5 ajtós.

Köszönöm.

Martinka. Creative Commons License 2 napja 0 0 112990

Mire vagy kíváncsi! Elmesélem. 

Fotók este mennek. 

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112985)
naveed Creative Commons License 2 napja 0 0 112989

A csere fényszórók már a garázsban vannak. Szóval nem a régit akarom polírozni és fóliázni, hanem teljesen új lámpákat kap az autó.

Csak elgondolkodtam, hogy 11e/db a fóliázás, az autó most 12 éves és most jutottunk el oda, hogy cserélem. Ha az új lámpa 6 évet bír, akkor már lehet, hogy nem is nálam lesz a jármű.

Előzmény: ádibébi (112916)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112988

Fórum tali

A következő tali

2016. július 29-30-31

A Club oldalon bal felső sarokban elindult a számláló.

Lehet készülni, gyakorolni a tollast és egyéb sportot.

Aki idén lemaradt, az jövőre ne maradjon ki,

aki meg idén lejött azzal jövőre találkozunk.

Megvoltak a jó és rossz tapasztalatok.

Mindig finomítunk a tali, hogy oly tökéletesek lehessünk,

mint királyaink szeretnének lenni.

Jövőre várok mindenkit újból, tervek szerint Balaton feletti terület egészen a határig.

Akinek vannak jó ötletei, azt várom, természetesen egy elérhetőséggel együtt.

Várom a képeket, de nagyon.

pld:

http://www.toldacuccot.hu/

reg nélkül 400mb-ig, reg-gel 800 Mb-ig tudsz fájlt küldeni.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112965)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112987

Jaja, meg a hús akció is érdekel majd. Ebédre, vacsira, reggelire.

Előzmény: Biluxzsolt (112983)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112986

Dobj nekem két nevet akit ráírhatok a pólóra, mert ti lemaradtatok róla

Előzmény: Lajos Szabó1983 (112980)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112985

Ez neked meg sem kottyan, még az a jó, hogy személykocsinál nincs vezetési idő korlát.

akkor már csak Martinkáék trafipakszos történetét kell megvárni.

Előzmény: Biluxzsolt (112977)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112984

Pedig én azt nagyon várom.

Előzmény: _Haszi_ (112975)
Biluxzsolt Creative Commons License 2 napja 0 0 112983

Azaz,jövőre ottalvósra gyere és hozz sok sok "lesárgázott" sört a tacskóból!Ja de a jobbikból! :DDD

Előzmény: Lajos Szabó1983 (112980)
Biluxzsolt Creative Commons License 2 napja 0 0 112982

Most már igen! 

A szülinapom előtt tiltottam le,hogy ne írogassák tele. :P

Előzmény: _Haszi_ (112981)
_Haszi_ Creative Commons License 2 napja 0 0 112981

Zsolti Bilux. Nem tudok postolni a facekodon

Lajos Szabó1983 Creative Commons License 2 napja 0 0 112980

Sziasztok!

Fantasztikus volt a tali! Sajnálom, hogy csak egy napra tudtam menni, de ez alatt az egy nap alatt is "sokat okosodtam..." :-)

Remélem, a következőre már én is több időt tudok szánni, szuper kis csapatot sikerült megismerni, és főleg az önzetlen segítség hihetetlen, amivel ellátjátok a magamfajta "tejfölösszájúakat", amilyen én is vagyok!

Még egyszer köszönet mindenért!

Biluxzsolt Creative Commons License 2 napja 0 0 112979
Előzmény: Jena307 (112978)
Jena307 Creative Commons License 2 napja 0 0 112978

fasza, sasiaké a hely nemrég nyitották meg, dobj lenovoshopnak a linkjét mert amit találok azon nem lehet telefonon webshopot találni nézegetni

Előzmény: Biluxzsolt (112977)
Biluxzsolt Creative Commons License 2 napja 0 0 112977

Köszönünk mi is mindent! 

1.30-ra haza is értünk CSAK a hazafelé út volt 635km!

;)

Jena! Köszi  a tippet, jó volt a kajálda. 

diddeee Creative Commons License 2 napja 0 0 112976

Köszi! irunk mindenképpen!

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112970)
_Haszi_ Creative Commons License 2 napja 0 0 112975

Képeket majd toljuk.

2 év után kicsit nagyképű ezt írnom, de szakítva a hagyománnyal most nem írok egyveleget:p

Szántód city.off

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112965)
diddeee Creative Commons License 2 napja 0 0 112974

Igen, zavaró, de a leginkabb sz bosszant, hogy kifogytam az ötletekből, hogy mi lehet...

Előzmény: LiTomi (112949)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112973

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112972

Ebben te vagy a szervező. Van egy ötletem, de majd Viberen. Mielőbb belőhetnéd az évzáró napját.

Előzmény: Zolysys (112964)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112971

Várunk a hétvégén, címet íertam emailben

Előzmény: tewe001 (112959)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112970

Práodnak küldtem képeket a taliról. Örülök hogy lejöttetek, ha gondoljátok egy pár szóban leírhatnátok nekem milyen is volt számotokra. Akár ide, vagy magánba 

Előzmény: diddeee (112942)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112969

Legközelebb beborítalak vele, miután Dia lekezelt.

Előzmény: Jena307 (112931)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112968

tényleg, attól még megpróbálhatjátok

Előzmény: tewe001 (112910)
mrrr74 Creative Commons License 2 napja 0 0 112967

már látom. az nem kevés :(

Előzmény: mrrr74 (112966)
mrrr74 Creative Commons License 2 napja 0 0 112966

:( az nem jó. mennyivel mentél mennyi helyett?

Előzmény: Martinka. (112948)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2 napja 0 0 112965

Fórum tali

Mezéberény

Hazaértünk, isteni volt az egész. Összegzem a dolgokat és rakom fel a club oldalára.

Aki szeretne összefoglalót írni az elküldheti nekem, vagy ide is felrakhatja én mindenféleképpen felrakom a club oldalára.

Aki készített képeket azt megkérném, hogy részemre valami úton módon, küldje meg. (facebook, viber,mail,toldacuccot.hu, stb)

MArtinka helyettetek aláírtam a pólót.

Íme a táblázat, amit a hétvégre lelátogatók töltsenek ki.

Eddigi fórum találkozók

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112901)
Zolysys Creative Commons License 2 napja 0 0 112964

HomeNah skacok...gyurunk eloszor decemberre egy trofeas kajara, aztan meg a kovetkezo talira. Orultem hogy ennyien voltunk ismet :)

_Haszi_ Creative Commons License 2 napja 0 0 112963

De hol a pitlákba?

Nekem is vilt ilyeb a bèkési városok térségében, de arra nem volt sün.

csak őz...

Na mondjuk azt majdnem pont bekajálta egy fordos szemben velünk. Mi is kaptunk volna belőle csúful sztem, tán még Sysék is utánunk. 2m-en múlott kb... 

Az is igaz, ha pl. Én vagyok a ford helyèben lehet meg is van a csatt mert a településtábla közelèben volt,  én meg ott vérszemet kapok

: o)

Előzmény: Martinka. (112962)
Martinka. Creative Commons License 2 napja 0 0 112962

130/90!! És ez nem a vérnyomásom. :(  remélem több nem volt! A 155/40 után par évre csóró sportemberré válnék. :p 

Előzmény: _Haszi_ (112954)
Martinka. Creative Commons License 2 napja 0 0 112961

Itt is meg ott is jelzem hogy hétfőn intézem. 

Előzmény: Smíró (112955)
Smíró Creative Commons License 3 napja 0 0 112960

Jobb.)

Előzmény: hegizoli 307 SW (112958)
tewe001 Creative Commons License 3 napja 0 0 112959

Sziasztok!

Mi is haza értünk. Eseménytelen volt a haza felé vezető út. Nagyon jó volt idén is a tali, jövőre (van akivel előbb) találkozunk.

Tewe család

hegizoli 307 SW Creative Commons License 3 napja 0 0 112958

Megosztom veletek,tegnap oroszlán nézőben voltunk Salgótarjánban.Kitűnő állapotnak hirdetettről volt szó.

ára e milió engedve 900 :) Törött lehetett,mert az első sárvédők u.gyártottak lehettek amit talán lapáttal dobáltak fel,hézagok majdnem újnyiak a lámpa körül meg a motorháztető között.Mellesleg ez utóbbi sem volt eredeti alu,mert olyan nehéz volt mintha ólomból lett volna.Apró horpadások az oldalajtókon .A központi kijelző navis volt de meg sem nyikkant üzem közben. A motor szépen működött.

Szerencsénkre hatalmas zivatar lett :)) Az eső nem szivárgott,hanem ömlött az első szélvédő körül befelé.

Tulaj mondta szélvédő csere volt a gépen,láthatóan nem esőszenzorosra,mert a vezeték kacat lógott a belső visszapillantónál.A szélvédő körül bevakolva sziloplasztal a napellenzőnél.

A légzsákok elől nyilhattak mert  a műszerfal környéke cserés lehetett mert kék volt a színe ,az ajtóknák meg fekete mindenütt.

Lehet,h valakinek így is jó??? Nekem,nekünk nem az tuti.Mondja is a család,a mi SW-nk szalon autó azokhoz képest amiket már megnéztünk.

Továbbra is várok eladó P. 307 2.0 HDI 110 LE. SW ajánlásokat tőletek,vagy ismerőseitek köréből !! :)

Jena ! A facen van az a RHR -s fekete.Ez a motorkódú szerinted milyen lehet?

Van olyan jó mint enyém RHS ?

Kössz.

mekkGyver Creative Commons License 3 napja 0 0 112957

Telefonon vagy mailben? Ha telefonon, mikor nem zavarok?

Előzmény: Jena307 (112953)
zsolesz 307 Creative Commons License 3 napja 0 0 112956
Az idei tali is nagyon jó volt. A kicsilány 1 órával ezelőtt vissza akart menni a gyerekekhez meg a lila qwad hoz.:-)
Smíró Creative Commons License 3 napja 0 0 112955

MARTINKA szolgálati közlemény: mailt küldtem, ha lehet, arra a címre dobj már egy választ! Köszi!

_Haszi_ Creative Commons License 3 napja 0 0 112954

Nehéz láb szindróma:o)

Előzmény: Martinka. (112948)
Jena307 Creative Commons License 3 napja 0 0 112953

keress meg a részletekkel a múlt héten csináltqm ilyet még emlékszem az árakra

Előzmény: mekkGyver (112946)
mrrr74 Creative Commons License 3 napja 0 0 112952

Akkor nagy szerencsétek volt :)

Előzmény: Martinka. (112945)
svejky Creative Commons License 3 napja 0 0 112951

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni. egy peugeot 307-esem van, 190000 km-t futott. motorkód 10LH290556731, alvázszám VF33CRFNC82385931. 2002-es 1997 cm3 benzines kiadás,  ami az utóbbi időben sok gondot okoz. Egy hónapja 4-5 naponta egyszerűen nem indul. elviszem szerelőhöz, újratanítás után indul, majd ismét pár nap múlva gondol egyet, és nem. Trafót már cserélt, észrevehetően jobban megy, de a probléma nem oldódott meg. A szerelőm is tanácstalan, nem talál megoldást.

Előre is köszönöm.

Svejky

Martinka. Creative Commons License 3 napja 0 0 112950

www.turbo-tec.eu/hu/

LiTomi Creative Commons License 3 napja 0 0 112949

Hali. Ezek szerint elötte hangosabb volt a nyiszogás?

Nekem pár perc után abbamarad..

Akkor is idegesítő ugye.

Előzmény: diddeee (112943)
Martinka. Creative Commons License 3 napja 0 0 112948

Meg érkeztünk Bajara. Majdnem minden ok. Egy trafi  biztos megvolt.😠

Előzmény: mrrr74 (112941)
mekkGyver Creative Commons License 3 napja 0 0 112947

Ja, és megy az eszmecsere az ismerős "szakértőkkel", hogy miért mehetett tönkre. Eddig semmi hiba nem jelentkezett, volt erő a kocsiban,se hibajel, se csörgés. Olvastam egy totalcar-os cikket hibásan behelyezett olajszőrű miatti turbó hibáról. Esetleg lehet ilyesmi? Kb. 1000 km-el ezelőtt volt olajcsere.

mekkGyver Creative Commons License 3 napja 0 0 112946

Üdv. Tegnap nyaralásból hazafelé jövet minden valószínűség szerint szétment a turbóm. Trélerrel kellett hazahozatni külföldről. Már ez is fájdalmas volt, de gondolom a turbó javítás sem lesz kevés. Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni, hogy jövök ki a legjobban a dologból (javított/felújított/bontott turbó, mire kell figyelni csere közben/után)? Köszönöm.

Martinka. Creative Commons License 3 napja 0 0 112945

3 cseppet eső esett kb. Most napsütéses szeles az idő de már látni a csúnya felhőket. 

zsolesz 307 Creative Commons License 3 napja 0 0 112944
Még csak a szele van itt.:-D
diddeee Creative Commons License 3 napja 0 0 112943

Szia! Engem is érdekelne valami tipp, nekem is van egy viszonylag halk nyiszorgás, cseréltem tűzkarikát, de egy halk hang így is megmaradt...

Előzmény: LiTomi (112939)
diddeee Creative Commons License 3 napja 0 0 112942

Üdv! Egyben hazaértünk, mégegyszer köszi mindent! (hordozókendős, kislányos család) :D

mrrr74 Creative Commons License 3 napja 0 0 112941

Nem áztok? Pesten szakad.

jordanka001 Creative Commons License 4 napja 0 0 112940

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy a vízhőmérséklet esetében a 90 fokos vonal után hogyan növekszik a hőmérséklet? (magyarul a 90 fok utáni és azt követő vonal hány fokot jelent) 2002 2.0 HDI 90Le

Köszönöm!

LiTomi Creative Commons License 4 napja 0 0 112939

Kiégett? Csere?

Előzmény: kisbenga (112938)
kisbenga Creative Commons License 4 napja 0 0 112938

tűzkarika

Előzmény: LiTomi (112927)
LiTomi Creative Commons License 4 napja 0 0 112937

1,6 benzin PSANFU10FX5M2415842

Bocsi

Előzmény: Zolysys (112932)
Smíró Creative Commons License 4 napja 0 0 112936

:-D

Előzmény: _Haszi_ (112935)
_Haszi_ Creative Commons License 4 napja 0 0 112935
Előzmény: Smíró (112930)
omada Creative Commons License 4 napja 0 0 112934

Talihoz közel tudtok ķézi autómosót?  Hülye zivatar összekoszolta :D

ádibébi Creative Commons License 4 napja 0 0 112933

nem ér rá, pelenkázik! ;))

Előzmény: Jena307 (112931)
Zolysys Creative Commons License 4 napja 0 0 112932

Könyörgöm...melyik motorral van szerelve a zoroszlàn????

