Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tekilla123 10 órája Creative Commons License 57461

Köszönöm!

Előzmény: lao13 (57459)
miklos2peter 30 órája Creative Commons License 57460

Sziasztok.

Önindítóba hol tudok bronzkefe készletet venni? kaptam egy bontottat szeretném felújítani de nem kapok sehol. Ezekben valóban csak 4 kefe van? Elég furcsa. Egyébként thalia 1,4  16v 2001

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv:

miklos2peter

lao13 30 órája Creative Commons License 57459

Sziasztok!

obd II hiba kódok listája (pdf) :  http://data.hu/get/8002902/obd-ii-hibakodok.pdf

remélem segít valakinek.

miklos2peter 1 napja Creative Commons License 57458

Sziasztok,

valóban a fékolaj szintje volt kicsit alacsonyabb a kelleténél.

Köszönöm a segítséget.

Üdv:

Miklos2peter

Előzmény: Köhike (57447)
tekilla123 2 napja Creative Commons License 57457

Szia!Telefonnal néztem mert a laptop nem csatlakoztt!Ha összelyön megnézem a Sacmasterrel hogy az mit mutat!

Előzmény: Köhike (57454)
tekilla123 2 napja Creative Commons License 57456

2000-es 1.4-es 8 szelepes benzines.Megpróbálok majd laptoppal is rákeresni,a hibára telefon azért nem olyan.

Előzmény: DGabee85 (57449)
Pelagiusz86 2 napja Creative Commons License 57455

Eddig ugy néz ki müködik a csatlakozòk kontaktsprével valò befújàsa,a kocsi eddig lekopogom nem produkàlta az indìtàsi problémàt,de nem akarom elkiabàlni. Még tesztelgetem majd,hosszabb rövidebb àllàsidõ utàni indítàst. Köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket! 

Előzmény: Köhike (57430)
Köhike 2 napja Creative Commons License 57454

Meg kell nézni másik olvasóval is.

Előzmény: DGabee85 (57453)
DGabee85 2 napja Creative Commons License 57453
megvan valahol a betuk szamerteke is. ha jol emlekszem az f az 1111 bar igy meg tul hosszu a kod. de a p01 mindenkepo levego vagy tuzeloanyag ellatasi hibara utal! egyebkent jogis a felvetesed.
Köhike 2 napja Creative Commons License 57452

Ott szerintem valamit elrontott a sw, mert ha jól tudom maga a kommunkáció az hexában történik.

Előzmény: Köhike (57451)
Köhike 2 napja Creative Commons License 57451

Nem akartam hülyeséget írni az elején, de szerintem az a kód nem jó, én még nem találkoztam hexadecimális hibakóddal.

Előzmény: DGabee85 (57449)
DGabee85 2 napja Creative Commons License 57450
de mivel ezekben nincs legtomegmero ezert MAP szenzor az eselyes...
DGabee85 2 napja Creative Commons License 57449
p01 = p0100 azaz Mass or Volume Air Flow Circuit Malfunction, tehát légtömeg vagy térfogat mérő szenzor áramkör meghibásodása

tekila milyen thaliad van?
miklos2peter 2 napja Creative Commons License 57448

Köszönöm a tippet.

Holnap megnézem és megírom.

Még egyszer köszönöm.

Üdv:

Előzmény: Köhike (57447)
Köhike 2 napja Creative Commons License 57447

Fékolaj szintje rendben van?

Előzmény: miklos2peter (57446)
miklos2peter 2 napja Creative Commons License 57446

Sziasztok

Mostanában érdekes hiba jött elő a 2001 es 1,4 16V Thaliámon. Néha hirtelen gyorsításnál ha sokáig nem váltok fel bevillan a stop és a felkiáltójel lámpa egyszerre,(mint a kézifék behízásakor) Menetteljesítményben nem érzek semmi változást a vason. találkozott már valaki ilyennel? Mitől lehet ez? Tudom, vagy legalább is remélem hogy egy diagnosztika megmondja majd, de még nem értem odáig.

Köszönöm a válaszotokat.

További szép estét.

Miklos2peter

Köhike 2 napja Creative Commons License 57445

Az egyik legjobb funkció. Nem pakolnak ki a pirosnál.

Előzmény: György IVB (57441)
DGabee85 2 napja Creative Commons License 57444

Ráadott gyújtásnál.

Előzmény: Garfield007 (57443)
Garfield007 2 napja Creative Commons License 57443

Első kérdés: miért zavar? :-)

Második építő mondat: ha jól sejtem a Clioban is a váltó mellett van a nyitó-záró gomb. Nyitás irányba tartsd nyomva pár másodpercig és kikapcsol ez a funkció, bekapcsolása záró irányba nyomva tartani. Legalább is nálam így működik.

ille005 2 napja Creative Commons License 57442

szivargyujto melletti gomb hosszan nyomod mig nem csipog és igy kapcsolod ki

György IVB 2 napja Creative Commons License 57441

üdv vettem egy clio-t 1.4 16 szelepest, a központi zár olyat csinál hogy indulás után pár másodperc múlva lezárja az ajtókat, ha megállok és nyitom az ajtót nyitja a zárat. Az eladó mondta hogy valahol lehet ezt állítani de hol?

tekilla123 2 napja Creative Commons License 57440

Köszönöm!

DGabee85 2 napja Creative Commons License 57439

Ebből a légtömegmérőre tippelek. Az utolsó 2 karakter jobban szűkíti a hibát, de jelenleg öcsémnél van a hibakódos könyv.

Előzmény: DGabee85 (57438)
DGabee85 2 napja Creative Commons License 57438

P= Powertrain 0=Generic 1=Fuel and Air Metering

Az utolsó 2 karakter: 

Identifies what section of the system is malfunctioning.

Előzmény: tekilla123 (57437)
tekilla123 2 napja Creative Commons License 57437

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki,hogy honnan tölthető le hibakód táblázat!Vettem egy elm327-et igaz mobillal csatlakoztam és talált egy "P01F4"-es hibakódot!Valaki tudja,hogy ez mit jelent? Köszönöm!

rentha92 2 napja Creative Commons License 57436

Fényszóró állító kapcsoló ledezése:

Ki kell forrasztani a régit, egy apró izzó világítja meg. Ez egy 5050 piros smd led.

:))

Előzmény: rentha92 (57410)
Gábor Baranyi 2 napja Creative Commons License 57435

Igen fém, valami öntvény elég nehéz. Ez stabilan tartja.

Előzmény: AmjadOmish (57427)
Köhike 2 napja Creative Commons License 57434

Nekem gyártanom kellett lehúzót hozzá. Csapágylehúzó sehogy sem fért oda, amelyik pedig igen az mindig lecsúszott a karról. Vagy 3 félét kipróbáltam. Végül egy zártszelvényből levágtam egy 3-4 centis darabot, alul ki lett flexelve, hogy az ablaktörlő tengelye elférjen, az ellenkező oldalon fúrtam bele egy lyukat, majd belehegesztettem egy 6-os anyát, amibe egy elköszörült végű csavart tettem. Ezzel simán le lehetett már húzni.

Előzmény: nagya2 (57433)
nagya2 2 napja Creative Commons License 57433

HAli!!

Meguntam nagyon, hogy minden kanyarban intenzív szélvédőmosó illatot érzek, hétvégén egy nagy bontó mellet mentem el Kapuvár előtt, és megkérdeztem van-e ablakmosó tartály, egy thalia állt benn, és benne volt a tartály, 2k-ért örülhettem neki.(86 mintáju polóba a kartelgáz olajlecsapatót ingyé odaadta egy 4t Trabiból)

Ismimnek van csapágylehuzatója, de így is megkinlódtunk a vezetőoldali ablaktörlő levételével, csak úgy sikerült, hogy a kart függőbe állítottuk.(ennek lesz késöbb jelentősége)

A csere pik pakk, karok vissza és bekapcs, a karok lefele mozdulnak, Bakker bakker, nem állítottuk vissza vizszintesbe.

Karok ujra levesz (már jóval könnyebben lekinlódni), beállít , most jó.   :-))))

A tartályon ahogy kiveszik a fröccsöntő gépből ilyen vizszintes csíkok keletkeznek, és ez repedt el hosszában, az "új" tartályon ilyen nincs.

Üdv Nagya

AmjadOmish 2 napja Creative Commons License 57432

6.5

Előzmény: Köhike (57428)
DGabee85 2 napja Creative Commons License 57431
Nekem 1.4; 8 szelepes olyan 7- 7,5 -öt eszik. Bár nekem nehéz a lábam.
Köhike 3 napja Creative Commons License 57430
Meg lehet próbálni.
Előzmény: Pelagiusz86 (57429)
Pelagiusz86 3 napja Creative Commons License 57429

A müanyag csatlakozot még érdemes kontaktsprével befujni? 

Előzmény: Köhike (57426)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57428

Meg tudnátok írni, hogy kinek mennyit eszik a 8 szelepes 1.4-es? Sok helyen látok 5-6 literes fogyasztást, és kicsit kételkedem...... Nekem vegyesben 6,5 körül volt eddig a legjobb. Általában 6.8 körül eszik.

AmjadOmish 3 napja Creative Commons License 57427

Szia 

Ennek fém a tartója?

Köszi!

Előzmény: Gábor Baranyi (57425)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57426

Nem minden esetben segít a tisztítás. Valamikor csak a csere. Gyertya miatt nem indítási problémáid lesznek, hanem rángatni fog.

Előzmény: Pelagiusz86 (57424)
Gábor Baranyi 3 napja Creative Commons License 57425

Csináltam pár képet de csak az indafotóra tudtam feltölteni.

http://indafoto.hu/junoszt/alap_album

Előzmény: rentha92 (57423)
Pelagiusz86 3 napja Creative Commons License 57424

Ràvettem magam az FHP jeladò tisztíàsra,hàt rendesen koszos volt wd40 segített a dolgon,fekete olajlerakodàs volt rajta. Sajnos az indítàsi probléma ugyanugy idõszakosan elõjön...Most a gyertya csere jön aztàn meglàtjuk.

rentha92 3 napja Creative Commons License 57423

Tudsz erről mutatni nekem valami fotót?

Előzmény: Gábor Baranyi (57421)
lulumba 4 napja Creative Commons License 57422

Én viszont univerzálisat vettem, csak abból a "jobb" fajtát. Viszont a tartóját saját magam készítettem el...

Előzmény: AmjadOmish (57420)
Gábor Baranyi 4 napja Creative Commons License 57421

Szia! Én a vaterán vettem direkt thaliához kb 18000 ft. Ennek öntvény a tartója és az üllés sinjéhez kell csavarozni, megvan a kocsiban a helye fúrni sem kell.

Szerintem nem érdemes univerzálissal kinlódni, mert úgy sem lessz az igazi.

Előzmény: AmjadOmish (57420)
AmjadOmish 4 napja Creative Commons License 57420

Sziasztok 

Használ valaki kartámaszt a két ülés közt?

Létezik megfizethető áron masszívabb, olyan ami nem műanyag rögzítésű?

Akár ebay...

Köszönöm.

Köhike 5 napja Creative Commons License 57419
Igen, amiatt rossz a központi is, mivel az uch nem kapja meg a sebesség jelet rendesen, így nem tudja mikor éri el az autó a 10km/h-át ahol lezár.
Előzmény: Zlatan93 (57416)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57418
Egy műanyag kis fül tartja a váltóban. Egyszerűen ki kell húzni felfele.
Előzmény: Zlatan93 (57416)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57417
A váltó tetején van. Ha felülről benézel a motor mögött pont rálátni.
Előzmény: Zlatan93 (57415)
Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57416

Sziasztok.Legyetek szívesek ha valaki tudja,hogy lehet cserélni a sebességmérő jeladóját írja meg. Utána néztem az oldalakon de nincs pontosítva róla semmi. 2001-es 1,4 16v benzines thalia. A központi zár működése is szar,az is lehet a sebességmérő jeladótól?Azt hiszem megtaláltam a jeladót ,a féltengelyek felett középen, elég szar helyen van,nehéz hozzá férni.Nem akarom beletörni műanyag kis vacaknak tűnik.Válaszotok előre is köszönöm.  

Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57415

És a km óra a féltengely mögött melyik oldalon van?

Előzmény: lulumba (57414)
lulumba 6 napja Creative Commons License 57414

Km. óra jeladó csere. Keress vissza, többször volt már téma....

Előzmény: Zlatan93 (57413)
Zlatan93 6 napja Creative Commons License 57413

Sziasztok.Renault thalia 2001-es 1.4 16v benzines,nem mutatja a km.-óra az autó sebességét.Fordulat szám-mérő jó,tudnátok benne segíteni hol lehet a hiba.

rentha92 6 napja Creative Commons License 57412

Ó, hát akkor így gyerekjáték lesz :)))

Előzmény: petiren1,5dci (57411)
petiren1,5dci 6 napja Creative Commons License 57411

Köszi szépen, a részletes leírást! A szivargyújtóba már cseréltem :)

Előzmény: rentha92 (57410)
rentha92 6 napja Creative Commons License 57410

Hello! Azt a 2 csavart nem kell bántanod!

Ki kell venni a váltó box körüli műanyagot, ezt 2 csavar az ülések mellett illetve 2 patent elöl fogja. A csavarokat kiveszed, hamutálat kiveszed, majd az egészet elöl finoman lefelé nyomod, amig ki nem pattanik a helyéről a box, ezután lehúzod az elakadásjelző csatlakozóját, majd a központizár kapcsolóját, majd a szivargyújtó csatlakozóját illetve a váltónál a bőrt alul az elakadásjelző felé a szélén felfelé nyomod, ilyen pattintós.. utána már ki tudod venni a műanyag keretet.

Így könnyen tudsz cserélni a fűtés mögött, pl egy 8-as dugókulcs fejjel elforditod és kijön.

Az elakadásjelzőben és a szivargyújtónál is ez a fajta izzó van, mint a fűtés mögött, mutatom a szivargyújtót, ez macerásabb picit, 4 kis pattintós fül tartja, kettő a sárga műanyagon, itt pl jól jön egy kés, viszonylag könnyen kijön, de azért óvatosan.

Ott középen benyomod, majd nyomod kifelé, és kijön a foglalttal együtt:

Mindenképp próbáld ki előtte mielőtt visszateszed, ha nem égne forditsd meg a ledet :)

Elakadásjelzőnek csak le kell pattintani a tetejét, erről nincsen képem, ez egyszerű. Ide és a szivargyújtóba T5 fehér 5050 smd ledet tettem, ez a tuti.

A központizár kapcsolóban hosszú drótlábú izzó van, ugyanaz mint az ablakemelőkben, fel van tekerve a műanyag 2 szélére, erről már írtam itt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813 Ide nincs jobb ötletem, többi helyre szerintem T5 led, aztán nincs rá gond többet.

Visszafelé minden a fordított sorrendben :) Jó munkát!

A fényszóró állítóban van még izzó, de ott forrasztani kell, csak úgy cserélhető, ha kész töltök fel képeket.

Előzmény: petiren1,5dci (57409)
petiren1,5dci 6 napja Creative Commons License 57409

Heló, mennyire kell megbontani ehhez a művelethez? Alsó 2 csavar a tekerők alatt, meg még mást is?

El.ablak kapcsolóba a mini izzó van mint a szivargyújtó előtti kp-zár kapcsolóba? Válaszodat előre is köszi. :)

Üdv: Peti

Előzmény: rentha92 (57408)
rentha92 aug. 22. Creative Commons License 57408

Pár kép a fűtéskonzol ledesítésről, összefoglalom, legyen meg egyben itt :)

2 db rizsszem izzó világítja meg gyárilag, kihúzható a foglalatból.

T5 5050 piros smd led..

Foglalatban..

Végeredmény:

Pelagiusz86 aug. 21. Creative Commons License 57407

Üdv!

Érdeklődnék az ügyben hogy van egy 2001.es 1.4 es 8V Thaliám ami hidegebb párás időben nehezen indul általában csak harmadik indításra indul el,azonban ha garázsból indulok vele akkor pöccre indul... Mi lehet a probléma? Szerelőm azt mondja próbáljuk meg a gyertya cserét. De olvasgattam itt hogy többféle ok is lehet. FHP jeladó talán? Vagy üzemanyagszűrő? Aki tud segítsen mert elég kellemetlen az állandó nyögvenyelős indulás... Köszönöm!

Öreg?halász aug. 21. Creative Commons License 57406

Nem igazán vágyom egy újabb találkozásra ezzel a hibával!A csatlakozót is ápolásban részesítettem,bár azon meg abszolutt semmi nem volt látható!Viszont ha újra előjön ,tuti ,hogy összegyógyítom a forrasztópákával!

Előzmény: SGN (57405)
SGN aug. 21. Creative Commons License 57405

Ebből kifolyólag nem a jeladó volt koszos hanem a csatlakozó kontakt hibás! Hamarosan  elő fog jönni újra hiba, de ne legyél elkeseredve mert nem te leszel az első és nem az utolsó! Szép  estét!

Előzmény: Öreg?halász (57404)
Öreg?halász aug. 21. Creative Commons License 57404

Sziasztok!

Ha előző hozzászólásaimat megnézitek,látható,hogy érdekes   gyújtásproblémával küzdöttem! Megoldódott! Kivettem a FH-jeladót,megtakarítottam és (már 10 napja) nem jelentkezik a probléma!

Ami érdekes,hogy a jeladó ,ránézésre nem is volt koszos,két-három vasreszelék szerű fémdarabkától eltekintve. Furcsa állat ez a FH-jeladó,úgy tűnik érdemes ránézni néha!

hant90 aug. 21. Creative Commons License 57403

Találtam egy videót a felsőholtponti-jeladó tisztításáról:

http://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI

Egy jó tanács: a csatlakozót nagyon óvatosan húzd le. Én úgy jártam, hogy a hőgombáról húztam le a csatlakozót úgy, hogy finoman mozgattam ide-oda, de teljesen kinyíltak a műanyagházban lévő saruk, alig tudtam szétszedni, és megcsinálni.

Köhike aug. 20. Creative Commons License 57402
Én a Zsu-nál vettem, olyan 8-9 körül volt, és ha jól emlékszem ruville volt. Viszont cseréld mindkét oldalt mert a váltó felöli is el tud öregedni. Az ráadásul olcsó is.
Előzmény: Garfield007 (57401)
Garfield007 aug. 20. Creative Commons License 57401

Sziasztok!

Motortartó bakot ki hol mennyiért tud? Felsőt. A gyári elég horror áron van.

Köszi!

Mészi Clio aug. 19. Creative Commons License 57400

Lassan alakul az autóm. Első megállapítás, hogy a csúcsok miatt kopog a motor a csúcsok felújítása után tévesnek bizonyult. A motor szétbontása után beigazolódott a feltételezésem, hogy hajtókar csapágyas lett. Lassan alakul az összerakás, kapott egy másik főtengelyt és egy hajtókart,csapágysort, új gyűrűket. Javaslom mindenkinek 250 000km felett érdemes csapágy sort cserélni. Bár kompresszió még volt benne, de az olajlehúzó gyűrűk nem sokat értek rajta, 330 000km megtette hatását. Kiváncsi leszek miként alakul a bejáratás után a fogyasztására. Majd leírom a tapasztalatokat.

aranycsipa aug. 19. Creative Commons License 57399

Nincs mit! Remélem sikerrel jársz!

Előzmény: DGabee85 (57382)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57398

HAli!!

Első körben a zárak szétszed megolajoz, motor ház szétszed(ragasztott), motorrol fogaskerék lehúz, motor szétszed kommutátor megpucol, és valszeg jó lesz.

Ha nem akarsz ennyit gürizni vele, akkor hátra biztosan jó az 500huf-os utángyártott(felrakási kép a fórumon), előre nemtom én vettem gyárinak kinéző ugy motrot, azt raktam be.

Üdv Nagya

Előzmény: tekilla123 (57397)
tekilla123 aug. 19. Creative Commons License 57397

Köszönöm!A központizár a vezető oldal felöl teljesen rossz ,csak kicsit mozdul a többi hol működik hol nem.

Előzmény: nagya2 (57393)
Beeci60 aug. 19. Creative Commons License 57396

Köszi szépen!!!

Előzmény: nagya2 (57394)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57395

Hali!!

Nekem újkóra óta így indul:(megpróbálom a verbálist irásba foglalni) vá-vá-vá-vá-vrommm.

Télen mikor szarabbul indult, akkor saját meglátásom szerint 2 oka volt: gyenge akksi(8.5 évet birt), és a gázolajszűrő amiben van egy lábszelep, és visszaengedte az olajat.

Üdv Nagya

UI: várjuk a további tapasztalást

Előzmény: József Nagy x (57373)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57394

Hali!!

Világoskék füst olaj evésre utal.

Ha a turbó felkapja az olajat nemigen állítod le, hanem szétpörgi magát a motor.

Vidd szerelőhöz!!!!!!!!

Üdv Nagya

UI: ha kész akkor a tapasztalásokat visszairhatnád.

Előzmény: Beeci60 (57390)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57393

HAli!!

központi zár: egyik ajtón sem müködik??

Sebességmérő jeladó: a két féltengely fölött van,alulról-felülről nehezen hozzáférni, csere mivel pattintós 2 perc, ha először csinálod 10 perc.

Üdv Nagya

Előzmény: tekilla123 (57389)
Labitttt aug. 18. Creative Commons License 57392

(FH jeladó) És nagyon tud tőle búgni vibrálni a motor, ha koszos! Elviszi a gyújtást.

110 felett erősen búgott az autó. (2001. 16v) Alig látható piszok volt rajta, takarítás után újra lehet beszélgetni a kocsiban, elcsöndesedett. 5000 km után kötelező letörölni!

Ugyan olyan fos megoldás, mint a jobb oldali féltengelyre szerelt vibrátor, - vas darab, amelyet le kell vágni, vágatni, mert szétráz mindent.

Előzmény: aranycsipa (57377)
Öreg?halász aug. 18. Creative Commons License 57391

Szia!

Sajnos nem tudok válaszolni,de azt javaslom először gyűjts információkat és csak aztán szerelgess,mert iszonyú sok pénz tud elfolyni a felesleges szerelgetések,alkatrészcserék miatt!

Előzmény: Beeci60 (57390)
Beeci60 aug. 18. Creative Commons License 57390

Sziasztok!

