Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Léger Zsolt Creative Commons License 13 órája 0 0 67667

Hali.
Ma voltam bent a szervizben. Úgy volt hogy inkább kivonatom a kocsit mint hogy megcsináltassam. Csak az alkatrészek 170.000Ft rúgnak+50.000Ft munkadíj. 

Kicsit átbeszéltünk a dolgot és máris egy 16.000Ft lámpacsere helyett 1000Ft polir lett. A jobb oldali teljes tükörből már csak az üveg lesz megvéve. 5000Ft spóroltam megint. 

Na meg a díszhűtőrács(müszaki ellenőr szerint fontos) 32.000Ft. Mondom mi van. Most nézem postával együtt 10.000Ft. 

Csak a pontosításon megvan a szerelési díj :D 

Kérdés az axiális rudakat nehéz cserélni? Ha nem akkor mi is kell hozzá? Gondolom kell még hozzá az a gumi is ami segít elnyelni a rezgéseket a kormánynál. 

Papalac Creative Commons License 15 órája 0 0 67666

Ez az alapjárati motor. 2 csavar fogja felülről. Lehet, hogy buzerálás után kell pár indítás, hogy beálljon rendesen.

Előzmény: Papalac (67665)
Papalac Creative Commons License 15 órája 0 0 67665

http://techforum.meganeklub.hu/viewtopic.php?f=3&t=668&view=previous

Ez egy jó leírás a szétszedésről.

A folytószelep tömítése szokott gondot okozni. Érdemes megnézni a tömítéseket és az alapjárati motortól jövő gumicső épségét is. Van a bowden mellett egy kis csavar az a folytószelep végállását szabályozza. Azt is érdemes megnézni, bár az inkább ki szokta kezdeni ott a műanyagot. Ha nagyon be van tekerve, akkor emeli az alapjáratot.

Előzmény: traki62 (67662)
ÖregMackó Creative Commons License 1 napja 0 0 67664

Sziasztok!

240 ezres dCi motorom magasabb osztályba lépett ami a bosszúságokozást illeti. azt vette a fejébe illetve a vezérlőjébe, hogy most már nagyon sűrűn jelentkezik a hiba de a reakció már más nem csak egyszerűen leáll és nem indul, hanem elkezd játszani a nyomással túráztatja a motort de nem az üzemanyag mennyiségével hanem a nyomással operál. Megyek nyugodtan, már elfeljtve hogy valami gondom van a motorral, egyszercsak meggyulladnak a hibajelző lámpák és elkezd húzni csörögni a motor ütemesen másodpercenként kétszer rányom tekintélyes mennyiséget a vezérlő a motorra. Elkezd füstölni iszonyatosan, a gázolajsag elönti a fülkét és nem tudok mit csinálni, félre kell állnom leállítani a motort majd néhány perc várakozás után újraindítom és megszűnt a hiba d csak egy-két km. erejéig.

Elég régen kísérletezek már, klippel járok, ha nem indul akkor törlöm a tárolt paramétereket meg a hibakódot, jó esetben volt egy hónap is mire újra jelentkezett hiba.

Ilyenkor minden gond nélkül jártam vele és próbáltam különböző elméleteket felállítani mitől lehet a jelenség. Voltam néhány szerelőnél, speciális szervízbe, (BMS Érd, kicserélték a nyomásszabályzót de mire hazaértem már ugyanaz a hiba jelentkezett (80.000.-)) de egyik sem tudta megmondani mi lehet ami miatt így viselkedik a motor.

Általános vélekedés és séma, fel kell újítani a nagynyomású szivattyút meg a befecskendezőket aztán majd meglátjuk. 

Na ha ez a majd meglátjuk nem lenne akkor már régen felújíttattam volna (vagy eladtam volna) az autót de úgy gondoltam nincs 4-5 százezer forintom arra hogy "majd meglátjuk" alapon beszálljak egy kísérletbe.

Arra gondolok, ha mechanikus hiba lenne, tehát kopás idézné elő a jelenséget hibatörléssel nem tudnám elérni, hogy utána változó ideig, esetleg 1000 km-él is többet gond nélkül tudjam használni az autót.

A klipben a hiba szinte minden esetben a nagynyomású szabályzási hiba van, változó értékü, hol alacsony de sokkal többször túl magas nyomás értékkel eltárolva. Volt már 450 bar elvárt érték helyett 1700 bar is.

Most ezt a jelenséget nem tudom hová tenni, mitől túráztathatja a motort a vezérlő ilyen bolondul, és így már sajnos nem igazán lehet járni sem vele.

Rengeteg cikket olvastam mindegyik adott egy újabb ötletet de végül mind zsákutcának bizonyult. 

Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e köztetek valaki akinek hasonló állapotban volt az autója (persze csak a dCi 65 lovas a mérvadó) és egy ilyen jellegű felújítás megoldotta a problémáját. Mert olyanokat olvastam akik nekiláttak de nem igazán segített a dolgon. Ha tisztán mechanikus hibának tűnne az is más lenne de ez minden oldalról elektromos hibának tűnik... Cseréltem már a FHP jeladót meg a vezérmű tengely pozíció érzékelőt is de attól sem lett semmivel jobb.

El vagyok keseredve... Amikor megy még mindig olyan tökéletes ... 

Bocsi a hosszú történrtért

ÖregMackó

Papalac Creative Commons License 1 napja 0 0 67663

Holnap megnézem pontosan, mert már nem emlékszem. Ott van a pillangószelep oldalán, de ott két csatlakozó van. Az egyik a pillangószelep pozició jeladója, a másik az alapjárati motor. Két csavar fogja. Valami rémlik, hogy felülről van becsavarozva, de holnap pontosan megnézem.

Előzmény: traki62 (67662)
traki62 Creative Commons License 1 napja 0 0 67662

16szelepes

Előzmény: Papalac (67654)
Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 67661

Ha ügyes vagy, akkor csak kevés. Oda kell készíteni az újat, kitekerni a régit, befogni a lyukat és betenni az újat.

Előzmény: Dexxxxter (67658)
ivókút Creative Commons License 2 napja 0 0 67660

Nekem pont vezérléscserével volt együtt a csere, de szerintem igen, mert a folyadékba ér a vége...

Egyébként nekem Facet márkájú lett belerakva.

Előzmény: Dexxxxter (67658)
Dexxxxter Creative Commons License 2 napja 0 0 67659

Milyen márkájút érdemes venni? Van elég sok, 2500-20000-ig: FAE, EPS, Magneti, DT, Hella, VEMO, MEAT&DORIA...

20 ezret azért nem akarok kiadni erre, főleg nem amolyan 'próbaképp'

Előzmény: ivókút (67647)
Dexxxxter Creative Commons License 2 napja 0 0 67658

Ha kiveszem a hőgombát akkor a hűtővíz ki fog folyni?

Előzmény: ivókút (67647)
ivókút Creative Commons License 3 napja 0 0 67657

Én vettem egy új szervoszivattyút meg egy új görgőt ez volt 50 eft.

Előzmény: Regiee90 (67656)
Regiee90 Creative Commons License 3 napja 0 0 67656

Köszönöm. Ezt az eladó videózta egyenlőre, szombaton utazunk megnézni és egy szervízbe elvinni mit mondanak rá. Ha minden ok akkor megvesszük. Nagyjából milyen költség ezt megcsináltatni?

Előzmény: ivókút (67655)
ivókút Creative Commons License 3 napja 0 0 67655

Nem kicsit!!! Nagy a valószínűsége, hogy kormányszervó- (nekem is ilyen volt a hangja egy nagy eső uán amikor belementem egy nagyon nagy tócsába és pár napig nem használtam utána az autót) és vagy valamelyik görgő. Nálam a hosszbordásnál a vezetőgörgő volt még a rossz.

Mondjuk, ha fel lett volna nyitva a motorháztető, jobban hallottad volna honna jön.

Előzmény: Regiee90 (67652)
Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 67654

8 vagy 16 szelepes motor?

A 8 szelepesnél le kell venni a légszűrőt és alatta van a pillangószelep, annak az oldalán van az alapjárati motor. Ki kell venni és kitisztítani. Képes megszorulni.

Nekem az asszony egyszer lefulladt indulásnál és nem bírt továbbmenni, mert ahogy beindította felpörgött mind a bolond és szép lassan leállt. Elmentem érte, csavarhúzóval megkocogtattam az alapjárati motort és egyböl megjavult :-)

Ha már le van véve a légszűrőház, akkor érdemes beindítani és megmozgatni a pillangószelept, mert a tömítés is lehet hibás alatta. Ha már ott matat az ember érdemes megnézni a gázbowdent és a karokat, hogy nem szorulnak-e. A gömbcsuklók szeretnek szorulni. Egy kis zsír nekik és minden ok.

Ilyen egy koszos alapjárati motor:

Előzmény: traki62 (67653)
traki62 Creative Commons License 3 napja 0 0 67653

Papalac a alapjárati motor hol található és mit értesz azon hogy ki tisztítani?

Előzmény: Papalac (67636)
Regiee90 Creative Commons License 3 napja 0 0 67652

Sziasztok!

Az alábbi két videón hallható bármilyen, nem rendellenes működéssel kapcsolatos motorhang?

Reanult thalia 1.4 expression 

https://www.youtube.com/watch?v=jFnPuLVk-Jw

https://www.youtube.com/watch?v=XxHwa2XhhlM

Léger Zsolt Creative Commons License 3 napja 0 0 67651

Sajnos az anyósék csak használnak mindent nem foglalkoznak vele. Volt hogy miattuk majdnem árokba mentem mert menet közben elszállt a kerék. Mert jó az még alapon voltak.

Motorikusan jó olaj víz nincs egyben. Olajat nem szereti. Hűtőborda a gyári van még benne de sajna a nem törődés azon is mutatkozik. Tavasszal cserés lesz. A féket is akkor akartam cserélni de egy füst alatt az is meglesz. 

A gumi az meg gyakran kopó alkatrész azt nem is számolom bele. Az axiál és gömbcsukló na meg a hátsó dob az meglepett. Bár éreztem hogy nem a legjobb. Egy szó mint száz sajna külsőleg elég lelakott. Motorikusan jó. Kormányzás elfogadható még. Hacsak nem töröm meg vagy a motornak nem lesz baja még 2 műszakin átmegy ezen felül. Kicsit bolond vagyok e téren. Amíg nem én használtam rendszeresen már akkor is többet költöttem rá mint a tulaj. 

Külseje a vaddisznónak köszönhetően kicsit nyomott az eleje díszrács kitört. Azután került bele egy új lámpa. Abban ég a vezeték is. Rossz kontakt miatt. De majd csütörtökön megmondom hogy mi lesz megcsinálva rajta. Mert a gyári állapothoz ez kellene megcsinálni. De a műszakihoz ennél kevesebb kell majd. 

Addig nagy imát kérek hátha segít a műszakin. 

Előzmény: ivókút (67649)
traki62 Creative Commons License 3 napja 0 0 67650

üdv nekem is ezt csinálta de a másik kulccsal indul

Előzmény: Papalac (67642)
ivókút Creative Commons License 3 napja 0 0 67649

Nekem is annyi a futás benne, de kis túlzással elmenne újszerűnek. Hibája nincs!

Előzmény: Léger Zsolt (67648)
Léger Zsolt Creative Commons License 3 napja 0 0 67648

300.000km van benne. Tehát annyira nem vészes főleg hogy az alváz még nem korrodál. Nem vettem hanem használom csak. A legszeretettebb nő a tulajdonos(anyós) A kocsi nem lesz átíratva sosem mert így olcsóbb mindenkinek. Amúgy elhanyagolták nagyon. 3 évig olajcsere nincs. 2 éven át úgy ment télen hogy nincs fűtés. Pedig csak 3000ft és 40 perc volt a javítása nekem. Termosztát csere. Meg hasonló apróság. Mert luxus dolog. 

Előzmény: ivókút (67646)
ivókút Creative Commons License 3 napja 0 0 67647

Nekem is ilyen volt, jeladó csere után jó lett.

Előzmény: Dexxxxter (67644)
ivókút Creative Commons License 3 napja 0 0 67646

A leírás alapján ez az autó egy bontószökevény, aminek nem volt rendes gazdája! Most vetted?

Előzmény: Léger Zsolt (67645)
Léger Zsolt Creative Commons License 3 napja 0 0 67645

Hali.

Nemrég jöttem meg a szervizből. Szerintetek mennyiből áll meg? De ez még változhat. Attól függ hogy mit mond a vizsgabiztos. 

Jó nagy lett a lista. 

jobb tükörlak, bal komplett tükör

bal fényszóró polir

jobb lámpa kábel égés megszüntetése

diszrács

vonóhorog dugaly tartó konzol visszaszerelés

féktárcsa
bal féltengely gumiharang

hátsó kipuf. dob

jobb-bal axial + gömbfej (valamilyen gumiharang de mi? ) 

Első Ködlámpa hely dugaszolás vagy ködlámpa

új gumik kicsit viseltek sajna.

kézifék ( lehet hogy csak sima rozsda. szinte sosem használom) 

rendszám világítás 

Dexxxxter Creative Commons License 3 napja 0 0 67644

Köszi a részletes választ :)

Lecsekkoltam a hőmérsékletet telefonos applikáción (OBD2-n keresztül), ott azt mutatta, hogy 80-90 fok között ingadozik a hűtővíz hőmérséklete (de nem feltétlen követi a mutató a telefonon leolvasott hőmérséklet-változást). Ez OK igy?

Előzmény: Papalac (67643)
Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 67643

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=109200085&t=9027813

A képeken minden rajta van.

A hűtővizet a hűtő alsó csövének levételével lehet leengedni. Fogóval összenyomni a bilincset, hátrahúzni és levehető a cső. Feltöltés után üzemi hőfokra kell melegíteni, hogy kinyisson a termosztát éa akkor lehet légteleníteni a csavarral. Nem kell teljesen kivenni, csak kilazítani. A tartály kupakja legyen közben nyitva. Lehülés után a tartály kupakját visszazárni. (másnap kinyit, visszateker). A lényeg, hogy hidegen legyen nyomásmentes mert akkor melegen túlnyomás lesz benne.

Hőgomba, légtelenítő csavar, FHP jeladó a képeken. FHP a hőgomba alatt egy íves lemezen van. Ha jól emlékszem 200-250 Ohm az ellenállása. A hőgomba 3 vezetékes, mert 2 érzékelő van benne. Az egyik a kijelzőnek adja a jelet, a másik a motorvezérlőnek. Magyarul lehet jó értéket jelez a műszerfalon és mégis rossz jelet kap a motor és rossz kijelzésnél is lehet jó a motor :-)

Előzmény: Dexxxxter (67638)
Papalac Creative Commons License 4 napja 0 0 67642

Ha gyújtás állásban gyorsan villog a LED, akkor nem fog indulni.

Vagy a kulcsban leszakadt a tekercs (kulcs leejtés miatt) vagy a gyújtáskapcsoló körüli tekercs rossz.

Vannak ilyen trükkök, nem tudom műkidik-e :https://m.youtube.com/watch?v=1sYhHxudt-8

A felső holtponti jeladónak semmi köze a LED-hez.

Előzmény: Thalia1.4 rt (67640)
Thalia1.4 rt Creative Commons License 4 napja 0 0 67641

Köszönöm a választ traki62

Thalia1.4 rt Creative Commons License 4 napja 0 0 67640

Sziasztok!

Megpróbáltam ezt is, de nem indul csak villog a LED.

Még megpróbálom a felső holtponti jeladót kicserélni, mert akkor is villog.

Előzmény: traki62

Léger Zsolt Creative Commons License 4 napja 0 0 67639

3.Elvileg van egy kis légtelenítő csavar egy csövön. Vigyáz műanyag és könnyen törik(legalábbis nekem volt)

4. A hűtőbordából is le lehet engedni.  ha nem tévedek. Csak ki kell csavarni az alsó sarkából a dugót. De erős a gyanúm ez egy másik autóban volt így. A legegyszerűbb ha a legalsó csövet lehúzod a hűtőbordáról vagy a motorról És jöhet a locsolkodás. 

Előzmény: Dexxxxter (67638)
Dexxxxter Creative Commons License 4 napja 0 0 67638

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, néhány hiba potenciális okával kapcsolatban:

1. Hol találom a felső holtponti jeladót? Ki lehet-e mérni, hogy jó-e vagy sem?
  2. Hol találom a hőgombát? Ki lehet-e mérni, hogy jó-e vagy sem?
  3. Hűtővíz légtelenítése 'automatikus'? Kidolgozza magából a rendszer a kiegyenlitő tartályba? Ha nem, mi a megfelelő módja a légtelenítésnek?
  4. Hűtővíz cseréjéhez pontosan melyik csövet kell megbontani?

Thalia 1.4 8V benzin, 2005

Köszi előre is a válaszokat!

traki62 Creative Commons License 4 napja 0 0 67637

1800-2000a felpörgés szokatlan eddig nem volt 12éve ülök benne

Előzmény: Papalac (67636)
Papalac Creative Commons License 4 napja 0 0 67636

Mit jelent a nagyon felpörög?

Hidegebb van, tovább tart felmelegedni a motornak, tovább megy emelt alapjáraton.

Mondjuk 1000 felett nem szoktak beindulás után.

Lehet fals levegőt szív valahol vagy alapjárati motort kell kitisztítani.

Előzmény: traki62 (67634)
Papalac Creative Commons License 4 napja 0 0 67635

Lehet, hogy a kerék szerelés, emelgetés miatt tört el a csavar, de lehet, hogy már régen ilyen volt. Nemigen venni észre vezetés közben. Annyit csinál, hogy kanyarban kevésbé dől meg az autó. Kopogni szokott az úthibáknál, amikor a gumi elfogy. Ha letört, akkor vagy elrozsdált vagy elkopott mert a gumi eltűnt körülötte.

Inkább fent szokott gond lenni :

Előzmény: Poti85 (67632)
traki62 Creative Commons License 4 napja 0 0 67634

Nekem olyan problémám van hogy a motort mikor reggel indítom nagyon felpörög és sok időre áll vissza alapjáratra eddig nem volt ilyen pár másodperc 1200-as fordulat és vissza állt mi lehet a baj?

traki62 Creative Commons License 4 napja 0 0 67633

Üdv nem biztos hogy a immó romlott el én jártam így nekem az egyik kulcsom elkopott és addig szórakoztam az indítással még megbolondítottam az immót,le kellett vennem a akkusarut és másik kulcsal indítani és helyre állt minden.

Előzmény: Thalia1.4 rt (67627)
Poti85 Creative Commons License 4 napja 0 0 67632

Köszönöm szépen a pontos választ!

Már be is rendeltem 2db-ot.

Az is lehet, hogy ezzel a hibával vettem az autót, mert nem vettem észre, hogy megváltozott volna az autó viselkedése kanyarokban/gödrökben.... :)

Előzmény: Papalac (67631)
Papalac Creative Commons License 4 napja 0 0 67631

Nem könnyű cserélni a gumik miatt. Stabilizátor szilent (első). Csak kanyarban és gödröknél van jelentősége, de ha nem száguldozik az ember, akkor szerelésig kibírja.

Előzmény: Poti85 (67629)
Léger Zsolt Creative Commons License 4 napja 0 0 67630

Amatőr vagyok ebben de ha jól látom az egy stabilizátor lesz. 1500Ft a javítókészlet. Fék, kormányzás, futómű hibás autóval közlekedni tilos és életveszélyes. 

Előzmény: Poti85 (67629)
Poti85 Creative Commons License 4 napja 0 0 67629

Kedves Thaliasok!

Alánéztem az autómnak, és ez a látvány fogadott.

Nem értek hozzá, csak annyit látok, hogy hiányzik egy csavar.

Tudnátok segíteni, hogy mi kell hozzá? Egyébként menet közben nem veszek észre semmi rendelleneset. Hétvégén voltam abroncsot cseréltetni, akkor nem szúrt szemet, hogy hiányozna...

Mennyire veszélyes így közlekedni vele? Természetesen elviszem autószerelőhöz, de ha csak annyi, hogy veszek egy csavart és betekerem, nyugodtabban közlekednék vele, amíg ránéz egy mester.

Üdv, Poti

dcitibor56 Creative Commons License 4 napja 0 0 67628

Sziasztok Renault Thalia 1.4 8V melegen megáll mintha leállítanám aztán 20perc múlva nehezen de újra indúl lassan kisimul a járása ezt többször csinálja van esetleg tippetek mi lehet ?????

Thalia1.4 rt Creative Commons License 5 napja 0 0 67627

Sziasztok! Van egy 2001-es évjáratú 1.4 Rt thaliám. Elromlott véglegesen az indításgátló. Csak gyorsan villog a középső piros LED. Azt szeretném kérdezni, hogy ki lehet e iktatni házilag az immót.

ivókút Creative Commons License 5 napja 0 0 67626

Elvileg igen, mert nem áll le a végállásnál, mert vagy eltörött a mechanika, vagy megkopott annyira.

Előzmény: lafaty1 (67625)
lafaty1 Creative Commons License 6 napja 0 0 67625

Köszi. És ha nullás fokozaton van, az akkor is nyekereghet?

