Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

suhanórozsda Creative Commons License 3 órája 0 0 62477

Szevasz Harsányi Zoltán !

Kitaláltad a gondolatomat. Éppen a kapcsolószelepen törtem a fejem. Ahogy a gyárakról készült képeket látom, nem 

amatőr kezdőkről van szó. Ha a gondolattal eljátszogatunk, mi van akkor, ha a DELPHI is onnan rendel, mint mások

a BESZÁLLÍTÓKTÓL ?  Havi 10-20 ezer darab legyártása és leszállítása nem a kispályásokról árulkodnak.  A román 

oldalakon is van rengeteg hirdetés és a feketére mondják, hogy az a hosszabb életű. Arra gondoltam, hogy ha az ára ilyen,

kellene rendelni belőle, mert az ördög nem alszik és egyébként a fiókban nem kér kenyeret.

Az az ár amit te leírtál NEM 4 db VONATKOZIK, hanem egynek az ára annyi. Így sem rossz, ha a magyar árakat nézem !

A te általad említett 4db = 25 Dezső ! Na az igazán gyönyörű ár lenne, abból kellene egy tucat is.

Rákérdeztem és 24 ezerről beszélgetnek, a román kb. ennek a fele lenne 13-14 ezer.

Kintről ha a 4db 100 USA DEZSŐ az testvérek között is kb. 28ezer + szállítás és ez a tuti ár !!! 1 db 7-8 ezer HUF ! Patent !

Evvel a vékony angollal rátapintottál a gyenge pontra, mert a német az erősségem. 

Egyáltalán nincs semmi gyakorlatom a rendelésben és PAYPAL kártyám sincs stb. Itthon szoktam vásárolni természetesen.

Látom a résolaj elvezetést, amit megoldottál, ránézésre patent a cucc, remélem jól fog működni. Megszűnt a buborékosodás ?

Merre laksz ebben a nagy hazában Zoltán ?

Köszi az infókat ! Üdv : suhanó rozsda

Előzmény: Harsányi Zoltán (62476)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 13 órája 0 0 62476

Üdv. Suhanórozsda!

Aliexpress sima regisztráció és tudnak rólad ( email cím, név, szállítási cím) Bankkártya adatokat csak akkor adj meg, ha vásárolsz...

Kiválasztod a terméket ( olyan eladótól aki minél régebbi legyen, és 95% feletti jó visszajelzéssel rendelkezzen, és minél több termék eladását végezte (( felső sorban mindent le tudsz olvasni)).  

Fizetés bankkártyával, és utána várakozni.

Alibaba: ugyanúgy regisztráció. Itt kicsit másképp megy... kiválasztod a terméket, felveszed a kapcsolatot az eladóval ( nincs mindig ár írva) az utolsó ár és szállítási költség kapcsán. Itt fizetni Paypallal javasolt van egy kis vásárlói védelem. Várni a terméket, ha megfelel minden. Egyszer rendeltem, teljesen korrekt volt minden. Motor előmelegítő jött így, először csak kérdeztem, belinkelt a csaj egy 3 kw-os-t, mondom ez sok, meg nagy nem fér el sehová, azt mondta keres nekem megfelelőt.

Mondtam ok, úgyse válaszolsz, két nap múlva itt az emil csatolt képekkel, teljesítménnyel, mérettel. Fizetésben megegyeztünk, ( csak paypal), Képet küldött a csomagról nyomon követési kódról. DHL-el küldte 5 egy hét múlva a kezemben volt...

Nulla angol tudással is megy...

Találtam porlasztó kapcsolószelepeket 25 dodo a négy + szállítás ( a fekete (FORD), amiről talán itt esett szó) 

Más: résolajat lecsatlakoztattam a szivattyúról:

Résolaj belevezetve a visszatérő ágba:

Venturi ledugózva,

Csatlakozó csődarab levéve,

4 mm-es műa. rácsatlakoztatva a venturira bevezető 90 fokra, később jobban rányomom...

Visszatérő megnyesve,

"T" belenyomva (8-4-8 mm)

Tapasztalat még nincs... , max annyi, hogy levegő nem megy a résolajcsövön, ha levegősödik nem attól van ( nálam ) fémszűrőm van más mint a Tiéd.

Előzmény: suhanórozsda (62461)
Ata61 Creative Commons License 14 órája 0 0 62475
A szűrőnél a két szabadon (résolajé)maradt csöcst össze lehet kötni egy kis darab űzacsővel is ledugozás végett.
Előzmény: suhanórozsda (62473)
Ata61 Creative Commons License 14 órája 0 0 62474
Ha ugy megcsinálod az átalakitást,ahogy leírtam akkor visszakötöd a résolajcsőt a venturira.Eredeti állapot visszaállitás,az elvágott tankhoz menő csőbe,ahól most a T-elágazó van betehetsz egy gyenge visszacsapot vagy toldot.
Előzmény: suhanórozsda (62473)
suhanórozsda Creative Commons License 14 órája 0 0 62473

Amikor befejezted az EGR átalakítást, kíváncsi lennék, hogy néz majd ki.

A szűrő operációt ma hajtom végre, óvatosan fogok eljárni.

Előzmény: Ata61 (62470)
suhanórozsda Creative Commons License 14 órája 0 0 62472

Anonymus !

Bármikor hívhatsz, én itthon leszek.  Mindenképpen lesz idő a találkozásra.

Üdv  :  suhanórozsda

Előzmény: Anonymus23 (62469)
Ata61 Creative Commons License 24 órája 0 0 62471

csőre-csővel

Előzmény: Ata61 (62470)
Ata61 Creative Commons License 24 órája 0 0 62470

"A nem túl távoli múltban írtam arról, hogy voltam kipufgáz mérésen és semmi eltérést nem tapasztaltunk a dízelnél csak"

Ezek után arra gondoltam,hogy kiszerelem az egész EGR egységet cakli pakli.A két levegőcsövet meg összekötőm egy alúminiúm rúdból esztergált csőre,ami úgy van kiképezve(csővégek)mint az eredeti.

Anonymus23 Creative Commons License 24 órája 0 0 62469

Foglak keresni jövő hét elején telefonon (már rég beírtam a telefonba a számod ;) ), ha neked ez így megfelel, ma fél ötkor keltem és indultunk itthonról, és 9 körül estünk haza, közben pár tonna vasat megmozgattunk :)))

Tudok ilyen vásárlásban segíteni, természetesen, főleg ha Aliexpress, vagy akár Alibaba vagy mint eBay.

Előzmény: suhanórozsda (62467)
Ata61 Creative Commons License 24 órája 0 0 62468

A kivágott elemből a szelepet a golyóval(az nem kel) kivettem, majd a  szelepfészken levő furatba fúrsz menetet és a kis csavart menetrögzítővel vagy FBS ragasztóval behajt.Szelepfészek vissza helyére,és kész is.ez a legegyszerűbb.Nekem másképp kellett,mert a szűrőfedél(erre figyelj) levágáskor belevágtam a szelepbe,így azt nem tudom felhasználni.Pont ott van a szelep kiálló vége,ahol a fűrészlap vág.Tehát itt csak óvatosan,ne vágj túl mélyen.Máshol lehet,ott nincs semmi útba.Ezért én úgy oldottam meg,hogy a szűrőbetét(nem a ház)alján lévő műanyagnak a közepén van egy kerek rész,azt kivágtam és befaragtam szorosan(pillanatragasztóval) ütközésig a szelepfészek helyére neki a bordáknak.Mögötte kifele maradó kb 3-4 mm-es részt meg feltöltöm FBS ragasztóval.A szűrőn meg a két szabadon maradt csöcsöt ledugózom eredeti csatlakozóval,amit megint csak rá kel nyomni.Szűrőcserénél csak lehúz ,rányom.Ennél egyszerűbben nem tudom elképzelni az átalakítást,minden marad eredeti állapotában.A venturi(szivattyún) csőnél is marad minden.A szűrő fűtés is megoldható ha kel,lehet kapni Ebay-en szűrőre való  termosztátos szűrőtakarót.Van 40-60-70 C fokos.

Előzmény: suhanórozsda (62462)
suhanórozsda Creative Commons License 25 órája 0 0 62467

Anonymus23 !

Én ezeket az oldalakat még nem ismerem, azért kértem segítséget itt a FÓRUMON tőletek.

Ahogy írtad a közel jövőben fussunk össze, nem nagy a távolság. Személyesen átbeszéljük, hogy mit szeretnék.

Köszi : suhanórozsda

Előzmény: Anonymus23 (62466)
Anonymus23 Creative Commons License 25 órája 0 0 62466

Az Aliexpress az Aibaba "kisker" része, az Alibabán elsősorban nagyker mennyiséget lehet vásárolni, de pl nekem volt olyan tapasztalatom, hogy médilejátszó gyártójával sikerült felvenni a kapcsolatot, és korrekten 1 db-ra is adtak árajánlatot, de a szállítási költség miatt az magasabb volt, mint ugyanezen termék viszonteladójától (Aliexpress) megrendelni.

Előzmény: Harsányi Zoltán (62458)
Kelegy Creative Commons License 26 órája 0 0 62465

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138431796&t=9027813
Szóval, az előző írásom, kiegészítése...

Köszönöm Papalac, mindenképpen a fedeles megoldást preferálom.

Ata61 Creative Commons License 26 órája 0 0 62464
Igen emlékszem,és kösz az infót.
Papalac Creative Commons License 26 órája 0 0 62463

Tudtommal többféle is létezik ( a csavar szám és elrendezés más).

A legegyszerűbb módszert itt a fórumon lehet megtalálni:

Előzmény: Kelegy (62460)
suhanórozsda Creative Commons License 26 órája 0 0 62462

Ata61 !

Nekem is van itthon elhasznált gázolj szűrő ( érdekes, nem könnyen válunk meg tőlük ). Majd én is nekilátok és megműtöm

az egyiket (kettő van).

A szelepet mivel zártad le?

Előzmény: Ata61 (62450)
suhanórozsda Creative Commons License 26 órája 0 0 62461

Anonymus23 !     Harsányi Zoltán !

Köszönöm a válaszokat !

Szeretnék én is rendelni dolgokat azért kérdeztem, hogy valaki ismerős-e ebbe a menetbe.

Anonymus23,  Böszörményi, így őt hamarabb elérem, igen szükségem lenne a segítségedre.

Harsányi Zoltánt ! Köszönöm a segíteni akarást, de nem tudom, hogy te merre laksz, függetlenül jó lenne személyesen is

majd ha javul az idő összejönni.

Anonymus23  írta is, hogy átjönne, mert egy kicsit "felszabadult" lesz és összefuthatunk nálam. A telefonszámomat akkor elmentetted, mert egyszer leírtam, várom a hívásod.

Ata61 !!! 

A nem túl távoli múltban írtam arról, hogy voltam kipufgáz mérésen és semmi eltérést nem tapasztaltunk a dízelnél csak

a kipufgáz füstölését mérik ( határon belül volt ). Az EGR szeleppel kapcsolatban volt szó erről, ha emlékszel?

Köszönöm a segítséget üdvözlettel : suhanórozsda

Előzmény: Anonymus23 (62455)
Kelegy Creative Commons License 27 órája 0 0 62460

N Tisztelt Thaliások!

A képen látható pollenszűrő helyét ki szeretném vágni, gondolom nagyjából minden thalia tulajdonos ismeri a történetet akinek 2004 előtti.

Érdeklődnék valaki tud e segíteni hogy ilyen típusú fedelet hol tudok szerezni, viszonylag emberi áron.

Üdv Gyuri

Harsányi Zoltán Creative Commons License 1 napja 0 0 62459

Ez igen, gratulálok a sok kilométerhez !!!

Előzmény: soltibalazs (62456)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 1 napja 0 0 62458

Üdv. Suhanórozsda!

Aliexpressről már soxor,  alibabáról egyszer, teljesen korrekt minden, csakhát az ideérkezési időt ki kell várni. Nálam volt ami 1 hét alatt jött meg, de volt olyan is ami 2 hónap alatt sem érkezett ide. Ott visszakaptam a vételárat.

Február 15-ig mulatnak a kínaiak kiszállítás utána lesz...

üdv.

Előzmény: suhanórozsda (62449)
fefe03 Creative Commons License 1 napja 0 0 62457

Kösz a választ! Valami rémlik is, most hogy írtad. Utána járok! Köszi!

Előzmény: bull (62452)
soltibalazs Creative Commons License 1 napja 0 0 62456

A verda 12 éves. komoly baja nem volt szerencsére. Ami cserére szorult a kopó alkatrészeken(féktárcsák, dob, betétek, szűrők, szíjak) kívül:EGR szelep, felső holtpont jeladó, generátor, szervómotor. Tankolásnál nem kap semmilyen olajat. 30ezrenként van olajcsere, olajszűrő, gázolajszűrő, légszűrő.

Előzmény: bull (62454)
Anonymus23 Creative Commons License 1 napja 0 0 62455

Több mint 100x már, tegnap is jött meg csomag, a héten meg vagy 3 is :)

Tudok segíteni valamit?

Ebben a hónapban valamikor neked alkalmas lenne ha átmennék hozzád? Majd kereslek telón is, csak kicsit, most sűrű volt az élet, munkahelyváltásban vagyok, és lesz pár hét "szabadságom" :)

Előzmény: suhanórozsda (62449)
bull Creative Commons License 2 napja 0 0 62454

Balázs, mikori a verda? Meg volt e már valami komolyabb baja?

Nagya azt mondja, fél deci 2T olaj (ha jól tudom synthetic kell) 1 tank gázolajba. Nem túl kevés ez? Ti mennyit tesztek bele?

Előzmény: soltibalazs (62443)
bull Creative Commons License 2 napja 0 0 62453

Azaz, hátsó alsó motortartó bak. Ha átszakadnak a gumik benne, akkor billeg a váltókar gázfröccsnél, gyorsításnál/lassításnál, meg motor indításkor. 2000 ft körül van a kovácsnál szegedről.
Max 10 perc a csere. :)

Előzmény: selgir (62442)
bull Creative Commons License 2 napja 0 0 62452

fefe03, kérdezd nagya-t hogy honnan, ő valami 1 rugóért vett után gyártottat, és 2 lemezcsavarral rakta be. Neki is a hátsók kotlottak meg. Azt mondta, hogy a szénkefék kopnak el, s a szénpor nem tud kihullani belőlük vagy mi. Ha lenne kicsi csapágy lehúzója, szét tudta volna borítani, finoman lehúzni a tengelyről a fogaskereket, s akkor meg tudta volna takarítani a belét.

Előzmény: fefe03 (62448)
bull Creative Commons License 2 napja 0 0 62451

Majd a köv verda az lesz. De nem ez a robotizált ócskaság, amit most a sündéróba kínálnak (hanem mint az új Kalinákban ami van, az tetszik [4 gangos rendes automata], csak a verda kicsi, városi kis autó), nekem az nem pálya. Rendes hidrós 4 gangos. Szeretem ha pörög, mikor húzatom. :) Meg ezektől a 7-8-9-X fokozatúaktól kiráz a hideg. Olvastam is, hogy nyomorék elektronika nem tudta melyik fokozatot váltsa be... kapcsolgat össze vissza, gazdi meg meg hülyül tőle. Elég a 4 gang én mondom, ha nagyon kell, max 6.

Előzmény: nagya2 (62430)
Ata61 Creative Commons License 2 napja 0 0 62450
Igen,eredetileg is ebbe van bekötve a résolaj ki be. menője,ebben van(volt)a szelep.A szűrőn is derékszőgben van.
Előzmény: suhanórozsda (62447)
suhanórozsda Creative Commons License 2 napja 0 0 62449

Szevasztok !

Rendelt már valaki közületek az ALIBABA Express-ről ?

fefe03 Creative Commons License 2 napja 0 0 62448

Sziasztok!

Rég jártam itt, ami azt jelenti, hogy jó a gép! Na de most meg adta magát a bal hátsó ajtóban, a központi zár motorja! Valakinek esetleg? Keresek még egy ajtó kapcsolót is, ami a belső világítást kapcsolja, ha nyitva az ajtó /porvédővel együtt/! köszi előre is!

suhanórozsda Creative Commons License 2 napja 0 0 62447

Ha jól látom, akkor ez a kék színű csöcs amit kivágtál ?

Ez azt jelenti, hogy a ki és bemenő csöcsöket összekötöd evvel a derékszögű  "kinyert" könyökkel ? 

Tudnál képet feldobni ?  Ezt a könyököt a szűrő melyik részéből vágtad ki ?

Előzmény: Ata61 (62437)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2 napja 0 0 62446

ÁÁÁ bocs rossz helyre írtam... :))))

Előzmény: Harsányi Zoltán (62445)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2 napja 0 0 62445

Na megvan az első elektromos probléma...

Beszállok, kártya bedug, kuplung kinyom, indítógomb megnyom semmi... fed c . üzenet: a kormányzár nem zárt,  tekerd a kormányt és úgy nyomd az indítógombot indít és beindul... 

Utána soha többet...

Kormányzár kezdi megadni magát?

ZsOLiNhO Creative Commons License 2 napja 0 0 62444

Én ma cseréltem gyertyákat az 1.4 8v benzinesünkben meg benzinszűrőt. Hát ne tudjátok meg milyen fekete benzin jött kifele a szűrőből amikor kiráztam belőle.. Igaz 93000km-t ment a gyári szűrővel..

soltibalazs Creative Commons License 2 napja 0 1 62443

Nincs időnk fórumozni, állandóan úton vagyunk :-P

dci

1.5 dci

selgir Creative Commons License 2 napja 0 0 62442

irigykedik a benzines részleg? ugyan már! fogalmazzunk úgy, hogy ritkán járunk tankolni:)

kicserélték a váltótartó bakot hátul, most terhelésváltásnál nincs az a nagy rántás. egyre jobb lesz az autó...

Előzmény: Papalac (62441)
Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 62441

Igy aztán tényleg keveset is tankolnak :-)

Előzmény: lulumba (62435)
selgir Creative Commons License 2 napja 0 0 62440

ja! valamelyik nap megint fel kellett nyitni a motorháztetőt

elfogyott a szélvédőmosó:)

B.uby Creative Commons License 2 napja 0 0 62439

Sziasztok!

Tudom, hogy nem szorosan ide tartozik, de kinőttük kedvenc Thaliánkat, így eladósorba került. Örülnék, ha továbbra is jó sora lenne, mert eddig igen megbízhatóan szolgált.

http://www.jofogas.hu/pest/Renault_Thalia_1_4_16V_Prestige___Kisauto_nagy_puttonnyal_41842813.htm

ÖregMackó Creative Commons License 3 napja 0 0 62438

És ez nem vicc! :-)

Ata61 Creative Commons License 3 napja 0 0 62437

Suhanórozsda,ezt nézd meg.A szűrőből vágtam ki,ebben van a szelep.A szűrőnél lehúzom a résolaj be kimenőjét,erre csak rádugom(minden stimmel)helyét ledugózom,és kész.Nem kel semmit vágni,faragni minden marad a helyén.Bármikor egy perc alatt visszaállítható az eredeti helyzet.A szűrőre fűtőpaplant (lehet kapni kimondottan szűrőre valót)kel tenni azon van termosztát is.Ezzel meg van oldva úgy mint az M3-nál,5-perc alatt.Mi erről a véleményed,esetleg még tán a fűtés sem érdekes.Állítólag a 2008 utáni Kangó-ban sin,és kétcsöcsű a szűrője

suhanórozsda Creative Commons License 3 napja 0 0 62436

Kössz !

Én mekalorral  járok, tehát úton vagyok !

lulumba Creative Commons License 3 napja 0 0 62435

A dieselesek szerelnek, a benzinesek meg autóznak, ezért nem ír senki. ;-)))

Előzmény: suhanórozsda (62434)
suhanórozsda Creative Commons License 3 napja 0 0 62434

Mi van? Mindenki szabin van ?

Papalac Creative Commons License 2016.01.31 -1 0 62433

Nem. Holnap viszem szervizbe, szívjanak vele akik legutóbb cserélték.

Előzmény: suhanórozsda (62432)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62432

Papalac !!!

Sikerült kivenni a talpast ?

Előzmény: Papalac (62418)
ifjpapa Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62431

Köszönöm szépen a válaszokat!

Holnap utána nézek...egyenlőre csak szeretnék szabad levegőhöz jutni, azután persze majd megjavíttatom.

A belső keringetésre egyébként azóta nincs szükségem, mióta aktív szenes pollenszűrőt használok; ez városban "1" fokozaton szinte teljesen megfogja a büdös diesel szagot :) 

(...ja, az enyém is 1.5 dci)

üdvözlettel: ifjpapa

Előzmény: PICURINO (62426)
nagya2 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62430

Vetté vóna nem otomata klimásat, és nem lenne illen bajod......

Üdv Nagya

Előzmény: bull (62428)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62429

Szevasz  bull !

Jót szórakoztam azon amit leírtál. Korábban írtam arról, ha azt akarja a gazda, hogy a géperőjárómű jól viselkedjen akkor

célravezető eszköz a TMK . Tervszerű Megelőző Karbantartás. 

Ez előtt a TALIBÁN   előtt volt egy CITROEN BERLINGOM annál is és ennél is rendszeresen takarítom a szélvédő alatti vályút.

üdv : suhanórozsda

Előzmény: bull (62428)
bull Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62428

Sziasztok!

Ezt a külső-belső keringetést ne is mondjátok... :) Nekem külső álláson állt meg a zsalu jó pár éve. Párásodás elkerülve, ám ha egy Euró-mínusz kettes IFA/Ikarus/akármi megy előttünk, megdöglünk majdnem..

3-4 éve mérgemben --mindenféle utána olvasást mellőzve-- nekiálltam lebontani a műszerfalat. Eredmény? megmaradt 2 torx csavar, és rájöttem, hogy az a nyüves fekete doboz a tűzfal felől hozzáférhető csak.

Mostanában mikor eltömődött a tűzfal víz levezető csövem (kis intermezzó: elér egy szintet, merre folyik? Utastér... hogy gebedne meg. Az utastér teljes jobb oldalán már 2-3x csónakázni lehetett volna a magas vízállás miatt. A tűzfalon lévő gumi csövet enyhén összenyomva szépen potyogott ki a humusz meg pár faág, s a végén a kizúduló víz mutatta, hogy namostatuti! Ja, s hogy ennek a takarítása miért nem olyan egyértelmű, mint az opelünkön, vagy a régi zsigán? Mert ez a kis gumicső egy filc borítás mögé van dugva. Nyalja meg a kitalálója minden nap a produktumát), akkor konstatáltam, hogy a tűzfal nem folyamatos lemez, mint más autókon, hanem van középen egy kivehető darabja, valszeg azt kell kiszedni, s onnantól hozzáférhető(bb) az a fekete dög doboz. (az elektromotor tervezőjét is 20 év kényszermunkára ítélném. Zsigában a külső/belső keringetés váltó bowdenes volt, nekem tökéletes, opelé meg vákuumos, szintén hibátlan...)