2003.-as 1.5dci 65Le-s Tháliám van, normál olajszint mellett iszonyatos világoskék füstöt okád, szó szerint. EGR szelephibára gyanakodtunk, szét is szedtem a szelep tiszta olaj volt, simán szétjött. Most turbóra tippelünk, mert a felső csöve tiszta olaj. Ha valakinek volt már hasonló gondja segítsen nekem, de bármi ötlet jól jönne. Köszi!!

tekilla123 aug. 18. Creative Commons License 57389

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy mi lehet a köszponti zárral,mert csak a relé kattanása hallatszik mást nem csinál!Valamint a kilóméter óra hol mér hol nem!Jeladó gond lehet?

Köhike aug. 18. Creative Commons License 57388

Nem hozzáértőként inkább ne te állj neki a féknek. Valószínű lejött a kopóréteg a pofáról. (keresztbe is tud állni, nem jó halogatni a dolgot) Szóval egy komolyabb dobfék felújítás elé nézel. Ilyenkor már rossz szokott lenni a munkahenger, azt is érdemes cserélni. Illetve lehet a dobot is szabályozni kell, esetleg cserélni. És természetesen a pofákat.

Előzmény: virmik (57385)
Köhike aug. 18. Creative Commons License 57387

Lehet széthullott a hátsó féked.

Előzmény: virmik (57385)
rentha92 aug. 18. Creative Commons License 57386

Első körben próbáld meg felcserélni a kapcsolókat, vagy befújni neki. A jobbos ablak kapcsolói egyformák. Vagy az ajtó csatlakozót megmozgatni, szerintem valami kontakt hiba lesz, ha a motor jár. Nekem sem egyforma a sebessége..

Előzmény: Biigi (57383)
virmik aug. 18. Creative Commons License 57385

Egy ideje azt tapasztalom, hogy kisebb fékezésnél is erősen bólint a thalia, ez mellett pedig a kézifék alig fog és magasan. Vészfékezés, kritikus helyzet szerencsére még nem adódott. Amit tapasztalok, az azt jelenti vajon, hogy a hátsó fék gyengélkedik? Ha igen, mit kell cseréltetni? Vagy esetleg csak valami fékerő szabályzó van elállítódva? A (szabályos) műszaki vizsga óta csak kb. 4 ezret mentem vele.

Röviden: nem hozzáértőként mit tegyek, alkatrészt mit, milyent és hol vegyek (fékpofa/fékbetét?)

Köszönök minden választ: Miklós

Anonymus23 aug. 18. Creative Commons License 57384

Szia,

A vezérlésben nem tudok segíteni, ott valami elektromos gond lesz, nem tudom, hogy UCH, vagy melyik része vezérli, ezt.

A sebesség viszont ilyen. Én újonnan vettem, és a jobb oldali mindig is lassabb volt mint a baloldali. A baloldalit egyszer cserélték garanciában, de az is gyorsabb mint a jobb.

Előzmény: Biigi (57383)
Biigi aug. 17. Creative Commons License 57383

Sziasztok!

Pár hete sikerült vennem egy 1.5 dCi 2003-as Thalia Expressiont. Első kocsim, ezért még nagyon tapasztalatlan vagyok bármilyen javításban.

Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldásában:

Jobb oldali elektromos ablak vezetőoldalról csak  le utasoldalról csak felfelé vezérelhető, és a bal oldali ablak sebességéhez képest kicsit lassabb is.

Kerestem javítási útmutatókat, de megfelelőt nem találtam. Autodata-t nézegettem de az adatbázisában nem találtam Thaliát csak Cliót. Számomra az autodata is kicsit nehezen használhatónak tűnik így elsőre. Talán ha több rajzot tartalmazna az egyes elemekről és felépítéséről könnyebben érthető lenne.  

Minden hozzászólást előre is köszönök!

DGabee85 aug. 17. Creative Commons License 57382

Köszi szépen, és az e-mailt is!

laszlo.38 aug. 17. Creative Commons License 57381

Na azért :) a szüleimé 2001-es de az sem néz ki igy, pedig az csak akkor volt nyitva mikor olajat cseréltek, vagy ablak tisztitót öntöttek bele, ja meg aksit, mert az 7 év után megadta magát :)

Előzmény: aranycsipa (57380)
aranycsipa aug. 17. Creative Commons License 57380

Szia! Nem az én kocsim! Csak illusztráció! Decemberben lesz 13 éves.  Viszont jó álapotban van. Gondozom. 

Előzmény: laszlo.38 (57379)
laszlo.38 aug. 17. Creative Commons License 57379

Ez a te kocsid, és igy néz ki? Gratulálok :)

Öreg?halász aug. 17. Creative Commons License 57378

Köszi, szerintem sokaknak segítettél!

aranycsipa aug. 17. Creative Commons License 57377

A kocsi áramtalanitva van. Felnyitjuk a mot.ház tetőt, a {motor} és a {kuplung,váltó} találkozásánál találjuk az fhp jeladot! ,,A" kép - Fentről ha nézzük,nehezen látható a gumicsövektől. Találtam egy tisztább képet  ,,A1"kép Jol emlékszem 10-es kulcs fogja. Szerintem csőkulcs,vagy krova ,én az utobbival vettem ki. A krovaszem és a hajtokar közé egy hosszabbitot tettem, talán igy könnyebb kihajtani a két csavart. Megmozgatjuk.és kiemeljük, figyeljük, hogy hogy volt ott,  {szerintem rosszul nem lehet visszatenni} széthúzzuk a csatlakozóját, ügyelve arra is, el ne törjük!  Nagy takaritásra ne gondoljunk, ,,B"kép  A kis hegyet letakaritjuk, csatlakozoját megfujjuk kontakt sprayvel,és ennyi szerintem. Ha van müszerünk ohmba rámérünk, nekem 247-et mutatot a müszer. Összerakjuk, és ennyi, reménykedünk, hogy sokáig fog tartani! 2001 8 sz thalia. Nem vagyok a.szerelő!!

Előzmény: Öreg?halász (57375)
Airbag. aug. 16. Creative Commons License 57376
Előzmény: DGabee85 (57372)
Öreg?halász aug. 16. Creative Commons License 57375

Szia.

Még hasznosabb lenne ha itt tennéd közkincsé!

Előzmény: aranycsipa (57370)
aranycsipa aug. 16. Creative Commons License 57374

A nevem megspékeled @citromail.hu val ,megadod az emailed, leírom a menetét. 

Előzmény: DGabee85 (57372)
József Nagy x aug. 15. Creative Commons License 57373

Sziasztok.

Leírom a tapasztalatokat, hátha más okul belőle.

Írtam, hogy egyre nehezebben indul a dci. Ez évekig úgy jelentkezett, hogy 2-3-at fordult. Télen kicsit ijesztőbb volt, de ezt a 200 ezres futásnak és a szerelő "jószádékú" "egyszer majd meg fog állni és nem indul majd" jövőbelátásának előzményeként tudtam be.

Na akkor 1 napja csak igen nehezen indul reggel a gép, pedig nyár van.

4-5 indítás és "talán" beindul érzés volt. a 4-nél azért már sírva fakad a technikát tisztelő ember.

Ma +15C volt ami ugyan hidegnek számít nyáron, de azért nem egy dízelnek.

Először a csoda XADO termékre gyanakodtam. Valami igazság van is benne de nem az amire gondoltam.

Szóval: a résolaj gyűjtővezetékben vákum van alapjáraton és leállítás után is (nem tudom miért). Valószínű a szivattyú többet tol mint ami jön a csövön. AZ egyik kis gumicsövön hajszálvékony lyuk volt. Kicsit meghajlítottam és az átlátszó részen a vezetékben rögtön látszik a fehér "hab".

kicsréltem, holnap reggel kiderül.

Visszatérve a Xado-ra. Tettem bele mindent ami kapható. AZ autó azóta (melegen) jobb teljesítményt produkál mint új korában (nem beképzelem magamnak, tényleg). Induláskor nyikorog a gumi. Gyorsul. (140-nél is)

Az igazi idióta (mint én) örül ennek és nyomja a gázt mint a hülyegyerek aki új játékot kap. (autópálya, és több mint a megengedett)

Az eredmény: résolajcső repedés és  szerintem kinyírtam végleg a turbót, olaj van mindenhol, bár hangja nincs. Eddig csak úgy "izzadt" a turbo.

Szóval nem kellett volna tolni neki, mert a többi alkatrész nem lett újabb, lehet, hogy rosszul viseli  a teljesítménynövekedést és ha meg kell neki halni akkor most fog.

Ha érdekel benneteket később leírom, hogy később mi lett.

Most izzítógyertya cserét tervezek. Időnként hidegben alapjáraton kigyullad az izzítás és 900-ra emeli a fordulatot.

Szerintetek segíteni fog?

Előzmény: József Nagy x (57349)
DGabee85 aug. 15. Creative Commons License 57372

Szia! Még nem! Ajánlotta itt egy fórumtárs, hogy tisztítsam meg az FHP jeladót, de még nem jutottam el odáig, meg azt sem tudom, hol találom! :) 
A következő lépés biztos az lesz, hogy azt megtisztítom! Ha az sem segít, akkor már tényleg csak a befecskendezésre tudok gondolni!

Előzmény: aranycsipa (57371)
aranycsipa aug. 15. Creative Commons License 57371

Szia! Sikerült a végére járnod, a rángatásnak?

Előzmény: DGabee85 (57306)
aranycsipa aug. 15. Creative Commons License 57370

Szia! Most cseréltem 1 hónapja, 2001-8szelepesen mindent, ha írsz egy email címet, szívesen összefoglalom.

Előzmény: A.T Rally Team (57346)
Mutual Friend aug. 14. Creative Commons License 57369

Használ valaki bioetanolt 8v motorba és ha igen milyen arányban ?

Köhike aug. 14. Creative Commons License 57368

Mármint amiről én tudok.

Előzmény: Köhike (57367)
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57367

Akkor passz. Az összes lehetőséget felsoroltam.

Előzmény: Sword38 (57366)
Sword38 aug. 14. Creative Commons License 57366

A tetőkárpiton nincs folt, a világítótest rendben működik körülötte szintén nincs víznek nyoma. Nem vagyok autószerelő, így a műszerfal lebontásának magam nem igen állnék neki.

Köhike aug. 14. Creative Commons License 57365
És mivel jobboldalt ázik ott 100% hogy nem alulról jön mivel semilyen lyuk nincs arra. Az összes vezeték minden a baloldalon van. Ott csak a ventillátor van felül és ennyi.
Előzmény: Sword38 (57361)
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57364
Antennát kizárni kb 1 perc.
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57363
Alulról nem tud beázni. Ez csak valahonnan felülről jöhet. Főleg mivel álló helyzetben ázik nem menet közben.
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57362
Ha az antennánál ázik az általában látható a világítás búrájánál, vagy azt kipattintva, de ki tudja hogy hogyan áll esetleg ott az antenna kábele, lehet elvezeti az A oszlpo fele, és onnan folyik. Lámpatestet egyszerűen talán balról ki lehet egyben venni.
Előzmény: Sword38 (57357)
Sword38 aug. 14. Creative Commons License 57361

Szélvédő nem volt cserélve, az antennánál sem ázhat, mert felülről nincs nyoma vízbehatolásnak. Az ajtókárpitokon sincs nyom, így az ottani gumiszigetelést is kizárnám. És mint mondtam szakszervízbe is vittem ahol állítólag áztatták folyamatosan így látták volna ha felülről jönne be a víz.

Köhike aug. 14. Creative Commons License 57360
Bár a ventillátor pont az anyósülés felett van, és 3 csavar fogja össze a fűtéssel közte a tűzfallal. Próbáld meg leszedni a műszerfal tetejét, onnan hátha több dolgot lehet látni. Esetleg a hófogó rácsot kívül a szélvédő alatt. ( ablaktörlő karokat is le kell hozzá szedni) A műszerfal lebontásáról meg a fűtőradiátor cserénél, illetve a magassugárzó, vagy központi kijelző beszerelésnél találsz a fórumon leírást.
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57359
Antennát nézted? Ott be tud ázni, típushibája. Esetleg ha volt szélvédő cserélve lehet rosszul ragasztották be.
Airbag. aug. 14. Creative Commons License 57358

első sárvédő alsó sarka,ahol a küszöbbel találkozik,ott a müanyag mögött szokott megállni

a kosz.Néha maroknyi sárt lehet onnan kiszedni....

Sword38 aug. 14. Creative Commons License 57357

Sziasztok!

Eléggé kiterjedt a topic ezért bocsánat ha valahol már foglalkoztak a kérdéssel, de hosszú lenne végigböngészni. Tanácsot kérnék ha van valakinek ötlete. A gondom egy 2004-es évjáratú Thaliával van (keveset használt, jó állapotú, első tulaj vagyok), nevezetesen az, hogy valahol beázik és főleg az anyós ülés előtti, de már a vezető oldali lábtérben is áll a víz a nagy esők után. A beázás álló helyzetben történik sajnos garázsom nincs így a szabadban parkolok. Először nem szakszervízbe vittem hanem egy másik márka szerelőjéhez. Ott a vízelvezetők eltömődésére gyanakodtak, azt ki is pucolták. Ezután eltel némi idő hőséggel, eső nélkül, a kocsi kezdett kiszáradni, de aztán bejöttek újra a nagy zivatarok és újra egy vödör vizet szedtem ki az utastérből. Ekkor elvittem szakszervízbe ahol azt állították, hogy a fűtőmotor csövének a kaszniba való bevezetésénél lévő szigetelés  mehetett tönkre és ott talál utat a víz, azt kicserélték (mondanom sem kell nem olcsón). Tegnap előtt hazahoztam, a tegnapi nagy zuhé után újra áll a víz az anyós ülés előtt. Lényegében olyan mintha semmit sem csináltak volna. Van valami tanácsotok mi lehet a hiba hol jöhet be a víz. Holnap visszaviszem a szakszervízbe, de ha újra fel akarják számolni a költséget azt hiszem eléggé hangos vita lesz. Előre is köszönöm a tanácsokat.

Köhike aug. 13. Creative Commons License 57356
Nincs mit.
Előzmény: Beeci60 (57355)
Beeci60 aug. 13. Creative Commons License 57355

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!!!

Előzmény: Köhike (57354)
Köhike aug. 13. Creative Commons License 57354
Kapcsoló szokott tönkremenni, a váltó oldalán van, csak ki kell csavarni. Olajjal kell vigyázni mert kifolyik ha nem vagy gyors.
Előzmény: Beeci60 (57353)
Beeci60 aug. 13. Creative Commons License 57353

Sziasztok! A segítségetek kérem a következőkben, Thalia 1.5dci 65 LE 2003.-as, folyamatosan világít a tolatólámpája. Arra tippelek, hogy vagy beragadt a jeladó, vagy meghalt. Hol lehet ezt megnézni, mennyire kell megbontani a váltót? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Mészi Clio aug. 12. Creative Commons License 57352

Váltómba használtam már és jobb lett mint volt.

Előzmény: József Nagy x (57351)
József Nagy x aug. 11. Creative Commons License 57351

Köszönöm viszem szegényt a szervizbe 

Legalabb a hofokkal nincs baj. 

Amugy 5.5 tel megy vegyesen.  Gondolom ez normalis

Xado ex120-at használt közületek valaki? 

Előzmény: SGN (57350)
SGN aug. 11. Creative Commons License 57350

A -40 °C -hoz szólnék egy pár szót! Az általános hibakódkiolvasóval az én DCi-m is ezt mutatja (2004), bezzeg a Rönyó Clippel a rendes értéket mutatja! Egyszer én is lesre futottam vele, mert úgy éreztem, hogy egy kicsit többet fogyaszt a kelleténél és a hibakód kiolvasás után mivel az nem hozott eredményt az élő adatok ellenőrzésénél láttam ezt a hajmeresztő adatot! 2°C volt és üzem-meleg motor. Na mondom itt a gond azt hiszi, hogy igencsak hideg van! Szenzor csere és továbbra is -40 °C. Na ennyi dióhéjban, hali....

A javaslat: gyári diag és hozzá megfelelő elemzés, ha szükséges további mérések. 

Előzmény: József Nagy x (57349)
József Nagy x aug. 11. Creative Commons License 57349

Sziasztok.

Segítsetek légyszíves ha tudtok

2003 decemberi DCI 65Le Thalia 255e km-rel a következőket produkálja mostanság. Főleg autópálya volt 110-130-cal.

Egyenletlen alapjárat (bár ez 60e km óta így van) mostanában azért ez inkább úgy néz ki mint ha ki akarna esni a motor.

Melegen nem csinálja ezt. a Load 15-30% között ugrál.

A résolajcsőben apró buborékok rohangálnak. Gondolom ez nem kellene oda.

A másik, hogy a diag program azt állítja hogy a beömlő levegő hőmérséklete -40 fokos. Rámértem egy ellenállásmérővel az NTC-re, az jónak tűnik...

Köszönöm a segítséget

Nagy József

Köhike aug. 10. Creative Commons License 57348
És vezérlés cserét keress.
Köhike aug. 10. Creative Commons License 57347
Próbálj meg rákeresni volt már többször téma a fórumon. Eléggé részletesen ki lett vesézve.
A.T Rally Team aug. 10. Creative Commons License 57346

Sziasztok! El jött az Ékszijjcsere ideje. 1.4 benzines 8szelepes 2003-as thalia-rol van szó. Mit kell tudni róla,hogy zajlik ennek a menete,és mit érdemes tudni,és mire érdemes vigyázni? Esetleg nincs valakinek egy ábrája,a szerelésról? Köszi Az Infókat Előre is

Andyhunter_ aug. 10. Creative Commons License 57345

Sziasztok!

eladó:

Renault Thaliára való acélfelni készlet, Semperit téli gumival (RÉGI!!! 2004-es gyártás, utcára már nem ajánlott) eladó: 20000Ft/4db. Keveset használt (kb 30ezer km).

http://olx.hu/hirdetes/renault-thaliara-valo-acelfelni-keszlet-semperit-teli-gumival-ID2r2K5.html

Renault síléctartó eredeti dobozában, kulcsával eladó! 5000Ft!
Átvétel: személyesen Székesfehérváron vagy Budapesten

http://olx.hu/hirdetes/renault-silectarto-ID2r2IP.html

Luck Skywalker aug. 7. Creative Commons License 57344

Valakinek egy walker kipufogó?16 szelepesre való. Picit hangosabb mint a gyári viszont olcsón adom.1 hétig volt használva.Még egy szépséghiba hogy nem annyira hosszú a vége mint a gyárinak.

Ára 15 ezer forint.

Gergo.bgy aug. 7. Creative Commons License 57343

Automata váltóba való olajat tegyél bele, Dexron II-D minőségűt. ATF néven vannak forgalmazva. Elég lesz 1 liter és elég rátölteni, de ha szeretnéd le is cserélheted. 

Előzmény: lacika019 (57342)
lacika019 aug. 6. Creative Commons License 57342

Sziasztok!

(2004. Thalia 1.4 8v) Milyen szervóolajat vegyek? Ugyanis már csak a tartály alján van egy minimális mennyiség?

Mi a legjobb lehetőség teljes csere vagy utántölthetek?

Köszi

teebee77 aug. 5. Creative Commons License 57341
Üdv! Van egy alufelni garniturám még az előző autómrol maradt meg. Anyi hogy nem 4x100, hanem 4x98-as. Ja és 15 colos. Ez feltehető a tháliára mozgókúpos csavarral?
Anonymus23 aug. 5. Creative Commons License 57340

Na mit lett a vége a vizsgálódásnak?

Előzmény: clio76 (57339)
clio76 aug. 3. Creative Commons License 57339

Köszi srácok, holnap irány a szervíz.

Előzmény: Anonymus23 (57337)
Mók Zsolt aug. 3. Creative Commons License 57338

Sziasztok!

1.4 16v 2002  első indítózásra nem indul másodikra pedig szinte 1 fordításra.Indítózás után erős benzinszag van de ez a benzinszag hamar megszűnik.Műszakin zödkártya mérésnél volt egy tárolt hiba amit sikeresen kiütött a szerelő.Injektor fűttés.Valakinek valami ötlet miért csak másodikra indul?Benzinszag de csak indítózás után egy rövid ideig?

Anonymus23 aug. 3. Creative Commons License 57337

EGR hibánál nem az a 3 lámpa világít, hanem a motordiagnosztika lámpa.

Az a három együtt az nem túl jó ómen, pont befecskendezésre utal :(

Nekem még garanciális volt, amikor cserélték mind a 4 befecskendezőt, és akkor nyomott ilyen hibát, gyorsításnál felvillantak a lámpák, de ha kíméletesen használtam, akkor elment szépen.

Mondjuk nekem indult minden további nélkül.

Előzmény: soltibalazs (57336)
soltibalazs aug. 3. Creative Commons License 57336

Nekem EGR szelep koszolódás csinált hasonló dolgokat, én cseréltettem( valaki szerint elég a megtisztítása is).

clio76 aug. 3. Creative Commons License 57335

Sziasztok!

Van egy 2003-as thaliam, 1.5 dci 65 le. Én vagyok az első tulaj, újonnan vettem, 0 kilométeresen. Most 132000 van benne. 

A múlt héten nyaralni voltunk vele, semmi gond nem volt. Tegnap, a hazafelé vezető úton autópályán-gyorításnál-  felvillant a stop, izzítás és a vízhőfokjelző, és baromira füstöl. Ha visszaveszem a gázt elalszik.  Tehát padlógáznál-gyorsításnál van a jelenség. Tegnap megálltunk egy helyen kajálni, és nehezen is indult. Gyorsításnál ugyanúgy füst, és hibajelzések egyszerre kivillanása.

Az a gondom, hogy lövésem sincs, mi lehet a baj, hová menjek, hogy ne vágjanak át nagyon. (pl. ne porlasztócsúcs cserével kezdjék)

Köszönöm a "távdiagnózist" előre is:)

fa-mester aug. 2. Creative Commons License 57334

Megvolt a vásárlás utáni szervíz, nem márkaszerviz, de az illető úr csak renaultokkal foglakozik és csak gyári alkatrészekkel:

vezérműszíjszett, hosszbordásszíj, levegőszűrő,benzinszűrő, pollenszűrő, olajszűrő, 5l elf olaj, 2db záródugó, munkadíj 4 óra összesen számlásan:97.000-FT

Mészi Clio aug. 1. Creative Commons License 57333

Van egy bontott blokkom abból szeretném összerakatni. Ha nagyvész van van még egy komplett is, de azt inkább eladnám egyben.