Előzmény: LiTomi (112927)
Jena307 Creative Commons License 4 napja 0 0 112931

Lightosan fogyasztunk holnap lesz a fő nap (én már 2 sörtől bevagyok baszva) Őlmi azt ígérte süt palit de még nem vettük észre :D pedig matat

Előzmény: Martinka. (112928)
Smíró Creative Commons License 4 napja 0 0 112930

Like, én is reggel érkeznék, de ha másnapos a csapat.... Később :-D

Előzmény: Martinka. (112928)
Smíró Creative Commons License 4 napja 0 0 112929

Az a világító lámpa APF, vagy más, állandó hibára utal. Le kell csekkolni feltétlenül. Fórum találkozó után hívd Jenát, vagy Zolysyst, megnézik, ha van idejük. Az a környezetvédelmi lámpa, plusz az üzenet szívás is lehet később. Tapasztalat...

Előzmény: Seameny (112925)
Martinka. Creative Commons License 4 napja 0 0 112928

Mikor keltek? Csak hogy ne érkeztünk túl korán!? ☺ helyzetjelentes is jöhetne. 

LiTomi Creative Commons License 4 napja 0 0 112927

Hali!

Ebben a melegben indulás után egy darabig váltásnál nyikkanó hang jön előlről. Amikor picit bólint a gép. Mit hol kellene megkenni szerintetek?

Köszönöm.

Move1 Creative Commons License 4 napja 0 0 112926

Korrektnek tűnik...

Előzmény: Seameny (112925)
Seameny Creative Commons License 5 napja 0 0 112925

http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Peugeot_307_K_t_n___llapot__rengeteg_extra__friss_m_szaki__7l_es_fogy_32140198.htm

Kaptam még a tulajtól némi információt:

"A futott kilométer 268000 mint ahogy a képen látszik, sajnos elírás történt. Úgy vagyok első tulajdonos, hogy a peugeot forgalomba helyezte, és bemutató autóként használta, és én kétéves korában vásároltam meg pár ezer kilométerrel a peugeottól. Szervizkönyve megvan, leinformálható. A Szentesi peugeot-hoz jártam vele szervizbe, de az pár éve megszűnt, de azóta is az ott dolgozó szerelőhöz járok szervizelni."

Ja, és 900e Ft az alsó ár.

Szimpatikus, hogy azonnal válaszolt a kérdésekre.

Egyelőre ennyi...

Jena307 Creative Commons License 5 napja 0 0 112924

Én már úton szokásos csúszással, de már muszáj volt megállnom reggelizni, meg még tescóznom is kell, meg kocsitmosni.

vona75 Creative Commons License 5 napja 0 0 112923

Sziasztok !

2003-as 307 sw 2.0 autóm hidegen remeg egy kicsit és torpan, melegen közel normális. Találkozott már valaki ilyen hibával? Trafó, gyertya már volt cserélve.

Köszi előre is a válaszokat !

frissítés: motor hőfok jeladót és beszívott levegő hőjeladó csere után is ugyan az

Valakinek ötlete ?

Előzmény: vona75 (112696)
szucsati Creative Commons License 5 napja 0 0 112922

Megjöttünk - lassan megyünk a strandra.

putyu101 Creative Commons License 5 napja 0 0 112921

Jó bulizást a hétvégére.

tam89 Creative Commons License 5 napja 0 0 112920

Ja és hány darab? Három?

Előzmény: tam89 (112919)
tam89 Creative Commons License 5 napja 0 0 112919

Megtudnátok mondani milyen izzó kell a digitális klíma háttérvilágításába?

ádibébi Creative Commons License 5 napja 0 0 112918

Hajrá a három Musch-kétásnak!! ;)) :PPP

Előzmény: Smíró (112899)
DviDee Creative Commons License 5 napja 0 0 112917

Köszi! Megnéztem a Xsarám ezüstjét és ránézésre ugyan az mint a 307 ezüst elemei...

Előzmény: Zolysys (112896)
ádibébi Creative Commons License 5 napja 0 0 112916

Ha a fólia megvan a cserefényszórók árából, és a fóliázó 11,5 évre 100%-os uv-védelmet vállal (azért nem 12, mert van globális felmelegedés, meg ózonlyuknövekedés felettünk (nincs, de tegyük fel, lehet), meg a nap mint csillag is egyre erősebben sugároz az öregedéssel, bár ez milliárdod eltérés évente), akkor hajrá :) de még egyéb szempont is van, pl baleset miatti fényszórócsere a következő 12 évben, valamint az az apró ámde igzalmas kérdés, hogy tényleg saját tulajdonú oldtimer-t akarsz-e csinálni a verdából :)))

Előzmény: naveed (112915)
naveed Creative Commons License 5 napja 0 0 112915

Ha már itt járunk, szerintetek érdemes UV fóliát tenni a fényszórókra?

Teljesen új fényszórókat kap a sárkány és gondolkodom, hogy legyen rajta fólia vagy sem. Ha meg abba gondolok bele, hogy az autó 12 évet bírt a gyári lámpákkal, akkor felesleges pénzkidobás a fólia rá. 12 év múlva már veterán lesz a jármű. :)

naveed Creative Commons License 5 napja 0 0 112914

Vagy egyéb okból, amit az eladó nem fog elmondani.

Amikor én vettem beleszaladtam egy hasonlóba, gyanúsan fiatal volt a rendszám. A rendőr vonta be a forgalmiját, "forgalomra veszélyes műszaki állapot" miatt.

Előzmény: Break 307 (112912)
ádibébi Creative Commons License 5 napja 0 0 112913

Hát mert elmentek vele az erdőbe, aztán a nagy események közepette nem vették észre, hogy leesett az első rendszám a nagy forgolódásban :DDD Viszont mivel utána gyorsan indulni kellett külföldre, muszáj volt a polcról levenni egy új rendszámot, nem lehetett megvárni a pótlást :D

Előzmény: naveed (112909)
Break 307 Creative Commons License 5 napja 0 0 112912

mert behozott kocsi lehet hogy nem az idén vagy forgalomból teljesen ki volt vonatva egy ideig.De az utóbi elég sanszos.

Előzmény: naveed (112909)
Zolysys Creative Commons License 5 napja 0 1 112911

Automata váltó 1,6B hez,... városban agyadat is megzabálja... állapotra képekről OK

Előzmény: Seameny (112905)
tewe001 Creative Commons License 5 napja 0 0 112910

Ormi a verses beszamolot Botiek irtak ☺ Tewe csalad uton...

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112900)
naveed Creative Commons License 5 napja 0 1 112909

Sőt, megkérdezném, hogy miért van N-es rendszáma egy 10 éves autónak.

Előzmény: Zolysys (112903)
mrrr74 Creative Commons License 5 napja 0 1 112908

Főleg, hogy 50 km/h az átlagsebesség. Az egész biztos sok pálya, mert nekem 50% M3, a többi város és főút, és így 41 km/h.

Előzmény: Move1 (112907)
Move1 Creative Commons License 5 napja 0 1 112907

Szia

Lehet hogy nem vetném el a 3-at, már csak azt ára miatt sem. Ha valós a km (amit mondjuk nem lehet biztosan tudni) és nem a sokadik gazdája akkor jó lehet.

Ha megnézed az autót, akkor a xenon-nál nézd meg, hogy a gyújtás ráadását követően billent-e a fényszóró. Ha baj van a xenonnal, akkor azt nem egyszerű megoldani (tapasztalat). A diag kötelező. Tekintettel arra, hogy a fényszóró mosók is a helyükön vannak elképzelhető, hogy ha törve is volt az eleje, de normálisan javították.

A 7 liter arra utal, hogy nem városban használja az autót (ami jó hír lehet). Rövid távokon és vegyes használat mellett 8-9 liter a valós fogyi. Az automata 1,6-os és a kézi váltós 2,0-es benzinesek között szerintem nem lehet fogyi különbség (sőt lehet hogy az automata miatt többet eszik az 1,6-os).

Előzmény: Seameny (112905)
naveed Creative Commons License 5 napja 0 0 112906

Volt még Ghána is, csak az nem fért rá a listára. :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112897)
Seameny Creative Commons License 5 napja 0 0 112905

Szia,

Köszönöm szépen a gyors reagálást,

Hát igen, akinek van szeme hozzá az kiszúrja, sajnos nekem nem igazán van :)

Akkor a 2. kiesett, nem baj, külsőre a másik kettő jobban tetszik, az ráncfelvarott.

Viszont a 3.-nál meg a képen az óra nem 168000 hanem 268000 km-t mutat, rákerestem a hirdető összes hirdetésére, még 2x fel van téve ugyanez az autó, de már 268000 km-rel, szóval inkább ez is kiesős, pedig elég rendben lévőnek néz ki.

Marad az első akkor egyelőre.

"Diag" mire gondoltál, mármint, hogy mindenképp vigyem el szervízbe egy diagnosztikára?

Közben találtam még egyet:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_sw_1.6_oxygo_automata_valto-9081828

Ez kicsit drágább, de sokkal fiatalabb és csak 55e km. Automataváltó? Nekem még nem volt, de akinek van dicséri, a kézit már nem is szeretné. Csak félek ha javítani kell, akkor húzós lehet. A rendszámtábla-keret úgy látom egy svájci Peugeot szalonból van, biztos valami bemutató autó volt.

Ráadásul ez jóval közelebb is van hozzám, mint a többi.

Üdv.

Seameny

Előzmény: Zolysys (112903)
Martinka. Creative Commons License 5 napja 0 0 112904

Helyben! :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112898)
Zolysys Creative Commons License 5 napja 0 1 112903

1: a szövegnek ne dőlj be... ez egy picit felturbózott alap gép. Nem hogy megrendelésre lett az üvegtető stb... :D Az SW mind üvegtetős :)2: Kisnavis. Ha a kijelző csíkos gondolkodj el rajta.. kijelző csere újra kb 135 e ft... vagy átépítés nagy navisra... Szerintem jobb eleje séült.. más a szín a fotón... tuti kintről hozott, tuti tekert...

3: amit az elsőnél is írtam: NEm xtra a panorámatető.. 17 es alufelni , stb elég normálisnaktűnik

De mind3-at látni kék és mindenképp DIAG!!!

Z

Előzmény: Seameny (112902)
Seameny Creative Commons License 5 napja 0 0 112902

Üdv mindenkinek,

Családi autót szeretnénk vásárolni, egyik lehetséges variáció 307 SW 1,6 vagy 2,0 benzines, kb. 1.3 millióig.

Eddig ezekkel szemezek, ha valaki lát valami gyanúsat, megköszönöm ha megosztja velem:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_sw_1.6_d-sign_7_ules._panorama_teto._digitkl-9192714

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_sw_1.6_automata-9127894

http://www.jofogas.hu/csongrad/Peugeot_307_Kituno_allapot__rengeteg_extra__friss_muszaki__7l_es_fogy_32140198.htm?first=1

Köszönöm,

Seameny

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 napja 0 0 112901

Fórum tali

már csak 2 nap

Némi változás van a rendszerben.

Szombati nap.

Sajna az előzetesen megbeszélt egyeztetés elmaradt, így ránkszerveztek a szállásadók.

Családi napot szerveztek körénk.

Lent lesz a RADIÓ 1, állítólag pár szervizes krapek is lejön, a helyi/környéki márkaképviselet nem lesz jelen. Pedig az uj 308sw-t kipróbáltam volna.

Szombaton 11-kor kezdődik a banzáj. 13 óra magasságában jön a  rádió. Akinek van kedve még dumcsihzat is az éterben. Bilux előnyben.

Délben ebéd, de nem Gulyás, hanem birka és sertés pörkölt lesz öreg tarhonyával (kruplis tarhonya).

A pörköltös rész beszállós, mint ahogy szoktunk. 500,-/felnőtt, 250,-/ gyerek.

Kapunk 50 db jegyet, és az alapján fogunk ebédelni menni.

Toldi Sanyival azt beszéltük, hogy nem vetnénk el a gulyás ötletét esetleg szombat estére meg lehetne csinálni, de ezt pénteken még pontosítjuk, vagy kinek hogy bírja agyomra lehetne zsíros deszka partit csinálni estére. 

Palacsinta természetesen marad számunkra.

A Park fullon van, így leszünk páran.

Főzés helyett lehet majd a szomszéd strandra menni csobbanni.

Gyulai Végvári napok lesznek a hétvégén (szombat,vasárnap) akit érdekel látogasson ki oda.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112866)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 napja 0 0 112900

Köszi.

Majd írok összefoglalót naponta, iletve biztos lesznek majd mások is akik majd csinálnak egyet.

TEwe-éktől a verses beszámolót kérjük.

Előzmény: d.jocov (112893)
Smíró Creative Commons License 5 napja 0 0 112899

Büszke apa öröme: a legkisebb lányom is Corvinusos gyiák lett:) 5 állami helyből háromra bejutott, az első helyen megjelöltbe is. Az év legjobb napja számomra:) ...és még ehhez jön egy pöjó tali is! Királyság!!! Szombaton tudok menni, délelőtt már ott leszek.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 napja 0 0 112898

Ennek örülők, és sáta lesz belőle, vagy helyben?

Előzmény: Martinka. (112890)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 5 napja 0 0 112897

Madagaszkár jól mutat, biztos Alex, Melmen,Glória és Mártin keresett rá a király verdára.

Előzmény: naveed (112888)
Zolysys Creative Commons License 5 napja 0 0 112896

egyformák.. alap ezüsztje PSA nak

Előzmény: DviDee (112895)
DviDee Creative Commons License 5 napja 0 0 112895

Érdeklődnék, hogy a szürke belső műanyagok és a külső dolgok (tetősín, kilincsek, csomagtér nyitó) egyszínűek-e, esetleg tudtok-e gyári színkódot?

zsolesz 307 Creative Commons License 5 napja 0 0 112894
Értettem Balázs elvtárs! Nem lesz ránk panasz. Annyi 😝
d.jocov Creative Commons License 6 napja 0 0 112893

Hát kedves fórumtalisok, nagyon nagyon kellemes időtöltést, kis munkát sok sikert ezalatt.

Gondoltam az idén végre én is leugrom, de sajna menni kell vissza, hétfőn meló.....

Mégegyszer nagyon kellemes TALIT !

Árpi89 Creative Commons License 6 napja 0 0 112892

sziasztok. egy kérdés ha a benzinbe töltök stp benzin injektor tisztító adalékot nem fogok semmi kárt csinálni?

mert ugye ez feloldja a szennyeződéseket stb.....

köszi

kymbreak Creative Commons License 6 napja 0 0 112891

Nagy űrt hagytál magad mögött...

Előzmény: naveed (112887)
Martinka. Creative Commons License 6 napja 0 0 112890

Sikerült beszélni a szállásadóval és megoldották a szállásunkat. Köszi a segítséget!

Martinka. Creative Commons License 6 napja 0 0 112889

Aprópopó kulcsház!

Zolisysy vagy bárki akinek van felesleges kulcsháza, hozhatna egyet a talira. Megvenném, eléggé ramaty a gyári már. 