Ez a levegő áramoltatás-irányításának hiánya a legnagyobb baja jelenleg(az elcseszettül nagy csomagtartót nem számítva, meg a hátul szűkös lábteret. Nem ám lett volna 400L-es csomagtartó, meg kényelmes méretű hátsó lábtér.. áááá). Minden haragom nyűgöm egybe vetve, nagyon szeretjük, mert sosem hagyott ott sehol.

12 éves lesz idén , 98.000km van benne, 1.5 dCi.

Uff és üdv.

Előzmény: PICURINO (62426)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62427

Szevasz ifjpapa !

Picurion megelőzött, ő már túl van a javításon. Szépen leírta a tenni valókat, ezt kell követni.

Egyébként az én    62368 hsz      megtalálod azt amit  korábban Picurionnak  írtam.

Előzmény: ifjpapa (62425)
PICURINO Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62426

Hello!

Igen, kintről lehet megnyitni a zsalut külső levegőre.

Nekem, kb 10 percbe telt, szét+ összeszerelés! Ha szembe vagy az autóval, akkor a bal oldalon kell bontani. A műanyag burkolat levétele: egy műanyag bolha az A oszlop tövébe, egy a sárvédőnél, a két műanyag takaró egymásba pattintva, és még egy gumi tömitést kell megbontani. Ha ez a nagy burkolat megvan, akkor alatta van még egy kis burkolat azt is még le kell szedni. Azt pedig 2 köröm fogja a szélvédő alatt egy másik köröm a sárbédőnél. Ha ez is megvan akkot lehet a zsaluhoz hozzáférni. Nekem csukott állapotban volt, rá volt bukva a fűtésmotorra. A zsalu lapátot megfogva, némi műanyag fogaskerék fog ellenállást leküzdve elfektethető, így nyitott állapotba kerül.

Előzmény: ifjpapa (62425)
ifjpapa Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62425

Szia Suhanórozsda!

Nálam u.e. a probléma mint Picurino-nál (...jelenleg belső keringetésen van megragadva...)

Ha jól értem akkor a zsaluhoz "kintről" lehet hozzáférni, nem kell a "műszerfalat" lebontani?

"Átlehet állítani" a zsalut úgy h. mindig kintről jöjjön a levegő? Az elmúlt 13 évben túl sokszor nem használtam a belső keringetést :)

Válaszodat előre is köszönöm!

üdv.ifjpapa

Előzmény: suhanórozsda (62368)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62424

Úgy lesz !

Előzmény: suhanórozsda (62421)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62423

Papalac !

A gólyalábat nem kell felül  a doblemezből kiszerelni, csak alul a csonkállványról a két csavarral leszerelni.

Összekevertem a Citroennel , bocs !

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62422

Papalac !

Most jutott eszembe valami !   Ha ennyire össze van rohadva a cucc mi lenne, ha az egész gólyalábat kiszerelnéd ?

A nyomtávrúd gömbcsuklót kell lekötni, felül a gólyaláb anyát kicsavarni és alul a talpas csapszeg csavarokat kiszerelni. 

Ki kell kötni a féltengelyt és le kell kapni a fékállványt is. A sorrend értelemszerű és nem az amit most leírtam csak jönnek

a gondolatok és abban a sorrendben írok.

Ha az egész a satupadon van, sokkal könnyebb hozzáférni a talpashoz és lehet tovább ügyeskedni.

Tudom, hogy komolyabban szét kell kapni az elejét evvel a módszerrel, de biztosan megéri.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62421

Harsányi Zoltán !

Arra kérnélek, ha befejezted az átalakítást, légyszíves osszad meg velünk is a tapasztalataidat.

Jó munkát !

üdv  :  suhanórozsda

Előzmény: Harsányi Zoltán (62419)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.31 0 0 62420

Sajnos nincs jobb ötletem, de ha ennyire megrongálódott az alkatrész, talán melegítéssel lehetne eredményt elérni.

Tudom nem mindenkinek van otthon autógénje, de ilyenkor talán a propán-bután palackról működtethető forrasztópisztoly

segíthet.  A kipufogó dob cseréjénél szoktam használni, mert ott elkel a melegítés.

Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62419

Köszönöm az Infót!

Be-be nézegetek mindenféle Renault-os fórumba, van mit tanulnom tőletek is...

Ma nézegettem a gépet ( go. csövek hogyan mennek). Nagyon jó ötlet a Tiéd.. Megvalósítanom viszont szerintem rosszabb (Megane 2 1,5 dci 86 paci) máshol van a szűrő elhelyezve mit  a Thalián.  De amint jobb lesz egy kicsit az idő lehet én is megkísérlem a változtatást.

Köszönöm mégegyszer.

Előzmény: suhanórozsda (62417)
Papalac Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62418

A gömbfej szárát nem lehet megmozdítani és a csavart sem. Már szétcsesztem a fejét, de nem mozdul.

suhanórozsda!

Ismerem a nútot, sajna még az sem hozott eredményt. Elég nehéz hozzáférni. Ázik a csavarlazítóban rendesen. Nagy kalapáccsal püföltem fél délután a csavart, de semmi. El kéne valahogy vágni, de nem lehet hozzáférni.

A menet nem érdekes, az új talpashoz adnak csavarokat, mivel azokat cserélni kell.

Csóri autó megbukott a vizsgán. Bal talpas, lengőkar szilentek és a kézifék 54% miatt.

Pedig elvittem egy szervizbe, hogy nézzék át. A talpast említették, de, hogy nem vészes, ők elvinnék így vizsgára. Megmérték a féket is :-)

Kinek higgyen az ember, ha nem a szakképzett szerelőknek.

Előzmény: lulumba (62410)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62417

Szevasz Zoltán !

Azt nem tudom, hogy a MEGANOSOK miről csevegtek, de azt tudom, hogy a Megan szűrő teljesen megegyezik a Thalia

szűrővel. Én nem vagyok a fórumon régi motoros, de szeretem olvasgatni a véleményeket, mert ugyan szakmabeli vagyok, de nem értek én sem mindenhez.

Hogy a lényegre térjek , szerintem az nem volt jó ötlet, hogy a mérnök a szivattyú visszaáramló vezetékébe csatlakozott be a résolaj visszatérő csövecskéjével. Ott keletkezett a habosodás azért, mert a két irányból érkező folyadék "összeütközött" és egyszerűen belevegősödött, habosodott .   Először a résolaj vezetéket lehúztam és egy hosszabbító csővel egy edénybe elvezettem ez csak a próba volt és akkor láttam meg, hogy nincs tovább habosodás , levegősödés. Ennek megörültem , mert én is mint ahogy TE IS jól gondolod a levegő a láthatatlan kapcsolószelep gyilkos.  A levegőbuborékok állandóan közlekedtek a rendszerben és én nem jöttem rá miért.

Amióta a tankba visszatérő ágba kötöttem be a résolaj visszáramlatot, a buborékosodás TELJESEN megszűnt.

A KELEPELŐ , CSATTOGÓ HANG normális  CR   dízel hangra változott.  Állandó kenés van és nem légbuborékos térben ugrálnak  az alkatrészek. Evvel a DELPHI rendszerrel rengeteg autó van szerelve és nem mondom, hogy mennek probléma mentesen , de nincs annyi baj velük mint az 1.5 DCI-vel. Azt gondolom, hogy olyan helyen kell a hibát keresni , ami a RENAULT sajátja.

Olvastam arról is , hogy a gázolajba 2T olajat kevernek különböző mennyiségben. Erre azt mondom , hogy nem ördögtől való ötlet DE ÉN AZT JAVASLOM, HOGY CSAK SZINTETIKUS OLAJ LEGYEN. NEM KELL A LEGDRÁGÁBBAT VENNI , DE JÓ MINŐSÉGŰT KELL VÁSÁROLNI . a barátom, akinek OPEL ZAFIRÁJA van 1.7 CDTI előszeretettel használja a MANNOL 2t

SNOWPOWER olajat, egy tankba önt 2dl olajat. Az ára nagyon barátságos.

Magam  SPURI-val kötöttem barátságot és emellett a  XSADO 9ml adagoló gélt (12108 cikkszám) használom hosszú utakon.

A Kauf-Fer áruházban 2148 Ft egy tubus. Indulás előtt a tubus tartalmát feloldom kb. 2 dl gázolajba és beöntöm a tankba , 

aztán tele nyomom a tankot  és lehet indulni. Szerintem időnként olcsóbb feláldozni összegeket erre , mert az alkatrészeknek kemény áruk van.

Befejezésül én bízom ebben a kis megoldásban , de az idő bebizonyítja ( vagy nem) , hogy érdemes volt-e ?

üdv :   suhanórozsda

Előzmény: Harsányi Zoltán (62415)
lulumba Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62416

Azt a csavart NE rakja vissza, hiszen egy valamire való alsó gömbfejhez adnak új csavarokat is!

Előzmény: suhanórozsda (62411)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62415

T. Suhanórozsda!

Megane fórumon olvastam valami olyasmit, hogy a gázolajszűrőnél kis. ill nagykörön kering a go. Kiskör szűrő nagynyomású, porlasztók, résolaj, szűrő. Résolaj itt nem megy vissza a tankba. A  230-1400 bar természetesen melegíti ezt a kört, ami hidegben jó mind a szűrőnek ( paraffinosodás) mind a motornak. Ha  a go felmelegszik kitudja hány fokra nyit a szűrőn a szelep a tartály felé, a go. csinálja a nagy kört. ( Nem tudom ezt hogyan szabályozza)

Nyáron nem jó, ha go. túlmelegszik, mert 60 fok felett csökken a kenőképessége ami ugye nem jó...

Van egy OBD-csatlakozóba dugható eszközöm, mutatja  a go hőmérsékletet is. A télen csináltam egy mérést 20 km úton. Attól függően mennyire nyomtam emelkedett a go. hőmérséklet. Stabil 90-e tartva viszont általad is írt 38 fok körül mértem. Ez nyáron szerintem igencsak megemelkedik...

Csak azért fogott meg a téma, mert nálam is hallatszik alapjáraton ( meg melegen is) néha olyan kopogás ami szerintem nem kellene, hogy természetes legyen, én is a rendszerben levő levegőre fogom a kopogást.

A képeket nézve ügyesen megvariáltad a csöveket... nagy taps! Tanulhatnának tőled a gyáriak.

üdv.

Előzmény: suhanórozsda (62412)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62414

Sziasztok! Még mindíg az álló benzinszivattyúval küzdök!!Olyan sok igéret volt hogy jönnek megnézni,de senki nem ért ide! Szóval a motortéri csatlakozótól a szivattyuig a plusz nincs szakadva sípol a mérő!A csati másikvégétől az ecu-ig a szakadás vizsgáló nem sípol hanem 720-at mutat! 

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62413

A 62405 hsz-t ajánlanám még a figyelmedbe. Azokat a hűtő alkalmatosságokat mérnökök találták ki , persze az nem azt jelenti , hogy jó is.  A mérnökök is tudnak marhaságokat kitalálni . Sok évvel ezelőtt, amikor iskolában a szakmát oktatták , maga az oktató azt mondta egy bizonyos szerszámra , hogy ez jó lenne valamire ellensúlynak.

Előzmény: suhanórozsda (62412)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62412

Harsányi Zoltán !

Voltaképpen minek is kellene kiderülni ?

Az a gázolaj ami a szivattyúban át lett gyúrva , eléggé melegen tér vissza a szűrőbe. Ma autóztam kb. 100 km és hazaérve

megtapogattam a visszatérő áramban az üza. hőmérsékletér és a szűrőt is. Kellemesen kéz meleg volt mindkettő, tehát

35-37 Fokosnak saccolom. NEM HIDEG  , de  engem az sem zavarna , mert mire bejut a gázolaj a hengerekbe , igen

hosszú és meleg utat jár be . Én nem félek attól , hogy esetleg meghűl a masina.

üdv . suhanórozsda

Előzmény: Harsányi Zoltán (62408)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62411

A belső oldalon van egy nút, abba óvatosan bele kellene ütni egy ék alakú anyagot, mondjuk egy lapos vágót. Vigyázz, hogy ne legyen törés a vége !

Nagyon be kellene áztatni előtte csavarlazítóval ,  majd egy alumínium vagy bronz dornival kellene hívogatni , ha a csavar

menet kicsit megnyomódna , flex legyező koronggal szépen ki lehet javítani , vagy menetmetszővel kiigazítani a menetet.

Előzmény: Papalac (62409)
lulumba Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62410

A gömbfejnek a szárának van egy hornya, amin részben átmegy a csavar. Lehet egy kicsit fel, vagy lefelé kell nyomni, hogy ne feszüljön, + egy kis ütlegelés kifelé.

Előzmény: Papalac (62409)
Papalac Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62409

Van valakinek ötlete, hogy a talpas csavarját, hogy lehet kiszedni?

Az anya simán lejött, de a csavar nem mozdul.

Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.01.30 0 0 62408

Ezzel a bekötési móddal kellene réolaj hőmérsékletet mérni, azonnal kiderül minden...

Előzmény: suhanórozsda (62395)
selgir Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62407

ja értem, köszi! :)

Előzmény: suhanórozsda (62405)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62406

Benne hagyhatod az eredeti motort , ha képes még mozogni ( némi segítséggel ) és mozgathatod manuálisan is.

Előzmény: PICURINO (62402)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62405

A hűtés-fűtéssel kapcsolatban . Nagyon sok dízelnél , különösen a CR típusoknál vannak az autó aljára beépített gázolaj

hűtő testek.  Az üzemanyagot ahhoz, hogy felkomprimálják 1500-2400 Bar nyomásra a művelet közben felmelegszik.

Ez a meleg gázolaj a mérnökök szerint egyes modelleknél nem tesz jót az üzemanyag ellátó rendszernek és visszahűtik.

MERCEDES , PEUGEOT , CITROEN , KIA , VW , AUDI , BMW  előszeretettel használja ezt a rendszert.

Nyáron kell megtapogatni a gázolajszűrőt , érdekesen meleg , ami szerintem sem jó.

Előzmény: selgir (62403)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62404

penge760203 !

Korábban írtad , hogy a tank visszatérő csőbe is tettél egy visszafolyás gátló szelepet. Azt írtad , hogy  "egy kisebbet ".

Ha megírnád a méretét azt megköszönném. Tudom , hogy többféle méretű kapható .

Visszatérve erre a megoldásra  azért jó , mert a szelepben van egy rugó  nem erős , de mégis egy kicsit visszatartja a gázolajat és szerintem azért nincs nálad sem habosodás.

köszi : suhanórozsda

Előzmény: penge760203 (62369)
selgir Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62403

dci-be semmilyen egyéb nem való, csak gázolaj :)

azért merült fel ott is a hűtés-fűtés, hogy az adagolóelemeknek jót tesz-e, ha meleg, vagy melegebb mondjuk a hűtővíz hőmérsékleténél...

én meg csak azért kérdezem, mert nem biztos, hogy a vízcsőről érdemes lenne lebontani, szerintem azzal nyáron sincs gond:)

Előzmény: suhanórozsda (62400)
PICURINO Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62402

Köszönöm a segítséget, megnéztem. A burkolatot leszedve a zsalut visszabillentettem. A motor kiszedést és a hiba pontos feltárását meghagyom máskorra.

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: suhanórozsda (62377)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62401

Ma csináltam egy rövid próba utat és az autó sokkal csendesebb lett. Meggyőződésem, hogy a levegősödés csinálta a 

porlasztók enyhe csattogását , most gyakorlatilag még a hideg motornál is alig hallható ez a hang. Melegen eltűnik és már

lényegesebb alacsony hőmérsékleten szűnik meg, mint korábban.

Ami érdekes  az , hogy a résolaj visszavezető csőben  nincs tovább habosodás , ami szerintem azért alakult ki , mert 

a szivattyúból visszatérő és a résolaj visszatérő ahogy "összeütközött" keletkezett a habosodás . Ami a legrosszabb az egészben , hogy a főszűrőben ez által szintén habosodott . levegősödött az üzemanyag , és ment ismét a szivattyúba.

Azért szaladgált ott is a levegőbuborék állandóan.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62400

A résolaj kb. kéz meleg , 36-37 fokos,   nyáron több . Az étolajjal kapcsolatban , a napraforgóolajat soha ne használjátok.

A repce olaj lenne a jó , de azt kivették szinte a forgalomból , mert vitték az emberek . A biodízel is ebből készül ,

vagyis, ez maga a biodízel. Egyébként élettani szempontból sokkal egészségesebb a napraforgó olajnál.

Ahol még kapható , ott aranyárban adják.

Előzmény: Ata61 (62398)
Ata61 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62399

Nem tudom,még nem mértem.

Előzmény: selgir (62396)
Ata61 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62398

Azt szerintem az étolaj miatt mondták,mert azt csak melegen jó bevinni különben kocsonyásodik(lerakodik)

Előzmény: selgir (62397)
selgir Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62397

anno az étolajos topikban arra jutottunk, hogy inkább melegebb legyen a gázolaj, mint hideg:) akár a tankban, akár a csövekben, adagolóban

Előzmény: selgir (62396)
selgir Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62396

mennyire meleg ez a résolaj?

Előzmény: Ata61 (62394)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62395

Ezek a beígért képek, lehet nézelődni. Ata61 nagyon helyesen írta a csőszigetelésről az észrevételeit , megfontolandó dolog

főleg nyáron nincs szükség a meleg gázolajra.

A szűrővel kapcsolatban, biztos lesz kérdés , Valahol olvastam nem régen , hogy kellene egy szűrő a szivattyúból a főszűrőbe

visszatérő ágba. Azt gondolom, hogy mikronos apróságokat nem fog megszűrni , DE ha esetleg valami szemcsésedés előfordul

az rögtön látható lesz ( állítólag a tankban látható) ezért tettebe a visszatérőágba ezt az amúgy 200 Ft benzinszűrőt.

A szemcsésedéstől óvják meg  TALIBÁNT a védőszentek.

A "T" idomot én készítettem, mert ilyen helyen nem bízom a műanyagban és ez a méret talán nem is kapható .

A vastag cső 6 mm a vékony 4 mm .

Az is igaz , a meleg gázolajjal kapcsolatban , hogy igénylik a porlasztók , mert üzem meleg motornál nem csattognak .

Viszont ! Nincs levegősödés , nincs hidegen csattogás , mert az alkatrészek úsznak az olajban és nem csak spriccelve vannak.

Szerintem a kapcsolószelep kopását az is előidézheti , hogy nem elégséges az olaj ellátás.

Nekem úgymond tetszik a dolog ( nem vagyok elszállva magamtól) és nagyon remélem , hogy használat közben is jó lesz.

Ata61 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62394

Ja,még annyi.Nyáron meg könnyű leszedni,csak egy mozdulat,mert akkor meg jobb ha nincs fűtve a cső.Egyszer már volt téma,hogy jobb lenne a résolajat közvetlen a tankba irányítani(levegősödés kizárása)csak épp a szűrő melegítésére(télen) nem találtunk megoldást.A Te ötleted viszont sztem nagyon is járható.Más típusnál van egy hengeres elektromosan fűtött cső,amin keresztül megy a gázolajcső,a résolaj meg hűtve megy a tankba.

Előzmény: Ata61 (62393)
Ata61 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62393

Ha ezek közül a csőszigetelő anyagokból ráhúznál a csőre,szerintem garantált lenne a siker.Könnyű rátenni,mert hosszában fel vannak hasítva és különböző falvastagságban kapható.

Csőszigetelés - Akciós gépész webáruházwww.akciosgepesz.hu/termekek.php?category=csoszigeteles

Előzmény: suhanórozsda (62390)
Ata61 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62392

Ez így igaz,nyáron meg kimondottan káros.Találhatott volna a Renault, egy jó köztes megoldást.Van amelyik Renault típusnál kacskaringósan megy vissza a tank felé a cső,a hűtés végett.

Előzmény: ÖregMackó (62391)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62391

Én úgy tudom, a meleg résolaj a szűrő melegítésével a tankból jövő hideg gázolaj melegítésében segít télen...

Előzmény: suhanórozsda (62390)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.29 0 0 62390

Luck Skywalker !

Erre én is gondoltam és a motor elején, közvetlenül az üzemanyag csőköteg alatt van egy vízcső. A pumpából kilépő

visszatérő csövet is átalakítottam és erre a vízcsőre kábelkötözővel mellé fogadtam.  Ettől azt remélem, hogy segít a "melegen tartásban" , de megjegyzem, hogy sok modellnél a tankba visszatérő üzemanyagot egy hűtőn vezeti keresztül.

Készítek majd képet az átalakításról, ha időm engedi még ma.

Előzmény: Luck Skywalker (62388)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62389

Na összeirtam 3 lehetséges variációt a vezérműszíj cserére ezeket kérdezem meg a szerelőtől majd: 1. Skf teljes készlet 39000ft

2. Continental szíj skf feszítő, skf pumpa 36000ft

3. Continental szíj, skf feszítő, dolz pumpa 28000ft 

Ezeket láttam a tanácsok alapján jónak ( meg még esetleg a gates szíj)

Nem az a lényeg hogy minél olcsóbb legyen hanem h tegye gond nélkül.

Szerintetek?

Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62388

Elvileg azért van a pumpához vezetve a "résolaj" mert a melegebb gázolajat használja így fel és nem a tankba megy vissza.

Előzmény: suhanórozsda (62386)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62387

laszlo.38 !

A fogyasztást a legmegbízhatóbban úgy tudod ellenőrizni , hogy teletankolsz autózol valamennyit , rátankolsz és a megtett út

és a rátankolt liter viszonylatából kiszámolod az átlagfogyasztást.

Arra kell ügyelni , hogy mindig a tank szájáig töltsed a masinát. Én ezekkel az osztásokkal nem értek egyet , ez gyakorlatilag 

nekem nem jelent semmit.

Az és dízelem csőrre tankolva , és az első osztásig fogyott üzemanyaggal 270 km tesz meg. A féltankig ez mindig kevesebb , majd a féltank elérése után "vészesen" fogyasztja a gázolajat.

Mindent összegezve , egy tank gázolajjal megjárom Debrecen mellől - Bécs útvonalat 976 km és hazaérve még a tartalék lámpa meg sem villan. Már evvel a "maradékkal" megjártam Nyíregyházát is és még mindig nem állt le az autó.

Ezért vettem meg ezt az autót másodjára is (tudok a hibáiról) , mert a fogyasztása nagyszerű , kíméletes autópálya tempónál.

Mindent összegezve az osztásokra ne adjál semmit , azok csak tájékoztató jellegűek.

Előzmény: laszlo.38 (62383)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62386

ÖregMackó

penge760203

LuckSkyvalker

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ezért jó a FÓRUM nem kell napokig spekulálni, jönnek a tanácsok, csak szemezgetni kell.

Szóval ; Az történt, hogy mindenkinek elolvastam az észrevételét és megpróbáltam megtalálni egy középutat, és sikerült.

