Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
lufi.lenti Creative Commons License 18 órája 0 0 60715

Köszi!

Kiszedtem a bal oldalit próba képpen, a tanácsod alapján pikk-pakk ment!

Nekem a sötétebb szürke, vagy fekete kell!Valamelyik hirdetőn láttam!

Majd még jobban utánanézek és megkérdezem az autós boltban ahol mindent szoktam rendelni, hogy nem-e lehetne-e! :)

Üdv és még egyszer kösz! 

Előzmény: Anonymus23 (60714)
Anonymus23 Creative Commons License 20 órája 0 0 60714

Igen, nekem is a jobbos tört el. De az már megint :)

Én ezt láttam a legolcsóbbnak szállítással együtt:

http://www.ebay.com/itm/243-4-2-X-Grille-ventilation-Centrale-GRISE-Droite-Gauche-RENAULT-CLIO-98-07-/171806422734?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item280075f6ce

Előzmény: lufi.lenti (60713)
lufi.lenti Creative Commons License 26 órája 0 0 60713

Köszönöm a válaszod!

Kivenni most már könnyű volt mert darabokban csak kihúztam!

Az újat-ha veszek- gondolom meg csak be kell pattintani a helyére!

Azért majd megpróbálom a többin a kiszedést, rájuk fér egy takarítás, a szilikonos dzsuva másképpen nem jön ki belőlük!Néztem neten de eddig csak párban találtam, gondolom neked is azért van egy balos! :)

Üdv, Lufi

Előzmény: Anonymus23 (60711)
Zlatan93 Creative Commons License 1 napja 0 0 60712

Köszönöm válaszodat.Többször nem csinálta még azt a (kereplős)szerű hangot,de megijesztett bő 6 hónapos hibátlan működés,friss műszaki után 1 héttel rendesen.A baj,hogy gőzöm nem volt róla honnét jön a zaj,2.,3.ik,indításnál nyitott motorháztető ellőtt állva sem tudtam szűkíteni a lehetőségeket.Nem tudtam mire gondolni,csak arra,hogy most jött el a vége...

Előzmény: alibabusic (60701)
Anonymus23 Creative Commons License 1 napja 0 0 60711

Csak hogy tudd elképzelni a kis fület. Sajnos nekem is csak egy balos van otthon.

Előzmény: lufi.lenti (60706)
Anonymus23 Creative Commons License 1 napja 0 0 60710

Egyszerű kiszedni, egy kisebb lapos csavarhúzó kell hozzá,azaz kettő.

Ha belevilágítasz, akkor látni fogsz két oldalt a rostély anyagából van benne 2 nyelv, azokat kell kívülről picit befelé nyomni, és magadfelé kifelé kihúzni.

Annyi, hogy van benne ilyen kis fém lapka rugónak, azok hajlamosak kiesni belőle kiszedéskor.

Kérdezem én is hátha:

Nekem a két oldalsó van eltörve, nincs valakinek ilyen elfekvőben?

Előzmény: lufi.lenti (60706)
ÖregMackó Creative Commons License 1 napja 0 0 60709

Az a tragédia, hogy az enyém mindig indul, hidegen is melegen is. A clip tanusága szerint az üa. nyomás is stabil. Csak egyszerüen gondol egyet és akkor nem. Ma pl. elég sokat mentem kis szakaszokat is, de semmi baja nem volt. Már kezdem azt hinni, hogy mégiscsak a lötyögő vezérműtengely pozicioérzékelő volt a hibaforrás és miután meghúztam csak szokásból állt le egyszer. 

Nem volt időm elmenni a szervizbe és azt hiszem ezek az átmeneti hibák egy idő után törlődnek, ha bizonyos körülmények szerint nem ismétlődnek. Olyan nyugodtan megyek bele a pályán hosszú előzésekbe mintha nem borotvaélen táncolnék. Igaz, hogy nagy fordulaton nem jött még elő hiba.

Előzmény: nagya2 (60708)
nagya2 Creative Commons License 1 napja 0 0 60708

HAli Old Brumm!!

Nekem olyanja volt annó, hogy félmelegen nem akart beindulni, hidegen-melegen pöccre, de amikor állt 10-40 percet, akkor nem indult, csak hosszas nyektetésre.

Szoft frissítés, és azóta nincs ilyen gond(állítólag az alajárati gázolajnyomás nagyon ingadozott, azért nem indult)

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (60703)
lufi.lenti Creative Commons License 1 napja 0 0 60707

Össze-vissza kapkodok, bocsi!

A clio II-é teljesen kompatibilis? Mert olyat találtam többet is!

lufi.lenti Creative Commons License 1 napja 0 0 60706

Így néz ki, találtam már neten, inkább a szét szerelés érdekelne!

Ja elfelejtettem 1.4-16v 2001-es!

lufi.lenti Creative Commons License 1 napja 0 0 60705

Helló!

A középen lévő két szellőző rács közül a jobb oldalit sikeresen eltörtük, valaki már szedte szét, hogyan tudnám cserélni és láttatok már ilyen rácsot eladót!Nem egy életbe vágó dolog de bántja a szememet!

Köszönettel, Lufi 

GOFE Creative Commons License 1 napja 0 0 60704

Az én autóm hibás szoftverrel jött ki a gyártósorról, egy jókora széria volt ilyen. Ezeket garanciálisan orvosolták.

Egy szakszerűtlen alkatrész csere miatt, én elvesztettem a bizalmamat a szerviz iránt, és már nem akartam átlépni a küszöbüket. Talán olyan nyolc éves korában frissítettem meg a szoftverét, egy másik Renault szervizben, ami mellé

szintén jött egy probléma. A szoftver része az rendben van azóta is, a másik problémát amit okoztak, egy hozzá értő

diagos megoldotta.Azóta nem akarom elkiabálni, de hiba nélkül működik a motor. Sajnos a tervezők ezzel az életkorral már nem számoltak, mint a mi autóink, és ez egyre jobban rövidül.

Előzmény: ÖregMackó (60703)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 60703

Informatikus vagyok (a rosszabb fajtából hardver szoftver egy kézben), nem hiszek a szoftverfrissítésben olyankor ha valami működik 10 évig jól. Az persze lehet, hogy sérül a szoftver de szerintem az autó szoftvere nem olyan tárolóban van ami folyamatosan módosul. Inkább gondolom a különböző érzékelők elöregedésében csatlakozók kontakthibássá válásában a hibák jelentkezését. Ha egy szoftver eleve rossz vagy kiderül, hogy hibás és ez folyamatosan üzemszerű hibák fellépésében jelentkezik akkor indolokt lehet de új szoftver feltelepítése csak úgy értelmetlen. És hardver csere nélkül sincs szükség szoftver frissítésre.

Arról álmodom, hogy van olyan szervíz ahol használnak oszcilloszkópot a különböző érzékelők jeleinek vizsgálatához, ahol meg tudják állapítani ha egy pozícióérzékelő késve adja a jelet az mitől lehet, és több érzékelő jelének a szemrevételezésével pontosan kiszűrhető a hibás alkatrész.

Mert cserélgetni mindenki tud de az bizony sokba kerül és ha mégsem az akkor kidobott pénz is. Persze a tulaj zsebére a szerelőnek semmi sem drága.

Előzmény: GOFE (60700)
tefi Creative Commons License 2 napja 0 0 60702

Amikor az enyémben gyengélkedett a jeladó, hidegen akkor is pöccre indult!

Csak melegen akart nehezen beindulni.

Az 57741-es hozzászólásban van kép is róla!

Szemből nézve a motor jobb oldalán van középtájon.

Előzmény: penge760203 (60699)
alibabusic Creative Commons License 2 napja 0 0 60701

Az enyém is ilyen, csak 2003-as és 1-szer én is jártam így, régebben.

Azt mondta akkor a szaki,hogy ha ritkán történik meg ez,akkor nem vészes.

Már nem emlékszem pontosan,de vmit a hengerenkénti befecskendezéssel kapcsolatban mondott.

Talán kisebb dugulás?!

Előzmény: Zlatan93 (60696)
GOFE Creative Commons License 2 napja 0 0 60700

Üdv!

Nekem egy szoftver frissítés segített a tekertetős meleg indításon. (2002. dci)

Előzmény: penge760203 (60694)
penge760203 Creative Commons License 2 napja 0 0 60699

Az enyém ma reggel nem indult el megmondanád hol kerresem azt a fötengely holtponti jeladot???

Előzmény: ÖregMackó (60698)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 60698

Tulajdonképpen hidegen is melegen is (ha indul akkor) rögtön indul. És általában indul. Most volt a néhányadik eset, hogy nem akart elindulni sehogysem. Ha ilyen van, akkor minden kulcsforditásra elkapja aztán le is áll mielőtt felpörögne. Megpróbálom megint holnap mgdugatni, hátha van bent hibakód.

Előzmény: penge760203 (60694)
Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 60697

Nincs mit.

Előzmény: miklos2peter (60695)
Zlatan93 Creative Commons License 2 napja 0 0 60696

Üdv mindenki!

Már rég volt, hogy jelentkeztem problémával.2001-es renault thaliám benzines 1.4 16 v  ma reggeli indításkor  elég zörgős hanggal indult, 4-szer próbálkoztam mire elhagyta a zörgős, kereplős hangot. Mind a 4-szer egyből indult, de a hang nyugtalanít, hogy mi lehetett az.Ebbe kérem a segítségetek nem tudtok rá ötletet adni mi lehetett vagy járt-e valaki így? Várom válaszotokat melyet előre is megköszönök mindenkinek!Egyelőre normálisan indul.

miklos2peter Creative Commons License 2 napja 0 0 60695

köszönöm az infókat.

Üdv:

Előzmény: Köhike (60688)
penge760203 Creative Commons License 2 napja 0 0 60694

Az enyém nem ál le viszont csinál olyant hogy hidegen pöcre indul melegen meg tekertetni kell hogy beinduljon .Egyszerüen nem tudják mi a baja???Én is gondoltam hogy fötengely holtponti jelado baja van de nem az.

Előzmény: ÖregMackó (60693)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 60693

Ez sem igaz sajnos mert semmi köze sincs ahhoz, hogy mennyit állt. Pénteken álltam be a garázsba és hétfön pöccre indult. Igaz csak kiálltam a garázsból, aztán leállitottam takarékossági okokbol, ne pöfögjön mig kijön a gyerek, aztán már nem indult be. Munka után találtam meg a lötyögö pozicio szenzort és utána ugy ment mint a mesében. Reggel indult és suhant, majd 15 km. után produkálta az elsö leállást. Munkábol hazafelé meg semmi sem történt.

Előzmény: Vulkan16V (60689)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 60692

Természetesen 3000 akart lenni és az a motor fordulatszám. 

Kis fejlemény az ügyben, tegnap megtaláltam a vezérmütengely pozicio érzékelöt és észrevettem, hogy lötyög mint a biró hátsofelében az a közmondásos dolog. Meghuztam a rögzitöcsavarját és láss csodát, nem történt semmi. Ma reggel ugyanugy leállt a motor alapjáraton, viszont sikerült még lendületböl beugrasztanom. 

Pedig már örültem, hogy megtaláltam a hiba okát.

Előzmény: Vulkan16V (60690)
Luck Skywalker Creative Commons License 2 napja 0 0 60691

Valószínűleg amit az önindító produkál míg be nem indul a motor.

Előzmény: Vulkan16V (60690)
Vulkan16V Creative Commons License 2 napja 0 0 60690

Azért abban segíthetnél, hogy mi az a 300 fordulat? Ha a percenkénti motor fordulatszám, akkor az nekem 750-nél van alapjáraton. Nem 3000 akart lenni? :-)

Előzmény: ÖregMackó (60680)
Vulkan16V Creative Commons License 3 napja 0 0 60689

Üdv!

Nem is tudtam, hogy a Thaliának is van foga. :-) Ez tipikus "fogorvos betegség". Fáj, elmész a fogorvoshoz, aztán nem is érted miért vagy ott, mert már nem fáj semmid. Otthagyod, hazamész és aznap este már újra fáj. Tudom, ezzel nem sokat segítettem, de talán azzal igen, hogy ott kellene hagyni a szervizben, vagy közvetlenül mellette. Aztán másnap reggel a szerelővel együtt kimenni és próbálni indítózni. Hosszabb állás esetén (8-10 óra) történik vele valami, ami miatt nem indul elsőre. Valamit "elejt", lecsökkenti, vagy valami ilyesmi... 

Előzmény: ÖregMackó (60680)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60688

Az a lényeg, hogy a hagyományos kialakításúval kicsit jobban fog rázni a segge a kocsinak. De kb 1 nap alatt megszokod, főleg a magyar utakon.

Előzmény: miklos2peter (60683)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60687

Hagyományos.... na.

Előzmény: Köhike (60686)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60686

A hagyomány fajtával lehet jobban jársz egyébként, mert mindig az első pár elvékonyított menetnél törik el. Bár ha abból indul ki az ember, hogy a gyári is sokat kibírt, és addigra hol lesz a thalia mire ez is megadja magát....... Mondjuk az utángyártott alkatrész meg ritkán olyan jó mint a gyári az is biztos.

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60685

Átnéztem az egész katalógusukat. 3 féle rugót gyártanak. Egyiket sem thaliahoz, mind clio. Van nekik hagyományos (RX5209), progresszív (RJ5209) , és egy erősített (RX6965). Viszont az erősített is hagyományos fajta. Azt lenne jó tudni melyik milyen erős. Mondjuk lehet egy bontott kilágyult rugónál ami két év múlva ugyanúgy eltörti bármelyik jobb.

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60684

Ez pont a kisteheré. Utánanéztem, és a kayaba-nál az RX-el kezdődő az a végig ugyanolyan átmérőjű rugó, az RJ a progresszív. Viszont ahogy néztem a katalógust nekik ez a kettő van összesen, szerintem a thalia erősebb rugóját nem gyártják. Max ha ragaszkodsz ehhez akkor megveszed a kisteherét, az kb ugyanolyan erős, csak kicsit jobban fog rázni mint az eredeti. A másik szerintem gyenge lesz hozzá, mivel a clio azért hátul lényegesen könnyebb.

miklos2peter Creative Commons License 3 napja 0 0 60683

Szerinted ez Jó hozzá?  KYBRX6965

thalia 2001   1,4  16V

Előzmény: Köhike (60679)
miklos2peter Creative Commons License 3 napja 0 0 60682

Köszönöm az infót

Előzmény: Köhike (60679)
virmik Creative Commons License 4 napja 0 0 60681

A minap a Thaliam végéről leszedték a Renault emblémát. Honnan lehet pótolni? Konkrét boltot, bontót szeretnék.

Köszi: Miklós

ÖregMackó Creative Commons License 4 napja 0 0 60680

sziasztok!

Pénteken felkerült a gép a diagra és 4 hibakód volt, ha jól értem, átmeneti tárolóban.

az első kettőre emlékszem sajnos nem csináltam fotót a képernyőről

Vezérműtengely pozíció érzékelő áramköre hibás (vagy szakadt?)

Üzemanyag elosztó nyomásérzékelő áramköre hibás

Volt még talán beszívócső valamilyen érzékelő hiba is de nem tudom hogy milyen.

Szóval azt mondták ezek eléggé komoly hibák de ezeke gyike is elég ahhoz, hogy ne menjen a motor. De jelenleg egyik sem áll fenn. Járt is szépen a motor és hiba törlés után nem is sikerült újra előidézni a hibát.

Abba maradtunk, hogy használjam aztán ha megint előjön akkor rövid időn belül menjek megnézzük és hátha abból konkrétabbat lehet diagnosztizálni. Felmerült még az is hogy esetlek kábelkorbács hiba, valahol eldörzsölődhetett de azt mondták hosszú lesz.

Ma reggel persze nem indult és csak sokadik köszörülés után maradt meg az alapjárat. Minden alkalommal beindul aztán úgy ahogy van le is áll. Ha pörgetem 1500 körül meg tudom tartani de ha szép lassan veszem vissza a gázt eljön egy olyan pozíció, hogy leáll hiába adok ujra gázt.

És világít egyszerre pörgés közben a töltés aui izzítás éa a vízhőmérő lámpa.

Ja a törlés után beindították figyelték afordulatszámot és az üa. nyomást, 230 barnál indult és 300 fordulat körül 550 bar körül volt.

Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 60679

Én cseréltem fél éve. Nem tudom már mit vettem bele, de a legfontosabb inkább, hogy milyet. Mert van 3 féle rugó, és a katalógusok össze-vissza hozzák ezeket. A Thaliaba egy erősített kivitel való, és progresszív kivitelben. Ha jól emlékszem kék szín a gyári jelölés. Létezik még Clioba való ugyanilyen progresszív rugó, de az lágyabb. (piros jelölés). Illetve van még a sima hagyományos kivitel végig ugyanolyan vastagságú menetekkel, ez a clio societe, azaz a kisteher rugója. Szóval mielőtt megveszel egy párat, nagyon nézd meg mit veszel. Az meg, hogy ki gyártotta szerintem nem olyan nagyon fontos, ha valami nevesebb gyártó terméke.

Előzmény: miklos2peter (60678)
miklos2peter Creative Commons License 4 napja 0 0 60678

Sziasztok

Hátsó spirálrugókat szeretnék cserélni mert az egyikből letört egy darab. Milyen márkát érdemes venni.

A monroe  mennyire megbízható?

Üdv
Miklos2peter

penge760203 Creative Commons License 4 napja 0 1 60677

engem érdekelne mi az ára ? és képeket is szeretnék  penge0203@gmail.com -ra.

Előzmény: petiren1,5dci (60660)
penge760203 Creative Commons License 4 napja 0 1 60676

Sziasztok nem tudja valaki honnan lehetne normális elérhetö áron üléshuzatot venni?

Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.24 0 0 60675

A 2004. júniusi 16V Thaliám 2008. nyarán, kb. 25 ezer km körül, mutatott először Sagem trafó problémákat. (jellemzően ilyen nyirkos-hűvös időszakban.) Akkor kicsit bepöccentem a Sagemre, ezért mentek a Sagemek a szemétbe, helyette pedig 4 Beru trafó és 4 db 4 négypólusú Bosch gyertya a régiek helyére. Zsugorfóliázás nem történt. Azóta a trafó-gyertya problémák nem jöttek elő. :) 

Előzmény: lufi.lenti (60674)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60674

Új gyertyákat kb egy éve az első trafó cserénél kapott, igazából nem panszkodom mert elég jól bírták én már 90 ezer körül hajtottam bele és most kell cserélnem őket!Ha ennyit ezek is el mennek akkor nem szólok egy szót sem!Most így fejből nem vágom nincsen előttem a képe de mekkora részt zsugorcsöveztél le?

Előzmény: lulumba (60673)
lulumba Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60673

Hali!

A 16 szelepes trafója miatt érzékeny a megfelelő gyertyahézagra. Én 20ekm-ként cserélem és két pólusúra (bár múlt héten 4 pólusút kapott, mert nem volt a szokásos gyertyám)+ én az eredeti trafók cseréjekor le zsugorcsőveztem az újakat. Száztizen pár ezer km-nél cseréltem az első kettőt, majd nem sokára a másik kettőt is. Most 250ekm felett még ezek(valeo) vannak benne...

Előzmény: lufi.lenti (60671)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60672

Bocsánat ha félreérthető voltam!Csak érdeklődés színtjén írtam, meg van a saját "keresztem" Thalia néven! :)

Ha nem lenne akkor igen érdekelne a te kínálatod!

Szerintem hamar el kel ezekkel a paraméterekkel! Sok sikert hozzá! Üdv, Lufi

Előzmény: petiren1,5dci (60670)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60671

Mostanság sokat dícsértem a talicskát és ez megbosszúlta magát!Még meg sem oldódott az előbbi probléma, hogy mi szorul néha amitől nem indít az akksi erre ma Zalaegerszegre mentünk vásárolni és azt hiszem újból el szállt egy trafó! Haza már 3 hengerrel jöttünk, az utóbbi egy évben ez már a harmadik és most akkor várhatom a negyediket is! Nemrég a 2-3-ast cseréltem, most úgy tippelem, hogy az 1-4-ből lesz valamelyik! :)

Tényleg az előző hibához; nemrégen volt vezérlés csere, ha abban valami bibi volt az okozhatja, hogy valami lefogja az indításkor az akksit, de igaz, hogy csak héba-hóba csinálja!?

Értő válaszokat és tippeket köszönöm!

Üdv, Lufi

petiren1,5dci Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60670

Üdv! Nem 1-2km-ert ment sosem, az elején munkába járás volt, de nem sokáig, mert változott a dolog közben. De mindig megkapta ami kellett neki, olajcserék 10-15eKM-enként megejtve. Ár: írj mélt privátba megbeszéljük.

Üdv: Peti

Előzmény: lufi.lenti (60662)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60669

Igen én is ezekre gondoltam, amik az előző 5 kommentben megjelentek kor és kilóméter összefüggésében! Ezért írtam, hogy ha az ára barátságos akkor ez egy jó ajánlat! Csak még nem tudtuk meg, hogy mit kóstál!

Ja és a vásárlás után mik azok a szervízes dolgok amiket feltétlenül meg kell csinálni rajta!

bkriszto80 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60668

Ámen! 

Előzmény: Vulkan16V (60665)
dx man Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60667

Sziasztok, van egy feleslegessé vált gyári MAKO bal első lámpám (2002 04 hó után gyártott Thaliakhoz való), melynek az egyik belső pozícióállító alkatrésze törött. A plexi egész jó állapotban van. Ha érdekel vkit, mail-ben írjon.

GOFE Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60666

Üdv!

Az én dci-m 13 éves, és 62500 km van most benne. A legrövidebb távolság  50 km, amiért kiállok vele a garázsból.