Előzmény: szucsati (112883)
naveed Creative Commons License 6 napja 0 0 112888

Hopsz, kicsit megbolondítottam a képpel a fórum motort. :)

Szóval ezek vannak:

naveed Creative Commons License 6 napja 0 0 112887

Mik vannak?

szucsati Creative Commons License 6 napja 0 0 112886

A tervek szerint holnap 14 óra körül érünk le, elfoglaljuk a szállást, majd átmegyünk a strandra. kb. 18 óra körül visszamegyünk a bulira :)

Move1 Creative Commons License 6 napja 0 0 112885

Köszi a választ, én is erre jutottam...

Előzmény: Break 307 (112861)
Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 112884

első a kocsiban a második Ádinál :D

Előzmény: szucsati (112883)
szucsati Creative Commons License 6 napja 0 0 112883

nekem kulcsház kell, meg valakinek a jó füle. :)

Előzmény: Zolysys (112877)
tisvol Creative Commons License 6 napja 0 0 112882

És hogyan? Mert akkor lehet nekiugrok, ha tudod a tutit.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112870)
Break 307 Creative Commons License 6 napja 0 0 112881

Minden találkozón résztvevőnek kívánok jó szórakozást és balesetmentes utat.Break 307(Balatongyörökről)

ádibébi Creative Commons License 6 napja 0 0 112880

jójó majd figyelek a kölkök lelkivilágára :D

opel123 Creative Commons License 6 napja 0 0 112879

Akkor azt gyorsan cserélni kéne.  Nálam már táncolt mire észrevettem.  Még pár nap, ledobja a szíjat és kárt csinálhatott volna.

Előzmény: diddeee (112875)
d.jocov Creative Commons License 6 napja 0 0 112878

Én ezt régen a (10 éve) 205-ös ön úgy oldottam meg, hogy két 5-ös furat 180 fokban a gumiba, 6-os menet, hernyócsavar, lepontoz kész.... azóta is megy

Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 112877

Ha valakinek kell 1,6B hez gyári 0 km es csomag megbontás nélküli tűzkarika az írjon ha eljön a talira mert berakom az autóba akkor

Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 112876

Basszus.. az lett volna az első hogy beírom ha nem siklok el a beírás fölött...

diddeee Creative Commons License 6 napja 0 0 112875

sziasztok! Megvan a nyiszorgás forrása, beszelgettuk a tűzkarikat, annak is volt hangja, de a valódi ok a főtengely ekszijtarcsa. elcsuszik egymáson a középső rész es a perem, koztuk gumi csillapítas van, ez elöregszik... 

Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 112874

Szolg közl: martinka hívj feeel!!!!

omada Creative Commons License 6 napja 0 0 112873

Panoráma képhez pakoltam be egy fotós állványt, hátha segít valamit.

szucsati Creative Commons License 6 napja 0 0 112872

Igen, ez lesz, csak mindhárom izzó kivételét akartam elkerülni. Bár a mélygarázsban nem olyan vészes kb. 16-18 fokban.

Talán a klíma is vacakol egy kicsit, de azt majd személyesen ;)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112867)
Smíró Creative Commons License 6 napja 0 0 112871

Hát még valamennyi van :-) Azért az is tud ám melegíteni :-D Hőtükör kell a búbra, oszt jól van ;-) Szóval szerintem a beázás szerencsére -neked nem- csak nálad van, egyedi eset. 

Előzmény: opel123 (112863)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 112870

Pikk pakk lejön, ha tudod hoyg kell.

Előzmény: tisvol (112856)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 112869

Mivel nem írtad, hogy miyle a karosszéria, így a Break és SW változatét tudom.

Hátsó ajtót kinyitor, a ablak felső részén a műanyag díszítést leveszed.

Találsz ott két nyilást, melybe egy vékony csavarhúzót ovatosan beledugsz. Mikor hozzáér valamihely akkor egy nagyon kicsit megnyomod. Amihez hozzáér, az a pótféklámpa rögzítő füle. 

Elsőre kicsit nehézne tünik, főleg egyedül, de másodszotta simán menni fog.

Természetesen felváltva mingkét lyukon kell egy kicsit mókolni, mire kiveszed.

Előzmény: J4ck4l (112855)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 112868
Előzmény: turbo27 (112845)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 112867

Nétzd nem-e kontakt hibás a foglalat, még arra tudok golnolászni, hogy mikor az izzó velmelekszik akkor pont annyit "tágúl" az érintkezők, hogy minden kafa legyen.

Előzmény: szucsati (112843)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 6 napja 0 0 112866

Fórum tali

már csak 2 nap

Pénteken az érkezésre időpont megjelőlés nincs, viszont a szobákat csak 14:00 után lehet elméletben elfoglalni.

Sajnos az eddig megszokottól eltérően nem tudok leérni korán, mert várhatóan csak 13 óra után érek haza és utána pakolok a kocsiba és indulunk.

Péntek estére lehetne egy palacsintázást csinálni, hisz mi visszük a sütőt magunkkal, szombaton elméletileg SYS-ék hozzák a másik kettőt.

Igény alapján, illetve ha lesz szabad tűzrakó hely akkor lehetne szalonnát sütni, de ahhoz szallona, nyárs, kenyér stb kell, ezt még nem beszéltük meg. Mindenesretre a palacsintát megcsinálom. Szerintem lehetne egy 19 fele egy WELCOME PARTY-t rittyenteni.

Szombaton Toldi Sanyi baratunké a megtisztelő "kukta" cím, így tőle függ mikor lesz felrakva a Gulyás.

Szombaton szeretnék úgy 16 magasságában egy panoráma készítés, ez attól is függ, hogy miylen lesz az idő a hétvégén, vasárnapra ezt nem szeretném elhúzni. BILUX ne hagyd otthon a géped, de azok sem akinek tud panoráma képet készíteni a fényképezőgépe.

Vasárnap 10 óraig kell a szállást elhagyni, utána megyünk a Szarvasi állatkertbe, látogatás után meg a halász csárdát szemeltem ki egy késői ebédre.

REGGELI: ki mit, hogyan tervezett reggeli gyanánt. Lehet kérni reggelit a szállásadótól, 500Ft-os induló árral számolva /fő. De azt meg kellene beszélni mielőbb.

Most beszéltem a PArkkal. Velünk együtt lesz egy gyerekcsoport is. Tehát Ádi, Jena, majd egy kicsit szolidan nyomjuk az estét, nem úgy mint Dédesben. :PPPPP

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112676)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112865

:D Az vicces.

Ez alapján próbáltam. De ez meg se mozdult. Na majd holnap újra nekiugrok. A középső részen van egy lyuk az ajtón, onnan 'talán' rá tudok segíteni feszíteni kifelé valami ~8 as fa tipliszállal, hátha megindul. Csavarhúzóval nem mertem, mert akkor tuti eltöröm ha hozzányúlok. :D

opel123 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112864

Ja és én is 2003 óta hajtom, az első komoly beázás a fűtőcső tömítés miatti pocsolya volt 2 éve, meg az antenna melletti csöpögés ugyanakkor.  A penész már 2-3 évesen tip-top állapotban látszott.

Előzmény: opel123 (112863)
opel123 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112863

Mennyi hajad van a fejed búbján? :-) Nekem a 0 is kellemetlen... Az az érdekes a penésszel, hogy csak a rolót körülvevő kárpit olyan, az A oszlop burkolata teljesen jó.  Ott lehetett valami bibi a gyártáskor már. 

Előzmény: Smíró (112859)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112862

Osztom a véleményed,helytálló :D Én is kilencedik éve használom az SW-t de a lentebb leirt durvaságok messze elkerültek :)))

Előzmény: Smíró (112859)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112861

hát valahogy a hőcserélőhöz kellene hozzáférni éc a bordák közé befuj i a tisztító folyadékot.A motorokon keresztül nem ajánlom mert beázhat a szellőzojáratokból is kifolyhat.Kárt tehet.Hogy a hőcserélő hol van hogy lehet hozzwférni nem tudom.Addig is használj gázas tisztitót.

Előzmény: Move1 (112833)
Andris001 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112860

Sziasztok!

Peugeot 307-es 2002-es model 1.4-es benzines. Kettesben nem húz rendesen hiába nyomom tövig a gázt és van hogy rángatózik is. Menet közben ha benyomom a kuplungot sokszor leáll. Újraindítom és megy tovább... Mi lehet a gond???

Smíró Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112859

Durva, ilyet egyszerre most hallok először, pedig nem most toppantam be a fórumra:)

Én 2004 óta használok SW-t, de ellenkező a tapasztalat. 40 fok melegben persze, hogy nem kellemes kihúzva, és -20-30 fok hidegben sem. Közte nincs bajom az üvegtetővel. Nyikorgást soha nem hallottam, beázást sem és törést sem hallottam még. Elvileg többet kibír, mint a sima bádog tető. A rolót keveset húzgálom, általában - a mostani hőség kivételével - nyitva tartom. Pont a párásodás miatt jó télen is nyitni. Egyik autómon sem volt penészedés, annak is lehet valami olyan oka, hogy nagy nedvességet kaphatott és nem tudott kiszáradni? Ahhoz szerintem sokat kellene állnia szellőzetlenül, hogy ilyen probléma előjöjjön.

Az ülések tekintetében osztom a véleményed, tuti jó lehet hátul is ülni - de elöl hiányolom a deréktámaszt:) Annyi pénzért, amennyi az autó új ára volt, belespórolhatták volna és nem ki. Egyébként a felvarrott ülését jobbnak tartom, mint az első generációsat, hosszabbnak érzem az ülőlapot. (vagy csak rosszul emléxem? Mint ha az első benyomás ez lett volna, amikor átültem:))

Előzmény: opel123 (112854)
opel123 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112858

Én is próbáltam nem jön.  Nem világított, de a feszegetésre most rendben.  Csak kontakt sprézni akartam, de így nem kellett. Hál istennek nem ázik be.

turbo27 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112857

Köszi, de rosszul emlékszel, Fehérváron vagyok és nem járok feléd sosem.

Azért köszönöm, majd beszerzem helyben.

Előzmény: mrrr74 (112848)
tisvol Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112856

Egy közelben lévő karosszéria lakatos udvarán láttam egy törött hátsó ajtót, amiben ép volt a 3. féklámpa. Mivel ez enyém törött, gondoltam, elkunyerom. Másnap látom a lakatos udvarán, hogy az ajtó szét van "flexelve" a lámpa körül. Kérdezem a szakit, ezt meg miért kellett? A válasz: ez csak így jön ki....miért? Mit gondoltam, a tulaj miért nem vitte az új ajtóra a lámpát? Ha nem akarod a karosszériát kivágni körülötte, szerezz be egy tartalék búrát, mert azt csak roncsolással tudod onnan kivenni. Legalább is a szaki ezt mondta. Én még nem próbáltam :)

Előzmény: J4ck4l (112855)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112855

Tényleg ennyire nehéz kinyomni a pótféklámpát a helyéről? Feszengetem... de meg se nyikkan. Persze a csavarokat leszedtem.

Gondoltam kiszedem, mert olyat kezdett produkálni, hogy mosom a hátsó ablakot, erre a kalaptartóra csepeg egy kis mosóvíz!!! Mintha az üveg alá befolyna. De ha eső esik, akkor nem jön be semmi.
Mi lehet a probléma? Gondoltam megnézem, nem -e repedt meg a cső a csatlakozásnál. Csak nem bírom kiszedni. :D

opel123 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112854

Na az előző eltűnt az éterben.

Nekem nem jött be.  Nyáron éget, télen lefagy a fejem (főleg a ritkuló haj lehet az oka) :-) Mondjuk szép az ég a sötétített üvegen át.

Kapott pár éve egy követ pont azon az egy centin ahol ez gond és mire észrevettem, már kb 80 centis volt a repedés.  Drága mulatság a csere.

2-3 éves korára az állandó páralecsapódás miatt a tetőkárpit márványosan penészedésnek indult. Mára már szépen porzik, ha megütöm, ki is kéne puccantani, mert nem egészséges...

Szóval több probléma mint öröm. Az ülések viszont kárpótolnak.....

Előzmény: Sisco86 (112853)
Sisco86 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112853

Köszönöm a választ. Mindenkinek a tapasztalata számít. :D

Előzmény: DSz_ (112850)
Sisco86 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112852

Köszönöm a választ. Akkor szerintem ilyen lesz :D

Előzmény: mrrr74 (112851)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112851

Szia,

Az üvegtető jó dolog, főleg ha van kisgyerek a családban. Imádják :)

Viszont nyáron napközben sosincs elhúzva a roló, mert úgy felmelegszik az üveg,  hogy nem bírod megfogni, átmelegíti az autót.

Nem ázik be, kicsit nyikorog, de jól működik. Ez semmiképpen ne riaszzon el, sőt!

Előzmény: Sisco86 (112849)
DSz_ Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112850

Szia!

Bár nekem csak 207SW van, de hátha számít az én tapasztalatom is! :)

Kicsit több, mint 3,5 év alatt semmilyen negatívumot nem tapasztaltam az üvegtető miatt.

Nincs beázás, az utastér (az árnyékoló miatt) szinte semmivel sem melegszik jobban, mint a lemeztetős autók (ha mégis, akkor a klíma pikk-pakk megoldja).

Szerintem az üvegtető ne riasszon el! Jó dolog az!

Előzmény: Sisco86 (112849)
Sisco86 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112849

Üdv.

2011-s Peugeot 308 SW 1.6 HDI üvegtetős autót szeretnék venni. A kérdésem az lenne, hogy legyenek e aggályaim az üvegtetővel kapcsolatban. Pl.: beázás, utastér felmelegedés vagy valami más. Tudom, hogy ez a 307-s fórum de itt talán választ kapok a kérdésemre (308-s fórumba írták, hogy kérdezzem meg itt).

A válaszokat előre is köszönöm.

mrrr74 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112848

Igen, az kell, én is most cseréltem.

Turbo27: van 1 liter bontatlan itthon, 1500-ért átadom ha kell. Van rajta hologrammos matrica is, elméletileg jó helyről való (értsd: talán nem hamasítvány, felhívtam a Total-t mielőtt megvettem, hogy ennek a cégcsoportnak szállítanak-e).

Veresegyházon át tudom adni, ha jól emlékszem az Neked közel van.

Előzmény: Zolysys (112846)
szucsati Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112847

Nincs.

Előzmény: Martinka. (112844)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112846

Total Transmisson 75W80 ha jól emlékezem...

Gates

Előzmény: turbo27 (112845)
turbo27 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112845

Rendben köszönöm. Többiek vélemény? Kissé ódzkodom ettől a szettől, mert ez a legolcsóbb, ahogy néztem. Kerestem-kutattam sokat a Club oldalán, de nem találtam erre utaló infót a clubtársaktól, vagy vak vagyok.

Dayco, Gates, INA, Ruwille, igazából ezekkel szemezek, azért is kérdeztem, melyik a tuti?

