Használtteszt: Honda Civic Type R - 2007

Meg akarod magyarázni?

Mindenki ért hozzá, mindenki ismeri, mindenkinek van véleménye róla, aztán vannak azok, akik beletekernek 300 ezer kilométert. Mi meg elvittük fékpadra.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Mók Zsolt 20 perce Creative Commons License 58412

Szia!

Kösz a gyors választ.Sikerült a hibát törölnöm.Mindkét lambda szonda megy. A görbék nem hasonlítanak egymásra és a szabályzási értékük sem ugyanazon  értékek közt mozognak30 km -en keresztül figyeltem.Mára egyenlőre ennyi holnap ha megint használom akkor kíváncsi leszek mit produkál.

Üdv:Zsolt

Előzmény: Köhike (58410)
Köhike 20 perce Creative Commons License 58411
Mondjuk ha a két jelalak megegyezik az jelentheti a katalizátor végét is.
Előzmény: Köhike (58410)
Köhike 30 perce Creative Commons License 58410
Lehet valamelyik lambda hibája, de akár a katalizátor is járhatja a végét. Először meg kell mérni a kontrolszonda jelét. Ha nem követi a szabályozószonda jelét akkor rendben van. Ha hasonló a két jelalak akkor a katalizátor ment tönkre. Szóval röviden vagy a kontrolszonda ment tönkre vagy a katalizátor.
Előzmény: Mók Zsolt (58408)
Gergo.bgy 1,5 órája Creative Commons License 58409

Üdv,

A 3-as porlasztócsúcs kifúj, ezért tűzkarikát cserélnék. Nem sok koksz van körülötte, időnben elkaphattam, de annyi van, hogy ne bírjam megmozdítani kézzel a csúcsot. Mit tanácsoltok, legyen meleg a motor előtte, vagy ne legyen, legyen befújva valamivel vagy ne .. stb. Rejszoló kalapácsom sincsen. 

Mók Zsolt 2 órája Creative Commons License 58408

Sziasztok!

Ma reggel menet közben jött egy hibajalzés.PO 420 (Katalizátor-átalakítási hatásfok (Bank 1) nem megfelelı (kicsi).

Valaki bővebben valami a hiba üzire?

Válaszokat előre is köszi.:Zsolt

Figyelget 14 órája Creative Commons License 58407
Köszönöm a gyors válaszokat.Megnézem az ajánlottakat és majd jelzem a fejleményeket.
Öreg Halász-) 19 órája Creative Commons License 58406

Nem lesöpröm ,csak leírtam ,mi az amit már átnéztünk,és szervizben is átnézettünk.

Előzmény: Papalac (58405)
Papalac 19 órája Creative Commons License 58405

Nem bántásként, de szerintem rosszul állsz a dologhoz.

Tanácsot kértél, kaptál ötleteket, de mindent lesöpörsz, hogy most lett cserélve, az jó, átnézte a szerviz.

Ha minden jó, akkor nem koppanna. Meg kell keresni a hibát!

A beszerelt alkatrészek is lehetnek rosszak. Alá kell mászni és rendesen megfeszegetni a motort, futóművet, megkeresni, hogy hol koppan.

Egy motortartó is szarrá mehet egy hét alatt.

Előzmény: Öreg Halász-) (58402)
Köhike 19 órája Creative Commons License 58404
Egy víz hőmérő van benne, szóval ha rossz azt élőadaton is látni azonnal. Egyébként ott van a hengerfej oldalán, ha az ember szemben áll a motorral akkor a jobboldalt.
hant90 20 órája Creative Commons License 58403

Nekem régebben elromlott a hőgombára menő csatlakozóm (pontosabban egyszer lehúztam, majd visszatettem onnantól kezdve már nem érintkezett jól), akkor minden beindításnál elindult a ventilátor (mivel nem kapott jelet a vezérlő) és csak miután leállítottam a motort, utána kb. két perccel állt le, addig folyamatosan ment. Ahogy mozgattam a csatlakozót, hol elindult, hol leállt. Amikor megvettem az új hőgombát (autóvillamossági szerelő mondta, hogy biztos az a rossz), kicseréltem, minden ugyanúgy maradt. Akkor levágtam a csatlakozót, fixen ráforrasztottam, azóta jól működik. (Képet nem küldök róla, mert egy "sima" 3 eres, fehér kábel darabot használtam, és tudom, hogy vannak akiket bosszant a "gányolás".)

Előzmény: Figyelget (58397)
Öreg Halász-) 22 órája Creative Commons License 58402

Szilentek,talpas ujjak!Még a kipufogót megnézem. A Szakszervizben ezeket észre kellett volna venniük, ezzel a hibával vittem be,2 órát vizslatták,fizettem a semmiért,mert közölték ők is hallják a koppanást de nem találtak semmit!

Előzmény: penge760203 (58400)
penge760203 22 órája Creative Commons License 58401
penge760203 22 órája Creative Commons License 58400

Öreg Halász ha van segitséged valakit állits az auto mellé ha elindulsz néze meg hogy mozdul e a futömü valamere ha elöre vagy hátra elmozdul akkor lengökar szilent baj vagy talpas baj ha nem a stabilizátor szilent vagy a Márka társak álltal megemlitet toronycsapács illletve én a lengés csilapitora is gyanakodoan gondolok.Illetve mi jártunk ugy hogy a kipufogo logot elinduláskor oda ütödöt valahova. Szerintem szerelöakna szagu a dolog.Ha segithetem látatlanban a tipjeimel örülök.

penge760203 22 órája Creative Commons License 58399

auto villamosági bajod lesz amit sajna csak szerelö tud orvosolni valoszinü zárlatos vagy a vebtilátoe höfokapcsolo gomba vagy a vezeték valahor öszeér ha csak a biztositék táblánál nincs összeégve valami .de szerintem az elsö a gombád behányt de látatlanban nehéz megmondani,Nem volt valami elektromos zárlatod mostanában??

szaki213 22 órája Creative Commons License 58398

Hali!

Korábban teszteltem a következőt: amikor lehúztam a hőgomba csatlakozót, akkor azt tapasztaltam (meleg leállított motornál), hogy elindult a hűtőventilátor. Gondolom azon logika mellett, hogy amikor a  vezérlő nem kap jelet, biztonsági okból járatja a ventit.

Lehet hogy nálad is ez lehet. Vagy a csatlakozónál van a gond, vagy a hőgomba romlott el. Mozgasd meg a csatit első körben.

Üdv

Figyelget 23 órája Creative Commons License 58397

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt a fórumon,viszont régi Tháliás.Amint időm engedi visszaolvasgatom majd a hozzászólásokat,de most elég sürgős kis problémám akadt.Mégpedig:Indításkor(hideg motor)beindul a hűtőventilátor és nagyon nehezen(viszonylag sokára) áll le.Nagyon jó lenne ha ennek a miértjéről megtudhatnék valami konkrétat.Remélem tud valaki(K) segíteni.Előre is köszi.

penge760203 24 órája Creative Commons License 58396

Bocs de telefonomrol irtam és némejik szót tévesen irtam .De azért gondolom eligazodtok rajta.Remélem segitetem.

penge760203 24 órája Creative Commons License 58395

Nekem 1.5dci van és nekem elégé odavoltak az injektorjaim a nagynyomásu pumpám .Bele raktam az elsö adagolo gélt és az elsö 100km után elkezdet huzni ugy mintha fenéken rugtàk volna .Reggelenként dadovot a motor kiseb fűst .Azota beinxitok nincs fűst .Elmentem 1800km -ert most simán jár a fogyasztásom visszament 3,7-4.6 ra .most rendeltem meg az uj tubus adagolo gélt merg nagyon kopot szivatyú esetén két tubus használatát javasolják. A multhéten raktam a motorba a xado motor revitalizálot a 27ml-ist rendeltem hidegi ditás után is halkabban jár a motor üzemeleg motornál pedig azt monta az egyik munka társam hogy az ő Opelja is ijen halk.(ÉN ERRE CSAK ANNYIT MONDTAM NEKI HOGY NEM VAGÁNYKODNÉK A HEJÉBEN. MIRE Ő,MIÉRT???MERT A TE AUTOD 1.6 BENZIN16V EZ MEG 1.5DIESEL )AMIKOR ELMONDTAM NEKI MIÉRT IJEN CSENDES Ò IS RENDELT AZ OPELJÉBE NEKI IS BEVÀLT.

Előzmény: 9934 (58377)
Köhike 29 órája Creative Commons License 58394
Az a baj vele, ha megemelitek egy kicsit is, már nem úgy fog állni a helyén. Csak a kocsi súlya alatt fog kiderülni. De lehet csak szétszedés után.
Előzmény: Öreg Halász-) (58392)
Öreg Halász-) 1 napja Creative Commons License 58393

Elképzelhető, hogy egy  csavarhúzó segítségével körbetömködöm ronggyal és kipróbálom ,hogy koppan e vagy sem?

Előzmény: Köhike (58391)
Öreg Halász-) 1 napja Creative Commons License 58392

AZ még lehet bűnös. Szemrevételezéssel mit kell látnom ha ő a tettes?

Előzmény: Köhike (58391)
Köhike 1 napja Creative Commons License 58391
Toronycsapágy gumibakja?
Előzmény: Öreg Halász-) (58390)
Öreg Halász-) 1 napja Creative Commons License 58390

Csak fékezéskor és induláskor koppan  és csak egyet. ezt viszont minden fékezéskor és minden indításkor! Mivel pesti forgalomba vesz részt ,ez így elég zavaró mert megállás,elindulás van bőven. Szervizbe megemelték,hallották is a koppanást csak nem találták meg mi okozza.

Előzmény: Zlatan93 (58389)
Zlatan93 1 napja Creative Commons License 58389

Emeld meg az egész autót ,kerekeket szedd le,aztán járó motornál 1es sebesség,ha valakinek jó füle van,a koppanást tuti behatárolja,valószínű szerelési hiba,remélhető nagyobb károsodást nem okoz talán.

Előzmény: Öreg Halász-) (58381)
Öreg Halász-) 1 napja Creative Commons License 58388

Elölről jön,ettől pontosabban nem tudom behatárolni,hiába fülelünk. mint írtam, a szervizben is hallották a koppanást,de hiába nézték át tüzetesen,mégsem leltek rá,hogy mi csinálja.

Előzmény: lulumba (58387)
lulumba 1 napja Creative Commons License 58387

Hali!

A koppanás nagyjából behatárolható, hogy honnan jön? Pl.: jobb-bal kerék?

Én megemelném a kocsit megforgatnám a kereket, és fék utána szintén forgatás. Talán a fékbetét, vagy a féknyereg lesz a bűnös. Nem fog be valamelyik fék?

Más ötletem így látatlanba nincs...

Öreg Halász-) 1 napja Creative Commons License 58386

Már mindent átnéztünk ,újra és a szervizben is kb 2 órán keresztül foglalkoztak vele,minden szóba-jöhetőt leellenőriztek. Kopogás maradt!

Előzmény: Papalac (58385)
Papalac 1 napja Creative Commons License 58385

Jó kérdés így látatlanba. Biztos, hogy nincs benne sörösüveg? :-)

Hátsó motortartóra tippelnék vagy lengőkar vagy féknyereg. Valamit nem húztak meg rendesen.

Behúzott kézifékkel próbálgatva nem derül ki (előre-hátra)?

Köhike 1 napja Creative Commons License 58384
Szerintem ez nem jó ötlet. Nyilván ha egy kevés levegő marad benne az nem gond, de ha azt a csavart nem nyitod ki gyakorlatilag alig megy víz feltöltéskor a hengerfejbe. Párszor megcsinálod aztán pikk pakk hengerfejes lesz a motor, mivel helyenként nem lesz mi elvonja a hőt. Nem hiába van az ott gyárilag.
Előzmény: DGabee85 (58380)
Öreg Halász-) 1 napja Creative Commons License 58383

Nem !

Előzmény: ÖregMackó (58382)
ÖregMackó 2 napja Creative Commons License 58382

sörös üveg az utastérben?

Öreg Halász-) 2 napja Creative Commons License 58381

Bocsi ,hogy off kicsit itt a téma ,de autós a probléma! Adott egy Pegaut 307 SW 2000 CC diessel .Mostanában lett rajta kicserélve a kettős tömegű lendkerék+ kuplungszett  hagyományosra,továbbá a futómű is felújításra került,szilenttek, gömbtámaszok cserélve.Motortartó bakok jók.Felrakásra kerültek a téli gumik is. Ezidáig minden ragyogóan működött, most viszont néhány napja  fékezéskor, induláskor van egy koppanó hang.Nem zakatol    ,csak egyet koppan. Már bevittem szakszervizbe,átvizsgálták,ők is észlelték a koppanó hangot de nem találták ők sem ,hogy mi-lehet a probléma.kerékrögzítő csavarok is leellenőrizve,nem lazult meg. Segítsen már valaki mert ez már őrületbe kerget. A 307 fórumosokkal beszéltem nincs ötletük se,gondoltam megkérdem itt hátha találkozott már valaki ilyen jelenséggel.

DGabee85 2 napja Creative Commons License 58380
Én még sosem légtelenítetzem azzal a csavarral. Kidolgozza a kiegyenlítőbe is. Annyi, hogy 1 hónapig fokozottan ellenőrzöm a hűtőközeg szintjét és, ha szükséges, rátöltök.
ÖregMackó 2 napja Creative Commons License 58379

Ma reggel az m7-en láttam egy márkatárs autoját, tréleren, mögötte vagy 20 méterrel egy termetes fekvö vaddisznot. nem láttam a thália orrát, de a vaddiszno méretéböl következtetve, tisztességesen elintézhette az autot. remélem nem forumos volt, de akkor is ismeretlenül is együttérzek vele. érd és törökbálint között az érdi lejtön már nem csak kutya veszély van ezek szerint.

Köhike 2 napja Creative Commons License 58378

Erre a fajta légtelenítőre gondoltam mint alternatíva annak akinek beletört a gyári csavar, ami az első képen van a hirdetésben. Igaz ebből pont hiányzik a légtelenítő csavar, szóval ez hiányos.

http://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Dacia_1310_futescso_muanyag_eloszto_14581938.htm

9934 3 napja Creative Commons License 58377

Üdv!1.5 dci be xado adlékot érdemes beletenni?évj 2004.163000km.és melyiket?köszönöm

penge760203 3 napja Creative Commons License 58376

Viszont vigyáz hogy hátsó rugot adjanak és lehet hogy párban kelene venned mert ha nem egyformán volt terbelve lehet különbség.Könyen lehet hogy nem ugy fog álni az auto hátulja.

tekilla123 3 napja Creative Commons License 58375

Köszönöm a válaszokat!Most akarok használtan venni mert letört az aljából!!

Előzmény: penge760203 (58374)
penge760203 3 napja Creative Commons License 58374

A spirálrugon nem változtatak semmit .

tekilla123 4 napja Creative Commons License 58373

Köszönöm!

Előzmény: Köhike (58372)
Köhike 4 napja Creative Commons License 58372
Én nem tudok róla, hogy bármit változtattak volna rajta az évek során.
Előzmény: tekilla123 (58371)
tekilla123 4 napja Creative Commons License 58371

Sziasztok! 

Segítséget kérnék hogy a 2004-es benzines thalia hátsó spirálrugója jó e a 2000-es évjáratúhoz? Köszönöm!

Luck Skywalker 4 napja Creative Commons License 58370

Szükséged van még a csőre? Kezembe akadt ma egy.

Előzmény: Gergo.bgy (58331)
Köhike 4 napja Creative Commons License 58369

Nincs mit.

Előzmény: Solymidani (58368)
Solymidani 4 napja Creative Commons License 58368

Köszi :)

Előzmény: Köhike (58365)
Köhike 4 napja Creative Commons License 58367
Szerintem ilyen 1300-as légtelenítő minden autósboltban akad elfekvőben. Lehet vagy 200ft. :) De a Logan féle sem lehet egy nagy összeg. Ezért felesleges kicserélni a teljes csövet. Na meg nem biztos, hogy mindenki olyan szerencsés, és ilyen olcsón tud venni jó csöveket ha hírtelen kell. És a bontott is lehet akár ugyanolyan rossz.
Előzmény: Papalac (58366)
Papalac 4 napja Creative Commons License 58366

Ezer forintért vettem a bontóban 3 csövet ( 2 a fütésradiátorra menő) csatlakozókkal, bilincsekkel. Azon mondjuk fém a légtelenítő csavar. Egy nagyfejű M6x15-ös.

Előzmény: Köhike (58361)
Köhike 4 napja Creative Commons License 58365

Ezt találtam most gyorsan. https://cromax.hu/-/141734-rizsszem-izzo-12w-feher

Ilyen van benne.

Előzmény: Köhike (58364)
Köhike 4 napja Creative Commons License 58364

Én eyquemet vagy densot használok csak. Egyik sem olyan drága. A kapcsolóban meg rizsszem izzó van. Visszakeresel találsz biztosan róla fényképet, illetve sokan ledet is tettek be helyette.

Előzmény: Solymidani (58362)
Solymidani 4 napja Creative Commons License 58363

ja a kocsi 2006-os 1,4 16V

Előzmény: Solymidani (58362)
Solymidani 4 napja Creative Commons License 58362

hali, lenne pár kérdésem:

holnap lecserélem a gyertyákat, mert néha kihagy az egyik henger, ugrál a fordulatszám stb....  Az UNIX-os gyertyáról mi a véleményetek? vagy vegyek inkább gyárit??

múlt héten a levegő hőmérséklet kapcsoló lámpája felmondta a szolgálatot. hogy kell cserélni, ill milyen izzó kell bele?

köszi a válaszokat előre is

Köhike 4 napja Creative Commons License 58361

Nem tudjátok a csavart pótolni. Eleve ki sem lehet szedni a beletört darabot. A legegyszerűbb a logan féle légtelenítőt belerakni. Esetleg még olcsóbb megoldás az 1300/1310-es dacia fűtés légtelenítője. Egy az egyben bele lehet mindkettőt szerelni, ugyanakkora csövet használ mindkét autó a fűtéshez. Egyszerűen a lehető legkevesebb veszteséggel ki kell vágni a régi légtelenítőt, és két bilinccsel beszerelni az újat. Ha gyárira akarjátok cserélni a fűtőradiátor csatlakozója miatt gondolom elég drága lenne.

Előzmény: hant90 (58359)
Papalac 4 napja Creative Commons License 58360

Hengerfejtömítés cserénél elfolyik a hűtővíz :-)

Valamivel csak betömte a lyukat a szerelő.

Bontóból biztos lehet szerezni csavart bele.

Előzmény: hant90 (58359)
hant90 4 napja Creative Commons License 58359

Szerintem nekem már bele van törve. Holnap megnézem világosban, mert úgy emlékszem valami ilyesmi van az egyik csövön, de nincs egy kiálló csavarfej, horonnyal, hanem csak egy lyuk van. (Biztos azért mondta a szerelő, hogy az enyémen nincs légtelenítő csavar, mert tudta, hogy már beletörte. Az autót 20.000km-rel vettem, azóta más nem nyúlt a motortérbe, csak ő, meg én, de én még nem légtelenítettem, neki viszont biztos kellett (volna), mikor hengerfejtömítést cserélt.)

Előzmény: Papalac (58358)
Papalac 5 napja Creative Commons License 58358

Ott kell annak lennie. Ilyen fekete izé, a képen középen. Műanyag a csavar feje.

Előzmény: hant90 (58354)
Köhike 6 napja Creative Commons License 58357
Ha esetleg sérül, a Logan féle légtelenítőt bele lehet rakni. Ki kell vágni a régit és a helyére rakni két bilinccsel.
Köhike 6 napja Creative Commons License 58356
Könnyen bele lehet törni vigyázz vele.
Köhike 6 napja Creative Commons License 58355
Pedig ott van.
hant90 6 napja Creative Commons License 58354

Nekem azt mondta múltkor az autószerelő, hogy ezen nincs légtelenítőcsavar (1.4 8V)

Előzmény: Köhike (58351)
k.o.v.a.cas 6 napja Creative Commons License 58353

Köszi!

Előzmény: Papalac (58321)
k.o.v.a.cas 6 napja Creative Commons License 58352

Köszi a segítséget!

Előzmény: nadyy (58320)
Köhike 2014.11.17 Creative Commons License 58351

Az egyik vízcsövön van légtelenítő. Kövesd a csövet a termosztátháztól a fűtőradiátorig. Azon lesz rajta. Elvileg a kiegyenlítőn kell feltölteni, de teljesen kilégtelenedni elég sokára fog csak. Kicsit elcseszték, mert a légtelenítő csavar pont azon a csövön van ami bemegy a radiátorba, és az az alsó cső, így ott mindig marad némi levegő amit csak idővel tud kidolgozni magából a motor. Leengedni a rossz vizet az alsó hűtőcső leszedésével tudod.

Előzmény: Róland.F (58350)
Róland.F 2014.11.17 Creative Commons License 58350

Sziasztok !

A fagyok közeledtével eljött az ideje hogy lecseréljem  a leányzó hűtőfolyadékát, mivel év közbe sajnos csak deszt vízzel lett utántöltve és már elötte is csak -27C-ig volt jó. Szeretném itthon megoldani a műveletet , és az volna a kérdésem hogy az 1.4-es 8v-s motor  (k7j 700) önmagát légteleníti-e ? vagy hol találok légtelenítő csavart ? jól tudom hogy a kiegyenlitő tartályon keresztül kell feltölteni ?

üdvözlettel Roland

penge760203 2014.11.17 Creative Commons License 58349

A penge0203@gmail.com erre az email cimre tudnál legaláb egy képet a motorol egyet külső nézetböl meg egyet az utastéről?

Előzmény: Inaska (58347)
penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58348

És mi baja?vezérmüszij szakadás ?

Inaska 2014.11.16 Creative Commons License 58347

Eladó: Renault thalia 1.5 dci, magyar papírokkal, törzskönyvvel, lejárt műszakival, 2 gyári kulccsal, két oldali légzsákkal, klíma, szervókormány, jó fogyasztás( 4-5 liter), kormányról vezérelhető rádió, + 4db felni gumikkal, kifogástalan belsővel, 
motorhibásan: a kulcs elfordítása után, nem történik semmi csak egy kattanás. 
Egyetlen esztétikai hibája, hogy az elején a lökhárítóból ki van törve egy darab!
Csak egyben eladó. Megtekinthető Isaszegen egyeztetés után.

Kérésre, fényképet küldök

penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58346

TE TUDOD DE MEGJÁROD ÉS UTÁNA SE PÉNZ SE POSZTÓ

penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58345

Ha sok pénzed van megveheted ráadásul ha lopot vagy megbuherálták az alváz számot vagy a motorszámot akor az 3-5évig terjedő SZABADSÁGVESZTÉS.HA NEM IRATA ÁT DUPLA ÁTIRÁSI KÖLTSÉG !!!STB.