Településen belül, bringázni szoktam. A kevés km. ellenére, már a harmadik vezérlés szett van rajta, és idő szerinti

szervizeket is megkapja, minőségi anyagokkal. Ez biztos mert magam csinálom, Nem hagyom, hogy a magukat szakszervíznek

nevező cégek lehúzzanak pénzzel.

Előzmény: renthaliacska (60663)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60665

Az enyém (bocs. a lényomé) 11 éves és 86 ezer km van benne. Én főleg 10-15 km-es távokra használtam. Én sem és az állandó szerelőm sem gondolja, hogy rossz állapotban lenne. 2 havonta egyszer rokonlátogatás ürügyén megy 350 km-t, hogy kikormolja magát. Én nem az állandó hosszú távok jótékony hatásában hiszek, hanem a megfelelő karbantartásban és a kímélő vezetési stílusban.

tefi Creative Commons License 2015.06.23 0 0 60664

Nem kell általánosítani! :)

Az enyém 12 éves volt áprilisban és 69.000 km. van benne.

Alig használjuk városban!

A szüleim falun laknak, évente kb. 30 alkalommal megyünk hozzájuk. Ehhez hozzájön egyéb rokonlátogatás,nyári olasz nyaralás stb.

300 m-re lakunk 1 nagy Tesco-tól, boltba csak akkor megyünk vele,ha vmi nagy tételt vásárolunk!

renthaliacska Creative Commons License 2015.06.22 0 0 60663

kb a boltba járhatott vele (1-2km)

pont itt a veszély a keveset futott autóknál hogy rövid utakon használták az jobban árt mintha lenne benne 160 ezer km, de azzal folyamatosan hosszú utakra jártak ...

Előzmény: lufi.lenti (60662)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.22 0 0 60662

Nagyon figyelemfelkeltőek ezek az adatok! Hogyan sikerült 11 év alatt összehozni bele 85 ezer km.-t? :)

Mennyi az irány ára?

Előzmény: petiren1,5dci (60661)
petiren1,5dci Creative Commons License 2015.06.22 0 0 60661

Jah 1,5dCi 65Le ez kimaradt.

Előzmény: petiren1,5dci (60660)
petiren1,5dci Creative Commons License 2015.06.22 0 1 60660

Üdv!

Eladó az autó! 2004.04. havi 85eKm kp-zár, szervókormány, 2első el, ablak, szervizelt. Első gazdája vagyunk. Fél éve új első féktárcsa és fékbetét cserélve, mind kettő stabilizátor, axiálcsukló, külső kormányösszekötő, (futóműállítás is volt) generátorszíj cserélve. Téli nyári szett külön lemez felniken.

Ha esetleg valakit érdekel írjon nyugodtan. További képeket is szívesen küldök.
Üdv: Peti

bkriszto80 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 60659

Ehem, véleményem szerint legtöbb esetben itt van a kutya elásva: "kötelező szerviz" :)

Előzmény: penge760203 (60655)
Köhike Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60658

Bár mostanában már inkább csak a veterános dolgokat csinálom ott. A Logannal semmi extra nem történik az olajcseréken kívül, így arról nincs mit írni.

Előzmény: nagya2 (60656)
Köhike Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60657

Kb 10 éve....

Előzmény: nagya2 (60656)
nagya2 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60656

HAli!!

Daciaklub.hu

regisztrálj, ott is jó banda van, a köhi is rontja ott a levegőt :-))))))

Üdv Nagya

Előzmény: Vulkan16V (60651)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60655

Azt nem tudom hogy a Renault mi a jó........nyáé nem olyan motort rakot mint a Daciaba van az egyik ismerősömnek 310-ezer van benne azt mondja van neki vagy négy Daciaja  de még egynek sem nyultak a motorjához a kötelezö szervizen kivül.

penge760203 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60654

Akkor az nem EGR probléma .Voltál már vele valahol diagnosztikán?Ha véletlenül a szivattyú baj lenne akkor szolj hathonap garanciával nagyon baráti árontudok aki felujitsa.

Előzmény: ÖregMackó (60652)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60653

A 15 az 1500 akart lenni

Előzmény: ÖregMackó (60652)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60652

Azt mond meg nekem, hogy ha nyitva marad az egr szelep ill. fennakad, akkor elmegy az alapjárat? Mert nekem ez a fő problémám. Az alapjárat alatt számtalanszor megcsinálja a motor hogy leesik a fordulat, már majdnem leáll mikor a számítógép korrigál, ad egy fröccsöt majd helyreáll az alapjárat. Ez a jó eset. Ritkán fordul elő (eddig 4-5 alkalommal fordult elő alapjárati helyzetben, lámpánál vagy a garázs előtt állva, hogy le is állt. abból 2-szer azonnal indult és 2-3 esetben többször kellett indtanom hogy berregjen a motor. Most beletelt vagy 10 percbe mire elkapta, de akkor is tartanom kellett 15 körül, hogy pörögjön és egyszercsak aztán úgy maradt megjött az alapjárat. Ez egr? Szerintem nem.

Előzmény: penge760203 (60643)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60651

Üdv!

Hát volt még az 1,6-os szívó, meg a diesel. Keveset és rövid távokat megyek, ezért a diesel-t kihúztam, az 1,6 meg gyári adatok szerint is plusz 1 liter 100-on és gyengébb. Már a számlákat intéztem a szalonban amikor beviharzott egy fazon és a Dusterek iránt érdeklődött. Azt mondta, hogy a feleségének Renault Fluance-e van és abban is ugyanaz az 1,6-os szívó motor van, mint a Dusterben. Ilyet ő nem szeretne még egyet, de más motorokkal érdekli. Különben tudtátok, hogy a Dusternél a start-stop motoros változat is megjelent? De igazatok van. Az offolást befejeztem. Annak nagyon örülök, hogy nem "halt meg" a topic a Köhike vs. Garfield007-es vita után. :) Azért dobtam be a fényszóró cserét. :)

Előzmény: nagya2 (60647)
Köhike Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60650

Végigfutottam én is a Dacia kínálatát, én lehet, hogy dokkert vennék 1.6-os MPI-vel gázzal. Illetve ott is van 1.2-tce. És a stepway elég jól is nézett ki belőle. De nem akarom nagyon off-olni a topicot.

Előzmény: nagya2 (60648)
Köhike Creative Commons License 2015.06.21 0 0 60649

Én nemrég faggatóztam a motorról, és úgy néz ki ez nem olyan kényes fajta, talán nem kell annyira tartani tőle. Bár nem egy 1.4 MPI ami 4-500 ezret simán elmegy az biztos.

Előzmény: nagya2 (60647)
nagya2 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 60648

JA igen a gumikat lecserélem, már az utódot is megvettem, Michelin Crossclimate lesz rajta.

Ha valakinek kell 40km-ert futott 205/55-16-os gumi,az szoljon.(vagy ha hall vkit aki keress)

Üdv Nagya

Előzmény: nagya2 (60645)
nagya2 Creative Commons License 2015.06.20 0 1 60647

HAli!!

Grat a Dusihoz :-)

Az 1.2 Tce motorhoz annyit, hogy a direktbefecsivel kormol, és ez a szívószelepeken rakódik le, hála az EGR-nek(lásd totalcar cikkek), ez minden direktbefecsis motornál van, van amelyiknél jobban, van amelyiknél kevésbé.

80k km nél kell egy szívószeleptisztítás, mondjuk dióhéjjal :-)

Üdv Nagya

Előzmény: Vulkan16V (60646)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.20 0 0 60646

Gratulálok! Legyen sok-sok örömöd benne! Az én lányomtól a 86 ezret futott Thaliáért 2 puszit kaptam. Igaz nem is kértem többet. Nekem mindent megér, ha a teljesen átnézett, karbantartott Thalia ott áll a házuk előtt és bármikor menetkész. 1 hónapja járok az 1,2 TCe Dusterrel. Nagyobb, kényelmesebb a beltere. A mögöttem ülő térde nem nyomja a háttámlámat. Most léptem át az 1000 km-et. Most már lehetne pörgetni, ha épp sietnék. De általában csak simán gurulgatok a forgalom ritmusában. Pedig elvileg 10,4 alatt lenne 100-on, de ez csak vészhelyzeti biztosíték nálam. 

Előzmény: nagya2 (60645)
nagya2 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 60645

HAli!!

Möggyütt!!!!   :-)

Mármint az utód a kereskedésbe.

Lehet jövő héten át is vehetem.

Sandero Stepway"panda" 0.9tce

A Qasimodó a családba marad, lányom jutányos áron "megvette" .

Üdv Nagya

Figyelget Creative Commons License 2015.06.20 0 0 60644

Hát akkor Isten tartsa meg jó szokásod!(Nincs véletlenül egy 1,4 - es blokkod?):-DD

Előzmény: Luck Skywalker (60640)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60643

Tudo olyant csinálni az egr -  töl hogy kolytol ha nyitva marad vagy megtorpan felvilanak a müszerfalon a hiba jelzök nem tudom takaritotad e már ki nem nagy dolog .A neten találsz rolla videot is .Én most takaritotam az enyémet ki volt rajta koksz.

Előzmény: ÖregMackó (60632)
Köhike Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60642

Hűtő felől van a csavar, egy fekete vagy fehét műanyag csavar.

Előzmény: lufi.lenti (60641)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60641

Remélem nem!

Szerintem talán a menetben volt tömítőanyag a régi kapcsolóról - ami szürke színű volt- és az miatt szorult egy darabig! Nem volt időm megnézni és kipucolgatni mert igen csak folyt a váltó olaj ! :)

Most figyelgetem a kapcsolónál nem olajos-e!Viszont a váltó olaj beöntő és nívó helyét nem találom!Felülről a motortérből hozzá férni?

Üdv, Lufi

Előzmény: Papalac (60637)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60640

Nehogy pénzt akarj adni érte.Akkor szólj ha esetleg nem jó a pöcök mert nem pont olyan,de ennél csak kisebb van nekem.

Előzmény: Figyelget (60638)
hant90 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60639

Ki lett cserélve a vezérlés az autón (múlt pénteken leállt, azóta nem indult be), tényleg a vezérműszíj szakadt el, most meg hogy kész van, nincs szikra egyik gyertyán sem. A szerelő szerint az fhp-jeladó lehet a hibás (most rendelt egy újat), szerintem inkább a csatlakozó mehetett tönkre amikor leszedtem, hogy megtisztítsam. van esetleg valami közös biztosíték vagy reléhiba lehet vagy mind a két trafó egyszerre tönkre ment? Előbb-utóbb biztos kiderül.

Figyelget Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60638

Köszönöm az ismételt segítséget!Segítőkészséged igazán példamutató!A többit privátba.

Előzmény: Luck Skywalker (60600)
Papalac Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60637

Sikerült új menetet vágni a sebváltóba? :-)

Előzmény: lufi.lenti (60633)
Köhike Creative Commons License 2015.06.19 0 0 60636

A kapcsoló menetén van tömítő paszta gyárilag. Az elvileg elég neki. És nagyon nem kell ezt sem megtepni.

Előzmény: lufi.lenti (60633)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60635

Sehogy sem tudtam a képet átmásolni ide!

SGN felhasználónak köszi!

Előzmény: SGN (56584)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60634

Ezt a képet találtam, visszamenőleg!

Merre találom ezt a helyet pontosan?

lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60633

Szia!

Az indítózáskori áramfelvételt, az akksit és a töltést is kimértük teljesen jó! Csak mivel ezt ritkán csinálja és pont akkor nem, ezért a műszer nem érzékelte semmi hibáját!

Azóta is pöccre indul- kopp-kopp-kopp!

Ma kicseréltem a tolató lámpa lapcsolóját, nem volt egyszerű aláfekve, egy-két deci olaj ki is folyt, majd utána olvasok hol tudom felönteni!Érdekes volt mert jó darabig nehezen ment befelé aztán amikor már úgy éreztem nem akarom megszakítani akkor kicsit könnyebben ment, na akkor már tényleg csak egy felet húztam még! Most tettem alá egy papírt reggelre meglátom ereszti-e az olajat!Ez lehetséges, hogy valamiféle tömítési megoldás miatt volt így? Láthatóan külön tömítés nem volt rajta!Mindenesetre a tolatólámpa újból működik! :)

Köszi a válaszod!

Üdv, Lufi

Előzmény: Köhike (60622)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60632

Nem néztem, csak meglepődtem és kiipróltam mégegyszer és mondtam is a gyereknek, hogy le fog állni a motor. Az egr nem produkál hibajelzést? Lehet, hogy már rég nem is müködik 215 ezernél...

Előzmény: Anonymus23 (60631)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60631

A rossz EGR is produkálhat szerintem hasonló esetet, a torpanás után amikor normálisan megindult, akkor nem nyomott nagyobb fekete füstöt mint az átlag? vagy egyáltalán egy kevés fekete füstje nem volt?

Nekem (leállás ugyan nem volt) de a hibás EGR produkált hasonló hibát.

Előzmény: ÖregMackó (60630)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60630

Nem hagy nyugodni a tegnapi leállás egyfolytában elemezni próbálom, keresem a lehetséges okot ami előidézte. Nem a leállás maga mert az sajnos az utóbbi időben többször előfordult, hanem az hogy ezt megelőzte egy olyan tünetegyüttes amit nem tudok igazából hová tenni. 

Mentem a pályán elég nagy sebességgel, motorfék üzemben mivel éppen lassítanom kellett, hogy ki tudjak sorolni még időben jobbra. Mikor gázt adtam egy pillanatnyi megtorpanást éreztem és ez zavar engem.

Mi az ami egy üzemanyag nélküli motorfék üzemben még jobban lassíthatja az autót mikor éppen üzemanyagot kap? Nem  tudom kitalálni. Mert ha ilyen helyzetben gázt adok, mindenképpen gyorsítania kellett volna a motornak.

Egyetlen dolog ami ezt előidézheti egy rossz időzítéssel beinjektált üzemanyag ami esetleg a felfelé haladó dugattyura hat fékezőerővel. Létezik, hogy az előtöltésem ilyenkor valami miatt elállítódik? Mi az ami ezt előidézheti. Mert ha gázadáskor dugulás miatt nem jön üzemanyag az semmiben sem különbözik attól a mennyiségtől ami előtte tolóüzemben volt.

Továbbra sincs senkinek ötlete?

Papalac Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60629

Helyileg, merrefelé ?

Előzmény: dx man (60626)
dx man Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60628

Nem, de működik.

Előzmény: penge760203 (60627)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60627

A jelado az új?

Előzmény: dx man (60626)
dx man Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60626

Fényszóró gumiharang H7/H1 lámpához eladó.

Van még 1.5dCi-hez 1db felső holtponti jeladóm, jobb első ablakra használt SATUNA légterelőm és 1L GLACEOL Type RX D gyári hűtőfolyadék koncentrátumom is.

Mail publikus.

penge760203 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 60625

Nem tudom valamit kitalálok nem tudom esetleg valaki Thalian csinált már ilyent????

Előzmény: Ata61 (60624)
Ata61 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60624

Akkor neked nem a 82 lovas motorod van?Nálam ha 90 fokot elforgatok,akkor 2-csavar stimmel tömítés marad az eredeti és a harmadik csavarral is lefogattam egy odaillesztett erőseb lemezdarabbal ami ki van fúrva a csavarnak,a másik vége meg leszorítja a peremet.Próbáld meg így.

Előzmény: penge760203 (60623)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60623

Ata van egy kis gond ha elforgatom a EGR-t akkor legaláb 2.mm-es tömités kellene és csak egy csavaral tudnám befogatni az EGR munkahengerét akár hogy forgattam.

Előzmény: Ata61 (60604)
Köhike Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60622

Lakatfogóval tudsz áramfelvételt mérni. Vagy esetleg ha nincs lakatfogód akkor meg lehet mérni mennyit esik a feszültség az akksin amikor indítózol, és abbó lehet következtetni. Már persze ha jó az akksid, és nem az döglődik, hanem valaminek tényleg nagy az áramfelvétele.

Előzmény: lufi.lenti (60620)
Köhike Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60621

Az autó baloldalán találod, a váltóról van átkötve az akksi alatti hossztartóra.

Előzmény: lufi.lenti (60620)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60620

Köszönöm!

Mivel az én esetemben inkább nagy az áramfelvétel, a szénkeféket kizárnám!A tolatólámpa kapcsoló miatt úgy is fel kell emelnem, akkor majd az önindító vezetékeinek csatlakozóit is megvizsgálom! A  motor testelést hol találom?

Köszi!

Előzmény: Köhike (60619)
Köhike Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60619

Inkább nem vesz fel semmit sem. Egyébként nézd meg a motor testelését is alul. Ha az el van korrodálódva az is hasonló tüneteket produkál.

Előzmény: lufi.lenti (60617)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60618

Helló!

Az előző kérdésemmel és a köszönettel hozzád is fordulok! :)

Csaó!

Előzmény: Vulkan16V (60615)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60617

Köszi!

Ez a szénkefés hiba csinálhatja azt, hogy amikor a rossz helyen áll meg akkor olyat produkál az akksi mintha lemerülne?Olyankor akkora áramot vesz fel az indítózáskor valami?

Üdv, Lufi

Előzmény: Köhike (60616)
Köhike Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60616

Arról nem is beszélve, hogy a rossz kefe ívet fog húzni és úgy körbeégeti a kommutátort, hogy a végén lehet új önindítót venni.

Előzmény: Vulkan16V (60615)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60615

Igen, van ilyen, hogy az önindítóban rossz egy szénkefe és rossz helyen áll meg. Én ezzel a jelenséggel kb. 30 évvel ezelőtt egy Skoda S-100-asnál találkoztam. De a helyszín a Kékestetői kilátónál lévő parkoló volt. Lenéztem és azt mondtam: Be fog indulni. Igazam lett. :-) Utána persze szerelő, ő mondta ezt a szénkefés hibát. Megcsinálta, meggyógyult. Csináltasd meg, mert valahogy megérzi, hogy mikor sietsz és akkor fogja megint előadni. A szerelő műhelye előtt mindig jól működik, de nem indulhatsz minden nap onnan. :-)

Előzmény: lufi.lenti (60609)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60614

Nem kell gyors csatlakozo a szüröhöz vettem bilincset ami körkörösen szorit majd emailra küldök neked képet valamejik nap.

Előzmény: penge760203 (60613)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60613

Annyi volt hogy ott tizes a két csonk a visszafolyo ág az jó a befelemenöt alakitotam de a hiba lehetöség.sokkal jobb.Az EGR-t ma fogom megcsinálni.

Előzmény: Ata61 (60604)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60612

A rejtélyek közül az egyik megoldódott: a szervószivattyú működik a gyújtás ráadásakor. Több fül egybehangzó véleménye szerint. Csak nem értem eddig miért nem tünt fel. És csak akkor csinálja ha leállítom a motort és mindjárt vissza is adom a gyújtást.

Előzmény: ÖregMackó (60611)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60611

a bal kezem szerinti jobb alatt :-)

Előzmény: ÖregMackó (60610)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60610

ELektromos szervóm van a jobb fényszóró alatt, már egyszer cserélnem is kellett, de nem érzem a kormányon a könnyebb járást az alatt a néhány mp. alatt mig a rejtélyes hang hallatszik és emlékeim arról vannak, hogy a szervó csak akkor indul ha a motor már jár. A rádióm meg magnós :-( Egyszerűen ez már paranormális....

Megnéztem OBDII vel persze semmilyen hibakód nincs eltárolva és nem is emlékszem, hogy lett volna hozzá jelzés egyáltalán. Egyszerűen csak nem akart indulni mintha nem lenne üzemanyag. Ugyanakkor mikor meg megtúráztattam normálisan ment a motor. csak bizonyos fordulatszám alatt nem volt hajlandó forogni. Gondoltam arra, hogy a gázolajszűrő eldugult de ennek meg ellene mond a menetközbeni 100-as tempónál motorfékről való gázadásnál lévő pillanatnyi megtorpanás. Mert aztán húzott mint  a veszett fene. Ugye motorféknél nem használ üzemanyagot a motor tehát legalább a csövekben lévő üzemanyagnak ott kellene lennie.

Előzmény: Anonymus23 (60608)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60609

Helló! 

Ma kimérték az akksit, fullon jó, a töltés is rendben az indító rendszer is jó a mérés szerint!

Tegnap óta pöccre indult mindig!A srác azt mondta, hogy az önindítóban 3 szénkefe közül lehet egy rossz és ha úgy áll meg akkor nem indul!

Mit szóltok ehhez?

Köszi az infókat!

Üdv, Lufi

Közben nemrégen trafót cseréltem és tényleg rövid időn belül a "párját" is ki kellett!

Csak a jó és hasznos "szaki" tapasztalatok megerősítése miatt írtam ide! :)

Anonymus23 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60608

Az a szivattyú hang nem a kormányszervó motorja? Klímásokban elektromos szervó van. nem tudom a tied milyen.

A másik ilyen "szervóhang" még a gyári CD-s rádió, ha nincs benne CD, annak is ilyen furcsa hangja van 1-2 másodpercig.

Előzmény: ÖregMackó (60607)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60607

Van az 1.5 dCi-ben AC pumpa? Ezt azért kérdezem, mert keresem a reggeli hiba okát és kimentem az autóhoz beindítani, hátha rájövök valamire. Persze szépen elindul, ketyeg alapjáraton, majd mikor leállítom és visszakapcsolom a gyújtást rá megint hallom a kis szivattyú hangját ahogy elindul majd leáll néhány mp. múlva. Utána ha leveszem majd visszaadom a gyujtást nem indul el csak arra ha elindítom járatom egy kicsit majd leállítva ismét ráadom a gyújtást. Ezt még eddig sosem halllottam nem tudom hová tenni. A kollégák velem hallgatják, de nem tudjuk egyelőre megállapítani, honnan szól a szivattyú hangja. Őrület. 12 éve használom az autót de még eddig nem figyeltem fel erre.

ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60606

Jó reggelt mindenkinek! Jobbat mint nekem volt. Ma reggel bemutatta az autó, hogy ő mondja meg. Leállt a motor az Egérútra való kanyarodás közben és onnan sehova tovább.

Előzmények: már jó ideje érdekes jelenségek az alapjáratban kicsi megtorpanások, senki által nem kezdeményezett felpörgések, mint amikor egy kicsi rövid gázfröccsöt adna valaki. Aztán néhányszor csak többedik-sokadik indításra indul a motor, gázpedálnyomás nélkül sehogyan sem. Aztán sokáig semmi. Most ahogy mentem a pályán a belső sávban, rájöttem, hogy ki kell mindjárt hajtanom ezért elengedtem a gázpedált hagytam, hogy a mellettem lévő elmenjen majd gázt adva éreztem, hogy egy kicsit megtorpan az autó majd utána kezd gyorsulni. Ugyanezt a középső sávban is produkálta mondtam a gyereknek, hogy valami baj van lehet, hogy le fog állni az autó alapjáraton. És meg is tette, miközben gurultam volna ki az Egérútra le is állt.

Visszagurultam a sávból és elkezdtem minden lehetséges módon indítani. Azt figyeltem meg, hogy ha nagyobb gázt nyomok és nem hagyom lepörögni a motort akkor megy, meg is tudom tartani a fordulatszámot 1500 és afelett, de ha egy bizonyos pozíció alá engedem a pedált akkor leáll a motor. Mindent összevetve leginkább a gázpedál potira gyanakodnék ha nem javulna meg és soha többé nem tudnám elérni,hogy alapjáraton szépen ketyegjen az autó. De kb. 10-15 perc kínlódás után úgy döntött, hogy nem szivat tovább és elindul, most meg bejöttem a melóba minden probléma nélkül, szépen ketyeg alapjáraton és minden funkciója úgy működik mint újkorában. És még valami, amikor gyújtást adtam többször hallottam egy kis motor sivító hangját (vagy valami hasonlót) mint egy AC pumpa amikor felnyomja a benyát, de úgy tudom dCi-ben nincs AC pumpa és nem is tudom mi lehetett az és összefügg-e a hibajelenséggel.

Van valakinek ötlete merre keresgéljek?

Köhike Creative Commons License 2015.06.17 0 0 60605

Egy biztosító pöcköt kell benyomni rajta, egyébként nem fog lejönni.

Előzmény: lufi.lenti (60603)
Ata61 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60604

És nem kellett átalakítani semmit,kompatibilis volt hozzá?

Előzmény: penge760203 (60601)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60603

Sziasztok!

Tolatólámpa gondom van!Egyik se világít, a biztosítékot megnéztem( remélem az amelyik lámpa piktogramban R betű van) az jó! Az itt leírtak alapján meg kerestem a kapcsolóját, aláfeküdtem de nem jöttem rá, hogyan lehet szétszedni, de még a csatlakozót sem tudtam lehúzni róla!Van valami ördöngősség a dologban vagy csak ebben a testhelyzetben nem fogom tudni?A másik, hogy nem indult az autó, olyat produkált mint amikor kuka az akksi, egy fél tekerés, lámpák elalszanak, óra lenullázódik, a mutatók remegnek pár másodpercig!Bebikáztuk másikról, pöccre indult 3-4 perc járatás után mindig pöccre indul! Holnap megyek kiméretni az akksit!Lehet más baja ami ilyeneket produkál, pl.: szorul az önindító vagy valami elektromosság?

Köszi a válaszokat!

Lufi

Figyelget Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60602
Köszi,úgy teszek.(nem volt képem célzottan Neked írni):-))
Előzmény: Luck Skywalker (60600)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60601

köszi Ata megfogom csinálni egyébként Dacia Logan gázolajszüröt raktam az autoba sokkal jobb mint ami idáig volt.

Előzmény: Ata61 (60583)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60600

Ismét kattints a nevemre és küld el a címet.Viszont az utolsót küldöm szóval vigyázz rá.

Előzmény: Figyelget (60599)
Figyelget Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60599

Sziasztok!

Rég jártam erre, mostanában viszonylag zökkenőmentesen üzemel a gép.Tanácsot adni meg sajnos nem tudok, nem nagyon értek hozzá.Meg különben is itt nagyon profik osztják a segítséget, így hát csak olvasgatni szoktam.Ám most megint segítségre szorulok és megint csak "pöcök" ügyben.A bal első ajtó kilincsrudazat végén lévő sárga pöcök beszerzése nem igazán akar sikerülni.Számtalan bontót megkérdeztem már és sajnos semmi eredmény.Egyszer már kaptam itt segítséget ez ügyben.Esetleg valaki nem tudna tanácsot adni?Előre is köszi.Fénykép az elátkozott "pöcök"-ről:

Üdv.

Köhike Creative Commons License 2015.06.16 0 1 60598

Az az opel. Olvasó kell hozzá.

Előzmény: hitterzol (60597)
hitterzol Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60597

Hello!
Thaliaból ki lehet villogtatni hibakódot mindenféle extra szerkentyű nélkül vagy mindenképp olvasó kell hozzá?

Köhike Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60596

De, pontosan ezért van nekik nem csak futás, hanem élettartam is megadva. Érdemes betartani amit előírnak.

Nekem nem thalianal szakadt. Ráadásul automata feszítős is volt. Rendesen összekuszált mindent. Ha jól emlékszem talán 3-4 szelep élte túl. Bosch szíj volt egyébként. Elképzelhető, hogy túltárolták a boltban, mert egy drágább szíj volt és ott állhatott már évek óta. Vagy csak simán gyári hibás volt. Nehéz 4 év után kideríteni.

Előzmény: Papalac (60594)
Papalac Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60595

Ezeknél a kommersz klímáknál az olaj benne van a hűtőközegben.

Előzmény: tefi (60592)
Papalac Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60594

Ezen az alapon bármelyik szíj, bármikor elszakadhat, tehát felesleges a gyári előírás. 

Nem okozott semmi kárt a szakadás? Szerencsés vagy.

Előzmény: Köhike (60589)
tefi Creative Commons License 2015.06.16 0 1 60593

A légzsák lámpája nekem is világított időnként pár hete.Megnéztem az első ülések alatt csatlakozókat.

Az utasülés alatti csatlakozó engedett el.

Összenyomtam,azóta működik!

Előzmény: evothereal (60591)
tefi Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60592

Nekem 2 éve teljesen elment a hűtés -10 év után-, akkor azt mondta a szaki,hogy feltöltéskor olaj is megy a rendszerbe, az adja a kenést!

Ha az otthoni feltöltéskor nem raktatok bele, lehet hogy hiányozni fog.

Előzmény: lafaty1 (60588)
evothereal Creative Commons License 2015.06.16 0 0 60591

Üdv mindenkinek!

Van egy kis próbléma a járgánnyal: a légzsák jelzés a műszerfalon néha világít, néha nem. Amikor indítás előtt megvárom hogy kialudjanak lámpák, akkor a két légzsákos lámpa (sárga és zöld) alszik ki utoljára. A sárga azonban néha bekapcsol. Mi lehet a gond?Vagy nem is a légzsákot jelzik?

Történt amúgy már olyan is, hogy bekapcsoltam a fényszórókat, és a kilóméterszámláló néha villant egyet, felerősödött a fénye egy pillanatra, majd vissza.

Amúgy van még valakinek ilyen műszerfala? :D

Köhike Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60590

Az a baj, hogy egy anyagfáradást a szíjon nem biztos, hogy észreveszel. Szemre hiába tuti, attól még elszakadhat.

Előzmény: Papalac (60587)
Köhike Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60589

Abszolút nincs semmi extra hangja. Nekem egyszer szakadt mert hibás volt a szíj, olyan hangja volt mintha egy tejfölöspohárra mentem volna rá.

Előzmény: Papalac (60587)
lafaty1 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60588

Sziasztok. Nagyon régen jártam erre. Egy szakmai kérdésem van, ebben kérek segítséget: Le kell cserélni a klímában az olajat? Ma hallottam,és nézek bambán. Idén már éreztem, hogy nem fúj valami hideget. A gáz 60-70%-a hiányzott. Sufnituningan pótoltuk, a haverom azt mondta, hogy ha nem lesz jó, akkor mélyebbre kell ásnunk. De azóta sztem elég hideg. 2003,dci,192ezer km. köszi, üdv.

Papalac Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60587

A vezérműszíj szakadást arról venni észre, hogy könnyen teker az önindító?

Én úgy tudtam az elég nagy zajjal jár, amikor a dugattyú szétveri a szelepeket.

Gyári előírás 5 év vagy 100 eKm (jelenleg), de régebben 120 eKm volt. Szerintem nem hanyagoltad el. Én 9 évesen 70 eKm-nél cseréltettem. Ha tudom, hogy teljesen újszerű állapotban van, hozzá nem engedtem volna nyúlni.

Előzmény: hant90 (60586)
hant90 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60586

Ma beszéltem a szerelővel, azt mondta olyan könnyen teker az önindító, hogy egyértelmű: elszakadt a vezérműszíj (6 éve és 130.000 km-rel ezelőtt lett cserélve -ezt légy szíves ne kommentáljátok). Érdekes, most hogy mondta, már én is észrevettem, de előtte nem tűnt fel.

A piros gomb az nekem is eszembe jutott, már annyiszor olvastam róla itt a fórumon. Akkor már csak az a furcsa nekem, hogy két héttel ezelőtt miért fulladt le?

Na mindegy, így legalább nem kell gondolkodnom, hogy mikorra időzítsem a vezérléscserét. (De legalább nem a tanévkezdésre esik, már ez is öröm.)

nagya2 Creative Commons License 2015.06.15 0 1 60585

HAli Mindenki!!

Ha a csapágy külső gyürüjét üti, akkor semmi, de semmi baja nem lesz a csapágynak(csak le ne csusszon a dorni-lakatos menyus-etc), mindamellet a flexes megoldás a jobb.

Üdv Nagya

Előzmény: Papalac (60581)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60584

Ha érte jössz, vagy küldesz valakit, akkor ingyen adom, de én nem viszem sehová. Ez Bp. itt még mindig kánikula van. Még a szobában ülve is melegem van. Futárral még soha semmit nem küldtem, nem tudom hogyan kell. Aztán az is lehet, hogy valami hiányzik belőle, vagy leszerelés közben történt vele valami és a futár árát sem éri meg. Nincs probléma. Az eredeti ajánlatom áll. Holnap délután meg leadom. 

Előzmény: DGabee85 (60569)
Ata61 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60583
Motorvezérlő semmit nem vesz észre,én elforgattam két csavar megy vissza.Figyelni kel mert visszarakásnál nálam az üresen maradt csavarlyuk peremét kicsit meg kelett reszelni. Évek óta igy teszi dolgát,soha nem kelett kiszedni.A beavatkozást azért végeztem el,mert 70% városi használat van.Ja még annyi,hogy nálam le van választva a szelepröl az elekrró müködtetö ház,tehát egr szelep elforgatva bedug majd mágnesház eredeti pozicioban visszarak két csavarral.
Előzmény: penge760203 (60580)
Ata61 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 60582
Ha kiütöd,akkor használhatatlan,viszont ha flexel vagy vasfürésszel (könnyen megy mert öntvény)kétoldalt hosszában csapágy elött pár mm-ig bevágod,majd a résbe beütve vágot vagy erösebb csavafhuzot szépen kétfelé törik a tárcsa.Csapágy sérülés nélkül kivehetö.
Előzmény: DGabee85 (60577)
Papalac Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60581

Szerintem a kiütött csapágyat már ne tedd át másik dobba.

Előzmény: DGabee85 (60577)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60580

Sziasztok tud valaki segiteni 1.5dci nél a egr azaz a kipufogo gáz visszavezetö csönek meik végét kell levakitani és ha valaki csinálta mivel vakitota le ?? Esetleg a motorvezérlö nem vette észre nem veszi vissza a motor teljesitmémét??

Köhike Creative Commons License 2015.06.14 0 1 60579

Lehet axiálcsukló, lehet külső összekötő, lehet akár maga a kormánymű is rossz. Esetleg a toronycsapágy is tud kattogni. Meg kell emelni, és megrángatni közben meg nézni mi kottyan.

Előzmény: DGabee85 (60578)
DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60578

Még egy kérdés. Leállított állapotban, tehát szervó nélkül a kirmányt erősebben mozgatva a bal oldalról koppanó hang hallatszik. Talpasok tavayl cserélve, Lemförderre. Stabpálca lesz?

DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60577

Csak, ha újat veszek, akkor üthetem ki a Meyle csapágyat a dobból, aztán préselhetem bele az újabb új dobba! :-)

Előzmény: DGabee85 (60576)
DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60576

2 éve vettem, csak most raktuk fel. Szóval a reklamálas esélytelen. Másnem veszek 2 újat. Még egy darabig várok vele. Ha 500-600 km múlva is ilyen, lecserélem. 

Előzmény: Köhike (60575)
Köhike Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60575

Mármint a dobozában található szerelési utasításra van írva. Egyébként biztosan a dob lesz a hibás, ha dobálja a pedált. Ki kell mérni indikátorórával, és ha rossz lehet menni reklamálni.

Előzmény: Köhike (60574)
Köhike Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60574

Örülj neki, hogy nem "vasalták" meg. Az összes dobra és tárcsára rá van írva piros betűkkel, hogy tilos. Sőt az is, hogy kerülni kell lehetőség szerint a túlzottan erős fékezéseket is az első 2-300km alatt. Csak szerelő elfelejti elolvasni ami rá van írva a kis papírra amit a legelső mozdulatta kivág a kukába.

Előzmény: DGabee85 (60572)
DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60573

Tegnap cseréltük, azóta kb. 60 km-t mentem vele.

Előzmény: DGabee85 (60572)
DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60572

Vasalás az nem nagyon volt. Természetesen mindkét oldalt cseréltük. Összerakva jól van, az biztos. De passzolom miért csinálja.

Előzmény: Papalac (60571)
Papalac Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60571

Lehet rosszul lett összerakva. Egy új dob nem rázhat. Csere után gondolom megvasaltátok.

Gondolom mindkét oldalt cseréltétek.

Szerintem csináltass valahol egy fékmérést.

Előzmény: DGabee85 (60570)
DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60570

Következő a kérdés. Most lett hátsó fékdob, fékpofa, csapágy, rögzítő készlet és munkahenger cserélve hátul. Most fékezésnél ráz a pedál. Ez a fékdob esetleges egyenetlenségéből adódik, és 500-1000 km múlva bekopik simára? Vagy esélyes, hogy új dobot kéne venni? Ez is vadonat új.

DGabee85 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60569

Budapest Keleti pályaudvarra el tudnád hozni? Lebeszélném a mozdonyvezető kollégával és egy miskolxi Inter Cityre feladni. Esetleg futárral is jó nekem. A futár árát elutalnám előre. 

Előzmény: Vulkan16V (60566)
Hornet63 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60568

Tiszteletem!

Valami kezdődik.Indítózásnál gyengén kezdi pörgetni az önindító a motort. De csak az első két három fordulaton,utána pörgeti rendesen, az aksi szerintem jó.Szerintetek mi kezd tönkremenni?

A kocsi 1,4 16v.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

dekimi Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60567

Sajnos én is így látom,de már nincs mit tenni.

Előzmény: Köhike (60557)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60566

DGabee85!

Ha komolyan gondoltad, hogy elviszed a kiszerelt eredeti, gyári fényszóró buráimat, akkor viheted ingyen. Nem hirdetem és vitatkozom az áron. Csak az irányjelző része matt, a fényszóróknál elég jó állapotban vannak. Ajánlatom kedd délig áll. Kedd délután viszem a "műszaki szemét" gyűjtőhelyre, mert szerdán már kell a csomagtartó. 06-30-3118818. Átvehető: Újpest, Szakorvosi rendelő környéke. (leánykori nevén: SZTK)

Előzmény: DGabee85 (60513)
Papalac Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60565

Igaz :)

Előzmény: AmjadOmish (60564)
AmjadOmish Creative Commons License 2015.06.14 0 0 60564

Ha sebességben volt, lehet...

Papalac Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60563

Jut eszembe, hogy milyen dolog az, hogy leáll a motor és a töltés, olajnyomás lámpa nem jelez ráadott gyújtásnál? 

Előzmény: Papalac (60562)
Papalac Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60562

Azt nem írtad, hogy motorfékkel gurultál-e lefelé, de erre gondolok.

Én megnézném az alapjárati motort, az ütközés kapcsolót megnyomkodnám, ha nem indul, akkor fhp jeladót megmérném. Az AC pumpának ráadott gyújtással, indítózás nélkül le kell állnia.

Én a piros nyomógombra tippelek az akksinál.

Előzmény: hant90 (60555)
D_Iped Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60561

Kérnék egy kis segítséget.

Thalia 1.5 dCi-m van, 2005-ös 82LE, légkondis.

A belső keringést állító zsalumotorban ripityára törtek a fogaskerekek, fél marék műanyag darabkákat szedtem ki belőle, menthetetlen.

Egy ideje már hallottam, hogy furcsán zümmög valami a motortérből, ma megnéztem és meg is találtam. Kínkeserves szerencsétlenkedéssel kiszedtem (aki szerelt már ki ilyet anélkül, hogy a légkondi párologtatót+csöveket nem szedte ki, az tudja milyen).

Aki tudna ilyen zsalumotort elfekvőben, írjon bátran!

9934 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60560

Mivel az autó vételára másfélszeresét költöttük már rá,igazán nincs mit(10-éves).

Előzmény: dekimi (60549)
Köhike Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60559

Bár az önindító meg megy és az is azon keresztül kapja a testet.... Szóval akkor rossz tipp volt.

Köhike Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60558

Van valamilyen letárolt hibakód? Vagy csak minden jel nélkül leáll? Elég sok mindent megnáztetek. Az fhp teljesen meg tudja adni magát, szóval a tisztítás nem mindig segít rajta. Esetleg még nézd meg a földelést a motor és a karosszéria közt. Az is el tud rohadni és mindenféle parajelenségeket csinál.

Köhike Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60557

Az a baj ebből anyázás nélkül már nem fogsz jól kijönni. És amikor idáig jut egy dolog az nagyon nem jó.

Előzmény: dekimi (60556)
dekimi Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60556

Igazad van,de arra mindig ügyeltem,hogy legyen ott velem valaki,és hát a munkalap másolata az is talán valami.

Előzmény: Köhike (60553)
hant90 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60555

Sziasztok!

Tegnap a következőképpen jártam. Egy hosszú lejtőn gurultam lefelé (Harkány felől be Pécsre), mikor lassult az autó nyomtam a gázt, de nem reagált. Mivel a töltésjelző, olajnyomásjelző nem világított, gondoltam elszakadt a gázbowden. Amikor már annyira lelassult, hogy nem zavart a menetzaj, hallottam, hogy nem jár a motor. Levettem a gyújtást, ráadtam, sebességbe tettem, de nem indult be. Félreálltam, próbáltam beindítani semmi. Nagy nehezen találtam valakit aki elhúzott Kertvárosba, közben többször próbáltam 1-től 5-ig mindegyik sebességbe tenni az autót, de nem indult be. Ott a helyszínen megnézte valaki, aki kicsit ért hozzá (talán hobbi-autószerelő) azt mondta szikra van mind a 4 gyertyánál, a benzin előre eljut. (Valahol -elölről nézve baloldalt- lehúzott egy csövet a légszűrő alatt.) Azt hallom is, hogy az AC-pumpa dolgozik, még sincs semmi. A piros lámpa nem villog, tehát nem az indításgátló tilt le. Ott mindjárt kiszedtem az FHP-jeladót, megtisztítottam, ez sem segített. Nekem az egyedüli ami szokatlan, hogy amíg indítózom (akár 20-30 mp-ig) folyamatosan búg az AC-pumpa, igazából nem tudom, hogy ez így szokott-e lenni, eddig még nem figyeltem, hisz általában könnyen szokott indulni.

Kb. két hete már ugyanezt megcsinálta, hogy lejtőn lefelé lefulladt, már nem emlékszem pontosan akkor hogyan oldódott meg a helyzet, de valahogy egész egyszerűen, meg sem kellett állni. (Vagy ráindítóztam menet közben üresben vagy sebességbe tettem -nem tudom már.) Azt hittem az egy egyszeri alkalom volt, de ezek szerint nem.

Az autó most a szerelőnél áll, talán a hét elején  rá tud nézni. Van esetleg valakinek valami ötlete? 2003-as 1.4 8V-ről van szó. Ja, a hűtővíztartályt, megnéztük, az olajbeöntő-nyíláson is belenéztünk, semmi gyanús (habos, "keverékes") dolgot nem láttunk.

Papalac Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60554

A számlát nem kérni kell, hanem adni köteles !!!

Előzmény: Köhike (60553)
Köhike Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60553

Az a baj, hogy miután nem ragaszkodott a számlához( amit mondjuk teljes mértékben megértek) így innentől nem sok minden marad a bizonyításra. Max ha azt mondja nem adtak neki pedig kért.

Előzmény: Vulkan16V (60552)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60552

Ja, hogy a DAS hogy jön ide? Ha Dekimi-nek lenne 3 hónapnál régebbi DAS biztosítása, akkor egy telefonszám tárcsázása és egy befizetőazonosító bemondása után kaphatna ingyenes jogi tanácsot arról, hogy mit tehet ismétlődő hiba esetén. Mivel énszerintem a javításra garanciát kell adni. Hogy mennyit? Na itt jön az ügyvéd jogi tanácsa.

Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60551

Nem vagyok érdekelt abban, hogy a DAS jogi biztosítónak reklámot csináljak. De azért számomra megnyugtató, hogy 1. Ha a szervizben meglátják a Thalian, vagy a Duster-en a DAS matricát, akkor nem szoktak kötözködni. 2. Vitás kérdések esetén jogi útra lehet terelni a vita tárgyát és több millió forint értékben ügyvédek képviselnek. Itt 100 ezrek röpködnek a levegőben. Ilyen összegek mellett a DAS éves biztosítása nem sok. ww.das.hu. Nem kötelező senkinek, de nekem egy bizonyos biztonságérzetet ad.

Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60550

A beállításról és a cseréről is hivatalos, Áfás számlát kaptam. Ha valami nem stimmel, visszaviszem. Azért még akkor délután ráálltam egy árnyékban lévő falra. Úgy világít, ahogy a szakkönyvekben mutatják. 45 évvel ezelőtt sikeres autószerelő szakvizsgát tettem. Igaz soha nem dolgoztam autószerelőként. De azért még az előttem álló busz után megállva is látom, hogy jó-e tompított fényszóróm beállítása. :)

Előzmény: Papalac (60544)
dekimi Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60549

Mondhatnám nagy szóval,hogy a szervizek kezében vagyunk.Meg is fogadnám a tanácsodat,de eddig is szigorúan csak kutaknál tankoltam és az esetek 90%-ban tele.Azért köszönöm,hogy írtál.

Előzmény: 9934 (60546)
dekimi Creative Commons License 2015.06.13 0 0 60548

Igazad van,nem lett volna szabad ennyit rákölteni.Csak.Egyrészt amikor odavittem,közölte,hogy a vizsgálatok amelyet csinál 60-80- ezerbe kerülnek.Ezt akkor is ki kell fizetnem,ha nem ott csináltatom az autót.Később közölte,hogy vállalja, összesen 250 ezerért.Összedugtuk a fejünket a mamával és rábólintottunk.Nekünk másik autóra már nem valószínű,hogy telik,250-ért pedig ilyet nem kapok.Másrészt 78 éves vagyok,bármikor jöhet olyan betegség ami miatt elveszik a jogosítványomat.Harmadrészt pedig szeretem ezt az autót,megszoktam,jó autó.Pár óra mulva felhívtak a szervizből,hogy bocs elszámolták magukat,a végösszeg 307 ezer.(Lélektan?)  Akkor már csak 57 ezerről kellet dönteni.Összekapartuk.Tegnap hoztam el harmadszorra.Reménykedek,hogy most jó lesz,és evvel vége a történetnek.Természetesen áfás számlám nincs,mert akkor még 80-al több lett volna.Egy munkalap másolatot kaptam,ez az összes igazolás ami a kezemben van,az is úgy van másolva,hogy szinte olvashatatlan.A szerviz nevét telephelyét nem akarom még leírni,hátha jó lesz az autó.Ha nem akkor természetesen ideírom.Köszönöm Nektek a jótanácsokat,az együttérző szavakat,reménykedjünk a legjobbakban.Tájékoztatni foglak benneteket,hogy hogyan folytatódik a történet.tapasztalásul és tanulságul.

Előzmény: Anonymus23 (60542)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60547

https://www.youtube.com/watch?v=HgNNMj0gGbA

Ez jónak tűnik, itt használ az arc valamilyen tapadásnövelő alapozót is. Elmondja a teljes folyamatot. Talán ez az eljárás tartós is lesz a végén.

Előzmény: Köhike (60545)
9934 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60546

Üdv!itt valami bűzlik,igaz érzékenyek a dci-k az üzemanyag minőségére DE.mesterséges meghibásodást sejtek a dolog mögött,a koránál fogva is(már bocsánat,de tisztelem az időseket),én is ráköltöttem nem kis összeget az autóra de remélem nem bánom meg(csúcs,nagynyomású,vezérlés,új gumik,stb,)nehéz megfelelő szerelőt találni a dci-k hez.h aki nem veri át az embert,többszöri próbálkozás után lehetséges.Szóval ott tankoljunk ahol megbízható az üz.anyag minősége.

Előzmény: dekimi (60537)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60545

Mondjuk 4x-ért jobban hangzik a dolog, de azért az is húzós ha belegondol az ember, hogy mindezt azért mert a külsején a lakk bemattult. És ettől eltekintve igazából semmi más baja nincs. Utánanézek ennek a lakk dolognak, és ha van valami közzéteszem. Persze az a baj, hogy a végeredmény évek múlva derül ki igazából.

Előzmény: mzdude (60543)
Papalac Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60544

Én is Tyc-t tettem a régi 8V-be. Na ilyen sz@rt még nem láttam. Minden passzolt, mindent át kellett rakni, mert üres búra volt (10k/db), ezzel semmi gond, de beállítani lehetetlen. Mindenhova világít csak előre nem. Szerencsére ritkán megyünk azzal az autóval sötétben.

Megtartottam a régi, besárgult lámpákat. Szerintem megpolírozom és egyszer visszarakom.

Előzmény: Vulkan16V (60530)
mzdude Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60543

Ennyiért igen. Az egy pár polír+fólia felújításra nekem 18-at mondtak egy közismert fóliás cégnél.

Tegnap egy gyors keresés alapján 62-ért találtam Hellát. Azzal az a gond, hogy egy 5-600 ezer forintot érő autóra gazdasági irracionalitás 100 ezer felett fényszórót venni...

Előzmény: Köhike (60534)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60542

Emlékszem a kérdésedre, és nem tudom, hogy beírtam-e akkor azt ami elsőnek eszembe jutott, vagy csak gondolkoztam rajta, mivel akkor is írtad már, hogy kérdésed előtt már rábólintottál, sok értelme nem lett volna lebeszélni erről. Ezt akartam írni: Nem biztos, hoyg szeretnéd hallani a véleményünket.

Egyrészt régebben fűzött motort (felújított) árultak itt beszereléssel együtt valami 200-250 eFt-ért (Bp környékén), másrészt egy 13 éves autóra rákölteni az értékének a 70-80%-át, az kb a gazdasági totálkár kategória, szerintem. Ebbe nem lett volna szabad belemenni.

Azok a szindrómák amelyeket elmondtál (leáll a leglehetetlenebb helyzetben, random módon) számomra nem a befecskendezés hibájára utal, hiszen ott magas résolaj, nehezen indul (de folyamatosan, vagy legalábbis reprodukálható módon, azaza mindig reggel, vagy félmelegen stb.), füstöl, stb jelek lettek vona inkább.

Én inkább elektromosan nézettem volna meg, először is egy szoftver frissítést csinálni rajta, majd magát a kompjúterét megvizsgáltatni, mert ha valóban felújították a befecskendező rendszert, akkor 1 hét alatt azért nem kellett volna megint ugyanazoknak a hibáknak előjönnie.

De hát vállalt rá egy év garanciát, jó az autó? Nem! Akkor csinálja meg. Ne vicceljen már, hogy utólag még kitalál néhány garanciális feltételt, ez egyszerűen nem így működik. Fogyasztóvédelem is van a világon, gyakorlatilag -majdnem- egy autó árát kifizetted és még sincs nem hogy kettő, de egy jó autód sem...

Számlát kaptál róla? Szerződést írtatok? Ekkora összegnél ha jól rémlik már szerződés köteles...

Ki volt ez a kellemes hozzáállású szerelő, már csak azért, hogy mást legalább ne húzzon le...

Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60541

Vannak itt dci-ben járatos szakemberek akik pontos választ tudnak adni, de szerintem ez egy baromság. Nyilván a kannás mindenféle gázolaj árt neki de az kizárt, hogy ilyenre kelljen figyelni. Amíg kúton tankolsz addig nem lenne szabad, hogy gondot okozzon, hogy milyen kút. Mellesleg szerintem mindegyik kút nagyjából ugyanazt a gázolajat árulja, esetleg a prémium üzemanyagoknál lehet eltérés. Egyébként hogyan gondolta ezt az illető? Ha ismét tönkremegy akkor egy halom számlával fogsz odaállítani, és ha egy hiányzik elzavar?

Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60540

Igen, csak abban gondolkozom, viszont a sima lakk szerintem nem lesz jó rá, mert műanyagra nem tapad rendesen. Arra valami rugalmas lakk kell, ráadásul olyan ami valahogy képes a műanyaghoz kötni.

Előzmény: GOFE (60536)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60539

Az a baj ezektől nem lesz jó, csak átmenetileg.

Előzmény: dekimi (60538)
dekimi Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60538

Én  is ebben a cipőben járok.Nézd meg a You Tube-ot,tele van autó fényszóró csiszolás tippekkel.Sőt még fogkrémmel is olvastam,hogy csiszolták.http://usite.hu/x/11783 Kis kézügyességgel sokat spórolhatsz.

Előzmény: Köhike (60535)
dekimi Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60537

Május 11.-én ezt írtam!Kedves barátaim! Szeretnék kérdezni valamit.7 éve van nálam a 1500-as diesel Thalia,a kezdetektől azt csinálta,hogy kéthavonta megállt és csak tolásra,vagy meghúzatásra indult el.Ezt 7 évig rendszeresen csinálta.Rendszerint ott állt meg ahol nekem a legkellemetlenebb volt,piros lámpánál,kanyarodásnál,alacsony fordulaton.Sok szerelő látta már,sok pénzt kifizettem,de a helyzet nem javult.Most egy komoly szervizbe vittem az egyikkisvárosban,ahol azt mondták,hogy az egész adagoló rendszert felújítják,és vállalnak rá egy év garanciát.Mindezért kérnek tőlem 307 000 Ft-ot.Kérdezem tőletek sok-e ez a pénz ezért a munkáért?A kérdés ugyan okafogyott,mert rábólintottam,de mégis bujkál bennem a kisördög,vajon nem vágnak át?Vajon jól tettem,hogy nem kerestem másik ajánlatot,hanem egyből otthagytam?Járt már így valamelyikőtök?Mert,ha jó lesz,ami a 7 évi küszködés után szokatlan lesz,akkor talán megérte.Már nem mertem elindulni sehova,számoltam a heteket,mikor "jön meg?"Írjatok már véleményt,jól tettem,vagy hülyeséget csináltam? Tdáig a május 11.-ei hsz.Az autó elkészült azt mondtákj,most már jó lesz,ha valami van vigyem vissza.Hozzá kell tennem,hogy amikor bevittem a nagyjavításba, állandóan égett az izzítás visszajelző lámpája.Azt mondta a fickó a generál után el fog múlni. Az autó elkészült,én élveztem a jó indulást,amikor 3 nap mulva megint kigyulladt az izzítás visszajelzője.Visszavittem.A fickó kiolvasta és azt mondta menjek vele,majd meglátjuk. 6 nap mulva megint kigyulladt a lámpa.Visszavittem.Azt mondta--kiolvasás után-- kiveszi az egyes henger injektorát és átkódolja,mert az a baj.Most hoztam el,de azt mondta,hogy ÖMV kútnál tankoljak,mert különben nem tudja vállalni a garanciát,és kiselőadást tartott,hogy ő mióta javít dieseleket és micsoda csodákat csinált és hosszan ecsetelte a munkásságát.Lehet ilyet?Tehet ilyet?Én mindig kútnál tankoltam,mikor, hol.Soha nem tettem bele akármilyen gázolajat.77 éves vagyok,mindig vigyázok az olajcserére és nálam mindig minden működik.Az autó 13 éves 135 ezer van benne,de oilyan mintha új lenne.És akkor azt mondja nekem,hogy nem vállalja a garanciát,ha nem a mellette lévő kúton tankolok.Lehet ezt szerintetek?

GOFE Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60536

Érdekes az árképzés, ahány cég annyi ár.

Lakkból , csak a 2k. akril lehet megfelelő.

Előzmény: Köhike (60535)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60535

De szerintem nyáron, ha lesz egy kis szabadidőm átcsiszolom a lámpákat és átfényezem valami jó lakkal. Már csak azt kell kitalálni mi az ami jó műanyagra és nem pattog le vagy repedezik meg idővel, illetve bírja a hőt és az UV-t.

Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60534
Előzmény: Köhike (60533)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60533

Nyilván mindenki az olcsóbbat fogja választani. Csak hát az nem hiába olcsóbb. Persze 62 ezerért meg a hella aránytalanul drága.

Előzmény: GOFE (60529)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60532

Szerencsére mivel ezt a clio2-est iszonyatosan sokáig gyártották van azért hozzá miből válogatni, sok féle utángyártott alkatrész létezik.

Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60531

Nem olcsó a hella az biztos. Igazából egy rendes megoldást kellene kitalálni, hogyan lehet tartósan javítani ezeket a lemattult darabokat. Az biztos, hogy valamilyen viszonylag hőálló, erősen UV álló lakk kell rá. A sima általános lakkok nem bírják sokáig.

Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60530

Engem ez nem érintett. Tyc ment bele, de szerviz szerelte be. Hogy hányból sikerült nekik 2 működőt összehozni ez a magánügyük. :) A Hella ára az nagyon húzós lett volna.

Előzmény: Köhike (60528)
GOFE Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60529

Üdv!

Mit tippelsz , amikor megkérdezem lámpa cserénél az érdekeltet, melyiket kéri? Hella : 62000Ft , vagy Depó 18000 Ft,

melyiket fogja választani ? 90 %-a a Depó mellett dönt az ára miatt. Megjegyzem , mostanában sokat javult a minőségük,

Csak saját állító motorral szabad beszerelni, mert házasítva már vagy össze megy, vagy nem.

Előzmény: Köhike (60528)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60528

Egyik barátom vett az autójába ilyen tajvani (tyc vagy depo nem emlékszem már pontosan) lámpát, azt hiszem 4-et vett belőle mire egy pár használható volt közülük. Az egyik hiányos volt a másikba nem lehetett beszerelni az állító motort stbstb.

Előzmény: Vulkan16V (60525)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60527

okat=oka.....

Előzmény: Köhike (60526)
Köhike Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60526

Szerintem balesetvédelmi okat van. Bár szerintem mindegy, hogy egy műanyag, vagy egy üvegszilánk áll bele az ember fejébe.

Előzmény: tefi (60524)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60525
tefi Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60524

Az enyémnek sincs semmi baja,pedig elmúlt 12 éves,de szintén garázsban tartott.

Ugyanígy nem volt baja a 15 éves Zsigám lámpájának sem,pedig az sokat állt a napon...:)

Igaz,hogy az még üveg volt! Tudom,hogy spórolni akarnak a súlyon,de nem hinném,hogy az a kb. 1 kg súlytöbblet jelentene vmit?

Előzmény: Köhike (60518)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.12 0 0 60523

Megnéztem az árát és csúnyán felemelték most valamiért.Szinte megduplázták az árát.

Előzmény: Vulkan16V (60521)
Papalac Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60522

Kéne gyártani lámpatakarót az ezüstös szélvédőtakaró mintájára. Mondjuk kormánytakarót sem kapok sehol, pedig már régebben vettem potom áron (300 Ft). Meg lehetne gazdagodni ilyenekből :D

Előzmény: Köhike (60518)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60521

Az igaz, hogy a Hella a legjobb, de az árát is megkérik rendesen. Több pénzért már jobb minőséget adnak. 

Előzmény: Köhike (60519)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60520

Mindent kompletten, a teljes lámpatestet, mint Papalac 60515-ös hozzászólásánál a képen. Csak az izzók kerültek át az újba. Vagyis 2 irányjelző narancs színű izzó került még bele. Külön külső borításról, már ami igazából sárgul, nem tudok. Ha esetleg arra gondoltál volna... Szerviz csinálta, mert én béna vagyok hozzá. A végén fényszóróállítás is volt.

Előzmény: mzdude (60516)
Köhike Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60519

Viszont az is biztos, hogy a hella lámpatestek sokkal jobban bírják mint a talicska török lámpái.

Köhike Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60518

A napfény tudja igazából tönkretenni. A clionknak ami garázsban van folyton, és öregebb mint a talicska semmi ilyen baja nincs, olyan mint az új.

Előzmény: GOFE (60508)
Köhike Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60517

Szerintem nem tudod szétszedni, mert eléggé össze van ragasztva. Mintha műgyantát is láttam volna helyenként az oldalán. Esetleg ki tudod az izzó helyén keresztül óvatosan valamivel törölgetni. De azzal meg nem fogsz mindenhol hozzáférni. Folyadékokkal meg nem biztos, hogy ki fogod tudni mosni. A víztől vízköves foltos lesz, egyéb tisztitószerek meg megmarhatják. Szóval ha esetleg nekiállsz ilyen műveletnek lehet jobb szerezni előtte egy bontott lámpatestet és nem azon kipróbálni a dolgot ami az autóban van.

Előzmény: Papalac (60515)
mzdude Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60516

Csak a burát cserélted? Lehet kapni külön?

Előzmény: Vulkan16V (60503)
Papalac Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60515

Ha már ennyire elmerültetek a lámpák rejtelmeiben valakinek nincs ötlete, hogy az ilyen lámpát, hogyan lehet belülről megtisztítani?

Kívül szép tiszta és felkapcsolva a lámpát látszik, hogy belül poros.

Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60514

OK. Leadás helyett majd gondolok rád. Ennyit megtehet az egyik Thaliás a másikért. Még akkor is, ha csak ex Thaliás. :) 

Előzmény: DGabee85 (60513)
DGabee85 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60513

Azért le ne add! :) Ha nem veszi meg senki, és csak leadnád, akkor ingyen átveszem! :)

Előzmény: Vulkan16V (60509)
quattrotomi Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60512

Sziasztok.valakinek thalia pótkereke elfekvöbe??

Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60511

A foncsorozásnak semmi baja. Csak a sárgulás... Bár a vejem szerint, aki ha délutános éjszaka megy haza, még teljesen jól világított. Egy hétig ugyanis ő használta, mert a másik kocsi szervizben dekkolt. Különben ezzel a 3-4 milliméterrel megleptél. Vékonyabbnak gondoltam.

Előzmény: GOFE (60510)
GOFE Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60510

Szia!       Ezek a műanyag fényszórók átlag 3-4 mm vastagságú plexi szerű anyagból vannak, így sokszor polírozható.

Még ha polír alá csiszolni is kell, mert repedezett a felület, akkor is csak tized mm-t koptatsz le belőle. Ezért sokszor megismételhető, amíg el nem koptatod. Egyébként ha valaki egy kicsit ad a kocsi ápolására, minden mosás után egy sima 

viaszos ápoló pasztával szinten tudja tartani a lámpája állapotát. A Te kicserélt lámpáidat is érdemes még rendbe hozni,

mert többet ér egy (Tayvani) után gyártott-tól. Feltéve, hogy a foncsorozás még nem pusztult le róla.

Előzmény: Vulkan16V (60509)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60509

Hali!

A polírozás csiszolást jelent. A csiszolás meg anyagvesztést, egyre vékonyabb réteget. Hányszor lehet polírozni egy átlag műanyag fényszórót, hogy az ne lukadjon ki? A szóban forgó Fabia fényszóró ezt már hányszor bírta ki? :-) Ja, a szervizben odaadták a régi, egyszer csiszolt és lakkozott fényszórókat. Valaki megvenné, vagy vigyem el a "műszaki szemét" gyűjtőbe? Észak-Pest és környéke. 

Előzmény: GOFE (60508)
GOFE Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60508

Üdv. Thaliások!

Az én fényszóróim még nem mattulnak, 13 éves koruk ellenére. Igaz nem is áll a kocsi a napon állandóan. 

Ellenben a lányomék Fábia lámpáit, évente kétszer megpolírozom, mert a napon áll. Polír után olyan mint az új.

Sajnos az uv. mindent lebont. Legközelebbi polir után , lefújom a kocsin használt színtelen lakkal, azzal tovább kell bírnia.

Köhike Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60507

Ezért van rajta a lakk. Lehet neked nem jó lakkot használtak amikor átfújták azért sötétedett be újra.

Előzmény: Vulkan16V (60506)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60506

Az izzóra még csak tudok vigyázni. De a Napnak hogy magyarázzam el, hogy UV sugarak nélkül kérem sütni? :-)

Előzmény: Köhike (60505)
Köhike Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60505

És izzóból is érdemes odafigyelni, mert abból is akad még a boltokban műanyag lámpabúrához nem használható nem UV szűrős kivitel. Na az meg belülről teszi tönkre.

Előzmény: Köhike (60504)
Köhike Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60504

Van a tetején egy UV álló lakk, időval az adja meg magát. Utána meg elkezd maga a lámpabúra anyaga is repedezni. Műanyag. Ennyit bír sajnos. Én felpolíroztam.... Gondoltam, hogy nem biztos ez a legjobb megoldás. Nem is lett az. Pillanatok alatt ugyanúgy besárgult. Mivel már ennyi UV védelem sincs rajta mint ami előtte volt. Lehet valamilyen komolyabb UV álló lakknak adok még egy esélyt.

Előzmény: Vulkan16V (60503)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60503

Nehogy már bezárjátok! Az egyik legjobb topic. Az utóbbi időkig mindenféle személyeskedéstől mentes volt. ide kell visszatérni és minden mehet tovább. pL. hogy valami újat írjak. A 2004-es Thaliámat a lányom használja, hogy ne legyen két kis unokával mindentől elzárva. A két fényszóró műanyag burkolata a szokásos enyhe sárgulás jeleit mutatta. Egyszer már csiszoltattam, lakkoztattam. Kb. egy hétig voltam elégedett vele. Úgyhogy még egyszer ebbe nem mentem bele. Cseréltettem mind a két búrát. Van valaki, akinek ez a csiszolás-lakkozás hosszú távon bejött? A többi 10 év körüli Thalia, Clió burája miért nem sárgul? Még valami, amit eddig nem tudtam: alkoholos ablakmosó folyadékkal (Clin, stb.) ne töröljétek át a búrát! Állítólag árt a műanyagnak.  

