Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Papalac Creative Commons License 30 perce 0 0 121348

Sósavat használsz fagyálló helyett?

Előzmény: hegizoli 307 SW (121347)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 3 órája 0 0 121347

Ezért is melegedhet a motor......... ha a rendszer tiszta kívül, belül és a venti is kapcsol.Gyanítottuk és bejött.Még jó,hogy nem lett baj ezen kívül.Egyben vezérlés szett csere is lett.

vecserom Creative Commons License 3 órája 0 0 121346

Szia. Próbáld meg a fojtószelep tisztítást.

http://www.peugeot307club.hu/_ld/0/32_fojtszelep_tisz.pdf

Előzmény: firefighter111 (121345)
firefighter111 Creative Commons License 5 órája 0 0 121345

Sziasztok,

Peugeot 207 topicból jövök, mivel ott nem kaptam érdemi infót, és ez a topic jobban is pörög.

Lányom kocsija (Peugeot 207 1,4 16V benzines) egy ideje az alábbiakat produkálja:

Reggel első indításkor rendesen beindul, de ahogy elindul vele elkezd rángatni/durrogni majd általában le is áll 100-200 m után. Beindítja újból, és akkor már nem produkál semmi hibát, megy rendesen, ....és ezt mindig csak a napi első (hideg) indításnál csinálja.

Gyertyákat cseréltünk, de a hiba fennmaradt, annyi különbséggel, hogy most nem állt le a motor a rángatáskor, hanem párszáz méter után "erőre kap", és onnan megy rendesen.

Tapasztalt valaki ilyen tüneteket, mi lehet a gond?

jegenye77 Creative Commons License 7 órája 0 0 121344

És mennyit lehet így menni vele? 

jegenye77 Creative Commons License 7 órája 0 0 121343

1.6HDI 307 fap os

Ha letilt és nem forog többet 3000 nél akkor azt csak szervizben lehet vissza állítani? 

Kipufogó rendszer hibát írt ki. 

hegizoli 307 SW Creative Commons License 18 órája 0 0 121342

Köszönöm.

Előzmény: Zolysys (121332)
Hcsaba1975 Creative Commons License 1 napja 0 0 121341

Sziasztok,

hétvégi kvízkérdés következik ! :)

tegnap szétszedtem és kipucoltam az ablakmozgató elektronikát.... faja lett, jól müxik....de közben észrevettem hogy a külső puha tapintású műanyag felett már eléggé eljárt az idő, megpróbáltam denaturált szesszel eltávolítani a ragadós csúnya réteget....mérsékelt sikerrel. Van vkinek tapasztalata abban hogy mivel érdemes nekiesni ami nem bántja magát az alatta levő műanyagot?

Amúgy mindenkinek kellemes hétvégét! :)

gesa1 Creative Commons License 1 napja 0 0 121340

Szia! Megoldódni látszik a dolog.

Az ellenállás, és a csatlakozó tökéletes állapotban volt, beégés nyoma nincs.

A ventillátor motorja nem kapott áramot, mivel a motortérben található relé beégett.

Kipróbálás képpen, adtunk neki máshonnan áramot, úgy tökéletesen működött, tehát 1-2-3-4. fokozat is volt.

Remélem csak ennyi volt a baja!

Előzmény: tisvol (121339)
tisvol Creative Commons License 2 napja 0 0 121339
Előzmény: gesa1 (121303)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2 napja 0 0 121338

Köszi mindenkinek az ötleteket....végül a lámpamizéria a lámpatestek felcserélésével(Zolysys ötlete alapján) megoldódott. Most minden a helyére került. Meg1x köszi. :)

Előzmény: vecserom (121336)
Zolysys Creative Commons License 2 napja 0 0 121337

nem . Mert ha felcseréli akkor az angol lámpának nem lesz sem tolatója sem ködzárója. Arról nem is beszélek hogy nem jó színnel világít akkor

Előzmény: vecserom (121336)
vecserom Creative Commons License 2 napja 0 0 121336

Szia. A hátsó lámpáknál a csatlakozókban fel lehet cserélni mindkét oldalon a tüskéket. Nézd meg, hogy ha pld. a ködlámpát felkapcsolod, van-e olyan tüske ahol van feszültség, ha van, akkor azt nézd meg, hogy annak a tüskének van-e ellencsatlakozása a lámpában. Ezzel a módszerrel oldották meg, hogy a kábelköteg jó legyen a balkormányos és a jobbkormányos változatokban is. Csak a tüskéket kell cserélni a csatlakozókban. De így lehet mindkét oldalon tolatólámpát is használni, csak akkor a ködlámpát kell megoldani.

Előzmény: Hcsaba1975 (121330)
Ojko Creative Commons License 2 napja 0 0 121335

Köszi Zolysys :)

Cseri Peti Creative Commons License 2 napja 0 0 121334

Helló!Nálam már jelentkezett a gond a műszerfali ventilátor kuka nem javítható csak a csere segített azóta minden ok!

Előzmény: gesa1 (121307)
Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 121333

Az nem lehet, hogy angol BSI van benne?

Előzmény: Zolysys (121331)
Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 121332

Fertő utcai javító. ferry ker vagy mi. keress rá googliban

Előzmény: hegizoli 307 SW (121327)
Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 121331

mert angol van benne ... mondjuk mert törött volt a hátulja

Előzmény: Hcsaba1975 (121328)
Hcsaba1975 Creative Commons License 3 napja 0 0 121330

Pont az a probléma h a lámpák színre jók(baloldali piros jobb oldali fehér) csak ezek szerint fordítva működnek....mondjuk azt még ki kell próbálnom hogy ködlámpánál ég e a jobb oldali......

Előzmény: opel123 (121329)
opel123 Creative Commons License 3 napja 0 0 121329

Jobbkormányos hátsólámpára cserélték korábban?

Előzmény: Hcsaba1975 (121328)
Hcsaba1975 Creative Commons License 3 napja 0 0 121328

Ok értem én de akkor miért van h a baloldali ködlámpa világít hátramenetben és nem a jobboldali fehér?

Előzmény: Zolysys (121325)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 3 napja 0 0 121327

Zoli! Tudsz olyan üzletet,ahol 24 V-os önindítókhoz is van alkatrész ? Behúzótekercshez kellene mozgó érintkező.Made in Cseh republic :)

Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 121326

És nemcsak a 307-ben :-)

Lehet kicserélték a bal hátsó lámpát angolra, ezért fehér, egyébként ott biza piros a búra.

Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 121325

ÁCSI!! 307 ben csak egy oldalon van tolatólámpa. EU ban jobb hátsó, UK ban bal hátsó. a másik oldalon a ködzáró fény van

Előzmény: Hcsaba1975 (121324)
Hcsaba1975 Creative Commons License 3 napja 0 0 121324

Sziasztok,

újabb kérdés:

jobb oldali tolatólámpa nem ég csak a baloldali......izzó jó. Kivettem a lámpát, rámértem multiméterrel, de már a csatlakozóig se jut el a 12V. Volt már vkinek hasonló hibája?

Zolysys Creative Commons License 3 napja 0 0 121323

fojtószelepház takarítás

Előzmény: Ojko (121322)
Ojko Creative Commons License 3 napja 0 0 121322

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni (2006) P307 1.6 benzines autómmal kapcsolatban. Van rajta egy hibajelenség, amit nem tudok hova tenni. Szerelőmmel már beszéltem róla, de sajnos amikor elvittem hozzá, akkor nem jelentkezett a probléma. Nem állandó jelleggel történik 2-3 nap esetleg 1 hét után jön elő.

Ha valaki már találkozott hasonlóval és sikerült megoldást találni rá annak a tanácsait szívesen fogadnám.

Független, hogy hideg vagy üzem meleg a kocsi.

Független attól hogy mennyit mentem előtte, 10-30 v. akár 200km

Jelenleg a 2-es, 3-as sebességet kicsit dinamikusabban használom, van, hogy égetem is.

Jelenség:

Üresjáratban gázfröccsök adása után (kb. 5000-6000) amilyen lendülettel felmegy a leírt fordulasztámra, ugyanazzal a lendülettel 

meg is áll a motor. Gyújtás van, nem megy el. Amikor rájön a bolondóra, akkor ez reprodukálható.

Sajnos előfordul utána, hogy az autó vagy nem indul be (gyújtás ráad, indít, majd motor megáll), vagy nagyon nehezen elindul és lassan, nyögvenyelősen (pl. rángatással, a fordulatszám ingadozva áll be) veszi fel az alapjárati fordulatszámot.

Van egy másik változat is, amikor megyek az autóval, kiteszem üresbe és akkor áll meg a motor (pl. kereszteződéshez érek).

Hibaüzenetet nem kapok, a kijelzőkön rendben látok mindent.

Ha valakinek lenne építő jellegű javaslata, azt megköszönném.

Köszi!

Üdv.  Ojko

Vandor100_t Creative Commons License 4 napja 0 0 121321

Köszi!

Előzmény: Zolysys (121320)
Zolysys Creative Commons License 4 napja 0 0 121320

kartergáz elvezető. PUG nál tuti van kb egy tizes

Előzmény: Vandor100_t (121319)
Vandor100_t Creative Commons License 4 napja 0 0 121319

Sziasztok!

A pirossal bekeretezett cső milyen funkciót lát el? Hol lehetne beszerezni?

Előre is köszi.

Üdv:

GubiczaT Creative Commons License 4 napja 0 0 121318

Sziasztok!

http://www.peugeot307club.hu/index/vezerlo_fogaskerekek/0-106 leírtak szerint szétbontottam a burkolatot, levettem a motort. A bent maradt fogaskerék sérült, de nem csak le vannak törve a fogak, hanem el is van törve. A kiegészítő fogaskerék szerintem még rácsúsztatható, de idővel (több-kevesebb) szerintem el fog törni az eredeti fogaskerék és ott leszek, ahol most tartok. Az eredeti fogaskerék cserélhető valahogyan? Hosszabb távon ebben látnám a megoldást.

307/2006/1.4 benzin/KFU

gesa1 Creative Commons License 4 napja 0 0 121317

Köszönöm!

Előzmény: hayabusa123 (121314)
gesa1 Creative Commons License 4 napja 0 0 121316

Értem. Köszönöm szépen!

Ma megy szerelőhöz, meglátjuk.

Előzmény: krisztian98 (121312)
hayabusa123 Creative Commons License 4 napja 0 0 121315

R6 a resistor

hayabusa123 Creative Commons License 5 napja 0 0 121314

Valószínű a ventillátor fokozat szebályzó ellenállás a rossz,vagy a csati elégett,de más is lehet mivel ezt is a bsi szabályozza.

Trabee Creative Commons License 5 napja 0 0 121313

Sziasztok! Rossz lett a rádió vételem mostanában, az antennát megnéztem, nem lehet kicsavarni a szárat, forog a belsejével együtt, ha mozgattam néha jobb lett. Komplett csere lesz szerintetek? Egy fajta van csak belőle? Nincs valakinek eladó? Sw ráncos.

krisztian98 Creative Commons License 5 napja 0 0 121312

Ha nincs elég gáz, akkor klima nélkül is csinálhatja...

t.csaba1975 Creative Commons License 5 napja 0 0 121311

Köszi Zolysys!

Lehet,hogy élek majd a lehetőséggel,ha én nem boldogulok vele!

Előzmény: Zolysys (121301)
blindrider88 Creative Commons License 5 napja 0 0 121310

Sziasztok!

Valakinek esetleg nincs ötlete a következő problémára:

Autóval leállok kb. fél óra múlva indulok és nem megy a turbó. 30 km-ert tettem meg így de semmi változás. Egyesével kicserélgettem a vákuum szelepeket (1 kivételével a 4-ből mert az van a legeldugottabb helyen.) de semmi. Akksi le később vissza hátha csak vmi tárolt hiba de semmi. Intenzívebb gázadásra sem távozik korom az autóból (előtte igen), persze gondolom ezt befolyásolhatja a turbó működésének hiánya de hátha számít ez is így leírtam.

Az autó egy 307 sw, 2 HDI 107LE, FAP mentes.

Akinek esetleg van ötlete merre keresgéljek azt szívesen fogadom. Szép estét Mindenkinek!

FeZ_ Creative Commons License 5 napja 0 0 121309

"megkaptam antipollution fault

Elsősorban ne találgassatok, főleg ne töltsétek fel FAP folyadékkal találomra, hanem diagoljátok le az autót ! A folyadékfeltöltés diag nélkül amúgy is tök felesleges, mert meg kell neki mondani, hogy feltöltöttétek. :-P

Előzmény: Driverek (121308)
Driverek Creative Commons License 5 napja 0 1 121308

Sziasztok!

Hétvégén volt egy kis időnk apámmal és ránéztünk a korábban írt 1.6 HDI 110Le lüktető gyorsulásra / tempótartásra, melyet korábban említettem.
A neten talált fórumok alapján legtöbbször EGR problémát, azaz tisztítást ajánlottak, ezért neki is álltunk.

Fél óra szerelés után kint is volt a EGR vezérlő elektronika, amely meglehetősen tiszta volt és kellően mozgatható. ERGO nem itt van a hiba, de ha már szétszedtük, akkor el is pucoljuk a porréteget róla, illetve a belső részről.

Visszapakoltunk mindent négy szemmel ügyelve a csatlakozók tisztítására is, mivel erről olvastam infókat.

Beindítjuk és változatlan minden, lüktetve megy fordulaton tartva, de nem értjük miért csinálja, aztán véletlenül észre veszek egy fura hangot huhogó hangot.

A szívócsonk adta ki, amely a lámpa mögötti térből szívja a levegőt. Oda raktam a kezem és éreztem, hogy pulzál a szívás, mintha néha egy pillanatra elzárnák, néha kinyitnák neki a levegőt. (Porszívó effektus, mikor játszol az extra levegővel :) )

Nem tűnt természetesnek ezért elkezdtük átnézni a szívó majd a turbó gumicsöveket, mivel a pulzálást ott éreztük igazán, de sem szakadás, sem kifújás nem találtunk.

Elkezdtem apámat kérdezgetni a képen sárgával jelölt dolgokról, hogy mi mit érzékel és mire jó.

Nagyon gyanúsnak találtam, plusz nem értettem miért van a turbó után két irányba levegő érzékelővel.

Motorleállítás, majd az egységen lévő csatlakozok (sárga jelölés 3 vagy 4) kis kontaktspray fürdőztetése, de továbbra is csinálja.

Megoldás

Már kezdtük feladni és beletörődni, mikor apám utolsó körben megnyomkodta járó motor mellet a csatlakozókat és egyszer csak halk kattanásra és folyamatos zümmögésre lettünk figyelmesek. Először azt hittük a légkonditól jön, de nem és voalááá a motor tökéletesen kezdett járni. 
Elkezdtük egyesével a feldugott cuccokat mozgatni és kiderült, hogy valószínűleg a melegtől a pirossal jelölt csatlakozónál az egyik megmerevedett kábelszál félig érintkezés hibás lehet a tövénél.

A motor azóta tökéletesen jár (kb. 100 km-t mentem ), nem igazán értem, hogy miért nem reklamált a komputer, mikor a mai világban mindenért nyekeregnek.

Új eset :)

Megfelelő motorjárással  Kb. 10 km után leállítást majd 30 perc múlva történő indítást követően megkaptam antipollution fault.

Nem tudjuk, hogy ettől írja ki, mert a FAP-ja gyönyörű apám rakta össze, mert akiktől vettük az autót nem tudták szerelés után :).

Várom az esetleges infókat és tapasztalatokat, mi arra gondoltunk, hogy talán kevés folyadék van benne, de azt hamarosan pótoljuk.

Üdv.: Driverek

Előzmény: Driverek (121271)
gesa1 Creative Commons License 5 napja 0 0 121307

kipróbáltam klíma nélkül, tehát nem kapcsoltam be a klímát, és 1,2,3-ás fokozatban ment a ventilátor. Egy idő után 4-es fokozatra kapcsoltam a ventilátort, és egyből kikapcsolt! Nem értem mi lehet a gond!?

Előzmény: krisztian98 (121305)
gesa1 Creative Commons License 5 napja 0 0 121306

Erre nem is gondoltam. Lehetséges, mert nem fúj elég hideget. Köszönöm!

Előzmény: krisztian98 (121305)
krisztian98 Creative Commons License 6 napja 0 0 121305

Vagycsak valamiért lekapcsolja a BSI. pl alacsony gáznyomás...

hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121304

Ahogy írod  BSI.

Előzmény: Zolysys (121302)
gesa1 Creative Commons License 6 napja 0 0 121303

Sziasztok!

Van egy furcsa jelenség!!!

Bekapcsolom a ventilátort 1,2,3 fokozatba, és a klímát(manuális), egyszer rendesen működik, máskor egy bizonyos idő után kikapcsol, hirtelen megáll, olyan mintha kiverte volna a biztosítékot.

Olvastam már az előtét ellenállás hibáról, vagy a gyujtáskapcsoló betét hibájáról.

Valakinél volt már ilyen jellegű hiba? Ha igen, konkrétan mi volt az?

Jön mostmár a meleg, és nem akarok klíma és ventilátor nélkül maradni.

C4 1.6 HDI 90Le  9HX  2006-os

A válaszokat előre is köszönöm!

Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 121302

jah.. és nem DSI hanem BSI :)

Előzmény: hayabusa123 (121296)
Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 121301

kormánykapcsolódat meg tudom javítani

Előzmény: t.csaba1975 (121300)
t.csaba1975 Creative Commons License 6 napja 0 0 121300

nekem szerencsére elektromos gondjaim nincsenek,csak index kar cserém volt az elején

de mégis van!most jut eszembe

a lámpa indexelés után gyakran magától felkapcsolódik - állítólag a mozgástól megtörő vezetékezés miatt van a karban és egyszerű javítani , a másik,meg,hogy a hátsó ablaktörlő nem találja a nulla pontját és önálló életet él,de egy kutyaütő autóvillamossági szerelő nem tudta megoldani,mert nem volt a pug-hoz passzoló műszere,hogy újra tanítsa

persze le is szólta az autót és büszkén újságolta,hogy ő ezért jár egy matuzsálem passat-al

egészségére!

Előzmény: hayabusa123 (121299)
hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121299

Nekem is sokadil a listán,ez a hiba ,az indexen agyalok legyen jobbos indexem.

Előzmény: t.csaba1975 (121298)
t.csaba1975 Creative Commons License 6 napja 0 0 121298

Szia Hayabusa!

Sajnos nem találtam meg,bár nem is igazán foglalkoztam vele.Építkezünk, úgyhogy az összes szabad ídőmet ott töltöm. :)

A benzinszag két éve van meg,megoldás híján lassan megtanulok együtt élni vele.

A kaniszter-nél nálam egyáltalán semmi szag nincs,ami kívülről érződhetne.Igazából sehol sincs benzin szag csak menet közben az utastérben.Persze menet közben mikor bent van,akkor kéne kint szaglászni,csak ez elég mókás dolog lenne. :)

A netet olvasva látom,hogy mindenféle márkánál jelen lévő probléma,csak még a megoldásról nem láttam semmit.

Egyébként az autóm 15 éve alatt szinte semmi gondja nem volt ezen kívül.Audisok,Bmw-sek,Mercisek,Vw-sek akik mind lefikázzák a pözsót,öröm táncot járnának (csak)ennyi autóra költött pénz után.... :)

A benzinszag meg egyszer csak megoldódik!Nem adom fel!

