Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Köhike Creative Commons License 12 órája 0 0 60044

Egy 4 vezetékes ovális csatlakozót keress.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60040)
Köhike Creative Commons License 12 órája 0 0 60043

Ja, most nézem 16 szelepes. Annak a másik oldalt van. A 8 szelepesnek van ott ahol írtam.

Előzmény: Köhike (60042)
Köhike Creative Commons License 12 órája 0 0 60042

Ott van a csatlakozó a jobbos féltengely mellett.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60040)
Papalac Creative Commons License 14 órája 0 0 60041

Én 10W40-et használok. Nálunk nincs szélsőséges időjárás. A lényeg, hogy Elf olaj legyen!

Előzmény: W2009(:) (60037)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 14 órája 0 0 60040

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani,hogy a második lambda szonda hová csatlakozik,hol keressem a csatlakozóját a motortérben? 1.4 16v.

Garfield007 Creative Commons License 15 órája 0 0 60039

Valaki meg simán beletette a 10w-t is.

Hitvita. Milyet szeretnél belerakni? :-)))

Köhike Creative Commons License 15 órája 0 0 60038

Én 5w30-at használok, valaki meg az 5w40-re esküszik.

W2009(:) Creative Commons License 15 órája 0 0 60037

Üdvözletem a tisztelt fórumozókat. 1 hónapja cseréltem le a régi autómat renault thalia 1.4 benzinesre . A motor olajat szeretném lecserélni benne. A kérdésem milyen olaj való bele 5w40 vagy 10w40 ? A segítséget előre is köszönöm 

üdv.

Köhike Creative Commons License 15 órája 0 0 60036

Elképzelhető.

Előzmény: sezs (60035)
sezs Creative Commons License 16 órája 0 0 60035

Üdv Mindenkinek!

2001-es Thalia (1.4, 16 V) jobb eleje menetközben ráz, különösen 80km/h-nál. Az utóbbi időben ugyanezen az oldalon a gáz elengedésekor vagy üresjáratnál forgó, zúhó, morgó hang hallatszik. Először csapágyra gondoltam, de annak állandóan zúgni kellene. Az új ötletem féltengely-hiba. ÉLesebb kanyarnál recsegő-csikorgó hang hallatszik a kerék irányából!!! Másfél éve kifogtam egy elég komoly kátyút, amiben kettétört a gólyalábam is, lehet, hogy akkor a féltengely is elgörbült és azért zúg. Talákozott valaki ilyennel?

penge760203 Creative Commons License 1 napja 0 0 60034
Előzmény: elkann (60028)
penge760203 Creative Commons License 2 napja 0 0 60033

Nem veled találkoztam Tápioszölösön?

penge760203 Creative Commons License 2 napja 0 0 60032

Ma már nem keresem de holnap felirom az email cimét vagy adok egy linket amin tudsz vele neten értekezni .Én nagyon sokat nyomoztam hogy hogy mint kitöl.Sajnos nehezen bizik meg az ember bárkiben is .Én elvittem egy mühelybe ahol az injektorokat felujitották . Egy másik ba meg kicserélték a szivattyút de már bánom hogy miért nem onan rendeltem injektorokat is.Holnap felrakom a linket.Amugy alapjárat folyamatos 230-bar terhelésen amimor odalépek 1400-bart nyom a szivattyú.Ezt a szervizelést hivatalosan 350-ezer forintért akarták a Benedeckinél javitani + még mire beszereltetem  mert ök nem szerelnek.Tudom hogy nem minden jó ami olcso de én nem szeretem volna kiadni 350-ezret meg nem is lett volna annyi pénzem.

ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 60031

Én is HDF941-est vettem de az (ez) nem vízszűrős

Előzmény: Quag (60027)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 60030

Annyira, hogy nem is tudom elképzelni hogyan történik. Hogy az az 5-6-7.. fog ami rajta van egy keréken, hogy lép egyszerre egy fogat ez meghaladja a képzelőerőmet. De a jelenségre ez volt az egyetlen magyarázat és be is igazolódott. Azóta hiába új vezérlés van fent minden indítás egy gyomorgörcs.

Előzmény: Mészi Clio (60029)
Mészi Clio Creative Commons License 3 napja 0 0 60029

Nagy szerencséd van! Azért ez az átugrás elég érdekes.

Előzmény: ÖregMackó (60015)
elkann Creative Commons License 3 napja 0 0 60028

Publikus hogy ki ő? Érdekelne engem is.. bár már csak szivattyú felújítás ügyben.

Előzmény: penge760203 (60026)
Quag Creative Commons License 3 napja 0 0 60027

1.5 dCi -be melyik üzemanyagszűrőt javasoljátok? (vízérzékelős kell) 
Delphi HDF941
vagy
Purflux FCS748
vagy valami más típus? 

Előre is köszi!

penge760203 Creative Commons License 3 napja 0 0 60026

Emberek kész az auto sok-sok kilodás találgatás után .Találtam egy embert aki munka után maszekba szivattyukat ujit fel.kettö darab injektor az az befecskendezö a szivattyu tank kitakaritás :140000ft.Most nagyon szépen megy a motor.

Köhike Creative Commons License 4 napja 0 1 60025

A középméret fontos még, annak 60-asnak kell lennie. Illetve az ET számra érdemes még odafigyelni. Ha visszakeresel kiveséztük a témát kb egy éve.

Előzmény: Péter Punger (60023)
Vidor75 Creative Commons License 4 napja 0 1 60024

Szia!

Fontos hogy "váltóméret" legyen:

A váltóméret számolás lényege, hogy úgy változtatjuk a gumiabroncs szélesség, oldalfalmagasság arányát, hogy a gumiabroncs átmérőjében +-2,5% -nál nagyobb eltérés nem ajánlott!

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Előzmény: Péter Punger (60023)
Péter Punger Creative Commons License 4 napja 0 0 60023

Sziasztok!

Szeretnék alufelnit venni, viszont nem tudom a méreteket, tud ebben valaki segíteni? miket kell néznem rajta? Annyit tudok, hogy 4x100-as lyukelosztásu. Vagy ennyi elég? A kerékméret 14 vagy 15"? 

Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 60022

A szerelődben bíznod kell. 

DE

Te fizetsz. 

Ha nem tetszik amit szeretne és ő szab feltételeket, akkor keress mást.

Előzmény: Quag (60019)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 60021

Ellenben a Gates-el sosem volt problémám.

Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 60020

Én legutóbb beszoptam a daycoval. De nem mindegy a szerelőnek mit tesz bele? Ha boltból veszi, mindegyikre ugyanolyan garancia van. Keress másik szerelőt.

Quag Creative Commons License 4 napja 0 0 60019

Sziasztok!

1.5 dCi vezérlés cseréhez a gyári Gates vagy a Dayco szettet érdemes venni? Szerelőm a Dayco -t erölteti és esküszik rá (csak erre akar garanciát vállalni), a boltban és sok helyen pedig a gyári Gates -re esküsznek.  Szerelőm ha Gates-t tesz fel, akkor nem akar rá garanciát adni... 
Árban 20eFt körül van a szett mind a két márkából... 

Előre is köszönöm!

Gábor Baranyi Creative Commons License 4 napja 0 0 60018

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy a 2002-es 1,4 8V K7j700  as thaliámba tegnap bekapcsoltam a klímát és elkezdett az alapjárat erősen ingadozni és nagyon legyengült.

Olyan volt mintha egy régebbi dieselben ülnék. A klíma kikapcsolása után újra jó lett.  Tavaly nem volt ennyire észrevehető hogy megy a klíma vagy nem. Szerintetek mi okozza ezt a hibát?

A gyertyák, olaj, hengerfej tömítés,vezérműszíj, üzemanyag szűrő, levegőszűrő tavaly nyáron lettek cserélve és kb 10000 km van bennük.

Előre is köszönöm a választ!

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60017

Gates szíjjal nekem még nem volt problémám, az biztosan nem nyúlt meg. Bosch szíjjal volt gondom eddig, illetve utoljára a dayco-val faragtam rá, aminek meg a fogprofilja volt hibás. De a Gates eddig mindig kifogástalan volt. Nem hinném, hogy azzal lett volna a baj. Hacsak nem sérült meg beszereléskor és károsodott a szerkezete.

Előzmény: ÖregMackó (60014)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60016

Az a baj, hogy alapjáraton, alacsony fordulaton beleng a szíj, és simán át tud ugrani, rosszabb esetben meg a szíjon a fog a kerék fogra esik és akkor meg eltépi. Tényleg hatalmas szerencséd volt, hogy nem az utóbbi dolog történt.

Előzmény: ÖregMackó (60014)
ÖregMackó Creative Commons License 5 napja 0 0 60015

Köszönöm, de hála Istennek nem lett rá szükségem. Nem is tudom mit csináltam volna, ha valóban ilyen nagy kiadások vártak volna rám. Valószínűleg lemondtam volna az autóról.

Előzmény: Mészi Clio (60004)
ÖregMackó Creative Commons License 5 napja 0 0 60014

Vagy Gates vagy Rouville. Nem tudom már a két szíj közül az egyik ilyen volt a másik olyan. A hosszbordás szíj van csak nálam mert azt én vágtam el de semmi azonosító nincs már rajta valószínűleg teljesen lekopott.

Az csak a kételyem, hogy a fogasszíj ugye a keréken nem csak egy foggal van fent hanem vagy 8-10-zel. És ezeknek egyszerre kell átugraniuk a követlező fogra. Milyen lazának kell ahhoz lennie már a szíjnak hogy ezt megtegye? Vagy rászalad a kerékre egy hullám és úgy lép át egy fogat? Egyszer már átéltem egy szíjszakadást a Ford 1,8D-vel arra ráment a fél motor. Igen, mázlista vagyok még akkor is ha a kocsiért menet beleszaladtam egy traffipaxba és valószínűleg jön majd egy levél Szombathelyről.

Előzmény: Köhike (60011)
nagya2 Creative Commons License 5 napja 0 0 60013

HAli!!

Mázlista vagy..........

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (60008)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60012

Sajnos attól, hogy automata feszítős még nem mindegy pl milyen helyzetben van a főtengely/vezérműtengely amikor beállítják a feszességet. Ez annyival jobb mint a hagyományos görgő, hogy nem kell hozzá extra műszer, illetve benne van a szíj nyúlását kompenzáló mechanika. De attól még ugyanúgy nem mindegy mikor hogyan történik a feszesség beállítás mint a hagyományos verziónál. De ez mind részletesen le szokott lenni írva a gyári doksikban, mikor hogyan mit kell csinálni, hogy jó legyen.

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60011

Milyen szíj volt egyébként? Bosch, dayco?

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60010

Rosszul volt megfeszítve, nem követték a gyári előírást. Rohadt nagy szerencséd van, hogy nem lett nagyobb baj. Ezekben a feszítő kompenzálni tudja a szíj nyúlását. (amelyik automata feszítős, de fix csak a k7j-ben van) Egyébként indításkor és alapjárat közelében van a legnagyobb igénybevételnek kitéve a szíj.

ÖregMackó Creative Commons License 5 napja 0 0 60009

fokkal=foggal

ÖregMackó Creative Commons License 5 napja 0 0 60008

Hát mégiscsak nekem lett igazam, elugrott a vezérmüszij egy fokkal. Kicserélték a vezérlés ahogy kell és olyan az auto mint ujkorában. Csak nem értem, hogy tud egy motorinditáskor a szij átugrani egy foggal. Az nekem kevés magyarázat, hogy biztos meg volt nyulva, mert az mérhetö tehát le lehet ellenörizni. 

Nem tudom az okot és félek ez bármikor ujra elöfordulhat. 45 ezer körül volt a fogasszijban, a hosszbordás szij tiszta repedés volt. Hazafelé sajnálattal vettem észre a következö javitanivalot, ugrált a sebességmérö mutatoja. Egyszer már cseréltem kb. három éve a jeladot. 

Péter Punger Creative Commons License 6 napja 0 0 60007

Igen, esz volt a gondolatmenetem, 2 - van, 1 pozitív, hétvégén megcsináltam, működik rendesen, ugy, ahogy kigondoltam :) köszönöm a segítséget! :) 

Előzmény: Papalac (59992)
Gergo.bgy Creative Commons License 6 napja 0 0 60006

Nem, mert ki fog esni. Én is ezt használom, vettem bontóba vízérzékelő csatit, ami csak úgy vakon van, nincs sehova bekötve. 

Előzmény: elkann (60005)
elkann Creative Commons License 6 napja 0 0 60005

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 1.5 DCI Clioba vásároltam Delphi üzemanyagszűrőt, viszont a 2 mikronosból csak vízérzékelő csatlakozós volt. Ezt bele lehet tenni (a vízérzékelő csatlakozó helyén benne hagyva a kupakot - így nem használva ezt) NEM vízérzékelős helyére?

Előre is köszönöm!

Mészi Clio Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60004

Üdv!

Ha csapágyas akkor fordulatszám eséskor csattog jobban, csúcsnál meg kb egyenletesen csattog. Lehet hallani, ha alul szól a csapágy le kell hajolni a lökhárító közelébe és lehet érzékelni a különbség. A felújítás nem olcsó dolog, annak idején én ezért döntöttem egy komplett motor csere mellet igy olcsóbban jöttem ki, mint a cégem akik felújítatták a motort. Van egy komplett motorom 65le változathoz 155 eKm van benne, ha érdekel üzenj.

Előzmény: ÖregMackó (59994)
nagya2 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60003

HAli!!

Ha beindul, akkor sztem nem porlasztó lesz az, hanem hajtókarcsapágy.....

De majd az okosok megasszondják.

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (59994)
Köhike Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60002

Abban ne legyél olyan biztos, hogy nem ment tönkre.

Előzmény: Gyurmaboy60 (60000)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.13 0 1 60001

Motorteret soha nem mosunk Renaultnál :-) !

Jaj istenem, Urak!

Mosunk minden autónál csak tudni kell mit csomagolsz be, mit nem áztatsz. Nem véletlen, hogy egyik mosóban sem vállalnak felelősséget a motortér tisztításért. 20 éves Punton sem mosunk ész nélkül motort és még sorolhatnám.

Ahol megcsinálják tutira, ott meg elkérik az árát. Nem a mosószer és a víz a drága ;-)

Előzmény: soltibalazs (59998)
Gyurmaboy60 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60000

Köszönöm...

Igen,már én is rájöttem,hogy ez nem az az autó,amelyiknek lehet mosni a motorterét.. :-(

Akkor délután kiszedem-kifújatom levegővel...

De ami a jó,hogy csak hidegen csinálja....tehát  aTrafó még mükszik.. :-)

Előzmény: soltibalazs (59998)
soltibalazs Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59999

Engem is!

soltibalazs Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59998

A beázásnál, a gyertyát ki kell szedni, levegővel kifújatni, a gyertyát megtörölni és vissza! Évekig várhatnál míg magától kiszárad! Motorteret soha nem mosunk Renaultnál :-) !

lulumba Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59997

Ehh!

Megelőzél...

Előzmény: Köhike (59995)
lulumba Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59996

Hali!

A gyertyákon a "kupak" az maga a trafó. Ha szerencséd van csak maradt még víz a gyertya fészeknél és azért húz át. Ha nincs szerencséd hazavágtad valamelyik trafót...

Levegővel fújd ki alaposan a csatlakozókat is, meg a gyertya fészket is. A gyertyát addig NE vedd ki!

Előzmény: Gyurmaboy60 (59993)
Köhike Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59995

Lehet, alul is maradt egy kis víz a gyertyáknál. Fújd ki levegővel az egészet, a trafókat meg olajos ronggyal töröld át ne kontakttal.

Előzmény: Gyurmaboy60 (59993)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59994

Sziasztok!

Husvét hétfőn reggel kiálltam a garázsból, levettem a lökhárítót és a fényszórókat, majd egy kis karbantartás után visszaszereltem. Be szerettem volna állni a garázsba és mikor az autót beindítottam, egy kovácsműhely költözött a motorháztető alá. Iszonyatos kalapálással indult be a motor. Mi lehet az ami így ilyen hirtelen minden megerőltető művelet nélkül alapjáraton bekövetkezik? Alapjárat van, megy a motor csak iszonyú hangokkal abszolválja mindezt. Jelenleg szervízben van és egyelőre a diagnózis vagy befecskendező vagy hajtókarcsapágy. A héten kiderül de nem értem hogy jöhet ilyen dolog minden előzmény nélkül. Na mondjuk a 210 ezer km lehet előznény, de ilyen?. Olvasgattam hasonló jelenségeket a fórumon de nem találtam olyant ami így történt volna.

Én igazából arra gondoltam, hogy átugrott a vezérlés, de az a helyén van. Ötlet volt még a generátor ékszíjtárcsa mert az is már elindult befelé de elvágtam a szíjjat úgyis már eléggé repedezett volt de a hang megmaradt, a generátor akadálymentesen simán pörög kézzel meghajtva is. Tapasztalatból mit mondanátok?

Gyurmaboy60 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59993

Sziasztok....

Nagy a Gondom...

A hétvégén lemostam az 14.16v 2005-ös Thália motorját (gondoltam a téli sót kimosom,leöblítem...)...na ezt nem kellett volna..Azóta kihagy a gyújtás..

Mi szokott ilyenkor beázni?

A gyertyákról a kupakokat levettem,megtörölgettem,befújtam kontakt tisztítóval...de ezek ellenére kihagy a gyújtás.. :-( igaz,csak reggel... melegen,már nem....annyira...de néha akkor is...

Tudnátok javasolni,hibakeresést..?

Köszönöm...

Papalac Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59992

A "+"-t állandóan kapja a lámpa!

A "-"-al kapcsoljuk folyamatos fényre, az általad "+i"-nek nevezett, vagyis az ajtók kapcsolóiról működő állapotban pedig "-" ad ki és felhúzza  "+"-ra az elhalványodás során.

(Az ajtó kapcsolók testet kapcsolnak. Amíg nem a központi egység vezérelte a lámpát, addig is fix volt a "+" és a kapcsolt szál a "-")

Neked most azért működik fordítva, mert a LED megkapja egyik oldalon fixen a "-"-t és a "+i" is testről indul és elhalványulás helyett kivilágosodik, ahogy a "+i" felmegy 12V-ra.

Előzmény: Péter Punger (59990)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59991

Ezt pontosan nem tudom neked megmondani, de nem egyszerű + nagyon bele kell nyúlni, ha egyáltalán képes a kocsi rá de nem hiszem, hogy megéri belevágni egy ilyen mutatványba.

