Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

WebNeo Creative Commons License 3 órája 0 0 64936

a feszültség egy dolog, ohm lenne fontosabb, sajna nem tudom merre van a konkrét érzékelőkatalógusom elmentve:( rendet kellene már rakni a gépemen :D

de majd kutakodom.

Előzmény: aszondja (64932)
csaveri Creative Commons License 4 órája 0 0 64935

...... sokan írtátok, hogy szivattyú kell a betöltéshez.

Én egy szódásszifon fejjel + cső + egy pet palackkal meg egy csődarabbal megoldom.

Olaj a palackba majd bele a cső majd fel a szifonfej. Fejtetőre állítom és nyomok bele levegőt kompresszorral.

Ha nincs kompresszor akkor akár matracfújó pumpával vagy vagy levegőspray-el is létrehozható a nyomás a palackban. És már mehet is az olajtöltés. Ha a nyomás csökken akkor levegővel utána kell tölteni.

Előzmény: t1szabcsi (64934)
t1szabcsi Creative Commons License 4 órája 0 0 64934

Sziasztok!

Cserélnék váltóolajat, és ezzel kapcsoltban lenne pár kérdésem. Utánaolvastam itt a fórumon és ugye csak J típusú váltó van a Tháliában ezért NFJ váltóolaj kell, azt is láttam hogy kb. 3,1-3,4 l.

Amit kérdeznék hogy sokan írtátok, hogy szivattyú kell a betöltéshez, a felső levegőztető gumicsövön nem lehet betölteni az olajat, az nem ugyanoda megy? (2003-as 1.4 16V). Illetve azt kérdezném még meg, hogy az olajleeresztő csavar alatti réz alátétet Renaultéknál lehet venni? Vagy ki hol szerezte be? Illetve a motorolaj leeresztő csavar alatti vékony gumibevonatos alátétet ki hogy cseréli, gondolom a sokadik olajcsere után már az is csere érett, azt be lehet a Renault-ból szerezni?

Procera Creative Commons License 6 órája 0 0 64933

Üdv!

Na eltört nálam is a csomagtér zár dugattyúja vagy mije... próbáltam ragasztani, de nem bírja.

Ebayen ezeket találtam:

http://www.ebay.com/itm/262053995844?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/182252273039?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Szerintetek elég csak a szolenoidot megvenni, vagy inkább mindent cseréljek?

aszondja Creative Commons License 6 órája 0 0 64932

Üdv.

WebNeo 64757  Sajnos nem találtam adatokat a sebesség jeladóról.Annyit tudtam megnézni hogy azt kimértem hogy a feszültség az eljut a jeladó csatlakozójába.A három csatlakozópont közül kettő között 12,38V a fesz. mint a aksin,másik kettő között 10,3V.Hogy a vezetékeke hova mennek azt nem tudom.Arra gondoltam kiveszem a jeladót és megforgatom fúrógéppel,az nem lehet hogy a váltóban nem forgatja aminek forgatni kéne?

DGabee85 Creative Commons License 9 órája 0 0 64931

A fényszórónál melyik színű kábel a helyzetjelző pozitívja?  A kék? Vagy a zöld? 1.4 8v k7j700

Garfield007 Creative Commons License 10 órája 0 0 64930

A Renault is csinált ilyet, az 1.4 16 szelepesek trafóit is garanciába cserélték, mind a négyet és garancián kivül is ment az egyezkedés.

A hajtókar csapágyaknál is lehetett megosztott felelősségre gyúrni a nagyobb teljesítményű és érintett motoroknál.

Itt, az adott esetben sajnos nem.

A szerviz elvégezte a kötelező cseréket, megtett mindent. A csereperiódusokon belül a tulaj viselkedésért nem felelhetnek...

Előzmény: t1szabcsi (64929)
t1szabcsi Creative Commons License 10 órája 0 0 64929

Én lehet hogy kiverném a balhét a márkaszervizben. Ha betartottad a gyári periódust, amit ők előírtak, hiszen folyamatosan hozzájuk vitted szervizelni az autót, innentől kezdve ilyen hibának nem szabadna előjönnie. Ez lenne a megelőző karbantartás lényege (amit ök csináltak ugye), hogy a kopó alkatrészeket még a végső elhasználódásuk előtt kicseréljék, mielőtt nagyobb kár keletkezne. Ezt ellenőrizniük kellene szervizeléskor, hogy mi az amit ki kell cserélni és mi az amit nem. Mivel miden szervizt csak ők csináltak, minden olajcserét csak ők csináltak, innentől kezdve ők is a hibásak hogy nem szóltak hogy ezt ki kellene cserélni ill. hogy nem cserélték ki.

Hallottam már olyanról hogy a szerviz beismerte, hogy vagy a gyártás során került gyengébb alkatrész beépítésre (de nem csináltak típushibás visszahívásokat), vagy az ő mulasztásuk is a keletkezet kár, és a javítási költségnek bizonyos százalékát bevállalták. Én tennék egy próbát a márkaszerviznél, hogy 4 autót is vettél, amíg ti használtátok mindig is ide hoztátok akkor amikor kellett, sosem később, és mégis ez lett az autóval......

Előzmény: buma50 (64923)
Garfield007 Creative Commons License 24 órája 0 0 64928

A 65 lovasnak nem a hitvány anyagú csapágy volt a baja, ott más is volt.

A hajtókar csapágy problémák ahogy a képen is van az erősebb 1.5-ös motorokat, 2006-tól és a nagyobb súlyú modellekben érintette, Megane/Scenic.

WebNeo Creative Commons License 1 napja 0 0 64927

én is sajnálom:(, raadasul valoban nem etikus a szerviz hozzaálása, ha 4 autót vettél ott.

találtam 65 lovas cliot -ami lényegében thalia -

http://www.forum-auto.com/pole-technique/mecanique-electronique/sujet548176.htm

ilyen adatot ad a gyár

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118581506&t=9098903

Előzmény: buma50 (64926)
buma50 Creative Commons License 1 napja 0 0 64926

Köszönöm az infókat. Kár, hogy nem 1-2 hónappal ezelőtt kapom. De legalább remélem másoknak még idejében van.

Előzmény: WebNeo (64925)
WebNeo Creative Commons License 1 napja 0 0 64925

Mivel nem a gepemnel vagyok, csak 2 kutyafuttaban, akik vagy nem erintett valaszt kaptak a mszerviztol, vagy folyamatosan szervizelt autoik voltak

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137108825&t=9098903

A masik

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137336631&t=9098903

Előzmény: WebNeo (64924)
WebNeo Creative Commons License 1 napja 0 0 64924

Nem csak az elektronika mas, de ez mar mindeg, kangoo teljesen mas teszta.

http://www.meganeklub.hu/sites/default/files/tk_doc/gs2_m.pdf

18. Oldalnal kezdodik, ez eppen a scenic II,  konyve de minden mas benne van, ahogy mashol is.

A 30000-s csere tuti halal a scenicnel, megannal, clional is, nyilvan vannak kivetelek.

Markaszerviz erdekes kerdes, amikor egy elektromos kezefiket az ugyfel mutat meg, hogy hol van, vagy 150000 ft-t akarnak tetoablak motort cserelni, azt a villamossagi szerelo ingyen javitja, mindossze egy betanitassal, ugyanakkor pozitiv  dolgok is vannak.

A csapagycsererol nem ir a konyv, a fenti csokkentesrol ir.

Kikeresek neked olyat aki nem volt erintett megis behalt a motor

Előzmény: buma50 (64923)
buma50 Creative Commons License 1 napja 0 0 64923

Igazad van, más-más autók. De! A márkaszerviz szerint, ugyanaz a motor, csak más az elktronikus szabályozás.- (teljesítmény). A kangónál 30 ezer km volt előírva gyárilag olajcserére, így is  csinálták. így mentem 300 ezret. A többinél, egységesen 20 ezer km volt meghatározva. ezt igyekeztem lecsökkenteni, bár a szervizben kiröhögtek. Most már tudom, de nekik is tudni, és közölni kellett volna ezeket. Ebben az esetben az, hogy megéri.-e ( a javítás) nem nagyon számít. Ugyanis így eladni sem lehet, és én sem használhatom. A szervizzel egyébként sem vagyok túlságosan elégedett. (óvatos fogalmazás). Úgy gondolom, nyugaton, ha valaki, pl. magánszemély rövid időn belül 4 új autót vásárol egyazon kereskedésből, (ebből kettő nem a legolcsóbb)- az illetőt a tenyerükön hordoznák. Üdv! buma50

ui: A kezelési könyveket elolvastam, de a hajtókarcsapágy problémáról egyik sem tájékoztatott. Természetesen a szerviz sem.

Előzmény: WebNeo (64922)
WebNeo Creative Commons License 1 napja 0 0 64922

Minden auto amit felsoroltal, renault, de mas mas😁, felesleges az osszehasonlitas.

Mivel ha jol ertettem cak a thalia van meg az a lenyeges. Sokan nem olvassak el a kezikonyvet igy arrol sem szereznek tudomast, hogy szinte minden gyar leirja ( nehezitett, kulonleges, nevezzuk barminek ) hasznalati korulmenyek miatt pl. az olajcsere periodust futas tekinteteben felezni kell. Az en dieselem eseten ez 15000 km, vagy egy ev, ami felezve 7500 km. En betartom, kb 10 e Ft egy olajcsere, 8. eve igy cserelek, most okt-ben lesz a 9. csere esedekes.

Mivel kivancsi vagyok milyen idokozonkent csereltek a szervizben az olajat, megirnad?

Az elso scenicnel legalabb 1csere mar kellett volna, s itt nem a 15 e alatti cserere gondolok, amit sokan elorehoznak 10 e ala akar 2x is.

A 2. Scenic ejaratat nem tudom, de a leginkabb erintett motorok koze tartozik csapagyilag, a visszahivas soran sem csapagyat csereltek, hanem a befecskendezest szabalyoztak at.

Alapvetoen egy csapagycsere, nem nagy osszeg, csapagysor 10 e, tomites parezer, ha olajcserevel egyutt csinaltatja valaki munkadijjal is jobban jar. Akiket ismerek, 1-4 sajat 1.5 dci van nekik 100-120 e km- kent cserelik, csereltetik.

A visszahivasokrol annyit, bementem a mszervizbe, rakerdeztem, 2 eves  visszahivas volt az enyemre, elozo tulaj nem vitte be 4 evesen, nekem megcsinaltak, szo nelkul, ingyen.

A kocsidra visszaterve, ennyi penzt nem jo kiadni, csak akkor eri meg, ha preciz, hozzaerto csinalja Pecs kornyeken tudok ilyet.

Előzmény: buma50 (64921)
buma50 Creative Commons License 1 napja 0 0 64921

Sziasztok! Igyekszek az összes felmerült témára válaszolni: Igen, új korától nálam(unk), a családnál van. Jobbára a fiam hajtja. (Thalia). Normálisan vezet, nem gyilkolja. Az olajat a szervízben szokták cserélni, nem tudom a márkáját. Viszont a Kangó is így lett szervizelve, nagyjából így hajtva. Igaz, mint írtam, azzal dolgoztam, hosszú utakat mentem. ( 4 év alatt 300ezer km). Visszahívásról nem kaptam értesítést. Egyébként elvártam volna a márkaszervíztől a pontosabb információt. ( hajtókar csapágy) Négy új autót vettünk (a család) tőlük. A Kangót 1,5 dci 82 LE. A Thaliát 65LE, Grand scenic 95 LE,(ezt 3 hónaposan összetörte egy kamion,- gazdasági totálkár), újabb scenic, 105 LE. Ez mind az 1,5 dci. motorral. A kangóval, mint írtam 300 ezret mentem, csak a kötelező szervizek voltak, hiba nem. Az első scenic, mint írtam 3 hónap, 30 ezer km,- és totálkár. a második scenikke 120 ezret mentem, majd egyéb (finanszírozás) okok miatt adatm el. Ez is csak a kötelező szervizeken volt. Hiba nélkül. Egyiknél sem merült fel, még beszélgetés szintjén sem, hogy vigyázni kellene a hajtókarcsapágyra. A legjobb, hogy a Thalia külföldön, Horvátországban az autópályán adta meg magát,(nyaralni indultunk). Tréler, szerelőműhely,- csodálkozás,- Újból tréler,- Magyarország határ,- tréler, haza Pécs. Most a szerelőnél van, motor ki,- szédszed, és itt tartunk. eddig kb 200 ezer Ft csak a szükséges alkatrészek ára., ha még nem kerül elő újabb hiba. Kb ennyi, bocs a regényért. rüvidebben nem sikerült vázolni. üdv! buma50.

Előzmény: WebNeo (64919)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2 napja 0 0 64920

Szia! Olvass vissza,ha van időd. Két évecseréltem kb,akkor kitárgyaltuk,hogy mijren krll. A szinkrongyűrű m iatt nem mindegy.Én 160-as átmérőjű sárga szenyvizcsőből csináltam körmös kulcsot , fllexel bevagdostam köbe hármas vágókoronggal.

Előzmény: Stefi81 (64913)
WebNeo Creative Commons License 2 napja 0 0 64919

Azért kellett volna, pontos adat, hogy megnézzem volt e gyári visszahívás erre a hibára.

Alapvetően a 65 lovas motornál nem sok csapágy gondról olvastam, a nagyobb 1.5 dci, esetenként az 1.9 dci az érintett ez ügyben.

Gondolom olajcsere időben és a használat megfelelő volt mindig, ezért döbbentél meg a hibán te is?

Vannak különbségek a a motorok között, ezért nem egyforma a teljesítmény sem.

A júliusi problémád megldódott?

Javitás menete és összegszerűsége ismert előttem, havonta többet is látok, persze nem csak renault:( Olajszivattyút mindenképpen cserélni kell,remélem az is benne van az árban.

Előzmény: buma50 (64910)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 64918

Bocs, megtévesztett az első...

Előzmény: ÖregMackó (64917)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 64917

Azt írta ujkorától van meg....

Előzmény: Garfield007 (64916)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 64916

160e-nél vagy 140e-nél vette, fogalma sincs.

Egyébként a gyengébb dízelek nem voltak érintve a szériahibás csapágyakkal.

Előzmény: ÖregMackó (64914)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 64915

A kajtókar az hajtókar, a 10w40 meg elf olaj

Előzmény: ÖregMackó (64914)
ÖregMackó Creative Commons License 2 napja 0 0 64914

Szia!

Nekem is 2003-as dci Tháliám van, 230 ezer km-rel még (remélem) semmi baja a kajtókar csapágyaknak. Milyen olajjal jártál, mennyire hajtottad? Nekem mindig 10w40 turbo diesel lett beletöltve általában kb. 15 ezrenként cseréltem. Igazából sose hajtottam nem pörgettem a motort. Megosztott pálya-főutvonal-városi használat.

Előzmény: buma50 (64906)
Stefi81 Creative Commons License 2 napja 0 0 64913

Egy U alakú vasat hajlítottam.

1.4 8v K7J motorhoz milyen váltóolaj kell?

Elvileg NFJ, de a NFP nem lenne jobb bele?

Előzmény: t1szabcsi (64909)
t1szabcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 64912

Sziasztok!

Van valakinek felesleges gyári (csere vagy hasonló oknál fogva) jobb első hangszorója.

Azt hittem hogy pontakt hibás, de a hangszóró adta meg magát :( 

buma50 Creative Commons License 2 napja 0 0 64911

Továbbá: Úgy néz ki, hogy csak az alkatrészek, amik kellenek, kb 200000 Ft. A hajtókarcsapágy szétkenődött, tönkretette a hajtókart is. Motorki, szétszerel, hengerfej le, hibás alkatrészek, meg ami még kell az összeszereléshez, csak az alkatrész 180-200 ezer. Plusz a munkadíj. Ezért is érdemes odafigyelni, megelőzni.. buma50

Előzmény: buma50 (64910)
buma50 Creative Commons License 2 napja 0 0 64910

Szia! 2003-as. A motorkódot nem tudom, mert a szerelőnél van a kocsi. Azt hiszem k9k, stb.

Előszőr volt a Kangó. Azzal mentem 300 ezret hiba nélkül. Ezért vettem a családnak a Thaliát. mert annyira megbízhatónak bizonyult  ez a motor. A Kangóval dolgoztam. Lehet, kicsit szétszórt vagyok. üdv! buma50

Előzmény: WebNeo (64908)
t1szabcsi Creative Commons License 2 napja 0 0 64909

Szia hogy sikerült levenni a tank ülés alatti fedelét? Egyszer próbáltam, de nem tudtam mert irtózatosan rá van húzva. Vagy bal menetes lenne?

Előzmény: Stefi81 (64900)
WebNeo Creative Commons License 2 napja 0 0 64908

Visszaolvastam, két autód van?

2003 vagy 2005?

Motorkódod mi?

Előzmény: buma50 (64906)
Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 64907

Azért nem kell állandóan szűrőket cserélni :)

http://www.olajwebshop.hu/elf-tranself-nfj-75w-80-1-l/olajok/hajtomuolajok/75w-80-hajtomuolaj/elf-p313639.html

Szerintem ez jó a váltóba.

Előzmény: Stefi81 (64904)
buma50 Creative Commons License 2 napja 0 0 64906

Üdv! Nem régóta olvasom a hozzászólásokat, de még nem találkoztam ilyen információval:

2003-as Thalia 1,5 dci 65 LE. Újkorától van meg, 140000 km van benne. Menetközben leállt, kiderült, hogy hajtókar csapágyas. Most már tudom, sok helyről, hogy 100 ezernél cserélni kellett volna. (Ti tudtatok erről?) Senki nem mondta ezt. Sem a márkaszervízben, a kötelező szervizek alkalmával, sem más szerelő.Hogy lehet ez? Volt előtte egy Kangó 1,5 dci 82 LE 2001-es, 300 ezret mentem vele, és csak a kötelező szervizekre kellett vinni. Azonkívül semmi hiba nem volt vele. Azért lett eladva, mer azt mondták, hogy a sok km miatt nem lehet majd eladni. Ezért vettük meg a Thaliát, mert a Kangó ilyen jól teljesített. Most akkor hogy is van ez?

