Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BP76 Creative Commons License 3 órája 0 0 64565

Mostmár mindegy már megvettük. Olcsó volt. Vác környékén olyan szerelő aki vágja a renaultokat?

Előzmény: Papalac (64564)
Papalac Creative Commons License 3 órája 0 0 64564

Ilyen gányolt autót nem szabad megvenni.

Nem tudom mit kell együtt cserélni, hogy jó legyen.

Ha benne van az autóban az egyik kulcs belseje, az a kormánynál az indítókulcs helyénél lehet. Ott van egy tekercs ami érzékeli a kulcsot. Melegedés hatására lehet a tekercs megszakad vagy zárlatos lesz. tekercset lehet simán cserélni.

Érdekes ez a beleműtött dolog. Ezek szerint minden kulccsal indítható.

Előzmény: BP76 (64563)
BP76 Creative Commons License 3 órája 0 0 64563

Akkor lehet hogy az lehet a gond. Ha komplett ecu-t imot kulcsot veszek bontottan azzal működni fog az autó? Az indítás gátlóm is vacakol, ha nagyon meleg letilt. Takargatni kell a műszerfalat. Rádásul az egyik kulcs belselye bele van mütve valahova az autóba. Van baj gazdagon.

Előzmény: Papalac (64562)
Papalac Creative Commons License 4 órája 0 0 64562

Igen, az a csatlakozó szokott kontakthibás lenni és azért jelez a lufi lámpa.

Az ECU-t lehet cserélni, de csak újat lehet belerakni és egyből beírja az autó a saját kódját. Más autóba nem tehető át. Lopásvédelem miatt. Lehet, hogy a lufi vezérlő sem cserélhető egyszerűen, csak átprogramozás után.

Előzmény: BP76 (64561)
BP76 Creative Commons License 4 órája 0 0 64561

Az ülés alatti csatik az övfeszítőhöz megy. Nekem nincs benne ülés érzékelő. Esetleg nem lehetséges hogy valamikor kicserélték az ecu-t clioéra?

Előzmény: Papalac (64558)
traki62 Creative Commons License 9 órája 0 0 64560

Elfelejtettem renault tháliáról van szó.

Előzmény: traki62 (64559)
traki62 Creative Commons License 9 órája 0 0 64559

Üdv érdeklődnék megállt az ablaktörlőm a biztosítékot mind átnéztem mi lehet a baj?

Papalac Creative Commons License 10 órája 0 0 64558

A vezetőülés alatt van egy csatlakozó. Azt kellene megpiszkálni, befújni kontaktsprével. Az szokott ilyen hibát generálni.

Gyerekülés felismerés van a clióban vagy thaliaban? A clioban van egy érzékelő az első ülés pozicióját érzékeli, hogy mennyire feszítse az övet. Tudtommal a thaliában nincs, de meg kell nézni , az ülés kézifék felöli részén kellene lennie.

Előzmény: BP76 (64556)
Stefi81 Creative Commons License 13 órája 0 0 64557

Gyerekkori barát és mást is csinált még ezen kívül.

Előzmény: Garfield007 (64552)
BP76 Creative Commons License 13 órája 0 0 64556

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. 2001 1.4 16v thlian világít a légzsák visszajelző. A számítógép szerint kifeküdt a légzsákvezérlő, vettem bele másikat, (kettőt is!) Mindkét vezérlőegység hibát jelez 

(gyermekülés felismerés) Az autóvillamossági szerelő szerint cliobol való a vezárlő, pedig a bontós letette a nagy esküt hogy táliából származik. Volt már valakinek ilyen jellegű problémája? Esetleg ötlet?

csaveri Creative Commons License 26 órája 0 0 64555

vezetőgörgő

Természetese csak ott ahol van :)

Előzmény: csaveri (64554)
csaveri Creative Commons License 26 órája 0 0 64554

Igen, így ez azért más mint túlfutni pár hónappal az 5 évet vagy pár km-el a 120000 km-t.

Ismeretlen előéletnél illik rögtön cserélni a vezérlés összes alkatrészét (szíj, vízpumpa, szíjfeszítő, vezetőgörgő) és akkor nyugodtabb az ember mert pontosan tudja később a valós futásteljesítményét és korát az alkatrészeknek.

Előzmény: ÖregMackó (64553)
ÖregMackó Creative Commons License 27 órája 0 0 64553

Ez az eset még elözö off automnál történt, használtan vettem, nagyon sok km-rel és fogalmam sem volt róla, hogy ezt illik cserélni. Hollandiából jött mint volt bérauto, itt ment vagy százezret és még én is hajtottam egy ideig. Szóval okkal szakadt el. Nem tudhato mennyi volt benne.

Előzmény: csaveri (64544)
Garfield007 Creative Commons License 30 órája 0 0 64552

5e forint munkadíj? Vagy barát vagy hülye.

De senki ne csodálkozzon, hogy minden komoly szakember elhúz innen a francba.

Előzmény: Stefi81 (64550)
Stefi81 Creative Commons License 30 órája 0 0 64551
Előzmény: Stefi81 (64550)
Stefi81 Creative Commons License 30 órája 0 0 64550

Vezérlést itt vettem + 5eft volt a szerelő.

Ez nagyon érdekes hogy 3ekm-nél nem volt meg a szíj egy része, ilyet soha nem hallottam.

Nem lehetett valami más a probléma oka?

Előzmény: Procera (64549)
Procera Creative Commons License 1 napja 0 0 64549

Megkérdezhetem mennyibe került a csere?

Előzmény: Stefi81 (64546)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 1 napja 0 0 64548

Nagyon olcsó se biztos hoy tuti. Nekem skf márkával van rossz tapasztalatom. Három ezer volt az autóban szijcsere óta. Motortartó gumibak csere miatt véletlenül rápillantást nyertem a szijra. Katasztrófa! a szij egyharmada hiányzott, a motor belseje felé haladt. Szettben lett cserélve. Vettem másik szettet, jó drágán. Csere után ellenőrzés nem árthat.

Előzmény: Stefi81 (64546)
Papalac Creative Commons License 1 napja 0 0 64547

Sikerült szerezni a bontóból hangszórókat. 500 Ft/db áron. Szerintem megérte.

Éppen akkor toltak be egy 1,5 Dci-is thaliát, abban még volt hangszóró, minden más autóból hiányzott.

IPV rendszámú kék autó, hibátlan karosszéria, új gumik a kerekeken, dísztárcsa, minden jól nézett ki rajta, de kiderült, hogy nincs benne motor, mert megolvadt egy dugattyú benne.

Kicsit becsöpögött a kapcsolószelep.

Stefi81 Creative Commons License 2 napja 0 0 64546

Nekem nincs 1hónapja (37ekm-nél) hogy le lett cserélve a gyári vezérlés a 2004-es 1.4 8v-n és elég szépen meg volt repedezve a szíj. (első tulajtól vettem 34ekm-el)

Vettem után gyártott vízpumpát is de a szerelő azt mondta hogy benne hagyta gyárit mert hibátlan és az még lehet most is többet fog bírni mint a után gyártott, szóval azt majd legközelebb.

Nem fogom én se napra pontosan lecserélni, de nem fogok sokat várni ha lejár az 5év mert nem olyan nagyon sok pénz ez a vezérlés. Sőt, nagyon olcsó, nem éri meg ezzel spórolni!

csaveri Creative Commons License 2 napja 0 0 64545

Te szólt már eset.......   De szólt már eset .......

Előzmény: csaveri (64544)
csaveri Creative Commons License 2 napja 0 0 64544

Mikor megjavították akkor kivizsgálták, hogy miért szakadt el a szíj vagy csak felújították a motort ?

Egy szíj szakadásának szinte mindig valami más oka van mint a szíjjal való probléma. (persze egy 15 éves szíj azért már más tészta lehet) Beálló vízpumpa, beálló vagy félrehordó vezető görgő, feszítőgörgő. Több esetben a segédszíj szakadás okozott később vagy azonnali vezérszíj problémát. Te szólt már eset tervezési problémáról is és ott sem a szíj volt a bűnös.

Ismerek olyan OFF autót amiben igaz hogy 5xxxx km van és 13 éves, de még az eredeti vezérszíj van benne. És városi kocsi, a városon kívüli 25 km az már hosszú táv nekik :)

De senkit se le, se rá nem akarok beszélni, hogy átlépje a megadott gyári intervallumokat !

Ez mindenkinek a saját belátása és felelőssége.

Előzmény: ÖregMackó (64542)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 64543

Tudom, hengerfej :-)

Előzmény: ÖregMackó (64542)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 64542

Nekem szakadt már el vezérműszíjam és nagyon irigyellek hogy ki tudtad várni a 110 ezer km-t az első cserével. Egy vezérműszíjszakadáskor elmegy minden, szelepek vezérműtengely, még esetleg a hengerfely is cserélendő lesz. Nem beszélve arról hogy a szelepek belevernek a dugattyúkba rámehet a hajtókar is. 

Az, hogy a szij milyen állapotban van jelentősen függ attól, hogy a megtett távot milyen körülmények alatt tetted meg. Dugóban araszolva nagyrészt, vagy autópályán hosszú szakaszokon 4.-ben 5.-ben. Inkább főtengelyfordulatra kéne ezt tervezni de sajnos erre nincs mérőszköz így csak saccolni lehet.

Ennélfogva hogy a Horvátországi kirándulás hogy végződik ember meg nem mondja csak találgatás alapján. Én biztos kicseréltetném...

Öregmackó

Előzmény: Procera (64539)
Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 64541

Én 9 évesen cseréltettem le a gyári vezérlést, nem volt benne 80 ezer km.

Olyan volt a szíj mint egy új. Se kopás, se töredezés.

Ha eddig kibirta a tied 1-2 hónapon nem fog múlni szerintem.

csaveri Creative Commons License 3 napja 0 0 64540

Felelősségteljes választ vársz ?

Tudod mennyit írnak km és év időtartamra. Nekem a gyári vezérlésembe volt 82000 km és 7 év mikor lecseréltettem. (Megane MII dci.) Semmi nem látszódott rajta, hogy bizony 2 évvel tovább ment mint a gyári ajánlás. Gyárilag Gates bordásszíj volt rajta és újra azt kapott csak nem a márkaszervizből.

Most sem fogok rezonálni azon ha a megadott km közelében sem leszek, hogy akkor rohanjak napra pontosan lecserélni az 5 év lejártakor.

De ez az én történetem, és nem tanács :) Neked kell dönteni.

Egy kis olvasmány.

http://totalcar.hu/magazin/technika/2011/10/19/gyari_vagy_utangyartott_alkatresz/

Procera Creative Commons License 3 napja 0 0 64539

Üdv!

Köszi a korábbi kérdésre a válaszokat, utánanézek.

Most vezérlés cserével kapcsolatban kérdeznék:

2011. márciusban volt cserélve, 110e km-nél Renault márkaszervízben. Most 183e km van a kocsiban, jövő héten mennénk vele Horvátországba.

Vezérlés csere sajnos addig nem jön össze több okból, ha 2-3 hónap múlva, még 80e futott km előtt (190e km óraállás előtt) kicseréltetem az jó még úgy szerintetek?

Stefi81 Creative Commons License 3 napja 0 0 64538
Mészi Clio Creative Commons License 4 napja 0 1 64537

Az még lehet, hogy még van, holnap ránézek.

Előzmény: DGabee85 (64533)
Pug 306 GTI Creative Commons License 4 napja 0 0 64536

Sziasztok! 

Sajnos az év legnagyobb Francia autós találkozóját elmosta az eső így az új időpont a következő: 2016 09 10-11

Gárdony Tó Party rendezvény strand. Gárdony Ibolya utca 2

Várunk mindenkit szeretettel mindegy milyen az autó az egybe gyűltek a lényeg....!!! 

https://www.facebook.com/events/655909344558935/

DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64535

Én is magamnak kötöttem. De én külön reléztem ,meg biztosítékoltam. De megérte! Csak nekem a PX-4 van.

Előzmény: Stefi81 (64534)
Stefi81 Creative Commons License 4 napja 0 1 64534

Igen az, 12,5eft volt postával, meg járt hozzá 5eft értékű beszerelés BP-n, amit nem használtam ki inkább :D

Előzmény: DGabee85 (64531)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64533

Keresek korrekt áron 1.5 DCI üzemanyag csöveket.

Az egyik a betáp része az üzemanyag szűrőtől megy a szivattyúra, a másik a visszatérő ami a szivattyútól megy rá az üzemanyagszűrőre. A korrekt ára 10 ezer forint alatti ára gondoltam!!!!

(Facebook csoportban keresik, ha valakinek lenne, jelezze kérem, köszönöm!)

DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64532

Kérdés volt, csak a kérdőjel lemaradt! :)

Előzmény: DGabee85 (64531)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64531

Ez a PX-5

Előzmény: Stefi81 (64529)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64530

Jó hát!

Előzmény: Stefi81 (64529)
Stefi81 Creative Commons License 4 napja 0 1 64529

Ma sikerült felraknom a drl-t, ilyen lett. Remélem jó helyen van.

penge760203 Creative Commons License 4 napja 0 0 64528

Van a Király Diesel kft vagy valami ilyesmi neve van az nem ott van a közelben ahol te keresel szerelőt??

Előzmény: aszondja (64527)
aszondja Creative Commons License 5 napja 0 0 64527

Üdv.

Továbbra is keresek megbízható hozzáértő szerelőt XVI.ker. és környéke,Kistarcsa,Kerepes,Gödöllő,Mogyoród,Fót,Dunakeszi. A ajánlott szerelő "vargamunka" 1 hónapon belül nem tudta vállalni. Valószínű jó szerelő lehet ha ennyi munkája van.Köszi.

csaveri Creative Commons License 6 napja 0 0 64526

megtízszereződött = közel megszázszorozódott

Előzmény: csaveri (64525)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 1 64525

Azért az ne felejtsük el, hogy 40 év alatt megtízszereződött a gépjárművek száma kis hazánkban. Ehhez hozzájön a külföldi kocsik itteni forgalma is. Így a veszélyforrás is a sokszorosára nőt.

A fejekben kellene rendet tenni nem pedig felesleges újabbnál újabb baromságot kitalálni marhák ellen. Nekem ez a véleményem ... :)

Ezzel egyetértek.

De ezzel ezt befejeztem mert nagyon OFF-ba megyünk át.

Előzmény: Mutual Friend (64522)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 1 64524

Akkor ezt megbeszéltük :)

Előzmény: DGabee85 (64523)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 64523

Valóban. Viszont mint írtam már nem ez van fent, a képekkel a helyét szerettem volna megmutatni. Ami előtte volt fent, annak kb 200 lumen, ha volt a fényereje. Épp ezért is lett lecserélve, mert előfordult, hogy villogtak. Így kifizettem a 16000Ft-ot az Osramért, amit azóta sem bántam meg. Így már nem villognak, lát időben mindenki.

Előzmény: csaveri (64520)
Mutual Friend Creative Commons License 6 napja 0 0 64522

Sok minden olyan értelmetlen dolog van a világban ami valami újkori döntés kapcsán bevezetnek pedig sok szükség nem lenne rá. Régen is 90-el lehetett menni most is csak régen szar autókkal szak fékekkel tolták ezt az emberek lámpa nélkül, ma meg azért az átlagautó sokkal jobb műszaki állapotban van.

A fejekben kellene rendet tenni nem pedig felesleges újabbnál újabb baromságot kitalálni marhák ellen. Nekem ez a véleményem ... :)

Előzmény: csaveri (64521)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 0 64521

Azt hiszem az lesz a fő kérdés, mit keresett előttem autó amikor nem kellett volna.

A másik kérdés meg az lenne, hogy ha rendes DRL-t használt volna akkor észreveszed-e a szemből előzve közeledő járművet és elkerülhetted volna e mondjuk a karambolt ?

Nem olyan egyszerű ez a kérdés, de ezt ne generáljuk tovább.

Van erre másik fórum. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9209399&la=140284018

Előzmény: Mutual Friend (64518)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 1 64520

Én erről vagy az ilyen DRL-ről beszéltem. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140314263&t=9027813

De nehogy már vita legyen ebből. Tőlem mindenki azt és úgy rak fel amit akar. A szabályosságot nem én fogom számon kérni tőlük.

Előzmény: DGabee85 (64519)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 1 64519

Az én DRL-em rendelkezik minden megkövetelt jelzéssel. 800 Lumen fényerejű! Bekötése szabályos! Nem gondolom, hogy az én DRL-em miatt meghalna bárki is! Osram PX-4. Ha a rendőrök nem büntetnek érte, ha a műszakin átmegy így az autó, akkor azt hiszem, jól van az ott.

Előzmény: csaveri (64515)
Mutual Friend Creative Commons License 6 napja 0 1 64518

Tudod, egy közúti balesetet úgy lehet megelőzni, hogy mindenki a saját sávját használja. Ha én azt használom addig nagyon nem érdekel mi történik a másikban addig amíg nekem bajom nem lesz belőle. Ha ez nem így lesz nem az lesz a fő probléma hogy nekem vagy másnak milyen barkácsolt nappali fénye van. Azt hiszem az lesz a fő kérdés, mit keresett előttem autó amikor nem kellett volna.

Előzmény: csaveri (64517)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 0 64517

Nem lehet ennyire "fostosan" hozzáállni a világhoz ... :)

Van aki ezt úgy fogalmazza meg, hogy "Egyszer élünk" :)

Akkor hajrá mindenkinek :))

Előzmény: Mutual Friend (64516)
Mutual Friend Creative Commons License 6 napja 0 0 64516

De akár meg is hallhatok bármi oknál fogva. Nem lehet ennyire "fostosan" hozzáállni a világhoz ... :)

Előzmény: csaveri (64515)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 0 64515

Látod úgy ahogy egyes emberek nem tartják be a törvényeket, vagy szabályokat addig ugyanúgy vannak ilyen hivatalok, állami szervek is akik hasonlóan cselekednek.

Erre mindig azt mondom -  Addig nincs gond míg nincs gond !

Levezetek erre egy példát.

Közúti balesetet szenved két autó ahol az egyiken mondjuk ilyen, az előírásoknak nem megfelelő DRL van.

A másik autóban valaki megsérül. Majd jön egy tökös ügyvéd aki úgy belenyomja a sz@rba a szabálytalan DRL-s autóst, hogy a sérültnek még a 30 év múlva jelentkező inkontinencia betétjét is vele fizettetik ki.

Szóval jó, ameddig jó.......

Előzmény: DGabee85 (64513)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 64514

A kesztyűtartóban pedig ott van az erről szóló KÖHÉM rendelet kinyomtatva, ha aggályok merülnének fel, de sosem kellett elővennem!

Előzmény: tefi (64512)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 64513

Idén műszakizott! Nem lezsírozott műszakin! Simán megkapta a 2 évet, egy rossz szavuk nem volt. Megnézték, kapcsolgatták, de ennyi. A műszaki adatlapon annyi van, hogy fel van mattulva a 2 fényszóróm. Nem kértek beépítésről számlát, sem műbizonylatot. Oké, nem a KPM-be vittem, de nem is fizettem többet a műszakiért, mint amennyibe került.

Előzmény: tefi (64512)
tefi Creative Commons License 6 napja 0 0 64512

Műszakin mit szóltak hozzá?

Persze,hogy nem nézik a rendőrök a burán lévő jelzéseket! Hiszen ahhoz minimum le kéne térdelniük és ha olyanok a fényviszonyok,akkor sem látnák rajta a feliratot.

Próbáltam! :)

Előzmény: DGabee85 (64511)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 64511

Sosem volt vele gond, pedig nekem a lökös alján, ahogy a képeken látható. Igaz má nem ez a DRL van fent, de ugyan ezen a helyen van. Mindig csak a helyes bekötést ellenőrizték a rend éber őrei! A lényeg az nekik, hogy más nem világíthat, ha a DRL megy, és helyzetjelző kapcsolására ki kell kapcsolnia! Sosem nézték azt, hogy megfelelő távolságra vagy helyre van-e felszerelve, és azt sem ellenőrizték sosem, hogy rendelkezik-e az E4 illetve az ECE R87 jelzéssel, vagy fel van-e rajta tüntetve a feszültség és névleges teljesítmény. Csak az érdekelte eddig őket, hogy szabályosan van-e bekötve. Pedig vagy 2-3 éve csak ezzel járok.

Előzmény: csaveri (64510)
csaveri Creative Commons License 6 napja 0 0 64510

Igen 580 mm........

Semmi gond ha nincs gond :)

Csak azért kérdeztem, hogy jól mértem-e meg, de ezek szerint még jó a mérőszalagom :))

Előzmény: bozsó67 (64509)
bozsó67 Creative Commons License 6 napja 0 0 64509

Igen 580 mm de ez nem akkora eltérés a 600mm hez viszonyítva még mindig van lehetőség távolabb rakni egymástól. Mind két oldalon van még 3-3 cm. Közel 1 éve van fent  soha nem volt vele gondom egyszer állítottak meg akkor is csak a szabályos bekötést nézték.

Előzmény: csaveri (64501)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64508

Jaa a meglehet, de már nem emlékszem ez valahol mogyoród környékén van?

Ott lejtős:D, de nincs kanyar, ami ezeknél is fontosabb elviekben nem jön szembe senki :D

Előzmény: tefi (64506)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64507

Nem akarom én kapcsolóval, most nagyon nem is gondoltam rá hogy foglalkozni kellene ezzel. Közben az EVAY-en találtam erre 1-2000 forintért elektronikát ami megoldja a kapcsolgatás gondját.

Előzmény: tefi (64503)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64506

Én az általad belinkelt koordinátákra írtam,hogy lejtős az út. Legalábbis Utcakép módban nézve úgy tűnik!

Előzmény: WebNeo (64505)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64505

:)

Nekem nagy dieselem van azzal nem gond a gyors haladás, természetesen csak külföldön ;)

A kép szerkesztett, hiszen szembe is jön valaki, tehát nem pálya, attól még mehetne ennyivel, de ez nam a megfelelő kordinátákat mutatja.

Előzmény: tefi (64502)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64504

Én figyelek a részletekre, sőt másra is:D

Előzmény: csaveri (64500)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64503

Ha sima kapcsolóval oldod meg,akkor hogyan fog automatikusan elaludni,ha tompítottat vagy reflektort kapcsolsz?

Én pont azért rakattam fel,mert nappal többször elfelejtettem bekapcsolni a világítást lakott területen kívül. Ezt 15.000 Ft.-al jutalmazza a rendőr, ha megcsíp. :)

Ha csak 1 elkapást számolok,már megtérül a befektetés!

Előzmény: Mutual Friend (64499)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64502

Ahogy nézem ott lejtős az út. Gondolom nem dombon felfelé ment 222-vel! :)

Egyszer az M6-oson a tolnai dombok között, "szakadékon" lefelé én is jobban megnyomtam a gázpedált és 210 körül volt az óra.

Persze csak 1 pillanatra és már vettem is el a lábam a pedálról.