Előzmény: Quag (59980)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59990

Most gondolkozom. Az nem lesz jo, mert ha a + fel van kapcsolva és kinyitom az ajtót, akkor 2 áramkör találkozik. test marad a fix, és 2 állásúval meg +i vagy +. Ez lesz szerintem. Csak működjön. Lehet a kapcsoló nem jó, amit kaptam. Majd hétvégén megpróbálom. Addig esetleg más ötletet elfogadok, a fordított működésű +i-re

Előzmény: Péter Punger (59989)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59989

Az azért nem lesz jó, mert akkor a +i nem kap testet. A testet mindenképpen fixre kell kötni. Arra gondoltam még, hogy a +i-t kötöm külön áramkörre és akkor a +- meg kapcsolható. és akkor lesz egy +-i fix, a kapcsolón meg egy +, 0. És a testet meg ugye kapja a halványulótól. Annyi, hogy nem lehet lekapcsolni teljesen. Csak akkor kell egy 2 állású kapcsoló, felesleges a 3 állás. mert a testet nem tudom kapcsolni, mert akkor vagy kap testet a +i, vagy egyik sem kap, jól gondolom?

Előzmény: Papalac (59988)
Papalac Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59988

Gondolom a "-" (test)-t kötötted fixre és kapcsolni akarod a LED-et elhalványuló, ki, folyamatos módra.

Mi lenne ha átértékelnéd úgy, hogy a "+"-t kapja a lámpa állandóan és a testet kapcsoljuk rá folyamatos állásban és a +i-t elhalványodónál (testről indul és megy fel 12V-ra).

Előzmény: Péter Punger (59986)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59987

Köszi az infót! Hol tudnám megvenni?

Előzmény: amatör 60 (59985)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59986

Kedves villamosághoz értők!

Adott egy Thalia. "A" oszlopban lévő csatlakozója(ami megy fel a belső világításhoz. +i(idözítős), -, + kábelekkel. Van egy 3 állású kapcsolóm, 6 lábbal, 1-6ig. Be van kötve úgy, hogy a +i az 1esen be, 2esen ki, 3-4 üres, ez a kikapcsolt állás, és a + pedig az 5ön be, 6on ki. A két kijövő kábel csatlakozik egymáshoz, majd a Ledekhez. Az a bajom, hogy a +i fordítva működik, mint a világítás. Ha kinyitom az ajtót, a világítás bekapcsol, a led viszont le. Ha becsukom, a lámpa halványul, a led erősödik, majd folyamatosan világít. Ez a jelenség mitől lehet? Ha kapcsoló nélkül kötöm a +i-re, akkor hibátlanul működik.

A kép róla, nekem tetszik:

amatör 60 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 59985

Lehet olyan szimeriget kapni, ami két féldarabból áll és így nem kell a váltót szétbontva cserélni a gyűrűt.

A kiszerelésnél csak roncsolni tudod a régi szimeriget, de vigyázz a tengelyre, nehogy megsérüljön.

Össze szereléskor én használok FBS tömítő pasztát a két féldarab összeillesztési felületét bekenem vele és úgy tolom a fészekbe.

Sokkal olcsóbb megoldás ( még ha nem is tart annyit mint a gyári) mint az egész váltó leszerelése, szétszedése és összerakása.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59914)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 59984

Igazán nincs mit! :)

Előzmény: Quag (59983)
Quag Creative Commons License 2015.04.06 0 0 59983

Nagyon Köszönöm!

Előzmény: Anonymus23 (59982)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 59982

440-478 mm között van azt olajszint jelzése a nyaktól számítva. 1.5 dCi.

Előzmény: Quag (59981)
Quag Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59981

Egy másik problémámhoz Diesel-es (1.5 dCi) fórumtagok segítségét kérem!

Thalia-mban jelöletlen nívópálca van! Gondolom az előző tulaj eltörte és valami utángyártott pálcát tett a helyére. Szóval van egy jelöletlen, nyers olajpálcám amin nem tudom mi a max és a min jelölés pontos helye.

Akinek 1.5 dCi van, kérem mérje le nekem a pálca ütközésétől (nyak) a max és a min beosztás távolságát... így már be tudnám jelölni a pálcát helyesen.

Nagyon fontos lenne! 

Előre is nagyon köszönöm

Quag Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59980

Pedig ez lenne a cél :)
Mi szükséges ahhoz, hogy kiírja? 

Előzmény: rentha92 (59979)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59979

Cserélhető, de azokat az adatot nem fogja kiírni a csere után az "új" óra.

Előzmény: Quag (59978)
Quag Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59978

Sziasztok!

Kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni a következőben:

Ha egy 2003-as 1.5 dCi műszercsoport, ami nem ír ki fogyasztás adatokat, stb (de ezek OBD-n egyébként kiolvashatók),
kicserélném egy 2004-es 1.4 benzinesből származó műszercsoporttal, ami egyébként kiírta ezeket, akkor működne -e a dCi-ben? 
A beépítése egyezik, a csatlakozása is valószínűleg (ezt még nem tudom). 

Megoldható a csere egyáltalán? Gondolom a km számlálót szakembernek vagy szakszervizben majd be kell állítani. 

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59977

Köszönöm a választ! Árban is jó. :)

Előzmény: Köhike (59976)
Köhike Creative Commons License 2015.04.04 0 0 59976

Én úgy tudom mindegyikre ugyanolyan kerül. Én utángyártott kipufogóban marix-ot szoktam venni és azzal nem volt sosem bajom, tartósnak is elég tartósnak bizonyult eddig. Ráadásul elég jó az ára is. Igaz thaiara még nem vettem. Clio/thalia dobtest ugyanaz egyébként, csak a cső a vége hosszabb a thalianak. Szóval a clio gyári kinalakításban nem lesz jó rá, a végső csövet cserélni kell, hogy ne az autó alá fújja a kipufogógázt.

http://www.marix-kipufogo.hu/

De itt van thalia dob, symbol néven találod meg.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59975)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.04 0 0 59975

Sziasztok! Hátsó kipufogódobot szeretnék cserélni. Ha valaki megosztaná velem ma tapasztalatait nagyon örülnék. Semmikép nem akarok zajosabbat,vagy két év alatt szétrohadót. 2003. 1.4 16v. Vagy a tháliákon egyforma a hátsó dob? Mindegy milyen üzemű? Köszi.

Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59974

Érdemes az akkusarunál kezdeni, onnan kap feszültséget ez a 2 biztosíték. Az F3-ról a világításkapcsolóra megy, az F4-ről a gyújtáskapcsolóra, majd az utastéri biztosítékokra.

Előzmény: Papalac (59973)
Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59973

2 db 60 A-es biztosíték. Az egyik az F3 (erről megy a világításkapcsoló), a másik az F4.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124951543&t=9027813

43819: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779493&t=9027813

Előzmény: bsanzika (59971)
hant90 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59972

A 43819-es hozzászólásban van kép és szöveg a motortéri relékről.

Előzmény: bsanzika (59971)
bsanzika Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59971

Köszi az infót, már csak azt kellene tudnom melyik az F4-es biztosíték és ellenőrizném hogy mi a helyzet vele.... :)

Előzmény: Papalac (59970)
Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59970

Nézegetve a rajzokat ezek a hibák vagy gyújtáskapcsoló vagy a motortéri F4-es biztosíték rossz érintkezéséből adódhatnak.

Előzmény: bsanzika (59968)
Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59969

Kipróbáltam, nálam nem mozdul semmit a mutató az ablak terhelésére. (2005, 16V)

Előzmény: DGabee85 (59967)
bsanzika Creative Commons License 2015.04.03 0 1 59968

Nálam ez már olyan szinten tetőzött, hogy ha például leterhelem rendesen, értem ezalatt hogy megy mondjuk a ventilátor 4-es fokozaton meg mondjuk felnyomom mellé a refit, akkor néha már kiakad a vízhőfokmérő... :D Nagyon kíváncsi lennék hogy mi lehet a tényleges oka ennek a jelenségnek :D

Előzmény: DGabee85 (59967)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59967

Az nekem is. De az szerintem mindenkinek. Mint ahogy a vízhőfok jelző is megmozdul, ha fel van húzva az ablak, de felfelé húzod az eletromos emelőset.

Előzmény: Papalac (59965)
petiren1,5dci Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59966

Nekem a fékpedál nyomkodásra, a hátsó ködlámpa visszajelzője parázslott... adtam neki egy plusz testkábelt és azóta megszűnt a hiba.

Papalac Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59965

Ma kíváncsiságból én is megnéztem, nekem a fékre az első ködlámpa visszajelzője villan halványan fel. Teljesen mindegy, hogy a helyzetjelző be vagy ki van kapcsolva :-)

Előzmény: DGabee85 (59964)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59964

Érdekes, hogy tegnap reggel amikor mentem be dolgozni, úgy emlékszem még csinálta. Este, amikor jöttem haza, állnom kellett egy sorompónál, lekapcsoltam a világítást és, mint egy őrült, nyomkodtam a féket. De nem villant fel a műszerfal világítás! :-)

Előzmény: Papalac (59963)
Papalac Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59963

Nincs más ötletem. Az utastár lámpának elvileg semmi köze a műszerfal világításhoz (helyzetjelző).

Ha jól értem nagyobb áramfelvételre (fék, irányjelző= 2x21W) felvillan a műszerfal világítás.

Az bal irányjelzőre nem villog a rendszám világítás?

Nem tudom mi lehet a gond, de kíváncsi vagyok mire jutsz vele.

Előzmény: DGabee85 (59960)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59962

Persze, kitalálunk valamit! Én nem tudok írni, így neked kell :D

Előzmény: Péter Punger (59958)
SGN Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59961

Rizsszemből hamar lehet színeset csinálni alkoholos filccel! Ez csak egy ötlet. Hali...

Előzmény: Péter Punger (59958)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59960

Szétkaptam, kiszedtem a lápkákat, az izzókat, takarítottam a csatlakozókat, wd-40 is ment bele. A 2 testelő csavarral szintúgy megtettem ezt. Ugyan úgy villog a műsterfal világítás. De a mennyezeti ledes szofitát ki fogom venni, visszarakom a gyári szofitát. Megnézem úgy. Mert csak azóta csinálja ezt, amióta azt ledesre cseréltem.

Előzmény: Papalac (59954)
nagya2 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59959

HAli!!

Biztos, hogy van benne valamilyen O gyürü mint tömítés.

A nagy vastag csövek azok vizcsövek.

Üdv Nagya

Előzmény: Ruby75 (59957)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59958

És megcsinálnád nekem, ha elküldöm a szükséges alkatrészeket? Ha igen, irj e-mailt, megbeszéljük. Kicsit analfabétának érzem az ilyen fajta szereléshez. Vagy rizsszemből van színes?

Előzmény: rentha92 (59935)
Ruby75 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59957

Köszönöm a gyors választ.

Van ebben valami tömítés ami tönkremehet az idők folyamán.Egyáltalán a "hátsó" részén (ahol fel van rögzítve a blokkra) ott van valami kivezetés,vagy csak az a két cső van rajta?Egyáltalán azon a két csövön jön-megy az olaj?

Előzmény: nagya2 (59956)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59956

HAli!!

Olajhűtő.

Üdv Nagya

Előzmény: Ruby75 (59955)
Ruby75 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59955

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem/kérésem lenne,hogy ha valaki tudja mi van a képen árulja már el (a szűrőn kívül :)  ).

Alatta van minimális olajfolyás,egészen le az olajteknőig.Ill,hogy szét lehet-e szedni,van-e benne valami tömítés pl.

Vagy valami infót egyáltalán.1.5dCi motoron van.
Előre is köszönöm.

Papalac Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59954

Ha jól emlékszem a lámpákra menő csatlakozót érdemes megnézni. A testelő csavar (ok) elég stabil, azt nem érdemes szétszedni, ha nincs megrozsdálva. Érdemes kivenni a hátsó lámpákat, ha nem derül ki az irányjelzőből, hogy melyik oldal.

Előzmény: DGabee85 (59952)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59953

Ez nem jó hír, de köszi! 

Előzmény: lulumba (59940)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59952

Akkor szétkapom, megcsiszolom, meg egy kis WD40-nel megkínálom. Aztán beszámolok róla! De köszi az infót! :-)

Előzmény: Papalac (59946)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59951

Meg egy általános relé és kész is. Úgy kapcsol, ahogy kell neki! Gyújtásra bekapcsol, helyzetjelzőre kikapcsol.

Előzmény: DGabee85 (59950)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59950

Onnan kapja a gyújtás pozitívat. Meg a szivargyújtóról lett kihúzva a helyzetjelző pozitív is.

Előzmény: rentha92 (59945)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59949

Kötve még akkor nem volt semmi és akkor is ezt csinálta. Annyi, hogy a beltér világítás lett ledes szofita, meg a rendszámtábla világítás lett ledes. Problémát nem okoz. Csak furcsa volt látni.

Előzmény: Papalac (59944)
rentha92 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59948

Felköltözött felülre :P A szalagot eldaraboltam és egyszerűen felragasztottam a műanyagra:

Írtam is egy hozzászólást anno képekkel: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813

A központi zár kapcsolóját egy picit később csináltam, de az ellenállások (ledenként 1) ugyanígy vannak megoldva itt is:

Előzmény: SGN (59947)
SGN Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59947

Heló! Az ellenállást látom, de a LED-et nem. Azt hova dugtad? Vagy csak a szemem rossz? Az égő nálam ott van ahol az ellenállás csak középen :-). Hali...

Előzmény: rentha92 (59945)
Papalac Creative Commons License 2015.03.30 0 1 59946

Most nézem, hogy fék és indexre villog a műszerfal. Az egyértelmű hátsó lámpa testelési probléma.

Előzmény: Papalac (59944)
rentha92 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59945

Nekem csak a kapcsolókban, szivargyújtónál meg a fényszórómagasság állítóban vannak ledek, mást nem is  akarok bántani. A pozitív elé tettem egy 1K ellenállást amit az izzó helyén húztam el:

Nekem semmi ilyen problémám nincsen, de szerintem az utastérből dobd ki a ledet, mert az oda nem igazán jó, pont fordítva testel felkapcsoláskor meg ajtónyitáskor. A DRL mire lett rákötve? Én a szivargyújtóról húznák neki gyújtás utáni +-t.

Előzmény: DGabee85 (59939)
Papalac Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59944

Szerintem ez nem ellenállás probléma. Vagy testhiba vagy valami el lett kötve.

Az említett izzók kiégése esetén sem szabad semminek felvillanni.

A rendszámtábla világítás a helyzetjelzőről megy mint a műszerfal világítás is és még nagyon sok dolog.

A mennyezeti világítás időzített és elhalványodó. Ott lehet hogy kéne ellenállás, főleg, hogy meg van járatva a dekódoló egységen is. Mondjuk annak az izzónak a kiégése sem befolyásolhat semmit.

hant90 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59943

Épp most akartam válaszolni a kérdésedre, de ezek szerint csak költői kérdésnek szántad.

Előzmény: tekilla123 (59942)
tekilla123 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59942

Megvettem az új aksit remélem jó lesz!Banner 62AH  540 A. Ha ez is kibír 11 évet már jó! :)

lulumba Creative Commons License 2015.03.30 0 1 59941

A hátsó ködlámpa visszajelzőm világított, ha ráléptem a fékre. Az testhiba volt a hátsó lámpánál...

lulumba Creative Commons License 2015.03.30 0 1 59940

Hali!

Úgy tudom az csak a gyári kütyüvel működik.

http://racing-bazar.hu/egyeb/szerszam/renault_can_clip_v155

Előzmény: DGabee85 (59938)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59939

Nekem mióta LED-es a szofitám az utastérben, meg a rendszámtábla világításom, azóta lekapcsolt világításnál, ha rálépek a fékre, felvillan a műszerfal világításom.
Azóta DRL-t is kapott. Ha megy a DRL, és indexelek, villog a műszerfal világításom az index ütemére! :D 
Hova kéne neki ellenállás?

Előzmény: rentha92 (59935)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59938

Üdv!

Valaki használta már ezt a programot: Renault Can Clip v130 ?
Ez működik ELM 327-tel?

tefi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59937

Én 2 éve ilyenre cseréltem a gyári 10 évest: Varta 53 Ah, 470 A.

Kicsit magasabb paraméterekkel rendelkezik mint a gyári!

Előzmény: tekilla123 (59936)
tekilla123 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59936

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy a Thaliába mekkora akksit érdemes venni,most értel az idő a 11-éves akksi cserére!1.4 benzines!

Köszönöm!

rentha92 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59935

Szia, természetesen mindent lehet! Igazából ez saját ötlet, de nyugodtan lenyúlhatod ;)

Eredeti megoldásként egy hosszú drótlábú rizségő világítja alulról, ami szerintem elég gyenge még este is. Nekem kék ledek vannak a kapcsolókban már viszonylag régóta, csináltam is egy leírást róla, amit itt találsz:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813

Forrasztani kell, meg picit türelemjáték, de hamar megvan, az ablakemelők egyszerűbbek, a központizárnál 2 led kell.

Esete nagyon hangulatos :)

Itt egy videó sötétben:

Az elakadásjelző kapcsolóban meg a szivargyújtónál van még T5 5050 smd (fehér) led, a többi izzós.

Van led szalagom, keress pü-ben és küldök a kapcsolókhoz ha kell.

Előzmény: Péter Punger (59933)
Köhike Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59934

1.5-2W-os rízsszem izzó van benne. Bármelyik elektronikai alkatrészboltban kapsz. És színezve maga a kapcsoló van. Lehet, hogy át lehet kékíteni valahogy, de nem egyszerű.

Előzmény: Péter Punger (59933)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59933

Sziasztok!

Kiégett a bal oldali ablakemelő gombjának a világítása. Visszakerestem, találtam róla mindent, hogy kell szétszedni, stb, viszont azt nem tudom, hogy milyen égők kellenek bele. Ebbe szeretném segítségeteket kérni. Illetve, hogy piros helyett meg lehet-e oldalni, hogy kéken világítsanak?

Köszönöm előre is.

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59932

Köhike,lulumba! Köszi a választ. Akkor had csöpögjön továb.

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59931

Bocsi! Ne haragudj!

Előzmény: AEQ100 (59926)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59930

Igen,így volt. Figyelmetlen voltam! Elnézéseteket kérem!

Előzmény: Anonymus23 (59925)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59929

Az enyémen is rajta van gyárilag.

Status felszereltségű, 80 pacis.

Előzmény: Papalac (59927)
Köhike Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59928

Hmmmm.....

Előzmény: Papalac (59927)
Papalac Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59927

Nekem mindkét Thalián rajta van gyárilag.

Szerintem a gyárban tudják, hogy ott mindenképpen csöpög az olaj :-)

Mondjuk elég gyengécskén van rögzítve és könnyen leeshet.

Előzmény: Köhike (59923)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59926

Köszi, ezért nem értettem. 

Előzmény: Anonymus23 (59925)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59925

Szerintem kovacas azt hitte, hogy az olajosság probléma forrását az ő váltóolaj szivárgás problémájára írod, és mivel mindkettőtöknek (de még sokunknak) itt, ott, amott csöpög az olaj, félreértette.