Más téma: érdemes a váltóolajat is lecserélni, nem tudom mikor volt, de én szivem szerint leengedném azt is, kérdés, hogy konkrétan mire? 2002. 2.0 HDI 107 RHS

Előzmény: pityu6621 (112834)
Martinka. Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112844

Van vonóhorog az autón? 

Előzmény: szucsati (112843)
szucsati Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112843

Nemrégiben kolleginának volt problémája az irányjelzővel, gyorsan kattogott. Nekem is előjött jobb irányba. Mindhárom izzó jó. Jellemzően az első 4-5 kattogás gyors, utána visszaáll rendes ütemre.

Bal oldali tompított kiégett cseréltem, ha jól emlékszem Zolysys írta, hogy tompított foglalatokat kell ellenőrizni, nem láttam gondot.

Álló autónál, gyújtáson is csinálja, így a rezgés kizárva.

Ötlet a 3 izzó cseréje előtt?

Jena307 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 112842

a kemény mag természetesen lent lesz, és elvárt hogy te is ott legyél, és elvárt hogy sofőrrel érkezz, mert ha le nem is isszuk magunk de legalább 1 pohár valamit remélem elfogyasztunk, én kb 4 re érkezem

Előzmény: Smíró (112837)
Move1 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112841

Ja...asszony nyúzza az autót, lovardába jár vele, meg húrcibálja a 3 gyereket, persze mindenkinek az autóban muszáj ennie, iskola után szétrobban poharas kakaó, meg hasonlók, max 2 hetente takarítom a verdát hobbiból, de a világos szürke kárpitnak még nem estem neki csak most 6 év után. Amúgy már feladtam hogy minden pöpec legyen, használja a család ameddig lehet...A céges autóm mondjuk tiszta mindig, a kollegàk cseszegetnek is miatta...

Előzmény: Zolysys (112840)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112840

kárpit tisztításra írtam.. régóta megvan a gép és még csak most csináltál ilyet? A Dolomit kb 2 évente kapott :)

Előzmény: Move1 (112839)
Move1 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112839

?

Előzmény: Zolysys (112835)
Move1 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112838

Szia, ez sima spray, nyomni kell csak akkor müxik, szerintem elsősorban splitekhez való...

Előzmény: Smíró (112836)
Smíró Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112837

Őrminek szolgálati közlemény, illetve kérdés:

Pénteken hány óra körül lesz az érkezés? Estére mi a program? (szalonna sütés, stb.) A "kemény mag" pénteken már lent lesz?

Szombaton mi a program és hány órától?

A kérdés oka: családi gondok miatt szeretnék előre tervezni, mikor ugorjak/-unk át. Semmiképpen nem szeretném kihagyni az idei találkozót (is), de ezt tudnom kellene, talán másokat is érdekel. Két napra tervezem az átugrást, mert sajnos sok egyéb meló jött össze - arról majd szóban a tetthelyen.

Egyébként Gyulán szombat délután-este nagy motoros találkozó lesz, felvonulás, veterán gépek is. Ha érdekel valakit, de gondolom, inkább együtt lesz a csapat - és velem együtt.)

Jó utat majd, baleset- és hibamentest!  

Smíró Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112836

Klíma belső keringtetés - klíma minimum hideg - klíma maximum ventilátor. Kézifék mellé lerakod sík lapra a sprayt, beindítod, kiugrasz, ajtó becsuk és hagyod, hagy menjen ki a cuccos. Kb. 20 percig járatod így a kocsit. Utána nagy levegő visszatart, kocsi leállít, ajtók kinyitása után 10 perc szellőztetés, kiürült doboz szelektívbe és ennyi.

Zolysys Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112835

elég későn érő vagy :D :P

pityu6621 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112834

Helló!
Az A.Z. vezérlés szett mehet bátran,kiváló minőségű van benne,vízpumpa HEPU,üzemanyagszűrő szerintem MANN. ;)

Előzmény: turbo27 (112826)
Move1 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112833

Sziasztok

Klíma tisztító sprayvel miként takarítsam ki a hőcserélőt?

Pollenszűrő ki, klíma + venti bekapcs és toljam be az anyagot?

Vagy csak fújjam be, várjak 20 percet és utána indítsam a klímát és a ventit?

Vagy a kesztyűtaró mögött a ventillátor után belső keringtetésre állítás után a motoros légbevezetőn keresztül toljam be a cuccot?

Eddig habbal operáltam (mindehova fújtam), most kaptam egy rothenberger sanifresh sprayt és gondoltam használom, de nem akarok szétáztatni semmit.

Köszi....

Más: kaptam kölcsönbe egy vizes takarítógépet, mind a hét ülést meg a padlókárpitot kitakarítottam...most már értem, hogy miért kerül ennyibe a kárpittisztítás...

OImi Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112832

Csomagtér roló nem lesz véletlenül?

Előzmény: Zolysys (112831)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112831

Kis türelmet és lesz egy donor roló :)

Gábor9126 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112830

Sziasztok lenne egy problémám. Valószínű hogy egy zárlat miatt nem működik az irányjelző és az elektromos ablak. Az autó egy Peugeot 206 1998-as 1,4 benzin 3 ajtós kézi váltóval külföldről behozott, pontosan olaszból. Tudna valaki egy BSI Reset-et leírni  vagy hogy mi lehet a baj. Köszi a válaszokat!!!

Tier72 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112829

Sziasztok!

2004-es évjáratú, 307cc-m van és a jobb első ajtó nyitásakor nem húzza le résnyire az ablakot. Tudna nekem valaki segíteni, miként lehetne orvosolni a problémát? Előre is köszönöm!

diddeee Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112828

Szia! Elég sokat bajlódok a tetőrolóval én is (a volt tulaj manuális sötétítést választott ;(), szerintem ha nem tört el, vissza lehet akasztani, de ha húz egy kicsit a 2. tagon, utána szétmegy, akkor valószínűleg szorul a 2. tag, a kis fehér csúszó papucsok szoktak szétmenni... Én most vadászok komplett rolóra, szerintem keretestől kicserélem. Valakinek nincs véletlen komplett rolója?

Előzmény: Péter 89 (112827)
Péter 89 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112827

Sziasztok.

PUG 307 SW autómban a panoráma tető rolója szétakadt az első motoros elem után közvetlen.

Kb.10cm-t húzta előrébb a második elemet. Úgy láttam a fülek nincsenek letörve. Vissza lehet akasztani anélkül hogy szétszedje az ember az egészet? Érdemes vele próbálkozni?

2002-es évjárat, 2000cccm

turbo27 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112826

Sziasztok,

Vezérlés csere előtt áll az oroszlánom, a unix kínálatából válogathatok.

Ismerős ajánlott AZ mesiterteile és SKF készletet DOLZ vizpumpával, de inkább kikérem a véleményeteket.

Üzemanyagszűrőből pedig Techneco-t javasolt. Vélemény, javaslat, miből mit vegyek?

Köszi előre is.

DSz_ Creative Commons License 2015.07.21 0 0 112825

Köszönöm!

Előzmény: Zolysys (112824)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112824

8565 53  vagy RP 16 092 672 80
TÖBB.SZEGECS8 DIAM 20

előbbi 104 ft utóbbi 70 ft per db

Előzmény: DSz_ (112822)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112823

Bp XIX. elérhetőség adatlapon

Előzmény: barativalentin (112819)
DSz_ Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112822

OFF

Zolysys!

Tudnál nekem cikkszámot mondani a 207-hez kerékjárati dobbetéthez való patentról?

Köszi!

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112821

Egy kis statisztika a CLUB oldalról:

1126 fő regisztrált tag: 

1326 napja aktív az oldal

533880 látogatója volt

320 Mb tárhely foglaltság

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112820

Probáld most

Előzmény: Sebenoli (112818)
barativalentin Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112819

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Kicsit feldűlt voltam, hogy esetleg sikerült valami nagyon rosszba belenyúlnom de azért most megnyugodtam. Férfiasan bevallom nagy Hondás voltam / vagyok. De ez a kis Peugeot nagyon közel került a szívemhez nagyon-nagyon rövid idő alatt :).

Zolysys, hol érlek el? Én Gödöllői vagyok szóval nem gond felmenni Pestre :).

Üdv.

Előzmény: Zolysys (112796)
Sebenoli Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112818

Köszönöm a válaszokat balazs.robi aliasz Őrmi! (Nem engedett válaszolni a hozzászólásra, gondolom azért mert újonc vagyok a fórumon) 
Az adatlapot feltöltöttem.

Jogos, kimaradt, hogy Budapesten tengetem mindennapjaimat.
Bár ez abból a szempontból nem érdekes, hogy ha specialistára van szükségem, vagy inkább csak arra bíznám a dolgot valami miatt, akkor az említett távolság sem lehet akadály. 
Jena-t valószínűleg fel fogom keresni. :)

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112817

Nekünk van két távirányító és 1 pótkulcs. Mindegyik a saját feladatát ellátja.

Előzmény: mrrr74 (112816)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112816

Nekem is hasonló a tapasztalat, mindkettőt indítja a pótkulcs. És amelyik risaztós az visít is. A másik nem.

Előzmény: Weah22 (112812)
putyu101 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112815

Hogy hogy nincs a dízelbe katalizátor?

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112802)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112814

Most gyorsan én is kimentem a cicushoz a pótkulcsal,amivel csak ajtózárnál lehet nyitni a gépet semmi táv.Csak ha távval zárod kulcsal nyitod a riasztó visítozni kezd a yujtás ráadásig :))))

Megnéztem indul-e.Indul :)) Bevallom 9 év alatt nem használtam 1 x sem :D:D:D

Akkor neked a konfigurálással lehet baj amihez kell a kódkártya is?Én csak erre tippelek.Gyorsan vegyél egy üres kulcsházat és pakolj át bele mindent :) Panel,kulcsszár,immo.

Jena és Zolysys tudna erről mesélni.... Kicsit húzós a  szervízben :D

Előzmény: Weah22 (112812)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112813

A tompított problémád javítható , ahogy Zolysys is írja.Nekem is probléma,nálam pl mindig világítani akar,nagy ritkán le tudom kapcsolni menetközben ha nem kell de kis idővel ujra felkapcsolódik.A karral lehet valami,mert ha mozgatom,néha lekapcsol :))) Zolynak már említettem csak nem jutok el úgy Bp-re hogy időben is eljussak hozzá :D:D:D Napokban is voltam csak sietnem kellett vissza.

A gázolaj folyást a szűrőháznál nézted? A tömítésnél?

A katalizátor ha jól ki van írva nem probi.Bár a 90 LE -nél nem tudom van-e gyárilag a FAP-al együtt.

Jena megmondja.Nekem sincs, ki van írva és semmi probi.Nekem 110 lovas 2.0 -ás SW.

Előzmény: barativalentin (112786)
Weah22 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112812

A szettortben igen, a pot az egy sima kulcs.

Előzmény: hegizoli 307 SW (112811)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112811

Az immo.bene van ?

Előzmény: Weah22 (112809)
szucsati Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112810

Hazajöttünk nyaralásból: 4492 km, átlagfogyasztás 7,5. De volt 7,2 is a német autópálya előtt. Tankolás után sikerült 980 hátralévő km-t kiiratni az 1.6 benzinesben.

Bírja a 170 km/h-t is megpakolva, ennek elérése kb. 20 liter/100 km fogyasztás, vízszintesen kb. 10 liter/100km, de lejtőn 2-3 literrel is elmegy ekkora sebességgel 100 km-t :)

Egy tompítottat kell cserélni, jobbra index néha gyors, ezt át kell nézni. A topictalin lehet hegyezni a füleket, hogy a kicsi hangoskodás helyét belőjjük, valamilyen forgó alkatrész lesz...

Ja, meg egy kis takarítás a hétvégéig... ;)

Weah22 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112809

Sziasztok! 2006-os 1.6 benzin sw-mnek szettort a kulcsa, a potkulcs pedig csak zarja nyitja a kocsit, nem inditja. Sima kulcs, mi ilyenkor a teendo?

Zolysys Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112808

annak nincs biztije..előtét ellenállása van.

Előzmény: diddeee (112805)
d.jocov Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112807

normális szerintem.....

Előzmény: J4ck4l (112800)
tisvol Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112806

Enyém ugyan így néz ki. Volt már nálam is pont emiatt tárcsa-betét csere. A szerelőm szerint nem kellett volna cserélni, mert semmi nem indokolta. Fékhatás rendben volt. Én mégis cseréltem. Nem kellett volna. Pár ezer km után ugyan úgy nézett ki. Szerintem ekkora súlyú autóhoz elég lenne a hátsó dobfék is. Szerintem egyszerűen túlméretezett a hátsó tárcsafék, nem dolgozik csak 10 százalékon.

Előzmény: bambipug (112781)
diddeee Creative Commons License 2015.07.20 0 0 112805

Szia Őrmi! Egyes fokozat biztosíték merre leledzik? Nekem is melegszik a vizem, ha lassan megyek, ha nem hűti menetszél... Mindent cseréltem, ami a hutesben részt vesz. Meglesem azt a biztit...

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112803)
dutkair Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112804

Üdv! Esetleg meg lett a leírt hang oka? Látom már kb. egy éve volt de én most küzdök szerintem ugyan ezzel a hanggal és már lasan megőrít.

Kb.2600 as fordulatnál és fölötte már nem hallom, de alacsonyabb fordulaton gyorsításnál nagyon hallani.

Élöre is köszönöm!

Előzmény: Teszla2 (103010)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112803

Lehet:

- termosztat

- 1es fokozat biztije koment a hutoventidnek

- ki kellene takaritani a hutok kozotti teruletet.

Előzmény: J4ck4l (112800)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112802

Gazolaj elfolyaaod van akkor katalizatort ne keress a kocsiban, meet az csak a benzinesekhez adjak

Hdi-nel FAP van, de nem mindegyik motorkoduhoz.

kymbreak Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112801

Útvonal 2 (Gyoma felől)

J4ck4l Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112800

Na kocsikáztam kicsit. Family-val elmentünk strandra. 5000-ért tankoltam 12.8 L-t, mentem vele sípolástól sípolásig ~175 (majdnem 180)  km-t. Végig klímával, városban is, főúton is. Átlagfogyasztás 7.3-ra jött ki. Azthiszem most örülök kicsit. 

Viszont hazafelé végállomástól ~200m-re megálltunk lámpánál. Klímát kikapcsoltam. S azt vettem észre szépen ugrándozik felfelé a hőfok. Egész 94 fokig! Aztán elindultunk kezdett visszaesni, de márm eg is kellett állni. Így csak 90-ig sikerült neki. Ez normális? Nézzem meg s öntsem fel hűtővízzel? Vagy betudható a melegnek?

Remélem nem jön ki rajta semmi nyavaja... Hétvégén kicsit kinyomom a szemét, egy rövidebb (~500km) erdélyi túrával. Ennyit még nem mentem vele, mióta én vagyok a tulaja.

kymbreak Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112799

Útvonal 1

bambipug Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112798

Köszi a képeket, nekem is hasonlóan néz ki, akkor lehet hogy c a betetcsere sem segít

üdv.