András80 2014.11.16 Creative Commons License 58344
Előzmény: Laudat (58343)
Laudat 2014.11.16 Creative Commons License 58343

Derűs napot !

Segítség kellene???  megvásárolnék, egy személygépjárművet, a gond az hogy aki árulja, az két   hónappal ez előtt vette,de………………..nem íratta át !!

Ő azt állítja, hogy csinálunk egy adás-vételit  (vele), de hogy, ha nem az ő nevén van a jármű, illetve a törzskönyv ? azzal minden zokszó nélkül átírják a nevemre ( őt majd kötelezik egy kényszer átírásra)

Én azt javasoltam, hogy együtt elmegyünk az okmányiroda(kormányablak) vagy mibe, és ott történjék az adás-vétel.

Természetesen megnézem az előző tulaj adásvételi szerződését, és hogy nem terhelt-e valamilyen teherrel a jármű.

Eddig akit kérdeztem 10-ből 9, azt mondta hogy felejtsem el az egészet !

De talán pont ezért, nagyon jó árban, és állapotban  van a járgány, és ismerősömnek pont ilyen típusú járgánya volt, és ő is arra bíztat, hogy vegyem meg,

Nem nagy összeg , tehát nagyon gondolkodom rajta !

Előre is köszönöm a válaszokat, 8 évig volt 1,5 dci-m, és szerencsés voltam, hogy NO PROBLEM ! további szép napot  Üdv Laudat.

penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58342

Ezt amit én ajánlottam nem csak sereg használja és 100000km után kell megismételni.Egyébként igazad van mindenki maga tudja .Én személyszerint 05w-30-as Elf olajat használok és a xado revitalizálot .Nekem be vált .És ha elolvasnátok több Magyar tapasztalatot rájötők hogy ne. 30 vagy 50 kilométere szol.Sok sikert mi denkinek.

Előzmény: Köhike (58338)
Papalac 2014.11.16 Creative Commons License 58341

Az utcai sebességmérők is többet mutatnak 5-10%-al a tényleges sebességnél :-)

Pontosan csak GPS-el lehet bemérni a sebességmérőt (<0,1 m/s a pontosságuk).

A keréknyomás is sokat számít és a nyári, téli gumi között is van eltérés.

Előzmény: teebee77 (58339)
Köhike 2014.11.16 Creative Commons License 58340
Valamennyit mindegyik csal. Alapból alá vannak kalibrálva. Talán valami jogi háttere van, hogy véletlenül se lehessen a gyártóra fogni a gyorshajtást.
Előzmény: teebee77 (58339)
teebee77 2014.11.16 Creative Commons License 58339
Tegnapi észrevétel: 50-el közlekedve több utcai sebességmérő is 46 és 48-at jelez. Gyári kerékméret, 7mm futófelület a gumikon. Kopásjelzőig kopott gumiknál vettem észre hogy 50-nél kevesebbet jeleznek az órák, de ezt betudtam annak hogy mivel kopott így változik a mérés mert kisebb lett a kerület. Lehet elbírná a 15ös kerekeket is és az óra sem csalna sokat.
Köhike 2014.11.16 Creative Commons License 58338
Ez az összes súrlódás csökkentő adalék úgy működik, legyen az teflon, molibdén vagy kerámia akérmi, hogy belerakódik a hengerfal hónolásába. Ami addig amíg tökéletes a bevonat lehet pillanatnyilag csökkenti a súrlódást, viszont idővel amikor elkezd lekopni pont arra jó, hogy az olaj ne tudjon megtapadni, egyszerűen lefolyik, így nem látja el maradéktalanul a feladatát. Ami miatt végül sokkal fokozottabban fog kopni az egész motor. Ezeket a csodaadalékokat a hadseregnek fejlesztették ki azért ha ellövik vagy megsérül az olajzás, akkor nem marad ott az autó a helyszínen, el tudja vonszolni magát. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ez hosszútávon jót tesz a motornak. A gyári olaj adalékolása egy igen kényes egyensúly, nem túl jó ötlet bármivel is felborítani azt. De ez csak az én véleményem, mindenki el tudja dönteni maga, hogy milyen kockázatot mer bevállalni.
Előzmény: penge760203 (58336)
penge760203 2014.11.15 Creative Commons License 58337

Egyébként ELF olajat hasznàlok én is tudom hogy jó de a revitlizálot is belerakom szerintem hétfőn érkezik meg.ha gondoljàtok megosztom a tapasztalatom igaz kel vagy 3-4száz kilométer mire vala.it észlelni lehet.Nem rábeszélni szeretnélek beneteket ezt mindenki maga tudja.Nekem tizen éve van Renaultom az elsö egy Meganae volt.Annyi adalékot csodaszernek mondot dolgot probáltam ki hát egyedül a Spuri és a Xado aminek észlelhető hatása volt valamint még nagyon régen volt a fimol de màr az sen annyira.Minden kedves Renaultos társamnak kivánok mennél több baleset és javitás mentes vezetést. Ha van bármi amit tudok segiteni valakinek.A penge0203@gmail.com email cimre irhatok.De napi szinten felnézek ide is.

penge760203 2014.11.15 Creative Commons License 58336

Igen de nem adalék hanem ffémkerámia réteget hoz létre a kopot felületen .Nekem és sok embernek bevàlt volt olyan autó versenyző akinek az elindulás is kétséges volt és a gél használatával még hejezést is elért 

Köhike 2014.11.15 Creative Commons License 58335
Igaz itt üzemanyag adalékról van szó.
Előzmény: Köhike (58334)
Köhike 2014.11.15 Creative Commons License 58334
Én az elf-ben hiszek csak. És az úgy tökéletes ahogy van.
Előzmény: ScenicRXT (58332)
Papalac 2014.11.15 Creative Commons License 58333

Ma ki akart idegelni az öreg talicska. Nyekergett, nyifogott valami menet közben. Mintha a kerekek felől jött volna, de nem a fék volt. Nézegettem, mozgatgattam, de csak menet közben jött elő. Végül belerúgtam a bal első dísztárcsába és megszűnt :-)

ScenicRXT 2014.11.15 Creative Commons License 58332

A Xado-t benzinesbe próbáltam korábban, a motorcsere segített végül.

Előzmény: penge760203 (58330)
Gergo.bgy 2014.11.15 Creative Commons License 58331

Üdv! Valakinek lenne elfekevőben résolajcsöve (gázolajvisszatérõ cső) Thalia 1.5 dCI-be? K9K700

penge760203 2014.11.15 Creative Commons License 58330

Sziasztok nem tudom valaki utána nézet-e az oldalnak amit ajánlotam Xado.hu. Nekem az üzemanyag elátásal volt problémám vettem egy xado gélt az üzemanyagba elmentem 650 kilométert és azt kell mondjam hogy nem átverés halkabban dolgozik a nagy nyomásu pumpám sokkal jobban huz az auto kevesebb a fogyasztásom 3,5 decivel.Tele tankal idáig 1200kilométert mentem most 1300-at .nem reklámot akarok nektek szeretnék jót kedves Renaultos társaim.Mindenkinek sok szerencsét baleset mentes vezetést kivánok.

bkriszto80 2014.11.14 Creative Commons License 58329

Igen, tervben van, hogy szétszedem, amennyire tudom, s megpróbálom kitisztítani.

Előzmény: Anonymus23 (58328)
Anonymus23 2014.11.14 Creative Commons License 58328

Akkor lehet neked is beszívott valamit a lamellák közzé, viszont ha nem került ki a ventitérből, bármikor visszakerülhet, és remélhetőleg csak beszorul, és nem tör el valamit.

Más:

Megjött az új akksi (74Ah, 680A). Nem kicsit megváltozott az indítás, pörög mint újkorában. A régi akksit visszavittem a szerelőhöz, megnézi mit tud vele kezdeni.

Előzmény: bkriszto80 (58327)
bkriszto80 2014.11.14 Creative Commons License 58327

Ma reggel míg kijártam, gondoltam kicsit pörgetem 4. Fokozaton, egyszer csak csinált egy fura hangot, mintha repült volna valami. Azóta rendben van, normálisan működik. Megnyugodtam...

Előzmény: Anonymus23 (58319)
Köhike 2014.11.13 Creative Commons License 58326
Én is jobban örülök ha szét tudom csavarozni de ha minden összerohad a kínlódás helyett fél perc alatt le lehet vágni.
Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58325)
Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.13 Creative Commons License 58325

Utoljára 2 hete cseréltem, még nem aktuális. Remélem egy pár évig nem is lesz az.

Amúgy megvan a technika, szerszám a vágásmentes cseréhez. A gyári, rozsdaette 12 évest is pár perc alatt kivettem.

Ha valamikor véletlen egy Renault szerviz közelébe jutok, akkor megkérdezem milyen és mennyiért van.

Előzmény: Köhike (58307)
penge760203 2014.11.13 Creative Commons License 58324

Egyébként nekem egy Renault Thalia 1.5 DCI van .

Előzmény: penge760203 (58323)
penge760203 2014.11.13 Creative Commons License 58323

Sziasztok mindenkinek figyelmébe ajánlanám a xado.hu webes oldalt ahol olvasátok el a tapasztalatokat .Nekem bevált csak ajánlani tudom .                Renault Clio, 1.5DCI üzemanyagrendszer kezelése

T. FOREX KFT.

Szeretném tudatni önökkel, hogy amit vásároltam önöknél adagoló gélt betöltöttem az autómba, ami egy 2004.12 havi Renault Clio, 1.5DCI 82 lóerős motorral.

Az üzemanyag nem megfelelősége miatt igen csak sérültek voltak a porlasztó csúcsaim ill. a nagynyomású pumpám. Az autó fehéresen füstölt nagyobb gázadásra ill. folyamatosan hibakódot generált. Az üzemanyag rendszer tisztítása után és a revitalizáló gél használata után nem hittem a szememnek és a fülemnek, mert az autó nem füstölt, nagyobb gázadásnál sokkal dinamikusabb, csendesebb, az alapjáratnál lévő vibráció is megszűnt. Pedig még csak kb. 60 km óta van benne a gél.

Így nagy valószínűséggel megúsztam a 300.000 Ft környéki üzemanyagrendszer felújítást. Ha van rá lehetőség csak ajánlani tudom minden Renault dieselbe, amiben Delphi befecskendező rendszer van. Jövő hónapban szerintem bevásárolok motorolajból és váltóolajból is. Még egyszer köszönöm a segítségüket.
Egy nagyon elégedett vásárló

HOCHVÁRT LÁSZLÓ                      Ez csak egy tapasztalat a sok közül.

Előzmény: kabipo (38632)
Tomek1985 2014.11.13 Creative Commons License 58322

Nagyon szívesen. Egy új kapcsoló, mivel a bal oldali egybe van építve elég költséges lett volna. Örülök, hogy jó ötletet adtam.

Előzmény: zimurgy (58317)
Papalac 2014.11.13 Creative Commons License 58321

16V-nél érdemes levenni a jeladó cseréjéhez a légszűrő előtti szívászajtompítót. Jobban látni és hozzáférni. Csak felfelé kell kihúzni kis mozgatással, nem forgatni!!!

Az újat beszerelés előtt érdemes a gumigyűrűknél megkenni motorolajjal. Könnyebben a helyére pattan.  Betételnél könnyedén forgatni, hogy a helyére találjon és benyomni, majd rátenni a csatlakozót.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58318)
nadyy 2014.11.13 Creative Commons License 58320

Szia!

Papalac 2014.10.04 -irt nemrég a jeladóról.Úgy látszik őszi betegség :-)Az enyém is felmondta a szolgálatot,ma jött meg a postán az új.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58318)
Anonymus23 2014.11.13 Creative Commons License 58319

Tévedés ne essék, ahogy kivettem a mogyorót, helyreállt a venti egyensúlya, ez évekkel ezelőtt volt, azóta is tökéletesen megy.

Előzmény: bkriszto80 (58316)
k.o.v.a.cas 2014.11.13 Creative Commons License 58318

Nem találom a kilométer jeladós hozzászólást. Tudom pedig,hogy nem rég volt. Most nekem haldoklik.Nicknév is elég,az alapján megtalálom. Köszi előre is.!

Előzmény: zimurgy (58317)
zimurgy 2014.11.13 Creative Commons License 58317

Ma szétkaptam a vezetőoldali ablakemelő-kapcsolót, és meg is találtam a hibát.

Azóta már be is építettem az autóba, és remekül működik. :)  Köszönöm még egyszer a segítséget!

Hasonló volt a hiba, mint Nálad, de szerencsésebb voltam: ugyanis a mikrokapcsolót nem kellett magát szétbontanom, hanem csak a műanyag "nyákot" kellett lefeszegetnem a kapcsoló hátoldaláról. Műszerrel kimérve azonnal meglett a hiba helye, ami szabad szemmel szinte észrevehetetlen volt.

Íme, az alábbi, bejelölt helyeken engedett el a forrasztás:

Előzmény: Tomek1985 (58295)
bkriszto80 2014.11.13 Creative Commons License 58316

Pollenszűrőt kicseréltem, továbbra is zajos. Ahogy nézegettem a ventilátor árát, egyelőre marad max 2. fokozaton :) Aztán vagy megadja magát, vagy kiesik a mókus :)

Anonymus23 2014.11.13 Creative Commons License 58315

Nekem akkor búgott, amikor a ventilátor lamellák közzé beszorult egy kis mogyoróhéj (valami vadállat telepakolta a levegőszűrőt mogyoróval, vag csak simán (mivel mogyorófa alatt álltam olyan helyre esett, ahol beszívta a légszűrhöz és a ventilátor házba is.

A beszorult mogyoróhéj elvitte a kiegyensúlyozást...

Előzmény: bkriszto80 (58314)
bkriszto80 2014.11.13 Creative Commons License 58314

Köszönöm a rajzot, már cseréltem pollenszűrőt, így ez a mozdulatsor megvolt :)

Én is arra tippelek, ill ciripelés volt már korábban ami elmúlt... de érdekes, hogy most kivettem a pollenszűrőt, lényegesen kisebb a zaj. Visszatéve ugyanúgy erős. Olyan mintha beszorult volna valami és amiatt zúgna... s tényleg hangos, nem csak ciripel, halkan zúgbúg, hanem hangos, mint egy lyukas, vagy sport kifpuffogó...

Előzmény: Papalac (58313)
Papalac 2014.11.13 Creative Commons License 58313

Ott a pollenszűrő előtt van a ventilátor. Én csapágyzajra tippelek. Még nem szedtem szét, nem tudom javítható-e. Nekem is elkezdett ciripelni a napokban, mintha valami levél beleérne a lapátokhoz.

Takazólemez levétele:

Előzmény: bkriszto80 (58312)
bkriszto80 2014.11.13 Creative Commons License 58312

Jó reggelt!

Ma reggel munkába jövet arra lettem figyelmes, hogy a levegő keringető meglehetősen erősen búg. Kb. olyan  hangja van mint egy sport kipuffogónak, melegre  hajtva erőteljesebb, illetve nyilván 3-as, majd 4-es fokozaton bitang hangos. Belső- külső keringetésnél is, alig van különbség (belső ugye alapból zajos)

Parkolóban kiszálltam, kívülről jól azonosíthatóan a jobb eleje felől jön a hang, ahol a pollenszűrő, klíma légcserélő, stb található. (természetesen nem ment a klíma)

Tapasztalt már valaki hasonlót, vagy esetleg tudna tanácsot adni, merre indulja el... már megint :S

Köszönöm előre is.

Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58311

Ha jól emlékszem azért kellett cserélnem mert eltört a csavar, de problémát nem okoz, mert elég jól összeszorul a stabilizátor és a lengőkar.

Elég nehéz betenni az új csavart és meghúzásnál is valami patentfogót használtam, mert elforog.

Előzmény: petiren1,5dci (58310)
petiren1,5dci 2014.11.12 Creative Commons License 58310

Vettem én is Lemfördert bírt is 3-4eKm-ert aztán vettem Birth márkájút, most az van benne már többet bírt mint a Lemförder.

Ha törik:

A Lemförder 3-4eKm után...

Előzmény: Papalac (58308)
zimurgy 2014.11.12 Creative Commons License 58309

Köszi a választ!

A jobb oldali ablakemelő kapcsolót már szétkaptam, és láttam, hogy két mikrokapcsoló van beforrasztva. Úgy tűnt, hogy szétpattinthatóak, de mivel minden funkciója remekül működött, így nem bontottam tovább. Remélhetőleg a vezetőoldali kapcsolókhoz is ugyanilyen mikrokapcsolókat építettek be.

Előzmény: Tomek1985 (58295)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58308

Megvárom amíg megadja magát a csavar, nem kell szétvágni :)

A jobb oldali motortartó beállítására van valami előírás, gyakorlati tanács, vagy ahogy esik úgy puffan alapon megy?

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58305)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58307

Meg fogsz szenvedni a cserével. Vágd le, szétcsavarozni úgysem fogod tudni. Úgy a legegyszerűbb. Gyárit nem tudom ki gyárthatta, de biztosan aranyárban van mint minden.

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58305)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58306

Hiába programozod át nem fog jobb besorolást kapni sajnos.

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58304)
Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.12 Creative Commons License 58305

Húú, hát nem gondoltam volna, hogy így este... de nagyon köszönöm! :)

Ahogy látom nálad is kb egy ujjnyi van. Akkor ezek szerint ez a normális.

Ettől tartottam, hogy ha egyszer cserélni kell valamit, akkor csak gagyira tudom.

Az eredeti stabi rúd gumi milyen márka? Valeo?

Ha a hivatalos Renault szervizbe megyek az alkatrészesekhez, ott eredeti gyárit kapok, vagy ott is utángyártottat?

Amúgy csak tanácsként mondom, hogy azt a 12 éves gumit nézd meg, mert lehet hogy a gumi még jó, de a csavar erősen elrohadt már a gumi belsejében. Nálam a felére elfogyott a csavar átmérője...

Előzmény: Papalac (58301)
Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.12 Creative Commons License 58304

Hmm, kár. Köszi, szinte sejtettem, hogy nem. Új autót nincs szándékomban venni, a mostani tökéletesen megfelel, csak gondoltam hátha pl. egy elektronika átprogramozás segítene a zöld plakett eléréséhez.

A 713,714,715 motor E osztálya mi?

Előzmény: Köhike (58298)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58303

A szárított darázs tartozék, nagy sebességnél stabilizálja az autót :-)

Előzmény: Papalac (58302)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58302

Hogy lehet szerkeszteni a hozzászólást?

Jobb torony:

Stabilizátor:

Előzmény: Papalac (58301)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58301

Bal torony:

Jobb torony:

Stabilizátor:

Kimentem a kedvedért a garázsba :-)

Bocsi, de nem szoktam takarítani a motorteret.

Szerintem is az utángyártottak minőségével lehet a gond.

1x cseréltem egy régi clioban, de alig tudtam betenni az újat. Az nem ment szét.

Előzmény: Köhike (58298)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58300

A második kérdésre egyszerű a magyarázat. Hitványok az utángyártott alkatrészek. Nekem is 1 évet bír ki. Utoljára lemfördert vettem mint "prémium" gyártó. Mondanom sem kell, hogy made in china és már tiszta repedezett fél év után.

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58297)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58299

A tányérnál van hézag, hogy pontosan mekkora azt nem tudom, meg kéne mérni.

Arra emlékszem, hogy a kerékállástól változik az a hézag.

Nekem nincs gondom a stabilizátor szilentekkel, pedig az egyik már 12 éves.

Mindjárt csinálok képeket a 9 évesről.

Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58298

Sajnos kizárt dolog. Még ha teljesíti is. K4J-ből ha jól emlékszem euro5 nem is létezett. Valaki egy zsigulit épített át euro2-esre a műegyetemen és azt sem sikerült áthomologizálni annak ellenére, hogy teljesítette az előírásokat.Ha euro4-est szeretnél az egyetlen út, hogy egy eleve olyan autót veszel. Voltak olyan esetek amikor létezett euro4-es változatok amik euro3-as besorolást kaptak (illetve euro3-mal is volt ilyen) mivel a magyar szabályozás még nem használta az euro 4-es besorolást, azokat esetleg át lehet minősíttetni, de azok gyárilag alapból euro4 szerint voltak legyártva.

Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.12 Creative Commons License 58297

Elsőként üdvözlöm a régi és új topic társakat; jó rég nem jártam itt... Látom pörög a topic :) és ennek örülök. De amit szeretnék megkérdezni:

Szerintetek a K4J712 motorból lehet Euro 4, 5 motort "létrehozni"? Ha igen, mi kell hozzá? Gondolok itt mind a mechanikus javításra, mind a papírmunkára, hogy a forgalmiba is átvezethető legyen.

A másik, amire egyszerűen nem látok magyarázatot, hátha Ti tudtok ötletet:

A stabilizátor rúd végén lévő csavaros szilent miért megy tönkre cca 2-3 hónap alatt? Olyan szinten szétmegy, hogy kettétörik hosszában és ki is esik. Próbáltam többféle márkát, de ugyanaz a helyzet. Más lógást nem találtam sehol, futómű rázópadon sem jött elő hiba. Minden beállítási érték jó, deformálódva, járdázva nincs. Egy dolgot vettem észre, hogy az első toronycsapágyat a motortérben fogó anyás gumitányér és a karosszéria között kb egy ujjnyi hézag van. Sajnos ezt nem figyeltem a jármű újkorában milyen volt. Ez a hézag szerintetek jó, vagy ennek teljesen össze kellene feküdnie?

Tomek1985 2014.11.12 Creative Commons License 58296

A gyári olajleresztő csavar méretei:

Hossz 15,5 [mm]
Menetméret M 16 x 1,50 x 12
tömítőgyűrűvel
Kulcsnyílás 8 x 8

Előzmény: hant90 (58294)
Tomek1985 2014.11.12 Creative Commons License 58295

Szia! A központi zárra nem, de az elektromos ablakra talán tudok megoldást. Igaz Clio II-nél de ugyanez volt. Utasoldali ablak felfelé működtethető volt lefelé nem. Én is mindent végigméregettem, de semmi. Végül villamossági szerelő találta meg hibát. Szóval a VEZETŐOLDALI AJTÓ kapcsolójában, ami az utasoldali ablakot működteti elengedett egy forrasztás. BENNE A MIKROKAPCSOLÓBAN. 2 lehetőség van: vagy vezetőoldali kapcsoló csere, vagy nekem szétszedték a mikrokapcsolót és talán 2000ft-ért megforrasztották. Azóta is tökéletes. Az enyémben is hibátlan volt a mechanika, a csatlakozók, a vezetékek. Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: zimurgy (58277)
hant90 2014.11.12 Creative Commons License 58294

Meg tudja valaki mondani, hogy az olajleeresztő csavarnak mik a méretei? Nekem ilyen van benne (2003-as 1.4 8V):

Gondoltam, hogy inkább hatlapfejűt vennék bele.

zimurgy 2014.11.12 Creative Commons License 58293

Sajnos nem volt sikeres a centrálzár távvezérlőinek a szinkronizálása.