Előzmény: hayabusa123 (121294)
hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121297

Én most arra gondolok a (DSI) biztosítéktábla romlott el ami nem ad ki áramot amikor kellene ,cserélni nem szeretném ,azt programozni kellene stb nem mennék bele.

Előzmény: Zolysys (121295)
hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121296

Találkoztál már evvel a problémával?

jobb oldalt egyáltalán nincs index?

Előzmény: Zolysys (121295)
Zolysys Creative Commons License 6 napja 0 0 121295

minden javítható :)--- majdnem minden :)

Előzmény: hayabusa123 (121292)
hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121294

Csaba megtaláltad mi a benyszag oka?

Előzmény: t.csaba1975 (121281)
hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121293

Előzmény: Papalac (121291)
hayabusa123 Creative Commons License 6 napja 0 0 121292

Szaisztok!

Ezt a benzinszagot én is érzem,ha fékezek,folyást nem találtam,tegnap vettem 307-es 1.6 benzin,2001-es.Hibakod nincs.Vásárláskor nem gondoltam nagy problémára a jobb index nem műkődőtt,gondoltam,izzó,hát nem az izzó mind jó,áram nem megy a jobb oldalra.nyitás záráskor is csak a bal oldali index jelez,a jobb nem,biztiket néztam a bal oldalt a műszerfal alatt mind jó,a motortérben az akai melett is jók,egy 30A ki volt menve.vészvillogáskor is csak a bal oldal működik.Nagyon érdekes hiba kiváncsi vagyok ti találkoztatok már hasonlo hibával. Ha lehúzok a kománykapcsolóról minden csatit,akkor is működik a vész villogó de akkor is csak a bal oldal,de ne kattog a relé ilyenko hiaz a relé a korm.kapca.van.Megtaláltam azt a két vezetéket amin kijön a villogó áram a jobb bal oldalhoz ezek a műszerfal alatti biztáblában van,és itt nem jön ki áram jobbra indexeléskorha áramot adok a vezetékre villágít a jobb index

itt tartok a vizsgálatban a kapcaolási rajz nem alapos de rájöttem azért mert a biztosítéktábla maga az agy mi nem javíható

szerintetek?

Előzmény: Papalac (121291)
Papalac Creative Commons License 2017.05.20 0 0 121291

Szerintem a benzinszagnak és a hibajelzésnek, túlfogyasztásnak nincs köze egymáshoz.

A hibajelzést égéshiba okozza. Lehet gyertya, gyújtótrafó, befecskendező szelep, katalizátor, lambda szonda a hiba oka. A diagnosztikának ki kéne hoznia a hiba okát.

Megnézném a gyertyákat, az sokat elárul a motor működéséről, csinálnék egy kompresszió mérést, megnézném a befecskendező szelepeket.

Papalac Creative Commons License 2017.05.20 0 0 121290

Nekem van enyhe benzinszag fékezéskor. Hibajelzés, fogyasztási probléma nincs.

A motorteret végignéztem, nincs folyás. Mondjuk ez olyan kis mértékű benzingőz, hogy folyás nem is lesz. Az ülést még nem szedtem ki. A benzinszag érezhető a jobb első keréknél. Ott a dob alatt van a benzingőzelnyelő kaniszter. Szerintem telítődik. Csere alkatrész az átlag 307-esekbe 11 ezer Ft. Az enyémbe természetesen a duplája :-)

Még a fékrásegítőre gondolok, de nem ismerem pontosan a működését, hogy hogyan jöhet ki benzinszag belőle. Elvileg sehogy, hacsak nem a fékezés végén engedi ki, bár ott vákuum van, csak befelé mehet a levegő.

Előzmény: t.csaba1975 (121289)
t.csaba1975 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 121289

Köszi!

Rá lesek.

Előzmény: dupepe (121288)
dupepe Creative Commons License 2017.05.20 0 0 121288

Szia 

nézd meg a kaniszternél is ott is elő fordulhat ilyen, ha jól hallottam.

t.csaba1975 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 121287

Az kilőve,ott minden rendben.

A szag elölről jön be.

Egyébként végig másztam a kocsi alatt járó motornál is és sehol sincs benzin szag.Sehol egy folyás nyom.A motortérben sincs soha benzin szag.

Rejtély.

Előzmény: Zolysys (121284)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121286

:(((

Előzmény: krisztian98 (121285)
krisztian98 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121285

A kijelző fossa el magát.

Előzmény: Hcsaba1975 (121282)
Zolysys Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121284

hátsó ülés alatt van a tank. találsz egy kerek izét a padlón a szőnyeg alatt. szedd fel és nézd meg hogy mi a helyzet arrafelé

Zolysys Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121283

maga az LCD lap makkan meg.. a gyártót sikerült kiderítenem ahogy a 407, kisnavis stb-ét is.. de a válasz: nem áll módunkban az alkatrészt legyártani illetve rendelkezésre bocsájtani...

Előzmény: Hcsaba1975 (121282)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121282

Most komolyan......nincs vkinek tapasztalata h melyik alkatrész okozhatja ezt a hibát.... kondi, ellenállás esetleg vmielyik ic?

Előzmény: Zolysys (121280)
t.csaba1975 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121281

Sziasztok!

Nekem egy 1.6-os benzines 2002-es évjáratú 307-em van.

Most találtam rá a topicra és szeretném a segítségeteket kérni!

Vissza olvasva láttam,hogy másnak is volt ugyanolyan gondja mint nekem,de nem találtam a hozzászólások között megoldást.Remélem valaki tud segíteni most valamilyen tapasztalattal!

A gondom: fékezésnél utastérben megjelenő intenzív benzin szag , elég durván megemelkedett fogyasztással társulva.

Az autó két év alatt 5 autószerelőnél járt.Kizárták a lambdaszonda hibát meg még ezt azt, kicseréltek ezt-azt (nem kevés pénzért) , de a hiba ugyanúgy megvan.Ők tanácstalanok,szerintük mechanikailag , elektronikailag minden rendben,nem lehet baja. :) De van!

Tavaly megjelent a kijelzőn az "abgasreinigung anomalie" felirat (németre van állítva a nyelv) és egy sárga motor ikon a műszerfalon.Ezt kiütötték mondván egy szelep tisztításom eredménye és nem lambdaszonda gond.

Oké.

Erre tegnap újra megjelent. :)

Kinek mi a tapasztalata?

Várom az ötleteket-megoldást!!!  :D

Tujmer Csaba

Zolysys Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121280

Persze ha egy hűtőt építesz köré :D

Előzmény: Hcsaba1975 (121279)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121279

Sziasztok, 

a központi kijelző melegre elhalványodik....van rá vmilyen gyógymód a cserén kívül?

Horysz Creative Commons License 2017.05.19 0 0 121278

sziasztok!

Kedves rágcsáló barátunk megcsócsálta a géptetőn levő zajszigetelő paplant, bemászott alá aludni. Sajnos így nagyon megereszkedett, rálógott a motorra, ezért le is szedtem.

Ha esetleg van valakinek elfekvőben ráncos gépházra való hangszigetelője, értelmes áron megvenném!

köszi

opel123 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 121277

A fedcomp váltással indexkar szerelésre Lipták Zolit keresd (zolysys), megjavítja.

Smíró Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121276

Persze ha rá tud nézni...:)

Előzmény: Smíró (121275)
Smíró Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121275

Hívd fel Jenát, megtalálod a hozzászólók között. Van rá egy söröm, hogy tudja a tutit...:)

Előzmény: Driverek (121273)
BuNnY Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121274

Tegnap közlekedtem barátnőm opel corsa 1.4-ével. 110-nél 2700-as fordulat. Nekem kb. 3500. No comment :/

Driverek Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121273

Szia!
Köszi, nem az lesz, ő  teszi a dolgát :)

Miként írtam 1500-as fordulat felett jelentkezik és tempomatnál is csinálja  + ha tempomatnál enyhén gázzal gyorsítok , akkor is.

Nagyobb mértékű gézadásnál nincs gond.

Előzmény: gustavsson85 (121272)
gustavsson85 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121272

Szia, Csak egy tipp, de az elektronikus gázpedál is tud hasonló problémát okozni.

Driverek Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121271

Sziasztok!

Április óta 307 SW 1.6 HDI 110 Le tulajdonos lettem. Motorhibásan vettük 260.000 -el és 1 évet állt a gép.

Előélet:
Olajat elfelejtett cserélni a tulaj, így 39 e km után traktor hangja lett. Onnan gondoljuk, hogy a szerviz jelző -19000-et mutatott.

Az előző tulaj beadta kereskedőnek , akinek a szakija ráköltött 300K (Turbó, Kettős tömegű, új kuplung, szíjtárcsa, vezérlés, szűrök, olaj stb..), de mivel nem javult így olcsóé árulták.

Megvettük , mivel Apám szerelő és sejtette, hogy csapágyas. Láttuk, nincs olaj a vízben és nem füstöl (kivéve az utastérben :), mert a FAP-ot szarul rakták össze), ezért beruháztunk rá. Sikerült tartalék főtengelyből , illetve teljes garnitúra szimering, csapágy és biztonság miatt egy új vezérlés cserével megúsznunk.

Jelenleg:

Az autóba jelenleg 620 km tesztmenet van, ami alatt pár apróbb elektronikai gondot találtunk (nem csukódik a tetőpanel, tükrök nem csukódnak, Fedkomp váltó ablaktörlésközbe működik csak, fényszenzor nem akarja lekapcsolni a lámpát)

Viszont egy motorral kapcsolatos érdekességet tapasztalunk.
Kb. 100 km után 1500-as fordulattól felfele, csak menet közben meg - meg torpan az enyhén történő gázadás és a tempo tartás során, mind pedállal, mind tempómattal.
Érzetre állandó sebesség olyan mintha a pedálról ütemesen el - el vennénk a lábunkat. Átnéztük a vákuumcsöveket, csatikat megmozgattuk, de semmi változás.
Annyi pro, hogy hibamentes ,nagyobb gázfröccsre egyenletes húzóerő és túl van 250 km autópályás szakaszon melyen volt kb 20 percig megszűnt a hibajelenség, majd megint elő jött.

Kérdésem, hogy korábbi hozászolásokban EGR tisztítást ajánlottak erre a problémára, de megerősítést sehol nem láttam visszajelzésnek.

Valóban EGR lehet, mert van tartalékunk van, csak nem bontanánk darabokra a motorteret feleslegesen.

Előre is köszönöm

vzsolt70 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 121270

Köszi az infot. Egyenlőre még nem találtam olyat aki vállalja a szállítás Magyarországra, de ha sikerűlt megosztom.

Előzmény: Smíró (121267)
applausexi Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121269

Köszi.

Előzmény: FeZ_ (121257)
krisztian98 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121268

Köszi,

A gyári és az a felbőrözött között mennyi a különbség?

A gyárira húzza rá?

Egy fényképet tehetnél fel róla kíváncsi lennék rá.

Köszi:

K

Előzmény: BuNnY (121262)
Smíró Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121267

Megrendeltem, akkor még nem volt visszajelzés. Kb 3 hét után kaptam egy értesítést, hogy visszautalják a pénzem. Szerencsére meg is tették. Azóta szinte el is felejtettem, most hogy írod, bepróbálkozom újra, de csak olyan eladóhoz, ahol többen rendeltek már. Majd szétnézek és jelzem, hogy honnan, vagy ha előbb rendeled, akkor majd Te dobd már fel az oldalt.

Előzmény: vzsolt70 (121266)
vzsolt70 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121266

Smíró. Nézegetem én is. Megvetted végül?

Előzmény: Smíró (120337)
tisvol Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121265

Sima rizsszem. Sok sikert, és türelmet a cseréhez :)

Előzmény: szeka666 (121259)
Panaxginzeng Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121264

Én egy jó feszes kormányvédőt tettem fel rá, nem csúszik, masszív.

Bőröztetni meg a szemétégetőnél lehet. :)

Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121263

Esetleg megvan a neve vagy a telefonszáma a fickónak?

Előzmény: BuNnY (121262)
BuNnY Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121262

Nekem anno tizenpárezerér profin lebőrözték, megvárhattam és azóta is hibátlan.  Itt, ajánlom a srácot ha még dolgozik.

https://goo.gl/maps/BWB8LxqKXj42

Előzmény: vzsolt70 (121261)
vzsolt70 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 121261

Cserélni is lehet. De amennyiért veszel, annyiból bőröztetni is tudod, az meg szebb is.

Előzmény: krisztian98 (121260)
krisztian98 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 121260

Sziasztok,

Az elhasználódott kormánykerékre mi a trükk?

Cserélni lehet?

Köszi:

K

szeka666 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 121259

Sziasztok, manuális klímás 307-ben a panel világítása sima rizsszem izzó vagy ledes?

gustavsson85 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 121258

Sziasztok!

Feleségem 307SW-jét összetörték (bal hátsó ablak, bal hátsó sárvédő, meg a hátsó lökhárító is kapott, a bal hátsó alufelni is sérült).

A kérdésem az lenne, hogy a hátsó sárvédő elemet lehet egyáltalán cserélni SW-nél? Mert úgy nézem az alul-felül előrenyúlik, meg talán egybe van a küszöbbel-tetőmerevítéssel.

Elvileg a vétkes kötelezője fizetni fogja a javítást, csak félek gazdasági totálkárnak veszik fel :(

(Légzsákok nem nyíltak)

FeZ_ Creative Commons License 2017.05.15 0 0 121257

Van, de regisztrálni kell.

http://public.servicebox.peugeot.com

Előzmény: applausexi (121256)
applausexi Creative Commons License 2017.05.15 0 0 121256

Üdv. Peugeot 307 1.4 16v

Létezik-e online katalógus amiből meg lehetne tudni egyes alkatrészek gyári alkatrészszámát, vagy letölthető valami adat.

Köszi.

tahepa Creative Commons License 2017.05.14 0 0 121255

Debrecenben tud valaki villamossági szerelőt  ajánlani a? Olyat aki nem csak cserélni tudja az alkatrészeket hanem? Előre is köszönöm.

soryton Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121254

....de volt olyan is , hogy az a fogaskerék-orsó páros megszorul a végállásban a "szárazság miatt" ezért a sokk kenőanyag...  :-))

Előzmény: soryton (121253)
soryton Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121253

...nagy valószínűséggel az a két/kék kapcsolóból az egyik/mindkettő megkopott és nem működik együtt a mechanikával ezért visszanyit.... ha jól megnézed látható hogy én "megtoldottam "  a bűnöst és azóta /vagy 5 éve / teszi a dolgát ... 

Előzmény: LayerCake (121252)
LayerCake Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121252

Köszi!

még azon gondolkozok,hogy ha az ajtónyitás érzékelő rossz lenne akkor miért nem akarja magat

mindig bezárni csak alkalomadtán jelentkezik a hiba.

a lámpát nem gyújtja fel az ajtó az tuti.

lehet fel kene tanítani a bsi t?

arra gondolok talán cseréltek benne akksit aztán nem tudja a nyílászáró helyzetet mert

ha jár a motor kinyitom az ajtót azt ki írja a központi kijelzore!

Előzmény: Zolysys (121250)
MP306 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121251

Szia!

Nekem is ugyanez volt s sajnos elég sokba került.
Vezérlést is kellett cseréltetnem s 250.000 Ft lett a vége.
Voltak indulási problémái s hibakódokat is dobált.

Szerintem csináltasd meg.

Előzmény: Horysz (121243)
Zolysys Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121250

zárban

Előzmény: LayerCake (121247)
szeka666 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121249

Sziasztok, 12 voltot hol tudnék legegyszerűbben behúzni a kocsiba?

Cseri Peti Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121248

Köszönöm,kipróbálom!

Előzmény: sbojan (121246)
LayerCake Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121247

Sziasztok!

Azt hiszem rájöttem,hogy miért zár vissza néha az autóm magától.
A vezetőoldali ajtó nyitás érzékelője valószínűleg folyamatos zárt állapotot jelez a bsi felé.
Ha kinyitom az ajtót és rányomok a távirányító záró gombjára akkor símán bezárja a kocsit fizikálisan nyitott
ajtónál,ezt az összes többi ajtóval próbálva csak "visszacsattanik" a központi zár.
Érdekes,hogy az ajtót több helyzetben nyitva néha jól működik nem zár be hanem "visszacsattanik".
A belső lámpa sem mindig működik ha nyitva van az ajtó de csak a vezető oldalinál.
Vagy kontakt hiba van vagy az ajtónyítás érzékelőm keseríti meg az életem.

A kérdésem:

hol van az ajtónyitás érzékelő az ajtóban?
a zár mechanikáján van egy kis mikrokapcsoló vagy máshol van?

sbojan Creative Commons License 2017.05.12 0 0 121246

Szeva!

A fojtószelepet (pillangószelep) nézd meg - ennek kitakarítása csodákra képes, szó szerint!

http://www.peugeot307club.hu/_ld/0/32_fojtszelep_tisz.pdf

(Az én kétliteres benyásomnál is ez segített anno, egy igen hasonló esetben.)

Előzmény: Cseri Peti (121241)
szeka666 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 121245

Modernizáció :)

Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 121244

Sziasztok,

tud vki normális állapotban lévő kormánykereket az autómhoz, mert itt pest környékén kb már az összes bontót felhívtam.... :(

Horysz Creative Commons License 2017.05.11 0 0 121243

Sziasztok! 2002-es 1.6 benzin sw-m most volt olajcserén. Megállapították, hogy szelepfedél és olajszűrőház tömítést kellene cserélni, mert folyik az olaj.

Egyrészt a 40ezres árajánlattól sokkot kaptam, másrészt felmerült bennem a kérdés, hogy - minimális olajfogyás mellett - érdemes-e a következő cserét megvárni az olajszűrőház tömítés cserével? Vagy rosszul gondolom, hogy ott kifolyna a frissen beletöltött olaj?

Ha valaki cserélte már, és vannak képei, vagy le tudja írni, miket kell lebontani, akkor megoldanám otthon.

köszi előre is!

Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.11 0 0 121242

Szia. Nekem ez oldott meg az alpjárati problémámat.

http://www.peugeot307club.hu/index/ingadozo_fordulatszam/0-244

Előzmény: Cseri Peti (121241)
Cseri Peti Creative Commons License 2017.05.11 0 0 121241

Sziasztok!

Kérdeznék hátha valaki tud segíteni!307 sw-m van 2004es évjárat 2.0i benzines 136LE!

Az autónak rejtett hibája van! Beindítás után hideg időben nem lehet az autóval elindulni de meleg időben sem pár percig mert lefullad!Menet közben 1500 körüli fordulatnál letorpan hezitál aztán pörög!Beindításnál pár percig járatni kell aztán veszi a lapot de az előbb írt fordulatnál torpan(1 -2 fokozat)a többinél nem ejt annyit hogy 2000 alá menjen!Fogyasztás kb 1,5-2 literrel több mint a megszokott!Hibakód nincs!!

Az autó 2x csinálta már ugyanezt a jelenséget egyszer ECU-t kellett cserélni a másodiknál pedig lamda szondát!Most az autó szerint minden rendben van csak sajnos mégsincs!

Tudna valaki segíteni?

bocios2 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 121240
Papalac Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121239

Ma kicseréltem a jobb oldali rendszám világítás izzóját.

Semmi nem egyszerű ennél az autónál :-)

Az izzót még kipiszkáltam egy csavarhúzóval, de visszatenni az újat az kínszenvedés. Ferdén van benyomva, és sehogy se férni hozzá. Végül ki kellett pattintanom az egész foglalatot, mert össze kellett nyomni az érintkezőket, mert lötyögött benne az izzó. Így már kicsit könnyebb volt betenni.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121238

Ha azt keresed ami az ábrán sárga színnel jelölt:

coolercső ,gugliba írd : 0382 FG

Előzmény: bocios2 (121236)
Papalac Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121237

Válogass!