Lui-57 Creative Commons License 2 napja 0 0 64905

Kösz, én is igy gondolom.

Előzmény: Luck Skywalker (64903)
Stefi81 Creative Commons License 2 napja 0 0 64904

Szűrő 4ekm ezelőtt lett cserélve de nemsokára lesz megint. Abból milyet érdemes venni? (link)

A tank nem műanyag?

Melyik váltó olaj jó ebbe?

Előzmény: Papalac (64901)
Luck Skywalker Creative Commons License 2 napja 0 0 64903

Ékszíj nem kell mert benne van a szettben.

Előzmény: Lui-57 (64902)
Lui-57 Creative Commons License 2 napja 0 0 64902

Sziasztok!

Hamarosan 10 éves lesz az 1.5 dci 50 KW (K9KV714 motorkódú) Thaliám.

Kértem ajánlatot a vezérlés és egyebek cseréjére, és amit kaptam:

- szijkészlet csere (7701477028),

- szijkészlet csere (117203694R),

. ékszij (8200830183)

valamint vizszivattyú, hűtőfolyadék, stb.

Amit nem értek van ennyi szij amit cserélni kell?

Az első (7701477028) ugye a vezérműszij készlet.

A második (117203694R) a Hajtószíj Készlet ami szerintem tartalmazza a hosszbordás szijat.

És a harmadik (8200830183) hosszbordás szíj.

Rendben van ez igy?

Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 64901

Vagy a saját tankja rozsdásodik.

Érdemes benzinszűrőt is cserélni, esetleg kimosni a tankot.

Az enyémből pár hónapos korában is ilyen fekete trutyit engedtek le, ami csak a gyárban kerülhetett bele. Nem mossák ki a tankot beszerelés előtt.

Előzmény: Stefi81 (64900)
Stefi81 Creative Commons License 3 napja 0 0 64900

Február óta van meg a kocsim és soha nem mentem fél tank alá, mindig rátankoltam.

2004 1.4 8v

Tegnap délután lett 715km benne és még nem világít a benzinkút pedig már pirosnak az elején van.

Ma viszont megnéztem gyújtáskor világit e a lámpa mikor felvillannak a visszajelzők. Az világított is, viszont a szivattyú elég hangosan zúgott.

Úgy gondoltam felkaphatott valamit a tank aljából ezért szétszedem.

Találtam is benne bőven rozsdás fémreszelékeket ami valószínűleg a benzinkút tartályából pereg.

Régen az ETZ tankom belseje volt rozsdás ott is ez a jelenség volt.

Kitakarítottam és most halkabb.

Papalac Creative Commons License 3 napja 0 0 64899

Melyik gyertyát gondolod kormosnak?

Én nem látok különös problémát a gyertyáiddal, azon kívül, hogy be kéne állítani a hézagot.

Ne a porcelánt nézd, ott lehet koszos, főleg, ha vizet kapott és áthúzott.

A becsavart végét kell nézni! Azok szépen ki vannak égve, kivéve a 2. képen, az kicsit nedves, de az se kormos.

Ettől függetlenül lehet hibás a gyertyakábel, de a gyertyákon ez nem látszik.

A jobb oldali fekete, de az a henger is ment rendesen. Szelepet kéne állítani azon.

Előzmény: JafarJago (64888)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64898

10087084-es cikkszámú pont jó neked.

Előzmény: DGabee85 (64897)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64897
Előzmény: JafarJago (64893)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64896

A gyári Renault gyertya az Eyquem. Tartóbakból, ha nem a Bárdi vagy Unix sajátmárkás termékeit veszed,akkor már nem lőttél mellé! 

WebNeo Creative Commons License 4 napja 0 0 64895

Bogarásszál, ha még nem volt meg, napokig lehet olvasgati, képeket nézni, mérni :DDDD

Előzmény: csaveri (64892)
WebNeo Creative Commons License 4 napja 0 0 64894

Akkor nem lesz baj szerintem, ha cseréltél gyertyát, néha érdemes rámérni a hézagra, ennyi.

Metalcaucho, emlékeim szerint gyári beszállító spanyol, walker is régi kipufgyártó a bárdiban lévők is elfogadhatóak.

JafarJago Creative Commons License 4 napja 0 0 64893

Szia!

Igen gyári Renault gyertyát vettem a kocsiba. Holnap megveszem a valeo Kábel szettett hozzá.

Kipufogó tartó bakból is tudom hogy jó minőségűt kell venni csak nekem ilyen kell.

Báriba ilyet nem találtam a Bosal kupufogóhoz.

Unixba találtam de valami spanyol gyártó.

Előzmény: WebNeo (64891)
csaveri Creative Commons License 4 napja 0 0 64892

Otthon?

Igen, a garázsban a polcon mindegyikből van pár darab.

Küldök neked ............

Szinte éreztem, (megyek és feladok egy lottót :) ) mikor a levelezésről írtál mert mintha hallottam volna már arról hogy a 4 lyukas Mann-ak ki a gyártója :)

Köszi, megkaptam a levelet :)

Előzmény: WebNeo (64890)
WebNeo Creative Commons License 4 napja 0 0 64891

Ez okozhatott valamilyen károsodást a motorban vagy valahol?

Alapvetően nem, ha meg igen azt majd később észreveszed.

Ami fontos, egy renaultnál - gondolom másnál is - a nagy gyertyahézag kinyirhatja a trafót is, ez a megane-n megtörtént itthon. Mint látom a képeken elég nagynak tűnik, persze csak szemre, ha a 4 gyertyakábel kicserélése után nem jelentkezik semmi korábbi probléma akkor minden ok. Én is cserélném a 4-t együtt.

Gondolom gyertyák cserélve lettek.

Viszont ha szar a generátor akkor felújítás vagy egy újat kell venni.

Felujjítás, de gyakran a tisztítás egyes elemek cseréje is elégséges, bejáratott felujítónál csináltasd ha a szerelőd nem ért hozzá, a gari és egyebek miatt.

A kipufbak, nem nagy összeg érdemes nevesebb márkát venni.

Szerintem

Előzmény: JafarJago (64888)
WebNeo Creative Commons License 4 napja 0 0 64890

:DDDDDDDDDDDDDD

Nekem nincs és nem is volt kedvem ilyeneket számolgatni.

Küldök neked, de szerintem már megvan, egy linket ahol szerintem x100 db szürőt herélnek ki, méretek alkotóelemek stb.

Onnan van a kép is láttam teljesen kiterítve pruflux szürőleületet, azt méricskélheted :DDD

Persze ha látni akarod a teljes kialakítását, akkor a youtube-n van a prufluxnak kisfilmje keress rá érdekesen van összehajtogatva nem a külső mintát követi,hanem kis "zsebek " alakulnak ide oda.

Ahogy a mann lukakat ezt sem néztem meg ilyen mélységben:D

Közben megmértem egy Mecafilter (gyári beszállító) olajszűrő lyukfelületét amin 6 db lyuk van.

Otthon?

Előzmény: csaveri (64889)
csaveri Creative Commons License 4 napja 0 0 64889

.......és arra jutottam, hogy a pruflux talán több szürőfelületet ad a cikk-cakk megoldásával, nekem előnyösebbnek is tűnik.

Úgy gondoltam megmérem :)

Ha megnézed akkor láthatod hogy a Purflux 2 bordaközi távolságába a Mann-nál legalább 3 szűrőborda helyezkedik el. (de inkább 4)

Tudom jelezted, hogy a jobb oldali nem Mann szűrő de a másik linken a Mann talán még sürübb bordabeosztású de most tekintsünk el ettől.

A Purflux-nál (kerekítve számolva az egyszerűség miatt) 25mm 2 bordaköz távolsága.

A cikk-cakk hajtás 1 szegmense 16mm.

Tehát ha ebből számolunk akkor a 2 szűrőborda hossza 16x4x2=128mm

Lássuk a másik szűrőt.

Bordahossz 43mm. Ha a minimum 3 bordával számolunk az 43x3= 129mm

Ha meg 4 bordával számolunk akkor  43x4= 172mm

Ha 3 bordával számolunk akkor a kerületen, a Purflux-os bordatávolsággal számolva jó pár plussz borda lesz még.

Így az én véleményem a mérések alapján, hogy nem ad nagyobb szűrőfelületet a Purflux.

A mérés szoftveresen történt egy grafikai programmal.

Nem vitának szántam csak próbáltam megmérni, hogy mivel járnánk a legjobban.

Közben megmértem egy Mecafilter (gyári beszállító) olajszűrő lyukfelületét amin 6 db lyuk van.

A lyukak összfelülete ugyanannyi mint a 4 lyukas Mann olajszűrőén.

Ha valami hibát vétettem a számolásban akkor kérném a javítást, ellenvetést. :)

Csak így jutunk előrébb.

Mielőtt ismét hazug lennék.....

Ilyet tőlem nem hallottál.

Előzmény: WebNeo (64887)
JafarJago Creative Commons License 4 napja 0 0 64888

Sziasztok! Tegnap voltam a szerelőmnél, hát volt meglepi.   Renault thalia 2002 1.4 8v k7ja700

Kivette a gyertyákat és nagyon szar állapotban voltak. Volt egy gyertya ami fekete kormos volt ( csatoltam képen ) és azt mondta hogy az a henger nem ment. A gyújtó kábel volt szar és néha érintkezett néha nem. Elszaladtam hoztam egy kábelt azzal jó volt és Józsi hallásra azt mondta megy mind a 4 henger. Hétfőn veszek 4 kábelt mert nem tudni a többi mikor hal meg. Azt mondta Józsi nem gáz hogy ahol szar volt a gyertya nem ment a henger!

Szerintetek mennyire gáz hogy szar volt az a gyertya és feltehetően nem ment a henger. ( sokszor észre vettem hogy a kocsi nem úgy megy, most meg mintha jobban menne).
Ez okozhatott valamilyen károsodást a motorban vagy valahol?

Csikorgás reggel főleg ha a világítást felkapcsolom: Azt mondja ő a hosszbordás szíjon nem feszít mert akkor megöljük a generátort. Szerinte a generátor szarakodik ott kell hagynom egy éjszakára és reggel rámér ebből fogjuk tudni szar e a generátor. Mivel most cseréltem aksit is lehet hogy azzal nem fog csikorogni nem tudom mert azóta nem figyeltem annyira. Viszont ha szar a generátor akkor felújítás vagy egy újat kell venni. Kicsit horror az ára.

Vegyek újat vagy felújítás?

Bosal kipufogót vettem milyen kipufogo felfüggesztő bakot vegyek?

WebNeo Creative Commons License 4 napja 0 0 64887

Amikor vártam a válaszukra, keresgettem a neten és arra jutottam, hogy a pruflux talán több szürőfelületet ad a cikk-cakk megoldásával, nekem előnyösebbnek is tűnik.

Sajna nem találtam a pruflux vs. mann képeket amit akkor elmentettem valahová, de tt két link amiről érthetőbbé válik kusza gondolatom lényege :D

Mielőtt ismét hazug lennék, jelzem a pruflux képén NEM mann szürő van mellette, az lényegtelen e kérdésben, bár annyira figyelemre méltó, hogy nagyon kevés cikk-cakk megoldású szürőt láttam eddig.

http://id.mind.net/~derek/tech/OilFilter/Mann-little.jpg

http://i61.tinypic.com/30nkd1c.jpg

Előzmény: csaveri (64868)
DGabee85 Creative Commons License 4 napja 0 0 64886

Igen, jó! Én csak ezt használom 1.4 8V-mre.

Előzmény: Stefi81 (64885)
Stefi81 Creative Commons License 4 napja 0 0 64885
WebNeo Creative Commons License 4 napja 0 0 64884

Ha lenne, szerintem kidobtam

Előzmény: csaveri (64883)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64883

Légyszives ha lenne ilyen 5 lyukas szűrőd akkor nem mérnéd meg, hogy mekkora a lyuk ?

A 4 lyukasnak ez a mérete.

Előzmény: WebNeo (64881)
Gabec76 Creative Commons License 5 napja 0 0 64882

Mindenképp, hiszen műszakis is lesz a drága.

Ráadásul valami kopog a jobb elejében rosszabb úton. hát ez a használta autó rizikója.

Az előző tulaj szerint még lenne 10000 km a vezérlésben, de nem merek kockáztatni.

Előzmény: DGabee85 (64872)
WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64881

Nem tudom nem mértem meg egyiket sem, szemre picit több-nagyobb az 5-s, de mérni kellene a pontos adatokhoz.

Előzmény: csaveri (64880)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64880

A 4 lyuk áteresztő képessége valószínű, hogy nem kisebb mint az 5 lyukkal rendelkező mivel a 4 lyukasnál nagyobbak a lyukak.

Tehát ez nem lehet hátrány. (szerintem)

Előzmény: WebNeo (64878)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64879

Az olajgyártási eljárásokon átrágtam már magamat elég régen, és a szabványokkal kapcsolatosan is bőségesen informálódtam már csak azt nem értettem/értem, hogy hogy a francba képesek öszzelapátolni egy kalap alá a különböző gyártási technológiával készült olajakat.

Persze, a marketing az nagy úr !

Amúgy van olyan paraméter amiben a Full synth olaj gyengébben teljesít mint az MC gyártási eljárással készült nem Full synth olaj. Ez egy diesel motornál hátrány lehet a Full synth-nél.

De ennyire ne menjünk bele mert ez már a másik fórum témája lenne. :)

Előzmény: Garfield007 (64877)
WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64878

Itt a levélben kapott kép a kétféle szűrőről:

Előzmény: WebNeo (64863)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 64877

Az olajos topikban és itt is visszatérő kérdés.

"A hidrokrakk eljárás gyakorlatilag az ásványi alapolaj "nemesítését" jelenti, a rövid (gyorsan párolgó) és a túl hosszú (a korai megdermedésért felelős) láncú szénhidrogén molekulákat kiválasztják az olajból majd a szénláncról leszakadt hidrogén atomokat nagy nyomáson igyekeznek "visszatömködni" mivel az ilyen módon telítettebbé váló szénhidrogén molekula jobban ellenáll az öregedésnek."

Ez a szintetikus technológia marketing nevű eljárás.

Kicsit részletezve:

"Group III A legjobban, legalaposabban finomított ásványi alapolajok. Egy úgynevezett hidrokrakkolás során állítják elő, mely segítségével az alapolaj tulajdonságai nagyon közel kerülnek a teljesen szintetikus Group IV-es csoport tulajdonságaihoz, azonban azoknál alacsonyabb költségekkel. Nagyteljesítményű motorok és hajtóművek, hosszú csereciklusú kenőanyagainak egyik legfontosabb alapanyaga.  

Group IV Kémiai szintézissel előállított, ún. teljesen szintetikus PAO (polialfa-olefin)bázisú alapolajok, melyek molekulaláncai azonos hosszúságúak és ennek a tökéletes homogenitásnak köszönhetően rendkívül strapabíró, nagyon jó hőstabilitásuk és kiváló stabilitásuknak köszönhetően a csúcsminőségű, hosszú csereciklussal rendelkező kenőanyagok elengedhetetlen alapanyagai."

De itten van bővebben is.

Ettől nem változik semmi, csak a fogalmakat próbáljuk meg helyesen használni, hogy az egyszeri kérdezőt ne vigyük be teljesen az erdőbe, azt megteszik a szerelők...

Előzmény: csaveri (64876)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64876

Dehogy kezdem !

Tényleg érdekelt mert nem tudtam, hogy egy blokk alatt lévő de különböző eljárással készültek egy helyre is kerülhettek.

Nincs nekem problémám az SXR-el. Folyamatosan azt kapja az autóm. Csak azért kérdeztem, hogy a tudásomat növeljem ez ügyben is.

Köszönöm az infót !

Előzmény: Garfield007 (64875)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 64875

Ne kezdjük elölről :-)

A FullTech olajok a szintetikus olajok az ELF-nél. 

A 900-as széria ásványiolaj alapú, szintetikus technológiával készült olaj, ez már inkább félszint és így tovább lefelé. 

Az ELF csak a 700-as szériát tekinti félszintnek, az olajipar meg csak az tekinti szintetikusnak, amiben nincs ásványiolaj.

Lentebb már olvashattad a hsz-eket.

Van aki hisz a gyártó marketingjének, más meg a hozzáértőknek.

A lényeg egyébként annyi, hogy a 900 SXR rendelkezik a Renault jóváhagyással, tökéletes választás pl., ettől lehet bármi más ami legalább kicsit olajnak tűnik és a minimális követelményeket teljesíti.

Előzmény: csaveri (64874)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64874

Az Elf-nél honnan tudható, hogy melyik a Full synth. olaj ?

Csak ezeket a kategóriákat sorolja fel. Ha az első az nem Full synth kategória akkor nincs nekik Full synth ?

Előzmény: Garfield007 (64870)
WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64873

Nincs mit.

Mivel nagy baj nem volt azt hittem hamisított a szűrő, mert nekem mindig 5 lukas volt:)

Előzmény: csaveri (64871)
DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 64872

Még a fékeket kihagytam, mert arra sem ártana ránézni, mert nem baj, ha meg is tud állni az ember! :-)

Előzmény: Gabec76 (64858)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64871

Köszi !

Előzmény: WebNeo (64869)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 64870

Sajna ez ilyen, de utána elvileg évekig csend.

Nem tudom milyen az árképzése a Bárdinak, de a félszint 5w30-5w40-10w40(900-700) árak között 5e-től indulva 1e forint lépcsők vannak. A valóban full szintetikus 5w30 is megáll 10e alatt, kedvezmény nélkül. Csak két-három helyet néztem meg, de nagyjából ugyanazok az árak.

http://www.olajraktar.hu/termeklista/motor-olajok/elf/oldal-2

Előzmény: Gabec76 (64862)
WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64869

Elengedte az olajat

Előzmény: csaveri (64868)
csaveri Creative Commons License 5 napja 0 0 64868

És mi miatt csalódtál a w75/3 szűrőben ?