A porlasztóktól visszatérő résolajcsövet levezettem egy edénybe (PRÓBA VOLT) a szivattyún levő bevezetést ledugóztam és beindítottam a suhanórozsdát. Minden beigazolódott amit leírtatok, megszűnt a levegősödés, gyönyörű tiszta gázolaj folyt vissza a szűrőbe. Na akkor készítettem egy  "T" idomot amit a tankba visszatérő vezetékbe csatoltam be, erre csatlakoztam a

résolaj visszatérő vezetékkel és megszületett a csoda !!! Semmi habosodás , levegősödés  csak a gyönyörű tiszta buborékmentes olaj  !   Azért voltam ideges, mert azt hittem, hogy talán valami prücök van a szivattyúval, ami igen komoly kiadás lenne. Tehát nem a pumpa volt a baj, hanem az  én sem tudom mi, de most már jó.   Ha a tankba visszatérő vezetékbe esetleg levegő kerül, a tankban majd szépen eloszlik.

Az autó jól indul, szépen megy , jól fogyaszt  és most már nem levegősödik sehol . A visszafolyásgátló szelepen még agyalok.  Itthon van egy darab, még a Citroen Berlingo  2.0 HDI  maradt meg , kitalálom a helyét annak is.

Köszönet mindenkinek !   suhanórozsda

Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62385

Pici levegő nem probléma szerintem.A szelepektől visszafolyó ág habosodik picit ahogy írták előttem is.Én nem piszkálnám ha indul rendesen és szépen megy. Méretet sajnos nem tudok mondani még nem cseréltem ott gumigyűrűt.

Előzmény: suhanórozsda (62365)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62384

Jaj én nem buvészkedek vele szerwlő veszi meg és rakja is be az a biztos  :-D  ilyen h fék meg futómű szerelést csak az csinálja. Az ilyen apró pucolások stb futőmotort csinálgatok csak magamnak.

laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62383

A folytatás, megtankoltam a kocsit, 330km volt benne, és 30 liter benzin ment bele, ez pont 9 literes fogyasztás. De ez csak annak köszönhető, hogy az Auchannál tankoltam, ha máshol tankolok akkor 10 liter szokott lenne a fogyasztás, vagy még több. A második képen látszik, hogy már 1 pöttyöt lement a mutató, pedig még csak 35km van benne. Most másik kuton tankoltam, meglátom most mennyit fogyaszt majd.

Előzmény: laszlo.38 (62293)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62382

A tankból jövő csőbe tett szelepet, hogy ne kelljen mindíg a szivattyúnak felszívni az üzemanyagot ha visszafolyik állásban...

Előzmény: suhanórozsda (62373)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62381

Ez nekem is volt mindig ídegesitett aztán amikor a befecskendezőket is kíjavitoták akkor is csinálta.Van a magasnyomású szivattyuban egy mennyiségszabályzó szelep két csavar fogja ötperc kicserélni és harmincezer forint na ezek után megszünt a habosodás is meg a buborék is amikor beinditom hidegen akkor van egy pár másodpercig buborék a visszatérőben ez azért van mert a befecskendezők gyárilag ugy védi meg magát ,hogy a nyomást le rezegteti magábol .Ez a buborék nálam kb 8-10 másodperc aztán teljesen kitisztul.

Előzmény: suhanórozsda (62372)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62380

hát igen sokat törtem a buksim rajta de igy lett a jó nem tudom miért szépen indul szépen jár nincs habosodás vagy buborék.

Előzmény: suhanórozsda (62373)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62379

ZsOLiNhO !!!

Bocs ha félreértettelek és nem te keresed az AXIÁL csuklót, de ha valakinek fontos, azért szemezgethet a tanácsomból.

Előzmény: ZsOLiNhO (62375)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62378

ZsOLiNhO !

A Kovács autóalkatrész veb áruházban tudsz az autódnak megfelelő axiál csuklót találni. Először is azt kell megnézni, hogy 

a alkatrészed milyen. Több fajta, méretű, menetű alkatrész van, mert más más gyártó cuccait szerelték be gyárilag. Ha

onnan rendelsz, kérhetsz visszahívást és így személyesen is lehet pontosítani az alkatrészt. Nagyon egyszerű a rendszer.

Az enyémben TRW kormánymű van, azt kellene elsősorban a tiedén is beazonosítani. A másik gyártó a SMI kormánymű.

Ami még fontos, hogy szervós, vagy nem ! Figyelni kell a hosszméretre is !

Nekem is az az axiál csukló van a gépembe amit már évekkel ezelőtt vettem náluk. Egy meglehetősen olcsó darabot rendeltem és nem csalódtam, mert jól szolgál. A csere az már érdekesebb lesz, mert speciális szerszámot igényel.

Csere után a futómű beállítását is én csináltam, játszottam vele egy kicsit, de megérte, mert igen borsos árat kérnek érte. Mivel csak az összetartást kellett állítani, azt kis türelemmel meg lehet csinálni. A szerszámot is én készítettem el hozzá,

nagy pontossággal be tudtam állítani a kerekek összetartását és a kormány is középen, vízszintesen áll.

Ami a legfontosabb ! Nem kopnak a gumik elől, rendszeresen mérem őket, mindentől függetlenül.

üdv  : suhanórozsda

Előzmény: ZsOLiNhO (62375)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62377

PICURION !!!

A fűtőmotort a felsőrészénél tartja azt hiszem 2db csavar, ha kivetted akkor  kibuktatható. Magad felé kell a felsőrészt

előre billenteni a motort azután felfelé kihúzni. Eléggé pászosan készítették el, de megoldható a kiszerelése. Nem kell csak a

fűtőmotort kiszerelni !       A zsalumozgató kismotor már érdekesebb lesz, kis kezű embert igényel.

üdv  : suhanórozsda

Előzmény: PICURINO (62376)
PICURINO Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62376

Köszönöm a segítséget. Lenne még egy kérdésem, a fűtőmotor külön kiszedhető, vagy az egész szélvédő elötti egységet egyben kell kiszedni?

Előzmény: suhanórozsda (62368)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62375

Persze alapvető h csere nálam az axiális csukló több gondot okoz a buhera utána meg igyis ugyus kikell venni akkor meg az a 6-8000ftot nem kell nézni.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62374

TELJESEN EGYETÉRTEK VELED ! A FÉK ÉS A KORMÁNYZÁS NEM JÁTÉK ! NE SPÓROLJATOK EZEKEN AZ  

ALKATRÉSZEKEN !

Előzmény: Precíziós (62371)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62373

Ez egy érdekes megoldás, hogy a tanba visszatérő ágba tettél egy visszafolyásgátlót !!!???

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62372

Köszönöm a választ.

Nekem nincs problémám az indítással, ebben a hidegben is jól indult a gép.

Természetesen tudok itthon is résolajat mérni, van szerkentyűm hozzá. (nem az első TALIBÁN amit koptatok)

Azért fordulok a FÓRUMOZÓKHOZ, mert én sem tudok mindent és vannak köztünk akik biztosan többet tudnak nálam

és  lehet, hogy már tapasztaltabbak vagy szerencsésebbek vagy okosabbak, türelmesebbek mint én. Gondoltam, hogy valaki

már megoldott egy ilyen problémát  ( mint te) és én ezért kérdezem a FÓRUM véleményét.

Azt nem értem, hogy a visszatérő ágon miért habosodik a gázolaj. A szűrőhöz gyönyörűen, buborékmentesen érkezik az anyag

a tankból és szépen megy a szivattyúba is.

A szivattyúból kiáramló olaj buborékos, olykor habos. Ami a tankba tér vissza a szűrőből, csak néha elvétve levegős.

Az a helyzet, hogy sok autót megjavítottam már, de a TALIBÁN egy örökös varázslás és titok marad a számomra.

Precíziós Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62371

Akinek nincs pénze ezt kicserélni az járjon gyalog! Ilyen kókler megoldást meg ne reklámozzál mert még valaki meg csinálja! Futóműben, fékben ne kóklerkodjon senki!!! Veszélyes!

Előzmény: penge760203 (62370)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62370

Ezeket az axiál csuklokat megszokták présbe nyomatni akkor még öt évet kibirnak de a szerelöknek sokszor könnyeb ujra kicsrélni vagy mert nem akarnak killodni vele vagy mert nincs ilyen présük .

Előzmény: Papalac (62346)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 62369

Kellene méretned egy résolajat vagy otthon házilag is lehet .Ha nincsenek nagy eltérések akkor diagnosztikán megkellene nézni a mennyiség szabályzó szelep működését.Nekem levegő buborékos gázolaj ment a rendszerbe befele akár mit csináltam neki .És most beraktam egy visszacsapó szelepet abba a csőbe ami a tanktól jön .A gázolajszűrőhöz közel kell rakni .És raktam egyet egy kisebbet a tankba vissza folyó csőbe .Na most indul nincs habosodás nincs levegő buborék .

Előzmény: suhanórozsda (62366)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.28 0 1 62368

Szevasz PICURINO !

Ha az autóval szemben állsz, bal oldalon, közvetlenül a szélvédő alatt le kell bontani a borítást.

Ki kell szerelni a fűtő motort és mögötte található a zsalu amivel a belső illetve a külső levegőbeáramlását lehet állítani.

Ennek a , nevezzük doboznak a jobb oldalán van a zsalut működtető motor. Azért megy tönkre, mert egy bimetál állítja meg, amikor valamelyik végállásba kerül. Mire kikapcsol  a tengely és a hozzákapcsolódó fogaskerék állandó feszülésnek

van kitéve és kikopik, majd átugrik és nem működik tovább. A két alkatrész ledarálja egymást. Ezt a motort kis kézügyességgel ki lehet szerelni és így a zsalu is felszabadul.  Amikor én érdeklődtem az árral kapcsolatban, szervizben

60000 Ft volt az ára, neten nem találtam. Kicsit átalakítva, most kívülről állítom egy pálca segítségéve, amit a zsalura rögzítettem és előre illetve hátra mozgatásával szabályozom a külső illetve belső levegő áramlását.

Nekem nem hiányzik az elektromos irányítás, nyáron belső ----- télen külső levegő álláson van.

A párásodásról annyit, hogy állandóan 1-2-es állásban megy a fűtőmotor és nekem nem párásodik az autó.

Szerintem sok esetben a zsalu nem megfelelő zárása az oka a párásodásnak, mert a motor már döglődik és nem zár rendesen

kicsit nyitva marad a belsőlevegő oldal.

Ha szétszeded érdemes a fűtőmotor tengelyét meg kenni, én olajat csöpögtettem rá. Érdemes levegővel is áttisztítani.

Előzmény: PICURINO (62367)
PICURINO Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62367

suhanórozsda!

Tudnál nekem segíteni, Thalia párásodással kapcsolatban vannak problémáim, egy tavalyi hozzászólásból láttam, hogy neked is volt ilyen problémád.

Hol találom ez a levegő keringetést előválasztó zsalut?

Hogyan tudok neki állni, jelenleg belső keringetésen van megragadva.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62366

A lényeget nem írom, járó motornál a szivattyúból a visszaáramló gázolaj eléggé habos, gondolom levegős.  Szóval ezért gondoltam az "O" gyűrűk cseréjére. Ha van esetleg más tanácsod, kérlek 

írd meg.

Előzmény: Luck Skywalker (62363)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62365

A kérdésem nem a vezérművel kapcsolatos, de írod, hogy javítod a rönyókat.

A hozamszabályzó szelepben van 2db "O" gyűrű. Ha esetleg méretet tudnál mondani, megköszönném.

Cseréhez készülök, de ha kapnék információt nem kellene szétszedni, hanem megvenném a cuccot

és azonnal tudnám cserélni.

üdv: suhanórozsda

Előzmény: Luck Skywalker (62363)
PICURINO Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62364

Nekem komplett SKF szett lett beletéve lassan egy éve, ezalatt értem a vezérmű és a hosszbordás szettet is.

Vezérlés készlet egyben volt a pumpával.

Előzmény: JafarJago (62357)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62363

A szóban forgó márkák közül a Dayco az amit én nem javasolnék. A Gates, Conti, Skf,esetleg Ina mind jó szerintem. Én csak Renaultokat javítok és ami idő előtt szétesett görgőt láttam az általában Dayco volt.Persze nem azt mondom hogy mind szétesik de én mást választanék.

Előzmény: Anonymus23 (62361)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62362

Rendben Köszönöm!

Előzmény: Anonymus23 (62361)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62361

Én ennyire nem értek hozzá, nekem a szerelők eddig mindig Gates készletet raktak bele (múlt évben volt másodjára cserélve a vezérlés, de keress rá itt is a Gates szóra, Luck Skywalker autentikusabb véleményt tud mondani. Ahogy olvastam az SKF-et is javasolta.

Előzmény: ZsOLiNhO (62360)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62360

Az SKF komplett vezérműszíj készletről véleményed? Olyan 39000ft a teljes készlet és ahogy nézem a többit összeválogatva is kb ugyan ilyen árban jönnék ki.

Előzmény: Anonymus23 (62358)
Papalac Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62359

Felnyitod a motorháztetőt, az akkumulátor felőli oldalon a lámpa mögött lenyúlsz és a dudánál levő csatlakozót megpiszkálod.

Széthúz, wd40, párszor összedug és voálá.

Elég a helyzetjelzőt felkapcsolni, már azzal is mennie kell a ködlámpának.

Előzmény: Peter_11 (62356)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62358

Én Gates szíjat javaslok, pumpára nem tudok márkát mondani, de a Gates-nek van komplett szettje is, abban van vízpumpa (elvileg nem ők csinálják, de szettet is árulnak)

Előzmény: JafarJago (62357)
JafarJago Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62357

Sziasztok!

Van egy Renault Thalia 2002 1.4 75LE autóm. Most kell vezérlést cserélnem. Vezérlés tekintetében mit ajánlottok?

A szerelőm Dayco szíj szettet és Valeo vízpumpát ajánlja. De én kicasit drágább talán jobb miőségben kinéztem a ContiTech  szíj szettet egy HEPU pumpával.

Szerintetek melyiket vegyem? Illetve javaslatokat meghallgatok.

Peter_11 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62356

üdv újra! újabb probléma jött elő, bár ez legyen a legkevesebb. első ködlámpa (gyári) nem világít. az izzók ki lettek cserélve, előtte lepróbálva, működtek. a műszerfal visszajelző működik, biztik jók. mi lehet még a gond? nem hinném, hogy mind a két ködlámpa vezeték el lenne szakadva valahol, de ki tudja. természetesen tompított mellett próbálgatom kapcsolgatni :)

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62355

Szia!

Az axiális kormányösszekötő volt a ludas ma bevittem ismerőshöz hibafeltárásra és csak anyni baja van a kocsinak.

Papalac Creative Commons License 2016.01.27 0 0 62354

Szedett már szét valaki ilyen lámpát?

Tegnap próbáltam beállítani és kiderült, hogy a jobb oldali tompítottnak mozog az egész belseje.

Tudja valaki, hogy van az rögzítve? Törve nincs

ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62353

Freud, azt olvastam, hogy párosodással :-)

Előzmény: PICURINO (62352)
PICURINO Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62352

Hello!

Olvastam, hogy nem olyan rég volt problémád a párásodással.

Olyan kérdésem lenne, hogy hol találom a zsalu mozgató motort?

Mostanában jött elő nekem is a túlzott párásodás, 1 éve cseréltek radiátort, így arra nem gondolnék.

Ha valaki más is tudja a választ megköszönném.

Üdv.

Előzmény: Sun.80 (61843)
justice89 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62351

Köszönöm!

Papalac Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62350

Szemből nézve az akkumulátor mögött.

Van ott egy piros gumirozott gomb a sarkánál, egy fémlemezre van felfogatva.

Előzmény: justice89 (62349)
justice89 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62349

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a Thaliammal kapcsolatban :) 2002-es évjáratú, benzines csoda. A kérdés az lenne, hogy a motorvezérlő ecu-t hol találom benne? ugyanis ami a váltó alatt van úgytudom csak a légzsák ecu-ja. Előre is köszönöm a választ!

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62348

Köszönöm szépen a válaszokat!

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62347

Nekem is ütöttek a török goodjear gumik. Forgathattuk akárhogy. Sajnos használtként lett véve,nem tudtam reklamálni.Bár munkatársam sem tudta a garanciát érvényesiteni ugyanilyen gumiknál a zsir uj megánjára.

Papalac Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62346

Nekem az új autónál a 4 éves vizsgára szétverte az axiális csapágyakat (kormány összekötő). garanciában cserélték :-)

Most 10 évesen cseréltem le a gyári gumikat a gyári felniken és megjegyezte a szerelő, hogy mind a 4 üt kicsit. Ezek se voltak padkázva. Gyárilag ilyen szarok.

Ilyen van a kormánymű felőli oldalon és ilyen a keréknél:

Előzmény: ÖregMackó (62344)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62345

Ha csak vízszintes irányban mozog valószínű a kormánygömbfej, ha függőlegesen is akkor talán csapágy, ha csak függőlegesen akkor talán trapézgömbfej? De a gömbfejeknél kell, hogy kopogjon is a futómű.

Előzmény: ÖregMackó (62344)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.26 0 0 62344

A centrírozás csak súlykiegyenlítés nem gyártási vagy kopás következtében fellépő geometriai eltérések javítására szolgál. A nagyobb tömegű rész a fordulat függvényében a centrifugális erő miatt rázza a kereket, "ugráltatja". Geometriai eltérést futómű beállítással vagy cserével lehet csak orvosolni. 

Előzmény: ZsOLiNhO (62343)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62343

Hát pedig idén lettek ki centírozva a kerekek meg új abroncs is van rajta és kb 1cm-es centír van kívül belül a kerekeken emrt elvileg olyan jó állapotban vannak. (sose volt padkázva se)

Előzmény: Papalac (62342)
Papalac Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62342

Gyanítom, hogy rosszul vannak centírozva a kerekeid, ezért érzel nagyobb sebességnél szitálást.

Ez a kiegyensúlyozatlanság szépen szétverte az axiális csapágyakat.

Szerviz. Vizsgán úgyse fog így átmenni.

Előzmény: ZsOLiNhO (62338)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62341

ZSOLINhO !

Az a 0,5-1 cm mozgás, lógás a másik oldalon a 0,3 mm valahogy nem férnek a fejembe.

Az a 0,3 mm szinte nem is érezhető a 0,5-1 cm pedig megmagyarázhatatlan számomra.

Feltételezem, hogy itt van valami méretezési probléma, de valószínű, hogy az axiál csuklóban keresendő a hiba, vagy a kormánymű fogasléc és fogaskerék kapcsolatnál a csapágy van erősen kikopva. Ha a kopás olyan mértékű,   elképzelhető, hogy összeakadnak és nincs tovább.

Azt írod, hogy 130 as tempónál "sétál" az autó eleje, amíg nem javítod meg a probléma okát és azt javaslom, hogy ne közlekedjél evvel a tempóval. Gondoljál másokra is.

Üdv :  suhanórozsda

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62340

Ruby75 !

Köszönöm a visszajelzést, de már én is találtam közben műanyagból és vaslemezből készült haslemezeket.

Üdv :  suhanórousda

Előzmény: Ruby75 (62337)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62339

Valószínű hogy kormányösszekötő gömbfej vagy rúd kopása okozza.Cserével majd futómű beállítással orvosolható.A kormánymű ritkán megy tönkre.

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62338

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy felemeltük a kocsit átnéztük az első fékeket és felszerelésnél vettünk észre olyat, hogy a keréknek van 1 kis mozgása jobbra-balra tehát mintha kormányoznánk. A bal elsőnek kb van 0,5-1cm kotyogása a jobb elsőnek meg kb 0,3mm. Lehetséges hogy a kormányműnél van valami kopás?

(tehát ha kézzel megmozgatom a kereket mintha kormányoznék a vezető felőli jobban lötyög sokkal mint az anyós ülés felőli) ( régebben éreztem már olyat 120-130as tempónál mintha szitálna a kormány kicsit)

Mit gondoltok erről?

Ruby75 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62337

Hát ez nem úgy sikerült,mint szerettem volna.

A lényeg,hogy ha kiválasszátok a gyártmányt/típust meg a karosszéria alkatrészek közül a "Karosszéria elemek,motorvédők" -et, akkor ott lesz amit keresel. Mind a Thalia-nal, mind a Clio-nál.

Előzmény: suhanórozsda (62333)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62336
Előzmény: suhanórozsda (62333)
selgir Creative Commons License 2016.01.25 0 0 62335

csak akkor ér valamit, ha a szivargyújtós sharksavert is hozzáveszed :D

Előzmény: leviben (62313)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 62334

Köszönöm megnézem! Sajna ezensemmit sem csinál,szerintem a relét nem vezérli!

Előzmény: Papalac (62331)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.24 0 0 62333

A "magas" fogyasztással kapcsolatban az a véleményem, hogy ezek az autók, úgy a dízel mint a

benzines, rendesen "túl vannak hűtve".

Nincs haspáncél, nincs hűtő takaró és a dízeleknél ugyan van egy elektromos előmelegítő, de az

édes kevés. Nekem a dízel 10 km megtétele után sem nyitja a termosztátot, ha alacsony fordulaton

megyek vele országúton.

Érdemes ebben a hidegben elől a lökhárító bordák közé hungarocellből betéteket betenni.

Sok autón látni ilyet, nem igazán esztétikus, de praktikus.

A minap láttam egy PEUGEOT 307-et, aminek az elejére a gazda nagyon szép takarót varratott.

Régen az autós boltokban lehetett kapni minden "keleti" autóra ilyesmit, mára már leszoktunk

ezekről a praktikus dolgokról.

Kerestem műanyagból készített haspáncélt magamnak, de nem találtam még idáig, pedig biztosan van gyártója.

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.24 0 0 62332

1,4 8v thalia nekünk is most ebben a cudar hidegben megeszik majdnem 10 litert de szinte mostanában csak városban mentem vele normálisan. Nyáron volt hogy majdnem 800kmt mentem el 50 literrel. 

Papalac Creative Commons License 2016.01.24 0 0 62331

Amit feltettem thaliáról, abban van rajz.

R212 csatlakozó, a motortéri jelfogók alatt.

Meghúznak már a jelfogók?

Előzmény: tekilla12 (62316)
gerimur Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62330

Az emyém is ilyen hidegben nem megy a harmadik pont fölé.Nyáron a negyedikig megy fel.

Szerintem az sem mellékes, hogy ezt mennyi idő alatt éri el.

A fogyasztáshoz annyit fűznék,hogy én mindíg mérem.

Mindíg teletankolom, nullázom a számlálót és mérem a Km. fügvényében a fogyasztást.

Utolsó mérésnél 502Km-ert mentem vele és 34 litert tankoltam utána.

Előzmény: laszlo.38 (62291)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62329

Tibibá666!

A következő keresésekkel tudod elérni a hirdetéseket!