"Peugeot 307 turbócső" kifejezésre érdemes rákeresni.

Előzmény: bocios2 (121236)
bocios2 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121236

Sziasztok!

2002-es 307SW 2.0 Hdi (107le) keresem azt a vastag gumicsovet, ami alul van a turbon. 

Sajnos nem tudom mi ennek a becsuletes neve,  igy nem is talalom. 

Hogy keressek ra?

Köszi!

vzsolt70 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121235

Csak egy tanács volt, mert ezekkel az olcsó kínai ellenőrizetlen OBD-s vackokkal hamar haza lehet vágni az elektronikát. De persze mindenki azt csinál az autójával, amit akar.

Előzmény: soryton (121227)
Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121234

Pontosan a gyujtás van rajta hibakód törlésénél

Előzmény: Krámos Zsolt (121233)
Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.10 0 0 121233

Nem jár a motorcsak gyújtáskapcsoló van rajta.

Előzmény: d.jocov (121232)
d.jocov Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121232

Járó motornál nem lehet hibát törölni, gyujtáson indítás nélkül lehet

Előzmény: Krámos Zsolt (121231)
Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121231

Sziasztok 

Az obd car doctorral sikerül csatlakozni és hibakódokat kiolvasni. Törlésnél küld egy hibát. Képet csatolom. 

Előzmény: d.jocov (121221)
alázógyík Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121230

Természetesen alufelnit.

Amit leírtál adatokkal. ;)

Előzmény: Papalac (121229)
Papalac Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121229

Alu vagy lemezfelnit?

4x108-as osztókör, 65 mm-es lyuk, 25-31 ET?

Előzmény: alázógyík (121228)
alázógyík Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121228

Sziasztok!

Eladó felni szettet keresek 2008-as 308-ra.

Legjobb 16'-os lenne, de akár 17' is szóba jöhet.

Ide, v. az a01kri@gémélre is küldhettek ajánlatot.

soryton Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121227

....nem tudom honnan ez a negatív hozzá állás ...a lényeg nálam évek óta működik gond nélkül, olvas ,  és ha kell töröl... 

Előzmény: vzsolt70 (121226)
vzsolt70 Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121226

Szerintem ne erőltesd. Ezek csak arra jók, hogy még több gondot okozz magadnak meg a szerelőknek. Ha nincs rendes hibaolvasód inkább ne maceráld az autót. Szerintem.

Előzmény: Krámos Zsolt (121225)
Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121225

Szia

Igen tettem a Torque nem csatlakozik a kocsihoz (valamiért)

A obd car doctor pedig nem törli a hibakódokat(valamiért :-(

Előzmény: soryton (121219)
Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121224

köszönöm a segítséget nem akarja törölni a hibakódokat.

Előzmény: d.jocov (121221)
Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.09 0 0 121223

Köszönöm a válaszokat.

Egy kicsit előrébb vagyok. A Torque program nem akar csatlakozni a kocsihoz.

Felraktam a obd car doctor pro programot az csatlakozik csak nem törli a hibakódokat. van valami megoldás rá?

Ajánlották hogy ha hibakód olvasásra és törlésre kell akkor vegyek inkább U480 as hibakód olvasót. Működne a kocsival? mi a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm

Zsé1979 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 121222

Sziasztok. Egy 2.0 hdi rhy-os motor mennyire megbízható? és mi különbség van a bosch és a siemens rendszer között? csak mert kinéztem egyet és rhy-os a motorja nekem pedig rhs-s van(volt) amivel "sose" volt gondom. Érdemes megvenni?

Köszi

Üdv Péter

d.jocov Creative Commons License 2017.05.07 0 0 121221

Nekem is ilyen van, pay áruházból töltsd le az obd car doktor-t, nekem azzal megy rendesen....

Előzmény: Krámos Zsolt (121217)
soryton Creative Commons License 2017.05.07 0 0 121220

egy ilyet ....

Előzmény: soryton (121219)
soryton Creative Commons License 2017.05.07 0 0 121219

...valami programot tettél hozzá a telefonra ....pl. Torque....  ?  A 2002-es benzines Berlimben használtam gond nélkül, most pedig ugyan azt használom a 2007-es Dieselben ....

morcibacsi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 121218

Nem kompatibilis vele. Nekem a fordulatszámon kívül semmit nem olvasott (szintén 2002-es az autóm). Többen írták, hogy tönkre teheti a BSI-t.

Krámos Zsolt Creative Commons License 2017.05.06 0 0 121217

Sziasztok.

Egy kis segitség szeretnék kérni.

Kaptam egy elm327-et.

Peugeot 307 sw 2002es 2.0hdi kocsihoz szeretném használni de nem tud csatlakozni a kocsihoz . A telefonhoz bt-én keresztül igen csak adatot nem tud lekérni.

Mi lehet a probléma?

Van rá valami megoldás?

Válaszotokat előre is köszönom

Papalac Creative Commons License 2017.05.06 0 0 121216

Elektromos gázpedál szokott ilyet csinálni. Ez azt jelenti, hogy a pedál egy ellenállást változtat és ez vezérli az ECU-t, ami pedig az elektromos pillangószelepet. Ha elkopott az ellenállás a pedálnál akkor csinálhat ilyet.

Előzmény: Dávid Csaba Balogh (121215)
Dávid Csaba Balogh Creative Commons License 2017.05.06 0 0 121215

Sziasztok!

Peugeot 307 kombi 2.0 hdi rhr 2005-ös autó, nem lehet vele finoman gázt adni, pl üresben alapjárat után a következõ fordulatszám 1000 körül van rögtön, átmenet nélkül, és csak utána lehet fokozatosan emelni a fordulatszámot. Olyan mintha a gázpedál az elsõ pár mm-en nem érzékelne. Valóban a gázpedállal lehet probléma vagy más alkatrész a lehet a ludas?

Elõre is köszönöm a segítségeteket! :)

vecserom Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121214

Sziasztok. Keresek 1.4-es 16 szelepes KFU motorkódú benzines motorhoz hibás hengerfejet. Ha a "szokásos" olajnyomás problémás az nem baj, csak minden része meglegyen, ne hiányozzon semmi sem belőle. Köszönöm és bocs az off-ért.

Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121213

Köszi szépen!

Előzmény: vzsolt70 (121210)
dsgnuevo Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121212

Akkor valszeg az lehetett a gyárija, hiszen kódolás nélkül is működött.

Pénzt nem adok / adunk érte másik fejegységért, mert hamarosan lecseréli a bnőm a kocsit.

Előzmény: Papalac (121211)
Papalac Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121211

Gondolom a CD-s volt a gyári és tettek bele egy USB-st. Azt tudod, hogy a rádiókat "tanítani" kell az autóhoz. Diagnosztikával be kell írni az autó számát a rádióba.

Van egy Clarion RD3, CD-s rádióm, ha kell eladó lehet.

Előzmény: dsgnuevo (121209)
vzsolt70 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121210

Két végén műanyag burkolat lepattint. Alatta 2-2 torx csavar kiteker, és lent is van.

Előzmény: Hcsaba1975 (121200)
dsgnuevo Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121209

Nem biztos, hogy az övé, mert én USB s fejegységgel kaptam a kocsit (a 2005 öst), de hozzámvágták a CD st is. Minden probléma nélkül belecuppant és működik is a bajuszkapcsolóról (is). De inkább visszaraktam az USB s motyót, így a barátnőm meg lecsapott a CD s fejegységre.

Ezert akartam az ő 2002 es kocsijába belevarázsolni a "modern" CD s cuccot.

Előzmény: Papalac (121203)
dsgnuevo Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121208

Köszi Morcibácsi!

Előzmény: morcibacsi (121202)
YUR1LW Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121207

Köszönöm, megnézem! :) 

Előzmény: Move1 (121201)
didyman Creative Commons License 2017.05.05 0 0 121206

A termosztát nem hideg vizet enged a hűtőkörbe, hanem meleget a hűtőradiátor felé. Persze a hűtő másik végén jelentheti azt is, amit írsz, hiszen a radiátorban lévő hideg víz ekkor bekerül a keringésbe :-) .

Előzmény: peto.istvan (121180)
krisztian98 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121205

Azért mert a te kocsidban mindig 90C-ot mutat, az nem jelenti, hogy 90C-os a viz.

Lehet 80-98C között végig 90-et mutat.. Te meg örülsz, hogy milyen stabilan 90C....

Előzmény: donbala (121177)
ádibébi Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121204

Tőled 30 percre van egy vizsgahely, ott gond nélkül megy a dolog (bontószökevények megbuknak, csak a hétülés-probléma van elsimítva). Infó mailben.

Előzmény: pezsóka (121187)
Papalac Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121203

Az a 2005-ös gyári peugeotba való rádió? Az RD4-es lehet.

Miért nem teszel be gyárit? Tudtommal RD3-as való bele.

Előzmény: dsgnuevo (121197)
morcibacsi Creative Commons License 2017.05.04 0 1 121202

Nem csak a csatlakozó a baj, hanem más a kommunikáció típusa is a ráncos (2005 előtti) és a ráncfelvarrott (2005 utáni) autóknak. Kínaiaknál létezik hozzá átalakító, de nem nagyon lehet kapni. Én tavaly az aliexpressről rendeltem, de most úgy látom nem lehet kapni. Erről van szó amúgy: https://beststore-online.com/item?id=44568624446#3429574774774

Előzmény: dsgnuevo (121197)
Move1 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121201

Szia

Úgy emlékszem, hogy nálam a tengely végén lévő, csapszeggel rögzített lemez zörgött annó...

Előzmény: YUR1LW (121196)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121200

Sziasztok,

307 sw (2003) tetősínét hogy lehet leszerelni.....újra szeretném fényeztetni mert elég ócskán néz ki.8

üdv

Cs.

pezsóka Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121199

szia!

jogos: BP-en hozzád nagyon közel vagyok,a vasút másik oldalán,leköteleznél

Előzmény: Zolysys (121188)
Captain Reynolds Creative Commons License 2017.05.04 -1 0 121198

Fékbetét kopásjelző?

Előzmény: YUR1LW (121196)
dsgnuevo Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121197

Sziasztok!

Nézzétek el nekem, hogy nem olvastam el 121ezer hsz-t. Valszeg ott a megoldás...

2002 es kocsi kazettás fejegységét szedtem ki

https://goo.gl/photos/svyFGaZXGL2kkWVW6

de az autó kábelei

https://goo.gl/photos/r35KtZFGPAS3Mvo67

nem kompatibilisek a 2005 ös kocsiból kiszedett CD s fejegységgel

https://goo.gl/photos/YJhK8GAXvwanVuzL6

amit berakni szándékozok a 2002 esbe. Se a rádió, se a többi vezeték nem azonos.

Létezik olyan szerelt kábel, ami átalakítja?

Vagy bármi egyéb megoldás...

YUR1LW Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121196

Sziasztok!

Cicereg a jobb első keréknél valami (minnél gyorsabban forog a kerék, annál inkább erősödik). Mi lehet a probléma? Csapágy? Fék?

2005 1.4 16V, 5 ajtós, facelift előtti.

Köszönöm a válaszokat!

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121195

Hozzád Zoli kb. 180 km ha tiszaújvárosi vagy :) De ha  a Lidl elosztónál a pályára felugrasz, közelebb Bp. :))

Előzmény: Vandor100_t (121191)
Vandor100_t Creative Commons License 2017.05.04 0 0 121194

Bocs akkor nem figyeltem eléggé. Akkor a tempo kilöve :-) a másik dologhoz komplett kormánykapcsoló csere szükséges vagy esetleg csak bizonyos részek?

Előzmény: Zolysys (121193)
Zolysys Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121193

ezt írtam tempomatra: bowdenes a gázpedál, nem lehet.. szerintem egyértelmű

Előzmény: Vandor100_t (121191)
Smíró Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121192

:)))))

Hol-hol... nem mindegy? Van +2 ülés, vagy nincs?

Előzmény: Zolysys (121188)
Vandor100_t Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121191

Szia!

Köszönöm a válaszodat!!

A csere mind a két kérdésre megoldás? A tempo és a fogyasztási adatokra is? Már néztem ki egy komplett darabot van benne tempo és az ablaktörlő vége is nyomkodható.

De mivel nekem csak két vezeték van a fékpedálon igy be kell tennem egy plusz kapcsolót. A helye megvan. Találtam egy leírást amiben Te is közreműködő voltál. Gondolom az nekem is megfelelő lesz. Megkérdezhetem hogy Te merre laksz? Gondolom a tanítást nem sokan csinálják Tiszaújváros környékén?

Üdv: Vándor

Előzmény: Zolysys (121190)
Zolysys Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121190

kormánykapcsoló csere, és tanítás

Előzmény: Vandor100_t (121185)
Zolysys Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121189

bowdenes.. nem lehet

Zolysys Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121188

S ugyan hol?

Előzmény: pezsóka (121187)
pezsóka Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121187

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy vizsgára tudnék valakitől kölcsönözni 2 db pótülést? Hogyan szoktátok megoldani, nekem már 2 éve mondták, hogy kellett volna,de most tényleg kéne....tks

sanyi307 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121186

Az 1.4 benzines bowdenes gázpedállal van tudomásom szerint ( az enyém 2003-as évjárat biztosan ilyen volt ) , ehhez biztosan lehet tempomat ?

Vandor100_t Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121185

Szia Zolysys!

A véleményed és a tanácsodat szeretném kérni. Egy 2001.11 havi 1.4-es benzines ferdeháturol van szó. Motorszám: PSAKFW10FSB83672482,

alvázszám: VF33CKFWB82174049. Utolagos tempomat beépítés, a fékpedálon lévő kapcsolóban csak két szál van. Elolvastam a segédanyagot, az érdekelne hogy a kocsi fogadóképes-e? A másik kérdés, a központi kijelző csak a rádió, külső hőmérséklet adatokat jeleniti meg. Az ablaktörlő kar végét nem lehet " nyomkodni". Van lehetőség a fogyasztási adatok kijelzésére? A karon kivül mit kell még cserélni hozzá?

Előre is köszönöm a válaszod. Kellemes hétvégét.

Üdvözlettel: Vándor

Előzmény: Zolysys (121184)
Zolysys Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121184

nem a hűtőben van...

donbala Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121183

Igaz, hogy más autó de azért megosztom a tapasztalatot. Nekem is rázott igaz 160 körül, zsír új gumikkal (olyan gumis rakta fel aki azt mondta neki nem kell nyomatékkulcs mert kezében a nyomaték...). Aztán cseréltem télire gumist váltottam(jó drága...) semmi rázás... A felnimet akkor fényeztem, szóval rozsda ilyesmi nem nagyon volt rajta a régin elég sok. Állítólag a kerékagy is el tud görbülni ha full izomból rátéped kerékcsavarokat és marad alatta kosz(ezért üthet a fék is). Szerintem két centírgép sem egyforma...

Előzmény: tisvol (121178)
donbala Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121182

Köszönöm István!:)

peto.istvan Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121181

Szia!

Tehát a régi gumival jó volt, aztán az új gumikkal nem? Felni maradt, amin a régi volt vagy azt is cserélted?

Ráz a kormány? OK! Húz is valamelyik irányba? Egyenes az úttartása a kocsinak? Függőleges dobálást nem tapasztalsz? Milyen tempótól kezded el érezni? Mondjuk 100km/h alatt is érezhető vagy csak felette?

Nem hiszem, hogy a futóművednek lenne baja, hisz akkor a régivel is csinálta volna. Az sem mindegy, hogy melyik felnit hová szereled vissza. Az is lehet, hogy a felnibe van egy ütés.

István

Előzmény: tisvol (121178)
peto.istvan Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121180

Szia!

Ez teljesen normális. A hőmérő alapesetben (és reméljük nem buhera van) a hűtőbe van bektöve. A motor akkor már eléri az üzemi hőfokot amikor elmozdul 0-ról a mutató.

A termosztát 82 fokon nyit. Ilyenkor enged hidegvizet a hűtőkörbe és kezdi el végezni a dolgát a víz. Itt még mindig megjegyzem, hogy a műszered mutathat 90-95fokot is.

Dióhéjban nincs para! Ellenőrizd a tartályt, mennyi víz van benne. A ventillátorod is kapcsols tehát a termosztát is jó. A motor is hűl :).

Ettől több nem kell!

István

Trabee Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121179

Az enyém is igy csinálja, hidegebb időben is, pedig ki van takaritva a hűtő. Ez normális ennél az autónál.

tisvol Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121178

Komolyan mondom, az ilyen szarságok miatt fogom egyszer, hirtelen felindulásból eladni a kocsit :) Vadi új gumik kerültek a kocsira, természetesen 130-nál ráz a kormány, ahogy kell. Van erre már valami biztos recept? A levetett gumikkal jó volt, de csak azért mert nem centríroztattam tán' 3 éve. Egyszer észrevettem, hogy jó, azután magam cseréltem, nem engedtem gumist a közelébe :)

donbala Creative Commons License 2017.05.03 0 0 121177

Sziasztok! Lenne kérdésem ha lehet. Vettünk egy 307-et. 5 ajtós 2007/8 1.6 16V (109 LE) kilóméter 121 ezer. Nincs tapasztalatom a peugeot-val ezért kérem a ti segítségeteket mint profik!:) A hőfokmérő egy 30 km es út után megállva alapjáraton, kicsit feljebb ment a hőmérséklet mint 90 fok (90 utáni első osztás). A hűtőventi bekapcsolt vissza is hűtött oké volt, viszont kicsit aggaszt a dolog (az én autómban oda van szegezve a 90 hez), ismerős azt mondta ez teljesen normális. Szerintetek? Előre is köszönöm a válaszokat!

sbojan Creative Commons License 2017.05.02 0 0 121176

Ahh, valaki "kinyomta a szemét" szegény kocsinknak. :-(

Valaki tudja, Debrecenben hol tudnék szerezni feketére lakkozott vonószem-takaró lemezt az első lökhárítóba? 2002-es évjárat...

peto.istvan Creative Commons License 2017.05.02 0 0 121175

Nem igazán találom a különbséget az LDS és a DA között. VAn egyáltalán? Valami biztosan de mi lehet az?

Előzmény: Move1 (121174)
Move1 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 121174

Szia

Ha nincs okosabb gondolat, akkor rákérdeznék egy felújítással foglalkozó céggel, hogy mit szólnak hozzá.

Amúgy én korábban Total Fluid DA folyadékot vettem hozzá.

Előzmény: peto.istvan (121172)
Vandor100_t Creative Commons License 2017.05.02 0 0 121173

Sziasztok!

Alkatrészt szeretnék keresni, gyári alkatrészszám, azonosító segítségével. Van valamilyen katalogus ami megmondja alvázszám alapján hogy mi az alkatrészszám?

Üdv: 

peto.istvan Creative Commons License 2017.05.02 0 0 121172

Sziasztok!

Peugeot 307 SW; 1,6HDi, 2005.12 havi. Motorkód: 9HY

Sajnos egyre hangosabb a szervószivattyúm (elektromos). Már vásrálásnál feltűnt a zaj de nem volt igazán zavaró. Mostanra viszont az. Nagyon is! Ahogy mozdítom a kormányt úgy hallom a változó frekvenciájú visító hangot. Nem a rádió erősíti, nem a generátor csapágy :). Ez a szervó. Ha nem jár a motor és ráadom a gyújtást gyakorlatilag egy fél tekerés után bekapcsol a szivattyú. Már két alkalommal cseréltem benne olajat (Total LDS). A hang továbbra is maradt. Maga a szervó normálisan működik tehát baja nincs. Ezzel a hanggal kellene kezdeni valamit. Nem lehet valami hangszigetelő szövettel bevonni a szivattyút? A zenét nem fogom állandóan hangosan hallgatni. Mondjuk még akkor is hallom de lehet csak a tudat :).