Már ott kezdődik a gond, hogy a műszerfali nyomógombot hosszan nyomva nem történik meg a bezárás-kinyitás sem. :(

Röviden nyomva viszont szépen nyitja-zárja az összes ajtót.

Előzmény: GOFE (58283)
ponyva01 2014.11.12 Creative Commons License 58292

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy egy 2003-as Thaliában (1.5dCI) szeretnék cserélni stabilizátort. Van egy MII-m is abban van stabilizátor pálca. Ebben is van? Vagy csak stabilizátor szilent?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58291

Annyi feladata van csak egyébként a kapcsolónak, hogy alapjáraton ha tekered a kormányt onnan tudja az ecu, hogy emelni kell az alapjáratot.

Előzmény: Papalac (58289)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58290

Na jó azért nem teljesen ugyanaz, elég sok mindenben csak első ránézésre egyezik, de ez speciel ugyanaz.  A váltó pl már más. A motortér is szélesebb, mások a motortartó bakok. Eleve az egész autó nagyobb.

Előzmény: Papalac (58289)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58289

Tudom, hogy nem nagy eltérés van a két autó között, csak nekem olyan nagynak tűnik az a menet ahhoz a vékony csőhöz ?-)

Előzmény: Köhike (58288)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58288

Ilyen van benne. Ugyanaz a két motortér.

Előzmény: Papalac (58287)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58287

Aki cserélt már kormányszervó nyomásérzékelőt segíthetne, hogy ilyen van-e a thaliában?

Nem találok az alkatrészeseknél. Mennyibe kerül egy ilyen és hol lehet kapni?

Ez állítólag a Logané.

Azt néztem, hogy 21-es kulcs kell a letekeréséhez és talán 12-es kell a csőcsonkhoz.

ÖregMackó 2014.11.11 Creative Commons License 58286

Nekem semmi nem volt ráírva, de az sem tartott volna vissza. Csak egy menetes dugó a csavar és ha kiveszed belelátsz a cellába, látod meddig ér benne az elektrolit. el kell, hogy lepje a lemezeket. Nekem csúnyább volt a látvány, mint amit sejtetett,  alig 3-4 * 5 c3-t tudtam fecskendővel utánatölteni. A csavarokat ha kiveszed vigyázz hová teszed mert savas az alja aztán csak késöbb jelentkezik, hogy kimar valamit, amire ráteszed.

Az én aksim 8 éves 2006 augusztusában vettem és még soha nem néztem bele. ahhoz képest elmegy gondozásmentesnek. De azt hiszem ezt a telet már nem lehet megkockáztatni mert aztán valahol otthagy nem tudok hazamenni és mehetek aksit venni meg segítséget keresni hozzá.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58266)
Solymidani 2014.11.11 Creative Commons License 58285

Sziasztok! Egy 2006. Novemberi 1,4 16v tulajdonosa vagyok másfél éve. Eddig nem volt gond a géppel, de 2 hónappal ezelőtt ugrált a motor, fordulatszám egyenetlen volt, volt mikor nem volt alapjáratom, kihagyott az egyik henger. Szerelőnél gyertyacsere, autó meggyógyult. Ma reggel ahogy jöttem dolgozni, megint kihagyott egy henger, fogyasztás 8-9 közötti volt. Szerintetek a gyertyákkal van megint gond, vagy a trafókkal is lehet vmi?

zimurgy 2014.11.11 Creative Commons License 58284

Köszönöm szépen a gyors segítségedet! :)

Előzmény: GOFE (58283)
GOFE 2014.11.11 Creative Commons License 58283

Üdv!  Az ablakemelő problémához nem tudok hozzászólni, de a centrálzárral nekem is volt ilyen gondom.

Lapozz vissza az 54620-as h.sz-hez , ott Kerekati leírja, hogy kell reszinkronizálni.

Előzmény: zimurgy (58277)
ScenicRXT 2014.11.11 Creative Commons License 58282

Ez a Clio II. :-)

Előzmény: Papalac (58276)
Köhike 2014.11.11 Creative Commons License 58281
Az infrásoknak volt ott a vevőjük.
Előzmény: Papalac (58279)
Köhike 2014.11.11 Creative Commons License 58280
A lámpában csak egy izzó van semmi más.
Előzmény: Papalac (58279)
Papalac 2014.11.11 Creative Commons License 58279

Igen, ezzel a céllal kérdeztem. Lenne egy kis hely legalább a nyomásérzékelő cseréjénél is.

Ha jól értem simán leszedhető, nem kell lebontani az egész elejét :)

zimurgy!

A központi zár távvezérlője nekem is szórakozik. Most azt vettem észre, hogy ha ki van kapcsolva a belső világítás (középen a tükörnél), (vagy ha be van kapcsolva?) akkor jól működik. Ha jól tudom ott van a vevője. Még nem szedtem le a lámpát, hogy mi lehet a gond.

Előzmény: janobá (58278)
janobá 2014.11.11 Creative Commons License 58278

Én ugy tudom hogy hütés szerepe van, két csavar tartja azt hiszem 13-as kulcsnyillás ( a lyukak alján). Leveszed könnyebb a szűrőhöz férni

Előzmény: Papalac (58265)
zimurgy 2014.11.11 Creative Commons License 58277

Sziasztok, elektromos segítséget szeretnék kérni.

Kollégám autóján elromlott a jobb első elektromos ablakemelő. Eleinte a vezetőoldalról még tudta működtetni, de egy ideje már egyáltalán nem.

A minap megnéztem az autót (2003-as évjárat, és a vezetőoldali ablak sem szekvencionális működésű), és azt tapasztaltam, hogy az ajtócsatlakozók korrekt állapotúak, vezetékszakadást sem észleltem egyik oldalon sem.

Mindkét oldalon kivettem a kapcsolókat, az érintkezőkön igyekeztem picit szorítani, de nem javult meg. Felfele működik, a leengedés nem funkcionál.

Utána a jobb oldali ajtókárpitot is leszereltük, és leteszteltem az ablakemelő mechanikát külső áramforrásról: szépen megy fel-le.

A kapcsolónál méricskéltem, és az derült ki, hogy a "B2" kamrában nem tudok mérni semmit. A neten rákeresve arra jutottam, hogy ezen állandó pozitívot kellene tudnom mérni, ha a vezetőoldali kapcsoló nyugalmi helyzetben van. Próbát is végeztem: ha külső vezetékkel pozitívot vezettem ide, akkor mindkét oldali kapcsolóval le tudtam az ablakot engedni.

Kérdésem: van-e olyan jellemző pont, ahol célszerű elkezdenem a szakadást keresni? 

A másik probléma: a központizár egy ideje bizonytalan működésűvé vált távirányítóval, és egy ideje már csak a műszerfali gombbal működik (kulccsal sem: csak az adott ajtót nyitja a kulcs, a centrálzárat nem vezérli). Mindkét kulccsal ugyanaz a helyzet. Az elemek cseréje sem segített. Létezik valami szinkronizációs metódus, amit elvégezve újratanítható? Indítási problémák egyáltalán nincsenek, csak a centrálzár érintett.

Bármi választ előre is nagyon köszönök!

Papalac 2014.11.11 Creative Commons License 58276

Lehet, hogy ez a Cliod?

Előzmény: Papalac (58275)
Papalac 2014.11.11 Creative Commons License 58275

Nem  csodálom, hogy ismerős, ráadásul nem is thalia, hanem Scenic :-) Lusta voltam fényképezni, meg aztán van aki takarítja is az autóit és szép képeket készít.

Köszönet érte!

Köhike! Köszi, nem tudtam, hogy ilyen jó nyomáskapcsoló van ezekben. Kezdhetek keresni hozzá. Legalább nem kell az egész csövet cserélni.

Előzmény: ScenicRXT (58274)
ScenicRXT 2014.11.11 Creative Commons License 58274

De szép motortér, és milyen ismerős. :-)

Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58273

Az a kapcsoló mindegyikben elkezd idővel ereszteni. Aztán be is szarik idővel. Onnan fogod észrevenni, hogy alapjáraton tekersz a kormányon, és esni fog az alapjárati fordulatszám.

Előzmény: Papalac (58264)
Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58272

És akkor nem kell pöcsölni a hangfrekvenciás feszítéssel.

Előzmény: Köhike (58271)
Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58271

Szerintetek át lehet alakítani a 8 szelepes motorját automata feszítősre? 2009 után a sandero K7J-ből létezett olyan is. Persze engem nem zavar a hagyományos, csak kíváncsi lettem. Kérdés a vezérműkerekek változtak-e. A műanyag fedél kicsit más az biztos, hogy elférjen az automata feszítő, mivel az kicsit szélesebb. Az SKF egyébként VKMA06009 számon gyártja a készletet.

Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58270

Az hagyján, hogy a csomagolás megvátozott, de az elnevezéseket is átkeverték megint. 4 évente eljátsszák. Olajszűrőt mindig kézzel is szabad csak meghúzni. Miután felcsavarod a helyére még rátépsz egy 2/3 fordulatot és kész. Nem fog lejönni. Örülök, hogy tetszik az alátét. :D

Luck Skywalker 2014.11.10 Creative Commons License 58269

2 db 8-as anya fogja.

lulumba 2014.11.10 Creative Commons License 58268

Ha jól tudom az injektorok vannak alatta, talán azokat védi...

lulumba 2014.11.10 Creative Commons License 58267

Hali!

Az enyém 2003-as, de szerintem az ugyanaz, mint a Tied. Valóban kicsi a hely a szűrőnél, én ilyent vettem hozzá: 

http://tomnerszerszam.hu/spd/9AE2-7612/OLAJSZURO-LESZEDO-TANYER-76-12

Ezzel egyszerűbb.

Nekem a menet már megszakadt, azóta egy nagyobb csavar van benne(réz alátéttel)...

Az olajból nekem 4,9l megy bele, akkor a felső nívóig van. A váltótartó nálam is csavart, ha jól emlékszem ami most van benne már a harmadik csere, ez viszont sokkal jobb mint ami eddig volt benne. A váltókar terhelésváltáskor sem mozdul meg, talán csak pár mm-t.

A szervónál nekem is olajködös régóta, de még nem csepeg.

k.o.v.a.cas 2014.11.10 Creative Commons License 58266

Szia! Rá volt írva a kupakokra,hogy don't open? Nekem rajta van,nem mertem fölnyitni. Enyém is banner.

Előzmény: ÖregMackó (58258)
Papalac 2014.11.10 Creative Commons License 58265

Jut eszembe!

Ez a szép nagy alutömb itt a motor elején minek van ott, mi a célja, hogyan és mivel lehet leszedni?

Papalac 2014.11.10 Creative Commons License 58264

Ma lecseréltem a másik talicskában is az olajat. Tudtátok, hogy az ELF csomagolása megváltozott? Már legalább van rajta zárjegy. Eddig akármi lehetett az ELF flakonban :) 1x sikerült olyat vennem aminek a teteje le volt fóliázva.

Mindegy. 1,4 16V 2005. Ebben még kevesebb hely van az olajszűrő cserénél. Ehhez már a nőgyógyász kéz is kevés :) Csak kézzel húztam meg, remélem kitart :)

Köhike kedvéért gumis alátétet tettem az olajleeresztő csavar alá :) Hát ezzel tényleg könnyű megszakítani a menetet, mivel a guminak kicsi az ellenállása, az alátét meg sima vasból van.

Kevés lett az olaj, még kell vennem 1 lityit. 4,2l+0,25l kell bele!

Ha már alatta jártam megnéztem a hátsó motortartót is. Ebben is csavart van, tehát nem jó az az elméletem, hogy a 8V-ben csavart a 16V-ben egyenes tartó van. Nekem mindkettőben csavart. (2001 és 2005)

Viszont van egy problémám. A kormányszervó magasnyomású vezetékén van egy nyomáskapcsoló. Ott eléggé olajos minden és kicsit csöpög is az olaj belőle. Most megnéztem és ahogy lehúztam az érzékelőről a csatlakozó tele volt olajjal. Olyan szinten, hogy ki kellett rázni belőle.

Lehetséges, hogy maga a nyomásérzékelő átengedi az olajat? Nem értem másképp hogyan kerülhetne oda olaj.

hant90 2014.11.10 Creative Commons License 58263

"Amennyiben szükséges az akku celláit a lemezek felett, 15 mm-es szintig kell desztillált vagy ioncserélt vízzel utántölteni".
Forrás: http://autosbolt-tat.hupont.hu/9/hasznos-tudnivalok-az-akkumulatorokrol#ixzz3IhFb0gYI"

Előzmény: fa-mester (58260)
teebee77 2014.11.10 Creative Commons License 58262

Amióta felkerültek a téli gumik, azóta nem érzem a rágást. A nyári eléggé kopott volt már alig 2mm mintával. Remélem csak a kopott, idős gumi miatt volt és végleg eltűnt a jelenség.

Előzmény: teebee77 (57731)
Anonymus23 2014.11.10 Creative Commons License 58261

Ma vizsgázott az autó, mentem időpontot kérni, mondták, hogy adjam a kulcsot, beadtam :))), fél óra és készen volt. 19000 Ft a vizsgáztatás + mivel betelt a forgalmi további 6500 Ft az okmányiroda.

Ez így nem rossz :)))

Az akksival még tornázok ;)

fa-mester 2014.11.10 Creative Commons License 58260

Meddig kell tölteni vízzel az akkumulátort (perion)?

3 cellában kb. 3cm vizet lehet tölteni, ha full. tele kell.

1 cellában nem látok vizet.

Miért ragasszák le a kupakokat, ha nem is gondozásmentes?

A vásárláskor miért nem figyelmeztetnek erre?

A kocsi indul rendesen.

nagya2 2014.11.08 Creative Commons License 58259

Hali!!

Na ugye ugye :-)

Átmegyünk vakokba, tapogatózunk mint tóth a pinán, és néha meglepődünk......

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (58258)
ÖregMackó 2014.11.08 Creative Commons License 58258

Szia Nagya!

Most hogy írod, gondoltam 8 év után megnézem. Hát a matrica alatt volt lik! Aztán mikor kicsavartam a dugókat elborzadtam. A két szélső cellában sznte nincs is folyadék. Mitől megy még mindíg? 8 éve...

Pedig én gondozásmentesnek vettem. Banner 62 Ah. 1.5 dCi-re.

Előzmény: nagya2 (58254)
Köhike 2014.11.08 Creative Commons License 58257

Újra műkszik. Átalános topicban megtaláljátok a választ rá miért nem ment.

Előzmény: ScenicRXT (58256)
ScenicRXT 2014.11.08 Creative Commons License 58256

Valószínű támadt némi gond vele, de azt gondolom, hogy rajta vannak a javításán, már picit több jelenik meg, mint tegnap. Szerintem 1-2 nap és rendben lesz.

Előzmény: w.lacika (58255)
w.lacika 2014.11.07 Creative Commons License 58255

nem tudja valaki mi lett a renaultklub fórummal?

nagya2 2014.11.07 Creative Commons License 58254

Ja igen gondozásmentes az az akku, amin semmi lik nincs.

Amin van lik, azt rendszeresen ellenörizni illik, és utántölteni ha kell.

Üdv Nagya

nagya2 2014.11.07 Creative Commons License 58253

Hő ezt megérni :-))))

Hogy rám hivatkozzanak :-)))), és nem negatív értelemben :-)))))

Üdv Nagya

Előzmény: hant90 (58249)
Köhike 2014.11.07 Creative Commons License 58252
Kiderült az óriási nagy meghibásodás két fő oka.... Az egyik a kormányösszekötő, ami nem tudom mennyire az autó hibája, a másik meg a hátsó lámpa kontakthibája.... Ennyit az egészről.
Előzmény: Papalac (58236)
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58251
Nyilván nem a prémiumautók csúcsa, viszont az ég világon semmivel nem rosszabb mint bármelyik más gyártó hasonló terméke. És a lerobbanások nagy részében vagy a tulajdonos vagy a szerelő a hunyó.
Előzmény: Papalac (58247)
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58250
A miénkben biztosan kutya közönséges 1 töltetes légzsák van. Meg is lepődtem amikor kiszedtem, mert azt hittem valamivel komolyabb.
Előzmény: Papalac (58247)
hant90 2014.11.06 Creative Commons License 58249

Egyszer már leírtam, leírom még egyszer az én tapasztalatom az akkumulátorral.

'13 januárjában ezt írtam:

1.4 8V-s Thaliaba szeretnék (pontosabban muszáj) akksit vennem  Szerintetek elég a 45Ah-s, vagy vegyek inkább 55-öst? A gyári az 47Ah-s volt (Inci akkü) 7,5 évig bírta, a második 55 Ah-s AKKSI, ez két évig és 25 napig bírta. (Két év volt rá a szavatosság.)

Amikor elmentem a boltba (Bárdi - Pécs) megvenni az újat, lebeszéltek róla, azt mondták vegyek egy üveg desztillált vizet, töltsem föl, tegyem föl töltőre, és nézzem meg hogy mi lesz. Röviden: azóta három havonta kiveszem, töltök rá desztillált vizet, 24 órát töltöm, és még mindig hibátlanul működik. Itt a fórumon is javasolták, ezt a módszert (nagya2, SGN, Renault Thalia 1.4 16V ), de megmondom őszintén, nem hittem nekik (bocs...), mivel ez egy gondozásmentes akkumulátor.

Szóval ez az akkumulátor jövő hónapban lesz 4 éves, szerintem ez elég jó teljesítmény. Úgy emlékszem 13.000 körül vettem.

nadyy 2014.11.06 Creative Commons License 58248

Köszönöm mindenkinek a segítő ötleteket.Megoldódott a probléma a légzsákvisszajelzővel.Az övfeszítő csatlakozót huztam le és befújtam kontakt spray-el,így jó lett.Amúgy az enyémben is egytöltetes van,az autó  2006 ,1,4 16v és perfekt felszereltség.

Papalac 2014.11.06 Creative Commons License 58247

Nem tudom, hogy mindegyik tudja-e. Azt tudom, hogy a tied mindenben más mint a többi thalia :) Komolyan nem tudom, hogy csak egyféle kormánylégzsákkal gyártják ezeket vagy van 1 és 2 töltetes. A 2 töltetesen 2 csatlakozó van egy narancs és egy sárga. Holnap, ha nem felejtem el megnézem van-e az enyémekben ülésérzékelő.

Ha a hőmérőt képesek kihagyni a tükörből, akkor bármit egyszerűsíthetnek.

A tesztről csak annyit, hogy nem csoda, hogy a Magyarországon elterjedtebb (olcsóbb) autók vannak a lista végén. Nem állítom, hogy egy jó teszt (összesítés), mert nem látszik a teljes lista. Gondolom a szerviz adatokat összesítik.

Csak egy példa, hogy a nővérem lánya Németországban dolgozik és egy 8 éves suzukival jár, de a kollégái már megszólták, hogy vegyen rendes autó, valami BMW-t vagy Audi-t :)

Azt hiszem akik olvassák ezt a fórumot és renaultjuk van, tisztában vannak vele, hogy nem a világ legjobb autóját nyúzzák. Vannak előnyeik és vannak hibáik. Én szeretem, mert kényelmes autó és sosem hagyott egyik sem cserben az úton!

Előzmény: Köhike (58237)
Airbag. 2014.11.06 Creative Commons License 58246

A Motrio aksikról jó a vélemény.

elég sok a 5-6 éves kort is megéri hiba mentesen.

Előzmény: nagya2 (58242)
ScenicRXT 2014.11.06 Creative Commons License 58245

Egymás után volt két Electric-Power akkum, kettő évet bírt mind a kettő...

Előzmény: Anonymus23 (58243)
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58244
Az egy magyar akksi. Jászplasztik gyártja.
Előzmény: Anonymus23 (58243)
Anonymus23 2014.11.06 Creative Commons License 58243

Most ott tartok, hogy elvittem a villamossági szerelőhöz, akitől történetesen az akksit vettem, és megnézte.

Azaz nézte volna, mivel először nézte, hogy a savszint az nullán van (vagy mittomén mit, egy pipettával ellenőrizte a 6 cellát), mondja, hogy kellene neki egy nagyobb (48 órás) töltés de a Ctek töltő ami nekem van, túl okos, mert ugye csak csepptöltést ad egy idő után, így most ki kell vennem, berakok egy másikat, és addig töltöm az eredetit.

Viszont, ami benne van, az is elég karcsú, mivel 520A-es "csak" bár 69 Ah-ás (Unibull 50 300-as), mondjuk nyáron nincs vele gond, és a mostani őszi időben sem, csak amikor már 0 fok körül van a reggel, akkor kezdi el.

Van itt egy másik is most (Apám Land Roveréből vettük ki) ami egy úthenger indításához van használatban (kertrendezés folyik), így most kicserélem a két akksit.

De asszem veszek egy Electric Power akksit, 74Ah 640A, erre is van 2 év garancia.... Ez csak 16500 Ft... 3 cm-el hosszabb de befér ahogy mértem, a riasztó szirénát kellesz áttelepítenem.

Őszintén? Nem vágna földhöz ha 30ezret kellene kiadni egyért, csak tudnám, hogy jó lesz és nem fog szívatni megint egy fél év múlva... :(((

Előzmény: nagya2 (58242)
nagya2 2014.11.06 Creative Commons License 58242

Hali!!

Nekem Fiamm márkáju van benne (bátyámat akartam de az nemvan:-)  ) 54Ah/540A -es, eddig jó. A gyári 60Ah/600A-es.

A renaultnál Motrio akksi 1.5dci-hez  20790huf.

Exide 20rugó

Banner 63Ah/600A 20rugó

A többi mind drágább.

Üdv Nagya

Előzmény: Anonymus23 (58231)
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58241
Eleve az egész összehasonlítás sántít. Egy Porschét amit viszonylag ritkán használnak illetve kevés van belőle hétköznapi tucatautókkal összemérni. Eleve már a karbantartásra sem fognak annyit költeni egy használati tárgynál mint egy luxuscikknél. Almát hasonlítanak körtéhez. Valamint azt sem tudjuk mik a hibák, melyik meghibásodás milyen súlyozással szerepel, mi számít egyáltalán meghibásodásnak. Ez egy bulvár cikk, úgy értelmetlen az egész ahogy van. Nem beszélve az egyébként is megkérdőjelezhető objaktivitásukat az adac botrány után. És az csak egy volt a sok közül. Persze érthető, hogy valahogy a saját termékeiket promotálják.
Előzmény: tefi (58240)
tefi 2014.11.06 Creative Commons License 58240

Az ADAC botrány óta ki hisz bármilyen német cégnek ilyen autós ügyekben?

Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58239
Véletlenül mindenhol német autó van elöl..... Na meg azok a típusok amikből alig van. A nagy mennyiségben előforduló autók mind a végén vannak. Ez egy baromság úgy ahogy van.
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58238
A németeknek valahogy nem tudok hinni.
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58237
Azt biztos, hogy mindegyik tudja? Nem csak a clio? Mert a miénkben még a légzsák is sima egyfokozatú. Az övfeszítőre is csak egy sima kéteres kábel megy.
Előzmény: Papalac (58235)
Papalac 2014.11.06 Creative Commons License 58236

http://www.automotor.hu/hirek/a-tuv-szerint-ezek-a-legjobb-es-a-legrosszabb-autok-580328

"A legrosszabb autó a Dacia Logan"

A renaultok valahogy nincsenek az élmezőnyben :)

Papalac 2014.11.06 Creative Commons License 58235

Ott az ülésnél van egy helyzetérzékelő:

! előretolt ülés: az érzékelő ellenállása = 400 Ohm !
! hátratolt ülés: az érzékelő ellenállása = 100 Ohm !

Ezzel szabályozza a légzsák felfújódásának mértékét (2 töltet van benne).

Előzmény: nadyy (58227)
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58234
Szerencsére ezekben az autókban nincs inteligens töltés, bármilyen akksi belemegy. A dieselnek egyébként nagyobb helyet hagytak az akksinak? Mert a benzinesnél szerintem 55Ah körülinél nem fér bele nagyobb. Amikor veszed arra figyelj, hogy jobb plusszos kell bele.
Előzmény: Anonymus23 (58229)
Köhike 2014.11.06 Creative Commons License 58233
Nekem a bosch-al nagyon rossz tapasztalatom van. Próbáltam már sok mindent. Mostanában magyar akksit szoktam venni. Jászplasztik vagy perion, ami meg varta. Eddig a legjobb akksim az valami koreai volt. Az vagy 7 évet bírt. Valami noname cucc volt, talán valami rocket vagy mi.
tefi 2014.11.05 Creative Commons License 58232

Nem tudtam,hogy dízelesbe kell.

Ehhez nem értek,hogy mekkora kell bele!

Nekem benzines van,ahhoz jó! Sőt nagyobb amperes mint a gyári!

Előzmény: Anonymus23 (58231)
Anonymus23 2014.11.05 Creative Commons License 58231

A 470A dízelhez elég kevésnek tűnik 600A körül kellene lennie.

Nekem 1.5 dCi van, ahhoz nagy amperesek kellenek tudtommal...

Milyen széles akksi fér ebbe bele maximum? 278 mm-eseket látok itt amik nagyobbak mind Ah, mint A tekintetében...

Előzmény: alibabusic (58230)
alibabusic 2014.11.05 Creative Commons License 58230

Tavaly tavasszal ilyet vettem akciósan:

Varta 53 Ah, 470 A, 17.000 Ft.

Azóta nincs bajom vele.

Anonymus23 2014.11.05 Creative Commons License 58229

Milyen akksit érdemes ezekbe rakni?

Nézegettem ezeket a Bosch akksikat, de nem tudom...

Előzmény: Köhike (58225)
teebee77 2014.11.05 Creative Commons License 58228

Kösz! Lehet már csak akkor állok neki ha jön valami felmelegedés. Még a fiátomnál jártam úgy, hogy apróbb javításoknál a hideg miatt el-elpattantak a műanyag cuccok. :)

Előzmény: lulumba (58214)
nadyy 2014.11.05 Creative Commons License 58227

Köszi a tippet!Holnap megnézem,esélyes a dolog mivel a kormánylégzsák átv. szalagot kimértem és az nem szakadt,úgyhogy maradt az általad említett csati.

Előzmény: laszlo.38 (58220)
Köhike 2014.11.05 Creative Commons License 58226
Eleinte azért kaptak Renault motort mert még nem tudták legyártani a sajátot. Viszont az évek során szépen alkatrészenként átalakultak. De igazából azok sem voltak olyan rosszak mint most azt sokan mondják. 77-től már nem volt bennük francia alkatrész.
Előzmény: Zlatan93 (58222)
Köhike 2014.11.05 Creative Commons License 58225
Akksi lesz a ludas.
Előzmény: Anonymus23 (58223)
Köhike 2014.11.05 Creative Commons License 58224
Én imádom azt a C motort. Szerintem egy szuper kis motor.
Előzmény: Zlatan93 (58222)
Anonymus23 2014.11.05 Creative Commons License 58223

Üdv mindenkinek.

Az mennyire gáz, ha reggel ráadom a gyújtást, és olyan 10,4-10,5 V környékére lemegy a fesz (mármint nem 12V-ról, hanem nem is látok olyat sosem, hogy 12V, vagy környéke) , majd 10,6-10,8 köré visszavándorol?

Gondolom izzít valameddig, de akkor is.

Ha beindítom, akkor standard 13,5-13,8 V körül van.

Egy egyszerű natúr szivargyújtós kijelzős kínai csoda, de néztük több autóban is, és úgy tűnik, hogy korrekten mér.

Ez az induló 10,5V nekem elég halovány teljesítménynek tűnik. Valamilyen Banner akksi van benne. Valamikor 6 éves kora környékén megnyiffant benne a török, lett bele véve egy ilyen, ami kb 1,5 évig bírta, és garanciába cserélték, és ez van benne azóta is....

Zlatan93 2014.11.05 Creative Commons License 58222

Üdv.Gondold el,hogy 40-éve,ahogy írtad, szuper jó renault motorokat tettek a dáciákba,mert hát az volt.

Előzmény: Köhike (58207)
laszlo.38 2014.11.05 Creative Commons License 58221

Nekem 1,4 8 szelepes van klimával, és ki lehet szedni a motort külön, én már vettem ki. Nem tudom a 16 szelepes mennyiben különbözik, de szerintem nem sokban.

Előzmény: janobá (58219)
laszlo.38 2014.11.05 Creative Commons License 58220

Az öv feszitőnél megnézted a csatlakozást? mert nekem egyszer ott ment szét, jobb oldalt a kézifék karnál? nagyon nehéz hozzá férni.

Előzmény: nadyy (58215)
janobá 2014.11.05 Creative Commons License 58219

Szedett már ki valaki Belső levegő keringető motort 1.4 16v légkondis gépből? Elmondhatná a menetét ,ha nem nagy kérés,mert én cumizok vele J

Az érdekelne hogy a műanyag halmaz a szélvédő alatt(amiben a klíma hő leadó, pollenszűrő van) két félre bontva  kiemelhető e( gondolok a felső felére) . Vagy hogy  lehet ezt a motort cserélni?Hol lehet olcsón beszerezni?

Kösz előre is!

Köhike 2014.11.04 Creative Commons License 58218

:D

Előzmény: ÖregMackó (58217)
ÖregMackó 2014.11.04 Creative Commons License 58217

Összefoglalva: tükör szélesebb csavarhúzó, légzsák keskeny csavarhúzó :-))

Bocs...

Köhike 2014.11.04 Creative Commons License 58216

Ki kell pattintani. Esetleg ha nagyon nem megy egy vékony csavarhúróval alányúlsz és segítesz neki.

Előzmény: nadyy (58215)
nadyy 2014.11.04 Creative Commons License 58215

Jó estét mindenkinek!

Az lenne a kérdése: hogy tudom lecsatlakoztatni a kormánylégzsákot?A narancs színű vége jön le ami rajta van a légzsák közepén vagy a másik ami átmegy a kormányon a kapcsolók felé?Megnézném a kormányátvezető szalagot nincs-e szakadás benne mert már folyamatosan világít a légzsák visszajelző a műszerfalon, az ülés alatti csatit már forrasztottam ,így csak az maradt.

Előre is kösz. a választ!

lulumba 2014.11.04 Creative Commons License 58214

Finoman egy szélesebb csavarhúzóval kezd el az egyik szélén és menni fog.

Előzmény: teebee77 (58213)
teebee77 2014.11.04 Creative Commons License 58213
Meghúzom és lepattan, vagy mindegy melyik oldalrol kezdem meg?
Előzmény: lulumba (58212)
lulumba 2014.11.03 Creative Commons License 58212

Először a tükörlapot ki kell pattintani, utána látod a kis füleket.

Előzmény: teebee77 (58211)
teebee77 2014.11.03 Creative Commons License 58211

A külső tükrön a borítás (ami színre fújva szokott lenni, de nekem a jobbos nincs mivel az előző tulaj lecserélte feketére) hogy jön le? Merjem feszengetni?

Köhike 2014.11.03 Creative Commons License 58210
Ööö.... Volt az 40 is. ;)
Előzmény: k.o.v.a.cas (58209)
k.o.v.a.cas 2014.11.03 Creative Commons License 58209

Az izolátor speciál-on volt rézazbeszt karika 20 évvel ezelőtt. :)

Előzmény: Köhike (58204)
Zlatan93 2014.11.03 Creative Commons License 58208

Jó neked,nálam tuti nincs!

Előzmény: SGN (58183)
Köhike 2014.11.03 Creative Commons License 58207

Régi szép idők. :) A TLX-nek acélból volt egy bazinagy anya a karteren belül, abba ment bele a csavar. Az persze, hogy mindent kibírt ehhez képest :D

Előzmény: lulumba (58206)
lulumba 2014.11.03 Creative Commons License 58206

A régi autómon(dacia tlx) én cseréltem majdnem mindig az olajat. Ott az olajleeresztő csavart sokszor megértem meglazítani, úgy meg lehetett húzni, ha éppen aki cserélte jól megtépte. Semmi baja nem volt tőle.

Megvettem a thaliát használtan, az első olajcsere a Baumbagartnernél volt, még az előző tulajnál. A másodiktól a hatodikig maszeknál cseréltettem olajat. Szólt a szerelő megszakadt a menet a teknőben, pedig szinte meg sem húzta még a csavart. Ki kellett fúrni nagyobbra és ment bele egy nagyobb csavar.(létezik direkt ilyen készlet is, de az nem volt éppen nekik)

Azóta magam cserélem. A csavart (most már a kerékcsavart is) nyomaték kulccsal húzom le.

Unokatesóm  autószerelő, néhány száz cserén túl van Ő is, de a saját meganján is meg tudta szakítani a menetet, pedig Ő sem szokta megtépni a csavart. Nála ugyanez lett a vége. Nagyobb furat új csavar. 

Úgyhogy óvatosan a meghúzással...

SGN 2014.11.03 Creative Commons License 58205

Nem lehet véletlenül, hogy a csavarhúzód mágneses és az okozta a félreértést? :-)

Előzmény: Papalac (58201)
Köhike 2014.11.03 Creative Commons License 58204

Mihez képest. Azért az nem egy olyan kis csavar, és az átmérőhöz képest a 20Nm azért nem olyan hatalmas nyomaték. Szerintem az emberek 98%-a sokkal sokkal jobban meghúzza mint 20Nm. Ami a gyertyákat illeti én még nem láttam ott réz gyűrűt. Van tömítőgyűrű de az általában vasból van. Amit én láttam eddig. Illetve létezik még olyan ahol kúposan tömít a gyertya. De renaultban még nem láttam olyat. Szerintem felesleges a külön mágnes a motor olajrendszerében. Egy jó szűrő megfogja a szennyeződést. Persze nyilván itt nem az 500-1000ft szűrőkről beszélünk. De a motorban nem keletkezhet annyi fémreszelék, hogy ott ezt mágnessel kelljen összeszedni. Más dolog egy váltó, ahol kényszerolajzás van, nincs külön olajzó rendszer szűrőbetéttel, és rengeteg fogaskerék illetve kapcsolóagy ami fém a fémen kapcsolódik minden váltáskor. Ott keletkezhet ilyen jellegű szennyeződés, és ott általában van is mágnes. És az elég is, mivel ott meg nincs is értelme szűrőbetétnek mivel égéstermék nem fogja szennyezni az olajat.

Előzmény: Papalac (58201)
janobá 2014.11.03 Creative Commons License 58203

Kösz a segitséget, megkerestem a hangforrást. A belső keringetés akadt el. Még keresem a motorját,eddig se kintről se bentről nem értem el :) Jelenleg kiiktattam,igy csend van.

Előzmény: Köhike (58199)
Mók Zsolt 2014.11.03 Creative Commons License 58202

Szia!

Csak akkor kell tanítani elvileg ha másikat raksz bele (más márkát).Én csak  tisztítottam de akkor is kell,hogy megtalálja a helyét.

2X indítottam el a kocsit játszott az alapjárattal.1/2 óra összerakodás után megint indítt és megtalálta a helyét.

Lambdaszonda:https://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=0258006046|SZ#.VFdcHGc7CAc

Előzmény: fa-mester (58195)
Papalac 2014.11.03 Creative Commons License 58201

Bocsi, de ezért nem kellett volna kimenni a garázsba. Én írtam rosszat. Azt hittem ez már általános dolog. Nincs benne külön mágnes, de az enyém mágneses, Lehet, hogy valahol felmágneseződött, de ragad hozzá a csavarhúzó, még a vége is homorú. Nem hinném, hogy az eltört gyűrűk darabjait kéne ott összegyűjteni. Elég durva lenne. Egy motorban azért van kopó alkatrész bőven. Egyébként lehet kapni külön mágneses csavarokat, de gyárilag tényleg nincs ilyen a renaultokban. Én vissza szoktam tenni az olajleeresztő csavart, így most nem fogom kivenni, hogy megnézzem mennyire mágneses :)

Köhike!

A 20 Nm azért nem olyan kicsi, ha azt vesszük, hogy ennyivel kell meghúzni a hengerfej csavarjait is, persze a kerékcsavarok 90-100 Nm-éhez képest kicsi.

Abban azért nem bíznék, hogy az olajszűrő mindent kiszűr, de amit átenged, az már nem károsíthatja a motort.

Az, hogy alumíniumból van az olajteknő semmit nem jelent. Az egy ötvözet. A hengerfej is alumíniumból van mégis használunk réz alátéteket a gyertyákhoz. Azt is meg szoktuk húzni (25-30 Nm), igaz hosszabb a menete.

Köhike 2014.11.03 Creative Commons License 58200

Nem kell tanítani. Csere után párszor ráadod a gyújtást, és megtanulja a helyét.

Előzmény: fa-mester (58195)
Köhike 2014.11.03 Creative Commons License 58199

Valahol van rajzom, de azon se fogsz többet látni.

Előzmény: janobá (58197)
Köhike 2014.11.03 Creative Commons License 58198

Semmi extra nincs. Még nyomásszabályozó szelep sincs a motortérben, azt is megoldják a tankban. Úgy néz ki, hogy az AC-ban minden egybe van integrálva. Onnan egy cső megy előre az injektorokhoz. Van még egy cső ami a tanktól megy előre, az ne tévesszen meg senkit sem, nem visszafolyó cső hanem a tankszellőzés. Az evap canisterre megy ahonnan a motor be tudja szívni a tankban keletkező gázokat bizonyos üzemállapotokban.

Előzmény: janobá (58196)
janobá 2014.11.03 Creative Commons License 58197

Esetleg rajz nincs e az üzemanyag rendszerről.

janobá 2014.11.03 Creative Commons License 58196

Szia.

Konkrétan a hangot meghatározni nem tudom, de inkább folyadék áramlás „nyöszörgésére”  hasonlít.

Mintha a feltöltés  folytatása lenne,illetve következménye. A csövek az injektor felé itt haladnak, de akár hogy fülelek konkrét  helyet behatárolni nem tudok. Van ezeken a gépeken  visszafolyás,vagy a túltöltés „túlnyomás” hogy van megoldva?

Előzmény: Köhike (58194)
fa-mester 2014.11.03 Creative Commons License 58195

Az alapjárati motort tisztítás után "tanítani" kell?

Milyen márkájú lambda szondára cserélted a régit?

Előzmény: Mók Zsolt (58129)
Köhike 2014.11.02 Creative Commons License 58194
Jobbra csak a relédoboz van.
Előzmény: janobá (58192)
janobá 2014.11.02 Creative Commons License 58193

1.4 16v motorről van szó

janobá 2014.11.02 Creative Commons License 58192

Üdvözlet mindenkinek.

Lenne egy kérdésem. Indításkor az üzemanyag szivattyú   feltöltése után egy rövid ideig még halk zúgás, sistergés hallatszik a motorház jobb oldalán. Nem az alapjárati motor, inkább a lámpa irányában hallatszik. Problémát nem okoz, de eddig nem volt ilyen hang, Szerintetek mi lehet?

Köhike 2014.11.02 Creative Commons License 58191

Ez egy kínai utángyártott gagyi. Olyan mint a villanyturbó, meg a led-es H4-es stbstb. Gyáriba nem fogsz ilyet találni. Csak váltónál.

Előzmény: DGabee85 (58190)
DGabee85 2014.11.02 Creative Commons License 58190
DGabee85 2014.11.02 Creative Commons License 58189
http://ebay.com itm/301289613932?cmd=VIDESC
Köhike 2014.11.02 Creative Commons License 58188
A vezérlésben vannak súrlódó acél alkatrészek, de ha valami ott is így elkezd kopni, hogy mágnessel kelljen összeszedni akkor ahogy írtad ott már nagy baj van. Illetve meg a hengerpersely tudna kopni, de az a motor is kuka azonnal.
Előzmény: SGN (58187)
SGN 2014.11.02 Creative Commons License 58187

Ha bele gondolok sok értelme nincs is mivel nemigen vannak a motorban olyan alkatrészek amelyek egymást letörni képesek, mert ha dugattyúgyűrű törik akkor megette a fene az egészet! Hali...

Előzmény: Köhike (58185)
rentha92 2014.11.01 Creative Commons License 58186

Gyáriból is van 2 féle verzió: Tuner és update list..

De ha jól értem a tiédbe egy kijelző nélküli rádió volt gyárilag, de a kormányról vezérlésnek menni kellene ( enyémben is van, de a régi rádiómmal sem használtam soha, ma meg már csak dísz.)

Előzmény: asdfg0 (58173)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58185
Motorban nincs is sok értelme, mivel ott a szűrő ami minden szennyeződést felfog.
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58184
Én sem találkoztam mágneses csavarral motorban eddig. Váltóban szoktak ilyet használni inkább.
SGN 2014.11.01 Creative Commons License 58183

Heló, mivel írtad, hogy minden olajleeresztő csavar mágneses gyors kimentem a garázsba és rögtön "bevizsgáltam" 3 szóban forgó csavart (két Ford és egy Opel) de sajnos egyik sem maradt fenn a salgó polc alján! :-) Természetesen hozzá lehet szólni, nem is kérdés! :-)

Az 58116 számú hozzászóláshoz pedig annyi észrevételem lenne amely nem a tiéd, hogy valóban a csavarnál nincs is gumi csak az alátétnél, mégpedig ilyen és érdekes nekem gyárilag ilyen volt alatta:

Egyébként nekem mindegy ki milyen erősen húzza meg a csavart és milyen az alátét alatta, sőt az sem érdekel, ha nem tesz alá tömítést! De a véleményem az hozzászólás és nem okoskodás, csá.... MESTER!

Előzmény: Papalac (58154)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58182
Sajnos ez a típusú alátét a gyári előírás az összes alumínium karteres Renault motornál. Pl az összes K-s motor ilyen.
Előzmény: Papalac (58179)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58181
20Nm. Egyáltalán nem kell megtépni. Sőt tilos is. Alu karteres mindegyik motor. Mit akartok azon megtépni? Kiszakad a menet. Pont ezért van hozzá ilyen speciális alátét, és a 20Nm-es viszonylag alacsony meghúzási nyomaték.
Előzmény: Zlatan93 (58178)
Garfield007 2014.11.01 Creative Commons License 58180

Istenem-istenem, csak kicsit visszatekerve:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=124241908&t=9027813

Papalac 2014.11.01 Creative Commons License 58179

Elnézést, hogy belepofáztam megszólítás nélkül. Azt hittem ez egy fórum és bárki hozzászólhat :)

Nem mondtam, hogy nincs, tudom, hogy sok autónál használnak különféle gumibetétes olajleeresztő alátétet sőt csavart is. Volt már pár renaultom és egyikben sem volt előírás és gyakorlat az ilyen spéci alátét.

Ez talán az egyetlen alkatrész amivel nem szokott gond lenni :)

Előzmény: SGN (58177)
Zlatan93 2014.11.01 Creative Commons License 58178

Üdv.A leeresztőcsavar a tömítőalátét karikával van,ahogy már írtam,keress vissza. Meghúzni pedig(tépni) kell.Nem megszakítani,na meg persze nem okoskodni.Magabiztos!!!

Előzmény: SGN (58151)
SGN 2014.11.01 Creative Commons License 58177

Úgy emlékszem, hogy nem neked írtam! Vagy mégis, de akkor két néven írsz a topikba! Hali....  Jah elhiheted, van gumibetétes alátét és nem eszi meg az olaj, érdekes is lenne ha olyan gumit használnának amit megeszik az olaj, mert akkor szűrőnél nagy bajba lennének!

asdfg0 2014.11.01 Creative Commons License 58176

Akkor erre semmi trükk /csalás nincs ? :)

Előzmény: lulumba (58174)
teebee77 2014.11.01 Creative Commons License 58175

Tehát akkor van saját kijelzője a rádiónak. Akkor az lesz hogy a fenti kijelzőre nem megy ki a jel, mert minek is ha van kijelzője.

lulumba 2014.11.01 Creative Commons License 58174

Mivel van saját kijelzője így szerintem ez nem jó a központi kijelzőshöz...

asdfg0 2014.11.01 Creative Commons License 58173

Persze szól. Működik. Kódolni kellett. Interneten vettem. Semmi nincs rajt csak hogy Renault. Belepaszolt a csatlakozó feszegetés nélkül. Annyi lába volt az aljzatnak amennyi a dugajnak kell. De semmi sem mutat fennt. A Rádió kiírja az állomást de fent az órán kívül az ég világon  semmi nincs.

Előzmény: teebee77 (58172)
teebee77 2014.11.01 Creative Commons License 58172

Szólni szól? Van rajta kijelző? Lehet hogy hiába Renault de más típushoz való.

Előzmény: asdfg0 (58171)
asdfg0 2014.11.01 Creative Commons License 58171

Sima rádió. Se kazi se cd. Gyári Renault. És igen minden amit lehetett rádugtam .

Előzmény: lulumba (58164)
lulumba 2014.11.01 Creative Commons License 58170

Pont ezt nem szereti az enyém sem. Kb. 3-4 alakommal jártam így, azóta mindig megvárom amíg bemelegszik egy kicsit a motor(4-5 perc) és a fordulatszám visszaesik a normálisra. Ha így teszek sosem rángat utána. Mondjuk nálam a gázfröccsre helyre szokott állni...