Előzmény: AEQ100 (59918)
Köhike Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59924

A JH1-es váltón ami a JB evolúciója már okosabbak voltak, és azon felül van a kapcsolókar. :)

Előzmény: lulumba (59922)
Köhike Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59923

Érdekes ez a tálca dolog, a clionkon rajta volt gyárilag.

Előzmény: lulumba (59922)
lulumba Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59922

Hali!

Köhike asszem röviden leírta már, de azért válaszolok én is.

Nekem kb.180 ekm óta csepeg(mármint ennyivel ezelőtt kezdett csepegni)  . A szervizben nekem is ajánlották ezt a tálcát, de 8 eft-ért nem kértem. Bunkó vagyok, csak csepegjen a földre simán. Azt mondta a szerelő, csak a váltó szétszedésével lehet kicserélni a hibás szimeringet, de az is ereszteni fog rövidesen. Olajcserekor ellenőrzöm, ha kell töltök utána egy keveset.(eddig egyszer töltöttem kb. 1 dl-t)  

Köhike Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59921

Ultra szopás, nem.

AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59920

Előzmény: AEQ100 (59919)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59919

Előzmény: AEQ100 (59918)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59918

?

Előzmény: k.o.v.a.cas (59917)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59917

Ne szivass már.

Előzmény: AEQ100 (59915)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59916

Ja 1.4 16v.

AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59915

Sztem ez a kartergáz csöve, az dörzsölődött ki, és azért olajos.

Előzmény: Anonymus23 (59913)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59914

A sebességváltó kapcsolótengely Tömitését javitotta mát valaki? Gondolom szimering vagy karmantyú,esetleg o gyűrű. Csöpög az olaj,nem is kevés. A tepsi elnehezült,olaj+ por,és majdnem elveszett. Az volna a kérdés,hogy a váltó szétszedése nélkül lehet e cserélni? Köszi!

Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59913

Nekem múlt nyáron ledobta a turbó a csövet (a légszűrő alatt), és ugyanilyen szimptómái voltak, járt a motor, de nem volt benne erő. M7-esen balatoni nyaralásból hazafelé, az év egyik legmelegebb napján :)

Ha valamit ott kidörzsölt és lyukas, akkor azt cserélni kell, én dcimágust hívtam fel akkor, és nem javasolta, hogy így járjak vele, akár csak 50 km-t sem, mert komoly károkat tud okozni.

Előzmény: AEQ100 (59912)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59912

44 KW-os. Első tulajtól vettem 8 évesen 3,5 évvel ezelőtt, aki 206e km-t hajtott bele. Azt mondta, hogy az üzemanyagot mindig megfelelő helyen tankolta bele, normális kúton (nem tudom hol), 15e km-ként lecserélte az olajat és általában autópályán közlekedett vele 140-nel. Ezzel szemben mi csak városban használjuk, kb 35 ezret tettünk bele ennyi idő alatt, és lekopogom, még nem volt semmi baja. 5,75 a fogyasztása nálam, asszonynál 5,5, nyaraláskor pályán 140-el kb 6 liter.

Semmilyen - lekopogom - indítási vagy használati problémánk nem volt.

Az előbb kimentem leszedtem a légszűrőt, megnéztem a turbó gumicsövén belül nagyon kis olajfilm van csak. Viszont ott van egy collos gumicső, amit egy érzékelő kidörzsölt, az, azon a környéken olajos. Összeraktam, kipróbáltam, és most SEMMI BAJA.... kop, kop, kop.... Mi a fene baja volt?

Előzmény: penge760203 (59911)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59911

Megkérdezhetem hogy idáig mit javitotak a motoron vagy te is küzdesz  vagy küzdöttél injektor problémával .Csak nem értem 240-ezret hogy tudtál elmenni vele.

Előzmény: AEQ100 (59910)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59910

Üdv! 

Segítséget kérnék: 1.5 dCi 2003-as 240e kilométerrel ma azt kezdte el csinálni, hogy gyorsításkor 1800-as fordulat körül nem kezd el húzni a motor, hanem erő nélkül lassan gyorsul fel normál tempóra. Nem látom, h nagyon füstölne vagy bármi, egész egyszerűen hiányzik az erő, a húzás. Turbóra gondolnék, de múlt héten volt generátor csere, esetleg vmi elektromos dolognak lehet hozzá köze?

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59909

Ez már egy öt éves hiba,csak elfelejtettem,hogy melyik. Csak most már járó motornál lefényképezik műszakin. Hiába van kiütve,pár száz méter után visszajön.

Előzmény: janobá (59908)
janobá Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59908

Szerintem a hátsó szonda fűtés, (de te honnan tudod hogy fűtés hiba) miatt ég a lámpa? Azt meg nem hogy első vagy hátsó, azt a diag kiírja.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59905)
SGN Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59907

Heló! És ha menet közben nézed a rail nyomást akkor felmegy 1400 bar-ra. A befecskendezők egyformaságára nincs megyarázat. Hali...

Előzmény: ÖregMackó (59873)
Köhike Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59906

Ugyanolyan mindkettő.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59905)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59905

Vinném műszakira az autót. 1.4 16v. Nem jó a lambda szonda fűtésem és világit a műszerfalon a motor ikon. Most melyik szonda ez? Az első vagy a hátsó? Vagy mindkettő fűtött?

anca37 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 59904

Nemrég kérdeztem én is itt az elemcserét. 11 éves a kicsike, simán, minden gond nélkül szétcsúszott (kopp-kopp). Elem kicserélve, ismét távolról is nyit :) 

Előzmény: tefi (59902)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.03.20 0 0 59903

Az elmúlt 11 évben többször cseréltem és cseréltettem elemet a kulcsban, de a szétcsúsztatás nekem sohasem vált be, csak az általad vázolt módszerrel sikerült szétszednem. 

Előzmény: tefi (59902)
tefi Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59902

A jövő hónapban lesz 12 éves ! az autóm,de még nem kellett elemet cserélni a kulcsban!

Ennek ellenére már próbáltam és sikerült kézzel kinyitnom. Ha nem menne itt 1 másik módszer.

Még nem próbáltam,de erről az oldalról szedtem le a képet:

Előzmény: 9934 (59901)
9934 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59901

Üdv!Ha jól emlékszem már volt róla szó de nem tudom mikor,elemcsere a kulcsban nem bírom szétcsúsztatni annyira elvan kopva mit csináljak vele?

Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59900

kért=két

Előzmény: Köhike (59899)
Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59899

Teljesen középmezőny. Van egy kért modelljük ami eléggé visszahúzza, de ezt igazából mindenki tudja. Általában a felső középkategóriából. A kicsikkel semmi extra.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59897)
Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59898
Előzmény: Köhike (59896)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59897

Aha... És hol a Renault? Azt meg sem említik!

Előzmény: tefi (59895)
Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59896

Megnéztem az oldalt. Mármint az angol eredetit, és elég korrektnek tűnik a rangsor.

Előzmény: tefi (59895)
tefi Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59895

http://www.vezess.hu/hirek/warranty-direct-2015-megbizhato-europai/59364/#sl

Gond van a németekkel, aratnak a franciák.

Természetesen az ugyanilyen német felmérés azt hozza ki,hogy a legjobbak a németek!

Lásd az ADAC botrányt...

Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59894

Nézd, én internetes webáruházi árakat néztem. Ha azok csalnak, akkor én amiatt írhattam ilyen magas árat.
Ha féltengelyből is van után gyártott, akkor valószínűsíthető a minőségbeli különbségen fellépő árkülönbség.

D

Előzmény: hant90 (59889)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59893

Én a mai napig is és második, hobbi autónak tervezek egy másikat venni. :)

D

Előzmény: k.o.v.a.cas (59888)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59892

Értem én.
De én meg jóhiszeműen vettem egy lefosott autót tavaly nyáron egy jóindulatúnak hitt; ismerős autókereskedőtől és most nekem egyszerre kellene sokat költenem erre az autóra, mert nemsokára műszaki vizsga. Neked 13 év alatt jött össze ennyi, amit nekem augusztusig meg kell csináltatnom rajta. Nem mindegy!
És nem írtál sehova sem árat, így nem kerültem közelebb az alkatrész árlista minősítéséhez. :)

Üdv 
D

Előzmény: nagya2 (59886)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59891

Kezdő Thaliás vagyok még.
Nyilván az eredetit néztem alkatrészben a kocsihoz. 
És az után gyártott van olyan jó, mint az eredeti?
Után gyártottban eddig csak egy váltótartó van benne és egy új hűtő.
A váltótartó pár ezer forint volt és a hűtő is megállt 11 e forintban.
Mindkettőt én szereltem be. 
Sok hasonlóság van amúgy a Wartburggal, de lényeges a különbség is:
Hasonlóságuk:
                     - nagy hasmagasság
                     - nagy csomagtartó
                     - magas ülőhelyzet
                     - imbolygás :)
Különbségük: (Számomra a legszembetűnőbb és érdekesebb!)
                     - Nem olyan jó a fordulóköre, mint a Wartburgé!
                     - jobb fogyasztási értékek
                     - hajszállal komfortosabb

Összességében szeretem ezt az autót is.

D

Előzmény: Köhike (59885)
Papalac Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59890

Szánom-bánom bűnömet, de teljesen igazad van. 2012-ben márkaszervizben már voltak cserélve a gyertyák!

Megnéztem a számlákat :-)

Ezek szerint ezek a gyertyák majdnem 18.000 Km-t mentek csak!!!

Előzmény: Köhike (59859)
hant90 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59889

"100 e forint a két féltengely diszkont áron?! És akkor még nincs is beszerelve! "

Érdekes, én épp most cseréltettem ki a bal első féltengelyt, 36.000Ft-ot fizettem a szerelőnek. Akkor vajon milyen alkatrészt tett bele?!

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59883)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59888

Nekem is Wartburgom volt a Thália előtt! :) Szerettem!

nagya2 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59887

Ja 2*2db stabpálca kimaradt, darabja egy 1k.

Üdv Nagya

Előzmény: nagya2 (59886)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59886

HAli!!

Na ha sokallod akkor tömören :

1Fötengelyszimmering gariba.

1szoftfrissítés, 1db relé, 2db hátsó rugó, 2db hátsó csapágy, 2db hátsó fékmunkahenger, 1db talpas, 1kmjeladó, 2db kutyacsont(motortámasztó), 4db ajtónyitómotor.

13 év alatt, ennek nagyja most az uccsó 4 évben.

A váltóharang+1kutyacsont,+a jeladó kijövetele a turbócsőböl(csak vissza kellet rögzíteni)  nem az autó hibája volt.

Szerintem ez nem sok.

Üdv Nagya

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59878)
Köhike Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59885

Szerintem nem drágák az alkatrészek. Persze a gyári az, de gyakorlailag minden kapható utángyártottban. És azok iszonyatosan olcsók bármi máshoz hasonlítva. Persze itt nem a dci bajos dolgairól van szó, de az midnenhol drága. Azon szoktam poénkodni, higy ehhez az autóhoz minden 4000+-1000ft-ba kerül. :D

Wartburgot meg nem becsüli le senki sem de nem összehasonlítható vele, kb annyi közös dolog van, hogy mindkettőtautónak hívák és mindkettőnek 4 kereke van.

Köhike Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59884

De átment, csak a gondolatmenetet akartam folytatni.

Előzmény: Garfield007 (59881)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59883

Nem kell kigúnyolni a Wartburgot!
Az is nagyon jó kis autó! Én szerettem és szeretem a mai napig is, mindegy milyen negatívumok értek vele.
Szeretem ezt is, amikor jó. Igen, egy lefosott szart vettem meg. Bár, annyira nem is az. Vezettem már ennél sokkal rosszabb autó(ka)t. Szerencsére, egyik sem volt az enyém... Ami meg az alkatrész árakat illeti, eléggé meredek. Használt autó viszonylatban is! Nevetséges, hogy a másik francia márka képviselőjéhez egy ajtó 7 e és 10 e forint körül mozog az ára; addig ennek meg 10 e és 40 e forint között... :S
100 e forint a két féltengely diszkont áron?! És akkor még nincs is beszerelve! 
Kérdem én! Ha az autó egészben ér 350 e - 500 e forintot, akkor mi ez a horrorisztikus alkatrész árlista?! 
Ezért nevetséges nekem egy kicsit ez az autó. Még egyszer annyit rá kellene költenem; hogy olyan legyen, amit megint autónak lehetne nevezni; mint amennyiért megvettem. Röhejes! 
Tisztában vagyok vele, hogy vannak ennél drágább alkatrész finanszírozású autók. De azok drágábbak is ennél. 
Én az olcsó vételára miatt választottam ezt a típust. De nem gondoltam volna, hogy ilyen horror összeg az alkatrész beszerzés! Vicc... Csak már nincs kedvem nevetni rajta... :S
De összességében jó kis autó ez. Tavaly nyáron sikerült 5,47 literes vegyes fogyasztást elérnem vele. Pedig sok volt benne a rövid táv, a városi forgalom és a hosszabb távok is 100 km-ben volt mérhető. Igaz sokat gurítottam és kíméltem a gázpedált, de taposgatva sem megy 6,5 fölé a fogyasztásom. 1.4 benzines 75 lovas!

D

Előzmény: Garfield007 (59879)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59882

Évente kb. 8 ezer km-t megyek. Jellemzően rövid utakra. Az üzemanyag Excel táblám szerint 51 ezer km-t mentem a mostani gyertyákkal. Most van benne 86 ezer. Nem akarom eladni! :-)

Előzmény: lulumba (59877)
Garfield007 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59881

Az irónia nem ment át, attól tartok, legközelebb idézőjelekbe teszem a megjegyzésem :-)

A többivel egyetértünk, kis hazánkban használt autót venni nagy bátorság és felkészültség kérdése :-)

Előzmény: Köhike (59880)
Köhike Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59880

Azért egy wartburggal összehasonlítani igen meredek dolog. Eleve sokkal komplexebb autó. És igaz az enyém is egy lefingott példány volt, ( de olcsó is volt szóval nem ért meglepetés, tudtam mire számítsak) azóta, hoyg rendberaktam kb ugyanolyan mint bármelyik másik autó. Semmivel sem rosszabb. Az elmúlt 2 évben törött egy rugóm hátul, tönkrement a lambda, cserélni kellett az első fékeket( de ez a pocsék brembo tárcsák miatt volt nem az autó hibája), és volt egy rossz hátsó kerékcsapágyam. Szerintem ezekben semmi kivetnivaló nincsen, mind kopó fogyó dolgok. Ha valaki használ egy autót az ezzel jár.

Előzmény: Garfield007 (59879)
Garfield007 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59879

Hát igen, a Wartburgban még volt anyag.

Amit nagya felvázolt, nekem is ijesztő volt, pedig 2002 óta Thaliam volt és fele ennyi baja sem volt.

Vettél egy lefingott autót, kereskedőtől és ebből levonod, hogy a Thalia ilyen. 

Hát nem, egyáltalán nem, de be kell látni, hogy a piacon lévő, főleg dízelek nagy része nem túlságosan vállalható, több oka van ennek.

Amúgy a használt dízelek, minden márkából rettenetes lutrik, rögtön utána jönnek a benzinesek, főleg ha ezt még kereskedővel is díszítjük.  

12 év után úgy adtam el az autómat, hogy egy nap alatt elvitték, megnézés után azonnal foglalóztak és rögtön vegyem le a hirdetést... Ilyen is van, de nem kereskedésben.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59878)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59878

Nos, ez eléggé hervasztó hír; hogy ilyen autó ez a Thalia... :(
A 34 éves Wartburgom nem produkált ilyen hibákat, mint most a 14 éves Thaliám.
Jó, az is igaz; hogy elhanyagoltan vettem meg. Csak ki volt glancolva (Autókereskedés!), de már a próbaúton is kopogott jobb elől valami. Állítólag 167 e km volt csak benne, amikor megvettem. De ha neked 142 e km alatt előjöttek ezek a problémák, akkor talán igaz lehet az én óraállásom is... 
Ez roppant elkeserítő! :(

Előzmény: nagya2 (59854)
lulumba Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59877

Hali!

És ez idő alatt mennyit mentél vele?

Előzmény: Vulkan16V (59876)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59876

2008. júniusában 4 pólusú Bosch gyertyákat rakattam az autóba. Azóta ezzel és 4 Beru trafóval megy. Eddig nem volt velük probléma... kopp... kopp... 

Előzmény: pacomx (59866)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59875
penge760203 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59874

És mértek résolajat nekem az a sok a két középsö injektorom szar az egyiknél 100-ml két perc alat a másiknál 60-ml.most Tápioszöllösön találtam egy fickot aki ezzel foglalkozik.165 -ezer lenne mhnkadijal együt két felujitot injektor felujitot szivattyú valamint a ultrahangos tisztitás.

ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59873

Megnézték ma az autót clippel és hiba nincs eltárolva sem, meg fennálló sem. Ez jó hír. A rail nyomás alapjáraton 220-230 bar, fordulaton felmegy 500 fölé. Ez jó?

A befecskendezők száma mind a négynek egyforma. Ezt nem értem, ugy tudtam hogy a tanításnál be kell írni a befecskendezők adatait és nem igazán szokott egyforma lenni. Ez még gyári, soha senki nem írhatta be.

Papalac Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59872

http://www.formula3000.hu/shop/eyquem-rfc58lz2e-eyquem-gyujt%C3%B3gyertya-p-1145.html

Ilyet tettem bele. 2 autóba rendeltem 12 darabot, így ingyen kihozták. Marad tartalékba, esetleg még egy cserére. Ez való a 8 és 16 szelepesbe is, ha jól néztem.

Elvileg a gyári is kétpólusú. Valamelyiken csak átmegy a szikra :-)

ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59871

Hát arra balra, mint ahogy asszony mondja :-)

v__tibor Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59870

... JOBB tükörbe !

Előzmény: ÖregMackó (59869)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59869

Megy rajta az Internet is :-)

Erről is találsz temérdek anyagot ha visszaolvasol. Kell a bal tülörbe egy NTC érzékelő és vezeték a tükörtől a műszerfalig. Ha szerencséd van az ajtóig a műszertől be van vezetékezve. Csak az ajtócsatlakozó megfeleő pontjaitól kell a tükörig derót. Olvasgass csak.

Előzmény: pacomx (59867)
Köhike Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59868

Én kétpólusút használok, eyquemet vagy densot. Élettartramban van elvileg egyedül különbség.

pacomx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59867

Köszönöm megtaláltam és tényleg de én nem mertem szétszedni :D majd holnap :)
És a másik kérdésemre is tudsz válaszolni?

Köszike

Pacomx

Előzmény: Köhike (59865)
pacomx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59866

Szia én is gyertya csere előtt állok!Milyet érdemes venni?1 vagy 2 pólusút?Most egy pólusú van benne!Vagy nagy a különbség?Thaila 1.4 benzines 55Kw autóm van.
Előre is köszi a választ!

Üdv pacomx.