Nekem eddig 4 lyukas w75/3 -as szűrőim voltak és most is olyat kaptam a rendeléskor.

DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 64867

Figyelem! Figyelem! :-)

Az alábbi linken látható képeken szereplő gyári fényszórópár eladó! A képeken látható állapotban! Minden tartófül épp, mattulás az indexeknél látható! 20000Ft/pár áron bárki viheti! Miskolcon átvehető személyesen! Posta utánvéttel kizárólag minden személyes adat megadása után lehetséges csak, nem akarok úgy járni, hogy nem veszi át a csomagokat valaki! Előreutalás után mehet a posta kevesebb adat megadásával is (ebben az esetben postaköltséggel növelt árat kérek!).

https://www.dropbox.com/sh/qblm361ieqok40e/AABuw9imwmQt_dQaeVBnmM-Ga?dl=0

WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64866

Nem mondom meg melyik nagyker adta el, de olajcsere után rossz gondolat volt, hogy okoskerék következik :DDDDDD

Nincs gond a prufluxxal nálunk.

Mecafilter a Lautrette lenne még igazi, de ritkán látok belőle:(

Amugy motrio is megfelelő azt tapasztaltuk.

Előzmény: DGabee85 (64865)
DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 64865

Nem tudom, eddig én mindig az 5 lyukas német Mann Filterhez jutottam hozzá, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A boszniaihoz még nem volt szerencsém. Viszont az biztos, hogy sokkal hamarabb alszik el az olajnyomás visszajelző indításnál a Mann Filterrel, mint a gyári Purflux-szal. LEgalábbis én ezt tapasztaltam.

WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64864

https://the-filtershop.com/

8. éve tölük veszem az olajat, egy téves doboz volt eddig bérmentve cserélték, sőt +1 litert kaptam.

9.990 Ft felet ingyen szállítanak, néztem nekik is van Pruflux szűrőjuk pl. vagy légszürőt veszel még stb stb és máris ingyenes a szállítás.

Előzmény: Gabec76 (64862)
WebNeo Creative Commons License 5 napja 0 0 64863

Annyival egésziteném ki, hogy tapasztalat alapján egy autónknál a w75/3-s mann szürő nagy csalódást okozott annak ellenére, hogy korábban is ez volt rajta.

A gyártóval folytatott levelezésem során kiderült, hogy ezt a szűrőt :

Der Ölfilter W 75/3 wird in sehr hohen Stückzahlen gefertigt und im freien Ersatzteilehandel verkauft, daher wird er an zwei Standorten gefertigt.
Fertigungsstandorte sind Bosnien und Deutschland.

Boszinában is gyártják. Én azt javasoltam ezek után mindenkinek akivel ez szóbakerült, hogy személyesen nézze meg, mert a német gyártású 5 lukas és a feliratok is normál konturral vannak a szürőn a másik csak 4 luk és felirata eltérő az elözötől.

Még két dolgot tehet aki ilyet használ, hogy a gyári Prufluxot veszi, igy tettem én is, talán még olcsóbb is volt ha jól emlékszem, a Bárdinál Ls932 van ehez az autóhoz is.

A másik, hogy Motriot vesz, ami gyári másodmárka, van olyan jó mint a nagykerekben kaphatóak és esetenként jóval olcsóbbak mint azok.

http://www.motrio.com/?page_id=1066&lang=hu

cikszám alapján telon lehet árat kérdezni a márkaszerviztől.

Előzmény: DGabee85 (64859)
Gabec76 Creative Commons License 5 napja 0 0 64862

Köszi!

Szóval lehet zsebbe nyúlni :/

10w- vagy 5w olaj, a Bárdinál közel 5000 a különbség....(11-16 ezer az 5 literes...)

Ha Igaz a Bárdinál 20, az unixnál 30 %-s kedvezményünk van.

Előzmény: DGabee85 (64861)
DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 64861

Ezek az árak kedvezmény nélküli árak. Bármelyik aztóalkatrész üzletbe bemész ( Unix, Bárdi ) csináltatnak veled egy kártyát és 10% kedvezményt kapsz. Ha van ismerősöd valamelyik cégnél, akkor a 0,54-es szorzó sem elképzelhetetlen! Igen, ha ismerősöd van ott, akár 46% kedvezményt is untézhet neked, ha ügyes. 

DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 64860

10w40 az az 5w40.

DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 64859

Gates vezérműszíj, feszítő és vezető görgő, csavar: 35990Ft.

Ruville (20 fogszámú) vízpumpa: 16130Ft.

Champion levegőszűrő: 3250Ft.

Mann Filter olajszűrő: 2470Ft.

Olajleeresztőcsavar tömítés: 250Ft.

Olajleeresztő csavar (6lapfejű): 1000Ft.

Mann Filter üzemanyagszűrő: 5500Ft.

5 liter ELF Evolution 900 NF 5w30 vagy 5w40 Full-Synth motorolaj: 6000-7000Ft.

Kb ennyire. A gázról fogalmam sincs.

Előzmény: Gabec76 (64858)
Gabec76 Creative Commons License 5 napja 0 0 64858

Üdv!

Találgatok számolgatok, de úgy gondolom egyszerűbb kérdezni:

Mint említettem vásároltam egy 1.4-s 95 le gázos Thaliat.

Érdeklődnék milyen költségekre számíthatok (körülbelül)(vezérlés, szűrők, olaj csere), illetve bár nem akarom az olaj vitát feszegetni milyen olajat, gyártmányú alkatrészt javasoltok.

Esetleg a műszaki előtti gáz átvizsgálásáról (sárga kártya), tudja valaki mennyi lehet?

Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64857

Béke van szívemben, a nyugalom a barátom.

A hülyeséget nem szoktam elviselni és igen karcos módon ezt meg is jegyzem, mert itt is sokan elfelejtik, hogy sokszor annyian olvassák a topikot, mint ahányan írják. 

Tehát egy nyilvános fórumon ki is fogom javítani, ha valaki le meri írni, hogy egy nem szintetikus olaj full szint lenne. Ezért nem fogok elnézést kérni.

Előzmény: WebNeo (64856)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.18 0 2 64856

Garfield007, korábban én már megtettem amit jónak láttam letiltottam a hsz-d, most szólt valaki, hogy megint rámkattantál, tedd azt amit én és béke ....

Lassan kezdem érteni miért rágott be rád más is

Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64855

Ha valóban csak hengerfej tömítés csere, akkor nem lesz nagy összeg(20e alatt tuti megáll, drága tömítéssel, drága szervizben is), de először lássa mester, mert hiába mondunk itt bármit, ha közben még talál mást is.

Előzmény: arb141 (64850)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64854

nagyjából milyen javítási költségekkel kell számolnom?

Szakember vagy. Ne dumálj. Mennyi az annyi?

Előzmény: WebNeo (64852)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64853

Az a gond, mint az olajsaras motoroddal.

Trollkodásnak elég szar volt, ha meg komolyan gondoltad, akkor csak szimplán hülyeséget írtál. A gyártó marketing dumájával együtt, amit te el is hiszel.

Szóval, ez nem provokáció volt.

Előzmény: WebNeo (64851)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64852

Akkor jársz a legolcsóbban - még ha drágának tűnik is - ha hozzáértőnél, garival csináltatod a többi az csak maszlag.

Alapos hibafeltárás, jóminőségű javítás kell, hogy x idő mulva ne térjen vissza a probléma.

Előzmény: arb141 (64850)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64851

Nem neked szólt :D

Nem lettem kijavitva nem véletlen volt 64831 zárójelben nem véletlenül irtam.

Nekem is segített mérnök én is elhiszem neki, de olajtéma csak provokációlag lett bedobva ismét a csendes nyugodt fórumra, ha érted jó ha nem sajnálom.

Előzmény: Anonymus23 (64849)
arb141 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64850

Üdv mindenkinek újra!

Adott egy 2003-as Clio DCi (48kw), ami  valószínűleg hengerfej tömítés cserére szorul.

Nem fogyasztja a vizet, teljesítmény csökkenés sincs, mégis eléggé nyomja a vizet kifelé + látható hogy járó motornál gáz jut be a rendszerbe...

Annyi kérdésem lenne hozzátok, hogy nagyjából milyen javítási költségekkel kell számolnom?

Anonymus23 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64849

Te most milyen provokációról beszélsz? Ki lettél javítva, ennyi.

Én is azt hittem régen, hogy de király szintetikus olajat használok, de aztán fel lettem világosítva, hogy nem ugyanaz (vegyészmérnök, olajtársaságnál dolgozik, csak ért hozzá).

Előzmény: WebNeo (64847)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 1 64848

Hát, ha már így beleástad magad, nem árthat még egy kis ásás.

Előzmény: WebNeo (64847)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64847

Na latom megint bedoltem a provokacionak, olajtemat elfelejtem 😇😁😘

ab,roncs77 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64846

Az ásványolaj alapú motorolajok a kőolajból finomítási technológiák során nyert természetes szénhidrogén-vegyületek (pl. paraffinok vagy naftének) és teljesítményjavító adalékok keveréke.
A szintetikus elnevezés nem egzakt petrolkémiai fogalom, és ez sajnos marketing szempontból számos „félreértelmezésre" adhat lehetőséget. Műszaki értelemben a következőket kell értenünk alatta. Léteznek olyan mesterségesen előállított szénhidrogén molekulatípusok - motorolajok esetében szintetikus szénhidrogénnek is nevezett poli-alfa-olefeinek (PAO), illetve szintetikus észterek -, amelyek a motorikus igénybevételek szempontjából lényegesen felülmúlják az ásványolajokat. Az ilyen típusú alapolajok előállítása - nagyon leegyszerűsítve - etilén bázisból kiindulva komplex szénláncmódosításokkal történik. Szintetikus motorolajnak az a termék tekinthető, amelyben az alapolaj 100%-ban PAO és/vagy észter összetételű. A legkisebb mértékű (!) ásványolaj hozzáadása esetén már csak a rész-szintetikus (semy-synthetic) elnevezést lehet korrektnek tekinteni.

Precíziós Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64845

"Sajnos" nem a FHP jeladó és annak vezetéke volt a hiba!(mérés alapján nem szakadt) A fő kábelkorbácsban van szakadás az injektor csatlakozók környékén, a motor elején mozgatva a köteget, hol szépen jár- hol döcög vagy le is áll! Meg lesz a konkrét hiba akkor megírom!

Előzmény: Papalac (64834)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64844

A fenét.

Az ELF szintetikus technológiája arról szól, hogy az alapolaj ásványolaj. Egy csomó országban nem is lehet a hidrokrakkolt olajakat szintetikusnak nevezni.

Az hogy ez fél szintetikus vagy 65% szintetikus szerintem már lényegtelen.

Előzmény: Papalac (64842)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64843

http://www.elf.com/en/consumers/car-oil/car-engine-oil.html

En ezt nezem mindig, ha bizonytalan vagyok elf ugyben, mint irtam elfogadom amit itt kozolnek.

Amit mondasz teljesen igaz, mindossze annyit teszek hozza, hogy valszeg az sxr tol valo minosegi elteres okan -resz szint - a 700 mas betujelet kapott.

Bocs mindenkitol az ekezet hianyert :-)

Előzmény: Papalac (64842)
Papalac Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64842

Ezen teljesen felesleges vitatkozni. Mindenki tudja, hogy az elf 900-as sorozata full szintetikus a 700-as sorozat fél szintetikus és mindegyikben létezik 5W40-es minőség.

Előzmény: Anonymus23 (64839)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64841

Akkor itt a gyártótól egy kép.

Előzmény: WebNeo (64840)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64840

Utanna olvasok kb 8 eve, nem veletlen a zarojelbe tett resz a hsz-ben , ha akarsz olvasni rola az elf oldalan az olajat amit jeleztem a teljes szintetikusnal talalod meg......

Velhetoen egy ekkora gyarto nem engedheti meg a vasarloinak jelentos reszet elveszitendo, hogy nem valos adatokat tuntessen ott fel.

En meg mindig inkabb nekik hiszek, mint a forumokon, neten megjeleno hozzaertoknek 😁

Szerintem.

Előzmény: Anonymus23 (64839)
Anonymus23 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64839

De legalább te is olvass utána, mielőtt oltogatod a másikat, az ELF ezen olaja, "szintetikus technológiával előállított" (marketing bullshit) = félszintetikus.

Félreértés ne essék, én is ezt használom, de attól ez még félszintetikus.

Előzmény: WebNeo (64831)
Papalac Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64838

Fúrj a hátsó kipufogó dobba 3 db 10-es lyukat oszt kész.

Előzmény: Stefi81 (64837)
Stefi81 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64837

Lehetséges valahogy 1.4 8v-re sportlégszűrő? Van olyan ami a gyári házba megy, mert a ház nélkülit átalakítás nélkül nem lehet feltenni mivel az fogja le a fojtószelepet.

Szeretném ha egy kis hangja lenne a motornak átalakítás nélkül. (sportdob)

mzdude Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64836

Lámákat felétek mennyiért políroznak? Nálunk Tolnában 10000 a kettő fóliázva .

Az roppant baráti, Budapesten 30 ezer körül/afelett mondanak árakat, polír+fólia vagy polír+lakk.

Előzmény: Gabec76 (64833)
Precíziós Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64835

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Papalac (64834)
Papalac Creative Commons License 2016.08.18 0 0 64834

Az FHP mindkét kivezetése a computerre csatlakozik.

24-es láb (VI), 54-es láb (GR).

VI= lila, GR= szürke

Előzmény: Precíziós (64826)
Gabec76 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64833

Bocs, csak most kicsit felpörögtek a dolgok.

Sikerült 500-t egy 2002-s benzin gázos 95 Le vasat beszereznem ismerőstől, tele tankkal, téli gumival :)

Folyamatban az átírás, illetve a műszaki is rám vár.

Lámákat felétek mennyiért políroznak? Nálunk Tolnában 10000 a kettő fóliázva .

Előzmény: Garfield007 (64793)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64832

OK amit akartál sikerült, levontam, hogy hülye a kérdező :D

Előzmény: penge760203 (64828)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64831

Én nem értelek, ennyire mély sebet okozott lépj már tul rajta.....

Amugy mi a lényeg?

Maga hogya kérdező sem tudja, hogy 5w40 az szintetikus? ( persze csak leegyszerüsítve mert ez sem teljesen fekete, vagy fehér)

http://catalog.elf.com/sites/elf/files/product/nodenid/files/ELF%20EVOLUTION%20900%20SXR%205W-40_022014_EN.pdf

Ha már itt tartunk a xado megvan még? :D

Előzmény: penge760203 (64827)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64830

Nem, nem a szint és félszinten ment a "vita".

Előzmény: penge760203 (64828)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64829

A legkomolyabban kérdezem: Mit szerettél volna ezzel bemutatni?

penge760203 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64828

Mielőt félre értetek annak idején Rozsdás ajánlott egy szintetkkus olajat amit elutasítottatok mindenki azt rak az autójába amit akar itt a lényeg a félszintetikus és szintetikus között van.Csak ennyit akartam remélem nem lesz belőle káronkodás stb sziasztok.

penge760203 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64827

Ha már le hülyéztétek Rosdàst.

Hello Olajdoki!

DCi motoros autómhoz ACEA B4-et ír a könyve. Ebbol az 5W40-es félszint. Elf /amit ugye szeret a Renault/ fele annyiba kerül, mint az eddig használt fullszint Valvoline Synpower 5W40. Mi történne, ha Elfre váltanék? Nehéz elhinni, hogy a gyári olaj, csak mert félszint, de az eloírásokat teljesíti, nem a legjobb bele. Átlagos használat mellett van egyáltalán jelentősége, hogy félszintet, vagy fullszintet tölt bele az ember? Mikor jön elő a különbség? 250, 350 ezer km után?

Kedves Érdeklődő!

Ahogy Ön is ráérzett, almát hasonlít össze körtével, ha egy félszintetikus olaj árát hasonlítja egy teljesen szintetikuséhoz. A Valvoline-nak is van félszintetikus B4-es olaja, pl. a Durablend 10W40. A teljesen szintetikus olaj egyébként a motor számára elérhető legegészségesebb étrendet jelenti. Ezek az olajok leginkább abban különböznek a nem szintetikus társaiktól, hogy szinte a teljes csereperiódus alatt ugyanolyan vagy közel ugyanolyan marad a minőségük, mert rendkívül jó hő és oxidációs stabilitással rendelkeznek. Az adalékanyagok ezekben is elhasználódnak az idő és a kilométer elteltével (ezért kell őket cserélni), de a kiváló szintetikus alapolajnak hála, számos tulajdonságuk a teljes csereperiódus alatt közel változatlan marad. A legtöbb autó nem követeli meg az ilyen szintű kényeztetést, ezért nem alapkövetelmény a kézikönyvben sem. De ha valaki maximalista, és szeretné, hogy a motorja a legtisztább, legjobb állapotban legyen, az úgyis ilyet fog használni. Ugyanúgy nehezen számszerűsíthető, hogy mennyivel hamarabb következne be műszaki hiba egy félszintetikus olaj használata esetén, mint egy szintetikus esetén, mint ahogy nem tudjuk számszerűsíteni, hogy mennyivel élünk tovább, ha egészséges életmódot folytatunk, mint ha csak átlagosat. Ez motoronként / egyénenként változó. De ez, hogy nem tudjuk számszerűsíteni, nem jelenti azt, hogy nem igaz. A döntést mindenki magának hozza meg, a szintetikus olaj használata ma még (a legtöbb autó esetében) nem kötelező.

Üdv,

Olajdoki

Precíziós Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64826

Sziasztok! Segítség kellene: 1.4 16 v thalia felső holtpont jeladója melyik computer láb kiosztáson van, valószínűleg szakadt a kábel, ahhoz kellenének a végpontok! Előre is köszi!