Ott ezt könnyedén, mások zavarása nélkül meg lehet csinálni!

2 napja is arra jöttem haza este 6 körül, Szekszárdig is alig volt autó,de onnan Pécsig szinte senki!

Előzmény: WebNeo (64494)
csaveri Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64501

Szerencséd volt, biztos nem volt mérőszalagjuk :)

Mennyi a 2 lámpa közötti távolság, 580 mm ?

Előzmény: bozsó67 (64493)
csaveri Creative Commons License 2016.07.16 -1 0 64500

Szia !

Off!

Így már értem ! :)

Én mindig segítettem neki (is), egy rossz szavam nem volt hozzá de a moderátorokkal meg ki akart rúgatni.

Én meg kértem magam ellen egy vizsgálatot ami rácáfolt ezen emberke állítására.

A kitiltott is folyamatosan visszajár, (nem zavarna senkit ha normálisan viselkedne) újabb és újabb nicknéven és továbbra sem tud leállni az hülyeségével meg a haverja sem.

Egyszer majd megint megunjuk és .................

Ezzel ezen témát befejeztem !

További jó fórumozást Mindenkinek !

Előzmény: WebNeo (64492)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64499

Ezeket kötelező automatikus kapcsolásra kötni vagy elég egy sima kapcsoló is ?

Előzmény: bozsó67 (64495)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64498

Üdv!

1.5 dci olajteknőt le tudom szedi simán vagy a bölcsőt is le kell bontani hozzá?   Válaszokat Köszönöm.

WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64497

https://lumenet.hu/renault-auto-izzo

Félreértettem.

A linkemen valszeg megtalálod, de mivel átmérő 90 mm, és a köd-menetfény is ennyi szerintem igen, ez az általános ködlámpa méret több autótípusnál.

Előzmény: Stefi81 (64496)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64496

Tudom, ködlámpának is szeretném, mert legolcsóbban utánagyártott lámpát 5eft/db áron találtam és abba még led is kellene.

Ez meg csak OSram ami, mint tudjuk jó minőség és garanciás is.

Előzmény: WebNeo (64490)
bozsó67 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64495

Na még egyszer a képek remélem sikerül.

WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64494
Előzmény: tefi (64491)
bozsó67 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64493
Előzmény: Stefi81 (64466)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64492

64476 ezt próbáld meg újra elolvasni, értelmezni...hátha

te meg magadra vetted tudnodkellet volna hogy kinek szól.

Feleségem szerint is hiányosságaim közé tartozik, hogy nem vagyok gondolat - vagy bármit helyettesíts be ide, hogy ki kell találnom a betűidből mit akarsz - olvasó :D

DTI témádhoz.

Félre ne értsd, de más sem a fórumon az alábbiakat, egyszerűen tényeket közölnék :D

Múlt héten vettem a 4. renault-t, így a családban jelenleg ennyit használunk. Van kis benzin, nagy benzin és diesel is, évtizede, vagy alig kevesebb ideje, és egy hete :D

Ez utóbbi a 17. autóm, a dti kérdésedből ítélve - nézd el ha tévedek - de hetente több szét és összeszerelt, javított autót van lehetőségem megnézni, mint amennyit te fogsz egy év, egy évtized alatt.

Ha válaszoltál, azt elolvasom, de már reagálni szerintem felesleges lesz rá.

Hangsúlyozom ismét, bárkivel szívesen beszélgetek bármiről, ha nem paraszt, attól, hogy véleményünk, tapasztalatunk eltérő, még lehet normális kommunikáció közöttünk bárki esetében.

Csaveri pl:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=133441882&t=9015399

Előzmény: penge760203 (64478)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64491

L=153 km/h - ez azt jelenti,hogy ennyire van állítva a trafi. Aki ez fölött megy azokat méri.

Autópályán szokták ennyire állítani,mert ugye 150 km/h fölött van a közig. bírság.

Bár a kép alapján kétséges,hogy ez autópálya lenne és akár 150-el el lehet ott kanyarodni,nemhogy 222-vel...

Előzmény: DGabee85 (64487)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64490

Nem menetfény, csak ködlámpa

Előzmény: Stefi81 (64489)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64489

Köszi, én is oda gondoltam.

Ez jó lenne a talicskába?

https://lumenet.hu/osram-ledriving-f1-ledfog201-led-kodlampa

Előzmény: tefi (64488)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64488

Pirossal jelöltem a képen a helyét. 2-2 csavarral van a középen húzódó műanyagra felcsavarozva.

Előzmény: Stefi81 (64486)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64487

L=153 km/h

Előzmény: Stefi81 (64486)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64486

Akkor a Tálián hol lenne szabályosan felszerelve dlr?

Ez melyikőtök volt és melyik motor megy 222km-el?

Papalac Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64485

Annyit tudok róla, hogy ugyanaz vonatkozik a felszerelésre mint a ködlámpára, nem kell műbizonylat, viszont láthatóan (ellenőrizhetően rajta kell lennie a DLR rövidítésnek és a négyjegyű engedélyeztetési számnak. A rendőr ezt ellenőrzi.

Előzmény: csaveri (64484)
csaveri Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64484

Még az sem kell hogy belelógjon. 35mm-t azért még szemre is meg lehet különböztetni a 10-20-25mm-től.

Előzmény: tefi (64483)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64483

Megelőztél!

Én is gondoltam rá,hogy kimegyek a garázsba és lemérem pontosan a rendszámtábla keretet, csak nagyon esik az eső! :)

Valóban sok autót látni az utakon,akiknek szemre nem szabályos,"belelóg" a rendszámba!

Előzmény: csaveri (64482)
csaveri Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64482

A rendszám mérete 520mm. A tartóval együtt 530mm, tehát a DRL lámpa átvilágított felülete a tartó szélétől nem lehet közelebb mint 35mm. A 99%-ról ránézésre meg lehet mondani, hogy szabályosan van-e felszerelve vagy sem. (rengeteg a szabálytalan). Pld a Megane II Ph1-re sem lehet szabályosan felszerelni a hűtőrácshoz az alább említett DRL-t mert 160 mm hosszú és ha a meghagyjuk a 35mm távolságot akkor belóg a DRL a ködlámpa elé ami szigorúan tilos. (vizsgahelyen mondták, hogy ne is próbálkozzak így felszerelve)

Viszont a Philips DRL 9 az csak 125mm és nagyon szuper DRL lámpa.

Előzmény: tefi (64481)
tefi Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64481

A rendőrnél lehet,hogy nincs ott ez a mércés ábra,de nálam ott van!

Ha meg nincs nála mérőszalag az már az ő baja -végszükségben azt is adok neki! :)

Az enyém szabályosan van felszerelve és bekötve is. A szerelő az mondta,hogy ő másképp nem is rakja fel. Sőt olyan számlát adott amin rajta van a rendszám és az,hogy " nappali menetfény felszerelés". Erről is van másolat nálam a rend őreinek!

Előzmény: Stefi81 (64475)
tefi Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64480

Igen, csak ezzel járok lakott területen kívül is,ahogy a sok új autós,akiknek gyárilag van benne!

Előzmény: jubuonov mester (64474)
csaveri Creative Commons License 2016.07.15 -1 0 64479

Jó estét !

Meg lettem említve, csak elveszek itt a továbbra is fennálló veszekedésben, mert ez követhetetlen :(

"(Nem voltál ennyire kényes amikor a megane forumosok, köztük Csaveri is segítettek neked )"

Ezt most tényleg nem értem ! :(  Miben, kinek és hogyan is segítettem ? 

Előzmény: WebNeo (64463)
penge760203 Creative Commons License 2016.07.15 -1 0 64478

DTI ről csak annyit hogy az egyik legmegbizhatób motor volt a világon közvetlen befecskendezéses motor elektromos adagoló még az 1.9dci is jó.Most meg amióta rá jöttem a barátaim segítségével hogy mit hogyan mikor szereljek vagy kihez forduljak azóta a 1.5 dci is jó lett csak a mihez tartás véget.Mivel te csak magadra vetted a dolgot pedig elmondtam hogy nem igazán neked szólt.Így okos enged szamár szenved alapon ezen röhögnöm kell !!!!

Előzmény: WebNeo (64476)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64477
Előzmény: Stefi81 (64475)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.15 -1 0 64476

Magyarban a többesszám nem egy személyt jelöl szerintem :D

Ráadásul én nem fasszopó dumát nyomok, na csak a miheztartás végett.

Amúgy meg aki 1.5 dci ből 1.5 dti-t akar csinálni nekem viccesnek tűnik, még ha maga szereli az auóját akkor is :D

Előzmény: penge760203 (64471)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64475

Ha belegondolsz, akkor pont amiatt kell beíratni amit te magad is leírtál:

"Az a lényeg,hogy a szabályoknak megfelelően legyen felszerelve:" És ki dönti ezt el? Szerintem NKH (KPM)

A rendőrnél nem lesz ez a mércés ábra és mérőszalag hogy leellenőrizze a szabályoknak megfelelően van felszerelve és a adott gyártó engedélyezik olyan engedélyekkel ami alapján a Mo-i szabályoknak megfelelő.

Szóval én ebből gondolom hogy ha NKH megvizsgálja és beírja a forgalmiba, hogy ez szabályosan van felszerelve és bekötve, stb.

Vagy ad a szerelő egy műbizonylatot, akinek van engedélye hogy felszereljen ilyet. (mint aki lefóliázza a kocsit vagy vonóhorog, majd vizsga, stb, mint mind egy módosítás és ez hivatalossá téve)

Ez csak az én véleményem mert akkor ennyi erővel vágnék egy darab ledcsíkot az 5méters gurigámból és az is jó lenne kb. 200ft.

Gondolom azért ilyen drága (10-20eft) egy bevizsgált engedéllyel rendelkező termék mert sok hülye teszten átment.

Nem akarok senkivel vitatkozni, de tudomásom szerint ahogy kijön a gyárból egy kocsi az úgy gyári állapot és minden módosításhoz engedélyre vagy műbizonylatra van szükség.

Számomra kicsit hihetetlen ebben az országban, hogy megveszem azt a led lámpát és én otthon felteszem és nem fog egy szemétkedő rendőr akinek ki van osztva a csekk tömb, amit még aznap ki kell osztani, hogy elengedjen büntetés nélkül.

Remélem neked van igazad és nem bonyolították túl ezt a dolgot, csak jó lenne ezt biztosan tudni, mielőtt bármelyikünk kap egy csekket.

Előzmény: tefi (64470)
jubuonov mester Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64474

Ez akkor azt jelenti hogy nem kell tompított fény nappal hanem ezzel mehetsz lakot területen kívül is?

Előzmény: tefi (64470)
jubuonov mester Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64473

Egy párat már felraktam de ez kibaszik velem.

jubuonov mester Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64472

Sziasztok mindenkinek kellemes napot .Tudnátok segíteni ? Vettem egy ékszijat de nem tudom felrakni nem tudom megtágítani a spanolót hogy felrakjam.

penge760203 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64471

Neked csak annyit hogy akinek nem inge nem veszi magára te meg magadra vetted tudnodkellet volna hogy kinek szól.

Előzmény: WebNeo (64463)
tefi Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64470

Nekem 1 szerelő rakott a 2 ködlámpa közé -az alsó hűtőrácsot elválasztó műanyagra van fogatva.

Olyat még nem hallottam,hogy a forgalmiba be kéne jegyeztetni!

Esetleg idéznél abból a rendeletből?

Az a lényeg,hogy a szabályoknak megfelelően legyen felszerelve:

Valamint az előírásnak megfelelően legyen bekötve! Az enyém csak önmagában világít.

Motorindításra bekapcsol és bármilyen lámpa felkapcsolásakor lekapcsol -ennyi!

aszondja Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64469

Értem,én is körbekérdeztem a ismerősöket,hogy kihez vigyem(gondolok itt arra aki a közelemben van és hallottam róla) válaszok: ááá oda ne vidd,az hülye, vagy nem ért hozzá hidd el enyémet is elba....ta,meg ilyenek.

Előzmény: WebNeo (64468)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64468

Mivel nem arra élek, sok sok 100 km-l távolabb, sokat :D egyáltalán nem ismerek, őt is csak fórumról, de látva a munkálkodását ért a dolgokhoz.

Előzmény: aszondja (64465)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64467

Raktam, de én magamnak külön reléztem. Általános relével. Hiába tudja a menenetfényem a kikapcsolást helyzetjelző pozitívra, mert 3 eres, akkor is jobbnak láttam, ha külön relézem. A helyzetjelző pozitívat a szivargyújtó pozitívjáról kapja. A gyújtás pozitív szintén a szivargyújtótól van kivezetékelve! A relé bekötési rajza google-ben megtalálható. Most ennyiért kifejezetten megéri ez az Osram. A 4 ledes szokott 16ezer lenni!

Stefi81 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64466

Valaki rakott már 2004-es Tháliába nappali menetfényt? (DRL)

Ha igen akkor milyet és hova?

Én ezen gondolkozom:

https://lumenet.hu/osram-drl301-clamp15-nappali-menetfeny

Vagy lehet venni kellene ködlámpát és azt átalakítani + elektronika hozzá.

Úgy akarnám megcsinálni hogy be tudjam jegyeztetni a forgalmiba is, mert csak úgy hivatalos.

aszondja Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64465

Üdv.Köszönöm végre valaki ajánlott egy szerelőt.Ennyire nincs jó megbízható szerelő vagy nem tudom.

Előzmény: WebNeo (64464)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.15 0 1 64464

Igazából az a jó ha a szerelö veszi, amenyiben gari probléma van legyen az ö gondja.

Keress rá a vargamunka nickre kérdezd meg, talán ö van közel hozzád.

Előzmény: aszondja (64459)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64463

Ez egy nagyon paraszt beszólás részedröl, különösen, hogy általánosítasz. Ha annak címzed akinek szól rendben lenne, de én nem vagyok fasszopó dumás, te viszont bunkó vagy.

Hab a tortán, hogy  az elf olajosok nem annyira idegesei, mint a csodagél és csúcs olaj mannolosok 😁

Az hogy visszajössz más néven alpári, de ki tudja eddig mkor voltál valamelyik fika nick 😂

(Nem voltál ennyire kényes amikor a megane forumosok, köztük Csaveri is segítettek neked )

Előzmény: penge760203 (64457)
Papalac Creative Commons License 2016.07.15 0 2 64462

Én ugyan nem tiltatlak ki, de azt hiszem nem fogok sírni utánad.

Rakjad nyugodtan a mannolt xadoval meg 2T-vel, de csak a sajátodba. Aztán majd átvered vele valamelyik tetvíredet, ha beszart az autód.

Az ELF tökéletes olaj, a renaultba az való!

Előzmény: penge760203 (64457)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64461

Nekem van eladó egy új RUVILLE vizpumpa 1.4 8v-hez 7eft-ba ha érdekel valakit.

ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.15 0 0 64460

A vizpumpát a sima oldalával hajtja a szij, de a csúszástól megy szét, valoban nem érdemes kockáztatni....

Előzmény: penge760203 (64458)
aszondja Creative Commons License 2016.07.14 0 0 64459

Igen közben meg is kerestem,nincs benne vízpumpa azért ilyen olcsó.Viszont GATES találtam pumpával együtt 31000Ft,ill.SKF 34000Ft. 1.4 16V valók. Kérdezem a hozzáértőket ez egy jó ár?

Előzmény: WebNeo (64456)
penge760203 Creative Commons License 2016.07.14 -2 0 64458

És ha beál véletlen a vízpumpa akkor majd újra szétszedítek?Láttam már olyant hogy még kilométer volt hâtra vízpumpának bőven de már hatéve az autóba volt megadta magát.Még pedig úgy hogy megszorult és ledarálta a szijról a fogakat âtfordult a vezérlés elég komoly kárt okozott.

Előzmény: pacomx (64453)
penge760203 Creative Commons License 2016.07.14 -2 0 64457

Én ebbe a fórumban nem kivánok többet legaláb is mostanában feljönni úgy látom még mindig leragadtatok a ELF olannál a cigányozásnál meg a moderátorhoz szaladjunk tiltsuk ki mert nem hajtja a hülye faszopó dumátokat na tiltasatok ki engem !De akkor megigérem hogy direkt visszajövök minden nap másik néven csak azért hogy idegesítsek pár embert.NA MINDENKINEK MINDEN JÓT.ÉLJEN A MANNOL ÉS A XADO OLAJ!!

Előzmény: Papalac (64451)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.14 0 0 64456

Gyártó online katalogusában kikereshető ami neked kell.

Előzmény: aszondja (64455)
aszondja Creative Commons License 2016.07.14 0 0 64455

Üdv.

Én is cseréltetni szeretném a vezérlést,amit linkeltél webáruházban most nagyon jó áron van,csak kérdés hogy ebben benne van a vízpumpa is?mert leírás nincs.Meg aztán kellene egy rendes becsületes szerelő aki megcsinálja.Esetleg valaki tud ajánlani?

Előzmény: Stefi81 (64454)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 64454

Itt 11,5eft vezérlés szett kompletten skf:

Szerintem nem éri meg kockáztatni főleg ha 3-4eft-ról van szó és már úgyis szét van szedve a kocsi. Legalább nyugodt lehetsz újra 5évig.

http://mogauto.hu/page2/index.php?o=111&active=82164

Előzmény: pacomx (64453)
pacomx Creative Commons License 2016.07.14 0 0 64453

Sziasztok!

2004 Renault Thaliám van 1,4  8 szelepes benzines.

A kérdésem az volna hogy 5 éve lett teljes vezérlés cserélve az autóban és azóta mentem vele 40000 Km.

Hogy most cseréltessek újra teljes vezérlést?Az autó szerelőm azt mondta hogy csak a vezérműszíjat cseréljük ki.Vélemény erről?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. Pacomx

ab,roncs77 Creative Commons License 2016.07.13 -1 0 64452

Meg amire a bolondok vevők.

Előzmény: Papalac (64451)
Papalac Creative Commons License 2016.07.13 0 2 64451

Kedves rozsdás trillalllaaa! Az elf olaj a legjobb a világon és a renaultba az való!

A hamisítás ellen lehet védekezni a megfelelő helyen való vásárlással. Ez nem a cigánytelep melletti piacon szokott kenni. Csak azt hamisítanak amit jól el lehet adni.

Előzmény: Trilla61 (64447)
Trilla61 Creative Commons License 2016.07.13 -2 0 64450

Na ! Már te nem fordulsz a BIG BRADER-hez? Nem én és mások az ordenárék, hanem te és ti akik kitartotok a mocsok hamisítvány mellett és ezzel a létyóval traktáltok hozzá nem értő embereket.

Tudomásul kell venni , hogy amit a DUNA Tv bemutatott riportot a KÉKFÉNY keretében, az egyértelmüsíti, hogy az ELF trutyit hamisítják az országban a MOBIL és a CASTROL olajokkal együtt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Én értem, hogy vannak helyek az országban ahol nincs fogható TV műsor és  petróleummal nem működik a TV , de az nem azt jelenti, hogy nincs az országban olajhamisítás !

Előzmény: Garfield007 (64448)
Kelegy Creative Commons License 2016.07.13 0 0 64449

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni Tőletek a Thalia belső világitást nem szakszerű módon szedtem szét (kapkodás) marha nagy barom voltam.

Így a billenő részben lévő érintkező lemezkék elhajlottak és eredetileg nem tudom milyen volt a helyzetük.

Biztos vagyok benne hogy sokan vagytok akik pikk-pakk ki bírjátok szedni ezt a billenő részt.

Valamelyikőtök ha lenne szíves és lefotózná nekem azt megköszönném.

Üdv Gyuri

Garfield007 Creative Commons License 2016.07.13 -1 1 64448

Kérek szépen mindenkit, hogy:

- használja a tiltás lehetőségét

- szóljon a megfelelő helyen a moderátornak

de ne álljatok le ordenáré módon szócsatázni, mert nincs értelme. Ő nem érti, amit írtok, ti meg lementek a szintjére.

Köszi!

Trilla61 Creative Commons License 2016.07.13 -2 0 64447

Paplanarc ! Az amit ti motorolajnak neveztek az magyarországon egy hamisított trutymó !

Előzmény: Papalac (64446)
Papalac Creative Commons License 2016.07.13 0 1 64446

A csapágyat betenni egyszerűbb mint kivenni :-)

Ha nincs hidraulikus sajtolója az embernek, akkor jó nagy kalapáccsal kell kiütni. Betétel előtt az új csapágyat be kell tenni pár órára a fagyasztóba, esetleg a dobot kicsit megmelegíteni, de a mostani jó melegben felesleges. Simán beleesik :-)

Előzmény: DGabee85 (64444)
Mók Zsolt Creative Commons License 2016.07.13 0 1 64445

Szia!

Hátsó csapágy cserét 2 hete csináltam.Nekem nem sikerült kiütni a csapágyat.Én hidraulikus emelővel nyomattam ki és be.Meleg motor indítási problémáim nekem is voltak.Elöttem szólohoz hasonlót ajánlanám első körben.Ha továbbra sem akkor a befecskendező szelepeket is mgnézném,mert ha nem zárnak le és becsepeg akkor dús keveréked lessz és azért nem indul.A gyertyák is árulkodó jelek lehetnek.Ha nem egyformák hanem valamelyik kormos az erre utaló jel.Mióta én kicseréltem,mert áteresztett azóta mindíg elsőre indul és nem is kell tekertetnem.

Előzmény: aszondja (64443)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.13 0 1 64444

Hali!

Az lesz, csapágy. Annyiból szívás, hogy a dob nehézkesen jön le a vállasodás miatt. De a csavar lyukán benyúlva egy csavarhúzóval vissza tudod nyomni a dugattyúkat, úgy már könnyebben lejön! Aztán a régi csapágyat ki kell ütni a dobból, ez még egy könnyebb feladat, de előtte a Seeger gyűrűt vedd ki! Ha kiütötted, utána jön a szarabb feladat, beütni az újat sérülés nélkül. Préselni jobb lenne, de be lehet azt ütni a régi csapágy segítségével! Dob visszarak, és kész is! Kb 30 perces meló! Mindenképp az új önzáró anyát rakd fel, ne rakd vissza a régit! Ja, merthogy a csapágyhoz adniuk kéne egy új anyát, új Seeger gyűrűt, új porsapkát.

Nehezen indulás melegen:

Takaríts felsőholtponti jeladót, meg alapjárati motort! Ezek meg fogják oldani a problémádat nagy valószínűséggel!

Előzmény: aszondja (64443)
aszondja Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64443

Thalia 2002 1,4 16V

Üdv.Újra itt.Köszönöm a eddigi tanácsokat,sokat segített.Viszont újabb két dologban kérek segítséget.