Előzmény: teebee77 (58168)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58169

Tuti valamilyen pára vagy víz. Takarítsd ki a trafókat, és a gyertyákat. Ha rossz helyen üt át akkor az kicsinálhatja a trafót.

Előzmény: teebee77 (58168)
teebee77 2014.11.01 Creative Commons License 58168

Arra vigyáztam hogy a motortérbe ne jusson víz. 1.4 16v. Rövid járatás? Az lehet, mert mosás után annyira indítottam be amíg beálltam a garázsba, kb 10-15 másodpercet járt.

Előzmény: lulumba (58166)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58167

Nem áztattad el a gyújtást? Milyen motor?

Előzmény: teebee77 (58165)
lulumba 2014.11.01 Creative Commons License 58166

A 16v-s nem szereti, ha hidegen el van indítva és nemsokára leállítva.(legalábbis az enyém többször játszotta ezt el ilyenkor ) esetleg még az első variációd lehet.

Előzmény: teebee77 (58165)
teebee77 2014.11.01 Creative Commons License 58165

Ma indításkor kicsit remegett a motor, gondoltam a hideg miatt járt egyenletlenül. Lehet nem tesz jót neki de adtam 3-4 gázfröccsöt, és ekkor el kezdett villogni a fordulatszám mérőben a sárga kis visszajelző/hibajelző. Leállítás-ujraindítás és onnantól megint rendben volt minden egész nap.

3 dologra gyanakszom.

1- tegnap lemostam az autót és valahova víz került + a hideg.

2- a gázfröccs bezavarta a rendszert.

3- pirosban van a benzinszint és felszívott valami szutykot.

Mi lehetett a gond? Járt már így valaki?

lulumba 2014.11.01 Creative Commons License 58164

Hali!

A "gyári sima rádió" mit takar? Kazettás rádiót? Tuner list-es, vagy update list-es? Hátul az iso csatlakozókon kívül a kis csatlakozót is rádugtad? 

Előzmény: asdfg0 (58162)
teebee77 2014.11.01 Creative Commons License 58163

Csak a gyári rádióval működik a központi kijelző, és a távvezérlő.

Előzmény: asdfg0 (58162)
asdfg0 2014.11.01 Creative Commons License 58162

Sziasztok. Az Lenne a kérdésem hogy a Thailámban a központi kijelző miért csak az órát jeleníti meg ? Továbbá a kormány alatti fejegység nem vezérli a rádiót. Most vettem bele egy gyári sima rádiót. Most került hozzám az autó. Sajnos a gyárija már nem volt meg. Köszönöm a válaszokat előre is. Üdv. Martin

lójusz 2014.11.01 Creative Commons License 58161

A dugattyú porvédő alá valóban nem nézett be a szerelő, csak visszanyomta a dugattyút 1 svédfogóval,hogy az uj cuccok beférjenek.A fékolaj 4 évente rendszeresen cserélve volt. Az alkatrészek cseréje előtt semmi gond sem volt a fékkel,igaz azok még gyári cuccok voltak. (80.000KM volt bennük)Olajfogyás is csak 1-2 mm volt az olajcsere ciklusok között.Köszi a tanácsot,akkor aszem belesünk a dugattyú porvédője alá.

Előzmény: Köhike (58158)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58160

Ha ilyen problémák vannak érdemes teljesen szétszedni. Akkor lesz tökéletes. Lehet a dugattyú rozsdás, koszos stb. Vagy a karmantyú sérült. És ez csak akkor derül ki ha teljesen darabokban van. De ahogy írtam ilyennek ne álljon neki senki sem, ha nem gyakorlott benne.

Előzmény: lulumba (58157)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58159

Nem tudod összecserélni. Fizikailag nem lehet felcseréli őket. A hűtött tárcsa nem megy be a konzol miatt. Fordítva meg a betét esik be.

Előzmény: Papalac (58156)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58158

Utángyártott betéteknél lehet olyan probléma, hoyg nem teljesen méretpontos, és esetleg megszorul a betét a tartó konzolban. Ezt ellenőrizd le legelőször. Utána érdemes lehet még megnézni a csapokat amiken elmozdul a féknyereg. Ez is be tud rohadni az évek során. Ha ezek sem segítenek akkor a nyergeket kell szétszedni és kitakarítani, mert az is el tud koszolódni. De aki nem szerelt még féket annak ezt nem ajánlom, mert utána légteleníteni kell stbstb. Nem hiszem, hogy a fékolaj tette volna tönkre, bár dot4-es való bele de nyilván erre figyelt a szerelő. Én az első két dolgot ellenőrizném. Első féken nincs semmiféle utánállító mechanika. Egyszerűen a munkahenger elmozdulása kompenzálja a betét kopását.

Előzmény: lójusz (58153)
lulumba 2014.11.01 Creative Commons License 58157

Hali!

A probléma nagy valószínűséggel az lesz, hogy a fék munkahengered dugattyúja a gumi porvédő alatt egy kicsit rozsdás lehet. Amikor vissza lett nyomva a munkahenger dugattyúja, hogy beférjen az új, vastagabb fékbetét, valószínűleg nem lett megnézve és az a vékony rozsdaréteg miatt nem megy vissza fékezés után teljesen. Vedd le a féknyerget, vedd ki a porvédőt pumpáld kijjebb a dugattyút és finoman csiszold meg. Utána kend meg egy kis!!! rézpasztával, nyomd vissza a dugattyút és tedd vissza a porvédőt. Ha esetleg szakadt, vagy ernyedt, vegyél újat.

Legalábbis nekem ez volt egyszer a bibim vele...

Papalac 2014.11.01 Creative Commons License 58156

Lehet rosszul összeszerelni, de inkább nem belevaló alkatrészeket raktatok bele. Lehet vastagabb a tárcsa vagy a fékbetét. Ha sima tárcsa volt benne, akkor nem lehet hűtöttet tenni a helyére, mert vastagabb!

A sima 12 mm, a hűtött 20 mm vastag.

Állítási lehetőség nincs, a fékmunkahengernek kell visszacsúszni a helyére. Annak mozgathatóságát illik ellenőrizni.

Lehet, hogy nincs rendesen légtelenítve.

Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58155

Azért annyira nem kell megtépni ha normális tömítés van alatta. 20Nm az előírás.

Papalac 2014.11.01 Creative Commons License 58154

Nem kell azon semmit tépni, csak rendesen meghúzni. Nem sima rézkarika, olyan mint a gyertyák alátétje, de sokféle van.

Gumis alátétet még nem láttam. 30 évig jó volt a réz alátét, nekem ezután is jó lesz. A márkaszervizben is ugyanilyet tesznek bele!!!

Minden olajleeresztő csavar mágneses! Már nagyon régen. Nem biztos, hogy külön látszik, legfeljebb mágnesezett.

Egyébként meg tényleg mindenki olyat használ amilyet akar.

lójusz 2014.11.01 Creative Commons License 58153

Tiszteletem!

Segítséget szeretnék kérni,egy fékproblémával kapcsolatban.A gond a következő:A 2003-as évjáratú ABS-nélküli talicskámon,esedékessé vált a féktárcsa,és fékbetét csere,valamint a fékolaj csere is.A szerelő javaslatára TEXTAR garnitúrát kapott az autó,és MINTEX márkájú fékolajat.A probléma a csere után keletkezett,az istennek sem akar gurulni az autó, azaz fog a fék. Tuti hogy az első,mert rendesen forró a felni.Először nem foglalkoztam a problémával, mondván be kell kopnia, de már 1000km-et letekertem vele a csere óta,és csak annyi változás történ, hogy néha nyikorog is. Kérdésem a következő: Van-e az első féknél valami utánállító szerkezet?(olyasmire gondolok, mint ami a hátsónál van)Van valami specialitás a féktárcsa cserénél,ami csak ezen tipusu autóra jellemző? Lehet rosszul összeszerelni a féket.(a féknyereg nem lett lekötve a hidraulikus rendszerről a csere idejére sem. Szerintetek merre keressük a hiba okát?  Köszi a segítséget!

SGN 2014.11.01 Creative Commons License 58152

A tévedés említésekor a szerintem nem létező, motorok mágneses olajleeresztő csavarjára gondoltam, mive még a világ összes csavarját nem láttam!

SGN 2014.11.01 Creative Commons License 58151

Úgy írod a lényeget mintha a menetsűrűséget te választhatnád meg! A spéci olajleeresztő-csavarról csak annyit, hogy esetleg váltóban találkozhatsz vele, de motornál nemigen! Lehet, hogy tévedek de a magabiztosságod nekem egy kicsit erős! Bocs nem szándékom a sértegetés, de nem biztos, hogy az a jó ha megtéped a leeresztő csavart egy sima rézkarikával aztán csá!

Előzmény: Zlatan93 (58149)
Köhike 2014.11.01 Creative Commons License 58150
A gyári tömítés olyan. Ne hülyézzük már le őket. És az ég világon semmi baj nincs vele.
Előzmény: Zlatan93 (58149)
Zlatan93 2014.10.31 Creative Commons License 58149

Üdv.Így van,a gumis tömítés hülyeség,a lényeg a sűrű finom menet (lágy fém karikával).A profi leeresztő csavarnál középen mágnesmag van,ami az esetleges fém port össze szedi.Olajszűrőnél van spéci gumi ami a hőt is királyul bírja,na meg persze a forró olajat.    

Előzmény: Papalac (58125)
Papalac 2014.10.31 Creative Commons License 58148

A régi thaliákra mind egyenest hoz a Bárdi, a Cliokra meg csavartat :)

Azt nem tudom, hogy 2005-től nem tértek-e át az egyenesre, de szerintem ez nem évjárat, hanem motor függő. A 8V-s csavart, a 16V-s egyenes (talán).

A poén az, hogy pár nappal előtte cseréltem olajat és meg is néztem a tartót.

Előzmény: hant90 (58144)
Mutual Friend 2014.10.31 Creative Commons License 58147

Ebay-en RENAULT MEGANE & SCENIC 1 I CLIO 1 I & 2 II 19 Central Locking Actuator Motor

Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58146
A garanciával sajnos magánemberként ne számolj.
Előzmény: hant90 (58145)
hant90 2014.10.31 Creative Commons License 58145

Nyáron kicseréltem az ékszíj feszítő görgőjét, mert már nagyon hangos volt. Az eredeti 11 évig működött, 203e km-t ment, az új (OSSCA - 8.000Ft) 5 hónapot, 10.000 km-t. Érdekes. Ma azt mondták a Bárdinál: "igen, ez van az olcsó alkatrészekkel".  (Csak halkan jegyeztem meg, hogy ezt mondhatták volna akkor is, amikor vettem az alkatrészt; na mindegy.)

Most csak egyféle volt raktáron: BREDA LORETT, 1.500-zal drágább, ez állítólag jobb. (A többi 13e. körül van, azt hétfőre tudtak volna hozni, viszont én még egy hétig nem megyek Pécsre, de az autó hangja már szinte teljesen elviselhetetlen.) Majd meglátom. Viszont ennek a dobozán most vettem észre, hogy rá van írva, hogy 2 év garancia van rá. Nem tudom ez mire vonatkozik.

Még arra is gondoltam: nem lehet, hogy az autószerelő túlzottan megfeszítette z ékszíjat?

hant90 2014.10.31 Creative Commons License 58144

Nekem 2003-as 1.4 8V típusú van, nekem is az egyenes tartót hozza fel. Én különben úgy szoktam, hogy mielőtt megyek a boltba, megnézem a Bárdi webáruházban az alkatrészt. Szerencsére már itthon gyanús volt, hogy én mintha nem egyeneset láttam volna alatta, és így már úgy mentem a boltba, hogy tudtam biztosan, hogy nekem a csavart kell.

Előzmény: Papalac (58109)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58143
Nyáron autópálya, tele pakolva 1500km 130-140 mellett 6.1 a számolt, és a kocsi által mutatott átlag.
Előzmény: Papalac (58140)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58142
Ott, hogy nekem 6.2, 6.5 az átlagom, a thaliaval meg 1 literrel több. És az egy nagyobb autó.
Papalac 2014.10.31 Creative Commons License 58141

Megjegyzem, hogy az asszonynak magasabb a fogyasztása, igaz lámpánál induláskor senki nem tudja otthagyni :)

Papalac 2014.10.31 Creative Commons License 58140

"Alig hittük el, de többször utánaszámolva is az derült ki, hogy a fapados Logan 6,9 litert evett 100 kilométeren. Ezt az értéket ráadásul nagyobbrészt városi, kisebbrészt komótos autópályás használatban mértük."

http://www.vezess.hu/teszt/teszt_dacia_logan_14i/5593/?o=2

Hol itt az 1 liter eltérés?

2004-ben ennél jobb fogyasztást produkáltam :) Ráadásul éves szinten mérve.

Nekem az éves országúti teljesítményem általában egy balatoni út (2x300 Km), autópályán. A többit nevezhetjük városi forgalomnak (nem pesti!!!).

Országúton 80-90-el lemegyek 5,4-re is, autópályán 130-140-el meg 10 liter.

Előzmény: Köhike (58139)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58139

K7J mindkét motor.

Előzmény: Papalac (58137)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58138

2005, és nagyobb mint a thalia. Minden tekintetben.

Előzmény: Papalac (58137)
Papalac 2014.10.31 Creative Commons License 58137

Mikori Logan, milyen motorral, mekkora önsúllyal ... ?

Előzmény: Köhike (58134)
Garfield007 2014.10.31 Creative Commons License 58136

Ezért is írtam, hogy nem vitát szeretnék generálni, de azért a 6 liter kicsit túlzás. A gyári fogyasztást könnyedén lehet tartani, ha sok az országút, ahogy alá is támasztottad, de legyen a fele város és/vagy rövid táv és ahogy Köhike is leírta, borzasztóan meg tud ugrani.

Nekem a csúcs egy téli időszak volt, napi szaladgálás Örs-Dózsa/Váci sarok, naponta többször, akár klímával is. 9,5-9,7 folyamatos átlag.

Szóval, no offense, de aki most venne Thlaiat ne ez legyen a döntő érv, mert lehet meglepetés...

Előzmény: Papalac (58133)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58135

Na jó nem ugyanezzel mert nem teljesen ugyanolyan. Viszont a módosítások gyakorlatilag elhanyagolhatóak, a fogyasztásba nem kellene beleszólnia. Mondjuk a vezérműtengelye is más kicsit.

Előzmény: Köhike (58134)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58134

Én azt nem tudom megérteni, hogy a logan ugyanezzel a motorral hogyan tud 1 literrel kevesebbet enni.

Előzmény: Papalac (58132)
Papalac 2014.10.31 Creative Commons License 58133

Azért tettem bele táblázatba a megtett éves kilométert is, mert ahol több a kilométer, ott több az országúti megtett út is.

Előzmény: Papalac (58132)
Papalac 2014.10.31 Creative Commons License 58132

Nálam ilyen éves fogyasztások jöttek ki (amikor még irkáltam).

Autópályán nagyon tud fogyasztani! Haver egyszer 16 literes fogyasztást produkált 1,4 8V-vel (autópálya, 150-160, klíma).

Előzmény: Garfield007 (58130)
Köhike 2014.10.31 Creative Commons License 58131
Rövidtávon borzalmasan tud fogyasztani.
Előzmény: Garfield007 (58130)
Garfield007 2014.10.31 Creative Commons License 58130

Nem szeretnék vitát indítani, csak jelzem a read-only közönségnek és az érdeklődőknek, akik innen szeretnének tájékozódni:

nem fognak átlagban 6 literrel járni benzines Thaliaval, ne legyen csalódás.

Ezt 10 év itteni tapasztalatai is alátámasztják és elég beszédes adat, hogy a gyári, vegyes fogyasztása pl. a 16 szelepesnek 7 liter. 

Ettől még lehet járkálni 6 liter körül, de az cseppet sem átlag fogyi lesz. Mondom ezt én, aki majdnem 10 litert is meg tud vele etetni és tud 6,7-es átlagot is produkálni egy-egy tankot átlagolva.

Előzmény: Mók Zsolt (58129)
Mók Zsolt 2014.10.31 Creative Commons License 58129

Szia!

Fojtószelep tisztítás,alapjárati motor tisztítás,tömítés csere fhp tisztítás. Első körben ezek.

Nálam mióta megcsináltam alapjárat oké nem változi mintha kiszögeltem volna.Nehézkes indulás elmúlt pöcre indul és járási egyenetlenség is elmúlt.

Katalizátor utáni lambda szonda csere óta meg fogyasztás is jobb és a benzinszag is eltűnt. 6L vegyes közlekedéssel :)

Előzmény: fa-mester (58112)
w.lacika 2014.10.30 Creative Commons License 58128
Előzmény: Köhike (58127)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58127

Egyébként meg mindenki azt használ hozzá amit szeretne.

Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58126

Lehet, hogy ők sem voltak tisztában vele azért használtak rezet. Illetve a költség oldalról sem mindegy mert az egyik 500ft a másik 50. De attól ez az elasztomerer tömítés való hozzá.

Papalac 2014.10.30 Creative Commons License 58125

Meghúztam tegnap. Száraz :)

Nem szoktam ilyesmin izgulni. Gumis tömítést még nem láttam renaultnál.

Az első olajcserét ugye a szervizekben csináltatja az ember és ott már sima "réz" (a fene tudja pontosan miből van, de sárgás a színe) alátétet tesznek bele.

(2001;1.4;8V) Ma kicseréltem a légszűrőt (olajcserénél szoktam azt is). ha már nekiestem lekaptam az egész házat kideríteni, hogy miért szorul a gázpedál. A bowdent már 1x bezsíroztam, azzal nincs is semmi gond, könnyen jár. A bűnös az a kis műanyag összekötő a bowden és a pillangószelep között. Kézzel mozgatva sem akart nagyon mozogni. Lepatt, takarít, olajoz és okés lett. Ha már szétkaptam megtakarítottam a pillangószelepet és kivettem az alapjárati motort is kis takarítás céljából. Csudi lett.

Ennél jobb képet nem találtam a neten:

Nem vagyok egy takarítás mániás, de ezen a cikken kicsit ledöbbentem :

http://www.scenicrxt.eoldal.hu/cikkek/az-auto-bemutatasa-1.resz.html

Hogy van energiája, ideje valakinek ennyit foglalkozni az autóval?

A motort jó ha 5 évente egy száraz ronggyal portalanítom :)

Úgyis poros lesz, mutogatni meg nem szoktam.

Előzmény: Zlatan93 (58116)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58124

Nincs mit. :)

Előzmény: Öreg Halász-) (58123)
Öreg Halász-) 2014.10.30 Creative Commons License 58123

Igen, és köszi a segítséget!

Az azt igazság nem egy túl bonyolult munka ez,nem is okoz gondot,kérdezni azért szoktam ,mert ha valaki már járt előttem az úton,biztos tudja mik a buktatók.

Azért is írtam én is,hogy eszi a fúróhegyet,mert olyan kemény volt a beszakadt csavar mint ha edzett acél lenne.

Lépcsőzetes kifúrással és sűrű fúróélezéssel lehet csak kifúrni!

Előzmény: Köhike (58118)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58122

Lehet más gyártó terméke volt.

Előzmény: Köhike (58121)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58121

Nekem mondjuk ráment a tűzkarika elsőre, igaz elég passzentos volt nekem is arra emlékszem.

Előzmény: Öreg Halász-) (58117)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58120

Mínusz egy réz a mondatból :)

Előzmény: Köhike (58119)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58119

Gyárilag nem réz tömítés való hozzá hanem egy vas tömítés a közepén egy gumi, pontosabban elasztomer gyűrűvel. Alu karterhez sosem réz tesznek réz tömítést gyárilag.

Előzmény: Zlatan93 (58116)
Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58118

De akkor ezek szerint sikerült. :)

Előzmény: Öreg Halász-) (58117)
Öreg Halász-) 2014.10.30 Creative Commons License 58117

Ez a tűzkarika csere nem egyszerű.

Először:kaptam egyet de a furata  8  mm-el nagyobb volt. állítólag Cliora való . Csere.

Másodszor: Astra F ,tűzkarika, furata 1,5 mm-el kisebb,na ezt rábővítettem,nem volt egyszerű.Beszakadt csavarokat kikellet fúrni,na az nem volt egyszerű,ette a fúróhegyet rendesen,pedig több lépcsőben fúrtam!

Tényleg csak az kezdjen hozzá aki fel van készülve  technikailag!

Előzmény: Köhike (58098)
Zlatan93 2014.10.30 Creative Commons License 58116

Üdv.Nem értem miről beszéltek.Évek óta én cserélem az olajat is,a leeresztő csavarnál gyárilag sincs gumi az olaj meg eszi.A sűrű finom menet,finom (lágy:alu,réz)karika tömít .Tuti.Húzd meg,aztán csá.

Papalac 2014.10.30 Creative Commons License 58115

Megjegyzem az etanol jól szívja magába a nedvességet. Anno denaturált szeszt öntöttünk a tankba a víz eltüntetésére :)

Tudtommal hideg beindításhoz gyárilag van programozva a keverék és gyújtás beállítása az ECU-ba.

Előzmény: Mutual Friend (58114)
Mutual Friend 2014.10.30 Creative Commons License 58114

Inkább késve kapcsol ki azaz "szivat" ... :)

Na az 1:1 benzin etanol keverék hidegben nehezebben indul ... Meleg ben lehet jó de fagyos motornál tovább kell köszörülni. Egyébként olyan a kocsi szaga tőle mint egy szeszfőzde.

Köhike 2014.10.30 Creative Commons License 58113
Szivató kb 25 éve nincs autókban. Neked valószínűleg az alapjárati motorod koszos vagy akad. Esetleg valahol falsot szív.
fa-mester 2014.10.30 Creative Commons License 58112

2004 Thalia 1,4 16v

Az automata szívatót mi vezérli, van-e benne vagy számítógép intézi?

Reggeli fordulatszám ingadozás, rángatás olyan mintha az autó indítása után a szívató késve kapcsol be, majd ki és bekapcsolgat.

Válaszokat köszönöm.

Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58111
Ezért kell a gumitömítéses olajleeresztő alátétet megvenni. Azzal soha nem ereszt.
Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58110
F1.4-es F astrara keressetek rá. Ott találtok. Emlékeim szerint max egy 1000-es volt de lehet hogy annyi sem.
Előzmény: laszlo.38 (58108)
Papalac 2014.10.29 Creative Commons License 58109

Ez nem igaz!

Vettem ma a Bárdinál egy hátsó motortartót. Ezt adták (2001;1,4;8V):

Mondtam nekik, hogy mintha csavart lenne benne. Nekik csak ezt hozza gép!

Itthon aláfeküdtem, persze, hogy vihetem vissza.