Előzmény: -R3kram (112792)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112797

3: izzó csere a klíma panelen

Zolysys Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112796

1: rossz a kormánykapcsolód. Ha érdekel megtudom neked javítani

petya08 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112795

Sziasztok!

Van egy 307 cabrióm, 2004-es, elvileg a 4. tulaja vagyok.

Lassacskán jönnek elő az öregedés jelei, pl: fűtőradiátor tömítés miatti víztócsa a lábam alatt... amit sikeresen meg is oldottam a leírásotok alapján.

Tető zár hidraulika hibájával találkozott már valaki?

Csöpög a hidraulika olaj és lassan kezdi átvenni a tetőkárpit is.

Nyomás el, tető nem mászik le, kocsi félig lebontva.

Kutatom hogy a cső illesztése vagy a hidraulika munkahenger a hibás, valószínűleg az utóbbi.

Ez is valami típushiba? Valakinek volt már ilyen problémája?

P.

ádibébi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112794

a tapasztalat majd megmondja, ki mire képes a méreteivel :P

Előzmény: Anduca (112694)
diddeee Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112793

Sziasztok! Valami nyöszörög a hosszbordás szíj felől, feszítő görgő lehet? Valahogy meg lehet gyógyítani, vagy csak a csere segít?

-R3kram Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112792
Előzmény: -R3kram (112791)
-R3kram Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112791

Szia! Mikor megvettem nekem télen beragadt a kézi fék, első teles élményem... Elégett a bal hátsó betét, tavasszal kicseréltettem a betétet, de azóta sem tisztult fel a tárcsa. Ha megyek le a kocsihoz lövök egy képet hogy néz ki most. Mivel az elsők már csere érettek, vettem új tárcsákat betéteket. Remélem az már jól fog fogni. :)

Előzmény: bambipug (112785)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112790

A fekhatas nagyban fugg, hogy a tarcsa es a fekbetet mekkora feluleten erintkeznek.

Nem hiaba olyan nagyok a sport fektarcsak.

Jena tudba dobni kepeket errol.

Tehat, ha a fekbetet jo, de csak a tarcsa egy reszevel erintkezik akkor kicsi lesz a fekhatas, ezert mondtam A tarcsa felszabalyozasat, vagy cserejet is.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2015.07.19 0 0 112789

Nem nekem kellene, a fiam eladta a H.civic-et és ilyet szeretne mint az enyém.Látja,h semmi egetverő probi nincs vele........... : :D

Előzmény: Jena307 (112778)
bambipug Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112788

Lpr? Nem is Hallottam még róla... Jelenleg Brembo betet van hatul.

bízom benne hogy egy betetcsere megoldja

Előzmény: diddeee (112787)
diddeee Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112787

Szia! Ha cserélsz betétet, akkor lehet, hogy ki kéne próbálni puhábbat, mondjuk LPR?

barativalentin Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112786

Sziasztok!

Nem rég vagyok tulaja, egy 2.0 HDi 2001es 90Le Peugeot 307nek.

A következő problémám lenne, illetve érdekesség amire megköszönném ha valaki válaszolna :).

Előjáróban annyit kell tudni, hogy az eleje törve volt de kulturáltan lett összetéve, legalábbis látszólag.

Na már most:

1. Mostanában, főleg esős időben elkezdte azt hogy a tompított fényszóró lekapcsol magától, majd fel-le-fel-le és nagy nehezen visszakapcsol és megint van tompított. Biztosítékokat átnéztem, de tovább nem tudom mihez nyúlhatnék grátiszként lefele világítanak kb 2-3m az autó elé, fényszórómagasságot próbáltam állítani elektronikusan nem segített, kívülről is próbáltam de amit találtam a fényszóró tetején fehér csillagcsavarhúzóval állíthatót azt hiába piszkáltam nincs változás. Ja és érthetetlen okok miatt fel van cserélve a távolsági fényszóró a ködlámpával.

2. A másik nagyobb gondom, hogy folyamatosan csöpög a gázolaj, keresem-kutatom hogy honnan de nem nagyon találom.

3. Amikor megvettem az autót úgy emlékszem világított a klímakapcsoló körül az AC - OFF stb gombok, de ezek kompletten megszűntek csak a kijelző világít.

4. Lehet csak szokatlan, de mintha 1000-1200 közötti lágy gázadáskor mintha dadogna az autó, előtte benzines autóm volt. 

5. Sajnos figyelmetlen voltam a vételnél így csak most derült ki számomra, hogy nincs az autón katalizátor, ez mennyire jelenthet gondot?

Előre is köszönöm a válaszra fordított időt. Kérném, hogy a válaszban ne térjünk ki arra, hogy jobban átkellet volna néznem, meg hogy törve volt nem kellene megvenni stb. mert egy jó barától vettem át, akinek szintén nem az volt a célja hogy átverjen vagy ilyesmi.

bambipug Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112785

Köszi, érdekes mert a fékhatással nincs gond...

Lehet, hogy egy betetcsere megoldaná?!

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112784)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112784

Szerintem kapd szét megint és nézd meg a betéteket. Lejet, hogy azok  vannak eldeformálódva. Én ott kezdeném.

Utana lehetne egy tárcsa csere előtti felszabályozást, de figyelj oda, hogy 7 mm-nál kisebb ne legyen, mert az mát tárcsa cserére érett, ileltve egy betét garnitúra cserét csinálni.

FÉkhatásilag mennyire problémás?

Előzmény: bambipug (112782)
diddeee Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112783

Köszönöm az infót!

Előzmény: sanyi307 (112775)
bambipug Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112782

Lemaradt...

Előzmény: bambipug (112781)
bambipug Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112781

Sziasztok!

Szerintetek ez mitől lehet?

És esetleg egy betét csere megoldaná a gondot?

Egyébként másfél éve volt cserélve tárcsa és betét  is, nem sok km van benne, de mikor megláttam milyen, szétszedtem és kicsit be volt ragadva a munkahenger, amit sikerült megcsinálnom, de azóta sem lett jobb....

Amúgy a hátsó tárcsáról van szó. Válla nincs egyáltalán a tárcsának, csak ilyen hülyén kopik, gondolom a beragadás miatt, de mondom, mióta megcsináltam sem lett jobb. Szerintetek?

Előre is köszi....

Stefi szatmar Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112780

szia . Nekem a tavaj betiltás és víz bulb gondom volt Parajdon és vásárhelyt ajánlottak agy fiatal srácot aki a peugeotnál dolgozott .Harom óra alatt megoldotta úgy hogy meg EGR-t is mosott kozben . Lehet érdemes lenne elbeszelges vele. Attilának hívják 0743766518 a száma.

Előzmény: aYvEl (112751)
morcibacsi Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112779

Az enyémben is van ilyen.

Előzmény: sanyi307 (112775)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112778

Azt nem de egy fasza s70es volvom van 2.5tdi, meg egy fasza1.9tdi 7személyes alhambra  5 üléssel, mindkettőben klíma műxik, francia olasz

Előzmény: hegizoli 307 SW (112777)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112777

Sziasztok! Ha tudtok eladó, kóser  Peugeot 2.0 HDI SW-t (RHS) ,szóljatok. Köszönöm.

Jena te sem tudsz most? Neked sokat van egy-két imfód :D

1Frici Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112776

Szia .

Nekem 2 éve volt a bal oldalon csapágycsere ,de nem kellet a féktárcsát kicserélnem ez miatt.

Igaz az enyém 307. 1.6B 80KW kombi. Csak vigyázni kell a csapágyat nem lehet ütni, préselni kell ki és be.

Előzmény: lantibutor (112766)
sanyi307 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112775

A 2003-as 307-esemen az egyik visszahívásnál (talán ABS miatt) a szervízben tettek fel egy ilyent .

Előzmény: diddeee (112773)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112774

Tényleg szép darab

Előzmény: Öreg Halász-) (112763)
diddeee Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112773

Sziasztok! Jobb oldalon, a motortérben, a biztosíték dobozon van egy omron (látszólag utólag beépített) dobozka... Mi lehet ez? Riasztó? Sosem használtam, mióta nálunk van a kocsi...

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112772

Attol fugg mekkora a tarcsa vallai.

Van egy vastagsag ami ala nem nehetsz, mert fekezeskor kettetorik a tarcsa. Na az mar tud galibat okozni.

Alapbol 9mm-es a hatso tarcsa, ha 7 ala kopik akkor mar erosen a cseren kell gondolkodni.

Altalaban a tarcsakon van egy jeloles (melyedes) a fekezo feluletnel, mely ha eltunik -tobbi felulet hozzakopik- akkor cseres a tarcsa.

Előzmény: lantibutor (112770)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.18 0 0 112771

Akinek van kedve az latogasson le a hetvegen Vacra a 23. VÁCI VILÁGI VIGALOMRA.

programfuzet:http://vacivigalom.hu/

Jo szorakozast.

lantibutor Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112770

És felszabályozni lehet?

Előzmény: Zolysys (112769)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112769

egyben van

Előzmény: lantibutor (112766)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112768

39 mm-el valóban alacsonyabb és 65 mm-el szélesebb  ez így optikailag jóval alacsonyabbnak mutatkozik mint a valós méretkülönbségek.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112764)
DviDee Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112767

Akkor szerintem marad az A verzió :) Xsarából rakom át a 2DIN-t GPS-el és tolatókamerával meg USB-vel...jóval olcsóbb is.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112758)
lantibutor Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112766

Hali!

2006-os  1.6 hdi 110 le. Break hátsó féktárcsa csapággyal együtt cserélhető vagy csak a tárcsa is?

Köszönöm a választ

mrrr74 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112765

én meg beleszerettem az 508-ba :)

Ha 407-re nem is, de 508 SW-re szó nélkül cserélném :)

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112764)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112764

Nekem a 407 olyam, mintha a 307-et felülről összenyomták volna.

Előzmény: Öreg Halász-) (112763)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112763
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112762

Szia!

JENA307.

Érdekelne ha lehet sürgősen a véleményed és persze másoké is erről a gépről!

mrrr74 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112761

Érdeklődnék szép csendesen, hogy az NDK turmixgép - a levehető ajtós - megérkezett-e már :)

Valamikor megint megyek feléd mostanában, csak azért kérdezem.

Előzmény: Zolysys (112760)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112760

lelövöd a poént :P

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112758)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112759

Köszönöm a kiegészítsét, bekerült a helyére.

Előzmény: poloska irto (112757)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112758

Mit nevezel összehagoláson?

Mókolni kell laptoppal, méghozzá nem mindegy miylen programmal.

Különben folyamatosan csipogni fog.

Szerintem még a vezetékkel is mókolni kell egy kicsit, mármint nekem azt csinálta a szaksys.

Előzmény: DviDee (112754)
poloska irto Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112757

Szerintem ehhez: http://www.peugeot307club.hu/index/klima_ki_bekapcsol/0-73

- Az alatta található kábelkötegek közt le lehet engedni a pedálokig. Szerintem nem fér ki sehogy máshogy csak ha a kormányrudat a padlólemeznél szétcsavarozod. Legalább is én nem tudtam kiforgatni annó, csak a kormányrúd szétkapcsolása után.

A keresztdarab, amin a nemezdarab van, azt kell elég határozottan elhúzni.

Jena307 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112756

Nem ! Egyszerűbb ha Zolysys,re bízod 

Előzmény: DviDee (112754)
omada Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112755

27-es

Előzmény: Horysz (112753)
DviDee Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112754

Sziasztok! Gyári navit raknék be az autómba utólag. Kérdésem az lenne, hogy beteszem a kijelzőt az új fejegységet és az antennát, laptopon összehangolom és működni fog? 

Horysz Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112753

Sziasztok!

Böngészgettem, de nem találtam rá választ: NFU motorkód (1.6b) olajszűrőjét cserélném, ez a műanyag házas. Mekkora kulcs kell hozzá? (sajnos most nincs lehetőségem megmérni, és hátha valaki fejből tudja :))

köszi!

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112752

Köszi Sanyi.

Előzmény: kymbreak (112748)
aYvEl Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112751

A szezon miatt nincs most lehetőségem, rengeteg a meló (sok a turista). Marosvásárhelytől lakom nem messze, Pesttől kb 600km-re. Az autót lassan egy éve használom, ebből város kb 20%, a részecskeszúrővel soha nem volt problémám (igaz csak kb. 12000-et mentem eddig vele, minim. 35km-es távokkal). Ha szükségessé válna lehet így közlekedni vele? Legközelebbi dpf kiiktatással -szoftveres eltávolítással- foglalkozó cégeket csak Bukarest környékén találtam a neten, az is 300+ km-re van. A költségek szempontjából érdekelne, mivel az út árából már folyadék+tartály meglenne (felszerelni feltudnám), eltávolítás esetén ezen felül 200euró-s árakkal találkozni.

Előzmény: Jena307 (112749)
Stefi szatmar Creative Commons License 2015.07.17 0 0 112750

Hol vagy Erdelyben ....én szatmaron tudok ajánlani aki nekem cserélt és töltött . Jena tőlünk kb 300 km van ,vele is érdemes konzultálni,vagy egy kirándulást csinálni feléje . 

Előzmény: aYvEl (112739)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112749

Szia miért ki vagy tiltva az országból hogy nincs lehetőséged, a napokban ketten is megkerestek Erdélyből az egyik kocsit már át is néztem. Ha elfolyt, de a kábelzat nem szakadt le csal elfolyt a lé

akkor most lehet aktuális a fap off éppen

kymbreak Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112748

Talán...

Előzmény: kymbreak (112747)
kymbreak Creative Commons License 2015.07.16 0 1 112747

Na majd most.

kymbreak Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112746

Tisztelt Fórumlakók !

Piknikpark belülről...

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.16 0 1 112745

Gratula az oroszlánhoz.

Pár tanács:

1. az adatlapodra írd be a kocsid adatait, nem kell sok, csak amit fentedd pirossal látsz.

2. Ha ajénlok neked szerelőt pld: Debrecenbe, mennyire fogsz neki örülni, ha te Pécsen laksz? :)))

3. HDI-ben Jena a te embered, egy diagra, ha másra nem is (betontörés) leugorhatnál hozzá. Előrhetésége: www.jena307.hu

Nem kell mindenhez szerelő, van amit magad is megoldhatsz.

Olajcsere évenként, vagy max 15 ekm után

Előzmény: Sebenoli (112743)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112744

Melyikhez szeretnéd hozzáfűzni.

Dobd a linket és megoldjuk.