Előzmény: Papalac (59858)
Köhike Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59865

Mindegyiket szét lehet szedni és ki lehet cserélni az izzót. Visszakeresel találsz róla képeket.

Előzmény: pacomx (59864)
pacomx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59864

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mikor megvettem az autómat (Renault thalia 1.4 55Kw 2003) akkor az ablakemelő kapcsolok még világítottak!
De most már egyik sem világít!Biztosítékokat átnéztem, és néztem a kapcsolót is de azt nem lehet szétszedni vagy tévedek?És csak kiéget benne az égő?

És ugyan ez van a központi zár kapcsolóval ami a szivargyújtó felett van ez se világít pedig emlékeim szerint világított!

Még egy kérdés a műszerfalon középen van az óra.Az az időn kívül mást is tud mutatni?Mert ha jobban megnézi az ember akkor lehet benne látni C°-ot is?
De akkor hogy mér hőmérsékletet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Sziasztok

Pacomx :)

Mutual Friend Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59863

Én is most cseréltem de egypólusú jött ki belőle. De szerintem szebb állapotban. De ez nem verseny ... :)

Köhike Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59862

Egy ilyen gyertya 100ezer után nem így néz ki. És ez nem gyári beszerelés. Azon a szokásos 77-tel kezdődő cikkszámon kívül nincs más felirat. Esetleg még a Renault. A koksz meg olaj miatt van.

Előzmény: Papalac (59861)
Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59861

Made in France. Tudtommal senki nem cserélt gyertyát, hacsak valamelyik szervizben nem tettek ilyet, de akkor szerintem nem tettek volna bele 2 pólusút.

Nem hiszem, hogy olaj, mert a gyertya másik oldala ugyanolyan mint a többi. Ott valami átégés lehet. A többi gyertya másik oldalán is látszik egy csík, csak jóval gyengébb. Holnap csinálok képeket.

Előzmény: Köhike (59859)
Köhike Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59860

Amelyik meg olyan kokszos, az a henger kicsit eszi az olajat.

Köhike Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59859

Motrio mint gyári gyertya??????

Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59858

Megvolt ma a gyertyacsere a 8 szelepesben. 100Km-t mentek a gyári gyertyák és így néznek ki:

Egészen elégedett vagyok, egyedül az 1-es henger gyertyája érdekes. Mintha a porcelán is meg lenne olvadva. Egyébként a másik oldalon az is világos. Mindegyik gyertyán van egy sötétebb csík a porcelánon, de az 1-esen más.

sezs Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59857

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59856

Akkor én szerencsés voltam, mert felülről benyúltam és simán kihúztam, kis mozgatással.

Előzmény: nagya2 (59853)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59855

JA igen az alant említett sebesség jeladó is cserélve lett, meg a stabpálcák 2*

Üdv Nagya

Előzmény: nagya2 (59854)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59854

Ja igen lassssssssan lasssssssan megválok a thalicstól (nem kerül messzire, a lányom veszi meg), ugyhogy read only maradok a forummal.

A 13 év és 142000km alatt nagyon megszerettem, de hónaaljban szűk lett.

A 13 év alatt a hibalista(1.5dci):

1hónaposan főtengelyszimering.

4 évesen félmelegen nem indult(szoftfrissítés).

ellenörző relé beszart(sárga izzításjelző nem világott).

két hátsó rugó.

két hátsó csapágy+fékmunkahenger.

4db első égő.

légszürő szívócső DuckTape javítás.

motortámasztó 3* cserélve.

Váltóharang csere köszönhetően egy hasábfával történő szerencsétlen találkozás eredményeképpen.

turbó nyomócső levegő hőmérséklet jeladó kiesett, DuckTape javítás.

Ezenkívül a kopó alkatrészek cseréje(egyszer lett idáig körbefékezve a kocsi)+15k kilóméterenként olaj+szűrők cseréje.

Ja igen egy jobb első talpas is cserélve lett.

Ennyi.

A kocsiban jobb elől valami ujkora óta kopog, de csak 15°c felett, emiatt a gariban csrélték a jobbos motorbakot, de azóta is kopog, mondom majd kiforja magát , 13 éve forr:-)

Üdv NAgya

UI:nem megyek messzire mert Dacia Sandero Stepway 0.9Tce-re váltok, ami becenév és szinezés tekintetében is egy Panda

nagya2 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59853

HAli!!

A csere aknából kb 10 perc, de a válogatott káromkodásokkal kb még egyszer ennyi elmegy.

Én csak nagycsavarhúzóval tudtam kiütni a helyéről.

Üdv Nagya

Előzmény: Papalac (59852)
Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59852

A sebesség jeladó hibája okozza. 6-7 ezer Ft.

Elég könnyű cserélni.

A légszűrő mögött, lent, a sebességváltó végén van. A képen bekarikázva. Jobbra fent az utastérbe menő fűtéscsövek vannak.

Előzmény: sezs (59851)
sezs Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59851

Kedves Márkatársak!

Egy kérdésem lenne: már másodszor vettem észre, hogy a sebességjelző mutatója rendellenesen elmozdul :) Ez azt jelenti, hogy egy ízben egyenletes haladásnál szépen lekonyult zéróra, majd felment ugyanazzal a lendülettel 60-ra. Ma este ezzel szemben vagy egy jó kilométeren át szépen nullán pihent, míg az autó ment 60-70-nel. Aztán gondolt egyet, s újra pontosan jelzett. Mi lehet az ok? Nemrég cseréltem (kb. egy hónapja) akksit, nem hiszem, hogy az zavarna be.

Előre is köszönöm a segítséget.

Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59850

Valaki tudna nekem segíteni?
Eltörött a bal első ajtómon a zsanér körüli rész és most lóg az ajtóm. Nehezen tudom csak becsukni.
Holnap megnézzük, hogy hegeszthető-e. Ha nem sikerül meghegeszteni, akkor szükségem lesz egy cseredarabra. 
Ha esetleg tud valaki egy jó bontót, vagy esetleg valamelyikőtöknek van egy bal első ajtaja; amitől pénzért cserébe megválna, szívesen venném. Jó lenne, ha fekete lenne az ajtó. De más színű is jó, ha fekete nincs...

Köszönöm!

D

Péter Punger Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59849

ja, jól van. akkor annyira nem bontom szét. Simán kézzel ki tudom pattintani, vagy valami műanyaggal nyúljak alá? Mennyi esélye van, hogy eltörik a tükörlap? azért valamennyi kézügyességem van. :)

illetve még azt szeretném kérdezni, más témában:

láttam, hőmérőt be lehet aktiválni a kijelzőn. Ahhoz milyen eszközök, műveletek kellenek? Úgy, hogy belső-külső hőmérsékletet is mutassa. Váltókapcsolóval. hogyan a legegyszerűbb megoldani?

Illetve mégegy:

A rádióvezérlőt a kormány mögül le tudom szerelni a kormány levétele nélkül? 

Előzmény: lulumba (59848)
lulumba Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59848

Ahhoz csak a tükörlapot kell kipattintani és le tudod venni a hátulját. Belül nem kell bántani semmit.

Előzmény: Péter Punger (59847)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59847

áhh, köszönöm szépen. :) szénszálas matricával akarom leborítani, és csak a fényezett részére gondoltam.  kíváncsi leszek, hogy milyen lesz majd. a matrica még úton van felém, amint megérkezik, neki is látok. :) köszönöm mégegyszer :)

Előzmény: lulumba (59845)
lulumba Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59846

...mármint ez a külső visszapillantóra vonatkozik!

Előzmény: lulumba (59845)
lulumba Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59845

Hali!

Belülről a burkolatot patent fogja, csak le kell pattintani. Alatta megtalálod a csavarokat. A tükörlapot szintén le tudod pattintani, azt is kis körmök fogják, azután le tudod venni a tükör hátlapját is, így teljesen szét szedheted...

Előzmény: Péter Punger (59844)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59844

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a viszapillantó tükröt hogyan tudnám levenni, szétszedni darabokra? Mik rögzítik? Belül  védőburkolat bolhával van rögzítve vagy ragasztva van? Utána csavarral van rögzítve? A tükröt hogyan tudom kiszedni belőle? Válaszokat előre is köszönöm!

Garfield007 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59843
Airbag. Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59842

Üdv.

A küld  helyre hiába kattintok semmi sem történik.....marad a piros "küld" felirat

az email cimem meg  egy sorral lejjebb van kiirva(bemutatkozás)

Előzmény: v__tibor (59839)
Köhike Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59841

Igen. Amelyik kocsiban JB-s váltó van az mind ugyanilyen. A JH-é más.

Előzmény: Anonymus23 (59840)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59840

Sziasztok:

A Clio sebváltó gombja az kompatibilis a miénkkel? Mármint amelyiken ugyanúgy vannak a sebességek jelölve...

v__tibor Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59839

Mit nem tudsz megnyitni?

A nick-emre kattintva a mail-em publikus (a Tied nem publikus) ...

Előzmény: Airbag. (59838)
Airbag. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59838

dobnék én,csak éppen nem tudom megnyitni.....:-(

Előzmény: v__tibor (59837)
v__tibor Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59837

Dobj egy mailt ...

Előzmény: Airbag. (59836)
Airbag. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59836

Üdv.

Külső hőmérséklet jeladód a tükörbe nincsen esetleg?

Előzmény: v__tibor (59835)
v__tibor Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59835

Ment mail is :-)

(szerintem igen)

Előzmény: szaja11 (59826)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59834

Igen, köszi, ezt tervezem! 

Előzmény: Köhike (59833)
Köhike Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59833

De ha profi gumisműhelybe mész ott biztosan megoldják.

Előzmény: bkriszto80 (59831)
Köhike Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59832

Szerintem tolómérővel mérd le mekkora belül, és olyan kell belőle ami 60-ra szűkíti. Ami talán 60.1mm.

Előzmény: bkriszto80 (59831)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59831

Végül is megvettem a szettet. Mindenképpen megérte, úgy gondolom. A központosítón 69.1-58.1 van írva. Ha jól sejtem, ebből másik kell bele... Ill rá.

Előzmény: Köhike (59816)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59830

A hírek gyakran ferdítenek. Az elszámolás időpontja több mindentől függ. Az alapszabály április 30-ig szól! Momentán én is CIB-es voltam, ebben tuti biztos vagyok.

Előzmény: lulumba (59825)
Köhike Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59829

És a fékhatás is kiváló, igaz kellet neki egy kis idő mire megfelelően bekopott. Sokkal harapósabb mint volt.

Előzmény: Köhike (59828)
Köhike Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59828

Na, most hogy kicsit vizes az idő, gondoltam megnézem a fékeket, de ezek az új tárcsák még csak véletlenül sem rozsdásodnak. Nem is érezni első fékezésre, hogy bármi rozsda is lenne rajtuk. Szóval ezek jónak néznek ki.

nadyy Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59827

Szia! Megirnád,hogy a polírpapír az 1000-es volt vagy annál finomabb? Én is megpolíroznám a jobb oldalit mert az 9 éves és már kezd mattulni a bal  meg 2 éves és hülyén néz ki így.

Előzmény: lulumba (59821)
szaja11 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59826

Tibor!

Ez működik így Megane II és Espace IV-ben is?

(A 2,7 k-s termisztoros külső hőmérséklet jeladóról van szó 100 ohmos és 18 kohmos ellenállásokkal.)

Előzmény: v__tibor (13681)
lulumba Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59825

Ahogy én olvastam a híreket, most csak az kap papírt, aki jelzálog alapon vett fel hitelt. Az autóhitelesek augusztus 1. - szeptember 30- között asszem...

Előzmény: Anonymus23 (59824)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59824

Köszönöm az infót!

Bár a címem megváltozott, de szüleim laknak a régi címen, így ha bármi is odaérkezik, akkor meg fogom kapni.

Más egyéb nem változott, akkor elvileg 04.30-ig jönnie kell az elszámolásnak?

Azért merült fel bennem a kérdés, mert volt egy személyi hitelem is 2 év eltolódással, ami ugyancsak lejárt már, és ma kaptam az OTP-től egy általános levelet, hogy mi lesz a folyamata a dolgoknak, bezzeg a CIB nem erőlteti meg magát :)

Előzmény: bkriszto80 (59823)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59823

Szia! Nincs teendőd, amennyiben lakcímed vagy értesítési címed, esetleg bankszámlád nem változott. Az elszámolást mindenképpen várd, ha elfogadod le kell nyilatkoznod. Ha nem értessz egyet, először a banknak jelezd, majd békéltető testület, végül per. De erre nem lesz szükség. Az ilyen papírok min 5 évig történő megőrzése mindenképpen javasolt, ez ugyanis az általános elévülési idő. Ha van még, nyugodtan kérdezz, akár emailben is.s

Előzmény: Anonymus23 (59820)
lulumba Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59822

Az nem is vészes összeg, én a csányitól vettem fel hitelt, 2,1mft-ot. Nyolc év alatt lett belőle 5,5mft mire kifizettem. Milyen verdát kaptam volna ezért a pénzért?

Előzmény: Anonymus23 (59820)
lulumba Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59821

Hali!

Bár a fogkrémes történet nem tudom mennyire válik be, de nekem polírpapír+polírpasztával lett megcsinálva( nem kapott utána semmi lakkot) másfél-két éve és 1-2 apróbb karctól eltekintve nem látszik, hogy matt lenne...

Előzmény: Köhike (59819)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59820

Tudom, hogy nem Thalia specifikus, de hátha valaki tud segíteni:

Adott ugye a Thalia, amit CHF lízingre vettem anno 2004-ben, 6 éves lízinggel.

A CIB-nél volt a lízing, és várom, hogy a CIB küld nekem ugye levelet az elszámolásról, de ma azt mondták nekem (ismerős), hogy mivel már lezárult a lízing, így hiába is várom, hogy küldjön elszámolást, nekem kell elvileg kérnem ezt.

Anno minden kifizetést táblázatban vezettem, és összességében, ha mondjuk nem változott volna az árfolyam és a kamat egyáltalán, akkor ~3MFt-t kellett volna visszafizetnem, így viszont összesen fizettem 3,375 MFt-t, ami 12,5%-al több mint az "eredeti", azaz még aránylag szerencsésnek mondhatom magamat sok sorstársamhoz képest. (159,76 Ft/CHF-en vettem fel a lízinget, ma ez 286,7 Ft/CHF +79,6%)

Van itt olyan, aki ért ehhez a témához? Mit kellene most csinálnom?

Az a rossz az egészben, hogy minden fizetési papír, minden éves levél megvan, az ajánlat is, a hitelbiztosítás is, a kocsi szalonos szerződése, szinte az összes javítási anyagszámla, de pont a konkrét lízing szerződést nem találom... A szerződés száma minden megvan, csak nem tudom, hogy konkrétan ez kell-e fizikailag, vagy esetleg csak akkor ha perre vinném a dolgot...

Köhike Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59819

Akár 2 hónapig is jó lehet.

Előzmény: Pelagiusz86 (59818)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 59818

Akinek szintén bemattultak,besárgultak az első fényszórói ajánlom a colgate fogkrémmel valo átpolírozást,nekem bejött a dolog egész jok lettek.  

selgir Creative Commons License 2015.03.10 0 0 59817

sziasztok! valakinek elfekvőben volna egy bal első ablak? asszonynak ma reggel eldurrant... parkolás közben darabokra esett :D

Köhike Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59816

Gyári felni 5.5 széles, 14-es ET36. 4*100-as osztókör, 60-as közép. 15-ösben 6 széles, ET 43. Ezeket teszik rá gyárilag.

Előzmény: bkriszto80 (59814)
Köhike Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59815

185/55/R15

Előzmény: bkriszto80 (59814)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59814

Köszönöm a hozzászólásokat, de akkor már azt is kérdezem, melyik az a paraméter mind felni, mind pedig gumi vonatkozásában, amelyet nyugodtan megvehetek, s "monyákolás" nélkül fel lehet rakni. Elöre is köszönöm.

Köhike Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59813

Amire te gondolsz az a nyomtávszélesítő pogácsa, de az illegális, másrészt csak növelni lehet a nyomtávot vele csökkenteni nem. Van fent ET kalkulátor a neten azzal megtalálod mekkora lesz a szélesbb felnivel a gyárinak megfelelő méret.

Előzmény: bkriszto80 (59810)
Köhike Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59812

Tehermentesítő gyűrűnek semmi köze az ET-hez. Akkor kell, ha a felni középfurata nagyobb.

Előzmény: bkriszto80 (59808)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59811

Arra nem kell semmi, ne hülyéskedj. Ha minden stimmel (lyukosztás, központi furat, stb.), akkor mehet fel.

Előzmény: bkriszto80 (59810)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59810

Et 38

Előzmény: Gergo.bgy (59809)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59809

Az attól függ, hogy mekkora ET számú felni néztél ki. 

Előzmény: bkriszto80 (59808)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 59808

Kedves fórumtársak!

Thaliamra szeretnék 15"-ös alufelniket. Odáig már eljutottam, hogy 4x100, et 37(?). Ha nem ez az et szám, akkor jön a tehermentesítő gyűrű? Laikuskent kérem a segítségeteket... Köszönöm.

penge760203 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 59807

Megmondom nektek öszintén hogy biztos hogy ez a hiba sorozat elöjön az auton tizévenként vagy 130-200-ezer kilométerenként .Sokan szidják a renaultot hogy ijen szar meg olyan szar.De arrol azért senki nem nagyon csicsereg hogy a jobbnak mondot autoknak ugyan igy elöjönek ezek a hibái .Igaz hogy 100-ezer kilométerel talán késöbb csak abban van a bibi hogy annak a javitási költsége 550-750-ezer forint közt mozog.Ebben a szervizben ahol voltam mo dják a szerelök hogy a ficko bele vágot az autoba 200-liter nem ismert eredetü traktorbol kamionbol kivet gázolajat nincs benne 170-ezer kilométer letiltot bevontaták a mühelybe.Teljes rendszer felujitást igényel ennek az ára 750-ezer forint.Hidjétek el tudom hogy ez nem vigasz nektek nekem sem de akkor inkáb dci motor .Pedig 150-ezerbe nekem is benne lessz.

penge760203 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 59806

Az az igazság hogy nekem két injektorom jó én nem fogok azért nègyet cserélni. De lehet hogy az lessz hogy vala.ejik bontot felhivom és bemért bevizsgált alkatrészekböl kijavitsuk és ennyi .ha tudnék szervizet ahol nekem kitakaritják a rendszert felujitsák a pumpát és a bo tot injektort beraknák mo djuk 140-150-ezerért akkor azt vállasztom.Egyenlöre kereskedem .Legaláb egy másfél honapot kellene elkocsikáznom ugy hogy jobban ne sérüljőn a rendszer.

Előzmény: elkann (59805)
elkann Creative Commons License 2015.03.07 0 0 59805

Szia! 