Valve return delphi..... és a cikkszámok 28239294....28440421 PRÓBÁLD MEG !

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62328

Szevasz Tibibá666 !

A NETET böngésztem és arra gondoltam, hogy a románok a Daciával itt vannak a szomszédban.

Találtam is rengeteg hirdetést, azért kerestelek meg ismét téged, hogy biztoslegyek abban amit

odaát a hirdetők írnak, hogy mindegy a cikkszám, ezek egyformák (ahogy most te is igazolod).

Az árakról annyit, hogy 100LEI től...270LEI bezárólag ( a legtöbb hirdető árai) lehet kapni kapcsolószelepeket. A legérdekesebb, hogy a FORD 28239294 a legolcsóbb, már 100LEI től

hirdetik. A "legdrágábbak" A Dacia 28440421, gondolom azért, mert a legkeresettebbek ?!

A 9308-621c , ma csak a Suzuki Jimny 1.5 DDIS alapján található.

Ettől eltekintve,  már biztos, hogy a három közül a "FORD" a legolcsóbb odaát.

Ma már beszéltem egy barátommal, vállalkozása van odaát és megbeszéltük, hogy a hirdetések

valamelyikéből kiválasztunk egyet és attól rendelünk. Először is jól át kell nézni a hirdetőket.

Részemről nem nagyon bízok a románokba, de kénytelen leszek magam rábízni a haveromra.

Ő jól beszéli a nyelvet és évek óta ott melózik, mert van egy bútorgyára odaát.

Azt tervezem, hogy kikeressük a kívánt alkatrész hirdetőt közösen és a többit majd ő odakint 

lerendezi telefonon személyesen.

Az árakról csak annyit, hogy ma 1 LEI= max 70 Ft , tehát szerintem ez az ár baráti.

Köszönet a gyors válaszért!       Üdv: suhanórozsda

Előzmény: Tibibá666 (62326)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62327

Ezt az első hármat emailra nem tudnád elküldeni ha megkérhetlek? penge0203@gmail.com   Sajna nem tudom kinagyitani a képet ha leszedem a forumrol minden elmosodik gondolom mert a forumban átvannak méretezve a képek.Elöre is köszi .

Előzmény: Anonymus23 (62323)
Tibibá666 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62326

Szia!

Már korábban is írtam, hogy mindkét cikkszámú injektor (amelyeket korábban említettél, hogy nálad van) jó az autódhoz.

9308-621 C volt a kapcsolószelep eredeti cikkszáma, amelyet a 28239294 követett és azután 28440421 lett belőle, de minden cikkszám ugyanazt azt alkatrészt takarja.

Ha a fenti 3 cikkszám közül amelyik kedvezőbb áron van azt kell megvenni. :)

Milyen áron találtál eddig kapcsolószelepet?

Üdv

Előzmény: suhanórozsda (62312)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62325

Ok Nagyon köszönöm hajkurászok egy gyári csövet de sehol nem találok megprobálok egy bontot.Ha esetleg tud valaki ijen gyári csövet mint ami a képen van érdekel persze nem ingyen gondoltam. A legjobban akkor örülnék ha az a két cső meglenne ami megy a szűrőtől a szivattyuig be táp, és ami a szivattyutol a szüröig  .

Előzmény: Anonymus23 (62324)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62324

Ez de aranyos, feltöltöttem 3 KÜLÖNBÖZŐ képet, külön mindet beszúrtam, az előnézetben még mindhárom ott volt, erre fel meg csak egy látszik:

Itt a többi, ha minden jól megy.

Előzmény: Anonymus23 (62323)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62323

Előzmény: penge760203 (62319)
Garfield007 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62322

Nem viccnek szántam, semmit nem ér. Ne dolgozz feleslegesen.

Előzmény: leviben (62321)
leviben Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62321

De vicces vagy

Előzmény: Garfield007 (62318)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62320

A hivatalos honlapról:

"A Magnufuel használható gázolajjal, diesel-el, vagy benzinnel,..."

Ööö, hogy is van ez? Az enyém akkor most gázolajjal, vagy diesel-el megy? :))))

Ja nem is, kőolajszármazékkal...

Előzmény: Garfield007 (62318)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62319

Szisztok ha valaki tudna segiteni egy kép kellene a dci motornál találhato üzemanyagcsöröl ami a szürőtől megy a nagynyomású szivattyuig .Ha valaki tudna segiteni megköszöném.Szép nap mindenkinek.

Garfield007 Creative Commons License 2016.01.23 0 1 62318

Előzmény: leviben (62317)
leviben Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62317

KÖszi és hova érdemes tenni a MAGNUFUELT 

Előzmény: tekilla12 (62314)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62316

Szia Papalac! Nincs véletlen rajzod róla hogy a benzinszivattyű  pozitív kábele hová csatlakozik be a műszerfalnál,vagy a motortérnél!Keresem a neten de nem találok!A negatív megvan a csatiban azzal nincs gond! Köszönöm az eddigi segítségeket is!

Papalac Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62315

Nem ártott volna megadni, hogy milyen motorod van benne.

Nem akarlak bántani, de ezt már jópár éve árulják, de a gyártók valahogy nem szerelik be, pedig nekik a legnagyobb érdekük, hogy kevesebbet fogyasszon az autó.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9103844

Egy biztos tényleg hatásos fogyasztás csökkentő, hisz aki ilyet vesz nem tapossa már annyira - mintegy önigazolásként -, hogy tényleg nem vették hülyére! És tényleg! ;)

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62314

Szia! A benzincső jobb oldalt fut az alváz  alatt!A jobb hátsó keréknél alánézel ott van az üzemanyag szűrő is!A motortérbe fut be gyorscsatival ,ha szemben álsz a motorral akkor baloldalt felül!

leviben Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62313

ÜDV mindenki

vettem egy MAGNUFUEL -T és szeretném rá tenni a thália benzin csöre de ugy el van rejtve ,hogy nem találom .

Szeretém ,ha valaki segitene

KÖSZÖNÖM

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62312

Tibibá666 !

Szevasz Tibibá!  A korábbi megjegyzésekkel kapcsolatban van észrevételem.

Említettem, hogy van két "tartalék" porlasztóm és ebből az egyik biztosan jó az én motoromba.

Az EJBR02101Z a szerencsés kiválasztott, de résolaj gond van vele (megnézték) és azt javasolták, 

hogy elég csak a kapcsolószelepet cserélni. Körülnéztem a neten és a ROMÁN oldalak hirdetéseit 

is böngésztem. Találtam is érdekes dolgokat, pl. a cikkszámok tekintetében.

1;  28440421     DACIA...RENAULT

2;  28239294     FORD MONDEO

3;  9308-621 C   SUZUKI JIMNY  1.5 DDIS (Renault motor)

Egy korábbi írásodat megtaláltam  55167 HSZ.  amiben azt írod, hogy mindegyik szelep csereszavatos a másikkal, csak a cikkszámuk más. Tehát jól értem azt, hogy vehetnék egy Fordba valót és berakhatom az én porlasztómba és rendesen fog működni ?

Visszatérve a romániai hirdetésekre, a "28239294" számú FORD  szelepeket lényegesen olcsóbban hirdetik. Olvastam olyan hirdetést, amelyikben az eladó azt állítja, hogy beszerelhető, cserélhető egyik a másikkal.

Ha igaz az, hogy belerakhatom az én porlasztómba különösebb probléma nélkül, akkor azok közül

kellene  megrendelni. Már keresem a romániai kapcsolatokkal rendelkező haverokat, de

azért szeretném olvasni a te véleményedet is.

Sokkal olcsóbban lehetne feljavítani egy porlasztót, nem kellene 24000-26000 Ft fizetni egy kapcsolószelepért.

Üdvözlettel: suhanórozsda

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62311

Én vágtam fekete filcből a két különálló rácsra takarót,ropival rögzitettem. Gázos az autó és így már minus 10 körül gyenge benne a fűtés. Szerintem a diseleknél is az lehet a gond,hogy kevés a hulladékhő annyira jól fogyasztanak. Gáz fűtőértéke is alacsonyabb mint a benzin és csak egy literrel kér többet belőle az autó.

Előzmény: Mutual Friend (62309)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.23 0 0 62310

Nekem nyáron,százas kinti tempónál sem fogyasztott 7-nél kevesebbet.

Előzmény: Garfield007 (62302)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62309

Szerintem az enyém is ennyire emelkedik. Kartonpapirral eltakarni a fél hűtőt mint a trabant 1.1 esetén ? :)

Előzmény: laszlo.38 (62301)
Papalac Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62308

Kettős hőérzékelő van benne. Az egyik fele a vezérlőnek adja a jelet, a másik a kijelzőnek.

Azok szoktak rosszul jelezni, de attól a motor hőmérséklete jó.

170 km-re 15 liter az durván 9 literes fogyasztás. Autópályán 130 körül reális.

Előzmény: laszlo.38 (62307)
laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62307

Igy van, van több féle, mi is azt rendeltük amelyik nagyobb hőmérsékleten nyit, a régit meg fogom mérni hogy mennyinél nyit.

Előzmény: Anonymus23 (62305)
nagya2 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62306

HAli!!

A 10L durvánsok......

Annyit még az 1.3s Lada sem evett télen városba, pedig híresen szar volt.

Most nekem a turbó-varnyú Sandero Stepway Panda 7.2-7.4 között megáll.

Üdv Nagya

Előzmény: laszlo.38 (62304)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62305

Valami olyasmi rémlik nekem, hogy amikor vettem bele én is a termosztátot, akkor volt kétféle hőmérséklet nyitású.

Utánanéztem, és nekem az kellett, ami később nyit. Igaz ez dCi, de talán benzinesben is többféle van.

Nekem termosztát csere óta sokkal hamarabb bemelegszik, és nem utolsó sorban egyáltalán bemelegszik ilyen komoly hidegekben.

Előzmény: laszlo.38 (62304)
laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62304

A 10 liter azért van, mint ahogy irod, sokat megy  a kocsi hidegen, de szüleimnek is ugyan ez a kocsi van 1,4. 8 szelep, és az övék 7 litert eszik télen nyáron, és még jobban is megy.

Nem mértük ki a termosztátot, de mind a kettő ugyan azt a hőfokot tartja.

Előzmény: Garfield007 (62302)
Garfield007 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62303

Tuti jó a termosztát, megnéztétek?

Előzmény: laszlo.38 (62301)
Garfield007 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62302

ilyenkor télen nekem simán megvan a 10 literes fogyasztás

Folyamatosan nem üzemmeleg autóval jársz, de egyébként sem egészséges a 10 liter. Nekem egyszer vagy kétszer sikerült 10 liter körüli fogyasztást produkálni anno(Bp., tél, klíma, híresen nehéz lábam, 16v)

Előzmény: laszlo.38 (62296)
laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62301

Megvolt, nincs változás.

Előzmény: Garfield007 (62300)
Garfield007 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62300

Termosztát csere.

laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62299

Igazad van, 170 km volt benne mikor megint tele tankoltam, és akkor ment bele 15 liter, és most van benne 214km és fél alatt van a mutató.

Előzmény: Papalac (62297)
selgir Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62298

ennél följebb nekünk ritkán megy...

Papalac Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62297

A két kép között tankoltál?

Ha nem, akkor valami nem stimmel a napi km számlálóval, mert az elsőn 107,4-et mutat és 3/4-ig van, a másodikon 214,3-at és mondjuk 1/4-ig van.

Közben a km számláló szerint már mentél a tankolástól: 389 km-t.

97450-107,4 (itt tankolhattál)

97732-t mutat a második képen.

97732-214,3 = 97517,7

Gondolom az első képhez képest 67-68 km megtétele után nem tankoltál.

Ergó valaki lenullázta közben a napi számlálódat :-)

Ha jól gondolom.

laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62296

Az első képen is látszik, hogy 107 km-nél már 2 vonalat megy le a mutató. ilyenkor télen nekem simán megvan a 10 literes fogyasztás, de most mintha még többet enne. Tele szoktam tankolni, most is tele volt, én is kiváncsi leszek, mennyi megy majd bele.

Előzmény: Papalac (62294)
Papalac Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62295

Nekem nem lineáris az üzemanyag jelző. Tele tanknál eleinte, úgy a feléig gyorsabban csökken.

Előzmény: Papalac (62294)
Papalac Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62294

Az egyik thaliánál nekem újkorától kezdve nem megy 4 vonal fölé a hőmérséklet, a másik szépen középen áll meg. Hideg van ilyenkor kicsit alacsonyabb a víz hőmérséklete.

Egyszer töltsd tele és 200 km után nézd meg mennyit tudsz rátölteni.

8 liter fölé nem kéne menni a fogyasztásnak, hacsak nem hajtod nagyon.

Haver régebben csinált 16 literes fogyasztást egy 8 szelepesnek, nyáron, klíma, autópálya 150-160-al tekert, megpakolt autóval.

laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62293

Az előbb elfelejtettem, a másik a fogyasztás, teli tank után alig 200 km után már félig sincs a tank.

Papalac Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62292

Nincs imo, meg el van vágva egy vezeték az ECU-nál. Valami csak letiltja az ECU-t, ha nem húznak meg a jelfogók a motortérben. Addig nem is fog indulni.

Ahogy elnéztem a videót ez olyan mint a kulcs szinkronizálás, csak itt folyamatosan nyomott központizár gomb mellett ki-be kapcsolja a gyújtást.

Az üzemanyagszivattyú a pluszt a jelfogóról, a minuszt az ECU-ról kapja, tehát valahova oda mehet a vezetéke.

Előzmény: tekilla12 (62289)
laszlo.38 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62291

Sziasztok, szeretném meg kérdezni, hogy másnak is csak eddig megy fel a hőmérséklet jelző, vagy csak az enyém adta meg magát? Mint a képen is látszik, menet közben a harmadik vonalig megy fel, ha megállok és jár tovább a motor, akkor a negyedikig is felmegy.

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62290

Nincs valaki autovillamossági szerelő itt pesten,aki megtudná nézni a talicskát? Persze nem ingyen! :)

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62289

Megnéztem a videút,de nállam tutu ki van kötve az imo soha sem villogott ezen semmi sötét volt a vissza jelző lámpa!

Előzmény: Zsolt Bojtos (62287)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62288

Köszönöm! Még nem semmi,most néztem a gyujtáskapcsolót,jól mükszik mind a 4 vastagba benne a 12 volt,meg a 3 szálas vékonyba is!A benzinszivattyú vezetékei hova futnak be?Meg kellene nézni,hogy nem szakadt e és emiatt nem érzékel?

Előzmény: Papalac (62286)
Zsolt Bojtos Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62287

Köszönöm a tanácsot, ma megnézzük és mondom az eredményt!

Előzmény: Papalac (62284)
Papalac Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62286

Beindult már az autó?

Találtam egy imo kikapcsoló trükköt. Nem próbáltam, mert nekem jók a kulcsok, de nem veszítesz vele semmi.

https://youtu.be/1sYhHxudt-8

Előzmény: tekilla12 (62266)
BVBVegitaBVB Creative Commons License 2016.01.22 0 0 62285

Sziasztok! Az új típusú (2009-) Thaliára milyen alufelni jó? Mi a középfurat és osztókörök nagysága és az ET? Köszi a választ :)

Papalac Creative Commons License 2016.01.21 0 0 62284

Szerintem a motorban van a hiba. Van benne valami érintkező, azt kéne megnézni vagy kicserélni a motort.

Előzmény: Zsolt Bojtos (62283)
Zsolt Bojtos Creative Commons License 2016.01.21 0 0 62283

Sziasztok!

Abszolút új vagyok ezen a fórumon.Mint olvasó már sok hasznát leltem, de most sajnos megakadtam.
Van egy 2001-es Tháliám, amelynek rossz az ablaktörlője.
A tünet a következő: Ablaktörlő nem megy, ugyanakkor indításnál ha 1 állásban hagyom a kapcsolót olykor (amikor épp kedve tartja) elindul a lapát, majd megáll.
A bajuszkapcsoló jó, az ablaktörlő motor megkapja a jelet (kábelvégén kimértem), és a motor is jó elvileg (hiszen néha elindul).
Van ötletetek, hol keressem a hibát?
Köszi:
Bojti

selgir Creative Commons License 2016.01.21 0 0 62282

nem fogod tudni megfizetni, aranyárban mérném... :D

nejem mondjuk tervezte, hogy becserélné valami kis benzinesre

Előzmény: soltibalazs (62281)
soltibalazs Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62281

Szólj ha eladod :-) ! Az enyémbe 388000Km van és komoly hiba még nálam se volt.

Előzmény: selgir (62268)
Papalac Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62280

"Gondoltam hátha tényleg szénkefe vagy behúzó tekercsnél az érintkezők"

A behúzótekercs a szénkeféken és indító motoron keresztül kap testet, a +t pedig a gyújtáskapcsolóról. A behúzótekercs zárja az önindító nagyáramú érintkezőjét. Ha rosszul áll meg, kopott szénkefe, szorul a tengely, nem tud meghúzni és nincs forgatás. Télen be szokott sűrűsödni a zsír és nehezebben ránt be.

Előzmény: Precíziós (62278)
selgir Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62279

esetleg megnézni hol melegszik ilyenkor? ha nagyon forró valahol, akkor kontakthiba...

anno egy golf 1, 1.6 szívódé, a motoroldali persely elkopott és elforgott. ha épp úgy állt meg, csak tolásra vagy húzásra indult:) nyáron nem volt gond, de hideg téli reggeleken imával kezdődött a nap

Előzmény: Precíziós (62278)
Precíziós Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62278

Az a bajom hogy amikor nem indul, utána pár próbálkozás után pedig rendesen indul! Szépen teker nem vérszegény! Ezért is vagyok tanácstalan! Gondoltam hátha tényleg szénkefe vagy behúzó tekercsnél az érintkezők....lusta vagyok leszedni az indítót, nameg az asszony naponta használja a gépsárkányt!Azért a testeléseket végig nézem, bár már jó pár éve ezt csinálja csak mostmár gyakrabban!(csak hidegben) Még agyújtáskapcsolót kéne valahogy ellenőrizni...Azért köszönöm a segítséget!

Papalac Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62277

Érdemes végignézni a testeléseket, főleg az akkumulátor alatt. Lehet az önindító szorul, szénkefés és akár a gyújtáskapcsoló is lehet rossz.

Előzmény: Precíziós (62275)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62276

Nekem csak hasonló volt, reggel hidegen alig akart tekerni, olyan volt, mintha le lenne merülve az akksi.

Cseréltem akksit, egy ideig jó volt, de nem az igazi, végül az önindítót kellett perselyezni, azóta is jó (6 éve).

Kb. 2 telet szívtam vele, mire meglett a hiba. Nem gyanakodtunk az önindítóra, mivel tavasztól őszig, és télen a reggeli indításon kívül normálisan tekert...

Előzmény: Precíziós (62275)
Precíziós Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62275

Üdv!

Lenne egy kérdésem: 1.4 8 szelepes thalia azt csinálja, hogy megjönnek a hidegek akkor a gyújtás ráadás után a kulcsot tovább fordítva nem forgat az indító! Pár próba után egyszer csak indul! Az indító olyankor jól (erősen) teker! Mi lehet a gondja? Akksi jó, melegen nem csinálja!

Papalac Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62274

http://data.hu/get/9430716/Lgkondcionls_2.pdf

Ebben vannak rajzok a ventilátor és ellenállás egységről, a fűtő radiátor cseréről ...

Előzmény: Papalac (62272)
selgir Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62273

remek, köszi:) látom a rutin megvan

Előzmény: Papalac (62272)
Papalac Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62272

Hamutartó ki, középső konzol ki (hátul 2 csavar, hamutartó alatt 1 csavar, elől pattintva van)

A szabályozó panelt alul 2 csavar fogja.

Előzmény: selgir (62271)
selgir Creative Commons License 2016.01.20 0 0 62271

na ja, de a lengéscsillapítók még jók :D

majd ránézek a kapcsolóra is, mögé nyúlva megmozgattam a drótokat, akkor jó volt... hogy tudom ezt kibontani?

Előzmény: Papalac (62269)
9934 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 62270
Papalac Creative Commons License 2016.01.19 0 0 62269

Ez csak azért van mert nem kerülöd ki a kátyúkat :-)

Érdemes megnézni a ventilátor motorját és az ellenállásokat.

Ha a kapcsoló beég, akkor ott motor gond lehet.

Előzmény: selgir (62268)
selgir Creative Commons License 2016.01.19 0 0 62268

sziasztok!

beszámoló: 2003-as évjárat, 1.5 dci, 124e km

jobb első stabrúd szilentje megadta magát, a bal oldalon meg a 8-as csavar elfogyott 3mm-re :) pontosabban az el is tört...

váltótartó bak lent lötyög emberesen, és most a fűtőventilátor kapcsolója szórakozik

amúgy soha semmi baja nem volt, pöcc-röff, 5 litert eszik

Papalac Creative Commons License 2016.01.19 0 0 62267

Levett akkumulátor semmit nem töröl.

Én megpróbálnám.

Előzmény: tekilla12 (62266)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62266

Köszönöm! Az aksi sarka lent van folyamatosan így van ideje törlődni,de semmi!

Előzmény: Papalac (62264)
Mók Zsolt Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62265

Szia!

Én egy átlátszó szilikon spirál drótszál merevítéses csővel oldottam meg.Belső átmérő 45 mm!

Lámpa melletti csonkra simán felment a légszűrő elött lévő ovális csonkra pedig kis zsír és egy kis rábeszélés és felment 5 perc alatt. 1 éve már úgy van és jó.Nem olvad,lágyul ki a melegtől.A gyárba porszívócső volt egy kiselejtezett gépen.

Üdv:Zsolt

Előzmény: Ruby75 (62256)
Papalac Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62264

Egy dolgot találtam még ilyen hibára:

"Végezzen indítási próbát: ha a motor nem indul, kapcsolja ki a gyújtást és várjon 15 másodpercet (a számítógép automatikus táplálásának ideje), majd kísérelje meg újra elindítani.
Ha a probléma továbbra is fennáll, ismételje meg háromszor a műveletet."

Arra tippelek, hogy ez valamit töröl az ECU-nál az IMO-val kapcsolatban.

Ha szerelőt hívsz, olyat keress, akinek van diagnosztikai berendezése.

Előzmény: tekilla12 (62263)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62263

Megnéztem a féklámpát,világít akkor a gyujtáskapcsoló nem rossz!

Előzmény: Papalac (62245)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62262

Sziasztok!

NA nekiestem még egyszer a fűtőmotornak.. kiszereltem rákötöttem direktbe az aksi töltőre és láss csodát már a legkisebb feszültségnél az Amper mérő kiakadt annyi áramot vett fel a motor tehát ezért vágta ki a biztosítékot..

Ahogy tekert kb 10 másodpercet a szénkefe résznél a forgórész elkezdett pirosan izzani és szikrázni is+ füst.