1,: Észre vettem egy furcsa búgó hangot hátulról 30-40 KM/h sebességnél kezd hangosodni.Sokat olvasgattam hasonló hibajelenségről többen hátsó kerékcsapágyra esküsznek,ill. többen írták hogy kocsi felemel,kerék megforgat és hallani lehet a csapágy hangját.Reggel neki is álltam,jobb keréknél felemel,megforgat semmi hang.Átnyergelek balra,művelet ugyan az csak a hang más,minél gyorsabban fogatom annál hangosabb bugó hang.Kérdés:akkor ez csapágycsere nagy valószínűséggel?Mekkora macera,mennyire kellenek hozzá speciális szerszámok,gondolok itt arra hogy megcsinálom magamnak.Erről is olvastam többen írták hogy nehéz kiszedni a csapágyat a dobból meg ilyesmi.Villany motort már csapágyaztam. :D. ilyet még nem csináltam.

2,:Ami sokkal jobban idegesít a "meleg" "félmeleg" motor nem indul.Kétszer játszotta el velem a következőt.:Reggeli indulás pöcre, 20km autókázás, leállít,délutáni indulás pöcre,alapjárat nem ingadozik járása szép,kb 5 km autókázás,leállítás 5 perc múlva indítás,nem indul,többszöri indítózás nem indul,utánna akárhányadikra beindul.

Ma sokkal jobban megfigyeltem:Reggeli indulás pöcre,20km autókázás, leállít ,délutáni indulás pöcre,alapjárat nem ingadozik járása szép nem rángat,kb 5 km autókázás,20 perc múlva indítózás nem indul,sokadikra sem.Várok motorház felnyit hogy jobban hüljön a motor,egészen a második egységig visszahült a hűtővíz,indítózás beindult.Alapjárat nincs,ha leveszem a gázrol a lábam visszaesik,fullad,nagy gázfröccsök,utánna sincs alapjárat.Mivel elindulni nem tudtam mert a motorház nyitva volt,leállítani meg nem akartam ezért kicsit túráztattam finoman de semmi változás,azután gondoltam egyet beraktam hátramenetbe és elindultam vele kb. fél métert,és láss csodát az alapjárat helyreált!Motor szépen jár nem fullad,autókázás haza ,20km,gond nélkül,ill nem is haza hanem a ABC-be,bevásárlás 5 perc,kijövök már előre félek hogy nem indul,de indul pöccre! Irány haza 1km,leállítom várok 1 percet indítom pöcre indul.Na mondom ez fasza.!

Ebben kérnék tanácsot,ill segítséget,és még ha valaki tud jó szerelőt a 16.ker ill. környékén,vagy Kistarcsa,Kerepes esetleg Gödöllőn az ne tartsa magában.Köszönöm.

WebNeo Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64442

FeOOH már hiányoltalak :DDDD

Bakker Tilla is te vagy, vagyis  Trilla61, micsoda skrizofrén állapot :D

Ha láttad a videót, láthattad, hogy minden nagy márka ott volt a raktárban, de szerintem nem láttad, az ugye elment a füled mellett, hogy osztrák, német tescos olajakat hoztak be hamísítani? Olyat mint a mannol-tesztgyőztes, akkor meg mit sírsz mi is jót veszünk :DDDD

Előzmény: ab,roncs77 (64428)
csaveri Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64441

Üdv !

Ennyiért megkapni a hozzávalónak írt ELF SXR olajat is. Így feltenném magamnak a kérdést. Miért is vennék mást ha az ár lenne a döntő ?

Előzmény: nagya2 (64440)
nagya2 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64440

HAli!

7-8 pénz között szoktam venni

Üdv Nagya

Előzmény: csaveri (64438)
csaveri Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64439

A bőven megfelel megteszi..

Előzmény: csaveri (64438)
csaveri Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64438

A bőven megfelel miatt, csak annyit kérdeznék, hogy mennyibe kerül ott az említett 5 liter olaj ?

Előzmény: nagya2 (64436)
hg8lgi Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64437

Üdv a fórumozóknak !

Azt szeretném kérdezni hogy nagynyomású szivattyú cserénél kell-e valamit tanítani az ECU-nak? Valahol olvastam hogy IMV cserénél kell valamit beírni,módosítani.. Lehet hogy hülyeséget kérdeztem,akkor vegyétek semmisnek a kérdésem.

További szép napot.

István

nagya2 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64436

HAli!!

Namostan a lyángyermeké a vas, és kétévente megy 10k km-ert arra meg sztem bőven megteszi a 5W-40-es Total aloj a madarasbú.....

Uff

Üdv Nagya

csaveri Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64435

NE AJÁNLGASSÁTOK AZT A SZART SENKINEK , ÉRTSÉTEK MEG, HOGY CSAK AZT HAMISÍTJÁK AMIRŐL A BALGA AZT HISZI, HOGY JÓ.

Valami zavar támadt nálad !

A rossz minőséget ami a kutyának sem kell (bocs, van 1-2 ember akinek igen de ez az ő bajuk) az nem szokták hamisítani. Viszont a jót az igen !

csaveri Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64434

Szóval te még ott tartasz hogy a hamisított olajat hasonlítod össze a nagyra tartott Mannol olajaddal ?

Hiába jelentkezel be újabb és újabb nick nevek alatt, mindenki tudja hogy ki voltál itt eredetileg más nick néven.

Előzmény: Trilla61 (64431)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.12 -1 2 64433

Ezt a majmot még mindig nem ette el innen a fene? Te csökött agyú vadmajom, lassan írom, hogy megértsd:

GYÁRI AJÁNLÁS! 

Töltsed az agyonmókolt diesel szarodba akkor a Mannolodat, vagy a Vénusz naoraforgó olajat, meg ötsed tele Xadóval! Nagyon ügyes okos, szakképzett szerelő lehetsz! Leszarom milyen híg fossal töltöd tele az autódat, de másnak ne ajánljad már a mókolós szarjaidat! 

ELF a gyári ajánlás. 2004-es a vasam! Mindig ELF olajat kapott 10ekm vagy 1 éves csereperiódussal, Mann Filter szűrővel! Nemhogy nem kell hajtókarcsapágyat cserélni, de a te szar agyonmókolt hígfosodtól biztos vagyok benne, hogy 1000x jobb állapotúak az alkatrészek a motoromban! Díjaznám, ha bőrt húznál lassan a fogadra és inkább Bivalyröcsögipusztán osszad azt észt a Zetorosoknak, abba töltsék a Mannolodat a Xado fossal együtt! Ez itt egy közösség, akik nem azért vannak itt, hogy a te lányos hisztid olvassák napokon/heteken/hónapokon keresztül! Ritka nagy faszmarha lehetsz amúgy, ha képes vagy ennyiszer új nicket regisztrálni, mert a csúnya bácsik nem a szar Mannolodat meg Xadodat töltik a motorjaikba, hanem az ELF minőségi olajat, és nem cseréltek még hajtókarcsapágyat! Valami nagy játszótér lehet a te fejedben, de ne velünk akard benéoesíteni! Keress egy fórumot, ahol az olaj a fő téma, ott vontakozz ki, mert itt még anyád sem kíváncsi rád! A néhol fellelhető vulgaritásomért a fórumozók szíves elnézését kérem, de elszakadt a cérna, ennyire dilettáns nem lehet valaki!

GOFE Creative Commons License 2016.07.12 0 0 64432

Akkor már ketten valljuk ugyan ezt. Most cserélem a két éve használt olajat, amivel 9000 km-t mentem, most újabb két évre le lesz a gond.

Előzmény: Papalac (64429)
Trilla61 Creative Commons License 2016.07.12 -1 0 64431

Láttam én is a KÉKFÉNY  riportját.  Esküsztök arra a hamisítványra és közben boldogan cserélitek a hajtókar csapágyakat.

Trilla61 Creative Commons License 2016.07.12 -1 0 64430

Az egy hamisított OLCSÓ trutymó amit te az autódba öntesz !

Papalac Creative Commons License 2016.07.11 0 1 64429

Éljen az ELF OLAJ, ÉN CSAK AZT HASZNÁLOM, MERT OLCSÓ ÉS JÓ!!!

Már több mint 20 éve a szolgálatomban és soha nem volt motor probléma.

A motor tiszta, mintha új lenne!

Ha nem fogtad volna még fel, akkor elmondom sokadszor is, hogy a renaultokba ELF olaj kell, mert azt szeretik!

ab,roncs77 Creative Commons License 2016.07.11 -2 0 64428

Most láttam a Duna Tv-n, hogy milyen olajokat hamisítanak Magyarországon. Több éves nyomozás eredménye alapján,

a CASTROL , MOBIL és az ELF olajok voltak a palettán

NE AJÁNLGASSÁTOK AZT A SZART SENKINEK , ÉRTSÉTEK MEG, HOGY CSAK AZT HAMISÍTJÁK AMIRŐL A BALGA AZT HISZI, HOGY JÓ.

AZ ELF ALAPBAN IS SZAR,! A HAMISÍTOTT MEG SZAR A NÉGYZETEN !

killerlaca81 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64427

Köszönöm :-)

Előzmény: ÖregMackó (64426)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64426

ELF TRANSELF NFJ 75W80 Váltóolaj 

Előzmény: killerlaca81 (64425)
killerlaca81 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64425

A váltóolajnak meg tudnátok írni a pontos nevét/paraméterét?

Előzmény: killerlaca81 (64424)
killerlaca81 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64424

Köszönöm mindenkinek a segítségét. Akkor ha már megy szerelőhöz megkérem erre a zsírozásra + egy olajcserére is lehet.

Papalac Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64423

A visszaváltást nem szeretik a renault kuplungok. Gyorsan nem lehet ezekkel váltani! Kényelmesen meg kell várni amíg beugrik a sebességfokozatba.

Előzmény: Papalac (64422)
Papalac Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64422

A Thalia ragaszkodik a váltóban is az Elf olajhoz. Tönkremennek a szinkrongyűrűk és jön a nehezen váltás, csak meghatározott fordulatnál veszi be a sebességet játék.

H ajól tudom a kuplungnál az első 1/3 szabad pedálmozgás, a másodiknál dolgozik a kuplung és az utolsónál teljesen szétkapcsolt állapot. Benyomott kuplungnál olyan 1/3-nál kell elkezdeni fognia. A motornál, a bowdenen van egy gumi félgömb. Az is szokott szétporladni.

Előzmény: killerlaca81 (64420)
Precíziós Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64421

Azt írom le amit a miénken én meg csináltam: kuplung bovdent a váltó felől kikötöttem szigetelőszallaggal csináltam egy kis tölcsért, ezt tele öntöttem használt (vagy akármilyen motor olajjal) és hagytam szépen lecsurogni! Ami kicsit macerásabb az a kiemelő villa gömbjének az újra zsírzása! Ki kell venni a porvédőgumit majd óvatosan a motorblokk irányába elnyomni a villát ekkor láthatóvá válik a "gömb"(ezen fekszik fel) ezt kell zsírral megkenni!(célszerű injekciós fecskendőt és kis csövet igénybe venni) Vigyázni kell hogy a "helyéntartó" rugó ki ne akadjon! Nálunk ez segített! Lehet más is: a haverom meganjában cseréltünk belső féltengely gumi harangot, összekötöttük egy váltó olaj cserével! Az új olajjal nem nagyon tudott visszaváltogatni nagyobb sebességnél! Le kellett cserélni elf gyári viszkozitású olajra, utána jó lett! Pedig a másik olaj nem ,vagy csekély mértékben volt csak más viszkozitású!(éppen akkor ez volt kéznél)

Előzmény: killerlaca81 (64420)
killerlaca81 Creative Commons License 2016.07.11 0 0 64420

Sziasztok!

Nagyon régen jártam erre.

Hozzáértőbb emberkék véleméyére lennék kíváncsi.

Elég régóta tulajdonképpen mióta nálam van a kocsi(kb 7éve) nekem olyan furcsa a kocsi váltója.

1.4 16szelepes 2002-es a kocsink.

Amiket tapasztalok h hidegen egész szépen jár a kuplung viszont melegen meg ilyen agy melegekben nem igazaán akar finoman mozogni.

Egyszer cseréltettem benne bowdent,utána mintha kicsit jobb lett volna, de nem tartott sokáig az érzés.

A másik ami lehet csak abból adódik, hogy nem melegszik be rendesen az olaj, hogy alacsony fordulaton nem nagyon akaródzik neki a visszaváltás.

pl 3ból 2-be ha probálom akkor olyan mintha valami nem engedné majd ha eléggé lelassítók akkor be tudom rakni. Nagyobb sebességnél viszont nem, így tehát a motorféket nem is nagyon lehet használni.

Ha elötte adok egy kis gáz fröccsöt akkor akkor be veszi a fokozatot.(nem emel ki rendesen vagy ez mi lehet nem tudom)

Szóval ha valakinek lenne valami tippje ezekre az jó lenne.

Szerdán megy a kocsi szerelőhöz, de mit mondjak, neki? Mert ha jól tudom a kuplungot csak úgy nem szedik szét megnézésre.

Esetleg cseréltessek váltóólajat? Lehet kevés van benne?

Köszönöm

Andras Csanadi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64419

Köszönöm szépen! Az erő legyen veled! ;)

Előzmény: Luck Skywalker (64418)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64418

Lehet kapni gumigyűrűt is ha a csőnek nincs baja. Amúgy márkaszerviz vagy autósbolton keresztül is lehet rendelni.

Előzmény: Andras Csanadi (64416)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64417

Forgatod mozgatod. A gumi megfogja.

Előzmény: Andras Csanadi (64415)
Andras Csanadi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64416

Értem. csak a nyers erő.

Honnan lehet ilyet szerezni? újonnan.

Előzmény: Andras Csanadi (64415)
Andras Csanadi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64415

Esetleg vmi trükk, hogy könnyebb legyen? Mert én már próbáltam, de nem akart engedelmeskedni. Elfordulni elfordul. 
vagy csak nagyobb erővel kell hatni rá? :)

Előzmény: Luck Skywalker (64414)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64414

Csak ki kell húzni.

Előzmény: Andras Csanadi (64413)
Andras Csanadi Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64413

Szervusztok!

Thalia 1.4 8 szelepes 2004-es benzin-esről a fém hűtőcsövet a kupufogócsonk takarásában/alól hogyan kell kiszedni?
Odáig jutottam, hogy kicsavartam a rögzítőcsavart(az elágazástól nem messze látszik a képen a furat).
Csak "simán" ki kell húzni? vagy van még trükk?
Erről a csőről bezélek: 

Papalac Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64412

Nem tudom, még sosem szedtem le a gumiharangot a kuplung karnál. Ami kívül van az simán zsírozható, belülre nem tudom lehet-e valami kenést benyomni.

Előzmény: aszondja (64410)
csukás2 Creative Commons License 2016.07.10 0 1 64411

Nekem sem mért az órám ezt kellet kicserélni 10perc alatt megvolt. Ha veszel egyet akkor te is kitudod cserélni lehúzod a vezetéket húzod kifelé kicsit jobbra balra mozgatva és ki is jön és az újat csak visszadugod és kész is.

Előzmény: aszondja (64405)
aszondja Creative Commons License 2016.07.10 0 0 64410

Üdv.

Köszönöm a válaszokat,tanácsokat.Kerestem a neten a jeladó helyét de olyan képet amit belinkeltél nem találtam,még egyszer köszi.A kuplunggal kapcsolatban viszont olvastam olyat,hogy a karnál van valami "dio" amit meg kell tisztítani ill. zsírozni,nem tudom ez lehetséges e?

Előzmény: Papalac (64409)
Papalac Creative Commons License 2016.07.10 0 1 64409

1, A kuplung keményebb mint a Suzuki, de nem vészesen. Mivel "női autó", ezért könnyen kell működnie.

Motortérben kiakaszthatod a bowdent és megnézni, hogy a bowden könnyedén mozog-e. Kis olajozás ( én használt motorolajat szoktam ilyen helyekre rakni) nem árt. Ha a bowden könnyedén jár, akkor nem sokat tudsz tenni, mert a kuplung szerkezettel lehet gond.

Ha most vetted, akkor én bevinném egy márkaszervizbe átnézetni. Ott ismerik az "előéletét".

Érdemes a vezérlést cserélni (-tetni), ha nem tudod mikor volt cserélve. 5 évente vagy 120 ekm a gyári előírás. Motorolajat is érdemes kicserélni. Elf 10W40 jó bele vagy 5W30, de az már luxus neki.

Papalac Creative Commons License 2016.07.10 0 1 64408

Az alsó képen látszik, hogy hol van. Az utastérbe menő két fűtéscső bal oldalán (szemből) benyúlsz a jobb kezeddel, jó mélyen, kitapogatod és billegtetve ki kell felfelé húzni. Tekerni nem szabad, mert 2 köröm tartja és azok letörhetnek. Egyes okosok szerint alulról lehet cserélni, én simán kicseréltem felülről. Veztékkel együtt vettem ki és aztán pattintottam le róla a csatlakozót. Az újat vezeték nélkül raktam vissza, könnyedén forgatva, hogy a két köröm a helyére menjen és erőteljesen benyomni. Csak egyféle helyzetben megy bele!

Előzmény: Papalac (64407)
Papalac Creative Commons License 2016.07.10 0 1 64407

Többször volt róla szó : http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137669874&t=9027813

Érdemes használni a fórum keresőjét (bal oldalt "Keresés") :-)

DGabee85 Creative Commons License 2016.07.09 0 1 64406

Nem, az FHP jeladó nem azonos azzal, amit te keresel.

aszondja Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64405

Üdv.

Több kérdésem lenne,remélem aki hasonló cipőben járt ill. tud az segít,előre is köszi.

Egy thalia 2002 1.4 16v tulajdonosa (lettem)vok. 

1. A kuplung -: borzasztóan kemény(a suzukihoz képest),ez  normális?

2.A kilométer óra nem mér ill. nem mutatja asebességet,úgy tudom ezek a autók már jeladósak,több helyen olvastam hogy a jeladót a motor jobb oldalán a váltón kell keresni valahol,de sajnos nem találtam meg,ill. a fhp jeladó azonos azzal amit én keresek?!

előre is köszi

Papalac Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64404

Nem az alkohollal van a probléma, hanem az egyéb adalékokkal. Kicsapódhatnak anyagok és eldugíthatják a rendszert. A teljes cseréig inkább csak desztvizet érdemes utántöltani, télre meg lecaerélni az egészet. Jó autóban nem fogy a hűtőviz meg az olaj is kibirja cseréig.

Előzmény: Vulkan16V (64401)
Papalac Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64403

Ha rám hallgatsz cseréled az egéazet, mert a katalizátor utáni cső is el szokott rohadni. Nekem egy hónap eltéréssel ki kellett cserélni mindettőt.

Előzmény: csukás2 (64399)
csukás2 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64402

Köszönöm szépen a válaszodat! A Ladánál nem volt ilyen "bonyolult".

Előzmény: Precíziós (64400)
Vulkan16V Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64401

Az rendben van, hogy ha olaj fogyásunk van, akkor csak ugyanolyan olajjal pótolható. (minimális, 6 havonta kb 1 deci) De olyat hallott már valaki, hogy az etilénglykol alapú fagyálló hűtőfolyadék nem pótolható más etilénglykol alapú fagyálló hűtőfolyadékkal? Tudom nyár van és inkább desztillált víz, de úgy általában?...

Precíziós Creative Commons License 2016.07.09 0 1 64400

Az új dob előre menő csöve  általában fel van bővítve ahová a középdob csöve passzol! Ezért a régi dobot le kell vágni  kb. ott ahová az új csöve kerül! Én úgy csináltam, hogy nagy ráhagyással levágtam a hátsó dobot majd felraktam az új dobot (ekkor a csövet el kell mellőle feszíteni) és pontosan megjelölhető az új dob bővített része a régi csőre! Remélem nem voltam túl bonyolult!

Előzmény: csukás2 (64399)
csukás2 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64399

Renault thalia hátsódobot hogy lehet kicserélni otthon úgy néz ki,hogy egyben van a középső dobbal.

buma50 Creative Commons License 2016.07.09 0 0 64398

Köszönöm a gyors választ. Valószínű így igaz, ahogy írod. Azért furcsa ez így együtt.

Előzmény: Papalac (64397)
Papalac Creative Commons License 2016.07.08 0 0 64397

Konkrét diagnózist szerintem látatlanba senki nem fog tudni adni.

Az akku bármikor elromolhat mondjuk menet közben csak akkor okozhat problémát, ha zárlatos lesz.

Ha az akku nullára merül inditózásnál, akkor meghülyülhat a kompjuter. Nekem akku hibánál 2x is eljátszotta, hogy bebikázás után nem volt alapjárat, gázpedállal lehetett csak életben tartani. Kis töltődés után a következő beindításkor minden helyre állt.

Az autó üzemmód átkapcsolásának oka szokott lenni, a hibalámpák azért adhatnak támpontot.

Lehet szűrő probléma, egr szelep elkoszolódás ( erre gyanakodnék először ), befecskendező hiba, ha turbós, akkor az is csinálhat melegedést ...

Előzmény: buma50 (64396)
buma50 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 64396

Sziasztok!

A topikban új vagyok. A nálam okosabbaktól kérdeznék a problémámmal kapcsolatban.

Megpróbálom röviden leírni: 2005-ös 1,5 dci Thalia, 65 LE. 160000 Km. A múlt héten mentünk volna külföldre, de csak kb 350 km.t sikerült megtenni. Az autó többször (vész üzembe?) kapcsolt, majd kis idő múlva visszaállt rendes üzemmódba. Végül nem, sőt le állt. közben láthatóan melegedett a hűtővíz, még járó, működő motornál. Kis várakozás, majd indítás, de semmi. Az akku láthatóan megadta magát. Autómentő, tréler, szerelő. Mindez Horvátországban. Szerelőnél akkucsere, indítás, és semmi. Végül nehezen elindult, de mint egy kéthengeres, vagy inkább egyhengeres traktor. nagyon csúnya hang, és járás. Motor leállít, trélerrel haza. Ott annyit mondtak (horvát szerelők) talán főtengelyes. Nekem ez nem igazán érthető. Eddig semmi hiba, olaj rendben, vezérlés 110000-nél cserélve. akkor hirtelen hogy lehet ilyen probléma? ráadásul mi köze van a víz melegedéshez, (nem fórt, csak melegedett), és az akku lemerüléshez? (azt mondták, kevesebb mint 4 %-os volt az akksi. Tud valaki hasonló esetről, esetleg azt, hogy mi lehet a valódi hiba? A héten , vagy a jövőhéten megy szerelőhöz, hibakód kiolvasás, stb. Szerintetek mire lehet számítani?

Üdv! Köszönom.

Vulkan16V Creative Commons License 2016.07.08 0 0 64395

Próbáld meg itt: http://www.kormanymu-szimeringek.hu/

Előzmény: Pyromaster (64382)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.07 0 0 64394

Szia!