Sajnos én is így látom.. több hónapja nyomozok hol és hogy lehetne olcsóbban injektort beszerezni/felújítani.. Kapcsolószelepet tudsz külön venni, pumpát szét tudod szedni, de hogy én nem nyúlnék hozzá szakértelem nélkül az biztos.. 35000 Ft az injektor darabja szinte mindenhol.. pumpa meg 75000 Ft körül és hozzáteszem 2 db injektort kicserélni sem túl jó ötlet.. kb 3-4 szerlő mondta hogy felejtsem el mert nem lesz jó.. vagy 4-et vagy semmit.. plusz a rendszertisztítás is elengedhetetlen.. sajnos ez ennyibe kerül, marha nehezen fogadom el én is.

Már csak abban reménykedem, hogy sikerül találni egy olyan szerelőt Bp környékén akihez nyugodt szívvel elvihetem az autót és lelkiismeretesen megcsinálja.. Ha tudtok ilyet írjatok légyszives!

Előzmény: Gergo.bgy (59800)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.03.07 0 0 59804

Hidd el, hogy van kinai is, tele az ebay veluk. Cikkszamot latod a hirdetesben is, arra keress ra. Pumpaban is van 3 gorgo, az szokott elkopni, ami miatt elmegy, vagy nem epul fel a nyomas. A pumpat otthon is szet lehet szedni, ott mar latod, hogy mi van megkopva. Kicserelni, kitakaritani es ennyi. Persze mint mar mondtam, az egesz rendszert at kell takaritani, anelkul nem er semmit az egesz.

Előzmény: penge760203 (59801)
9934 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59803
Előzmény: penge760203 (59799)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59802
Előzmény: penge760203 (59801)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59801

Köszi szépen .Amugy azt mo dták azért is ijen drága mert pl az injektoroknál a kapcsilo szelepet kellene kicserélni mert ezek felelösek a som rés olajért de ezeket csak GYÀRIT lehet kapni.Nincs utángyártot vagy Kinai csak Gyári.

Előzmény: Gergo.bgy (59800)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59800

Sehol sem fogsz olcsón jót kapni. Kérdezd meg pl. a garo super kft-t, hátha van nekik, de náluk is annyi, mint másoknál. 

Előzmény: penge760203 (59799)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59799

Ha valakinek van tippe honnan lehetne egy szivatyut kettö injektort venni olcsoban ami jó is akkor várom a választ mert a márkatárs által megadot linken megadot oldalra felmentem de nincs nekik megkérdeztem .

penge760203 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59798

Ma haza hoztam a szervizböl az autot.Sajna elèg rossz hireket kaptam.1-befecskendezö:15ml/2perc 2-befecskendező100ml/2perc 3-as befecskendezö 60ml/2perc4-befecskendezö  20ml/2perc. A magasnyomásu szivatyunak 40-50%-ingadozás nyomást mértek. Legolcsoban javitási költségek 2db injektor csere kodolásal :70000ft a kettö  meg a magasnyomásu szivatyufelujitásanak alkarész költségei alaphangon 70000ft +munka dij .Aminek a vége 160000ft.Tehát ha valamejik ötöknél 1.5 DCI -nél sok buborékos a üzemanyag rendszer alapjárat probléma van nehezen indul.Kb ezekel számoljatok.   SAJNA NEM TUDOM HOGYAN TOVÁB.

Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59797

oké, köszi!

Előzmény: Köhike (59796)
Köhike Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59796

De előtte menj biztosra, hogy valóban azokkal van-e a baj. A gyertyák mindenkép beszédesek lesznek.

Előzmény: Öreg Halász-) (59792)
Köhike Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59795

Le kell szedni a légszűrőházat, utána a rail csövet kell leszedni (talán 2 csavar) majd a rail csőből kiszedni egyenként az injektorokat, azt pedig ilyen kis kihúzható lemezek tartják a helyükön.

Előzmény: Öreg Halász-) (59792)
ille005 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59794

az enyémet most cserélték 23 pénz volt 

Előzmény: Pelagiusz86 (59793)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59793

Köszönöm a válaszokat! Mindenképp cserélem a radiátort,az a legbiztosabb. 

Előzmény: Gergo.bgy (59785)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59792

Elmondanád az injektorokat ,hogy kell kiszedni?Széthúzni,szétcsavarni kell?

Előzmény: Köhike (59791)
Köhike Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59791

Nem feltétlenül lesz hibakód. Nézd végig a gyertyákat, ha valamelyik rendetlenkedik, ott a gyertya tiszta korom lesz. Viszont benzinszagot emiatt nem kellene érezni. Na meg ha folyik, akkor a szívósorba megy ahonnan nem hinném, hogy kiszivárogna.

Előzmény: Öreg Halász-) (59789)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59790

És ez összefüggésben lehet az utastérben érezhető benzinszaggal?

Előzmény: Köhike (59787)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59789

Akkor nem kellene a műszerfalon hibát jelezni,mert hibajel nincs?!

Injektortisztító adalékot érdemes  tenni a tankba és melyik  adalék javasolt?

Előzmény: Köhike (59787)
Köhike Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59788

Nekem is az előző tulaj ezt az utat választotta..... Tönkre is tett mindent. Még a hengerfejtömítésből is lógott a gumis dzsuva ami az apró furatok mentén kirakódott.

Előzmény: Gergo.bgy (59785)
Köhike Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59787

Hát annak jobb a végére járni. Lehet valamelyik injektor folyat.

Előzmény: Öreg Halász-) (59786)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59786

Nem látok semmi gyanúsat ott ahol beszéltük ,hogy megkel nézni.

Viszont, 84000 km-nél volt olajcsere,most 4000km-el több van benne és az olajszint mintha 2-3 mm-el magasabb lenne ,a nívópálcát szagolva,benzinszagot érzek.

Előzmény: Köhike (59781)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59785

Bele nem tedd! Cseréltesd ki a lyukas radiátort. 

Előzmény: Pelagiusz86 (59784)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 59784

Üdv! Mi a véleményetek a hűtő tömitő folyadékokról? Csepegő fűtőradiátort orvosolná vagy igazábol csak elodázná a cserét kis időre,vagy teljesen felesleges és mindenképp cseréljem?

miklos2peter Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59783

Sziasztok

van valakinek tapasztalata  2001es  1,4 16V Thalia  első lengéscsillapítókkal?  Az enyém kegyetlenül nyikorog már. fel tudják ezt újítani? Milyen márkát érdemes venni ha újba gondolkodik az ember?

Üdv:

miklos2peter

Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59782

Az első az ismerős, rossz valamelyik/több/az összes az izzítógyertya.

A többi az nem...

Előzmény: elkann (59777)
Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59781

Szívesen. Remélem meg fogod találni az okát a benzinszagnak.

Előzmény: Öreg Halász-) (59780)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59780

Oké,köszi a tanácsokat !

Előzmény: Köhike (59779)
Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59779

Az olajbetöltő mellett van egy csatlakozása a csőnek. Ha azt szétszeded és álló helyzetben belefújsz a tartály fele menő részébe, alapból zárva kell lennie. Viszont lehet, hogy a tartály van megsérülve amit nem fogsz látni, csak ha kiszereled a tartályt. Sajnos elég rossz helyen van, a lökhárító mögött. Szóval csak akkor szereld ki, ha megalapozott a gyanúja, hogy valóban az van eltörtve. A szelep működése meg üzemállapothoz kötött, ha jól emlékszem minimum 60 fokos víz, és 2500-as fordulatszám. Viszont a benzinszag nem a szelep működése miatt van, ha ott a probléma, hanem a törött tartály miatt. Szóval nézd át az injektor környákát először, hogy biztosan nem ott ereszt-e valami O gyűrű, és utána fogj bele a canister kiszerelésébe és ellenőrzésébe.

Előzmény: Öreg Halász-) (59778)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59778

Ez a mágnesszelep,hogy működik,elromolhat,beragadhat? És még annyi,hogy ha indulás után kiszellőztetem menetszéllel, akkor menet közben nem érezhető  hosszabb út alatt sem.

Előzmény: Köhike (59775)
elkann Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59777

kép lemaradt:

elkann Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59776

Ezek a hibakódok voltak benne:

Ismerős valakinek?

Előzmény: Luck Skywalker (59752)
Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59775

A szelep az evap tetején egy gumigyűrűvel van rögzítve, szóval az pl ki tud csúszni.

Előzmény: Öreg Halász-) (59771)
Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59774

Nincs mit.

Előzmény: anca37 (59772)
Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59773

Egy benzincső megy előre az injektor sorhoz. Az az üzemanyagszűrőtől megy előre. Illetve a kocsi jobb elejétől megy még a szívósorhoz egy cső ahonnan benzinszag lehet. Az egyébként a tankszellőzés, ami az evap canister-ből megy. Úgy néz ki az a rendszer, hogy a tankból előre megy a caniserbe egy cső, amiben aktív szén van. A tetején egy mágnesszeleppel ami meg a canisterben levő benzingőzt bizonyos üzemállapot mellett a szívósorba engedi. Szóval ezen a két helyen érdemes körülnézni. Vagy a benzincső vagy az evap.

Előzmény: Öreg Halász-) (59771)
anca37 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59772

Köszönöm szépen!

Előzmény: Köhike (59770)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59771

Sziasztok !  Mostanában feltűnt,hogy kimegyek a garázsba (nem fűtött) beülök  az autóba és benzinszagot érzek  ( 2002 -es,1,4, 8 szelepes.

Átnézve sehol nem látható szivárgásra utaló nyom!

Nincs valami ötletetek? Esetleg hasonló tapasztalat?

Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59770

Szét kell csúsztatni a kulcsot, úgy nyílik. Amelyik részén van a gomb, az a tollal ellentétes irányban jön le.

Előzmény: anca37 (59768)
Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59769

A kiszerelt még jó rugón is lehetett látni, hogy már nincs sok neki hátra. Ugyanott, ahol a másik eltört már az is tiszta rozsda volt. A porfestés alánegy a víz és szépen csendben különösebb látszat nélkül elrohad. És ez a progresszív rugó még ráadásul ott is a legvékonyabb, ahol ez a rozsdásodás elkezdődik, mivel valószínű ott hajlik a legtöbbet, és ott repedezik meg legjobban a bevonat.

Előzmény: tekilla123 (59765)
anca37 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59768

Sziasztok!

Biztosan volt már téma de megkérdezem mert nem találom: távirányítós központi zár,  hogy kell a kulcs elemét kicserélni? Illetve szét lehet szedni? Ki lehet cserélni? Ki kell cserélni vagy hagyjam míg működik?
11 éves lesz májusban...valahogy egyre közelebbről nyit....felváltva használtuk mindkét kulcsot, semmi baj nem volt egyikkel sem, ne is legyen! Működik, nyit-zár, semmi baja csak az egyre rövidülő távolság. (azért 3-5m-ről még simán működik)

Köszönöm előre is a válaszokat!

További szép estét!

Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59767

A km jeladóból se jó ötlet a bontott. Elég nagy eséllyel ugyanolyan lesz mint amit kiszedsz belőle. Ráadásul nem is látni rajta, hogy rossz, semilyen jele nincs, és tesztelni sem nagyon lehet. Csak beépítve derül ki, hogy jó vagy nem és ott sem biztos, hogy azonnal.

Köhike Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59766

Én két napja cseréltem őket. Nem túl jó ötlet csak egyet cserélni, valamint a bontott sem. Ha az egyik eltört a másik is el fog rövid időn belül, és a bontott is. Valamint ezekből a rugókból van minimum 3 fajta. Van két progresszív (piros és kék jelöléssel) és van egy hagyományos fajta is. Nem sikerül ugyanolyat szerezni az nem tesz jót az autó viselkedésének. Én hagyományosat vettem bele. Kicsit jobban ráz, viszont kevésbé kóvályog a hátulja.

tekilla123 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 59765

Sziasztok!

Nincs valakinek bontottan thaliához 1db hátsó spirálrugó,valamint kilóméteróra jeladó?Köszönöm!

elkann Creative Commons License 2015.03.04 0 0 59764

Felhívtam őket.. gyári alkatrészekkel felújított injektor 25 000 + ÁFA / db, magasnyomású pumpa 50 000 Ft bemérve.

Előzmény: Luck Skywalker (59763)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.03.04 0 0 59763

http://www.renaultautobonto.hu/dci.html

Őket kérdezd meg.Nagyon jó áron volt nekik új. Nem tudom van-e még.

Előzmény: penge760203 (59758)
Köhike Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59762

Na meg ugye elég nehéz találni hozzávalót. Mert mindenhol csak Clio rugó van, és nagyon utángyártottban nem is létezik más. Csak a Clioé az gyenge bele, mert a Tháliában erősebb van. Szóval marad az erősített Clio féle ami viszont nem progresszív mint a gyári. Gondolom ezért ráz kicsit jobban. Viszont ez nem is fog eltörni úgy mint a gyári az is biztos, mert az eredeti rugó nagyon vékony az elsó menetnél, ahol pont a víz is megáll és elkezd rohadni.

penge760203 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59761

Köszi

Előzmény: Mészi Clio (59759)
Köhike Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59760

Na kicseréltem a hátsó rugókat. Kapott erősítettet. Kicsit azárt jobban ráz mint előtte.... De jó lett igazából. A két lengéscsillapító csavar viszont rendesen be volt gyógyulva.

Mészi Clio Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59759

Kérdezd meg az MP Diesel kft-t. Tartottak régebben bontott, de próbapadon tesztelt, kimért csúcsokat is cseredarab leadásával.

Előzmény: penge760203 (59758)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59758

Esetleg ha tudtok segiteni hol lehetne olcso an szerezni felujitot injektort vagy felujitatni hol a legolcsob mert nekem ezek a szerelök 32-35ft-kapcsoloszelep cserével ujra kodolva .De ebben nincs porlaszto ha véletlen az is csere.

Előzmény: ÖregMackó (59755)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59757

Irtam neked kb 4-napja de láttam nem voltálfent .Nekem ugyan ezek a problémáim azzal a különbséggel hogy nekem még indul de egyenlőtlenül akar járni a motor ha buborékos a befele menö gázolajam is.Most azt a trükköt vetetem be hogy lehuzom a szürőröl a tankba viszafolyó piros jelzésü gyors csatlakozot aztán vissza és adig pumpálok a kézi pumpàval amig a résolajvezeték ami a szivatyutol a szüröig megy nincs bene buborék aztán inditok.Na most ijenkor a résolajcsöbe van buborék de a befelemenöbe nincs .Egyébként csütörtökön viszem az autot egy maszek de megbizhato helyre szervizbe ahol mindent megmérnek gépre teszik. És megmondják mi a baja mejik injektor a rossz vagy a szittyunak van-e baja .megmondom öszintén nekem nagyon kezd elegem lenni ebböl pedig 13-éve Renaultos vagyok volt már dci motoros autom de még ennyit nem szivtam egyel sem. Pénteken megyek az autoért akkor megosztom veletek szivesen mit mond a szerelö.

Előzmény: ÖregMackó (59755)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59756

HAli!!

Szerintem elöször az ellenörző relét nézd meg a motortérben levő biztosítékoknál.

Nagy négyszögrelével ne foglalkozz, hanem a fele akkor tégla formájuval.

Ha a kocsid klímás akkor kettő ilyen van benne, cseréld fel őket.

Üdv Nagya

Előzmény: elkann (59751)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59755

Mintha a saját autómról hallanék :-( Nálam először a február eleji hideg időben (-6, -3!) jelentkezett, ugyanígy nem akart elndulni csak néhány röffentés aztán leállt. Sokadszori ujraköszörülés hozta meg az eredményt stop, izzítás és hőmérő lámpa kiséretében. A mostani pluszokban rendesen indul de a gyomrom minden indításnál összemegy. Buborékok hasonlóan szívócsőben és visszamenő csőben. De szerintem az eddig is volt állás után.

Kicserélem a gázolajszűrőt aztán kíváncsi vagyok lesz-e változás. Hibakódot még nem nézettem.

elkann Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59754

Szia!

Sajnos nem emlékszem pontosan de az egyik valami hasonló volt: "egyik (?) henger befecskendezési áramköre"

Előzmény: Luck Skywalker (59752)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 59753

Én pénteken megmondom akkor megyek az enyémért.Ugyanezekel a hibákal van szervizbe.

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.03.02 0 0 59752

Milyen hibák voltak benne?

elkann Creative Commons License 2015.03.02 0 0 59751

Sziasztok!

Kérlek szépen segítsetek az alábbi problémában:

Nagyon szeretett Clio 1.5 DCI (65LE) autóm reggelente az első indításnál nagyon nehezen indul. Hosszas indítózás után kivétel nélkül mindig elkapja/beindul. Persze az indítózás közben befecskendezett üzemanyag miatt óriási füst kíséretében.

Az izzítás visszajelző folyamatosan világít, illetve azóta kicsit ércesebb (akár "traktorosabb") a hangja. Ha beindult utána hibátlanul üzemel, nem áll le, nem fullad, megy, van benne erő, nem füstöl.. illetve ha 1-2 órát áll utána pöccre indul. (több állás után a reggeli procedúra következik).

Nyilvánvaló, hogy injektor vagy magasnyomású szivattyú probléma lehet, csak azt nem értem, hogy a hibakód kiütése után volt, hogy több hónapig-volt hogy 2-3 hétig de nem jelentkezett a hiba és az újabb izzítólámpa égve maradásáig kivétel nélkül pöccre indult az autó reggelente is.

Ha az injektor vagy pumpa lenne rossz (ami nyilván egy fizikai károsodás-kopás) az tud olyat csinálni, hogy hibakód kiütés után akárcsak 2 hétig hibátlanul működik? Igazából ez az amit nem értek...

Van ötletetek mihez kezdjek, mit nézessek meg?

(egyébként a gázolajszűrőtől visszafolyó üzemanyagcső egyébként buborékos, illetve a kézipumpa előtt lévő rövid csőben is vannak buborékok..nem tudom ez jelent-e valamit.. a magasnyomású pumpába bemenő ágon soha sem látni levegősödést)

Ha valakinek volt ilyen problémája kérem írjon!!

Nagyon köszönöm!

penge760203 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59750

Jol tudod a 65-lovas 120-at megy 3000-fordulaton

Előzmény: Anonymus23 (59749)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59749

A 82-eshez másfajta a váltó áttételezése is, kicsit hosszabb.

130 = 3000-es fordulat a 82-essel, a 65-össel ez több ha jól tudom.

Mészi Clio Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59748

Kösz az infót. Bár nekem lehetne kevesebb a régi 4,7-5l már nem tudja rég óta. Az első csúcsfelújítás után már inkább 5 körül volt, most meg inkább 5,8-6 vegyesben.

Előzmény: Gergo.bgy (59747)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59747

Állítólag kicsivel kevesebbet fogyaszt és valamivel jobban meg.

Én is gondolkodtam ezen anno, de elmaradt, viszont ültem ilyen autóban, ami ilyen téren át volt alakítva. A fogyasztás az legyen egál, kevesebb ebből már nem nagyon lesz, viszont érezhetően jobban ment. Nem ment úgy, mint egy 82-es, valahol a kettő között lehetett. De persze mégegyszer, csak érzésre. Nem volt semmi bemérve, meg semmi. 