WebNeo Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64825

Ezen én is gondolkodtam már,lehetséges amit írtál.

Sokat olvasgatok az autókról és az is biztos, hogy a megjelenésük előtt évekkel már tervezik az alkotóelemeket. Pl egy 2002-s megane minden bizonnyal 1997 körül már részleteiben tervasztalon. Az anyagok ehez mérten régiek.

Nyilván ma jobb anyagot tehetnének bárhová, de ez van.

A polietilen alapu anyagokról az autokban lattam nemreg egy tablazatot olvadas-lagyulas hőfoka kb 140 fok, annyi azért nem valószinü a motorterben de nyilván nem elöny ami van.

Inkabb amit emlitesz a tagulas a bajuk, az emlitett tablazatban ha jol emlekszem max 1% volt, az biztosan nem keves 10_12even at.

Előzmény: Stefi81 (64823)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 64824

Nos, ezt nemtudom. Az biztos, hogy az enyémet rendesen kinyomta alul a rozsda. Hogy kap-e ott testet? Nincs kizárva, de egy szerelő biztos meg tudná mondani. Az biztos, hogy rossz helyen van a hőingadozás szempontjából. De a gyári kibírt nekem 13 évet. Ha az új is annyit bír, nem tétel a cseréje.

Előzmény: Stefi81 (64823)
Stefi81 Creative Commons License 2016.08.17 0 1 64823

Az nem lehetett hogy ahol tiszta rozsda ott kellene földet kapnia  a blokról és az is baj lehet a gyújtás kimaradásnál?

Ez a trafó elég jó ki tipushiba. Nekem még csak 39ekm van benne de már láttam hajszál repedéseket rajta.

Nem értem miért a blokk tetejére kellett tenni, hogy állandóan forró legyen majd hideg majd forró.

Nincs az a műanyag ami ezt kibírja hosszútávon.

Előzmény: DGabee85 (64814)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 1 64822

ATE lett a fékben minden nálunk, TRW és e között válogattam, végül abc sorrend döntött.

Előzmény: DGabee85 (64821)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64821

Sőt, a hátsó fékdobok cseréje miatt úgy voltam vele, akkor cseréljük a kerékcsapágyakat is. Lemförder csapágyak mentek hátra, egy darabig elmuzsikálnak azok is.

Előzmény: DGabee85 (64816)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64820

Neeem! Csak hirtelen felsoroltam, hogy mik "frissek"  a kocsin. Vezérlés 2 éve 86 ezernél cserélve, vízpumpával, most 127 van benne.

Előzmény: WebNeo (64819)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 1 64819

Vakság gátol az olvasásban:D ugy értettem 2 évet birtak csak :D

Előzmény: DGabee85 (64818)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64818

Ez nem szomorú! 2 éves fékekkel adom tovább, jövőre 3 évesek. Még a cseréig van 2-3 éve az új tulajnak! :)

Előzmény: WebNeo (64817)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64817

A két év az nem sok:(

Nagy autóban 5. évesek a fékek, betét cserélve volt, vizsgán is jól teljesítettek év elején.

Előzmény: DGabee85 (64816)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64816

Ja, még nem is mondtam, fékek 2 évet futottak, tárcsák, betétek, dobok, fékpofák, rögzítő rugószett, fékmunkahengerek is cserélve. Szóval az utóbbi 2 évben igencsak költöttem rá. Igaz ezek kopó alkatrészek, tehát ezeket nem is jegyzem. Üzemanyagszűrő is 1 éves. De azt merem mondani, hogy jobban karbantartom a vasam, mint a nagy átlag...sőt!

Előzmény: WebNeo (64815)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64815

Igy is kell, rendben van az autó lehet érte kérni normális árat, ha meg véletlen nem jön be a terved, mert ki tudja mit hoz a jövő akkor sem eshetsz kétségbe.

1 hónapja vettem egy autót a családba átírást nem számítva 110 e Ft ment rá, 4-5 évig csak olajat akarunk benne cserélni szürőkkel.

Nincs bajom a valeoval, de minden autóban Beru izzító, gyertya és trafó van problémamentesen mennek évek óta, csereidő lejár ujra ilyenek kerülnek bele, ezért vagyok elfogult

Előzmény: DGabee85 (64814)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64814

https://www.dropbox.com/s/iig3bodfhw85zab/20160816_161407.jpg?dl=0

Másik érdekesség, próbáljátok ki! Ablakemelőt végállásban tovább működtetve a vízhőfok jelző ezt produkálja!

Beru trafót is láttam, dd öcsém ezt intézte, nem is drágán, jobban, mint félár...nekem megérte. 10 évet ez is lehúz. Nélam meg max 1 évig van még a Talicska, aztán cserélem kicsit magasabb osztályra. Addig amit illik, meg kér, megadok neki, de aztán szívesen elfelejtem! Eddig nem igazán volt vele gondom! Ez volt a legnagyobb problémám vele, hogy trafót meg gyertyákat kellett cserélni! Motortartó bakok frissek, kipuff tartók frissek. Motorolaj 10000km-ént cserélve Elfre. Most először kapott Eyquem gyertya helyett NGK-t, mert gyanakodtam az Eyquem 2 pólosúra, de lehet ok nélkül. Talpasok frissek. Papucsok frissek 4 Continental Premium Contact 5, Téli szett, 2 teles Continental WinterContact TS800. Úgy érzem, mindent megadtam neki, sőt többet is, mint más! Beru helyett Valeo tafó szerintem nem rossz kompromisszum! :D Ha eladó lesz, itt is közzéteszem, hátha kell valakinek! :)

Airbag. Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64813

igen,már vissza olvastam...

Előzmény: WebNeo (64812)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64812

:D

Ez egy trafó 4 kivezetéssel :DDDDDD

Előzmény: Airbag. (64811)
Airbag. Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64811

ez az 1,4 16V-re vonatkozik..

Előzmény: Airbag. (64809)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64810

Azt talán lehetne hallani :D

Előzmény: DGabee85 (64808)
Airbag. Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64809

8-és 9 ezer ft körül van a Beru trafó darabja ,a Minalkónál....

Előzmény: DGabee85 (64804)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64808

Itt nemcsak az ív, de egy airbus is simán áthúzott! :D

Előzmény: DGabee85 (64806)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64807

Csereérett :D

Előzmény: DGabee85 (64806)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64806
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64805

Én berukat preferálom, nem véletlenül :D

Nézzük a képeket

DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64804

21000 helyett 6700Ft volt a Valeo trafó. Ezért esett igazán jól! Oké, garanciám nincs rá így. De megérte! Majd rakok fel képet, hogy miért 3 hengerezett a kicsike! Sagem gyári trafó licsit megadta magát. Fentről semmi nem látszott!

Előzmény: WebNeo (64803)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64803

Vak vagyok :DDDDDD

Előzmény: DGabee85 (64802)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64802

Nem! Valeo.

Előzmény: WebNeo (64801)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64801

Meat & Doria ?

Előzmény: DGabee85 (64800)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64800

Jó érzéssel tölt el, amikor ismerősön keresztül vásárolva ( 1.4 8v-hez egy Valeo gyújtás trafó, valamint 4db NGK gyertya) a végösszeg 10180Ft. :-)

Papalac Creative Commons License 2016.08.16 0 0 64799
Előzmény: Peuzsolt (64798)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.15 0 0 64798

Nekem nem kerek lámpám van. 

Előzmény: Papalac (64794)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.15 0 0 64797

Sajnos nem tudok segíteni, Megane Scenic zárat már javítottam, ilyet még nem kellett :D

Előzmény: Tibcsy49 (64796)
Tibcsy49 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 64796

Köszi szépen a robbantott ábrát. Persze, hogy segítség, főleg az összerakásnál. Töltök fel egy képet, ahol pirossal jelöltem a gondomat. Megfejtettem, hogy a két fekete müa. körmöt kellene valahogyan átugratni a fehér gombafej alakú tengelyen. Félő, hogy törik. Tudni kell, hogy a műanyag 12 éves és szerintem már nem igazán rugalmas. Amennyiben ez menne, úgy a többi már gyerekjáték lenne. Üdv: Tibcsy

Előzmény: WebNeo (64767)
Papalac Creative Commons License 2016.08.15 0 0 64795

Hol lehet olyan jó áron eladni Thaliát?

Előzmény: Gabec76 (64785)
Papalac Creative Commons License 2016.08.15 0 0 64794

12 k körül vettem utángyártott kerekített formájút.

Előzmény: Peuzsolt (64775)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 64793

800e-ért Thaliat?

Ennyi pénzért már a Clio osztálynál nagyobbak között keresgélnék...

Válaszolva kérdésedre, nálunk is ugyanaz volt, ha muszáj, akkor a feleségem elfért a két szélesebb gyerekülés között, de hosszú távon az nem megoldás.

Az itteni tapasztalatok alapján a 75 lovas klímásokkal is elközlekedtek, ezt neked kell tudnod, hogy mennyire nehéz a lábad.

800e-ért meg ne nézegess "simát" :-) A többiben meg lesz klíma és nagyjából ennyi plusz :-)

mahoo80 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64792

Igen, 2006-os.

Koszonom!!! Megkeresem oket.

Előzmény: WebNeo (64791)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64791

Ha jól emlékszem 2006-s?

Akkor sokmindent.

vargamunka

stefimester

zoltán1967

Ők 3-n szerelők a közeledben, keress rá a neten

Előzmény: mahoo80 (64790)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64790

Rakatintottam :) Csak megtalalom valahogy, ha raszanom magam...

Csepeli vagyok.

De nem csak elo adatokat tudnak kiolvasni ebbol a csodabol? Vagy visszamenolegesen is lathatjak? Illetve akkor is rogzul ha a motorvisszajelzo nem jelez, azt hittem csak azt rogziti?

Előzmény: WebNeo (64789)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64789

Ha rákattintasz nagyobb lesz :D

De a blokk oldalán keresd a termosztát mellett, ha jól sakkoztam ki a motorkódodat.

Bár ha megírod pontosan milyen a tied, kikereshetem.

Hogy szerinted okozhat e ilyen hibát nem tudom :D, szerintem nem jellemző, inditáshoz elviekben nem sok köze van, de az ördög nem alszik:D

Merre laksz?

Kellene egy rendes kiolvasás, bár az is pénzbe kerül, nem mindig olcsóbb cserélgetni az alkatrészeket, mint pontosan megtalálni ami gondot okoz.

Ha elárulod hol vagy, biztosan tudunk megfelelő szakembert ajánlani.

Előzmény: mahoo80 (64788)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64788

Nagyon rendes vagy WebNeo, de errol a keprol en fel nem ismerem a helyet :) Nincs esetleg egy nagyobb keped?

Az FHP-val nem volt gondom, az tenyleg egyszeru volt.

Egyebkent szerintem okozhat ilyen hibat ez az alkatresz? Vagy ne sz*rozzak, csereljem ki, nem veszes az ara...

Előzmény: WebNeo (64786)
tefi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64787

A 16V-s típushibája a 4 trafó volt. Ennek a cseréje 50.000 Ft. volt, de már 45.000 km-nél előjött.

Másoknál is kb. ennyi km-nél halt be. Tehát ha ennél több km van benne,akkor vagy cserélték már vagy örökös lesz! :)

A másik a felső holtponti jeladó,ami sokunknál előjött. 9 éve kellett cseréltetnem,akkor 8.000 Ft. volt.

Mást nem nagyon tudok,ami csak a 16V-s esetében jött volna sűrűn elő.

WebNeo Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64786

Irtad, hogy szerelgetsz mást, ez nem nagy ügy, kicserélheted magad is - bár félve irogatok ilyeneket -, természetesen hideg motornál

http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=cat_detail&artid=73252&brand=FACET

Előzmény: mahoo80 (64782)
Gabec76 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64785

Hát, nem igazán találtam.

Össz vissz. talán 5db-t találtam a pénztárcámnak megfelelő kategóriában (800000).

Mondjuk a szerelő javasolta a kevesebb lóerőt (kevesebb hiba lehetőség állítóag).

Előzmény: tefi (64783)
tefi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64784

Én semmit nem értek az autókhoz! :)

Amikor az enyém gyengélkedett elvittem 1 autóvillamossági szerelőhöz,akinek volt hibakód kiolvasója.

Rögtön kiírta,hogy mi a hiba!

Előzmény: mahoo80 (64782)
tefi Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64783

Amikor én anno (2003) a szalonban beszélgettem az eladóval,akkor azt mondta,hogy ha klímásat akarok,akkor inkább az 1.4 16V-st válasszam. Az már 98 LE és nem okoz neki gondot 1 légkondis előzés. Ezenkívül a fogyasztása is ugyanannyi és az ára akkor 100.000 Ft.-al volt csak drágább!

Most annyival drágább lenne egy 98 LE-s gép?

Előzmény: Gabec76 (64778)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64782

Kicsit keresgeltem es most erre gyanakszom:)  Hűtővíz-hőmérséklet jeladó

De nem talaltam infot arrol, hogy hol helyezkedik el, egyaltalan en ki tudom e cserelni.

Illetve ez az alkatresz okozhat olyan hibat, ami csak inditasnal jelentkezik? Es nem a reggeli elso inditasnal? Meg nem hogy nem ad gyujtast egyaltalan?

Előzmény: mahoo80 (64780)
Gabec76 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64781

Köszi mahoo80.

Nagyjából sejtettem ezt a klíma dolgot. De hát erre telik, illetve, az 1,5 dci-től azért tartok egy kicsit.

Punto 1-m volt eddig azzal bizony még traktort is nehéz volt előzni.

Az asszonyom nem túl nagy darab vész esetén hátra tud ülni :)

Előzmény: mahoo80 (64780)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64780

En csak az egyik kerdesedre tudok valaszolni.

Hatul ket gyerekules kozott, szerintem csak egy harmadik nagyobb gyermek, vagy egy hasonlo meretu felnott fer el.

Nekunk 1.2esunk van, es ha ment a klima, es elozni akartam, akkor mindig "benyomtam a turbot", azaz kinyomtam a klimat :).

Persze egy 1.4-esnel mar lehet, hogy mas a helyzet. Ettol fuggetlenul mukodik vele az auto, de lecsokken a teljesitmenye.

Előzmény: Gabec76 (64778)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64779

No, az van, hogy nem ez a szenzor a hibas, legalabbis szerintem :)

Nem is értem, hogy eddig miért nem vettem észre, de most lattam, hogy mikozben az onindito dolgozott, villogott a vizho visszajelzo lampacska, vagy mifene. Sztem ez eddig is igy volt, csak en voltam olyan bamba, hogy nem vettem eszre :(.

Termeszetesen nincs tul melegedve a viz, tehat en egy ehhez kapcsolodo szenzorra gyanakszom. Gondolom van ilyen es ez is tud tevesen mukodni. Ha van ilyen, valaki megmondana a nevet, vagy esetleg, hogy mi okozhetja ezt a jelenseget.

Koszonom!

Előzmény: tefi (64771)
Gabec76 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64778

Üdv.

Érdeklődnék Thalia vásárlásban gondolkodom 1.4 75 LE.

Klímával hogy viselkedik a gép?

2 gyermek ülés közé hátra befér egy kisebb felnőtt?

A comfort és a sima változat között mi a különbség?

Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.14 0 1 64777

Köszönöm. Nekem csak a jobb oldali kell. Várok hátha van valakinek csak jobb oldal. De ha nincs természetesen írok. Jó nyaralást. 

Előzmény: DGabee85 (64776)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64776

Párban tudok adni gyári Hella lámpatestet, állítómotor nélkül, az indexnél vannak felmattulva. 35000HUF. Ha érdekel képet holnap tudok küldeni, jelenleg nyaralni vagyunk.

Előzmény: Peuzsolt (64775)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.14 0 0 64775

Sziasztok. Nagy bajban vagyok. Sikerült leamortizálnom egy kicsit a jobb oldali lámpát. Nincs valakinek eladó? Az sem baj ha homályos matt. 

2003 1,4 authentique

k7ja 55kw

WebNeo Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64774
Előzmény: csukás2 (64773)
csukás2 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64773

Sziasztok! Egy komplet klímakompresszor csere után menyi gáz kel bele és kb az mennyibe kerül? Thalia 1,4 16v.Köszi!

WebNeo Creative Commons License 2016.08.13 0 1 64772

Azért egy autószerelőnek alap, ha nem indul megnézi :D

Szerintem ezzel kezdik talán második évben, de azért majd megkérdezem a tanulókat.

Viszont ami nagyon érdekes, csütörtökön beszéltem egy frissen végzettel, már a modern autókra készitik fel őket jobban, nem lesz egyszerű 10-20 év mulva javittatni egy mostani 5 éves autót, mert az idősebbek már a fiatalok meg nem foglalkoznak majd velük:(

Ez csak az én véleményem, mielőtt valaki félreértelmezné!!!

Magad ne cseréld, a hiba nem benned van :D

Előzmény: mahoo80 (64770)
tefi Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64771

2007.07.25.-én lett cserélve,így már nem emlékszem a lámpára.

Viszont ahányszor nem indult,annyi hibát jelzett, amikor kiolvasták a hibakódot.

Ezeket a szerelő törölte.

Előzmény: mahoo80 (64764)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64770

Nekem eddig pozitiv tapasztalatim vannak a szerelot illetoen... En is szerelek, bar teljesen mast, es van hogy en sem a legkezenfekvobb dologgal kezdem. Lehet, hogy engem is cserelni kellene :).

Előzmény: WebNeo (64768)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64769

Megtisztitottam, meglatjuk...

1-2 nap es kiderul. Meg1x nagyon koszonom, hamarosan beszamolok az eredmenyrol.

Előzmény: Papalac (64766)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64768

"Az uzemanyag nyomas a szerelo szerint rendben, merte. Valamint az injektorok elmondasa szerint rendben mukodnek."

