KRESZ-szájbarágó: igazságot a sárga lámpának!

Hogy van ez a sárga lámpával?

Tudta, hogy évek óta nem büntethetik, ha áthajt a sárgán? Nem mindig volt így. Ön melyik fajta lámpás szabálytalankodó utálja a legjobban? Szavazzon!

Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Köhike Creative Commons License 21 órája 0 0 60292

Végignéztem a kínálatot a Hahu-n és elszomorító. Vagy túlárazott vagy leélt.

Köhike Creative Commons License 22 órája 0 0 60291

Ez tényleg borzalmasan néz ki. Ilyen autót nem érdemes megvenni mert a végén sokkal többe fog kerülni mintha egy drágábbat vett volna az ember. Én anno olcsót vettem meg szart de tudtam, hogy meg tudom csinálni. És a karosszériája ehhez képest sokkal sokkal jobb. De a végére még így is azért elég sok pénz ráment az alkatrészekre, és még több idő a rendberakásra.

Előzmény: Anonymus23 (60287)
Garfield007 Creative Commons License 23 órája 0 0 60290

Az enyémet 500e felett vitte el a nepper és kb. 80e-t keresett is rajta. Jóval 600e felett mehetett el. Ugyanilyen kivitel, Azure fantázianéven. Kapásból tudok 5 hibáját, amik nem zavaróak, de ha meg kell csináltatni, akkor 100e körüli tétel...

Hát így számoljon...

Előzmény: 1.Balázs (60288)
Garfield007 Creative Commons License 23 órája 0 0 60289

Ezt mi alapján nézte ki? :-)

Abban a ligában ahol keresgél, 68 darab autó van, ez a legalja.

500e körül kezdjen keresgélni, ha értelmeset szeretne...

Előzmény: 1.Balázs (60286)
1.Balázs Creative Commons License 24 órája 0 0 60288

Anonymus, köszönöm a véleményt. Akkor ezt nem ajánlod:)

Ős-Fórumozók: van valakinek valami tippje? (Ismert kocsi, valaki valakije, stb.? :)

Köszi előre is!

Előzmény: Anonymus23 (60287)
Anonymus23 Creative Commons License 25 órája 0 0 60287

De ennek meg a jobb eleje törött, a két jobb oldali ajtó is meg van húzva alúl ha jól látom a képekről.

Nem tudom, hogy mennyire bíznál egy laikus véleményében, max ha valaki ősi topiclakó adná el a kocsit, akkor mondanám, hogy leinformálható a kocsi, mert akik régen itt vagyunk (én is több mint 10 és fél éve) minden nyűgjét megosztottuk már a kocsinak :)))

Nem pesti vagyok, még csak nem is környéki, de az autóvásárlásra érdemes rászánni az időt, és valami ismerőst (hangsúlyozom ismerőst) aki ért hozzá, olyat megkérni, mert az ha kell inkább lebeszél ha hülyeséget akar csinálni az ember. Szerintem a legfontosabb dolog, hogy nem beleunni 2 hét után sem, és türelemmel válogatni, nem megvenni azt, amikor már elfogyott a kedv és türelem az autóvásárláshoz.

Előzmény: 1.Balázs (60286)
1.Balázs Creative Commons License 25 órája 0 0 60286

Hello!

Az édesapám által kinézett Thaliakból az egyik már elment.

A másik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_16v_oasis._mo-i._klima-8868726

Vélemény?

Illetve Bp környékén, ha lenne, jönne valaki ránézni? (Félek, hogy megvesz valami olyat, amit nem kéne...) Viszont jó lenne, ha olyat venne, amit valamelyikőtök (akik ugye értenek hozzá:) által javasolt kocsi lenne.

Üdv, és köszönjük!

Előzmény: Garfield007 (60262)
Anonymus23 Creative Commons License 2 napja 0 0 60285

Igen, ez a része nem ajánlás, hanem inkább tapasztalat (hogy ki hogyan áll hozzá) akart lenni.

Előzmény: Garfield007 (60284)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 60284

Ilyet, hogy fékfolyadék csere meg mindenki maga dönti el, hogy mennyire követi a szerviz ajánlását.

Annyi kiegészítés, hogy mindenki maga vagy inkább a szerelője dönti el a mérés után, hogy cserés-e a fékfolyadék. Ha nem, akkor gyári előírás.

:-)

Előzmény: Anonymus23 (60283)
Anonymus23 Creative Commons License 2 napja 0 0 60283

Ha 2004-es, akkor kérdés, hogy volt-e vezérlés szett benne cserélve, ha igen, akkor mikor.

Ha nem akkor érdemes sürgősen megcsináltatni. Ezzel együtt érdemes a hűtővizet is cseréltetni.

Olajcsere mikor volt rajta?

A többi elvileg akkor ha elhasználódik.

Ilyet, hogy fékfolyadék csere meg mindenki maga dönti el, hogy mennyire követi a szerviz ajánlását.

A váltószoknya nekem még sosem jött ki, ugyancsak 2004-es dCi.

Előzmény: evothereal (60282)
evothereal Creative Commons License 2 napja 0 0 60282

Üdv mindenkinek! :)

Nagyapámtól örököltünk egy újszerű Thaliát, úgy néz ki rendszeres látogatója leszek a fórumnak, mert megtartjuk, és szeretnék nagyjából képben lenni vele. Már túl vagyok kettő párszáz kilóméteres úton, és úgy érzem mintha egy új autót vezetnék. Tetszik a kib*szott nagy csomagtartó,  és a fogyasztása, főleg mert a többi autóink zabálnak rendesen :) Na szóval örülök neki.

Az autó 2004-es, 1.5 dci, 85le, 47600 km van benne. 2 évesen vette nagyapám, kb 10-15 ezer mehetett bele, a többi előtte.

Ennyi idősen milyen karbantartásra érdemes figyelni, esetleg van-e valami, amit érdemes cserélni?

A fékek mindenkinél ennyire fent és hirtelen fognak?

Meg van egy ilyen aprócska gondom, hogy a váltószoknya alján lévő szoknyatartó/konzol/vagy nem tudom mi kijön a helyéről, és keresztbe fordul a műanyag burkolaton. Vissza tudom rakni a helyére, de kis autókázás után újból kijön. Tudom, ez semmiség, de idegesítő. Van rá esetleg valami megoldás?

Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 60281

Ámen.

Előzmény: novothauto (60280)
novothauto Creative Commons License 3 napja 0 0 60280

Nincsen nézeteltérés, csak nem igazán értem, hogy miért olyan

bonyolult, hogy a szívó oldali kokszosodásnak a cikkben említett esetekben

semmi köze az olajrendszer kokszosodásához.

Hetente minimálisan három motort bontunk meg kisebb, vagy teljes mértékben.

Szinte mindegyikről levesszük az olajteknőt és attól, hogy a szívó oldal kokszos,

még nem egyenes ági következmény, hogy az olajrendszer is az.

Látom, ellenőrzöm, csinálom a két kezemmel naponta.

Mindegy.

Előzmény: Köhike (60278)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60279

Szárazjég azért is kiváló mert ahogy gázzá alakul szó szerint lerobbantja a szennyeződést a felületről.

Előzmény: nagya2 (60277)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60278

Rátapintottál a lényegre, pontosan ez az a dolog amiből a nézeteltérés adódik.

Előzmény: nagya2 (60276)
nagya2 Creative Commons License 3 napja 0 0 60277

Hali T. Tibi!

Nálunk a cégnél villanymotorok tisztítására használnak szárazjeget., ami úgy működik mint a dióhéj, csak itt a szárazjég elpárolog, miután magával vitte a szennyeződést, nem próbáltad még???

Üdv Nagya

Előzmény: novothauto (60272)
nagya2 Creative Commons License 3 napja 0 0 60276

HAli!!

Igen bekerül a korom az autó olajrendszerébe is ilyen olyan módon, de ez nem okoz nagy gondot ha (mondom ha) megfelelő olajat , és csereintervallumot használ a delikvens.

A szívórendszer kokszosodása ellen akármit csinálhat az egységsugaru user, az ott lesz, és szükíti a motor légcseréjét, rontja a hatásfokot etc etc.(legfeljebb ha okos az egységsugaru user, akkor elötte olvasgat, és a lehető legjobb motorral veszi meg a járgányt).

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (60274)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60275

Apropó eddig pont te hangoztattad, hogy az ilyen mértékben koszolódott elkokszosodott motorokat szét kell szedni és ki kell takarítani, és ezért költséges időigényes munka. Ami szerintem érthető is.

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60274

Sajnos máshogy látjuk a dolgokat. Ha semmi köze nem lenne az olajzáshoz és nem kerülne bele semilyen égéstermék, korom stb akkor nem kellene talán soha sem olajat cserélni egy motorban, vagy csak nagyon ritkán. Az egy dolog, hogy a szívószelepen és a szívócsatornában lerakódik, de jó nagy mennyiségben kerül az az olajba és azzal az olajzásba is. És ezzel nem azt mondom, hogy nem kell kiatkarítani a szívócsatornából vagy a szelepről, hanem hogy szerintem ez átmeneti félmegoldás. De csináljátok ahogy akarjátok.

Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 60273

A teljes fórumra beállított szűrőd van: "dióhéj"? :-)))

novothauto Creative Commons License 3 napja 0 0 60272

Üdv!

Össze vagyunk keveredve. Mi köze ebből a szempontból az olajrendszernek a levegőrendszerhez?

Diesel motor:

Amire írtam, hogy felére csökkent a keresztmetszet, egy 300 000 kilométert futott 1.9 multijet

motor volt egy Zafirában. Bármelyik Diesel motornak belenézünk a szívórendszerébe, ott van a koksz.

Az EGR tisztítást már minden fórumon fújják, csak éppen bele kell gondolni, hogy ugyanaz a

lerakódás van az utána lévő szűk keresztmetszeten, vagyis a szívószelepen.

Ezt eltávolítani ajánlott. Szerintem.

Közvetlen benzinbefecskendezésű motor:

A szívószelepet nem hűti és nem tisztítja a befecskendezett benzin, hisz nem érintkezik vele.

a forró szelepen lerakódik a kartergázból kicsapódó olaj, kokszosodik.

Hogy mit okoz, az típusfüggő.

Mindkét rendszer sajátossága ez tökéletesen működő motornál is.

A kenési rendszert kár ide keverni, meg amúgy is azt könnyű ellenőrizni. Erre javasoljuk az olajteknő leszerelést

az ügyfeleknek. Ha egy olajrendszerben koksz van, az összegyűlik az olajpumpa szívókosaránál, ilyen a fizika.

Ha konkrét hibáról van szó, azt kell lereagálni, nyilván nem arról szól a cikk, hogy a dióhéj olyan mint a noni kombucsa és mindent meggyógyít.

Előzmény: Köhike (60259)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 60271

Ebben sem szeretnék tovább vitázni, mert nem látom értelmét.

A hajók turbóinál technológiai előírás a 3 naponkénti hasonló kezelés, a Mitsu szerelők tizenéve csinálják. Tibi ezeknek a motoroknak az egyik hazai guruja, ha azt mondja, hogy ez jó megelőzés, akkor neki hiszek, mert ő a szakember. 

Szerintem ettől kezdve mindenki azt hisz amit akar, részemről zárhatjuk.

Előzmény: Köhike (60267)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60270

Persze azt is megértem, hogy ha már megvan az autó és benne van egy ilyen motor nem lehet mit tenni, valahogy életben kell tartani, meg kell javítani. De a módszer hatékonyságával vannak kétségeim.

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60269

Ezzel az egész művelettel annyit lehet elérni, hogy most majd nem a szelepek fognak kitámasztani és beégni, hanem majd idővel valamelyik csapágy fog berágódni kenési elégtelenség miatt. Csak ez mondjuk nem 60-ezer után fog bekövetkezni, hanem 100ezer után. Amelyik motorban ennyi korom meg kosz keletkezik azzal komoly bajok vannak és mondhat bárki bármit az kukába való. Lehet, hogy újkorában marha erős meg jó paraméterei vannak, de egy időzített bomba az egész konstrukció.

Előzmény: Garfield007 (60265)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60268

De igazából az ilyen szar motorral egy dolgot szabad tenni. Kurva gyorsan megszabadulni tőle. Mert ezzel bárki bármit csinál idő kérdése és ugyanolyan szar lesz. Az egész motor úgy van belszabva ahogy van.

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60267

De ez a kosz nem a szívócsatornában keletkezik. Hanem egy rész ott rakódik le. De attól, hogy azt időnként onnan kitakarítják a motor többi részén még változatlanul megmarad.

1.Balázs Creative Commons License 3 napja 0 0 60266

A segítség Budapesten/Pest megyében kéne, Apukám a környéken nézett körül.

Kérek tőle linkeket.

Köszi :)

Előzmény: Garfield007 (60262)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 60265

Itt kezdődik és itt kell megfogni:

A kokszlerakódás miatt felére csökkent szívócsatorna keresztmetszetet újra gyári állapotúra tisztította.

Előzmény: Köhike (60264)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60264

De ezzel semmit nem előzöl meg. Csak a szelepszárakon nem lesz korom. Viszont a motor többi részén meg igen, mivel a korom ugyanúgy termelődik, ugyanolyan mértékben. Ez tüneti kezelés.

Előzmény: Garfield007 (60263)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 60263

Nem, itt valami félreértés van. 

Ez megelőző kezelés, nem megoldás. Amikor már a szelepek, szelepszárak és olajjáratok is beülnek, ott nincs segítség bontás nélkül. 

Ez arra jó, hogy benéznek 50ezrenként és ha úgy látják, takarítanak egyet. 

Természetesen az olajcsere periódus marad és betartandó.

Előzmény: Köhike (60259)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 60262

Szakérteni linkről nagyon megy.

De

Az ország melyik részén keresel segítséget? :-)

Előzmény: 1.Balázs (60261)
1.Balázs Creative Commons License 3 napja 0 0 60261

Sziasztok!

Thalia vásárláshoz segítség kéne! :)

Édesapám szeretne vásárolni Thaliát, és szükség volna:

1. a véleményetekre (elkérem tőle, és kiírom a linkeket)

2. valakire, aki elég nagy szakértőnek tartja magát, hogy a kedvünkért személyesen is megnézzen néhányat.

Előre is köszi, üdv Mindenkinek, Balázs

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60260

Mert ez a mocsok nem csak a szelepeken meg a csatornákban rakódik le, hanem az olajat is ugyanígy elkoszolja.

Előzmény: nagya2 (60257)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 60259

Őszinte leszek. Nem vett meg. Az mind nagyon jó, hogy tiszák lesznek a hengerfej csatornái, de a motor továbbra is tiszta retek marad belül. Olajfuratokról nem is beszélve. Ez tüneti kezelés.

Előzmény: nagya2 (60257)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 4 napja 0 0 60258

Szia!

Igen, én is azt néztem. Állítólag 2008-ig u.a. minden, csak facelift volt a korai és a későbbi modelleken. 
Korábban túlzottan magasnak tartottam az alkatrészárakat, de ha kapni lehet hozzá 8600 Ft.-ért szilentestől; gömbfejestől komplett alsó lengőkart, akkor az nagyon kedvező alkatrészárnak mondható. Az ajtó kicsit zsebbenyúlós lesz, mert az 20 ezer Ft. + posta ktg.; de még így is megéri. Sőt! Nagyon jó ez az ár is! 
Jobb mint venni egy más színűt és azt átfényeztetni. U.e.-ért találnék egy bal első ajtót és 25 ezerért meg lefényeznék nekem...  Nem sokára megy műszakira és rendbe akarom hozni addigra. 
Köszönöm a válaszod, még egyszer! :)

Üdv.:
Dávid

Előzmény: Köhike (60250)
nagya2 Creative Commons License 4 napja 0 0 60257

Hali!!

Itt a cikk, nagyon tanulságos.

Motorbontás koksz miatt? Soha többé!

Pöfög a VW TSI-je? Rángat a turbós Coopere? Letilt a Peugeot THP motorja? Olvasson és gyermekének dió lesz a jele az óvodában! Tovább »

forrás: totalcar.hu

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (60246)
nagya2 Creative Commons License 4 napja 0 0 60256

Persze tiszta retek lesz ez biztos mint a ziher, csak ezt a kötelező karbantartások közé nem rakják be, és nincsenek is felkészülve rá a szagszervizek, pedig a problémát nagyon  is jól ismerik.......(és nem, nem mondják el a delikvenseknek, hogy haver 50000-enkén egy ötven-nyolcvanezres tisztítás köll ám)

Mivel a egér részüzemben dolgozik sokat, aki nem pörgeti annak hamarabb rakódik rá a szelepre, és szükíti össze a levegőcsatornákat, aztán mikor megvan pucceválva akkor meg meglepődik millen jól megy.

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (60246)
nagya2 Creative Commons License 4 napja 0 0 60255

HAli!!

Evvan, olcsón aránylag jót= Dacia, az alkatrészek 70% ismerjük a Thaliából, szal olyan nagyon rossz nemlehet.

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (60251)
nagya2 Creative Commons License 4 napja 0 0 60254

HAli!!

Mintha magamat látnám kocsicsere közben, és nem, nem beszéltem veled össze.

olvass vissza kicsit:-)

Üdv Nagya

Előzmény: Vulkan16V (60249)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 60253

Engem egyébként nem zavar, sőt. Szeretem a racionalitást.

Előzmény: Garfield007 (60252)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 60252

Nem :-)

Előzmény: Köhike (60251)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 60251

Gratula hozzá! ( Egyébként minden thaliasból dacias lesz? :) )

Előzmény: Vulkan16V (60249)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 60250

Szerintem jó lesz hozzá. Az elején meg a lökhárítókon változattak csak tudtommal. De azért várj még egy kicsit hátha valaki tud valami apróságot ami eltérő.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (60248)
Vulkan16V Creative Commons License 4 napja 0 0 60249

Üdv mindenkinek!

Ezúton jelentem be, hogy egy kicsit hűtlen lettem hozzátok... A 2004-es 16 szelepes, Azure felszereltségű  Thaliámat 11 évig hajtottam. Soha nem hagyott ott sehol. Nagyon meg voltam és vagyok elégedve vele. Igaz csak 86 ezer kilométer van benne. Mindig megkapott minden előírt karbantartást meg még többet is. Nagy kapacitású akku, Monroe lengéscsillapítók, négy pólusú Bosch gyertyák, japán Toyo gumik, stb. Nem, nem akarom eladni! :) A lányom kapta meg, mert a Budapest környéki településeken már nem 3-5 percenként járnak a buszok. 2 kis unokával sokszor egyedül van otthon és előfordulhatnak olyan esetek, amikor gyorsan kell valahová menni. Szóval ezt találtam ki indoknak. :) Meg a sokszor minősíthetetlen útburkolatokat. Ezért a választásom egy Dacia Dusterre esett. Arctic felszereltség, 1.2-es turbós motor, 125 lóerő, 2000-es fordulaton 202 Nm nyomaték, 10,7 alatt van 100-on, stb. Kényelmes, nagy beltér és csomagtartó. Önsúly 1202 kiló, a Thalia 980 volt. Plusz nehogy már érdekeljék a huppanók és a kisebb kátyúk. A turbós motor miatt minden elérhető ismerősömet körbekérdezgettem (többek között olyat is, akinek évtizedek óta márkafüggetlen autószerelő műhelye van alkalmazottakkal) és nem volt ellenvetésük. A motor Renault, a 6 fokozatú váltó Nissan.