Előzmény: Mészi Clio (59746)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59746

Na szóval, lenne egy 82 le változatból intercooler és hozzátartozó csőszett 25 eft -ért. Állítólag kicsivel kevesebbet fogyaszt és valamivel jobban megy. Valakinek tapasztalata hasonlóval?

Köhike Creative Commons License 2015.03.01 0 1 59745

A baloldal hasonló, csak ott az akksit ki kell venni előtte, és a váltót kell alátámasztani. A hátsóhoz meg semmi nem kell, csak simán csavarozni.

Előzmény: György IVB (59743)
Köhike Creative Commons License 2015.03.01 0 1 59744

Egyszerű kicserélni. Emelővel alátámasztod óvatosan a motort, és kicsavarod a 7 csavart, új bak vissza a helyére, motor meg leenged. 60Nm-re kell húzni a csavarokat, ha jól emlékszem.

Előzmény: György IVB (59743)
György IVB Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59743

üdv letudná nekem írni valaki szépen a motortartó gumibakok cseréjének folyamatát.leginkább a jobboldalit kellene cserélni (azt a nagyot) de ha itthon meglehet oldani és nem kell szerelőhöz vinni akkor a többit is kicserélném, videó is jó,csak én nem találtam.előre is köszi

Köhike Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59742
Előzmény: Rudikusz (59741)
Rudikusz Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59741

Ilyet pont nem láttam sehol,hogy D2 lenne rajta. Olyat lattam,hogy LHM, de az gondolom nem jo.

Esetleg tudsz valamit ajanlani?

Előzmény: Köhike (59737)
Köhike Creative Commons License 2015.03.01 -1 0 59740

Mert tulajdonképpen kurvajó csak én voltam a hülye, mert nem a Ferrari szerelőivel rakattam az autómra, azért rohadt el 2 év alatt annyira amennyire 6 év alatt kellett volna. És mondjam, hogy tényleg jó, csak nekem adtak az Unixban a gonosz manók hamisítottat, de ha nem hamist adnak a boltban az rohadt jó lesz hidd el. ???? Erre gondoltál?

Előzmény: Garfield007 (59738)
Köhike Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59739

Mert etek után mit mondjak? Milyen kurvajó volt, és tanácsoljam mindenkinek, hogy vegyen olyat legközelebb?????

Előzmény: Garfield007 (59738)
Garfield007 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59738

Szerintem se húzzunk le egy márkát egy szar tárcsa alapján. Ugye, szerinted sem fair?

Ahogy ebben az esetben sem értem hogy jön ide a szerelők fikázása, amikor ebben az esetben egy olyan emberről van szó, aki ingyen csinálta az ügyfélnek a második javítást, ami azóta is jó és utána gyakorlatilag megnyert egy pert a nagyker ellen, ami szerinted biztos nem csinál ilyen stikliket. Megbeszélhetünk egy találkát vele, elmondod a szemébe is amire most céloztál?

Nos, mi a fenét szerettél volna megint mondani ezzel a célozgatással a konkrét üggyel kapcsolatban?

Előzmény: Köhike (59736)
Köhike Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59737

Sima ásványi automataváltó olaj. Amire rá van írva, hogy Dexron2 azaz D2 az jó bele.

Előzmény: Rudikusz (59734)
Köhike Creative Commons License 2015.03.01 -1 0 59736

Szerintem ne feszegessük, hogy a "hivatalos" szerelők mennyire precízek.......

Előzmény: Garfield007 (59733)
Vidor75 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59735
Előzmény: Rudikusz (59734)
Rudikusz Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59734

Sziasztok!

Szeretnék abban segitséget kérni, hogy a Thaliaba ( 1,4. 16v ), a gyári szervó olaj a renaultmatic D2-es-t mondták.

Ezt csak szakszervizben lehet kapni úgy látom, vagy tud -e valaki más helyet is? Illetve, hogy ezt felvállthatja más szervó olaj is? Van aki más fajtát használ, ha igen, akkor milyet?

Köszönöm előre is :)

Garfield007 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59733

Az-az új turbó maradjunk annyiban, hogy a  belső alkatrészek újak a ház maga egy letisztított régi, de ezzel semmi baj. 

De, ha újként árulsz felújított alkatrészt az konkrétan átbaszás, csak ennyi a baj vele.

A szakszerűtlen szerelésről meg annyit, hogy mért e a tulajdonos a felszerelés után olajnyomást, mert ha nem lehet, hogy az előző turbója is olajnyomás  probléma miat ment tönkre csak ezzel nem törődött senki. 

Nem egy panel parkolós szerelőről van szó, hanem aki ebből él és egy másikat saját zsebből finanszírozva beépített ami jó eséllyel azóta is megy. A Bárdi nem ment neki a pernek, kiegyeztek, elismerték. Megint miről beszélünk?

Na már most nagy alkatrész forgalmazók is árulnak gyári technológiával felújított alkatrêszeket, erre rálehet jönni amikor kiírják azt, hogy cseredarab leadása esetén mennyivel kedvezőbb az ár. Egyébként emlékem szerint turbónál is le lehet adni a meghibásodott darabot. 

Igen, és? A szaki berendelt egy új turbót, kapott egy felújítottat. Megint nem értem ez hogy jön ide.

Én is javarêszt magam javítom a szekereimet, de tisztában vagyok vele, ha valami baj lesz  esetlegesen valamelyik cserélt fődarabbal oda a garancia. 

Ezzel kezdtem az elején. Nekem erre nincs időm és kedvem se. Biztosan tudnék autót szerelni, papírom is van róla, de pl. a rossz vagy rosszul rendelt alkatrész garanciális ügyintézése helyett jobban érzem magam, ha a kölykökkel mehetek egy kört a Városligetben, önző vagyok.

Érdekes, hogy amíg emberek az autóikat simán javítják maguk, még ha szakértelem híjján is vannak a gázkészüléküket inkáb szakira bizzák.

Ezt sokszor én sem értem, bár mióta egy 12 éves is felokosított, hogy Windowst mindenki tud telepíteni, nem egy nagy dolog az informatika, azóta nekem már nem tud egy szakma sem újat mondani a házi barkácsról. :-)

Előzmény: Mészi Clio (59731)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59732

Jár-e valaki 65le dci-vel ami intercooleresre van átalakítva esetleg tapasztalatok érdekelnének , jobb ltt-e valamivel.

Mészi Clio Creative Commons License 2015.03.01 0 0 59731

Az-az új turbó maradjunk annyiban, hogy a  belső alkatrészek újak a ház maga egy letisztított régi, de ezzel semmi baj. Ugyanis a házból kb 1000 ből, ha egy repedt sokat mondok, de ez a felújítás során amúgy is kiderül. A szakszerűtlen szerelésről meg annyit, hogy mért e a tulajdonos a felszerelés után olajnyomást, mert ha nem lehet, hogy az előző turbója is olajnyomás  probléma miat ment tönkre csak ezzel nem törődött senki. Na már most nagy alkatrész forgalmazók is árulnak gyári technológiával felújított alkatrêszeket, erre rálehet jönni amikor kiírják azt, hogy cseredarab leadása esetén mennyivel kedvezőbb az ár. Egyébként emlékem szerint turbónál is le lehet adni a meghibásodott darabot. Én is javarêszt magam javítom a szekereimet, de tisztában vagyok vele, ha valami baj lesz  esetlegesen valamelyik cserélt fődarabbal oda a garancia. Érdekes, hogy amíg emberek az autóikat simán javítják maguk, még ha szakértelem híjján is vannak a gázkészüléküket inkáb szakira bizzák.

Előzmény: Garfield007 (59717)
ille005 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59730

köszi a gyors infot 

Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59729

:)

Első lépés, lónyugtató beszerzése, és bevétele.

Második lépés, vissza az első lépéshez. :)

Előzmény: Gergo.bgy (59727)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59728

Egy viszonylag olcsó alkatrész marha drága cseréjére. Ereszt a fűtőradiátor. Visszakeresel még képek is vannak a cseréről, illetve leírás lépésről lépésre.

Előzmény: ille005 (59726)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59727

A műszerfal mögött lévő fűtőraditor ereszt. Cseréje szopás a köbön. 

Előzmény: ille005 (59726)
ille005 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59726

sziasztok!

azt vettem észre hogy a kiegyenlitő tartálybol a viz rohamosan fogy  és ma már az anyosülésnél a szönyeg is vizesedik .

mire utalhat a dolog? 

penge760203 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59725

Ha nem haragszol meg szeretném megkérdezni hogy azt mondod 210-ezer kilométer van az autodba .Neked is buborékos az üzemanyagrendszered??Amugy nekem akkor csinálta azokat a tüneteket amit neked amikor eltömödöt a üzemanyagszürőm és amikor a nyest szétrágta a külső levegö hőmérséklet érzékelöm vezetékét ami a légszüröház mögöt van .Ha volna egy email cimed megadhatnád .

Előzmény: ÖregMackó (59632)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59724

Na a mai nap új problémát hozott..... Eltört a jobb hátsó rugóm......

Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59723

Üdv! Megoldódni látszanak a hűtőfolyadék fogyás problémák. Tévedtem,nem a hűtőbe bevezető cső eresztett hanem a hűtő maga volt lyukas. Ezt most kicsréltettem tegnap. De a szerelőm közölte az újabb rossz hírt hogy a fűtő radiátorom is ereszt kissé...Persze itt már húzósabb javítási költséggel kell számolnom sajnos...láttam egy videót a fűtőradiátor cseréről,hát nem egy leányálom atomjaira szétszedni a műszerfalat...

Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59722

Azt meg kikérem magamnak, hogy mekkmester lennék. Ha nem lenne a szerelők 99%-a olyan kókler megbízhatatlan mint amilyen lehet nem csinálnám magam.

Előzmény: Garfield007 (59720)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59721

Igazad van.

Előzmény: Köhike (59719)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59720

És szakadjunk már el attól, hogy hamisított féktárcsa volt, mert nem az volt. Egyszerűen ilyen szar a minősége.

Ezt TE állítod, eddig itt tartunk. 

Aztán, szerinted a nagykerek nem mernek ilyesmibe belemenni.

De itt van, pont megkerestem neked, hogy újként eladják a felújított szart is neked, új árban. És itt sem a tulaj szívott, hanem a szerelő.

Egyszerű otthoni mekkmesterként nem is mennél bele a perbe, ahogy a szar Brembonál sem tetted, inkább megveszed a másikat és haladsz tovább. Na, ezért lehet 1000 liter számra eladni a hamisított olajat és alkatrészt pl.

Kereshetnék még hsz.-eket a szar alkatrészekről, hamisítványokról, nem csak a Bárdiról, hanem mondjuk Lángról is vagy Unixról, de már látom, hogy semmi értelme.

Mondhatod tovább, megpróbáltam megint párbeszédet kialakítani, hát nem sikerült, nem halok bele most sem.

Előzmény: Köhike (59718)
Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59719

Az autószerelő is pont ugyanott és ugyanazt az alkatrészt fogja tudni megvenni amit bárki más. 2 év után meg próbálj meg bárhol reklamálni. Úgy hajtanak el a picsába ahogy kell.

Köhike Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59718

Én meg világ életemben magam javítottam mindent minden autómon ami így is fog maradni. De marhára nem értem továbbra is ennek mi köze van ahhoz, hogy rossz egy alkatrész vagy sem. Ha szerelőn keresztül szopja be valaki akkor is a végén a tulaj jár rosszul. És szakadjunk már el attól, hogy hamisított féktárcsa volt, mert nem az volt. Egyszerűen ilyen szar a minősége. Nem deformálódott el, tette a dolgát, csak az átlagos élettartama kb fele, negyede volt az elvárhatónak.

Garfield007 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59717

Volt időm kicsit keresgélni. Ez nem Unix hanem Bárdi történet, de jellemző:

BTS turbót megvásárolja a szerelő, beépíti, rövidesen beszart, nem veszik vissza a Bárdinál, a szerelő hibája, szerintük. Szerelő saját pénztárcából megfinanszírozza az újabb turbó javítást és perre viszi az ügyet. Kiderül, hogy a turbó nem is új volt csak felújított. Többszöri bevizsgálás, majd per:

"Jó Napot Urak!   Jövőhéten lessz az első per a 10 hónapja tartó szarakod.snak.  Most  Magyarország talán legnagyobb alkatrészforgalmazója  azzal  az ötlettel ált elő, hogy nem is tőlük vettem a turbót.  Ja és a szakértőnek se az álltaluk forgalmazottat adtam oda szakértésre.   Valamint ami benneteket is érinthet(idézem)        Az alperes egy kifogástalan állapotú, rendeltetésszerű használatra alkalmas alkatrészt értékesített a felperes felé. A  késöbb jelentkező hibák álláspontunk szerint azért merültek fel, mert a felperes szakszerűtlenül szerelte be a turbófeltöltőt a gépjárműbe, illetve nem dokumentálta a beszerelés elött sem az azonosításhoz szükséges adatokat, sem az alkatrész állapotát, vagy a beszerelés menetét.  Ezzel megvalósul a hivatkozott jogszabályhelyben lévő kitétel, miszerint a hiba oka (nem megfelelő beszerelés) a teljesítés után keletkezett."

Lehetne még cizellálni, de lényeg, hogy peren kívül megegyeztek ha jól emlékszem...

Nos, ezeket a szívásokat hagyom meg a szerelőknek.

Előzmény: Köhike (59708)
miklos2peter Creative Commons License 2015.02.28 0 0 59716

Szia

Pontosan melyik típust vetted, amit a benzinbe öntöttél?

Köszönöm a válaszodat.

Üdv:

Előzmény: penge760203 (58330)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59715

Persze volt mint írtam, de a sport kivitel ami azért mégsem a széria változat. Mint kiderült az sem tudta a kívánt minőséget. De hát tudod, puding próbàja....

Előzmény: Garfield007 (59705)
Köhike Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59714

És a legjobb az volt, hogy még én éreztem magam szaul és nekik állt feljebb amikor felhívtam őket, hogy akkor ezt most hogyan is gondolták. Mit fogok csinálni 3 gyertyával amikor 4 kell belőle. Persze azóta is a polcon van, nem kapok hozzá negyediket. Annyi eszük nem volt, hogy töröljék a teljes tételt. És a többi nagykerben sem árulnak hamisított akatrészeket.

Előzmény: Köhike (59713)
Köhike Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59713

Köszi, de nem szeretem őket. Párszor rendeltem tőlük, a legjobb az volt amikor a 4 gyertya helyett küldtek 3-at plusz fél liter fékfolyadékot a hiányzó helyett...... És még kedvezménnyel sem olcsóbbak mint máshol.

Előzmény: penge760203 (59712)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59712

A Fridcar alkatrész  webáruhaznál  márkás nem hamisitot fékbetétek illetve egyéb fékalkatrészekre 40%-akcio van.

Előzmény: Köhike (59709)
HorTom Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59711

Szia Luck!

Oksa, értem.

Még egy kérdés:

gondolom neked akkor van a polcon gyári Rönyó sárga (GlaceolRX) színű fagyálló is ugye meg deszt.víz?

rózsaszín a sárgával nem mutatna jól...

hamár lúd, legyen ez is neues teljes mennyiségben!

új vízpumpához új hűtőfolyadék dukál, hogy 5-6 évig ne legyen gond vele.

Előzmény: Luck Skywalker (59665)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 59710

A nem klímásban abban az állásban az nem belső keringetés, hanem lezárja a beáramló levegőt. És azért nem hallasz semmut olyankor, mert abban az állásban a ventillátort is leállítja.

Előzmény: renthaliacska (59690)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59709

Azért ők nem egy visszakövethetetlen webshop. Egy ilyen dolog kiderülne, hogy hamisított jóváhagyás nélküli fékalkatrészeket forgalmaznak lehet ugrana a működési engedélyük is.

Előzmény: Garfield007 (59707)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59708

Nem hinném, hogy egy Unix kaliberű alkatrész nagykereskedés kockára tegye a hírnevét holmi kétes forrásokból származó hamisított alkatrészekkel, főleg nem fékkel. Egy ilyen dolog kiderül véletlenül, már pedig idő kérdése és az ilyen ki szokott, akkor sokkal nagyobb veszteség éri őket mint amit esetleg azon a pár eladott alkatrészen nyertek. Mert, hogy van esetleg saját márkanév alatt forgalmazott kínai olcsó alkatrész az egy dolog, az nem hamisítvány. De azért hamis brembo fékalkatrészeket árulni igen necces dolog lenne.

Előzmény: Garfield007 (59707)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59707

Szóval szerintem ki lehet zárni azt, hogy ez hamisított lett volna.

Jó, ha szerinted ki lehet zárni, akkor nincs miről tovább csevegni.

Jó éjt!

Előzmény: Köhike (59706)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59706

Nézd erre a tárcsára nehéz azt mondani, hogy jó. Ez nem beszerelés miatt, vagy bármilyen használattal kapcsolatos ok miatt ment tönkre, hanem a gyalázatos minősége miatt. És szerintem megbízható forrásból származott, gyári bontatlan hologrammal ellátott dobozból. Szóval szerintem ki lehet zárni azt, hogy ez hamisított lett volna. Ezek után ez egy megalapozott kijelentés, hogy ez ócska. Lehet amit a ferrarira szerelnek az nem ilyen hanem átlagon felüli, és van belőle esetleg jó is, de a thaliara/cliora szánt verzió rossz. Sőt az is lehet, hogy régebben jó volt az is, de ez két éves, szóval most ilyet lehet kapni. Persze ettől vehet bárki ilyet, aki felvállalja a kockázatot, mert szerinte ez egy kiváló termék. De én nem ajánlom, és ahogy az közben kiderült más sem feltétlenül. Ennyi.

Előzmény: Garfield007 (59705)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59705

Most erre mit mondjak?

Állítod, hogy a Brembo szar, sosem volt jó, de azért volt neked is.

Nekem is volt, egy készletet elhasználtam, semmi bajunk nem volt egymással.

A Dunlop SP01-ek nálam határszarok voltak, másnál bejöttek, de nem mondanám, hogy a Dunlop szar...

Előzmény: Mészi Clio (59703)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59704

Most ugyanaz ment bele mint a család cliojába, delphi tárcsa trw betétekkel. A Clioban nem is volt ilyen rozsda gond ugyanabban az időjárásban. Ez a brembo borzalmasan gyenge volt. Én biztosan nem veszek többször.

Előzmény: Mészi Clio (59703)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59703

Az eredeti Brembo sosem  volt egy minőségi alkatrész!