Van valami ötletetek?

Köszönöm,

István

peto.istvan Creative Commons License 2017.05.02 0 0 121171

Ebben tökéletesen igazad van! Ezért sem akartam belemenni :)

Előzmény: didyman (121168)
ádibébi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121170

Oké asszem megvan mit értettem félre.

Szerintem a 95 és 115 közötti egy liter különbséget nem az 5-ös vagy 6-os fokozat okozza, hanem maga a tempókülönbség. Szerintem a motor belső súrlódása elég csekély ahhoz, hogy emiatt ne legyen számottevő "rezsidíj-különbség", attól, h azonos sebesség tartásához 2000 helyett 2500-at forog, önmagában nem fog érzékelhetően többet enni. Gondolom ez elsősorban a nyomatékmaximum sávjában igaz, elvileg a motor ott a leghatékonyabb, abban a tartományban a legnagyobb a kinyerhető teljesítmény és a saját belső súrlódás aránya, vagy itt a legkisebb a hatékonysági veszteség, vagy ilyenek. Ki lehet ezt próbálni egyszerűen, mész 90-nel 4-ben, 5-ben, és 6-ban, tempomat, ugyanott, és a szél se fújjon. Kb ugyanaz lesz a pillanatnyi fogyasztás, max 1-1 deci eltéréssel. Amíg nincs 1500 alatt eröltetve, és nem tolod a nyomatékmax fölé a fordulatszámot, addig a fogyasztást alapvetően a légellenállás meg az egyéb futómű, gumi, stb súrlódások befolyásolják, a motor fordulatszáma nagyságrendileg kisebb mértékben. Az embert szerintem az keveri meg, hogy látja, amint 30 fölé ér a mutató kettesben, hogy egész durva pillanatnyi értékeket mutat a kijelző, aztán ahogy leváltunk, szebbek a számok. De ez szerintem csalóka, mert nem tartott sebesség van. Ha bírnánk egyhelyben tartani a patát, és valóban nem nyomnánk gyorsításig a pedált, csak tartáshoz, kettesben is lejjebb jönnének a pillanatnyi értékek. Azt is vicces megfigyelni, hogy amikor én tartom a tempót egy szakaszon, és úgy látom, nincs gyorsulás, mert szinte nem mozdul a mutató, aztán rálököm a tempomatot és elengedem a pedált, lejjebb jön 2-3 decit simán a pillanatnyi. Van ilyen, amikor észlelhető gyorsulás nincs az adott 5-10 mp-es időtávon, de lenne egy kevés, ha kivárnánk, és az pont az a 2-3 deci plusz, a tényleges sebességtartáshoz képest. Mondom, szerintem.

Előzmény: Smíró (121166)
Smíró Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121169

Van, persze. A céges kocsi (új Octavia, 1,4 benzines) már 6.-ban 60-tól húz jóformán. Utas vagyok csak, de érzem. Ilyet a miénk nem tud. Általában 110-nél szoktam 6-ba rakni, ott talán még 2000 alatt van a fordulat. De onnan húz is rendesen, mint korábban mondtam, 220-ig ment, akkor kikapcsoltam minden fogyasztó, légkondit és még elérte a 230-at. Ez német honban volt, új korában és szerintem nem fújt szembe szél:) Szóval 110-től simán húz, mondhatnám ugrik rendesen, nem kell visszaváltani előzésnél. Amikor korábban 95 környéken 6.-ban poroszkáltam, azért csak akkor vállaltam visszaváltás nélkül előzést, ha nem jött szembe semmi:) Jena ügyködésével 400 környéki lett a nyomaték is, meg 150 környéki ló. Lehet, tudna pontosabb adatot mondani. Érezni a gyári és e közt a különbséget.

Előzmény: peto.istvan (121167)
didyman Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121168

Ez jó bonyolult dolog, sok dologtól függ!

Előzmény: peto.istvan (121167)
peto.istvan Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121167

Szia!

Idézem:

"ha 115-tel megyek 6.-ban, bő 1 literrel fogyaszt többet, mint 5.-ben 95-tel." Szerintem ez eléggé helyén való. Ugyan nem tudom mekkor a fordulatszám különbség a két fokozat között (én 5.-nél nem keresgélek továb) de ez olyan, mintha 50Km/h tempónál 4.-ben kevesebbet fogyaszt, mint 5. -ben. Magasabb fokozatban, alacsonyabb a fordulat ( Természetesen azonos tempónál). Sokkal több üzemanyagot kell elégetni ahhoz, hogy tudja is tartani ezt a tempót a többiről nem is beszélve.

Amúgy a 2.0 HDi motornál 6.-ban van még ereje? Nem vezettem még ezzel a mocival :(. Ez már tényleg csak pályázásra van?

Üdv.,

István

Előzmény: Smíró (121166)
Smíró Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121166

Valamivel negyed alatt van a mutató. A tankba pedig 60 liternél több (63-65 l) fér, ezt már több kúton is mértem az elmúlt 10 év alatt:) Nyilván nem pontos a szintmérő, mert hasonló tapasztalat van, hektikusan lódul meg, főleg fél tank alatt. Az utolsó tankolásnál kedvezményem volt, tényleg csurig raktam. Azt írtam, amit a compu mutatott. De majd a kövi talin mehet a próba és megmutatom, miről beszélek. Nem tudom, Jena hogy állította át a verdát, de most jöttem rá - pedig Mberényben nyúlt hozzá -, hogy ha 115-tel megyek 6.-ban, bő 1 literrel fogyaszt többet, mint 5.-ben 95-tel. Az meg nyilvánvaló, hogy a kisebb sebesség jobban esik az ötödiknek és kevesebbet is fogyaszt, mint alacsonyabb fordulatszám mellett 6-ban. Mivel korábban én sem próbáltam, emiatt ért meglepetés és ezért írtam le. 90-nel 5.-ben 4 liter alatti a fogyasztásom. Ha nem így lenne, nem írnám. Általában annyival nem járok, kitolom lakott területen kívül közigbírság határig. Emiatt sem vettem ezt eddig észre. De ha Jena felbukkan, csak ír valamit, ő tudja, hogy állította a karakterisztikát. Az is tény, hogy korábban gyorsabban ment a verda, most alig megy 200 fölé, korábban simán vitte a 220-at. Ezt anno mondtam is neki, ő meg azt, hogy annyira ne hajtsam:) Itthon ezt azért nem merném, de keletebbre az új autópályán "a forgalommal együtt" haladva 2-3. autóként csak bepróbálkozom, ha úgy adódik. Hát ezt ebben az évben tuti kihagyom, mert nem cserélem le a téli gumikat, azzal meg azért necces lenne.

Előzmény: ádibébi (121161)
Papalac Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121165

Ne keverjük már a diesel és benzines motort. Egészen más a karakterisztikájuk, egészen más fordulatszámon adják le a nyomatékot, teljesítményt. Persze, hogy más áttételű a váltó bennük.

A tied 2400-nál megy 130-at, a másik 3000-nél 170-et, akkor 3600-nál már 210-et kéne mennie.

A benzines motorok 3000-es fordulatnál élednek, ott mennek 100-110-et 5.-ben.

Előzmény: d.jocov (121158)
Papalac Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121164

Szerintem ez az üzemanyag tank szintérzékelő hibája. Valami ellenálláscsúszkás megoldás szokott lenni és az kopik el.

Előzmény: peto.istvan (121162)
ádibébi Creative Commons License 2017.05.01 0 1 121163

nem tudom, de ha lábraáll, a fő motorszakitól holnap megkérdezem.

Előzmény: peto.istvan (121162)
peto.istvan Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121162

Szia!

Amit írtál, hogy az üzemanyagszint mutató és a computer együtt boldondul meg, mit lehet tenni, hogy utána rendben működjön? Néha nálam is furcsa, hogy még félnél sem vagyok de már bőven 500km mentem, aztán hirtelen rohamosan kezd fogyni a gázolaj.

Köszi,

István

Előzmény: ádibébi (121161)
ádibébi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121161

Amúgy pedig pont az szokott történni, hogy az üa szint mutató meg a kopmuter együtt bolondul meg. Nekem az első fele alatt 36 litert mutat, a második felében meg a maradékot. Mindig röhögök, amikor a féltanknál már 760 km a megtett táv, aztán 380 km múlva valahogy mégiscsak ott vagyok a kúton..

Előzmény: Smíró (121148)
ádibébi Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121160

Akkor biztosan rosszul értettem amit írtál, nekem olyasmi jött le, hogy 20-30%-kal kevesebbet eszik a járgány a magasabb fordulatszámokon (alacsonyabb fokozatban). Azt viszot továbbra sem tudom elhinni, hogy negyed tankból elmentél 560 km-t. Ez még az 1,6 HDi-nek sem sikerül, még az euro 6-os-nak sem. Ha kiszámolod, 560 km 15 literből, az 2,67 liter 100-on, de 20 literből is 3,57-es százas átlag, és az amúgy már egyharmad tank. 

Előzmény: Smíró (121148)
d.jocov Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121159

2.0 HDI 136LE 340 Nm-t, 2000 fordulat/percnél

Előzmény: Papalac (121154)
d.jocov Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121158

Viccelsz? Nézd meg az adatlapomon milyen a motorom..... és még húzva sincs, egyenlőre

Előzmény: Papalac (121154)
SilverFlash Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121157

Antenna megkapta a fantomtápos fakra-din adaptert. Javult a vétel. :)

Előzmény: SilverFlash (120905)
Biluxzsolt Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121156
Smíró Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121155

Hát a 2.0 HDi 3000-et pont 170 km/h-nál pörög.

Előzmény: Papalac (121144)
Papalac Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121154

Eredeti váltó. Gondolom neked nem 5 sebességes a váltód.

Ahol a te motorod már haldoklik az enyém ott éled :-)

Előzmény: d.jocov (121153)
d.jocov Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121153

Hát ez nagyon sok, lehet hogy nem az eredeti váltója van fönt, cserélhették? nekem a 2.0 hdi 130-nál kb. 2400 pörög

Papalac Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121152

Kinek a pap, kinek a gázolaj.

Szeretem, ha megy az autó alattam. Ahhoz, hogy HDi-t vegyek havonta 2-3000 km-t kéne mennem. Akkor lenne értelme.

Előzmény: peto.istvan (121150)
BuNnY Creative Commons License 2017.05.01 0 0 121151

De az se normális, hogy óra szerint 130-nál 4500-at forogjon egy motor, az egy tök átlagos utazó pályatempó, elvileg utazósebességre - tehát erre - erre kéne optimalizálni az ötödiket! A kis 206-osom 1.4-es motorral nem pörgött ennyit - és főleg nem fogyasztott ennyit. Nem egy betonkockát kell tolnia, egy hatodikkal ha lemenne 3000-re a fordulatszám, szerintem (!) lényegesen jobb lenne a fogyasztás. 

Előzmény: didyman (121145)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121150

Az igen! Nekem 1,6 HDi 130-140 Km/h páláyn 5,5L a fogyasztás. Ezt stabilan tartja! Pontosan emiatt választottam inkább a HDi motort.

Smíró Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121149

Na ja...:)

Smíró Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121148

Tuti jó Ádi:) Ennyi a különbség. Mint mondtam, volt olyan szakasz, ahol gyorsabban mentem - a szokásos módon - és a fogyasztás pont annyi volt, amennyi szokott. Az üzemanyag szint is arányban áll a kompu által mutatottal. Ennyit jelentett Jena optimalizálása és épp ebben a tartományban. 95-nél 2000-et  pörög 5-ben, ha 115 körül megyek 6-ban szintén. A 20 km/h kicsit több, mint egy litert jelent. Nyilván a súrlódás, légellenállás az oka és ennyi. Legutóbb már szintén Pestről hazafelé láttam ezt rövidebb távon, emiatt próbáltam ki hosszú távon. Városban a szokásos eredményeket produkálta.

Előzmény: ádibébi (121146)
Papalac Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121147

Akkor mit mondjak a CC-re? :-)

ádibébi Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121146

Smíró van egy rossz hírem, elszállt a mérőd. Gyorsan tankolj egy telit, és utána számolj mégegyszer, mert ekkora differencia nem keletkezik attól, h ötösben mész ott, ahol hatosban szoktál. A fedkomp tud összevissza mutatni, akár változó mértékben is, Jenő tudja pontosra írni.

Előzmény: Smíró (121142)
didyman Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121145

A hosszú fokozat nem minden a fogyasztásban. Ahogy egyre gyorsabban mész, a légellenállás nem lineérisan, hanem exponenciálisan növekszik, ennek leküzdésére fordított lóerő is így. Ezért hiába lesz hosszú fokozatod, ettől még önmagában nem biztos, hogy spórolós lesz az autó 140-nél, ellenben egyre inkább érezhető lesz a hiányzó alsó burkolat, nyitott ablak, és hasonlók.

Papalac Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121144

Éppen ma nézegettem, igaz rövid úton (2x26 km), pályán 110-nél 7 liter, 120-130 körül 8 liter a fogyasztás. Hosszabb pályán (380 km) 8,2- öt evett 140- es tempónál. Országúton, ami nagyrészt lakott terület elmegy 6 liter alatt. Mondjuk ez 2000 ccm, benzin. A 6. nagyon hiányzik a motornak. 100-nál 3000-et pörög. Nevetségesen sok.

Előzmény: BuNnY (121143)
BuNnY Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121143

Nekem nagyon hiányzik egy hatodik a benzinesből, bár lehet nem bírná a motor. De iszonyat sokat forog, én pályán is 110 körül megyek, ott még elviselhető a fogyasztás.

Előzmény: Smíró (121142)
Smíró Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121142

Csupa jót tudok csak mondani a verdáról, legyen ilyen hsz. is:) Úgy döntöttem, hogy a most elmúlt pesti út során betartok nagyjából minden sebességkorlátot. Ez pontosan abban merült ki, hogy Gyula-4-es út Pest és vissza némi pesti belváros után, városban betartottam. Pesten ahogy vitt a forgalom, országúton 95, a gyorsforgalmi szakaszokon Szolnok után és vissza legfeljebb 140, amíg el nem hagytam kamionokat. 6-ba csak ott raktam, a többi 4-5. volt. És itt jött a meglepetés (10 év után), 3,7-4,3 között imbolygott a fogyasztás, a teljes úton 4,5 volt az átlag. 95 km/h-nál forog 2000-et, ezért ennyivel mentem, ami igazából 93, mert ott még ennyit csal az óra. Korábban mindig erőltettem a 6. sebességet, most nem. Ilyen keveset még nem fogyasztott, 560 km-t tettem meg, negyed tank üzemanyaggal, vagy kicsit többel a mutató szerint. Igazsághoz tartozik, hogy légkondi nem ment, ketten mentünk Jutkával, és bár dugig volt a csomagtartó, nem cementes zsákokkal. Ha meg számít, prémium gázolajjal töltve, de mindig azzal járok. Ezzel csak azt akartam írni, hogy a 6. sebességi fokozat igazán tényleg csak pályán jó, de az is tény, hogy akkor igencsak 6 liter fölé megy a fogyasztás 130-at tartva... Itt meg hiába volt viszonylag nagy forgalom, mégis csúcsfogyasztás jött ki egy több, mint 10 éves, 2 literes HDi konstrukcióból.

CsGusztav Creative Commons License 2017.04.30 0 0 121141

Sziasztok. 2003as Peugeot 307 Sw - m van 2.0 benzines. Érdeklődni szeretnék, hogy tudja e valaki hogy a hátsó ajtóba átmenő csatlakozókat melyik erek az ajtórahangszóró erei? Van egy konverter kütyüm amivel a hamgszórók erősített jeléből tudok csinálnk vonal szintű jelet,  így a teljesen gyári rendszert meg tudnám egy szubládával támogatni. Ha valakinek van egyszerűbb ötlete erre, azt is szívesen veszem. Előre is köszönöm,  Guszti. 

Vandor100_t Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121140

Szia Zolysys!

A véleményed és a tanácsodat szeretném kérni. Egy 2001.11 havi 1.4-es benzines ferdeháturol van szó. Motorszám: PSAKFW10FSB83672482,

alvázszám: VF33CKFWB82174049. Utolagos tempomat beépítés, a fékpedálon lévő kapcsolóban csak két szál van. Elolvastam a segédanyagot, az érdekelne hogy a kocsi fogadóképes-e? A másik kérdés, a központi kijelző csak a rádió, külső hőmérséklet adatokat jeleniti meg. Az ablaktörlő kar végét nem lehet " nyomkodni". Van lehetőség a fogyasztási adatok kijelzésére? A karon kivül mit kell még cserélni hozzá?

Előre is köszönöm a válaszod. Kellemes hétvégét.

Üdvözlettel: Vándor

Előzmény: Zolysys (121135)
wincze23 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121139

Hello! Első körben az összes váltó és motortartó bakot nézd meg,de ha még nem volt cserélve lehet jobb, ha egyből cseréled is (nem csak fent, hanem alul is, ami a vízszintes mozgást csillapítja. Ezzel párhuzamosan nézzétek meg mindkét féltengely belső csuklóját. Természetesen kiszerelve, porvédő gumit lehúzva, kimosva. Ha a csészében kopás van és kotyog benne a csillag, akkor is az okozhatja. A belső csuklót tudják felújítani, de kb annyiba kerül, mint egy új féltengely, úgyhogy érdemes szétnézni a wben. Használtat nem ajánlok. Üdv. István

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121136)
wincze23 Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121138

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a problémája a 307-nek, hogy a kulcs távirányítója csak kb 1m-ről nyitja az ajtót? Az elem új benne. Üdv. István

Papalac Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121137

Nem vagyok autószerelő, de felfüggesztésre vagy féltengelyre gondolnék.

Valaminek túl nagy a mozgása és a difiben csapódik le.

Lehet, hogy kátyú miatt eldeformálódott a lengővilla, vagy rossz a teleszkóp, bár az a gumin is látszana. Esetleg motor vagy váltó gumibak szakadás, stabilizátor pálca vagy annak szilentjei.

Ilyeneket néznék.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121136)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121136

Valakinek ötlet, a CLub oldalra érkezett kérdés, segítség kérés:

607Tibor   (2017-04-20 9:58 PM) Hello! Van egy 2002 es 1.6 os benzines, először eltörte a difi fogaskerekeket, majd feltettünk egy másik váltót és 2000 km után újból difi probléma, szét törtek a fogaskerekek. Csináltattam hozzá fogaskerekeket és 2300 km-nél ledarálta. Mit tudok csinálni vele? Mitöl lehet?

Zolysys Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121135

Ha a kijelzőbe nincs felprogramozva a fedcomp akkor hiába cseréltél kormánykapcsolót...

Előzmény: tpeti721 (121129)
Papalac Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121134

Nem mentem túl, csak nekem matyó minden ami mező-vel kezdődik :-)

Előzmény: hegizoli 307 SW (121132)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121133

Komplettre mit értesz ? A COM 2000,komplett le lett szedve a kormányoszlopról,újat,bontottat? Mert ha nem akkor az ablaktörlőkar végében van a probi. Meg ha bontottat tettek komp. akkor is ott lehet. Pár kép.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121132

Már túl mentél,az még kicsit odébb van:)) Újratervezés ........... :D:D

Előzmény: Papalac (121130)
Papalac Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121131

Szia.