De azért szeretnék ebben a közösségben maradni. Egy: ez egy segítőkész, jó közösség, minden hozzászólásból ez jött át. Kettő: Az a gyanúm, hogy a Thalia műszaki felügyelete, szerelőnél történő karbantartása továbbra is az én feladatom lesz. :)

További baleset és problémák nélküli közlekedést kívánok mindenkinek, akár Thaliás, akár más típuson rója az utakat!    

Warti353WDeLuxe Creative Commons License 5 napja 0 0 60248

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni tőletek egy; - lehet, hogy amatőr - ; dolgot.
Arra lennék kíváncsi, hogy a 2001-ben gyártott Thalia ajtó megegyezik-e a 2005-ben gyártottéval.
Sajnos cserélnem kell a vezető oldali ajtómat, mert kiszakadt a zsanérból és már amúgy is kezd felrohadni az alja; de csak 2005-s van, ami jó lenne színben is. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy csereszabatosak-e a 2001-s ajtók a 2005-el. 
Remélem tudtok segíteni!

D

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60247

A legnagyobb poén egyébként azon kívül, hogy az összes ilyen motort a Dacia gyárban rakják össze, hogy ez igazából egy erősen japán géneket hordozó Nissan eredetű motor. :D

Előzmény: nagya2 (60243)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60246

És sajnos ez csak egy tüneti kezelés. Az a motor konstrukciójából adódóan sosem lesz jó. idő kérdése és újra tiszta retek lesz. Arról nem is beszélve, hogy aki szedett szét motort az tudja, hogy ez a dzsuva nem csak a hengerfejben rakódik ám le, hanem mindenhol. Én inkább távoltartom magam az ilyen dolgoktól, és poróbálok olyan szerkezetet választani ahol legalább ilyen problémákkal nem szembesül az ember az üzemeltetés során. Persze egyre több motorban lesz közvetlen befecskendezés, az is biztos, mert így tudnak csak javítani a hatásfokán. Így lehet emelni a sürítést, mert nem kell félni, hogy elkezd kopogni a motor, mivel az nem üzemanyag keveréket sürít össze, hanem csak levegőt, és az üzemanyagot csak a legvégső pillanatban fecskendezik be. Szóval én még várok ezzel egy kicsit, mielőtt megveszek egyet. :D De a 0.9 tce szerencsére még nem ilyen. Az akár jó is lehet ha kibírod a 3 hengeres hangot :D

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60245

A szelepszár biztosan szép lesz tőle, de hogy a szelepfészek nem az biztos.

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60244

Égésteret nem hallgatok, totalcart gyűlölöm. Nem tudom mennyire lehet letisztítani ilyen módszerrel egy szelepet. Szkeptikus vagyok.

nagya2 Creative Commons License 5 napja 0 0 60243

HAli!!

Pont most volt sz az Égéstérben a modern befecsismotorok kokszosodásáról szó.

Novoth Tibi most csinált meg egy viszonylag olcsó hatékony szeleptisztító eszközt ami úgymüködik mint egy homokfúvó, csak homok helyett dióhéjat használ!!!

A szelep puceváláshoz csak a szívósort kell lebontani, nem igényel nagy szerelést, csak a dióhéj a drága.

A totalcaron hétfön lesz kint a cikk.

Üdv Nagya

UI:ja az hogy nem közvetlen befecsis az előny a kokszosodáskor, viszon fogyiban a közvetlen a nyerő.

Sajnos nincs olyan, hogy mindenben jó, kompromisszumokat kell kötni állandóan.

Előzmény: Köhike (60242)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60242

0.9... na... Csak sikerült félregépelni.

Előzmény: Köhike (60241)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60241

Arra lennék egyébként kíváncsi, hogy amit a mercedes kap 1.9-es tce az mennyiben más mint ez. Egyébként nem tudom tudjátok-e, de az összes ilyen motort a dacia gyárban rakják össze.

Előzmény: nagya2 (60236)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60240

25-30Nm... :) Jó dolog is lenne, ha a nyomatékkulcsot nem csak nézegetnék.

Előzmény: bkriszto80 (60235)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60239

Majd kiderül hogyan válik be. Viszont én úgy tudom az 1.4 16 szelepest váltja. A nyomatéka és a teljesítménye is hasonló. Annyi a szerencséd, hogy nem közvetlen befecskendezéses mint az 1.2-es. Persze egyik motorról sincs hosszútávú tapasztalat, és még az is elképzelhető, hogy sikerült megoldaniuk a kormolás problémát és elképzelhető, hogy végül az 1.2-es is egy tartós motor lesz de azért az megnyugtató, hogy ez szívócső befecskendezést használ. Mert ebbe a közvetlen benzinbefecskendezésbe eddig mindenkinek beletört a bicskája. És persze egyre több ilyen motor van de szerintem igazán tartós egy sincs köztük. Mindgyik ugyanazzal kűzd, mint amivel már a mitsubishi is szenvedett a 90-es évek közepén a GDI motorjainál. Pedig a japánok kitartó szorgalmas hülyék, de ők se tudtak akkor rájönni mi a megoldása a dolognak.

Előzmény: nagya2 (60236)
nagya2 Creative Commons License 5 napja 0 0 60238

Vazze most megpróbáltam, majdnem be.....tam az erölködéstől :-)

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (60237)
ÖregMackó Creative Commons License 5 napja 0 0 60237

Egyszer már meghallgatnám, hogy mondod ki a sok "N" betűt :-)

Előzmény: nagya2 (60209)
nagya2 Creative Commons License 5 napja 0 0 60236

HAli!!

Most a qasimodó 1.5dci,13éves lesz 144k km-el.

Egy évben kocsival mostmár olyan 8-10k kilómétert megyek(+3 a robival), főleg télen rövid távon melóba(5.5km)

Erre a futásteljesítményre nem kell diesel (ráadásul a stepibe 90lovas van ami 400k-val drágább).

A 0.9Tce 90 lovas motort hivatalosan az 1.6-os leváltására tervezték, mivel a 1.4/16v 94 lovast kivonták a palettáról.

Üdv Nagya 

Előzmény: Köhike (60233)
bkriszto80 Creative Commons License 5 napja 0 0 60235

Lehet. A régi alátétet úgy kellett lefeszegetni... Meg komoly erőt kellett kifejteni a lecsavarásnál is. Lehet pont annyira feszült a régi csavar az új alátéttel, hogy az a pár mikron eltérés elég volt a szivárgáshoz.

persze ettől még a gumis lehet jó..

Az a szomorú, hogy szerviz cserélte az olajat tavaly... 

Előzmény: Köhike (60232)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60234

Nem vagyok egy nagy diesel párti, de szerintem most újonnan azt vennék.

Előzmény: Köhike (60233)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60233

Hát igen ez most egy nagy dillema annál aki Renault-t vesz. A jó szívó motorok eltűntek a kínálatból. Bár sanderoból lehet én még így is az 1.2-est választanám. De majd az idő megmondja. A 0.9-es tce egyébként az 1.4-es 16 szelepes alternatívája. Mármint annak szánták.

Előzmény: nagya2 (60231)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 60232

Én gumisat használok, és eddig soha nem volt vele gond. Szerintem nálad egyszer agyon lett húzva és valami sérült.

Előzmény: bkriszto80 (60230)
nagya2 Creative Commons License 5 napja 0 0 60231

Üdv Mindenkinek!!

Hááááát az 1.2 16v-s ideges motort (ideges leszel mire megelőzől vele valakit) nem akartam, mert nagyon kell pörgetni.

Ennek a motornak a karakterisztikája inkább dieseles 135nm 2500/min-nél  ennek 90%-a már 1750-nél megvan, 100-nál pörög 2500-at.

Szal ezek szerint jó lesz, ez az elmélet, de a valóság a leendő márkatársak leirásai alapján biztatóak.

Egri márkatárs  városban eco móddal 5.5l-es fogyit mért, ez biztatónak hangzik,

de a pudding próbája majd az evés lesz.

Üdv Nagya

bkriszto80 Creative Commons License 5 napja 0 0 60230

Köszi a tanácsokat. Az új csavar, meg az új, réz alátét bevált. A gumisat és laposat el kell felejteni, legalábbis nálam... 

Az új csavar hosszabb és a pereme is "erősebb".

Egy gonddal kevesebb. 

Előzmény: Köhike (60216)
Anonymus23 Creative Commons License 6 napja 0 0 60229

Céges Skoda Roomsterben volt 3 hengeres amit vezettem, soha nem vennék magamnak (bár sohase mondja az ember, hogy soha). Nyomaték nélküli városi autó volt. Mondanom se kell, többet volt szervizben mint amit használtuk, igaz, kulcsos autó volt, így gazdája sem volt, de a hosszú utak, autópályázások kinyírták, na meg a 10-12 gazda.

A tulaj lányának a férje vette a cégnek, olyan ember, aki egy 3 literes dízel A6-ost is kék füstölősre hajtott (rosszabb hangja volt az Audinak mint egy kiherélt 1,5 döncinek, pedig 150ekm körül volt benne, vagy még annyi sem), megvette ezt a szutykot, hogy majd jó lesz a népnek, és a dolgozókra akarta hárítani a javítási költségeket, mondván, hogy széthajtották.

Egy ekkora motor szerintem max egy Marutiba vagy hasonló nagyságú autóba való, mert ott nem éli bele magát az ember, hogy nagyobb autót hajt, és nem fogja széthajtani.

De azért Nagya legyen vele szerencséd, és sok balesetmentes és problémamentes km-t kívánok hozzá!

Előzmény: Köhike (60225)
Anonymus23 Creative Commons License 6 napja 0 0 60228

Köszönöm az infókat a sebváltó gombbal kapcsolatban, akkor majd nekiveselkedek :)

Előzmény: nagya2 (60209)
Garfield007 Creative Commons License 6 napja 0 0 60227

Az a baj, hogy nekem az 1,4 16 szelep is már az alja volt, 1,6-ost akartam Thaliából is.

Most meg egy 7 személyesbe ülök, ami gyári adatok szerint 11,4 alatt százon van és még békebeli szívó benzines, első generációs vvti.

Szóval, vannak fenntartásaim :-)

Előzmény: Köhike (60226)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60226

De igazából ki kellene próbálni hogyan megy. Illetve összehasonlítani az 1.2-essel.

Előzmény: Garfield007 (60224)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60225

Az a jó abban a motorban, hogy nem közvetlen befecskendezéses. Bár ez a 3 henger nekem is kicsit meredek. Nekünk volt 3 hengeres autónk, sosem tudtam megszeretni. Bár az csak szívó volt. Persze megszokja az ember de mindig jó volt beülni a 4 hengeresbe.

Előzmény: Garfield007 (60224)
Garfield007 Creative Commons License 6 napja 0 0 60224

Ez a 0,9l azért nekem egy kicsit meredek...

De 10 év és kiderül mennyire nyerők az éticsiga méretű turbókkal.

nagya, várjuk a beszámolót. 

Előzmény: Köhike (60223)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60223

Hát 10-15 év alatt sokat fejlődött a világ.

Előzmény: nagya2 (60222)
nagya2 Creative Commons License 6 napja 0 0 60222

Köszi!!

Tervezek majd egy összehasonlító videót csinálni a két gépről.

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (60219)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60221

Szerintem először próbáld meg egy új csavarral.

Előzmény: bkriszto80 (60220)
bkriszto80 Creative Commons License 6 napja 0 0 60220

Nem tudom, ha meg lett volna tépve, akkor már korábban cseppent volna? Holnap aplikálunk bele egy plusz gumi tömítést, aztán meglátjuk.

Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60219

Gratulálok az új szerzeményhez.

Előzmény: nagya2 (60210)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60218

Az inkább az olajszűrő. Ez sehova nem gyűrődik fel.

Előzmény: Papalac (60212)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60217

Van egyébként két méret az alátétből, a nagyobb szokott jó lenni.

Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 60216

Lehet, hogy a csavar is rossz. Próbálj meg egy új csavart is venni. Ha az sem segít akkor sajnos a karter agyon lett egyszer húzva és megsérült.

Előzmény: bkriszto80 (60211)
Luck Skywalker Creative Commons License 6 napja 0 0 60215

Akkor pedig jó kéne hogy legyen.Esetleg sérülés vagy pici repedés is lehet.Én a gyári rézalátétet szoktam használni,de az csak egyszer használható.

Előzmény: bkriszto80 (60214)
bkriszto80 Creative Commons License 6 napja 0 0 60214

Alu.

Előzmény: Luck Skywalker (60213)
Luck Skywalker Creative Commons License 6 napja 0 0 60213

Lemez vagy alumínium karter?

Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 60212

A gumibetétest óvatosan kell meghúzni (szinte csak, hogy ki ne essen). Kicsit beolajozni előtte, mert ha felgyűrődik a gumi, akkor nem tömít rendesen.

Ha tényleg ott folyik, akkor már csak húzni lehet rajta.

bkriszto80 Creative Commons License 6 napja 0 0 60211

Kicseréltük gumibetétessel, minden király erre kimegyek megint folt van alatta... Pedig elvileg ehhez adták, szépen felült. Nemértem, de kezd az udeg őni 😁

Előzmény: Köhike (60155)
nagya2 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 60210

Jövő hónap végén jön a sanderó stepway, 9decis turbóval, mán nagyon tükön vok.

Hengerenként egy milla az ára, de most "csak" 2.5% a THM,ezért mertem belevágni, 50% befizetésével havi 32k a törlesztő.(fix forint alapon)

A Quasimodó a lyánygyermekné landol.

Üdv Nagya

nagya2 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 60209

HHHHÚÚÚÚÚÚÚÚÚZZZZZZZZZZNNNNNNNIIIIIIIII mint az őrült, nekem így jött le.

Üdv Nagya

Előzmény: Anonymus23 (60206)
Köhike Creative Commons License 2015.05.15 0 0 60208

Én cseréltem már több clion/thalian, és valamikor sikerült csak simán lecsavarni, valamikor meg kiszedtem a váltókart és satuba befogva jött le.

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.05.15 0 0 60207

Nagy fogóval tekerd le a külső borítást, majd vágd meg fűrésszel a műanyagot.Szét kell barmolni :)

Mielőtt az új gombot ráütnéd vedd ki a műanyag közepét. Az alját meg nem árt picit melegíteni hogy könnyebben felmenjen.

Anonymus23 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 60206

A sebváltó gomb levételére van valami okosság, vagy "csak" tényleg annyi, hogy húúúúúzni kell mint az őrült?

Attól félek, hogy annyira húzom, hogy már kiszakad az egész a sebváltóból...

Papalac Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60205

És hova lettek a képek?

Előzmény: Papalac (60203)
Garfield007 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60204

Megnyitás.

Beszúrás.

Előzmény: Papalac (60203)
Papalac Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60203

Csináltam pár képet a hátsó dobról és környékéről. 2002-es 8V.

Hátsó dob felső része. Méh jó, hogy ez csak a borítás.

Hátsó dob vége.

Hátsó kipufogó tartó

És ami a legjobban meglepett:

A terhelésfüggő fékerő szabályozó. Nem hiszem, hogy ilyen rozsdásan még működik.

Papalac Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60202

Merthogy közvetlenül a sebesség jeladóról kapja a rádió is a jelet.

Előzmény: Gábor Baranyi (60201)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60201

Nincs azzal semmi hibát nem tapasztaltam.

Előzmény: Papalac (60200)
Papalac Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60200

A kilométerórával nincs probléma? Nem szokott időnként visszaesni nullára?

Előzmény: Gábor Baranyi (60199)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60199

Megoldja mert most úgy van és eddig jó, de így meg nekem hiányzik a sebességfüggő hangerő.  De ha más nincs akkor marad így, de egy ellenálást megérne ha utánna úgy működne ahogy eredetileg legyártották.

Előzmény: Köhike (60194)
Papalac Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60198

Ne felejtsük el, hogy a renault ebben a tekintetben is nagyon speciális. Csak a kötelező adatokat nyomja ki érthetően, a többi csak a saját műszerével olvasható ki.

Ki kell küldeni a környezetvédelemhez szükséges adatokat. (Fordulatszám, sebesség, fogyasztás, gázpedál állása, motor hőmérséklet, előgyújtás, lambda szondák)

Előzmény: Köhike (60197)
Köhike Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60197

Ha megnyugtat, a benzinesből sem lehet sok adatot kiszedni. Egy pár live data dolog elérhető, illetve a hibatárolókat lehet még megnézni/törölni. Nekem a perifériákat nem sikerült már elérni, bár az enyém nem can-bus os. Lehet amelyikben van can ott több minden elérhető. Persze ELM327-el nem vagyok benne biztos, hogy a motoron kívül bármi más elérhető lenne. Én autocommal próbáltam. Lehet a legjobb a clip lenne és azzal sokkal több minden elérhető.

Előzmény: ÖregMackó (60195)
acount Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60196

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék CLio 1.2 campus 2008 .04 havi kocsi.Vezérlést szeretnék cserélni melyik márka a megbízható illetve szettben vegye az ember vagy külön külön.szíj,görgök vízpumpa.

köszönöm a válaszokat.

ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.14 0 0 60195

Mivel magában az autóban erre a vizsgálati technikára (ELM327 chip) nem sok érzékelő van beszerelve sokat ne várj tőle. Nekem 2003-as dCi de szinte csak arról kapok infót ami már műszerfalon előttem van. Kivéve, hogy digitálisan megkapom a vízhőfokot meg a beszívott levegő hőmérsékletét, gázpedál pozíció, a fordulatszámot, a sebességet, valamilyen számított fogyasztási adatokat ami azért köszönőviszonyban sincs az igazival. Jön még teljesítmény információ ami szintén valamilyen paraméter szerinti számolt adat és ilyenformán csak fikció.

Szóval eleinte nézegettem, de már leszoktam róla. Későbbi évjáratoknál lehet, hogy több érzékelő van meg persze a prémium autóknál szintén de a Thália nem remekel ebben. Játéknak nem rossz de hibakeresésnek kevés.

Előzmény: zerohnter (60193)
Köhike Creative Commons License 2015.05.13 0 0 60194

Az update list-es tunerben ki lehet ezt az opciót kapcsolni, nem lehet, hogy az is megoldaná?

Előzmény: Gábor Baranyi (60192)
zerohnter Creative Commons License 2015.05.13 0 0 60193

wannak ebay-on ezer forintos bluetooth-os obd-csatik.

(és hozzá play on androidos alkalmazás)

Renault thalia benzines autheniq 2002-es változathoz melyik való ami működik?

ezen a téren mit ajánlotok?

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.13 0 0 60192

Köszi az infót! Megpróbálok utánna járni. Esetleg ha valaki tudja az ellenálás értéket vagy, hogy mekkorával próbálkozzak, probálozhatok, hogy ne károsodjon kérem ossza meg velem.

Ha valaki tudja a vezetékek színét vagy számát az is nagy segítség lenne. Előre is köszönöm!

Előzmény: SGN (60187)
Köhike Creative Commons License 2015.05.13 0 0 60191

Vízben olaj vagy fordítva?

Előzmény: zotya88 (60190)
zotya88 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 60190

Hát nem tudom . ma reggel is hideg motornál tökéletesen ment  de ahogy bemelegedett  elkezdett az a henger csühögni.  megpróbálom a kábel cserét is de nem bízom hozzá.  Délután megyek és megmérjük melegen a kompressziót . Gyanítom hogy szelep vagy hg-fej tömítés .

Köhike Creative Commons License 2015.05.12 0 0 60189

Valószínű gyújtókábel lesz mert ha trafó lenne akkor a 4-es henger is szarakodna mivel együtt meg a kettő.

Előzmény: zotya88 (60188)
zotya88 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 60188

Sziasztok thaliások !  