Tehát a forgórész felülete el is kopott kézzel érezhető volt hogy vállas volt illetve kékes pirosas színű lett. (gondolom megsült)

Elmentem bontóba érdekes módon a thaliákhoz való motor egyse volt jó a miénkhez.. uh clio II-é került bele( szerencsére az ugyan az volt minden csavar helye csatlakozás).

Tökéletesen működik és nem került 40 rugóba. (remélhetőleg 4-5 évet kibír még ez a motor is).

Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62261

Igen, ez igaz, de mintha jobban belassult volna egy ideje a jobb oldali...

Előzmény: ÖregMackó (62260)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62260

Nekem születése óta lassú a jobboldal. A bal sem versenyző...

Előzmény: Anonymus23 (62254)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62259

Köszi szépen. Ilyenre nem is gondoltam,de jó5let. :)

Előzmény: Anonymus23 (62258)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62258

Azt a csövet azzal az ezüstszürke ragszalaggal, amivel az amcsi filmekben a túszokat szokták megkötözni, azzal szépen be lehet tekerni, és még aránylag rugalmas marad. Szerintem a legolcsóbb megoldások egyike...

lulumba Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62257

Duck Tape! Már évek óta így van az enyém. A célnak tökéletesen megfelel. Volt aki először nem látta mivel van körbetekerve, azt hitte valami "tuning cucc".

Ruby75 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62256

Sorba jutnak fejembe a gondolatok....

Szétnyílt az a cső ami a légszűrőház és a kasztni között van, amin keresztül szívja a levegőt. Van valaki köztetek aki hasonlóképpen járt és helyettesíteni tudta tartósabb csővel, pl műanyaggal?

Kíváncsiságból megkérdeztem egy Rönó szalonban, kedvezménnyel 21k körül van a cső + az a műanyag ami a légsz.házba belepattan. Hülyék ezek......,de nem lepődtem meg. :)

Mondjuk az egész úgy néz ki,mintha padlószőnyegből kivágnék egy csíkot és úgy tekerném fel, hogy közben összeragasztom a meneteket.

Ruby75 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62255

Mindenképp szeretnék a végére járni, de sztem csak ha jobb idő lesz valamivel, mert a csillaggarázsban szar szerelni ilyen időben. Ha sikerül valami javulást elérnem/megoldást találni, természetesen megosztom Veletek.

Előzmény: Anonymus23 (62254)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62254

Nekem is elég lassú a jobb oldali, ha valami megoldást találsz, akkor ne tartsd magadban.

Mondjuk nem mm-ről mm-re halad, de a bal oldalihoz képest eléggé csiga.

Előzmény: Ruby75 (62252)
lulumba Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62253

Jaaa!

Az tényleg lassú...

Előzmény: Ruby75 (62252)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62252

A lassút úgy képzeld el, hogy míg el nem éri a kb középállást, addig milliméterről milliméterre emelkedik. Van,hogy annyira lassú,hogy nem látszik, hogy mozog-e egyáltalán vagy megállt. Azon csodálkozok,hogy még a biztit nem b****a ki.

Előzmény: lulumba (62251)
lulumba Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62251

Nekem új kora óta olyan, hogy a jobb oldali lassabban megy fel. Apósomé ugyanígy csinál. Nálam elfér a légterelő simán. A bal oldali ablakom ráadásul automata is, de annál is minden további nélkül felmegy teljesen.

Előzmény: Ruby75 (62250)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62250

Sziasztok.

Nos a középen lévő sínt tisztítottam meg és kentem be zsírral. Illetve még a bovdent is,amennyire tudtam. Viszont az jutott még eszembe,hogy úgy csinálja,hogy ha le van teljesen eresztve tetű lassan húzza fel az üveget. Kb félig felhúzott állásban kezd "begyorsulni". Legalábbis gyorsabb lesz valamivel. Mind a két oldali ilyen. Viszont az jutott még fejembe,hogy nem tudom,hogy mennyire kenési hiányosság,mert mind a kettővel eljátszottam, ezt a takarításos dolgot,bovdent én nem éreztem szőrösnek. Viszont mind a két motor, ill a szerkezet maga,idén lesz 13 éves. Nem hinném,hogy egyszerre szorulna az üveg mind a két oldalon. Olvastam itt,hogy tönkre/elgyengül egy idő után a zárszerkezet motorja az ajtóban, és nem zár le.

(Nekem is ilyen, a jobb hátsó hidegbe random zár/nyit).

Ilyen alapon akkor ez a motor is tönkremehet ennyi idő alatt, nem? Ja,és az ablakkeretbe illeszthető légterelőt se tudom használni,mert nem tud bemenni a helyére az ablak, úgy, hogy a légterelőből le lett csiszolva,nem is kevés.

Előzmény: suhanórozsda (62171)
tekilla123 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62249
Igen az ütközésérzékelőt leszedt tökéletesen zárja az áramkört!Úgyérzem 1-2 kört futok még vele gyujtkapcsolót megnézem,ha nem megy kihívok villamosságii szerelőt hozzá mert elvini nem lehet
Papalac Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62248

Igen, de azt már átkötötte.

Előzmény: ÖregMackó (62247)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.18 0 0 62247

Ha jól látom az ütközésérzékelő is szerepet játszhat a szivattyú áramellátásában, ugye?

Előzmény: Papalac (62239)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62246

Köszönöm! Töltöm!A féklámpát holnap megnézem mégegyszer már semmibe sem vagyok biztos! :)

Előzmény: Papalac (62245)
Papalac Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62245

http://data.hu/get/9424035/Thalia_L65_2002.02.18.zip

Ebben vannak rajzok a befecskendező számítógép bekötéséről a K7J700-hoz is.

Előzmény: tekilla12 (62244)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62244

A relék 30-as 87-es pontján a foglalatban megvan a 12 volt!Csak tovább nincs!

Előzmény: tekilla12 (62243)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62243

Igen az a vékony pirosas vezeték az!

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62242

Igen pont az a gond,hogy sem a benzinszivattyú,sem a trafóhoz nem megy áram!Imo azért is gondolom,hogy ki van lőve,mert soha sem világított vissza jelző led!Valamint a pótkulcsa amit adtak sima snasz kulcs!

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62241

Ahogy láttam a sor elején 60-as szám van barról-jobra a 3-ik vezeték az!

Előzmény: Papalac (62240)
Papalac Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62240

Ha az az elvágott vezeték lazacpiros és az 58-as ponton van, akkor az az utastéri egységtől jövő vezeték. Azon kapná az IMO jelet is.

Papalac Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62239

Szerintem az imot nem lehet egy vezeték elvágással kikötni. Digitális kommunikáció megy az utastéri és ECU között. Legfeljebb programozással lehetne törölni, de ahhoz nagyon kell érteni.

A gyújtáskapcsolóra elvileg 4 vezeték megy.

1, piros, állandó 12V

2, sárga, első állásban 12V van rajta és megy az utastéri biztosítékokhoz (F16, F17)

3, sárga, második , ráadott gyújtás állásban 12V és megy az utastéri biztosítékokhoz (F4,5,6,7, 18-24)

4, fehér, önindítóhoz

Azt írtad a féklámpa jó, márpedig az az F4-ről a gyújtáskapcsolóról megy.

Amíg a motortérben nem húz a két jelfogó, addig nem is fog beindulni. Fixen kapják a +12V-ot és a testet az ECU adja a reléknek.

Az egyiken a benzinszivattyú és a gyújtótrafó, a másikon a befecskendező szelepek, lambda szondák (és az ECU is kap vissza egy jelet) kapnak áramot (+12V). A testet pedig az ECU vezérli. A jelfogók is az ECU-ról húznak meg.

Ha megmondod milyen színű és hányas pontnál van elvágva a vezeték, megmondom mire való.

Előzmény: tekilla12 (62238)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62238

2010-ben vettem Békéscsabán az Autoduáltol!Szerintem az imonak a kábele lehet,így lőtték ki szakszerűen!Kézalól vettem a benzinszivattyút működik ha direktre kötöm!Mert jelenleg még mindíg nem jó a gyujtótrafó fele sem megy áram!Lehet a gyujtáskapcsoló vacakol már nem tudom!

Előzmény: Ata61 (62237)
Ata61 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62237

Ez frankó,még csak el sincs szigetelve.

Előzmény: tekilla12 (62232)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62236

tekilla12 !

Akkor most már van benzinpumpád? Kitől vetted az autót? Én azért felhívnám !

Előzmény: tekilla12 (62232)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62235

Bocs !!! LULUMBA

Előzmény: suhanórozsda (62234)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62234

Köszönöm PRECIZIÓS és köszönöm LUMUMBA !

Előzmény: Precíziós (62230)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62233

Sziasztok! Valakinek véletlen nincs rajza a thalia gyujtáskapcsolóról,hogy melyik vezeték minek ad áramot! Köszönöm!

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62232

Hát ezt találtam az ecu-nál mintha valaki elvágta volna!

sezs Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62231

Üdv mindenkinek! Hálistennek régóta nem kellett írnom ide, mert jól ment a gép. Thalia 2001, 1.4, 16 V.

Most azonban megadta magát :( Este rendben leraktam egy 200 km-es út után, reggel meg már nem akaródzott neki elindulni.

A tünetek: kulcs elfordítása után minden lámpa szépen világít, aminek el kell aludnia, elalszik. Gyújtásra fordításkor azonban néma csend.

Bizonyos időközönként (rendszertelenül) csinált ilyet, de 4-5. próbálkozásra beindult. Vagy ha nem, akkor az akksisaruk levétele és visszahelyezése után megoldódott a probléma. Szerdán már jelzett, mert akkor is csak így sikerült beindítani, de utána nem volt vele gond péntek reggelig.

Reménykedtem, hogy az akksival van gond, de hármat is kipróbáltunk, s eggyel sem indult.

Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Precíziós Creative Commons License 2016.01.17 0 0 62230

Az nem ellenállás hanem egy biztosíték! Igen simán direktbe át van hidalva, a forrasztás leolvad ha gond adódna! Akkor megy tönkre ha a motor valamiért szorul vagy már kenés hiányos ezért érdemes a motor csapágyait meg kenni! Egyébként ez egy fölös alkatrész mert a 4. fokozat direktbe megy ez a biztosíték akkor ki van kerülve....

Előzmény: suhanórozsda (62226)
lulumba Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62229

Bocsi, nem jót jelöltem. A jelölteket nem cseréltem, csak tömítőpastával megkentem. A két"O" gyűrűt cseréltem a pillangószelepnél.

Előzmény: lulumba (62228)
lulumba Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62228
Előzmény: suhanórozsda (62227)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62227

lumumba !

Hol és milyen tömítéseket cseréltél ?

Előzmény: lulumba (62221)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62226

Precíziós !

Ha jól látom ez azt jelenti, hogy az ellenállást áthidalod egyszerűen egy "piros kábellel" !?

Írnál róla egy kicsit többet kérlek.

Üdv: suhanórozsda

Előzmény: Precíziós (62222)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62225

Tibi8 !

A páromnak van egy TWINGO-ja és én is evvel a problémával szenvedtem. Azt mondom, hogy a

pillangószelep kitisztítása nem lesz elég. Az alapjárati léptetőmotor tengelyét is ki kell tisztítani.

Ki kell azt is szerelni, én csavarlazítóval pucoltam ki a tengelyen lévő lerakódott szutykot, valamint 

a házat is.

Meg kellene nézetni valakivel, hogy a LAMBDASZONDA jól működik-e ?

A végére hagytam, de fontos !  A PILLANGÓSZELEP TENGELYE MENNYIRE LÓG A HÁZBAN ?

Ha a lógás eléggé érezhető, ( járómotornál, fel illetve le mozgatással, ha a fordulat ingadozik ) akkor azt is cserélni kell. Ezt érdemes kompletten megvenni.

A TWINGO tengelyét is szétszereltem és az esztergályos haverommal egy kicsi nútot esztergál-

tattam bele, amibe egy vékony "O" gyűrűt raktam. Evvel a gyűrűvel került vissza a házba. Finoman kell illeszteni, hogy könnyedén működjön.

Nem egy időtálló megoldás, de még működik és lehet cserélni a gyűrűt. Ideig-óráig megteszi, de ez is egyszer cserés lesz.

Előzmény: Tibi8* (62219)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62224

Ma megnéztem a holtpontjeladót!239 ohm volt az ellenálása! 2X zugot a szivattyú utána semmi! A gyujtótrafót hogy lehet kimérni?

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62223

A relé tesztelésénél melyik lábra kell a +,és a - kötni hogy behózzon 5lábas a relé nem akarom elégetni!Köszönöm!

Precíziós Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62222

Gyors és olcsó megoldás, hogy ne csak a 4-es fokozaton működjön a fűtőventilátor!(ha volt már akkor bocs):

lulumba Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62221

Nekem pont az volt a bajom vele, ki kellett cserélnem a tömítéseket, azóta az alapjárat nagyon stabil, még viszonylag hideg motornál(épphogy elindul a vízhőfok mutató) is visszaáll 750-800-ra. 

Előzmény: Tibi8* (62220)
Tibi8* Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62220

Mi lehet a gond vele?

Tibi8* Creative Commons License 2016.01.16 0 0 62219

Sziasztok!

Tegnap kiszereltem a pillangó szelepet, kitakaritottam, azóta meleg motornàl lassan esik vissza az alapjárat normàlis szintre. Ugy 1250- ről csökken, de nagyon lassan, utána stabil.

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62218

Működik a féklámpa,amióta nállam van a kocsi 6 éve soha sem villogot led a műszerfalon! Ez ledtelen!

Előzmény: Papalac (62217)
Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62217

Próbáld ki, hogy működik-e a féklámpa, mert lehet kiment a bizti és azért nem villog a LED.

Előzmény: tekilla12 (62216)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62216

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Papalac (62215)
Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62215

Az nekem messze van, de hátha bevállalja valamelyik arra lakó, hozzáértő fórumozó, hogy megnézi neked.

Előzmény: tekilla12 (62214)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62214

Budapest X-ker!

Előzmény: Papalac (62213)
Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62213

Merrefelé laksz? Legalább megye.

Előzmény: tekilla12 (62211)
Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62212

Az úgy szerintem jó, mert az ECU kimenetét látod a szivattyún keresztül 2,9V-nak.

A nullponti jeladó nem befolyásolja a benzint.

Tudtommal minden thaliában van IMO. Legalábbis nekem 2001-esben is van már. Nem hiszem, hogy anélkül gyártották.

Központi zár nincs?

1 kulcsnak kéne indítani és nyitni az ajtókat. Ha zárat cseréltek, akkor lehet 2 kulcs.

Az új autókat 2 egyforma kulccsal árulják. A második tartalék.

Ráadott gyújtásnál működik a féklámpa, mert ugyanarról a biztiről megy az imo is. Utastér, F4, 15A.

Előzmény: tekilla12 (62211)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62211

A 2.9 volt akkor volt a kivett relénél amikor ráadtam a gyujtást! Megnéztem,szikra sincs valószinű lehet ezért nem megy a szivattyú sem!

Előzmény: Papalac (62210)
Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62210

A relé és a szivattyú között csak vezeték van.

Ha oda már csak 2,9V jut a 12 helyett, akkor az a gond, de oda csak meghúzott relénél jut feszültség.

Előzmény: tekilla12 (62199)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62209

Autókereskedésbe vettem a kocsit!Semilyen imo nem villog és nem világít!2 kulcs van hozzá egy gyujtás a másik az ajtókat nyitja!Elegem van belőle mindíg szivat!

Előzmény: Papalac (62207)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62208

Felsőholtpont jeladó hiba okozhatja,hogy nincs szikra és üzemanyag?

Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62207

A helyes megoldás, hogy a relé megkapja a fix +12V-ot és a testet az ECU adja neki.

Egyformán működik a befecskendező relé és az üzemanyag szivattyú/gyújtás relé. Erről a reléről kapja(ják) a trafók a +12V-ot.

A testet az ECU adja! Ezért a 2,9V akár jó is lehet.

Az ECU tiltását az ütközésérzékelő és a immobilizer is teheti.

Ha az ütközésérzékelő át van kötve, akkor valószínűleg a lopásgátlóval van a gond.

Ez kivett kulcsnál lassan villogó piros LED a műszerfalon.

Ráadott gyújtásnál, jó kulcs esetén elalszik a LED.

Hibás kulcs esetén gyorsan villog. Ekkor le van tiltva az indítás és nem húznak a jelfogók, csak az önindító forgatja a motort, de se benzin, se gyújtás, se befecskendezés.

H a csak télen jelentkezik, akkor lehet hibás a kulcs, de lehet az érzékelő gyűrűvel is gond. A gyújtáskapcsoló körül helyezkedik el. A gyűrű lehet menetzárlatos, szakadt, testzárlatos. Talán a testzárlat a leggyakoribb.

Ha gyorsan villog a lámpa indításkor, akkor kormányburkolat le, gyújtáskapcsolónál levő tekercs, csatlakozó, vezetékek megmozgatása, hátha helyrejön, ha nem, akkor másik kulccsal próbálkozni. Ha nincs másik kulcs, akkor kulcsot szétszed és a benne levő tekercs visszaforrasztása lehet a megoldás.

Előzmény: ÖregMackó (62202)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62206

Thalia 2000-es 1.4-es 8szelep K7J 700

Előzmény: lulumba (62205)
lulumba Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62205

Ez nem thalia? Abban szerintem volt mindegyikben! Mikori kiadás, felszereltség?

Előzmény: tekilla12 (62204)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62204

Semmi sincs benne! 

Előzmény: Luck Skywalker (62203)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62203

Gyári indításgátló csak van benne nem?Piros led nem villog vagy világít a műszerfalon?

Előzmény: tekilla12 (62194)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62202

Bocs nem vettem észre csak az előző hsz-t.

A relé tekercs megkapja a 12 v-ot de a másik lábán test kellene, hogy legyen, nem mérhetnél 2,9 V-ot. Így a relé nem húz be és nem kapcsolja a 12 V-ot a szivattyúra. (Persze ez csak akkor igaz, ha a relé tekercsének egyik lába testen van a másikra meg megkapja a gyutáskapcsolóról biztosítékon keresztül a 12 V-ot. Nincs rajzom nem tudom, csak okoskodok....

Előzmény: ÖregMackó (62200)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62201

Most néztem meg új fejlemény! Nincs gyujtás nincs szikra csak teker valószínű ezért tílthat!Miért nincs szikra???

Előzmény: ÖregMackó (62200)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62200

Biztosíték? F5. A biztosíték lábán ki tudod mérni? Vagy próbalámpázni?

Előzmény: tekilla12 (62198)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62199

Sziasztok!

Na szóval előzőleg rosszul írtam!Az üzemanyag szivattyú relénél megvan a 12 volt,ha ráadom a gyujtást a 2-dik merőleges lábnál 2.9 voltot mértem ez lehet hogy kevés?A biztinél megvan a 12 volt!De a szivattyú pozitívján semmi a negatív megvan!Szóval van valakinek ötlete miért vacakol?

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62198

Most néztem a reléig semmegy az áram mert nem kattan gyujtásráadáskor!

Vulkan16V Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62197

Aki utolér, az mindenképpen gyorsabban halad nálad. Én ilyenkor még segítem is az előzését, hagy menjen, ha annyira sürgős. Bár az tényleg igaz, ha Dacia Dusterral megyek, akkor nyugodtabbak mögöttem, bár a tempóm ugyanaz. :)

Előzmény: Tibi8* (62172)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62196

Azon is tulvagyok nincs kioldva!A csatit lehúztam róla direktre kötöttem,így kiiktatva a vészleállítót semmi!Direktre lehetne kötni ?

Előzmény: suhanórozsda (62195)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62195

Az akkumulátor mellett van egy piros vészleállító kapcsoló.

Nézd meg azt is, hogy esetleg nem oldott-e  ki valami miatt?

Előzmény: tekilla12 (62194)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62194

Nincs benne indításgátló ebbe nem volt!De amiótaa nagy hideg volt azota nem indul!

Előzmény: lulumba (62192)
lulumba Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62193

Én jártam úgy, hogy az utánfutónál egy hibás csatlakozás kivitte a féklámpa biztijét és nem indult a kocsi, mert azon volt az immo is.

Előzmény: lulumba (62192)
lulumba Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62192

Hali!

Az indításgátló is letilthatja a szivattyút. Azt nézted, hogy egyáltalán kap- e tápot?

Előzmény: tekilla12 (62191)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62191

Kézalól vettem a szivattyút a relét is!Azt mondta a srác hogy jók!

Előzmény: Papalac (62190)
Papalac Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62190

Új szivattyú és új relé?

Jól rádugtad a szivattyúra a csatlakozót?

Esetleg próbáld a régi relével. Az ritkán romlik el.

Az F5-ös biztosítékról megy az utastéri táblán. (15A)

Előzmény: tekilla12 (62188)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.15 0 0 62189

tekilla12 !

Vedd elő a próbalámpádat és ellenőrizd a "+" vezetéket. Előtte keress egy biztos "-" pontot is  bárhol a karosszérián, mert lehet, hogy éppen az a hiba ( sok Mercedes modellnél előfordul) , hogy nincs test és azért nem működik.

Előzmény: tekilla12 (62188)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62188

Mi miatt nem kaphat áromot a benzinszivattyú direktre nem lehet kötni ha viszek neki egy pozitívot?

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62187

Köszönöm! K7J700-nak három relé van gondolom ugyan ezek azok is!

Előzmény: Papalac (62176)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62186

Sziasztok! Idegbajt kapok!!Benzinszivattyú relé cserélve megsem nyikkan,van ötlet valakinek mi lehet?

lulumba Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62185

Hali!

Ha jól emlékszem: levegőszűrőt levenni, utána a szívósort(én azt is levettem) és utána a pillangószelep. A csavarokat magad is meglátod, most fejből ennyi...

Előzmény: Sun.80 (62183)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62184

Ata61 !

Ma voltam a barátomnál kipufogógáz füstmérésem. A dízelnél csak ezt mérik, különböző fordulaton.

A füstölést "K" értéknek nevezik, ennek az értéke ilyen kiskaliberű autónál 0,9s .

A ledugózott EGR mellett sem érte el ezt az értéket. Most cseréltem levegőszűrőt is, hogy minden

rendben legyen.

Ennyit tudok a dologról, úgy hogy legyél nyugodt. Egyébként az enyém szinte egyáltalán nem

füstöl, csak alapjáratról egy hirtelen gázadáskor látszik enyhén fekete füst, korom.

Üdv suhanórozsda

Sun.80 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62183

Üdvözletem Mindenkinek!

1.4 16v pillangószelep kiszerelésben tud valaki segíteni?

Hány csavar fogja, hogy jön le? 

Köszi előre is!

Tibi8* Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62182

Köszönöm!

:) akkor azért nem találtam. 

Papalac Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62181

Gondolom, hogy benzinszűrőt is veszel bele.

http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=cat_detail&artid=587002&brand=VALEO

Előzmény: tekilla12 (62178)
Papalac Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62180

1,4-es benzines motorból van 8 és 16 szelepes.