Sikerült már a hibára megoldást találni? Én a dci-vel jó ideje csak úgy tudok elindulni hogy padlógázt nyomok, különben beröffen a motor és rögtön leáll. Ha clippel törlöm a motor alkalmazkodó paramétereit, pöccre indul és egy ideig rendesen működik. Pont azt nem szeretném amin Te már túl vagy, minden szerelő azzal kezdi, hogy nagynyomású szivattyú és befecskendező csere aztán majd meglátjuk.... Úgy gondolom ha kopás van akkor nem elég egy hibatörlés attól még nem javul meg semmi. Valami elektronikai vagy kontakthibára gyanakszom, de nem találom sajnos meg.

Üdv

ÖregMackó

Előzmény: Olajoskanna (64270)
Lasse68 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 64393

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen kérdezem-e még de hátha!

SOS be kéne valami válasz ami segít !

Egy Kango-rol van szó ami folyamatosan fékpedáljeladó hibát dobál

Van e valami tapasztalat mit és hogyan lekorlátoz 70 km/h többen nem megy!!

Luck Skywalker Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64392

Ennyire nem ismerem a dolgok menetét hogy ki hogyan mióta.

Előzmény: Garfield007 (64385)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64391

Számomra az olaj is olyan dolog mint a napszemüveg.  Egyszer az indexesek összevásároltak millió darabot az ócska és a drága fajtából  majd bevizsgáltatták őket. Nagyjából azaz egyel sem volt baj tehát a nevet fizeted meg nem a terméket amikor egy drága dolgot veszel.

A Thália nem csajozós nem azaz autó amibe minden áron extra képességű dolgokat kell vásárolni. Hobbiból természetesen lehet aki bigámiában él az autójával es a feleségével hármasban de ne kerüljön már egy szerviz fele annyiba mint az autó valós értéke. Ha betartod az éves, kétéves és 10-15K olajcsere periódust és egy átlagos - tehát nem földöntúli képességekkel hirdetett - szintetikus olajat veszel bele nem fogsz nagyot hibázni.

Előzmény: ab,roncs77 (64386)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64390

kannát, flakont is csináltak itthon évekkel ezelőtt is

Előzmény: Garfield007 (64389)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64389

Árultak is, régebben is.

Azt hiszem az első botrány pár éve pont egy márkaszerviz lebukásával indult...

Előzmény: Papalac (64388)
Papalac Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64388

Ez azért már elég dúrva. Nem elég, hogy a kiskereskedelemben, webáruházakban fordul elő hamisított olaj, de még a nagykerek, szervizek is ezt árulják hordószámra. 

Előzmény: Garfield007 (64385)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64387

Ő se. Ne várj építő választ.

Nincs hiba, a szerelőd tartja a hátát és te ezt fizeted meg. 

Ennyi.

Előzmény: ab,roncs77 (64386)
ab,roncs77 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64386

Én nem értek hozzá , azt sem tudtam, hogy védő fóliázzák. A szerelő kicseréli és kifizetem. Mi itt a hiba ?

Előzmény: Mutual Friend (64384)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64385

Luck, erősits meg vagy cáfolj, de ez úgy 6-8 éves sztori.

Ennél előbb kezdődött, de kb. 5 éve durvult be. 

A fő beszállítók az ukrán és szerb cégek, szlovákián keresztül meghintáztatva. 

A magyarok sem itthon vették az alapanyagokat csak ezek szerint valaki mohó lett és itthon csomagoltatott.

Előzmény: Luck Skywalker (64380)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64384

Neked nem gond te úgy is a fogyasztói társadalmat gyarapítod és mindet szervizben csináltatsz ...

Előzmény: ab,roncs77 (64383)
ab,roncs77 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64383

Nem mondod ! Hamisítják a motorolajat ? Nincs már védőfólia ? Nem hiszem el ?! Akkor most mit kell venni ?

Előzmény: Papalac (64378)
Pyromaster Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64382

Sziasztok!

2002-es 1.4 Benzines V8 Thaliához keresek kormánymű semmiringet. 

Hol tudok szerintetek Budapesten ilyen venni?

Köszönöm előre is!

Papalac Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64381

Szerintem ez a gyártók hibája. Nem lehet egyértelműen beazonosítani a termékeiket, mert változtatják a csomagolást, nincs semmi védelem. Valamikor az elf olaj a kupak alatt le volt fóliázva, aztán semmi, ma már hologramos zárszalag van rajta.

A Castrol drágább mint az elf :)

Előzmény: WebNeo (64379)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64380

A webáruházak mindig gyanúsan olcsók.Én importőrtől veszem az olajat,ennél többet szerintem nem lehet tenni annak érdekében hogy ne legyen hamis.

WebNeo Creative Commons License 2016.07.06 0 0 64379

Pontosan, :(

Német és osztrák gazdaságos olajat vettek, majd ahogy a hiradós felvételeken látszik egyenlőre két márka a Castrol és a Mobil hordók, cimkék, hologrammok, kupakok kerültek elő meglehetősen nagy tételben :D

Papalac Creative Commons License 2016.07.05 0 0 64378
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 64377

Luke=Luck

Előzmény: DGabee85 (64376)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.04 0 0 64376

A 190e alatt tönkremegy dolgot a kettőstömegűre értettem. Ahogy írta Luke, 1 nap kényelmestempójú meló. Azért pár erősebb idegsejtet is készíts be a művelethez, nehogy elpattanjon! :-)

Előzmény: D_Iped (64374)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.07.04 0 0 64375

Egy nap alatt kényelmesen meg lehet csinálni.

Előzmény: D_Iped (64374)
D_Iped Creative Commons License 2016.07.04 0 0 64374

Köszönöm a választ! Azt gondoltam én is, hogy nincs benne, de nem voltam biztos benne.

Sima vezetéssel ment tönkre 190e alatt, vonóhorgot sose látott, szerintem teljesen normálisan használom, ráadásul többnyire hosszú, autópályás használatban. Nem találom különösen kirívónak hogy 200e körül csúszik.

Aki csinált már ilyen kuplung cserét, egy nap alatt megvan le-fel az egész (nem márkaszervizben, hanem közepesen lelkes autószerelő műhelyben)?

Előzmény: DGabee85 (64372)
Ata61 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 64373

Nincs benne.

Előzmény: D_Iped (64370)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 64372

Egy motorkód sokat segìtett volna. De szerintem ezekben a dízelekben egyikben sincs még. Ami nem is baj. Kicsit jobban ráz az autó, cserébe nem kell 2-300K-s kettőstömegűt venni bele. De 190ekm alatt szar lenne, ha szétmenne, akkor igencsak rúgni kellett volna az autónak. Egy 300ekm-et illene nekik kibírni, ha normálisan van használva az autó. Cimbimnek a Volvo V50-ben 400ekm van az eredeti kettőstömegűben és még nem kelepel, még bírja. 

Előzmény: D_Iped (64370)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 64371

13cm átmérőjűvel. De nekem nagyobb van bent kiemelőkerettel.

Előzmény: Papalac (64369)
D_Iped Creative Commons License 2016.07.03 0 0 64370

Kellene egy kis segítség. A Thaliám 2005 decemberi 1.5 dCi Perfect felszereltségű, a kuplungom nagyon csúszik (190e km) biztosan cserélni kell (még nem volt cserélve).

A kérdésem az lenne, hogy van-e kettőstömegű lendkerék a kocsiban vagy nincs?

Szétgugliztam mindent, de egyértelműen nem találom meg, és hát egyáltalán nem mindegy a költségek miatt.

Papalac Creative Commons License 2016.07.02 0 0 64369

Valakinek nincs 2 hátsó hangszórója elfekvőben?

Az enyémek nem bírják a napot.

Esetleg milyen hangazóróval lehet helyettesíteni?

WebNeo Creative Commons License 2016.07.02 0 0 64368

http://www.gumidirekt.hu/product/szemely_negyevszakos/g152010/Michelin-CrossClimate-205-55-R16-94V-XL.html

Tudom nem verso, de érdekes vélemény ez is. Úgy látom télen már használta, bár pontosan úgy érdemes szerinte használni ahogy te tervezed, azaz hónélküli időben.

Előzmény: Garfield007 (64357)
nagya2 Creative Commons License 2016.07.01 0 0 64367

Hali!!

Naszóva ippen 1 éve jött meg a Stepway Panda, amire azon nyomban CC gumik kerültek fel a gyári 205/55R16 méretben(25pénz/db), a gyári gumit eladtam 16k/db.

Az 1 éves tapasztalásaim a gumáról kedvezőek, jégen nagyfokú óvatosság kell, nagy havon (2-5cm) majdnem olyan jó mint a téliek, kishavon(0,5-1cm) ami könnyen jegesedik ott ésszel kell használni, de ha már latyak van, akkor én vagyok a király :-) , nagyon jól fog nemcsúszik.

Nyáron szintén nagyon jól tapad, marha rövid a fékút, vizet jól elvezeti, kanyarban nem sír, a nyúlásról a karosszéria himbi miatt nem tudok nyilatkozni, mindenesetre nem csúszik meg.

Üdv Nagya

Előzmény: Garfield007 (64358)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 64366
Hát ígen,erre kell felkészülni.
Előzmény: Papalac (64365)
Papalac Creative Commons License 2016.06.30 0 1 64365

Amilyen zuhik vannak inkább az esőgumi lesz a nyerő :)

Előzmény: Ata61 (64364)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.30 0 1 64364
Szerintem nemsokára csak nyári gumi kell,tél nem nagyon lessz:)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64363

No, most már jobban értem a fenntartásodat a topikkal.

Gumiteszt.com-t olvastad? érdekes vélemények vannak, ott már ha iga és nem akarnak hülyének látszani csak azért írták, van aki 45 e km-t használta. Ne tévesszen meg de mindhárom kategóriában ott van a cc:D

Előzmény: Garfield007 (64357)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 1 64362

Rendben :D

Előzmény: Mutual Friend (64360)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64361

Persze, azon vagyok tényleg el lesz dobva. Most beleültetted a fülembe ezt a téli nyáron dolgot. :)

Utánanézek meg az ajánlott négyévszakos guminak is ...

Előzmény: Papalac (64356)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64360

Olyan tulajdonságokkal ruházod fel az autót ami ebben az árkategóriában nem jelenik meg jellemzően. Mi mindannyian azért vettük ezt a típust mert nem szép, nem igazán jó, nem igazán komfortos ellenben nem olyan drága. 

Én legalább bevallom magamnak.

Igen sérülhetnek paraméterek azáltal hogy nem teljesen a fogyasztói társadalom által megkövetelt módon használom a saját gépjárművemet, nem feltétlenül úgy szervizeltetem.

Fene se akar bosszantani ugyan miért? :) Csak jeleztem hogy van tapasztalatom rendes autóval is attól hogy nem szaladgálok páros izzócserére szakszervizbe ... :D

Előzmény: WebNeo (64355)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64359

Ne kövesd el azt a hibát, hogy komolyan veszed...

Előzmény: Papalac (64356)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64358

Meglássuk :-)

Előzmény: nagya2 (64354)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64357

Nem annyira egyszerű ez, felmegy, nem tagadtam, de mint írtam nem csak felfelé kell haladni, egyenesen és lefelé is, sőt fékezve is. Engem nem tud meggyőzni egy lényeglében 4 évszakos:D

Jó-jó, tényleg zárjuk, mert csak széttrollkodtam a dolgot. Lássuk be, az első videó nem jött át :-)

Persze ezt észrevettem pár hónapja leült, de azért pont a cc ügyben megszólaltak páran, ha nem nézted meg edig olvass vissza, vagy keress rá. Azt fenntartom hogy a szakmában dolgozó biztosan többet tud mint az átlagos ember, értve ide azt is aki a szakmát tanulta. Sajátomból, s gondolom te is a sajátodból ezt látod, persze mindenütt vannak kóklerek, nem hozzáértők, de alapvetően ezek vannak kevesebben szerintem.

2005-ös az első hsz-em a topikban, azóta sokukat megismertem IRL is az ott írogatóknak, nem megalapozatlan a véleményem...

Néha már unom a vezetést, nagyjából 1,5 év kell még a 40 évhez, visszagondolva, nem volt téli nyári mizéria DE a teljesítmény és a tömeg nagymértékben emelkedett a mai autók javára.

Ez az örök indok és vitathatatlan. De ez a Thalia topik, ahol értékelhető még, hogy egy Lada 1200 60 lóerős, egy 1500-ös 75 lóerő volt, ez nem egy hatalmas különbség... :-)

Sok véleményt olvastam már kint is itthon is, de valahogy mindig oda jutottam nem kell ez nekem:D

Mekkora méret lesz?

Avensis Verso 205/65r15

Én meg valós tapasztalatokat hallottam, egyelőre meggyőzőek.

Előzmény: WebNeo (64351)
Papalac Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64356

Hááát azt az eredeti nyári gumit én már régen eldobtam volna.

A JBx az 2004-2005éös évjárat lehet, az több mint 10 éves gumi.

Nem az állapot a lényeg nálam, hanem a kor. Hidd el nagyin megkeményszik a gumi. Nekem a 10 éves nyári már simán csúszkált fékezéskor. A 10 éves téli meg simán ment nyáron. 1 évet azzal jártam, hogy elkopjon, de nem sikerült :-)

Van még rajta vagy 3-4 mm. A kopásjelző kb. duplája.

Az asszony autóján 5 évet ment a téli folyamatosan. Még azon is volt rendesen bordázat.

Természetesen mi nagyrészt városban kis sebességgel használjuk az autót. Évente 1 autópálya, 2x 300 km.

Aki sokat nagy sebességgel jár vele, annak természetesen javasolt a téli-nyári szett.

Előzmény: Mutual Friend (64353)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64355

Hidd el nem fog sikerülni felbosszantanom magam azon, hogy valaki másként gondolja mint én :D

Nem nagyon értem, baszott nagy gépen van téligumi nyáron, vagy thalián?

Előzmény: Mutual Friend (64352)
nagya2 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64354

HAli!!

Jó az a Crossclimate gumi!!!!

Én a 3 órás Dacián cseréltem le egyből a gyári nyárit, és nem bántam meg......

Üdv Nagya

Előzmény: Garfield007 (64337)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64353

Nem neszel népszerű ... :)

Én semmiféle tudományos okot nem társítottam a lustaságomhoz. A nyári gumin eredeti gyári (az autó JBx-xxx), a télit meg használtan vettem felnin de elég jó volt. Kellene két garnitúra igazából de legalább egy nyári vagy 4 évszakos.

Előzmény: Papalac (64335)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64352

Stabilitás ?

No a céges wolksvagen amarok-omon ott van stabilitás a 2 tonna alatt. Én nem hívnám annak akármilyen gumit veszel rá. Azért ne kenjük rá a gázolást mint okot hogy mi volt az autó állapota. Nyilvánvaló hogy gyorshajtás mint ok szerepelt, de én gyerekeimet arra tanítottam, ami nekünk vicc volt de most neked nem lesz az, hogy kétfajta gyalogos van a gyors meg a lapos, illetve tolókocsiból lehet kiabálni hogy nekem volt elsőbbségem. Sajnos ma ott tartunk hogy sokszor a zebra sem szent ...

Lehet hogy nehéz elhinni de és legalább is a saját géppel elég defenzív vezetőnek számolom magam. Ha adrenalin kell nem az utakon keresem. Sőtt! Volt egy álmom hogy ha ötösöm lesz akkor veszek magamnak egy baszott nagy gépet és mindig 90-el meg 50-el fogok vele járni polgárpukkasztásból. Nem kellett hozzá ötös lett egy baszott vagy gépem és majdhogynem tartom is magam hozzá ...

Olajra visszatérve , nem érdemes olyannak hinni aki két évvel ezelőtt meg minden olajat támogatott használatra ... Öregszünk változunk meg az a sok sör amit megspórol hogy párosan cserél mindent ... :)

Előzmény: WebNeo (64334)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64351

De nem ez volt a kérdés. :-) Mindegy engedjük el, ez a videó pont azt bizonyítja, hogy felmegy a havon, ahogy a másik kettő is, pont.

Nem annyira egyszerű ez, felmegy, nem tagadtam, de mint írtam nem csak felfelé kell haladni, egyenesen és lefelé is, sőt fékezve is. Engem nem tud meggyőzni egy lényeglében 4 évszakos:D

Laca és páran kivételek, de gyakorlatilag ott már gumis nem írkál...

Persze ezt észrevettem pár hónapja leült, de azért pont a cc ügyben megszólaltak páran, ha nem nézted meg edig olvass vissza, vagy keress rá. Azt fenntartom hogy a szakmában dolgozó biztosan többet tud mint az átlagos ember, értve ide azt is aki a szakmát tanulta. Sajátomból, s gondolom te is a sajátodból ezt látod, persze mindenütt vannak kóklerek, nem hozzáértők, de alapvetően ezek vannak kevesebben szerintem.

Oké, de ha megcsúszik a gumim, nekem nem az a reakcióm, hogy nyomom a gázt, hátha...

Néha már unom a vezetést, nagyjából 1,5 év kell még a 40 évhez, visszagondolva, nem volt téli nyári mizéria DE a teljesítmény és a tömeg nagymértékben emelkedett a mai autók javára.

Hidd el, nálam nem vagy jobban kíváncsi :-)))

Sok véleményt olvastam már kint is itthon is, de valahogy mindig oda jutottam nem kell ez nekem:D

Mekkora méret lesz?

Előzmény: Garfield007 (64349)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64350

mert a téligumi nyáron fika! Hisszabb a fékút, kanyarban nyúlik...

Mihez képest? Egy Thaliát előbb eldobsz a kanyarban a szar futómű és a magas kasztni miatt, minthogy a téli gumi engedne...

Tényleg nem azért kampányolok, mert én éppen négy évszakozom. A Thalián 10 év alatt 6 garnitúra gumit fogyasztottam el, ezen sem spóroltam. Csak ne értékeljük túl a téli-nyári garnitúra dolgot az ON autóknál.

Igazságszerint az össz. költséghez képest a 100-120e forint elhanyagolható. Nekem a 10 év alatt volt 2 milla értékvesztésem, szerelések nélkül ráköltöttünk 3 millát és efölött jött még némi kis szerviz és egyéb költség...

Előzmény: DGabee85 (64346)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64349

Nem tudom ki vezette az autókat, ha jól gondolom nem Béla bácsi a sarki házból, abban biztos vagyok, hogy sokkal modernebbek mint az én 2004-s autóm, tele 3 betűs kütyükkel, de megnéztem volna egy olyan részt is velük ahol lefelé jönnek, vagy éppen nagyon havas, vizes úton használják, fékeznek stb. Tudom láttam más videót is erről a gumiról, de több autóval egyszerre talán csak ezt. Azt is tudom, hogy bármilyen gumi megfeküdhet egy jeges úton.

De nem ez volt a kérdés. :-) Mindegy engedjük el, ez a videó pont azt bizonyítja, hogy felmegy a havon, ahogy a másik kettő is, pont. 

Nem értek egyet veled ebben, mert ha nem vagy gumis, ahogy én sem, egy "átlag" atós korántsem ért annyira hozzá mint ők akik napi szinten ezzel foglalkoznak. Olyan ez nekem mintha az orvosokat, gázszerelőket vagy bármilyen szakmát nem úgy értékelnénk hogy aki azt csinálja, tanulta nem ért hozzá, de mondom, ez nekem a véleményem.

Az ott írogatók egy jó részével kerültem üzleti vagy magán kapcsolatba IRL is, ha nem én, akkor családtag vagy haver. Nem szeretném név szerint minősíteni őket, de a gumisok és szakmabeliek nagy részének a tanácsára ott már nem adok, mert élőben bizonyítottak és eléggé leírták magukat. Laca és páran kivételek, de gyakorlatilag ott már gumis nem írkál...

Nekem ez kevés, induljon el a gumi akármikor:D

Oké, de ha megcsúszik a gumim, nekem nem az a reakcióm, hogy nyomom a gázt, hátha...

Augusztus már nemsoká lesz, kiváncsi vagyok a melegben és a nyálkás őszi időben mit produkál, sok sok tapasztalat még nem lehet, ha jó emlékszem összel jelent meg a gumi?

Hidd el, nálam nem vagy jobban kíváncsi :-))) Nálunk talán ősz, Európában előtte május-június körül.

Előzmény: WebNeo (64348)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64348

Továbbra is az a kérdésem, hogy ebből a videóból hol jött le neked, hogy a CC határeset? :-)

Nem tudom ki vezette az autókat, ha jól gondolom nem Béla bácsi a sarki házból, abban biztos vagyok, hogy sokkal modernebbek mint az én 2004-s autóm, tele 3 betűs kütyükkel, de megnéztem volna egy olyan részt is velük ahol lefelé jönnek, vagy éppen nagyon havas, vizes úton használják, fékeznek stb. Tudom láttam más videót is erről a gumiról, de több autóval egyszerre talán csak ezt. Azt is tudom, hogy bármilyen gumi megfeküdhet egy jeges úton.

A gumis topikot hagyjuk, ehhez már régebbi madáre vagyok erre, hogy ott bárkit komolyan vegyek.

Nem értek egyet veled ebben, mert ha nem vagy gumis, ahogy én sem, egy "átlag" atós korántsem ért annyira hozzá mint ők akik napi szinten ezzel foglalkoznak. Olyan ez nekem mintha az orvosokat, gázszerelőket vagy bármilyen szakmát nem úgy értékelnénk hogy aki azt csinálja, tanulta nem ért hozzá, de mondom, ez nekem a véleményem.

ESP ON felirat és el tud indulni, nekem ennyi látszik. Konkrétan a többi nem is érdekel, mert ettől kezdve a teszt nekem elég.

Nekem ez kevés, induljon el a gumi akármikor:D

Augusztus már nemsoká lesz, kiváncsi vagyok a melegben és a nyálkás őszi időben mit produkál, sok sok tapasztalat még nem lehet, ha jó emlékszem összel jelent meg a gumi?

Előzmény: Garfield007 (64343)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64347

Én soha nem haragszom ha beszélgetünk, normálisan, akár igazam van akár nincs:D

Nekem is két garnitúra gumim van, annak ellenére, hogy egy garnitura közel annyi mint a tied 205/60/16, még azt a luxust sem engedem meg, hogy 55-re váltsak, ami kb 6-8 e/ d-l olcsóbb. Többi autón is a családban 2 garnitúra van.

Előzmény: DGabee85 (64346)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64346

Télim: Continental WinterContact TS800

Nyárim: Continental PremiumContact 5

A télivel a melegebb időben kanyarban nyúlik el az ív, érződik, hogy sokkal jobban alá kell szedni a kormányt! 

Egyik szett gumim sem mondható gagyi kategóriának! De nem véletlen, hogy 2 szettem van, mert a téligumi nyáron fika! Hisszabb a fékút, kanyarban nyúlik... Sokkal puhább keverék, mint a nyári, a hőtől is ellágyul, nem nyárra való! A 2 szett összesen került talán 120000Ft-ba! 4-5 év alatt használom el, de még ha a futófelület engedné is, 5 év után ledobom! Ez az összeg havi szintre lebontva 2000Ft/hónap, és minőségi, prémium kategóriás papucsokkal gurul az autó, ami irányíthatóságán meg is érződik! Előtte Pirellim volt, ég és föld a 2 gumi! Lehet nem te indítottad ezt a télivel nyáron hozzászólást, de a tiéd volt felül csak gyorsan hozzászóltam! Szerintem havi 2000Ft-ot megér a minőségi papucs, jobb fékúttal, jobb tapadással, kiváló nedves tapadással! Tessenek kiszámolni, és elgondolkozni rajta. Nem milliókról van szó, ellenben a biztonságról, a családotok biztonságáról!