Járt már valaki úgy hogy  1.4  8 szelepes motornál egyszer csak  az 1 es henger nem megy  majd 2 órával később újra megy ?    Melóhelyről indultam haza  több helyen is meg áltam (posta ,bolt ,vaskereskedés) majd irány haza . Hazaérkezés után kb 20-25 perccel később vissza kellett mennem a munkahelyemre  indítóztam de ahogy elfordítottam a kulcsot  felet fordult a motor majd 1 pillanatra meg állt és ezután 1et fordult  és el is indult .  végeztem a dolgommal a cégnél  indultam ismét haza akkor már az úton furcsa volt hogy nem  úgy megy mint szokott  hazaérve kaput nyitottam már akkor hallottam hogy 1 henger nem megy. Igazam is lett  az 1 -es henger tiszta lucsok volt . tettem bele másik gyertyát de azzal is . Hagytam . Majd holnap elmegyek a volt autószerelő kollégámhoz  gondoltam.  3 óra múlva bejártam a garázsba  akkor meg ment mind a 4 henger . most ilyenkor  mi van?  ezek szerint nem központi trafó  vagy kábel hiba .  Ha valaki járt már így kérem írja meg nekem  legyen szíves.

Elnézéseteket kérem a regényért :)

SGN Creative Commons License 2015.05.12 0 1 60187

Szia! Nekem is volt ilyen gondom. A megoldás vagy az, hogy a sebesség arányos hangerő erősödés funkciót kikapcsolod vagy be kell építeni a rádióállás árambetáp és a sebesség jelvezeték közé egy ellenállást a rádió háta mögött. Nekem egy napos korában csinálta először, majd röpke két év után mikor mentem a garis olajcserére és átvizsgálásra akkor mondták a megoldást és rögtön be is szerelték. Az ellenállás értékét sajnos nem mondták, de egy elektroműszerész biztos tud segíteni, hogy mekkora legyen az érték. Azóta eltelt 8 év és semmi gond vele. Gyógyultnak mondhatom, kopp kopp kopp. Hali....

Előzmény: Gábor Baranyi (60164)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 60186

A tank mindenkép legyen benne!!!!Ha az nincs benne akkor le akarnak nyulni vagy azt akarják hogy legyen munkályuk kéthonap mulva is ezt a többiektöl is megkérdezheted.

Előzmény: dekimi (60185)
dekimi Creative Commons License 2015.05.11 0 0 60185

Köszönöm,megnyugtattál egy kicsit.Sokmindent mondott a szerviz főnök,de a tank kitakarítására nem emlékszem.A többi amit írtál benne van.Tulajdonképpen csak egy hengert mutatott a komputer,de ő azt mondta,csak úgy tud garanciát vállalni,ha mind a négyet megcsinálja plusz a magasnyomású szivattyú és a többi.Holnap lesz kész.

Előzmény: penge760203 (60184)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 60184

Attol függ ha ebben benne van hogy leveszik a tankodat kitakaritják felujitsák a szivattyut az injektorokat kitakaritják a rail csöveket és válalnak egy év garanciát akkor igen.És remélhetőleg uj gázolajszüröt raknak és az is belefér ebbe az árba.Azt azért tud ha ezek mind megvanak 1500-kilométer után megint gázolajszüröt kell cserélni mivel adigra kb bekopik az uj alkatrész és az abbol leválo részecskék ne kerüljenek vissza az üzemanyag rendszeredbe.Ja és Bácsbokodon nem tudom kijavitatott autot de az egyik ismerömnek ott csinálták de kettö évnél nem birt többet.

Előzmény: dekimi (60183)
dekimi Creative Commons License 2015.05.11 0 0 60183

Kedves barátaim! Szeretnék kérdezni valamit.7 éve van nálam a 1500-as diesel Thalia,a kezdetektől azt csinálta,hogy kéthavonta megállt és csak tolásra,vagy meghúzatásra indult el.Ezt 7 évig rendszeresen csinálta.Rendszerint ott állt meg ahol nekem a legkellemetlenebb volt,piros lámpánál,kanyarodásnál,alacsony fordulaton.Sok szerelő látta már,sok pénzt kifizettem,de a helyzet nem javult.Most egy komoly szervizbe vittem az egyikkisvárosban,ahol azt mondták,hogy az egész adagoló rendszert felújítják,és vállalnak rá egy év garanciát.Mindezért kérnek tőlem 307 000 Ft-ot.Kérdezem tőletek sok-e ez a pénz ezért a munkáért?A kérdés ugyan okafogyott,mert rábólintottam,de mégis bujkál bennem a kisördög,vajon nem vágnak át?Vajon jól tettem,hogy nem kerestem másik ajánlatot,hanem egyből otthagytam?Járt már így valamelyikőtök?Mert,ha jó lesz,ami a 7 évi küszködés után szokatlan lesz,akkor talán megérte.Már nem mertem elindulni sehova,számoltam a heteket,mikor "jön meg?"Írjatok már véleményt,jól tettem,vagy hülyeséget csináltam?

penge760203 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60182

Ez azt jelenti hogy 21-ezerért a bárdi auzotol rendeltem uj üzemanyagszintjelzöt ugyan is van egy gyüjtö edénye .És az edényben van egy csö és ami rá megy egy másik csöre rugo nyomja rá és o gyürürün tömit na most nekem ot álandoan buborékos gázolajat szivot fel.Rá adásul a kézi pumpám gumija kivolt repedezve és vettem ötezerért egy ujjat de az meg hibás volt gyárilag és most ott tartok hogy kikötöttem és egy visszacsapo szelepet raktam be.Na most ugy ahogy indul de valahol visszalevegösödik a rendszer.Amig szarok voltak az injektorok addig indult a legnagyobb hidegben is pöcc röff nem levegösödöt vissza annyi hogy vibrált a motor és egyeletlenül járt akkor a sok résolaj miat buborékok voltak a visszatéröben.de most még ugyan mit tegyek vele mert azota nem akar indulni meg azota van ez a vissza levegösödöt rendszer amiota injektor javitáson  volt.Van aki azt mondja sok a gázolajgöz.Nekem a szürötöl valo levegösödésre van egy gyogyirem a jövöhéten jön egy Dácia gázolajszürö.Ugyan is nézetek utána ott nem igy van a gázolajszürö sokkal jobb fajtával szerelték és egyszerben.

Előzmény: elkann (60174)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60181

Teneked hol javizoták?? Mert ha egyhelyen javitoták az enyémel akkor a szerelökel lessz  baj.Amugy én Dácia gázolajszüröt fohok felrakni.

penge760203 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60180

Ez azt jelenti hogy 21-ezerért a bárdi auzotol rendeltem uj üzemanyagszintjelzöt ugyan is van egy gyüjtö edénye .És az edényben van egy csö és ami rá megy egy másik csöre rugo nyomja rá és o gyürürün tömit na most nekem ot álandoan buborékos gázolajat szivot fel.Rá adásul a kézi pumpám gumija kivolt repedezve és vettem ötezerért egy ujjat de az meg hibás volt gyárilag és most ott tartok hogy kikötöttem és egy visszacsapo szelepet raktam be.Na most ugy ahogy indul de valahol visszalevegösödik a rendszer.Amig szarok voltak az injektorok addig indult a legnagyobb hidegben is pöcc röff nem levegösödöt vissza annyi hogy vibrált a motor és egyeletlenül járt akkor a sok résolaj miat buborékok voltak a visszatéröben.de most még ugyan mit tegyek vele mert azota nem akar indulni meg azota van ez a vissza levegösödöt rendszer amiota injektor javitáson  volt.Van aki azt mondja sok a gázolajgöz.Nekem a szürötöl valo levegösödésre van egy gyogyirem a jövöhéten jön egy Dácia gázolajszürö.Ugyan is nézetek utána ott nem igy van a gázolajszürö sokkal jobb fajtával szerelték és egyszerben.

Papalac Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60179

Pontosan nem tudom, hogy honnan szív, de a kesztyűtartó mögé gondolom.

Előzmény: ÖregMackó (60178)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60178

Én azt szeretném tudni, hogy ilyenkor honnan szív? Mert mindenhol csak kifújást érzek a kezemmel...

Előzmény: lulumba (60175)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60177

Sziasztok! Tudnátok ajánlani klímást Szolnok,Pest,heves megyében? Aki át is nézi,ha kell cserél tömitést,stb. És nem két évig lesz jó mint a multkori feltöltése óta. Köszi.

9934 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60176

Hali!tök ugyanezeken vagyunk túl,O-gyűrű.üz.a.szűrőnél

Előzmény: penge760203 (60173)
lulumba Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60175

Erősebb a hangja, ha belső keringetésen van, én meghallottam, hogy nem kinti a befújás...

Előzmény: ÖregMackó (60169)
elkann Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60174

Sajnos némileg hasonló problémám van nekem is levegősödés ügyben (ugyanígy mint neked injektorok és pumpa felújítva).

Gázolajszűrőtől a magasnyomású pumpába menő csövön sok nagyon apró és kb 3-4 másodpercenként 1 nagyobb buborék megy be a pumpába... marhára idegesít 230 ezres javítás kifizetése után..

Engem is érdekelne, hogy mi a fene lehet..

"üzemanyagszintjelzötöl levegös gázolaj jött az is ki lett cserélve" - ez mit jelent pontosan?

Előzmény: penge760203 (60173)
penge760203 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60173

Sziasztok szivattyú felujitva injektorok kijavitva üzemanyagszintjelzötöl levegös gázolaj jött az is ki lett cserélve.Amiota az injektorokat megcsinálták azota ha beindul ugy jár hogy a gyári uj motor nem megy olyan szépen járás közben nem dadog a motor nincs levegö buborék viszont nehezen indul föleg melegen és visszalevegösödik .KINEK VAN TIPPE MI A BAJ??????

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60172

Köszi a tippet, de próbából átraktam a másik kocsiból, abban LG fejegység van LG hangszórókkal ott szépen szól itt viszont pocsék hangja volt. 

Ezért szeretnék gyárilag illesztett hangszórót bele.

Előzmény: Vidor75 (60166)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60171

Szia lehet, hogy érdekelne! ára? Merre vagy helyileg? esetleg posta megoldható?

e- mail címem : junoszt402@freemail.hu

Előzmény: zsola! (60165)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.10 0 0 60170

Köszi a választ! Megpróbálom kikapcsolom a sebességfüggő hangerőt aztán meglátjuk.

Előzmény: lulumba (60167)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.09 0 0 60169

Már régen meg akartam kérdezni, honnan lehet tudni, hogy belső keringtetésen van vagy nem? Nem a kapcsolóállásra gondolok, hanem, ha pl. úgy marad éppen a kis motor hibája miatt. Honnan szívja a levegőt amikor belső keringtetésen van? Valamikor vettem egy olyan semmitsemérő klímatisztítót es nem tudtam eldőnteni hová tegyem, hogy beszívja a ventillátor a levegőjáratba.

Előzmény: lulumba (60168)
lulumba Creative Commons License 2015.05.09 0 0 60168

Ma úgy néz ki megadta magát a belső keringetés funkcióm. Átkapcsoltam belső fújásra és onnan már nem akart kinyitni a kinti levegőre. Addig megvan, hogy van egy "zsalu" amit elzár illetve kinyit, de a motorját vajon hol találom? Aki szedett már szét ilyent az megírná esetleg merre is van konkrétan?

Köszi előre is!

lulumba Creative Commons License 2015.05.09 0 1 60167

Hali!

A kikapcsolásra igazából passzolok, nekem is csinálta a gyári rádióval, szerintem valami "beépített védelem" lehet. A csere óta berakott pioneer nem csinálja.

A hangosodásra megoldás, ha kikapcsolod a rádión a sebességfüggő hangerőszabályzást.

Vidor75 Creative Commons License 2015.05.09 0 1 60166

Szia!

Átalakítót lehet venni, sok kocsiban ilyen van:

http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&product_id=2040

zsola! Creative Commons License 2015.05.09 0 1 60165

Szia! Nekem van 1pár  zsir új gyári thalia hangszóróm ha érdekel. 13cm-es

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.05.09 0 0 60164

Sziasztok! Szerintetek mitől lehet, hogy a gyári cd-s rádióm, ha állóhelyben kikapcsolt gyujtásnál hallgatom akkor kb 3-5 perc után kikapcsol,majd egyre sűrübben kikapcsolgat.  Ha egyet fordítok a kulcson, úgy hogy még a visszjelzők nem világítanak de a rádió szól, akkor egy idő után változó, hogy mikor gondol egyet és elkezd hangosodni magától, de a vol nem megy feljebb. Ha leveszem 0 ra a hangerőt akkor is szól. Ha kikapcsolom és újra be akkor jó lesz egy darabig. Ha a gyujtás rajta van akkor nem tapasztalom a hibát. Mi lehet a rádió hibás vagy az ecu ad neki fals információt? Ha hoszabb ideig gyujtáson van nem károsodik semmi?

Még egy kérdésem lenne, hogy hangszórót kell cseréljek az ajtóban, mert recseg melyik renaultban van még ilyen csatlakozóval a hangszóró?

Előre is köszönöm a választ!

DGabee85 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 60163

Akkor nem szóltam. :-)

Előzmény: ÖregMackó (60162)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.08 0 1 60162

Ezen már hat éve túl vagyok, és most kellett újratöltetnem. 

Előzmény: DGabee85 (60161)
DGabee85 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 60161

Mivel a beltéri klímába az R410a hűtőközeg való, a autóklímába pedig az R134a hűtőközeg való, így feltételezem, hogy a hűtőközeg nem megfelelősége is okozhat működési problémát! A két hűtőközeg teljesen más tulajdonságokkal bír! Mielőbb leengedtetném a rendszerből és a helyes R134a típusú hűtőközeggel töltetném újra a rendszert, amíg nagyobb problémát nem okoz!

Előzmény: ÖregMackó (60160)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.05.07 0 0 60160

Nekem szobaklímások töltötték fel, de jól és ettől aztán nem indult a klíma csak akart, de olyan nagy lett a nyomás, hogy le is kapcsolt rögtön. És addig el sem indult amíg nem hozták rendbe, tehát leengedve majd előírt mennyiséggel feltöltve állították be a megfelelő nyomást. A külső melegtől és a motor melegétől is - mivel együtt van a két hűtő - nő a nyomás, talán a relatív hidegen nincs meg a megfelelő alapnyomás?

Előzmény: Papalac (60159)
Papalac Creative Commons License 2015.05.07 0 0 60159

Van ebben valami nyomáskapcsoló. Anélkül be sem húz a jelfogó. Valahol a hűtőn lehet, ha jól nézem. Mintha más is panaszkodott volna, hogy feltöltés után nem megy a klímája. Biztos, hogy ól töltötték fel? Én visszavinném egy nyomás ellenőrzésre a feltöltőhöz.

Előzmény: Vulkan16V (60157)
lulumba Creative Commons License 2015.05.07 0 0 60158

Hali!

Elsőre a relére gyanakodnék...

Előzmény: Vulkan16V (60157)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.05.07 0 0 60157

Örök életű olaj van, csak nem biztos, hogy koszosan és fáradtan jót tesz a motornak. :-)

Más: 16V Thaliámban a légkondi saját elgondolása alapján működik. Most volt tisztítva, feltöltve, stb. Ha megy akkor kész Szibéria, de indítás után, az üvegház hatás miatt forró utastérben, néha nem tudom bekapcsolni. A rizsszemizzó nem gyullad ki, a kormánykeréken nem érzem az apró remegést. Ezzel az erővel az inggombomat is nyomogathatnám. Aztán, amikor az autóval már mentem egy ideig és bemelegszik, akkor a gomb "meggyógyul", a kis rizsszemizzó világít és a hűtés beindul. Azt olvastam, hogy nagy hidegben nem működik, bár néha akkor is bekapcsoltam páralefúvás miatt és működött. No de most?... Kérek szépen ötleteket. 

Előzmény: makikari (60143)
Köhike Creative Commons License 2015.05.06 0 0 60156

D4-ből van mindkettő, utánanéztem. Nem tudom viszont a talicskába melyik került.

Előzmény: Köhike (60155)
Köhike Creative Commons License 2015.05.06 0 0 60155

D-s motor asszem nem alu karteres. Pontosabban a D7-es acél, D4-re nem esküdnék meg, de mintha nem vátozott volna és az is az lenne. Az mondjuk jobban bírja. Az gumibetétes alátétből van 2 méret. 22-es és 24-es. Erre érdemes figyelni mielőtt megveszi az ember.

Előzmény: Anonymus23 (60153)
Köhike Creative Commons License 2015.05.06 0 0 60154

25-30Nm.

Előzmény: bkriszto80 (60152)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 60153

Tömítés az kell pedig, csak a csavar nem fog rendesen tömíteni.

2 fajta tömítés lehetséges, van aminek a belseje ilyen gumis, vagy réz tömítés (kilágyítva).

Megtépni egyiket sem kell, mert ha hazavágod a menetet, akkor jön az igazi szívató.

Előzmény: bkriszto80 (60152)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 60152

Sziasztok! 

Olajcsere után a leeresztőnél csöppen az olaj. Bitangul meg volt húzva, talán pont emiatt, tömítés ohne. Húzzam meg betyárul, vagy molyen tömítés lenne megfelelkő?

2006.évi, 1.2 16v.

Köszi előre is.

elkann Creative Commons License 2015.05.06 0 0 60151

Sziasztok!

(Clio 1.5 DCI)

Index kapcsolóra van valami ötletetek, mert balra kanyarodás után nem húzza vissza alap állásba magától.. Nyilván kopás vagy valami hasonló probléma lehet..

Csere vagy javítás esetleg?

makikari Creative Commons License 2015.05.05 0 0 60150

Köszi szépen.Rendelek gyertyát meg kábelt,később maj trafót is  me az is jó régi csodálom h még bírja.

Előzmény: Köhike (60149)
Köhike Creative Commons License 2015.05.05 0 0 60149

Denso k20txr. De a bárdiban van gyári gyertya is.

Előzmény: Köhike (60148)
Köhike Creative Commons License 2015.05.05 0 0 60148

Semmi gond, mindenkivel megesik. Gyertyából ha nem kapok eyquemet akkor én densot szoktam venni, és mindig a 2 pólusút.

Előzmény: makikari (60147)
makikari Creative Commons License 2015.05.05 0 0 60147

Nah ma reggel megállapítottam,h egy nagy marha vagyok.Így benézni egy fordulatszámmérőt.

Tegnap az életemre is megesküdtem volna,hogy igazam van.Szóvak Köhike nehezen de elismerem,tévedtem:)

Az ujabb nézésem szerint olyan 750-740 körül mozog melegen.Szal elnézést kérek a vaklámáért.

Papalac neked is köszönöm.

Még annyit kérdeznék,gyertyából úgy tudom az Eyquem rfc58lz2e kell.Elég nehéz beszerezni a legtöbb helyen csak Bosch ,Denso meg NGK van. Azt is belerakhatom?

És maradjak a hagyományos egy pólusúnál vagy jobb a 2-4?

Papalac Creative Commons License 2015.05.05 0 0 60146

500-as fordulat az első vonalka, a következő pötty=750.

A képen levő állás a "normális alapjárat".

Érdemes az alapjárati motort kitisztítani.

Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 60145

Üdv! Végre kicseréltettem a fűtőradiátort a kocsiban,így mostmár a hűtő mellett végre ez is új az autóban. Sajnos az első üléseknél a lábtérnél a szőnyeg és a szivacs is tocsog a fagyállóban. Az anyós oldalról kivettem a szivacsot és teljesen átmostam mosószeres vízben,majd tiszta vizben többször is. Remélem száradás után jo lesz. A szőnyeget majd takarítógéppel tisztítom ki.