Előzmény: Anonymus23 (57330)
Mészi Clio aug. 1. Creative Commons License 57332

Valakinek eladó 1.5dci levegő szívócsöve műanyag ketyerékkel a végén?

korg_ns aug. 1. Creative Commons License 57331

Sziasztok! 

Kulcsban lévő távirányítót hol lehet Pécsett vagy környékén  javitattni?  Elem és mikro kapcsoló csere volt, továbbra sem nyit-zár, piros led se világít, imo jó mert indítani lehet vele. A másik kulcs jó, de szeretném az előtt meg csinaltatni mielőtt az is kinyuvad. 

Köszönettel :

korg_ns 

Anonymus23 júl. 31. Creative Commons License 57330

Részvétünk.

Reméljük azért orvosolható, vagy donor lesz bele?

Előzmény: Mészi Clio (57329)
Mészi Clio júl. 31. Creative Commons License 57329

Na azt hiszem tengnap lenullázódott a cliom. Autóúton 130 km-nél hirtelen kopogó hang. Még nem lett felboncolva a motor, de az a gyanúm az egyik dugó elolvadt. Hajtókar csapágy aligha megy tönkre hirtelen. Kicsit kompresszoros hangja lett. Élt 329 000 km-et

atomanti78 júl. 31. Creative Commons License 57328

Kijelzőnél forrasztottam kivezettem 2szál vezetéket. Az ajtónál lévő csatinál direktbe áthúztam.

Előzmény: rentha92 (57327)
rentha92 júl. 31. Creative Commons License 57327

Szuper! Örülök, hogy sikerült. :))) Szerintem szuper dolog. A csatikba tüskéket találtál, vagy forrasztottál? Nekem pl. át van húzva a csatin tüskék nélkül direktbe.

Az UCH úgy tudom bal oldalt van a műszerfal mögött.

rentha

Előzmény: atomanti78 (57326)
atomanti78 júl. 31. Creative Commons License 57326

Na helló rentha92.

Köszönöm szépen a segítséget. Megoldódott. A 18. és a 19. láb a hőmérő, ahogy írtad. Csak azért nem mutatott semmit amikor rákötöttem, mert nem vettem le az áramot, nem húztam le a csatlakozót. Amint lehúztam a csatlakozót és visszadugtam azonnal mutatta a hőmérsékletet. Köszi szépen még egyszer a segítséget!!!!

Előzmény: rentha92 (57304)
TakiiiÁdii júl. 31. Creative Commons License 57325

Sziasztok, egy olyan problémám van, hogy ha a thaliaban fel akarom kapcsolni a reflektort ugye kar feléd meghúz, kattan egyet, de a műszarfalon nem vált át a tompított lámpa visszajelző reflektorra, és a refi izzók sem világítanak, első körben biztosítékra gondoltam, kicseréltem nem jó , kereszt próbáltam is egy másik 20A biztosítékkal ami biztos hogy jó, szóval szerintem ezt a verziót kiszűrtem, esetleg még arra gondoltam hogy a karral egy relét kapcsolok?! és az a relé éghetett be? ha létezik ez a relé akkor hol találom az autóban? esetleg ha van valakinek más ötletet, szívesen meghallgatom. ( az izzók jók ) 

tefi júl. 30. Creative Commons License 57324

Ha kileheli a lelkét,akkor sincs nagy gond. Max. nem tudod távirányítással kinyitni az ajtókat. Az autó indításához nincs köze a gombelemnek.

Előzmény: teebee77 (57321)
teebee77 júl. 30. Creative Commons License 57323
Köszi! Akkor amint lehet kicserélem és pár évig nincs gond vele. Bár lehet bírná még ez is, de nem nagy összeg egy gombelem.
Előzmény: rentha92 (57320)
DGabee85 júl. 30. Creative Commons License 57322

Jobban jársz, ha ide baloldalra a keresőbe beírod, ami érdekelne, és akkor nem kell olyan sok hozzászólást elolvasnod! :)

Előzmény: teebee77 (57321)
teebee77 júl. 30. Creative Commons License 57321
Kicserélem mert elég halványan világít a led, és nehogy valahol messze lehelje ki a lelkét. Lassan haladok a fórummal is. 2 hete olvasom az elejétöl de még csak a 7500-adik hozzászólásnál tartok. :)
Előzmény: tefi (57318)
rentha92 júl. 30. Creative Commons License 57320

Nem felejti el!

Előzmény: teebee77 (57317)
Josta563 júl. 30. Creative Commons License 57319

Sziasztok!

Budapesten és körzetében keresek megbízható és lelkiismeretes renault szerelőt. Eddig 3 szerelőhöz vittem az autót, de egyre rosszabb...

Köszi előre is. Írjatok kérlek elérhetőségeket.

tefi júl. 30. Creative Commons License 57318

A kérdésedre nem tudok válaszolni.

Az én gépem több mint 11 éves és még a gyári elem van a kulcsban!

Ha működik,akkor minek kicserélni?

Előzmény: teebee77 (57317)
teebee77 júl. 29. Creative Commons License 57317

Üdv! Ezennel én is beléptem a klubba. Ma vettem át egy 2004-es Thalia Azure gépet. Mondjuk a használtautón Symbol néven volt kitéve, a kesztyütartóban viszont Expression felirat van. Na mindegy. A kulcsban gondoltam kicserélem az elemet. Neten utánanéztem hogy hogy kell szétvenni a kulcsot, és milyen elem kell bele, (cr 1220 3v ugye??). Na és olyanra találtam hogy egyes kulcsok elfelejtik az adatokat. Az enyém a sima egygombos és mellette a piros led ami igen halványan világít. Ez a fajta is elfelejti a kódot?

Köhike júl. 29. Creative Commons License 57316
20-ért az valami utángyártott szonda lesz. Egyébként be lehet kötni bármilyen utángyártottat csak arra kell figyelni, hogy valami márkásabb legyen (pl ntk) illetve ugyanolyan kialakítású legyen. (fűtés része ugyanolyan legyen, mind vezetékek száma, mind pedig ellenállás tekintetében, valamint a szonda feszültség tartománya ami közt működik)
Előzmény: fa-mester (57314)
Anonymus23 júl. 29. Creative Commons License 57315

Szia,

Gondolom 2004-es, mert 94-ben még nem volt Thalia.

Hátsó ajtó központizár motor:

Néhány hozzászólással korábban be van linkelve 6,5 eFt a típusazonos motor, kisebb műszaki vénával te is kicserélheted. Előtte mondjuk érdemes lehet megnézni, hátha kábel.

Nekem 6e Ft-ért cserélte a szerelő anyaggal együtt (utángyártottat műtött be).

Hátsó ajtónál a zsanérnál lévő kábl rész szokott eltörni, szakadni, azt kell többnyire bepótolni és működni fog.

Jó esetben 7eFt-ból meg tudod csinálni.

A szondával kapcsolatban majd a benzinesek adnak tanácsot, azt ha jól tudom nem olcsó mulatság valóban.

Előzmény: fa-mester (57314)
fa-mester júl. 29. Creative Commons License 57314

Sziasztok.

Tegnap vásároltam egy 94-es 1,4 16 szelepes thaliat.

A jobb hátsó ajtó és a csomagtér ajtót a központi zár nem működteti.

Vásárlás előtt egy állapotfelmérésen esett át az autó, ezt a hibát a renault szerviz 18.000- végezné el.

Valami olcsóbb megoldás?

A lambda szonda mennyit szokott bírni, mert ezt is cserélni kell, motorhiba visszajelző világít, a szervíz 20.000- cserélné. 

köszönöm.

pacomx júl. 28. Creative Commons License 57313

Sziasztok!

Renault Thalia 2003 1.4 benzines kocsim van.

És olyan problémám van hogy gyorsításkor megcsúszik az ékszíjam 1 pillanatra mindig, fölég nyáron.Vadi új ékszíj van benne és elvileg önfeszítős akkor miért csúszik meg?

A másik kérdésem ha benyom a kuplungot akkor ilyen nyikorgó hangot hallok az miből jöhet?

És még egy utolsó kérdés ha bekapcsolom a szellőzést mindegy hogy meleg vagy hideg vagy esetleg klíma ilyen erős por illat lesz az autóba ami nagyon bántja az ember orrát.Már cseréletem pollenszűrőt is és vetem ilyen klíma tisztítót is de semmi.Kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm a válaszokat

Sziasztok Pacomx

aranycsipa júl. 28. Creative Commons License 57312

Elhiszem,engem is zavart! Gyári gyertyákat használok. Nekem is bevált az autó, talán kétszer fordult elő,hogy első inditásra nem indult. - Az ismerősömnek is van megánja,igaz idősebb  16 éves,de Ő még nem vette ki a helyéről a fhp-t.

Előzmény: DGabee85 (57306)
sezs júl. 28. Creative Commons License 57311

A módszert én is alkalmazom vagy fél éve. Amikor elkezd hosszan tekerni indításkor, akkor tudom, hogy tölteni kell. Utána jó hónapig-másfélig megy rendesen. Csak a dugóknál nedvesedik, s ismerősök azt mondták, akkor közel a vég :) Kellemetlen lenne, ha hosszabb úton menetközben halna meg :)

Előzmény: hant90 (57308)
atomanti78 júl. 27. Creative Commons License 57310

Ok. De! Mi az az UCH? Hol találom? Kell e az uchtol a kijelzőig vezetékeznem?

Előzmény: rentha92 (57304)
András80 júl. 27. Creative Commons License 57309

Én Jász-akkut tettem bele, 45 AH. 1 éve használtan vettem a kocsit (2000, 1.4. 8V), ilyen volt benne, ilyet is vettem (internetes rendeléssel, bolti átvétellel számlával 11.500 Ft volt), mert tudtam hogy belefér. Az előző elhalálozott idén nyáron, de a telet kibírta. Én sajnos későn ébredtem, egyszer a kocsi nem indult...feltöltöttem deszt. vízzel a régi akksit, belement fél liter, de már hiába töltöttem... Szóval olyat vegyél, ahol után lehet tölteni a cellákat, és néha viseld gondját, főleg télen.

Előzmény: sezs (57307)
hant90 júl. 27. Creative Commons License 57308

Nem kimondottan válasz, de leírom én hogy jártam. '13 januárjában ezt írtam:

1.4 8V-s Thaliaba szeretnék (pontosabban muszáj) akksit vennem  Szerintetek elég a 45Ah-s, vagy vegyek inkább 55-öst? A gyári az 47Ah-s volt (Inci akkü) 7,5 évig bírta, a második 55 Ah-s AKKSI, ez két évig és 25 napig bírta. (Két év volt rá a szavatosság.)

Amikor elmentem a boltba (Bárdi - Pécs) megvenni az újat, lebeszéltek róla, azt mondták vegyek egy üveg desztillált vizet, töltsem föl, tegyem föl töltőre, és nézzem meg hogy mi lesz. Röviden: azóta három havonta kiveszem, töltök rá desztillált vizet, 24 órát töltöm, és még mindig hibátlanul működik. Itt a fórumon is javasolták, ezt a módszert (nagya2, SGN, Renault Thalia 1.4 16V ), de megmondom őszintén, nem hittem nekik (bocs...), mivel ez egy gondozásmentes akkumulátor.

Előzmény: sezs (57307)
sezs júl. 27. Creative Commons License 57307

Üdv mindenkinek! Akksi kérdés: jelenleg 44 Ah-s Bannerrel megy az autó, de két évvel ezelőtt, amikor megvettem a járgányt, a szervizben felülvizsgálatkor már kidobásra javasolták az akkor jó egyéves akksit. Azóta is megy, de kezd könnyezni, így hamarosan csak lecserélem. Mekkora a legnagyobb Ah-s, amit még bele lehet rakni (2001, 16V), s melyik az ajánlott márka?

A Bannerről ismerőseim ódákat zengtek, de az elmondottak alapján én nem fektetnék be még egy ugyanilyenbe.

DGabee85 júl. 27. Creative Commons License 57306

Még az FHP jeladó tisztítása nekem is hátra van! Remélem az megoldja majd, és nincs komolyabb baja a gépnek! Eddig sosem rakoncátlankodott, teszi a dolgát, ahogy azt kell, sosem panaszkodtam rá, mert nem volt miért! De ez most nagyon zavaró! 

Előzmény: aranycsipa (57305)
aranycsipa júl. 27. Creative Commons License 57305

Szia. Nekem az általad felsoroltak közt valamelyik megoldotta a rángatást! Végig zongoráztam mindent, és jó lett. A héten sokmindent kicserélgettem a gépen,ami 120 000km környékén esedékes. Így letakarítottam a jeladót is, kiváncsiságból rámértem, 247 ohm -ot mutatott a mérőm. 2001es 8 szelepes,másodszor szedtem szét. 

Előzmény: DGabee85 (57297)
rentha92 júl. 27. Creative Commons License 57304

Ebbe a fajta kijelzőbe nem a kijelzőre, hanem az UCH-ba kell bekötni. UCH-n a 3db nagyméretű (40 pólusú) csatlakozó közül a középső csatlakozón a 3-as és 13-as lábakra kell kötni a hőérzékelőt. Úgy tudom itt engedélyeztetni is kell, hogy működjön.. Én csak a régebbi típusú kijelzőkbe csináltam hőmérőt. 

Előzmény: atomanti78 (57303)
atomanti78 júl. 27. Creative Commons License 57303

Szeva. Nem lett jó. Nem reagált a 18-19-es lábakra. Nem mutatja ki a jobb alsó sarokban a külső hőmérsékletet.

Küldöm a képeket:

Előzmény: rentha92 (57287)
tekilla123 júl. 27. Creative Commons License 57302

Sziasztok!

Két problémával fordulok hozzátok!Az eggyik,hogy a kilóméter óra hol mér hol nem menetkőzben leesik 0-ra utánna vissza!

A másik,hogy a vezető oldali központizár nem mükszik!Meg sem nyikkan!A kárpitot nehéz leszedni az ajtórol? Köszönöm!

szaki213 júl. 26. Creative Commons License 57301
Előzmény: nagya2 (57281)
szaki213 júl. 26. Creative Commons License 57300

Szia!

Igen, jó bele.

Üdv

Előzmény: petiren1,5dci (57278)
SGN júl. 26. Creative Commons License 57299

Ami azt illeti jól visszaolvastál!

Előzmény: csukás2 (57298)
csukás2 júl. 26. Creative Commons License 57298

Utánfutó visszajelző.

Előzmény: rentha92 (53261)
DGabee85 júl. 26. Creative Commons License 57297

Köszönöm, megnézem!

Előzmény: SGN (57296)
SGN júl. 26. Creative Commons License 57296

Próbáld meg a FHP jeladó csatlakozójában az esetleges kontakt hibát a lehetőleg minimálisra csökkenteni. Ez nem egyszerű, mert esetleg óvatos görbítésnek kell alávetni a tüskét. Ez sokat segíthet. Lehet próbálkozni még a tüskére történő vezeték forrasztással amit a kötegbe való összekötésnél érdemes bonthatóra csinálni. Amennyiben cserére kerül sor akkor ne csak a jeladót cseréld mert az egyébként nem rossz, hanem a Rönyóéknál beszerezhető "új tipusú" jeladót vedd a csatlakozójával együtt, ami kb 20-22 eFt. Az új csatlakozót be kell forrasztani polaritás helyesen a vezeték kötegbe. Ez azért szükséges mert a gyárba is rájöttek arra, hogy az eredeti csatlakozó minimális tüske mérete miatt gagyi és ezért "találták ki" az újat! Ez a rángatásos, időnkénti esetleges leállásos dolog sok Rönyós életét keseríti, csak totál nem romlik el és mikor szerelőhöz megy az ember sose jön elő! Remélem összejön! Hali.....

Előzmény: DGabee85 (57293)
DGabee85 júl. 25. Creative Commons License 57295
Tüneti kezelésnek tökéletes, voszont ezzel még a hiba oka nincs megszüntezve!
lulumba júl. 25. Creative Commons License 57294

...-de!

Magasabb fordulatról gyorsíts!!!

Előzmény: DGabee85 (57293)
DGabee85 júl. 25. Creative Commons License 57293

Senkinek, semmi ötlete?

Előzmény: DGabee85 (57277)
Anonymus23 júl. 24. Creative Commons License 57292

Van benne?

Előzmény: Mészi Clio (57291)
Mészi Clio júl. 24. Creative Commons License 57291

Valakinek dugult már el 1.5dci-ben katalizátor?

Köhike júl. 24. Creative Commons License 57290

Be kell állítani, nem hidrotőkés. Visszakeresel talán még a menete is le van írva lépésről lépésre.

Előzmény: lacika019 (57289)
lacika019 júl. 24. Creative Commons License 57289

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül hogy (2004 thalia 8v) a szelep hézagot kézileg kell állítani vagy ebben már autómatikus állító van?

atomanti78 júl. 23. Creative Commons License 57288

Képet sajna most nem tudok mutatni. Igen ha jól emlékszem a 24 tűs. Köszi meg fogom próbálni a 2 pontot amit írtál és ha nem menne akkor készítek képeket és elküldöm.

Előzmény: rentha92 (57287)
rentha92 júl. 23. Creative Commons License 57287

Ha a 24 tűs, akkor a 18 és 19 pont a hőmérő. Számsoros..

Előzmény: atomanti78 (57285)
rentha92 júl. 23. Creative Commons License 57286

Mutatsz egy képet??

Előzmény: atomanti78 (57285)
atomanti78 júl. 23. Creative Commons License 57285

Köszi, de nekem csak egy csatlakozó van fekete színű.

Előzmény: rentha92 (57284)
rentha92 júl. 23. Creative Commons License 57284

Hello.

Szürke csatlakozó első és második pontjára kell kötni.

Előzmény: atomanti78 (57283)
atomanti78 júl. 23. Creative Commons License 57283

Üdvözlök mindenkit. Nem rég vettem egy 2005-ös thaliat. Ebben a műszerfal közepén van kijelző ami mutatja a rádiót, órát és elméletileg a külső hőmérsékletet. Az enyém a külső hőmérsékletet sajna nem mutatja gyárilag nincs bevezetékezve. Ezt megtettem a tükörtől bevezetékeztem a kijelzőig. Na itt jön a hopp. Nem tudom, hogy a kijelző csatlakozójánál melyik lábakra kell kötni az érzékelőt és ebben kérnék segítséget a hozzáértőktől. A kijelző: Renault Sagem affa2 v6.50. Előre is köszönöm.

Anonymus23 júl. 22. Creative Commons License 57282

A klíma kapcsolóm vacakolt a múlt héten, bejelentkeztem a villamossági szerelőhöz.

Mire odaértem, a klíma megjavult, azóta is tökéletesen működik, mondom akkor bal első ajtó központi zár.

Este hozza a kocsit, hogy kicserélték, 6e Ft lesz szereléssel együtt. Mondom mit tettek bele? Mondja, hogy egy utángyártottat, minimális átalakítással.

Odaadta a régit is.

Szóval elvileg van olyan, amit kis átalakítással de bele lehet tenni, mert tökéletesen végzi a dolgát azóta is.

Hogy mi van benne pontosan azt sajnos nem tudom, mivel nem voltam ott a szerelésnél.

Előzmény: nagya2 (57281)
nagya2 júl. 22. Creative Commons License 57281

HAli!!

Vaterkán hirdettek 8k-ért gyári utángyártottat, én is olyat vettem előre, mert oda másmilyet beépíteni bajos.

Hátsó ajtóhoz, jó az ugy 1k-s is, mert oda kis ügyességgel berakható.

Üdv Nagya

Előzmény: miklos2peter (57279)
rentha92 júl. 22. Creative Commons License 57280

Képeket tudok mutatni. Mivel ragasztva van ezért óvatosan. Kalapáccsal óvatosan ütögetve ketté tudod venni ;)

Én is bontottat vettem, 3000ft volt, mai napig jó.. 

Előzmény: miklos2peter (57279)
miklos2peter júl. 22. Creative Commons License 57279

Sziasztok!

Ha már a közpintizár motorokról van szó szeretnék valamit kérdezni.

Van e valakinek ezekről a motorokról adatlapja? PL mekkora fordulatu , milyen nyomatékú?

Szerintetek ez beépíthető helyette?

http://hu.rs-online.com/web/p/egyenaramu-motorok-es-kiegeszito/4459024/

Fizikai paraméterei megfelelnek.

Köszönöm.

További szép napot.

Miklos2peter

petiren1,5dci júl. 21. Creative Commons License 57278

Hellósztok, a DEPO-s utángyártott első lámpába jó a gyári magasságállító motor?

DGabee85 júl. 21. Creative Commons License 57277

Üdv!

Én még mindig maradnék a rángatás problémánál. Néha-néha berángat 1X-2X a motor, leginkább alacsonyabb fordulatról kigyorsításkor. Ami le lett ellenőrizve: gyertyák, új gyújtáskábel, trafó, befecskendező szelepek érintkezői! Mitől lehet? FHP jeladó? Alapjárati motor? Befecskendező elektronika? Esetleg eltömődött, vagy döglődő befecskendező szelep? Légtömegmérő? Lambdaszondák? Tippeket szívesen fogadok! Köszönöm!

ponyva01 júl. 21. Creative Commons License 57276

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! :)

Garfield007 júl. 21. Creative Commons License 57275

- jeladó, itt a fórumon is találsz jó pár leírást.

- ez egy jó kérdés, szerelő vagy futóműves illetve mindkettő :-)

- csomagtérnél újrakötés, lehetőség szerint betoldva, de erre is találsz itt rengeteg megoldást

- ajtó záraknál alap probléma, "elfáradnak" a motorok. Nekem jobb hátsó volt cserés, Logané ugyanez, bontóból 4e

Előzmény: ponyva01 (57273)
rentha92 júl. 21. Creative Commons License 57274

A központi zár problémádat tudom, tönkrement a motorja. Darabja ha jól tudom 12.000. Nekem pl. megszorult a motorja. Cseredarab :D Csomiajtónál néha elszakad a kábel, ezt első körben nézd meg.

Előzmény: ponyva01 (57273)
ponyva01 júl. 21. Creative Commons License 57273

Sziasztok!