EGR szelep csak a dízeles motorokban van (tudtommal).

A benzinesben fojtó (pillangó) szelep és alapjárati motor van.

Előzmény: Tibi8* (62177)
gerimur Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62179

Köszönöm a segítséged és egyben mindenkiét!

Nekem pont a jobb oldali kellene, de hogy utána jártam mindenhol párban adják.

A bontós megígérte, ha lesz náluk akkor szól.

Előzmény: lufi.lenti (62166)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62178

Köszönöm! Ma veszek egy szivattyút és relét bízom benne más gond nincs!

Előzmény: Papalac (62176)
Tibi8* Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62177

Sziasztok!

Valaki megtudja mondani, hogy,1.4 benzines thália EGR szelepet hol találom a motortérben?

Köszi!

Papalac Creative Commons License 2016.01.14 0 0 62176
Előzmény: tekilla12 (62175)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62175

Sziasztok! Valaki tudna segíteni,hogy a motortérben baloldalt a három reléközül,melyik a benzinszivattyújé? Köszönöm!

Papalac Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62174

Milyen motor van benne?

A jobb oldali pedálra mondjuk 3. fokozatban ejtsd rá a lábad :-)

Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62173

Én nem tapasztalom ezt. Csak azok előznek meg, akik gyorsabban mennek nálam :))))

Hogy ezek mennyire boldogok vagy éppen nem, azt nem szoktam figyelni.

Engem mondjuk egy jó ideje hidegen hagy (többnyire), hogy ki akar megelőzni és azt milyen indíttatásból, már csak mosolygok ezen, amikor fiatal suhancok az agyon(vizuál)tuningolt Suzukival csapatják mert a Thaliát azért illik leelőzni. Első a biztonság, csak jó lenne hazaérni épségben.

Mondom ezt úgy, hogy (most már) van egy 1,3-as Suzuki a családban (még az első szériásak közül), feleségemnek lett véve nemrég, és most már jogsija is van hozzá :)

Tibi8* Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62172

Sziasztok Márkatársak!

Nem régóta lettem tháliás, az autó nagyon egyben van és célnak megfelelő. Ám amióta ezzel járok boldog-boldogtalan kielőz, ( megjegyzem haladósan vezetek ). Ezt más is tapasztalja?

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62171

Szevasz Ruby 75 !

Azt nem írtad le, hogy melyik vezetősínt tisztítottad meg.  Az ajtóborítást leveszed és középen van a vezetősín.  Ha azt tetted rendbe akkor nincs különösebb gond evvel, de a mögötte lévő bovdent is

meg kell törölni és valami vékonyabb zsírral át kell kenni. Közben az ablakot le-fel óvatosan járatni

kell, nehogy sérülés legyen. Érdemes a vezetősín mögé, egy kisebb tükörlappal benézni, másképpen

az ember nem lát mögé. Azért kellene ezt megtenni, hogy a bovden esetleg nincs-e kirojtosodva?

Az ajtókeret oldalán lévő gumi síneket át kell vizsgálni, mert lehet, hogy félrecsúszott valahol és azért is működik olyan nehezen az ablak mozgatása. Az ajtón belül is a zár mögött is be kell nézni és a 

hangszóró doboz mögött is.

Üdv :   suhanórozsda

Előzmény: Ruby75 (62165)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62170

Igazán nincs mit. Remélem tudtam segíteni. :)

Előzmény: lójusz (62169)
lójusz Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62169

Köszi a tanácsot, az EGR szeleppel kapcsolatban. Nincs kizárva, hogy ez is közrejátszott a hiba kialakulásában. Én kitaposom a belét a verdának,különösen a dombokon megy sokszor lepadlózva,és lehetséges, hogy ezért nem jött elő eddig ez a nemindulás probléma,de újabban, a fiam is használja, rövid távon,és max 2000-fordulaton, a hideg motor miatt,ami valószinüleg nem tetszik az EGR-nek. 7 végén aszem kormolás lesz !

Előzmény: Ruby75 (62157)
BVBVegitaBVB Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62168

Sziasztok!

2010-es Thaliámhoz keresek bal hátsó sárvédőt. Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm.

Peter_11 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62167

köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot, végül kiderült, hogy az önindító adta meg magát. csere, azóta pöcc-röff, ráadásul olyan szép hangja van indításnál, eddig fel sem tűnt hogy a régi önindító milyen "nehezen" járt. mégegyszer köszönöm!

Előzmény: Papalac (62064)
lufi.lenti Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62166

Helló!

Melyik oldali kellene mert én rendeltem de csak párban adták és meg maradt a középső kettőből a bal oldali! Ha az kell akkor megbeszélhetjük a dolgott! Kiszedni nem ördöngősség ha megmondják, hogy kell :) (mint nekem is itt a fórumon) a két oldalán finoman be kell nyúlni vékony csavarhúzóval és egy biztosító pöcköt kell megbillenteni, akkor könnyen kijön!

Üdv. Lufi

Előzmény: gerimur (62162)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62165

Viszont ha már itt tartunk én is kérdeznék.

Szóval mindkét villanyablak tetű lassan megy fel. Melegbe még hagyján,de a mínuszokban van, hogy kézzel is kell az üveget húzni.

A sínt már letakarítottam,bekentem. Innentől kezdve gondolom a motor a ludas. Azt szét lehet szedni és/vagy javítani, vagy kompletten cserés az egész?

Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62164
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62163

Hali.

Azt nem tudom,hogy honnan tudnál szerezni, de az biztos,hogy a bontóban fakezűek. Nekem sikerült kiszedni,úgy ,hogy nem tört széjjel.....

Ha találok vmit,akkor megírom.

gerimur Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62162

Szép napot Mindenkinek!

Érdeklődnék,hogy Renault Thália középső szellőzőrostélyt honnan tudnék szerezni?

A bontóban azt mondták hiánycikk, mert már kivételnél széttörik olyan gagyi anyagből van.

Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62161

Köszönöm én is a tanácsot. Utána nézek a bejegyzésednek.

Előzmény: suhanórozsda (62160)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62160

Ruby75 !

A korábban leírt EGR szelep kiiktatásáról készült leírásomat megtalálod a 61329 , 61703 bejegyzésekben.

Előzmény: Ruby75 (62158)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62159

Ruby75 !

Szevasz márkatárs, köszönöm-köszönjük a tanácsodat. Én már korábban kiiktattam (ledugóztam)

az EGR szelepet a gépben. Azóta is ránéztem már és teljesen tiszta, mivel semmi nem megy át rajta.

Azt hiszem, hogy talán  " lójusz"    is megtette, de ebben nem vagyok biztos.

Nálunk a szűrő lesz a problémás ez  "lójusznál" , már bebizonyosodott.

Ha az EGR szeleppel kapcsolatban érdekel a dolog, keressél vissza a hozzászólásaimban és megtalálod.

Nem kell többet kiadásba verni magad.

Előzmény: Ruby75 (62158)
Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62158

Még valami....

Annyi maradt csak le,hogy azért nem indult be,mert nem kapott tiszta levegőt a motor. Gondolom amúgy is kokszos volt már a szelep, + a fagyos hideg miatt még annyira sem tudott mozogni mint előtte.

Ruby75 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 62157

Hello mindenki.

Srácok:

@ suhanórozsda

lójusz

Ha olyat csinál a kocsi amit leírtatok (nehezen indul/random nem indul/ingadozik az alapjárat/beindulás után lefullad/erőteljesebb gyorsításkor az izzítás-vizhőfok-stop felvillan pár mp-re) takarítsátok ki az EGR szelepet. Nekem ezeket a hibajelenségeket produkálta egész addig míg tavaly november elején - az első hideg napon - nem indult be. Én is azt hittem,hogy nagynyomású és/vagy injektor. De nem. Elvittem a Filepdiesel-hez. Bevizsgálták és kitakarították az EGR-t és azt mondták,hogy meg kellene hajkurászni a kocsit,hogy kidolgozza magából az esetleg benne maradt kokszot.

Azóta így teszek.

46k-ért megtanultam (20k a tréler+26k a javítás), hogy mit okozhat egy eldugult szelep.

Ja és még valami. Visszajöttek a szétszaladt lovak. Ha odalépek neki megy mint a güzü látható füstölés nélkül.

Még emelkedőn is gyorsul,ha meg nem lépek oda, akkor meg nem esik vissza a sebesség.

Csak egy jó tanács,egy misét megér.

Remélem segítettem.

Sziasztok.

Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62156

Ez egy 1.9 dci Laguna szintjelzője. Picit piszkos volt. Ezen a szűrőn keresztül próbálta szívni a "pohár" aljáról az üzemanyagot.

Nem sikerült neki.

A Thalia-ban nincs ez a nagy szűrő ott máshogy van megoldva.

Szóval nem árt belenézni.

Előzmény: suhanórozsda (62155)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62155

tekilla12 !

Olvastam, hogy nem tudsz az utcán autót szerelni, de találni kellene valami megoldást arra, hogy ki tudjad tisztítani. Csak a kiszerelt és kitisztított üzemanyag szivattyú fog jól működni, a többi felejtős.

Egyszer volt egy ilyen problémám egy VW dízellel, a rigó kannázta a gályát és annyi mocsok került a tankba, hogy a szerencsétlen feladta és nem volt hajlandó életre kelni. KI KELL TISZTÍTANI, NINCS MÁS MEGOLDÁS.

Előzmény: tekilla12 (62150)
Papalac Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62154

Én a helyedben keresnék egy jó szerelőt és átnézetném az autót. Elmondanám a gondokat.

Szerintem ha megkérdezed, tudnak itt a fórumon ajánlani lakhelyedhez közeli megbízható szerelőt.

A benzin szivattyú elvileg lila vezetéken kapja a pluszt, de mindegy legfeljebb visszafelé forog. Én tennék elé egy 21W-os izzót sorba, mert ha meg van szorulva könnyen leéghet, bár eddig se égett le.

A kardán csukló tudtommal kanyarban szokott kattogni, ha nagyon el van tekerve a kormány.

Így glu-glu alapján nehéz bármire tippelni :-)

Előzmény: tekilla12 (62149)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62153

Szevasz lójusz !

Nekem még ilyet nem csinált, ma egy lámpánál indultam és "keményebben" gyorsítottam és akkor egy pillanatra bevillant minden lámpa ( STOP, izzítás  jelző, meg a bánat tudja még mi? ).

Arra gondoltam rögtön, hogy szűrő probléma, mert 2 éve járok az autóval és amikor vettem a volt gazda számlával igazoltan cseréltette azt is és még a vezérmű cuccokat és...és...és.

Azóta leléptem 32000 km-t és még nem cseréltem. Eredetileg 5 mikronos DELPHI van rajta, de én

ma HDF941 Delphit rendeltem, 3 mikronos.

Remélem az enyém is meggyógyul. Észrevettem azt, hogy a szivattyúba bemenő üza,cső erősen

levegős. Szerintem ez is a szűrő eldugulásának az egyik jele.

A dízel autók érzékenysége !  Levegő és az üzemanyagszűrők tisztasága.

Előzmény: lójusz (62148)
Harlix Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62152

Sziasztok! 2005-ös évjáratú Thaliám van, kevesebb mint 1 éve vettem. A gyári immobiliseren kívül szeretnék valami plusz lopásgátlót bele. Kérdésem, hogy véleményetek és tapasztalatotok szerint mivel érdemes kiegészíteni ezt a típust, aminek jó az ár-érték aránya és hatékony is a tolvajok ellen. Előre is köszönöm szépen a segítséget! 

Ata61 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62151

Egy egész tankhoz,elég szokott lenni a fél liter.Sokat nem ajánlatos  önteni bele.

Előzmény: tekilla12 (62150)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62150

15-20liter benzinhez mennyi denaturált szeszt kell öntenni a víz kipucolására? Köszönöm!

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62149

Szia!Ha lassan vagy gyorsan megyek akkor is hallatszik,lehet érdemes lenne gumishoz elvinni mielőt szétszedni,a gardáncsuklótol csinálhatja ezt a hangoi?A benzinszivattyúnál a csatin melyik a plusz és a minusz,mert meguntam hogy most se megy kiszedem és az aksinál direktre kötöm megnézem hogy meghallt e!

Előzmény: Papalac (62143)
lójusz Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62148

Már úgy nézetem ki, mint dagobert bácsi a mesében, pörögtek a szemem előtt a dollár jelek.Az izzítás lámpa mellett a hűtővíz lámpád is kigyulladt? Mert akkor lehet hogy te is abban a cipőben jársz mint én. Majdnem biztos, hogy a nagynyomású szelep kiszedése segített, a problémán, Mert a szerelő semmi mást nem csinált a gázolajszűrő cserén kívül.Jaa meg kiütötte a hiba kódot. A koszos szűrő,pedig nem hiszem hogy az autó teljes bénulását okozta volna.Illetve még nem hallottam ilyenről.

Előzmény: suhanórozsda (62147)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62147

Szevast lójusz !

Ez egy igazi boldogság, mert tudom én is, hogy milyen érzés amikor a kisegér belopakodik 

és motoszkál az ember agyában. Az a jó, ha a vége jó. Én is ma rendeltem szűrőt magamnak, majd 

2-3 nap múlva megjön és akkor én is lecserélem. Ma nálam is bevillant az izzítás jelző egy pillanatra,

lehet, hogy nekem is hasonló gondom van, mint neked ?

Előzmény: lójusz (62145)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62146

Az USA-ban a legtöbb autó, még az iskolabusz is benzinnel működik, csak a nagy teljesítményű teherautókban van dizel motor. Barátságosabb a benzin, mert nincs kéntartalma.

Azok az értékek, amiket az autó kezelési könyvében le vannak írva, fékpadon, laboratóriumi körülmények között "létrehozott" eredmények. Semmi nem igaz abból, amikor a géperőjárómű kitekint az aszfaltra. Nemrégen a VOLVO egyik új típusáról olvastam és a gyári fogyasztási adatoktól 

( 5 L / 100 Km ) kicsit eltért a masina, a teszt vezetésen 9,5 L produkált 100 Kilométerre.

Ez egy nem mindennapi öröm, ha az ember meg vesz egy ilyen, nem is olcsó autót.

A gyárak simliskednek, mert el kell adni a terméket, nincs már próbajáratás a gyár tesztpályáján.

Mikor az újdonsült gazda megvette a suhanórozsdát, ö lesz a tesztpilóta, és a szervizekben jelent-

kező vásárlói panaszok alapján végzi el az adott gyár a módosításokat. 

Mennyit hallunk arról, hogy valamelyik autógyár visszahívta egyes típusát "X" probléma miatt.

A RENAULT azokat az autókat amivel mi közlekedünk, először a DELPHI üza.ellátó rendszerrel

szerelte fel. Rengeteg hiba, reklamáció után, és néhány év elteltével, kapott az 1.5 dci SIMENS 

rendszert. Pontosan azért, mert a MOL szabványnak megfelelő gázolajat a DELPHI piszkosul

nem bírja. Az USA-ban lényegesen magasabbak az üzemanyagokkal szemben támasztott követelmények, ott a DELPHI-vel nincs is probléma. Az ásványanyag forgalmazó viszont nem gyárt jobbat. A SIMENS feltehetően jobban ellenáll a piszoknak és az majd a jövő zenéje, hogy mennyire?

Nem kevés autó van szerelve evvel a DELPHI rendszerrel, de azok is itt Európába, állnak át lassan másik üza. ellátó rendszerre.  Pl. A  FORD .

Előzmény: Papalac (62138)
lójusz Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62145

Sziasztok !

A talicska pöcre indul. A szerelő csak üzemanyag szűrőt cserélt benne,semmi mást,meg kiütötte a túlnyomás hibakódot ( ami a 4099 bárt mutatott). Tesztelte a befecskendező rendszert, minden nyomás tökéletes,mind alapjáraton, mind fordulaton.Persze azt nem említettem neki, hogy a nagynyomású szivattyún lévő nyomásszabályzó szelepet, én kiszereltem, de mivel teljesen tiszta volt a szűrője, visszaraktam. A hibakódot kiütni nem tudtam, és szerintem a művelet végén ezért nem indult az autó.Mielőtt elvittem a szerelőhöz, kiszedtem, az 1 mikronos utólag beépített szűrőmet, amit kb 10 éve nem láttam,és háááááát izé igen érdekesen nézett ki, a betét. Rengeteg fekete trutyi volt benne, meg némi barna lötty a szűrőház alján.Azaz működik a folyadék szűrő.Képeket ne kérjetek, mert mikor szereltem szakadt az eső, és kénytelen voltam kint bütykölni,mert az autót nem bírtuk betolni a garázsba, így a  kisebb gondom is nagyobb volt a képek készítésénél.Az utólagos szűrő most kap 1 új 1 mikronos betétet, és megy vissza a helyére.Még csak 4 km van a kocsiba a javítás óta, de remélem nem látom 1 db-ig az izzítás visszajelző lámpát,csak indításkor.

Előzmény: suhanórozsda (62103)
té.bé Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62144

Nálunk 1.5dci rakoncátlankodott, motorvezérlőnél a soklábú csatlakozónál a csatlakozófejből valami szivacsos-zselés trutyi elszabadult és azt kellett kitakarítani. 

Előzmény: Peter_11 (62046)
Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62143

Nekem eddig még csak hátsó csapágy ment tönkre és azok inkább zúgó hangot adtak.

Ez a hang ez menet közben valami sebességfüggő dolog?

Első körben inkább kerékre tippelnék.

Kiegyensúlyozatlan, üt valamelyik felni, szálszakadásos vagy levált futófelületű valamelyik gumi.

Előzmény: tekilla12 (62142)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62142

Köszönöm!Az a szomorú,hogy amióta megvan a thália nagyon sokat szívok vele! Valószinű csapágyas is az eleje,mert glug,glug.glug hangot ad! :)A jobb oldalról hallatszott csapágy kicserélve,hang megmaradt! Valószinű a bal is rossz!

Előzmény: k.o.v.a.cas (62140)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62141

Köszönöm! Tavasszal lett kiszerelve az egyik ismerősömnél,de valószinű teljesen ki kellene takarítani a tankot,mert tavaj télen is eljátszotta ezt!Csak most sokáig tart az enyhülés! :)Tegnapelőtt elindult de ahogy megmozdult a kocsi előre ,azonnal leállt a szivattyú!

Előzmény: Papalac (62139)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62140

Ha nem lazul 160-as sárga szenyvizcsőből lehet remek célszerszámot csinálni hozzá. 3-as flex korongal annyi bevágás,amennyi köröm van a leszoritó menetes peremen.

Előzmény: tekilla12 (62135)
Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62139

Miért lenne gázos?

Felhajtod a csomagtartóban a szőnyeget és kicsavarozod az egészet.

Ha nem jó, akkor úgyis ki kell venni valamikor.

Valami ilyesminek kell a tankban lennie. Az úszóra vigyázz, hogy ne hajoljon el a drótja.

Előzmény: tekilla12 (62135)
Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62138

Én kerestem a pillangó szelepet. Gondoltam, hogy minden rendes motornál van :-)

"Egyébkén azok az értékek amiket a környezetvédők követelnek"

Nem követelnek, csak behatárolták, hogy milyen kategóriájú motornak mit kell tudnia károsanyag szempontjából is. Ha nem tudja, akkor nem kéne úgy eladni, mintha szuper lenne.

Én személy szerint nem engedném személyautóba a dízel motort, mert meg lehet dögleni mögöttük az úton, de ez az egyéni véleményem.

Előzmény: suhanórozsda (62129)
Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62137

Az más. Ott 2 clip fogja, durván a légszűrő 2 szélénél.

Előzmény: k.o.v.a.cas (62134)
nagya2 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62136

HAli!!

2002-es Thalics ugyanezt produkálta annó, félmelegen nem indult.

Hidegen-melegen pöcc röff.

Megoldás: Szerviz, ingadozó gázolajnyomás.

Szoftverfrissítés, azóta jó.

Ez 6-7 éve volt.

Üdv Nagya

Előzmény: Mangocska78 (62127)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62135

Sziasztok! Lehet a benzinszivattyú megpusztult,mert még smmi hang!Pedig ma kiolvadhatott volna!Sajna panel előtt gázos szétszedni! :)

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62134

Nem a motorháztető paplan,hanem a homlokfal paplanja. Anyósülés felőli oldalon. Biztos hozzáért,csak úgy tudott kigyulladni. Az volt az első,hogy megvizsgáltuk a két szíjat. Először én is arra gyanakodtam. Gondolhatod a rosszullét kerűlgetett mert nincs 2000km a vezérműszettben.

Előzmény: k.o.v.a.cas (62133)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62133

Van is fönt a jutubon ,pont egy thália aminek elszabadult a motorja pont ezért. Üvölt amig van benne motorolaj. A dizelmotorok légfelesleggel működnek,nincs 1:16 szentírás mint a benzinesnél. Nekem nem volt még nagynyomású dizelem,de ha az adagolósnál nem volt meg az inditótöltet, konkrétan ennél az esetnél az adagoló elemek nem tudtak beállni inditási állapotba. Ekkor szálitja az adagoló elem a legtöbbet,nagyon dús lesz,fekete füstel indul. Nyáron még el-el kapta,de már nulla fok körül nem indult. Tudom hogy ezek már teljesen más rendszerű motorok,de mint Öregmackó esetében nem e induláskor kevés a gázolajmennyiség. Bár akkor üzemmeleg motornál meg szépen kellene indulnia. szerintem.

Előzmény: Papalac (62130)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62132

Az áramlás módosító szelep a turbóban, a fellépő túlnyomástól, túltöltéstől védi a motort.

Az sem jó ha a normálisnál magasabb nyomással extra mennyiségű levegő áramlik be a motorba.

Ha a turbóban a kenőanyag már kiszivárog, akkor már eléggé nagy a baj. Ha a szivárgás már olyan nagymértékű , akkor a motor képes kiszippantani a kenőolajat a teknőből a turbón keresztül, amit már nem lehet leállítani és a motor a robbanásig túlpöröghet. Ilyenkor, ha a gépész észnél van, a legalacsonyabb sebességbe kapcsolva és satufékkel lehet a "dühöngő fenevadat" megfékezni, lefullasztani.

Előzmény: Papalac (62130)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62131

Az EGR az elektronikus ( motorvezérlés ) kapcsolatával sok mindenért felelős.

Annak ellenére, hogy nem vagy dízeles, jól látod a dolgot. Én az autómban kiiktattam az EGR-t és a jármű ózondús tiszta levegővel táplálkozik.

Az EGR által visszavezettet kipufogógáz az olyan, mintha valaki ráülne az ember szájára, na úgy lélegezzen az ember gyermeke.

Itt a fórumon sokan panaszkodtak már az EGR szelepre. Az egy szükséges rossz és együtt kell élni vele. Vagy meg kell kerülni

A levegőrendszer tisztaságának ellenőrzése egy fontos dolog, ha azt akarjuk, hogy az autó jól működjön.