Köhike Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60144

Én cserélni szoktam időnként. Jobb is lesz utána a váltó. Szerintem megéri.

makikari Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60143

Kösz szépen:) Sztem jól nézem max sok sört ittam. Előfordul néha:)

Szal akkor nfj. Most vagyok 90000km-nél vajh lecseréljem? Mer írtak olyat is h örökéletű az olaj.Bár én az örök olajban nem hiszek.

A visszaolvasásért meg  elnézést kérek nem megy az nekem.Pedig próbálkoztam esküszöm.

Holnap meg frissen lecsekkolom az alapjáratot.

Előzmény: Köhike (60142)
Köhike Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60142

Szerintem rosszul nézted az alapjáratot, mert 500-as alapjárattal tuti nem megy a motor. 500-tól indul az óra is ha jól emlékszem. 750+-50 körül szokott lenni.

Előzmény: makikari (60139)
Köhike Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60141

TRX meg már nem is kapható.

Köhike Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60140

NFJ kell bele. Visszaolvasol kitárgyaltuk párszor.

makikari Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60139

60123-ra valaki? Alapjárat ügyileg?

Az h a váltóba milyen olaj kell ,hogy legegyszerűbb kideríteni?

A könyv szerit a trx kell,de olvastam sok mindent már és tanácstalan vagyok. Trx-et meg nem is igen lehet már kapni.

Köhike Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60138

Érdekes, én mindig így cseréltem eddig és sikerült.

Előzmény: Papalac (60137)
Papalac Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60137

Szép lenne, de sajnos így csak a középső részt nyomja össze. A felső és alsó részt sajna nem. A csavart bele kell nyomni felülről és még úgy is kicsit rövid. A másodikhoz már elég volt 2 emelő :-)

Az alsó gumi nélkül összehúzattam egy nagyobb anyát használva távtartónak és azután már rákapott az anya. Nem találtam a patentfogóm.

Előzmény: Köhike (60136)
Köhike Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60136

Azért azt a 3 emelőt egy ilyen kis feladathoz kicsit túlzásnak érzem. 1-el meg lehet oldani egyszerűen. Megemeled az autót a lengőkarnál, kicseréled a szilentet, majd amikor a helyén van egy támasztékra ráengeded a stabilizátornál alátámasztva, így az autó saját súlya összenyomja annyira a szilentet, hogy simán rámegy a csavar.

Előzmény: Papalac (60130)
SGN Creative Commons License 2015.05.04 0 0 60135

Akkor mégiscsak volt választási lehetőség! :-)

Előzmény: Papalac (60134)
Papalac Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60134

Majd kiderül. Nem volt választási lehetőség. Kell vagy nem? :-)

Előzmény: lulumba (60133)
lulumba Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60133

Én annak idején ugyanezt a típus tettem bele, azt hiszem egy hónapig talán bírta!

Kapott Lemfördert - két éve lassan - azóta is olyan, mint mikor beleraktam...

Ja és a Lemfördert könnyebb is volt összerakni, kicsit hosszabb volt a csavar

Előzmény: Papalac (60132)
Papalac Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60132

BIRTH márkájút sikerült vennem. Egy dolgot nem tudtam eldönteni, hogy a középső résznek melyik a felső vége. Ahogy a képeket elnézem a gyárban sem :-)

Előzmény: Papalac (60131)
Papalac Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60131

Pár hete kezdett el zajongani, egyre hangosabban, addig nem volt semmi gond. A belső szilenteket nem cseréltem, mert azok jók.

Előzmény: Papalac (60130)
Papalac Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60130

Ma kicseréltem a stabilizátor szilenteket. Azt hiszem ideje volt.

Bal oldal:

Jobb oldal:

Rendesen, tompán kopogott már. Érdekes, hogy nem volt fémes hangja, pedig a bal oldali csavar már koptatta a lengőkart. Most csudi csendes az autó. Kíváncsi vagyok meddig bírják az új szilentek. A gyáriak 100.000 Km-t bírtak 13 év alatt.

A bal oldali csavar fejét le kellett flexelnem, mert nem bírtam levenni az anyát, a jobb oldaliról le kellett farigcsálni a gumit, hogy ki tudjam ütni.

3 emelőt használtam a cseréhez. 1 csápossal emeltem az autót, 1 olcsó, olajemelővel nyomtam le a csavar fejét (a rugótányérhoz támasztva), az autó saját emelőjével (csak kézzel tekerve) nyomtam fel az anyát és villáskulccsal kapattam rá.

elkann Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60129

gázolajszűrő ügyben a legjobb ha a gyárinál maradsz:

https://renault.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__renault__clio__clio_ii_bb0_1_2_cb0_1_2_1998_09__16108/szurok_1__uzemanyag_szuro_1__uzemanyag_szuro_1__mind?gyakori=I&gyarto=Delphi&keszlet_szures=minden&rend_mezo=kedvar&cikk_per_lap=10

Elvileg csak ez szűri meg úgy ahogy a befecskendező rendszernek kell.. igaz vagy sem, részemről "jobb a békesség" ( főleg befecskendező rendszer felújítás után.. :) )

légszűrőből és olajszűrőből Mann márkájúval nagyon nem fogsz melléfogni..

Előzmény: 9934 (60126)
Köhike Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60128
Előzmény: Köhike (60127)
Köhike Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60127

Azért nem találod, mert a benzines motorokba leginkább 5w30-at ajánl a gyár.

Előzmény: makikari (60125)
9934 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60126

Üdv!1.5 dci- ben aktuális lenne az olaj,szűrő, s gázolaj szűrő csere,az olaj típus megvan a többiben kérnék tapasztalat alapján tanácsot,kösz. kj 700.

makikari Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60125

Nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál.Én magam is így sejtettem.

Igazából az zavart a legjobban,ha megnézed az sxr olaj pdf-jét meg se említi a benzines motort.Ezt írja:All Diesel engines, especially those of recent technology.Alább viszont felsorolja a specifikációkat (ACEA A3/B4,API SN/CF )és ott van még a renault  ajánlás, miszerint jó a benzineshez is.

Na mindegy,megzavart ez az all disel szöveg.A renault könyve meg elmehet a melegebb éghajlatra.Az olajokról csak ennyit ír A1*/A3, felsorolja a viszkozitásokat,apikról sehol semmi.

Köszi még egyszer :)

Előzmény: Anonymus23 (60124)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 60124

Nem vagyok szakértő, csak 10 éve megvan a Talicska és én cserélem benne az olajat.

Most raktad bele az eredetileg belevaló olajat, az Evolution SXR jár bele alapból (benzineshez és dízelhez is jó). Régebben máshogy hívták meg változik a neve, de ez a mostani neve a belevalónak (Evolution 900 SXR 5W40).

Mondjuk az NF sem rossz bele, de ehhez van Renault gyártói jóváhagyás, de OK.

Előzmény: makikari (60123)
makikari Creative Commons License 2015.05.02 0 0 60123

Sziasztok!

Thalia 2001 tulaj vagyok motorkód k7j700.

Olvasgattam a fórumot,ha van válasz a kérdésemre elnézést kérek.Olajat+szűrőket cseréltem viszont az olaj típusát rendeléskor lehet,h elbaxtam.Eddig ELF evolution 900 nf  5w40 volt benne,de most véletlen elf evolution 900 srx-et rendeltem.Ezt az olajat nyugodt szívvel hagyhatom vagy rendeljek másikat?

Minősítés szerint elvileg megfelene de ahogy utánaolvastam mintha csak dieselbe volna jó.Szal nem akarom ,hogy baj legyen ezért kérnék valami infót a hozzáértőktől.

Viszont azt vettem észre h az srx.től mintha szebben, csendesebben járna a motor.

A másik problémám ,hogy az alapjáratom 500 a fordulatszámmérő szerint.picit ingadozik is kb.500-600 között melegen de inkább 500 a jellemző.Bajt nem okozott mert a motor szépen jár nem fullad nem akadozik.Azt olvastam hogy a 700 körüli a jó.Mit kéne cserélnem esetleg megnéznem?

Légyszi segítsetek:) köszi:)

lulumba Creative Commons License 2015.05.02 0 0 60122
Előzmény: kulesevics (60121)
kulesevics Creative Commons License 2015.05.02 0 0 60121

Sziasztok!

2000-es Thaliai 1,4 16V furcsa hang jön a kipufogóból. Gondolom lyukas a dob, bár nem láttam. Mennyibe kerülhet a csere? Vagy esetleg meg lehet hegeszteni? Olyan hangja van, mint egy-két ilyen régi Ladának, mikor más esnek szét. Légyszi segítsetek nem értek hozzá és nincs sok pénzem. Esetleg bontóból?

pestif Creative Commons License 2015.05.01 0 0 60120

Hali!

Kapcsoló szelepet porlasztóba tud e valaki? 

Garfield007 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 60119

Vezérlés csere, komplett és 5 év vagy 120e km ha jól emlékezem...

Előzmény: pacomx (60115)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 60118

És mégis mekkora marhák voltak...

Szereztek valakinek egy olcsó szettet.

Előzmény: Mutual Friend (60114)
Köhike Creative Commons License 2015.04.29 0 0 60117

ez=el. Átjavította megint a telefon......

Előzmény: Köhike (60116)
Köhike Creative Commons License 2015.04.29 0 0 60116

Kinyomócsapágy csere = kuplung csere. Le kell szedni a váltót. A vezérlésre nem csak futásteljesítmény, hanem élettartam is meg van határozva. Ez ezeknél a motoroknál 5-6 év szokott lenni ha a futásteljesítményt nem éri ez az autó.

Előzmény: pacomx (60115)
pacomx Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60115

Nem álló motornál nem nyekereg csak ha megyek.

Akkor az a kinyomócsapágy lesz?És a válton belül van?És sokba kerül?
Az ékszíj nem Km-hez van kötve?Mert 110E Km lett cserélve és most van benne 145E Km és 2011-be lett kicserélve (az csak 4 év bocsi :) )
És 110E Km lett minden más is cserélve vezérműszíj, vízpumpa, feszítő.

Előre is köszi a választ.

Üdv. Pacomx

Előzmény: Papalac (60108)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60114

Anno régen anyáméknak is csak szij lett cserélve ilyen esetben. Még a márkaszerviz beszélte le őket hogy ne legyen marhák.

Előzmény: lulumba (60107)
hagens Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60113

Szia Attila!

Látom elég jól értesz a Renault tempomathoz!

Az lenne a gondom, hogy én bekötöttem ma a tempomatot a cliomba , de nem akar működni.

A fényszóró állító kapcsoló mellett volt egy csatlakozó, oda kötöttem a kapcsolót, a négy szabályzó gombot pedig a a légzsák csati feletti két vezetékre.

A renault Kaydinál beélesítették az ECU-t, ki is írja hogy sett, de már a bekapcsolás sem működik.

Mindent átnéztem már 10x de nem akar működni !!!

Kérlek segíts vagy segítsetek mi tévő legyek?

A válaszokat előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Csaba

Előzmény: kerekati (45536)
Köhike Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60112

vízpumpa=vízpumpát.

Előzmény: Köhike (60111)
Köhike Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60111

Egyébként elkezded számolni, és ha betartasz mindent amit ilyenkor előírnak, hogy mit kell cserélni hamar összejön a 70-80 ezer. Más kérdés, hogy mondjuk egy hosszbordás szíjfeszítőt lehet én sem cserélnék 27000km után, mert ha az esetleg tönkremegy nem okoz különösebb bajt. A vízpumpa, és a vezérműszíj feszítőt viszont cserélném mindenképp. Mert az új szíj ha nincs szerencséje kicsinálja valamelyiket, mivel az sokkal feszesebb felszereléskor, és a már valamelyest kopott csapágyakat a vezérlés elemeiben jobban megterhelheti amitől azok esetleg tönkre is mehetnek. És akkor lehet kétszer csinálni. Kb 15e ft extra költség, és nem kell aggódni. Pontosabban kevésbé.

Jön hozzá még 6 liter fagyálló ugye, amit persze ha nem cserél vízpumpát az ember akkor megússza átmenetileg, de azt is illik cserélni 5 évente, nem hiába van így kitalálva az egész. Szóval tényleg nem olyan sok az eltérés, ha mindent összeszámol az ember amit esetleg meg lehet spórolni. És akkor ennek a tetejébe jön még az, (tudom ez az én visszatérő hülyeségem) hogy a szíjat mennyire szakszerűen feszítették meg, mert a k7j-nél trükkös.

Előzmény: Anonymus23 (60103)
Köhike Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60110

Igen arra gondoltam. Meg arra, hogy 10 évet futott a szíj, ha jól értettem.

Én mindent magam csinálok a kocsijainkon, de ha már a márkaszervízeket felhoztátok, ha javíttatni kellene az autómat valahol, akkor lehet, hogy inkább a márkaszervízt választanám, mert ott talán nagyobb eséllyel fogják előírásoknak megfelelően javítani az autómat. Még ha drágább is mint a helyi szaki. Persze nem feltétlenül kell minden javításnál hatalmas szaktudás, de akár egy túlhúzott, beleszakított olajleeresztő csavar is megkeserítheti az ember életét. Nyilván vannak olyan független szerelők is akik rendelkeznek ugyanazzal a tudással, dokumentációval mint a márkaszervíz, csak amikor az ember betoppan valahova, sok esetben ismeretlenül, esetleg szóbeszéd útján ezek a dolgok sosem derülnek ki azonnal. Egy vezérlésnél pedig simán elképzelhető, hogy egy helytelen szerelésnek csak évekkel később jön ki az eredménye, és hullik szét a motor. De mindenki döntsön saját belátása szerint, ez csak az én véleményem, nem szeretnék hitvitát generálni.

Garfield007 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60109

Na, pont a nem lehet vagy lehet vagy ki tudja részével nem játszunk, szerintem ennyi lett volna a lényege.

ui.: másik felvetéshez: egy normális maszekhez képest már jó pár márkaszerviz sem drága és van közöttük jó hely is...

Papalac Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60108

Álló motornál benyomva a kuplungot nem nyekereg?

A pedál is tud hülye hangot adni.

Az ékszíj lehet kopott, lehet, hogy olaj jut rá valahonnan (szervó szivattyú), lehet, hogy a főtengely tárcsája öregedett el, lehet, hogy szorul a generátor. Az ékszíj cserénél úgyis kiderül.

Előzmény: pacomx (60101)
lulumba Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60107

Arra céloz szerintem, hogy "csak" a szíj lett cserélve. Szerintem viszont, ha valóban csak ennyi km van a kocsiban, nem lehet baja a görgőknek. A vízpumpán elgondolkoznék, de ha nincs baja lehet nem cseréltetném én sem. Bár azon tényleg gondolkodóba esnék...

Előzmény: Mutual Friend (60106)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60106

Jobban szereted az aranyáron dolgozó semmivel sem jobb márkaszervizeket?

Előzmény: Köhike (60104)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60105

Szerintem is sok. 

Köhike Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60104

Nézd valakik izgalmasnak találják az orosz rulettet is, én nem tartozom ebbe a csoportba.

Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60103

Ismerősöm hívott a múlt héten, hogy mennyi egy ilyen 8V-s vezérlés cseréje, mivel neki 70-80 eFt-t mondtak.

Mondom az egy kicsit sok lesz, nekem került ennyibe, de itt a hosszbordás szíj feszítőtől kezdve, szimeringeken át mindent cseréltek.

Kérdezem, hogy mégis mik a paraméterek: 10 éves a kocsi, még nem cseréltek benne sosem, ja és 27000 km van benne.

Talált egy szerelőt, aki megnézte és csak biztonsági okból csak magát a szíjat cserélte, egyébként kutya baja :)

Előzmény: Köhike (60102)
Köhike Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60102

Az inkább kinyomócsapágy.

A bordásszíjhoz nem kell vízpumpát cserélni, az a vezérlés. Valószínű, hogy a szíj kopott, azért csikorog. De ha 5 éves akkor úgyis lassan cserélni kell a vezérléssel együtt, feszítőkkel, vízpumpával mindennel.

Előzmény: pacomx (60101)
pacomx Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60101

Sziasztok!

Olyan problémám volna hogy váltóolaj lett cserélve a váltóba (fogalma sincs hogy milyen autószerelő csinálta) és rá körülbelül  egy hónap múlva váltáskor mikor benyomom a kuplungot akkor nyikorog egyet. De csak akkor nyikorog egyet. Ez most vajon a kuplung lesz?Vagy az olajnak van köze hozzá?
A másik kérdésem hogy gyorsításkor megcsúszik az ékszíjam pedig ön feszítős a rendszer!Mit kéne tenni, cseréljem le új ékszíjra?De ha ékszíjt cserélek akkor kell vízpumpát is?
Kb. 5 éves az ékszíj és mentem vele 40000 km eddig.
Thália 1.4 benzines 8 szelepes.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Sziasztok Pacomx

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.04.28 0 0 60100

Jó rá én is ilyet vettem itthon 5000 FT volt. Arra kell vigyázni, hogy ki kell pattintani az ezüstös részt. (a 2es 4es szám alatt van a kis fül). Utánna rongyot rátéve vagy gumikalapáccsal rá kell ütni a helyére.

Én először nem szettem ki a közepét és hiába raktam rá rongyot megrepedezett a festék. Le kellett csiszolni és újra festeni.

Előzmény: Anonymus23 (60095)
Köhike Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60099

Az nem túl olcsó?

Előzmény: lulumba (60097)
Köhike Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60098

Én cliora vettem, teljesen jó. Csak nem elég rányomni a váltókarra vagy rúdra vagy mi a neve, hanem érdemes valamivel még ragasztani is. Én sikaflex-et használtam mert az akadt a kezembe, de szerintem bármilyen komolyabb ragasztó megfelel.

lulumba Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60097

Nekem a gyárira mondtak a márkaszervizbe 2007-ben 5eft-ot. Én is nézegetm egy ideje, mert az egyik fele már annyira elkopott, hogy kilátszik a műanyag.

lulumba Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60096

Hát nem tudom. Párszor már kezemben volt amikor a lámpákat szedtem ki, akkor ugye lejön a lökös is, de igazából még csak dzsuvásnak se mondanám, annyira takarja a sárvédőbetét.

Előzmény: Papalac (60092)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60095

Jut eszembe, már régebb óta le akarom cserélni a váltógombot, a Clio-é jó rá vajon?

E-bayen 2000 Ft körül van a króm betétes:

http://www.ebay.com/itm/Black-5-Speed-Gear-Shift-Gear-Knob-Stick-for-2006-2007-2008-Renault-Clio-Kangoo-/131053958671?hash=item1e836cb60f&vxp=mtr

Aki itthon vett már ilyet, mennyi vajon itthon?

Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60094

Aknáról, de inkább emelő, abból is a csápos, felülről (ha jólemlékszem) semmi sem látszik belőle.

Nekem az eredeti bemondta az unalmast, vettem bele a bontóból egy ki tudja milyen típusból valót, ami picivel nagyobb (de ennek tetszett a hangja, mert azért előtte kipróbáltuk), de éppen befért, az érdekes módon azóta is szuperál.

Előzmény: tom-y (60093)
tom-y Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60093

Felülről is szerelhető,vagy inkább emelve praktikusabb?Ha az utóbbi,akkor nem piszkálom egyelőre.Nyáron megy műszakira,akkor úgyis átnézetem.

Előzmény: Anonymus23 (60086)
Papalac Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60092

Én már kénytelen voltam dudát cserélni, mert elrozsdált a kivezetése és hol érintkezett hol nem. Most meg már nézik vizsgán a dudát és a ködlámpát is. Annak meg a csatlakozóját kell megmozgatni, hogy világítson :-) Szerintem a ködlámpa most sem megy.

Előzmény: lulumba (60088)
janobá Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60091

A 136-os hibakódot rögziti?