Egyelőre nem kell cserélnem, majd a nyári meleg eldönti.

Szerintem hibás az a bontott kijelző. Még jó, hogy a hibaüzeneteket kiírja, ezek szerint kapcsolódik a busz rendszerhez. A fogyasztási adatokat a kijelző számolhatja, mert a kivétele után nullázódott.

Papalac Creative Commons License 2017.04.29 0 0 121130

Az már Matyóföld :-) Még sosem tértem le a 3-as útról arrafelé.

Előzmény: hegizoli 307 SW (121128)
tpeti721 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 121129

Szia!

Központi kijelzőt cseréltem, bontotatt vettem, a száma megegyezett a gyárival.

A beszerelés könnyen ment, idő, dátum, hőmérséklet, üzentek (pl. Alacsony benzin szint) megjelenik, de a bajuszkapcsoló végén lévő gombra nem reagált. Időközben komplett indexkapcsoló is cserélve lett, de ez sem oldotta meg a dolgot. Csere után tudnál jelezni, hogy Nálad, hogy ment a dolog?

Előzmény: Papalac (121105)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.28 0 0 121128

Nem,nem még tovább Bp felé. A Shell kút után le az M3-as pályáról balra:)))) Nos ? Megvan? :D:D

Előzmény: Papalac (121114)
lperla Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121127

Sziasztok. 307 1.4 16V oroszlánnak megadta magát a 3-as henger injektora. Sajnos ez igen jól el van dugva. youtubon nézegettem de nem találtam hogyan lehet hozzáférni, de mindenhol az átmosását mutogatja. Tudnátok tanácsot adni mit kell és hogyan lebontani, hogy hozzáférjek. Műszerrel is megmérhetném az ellenállását illetve hogy kap e vezérlést. /azért állnék neki mert kétszer volt szervizben vezérműszíj hengerfejtömítés és mindkettő után gondok voltak  rakhattam össze javíthattam amit elbarmoltak/ 

Köszönettel előre is Laci

kari42 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121126

Köszi,de nekem messze van.Veszprém mellett lakom Szentkirályszabadján.

Előzmény: Zolysys (121121)
kari42 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121125

Köszi,veszprém lenne nekem jó.

Előzmény: Papalac (121117)
opel123 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121124

Ja, látom be is linkelték....ott a leírás. :-) 

Előzmény: opel123 (121123)
opel123 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121123

Ez tipikusan a vezérműtengely és a csapágyazásának a kopása ennél a motornál. Nekem 1.6-os motor van, nem nagyon fogalkoztam vele, mert nem érint, de nagyon sokan szenvedtek ettől.  Majd a srácok megmondják mit lehet vele kezdeni, de itt is vissza tudsz keresni, hogy mi volt a megoldás.

Előzmény: KZoli1982 (121120)
Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121122

Érdemes a klub oldalán nézelődni. Sok hasznos információ van és jótanácsok.

http://www.peugeot307club.hu/index/alacsony_olaj_nyomas_hibauzenet/0-194

Előzmény: KZoli1982 (121120)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121121

Pesten tudok neked segíteni

Előzmény: kari42 (121112)
KZoli1982 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121120

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni szeretett 307-esem problémájával kapcsolatban. A hiba amit már pár helyen olvastam az "Oil pressure insufficient" üzenet, ami nem akar megszűnni. Meleg motornál jelentkezik csak, amikor alapjáratra esik vissza a fordulatszám (750-850rpm körül), ennél magasabban megszűnik. Tavaly lett egy olajpumpa, olaj és olajgomba cserélve, és egy ideig nem jött elő a hiba, még hosszabb távon sem. Most elég pár kilométert (kb. 5-6km) megtennem és jön is a hibaüzenet. Sokat nem megyek vele, napi max. 10-12km amit összesen megteszek.
Típus - 307 (2004.08. havi)
Motor - 1.4 16V (KFU)
A motoron most olaj, olajszűrő, olajgomba (az előző állítólag szétesett) cserélve. Olajnyomást mérték, alapjárat 0,9bar és magasabb fordulaton pedig 3bar körül van. Jelenleg 5W40-es Castrol van benne, de 5W40-es ENI-vel is csinálja. Nem tudom pontosan hogy mennyinek kell lennie, de az alapjárat a szerelő szerint alacsony, elvileg 750rpm, de azt mondja 850-nek kellene lenni. Tudna esetleg valaki tanácsot adni, hogy mi lehet a probléma? Segítséget előre is köszönöm!

peto.istvan Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121119

Szia!

Találkoztam már vele. Lentebb olvashatod az okot. A zárbetétben apró kis golyók vannak. Legalábbis az én kapcsolómnál igen. Ezek és az őket tartó rugók egyszerűen berohadtak így a kulcs betolásakor nem nyomta szét megfelelően a rudazatot a golyó segítségével. Fújjál be zárolajzót és kezd el mozgatni a kulcsot. Hatásosnak kell lennie!

Üdv.,

István

Előzmény: dobosjozs (121111)
Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121118

Elfehéredett a kijelzőm :-)

Ha már úgyis kivettem, akkor kicseréltem a hátteret.

Sajnos nem tiszta fehér, inkább sárgás-fehér.

Lehet, hogy az izzók nem adnak teljesen fehér fényt?

Kíváncsi vagyok mennyire fogom jobban látni.

Van egy olyan érzésem, hogy a BSI nem ad ki teljes 12V-ot. Mintha minden visszajelző halvány lenne. Végig kéne nézni az érintkezéseket, de amíg működik valami, addig nem babráljuk :-)

Lenullázta magát, most kezdhetek finomkodva járni, hogy jó fogyasztási értéket mutasson :-)

Előzmény: hegizoli 307 SW (121108)
Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121117

Othol nem tudod megcsinálni, ha nincs az autóhoz programozó készüléked.

Ha megadod itt a fórumon, hogy merrefelé laksz, akkor lehet, hogy jelentkezik valaki, akinek van hozzá készüléke és segít felprogramozni.

Előzmény: kari42 (121115)
Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121116

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek....holnap meglátogatom Zolysys-t azt mondta h vszínűleg tud segíteni nekem.

kari42 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121115

Köszi.Gondolom azt ithol nem tudom csinálni.Szakműhely kell hozzá.

Előzmény: Papalac (121113)
Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121114

Köszi. Akkor nem kényes az oroszlán a kijelzőre.

25 perc, az olyan Emőd környéke :-)

Szoktam nyáron járni a Muhi tóhoz.

Előzmény: hegizoli 307 SW (121108)
Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121113

Tanítani kell a rádiót diagnosztikával, hogy lássa a CD váltót.

Előzmény: kari42 (121112)
kari42 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121112

Sziasztok. Vettem egy cd tárat  , bedugtam a stekkert ahogy kell.Beveszi a lemezeket,de nem játsza le.A tulaj szerint tökéletesen működöt,amikor kivették .Mit lehet az oka.Havalaki tudna segíteni meg köszönném.

dobosjozs Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121111

Sziasztok! Két hónapja vettem egy 2001-es évjáratú 307-es, 1.4-es ferdehátút. Motorkód psakfw10fsb83491808. Néhány napja az indítással gondom akadt, nem akart beindulni. A kulcs elfordításakor az önindító egy kicsit mozdított, aztán megállt. Ezt többször is megcsinálta, majd beindult. Az önindítót felújíttattam, de tegnap ugyanez a hiba jelntkezett, majd miután 3-4-szer próbálkoztam, a kulcs nem fordult el többé a gyújtáskapcsolóban. Szerelő tanácstalan a problémával, az autót a fenti okok miatt nem tudtam elvinni hogy megnézze. Azt mondta a gyújtáskapcsoló betétet nem lehet cserélni, és egyenlőre nem igazán tudja mit lehetne tenni. Kérdésem lenne, hogytalálkoztatok-e már ezzel a hibával, és mit lehet tenni?

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121110
Előzmény: Hcsaba1975 (121103)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121109

Hozzám Miskolc a pályán 25 perc,Bp pedig 90. legalább is nekem,vagyis az oroszlánnak :D:D:D

Előzmény: Papalac (121107)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121108

Én is cseréltem már kijelzőt 307-ben,de nem néztem a számát. Asszem 12 lábas a csatija az legyen olyan és 307-es. Kikapod a régit és berakod az "újat",majd mehet a beállítás,óra,dátum,fogyasztás-km nullázás..stb

Előzmény: Papalac (121105)
Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121107

Mit jelent a délborsod? :-)

Miskolchoz messzi van-é?

Előzmény: hegizoli 307 SW (121106)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121106

Szia! A segítség a 121103 hsz.alatt van. Nickjére katt az elérhatőségért. Feltéve,ha Bp-i , esetleg környékbeli vagy.Neki talán most is van temp.kar.    Tiszazugban Jena segíthet.Délborsodban az M3-as pálya mellett mi is segíthetünk,de most nincs temp.kar.

Használtat bontóban,pl.az Ecseriben találsz.A gugliban :)) találsz elérhetőséget,meg a többinek is.

Papalac Creative Commons License 2017.04.27 0 0 121105

A 307 központi kejlzője mennyiben tér el, ha más a száma?

pl.: 9652809977  vs  9646652577 ?

Csereszabatosak ezek vagy csak ugyanolyan számú jó az autóba?

Kivettem mert azt hittem kiégett valamelyik izzó, de azok jók. Működik a kijelzőm, csak időnként elhalványodik a sarkoknál.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121104

Ki tud segiteni kérdés mindig jó, de kérdéshogy milyen távolsagot vagy hajlandó menni érte.

2004-2005 között valahol pár hónap intervallumban van gond a tempomattal, igy a tiedbe el.életbe berakható.

Kellene egy kép a pedálsornál lévő vezetékekről.

A kábelezés benne van, akkor féklámpa kapcsoló ês tempmatkar kell.

Végül egy programozó készülék és pár perc.

Hcsaba1975 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121103

Sziasztok!

Van egy 2003-as Peugeot 307 sw tx 2.0 benzin/lpg automata autóm. A motorkód:PSARFN10LH68089450.

Szeretnék tempomatot tenni bele. A kérdés az hogy lehet e, és ha igen akkor ki tud ebben nekem segíteni? Valamint bontott tempomatot tudok e szerezni vhol?

A segítségeteket előre is köszönöm. 

Zolysys Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121102

u.a

Előzmény: LayerCake (121101)
LayerCake Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121101

Sziasztok!

van a régi 307-esemről 4db acél felnim 195/65 r15 téli gumival.

Szerintetek jó a 308-asra,vagy kell vennem 4db acél felnit 308 ra?

ET értékre gondolok főleg,mert az osztókör jó és a gumiméret is.

LayerCake Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121100

Gyárit vettem kb 18.000 ért főnix kedvezménnyel márka szervízben.

Előzmény: SilverFlash (121097)
Vandor100_t Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121099

Üdv!

1.4-es benzines. A sebesség váltónak van egy kis hangja. Érdemes javítani vagy inkább bontottal próbálkozzak?

Köszi a válaszokat.

didyman Creative Commons License 2017.04.26 0 0 121098

Márkásat, amin a rajta lévő adatokat legalább nagyjából el lehet hinni. Ha átlagos használat, rendesen van ideje feltöltődni télen is, akkor ne cifrázd. Varta, Bosch, hasonló ismert nevet keress, nem sokkal drágábbak, mint a nevenincsek. Ha télen is sok, rövid túra van, akkor érdemesebb gondolkozni valami komolyabb dolgon, nagyobb indítóárammal (ebből merült akkuval is több fog maradni). 

Előzmény: SilverFlash (121097)
SilverFlash Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121097

Milyen akksit érdemes venni dízelhez? 70-74ah-sban gonolkodom.

ádibébi Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121096

Ha nincs FAP-od, akkor mindkettő jó, ha van, akkor kötelezően ineo ecs

Előzmény: gergoo14 (121093)
Papalac Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121095

Sikerült lecserélni az első féktárcsákat és fékbetéteket. Mehet vizsgára az autó.

Még be kell koptatni a fékeket. Az első fékezés elég érdekes volt, de 30 km után már olyan mint volt. Jó kopottak voltak a régi tárcsák. A betétek fele olyan vastagok voltak mint az újak.

TRW tárcsa és betét ment bele. Az anyag megvolt 44 ezerből. Ate fék van az autómban.

Papalac Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121094

Köszönöm a kimerítő választ, elég lett volna, hogy nem büntet meg :-)

Azt viszont nem tudtam, hogy tengelyenként lehet eltérő méretű gumi.

Mindegy, okafogyott lett a dolog, mert nem találtam meg az alufelnihez a kerékcsavarokat, így ment vissza a lemezfelni. Azon legalább jó a gumi.

Előzmény: peto.istvan (121088)
gergoo14 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121093

Sziasztok!

1.6 HDI 110-be milyen olajat ajánlotok TOTAL QUARTZ 9000 5W-40, vagy Total Quartz Ineo ECS - 5W30? Köszönöm!

BoxerT Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121092

csak a biztosítékot néztem meg, illetve egy másikat is beraktam (gyárit) de az se működik.

Előzmény: peto.istvan (121089)
ádibébi Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121091

Szia, Isten hozott, sok-sok baleset- és hibamentes km-t kívánunk!

Ezek a kérdések Zolysys asztalára tartoznak, keresd meg az elérhetőségét a nickje alatt és hívd fel, elmondja, mi lehetséges és ha igen, akkor hogyan, mikor, és mennyiért.

Előzmény: Vandor100_t (121079)
BoxerT Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121090

van ami jó is

Előzmény: Panaxginzeng (121085)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121089

Egy feszmérővel rámértél a szivargyújtóra? Esetleg egy próbalámpa? Mit tapasztaltál?

Előzmény: BoxerT (121080)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121088

Még annyit fűznék hozzá, hogy tengelyenként azonos méret de az első-hátsó tengelyen használható váltóméret!

Előzmény: peto.istvan (121087)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121087

Szia!

Azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, melyeknek azonos:

- a mérete

- a szerkezete

- a teherbírása

- a mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep)

A szabály az átmenetileg üzemeltetett pótkerékre nem vonatkozik.

(6/1990. KöHÉM rendelet: II. fejezet 36. §)

Személygépkocsinál a felszerelt abroncsok szerkezetének (radiál vagy diagonál) az összes  tengelyen meg kell egyeznie. (Nem elég tengelyenként.)

Nem szabad olyan gumiabroncsot használni, amelyen a bordázat közötti hornyokat utólagos beavatkozással mélyítették. (Utánvágást egyébként teherabroncsoknál szoktak végezni, ha a gumiabroncsgyártó az utánvágást engedélyezte, és ezt a gumiabroncson feltüntette.)

Nem szabad szöges gumiabroncsot használni.

Tehát! Ha Pl.: az első tengelyen van 16" alufelnin 205/55 R16 gumi, akkor hátul lehet 15" acélfelnin 195/65 gumi! Mivel azonos a mintázat jellege így használhatod.

Remélem így korrekt!

Üdv.,

István

Előzmény: Papalac (121082)
Smíró Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121086

Nem bünteti meg, vagy nem nagyon, mint ahogy a kérdés szólt? Tessék korrekt választ adni:DDD Hasonló levél miatt már nyírtak ki fontos embert - vagy nem:))

Előzmény: Zolysys (121083)
Panaxginzeng Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121085

A töltőnek is van biztosítéka, nem?

Előzmény: BoxerT (121080)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121084

Szia,

két napja írtam. Megtennéd, hogy válaszolsz? 

köszi

Előzmény: Zolysys (121055)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121083

nem. Tengelyenként kell egyformának lennie

Előzmény: Papalac (121082)
Papalac Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121082

Szerintetek nagyon megbüntet a rendőr, ha elől alufelnin Sava téli gumi, hátul lemezfelnin Nexen téli gumi van?

Csak kipróbálnám azzal ráz-e a kormány.

Papalac Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121081

Szívat engem ez az oroszlán.

Elkezdtem első féktárcsát cserélni.

A nagy részével nem is volt gondom, de a tárcsa jól rá van rozsdálva.

Kapott rozsdaoldót és egy 3 ágú csapágylehúzóval, nagy kalapáccsal rásegítve sikerült jobb belátásra bírni.

Most megyek boltba mert a féknyereg rögzítő csavarban az 50-es torx kulcs lötyög, gondolom az 55-ös jó lesz bele. Remélem azzal sikerül levenni, mert így sajna nem jön le a féktárcsa.

Majd csinálok képeket mert ebben a Sort CC-ben más fék van, másféle betétekkel, mint az átlag 307-ben. 308-asba való fékbetétet kaptam hozzá és úgy tűnik olyan van benne.

BoxerT Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121080

Sziasztok!

Lenne nekem egy olyan kérdésem, hogy vettem egy 2003 év 307 Break xs 1,6 80KW -os kicsikét. De ami feltűnt, hogy nem megy a szivargyújtó benne pedig a biztosíték az jó.  Van valakinek valami ötlete hogy mi lehet a gond? nekem csak annyira kellene hogy menjen hogy a navigációt tudjam tölteni róla meg a telefont Válaszokat előre is köszönöm.

Vandor100_t Creative Commons License 2017.04.25 0 0 121079

Üdvözlöm a hölgyeket és az urakat itt a fórumon.

Teljesen új vagyok a peugeot világában. Két napja vettem egy 307-es oroszlánt ( 2001.11 havi 1.4-es benzines KFW motorkóddal ferde hátú).

Olvasgattam az utolagos tempomatról, nekem két vezeték van a fékpedálnál. Az ablaktörlő vége se nyomkodható szóval fogyasztási adatokat se tudok nézni. Ezeken lehet segíteni valamilyen módszerrel? Olvastam a skandináv módról, azt hogy tudom beállítani? ( bocs ha túl láma a kérdés ). Az irányjelző kart cserélni érdemes vagy javítani?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Vándor.

SilverFlash Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121078

11,9V és beindult, igaz nyögvenyelősen. Akksi kiugrott (megint eltartott egy ideig) és ment a töltőre. Ezt a behúzó tekercset majd megnézetem. Ez az ótó olyan okos, hogy nem enged önindítózni ha alacsony a fesz. :)

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121077

Önindítóra gondolok,azon belül behúzó tekre.A 11,7 V elég ahhoz,h a motort megforgassa,de nem biztos,hogy be is indul mert kevés fesz.jut a fedélzetinek.Nálam 8,5 éves volt a Varta és forgatta a motort rendesen de nem indult el. Terhelés mérővel mértem és padló.Meg még ha az akku kezd gyengusz lenni

szól a bimm-jelzés inditáskor.

Előzmény: SilverFlash (121074)
Papalac Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121076

Ha rossz az akkumulátor, akkor indítózásnál vagy tompított felkapcsolásnál a rádió is meghülyül és elhalványodnak a visszajelzők.

Papalac Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121075

A 11,7V elég kevés. Az bőven a lemerült kategória. 12,5 felett kéne lennie.

Egyszerű tesztelni az akkumulátort. Felkapcsolod a tompítottat és indítózol.

Gondolom már a lámpa sem fog rendesen világítani és indítózásra elalszik.

SilverFlash Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121074

OFF Pug 308 1,6 hdi fap autómon lehet, hogy elszállt az akksi. Reggel indítottam volna és csak egy kattanás hallatszik, semmi indítózás. Rádió szól, visszajelzők működnek. Akksi gond vagy önindító? Vagy riasztó nem enged indítani? De ez mintha nagyobb kattanás lenne, mikor indítok.

Van egy beépített feszmérő, az 11,7V-ot mutatott.

6 éves az akksi, kiszedni még nem tudtam, mert rohanás volt melóba.