Előzmény: WebNeo (64345)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64345

Nem vitát akartam kezdeményezni, csak nekem ez a tapasztalatom.

Akkor ebben egyetértünk, én sem vitáznék, mondhatjuk,hogyeszmét cserélünk.

Elhiheted, hogy száraz úton a téli gumi jobban tapad a nyárinál.

A tesztek meg a gyárakat szolgálják.

Ezt nem igy gondolom, a kenődést nem nevezném biztonságos tapadásnak.

Persze van szerepük a gyártoknak a tesztekben, de azt senki sem várhatja el szerintem pl, hogy egy huskombinát :) sponzoráljon tesztet. Nagyon sok leírás van a téligumi nyári hasznáatáról, én elfogadom a tényszerű elemeket márka megkötés nélkül, mert a családi szervizben gumit is szereltethetnek az ügyfelek, látom, hallom a történeteket. Amikor egy nyári guminál sebesség függően egy téli 6-20%-l - ilyen értékeket olvastam - több utat tesz meg amig megáll az autó, az nekem sok. Ha jól értem 5 évig 5-5 tél és nyár amig használsz egy garnitúra télit, hát én nem tenném soha, esetleg mérted, hogy amikor cseréled az elöző garnitúra milyen profilmélységű?

Előzmény: Papalac (64344)
Papalac Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64344

Nem vitát akartam kezdeményezni, csak nekem ez a tapasztalatom.

Az új autóra egyből vettem téli gumit, mivel november végén vettem át.

Aztán nyárra vissza a gyári Goodyear. Hát az egy rakás kakit ér. Egy kicsit erősebb fékezésnél, száraz úton, egyből benyekkent az ABS. Váltva használtam őket, 10 év alatt koptak el. Egy gumi élettartama 5-6 év, aztán annyira kikeményszik, hogy el lehet dobni.

Elhiheted, hogy száraz úton a téli gumi jobban tapad a nyárinál.

A tesztek meg a gyárakat szolgálják.

Barumot használok, ami elég kemény ahhoz, hogy nyáron is használni lehessen. 5 év alatt megyek kb. 35-40 ezer km-t. Még jócskán használhatók lennének akkor is, de én cserélem.

Ezzel nem akarok senkit meggyőzni, mindenki azt használ, amit akar. Nekem ez a verzió vált be.

Természetesen egy márkás, jó puha téli gumit nem gyalulnék le nyáron.

Előzmény: WebNeo (64336)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64343

Igen én is, ez nekem annyit jelent a téli jó, a cc határeset, bár a gumis topikban ha olvasol nem veszik sokkal többre mint a négyévszakost.

Továbbra is az a kérdésem, hogy ebből a videóból hol jött le neked, hogy a CC határeset? :-)

A gumis topikot hagyjuk, ehhez már régebbi madáre vagyok erre, hogy ott bárkit komolyan vegyek.

ESP az a menetstabilizátor, ami nálam a renaultokban ASR kipörgésgátlóval együtt van, amelyikben nincs előbbi az utóbbi sem, a nagy dieselben mindkettő a benzinesben egyik sincs.

Kb 15-17 km-nél kapcsol egy ellenőrzési fázisban, érezni a pedálon, majd 50 km felett kapcsol be, ha bármikor ezt követően megállok és kikapcsolom, ujra csak 50 felett kapcsol vissza. Szerintem az előbb tévedtem, mikor a tesztelők megérkeztek a videó helyére, bekapcsolva érkeztek, valszeg mentek előtte a megfelelő sebességgel már. Szerintem a lagunában van esp/asr combó, de bizonytalan vagyok, nem látszik egyértelműen milyen motor, nekem úgy tűnik 2.0 benzines privilege felszereltség.

ESP ON felirat és el tud indulni, nekem ennyi látszik. Konkrétan a többi nem is érdekel, mert ettől kezdve a teszt nekem elég.

Mikor kerül fel a kocsira?

Augusztus.

Előzmény: WebNeo (64342)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64342

A Primacy lennmaradt a másik három felment, sőt a Vectort a kanyarban körbeautózta a CC. Én ezt látom a filmen :-)

Igen én is, ez nekem annyit jelent a téli jó, a cc határeset, bár a gumis topikban ha olvasol nem veszik sokkal többre mint a négyévszakost.

A filmben ESP-t kapcsolgatnak a feliratok szerint, ha elcseszték én kérek elnézést. Egyébként nem tudom, hogy a Lagunában lehet-e külön kapcsolgatni. 

A lényeg ott van, ha nem a bolond sofőr vezet egyedül, akkor a CC-n autózó is elindul és megáll. 

Kb. ennyi a lényeg a dologban,

ESP az a menetstabilizátor, ami nálam a renaultokban ASR kipörgésgátlóval együtt van, amelyikben nincs előbbi az utóbbi sem, a nagy dieselben mindkettő a benzinesben egyik sincs.

Kb 15-17 km-nél kapcsol egy ellenőrzési fázisban, érezni a pedálon, majd 50 km felett kapcsol be, ha bármikor ezt követően megállok és kikapcsolom, ujra csak 50 felett kapcsol vissza. Szerintem az előbb tévedtem, mikor a tesztelők megérkeztek a videó helyére, bekapcsolva érkeztek, valszeg mentek előtte a megfelelő sebességgel már. Szerintem a lagunában van esp/asr combó, de bizonytalan vagyok, nem látszik egyértelműen milyen motor, nekem úgy tűnik 2.0 benzines privilege felszereltség.

de majd beszámolok a saját tapasztalatokról.

Mikor kerül fel a kocsira?

Már a száraz-nedves nyári utak is érdekelnek, bár tudom nem fogok venni egyáltalán cc-t.

Előzmény: Garfield007 (64341)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64341

Talán annyit, hogy a téli gumi, jó a többi részben vagy egyáltalán.

A Primacy lennmaradt a másik három felment, sőt a Vectort a kanyarban körbeautózta a CC. Én ezt látom a filmen :-)

Nekem azért szembetűnő a különbség, hiszen a contis elindul előre és hátra is bármikor, illetve megáll ha kell, a kamerás előtt. ESP nincs minden autóban, gondolom az ASR.-re utaltál, előbbi nem is kapcsol be ilyen sebességnél elinduláskor. Ha kikapcsolod 50 km/h óránál kapcsol vissza emlékeim szerint.

A filmben ESP-t kapcsolgatnak a feliratok szerint, ha elcseszték én kérek elnézést. Egyébként nem tudom, hogy a Lagunában lehet-e külön kapcsolgatni. 

A lényeg ott van, ha nem a bolond sofőr vezet egyedül, akkor a CC-n autózó is elindul és megáll. 

Kb. ennyi a lényeg a dologban, de majd beszámolok a saját tapasztalatokról.

Előzmény: WebNeo (64340)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64340

Az első videón mit szeretnél mutatni? :-)

Talán annyit, hogy a téli gumi, jó a többi részben vagy egyáltalán.

Valóban nehéz olyan napot mondani, hiszen nem ott élek hála égnek:D talán 1986-1987, 2010, 2013 a legközelebbiek amikor nagy hó volt. Ha letudtál vele egy évet jövő ilyenkor elmondhatnád a tapasztalataidat.

A másodikon meg milyen érdekes, hogy eszetlen gázpedál nyomással nem történik semmi, majd ESP ON, ami a sofőr helyett kezdett gondolkodni.

Nekem azért szembetűnő a különbség, hiszen a contis elindul előre és hátra is bármikor, illetve megáll ha kell, a kamerás előtt. ESP nincs minden autóban, gondolom az ASR.-re utaltál, előbbi nem is kapcsol be ilyen sebességnél elinduláskor. Ha kikapcsolod 50 km/h óránál kapcsol vissza emlékeim szerint.

Előzmény: Garfield007 (64339)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64339

Az első videón mit szeretnél mutatni? :-)

A másodikon meg milyen érdekes, hogy eszetlen gázpedál nyomással nem történik semmi, majd ESP ON, ami a sofőr helyett kezdett gondolkodni...

Évi 3-5 napot autózom hóban. Budapesten nem tudsz olyan napot mondani, amikor a főbb utakon nem lehetett közlekedni egy napnál tovább.

Hát, ezért jó választás nekem a CC.

ui.: most ha trollkodnék elmondanám, hogy Zsigulival, Barum gumikon nap mint nap jártam olyan jeges utakon, amiknek a jég teteje megolvadt, ahol sűrűbb volt az erdő, ott meg teljesen jeges maradt, felváltva.  

Alapvetően a fizika, kémia meghatározza a kérdéseket amit mostanság beszélünk itt, sok dologról bebizonyosodott, hogy nem lehet megerőszakolni a tényeket, bárhogy kisérletezünk vele.

Így van. Ezért nem lehet elitélni egyértelműen a téli gumival járókat.

Előzmény: WebNeo (64338)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64338

Én biztos nem fogok senkinek esni :D, főleg azért mert más a véleménye.

Okos ember más kárán tanul, én sem vagyok mindenben - sőt sokmindenben - okos, pl. nősülni sem kellene, de nem hallgattam másra :D

Alapvetően a fizika, kémia meghatározza a kérdéseket amit mostanság beszélünk itt, sok dologról bebizonyosodott, hogy nem lehet megerőszakolni a tényeket, bárhogy kisérletezünk vele.

Crossclimate gumikról akkor mondtam le amikor megláttam ezeket a videókatt:

https://www.youtube.com/watch?v=2cgtmmtsqFA

https://www.youtube.com/watch?v=CC_UvZZSfAY

Nyilván lesznek más vélemények, de nekem megfelel a téli télen-a nyári nyáron, minhárom autón ami itthon van, méretben sem egyformák, igy árban sem.

Előzmény: Garfield007 (64337)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64337

Mielőtt egymásnak esnétek:

- téli gumi és téli gumi között is óriási különbségek vannak

- egy márkás, jó téli gumi sokkal jobb, mint egy szar kínai nyári

Ha egy csóró, aki a Trabanton szocializálódott és úgy is tartja az autóját, nem fog jó gumira sem költeni, ettől kezdve meg meddő a vita. 

A Thalia nem sportautó és főleg nagyon kevesen autóznak vele határon, egy jó téli elfogadható lehet rá, ha soha nem is támogatnám ezt a dolgot.

Megint csak magamból indulok ki aki az eredeti, gyári szerelésű gumikat két hónap után dobtam el és lettek helyette Dunlop SP01-ek, de nem ez az általános, közel sem.

Az offos autómra egyébként pont most kerülnek négy évszakosak, mert a Crossclimate gumik megütik azt a szintet, ami már nekem is elfogadható az évi 10e km-re.

Előzmény: WebNeo (64336)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64336

Mi köze a gyorshajtásnak, zebrán való gázolásnak a téli gumihoz.

Semmi, aki érti érti, aki nem az nem.

Tapasztalatom szerint rövidebb a fékútja mint a nyárinak,

Én másként tapasztalom, olvasgatom a szakemberek véleményében, de ez van.

Előzmény: Papalac (64335)
Papalac Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64335

Mi köze a gyorshajtásnak, zebrán való gázolásnak a téli gumihoz.

Én már elég régen csak téli gumival járok, igaz rövid távokon, nagyrészt városban. 5-6 évet kibírnak, annyi idő alatt meg elöregszik és cserélni kell.

Tapasztalatom szerint rövidebb a fékútja mint a nyárinak, esőben meg sokkal jobban elvezeti a vizet.

A stabilitásra annyit, hogy talán kicsit nagyobb kanyarban az oldalirányú vándorlás, de ezt rövid idő alatt meg lehet szokni.

Nem ezektől kell félni, hanem a versenygumis kamionoktól (értsd slickre kopott kormányzott kerekeken levő). Naponta látok ilyeneket, amik a legkisebb nedvességre már szánkót játszanak.

Előzmény: WebNeo (64334)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64334

Orulok, hogy tisztaban vagy mindennel 😀

Nyilvan belekalkulalod az autozasodba a teli gumi miatti tobbletfogyit, a megnovekedett fektavot, a stabilitas romlasat, a szabalyos profilmelyseget s a tobbi aprosagot.

Az, hogy valamit nem erzunk fontosnak, meg nem jelentheti azt, hogy kesobb nem lesz kifizetodobb. Ha megengeded egy szemelyes pelda, ami a nagybatyam eletebe kerult. Gyorshajtas miatt zebran, varosban gazoltak halalra evtizedekkel ezelott. A gyermekei altalanos iskolai tanulok voltak, az autot vezeto szemely minden honapban addig fizetett jelentos osszeget a ket gyereknek amig a kozepiskolat, egyikuk a foiskolat el nem vegezte. A bortonbuntetest, vagy barmi mast az ugyben nem figyelembe veve, nyilvan kifizetodobb vol.... Parhuzamba allitva a fentiekkel barmely teligumit hasznalot nyaron, aki balesetet okoz, s abban szerepet jatszik a gumi milyensege nagy kockazat. Abban is biztos vagyok, hogy ha nekem okozna igy valaki ezert kart a legutolso leszakadt gombot is mefizettetnem vele. En azon is elgondolkodom, ha maradando karosodassal jar egy ilyen baleset, a serultnek elete vegeig fizeto, autos hasznal e majd ujra teligumit nyaron. Persze nem vagyunk egyformak.

Engem 5 gyerek megedzett mar annyira, hogy ne sokat bosszankodjak masokon😁

Előzmény: Mutual Friend (64324)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64333

"Van aki lengéscsillapítót is egyenként cserél..."

Na ez az amit nem szabad,még otthon sem.Amit leírtál az így viszont igaz.Én sk javítok majdnem  mindent,tehát jól látod a dolgokat.Ja és fékeket sem szabad egy oldalon cserélni,még sk sem.Vannak szigorú szabályok,amit otthon is illik betartani.

Előzmény: Garfield007 (64330)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64332

Általában,  lehet 

Nekem ezek azok a szavak, amiket nem szeretek hallani a saját szakmámban sem. Ahogy a vízpumpa is elmegy több vezérlés cserét, a fékfolyadékot sem mindig kell cserélni és így tovább...

Előzmény: Precíziós (64331)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64331

Általában a jobb oldali csapágyak mennek hamarabb tönkre, ez azért van mert az utak külső fele gyakran rosszabb állapotú! Nem szoktuk (tam) párban cserélni mert akár több 10.000 km lehet a meghibásodásig a különbség a két oldal között! Nem beszélve ha patka vagy nagyobb kátyú miatt megy tönkre akkor nem kell a másikat is cserélni! Amit szigorúan párban kell: Fék, lengés csillapító, gumiabroncs, szilentek (most hirtelen nem jut eszembe több)! Ezt a meg közelítést még nem tapasztaltam de ha neked így tűnik gazdaságosnak akkor szíved joga!

Előzmény: Garfield007 (64330)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64330

Nem kell, lehet spórolni, de nekem a békebeli szakik azt mesélték, hogy ha nem Nascar versenyző vagy és nem ovál pályán közlekedsz, akkor hasonló terheléseket kap a másik oldal is. Ettől kezdve meg nekem az orosz rulett kategória. 

Aki otthon tudja cserélni, neki nem gond, mert a búgás és a szétesés között azért van türelmi idő. De ahogy ez a szerencsétlen sem tudta megcsinálni otthon, úgy sokan mások is szerelőhöz mennek, ahol a két csapágy cseréje nem kerül dupla annyiba, mint egy csere. Ha külön-külön csináltatod, akkor dupla kieső idő és pénz, garantáltan.

Szóval, csak ezért fogadtam meg ezt a tanácsot.

Van aki lengéscsillapítót is egyenként cserél...

Előzmény: Ata61 (64328)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64329

Most őszintén ki az az ökör aki felfogja a fagyálló leeresztést és vízpumpacsere után visszatölti ?

Bevallom egyszer volt olyan dolog hogy nem volt cserélve a vízpumpa a kocsimon. Kb 5 éves volt és 30-40K kilométer benne. Nem Renault szerviz hanem "öreg szaki" mondta hogy ennyi kilométerrel felesleges a szokásjoghoz ragaszkodni.

De ugyanezt eljátszotta, lehet hogy kétszer, echte Renault márkaszerviz szüleim autóján mivel kb 5000 km mennek évente. Nem is vadidegenek egymásnak mert személyes jó barátjuk a tulajdonos.

Előzmény: Ata61 (64328)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64328
Kerékcsapágynál miért. kellene cserélni a jót is?Csak a rossz oldalon szoktuk.Többiben egyet értek.
Előzmény: Garfield007 (64323)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.29 0 0 64327

Tudsz élni ... :)

Előzmény: Garfield007 (64326)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64326

Igen, nem spórolok egy szaros tömítésen, sem. 

Na, jó-jó, továbbra pssszt.

Előzmény: Mutual Friend (64325)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64325

Hja!

Te úgy osztod itt a tutit hogy szerelő csinál mindent ... :)

Én örülök neki hogy megteheted és tudd megtenni még sokáig ...

Előzmény: Garfield007 (64320)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64324

Teljesen tisztában vagyok mindennel. Miért? Úgy néz ki hogy nem ? :)

Egyébként nagyon unom már ezt a gumicserélgetést is. Lehet hogy veszek valami négy évszakos dolgot és marad rajta. Egyébként van kompresszorom meg légkulcsom is tehát nem annyira necces a történet lenne a csere.

Remélem nem az látszik hogy én itt most valamiféle ellenzékiként bosszantani akarlak titeket és beleszarok a lecsóba ... :)

Vannak olyan történetek az autóval kapcsolatban amit nem érzek fontosnak mert nem létszükséglet vagy pontosabban nem érzem hogy ha abban a témában 4* annyit költök valamire az akkor kézzelfoghatóan kifizetődőbb lesz.

Előzmény: WebNeo (64318)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 64323

Nálad nem az autó hanem a tulaj az igénytelen. 

Most már emlékszem, te vagy az a gazda, aki 11 évig nem cserél fagyállót és kerékcsapágycserénél is csak az egyiket cseréli. 

Ehh, megint egy észosztó bajnok...

Előzmény: Mutual Friend (64321)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64322

Igaz a dolog.

Én is rokonlátogatáskor oda 310 és vissza 310 km megyek. De ha bajom lesz útközben az nem az alátétnemcserétől lesz ... :)

Előzmény: Precíziós (64316)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64321

Ez az alátét téma vihar a biliben annyira jelentéktelen dolog az autó életében.

Ha veszel autót úgy is cseréled a vezérlésdolgot automatikusan mert ki hisz egy eladónak főleg egy idősebb kocsinál.

Ha normálisan használod - hisz a thalia az korunk Trabantja - akkor nem gondolom hogy extreme felhasználásra kötelező felkészíteni a vasat. Egyszer elüdülgettem nyekergő csapággyal a bükkben majd amikor hazajöttem akkor kicseréltettem. Tettek be egy közepes árkategóriájút mert felesleget bele egy dragsterbe való ... 

Ettől még nem vetem meg aki megveszi ...

Előzmény: Precíziós (64315)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 64320

Hűha, nagy a baj.

Mi a fenének ellenőrizzem?

Ezért van a szerelő, megcsinálja ezeket a dolgokat. Soha, egy alkalommal sem ment a minimum jelzés alá az olaj a 16v-ben.

Mit nézegessem, de tényleg? Átestem vele vagy 16 olajcserén és ha olyan az új gazdája mint én, akkor még vagy ugyanennyin átfog.

A szaros alátátért meg szót emelsz, ami nem feltétlen cserés, mert nem mindegy hogy sima réz alátét vagy alu vagy gumis réz vagy "O" gyűrű...

De, teljesen mindegy. Nekem az időm nagyon drága, nem tudok ilyesmivel rizikózni.

Előzmény: Precíziós (64313)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64319

Én ettől jobban tartok a technika ördögétől!

Előzmény: tefi (64317)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64318

Mondtam én, hogy nehéz dolgunk lesz:D

Az előbbi hsz-hez beírtam még előbb ezt, de kitöröltem küldés előtt hátha:

Azért jelezd ha nem akarod megérteni, ne rugózzunk rajta feleslegesen.

Bár nem nekem válaszoltál, de gondolom tisztában vagy a téli gumi profilmélységének minimumával, illetve a fékút növekedésével nyáron? Nyilván az is fontos, hogy vezetsz, de baleset esetén a KGFB sem fizet helyetted, ha annak bekövetkezéséért a gumik is szerepet játszanak.

Előzmény: Mutual Friend (64314)
tefi Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64317

Én több mint 13 éve nem ellenőriztem az olajszintet pálcával!

Hiszen minden indításnál kiírja,hogy OIL OK.

Időnként még megnézem,hogy a "pálcák" száma csökkent-e!

Eddig még egyszer sem kellett rátölteni 2 olajcsere között.

Előzmény: Precíziós (64313)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64316

Persze az autó van értünk és nem fordítva! Ha valamit nem becsülünk az vissza is fogja azt "hálálni"!

Előzmény: Mutual Friend (64311)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64315

Azért ezzel én sem értek teljesen egyet! Tipikusan olyan felhasználó vagy akitől én nem szívesen vennék autót! Ez nem a személyednek szólt!!!! Alkatrész minőségéről meg a gyakorló autószerelők tudnának reálisan nyilatkozni, mert fék és fék között is óriási lehet a különbség!(van is) De mindenki úgy használja úgy szervizeli ahogy akarja és tudja!

Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64314

Soha nem is mondtam hogy ne cserélgessék az emberek az olajat. :)

Azt igen hogy nem kell túlcizellálni a dolgot hogy mit vesz bele az ember a paraméterek figyelembevételével. Az ELF egy francia cég az autó is. Nem véletlen hogy egymást nyomják.

Előzmény: WebNeo (64310)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64313

Mondjuk azt sem kell reklámozni, hogy 10 évente ellenőrzöd az olaj szintet! A szaros alátátért meg szót emelsz, ami nem feltétlen cserés, mert nem mindegy hogy sima réz alátét vagy alu vagy gumis réz vagy "O" gyűrű.....Az olajról meg csak annyit, hogy aki legalább 100.000 km megy az autójával (idő nem lényeges) az tudhat különbséget tenni, mert aki hajtja 20.000-et aztán tovább adja az nem fogja látni az olcsóbb olaj "jótékony" hatását! Ami általánosságban igaz , hogy a minőség nem mindig olcsó, leg inkább drága! Nem vagyok híve az "olcsó" olajoknak de nem azért mert sz@rom a pénzt csak nem szívesen kockáztatom a-z (sokáig spórolgatott) autóm lelkét!