Előzmény: lulumba (60090)
lulumba Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60090

Pont azért írtam így! ;-)

Nem akarok dicsekedni, de nálam igazából semmi gond nincs. Egyedül a hátsó szonda miatt néha kigyullad a "check lámpa", ha megunom kitörlöm azt jól van. Egyszer majd rászánom  magam a cserére úgyis, bár már lassan 10éve így van...

Ja, én benzint tankolok;-D

Előzmény: ÖregMackó (60089)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60089

Dettó. De ez a negyedmillió nagyon szörnyen hangzik. A kétszázötvenezer sokkal barátságosabb, nem? Én is elérem lassan és jönnek a bajok :-) Most vertem el 136 ezret a kocsira bár attól, hogy átugrott a vezérlés lehetett volna sokkal több a javítás, de szerencsém volt. Viszont minden jelenség ami előtte ijesztegetett megmaradt, Ugyanúgy néha nem indul és néha menetközben leáll a motor vagy ad egy gázfröccsöt. A gázolajszűrőt még nem cseréltem ki de attól igazán nem várok gyökeres változást.

Előzmény: lulumba (60088)
lulumba Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60088

Nem tudom, nekem pl. a 12év és negyedmillió km. után sincs vele bajom...

Előzmény: Papalac (60087)
Papalac Creative Commons License 2015.04.27 0 0 60087

Jó helyet találtak a dudának a franciák. Hagy menjen rá a kerékről a víz, aztán rozsdálhat ezerrel.

Ott van a ködlámpa csatlakozója is. Isteni.

Előzmény: Anonymus23 (60086)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 60086

A bal elejében, alul, a ködlámpa mögött. Karcsú sebészkéz ajánlott hozzá.

Előzmény: tom-y (60085)
tom-y Creative Commons License 2015.04.26 0 0 60085

Sziasztok!

Hol kell keresni a kürtöt(dudát) a motortérben?Most vettem észre,hogy nem működik.Kicsit zsúfolt a motortér,hiába meresztgettem a szemem.

Köszi!

Köhike Creative Commons License 2015.04.25 0 0 60084

Igen, az enyém is ilyen, és ezen nincs középdob. Az amit látsz elöl az nem dob. Csak megvastagodik a cső. Igaz ennek is valamilyen hangtompító hatása van, de vannak itt szakértők ebben a témában, ők jobban el tudják magyarázni a dolgot.

Előzmény: Papalac (60083)
Papalac Creative Commons License 2015.04.25 0 0 60083

Nekem még ilyen kipufogó van a 8V-ben (2002):

Megvan a felső gumipogácsa, csak majdnem ugyanakkora hézag van alatt. Szerintem elszakadt a csavar és csak a gumi tartja össze. Gondolom ha megemelem egyből kiderül.

Előzmény: Köhike (60081)
Köhike Creative Commons License 2015.04.25 0 0 60082

Onnan elfogyott a felső gumipogácsa.

Előzmény: Papalac (60080)
Köhike Creative Commons License 2015.04.25 0 0 60081

Egyben van az egész kipufogó. Ha dobot kell cserélni meg kell vágni. Középső dob egyébként nincs rajtuk, a katalizátor után csak a hátsó dob van már.

Előzmény: Papalac (60079)
Papalac Creative Commons License 2015.04.25 0 0 60080

(Köszönet rabi kollégának a képért)

Gondolom ott nem egészséges a hézag.

Előzmény: Papalac (60079)
Papalac Creative Commons License 2015.04.25 0 0 60079

Én is alálestem az autónak. A 8V-nek végig megy szinte az egész autó alatt a hátsó kipufogó (egybe van a középső dobbal)? Kicsit szét van nyílva a hátsó dob. Belefér az ujjam :-)

Másik téma: stabilizátor külső csavarok, szilent.

Álló helyzetben a csavar felső része elállhat a lengőkartól? Van egy majd centis hézag a felső gumi és a lengőkar között. Gondolom elszakadt a csavar. Lehet, hogy ettől van valami kopogás?

Előzmény: pccase (60056)
Köhike Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60078

Én azt vettem bele amikor tönkrement. Pontosabban elkezdett ellustulni a jele.

Előzmény: Köhike (60076)
penge760203 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60077

Én 50-liter gázolajba raktam 3.5-deci 2-t olajat meg a spurit amennyit ir.

Előzmény: 9934 (60072)
Köhike Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60076

Denso-ból DOX2002-es kell bele.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60071)
Köhike Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60075

Az utángyártott denso szondából mindkét helyre ugyanazt adják, és kb 40 centi kábel van rajta. A gyárin mintha sokkal rövidebb lenne a kábel.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60071)
e30nick Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60074

Ehh. Felso kenes. Regen a 120-as skodankat mindig ugy tankolta faterom, hogy egy kupicanyi olajat beontott a kutas a toltopisztolyba. Nem tudom mi volt benne a racio. :)

Kerdezni szeretnek, megpedig anyos pajtasnak kellene egy 2005-os angorabezs thaliahoz csomagter teto. Tudtok esetleg pest kornyeki bontot, ahol erdemes probalkozni?

Előzmény: Anonymus23 (60073)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60073

Maximum 2T motorolajat, 100:1-hez aránnyal.

Anno nekem még a szervizben javasolták, egy ideig használtam én is, aztán valahogy leszoktam róla...

Előzmény: 9934 (60072)
9934 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60072

Üdv!Motorolajat a gázolajba?????????jár így v.ki???????és hány L.-hez mennyit????

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60071

Szia! Voltam ma autósboltba,és a hátsó lamda szonda,amit kináltak az autómhoz kb 15 cm vezetékés csati. Alánéztem az enyémnek,de semmiféle csatlakozót nem találtam. Megy a motortér felé a vezeték méter hosszan. Utána vettem észre,hogy kokányolta valaki. Végig be van tekerve szigszalaggal és forrasztást sejtető gumó is van kb 15cm-re. Akkor jót adtak volna a boltban? 1.4 16v.

Előzmény: Köhike (60065)
dekimi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60070

Köszönöm szépen meg fogom próbálni.

Előzmény: elkann (60054)
dekimi Creative Commons License 2015.04.24 0 0 60069

Köszönöm megpróbálom!

Előzmény: Vulkan16V (60053)
pccase Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60068

Köszi a választ, és a felajánlást.. Jó áron adod, de van nemi kedvezményem az egyik alkatrész kereskedőnél.

Előzmény: Luck Skywalker (60058)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60067

2004-es vas.

Előzmény: DGabee85 (60066)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60066

A vicc az, hogy az Excellium 200Ft-tal drágább literenként. Egyébként 5W40-et kaptam bele. Eddig még sosem volt gond vele, nem eszi!

Előzmény: Köhike (60065)
Köhike Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60065

Egyébként meg nem lenne a világvége ha a másikat vetted volna bele.

Előzmény: DGabee85 (60063)
Köhike Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60064

Az való bele. Nem az excellium.

Előzmény: DGabee85 (60063)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60063

Megvettem ma az olajat az idei olajcseréhez. Elf Evolution-t kaptam, nem Excellium-ot. Baj ez nekem? 1.4 8V. K7J700.

Köhike Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60062

Még az hiányozna csak nagyon.....

Előzmény: elkann (60060)
Köhike Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60061

Thaliaban nincs a benzinesben.

Előzmény: elkann (60060)
elkann Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60060

benzinesben is...

https://alkatreszek.hu/media/ismerd_meg_az_autodat/hu/az_egr_szelep

Előzmény: Péter Punger (60059)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60059

Ez az EGR csak dieselben van?

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60058

Mit szólnál egy Bosal dobhoz bilincsel felfüggesztővel  23000 forintért?

Egyébként van különbség a dobok között.Az olcsóbb lehet picit hangosabb lesz.

A walker pl hangosabb mint a bosal.Nyakamon is maradt ezért egy walker hátsó dob 1.4 16 szelepesre amit 13000-ért felajánlok annak akit nem zavar ha picit hangosabb mint a gyári.

Előzmény: pccase (60056)
DiZzEe Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60057

Nekem nincs ilyen gondom, mert én lefalaztam az EGR-t :)

Ezáltal nem áramlik vissza a motorba a kipufogógáz, és nem koxolódik el ;)

Előzmény: elkann (60055)
pccase Creative Commons License 2015.04.23 0 0 60056

Sziasztok.

1.4-es 8 szelepes thalia. Hátsó dobot kell cserélnem. van olcsó 17 ezerért, és van drágább 35 ezerért. megéri a drágább, kell drágább?

Üdv, 

elkann Creative Commons License 2015.04.22 0 0 60055

DCI motoros Renault tulajok:

Amennyiben még nem csináltatok ilyet az autón és 150ezer km fölött jártok, nagyon ajánlom mindenkinek az EGR szelep tisztítást!

Nekem ma csinálták meg 5000 Ft-ért  (1.5 DCI, 220 ezer Km - kb. 70% város) és bizony placebo nélkül észrevehető a pozitív javulás.. Részterhelésnél nem rángat, simábban veszi a fordulatot, szebben jár a motor...

elkann Creative Commons License 2015.04.22 0 0 60054

Hasonló problémám volt télen.. Bár az enyém 3 ajtós Clio és a jobb oldali ajtót és a csomagtartó ajtót nem zárta. Én az első ajtónál bontás nélkül csak befújtam a zárszerkezetbe az ajtón és a kasztnin lévő csatlakozási pontban is, illetve a kulcsnyílásba is egy fajta olajozó spray-vel ( WD-40 vagy hasonló) és jól átmozgattam kézzel amennyire lehet, majd a hátsó csomagtérajtót már megbontva (burkolat le -pár tüske és talán csavar fogja-illetve a kis zárómotort is kiszerelve) ugyanúgy befújtam a zárszerkezetet és minden csatlakozási pontot és itt is átmozgattam utána még visszaszerelés előtt minden mozgó alkatrészt kézzel.. több hónapja hibátlanul működik.

Próbáld ki mindenképp mielőtt szerelőhöz viszed, mert a kosztól vagy szárazságtól (nincs kenőanyag) simán tud úgy szorulni hogy nem tudja zárni az ajtót.

Előzmény: dekimi (60045)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.04.22 0 0 60053

Nekem csak az egyik hátsó ajtó nem zárt. Én is elektromos hibára gyanakodtam. El is vittem szerelőhöz, aki lebontotta a kárpitozást és megmutatta, hogy a mozgató mechanikának (ilyen vastagabb "drótok") vannak megvezető felfüggesztései. Ezek egyike berozsdásodott és megfogta a benne mozgó szálat. WD-40 minden felfüggesztéshez és meggyógyult. Ha le tudod szedni a kárpitozást. első lépésként ezt ajánlom, ez a legolcsóbb. 

rentha92 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60052

Szép! Nagyon tetszik, ilyesmire gondoltam! :)

Előzmény: Garfield007 (60050)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60051

Köszi, megtaláltam! :)

Előzmény: Köhike (60044)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60050

Most hirtelen kettőt tudok előkaparni, de hidd el, hogy méretre csinálják. Lestem is, mikor kikapta a jóember a hátsó ülést :-)

Ez eladás előtti képek, ez azt jelenti, hogy kb. 8 éve a helyükön voltak.

Előzmény: rentha92 (60049)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60049

Tudsz mutatni képeket?

Előzmény: Garfield007 (60048)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60048

Nem tudom léteznek-e még, de egy próbát megér. Anno én is itt csináltattam a huzatokat.

Előzmény: rentha92 (60047)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60047

Sziasztok! Thaliára keresek normális, rávaló üléshuzatot. Univerzális nem érdekel, csak ami jobb minőségű. Nézegettem, hogy lehet varratni is rá, ami méretpontos és jó anyagból készül, de az ára számomra elég horror. Szóval valami megfizethető megoldás érdekelne. 

DGabee85 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60046

Vagy a hátsó központizár motorok szartak be, vagy az ajtóban a kábelek vannak megszakadva.

dekimi Creative Commons License 2015.04.21 0 0 60045

Kedves barátaim!Az a problémám(Thalia diesel 1500),hogy az első két ajtót nyitja-zárja a kulcsban lévő távnyitó,a hátsó két ajtót nem.Tudtok-e valamilyen tanácsot adni?

Köhike Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60044

Egy 4 vezetékes ovális csatlakozót keress.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60040)
Köhike Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60043

Ja, most nézem 16 szelepes. Annak a másik oldalt van. A 8 szelepesnek van ott ahol írtam.

Előzmény: Köhike (60042)
Köhike Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60042

Ott van a csatlakozó a jobbos féltengely mellett.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60040)
Papalac Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60041

Én 10W40-et használok. Nálunk nincs szélsőséges időjárás. A lényeg, hogy Elf olaj legyen!

Előzmény: W2009(:) (60037)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60040

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani,hogy a második lambda szonda hová csatlakozik,hol keressem a csatlakozóját a motortérben? 1.4 16v.

Garfield007 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60039

Valaki meg simán beletette a 10w-t is.

Hitvita. Milyet szeretnél belerakni? :-)))

Köhike Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60038

Én 5w30-at használok, valaki meg az 5w40-re esküszik.

W2009(:) Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60037

Üdvözletem a tisztelt fórumozókat. 1 hónapja cseréltem le a régi autómat renault thalia 1.4 benzinesre . A motor olajat szeretném lecserélni benne. A kérdésem milyen olaj való bele 5w40 vagy 10w40 ? A segítséget előre is köszönöm 

üdv.

Köhike Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60036

Elképzelhető.

Előzmény: sezs (60035)
sezs Creative Commons License 2015.04.20 0 0 60035

Üdv Mindenkinek!

2001-es Thalia (1.4, 16 V) jobb eleje menetközben ráz, különösen 80km/h-nál. Az utóbbi időben ugyanezen az oldalon a gáz elengedésekor vagy üresjáratnál forgó, zúhó, morgó hang hallatszik. Először csapágyra gondoltam, de annak állandóan zúgni kellene. Az új ötletem féltengely-hiba. ÉLesebb kanyarnál recsegő-csikorgó hang hallatszik a kerék irányából!!! Másfél éve kifogtam egy elég komoly kátyút, amiben kettétört a gólyalábam is, lehet, hogy akkor a féltengely is elgörbült és azért zúg. Talákozott valaki ilyennel?

penge760203 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 60034
Előzmény: elkann (60028)
penge760203 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 60033

Nem veled találkoztam Tápioszölösön?

penge760203 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 60032

Ma már nem keresem de holnap felirom az email cimét vagy adok egy linket amin tudsz vele neten értekezni .Én nagyon sokat nyomoztam hogy hogy mint kitöl.Sajnos nehezen bizik meg az ember bárkiben is .Én elvittem egy mühelybe ahol az injektorokat felujitották . Egy másik ba meg kicserélték a szivattyút de már bánom hogy miért nem onan rendeltem injektorokat is.Holnap felrakom a linket.Amugy alapjárat folyamatos 230-bar terhelésen amimor odalépek 1400-bart nyom a szivattyú.Ezt a szervizelést hivatalosan 350-ezer forintért akarták a Benedeckinél javitani + még mire beszereltetem  mert ök nem szerelnek.Tudom hogy nem minden jó ami olcso de én nem szeretem volna kiadni 350-ezret meg nem is lett volna annyi pénzem.

ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.18 0 0 60031

Én is HDF941-est vettem de az (ez) nem vízszűrős

Előzmény: Quag (60027)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.18 0 0 60030

Annyira, hogy nem is tudom elképzelni hogyan történik. Hogy az az 5-6-7.. fog ami rajta van egy keréken, hogy lép egyszerre egy fogat ez meghaladja a képzelőerőmet. De a jelenségre ez volt az egyetlen magyarázat és be is igazolódott. Azóta hiába új vezérlés van fent minden indítás egy gyomorgörcs.

Előzmény: Mészi Clio (60029)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.04.18 0 0 60029

Nagy szerencséd van! Azért ez az átugrás elég érdekes.

Előzmény: ÖregMackó (60015)
elkann Creative Commons License 2015.04.17 0 0 60028

Publikus hogy ki ő? Érdekelne engem is.. bár már csak szivattyú felújítás ügyben.

Előzmény: penge760203 (60026)
Quag Creative Commons License 2015.04.17 0 0 60027

1.5 dCi -be melyik üzemanyagszűrőt javasoljátok? (vízérzékelős kell) 
Delphi HDF941
vagy
Purflux FCS748
vagy valami más típus? 

Előre is köszi!

penge760203 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 60026

Emberek kész az auto sok-sok kilodás találgatás után .Találtam egy embert aki munka után maszekba szivattyukat ujit fel.kettö darab injektor az az befecskendezö a szivattyu tank kitakaritás :140000ft.Most nagyon szépen megy a motor.

Köhike Creative Commons License 2015.04.16 0 1 60025

A középméret fontos még, annak 60-asnak kell lennie. Illetve az ET számra érdemes még odafigyelni. Ha visszakeresel kiveséztük a témát kb egy éve.

Előzmény: Péter Punger (60023)
Vidor75 Creative Commons License 2015.04.16 0 1 60024

Szia!

Fontos hogy "váltóméret" legyen:

A váltóméret számolás lényege, hogy úgy változtatjuk a gumiabroncs szélesség, oldalfalmagasság arányát, hogy a gumiabroncs átmérőjében +-2,5% -nál nagyobb eltérés nem ajánlott!

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Előzmény: Péter Punger (60023)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.16 0 0 60023

Sziasztok!

Szeretnék alufelnit venni, viszont nem tudom a méreteket, tud ebben valaki segíteni? miket kell néznem rajta? Annyit tudok, hogy 4x100-as lyukelosztásu. Vagy ennyi elég? A kerékméret 14 vagy 15"? 

Garfield007 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 60022

A szerelődben bíznod kell. 

DE

Te fizetsz. 

Ha nem tetszik amit szeretne és ő szab feltételeket, akkor keress mást.

Előzmény: Quag (60019)
Köhike Creative Commons License 2015.04.16 0 0 60021

Ellenben a Gates-el sosem volt problémám.

Köhike Creative Commons License 2015.04.16 0 0 60020

Én legutóbb beszoptam a daycoval. De nem mindegy a szerelőnek mit tesz bele? Ha boltból veszi, mindegyikre ugyanolyan garancia van. Keress másik szerelőt.

Quag Creative Commons License 2015.04.16 0 0 60019

Sziasztok!

1.5 dCi vezérlés cseréhez a gyári Gates vagy a Dayco szettet érdemes venni? Szerelőm a Dayco -t erölteti és esküszik rá (csak erre akar garanciát vállalni), a boltban és sok helyen pedig a gyári Gates -re esküsznek.  Szerelőm ha Gates-t tesz fel, akkor nem akar rá garanciát adni... 
Árban 20eFt körül van a szett mind a két márkából... 

Előre is köszönöm!

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.04.16 0 0 60018

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy a 2002-es 1,4 8V K7j700  as thaliámba tegnap bekapcsoltam a klímát és elkezdett az alapjárat erősen ingadozni és nagyon legyengült.

Olyan volt mintha egy régebbi dieselben ülnék. A klíma kikapcsolása után újra jó lett.  Tavaly nem volt ennyire észrevehető hogy megy a klíma vagy nem. Szerintetek mi okozza ezt a hibát?

A gyertyák, olaj, hengerfej tömítés,vezérműszíj, üzemanyag szűrő, levegőszűrő tavaly nyáron lettek cserélve és kb 10000 km van bennük.

Előre is köszönöm a választ!