Eredetileg Varta 60Ah/640A volt, az 2 évet bírta. Most Bosch akku S4 74AH/680A J+ van benne, úgy tűnik elhalálozott.

ádibébi Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121073

hívd fel jencit, azonnal megmondja, ha eléred. mostanában kevesebbet néz be errefelé, meg a zacconyka is otthon van, érted... :D

Előzmény: szeka666 (121071)
pezsóka Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121072

Szia!

Én most vettem,nagyon jó gumi: http://www.emag.hu/michelin-ostyrnc-negyevszakos-gumiabroncs-205-55-r16-94v-extra-load-tl-ostyrnc-205-55-r17/pd/DH9LW2BBM/?ref=smart-history_1&recid=j1vvm4ac-8zcklslsuvk-C.c17_a187.R.T.S.VP_AP_VIS.U.2267448-1jnk8ji

ez gyakorlatilag crossclimate,csak előszériás gyártás 2014-ből,ezért ez a neve,de teljesen azonos,a michlein hungáriától megérdeklődtem, jó ár!

szeka666 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121071

Helló! Tudom kérdeztem már egy párszor de még minduig nem kaptam rá választ, hogy 1.6 hdi szelepfedelén lévő olaj karter szűrője elszokott e romlani? pl nekem tiszta olaj ahogy csatlakozik a légszűrő szívó ágába... Hallottam olyat akinek cserélni kellett, de azt csak szelepfedéllel együtt lehet kapni?! Vagy van vmi megoldás? Vagy nem befolyásolja a motor működését?307-2006-1.6 hdi

Papalac Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121070

Bocsi a gumicsontért, nem gondoltam végig a kérdést :-)

K425 lesz valószínűleg a választott, bár nem tudom mennyire lehet hinni a betűknek (B,B)

Trabee!

Nem akartalak megbántani. Azért kérdez az ember, mert azt hiszi vannak okosabb, tapasztaltabb emberek egy fórumon.

Rákerestem az általad ajánlott márkára és egy forgalmazó azt írta, hogy száraz időben ajánlott használni :-)

Ez a gumikérdés olyan mint a milyen akkumulátort vegyek kérdés.

Nekem volt már Goodyear gyárilag az autómon. Ez volt életem legrosszabb gumija. Minden kis fékezésnél beindult az ABS. Azóta Barum téli gumit használok azon az autón folyamatosan. Főleg városi használat, évi 7-8e km. Kibír 4-5 évet és tapad, nincs gond az esővel.

Nemrég vettem a 307-et téli gumik vannak rajta. Nem terveztem ebben az évben lecserélni, de jó áron sikerült alufelniket venni és arra már nyárit szeretnék tenni. Nem betervezett költség, úgyhogy meg kell gondolni, hogy mennyiért vesz az ember gumit, bár az élete azért elég sokat ér mindenkinek. Kompromisszumot kell kötni ebben is. Sajnos a gyáraknak és tesztelőknek nemigen lehet hinni, mert mindig az a legjobb gumi, amit éppen a gyártó támogat.

A Hankook-ot különösen ajánlják 2016-ban, több tesztelő által is. Ha úgy lenne pénzem, ahogy nincs, akkor Michelin menne fel.

Előzmény: didyman (121067)
Smíró Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121069

A gumisom téli gumiban - az lesz csereérett - valamilyen török márkát javasol 205/55/16 méretre 17 ezerért (durván ugye 70 ezer). A műhelyben mindenki azt használja és elégedettek. Ha prémiumot veszek 25-ért, az 32 ezer különbség, tehát ehhet képest durván a fele ára a zsebemben marad egy újabb garnitúrának. Azt nem hinném, hogy a km-ben bír annyit a török, mint egy nevesebb márka - bár az sem kizárt -, de ha csak a háromnegeyedénél kell is lecserélni, könnyebb szívvel kukázom és veszek újat, az új pedig nyilván biztonságosabb, mint egy élete delén túljutott prémium.

Nyilván nem újdonság autós berkekben, de van, aki a drága prémiumra esküszik, és egy szezon után leadja a gumisnál. Kis ráfizetéssel vesz később új garnitúrát, így mindig új van fent. Nos, ilyen használtat talán megéri kifogni. Azt már jobban klellene matekolni, hogy mekkora a bukta az ilyen üzleten az új gumi után, illetve megéri-e egyáltalán ebben a kategóriában - ami alattunk is van - ezzel foglalkozni.

Trabee Creative Commons License 2017.04.24 0 0 121068

Ott a pont! Ki mire használja az autót, én még 10 ezret sem megyek egy évben, az is főleg város. Kínait meg nevenincset én sem vennék, bár ez sem egy ismert márka.

didyman Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121067

De jó, úgy hiányzott egy jó kis flame, tessék, most az örök gumicsont előkerült, milyen gumit vegyünk? Bal sarokban az occsó, harmadosztályú nevek, már várom a linglongot és társait ezek mellé, jobb oldalon a prémium márkák, kesztyűt fel, üsd vágd!

Én úgy gondolom, hogy a sok szezononként cserélt gumikkal, pláne más-más autón, meg az elöregedettet a frissel összehasonlítva curvára nem lehet objektív véleménye senkinek. Mindenki csak használja ezeket a gumikat, lehetőleg bőven, messze a teljesítési határaikon belül, néha egy-egy helyzetben derülhet ki, hogy a jobb gumi mennyivel jobb, de ez sem objektíven, hanem úgy, hogy mittudomén, meg tudsz vele állni, és talán ha nem olyan gumid lenne, épp olyan időben, olyan úton, akkor lehet, hogy hosszabb fékút adódna. Ezen túl inkább a tartósságról lesz valamennyire használható vélemény, meg az egyedi hibákról.

Én úgy gondolom, hogy nagyon szar gumit nem lehet kapni. A kínaiban csak azért nem merek bízni, mert nagy a variancia adott márka, adott termékén belül, de amúgy  tudnak jót gyártani, csak amikor 15-20 % eltérésért prémiumot kapni akciósan, akkor a tököm fog foglalkozni vele-nem 300.000 egy garnitúra ezekre a kocsikra, hogy ennyire számítson az ára, cserébe viszont egy garantált nívót kapok. A legtöbb ismert gumiról van valamennyire hasznos, objektív teszt, ha az ADAC-ot egy kis kétkedéssel elfogadjuk, akkor azon belül a felső sorokban lévőket választva nagyon nem lehet lyukra futni, és általánosan igaz az, hogy az új kínai gumi is sokkal, sokkal jobb választás, mint az öreg prémium. Persze ez csak az én véleményem.

ádibébi Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121066

Michelin Primacy 3 (vagy mi a neve), ezt használom második éve, nagyon tetszik pedig eddig is prémium gumikat nyúztam

Előzmény: Papalac (121058)
Trabee Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121065

Akkor minek kérdezel ha ilyen okos vagy. A céges autóinkon Conti Pirelli Michelin gumik vannak, voltak, a Michelin volt a legjobb ezek közül. Tegnap mentem szakadó esőben, nagyon jól tapadt az enyém, de te vegyél drágábbat mert az biztos jobb.

Előzmény: Papalac (121062)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121064

Közismertebb nevén Hankook K425!

Előzmény: peto.istvan (121063)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121063

Szia!

Ezt nagyon nehéz megmondani. Kinek mi az, ami jobban bevállt? Nekem a 206-on Kleber Dynaxer Hp3 175/65 R14 volt és bitang jól tapadt esőben is. Luciferen Hankook Kinergy Eco van. Ez a 3. éve 205/55 R16 méret. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Mind száraz, mind nedves úton megbízható a gumi. Talán hátránya, hogy már gyárilag 7mm a profilmélysége és mivel picit puhább a keverék, így jobban kopik. 1 hete néztem és idáig 1,5mm kopás van rajta 44000km megtétele után.

Üdv.,

István

Papalac Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121062

Olyan gumit nem vennék amire azt javasolják, hogy csak száraz időben közlekedjünk vele :-)

Van az autóban teljesítmény, rendes fék, jó gumit szeretnék alá tenni.

Előzmény: Trabee (121061)
Trabee Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121061

Lauffent vettem 1 hónapja, 50 volt alufelnire felszerelve a 4db. Nekem bevált, sokkal jobb mint az előző BF Goodrich volt. Majd meglátom milyen gyorsan kopik. Eddig használt gumikat vettem, de ez jobb választás volt és 2016 decemberi gyártás, itt készül Mo-n mivel a Hankook olcsóbb márkája.

mrrr74 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121060

Szia, igen, 10 centit kb.

Előzmény: slowrunner (121059)
slowrunner Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121059

sziasztok, a 307 SW-nél a hátsó ülések (2. sor, tehát nem a pótülés) mozgathatóak előre-hátra? (sínen)

Papalac Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121058

Nyári guminak mit ajánlanátok 205x55R16 méretben?

szeka666 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121057

Igen 2006-os az autó, akkor ha beleteszem gépre kell dugni, hogy működjön? Egyébként a gyárim nem mindíg szeret egy némelyik gombra reagálni (pl nem adja ki a lemezt ez elég bosszantó), aztán kis idő múlva észhez tér:) 

Előzmény: morcibacsi (121054)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121056

szia, írtam mailt a héten és előtte hívtalak is.

De akkor írok, ha ez így jobb Neked.

Előzmény: Zolysys (121055)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121055

írj rám face-n

Előzmény: mrrr74 (121047)
morcibacsi Creative Commons License 2017.04.23 0 0 121054

Nem láttam milyen évjáratú az autód, de ez faceliftesbe való, ha a tiéd olyan, akkor jó bele.  Kódja meg nem is volt soha egyik gyári rádiónak sem, az autó alvázszámát kell neki megadni a gyári diaggal, és működik. 

Előzmény: szeka666 (121053)
szeka666 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121053

Ebay-en találtam, de ennek a kódja sincs meg :( kilehet azt játszani?

Előzmény: peto.istvan (121043)
Papalac Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121052

Én meg most lettem tag :-)

Előzmény: mrrr74 (121051)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121051

De, viszont:

Csatlakozz a csoporthoz, ha szeretnéd látni a beszélgetéseket, szeretnél írni és hozzászólni

Erre írtam, hogy legutóbb még tag voltam.

Előzmény: Papalac (121050)
Papalac Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121050

Egy zárt csoportnak is látnod kéne a kezdőoldalát.

Nem erről van szó: https://www.facebook.com/groups/pug307hu/?launch_popover=membership_questionnaire ?

Előzmény: mrrr74 (121049)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121049

Szerintem mert zárt csoport, bár nem vagyok nagy FB használó. Csak eddig tag voltam kb. a kezdetektől, de már valamiért nem. Szóval így én sem látom. Mindenesetre írtam a srácnak, hátha...

Előzmény: Papalac (121048)
Papalac Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121048

Nekem azt írja, hogy "nem található tartalom".

Előzmény: mrrr74 (121047)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121047

Az mondjuk vicces, hogy eddig csoporttag voltam, most meg már be sem tudok lépni...

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (121044)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121046

köszönöm

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121045
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121044
Előzmény: mrrr74 (121031)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121043

Jó bele de nagyon csúny az a szabályzó gomd :(

Előzmény: szeka666 (121041)
Steff13 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121042

Semmi előzmény. leállítottam a következő indítás után zéro nyomás. Talán annyi,hogy hallottam

kevés fütyülést de azt hittem csak a lehúzott ablak miatt hallom a turbót.

Előzmény: Smíró (121038)
szeka666 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121041

szeka666 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121040

Akkor marad a befújós :) Ez a fejegység jó az én 307-be?Ugyanilyen van benn csak nem mp3?!

Papalac Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121039

Miskolcon nagyon nyírják a PUGokat:

http://www.boon.hu/falnak-utkozott-egy-peugeot-miskolcon/3452880

http://www.boon.hu/utkozes-utan-borult-fel-egy-peugeot-miskolcon/3453246

Ezt a másodikat nem is értem. Szemből, félfrontálisan ütközetek és a jobb oldalaik vannak összetörve. Mintha oldalról ment volna bele a VW a PUG-ba.

Smíró Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121038

Mi volt a tünet? Egyből behalt?

Előzmény: Steff13 (121034)
Papalac Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121037

Ma tudtam volna venni a piacon 2-kért RD3, Clariont. CD váltó nem volt hozzá.

Én ilyen rádióhoz nem vennék CD váltót. Ebayről lehet rendelni MP3 lejátszót hozzá (SD,Pendriveról játszik), amit a CD váltó helyére lehet kötni. A CD váltó csak gyári lemezeket játszik, az írott lemezzel is küszködik, az RW-t egyáltalán nem ismeri.

Előzmény: Papalac (121032)
Steff13 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121036

Hiba: középrész kotyog.

Steff13 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121035

Az alábbi adatok szerepelnek a "néhai" Turbón: Garrett    GT1749Y , 9662301280,

756047-4,        JJ204147F,

Steff13 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121034

Sziasztok!

Ez is elérkezett.  Turbó "elhunyt".  RHR 2.0HDI 136Le 

Kérdés hol érdemes beszerezni ?

Köszönöm a segítséget!

mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121033

Köszi, megnézem

Előzmény: Papalac (121032)
Papalac Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121032

Vaterán láttam Heves megyében, 15k-ért. (CD-s rádió,  talán RD-3-as, CD váltó)

Előzmény: mrrr74 (121031)
mrrr74 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 121031

Sziasztok,

2001-es autóba keresnék gyári rádiót, illetve cd tárat.

Ha van valakinek eladó, kérem szóljon!

Köszi,

Alex

kymbreak Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121030

inbusz = imbusz

Előzmény: hegizoli 307 SW (121025)
ádibébi Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121029

kösz, ezt megpróbálom!

Előzmény: Herr X (121024)
ádibébi Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121028

ezt kérlek kifejted bővebben? :D

Előzmény: Zolysys (121017)
Horysz Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121027

Köszönöm, rákérdezek náluk!

Előzmény: tewe001 (121022)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121026

Zoli tehetnél fel fotót az app-liról,hátha nekiállunk mi is gyártani olyat :)

Köszönjük.

Előzmény: Zolysys (121017)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121025

Annyit tennék hozzá még Fez hsz-hoz,hogy ha van satud akkor abban csináld a stiftelést mert könnyebb.

A feszítőnek van illesztési csapja a blokkhoz,az inbusz fejű csavarhoz asszem 8-as inbusz kulcs,vagy bit kell

Én utóbbit kis racsnissal használtam és alulról jobban hozzáférsz ha van akna vagy felálló.Felülről elég töcskölős :D:D

Előzmény: tewe001 (121021)
Herr X Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121024

aliexpress keresőjébe car vent phone holder (telefontípust  még beírhatod)

Előzmény: ádibébi (121014)
FeZ_ Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121023

Ugyanúgy, csak fordítva: picit meghúzod a kulccsal a feszítőt, akkor ki tudod venni a stiftet és visszaengeded a szíjra utána.

Arra figyelj, hogy a 15-ös fejű csavar bal menetes !!

(ez a csavar csak a görgőt tartja a feszítőn, a feszítőt a blokkon az inbusz fejű csavar tartja)

Előzmény: tewe001 (121021)
tewe001 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121022

Szia!

Fehéváron ők foglalkoznak peugeottal: https://telefonkonyv.hu/francia-autoszerviz/szekesfehervar/

Tapasztalatom ugyan nincs velük, csak érdeklődni jártam náluk még kb. fél éve. Eléggé tele voltak.

Viszont normálisan álltak a kérdésemhez. Ha esetleg náluk jársz, majd a tapasztalokat oszd meg kérlek.

tewe

Előzmény: Horysz (121012)
tewe001 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121021

Köszi, valószínű jövő hónapba megpróbálom kicseréléni... És hogy működik a vissza feszítés?

Előzmény: hegizoli 307 SW (121013)
Ata61 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121020
Sziasztok!
1,6 tdci -hdi 115 Le motoron cserélnék vezérlést,ehez keresnék részletes leírást.Ha tudtok segiteni,azt nagyon,nagyon megköszönném.
VFery Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121019

Vidd be valami autó villamoságihoz 1-2 alatt kész van ! 

Előzmény: Horysz (121018)
Horysz Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121018

Az ár még jó is volna, Peugeot fehérváron 18ezret kér csak a fel-le szerelésért, + a külsős cég akivel csináltatják munka és anyagdíjat. De sajnos kecskeméten nem tudom otthagyni az autót. :(

Előzmény: VFery (121016)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121017

szerezz Suzuki ignis konzolt és arra fel kell aplikálni egy univerzális tartót oszt go. nekem is az van a középkonzol jobb oldalán. műszerfal pedig nincs fúrva :D :P

VFery Creative Commons License 2017.04.21 0 0 121016

Mult héten csináltattam én is , ugyan ezek voltak a hibák , feszültség szabályzot cseréltek 22 volt cakk pakk de ez Kecskeméten .

Előzmény: Horysz (121012)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121015

Szia!

Én ablakra cuppantósat haszsnálok (Samsung) de nem a szélvédőre teszem, ahenm a veteőoldali ajtó első kis kitekintő üveg felületére belülről. Soha nem esett még le.

Üdv.,

István

ádibébi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121014

Sziasztok.

Ha tudtok, súgjatok picit telefontartó témában. Olyasmit keresek, amit a középkonzol légbeömlői fölé vagy esetleg elé lehet valahogy rögzíteni, anélkül, hogy a műszerfalat meg kéne fúrni... Ablakra cuppantósból kiábrándultam, nekem eddig kettő is odasült a napon, levételnél a felülete elrepedezett, és onnantól leesett állandóan. Ezermillió féle van, azt sem tudom, merre induljak. Van valakinek jól bevált megoldás? Köszi!

(Zolybá, tudom gyári navi, de azzal most ne is gyere, nem egyhamar lesz :D)

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121013

A feszítőt először tehermentesítsd , 15-ös csillag vagy villáskulcs a csvarra és húzd felfelé a kart, majd egy 3-as hegesztőpálcát meghajlítva L alakra stiftként bedugod a kis lukba ami a kar tetején van.Leg lazábbra vedd, újat is !! mert könyebb lesz befűzni a szíjat :)))

Előzmény: tewe001 (121002)
Horysz Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121012

Sziasztok!

Sajnos esedékes lesz egy generátor felújítás nálunk is, vibráló fényszóró és fogyó tompított izzó miatt. Tudtok ajánlani rá szakembert Székesfehérváron, vagy BP XI környékén? Aki le is szedi az autóról, mert ahogy olvastam a leírást, inkább nem állnék neki :)

[P307 SW 2002 1.6 16v benzin, NFU]

Zolysys Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121011

egs :)

Előzmény: bekessanyi (121010)
bekessanyi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121010

Köszönöm.

Az indexkapcsoló hibátlanul működik.

Előzmény: Zolysys (121000)
Papalac Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121009
Előzmény: szeka666 (120995)
Papalac Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121008

Én inkább olyan spayt vennék amit be kell tenni az utastérbe, bekapcsolni a klímát, maximumra a ventilátort és ablak ajtó becsukva járatni a motort 15 percig. Az átjárja az egész szellőző rendszert.

1x próbáltam egy ilyen, habos-csöves-befújkál módszert, de nem vettem észre változást. A másiktól legalább jó illat lett az autóban :-)

Papalac Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121007

Pontosan nem tudom a kézi klímánál hol van a párologtató, mert csak automatáról találtam képet, de gondolom akkor Te tudsz segíteni neki.