Van egy 2003-as Thaliánk 1.5Dci Thaliánk és a következő problémák jöttek rajta elő:

Km óra: egyszer mutatja a sebességet, egyszercsak leesik a mutató és nem, majd újból igen. (km jeladó? Ha igen akkor ez hol található?)

Fura zörejek az első futóműből. (szerintem ez valami stabilizátor probléma lehet)

A KP. zár nem működteti a csomagtér illetve a jobb első ajtót. :S (se nem záródik be, se nem nyílik ki)

Ha esetleg van valami tippetek azt nagyon megköszönném. :)

Pelagiusz86 júl. 20. Creative Commons License 57272

Köszi a vàlaszt,erre nem is gondoltam,de valòban kézenfekvõ hogy felesleges lenne két òra egy autòban,marad a ràdió óràja :)

Előzmény: rentha92 (57270)
Dexxxxter júl. 20. Creative Commons License 57271

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem... mitől lehet a következő hiba? 

Olyan 4-5k km-rel ezelőtt városi forgalomban vettem észre, hogy sebességváltás után a fordulatszám nem esett le, hanem 4000 körül (benzines 2006-os Thalia) beragadt és kb bőgött a motor. Kuplung nyilván ki, lehúzódtam, kocsit leállítottam. Kis várakozás után gyújtás, motorindítás, fordulat egyből vissza 4k körülre. Aztán leállítva a gázpedálon nyomtam párat, mire következő indításnál minden OK volt. 

Ezután a mai esetig párszor volt ilyen, hogy gázelvétel után (seb.váltás, vagy csak motorfék céljából) gáz nélkül pl kétezren "beragadt", de 1-2 rúgás a gázra, és kiakadt.

Ma azonban szintén beragadt kétezren, gázadás nélkül húzott az autó, na mondom párszor benyomom a gázt, erre nem ki, hanem a magasabb fordulaton ragadt be, 5000 fölött pörgött a motor, és ezúttal többszöri gázpedál nyomkodás után sem akadt ki, így megint bőgő motorral állhattam le a szélső sávba a Nagykörúton (még szerencse hogy nem volt forgalom, és az addigra kb 30km/h-ra csökkent sebességem ellenére beengedtek a külső sávba a belsőből és ott lehúzódhattam). Gyújtás ki, pedálpumpa, következő indításnál már OK minden. A gázpedál fizikailag biztos hogy nem volt beragadva (az első alkalomnál azonban az volt az érzésem, hogy igen...).

Mi lehet ez? Mechanikai hiba a bowdennél/mozgó alkatrészeken vagy valami más?

Az első alkalom után megnézegettem a pedált és a motortérben a gáz-bowdent meg a műanyag kis kart amit forgat, látszólag minden ép, akadálymentes.

Előre is köszi a tippeket!

rentha92 júl. 20. Creative Commons License 57270

A válasz egyszerű: nem is fog működni.

Rengeteg fajta verziószámú km óra létezik, mivel a beszerelt óra valószínűleg egy olyan autóból származik, amiben volt középen a rádió kijelzőn óra, így ugye logikusan következik, hogy 2 óra nem volt egy autóban :))

Ha nem hiszed nézd meg a kijelzőn biztos nincs ott a kettőspont..

De egyáltalán nem zavaró szerintem mert szinte az összes fejegységen van már óra...

rentha

Előzmény: László Gergely Kanaba (57269)
László Gergely Kanaba júl. 20. Creative Commons License 57269

Üdv!

Én is nemrég tulajdonosa lettem egy Renault Thalia 1.4 8V 2001 es autónak,amiben kicseréltem fordulatszámmérősre az óraegységet. Sikerült is végrehajtani a cserét hála az ebben a fórumban olvasott és látott leírt és képi segítségnek,ezt köszönöm szépen! Azonban az órát egyszerűen nem tudom előcsalni,csak a megtett össz km-ert és a napi km-t mutatja,a gépkönyv átlal leírt hosszan tartsuk nyomva ekkor sem jön elő az óra idő csak a napi km-t nulláza... A jobbratekerés sem akar működni,ami a másik óránál működött óraállításnál...Kérem aki tud segítsen a dologban! Köszönöm!

DGabee85 júl. 20. Creative Commons License 57268

Érdekel, de még nincs új órám! Amint lesz, kereslek! :)

Előzmény: rentha92 (57267)
rentha92 júl. 19. Creative Commons License 57267

Ha van km órád, szépen megkérsz és elküldöd postán egy ezresért bekékítem neked ;) Akad itthon rengeteg ledem még.. Ha komolyan érdekel írj egy PÜ-t.

rentha.

Előzmény: DGabee85 (57266)
DGabee85 júl. 19. Creative Commons License 57266

Mennyiért adnál el egy újra megvett, kékre átledezett órát 1,4 8 szelepes benzinesbe? :DD

Előzmény: rentha92 (57256)
Mészi Clio júl. 18. Creative Commons License 57265

Szerintem ki kell fogni milyen autód van. Enyém már 155000 km nél motorcserés lett. És akkor lettek a csúcsok is javítva. A nagynyomású még eredeti, de sokaknak nem bír 328000 km et. Most akarok egy kompresszió mérést kiváncsi vagyok mennyi van még benne.

Előzmény: ÖregMackó (57264)
ÖregMackó júl. 18. Creative Commons License 57264

Nem igazán érzem, hogy baj lenne az Auchan olajjal bár lehet, hogy az én vezetési stílusomnál ez nem is jelentkezik. A fogyasztás elfogadható jól gyorsul az autó nincsenek negatív jelenségek. Viszont OMV után már volt hogy bántam az ott tankolást mert a fogyasztásom is megnőtt a dinamikám is más lett. Próbáltam már több kutat is de egyik sem volt érezhetően vagy látványosan jobb. A lengyel üzemanyaggal viszont nagyon jók a tapasztalatok de hát sajnos oda nem járhatok tankolni.

Az eddigi kétszázezer eseménytelensége nem igazolja a rémhíreket és az ellenérzéseket.

ÖregMackó

Előzmény: Mészi Clio (57263)
Mészi Clio júl. 17. Creative Commons License 57263

Nincsennnek rossz tapasztalataid azzal,hogy  a leghitványabb üzemanyag forgalmazóknál tankolsz? Egy időben Auchan kútnál  tankoltam és fekete lett a fehér lökhárítóm alsó része. Mind ez egy benzines Hondánál, aztán vagy 2x tankoltam normális üzemanyagot és a korom eltünt és soha vissza nem jöt, mert többet nem tankoltam ott. Fogyasztás különbség nem adódott érezhetően viszont az égés biztosan tökéletesebb. Most lehet mondani, hogy a Mol tól veszik ők is csak hát más az adalékolás.

Előzmény: ÖregMackó (57237)
lulumba júl. 17. Creative Commons License 57262

Az nem a féltengely, hanem inkább a hajtókar csapágy. Én mindenképpen szerelőt "hívnék". 

Előzmény: lacika019 (57261)
lacika019 júl. 17. Creative Commons License 57261

Sziasztok!

Friss (Thalia 1.4 8v) tulajdonos vagyok. 2 napja észre vettem hogy kicsit másképp jár a motor! Olyan mintha kopogna valami... Megnéztem a nívópálcát az olajszinttel semmi baj viszont mintha fémreszelék lenne rajta?! Lehetséges hogy féltengely csapágy kopás lenne vagy valami más? Bocs ha marhaságokat írok nem értek hozzá sajnos :(

Köhike júl. 17. Creative Commons License 57260

Transefl nfj. Alul van a leeresztő csavar, a hűtő felöli oldalon műanyag csavarnál tudod feltölteni. Vannak képek korábban valahol róla.

Előzmény: rentha92 (57259)
rentha92 júl. 17. Creative Commons License 57259

Váltóba cseréltetek olajat? Milyen való bele, hogyan lehet leengedni, feltölteni? Otthon meg tudom csinálni? Köszönet.

rentha.

ÖregMackó júl. 16. Creative Commons License 57258

Köszi, sikerült de nem volt egy egyszerű eset. Úgy meg volt szorulva, hogy táncolnom kellett vele vagy 10 percig, mire megmozdult. Ezentúl hetente fogom állítgatni.

Persze visszaállítottam a legalacsonyabbra, már így szoktam meg, nem is éreztem jól magam a kakasülőn. Viszont úgy meg több hátul a hely, általános morgás volt hátulról, mikor visszaengedtem.

Előzmény: Garfield007 (57241)
ÖregMackó júl. 16. Creative Commons License 57257

Na erre modják, hogy kinek a pap, kinek meg a papné. a pap lányát már nem is mondom.

Ránézek és fázom.

A borostyán szín olyan jó meleg :-)

Előzmény: rentha92 (57256)
rentha92 júl. 16. Creative Commons License 57256

Szia.

Az órát OLX.hu-n vettem, ott mindig van oylan Thalia amit bontanak. Én úgy szoktam keresni hogy beirom hogy thalia és max 100.000 Ft...  Az órára olyan 8e körüli összeget szoktak mondani, emlékeim szerintem én 6e ft-ért tudtam szerezni egyet, 186000km volt benne. Átledeztem kékre, és továbbadtam :) (igazából csak ezért vettem :D )

Ilyen lett:

Ha rám írsz, adok egy címet, tudok egy eladót, 5e ft-ért, fehér számlapos, ford.szám mérős!!

Előzmény: petiren1,5dci (57253)
Köhike júl. 16. Creative Commons License 57255
Sehol.
Előzmény: petiren1,5dci (57253)
petiren1,5dci júl. 16. Creative Commons License 57254

Esetleg valakinek van eladó fordszámos órája 2004es dCi-be?

petiren1,5dci júl. 16. Creative Commons License 57253

Üdv, mennyiért vetted az órát?

-Más, gyári zöld fagyállót a márkaképviseleten kívül merre tudok venni?

Előzmény: rentha92 (57252)
rentha92 júl. 15. Creative Commons License 57252

Igen, èn már csináltam ilyet! Nem kell fèlni tőle, előre ki van kábelezve, csak lehúzod a règi km órád ès a ford. szám mèrősef berakod. A km óra állás változik csak. Èn egy 2004ss dciorat daktam egy 2003asba pár hónapja. Szinten dci-be! Èvjáratban közelif kedess. 

Előzmény: Géroff (57250)
Géroff júl. 15. Creative Commons License 57251

Ja igen: 2004-es a kocsi. Sima 8v k7j. jb1-es váltó. 

Előzmény: Géroff (57250)
Géroff júl. 15. Creative Commons License 57250

Üdv Mindenki!

Cserélt valaki már műszerfalat (instrument panel) talicskáján kicsivel nagyobb tudásúra? Mondjuk olyanra ami fordulatszám mérős. Visszaolvasgattam a fórumon, találtam egy két hozzászólást, de még is gondoltam megkérdem , hogy meg lehet-e csinálni az ilyet otthon esetleg házilag. Tehát hogy a normál fordulatszám mérő nélküli kijelzőt le lehet -e cserélni fordulatszám mérősre? Vagy valami ehhez hasonlóra. Nem kavarodik-e meg a gép vagy ilyesmi? 

Kösz előre is.

GOFE júl. 13. Creative Commons License 57249

Egy kép lemaradt.

Előzmény: GOFE (57248)
GOFE júl. 13. Creative Commons License 57248

Sziasztok!  Téves rendelés miatt  , eladnám az 1,5 dci-hez vásárolt lapos szíj készletemet. Vadi új alkatrészek, aminek a bolti ára 37000 Ft volt, és most 20000 Ft ért oda adnám ha valakit érdekel.Egyébként, 1,5 dci. klímáshoz való.

Motorkód:k9k 700, k9k 702 , k9k 704, k9k 722, k9k 728, k9k 729.

soltibalazs júl. 11. Creative Commons License 57247

Az autó céges, és 11 éves lesz októberbe.Az autóba 115km+ egyéb magánjellegű furikázás kerül bele naponta.

Az autón szerencsére nagyon megbízható.Ami idáig lett cserélve:

Hátsó csapágyak (4db)

EGR szelep(265000Km-csere)

Felső holtpont jeladó(2db)

Féklámpakapcsoló,Motor vagy váltótartó(ami kutyacsont alakú) az lett cserélve 2x

Hátsó fékmunkahenger.

Meg még a kopó alkatrészek(fékdob,tárcsa, betét ilyesmik.)Olaj +szűrők 30000Km-t cserélve.

Motor,váltó és a  befecskendező rendszer még gyári.

átlagfogyasztás 4,3L

rentha92 júl. 11. Creative Commons License 57246

lègszűrőcserèről kaphatok kèpes utmutatot? vagy hogyan kell, milyen csavar stb.. köszönöm! 2005 dci

nagya2 júl. 11. Creative Commons License 57245

Hali!!

Höööö na nemá, lopod te a gázolajat??  :-)))))

És eddig a befecskendezés is birta, vagy aztat mán cserélted??

Üdv NAgya

Előzmény: soltibalazs (57244)
soltibalazs júl. 11. Creative Commons License 57244

1.5 Dci 65LE

mzdude júl. 10. Creative Commons License 57243

Jahh, úgy könnyű. Vagy legalábbis könnyebb. :)

Előzmény: ÖregMackó (57236)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57242

Köszi, megpróbálom. Találtam egy Thália kezelési kézikönyvet a neten, az volt odaírva a magasságállításhoz, hogy "működtesse a 2 kart". Mondtam, kösz.

8 éve biztos nem volt megmozdítva.

Előzmény: Garfield007 (57241)
Garfield007 júl. 10. Creative Commons License 57241

Felfelé húzod, amikor rajta ülsz magaddal együtt tudod emelni az ülést.

Előzmény: ÖregMackó (57240)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57240

Sziasztok!

Szétvet az ideg, takarítottam az autót és mivel a kezem ügyébe került meg akartam nézni a vezetőülés magasság állítását, de nem tudom megmozdítani sem a kart. Azt sem tudom merre kellene elmozdítani és a könyvet sem találom. Igazából teljesen leengedve használom de most, hogy ki akartam próbálni és nem tudom, idegbajt kapok.

Tudja valaki merre kell azt az átkozott kart húzni?

KTsk júl. 10. Creative Commons License 57239

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Már be is lett "hangolva".

Előzmény: aranycsipa (57114)
nagya2 júl. 10. Creative Commons License 57238

HAli!!

Ha, mondom ha, lenne politikai affinitásom, akkor mondanám, hogy mióta a narancsosok vannak uralmon, azóta hogy mászik az üzemanyag felfelé.........

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (57237)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57237

Elenyésző az autópályahasználat benne azt speciel nem is írtam. Inkább szervíz, alkatrészköltségek, záróvonal átlépés és sebességtúllépés :-), gumigarnitúrák 2 téli és 2 nyári...

Tankolni meg szinte csak Metró, Lukoil és Auchan általában egy helyen.

A teljes 200 000 km átlagfogyasztása 4,92/100km

Előzmény: mzdude (57234)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57236

Utiköltségtérítés..

Előzmény: mzdude (57234)
quattrotomi júl. 10. Creative Commons License 57235

Sziasztok.Valakinek thália emelöje kurblival ami a csomcsi bal oldalába van szerelve?

mzdude júl. 10. Creative Commons License 57234

El is adtad? Vagy a bevétel sor miből származik? Autópályadíjak benne vannak? Így 25 forintra jön ki egy kilométer, ez érdekes adat.

Előzmény: ÖregMackó (57232)
ÖregMackó júl. 9. Creative Commons License 57233

Üzemanyag ár alakulása 2003-óta:

ÖregMackó júl. 9. Creative Commons License 57232

És a 200 000 egyenlege:

Gk vételár:            2 635 000

Üzemanyag:         1 756 470

Biztosítások:            721 898

Alk. Szerviz…          894 845

Mindösszesen:     6 008 213

Bevétel:                1 049 410

Egyenleg:          4 958 803

Üzemeltetés nettó:2 323 803

ÖregMackó júl. 9. Creative Commons License 57231

Üdv mindenkinek!

Elértem....

mynames júl. 9. Creative Commons License 57230

Üdvözlet!

Szervokormány elektromotor csere megtörént Érden. 36.000 Ft volt számlával. 20 perc alatt végzett a srác, látszik, hogy nem az elsőt cseréli!

Közben a vasba beleszaladt a 73000. kilométer is. Munkát váltottam és így többet megyek mostanában...de legalább kifizetik. Viszont nem rohanok, így sikerült 85% országút 15% város kombinációban 3,78-as fogyasztást csinálni.

Most pedig féltengelygumiharang csere elé nézek, talán a következő héten.

Szép estét!

Gábor Görgényi júl. 9. Creative Commons License 57229

Szia!A biztosítékok alatt találod az utastérben a motorháztető nyitó felett.Legalábbis nekem ott van.

Előzmény: Hornet63 (57222)
aranycsipa júl. 9. Creative Commons License 57228

Szia! Igen, és amit csak találtam szétszedhető érzékelőket, végül is rejtély maradt a megoldás. Viszont jó lett! Nagy a valószínűsége, hogy a befecskendezőnél volt a hiba, arra tippelnék.

Előzmény: DGabee85 (57224)
Gábor Görgényi júl. 9. Creative Commons License 57227

Sziasztok!Van egy 2001-es 1.4 16V Thaliám.Az a gond vele ,hogy a töltés megszűnt.Először még a töltés visszajelző lámpa nem jelezte,de akkor se töltött,mert az aksi lemerült.Utána már a töltés visszajelző lámpa is kivillant.Szerintetek mi lehet a gond?Generátor, feszültségszabályzó?Megemlíteném,hogy úgy 1 hónapja hihetetlen módon letekeredett a generátor szabadonfutója azt orvosoltam.Előre is köszönöm válaszokat.

DGabee85 júl. 9. Creative Commons License 57226

AC?

Előzmény: DGabee85 (57225)
DGabee85 júl. 9. Creative Commons License 57225

Esetleg ilyenek nem lehetnek, hogy FHP jeladó, lamdaszonda, MAP szenzor, alapjárati motor?

Előzmény: DGabee85 (57220)
DGabee85 júl. 9. Creative Commons License 57224

Szia! Mármint mit csináltál végig? A befecskendező szelepek érintkezőinek tisztítását?

Előzmény: aranycsipa (57221)
Köhike júl. 9. Creative Commons License 57223

Utastér B1-es relé.

Előzmény: Hornet63 (57222)
Hornet63 júl. 9. Creative Commons License 57222
  • Keresem a ködlámpa kapcsoló relét. 2003  1,4 16w . Megköszönöm a segítséget.
aranycsipa júl. 8. Creative Commons License 57221

Szia! Régebben nekem is voltak ilyen jelenségek, kérdeztem is itt, de nem jött válasz senkitől. Az általad itt felsorolt müveleteket végig játszottam, és azóta nem rángat!!! 

Előzmény: DGabee85 (57220)
DGabee85 júl. 7. Creative Commons License 57220

Néha még be-be rángat, úgyhogy hátra van egy légszűrőház levétel, összes befecskendezőszelep csatlakozójának tisztítása, kontakt sprayvel való kezelése, ha utána is csinálja, akkor vagy a befecskendező szelepek kábelei közt lehet szakadás, ami hol érintkezik, hol nem, vagy valamelyik befecskendező szelep rakoncátlankodhat. Vagy fogalmam sincs.

Előzmény: Köhike (57219)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57219
Ha nincs szerencséd akkor meg még hengerfej után is keresgélhetsz. 0.05mm a maximális megengedett deformáció, síkolni tilos. Persze sokan köszörültetik annak ellenére. Én mondjuk nem tenném.
Előzmény: Gábor Baranyi (57214)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57218
És az alkatrészeken sem éri meg spórolni. Ajusa glaser hf tömítésben necces. Inkább elring esetleg reinz. Csavarokból mondjuk talán mindegy. Ha az a 25e-t a teljes javításra mondták alkatrészekkel az necces, mert az a szükséges alkatrészeket nem fedezi. A legjobb esetben is kell hengerfej csavarkészlet, hf tömítés, szívó és kipufogó tömítés, és ha a vezérlésben elég csak a szíj akkor minimum még az is, plusz fagyálló, ha menthető az olaj. És ez a nagyon nagyon minimum. Ennél csak több alkatrész kellhet.
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57217
Nézd, attól hogy a gyári előírás szerint csinálják meg jobban nem lehet megcsinálni. Vannak amiken lehet spórolni, de vannak dolgok amiket nem tudsz megkerülni, ha tisztességesen szeretnéd megjavítani. És sajnos sok mulasztás nem feltétlenül fog azonnal jelentkezni, elképzelhető hogy később akár évek múlva fogja megbosszulni magát. Vezérlést sajnos kell cserélni, nem lehet visszatenni használt szíjat. A többi része meg attól függ. Ott ha nem volt túl régen cserélve akkor nem feltétlenül kell mindent kidobálni. (feszítő plusz vízpumpa) Olajat visszateheted ha nem ment össze a vízzel, csak szétszedés előtt engedd le.
hant90 júl. 5. Creative Commons License 57216

Én így írtam le a hibát, amikor az FHP-jeladóval volt gondom:

Tudna valaki segíteni? Az autót naponta használom, az elmúlt három hétben kb. ötször játszotta el (teljesen véletlenszerűen) a következőt: Menet közben észrevettem, hogy le akar fulladni, hiába nyomom a gázt, nem történik semmi. Olyan, mintha kifogyott volna az üzemanyag. Félreállok, mire leálltam, már le is fulladt a motor. Próbálom indítani, 8-10 próbálkozásra sem történik semmi, legfeljebb enyhe benzin szag az utastérben. (Az önindító forgat rendesen, de a motor csak nem "kapja el".) Aztán egyszer csak (néhány keresetlen kifejezés után) beindul, és mintha mi sem történt volna: napokig megint semmi gond vele.
1.4-es 8 szelepes Thalia, 7 éves, 130.000 km-rel.

Előzmény: fileppeter (57195)
hant90 júl. 5. Creative Commons License 57215

A felsőholtponti-jeladóhoz itt találhatsz leírást, képet, videót: 

http://www.meganeklub.hu/index.php?Inditasi-problema-Felso-holtponti-jelado-korrodalodasa

http://www.gumomegane.eoldal.hu/cikkek/muszaki-kisokos/felso-holtponti-jelado.html

http://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI

Egy jó tanács: a csatlakozót nagyon óvatosan húzd le. Én úgy jártam, hogy a hőgombáról húztam le a csatlakozót úgy, hogy finoman mozgattam ide-oda, de teljesen kinyíltak a műanyagházban lévő saruk, alig tudtam szétszedni, és megcsinálni.