Anonymus23 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 60502

Akkor asszem zárható a topic :))))

Mindenkinek jó talicskázást :)

Köhike Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60501

Legyen ez a végszó.

Előzmény: Vulkan16V (60500)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60500

Tisztelt mindenki!

Amikor Thalia tulajdonos lettem 6-7000 felé jártak a hozzászólások. 2 teljes napom ment rá, hogy a kezdetektől visszaolvassak mindent, hogy ne kérdezzek olyant, amit már kitárgyaltatok. Kellemes érzéssel töltött el a fórum tárgyszerűsége, udvariassága és segítő szándéka. Azóta is folyamatosan olvasom. Csak a legutóbbi időben hajlott a fórum a személyeskedés irányába. Ez rossz irány. Maradjon meg ennek a fórumnak az eredeti jellege és ne egymást véleményezzük, hanem az autó hibáit, furcsaságait és főleg mondjuk el a megoldási ötleteket! Remélem a viszály hullámai elülnek és visszatér az eredeti szellemiség. Béke minden olvasónak és hozzászólónak!

Garfield007 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60499

Akkor most jött el a pillanat, hogy leírjam: 

A topikot kikedvenceltem, nem kívánok ide többet írni és várhatóan olvasni sem fogom, aki szeretne elérni, nevem mögött az emil címem. 

Mindenkinek minden jót a továbbiakban.

Köhike Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60498

Ha már csapágy téma. Én rohadtul meglepődtem egy fél éve amikor kiderült, hogy a benzines motorokban ugyanaz a hajtókar csapágy mint a régi C-s motorokban. Vagy ha valainek úgy jobban ismerős, 1300-as Dacia. :D Nem gondoltam volna, hogy egy az egyben ugyanazt használják bennük. Főleg mivel létezik 133 lovas kivitel is a twingo sportban belőle. Viszont volt belőle vagy 30 lóerős kivitel is. Mármint C-ből. Abban egy kicsit túlméretezett. :)

Előzmény: Luck Skywalker (60496)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60497

Persze vásárlás előtt az eladóval közösen.

Előzmény: Luck Skywalker (60496)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60496

Én úgy értettem hogy itt sokan hajtanak ilyet,és tapasztalatuk alapján a típusról tudnak mesélni nem a kiszemelt motorról.Amúgy meg jósnő kell hozzá :) Volt nálam autó ami jónak tűnt de két hét volt még neki hátra,majd csapágyas lett./1.9dci/Megane volt. Thalia-t is vontattak be amivel alig 500 km-t mentek vásárlás után.Szintén csapágyas lett. Le sem merem írni milyen motorral volt szerelve.

A legtöbb amit tehet hogy a legközelebbi szervizbe megnézeti.

Előzmény: Köhike (60495)
Köhike Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60495

És az az igazság, hogy 20-perc fél óra alatt senki nem fogja megmondani egy motorról teljes bizonyossággal, hogy az ilyen vagy olyan. Sejteni lehet dolgokat, illetve a nagyon rosszat ki lehet szűrni, de pontosan teljes bizonyossággal csak mérések után lehetne állítani valamit. ( Abba meg senki nem fog szerintem belemenni eladáskor.) De lehet sok dolgot még így is be lehet nézni mint pl egy éppen szivárogni kezdő hengerfejtömítést amibe a szemfüles tulaj mondjuk öntött egy kis hűtőtömítő adalékot eladás előtt. Egy 1X éves autónál bármi lehet. 1X év nagyon sok minden történik egy autóval.

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60494

Páran azért itt megtudják mondani szerintem hogy milyen használtan az a motor.

Előzmény: Köhike (60491)
Köhike Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60493

Én elmennék segíteni, de messze vagytok. Viszont én a dci-ről nem tudom megmondani mire számítson az ember, a benzinesről talán. De igazából ez első fél évben fog kiderülni valójában milyen üzletet csináltatok, és milyen az autó. Annyit lehetne csinálni, hogy kiválasztjátok a pontos típust, és arról írunk esetleg egy listát, hogy mikre érdemes figyelni. Egyébként, ha senki nem tud menni akkor el tudjátok vinni bármelyik márkaszervízbe a kiszemelt autót, ott azért van típusismeretük, és a szervíztörténetet is tudják követni ha esetleg van róla.

Előzmény: 1.Balázs (60490)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60492

A motorról nektek kell dönteni. Szerintem ki kellene próbálni melyik motorral tetszik jobban.

Előzmény: 1.Balázs (60490)
Köhike Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60491

Nyilván újonnan mindegyik egy jó motor, még a sokak által köpködött dci is. De használtan iszonyatosan leélt autók közül lehet csak válogatni. Siralmas milyen autókat árulnak sokan. És egy 4-5-600 ezres autónál, ( aki ilyet vesz az azért vesz ilyet mert nincs rá sokkal több pénze) sok esetben egy komolyabb javítás felér az autó értékével. Ezért aki nem akar szopóágra kerülni az kerüli a veszélyt. És legyen bármennyire jó is a dci motor ( ami egyébként kis dieselek közt szerintem elég jó) vagy bármennyire is erős, pörgős, dinamikus a 16 szelepes benzines, használtan ki tudja már milyen. És azt hiszem volt elég példa itt is már az olcsó használt dci-kről. Igen, a 16 szelepes benzinessel nincs annyi baj, sokkal jobb ilyen szempontból, de annak is megvannak a buktatói. Ki tudja milyen ennyi idősen. Simán lehet szakadt szíjas motor, mert az elején ilyen azért elég gyakran megtörtént a gyárilag rossz csereperiódus miatt. Ahhoz, hogy megvegye valaki nyugodt szívvel ennyi idősen ahhoz jó ismerni az előéletét. Ami a hirdetésekben általában hazugság, vagy csak egyszerűen nincs meg. És még egyszer ez nem azt jelenti, hogy az egy rossz motor, és mindenkinek szét fog esni akinek az van az autójában, a 8 szelepes meg nem. Mert bármelyik szar lehet ennyi idősen. Ha beszarik a motorod nyilván te is boldogabb lennél, ha csak 8 szelepet kell esetleg cserélni, mint 16 szelepet hidrotőkékkel. De mindenki el tudja dönteni neki mi éri meg. Viszont azt kár vitatni, hogy melyik a legolcsóbb megoldás ami ebben az árkategóriában ennyi idősen szerintem a legfontosabb dolgok eggyike.

Előzmény: Luck Skywalker (60489)
1.Balázs Creative Commons License 2015.06.09 0 0 60490

Sziasztok!

Világos, nincs egyetértés, hogy milyen legyen a motorja.

De elég sok paraméter van még, melyiket ajánljátok, ha eltekintünk a motortól?

Ki ér rá eljönni megnézni a top 2-őt? Komolyan, fontos lenne! Fizetne is érte Édesapám. (Szerintem:)

Főleg utóbbira kéne gyors válasz!

Köszi, és üdv

Előzmény: lulumba (60477)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60489

Akkor vegyünk fekete-fehér televíziót mert ott kevesebb a szín,és jobban bírja mint a színes. Szerintem jó kis motor a 16 szelepes.Picivel többe kerül a vezérlés 5 évente vagy 100 ezrenként. Hidrotőkét én még soha nem cseréltem. Hengerfej javítás meg max. ha elszakad a szíj, de az is ugye karbantartás kérdése.Sokat elmennek ezek a motorok is.Nem akarok meggyőzni senkit csak megvédeném a 16 szelepest.Amúgy a nyolc szelepes is jó.Sőt ha valaki nem pancsol az üzemanyaggal és sokat megy egy dci is beválhat,de az tény hogy ott a legnagyobb a kockázat. Egyébként nekem w126-om van és az a tuti :)

Ez csak a magánvéleményem.

Előzmény: Köhike (60478)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60488

Kis segítség, hogy ne raboljak el sok időt az életetekből és ne kelljen sokat olvasni, a cikk végén nézelődjetek.

Előzmény: Köhike (60487)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60487

Kis olvasnivaló mielőtt véletlenül a válasz gombra nyomnátok. Nem feltétlenül csak én gondolom így.

http://injektor.hu/technikai-info/13-alapok/22-a-motor-mechanikus-vizsgalata-iv

Előzmény: lulumba (60481)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60486

És igen, lemegyünk alpáriba, ha ti meg lementek folyamatos trollkodásba. Majd ha építő jelleggel képesek lesztek hozzászólni a témához akkor lehet más lesz a hangnem legközelebb. Nem ez az első eset, úgy néz ki csak ezért olvassátok a fórumot. Normális segítő hozzászólást egyikőtök sem képes írni. Olvassatok csak kicsit vissza.

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60485

Ezen mit nem lehet megérteni? Mi a kivetni való benne? Én azt vennék, se 16 szelepest, se dci-t nem. Használtan ismeretlen előélettel. Ezt is leírtam, nem új autóról van szó. Erre jöttök itt a trollkodással meg egyes szavak, részletek kiemelésével és a kötözködéssel. És már kb 15 hozzászólás eltelt a 4 felrakott hirdetés óta amiben halkan megjyegyzem egy darab 16 szeleps modell SEM SZEREPELT, de engem itt oszotok ahelyett, hogy bármelyikőtök is segített volna.

Előzmény: Köhike (60484)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60484

Igen, kiinduló állapot, miszerint azt ajánlom a legjobban, mivel egy 1X éves autót keres az illető és az a legolcsóbb legegyszerűbb az összes változat közül, a legkevesebb költséges meghibásodással. Ezen mit nem lehet megérteni? Most komolyan.

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60483

Autóvásárlásnál nem lehet mindenki zseni, és ahogy leírtam bárki benézhet dolgokat. Honnan tudod milyen olajjal van feltöltve? Meghallod a csattogást? Nem. Csak majd az első jóindulatú olajcsere után jön a meglepetés, hogy csattog. És elviheted bárhova bevizsgálni. Ilyen dolgokat nem fog neked senki sem megnézni. Legjobb esetben megnézik a fékbetéteket meg a gömbcsuklókat, esetleg lekérdezik az alvázszámost és kiolvassák a hibatárolót.

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60482

Hagyjuk. Reménytelenek vagytok. Nem az első eset.

lulumba Creative Commons License 2015.06.08 0 1 60481

Úgy is van!

Ha nem megy szépen lemegyünk alpárba?

Vedd már észre, amiket itt felsorolsz hibalehetőséget, az senkinek nem jött még be!(legalábbis itt nem jelezte senki tudtommal) Ha valaki autóvásárlásnál nem hallja meg a hidrotőke hangját, az meg ne vegyen autót! 

"Folyton jöttök az én autóm így meg a te autód úgy." - Szerintem pont te vagy az aki mindig ezzel jössz, lásd a kiinduló hozzászólás, miszerint te azt írtad, csak a 8 szelepest ajánlod.

Tényleg hagyjuk...

Szép estét!

Garfield007 Creative Commons License 2015.06.08 0 1 60480

Olvass vissza, egy ideje nem ad senki nagyon tanácsot és nem vitázik veled. Csak én vagyok ilyen hülye...

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60479

Szívesen, remélem így könnyebb lesz megtalálni.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (60476)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60478

Basszuzs komolyan hagyjuk a picsába. Olyan értetlenek vagytok néha hogy az hihetetlen. Nem tudom mi a szart olyan nehéz azon felfogni, hogy kétszer annyi alkatrész egy vezérlésben sokkal nagyobb meghibásodási lehetőség. A 16 szelep miatt a felhasznált anyagvastagságok kisebbek mivel nem fér el más a limitált hely miatt. Folyton jöttök az én autóm így meg a te autód úgy. Igen, valószínű a ti autótok kurva jó, de nem a ti autótókat fogja az illető megvenni, hanem egy nagy eséllyel ismeretlen 1X éves valamit. És nem, nem költöttem sokat a motoromra, egyszer cseréltem hengerfejtömítést, egyszer meg trafót a kötelező dolgokon kívül. Majd ha az illető meg belenyúl egy szar motorba amiben 16 db hidrotőkét kell cserélni esetleg a hengerfejet felújítani majd akkor is magyarázzátok meg milyen fasza választás volt. De komolyan leszarom az egészet itt úgy látszik folyamatosan mindenki csak kötözködni tud ,meg vagdalkozni a hülyeségével egyetlen konkrétumot nem képes felhozni soha sem. Max ilyen baromságokat, hogy erőtartalék meg mittom én mi. Aki nem képes felmérni azt, hogy biztonságos-e előzni azon a 100 lóerő sem fog segíteni. Nyilván könnyebb vele mint 75-tel, így több lehetőség is nyílik rá ahhoz képest. Vegyen mindenki amit akar. Persze halkan megjegyzem rajtam kívül megint senki nem volt képes semilyen segítséget adni a kérdezőnek csak az én felvetésemre tudtatok válaszul trollkodni.

Előzmény: lulumba (60477)
lulumba Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60477

Az autómat annak idején használtan vettem. 

" Viszont műszakilag egy egyszerű olcsó szerkezet, egyik másik motorváltozat sem veszi fel vele a versenyt."

Ez komoly? Maradjunk a kordélynál mert az tök egyszerű...

Szerintem Te többet költöttél a motorodra, mint én. Nem tudom mennyi van a Te autódba, nekem 250ekm-nél kicsit több. Ha azt nézem , cseréltem 4db trafót, 1 db km jeladót, 1 db termosztátot, olajat 10 ekm-enként, szűrőket ugyanakkor, gyertyát kb 20ekm-enként. 

Ó igen volt kétszer vezérlés csere, ami viszont többe kerül mint a nyolc szelepesnél és egy generátor szabadonfutóm.

Viszont nem volt hengerfejtömítés, fűtőradiátor egyenlőre(persze ez még előjöhet) pl.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nehogy már annyira szar legyen a 16 szelepes motor, hogy használtan nem is lehet ilyent megvenni...

Előzmény: Köhike (60471)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60476

Köszike Köhike! :)

Előzmény: Köhike (60461)
Garfield007 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60475

Van akinek nincs rá igénye. 

Nekem is döglött a gyengébb dízel is és a 8 szelepes is. Egyszerűen nem passzol semmiféle tempómhoz, sem városban, sem azon kívül. Nagypapás közlekedésre elég, de ha annál többet akarsz tőlük, akkor borul a fogyasztás is és a türelem is :-)

Több mint 10 éve topiktag vagyok, senki nem panaszkodott költségvetés felborító 16 szelepes hibákról. Ettől persze lehet, de inkább az volt a jellemző, hogy az itt felgyűlt hibajegyzék alapján világosították fel az érintettek még a márkaszervizeket is(lásd anno az ajtó automatikus visszazárása. Ki emlékszik még erre? :-) )

A dízelek már neccesebbek voltak, de ez meg ismert kockázat volt nem sokkal a dCi-k megjelenése után is, nem a Thaliákban alakult ki.

Az érdi emelkedő mindenkinek egy vízválasztó, de nekem pl. a dobogókői út is :-)

Előzmény: Vulkan16V (60474)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60474

Üdv mindenkinek!

Üdv mindenkinek!

Annak idején, 2004-ben azért vettem 1.4 16V-t, 98 lóerővel, mert a következőkre gondoltam. Ha valamikor is véletlenül belemegyek olyan előzésbe, amikor kell az erő, akkor nekem nem 100 ezret, hanem mindent megér, ha a családom megússza. Bármikor előfordulhat, hogy belementek egy előzésbe (2x1 sáv, a másik sávon se elől, se hátul senki) és a baloldali mellékútról, neki jobb felé, kikanyarodik valami pont szemből. Nekem ezen félelem miatt kellett a +23  lóerő. Meg az érdi emelkedő... Skoda S-100 - nekifutás 90-el, a tetőn 60, Skoda 120 - nekifutás 80-al, a tetőn 70. Thalia 98 lóerővel - nekifutás 80-al, a tetőn 110. :-) 125 lóerős Dusterrel még nem próbáltam. Pedig csak 222 kilóval nehezebb, mint a Thalia...

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60473

Egyébként szerintem a sokak által agilisnak tartott 1.3-as régi swift semmivel nem megy jobban.

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60472

Persze mindez attól is függ kinek mi számít jónak a műszaki állapotot tekintve. Nekem az autóim kis túlzással műszakitól műszakiig az év bármely napjában bármikor elvihetők és teljesítik a követelményeket. Valaki meg egy lepukkant bontószökevényre is azt mondja, hogy kiváló, mert egy fillért nem költött rá, amíg elhasználta az autót addig kitartott neki, és mondjuk egy 10éves autó szerinte olyan amilyen és ezért elfogad bizonyos dolgokat. És mivel 10-éves ebből egyenesen az következik, hogy kompromisszumokkal jár, kvázi az ő elhasznált szarja is kiváló/ korának megfelelő. Szóval ezen a téren is mások az igények és az elvárások.

Előzmény: Köhike (60471)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60471

Ez meg, hogy mennyire megy nézőpont kérdése. Nekem elég. Bár a talicska leginkább városban megy nálunk. Viszont amikor pályán kellett menni vele nem éreztem kevésnek, tudta tartani a 130-140-es folyamatos tempót bármilyen gond nélkül 4 személlyel. Szóval nekem elég, valaki többre vágyik. El kell menni kipróbálni vásárlás előtt. Viszont műszakilag egy egyszerű olcsó szerkezet, egyik másik motorváltozat sem veszi fel vele a versenyt. És ne megint az újonnan vásárolt példányokkal hasonlítsátok össze amit 5-10 éve ti szervizeltettek. Abból kell kiindulni, hogy az ég világon bármi megtörténhet bármilyen körültekintő is a vásárló.

Előzmény: lulumba (60466)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60470

És azon nincs igazából semmi olyan dolog ami ha esetleg beszarik az hazavágna bárkit is. Ellenben a többivel.

Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60469

legjobban=legkevésbé na.... Elbszabtam.

Előzmény: Köhike (60468)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60468

Igen ezt favorizálom, mert 10év feletti használtautóról van szó. És azzal lehet a legjobban mellényúlni. Persze lehet papíron nem az a legjobb amiben igazatok is van, ha új autóról lenne szó.

Garfield007 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60467

Én már csak legyintek erre. 

Hozzátéve, hogy 5 év felett dCi-t csak akkor vennék, ha márkaszervizes, fél évnél nem idősebb számla van a tulaj kezében a motor felújításról.

lulumba Creative Commons License 2015.06.08 0 1 60466

Tudom, Te nagyon ezt favorizálod, de pl. nekem a büdös életbe nem kéne. Ha bekapcsolod a klímát és ültök benne hárman, elfogy mint a gyertyaláng. Nálam, ha benzines akkor min.1,4 16v, vagy 1,6 16v, vagy 80le feletti diesel. 

Amúgy mindegy is, mert lehet hogy még átvizsgálva is jó az autó, de egy-két ezer km múlva kijön rajta egy előre nem látható hiba és az ember eszi a kefét...

Előzmény: Köhike (60465)
Köhike Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60465

Én biztosan használtan csak 1.4-es 8 szelepest vennék. Visszakeresel leírtam részletes miért gondolom úgy.

Előzmény: 1.Balázs (60464)
1.Balázs Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60464

Még ezt:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_rn_75000_km-9051456

Úgy tűnik, ebből a 4-ből kerülne ki a győztes.

Várjuk a véleményeket!

És továbbra is kérdés, valaki el tudna-e jönni megnézni!

Köszi, és üdv Mindenkinek

Előzmény: 1.Balázs (60463)
1.Balázs Creative Commons License 2015.06.08 0 0 60463
Előzmény: 1.Balázs (60462)
1.Balázs Creative Commons License 2015.06.07 0 0 60462

Sziasztok!

Ráér valaki kedd-szerdán Pest-Megyében egy pár órát, megszakérteni néhány Thaliát? Úgy tűnik, konkretizálódik Édesapám vásárlása, mindenképp fontos lenne, és ezért nagyon örülnék, ha jönne valaki a Thalia-Teamből :-)

Ellenszolgáltatást kitaláljuk együtt! :)

Üdv

Köhike Creative Commons License 2015.06.07 0 0 60461

Én vettem egyszer jobbost, azt hiszem nem is hozta semilyen adatbázis thalia alatt. Nyomoztam vagy egy hetet mire kiderült mi a cikkszáma. 7701352775, 7701352777. Ezekre a cikkszámokra keress rá. Szerintem ez neked is jó lesz. A balost még nyomozod kell majd.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (60457)
lulumba Creative Commons License 2015.06.06 0 0 60460

Hali!

Igazából ahogy írod, annyi még, hogy lehet választani két változat között: az egyiknél egy pillanatnyi gombnyomásra elindítja, újabb  nyomásra megállítja, a másik verziónál nyomva kell tartani egy kis ideig és akkor indul el, ismételt nyomásra leáll. 

Előzmény: Vulkan16V (60459)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.06 0 0 60459

Üdv mindenkinek!

Mint volt Thaliás továbbra is olvasom a topicot, mert a szívemhez nőtt. Szóval az elektromos ablak leengedés... Talán úgy mint a Dusterben, szekvenciálisan. Megnyomod a gombot és a motor viszi lefelé, amíg a gombbal, meg nem állítod. Ha hagyod akkor "leesik", de csak úgy olyan sebességgel mintha a Thaliánál folyamatosan nyomva tartanád a gombot. :-)

Előzmény: nagya2 (60455)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.06.06 0 0 60458

Elfelejtettem, hogy jobbos is és balos is kellene! :)

Előzmény: Warti353WDeLuxe (60457)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.06.06 0 0 60457

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy alap 2001-s évjáratú; 1.4; 8 szelepes (Nincs ABS, nincs ESP!) Thaliába milyen féltengely való? Sajnos még az eladó  sem tudja, mert feldob neki négyfélét és egyik sem méret azonos... 
Tengelyhossz és a fogazottság számában van eltérés. Ha tudnátok segíteni, annak örülnék. 