Előzmény: ivókút (67623)
ivókút Creative Commons License 6 napja 0 0 67624

A kesztyűtartó mögött van, de kintről férsz hozzá. Keress rá itt már sokan kitárgyalták...

Előzmény: ivókút (67623)
ivókút Creative Commons License 6 napja 0 0 67623

Nagy esély van rá, hogy a belső keringetés zsalu ad hangot...

Előzmény: lafaty1 (67622)
lafaty1 Creative Commons License 6 napja 0 0 67622

Sziasztok. Már nagyon rég jártam erre. Ez ugye azt is jelenti, hogy műxik a gép...:) Ma viszont produkált egy olyat, hogy gyújtást ha ráadtam, akkor vhonnan a műszerfal mögül jön egy folyamatos nyekergő hang. Ha beteszem a kulcsot, és egy picit fordítok rajta, akkor is. Már régóta csinálja, de mindig abbahagyta pár mp után. Most nem hagyja abba. A motortér felől is a műszerfal irányából jön a hang. fűtőmotor, ablaktörlő bekapcsolására se hagyja abba.  2003 dci 215e km.Van esetleg tippetek? köszi, üdv.

vargachris Creative Commons License 6 napja 0 0 67621

Szia!

Bár nekem 16V-s van, meg picit fiatalabb, de 120e-nél vezérlést cseréltettem, gyertyákat, meg mindent, ami folyik (olaj motor/váltó, hűtőközeg). Strapabíró motor, komoly baj nem volt vele 7 év és 100e km alatt, de nem tudom mennyiben tér el a 8V-stől. Népítéletet olvastál?

üdv

chris

Előzmény: Break 307 (67620)
Break 307 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 67620

Üdvözletem mindenkinek:hát újra megpróbálom hátha.                                   

2 napja tulajdonosa lettem egy 2003-as 1,4 8v Renault Tháliának.129 000 km.

-elektromos tükrök

-elektromos ablakok-

-Man.klíma

-tolató radar

-vonóhorog-

2 légzsák

-ugrókódos gyújtás bénítás

-hibamentes kűlső

szeretném kérdezni mire számíthatok ,mire figyeljek az autó használatánál.Minden jó tanácsot elfogadok,elolvasok.Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Jankovics Gábor

soneec0 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 67619

Szeva

En is pont most vagyok ebben a projektben. Kaphatok toled egy kis segitseget?

Koszi elore is

Előzmény: adamka9105 (67609)
nagya2 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 67618

HAli!!

Nagyobb baj sose legyen....... :-)

Üdv Nagya

Előzmény: Tokuta (67617)
Tokuta Creative Commons License 2017.10.11 0 0 67617

Hálás köszönet a tanácsodért! A cső volt repedt, most már megy mint a táltos. üdv.

Előzmény: nagya2 (67613)
Break 307 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 67616

sziasztok holnapi nap folyamán megyek megvenni egy 2003-as R.Tháliát 55kw 75le.Mire kellene igazán figyelnem.első Renault a kezem alatt eddig csak Peugeot volt és van szeretném még kérdezni az alkatrész árakat Kb? ami lesz cserés:vezérlés ,olajak (váltó is)milyen olajak?,szűrők:(olaj.pollen,), szíjjak,fagyálló( melyik színű),Köszönöm a segítséget Jankovics Gábor.

csukás2 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 67615

Sziasztok! Érdeklődnék,hogy Thalia 1,4 16V-nél eléghangosan dolgozik az üzemanyag szivattyú mi lehet vele különben működik rendesen csak hangosnak találom.Lehet,hogy hamarosan tönkre megy? Remélem nem mert elég drága.

2xkiss Creative Commons License 2017.10.09 0 0 67614

Köszi! Megnézzük.

Előzmény: nagya2 (67613)
nagya2 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 67613

HAli!!

Turbó cső a helyén??, nem repedt? akkor csinál ilyet, vagy mint nekem a tüzfalnál menő gumicső tetején lévő szenzort kiköpte, és kifújt (vásznas ragasztós(3M) rögzités rulez).

Üdv Nagya

Előzmény: Tokuta (67612)
Tokuta Creative Commons License 2017.10.09 0 0 67612

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi hiba okának kiderítésében:

Egy 2002-es, 1.5 dci motoros Tháliám van, 200 ezer kilométerrel benne.

Kb 3 hete jelentkezett az a probléma, hogy sebességváltások után, gyorsításnál fekete füstöt kezdett nyomni, és egyszer-egyszer gyengülést is éreztem a teljesítményében, de ez nem volt mindig meg.

A fekete füst viszont maradt. Nem jelent meg semmiféle hibaüzenet az autó visszajelzőiben.

Próbáltam több alkalommal kicsit pörgetve járni vele, de lényeges változást nem tapasztaltam. Rátalálva erre a topikra, és itt olvasgatva a régebbi hozzászólások között, azok alapján úgy gondoltam, hogy talán az EGR-szelep lehet rossz.

Az autószerelő "kiolvasta" a hibákat, és valóban EGR szelepet kellett cserélni, - megmutatta a kiszerelt

bűnüst, aminek a csőszerű részében egy kb 3 cm átmérőjű jókora koksz darab volt.

(Szakszavakat ne várjatok tőlem, az nem megy.)

Izzítógyertyák lettek még cserélve, olajcsere és légszűrő csere volt még.

Üza. szűrő csere nem, az legutóbb 1 éve volt, kb 6-7000 km-rel ezelőtt.

Máshoz nem nyúltak.

Jelenleg most ideiglenesen visszakaptam az autómat a szerelőtől, - általa is elismerten hibásan- mert lenne egy 800 km-s utam, amit le kellene tudnom. Azt javasolta, tegyem meg, járassam az autót.

A fent írt korábbi hiba megszűnt, de helyette van az új, amely a következő: alacsony fordulaton, bármely sebességben szépen, egyenletesen, erővel és füst nélkül - mint korábban is- megy az autó.

2500-as fordulat környékén és fölötte viszont "ledadog", elmegy az ereje , és ontja a fekete füstöt .

Ilyenkor erőtlen, lassan gyorsul, hiába adnék neki gázt a pedállal, nem akar menni. 

Ez az állapot 3200-as fordulatig tart, utána "felszabadul", és innen már húz.

A hosszabb utam előtt ma megjárattam a gépet úgy 60 km-t, többször 10-10 km-t autópályán - üzem meleg motorral 4.-be pörgetve- de nem agyonpörgetve - hátha kiköpködné magát, de nem vettem észre, hogy jobb lenne. Néha mintha, - de utána újra csak füstől és gyenge, ha a fent leírt fordulat tartományban vagyok. Borzalmasan kormól is a kipufogó, most egy rövid út után is vastagon rakódik rá a fölötte lévő elemre a korom.  

Az autó a hiba ellenére sem ad hibaüzenetet a leolvasó programra sem.

A leírtak alapján láthatjátok, hogy meglehetősen laikus vagyok az autóhoz, szívesen venném hozzáértő segítségeteket, tanácsotokat. Köszönettel !

Devente Creative Commons License 2017.10.09 0 0 67611

Sziasztok!

Segítséget kérnék hátha valakinek már volt ilyen jellegű problémája.  1,5 dci clió és mikor a kuplung pedált benyomom akkor felpörög a motor 
hol jobban hol csak kis mértékben.  Volt, hogy levegős volt a rendszer akkor ezt gondoltuk hibának de most már ez a hiba el van hárítva és most is csinálja.
Motor úgy gondolom jó állapotban van nem kopott, esetleg  valami érzékelő vagy talán vákumcső lehet?  / feltéve ha van ilyen../  Talán kompjuter hiba?

Egr szelepnél illetve előtte a leömlőnél, /pontosabban nem tudom mi a neve/ kis mértékben olajfolyást látni de az olajat nem eszi.

Köszönöm előre is ha valaki tudna segíteni.

Break 307 Creative Commons License 2017.10.08 0 0 67610

Sziasztok keresek Renault Tháliát jó állapotban kevés km.1,4 8v motor.Gondozott belső és külső.Min.man.klíma,első elektromos ablak.Köszönöm visszahívom ha üzenet vagy hívás jön.0630 294 7326.Jankovics Gábor

adamka9105 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 67609

Persze megcsinálom! Úgy néz ki hogy az összes 1.5 dci vel kompatibilis, öcsémnek van egy 2002-es Clio II 1.5 dci-e mostmár neki is kell! :D

Előzmény: WebNeo (67608)
WebNeo Creative Commons License 2017.10.07 0 0 67608

Örülök, ha akad időd rá, leírnád ide részletesen másoknak is hasznos lehet :D

Előzmény: adamka9105 (67607)
adamka9105 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 67607

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Bekötöttem ugy ahogy clioknál thaliáknál és azt kell hogy mondjam működik, a müszerfalon a kis kijelzön is megjelenik a beállítás!

adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67606

Szerintem mennie kell! Még a DACIA-k nál is ugyan ez a szisztéma mint korosabb 2002-es clioknál thaliáknál

https://lh6.googleusercontent.com/-g7gAvd9sCuQ/UOLAEpR163I/AAAAAAAAAc0/eynxdy8r0VI/s640/cablage.JPG

Ez még hasznos lehet másoknak is, szépen képekkel illusztrálva, hogyan kell lépésről lépésre megoldani a kábelezést, csatlakozó buherálást!

http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=1627417473

adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67605

Semmi gond :) Rendben köszönöm!

Előzmény: WebNeo (67604)
WebNeo Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67604

Én vagyok a hülye :D thaliaban gondolkodtam az előbb utána nézek hétvégén a kangoonak is, bocs

Előzmény: adamka9105 (67602)
adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67603
adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67602

Kangooba még nem láttam ilyen kormányost és neten se találtam, olyat amelyikben gyári tempomat van, de keresgélek még! Inkább arra volnék kíváncsi ,hogy a thaliás clios modszer működik-e, hogy ha a csati "A2" pontjára kapcsolok gyujtás utáni +12V akkor aktiválódik-e a tempomat és persze a csati "D2" és ”D3" pontja közé illesztem funkciógombonként a megfelelő ellenállást amit a rádio távezérlö buherálásával kívánok megoldani, mert ez már nem funkcionál az autoban mivel nem a gyári rádio van benne. A limiter meg nem nagyon érdekel.

Előzmény: WebNeo (67601)
WebNeo Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67601

ja a L,0,R sorozatuaknál, 45, 46, 65, 69 műszaki kóddal jelőltek esetén, bontókban igy keresheted ha nagyon ráállsz

Előzmény: WebNeo (67600)
WebNeo Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67600
Előzmény: adamka9105 (67594)
adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67599

Még annyi hogy a fékpedál kapcsoló 4 kábeles, ha ez számít valamit?

adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67598

ivókút Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67597

A meganosoknál keresd Őt: http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=329179

Szerintem tud segíteni...

Előzmény: adamka9105 (67596)
adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67596

Elöbb nem sikerült a képeket is küldeni

adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67595

Ezt irja a diag, miután engedélyezve lett, meg képek a csatirol.

adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67594

Nincs kábelezés a kormányban, gondolom azért mert ugy tudom, hogy ezekben nem volt gyárilag tempomat. Clipben engedélyezve lett és mostmár irja a diag hogy van tempomat, csak nem tudom, hogy megoldható a kábelezés ellenállásos rádió vezérlövel mint a thaliáknál vagy clioknál?

WebNeo Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67593

Azt nézd meg hogy van e kábelezés a kormányban, ha nincs felejtős, ha van pofonegyszerű.

Clippel kell engedélyeztetni oszt jónapot.

Előzmény: adamka9105 (67592)
adamka9105 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 67592

Sziasztok!

Bocsánat a zavarásért, még új vagyok, de nem tudok már máshonnan több infót összeszedni ezzel kapcsolatban!

Na hol is kezdjem, sikerült egy gyönyörű állapotú Renault Kangoo kc0/1 1.5 dci (k9k702) 2002-es évjáratú autót vásárolnom, és segítségeteket szeretném kérni tempomat ügyben, már feltúrtam egy csomó külföldi és magyar fórumot, de kangoo val kapcsolatban nem találtam semmit, de feltételezem hogy a clioval megegyezik az ECU, delphi ds-150 el csekkolva az ecu és lehet engedélyezni a tempomatot, a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ennél a típusnál is megoldható a tempomat kivitelezése házilag a rádió vezérlővel úgy mit a thaliánál vagy clionál, az ECU lábkiosztása ennél is ugyanaz mint a clionál mert látszólag egyezik, ha csak a motorteret fényképezném nem lehetnem megmondani, hogy clio vagy kangoo :)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!

üdv.: Ádám

KTsk Creative Commons License 2017.10.05 0 0 67591

WebNeo, ivókút!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!!

Hétvégén meg is csinálom.

ivókút Creative Commons License 2017.10.04 0 0 67590

A clio és a thalia(főleg ugyanabban az évjáratban nagyon nem egyforma belül! Van neked a műszerfal tetején kijelző, ahol a rádió adatai és az idő van megjelenítve? Ha nincs, nem is lesz hőmérséklet kijelződ...

Előzmény: Tiboro (67589)
Tiboro Creative Commons License 2017.10.04 0 0 67589

Ez a két csati a szürke csatlakozóból jön ki ami az egyik a rádióé a másik pedig kocsiban lévő csatlakozó é lenne de csak Cliosat találtam ezért vagyok bajba a panel ugyanaz de  a kábel nem! a kormányvezérló kapcsolokat kábeleket kaptam hozzá ugyanolyan mint az enyém a Tháliába de az a piros csatibol jön ki!

Előzmény: Airbag. (67586)
rentha92 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 67588

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138895645&t=9027813

Az első képen lévő csatiknak semmi köze hozzá, az a rádióé.

Előzmény: Tiboro (67582)
ivókút Creative Commons License 2017.10.03 0 0 67587

Ha nem szeretnél két kulcsot hordani magaddal, akkor nem lesz jó amit a boltokban kapsz. Vagy rendelsz a márkaszervízben (nekem annak idején 50eft feletti összeget mondtak) amit csak kicserélsz és a régi kulcsal működik minden, vagy mint én is csináltam, vettem egy bontott gyk.-t simán kulcs nélkül, azt elküldtem nekik:http://hevederzar.hu/araink.html  a pótkulcsommal együtt és ők hozzá lamellázták a gyk.t az eredeti kulcsomhoz, mivel állítólag ilyen rugót külön nem kapsz sehol, a betét csere meg nem oldja meg a problémát, mivel maga a kulcsos rész adta meg magát. Nem tudom merre laksz, nekem messze voltak így postán oldottam meg mindent, de az egész móka a gyk.-val együtt kb 10eft volt. Ez már több éve volt és azóta is hibátlan...

Előzmény: KTsk (67584)
Airbag. Creative Commons License 2017.10.03 0 0 67586

ezek nem a rádió/kormányvezérlő/ csatijai?

WebNeo Creative Commons License 2017.10.03 0 0 67585
Előzmény: KTsk (67584)
KTsk Creative Commons License 2017.10.03 0 0 67584

Sziasztok srácok!

Tudna valaki segíteni? A talicska gyújtáskapcsoló betétet kellene valahonnan jó áron, lehetőleg újat szereznem. Tudnátok nekem valami jó ötletet adni? Ugyanis indítózás után nem "rugózik" vissza a kulcs, indítón marad. Nagyon kellemetlen, hogy tudatosan nekem kell visszafordítani a kulcsot. Ha van valakinek jó ötlete, nagyon megköszönném, ha megosztaná.

A választ előre is köszönöm!!! Szép napot mindenkinek!

ivókút Creative Commons License 2017.10.02 0 0 67583

Az autóban van középen kijelző? Én ilyen csatit nem találtam az enyémben...

Tiboro Creative Commons License 2017.10.02 0 1 67582

Sziasztok!

A tháliám 2005 8 szelepes 1.4-es. Clio II. után nagyon hiányzott belőle a hőmérséklet szenzor! Szereztem hozzá szenzort bontóból be is lett kábelezve a panelig! Panelra először azt mondták nem lehet rá kötni utána szereztem egy olyan panelt ami tudja kezelni a szenzort! De a csatlakozók nem kompatibilisek! egy kis segítségre volna szükségem hogy  tudnám kivitelezni...

Léger Zsolt Creative Commons License 2017.10.01 0 0 67581

Szerelni nem akarok. Főleg ami elég veszélyes másokra nézve. De ezt előzőleg is leírtam. 

De úgy tűnik keresnem kell egy egész autó szerelős könyvet és végigböngészni hátha ott megtalálom a kérdésemre a választ. 

Amúgy meg elég sok mindent én csinálok meg a kocsin. De a fék, kormányzás és futómű az teljes mértékben tabu. Az hogy szeretném megismerni az alkatrészek nevét, elhelyezkedését, működését és a kocsi felépítését még nem jelenti azt hogy meg is akarom szerelni. Ha baj van legalább tudjam hogy merre is keresem a hibát még akkor is ha nem tudom megjavítani. 

Kiemelem újra: NEM SZERELÉSI INDOKKAL KÉRDEZEK HANEM CSAKIS ÁLTALÁNOS TUDÁS BŐVÍTÉS MIATT. 

Előzmény: Mészi Clio (67580)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.10.01 0 0 67580

Állapot felmérés után úgy is kiderül mi a baja. Találgatni szerintem teljesen felesleges, kanapéról úgy sem lehet kideríteni a pontos okát. Tanulni  olyantól kell,  aki ért hozzá ott van veled és megmutatja mit és hogyan. Ha magad barkácsolsz az nem a mindig a legolcsóbb, nem beszélve az esetleges hibákból eredő veszélyeztetésről. Láttam sok otthoni szerelgetés eredményét. 

Előzmény: Léger Zsolt (67579)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.10.01 0 0 67579

Szia.

Természetesen szakihoz viszem mindig ha valami olyan baja van amihez nincs szerszámom vagy tudásom. És mivelhogy a megbontás után be kell állítani a kerekeket amit sajnos nem tudok megcsinálni. De ettől függetlenül azért lehet még tanulni.  Mert sosem lehet tudni mikor lesz jó a tudásom. 

Na meg nem akarok tök hülye lenni amikor beadom a szervizbe a kocsit. Hogy találgassuk hogy mit is akarok. Főleg ha nincs szerencsém és aki van a pultban nem ért hozzá. 

Előzmény: Mészi Clio (67578)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.10.01 0 0 67578

Nem akarlak megbántani, de ha ennyire nincs fogalmad mi micsoda az autóban hogyan fognál neki szakszerűen kicserélni, megjavítani? Inkább vidd el egy szakihoz jobb lesz neked és más úton közlekedőknek is!

Előzmény: Léger Zsolt (67577)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.09.30 0 0 67577

Lemaradt.

Ma amikor alánéztem a kocsinak láttam egy vezetéket ami a kipufogóba ment. Meg van sérülve. Okozhat bármi problémát az nekem ha az az eszköz nem működik? 

A másik probléma a lengéscsillapító rugó közepén van egy gumi fent. Na az nekem leeset valamikor és kattog a jobb oldali felfüggesztésem függőleges elmozduláskor. (megnyomkodtam) Mire utal ez a hiba? Mennyire drága lehet a javítása? 2 hetem van a műszakiig és most jönnek az ilyen finomságok. 

Léger Zsolt Creative Commons License 2017.09.30 0 0 67576

Sziasztok. 

Milyen gumik vannak a kormányzásban és a felfüggesztésben. Eljött a csere ideje jó pár guminak és nem tudom eldönteni hogy mi micsoda. Melyikből mennyi kell? 

Renault thalia 1.4 benzin 2003 év k7j700

Előre is köszönöm a válaszokat. 

WebNeo Creative Commons License 2017.09.30 0 1 67575

http://www.elf.com/en/consumers/car-oil/car-engine-oil.html

alapvetően egyforma, utóbbinak nincs renault jóváhagyása nyilván másban is eltér, de komoly gondot nem okozhat szerintem

Előzmény: Big Loser (67571)
WebNeo Creative Commons License 2017.09.30 0 0 67574

alvázszámod van?

Előzmény: mezosig2 (67570)
Papalac Creative Commons License 2017.09.30 0 1 67573

Úgy tudom a hőérzékelő 3 vezetékes és két érzékelő van beépítve. Az egyik az ECU-nak adja a jelet, a másik a kijelzőnek. Érdemes megnézni az érintkezőket, nem korrodáltak-e.

Előzmény: Big Loser (67572)
Big Loser Creative Commons License 2017.09.30 0 0 67572

Nekem a 2003-as-ban a hőfokjelző lámpa szintén "lóg", de az ODB pontosan 80 fokot mutat.

Szerintem a műszer fáradt el.

Előzmény: Stefi81 (67527)
Big Loser Creative Commons License 2017.09.30 0 0 67571

Sziasztok.

Meg tudja valaki mondani hogy az 

Evolution SXR 900 és a

Evolution FT 900

között mi  a különbség?

Véletlenül a 2-at vettem meg.

Köszi.

mezosig2 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 67570

Azt meg tudja mondani valaki, hogy minden 65le 1.5 dci thaliaban dephi rendszer van?HA nem akkor mikortól volt a váltás?