Ezek szerint látta "szerelő", ha tudod akkor elsőre őt cseréld le:D, amelyik az FHP nem nézi meg, takarítja meg ott nagy a baj.

Ettől függetlenül sok más baja is lehet.

Előzmény: mahoo80 (64761)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64767

Ez alapján nem tünik bonyolultnak, nem tudom segít e valamit.

Előzmény: Tibcsy49 (64765)
Papalac Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64766

Nem gyullad semmilyen hibalámpa, csak hol indul az autó, hol nem. Egy idő után inkább nem.

A sebességváltónál van a fogaskoszorú felett érzékel. 10-es kulcs, két csavar fogja, egy íves lemezen van. Kiveszed, megtörölgeted a végét és kész. Oda finom vasreszelék szokott lerakódni.

Nekem pár éve szórakozott, megpucoltam, azóta is megy rendesen.

Előfordulhat még az imo érzékelőjének hibája is, de az látszik a LED villogásán. Nem alszik el, hanem gyorsan villog.

Előzmény: mahoo80 (64764)
Tibcsy49 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64765

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, remélem valaki tud segíteni. Hátulról belém rohantak és a karosszéria hibán kívül lenne a kérdésem. Tönkre ment a csomagtartó zárja. Ezt cserélték, de nem foglalkoztak avval, hogy átszereljék a zárbetétet. Inkább adtak egy új zárat, hozzá egy új kulcsot. Szerelt-e már át valaki zárbetétet? Ehhez kérném az átszerelési tanácsokat, trükköket. Van valakinek a cs. zárról robbantott ábrája? Mire és hol kell valamire figyelni, vigyázni? Az autó egy 2004-es 1,5dCi Thalia.

Köszönettel: Tibcsy

mahoo80 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64764

Nagyon koszi tefi!!

Arra emlekszel meg esetleg, hogy neked felgyulladt-e a motor vagy egyeb visszajelzo?

Előzmény: tefi (64762)
Stefi81 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64763

2004 1.4 8v

Váltóba mikor kell olajat cserélni és milyet?

Most vettem észre hogy alapjáraton a nyeléstengely csapágynak van egy kis hangja és elhallgat amikor benyomom a kuplungot.

tefi Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64762

Nekem is volt ilyen a 16 szelepes autómmal csak az 1.4-es.

FHJ hiba volt - felső holtponti jeladó.

Nekem cserélni kellett -pár ezer Ft.-os tétel. Vkinek viszont elég ha megtisztítják!

Előzmény: mahoo80 (64761)
mahoo80 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 64761

Sziasztok, bizom benne, hogy esetleg mar mas is talalkozott a problemammal es tud valaki segiteni nekem.

Adott egy 1.2-es, benzines, 16 szelepes, 10 eves, 230e km-es kis thalia.

A problema pedig, hogy idonkent, egyre gyakrabban, valamennyi utazas utan nem indul. Az onindito megy, de a motor nem indul be. Ez a problema kezdetben kb. 5 perc alatt magatol megoldodott, hirtelen, egy ujabb probalkozas utan siman indult, de manapsag ez a varakozasi ido tobb 10 perc.

Menetkozben semmi problemat en eszlelek.

Az uzemanyag nyomas a szerelo szerint rendben, merte. Valamint az injektorok elmondasa szerint rendben mukodnek.

Ha valakinek volt hasonlo tapasztalata es elmondana, hogy mi oldotta meg a problemat, nagyon halas lennek. Elore is koszonom!

DGabee85 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64760

5w30-at használok bele, nem fogy!

Előzmény: Papalac (64759)
Papalac Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64759

Jó, de a 8 szelepesbe bőven elég a 10w40. 15w40-et akartak bele rakni, arra válaszoltam.

Előzmény: Stefi81 (64756)
aszondja Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64758

Köszönöm.

Előzmény: WebNeo (64757)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64757

12v és 7700418919 gyári szám, Valeo esetén 255301 a termékszám, ezek alapján már megtalálhatod a további értékeit.

Előzmény: aszondja (64753)
Stefi81 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64756

Az 5w-40 miért nem jó?

Előzmény: Papalac (64752)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64755

Nem tudom hogy van e itt olyan aki az elektronikával foglalkozik. Ha nincs akkor tudok egy oldalt ahol segítenek mert elektronikára vannak specializálódva. 

Előzmény: aszondja (64753)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64754

A rajzott nézve elég érdekes ez nekem most. Az 1 helye megvan de nincs bekötve. 5 relé foglalat egyáltalán nincs. És bárhogy néztem a kábelből sem vágtak vissza. 

Előzmény: Papalac (64752)
aszondja Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64753

Visszavinni nem tudom.Ellenőriztem már többször,csatlakozó rendben,.Ha tudnám hogy a jeladó vezetékei hova mennek akkor megnézném nem e szakadt de nem tudom! Azt sem tudom mekkora feszültséget kap bár azt még nem néztem meg hogy egyáltalán kap e !?!

Előzmény: Peuzsolt (64750)
Papalac Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64752

Amit leírsz az nem sok km. Egy olaj kibír 20000-30000 km-t.

Csakis ELF 10W40 olajat rakass bele.

Minden mástól olyan lesz mint a takarítani való a képeken!

A hűtőventilátor lehúzott érzékelővel beindul, akkor az érzékelőt cseréltesd, ne a jelfogókat piszkáld!

A motortérben ezek vannak, de mint látod kiépítettség függvénye (ABS, klíma..)

Elvileg ha 2 fokozatú a hűtőventilátor, akkor 2 jelfogó van benne.

A 3.-4. jelfogó nélkül nem indul be az autó :-)

Az, hogy gőzöl semmit nem jelent, mert ha nem fagyálló van benne, akkor simán gőzölöghet.

Nem tudok pontos értéket, de 90 fok körül nyit a termosztát és 103 fok körül kapcsol be a hűtőventilátor. Normális üzemben nem kapcsol be. Nekem kánikulában is csak akkor, amikor hazaérek és betolatok az udvarra (kapu kinyit, csomitartó kipakol, betolat). Ha bekapcsol érdemes alapjáraton hagyni amíg leáll a ventilátor, hogy keringesse a vizet a motorban.

Előzmény: Peuzsolt (64736)
Papalac Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64751

Vidd már vissza azt a sebesség jeladót és kérjél egy jót!

Előzmény: aszondja (64749)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64750

Amit ilyenkor tanultam egy másik fórumon. Ellenőrizd, újra szedd szét szereld össze. Csatlakozok nem a e oxidosak vagy ki van tágulva. 

Elektromos jeladónál érdemes megnézni hogy nem e van szakadás van a kábelben. Minden elektromos csati a helyén van? 

Ha spirálos akkor: szakadás, szétcsúszás a km óra hibája. 

Előzmény: aszondja (64749)
aszondja Creative Commons License 2016.08.12 0 0 64749

Minden műszer,visszajelző működik,kivéve a kilométeróra+a számláló. Amikor a gyújtást ráadom-leveszem megmozdul kicsit de ennyi az össz. tevékenysége.

Előzmény: Peuzsolt (64748)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64748

Mit produkál? 

Előzmény: aszondja (64747)
aszondja Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64747

Üdv.

Olajcsere(ELF) megvan,szűrök csere megvan,vezérlés csere megvan,hátsó csapágy csere megvan....Már csak a kilométerórát kellene gatyába rázni,de ott teljesen elakadtam.(cseréltem jeladót+egyebek) de nem tudom hogyan tovább. Ötlet????

Stefi81 Creative Commons License 2016.08.11 0 1 64746

Matekórán a tanárnő feltesz az osztálynak egy kérdést:
- Gyerekek, mi történik, ha ül 3 galamb a fán és lelövünk onnan egyet?
Pistike majd kiesik a padból úgy jelentkezik, tanárnő fel is szólítja:
- Természetesen egy sem - mondja Pistike.
- Hogy-hogy egy sem?
- Mert lelövünk egyet és a többi megijed a durranástól, és elszáll.
- Nagyon tetszik a gondolatmeneted Pistike, de én nem erre gondoltam, mert matematikailag szerintem 2 marad ott.
Megy tovább az óra, a vége felé Pistike ismét jelentkezik:
- Tanárnő én is kérdezhetnék valamit?
- Persze, kérdezz nyugodtan.
- Megy 3 nő az utcán, mind a három fagyit eszik, az egyik nyalja, a másik harapja, a harmadik szopja. Tanárnő szerint melyik a férjezett?
Tanárnő irul-pirul, de mégis válaszol:
- Szerintem amelyik szopja.
- Szerintem meg az, amelyiken jeggyűrű van, de nagyon tetszik a tanárnő gondolkodásmódja!

Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64745

Az is igaz kell :D Ki is ment a fejemből. Remélem lesz cserealkatrész :) Köszönöm. Azt még én is ki merem cserélni. 

Előzmény: Garfield007 (64744)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64744

Levegőszűrő csere!!!

Előzmény: Peuzsolt (64742)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64743

Figyelj eddig türelmes voltam, de törültesd a beirásod, mert én nem becsméreltek, szimplán egy büdös bunkónak tartalak, most már.

Hogy nevezzhetsz bárkit hazugnak, amikor ott sem voltál, nem is tudod a tényeket, csak úgy gondolod igazad van, felháborító.

Előzmény: Garfield007 (64738)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64742

Kb 20 autót küldtem oda már nekik szervizelni. ennyit már megérdemlek. Bár nem emiatt küldtem oda embereket. Hanem megbízhatóak. És igencsak meglepődtem én is mikor mondta az árat. 7500 az olaj 1500 az adalék 1000ft a szűrő. 1000ft sproltam és az olajcsere ingyenes :)  Azt nem tudom hogy hol mennyi. 

Előzmény: Garfield007 (64739)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64741

Egyébként a viccelődést te kezdted azzal, hogy a topiktárs autójáról nem tudsz se futott kilométert, sem pontos csere időt, de rögtön a legrosszabb, szedjük szét verziót vázolod fel. 

Szóval, nem szeretnék veled ebben versenyezni...

Alapból senki nem kért arra, hogy versenyezz velem bármiben, sőt beleszólnod sem kellene, ha nem olvasol figyelmesen...

leirta 3 éve jár oda, előtte sem volt egy ideje, ami infoja vban az legbiztosabb 2008, szóval ne ragozd, minek ehez pontos csereidő, kiszámolva is minimum 3 év, de akár 2008 óta nem volt cserélve...

A legrosszabb, hogy szétszerelni, ne csináld már én nem kételkedem az MTZ, Kraz Liaz neveltetésen, miért tenném, te miért teszed?

Kézzel lehet legjobban kiszedni.

Előzmény: Garfield007 (64734)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64740

Szerelni meg nem fogok mert:

1. nem az én autóm

2. nem értek hozzá

3. nincs szerszámom hozzá

4. nincs segítségem

Legfeljebb szerelni. és kérem hagyjátok a vitát. Mindenki adott jó tanácsot. Amit meg is fogadok. :) 

Előzmény: Garfield007 (64738)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64739

Nagyon szeretnek, gyakorlatilag ingyen dolgoznak.

Előzmény: Peuzsolt (64735)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64738

Nem erőlködöm, egyszerűen egy nyilvános fórumon kifejeztem nemtetszésem a hazugság miatt.

Remélem ez azért nem olyan nagy baj.

Előzmény: WebNeo (64737)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64737

Nevelkedhettél bármin, ez ennyi idő és km, nem értelek miért erőködsz, mondom még egyszer ennyi idő és km.

Előzmény: Garfield007 (64733)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64736

Az olaj km futási idejét nem tudom. Csak annyit hogy

Németország-barcs 3x oda vissza. 

Budapest minimum 10x 

balatoni siófok is 20-30 alkalom.

És a helyben járkálás nincs is beleszámítva. pl pécs havonta legalább 1x

Tehát 4000km túlfutott rendesen. :) 

Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64735

Nem. Ebben benne van az olaj szűrő csere és az adalék az olajba ami kimossa. Sok autót vittem már oda. Így némi kedvezményt adnak :D 

Előzmény: Garfield007 (64727)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64734

Egyébként a viccelődést te kezdted azzal, hogy a topiktárs autójáról nem tudsz se futott kilométert, sem pontos csere időt, de rögtön a legrosszabb, szedjük szét verziót vázolod fel. 

Szóval, nem szeretnék veled ebben versenyezni...

Előzmény: WebNeo (64732)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64733

Figyu, részemről lezárom ezt a de igen-de nem játékot.

MTZ-n, KRAZ-on és Liazokon nevelkedtem, nekem nem hiszem, hogy elemezned kellene a kokszos, olajsaras olajdeknit.

Egy mai modern motorban 3 év és 4e km alatt nem lesz ilyen olajsár. Vagy nem 4e km-t tettek bele vagy sokkal komolyabb előélete volt, mint a 3 év nem csere. 

Természetesen elmagyarázhatod, hogy 4e km alatt hogy lesz ilyen fekete és lerakodásos egy motor, de nem fogsz meggyőzni.

Előzmény: WebNeo (64732)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64732

Tényleg viccelsz, vagy komolyan kérdezel olyanokat amit nem tudhatsz?

Előzmény: Garfield007 (64731)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64731

Ha nem fáradtolajat tettek bele, akkor ezek nem létező adatok, pont.

Előzmény: WebNeo (64729)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64730

Hogy veszed le az olajteknőt?

Előzmény: WebNeo (64728)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64729

Ne beszélj butaságokat, én tudom az adatokat, te meg csak kételkedsz benne, ennyi idő és ennyi km pont.

Előzmény: Garfield007 (64726)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64728

Ne viccelj nem atómerőmüvet kell szerelni...szelepdekli nekem aki nem szerel kb 30 perc volt

Olajteknő sem ördöngős...

Előzmény: Garfield007 (64725)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64727

9000? Ez ugye csak a munkadíj?

Előzmény: Peuzsolt (64715)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64726

3 év és 4e km alatt nem lesz ilyen kokszos olajsaras.

Előzmény: WebNeo (64724)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64725

Otthon? Olajdekni és minden egyebet?

Tényleg ne adjunk már olyan tanácsokat egy teljesen amatőrnek, amit mi is kinevetnénk ha látnánk...

Előzmény: WebNeo (64720)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64724

kb 4000

Előzmény: Garfield007 (64723)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64723

3 év és mennyi kilométer?

Előzmény: WebNeo (64716)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64722

Nincs klima.

Akkor nincs pollenszűrő, ne keresd.

WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64721

Persze ha van időd addig is kitakaríthatod a szelepfedél és a karter részét. Utánna olajcsere

Előzmény: WebNeo (64720)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64720

A takarítás java kézzel otthon megoldható, várj vele amig meglesz a kicsi, magad megcsinálod, aztán csináld az olajcserét.

Előzmény: Peuzsolt (64719)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64719

Részben az. Jobb mintha a mostani olajmaradékkal menne. Szívem szerint én is megcsináltatnám de most kell egy működő  autó.

Ezért akarok mindenképp olajat cserélni. Tavaszig meg csak már kibírja a friss olajjal, évekig ment ezzel a kátránnyal. Akkor lesz 2-3 nap hogy otthagyjam a kocsit a szerelőnél. 

Előzmény: WebNeo (64718)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 1 64718

Értem, a lényeg, amit most csináltatsz kidobott pénz, sajnos.

Előzmény: Peuzsolt (64717)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64717

Az úgy szép. Oda van ragadva rendesen. Sajna nincs rá több keretem hogy teljesen megcsináljam. Nem saját autó csak használom. Megteszem amit tudok de most se idő se pénz elég hogy megcsinálják. (párom mindennapos és ott akarok lenni) Talán majd tavasszal ha lesz rá pénz minden megcsináltatok. (vezért. vízpumpa görgő stb.) Akkor megnézetem endoszkóppal hogy mi is a helyezett bent. És ha úgy látom lepucoltatom és kap egy új olajat szűrővel.

Előzmény: WebNeo (64716)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.11 0 1 64716

Az kevés lesz szerintem, ma fejeztünk be egy 3 éve tuti nem cserélt tisztítást, a képek magukért beszélnek:(

Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64715

Nincs klima. Ebbe nem jutott. Most beszéltem a szerelőkkel.  motoröblítő, olaj, olajszűrő csere egyben 9000Ft. Holnap viszem. 

Mondjuk a szerelők szeme is elkerekedett amikor elmondtam hogy minimum 3 éve nem lett olaj cserélve. Találtam egy papírt a kocsiba felragasztva hogy miszerint 2008 valamikor volt utoljára cserélve. Legalábbis ami fel lett jegyezve. 

Előzmény: Garfield007 (64714)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64714

Klíma van?

Olaj ügyben meg nem kell varázsolni. Olajcsere, majd kb. 2e km után újra. Ennyi.

Az elektromos bajával meg szerelőhöz vinném, az nekem mindig mumus volt, főleg ha egy sima biztosíték cserénél több.

Előzmény: Peuzsolt (64713)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64713

Megnéztem. Ott csak a motor van. Nincs ebben pollenszűrő. 

Előzmény: Papalac (64709)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64712

Jól látom hogy ez a rács alatti terület ahol az ablaktörlő motor is helyett kap? 

Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64711

Őszintém megmondva 3 éve járok oda ahol van a kocsi. Azóta nem volt olajcsere. És előtte sem volt már egy jó ideje cserélve.

Most legtöbbet én használom a kocsit(ajándék az anyóstól).

Benzines 1.4 és 55 lovas. Igen indul a motor ha le van húzva az érzékelőnél. Majdnem fel is szál. ezzel nincs gond. 

Hát már volt hogy gőzölt és akkor sem indult be. Meg tudnád mondani hogy melyik az? Nekem van 3 relé és egy biztosíték benne. De amikor kihúztam egyet és indítani akartam hát nem ment. Visszadugtam és szépen fel is adtam a próbálkozás. Nehogy nagyobb legyen a baj. Hát nem tudom. Klimának a helyt nem találom. Nincs benne. De azt tudom amikor ment még a venti akkor először lassan és ha kellett be is kapcsolt ahogy kell. Bár ebben nem vagyok 100% biztos. Lehet hogy keverem a másik kocsival. Időközben megtaláltam 4 liter elég lesz.  15w40 De nem tudom hogy az megfelel. 