Előzmény: poloska irto (112742)
Sebenoli Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112743

Sziasztok!
Új vagyok itt, de nem véletlenül léptem be, ugyanis a napokban boldog tulajdonosa lettem egy 307-esnek.
Részletesebben: 
SW Supreme 2.0 Hdi - 136LE (RHR)

Szeretnék jó gazdája lenni, így valószínűsítem, hogy lesznek kérdéseim a közeljövőben, meg reméljük a távoliban is.
Egyelőre átnézegettem a honlapon az információkat, örültem, hogy van egy ilyen közösség az országban.
Az ideire most már sajnos nem tudok, de a következő találkozóra megpróbálok én is elmenni, eszmét cserélni. :)

Addig is, ha tudtok ajánlani szerelőt/szervizt, aki a jövőben segítene a karbantartásában, azt szívesen venném.

poloska irto Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112742

Köszi, tudom, tulajdonképpen ahhoz akartam megjegyzésként fűzni, amit írtam. Sajnos pont nem tudtam fényképezni.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112740)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112741

Kérdés mennyire méylen kell Erdélybe behatolni. (perverzek figyelem)

Keresd Jena-t ha van ideje, hátha kiugrik, max szivességből jössz hozzá betont törni.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112740

CLub oldalon egy koplett leírást találsz.

Előzmény: poloska irto (112738)
aYvEl Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112739

Sziasztok! 307sw 2006/12 1.6HDI 80kw (109le) 9HZ (FAP). Sajnos  néhány perce szerencsétlenül jártam, autó megpakolva, udvarra feljövet nagy koppanás. Eltörött az Eolys folyadék tartó, kiszakadt a tasak és kifolyt az összes folyadék. Leszereltem, a csatlakozót s érzékelőt "ideiglenesen vízállóvá tettem". Az autót nem merem használni (nem létszükség), nehogy hibaüzenetekkel bombázzon, vagy letiltson. Érdeklődnék, honnan lehetne ONLINE! ilyen komplett tartályt szerezni, illetve (mivel elgondolkodtam a FAP eltávolításon is) ha van ügyes szerelő ismerősötök Erdélyben, aki ki tudná szoftveresen iktatni, kérlek szóljatok. Jelenleg nincs lehetőségem Magyarországra menni :(

poloska irto Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112738

Sziasztok!
Fűtőventilátor motor (digit klíma, ráncfelvarrás előtti) kivételéhez egy kis plusz információ: Sikerült úgy kivenni alul a motort, hogy nem kellett a pedálsort vagy a kormányoszlopot kikötni, csak a féklámpakapcsolót kellett kivenni a helyéről és a panelek alsó műanyag kereszttartóját igen erősen hátra húzni.

norbika91 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112737

Szia.

Megnézte Jena az autót, és a légtömegmérő a ludas, mert alapból egy kínai van benne és ráadásul haldoklik is, szóval remélem ha azt kicserélem, akkor nekem is jó lesz a fogyasztásom.

Én ha pl. 2.-ban kihúzatom hajlamos a pillanatnyi fogyasztás elmenni 25-27-re is :(

Ja és üresben is 2-3 litert mutat, szóval ez is légtömegmérő.

Az én esetem is tanulságos, hogy mennyire nem értenek az autóhoz a "szakszervízben".
Érdemes elvinni egy olyasvalakihez, aki profi és jó szándékú, még akkor is ha több száz km-be kerül.

Innen is szeretném megköszönni Jenának, hogy megnézte és megjavította az autómat :)

Előzmény: Anduca (112641)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112736

köszönet a helyesbítésért.Az ülőlapot kell.

Előzmény: Zolysys (112727)
1Frici Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112735

Szia .

Igen piszok nagy mázlim volt -van és remélem lesz is . :)

Az utak védőszentje velem volt ,igaz ahogy le állt és kigyulladt minden visszajelző lámpa , egyből kuplung ki üresbe a mp. tört része alatt reflexből, na meg ha nagyképű lennék akkor azt is állítanám hogy az évek meg rutin is közbe játszott. :)

Előzmény: Break 307 (112726)
1Frici Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112734

Szia .

Igen azoknak is van 1 minimális kis hangja már sajna .De most ,hogy visszatettem rendesen a motort  a tartó bakjára , megszűnt a ciripelés is.  

Előzmény: Zolysys (112711)
1Frici Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112733

Szia .

Hasonló cipőbe járok vezérlés csere miatt,ha sikerül valakit találnod az engem is érdekelne.

üdv

Előzmény: Kacsa6039 (112731)
wyatttthoearp Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112732

A szellőzőket megtaláltam a jobb oldali zseb mögött, de ezt a dugót pontosan hol is keressem?

Előre is köszi.

Előzmény: Zolysys (112706)
Kacsa6039 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112731

Sziasztok.

Elöttem már kérdeztek hasonlót,de engem is érdekelne,hogy a 2003-as break 1.6-oson vezérlés és kuplung csere lesz belátható időn belül. Nekem is pest környékén  (én csepelen vagyok) kellene aki ezt levezényli,viszont az alkatrészeket Én vinném ha nem gond. (Bratyó alkatrészbótban dogzik. :-)  )

Persze egyeztetünk milyen márka kell.

Meg még egy kicsit át kéne nézegetni,és még Én is tudok rajta hibákat,de egyszerre nem megy.

Köszi a válaszokat.

vinatt Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112730

Kíváncsiságból kérdezem mennyi lenne gumik nélkül?

(megírnád e-mailbe,ha nem publikus)

Előzmény: Scaty (112729)
Scaty Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112729

Nem sajna, mert más van az oroszlán helyett már...

Előzmény: vinatt (112721)
tisvol Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112728

Nekem is az van.

Előzmény: mrrr74 (112722)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112727

ülőlapot nem ? :)

Előzmény: Break 307 (112725)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112726

hát nagy szerencséd van.

Előzmény: 1Frici (112710)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112725

hátsó űléstámlát hajad fel

Előzmény: diddeee (112723)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112724

jobb oldal hátsó ülés alatt

Előzmény: diddeee (112723)
diddeee Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112723

Üdv! Olvasgattam a témában, de leírást nem találtam; AC pumpához hogy lehet hozzáférni? Meg akarom nézni a tömítéseket, előfordul benzinszag az utastérben...

mrrr74 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112722

végre egy háromajtós :)

a sajátomon kívül nem is szoktam ilyet látni :)

Előzmény: Scaty (112718)
vinatt Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112721
Előzmény: Scaty (112720)
Scaty Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112720

Ugyanitt felnigarnitúra eladó... :)

vinatt Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112719

Ilyen egyszerű lenne?Köszönöm,du. kipróbálom!

Előzmény: Zolysys (112717)
Scaty Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112718

Hölgyek-urak... Eladóvá vált a kisoroszlánom... 2004-es Peugeot 307 1.4 16V Riviera II... Második tulajdonos, garázsban tartott, nemdohányzó, rendszeresen szervizelt (kamunak hangzik, de nem az... :) ) vezetett szervízkönyvvel, garantált kilométerrel, egyedi (kék) műszerfalvilágítással, JBL hangrendszerrel...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/307/peugeot_307_1.4_16v_profil-9173137

Zolysys Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112717

Hátramenetbe rakot, és húzod felfelé mint állat.. tetőre pofázmányra vigyázz :)

Előzmény: vinatt (112715)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112716

Van

Előzmény: Péter_szd (112712)
vinatt Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112715

Sziasztok,

Megint egy kis segítség kellene:

Hogyan lehet a váltógombot leszedni sérülés nélkül,váltószoknya csere miatt?

Előre is köszönöm a válaszokat

kymbreak Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112714

ŐRMI !

Írtam.

tom71 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112713

Sziasztok! 

Kuplungot kellene cserélni a járgányban. Van-e köztetek aki vállalná a következő  pár napban? Pest és környéke..  

307 1.6 benzin 2002 évjárat.

Péter_szd Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112712

Sziasztok!  Nincs valamelyikőtöknek, elfekvő központi kijelzője egy Peugeot 307-be. Sajnos az enyém már melegben egyáltalán nem olvasható, leírás alapján megpucoltam, de nem segített.

Köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112711

szerintem a hidrotőkék csattognak

Előzmény: 1Frici (112710)
1Frici Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112710

Sziasztok.

Szét lett szedve a monsieur /monszenyör/  vezérlése:)

Szíjat ledarálta-elkoptatta a 2/3 ra vékonyodott az eredetihez képest . Vezető görgő vagy a feszítő lehet a ludas hogy eltudott mászni. A vezetőre gyanakszom mert azon a részén van a be vágás a műa burkol. ba.

Régi szíjjal ideglenesen össze lett rakva . Most már beindul. Nincs zaj -csattogás-fémes zörej  a vezérmű házból ezért gondolom a szelepek nem kaptak ,motor szépen egyenletesen jár . Csak az injektorok mágnes kattogása hallatszik de az elég szépen ciripel. El akarom vinni  hibakód kiolvasásra és törlésre is . Tudtok ajánlani valakit aki ilyennel foglalkozik Csepel -Szigetszentmiklós és környékén?

Tomikapc Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112709

Köszi srácok a segítséget :)

Előzmény: d.jocov (112708)
d.jocov Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112708

ja és 8000 volt bontóban párban, a három szin jelőlés egyforma legyen szinre és sorrendben is...

felesleges újat venni....

Előzmény: Tomikapc (112701)
d.jocov Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112707

nekem is letört már mindkettőnek a végéből egy szem kombiét raktam be (bontottat) , picit erősebb, nem lett kemény a rugózás, nem ül le ha megpakolom, azóta nem törik...

Csere egyszerű, kaszni megemel, erős laposvassal becsúsztatod a helyére KÉSZ !

Zolysys Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112706

Nem! A kis oldal zseb alatt, mellett van dugó!!!

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112705)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.16 0 0 112705

A hatso lokharito ket oldala alatt talalhato a szellozo nyilas, lesd meg ott a lehetosegeket, vagy A kerekleengedonel, esetleg fogsz egy furot, a jobb oldalon csonalsz eg likat, melyett jol leszigetelsz.

Előzmény: wyatttthoearp (112704)
wyatttthoearp Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112704

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogyan lehet sw csomagteréből egy kábelt szakszerűen levezetni a lökhárító alá? Pontosabban az érdekelne, hol kell ledugni a vezetéket. Télire szeretnék 230v-os villanyfűtést, a csati a lökhárító környékén lenne.

-R3kram Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112703

középen nem fog, mert csak a végei rohadnak :) nekem erre volt lóvém, de az legalább gyári :D

ufoka74 Creative Commons License 2015.07.15 0 1 112702

Szia!
A szürke kerettel együtt. Én egy csavarhúzó segítségével oldalról és felülről benyúltam és kipattant. Az oldalán van egy villaszerű kis mozgató kar,  az volt kiakadva nekem is. Vissza raktam, azóta hibátlan.  

Előzmény: Horysz (112681)
Tomikapc Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112701

Köszi! Újat nem is érdemes venni? Ha a közepén törik el amúgy egy ilyen rugó, akkor mi történik? :)

-R3kram Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112700

Szia! Lehet vele menni, nekem eddig 2x tört a bal hátsó. A bontott 5E-8E Ft között van, lehet 1db-ot is venni, csak a színeknek kell megegyeznie. 

Előzmény: Tomikapc (112699)
Tomikapc Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112699

Üdv! Valami zörgést hallottam hátulról, felemeltem és láttam, hogy a bal hátsó rugó aljából letörött egy darab és ott zörög a tányéron(?). Mekkora meló a rugót cserélni? El lehet így menni vele a szervizig? (Kb 5km) Ilyenkor mit érdemes még cserélni? Többi rugót is? Nagyon szépen köszönöm. Holnap viszem szervizbe, akiben teljesen megbízom, csak kíváncsi vagyok mire számíthatok :) köszi!

307 1.6 benzin ferdehátú, 2003, zöld :)

Tomi

zsolesz 307 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112698
Üdv kartársak! Volt már téma de nem nagyon találom. Búgó váltó esetén mik lehetnek a bajok? Difi,csapágy?
Volt egy kérdés a neten, arra az volt a válasz,hogy csak a váltó fogaskerekeinek az illesztéséből adódik. Bárkinek valami egyéb ötlet?
naveed Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112697

Hejj, hogy örültem volna, ha nekem is csak 45e lett volna... és még így is olcsóbban csinálta meg Zolysys, mint ahogy ezt szervizben tették volna.

Előzmény: J4ck4l (112689)
vona75 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112696

Sziasztok !

2003-as 307 sw 2.0 autóm hidegen remeg egy kicsit és torpan, melegen közel normális. Találkozott már valaki ilyen hibával? Trafó, gyertya már volt cserélve.

Köszi előre is a válaszokat !

Anduca Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112695

Ohhh ... igazán köszönöm a bókot drága Jena :) 

Előzmény: Jena307 (112693)
Anduca Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112694

Drága, hogy ne tudnám :D De az, hogy ki hogyan használja az inkább lényeges .... Szerintem =D

Előzmény: ádibébi (112688)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112693

most mire gondolsz Anducának jók a méretei én már láttam :D

Előzmény: ádibébi (112688)
diddeee Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112692

Tegnap cseréltem a leömlő mögötti tűzkarikát, árok felett, úgyhogy az is kivitelezhető otthoni körülmények között... ;) Elég macerás, mert egy valamit érő racsnis kulcs már nem fér oda, szórakozni kell vele, de meg lehet csinálni, szépen óvatosan...

diddeee Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112691

Szia!

Én is megcsináltam a leírással, tök jó is lett, de a légzsák 3 db rugójára, ami a nyákokat köti össze, arra nagyon kell figyelni, ki ne essen!

Előzmény: kisbenga (112690)
kisbenga Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112690

Szia!
Én ezt a leírást használva csináltam meg már 3 és fél éve,azóta is tökéletesen üzemel!

Nem vagyok műszerész-zseni,ezért kb 4-5 órámba került,de ingyen volt,annyi különbséggel,hogy a duda nyomószerkezetét nem kell kiszerelni,a kormánnyal együtt lejön!

http://www.peugeot307club.hu/_ld/0/19_Peugeot307index.pdf

Előtte nekem sem volt fogalmam egyáltalán róla,soha nem szereltem ilyet,nyugodtan ugorj neki,csak a leírást kell követni!

Sok sikert!

Előzmény: J4ck4l (112689)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112689

Nemtudom mit értettetek félre, de egy rossz szó, hátsó szándék, bárki ócsárlása, stb... nem volt és nem is kivehető, értelmezhető a hozzászólásomból. (de lehet hogy mégis ennyire hülyén fogalmaztam?) És egyáltalán nem is akartam se vitát, se trollkodást, se semmi rosszat. Nem tudtam, hogy kifejezetten gyártat! ilyen alkatrészt Sys, csak annyit szűrtem már le az itteni beszélgetésekből, hogy javít ilyen problémát! Teljesen jószándékból vetettem fel az ötletet, hogy valaki rendeljen belőle egy jóó nagy marékkal, s vállalja ennek a beszerelését, de korrekt ésszerű áron. Mert biztos lenne/van rá jelentkező, akinek ez a nyüansznyi "filléres" kis probléma keseríti meg a vezetés élményét. (ahogy nekem is).