ÖregMackó Creative Commons License 2017.09.29 0 0 67569

Azért nem mozdul a pöcök mert a motorok kommutátora koszos igy a nagy átmeneti ellenállás miatt a motornak nincs ereje mozgatni a rudazatot. Szét kell szedni a házát és le kell kaparni a rézlemezeket fémtisztára. Olyan lesz mint az uj.

Előzmény: Adamka89 (67568)
Adamka89 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 67568

Köszi szépen a gyors választ! Valóban ég a légzsákvisszajelző lámpa is. Megpróbláom majd a csatlakozókat piszkálni, hátha nem kell autóvillamoságishoz vinni. A központi zárnál a gyerekzár funkciót néztük meg először, de nem az a gond. A pöcköket még csak éppen, éppen mozgatja, de utána nem csinál semmit. Az oljaozás, kenés jó ötlet, remélem ezzel nekem is elszáll a probléma.

Köszi még egyszer a segítséget!

Előzmény: ivókút (67563)
ivókút Creative Commons License 2017.09.27 0 0 67567

Akkor csak belülről nem lehet nyitni, de a pöcök még kell, hogy menjen fel-le.

Előzmény: Mészi Clio (67564)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.09.27 0 0 67566

Gyári rádió van benne?

Kérdés, hogy a váltóból vagy az ABS jeladóból veszi a jelet az óra?

Előzmény: Babrányi8506 (67551)
vargachris Creative Commons License 2017.09.27 0 1 67565

Szia!

A polírozás csak félmunka, azzal (meg az előtte elvégzett csiszolással) eltávolítod a döglött lakkréteget. Ez helyett kell rá újat fújni, uv állót, akkor lesz tartósabb. Ezt több helyen olvastam, most készülök hozzá én is. (csak nem a thalicskán, de pár év és az is bekövetkezik.)

Előzmény: tekilla123 (67560)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.09.27 0 0 67564

Lehet, hogy a hátsóajtók gyerekzár funkcióban vannak.

Előzmény: Adamka89 (67562)
ivókút Creative Commons License 2017.09.27 0 0 67563

A thalia NEM jelzi az olajcserét! Az a SERV felirat más miatt világít. Nem világít esetleg a légzsák lámpa is vele együtt? Az gyakran jelentkezik egy ülésállítás után, az ülés alatti csatlakozót kell kicsit birizgálni ahhoz és elalszik.(már ha ez a gondja). 

A hátsó ajtó azért nem nyílik, mert az előző tulaj baszott rá, amikor nehezen nyílt és lehet, hogy ott motort kell cserélni benne.(mármint mind a két hátsó ajtóba)

Nekem a bal hátsó csinálta pár éve télen a nagy hidegbe, akkor elég volt a rudazatot megzsíroznom, megfúnom spray-vel azóta is teszi a dolgát. Apósom szintén így járt tavaly, azt ugyanígy orvosoltam és az is jó.

Előzmény: Adamka89 (67562)
Adamka89 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 67562

Sziasztok!

Nemrég szereztem be egy 2004-es 1.5 dci 65 lovas csodás kis Thalia-t. :) épp olajcsere következik és ennek megfelelően ég is a SERV felirat, de nem találtam meg, hogy hogyan tudom kiütni belőle a SERV kódot. Van esetleg valamilyen ötletetek? Egy másik zavaró probléma, hogy a kp-i zár a hátsó két ajtót nem nyitja, lehet Én vagyok a béna, de hallottatok már ilyenről? :)

Előre is nagyon köszi a válaszokat!

Ádám

Papalac Creative Commons License 2017.09.27 0 0 67561

Tudtommal ragasztott és csak komplett lámpát lehet kapni. Legalábbis még nem láttam külön búrát hozzá. Érdemes polirozni, mert az utángyártott lámpák nem a legjobbak. Mindenhova világít csak előre nem :-)

Előzmény: tekilla123 (67560)
tekilla123 Creative Commons License 2017.09.26 0 1 67560

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy 2000-es Thaliához,hol lehetne kapni fényszóró műanyag búrát?

Mert nagyon matt már!polírozva is volt már

DoodSkree Creative Commons License 2017.09.26 0 0 67559

Hello

Renault Thaláról lenen szó 

Segítséget szeretnénk kérni tőletek alufelni vásárlásnál, hogy milyen ET számú, kerékagy átmérő illetve felni szélesség megy fel rá gond nélkül.

Ha nem a gyári méretben gondolkodom a Gumit már választottam hozzá.

Autón van méret:

Gumi: 

175/60 R14

Felni:

5,5X14

60mm kerékagy átmérő

Elképzelés:

Gumi:

185/55 R15

DoodSkree Creative Commons License 2017.09.26 0 0 67558

Hello

Nekem is csinálta ezt a betegséget a Thaliám nem mérte a km/h és a megtett km sem illetve motor hibát jelzett a műszerfalon elvittem diagnosztikára és nem jelzett semmit ki így kicseréltem a km jeladót és megszűnt a problémám. 

Garfield007 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 67557

Patika állapotban adtam el az autóm, tuti nem folyt semmi sehol és törve sem volt, ezt hidd el. ÉS nem csak Renault specifikus a porladás.

Az hogy ki mit csinált, neked miből derült ki? Pl. enyém autószerelő sem villanyos még szénkefét sem cserél, de van kontakt és megcsináltatja, mégsem a villanyosnál fizetek... Eszterga minek ehhez?

Előzmény: Papalac (67556)
Papalac Creative Commons License 2017.09.26 0 0 67556

Tudom milyen az önindító felújítás, azt egy autószerelő nem szokta csinálni. Ahhoz idő és eszterga is kell. A szwrelő jó esetben kipucolja és szénkefét cserél, ha tud. Inkább cserélik, ha nagyobb baja van.

Még nem láttam porladó testkábelt. A csavarnál szokott oxidálódni, az gyorsan javítható. Négy renaultomnál nem volt testkábel probléma, pedig nem voltak fiatalok. Nem lehet, hogy az akkusav folyik a porladó testkábelre karambol vagy akku vagy töltéshiba miatt?

Előzmény: Garfield007 (67554)
f_karcsi Creative Commons License 2017.09.25 0 0 67555

Sziasztok!

2003-as thaliában egyik tompított fényszóró sem működik.

Felkapcsolom és a hátsó helyzetjelzők, műszerfal háttér és visszajelző a műszerfalon mind világít de a tompított nem.

Helyzetjelző kis izzók és a reflektor is működik.

Biztosítékok rendben, ott (még) a feszültség is megvan. az izzócsere sem segített, de nem is csoda, mert a az izzónál már nincs ott a feszültség.

Gondoltam relé, de itt olvastam, hogy nincs relézve a tompított. Akkor mi lehet?

Esetleg kapcsolási rajz valahol?

Garfield007 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 67554

Aham, mást értünk felújításon. Amit te írtál, az nem az.

A testkábel meg gyakorlatilag kézzel morzsolhatóvá vált anno az enyémben is.

Előzmény: Papalac (67546)
picanolos Creative Commons License 2017.09.25 0 0 67553

Van benne egy kilóméter jeladó ez egy elektromos kütyü nekem cserélték már azóta kifogástala.

WebNeo Creative Commons License 2017.09.25 0 0 67552

kereső nem segített?

Babrányi8506 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 67551

Sziasztok

Km óra gondom van sajnos (hol mér hol nem)

Valakinek volt már ilyen gondja?

Mit nézzek meg?

vargachris Creative Commons License 2017.09.24 0 0 67550

Köszi!

Előzmény: szaki213 (67545)
szaki213 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 67549

Szia!

Ezeket mértem:

A B között: 1246 ohm

B C között: 2,27 Kohm

A C között: 1278 ohm

Mi a gond?

Üdv.

Előzmény: t1szabcsi (67526)
szaki213 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 67548

Nekem is tönkrement pár évvel ezelőtt. Hegesztő testkabellel lett pótolva.

Üdv

Előzmény: Mészi Clio (67547)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.09.23 0 0 67547

Akkor csak én botlok bele, szét mállott testkábelekbe.?

Előzmény: Papalac (67546)
Papalac Creative Commons License 2017.09.23 0 0 67546

Elég érdekes a két hiba egyszerre. 2 órát saccolok a munkára, az olyan 15-16 ezer munkadíj, alkatrész olyan 1 k, ha kicserélték a szénkeféket. A testkábel nem szokott tönkremenni, hamarabb szétrozsdál a csavar.

Előzmény: Garfield007 (67544)
szaki213 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 67545

Szia!

Pillangó szelepház tisztítás, tömítés csere.

Alapjarati motor hibanal vagy nincs alapjarat vagy bőg.

Üdv.

Előzmény: vargachris (67525)
Garfield007 Creative Commons License 2017.09.22 0 0 67544

Munkadíjjal, felújítással mennyi lett volna a reális?

Előzmény: Papalac (67543)
Papalac Creative Commons License 2017.09.22 0 0 67543

Jó drága szerelőt találtál.

Előzmény: gomadrid (67542)
gomadrid Creative Commons License 2017.09.22 0 0 67542

Önindító felújítás és testkábel csere kellett,30 rugó volt.

Előzmény: szuszimaci (67541)
szuszimaci Creative Commons License 2017.09.22 0 0 67541

Mágnes kapcsolót cseréltem ilyen hibalyelenségre és azóta megy.

Előzmény: gomadrid (67532)
gomadrid Creative Commons License 2017.09.20 0 0 67540

Köszönöm a segítséget urak.Főtengely mozgatás,kalapálás,piros gomb megvolt,szerencsére vontatásra beindult.Lábon elment a villamosságihoz,majd közli mi az ábra.

ivókút Creative Commons License 2017.09.20 0 0 67539

Az akkumulátor negatív csatlakozásának (test kábel) karosszériára menő végét nézd meg, lehet el van rohadva...

Előzmény: gomadrid (67536)
Papalac Creative Commons License 2017.09.20 0 0 67538

Lehet gyújtáskapcsoló hiba, testelés az akkumulátor alatt.

Érdemes megpróbálni jó erősen megnyomni az akksi mellett a piros nyomógombot.

Az önindítónak tekerni kéne, a gyújtáskapcsolóról megy, nem kapcsolja semmi.

Ennyi ötletem van.

Előzmény: Papalac (67537)
Papalac Creative Commons License 2017.09.20 0 0 67537

Önindító hiba lehet.

Elkoptak a szénkefék vagy megszorult.

Sebességbe téve megmozgathatod az autó motorját esetleg kalapáccsal megkocogtatni az önindító végét.

Előzmény: gomadrid (67536)
gomadrid Creative Commons License 2017.09.20 0 0 67536

Mészi Clio:biztosítékok relék átmozgatva,saru megtakarítva,immo kialszik.

Papalac: önindító nem teker,màr a gyújtás ràadàsa után kattog,szivattyút nem figyeltem.(Az asszony hasznàlja bevàsárló kocsinak a gépet,én csak szervizelem és mosom).

Valami relé lehet a ludas?

Előzmény: Papalac (67535)
Papalac Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67535

Mit jelent a nem indít?

Forog az önindító?

Már gyújtás állásban kattog a jelfogó vagy csak 1-et kattan?

IMO lámpa elalszik?

Üzemanyag szivattyú működik? (gyújtás ráadáskor halkan zúg, majd leáll)

Előzmény: gomadrid (67530)
apa16 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67534

Köszönöm ! Megnézem holnap.

Előzmény: lao13 (67520)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67533

Bal elejében fekete biztosíték doboztető le, barna relék kivesz, saruk megtakarít. Imó lámpa elalszik a műszerfalon?

Előzmény: gomadrid (67532)
gomadrid Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67532

Az akksi jó,ablakokat mozgatja,fényszóró világít.Rábikáztam azért,ugyanazt csinálja

Előzmény: vargachris (67531)
vargachris Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67531

Akksit mérted? Életkora?

Előzmény: gomadrid (67530)
gomadrid Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67530

Üdv!2002-es thalia nem indít,gyújtás után az akksi melletti fekete műanyag alatt kattogás hallatszik.Mi lehet a gond?

mzdude Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67529

Esélyes egy termosztátcsere.

Előzmény: Stefi81 (67527)
Stefi81 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67528

De idővel felmegy középre lassan ha dugó van, csak már nem teljesen ahogy hűl az idő.

Stefi81 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67527

Üdv

2004-es 1.4-es 8v-ben eddig pont középen volt a hőfokjelző mutató és picit túlment mikor melegedett be a motor és látszott ahogy a termosztát kinyit és visszaáll középre a mutató.

Mostanában ezt hamarabb csinálja és már egy vagy van amikor két vonással is a középső érték alatt. Szóval látszik hogy nyit meg zár a termosztát csak hamarabb. Ez termosztát hiba vagy esetleg valami jeladó?

t1szabcsi Creative Commons License 2017.09.19 0 0 67526

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy a fojtószelep állás érzékelőben milyen ohm értékeket kellene mérjek a két végállásnál?

vargachris Creative Commons License 2017.09.18 0 0 67525

Sziasztok!

adott az 1.4-es 16 szelepes Thalicskánk 2006-ból. Egy ideje egyenletlenül jár a motor, hallhatóan ingadozik az alapjárat. Menet közben nincs vele gond. Most kellene kitisztíttatnom az alapjárati léptetőmotort?

Azért kérdezek, mert most hagyta el a mutató a 140e km-t, él asszem lassan csereérettek lesznek a gyújtótrafók. Hátha már ennek a jele érződik. Az első garnitúra úgy 68-70e km között lett lecserélve. Gyertyákat egy éve kapott vezérlés/olaj cserénél.

Minden tipp érdekel!

üdv

chris

GOFE Creative Commons License 2017.09.15 0 0 67524

Üdv!

A kerékjáratba van két 5-ös anya , ha azokat leveszed  leesik magától. Kell egy kis csavar lazító, és drótkefe, hogy könnyen letudd hajtani a rozsdás csavarról, és ne forogjanak el a csavarok a műanyag zsanérba.

Előzmény: Ukraan (67523)
Ukraan Creative Commons License 2017.09.15 0 0 67523

Üdv!

Érdeklődnék, hogy 2002-es Thalia-n hogy lehet tankfedelet cserélni. A cseredarab már megvan, a régi zsanérját nem tudom leszedni... Köszönöm!

Papalac Creative Commons License 2017.09.15 0 0 67522
Előzmény: Solymidani (67521)
Solymidani Creative Commons License 2017.09.15 -1 0 67521

Nem tudja valaki, hogy ilyen matricát hol lehet beszerezni? :D 😀

lao13 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 67520

Üdv !

egy kis segítség a jelfogóhoz : https://data.hu/get/3323428/biztik.pdf

Előzmény: apa16 (67519)
apa16 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 67519

A jelfogó az a relé gondolom. Na ha abban segítenél, hogy hol van ha van egyáltalán annak nagyon örülnék, mert még az is lehet beégve valóban.

Előzmény: Papalac (67502)
rettiwer Creative Commons License 2017.09.14 0 0 67518

Megmértem és a lentről jövő cső ami a kipufból jön,egybe esik a szelep első résével. Most jelenleg csak oda megy fel a kipuf mert zárva van. Nem is tud továbbmenni mert annak csak az egyik oldalán van rés és gondolom,h amikor nyit,akkor áramlik át a másik cellába és onnan tovább.

Előzmény: megértő55 (67516)
rettiwer Creative Commons License 2017.09.14 0 0 67517

2004-s 48 kw . Mivel ez a gond fenne állt régebb óta,én végignéztem. A pipacső rendben, a turbócső rendben. Sem vákuumvesztés,sem nyomásvesztés nincs. Amióta lehúztam az eletkromos csatit,azóta mentem kb. 2 e km-t és kifogástalan. A fogyasztása sem nőtt meg..sőt. Annyi,hogy lassabban melegszik. Ma lementem és levettem az egr-t,korommentes a második fele a mehanikának(ami kb. az hosszt nézve középen van. Míg az első felénél(elől,szemből nézve jobbra ,azaz a végén) kormos. Mivel szétszedhető ,így az elektronikai részt levettem és visszaraktam a szelepet. Beindítottam és csavarhúzóval benyomtam a tányért,hogy nyisson. Azonnal leesett az alapjárat hideg motornál és egyenletlen lett. Meleg motornál szintén leesett ,de nem lett egyenletlen,viszont ha keményebben gázt kapott,füstölni kezdett. Szóval zárt szelepnél tökéletes.Én úgy következtettem ki-persze simán tévedhetek-hogy zárt szelepnél levegőt kap és nem kap kipuffot. A szelepmechanika zárt részén a kormosodás is ezt támasztja alá.

Előzmény: megértő55 (67516)
megértő55 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 67516

Rettiwer !

Én az EGR tisztítását javaslom, de a pipacsövet is ki kellene takarítani, ami az EGR-től a szívócsatornába csatlakozik. Bele kellene nézni a szívócsatornába is, erre a feladatra kell egy tükör és egy lámpa. Oldalt nincs annyi hely, hogy az ember belekukucskáljon.

Milye évjáratú és hány lovas az autód ?

Arra a hosszabbik darabra gondoltam. Az EGR visszaszerelésnél  a turbótól a gumicsöveken belül vannak betétdarabok. Figyelni kell, hogy ne csússzanak ki.

Ezen belül vannak betét darabok.

Előzmény: rettiwer (67514)
megértő55 Creative Commons License 2017.09.14 0 1 67515

Léger Zsolt !

Így néz ki egy hátsófék.

Előzmény: Léger Zsolt (67512)
rettiwer Creative Commons License 2017.09.14 0 0 67514

Sziasztok!

Mi lehet a gond akkor,ha melegen füstöl a dci (fekete) és elgyengül. Hidegen minden oké. Viszont...és itt jön az amit nemigen értek,ha lehúzom az egr elektromos csatiját, azon kívül,h világít a check engine semmi gond. Melegen is erős és nem is füstöl. Ez mi lehet? Most akkor kap kipuf gázt vagy nem? Vagy ilyenkor csak levegőt kap és gázt nem? Az egr alapon van és úgy van áramtalanítva, tehát semmilyen esetleges más állásban nem ragadt meg. Az igaz,h kicsit hangosabb a motor,de mégis jobb és füstmentesebb.

Papalac Creative Commons License 2017.09.13 0 0 67513

Hátul fékdob van, a normál fék olajos, a kézifék bowdenes.

A dob alján, belül van a bowden. Ha elkopott a fékbetét vagy nem működik az automata utánállító akkor nem fog a kézifék, de lehet bowden szakadás is. 

Előzmény: Léger Zsolt (67512)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.09.13 0 0 67512

Sziasztok.

Napokban rászorultam a kézifék használatra és meglepődtem hogy nem fog. Alánéztem és nem tudom eldönteni hogy most olajos vagy bovdenes. Nem megcsinálni akarom csak érdekel a működése. Szakihoz viszem. Esetleg egy képet is kérhetnék a fékről. 

2003 thalia 1.4 k7j700

Mészi Clio Creative Commons License 2017.09.11 0 0 67511

Szerintem simán ferdén kapott rá, alig észrevenni a helyén én is így jártam elsőre.  Van hozzá tank fedél szerelő körmös szerszám, de anélkül is felrakható csak sokkal nehezebb. A fedélen van egy nyíl ami jelzi meddig kell húzni, nem kell tömítő paszta rá. És mint ahogyan az előttem szóló is mondta kevés üzemanyagnál érdemes nekilátni. 

Előzmény: Devente (67508)
Balukapitány70 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 67510

Szia! A fűtőmotort kivettem a zsalu működtetőmotort hogyan tudom kivenni? Köszi!

Előzmény: suhanórozsda (62368)
aranycsipa Creative Commons License 2017.09.10 0 0 67509

Sziasztok! Tháliára használt téli gumi, 175x65x14 barum, 4db acélfelnivel együtt,azonnal felszerelhető, + zárható tetőcsomagtartó, eladó. Miskolchoz közel.

Devente Creative Commons License 2017.09.09 0 0 67508

Szia!

Köszönöm, igaz nem üres tanknál csináltuk talán ez  volt a hiba.  Nagyon nehezen kapott rá ez a műanyag karika, de bezsíroztuk és új tömítést tettünk be így bízom benne talán most jó lesz.

Mégsem akkor lehet ismét tanácsot kérek.

Előzmény: GOFE (67506)
ivókút Creative Commons License 2017.09.09 0 0 67507

A gyorscsatlakozón van két kis pöcök azt kell benyomni és lehúzni a csatit a csöcsről.

Előzmény: Balukapitány70 (67503)
GOFE Creative Commons License 2017.09.09 0 0 67506

Üdv !

Ezt a műveletet célszerű minimális üzemanyag menyiségnél végezni, mert , a gázolaj súlya deformálja a műanyag tankot,

és ezért léphet fel tömítetlenség, a szerelés során. Leürített tanknál ahogy húzod rá a műanyag karikát érzed mikor

kezdi tömíteni, és akkor még érzéssel ráhúzol egy 1/4-1/2 fordulatot. Ez tömítéstől is függ. 

Előzmény: Devente (67504)
Papalac Creative Commons License 2017.09.09 0 0 67505

http://laci4.uw.hu/benzinszuro.html

Ha van rajta valamilyen bilincs, akkor azt le kell venni, ha nincs, akkor simán lehúzni a csöveket.