Ha már aláfeküdtem megláttam, hogy szivárog az olajleeresztő csavarnál (hétvégén olajat cseréltem, tettem be új tömítést). Meghúztam. Eddig a régi tömítést raktam vissza, azzal sosem volt gond :)

laszlo.38 2014.10.29 Creative Commons License 58108

Azt a tűzkarikát hol, és mennyiért lehetne beszerezni, mert az nekem is kellene, de sehol nem találom emberi áron.

Előzmény: Köhike (58096)
Öreg Halász-) 2014.10.29 Creative Commons License 58107

Pechemre pont  a katalizátor azon az oldalon van ,még azt is kikel csavarni,remélem nincs berohadva!

Előzmény: Köhike (58106)
Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58106
Elköszörülöd a ponthegesztést a fejénél hátul, és ha azután nem lehet kiütni akkor max kfúrod szemből. Nagyon azért ne kalapáld a katalizátor miatt.
Előzmény: Öreg Halász-) (58105)
Öreg Halász-) 2014.10.29 Creative Commons License 58105

Remélem!

Előzmény: Köhike (58104)
Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58104
Na akkor innen már nem nehez kicserélni a csavart.
Előzmény: Öreg Halász-) (58103)
Öreg Halász-) 2014.10.29 Creative Commons License 58103

A lemez lejött simán . Egyik csavar szakadt tőben.

Előzmény: Köhike (58097)
Fazy000 2014.10.29 Creative Commons License 58102

Akkor a búgó hang honnan jön az megvan. Most már kár, hogy nem indul.

Előzmény: nagya2 (58101)
nagya2 2014.10.29 Creative Commons License 58101

HAli!!

Gyárilag ott a helye.(márakinek, mert nekem szijhajtásos hagyományos.)

Üdv Nagya

Előzmény: Fazy000 (58100)
Fazy000 2014.10.29 Creative Commons License 58100

A kormány szervó hang az stimmelne is, ha valahol a bal lámpa alatt helyezkedik el.

Fazy000 2014.10.29 Creative Commons License 58099

Szia!

Hát sajnos jobban nem tudom leírni a hangot. Most sikerült kiolvasnom a hibakódokat P0089 hibát találtam. Ez mire utalhat pontosan?

Előtte volt még egy P0670 es hibakódom is.

Sajnos most már abszolút nem indul az autó.

Ötleteket továbbra is várnám!

Köszönettel

Előzmény: ÖregMackó (58090)
Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58098
Ja és tűzkarikát egy katalógus sem fog hozni. Az F astráé jó hozzá.
Előzmény: Öreg Halász-) (58095)
Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58097
Ne tévesszen meg a csatlakozás, a lemez ami a hátrafelé menő csövön van lehet rá van rohadva és azért tűnt úgy hogy egyben van. Annak hátra kell csúsznia a csövön a csavarok leszedése után.
Köhike 2014.10.29 Creative Commons License 58096
Miért kéne flexelni? Leszeded a maradék csavart, leakasztod a kipufogó hátsó részét és utána szabaddá válik az egész. Az eltört csavar hátul egy ponton ha jól emlékszem oda van hegesztve, na azt a hegesztést kell leflexelni utána kijön a csavar. Új csavart ugyanott visszapontozni és kész is. Ne felejts el tűzkarikát cserélni. Egyébként nincs elgyengítve hanem csak az idő során elrohad. Bár egy picivel vékonyabb talán mint a szabványos csavar.
Öreg Halász-) 2014.10.29 Creative Commons License 58095

Ma  a kipufogó szerelés közben ,sajnos az egyik csavar elszakadt,az amelyik a katalizátor után köti össze a csövet a katalizátorral,itt még rugós szorítás is játszik! Úgy látom ez gyárilag kivan könnyítve( bár lehet rosszul látom)  a csavar.

Kérdés a beszakadt rész kiszedhető vagy ,le kell flexszelni a csonkot ,majd kifúrni?

szaki213 2014.10.28 Creative Commons License 58094

Előzmény: petya333 (58084)
SGN 2014.10.28 Creative Commons License 58093

Heló, szerintem a kormány-szervó villanymotorjára gondolhat. Gyújtás ráadásakor nálam egy-két mp-re bekapcsol, ha jól emlékszem. Hali....

Előzmény: ÖregMackó (58090)
Papalac 2014.10.28 Creative Commons License 58092

Nem vettem észre szálkásodást.

Zsírzó sprayt fújtam a végeibe.

Ha bowden lenne akkor gondolom nem kopna a műanyag csukló.

Előzmény: hant90 (58091)
hant90 2014.10.28 Creative Commons License 58091

Én úgy jártam, hogy amikor szorult a bowden, befújtam egy kis WD40-et a bowdenházba a motortérben, és amennyire lehetett meghúzgáltam mindkét irányba. Még aznap megszorult az egész. Amikor befújtam nem vettem észre, hogy ki van szálkásodva, és úgy beszorult a házba (persze közel padlógáznál), hogy csak a gázpedál felé lehetett kihúzni.

Előzmény: Papalac (58089)
ÖregMackó 2014.10.28 Creative Commons License 58090

Szia!

Töröm a fejem, milyen búgó hangra gondolsz? Nálam semmi nem búg ha elfordítom a kulcsot kivéve a szellőzőmotort. Az én dCi-m 2003-as és nincs benne olyan elektromos készülék ami búgna az indító kulcs elfordulásakor. Az üzemagyagot nem szivattyú tólja hanem a motor szívja, a kormány szervó csak járó motornál indul, esetleg ha be van kapcsolva a klíma akkor elindul a hűtőventillátor.

Szóval nem tudom elképzelni milyen búgást hiányolsz? Az izzító gyertyákon meg csak indításkor lehet(ne) feszültség, de az is csak addig amig felizzik a gyertya.

Előzmény: Fazy000 (58085)
Papalac 2014.10.28 Creative Commons License 58089

Gázpedál szorulásnak mi az ellenszere?

Nemrégen megzsíróztam a bowdent, kicsit jobb is lett, vártam, hogy majd bejáródik, de nem. Ahogy elnéztem a pillangószelepnél levő bowdenvég már kezdi elkoptatni a műanyagot.

Ata61 2014.10.28 Creative Commons License 58088

Az biztosan nem normális.

Előzmény: Fazy000 (58085)
Köhike 2014.10.26 Creative Commons License 58087
Visszalapozol...
Előzmény: Köhike (58086)
Köhike 2014.10.26 Creative Commons License 58086
Felszereltség függő, de ha pár oldalt visszalapotol megtalász mindent.
Előzmény: petya333 (58084)
Fazy000 2014.10.26 Creative Commons License 58085

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Renault Thalia 1,5 Dci az autó. Nehezen indul. Izzitógyertyák jók. Ami furcsa, hogy mikor gyújtást adok nem hallom a szokásos búgó hangot. Ami még érdekes, hogy az ízzítógyertyákon gyújtás nélkül is mérek 12V-ot. Ez normális?

Ötleteket kérnék, hogy mi lehet a gond.

Köszönettel.

petya333 2014.10.26 Creative Commons License 58084

Sziasztok,

tudja esetleg valaki,hogy a clio II-nél a motortérben a biztosítékok mihez tartoznak,mit biztosítanak azok az 50-60A-es biztik?? valakinek van esetleg rajza?

előre is kösz

szaki213 2014.10.26 Creative Commons License 58083

Igen, ilyen.

Előzmény: Mutual Friend (58060)
szaki213 2014.10.26 Creative Commons License 58082

40K? Milyen évjáratú az autó? S melyik típus? Egyben van a zar a motorral?

Előzmény: Mutual Friend (58056)
Kugler Kábel 2014.10.26 Creative Commons License 58081

Ha a csatlakozásokat is ellenőrizted úgy ahogy leírtam akkor máshol kell keresgélni.

Előzmény: DGabee85 (58080)
DGabee85 2014.10.26 Creative Commons License 58080
Üzemanyagszűrő új. Gyújtáskábelek, gyertyák újak! Trafó a régi, de új trafóval is rángatott. Szóval már nem tudom mire gondoljak. Hirtelen gázadásnál rángat be. Olyankor erőtlen és rángat. Vissza szoktam olyankor váltani, akkor befejezi.
Zlatan93 2014.10.25 Creative Commons License 58079

Üzemanyagszűrőt néztétek a tanknál?

Előzmény: DGabee85 (58066)
Kugler Kábel 2014.10.25 Creative Commons License 58078

Üdv!

Ha azt érted rángatás alatt hogy hirtelen gázadásnál nem veszi a fordulatot hanem megtorpan esetleg a kipufogóba is visszadurran akkor ez jellemzően gyújtás hiba. (sok más is lehet)

Ha 1,5 mm-es gyertyahézaggal közlekedtél akkor valószínű hogy az akkor használt kábelek és a trafó is károsodtak. Az ECU megfelelő időben jelet ad a trafóknak hogy mikor termeljenek nagyfeszt, egyébként a gyújtással nem törődik.

Szerény tapasztalatom szerint a leggyakoribb hiba hogy gyertyacserénél rosszul teszik vissza a kábeleket.

A legdurvább amikor más csatlakozó van a kábelen mint a trafóban.

Gyakori hiba, hogy az új gyertyának a kicsit erősebb csatlakozójára nem kattan rá a gyertyagumiban lévő saru, hanem azt a kábellel együtt "hátratolja" és csak lazán érintkezik.

A gyertyagumi végétől kb 20-21 mm-re kell hogy legyen a saru vége. Érdemes álló motor mellett egy kiszedett gyertyát belepróbálni. Érezhetően rá kell kattanni és ilyenkor a gyertyagumi majdnem végig ér a porcelánon (1-2 mm marad)

Ha a kábelek és a trafó bontottak akkor lehet hogy valamelyik rossz.

Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58077
Ez egyébként nem jelenti, hogy tud is neki annyi üzemanyagot adni amennyi kell. Elszegényedhet a keverék attól függetlenül. De én már nem merek tippelni sem. :) Nincs ötletem miért rángathat.
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58076
Viszont neked gyorsítaskor jelentkezik, szóval kizárt, hogy bármilyen letárolt keverékillesztési adat beleszólna, mivel az open loop állapot, és az LTFT értéket csak closed loopban használja.
Előzmény: DGabee85 (58072)
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58075
LTFT néven megtalálod a live data adatok közt.
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58074
Mármint a keverékképzést fogja de annak nincs köze a gyújtáshoz, szóval azzal kapcsolatban nem tárol le semmit sem.
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58073
Nem igazán.
DGabee85 2014.10.24 Creative Commons License 58072
Keverékképzést sem?
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58071
Adaptálni. Rohadt auto correct.....
Előzmény: Köhike (58070)
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58070
A gyújtással kapcsolatban semmit nem tud adoptálni.
Csili21 2014.10.24 Creative Commons License 58069

Sziasztok!

Sos! valaki ért a twingokhoz? :)

Papalac 2014.10.24 Creative Commons License 58068

12V-os izzó a motor helyére kötve?

Ha a többi működik, akkor annak is kéne. A kapcsoló is jó ellenőrzés a szivargyújtónál.

A szag már egész elviselhető a kocsiba.

Luck Skywalker!

Köszi. A trafót ki tudom szedni, de nem tudom van-e 16-os gyertyakulcsom. Majd körülnézek.

Előzmény: Zlatan93 (58067)
Zlatan93 2014.10.24 Creative Commons License 58067

Üdv.Hogy tudom le ellenőrizni ,hogy a központízár motorja a távirányító nyomásával meg kapja-e az áramot?Aminek következtében nyit vagy zárnia kellene .Ötleteket előre is köszönöm.

DGabee85 2014.10.24 Creative Commons License 58066

Még mindig a gyertyacsere óta fennálló, és eltűnni nem akaró rángatás margójára:

Nem lehet az, hogy azért rángat az autó, mert a régi gyertya, ami kijött. 1,5-ös hézaggal került ki, és ami bement ugye az 0,8-as hézaggal ment be? Persze a régi visszament utána, de úgy, hogy már 0,8-ra visszaütött hézaggal. Mivel azzal is rángatott, így az új ment vissza ismét! És nem lehet, hogy az ECU az 1,5-ös hézaghoz tanulta a keverékképzést? És, ha lehúznám 12 órára a sarut, akkor újra normál üzemben működhetne? Csak egy tipp, mert a trafó, gyújtáskábel már cserélt, a gyertya vaci új, így erre tudok gondolni, vagy még az üzemanyag szivattyúra, hogy nem szállít elég magas nyomással terhelésen. Várom a hozzászólásokat! :) Köszi!

Luck Skywalker 2014.10.24 Creative Commons License 58065

Champion rc87ycl

Trafóhoz vagy 30-as torx vagy tízes kulcs kell.Gyertya pedig normál 16-os.

Előzmény: Papalac (58042)
Köhike 2014.10.24 Creative Commons License 58064
Na változtatta a hosszútávú keverékillesztést az ecu. Lement 3%-ra majdnem 9%-ról. Ez 6%-kal kevesebb üzemanyagot jelent.
nagya2 2014.10.23 Creative Commons License 58063

Hali!! 

Nem kell felni a cserétől, ha van egy kis érzéked, meg kézügyességed, (nameg csere motorod) akkor 2óra alatt meglehet ejteni. 

Üdv Nagya

Előzmény: Zlatan93 (58061)
Papalac 2014.10.23 Creative Commons License 58062

Az enyémekben működik minden elektronika, bár valamelyiknél én is hallottam, hogy nyekereg az ajtónyitó, azt hiszem az újabbnál.

A 2001-esnél hátsó ablakfűtés kapcsolót cseréltem, mert beégett, szétesett a generátor ékszíjtárcsája, nem megy a kormányszervó (1x már javíttattam), na meg a csomagtartó zárvezetéke szokott eltörni :)

Mostanában a távvezérlő szórakozik. Van amikor tökéletes, van amikor az istennek se akarja nyitni az ajtókat. Elemek jók, mindkét távvezérlővel próbáltam. Már annyit kiderítettem, hogy a belső világításnál van a vevője. Mondjuk az is lehet, hogy valamelyik rádiós hőmérő külső jeladója zavarja (van vagy 4 a lakásban). Egyet már selejteztem, mert teljesen letiltotta az autók távvezérlőjét 4-5 méteres körben:)

Előzmény: Zlatan93 (58061)
Zlatan93 2014.10.23 Creative Commons License 58061

Üdv.Köszönöm a választ.Fényképet nem csináltam,de nem is jutottam tovább a kiszedéssel,megint kellett az autó.Az a baj,hogy nem is látom ,hogy a zárral egybe van-e,elvileg ezeken(2001)még lehet külön is cserélni.Még várok egy hetet hátha lesz aki cserélt csak motort,elégé vigyázni kell a rudazatnál,azt halottam,mert 10-ből 8  el pattan a műanyagnál,na akkor aztán sza,ba leszek. Valószínű ezt is jegelem a jobb időkig.Nem lesz lassan EGY elektronika köröm sem,ami normálisan működne,de ez egy ilyen talicska.Tényleg van olyan ,akinél tökéletesen működik minden?A thália ennyire sz.r lenne?  

Előzmény: Papalac (58058)
Mutual Friend 2014.10.23 Creative Commons License 58060

Én már szedtem le egyszer az ajtókárpitot de nem emlékszem ilyen van a thaiában is ?

Mutual Friend 2014.10.23 Creative Commons License 58059

De igen de mivel az E85 az 318Ft az E95 meg 373Ft már 1-2 alkalommal kipróbáltam hogy 1-1 arányban hogy viselkedik a verda.  Automata kezelő nélküli kúton kuncsaft hiányában el tudok szórakozni hogy kétszer dugom be a bankkártyámat.

Papalac 2014.10.23 Creative Commons License 58058

http://www.jofogas.hu/budapest/Uj_Renault_kozponti_zar_motor__Clio__Thalia__stb___14284765.htm

6K-ért lehet kapni motort. Szerintem nem érdemes szerelgetni.

Most nézem, hogy az újabbakban már egybeépítik a zárat a motorral és együtt kell cserélni?

Fényképeket nem csináltál? :)

Mutual Friend!

A benzinkutaknál nem kevernek eleve bioetanolt a benzinbe?

Valami rémlik, hogy 10% kötelező.

Előzmény: Zlatan93 (58055)
Mutual Friend 2014.10.23 Creative Commons License 58057

Mostanában a bioetanolt keverem 1-1 arányban a 95-össel és nem tapasztalok semmi rendelleneset.

Mutual Friend 2014.10.23 Creative Commons License 58056

Nekem is de leszarom. Állítólag nem lehet eredményesen javitani és a csere 40K-ba fájna. Ha valaki tud olcsó cseremegoldást véghezvinném.

Előzmény: Zlatan93 (58055)
Zlatan93 2014.10.23 Creative Commons License 58055

Megint én.Teljesen meg adta magát a kormány melletti ajtón a központízár. Kárpit le tépve,kiszerelve.Kérdés,hogy tudom a motort kiszerelni,lehet valamit javítgatni rajta,vagy kuka?A baj,hogy minden napos használat miatt a kocsi be zárását is meg kell oldanom,eddig oké,meddig tart kb. a csere?Hogy érdemes tovább szerelgetni?Válaszokat köszönöm.

Zlatan93 2014.10.23 Creative Commons License 58054

Üdv.A lyukas fűtőradiátornál nincs rosszabb,mert mint írtam már ,kinyírja az embert a fagyálló.Én is ahogy tuti lett,hogy lyukas nem nagyon használtam a fűtést.10.hó-12-én cseréltük,a fűtőradiátort épp a szezon előtt.,lassan 2-hete. Köszönöm a biztató válaszokat csak a szag zavar,valaki írta ,hogy nem mérgező,remélem.   

Előzmény: Papalac (58048)
fa-mester 2014.10.23 Creative Commons License 58053

A gyújtótrafót hogyan kell cserélni? 

Köhike 2014.10.23 Creative Commons License 58052
Mármint mennyire van bonyolítva a fűtés, és milyen jelalakot használ hozzá. Mert lehet az is valamennyire szabályozottan történik, és akkor azt multiméterrel nem lehet majd látni.
Előzmény: Köhike (58049)
Köhike 2014.10.23 Creative Commons License 58051
Leég róla idővel.
Előzmény: Papalac (58048)
Papalac 2014.10.23 Creative Commons License 58050
Előzmény: Gábor Baranyi (58046)
Köhike 2014.10.23 Creative Commons License 58049
Azt OBD-n nem is fogod látni. Ott ahogy te is írtad a szonda működését látod max. Szkóppal lenne a legjobb megmérni, hogy az ecu kiadja-e. De lehet multiméterrel is látni lehet. Nem kellett még méregetnem a fűtést, nem tudom hogyan oldja meg a motorvezérlő.
Előzmény: Mók Zsolt (58045)
Papalac 2014.10.23 Creative Commons License 58048

A radiátoron átfolyik a meleg víz, meg ég is róla az olaj, de csak akkor jön ki a szag, ha kinyitja az ember a fűtést és rákapcsolja a ventit.

Nekem mintha csökkenne a szag. Sok illatosító is segíthet.

Magyarul teljes fűtés lehúzott ablak vagy (és) klíma.

Amikor lyukas volt így páramentesítettem az ablakot :-)

Előzmény: Köhike (58044)
Mók Zsolt 2014.10.23 Creative Commons License 58047

Tisztába vagyok vele hiszen én csináltam a cserét.De az utasérbe a beáramlott levegő mennyisége a minimum volt idáig és a párolgó olaj igaz,hogy párolog de ha huzatban van akkor gyorsul a párolgása is.

Előzmény: Mók Zsolt (58045)
Gábor Baranyi 2014.10.23 Creative Commons License 58046

Van amelyik ki van vezetékelve van amelyik nincs. Kétfajta csatlakozóval van szerelve az ajtónál nekem a ritkább fajta van. Ott a zöld/zöld fekete kábel. Szerintem az a biztos ha kiméred multiméterrel.  

A baj az hogy a csatlakozónak ellenpárját nem lehet beszerezni, ezért marad a forrasztás. Kábelt áthúzod a köteg mellett a csatlakozón belül összekötöd. Csak be kell rakni a hőmérőt és már mutatja is nem kell semmit "életre kelteni". Ha nincs bevezetékelve akkor a kijelzőtől kell vinni a vezetéket a hőmérőig. valahol itt volt rajz régebben hogy a kijelzőn melyi két láb, igy nem tudom pontosan. 

Előzmény: Gyurmaboy60 (58021)
Mók Zsolt 2014.10.23 Creative Commons License 58045

Azt nem tudom.Azt hogy tudom ellenőrizni?Meleg motornál az OBD mutatja,hogy a 2-es szonda működik.Szépen rajzolja az ekg jeleket (tüskéket).

Előzmény: Köhike (58033)
Köhike 2014.10.23 Creative Commons License 58044
Mindegy mennyire használod, a forró víz mindig ugyanúgy átfolyik rajta. Még nyáron a 35 fokban is.
Előzmény: Mók Zsolt (58043)
Mók Zsolt 2014.10.23 Creative Commons License 58043

Szia!

Használd tovább és le fog égni.Türelem!2 hónapja cseréltem és még mindig érezni.Nálam már inkább olyan mint a hajszárítóból kijövő meleg levegő.De a fűtést még mindig nem használtam 100%-ban.

Előzmény: Zlatan93 (58030)
Papalac 2014.10.23 Creative Commons License 58042

Valami típusszámot tudsz adni?

Mivel lehet kivenni a gyertyákat? Kell valami spéci szerszám?

Előzmény: Luck Skywalker (58041)
Luck Skywalker 2014.10.22 Creative Commons License 58041

Eyquem vagy Champion. Mi ezeket szoktuk.

Előzmény: Papalac (58037)
teebee77 2014.10.22 Creative Commons License 58040

Köszönöm mindkettőtöknek! Tényleg olyan a kulcs mint itt a képen. http://www.nteam.hu/?t=productoverview&kod=N00006785 Azt írják itt hogy másolhatatlan. Valahogy hátha sikerül előkerítenem az előző tulajt, és ha megvan a zár még neki akkor örülni fog neki.

Előzmény: tefi (58039)
tefi 2014.10.22 Creative Commons License 58039

Ahogy az előttem szóló is mondta: Balta zár a hivatalos neve!

Azokhoz van ilyen kulcs.

Előzmény: teebee77 (58034)
András80 2014.10.22 Creative Commons License 58038

Azokhoz a gagyi kormányra rakható zárakba is ilyen alakú kulcsok valók. 

Papalac 2014.10.22 Creative Commons License 58037

Köszi.

1,4 16V motorhoz milyen gyertyát érdemes venni?

Előzmény: Luck Skywalker (58032)
teebee77 2014.10.22 Creative Commons License 58036

Nem az. Van a slusszkulcs ami nyitja a tanksapkát is, a váltózár, és ez.