TRW,TEXTAR, simán kenterbe verte minőségben. Ja persze van minőségi ágazata is csak azt nem találod meg a sima utcai autók fékrendszerében. Olyan ez, hogy látsz fékbetét márkát pl:Ferrodo  ugyanazon autóhoz 3 féle árral, na az alapminőséget felejtsd is el. Régebben volt Brembo Max sport féktárcsám, ami néhány nagyobb fékezés után elmelegedett és rázta az autót. Akkor minek gyárt sport féktárcsát ha nem bírja a meleget, a hozzá vásárolt betét meg beleégett a vágásokba. Szenvedtem vele vagy egy évig különböző betéteket kipróbálva pénzt nem sajnálva, de a végén lecseréltem Nissin-re hozzávaló Nissin betéttel (Honda) amivel gyárilag kijött az autó, onnantól lett fékem. A brembot meg el kell felejteni utcai autóhoz, TRW- ben soha senkit nem hallottam, hogy csalódott volna. Én 250 ekm alatt 1x cseréltem tárcsát és 2x betétet a cloban.

Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59702

Maradva a példámnál:

Amikor kitört egy-egy CD-DVD hamisítási hullám, akkor nekem hivatalból utána kellett néznem és kitaláltuk a jó megoldást. Ha egy felhasználó megkérdezett, akkor el tudtam neki mondani, hogy mire figyeljen és hol vegyen ahol jó eséllyel eredetit kap.

De sorolhatnám a Kingston átverést és sok-sok olyan dolgot ami szakmámba vág, de egy átlag usernek nem kell tudnia.

Nos, pontosan ezt várom el és kapom a szerelőmtől. Ha pedig mégis elbaszta, akkor szépen utánamegy és a kialakult ezer éves kapcsolatai segítségével kisimítja az ügyet, mert neki is érdeke.

Hát, ennyi.

De kérdezem, melyik eredeti az utángyártottak közül?

Ezt ugye csak viccből kérdezted?

Előzmény: SGN (59699)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59701

Nem, nem tehetsz róla.

Nem is erről volt szó, arra akartam rávilágítani, hogy ilyen kurva világot élünk.

Előzmény: Köhike (59700)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59700

Szerintem ami tőlem tehető volt azt megtettem. Ismert helyről vettem ismert márkát. Bárkinek ezt adják ha bemegy a boltba.

Előzmény: Garfield007 (59698)
SGN Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59699

Szia!

Elárulnád, hogy hogyan szűröd ki a hamisítványt a beszerzéseidkor? Megbízol, mint bárki más egy céget, boltot, hogy hozzon neked eredeti cuccokat és két év múlva reklamálsz, hogy nem ezt képzelted el eredetileg? Na ne viccelj! De kérdezem, melyik eredeti az utángyártottak közül?

Hali....

Előzmény: Garfield007 (59696)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59698

Kezdjem sorolni?

Hamis Castrol olajat Unixtól is kaptál.

De hamis TDK DVD-t MediaMarktból is.

Előzmény: Köhike (59697)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59697

Unix, hologrammos dobozból. A számla a mai napig megvan valahol. Nem hinném, hogy hamis lett volna.

Előzmény: Garfield007 (59696)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59696

Hamisítják, mint minden mást is.

Ezért nem szórakozok a magán alkatrész beszerzéssel.

Előzmény: lulumba (59694)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59695

Sima kommersz 238-as. Ez a full alap fékrendszer. És az autó majdnem minden nap megy, szóval az sincs, hogy állt és úgy rohadt el.

Előzmény: lulumba (59694)
lulumba Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59694

Valami förtelem. Jól látom ez nem hűtött tárcsa?

Amit utoljára lecseréltem(pont egy éve) csak le van dobva a garázs sarkába. Pára elég sok van a garázsban(pont arra csorog a kocsiról lecsorgó víz, hólé), de szinte nem is rozsdás.(az is brembo)

Előzmény: Köhike (59693)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59693

Szóval nem az a baj, hogy ez így néz ki, hanem hogy mindez mennyi idő és használat után lett ilyen. Ritka ócska egy szemét ez a brembo.

Előzmény: Köhike (59692)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59692

Ez a kép azonnal a leszerelést követően készült és látni, hogy azalatt a pár perc alatt is már megrozsdásodott egy pár csepp esőtől is. Valamint tiszta elsötétedett rozsdafoltos a felülete. Az iszonyú vastag lemezes rozsdáról a betéttel nem érintkező felületeken nem is beszélve.

Előzmény: Köhike (59691)
Köhike Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59691

Na kicseréltem a fékeket. Iszonyatos állapotban voltak a tárcsák. Úgy néztek ki mint ami legalább 10 éve rajta van. 2 éve cseréltem.....

renthaliacska Creative Commons License 2015.02.26 0 0 59690

ha az autóban elég büdös szag van(és tényleg nem tudom honnan jön) lehet klímatisztítóval próbálkozni?

nincsen az autóban klíma!

ide kapcsolódó kérdés: erről szóló cikkekben írják hogy ilyenkor belső keringetést kell használni.

nos ha én a thalia-t erre kapcsolom semmi hangot nem hallok nem is érzem hogy jönne levegő.ez természetes?

csak mert egy ismerős daewoo autóján ebben az állásban is van légáramlás csak gyengébb...

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59689

Nem tudom pontosan hogy megy ez a része mert én mindig átveszem tőlük amit rendelek,de valamit szigorítottak a gyári cuccoknál mert sok rajtuk maradt.Boltban megmondják mik a feltételek.

Előzmény: Mutual Friend (59687)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59688

De ha személyesen vásárolod, akkor nincs ilyen.

Netes vásárlással bonyolítani pl. vezérlés cserét, elég bátor.

Szerelőként meg egy kereskedővel egyszer játszod el az izomból tárgyalást...

Előzmény: Mutual Friend (59687)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59687

Az nem törvényi definíció hogy nem szívesen ... :)

Ha a neten veszed akkor 2 heted van elállni most olvastam ...

Előzmény: Luck Skywalker (59685)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59686

Cink! :-) 

Bízom benne, hogy nem igazoltatnak. 4 éve igazoltattak utoljára! Csak rá ne szóljak!

Előzmény: Papalac (59684)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59685

Akár mezei autósbolt is tud szerezni unix-on keresztül.Alvázszám alapján bármihez lehet már rendelni gyári alkatrészeket.Viszont téves rendelésnél ezeket nem szívesen veszik vissza.

Előzmény: miklos2peter (59668)
Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59684

Nem kell kiszereltetniük :-)

Az elején jól látható jelzésnek kell lennie.

pl.

Előzmény: DGabee85 (59683)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59683

Sima kicsi facsavar. Annak hegyes a vége, süllyesztett a feje. Simán melegítés nélkül be tudod csavarni. Az L alakú valami meg ilyen kis sarokpánt lehet, mint a polcoknál alkalmaznak. 1 lyuk az egyik oldalon egy lyuk a másik oldalon. 1-1 cm kb. mindkét oldala. Mivel be van szerelve nem hiszem, hogy a rendőrök kiszereltetnék az E jel megvizsgálasa miatt. Szerintem csak arra kíváncsiak, hogy helyzetjelző felkapcsolására kikapcsol-e vagy halványabban világit-e a DRL. De egy általános relével simán megoldható ez a működés. Úgyhogy ezzel nem lesz gondom. Vagyis nagyon remélem, hogy a rendőrök nem szereltetik ki az E jelzés miatt! 

Előzmény: Papalac (59669)
Péter Punger Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59682

Sziasztok! Gyári rádiót visszaraktam (jvc kd-g311 helyett), mert 15-25e Ft körül vannak átalakítók, hogy a kormány möhötti rádiókapcsoló is működhessen. A kódját nem tudtam meg sehonnan, kb 3 napi keresgélés után sem, csak bizonyos összegért mondták volna meg, mikoris találtam egy androidos app-ot, ahol a biztonsági 4 karakteres kódból megmondja az indító kódot. Ha valakit esetleg érint, mert nem tudja a kódot, akkor írjon, elküldöm a kódot hozzá. Nekem most 4 nap után még megy vele a rádió.

Kérdés:

Tuf valaki olyan helyet, ahol a jvc rádiót is rá tudom kötni a vezérlőkarra nem 10-20e Ft-ért?

Vagy csináljam meg a kart tempomatnak? 2006-os 1.2-es 16V

Olvastam róla, hogy meg lehez oldani, de hogy hogyan, azt nem találtam sehol. Ehhez valakinek ötlet? Lehet ebbe a verzióba utólagos tempomatot tenni?

Köszi előre is.

Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59681

Nem szoktam tökölni. Ha kell, akkor kell, nincs mese.

Kíváncsi leszek a régi, kiszedett gyertyákra. Fogok képeket csinálni.

Eredeti gyertyák 100 eKm és 70 eKm van bennük.

Előzmény: Köhike (59679)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59680

Szegeden egy ezresért adják.

Előzmény: Köhike (59677)
Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59679

Nem tököltél sokat vele. :D

Előzmény: Papalac (59678)
Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59678

Nem komoly, csak itt találtam rendes képet és leírást a gyertyáról. Holnap állítólag hozza a futár a 12 db-ot :-)

Előzmény: Köhike (59676)
Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59677

Bárdiban van denso k20txr. Ugyanolyan jó.

Előzmény: Papalac (59672)
Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59676

Ez most komoly, hogy az oroszoktól akarsz gyertyát rendelni?

Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59675

Ha leszeded a porvédőt akkor le tudod ellenőrizni könnyen. Egy kötegelőt buksz a mutatvánnyal.

Előzmény: miklos2peter (59670)
Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59674

Igen.

Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59673

Igen

Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59672

Szerintetek ez a gyertya jó az 1,4-es motorokba (RFC58LZ2E EYQUEM)?

http://logan-shop.ru/products/svecha_zajiganiya_eyquem_eq-rfc58lz2e_analog_7700500168_

miklos2peter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59671

És egy másikat

http://autoalkatreszed.hu/search/articlenr.html?nr=7701472735

ez valóban eredeti lenne 20ért?

Üdv:

miklos2peter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59670

Sziasztok

Találtam egyet:

http://olx.hu/hirdetes/kormanyoszekoto-axial-bal-jobb-oldali-renault-thalia-hoz-ID2Vzx9.html#1ce931b776

Igaz ez thalia 2 höz írja nekem meg 2001.12   1,4 16v gépem van de ahogy nézegettem ugyan az kell hozzá.

Erősítsetek meg kérlek.

Köszönöm.

üdv

Előzmény: miklos2peter (59668)
Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59669

Pont ez a csavarral van rögzítve dolog érdekelne.

Hogy fúrtad ki, milyen csavar (lemez, átmenő)?

Az E jel miatt ne vizsgán izgulj, hanem az úton, mert a rendőrök is ellenőrzik és a működést is, hogy ne működjön együtt a ködlámpával és a tompítottal, de ez nálad nem probléma.

Előzmény: DGabee85 (59659)
miklos2peter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59668

Hol tudok eredetit venni?

Előzmény: Luck Skywalker (59667)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59667

Ha valóban jót akarsz akkor gyári alkatrészt vegyél.Lehet hogy háromszor annyiba kerül de annyival többet is megy el.Én már sokféle gömbfejet próbáltam.Egyre sem tudnám azt mondani hogy ez a tuti.Azoknál a kocsiknál derül ez ki amelyek valóban sokat mennek.

Bár a három hónapot tuti megreklamálnám ha van rá lehetőség.

Előzmény: miklos2peter (59664)
ABS/ASRkontraESP Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59666

szia

irj egy emailt a kopelka kukac citromailponthu cimre..

Előzmény: killerlaca81 (59649)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59665

Szia!

Legutóbb Gates szettet rendeltem abban volt záródugó.Klímát mi nem töltünk de a megoldható a közelünkben.A vezérműtengely szim. mérete:28-42-6 a főtengelyé 36-47-6. Akkor cseréljük ha indokolt.Viszont ha por száraz én nem bántanám.Egyébként van polcon gyári szimmering ha kellene bele.

Előzmény: HorTom (59662)
miklos2peter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59664

Sziasztok

Köszönöm a válaszodat. Én is így gondoltam. A problémám az h 3 hónapja lett cserélve a jobbos axiál TRW re és most sokkal jobban lóg mint a régi amit kivettek belőle. Nem én csináltam h rendes autószerelő. Aztán volt futómű beállítás is meg minden ilyen ami kell.

Már a TRW sem jó? milyen márkát érdemes venni?

Üdv

Előzmény: Köhike (59661)
DiZzEe Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59663

Sziasztok.

Kérdésem lenne.

Mi produkálhatja azt, akár meleg motornál is hirtelen megemelkedik az alapjárat( kb. 900) (olyan mintha a szivató kapcsolna be), és elkezd búgni/kopogni valami a motortérben?
Aztán fogja magát és egy idő után visszaáll a normális 690-es alapjáratra.

HorTom Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59662

Luck! Üdv!

Úgy tervezem, hogy tavasszal megyek hozzád, aztán cseréljük a főtengelyszíjtárcsát és a komplett vezérlést, vízpumpát is (jelenleg 6 éves és 50e km-t futott).

Egy szakmai kérdés:

Mit javasolsz?

Szerintem a Vezérléscsere alkalamával egy 14 éves autónál (2001-es 1.4 16V K4J - 120e km-el) érdemes kicserélni a főtengelyszimmeringet és a két db vezérműtengely szimmeringet is. Szerinted?

Fenti motornál ezek méreteit meg tudod adni?

Vezérműtngelynél 42x28x5-ös?

Főtengelynél 47x35x6-os vagy 47x35x7-es vagy mekkora?

Szakműhelyetekben klímatöltést is csináltok?

A vízpumpás vezérlésszett (pl. Gates vagy SKF) tartalmazza a vezérműtengelyek záródugóit is?

Köszi előre is!

Tamás

Előzmény: Luck Skywalker (57837)
Köhike Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59661

Amennyi zsír kell a csuklónak annyi van a csuklón gyárilag. Külön nem igényel semmilyen extra zsírzást.

Előzmény: miklos2peter (59660)
miklos2peter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59660

Sziasztok!

A kormányösszekötő axiál csuklókat védő gumiharangokat el kell látni zsírral összeszereléskor, vagy semmilyen kenést nem igényel?

Válaszotokat köszönöm.

Üdv:

Miklos2peter

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59659

Csavarboltban vettem L alakú füleket. Azt feketére festettem. És csavarral van rögzítve a lököshöz. A DRL meg a hozzá adott 3M kétoldalas ragasztóval van az L alakú fülekhez rögzítve + a kábelezésénél gyorskötözővel is a lököshöz van rögzítve.

Előzmény: Papalac (59658)
Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59658

Hogyan sikerült rögzíteni?

Előzmény: DGabee85 (59657)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59657

Bocsi! A kép lemaradt!

Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59656

Fotót raksz fel róla?

Előzmény: DGabee85 (59654)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59655

Az eredmény! Üzemszerűen működik! Gyújtásra kapcsol! Helyzetjelzőre lekapcsol!

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59654

Na, DRL beszerelve! Nagyon jól néz ki! Igaz nem E jeles, Kínából rendeltem. Minden anyagköltséggel 4000Ft-ra jött ki! Vizsgán meg majd ismerőshöz viszem, vagy addig leszerelem!

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59653

Köszi!

Előzmény: Papalac (59652)
Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 1 59652

Pontosan.

Oda lehet tenni a jelfogót és csak a DRL-hez menő vezetéket kell kivinni a motortérbe.

Előzmény: DGabee85 (59651)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59651

Akkir a szivargyújtónál sága a pozitív, kék a helyzetjelző a fekete gondolom értelem szerűen a negatív. Ugye? Köszi a segítséget! Sok bontogatástól kíméltél meg! :-)

Előzmény: Papalac (59650)
Papalac Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59650

Ott van a szivargyújtónál mindkettő.

Előzmény: DGabee85 (59648)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 59649

Szia!

Engem érdekelne.

Laci

Előzmény: ABS/ASRkontraESP (59644)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59648

Szóval akkor a helyzetjelzőnél kék a pozitív? Szivargyújtónál meg sárga? Bár a gyújtásra aktiválódó pozitívot megoldom máshonnan! Az erősítőről veszem majd le, oda is az megy! Csak kell a helyzetjelző pozitívja is, hogy a relé kikapcsolja a DRL-t, ha felkapcsolom a helyzetjelzőt!

Előzmény: Papalac (59647)
Papalac Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59647

Bocsi, nem fehér hanem kék. A BE nem BA a színe.

Előzmény: Papalac (59646)
Papalac Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59646

Nem kell átfúrni, van gyári átvezetés. A motortérben látszik egy kábelköteg, de úgy tudom van még egy gumidugó a vezető oldalon. Ha rám hallgatsz kiveszed a gumidugót és csak a végén teszed vissza, mert az enyém kicsit beesett :-)

Vezetéket átfűzni legkönnyebben egy acéltű segítségével (pl. ablaktörlő lapátból kibányászott acélszál kicsit megköszörülve) vagy teleszkóp antenna egy tagjának ferdére reszelésével lehet. Nem beleszúrni a kábelkötegbe!!!

Egyébként a szivargyújtónál a sárga a "+" és a fehér a helyzetjelző, ugyanis a helyzetjelzőről megy a műszerfal világítás is.

Előzmény: DGabee85 (59643)
Köhike Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59645

Nem tudom sajnos. Méregetni kell, az a biztos. Ha meg nem tudod kivinni a kábelt a baloldalt, akkor a fűtőradiátor csatlakozásánál is van egy gumi tömítés. Bár az lehet nem a legjobb alternatíva. De én úgy emlékszem, hogy a relepaneltől egy bazi nagy kábelköteg megy a motortérbe. Az lenne a legjobb megoldás.

Előzmény: DGabee85 (59643)
ABS/ASRkontraESP Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59644

üdv mindenkinek...

egy darab Beru trafóm megmaradt,ha valakit érdekelne.....megegyezünk.

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59643

Ránézek holnap! De, ha lehetetlen, akkor átfúrom a tűzfalat az anyósülésnél! Köszi az infót! Esetleg nem tudod a fényszórónál honna  tudom levenni a helyzetjelző pozitívját? Hanyas az? 

Előzmény: Köhike (59642)
Köhike Creative Commons License 2015.02.23 0 1 59642

Biztosítéktábla mögött van egy átvezetés.

Előzmény: DGabee85 (59641)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59641

Mert legvégső esetben felb.sz és átfúrom a tűzfalat az anyósülésnél, lealapozózom, kibélelem, átvezetem a kábelt, akrillal betömítem a lyukat utána, és csókolom!

Előzmény: DGabee85 (59640)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59640

A motortérből az utastérbe hol tudok kábeleket átvinni úgy, hogx a műszerfalat ne kelljen lebontani? K7J700

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59639

A szivargyújtónál nem tudja valaki, hogy melyik színű vezeték a gyújtásra aktiválódó + kábel? Vagy az ablakemelőnél??? 

Meg a helyzetjelző pozitív kábelének a színét? Azt hol érdemesebb megbontani? A helyzetjelző pozitívját? DRL miatt kell a reléhez! 