Előzmény: Papalac (64708)
Garfield007 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64710

Ha van rajta fedél, akkor sem biztos, hogy van/volt szűrő.

Meg kell nézni mindenképpen, de legalább ekkor egyszerűbb a dolga a jómunkásembernek.

Papalac Creative Commons License 2016.08.11 0 0 64709

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135987663&t=9027813

A pollenszűrő helye.

Ha van rajta fedél, akkor van benne pollenszűrő, ha nincs, mint a képen, akkor nincs. Ki lehet vágni és tenni bele.

A bal oldali, szélvédő előtti takaró alatt van. Ott van a fűtőventilátor és benne a fokozatok ellenállásai.

Előzmény: Papalac (64708)
Papalac Creative Commons License 2016.08.11 -1 1 64708

Szerintem azt az olajat ki kellene mosni belőle. Biztos Mannolt raktak bele :-)

Elf olaj kell bele, 10W40 általában jó, de sokan raknak bele 5W40, 5W30-as olajat.

A mennyiség a motor típusától függ. (Dízel, benzin 1,4 8 vagy 16 szelepes, 1,2-es.)

A klímásokban van 2 fokozatú ventilátor. A motortérben, az akkumulátornál van a relé és biztosíték doboz. Lehúzott érzékelőnél beindul a ventilátor. Mi a gond vele?

Nem kell lehúzni az érzékelő csatlakozóját. Beindul majd magától, ha kell.

Valószínűleg nincs benne pollenszűrő.

Előzmény: Peuzsolt (64707)
Peuzsolt Creative Commons License 2016.08.10 0 0 64707

Sziasztok.

Van egy 2003 Thália alattam. Kissé elhanyagolták. És szeretném egy kicsit rendbe rakni kellene egy pár hasznos infó. 

Mennyi és milyen olaj kell bele. A jelenlegi minden téren túlfutott mindent. 

Motoröblítőt érdemes használni? A jelenlegi olaj már vastagon áll a kupakon. Iszapos.

A hűtővíz ventinek ha van reléje hol találom. Ha kihúzom a blokkról a csatlakozóját egyből indul de maximumon. 

Ha így járkálok vele akkor nem növeli meg a fogyasztást mert túldúsítja a keveréket mert hidegnek érzékeli a motort? 

Valahol olvastam hogy nincs pollenszűrő a kocsiban. Ez igaz? 

A motor még jól üzemel de nem akarom megvárni míg fordul a kocka. 

Hirtelen csak ennyit. 

Baki71 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 64706

Hali!

Köszi az infót.

Fel is vettem velük a kapcsolatot, hétfőn mondják meg mikor tudnak fogadni, ill. van-e cseredarab raktáron, mert addig a szereplő szabin van.  Az ár még annyi amit írtál. Érdemes velük kicseréltetni, állítják ügyesen kb. 30 perc alatt 2.000.-Ft-ért megoldják és nem bontják meg a lökhárítót sem. 

Baki.

Előzmény: ÖregMackó (64705)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.08.09 0 0 64705

Érden cserélik felujitottra 30 +áfáért.http://kormanyszervo.ewk.hu ha odáig jutsz, ki is szerelik cserélik. Nekem kb. öt éve cserélték. És én érdi vagyok, sokat nem kellett mennem érte 😊

Előzmény: Baki71 (64703)
soltibalazs Creative Commons License 2016.08.09 0 0 64704

Szia!

Cserés lesz, de ne kapkodd el! Nekem az első hibákat észlelve kb fél évig ment, míg végképp megadta magát. A hangja lesz csak idegesítő :-). Gyári felújított lett a vége 78ezerért.

Előzmény: Baki71 (64703)
Baki71 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 64703

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy 2004-es 1.5 dci Thaliám van. Egy reggeli indításnál azt tapasztaltam, hogy a kormányszervó szivattyú nyiszorgó, akadozó hangot ad ki, majd folyamatos üzem során, egy idő után elhallgat. Megnéztem az olajszintet, okés.  Nem tudom mit lehet vele tenni, menthető-e v. javítható-e még?

A csere 150eFt, a felújított motor is 80eFt körül van. A kiszerelése is macerás, mert a bal első lökhárító alatt van, nehéz hozzáférni. Többen azt mondják járjak így vele míg működik. Gondoltam a reléjét is megnézem, de fölösleges, mert nem állandóan csinálja, csak minden nap az első indításkor. 

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen!

Előre is köszi a segítségeket, tanácsokat.

Baki.

aszondja Creative Commons License 2016.08.09 0 0 64702

Nem semmiféle habot nem láttam,szép sötétbarna színe van az olajnak.Szerintem is valamiféle elektromos kontakt hiba lehet.

Előzmény: ÖregMackó (64701)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.08.08 0 0 64701

Ha viz kerül az olajba iszonyuan elkezd habosodni. A nivopálcán láttad volna a habot.

Előzmény: aszondja (64697)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.08 0 0 64700

Hmmm, akkor lehet kontakthibás, vagy egy pillanatnyi elektromos anomália a rendszerben :D

Előzmény: aszondja (64699)
aszondja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 64699

Igen én is néztem a 2008-ast abban nem írják,nekem eredeti 2002 van abban az a  szöveg amit írtam.Kicsit poros de olaj egy deka se rajta.

Előzmény: WebNeo (64698)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.08 -1 0 64698

Néztem a kezelésit, a témánál nincs szó vizről, igaz,. csak 2008-s volt amit olvastam, régebbit nem találok.

http://www.renaulttoptancisi.com/Yag-Sondasi-Musuru-Clio-II-14-16-16V-K4M-K4J,PR-1928.html

Itt megnézheted nagyítva a csatit, kétoldal rögzitős.

Nem volt kivülről olajos, koszos?

Előzmény: aszondja (64697)
aszondja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 64697

Ma leellenőriztem a Hűtővizet,szemre nincs hiány.A olajat a nívópálcán a két jel között van középen.Alámásztam a kocsi alá megkerestem a olajszint érzékelő csatiját de nem bírtam széthúzni,szétbarmolni meg nem akartam.

Előzmény: WebNeo (64696)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.08 0 0 64696

Háááát én ilyenről nem hallottam még, az egyszerűen egy fém darab, maga nem tud különbséget tenni viz és olaj között.

Ahogy íros a service világít, nem villog, az megint csak érdekes.

Előzmény: aszondja (64695)
aszondja Creative Commons License 2016.08.08 0 0 64695

Üdv.

Idézem a Felhasználói kézikönyvből "Ha menet közben világít,vagy villog az azt jelzi,hogy víz került az olajba"

Előzmény: WebNeo (64694)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.07 0 0 64694

Milyen vz?, ha igy lenne fogyna a hütőviz is....

Milyen kézikönyv?

Előzmény: aszondja (64693)
aszondja Creative Commons License 2016.08.07 0 0 64693

Köszönöm.Jó  mélyen van. Ma reggel megint eljátszotta mint tegnap és elmult neki.A kézikönyv azt írja víz került a olajba? 

Előzmény: WebNeo (64692)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64692

https://www.bildelsbasen.se/?link=item&searchmode=3&page=1&order=quality_finish&asc=1&query=K4J-712&post_id=25886992#

Második képen alul középen a csatija látszik ki csak, szerintem

7700429650

8200670524 autófüggő cikkszámmal

Előzmény: aszondja (64691)
aszondja Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64691

K4JA712

Előzmény: WebNeo (64690)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64690

K4j712 ?

Előzmény: aszondja (64689)
aszondja Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64689

csaveri Igen azt megnéztem,olajszint ok.

WebNeo azt a jeladót hol kell keresni?

Előzmény: csaveri (64687)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64688

Olaj jeladó, csatija vagy koszos, vagy meghalt

Előzmény: aszondja (64685)
csaveri Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64687

Az olajszinted rendben van ?

Előzmény: aszondja (64685)
csaveri Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64686

Egy tolómérő és egy vékony rézdrót és készítesz magadnak egyet. A rézdrótra rákoppintasz kalapáccsal, hogy olyan szélességűre lapuljon mint a kívánt hézag ha szélesebbre sikerülne akkor egy kis reszelés vagy csiszolás és kész. Ezzel a vékony lapkával már be tudod állítani a helyes hézagot az elektróda íves középrészénél.

Előzmény: Papalac (64682)
aszondja Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64685

Üdv.

Ma  reggeli történés.Elindultam egy helyre a kocsival,kb.3 perc.Ott eltöltöttem 15 percet és tovább mentem egy másik helyre ott is kb 3 perc.Megállok beszéltem valakivel 2perc múlva tovább megyek világít a serv lámpa!.Megállok kocsi leállít,újra indítom továbbra is világít.Mentem még egy kilométert,megálltam,gyújtás ki,aztán be a serv világít,a oil ok felirat helyet csak oil és vízszintes vonalak. Kb. 3 óra múlva indítok mintha mi sem történt volna minden ok. Szerintetek?

csaveri Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64684

Na végre, akkor megtaláltad ami megvolt.

Előzmény: dragobin (64671)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.06 0 0 64683

Nyilván jobb lenne egy célszerszám, de a sima hézegmérő is használható

Előzmény: Papalac (64682)
Papalac Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64682

A helyzet az, hogy nincs szerszámom az ilyen gyertyák hézagméréséhez :

Nekem csak sima hézagmérőm van és ehhez valami kerek kellene. Szemre nem láttam eltérést a 4 gyertya között.

Előzmény: WebNeo (64681)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64681

Gyakran tapasztalom, hogy a gyertyahezag, eltero a gyari eloirastol, ez okozhet apro ingadozast.

Előzmény: Papalac (64678)
Papalac Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64680

Biztos jók a képek, de nem sikerült betenni.

A kerekek előtt vannak a ködlámpa csatlakozói.

A bal oldalon a duda alatt van és onnan megy át a jobb oldalra.

Előzmény: elkann (64679)
elkann Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64679

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy a képeket található csatlakozó (Clio 2002 1.5 DCI) hova tartozna? Egyszerűen nem találom a helyét.. nincs az autóban ködlámpa.. annak az előkészített csatlakozója lehet esetleg?

Papalac Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64678

Mindkettőben, de csak a 16 szelepesnél vettem észre problémát. Lusta vagyok megkeresni melyik gyertya a bűnös.

Igen 60 ezernél kellett volna, kicsit túlszaladt, de nem volt gond a régi gyertyákkal sem.

Előzmény: WebNeo (64674)
soltibalazs Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64677

Szia!

Most lépte át nemrég a 400 ezret. Mostanság 4,5-4,8 , de régebben 4,2-4,5. A rekord  3,9L volt, most ez megközelíthetetlen.

Erő van benne nem kormol és ugyan azon a kúton tankolok.

Előzmény: ÖregMackó (64666)
DGabee85 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64676

A vicc az, hogy nekem (2004 K7J700, 1.4, 8V) ugyanilyen 2 pólusú Eyquem gyertya behelyezése után kezdődött a rángatás nagy gázadásnál! Tébyleg, mintha 1-1 gyújtás kimaradna... Érdekes. Lehet a trafó nem szereti ezt a gyertyát. 

Előzmény: Papalac (64672)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64675

1,5 dci

Előzmény: dragobin (64671)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64674

Melyikben cserelted a 8, vagy16 szelepesben?

Pontosan nem emlekszem d talan az utobbi 60000 km cseret ir elo

Előzmény: Papalac (64672)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64673

Most van  idom alaposabban valaszolni.

Szerintem alapvetoen egyik atlagauto motorja sem szereti, fogadja el a 4.b en valo teljes gazadast.

Eremes visszakapcsolni ekkora sebessegnel.

Előzmény: Stefi81 (64667)
Papalac Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64672

Én 70ekm körül cseréltem a gyári gyertyákat Eyquem RFC58LZ2E-re.

Már egyből észrevettem, hogy valamelyik henger néha kihagy. Azóta se foglalkoztam vele. Hibajelzés nincs, de néha 1-1 szikra kimarad. Városban olyan mintha utánfutó lenne rajta. Néha kicsit hullámzik. Nem tudom melyik henger. Vártam, hogy hibát jelez, de nem. Egyébként szépen megy, semmi gond.

dragobin Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64671

A Delphi szűrőkről egy jó kis táblázat:

http://www.akva.cz/auto/filtr/delphi_filtry.pdf               Tibibá rakta fel.

dragobin Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64670

Ez milyen 1.4 16v ?

Előzmény: ÖregMackó (64666)
Stefi81 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 64669

Jah, másik érdekes dolog.

Régen a swift 1 szinte állandóan egyformán evett.

Most a Thalia ugyan olyan körülmények között 1l eltérés is lehet, csak a kút más.

Tegnapi mérésem 5,6l volt 340km-en MOL kúton, ez volt a legjobb eddig. Általában 70-80% főúton megyek 100-120-as tempóval. 

Ezek szerint ez a motor vagy nagyon érzékeny a minőségre, vagy csak szimplán a kutak verik át az embert, ki jobban ki kevésbé. (vagy valamelyik kút több etanolt használ)

Nem mindig a legolcsóbb benzi lesz a legolcsóbb, ha kiszámoljuk a fogyasztást :D

WebNeo Creative Commons License 2016.08.04 0 0 64668
Stefi81 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 64667

Üdv

Írok pár sor hogy jártam, hátha érdekel valaki és segítség lehet neki is.

Van egy 2004 1.4 8V-m 37ekm, ami egy kis ideje alacsony fordulaton (pl. 40km/ó 4.-ben) teljes gázra megtorpant, kicsit berángatott.

Kivettem a gyertyát és a menet alsó részén kormos volt az elektróda meg szépen kiégve. (eyquem rfn58lz) Megtakarítottam majd vissza és másnap 100km-t kocsikáztam kicsit nagyobb fordulaton 35km-t menve egy indítással, de nem lett jobb.

Tegnap kerestem hozzá olyan gyári gyertyát ami benne volt, de nem találtam ezért néztem más márkában helyettesítőt.

Ez lett a denso k20pr-u, mert a régi kocsimban az volt és soha nem volt vele gond. (3eft volt a 4db)

Ma kb. 70km-t mentem vele és a probléma elmúlt, remélem így is marad! :)

Szép napot!

ÖregMackó Creative Commons License 2016.08.04 0 0 64666

Szia. Mennyi az a sok? Nekem 230 van benne és most se fogyaszt többet mint általában. Persze ez nagyon sok mindentöl függ, de mindig tele tankolok és nagy átlagot nézek. Egy tankkal 850-950 km.,t szoktam menni vegyes autopálya város használattal. A fogyasztásom a teljes km. átlagában 4,89. Mostanában is 4,8-5,3 körül tankolok.

Füst, rángatás, erötlenség?

Előzmény: soltibalazs (64659)
csaveri Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64665

Szegény beteg ember............ !

Már megint megtaláltál ? Lemaradtam a nicknevedről de ilyen jelentéktelen "dologgal" nem foglalkozom.

Előzmény: Törölt nick (64633)
dragobin Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64664

Köszi a gyors választ ha megtalálom nekem is meg lesz. 

Előzmény: WebNeo (64658)
dragobin Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64663

Nagyon köszönöm  kedvességedet István további szép napot neked.

Előzmény: hg8lgi (64662)
hg8lgi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64662

drwgobin

A HDF 938 az 2 mikronos vízérzékelős , nekem ez van fent .K.A szeged innet vettem mint sok mindent jó kedvezménnyel.

István

Előzmény: dragobin (64654)
hg8lgi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64661

WebNeo !

Köszönöm a segitséget sikerült állitanom a hangerőn,teljesen jól müködik most már.

István

Előzmény: WebNeo (64619)
Tasligep Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64660

Köszönöm a választ.

Előzmény: ÖregMackó (64644)
soltibalazs Creative Commons License 2016.08.03 0 0 64659
sziasztok! Az lètezik hogy a fogysztása több egy sokat futott diesel autónak?Csak pár decivel több, vagy valami elromlott?
WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64658

Értem, bár előbb nem ezt kerested, de a lényeg ua, a három kereső megoldja, a táblázatokat én gyüjtöm, nekem megvan.

Előzmény: dragobin (64657)
dragobin Creative Commons License 2016.08.02 -1 0 64657

Valaki megadott egy táblázatot a múltkor állítólag kerestem az istenek nem találom!

Előzmény: WebNeo (64656)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64656

gyártó oldala?

Google?

forumkereső?

Előzmény: dragobin (64654)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64655
Előzmény: f_karcsi (64653)
dragobin Creative Commons License 2016.08.02 -1 0 64654

HDF 938 ez mennyi mikronos valaki tudja?

f_karcsi Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64653

Ez árban még jó is lenne, de nincsenek rajta a rögzítő fülek a katalizátoron mint a gyárin és másiknál amit írtál. :(

Előzmény: Precíziós (64652)
Precíziós Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64652
Előzmény: f_karcsi (64647)
Precíziós Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64651
WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64650

7700435258 ha jól néztem ez a cikkszáma, 60 e körül láttam a neten, nem olcsó :(

Előzmény: f_karcsi (64649)
f_karcsi Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64649

Igen K7JA700

és a LB03 -as alváz.

Előzmény: WebNeo (64648)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64648

K7J 700 ?

f_karcsi Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64647

Sziasztok!

Tudtok olcsó (akár bontott akár utángyártott) katalizátor beszerzési forrást. 1.4 8V-hez? 2011-es.

WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64646

Rendi, visszavehehed a publikusságot, írtam

Előzmény: aszondja (64645)
aszondja Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64645

Köszönöm,ha hazaérek megnézem.Publikussá tettem a mailt.