Előzmény: Airbag. (58035)
Airbag. 2014.10.22 Creative Commons License 58035

váltózár?

teebee77 2014.10.22 Creative Commons License 58034

Üdv! Próbáltam utánajárni de nem sikerült, hogy ez a kulcs mire való. Az autóhoz kaptam. Ötlet esetleg? Vagy csak rajtamaradt a kulcstartón?

Köhike 2014.10.22 Creative Commons License 58033
Az lehet, hogy a szonda rendben van, de vajon a másik oldala is tökéletes?
Előzmény: Mók Zsolt (58029)
Luck Skywalker 2014.10.22 Creative Commons License 58032

Az is arra szolgál csak más /F/ motorhoz való.

Előzmény: Papalac (58027)
Zlatan93 2014.10.22 Creative Commons License 58031

Azt hiszem nem lépem meg,mert csak egy kütyüvel több lenne,amire szeretném arra nem tudna hibát kimutatni.

Előzmény: Papalac (58018)
Zlatan93 2014.10.22 Creative Commons License 58030

Üdv.Irányjelző kapcsoló szinte új, annak idején (másfél-két éve) próbáltam ki,felraktam a régi helyére,de az is ugyan azt csinálta .A régit használom.Nem lett az új (tanítva),kellett volna?A fűtőradiátor még meddig ontja magából azt a k.rva (olaj égettféle) szagot?Járatom a motort mindig hosszabb használat után,jó 15 percet is,hogy minél előbb hagyja el,de hiába. Ma sötétbe elemlámpával bevilágítottam az utastérbe,hogy meg győződjek arról is ,hogy füst is van,természetes fénynél(nappal)szinte észre vehetetlen,csak a szagból lehet következtetni.Neked még van szag,mit tegyek?

Előzmény: Papalac (57956)
Mók Zsolt 2014.10.22 Creative Commons License 58029

Szia!

A fűtésre rámértem multimatyival az ok nem szakadt üzem melegen a szenzor működik addig míg nem meleg nem csinál semmit.

Előzmény: Köhike (58028)
Köhike 2014.10.22 Creative Commons License 58028
Fűtés megy? Mert attól egy idő után megy a szonda, ha felmelegedett.
Előzmény: Mók Zsolt (58026)
Papalac 2014.10.22 Creative Commons License 58027

H7-es való a tompítottba és ugyanolyan teljesítményű az Osram is mint a gyári.

Simán cserélhető.

Lenne egy kérdésem:

AT1270 16V vezérlésrögzítő szerszámnál a rövidebb tüske (jobb oldali) mi a fenére szolgál? A hosszabbat tudom, hogy ahhoz kell ütköztetni a főtengelyt.

Gyurmaboy60!

Sajnos nem tudok segíteni, mert még nem csináltam külső hőmérőt.

Hogy hol van vezeték, az akkor derül ki ha már szétszedte az ember.

Szerintem sehol nincs előkészítve, még a csatlakozókban az érintkező sincs bent.

Előzmény: lufi.lenti (58024)
Mók Zsolt 2014.10.22 Creative Commons License 58026

Sziasztok!

Ma kicseréltem a katalizátor utáni lambda szondát.Kérdésem az lenne,hogy OBD-vel kiolvasva a hibákat töröltem,de utána szinte azonnal megint szenzor hibát és fűtés hibát hoz.Az 1-es és2-es szonda monitorozva szépen csinálja a dolgát.

Mók Zsolt 2014.10.22 Creative Commons License 58025

Szia!

Én most vettem a tacso-ba  Tungsram 12V 55W H7 SPORTLIGHT SILVER +50% .

Elötte VALEO H7+50%-volt ben az is jó volt csak 1 év-et bítr.Mindennapos használat mellett.

Előzmény: lufi.lenti (58024)
lufi.lenti 2014.10.22 Creative Commons License 58024

Sziasztok! Egy kicsit régen voltam fennt és gyorsan átfutottam az elmaradottakat ezért bocs ha olyat írtam amire már volt válasz! Én is itt szereztem tudásom javát :)

Még filózok a tompított égők erősebbre cserélésével!

Mit szóltok ennek a  gépnek a tompítottjába

melyik , fajta égőt lehet betenni?Egyáltalán érdemes vagy az elektromos rendszer elbírja?

Köszi a válaszokat!

lufi.lenti 2014.10.22 Creative Commons License 58023

Látom már válaszoltak de én megerősítem ott egy gumibak van ráhúzva

arra a középen kiálló vasrúdra és kúposan van kiképezve ezért nem tud átesni rajta!

Az enyémen is hátra volt csúszva és bele kellett illeszteni abba a négyszöges részbe!

Mintha a tiéden benne is lenne a gumi csak már el van öregedve és vásva!

Előzmény: rezso 1 (57957)
lufi.lenti 2014.10.22 Creative Commons License 58022

Esetleg alapjárati szabályzó?!

Előzmény: fa-mester (57983)
Gyurmaboy60 2014.10.22 Creative Commons License 58021

Egy olyan kérdésem lenne,hogy gyárilag az ajtó csatlakozóig ki van vezetékelve a rendszer?

És ha ki van vezetékelve,akkor hol keresem milyen sorban, vagy színnel?

Hogy fog nekem világítani-kijelezni  középen?

Ezt olvastam korábbról:

"külső hőmérő beszerelése:
Az ajtóban és sehol nincs vezetékelve a külső érzékelő, ezért
1./ UCH középső csatlakozójában a barna sor 3-13 pontjába az érintkezőket bedugni, erre kötni a tükörben levő érzékelőt (polaritás mindegy)
2./ Gyári diaggal lehet életre kelteni kizárólag, ezekután minden működik, tehát a kijelző össze van kötve az UCH-val."

Ezek szerint be van kötve a rendszerbe, csak aktiválni kell a computer-ben? ezek szerint?

Köszönöm...

Előzmény: Papalac (58020)
Papalac 2014.10.21 Creative Commons License 58020

Tükörbe beépíteni a hőérzékelőt és bevezetékelni.

Hőmérséklet érzékelő:

Közelítő hőmérséklet (°C), Érzékelő ellenállása (ohm)
     0 - 5                                     5400 - 6200
     6 - 10                                   4400 - 5400
   11 - 15                                   3700 - 4400
   16 - 20                                   3000 - 3700
   21 - 25                                   2500 - 3000
   26 - 30                                   2100 - 2500
   31 - 35                                   1700 - 2100
   36 - 40                                   1450 - 1700

Előzmény: Gyurmaboy60 (58019)
Gyurmaboy60 2014.10.21 Creative Commons License 58019

Sziasztok..

Segítségre lenne szükségem..

Adott egy 2006-os 14.16v-Thalia,amiben nincs benne a külső hőmérő-jeladó a tükörben.

Nincs vezetékelve....

Mit lehet tenni,hogy működjön?

Én arra gondoltam,hogy egy olyan jeladót használnék,amit egy utólagos (olyan Auchanos) mőmérőről vágnék le,az jó lehet? De hogyan-miként kellene bekötnöm a kijelzőjét?

Köszönöm...

Papalac 2014.10.21 Creative Commons License 58018

A Blutooth-os simán használható okostelefonnal.

Rá kell dugni a diagnosztikai csatlakozóra (hamutartó alatt), összepárosítani a telefonnal a BT-t, elindítani a programot és lehet használni.

Az indexről semmilyen információt nem fog adni.

A 2001-es talicskával is működik!

Hibakódokat csak kiolvasni tud, törölni nem.

Engem már az is meglepett, hogy kiolvas :) , mert a renault elég speciális.

A program angol, nincs magyar nyelvű verziója.

Élőben olvassa a fordulatszámot, sebességet, hűtővíz hőfokát, gázpedál lenyomottságát, terhelést, és ami érdekes, kijelzi a fogyasztást is, meg még a fene tudja miket.

A környezetvédelmi adatokat minden autónak hozzáférhetővé kell tenni már elég régen (O2 szonda).

Mindenképpen aELM327, V1.5, BT-st érdemes megvenni. Nem hiszem, hogy neked jó lenne az USB-s. Azokat inkább laptopokhoz jó használni.

Szerintem annyit megér, hogy ha gond van rá tudjon nézni az ember.

Előzmény: Zlatan93 (58014)
Köhike 2014.10.21 Creative Commons License 58017
Na megvan a fogyasztás adat. 6.9 vegyes lett. Lehet visszatérek még az 5w30-hoz és még a 6.7-6.6-sem lehetetlen.
Köhike 2014.10.21 Creative Commons License 58016

Ne keverjük a dolgokat. Ezek a kütyük OBD diagnosztikára képesek ami csak a motort érinti, a perifériákat maximum igen felületesen. És ezekben az autókban ritka a CAN busz, az index teljesen analóg módon működik így az égvilágon semmit nem látnál vele. És nem csodaszer, csak egy olyan eszköz amivel élőadatokat lehet kiszedni a motorvezérlőből, illetve az esetleges hibák kódjait kiolvasni, törölni, ritkán egyes egységeket "tanítani". Nem fogja elmondani, hogy mit csinálj, hogy az autó jó legyen. Ha van egy hibakód az csak azt a területet jelöli meg, ahol határértéken kívüli értéket észlelt. Közel sem biztos, hogy valóban az is a hiba oka, sokszor csak ott jelentkezik.

Előzmény: Zlatan93 (58014)
Zlatan93 2014.10.21 Creative Commons License 58015

ELM 327 Bluetooh OBD2 diagnosztikai interfész,az én talicskámon is használható?Ahogy kérdeztem?2001.06 1.4 16v benzines,elvileg 2001-től,nekem határ eset lesz biztos ez is.

Előzmény: Papalac (58003)
Zlatan93 2014.10.21 Creative Commons License 58014

Köszönöm,simán egy okos telefonnal is lehet csatlakozni a kütyükre?Valami csatlakozó,vagy más nem is kell ahhoz ,hogy kapcsolat legyen?(bluetooth) Telefon és a kütyü közt,hogy megy a kommunikálás,hiba kód felismerés,kütyü és a kocsi elektromos részei között?Magyar nyelvezetű-e?Tudom,k.rva sok a kérdés,gondolkodom,hogy be kéne szereznem.Hátha valami hibát észre venne a kapcsolómnál(index),vagy ennyire nem tud pontosítani valamely hiba kódnál.Melyiket tutibb megvenni? 

Előzmény: Papalac (58003)
Köhike 2014.10.21 Creative Commons License 58013

Ha mindkettő egyenletesen rosszul fog akkor nézd meg a kézifékkar bekötésénél a bowdent. Lehet ott adta meg magát a bowden bekötése, és mondjuk elhajlott az a vasdarab amibe bele van fűzve a két szál. Vagy valami hasonló.

Előzmény: Gábor Baranyi (58012)
Gábor Baranyi 2014.10.21 Creative Commons License 58012

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy apukám úgy behúzta a kéziféket, hogy alig bírtam kiengedni és azóta nem fog csak nagyon kicsit. Ha megemelem kézzel megtudom forgatni mind a két kereket. Az lenne a kérdésem, hogy mi mehetett el benne? Lehet, hogy csak széthullott?

soltibalazs 2014.10.21 Creative Commons License 58011

soltibalazs 2014.10.21 Creative Commons License 58010

:-)

Mók Zsolt 2014.10.21 Creative Commons License 58009

Szia!

2002  1.4 16v  Én is küzdöttem a hideg és meleg indulással.Nekem javasoltak fojtószelep tisztítást és O gyűrű cserét.Közben vettem OBD-t és kiolvastam a hibákat.Katalizátor utáni lambda szonda kuka.

Idáig amit elvégeztem:fojtószelep tisztítás,alapjárati motor tisztítás,O gyűrű csere.Méretek:70x8 1db  66x4 1db  ára 650 Ft volt!

3 napja csináltam.Alapjárat nem ingadozik,gyújtás kimaradás azóta nincs hideg indítás elsőre indul,melegen még nem tökéletes de könnyebben indul mint idáig.

Lambda szonda csere még hátravan.

Előzmény: fa-mester (58006)
Köhike 2014.10.21 Creative Commons License 58008
Erre a hibára nem hinném, hogy látatlanban bárki is rámondaná, hogy mi az oka. Azért első körben a két trafó kábelezést nézd át. De túl sok mindent nem fogsz tudni csinálni.
Köhike 2014.10.21 Creative Commons License 58007
Olyan szempontból szerencséd van, hogy a hiba folyamatosan előjön, és pontosan tudni mikor. Kellene találnod egy olyan szervízt akik normálisan ki tudják mérni miért hagy ki. Felesleges találomra cserélgetni dolgokat.
fa-mester 2014.10.21 Creative Commons License 58006

A diagnosztika 2 és 3 henger kihagyást jelezte a szervizben, és ezért kicserélték a gyújtótrafókat.

Másnap már vittem is vissza. Ezután kicserélték az új gyertyákat újra, majd ezt is visszacserélték.

A szűrők, vezérműszíj, generátorszíj 2 hónapja volt cserélve.

A hiba minden reggel előjön.

A leállítás-beindítás nem segít.

Akku levétel, visszarakás is megvolt.

A szervizben vásárolt injektortisztító a benzinben.

A hátsó lambdaszonda nem jó, de az csak ellenőrzést végez, ha jól tudom, a szervíz 45E cserélte volna.

A szervíz az első 40E számlát sztornózta és 5E kellett fizetni.

Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 58005
Ez érdekes, mert annak ellenére, hogy a 16 szelepes motornál külön trafó van mindegyik hengerhez, attól ugyanúgy vezérli mint a 8 szelepes. Az 1-es 4-es és a 2-es 3-as hengerek egyszerre gyújtanak. Szóval ha égéskimaradást ír az 1-es hengerre az simán lehet a párja a 4-es.
Előzmény: Papalac (57997)
Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 58004
Van hozzá kiszedőm. Meleg motornál cseréltem. Viszonylag könnyen megindult, pedig egy minimum 10 perces kínlódással készültem. 5 perc alatt mindennel készen voltam. Mondjuk. 8 szelepes motornál elég jó helyen is van.
Előzmény: szaki213 (57994)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 58003

4-5K körül lehet kapni hirdetési oldalakon pl:

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/ELM327_Bluetooth_Obd2_Diagnosztikai_interfesz_19404414.htm

A szoftvert általában adják hozzá (de csak próba verziókat!) Netről letölthetők.

V1.5-öst érdemes venni. Nekem Bluetooth-os van. Megy androidos telefonnal, windowsos netbookkal.

Előzmény: Zlatan93 (58001)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 58002

2005-ben volt új :)

Könnyű észrevenni, mert rángat rendesen és lámpát gyújt. Vannak ilyen mindenféle lámpácskák a műszerfal közepén. Ha jól tudom a motort ábrázoló jelez ilyenkor.

Előzmény: Zlatan93 (58000)
Zlatan93 2014.10.20 Creative Commons License 58001

Hol lehet utána érdeklődni,mennyiből jön ki?

Előzmény: Papalac (57999)
Zlatan93 2014.10.20 Creative Commons License 58000

Üdv.Azt,hogy lehet észre venni ,hogy(időközbe egy-egy gyertya kihagy).Ráadásul írtad,hogy új a járgány,hát ez fas.a,mi lesz pár év múlva ?

Előzmény: Papalac (57986)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 57999

A legolcsóbb megoldás az ELM327.

Ez a diagnosztikai csatlakozóra dugva (OBD II CAN BUS) megfelelő programmal (Torque Pro) kiolvassa a hibajelzéseket.

Vannak spéci hibakód olvasok, de azok drágábbak.

Előzmény: Zlatan93 (57998)
Zlatan93 2014.10.20 Creative Commons License 57998

Üdv.Szeretném megtudni,hogy honnan,legfőképp mivel nézitek meg a hibákat.Azt gondolom,hogy nem mezei számítógéppel, egy gyengébb program is egy mázsába kerül.Honnan hova csatlakoztok,hogy simán látok (néha)hiba kódot.Tuti,hogy otthon játszadoztok el,mert szerviz tarifa mellett legjobb ha a szakadékba lökjük a talicskáinkat,viccet félre téve van hiba olvasótok?

Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 57997

Jut eszembe!

Honnan tudja a rönyó, hogy mikor melyik hengernél kell szikrázni?

Előzmény: Papalac (57996)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 57996

Ez a reggeli kihagyás gyakori dolog?

Nem próbáltad ilyenkor leállítani és újra beindítani vagy 10 másodperc múlva?

szaki213 2014.10.20 Creative Commons License 57995

Találgatni lehet, de érdemes-e? Az mondjuk furi hogy a rönót sem tudott mit kezdeni vele... Persze ha a hiba nem jött elő így nehéz.

1. húzd le az akku sarut 5 percre

2. FHP csatiját mozgasd meg

3. milyen gyertya van benne?

szaki213 2014.10.20 Creative Commons License 57994

Köszi az infót. Asszem fölösleges méregetni. Ha meg akarom tartani az autót, akkor ki kell cserélni. 202 E Km-nél már nem is csoda.

Simán ki tudtad tekerni a lambdát? Hideg vagy meleg motornál?

Előzmény: Köhike (57981)
Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 57993
De fogjuk még ezt a keves hibát értékelni úgy 10 év múlva. Hogy milyen jó kis egyszerű autó volt az a thalia. Alig volt baj vele. :)
Előzmény: Papalac (57991)
Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 57992
Meg motorvezérlő sem, csak két bazinagy Weber karbi.:D Csak sajnos ilyeneket már nem lehet kapni. Az újakba meg bele se merek gondolni mennyi minden van.
Előzmény: Papalac (57991)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 57991

Egy jó autóba nem kell hibakód.

Az csak megy, megy, megy, amíg ki nem fogy a benzin :-)

Előzmény: Köhike (57990)
Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 57990
Volt egy matizunk, na azt ha erősebben fújta meg a szél már akkor is bevéste a hibakódot. Az pont az ellenkezője volt.
Előzmény: Papalac (57988)
Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 57989
Igazad van azt nekem is letárolta amikor döglődött a jeladó. Égéskimaradást viszont nem. Lehet ha akkor ránézek azonnal úgy lett volna valami.
Előzmény: Papalac (57988)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 57988

Nekem mindig eltárolja, hogy égéshiba az x hengerben.

Az az érdekes, hogy környezetvédelmi lámpát gyújt ilyenkor, amire azt mondja a szerviz, hogy nem kap benzint.

Eltárolta a sebesség jeladó kihagyásait is, igaz ennél nem volt hibalámpa.

A jeladó cseréje viszont törölte a hibát.

Előzmény: Köhike (57987)
Köhike 2014.10.20 Creative Commons License 57987
Az a baj, hogy ez a siemens motorvezérlő ami a benzinesekben van öndiagnosztikából iszonyatosan gyenge. Vagy nagyon tágra hagyták a határokat a hibákra ezt nem tudom. De hogy nekem eddig még egyetlen alkalommal se volt képes egy hibakódot se beírni az nem semmi. Pedig ment már tönkre kétszer gyújtótrafóm, most utoljára a lambda volt rossz. Nemrég amikor eláztattam az egyik gyertyát ami áthúzott akkor is annyit csinált, hogy villogtatta az engine check-et, és 6km múlva már tök üres volt, semilyen letárolt hiba nem volt beírva. Szóval sokszor méregetni kell, mert az ecu nem fog szólni. Vagy max már akkor ha tényleg nagyon nagy baj van.
Előzmény: Papalac (57986)
Papalac 2014.10.20 Creative Commons License 57986

A dekódoló egység F28-as biztosíték (2A), indításgátló dekódolás.

Én 2 hónapig jártam az új thaliámmal a szervizbe, mert időnként kihagyott valamelyik henger. Hibalámpát is gyújtott, mégse tudták kideríteni mi okozza. Cseréltek gyújtótrafót, összecserélgették a gyertyákat, megpucolták a befecskendező szelepeket. Végül arra jutottak, hogy rossz benzint tankolok. Menjek Németországba tankolni :-)

Kipucolták a benzinszűrőt, hogy tele van valami fekete porral. Mondtam, hogy ezt csak a gyárba tehették a tankba :-)

Mostanában nem jelentkezett a hiba. A vezérműszíj cserénél kicseréltettem a benzinszűrőt is.

Előzmény: Zlatan93 (57984)
Zlatan93 2014.10.20 Creative Commons License 57985

Az olyan hibák,mint neked is ami jelentkezett,arra jó,hogy a szerviz meg él belőle.Biztos vagyok abba is,hogy ezeket (a talicskákat)nem véletlenül gyártották így,kár,hogy kevesen merjük bevallani.Találgatások sora következik,talán hamar előkerül a hiba,tedd fel ha sikerült meg oldani,gőzöm sincs róla,injektort is nézték a szervizben?

Zlatan93 2014.10.20 Creative Commons License 57984

Köszi.Sokat segít a táblázat.Mégis irányjelző(indexrelét)cserélgetek,ha az ajtótól haladva a sorrend-B-C-D-E-F a motor felé( előre).Ha ezt megtudnátok erősíteni jó lenne. Az ,hogy a dekodoló egység , mit csinál nem tudjátok véletlenül?Köszönöm szépen.

Előzmény: szaki213 (57979)
fa-mester 2014.10.20 Creative Commons License 57983

Thalia 1,4 16V reggeli indításnál a fordulatszám ugrál, majd 1-2 henger kihagy, 1-2 percig.

Már volt egy hétig egy helyi villamossági szerelőnél, majd egy újabb hétig renault szervizben.

Gyújtótrafó cserével mind a 2 helyen próbálkoztak, gyertyacsere megvolt.

A renault szervizből elhoztam mert elmúlt a hiba, de ők sem tudják miért. 2 nap és megint ezt csinálja.

Valami ötlet? Nincs kedvem megint hetekig szerelőnél legyen. (1-2 perc alatt kellene a hibát megtalálni)

Esetleg automata szívató?

Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57982

" Nekem is kb ennyire, talán még egy picit jobban volt el volt lustulva" Na ezt szépen leírtam... Szóval jobban el volt lustulva.

Előzmény: Köhike (57981)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57981

Igen mértem. Most várom az első fogyasztás adatot. Kíváncsi leszek. Egyébként ami érdekes, hogy eddig amikor megálltam viszonylag rövidebb út után akkor a katalizátornak mindig olyan hangja volt ahogy hűlt le ( az a tipikus pattogás), mint amikor több száz kilóméteres út után áll meg az ember. Most ez is elmúlt.

Találtam két videót, ahol elég jól látni mit lehet mérni. Nekem is kb ennyire, talán még egy picit jobban volt el volt lustulva. Első videó az öreg, második az új szenzor,.

http://www.youtube.com/watch?v=-SuVs4T-c_I

http://www.youtube.com/watch?v=24Rp7BghSLM

Előzmény: szaki213 (57980)
szaki213 2014.10.19 Creative Commons License 57980

Feleslegesen nem akarom, azért nem 5 Ft-os alkatrész. Hibajelzés nincs. Viszont ahogy írod, nekem sem jelzett hibát. De kimérted hogy nem működik tökéletesen. 