Üdv.:
Dávid

lulumba Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60456

Hali!

Majdnem, de ugyanúgy vissza is mén...   ;-)

Előzmény: nagya2 (60455)
nagya2 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60455

HAli!!

És az ablakemelőt az hogy?? megpöccinted a gombot, és magátú leesik????  :-)))))

(Khmm magas labda vót)

Üdv Nagya

Előzmény: lulumba (60451)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60454

Fura ízlése van :) .Nekem eszembe nem jutna a bosch. Persze attól még lehet jó.

Előzmény: sebesguszti (60452)
Garfield007 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60453

Ha a szerelő ezt neked lepapírozza és számlázza, akkor természetesen hallgass rá.

Egyébként ne diktáljon.

Előzmény: sebesguszti (60452)
sebesguszti Creative Commons License 2015.06.05 -1 0 60452

Köszönöm a segítséget igen mindent szeretnék cserélni köszönöm a linket is jobb árban vannak mint ahol én néztem csak melyik márkát válaszam.A szerelö azt mondta hogy ő csak boscht hajlandó belerakni . Melyik márkát válaszam?

lulumba Creative Commons License 2015.06.05 -1 0 60451

Én a múlt héten cseréltem le az enyémen. A helyén nekem nem jött le. Mivel a váltókart is cseréltem, így azt mindenképpen ki kellett vennem és satuba fogva a kart, a gombot meg csőfogóval fogva jött le. Az újat visszaütögettem az új váltókarra, de szerintem ha majd azt akarom lecserélni szintén ez a folyamat lesz, mert annyira szoros.

Mint írtam a kart is cseréltem( ezelőtt 8 éve kellett megvennem a kis bovden miatt, csak akkor nem lett kicserélve) az a rész ahol a szoknya alatt azon a kis gömbön fordul úgy el volt kopva, hogy kb. 1cm-t lehetett mozgatni felfelé. A csere óta viszont sokkal simábban tudom a fokozatokat kapcsolni és pontosabb is lett a váltás.

Ja, az ablakemelőmet is megcsináltam automatára, igaz most csak még a bal oldalit...

Tök pöpec...

Előzmény: anca37 (60449)
Köhike Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60450

Szerintem is a Gates a jó választás.

Előzmény: Garfield007 (60448)
anca37 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60449

Köszi, és Gargieldnek is a választ. Ezek szerint semmi furfang, ha nem jön erővel majd jön ésszel :) Próbálkozom.

Szép napot !

Előzmény: Ata61 (60445)
Garfield007 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60448

Egy kis segítséget szeretnék kérni a vezérmüszíjam most van 5 éve a kocsiban akkor most már ideje lenne kicserélni?

Igen

Nem sok Km-et futtot 43000 ezret.

Gyári előírás szerint ez nem számít és a józan ész szerint sem.

Milyen minöségüt vegyek bele mert ahogy nézegtem vagy 10 fajta is van melyiket ajálanátok és hol ha valami linket betudnátok másolni nekem 

Pl.

http://www.fridcar.hu/webaruhaz/renault/thalia/2004/16554/motor/vezermuszij/

Gates

de ne csak szíjat.

De hátha jönnek olyanok akiknek frissebbek az élményeik.

Előzmény: sebesguszti (60447)
sebesguszti Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60447

Egy kis segítséget szeretnék kérni a vezérmüszíjam most van 5 éve a kocsiban akkor most már ideje lenne kicserélni? Nem sok Km-et futtot 43000 ezret.Milyen minöségüt vegyek bele mert ahogy nézegtem vagy 10 fajta is van melyiket ajálanátok és hol ha valami linket betudnátok másolni nekem .Elöre is köszönöm

Garfield007 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60446

Ebben a kérdésben megoszlanak a vélemények :-)

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=134924709&t=9027813

Előzmény: anca37 (60444)
Ata61 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 60445
Huzva jön le,nagy erövel kel húzni!
Előzmény: anca37 (60444)
anca37 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 60444

Sziasztok!
Egy gyors kérdés: váltógombot hogyan, milyen módon tudnám leszedni? Menetes? Vagy csak simán lehúzni? Az új gomb belül nem menetes, ebből gondolom a simán lehúzást...de nem jön....sehogy sem....

További szép estét mindenkinek!

lulumba Creative Commons License 2015.06.04 0 0 60443

Pörög ám a topik ezerrel...

1.Balázs Creative Commons License 2015.06.02 0 0 60442

Szia Penge!

Továbbítottam Édesapámnak a részleteket, és a linket, leírtam neki a lényeget, azt mondta keres majd.

De ma látom, hogy eltűnt a link... eladtad? Ezek szerint nem-, vagy csak későn hívott?

Üdv

Előzmény: penge760203 (60392)
Garfield007 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 60441

Így,ahogy le is írták.

Mindkét mód működik, próbáltam anno.

Előzmény: tefi (60440)
tefi Creative Commons License 2015.06.01 0 0 60440

Az enyém kódjában van 8-as és 9-es is. Az 1-6-ig számozott gombokkal ezeket hogy viszed be?

Én sem hallottam eddig erről....

Előzmény: Köhike (60434)
Köhike Creative Commons License 2015.05.31 0 0 60439

Én csak kérdeztem....

Előzmény: Garfield007 (60438)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60438

Mar meg sem merek szólalni...

Előzmény: Luck Skywalker (60437)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60437

Kár ezen vitázni.Mindkét módon be lehet adni a kódot.

Papalac Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60436

A bal oldali felső a CD-s és alatta a kazettás. Mindkettőnél távvezérlőről szoktam beállítani a kódot.

Előzmény: Papalac (60435)
Papalac Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60435

Nekem is CD-s gyári, de mindig a távvezérlővel állítottam be. Azt írja a használatiban.

A régi kazettást is úgy kell (szoktam).

Előzmény: Lyozsi_Bora (60433)
Köhike Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60434

Nekem is csak a gombokkal működik. Azért is kérdeztem rá, mert nem is tudtam ilyen lehetőségről, hogy a távirányítóval kell babrálni.

Előzmény: Lyozsi_Bora (60433)
Lyozsi_Bora Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60433

Köszönöm a válaszokat, megoldódott minden.

Csak a kódot kellet bevinni a rádió billentyűzetén.

A gond az volt, hogy be sem kapcsolta, így a "CODE" feliratot sem látta.

1: 1.szám, 2: 2.szám... Majd 6:hosszan - nyugta. Már szólt is.

Cd-s, gyári. A kormány távirányítót hiába masszíroztam...

Még egyszer köszi.

Előzmény: Lyozsi_Bora (60431)
zsola! Creative Commons License 2015.05.30 0 0 60432

Sziasztok! Renault thalia Rádiósmagnó érdekel valakit? vadonat új! még nem volt beszerelve! nokia4@gmail.hu

Lyozsi_Bora Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60431

Köszönöm.

Mivel a páciens öreg, a napokat is összekeveri, csak holnap délután fogunk talán megvilágosodni.

Előzmény: Papalac (60429)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60430

Nem sértés volt.

Szimplán a keresőbe kell beütni, ha valaki bizonytalan.

Előzmény: Papalac (60429)
Papalac Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60429

Elnézést, hogy nem olvasok vissza 60 ezer hozzászólást.

Nem vagyok lusta (,esetleg újra) begépelni, ha segíteni akarok valakinek.

Előzmény: Garfield007 (60426)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60428

Kerékcsapágy lett végül. Cserélve, javítva, fizetve...

Előzmény: bkriszto80 (60411)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60427

Nekem is a távirányítóval kell játszanom, úgy tudom beírni. Rádió gombjaival nem megy.

Előzmény: Köhike (60425)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60426

Az a jó ebben a fórumban is, hogy már szinte mindent ezerszer átbeszéltünk, leírtunk, linkeltünk :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=67024571&t=9027813

Persze ez igaz minden márka topikra, persze.

Előzmény: Papalac (60424)
Köhike Creative Commons License 2015.05.29 0 0 60425

???? A rádión miért is nem lehet? Én mindig a rádión írom be.

Előzmény: Papalac (60424)
Papalac Creative Commons License 2015.05.28 0 0 60424

Na azzal a beütéssel el fogsz játszani :D

A kormány távvezérlővel lehet léptetgetni, de sosem tudom a végén mit kell megnyomni, talán az alsó gombot. Kerékkel állítod a számot, a felső gombokkal lépteted.

Előzmény: Lyozsi_Bora (60422)
Köhike Creative Commons License 2015.05.28 0 0 60423

Ha nincs itt senki sem, és hirtelen kell a kód ezen az oldalon megtalálod. https://github.com/Joyez/renault-radio-code-list

(Kicsit sajnos nehezen jön be az oldal, ha az egyik böngésző esetleg nem nyitja próbáld meg másikkal)

Lyozsi_Bora Creative Commons License 2015.05.28 0 0 60422

Ok, köszi az eddigieket. Holnap jön az öregúr, akkor talán kiderül.

Az akksit biztosan levették, remélem, csak a kódot nem tudja rendesen beütni. (megvan a kód)

lulumba Creative Commons License 2015.05.28 0 0 60421

Hali!

Nem lehet, hogy csak a kódot kéri, mert esetleg a kormány javítása miatt(légzsák ne pukkanjon) le lett kötve az akkumulátor?

Ha nincs meg a kódja, a rádió hátulján lévő vonalkódról meg lehet keresni a kódját egy programmal. Van itt a fórumon többünknek ilyen, így ha ez a hiba , ide felteszed és valaki megmondja. 

Előzmény: Lyozsi_Bora (60419)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 60420

Hogy érted, hogy nem kapcsol be, semmire sem reagál? Nekem télen(???) szokott ilyet csinálni, ekkor kivettem csatik le, had törlődjön a memória, majd pár perc után vissza, gyújtás, power, kód és működik. 

Előzmény: Lyozsi_Bora (60419)
Lyozsi_Bora Creative Commons License 2015.05.28 0 0 60419

Üdv néktek!

Én nem Renaultos vagyok, de egy jó ismerősöm keresett meg a problémájával és szeretnék előzetesen tájékozódni.

Valami kormány javítás volt a Thalián, ennek következtében (?) a gyári rádiót nem tudja bekapcsolni.

(72 éves bácsika, a leírás meg mindenféle idegen nyelven...)

Holnap jön, autóstul.. Merre induljak? Van valami spéci trükk?

Garfield007 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60418

A gyári rész nem is rád vonatkozott.

Előzmény: Köhike (60416)
Köhike Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60417

És ellenben sokakkal általában pontos mértékegységekkel leírásokkal tettem mindezt. Nem csak odaböfögve valamit. Nyilván amikor 128-adszor kérdezik meg milyen olaj kell a váltóba, vagy hol vana vs szenzor az ember nem írja le a teljes dolgot, ha az illető arra nem vette a fáradtságot, hogy a keresőbe beírja.

Előzmény: Garfield007 (60415)
Köhike Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60416

Azért mielőtt ilyen dolgokkal vádolsz meg szerintem vedd a fáradtságot és olvassd vissza a hozzászólásaim. Mert úgy gondolom ha valaki itt kiállt a gyári előírások mellett akkor az pont én voltam.

Előzmény: Garfield007 (60415)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60415

Anno voltak találkozók és próbálkozások, hogy összetartó bandát kovácsoljunk. Elmúlt.

Egyre kevesebb akarat és kedv volt benne. Amikor meg megjöttek a megmondó emberek, akkor vége lett a maradék "klub életnek" is. 

Amikor egy gurunak tartott szerelő nem hogy a gyári előírásokkal ellenkező, hanem abban kimondottan tiltott olaj fajtát ajánl, amikor megpróbálnak erőből és meggyőződésből érvelni, mert csak nála lehet a szent grál, akkor már nem akarsz IRL találkozni. 

Az Index fórumairól elég sokan ismernek személyesen is, különböző területekről, nem hiszem, hogy összeférhetetlen lennék. Autót is váltottam és csak nosztalgiázni járok vissza. Pont a régi autó papírjainak rendezése közben került elő a Thalia klubos matricám... 

Szóval, kizárt, hogy találkozzunk szándékosan, mindenki megnyugodhat :-))))

Előzmény: SGN (60414)
SGN Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60414

Garfield007-Köhike!

Szerintem személyesen semmiképp ne fussatok össze, mert akkor megölitek egymást! Ez csak egy jótanács, felnőttek vagytok és természetesen azt csináltok amit akartok!  :-)

sezs Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60413

Üdv. Újabb kérdés: 2001, 16v-s Thalián hátul milyen fékdob van alapból?

SGN Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60412

Micsoda véletlen! Nekem is így volt leszakadva! :-)

Előzmény: ÖregMackó (60410)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60411

Szép...

Pénteken kiderül, arra kaptam időpontot - időközben - szervizben. Szétszedik és meglátják. Mondjuk, ez - leszakadás - ellen szól, hogy idegesítően surrog, + ezen a kattanáson kívül mást nem produkált. Fékhatás jó, működik, minden szuppa... Azt meg már nem is mondom, hogy alig egy-másfél éve lett felújítva a hátsó fertály - fék szempontjából.

Hát nem tudom, majd beszámolok róla.

Előzmény: ÖregMackó (60410)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.27 0 0 60410

Így szakadt le a kopóréteg:

Előzmény: ÖregMackó (60407)
Köhike Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60409

Nincs mit, de látom megtaláltad. :)

Előzmény: sezs (60403)
Köhike Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60408

Csak J-s váltóval szerelték.

Előzmény: Mesti77 (60406)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60407

A letapadt hátsó fékpofa pattan egyet amikor elenged, csak nem tudható, hogy a fékdob és a pofa közt oldódott a tapadás, vagy a pofa vált-e le a hordozóról. Nálam tankoláskor történt, hogy vártam az előző autóra, hogy végezzen és mikor beálltam volna a kúthoz akkor indult így az autó. Aztán haza mentem 6 km-t és a garázs előtt fogott be a fék, hogy félig már bent voltam. Onnan se ki, se be. Ott kellett szétszednem, hogy kicseréljem.

Előzmény: bkriszto80 (60400)
Mesti77 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60406

Azt honnan tudom meg, hogy milyen váltó van a kocsin?

Előzmény: Gergo.bgy (60405)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60405

Az NFJ az nem más mint TRJ, az NFP pedig TRX. Tehát ha J tip. váltód van, akkor NFJ. 

Előzmény: Mesti77 (60404)
Mesti77 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60404

Váltóolaj cserére készülök a Thaliánknál (1.4 16V 2003-as). Abban kérném hozzáértő segítségét, hogy milyen váltóolaj szükségeltetik bele és mennyi?

ELF Tranself NFJ-t ajánlották egy másik helyen meg ELF Tranself TRX-t mondtak.

Vélemény?

sezs Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60403

Közben megtaláltam Papalac korábbi bejegyzését fényképpel. Köszönöm szépen még egyszer.

Előzmény: sezs (60401)
Papalac Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60402

A csapágy zúg, ha nagyon szétment akkor recseg.

Én inkább leszakadt hátsó fékbetétre tippelnék.

Köhike! Köszi. Megvettem a TRW fékpofákat. Érdekes, hogy gyárilag sem egyfoma a két fékpofán a betét vastagsága. Szemmel láthatóan vastagabb a sima betéteken.

Előzmény: bkriszto80 (60400)
sezs Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60401

S helyileg pontosan hol kell keresni? :)

Előzmény: Köhike (60398)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60400

Egy-két héttel ezelőtt fura hangra lettem figyelmes, ami a futómű, kerekek felől jött. Kb. olyan volt, mint amikor szálszakadásos volt a gyári gumim.

Miután amúgy is öreg volt már a gumi, de bíztam benne, hogy a nyarat még kihúzza, így vettem egy új szettet. Feltették, úttartás, futás, stb. sokkal jobb és csendesebb, de továbbra is fura hangja van. Szombaton meg akartam cserélni a két autót, s ahogy indítottam, kézifék kienged, olyan volt, mintha beragadt volna a hátulja vagy ki lenne kötve. Pici gázzal próbálkoztam, kattant egyet és szépen gurult.

Úgy tűnik ez a tavasz az autók szervizeléséről szól...Jól sejtem, hogy kerékcsapágy lesz? (2006. évj, 126.000 km)

Nagyságrendi költségekre van valakinek tapasztalata?

Köhike Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60399

Ami a képen van az trw/lucas.

Előzmény: Papalac (60393)
Köhike Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60398

Mindegyikben ugyanolyan van, motortól függetlenül.

Előzmény: sezs (60397)
sezs Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60397

Közben utánanéztem Bárdiéknál, mert ők vannak közel :) Az elsőt a K4J-s, a másodikat a K7J-s autókhoz hozza a honlapjuk.

Előzmény: sezs (60396)
sezs Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60396

Kösz szépen.

Előzmény: Papalac (60395)
Papalac Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60395

Nem jó!

Csak a második képen levő jó bele.

http://franciaautosbolt.hu/renault/megane-i/sebesseg-jelado-7700418919

Előzmény: sezs (60394)
sezs Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60394

Üdv!

Sebességjeladó kérdésében kérnék tanácsot. A neten boltban csak ilyet találtam, viszont a múltkor itt a másodikat ajánlották. Jó-e a Thaliába az első?

Papalac Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60393

Hátsó dobféknél. aminél kis lemezke forgatja az utánállítót, az milyen rendszerű fék? Lucas?

Ilyesmi: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=101307573&t=9027813

penge760203 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60392

Ok rendbej.

Előzmény: 1.Balázs (60391)
1.Balázs Creative Commons License 2015.05.26 0 0 60391

Világos:)

Édesapámmal holnap/szerdán tudok beszélni, küldöm neki emailen a leírtakat, illetve  a linket.

Üdv, Balázs

Előzmény: penge760203 (60390)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 60390

Ha rossz volt azt akartamirni. Az ár minimálisan alku képes most még.

Előzmény: penge760203 (60389)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 60389

Annyi hogy én nem zsákba macskát arulok ha valakit érdekel elmondok öszintén mindent a másik meg veszel egy autot és az elöted lévö zord és semvel nem törödöm gazdálya miat rá versz gyorsan 250-ezret az autora.Vagy veszel egy olyant amit megjavitotak ha rissz volt rendbe tattoták szerintem az sokkal jobb.Az auto egyébként nem szalon auto  de én minden nap használom .

Előzmény: penge760203 (60388)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 60388

Ez a sajátunk és szeretnénk eladni

Előzmény: 1.Balázs (60386)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.05.25 0 0 60387

Üdv! Penge hsz-eit, ill. a hirdetett autó leírását összefésülve számomra úgy fest, h ő árulja. A teljes összkép érdekébe szükséges a hsz-eket visszaolvasni. ;) 

Előzmény: 1.Balázs (60386)
1.Balázs Creative Commons License 2015.05.25 0 0 60386

Sziasztok, szia Penge!

Ezt Te árulod, vagy valaki más, és te ajánlod Apukámnak?

Üdv, Balázs

Előzmény: penge760203 (60344)
Dávid T Creative Commons License 2015.05.25 0 0 60385

Sziasztok!

Nekem egy 2001-es 1.4-es 16v Renault Thaliám van...

Elég sok hibám volt-van vele a fűtőradiátor cserétől a szelepfedéltőmítés cseréig..

2x kellett jobb oldali motortartóbakot cserélni, Önindító felújítás stb...

Az autó rendszeresen karbantartott(Szűrők,olaj stb..)

Most jelenleg 2 problémával küzdök..

1. Az autó hidegen-melegen néha nehezen indul menet közben néha rángat...

Üzemanyagszivattyúra gyanakszom...Felső holtpont jeladóját felpucoltam, telenyomtam kontakt sprayel...

Fojtószelepet is kitakarítottam...

2. A műszerfalon a fordulatszámmérőn kívül semmi nem működik rendesen...

A km óra hol mér, hol nem, a hőfokmérő nem mutat semmit, kivettem az üzemanyag szint jelző házat, mozgattam az úszót, de az üzemanyagszint jelző sem mutat rendesen(negyedet mutat tele tanknál)...

Műszerfal hiba lehet , vagy a jeladók rosszalkodhatnak?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60384

Én jártam úgy, hogy késett az egyik oldal, és azt hittem nem tudta utánállítani magát. Nem értettem miért, mert fél évvel előtte rendberaktam, sőt még csapágyat is cseréltem. Aztán szétszedéskor kiderült, hogy az új csapágy valószínűleg túl volt töltve zsírral amit kinyomott magából, és azért maradt el fékerőben valamennyit. Kitakarítottam azóta rendben van. :)

Előzmény: Papalac (60381)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60383

Az nem tud rosszul állni. Ha valami gond van azonnal jelzi.

Előzmény: Papalac (60381)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60382

Az utánállító mechanikát ellenőrizd le, szerintem ott lesz a gond.

Előzmény: Papalac (60378)
Papalac Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60381

Jól emlékszel, csak azt nem néztem, hogy az érzékelő jól áll-e.

Az ABS- működését azért érezni lehet.

Előzmény: Köhike (60379)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60380

Igen, úgy van kialakítva, utánanéztem.