Előzmény: Garfield007 (64308)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64312

Eddigi írásaidból is levonhattam volna a következtetést, de csodálkoztam volna ha megérted miről írtam...

Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64311

Soha nem mondtam hogy ez jó csak ne keltsünk felesleges lelkiismeret furdalást emberekben hogy egyszerűbben élik az életüket és nem gondolják hogy egy helyzetjelző izzócsere felér egy szívműtéttel és alapból konzíliummal kell kezdeni a műveletet.

Sokan itt szerelmesek az autójukba és családtagnak tekintik, úgy is ápolják és szervizelik. Nekem, esetleg még másnak is  csak az számít hogy menjen, megállni sem kell nagyon vele. :) Nem rugózok azon hogy milyen fék kerül a kocsiba hisz oly' mindegy mivel még teli gumi van az enyémen és ha nem száguldozok akkor tökmindegy. 

Na mindegy mindenki úgy éli az életét ahogy akarja de egy gumis alátét nem a világ ... 

Előzmény: Garfield007 (64308)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64310

Nem az vetettem fel hogy anyagi megfontolásból térjenek el emberek az ACEA vagy API besorolástól. 

Itt azért 2x is elolvastam mit irok, én sem írtam erről...

Nehéz dolgunk lesz :D

Az első 3 link reklám szerintem

Ha az is nincs vele baj, mert nem azt olvassuk.

Kiveszem a lényeget a reklámból, ne kerülje el senki figyelmét:

A minőségi motorolaj olyan ásványi anyagokat tartalmaz, melyek több szempontból is védi az autónk alkatrészeit, kisebb-nagyobb kiegészítőit. A minőségi motorolaj, amely autónkbe megfelelő választás hosszú távon védi a motort  a súrlódás okozta kopástól, megakadályozza a szennyező anyagok kiválását és ellenáll a rozsdaképződésnek is. Fontos azonban tudni, hogy bármilyen kiváló minőségű legyen a motorolaj, annak összetevői nem örökös használatra vannak tervezve. Fontos, hogy időben cserere kerüljenek.  A motorolaj viszkozitása romlik a hőmérséklet változás és a folyamatos oxidáció következtében. A motorolajban a használat során  lerakódások keletkeznek, amelyek a motorolaj élettartamát csökkentik. Egy idő után ezek a külső hatások azt eredményezik, hogy a motorolaj rosszul tapad a felületre és az alkatrészek kopásnak indulnak.

A másik kettő részletesen, leírja az alapvető anyagokat amit az olajhoz tesznek-adnak.

ELF olaj művét látjuk egy PAJERO autón ... :) Gondolom soha az életben nem volt olajcseréje.

Nagyon úgy fest nem előírásnak megfelelően cserélték:D

Nem mindenhol írják mennyi km után néz ki igy.

Ami még látható, hogy a Castrol forcsán hagy hátra nyomokat, illetve a Mobil igen szép, valóban szép tiszta felületeket képez. No meg ismeretlen nevű, vagy meg nem nevezett lajak is szemre tisztának látszanak. A dugattyús képek borzasztóak.

Előzmény: Mutual Friend (64309)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64309

Nem az vetettem fel hogy anyagi megfontolásból térjenek el emberek az ACEA vagy API besorolástól. 

Az első 3 link reklám szerintem a negyediken meg az ELF olaj művét látjuk egy PAJERO autón ... :) Gondolom soha az életben nem volt olajcseréje.

Előzmény: WebNeo (64306)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64308

Én tudom miért érdemes cserélni, egy autószerelő vagy víz-gázszerelő is tudja miért érdemes cserélni a tömítéseket. 

Ettől még persze nem kötelező csak ne reklámozzuk nyilvános fórumon, hogy ez jó.

Előzmény: Mutual Friend (64307)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64307

No most őszintén...

Mi van hogyha nem cseréli ki az ember ? Semmi. Az égvilágon semmi.

Nem spórolásból nem cserél az ember hanem épp akkor nincs eszében.

Előzmény: Garfield007 (64303)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64306

Persze észre lehet venni ha valaki figyel rá, aki az alapvető dolgokra kiváncsi annak ezeket érdemes elolvasni. Borzalmasan egyszerűen irják le mi és miért tér-térhet el egyik, másik olajnál. A gazdaságos olajak vélhetően nem tartalmaznak minden összetevőt, mint a gazdaságos üzemanyagok sem, ezért is tudnak olcsóbbak lenni, szerintem.

Az első az szégyen ahogy ír de alapvetően tiszta ügy.

http://olajgyar.hu/blog/miert-valasszunk-minosegi-motorolajat-b9.html

http://amiotthonunk.hu/elet-es-minoseg/auto-a-haznal/8029-az-auto-vere---a-motorolaj

http://www.hunoil.hu/webpage/motorolaj_tudastar

Nem tudom ezt olvastad e korábban tőlem:

http://fishki.net/auto/97545-strashilki-ot-motoristov-iz-avtoservisov-chast-1-85-foto.html

Érdekes képek vannak ott.

Előzmény: Mutual Friend (64294)
Airbag. Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 64305

esténkét mindig bejelentkezik egy új null kilométeres nick....

aztán meg eltűnik.de elötte kioszt mindenkit,és lelkesem mentegetőzik hogy ő aztán nem rozsdás,

de ismeri...

Oly mértékű negatív emberi viselkedése van,hogy már szinte senki nem jár ide a fórumra,mert csak

ez megy hetek óta,

Esetleg,talán,ha, nem keresnél másik játszó teret megadnak?

És itt a fórumon pedig visszatérnének a normális hozzászólások,és a témák.

igen,nélküled,ha még eddig nem jöttél volna rá.

Ja, és már penge is rozsdásodik?

Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64304

10 év alatt egyszer sem vettem ki, csak a kijelzőnek hittem. Jó, egyszer megpróbáltam, amikor a második helyen vertem le a kezemről a bőrt, hagytam a francba.

Előzmény: Papalac (64292)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64303

Ez pont a vezérlés cserénél nem cserélek vízpumpát esete, mert éreztem a kis kezemmel, hogy jó lesz az még...

Egy 100 forintos alkatrészen spóroltál. Bejött? Örülök.

Előzmény: Mutual Friend (64301)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64302

Lehet hogy én falábú vagyok de én ebben semmi eltérést nem látok ....

Téged nem érdekelnek az egzakt dolgok... :-)

Előzmény: Mutual Friend (64299)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64301

Párszor magam cseréltem az olajat itthon és nem cseréltem alátétet a leeresztő csavar alatt mert eszembe sem volt hogy azt is kell.

Kaptam olyat érte itt a fórumon hogy milyen gondatlan ember vagy hogy az csak na ... :)

Előzmény: megértő55 (64298)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64300

Jobb elején a kocsidnak a szárítószűrő deresedik le, arról folyik:D

Előzmény: Harsányi Zoltán (64279)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64299

Én az egzakt dolgokban hiszek ami mérhető a többi csak feltételezés.

Na de nekem teljesen mind1 hogy mit és mennyit vesz a kocsijába ...

Előzmény: megértő55 (64298)
megértő55 Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 64298

Te nem, de a motor igen. Az a fontosabb.

tefi Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64297

Mondjuk úgy,hogy a lapátkezűeknek nem kicsit,hanem nagyon nehéz hozzáférni! :)

Nekem nem is sikerült még,pedig látom,hogy hol van!

Előzmény: Papalac (64292)
Gisu Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64296

Tisztelt Fórumozok!

1.4-es, 2002-es Renault Thalia autómmal olyan gondom van, hogy amikor elér a motor egy bizonyos hőmérsékletet, akkor leáll. Rövid úton, vagy hidegebb időben nincs probléma. A hűtővíz nem forr fel, a ventilátor működik. A szerelőm bevizsgálta, de nem mutatott a műszer hibakódot. A próbaúton minden rendben volt, a motort felforralták, akkor is. A hiba a múlt héten jelentkezett először, amikor a 35 fok melegben egy halmozott karambol miatt csak lépésben tudtam haladni az M3-on.
Kérdésem, hogy találkozott-e valaki ilyen jellegű hibával, milehet az oka?

Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64295

Egyszer tönkrement az alapjárati motorom.

Cseréltettem műszakival összekötve.

"Sopánkodott" a szerelő hogy drága volt az "eredeti" és utángyártottatt tett bele.

Az erdeti kinai volt benne es rakott beje egy utángyártott jappót ... :)

Sok esetben azt érzem hogy egy cég gyárt mindent csak a drága alkatrészt ellenörzik darabonként az olcsóból megy minden tízezrediket.

Mutual Friend Creative Commons License 2016.06.28 0 1 64294

Neked írom de mások véleménye is érdekel !

Valaki, vett már észre valami eltérést azonos jelzésű olajok között?

Olajcsere 1-2 év periódus 10K-15K km alatt ?

Ez nem csak HIT kérdése hogy mit öntök bele, vagy milyen gyertyát teszek bele?

Lehet hogy én falábú vagyok de én ebben semmi eltérést nem látok ....

Előzmény: Törölt nick (64286)
dragobin Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 64293

Teljesen egyet értek!!!!!!!!!!

Előzmény: Harsányi Zoltán (64279)
Papalac Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64292

Ne higgy a kijelzőnek,nézd meg a nívópálcán!

Ott van a sárga pálca a motor elején, lent. Kicsit nehéz hozzáférni, de nem vészes.

Az én kijelzőm állandóan max értéket jelez, még akkor is amikor félig van.

Előzmény: kocsma2 (64284)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64291

Ja, a rossz élmény is élmény!

Előzmény: megértő55 (64290)
megértő55 Creative Commons License 2016.06.28 -1 0 64290

Az a legédesebb élmény, ha magától jön rá az ember gyereke.

Előzmény: Precíziós (64287)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.28 0 1 64289

Ha rokonom lennél, azt mondanám hülye vagy, de mivel nem ismersz, én sem téged, idegennek csak annyit, hogy buta...látod rozsda kibújtál a zsákból....:D

"Nem az olaj csak a probléma, van más is, de csak a csapágyakat cserélitek."

Beszélsz össze-vissza, korábban csak az olajról volt szó ami miatt cseréljük a csapágyakat....mi pedig,  akik más véleményen vagyunk mint te, mindig szinte azonosat.

Az csak elégedetté tesz, hogy elsajátítottad amit mi mondtunk neked sokx:

"Ne vezessél félre az ostobaságoddal más laikusokat, mert ezzel csak plusz kiadásba vered a fórumozót,"

Ha nem vagdalkoznál én szívesen elbeszélgetek veled is, mint bárki mással, bármiről a fórumon.

Az hogy véleményünk nem egyforma engem nem zavar téged annál inkább.

Ha akarsz normálisan beszélgetni, írj, de ha nem azt is jelezd és mivel én már elmondtam mindent neked, ezt a gittet rágni már nem érdemes, el fogom rejteni a hozzászólásaid.

Garfield007 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64288

Mert volt egy széria, talán 2006-2008 között, akik "hibás" hajtókar csapágyakkal jöttek. Szerviz akció is vollt rá, nem volt sosem titok. Szerintem ha visszakeresném, itt is van nyoma...

Elsősorban a nagyobb teljesítményű verziókat érintette, ezekből kevés volt Thaliaban egyébként. 80-100-105 LE.

Kb. 150e km volt a kifutás, ezt lehetett jó olajokkal kicsit tolni, de az alap problémát nem oldottad meg.

Előzmény: Precíziós (64287)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64287

A "tudatlanok" még mindig nem tudják mitől lesz csapágyas!(ez titok?)

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.28 0 0 64286

Látod, hogy nem tudod !? Nem tervezési hiba !  A fehér foltokkal inkább te küzdesz, mert itt a fórumon írtok rengeteg badarságot össze és azt hiszitek, hogy ti értetek hozzá. Nem értesz hozzá te sem és sokan mások sem. Nem az olaj csak a probléma, van más is, de csak a csapágyakat cserélitek. Az van elkopva, tehát ott a hiba. Ne vezessél félre az ostobaságoddal más laikusokat, mert ezzel csak plusz kiadásba vered a fórumozót, de a hiba oka nem lesz megoldva.

Nem vagy szerelő, csak azt gondolod, hogy értesz hozzá, de én most kimondom az igazságot NEM ÉRTED A PROBLÉMA igazi okát, így nem kell hülyeségekkel traktálni a hiszékenyeket.

Az, hogy évek óta itt vagy nem ad neked semmi okot arra, hogy másokat a tudatlanságod miatt becsapjál, mert ez becsapás amit te csinálsz.

Előzmény: WebNeo (64278)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.28 0 1 64285

Ha jól értettem nincs felhasználói kézikönyved, itt letöltheted:

http://www.renault-local.hu/pdf/kezelesiutmutato/kezelesiutmutato_thalia.pdf

Ez egy karbantartási segédlet:

http://www.meganeklub.hu/sites/default/files/tk_doc/gs2_m.pdf

Az olaj mostanság piros posztó volt itt, de érdemes elolvasni a 18. oldaltól a különleges használati részt is.

Előzmény: kocsma2 (64282)
kocsma2 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64284

Megtaláltam :)

Elfordítom a kulcsot, kiírja, hogy oil ok. Megnyomom a kilóméteróra-nullázó gombot és az oil ok szöveg fölött megjelenik 6 kis karika. Gondolom ez azt jelzi, hogy tele :)

Előzmény: nagya2 (64281)
kocsma2 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64283

totalcar-on találtam egy ilyet, de nem értem mit és hol kell megnyomni :)

„A fordulatszámmérős műszeregyüttes hibátlan. Egy éjszakán át autózhatunk csak azért, hogy gyönyörködhessünk a kezelőszervek hangulatos piros derengésében, hallottam már ilyenről. Indítás után egy gombnyomással a folyadékkristályos kijelzőn ellenőrizhetjük az olajszintet, ez a kis extra még belefért. A pillanatnyi fogyasztás, a külső hőmérséklet és a hasonló nélkülözhető információk kijelzője viszont kimaradt.”

kocsma2 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64282

16v igen, de a műszerfalon nem jelzik a szintet, csak egy olajos kanna ikon van ugye. Rosszul gondolom? Múlt hónapban járt le a 2 év és 13 000 km telte el az utolsó csere óta. Augusztusban műszaki vizsga lenne, azt szeretném megnézni, hogy addig kibírja-e. 

nagya2 Creative Commons License 2016.06.27 0 1 64281

HAli!!

Ha 16V akkor azért nem mert nagyon jól eldugták, szinte lehetetlen hozzáférni, helyette a müszerfalon mutatja az olajszintet.

Üdv Nagya

Előzmény: kocsma2 (64280)
kocsma2 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64280

Sziasztok! Egy 2004-es 1,4-es renault thalia motorházában kerestem a nívópálcát, mert meg szerettem volna nézni az olajszintet, de nem találtam. Más autóban megtalálom a sárga pálcát ugye, aminek a végén egy „karika” van aminek a segítségével ki tudom húzni. Na ilyet nem találtam, miért? köszi

Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.06.27 -1 1 64279

Nagy taps ! Nem Thalias vagyok, de Renaultos. 

Csúnyán elbántatok Vele. Egy vélemény volt az Övé is. Mégsem volt becsülete.

Meg aztán igen jó ötletei is voltak...

Előzmény: Törölt nick (64275)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64278

Éppen a minap olvasom, hogy valaki már mentegetőzik, hogy ő nem anyázott és cigányozott.

Látod téged is sültlennek kel nevezzelek😂

Ha vetted volna a fáradságot, a visszaolvasáshoz, s nem csak vagdalkoznál láthatnád, hogy a 21 hsz-ben soha nem anyáztan, cigányoztam. Szóval lukra futottál....  egy

ébként ha kell kérd meg a modikat, adjanak részleteket abbol ahogy rozsda haverod alpari modon beszelt tobbekkel, itt, vagy más topikokban, olvastam, ezek szerint te nem.

Amennyiben kicsit is erenel a hkcs temahoz tudhatnad, hogy gyarilag volt tévesen tervezve, a felhasznalt olajak, legyen az Elf vagy barmi alapvetően nem tettek tonkre, visszahivas is volt rajuk. Rozsda csa azert irtam ezeket, hogy satirozzam tudatlansagod fehér foltjait 😅

Előzmény: Törölt nick (64275)
soltibalazs Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64277

És elérve!

soltibalazs Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64276

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.27 -1 0 64275

Ha suhanórozsdára gondoltál, hát most mellé fogtál. Nem én vagyok, de személyesen ismerem és egy nagyon jó szerelőnek tartom.

Régen olvasom a fórumot, nekem is Renaultom van, már írtam korábban. Majréztok suhanórozsdától. A múltkor már elkente a szátokat, pedig vagy négyen betámadtátok őt. Éppen a minap olvasom, hogy valaki már mentegetőzik, hogy ő nem anyázott és cigányozott. Megjegyzem, hogy suhanórozsda biztosan nem tette. A végén, mert nem bírtatok vele elszaladtatok a Big Brother felügyelőhöz és kitiltattátok a fórumból. Nem értem a görcsös ragaszkodásotokat az imádott olajotokhoz, viszont lelkesen cserélitek a hajtókarcsapágyakat és olyan buta információval traktáltok márkatársakat, amit a laikusok el is hisznek nektek, sajnos. Arról persze fogalmatok sincs, hogy mi a csapágy kopás  tényleges oka.

Jó lenne ha megbékélnétek és elfogadnátok más véleményét is acsarkodás és anyázás nélkül. mert van itt olyan ember aki gyakorló autószerelő és nem a fórumról szerzett sok esetben badarságok alapján javít autót. 

fórumozzatok, de békességben  én nem óhajtok a továbbiakban belebeszélni a dologba, lévén van éppen elég munkám.

Előzmény: Sav-as (64267)
Papalac Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64274

Egy érdekes dolgot "fedeztem fel" tegnap. Rádugtam az ODB kiolvasót mert ABS hibát jelzett, de hibakódot nem talált. Ha már bedugtam megnéztem a fogyasztást és egyéb adatokat.

Az érdekes az volt, hogy mást jelez a kilométeróra és más értéket ad ki a ODB.

Kb. 5%-al többet mutat az óra a valóságnál. Mondjuk ezt eddig is tudtam, de ha egyszer az autó tudja, hogy mennyivel megyek, akkor miért nem lehet pontosabb a kijelzés?

Téli gumi van rajta, ez tudom, hogy eltérő értéket ad, de szerintem csak egy sebesség jeladó van az autóban. Hogy adhat egy érzékelő kétféle értéket.

Na kíváncsi leszek mit mutat egy GPS.

DGabee85 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 64273

http://www.vezess.hu/magazin/2014/02/11/sporolas-amitol-meghal-az-auto/

Csak még az olajokhoz és az olaj adalékolásához!

Vidor75 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64272

Szia, nekem is ilyen van, mivel nincs a fordulatszámmérőn piros zóna így amíg le nem dadog! :)

Komolyabban nekem már volt probléma hogy az asszony nem forgatta, így lett egy hibakód és fojtószelep tisztítás.

Azóta ha lehet pályán forgatom, ami 4.000 fordulatnál 130km/h-át jelent.

Bár akkor már van hangja de ártani szerintem nem árt.

Üdv. M

Előzmény: vilk (64268)
9934 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64271

64250-re valaki?????

Előzmény: 9934 (64250)
Olajoskanna Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64270

Üdv! Kis segítségre lenne szükségem! Clio 1.5 Dci 2004, K9K702 1500 Km-el ezelőtt teljes befecskendezés lett cserélve (szivattyú, befecskendezők, tisztítás, vezérlés). Ismét nem indul! DF137 kódot ír! Indítózáskor hallani, hogy majdnem elindul de csak egy kevés sray-vel hajlandó és teli gázzal de így is csak 1000-1200 a max fordulat, csendesebb mint egy benzines. Vezérlést háromszor ellenőriztem (gyári szerszámmal), indítózáskor a fordulat felmegy 350 ig, az üzemanyag nyomás 360 bar-ig. Nyomásszabályzóra tippelek de túl drága egy próbára.

WebNeo Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64269

Feleségem gondolkodik hasonlóan rólam, mindig veszekszik, hogy nem találom ki mit akart közölni :)

Olvashatok én figyelmesen, ha a mondatvégi írásjelek nem a magyar szabályoknak megfelelően kerülnek általad elhelyezésre. Ha gondolod itt gyakorolhatsz:

http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/magyar-nyelv-es-irodalom/magyar-nyelv/nyelvtan-3-osztaly/a-felszolito-mondat/mondatvegi-irasjelek-potlasa

Saját műhely van igy nem okoz gondot a hkcs csere :)

Előzmény: Törölt nick (64266)
vilk Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64268

UDV!2010-es 1.2 16szelepes benzin thaliat mennyi fordulatig ajanlott porgetni >?lehet hulye kerdes 

Sav-as Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64267

és a rozsdát hogy birod?

:-))

Előzmény: Törölt nick (64266)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.26 -2 0 64266

A nem illik fikázni azt én a XADORA értettem. Figyelmesebb olvasást és jó hajtókar csapágycserét kívánok.

Előzmény: WebNeo (64265)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64265

Ezt az olajat nem illene fikázni. Semmi kivetnivalót nem látok a MANNOL-ban. Olcsó és a minősítése jó. Ez a harmadik dizel Renault-om, soha nem használtam a franciát, de nem is volt hajtókarcsapágy problémám.

Miért fikázná bárki? Csak sokan azt mondjuk amit te olcsó - tesco gazdaságos :D - minősítése megfelelő. Olcsósága kérdéses.

http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/valvoline/synpower-5w-40-5l-p203514289/#termek-leiras

5L gazdaságos mannol 5.410 Ft 1 év alatt korábban 2000 Ft különbséggel számoltam valami 5 Ft körüli napi különbözet jött ki így még kevesebb 4.40 Ft :D.

Jelenlegi autóm a 16., a családban 3 renault van jelenleg, most jön a 4.

"NEM VERSENYKÉPES....NEM TRADICIONÁLIS ! ?  Attól még lehet, hogy jó. Soha nem használtam a franciát, mert szerintem 

nem jó olaj. Nem eszem francia sajtot, nem iszom francia bort, nem eszem francia kagylót és csigát. Vettem az autójukat, de az olajuk nem kell.

Olvass vissza én arra hívtam fel a figyelmet nézzek alaposan mit vesznek ennyi különbségért nem éri meg gazdaságos minőségű olajat venni. Most hogy mondod, jónak nem nevezném, bele lehet önteni a motorodba, én nem tenném, inkább minőségieket használok. Egyébként tényszerű dolgokat nem mondtál a mannolról amivel meggyőzni igyekeznél :D

Előzmény: Törölt nick (64262)
Papalac Creative Commons License 2016.06.26 0 1 64264

Éljen az ELF OLAJ, ÉN CSAK AZT HASZNÁLOM, MERT OLCSÓ ÉS JÓ!!!

Már több mint 20 éve a szolgálatomban és soha nem volt motor probléma.

A motor tiszta, mintha új lenne!