Gábor Baranyi júl. 5. Creative Commons License 57214

Köszi a választ! Azthiszem akkor marad a szerelő kb 25000 mondott a javításra. Az olajba ha nem megy víz azt vissza lehet rakni?

Én nem ragaszkodom a gyári előírásokhoz inkább olcsóbban de jó legyen. A vezérlést is cserélni kell?

Előzmény: Köhike (57197)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57213
Hát jah. A tetőbox is opció.
Előzmény: Gyurmaboy60 (57212)
Gyurmaboy60 júl. 5. Creative Commons License 57212

Nekem a második autó egy Zafira 2.2.dti..7-személyesre nyitva egy nagy utazó bőrönd elfér még a csomagtérben..és a tetejére még ráférnek aprógságok..

Ha kell a hely pakolni,akkor egy síbox a tetőre..

Előzmény: Köhike (57211)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57211
Ez mondjuk igaz, csomagoknak nem sok hely marad. Viszont akkor más gyakorlatilag nem is marad, mert még a grand scenicnek sincs nagyobb csomagtere, ha a márkánál maradsz akkor csak az espace a megfelelő. Én szeretem a Renault -t de 2.2-es dci-t ne vegyél. Nagyon problémás darab.
Előzmény: erfeher (57210)
erfeher júl. 5. Creative Commons License 57210

Tudod az a baja mint a hétszemélyesek többségének ( sharan, zafira, mcv stb.,), hogy a 6-7. ülés használatával megszűnik a csomagtartó. Nemhogy egy babakocsit, de egy utazó bőröndöt nem teszel be nyaraláskor. Ilyennek igazán a multipla felel meg, de nagyon csúnya, ill. kis korkülönbség miatt nem ülhet elöl kicsi gyerek. A 9 személyesek a legjobbak de nem akarok még akkorát. A 3. Espace benzines, vagy 2.2 régi dt talán jó megoldás lehet.

Előzmény: Köhike (57209)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57209
Logan mcv. Hasonló technika, ugyanaz a motor, több hely.
Előzmény: erfeher (57208)
erfeher júl. 5. Creative Commons License 57208

De ha adtok okos ötletet a 4. gyermek + babakocsi elhelyezésére, azt is szívesen veszem :)

Előzmény: Airbag. (57206)
nagya2 júl. 5. Creative Commons License 57207

Unatkozik???????

Vegyen Mósómedvét :-))))))

Üdv Nagya

Előzmény: erfeher (57205)
Airbag. júl. 5. Creative Commons License 57206

"vagy Renault Grand Espace csere érdekel."

:-)

ha nincs az embernek gondja,csinál magának........

Előzmény: erfeher (57205)
erfeher júl. 5. Creative Commons License 57205
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57204
Nézd azért át a teljes hűtést is. Termosztát nyit-e rendesen nem levegős-e a rendszer, nehogy valamilyen más ok miatt csinálja ezt a ventillátor.
Előzmény: lacika019 (57201)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57203
De megnézheted a relét ami kapcsolja. Ha nem üzemmeleg állapotban csinlja. Ott van az akkumulátor melletti dobozban.
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57202
Nincs semmi baja. Azért áll le újbóli indításra, mert a vizet megforgatja a motor és akkor már annyira visszahül, hogy leáll. A hengerfejen van a hőmérséklet jeladó, annak függvényében kapcsolja a motorvezérlő a ventillátort. Leállításkor az ecu még nem kapcsol ki azonnal, egy rakás feltételnek kell teljesítenie ahhoz, hogy lekapcsolja magát az ecu. Az egyik ilyen a vízhőfok. Ha túl meleg még járatja amíg vissza nem hül. Viszont ha áll a motor nem forog a víz benne, így a hőmérséklet jeladó is lassabban hül vissza. Ezért hagyja abba újbóli indítás után.
lacika019 júl. 5. Creative Commons License 57201

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2004-es 1.4, 8 szelepes Thaliám.

Ha leállítom az autót (kisebb távok után is) a ventilátor megy tovább nem áll le!!

A motor újboli beindítása után leáll!

Elég idegesítő hogy még egyszer be kell indítanom a motort hogy leálljon :(

Segítségeteket Köszönöm!!

HClO3 júl. 4. Creative Commons License 57200

Köszönöm a tippet!

A Kulcslyukban megjavították a kulcsot pár perc alatt (12000 Ft) és most már működik.

Gyorsak, kedvesek voltak.

Viszont 2001-es Thalia kulcsot másolni nem tudnak. Marad a Renault szerviz?

Előzmény: lulumba (57193)
Köhike júl. 4. Creative Commons License 57199
Ennyiből sajnos csak találgatni lehet. Rengeteg minden lehet a hiba oka. A legtipikusabb ami melegedéssel indítási hibát okoz az az fhp jeladó. De tényleg sok minden okozhatja a problémát.
Köhike júl. 4. Creative Commons License 57198
Na meg pár műszer, mert méregetni sem árt.
Előzmény: Köhike (57197)
Köhike júl. 4. Creative Commons License 57197
Ez attól függ mennyire akarod preczen követni a gyári előrásokat, illetve mennyie bírálod felül azokat. A vezérléshez kell célszerszám, és a hengerfej csavarokhoz is.
Előzmény: Gábor Baranyi (57196)
Gábor Baranyi júl. 4. Creative Commons License 57196

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy 1,4-es k7J700 as thalián a hengerfej tömítést nehéz kicserélni? Kell hozzá speciális szerszám?

Az olaj menthető mert most lett cserélve vagy várjam meg a következő olajcserét?

köszönettel

fileppeter júl. 4. Creative Commons License 57195

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy 2002-es 1.4, 8 szelepes Thalia gépjárművem.

Meleg időben (25 fok felett) menet közben, sebességben leáll  a motor, utána nehezen indul be.

Olyan mintha kifogyna a benzin. Nyomom a gázt és nem reagál mikor lassulni kezd menet közben.

Mi lehet a gond? Hideg időben nem tapasztaltam még.

Várom a válaszokat.

Köszönöm.

ÖregMackó júl. 3. Creative Commons License 57194

Az elemnek semmi köze az immo-hoz. Az elem csak a zárnyitáshoz-csukáshoz kell a rádióadó táplálásához.. Az immo úgy olvassa a kulcsot ahogy a beléptető rendszer a chipkártyát. A tekercsben keletkező mágneses tértől lesz feszültség a kódadó chipben és adja le a bitsorozatot amit az immo indukciós elven olvas. Nem tudom, hogy lehetne kideríteni történik-e egyáltalán kódsorozat adás.

Mit csinál az immo ledje ha hibás kódot észlel? Folyamatosan égve marad? Olyanom már volt, hogy meg sem gyulladt a led és el sem indult a motor de az egy kontakthiba volt az UCH csatlakozója körül, amit egy jól sikerült ideges markolással sikerült elhárítanom. De akkor index sem volt, elakadásjelző sem, immo sem. a motor meg csak forgott és nem indult el.

Előzmény: HClO3 (57191)
lulumba júl. 3. Creative Commons License 57193

Immo hiba a kulcsban. http://hevederzar.hu/araink.html

Ők segítenek!

Előzmény: HClO3 (57191)
lulumba júl. 3. Creative Commons License 57192

Nekem az irányjelzőm ilyen, de az mindegyik. Múltkor a rendőr szólt is érte: hol jó, hol nem jó.  :-))) 

Előzmény: András80 (57190)
HClO3 júl. 3. Creative Commons License 57191

Üdv Mindenkinek! 1,4 RT-m van és azt történt, hogy pár napja sokadik próbálkozásra (15-20 legalább) indul be a kocsi, villog az immobilizer lámpa.

A kulcsban cseréltem elemet, nincs változás. A kulcs van, hogy nem az első, csak a második gombnyomásra zár-nyit már pár éve. (A pótkulcs ennyire sem működik.)

Ez a kulcs hibája lehet? Vagy az immobilizer? (Már voltam vele tegnap szervizben, de nem volt ötletük.)

Csináltassak új kulcsot? Azt csak a Reanult-nál lehet? A neten látok hirdetéseket, gyorsszervizeket, akik kulcsot másolnak. Meg lehet azokban bízni?

Köszi a segítséget előre is!

András80 júl. 3. Creative Commons License 57190

Nálam is kontakthiba van elöl, hol jó, hol nem.

Előzmény: Hornet63 (57187)
bsanzika júl. 3. Creative Commons License 57189

Nekem is úgy volt ahogy aranycsipa írta. Bal elejében van egy csatlakozó, lehet felülről is eléred bontás nélkül, ott a duda alatt! Nekem is mozgatás/tisztogatás után jó lett.

aranycsipa júl. 3. Creative Commons License 57188

Szia! Nekem 1.4 8sz a tháliám, én is jártam így vele! Minden jó volt és nem világitott. Ha jól emlékszem, a bal elejénél van egy csatlakozó, én csak alulról fértem hozzá, egy-két müanyagot szétkell huzni, talán egy csavar is van, széthuztam a csatlakozot,befujtam összetoltam, semmi, rámértem ,ott volt a feszültség, és többszöri széthuzás,összetolás után, azóta is jó.

Hornet63 júl. 3. Creative Commons License 57187

Ha a ködlámpa kapcsoló hibás azt lehet-e javítani? Az a furcsa még,hogy egyik állásban sem működik. A hátsó zárófény az jó.Ezért gondoltam,hogy a relé nem húz be. Melyik a ködlámpa reléje ? Köszönöm a választ.

Előzmény: Köhike (57177)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57186
A kettes leforog 80-85ig, ha szabalyzásig tolod. 1.4 8 szelep
lulumba júl. 2. Creative Commons License 57185

Én ha sietek, majdnem ott váltom el az egyest! ;-)))

Egyébként én is városban csak akkor használom az ötödiket, ha sík úton tudok menni folyamatos 50-55-öt.

Előzmény: DGabee85 (57184)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57184
Tévedés ne essék, nem így használom az autót! Kipróbáltam, hogy alacsony fordulatról kövér gáznál, rángat-e?! De eddig nem! Én olyan 50-55 körül tolom az ötödiket, ha nem sietek!
Garfield007 júl. 2. Creative Commons License 57183

40-nél mit csinálsz ötödikben? alatta már nem is kérdezem...

Előzmény: DGabee85 (57181)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57182
Nem szerencsés dolog így használni a motort, mivel alacsony fordulaton nem lesz megfelelő olajnyomás, és a nagy terhelés miatt megszakad az olajfilm a csapágyakban, iszonyatosan koptatja. Persze próba erejéig nem lesz belőle gond, de én pl ötödiket 60 alatt nem igen kapcsolok.
Előzmény: DGabee85 (57181)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57181

Nyilván, ez már elég extrém, hogy 25-nél ötödik van kapcsolva, de a teszt miatt muszáj volt. Mivel eddig 30-35-ről ötödikben rángatás nélkül tudtam kigyorsítani, és a rángatáskor meg már 40-nél is be-be rángatott ötödikben. Most ezt nem sikerült elérni, hogy 40-nél berángasson ötödikben. Remélem már nem is fog. Elképzelhető, hogy ennyire kényes az üzemanyag nyomásra, hogy azzal a szűrővel már kevés volt neki, amit át tudott szívni a szűrőn nagy terhelésnél. Csak, ha tényleg ennyi volt a baja (amit nagyon remélek), akkor az a furcsa, hogy miért pont a szerelés után jelentkezett, amikor volt gyertyacsere, meg ilyenek. Mert így minden másra gondoltam, csak erre nem.

Előzmény: Köhike (57180)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57180
Ha ötödikben rángat 25-nél az szerintem nem gond. :)
Előzmény: DGabee85 (57179)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57179
Nos, eddig normál körülmények között nem sikerült rángatásra bírni, csak akkor rángatott már be, amikor ötödikben 25km/h környékéről próbáltam kigyorsítani! Szóval eddig úgy néz ki, hogy az üzemanyagszűrő cseréje megoldotta a problémát, de majd bővebbet akkor tudok mondani, ha tényleg hisszabb útra megyek vele!
Előzmény: Köhike (57178)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57178

Kíváncsi leszek az eredményre.

Előzmény: DGabee85 (57175)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57177

Világításkapcsoló?

Előzmény: Hornet63 (57176)
Hornet63 júl. 2. Creative Commons License 57176

SEGÍTSÉG!

Vinném vizsgára taligát. 2003 1.4 16. Nem világit az első ködlámpám. Hol találom a relét? A biztosíték jó,izzók jók.

Ezért gondolom,hogy a relé vagy a kapcsoló lehet a hibás.Vagy van -e valamilyen típus hibája?

Előre is köszönöm a segítséget

DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57175

Tegnap óta nem mentem még vele hosszabb távot, így nem tudom! De remélem igen! Úgy vettem észre, mintha kicsit fürgébb lett volna az autó, de lehet csak beképzelem. Ma majd megyek vele, igaz ma sem sokat, de megpróbálom előidézni a rángatást,bár remélem már nem fog sikerülni! Láttad, elég durva volt már az a szűrő. Ha még mindig produkálná, akkor leveszem a légszűrőházat, lecsatlakoztatom a csatikat a befecskendező szelepekről, megpróbálom megcsiszolni őket, meg mindegyik kap kontaktsprayt! Ha még ezek után is rángatna, akkor kezdhetek aggódni, hogy vagy valamelyik befecskendező szelep adta meg magát, vagy a vezérlő elektronika.

Előzmény: Köhike (57174)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57174

Rángatás megszűnt?

Előzmény: DGabee85 (57173)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57173

Igen, ezzel a cikkszámmal bíró Samko munkahengert hozatom most! :) 

UnixNr®: 74800

Bruttó eladási ár: 5590 Ft (Nekem: 5590*0,54=3020Ft)
Cikkszám: 212150

http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/00162/00162982.umk

http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/00368/00368391.ukk

Előzmény: Köhike (57171)
Bgyula36 júl. 2. Creative Commons License 57172

Köszönöm szépen a segítséget. Sajnos mindenhol csak a négylábas gyűrű van, nekem pedig a hatos kellene.. :-(

Köhike júl. 1. Creative Commons License 57171
C12150
Előzmény: DGabee85 (57170)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57170
Bizony, én most Samko munkahengert hozattam!
Előzmény: Köhike (57169)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57169
Fék cuccokban pl az olasz LPR-nek kiváló katalógusa van. (Unixban samko néven futnak)
Előzmény: Garfield007 (57165)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57168
Elég sok katalógus nagyon szar. De ha tudod melyikben lehet bízni, azért egy kis nyomozással nagy eséllyel el lehet találni. Érdemes inkább a gyártók katalógusait bújni az áruházaké helyett.
Előzmény: Garfield007 (57165)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57167
Na azaz. Az Bosch ami most benne van. Ott van az a két kis fül vagy mi.
Előzmény: DGabee85 (57164)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57166

Ja, nem szivattyú, hanem szűrő! :)

Garfield007 júl. 1. Creative Commons License 57165

Visszakanyarodnék a szervizbe vigyünk-e alkatrészt témára. Részvétem.

Az a szűrő nem gyenge.

DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57164

Megtörtént,megint benyaltuk! Nem jó ez a munkahenger sem, de negyedszer csak sikerül jót hoznia!

Ami most van nálam új:

http://www.kephost.com/image/9pM

Amilyen kéne:

http://www.kephost.com/image/9qO

És végre sor került az üzemanyag szivattyú cseréjére is. Szerintem ez még sosem volt cserélve! Így nézett ki amit kiszedtem belőle (BOSCH):

http://www.kephost.com/image/9qh

http://www.kephost.com/image/9qj

http://www.kephost.com/image/9qo

Kapott egy új Mann Filtert. És várom az új munkahengert. 

Előzmény: Köhike (57162)
Garfield007 júl. 1. Creative Commons License 57163

Vagy Luck ötlete vagy keresd meg UPS kartársat a céges elérhetőségein: hevederzar.hu

Előzmény: Bgyula36 (57156)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57162
Nem kell leszedni a dobot a beazonosításhoz, max a kereket. Hátul az alaplemeznél látni, ahol belemegy a fékcső. De keresek neked neten képet, vagy megpróbálok fotózni.
Előzmény: DGabee85 (57151)
Luck Skywalker júl. 1. Creative Commons License 57161

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=790236231009375&set=pcb.790236714342660&type=1

Van egy ilyenünk ennek mindene eladó.Bal oldala sérült nagyon.Viszont hogy hat lábú-e ami ebben van azt nem tudom.

Előzmény: Bgyula36 (57156)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57160

Köszi!

Előzmény: DGabee85 (57158)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57159
Tudsz mutatni képet, milyen kéne nekünk?
Előzmény: Köhike (57150)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57158
A Fonoda udvarban van. Én Tiszaújvárosban lakok már.
Előzmény: aranycsipa (57157)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57157

Akkor Te is itt élsz a közelben? Merre van ez a bolt? A főtengely és a vezérmű szimering ugyan mennyi km-t bír ki? 

Előzmény: DGabee85 (57155)
Bgyula36 júl. 1. Creative Commons License 57156

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hol lehet immo gyűrűt beszerezni, 98-as megane (tudom, hogy thalia topik, de aktívabb, mint a megane) :-) szóval szinte mindenhol négy lábú  csatlakozósat lehet kapni, sajnos azért nem tudom indítani az autót, de nekem hat lábú  kellene...

előre is köszönöm a segítséget.

DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57155
Öcsém a muskolci Unixban dolgozik. 6400 Ft ott a Gates vezérműszíj az 1.4-es 8 szelepeshez. Még lehet olcsóbban is el tudja hozni. De a 6400 sem sok érte! Menj majd be oda!
Előzmény: aranycsipa (57154)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57154

Gyári a görgőm, és a pumpám is,ami már megvan, ezért gondoltam, hogy ott veszem meg a szíjat is, - amig tudtomra nem adta az árát. 

Előzmény: DGabee85 (57152)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57153

Ezt szűrtem le én is itt a neten,amit írtál, és talán még a Dayko-t. E hónapban mindenféleképpen cserélni akarom.

Előzmény: Köhike (57149)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57152
Nekem Skf szíj és görgő van fent. Semmi probléma vele! De nézd meg az Unixnál, vagy Bárdinál! Ne a Renaulttól vedd!
Előzmény: aranycsipa (57148)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57151
Szóval kerék és dob le, és mielőtt leszedném a munkahengert egyeztessek! Ez már a 2. szett munkahenger, amit alvázszám alapján adtak! Bezsibbadok, ha harmadszor is cserés lesz!
Előzmény: Köhike (57150)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57150

Szerintem ez nem lesz jó. Ez a TRW (lucas) féle. Neked meg szerintem bosch van. A hátulját nézd meg mielőtt nekikezdesz a cserének, ahol a fékcső belemegy. A Bosch-nak van kétoldalt ilyen két kis füle vagy mi.

Előzmény: DGabee85 (57146)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57149

Én csak a Gates-ben hiszek. Jó még talán a Contitech. De mindenki másra esküszik.

Előzmény: aranycsipa (57148)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57148

Ez nem munkadíj. Megvan a feszítőgörgő,és a pumpa is, - csak egy szíjat szerettem volna amit a renault cserél, de brutális árat mondott. Ezért érdeklődnék melyik márka a megbizható, mert máshol venném meg.

Előzmény: Köhike (57120)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57147

ABS nélkül, a 180-as fékdobbal.

Előzmény: DGabee85 (57146)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57146

Ma nekiugranék a hátsó fékeknek végre, a kérdés, hogy ez a fékmunkahenger a jó nekünk? (K7J700)

http://www.kephost.com/image/9pM

http://www.kephost.com/image/9pq

http://www.kephost.com/image/9pu

http://www.kephost.com/image/9pC

Előzmény: Köhike (57145)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57145
Igazából menni biztosan menni fog nélküle is.
Előzmény: lulumba (57143)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57144

Na akkor ezt is tudjuk, hogy nem kényes rá. Én is utángyártottat vennék egyébként bele. Valaki lehúzza őket, de amennyibe a gyári kerülne jó párat lehet venni.

Előzmény: lulumba (57143)
lulumba júl. 1. Creative Commons License 57143

Én használtam kb. két hónapig úgy, hogy ki volt herélve a katalizátor, semmi hiba nem volt azon kívül, hogy bili hangja volt. Vettem bele egy univerzális katalizátort és az van benne azóta is.

Előzmény: Köhike (57142)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57142

Nem igazán. Persze ki lehet szedni, meg lehet trükközni műszakin, de én cserélném. Nem tudom mennyire rinyálna pl a motorvezérlő, hogy nincs benne. Mert valamelyik autó eléggé figyeli a két lambda jelét, és ha nincs eltérés vagy minimális akkor rögtön kigyújtja a MIL-t, hogy cserélj katalizátort.

Előzmény: Távirányító88 (57141)
Távirányító88 júl. 1. Creative Commons License 57141

Ha ott van a gond,akkor szerinted tehetek valamit vele cserén kívül?Köszi.

Előzmény: Köhike (57140)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57140
Szívesen, de ez csak egy ötlet volt. Érdemes azért megnézni.
Előzmény: Távirányító88 (57138)
Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57139

Még nincs egy éves a kipufdob az autón,mégis úgy néz ki,mint amit lecseréltem,csak még éppen nem lyukas.A leírások alapján ez is katalizátor hibára utal.

Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57138

Valszeg a katalizátor nem megfelelően átjárható,aztán szerencsétlen ott fúj ki a katalizátor előtt,ahol tud.Vélhetően volt ennek már előzménye,mert a sárga lámpicsku addig világított míg az őzike meg nem igazította a katalizátort.Voltam én diagon a lámpa miatt,de nem tudtak csatlakozni az autohoz valami miatt,így nem derült ki,hogy mit akar mondani szegénykém.A katalizátoros hibaleírások mind ráillenek a enyémre,és ismerve az előzményeket el is fogadhatom a dolgot.Gondolom akkor lehetek biztos a hibába,ha kikerülöm a katit,és úgy sziporkázik a gép.Hát köszi Köhike,hogy felhívtad rá a figyelmem.

Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57137

Hallható időnként csörgő-zörgő hang is főleg indításkor,a forrását próbáltam megtalálni az autó alján lévő dolgok sűrű mozgatásával,de nem volt eredményes.Viszont utána rövid időre megjavult minden.A katalizátor nem régen kapott egy nagyobb maflást egy őztől,akit szerencsétlent egy kamion durván elém tessékelt(az őznek akkor már vélhetően nem fájt).Külföldön voltam,nem volt módom nagyon nézegetni éjszaka,asszony-gyerek bömböl,az auto tünetmentes,mentünk tovább.Hazafelé megjegyeztem,hogy mintha kifujna a kipufogó.Itthon kiszedegettem a maradványokat az auto aljáról,nem láttam semmi rendkívülit.A kifújó hangot csak terhelés alatt hallom,üresben a jelenség hogy nem pörög fel a motor csak valameddig,és ott némileg dadog.Elképzelhető,hogy a katalizátorban összeborult valami?Köszönöm az előző válaszodat is!

Előzmény: Köhike (57136)
Köhike jún. 30. Creative Commons License 57136
Katalizátor egyben van? Nem állt keresztbe? Ha a hengerfej rossz mármint a tömítés ott vagy összemegy az olaj a vízzel, vagy belefúj a vízbe, de mindenesetre forralni fogja a vizet. De ott nem lesz semilyen kifújó hang. Ha valahol kifújhat és valóban azt hallod az vagy a gyertyák egyike, vagy a kipufogó lesz kezdve a csonktól egészen a végéig.
Előzmény: Távirányító88 (57132)
Köhike jún. 30. Creative Commons License 57135
Kerekati leírásában benne volt, hogy a piros műszerfali led milyen hibára hogyan viselkedik. Azt keresd vissza, abból kiderül mi lehet a hiba.
Előzmény: Bgyula36 (57128)
Köhike jún. 30. Creative Commons License 57134
Így van, a kulcs házában van.
Előzmény: lulumba (57129)
Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57133

Hengerfej...tud vajon úgy kiégni,hogy víz,és olaj nem keveredik,de nem tömít,kifúj?

Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57132

Üdv mindenkinek!

1.4 8 v bruthalia 2-2500-ig valamilyen kifújásra emlékeztető hanggal,de megyeget.

A felett pedig erőtlenné válik a motor.Üresben sem képes felpörögni a maximumáig.

Pontosabban nem tudom megfogalmazni a jelenséget.Sárga lámpa nem világít,olaj,és víz tiszta,benzin szűrő ma cserélve.Valakinek esetleg nincs ötlete,hol lenne érdemes szétnézem szervíz előtt?Köszi előre is.

Bgyula36 jún. 30. Creative Commons License 57131

a kulcsszárat be kellett tenni az eredeti kulcsba, igy az immo az eredeti...

lulumba jún. 30. Creative Commons License 57130

Még annyit: gondolom megadta magát az eredeti gy.kapcsoló, azért kellett cserélni ezeket. Nálam csak a gyújtáskapcsoló lett cserélve, amikor tönkrement az enyém és az eredeti kulcshoz lamellázták át a másik gy.kapcsolót, amit használtan vettem. Mindennel együtt 10eft-ból kijöttem.

Valamint talán az új immot lehet hozzá kell tanítani az autóhoz...

lulumba jún. 30. Creative Commons License 57129

Az immo jeladó szerintem a kulcs fejben van nem a szárban. Legalábbis rokongyerek astrájában is úgy volt.

Bgyula36 jún. 30. Creative Commons License 57128

Sziasztok!

Gyújtáskapcsoló, kulcsszár, és immogyűrű csere után nem indul az autó, a gyűrű nincs megszakadva.. mi lehet a gond?

Köszönöm előre is...

Köhike jún. 30. Creative Commons License 57127
Szedd le a hófogó rácsot vagy minek hívják a szélvédő előtt, lehet eltömődtek a vízelvezető nyílások és onnan ázik a belseje.
Előzmény: lufi.lenti (57126)
lufi.lenti jún. 30. Creative Commons License 57126

Helló Fiúk!

Nagyon sürgős választ kérek és pontosat, az éjjel hatalmas eső volt és áll a kocsiban a víz

egy egész tó, a nagyobb része az anyósülés előtt és mögött, valamivel kevesebb a sofőr ülésnél és mögötte pedig száraz!Kerestem vissza de nem nagyon volt pontos segítség a szélvédő alatti esőelvezető a jobb oldalon teljesen száraz és pókhálós valószínűleg nem ott ázott be akkor hol?????

A külső elvezető amelyik az ajtók fölött van az az ajtóba viszi a vizet ott látok benne sarat meg koszt,onnan bekerülhet a lé?

Most ki kell szednem sürgősen az összes alsó kárpitot és az alatta lévő szivacsokat mert beszívták a vizet, ebben tudna valaki segíteni?!Azt látom, hogy az üléseket ki kell szedni de hogyan, a sebváltó boxot is?

A válaszokat köszönöm! Lufi

bsanzika jún. 30. Creative Commons License 57125

A fűtőradiátor nekem már régóta ereszthet mert már régen érzem a fagyálló szagát mikor bekapcsolom a fűtést. Most se a víz, hanem az olaj fogyása miatt vettem észre. Eddig egy decit se evett meg de most feltűnt hogy hiányzik egy kicsi, akkor csekkoltam le a hűtővíz tartályt és láttam hogy tiszta fekete a víz....

Köhike jún. 29. Creative Commons License 57124
Van egy olyan elméletem, hogy akkor lesz hengerfejes a k7j ha a fűtőradiátor ereszteni kezd, és mivel fellevegősödik a primer kör, nem lesz egyenletes a hőelvezetés, össze vissza melegszik lokálisan ami kicsinálja. De ez csak egy elmélet. Nekem mióta rendben van minden a hűtéssel, egy milliméter víz nem hiányzik a kiegyenlítő tartályból, és a mutató is sokkal sokkal stabilabb, alig mozog amikor üzemmeleg a motor. Viszont amikor valahol levegősödött ennél sokkal többet ment fel-le a víz hőmérséklete.
Előzmény: bsanzika (57122)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57123
Annyit tudsz spórolni, hogy a vezérlés többi részét talán nem kell cserélni, hanem elég csak a szíjat. Ha ez vígasztal nekem 3000-sem ment el vezérléscsere után amikor tönkrement a hengerfej, majd azt követően 2000km után elkezdett ereszteni a vízpumpa. Szóval mire a motor minden része teljesen rendben lett 3-4 szer kellett szétszedni a vezérlést. Most lekopogom hibátlan az autó. Remélem marad is így egy jó darabig. Mondjuk elég szart vettem, mert úgy voltam vele, hogy inkább megcsinálom magam mert akkor azzal biztosan nem lesz több baj. Persze ezt is megcáfolta az élet, mert azóta 2 szer kellett hűtőt illetve gyújtótrafót cserélnem hibás alkatrészek miatt.
Előzmény: bsanzika (57122)
bsanzika jún. 29. Creative Commons License 57122

Én nem értek hozzá így 100% hogy nem én fogom csinálni. Holnap reggel a szerelőnél kezdek, kérek egy időpontot hogy mikor tudnak ránézni. A vezérlés dolog kicsit szíven ütött mert még csak 16 ezret futott csere óta... Az olaj meg amúgy is cserés lett volna kb ezer km múlva...

Előzmény: Köhike (57119)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57121
Nincs mit.
Előzmény: Öreg?halász (57118)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57120
Ez munkadíj? Mert annak tényleg kicsit sok, mivel aki gyakorlott az 2 óra alatt kényelmesen kicseréli. Ha az alkatrész is benne van akkor meg ingyen van.:)
Előzmény: aranycsipa (57115)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57119
Síkolni tilos. Meg kell nézni, hogy el van-e húzódva a hengerfej, és ha minden rendben van, nincs szelep probléma stb akkor mehet vissza. 5 század a megengedett maximális deformáció. Kell egy hengerfejtömítés, egy csavar készlet, szívó illetve kipufogósor tömítés, plusz vezérlés csere mivel tilos visszarakni vezéműszíjat. Az olajat meg a vizet meg lehet menteni, ha nem keveredett, csak szétszerelés előtt le kell engedni. Tisztességesen meg akarod csinálni egy napot szánj rá.
Előzmény: bsanzika (57116)
Öreg?halász jún. 29. Creative Commons License 57118

Köszönöm!

Előzmény: Köhike (57111)
hadasz jún. 29. Creative Commons License 57117

Sziasztok.

A mult héten tototálkárossá törték szeretett (időnként nem szeretett) talicskámat. Keresek másikat, ha van valakinek elado, vagy tud ilyet 350 000 és 400 000 Ft közötti áron kérem irjon az info@videocegtar.hu-ra.

bsanzika jún. 29. Creative Commons License 57116

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy 296.000km majdnem gond nélküli használat után, engem is elért egy K7J700 típusbetegség, a hengerfejtömítés hibája. Milyen kiadásra kell ilyenkor kb. számolnom? Csak a tömítést kell cserélni vagy síkolni a hengerfejet stb stb. Eléggé elszomorított a dolog mert most hirtelen elég sok mindent kell cserélnem mint pl kuplung, balos komplett féltengely, másik oldalon gumiharang...

aranycsipa jún. 29. Creative Commons License 57115

Szia. Elég érthetően szoktam beszélni, úgy gondolom nem értette félre az illető, mert megis kérdeztem, hogy a tizedesvesszőt nem e nézte el!? 29 000 ft mondott.

Előzmény: Garfield007 (57113)
aranycsipa jún. 29. Creative Commons License 57114

Szia! Nekem van egy cd amin vannak adatok, megnéztem.Csak hideg álapotot említ. Szívó 0,10 {mm} Kipufogó 0,25 {mm}   clio2 1.4 8v k7j-700 2000-2003

Előzmény: KTsk (57092)
Garfield007 jún. 29. Creative Commons License 57113

Áruld már el, hogy mennyitől lettél rosszul.

Előzmény: aranycsipa (57112)
aranycsipa jún. 29. Creative Commons License 57112

Sziasztok! Szeretnék vezérműszíjat cserélni, 1.4es 8 szelepes tháliámon. A miskolci márkaszervízben rosszul lettem, mikor kimondták az árát. Márkára lennék kiváncsi,akinek van tapasztalata e téren, melyik a legmegbizhatóbb, segíthetne a döntésbe! Segítségeteket előre is köszönöm!

Köhike jún. 29. Creative Commons License 57111
Benzinesen a tank mellett alul.
Előzmény: Öreg?halász (57110)
Öreg?halász jún. 29. Creative Commons License 57110

Hali!

Ez az üzemanyagszűrő konkrétan hol található ?

Előzmény: Köhike (57107)
dekimi jún. 29. Creative Commons License 57109

Tanácsot szeretnék kérni.A slusszkulcson lévő távirányító egyszer csak felmondta a szolgálatot,nem nyitotta ki az ajtókat.Kicseréltettem az elemet,de így sem működött.Most a kulccsal mechanikusan nyitom az ajtót,de nem nyitja egyszerre mindet.A csomagtartóra mindig külön kell figyelnem.Megköszönöm,ha tudtok valamilyen tanácsot adni.

csukás2 jún. 29. Creative Commons License 57108

A hűtő ventilátorra gondolsz az mostanában nem hallottam,hogy beindult volna igaz annyira nem is melegedett fel a motor.  Azt hogy tudom megnézni,hogy csak kuplungja kopott el ahhoz, hogy elektromágnesese be tudja húzni az ékszíj által hajtott forgótárcsa mellé, illetve a frissebb fajta, folyamatosan forgó kompresszoroknál a nyomáskapcsoló szeleppel lehet gond.De amikor bekapcsolom a kondit akkor hallok kattanást és a motorfordulaton is érezhető a változás.

Előzmény: szaki213 (57104)
Köhike jún. 28. Creative Commons License 57107

Nem nagy dolog kicserélni. Akna nem árt ha van. Benyomós gyorscsatlakozó van mindkét oldalán. Benzin azért folyik belőle, de csak amennyi benne van. A legnehezebb dolog kiszedni a műanyag keretből, mert 10 év alatt rendesen bele tud rohadni.

Előzmény: DGabee85 (57106)
DGabee85 jún. 28. Creative Commons License 57106

A francokat, semmi időm nincs... De nagyon cserélni kéne! Lehet ma öcsémmel kicseréljük! Aztán kiderül. Hogy készüljek? Mennyi üzemanyag folyik el? Amennyi a szűrőben van? Csak, hogy tegyek-e alá valamit, vagy ne?

Előzmény: Köhike (57084)
DGabee85 jún. 28. Creative Commons License 57105

Mikor volt átnézetve a rendszer utoljára? Gáz van benne? Elegendő? 

Előzmény: szaki213 (57104)
szaki213 jún. 28. Creative Commons License 57104

Hali!

Ha megy a ventilátor, akkor gondolom nem lehet más csak a kompresszor. Elég húzós árban van, nem tudok alternatívát.

Üdv

Előzmény: csukás2 (57103)
csukás2 jún. 27. Creative Commons License 57103

Szia. Az enyém is még télen hűtött de most ha bekapcsolom akkor hallok kattanást és a motoron is érezhető a terhelés.De továbbra sem hűt.

Előzmény: szaki213 (57102)
szaki213 jún. 27. Creative Commons License 57102

Szia!

Elég kevés infó amit megosztottál, de hátha segít az én történetem.

Nem hűtött, pedig télen még jó volt (időnként akkor is bekapcsolom). Feltűnt, hogy a klíma gomb benyomása után nem hallok kattanó hangot. Kiderült hogy nincs nagy baj, a relé ment tönkre. A relé indította a ventilátort. Vagyis nem volt elég hőelvétel, hiába volt autópálya sebesség.

Üdv

Szaki :)

Előzmény: csukás2 (57099)
Ramm. jún. 27. Creative Commons License 57101

Off Bocs. Tália váltózár Mul-T Lock eladó.1db Deák Ferencért. ON

Köhike jún. 26. Creative Commons License 57100
A benzinesen sima mechanikus kuplung van, nézd át mert lehet ott van valami probléma. Bowdent nézd meg mennyire laza, esetleg szorul a szerkezet. Ilyeneket keress. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem valóban a váltó a rossz, de ha minden fokozatban probléma a váltás érdemes kizárni. Esetleg próbaképp át lehet mosni féktisztító sprayvel a kuplungot. A kiemelővilla körüli gumiharang mellett egy csövön keresztül kicsit ki át tudod fújkálni. Egy próbát megér. Már csak kideríteni mi lehet a gond.
Előzmény: jokyto (57098)
csukás2 jún. 26. Creative Commons License 57099

Sziasztok.Érdeklődnék,hogy a Tháliám (2001 1,4 16V) klímája nem hűt a rendszert átvizsgálták utána hűtött egy hétig a szerelő azt mondta,hogy valószínűleg a klímakompresszor nem működik rendesen.Mit lehet csinálni mert egy új kompresszor nagyon drága.

jokyto jún. 26. Creative Commons License 57098

Értem! Köszönöm szépen a segítséged.Egyébként minden fokozatban nehezen kapcsolható.

Előzmény: Köhike (57095)
Köhike jún. 26. Creative Commons License 57097

Nincs mit.

Előzmény: KTsk (57096)
KTsk jún. 26. Creative Commons License 57096

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: Köhike (57093)
Köhike jún. 25. Creative Commons License 57095

Pont úgy viselkedik a váltó, mintha kopottak lennének a szinkronok. Ha szinkrongyűrű megy tönkre akkor az általában egy-két fokozatban jelentkezik ha nem emel ki rendesen a kuplung akkor az meg minden fokozatban nehezen kapcsolható.

Előzmény: jokyto (57094)
jokyto jún. 25. Creative Commons License 57094

Azt nem tudom, hogy a kuplung kiemel e rendesen.Hogy tudom azt  a legegyszerűbben le ellenőrízni?

Köszönöm szépen!

Előzmény: Köhike (57089)
Köhike jún. 25. Creative Commons License 57093

SZ0.1-K0.25 hidegen.

Előzmény: KTsk (57092)
KTsk jún. 25. Creative Commons License 57092

Sziasztok!

Lécci segítsetek már! Thalia 1,4 -en ( 8 szelepes, benzin, K7JA700 ) szelephézagot szeretnék beállítani. Ha valaki tudja tutira a szelephézag értékeket, legyenszives már megosztani! Azt is, hogy hideg, v. meleg motornál. Én nem találtam konkrétat sehol.

Előre is köszönöm!

Törölt nick jún. 25. Creative Commons License 57091

sziasztok! egy kis segítséget szeretnék kérni. dízeles Clióm van, és elromlott a tank jeladó. 

de a nagy fekete hollander, amit le kéne venni hozzá, a jóistennek sem akar megmozdulni. 

mi lehet a trükkje? nem akarok semmit eltörni vagy ilyesmi...

Pierrekangoo jún. 24. Creative Commons License 57090

Renault Kangoo 1.5dci szervo szivattyú bronzkefe tartó rugó eltörött, tudna valaki segíteni a legyártásban ill. beszerzésben?

Előre is köszönöm....

Köhike jún. 24. Creative Commons License 57089
Kuplung kiemel rendesen?
Előzmény: jokyto (57088)
jokyto jún. 24. Creative Commons License 57088

Üdv mindenkinek!

Thalia 2001-es 1,4 16v.Szerintem váltó problémám lesz rövidesen.Álló helyzetben végig tudom tesztelni mind az öt sebesség fokozatot könnyedén két újjal.De amint az autó mozgásban van, keményen erőből kell sebességet váltani.Váltó olaj az előírt gyárira lett cserélve nemrég.Szerintetek mi lehet a probléma és ez mennyire fog nekem fájni?

Gábor Baranyi jún. 24. Creative Commons License 57087

Én is szereltem be de én a lökhárítót nem szedtem le. Nekem két szenzoros és a fekete díszelemre raktam fel. A vezetéket én középen a csomagtér zár alatt a szőnyeg mögött van egy nagy luk gumidugóval a gumit furtam ki, hogy átmenjen rajta a vezeték. Az enyém egyébként vezeték nélküli a csomagtartóban felül van egy adó a műszerfalon meg a vevő a ledekkkel. Ha még nem vetted meg érdemes átgondolni. Én tökéletesen meg vagyok fele elégedve. Akkor csak az adóig kell vezetékelni nem kell végighúzni a kocsin.

Előzmény: virmik (57085)
Köhike jún. 24. Creative Commons License 57086
Én szereltem bele. Belül a csomagtartóban van pár csavar, a dobbetétek alatt, alul egy középen, illetve amik láthatóak felül. Utána az egész lejön egyben. Én egy valeo szettet szereltem bele, kiváló csak ajánlani tudom.
Előzmény: virmik (57085)
virmik jún. 24. Creative Commons License 57085

Tolatóradart szeretnék házilag beszerelni. A kérdésem: a hátsó lökhárító leszerelését hogyan csináljam, mire figyeljek? Látok sok kis torx csavart és a középen egy nagy csavart. Ezeken kívül tartja még valami, esetleg rögzítő fül, ami letörhet?

Hol lenne célszerű a vezetékeket bevinni a csomagtérbe?

Aki már csinált ilyent, kérem ossza meg velem a tapasztalatát.

Köszi: Miklós

Köhike jún. 23. Creative Commons License 57084
Üzemanyag szűrőt megnézted?
Előzmény: DGabee85 (57083)
DGabee85 jún. 23. Creative Commons License 57083
Még mindig az alacsony fordulatról nagy gázadással kigyorsításkor fellépő rángatásra...
Takarították a folytószelepházat szereléskor, elképzelhető, hogy elállítódott a folytószelep és azért rángat? De mindig csak alacsony fordulatról nagy gázadásnál! Ugyebár trafó, gyertya, kábelek már kizárva!
rentha92 jún. 23. Creative Commons License 57082

igen... bocs hülyesèget ìrtam ..

Előzmény: Köhike (57081)
Köhike jún. 22. Creative Commons License 57081
Inkább szilentre gondolhatott mint szimeringre. De az lesz inkább a hiba amit nagya írt.
Előzmény: rentha92 (57079)
nagya2 jún. 22. Creative Commons License 57080

HAli!!

Ha kagylósan kopik, akkor lengéscsillapító, jöjjön mögötted vki kocsival és nézze a kereket, ha pattog akkor biztosan az.

Üdv Nagya

Előzmény: rentha92 (57079)
rentha92 jún. 22. Creative Commons License 57079

Sziasztok! Járt már valaki úgy, hogy az autó hátulja egyenletlenül ette a gumit?? Illetve hallok kopogó hangot is hátulról..

Mi lehet a probléma? Gumisnál első körben lengéscsillapítót meg a szimeringet mondták. Remélem nincs nagy probléma.

lulumba jún. 22. Creative Commons License 57078

Az a tekercs az immo "vevője". A kulcsot úgy kell forgatni, hogy egyik állásában benyomható legyen a kis pöcök az oldalán és akkor egy kis csavart kell még kitekerni és kinn is van.

Előzmény: Bgyula36 (57077)
Bgyula36 jún. 22. Creative Commons License 57077

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Nem jön ki a kulcs a gyújtáskapcsolóból, hogy lehet kihúzni így a gyújtás kapcsolót a házából?

Illetve van egy tekercs a kulcs körül, az mi lehet?

Köszönöm szépen előre is a segítséget..

Üdv:

k.o.v.a.cas jún. 21. Creative Commons License 57076

Tényleg! :) Nehezen esett le. Viszont ezeknek a trafóknak nemigen van bajuk. Meg se döccent gyujtáskimaradás miatt,500 km óta. Hogy mi lehetett,az x aktás.

Előzmény: nagya2 (57075)
nagya2 jún. 21. Creative Commons License 57075

Hali!!

Mert a kilóméter nem fogy, csak a benya :-))

Üdv Nagya

Előzmény: k.o.v.a.cas (57074)
k.o.v.a.cas jún. 21. Creative Commons License 57074

Köszi a válaszod! Nincs abs-em,csak abs-hez való tárcsával és fékpofával szerelve. Miért van rossz hatással a fogyasztásra?