Előzmény: Köhike (60379)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60379

A csapágy házán van kiképezve a tárcsa a jeladóhoz, ami meg ha jól emlékszem az alaplaphoz van rögzítve, és az nem tud elmozdulni. De utánanézek mert régen szereltem már, nincs előttem pontosan a képe. Viszont ha a jeladó rossz akkor az hibakódot generál, szóval az abs miatt biztosan nem lehet fékerő eltérés, na meg műszakin a padon olyan lassan forog a kerék mérés közben, hogy az abs azt hiszem inaktív.

Előzmény: Papalac (60378)
Papalac Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60378

Jövő héten veszek fékbetétet bele, kicserélem és megnézem rendesen. A dob nincs elkopva, az biztos, hogy jó. Gyanús, hogy időnként enyhén bslra húz fékezéskor az autó, vizsgán nem jelentkezett eltérés.

Majd kiderül.

Azt, hogy lehet kideríteni, hogy az ABS érintkezője a helyére kerül-e szerelés után?

Előzmény: Köhike (60377)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60377

Esetleg a munkahenger egyik fele nem mozog rendesen.

Előzmény: Papalac (60375)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60376

Akkor ott valami nem teljesen jó. Vagy nem állít rendesen utána, vagy a dob már túl el van kopva. Bele van írva belül a max megengedett belső átmérő.

Előzmény: Papalac (60375)
Papalac Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60375

A hátsó betét van jobban elkopva, az elöl levő majdnem dupla olyan kopórétegű.

A hátsó 5-6 mm vassal együtt, az első 7-8 mm.

Előzmény: Köhike (60374)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60374

Gyárilag sincs rajtuk olyan nagyon vastag kopóréteg. Az elmondásod alapján még nem kell cserélni, de látni kellene.

Előzmény: Papalac (60373)
Papalac Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60373

Akkor ez még határeset. Vassal együtt 5-6 mm a legvékonyabb helyen.

Csapágycsere megvolt. Nekem elég kopottnak tűnik, ahhoz képest, hogy 71 ezer van benne. TRW betét. A réginél 100 ezernél is azt mondták a szerelők, hogy nem kell bántani a féket.

Előzmény: Köhike (60372)
Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60372

Nem emlékszem, hogy lenne megadva valami de olyan 2-3mm körül le szokott válni a kopóréteg.

Előzmény: Papalac (60371)
Papalac Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60371

Hátsó dobfék, betétnek mennyi a minimális vastagsága?

Köhike Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60370

Ott ami tömítés tönkre tud könnyen menni, az az az O gyűrű ami a pillangószelep ház és a szívósor közt van. Le kell szedni a légszűrőházat, és átnézni mindent. 4 csavar fogja csak.

Előzmény: nagya2 (60369)
nagya2 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60369

HAli!!

Motor szívórendszer rendben van, nem repedt semmilyen gumicső, átjárható tiszta??

Üdv Nagya

Előzmény: battyan178 (60368)
battyan178 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 60368

Sziasztok!
Adott egy 2001-es Renault Thalia 1.4 RN, (komolyabb) gázadásra néha szörtyögő hangot hallat a motor. Valaki tapasztalt már hasonlót?

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60367

Nekem nem kell segítség köszönöm, én megtalálom amit akarok. Te vagy képtelen értelmezni azt amit írok és kötsz bele mindenbe.

Előzmény: Garfield007 (60365)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60366
Előzmény: Köhike (60362)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60365

Köszönöm, itt már neked kell segítség.

Előzmény: Köhike (60363)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60364

És ne tévesszen meg, hogy fel van sorolva a clio2, mivel a platform 2002-ben debütált a clio2 meg 98-ban.

Előzmény: Köhike (60363)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60363
Előzmény: Garfield007 (60361)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60362

Igen az is agymenés. Nem ér 1 milliót egy 10 éves logan. Ezt is leírtam.

Az alváz más. Olvass már utána mielőtt még egyszer leírod ez hogy ugyanaz. NEM AZ. Az, hogy olcsó? Igen az. És a thalia? Dettó ugyanolyan. Ugyanazok az anyagok minden ugyanaz. Nem titkoltak ott semmit sem. Ugyanolyan keleti piacra szánt modell mint a logan. Persze a loganból volt igen fapados is, ami valóban a thalia alatt van, de a normálisabban felszereltek teljesen ugyanolyanok. A 3 csillagot is leírtam miért annyi. Ugyanaz a padlólemez és platform 5-öt kapott clio3 és modus és micra néven.

Előzmény: Garfield007 (60359)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60361

A D4D nagyon beteges, ugyanaz a kategória, mint a dCi, ha figyeltek rá akkor egészen sokáig elmentek, ha nem, akkor drága mulatság a fenntartása. És nincs menekvés, eljön a felújítás.

A Daciak meg azért régen nem az 1300TLX szint, az első eresztés a felhalmozás időszaka volt, azóta nagyon beleerősítettek és a második generációk egészen autó minőségűek.

Előzmény: penge760203 (60358)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60360

A d4d közt van jó is és van irgalmatlanul szar is mint a 2.2-es. És ezzel marhára nem sokan vannak tisztában amikor kicsengetin a 2-3 milliót egy használt toyotáért ami ugye sosem romlik el. Azt meg, hogy ki mit gondol a daciaról na azt pont kurvára leszarom. Nem a szomszédnak vagy a társadalomnak kell megfelelni autóvásárláskor, hanem a saját lehetőségeidnek és elvárásaidnak. És ha azt egy dacia tudja akkor daciat veszek. Ennyi. Marhára nem érdekel annak a sok okosnak a véleménye az országunkban akik azt az irdatlan sok baromságot szajozzák, hogy így szar meg úgy. Ezt hallgatom mióta megvan. 10 év alatt költöttem rá kb 200e ft-ot olajcseréket beleszámítva.

Előzmény: penge760203 (60358)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60359

Elkezdted ekézni a túlárazott Thaliákat, erre megjegyeztem, hogy egy használt Loganért 1 milla fölött adni a teljes agymenés és erre felhoztam az én példámat pl. Erre leírod, hogy a te példád jó, az enyém nem. Így nehéz eszmét cserélni. 

Leírtam, hogy a Megane vonalat végignyálaztam, nekem is ez volt az első gondolatom. Siralmas a fél milla körüli felhozatal. A Loganról te azt állítod, hogy nagyságrenddel jobb, erre leírtam, hogy rosszabb a beltere a Thalianal, az elvileg ugyanolyan alvázon a frissebb fejlesztés 3 csillagot hoz, minden részéről süt az olcsóság, amit a Thaliaban még próbáltak kicsit titkolni, bár ettől még olcsó autó maradt. 

És ha én a torkodnak esek, azt észrevennéd. Ez csak a délutáni unatkozás írás kényszere.

Előzmény: Köhike (60356)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60358

Hát nem sok közöm van hozzá min veszekedtek de a Toyota D4-D az auto és 5-6-száz ezret elmegy gond nélkül .Én tizenhárom éve vagyok Renaultos de mégegyszer amibe dci motor van egy autot sem vennék meg  megmondom öszintén a Renault addig volt jó amig DTI motoral szerelték.Én most járok 235-ezer forintnál 3-honap alat .Ezzel csak azt akartam mondani hogy a Dacia fele annyit nem fog birni és mindig csak Dacia marad .De ez csak az én véleményem.

Előzmény: Garfield007 (60354)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60357

Én eleve nem is vennék használtan dci-t ezt is leírtam számtalanszor miért nem. De újonnan simán megvenném.

Előzmény: Garfield007 (60355)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60356

Nem. Marhára nem én kezdtem. Annyit írtam, hogy 550-600 ezerért lehet van jobb választás is mint a thalia, mint pl a megane vagy a logan. De olvass vissza. Erre a torkomnak estél, hogy a logan szarabb, ami egy baromság, mert van mindkettő és jobb mint a thalia. Ennyi.

Előzmény: Garfield007 (60354)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60355

Mert? A sokat köpködött dCi sokkal jobb? Egyáltalán nem jobb. Már ha hozzáértőt kérdezel. 

Mindig is benzinesről beszélek, ennyire már bemutatkoztam itt.

Előzmény: Köhike (60353)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60354

Figyu, ezt pont te kezdted. Most miért vagy felháborodva?

Semmi gond az új autóval, nekem is volt.

Mutass párat az emlegetett 600e maximumig vagy lépjünk feljebb az én szintemre és új autó 1 milla körül(+/-200e). Nos?

Előzmény: Köhike (60352)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60353

De valóban, ha két használtautót egymással összehasonlítod az avensis lehet, hogy elsőre jobb lesz. Aztán idővel kiderül mennyire hűséges társ a való életben is. Ugye az a 2.2-es d4d...... A japánok büszkesége.

Előzmény: Garfield007 (60349)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60352

Ebbe, meg hogy ki milyen használt autót tud venni egy új alap árán meg bele se kezdj. Ez tipikus magyar gondolkodás. Az új autót az új autó, a használt meg használt. Ilyen baromságokat csak a bulvár totalcaron feszegetnek folyton mert erre kattogat többet a nép. Aztán a 6-8 éves "prémium" autó javítására, fenntartására spórol az egész család. Ahelyett, hogy eleve 6-8 évvel fiatalabb biztos kiszámítható egy esetleg olcsó autót használna. Elég sok embert ismerek akik így jártak folyton engem baszogatnak, hogy akkor ezzel meg azzal most mit is lehetne csinálni. Mindegyiknek elmondom, vegyél új autót nem lesz bajod egy darabig. Persze az olcsó autó nem kell senkinek sem mert használtan milyen fasza autókat lehet behozni. Hát persze..... Nap mint nap látom.....

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60351

Igen az is túlárazott. De azért szokott lenni 600 körül normális. Ahogy thaliából is 450-ért.

Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60350

Hö-hö, a Logan árak meg a földön járnak a bolond szekcióban. Ja-ja, igazad van, megint jó példa volt.

Előzmény: Köhike (60348)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60349

A hahuról linkelj be ide egyetlen használható állapotú, klímás, két légzsákos Logant, max. 600e forintért. De valóban jó legyen, sokkal jobb, mint egy túlárazott ennyibe kerülő Thalia.

Ha ezen a vonalon szeretnél mozogni, akkor a Logan is kurvára túlárazott. Ha azt veszem, hogy egy jobb Logan árából egy Avensis Versoban ülök, amit aztán abszolút nem tudsz a Logannal összevetni. Nos, akkor mi az ami neked nem túlárazott ma a magyar piacon?

Előzmény: Köhike (60347)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60348

Az 1 milliós 900ezres "arany" thaliakról nem is beszélve ami nonszensz. 1.3-1.4 millióért pár éves octaviat kapni. Én elhiszem, hogy sokakat megszopattak a hitellel és egy vagyont fizetett ki egy ilyen autóért és minél kevesebbet akar bukni ha eladja, de egyszerűen a legtöbb iszonyatosan túlárazott. Egy 10-12 éves alapvetően olcsó kisautó max 500-at ér szerintem.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60347

És mielőtt a torkomnak esnétek nem fikázni akarom, mert ha szarnak gondolnám vagy gondoltam volna akkor vagy nem veszek ilyet vagy eladom. Egyszerűen csak annyi, hogy szerintem 600ezerért van jobb választás is, akár a Logan amit felsoroltam mivel szerintem a 10 éves tapasztalat nem egy totalcaros bulvár fellángolás, hanem egy reprezentatív vélemény.

Előzmény: Papalac (60345)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60346

Nézd nem volt sokkal lepusztultabb mint az átlag, és az utóbbi 2 évben különösebb gond sem volt vele. De attól nekem a logan jobb autó, ennyi. Én is néztem anno a thaliat majd megvettem a logant. Sosem értettem miért vett újonnan valaki thaliat ha ott a Logan és ezt továbbra sem értem. Aztán én is vettem egyet, de csakis második autónak mert alapvetően egy picike autó aminek nagy a csomagtartója, és második autónak pont tökéletes. És igen leírtam hogy volt vele gond, ami egy használtautónál szerintem nem meglepő de mindent megcsináltam rajta pénzt és időt nem sajnálva, ezek után senki ne mondja nekem, hogy egy szarral hasonlítom össze. Jelenleg közel ugyanolyan műszaki állapotban van mindkettő, vizsgára lemosni szoktam őket. De a Thalia rosszabb mint a másik. Ennyi. Kisebb, többet fogyaszt, és azért akad vele mindig valami apróság. Én nem tudom milyen loganokat nézegettetek ti, mert én nem találok egetverő eltérést sem az összeszerelésben sem az anyagok minőségében. (hacsak azt nem, hogy a Logan motorja érezhetően jobb) Ugyanolyan műanyag mindkét autó. Ugyanolyan fröccsöntött darabokból. De ez sem teljesen igaz mert a Tháliában cserélnem kellett már 2 kilincset a mert a műanyag egyszerűen elrepedt a loganban meg nem. Kellett cserélnem ablakmosó tartályt, a loganban nem. Beszart a központizár, nyikorog a légzsák átvezető. Stb stb. És ezeknek kurvára semmi köze ahhoz, hogy elhanyagolt volt egy autó vagy sem.

Előzmény: Papalac (60345)
Papalac Creative Commons License 2015.05.23 0 1 60345

Nem illik összehasonlítani egy új autót, egy lepusztulttal :-)

Ne izgulj a 10 éves autón is előjönnek a hibák ugyanúgy. Ez a kormányösszekötő dolog meg csak az ujabb (2005-től) autóknál jelentkezik. A régi 2002-es thaliának semmi ilyesmi baja nincs, pedig már totálkárosra is törtem.

A hengerfejtömítés tudtommal csak a régi 8 szelepeseknél gond, ahol elfolyt a hűtővíz a termosztátház rossz tömítése miatt. Lehet, hogy ezekben mennek tönkre a fűtőradiátorok is, mivel más fagyállót töltenek bele.

2005-ben, amikor a második thaliám vettem megnéztem a Loganeket is. Motortér, csomagtartó, utastér és vettem egy thaliát :-) Igénytelen összeszerelés mindenütt a Logan-ben. Azóta nem tudom milyen, de akkoriban nem lehetett összehasonlítani.

Inkább azt mondjátok meg nekem, hogy a lenti hirdetésen látható lámpákat hogyan lehet belülről kitakarítani kiszerelés nélkül, mert az enyém már poros.

Előzmény: Köhike (60316)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60344
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60343

És ezt nem csak én állítom, hanem még a nagy dacia/logan gyűlölő totalcar is. Volt róla tv adás is valamikor régen.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60342

Ha tetszik ha nem nekem nagyságrenddel jobban használható akármit is állítasz. Jobba futóműve nagyobb kevesebbet fogyaszt, könnyebb javítani. Nem az a baj, hogy ki kellett cserélni a radiátort, hanem hogy egy átgondolatlan megoldás az egész. Nem akarom összehasonlítani az én autómat mert nem teljesen reális ahogy írtad is de keress már rá mennyi Logan lesz hengerfejes. 0. Thaliaból meg idővel mindegyik. Logannál ha esetleg elő is fordul abszolút nem számottevő mennyiséget jelent a dolog Thalianal meg szerintem kimeríti a típushiba fogalmát. De én azt hiszem épp elég érvet felhoztam most azon kívül, hogy szerinted szebb belül azon kívül mást is hozzácsaphatnál a listádhoz.

Előzmény: Garfield007 (60340)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60341

Akkor holnap beteszek 3 ülést és el fog férni hidd el. Concorde trimax kettő és egy graco teljes ülést. Bele fog férni. Lefényképezem. De sokkal nagyobb helyet nem fogsz találni ebben a kategóriában arra mérget vehetsz. Főleg nem egy Tháliában mert ott eleve esélyed sincs. És onnan indult a beszélgetés, hogy melyik mekkora, és hogy a Logan és nagyobb jobban használható autó kicsivel több pénzért ami szerinted nem igaz mert a Thalia jobb. Nekem semmi bajnom nincs a thaliaval de a Logan egy jobb autó és pont. És tudom miről beszélek mert mindkettő van. Nem mondták, nem hallottam, nem ránéztem hanem a két autóval élünk. De ha szerintem ez nem igaz akkor ez van. Mindenki azt vesz a pénzéért amit akar. 550-600 ezerért nem a Thalia a legjobb vétel ennyi.

Előzmény: Garfield007 (60337)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60340

Nem, itt a nagyságrendekkel jobb kijelentéseddel van baj. A törésteszt egy példa.

Sorolhatnám tovább, de teljesen mindegy. Vettél egy lefingott Thaliat és újonnan egy Logant, ebből indulsz ki és előhozod a HF tömítés és fütő radiátor problémát, ami szerinted a Thalianal tömeges ééés ennyi.

A Thalia egy minimál autó, amit sikerült alul múlni a Logannal. Ettől a Logan még egy nagyon jó választás, mert nagy és praktikus, de nem jobb nagyságrendekkel a Thalianál. Nem véletlenül, hogy az újaknál erősen változott a hozzáállás pl. a beltérhez is. A futóművet is előhozhatnánk, kitárgyalhátnánk az általad is említett korrozió védelmet és még van pár dolog, de mint minden vitában, te el vagy telve magaddal és nincs az a csoda, amivel ebből ki lehetne billenteni. A meggyőződés fontos dolog, megértettem.

Ilyenkor szoktam írni: igazad van...

Előzmény: Köhike (60338)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60339

A feleségem a két ülés között utazott évekig, amikor 3 felnőttet kellett vinnünk. Szóval, ezt nekem ne, köszönöm.

Valóban nem fér el ember 70 kiló felett és egyáltalán nem kényelmes, de ez a két ülés alig fér el... Naaaaa.

Előzmény: Köhike (60331)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60338

Nézd a thalianal nem volt sokkal rosszabb. Az egyik 4.a másik 3 csillagot kapott. És azt a 4 csillagot nem a Thalia kapta hanem a Clio ami legyünk őszinték modernebb volt. Pl 2 fokozatú légzsák, ami akkor a Tháliában nem volt. Szóval ha törik a thaliat nem biztos, hogy az is megkapja a 4 csillagot mint a Clio.

Előzmény: Garfield007 (60336)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60337

A képen nem három ülés van. Ennyi.

Én vittem próbához a két Römer ülésünket, láttam, tudom miről beszélek, 3 ülés nem fért el vagy elfért, de az ajtókat nem lehetett becsukni, több autóról beszélünk és köztük egy MCV is volt.

Szerintem zárjuk, mert nincs értelme, már megint.

Előzmény: Köhike (60330)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60336

2004-ben jobban szerepelt? Innen indultunk.

Ezt csak behoztam, hogy mennyire nagyságrendekkel több az innováció az újban.

Előzmény: Köhike (60329)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60335

Email cimre kisebb vidot tudok küldeni.

Előzmény: penge760203 (60333)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60334

És az ülések nem a 10ezres tescos kategóriából vannak. Szóval egyik sem kicsi.

Előzmény: Garfield007 (60328)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60333
penge760203 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60332

https://admin.hasznaltauto.hu/gyorsnezet/szemelyauto/9006999

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60331

A Tháliában a két gyerekülés alig fér el, nem hogy még akár bárki is beüljön közé.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60330

Akkor nem fér el, a kép photoshop-olt. Szerintem hagyjuk. Csak kötözködni tudsz.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60329

Ez a 2015-ös szabályrendszer alapján tört. A Thalia ebben a rendszerben kb 1-2 csillagot kapott volna. Azért ezt is érdemes a fikázás előtt elolvasni illetve szem előtt tartani.

Előzmény: Garfield007 (60327)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60328

Most kicsit csaltam, mert nem kell tudnod, hogy ikreim vannak és nagyon sok ikrest ismerek. 3-as ikreket is és kettesből is nem keveset. 

NEM fér el a Loganban és a Megane-ban meg főleg nem a teljes értékű ülésekből 3. Lehet cselezni, könnyebb már magasítóval, illetve a 3-as kategóriás ülésekkel, de az általam linkelt kategóriából, normális, megfelelően biztonságos, nem fér el. 

És leírhatod, hogy ott a magasító helyén elfér, nem fér.

Előzmény: Köhike (60326)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60327
Előzmény: Köhike (60320)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60326

Megtaláltam a képet. A középső magasító volt csak de oda férne az ülés is.

Előzmény: Köhike (60325)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60325

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60324

Nem tudom neked milyen Thaliad volt de nekünk tök ugyanakkora szövet van a tök ugyanolyan full műanyag borításon mindkét autónál. Annyi a különbség, hogy a thalian ott van az ablakemelő kapcsoló is amit én személy szerint utálok mert ha esik folyton vizes lesz. És ellenben a logannal a thalia ajtózsebbe kb semmi nem fér be, nem hogy egy félliteres palack.

Előzmény: Garfield007 (60317)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60323

A padlólemeznél meg nézd csak meg a tengelytáv eltérést ha nem hiszed el.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60322

Az 1-es sanderoban lehetett venni oldallégzsákot safety pack néven az ugyanúgy 4 csillagot kapott már azzal mint a Thalia.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60321

És ezekre kapta meg azt a plusz csillagot is.

Előzmény: Köhike (60320)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60320

Ugyanazt a padlólemezt használja. Hiába vitatkozol. Az meg, hogy hány csillagot kapott és hol az más dolog. Nézd meg mire osztogatják a csillagokat. Az utascella véleményem szerint semmivel sem gyengébb mint a thaliaé. Igen, nincs benne pirotechnikai övfeszítő, akkor nem lehetett bele rendelni oldallégzsákot, és esp-t. Kb ennyivel tud többet a Thalia.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60319

A nagyságrendet a használati értékére írtam.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60318

Jó, akkor nézegessed csak meg gyárts elméleteket én meg használom őket.

Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60317

Jó, tehát megint a semmiről próbálsz meggyőzni. Én meg csak kinyitok egy Logant és egy Thaliat, megnézem az ajtót és a borítás kidolgozottságát, egyáltalán a kinézetét és tudom, hogy nincs ott egy nagyságrend seholsenem.