Úgy emlékszem a lamellát kívülről lehet javítani: 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138301160&t=9027813

Előzmény: Balukapitány70 (67503)
Devente Creative Commons License 2017.09.09 0 0 67504

Sziasztok!

Tanácsot és tapasztalatokat szeretnék kérni, előre is köszönöm!
1,5 dci cliónál szereltük a tankban lévő üzemanyag szintjelzőt és új tömítéssel raktuk vissza de így is folyik  a gázolaj, Gondolom más is járt már így, milyen tömítést lehet esetleg még használni, mennyire szabad meghúzni a rögzítő műanyag karikát, hogy el ne törjön?
Esetleg valami tömítő ragasztó?

Balukapitány70 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 67503

Köszi a választ!És még azt kérdezném,hogy a csövet az üzemanyagszűrőről hogyan lehet lehúzni ? Próbálkoztam de nem jött le meg nem is akartam semmit eltörni.És a belső-külső levegőt váltó lamellát hogy lehet megcsinálni mert most mán állandóan kattog? Köszönöm!

Előzmény: Papalac (67465)
Papalac Creative Commons License 2017.09.08 0 0 67502

Testelések átnézése, lámpa csatlakozók ellenőrzése (égés, olvadás), jelfogó ellenőrzése.

Nekem megégett az egyik csatlakozó a rossz izzó miatt.

Előzmény: apa16 (67500)
Solymidani Creative Commons License 2017.09.07 0 0 67501

Nem értem mi a gondod, de ha gyengének érzed a világitást, akkor vegyél növelt fényerejű izzókat.

apa16 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 67500

Küzdök a tompított fényszóróval és azt veszem észre van amikor úgy sikerül a fényváltás, hogy akár 80-90-el is biztonságosan mehetek éjjel Átlagban egyébként 60-70 km/h a gyenge tompított fény miatt éjszaka a sebbeség határom :)

Előzmény: szaki213 (67494)
Solymidani Creative Commons License 2017.09.07 0 0 67499

UNIX-ban tudsz sort venni, 3-4 ezer között adják

Előzmény: T6905 (67497)
Papalac Creative Commons License 2017.09.07 0 0 67498

Azon a lazacpiros vezetéken gyújtás rákapcsolásakor fix 12V van. A másik kettő megy az ECU-ba. Dupla trafó van egybeöntve. Itt is 1-4, 2-3 egyszerre gyújt külön trafórészről.

Próbalámpával kell nézni nem műszerrel. 12V, 5-21W-os izzóra két drótot kell forrasztani, az egyikre csipesz.

Előzmény: Wild_Wind (67496)
T6905 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 67497

Sziasztok!

2001-es 1,4-es 8 szelepes thaliahoz keresek 1 db injektort vagy sort. (1 db el van repedve)

hol tudok venni? nem nagyon találok sehol én se és a szerelő se.

Köszönöm

Wild_Wind Creative Commons License 2017.09.07 0 0 67496

relé és trafó közötti lazacpiros vezetéket kapcsolja is testre.A másik kettő szálon nem történik semmi, egyáltalán melyiken mit kellene mérjek?8szelepes 3vezetékes.

Előzmény: Papalac (67491)
ivókút Creative Commons License 2017.09.06 0 0 67495

Nincs mit! Van, hogy az embernek a legegyszerűbb dolog nem ugrik be éppen, pedig adja magát...

Előzmény: waassy1 (67493)
szaki213 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 67494

Szia!

Biztosan. Mi a gond?

Üdv.

Előzmény: apa16 (67490)
waassy1 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 67493

Köszi! Egyszerű volt de nem jöttem volna rá. :)

Előzmény: ivókút (67479)
Solymidani Creative Commons License 2017.09.06 0 0 67492

Ma vettem bele új kapcsolót, tényleg az volt a rossz :)

Előzmény: aszondja (67481)
Papalac Creative Commons License 2017.09.05 0 0 67491

Ugyanarról a reléről megy a gyújtás és az üzemanyag szivattyú.

Ha megy az AC, akkor valami szakadás lehet a relé és a trafó között.

8 szelepesnél lazacpiros vezeték,

16 szelepesnél gesztenyebarna vezeték megy az 1-es és 2-es trafóra, majd onnan van sorbakötve a 4-es és 3-asra. (1-4 ; 2-3)

Előzmény: Wild_Wind (67489)
apa16 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 67490

Sziasztok !

2001-es Thalia  fényváltó kormánykapcsolóját lehet valahogy kontakt sprayzni ?

Wild_Wind Creative Commons License 2017.09.04 0 0 67489

meg van tisztitva.gyertyákon nincs, és fesz se jut a trafora.szivattyú megy immo led alapján rendben.

Előzmény: Papalac (67483)
WebNeo Creative Commons License 2017.09.03 0 0 67488

ja és fele előirt üzemanyaghoz adom évente 1-3 alkalommal

Előzmény: WebNeo (67487)
WebNeo Creative Commons License 2017.09.03 0 0 67487

http://stp.co.hu/benzin-injektor-tisztito.html

Bátran célzottan használhatod amelyikre szükséged van, akár más nevesebb ,márkát is. Érdemes és eredményes, tapasztalatból mondom, én ugyan Liqui Moly-t öntök benzinesekbe, a dieselbe meg https://www.wynns.eu/category/professional/professional-diesel/

Főleg a városi használat miatt

Előzmény: Balukapitány70 (67485)
Asperitat Creative Commons License 2017.09.03 0 0 67486

Szigorúan saját vélemény, de szerintem 1-2 tank OMV prémium benzinnel többre mész, esetleg még a zöld spuri adagolva.

Előzmény: Balukapitány70 (67485)
Balukapitány70 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 67485

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy Thalia 1,4 16V be melyik fajta benzinadalékot érdemes tenni?

Köszi!

opeter70 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 67484

Sziasztok!

Szerintetek 1.4 8V (K4J700) motoros Thaliaból származó jobbos féltengely jó lehet 1.4 16V (K4J712) motorosba?

Elsősorban a ricni fogszámok esetleges eltérése miatt kérdezném, hátha van valakinek pontos információja erről.

Köszönöm. 

Papalac Creative Commons License 2017.09.03 0 0 67483

Létezik. Gyakori az elkoszolódás. Apró fémreszelék, por tapad a végére. Jól le kell törölgetni egy ronggyal.

Emlékeim szerint 200-250 Ohm között kell lennie.

Ettől feszültségnek kell lenni a trafón gyújtáskor. Diagnosztika megmutatná nem tilt-e az ECU valamiért.

Érdemes megpróbálni:

Indítás, 15 másodperc várakozás. (rövid 1-2 másodperc indítózás)

Ezt ismételni még 4x.

Hátha törli a hibát.

Benzinszivattyú működik, hallani, hogy beindul és leáll?

Kivett gyertyán van szikra?

Előzmény: Wild_Wind (67482)
Wild_Wind Creative Commons License 2017.09.02 0 0 67482

köszönöm ez mind megtörtént.Esetleg olyan létezik hogy nem szakadt az fhp mégsem jó?Milywn ohm értékeket kellene mérjek?

Előzmény: Papalac (67475)
aszondja Creative Commons License 2017.09.01 0 0 67481

Nekem hasonló volt csak nem csúszott ki a kapcsoló,hanem a kapcsolóban a érintkezők elhajlottak és ezért nem volt féklámpám.Szerintem neked is rossz lett a kontakt és ezért melegedett, ill.ment tönkre.

Előzmény: Solymidani (67480)
Solymidani Creative Commons License 2017.09.01 0 0 67480

Sziasztok! Ma a városban kicsúszott a féklámpa kapcsolóm. A forgalom miatt csak fél óra múlva tudtam megnézni mi a szitu. A kábel, ami a kapcsolóba megy forró volt. Visszaraktam, de nem égnek a lámpák. Biztit néztem. Valakinek valami ötlete? 2010-es a kicsike

ivókút Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67479

Benyúlsz az ülőlap és a támla közé, megragadod az ülőlapot és felhajtod.

Előzmény: waassy1 (67478)
waassy1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67478

Amin ülünk azt szeretném kivenni, de azt nem tudom megmozdítani, a háttámlát azt le tudom dönteni kb. vízszintesre. 

Előzmény: ivókút (67477)
ivókút Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67477

Ha az ülőlapot akarod kiszedni, akkor döntsd előre kb. függőlegesig és emeld meg az ülőlapot.

Előzmény: waassy1 (67476)
waassy1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67476

Sziasztok!

Olvastam, hogy elég egyszerű a hátsó ülést kiszedni, de én nem jöttem rá hogy kell. (2004-es Thália.) A hátsó biztonsági övet kell kicserélnem.

A kárpit alatt az ülések elejénél van két hely ahol el tudom képzelni hogy valahogy ki lehet akasztani de nem megy.... Valaki röviden leírná?

Papalac Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67475

Utastéri biztosíték:

F1=30A

F5=15A

Elvileg a 8 és 16 szelepesnél is két jelfogó van. Az egyik a befecskendezéshez, a másik a gyújtótrafókhoz és üzemanyag szivattyúhoz ad tápot. Mindkettő az F1-ről kapcsol tovább, csak a gyújtás jelfogó az F5-ről kap a meghúzáshoz feszültséget. Ha nem húz meg, akkor nem megy az AC sem. Ha megy az AC, akkor mindkét bizti jó.

Szedd ki a jelfogókat és meg kell nézni az érintkezőket. Az egyformák cserélgethetők.

Előzmény: Wild_Wind (67473)
Papalac Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67474

Ha bealszik akkor elvileg nem tilt az imo. Tiltásnál gyorsan villogna.

Tudtommal más nem tilt. Meg kell nézni a jelfogókat a motortérben.

Gondolom az AC megy. Azt hallani amikor ráadja az ember a gyújtást és pár másodperc után leáll.

Előzmény: Wild_Wind (67471)
Wild_Wind Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67473

Esetleg vki meg tudja mondani melyik releket kell behuzza a gyujtashoz?illetve mik tiltjak immon kivul

Előzmény: Wild_Wind (67471)
aszondja Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67472

Köszi.

Előzmény: WebNeo (67470)
Wild_Wind Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67471

Egy kulcs van csak sajnos.immo alapban villog inditozasnal bealszik.jelado megtisztitva.

Előzmény: Papalac (67469)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67470

2002-s autokat kerestem ki nagy valószínüséggel jó hiszen cikkszám ua 7700773858

Előzmény: aszondja (67466)
Papalac Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67469

Másik kulcs?

Az IMO lámpa mit csinál? Nem villog gyorsan indításkor?

A gyújtás és befecskendezés keresztül megy 1-1 jelfogón a motortérben.

Ezeket tiltja az indításgátló.

FHP jeladó végét meg kell tisztítani, nem elég megmérni.

Előzmény: Wild_Wind (67468)
Wild_Wind Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67468

Sziasztok.Adott egy renault thalia 1,4 benzin ami a kovetkezot produkalja: leallitas ota nem indul, addig jutottam hogy nincs szikra, es merheto fesz sem megy a trafora.Magyarul valami tiltja a gyujtast.fotengely jelado ohmikusan megvan, tisztitasa elvegezve.Esetleg valakinek valami tippje, illetve mik tilthatjak a gyujtast?koszonom

aszondja Creative Commons License 2017.08.31 0 0 67467

Benzinszűrőt én is most cseréltem,ilyen volt benne.

aszondja Creative Commons License 2017.08.30 0 0 67466

Üdv.

Egy Laguna külső hőmérséklet szenzor jó lehet a Tháliába?

Papalac Creative Commons License 2017.08.30 0 0 67465

Szia! 

Üzemanyagszűrő benzintank jobb oldalán van, alulról cserélhető.

Kattogás a belső-külső levegőt váltó lamella okozza. Ha kattog, akkor a motor működik, de a fogaskerék nem hajtja a lamellát. Átváltogatással néha megjavul. Érdemes külsőre állítani, mert különben párasodik a szélvédő.

Előzmény: Balukapitány70 (67464)
Balukapitány70 Creative Commons License 2017.08.30 0 0 67464

Sziasztok! Érdeklődnék,hogy üzemanyagszűrőt házilag nehéz cserélni és hol találom? És néha ha indítom a motort a kesztyűtartó felől kattogó hang hallatszik és ha a fűtési kapcsolót kapcsolom akkor el hallgat mi lehet a baja?Köszönöm! 

outoo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67463

köszi mindnekinek a segítséget, rá lesz nézve aztán majd jövök az eredménnyel:)

Előzmény: nagya2 (67462)
nagya2 Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67462

HAli!!

Lehet katalizátordarb is ami keresztbefordulva akadályozza a kipufogást, ezért gyengül el.

Üdv Nagya

Előzmény: outoo (67458)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67461
Előzmény: WebNeo (67460)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67460

Emlékeim szerint nincs benne rezoncső http://tnet-autoalkatresz.hu/files/Foto_Rezgescsojav%20Megane2-teljes.jpg ennek a belseje megy szét zörög mint egy laza anya alatt az alátét, esetenként ki is fuj.

A tiedben ha jól tudom a katalizátor utáni csatlakozásban van fémszövet tömités ami szintén ezt a hangot adhatja, és sziszeg is.

Ha egyik sem akkor, passz. De bujj alá meglátod.

ivókút Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67459

Gyertyák rendesen benne vannak, nincs kilazulva valamelyik?

Kipufogót hátul, ha tenyérrel befogod, hallod, hogy valahol sziszeg.

outoo Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67458

sziasztok!

az alábbi gondom van a thaliaval! (megjegyzem holnapután megyek vele szervizbe) csak már előre érdekel mi lehet ez!

gázadásnál kb 5 másodpercig sziszegős-kicsit csörgős hangot ad..aztán már nem hallani..de ha megint gázt adok megint csinálja...mindegy a sebesség és a fokozat... nem sikerült kideríteni honnan jön, leginkább az az érzés hogy  az autó aljáról középtájékról jön, de nehéz ezt belüről megmondani, az is lehet hogy előről vagy hátulról..

továbbá 80tól 120 ig már érezhetően lassabban gyorsul,120 nál meg már nem is nagyon megy gyorsabban (csak ha nagyon sokáig nyomom és akkor is már baromi nehezen gyorsul mintha már ott lenne a vége...)eddig 160-170ig ment kb...

(kipufogó cső vagy dob valahol lyukas??vagy más hiba? 95 ezer km van benne...)

1.4 es benzines 8v,manuál váltós, klíma mentes, 2002-es  Renault Thalia authentique (elől nem a békalámpás hanem a háromszöglámpás)

dekimi Creative Commons License 2017.08.29 0 0 67457

Köszönöm szépen!

Előzmény: tefi (67446)
szaki213 Creative Commons License 2017.08.28 0 0 67456

Szia!

Tisztítás... pillangó szelepház, alapjárati motor.

Üdv

Előzmény: szmájlííí (67455)
szmájlííí Creative Commons License 2017.08.28 0 0 67455

Üdv mindenkinek. Újabban az a gond a tháliámmal hogy hidegen nincs alapjárata, be indul könnyen a motorja de egyből le is áll ha nem nyomom a gázpedált. Melegen már nincs gond vele. Meg valamikor van alapjárata hidegen is..

1.4es 8szelepes benzines, injektoros.

T6905 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 67454

Köszönöm a segítséged!

Előzmény: Papalac (67453)
Papalac Creative Commons License 2017.08.26 0 0 67453

Lehet még MAP szonda is és ne adj isten motorvezérlő hiba.

Érdemes megnézni az ECU csatlakozóit. Volt akinek ott érintkezett rosszul.

Előzmény: Papalac (67452)
Papalac Creative Commons License 2017.08.26 0 0 67452

Lehet injektor vagy fals levegőt kap a pillangószelep alatt illetve a szívó toroknál. 6K a szívósor tömítés a márkaszervizben.

Előzmény: T6905 (67450)
zsola! Creative Commons License 2017.08.26 0 0 67451

Sziasztok! vadonat új gyári kazettás rádióm van eladó! 1pár szintén vadi új 13cm-es hangszóróval. akit érdekel irjon:   nokia4@gmail.hu

T6905 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 67450

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni tőletek,2001-es 1.4-es 8 szelepes . Gyorsitáskor vagy nagyobb emelkedőn felfele rántgat,amit cseréltünk gyertya,gyujtókábel, trafó, üzemanyagszürő. fhp jeladó.Szerintem injektor lehet vagy benzin pumpa,tudnátok ötletet adni? Előre is köszönöm!

WebNeo Creative Commons License 2017.08.26 0 0 67449
Előzmény: csukás2 (67448)
csukás2 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 67448

Sziasztok! Érdeklődnék,hogy Thalia 1,4 16V milyen gyertyát érdemes venni? És belső szellőzőt hogy lehet sérülésmentesen ki venni? Köszönöm!

Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67447

Persze ha valaki Pesten lakik Vagy Debrecenben ezek a lehetőségek adottak,de mondjuk az ország sok más városában ezek együtt nincsennek. Én csak megmaradt bontott alkatrészeket tartok, ha kell ne szaladgáljak érte. Ha fékre futóműre van szükségem reggel megrendelem délben átveszem, minek legyen polcon.

Előzmény: megértő55 (67427)
tefi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67446

Nekem mind a 2 kulcsban van elem és szét is lehet szedni mindkettőt, bár nem könnyen!

Ha nem lenne benne elem,akkor a távirányítóval ki sem lehetne nyitni az ajtókat!

Előzmény: dekimi (67431)
csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67445

Tháli Thalia

Előzmény: csaveri (67442)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67444

1936. A blokkolásgátló fékrendszer szabadalmának bejegyzése.
1964. Elkészül az első generációs blokkolásgátló, amelynek megbízhatósága még nem teljes.
1978. Megkezdődik a blokkolásgátló fékrendszerek sorozatgyártása (Mercedes-Benz és BMW számára)
1981. Elkészítik a százezredik ABS-t.
1985. Mercedes-Benz S osztály elsőként kap szériában ABS fékrendszert.

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0007_09-Jarmumechatronika/3_lecke_az_abs.html

csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67443

Örvendetes, hogy vetted a fáradságot, hogy elolvasd a linkelt cikket.

Előzmény: megértő55 (67440)
csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67442

Emlékszel még mit írtál ?

DOT 4 fékolajnál gyengébbet ne használjon senki és legalább 2 évenként cserélje le. Külföldön van szilikon fékolaj, de azt nálunk nem engedélyezik.

Erre írtam amit írtam.

Szóval ha a Tháli autókról beszélgetünk ami nem oldtimer akkor tök felesleges volt idekeverni a "szilikon fékolaj"at . Főleg úgy ahogy írtad mivel úgy jön le mintha használható lehetne de itthon nem engedélyezik.

Itthon is van, és nincs tiltva abba amibe való.

megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67441

Például egy ilyenben van ABS ?

megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67440

Szerintem egy szóval sem írtam, hogy minden autóban használható. Én foglalkozom oldtimerekkel is és azokba azt öntjük. De segítsél ki légyszives, hogy melyik 50-60 éves autóban van ABS. Egy második világháborús amerikai terepjáróban lenne ilyen berendezés ?

Előzmény: csaveri (67437)
csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67439

:DDDDD

A rozsda az mindig probléma :) De ha jó nagy ívben ki van vágva akkor egy darabig nem jön elő :) Meg egy kis alapozás ellene, az sokat segít .

Előzmény: WebNeo (67435)
csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67438

70% szilikon.

Szóval ha kapsz egy pohár bort aminek 30%-a víz akkor te azt bornak nevezed ? Ha igen akkor üzletelhetünk :)

Előzmény: megértő55 (67436)
csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67437

DOT 5 is one of several North American designations of automotive hydraulic brake fluid, denoting a particular mixture of chemicals imparting specified ranges of boiling point.

DOT 5 is a silicone-based brake fluid (contains at least 70% by weight of a diorgano polysiloxane)

Itt és sok más helyen elolvashatod. pld

És ha elolvasod akkor láthatod, hogy nem alkalmas ABS-be.

Tehát nem "nálunk nincs engedélyezve"

Előzmény: megértő55 (67429)
megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67436

Szilikon amiben adalék anyagok is vannak. Kapcsolj a fordításra, ha nem tudsz németül.

Előzmény: csaveri (67432)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67435

Legalább nem rozsdásodik :)

megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67434

Engem az sem érdekel ha vizet öntesz bele, mert van olyan marha autók aki használt napraforgó olajat öntött bele. 

Az emberi hülyeség határtalan és veszélyes a másik közlejkedőre nézve.

megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67433

Ezeket a fékfolyadékokat a németek túlnyomó részben oldtimer járművekben használják, mert keveset mozognak, viszont hosszú ideig használhatóak. Motorkerékpárokban szintén nagyon előnyös, mert a motor idényjármű. A legnagyobb előnyük az, hogy nem teszik tönkre a fék gumialatrészeit.

Én nem sajnálom azt a 4-500 Ft arra, hogy két évenként cseréljem a fékfoklyadékot. Nem kell a legdrágább, mert NEM BIZTOS, HOGY AZ A LEGJOBB.