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.26 -1 0 64263

"NEM VERSENYKÉPES....NEM TRADICIONÁLIS ! ?  Attól még lehet, hogy jó. Soha nem használtam a franciát, mert szerintem 

nem jó olaj. Nem eszem francia sajtot, nem iszom francia bort, nem eszem francia kagylót és csigát. Vettem az autójukat, de az olajuk nem kell.

Előzmény: WebNeo (64248)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.26 -1 0 64262

XADO-t használtam idáig. Ezt az olajat nem illene fikázni. Semmi kivetnivalót nem látok a MANNOL-ban. Olcsó és a minősítése jó. Ez a harmadik dizel Renault-om, soha nem használtam a franciát, de nem is volt hajtókarcsapágy problémám.

Egyébként meg azt hittem, hogy a jó minősítése miatt posztoltad.

Előzmény: WebNeo (64248)
Sav-as Creative Commons License 2016.06.26 0 0 64261

mikor is kezdték el forgalmazni nálunk ezt az olajat?

dátum?Kb?

Előzmény: penge760203 (64257)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.26 0 1 64260

Még mindig ez a Mannol vita...

Ennyi erővel töltsetek napraforgó olajat a motorba, annak csak 400 Ft literje! Komolyan...5000-5500 Ft a gyári ajánlott Elf olajból a 4 literes kiszerelés! Aki ezt sajnálja az autótól, és inkább vesz bele Mannolt, mert az olyan jó, az vegyen inkább egy zsigulit, annak úgyis mindegy! Ez meg az én véleményem! Másodsorban, szakértők, olaj szakértők óva intenek az.olajak adalékolásától, hisz azok az olajak már eleve úgy vannak kifejlesztve, hogy a lehető legjobb kenést biztosítsák! Egy szuperjó Mannol adalékkal csak felborítjuk ezt az egyensúlyt! Szóval hajrá napraforgó olaj+Xado, biztos van olyan jó, mint az Elf!

WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64259

Félve írom le eddig én senkit nem anyáztam, cigányoztam, tiltattam ki, talán nem kiabálsz majd velem ezért ;P

Előzmény: penge760203 (64257)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.25 -2 0 64258

Mint az ELF szerettem volna irni de a telefonom szarakodik.

penge760203 Creative Commons License 2016.06.25 -2 0 64257

Félre érted senki sem akar senkit rábeszélni semmire!!!!De ami tény az tény VAN OLYAN JÓMI T AZ ELF. Hogy ki milyen olajat használ szive joga .Én nem kötelezek senkit rá hogy Mannol olajat vegyen.Ez a fórum arra való hogy megosztjuk egymâsal a észrevételeket tapasztalatokat.Csak álltalában ha valaki eltér a jó megszokot megoldásoktól vagy mást ajánl mint amit a legtöbben használnak az szar nem jó mindenki letámadja. Ebből kezdődik a lecigányozás anyâzâs .De legalâbb ismerné azt az embert akire hasznâlja a jelzőit higyétek el nem ismeri .Na igy utó szó gyanán töllem mindenki azt rak akkor amikor akar az autójába.ÉN MANNOL CSAK MANNOL OLAJAT ADALÉKOT.HA EZ NEM TETSZENE VALAKINEK TILTSANAK KI ITT AHHOZ UGY IS ÉRTENEK MÁR .SZIASZTOK

Előzmény: Papalac (64242)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64256

Irónia, mond neked valamit? :D Nem szarkazmus részemről, csak, hogy rosszra senki ne gondoljon :D

Előzmény: penge760203 (64255)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64255

Szerintem véletlen elírta. Nem akart az szívatni senkit.

Előzmény: WebNeo (64244)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64254

Értem, évjárat, motorizáció, mennyi ideig használta?

Előzmény: Precíziós (64253)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64253

32.000-el vette és amíg el nem adta azt tett bele! Mondjuk Ő forgalmazza is azt az olajat, mellette természetesen van nála más fajta is!

Előzmény: WebNeo (64252)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64252

Latod igy kellene errol beszelni, beszelgetni.👍

Nyilvan vannak kivetelekpl az en 1.9 dcim, 180e km, elf olaj 10 e km- kent, DE 99%- ban evente varos, 5-8 km,s menetek, napi 40-60km, motornak kutya baja.

Azert  senki sem tagadhatja cafolhatja nem egy szinvonal a ket kerdeses olaj, mivel a sporolas sok esetben jott elo ha visszaolvasol, nem veletlenul kerult a majom,banan a hszmbe.

A kerdes tenybeli oldalat szerettem volna a linkekkel megvilagitani, aki elolvassa ennek tudataban donthet igy, vagy ugy a ket olaj kozott.

A baratod mennyi ideig, km-t hasznalt mannol- t?

Bocs az ekezetmentes szovegert.

Előzmény: Precíziós (64251)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64251

Igazán nem akarok belepofázni, de az autóalkatrészes barátom most adta el a dci "talicskáját" 270.000 km-el hiba nélkül és Ő is Mannolt használt! Természetesen 10.000-ként cserélte! Elfelejtitek azt a tényt, hogy sokkal többet számít egy motor élettartamának az hogy pl: hidegen nem pörgetjük, nem állítjuk le azonnal ha meg állunk, illetve minél több hosszú úton használjuk (ez persze nem mindenkinél meg oldható)! Egy turbó diesel motor halála a sok helyben járás főleg kis távokon!Ez a majom meg banán mondjuk egy merci esetén áll, de nem a kőgazdagok vesznek "talicskát" még dieselben sem! Persze ez szigorúan a magán véleményem és nem kívánok vitát generálni, mert úgy is mindenki maga dönti el mit rak az autójába!(csak a tisztánlátás végett én a saját autómba valvoline synpowert használok)

9934 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64250

Üdv!nagynyomású szivattyút jo áron honnan érdemes venni???

WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64249

Sajnos most jut eszembe, győzz meg engem tényekkel, hogy ne Elf-t, Valvoline, Repsolt használjak hanem Mannolt, hallgatlak.

Előzmény: Törölt nick (64247)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 1 64248

Mindig új néven :P

Nem az volt a szándékom, hogy meggyőzzelek, persze amikor írtam nem voltál sehol:)

Hanem az, hogy aki akar alaposan tájékozódjon, mert a mannol, - sokadjára írjuk le - nem versenyképes a tradicionális gyártók olajához képest. Árban sem mert ha jól emlékszem a legszélsőségesebb esetben is valami 2000 Ft lehet a különbség a mannol javára, sok esetben pár száz forint, de ha évente cserélsz olajat napi 5,47 Ft, szóval biztos érdemes:D A majom és banán összefüggéséről már ne is beszéljünk

A tesztgyőztes hipiszupi mannol, gazdaságos ( tesco) olajakat vert meg a teszt során, illetve diesel esetén TBN, vagy BN szám sem elhanyagolható, az adatlapja szerint 6,5. Vélhetően a mérnők leírásában szereplő:

"Jellemző értéke benzinmotorba való olajok esetén 5-8, dízel erőforrásokba ajánlott olajok esetén 9-14. A magasabb érték ugyan nagyobb savasodással szembeni ellenálló képességet jelent, viszont egyúttal emeli az olaj hamutartalmát is. Az olaj használata során a TBN értéke folyamatosan csökken."

bekezdés elkerülte figyelmed, ha dieseled van kifejezetten "jót" tesz neki :D

Előzmény: Törölt nick (64247)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.25 -2 0 64247

Engem meggyőztél, ha ez volt a szándékod. Ez egy jó olaj, ezt fogom használni, már az ára miatt is.

WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 1 64246

Imádok olvasni :D, megosztom hátha valakit érdekel.

http://mannol.de/imgbank/Image/public/images/bilder_chemie/msds/ENERGY_COMBI_LL_5W30_tds.pdf

http://catalog.elf.com/sites/elf/files/product/nodenid/files/ELF%20EVOLUTION%20900%20SXR%205W-40_022014_EN.pdf

Érdemes összahasonlítani, értelmezni az értékeket, pl TBN, BN

http://www.dp-automotive.hu/dpa_motorolaj_5.html

A szerző autógépész/gépészmérnök, tudom sokat nem jelent, de egyben bizos vagyok nálam többet tud a témában, nem mellesleg Renaultja is van.

bozsó67 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64245

Szia!

Én ugyan így jártam mint te.

Attól függ milyen generátor van a kocsidban lehet valeo és bosch. Ezt onnan tudom,hogy utána jártam a renaultban ott is cikk számot kértek tőlem a számot meg találod a generátor hátoldalán a műanyag burkolaton.és az alapján nyugodtan vehetsz bontottat én is így tettem. 20e a bontóban. képek:http://indafoto.hu/bozsoo67/image/24229630-46455694/720206

Előzmény: opeter70 (64239)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64244

Olcsóbb is  Manol a neve ajánlom mindenkinek.

Jól megszívattad a népeket itt, keresik a manol olajat mert annyira jó, de sajna sehol nem kapni, lehet ugyan MANNOL viszont van, megfelelő minden gagyi gépbe, de dci-nek nem való.

Talán linkeltem már:

http://mannol.blog.hu/2016/04/12/mannol_olajok_kerdesek_es_valaszok

Aztán ezt emlékeim szerint szintén, csoda olajakat győzött le, meg a castrolt ami szintén nem optimális szerintem renaultnak:

http://www.auto-motor-und-sport.de/testbericht/14-motoroele-wie-gut-ist-billig-oel-6791250.html?fotoshow_item=1

Előzmény: dragobin (64223)
Sav-as Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64243

Minden hozászólásodban a manolt istenited...

egy hülye kis reklám nick vagy....

Előzmény: penge760203 (64241)
Papalac Creative Commons License 2016.06.25 0 0 64242

Szaladok és veszek mannolt a kedvedért!

Nem értem miért akarjátok rábeszélni az embereket arra a szarra.

Lehet kapni ELF olajat és nem is drága.

Akinek ennyit nem ér az autója az járjon gyalog!

Előzmény: penge760203 (64241)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.24 -2 0 64241

Nyugodtan megveheted a TRV féket az jó amugy a Mannol nagyon jó nekem is és sok barátomnak van az autóban.ÉS LÁS CSODÁT MEGVAGYUNK ELÉGEDVE VELE.További minden jót.

Előzmény: dragobin (64232)
nagya2 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 64240

Hali!

Hogy egyes autószerelők mennyire lúzernek nézik az embert.

Nyugodtan vegyél egy bontottat, oszt gó.

Üdv Nagya

Előzmény: opeter70 (64239)
opeter70 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 64239

Üdvözletem urak!

Sajnos tegnap a generátorom megadta magát.

Valószínűleg a fesszabályzó része, vagy a diódasor adta meg magát.

Elvittem 2 különböző generátor javító szakműhelybe, ahol (számomra) horror árakat modtak a javításra, így hát a bontott generátor vásárlása mellett döntöttem (még nem vettem meg).

Viszont az egyik generátor javító műhely azzal ijesztgetett, hogy a bontott generátor nem fog működni az autómban, mert hogy állítólag a generátor elektronikája kommunikál a "műszerfallal" és az autó computerével és az érzékelni fogja, hogy "idegen" generátor került bele.

Akkor ennyi erővel senki nem tehet be az autójába bontott generátort? Kicsit vicces lenne.

Én úgy érzem, hogy ezzel inkább csak a saját malmára akarta hajtani a vizet, hogy mindenképpen nála újíttassam fel.

Szerintetek van ennek valami valóságalapja?

Tehetek az autómba bontott generátort?

dragobin Creative Commons License 2016.06.24 0 0 64238

Köszönöm a tanácsokat !

Tade15 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 64237

Nekem LPR tárcsa+betét van, 70000 körül van benne,lassan cserés a tárcsa és a betét. asszem az volt a legolcsóbb mikor vettem.

Előzmény: dragobin (64233)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 64236

Ja, mellesleg nem gondolom, hogy pont a fék lenne az egy autón, amin spórolni meg garasoskodni kellene!

Előzmény: DGabee85 (64235)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 64235

Fékrendszer 2féle van a Thalián. TRW, vagy Bosch! Most neked fékrendszer kell, vagy alkatrészek? Brembo már nem olyan jó, mint régen volt. TRW-t ajánlom. Nem a legolcsóbb, cserébe viszont jó! 

Előzmény: dragobin (64233)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.23 -1 0 64234

A Kovács autóalkatrész webáruházban található  olcsóbb.

dragobin Creative Commons License 2016.06.23 -1 0 64233

Egyébként tudnátok segíteni  milyen fék rendszer a legjobb van az a brembo de az drága tudtok olcsóbt.???

dragobin Creative Commons License 2016.06.23 -1 0 64232

Hello nem Rozsdás vagyok amugy csak azért irtam mert a neten találtam egy irást a keresőben.És amikor regisztráltam visssza olvastam.És ha hiszed hanem tesztelték az olajakat és mi nyert a Mannol.Azt tudom hogy gyári olaj az Elf .Mindenki azt rak az autójába amit akar.További jó fórumózást .

Előzmény: Papalac (64229)
Peter_11 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 64231

köszönöm a tippet!

Előzmény: BP76 (64219)
Tade15 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 64230

Ez így konkrétan hülyeség...

Az én autómban vagy 5 éve nem volt ELF és mégis működik....

Előzmény: Papalac (64229)
Papalac Creative Commons License 2016.06.23 0 1 64229

Szevasz rozsdás! Visszatértél? Miért gondolod, hogy mindenki hülye?

Egy mondatodból megismerlek!

Renaultba Elf olaj való!!!

Minden mást beletenni a legnagyobb butaságról vall!

Kapható, nem drága. Miért akarod tönkretetetni mások autóját?

Előzmény: dragobin (64224)
Sav-as Creative Commons License 2016.06.23 0 0 64228

na persze...

:D

Előzmény: penge760203 (64226)
Tade15 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 64227

Ajtóra való kell? Nekem ez van: http://heko-legterelo.hu/Index.aspx?MN=Menu2  a rögzítő fülekből k.b. 1 hónap után kicsúszott és lóg a helyén. Viszont nem áll ki az ajtó síkjából,így akkora szélzaja mint a Szatuna-nak. http://www.szatuna.hu/legterelo/renault/thalia1/4/1999-2008

Előzmény: Stefi81 (64225)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.22 -1 0 64226

Igen erről a videóról én is hallottam .Én ma utána jártam hogy hogy lehet ez és nagyon sok helyen hamisítják a Castrolt is meg sok olajat.Én csak jót tudok a Manolról mondani.

Előzmény: dragobin (64224)
Stefi81 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 64225

Tud valaki valami jó/olcsó légterelőt 2004-es taliához?

dragobin Creative Commons License 2016.06.22 -1 0 64224

És ezt nem lázítani akarok senkit mert volt itt ebből nézet eltérés csak ajánlom ennyi .És nem a suhanórozsda vagyok.A félre értések elkrülése végett.

Előzmény: dragobin (64223)
dragobin Creative Commons License 2016.06.22 -1 0 64223

Sziasztok  szeretném figyelmetekbe ajánlani én idáig Xadó olajat raktam az autómba meg mindenféle márkás olajat .Van egy nagyon jó olaj ami videón rögzített teszten verte meg a Castrol olajat. Olcsóbb is  Manol a neve ajánlom mindenkinek.

Papalac Creative Commons License 2016.06.22 0 0 64222

Egy diesel megane javításiban DF037=Engine immobiliser.

Érdemes a kódra rákeresni, mert a szöveget a szoftver teszi hozzá.

Máshol azt találtam, hogy "Side sensor programming". Nincs az autóhoz programozva a side sensor vagy másik autóé van benne. Nem tudom mi a side sensor :-)

DF037=Driver's side sensor identificationy

Előzmény: Predator21 (64221)
Predator21 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 64221

Helló

Ez a hibakód mi lehet autocom cdp+ olvasta ki ezt a hibát? Nekem is benne van a Clio-ban (2004-es MK2 1.5dci 82Le ) illetve apám Thalia-jában is (2003-as 1.5dci 65Le)

Ha a Delphis dolgokkal kapcsolatban (nyomások stb..) jobban utána szeretnék nézni a kocsiban, akkor szükségem lesz a autocom cdp+  -hoz a Delphis programhoz is?

THX

Mirrmurr75 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 64220

Személy szerint én ezt nézegetem:

http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/autoradio_fejegyseg/pioneer-deh-4800bt.html

Mennyire jó neked a kihangosítása? Nem recseg nagyon?

Előzmény: mynames (64217)
BP76 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 64219

A lambdaszondától csinálja.

Előzmény: Peter_11 (64218)
Peter_11 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 64218

a motor- és váltó tartóbakok kb 1,5 éve lettek kicserélve.

Előzmény: nagya2 (64216)
mynames Creative Commons License 2016.06.20 0 0 64217
Pedig létezik egy széria ami megy a kormány távirányítóval! 2004 ben mikor a thaliat vettem, emlékszem, hoyg volt itt róla szó.
Sajnos nem emlékszem a gyártóra/tipusra.

Én végül egy nem kormanyvezerelt, de bluetoothos, szinvaltos pioneert tettem bele. Jó mert van rajta hivasfogadas gomd, és kiteszi a hangot a hangszorokra. Irtó nehéz volt amúgy borostyansarga színű, v. szint is tudó készüléket talalni.

Üdv: mynames
Előzmény: Papalac (64213)
nagya2 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 64216

Hali!!

Motortartó bakok állapota?

Üdv Nagya

Előzmény: Peter_11 (64215)
Peter_11 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 64215

üdv!

érdekes jelenségre lettem figyelmes az elmúlt napokban. A gép (2001-es, 1.4 8V) hidegen "ugrál". Ez annyit jelent, hogy az alapjárat is ugrál kicsit, olyan a jelenség, mint amikor 2T trabantom volt, mintha egyenetlenül járna a motor. Viszont ha megyek vele, az égvilágon semmi baja nincs, húz, ahogy kell, megy rendesen. Ha bemelegszik, akkor egy fokkal jobb a helyzet, de álló helyzetben ugyanúgy egyenetlenül jár a motor, jobban rángatja a kasztnit a megszokottnál. Lehetséges, hogy valami gyenge benzin ment bele és attól ilyen? (ugyanott tankoltam ahol szoktam)

Precíziós Creative Commons License 2016.06.20 0 1 64214

Itt találsz Renault-hoz, bár a Thalia nincs a listában de attól még jó lehet!: http://autohifi.addel.hu/30817-connects2-kormanytaviranyito-adapterek/3-oldal

Előzmény: Mirrmurr75 (64212)
Papalac Creative Commons License 2016.06.20 0 1 64213

Nem akarlak elkeseríteni, de nem hallottam még, hogy valakinek sikerült más típusúra cserélni a radiót, úgy, hogy megmaradt a kormányvezérlés.

http://www.ebay.com/itm/252332281385?_trksid=p2060353.m2749.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ilyenben gondolkodom, de nem találtam még jó helyet neki.

Eddig a legjobbnak a belső lámpánál levő helyet találtam.

Ezt a rádió aux bemenetére kell kötni.

Előzmény: Mirrmurr75 (64212)
Mirrmurr75 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 64212

Srácok, eljött az ide, hogy lecseréljem a rádiót valami modernebbre. Az én Tháliám, 2004es, tuner Listes kazettás egység van még benne, multikormánnyal. Tud valaki javasolni valami bevált fejegységet helyette? USBs, kellenne, CD egység nem fontos, viszont jó lenne bluetooth, hogy kihangosításra tudjam használni. Illetve, jó volna, ha továbbra is meg maradhatna a multikormány funkciója is az új rádióval. SZóval, tanácsot kérnék, hogy esetleg ki cserélt már hasonló tudású rádióra és mik a tapasztalatai. ELőre is köszi:)

Péter Punger Creative Commons License 2016.06.19 0 0 64211

16 szelepes. Mint kiderült, 14-es vékonyfalu gyertyakulcs kell hozzá, ami elég ritka, azt mondják. 

Előzmény: Papalac (64199)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.19 0 0 64210

Köszönöm! Akkor mèg rája èr!

Előzmény: Vidor75 (64208)
Vidor75 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 64209

Szia, igen, azért írtam még hozzá! :)

Előzmény: Papalac (64206)
Vidor75 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 64208

Szia, 60.000 km

Előzmény: Precíziós (64205)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.06.19 0 0 64207

Úgy látom egyszerűbb lesz komplett féltengely cserélnem.

Előzmény: Luck Skywalker (64200)
Papalac Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64206

Így kezdődött a mondat : "Ha 16 szelepes, ceruza trafós, akkor" , merthogy a kérdésből az sem derült ki, hogy 8 vagy 16 szelepes :-)

Előzmény: Vidor75 (64204)
Precíziós Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64205

Az 1.2 16v-nél mennyi a gyertya csere intervalluma? 

Előzmény: Vidor75 (64204)
Vidor75 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64204

Ez a gyertya kell bele:

https://www.ngk.com/product.aspx?zpid=9890

És nekem az 1.2 16v nem ceruzatrafós.

Vidor75 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64203
Vidor75 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64202

Bocsi, de nekem 1.2-es 16v-hez 14-es kell.

Apámnak 1.4 16v-hez kell a 16-os.

DGabee85 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64201

Ez a Graetz híd tényleg bevált. Én úgy oldottam meg, hogy a hullámos lábakat a foglalat tövébe forrasztottam. Kiszigeteltem azt a helyet, ahová a sofita megy be. Beraktam a LED-es sofitát. És a sofita pozitív és negatív oldalára forrasztottam a Graetz híd pozitív és negatív lábát. És valóban így LED-es beltérivel is világít ajtónyitásra is és felkapcsolásra is! Köszi az ötletet! 

Előzmény: Papalac (64196)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64200

A bordákat számolva ami nekem van az 30-as.

Előzmény: Mészi Clio (64197)
Papalac Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64199

Ha 16 szelepes, ceruza trafós, akkor jó hosszú M16-os kulcs kell.

Én csőkulccsal lazítottam meg és 16-os kínai gyertyakulccsal vettem ki és raktam vissza.

Egy ilyen szerintem jó hozzá : http://osz-car.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__Szersz%C3%A1m+%C3%A9s+gar%C3%A1zsberendez%C3%A9s__Szersz%C3%A1mok__Kulcsok,nyomat%C3%A9kkulcsok__T-sz%C3%A1rral__+&cikkkod=807330016B-FRC

Előzmény: Péter Punger (64198)
Péter Punger Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64198

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni. Milyen gyertyakulcs kell a tháliához(2006, 1.2)? És honnan lehet ilyet szerezni? Akár csak kölcsönbe is.

Mészi Clio Creative Commons License 2016.06.18 0 0 64197

Akkor neked lehet ilyen fogszámú?

Előzmény: Luck Skywalker (64195)
Papalac Creative Commons License 2016.06.17 0 1 64196

Bocsi, de ezért most nem szedem ki a lámpát.