Előzmény: Köhike (57937)
szaki213 2014.10.19 Creative Commons License 57979

Előzmény: Zlatan93 (57978)
Zlatan93 2014.10.19 Creative Commons License 57978

Köszönöm szépen a relé hozzá szólásokat,de amit én kérdeztem nem a motortérben van, hanem  az utastérben kormány felőli bal oldal, első ajtó előtt térdmagasságban van. Kívülről befelé haladva a színek fehér, fekete, barna, kék színű relék. 

Zlatan93 2014.10.19 Creative Commons License 57977

NE tedd!

Előzmény: fullos_bmw (57970)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57976

Szuper, akkor nem is tökölök a videóval. Egy újabb rejtély megoldva.

Előzmény: Papalac (57974)
Papalac 2014.10.19 Creative Commons License 57975

Az 1,4 16 szelepes (98LE) azért sok autót le tud gyalázni ám, főleg az ilyen nagyhangú tuning gyöngyszemeket, az 1,6-osról nem is beszélve. Csak annyit látnak, hogy huss valami itt hagyott :-)

Előzmény: vajdapeteer (57971)
Papalac 2014.10.19 Creative Commons License 57974

Holnap megnézem az enyémeken mi van, de szerintem abban guminak kéne lenni.

Mintha nem tömör gumi lenne, hanem valami ilyesmi :

http://www.startapro.hu/hirdetes/auto_jarmu_gep-alkatresz-szemelyauto_alkatresz-kipufogo_katalizator_turbo/renault_thalia_kipufogo_tarto_gumibak/xiv_kerulet/772172

Köhike!

Igen, ilyen eltérések vannak a két típus között. Nekem mindkettőből van (I és II; 2001 és 2005-ös; 1,4 8V és 16V)

rezso 1 2014.10.19 Creative Commons License 57973

Köszi. Akkor megnyugodtam :) Én is kerestem autós boltban. Még jó, hogy nem vettem meg :)

Előzmény: Mók Zsolt (57972)
Mók Zsolt 2014.10.19 Creative Commons License 57972

Szia!

2002 04.hó 1.4 16v.

Az enyém is ilyen.Hátsó dob csere volt és én kerestem oda valami tartót.Nem találtam (Bárdi,Unix)pedig fénykép és a kezemben az alkatrésszel mentem.Az alumínium konzolból kivehető az a gumi.Látszólag nem hiányzik belőle semmi nálam.Én az összes kipufogó tartóbakot ki akartam akkor cserélni,amit találtam elöl egy gumi tartó hátul egy konzolos tartó középen meg ez a valami amiben szabadon mozoghat.

vajdapeteer 2014.10.19 Creative Commons License 57971

szia

nekem is ijen autom van szerintem elég karaj, keveset fogyaszt viszont nem megy :-D

amúgy 4-5 kilót megéri amennyiért dobálják, üzembentratóval megveszed alkudsz 1 kicsit, aztán ha nem akarod kitakarítani szervizelni elpattintod valakinek majd veszed a következőt

én így szoktam

Előzmény: fullos_bmw (57970)
fullos_bmw 2014.10.19 Creative Commons License 57970

sziasztok

elért a gazdasági válság kény-telen vagyok beruzázni egy renault thalia típusú gép-járműre.

milye autó ez?

hant90 2014.10.19 Creative Commons License 57969

Én az enyémen semmi hasonlót nem látok (2003-as 1.4 8V).

hant90 2014.10.19 Creative Commons License 57968

kerekati a 43819 hozzászólásban leírta, hogy a motortéri relék közül melyik micsoda, képet is küldött róla. Igaz azok között se kék, se fehér, se fekete, itt a hozzászólás közvetlen linkje:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779493&t=9027813

utána még javított:

Őőő bocsesz. És elírtam a betűket. Szóval: F. Klíma G. Táprelé

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779742&t=9027813

Előzmény: Zlatan93 (57958)
rezso 1 2014.10.19 Creative Commons License 57967

57957 -re valaki?

Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57966
Ami meg a sima reléket illeti ha cserélni kell, ezekben diódás relék vannak. Boltban elvétve kapni ilyet. Általában ellenállásos van csak. Igazából mindegyiknek kell működnie de ki tudja.
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57965
Fekvő= fejből.... Átjavította ez a dög.
Előzmény: Köhike (57963)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57964
Ez biztos, hogy ilyen eltérés van a 2 kocsi közt?
Előzmény: Papalac (57956)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57963
Azokat fekvő nem tudom pontosan mik, de világítás, ablakfűtés, ködlámpa és hasonló dolgok lehetnek. Viszont mindegyikhez oda van írva vagy egy piktogram vagy egy szám amiből ki lehet deríteni mi a feladata.
Előzmény: Zlatan93 (57959)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57962
Akkor félrértettem. Ami kép felkerült az a motortéri relétábla.
Előzmény: Zlatan93 (57959)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57961
Hát azok relék de semmi közük az indexhez. Az egyik az ecu tápja, a másik a hűtőventillátoré, a harmadik az AC pumpáé. És felszereltégtől függően lehet még benne pár. De nemrég került fel róla kép, hogy melyik micsoda.
Airbag. 2014.10.19 Creative Commons License 57960

Nincs valakinek eladó, 4db 14"-es renault dísztárcsája?

Zlatan93 2014.10.19 Creative Commons License 57959

A(relék)természetesen a kormány alatt bal oldalt helyezkednek el a leírt módon.

Zlatan93 2014.10.19 Creative Commons License 57958

Üdv.Szóval akkor ,ha szépen megkérlek, légyszíves küldj egy videót ,mivel lehet,hogy mégis elakadáskapcsoló hiba?Az én talicskám 2001 06.havi 1,4 16v  benzines törökök szórták össze.Ha nincs benn indexrelé a boltos ,hogy a pi..ába adja el,nem is tudom akkor mit cserélgetek.Ha el tudjátok küldeni, onnét ahol a motorháztetőt fel lehet nyitni, mik azok a téglalap alakú, különböző színű (relék)melyik mit csinál,mi a neve, kívülről befele haladva.Az első egy fehér,a másodikat cserélgetem fekete színű,harmadik barna,negyedik kék színű.Nekem 4 (relé) ha nem ez a nevük akkor legyetek szívesek,ha tudjátok kívülről befelé haladva megnevezni őket,mi mit csinál.Mindent elolvasok,mindent kipróbálok lehetőségeimhez képest.Elakadáskapcsoló széthúzásával az index nekem nem működik.Válaszokat köszönöm.

rezso 1 2014.10.19 Creative Commons License 57957

Üdv urak!

Minap átnéztem az alját az autónak és érdekes dolgot láttam. Nem tudom, hogy ez gyárilag van így, vagy pedig hiányzik valami onnan? A katalizátor és a középső dob közötti tartóról (kipufogó) van szó. Ilyennek kell lennie?

Papalac 2014.10.19 Creative Commons License 57956

Thalia I-ről beszélünk (2001). Abban még van index relé az UCH-nál. A II-ben már csak csipog, nincs kattogás.

A 16V-nél az olajmérő pálca jó mélyre került, de az egész thaliához nőgyógyászkéz kell :-)

Ha lehúzott elakadásjelzőnél nem kattog, akkor nem hiszem, hogy UCH hiba. Valami vezeték lehet zárlatos. Én megpróbálnám járó motornál finoman megmozgatni az irányjelző kapcsolót, hogy nem-e az csinálja. Lehet, hogy beégett már. Az enyémben már csereérett, de még megy :-) Ha nem, akkor megmozgatnám a vezetékközegeket az elakadásjelzőtől ameddig elérhető és az index kapcsolótól is. Hátha előjön a hiba.

A füst a fűtésradiátorból jön. Majd leég az olaj róla.

Előzmény: Köhike (57955)
Köhike 2014.10.19 Creative Commons License 57955
Ha akarjátok csinálok róla videót, hogy megy nélküle. Én nem tudom ti milyen reléket cserélgettek benne. Nincs indexrelé. UCH van amit meg ha egy mód van rá ne nagyon cserélgessetek, mert nem fog elindulni az autó. Abban van az immobiliser is. Az ismeri fel a kulcsot, majd engedélyezi a motorvezérlőnek az indítást. És ha van can-bus is az autóban, szintén az az egység felel érte. ( nem tudom thaliaban van-e egyáltalán, az enyében még nincs) Szóval ha biztosan azt kell cserélni az nem egy egyszerű dolog, mert a bontott uch kulcsok nélkül semmit sem ér, és még az ecu-val is össze kell barátkoztatni. Szerintem továbbra is valami egyszerű kis probléma lehet. Vagy az index kapcsoló, vagy valami kábelezés, vagy testelés.
Előzmény: Zlatan93 (57954)
Zlatan93 2014.10.18 Creative Commons License 57954

Üdv.Az indexrelé problémám már jó 2-3-éve meg van.Relé csere után egy darabig jó(változó.1év ,félév)aztán minden kezdődik előröl, a vége relé csere,mert hiba előhívás nincs,a találgatás meg túl sokba kerülne, mire miden lehetőség kivan cserélve,mint már említtetem van párdolog feleslegesen.Az index biztosan nekem sem működik az elakadásjelző kapcsoló széthúzásával,mert mindig azzal próbálkozom először.A relé igaz akkor csendben van,de nem is működik nélküle az index az enyémen sem . Ha biztos lennék abban ,hogy elakadásjelző kapcsoló a hiba 6-7-ezerből meg is lépném.Radiátor cserénél hál istennek nem volt fennakadás de kellettek a normális szerszámok,azzal inkább a szaggal van baj,ma reggel a napsütésben láttam ahogy első szélvédőre fűtésnél füst száll elő,honnan a pi..ából jön az is,nem túl jó illatú,azzal is mit lehet egyáltalán kezdeni?Köszönöm válaszaitokat.Ja, mi is az amiről a jelet kapja,nagyon nem tudok róla semmit, az a drága vezérlőpanel?Azt említettem dél előtt?

tefi 2014.10.18 Creative Commons License 57953

Könnyű azt mondani,hogy meg kell nézni a pálcán az olajszintet!

Aki nőgyógyász kézzel rendelkezik, annak könnyű, de én a lapát kezemmel nem férek hozzá! :) Pedig igencsak igyekeztem, így kénytelen vagyok az elektronikára hagyatkozni, de eddig még nem csapott be.:)

Az enyémbe 1.4 16V-s motor van,állítólag a többibe könnyebb.

Előzmény: Papalac (57941)
Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57952

Kipróbáltam, és működik nélküle. De emlékeztem, hogy így kell lenni, mert amikor az asszony beleöntött valami joghurtot vagy egy hétig nem volt benne amíg nem sikerült szereznem.

Előzmény: Papalac (57950)
Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57951
Akkor ott valami mást is szétszedtél. Nekem simán megy nélküle.
Előzmény: Papalac (57950)
Papalac 2014.10.18 Creative Commons License 57950

Kipróbáltam radiátorcserénél. Elakadás nélkül meg se nyikkant az irányjelző.

Előzmény: Köhike (57949)
Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57949
Nem megy keresztül rajta. Próbáld csak ki. Párhuzamosan van kötve.
Előzmény: Papalac (57948)
Papalac 2014.10.18 Creative Commons License 57948

Azt megnézném, hogy elakadáskapcsoló nélkül is megy az index :-)

Azon is keresztül megy!

Nem a radiátor cserénél sérült valami vezeték a kormánynál?

Előzmény: Köhike (57946)
Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57946
Vegyétek ki az elakadásjelző kapcsolót, az indexnek anélkül is kell mennie, és egy hibalehetőséggel kevesebb.
Előzmény: Zlatan93 (57943)
Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57945
Ha valamelyik irányban villog akkor semmi baja. Ha valamelyik irányba nem villog akkor ott vagy kapcsoló probléma vagy kábelezés, testelés gond van. Ezeket nézzétek át. A jel az uch-tól jön, és megy az indexkarba ami vagy a jobb vagy a baloldali izzókat kapcsolja rá.
Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57944
Srácok ezekben az autókban már nincs klasszikus indexrelé. Ne is keressétek. Az uch csinál mindent.
Zlatan93 2014.10.18 Creative Commons License 57943

Üdv.Autóvillamossági szerelő tanácsa az indexrelé problémámra,szakszerviz.Lehet,hogy vezérlőpanel, az pedig sokba kerül,százezernél is,annyit lassan ezek a talicskák nem is érnek.Mi van ha más a hiba , számítógépre többször csatlakoztattuk, hibát nem jelzett ,lehet a szervizé  ír majd egyet, ami megfelelő,de még is jó.Van egy tökéletes irányváltó kapcsolóm ami v.szerelő tanácsára 100-100volt,hogy az a hiba ,még se az lett.Ha valaki hasonlót tapasztalt, vagy hallott kérem írjatok.Mi a pi..áért kattog az indexrelé,mikor nem működtetem az indexszet,mitől kaphat áramot.

Köhike 2014.10.18 Creative Commons License 57942

A blokk elején van, középen alul.

Előzmény: Papalac (57941)
Papalac 2014.10.18 Creative Commons License 57941

Nekem állandóan "oil ok" és maximumot jelez, de a múltkor megnézve a pálcát, már közelített a minimumhoz :-) Kérdeztem a szervizben, hogy mi van ilyenkor.

Az csak egy tájékoztató jelzés. Meg kell nézni időnként a pálcán.

Hol van ennek az olajszint jelzésnek az érzékelője?

Előzmény: tefi (57932)
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57940
Vonóhorgod nincs? Nézz rá még az elakadásjelző kapcsolójára esetleg.
Előzmény: Zlatan93 (57938)
szaki213 2014.10.17 Creative Commons License 57939

Bocsi, rosszul irtam. A relét nem tisztítottam. Hanem az index kapcsolót. 

Előzmény: Zlatan93 (57938)
Zlatan93 2014.10.17 Creative Commons License 57938

Üdv.Az index relét tisztítottad?Azt nem hiszem ,hogy ami most megint be sza.t szét lehet szedni,már nézegettem ha szét feszítem akkor biztos,hogy kukás.Nekem a gyári teljesen megadta magát.Az indexreléből már a  2.-ik adja meg magát,összesen 3-mat nyírt már ki a talicskám , utóbbi 2-ő egyforma nem tudom a gyártót.Nem tudom mi a sza.t csináljak vele, számítógépre is tettük 2-3 alkalommal, amikor intenzív volt a hiba(az indexrelé úgy magától mintha használnám kattog, )az indexlámpát viszont nem működteti ezért tudom használni. Az irányváltó kart is átcseréltem a kormánynál,hiába.Azt gondoltam másnál is van így ha nálam évente elő jön a hiba.  

Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57937
Viszont feleslegesen ne cseréld ki. Ha jól működik ami benne van akkor csak pénzkidobás.
Előzmény: szaki213 (57933)
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57936
De az eltéréstől nem kell megijedni. Mindkét szonda cirkónium-oxid, ugyanúgy 0-1V közt dolgozik csak annyi, hogy a planár alacsonyabb hőmérsékleten is már működik, és elvileg hosszabb az élettartama.
Előzmény: Köhike (57935)
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57935
Denso dox-2002. Csatlakozó megegyezik, ugyanaz a 4 vezetékes szonda mint ami benne van, annyiban más, hogy hoszabb a vezetéke, illetve ez mintha planár lenne nem nernst mint a gyári beszerelés. 16szelepes már alapból ilyet kapott.
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57934
Komárom-Esztergom megye. Denso szonda került bele, és 15-16 körül volt. Nem teljesen azonos a gyárival, de eddig működik rendesen. Kíváncsi leszek a fogyasztásra, hogy az hogyan alakul.
szaki213 2014.10.17 Creative Commons License 57933

Hali!

Izgat ez a lambda szonda téma, de sem műszerem sem szaktudásom hozzá. Merre élsz az országban?

Mennyiért/milyen gyártmányú lambdát tettél bele?

Üdv

Előzmény: Köhike (57872)
tefi 2014.10.17 Creative Commons License 57932

Az "oil ok" felirat bejön a kockák helyén a gyújtás ráadásakor?

Ha bejön,akkor még nincs gond.

Gond akkor van, ha csak az "oil" szó jelenik meg és az is villog, valamint a kockák helyett csak vonalak vannak és villognak!

Előzmény: Dragon680401 (57929)
Dragon680401 2014.10.17 Creative Commons License 57931

igen onnan

Előzmény: lulumba (57930)
lulumba 2014.10.17 Creative Commons License 57930

Hali!

Az a 4-5 kocka honnan jön ki? A kilométer számláló helyén? Akkor az bizony az olajszintet mutatja szerintem...

Nézd meg vízszintes talajon állva is a nívót is meg a kijelzőt is, hogy akkor mit mutat.

Előzmény: Dragon680401 (57929)
Dragon680401 2014.10.17 Creative Commons License 57929

Sziasztok.

Van egy renault thalia 1,4 privilege autom, januárban lesz 6 éves.Amikor a gyujtást ráadom kijön 4-5 kis kocka,gondolom az a szerviz mutatom,és ki jöttem német országba és azt vettem észre csak 2 kocka van már.Az olaj szintem rendben,a vizem is volt szervizelve is.Remélem haza is jutok innen majdnem 1000km-ről.Azt ki kellene üttetnem?

Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57928
Én is csak azért néztem meg mert érdekelt. Nem értettem mi értelme van 2 relének de most már értem.
Előzmény: szaki213 (57926)
szaki213 2014.10.17 Creative Commons License 57927

Nem túl egyértelmű mi is a gond. Menet közben (amikor nem működteted), néha kattog? Olyan mintha az érintkezők összeérnének? Szóval áthúz két érintkező között?

Nekem csinált már ilyet kb. 1 éve. Azt hittem kuka, de sikerült megjavítani. Szétszedtem (csavar+műanyag fül fogta), megtisztogattam az érintkezőket. Azóta jól működik. Ha cserélni kell akkor sajna zsebbe nyúlós.

Előzmény: Zlatan93 (57925)
szaki213 2014.10.17 Creative Commons License 57926

A kapcsolási rajzot nem elemeztem. Amikor nem ment a ventim/nem ment a klíma, a reléket cserélgettem. Így szűrtem ki melyik a rossz, illetve rossz-e, az okozza-e a gondot.

Előzmény: Köhike (57903)
Zlatan93 2014.10.17 Creative Commons License 57925

Üdv.2001 1,4 16v benzines talicskámon most ismét elő jött az index kapcsoló probléma.Jól működik,de menet közbe gondol egyet,kattog nem működteti az indexet ,mégis elég idegesítő.Ha tudtok ötletet adni az jó lenne,mindent elolvasok.Válaszokat előre is köszönöm. 

Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57924
Hát fogalmam sincs. De valaki biztosan tudja a pontos magyarázatot.
Előzmény: Papalac (57923)
Papalac 2014.10.17 Creative Commons License 57923

Azt hittem a "tuner list" csak egy elnevezés :-)

http://www.aliexpress.com/item/Digital-Music-Changer-USB-SD-AUX-MP3-Adapter-for-Renault/1497648294.html

Itt vannak képek. Nem látok rendszert bennük.

Előzmény: Köhike (57921)
DGabee85 2014.10.17 Creative Commons License 57922
Valaki nem tudja, hogy a szívócső alsó gumitömítésnek mi a pontos neve, és hol lehet kapni? Ami a folytószelep háznál köti össze a légszűrőházat.
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57921

Próbáltam én is keresni valami újabb rádiót bele, de mindig elbukik a dolog a távvezérlőn. Extra kütyüt meg nem akarok. Néztem, hogy pl a daciakban is megjelent a távirányító, és vannak hozzá újabb rádiók amik jók lennének, viszont természetesen a távirányító csatlakozója már más....

Előzmény: talicskas (57916)
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57920

hmmm. Akkor bukott az elmélet. :D

Előzmény: talicskas (57919)
talicskas 2014.10.17 Creative Commons License 57919

Igen, az enyém központi kijelzős és Tunes List van ráírva.

Előzmény: rentha92 (57917)
Köhike 2014.10.17 Creative Commons License 57918

Nem úgy van, hogy a tuner list-es a kijelzős kivitel, az update list-es pedig a központi kijelzős?

Előzmény: rentha92 (57917)
rentha92 2014.10.17 Creative Commons License 57917

Igen, de előtte nézd meg mi van ráírva a rádióra. De úgy tudom abba Tuner List-es verziók voltak. Tehát ha Update List van ráírva a másik rádióra, az nem lesz jó bele..

Előzmény: talicskas (57906)
talicskas 2014.10.17 Creative Commons License 57916

Ugyan ilyen van az enyémben is, külön kijelzővel.

Próbálok szerezni egyet a neten, de elég keveset hirdetnek.

Előzmény: Papalac (57914)
atesz999 2014.10.16 Creative Commons License 57915

Néhány tipp 1.4 8V tulajoknak:

(Lehet hogy nem mondok újat nagyon ritkán járok erre)

Ha a motor:

- nem szereti a fordulatot

- nem túl nyomatékos (nem húz)

- alapjárata borzalmas (diesel-es beütéssel)

akkor cseréljétek ki a szívócső alsó gumitömítést!

Sajnos egy idő után (nekem 2002-es) nem tömít rendesen és ezt még

ronthatja ha a légszűrőház nincs rendesen rögzítve. (mondjuk egy szervizlátogatás

után :) )

Egy másik:

Ha alacsony fordulaton elindulásnál rezonáló hang hallható akkor az alsó motortartót kell cserélni (gumicsont alakú rögzítő) de ilyen korosztálynál már biztos hogy csere érett.

Gyertyából, levegő szűrőből nekem a motrio vált be (a gyertya dupla elektródás)

Papalac 2014.10.16 Creative Commons License 57914

Kérdés, hogy van-e különálló kijelző az autóban vagy csak a rádión van.

Ez simán cserélhető CD-sre.

A csatlakozók ugyanolyanok és nem elkeverhetők :

Ha jól emlékszem, akkor a bal felsőbe megy a sárga csatlakozó (kijelző, távvezérlő)

középre megy a barna (hangszórók)

alulra megy a fekete (tápfeszültségek)

Előzmény: talicskas (57906)
DGabee85 2014.10.16 Creative Commons License 57913

A 2 darab úgy értendő, hogy 2 dobhoz való, tehát 1 tengelyre való adag! :)

Előzmény: DGabee85 (57912)
DGabee85 2014.10.16 Creative Commons License 57912

Még mindig van 2 db eladó, zsír új fékpofám a 203 mm-es dobátmérőhöz! Ha valakit érdekel, keressen meg! Starline márka. 5 darab Mátyás királyért odaadom!