Előzmény: WebNeo (64642)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64644

Egyébként 150 ezernél cseréltem most van benne 230 tehát ez is ment már 80-ezret

Előzmény: ÖregMackó (64643)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64643

Én nem vállaltam, mert első mozdulatra beletört a csavar mikor le akartam szedni a helyéről. Érden van egy szaki aki cserél felújítottra akkor 25 ezerbe került a csere, még azóta az megy. 

Előzmény: Tasligep (64630)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.02 0 1 64642

http://img.milanuncios.com/fg/885/07/88507504_1.jp

Valamiert nem enged linkelni, a vegere irj egy g betut, majd nyisd meg, ha ilyet latsz a motorterben, van abs, ha nem akkor nincs, lampa mindegy. Ha publikus lenne a mailod, bizonyos szamsor alapjan komplex felszereltsegrol adnek adatokat, pl valto es motor gyari szam, futomu, karrosszeria stb

Előzmény: aszondja (64639)
dragobin Creative Commons License 2016.08.02 -2 0 64641

Csak szeretném megosztani egy tapasztalatom tankoltam Auchan kútnál többnél is egyik sem volt egy forma tankoltam Mol kúton tankoltam OMV kúton és AGIP kúton az AGIP és a OMV kiváloan vizsgázott még a Auchan jó volt viszont a Mol nem jött be.Szerintetek ha a Mol felvásárolta a Agip kutakat jó az nekünk?Lukoil még nem próbáltam valakinek van tapasztalata?

dragobin Creative Commons License 2016.08.02 -1 0 64640

Még mindig mondom aki célozgat annak nem másnak:NEM ROZSDA VAGYOK CSK EGY FÓRUMOZÓ. 

aszondja Creative Commons License 2016.08.02 0 0 64639

Üdv.

Kilométeróra továbbra sem jó.Rádiót lecsatlakoztattam,mentem egy kört,de semmi változás.A régi jeladót szétszedtem,a nyák és a mágnes ami forog gyakorlatilag áll az olajban,nem tudom ez mennyire árt vagy használ neki.A váltóból felmegy az olaj,mert még egy tömítést sem raktak bele.

Más.Próbálgattam a féket,először álló helyzetben csak úgy pumpálgattam és néztem hogy változik az alapjárat,nem is ez a érdekes,hanem az hogy 0,0-ról 0,2 ugrott a napi számláló! Itt jött a kérdés,az autóban van ABS? Mert kijelző lámpája az van,de nem világít.Próbafékezés kerék megcsúszik! Utána néztem Expression felszereltségnek a neten,hol azt írják van hol azt nincs,tehát nem tudtam eldönteni van vagy nincs,ha van akkor valószínű rossz.  Ha van az hogyan lehet kideríteni,és akkor a kilométer jel is onnan jönne? Beszarás hogy ennyire elkomplikálták. 

DGabee85 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64638

Kiszagolod a kipufogógázból, ha ELF olajjal mennek előtted! Ezen még most is sírok! :-) 

Kezdem unni ezt a Mannol majmot amúgy! Megnézném én azért a szar, Mannolos HKCS-ját, és összehasonlítanám a végig ELF-et kapott, 10000km-ként vagy évente cserélt olajos HKCS-mmal! Szerintem  nagyon meglepődne a Mannolos, Xados okoska! Remélem azért előbb-utóbb meglátja ő is a hajtókart! Csak úgy, hogy szét sem kellett szednie a motort, mert kinézett a blokk oldalán! :-)

Aztán majd jön ide sírni, hogy most mi a teendő!?

Elmondom: 

Használj ELF olajat, megbízható forrásból, és ne adalékold a szar Xadoddal!

Addig is, míg várod, hogy HKCS-t cseréljenek az ELF olajosok, cseréltess csapágyat a búrádban, mert valami nem jól működik! Zavart érzek az erőben! Egy hatalmas játszótér van a fejedben, úgy néz ki, odabent nem vagy egyedül...

WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64637

Jut eszembe lassan beéred Ságvárit :D :D :D :D

Előzmény: WebNeo (64635)
Airbag. Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64636

még a kolléga nevét sem tudtad leírni....

:-)

WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64635

Most mé töröltél:(

Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64634

Látod látod.Én komolyan kérdeztem,mert tényleg érdekelt mi a célod. De te sajnos egyre betegebb vagy. Tőlem azt csinálsz amúgy amit akarsz, csak sajnos te teszed tönkre ezt a fórumot.

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64633

Nem tudjátok ? Csaveit kell kérdezni. Őscsűri-csaveri

Előzmény: Armin Tamzarian (64632)
Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.08.01 0 1 64632

Kedves Suhanórozsda!

Elkezdtél ide írogatni.Kérdeztél ezt azt.Majd elkezdted mondani a "tutit".Találtál kettő embert aki bólogatott neked.Mára csak egy maradt. Többen nem értettek veled egyet. Erre te kifordultál önmagadból.Bár lehet alapból ilyen vagy, és nem az itteni körülmények tettek ilyenné. Te vagy az aki menet közben kiszagolja a kipufogógázból, hogy elf olaj van az előtted haladó autójában.Te vagy olyan mint a reklámból az izmos faszi. Csak te azt ordítod: HAGYD AZ ELF-ET!! CSAK A MANNOL!!! Te kívánsz mindenkinek aki nem bólogat neked hajtókarcsapágy cserét. Te vagy rosszindulatú.

Azt nem értem mi a célod. Csinálsz magadból tíz külön felhasználót.Próbálsz elvegyülni mindenféle átlátszó semmitmondó írásokkal. Tegyük fel hogy sikerül.Lesz pár nick amiről már nem tudják hogy te vagy. Majd magadnak válaszolgatsz? Egyetértesz magaddal? Elmondhatod a többieknek hogy: látjátok szerintük is nekem van igazam. De a 22 emberből aki helyesel 21 saját magad leszel a 22. meg az egyetlen követőd. Amennyiben eljön ez az idő akkor elégedett leszel? Esetleg megnyugszol picit?

Fordítva ülsz a lovon.Te nem fogadod el más véleményét. Ami nem lenne gond csak ne akarnád tűzön vízen át érvényesíteni az igazadat.

Amúgy meg vegyél gyár hajtókarcsapágyat,ha elment 200 ezret akkor talán elmegy megint annyit.Lehet még többet is ha javítottak rajta esetleg valamit.

Kellemes Hajtókarcsapágy cserét neked is.

WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64631

Á tényleg de jó hogy te tudod, segítesz vele, meg a sok altenegród-dal :D

Olyan okos vagy , el kellene, hogy gyere a szervizünkbe, biztos kenterbevágnád a közel 35 éve valódi szerelőt, meg azt is aki csak 20 éve szerel, a most végzett srácokat is. Bár ők csak naponta szerelnek megélhetésükért, ezt azt nem hobbysták :D

El rozsdálsz a végén, vigyázz ezzel a nagy tudással.

Előzmény: Trilla61 (64629)
Tasligep Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64630

Èrtem.Már csak 1 kèrdèsem van a szètszedèssel kapcsolatban.Nehèz szètszedni?Kinlódás?Ugyanis a youtube-n találtám egy videót ès ott elèggè megszenvedett vele.

Előzmény: ÖregMackó (64624)
Trilla61 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64629

Kitalálod helikopter ?

Akkor a HKCS kopáson is elmélkedjél, mert arra sem tudjátok a választ !

Előzmény: WebNeo (64626)
dragobin Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64628

ab,roncs77 bocs igy akartam írni.

Előzmény: dragobin (64627)
dragobin Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64627

A múltkor én rám hitték hogy te vagyok álnéven hát nem nekem ismerős ajánlotta ezt a fórumot de már látom hogy pengének is igaza volt ez nem az a fórum ahol segítik egymást az emberek .Én úgy látom ha valakinek eltérő tapasztalata van és ezt meg próbálja itt megosztani ha alátudja támasztani az állítását az akkor sem állja meg a helyét a fórumon csak azért mert az nem a megszokott.Én nem értek sok mindenhez de hiszitek vagy sem van amikor nem az a jó amihez hozzá vagytok szokva .Remélem nem bántottam meg senkit .Én hiszek ab-roncsnak.

Előzmény: ab,roncs77 (64625)
WebNeo Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64626

No, most Trilla61 ,vagy ab,roncs77 döntsük el, mert tudathasadás lehet :D, de az is, hogy én vagyok helikopter....

Előzmény: ab,roncs77 (64625)
ab,roncs77 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 64625

Ezt jól tudod nagya2 ! A motor mindig ugyan azon a helyen áll meg. A kétütemű is pl. Trabant, mert a fogas koszorú, ha megkopott ( mindig egy helyen) egyszerűen elfordítottuk. Ne higgyél diletánsoknak, még egyszer írom, jól tudod.

Papalac ! Ne írjál butaságokat, főleg akkor, ha nem vagy jártas a dologban. Az olajról annyit, hogy az a hamisított ELF lehet, hogy éppen MANNOL.

A csapágy kopása egy rendkívül bagatel dolgon múlik és itt kívánok kellemes HKCS cseréket. Jó találgatást kívánok !

Előzmény: nagya2 (64621)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.31 0 1 64624

A motor 4 csavarral van felfogatva a tartályhoz és a szivattyuházhoz. Ha a csavarokat kicsavarod le lehet venni a motort ami egy menesztön keresztül hajtja a szivattyu szerkezetet. Korábban volt szétszedett állapotban kép feltéve. Az talán jobban hozzásegit a megértéshez. 

Előzmény: Tasligep (64623)
Tasligep Creative Commons License 2016.07.31 0 0 64623

Köszönöm a válasz.Kiszerelve a szervó motort azt tapasztaltam hogy a motor részét csak a felső olaj tartály levétele után tudom megbontani. Azt hiszem ami a tartályban van/volt az lehet a hidraulika?! A motor pedig ha jól láttam vagy 6 helyen pont hegesztéssel rögzítve van. Gondolom szétszerelés ellen. Akkor ha én ezt megbontom akkor hogy fogom összerakni hogy az olaj ne foljon ki?

Előzmény: Tade15 (64620)
Papalac Creative Commons License 2016.07.31 -1 1 64622

Nem hallottál a tervezett meghibásodásról?

Ha a motor ugyanott áll meg, akkor valamelyik henger jóval nagyobb kompresszióval rendelkezik. Az ilyen nálam már hibás motort jelent.

Ha megnézed a rossz csapágyat, akkor látszik, hogy a közepénél kopott el, ami nálam "mannol olajat" jelent.

Valószínüleg gyenge minőségű olajat használnak vagy a főtengely tervezésénél kisebb olajozó nyilásokat terveztek, nem vették figyelembe a dízel kormosodását, ráadásul nem is egyforma méretű a két csapágyrész.

Előzmény: nagya2 (64621)
nagya2 Creative Commons License 2016.07.31 0 1 64621

HAli!!

Véleményem szerint  az esetek több mint 90%-ában a 4 ütemü ottó motor ugyanott áll meg.

Az erösebb motorral szerelt Dci-k 3. csapágy kopása sztem ennek tudható be, ez kapja induláskor az első pofont.

Üdv Nagya

Előzmény: Trilla61 (64616)
Tade15 Creative Commons License 2016.07.30 0 1 64620

Ha a motor szorul,azt le lehet venni emlékeim szerint anélkül,hogy a hidraulikát megbontanád. Szét kell szedni, bele nézni. Az enyémből vagy 5 éve 3 evőkanálnyi trutyit szedtünk ki, le voltak tapadva a kefék a kosztól nekem. Egy itteni fórumtárstól kaptam annak idején két szett kefét,de még azóta sem kellett használnom. (Igazából már azt sem tudom hol lehetnek)

Előzmény: Tasligep (64615)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.30 0 0 64619

Milyen rádiód van, ha nem ez akkor keresek más leírást

Előzmény: hg8lgi (64618)
hg8lgi Creative Commons License 2016.07.30 0 0 64618

Szép napot a csapatnak !

Azt szeretném kérdezni hogy az autósrádióban hogyan lehet a sebességfüggő hangerőn állítani ?

Nekem gyorsításkor nagyon sokat ad rá autómatikusan ,ezt szeretném lejjebb venni.

Köszönettel :István

WebNeo Creative Commons License 2016.07.30 -1 0 64617

Milyen szemetek, megeszik a fórumot mint a rozsda :(

Amugy szerintem én tudom a tutit, a Xado, meg a bubikergetés teszi taccsra a csapágyat :D

LOL

Előzmény: Trilla61 (64616)
Trilla61 Creative Commons License 2016.07.30 -1 0 64616

Az biztos, hogy a sok beugatós ezt a fórumot szétb...szta !    Kellemes HKCS cseréket kívánok.

Azt tudja valamelyik amatőr versenyző, hogy a csapágykopást mi okozza? Akkor vaú.... ha tudod !

Tasligep Creative Commons License 2016.07.30 0 0 64615

Köszönöm a segítséget. Valóban a 80A biztosíték volt a ludas első körben. Ki is cseréltem és láss csodát volt szervóm. Sajnos csak egy pár méterig mert elkezdett morogni és megint ki ment a bizti. Valószínű szorul.Ezzel mit lehet tenni? Vagy más a baja?

Előzmény: ÖregMackó (64602)
roomeo- Creative Commons License 2016.07.29 0 0 64614

Hali! Tudnátok abban segíteni, hogy mi lehet a baj? A "Biztonsági öv becsatolására figyelmeztető" és a "SERV" lámpák néha menet közben egyszerre kigyulladnak majd elalszanak. A segítséget előre is köszönöm!

WebNeo Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64613

Skizofrén állapot lehet :D

Meg a dragobin nagbetűs beszúrásai, ala rozsda :D

Előzmény: Armin Tamzarian (64612)
Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64612

Nem hiszik. Csak a hülye nem látja.Dragobin trlilla abroncs megértő stb.stb.+ a sok törölt nick.Meg te is mindig helyeselsz neki :)

Előzmény: penge760203 (64609)
dragobin Creative Commons License 2016.07.29 -2 1 64611

Megmondom őszintén azt hittem hogy ez a fórum azért van mert itt segítik egymást az emberek. Majd később megpróbálok írni hátha segítséget kapok alkatrész ügyben. Csak azért akarok hajtókar csapágyat mert nem akarom eladni az autót és ha eléri a 200-ezer kilométert akkor esetleg megcsapágyazom hogy még egyszer annyit kibírjon. Ennyi az egész de vannak rossz szándékú emberkék úgy látom. Egyébként igen Mannol olajat használok adalékkal és meg vagyok elégedve vele.  

Előzmény: penge760203 (64610)
penge760203 Creative Commons License 2016.07.29 -1 1 64610

Na látod mit mondtam. Szerintem probáld meg később hátha valaki ír valami érdemlegest.

Előzmény: dragobin (64608)
penge760203 Creative Commons License 2016.07.29 -1 1 64609

Itt segítségre ne nagyon számolj mert aki új arra azt hiszik hogy egy törölt felhasználó. 

Előzmény: dragobin (64604)
dragobin Creative Commons License 2016.07.29 -2 1 64608

Neked a fejed lett rozsdás a Mannollal semmi baj nincs . Ha nem tudsz érdemleges választ adni ne szólj hozzá légyszíves. Várom mások segítő válaszát esetleg valaki?

Előzmény: Armin Tamzarian (64607)
Armin Tamzarian Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64607

Miért kell hajtókarcsapágy? Rozsdás lett,vagy csak nem bírta a mannolt és a sok adalékot?

Előzmény: dragobin (64603)
aszondja Creative Commons License 2016.07.29 0 0 64606

Üdv.

Sem a sebességfüggő hangosítás,sem a automatikus zárás nem működik.A jeladó új.A csere az jó ötletnek tűnik.Mogyoródon lakom.

Előzmény: ÖregMackó (64600)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.29 0 0 64605

:D

Kár mert megmondtam volna

dragobin Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64604

Mennyibe kerül és hol lehet meg venni?

dragobin Creative Commons License 2016.07.29 -1 0 64603

A klon az te vagy én nem szoltam hozzád egy rossz szót sem .Egyébként tudja valaki 1.5 dci nél milyen  hajtokar csapágyat kell venni mennyibe kerülés hol?

ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.29 0 1 64602

Javítok: 80A-es biztosíték van a motorra és az utastéri F5 biztosíték 15A-es a relére.

Előzmény: ÖregMackó (64601)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.29 0 1 64601

A motortéri relédobozban van egy 70A-es biztosíték. Rá kellene nézni clippel is tud-e róla egyáltalán a vezérlő. Nekem kivették szervízben és úgy adták ki hogy nem volt szervóm.

Előzmény: Tasligep (64597)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.29 0 0 64600

Egyébként a sebességfüggő hangosítás működik? Mert az azt jelentené, hogy a jeladó működik és az órával vagy a hozzávezetéssel van a baj...

Előzmény: ÖregMackó (64599)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.29 0 0 64599

Ha kikapcsolod, azzal csak azt mondod a rádiónak, hogy ne foglalkozzon vele. Attól még elektromosan rajta van a vezetéken. Ha hardver hiba van akkor visszaterhelhet a vezetékre így a sebességórát is befolyásolhatja. Merre laksz? Nincs a közelben egy kolléga akivel próbaképpen kicserélhetnétek a jeladót? 

Előzmény: aszondja (64596)
penge760203 Creative Commons License 2016.07.28 -1 0 64598

Így van ezt én is olvastam a Renaultnál nincs csalâs!!!!!! Nem úgy mint a Németeknél azt hiszem ott bukott az egész galeri .

Előzmény: dragobin (64589)
Tasligep Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64597

Melyik biztosíték az övé?

Előzmény: Trilla61 (64581)
aszondja Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64596

Üdv.

Az eredeti rádió van benne,a sebességfüggő hangerőt kikapcsoltam már de nem változott semmi.Gondolod hogyha széthúzom a kábeleket változik?

Előzmény: Mészi Clio (64587)
csaveri Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64595

:)

Vigyázó szemek ;)

Előzmény: WebNeo (64592)
Vulkan16V Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64594

Elfelejtettem leírni, hogy mivel a 2004-es Thaliámon alapban nem volt kartervédő lemez. A vásárlás után vettem egyet még a márkaszervizben, felcsavarozták és így kevésbé csapódik fel alulról a trutyi, meg a kavicsok. Fekete műanyag. Akkor 5 ezer Ft volt.