A LED-hez adtak szofita adaptert. Arról levettem a kupakokat ( a vezeték csak alá van dugva), oda tettem 2 rövidke vezetéket és ráforrasztottam a hullámvonalas lábakra, a kivett vezetékeket meg szín szerint (piros=+) kötöttem a +,- lábakra.

Előzmény: DGabee85 (64194)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64195

Ezt nem tudtam. Én ott nem nagyon vásárolok.

Előzmény: Mészi Clio (64192)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64194

Tudnál egy képet küldeni a beszerelt állapotáról? Mert most így nem igazán látom magam előtt, hogy forrasszam be! Ha a LED (sofita) 2 végéte forrasztom a + és - jelű lábakat, akkor a hullámos vonallal jelölt lábakat, hogy forrasztom a betápra? 

Mindjuk mire leírtam már látom magam előtt, van elképzelésem. De szívesen megnézném, hogy néz ki! Köszi!

Előzmény: Papalac (64185)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64193

Köszönöm szépen, meg fogom nézni! 

Előzmény: Papalac (64185)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64192

Bárdiban van 6500 ft ért csak nem ez a fogszámú.

Előzmény: Luck Skywalker (64189)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64191

Üdv!

Nekem 23 fogas kell, ha van neked az mennyibe kerülne?

Előzmény: Luck Skywalker (64189)
Papalac Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64190

Egyszerű összekötéssel nem, esetleg jelfogó közbeiktatásával.

Előzmény: Stefi81 (64188)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64189

Új csak gyáriban lesz kb 30-40 ezerért.Esetleg bontóban,de ha nem sikerül beszerezni tudok neked küldeni.Elvileg 2 méret van erre figyelni kell.

Előzmény: Mészi Clio (64187)
Stefi81 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 64188

Ha megvan a belsővilágitás kapcsoló szálja ès a helyzetjelőnek akkor egy ilyen polaritás váltóval szerinted müködne?

Előzmény: Papalac (64183)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.06.16 0 0 64187

Üdv! Valakinek tippje honnan tudok rendelni 1,5 dci féltengely csillagot. Sajnos szétesett, a tűgörgők meg a váltóban.

ff67 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 64186

Sziasztok! Debrecenben tudnátok ajánlani valami szerelőt aki ért a Thaliához? Akki eddig csinálta már nincs a városban :-(

Papalac Creative Commons License 2016.06.16 0 1 64185

Nem nagy ördöngösség.

Elektronikai boltban lehet venni greatz hidat. Elég a legkisebb teljesítményű is (1A).

Ez egy 4 lábú félvezető. A + jelűt kell kötni a LED + ágára, a - jelűt a LED - ágára, a hullámvonalas kivezetéseket pedig a lámpa foglalatának 2 végére.

Előzmény: DGabee85 (64184)
DGabee85 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 64184

Hali!

Ez engem érdekelne, mert nekem is LED a beltéri, de ugye én így csak nyitásra tudom állítani! Te csináltad vagy vetted? Ha vetted hol? Milyen árban volt? Ha gyártottad, mennyi lenne, higy nekem is készíts egyet postaköltséggel?

Előzmény: Papalac (64183)
Papalac Creative Commons License 2016.06.15 0 0 64183

A helyzetjelző és az összes első-hátsó lámpa fix testet kap és a +12V-ot kapcsolja rájuk jelfogó vagy világítás kapcsoló (helyzetjelző is + vezérlésű)

A belső világítás pont ellenkezőleg fixen kapja a +12V-ot és a test van vezérelve, oly módon, hogy testet ad ki a vezérlő áramkör, amit időzítés után lassan felhúz +12V-ra és a lámpa elhalványodik. Éppen ma tettem a belső világításba LED-et. Kellet elé egy greatz híd, mert az izzóra ahogy kapcsoljuk váltott polaritás kerül (automata és állandó átváltáskor)

Előzmény: Stefi81 (64181)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 64182

Szia Ata!

Küldtem egy emailt olvastad már

Előzmény: Ata61 (64180)
Stefi81 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 64181

Tudna valaki segíteni egy 2004 1.4 8v thalia vezetékein eligazodni?

Szeretném megcsinálni hogy központi zár nyitásakor felkapcsoljon a helyzetjelző.

A lényeg hogy a belső világítást kötném össze a helyzetjelzővel és a vezeték között lenne egy dióda hogy ha világítást kapcsolom ne menjen a belső lámpa.

Ha minden igaz akkor a negatívot kapcsolja mind a belsőfény mind a helyzetjelző ha jól tudom.

Megerősítene valaki, meg adna valami tanácsot hogy hol tudnám ezt legegyszerűbben megcsinálni?

Ata61 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 64180

Sajnos oda nem lehet rakni szűrőt,pedig az volna valóban a jó megoldás.

Előzmény: Mészi Clio (64179)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.06.14 0 0 64179

A szivattyú után volna értelme, de legfőképpen szürni lenne jó csak mi az a szűrő ami kibírja a nyomást.

Előzmény: Ata61 (64151)
ff67 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 64178

Köszönöm a gyors válasz, akkor cserélem :-)

Előzmény: Papalac (64177)
Papalac Creative Commons License 2016.06.14 0 0 64177

Biztos, hogy a sebesség jeladó a hibás. 6-7 ezer Ft.

Nekem is így ment tönkre, hogy elinduláskor mutatott, aztán elment-visszajött.

Végül már a megett út 1/10-ét mérte csak.

Előzmény: GOFE (64176)
GOFE Creative Commons License 2016.06.14 0 0 64176

Szia!  Én jeladóra tippelnék. Nézz vissza a keresővel, már többször is volt itt téma.

Előzmény: ff67 (64175)
ff67 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 64175

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy 2003-as 1,4-es benzines Thalia, ami mostanában azzal szórakozik, hogy a sebességet csak pár percig mutatja, utána az óra nem működik. Ha valakinek volt hasonló esete és tudja a megoldást, nagyon megköszönném ha megosztaná. Mivel néha működik, azt mondták, hogy nem a jeladó a hibás, de erre sem mernék megesküdni.

mynames Creative Commons License 2016.06.12 0 0 64174

Feltűnt, hogy egy 2011.09.22-i hozzászólásra kérdeztél rá? ;)

üdv: mynames

Előzmény: jafoli (64173)
jafoli Creative Commons License 2016.06.12 0 0 64173

Helló

Engem érdekelne a renault clio   progi és a melléklet.

Bandita08@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (43939)
Stefi81 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64172

Bocsi az offért.

Ha valaki keresne van 1pár eladó Thália hátsó lámpám. (Valeo)

Akit érdekel keressen levélben.

Papalac Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64171

Alapjárati motor tisztítást javasolnék vagy cserét.

Hidegen ugyanúgy kell reagálni a gázpedálra mint melegen.

Előzmény: Procera (64162)
Papalac Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64170

Én megnézném a pillangószelep környékét. Nem szorul-e a gázbowden, könnyedén jár-e. Diagnosztika megmutatja, hogy a potméter jól adja-e a jelet.

Alapvetően fals levegőt keresnék (gyárilag begyűrt szigetelés a pillangószelep alatt), rosszul működő, szoruló alapjárati motor, szívósor tömítés hiba.

Olyan programozásról nem hallottam, hogy lassan ejti vissza az alapjáratra a fordulatot, nem is lehet, mert a pillangószelep mechanikus, igaz az alapjárati motorral rá lehet segíteni, de minek?

Kicsit lassú az elektronika, ez tény.

Előzmény: lójusz (64167)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64169
Elírtam,98az a96.
Előzmény: Ata61 (64168)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64168
Nekem volt Cliom 2002-es 1.4es 96 le.Vadi újonan olyan volt,hogy váltásoknál lassan esett a fordulat.Garis szervízben azt mondták,ez gyárilag van így programozva,hogy a váltásnál tartsa a fordulatot.Eleinte furcsa volt,de megszoktam.Most Megaenom van.
Előzmény: Procera (64166)
lójusz Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64167

A kisebbik fiamnak 1.4  98 lovas cliójának ugyan ez a baja van,oka ismeretlen eddig.Mondjuk most kapott uj gyertyát,szerinte fürgébb lett, de a fordulatot továbbra is lassan ejti vissza. Ha kiderül mi okozza akkor minket is érdekelne. Köszi !!!!

Procera Creative Commons License 2016.06.09 0 0 64166

Alapvetően nem annyira vészes a dolog, egy női sofőr sztem észre se venné :)))

Én a pillangószelepre gyanakszok, csak jó lenne valaki megerősítene.

Előzmény: penge760203 (64165)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64165

Nagyon szívesen segítenék de azt kell mondanom hála istenek nem volt ilyen problémám. De ha te megtudod miaz akkor azonal szolj.

penge760203 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64164

Rendben.

Előzmény: lójusz (64158)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64163

Röhögnöm kell egyrészt másrészt tudomásul vettem azt is elhiszem hogy nem olvashatsz mindent de oké irom oda köszi.

Előzmény: Csincka (64159)
Procera Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64162

Üdv!

Ide is írok, hátha ti tudtok segíteni. A Clio-s topicban is kérdeztem már, eddig nem sok sikerrel.

2003-as Clio a kocsi. Az a problémám, hogy indulás után 5-10 percig lomhán reagál a gázpedál, lassan pörög föl a motor, utána meg ha váltok lassan megy vissza a fordulat.

Volt-e hasonló problémája valakinek?

Köszi előre is

WebNeo Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64161

Sokára esett le, hogy itt járt Boncza Berta :DDDD

Előzmény: Csincka (64159)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.08 -1 0 64160

Ha megnézed mást is tiltottak, amugy semmi más nem érdekelt, csak ne ossza a hülyeséget olyanoknak akik tanácstalanok, vagy ismeretlen a terület előttük, pláne 2000 Ft-t. Egy valószínűleg litván alapú, alig ismert cég olaját egy tradicionális gyártóéhoz hasonlítja...ne már.

http://mannol.blog.hu/2016/04/12/mannol_olajok_kerdesek_es_valaszok

Engem is megtalált azzal hogy a haverjaim, de neki már nem tudtam elmondani, hogy senkit nem ismerek azok közzül akivel itt parasztkodott, egyszerüen bicskanyitogató volt ahogy, amit írt.

Csincka Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64159

Moderációs problémák felvetésére van külön topik, itt nem foglalkozhatsz vele a szabályaink szerint.

Itt jelezd, ha moderációs gondod van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111535

Köszönöm.

Egyébként ugye nem gondolod, hogy a fórum több ezer topikját folyamatosan olvassuk.

Csak a felhasználók jelzései alapján tudunk rendet tartani, szóval ha valakivel problémád van, akkor nosza, jelezd a megadott helyen, és megvizsgálom.

Előzmény: penge760203 (64156)
lójusz Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64158

Irtam !

Előzmény: penge760203 (64157)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64157

Lojus!  Nekem publikus az email cimem irj már rám beszélni szeretnék veled de NEM ITT.

Előzmény: lójusz (64152)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.08 0 1 64156

Ha igen engem az sem érdekel .

Előzmény: penge760203 (64155)
lójusz Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64152

Köszi a tanácsot. A tankban már van mágnes,de abban nem látom,hogy mit szed össze. A csövekre tett festo T idomban viszont látható lesz.

Előzmény: Ata61 (64151)
Ata61 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64151

Sokkal egyszerűbb csak a tankba tenni jó erős mágnest,azt csak be kel oda dobni.

Előzmény: lójusz (64149)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64150

Ha rám hallgatsz csak a visszatérőbe raksz ugyan is a fém szilánkokat a szivattyú gyártsa és ugy kerül a tankba .

Előzmény: lójusz (64149)
lójusz Creative Commons License 2016.06.08 0 0 64149

Igen aszem. A szivattyún lévő zöld csati az előre menő,(szűrőn keresztül a tankból) a kék csatis a maradék,(vissza a szűrőbe). A mágnesek elhelyezése miatt kellett az infó,de szerintem nem ártok vele, ha mindkét csőre teszek mágnest,a fém szemcsék blokkolása miatt. Köszi az infót.

Előzmény: penge760203 (64148)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 64148

Igy tiszta? Vagy nem erre voltâl kíváncsi?

Előzmény: lójusz (64130)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.07 0 0 64139

Ehez nem kell reklám, ott van közlemények topikban mindenki láthatja.

Amúgy én szeretek beszélgetni bárkivel, de nick választásban nem vagy egy virtuóz :(

Ha jól láttam még nincs egy éve, hogy itt elkezdtél irogatni a kitiltott nickkel, akkor még normálisnak tüntél, valami elpattant nálad azóta...formázod, nagybetűzöd a hszidet, elölködsz olyan dolgon amit sokan elutasítanak, cáfolnak, netán a gyári mérnökök jól kialakítanak. Mocskos lett a szád, eszetlenül támadsz másokat és ezt láttam, olvastam.

iNteRNeTTó-n kezdtema fórumozás, gondolom neked sokat nem mond, s ha megengeded - ha nem akkor is - javasolnék egy dolgot ami kettő, vágod?

Keress valami orvosi segítséget, ma már egészen jó gyógyszerek is vannak, szakorvos, szakember felirja, és minden mehet a régi nyugodt mederben tovább.

Előzmény: ranningcorrosion (64138)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.06.07 0 0 64137

Thaliaban nincs E motor.Csak K meg D.

Előzmény: Mócsing01 (64136)
Mócsing01 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 64136

Igen benzines .

Közben találtam egy táblázatot , aszerint nem Thalia .

Azért vetődött fel a kérdés mert ma megyek a bontóba motort venni .

Az eredeti motor kódja E7J 764 , a bontott E7J 672 .

A szerelőm szerint nem probléma ,mivel pucér blokkról van szó és arra az E7J vonatkozik .

Előzmény: penge760203 (64133)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 64133

Ez benzines motor ugye???

Előzmény: Mócsing01 (64132)
Mócsing01 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 64132

Szervusztok !

Az E7J 672 nem Thalia motor véletlenül ?

Ezt akarja rám sózni a bontós . A Megane-ban E7J 764 van .

Előre is köszönet .

penge760203 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 64131

Az a cső aminek az egyik vége szürke a másik zöld az a befele tehát szürke vég a szűrő tetejére a zöld vég a szivattyúra kék egyenes a szivattyú kék 90 fokban a szűrő oldala.

A zöld az a be fele menő a kék a visszatérő.

Előzmény: lójusz (64130)
lójusz Creative Commons License 2016.06.06 0 0 64130

Urak !

Információra lenne szükségem,a nagynyomású szivattyúra menő két műanyag csővel kapcsolatban. Van egy zöld,és egy kék jelölésű. Melyik az előremenő (a szűrőből a szivattyúba),és melyik a visszatérő cső?

Köszönöm a segítséget !

mynames Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64128

Emelő megvan , de nem ott ahol a képen. :)

Köszönöm, sokat segítettél! Neked is köszönöm penge760203  !

üdv: mynames

Előzmény: Papalac (64116)
csaveri Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64127

És még tegyünk hozzá egy kis információt :)

https://www.lubrizol.com/apps/relperftool/pc.html#

Töltsük be ezt az oldalt és bal oldalt válasszuk ki az autómárkát majd a márkához a olaj specifikációs számát.

Vegyük a Renault két első számát RN0700 és RN0710. Szépen lefedik egymást viszont jobb oldalt az adattáblán van egy hatalmas eltérés. Ez pedig a az egyik legfontosabb, a HTHS érték. Ez az érték minél magasabb annál jobban van védve kopás ellen a motorban lévő alkatrész. Sajnos ezt az értéket nagyon titkolják a gyártók és még külön mail megkeresésre sem adták meg. :(

http://www.olajinfo.hu/fogalomtar/31-nyirasstabilitas-es-hths-viszkozitas

Ez eddig ez úgy ahogy tiszta. Látjuk a specifikációs hálón az olaj tulajdonságainak megfelelő képet.

A háló melletti szövegekre kattintva megjelenik a leírása is a követelménynek.

Most ha vesszük pld  http://fos.hu/b9v  (ide tehettem volna más gyártó termékét is) ennek az olajnak a cimkéjén szereplő jóváhagyásokat és azokból a Renault jóváhagyás mellé még kiválasztunk ezekből is akkor láthatjuk, hogy melyik az az olaj amelyik közel sem fedi le a Renault specifiációs ábráját vagy csak megközelíti azt. És van olyan amelyik bőven túlteljesíti azt.

Bizony nagyon nem mindegy, hogy milyen motorolaj kerül a féltett autóinkba.

Előzmény: WebNeo (64126)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64126
Előzmény: PICURINO (64124)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64125

Még márkaszervizek is használták anno, az ajánlások szerint az Edge a dizelekhez, a Magnatec vagy Edge a benzinesekhez. 

Csak volt pár rossz tapasztalat a márkával és sokan inkább hanyagolták, most nem tudom mi a helyzet vele, de ha választanom kellene az olcsó bazári és a Castrol között most sem gondolkodnék.

Előzmény: PICURINO (64124)
PICURINO Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64124
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 64123

Fekete olaj = korom a korom az oxidációs folyamat terméke.

Ezt már egyszer elővezetted. Az égés szerinted milyen folyamat? 

Fekete olaj = égett oxidálódott olaj.

Meg a jó francokat.

Viszkozitás vesztés, kenés vesztés, kopott hajtókar és fekvőcsapágyak.

Leírtad egy olcsó olaj minden jellemzőjét.

Mondjuk, ugye te voltál az a kitiltott tag, aki azt is le merte írni, hogy az olaj nem égett le az égéstérben a hengerfalról...

De mindegyik a javítás után is azt a francia folyadékot használja, és menet közben csendesen morzsolgatja az olvasóját, és reméli, hogy még 200 ezret kibírnak a csapágyak.  Avval az izéval nem fognak. Azt nem értem, hogy ha valami tönkre megy, miért kell a javítás után is a motort ugyan avval a löttyel feltölteni.

Itt pedig konkrétan hazugságokat írsz le.

Értsd meg, hogy ez nem pár ember játszótere, ahol gyűjtheted a követőket a soha nem végzett autószereléseidre hivatkozva. Itt érdeklődők is olvasnak és nem vezetheted őket félre.

Előzmény: gurulórozsda (64119)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.05 -1 1 64122

suhanórozsda kitiltva Renault-Thalia! topikból/fórumból.

Előzmény: penge760203 (64121)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64121

Ezt nem lehet megnyitni ezt a linket.

Előzmény: WebNeo (64120)
WebNeo Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 64120

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139851456&t=9111532

Rögtön gondoltam, hogy megint hozod a butaságaidat...

Én ebbe is a MANNOL-t használtam, amotorba és a váltóba még + Teflon adalékot.  Szép egyenletes járás semmi füst !

Gondolom ez is turbós diesel :D

7 éve gyári olajat használok nagy renaiult dci-be szép egyenletes járás semmi füst, persze ha odalépek füstől...

Nem is próbálom megérteni miért próbálod elhitetni másokkal a sületlenségeidet, ha magadnak csinálod csak magadnak okozol kárt de ha egy tanácstalan, vagy nem annyira tájékozott követi a "tanácsaidat" ő miért fizessen érte.

64119 hsz-d pontosan ezt mutatja, érthetetlen.

Előzmény: gurulórozsda (64118)
gurulórozsda Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 64119

Fekete olaj = korom a korom az oxidációs folyamat terméke. Fekete olaj = égett oxidálódott olaj. Viszkozitás vesztés,

kenés vesztés, kopott hajtókar és fekvőcsapágyak. Hány olyan képet posztoltatok már, ahol ilyen tönkrement alkatrészeket 

dobtatok a kukába. 

De mindegyik a javítás után is azt a francia folyadékot használja, és menet közben csendesen morzsolgatja az olvasóját, és reméli, hogy még 200 ezret kibírnak a csapágyak.  Avval az izéval nem fognak. Azt nem értem, hogy ha valami tönkre megy, miért kell a javítás után is a motort ugyan avval a löttyel feltölteni.

gurulórozsda Creative Commons License 2016.06.05 -1 0 64118

Én ebbe is a MANNOL-t használtam, amotorba és a váltóba még + Teflon adalékot.  Szép egyenletes járás semmi füst !

gurulórozsda Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64117

Az jó! Vedd azt, de készülj föl rá, hogy azt hamarabb hamisítják, mert   (  gyári...eredeti... és azt hiszik, hogy jó).

Ha a turbó idő előtt elkokszosodik és meghal késő lesz    kiadás 85000 Ft, ha magad csinálod, ha tudod .

Sokszor érezni, amikor másik Renault mögött autózok, hogy égtelen büdös , ég benne az a jó minőségű francia folyadék.

Előzmény: mynames (64107)
Papalac Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64116

Ott egy menetnek kéne lenni, amihez lehet rögzíteni az emelőt:

Így néz ki gyári elrendezésben az emelő, kerékkulcs, vonószem:

Bocsi a képminőségért, sütött a nap :-)

Előzmény: mynames (64109)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64115

Ment az email.Üdv minden jót.

Előzmény: hg8lgi (64092)
penge760203 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64114

A emelő megvan a gyár?  i

WebNeo Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64113

Egyik gyári jovahagyasos turbós dieselhez, RN0710, másik nem, mindig olyan Elf- t vegyel amin ez szerepel.

Csaveri, az olaj legyen fekete  :-)

penge760203 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64112

A másodikat rendeld Elf Evolution sxr 900 5w-40 5liter

csaveri Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64111

Evolution 900 SXR

csaveri Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64110

Igen ismerem de ahogy írod jó ha más is megismeri.

Nálam az veri ki mindig a biztosítékot mikor valaki azért kezdi el dicsérni X vagy Y olajat mert az még a dieselben is alig lett fekete és aztán azt a következtetést vonja le belőle, hogy az aztán a tuti mert nem feketedik meg.

A korom az korom és a dieselben mindenképpen lesz. Na most ha nincs az olajban akkor hol is van ?!

A motorban lerakódva ! Egy jó olajnak az a dolga hogy magában összegyűjtve és lebegtetve tartsa a szennyeződést. Ha nem ezt teszi akkor az a motorban fog mindenhol lerakódni. És ugye ezt senkinek nem kell ecsetelni, hogy annak milyen következményei lehetnek.

Ha valakit a fekete olaj zavar és óvná az autót az még annyit tehet az autó védelmében, hogy olajcsere intervallum félidejében olajszűrőt cserél. Ez 1000-1500 Ft-os plusz költség egy olajcserére de szerintem megéri.

Én is ezt szoktam alkalmazni.

Előzmény: WebNeo (64106)
mynames Creative Commons License 2016.06.05 0 0 64109

Na most belezavarodtam kicsit...melyik kell az 1.5 dCi-be:

1. http://olajshop.hu/elf-excellium-nf-5w-40-4-l

2. https://filterabc.hu/ELF-EVOLUTION-SXR-5W40-5L

Excellium v. evolution?

Pont most voltam lent megnézni az autót. Pazar állapotban van, mind a 84.500 km-vel. :)

Annyi kérdésem lenne még felétek, hogy az alábbi képen látható résznél mi hiányzik? Én már nem emlékszem rá, édesapámnak meg fogalma sincs róla.