Előzmény: nagya2 (57072)
Osztrák Peti jún. 21. Creative Commons License 57073

Sziasztok!
Segítségeteket szeretém kérni mert 99-es 1.6 16 v-s cliom az utóbbi időben azt csinálta hogy ahogy melegedett a motor az autó leállt. Én nyomtam a gázt erre nem nagyon reagált a gép. Kis szerencsével mindig el tudtam indítani kivétel utoljára ugyanis utoljára az immom letiltott azóta csak egyfolytában villog. Autóvillamosságim azt mondta cseréljek trafókat. Kicseréltem de az autó ugyanúgy leállt. kb 2 kilóméterenként.
Így tettem meg vele egy kb 350 km-es utat. Érdeklőnék, hgy ez a leállás mitől lehet valamint hgy a kulcs cseréjével megoldódna-e az immo probléma. Az autóklubos szerint van valami forduatszám jeladó ami elszállhatott
Köszi előre is

nagya2 jún. 21. Creative Commons License 57072

Hali!!

Ha nincs ABS akkor a kilóméter jeladó adta (adja) meg magát(a két féltengely között található a váltón), és ez csak idővel fokózódik.(ráadásul rossz hatással van a fogyira is :-)))))    )

Ha ABS van akkor passz.

Üdv Nagya

Előzmény: k.o.v.a.cas (57071)
k.o.v.a.cas jún. 21. Creative Commons License 57071

Kilométerórám megállt menet közben,majd kb 5 kilométer után megjavult. Addig a sebességet sem mutatta,és a számlálók se mentek. Azóta tünetmentes. Mi okozhatta a hibát,esetleg hogyan lehetne orvosolni. Válaszokat előre is köszönöm.

Előzmény: bsanzika (57070)
bsanzika jún. 18. Creative Commons License 57070

Utánajárok én még ennek, nem szeretnék komplett féltengelyt venni csak azért mert OFFos lett egy jeladó gyűrű... :/

Előzmény: Köhike (57069)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57069

Ha leszeded a gumiharangot kiderül azonnal.

Így néz ki a nem szétszedhető:

http://www.forum-auto.com/les-clubs/renault-clio/sujet111503-1925.htm

És ilyen a szétszedhető:

http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=149497

Előzmény: Köhike (57068)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57068

Nézd bármi lehet, sajnos a Renaultnál lutri majdnem minden alkatrész. Viszont alvázszám alapján meg tudják neked mondani bármelyik Renault szalonban pontosan, hogy az az autó mivel hagyta el a gyárat.

Előzmény: bsanzika (57067)
bsanzika jún. 18. Creative Commons License 57067

Ez is 1.4 8 szelep szóval akkor szerintem keresek egy másik szerelőt itt a közelben... Tud valaki hozzáértő szakit ajánlani dél borsodban?

Előzmény: Köhike (57066)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57066

Nekem a 8 szelepes benzinesnél úgy van, hogy a jobbos egyben van a balos elvileg bontható. Nem tudom a többi változatnál mi a helyzet, de ismerve őket mondjuk bármi elképzelhető.

Előzmény: bsanzika (57065)
bsanzika jún. 18. Creative Commons License 57065

Érdekes, mert nekem pont hogy a balost, azaz a rövidebbiket kellett volna szervizelni. Akkor az az oldal bontható valahogy?

Előzmény: Köhike (57064)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57064

Igen sajnos a jobbos (mellesleg a hosszabb amit végképp nem értek miért) nem szétszedhető. A balos bontható.

Előzmény: bsanzika (57063)
bsanzika jún. 18. Creative Commons License 57063

Sziasztok!

Mivel nem találtam ABS jeladó gyűrűt külön a féltengelycsuklóra, így kénytelen voltam megvenni egy komplett féltengelycsuklót. Viszont akadt egy kis probléma a dologgal. Reggel annak rendje és módja szerint elvittem a szerelőhöz a kocsit és abban maradtunk hogy kicseréli a csuklót és pontot teszünk az egész végére. Mikor délután felhívtam közölte hogy mehetek a kocsiért de semmit nem tudtak vele csinálni mert nem bontható a féltengely a thalia alatt így nem tudják kicserélni. A gyűrűt is megpróbálták volna átrakni ha nem lenne a gyári féltengelyen olyan rétegű rozsda hogy nem hozza le semmi... Van ennek valóságalapja hogy nem szerelhető a féltengely vagy próbálkozzak még valahol egy másik szerelőnél is? Így világít ugye az ABS visszajelző mert a balos keréktől semmi jelet nem kap... 

petiren1,5dci jún. 18. Creative Commons License 57062

Csoda ide, csoda oda, szoktam minden téli-nyári gumiváltásnál nézni a betét-tárcsa állapotot, eddig nem vettem észre ezt pl. Sőt évente a hátsó dobot is leveszem és kipucolom. :)

Előzmény: Garfield007 (57054)
petiren1,5dci jún. 18. Creative Commons License 57061

Hát igen... ha az ember nem figyeli meg ennyire stb, de hála isten észrevettem és kapott újat :) 

Volt a betét mellé kopásjelző, ha valakit érdekel odaadom, sima levélként postázom neki :)

Előzmény: Köhike (57060)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57060
De egyszerüsíteni is lehet a dolgot. Valakinek rossz a szeme, vagy nem veszi észre a hajszálrepedést akkor valaki meghal? Szóval ez nagyon nincs így jól bármennyi éves is az a betét.
Előzmény: Köhike (57058)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57059
A műszaki vizsga számít hivatalosan ott kell megfelelnie, és ott nincsen semilyen utasítás a fékbetétek állapotát illetően, csak a fékerőt mérik, illetve az eltérést. Nem láttam még olyan műszaki vizsgát ahol kiszerelték a betéteket.
Előzmény: Garfield007 (57057)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57058
Vagy ha évhez kötik a fékbetét élettartamát, mivel mondjuk 10 évesen széthullik akkor meg valahogyan tegyék nyomonkövethetővé, írjanak rá szervízutasítást, tegyenek kötelezővé cserét, illetve minden műszakivizsga alkalmával ellenőrizzék mindezt a betétek állapotával. Szóval ez a 10 évesen illik cserélni ez elég felszínes megállapítás. Ilyen dolgot nem lehet szerintem ilyen kijelentéssel elintézni, ez egy biztonsági berendezés. És nem kötekedni akarok, csak azt szemléltetni, hogy nem mindenki műszaki beállítottságú, és nem autóval álmodik. :)
Garfield007 jún. 18. Creative Commons License 57057

Ez fék. Gyári előírást meg kellene néznem, de vagy 15e vagy 20e kötelező átvizsgálás van és szükség szerint csere. Ennyi.

Lehet ezen vitatkozni, de 10 éves fékbetét még Thalias körökben is extrém.

A hátsó fékek annyira hitványak, hogy nekem sem volt velük bajom, igaz rendszeresen tisztítva voltak. 

Zárhatjuk is a vitát, majd ha valaki hoz gyári leírást, hogy meddig felhasználható egy fékbetét, akkor folytassuk tovább.

Előzmény: Köhike (57055)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57056
Szerintem ha ez kiderül egy gyártóról, hogy ilyen szart gyárt az minimum egy típusbizonyítvány bevonással jár. Az az érdekes, hogy ez egy tudott dolog ezeknél az autóknál, hogy a hátsó szinte teljesen biztosan szétesik, és semilyen visszahívás nem történt, vagy marhára elhallgatták és titokban cserélték annál az autónál ami márkaszervízben járt. Mások ennél sokkal kisebb műszaki hibára is lépéseket hoznak.
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57055
Azért szerintem a fék pont nem az a része az autónak amivel ilyennek kellene történnie, még ha 10 éves is. Persze érdemes figyelni rá de nem mindenki olyan fanatikus, hogy állandóan az autóval foglalkozik és mindent ellenőriz folyamatosan. És nem feltétlenül hanyagsága kell gondolni. Ez a betét gyötrelmesen szar, pont mint a hátsó is. Nem lenne szabad semilyen üzemi körülmény közt ennek így leválni. A legszebb a dologban, hogy gyári.....
Garfield007 jún. 18. Creative Commons License 57054

Mármint azon kell csodálkozunk, hogy 10 év alatt elporlad egy "modern" betét?

Nem véletlen, hogy az első és hátsó fékeket is ellenőrizni kell periodikusan. 

Előzmény: petiren1,5dci (57052)
Köhike jún. 18. Creative Commons License 57053
Úgy látszik akkor nem csak a hátsó ilyen hitvány.
Előzmény: petiren1,5dci (57052)
petiren1,5dci jún. 18. Creative Commons License 57052

Gyári 2004es első fékbetét... 1,5dCi

Szikével nyúltam alá, és szinte nulla erőfeszítéssel kettévált...

Valósan 74eKm-t futott autóból.

Szóval ha ilyen repedtet láttok, azonnal cseréltessétek. Fő a biztonság.

Bár a betét vastagsága meg volt még azért, és nem is a fék miatt lett megbontva, hanem az "elporladt" féltengely gumiharang bilincs miatt.

Köhike jún. 18. Creative Commons License 57051

Nem tudom. De ha megy a motor a generátornak el kellene tudnia látni az autót.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57050)
k.o.v.a.cas jún. 18. Creative Commons License 57050

Jó lenne. Csak mindig bennem van a félsz,ha menni kell vele. Túlnyomórészt a feleségem használja,szerencsére csak 10 km-en belül. Akksi miatt nem lehetett szerinted?

Előzmény: Köhike (57047)
DiZzEe jún. 18. Creative Commons License 57049

Sziasztok.

Hátha valakit érdekel :)

http://olx.hu/hirdetes/17-es-alufelni-garnitura-ID2h0oh.html

Ata61 jún. 18. Creative Commons License 57048

Ebben igazad van,sok mindent lehetne másként.

Előzmény: Köhike (57046)
Köhike jún. 17. Creative Commons License 57047

Lehet csak valamilyen egyszerű kontakthiba volt.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57045)
Köhike jún. 17. Creative Commons License 57046

Persze meg lehet oldani sokféle módon, de mennyivel jobb lett volna, ha gondolnak arra tervezéskor, hogy azt az alkatrészt egyszer cserélni is kell majd.

Előzmény: Ata61 (57044)
k.o.v.a.cas jún. 17. Creative Commons License 57045

A-b trafó felcserélés c-d re után semmi gond nem jelentkezett. Igazán nem értem. Már 200 km óta tünetmentes. Most akkor megjavult? Esetleg az akksi nem okozhatta a gyujtáskimaradást a trafóknál? Már hat éves,azt hittem a telet sem birja ki. Hidegben gyengélkedett.

Ata61 jún. 17. Creative Commons License 57044

Helló!

Így is meg lehet oldani:  hosszú csavarral huzatod be a bilincset,amikor a helyén van akkor valamilyen szorítóval megtartod amíg beteszed az eredeti csavart,más megoldások a célszerszámok vétele vagy gyártása.

Előzmény: Köhike (57042)
1991ztibi jún. 17. Creative Commons License 57043

Üdvözlet.

Van egy thaliám 1.4 16v 2004-és évjáratú még gyári kazettás magnó van benne a kijelölése az időt mutatja de ha be akarom kapcsolni a rádiót akkor csak azt írja ki hogy error valaki tudna segíteni mi lehet a baj az autót most vettem 1 hete és így vettem hogy nem müködik a rádió elöre is köszönöm.

Köhike jún. 16. Creative Commons License 57042

Általában elégedett vagyok az autó műszaki megoldásaival, de a fűtőradiátor után ez a második baromság amit nagyon elkottáztak benne. Hogy miért nem lehetett kicsit hosszabb csavarokat használni, hogy ne kelljen trükközni azt nem tudom.

Előzmény: lulumba (57041)
lulumba jún. 16. Creative Commons License 57041

Hali!

Mi aknáról csináltuk és - igaz sok anyázás után - két ember, különböző fogókkal, szorítókkal, de összehoztuk.

A féktárcsa minimális vastagsága 17,7 mm. (nem kötekedésképp, csak úgy megjegyzem)   :-)

Előzmény: nagya2 (57040)
nagya2 jún. 16. Creative Commons License 57040

HAli!!

A stabpálcának jó az, de a stabilizátor szilent-nek nem jó.

Üdv NAgya

Előzmény: diakgszi89 (57039)
diakgszi89 jún. 16. Creative Commons License 57039

Ha nincs akna, akkor én is ráengedtem egy farönkre plusz csőfogóval rászorítottam.

Előzmény: nagya2 (57037)
diakgszi89 jún. 16. Creative Commons License 57038

Hát igen, aki fúrta az sima Baumax parkolóban lévő fószer, de többet oda nem megyek, nem is ajánlom senkinek. Most a Pilkingtonnál voltam Debrecenben, ott fogom csináltatni.

Előzmény: Köhike (57033)
nagya2 jún. 16. Creative Commons License 57037

Hali!!

Valami olyasmire gondoltam én is , de hogy hogy férni hozzá, az már más tészta.....

Üdv Nagya

Előzmény: Anonymus23 (57027)
nagya2 jún. 16. Creative Commons License 57036

HAli!!

Nincs vakrozsda, teljes felületeten fog,nem üt, nem zörög. A vastagságát majd megmérem, ja igen 17mm azt tudtam.

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (57030)
nagya2 jún. 16. Creative Commons License 57035

HAli!!

A stabpálcát én is úgy csináltam.

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (57028)
Köhike jún. 16. Creative Commons License 57034

Szélvédő cserére tényleg csak olyan szervizt vagy szakembert keress aki nagyon érti a dolgát mert iszonyatosan meg lehet szívni. Láttam olyan autót aminek kilyukadt a teteje, mert szélvédő cserekor megsértették a fémet és idővel átrohadt. Illetve sok rosszul beragasztott folyamatosan beázóval is találkoztam már az ismeretségi körben. És egy rossz ragasztás egy új szélvédő, nem lehet újra beszerelni.

Előzmény: diakgszi89 (57032)
Köhike jún. 16. Creative Commons License 57033

Erről a fúrásról azt mondta az aki nekem csinálta a kocsim, hogy aki megfúrja az azért csinálja, mert nem vette meg hozzá a drága célszerszámot amivel be lehet juttatni rendesen a ragasztót. Szóval ahol ilyet csinálnak az eleve necces.

Előzmény: diakgszi89 (57032)
diakgszi89 jún. 16. Creative Commons License 57032

Most voltam megkérdezni. Ám mikor kapta a kavicsot, akkor is reppent kis pókhálószerűen. Akkor megfúrták, de mondták, hogy 70%, hogy tovább reped. Ez kb. fél éve volt. Na most mondták, hogy repedést nem nagyon javítanak, és bontottal se érdemes szórakozni. 7000-ért cserélik plusz az üveg, ami kb. 13.000 Ft. Van drágább is a hővédős, de az 50-60.000 ft :

Előzmény: Köhike (57029)
Köhike jún. 16. Creative Commons License 57031

Hűtött min vastagsága 17mm, a telié pedig 10.

Előzmény: Köhike (57030)
Köhike jún. 16. Creative Commons License 57030
Nézd meg a tárcsa felületét belül, hogy nins-e rajta vakrozsda és teljes felületen fog-e a betét. Ha az ok, valamint nem üt, és a vastagsága is megfelelő akkor át akar baszni. Milyen tárcsa van rajta? Hűtött vagy sima?
Előzmény: nagya2 (57026)
Köhike jún. 16. Creative Commons License 57029
Nekem aki csinálta a kőfelverődést az mondta, hogy nincs értelme. Ezekhez az autókhoz olcsó a szélvédő, a javítás meg drága, főleg ha nem is lesz tökéletes. A srác marha rég ezt csinálja, én hiszek neki. Valamint amit javított az 100%-osan láthatatlan ellenben azzal amit előttem valaki csináltatott a thalian. Na az elég szarul néz ki...
Előzmény: nagya2 (57025)
Köhike jún. 16. Creative Commons License 57028
Elbaszott egy dolog az biztos. Fél centivel lenne nagyobb a csavar 2 perc lenne összerakni. Én alá szoktam bakolni az autót a stabilizátor alatt, és ráengedem. Akkor össze lehet csavarozni viszonylag könnyen.
Anonymus23 jún. 16. Creative Commons License 57027

Én gyorsszorítóval húzattam össze, kézzel lehetetlen volt. Azzal mondhatni pikkpakk megvolt.

nagya2 jún. 16. Creative Commons License 57026

HAli!!

JA igen kicseréltam a hétvégén a stabpálcákat, meg a bólintásgátlót, no problem minden O.K.

Hanem a stabrúd szilenttel nagyon megküzdöttem, nem tudtam a bilincset összehuzatni az új szilenten(pedig próbálkoztam mindennel amivel hozzáfértem), végül feladtam, és visszaraktam a régit (na azzal is szívtam mire a csavart beküzdöttem a helyére), végül is a régi szilentnek sincs baja, minimális repedezettséget látni a gumi külsején, ami 12 évesen nem meglepő.

Az autószerelőm szerint kikéne cserélni a féktárcsámat (25e km mentem vele a csere óta), de én semmi rendelleneset nem látok rajta, de szerinte a belső fele kopottab. Majd leszedem a kereket, és rámérek, mert így aknából tapintva nem érzek különbséget, meg ha a vállát nézem a tárcsának(felfogatásnál), olyan 0.5 mm a kopás.

Nemtudom most szivatni akar-e(mert az alkatrészt én veszem), vagy vagy vagy..............

Na mindegy.

Üdv Nagya

nagya2 jún. 16. Creative Commons License 57025

HAli!!

Nekem köfelverődés javítása után repedt el, javította a repedést, és azóta tartja magát.

Teljes garit vállaltak rá, hogyha tovább repedne ingyen javítják.

A srác már javított 40-50centis repedést is(kamion), teljes sikerrel.

http://szelvedoklinika.hu/

Üdv Nagya

UI: ez nem a reklám helye.......

Előzmény: Köhike (57024)
Köhike jún. 15. Creative Commons License 57024
Repedést nem lehet javítani tisztességesen, csak a kőfelverődést. És nem is érdemes sokat tökölni vele, mert 15 ért kapni újat. Haszált szélvédőt meg nem lehet felhasználni mivel ragasztott nem kéderes.
Előzmény: DGabee85 (57023)
DGabee85 jún. 15. Creative Commons License 57023
Ha már elkezdett repedni, azt szerintem már nem fogják meg. Azt akkor kellett volna javíttatni, amimir friss volt a sérülés, amikor még csak a pont volt. Kivákumozták volna, utána meg ragasztják. A repedést nem hiszem, hogy még meg tudják fogni.
nagya2 jún. 15. Creative Commons License 57022

HAli!!

Ha gyári a szélvédő, akkor ne cseréltesd, hanem javittasd meg.

Megtudják csinálni, szinte nyomtalanul.

Üdv Nagya

Előzmény: diakgszi89 (57021)
diakgszi89 jún. 15. Creative Commons License 57021

Sziasztok. Még pár hónapja kaptam egy kavicsot a szélvédőbe, ami most elkezdett repedni. Találtam helyben egy bontott autót, csak az a kérdés, hogy lehet kiszedni belőle a szélvédőt?

Öreg?halász jún. 14. Creative Commons License 57020

Nem tudom.Ha az lenne,nem csak két -három nap után kéne előfordulnia?!

Már gondoltam az üzemanyagszűrőre is,de menet közben még véletlenül sem tapasztaltam üzemanyaghiányt.

Előzmény: DGabee85 (57019)
DGabee85 jún. 14. Creative Commons License 57019
Immoblisiser?
Előzmény: Öreg?halász (57018)
Öreg?halász jún. 14. Creative Commons License 57018

Igen ,hallani és úgy viselkedik ahogyan írod,illetve mint ahogy akkor is viselkedett mikor még ez a jelenség nem jött elő!Ha áll két-három napot  mindig előjön.Ha reggel beindítom,utána egész nap akárhányszor indítom,már véletlenül sem fordul elő.Ezért én nem a benzinszivattyúra gondolok.

Előzmény: Köhike (57016)
DGabee85 jún. 14. Creative Commons License 57017

Én hirtelen erre gondolnék, hogy nem épül fel neki a megfelelő nyomás hosszú állás után. Bár nem értem, hogy miért csak hosszú állás után.

Előzmény: Köhike (57016)
Köhike jún. 13. Creative Commons License 57016
Gyújtás ráadáskor hallani ha elindul az AC, illetve azt is amikor leáll ha eléri a megfelelő nyomást. Ezt kellene kifülelni, hogy így viselkedik-e.
Előzmény: DGabee85 (57015)
DGabee85 jún. 13. Creative Commons License 57015

Üzemanyag szivattyú? AC?

Előzmény: Öreg?halász (57014)
Öreg?halász jún. 13. Creative Commons License 57014

Sziasztok!

1.4 ,8 szelepes autóm újabban azt játssza,hogy amennyiben néhány napig áll,csak többszöri indításra indul be.

Önindító teker de nem ugrik be . Mi lehet a probléma?

k.o.v.a.cas jún. 13. Creative Commons License 57013

Nekem benzin -gázos,és gázon is csinálja. Üzemanyag kizárva. Motor diag a-b henger részleges gyujtáskimaradást dobott. Most fel lett cserélve a trafó c-d re,furcsamód újra megjavult. Most várunk mi lesz. Pedig még nem is hallottam,hogy így vacakolt volna trafó,csak meghalt egyik pill. a másikra. Vagy tudja cáfolni valaki? Megnyugtatna.

Előzmény: DGabee85 (56994)
Garfield007 jún. 13. Creative Commons License 57012

Péntek 13.

Belülről hogy a legegyszerűbb szétszedni a csomagtérzárat? Az alsó részt egy torx fogja? Vagy más a jobb megoldás? 

Köszi! :-)

Anonymus23 jún. 13. Creative Commons License 57011

lulumba, nagya2

Köszönöm az infókat, mindkettőtől vettem már, akkor kicsi a világ :)))

Unix áruház itt van az utcánkban, Szegedről is vettem már párszor dolgokat, még postával is olcsóbbak voltak, mint helyi autósboltok.

Előzmény: lulumba (57009)
nagya2 jún. 13. Creative Commons License 57010

Hali!

Kovács autóház szeged, sztem jó áraik vannak.

Üdv Nagya

Előzmény: Anonymus23 (57008)
lulumba jún. 13. Creative Commons License 57009

Bár nem tőlem kérdezted, de azért válaszolok rá, mert nekem innen hozták:http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx

A szinonímák között megtalálod a Corteco-t 6.990.- brutto áron. mikor én vettem 5.990.- volt. 