Nincs több témám a dologgal kapcsolatban.

csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67432

Szilikon bázisú fékfolyadék.

dekimi Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67431

Azt kérdezem hogy csak az egyik slusszkulcsban van elem, a másikat nem lehet szétszedni? Kösz a választ! 

csaveri Creative Commons License 2017.08.25 -1 0 67430

Premium minőségben  gyári vagy jobb minőségben. 

Előzmény: csaveri (67428)
megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67429
Előzmény: csaveri (67428)
csaveri Creative Commons License 2017.08.25 0 0 67428

Az eredeti " gyári" fékpofákról annyit, hogy találkoztam már olyan autóval, amit tréler hozott, mert a leszakadt fékbetét miatt már mozdulni sem tudott. Azt ajánlom mindenkinek aki otthon szerelget, hogy ellenőrizze a ragasztást és ne várja meg, hogy trélerrel kelljen az autót szállítatni.

Ilyen probléma bármelyik ragasztott technológiájú betéttel előfordulhat. Gyárival, utángyártottal vagy felújítottal. Viszont ilyen típusú hiba elvétve fordul elő.

Ezért otthon készletet tartani belőle szépen mondva badarság. Főleg azért mert ezek az alkatrészek normál viszonyok között 120000-150000km-t is kiszolgálnak az autóban.

Ennyi erővel a fél autó otthon lehetne raktárkészleten mert hátha elromlik. (önindító, generátor, akkumulátor, ablaktörlő motor, fékszervódob és még sorolhatnám) Ha elromlik akkor megrendelem aztán másnap de sok esetben még aznap átveszem. Ezért nem kell készletezni.

Amúgy mindig cipeled magaddal a sok alkatrészt, hogy ha meglepetés érne akkor az út szélén megszereled hogy ne kelljen tréler ?

Vagy a polcon vigyorog az alkatrész míg te imákat mormolsz valahol útközben hogy nehogy ott essen le a fékbetét hanem otthon a garázsban ?  :)

Fékolaj. Mondjuk inkább fékfolyadék.

Szilikon fékolaj nincs ! Szilikon bázisú fékfolyadék (DOT 5.0) az van. És hülyeség hogy nem engedélyezett ! A legtöbb autóba nem rakható bele mert előtte teljesen le kell engedni a más összetételű  (DOT 3 , 4 , vagy 5.1) fékfolyadékot mert nem az van benne. De szó szerint maradékmentesen. Még az ABS-ből is !  És a legtöbb esetben a fékrendszer gumi alkatrészei sem kompatibilisek így azokat is cserélni kellene.

A DOT 5.0 TILOS keverni (még kevés maradvánnyal sem) a többivel mert a két anyag nem viseli el egymást és a fékrendszer működésképtelenné válik !

A fékfolyadék cseréje egy DOT 4 vagy DOT 5.1 meg pazarlás 2 évente. Még a DOT 3 -nál lehet de a DOT 4-s már tovább bírja. Az DOT 5.1 meg tovább bírja mint a DOT 4.

De van erre műszer amivel megmérhető a megkötött víztartalom mennyisége. Már sok benzinkútnál is de a legtöbb szaki is tart ilyet a szerszámai között.

A fékfolyadékot a magában összegyűjtött víz miatt kell kicserélni.

Amúgy a szilikon bázisú DOT 5.0 sokkal veszélyesebb víz szempontjából mert az nem köti meg a vizet így az alkatrészek összerohadásának veszélye magasabb mint a glikolbázisú DOT 3, 4, vagy 5.1.

A DOT 5.0 inkább a versenysportban használatosabb mivel nem köti meg a vizet így nem gázosodik fel a sok intenzív fékezés hatására. Ott más a csereintervallum így a korrózió veszélye kiküszöbölt.

Az első gyári szerelésű tárcsámban és betétemben több mint 120000 km van és a kopás tendenciáját nézve elmegy 140000-150000 km-t a megadott kopáshatárig majd egyszerre lesz cserés. A hátsó fékek is szintén bírták volna de 97000 km-nél csapágyhiba miatt inkább komplett csere lett.

Jó sokat állhatnának a polcon a tartalék fékalkatrészek ha ilyen tempóban kell cserélgetnem.

Azzal egyetértek,  a fék nem nem játék ! A legkisebb hiba is AZONNAL orvosolandó ! Saját élettel lehet játszani de másokéval NEM !

Amúgy az említett Tháliában ~13000 Ft/2db környékén van a nem prémium de normális minőségű fékdob.

A fékbetétek meg ~5000 Ft/2pár.  Premium minőségben meg ~ 6500 Ft.

Előzmény: megértő55 (67427)
megértő55 Creative Commons License 2017.08.25 -1 0 67427

Nekem van olyan kollégám, barátom aki ilye ÜZEMBEN dolgozik. azért írom, hogy üzem, mert nagy a forgalmuk, jól dolgoznak, kíváló betéteket és pofákat gyártanak akár kammionorra is. Vizsgáztatnak is, ha baj van a fékpadon a fékkel, azonnal megy a gép a műhelybe, szabályozzák, (ha lehet) , kap becsiszolt pofát a rádiusznak megfelelően és mehet vissza a vizsgasorra. Minden gyorsjavítást ( szilentek cseréje és a fékkel kapcsolatos összes munkát) rövid idő alatt megcsinálnak.

Az én autómban is ilyen fékek vannak, már legalább 20-25 éve és semmi panasz nem volt rájuk, pedig ennyi idő alatt öt autó volt a tulajdonomban. Az utolsó amit eladtam, az "új" gazda még most is azokkal a fékekkel közlekedik, igaz nem sokat megy  1 év alatt.

Az eredeti " gyári" fékpofákról annyit, hogy találkoztam már olyan autóval, amit tréler hozott, mert a leszakadt fékbetét miatt már mozdulni sem tudott. Azt ajánlom mindenkinek aki otthon szerelget, hogy ellenőrizze a ragasztást és ne várja meg, hogy trélerrel kelljen az autót szállítatni.

Itthon van egy garnitúra ( tárcsák, betétek előre és hátra 1 pár pofa garnitúra, de a fékdobot még nem szabályozták, mert keveset futottak) engem ne érjen meglepetés. Két munkahenger hátra és egy javítókészlet előre is van a talonban. DOT 4 fékolajnál gyengébbet ne használjon senki és legalább 2 évenként cserélje le. Külföldön van szilikon fékolaj, de azt nálunk nem engedélyezik.  Azt tudom javasolni annak, aki szeret babrálni az autójával, hogy legyen fékalkatrésze tartalékba és ne az utolsó pillanatban kapkodjon, mert a fék és a kormány EZ A KÉT DOLOG AZ AUTÓBAN NEM JÁTÉK. Ezekre mindig legyen megbízható alkatrész a polcon.

Én nem mászkálok ( ahogy te írod, mert előre megszerzem az alkatrészeket ),  amennyiben szabályozni kell a dobot, hát istenem egyik este leszerelem, másik este a kész cuccot felrakom, viszik és hozzák, segítségem van. 

Nem tudom ki merre lakik, Debrecenben a FÉKCENTRUM mindenkit szívesen lát. Jól dolgoznak elfogadható áron. ( ez nem a reklám volt )

Előzmény: Mészi Clio (67426)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.24 0 0 67426

Ilyen szakikból egyre kevesebb, egyszerűbb, gyorsabb venni olcsóbb fékdobot és minőségi betétet kb 30 eFt ból megúszod. Nem beszélve arról, hogy 2 óra alatt végzel vele. Míg a másik esetben leszereled elviszed esztergályoshoz vagy hozzá fog az nap vagy csak másnap, meg van a dob futkosol hogy szerezz hozzá fékpofát. Ha minden flottul megy 3 nap. A költségek persze kedvezőbbek, kivéve, ha mászkálást hozzávesszük. Nem beszélve arról, hogy esztergályost még csak találni, de fékpofa felújítót csak néhányat az országban.

Előzmény: megértő55 (67424)
Papalac Creative Commons License 2017.08.24 0 0 67425

A Clio más. Abban van az első ülésekben súly és helyzet érzékelő és két patronos a légzsákjuk.

Előzmény: Mészi Clio (67423)
megértő55 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 67424

GTI100 !

Keress egy fékjavítással foglalkozó céget a környékeden és ott csináltasd meg.

Azt az öreg fékdobot fel kell szabályozni és ahhoz való fékpofákkal kell összeszerelni az autót.

A dobszabályozáskor megváltozik a dob rádiusza és ahhoz kell becsiszolt fékpofákat beszerelni. Igy lesz a legoptimálisabb a fékpofa felfekvése a dobra és igy lesz a legjobb a fékhatás. Az elvégzett munkáról kapsz mérési jegyzőkönyvet is.

Előzmény: GTI100 (67409)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.23 0 0 67423

Nekem a Cilo jobb hátuljának mentek neki és a két övfeszítő eldurrant, légzsák nem. Cserélnem kellett még az oldalütközés érzékelőt a küszöb takaró alatt.

Előzmény: Papalac (67411)
Asperitat Creative Commons License 2017.08.23 0 0 67422

Sziasztok!

Néhány napja lettem tulajdonosa második autóként egy Thalis 1.4-16V kivitelnek 2001-es modellként.

Nézzétek el nekem kérlek a láma kérdéseket, de van 1-2 dolog ami még nem tiszta nekem. 

Például: Hol a fenében van ezen a levegőszűrő és a pollenszűrő? :) Klímás az autó.

Illetve: Az egyik ablakemelő izzó és a fűtéskapcsoló jobb oldalán az egyik izzó kiégett.

Az ablakemelő gondolom rízsizzó lesz, de milyen kell majd a fűtéskapcsoló mögé?

Ezeket az egységeket csak a középkonzol teljes szétszedésével tudom majd cserélni?

Köszönöm szépen!

t1szabcsi Creative Commons License 2017.08.23 0 0 67421

ilyen meg az új, tehát kb 3-4cm ert megy csak be, nem szembetűnő (nem 10cm), ezért nehezen vettem én is észre.

Előzmény: t1szabcsi (67420)
t1szabcsi Creative Commons License 2017.08.23 0 0 67420

Előzmény: t1szabcsi (67419)
t1szabcsi Creative Commons License 2017.08.23 0 0 67419

Szia Csaveri!

Köszönöm a hasznos infókat. Tegnap szét is szedtem és ránéztem, kis éget szaga volt.

Ellenben a thaliában lévő övfeszítő vége nem nyílik ki. Csatolok egy képet, amin az enyém látható, elvileg ez aktiválódott, mert gondolom az acél bovdenje hosszabb kellene hogy legyen.

Előzmény: csaveri (67414)
csaveri Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67418

Ha működött, akkor a légzsákvezérlő nem felejti el.

A vezérlőt újra lehet programozni. A többit meg bontóból ha a bontottban ezek nem voltak sérülve.

Előzmény: Papalac (67416)
csaveri Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67417

Ezt nem tudom. Nem is akarnám kipróbálni. :) A videón berántja de kérdés hogy a testsúly visszahúzza-e. Mert ugye vissza kell lazulnia mert olyan feszes lenne az öv hogy szinte nem lehetne kicsatolni.

Előzmény: Papalac (67415)
Papalac Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67416

Ez nem Clio ez Thalia. Ezekben egy patronos légzsák van és tudtommal a légzsák működése miatt kell az övfeszítő, hogy ne okozzon nagyobb bajt a felrobbanó légzsák.

A Clioban azt is figyeli, hogy milyen nehéz ember ül az ülésben és egy vagy két patront hoz működésbe a légzsákban.

Ha működött, akkor a légzsákvezérlő nem felejti el.

Ilyenkor cserélni kell még az öveket is. (légzsákok,öv rögzítők, övek, légzsák vezérlő, ütközés érzékelő)

Előzmény: t1szabcsi (67412)
Papalac Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67415

Az övcsatlakozó is rövidebb lesz néhány centivel (10)  :-)

Előzmény: csaveri (67414)
csaveri Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67414

A pirotechnikai övfeszítő aktiválódott (lehet valahogyan ellenőrizni?)

Persze, kinyílik a patron vége. Meg van egy kis szaga is. (bár azt nem tudom hogy napok múlva érezhető-e még)

Előzmény: t1szabcsi (67408)
ivókút Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67413

Nézd meg az ülések alatti csatlakozót, azok mennek az övfeszítőhöz. Nálam is volt ilyen, amikor az üléshuzat miatt lett huzigálva jobban az ülés, hogy indításkor kigyulladt, majd elaludt, kis idő múlva ismét világított. Akkor szét lett húzva a csatlakozó, majd ismét össze, kicsit megmozgatva a vezetékek és több hónapja hibátlan.

Szerintem sem lehet, hogy az övfeszítő külön működjön, mert így semmi értelme...

Előzmény: t1szabcsi (67412)
t1szabcsi Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67412

Szia Papalac.

Korábbi hozzászolásokban itt is írták már hogy:

"Az ütközés mértékétől függ, mi nyílik ki...

"kevésbé" erőteljes ütközésnél csak az övfeszítők működnek.

Erőteljesebb ütközésnél már a lufik is. ..."

Ebből gondolom hogy lehet hogy csak az övfeszítő aktiválódott.

Előzmény: Papalac (67411)
Papalac Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67411

Nem hallottam még, hogy az övfeszítők külön aktiválhatók lennének. A légzsáknak is nyilni kellett volna.

Csere és talán újraprogramozás is kellhet. Esetleg diaggal ki lehet törölni a légzsák létezését és kivenni az elektronikát. A sebváltó boxban van.

Előzmény: t1szabcsi (67408)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67410

RENAULT THALIA 1.4 00- 2000.08 - K7J 700 (16553)

Alkatrészt erre néztem, valamivel 20 e felett a 4 db, gyári pofa, csak az.

Emlékeim szerint óradíjakat ahol jártam 10 e körül voltak, 3 órát biztosan számolnak.

Mindenkit arra biztatok ha ilyenen töri a fejét, mailban kérjen árajánlatot :D, láttam már párat.

Előzmény: GTI100 (67409)
GTI100 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67409

Hátsó fékpofák cseréje( természetesen mindkét oldalon) márkaszervízben   mennyibe kerülhet? Nyilván nem pontos összeget várok csak nagyságrendileg kb. hányszor 10.000 Ft lehet?  Az autó 2002-es 1.4 benzines.  Abba most ne menjünk bele hogy egy több mint 15 éves autót ilyen viszonylag egyszerű munkával miért akarok márkaszervízbe vinni, de az mondjuk érdekelne, hogy nem márkaszervízben ugyanez mennyi lehet. Köszi

t1szabcsi Creative Commons License 2017.08.22 0 0 67408

Sziasztok!

Hétvégén sajnos kicsit megtörtem a kocsim elejét :(. Javítás folyamatban van. Légzsákok nem nyíltak ki (szerintem nem volt akkora az ütközés).

Az lenne a kérdésem, hogy a légzsák visszajelző gyújtás után elalszik, majd kb. fél másodperc múlva újra felvillan és úgy égve marad.

Mi lehet a hiba? Ki akart volna nyílni a légzsák csak nem nyílt ki? A pirotechnikai övfeszítő aktiválódott (lehet valahogyan ellenőrizni?). Vagy csak valami légzsákindító elektronika szált el (állítólag a kézifék alatt van valami ilyesmi)?

Várom a hozzáértő válaszokat :)

Üdv: Szabi

Léger Zsolt Creative Commons License 2017.08.19 0 0 67407

Még nem vásároltam csapágyat. Nem volt időm sem elmenni sem ide felnézni. 

csaveri Creative Commons License 2017.08.18 0 0 67406

Bizony ez így van. De én senkit nem akarok lebeszélni a vágyairól :) Elég csak arra gondolni, hogy mennyi munkaóra lenne az egész művelet és az mennyi összeget adna ki egy közepes munkadíjjal.  A használt Thália 1/4 -1/3 árát ? Még ötletnek is rossz.

Előzmény: WebNeo (67405)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.18 0 0 67405
Előzmény: csaveri (67388)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.18 0 0 67404

Reggel van, nézd el nekem ha nem udvarias a hsz-m

"Nehogy nekem kelljen visszaolvasni, hogy mit írt régebben..."

akkor minek irsz bele....kicsit furcsán....

No mindegy, ő már biztosan vásárolt:)

Előzmény: ivókút (67403)
ivókút Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67403

Nehogy nekem kelljen visszaolvasni, hogy mit írt régebben...

Előzmény: WebNeo (67400)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67402

Igen. 64 000 cm3

Előzmény: mzdude (67394)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67401

Még  el is írom utánad....
VKBA 3496

Előzmény: WebNeo (67400)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67400

A kedves kérdező már korábban megírta  k7j700 a motorkód......ha jól láttam a táblázatban ehhez nincs 16 v.

Ráadásul mint általában, most is leellenőriztem, a kereskedőknél 7701205779  VKBA 3596 az autóhoz való.

Amint írtam "37x72x37 de erre nem hoz cikkszámot" azaz nem neki való, olvasni, olvasni....

Előzmény: ivókút (67398)
Luck Skywalker Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67399

Ha így néz ki a csukló akkor nem tudod cserélni.Meg kell nézni mert renault-nál van ilyen is meg hagyományos csukló is.Abs esetén lehet eltérés az abs gyűrű fogszámában is.Ricni téma,szerintem ha kocsihoz rendelsz normális helyen akkor csak jót adnak.

Előzmény: opeter70 (67397)
ivókút Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67398

7701205779  VKBA 3596 37*72*37

Csak ez a 16v-sre való asszem, viszont azt nem írta ugye a kedves kérdező, hogy neki milyen motor van a gépjárművében...

Előzmény: WebNeo (67396)
opeter70 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67397

Sziasztok!

Kanyarban elkezdett kopogni a jobb oldali féltengelycsuklóm.

Visszaolvasva a fórumban próbáltam összegyűjteni az ezzel kapcsolatos információkat, de hálás lennék, ha valaki összefoglalná nekem a válaszokat a következő kérdéseimre:

Azt olvastam, hogy a jobbos féltengely csuklót nem lehet szétszerelni/cserélni.

Ezt hogy kell értni?

Komplett féltengelyt kell cserélnem?

Semmilyen módon nem lehet külső csuklót cserélni rajta?

A másik ez a ricni téma.

Olvasom, hogy különböző ricni számok léteznek.

Ezek melyik csuklóra értendők?

Csak a belsőre, vagy a külsőnél is vannak eltérések?

Válaszaitokat előre is köszönöm!    

WebNeo Creative Commons License 2017.08.17 0 0 67396

RENAULT THALIA 1.4 00- 2000.08 - K7J 700 (16553)

Hátsó

7701205812 gyári

VKBA 3525 SKF

Első érdekesebb mert  van elméletileg 37x72x37 de erre nem hoz cikkszámot, 35x65x35 száma:

7701205778

VKBA 3496 SKF

Előzmény: Léger Zsolt (67395)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.08.16 0 0 67395

Sziasztok. 

Renault Thalia 1.4 2003 évjárat. Milyen csapács kell előre. Unixon néztem de nem biztos hogy jót. Első és hátsó is kellene. 

mzdude Creative Commons License 2017.08.16 0 0 67394

Ez mi a búbánat? Áramfejlesztő?

Előzmény: Mészi Clio (67389)
Breki28 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 67393

Nem arra gondoltam, hogy a doksit nem értem meg, hanem arra, hogy oroszul nem tudtam volna rákeresni és rátalálni erre. :) Tényleg nagyon szemléletes és nagyon jó az egész doksi. Az általad adott szám nélkül bogarászhattam volna az oldalon, hogy melyik az ami nekem kellene. :)

Előzmény: csaveri (67391)
csaveri Creative Commons License 2017.08.16 0 0 67392

Na ez már méretes, ebből már jön a kraft rendesen. :)

Előzmény: Mészi Clio (67389)
csaveri Creative Commons License 2017.08.16 0 0 67391

Abban a doksiban elég szemléletes képek vannak így nem kell az orosz tudás. Ezért adtam meg a doksi számát is hogy ne kelljen végignézned az összeset.

Előzmény: Breki28 (67390)
Breki28 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 67390

Köszönöm a segítséget!

Próbáltam én a google-t, de nem jártam sikerrel, azért kérdeztelek Titeket. Oroszul még talán tudnék jelenteni a tanáromnak az osztály létszámról és be tudnák mutatkozni. Még jó, hogy van fordító a neten. :)))

Előzmény: csaveri (67384)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.15 0 1 67389

Igen, a tudásom elég szerteágazó. Ennek megvannak az előnyei amit elég sűrűn tudok kamatoztatni. De bevallom az autószerelés mélyebb válfaját, nem régen kezdtem.11 évet Pesten dolgoztam szervizben, de ott csak gyors szerviz volt.  Véleményem szerint egy autószerelő csak akkor lehet jó, ha az konkrétan specializálódik egy adott márkára. Vagy  csak fék és futómű szerelésből él. Az én főnököm 13 évig dolgozott Renault márkaszervizben ebből a tudásból tud átadni, képezni. Javarészt ez a márka a csapásiránya is a cégnek, ehhez vannak speciális szerszámok.

Előtte ilyeneket szereltem és telepítettem.

Előzmény: csaveri (67383)
csaveri Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67388

Ez így igaz.