Köhike Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60017

Gates szíjjal nekem még nem volt problémám, az biztosan nem nyúlt meg. Bosch szíjjal volt gondom eddig, illetve utoljára a dayco-val faragtam rá, aminek meg a fogprofilja volt hibás. De a Gates eddig mindig kifogástalan volt. Nem hinném, hogy azzal lett volna a baj. Hacsak nem sérült meg beszereléskor és károsodott a szerkezete.

Előzmény: ÖregMackó (60014)
Köhike Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60016

Az a baj, hogy alapjáraton, alacsony fordulaton beleng a szíj, és simán át tud ugrani, rosszabb esetben meg a szíjon a fog a kerék fogra esik és akkor meg eltépi. Tényleg hatalmas szerencséd volt, hogy nem az utóbbi dolog történt.

Előzmény: ÖregMackó (60014)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60015

Köszönöm, de hála Istennek nem lett rá szükségem. Nem is tudom mit csináltam volna, ha valóban ilyen nagy kiadások vártak volna rám. Valószínűleg lemondtam volna az autóról.

Előzmény: Mészi Clio (60004)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60014

Vagy Gates vagy Rouville. Nem tudom már a két szíj közül az egyik ilyen volt a másik olyan. A hosszbordás szíj van csak nálam mert azt én vágtam el de semmi azonosító nincs már rajta valószínűleg teljesen lekopott.

Az csak a kételyem, hogy a fogasszíj ugye a keréken nem csak egy foggal van fent hanem vagy 8-10-zel. És ezeknek egyszerre kell átugraniuk a követlező fogra. Milyen lazának kell ahhoz lennie már a szíjnak hogy ezt megtegye? Vagy rászalad a kerékre egy hullám és úgy lép át egy fogat? Egyszer már átéltem egy szíjszakadást a Ford 1,8D-vel arra ráment a fél motor. Igen, mázlista vagyok még akkor is ha a kocsiért menet beleszaladtam egy traffipaxba és valószínűleg jön majd egy levél Szombathelyről.

Előzmény: Köhike (60011)
nagya2 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60013

HAli!!

Mázlista vagy..........

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (60008)
Köhike Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60012

Sajnos attól, hogy automata feszítős még nem mindegy pl milyen helyzetben van a főtengely/vezérműtengely amikor beállítják a feszességet. Ez annyival jobb mint a hagyományos görgő, hogy nem kell hozzá extra műszer, illetve benne van a szíj nyúlását kompenzáló mechanika. De attól még ugyanúgy nem mindegy mikor hogyan történik a feszesség beállítás mint a hagyományos verziónál. De ez mind részletesen le szokott lenni írva a gyári doksikban, mikor hogyan mit kell csinálni, hogy jó legyen.

Köhike Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60011

Milyen szíj volt egyébként? Bosch, dayco?

Köhike Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60010

Rosszul volt megfeszítve, nem követték a gyári előírást. Rohadt nagy szerencséd van, hogy nem lett nagyobb baj. Ezekben a feszítő kompenzálni tudja a szíj nyúlását. (amelyik automata feszítős, de fix csak a k7j-ben van) Egyébként indításkor és alapjárat közelében van a legnagyobb igénybevételnek kitéve a szíj.

ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60009

fokkal=foggal

ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60008

Hát mégiscsak nekem lett igazam, elugrott a vezérmüszij egy fokkal. Kicserélték a vezérlés ahogy kell és olyan az auto mint ujkorában. Csak nem értem, hogy tud egy motorinditáskor a szij átugrani egy foggal. Az nekem kevés magyarázat, hogy biztos meg volt nyulva, mert az mérhetö tehát le lehet ellenörizni. 

Nem tudom az okot és félek ez bármikor ujra elöfordulhat. 45 ezer körül volt a fogasszijban, a hosszbordás szij tiszta repedés volt. Hazafelé sajnálattal vettem észre a következö javitanivalot, ugrált a sebességmérö mutatoja. Egyszer már cseréltem kb. három éve a jeladot. 

Péter Punger Creative Commons License 2015.04.15 0 0 60007

Igen, esz volt a gondolatmenetem, 2 - van, 1 pozitív, hétvégén megcsináltam, működik rendesen, ugy, ahogy kigondoltam :) köszönöm a segítséget! :) 

Előzmény: Papalac (59992)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.04.14 0 0 60006

Nem, mert ki fog esni. Én is ezt használom, vettem bontóba vízérzékelő csatit, ami csak úgy vakon van, nincs sehova bekötve. 

Előzmény: elkann (60005)
elkann Creative Commons License 2015.04.14 0 0 60005

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy 1.5 DCI Clioba vásároltam Delphi üzemanyagszűrőt, viszont a 2 mikronosból csak vízérzékelő csatlakozós volt. Ezt bele lehet tenni (a vízérzékelő csatlakozó helyén benne hagyva a kupakot - így nem használva ezt) NEM vízérzékelős helyére?

Előre is köszönöm!

Mészi Clio Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60004

Üdv!

Ha csapágyas akkor fordulatszám eséskor csattog jobban, csúcsnál meg kb egyenletesen csattog. Lehet hallani, ha alul szól a csapágy le kell hajolni a lökhárító közelébe és lehet érzékelni a különbség. A felújítás nem olcsó dolog, annak idején én ezért döntöttem egy komplett motor csere mellet igy olcsóbban jöttem ki, mint a cégem akik felújítatták a motort. Van egy komplett motorom 65le változathoz 155 eKm van benne, ha érdekel üzenj.

Előzmény: ÖregMackó (59994)
nagya2 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60003

HAli!!

Ha beindul, akkor sztem nem porlasztó lesz az, hanem hajtókarcsapágy.....

De majd az okosok megasszondják.

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (59994)
Köhike Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60002

Abban ne legyél olyan biztos, hogy nem ment tönkre.

Előzmény: Gyurmaboy60 (60000)
Garfield007 Creative Commons License 2015.04.13 0 1 60001

Motorteret soha nem mosunk Renaultnál :-) !

Jaj istenem, Urak!

Mosunk minden autónál csak tudni kell mit csomagolsz be, mit nem áztatsz. Nem véletlen, hogy egyik mosóban sem vállalnak felelősséget a motortér tisztításért. 20 éves Punton sem mosunk ész nélkül motort és még sorolhatnám.

Ahol megcsinálják tutira, ott meg elkérik az árát. Nem a mosószer és a víz a drága ;-)

Előzmény: soltibalazs (59998)
Gyurmaboy60 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 60000

Köszönöm...

Igen,már én is rájöttem,hogy ez nem az az autó,amelyiknek lehet mosni a motorterét.. :-(

Akkor délután kiszedem-kifújatom levegővel...

De ami a jó,hogy csak hidegen csinálja....tehát  aTrafó még mükszik.. :-)

Előzmény: soltibalazs (59998)
soltibalazs Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59999

Engem is!

soltibalazs Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59998

A beázásnál, a gyertyát ki kell szedni, levegővel kifújatni, a gyertyát megtörölni és vissza! Évekig várhatnál míg magától kiszárad! Motorteret soha nem mosunk Renaultnál :-) !

lulumba Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59997

Ehh!

Megelőzél...

Előzmény: Köhike (59995)
lulumba Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59996

Hali!

A gyertyákon a "kupak" az maga a trafó. Ha szerencséd van csak maradt még víz a gyertya fészeknél és azért húz át. Ha nincs szerencséd hazavágtad valamelyik trafót...

Levegővel fújd ki alaposan a csatlakozókat is, meg a gyertya fészket is. A gyertyát addig NE vedd ki!

Előzmény: Gyurmaboy60 (59993)
Köhike Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59995

Lehet, alul is maradt egy kis víz a gyertyáknál. Fújd ki levegővel az egészet, a trafókat meg olajos ronggyal töröld át ne kontakttal.

Előzmény: Gyurmaboy60 (59993)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59994

Sziasztok!

Husvét hétfőn reggel kiálltam a garázsból, levettem a lökhárítót és a fényszórókat, majd egy kis karbantartás után visszaszereltem. Be szerettem volna állni a garázsba és mikor az autót beindítottam, egy kovácsműhely költözött a motorháztető alá. Iszonyatos kalapálással indult be a motor. Mi lehet az ami így ilyen hirtelen minden megerőltető művelet nélkül alapjáraton bekövetkezik? Alapjárat van, megy a motor csak iszonyú hangokkal abszolválja mindezt. Jelenleg szervízben van és egyelőre a diagnózis vagy befecskendező vagy hajtókarcsapágy. A héten kiderül de nem értem hogy jöhet ilyen dolog minden előzmény nélkül. Na mondjuk a 210 ezer km lehet előznény, de ilyen?. Olvasgattam hasonló jelenségeket a fórumon de nem találtam olyant ami így történt volna.

Én igazából arra gondoltam, hogy átugrott a vezérlés, de az a helyén van. Ötlet volt még a generátor ékszíjtárcsa mert az is már elindult befelé de elvágtam a szíjjat úgyis már eléggé repedezett volt de a hang megmaradt, a generátor akadálymentesen simán pörög kézzel meghajtva is. Tapasztalatból mit mondanátok?

Gyurmaboy60 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 59993

Sziasztok....

Nagy a Gondom...

A hétvégén lemostam az 14.16v 2005-ös Thália motorját (gondoltam a téli sót kimosom,leöblítem...)...na ezt nem kellett volna..Azóta kihagy a gyújtás..

Mi szokott ilyenkor beázni?

A gyertyákról a kupakokat levettem,megtörölgettem,befújtam kontakt tisztítóval...de ezek ellenére kihagy a gyújtás.. :-( igaz,csak reggel... melegen,már nem....annyira...de néha akkor is...

Tudnátok javasolni,hibakeresést..?

Köszönöm...

Papalac Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59992

A "+"-t állandóan kapja a lámpa!

A "-"-al kapcsoljuk folyamatos fényre, az általad "+i"-nek nevezett, vagyis az ajtók kapcsolóiról működő állapotban pedig "-" ad ki és felhúzza  "+"-ra az elhalványodás során.

(Az ajtó kapcsolók testet kapcsolnak. Amíg nem a központi egység vezérelte a lámpát, addig is fix volt a "+" és a kapcsolt szál a "-")

Neked most azért működik fordítva, mert a LED megkapja egyik oldalon fixen a "-"-t és a "+i" is testről indul és elhalványulás helyett kivilágosodik, ahogy a "+i" felmegy 12V-ra.

Előzmény: Péter Punger (59990)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59991

Ezt pontosan nem tudom neked megmondani, de nem egyszerű + nagyon bele kell nyúlni, ha egyáltalán képes a kocsi rá de nem hiszem, hogy megéri belevágni egy ilyen mutatványba.

Előzmény: Quag (59980)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59990

Most gondolkozom. Az nem lesz jo, mert ha a + fel van kapcsolva és kinyitom az ajtót, akkor 2 áramkör találkozik. test marad a fix, és 2 állásúval meg +i vagy +. Ez lesz szerintem. Csak működjön. Lehet a kapcsoló nem jó, amit kaptam. Majd hétvégén megpróbálom. Addig esetleg más ötletet elfogadok, a fordított működésű +i-re

Előzmény: Péter Punger (59989)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59989

Az azért nem lesz jó, mert akkor a +i nem kap testet. A testet mindenképpen fixre kell kötni. Arra gondoltam még, hogy a +i-t kötöm külön áramkörre és akkor a +- meg kapcsolható. és akkor lesz egy +-i fix, a kapcsolón meg egy +, 0. És a testet meg ugye kapja a halványulótól. Annyi, hogy nem lehet lekapcsolni teljesen. Csak akkor kell egy 2 állású kapcsoló, felesleges a 3 állás. mert a testet nem tudom kapcsolni, mert akkor vagy kap testet a +i, vagy egyik sem kap, jól gondolom?

Előzmény: Papalac (59988)
Papalac Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59988

Gondolom a "-" (test)-t kötötted fixre és kapcsolni akarod a LED-et elhalványuló, ki, folyamatos módra.

Mi lenne ha átértékelnéd úgy, hogy a "+"-t kapja a lámpa állandóan és a testet kapcsoljuk rá folyamatos állásban és a +i-t elhalványodónál (testről indul és megy fel 12V-ra).

Előzmény: Péter Punger (59986)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59987

Köszi az infót! Hol tudnám megvenni?

Előzmény: amatör 60 (59985)
Péter Punger Creative Commons License 2015.04.09 0 0 59986

Kedves villamosághoz értők!

Adott egy Thalia. "A" oszlopban lévő csatlakozója(ami megy fel a belső világításhoz. +i(idözítős), -, + kábelekkel. Van egy 3 állású kapcsolóm, 6 lábbal, 1-6ig. Be van kötve úgy, hogy a +i az 1esen be, 2esen ki, 3-4 üres, ez a kikapcsolt állás, és a + pedig az 5ön be, 6on ki. A két kijövő kábel csatlakozik egymáshoz, majd a Ledekhez. Az a bajom, hogy a +i fordítva működik, mint a világítás. Ha kinyitom az ajtót, a világítás bekapcsol, a led viszont le. Ha becsukom, a lámpa halványul, a led erősödik, majd folyamatosan világít. Ez a jelenség mitől lehet? Ha kapcsoló nélkül kötöm a +i-re, akkor hibátlanul működik.

A kép róla, nekem tetszik:

amatör 60 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 59985

Lehet olyan szimeriget kapni, ami két féldarabból áll és így nem kell a váltót szétbontva cserélni a gyűrűt.

A kiszerelésnél csak roncsolni tudod a régi szimeriget, de vigyázz a tengelyre, nehogy megsérüljön.

Össze szereléskor én használok FBS tömítő pasztát a két féldarab összeillesztési felületét bekenem vele és úgy tolom a fészekbe.

Sokkal olcsóbb megoldás ( még ha nem is tart annyit mint a gyári) mint az egész váltó leszerelése, szétszedése és összerakása.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59914)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 59984

Igazán nincs mit! :)

Előzmény: Quag (59983)
Quag Creative Commons License 2015.04.06 0 0 59983

Nagyon Köszönöm!

Előzmény: Anonymus23 (59982)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 59982

440-478 mm között van azt olajszint jelzése a nyaktól számítva. 1.5 dCi.

Előzmény: Quag (59981)
Quag Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59981

Egy másik problémámhoz Diesel-es (1.5 dCi) fórumtagok segítségét kérem!

Thalia-mban jelöletlen nívópálca van! Gondolom az előző tulaj eltörte és valami utángyártott pálcát tett a helyére. Szóval van egy jelöletlen, nyers olajpálcám amin nem tudom mi a max és a min jelölés pontos helye.

Akinek 1.5 dCi van, kérem mérje le nekem a pálca ütközésétől (nyak) a max és a min beosztás távolságát... így már be tudnám jelölni a pálcát helyesen.

Nagyon fontos lenne! 

Előre is nagyon köszönöm

Quag Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59980

Pedig ez lenne a cél :)
Mi szükséges ahhoz, hogy kiírja? 

Előzmény: rentha92 (59979)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59979

Cserélhető, de azokat az adatot nem fogja kiírni a csere után az "új" óra.

Előzmény: Quag (59978)
Quag Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59978

Sziasztok!

Kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni a következőben:

Ha egy 2003-as 1.5 dCi műszercsoport, ami nem ír ki fogyasztás adatokat, stb (de ezek OBD-n egyébként kiolvashatók),
kicserélném egy 2004-es 1.4 benzinesből származó műszercsoporttal, ami egyébként kiírta ezeket, akkor működne -e a dCi-ben? 
A beépítése egyezik, a csatlakozása is valószínűleg (ezt még nem tudom). 

Megoldható a csere egyáltalán? Gondolom a km számlálót szakembernek vagy szakszervizben majd be kell állítani. 

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.05 0 0 59977

Köszönöm a választ! Árban is jó. :)

Előzmény: Köhike (59976)
Köhike Creative Commons License 2015.04.04 0 0 59976

Én úgy tudom mindegyikre ugyanolyan kerül. Én utángyártott kipufogóban marix-ot szoktam venni és azzal nem volt sosem bajom, tartósnak is elég tartósnak bizonyult eddig. Ráadásul elég jó az ára is. Igaz thaiara még nem vettem. Clio/thalia dobtest ugyanaz egyébként, csak a cső a vége hosszabb a thalianak. Szóval a clio gyári kinalakításban nem lesz jó rá, a végső csövet cserélni kell, hogy ne az autó alá fújja a kipufogógázt.

http://www.marix-kipufogo.hu/

De itt van thalia dob, symbol néven találod meg.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59975)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.04.04 0 0 59975

Sziasztok! Hátsó kipufogódobot szeretnék cserélni. Ha valaki megosztaná velem ma tapasztalatait nagyon örülnék. Semmikép nem akarok zajosabbat,vagy két év alatt szétrohadót. 2003. 1.4 16v. Vagy a tháliákon egyforma a hátsó dob? Mindegy milyen üzemű? Köszi.

Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59974

Érdemes az akkusarunál kezdeni, onnan kap feszültséget ez a 2 biztosíték. Az F3-ról a világításkapcsolóra megy, az F4-ről a gyújtáskapcsolóra, majd az utastéri biztosítékokra.

Előzmény: Papalac (59973)
Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59973

2 db 60 A-es biztosíték. Az egyik az F3 (erről megy a világításkapcsoló), a másik az F4.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124951543&t=9027813

43819: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779493&t=9027813

Előzmény: bsanzika (59971)
hant90 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59972

A 43819-es hozzászólásban van kép és szöveg a motortéri relékről.

Előzmény: bsanzika (59971)
bsanzika Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59971

Köszi az infót, már csak azt kellene tudnom melyik az F4-es biztosíték és ellenőrizném hogy mi a helyzet vele.... :)

Előzmény: Papalac (59970)
Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59970

Nézegetve a rajzokat ezek a hibák vagy gyújtáskapcsoló vagy a motortéri F4-es biztosíték rossz érintkezéséből adódhatnak.

Előzmény: bsanzika (59968)
Papalac Creative Commons License 2015.04.03 0 0 59969

Kipróbáltam, nálam nem mozdul semmit a mutató az ablak terhelésére. (2005, 16V)

Előzmény: DGabee85 (59967)
bsanzika Creative Commons License 2015.04.03 0 1 59968

Nálam ez már olyan szinten tetőzött, hogy ha például leterhelem rendesen, értem ezalatt hogy megy mondjuk a ventilátor 4-es fokozaton meg mondjuk felnyomom mellé a refit, akkor néha már kiakad a vízhőfokmérő... :D Nagyon kíváncsi lennék hogy mi lehet a tényleges oka ennek a jelenségnek :D

Előzmény: DGabee85 (59967)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59967

Az nekem is. De az szerintem mindenkinek. Mint ahogy a vízhőfok jelző is megmozdul, ha fel van húzva az ablak, de felfelé húzod az eletromos emelőset.

Előzmény: Papalac (59965)
petiren1,5dci Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59966

Nekem a fékpedál nyomkodásra, a hátsó ködlámpa visszajelzője parázslott... adtam neki egy plusz testkábelt és azóta megszűnt a hiba.

Papalac Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59965

Ma kíváncsiságból én is megnéztem, nekem a fékre az első ködlámpa visszajelzője villan halványan fel. Teljesen mindegy, hogy a helyzetjelző be vagy ki van kapcsolva :-)

Előzmény: DGabee85 (59964)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 59964

Érdekes, hogy tegnap reggel amikor mentem be dolgozni, úgy emlékszem még csinálta. Este, amikor jöttem haza, állnom kellett egy sorompónál, lekapcsoltam a világítást és, mint egy őrült, nyomkodtam a féket. De nem villant fel a műszerfal világítás! :-)

Előzmény: Papalac (59963)
Papalac Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59963

Nincs más ötletem. Az utastár lámpának elvileg semmi köze a műszerfal világításhoz (helyzetjelző).