Előzmény: Papalac (62128)
Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62130

Leállító, áramlásmódosító szelepnek kéne lennie a turbósokban is. Főleg azokban, mert azt olvastam, hogyha a turbónál kenőolajat enged be a kopott tömítés miatt, akkor pörög a motor mint az őrült és nem lehet leállítani.

Előzmény: ÖregMackó (62124)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62129

A dízelekben ne keressetek fojtó szelepet, mert nincs. A leállításról egy mágnes szelep gondoskodik, ami megszakítja az üzemanyag ellátást. Ez a szivattyúba vagy az adagolóba van beépítve.

A gázadásnál a nagyobb mennyiségű üzemanyag miatt nő a fordulat.   A levegő állandó keresztmetszeten áramlik,  de a fordulat növekedésével és a turbó jótékony hatására nő a beáramló mennyiség.  Az  elektronikus irányító egység  (fedélzeti számítógép) az elektronikus gázpedál és a porlasztók összehangolt munkája hozza létre a motor megbízható teljesítményét, fordulatát és meglehetősen pontos irányítását.  Elég bonyolult a rendszer, de a mérnökök gondoskodtak arról, hogy működjön.    És működik !

Ha esetleg még szabályozott katalizátorral is szerelve van a gép, az még bonyolít egy kicsit a rendszeren.

Emlékezzünk a VW, AUDI botrányra ! A mérnökök a számítógépet buherálták meg ( szoftver hamisítással). Egyébkén azok az értékek amiket a környezetvédők követelnek, ( teljesítmény, forgatónyomaték, sebesség és még keveset is fogyasszon ) egyszerűen tarthatatlan, ezért sumákoltak a mérnökök.

Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62128

Nem ismerem a dízeleket, csak benzines autóim voltak, de ilyet találtam, igaz nem renault:

Hogyan nyelt el 650 ezer forintot egy új dízel Cee’d?

Jók a koreai kocsik, ügyesek a dízeleik is, de ha valaki elmulasztja a karbantartásukat, azok is letérdelnek. És olyan karbantartásról van ám szó, ami nincs a leírásban… Tovább »

forrás: totalcar.hu

Alapvetően az EGR szelepre hivatkoznak, hogy annak eltömődése okoz indítási problémákat.

Tudtommal az csak a füstgáz visszavezetést csinálja, és anélkül is megy az autó.

Valahol csak kéne lenni valami levegő szabályozásnak. Pedig úgy látom nincs. A fordulatszámot az üzemanyag mennyiségével szabályozzák. Érdekes. Mondjuk ettől még nem árt végignézni a levegő rendszert, hogy kap-e elég levegőt.

Mangocska78 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62127

Köszi az ötletet de azt cseréltem legelőször másfél éve. Semmit nem jelentett :-(

Másnak nincs ötlete?

Előzmény: Ata61 (62121)
lulumba Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62126

Hali!

A pára ellen a leghatékonyabban az alaposan megtisztított ablakkal lehet védekezni. Kb. 1-2 hetente alaposan lepucolom belülről is és így jó. Volt, hogy a klíma sem akarta már levinni a párát. Tisztítás után szinte nem is keletkezik pára az üvegen...

Előzmény: Vulkan16V (62119)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62125

NA a fűtőmotort csak jövőhéten tudja egy ismerős megnézni de érdeklődtem mások fele az egyik azt mondta h valószínű csapágyas ami csak újra cserével oldható meg.

Láttam más oldalakon, hogy elég bonyodalmas házilag csapágyat cserélni, uh megvárom hogy mit mond az ismerős jövőhéten és eldől a sorsa.

ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62124

A dizelnél hol van a fojtószelep? Eddig még nem találkoztam vele. Írnak leállítószelepről de azt hittem ez csak szívódízelnél van.  

Előzmény: Papalac (62122)
tefi Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62123

Az enyém is 2003-as és gyárilag NINCS benne pollenszűrő!!

Ha rákeresel,korábban már volt róla szó,hogyan lehet házilag belerakni!

Előzmény: Bécy Szabó (62116)
Papalac Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62122

Ránéztem az elektronikus gázpedálra, nekem annyi jött le lényegként, hogy az ECU kapja a pedál jelét és az alapján szabályozza a befecskendezést és egy motorral a fojtószelep állását vezérli. Ide tényleg nem kell alapjárati motor.

A levegőt szerintem mindenképpen szabályozni kell a megfelelő keverékképzésért.

Oda megy az EGR is.

Ha jól gondolom ezekben nem csak a gázpedál helyzetét, hanem a fojtószelep helyzetét is figyelnie kell az ECU-nak

Előzmény: ÖregMackó (62120)
Ata61 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62121

Én azért ránéznék az FHP jeladóra, a lendkerék felett található.Igaz többnyire benzineseknél okoz melegen indítási problémát,de több dieselnél is előfordult már emiatt is.Ki kel venni,letisztítani a mágnesfejet(sokszor szinte tiszta,és mégis)csatlakozót is.

Előzmény: Mangocska78 (62117)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62120

Nem, a gázpedálnak semmi köze a levegőhöz, csak az állásától függő feszültségjelet ad a számítógépnek ami ehhez képest adagolja a befecskendezést. Gondolom nyomást és mennyiséget szabályoz. Éppen ezért nem értem a beindulásban milyen szerepe van. Nem is kisérletezek már a gázpedál nélküli indítással mert az esetek többségében így nem is indul csak röff és leáll, de utána már sokkal nehezebb elindítani.

Előzmény: Papalac (62109)
Vulkan16V Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62119

Régebben írtam a szilikonos macskaalom használatáról párásodás ellen. Hát... nem csodaszer. Nehéz lenne objektívan mérni, hogy mennyit párát nyel el, de nem jelentős mennyiséget. Sajnos :(

Mangocska78 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62118

Jaaa azt elfelejtettem leírni hogy másfél éve járok így vele és azótta nem lett sem jobb sem rosszabb. Gázolajszűrőt már többször cseréltem DELPHI és most MANN fileter van benne.

A szakszervíz szerint szokjam meg ne költsek rá majd ha teljesen tönkremegy.

Egyébként 150.000-re mondtak egy szivattyúcserét!

Előzmény: Mangocska78 (62117)
Mangocska78 Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62117

Sziasztok!

Thalia 1,5 dönci 2002.12 havi 65LE-vel a következő problémám van: 35.000km-el ezelőtt teljes üzemanyagrendszer felújításon esett át (ezért is vettem meg másfél éve). A következő hibát produkálja: Üzemmeleg állapotban( ha a gázolaj meleg) nem indúl csak 3-4 kísérletre, de csak akkor ha 10-15 percig állt. Egyébként pöcc röff. Hidegen pöcc röff. Hibajelzés nincs semmi!

Voltam szakszervízben, átnézték elektromosan, főrelét cseréltek, újrakódolták a porlasztókat, résolajat mértek, minden ok semmit nem találtak:-(. Tippeltek hogy szivattyú de nem tudják mi okozhatja ezt. Az indítózás alatt CLIP-el nézve az indítási nyomást nem éri el olyankor amikor nem indul. 10-20barral alatta van. Járt már valaki így?

Egyébként minden Ok a kocsival szépen jár jól fogyaszt magas fordulaton sem produkál semmilyen hibát és hibajelzés sincs, a hibatároló üres.

Van valakinek ötlete?

Én olyanra gondoltam hogy esetleg az egyes porlasztócsúcsnál van valami és ilyenkor az engedi el a nyomást... Lehet olyat csinálni hogy csak simán otthon kicserélem az egyes és kettes porlasztót? vagy ehhez mindenképpen újra kell kódolni?

Köszi

Bécy Szabó Creative Commons License 2016.01.11 0 0 62116

Helló . Nagyon párásodik a szélvédöm a vezetö oldalon. Kitisztitottam a essőviz csatornát teli volt szeméttel. Akartam pollenszüröt is cserélni de nem találom hol lehet . Tud valaki segiteni. Renault thalia 14 V16 benzines  2003as köszi

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62115

Rendben köszönöm a választ!

És valaki szedett már szét netán ilyen motort? Tehát azt a műanyag lamellás kereket lelehet húznia  tengelyről valahogy vagy az rávan sajtolva?

Előzmény: Papalac (62114)
Papalac Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62114

Ha motor nélkül jó, akkor valószínűleg a motor vesz fel nagy áramot. Szorul, perselyes, menetzárlatos. A 4. fokozatban már nincs a körben ellenállás, csak a motor. Ezeket nem illik zsírral kenni. Ha tényleg a motor vesz fel nagy áramot, akkor szétégetheti az ellenállásokat is.

Előzmény: ZsOLiNhO (62112)
lulumba Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62113

A diesel motor csak levegőt szív be,azt sűríti össze a dugattyú. Ehhez a forró levegőhöz fecskendezik a gázolajat, ami magától begyullad.

Előzmény: Papalac (62109)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62112

NAgyobbat meg semmi képen nem teszünk be inkább 1-3ig menjen ha zárlatos meg inkább verje ki belőle minth égés legyne belőle.. Holnap visszük villamosságiba hátha mond valami okosat.

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62111

Hát 30A-es volt benne ugyen úgy 30A-est tettünk bele. Még a gyári volt benne úgy hogy kicserélve nem volt az tuti.

Előzmény: suhanórozsda (62104)
Papalac Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62110

Úgy emlékszem, hogy több helyen is fogják ilyen kis ráhajtott fülecskék a motorház tetőből.

Jó meleg lehetett a hővédő ha beizzította. Elvileg az éghetetlen anyag.

Nem lehet, hogy a hosszbordás szíjra ért rá?

Előzmény: k.o.v.a.cas (62099)
Papalac Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62109

Nem ismerem a dízeleseket, de abban nincs alapjárat szabályozó motor?

A gázpedál levegőt nem ad neki?

Előzmény: ÖregMackó (62107)
lójusz Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62108

Ez sajnos az istennek se indul. Ma kiszedtem a hozamszabályzó szelepet,(reméltem, hogy jó trutyis lesz a szűrő benne, de teljesen tiszta)javulás továbbra sincs.Holnap belenéz valami szaki,remélem nem akarja velem kicseréltetni a fél autót.

Előzmény: ÖregMackó (62106)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62107

Jobban átolvasva az én esetem annyiban különbözik, hogy az önindito forgatja, de néhány fordulat után a motor mindig beindul, majd rögtön le is áll. Arra már rájöttem, hogy akkor nem mindig áll le, ha inditás közben nyomom a gázpedált. Ez ugye csak elektronikusan idéz elö változást, nem is értem miért indul be ilyenkor, de igy van. Lekopogom, néhány napja ezzel a technikával elsöre indul. 

Előzmény: ÖregMackó (62106)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62106

Na ehhez én is csatlakoznék, ezzel szenvedek már vagy féléve. Elsö körben minden szerelö a nagynyomásu dolgok felujitását akarja de nem tudom elfogadni, hogy csak indulási nehézségek vannak az üzem közbeni viselkedés meg kifogástalan és mégis befecskendezés a ludas. Nekem már cseréltek hozamszabályzót, valóban egy kicst jobb lett, de ha nem indul, tuti, hogy ugyanez a hibakód van benne, törlés után meg pöccre röffen. Volt még vezérmütengely pozicioérzékelö hiba is de ez már régen nem jelentkezett. Szóval jó lenne, ha valakinél egyértelműen kiderülne a jelenség oka, ha esetleg rájövök igérem elsö dolgom lesz közreadni.

Előzmény: lójusz (62095)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62105

Üdv mindenkinek!  Érdeklődnék hogy ha meghibásodik az ablakfűtés kapcsolóm,csak csere oldja meg a problémát vagy lehet javítani?

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62104

A gépkönyvben nézzed meg, hogy a megfelelő biztosíték van-e benne?

Lehet, hogy az a gyenge és azért veri ki.

Előzmény: ZsOLiNhO (62100)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62103

Szevasz  lójusz !

Én nem tudok értékelhető tanácsot adni, de ha megoldódik a problémád, kérlek osszad meg velünk, hogy sikerült megcsinálni.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62102

Ki kellene azt a szivattyút szerelni és kitisztítani. Kiszerelt állapotban, egy tiszta edénybe töltsél annyi benzint, hogy a szivattyút ellepje és úgy járassad át. Biztos van benne valami szennyeződés.

Denaturált szeszt töltöttél bele ? Annak is kell idő, hogy a vízzel összekeveredjen.

( ha a jég egyáltalán felolvadt már )

Ha kiszereled a szivattyút, biztos hogy találsz benne, vagy az ülepítőpohárban vizet. Azért kellene

átjáratni tiszta benzinnel.

Előzmény: tekilla12 (62101)
tekilla12 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62101

Sziasztok! Ma feléledt a thália benzinszivattyúja 5mp-re!!Ahogyan a kocsi megmozdult 1 métert ismét leállt!Még mindíg jég lenne benne vagy beadta a kulcsot!

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62100

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nem működött a fűtőventillátor 1-3ig csak 4es fokozaton de hála égnek csak a motor szorult és pici kenést kellett adni neki meg kitakarítani.

Most szétszedtük 1 év múlva megint kicsit kitakarítani, hogy megelőzzük a beszorulást.

Olyan probémám lenne hogy semmihez se lett nyúlva visszaszereltük erre tegnap menet közben felvettük 4. fokozatra a ventit és kiverte a biztosítékot.

Kicseréltük a biztosítékot 1-3ig szépen megy de 4.esen vagy egyből kiveri vagy 1-2perc után veri ki.

Valami ötlet valakinek? ( ja és ha nincs rádugva a motor a kábelezésre és úgy adom rá a kapcsolóval 1-4ig a fkozatokat nem veri ki. Tudtommal az ellenállás csak az 1-3 fokozatig felelős tehát a 4es nem ő kezeli)

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62099

Sziasztok! A thália motortér boritás paplana az anyósülés felől eldeformálódott és ráért a kipufogó leömlők hővédő dobjára. Fölizzott ,büdös volt a motortérben. Nem sok volt hátra,hogy belobbanjon. Járt már igy valaki? Nem találtam semmit ami ezen az oldalon lefogná,csak középen van egy barna bolha.

Előzmény: suhanórozsda (62098)
suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.10 0 0 62098

Tibibá666 !

Köszönöm szépen a műhely címet, sajnos eleget járok a környéken, mert a szüleim ott nyugszanak

a megyeri temetőben.

Ha esetleg arra laksz valahol, a Megyeri út végén volt a Volán vállalatnak egy telepe az Ifjúsági

Főnökség. Sok évet dolgoztam ott mint gépkocsivezető. Azért tettem ezt a kis kitérőt, mert szép 

emlékeim vannak erről az időkről. Igaz, ennek már majdnem negyven éve és akkor még süldő

kölyök voltam.

Köszönet a gyors válaszért, valószínű, hogy még a közeljövőben felutazok Pestre és akkor ha úgy 

adódik felkeresem ezt a mester bácsit is. Megérdeklődöm azért a Nyírtelken található műhelyt is.

Arra felé szerdára terveztem kiruccanást, a barátomhoz lépek, ő Renault-os kismester ( tőle kaptam a használt porlasztókat )  és olykor összeröffenünk dumálunk és telik az idő. Most éppen szingli vagyok, ráérek, mert a párom a lánynál van Bécsben. ""Ilyenkor nagyon jól érzem magam.""

Üdvözlettel : suhanórozsda

Előzmény: Tibibá666 (62096)
Tibibá666 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62097

Szia!

A szivattyúban a hozamszabályzó szelepre gondolnék első körben. Ki kellene venni, szűrőjét kitisztítani és a szelepet is. Kiszerelt állapotban csatlakozóját rádugni, gyújtás többszöri ráadásával levételével megjáratni. (feltéve, ha működik...) 

Tibibá666 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62096

Szia!

Kicsit félreértettelek, de mint kiderült egyre gondoltunk. :)

A fémdugó teljesen jó ötlet, de lehet egyszerűbb egy bontottat beszerezni.

Az alábbi linken van a mester elérhetősége:

http://www.ujpestdiesel.hu/

Nem tudom, most milyen áron dolgozik. 5 éve javíttattam nála akkor nekem 200 Km-es körzetben Ő mondta a legjobb árat.

Üdv

Előzmény: suhanórozsda (62090)
lójusz Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62095

Sziasztok!

Egy nem induló 2003-as diesel tháliához kérnék segítséget. Az autó 1 több órás parkolás után nem hajlandó indulni. Az önindító pörgeti a motort. Kiolvastuk a számítógépben lévő hibakódot,és ha jól láttam, magas üzemanyag nyomást írt a gép. A magas nyomás 4099 bár volt. Ez lehetetlen. A hiba kiütése után próbáltunk önindítózni,és figyeltük a nyomás értéket. A nyomás 2 bárról indult,és 2-3 másodperc után elérte a 4099 bárt,majd kigyulladt az izzítás, valamint a vizhőfok lámpa a műszerfalon,és ujra beadta a magas nyomás hibát, a fent említett irreális értékkel. Véleményetek szerint,mi lehet a probléma? Merre keressük a hiba forrást, Köszi a segítséget.

lulumba Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62094

Hali!

A három előttem hozzászólóhoz csak bólogatni tudok.  Nekem is ilyen a mutatóm ez a normális hidegben. Én is cseréltem régebben termosztátot, azt hittem ez a hiba nálam is, de végül kiderült nálam a hőmérséklet jeladó volt rossz. Üzem meleg motornál is csak két vonalnál járt, aztán hirtelen felment középre, majd vissza megint. A csere óta ezt nem csinálja. A hideg idő beálltával azonban nálam is visszamegy nyitáskor kb. 1 vonalat.(kb +15 fok alatt csinálja csak) Ha hosszabb úton megyek tempósabban akkor viszont beáll középre és ott is marad.

A termosztát cseréjekor én is csak a gumitömítést tettem vissza. Persze eresztett is melegen nagyobb fordulaton . Gondoltam rossz a tömítés . Vettem egy másikat. Azzal ugyanez. Hőálló szilikonpaszta és nem ereszt többet...

Előzmény: szonti (62089)
Papalac Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62093

Szerintem fordítva nem lehet betenni a termosztátot, a réz végének kell a motor felé lenni.

Tömíteni viszont KELl !!! Tipikusan ezeknél a műanyag ház melegben deformálódik és elfolyik a hűtővíz. Vékonyka az a gumigyűrű.

DGabee85 Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62092

Nekem is ilyen! Régebben fixen állt középen. Egy idő után alá ment. Cserélten termosztátot, mert gondoltam elöregedett, azért ilyen. De a csere után is ilyen maradt. Fogalmam sincs mi okozhatja. De nem is érdekel már. 

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62091

Szerintem, teljesen fölöslegesen cseréltél termosztátot. Az egy normális dolog, amikor a termosztát kinyit és a "hideg víz" beáramlik a motorba, a mutató "visszaesik" és a hideg időben ez a jelenség 

állandó marad, ha jól megfigyeled a mutatót, az állandóan lebeg, ami azt jelenti, hogy a termosztát jól működik, de folyamatos haladás esetén ezek a mutató "lebegések" alig észrevehetők lesznek.

Nyári üzemmódban ez a jelenség elhanyagolható mutató kilengést eredményez, mert a hűtővíz is sokkal melegebb, és ilyenkor a termosztát is szorgalmasabban dolgozik.

Nyugodjál meg, ez nem hiba.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62090

Szerbusz Tibibá666!

Azt írtam le, amit te megismételtél. Az én autómban nincs gyárilag kialakított vízérzékelő, tehát, ha olyan szűrőt vennék (2 mikron) akkor egy dugót kellene csináltatnom az esztergályos barátommal, mert az említett finomságú szűrőt, csak ebben a formában gyártják. (a táblázat szerint ) Esetleg lehetne az a megoldás is, hogy valahol bontóban keresnék egy vízérzékelőt, csak "dugó" funkció végett,úgy, mint ahogy te is tetted. Könnyen lehet, hogy én is ezt a megoldást választom.

Azért írtam, hogy a 3 mikronos szűrőket lehet kapni, amelyiknek  nincs vízérzékelőnek kialakított furata, tehát ha azt veszem sem lehet különösebb probléma. Az információkat, arról a lapról szereztem és írtam ki magamnak amit te, most itt ismételten megjelentettél, és 2011-ben is meg

osztottál.

Jól értjük egymást véleményem szerint, de lehet, hogy a korábbi írásom talán félreérthető volt.

Budapesten hol javíttattál ? Többször járok Pesten, oda való vagyok Angyalföldön születtem, 

később keveredtem le vidékre. Mint ahogy már korábban írtam, nekem nem sürgős a dolog, mert csak tartalékot szeretnék arra az esetre, ha baj lenne. Esetleg, ha lennél szíves leírni a műhely címét és telefonszámát érdeklődhetnék náluk is a javításról.

Üdvözlettel :  suhanórozsda

Előzmény: Tibibá666 (62086)
szonti Creative Commons License 2016.01.09 0 0 62089

Sziasztok!

Korábban már írtam egy 1.4 8 szelepes Thaliával kapcsolatban, h amikor kinyit a termosztát a hőmérsékletmutató visszaesik 1 jelölést, viszont korábban ha felmelegedett üzemi hőmérsékletre a motor akkor a mutató végig ott maradt ahol volt nem mozgott. A hiba továbbra is fenn áll. Kicseréltem a termosztátot. Ami érdekelne, h termosztát cserénél a korábbinál volt tömítőszilikon nyomva a tömítőgyűrű köré. Most én ezt nem tettem. Ez hiba e. Illetve ha fordítva szereltem volna be a termosztátot akkor egyszerűen felfőne a motor akkor sem ezt a hibajelenséget produkálná igaz?

A másik kérdésem pedig, hogy ugye jól emlékszem és mindenkinél így van, ha a motor eléri az üzemi hőfokot, akkor a hőmérsékletmutató nem mozdul el a helyéről ami nagyjából középen van, tehát végig ott van.

Válaszokat előre is köszönöm!

Ata61 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62088

Szia Tibibá! honnan lehet megtudni,hogy az 1,5 dci 82Le motor injektora mágnesszelepes,vagy piezzos?

Előzmény: Tibibá666 (62087)
Tibibá666 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62087

HDF937 a Megan szűrője.

HDF938 Clio/Thalia

Nekem az MII-n (PH2) fémházas szűrő van, az MII PH1-en van műanyag szűrő.

Az előző hsz-ban szereplő linken lehet mazsolázni a szűrőkből. :)

Előzmény: suhanórozsda (62080)
Tibibá666 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62086

Szia!

Nem én javíttattam Nyírtelken, hanem egy fórumtárs, viszont Ő jó véleménnyel volt róluk.

Nekem Bp-n csinálták az egyik Clio-t. (kedvezőbb ajánlatot kaptam és nekem közelebb is volt)

A szűrőkatalógus:

http://www.altmanauto.cz/DELPHI_FILTRY/APLIKACNI%20TABULKA%20ORIGINALNICH%20FILTRU%20SYSTEMU%20COMMON%20RAIL.pdf

Most nem telesen értem : "Nekem az a problémám, hogy nincs vízérzékelő a szűrőben (lehet ledugózni) és a 3 mikron

szerintem elégséges lehet."