És ezek után, mert szóba hoztad, hogy ClioIII alváz, megnézem a törésteszteket és megint biztos leszek benne, hogy nem volt ott nagyságrend sehol.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60316

És nem, nem kellett még benne fűtőradiátort cserélni, csak kíváncsi voltam hogyan van megoldva amikor realizálódott bennem a Thalia kapcsán, hogy ki kell beleznem a műszerfalat. Igazából nem egy reprezentatív összehasonlítás mert a logant újonnan vettem a thaliat meg használtan igen rossz állapotban, de a 10év alatt 2 kormányösszekötőn kívül nem kellett semmit sem cserélni benne. A thalianak meg a felét kicseréltem már, és nem kell feltétlenül kopó alkatrészekre gondolni. Itt egy műanyag lefittyed ott egy basz letörik stbstb. Hűtő kilyukad, kerékcsapágyak hullanak. Szóval mindig előjön valami.

Előzmény: Köhike (60314)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60315

Van egy képem valahol megkeresem neked.

Előzmény: Garfield007 (60313)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60314

Nézd nekem laureate felszereltségű van, pont ugyanolyan mint a Thalia. Viszont egy sokkal jobban használható autó, kénylemesebb, és egy sokkal jobban átgondolt konstrukció. Pl a már említett fűtőradiátort ki lehet venni kb 10-perc alatt nem kell az egész műszerfalat kiszerelni. A motorban mls hengerfej tömítés van már, az életben nem kell leszedni a hengerfejet. 4-500ezret bontatlanul elmegy ellenben a thaliaval ahol azért 2-300 körül befigyel egy csere. Persze mindegyik apróság a kilométerekre levetítve, de számtalan újragondolt dolog van benne ami jobb. Ami igazából nem is kellene hogy meglepetés legyen mert 6 évvel fiatalabb konstrukció a clio3 padlólemezén. Ésa fogyasztása is alacsonyabb fél literrel hiába nagyobb. És ezt úgy mondom, hogy van mindkét autóból. Egyetlen negatívuma van a thaliaval szemben az pedig a rozsdavédelem ami rosszabb. De én telenyomtam viasszal 2éves korában és nincs probléma vele. Nem azt mondom, hogy rossz a Thalia mert nem tartom rossz autónak, hanem azt, hogy a Logan egyszeűen jobb.

Előzmény: Garfield007 (60312)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60313

Na, elő a fényképezőt és pontosan három ülést szeretnék látni, mondjuk ilyen típusból, ami valóban teljes értékű:

http://gyerekulesszakaruhaz.hu/romer-eclipse-chili-pepper.html

De ebben a kategóriából bármely hasonlót megnézem egymás mellett, becsukott ajtóval.

Előzmény: Köhike (60311)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60312

És miben jobb a Logan mint a Thalia? Mármint amiért egy nagyságrenddel jobb?

És hidd el, nem védem a Thaliat, pontosan tudom a helyén kezelni még úgy is, hogy jelenleg két nagyságrenddel jobb autóban ülök.

De azt leírni pl., hogy a Logan nem szar belülről, na az elég erős, mert még a Thalia sőt az Albea szintjét sem üti meg az első generáció. (és még nem is a fapadról beszélünk, amibe szervó sem jutott, annyira fapad volt)

Előzmény: Köhike (60309)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60311

Nem magyarázd már meg légyszi a baromságot. Lefényképezzem neked? Nem kitalálom, ott van a garázsban mindkét autó.

Előzmény: Garfield007 (60310)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60310

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy mely autókban fér el normálisan 3 teljes értékű gyerekülés. 

Sem a Megane-ban, sem a Loganban nem fér el. 

Ez most mire akart érv lenni?

ami minden Thaliat előbb utóbb utolér, mint pl fűtőradiátor vagy hengerfej tömítés.

Hány eladott Thalia van és azokból mennyiről tudunk, hogy betegek lettek? Hogy ide panaszkodni és megoldást keresni jönnek, ez azért ne legyen mérvadó. Nekem egyik sem jött elő, akkor én hova tartozom?

Előzmény: Köhike (60305)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60309

Autóból nekem.

Előzmény: Garfield007 (60308)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 -1 0 60308

Miben van mindkettő?

Előzmény: Köhike (60306)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60307

nem sokkal jobb sem az anyaghasználat sem a kidolgozása.

Kérlek próbáld meg ezt úgy, hogy 10 évig volt Thaliam és 2005-ben az egyik haverom MCVLogant vett, amiben nem keveset töltöttem. Innen nézve az állításod hülyeség.

És hát az igazat megvallva a Thalia se egy luxusautó.

Ezt itt már 10 évvel ezelőtt se vitattuk.

Előzmény: Köhike (60303)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60306

Hidd el sok mindenben van mindkettő.

Előzmény: Garfield007 (60304)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60305

És a thaliaba próbálj meg betenni mondjuk 3 gyerekülést hátulra, vagy csak ültess be 3 felnőttet. 5-600-ért kapsz belőle egy laureate felszereltségűt ami semmivel nem rosszabb mint a Thalia, viszont jobban használható. Mechanika meg pont annyi változott, hogy kiküszöbölték azokat a dolgokat ami minden Thaliat előbb utóbb utolér, mint pl fűtőradiátor vagy hengerfej tömítés.

Előzmény: Garfield007 (60301)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60304

Nincs. Illetve van, de az a 400e-s Thalia szint.

Miben jobb a Logan?

Előzmény: Köhike (60302)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60303

És hát az igazat megvallva a Thalia se egy luxusautó. Kb ugyanolyan puritán mint a Logan, nem sokkal jobb sem az anyaghasználat sem a kidolgozása. A műszerfala kicsit divatosabb, illetve talán a formája előről, mivel az Clio. Viszont a loganon ha már a formát feszegetjük nincs olyan érzése az embernek, hogy ráragasztottak egy segget.

Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60302

Azért van Megane is annyiért még ha egy két évvel esetleg idősebb is. A Logan meg egy nagyságrenddel jobb autó még ha puritán is.

Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60301

500e körül, lépcsőshátú, Megane? Nem fogom megnézni a mostani kínálatot, mert a Thalia eladása előtt nézegettem eleget, igen, élőben is. Nincs normális, ennyiért, de 600 körül sem.

Az első generációs Logan meg egy teherautó amit kicsit felöltöztettek, de ehhez képest még a Thalia is luxus autó. Jó, mint az Üvegtigrisben: hát nagy, az igaz.

Előzmény: Köhike (60300)
Köhike Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60300

Megane, Logan.

Előzmény: Garfield007 (60298)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60299

Kicsit feljebb is nyomhattad volna azt az árat és kérdés esetén a 18 éves koráig vezetett excel táblát lobogtathatnád a felmerülő költségekről :-)))

Még mielőtt valaki megszólna, ez egy viccnek szánt viccelődés volt :-)))

Előzmény: nagya2 (60297)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60298

Hanem?

Előzmény: Köhike (60296)
nagya2 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 60297

HAli!!

Én 400ba számoltam meg a leánynak a thalicsot, sztem jó árat adtam nekijeja.:-)

Üdv Nagya

Köhike Creative Commons License 2015.05.22 0 0 60296

550-600 körül már nem biztos, hogy a Thalia a legjobb választás.

Előzmény: Garfield007 (60294)
Köhike Creative Commons License 2015.05.22 0 0 60295

Azt mondtam, hogy ami jó vagy jobb az szerintem túlárazott. Annyiért már mást is kapni még márkán belül is.

Előzmény: Garfield007 (60294)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 60294

Köhike szerint nincs.

Szerintem van egy-kettő ami jó is lehet, de nem mind Pest közelében és nem 400e-ért.

Előzmény: 1.Balázs (60293)
1.Balázs Creative Commons License 2015.05.22 0 0 60293

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket!

Akkor- ha jól értem- jelenleg nincs nagyon jó ár/érték arányban a látókörben. :(

Ha valamelyikőtök tud majd jóról, jelezze!

Köszönjük a segítséget! :)

Üdv Nektek

Előzmény: Köhike (60292)
Köhike Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60292

Végignéztem a kínálatot a Hahu-n és elszomorító. Vagy túlárazott vagy leélt.

Köhike Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60291

Ez tényleg borzalmasan néz ki. Ilyen autót nem érdemes megvenni mert a végén sokkal többe fog kerülni mintha egy drágábbat vett volna az ember. Én anno olcsót vettem meg szart de tudtam, hogy meg tudom csinálni. És a karosszériája ehhez képest sokkal sokkal jobb. De a végére még így is azért elég sok pénz ráment az alkatrészekre, és még több idő a rendberakásra.

Előzmény: Anonymus23 (60287)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60290

Az enyémet 500e felett vitte el a nepper és kb. 80e-t keresett is rajta. Jóval 600e felett mehetett el. Ugyanilyen kivitel, Azure fantázianéven. Kapásból tudok 5 hibáját, amik nem zavaróak, de ha meg kell csináltatni, akkor 100e körüli tétel...

Hát így számoljon...

Előzmény: 1.Balázs (60288)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60289

Ezt mi alapján nézte ki? :-)

Abban a ligában ahol keresgél, 68 darab autó van, ez a legalja.

500e körül kezdjen keresgélni, ha értelmeset szeretne...

Előzmény: 1.Balázs (60286)
1.Balázs Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60288

Anonymus, köszönöm a véleményt. Akkor ezt nem ajánlod:)

Ős-Fórumozók: van valakinek valami tippje? (Ismert kocsi, valaki valakije, stb.? :)

Köszi előre is!

Előzmény: Anonymus23 (60287)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60287

De ennek meg a jobb eleje törött, a két jobb oldali ajtó is meg van húzva alúl ha jól látom a képekről.

Nem tudom, hogy mennyire bíznál egy laikus véleményében, max ha valaki ősi topiclakó adná el a kocsit, akkor mondanám, hogy leinformálható a kocsi, mert akik régen itt vagyunk (én is több mint 10 és fél éve) minden nyűgjét megosztottuk már a kocsinak :)))

Nem pesti vagyok, még csak nem is környéki, de az autóvásárlásra érdemes rászánni az időt, és valami ismerőst (hangsúlyozom ismerőst) aki ért hozzá, olyat megkérni, mert az ha kell inkább lebeszél ha hülyeséget akar csinálni az ember. Szerintem a legfontosabb dolog, hogy nem beleunni 2 hét után sem, és türelemmel válogatni, nem megvenni azt, amikor már elfogyott a kedv és türelem az autóvásárláshoz.

Előzmény: 1.Balázs (60286)
1.Balázs Creative Commons License 2015.05.21 0 0 60286

Hello!

Az édesapám által kinézett Thaliakból az egyik már elment.

A másik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_16v_oasis._mo-i._klima-8868726

Vélemény?

Illetve Bp környékén, ha lenne, jönne valaki ránézni? (Félek, hogy megvesz valami olyat, amit nem kéne...) Viszont jó lenne, ha olyat venne, amit valamelyikőtök (akik ugye értenek hozzá:) által javasolt kocsi lenne.

Üdv, és köszönjük!

Előzmény: Garfield007 (60262)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 60285

Igen, ez a része nem ajánlás, hanem inkább tapasztalat (hogy ki hogyan áll hozzá) akart lenni.

Előzmény: Garfield007 (60284)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 60284

Ilyet, hogy fékfolyadék csere meg mindenki maga dönti el, hogy mennyire követi a szerviz ajánlását.

Annyi kiegészítés, hogy mindenki maga vagy inkább a szerelője dönti el a mérés után, hogy cserés-e a fékfolyadék. Ha nem, akkor gyári előírás.

:-)

Előzmény: Anonymus23 (60283)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 60283

Ha 2004-es, akkor kérdés, hogy volt-e vezérlés szett benne cserélve, ha igen, akkor mikor.

Ha nem akkor érdemes sürgősen megcsináltatni. Ezzel együtt érdemes a hűtővizet is cseréltetni.

Olajcsere mikor volt rajta?

A többi elvileg akkor ha elhasználódik.

Ilyet, hogy fékfolyadék csere meg mindenki maga dönti el, hogy mennyire követi a szerviz ajánlását.

A váltószoknya nekem még sosem jött ki, ugyancsak 2004-es dCi.

Előzmény: evothereal (60282)
evothereal Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60282

Üdv mindenkinek! :)

Nagyapámtól örököltünk egy újszerű Thaliát, úgy néz ki rendszeres látogatója leszek a fórumnak, mert megtartjuk, és szeretnék nagyjából képben lenni vele. Már túl vagyok kettő párszáz kilóméteres úton, és úgy érzem mintha egy új autót vezetnék. Tetszik a kib*szott nagy csomagtartó,  és a fogyasztása, főleg mert a többi autóink zabálnak rendesen :) Na szóval örülök neki.

Az autó 2004-es, 1.5 dci, 85le, 47600 km van benne. 2 évesen vette nagyapám, kb 10-15 ezer mehetett bele, a többi előtte.

Ennyi idősen milyen karbantartásra érdemes figyelni, esetleg van-e valami, amit érdemes cserélni?

A fékek mindenkinél ennyire fent és hirtelen fognak?

Meg van egy ilyen aprócska gondom, hogy a váltószoknya alján lévő szoknyatartó/konzol/vagy nem tudom mi kijön a helyéről, és keresztbe fordul a műanyag burkolaton. Vissza tudom rakni a helyére, de kis autókázás után újból kijön. Tudom, ez semmiség, de idegesítő. Van rá esetleg valami megoldás?

Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60281

Ámen.

Előzmény: novothauto (60280)
novothauto Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60280

Nincsen nézeteltérés, csak nem igazán értem, hogy miért olyan

bonyolult, hogy a szívó oldali kokszosodásnak a cikkben említett esetekben

semmi köze az olajrendszer kokszosodásához.

Hetente minimálisan három motort bontunk meg kisebb, vagy teljes mértékben.

Szinte mindegyikről levesszük az olajteknőt és attól, hogy a szívó oldal kokszos,

még nem egyenes ági következmény, hogy az olajrendszer is az.

Látom, ellenőrzöm, csinálom a két kezemmel naponta.

Mindegy.

Előzmény: Köhike (60278)
Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60279

Szárazjég azért is kiváló mert ahogy gázzá alakul szó szerint lerobbantja a szennyeződést a felületről.

Előzmény: nagya2 (60277)
Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60278

Rátapintottál a lényegre, pontosan ez az a dolog amiből a nézeteltérés adódik.

Előzmény: nagya2 (60276)
nagya2 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60277

Hali T. Tibi!

Nálunk a cégnél villanymotorok tisztítására használnak szárazjeget., ami úgy működik mint a dióhéj, csak itt a szárazjég elpárolog, miután magával vitte a szennyeződést, nem próbáltad még???

Üdv Nagya

Előzmény: novothauto (60272)
nagya2 Creative Commons License 2015.05.19 0 1 60276

HAli!!

Igen bekerül a korom az autó olajrendszerébe is ilyen olyan módon, de ez nem okoz nagy gondot ha (mondom ha) megfelelő olajat , és csereintervallumot használ a delikvens.

A szívórendszer kokszosodása ellen akármit csinálhat az egységsugaru user, az ott lesz, és szükíti a motor légcseréjét, rontja a hatásfokot etc etc.(legfeljebb ha okos az egységsugaru user, akkor elötte olvasgat, és a lehető legjobb motorral veszi meg a járgányt).

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (60274)
Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60275

Apropó eddig pont te hangoztattad, hogy az ilyen mértékben koszolódott elkokszosodott motorokat szét kell szedni és ki kell takarítani, és ezért költséges időigényes munka. Ami szerintem érthető is.

Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60274

Sajnos máshogy látjuk a dolgokat. Ha semmi köze nem lenne az olajzáshoz és nem kerülne bele semilyen égéstermék, korom stb akkor nem kellene talán soha sem olajat cserélni egy motorban, vagy csak nagyon ritkán. Az egy dolog, hogy a szívószelepen és a szívócsatornában lerakódik, de jó nagy mennyiségben kerül az az olajba és azzal az olajzásba is. És ezzel nem azt mondom, hogy nem kell kiatkarítani a szívócsatornából vagy a szelepről, hanem hogy szerintem ez átmeneti félmegoldás. De csináljátok ahogy akarjátok.

Garfield007 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60273

A teljes fórumra beállított szűrőd van: "dióhéj"? :-)))

novothauto Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60272

Üdv!

Össze vagyunk keveredve. Mi köze ebből a szempontból az olajrendszernek a levegőrendszerhez?

Diesel motor:

Amire írtam, hogy felére csökkent a keresztmetszet, egy 300 000 kilométert futott 1.9 multijet

motor volt egy Zafirában. Bármelyik Diesel motornak belenézünk a szívórendszerébe, ott van a koksz.

Az EGR tisztítást már minden fórumon fújják, csak éppen bele kell gondolni, hogy ugyanaz a

lerakódás van az utána lévő szűk keresztmetszeten, vagyis a szívószelepen.

Ezt eltávolítani ajánlott. Szerintem.

Közvetlen benzinbefecskendezésű motor:

A szívószelepet nem hűti és nem tisztítja a befecskendezett benzin, hisz nem érintkezik vele.

a forró szelepen lerakódik a kartergázból kicsapódó olaj, kokszosodik.

Hogy mit okoz, az típusfüggő.

Mindkét rendszer sajátossága ez tökéletesen működő motornál is.

A kenési rendszert kár ide keverni, meg amúgy is azt könnyű ellenőrizni. Erre javasoljuk az olajteknő leszerelést

az ügyfeleknek. Ha egy olajrendszerben koksz van, az összegyűlik az olajpumpa szívókosaránál, ilyen a fizika.

Ha konkrét hibáról van szó, azt kell lereagálni, nyilván nem arról szól a cikk, hogy a dióhéj olyan mint a noni kombucsa és mindent meggyógyít.

Előzmény: Köhike (60259)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60271

Ebben sem szeretnék tovább vitázni, mert nem látom értelmét.

A hajók turbóinál technológiai előírás a 3 naponkénti hasonló kezelés, a Mitsu szerelők tizenéve csinálják. Tibi ezeknek a motoroknak az egyik hazai guruja, ha azt mondja, hogy ez jó megelőzés, akkor neki hiszek, mert ő a szakember. 

Szerintem ettől kezdve mindenki azt hisz amit akar, részemről zárhatjuk.

Előzmény: Köhike (60267)
Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60270

Persze azt is megértem, hogy ha már megvan az autó és benne van egy ilyen motor nem lehet mit tenni, valahogy életben kell tartani, meg kell javítani. De a módszer hatékonyságával vannak kétségeim.

Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60269

Ezzel az egész művelettel annyit lehet elérni, hogy most majd nem a szelepek fognak kitámasztani és beégni, hanem majd idővel valamelyik csapágy fog berágódni kenési elégtelenség miatt. Csak ez mondjuk nem 60-ezer után fog bekövetkezni, hanem 100ezer után. Amelyik motorban ennyi korom meg kosz keletkezik azzal komoly bajok vannak és mondhat bárki bármit az kukába való. Lehet, hogy újkorában marha erős meg jó paraméterei vannak, de egy időzített bomba az egész konstrukció.

Előzmény: Garfield007 (60265)
Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60268

De igazából az ilyen szar motorral egy dolgot szabad tenni. Kurva gyorsan megszabadulni tőle. Mert ezzel bárki bármit csinál idő kérdése és ugyanolyan szar lesz. Az egész motor úgy van belszabva ahogy van.

Köhike Creative Commons License 2015.05.19 0 0 60267

De ez a kosz nem a szívócsatornában keletkezik. Hanem egy rész ott rakódik le. De attól, hogy azt időnként onnan kitakarítják a motor többi részén még változatlanul megmarad.

1.Balázs Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60266

A segítség Budapesten/Pest megyében kéne, Apukám a környéken nézett körül.

Kérek tőle linkeket.

Köszi :)

Előzmény: Garfield007 (60262)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60265

Itt kezdődik és itt kell megfogni:

A kokszlerakódás miatt felére csökkent szívócsatorna keresztmetszetet újra gyári állapotúra tisztította.

Előzmény: Köhike (60264)
Köhike Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60264

De ezzel semmit nem előzöl meg. Csak a szelepszárakon nem lesz korom. Viszont a motor többi részén meg igen, mivel a korom ugyanúgy termelődik, ugyanolyan mértékben. Ez tüneti kezelés.

Előzmény: Garfield007 (60263)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60263

Nem, itt valami félreértés van. 

Ez megelőző kezelés, nem megoldás. Amikor már a szelepek, szelepszárak és olajjáratok is beülnek, ott nincs segítség bontás nélkül. 

Ez arra jó, hogy benéznek 50ezrenként és ha úgy látják, takarítanak egyet. 

Természetesen az olajcsere periódus marad és betartandó.

Előzmény: Köhike (60259)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60262

Szakérteni linkről nagyon megy.

De

Az ország melyik részén keresel segítséget? :-)

Előzmény: 1.Balázs (60261)
1.Balázs Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60261

Sziasztok!

Thalia vásárláshoz segítség kéne! :)

Édesapám szeretne vásárolni Thaliát, és szükség volna:

1. a véleményetekre (elkérem tőle, és kiírom a linkeket)

2. valakire, aki elég nagy szakértőnek tartja magát, hogy a kedvünkért személyesen is megnézzen néhányat.

Előre is köszi, üdv Mindenkinek, Balázs

Köhike Creative Commons License 2015.05.18 0 0 60260

Mert ez a mocsok nem csak a szelepeken meg a csatornákban rakódik le, hanem az olajat is ugyanígy elkoszolja.

Előzmény: nagya2 (60257)
Köhike Creative Commons License 2015.05.18