Arra biztos fel kell készülni hogy a patentok, kárpitbolhák, csavarfogadó műanyag dugók többsége ennyi idősen egyszer használatossá válik. Így ha lehet arra előre fel kell készülni és bevásárolni belőle. Sok az olyan lelkiismerethiányos szerelő aki szívbaj nélkül összerakná törött patentokkal vagy anélkül.

Szóval ilyen munkára csak normális szerelőt keressen még ha drágább is lesz. Már ha belevág ebben a nem kevés szereléssel járó átalakításba. Az egész műszerfalat ki kell venni és a kocsi elejét is szét kell "robbantani".

Előzmény: WebNeo (67387)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67387

Nem vagy egyedül :D

Komolyra véve, a tied nem most történt, az övé 2003-s minimum 13 éves, azért sok anyag elfáradhat már annyira hogy problémás legyen.

Előzmény: csaveri (67386)
csaveri Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67386

Én szeretek a 10%-ban lenni :)

Előzmény: WebNeo (67385)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67385

A kivételek erősítik a szabályt :D vagy egy fecske nem csinál nyarat ? :D

90% hogy nem úgy sikerül.

Előzmény: csaveri (67382)
csaveri Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67384

Egy kis gugli kutakodás ? :)

Itt keresd az MR-338-5.....

Előzmény: Breki28 (67379)
csaveri Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67383

....géplakatos a szakmám....

Azért az más világ. Precízebb munkavégzést megkövetelő szakma, sokkal szerteágazóbb tudásanyaggal.

Előzmény: Mészi Clio (67378)
csaveri Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67382

....a jelenleg "kifogástalanul" működő, gyári állapotú rendszert megbontják, na az nem lesz soha többé olyan mint előtte.

Azért vannak kivételek :) Láttad az enyém mennyire szét volt döntve belül de utána is olyan lett mint a gyári szerelés. Sehol egy nyöszörgés, recsegés vagy nagyobb illesztési hézag. Odafigyeléssel (!) rendes munkát is lehet végezni. Nem először szedtem már le az első lökőst is de senki nem mondaná meg, hogy az a gyári szerelés után már volt leszedve.

Előzmény: WebNeo (67380)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67381

Felszereltség, desing eltérés lehet, ha a betéteset kerested ez az:

Előzmény: Breki28 (67379)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67380

Az álmoskönyvek szerint ez a művelet a nagy szívások előszobája :)

Nem mondom, hogy lehetetlen, de a használt cuccok szerintem 100%-l megnövelik a gazda ráncainak gyarapodását...

Nekem pl az is nagy aggályom, hogy a fentieken túl a jelenleg "kifogástalanul" működő, gyári állapotú rendszert megbontják, na az nem lesz soha többé olyan mint előtte. Nem néztem utána, ám minden bizonnyal nem lesz egyszerű beszerezni mindent. Ha te szerzed be és gond van a műhely paráztathat, ha ők akkor nehezen kérheted számon a dolgokat, hiszen számla nélkül olcsóbb, gondolom számlásan az autó jelenlegi értékét mutatná, vagy kicsivel alatta.

Előzmény: rhodosstar (67373)
Breki28 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 67379

Egy kis segítséget kérnék:

Hogyan lehet leszerelni egy 2005-ben készült Thalia (tehát mér a fehér index lámpás) hátsó lökhárítóját? Bármi segítséget szívesen elfogadok: leírás, robbantott kép, videó, stb. Kell hozzá valami speciális szerszám, esetleg van olyan "patent", ami ilyenkor törik és előre be kellene szereznem. Előre is köszönöm a segítséget.

Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.14 0 0 67378

És valóban, nem vagyok autószerelő, géplakatos a szakmám, de jelen pillanatban autó szervizben dolgozom.

Előzmény: megértő55 (67375)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.14 0 0 67377

Ez nem egyszerű feladat, itt nem csak bele kell szerelni, hanem programozni is kell. Szerintem az UCH tudja csak kezelni. Amikor kapcsolod a klímát emeli a motor fordulatszámot, stb.  Szóval csak olyanhoz vidd aki Renault-al foglalkozik.

Előzmény: rhodosstar (67373)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.14 0 0 67376

Igen.

Előzmény: Vidor75 (67372)
megértő55 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 67375

Vidor 75 !

Ő nem foglalkozik avval amit kérdeztél tőle, mert nem autószerelő !

Előzmény: Vidor75 (67372)
rhodosstar Creative Commons License 2017.08.11 0 0 67374

Bocsi, Budapesten vagy Kecskeméten érdekelne valaki klíma beszerelés kapcsán.

rhodosstar Creative Commons License 2017.08.11 0 0 67373

Sziasztok!

Tudok ajánlani valakit, aki olcsón és jól dolgozik, klíma beszerelés lenne a feladat 1.5 dci 65LE autóba bontott alkatrészeből.

Köszönöm

Vidor75 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 67372

Szia!

Érdeklődnék hogy vezérléscserével is foglalkoztok?

Motor 1.2 16V 75le df728 klímás.

A válaszod előre is köszönöm! 

Üdv. M

Előzmény: Mészi Clio (67371)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.09 0 0 67371

Gyöngyös Q-szervíz

Előzmény: csukás2 (67370)
csukás2 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 67370

Köszönöm a válaszod! És ilyen szakszerűen ti hol tudjátok átnézni és egy ilyen vizsgálat mennyibe kerül? Köszi!

Előzmény: Mészi Clio (67348)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.09 0 0 67369

KÖszi

Előzmény: rhodosstar (67368)
rhodosstar Creative Commons License 2017.08.08 0 0 67368

Szellőző kivétele 2003as Thalia:

- közép szellőzők: pici lapos csavarhúzóval kb középen benyúlni a műanyag mellé és enyha alányúlással kipattan

- szélső szellőzők: belső oldalát kell pattintani, utána a másik fele pici "játékkal" szétjön

most szép tiszta, semmi porcica :-)

Előzmény: WebNeo (67352)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.08 0 0 67367

Köszi! 

Előzmény: WebNeo (67366)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.07 0 0 67366
Előzmény: Mészi Clio (67365)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.06 0 0 67365

Valakinek 1,2es 2000évj Cliohoz UCH-ja?

WebNeo Creative Commons License 2017.08.06 0 0 67364

Nem tartom valószínűnek, bár a kérdésedben szereplő adatok  miatt nem is lehet pontos választ adni, hiányzik a motorizáció pl.

Minkettőnél ezért megnéztem 1.4 benyás rugóit, utóbbinál 2 db van a cikkszámok nem egyeznek, de ami fontosabb csak kék jelőlésű van kétféle, az előbbinél szivárvány szinte minden színe játszik és 17 db van.

Előzmény: Stefi81 (67362)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.06 0 0 67363

Látom a hozzáértését!

Csak ennyi! :-)

Előzmény: Asmír (67361)
Stefi81 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 67362

A clio 3-as rugói kompatibilisek a 2004-es Tháliával szerintetek?

Asmír Creative Commons License 2017.08.06 0 1 67361

Mert ?

Előzmény: Törölt nick (67360)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.06 -1 0 67360

Látom Asmír sokat tudsz a Dci-k ről!

Előzmény: Asmír (67346)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67359

Nem, ketté repedt középen, de nem tört el. Aztán igen eltörtek a fülek, mert lusta voltam ....

Előzmény: csaveri (67358)
csaveri Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67358

Letört valamelyik rögzítőfül ?

Előzmény: WebNeo (67357)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67357

Persze hogy nem segít sokszor, de megacélozza a bátorságomat :DDD

http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDEyMDA=/z/8ugAAOSwSzRZP8lI/$_57.JPG

most egy ilyen vásárlását segítette elő, hogy nem segített, de bátor voltam....

Előzmény: csaveri (67356)
csaveri Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67356

Lengyel, spanyol, brazil és néhány francia fórum tagja vagyok :DDD

Nem is rád értettem a fórum regeket és a keresési lehetőségek ajánlását :)

Endoszkópos kamerám nekem is van de sokszor az sem segít :(

Előzmény: WebNeo (67354)
csaveri Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67355

Igen ez a Clio 3 beömlői.

Előzmény: WebNeo (67354)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67354

Én bátor vagyok, de van endoszkópos kamerám, szóval erőssen bátor :D

Ez a képeken clio 3-s beömlők vannak?

Lengyel, spanyol, brazil és néhány francia fórum tagja vagyok :DDD

Előzmény: csaveri (67353)
csaveri Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67353

Bátorság és kipattint :)

Én úgy szoktam kezdeni, hogy az alkatrészt megkeresem a neten és jól megnézem. (Persze van mikor sokáig keresni kell vagy beregisztrálni valamelyik fórumra hogy legyen adat) Ott már látható lesz hogy mi, hogy fogja, rögzíti az alkatrészt.

pld.

Előzmény: WebNeo (67352)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.05 0 0 67352

Nyugodtan leírhatod a módszert

Előzmény: rhodosstar (67351)
rhodosstar Creative Commons License 2017.08.04 0 0 67351

Szellőzők kivételére is rájöttem, már nem aktuell, szépen kitakarítottam :-)

Előzmény: rhodosstar (67340)
rhodosstar Creative Commons License 2017.08.04 0 0 67350

"Pimpó1

Sziasztok! Van egy Tháliám és menet közben is ég a SERV és a légzsák kijelző. Megoldható házilag vagy szakász kell hozzá. Kösz a választ."

A helyzet egyszerű. Anyós ülés alá nézel.  Találsz egy műanyag csatlakozót. Széthúzod. A "villás" részt összébb nyomod és újra összepattintod. Kész :-)

Nekem pont ugyanez volt.

Ne hallgass a sok hülye autovillamosságira ha jönnek hogy le kell bontani a kárpitot, mert tuti szakadt a vezeték. (nekem ezzel jöttek, míg találtam egy értelmes hozzáértőt)

Szzóval 99%ban ez megoldja a bajod. Majd írj, jó lett-e

Zsolt

Előzmény: Pimpó1 (67345)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.03 0 0 67349

Tökéletesen egyetértek a hozzászólásoddal! 

Előzmény: Asmír (67346)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.08.03 0 0 67348

Az  a baj, hogy sokan nem értenek a klímához! Na már most ha a  rendszerben kevés a nyomás akkor bármi más is lehet, de mivel a szivattyún lehet a legnagyobbat kaszálni ezt dobták be neked. Nálunk ez úgy működik, hogy levákomoljuk(leszívjuk a gázt ) 20bár nitrogénnel próbanyomást végzünk, szivárgás jelző srayvel fújjuk az alkatrészeket( hűtőt, csöveket, csatlakozásokat,kompresszort) Ez után mondunk véleményt. Ha te esetedben nem így volt keress másik szerelőt!

Előzmény: csukás2 (67344)
tefi Creative Commons License 2017.08.03 0 0 67347

Ilyen volt már nekem is!

Mindkét első ülés alatt van 1 csatlakozója a légzsáknak.

Azt kihúztam-visszadugtam és máris elaludt a lámpa!

Előzmény: Pimpó1 (67345)
Asmír Creative Commons License 2017.08.03 0 3 67346

Üdv!

Sokat olvasom a Renault kocsikkal foglalkozó fórumokat de most úgy döntöttem hozzá is szólok.

Hagy kérdezzem meg, hogy ez a szétszedett nagynyomású pumpa be lett építve már az autóba vagy tartalékként ott áll a polcon a tartalék, bontott befecskendezők mellett ?

"Lehetséges, hogy ebben a transzfer szivattyúban lévő csappantyúk-szárnyak megkoptak és nem hoznak időnként annyi üzemanyagot ami elégséges. Ilyen esetben, ha a külső rész még nem sérült ( nem szokott ) akkor én ezeket a szárnyakat egyszerűen megfordítom."

Ezen tömítőcsúcsokat azért forgatod meg mert megkoptak ? Ha azok megkoptak akkor megszórták reszelékkel a befecskendezőket is. Ha megkoptak akkor megkopott a szivattyú hengerfala is. Ha megforgatod a tömítőcsúcsokat akkor a nem összekopott különböző kopásfelületek hatványozott kopásnak indulnak ami még több reszeléket fog termelni. A kopott a kopott felülettel  SOHA nem fog úgy összekopni mint a precíziósan  köszörült a köszörült felülettel.

"A komplett szivattyú beszerelése előtt egy szerkezettel megforgatom, hogy "megszeressék" egymást az alkatrészek."

Ez most a vicc része volt vagy komolyan gondolod ?  Mondjuk hány perc vagy óra alatt "szeretteted" meg az alkatrészeket egymással ? Mert ha ilyen gyorsan megszeretik egymást akkor ott valami nagyon nagy gond lesz az anyagminőséggel. Szerinted ha ilyen ilyen gyorsan összekopik az milyen gyorsan fog megkopni ?

Előzmény: megértő55 (67321)
Pimpó1 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 67345

Sziasztok! Van egy Tháliám és menet közben is ég a SERV és a légzsák kijelző. Megoldható házilag vagy szakász kell hozzá. Kösz a választ.

csukás2 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 67344

Szia. Amikor ellenőrizték a rendszert akkor mondták,hogy valószínűleg kompresszoros lesz. A szerelőm megmérte és azt mondta,hogy kevés a nyomás a rendszerben és kikel cserélni a kompresszort ami sokba kerül sajnos.Hát ennyit tudok.

Előzmény: Mészi Clio (67339)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.02 0 0 67343

Értem remélem jutsz előre, Megane II-n nálunk is bajos az egyik, nehezen veszem rá magam :D

Előzmény: rhodosstar (67342)
rhodosstar Creative Commons License 2017.08.01 0 0 67342

köszönöm, hát nem egészen az a video, ami kell

azért akarom kiszedni, mert a 3 terelőből kettő beesett, csak kiszereléssel tudom visszapattintani

de akkor már ki is takarítom :-)

Előzmény: WebNeo (67341)
WebNeo Creative Commons License 2017.08.01 0 0 67341

TAlán segít vagy a további videok

https://m.youtube.com/watch?v=Qx-h6qtvjKE

AMugy ha nem koszos nagyon, levegőspraj, rács tisztító kefe jobb megoldás szerintem.

Előzmény: rhodosstar (67340)
rhodosstar Creative Commons License 2017.08.01 0 0 67340

Sziasztok!

Szeretném kitakarítani a szellőző rácsokat. Magnó felett van kettő és a vezető és utas oldalt a műszerfal szélén 1-1. Ezt hogyan kell kiszerelni? Pattintós? Fentről pattintsam vagy oldalról? Esetleg alulról? Nem szeretném eltörni, így köszönettel veszem a tanácsot. Zsolt

Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.31 0 0 67339

Ezt már megállapították, hogy a kompresszor hibája?

Előzmény: Balukapitány70 (67338)
Balukapitány70 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 67338

Sziasztok! Thalia 1,4 16V autónkba sajnos tönkrement a klíma kompresszor(kevés benne a nyomás).  Milyen márkájú kompresszort érdemes venni?  DASIS,NRF,PRASCO,VALLEO ? Köszi.

Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.30 0 0 67337

A régi nyomásszabályzó meg van? Nézd össze a cikk számokat.

Előzmény: ÖregMackó (67335)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.30 0 0 67336

Ha szakadt vagy hibás akkor növeli.

Előzmény: ÖregMackó (67335)
ÖregMackó Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67335

Köszi, holnap megprobálom végigtapizni. Azért kiváncsi vagyok, hogy ha szakadt az növeli vagy csökkenti a közös nyomocsöben a nyomást?

Előzmény: Mészi Clio (67332)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67334

EGR takarítás. Résolaj mérés.

Előzmény: András 85 (67333)
András 85 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67333

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne! 

Van nekem egy Renault Thalia 1.5 dci 48kw 2003 évjárat. 

El kezdte azt csinálni hogy nem indul be vagy nagyon nehezen aztán menet közben néha fel villan a Stop/izzítás/víz hőfok lámpák de csak egy pillanatra aztán el alszanak. De ha be indul szépen jár nem dadog nem rángat szépen megy! Ki próbáltuk Tolásra rögtön beindul! 

Jó lenne egy kis segítség!

Hogy mi lehet a probléma. 

Előre is köszönöm! 

Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.29 0 1 67332

Nekem kívülről hibátlan volt a vezetékem, de belülről egyszerűen elmálott egy 2mm-es szakaszon. Két új között húzva lehetett érezni, hogy ott vastagabb az átmérő egy kicsit, meghúzva elszakadt a a kábel.

Előzmény: Luck Skywalker (67328)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67331

Akkor valószínűleg hátsó önindítós.

Előzmény: GTI100 (67329)
elkann Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67330

Nagyon köszönöm! Azt hittem legalább 7-8 dl.. akkor nem is eszik olyan sok olajat.. :D

Előzmény: megértő55 (67327)
GTI100 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67329

Motorháztetőt felnyitva nem látom az önindítót, behúzó tekercset. Merre van? Fel kell emelni az autót és alulról lehet hozzáférni? Remélem nem az egész motort kell kiemelni. Köszi

Luck Skywalker Creative Commons License 2017.07.29 0 1 67328

Egyre sűrűbben fordulnak elő vezeték problémák.Szinte elporlad a szigetelés néha.

Előzmény: Mészi Clio (67325)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67327

elkann !

Fél liter az alsó és a felső nívó közötti különbség.

Előzmény: elkann (67323)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67326

ÖregMackó !

Nekem nincs több javaslatom, de lehet, hogy Mészinek lesz igaza, ha nem mechanikus probléma, akkor az elektromos oldalon kell keresgélni. Én is találkoztam már olyannal, hogy a porlasztó nem ment, megtörtént a kapcsolószelep csere és a

vezeték volt megszakadva, ami a porlasztót vezérli.

Előzmény: ÖregMackó (67322)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67325

Nem régen egy Master nél volt 1200bár feletti  nyomás indítózáskor, de az be sem indult. Nyomásszabályzó szelep hiba volt.

A héten egy Boxter jött iszonyatos csattogó hangal, azt gondoltuk valami leszakadt a motorban. Hibakóddal tele az egész 1000 akárhányszáz bár nyomás alapjáraton. Hiba a nyomásszabályzó csatlakozóból félig kiszakadt vezeték.   A stekkerben még benne volt a vezeték, de már nem érintkeztek. Műtét után helyre állt minden.

Előzmény: ÖregMackó (67322)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.29 0 0 67324

Akkor én végig keresném azt a vezetéket ami a szabályzó szelepre megy. Lehet, hogy valahol meg van pattanva és időnként nem kontaktol megfelelően. Vagy a csatlakozó hibás. Nekem a vezeték kötegben volt elrohadva sértetlen részben egy kábel. Nem volt egyszerű megtalálni.

Előzmény: ÖregMackó (67319)
elkann Creative Commons License 2017.07.28 0 0 67323

Sziasztok!

1.5 DCI (65le) nívópálcáján a min. és max. jelzése között hány dl motorolajat lehet kalkulálni?

Előre is köszönöm!

ÖregMackó Creative Commons License 2017.07.28 0 0 67322

A jelentkező hiba idején a nyomás általában több előfordul, hogy két- háromszorosa az elvártnak. Ez nem inkább más hibaokra utal mint a szivattyú kopottsága? Akkor inkább alacsonyabbnak kellene lenni legalább is én úgy gondolom. tegnap reggel pl. hajmeresztően sok volt

Előzmény: megértő55 (67321)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.27 0 1 67321

ÖregMackó !

Ami még problémás lehet, az a kis szivattyú vagy transzfer szivattyú. Ez a szerkentyű szívja fel a tankból a gázolajat. 

Az 1.5 DCI motorokhoz nem rendeltek üzemanyag segédszivattyút a tankba, de nem is kellett, mert ez az elmés szerkezet szépen ellátja a motort a megfelelő üzemanyag mennyiséggel. Lehetséges, hogy ebben a transzfer szivattyúban lévő csappantyúk-szárnyak megkoptak és nem hoznak időnként annyi üzemanyagot ami elégséges. Ilyen esetben, ha a külső rész még nem sérült ( nem szokott ) akkor én ezeket a szárnyakat egyszerűen megfordítom. A komplett szivattyú beszerelése előtt egy szerkezettel megforgatom, hogy "megszeressék" egymást az alkatrészek. Ahhoz, hogy ezt a transzfer szivattyút ki

kiépítse az ember, az egész szivattyút szét kell szerelni. Mellékelek pár képet.

Az első kép (balról) a szivattyú fedél nélkül,,,a második a fedelet mutatja,,,a harmadik kép a szivattyúház belülről. Csapágy és szimering nélkül. Negyedik képen a "próba" adalékolt gázolajjal átpörgetem a kész szivattyút, próbapadom nincs.

Én, ha van ilyen munkám, akkor üveglapon 1200-as olajozott polírpapíron feltisztítom a felületet. Összeépítésnél vigyázni arra, hogy minden tiszta legyen.

Remélem tudtam segíteni. Nem olyan borzasztó, mint amilyennek látszik.

Előzmény: ÖregMackó (67320)
ÖregMackó Creative Commons License 2017.07.26 0 0 67320

Sajnos ez a golyósszelep ügy elég jó ötletnek tűnik, de nem valószínű hogy  - bár tudom csak merészség és elhatározás kérdése - nekilátok. De köszi a tanácsot majd errefelé próbálok keresgélni segítséget..