Van egyébként Clio-hoz, Thalia-hoz való 2 µ-os szűrő, ami vízérzékelős. De érzékelő nélküliből a 3 µ-os a legjobb szűrőképességű.  Az MII-ben nekem nem volt vízérzékelő, de rendelés után derült ki csak. Viszont egy ismerősöm pont bontott egy Mastert és abból kikukáztam a vízérzékelőt és így tudom használni a 2 µ-os fémházas vízérzékelős szűrőt. Igaz bekötve nincs az érzékelő...  

Üdv

Előzmény: suhanórozsda (62075)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 -1 0 62085

és mi volt a baj sikerult megoldani?

Előzmény: lulumba (62079)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62084

Nekünk sajna lekellett mert a 3. Csavar oda esik sajna és jaja a miénk klíma nélküli. A csapágylehúzó meg nem fér nekünk se oda a vezető felőli lapáthoz így mi se tudtuk azt levenni.  Akrobatizáltunk a 3. Csavar kivételénél

Előzmény: lulumba (62079)
Luck Skywalker Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62083

Igen a vezérműszíjon van.

Előzmény: Peti9104 (62081)
Papalac Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62082

Egy csapágylehúzó sokat segít a lapátoknál :

Előzmény: ÖregMackó (62078)
Peti9104 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62081

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vettem egy 2001-es 1.4 8V-es Cliot, K7J A 700 motorkódos, elszakadt vezérműszíjjal. Namármost ezt a motort jobbára Thalia-ba találtam meg, azért kérdezek itt :)

A burkolatot meg mindent leszedtem, de nem találok sehol sem jelölést a vezérlésnek. Honnan tudom meg, hogy hova tekergessem a főtengelyt, és a vezérműtengelyt?

Esetleg a szíjon lenne jelölés úgy mint a 3.0 dCi motornál?

Előre is köszönöm a választ!

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.08 0 1 62080

Tibibá666!

Összeírtam a szűrőket és most szeretném megosztani mindenkivel. Renault 1.5 dci motorokhoz a Delphi szűrők, szűrési finomság szerint.

2 mikron HDF 938 cikksz. 8200400416 vízérzékelővel.   Ez a tied Tibibá666 (MEGAN)

3 mikron HDF 941 cikksz. 8200458337 vízérzékelő nélkül    Thalia

3 mikron HDF 943 cikksz. 8200458420 vízérzékelő nélkül    Thalia

3 mikron HDF 946 cikksz. 8200458397 vízérzékelővel          Thalia

Az oldal, ahol megtalálható a teljes paletta   (   delphi_filtry.pdf   )

A vízérzékelős szűrőket le lehet dugózni, ha nincs gyárilag felszerelve  evvel a rendszerrel.

Természetesen ajánlom minden Diesel-es társam figyelmébe ezt a táblázatot.   

suhanórozsda

lulumba Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62079

Nálam nem kell a vezető oldalit leszedni(bár az enyém klímás és lehet a simában le kell). Az anyósoldalon csak leveszem a műanyag borítást és az alatt van még egy kis esővízgyűjtő tálca az kiveszem és alatta a motor. Kényelmesen 3-5 perc alatt kint van.

Előzmény: ÖregMackó (62078)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62078

Most olvasom, hogy a vezetőoldali burkolatot is el kell mozdítani ahhoz viszont kell :-(. Próbáltam leszedni az ablaktörlőt az ablakmosó tartály ellenőrzéséhez, mert valószínűleg repedt lehet, de nem bírtam aztán feladtam.

Előzmény: ÖregMackó (62077)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62077

Hála Istennek, az ablaktörlőt ehhez nem kell levenni :-)

Előzmény: ZsOLiNhO (62073)
roobag113 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62076

Nagyon szépen köszönöm a részletes útmutatót.Holnap javítás.

Üdv

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62075

Szevasz Tibibá666!

Valahol, a korábbi bejegyzések között találtam egy olyat, amiben van egy, a DELPHI szűrőkkel kapcsolatos szabvány PDF formátumban.

Azt fogom megkeresni és annak a bejegyzésnek a számát elmentem.

Egyébként kiírtam ebből a táblázatból azokat a szűrőket amik nekem is megfelelnének.

A 2 mikron az kapható a KOVÁCS AUTÓALKATRÉS honlapon, úgy mint a 3 mikronos is nagyon jó árban. Nekem az a problémám, hogy nincs vízérzékelő a szűrőben (lehet ledugózni) és a 3 mikron

szerintem elégséges lehet. A 2 mikron a a Meganhoz van ajánlva, ami neked a legmegfelelőbb.

Nem vagyok "elkeseredve", mert lehet kapni mindent amire szükségünk van.

Valahol írtad, azt hiszem te, hogy a Kósa műhelyben javíttattál porlasztókat Nyírtelken. Nekem is az a tervem a már korábban említett "tartalék" csúcsokkal kapcsolatban, (most nem tudom milyen árakkal dolgoznak) mert nem lakom messze, mindössze 40 km és járok eleget Nyíregyházán, barátok, ismerősök látogatása.

Üdvözlettel : suhanórozsda

Előzmény: Tibibá666 (62058)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62074

Igaz a miénk 2004-es de elvileg ugyan olyannak kellene lennie benne.

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62073

Szembeállsz a kocsival anyós ülés felőli oldalon a szélvédő alatti műanyag burkolatot leszeded( leveszed az ablaktörlőt utána  1 műanyag patent fogja bal alsó sarokban meg bal felsőben egy bepattintós, utána középen szétpattintod a 2 burkolat találkozását és a kocsi orra felé kiemeled.)

Utána látható lesz a motor burkolata egy nagy fekete doboz.

elvileg a miénkben 3 csavar fogja azt kiszereled.(a miénkben a 3. csavarhoz hogy hozzáférj a vezető oldali burkolatot is félig meddig el kell mozdítani az útból)

Ha kicsavaroztad lehúzod a kábelt róla és kiemelheted.

Ezután szétcsavarozod, szétpattintgatod és elforgatod kézzel h mennyire szorul. Jól pucold meg ha az a baja és adj kenést neki. ( én megolajoztam és volt valamiféle 12 voltos adapterem azt rákötöttem és még szétszedve hagytam h forgassa magát)

Ha kész ugyan így visszaszereled.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: roobag113 (62072)
roobag113 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62072

Szia

Szétszerelem és megnézem.A motor pontosan hol található?Tudnál nekem adni egy kis útmutást a szétszereléshez?

Köszönöm szépen az eddigi segítséget 

Üdv

Előzmény: ZsOLiNhO (62069)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62071

Ja és általában úgy szüntetem meg a szorulást hogy egy picit megkocogtatom a dob oldalát és már el is engedi a fék.

Előzmény: ZsOLiNhO (62070)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62070

Köszönöm a válaszokat!

Sztem az is baj hogy fater nem nagyon használta a kéziféket tehát akkor berohadhatott..

Hallottam valakitől olyat is hogy a bovdenház a vázon ahol furaton van átvezetve vannak ilyen műanyag patentok és azok ha elpattannak megszoríthatják a bowdent a házban.

ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62069

Szia!

Nekünk annyi volt a baja hogy szimplán csak koszos volt és szorult  a motorja. Kivettük műszer olaj+ wd40 és kipucolod utána tökéletesen ment. Ha így se jó akkor van benne egy ellenállás az mehetett esetleg tönkre.

Előzmény: roobag113 (62068)
roobag113 Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62068

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni hogy a fűtőmotor csak legmagasabb fokozatban működik.Szerintetek mi okozhatja ezt a hibát?Az autó 2001- es 1,4 8 szelepes 

Köszönöm előre is a segítséget

Üdv

ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62067

Az hogy súrol a hátsó fék kiengedés után és az hogy a fékhatás csak 60-80%-os két különböző tünet a kézifék-bovden-automata utánállítás vonatkozásában. Ha szorul a bovden és nem megy vissza a pofa attól még a fékhatásnak rendesnek kellene lennie. A fékhatás csökkenése a pofa kopása vagy a dugattyú berohadása (vagy a fékfelületen lévő szennyeződés) miatt valószínű. A visszaengedés után hallható surlódás is lehet a berohadt dugattyú miatt. A kettő együtt legvalószínűbben a dugattyú miatt jelentkezik. (szerintem)

Előzmény: ZsOLiNhO (62063)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.08 0 0 62066

Az nagy véletlen lenne ha két akku produkálná ugyanazt a hibát. A legvalószínűbb valóban az hogy a testelése az aksinak rossz és a nagy átmeneti ellenállás miatt nagy áramnál ott eltűnik a feszültség. A saru talán azért nem lehet mert a cserénél eléggé át van mozgatva ahhoz, hogy érintkezzen rendesen. 

Előzmény: Papalac (62064)
Papalac Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62065

Állandóan problémás? Gondolom új korában nem ilyen volt, csak a legutóbbi fékjavítás óta. Gondolom a vizsgára a szerelő megcsinálta (rosszul).

A kézifék huzal a fékpofa alsó végét feszíti szét, a munkahenger a felsőt.

Ha súrol, akkor vagy rosszul lett összerakva, vagy rosszul beállítva az automatikus utánállító. Ez a kézifék húzgálásakor automatikusan beállítja a féket (a kopást korrigálja). Visszafelé nem tud állítani és egyes szerelők jól ráállítják, hogy fogjon a fék a vizsgán rendesen.

Mivel az egyik oldalt már megcsinálta egy szerelő, javaslom oda visszavinni és megnézetni vele a másikat is.

Előzmény: ZsOLiNhO (62063)
Papalac Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62064

Ha biztos, hogy nem akkumulátor probléma (bár nem írtad, hogí megmérted volna az akkumulátor feszültségét indításkor), akkor valószínűleg a test vezeték rosszul érintkezik a karosszériára való rákötésnél. Könnyű megtalálni, mert az akkumulátor negatív pólusától megy egy vastag fekete vezeték, ami a karosszériára csatlakozik egy nagy csavar alatt. Azt a csavart kéne kivenni, megcsiszolgatni a kábel végén a sarut és a lemezt és visszatenni.

Esetleg megpróbálhatod az ütközésérzékelőt visszanyomni ( bár elvileg semmi köze hozzá, de nekem már bejött). Piros gomb az akkumulátor mellett.

Igazából én még mindig az akkumulátorra tippelnék. Ha indításkor minden elalszik, akkor ott nagyon elvész valahol a feszültség.

Előzmény: Peter_11 (62059)
ZsOLiNhO Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62063

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 1,4-es 8szelepes thalia-nál állandóan problémás a kézi fék. Olyan gond van vele hol kiengedés után súrol a dob fékpadon meg olyan 80-60%os a mérés. Elvittük műszakira anno mondta a szerelő hogy ó kimegy megvasalja utána jó lesz... át is ment a műszakin. Rá 1 hónapja el is pukkant a bal hátsó munkahenger. Kicseréltettük 1 szakival azóta abban nem súrol a kézifék visszaenged rendesen. De a jobbos az nem szokott rendesen vissza engedni. Lehetséges hogy a munkahengernek van köze hozzá? vagy mi okozhat ilyenkor gondot h nem enged vissza rendesen a fék?

( olvasgattam visszább de nem találtam ilyen hsz-t, vagy csak lehet figyelmetlen voltam..)

Köszi a válaszokat előre is!

Solymidani Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62062

rosszul irtam le. szóval mind a 4 et vedd ki, kicsit pörgesd meg, majd 2-t vissza, ha indul, hagyd kb 2-3 percig járni, majd vissza a maradék 2-t.

Előzmény: Solymidani (62061)
Solymidani Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62061

Szia. Nem lehet, hogy a hengerbe olaj került? Borulásom után én se tudtam beindítani a kocsit, ugyanezt csinálta. kivettem 3 gyertyát, kicsit megpörgettem az önindítót, utána visszaraktam 1 gyertyát , 2 hengerrel sikerült beindítanom, kicsit járattam, majd beraktam a maradék 2-t, azóta simán indul. Próbáld meg, lehet hogy ez lesz a gond.

Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62060

Ebből a jelenségből én 2 dologra tippelnék, vagy a test nem érintkezik valahol, vagy az önindító szorul, és túl nagy ampert akar felvenni.

Előzmény: Peter_11 (62059)
Peter_11 Creative Commons License 2016.01.07 0 0 62059

köszönöm a tippeket mindenkinek! másik akksival is ki lett próbálva, sajnos nem az a hiba. Azóta egyébként történt változás, mégpedig annyi, hogy gyújtáson már nem ugrálnak a műszerek meg a visszajelzőlámpák, hanem minden tökéletes, lámpák felgyulladnak, ami kell, az ki is alszik, benzinszivattyút is hallom, hogy búg, viszont amikor indítok, akkor semmi forgatás, semmi kattanó hang, egyszerűen kialszanak a lámpák és ennyi.

Tibibá666 Creative Commons License 2016.01.06 0 0 62058

Szia!

Végül azóta sem vettem Purflux üzemanyagszűrőt a Cliokra, mert mindig sikerült jó árban 2µ-os Delphi szűrőt szereznem (az MII-re is azt tettem, csak fémházasat).

Légszűrőből és olajszűrőből viszont csak Purfluxot használok. Viszont ezt a Delphi üzemanyagszűrőt 20 e Km-enként cserélem.

Az adatai alapján a Purflux nagyon jó ár/érték arányban van, de gyakorlati tapasztalatom nincs vele.

Előzmény: suhanórozsda (62051)
Vulkan16V Creative Commons License 2016.01.06 0 0 62057

5 és fél éves Varta Silver Dynamic akku. A kocsit a lányom használja anyataxinak. "Apu, nem indul az autó és valami kattog. - Ne csinálj semmit, csak add rá a világítást és nézd meg, hogy világít-e a tompított! - Nem." Ebből lejött, hogy zárlatos az akku. Be a Dusterbe, 500m-re van az akkubolt. Vettem újat, kimentem, kicseréltem, minden meggyógyult, csak a rádió kódját kellett újra beadni. Az, hogy 2 hónapja új akku van benne és nálad nem működik, az lehet a koszos akkusaruk miatt, de a generátort is jó lenne megnézni, hogy megy-e a töltés. Ha van rá lehetőséged, akkor az akkura egy éjszakára töltőt kellene tenni és reggel újra megpróbálni. 

Solymidani Creative Commons License 2016.01.06 0 0 62056

Hali :) az az igazság, hogy egyben szeretném eladni, mert nem akarom hogy a nyakamon maradjon évekig. 

Előzmény: lufi.lenti (62055)
lufi.lenti Creative Commons License 2016.01.06 0 0 62055

Ja és most látom, hogy itt vagy a szomszédban! :)

Előzmény: Solymidani (62052)
lufi.lenti Creative Commons License 2016.01.06 0 0 62054

Szia!

Csak egyben eladó? Ha darabonként is árulod akkor engem érdekelnének a központi zár motorok a gyújtáskapcsoló a kulccsal, meg még egy két dolog!

Üdv, Lufi

Előzmény: Solymidani (62052)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62053

Az én akkum 2 évesen lett cellazárlatos, akkor csinálta ezt. Még arra sem maradt áram, hogy a központizárat be tudjam zárni.

Solymidani Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62052

Sziasztok! Sikerült decemberben felborulnom :( akit esetleg érdekelne egy sérült thalia, irjon rám. A teteje behorpadt, karosszéria sérült, bal oldala, hátulja rendben van. futómű, légzsák, motor okés. Alkatrésznek még jó szolgálatot tehet, de feljavítani is érdemes lenne még. A kocsiban garantált a km! Lábon elvihető! Január 19 ig van műszakija, azért ennyi az ára.

Akit érdekel, irjon e-mailt: solymosidaniel (kukac) gmail (pont) com

ő lenne az: https://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_16v_perfect-9621262

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62051

Tibibá666 !

A 2011-es beírásaidat olvasgattam és el kell ismerni, hogy nagyon hasznos ismereteid vannak

pl. a különböző gázolajszűrőkkel kapcsolatban. Átolvasgattam a DELPHI szűrőkkel kapcsolatos

szabványokat és kiírtam magamnak azokat amiket megvásárolhatónak tartok.

Szeretném a legfinomabb szűrőket használni,  te a Purflux 748    3 mikront használod.

Körülnézek az árakkal kapcsolatban.

Papalac Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62050

Kapcsold be a belső világítást és azon a lámpán látod, hogy indításkor mennyire halványul el.

Anonymus23 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62049

Tudtam, hogy volt már róla szó, és köszönet érte nagyának :)))

34172-es hozzászólás

"Hali Mindenkinek!!

Közérdekü információ:

A Thalics olajleeresztő csavar: 8*8-as négyszögkulcs

Üdv Nagya"

Előzmény: Krisztian5HUN (62047)
nagya2 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62048

HAli!!

Valszeg akkumulátor, illetve az akkutálca alatt a testkábel ami a motorra megy az lehet érintkezési hibás.

Üdv Nagya

UI:indítózáskor mennyi a fesz?? ha 10v alá megy akkor nemjó.

Ha beindul mondjuk bikázással, rá kell mérni, hogy tölt-e rendesen 14-14,4v között kell lennie a töltőfesznek.

Ha sokat mentél keveset, akkor még lehet az, hogy nemtudta utántölteni a delejt rendesen, vagy van egy rejtett fogyasztód, ami állásában szívja az akkut.

Krisztian5HUN Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62047

Sziasztok!

Van egy 2002-es 16V 1,6-os thalian és le szeretném cserélni az olajat, de már ott elakadtam hogy kicsavarjam az olajleeresztőt mert valami spéci kocka alakú fej kell hozzá. Ez hány miliméteres? 8-as vagy 10-es kulcs jó lesz hozzá?

Ezt néztem ki:

http://www.homasita.hu/product/3311

Ez megfelelő a feladatra?

Köszi

Peter_11 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62046

Üdv Mindenkinek!

Segítséget, tippet szeretnék kérni, mi lehet a baj. Az autó (1.4 8V, 2001-es) tökéletesen működött eddig, 3 éve van nálam, elektronikai hibája eddig nem volt. Napi szinten használtam, egyik este még mentem vele minden gond nélkül. Másnap reggel beleülök, kulcs elforgat, majd gyújtáson a visszajelzők ugrálnak, ugrál a kilométeróra és a fordulatszámmérő is, valamint az akksi melletti dobozban található relék egyike kattog folyamatosan. Az üzemanyagszivattyút sem hallom, hogy dolgozna, valamint indításkor semmit sem csinál. Még csak nem is kattan egyet sem, csak kialszanak a lámpák. Kulcs visszaneged gyújtás pozícióba, jelenség ugyanaz, ugrálnak a mérők és villognak a visszajelző lámpák, relé a motortérben kattog.

Találkoztatok már ilyen jellegű hibával? Mi lehet a baj? Az akkumulátor 2 hónapja lett kicserélve, rámértem, 12,6V.

DGabee85 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 62045

Csak az a baj, hogy az 56Ah-s nekem még kevés a zene miatt! 2 akksit meg nem akarok bele.

Előzmény: Gábor Baranyi (62025)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62044

Hátha neked szivattyuba is vizvan és az megfagyot akkor annak agyin van.Jobha kitakaritatod egy mühejbe. Az egész üzemanyagrendszert.

Előzmény: tekilla12 (62037)
penge760203 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62043

Ja ne haragudj én az enyémre irtam hogy nekem nagy volt az ingadozás vibrált a motor mert. Em tudot egyenletesen járni.

Előzmény: ÖregMackó (62041)
Papalac Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62042

Ma szórakozott velem a thaliám.

Már egy hete nem volt beindítva és tudtam, hogy szar az akksi, ezért eleve vittem a töltőt is.

Még az ajtót se bírta kinyitni. Töltő rákapcsol, otthagy. Félóra múlva indítási próba, beindul, leáll, beindul leáll. Akksi meg lemerült. Újra töltő, 1 óra múlva indítás, beindul, leáll. Rohadj meg! Megint indít gázadással, simán beindul meg, de alapjárat nincs, leáll. Kiszáll keres egy jó nagy csavarhúzót, alapjárati motor megkeres, jól megkocogtat, csatlakozók megmozgat. Jéé, egyből tudja a dolgát. Minden ok.

Irány a bolt, új akksi bele.

ÖregMackó Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62041

Szia Penge!

Miből látod, hogy nagy a gázolaj nyomásingadozása? Nézzed a gázpedál görbéjét is és látod, hogy gázt adtam, felpörgettem a motort, így a gázolaj nyomása is ezek szerint nőtt. Néztem közben és a kívánthoz képest elenyésző a különbség. Inkább az EGR-re összpontosítottam a legyűjtésnél, de nem látom, hogy nyílt volna az EGR. Sajnos azt nem tudom, hogy mit kéne látnom csak elképzeléseim vannak. Fordulatszám függvényében kéne nőnie a százalékos nyitásnak? Vagy ez üresben nem így jelentkezik? 

A gázolajnyomással már nincs kifejezett gond bár csinál néha érdekes dolgokat. Alapjáraton leginkább. majdnem leáll aztán ad egy gázfröccsöt majd megy tovább. Menet közben nincs panasz.

Előzmény: 9934 (62029)
Tibi2105 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62040

Üdv Urak!

Fő kábeleket szeretném kicserélni az autón. (1.4, 16V)

Nem találom a váltóra csavarozott összekötő kábel másik végét. (a visszaolvasás sem segített... :) )

Ha ezen kábelt felhúzom az akkuról lejövő testkábelig, akkor szerintem nem lesz nagy a elektromos veszteség.

Vélemény?

Köszönöm : Tibi.

suhanórozsda Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62039

Ha csak a víz az oka annak, hogy a szivattyú nem megy, akkor meg kell várni, hogy az idő kicsit enyhüljön és töltsél a tankba 1-2 dl denaturált szeszt. A denszesz "összebarátkozik" a vízzel és szépen kiürül a tankból.

A levegő hőingadozásából eredően lehet "kondenzvíz" a tankban, az autó leállítása után lehűl és akkor keletkezik a tank falán némi pára.  Benzineseknél ez előfordul.

Előzmény: tekilla12 (62037)
mamusz11 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62038

Üdv!

Adott egy renault thalia 1.5 dci.

Vezérlés kell cserélni!Melyek a jobb fajta szíjak görgők?És meddig bírják(km)?

Víz szivattyú csere is esedékes.Melyek a jobb fajták?Meddig bírják(km)?

tekilla12 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 62037

Sziasztok!

Elérkezett a hideg a Thália üzemanyag szivattyúja ismét nem megy!Várni kell az olvadásig!Víz lehet a tankba és beáll a szivattyú?

9934 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 62036
9934 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 62035

Előzmény: 9934 (62034)
9934 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 62034

49089hoz.szól egyenlőre

Előzmény: penge760203 (62032)