Előzmény: Zolysys (120999)
tewe001 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121006

Benne, meg akik járnak találkozókra már ismerik :P

Előzmény: Captain Reynolds (121004)
tewe001 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121005

RHR 136 LE 2005 évjárat

Előzmény: FeZ_ (121003)
Captain Reynolds Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 121004

Benne van a bemutatkozásában :-))

Előzmény: FeZ_ (121003)
FeZ_ Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121003

Az egy érdekes információ lehet a 307-esről, hogy milyen motor is van benne ?!? :-P

Előzmény: tewe001 (121002)
tewe001 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121002

Bazzeg csak én lehetek ilyen szerencsétlen. A család úgy döntött a 307-et nyugdíjazzuk, hétvégi / kirándulós státusz akasztunk rá. Ennek fényében vásároltunk egy másik autót (OFF: új suzuki vitara 1,6 szivó benzin). 2 hetesen 3200 km-el nem elém ugrott egy őzike, mivel hajnal volt és setét, és a szántó meg az út között van egy minimális szint eltérés ezért csak azt láttam hogy oda ugrott. Telibe vertem... Szóval úgy érzem nekem az autókhoz nem nagyon van szerencsém. 2 hete dolgoznak rajta hogy összerakják. A 307 tökéletesen működik, egy apró kellemetlensége van. A generátor szíj feszítő görgője kopog és alapjáraton szemlátomást mocorog. Gáz adásra beáll és jól néz ki, a hangja is megszűnik. Ezt mennyire bonyolult kicserélni? Egy csavart látok a tárcsa közepén, az az egy fogja? Neki merjek állni otthon egymagam?

Köszi

szeka666 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 121001

Értem, de ha hidegre állítom nem lenne szabad a fűtőradiátornál lennie mert akkor meleget fújna nem?

Előzmény: Papalac (120998)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.19 0 0 121000

szerintem turbó nyomás szab szelep

Előzmény: bekessanyi (120992)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120999

nem ott van...

Előzmény: Papalac (120998)
Papalac Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120998

Máshova. A fűtőradiátornál fog megakadni.

A klíma hőcserélőt én a pollenszűrő környékén keresném.

szeka666 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120997

Sziasztok!

1.6 hdi 9HV 2006 karter szűrőt úgy hallottam idővel cserélni kell, mert átszakad!Honnan tudom, hogy rossz? Csak egyben a szelepfedéllel lehet kapni?

ádibébi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120996

Szia

Hogy egy ilyen motorú autót megvegyél vagy sem, azt nem érdemes csak az olajpára alapján eldönteni. Egyrészt ez a motor - tapasztalat - szinte sosem porszáraz, másrészt vannak javítható és javíthatatlan dolgok. Egy rögzítőcsavart vissza lehet tenni, egy lukas coolercsövet ki lehet cserélni, de ha sok olajat ereszt a turbó vagy kitört a pálcatartó a helyéből, netán okádja a kék füstöt hátul, már más a móka.

Szóval inkább alaposan le kéne diagolni a kocsit a megvétel előtt, élőadatokat nézni, szakavatott szemmel és füllel megvizsgáltatni, milyen állapotban van. Ezeknek a motoroknak nem a km a legfőbb problémájuk, hanem a használat és a karbantartás módja, arról pedig egy diag elég sok olyat tud mondani, ami elsőre, szabad szemmel nem látszik.

Előzmény: gergoo14 (120975)
szeka666 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120995

Sziasztok, manuális klímánál, ha hidegre fordítom a levegőt, bekapcsolom a klímát és felveszem pl 1 es fokozatra a ventit, akkor a légbefúvón, ha ledugok egy csövet (klíma radiátor tisztító spray csövét) akkor az a klíma radiátorjához (elpárologtató) fog menni, vagy valahova más hova?

szeka666 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120994

Szia!Az enyém is ilyen (1.6 hdi break 90 le 9hv), bár ilyenkor mikor beindítom és kis gázt adok kb 1000-es fordulatra akkor kisimul (így tartom kicsit és simul valamennyit álló helyben), aztán megyek vele kicsit és elhagyja, de csak ezekbe a taknyos 0-20 fokos időkbe van ez, nyári melegben, meg téli mínuszokban mikor izzít akkor nem csinálja...

Előzmény: Péterke28 (120967)
bekessanyi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120993

Ja, lemaradt bocsi.

2003 2.0 HDI 107le RHS

bekessanyi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120992

Sziasztok!

Mondja meg valaki aki látott már ilyet ez lesz az olajszintjelző csatlakozója? Meg arra is kíváncsi lennék ha ez az,akkor hogy lehet széthúzni,mert nem lenne jó ha eltörném. A zöld fehér vezetékesre gondolok.

Megjöttek a cuccok a vezérlés cseréhez,holnap bele lesz rakva.

balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120991
Előzmény: Zolysys (120949)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120990

Mert nem látjak, csak Ádit zavarja, mert a kijelzőjét beteriti, ha az index fórumra lép. 😂

Előzmény: Zolysys (120940)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.19 0 0 120989

Ez jó ár.Ha tudtok jobbat tegyétek fel :))

http://alkatreszbox.hu/lendkerek_akcio/peugeot_kettos_tomegu_lendkerek

Papalac Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120988

Találtam egy fényképet arról a lógó kábelről. Talán a tiedben is ilyen motor van :

http://www.forum307.com/upload/image.php?img=pwss6gj.jpg

Előzmény: arpadvezer91 (120952)
tamasroli Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120987

Kb 5 liter bánta.:)

Előzmény: peto.istvan (120971)
tamasroli Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120986

Én ugyanígy jártam egy munkagéppel, folyamatosan szétlőtte a gumicsövet, mert mint utóbb kiderült az általad is említett kis kar be volt rohadva.

Előzmény: Pisti19800912 (120959)
tamasroli Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120985

Okos ember a más kárán tanul, bolond a sajátján( kb 5 liter gázolaj folyt el) :)

Előzmény: hegizoli 307 SW (120957)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120984

Vidd el egy másik vizsgabázisra. Elég sok helyen vizsgáztatnak már. NE idegeskedj rajta! A legrosszabb esetben visszaminősítik 5 személyesre de erre kicsi esélyt látok.

Előzmény: zsiga1234 (120983)
zsiga1234 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120983

Köszönöm a gyors választ illetve megnyugtatást.

Csak az a baj hogy 2 éve előműszakin kijelentették hogy kell a plusz 2 ülés.

Csütörtökön megyek előműszakira és tartok tőle hogy mostis keresik majd.

Előzmény: peto.istvan (120982)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120982

Szia!

Én 1 hónapja vizsgáztattam Biatorbágyon de csak a 6. ülés volt benne. A forgalmiban 7 személy szerepel? Igazából azt nézik, hogy megfelelően van e kiépítve (nem házi barkács vagy átalakított) a biztonsági öv rendszer. Nekem ebből semmit sem néztek ezt is hozzátenném. Ettől függetlenül nem akarták elhinni, hogy 2005 évjárat az autó :). Azt hitték, hogy fiatalabb. Szóval no para!

Üdv.,

István

Előzmény: zsiga1234 (120980)
bekessanyi Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120981

Sziasztok!

(2003-as 307 2.0 hdi 107le RHS)

Kérdésem a következő lenne: A motorolaj szintjelző elektromos csatlakozója az olajszűrő ház alatt található? A másik kérdésem a hűtőrendszer légtelenítésére vonatkozna. Ma átmostam a hűtőrendszert,és észrevettem hogy a hűtő bal felső sarkáról megy egy önlégtelenítő cső a kiegyenlítő tartály közepe tájára. A másik a termosztátház alól a motorból kifelé vezető kisebb keresztmetszetű cső is a kiegyenlítő tartály felső részén csatlakozik. Ezen keresztül is légtelenítődik a motorból kifelé áramló hűtőfolyadék. Akkor viszont légteleníteni csak a termosztátházon található légtelenítővel kell ezek szerint? Ha valamit nem jól gondolnék ezzel kapcsolatban akkor szívesen venném a kiigazítást,nehogy elrontsak valamit a gépen.

Előre is köszönöm a segítséget.

zsiga1234 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120980

Üdvözlet mindenkinek

Műszakira viszem az autómat(peugeot 307sw 1.6hdi 110le)

Gondba vagyok.

7személyes vizsgája van de csak 5ülésem van.

Olyan valakit keresnék  GY-M-S megyébe aki egy délelöttre kölcsön adná a 2sor 3 és 5 ülését. Délelött még vissza viszem.

Előreis köszönöm

Bubba76 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120979

Koszi. Na erre kell keritenem egy rajzot, hogy lassam mi merre van ott alul :)

Előzmény: Papalac (120978)
Papalac Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120978

Tegnap nem éreztem a szagot, mondjuk csak 1x álltunk meg az autópályán.

Kicsit gondolkodtam a dolgon és arra jutottam, hogy a sárvédő mögötti benzingőz elnyelő lesz a ludas. Oda megy a tankból a levegőztető cső és abból már nem jöhetne ki szag. Gondolom, hogy egy idő után telítődik a szénszűrője.

Előzmény: Bubba76 (120977)
Bubba76 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 120977

Koszonom az infot. Ranezek en is amint jobb az ido. Ha talalsz vmit, kerlek jelezd :) Konnyebb lesz nekem is rabukkannom.

Előzmény: Papalac (120970)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.17 0 0 120976

Sikerült! Légkulcs a barátunk :)

Előzmény: peto.istvan (120974)
gergoo14 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 120975

Sziasztok, 1.6 Hdi (110) Peugeot-t szeretnék venni, meg is néztem már egy párat, de egyik sem tetszett. Ma megnéztem egyet, korának megfelelő (2008-as) állapotú az autó, de amikor felnyitottam a motorháztetőt láttam, hogy olaj van a turbón és a motor többi elemén is. Amikor megpróbáltam kihúzni a nívópálcát a megvezetővel együtt kijött a motorból, mivel kiesett belőle a rögzítő csavar. Lehetséges, hogy emiatt olajos a motor? Elvileg 150ezer km van az autóban, mennyire normális, hogy olajos a turbó és környéke? Érdemes így megvenni az autót, vagy felejtsem el?

Kép a turbóról:http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=203unnamed_3.jpg

Kép az olajfolyásról:http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=467unnamed_4.jpg

peto.istvan Creative Commons License 2017.04.17 0 0 120974

Sziasztok!

Megosztanátok velem, hogy mi a trükkje a hátsó lengéscsillapító és a felső tartó konzol szétválasztásának. Látom a 16-os anyát és a tengelyt. Azt is, hogy a tengelyt kellene rögzíteni és lejön de ez úgy be van rohadva :(. Most csavarlazítóban ázik.

Köszönöm,

István

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.17 0 0 120973

Ez a "vas" most a qvadra enged következtetni..... Csak nem az van,h nem bírtál a lóerővel és ledobott ?(vicc) :D:D  Hát vigyázz már magadra :))

Előzmény: Jena307 (120972)
Jena307 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120972

hát tudod nincs idő, bár most csináltam mert eldobtam a vasat (ltz400) szóval lábadozás, meg munka csak óvatosan

Előzmény: hegizoli 307 SW (120961)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120971

Szia!

Ugye úgy tankoltál, hogy automata adagolásra tetted a pisztolyt és nem a megszokott na még egy pici belefér alapon? A lényeg, hogy valószínüleg últöltöted. Ne aggódj nem lesz gond de erre figyelni kell. Van rajta egy túlfolyó és az engedte ki a felesleges gázolajat.

Üdv.,

Előzmény: tamasroli (120950)
Papalac Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120970

Megkapja a rendszámot amíg Anglia az EU tagja.

Az összes EU-s országból behozott autó megkaphatja a magyar rendszámot.

A benzinszaggal én is küzdök. Alapjáraton, lámpánál, akkor érezni, ha megy az utastér venti.

Elvileg az üzemanyag tank szellőztetésének valamilyen hibája okozza. Gyanítom, hogy a jobb sárvédőnél levő kaniszter tömődik el ilyenkor. Csere. Esetleg valahol szétcsúszott egy cső.

Jól meg van járatva. Benzintanktól jön, bemegy a sárvédőhöz, onnan a motortérbe és ott valamilyen szelep is szokott rajta lenni, aztán talán a pillangószelepnél van vége.

Ma találtam rajta egy szétcsúszott csatlakozót. Holnap kiderül megszűnt-e.

Előzmény: Bubba76 (120962)
Papalac Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120969

Az enyémben (307CC, 2.0, 2003) az embléma jobb alsó sarkánál benézve a hűtőhöz, ott van az a kábel.

Nem vettem le a fekete műanyag takaró lemezt a motorháztető zárjánál, de így ránézésre a klíma hűtőn lehet valami hőérzékelő. Gondolom a hűtőventilátort vezérli lassú vagy gyors fokozatra.

bekessanyi Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120968

Sziasztok!

Vezérlés csere előtt áll az autónk. (2003 2.0 hdi 107le RHS) De vajon melyiket vegyem? Vagy mindegy? Egy kis útmutatás jó lenne. Gondolom alapból vízpumpa, főtengely és vezérműtengely szimeringet is cserélni szoktak ilyenkor.

Alvázszám alapján nem tudok rosszat rendelni ugye?

Köszi a segítséget.

Péterke28 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120967

Sziasztok! Adott egy 2006-os 1.6 HDI(90le) 307-es symbole felszereltségű kombim.A hiba jelenség hideg motornál(napi első) váltakozik az alapjárat és kicsit bemozgatja a kasztnit is.Gázadásra sem javúl,viszont ha megyek vele pár száz métert és megállok abbahagyja a dolgot!Nem rég vettem és eléggé aggaszt hogy vmi rosszba nyúltam bele (200 ezer van benne).Előre is köszi ha valaki tud vmi tippet a dologra!

DSz_ Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120966
wincze23 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120965

Köszönöm, megnézem.

Előzmény: Bubba76 (120964)
Bubba76 Creative Commons License 2017.04.16 0 1 120964

Szia. Lehet, hogy nem ez a baj de... A minap jaram szervizben es az elottem levo suzukis pont ezekrol panaszkodott. A szerelo megemelte, korbe nezte aztan kezifeket behuz, elore majd hatra. Ekkor valt lathatova  hogy a motortarto gumibak el volt torve. Neki is kicsereltek mindent es ez volt a hiba forrasa.

Előzmény: wincze23 (120963)
wincze23 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120963

Sziasztok! Van egy 2002-es 1,4 benzines 8 szelepes, 3 ajtós 307-em. Két kérdésem lenne vele kapcsolatban.

1. A kulcs távirányítója csak kb 1-2m-ről működik. Az elem új benne. Valami ötlet, hogy miért?

2. Az autó 85-110 között el kezd rázni. Olyan mint, ha kiegyensúlyozatlan lenne a kerék, de nem az. Már új gumik és felnik vannak rajta (a télivel is ugyan ezt csinálta) természetesen kiegyensúlyozva. Új telók is vannak benne elöl-hátul és a futómű is rendben van. Mégis még mindig ráz. Ötlet? motor kód:PSAKFW10FSB83823440

Bubba76 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120962

Sziasztok. Jobbkormanyosom megkapta a magyar rendszamot :) mar evek ota foglalkoztat viszon egy dolog vele. Ha kihuzatom kicsit is majd lassitok vagy elengedem a gazt, benzin szag leng korul ( 1.6 B 2003, kombi). Van tippetek?

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.16 0 0 120961

Szevasz Jena! Ha ritkán is de látni téged :)) Tegnap majdnem hívtalak.... Szívatott a gép. Felmegyek a pályára ,alig hagyom el a gyorsítót,egy rántás egy sípolás egy APF hiba sebességből ki és leállósáv.Leállt az oroszlán.

Szűrőt most cseréltem,az nem lehet rossz,de kicsit várva olyankor ujraindúl és elmegy néhány km-t.El is sunnyogtam szabályosan a leállón a lehajtóig, 2x még leállt addig.

Mint régi dizeles az elején kerestem a hibát és nem hallottam a szivattyú hangját gyújtás ráadáskor.Ez faca!

Végől is hazaértem M.kövesdről,hogy 1x sem állt le.Itthon diagot nem tettük rá, kidobáltam az ülést a kárpitot a szivattyú burkolást és ami a szivattyúba megy csati,annak a test tüskéje gatya.Meg a műanyag ami befogja.Hiba elhárítva,most megy, az APF hibát is eldobta.

Előzmény: Jena307 (120960)
Jena307 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 120960

hát elképzelni nem tudom hogy van ott nyomás mikor vákumnak kellene lennie

kellene motorkód

Előzmény: Pisti19800912 (120959)
Pisti19800912 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 120959

Sziasztok 

Létszi segítsen valaki , vettem 1 peogeot 307 1,sw6 hdi 2005 évjáratú autót .

Az autóba nincs erő!

90km/h tól nem megy többet keresem az okát de nemjövök rá.

A turbónál van 1 vákumszelep ami 1 karozatot vezérel a turbón,illetve vezérelne mert meg sem mozdul és lelövi a vákumcsövet.

Az autót beindítom ha gázt adok ja nem nemmozdul a karozat, füstölni nemfüstöl az autó de nem megy.

Létszi aegítsetek mi lehet a baj.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.15 0 0 120958

Szeva!120938 hsz:  Itt már írtam,nézd meg,a XVI-ban van.

Előzmény: datt001 (120955)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.15 0 0 120957

Ha tankolsz akkor az első lekattanásnál ,jobb ha visszarakod a "pisztolyt" a kútra,ne kisérletezz a másodikkal meg harmadikkal :))))) A gépkönyv úgy tudom kettőt ír ,én maradok az egynél...... :D

Előzmény: tamasroli (120950)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.15 0 0 120956

A venti kapcsoláshoz egy műanyag doboz ,benne relé és bizti.Ha szemben állsz az autóval jobb oldalon

a hűtő mellett a lökös mögött.

datt001 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 120955

Üdvözletem!

Egy 2004 -es 307 sw szervizelésére keresek megbízható szervizt a 14.kerület környékén.

Papalac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 120954

Nem lehet, hogy az a csatlakozó a klíma nyomáskapcsolójára menne?

Előzmény: arpadvezer91 (120951)
Papalac Creative Commons License 2017.04.14 0 0 120953

Hali.

Melyik diagot érdemesebb megvenni?

1,

2,

Ha jól látom külsőre annyi az eltérés, hogy az elsőnél egy kerek csatlakozóba megy az ODB kábel, a másodiknál fixen van bekötve. Gondolom az első több márkához készül.

arpadvezer91 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 120952

Az előzőből lemaradt a kép.
Egyébként 5 ajtós 1.6 benzines 2002es évjárat a kocsi, és kb egy hónapja van meg.

Előzmény: arpadvezer91 (120951)
arpadvezer91 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 120951

Én is találtam az enyémben egy ugyanilyen lelógó kábel véget :( 
Sikerült kiderítened, hogy mihez tartozik ez? Vagy tudja esetleg valaki, hogy az enyémnél mi lehet ez? Honnan hiányzik, vagy mi hiányzik róla?

Előzmény: Sas-307 (35278)
tamasroli Creative Commons License 2017.04.13 0 0 120950

Sziasztok!

Mai napon fullra feltöltöttem a 307-est gázolajjal, pár perc után elkezdett folyni a gázolaj a fap tartálynál, az elektromos kábelen csorgott végig. A szivattyúnál megnéztem, ott minden száraz volt. Ötletetek esetleg van, hogy honnan folyhat, illetve hogyan tudom elhárítani a hibát? Köszönöm előre is a válaszokat.

Zolysys Creative Commons License 2017.04.13 0 0 120949

vezérműtengely kopás...