Előzmény: megértő55 (67316)
ÖregMackó Creative Commons License 2017.07.26 0 0 67319

Szia!

Nemrég cseréltek 42 ezer Ft.-ért Denso szabályzószelepet... Mire észbekaptam már kicserélték... Mire hazaértem már megint jelentkezett a hiba amivel bevittem.

Rátett egy diagnosztikai ketyerét ott volt a hiba, azt mondta, ha elviszem felújítatni a szivattyút és visszacserélik a régi szelepet és azzal is jó akkor visszavásárolja a berakott Densot.

Ez volt 2015 október 1.-jén. Azóta mentem 24 ezer km-t, változó hibajelenségekkel... Volt, hogy két és fél hónapig gond nélkül utaztam, már majdnem el is felejtettem... Ma a munkába menet szörnyű volt, hazafelé meg egy álom...

Előzmény: Mészi Clio (67318)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.25 0 0 67318

Nagynyomású szivattyú szabályzó szelep hiba.

Előzmény: ÖregMackó (67312)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.25 0 1 67317

1; Ezen a képen jól látszik a finom barázdáltság a tárcsában. 2; Ez egy már beépített tárcsa, erre kerül fel a vastömb, ami a szivattyú hátlapja.

Előzmény: megértő55 (67316)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.25 0 1 67316

ÖregMackó !

Esetleg, ha szétszerelnéd a szivattyút, ezekkel a képekkel segíthetek. Az első kép a szelepeket mutatja, ha ilyen fekete a golyós szelep ki kell dobni.

2;Ez a hullámos tárcsa, ha ilyen JÓ állapotban van, nem kell csinálni vele semmit. Azt kell megnézni, hogy a gyári finom "barázdák" még jól láthatóak legyenek. 3; Ez kép az egy kuka állapotú alkatrészt mutat, a tied biztosan nem ilyen. 4; A görgők és a papucsok ezen a képen kifogástalanok. 5; Ilyenek a jó szelepek és az új fényes golyó.

Nem kell nagy összegeket kifizetni értelmetlenül a " felújításért", mert meg lehet csinálni.

Előzmény: ÖregMackó (67313)
dekimi Creative Commons License 2017.07.25 0 0 67315

Nagyon szépen köszönöm!!!!Egyből sikerült!!

Előzmény: rentha92 (67308)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.24 0 0 67314

A k9k 700-s sorozatban is van kézipumpa amikor a hiba jelentkezik nem deformálódik?

Basszus azért elég régi hiba ahogy visszaolvastam, egyet értek veled ezért nem feltétlen kellene felujítani a szivattyút, valami piti hiba szívatja a rendszert. Nem volt türelmem végigolvasni mi történt eddig :(

ÖregMackó Creative Commons License 2017.07.24 0 0 67313

Ja és maga a hiba:

ÖregMackó Creative Commons License 2017.07.24 0 0 67312

Ha kitörlöm a hibát mindig beindul és nem változott sem dinamikailag sem fogyasztásban az autó. A hiba általában a nagynyomású szabályzási hiba de 2 vagy 4 def ami mindig nagyobb nyomás mint az engedélyezett, volt hogy az elvárt 278 bar helyett 1032 bar nyomás állt fent a hiba beírásakor.

Volt egy olyan érzésem, hogy teletanknál rendesebben viselkedik mert volt olyan hogy teletankolás után négyszáz km.-t is elment gond nélkül, de mostanában nem kell neki 20 km. és már rendetlenkedik. Legújabb az hogy meggyulladnak a hőfok izzítás meg a stop lámpa és elkezdi ütemesen felnyomni az üzemanyagnyomást annyira hogy fél másodperces ütemben gyorsul az autó és mintha szétesett volna egy szabadonfutó olyan hangot produkál. Ilyenkor félre kell állnom, levenni a gyújtást majd fél perc múlva újraindítok és mintha mi sem történt volna megyek tovább. Olvastam valahol hasonlót aminek az oka tankban való dugulás volt tervezem is hogy kipucolom a tankot de ehhez le kellene ereszteni a gázolajat úgy kellene kivenni a szintmérőt meg az ülepítőt de nem tudom a felkeményedett csövek a tanknál engedik-e hogy ezt törés nélkül megtegyem. Még mindig nem akarom elhinni hogy ez egy szivattyú felújítással elmúlik és nem akarom felújítatni azzal a megjegyzéssel, hogy "aztán majd meglátjuk". Az a vicces (illetve nem) hogy ha kitörlöm a hibát akkor olyan mint új korában, indul megy húz élvezet vele autókázni amíg a hiba újra nem jelentkezik. ez meg kiszámíthatatlan, hogy néhány km. vagy néhány nap...

Előzmény: Harsányi Zoltán (67310)
kabipo Creative Commons License 2017.07.23 0 0 67311

Eladó egy Renault Thalia csomagtartó, eredeti kulccsal. Irányár: 15000 Ft

Harsányi Zoltán Creative Commons License 2017.07.23 0 0 67310

Ha beindult érdemes megnézni a porlasztókon a résolaj mennyiségét... ha a  megengedettnél több esélyes, hogy mechanikus baj van...

Előzmény: Harsányi Zoltán (67309)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2017.07.23 0 0 67309

Nekem is télen volt ilyen gondom... a nagynyomású hátsó részén a barna csatit leveszed és ízlés szerinti elektomos csatlakozást javító szerrel lekezeled. Utána nekem jó lett ( igaz nem thalia ... m2)....

Előzmény: ÖregMackó (67015)
rentha92 Creative Commons License 2017.07.22 0 1 67308

Le kell venni a kulcstartót, ha van rajta és le kell tolni róla a felső részt.

https://youtu.be/nTlIc96E18E?t=1m2s

Előzmény: dekimi (67307)
dekimi Creative Commons License 2017.07.22 0 1 67307

Szégyellem,de nem tudom szétszedni a slusszkulcsot,hogy elemet cseréljek benne.Szerszámmal nyilván menne,de félek, hátha  tönkreteszem.Kaphatnék egy jó tippet?

szuszimaci Creative Commons License 2017.07.22 0 0 67306

Olvastam de nem jó!

Előzmény: GOFE (67303)
Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.22 0 0 67305

Esetleg még Piros bal első sárvédő?

Mészi Clio Creative Commons License 2017.07.22 0 0 67304

2000 es évjárathoz valakinek van eladó övfeszítője?

GOFE Creative Commons License 2017.07.22 0 0 67303

Szia!  Részletesen le van írva az 54620-as hsz. -nél.

Előzmény: szuszimaci (67302)
szuszimaci Creative Commons License 2017.07.21 0 0 67302

Sziasztok.

Hogy tudom a központizárat hozzá tanítani a kulcshoz?

Stefi81 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 67301

Pont az volt a lényeg hogy nagyobb legyen, mert a talia váltó meg rövid. Most 130km/ó-nál pont annyit is mitat az óra és szerintem ez a méret jobban illik a kocsihoz menettulajdonságban.

A swift tényleg kevesebbett evett. Azt simán ki lehetett hozni 5 böl ha 90-en fölött nem használtam.

Előzmény: ivókút (67300)
ivókút Creative Commons License 2017.07.17 0 0 67300

Azt a gumiméretet nem írtad el? Az valahogy nem igazán váltóméret!

Előzmény: Stefi81 (67298)
ivókút Creative Commons License 2017.07.17 0 0 67299

Azért az az "árnyékoló" a navin az odabasz! ;-)))

Egyébként tényleg jól mennek, bár nekem 1,4 16v van, de nem volt gond az autópályán az emelkedőkön a belső sávban haladni tavaly, ráadásúl, még a fogyi is egész jól alakult. Most szombaton már egy MIII garndtourral megyek az 1,6 dCi, kiványcsian várom az mit fogyaszt ugyanazon az úton.

Egyébként a stiftnek nagyon hosszú volt a váltója, azért is érezted lomhábbnak. Cserébe ha nem siettél nem is nagyon evett.

Előzmény: Stefi81 (67298)
Stefi81 Creative Commons License 2017.07.17 0 2 67298

Egy pár szó ami most nem egy hibás Táliáról szól.

Tegnap jöttünk haza Horvátból, azon belül is Medulinban voltunk ami a mi kis városunktól 875km-re volt, de ott is mentünk minden nap az egy hét alatt és olyan 2ekm mehettünk összesen. Nagyon örülök, mert semmi gond nem volt a kocsival, pedig félem kicsit. (annyira hogy szerszámokat vittem magammal) Oda kicsit óvatosan mentünk, vissza már azért nyomogattam neki néha, mert nem volt forgalom. Szóval én pozitívan csalódtam megint a 1.4 8v Táliában, igaz amit lehet azt meg is kapja tőlem és amennyire lehet vigyázok rá, de nem én vagyok a kocsiért, hanem fordítva. Volt pár régi kocsim, de soha nem éreztem annyinak a lóerőket amit megadtak a gyártók, kivéve ennél. Valamiért nagyon jól megy hiába csak 75 paci, gondolom ez azért furán hangzik. Pl. anno a Swift 1be csalódtam teljesítményben. (szerintem a swift 1.3-at simán veri a thalia 1.4 és nehezebb is)

Annyi hogy valós 120km/ó felett azért már szereti a hasát. Egyébként az út előtt cseréltem le egy Kínai Rotalla 185/55 15 gumit bridgestone ecopia ep150 175/75 15-re, ami semmivel sem jobb. Sőt! Elvileg komfortosabbnak kellene lennie, de pont a Kínai volt az. Igaz mikor nem volt a felnin érezhetően merevebb és keményebb oldalfalú volt a bridgestone. Gondolom sokkal kopásállóbb lesz.

Egy pár ízelítő kép, hogy hova el nem jut ez a kis autó.

Sanyo1012 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 67297

Hello,

Köszönöm a tippet.

A héten meg is nézem.

A gyorsítás, motorféknél a váltókar eléggé kimozdul, úgyhogy megnézem.

Ezen felül a kipufogó részt néztem már, de eddig még nem találtam semmi rá utaló jelet, hogy az lenne.

Az lehetséges, hogy valahol a leömlő résznél lenne?

Előzmény: Papalac (67287)
alibabusic Creative Commons License 2017.07.16 0 0 67296

1. Veress Endre út-Megyeri út sarok. Flamingó Étterem-Fodrász-Kulcsmásoló-Autósbolt.

2. A lányom Opeljéhez a chipes-indításgátlós kulcsát a Mecsek Áruházzal szemben, az üzletsoron lévő kulcsmásolónál másolták és működik!

Előzmény: szuszimaci (67294)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.07.15 0 0 67295

Sziasztok. Felmerült egy olyan olyan igény hogy manuálisan kapcsolhassam a hűtőventilátort de akarom látni a víznek a hőmérsékletét is. Egyszer már sikerült úgy visszadugni az érzékelő csatiját hogy volt hőfokkijelzés de ment is állandóan a venti. Melyik kábelt kellene megbontanom ahhoz hogy ezt meg tudjam csinálni? 

Az ok: Sokszor kell lassú menetben rövid időkre elindulni és megállni. És iszonyú módod bemelegszik a motor. Ezt meg akarom előzni. 

De nem forralja a vizet. 

szuszimaci Creative Commons License 2017.07.15 0 0 67294

Sziasztok.

Tud valaki kulcsmásolót aki meg vágja és fel programozza a kulcsot Pécsen?

A riasztót is hozzá kell tanítani.

Köszönöm.

Papalac Creative Commons License 2017.07.14 0 0 67293
Előzmény: kisbago9577 (67291)
ivókút Creative Commons License 2017.07.14 0 0 67292

Jeladó, keresőbe írd be, olvass...

Előzmény: kisbago9577 (67291)
kisbago9577 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 67291

Sziasztok. 

Renault thaliam van 2001 es. És olyat csinál hogy a kilóméteróra néha megy máskor meg kifekszik és semmi. Mi lehet a baj? 

Ajven1985 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 67290

Sziasztok!

Hétvégén sikeresen elvégeztük a légzsákszalag cseréjét, most már nem világít a kis ikon a műszerfalon, feltételezem jó a szalag, amit vettünk bele. Ahogy tanácsoltátok, multiméterrel kimértük a régit és az újat is, mutatta a hibát. Összeszerelésnél figyelni kell, mert ha nem középen áll a szalag, akkor kormánytekerésnél el fog szakadni, valószínű ez volt a hiba, mikor annak idején összeraktuk. Most beszerelés előtt átforgattuk, balra és jobbra is 2 és 3/4 fordulatot tud menni, így oké lesz.

Köszi a segítséget mindenkinek. G.

Előzmény: ivókút (67177)
csaveri Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67289

Hát én innen vásároltam már de nagyon rossz minőségű terméket küldtek. A doblemez patentja olyan kemény hogy a patent lamellái nem hajlanak, a fejrész meg törik. A lökhárítóba való patentok is kemény rideg anyagból vannak és széttörnek.

Inkább rendeltem ilyet. A minősége sokkal jobb az ára meg.... az itthoni 4 db áráért onnan 30 db-ot kaptam. És az itthoni postát még bele sem számoltam.

Előzmény: ÖregMackó (67163)
Joco/1 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67288

Aha, értem.

Köszi szépen a válaszodat!

Előzmény: megértő55 (67284)
Papalac Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67287

A zörgés valószínűleg kipufogó. Valahol verődik, vagy a hővédő alulemez rohadt el. Érdemes megnézni a "kutyacsontot", ha gyorsításnál jelentkezik.

A sebváltó karon látszik a kutyacsont hibája. Gyorsítás, motorfék esetén rendesen mozdul a váltókar.

Előzmény: Sanyo1012 (67285)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67286

Legalább sikerült :D

Előzmény: Baki71 (67277)
Sanyo1012 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67285

Sziasztok,

Köszi a tippet.

Sajna az enyem is hasonló.

Csak nekem 500-nál van a fordulatszám mérő és ott ingadozik egy kicsit.

Viszont beindításkor (amikor hideg a motor) nincs vele gond.

A fordulat olyan 900-1000 között van.

Most hétvégén megpróbálom kitakarítani az alapjárati motort. :)

A zörgéssel kapcsolatosan azt tapasztaltam, hogy valamilyen szintem nyomaték függő is.

Mert minden sebessegben olyan 2000-es fordulat környékén jön elő, de csak akkor ha megy az autó.

Álló helyzetbe meg se szólal.

Előzmény: Papalac (67282)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 67284

Csavarlazító "bőven", majd megindítani az anyát. Én egy kicsi, de erős csapágylehúzót használok. Itt már ma tengely és a hüvely is kopott. Cserélni kell az alkatrészeket.

Előzmény: Joco/1 (67276)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67283

Most visszaolvasva igazad van. :) Sajna nem tettem meg. 

Előzmény: Papalac (67282)
Papalac Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67282

Ha jól emlékszem 16 szelepesről beszélünk és abban nincs olyan lemezke.

Kipufogó szokott zörögni. Alá kell nézni.

Az az alapjárat alacsony. 750-nek kéne lenni. Ki kéne pucolni az alapjárati motort. Attól nem pörög fel beindításkor.

Nem ilyen a hangja?

https://www.youtube.com/watch?v=ZnaEo_swZcw

Szerintem ezen elugrott a vezérlés vagy nem megy csak 3 henger.

Előzmény: Léger Zsolt (67281)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67281

Remélem most jó lesz :D 

Előzmény: Léger Zsolt (67280)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67280

Bocsi kép lemaradt. 

Előzmény: Sanyo1012 (67278)
Léger Zsolt Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67279

Az nekem meg is van. A motor elején van egy védő lemez. Nekem három csavar tartja és kettő alól kirohadt a lemez. Nézd azt meg. 

Előzmény: Sanyo1012 (67278)
Sanyo1012 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67278

Ki lett tisztítva a folytószelep.

Most úgy néz ki, hogy az alapjárat is stabilan 500-550 fordulaton van.

Ezen felül egy olyan kérdésem lenne, hogy találkozott e már valaki olyannak, hogy menet közben

fémes rezgést hall?

Egy bizonyos fordulaton csak menet közben, olyan mint ha egy lemez zörögne.

De csak a jobb első résznél.

Próbáltam volna körbenézni a klíma csöveket, de nem ér egyik se bele semmi olyanba.

Viszont annyit tapasztaltam, hogy a szellőző kapcsolója ha 0-ra van állítva akkor olyan hangja van mint ha

egy kis motor forogna.

Esetleg a kinti benti levegő elválasztó lenne az?

Előzmény: Sanyo1012 (67270)
Baki71 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67277

Hali!

A kiakadás meg volt maradt a szétszedés. Szakember segítségét vettem igénybe a patentek épségének megóvása és egyéb célszerszámok miatt. Tényleg ketten 15 perc alatt megoldottuk segített a videó de nekem a kormányon alul is volt két csavar amit ki kellett venni. Szétszedve megerősődött bennem hogy ezt másképp nem lehetett volna visszatenni ugyanis a bejövő kábelköteg feszült így évek alatt a rázkódás miatt a fülek (gondolom a nagy meleg sem tesz neki jót) elengedtek. Úgyhogy a tűzfalon lévő kábelköteg rögzítőn majd a kötegen is lazítottunk. Így már nem feszül az egész kijelzőegység könnyen visszament a helyére. Az összeszerelés flottul ment minden illeszkedik nem látni a szerelés nyomait. Ezt tényleg vagy hozzáértő szerelő vagy célszerszámmal rendelkező ügyeskezű ember végezze. Most tüntettem el az ujlenyomatokat minden zsír lett.

Mégegyszer köszi minden segítséget.

Baki

Előzmény: WebNeo (67272)
Joco/1 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67276

Sziasztok!

A következő a gondom: a bal oldali ablaktörlő tengelye lazán áll, lötyög. Megpróbálok alul beszúrni két képet, azokon remélem látszik majd, mire gondolok.

Abból vettem észre, hogy a lapát közepe táján csíkosan töröl, hiába tök új a gumi, nem feszül rá a lapát az üvegre rendesen. A jobb oldali töröl normálisan, annak stabilan áll a tengelye.

Próbáltam most szétszedni. Az tiszta sor, hogy le kell majd szednem az alatta levő műanyag burkolatot, hogy hozzáférjek a tengely aljához és a motorjához, hogy megnézzem, mi lazult ki. Magát az ablaktörlőt nem sikerült leszedni. Az az anya ami a tengely tetején van, eléggé rá van gyógyulva, nem lazult ki, jobban meg nem mertem tépni.

Hogyan kell leszedni az ablaktörlőt?

Azt az anyát kellene tépni kicsit bátrabban?

Köszi előre is a válaszokat!

Jocó

WebNeo Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67275

Az már rég nincs borotválnom kell :D, szakálam van......

Előzmény: csaveri (67274)
csaveri Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67274

Végül bontanék csak amikor már kiakadtam

:DD

Ha még van elég hajszál ;-)

Előzmény: WebNeo (67272)
csaveri Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67273

Semmi gond, csak céloztam rá, hogy nem mindig kell 100 %-ban követni a videókban látottakat. Iránymutatásnak jók, de vannak olyan videók is amik tökéletes technikai információkkal rendelkeznek.

Előzmény: ivókút (67271)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67272

Ha még nem volt bontva én a helyedben kisérleteznék hátha damil, szigszalag vagy bármi más segítségével helyére tenném, mert amit megbontunk már nem gyári :D képez zörögni zizegni, mondjuk ez engem nagyon idegesít :D

Végül bontanék csak amikor már kiakadtam :D

Előzmény: Baki71 (67268)
ivókút Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67271

Félre értesz, vagyis a kommentem nem igazán neked szólt, csak az általad linkelt videóra írtam, hogy ne pontosan azt kövesse az ember gyereke...

Előzmény: csaveri (67269)
Sanyo1012 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67270

Szia

Hát épp ez a baj, hogynem.

Amikor beindítom az autót, akkor mint ha meg akarna halni.

De ez olyan 5 sec.

Utána mint ha semmi se történt volna.

Most beszéltem a cégen belüli szerelővel és annyit mondott, hogy lehet, hogy

hirtelen túl sok üzemanyagot kap és azért lehet ez a problémája. (a benzinszagból kifolyólag)

Olajcsere tavaly októberben volt. (olajszűrő, légszűrő is)

A gyertyákat nem tudom, hogy mikor voltak cserélve, de ma vagy holnap azt is megnézem.

Annyi van még, hogy alapból elég alacsony a fordulatszáma az autónak.

Néha annyira alacsony hogy a rángatás határán van (500).

Remélem, hogy a hétvégén lesz időm és meg tudom nézni ezeket a dolgokat.

Köszönöm a tippeket.

Amint tudok megírom a fejleményeket.

Előzmény: Papalac (67250)
csaveri Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67269

A videók tartalmáért én azt hiszem nem kell felelősséget vállalnom. Viszont arra jók hogy lássa az ember, hogy mi hol van és hogy jön / jöhet le róla. Látható hogy könnyen lejön tehát nem kell hozzá csavarhúzó. Amúgy csavarhúzóval én sem feszegettek kárpitot, burkolatot. Ahhoz van külön szerszámkészletem.

Amúgy van egy viszonylag egyszerű módszer arra hogy ezeket a burkolatokat milyen fülek, patentok, rögzítők fogják.