Ha jól értem nagyobb áramfelvételre (fék, irányjelző= 2x21W) felvillan a műszerfal világítás.

Az bal irányjelzőre nem villog a rendszám világítás?

Nem tudom mi lehet a gond, de kíváncsi vagyok mire jutsz vele.

Előzmény: DGabee85 (59960)
rentha92 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59962

Persze, kitalálunk valamit! Én nem tudok írni, így neked kell :D

Előzmény: Péter Punger (59958)
SGN Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59961

Rizsszemből hamar lehet színeset csinálni alkoholos filccel! Ez csak egy ötlet. Hali...

Előzmény: Péter Punger (59958)
DGabee85 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59960

Szétkaptam, kiszedtem a lápkákat, az izzókat, takarítottam a csatlakozókat, wd-40 is ment bele. A 2 testelő csavarral szintúgy megtettem ezt. Ugyan úgy villog a műsterfal világítás. De a mennyezeti ledes szofitát ki fogom venni, visszarakom a gyári szofitát. Megnézem úgy. Mert csak azóta csinálja ezt, amióta azt ledesre cseréltem.

Előzmény: Papalac (59954)
nagya2 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 59959

HAli!!

Biztos, hogy van benne valamilyen O gyürü mint tömítés.

A nagy vastag csövek azok vizcsövek.

Üdv Nagya

Előzmény: Ruby75 (59957)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59958

És megcsinálnád nekem, ha elküldöm a szükséges alkatrészeket? Ha igen, irj e-mailt, megbeszéljük. Kicsit analfabétának érzem az ilyen fajta szereléshez. Vagy rizsszemből van színes?

Előzmény: rentha92 (59935)
Ruby75 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59957

Köszönöm a gyors választ.

Van ebben valami tömítés ami tönkremehet az idők folyamán.Egyáltalán a "hátsó" részén (ahol fel van rögzítve a blokkra) ott van valami kivezetés,vagy csak az a két cső van rajta?Egyáltalán azon a két csövön jön-megy az olaj?

Előzmény: nagya2 (59956)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59956

HAli!!

Olajhűtő.

Üdv Nagya

Előzmény: Ruby75 (59955)
Ruby75 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59955

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem/kérésem lenne,hogy ha valaki tudja mi van a képen árulja már el (a szűrőn kívül :)  ).

Alatta van minimális olajfolyás,egészen le az olajteknőig.Ill,hogy szét lehet-e szedni,van-e benne valami tömítés pl.

Vagy valami infót egyáltalán.1.5dCi motoron van.
Előre is köszönöm.

Papalac Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59954

Ha jól emlékszem a lámpákra menő csatlakozót érdemes megnézni. A testelő csavar (ok) elég stabil, azt nem érdemes szétszedni, ha nincs megrozsdálva. Érdemes kivenni a hátsó lámpákat, ha nem derül ki az irányjelzőből, hogy melyik oldal.

Előzmény: DGabee85 (59952)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59953

Ez nem jó hír, de köszi! 

Előzmény: lulumba (59940)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59952

Akkor szétkapom, megcsiszolom, meg egy kis WD40-nel megkínálom. Aztán beszámolok róla! De köszi az infót! :-)

Előzmény: Papalac (59946)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59951

Meg egy általános relé és kész is. Úgy kapcsol, ahogy kell neki! Gyújtásra bekapcsol, helyzetjelzőre kikapcsol.

Előzmény: DGabee85 (59950)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59950

Onnan kapja a gyújtás pozitívat. Meg a szivargyújtóról lett kihúzva a helyzetjelző pozitív is.

Előzmény: rentha92 (59945)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 59949

Kötve még akkor nem volt semmi és akkor is ezt csinálta. Annyi, hogy a beltér világítás lett ledes szofita, meg a rendszámtábla világítás lett ledes. Problémát nem okoz. Csak furcsa volt látni.

Előzmény: Papalac (59944)
rentha92 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59948

Felköltözött felülre :P A szalagot eldaraboltam és egyszerűen felragasztottam a műanyagra:

Írtam is egy hozzászólást anno képekkel: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813

A központi zár kapcsolóját egy picit később csináltam, de az ellenállások (ledenként 1) ugyanígy vannak megoldva itt is:

Előzmény: SGN (59947)
SGN Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59947

Heló! Az ellenállást látom, de a LED-et nem. Azt hova dugtad? Vagy csak a szemem rossz? Az égő nálam ott van ahol az ellenállás csak középen :-). Hali...

Előzmény: rentha92 (59945)
Papalac Creative Commons License 2015.03.30 0 1 59946

Most nézem, hogy fék és indexre villog a műszerfal. Az egyértelmű hátsó lámpa testelési probléma.

Előzmény: Papalac (59944)
rentha92 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59945

Nekem csak a kapcsolókban, szivargyújtónál meg a fényszórómagasság állítóban vannak ledek, mást nem is  akarok bántani. A pozitív elé tettem egy 1K ellenállást amit az izzó helyén húztam el:

Nekem semmi ilyen problémám nincsen, de szerintem az utastérből dobd ki a ledet, mert az oda nem igazán jó, pont fordítva testel felkapcsoláskor meg ajtónyitáskor. A DRL mire lett rákötve? Én a szivargyújtóról húznák neki gyújtás utáni +-t.

Előzmény: DGabee85 (59939)
Papalac Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59944

Szerintem ez nem ellenállás probléma. Vagy testhiba vagy valami el lett kötve.

Az említett izzók kiégése esetén sem szabad semminek felvillanni.

A rendszámtábla világítás a helyzetjelzőről megy mint a műszerfal világítás is és még nagyon sok dolog.

A mennyezeti világítás időzített és elhalványodó. Ott lehet hogy kéne ellenállás, főleg, hogy meg van járatva a dekódoló egységen is. Mondjuk annak az izzónak a kiégése sem befolyásolhat semmit.

hant90 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59943

Épp most akartam válaszolni a kérdésedre, de ezek szerint csak költői kérdésnek szántad.

Előzmény: tekilla123 (59942)
tekilla123 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59942

Megvettem az új aksit remélem jó lesz!Banner 62AH  540 A. Ha ez is kibír 11 évet már jó! :)

lulumba Creative Commons License 2015.03.30 0 1 59941

A hátsó ködlámpa visszajelzőm világított, ha ráléptem a fékre. Az testhiba volt a hátsó lámpánál...

lulumba Creative Commons License 2015.03.30 0 1 59940

Hali!

Úgy tudom az csak a gyári kütyüvel működik.

http://racing-bazar.hu/egyeb/szerszam/renault_can_clip_v155

Előzmény: DGabee85 (59938)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59939

Nekem mióta LED-es a szofitám az utastérben, meg a rendszámtábla világításom, azóta lekapcsolt világításnál, ha rálépek a fékre, felvillan a műszerfal világításom.
Azóta DRL-t is kapott. Ha megy a DRL, és indexelek, villog a műszerfal világításom az index ütemére! :D 
Hova kéne neki ellenállás?

Előzmény: rentha92 (59935)
DGabee85 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59938

Üdv!

Valaki használta már ezt a programot: Renault Can Clip v130 ?
Ez működik ELM 327-tel?

tefi Creative Commons License 2015.03.30 0 0 59937

Én 2 éve ilyenre cseréltem a gyári 10 évest: Varta 53 Ah, 470 A.

Kicsit magasabb paraméterekkel rendelkezik mint a gyári!

Előzmény: tekilla123 (59936)
tekilla123 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59936

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy a Thaliába mekkora akksit érdemes venni,most értel az idő a 11-éves akksi cserére!1.4 benzines!

Köszönöm!

rentha92 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59935

Szia, természetesen mindent lehet! Igazából ez saját ötlet, de nyugodtan lenyúlhatod ;)

Eredeti megoldásként egy hosszú drótlábú rizségő világítja alulról, ami szerintem elég gyenge még este is. Nekem kék ledek vannak a kapcsolókban már viszonylag régóta, csináltam is egy leírást róla, amit itt találsz:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813

Forrasztani kell, meg picit türelemjáték, de hamar megvan, az ablakemelők egyszerűbbek, a központizárnál 2 led kell.

Esete nagyon hangulatos :)

Itt egy videó sötétben:

Az elakadásjelző kapcsolóban meg a szivargyújtónál van még T5 5050 smd (fehér) led, a többi izzós.

Van led szalagom, keress pü-ben és küldök a kapcsolókhoz ha kell.

Előzmény: Péter Punger (59933)
Köhike Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59934

1.5-2W-os rízsszem izzó van benne. Bármelyik elektronikai alkatrészboltban kapsz. És színezve maga a kapcsoló van. Lehet, hogy át lehet kékíteni valahogy, de nem egyszerű.

Előzmény: Péter Punger (59933)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.29 0 0 59933

Sziasztok!

Kiégett a bal oldali ablakemelő gombjának a világítása. Visszakerestem, találtam róla mindent, hogy kell szétszedni, stb, viszont azt nem tudom, hogy milyen égők kellenek bele. Ebbe szeretném segítségeteket kérni. Illetve, hogy piros helyett meg lehet-e oldalni, hogy kéken világítsanak?

Köszönöm előre is.

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59932

Köhike,lulumba! Köszi a választ. Akkor had csöpögjön továb.

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59931

Bocsi! Ne haragudj!

Előzmény: AEQ100 (59926)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59930

Igen,így volt. Figyelmetlen voltam! Elnézéseteket kérem!

Előzmény: Anonymus23 (59925)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 59929

Az enyémen is rajta van gyárilag.

Status felszereltségű, 80 pacis.

Előzmény: Papalac (59927)
Köhike Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59928

Hmmmm.....

Előzmény: Papalac (59927)
Papalac Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59927

Nekem mindkét Thalián rajta van gyárilag.

Szerintem a gyárban tudják, hogy ott mindenképpen csöpög az olaj :-)

Mondjuk elég gyengécskén van rögzítve és könnyen leeshet.

Előzmény: Köhike (59923)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59926

Köszi, ezért nem értettem. 

Előzmény: Anonymus23 (59925)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59925

Szerintem kovacas azt hitte, hogy az olajosság probléma forrását az ő váltóolaj szivárgás problémájára írod, és mivel mindkettőtöknek (de még sokunknak) itt, ott, amott csöpög az olaj, félreértette.

Előzmény: AEQ100 (59918)
Köhike Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59924

A JH1-es váltón ami a JB evolúciója már okosabbak voltak, és azon felül van a kapcsolókar. :)

Előzmény: lulumba (59922)
Köhike Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59923

Érdekes ez a tálca dolog, a clionkon rajta volt gyárilag.

Előzmény: lulumba (59922)
lulumba Creative Commons License 2015.03.24 0 0 59922

Hali!

Köhike asszem röviden leírta már, de azért válaszolok én is.

Nekem kb.180 ekm óta csepeg(mármint ennyivel ezelőtt kezdett csepegni)  . A szervizben nekem is ajánlották ezt a tálcát, de 8 eft-ért nem kértem. Bunkó vagyok, csak csepegjen a földre simán. Azt mondta a szerelő, csak a váltó szétszedésével lehet kicserélni a hibás szimeringet, de az is ereszteni fog rövidesen. Olajcserekor ellenőrzöm, ha kell töltök utána egy keveset.(eddig egyszer töltöttem kb. 1 dl-t)  

Köhike Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59921

Ultra szopás, nem.

AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59920

Előzmény: AEQ100 (59919)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59919

Előzmény: AEQ100 (59918)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59918

?

Előzmény: k.o.v.a.cas (59917)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59917

Ne szivass már.

Előzmény: AEQ100 (59915)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59916

Ja 1.4 16v.

AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59915

Sztem ez a kartergáz csöve, az dörzsölődött ki, és azért olajos.

Előzmény: Anonymus23 (59913)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59914

A sebességváltó kapcsolótengely Tömitését javitotta mát valaki? Gondolom szimering vagy karmantyú,esetleg o gyűrű. Csöpög az olaj,nem is kevés. A tepsi elnehezült,olaj+ por,és majdnem elveszett. Az volna a kérdés,hogy a váltó szétszedése nélkül lehet e cserélni? Köszi!

Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59913

Nekem múlt nyáron ledobta a turbó a csövet (a légszűrő alatt), és ugyanilyen szimptómái voltak, járt a motor, de nem volt benne erő. M7-esen balatoni nyaralásból hazafelé, az év egyik legmelegebb napján :)

Ha valamit ott kidörzsölt és lyukas, akkor azt cserélni kell, én dcimágust hívtam fel akkor, és nem javasolta, hogy így járjak vele, akár csak 50 km-t sem, mert komoly károkat tud okozni.

Előzmény: AEQ100 (59912)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59912

44 KW-os. Első tulajtól vettem 8 évesen 3,5 évvel ezelőtt, aki 206e km-t hajtott bele. Azt mondta, hogy az üzemanyagot mindig megfelelő helyen tankolta bele, normális kúton (nem tudom hol), 15e km-ként lecserélte az olajat és általában autópályán közlekedett vele 140-nel. Ezzel szemben mi csak városban használjuk, kb 35 ezret tettünk bele ennyi idő alatt, és lekopogom, még nem volt semmi baja. 5,75 a fogyasztása nálam, asszonynál 5,5, nyaraláskor pályán 140-el kb 6 liter.

Semmilyen - lekopogom - indítási vagy használati problémánk nem volt.

Az előbb kimentem leszedtem a légszűrőt, megnéztem a turbó gumicsövén belül nagyon kis olajfilm van csak. Viszont ott van egy collos gumicső, amit egy érzékelő kidörzsölt, az, azon a környéken olajos. Összeraktam, kipróbáltam, és most SEMMI BAJA.... kop, kop, kop.... Mi a fene baja volt?

Előzmény: penge760203 (59911)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59911

Megkérdezhetem hogy idáig mit javitotak a motoron vagy te is küzdesz  vagy küzdöttél injektor problémával .Csak nem értem 240-ezret hogy tudtál elmenni vele.

Előzmény: AEQ100 (59910)
AEQ100 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 59910

Üdv! 

Segítséget kérnék: 1.5 dCi 2003-as 240e kilométerrel ma azt kezdte el csinálni, hogy gyorsításkor 1800-as fordulat körül nem kezd el húzni a motor, hanem erő nélkül lassan gyorsul fel normál tempóra. Nem látom, h nagyon füstölne vagy bármi, egész egyszerűen hiányzik az erő, a húzás. Turbóra gondolnék, de múlt héten volt generátor csere, esetleg vmi elektromos dolognak lehet hozzá köze?

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59909

Ez már egy öt éves hiba,csak elfelejtettem,hogy melyik. Csak most már járó motornál lefényképezik műszakin. Hiába van kiütve,pár száz méter után visszajön.

Előzmény: janobá (59908)
janobá Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59908

Szerintem a hátsó szonda fűtés, (de te honnan tudod hogy fűtés hiba) miatt ég a lámpa? Azt meg nem hogy első vagy hátsó, azt a diag kiírja.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59905)
SGN Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59907

Heló! És ha menet közben nézed a rail nyomást akkor felmegy 1400 bar-ra. A befecskendezők egyformaságára nincs megyarázat. Hali...

Előzmény: ÖregMackó (59873)
Köhike Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59906

Ugyanolyan mindkettő.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59905)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.22 0 0 59905

Vinném műszakira az autót. 1.4 16v. Nem jó a lambda szonda fűtésem és világit a műszerfalon a motor ikon. Most melyik szonda ez? Az első vagy a hátsó? Vagy mindkettő fűtött?

anca37 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 59904

Nemrég kérdeztem én is itt az elemcserét. 11 éves a kicsike, simán, minden gond nélkül szétcsúszott (kopp-kopp). Elem kicserélve, ismét távolról is nyit :) 

Előzmény: tefi (59902)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.03.20 0 0 59903

Az elmúlt 11 évben többször cseréltem és cseréltettem elemet a kulcsban, de a szétcsúsztatás nekem sohasem vált be, csak az általad vázolt módszerrel sikerült szétszednem. 

Előzmény: tefi (59902)
tefi Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59902

A jövő hónapban lesz 12 éves ! az autóm,de még nem kellett elemet cserélni a kulcsban!

Ennek ellenére már próbáltam és sikerült kézzel kinyitnom. Ha nem menne itt 1 másik módszer.

Még nem próbáltam,de erről az oldalról szedtem le a képet:

Előzmény: 9934 (59901)
9934 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59901

Üdv!Ha jól emlékszem már volt róla szó de nem tudom mikor,elemcsere a kulcsban nem bírom szétcsúsztatni annyira elvan kopva mit csináljak vele?

Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59900

kért=két

Előzmény: Köhike (59899)
Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59899

Teljesen középmezőny. Van egy kért modelljük ami eléggé visszahúzza, de ezt igazából mindenki tudja. Általában a felső középkategóriából. A kicsikkel semmi extra.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59897)
Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59898
Előzmény: Köhike (59896)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59897

Aha... És hol a Renault? Azt meg sem említik!

Előzmény: tefi (59895)
Köhike Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59896

Megnéztem az oldalt. Mármint az angol eredetit, és elég korrektnek tűnik a rangsor.

Előzmény: tefi (59895)
tefi Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59895

http://www.vezess.hu/hirek/warranty-direct-2015-megbizhato-europai/59364/#sl

Gond van a németekkel, aratnak a franciák.

Természetesen az ugyanilyen német felmérés azt hozza ki,hogy a legjobbak a németek!

Lásd az ADAC botrányt...

Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59894

Nézd, én internetes webáruházi árakat néztem. Ha azok csalnak, akkor én amiatt írhattam ilyen magas árat.
Ha féltengelyből is van után gyártott, akkor valószínűsíthető a minőségbeli különbségen fellépő árkülönbség.

D

Előzmény: hant90 (59889)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59893

Én a mai napig is és második, hobbi autónak tervezek egy másikat venni. :)

D

Előzmény: k.o.v.a.cas (59888)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59892

Értem én.
De én meg jóhiszeműen vettem egy lefosott autót tavaly nyáron egy jóindulatúnak hitt; ismerős autókereskedőtől és most nekem egyszerre kellene sokat költenem erre az autóra, mert nemsokára műszaki vizsga. Neked 13 év alatt jött össze ennyi, amit nekem augusztusig meg kell csináltatnom rajta. Nem mindegy!
És nem írtál sehova sem árat, így nem kerültem közelebb az alkatrész árlista minősítéséhez. :)

Üdv 
D

Előzmény: nagya2 (59886)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.19 0 0 59891

Kezdő Thaliás vagyok még.
Nyilván az eredetit néztem alkatrészben a kocsihoz. 
És az után gyártott van olyan jó, mint az eredeti?
Után gyártottban eddig csak egy váltótartó van benne és egy új hűtő.
A váltótartó pár ezer forint volt és a hűtő is megállt 11 e forintban.
Mindkettőt én szereltem be. 
Sok hasonlóság van amúgy a Wartburggal, de lényeges a különbség is:
Hasonlóságuk:
                     - nagy hasmagasság
                     - nagy csomagtartó
                     - magas ülőhelyzet
                     - imbolygás :)
Különbségük: (Számomra a legszembetűnőbb és érdekesebb!)
                     - Nem olyan jó a fordulóköre, mint a Wartburgé!
                     - jobb fogyasztási értékek
                     - hajszállal komfortosabb

Összességében szeretem ezt az autót is.

D

Előzmény: Köhike (59885)
Papalac Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59890

Szánom-bánom bűnömet, de teljesen igazad van. 2012-ben márkaszervizben már voltak cserélve a gyertyák!

Megnéztem a számlákat :-)

Ezek szerint ezek a gyertyák majdnem 18.000 Km-t mentek csak!!!