Előzmény: Anonymus23 (57008)
Anonymus23 jún. 13. Creative Commons License 57008

Hol vetted, és mennyi volt ha szabad belekérdezni?

Előzmény: nagya2 (57006)
Köhike jún. 13. Creative Commons License 57007

Igen, nincs mit. :)

Előzmény: nagya2 (57006)
nagya2 jún. 13. Creative Commons License 57006

HAli!!

Nagykössz :-)

Tehát a csavarfej van a fehérnél.

Egyébként az itt tanácsolt Corteco bolintásgátló, és igen massziv a gumizása.

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (57005)
Köhike jún. 13. Creative Commons License 57005

Fehér műanyag alul.

Előzmény: nagya2 (57004)
nagya2 jún. 13. Creative Commons License 57004

HAli!!

Köszi Köhike az infót :-)

Uj problem:

A képen látható bólintásgátló-nak kisbumszlijánál a csavart hogyan rakjam????

A csavarfej a fekete oldalnál van, vagy a fehér oldalnál????

Képek:

Mostan nem emlékszem a régi is ilyen volt-e........

Üdv Nagya

Köhike jún. 12. Creative Commons License 57003
Mintha valaki írta pár hónapja, hogy neki abs nélküli dci-je van, és 200-as Lucas fék van rajta hátul. Még vita is volt belőle, hogy a benzinesen elöl Lucas van hátul meg Bosch.
Előzmény: nagya2 (57001)
Köhike jún. 12. Creative Commons License 57002
Én nem merek még sak tipelni sem melyik lehet benne. 180-as mintha csak a benzinesekben lett volna, és csak az abs nélküli. De legegyszerűbb megmérni. Lpr-t vettem már párszor, nekem bejött, semmi probléma nem volt vele.
Előzmény: nagya2 (57001)
nagya2 jún. 12. Creative Commons License 57001

Hali!!

Köcce az infót.

Üdv Nagya

Előzmény: lulumba (57000)
lulumba jún. 12. Creative Commons License 57000

Nem vagyok teljesen biztos benne, de talán a nagyobb megy az abs-hez a kisebb meg a nélkülihez. Nekem nincs abs és a kicsi kellett bele (1,4 16v 2003).

Lpr tárcsát asszem egyszer használtam, igazából nem volt vele bajom, de a brembo nekem jobban bejött, ez bemelegedve(1-2 fékezés után) sokkal nagyobbat fog. (a betét textar) Elég sokat megyek úgy, hogy a kocsi terhelve van, meg többször húzok utánfutót is és nekem ez jobb...

Előzmény: nagya2 (56998)
aplömplömelveszett jún. 12. Creative Commons License 56999

Köszönöm az elhangzott tippeket, ma reggel lett időm kiszerelni a szondát az autóból, végigméregettem mind a négy lábát oda-vissza, totális szakadásokat mértem csak, úgyhogy meg is rendeltem egy újat, denso, ~20ezerhuf :( . Délután-koraeste lesz időm beszerelni, az új hibatörlés után majd megírom, mi a helyzet.

Előzmény: aplömplömelveszett (56970)
nagya2 jún. 11. Creative Commons License 56998

Üdv Mindenkinek!!

Érdeklődnék, hogy a 2002-es 1.5dci (k9k 700) döncinek a hátsó fékje hány mm-es??( fékbetét átmérő kéne)

203mm v 180mm??

Üdv Nagya

UI: LPR-ről mi a vélemény(tárcsa+betét)

bsanzika jún. 11. Creative Commons License 56997

Sziasztok!

Szüségem lenne egy darab féltengelyre való ABS jeladó gyűrűre! Kompletten lehet csak kapni, viszont a féltengelyemnek semmi baja de a gyűrűt megette rajta az idő így kisebb fékeznésnél is elkezd darálni az ABS... Van valakinek otthon elfekvőbe?

Köhike jún. 11. Creative Commons License 56996
Nem tudom. Ha nincs semilyen konkrét jel, hogy mi lehet egyértelműen a hiba, nem tudsz mást tenni, csak vagy végigméregetni a dolgokat, vagy minden lehetőséget kizárni valahogy. Gyújtást ezek szerint kizártad. Trafó, gyertya, kábelek rendben vannak. Indulj el azon az úton akkor, hogy átmenetileg elszegényedik a keverék. Nézd át a csatlakozókat, ha azzal már volt gond. Nézd meg a szívóoldali tömítettséget, hogy nem szív-e valahol falsot. Ellenőrizd az üzemanyagnyomást, ha nem volt üzemanyagszűrő még cserélve soha sem lehet azt is érdemes cserélni. ( meg egyszerűbb is cserével kizárni) Mérd meg az ac-t , hogy kap-e rendesen feszültséget. Sajnos így nem hinném, hogy rá lehetne mutatni pontosan mi okozza a problémát. Lehet akár egy összetett dolog eredménye is, egyszerre több minden.
Előzmény: DGabee85 (56994)
Tibcsy49 jún. 11. Creative Commons License 56995

T. SGN!

Köszönöm a sgítséget, holnap alámerülök.

Üdv: Tibcsy

Előzmény: SGN (56983)
DGabee85 jún. 11. Creative Commons License 56994
Még mindig azt tartom furcsának, hogy gyertyacsere után kezdte a hülyeségét. És se nem trafó, se nem gyújtáskábel, sem gyertyahiba az oka, mert ezeket már kizártam! Tényleg lövésem sincs, de az tény, hogy a befecskendező szelepek csatlakozóinak megmozgatása után jóval ritkábban produkálja a rángatást alacsony fordulatról gyorsításnál. Esetleg öntsek bele egy injektor tisztító adalékot? Vagy szedjem le a csatlakozókat, óvatosan csiszoljam fel, küldjem meg WD-40-nel és tegyem vissza?
Előzmény: Köhike (56993)
Köhike jún. 11. Creative Commons License 56993

Más autóval már jártam így, nem tudom a thalia mennyire kényes rá.

Előzmény: DGabee85 (56992)
DGabee85 jún. 11. Creative Commons License 56992
8 szelepes benzines. Még az üa. szűrőt nem csetéltem ki, lehet az is el lehet tömődve, és nagy terhelésnél kevés az üa. nyomás???
Előzmény: Köhike (56991)
Köhike jún. 11. Creative Commons License 56991

Esetleg még az üzemanyagnyomást lehetne megvizsgálni. De, hogy azt működés közben mennyire, és hogyan lehetne vizsgálni azt nem tudom. A nyomásszabályzó az üzemanyag szivattyúban van. A rail csőre oldalt van bekötve, esetleg onnan lehetne kicsatolni valahogy valami műszerrel, és akkor abban a teljes veszteség benne lenne szűrővel együtt.

Előzmény: DGabee85 (56990)
DGabee85 jún. 11. Creative Commons License 56990

Nekem is csinálta gyertyacsere után, hogy alacsony fordulaton rángatott! Trafót kicseréltük, az új trafóval is csinálta, ezért azt kizártam. Gyújtáskábelek szintén újak, így ezt is kizártam. Én megmozgattam a befecskendező csatlakozókat, és elmúlt. Pontosabban, nagyon ritkán jelentkezik, míg ezelőtt minden alacsony fordulatról kigyorsításnál csinálta, most nagyon ritka az, hogy belerángatna. Nem tudom mi lehet a hiba oka. Lehet a csatlakozók oxidáltak el, vagy fogalmam sincs. Úgyhogy ha valakinek van ötlete, azt még mindig szívesen várom, hogy mi lehet a bibi!

Előzmény: k.o.v.a.cas (56984)
Göbebá jún. 11. Creative Commons License 56989

Üdvözlök minden fótumozó társat!!

Eddig még nem íram, de már régebb óta követem a fótumot.

Van egy 2002-es 1,5 dci 48 k-os Renault Thaliám 253000 km-el. A hibajelenség ami miatt írok, a következő: elromlott benne az EGR szelep, vetten bele újat, de alacsonyabb fordulatnál /kb 1750-2200/  a motor elerőtlenedik, furcsa kerregő hangot ad, füstöl, majd miután elhagyta a 2000-2200 -as fordulatot, megy minden mintha nem történt volna semmi.  

Mivel nem tetszett a furcsa kerregő hang, ezért visszaraktam bele a régi EGR szelepet, amit elforgattam, hogy ne tudjon visszavezetni kipufogógázt. Kerregő hang megszünt, de az elerőtlenedés még mindig fenn áll, ami érdekes, az az hogy a hibajelenség nem mindig jelentkezik. Amikor jelentkezik, vissza kell váltanom, hogy megemelkedjen a fordulat és akkor megy rendesen. Ha nem váltok vissza, akkor addig nem megy míg el nem éri a 2000-2200 -as fordulatot, ekkor egy rántást érzel, és utána megy mint a tatár.

Válaszokat, hibával kapcsolatos javaslatokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Göbebá

Köhike jún. 11. Creative Commons License 56988

8 éve amikor belémjöttek, volt a balesetben egy Thalia is, aminek eldurrantak a légzsákjai. Lehetett akkor kb 3-4 éves az az autó, és össze sem tört nagyon, zárhíd hűtő, motorháztető volt sérült rajta. Azonnal TK-ra vették a légzsákok miatt, és az az autó akkor érhetett olyan 1.8-2 millió körül. Az a baj vele, hogy ha még meg is veszi az ember legjobb esetben a 2 légzsákot plusz a 2 övfeszítőt (esetleg indító elektronikát is) senki nem fog felelőséget vállani a beépítés utáni 100%-os működésért ha hivatalosan történik a csere.

Előzmény: Luck Skywalker (56987)
Luck Skywalker jún. 11. Creative Commons License 56987

Emlékeim szerint elméletben 10 év után kellene cserélni a légzsákkal kapcsolatos dolgokat.Viszont ha mindent kicserélnél szerintem picit drága lenne.

Van a családban egy 98-as Megane amit egy busz tört össze oldalról,ott "szerencsére" minden jól működött.

Előzmény: Vulkan16V (56978)
Köhike jún. 10. Creative Commons License 56986
Szóval nincs külön vezérlése mind a 4 trafónak, hanem párba vannak kötve, és 2-2 párhuzamosan kapja meg.
Köhike jún. 10. Creative Commons License 56985
Lehet valamelyik szenzorod haldoklik, és szélsőértéken dolgozik már, és az ecu idővel adaptálta azokat az értékeket. Miután levetted az akkusarut ezeket elfelejti, és középértékről indul. De ez csak egy ötlet, ha minden más rendben van. Egyébként egy rossz trafó is és az fhp jeladó is tud hasonló problémát okozni melegedés során. Nekem a legutolsó trafóm amit nemrég kellett cserélni pont hasonlóan viselkedett. De az enyém 8 szelepes ez meg 16, itt máshogy van megoldva a gyújtás. ( Bár pont nemrég másolt be valaki egy linket, hogy némelyiknél a külön trafók ellenére is ikerszikrás üzemben működnek.)
k.o.v.a.cas jún. 10. Creative Commons License 56984

Nem tudom mi volt az autóval ma. Gyujtás nem volt egyenletes,rángatott,erőtlen volt,néha leállt. Volt négy új gyertyám,csere már úgyis aktuális volt,kicseréltem. Kb 500 méteren kiváló,majd ismét ugyanaz. Átmentem a szomszéd faluba,visszafelé villogott a motor ikon. Három henger ment. Trafó csere,mint az új,majd ismét erőtlen,rángat. Vissza a régi gyertyák,mert valaki írta,hogy már az ngk se a régi. Ismét jó,majd újra rossz. Végső elkeseredésemben levettem az akku sarut,vártam 3 órát és jó lett. Mentem vele 10 km-ert,tökéletes. Most jó. Járt már így valaki? Mi lehet a hiba? 1.4 16v.

SGN jún. 9. Creative Commons License 56983

Vedd le a hővédő lemezt és alatta megtalálod a kézifék-bowden általad keresett végét. A beállítással kapcsolatban annyi, hogy ha jól tetted fel a rugókat és a többi alkatrészt akkor a fékpofa és dob közötti hézagot beállítja magától néhány pumpálás és kézifék húzkodás után. A kart pedig úgy állítsd be, hogy őt kattanásig tudd behúzni. Az mondjuk nem árt ha már mindjárt úgy rakod fel a dobot, hogy a hézag már minimális legyen.Hali...

Előzmény: Tibcsy49 (56982)
Tibcsy49 jún. 8. Creative Commons License 56982

Üdvözletem A Nagy Varázslóknak!

Segítségeteket szeretném kérni. Mind a két oldalon hátsó fékbetét garnitúrát cseréltem. Minden jól sikerült, csak ott szúrtam el, hogy a kézifék kart többször behúztam – kiengedtem. Valószínű, hogy ezt nem kellett volna. Kiakadt a bal oldali kézifék kötél. Aláfeküdtem, de nem találtam a megoldást.

Kérdésem:

Hol nézzem meg, hol lehet vissza akasztani a köteleket?

Hogyan kell hozzáférni, van-e valami trükk, amire vigyázni kell?

Hogyan kell jól beállítani a kéziféket?

Az automatikus fékpofa állító kb. hány km (fékezés után) áll be?

Előreis köszi, ha valaki tud tanácsot adni.

Üdv: Tibcsy

SGN jún. 8. Creative Commons License 56981

Én Nem tudok, de Somagabor tud! Ő ezt írta a somagabor 2012.12.07 17:38:15 ©  49448 hozzászólásában: 

"Ja a szervó témában kerestek páran a szénkefe miatt.

Az adatokat megosztom itt, ha valaki rendelni szénkefét a Carbosint-től.

Gyártási szám: 484/11

Rajzszám: E-16-176

Anyagminőség: 50B

Méret: 6*12,5*21

Ellenállás: 0,22 - 0,37 mOhm

Csatlakozás hátul 40 mm hosszú, és 2mm vastag sodort réz.

Ezek alapján remélem tud rendelni aki szeretne."

Köszönjük neki! Hali....

Előzmény: s.jacint (56979)
janobá jún. 8. Creative Commons License 56980

A fütéskör ohm-méréssel mérhető ha nem szakadt. Nálam 8-10 ohm. A vezeték szinekre már nem emlékszem ezek a szonda tipussal is változhatnak. Egy biztos ha körbe cserélgeted ,s egyikkel se mérsz semmit akkor a fütőszál kampec. A hátsó szonda (2-es)

s.jacint jún. 7. Creative Commons License 56979

Sziasztok!

Tud valaki Thalia elektromos kormány szervó bronzkefe carbosint cikkszámot?

Előre is köszönöm!

Vulkan16V jún. 7. Creative Commons License 56978

Kedves márkatársak!

Igyekszem minden hozzászólást elolvasni (úgy tanul az ember), de arra nem emlékszem, hogy valaha olvastam volna a két légzsák patronjainak, vagy magának a légzsákoknak a cseréjétől. Meddig bírják? Cserélt már valaki ilyet? Mibe fáj a cseréjük? 

Ruby75 jún. 7. Creative Commons License 56977

Asszem tudom milyen perselyre gondolsz.Műanyag házba van zégerrel van lezárva és a rövid váltórúd golyós része megy bele. Na pl....  azt néztem már és az kotyog a műanyag házban.

Amúgy találtam ezt   http://renault.epcdata.ru/

Lehat sokunknak segít.

Előzmény: Köhike (56976)
Köhike jún. 6. Creative Commons License 56976
A rudazat elejébe még nem bújtam nagyon bele, de úgy tudom, ott egy persely tud kikopni. A hátulján meg szintén a persely, ami két részből áll, illetve a váltókar csuklója. De amit én furcsállok, hogy 3.6 liter olaj ment bele. Olyan 3-nál több nem szokott belemenni.
Előzmény: Ruby75 (56975)
Ruby75 jún. 6. Creative Commons License 56975

Köszi a választ.Nem akartam regénnyel fárasztani benneteket de csak,hogy tudjátok az egész történetet...ime.

Tavaly szeptemberbe kezdődött ez,hogy nem vette be az 1est.Elvittem szervizbe (bár én nem nevezném annak azok után). Ott beletettek abba a csuklószerűségbe ami a hosszú és a rövid váltórúd között van egy olyat ami a képen látható.Csak akkor persze még nem volt szétszakadva.  http://indafoto.hu/ruby75/image/21187471-ede67ca8/566907

Cseréltek még olajat is.

Ez bírta kb 3 hónapig,ujra u.a, a hiba.Mondom megnézem...A csuklón lévő gumiharang nem volt a helyire visszatéve,meg szétszakadt ez a műanyag valami.Mértem,összeraktam alátétekkel.Jó lett.5 hónapig.Most májusba megint nem kell neki az 1es.Megnéztem,amit összeraktam nincs széthullva,mondom akkor olaj.Vettem bele a rönó által előírt olajat.Na....hosszas csepegtetés után sikerült kicsavarni kb 2.7L(!) olajat a váltóból,és a szaga is más volt.

Nekem belement a kb 3.6L.

Most tartok ott amit kérdeztem.Hidegen semmi baja,de melegen......  :(

Előzmény: Köhike (56974)
Köhike jún. 6. Creative Commons License 56974
Öreg a váltóolaj, vagy kopott a szinkron.
Előzmény: Ruby75 (56973)
Ruby75 jún. 6. Creative Commons License 56973

Üdv mindenkinek.

1.5 dönci k9k700.

Az miért van,hogy hidegen két újjal be lehet tenni 1esbe,ha viszont bemelegszik akkor jobb esetben 2-es aztán 1es,de van,mikor így is nehezen?

k.o.v.a.cas jún. 5. Creative Commons License 56972

Nálam lambda előfűtés hiba van,de világít a serv is. 1.4 16v 98 le.

ogabor84 jún. 5. Creative Commons License 56971

Nem biztos, hogy jól gondolom, de ez a hátsó lambda hibáját jelzi, tehát én annak a csatlakozóját ellenőrizném, nálunk egyszer beázott, akkor volt hibajelzés, száradás után elmúlt, tehát annak az érintkezésére gyanakodnék. Ha nem jól gondolom, akkor meg majd kijavítanak...

aplömplömelveszett jún. 5. Creative Commons License 56970

üdvöz

adott egy K4J712 thalia, aminek a műszerfalán világít a motorbaj narancssárga lámpás, önmagában, azaz a serv nélkül. A házidiag eredménye P0141, a tárolt hibát kitörölve a hibajelzés nemsokára újra visszajött. Érdemes valahol valamelyik csatlakozót megmocorogtatnom? Ha a hibakód valóban a szenzor fűtése, érdemes megnéznem valahol valamit olvadóbiztosítékot? Ha egyiket sem, akkor milyen szenzort vegyek?

köszi!

Köhike jún. 4. Creative Commons License 56969

Aham, köszi. Na megjegyzem. A gyári az iszonyatosan lágy. Mondjuk nemrég néztem mi a helyzet vele és kiszereltem, de semmi baja még. Ezzel a gumi közdarabbal lehet ez is tartósabb lesz mint általában.

Előzmény: lulumba (56968)
lulumba jún. 4. Creative Commons License 56968

Nincs semmi rezonancia, sem búgás. Tökéletesen teszi a dolgát, ahogy kell. Corteco gyártmány, akkor 6eft. volt, most az unixnál 7eft. 

Előzmény: Köhike (56967)
Köhike jún. 4. Creative Commons License 56967

Nekem ez gyári bak. Az elég lágy. Az a baj, ha nagyon merev benne a szilent, akkor a rezgéseket is átviszi, és bizonyos fordulatokon iszonyatosan fog búgni az egész karosszéria. Így, hogy csak a mozgása van lekorlátozva normális használta mellett csendes is marad. De lehet, hogy te kifogtál valami tutijó bakot ami minden üzemállapot mellett jó. Nem emlékszel milyen gyártmány volt?

Előzmény: lulumba (56966)
lulumba jún. 4. Creative Commons License 56966

Én vettem egy fajtát, azzal sem bólogat, max. pár mm-t. 

Előzmény: Köhike (56965)
Köhike jún. 3. Creative Commons License 56965
De azzal a módosítással nem bólogat többet. Pontosabban csak minimálisan.
Előzmény: ÖregMackó (56964)
ÖregMackó jún. 3. Creative Commons License 56964

A Tháliánál a váltó bólogatós fajta. Gyári új korában 11 éve ugyanúgy bólogatott mint most. Ez nem a tartóbak, hanem konstrukció miatt van.

Előzmény: sezs (56954)
Köhike jún. 3. Creative Commons License 56963
Persze hozzá kell tenni a dologhoz, hogy kint ezek az alkatrészek tizedennyibe se kerülnek, csak közben valaki marhára megszedi magát a semmin. Ne mondja azt nekem senki sem, hogy egy tetves világításkapcsoló ami az ajtóban van, és kb a most forgalomban levő Renault-k 80%-ban megtalálható az 3-4000ft. Nonszensz. Vagy a fhp jeladó 10e. És általában ezek tényleg nem is kerülnek annyiba. FHP-t pl kínai oldalon láttam már 5-10dollárért. De lehet olcsóbban is találni, csak keresni kellene egy kicsit.
Előzmény: Köhike (56962)
Köhike jún. 3. Creative Commons License 56962
Teljesen lutri kezd lenni az egész. A probléma valószínűleg az árverseny miatt van, mivel mindenki idővel Kínában fogja gyártatni a dolgait, ha életben akar maradni. A kínai dolgokkal meg még ha sokat is javultak az utóbbi időben nincs túl jó tapasztalatom. De igazából nincs is érdekükben jót csinálni, különben nem pörögne a biznisz. Na meg eleve annyira felfokozott az élet Kínában, hogy sok esetben nekik ez minőség is örökkévalóságnak tervezett, fogalmuk sincs hogyan lehet olyan, hogy egy tárgy mondjuk 10-15 évig üzemel. A 3-4 éves autóik olyan lefingott állapotban vannak, mint itt a 15-20 évesek. De ez mindenükre jellemző. Új épületek, utak stbstb minden.
De visszakanyarodva az alkatrészekhez lassan a hosszú ideig szarozott olasz utángyártott alkatrészek lesznek a legjobbak. :) Azaz a többi neves gyártó is lesüllyedt arra a szintre, így meg már minden csak viszonyítás kérdése.:D
Előzmény: Kugler Kábel (56961)