Én a cikkszámát szoktam beütni a keresőben és a felhozott találatok, képek, eladási hirdetések között mindig akad olyan amiről le lehet lesni. :)

Legtöbbször sikerrel járok.

Előzmény: ivókút (67267)
Baki71 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67268

Köszönöm a sok segítséget. Menni fog ez nekem a fejleményekről majd beszámolok. Igen nekem is egybe van a műszerfal a "kis puklival". WebNeo képe jó. Tegnap próbáltam damillal behúzni de reménytelen 4 fül + alul központosító pöcök van.Tehát műszerfal bontás lesz.

ivókút Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67267

Az első videón a csavarhúzós feszegetést mindenképpen mellőzném. Simán magamfelé húzva kiakadnak a kis körmök és lejön a pukli, viszont feszegetve eltörik a kis fül...

Előzmény: csaveri (67266)
csaveri Creative Commons License 2017.07.12 0 0 67266

Ha külön lejön a kijelző burkolata.

https://www.youtube.com/watch?v=cjHmxyM_Hok

Ha csak a komplett műszerfal megbontásával.

https://www.youtube.com/watch?v=mwLlZr8g8_c

https://www.youtube.com/watch?v=Qx-h6qtvjKE

Előzmény: Baki71 (67263)
ivókút Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67265

Nem egyforma! Az enyém pl. lejön külön a kis kijelző feletti pukli, de van akinek egyben a műszerfal tetejével csak. Viszont az sem a világ vége. Lefejted a két első ajtó kédergumiját, hogy az "A" oszlop burkolatát levegyed, majd két oldalon találsz asszem egy-egy csavart, a szellőzőknél a szélvédö elött talán 3-at, a kormányburkolatnál párat és magadfelé le is tudod húzni. Kb. 10-15 perc, ha kényelmesen- óvatosan csinálod...

WebNeo Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67264
Baki71 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67263

Hali!

2004-es évjáratú Thaliámba a műszerfalon lévő órát és a rádiót kijelző kis digitális egység egyszetűen beesett a műszerfalba. Működik de nem tudom ki lehet-e halászni vagy sem szét kell szedni hozzá a műszerfal felső részét? Van valakinek képe hogy a felső műszerfalat hol tartják csavarok v. patentek? Esetleg pld. horgászzsinórral ki lehet húzni szétszedés nélkül vagy a szétszedést nem úszom meg? Magának az egységnek a patentjai épek csak vissza kellene pattintani a helyére.

Előre is köszi a segítségeket.

Baki

WebNeo Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67262

A szerviz szerinti intervallum ennél már 20 e km volt.

Akár itt is lehet a probléma gyökere:(, az ebb itt van elhantolva....

Nekem a vesszőparipám lett mióta ujféle dieselem van akkor vétel után olvastam el a karbantatásit ahol többek között ez szerepel:

Van még 2-3 hasonlóan nehezített körülményes leirás minden 2003-2009 közötti kezelésiben azon túliakat nem néztem még.

Én ezért cseréltem akár 7000 km nél is olajat, sajnos bárki aki nagy beavatkozásra kényszerült a motorban és beszélt velem erről elmondta, hogy a mszerviz nem hívta fel a figyelmét erre. Alaposnak kell lenni pláne ha milliókat adunk ki egy gépre.

Előzmény: buma50 (67261)
buma50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67261

A szerviz szerinti intervallum ennél már 20 e km volt. A kangónál még (szintén 1,5 dci) 30 e km volt. Mégis, mint annak idején írtam, azzal több mint 300 e km-t mentem, és csak a kötelező szervizek lettek megcsinálva. Jó, az szinte csak hosszú utakon lett használva.

Előzmény: WebNeo (67259)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67260

Jól emlékszem ilyen hibák esetén teljes takarítást igényel a motor, gondolok olajszívattyú szűrője, szükség esetén komlett csere, minden cső és elérhető kis zug átnézése-tkaritása?

Előzmény: Luck Skywalker (67253)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67259

Láttam már párat, havi 1-3 beesik klf márkákból :)

Sajnos nem vagyok szerelő, akkor többet tudnék mondani, de baráti körben is volt 1.9 dci ami felkapta az olajat pályán előjel nélkül.

De látványosabb a vezérlés szakadás és csapágy gond, azokat ámulattal nézem.

Az olajcserék a kötelező szervizi intervallum alapján történtek a szakszervizben, azóta nincs márkaszerviz

10-20-30 e km-s intervallummal?

Vannak mendemondák ki nem cserélt csak számlázott olajról, ki tudja :D

Előzmény: buma50 (67251)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67258

Erre gondoltam.

megértő55 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67257

Az injektor híd végén van egy üzemanyag nyomástartó (szabályzó) szelep. Sokszor ott a hiba, üzem közben apró szennyeződés kitámasztja a szelepet. Ilyenkor átereszt és ilyenkor van benzinszag és a fogyasztás is emelkedik. Először ki kell venni a gyertyákat, ha kormosak, akkor szinte biztosan ez lehet a bűnös. Próbáljál bontóban AUDI, VW alkatrészt szerezni, mert ugyan olyan CSAK jobb. Én azokat szerelem be és lényegesen olcsóbbak a bontóban.

Előzmény: Sanyo1012 (67249)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67256

elkann !

Turbóra költsed a pénzedet, ne kiszámíthatatlan, a te esetedben értelmetlen kiadásokra.

buma50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67255

Egyébként valamitől nagyon megsértődött a csapágy, mert szabályosan felkenődött a főtengelyre.

buma50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67254

A két nívójel között volt az olajszint az első turbócsere előtt is. Az olajszint mindig ellenőrizve volt. 

Luck Skywalker Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67253

Lehet hogy az első turbó hibánál nagyon lecsökkent az olajszint.Erre picit megsértődött a hajtókarcsapágy és elkezdődött a baj.Amikor meg csapágyas lett a motor a turbó is kaphatott pici szennyeződést de nem lett hozzányúlva és ismét elkezdődött a baj. Ez csak feltételezés.

Előzmény: buma50 (67251)
buma50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67252

Szia. A turbó hibáját semmi nem jelezte, Az autópályán menet közben megállt a motor. Előtte nem füstölt, nem volt teljesítmény csökkenés, - semmi.

Előzmény: elkann (67248)
buma50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 67251

Úgy látom, képben vagy. Tavaly autópályán leáll, hajtókarcsapágy. Motor ki, felújítás, 250 000 Ft. Előtte nemsokkal turbócsere, mert füstölt. Akkor felújított turbó került bele. Most meg szétment a turbó. Egyébként  elejétől márkaszervizbe lett víve a tavalyi lerobbanásig. A furcsa, hogy egyik esetben sem volt semmi előjele a hibának. ( kivéve a turbó csere előtti füstölést) Az olajcserék a kötelező szervizi intervallum alapján történtek a szakszervizben, azóta nincs márkaszerviz, és 10 000 km-enként csere. Most elvileg új turbót tettek bele. Igaz városban van használva, de ez akkor is durva. Szerintem valami elfuserált szériát sikerült kifogni. Ez van. 

Előzmény: WebNeo (67247)
Papalac Creative Commons License 2017.07.10 0 0 67250

Beindításkor felpörög az autó 1000 fölé?

Első körben alapjárati motor, pillangószelep tisztítás.

Ha nem javul, akkor meg kell néznni diagnosztikával a jeladókat, holtponti, hőmérséklet, map, benzinnyomás, lambda szonda. Esetleg lehet gyújtótrafó, de akkor lehet érezni a rángatást. Gyertyákat 60 ezer km-enként kell cserélni.

Enyém nem szokott ilyet csinálni. Ma is napon állt vagy 3 órát.

Benzinszag más dolog lehet. Jöhet a hátsó ülés alól a benzinszivattyútól, a kaniszter szeleptől ( jobb első keréknél), lehet hiba a befecskendező szelepeknél és gyújtáshiba esetén jöhet a kipifogóból is.

Előzmény: Sanyo1012 (67249)
Sanyo1012 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 67249

Sziasztok,

[2004 1.4 16V Benzin]

Egy olyan kérdéssel állnék elétek, hogy találkoztatok e már olyan hibajelenséggel, hogy kinnt hagyjátok a napon az autót mondjuk fél napra,

ezt követően beindítom és olyan mint ha meg akarna állni az autó.

A fordulatszám mérő van, hogy "0"-t mutat és ezt követően elég benzin szag van.

Miután próbálom életben tartani előre megyek vele ~10m-t, visszateszem üresbe és semmi baja.

És utána sem.

Van esetleg valami ötletetek?

elkann Creative Commons License 2017.07.10 0 0 67248

Igazán várhatott volna még magára 160ezer km-nél ez a sok probléma.. :(

A hibás turbónak milyen előjelei voltak amit észleltél előtte?

Előzmény: buma50 (67246)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.10 0 0 67247

Érdekes és szomorú ennyi gond vele.

Olajcsere periódus és a használat város országút arányban mi volt?

Pontosan a tied az egyik etalon az eseményekre - mint ahogyan itt többeknek akik első tulajdonosok történései fontosak - talán lehet valami tanulságot összegezni.

Erre a motorra emlékeim szerint csapágyvisszahívás nem is volt, mégis megmakkant :(

Előzmény: buma50 (67246)
buma50 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 67246

Igen. Fél év. Nem lehetett észre venni az olajfogyasztáson. Ahogy előtte, tavaly a hajtókarcsapágy esetén sem volt semmi előjel, csak egyszerűen megállt menet közben. Most is ugyanúgy, most is az autópályán menet közben megállt. Azt hittük, hogy ugyanaz a hiba. A gond csak az, hogy még nincs egészen 160 ezer km benne. Ez valós, mert újonnan vettük 2004-ben a szalonból. 

Előzmény: WebNeo (67236)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67245

Ilyen problémák esetén amit olvashattál alant, illetve az olajcsere elhanyagolása miatt, s főleg ha gyűrűleragadás történt. Majd célszerű valami vacak olajjal, tesco, mannol stb de jó szűrővel járni vagy 500-1000 km-t és utána újra olajcsere, de kiváló olajra és hasonló szűrőre cserélve.

Amennyiben olajcsere normálisan megtörtént, problémád nincs akkor felesleges, max 4-5 tankolás után 1 prémiumot adni a rendszernek.

Előzmény: Stefi81 (67244)
Stefi81 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67244

Mikor és miért érdemes ilyen blokk mosást csinálni?

Előzmény: WebNeo (67243)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67243

Előzmény: WebNeo (67242)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67242

2.700 Ft  a márkaszervizben.... vettem már többet, gondot nem okoz.

Saját autóban is használtuk.

Rozsdás ugyan beböfög értelmetlen dolgokat most éppen megértő!!!!!! nickjével a sok közül, ha gondolod hallgass rá, ha nem akkor vidd szerelőhöz ahogy írtam, vagy nézd át magad.

Nem lehet, hogy valami érzékelő vagy jeladó a hibás?

Bármi lehet egy elrepedt cső, egy haldokló turbó, de ha nem szakember nézi meg csak tippelgetünk, és a használattal nagyobb kárt okozhatsz.

Szerintem oda vissza kibeszéltük.

Előzmény: elkann (67237)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67241

Vagy annyira szutykos, hogy hol felszabadul a koksztól, hol meg leáll.

Előzmény: elkann (67238)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67240

Ez kidobott pénz az ablakon ! Olyan mint a kalmopyrin, térdközé szorítva még fogamzásgátlónak is jó (lehet).

Ki kell a turbót cserélni.

Előzmény: elkann (67237)
Walter Anger Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67239

Köszönöm  mindenkép fontolóra veszem. Kellemes napot.

Előzmény: WebNeo (67235)
elkann Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67238

tovább gyűrűzik az esetleges turbóhiba.. a tegnapi és mai jelenség: néha van turbó nyomás (és erő a motorban), néha kevésbé..egyszer már olyan is volt mikor egyáltalán nem volt, de ez régebben történt..akkor egyértelműen meg sem mozdult a turbó, mert kb 50-nél többel nem is ment az autó. Leállítás után megszűnt a jelenség..  van amikor 2000-től szépen húz, néha jóval lomhább.. viszonylag jól hegyezett fülem van műszaki dolgokra és a turbónak nincs csúnya hangja, bár ez lehet semmit sem jelent..

Az viszont számomra nagyon fura, hogy néha jó néha nem.. ha szerkezetileg lenne "rottyon" a turbó akkor mindig rossz lenne nem? Nem lehet, hogy valami érzékelő vagy jeladó a hibás?

elkann Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67237

szívesen kipróbálnám.. csak külföldről beszerezni elég nagy macera, szervizben meg gondolom milyen ára lehet.. :D

Előzmény: WebNeo (67235)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67236

Ez nagyon jó ár, gondolom minimum félév gari.

Ahogy olvastam nem hónapok alatt jött elő a hiba?

OLajfogyasztáson előtte észrevehető volt a gond?

Előzmény: buma50 (67234)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67235

lényegében igen azzal az előnnyel, hogy renault és főleg 1.5 dci a célközönség :D

Előzmény: Walter Anger (67233)
buma50 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 67234

Szia! Nekem most lett kész a Thalia turbó csere, hivatalosan, számlával, új turbóval. Az egész rendszert szét kellett szedni, át tisztítani, csöveket cserélni.- Szét ment a turbó, mindent televágott olajjal. A szívócsövön pufogott ki. El volt minden tömődve. Szóval és áfával 149780 Ft volt.

Üdv.

Előzmény: elkann (67225)
Walter Anger Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67233

Sziasztok szeretném megkérdezni hogy az általad linkelt termék ez valami motor öblítő lenne ???

Előzmény: WebNeo (67208)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67232

Az olaj bevezető csövet és az olaj elvezető csövet a ki és beszerelésnél óvatosan kezeljed, mert a viton "O" gyűrűk sérülhetnek. Egyébként nem drága gyűrűk, de ha nincs a közelben tömítéssel foglalkozó cég, ( merre laksz ) akkor csak a neten tudsz rendelni. Abban az esetben a posta költség több mint a gyűrűk ára. Vissza szerelésnél szilikon zsírt ajánlom.

ha vigyázol rájuk, akkor minden további nélkül újra felhasználhatók

Előzmény: elkann (67226)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67231

Azok, akik 1000 Km-et jósoltak a kínai kapcs.szelepeknek, hát tévedtek. Nehogy már azt higgye valaki, hogy azok, akik porlasztó javítással foglalkoznak más alkatrészeket használnak? "originál", mert eredeti DELFI dobozban vannak! Olyan dobozba csomagolják, amilyet kér a megrendelő. A román oldalak tele vannak hírdetésekkel ( karton számra árulják a portékát)  Supapa Retur Valve Delphi 9308Z621C  pl. minden mennyiségben, DE drágább mint KÍNÁBÓL. 

Előzmény: Harsányi Zoltán (67224)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67230

WIZARD TURBO !? Kérdezd meg LÓJUSZT ő javíttatott ott.  Nem foglalkozom velük. Én magamnak csinálok mindent.

Előzmény: megértő55 (67229)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67229

Nem kell hozzá más, csak elszántság. Leszerelni a motorról az EGR lebontásával kezdődik ( légszűrő és egyebek nem érdekelnek) kell egy hajlított 13-as csillag kulcs amit én "vékonyabbra" köszörülte, hogy a turbó alsó felfogató csavart le tudjam szerelni. Alulról a kipuf, és a kat, jön le, nem igényel különösebb szerszámot. A turbót egyszerű szétszerel ni, ha az olajjáratok vannak eltömődve azokat ki kell pucolni. A tengelylógást nem lehet javítani, ott a csere segít. A cserénél természetesen a csapágyat is ki kell dobni.

Nem nagy buli, csak bátorság.

Előzmény: elkann (67225)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67228

https://www.turbo.hu/dacia/logan/54359700000#prices

csak egy a sok közül, a turbód cikkszáma 7701473122

Előzmény: WebNeo (67227)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67227

Én ezeket nézném át a helyedben, ahogy néztem a k9k 700-704 nagyjából ua.

Részben ezt már takarítottad a szelep felől :D

Ezeket csak kellő elszántsággal és tömítésekkel felszerelkezve, mert eléggé érzékenyek.

Turbót ma más sokkal olcsóbban javítanak, cserélnek, mint évekkel ezelőtt, garancia értelemszerűen csak a szakszerű beszerelés esetén van, nézd meg bármely forgalmazó oldalán. Nagy hülyeség lenne webáruházból rendelned, hiszen a hibás termék esetén az ügyintézés meglehetősen nehézkes, főleg kínai nyelv ismerete nélkül :D

Nem drágán bevizsgálnak már turbókat sok helyen, ahol kiderülhet, hogy nincs szükség cserére, csak másra hallgatsz :D

Annyi km-l bármilyen autó problémás és megérett lehet egy nagy felújításra, amennyi a tiedben van, szóval, nem kell elkeseredned, de te döntesz :D

Előzmény: elkann (67226)
elkann Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67226

Köszi!!

Hol találom ezeket a csöveket? A többi már menne szerintem.. :)

Előzmény: WebNeo (67221)
elkann Creative Commons License 2017.07.08 0 0 67225

Egészen biztosan gyengélkedőben van már a turbóm.. nincs már benne az az erő mint 5-6 éve.. lehet igazad lesz.. :( azonban egy turbó tisztítás vagy szétszedés már szerintem erősen meghaladná a képességeimet.. nem is szívesen kontárkodnék bele..

Valakinek újítottak már fel (vagy cseréltek) turbót az autójában? Mennyibe kerülhet kb?

Picit kezdem elveszíteni a bizalmam az egyébként nagyon szeretett Clio-ban.. :( most úgy érzem hogy nincs az a pénzmennyiség ami néhány évre gond és probléma nélkül talpra állítaná..

Előzmény: megértő55 (67222)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2017.07.08 0 2 67224

Tényleg szarok, hogy ennyi résolaj a 20 e km után.... :-) viccnek szántam... :-)

Sokan 1000 km-t sem jósoltak a kínai kapcsolószelepeknek...

Most érkeztek meg az enyémek, ha lesz hozzá elég időm  beépítem őket

Előzmény: lójusz (67216)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.07 0 0 67223

Például egy ilyenre gondolta.

Előzmény: elkann (67219)
megértő55 Creative Commons License 2017.07.07 0 1 67222

elkann !

Minden koksz, olaj lerakódás a szívóoldalon a turbó felől jön.  Az a szutyok, ami a te motorod  szívócsövedben van nem elhanyagolható mennyiség. Ha van garázsod és megfelelő szerszámaid, leszerelheted a turbót, át kell tisztítani szétszerelés után és , ha van elszántság benned, egyes alkatrészeket ki tudsz cserélni.  Az is lehetséges, hogy az olaj járatok vannak elkokszolódva a "minőségi olajok" jóvoltából.  Gondolom, hogy a gépet használtan vetted, előző gazdánál kitudja milyen olajok voltak a motorban  és milyen intervallumokban voltak cserélve?  Anyagbeszerzés a nett-ről.  Kínából is tudsz beszerezni (cikkszám után) komplett turbót, ( vagy csak a középső egységet)  de arra esetleg vámot is kell fizetni. Nekem is ilyen van már évek óta és semmi panaszom sincs rá. A turbósok is onnan szerzik be, tudom, mert pont egy ilyen szaki javasolta nekem is ezt a megoldást.  Tudom, hogy nem mindenkinek van lehetősége arra, hogy otthon dolgozzon, én csak tanácsot adtam.

Előzmény: elkann (67220)
WebNeo Creative Commons License 2017.07.06 0 0 67221

Azért ne zárj ki mindent.

Olaj ezek szerint rendben lévőnek tűnik, bár a castrol nem renault barát :D

Olajfogyit okozhat a kartergáz elvezetés eltömődése is, legegyszerűbb ha megnézel mindent otthon, az egr után már menni fog, szétszedni kitakaritani a csöveket.

Előzmény: elkann (67218)
elkann Creative Commons License 2017.07.06 0 0 67220

Köszönöm!!

Előzmény: megértő55 (67213)
elkann Creative Commons License 2017.07.06 0 0 67219

A turbóhoz még tuti nem volt nyúlva.. de most elkeserítettél egy kicsit.. így a 140 ezer Ft-os kormánymű és 110 ezer Ft-os kuplung csere után (mindez 2 hónapon belül) :( :)

Előzmény: megértő55 (67210)
elkann Creative Commons License 2017.07.06 0 0 67218

Rákérdeztem már szervizben is, hogy mitől füstölhet annyira (ezáltal komoly olajfogyást idézve elő).. motorkopásra gyanakodtak.. amit én kizárnék, mert ha valamire, az olajcserére nagyon odafigyelek.. bár a szelepszár szimmeringnek nem feltétlenül kell semmi, csak elöregedés, ha jól gondolom.. és hosszabb állás után beengedi az olajat az égéstérbe ami indítás után kiég belőle, az enyémhez jellemzően, indulás utáni pár km-en kék füst jelenlétében.

Amit észrevettem, hogy hidegebb időben (novembertől februárig) jóval kevésbé füstöl.. de amit már végképp nem értek, hogy az elmúlt 2-3 hónapban 25-28 fokban is csak fele annyira mint eddig..

Előzmény: WebNeo (67208)