De sajnos újat nem tud kompletten venni (45-től fölfelé), vagy ugyanannyit kifizetni egy javításért egy-egy "szervízben"! S így ha ~feleannyit mond rá javítási költséget is, már sokkal nagyobb esélye van megszerezni a munkát egy hozzáértő szakinak. Tudom mennyi, meg mire kell a szervízben akkora árat, költséget fizetni, holott ott se sokkal végeznek, töltenek több munkát, időt ennek javításával. Nem elvenni akartam senki munkáját, se pénzét, se beleszólni nem akartam semmibe. Jószándékból, ötletből írtam, erre kb kivagyok útálva a topic-ból. :/ 

~fél éve vadászok ilyen cuccot, de sehol se találni, bontóba is ~20k ért adnak komplett kapcsolót (ami nem 100% hogy nem hibás), egy helyen ~fél órával csúsztam le egy ilyen kütyü eladásáról, azóta sincs egy darab sem. Már gondolkoztam, hogy rendelek. De most 1-2 darabot? Letettem róla, mondván hátha... valakivel "összefogunk", vagy valaki már rendel, benne van a bizniszben. Nem tudtam, hogy ZolySys gyártatja. Az meg, hogy ennyiért!!! garit vállalva, spéci alkatrészt legyártatva, szétszedi, összerakja, akár helyszínen is, örömmel fizetem ki neki!!!

De az, hogy szervízbe beviszem, elkérnek ~50k-et, s nem cserélik, vagy javítják, csak raknak alá egy erősebb rugót, és még csak a panelt se tisztítják meg. Hát ebből nem kérek, köszönöm. Ezért írtam amit írtam, hogy valaki rendeljen cuccot, s rakja bele korrekt áron, amit örömmel fizetnék meg.

De nem a lehúzást. 

Mint pl:

Az, hogy nem volt motorvédő lemezem, vízfelverődés miatt kiírta anti..fault, meg cata.fault, szenved, görcsöl a cicus, alig megy... szervíz látatlanba megmondta, hogy min. 80k. trafó, miegymás, minden csere (a fél lelkét a kocsinak)! Bakker. Na lebontottam trafósort, szépen csillivillire lepucol, áttöröl, helyét, mindenét. Kiszedem, meglátom gyertyák milyen sarkosak, elszaldok veszek 4 gyertyát, berakom, összerakom. Pöccre indul, hiba eltűnt! Még jobban is megy az új gyertyától, elszaladok boltba veszek motorvédő lemezt, felcsavaroz 1 óra altt, azóta hibátlan, hiba eltűnt. És mindez került ~30k-be. És nem 80k és még motorvédő lemezem is van, meg új gyertyák.

Na mind1. Senkit sem akartam, akarok megbántani ezen írásommal sem, ahogy előzővel sem volt szándékom.

ádibébi Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112688

Anduca, te ne tudnád, hogy mennyire számít a méret?.... ;))

Előzmény: Anduca (112687)
Anduca Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112687

és ez ekkora különbséget jelentene? 

Előzmény: _Haszi_ (112645)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.15 0 0 112686

Ki mennyi időt feccől a projektbe azt nem lehet tudni.

Utánajárni, megtervezni, cégetkeresni, legyártatni, szétszedni, megcsinálni és ami a lényeg, garanciát vállalni a termékre.

Sok-sok pénz az eleje.

Viszont, ha SYS azt mondja, hogy tökéletes lesz és nincs benne a "szerinted" szó akkor az, toppon van.

Van aki megcsinálja olcsobbé is (10), de oda visszaviszed 6 hónap-1 év után, mert csak annyit csinál, hogy kicseréli a rugót egy erősebbre és a hiba forrását nem orvosolja. Ez olyan, hogy ha eltörik a lábad és én eltöröm utána a kisujjadat, attól még nem fogsz szaladgálni, mert nem fáj a lábad.

A Húz egy reális ár, tudva mi volt a háttérben, a 45 feletti összeg meg arra kell a márkaszerviznek, hogy a munkásokat kifizesse és ne kelljen a főnöknek azon gondolkodni, hogy mikor mennyit tankol a kocsiba.

Előzmény: J4ck4l (112679)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112685

Rendben! Tökéletes, nekem megfelelő.

Nyaralás, miegymás lezajlik... s lesz rá keret, jelentkezni fogok!

Előzmény: Zolysys (112683)
diddeee Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112684

Hello Zolysys!

Beszélgettünk fórumon 307SW közép kijelzőről, és panorámatető papucsokról, tudnál akkor segíteni? Mennyi lenne ezeknek az ára? Ha nem nagy kérés, írj privátot! Kösz!

Zolysys Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112683

megmondom.. ezt a hibát-20-25 között csinálom meg... és tuti jó is lesz!!!

Előzmény: J4ck4l (112679)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112682

végül is a sufni tuning sokkal jobb mint a gyári állapot... :P

Előzmény: J4ck4l (112680)
Horysz Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112681

Nem vagyok egy műszaki analfabéta, de ez nálam nem vált be. Még jó, hogy vettem 3 szivacsot. Próbáltam körbetekerni, mintha ott se lenne. Egy szétvágatlan szivacsot beraktam a kar alá (pont akkora volt, mint az egész burkolat), hát az se ért semmit. Most végül van egy körbetekerve, és egy pár darab alá betömködve.

Így talán kibírja nyaralás végéig, aztán mehet a csere.

Más: a vezető oldali szellőzőrostélyt hogy lehet leszedni? A szürke kerettel együtt, vagy csak magát a fel-le billethető szerkezetet? Nem zárja le a nyílást a záróka.

Előzmény: J4ck4l (112680)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112680

Simán körbetekerve, benyomogatva. Nem gyári erősségű, de azért elég masszív, tartós. És nem vált vissza a kanyar közepén.

Előzmény: Horysz (112677)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112679

Nem ingyen kértem, de nem is 45 től fölfelé. (ahogy egyes szervízek vállalják)

Ajánlatnak írtam, hogy valaki rendeljen több darabot, s szerelje be elfogadható áron, de ne 40 ért.

És én is feliratkoznék a javításra várók listájára!

Újat meg nem akarok venni 45 től fölfelé, ha ~2k forintos hibája van! A korrekt munkadíjat meg szemrebbenés nélkül megfizetném!

Peace

Előzmény: Zolysys (112678)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112678

Kb 6 eve gyartatom a cuccost hozza. Ok..tudod te is ingyen dolgozol ugye? Tb- t adot nem fizetsz stb... Ne menjünk bele szerintem..inkàbb vegyél ujat 45 től fölfelé...

Előzmény: J4ck4l (112666)
Horysz Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112677

szia!

Lehet, hogy ez lesz a megoldás ideiglenesen. Ezt hogy kell ráapplikálni? Kilyukasztod a közepét, és ráhúzod, vagy körbe van tekerve? Mennyire stabil a valóságban? 

köszi!

Előzmény: J4ck4l (112671)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112676

Fórum tali

már csak 9 nap

Szállás elfoglaálása pénteken 14:00-tól lehetséges.

Bográcsos Gulyásleves lesz Szombaton ebédre a palacsinta mellé :DDD

Pontos cím: 

5650 Mezőberény, Tessedik Sámuel tér 2

Mit szólnátok egy vasárnapi kiránduláshoz.

Mezőberényről átmennénk Szarvasra (kb 40-45 km).

Szarvasi Állatparkba mennénk sétálgatni.

Belépő: 900 Ft, gyermek, diák (nappali tagozatos), nyugd.: 650 Ft.

Családi kedvezmény van: 2felnőtt+2gyerek: 2800,- + gyerek esetén gyerekenként 400,- Ft

3 éves kor alatt ingyenes.

Vasárnapi bucsú késői ebédre egy Halászcsárdát néztem ki.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112593)
OImi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112675
Előzmény: J4ck4l (112673)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112674

Zolysys: neked nincs valami tipped a féklámpa kapcsolóhoz adott kábelhez.?(lásd feltett kép)

Előzmény: J4ck4l (112673)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112673

Mennyiért és hol csinálnád meg? 

Előzmény: OImi (112670)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112672

HÁtha nem ér el a pedálig a gyári. :D csak tipp volt részemről.

Előzmény: Break 307 (112664)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112671

Nekem most így van ideiglenesen megoldva:

:D

OImi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112670

Ez a műanyag POM-ból van.

Sokat hegesztettem már fel,utoljára múlt héten.Utána le kell csiszolni a felesleget és kész.

J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112669
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112668

J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112667

lemaradt... 

J4ck4l Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112666

Nekem bal-oldalon akar nehezen megmaradni, s hamarabb visszaugrik. Felesleges komplett kormánykapcsolót venned. Mert csak a kar végében lévő fehér nylon műanyag stift vége (a félgömb rész) van ~lekopva. Külföldről lehet(ne) rendelni bele stift-et pár ezerért. S aztán már csak egy ügyes/bátor szaki kéne, aki ezt kicserélné pikk-pakk. A csatlakozkat, panelt közbe megtisztítanám, letisztítanám csak a szét- összeszerelést nem merem bevállalni.

Lehetne belőle rendelni egyszerre több darabot azt szétosztani fórumlakók közt. 1-1 darabért, nemtom megéri -e. Többe kerülne a szállítás, mint maga az a kis "bigyó".

Valakinek erre ötlete? Javaslata? Valaki venne belőle többet? (persze aki ért hozzá, s bevállalná a bezsereléseket, javítást korrekt áron!)

Vannak szakik, szervízek, akik hirdetik net-en magukat, hogy javítják a kormánykapcsolót, dehát... horror áron (~20k -től fölfelé).

Na oda én biztos nem viszem.

Erről lenne szó: 

Előzmény: Horysz (112665)
Horysz Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112665

Sziasztok!

Hétvége óta vagyok egy 2002-es 307 SW tulajdonsa. Sajnos az indexkar kukás, mert folyamatosan átugrik balra.

Olvastam, hogy lehet javítani, de erre sajnos most nincs időm, és hosszabb útra mennénk, úgyhogy cserélném.

Gyári valeot kapnék 49ért kedvezményesen, mert állítólag ehhez az alvázszámhoz nincs utángyári (Bárdi).

A cikkszáma: 96466654XT, fed kompos, mindenféle érzékelő mentes, csak hátsó ködlámpás típus. Szerintetek van rá esély, hogy más típusszámú is passzoljon bele? (Aztán majd felújíttatnám a sajátomat persze, mert szép állapotú..)

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Break 307 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112664

hosszabító adapter hát az meg minek?😒

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112651)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112663

Köszi. Nem engem érdekel konkrétan, mindent továbbítok amit írsz :)

Előzmény: Jena307 (112662)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112662

ja azt elfelejtettem írni hogy mivel még nincs forgalomba helyzve így a műszakin ha bent a 7 ülés akkor itthon már 7 személyes lesz

Előzmény: mrrr74 (112661)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112661

az lehet, de talán a múltkori SW itthoni volt

Előzmény: Jena307 (112655)
misi1984 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112660

oké, köszi!

Előzmény: Break 307 (112659)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112659

én nem vettem le csak gyujtáes le kulcs ki.

Előzmény: misi1984 (112658)
misi1984 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112658

Sziasztok!

Egyébként a féklámpa kapcsoló cseréhez le kell szedni az akkusarut, vagy ehhez nem szükséges?

diddeee Creative Commons License 2015.07.14 0 0 112657

Köszi! Levél ment az enternetes címre.

Előzmény: Zolysys (112638)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112656

a fejed az felejti el :P

Előzmény: Jena307 (112654)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112655

Ez még francia forgalmis és ott nem biztos hogy az a szabály mint nálunk, ott könnyen 7 személyes a 7személyes ahutó ha 5ülés is van benne, meg 20ezer/db és van bármilyen színben a hátsó ülés

Előzmény: mrrr74 (112652)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112654

köszönöm barátom hogy eszedbe jutottam , nov18 de mivel akkor mindenki elfelejti lassa  átteszem mára :D

Előzmény: Smíró (112649)
kymbreak Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112653

Őrmi !

Írtam.

mrrr74 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112652

Köszi

A múltkor volt egy "vitánk" (nem Veled), hogy ha hat ülés van az SW-ban az hány személyre van vizsgáztatva hivatalosan. Megkérdeztem a vizsgabiztos cimborát és azt mondta hat személyre csak akkor lehet, ha van gyárilag olyan kiadása (nincs), illetve van róla műbizonylat (lehet nem ez a pontos szakkifejezés - nem lesz).

Fotózniuk kell, így hat üléssel sehogy sem jó. Ugyanígy a hét személyre vizsgáztatott autónál is kevés a hat ülés, az vissza lesz minősítve ötre.

Előzmény: Jena307 (112648)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112651

hosszabító adapter szerintem.

Előzmény: Break 307 (112646)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112650

Nem, ma csak iszik. :D

Előzmény: Smíró (112649)
Smíró Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112649

Ezek szerint nem ma névnapozol?

Előzmény: Jena307 (112648)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112648

megnézem a forgalmit, mert 5ülés van benne, de 7re képes

Előzmény: mrrr74 (112636)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112647

Nekem is univerzális van meg kell szokni hogy a kéziféket kicsit hajtott csuklóval húzod be.

De a nejemnek így is sikerül hónaaljíg betépni. Szerintem simán elfér.Hát hogy a műanyag nyekergése az bizony hagy kívánnivalót.De baromi kényelmes.

Előzmény: J4ck4l (112644)
Break 307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112646

Ma megjött a féklámpa kapcsoló.Ki is cseréltem minden oké.De hogy azt a vezetékes részt a két végén csatival minek adták nem tudom .Esetleg tudja valaki?.Nekem ilyen nincs is a kocsiba????

_Haszi_ Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112645

... de a brék 1260kg az sw meg 1421.. 

Előzmény: Anduca (112641)
J4ck4l Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112644

Sziasztok!

Valaki szerelt már be, ilyesmi 15 cm-es könyöklőt?

Valami tapasztalat? Mennyire strapabíró, erős, tartós?

TizenX ezret jelenleg nem tudok kiadni rá, így ennél maradt a választás.

Esetleg valami ajánlat? Ötlet.

Azt látom, hogy van belőle 12 cm -es is. De a hosszabb jobb lenne. Viszont nemtudom, hogy elfér -e a kéziféktől?

Itt viszont ahogy a cikkszámokat elnézem, majdnem féláron adják!

Smíró Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112643

JENÁNAK SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Isten éltessen!

blackbird00 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112642

Köszi, de sajna ez van, ebből kell valamit kihozni:(

Előzmény: Zolysys (112640)
Anduca Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112641

Szia!

Ahogy Ádibébi is írta, lehetséges, hogy nem ártana megnézetned a gépezet egy szakival (szerintem Jena a legjobb!!! a mi utazó nagykövetünk :DD ).