Köhike Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59638

A Barum is az :D

Előzmény: DGabee85 (59637)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59637

Uniroyal a Continental márkája. Nincs olyan jó, mint a Continental, de ők gyártják.

Előzmény: ÖregMackó (59632)
tefi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59636

Vagy pl. ez is meghatározó,most találtam a hirdetést:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_16v_expression-8594946

Ezen kívül az autó néha 3 hengerezik de én így használom,

Már csak az a kérdés,hogy mióta használja így?

Előzmény: lulumba (59635)
lulumba Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59635

Bocsi, félreértettél!

Engem nem érdekel az autó megvétel szempontjából. Én csak arra akartam rávilágítani, ha már hirdeted, nem ártana egy évjárat és egy üzemanyag fajta sem, mert ezek elég meghatározó dolgok egy autót venni szándékozó embernél...

Előzmény: g50 (59627)
t1szabcsi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59634

Sziasztok!

Szerintetek hátsó lambdaszonda fütőszál hiba miatt érdemes lambda szondát cserélni? Gondolom a hátsó szonda nem szol bele a keverékképzésbe, csak ellenőrzi a katalizátor müködését, arrol nem is beszélve hogy a szonda gondolom müködik, csak az előmelegítésre szolgáló izzítószál nem, de ha bemelegszik tökéletesnek kellene lennie. Vagy rosszul gondolok valamit és érdemes kicserélni?

Motor: 1.4 16V

Van valakinek bonott, használt vagy kedvező árú új BOSCH (0258006294) a hátsó szonda, vagy ezt helyetesítő hátsó szondája?

Ha jól láttam aezt a bosch-t már nem árulják.

tefi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59633

Nem véletlenül mondják a szakemberek,hogy CSAK párban szabad trafót cserélni!

Ahogy pl. fékbetétet sem cserélnek csak az egyik oldalon...

Előzmény: killerlaca81 (59628)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59632

Mégsincs Kumho! Most hívtak hogy a nagykerben sincs csak a kínálatban szerepelt. És még le is szólta a gumit azt mondta "csak középkategóriás". Ajánlott helyette Uniroyalt mostani akcióban 11.600-ért mint sokkal jobb gumit.  

t1szabcsi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59631

Sziasztok!

Köszönöm a segitségeket, de az alapjárati motor tisztitás megvolt korábban, nem segitett. De közben kiderült a baj, és meg is javult az autó:). MAP senzor hiba volt. Az az érdekes hogy ugy kezdett tönkremenni, hogy elösször mikor kátyuba mentem akkor leált az autó, majd rángatással továbbment, később annyira kontaktos lett belül, gondolom én hogy voltak időszakai amikor nem volt jo, ezért volt az hogy lassu gázadásra fulladozott, és kormossak voltak a gyertyák, de volt hogy akár 10-15 napig meg semmi tünet nem volt, akkor épp jo volt és ujra alacsony az alapjárat és szépen huzott. De az utobbi időben egyre sürűbben jelentkezett a probléma, és ki is irta a P0105-os hibakodott. MAP szenzor cseréje ugynézki megoldotta a problémát.

Előzmény: DGabee85 (59389)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59630

Szia!

Nem párban cseréltem. Csak a rosszat cseréltem ki Sagem ---> Beru-ra.

Előzmény: Papalac (59629)
Papalac Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59629

Párban cserélted a trafót? Eredeti gyárit tettél a rossz helyére?

Írtam, hogy sorba vannak kötve a trafók (1-4, 2-3). Ha más típusút tesz be az ember, lehet eltér a primer ellenállás és másképp oszlik meg a feszültség.

Előzmény: killerlaca81 (59628)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59628

Sziasztok!

Mint írtam sikerült kicserélnem a rossz trafót. Akkor ki is próbáltam és szépen járt a motor.

Hétvégén nem használtuk akocsit.(péntek óta). Ma reggel(elég párás az idő) beül a család indítok elindilt, de abban a pillanatban le is állt.

Na mondom de jó. Párszor kellett indítóznom mire nagy nehezen elindult persze 2v3 hengerrel aztan leállít elindít és szép lassan meg lett az összes henger.

A kérdésem az lenne, hogy még lehet a szerelésből fakadó dolog(más pára tartalom szétszedéskor és most) és most már akkor összeszoktak és innentől jó lesz vagy egyéb dolog lehet.

Köszönöm

g50 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59627

Szia!

Hívjál fel,vagy írj:g45@freemail.hu

Köszi

lulumba Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59626

Hali!

Oszt mit eszik, mennyi idős.

Előzmény: g50 (59625)
g50 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59625

Eladó vált szeretett Thaliánk, adok hozzá 4 darab nyári gumit és téli gumit. Vonóhorgos, tetőcsomagtartós, kormányról vezérelhető cd-s, rádiós, mp3-as. 100000 km-t futott. Szervízkönyvel, törzskönyvvel, azonnal elvihető!06209975784

lulumba Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59624

Már talán két éve, hogy nem kaptam eyquem gyertyát(rfc58lz2e), azóta valeot használok nem érzékeltem különbséget a kettő között.

Előzmény: Köhike (59621)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59623

6 éve járok Bosch Super 4-es gyertyákkal. Igaz, hogy összesen még csak 85 ezer km van benne. (Nem szeretném eladni.. -)) Naponta megyek, de nem nagy távokat. 

Mók Zsolt Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59622

112000Km van bent jelenleg.

Előzmény: lulumba (59613)
Köhike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59621

Én is azt használok, esetleg densot ha nincs eyquem.

Előzmény: DGabee85 (59620)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59620

Én maradok a gyári Eyquem-nél. Igaz ebből 2 pólusút raktam bele.

Előzmény: Mutual Friend (59618)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59619

En sima egypólusú NGK-val járok. Nincs 5000 a négy. 25-30 ezrenként kicserélem. Nekem bevált. Pedig gázos a kicsike,azt mondják így még kényesebb.

Előzmény: Mutual Friend (59618)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59618

8V autókba milyen gyertyát illik, kell szoktatok venni ?

Én utoljára meg a TESCO-ban vettemn valami nem is olcsót és azzal járok de időszerű lesz cserélni.

Mutual Friend Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59617

Igen és minden bizonnyal a diesel kocsikban nincs is trafo .... :)

Előzmény: hant90 (59614)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59616

Azért nem bombabiztos szerkezet, szóval ezekkel a dolgokkal lecsökkenteni lehet a meghibásodást. Viszont sok esetben egy kis odafigyeléssel meg lehet menteni.

Előzmény: lulumba (59612)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59615

Mert 99%-ban a 16 szelepes, benzineseket érinti. :-)

Előzmény: hant90 (59614)
hant90 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59614

Erről a trafó dologról már többször írtatok, bocs a hülye kérdésért: ilyenkor diesel vagy benzines autóról van szó? Csak azért kérdezem, mert nekem úgy tűnik, mintha benzinesről beszélnétek, de én még nem találkoztam vele (mármint az autómban: nem volt vele problémám). 12 éves, 1.4 8V 220.000km-rel.

lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59613

Eredeti??? Mennyi km van a verdában?

Előzmény: Mók Zsolt (59611)
lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59612

Azért a Megane-ban tizenpár ezer km-nél még nem kell gyertyát cserélni...(bár azok is ki lettek cserélve)

Előzmény: Köhike (59610)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59611

Szia!

Nekem 2002 és még eredeti van bent.Szára zsugocsövezve gyertya pólus 0.85-09 mm.

Kíváncsi leszek meddig megy így el.

Előzmény: Köhike (59610)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59610

Pára, plusz a nem időben cserélt gyertyák. Érdemes áttörölni időnként olajos ronggyal őket.

Előzmény: lulumba (59609)
lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59609

Hali!

Nekem 112ekm-nél ment el az első, majd kb 20km múlva a második.6. ekm múlva meghalt a harmadik is, de akkor már a negyediket is cseréltem. Én Valeot raktam bele, mert az volt éppen a boltba először és az volt az olcsóbb is.

Most 240.ekm van a kocsiban és még azok vannak benne. A dologhoz hozzátartozik, hogy én mindegyiket le zsugorcsöveztem. A tesómék scenicjében 40ekm ig meghalt mind a 4. Ők berut kaptak még garanciában, viszont már abból is elment kettő. Az unokatesóm megane II -ben 11év alatt van 32ekm(második autó) kettő már cserélve lett abban is. 

Szerintem a pára a legnagyobb ellensége ezeknek, valamint a rövid utak, ami szintén párát okozhat...

Előzmény: killerlaca81 (59607)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59608

Csodálom, hogy eddig bírták...

És ha Sagemek vannak, akkor jönni fognak, a legrosszabb pillanatokban.

Én kidobálnám őket.

Előzmény: killerlaca81 (59607)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59607

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Vettem egy Beru trafót és a harmadik cserére találtam el a rosszat.

Amit ki vettem az sagem volt szerintem nekem még mindegyik gyári.

Ez tutira vehető, hogy akkor jön a többi?

2002 es a kocsi és 74 000Km van most benne.

Köszönöm

Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59606

És a felülete meg tiszta hullámos, egyáltalán nem sima annak ellenére hogy teljes felületén fogott.

Előzmény: Köhike (59605)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59605

Nem hagyott nyugodni a dolog, szétszedtem. Tisztán látszik, hogy a betét tele volt kisebb acél darabokkal amik a tárcsán is nyomot hagytak. (és nem a betétbe kevert rézszemcsékre gondolok) A tárcsa 20-25 ezer alatt 1, 1.5mm-t!!! fogyott. Ami szerintem sok. A betétek sem néznek ki fényesen, túl sokat egyébként azok sem bírtak volna, talán 5-7e km-t. Az meg ferrodo volt. Igaz az autó sokat megy városban de azért ezt a fokú kopást kicsit sokallom, főleg mivel soha nincs ész nélkül taposva a fék. Valószínűleg ez is a rozsdásodás számlájára írható, mivel olyankor a tárcsa felülete olyan mint egy csiszolópapír. A tárcsa külső kerülete vastagon lemezes rozsdás ilyen kevés használat után. Remélem ez a mostani kombináció jobb lesz valamivel mert ez gyötrelmesen gyenge.

Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59604

Sőt akár azt is el tudom képzelni, hogy ezeket nem is ezek a gyártók készítik, hanem valakinek kiszervezik, majd ugyanazt a szemetet veszi meg mindenki és csomagolja a saját dobozába.

Előzmény: ScenicRXT (59602)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59603

Szerintem ezek már mind kínai gagyik, egyik sem európai gyárakban készül. Mert azért egyik sem C kategóriás gyártó. Viszont lehet az árverseny miatt az ilyen olcsóbb termékeiket amibőlnagy mennyiség fogy kivitték. Ott meg tudjuk hogyan gyártanak.

Előzmény: ScenicRXT (59602)
ScenicRXT Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59602

Hasonló tapasztalatom van Ferodo-val is. Sokan dicsérték, azt vettem tárcsából is, betétből is. Soha többet...

Előzmény: Köhike (59595)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59601

Az meg csak a hab a tortán, hogy most a betéteket is dobhatom......

Előzmény: DGabee85 (59599)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59600

Családi clioban nemrég cseréltem, ugyanaz a fék van rajta, az delphit kapott. Most erre az azt rendeltem. Érdekes volt, hogy ugyanabban az időben azon sosem éreztem ezt a rozsdásodási hajlamot. Nyilván valamennyire az is rozsdásodik, de közel sem ilyen mértékben. Ez a brembo tényleg hihetetlenül ócska. Persze a fékhatással nem volt gond, ütni sem ütött, sőt egy hónapja volt a kocsi műszakin és ott sem volt gond vele. De iszonyatosan néz ki, és ezzel most mar semmit nem is lehet csinálni, olyan a felülete, mint amikor vasig kopik a betét. Természetesena betét nem kopott.

Előzmény: DGabee85 (59599)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59599
Én 2 éve vettem a Lángban, sajá márkás Starline tárcsájukat! 2400Ft volt darabja. Se hangja nincs. Nem vállasodott ki! Jól fog! Nem rozsdásodik hamar! Meg vagyok vele elégedve. Nyilván nem prémium kategória, mégis azt kell, hogy mondjam, meg vagyok velük elégedve.
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59598

Én nem tudom ez milyen tárcsa volt, unixban vettem, gyári csomagolásban hologrammal. De mintha tehénszarból öntötték volna. Most 2 év után dobhatom ki, és vehetek új betéteket is. Marhára felbosszantott. Többet nem veszek brembo terméket. Lehet, hogy a ferrariba nem ilyet tesznek, de ez kritikán aluli minőségű.

Előzmény: lulumba (59597)
lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59597

Hát én nem tudom, de nekem a harmadik garnitúra tárcsa van benn, ebből csak egy volt ami jobban rozsdásodott,(az is csak az élén) viszont abba nem is volt beleütve a márkanév. A jelenlegi is hibátlan, bár ritka, hogy napokig nincs használva, de pl a télen is volt olyan hétvége, hogy nem mentem vele, de rozsda nyomát nem láttam.

Előzmény: Köhike (59595)
GOFE Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59596

Igazad van , attól elérheti az oldalt, de nekem van egy rossz sejtésem ,ránézve az általa látogatott oldalakra, nem ír egyiken sem.

Előzmény: Köhike (59594)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59595

Egy kis fék téma. Éreztem már hetek óta, hogy valamelyik fékem mintha fogna kicsit. De amikor megálltam az autóval és körbenéztem a kerekeket egyik sem fogott. Na gondoltam ma megnézem az elsőket, hoyg egy kicsit jobb idő van. Szóval alényeg, hogy a 2 éves brembo féktárcsám bal elöl olyan mint ami 10 éves lenne. A felülete tiszta barázda. Hozzátezem, a legkisebb csapadékra is mindig lehetett érezni, hogy rozsdáa a felülete akár 2 óra állás után is. Szóval tönkre is ment, most megy a méltón kiérdemelt helyére ahova való a kukába. Senki ne vegyen ilyen szart.

Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59594

Az a baj, hogy ha el is megy esetleg az országból valaki, attól még elérné máshonnan is az oldalt. Remélem nem valami baj történt vele.

Előzmény: GOFE (59593)
GOFE Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59593

Kerekatit  én is hiányoltam már régebben, de senki nem reagált rá. Lehet besokalt a jobban teljesítő országunktól,

és talán külföldre távozott. Az biztos, hogy hirtelen tűnt el, remélem jó egészségnek örvend. Hiányzik a topik életéből.

Előzmény: Gergo.bgy (59584)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59592

Elég sok mindenbe jó az nfp, az kell a differenciálművekbe a pk-s váltóba ami úgy tudom elég új (6sebességes), az ng-be is az kell. De van róluk gyári katalógus ahol fel van sorolva mindegyik váltó típus a hozzávaló olajjal. Na meg sokszor elég követhetetlen is mert folyton váltogatják az elnevezéseket. Érdemes utánanázni ha valaki nem biztos benne. Mondjuk a J-be ahogy te is írtad nfj kell. JBx, JHx.

Előzmény: Gergo.bgy (59591)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59591

J-tip váltókba NFJ, P-típusúakba pedig NFP. Ez utóbbi csak nagyon régi autókban van már. Szóval nekünk NFJ kell. 

Előzmény: Anonymus23 (59590)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59590

Nekem 2004.11 havi (legalábbis ekkor vettem meg) 80 lovas dCi van, ennek ugye hosszabb az áttétele mint a 65 lovas váltójáé), abba vajon milyen váltóolaj kell?

Vagy az NFJ kell az összes dCi-s váltóba?

Én innen szoktam vásárolni, itt is van, és a típushoz (bár a 65 lovashoz), de Jxx váltókhoz ezt adja:

https://filterabc.hu/ELF-TRANSELF-NFJ-75W80-1L

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59589

Az én váltómból ráadásul 8 deci hiányzott. Nem szivárgott csak a kis műanyag tepsinél,de inkáb csak könnyedzett. Nem hiszem ott ment volna el ennyi.

Előzmény: Köhike (59585)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59588

Cserélgetős módszerrel meg tudod csinálni. Ha szerencséd van elsőre sikerül. Ne szarakodj a lehuzogatással. Első kicserél Csati rádug,ha nem változik,így tovább sorba. Ha Sagem trafók vannak benne készülj föl hog.y mind cserés lesz. Én is így jártam. Beru lett a vége. Először egyet vettem, majd háromat a következőnél. Katalizátort kinyirja. Hosszú csőkulcs kell,ha nincs csinálj imbusz csavar+ vékony csőből. Meghúzásnál érzéssel,aluban van a menet!

Előzmény: killerlaca81 (59560)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59587

Ezer éve nem láttam, remélem nem történt vele semmi baj.

Előzmény: Gergo.bgy (59584)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59586

És az olaj fajtájában is egyetértünk, nem nfj kerül bele, a szinkronomnak rövid távon annyi. Persze lehet, hogy van más gyártónak is ilyen olaja, de semmivel nem olcsóbb, illetve biztosan el lehetne szüttyögni vele egy fél napot mire kideríti az ember, hogy valóban használható-e.

Előzmény: Gergo.bgy (59583)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59585

Szerintem is baromság nem cserélni. Én még gyakrabban is cseréltem mint 100e km. Van olyan autó ahol 40ezres periódust írnak elő a cserére. De a Renault-nál is érezhető a különbség egy csere után, hogy mennyivel szebben meg. Amelyik szerelő ilyen baromágot mond az nagy ívben kerülném.

Előzmény: Gergo.bgy (59583)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59584

Itt írtam már régen róla: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117089238&t=9027813

Ill. itt Kerekati is: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117085712&t=9027813

Tényleg, kerekatiról tud valaki valamit? 

Előzmény: pintérlászló (59579)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.21 0 1 59583

És miért is nem szabad a váltóban olajat cserélni? Valami visszafordíthatlan károkozás történik vagy mi? Látott a szerelőd már 100-150e km-es váltóolajat? Ha nem, akkor eresszen már le egy autóból és hasonlítsa össze az újjal. A másik, hogy nem a 30 fokos meleg miatt kell beletenni olyan olajat, ami belevaló, mert azt a viszkozitást kb. minden nevesebb márka teljesíti, hanem pl. a renault j-tip. váltóiban lévő réz szinkrongyűrű miatt kell nfj. Ez arra lett tervezve ilyen egyszerű, és ide még a castrol sem jó. 

Előzmény: penge760203 (59580)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59582

Ő/ők laca54 és brigádja a gumis fórumról, megbízható hely, ezért merem ajánlani. Nyugodtan hívd fel ha esetleg kérdés lenne, tényleg korrektek.

Előzmény: ÖregMackó (59581)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59581

Sok helyen kerestem és sehol nincs, itt még nem néztem, most megnéztem és mindjárt rendeltem is. Köszi! Zseni vagy!

Előzmény: Garfield007 (59566)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 59580