Előzmény: Levi Smart (120948)
Levi Smart Creative Commons License 2017.04.13 0 0 120948

Sziasztok,

egy 2005-ös, 1.4 16v-em van. Egy olyan problémám van, hogy alapjáraton ( üzemi hőmérsékletnél és tényleg csak alapjáraton ) alacsony olajnyomást jelez az autó. Kis gázadásra egyből elmúlik! 149.000 km van benne, szép hangja van, semmi rendellenességet nem tapasztalok!

Találkoztatok már ilyen problémával? Olajgomba csere megtörtént, friss az olaj és a szűrők is.

Előre is köszi a segítséget.

Levi.

szucsati Creative Commons License 2017.04.12 0 0 120947

Ahogy Zolysys mondta, hamutálca világítás ellenőrzés, csere. Egy próbát megér, ha nem tudsz azonnal izzót cserélni (nálam ment): hagyd a kocsit pár percre pihenni, hogy BSI elaludjon, utána gyújtás, és azonnal 0-ra tekerni, amíg a BSI ébredezik addig nekem volt pár másodpercem állítani.

Előzmény: _Flood_ (120939)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.12 0 0 120946

hamutálpilács !!!

Előzmény: _Flood_ (120944)
VFery Creative Commons License 2017.04.12 0 0 120945

Tegnap elvittem megnézetni és rámértek 14,3-14-4 volt a tőltés . Orás mérővel is megmérte az szerint meg néha többet is mutatot. Ott hagytam kicserélik a feszszabályzot . 

Előzmény: Break 307 (120936)
_Flood_ Creative Commons License 2017.04.12 0 0 120944

Elnézést.

2005-ös kombi, 1.6 hdi

Előzmény: Zolysys (120940)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.12 0 0 120943

307 ben mindegyik erősítős..

Előzmény: SilverFlash (120941)
didyman Creative Commons License 2017.04.12 0 0 120942

De miért tennél ilyet? Általában semmi nem történik, az antenna DC tekintetében szakadás, az antennabemenet is kondenzátorral leválasztott.

Előzmény: SilverFlash (120941)
SilverFlash Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120941

Elektronyikus kérdés:

Mi van, ha az autórádió antennája nem erősítős és mégis megküldöm 12V-al az antenna csatin a fantomtápról, nem gyári fejegység esetén?

Zolysys Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120940

az ég szerelmére miért nem lehet odaírni az évjáratot ha már pirossal ki is van felkiáltójelezveeee ?????

Előzmény: _Flood_ (120939)
_Flood_ Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120939

Sziasztok!

Mi a kislányom eltekerte a fényszóró magasságállító kapcsolóját +3 irányban. Úgy is maradt, sajnos nem reagál a 0-ra való visszatekerésre. Mivel én nem szoktam használni, gondolom berohadt. Van valami manuális módszer, hogy alapesetbe állítsam?

Köszönöm a válaszokat.

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120938

Szia.Kérdezd meg őt,Jena is szokott nála "rendelni" :) Katt a nickjére.

betg

Előzmény: micro521 (120937)
micro521 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120937

Köszi, Majd keresem Zolyt.

A feleségem alatt állt meg az autó. Még ki szeretném és is próbálni.

Előzmény: Smíró (120935)
Break 307 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120936

Generátor csere vagy felújítás.

Előzmény: VFery (120918)
Smíró Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120935

Nyilván Jenával kellene kezdened, de ő nem Pesten székel. Akkor Zolyyval konzultálj, kiolvas neked, és megmondja a frankót. Ha tronyos a hiba, ő is be tud avatkozni, ha meg olajban kell matatni, akkor Jena. Szerintem.

Előzmény: micro521 (120934)
micro521 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 120934

Sziasztok!

Rég nem írtam, de most kérdeznék.

2.0 HDi (136) leállt menet közben. Kb 15 perc múlva indult csak el újra. Utána rángatott. Semmi hibát nem dobott fel.

Volt-e már valakinek hasonló tünete?

2006-os az autó. 135 ezer km van benne. Lendkerék, kulpung 100 ezernél volt cserélve. Sok rövid városi utat megy az autó. Részecskeszűrőhöz még nem nyúlt senki.

Valamint tudtok-e megbízható, hozzáértő szerelőt ajánlani Budapesten?

gustavsson85 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 120933

Szia Zolisys,

A 16. kerületi megbízható szerviz engem érdekelne :)

Egyrészt a 307SW-nk kapcsán, de lassan meg kéne nézni a másik OFF-os autónk klímakompresszorát (2002-es Ford Focus 1.8 TDDI). Vagy ők franciákra vannak szakosodva?

A Focuson egy alvázvédelem is elkélne lassan... :)

Köszi,

Gustavsson

Előzmény: Zolysys (120932)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.10 0 0 120932

XVI?

Előzmény: Gabor Vizi (120931)
Gabor Vizi Creative Commons License 2017.04.10 0 0 120931

Sziasztok 

Tudtok esetleg Újpest (kaposztasmegyer) környéken megbízható szerelot aki meg tudna nézni az autót, és meg is tudna csinálni amit kell rajta esetleg?

Nem mellékes hogy majusban vizsgáltatni is kellene

Koszonom

Előzmény: didyman (120923)
didyman Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120930

A blokk hátulján keresd, váltó felőli oldalon, közép magasságban. A vezetéke elég szar helyen van, öregszik, törik esetleg, az érzékelővel is lehet gond (ha melegen jól mér, akkor az valószínűleg érzékelő).

http://img.auctiva.com/imgdata/1/1/1/6/1/5/7/webimg/792539198_o.jpg

Előzmény: Papalac (120927)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120929

Semmi mókolás,csak csere és kész.Majd az órát,dátumot,12/24-et...stb. :D

Előzmény: Blaxx1 (120921)
Trabee Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120928

Nekem sem mindig jelez, szerintem nem érdemes vele foglalkozni.

Előzmény: Papalac (120927)
Papalac Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120927

307 CC, 2.0, 130 kW

Rendetlenkedik az olajszint jelzőm.

Indulásnál villogott, hogy kevés az olaj, megnéztem a pálcán, maxon van.

Melegen indítva egszercsak maxon jelezte az olajat.

Hol van ennek az olajszint érzékelője?

A másik, hogy kipufogó javítás volt, hegesztettek, le volt véve az akkusaru és azóta nem megy a CD váltó. Áramot kap, kidobja, beveszi a lemezeket, de ha át akarok rá váltani, akkor nem indul a lejátszás, hanem visszavált egyből a rádióra.

Mi lehet vele. Tanítani kellene?

VFery Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120926

9 ève van meg de legalább 15 h7 izzot cseréltem már , a legutobbit épp tegnap. Beviszem egy villamoságihoz hogy mérjen rá ,aztán meg kicserélem a feszszabályzot.

Előzmény: didyman (120925)
didyman Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120925

Akkor gyorsan menj vele szervizbe, mielőtt az akkud, vagy valamelyik elektronika látja kárát. Arra sem ártana ránézni, a gondozásmentesből is fogy az elektrolit, pláne akkor, ha ki tudja, mióta kap már 15 V feletti feszültséget.. 

Előzmény: VFery (120924)
VFery Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120924

Van a kocsimba a hifihez kondenzátor amin van digitális kijelző , ha pőrgetem a motrot felmegy 15,7 voltra is . Régen asszem max 14 valamennyi re ment csak fel. Bemegyek majd valahova hogy mérjenek rá

Előzmény: Trabee (120920)
didyman Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120923

Ha rövid utakat jársz vele, nem üzemmeleg motorral, akkor az valamelyest magyarázat a rozsdára is (a hideg olajtérben kicsapódó pára) és a fogyasztásra is (hideg motornál a tömítések nem ideálisan zártak).

Előzmény: Gabor Vizi (120922)
Gabor Vizi Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120922

Sziasztok! 

Autom 307 SW 2.0 2003 benzin. Ellenőrizve az olajszintet azt tapasztaltam, hogy a nivopalcan végig valamilyen rozsdás trutyi volt látható, miközben olajat csak egészen a legvégén láttam egy kicsit. Miután kb el liter olajat rá töltöttem az olaj szint mar rendben volt.

Nem látni olajat a vízben , nem láttam olajfoltot az autó alatt, nem forral vizet, nem füstöl. De mégis eltűnt az olaj valahova és trutyis volt a nivopalca.

Antipollution feliratom van mar azóta hogy elmúltak a teli hidegek, télen nem volt egyáltalán.

Van valami otletetek, hogy mitől lehet ez a jelenség ?

Elore is köszi a segítséget 

Vizi Gábor 

Blaxx1 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 120921

Sziasztok!

(2004. 1.6 benzin, Riviera)

Fedcomp kijelző csere elött állok, sajnos utólért a halványodás :(

Kérdésem az, hogy csak simán lehúzom és bepattintom a helyére az újat, nem jár semmiféle egyéb "mókoláss" ugye? Ugyanolyat veszek, igaz használtba, de legalább tesztelhető.. reméljük beválik..

Trabee Creative Commons License 2017.04.08 0 0 120920

Nekem is ez volt, fesszabályzót cseréltem, mert elkoptak a kefék. Azóta jó. 

Előzmény: VFery (120919)
VFery Creative Commons License 2017.04.08 0 0 120919

2002 1,6 b

VFery Creative Commons License 2017.04.08 0 0 120918

Sziasztok

Olyat tapasztaltam hogy a tompitott vilàgitásom halványan villog ,éppen csak észrevehető.Valami ötlet ? Garázsban állva is észrevettem már.

Littledrake Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120917

Szia,

Sokmindentől lehet, a legjobb lenne obd-t rádugni, és kiolvasni.

Én mikor ilyen üzenet kaptam (meg hozzá egy szívinfarktust :) ) az volt a baj, hogy porzott a tank, és leesett a nyomás az üzemanyag rendszerben.

Üdv,

Rómeó

Előzmény: peto.istvan (120916)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120916

Kiegèszìtés! 30 perc pihentetés után a hiba nem tapasztalható. Nem is világít a check engine. Èrdekes :(

Előzmény: peto.istvan (120914)
LayerCake Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120915

Meglepően sok hőt termel a motor,90fok az üzemi hőmérséklete míg az RHY 83fok,azon szinte sosem kapcsolt be a hűtő ventillátor ezen 20fok környezeti hőmérsékletnél egy 10km es út után leállításnál
ment még vagy 2-3 percet biztos.

Előzmény: Smíró (120701)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120914

Sziasztok!

Lenne egy kèrdèsem. Menet közben kaptam egy hibaüzenetet `depollution system faulty` + világít a check engine a műszerfalon. Ettől eltekintve minden rendben működik. Most kicsit pihen a verda és meglátjuk. Szerintetek mi okozhatja? 307 sw 1.6 hdi. Nincs benne részecske szűrő. Köszi

turbo27 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120913

Szia,

Tavaly én is hasonlóan jártam mint te, sosem járt a mutató még 80 fokon sem, felmentem pestre, nyári nap, dugó, áll a sor és elkezdett kúszni felfelé, meg sem állt 95-98-ig kb, ahol aztán kapcsolt a venti, de én is ideges voltam, hogy elforr a vizem. Utólag megnéztük diaggal, minden rendben, 1-es fokozatom is jó, szóval én megnyugodtam.

Előzmény: hegizoli 307 SW (120909)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120912

Én azt néztem, hogy a rugó, amit vettem bele még magasabb is, mint a benne lévő. Anyagvastagságra ugyan az mégis mintha picit ülne. Lehet csalóka de ezt látom. Irány Cesky Krumlov :)

Előzmény: d.jocov (120911)
d.jocov Creative Commons License 2017.04.07 0 0 120911

Nekem is mindkét hátsó alsó szem letört, sw rugók  kapott,azóta csend és nyugalom, annyi a külömbség hogy nem ül le annyira ha megpakolom....

Előzmény: peto.istvan (120910)
peto.istvan Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120910

Sziasztok!

Sajnos engem is utolért a rugó törés (307 SW 2005.12 évjárat, 1,6 Hdi 179310Km). Érdekesség, hogy lent tőben törött el és a rugó még így sem mozdult meg. Holnap irány Csehország szóval még időben :). Bár igazán jólesett volna ha 1 nappal előbb jelentkezik de legalább így lesz mire még egy pofa sört meginni :).

István

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120909

Nekem még nem volt 90 fölött. 90-ig is csak akkor amikor koszos volt a két hűtő között,meg persze a két hűtőbordái.

Előzmény: d.jocov (120907)
Blaxx1 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120908

Sziasztok!

Lehet korábban már volt téma, de konkrét infót nem találtam róla...
A műszerfalba épített kis csipogóm sajnos elszállt az egyik,
van esetleg valakinek elfekvőben egy darab gyári? :)

Vagy esetleg utólag más fajtát belehet applikálni valahogy..?
(ez esetben nyilván cserélném mindkettőt)

d.jocov Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120907

Nekem 95 foknál kapcsol be.... ha ez mond valamit...

Előzmény: hegizoli 307 SW (120906)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120906

Zolysys, pps-el lehet kontrollálni, kapcsolni a motorhűtőventit ,h miért nem működik? Tegnap Pesten tiszta káosz volt délben a kőrösi úttól kezdve a Margit hídig,meg bármerre.Ideges voltam,h a hőfok jó 90 fölött volt és nem kapcsolt a venti. ???

SilverFlash Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120905

Kösz.

Akkor ezért is rosszabb a vétel, mert nem kap tápot az antennában az erősítő + a Philips menetfény is bekavar. Akkor szerválok egy fantomtápos fakra-din adaptert.

Előzmény: Zolysys (120902)
kapper307 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120904

Sziasztok!

Baj ha túl magas a szervóolaj szint?

turbo27 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120903

Sziasztok,

Adott egy 2002-es HDI RHS és ki szeretném takarítani az EGR-t és a MAP sensort. Mennyire szopás ez otthoni körülmények között, ha szerszámpark és akna adott? Jól sejtem, hogy mindegyik a motor utastér felöli oldalán van és le kell bontani hozzá dolgokat?
Illetve most ezen kérdésem kapcsán beugrott, hogy olvastam valaha valahol, hogy van egy pici szűrő talán jól eldugva valahol a motortérben, amit szintén érdemes lehet kipucolni, cserélni, lehet hülyeséget kérdezek, de most ez ugrott be. Az enyémben van ilyen, és ha igen, merre keressem?
Üdv.

Zolysys Creative Commons License 2017.04.06 0 0 120902

igen erősítős

Előzmény: SilverFlash (120901)
SilverFlash Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120901

Nem lehet, hogy

Pug 307 és 308 -nak az antennája erősítős?

Az utólagos rádiókhoz, amik mondjuk DIN csatisak, oda kellene egy Fakra-DIN antenna adapter (Fantom tápos)? Már ha erősítős az eredeti antenna.

Előzmény: SilverFlash (120873)
gesa1 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120899

Köszönöm!

Előzmény: Zolysys (120895)
Move1 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120898

De megnézném a vezetékeket... meg az érzékelőt.... (barbár leszedés miatt)

Előzmény: Sziszó78 (120896)
Move1 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120897

Szia

Nálam ráncfelvarrottnál:

Gagyi kínai szélvédő miatt nem működött az esőérzékelő.

A fényérzékelő része viszont működött, sőt a felirat is megjelent amíg ki nem lőttem a bsi-ből diaggal a funkciót.

A szakaszos törlés az helyén való ilyenkor.

Szedd le az érzékelőt és egy üveglapon vagy cd műanyag borítón próbáld ki. Nekem így működött, onnan láttam, hogy a szélvédő a hibás.

Előzmény: Sziszó78 (120896)
Sziszó78 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120896

Esetleg valahogy lehet ellenőrizni a szenzort? ill. ami furcsa nekem, hogy sima szakaszosan működik a törlő és nem írja ki az "automatic wiping active" jelzést sem.

Szétbontom, hátha csak valami csatlakozó gond.....

ill. úgy nézem a régi "zselével/ szilikonnal" rakták vissza, és elég levegős, gondolom az se kimondottan használ :)

Előzmény: Zolysys (120894)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120895

csere

Előzmény: gesa1 (120892)
Zolysys Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120894

szélvédő bibi

Előzmény: Sziszó78 (120893)
Sziszó78 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120893

Sziasztok,

Szélvédő csere után sem az eső sem a fényszenzor nem működik. (régi szögletes érzékelős). A fura az hogy az "automatic wipeing active" szöveg sem jelenik meg. Az lehet hogy hibát érzékelt és deaktiválta magát? A fényt azt kiírja, hogy automatic lighting active, de nem kapcsol le  még akkor sem ha megvilágítom az érzékelőt.

Bp vagy környékén, inkább dél-pest, van valaki aki rá tudna nézni, hogy szenzorhiba, esetleg kábelt szakítottak a szakemberek, vagy csak a szélvédő szar?

Nordglass szélvédővel másnak mi a tapasztalata?

üdv

Sz

gesa1 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120892

Sziasztok!

C4-ről lenne szó! A hátsó ajtóhatárolók nem támasztják meg az ajtókat, maguktól bezáródnak!

Tud valaki erre megoldást? Idegesítő, hogy kiszáláskor ránkcsapódik az ajtó!

szeka666 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120891

Sziasztok!

1.6 hdi 9HV 2006 karter szűrőt úgy hallottam idővel cserélni kell, mert átszakad!Honnan tudom, hogy rossz? Csak egyben a szelepfedéllel lehet kapni?

Az 1.6 hdi is izzít minden hideg indításnál attól hogy nem mutatja a kijelző?(pl +10 fokban), az lenne a problémám, ha plusz fokok vannak akkor hideg indításnál eléggé ugrál a motor (minuszba nem), ha pedállal adok egy kis gázt 1000 Rpm környékére akkor pár másodperc alatt kisimul, szürkés füst is látható hátul, régi dízelnél ilyenkor izzitó gyertya hiba volt! Vagy a karterszűrő miatt lenne? Vagy az egyik porlasztó nem az igazi már hidegen?

Ui.: Valaki nem tudja a klíma elpárologtató radiátorra honnan tudnék könnyen habot fújni tisztítás miatt?

Válaszokat előre is köszönöm

H2o-pok Creative Commons License 2017.04.05 0 0 120890

Köszi.

Tegnap olajcsere,szűrő, olajgomba cserét csináltam.

Ugy néz ki ezzel megszünt a hiba. Elég hig vokt a régi olaj. Vagy a gomba volt szar.

Előzmény: vecserom (120878)
FeZ_ Creative Commons License 2017.04.04 0 0 120889

Első körben jó lenne tudni, hogy van-e gáz benne, mert alacsony mennyiségnél, a nyomáskapcsoló "letiltja" a mágneskuplungot.

Előzmény: mérges autós (120888)
mérges autós Creative Commons License 2017.04.04 0 0 120888

Helló Mindenki.

Kérdezném, hogy a 307 2.0 hdi autómon nem akar behúzni a klima szivattyú mágnese. Feltételezvén a mágnes jóságát, mi lehet a hiba?

Papalac Creative Commons License 2017.04.04 0 0 120887

Köszi. Az enyém is első generációs. Mivel megy a lámpa magasság állítás, ezért hanyagolom az izzó cserét. Van mit csinálni ezen bőven.

Ma voltam kipufogósnál. Kicserélte a két dob közötti csövet (az volt már javítva és átégett rendesen), hogy a dobok még elmennek.

Hátul kifúj a csővégnél. Azt mondja attól átmegy a vizsgán.

Hangja szép lett.

Most láttam alulról az autót. Hát elborzadtam, hogy nem képes a gyár alvázvédőzni. Rohad az egész alja. A 2002-es thaliám ehhez képest új autó.

Előzmény: opel123 (120886)
opel123 <