Azért is értek egyet Ádibébivel, mert mi is nem régiben vettünk egy 2.0-es break kombit és az én átlagfogyasztásom városban megáll 6.3-ban. Pedig aztán sok lámpán megyek át és még megannyi körforgalmon, kis utcákon itt Győrben minden egyes nap. Úgyhogy nekem is elég sok a kigyorsítás és társai.  Ha álló helyzetből gyorsan kell felgyorsulnom 50-60 ra, mert a mögöttem álló nem 10 ft-os autós villog és mutogat, hogy haladjak, akkor az én pillanatnyi átlagom is eléri a 15 lityót, de aztán szépen fokozatosan beáll a normálra. Bár én nem vagyok eszeveszetten száguldozó típus, főleg, ha a csemetémmel indulok útnak, de ha nincs velem, akkor azért én is odataposok neki. De csak azért, nehogy ellustuljon a kicsike :) ;) 
Ha nehezebb cipőt/ papucsot veszek, akkor sem igazán megy feljebb az átlagfogyasztásom. (Kivéve ha páromnál van a gépezet...neki mindig nehezebb a cipője xD ) 

Mindenesetre veszteni nem igen vesztesz vele, ha elviszed egy normális, hozzá értő szerelőhöz. :)

Előzmény: norbika91 (112583)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112640

Régi VANosra inkábba PPS...

Előzmény: blackbird00 (112629)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112639

meg kell nézni diaggal mérsében hogy a COM kapcsol-e ha igen akkor tovább kell keresni.. COM javításban tudok segíteni

Előzmény: zoza 1980 (112620)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112638

van

Előzmény: diddeee (112626)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112637

Russzul tettem fel a kérdést, mert látom van belőle 5 is. Ez esetleg 7 személyes? :)

Előzmény: mrrr74 (112636)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112636

Köszi. Az első pár szóból a 98-at értem :)

Ez ugye 7 személyes?

Előzmény: Jena307 (112634)
ádibébi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112635

lehet lesz egy jelentkező a cordobára.

Előzmény: Jena307 (112624)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112634

98as mind a 3, szóval ebben már 16bites vezérlő van, gt15 örkélet csiga, fasza a váltó is és a kihajtás is , manual klíma, 2t horog, 1tulajos volt, pl soha nem volt benne rádió benne  a gyári rádió helyetti takaró, de előkészítés van, 

A 90lóból persze megoldható több is :D 

Szerdán nézem át őket ha lesz rá idő

Előzmény: mrrr74 (112633)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112633

Szia Jena, az Alhambra mikori évjárat? Köszi

Előzmény: Jena307 (112624)
mrrr74 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112632

Ez nálam 40% pálya, többi vegyes használat esetén 5,4 liter/100km, illetve a vége fogalmam sincs mennyi pontosan, de azt tudom, hogy az előző tulaj 160-nal járt vele a pályán utazóban.

Előzmény: kaszacsongor (112627)
ádibébi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112631

Annak az autónak 190 a vége. A városija meg max 6-6,5 liter.  ----->> Jenát keresd meg.

misi1984 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112630

Szia! Még nem cseréltem ki, fújtam bele wd40-et meg kézzel kicsit megjárattam azóta kopp-kopp működik. De szeptemberben megy műszakira előtte biztos ami tuti ki lesz cserélve.

Előzmény: Break 307 (112574)
blackbird00 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112629

Szia!

Köszi a választ. Odáig eljutottunk, hogy látszólag minden müxik, csak amikor rádugjuk az autóra, állandóan azt írja ki, hogy "a computer nem válaszol".

Nem tudjuk eldönteni, hogy az interface nem jó, vagy a program, esetleg maga az autó.

Esetleg valakinek valami tapasztalat?

Előzmény: vecserom (112621)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112628

Sok, club oldalon a tablazatokat nezd at es meglatod.

Jena beallitja neked a jo parametereket, keresd, egyeztessetek idopontott/helyszint.

kaszacsongor Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112627

Sziasztok! 2002-es 307-esem, 2.0 HDI (66 kw) átlag fogyasztása városban (és egy nagyon keveset autópályán) 8,6 l. Max sebessége 160 km/h. A fogyasztás és a sebesség adatai elfogadhatóak? Kicsit sokallom a fogyasztást.
Kezdő sofőr vagyok, mást nem tudok megkérdezni, köszönöm a válaszokat!

diddeee Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112626

Utastér kijelzőt tudtok esetleg? Majcsak minden eszembe jut... Nagyon halvány nappali fénynél, lehet azt javítani? A megvilágítás izzói világítanak rendesen...

Előzmény: diddeee (112625)
diddeee Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112625

Szia! Köszi, várom!

Előzmény: Zolysys (112619)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.13 0 0 112624

OFF

Srácok beszámítottam ma 3 autót, ha valakinek valamelyik megtetszik vagy szüksége van ilyesmire, min 3 láthatóan nem magyarországi állapotú.

1db.seat alhambra 1.9tdi 90hp, legendás tdi moci patika belső tér jó állapot klímaON francia 450e ft

1db. seat cordoba vario 1.9tdi 90hp ez is jó állapot rozsdamentes klíma ON olasz 300ezer ft.

1db (ez a kedvencem) volvo s70 2.5tdi (audi moci) automata ZF4hp19 klíma ON félbőr  olasz 450e ft

Árak jók mert csak a merci árát akarom viszont látni, szerintem egyikből sem kapni magyart megközelítő állapotút sem.

vecserom Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112623

Szia! Általában olyan baja szokott lenni, hogy a váltószelepben megragad a dugattyú valamelyik állásban. Ha cseréltél már szivattyút, az milyen volt? Új vagy használt? És biztosan működőképes? Más hiba eddig itt a fórumon nem igen volt, ha jól emlékezem.

Előzmény: zoza 1980 (112620)
vecserom Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112622

Szia! Bár nekem 1.4-es van, de szerintem az ablakmosó egy helyen van. A jobb első kereket vedd le és szedd le a belső műanyag doblemezt. Utána már látod az ablakmosó tartályt a motorral együtt.

A lámpa kivételéhez a lökhárítót is le kell venni. Nem annyira bonyolult, egyedül is megoldható.

Előzmény: IMITRIKES (112600)
vecserom Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112621

Szia! 64 bites win7 alatt általában nem megy, 32 bites alatt viszont igen. Azért általában, mert nekem sem ment, viszont a fórumon volt valaki, akinek igen. 32 bites win 7 alatt már megy.

Előzmény: blackbird00 (112595)
zoza 1980 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112620

Sziasztok!

Abban kérném a segítségetek, hogy elromlott az alső ablakmosóm. Hátra nyomja a vizet de előre nem. Cseréltem szivattyút, átfújtam a csöveket.

A kapcsoló lehet a baj? Komplett lehet csak venni és 80000. Néztem neten de egy rakás van belőle és nem egyezik a cikszám. Szerintetek? Nem fenyszoromosos.

Peugeot 307sw 1.6hdi 110 2005 3h

Valami ötlet?Azt is olvastam lehet, hogy csak összezavarodott az agya. A szokásos akku saaru le megvolt.

Előre is köszi

Ődv: Zoli

Zolysys Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112619

papucsok vannak külön. a többit holnap

Előzmény: diddeee (112606)
Zolysys Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112618

Takaritsd ki a klimahűtőt. a hűtőt és a kettő közötti részt

Előzmény: Péter_szd (112617)
Péter_szd Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112617

Sziasztok!

Klíma kérdésem lenne, van egy 2003as 307-m, digitális klímával, néha azt csinálja, hogy nem teljesen hideg levegőt fúj be, hanem érződik hogy kever hozzá meleg levegőt is. A klíma bekapcsolásánál kis nyöszörgő hang hallatszik a műszerfal mögül. Ma lebontottam a kesztyűtartót és a középkonzol két oldalát is, láttam az állítómotorokat, teljesen finoman, akadás nélkül mozognak, de a nyöszörgő hang forrását nem találom. Az a sejtésem, hogy valami állítólapát ami tereli a levegőt megszorul vagy nem megy el végállásig, csak nem tudom hol.

Találkozott már valamelyikőtök ilyen jelenséggel?

Dávidakartamlenni Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112616

1.4, benzin, 2005-ös

"insufficient oil pressure" hiba jön, ha nagyon megterhelem a kocsit. Volt már minden cserélve (olaj, olajgomba, szűrők, stb.).

Úgy látszik ez lesz a problémám:

http://www.peugeot307club.hu/index/alacsony_olaj_nyomas_hibauzenet/0-194

Tudtok ajánlani egy szerelőt?!

Dávidakartamlenni Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112615

Hasonló történt velem néhány hónapja. Olajgomba csere volt csak. 5.000 Ft-os tétel.

Remélem ez a gondja a tiednek.

Előzmény: Eostamas (112599)
ádibébi Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112614

nekem az a tetves 9HY 100-nál kér kerek 4-et :D

Eddig a legtöbb, amit a torkán le tudtam nyomni, 583 km alatt 48 liter (8,2 l/100km). Igaz, 40-50 km-es ellenszélben 150 tempomattal mentem :DD

Előzmény: omada (112613)
omada Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112613

Nekem az RHS 90-100 közötti tempónál ~5 körül mozog, nah de had egye ha szereti! :D

Előzmény: ádibébi (112597)
ádibébi Creative Commons License 2015.07.12 0 1 112612

szia, üdv a csapatban!

Nézz körül a weboldalunk tudástárában, hogy mire kell figyelni a típussal, aztán ha ha van időd és kedved, szórakozhatsz az információgyűjtő táblázatok kitöltögetésével is, és ha ráérsz, leugorhatsz a 12 nap múlva esedékes éves talira is (infó szintén a http://www.peugeot307club.hu/ oldalon). Sok hiba- és balesetmentes kilométert a járgányhoz! :)

DviDee Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112611

Sziasztok! Szeretnék aktívan csatlakozni hozzátok, mert miután Xsarámat összetörtem egy 307 SW-t vettem, ugyan azzal az 1.6 16v motorral. Bízom benne, hogy jól döntöttem és, hogy ezt is nagyon szeretni fogom :) A tempomat már ebben is benne van, és hamarosan rakom át a 2DIN-t, tolatókamerát és GPS-t is :)

Jena307 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112610

Mert piszkálva lett, de az a szenzor nem szokott tönkre menni, pláne nem 1 hét alatt, modtam hogy nem aza a baja , de ne várd hogy egy márkaszervíz megkeresi, tegnap is olyan kocsi volt itt ami onnan jött, Győriek kiolvasták hogy nincs turbó nyomás, és leszarták, közben csak a műanyag szívótorok volt kinyílva, és mikor nem töltött port szívott a motor, ennyit róluk.

Előzmény: norbika91 (112609)
norbika91 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112609

De akkor miért azt dobta ki hibának és utána miért volt jó 1 hétig? :(

Előzmény: Jena307 (112607)
ádibébi Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112608

túl nagynak tűnik a különbség a 2 literes és az 1,6-os közöt... (mondjuk nekem csak jó. meg azt is tudom, hogy az enyém 3-4 decivel kevesebbet mutat (átlagra), mint ami a valós. de akkor is...)

Előzmény: _Haszi_ (112602)
Jena307 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112607

Akkor sem az volt a baja ennyi :(

Előzmény: norbika91 (112604)
diddeee Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112606

Sziasztok megint! A múltkor valaki írta, hogy tud alkatrészeket 307 sw tetőrolóhoz! Segítenétek? Lehet, hogy elég a kis csúszó papucsok, de komplett tető is érdekelhet! Köszönöm!

Break 307 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112605

Köszönöm az infót.Most már csak össze jön.De mikor kivettem és visszatettem hirtelen megjavult.De csere lesz.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (112601)
norbika91 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112604

Sziasztok

Ma voltam az autóval Veszprémben. Az  átlagfogyasztása oda-vissza 6-4-re jött ki, ebben volt 90-130-ig minden és városi forgalom is, szóval a fogyasztását illetően megnyugodtam.

Viszont hazafele kezdtem nyugtalankodni. Az autó (előzésnél) 2.300-2500 fordulatnál kicsit "gondolkodott", felette, viszont szépen húzott ahogyan kell. Aztán beértem vele Siófokra, itt a városban 2.-esben kihúzattam egy kicsit, egy csippanás, a motor lefulladt, a kis sárga ismerős jel kivillanik és kiírta megint, hogy antipollution fault (a rémálmomat)

Szerintetek: ha múlt héten 58-ért kicserélték a nyomásmérőt (jó volt egy hétig) akkor most megint mi lehet a baja? 

Miután lefulladt a motor, vártam egy kicsit, beindult, úgy haza tudtam vele menni.

Az a legelszomorítóbb, hogy a múlt héten szombaton kicserélték a nyomásmérőt, azzal jó volt egy hétig. Ezt nem tudom felfogni. Valami sz@rt tettek bele, ami eddig bírta?

Siófokon vagy a környékén nem tudtok ajánlani valakit, aki akár 1 ici-picikét is ért hozzá? A legnagyobb baj, hogy így nem is nagyon tudok közlekedni az autóval, mert lefullad (várok utána egy kicsit, akkor beindul, de kb csak fél km-ig jó, aztán megint ugyanez)

Köszönöm a tanácsokat.

diddeee Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112603

SZia! Köszi, de a motortérből jön, eszem sincs mi lehet, de valahogy orvosolni kellene... Valakinek valami ötlet?

Előzmény: opel123 (112585)
_Haszi_ Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112602

De én láttam pár 2.0 hidit rhy és rhs. 110-nél 5,7-6 inkább mind. Nekem picit jobb Jena miatt. És ez óra szerinti 110 , ami 105 ténykegesen.

Előzmény: ádibébi (112597)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112601

Szin alapján a zöld kell neked

http://fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/345399/1/webaruhaz/peugeot/307/2005/17914/jeladokkapcsolokoninditogenerator/feklampa-kapcsolo/

De nézd meg, hogy milyen a belső kialakítása a foglalatnak.

Lehúzod a csatit és megnézed, hogy az általam bekarikázott két képen a "vályatok" alapján melyik lenne jó neked.

sajna ennél több nem megy.

Előzmény: Break 307 (112596)
IMITRIKES Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112600

Tiszteletem!

Apró problémáim adódtak.: Ablakmosó csak köpköd, nem folyik el sehol a szer. Honnan tudom megközelíteni a motorját?

Doblemezt vagy lökhárító alját kezdjem bontani a cseréhez?

Másik a bal index kontakthibája. Izzófoglalatra már forrasztottam kis bubot, de kellene a lámpabúrában is kicsi + mert nem érintkezik rendesen, csak ha megnyomom a foglalatot. Lámpakivételhez lökhárítót le kell szedni?

Felső csavart kivettem, de nem akarom feszegetni hátha rossz helyen enged.

Eostamas Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112599

Sziasztok!

13. kerületben keresek megbízható autószerelőt. 

Peugeot 307 1.6 benzines autóm megállt, ezért sürgős megoldás kellene.

A tünetek: menet közben egyszer csak nem húzott az autó, akksi visszajelzője és stop felirat felgyulladt műszerfalon. Motortér körül benzinszagot lehetett érezni. Nem értek hozzá, de ez üzemanyag ellátási probléma lehet. Mindenesetre minél hamarabb szerelőhöz szeretném juttatni, de nincs tapasztalatom hová érdemes vinni.

Előre is köszi!

Tamás

predator9HUN Creative Commons License 2015.07.12 0 0 112598

Sziasztok! Egy kis segitséget kérné