Előzmény: Köhike (59859)
hant90 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59889

"100 e forint a két féltengely diszkont áron?! És akkor még nincs is beszerelve! "

Érdekes, én épp most cseréltettem ki a bal első féltengelyt, 36.000Ft-ot fizettem a szerelőnek. Akkor vajon milyen alkatrészt tett bele?!

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59883)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59888

Nekem is Wartburgom volt a Thália előtt! :) Szerettem!

nagya2 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59887

Ja 2*2db stabpálca kimaradt, darabja egy 1k.

Üdv Nagya

Előzmény: nagya2 (59886)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59886

HAli!!

Na ha sokallod akkor tömören :

1Fötengelyszimmering gariba.

1szoftfrissítés, 1db relé, 2db hátsó rugó, 2db hátsó csapágy, 2db hátsó fékmunkahenger, 1db talpas, 1kmjeladó, 2db kutyacsont(motortámasztó), 4db ajtónyitómotor.

13 év alatt, ennek nagyja most az uccsó 4 évben.

A váltóharang+1kutyacsont,+a jeladó kijövetele a turbócsőböl(csak vissza kellet rögzíteni)  nem az autó hibája volt.

Szerintem ez nem sok.

Üdv Nagya

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59878)
Köhike Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59885

Szerintem nem drágák az alkatrészek. Persze a gyári az, de gyakorlailag minden kapható utángyártottban. És azok iszonyatosan olcsók bármi máshoz hasonlítva. Persze itt nem a dci bajos dolgairól van szó, de az midnenhol drága. Azon szoktam poénkodni, higy ehhez az autóhoz minden 4000+-1000ft-ba kerül. :D

Wartburgot meg nem becsüli le senki sem de nem összehasonlítható vele, kb annyi közös dolog van, hogy mindkettőtautónak hívák és mindkettőnek 4 kereke van.

Köhike Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59884

De átment, csak a gondolatmenetet akartam folytatni.

Előzmény: Garfield007 (59881)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59883

Nem kell kigúnyolni a Wartburgot!
Az is nagyon jó kis autó! Én szerettem és szeretem a mai napig is, mindegy milyen negatívumok értek vele.
Szeretem ezt is, amikor jó. Igen, egy lefosott szart vettem meg. Bár, annyira nem is az. Vezettem már ennél sokkal rosszabb autó(ka)t. Szerencsére, egyik sem volt az enyém... Ami meg az alkatrész árakat illeti, eléggé meredek. Használt autó viszonylatban is! Nevetséges, hogy a másik francia márka képviselőjéhez egy ajtó 7 e és 10 e forint körül mozog az ára; addig ennek meg 10 e és 40 e forint között... :S
100 e forint a két féltengely diszkont áron?! És akkor még nincs is beszerelve! 
Kérdem én! Ha az autó egészben ér 350 e - 500 e forintot, akkor mi ez a horrorisztikus alkatrész árlista?! 
Ezért nevetséges nekem egy kicsit ez az autó. Még egyszer annyit rá kellene költenem; hogy olyan legyen, amit megint autónak lehetne nevezni; mint amennyiért megvettem. Röhejes! 
Tisztában vagyok vele, hogy vannak ennél drágább alkatrész finanszírozású autók. De azok drágábbak is ennél. 
Én az olcsó vételára miatt választottam ezt a típust. De nem gondoltam volna, hogy ilyen horror összeg az alkatrész beszerzés! Vicc... Csak már nincs kedvem nevetni rajta... :S
De összességében jó kis autó ez. Tavaly nyáron sikerült 5,47 literes vegyes fogyasztást elérnem vele. Pedig sok volt benne a rövid táv, a városi forgalom és a hosszabb távok is 100 km-ben volt mérhető. Igaz sokat gurítottam és kíméltem a gázpedált, de taposgatva sem megy 6,5 fölé a fogyasztásom. 1.4 benzines 75 lovas!

D

Előzmény: Garfield007 (59879)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59882

Évente kb. 8 ezer km-t megyek. Jellemzően rövid utakra. Az üzemanyag Excel táblám szerint 51 ezer km-t mentem a mostani gyertyákkal. Most van benne 86 ezer. Nem akarom eladni! :-)

Előzmény: lulumba (59877)
Garfield007 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59881

Az irónia nem ment át, attól tartok, legközelebb idézőjelekbe teszem a megjegyzésem :-)

A többivel egyetértünk, kis hazánkban használt autót venni nagy bátorság és felkészültség kérdése :-)

Előzmény: Köhike (59880)
Köhike Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59880

Azért egy wartburggal összehasonlítani igen meredek dolog. Eleve sokkal komplexebb autó. És igaz az enyém is egy lefingott példány volt, ( de olcsó is volt szóval nem ért meglepetés, tudtam mire számítsak) azóta, hoyg rendberaktam kb ugyanolyan mint bármelyik másik autó. Semmivel sem rosszabb. Az elmúlt 2 évben törött egy rugóm hátul, tönkrement a lambda, cserélni kellett az első fékeket( de ez a pocsék brembo tárcsák miatt volt nem az autó hibája), és volt egy rossz hátsó kerékcsapágyam. Szerintem ezekben semmi kivetnivaló nincsen, mind kopó fogyó dolgok. Ha valaki használ egy autót az ezzel jár.

Előzmény: Garfield007 (59879)
Garfield007 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59879

Hát igen, a Wartburgban még volt anyag.

Amit nagya felvázolt, nekem is ijesztő volt, pedig 2002 óta Thaliam volt és fele ennyi baja sem volt.

Vettél egy lefingott autót, kereskedőtől és ebből levonod, hogy a Thalia ilyen. 

Hát nem, egyáltalán nem, de be kell látni, hogy a piacon lévő, főleg dízelek nagy része nem túlságosan vállalható, több oka van ennek.

Amúgy a használt dízelek, minden márkából rettenetes lutrik, rögtön utána jönnek a benzinesek, főleg ha ezt még kereskedővel is díszítjük.  

12 év után úgy adtam el az autómat, hogy egy nap alatt elvitték, megnézés után azonnal foglalóztak és rögtön vegyem le a hirdetést... Ilyen is van, de nem kereskedésben.

Előzmény: Warti353WDeLuxe (59878)
Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59878

Nos, ez eléggé hervasztó hír; hogy ilyen autó ez a Thalia... :(
A 34 éves Wartburgom nem produkált ilyen hibákat, mint most a 14 éves Thaliám.
Jó, az is igaz; hogy elhanyagoltan vettem meg. Csak ki volt glancolva (Autókereskedés!), de már a próbaúton is kopogott jobb elől valami. Állítólag 167 e km volt csak benne, amikor megvettem. De ha neked 142 e km alatt előjöttek ezek a problémák, akkor talán igaz lehet az én óraállásom is... 
Ez roppant elkeserítő! :(

Előzmény: nagya2 (59854)
lulumba Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59877

Hali!

És ez idő alatt mennyit mentél vele?

Előzmény: Vulkan16V (59876)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.03.18 0 0 59876

2008. júniusában 4 pólusú Bosch gyertyákat rakattam az autóba. Azóta ezzel és 4 Beru trafóval megy. Eddig nem volt velük probléma... kopp... kopp... 

Előzmény: pacomx (59866)
penge760203 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59875
penge760203 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59874

És mértek résolajat nekem az a sok a két középsö injektorom szar az egyiknél 100-ml két perc alat a másiknál 60-ml.most Tápioszöllösön találtam egy fickot aki ezzel foglalkozik.165 -ezer lenne mhnkadijal együt két felujitot injektor felujitot szivattyú valamint a ultrahangos tisztitás.

ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59873

Megnézték ma az autót clippel és hiba nincs eltárolva sem, meg fennálló sem. Ez jó hír. A rail nyomás alapjáraton 220-230 bar, fordulaton felmegy 500 fölé. Ez jó?

A befecskendezők száma mind a négynek egyforma. Ezt nem értem, ugy tudtam hogy a tanításnál be kell írni a befecskendezők adatait és nem igazán szokott egyforma lenni. Ez még gyári, soha senki nem írhatta be.

Papalac Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59872

http://www.formula3000.hu/shop/eyquem-rfc58lz2e-eyquem-gyujt%C3%B3gyertya-p-1145.html

Ilyet tettem bele. 2 autóba rendeltem 12 darabot, így ingyen kihozták. Marad tartalékba, esetleg még egy cserére. Ez való a 8 és 16 szelepesbe is, ha jól néztem.

Elvileg a gyári is kétpólusú. Valamelyiken csak átmegy a szikra :-)

ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59871

Hát arra balra, mint ahogy asszony mondja :-)

v__tibor Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59870

... JOBB tükörbe !

Előzmény: ÖregMackó (59869)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.17 0 0 59869

Megy rajta az Internet is :-)

Erről is találsz temérdek anyagot ha visszaolvasol. Kell a bal tülörbe egy NTC érzékelő és vezeték a tükörtől a műszerfalig. Ha szerencséd van az ajtóig a műszertől be van vezetékezve. Csak az ajtócsatlakozó megfeleő pontjaitól kell a tükörig derót. Olvasgass csak.

Előzmény: pacomx (59867)
Köhike Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59868

Én kétpólusút használok, eyquemet vagy densot. Élettartramban van elvileg egyedül különbség.

pacomx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59867

Köszönöm megtaláltam és tényleg de én nem mertem szétszedni :D majd holnap :)
És a másik kérdésemre is tudsz válaszolni?

Köszike

Pacomx

Előzmény: Köhike (59865)
pacomx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59866

Szia én is gyertya csere előtt állok!Milyet érdemes venni?1 vagy 2 pólusút?Most egy pólusú van benne!Vagy nagy a különbség?Thaila 1.4 benzines 55Kw autóm van.
Előre is köszi a választ!

Üdv pacomx.

Előzmény: Papalac (59858)
Köhike Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59865

Mindegyiket szét lehet szedni és ki lehet cserélni az izzót. Visszakeresel találsz róla képeket.

Előzmény: pacomx (59864)
pacomx Creative Commons License 2015.03.16 0 0 59864

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mikor megvettem az autómat (Renault thalia 1.4 55Kw 2003) akkor az ablakemelő kapcsolok még világítottak!
De most már egyik sem világít!Biztosítékokat átnéztem, és néztem a kapcsolót is de azt nem lehet szétszedni vagy tévedek?És csak kiéget benne az égő?

És ugyan ez van a központi zár kapcsolóval ami a szivargyújtó felett van ez se világít pedig emlékeim szerint világított!

Még egy kérdés a műszerfalon középen van az óra.Az az időn kívül mást is tud mutatni?Mert ha jobban megnézi az ember akkor lehet benne látni C°-ot is?
De akkor hogy mér hőmérsékletet?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Sziasztok

Pacomx :)

Mutual Friend Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59863

Én is most cseréltem de egypólusú jött ki belőle. De szerintem szebb állapotban. De ez nem verseny ... :)

Köhike Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59862

Egy ilyen gyertya 100ezer után nem így néz ki. És ez nem gyári beszerelés. Azon a szokásos 77-tel kezdődő cikkszámon kívül nincs más felirat. Esetleg még a Renault. A koksz meg olaj miatt van.

Előzmény: Papalac (59861)
Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59861

Made in France. Tudtommal senki nem cserélt gyertyát, hacsak valamelyik szervizben nem tettek ilyet, de akkor szerintem nem tettek volna bele 2 pólusút.

Nem hiszem, hogy olaj, mert a gyertya másik oldala ugyanolyan mint a többi. Ott valami átégés lehet. A többi gyertya másik oldalán is látszik egy csík, csak jóval gyengébb. Holnap csinálok képeket.

Előzmény: Köhike (59859)
Köhike Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59860

Amelyik meg olyan kokszos, az a henger kicsit eszi az olajat.

Köhike Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59859

Motrio mint gyári gyertya??????

Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59858

Megvolt ma a gyertyacsere a 8 szelepesben. 100Km-t mentek a gyári gyertyák és így néznek ki:

Egészen elégedett vagyok, egyedül az 1-es henger gyertyája érdekes. Mintha a porcelán is meg lenne olvadva. Egyébként a másik oldalon az is világos. Mindegyik gyertyán van egy sötétebb csík a porcelánon, de az 1-esen más.

sezs Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59857

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59856

Akkor én szerencsés voltam, mert felülről benyúltam és simán kihúztam, kis mozgatással.

Előzmény: nagya2 (59853)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59855

JA igen az alant említett sebesség jeladó is cserélve lett, meg a stabpálcák 2*

Üdv Nagya

Előzmény: nagya2 (59854)
nagya2 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59854

Ja igen lassssssssan lasssssssan megválok a thalicstól (nem kerül messzire, a lányom veszi meg), ugyhogy read only maradok a forummal.

A 13 év és 142000km alatt nagyon megszerettem, de hónaaljban szűk lett.

A 13 év alatt a hibalista(1.5dci):

1hónaposan főtengelyszimering.

4 évesen félmelegen nem indult(szoftfrissítés).

ellenörző relé beszart(sárga izzításjelző nem világott).

két hátsó rugó.

két hátsó csapágy+fékmunkahenger.

4db első égő.

légszürő szívócső DuckTape javítás.

motortámasztó 3* cserélve.

Váltóharang csere köszönhetően egy hasábfával történő szerencsétlen találkozás eredményeképpen.

turbó nyomócső levegő hőmérséklet jeladó kiesett, DuckTape javítás.

Ezenkívül a kopó alkatrészek cseréje(egyszer lett idáig körbefékezve a kocsi)+15k kilóméterenként olaj+szűrők cseréje.

Ja igen egy jobb első talpas is cserélve lett.

Ennyi.

A kocsiban jobb elől valami ujkora óta kopog, de csak 15°c felett, emiatt a gariban csrélték a jobbos motorbakot, de azóta is kopog, mondom majd kiforja magát , 13 éve forr:-)

Üdv NAgya

UI:nem megyek messzire mert Dacia Sandero Stepway 0.9Tce-re váltok, ami becenév és szinezés tekintetében is egy Panda

nagya2 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59853

HAli!!

A csere aknából kb 10 perc, de a válogatott káromkodásokkal kb még egyszer ennyi elmegy.

Én csak nagycsavarhúzóval tudtam kiütni a helyéről.

Üdv Nagya

Előzmény: Papalac (59852)
Papalac Creative Commons License 2015.03.15 0 0 59852

A sebesség jeladó hibája okozza. 6-7 ezer Ft.

Elég könnyű cserélni.

A légszűrő mögött, lent, a sebességváltó végén van. A képen bekarikázva. Jobbra fent az utastérbe menő fűtéscsövek vannak.

Előzmény: sezs (59851)
sezs Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59851

Kedves Márkatársak!

Egy kérdésem lenne: már másodszor vettem észre, hogy a sebességjelző mutatója rendellenesen elmozdul :) Ez azt jelenti, hogy egy ízben egyenletes haladásnál szépen lekonyult zéróra, majd felment ugyanazzal a lendülettel 60-ra. Ma este ezzel szemben vagy egy jó kilométeren át szépen nullán pihent, míg az autó ment 60-70-nel. Aztán gondolt egyet, s újra pontosan jelzett. Mi lehet az ok? Nemrég cseréltem (kb. egy hónapja) akksit, nem hiszem, hogy az zavarna be.

Előre is köszönöm a segítséget.

Warti353WDeLuxe Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59850

Valaki tudna nekem segíteni?
Eltörött a bal első ajtómon a zsanér körüli rész és most lóg az ajtóm. Nehezen tudom csak becsukni.
Holnap megnézzük, hogy hegeszthető-e. Ha nem sikerül meghegeszteni, akkor szükségem lesz egy cseredarabra. 
Ha esetleg tud valaki egy jó bontót, vagy esetleg valamelyikőtöknek van egy bal első ajtaja; amitől pénzért cserébe megválna, szívesen venném. Jó lenne, ha fekete lenne az ajtó. De más színű is jó, ha fekete nincs...

Köszönöm!

D

Péter Punger Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59849

ja, jól van. akkor annyira nem bontom szét. Simán kézzel ki tudom pattintani, vagy valami műanyaggal nyúljak alá? Mennyi esélye van, hogy eltörik a tükörlap? azért valamennyi kézügyességem van. :)

illetve még azt szeretném kérdezni, más témában:

láttam, hőmérőt be lehet aktiválni a kijelzőn. Ahhoz milyen eszközök, műveletek kellenek? Úgy, hogy belső-külső hőmérsékletet is mutassa. Váltókapcsolóval. hogyan a legegyszerűbb megoldani?

Illetve mégegy:

A rádióvezérlőt a kormány mögül le tudom szerelni a kormány levétele nélkül? 

Előzmény: lulumba (59848)
lulumba Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59848

Ahhoz csak a tükörlapot kell kipattintani és le tudod venni a hátulját. Belül nem kell bántani semmit.

Előzmény: Péter Punger (59847)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59847

áhh, köszönöm szépen. :) szénszálas matricával akarom leborítani, és csak a fényezett részére gondoltam.  kíváncsi leszek, hogy milyen lesz majd. a matrica még úton van felém, amint megérkezik, neki is látok. :) köszönöm mégegyszer :)

Előzmény: lulumba (59845)
lulumba Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59846

...mármint ez a külső visszapillantóra vonatkozik!

Előzmény: lulumba (59845)
lulumba Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59845

Hali!

Belülről a burkolatot patent fogja, csak le kell pattintani. Alatta megtalálod a csavarokat. A tükörlapot szintén le tudod pattintani, azt is kis körmök fogják, azután le tudod venni a tükör hátlapját is, így teljesen szét szedheted...

Előzmény: Péter Punger (59844)
Péter Punger Creative Commons License 2015.03.14 0 0 59844

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a viszapillantó tükröt hogyan tudnám levenni, szétszedni darabokra? Mik rögzítik? Belül  védőburkolat bolhával van rögzítve vagy ragasztva van? Utána csavarral van rögzítve? A tükröt hogyan tudom kiszedni belőle? Válaszokat előre is köszönöm!

Garfield007 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59843
Airbag. Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59842

Üdv.

A küld  helyre hiába kattintok semmi sem történik.....marad a piros "küld" felirat

az email cimem meg  egy sorral lejjebb van kiirva(bemutatkozás)

Előzmény: v__tibor (59839)
Köhike Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59841

Igen. Amelyik kocsiban JB-s váltó van az mind ugyanilyen. A JH-é más.

Előzmény: Anonymus23 (59840)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59840

Sziasztok:

A Clio sebváltó gombja az kompatibilis a miénkkel? Mármint amelyiken ugyanúgy vannak a sebességek jelölve...

v__tibor Creative Commons License 2015.03.13 0 0 59839

Mit nem tudsz megnyitni?

A nick-emre kattintva a mail-em publikus (a Tied nem publikus) ...

Előzmény: Airbag. (59838)
Airbag. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59838

dobnék én,csak éppen nem tudom megnyitni.....:-(

Előzmény: v__tibor (59837)
v__tibor Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59837

Dobj egy mailt ...

Előzmény: Airbag. (59836)
Airbag. Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59836

Üdv.

Külső hőmérséklet jeladód a tükörbe nincsen esetleg?

Előzmény: v__tibor (59835)
v__tibor Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59835

Ment mail is :-)

(szerintem igen)

Előzmény: szaja11 (59826)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59834

Igen, köszi, ezt tervezem! 

Előzmény: Köhike (59833)
Köhike Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59833

De ha profi gumisműhelybe mész ott biztosan megoldják.

Előzmény: bkriszto80 (59831)
Köhike Creative Commons License 2015.03.12 0 0 59832

Szerintem tolómérővel mérd le mekkora belül, és olyan kell belőle ami 60-ra szűkíti. Ami talán 60.1mm.

Előzmény: bkriszto80 (59831)
bkriszto80 Creative Commons License 2015.03.12 0