Előzmény: Papalac (64591)
holdv12 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64593

Koszi a valaszokat! Holnap megint megjaratom, aztan ha nem lesz semmi gond, akkor nem megyek szervizbe...

Előzmény: Papalac (64591)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64592

Nini egy klón 😁

Előzmény: dragobin (64589)
Papalac Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64591

Az nem olyan érzékeny, de lehet hogy felverődött a víz a trafóra vagy a kábelekre, aztán a motor melege megszárította. Lehet, hogy kikopott valamelyik gyújtókábel.

Előzmény: holdv12 (64588)
Vulkan16V Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64590

Nekem a 16 szelepesnél fordult ilyen elő. Legtöbbször "taknyos" időben, amikor esik is meg nem is. Ha villogott, akkor kinyomtam a kuplungot, kapott egy néhány másodperces 5 ezer körüli fordulaton történő pörgetést és meggyógyult. Én, szigorúan nem tudományos alapon, arra gondoltam, hogy valami apró kosz lehetett a benzinben, amit a magas fordulatszám kipucolt. De lehet, hogy más volt az oka, de a módszer bevált.

Előzmény: holdv12 (64583)
dragobin Creative Commons License 2016.07.28 -1 0 64589

Ez azért szép!Nem tudom kitud róla de a RENAULTOT IS VIZSGÁLTÁK ÉS NEM TALÁLTAK CSALÁST SEMMIBEN!!! Nwm  úgy mint a FOSVAGENÉL! 

holdv12 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64588

Koszi a valaszt, amugy a 8 szelepes verzio.

Gondolom akkor a gyertyanal beazott valahogy a nagy esoben, aztan meg kifolyt a viz belole.

Akkor nem viszem sehova amig megy :)

Előzmény: Papalac (64584)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.07.28 0 0 64587

Milyen autó rádió van benne? Nem cseréltem ki mostanában az eredetit? Ugyanis az eredeti rádió sebességfüggő hangerő autómatikája pont a kilomêterórát bolondítja meg. Egy próbát meg ér, húzd szét a rádiót és menj vele egy kört.

Előzmény: aszondja (64585)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64586

Használj navigációt az még pontosabb is. Bár attól nem lesz automata bezárás meg sebességfüggő hangositás.

Előzmény: aszondja (64582)
aszondja Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64585

Arra lennék kíváncsi ,hogy akinek van ABS annak a kulcs elfordítása után kigyullad ill. kialszik a ABS visszajelző lámpa,mert nekem nem.

Előzmény: aszondja (64582)
Papalac Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64584

Gondolom 16 szelepes. Azok sziktak ilyet csinálni.

Vagy gyertya vagy gyújtótrafó. Szakszervizben még rossz üzemanyagra is tippeltek nekem, de nem találták a hibát.

Előzmény: holdv12 (64583)
holdv12 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64583

Hello!

Tegnap a nagy felhőszakadás elkapott az M5-ösön, miközben 130-cal téptem a 1,4 benzines Thaliával, és egy idő után elkezdett narancssárgán villogni a "környezetvédelmi rendszer jelzőlámpája" , a kocsi meg kicsit rángatni. Leálltam a leállósávba, és még alapjáraton is rángatott. Kikapcsoltam, pihentettem 15 percet, utána "megjavult". Mi lehetett ez? Valami beázott, vagy eltömődött? Valóban kell ezért szervizbe vinni? Most minden jónak tűnik rajta. A szervizkönyv úgyis mindenre azt mondja, hogy vigyük szakszervizbe, erre is:

"A kijelzőegységen lévő visszajelzőlámpa a rendszer meghibásodását jelzi: A gyújtás bekapcsolásakor kigyullad, majd néhány másodperc után elalszik a motor beindítását követően. – Ha folyamatosan világít, forduljon mielőbb márkaszervizhez. – Ha villog, csökkentse a fordulatszámot a villogás megszűnéséig. Forduljon azonnal márkaszervizhez."

Érdemes ezért elvinni? Nem akarom, hogy kicseréltessenek velem lehúzás-képpen valami alap alkatrészt :)

Köszi

aszondja Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64582

Kipróbáltam,nyomtam központi zár gombját,kb. 10 másodpercig míg csipogott egyet. Utána indultam,de nem zárta be az ajtókat.A jeladót kivettem és újra beraktam de továbbra sincs kilométerórám.A rádió automatikus hangosítását kikapcsoltam,a helyzet nem változott.A jeladó új(bár attól még lehet rossz.)Hogyan tovább.?

Elég szar,hogy nem tudom mennyivel megyek,mert nem akarok belefutni egy trafiba se.Nem tudnátok írni fordulatszám/fokozat=sebesség értékeket,hogy legalább tudjam kb mennyivel megyek,ill legalább ne túl sokkal lépjem át a megengedettet.

Előzmény: Papalac (64576)
Trilla61 Creative Commons License 2016.07.27 -1 1 64581

BIZTOSÍTÉK ?

Ha az akkumulátorról megy, akkor lehet bizti probléma. A bizti, ha kiolvadt, akkor lehet, hogy a motor szorul és a nagyobb áramfelvétel miatt kiolvadt.

Előzmény: Tasligep (64580)
Tasligep Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64580

Üdvözlök mindenkit.

Nekem volna egy renault thalia 1.5 dci csodamasinám és gondom lett a szervó motorral.Egyik pillanatról a másikra megszünt létezni. Gondoltam nekiállok és megnézem mi lehet a gond de nem jártam sikerrel. Megnéztem az olajszintet azzal semmi gond nincs. A csatlakozóját is megnéztem érintkezik rendesen. Sőt megpróbáltam az aksiról életet lehelni belé és úgy megy a motor. De ha vezetek akkor szervó nuku.Tud valaki esetleg infót adni hogy mit tehetnék még ezzel?Esetleg mi lehet a baja?Válaszokat előre is köszönöm.

ab,roncs77 Creative Commons License 2016.07.27 -1 0 64579

Nem marad más hátra!          Bontóban vegyél egy komplett műszer kijelzőt (mindegy, hogy benzin, vagy dízel) szereld be azt, mert ott a baj ! 

A reális kilométer beállításhoz keress egy mestert aki beállítja.

Előzmény: aszondja (64569)
BP76 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64578

Kb mennyiért iktathatják ki az imot az autómból? Mindkét kulcsom kifeküdt, utángyártott központi zárat szeretnek beszerelni utána.

aszondja Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64577

Értem,kipróbálom de lehet hogy ez nem fog működni nálam mert ebbe valaki belemókolt egy valamilyen távirányítót amivel nyitom zárom a ajtókat, a kulcsról vagy működik vagy nem, de inkább nem.

Előzmény: Papalac (64576)
Papalac Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64576

Az automata ajtózárat úgy lehet bekapcsolni, hogy folyamatosan nyomjuk a központi zár gombját 5-10 másodpercig, amíg bezárja az ajtókat. Elindulás után 5-10 méter után bezárja az ajtókat. Ha ez működik, akkor a műszer a rossz, ha nem akkor a sebesség jeladó.

Előzmény: aszondja (64574)
Papalac Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64575

Az enyémben is van ABS, mégis cserélni kellett a sebesség jeladót.

Thaliában szerintem erről kapja a sebesség jelet. Legalábbis rajz szerint.

Előzmény: aszondja (64574)
aszondja Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64574

Szerintem igen,jól beraktam,de leellenörzöm (becuppant).Viszont olvasgattam erről a témáról sokat,mivel a autó Expression kivitel ezért van benne ABS. Több helyen olvastam hogy a ABS jeladó adja a km jelet,de akkor minek a másik ami a váltón van? Nem értem.

Előzmény: Papalac (64573)
Papalac Creative Commons License 2016.07.27 0 0 64573

Akkor a bizti jó, viszont a jeladó szerintem rossz.

Jól vissza lett dugva a csatlakozó, rendesen be lett téve a jeladó?

Be kell pattintani a helyére, mert csak egyféleképpen megy a helyére. Asszimetrikusan vannak a körmök rajta.

Előzmény: aszondja (64572)
aszondja Creative Commons License 2016.07.26 0 0 64572

Üdv.

Igen  működik a tolatólámpa,az ajtókat nem zárja be.

Előzmény: Papalac (64570)
Procera Creative Commons License 2016.07.26 0 0 64571

Ahogy alkalom adódik kicseréltetem, nem akarom azért sokáig elhúzni.

Még egy kérdés:

Pár hete ég a környezetvédelmi visszajelző hibajelzés, a hibakód szerint TANKSZELLŐZTETŐ SZELEP hiba. Azt mondta a szerelő majd vezérlés cserénél ránéz. Volt már valakinek ilyennel problémája?

Előzmény: ÖregMackó (64542)
Papalac Creative Commons License 2016.07.26 0 1 64570

A tolatólámpád működik? Mert elvileg azzal egy biztosítékon van (F5, utastér, 15A).

Gyújtáskapcsoló, biztosíték, jeladó, műszerfal, de ez a jel még megy vagy 3 helyre.

Az ajtókat bezárja elindulás után?

Előzmény: aszondja (64569)
aszondja Creative Commons License 2016.07.26 0 0 64569

Üdv.

Újra itt," 2002 1.4 16v"a korábban a ajánlott KM-jeladó csere után sem működik a kilométer kijelzés.Esetleg további ötletek,tippek hogy mit kéne kicserélni,megpiszkálni?Előre is köszönöm.

Mészi Clio Creative Commons License 2016.07.25 0 0 64568

üdv! Esetleg valakinek lenne eladó vonóhorogja az értesítsen. Köszönöm

Tel:06-20-374-7344

BP76 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 64567

Hogy hívják?

Előzmény: traki62 (64566)
traki62 Creative Commons License 2016.07.24 0 0 64566

van én is hozzá hordom.

Előzmény: BP76 (64565)
BP76 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64565

Mostmár mindegy már megvettük. Olcsó volt. Vác környékén olyan szerelő aki vágja a renaultokat?

Előzmény: Papalac (64564)
Papalac Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64564

Ilyen gányolt autót nem szabad megvenni.

Nem tudom mit kell együtt cserélni, hogy jó legyen.

Ha benne van az autóban az egyik kulcs belseje, az a kormánynál az indítókulcs helyénél lehet. Ott van egy tekercs ami érzékeli a kulcsot. Melegedés hatására lehet a tekercs megszakad vagy zárlatos lesz. tekercset lehet simán cserélni.

Érdekes ez a beleműtött dolog. Ezek szerint minden kulccsal indítható.

Előzmény: BP76 (64563)
BP76 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64563

Akkor lehet hogy az lehet a gond. Ha komplett ecu-t imot kulcsot veszek bontottan azzal működni fog az autó? Az indítás gátlóm is vacakol, ha nagyon meleg letilt. Takargatni kell a műszerfalat. Rádásul az egyik kulcs belselye bele van mütve valahova az autóba. Van baj gazdagon.

Előzmény: Papalac (64562)
Papalac Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64562

Igen, az a csatlakozó szokott kontakthibás lenni és azért jelez a lufi lámpa.

Az ECU-t lehet cserélni, de csak újat lehet belerakni és egyből beírja az autó a saját kódját. Más autóba nem tehető át. Lopásvédelem miatt. Lehet, hogy a lufi vezérlő sem cserélhető egyszerűen, csak átprogramozás után.

Előzmény: BP76 (64561)
BP76 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64561

Az ülés alatti csatik az övfeszítőhöz megy. Nekem nincs benne ülés érzékelő. Esetleg nem lehetséges hogy valamikor kicserélték az ecu-t clioéra?

Előzmény: Papalac (64558)
traki62 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64560

Elfelejtettem renault tháliáról van szó.

Előzmény: traki62 (64559)
traki62 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64559

Üdv érdeklődnék megállt az ablaktörlőm a biztosítékot mind átnéztem mi lehet a baj?

Papalac Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64558

A vezetőülés alatt van egy csatlakozó. Azt kellene megpiszkálni, befújni kontaktsprével. Az szokott ilyen hibát generálni.

Gyerekülés felismerés van a clióban vagy thaliaban? A clioban van egy érzékelő az első ülés pozicióját érzékeli, hogy mennyire feszítse az övet. Tudtommal a thaliában nincs, de meg kell nézni , az ülés kézifék felöli részén kellene lennie.

Előzmény: BP76 (64556)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64557

Gyerekkori barát és mást is csinált még ezen kívül.

Előzmény: Garfield007 (64552)
BP76 Creative Commons License 2016.07.23 0 0 64556

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. 2001 1.4 16v thlian világít a légzsák visszajelző. A számítógép szerint kifeküdt a légzsákvezérlő, vettem bele másikat, (kettőt is!) Mindkét vezérlőegység hibát jelez 

(gyermekülés felismerés) Az autóvillamossági szerelő szerint cliobol való a vezárlő, pedig a bontós letette a nagy esküt hogy táliából származik. Volt már valakinek ilyen jellegű problémája? Esetleg ötlet?

csaveri Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64555

vezetőgörgő

Természetese csak ott ahol van :)

Előzmény: csaveri (64554)
csaveri Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64554

Igen, így ez azért más mint túlfutni pár hónappal az 5 évet vagy pár km-el a 120000 km-t.

Ismeretlen előéletnél illik rögtön cserélni a vezérlés összes alkatrészét (szíj, vízpumpa, szíjfeszítő, vezetőgörgő) és akkor nyugodtabb az ember mert pontosan tudja később a valós futásteljesítményét és korát az alkatrészeknek.

Előzmény: ÖregMackó (64553)
ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64553

Ez az eset még elözö off automnál történt, használtan vettem, nagyon sok km-rel és fogalmam sem volt róla, hogy ezt illik cserélni. Hollandiából jött mint volt bérauto, itt ment vagy százezret és még én is hajtottam egy ideig. Szóval okkal szakadt el. Nem tudhato mennyi volt benne.

Előzmény: csaveri (64544)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64552

5e forint munkadíj? Vagy barát vagy hülye.

De senki ne csodálkozzon, hogy minden komoly szakember elhúz innen a francba.

Előzmény: Stefi81 (64550)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64551
Előzmény: Stefi81 (64550)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64550

Vezérlést itt vettem + 5eft volt a szerelő.

Ez nagyon érdekes hogy 3ekm-nél nem volt meg a szíj egy része, ilyet soha nem hallottam.

Nem lehetett valami más a probléma oka?

Előzmény: Procera (64549)
Procera Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64549

Megkérdezhetem mennyibe került a csere?

Előzmény: Stefi81 (64546)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64548

Nagyon olcsó se biztos hoy tuti. Nekem skf márkával van rossz tapasztalatom. Három ezer volt az autóban szijcsere óta. Motortartó gumibak csere miatt véletlenül rápillantást nyertem a szijra. Katasztrófa! a szij egyharmada hiányzott, a motor belseje felé haladt. Szettben lett cserélve. Vettem másik szettet, jó drágán. Csere után ellenőrzés nem árthat.

Előzmény: Stefi81 (64546)
Papalac Creative Commons License 2016.07.22 0 0 64547

Sikerült szerezni a bontóból hangszórókat. 500 Ft/db áron. Szerintem megérte.

Éppen akkor toltak be egy 1,5 Dci-is thaliát, abban még volt hangszóró, minden más autóból hiányzott.

IPV rendszámú kék autó, hibátlan karosszéria, új gumik a kerekeken, dísztárcsa, minden jól nézett ki rajta, de kiderült, hogy nincs benne motor, mert megolvadt egy dugattyú benne.

Kicsit becsöpögött a kapcsolószelep.

Stefi81 Creative Commons License 2016.07.21 0 0 64546

Nekem nincs 1hónapja (37ekm-nél) hogy le lett cserélve a gyári vezérlés a 2004-es 1.4 8v-n és elég szépen meg volt repedezve a szíj. (első tulajtól vettem 34ekm-el)

Vettem után gyártott vízpumpát is de a szerelő azt mondta hogy benne hagyta gyárit mert hibátlan és az még lehet most is többet fog bírni mint a után gyártott, szóval azt majd legközelebb.

Nem fogom én se napra pontosan lecserélni, de nem fogok sokat várni ha lejár az 5év mert nem olyan nagyon sok pénz ez a vezérlés. Sőt, nagyon olcsó, nem éri meg ezzel spórolni!

csaveri Creative Commons License 2016.07.21 0 0 64545

Te szólt már eset.......   De szólt már eset .......

Előzmény: csaveri (64544)
csaveri Creative Commons License 2016.07.21 0 0 64544

Mikor megjavították akkor kivizsgálták, hogy miért szakadt el a szíj vagy csak felújították a motort ?

Egy szíj szakadásának szinte mindig valami más oka van mint a szíjjal való probléma. (persze egy 15 éves szíj azért már más tészta lehet) Beálló vízpumpa, beálló vagy félrehordó vezető görgő, feszítőgörgő. Több esetben a segédszíj szakadás okozott később vagy azonnali vezérszíj problémát. Te szólt már eset tervezési problémáról is és ott sem a szíj volt a bűnös.

Ismerek olyan OFF autót amiben igaz hogy 5xxxx km van és 13 éves, de még az eredeti vezérszíj van benne. És városi kocsi, a városon kívüli 25 km az már hosszú táv nekik :)

De senkit se le, se rá nem akarok beszélni, hogy átlépje a megadott gyári intervallumokat !

Ez mindenkinek a saját belátása és felelőssége.

ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.21 0 0 64543

Tudom, hengerfej :-)

ÖregMackó Creative Commons License 2016.07.21 0 0 64542

Nekem szakadt már el vezérműszíjam és nagyon irigyellek hogy ki tudtad várni a 110 ezer km-t az első cserével. Egy vezérműszíjszakadáskor elmegy minden, szelepek vezérműtengely, még esetleg a hengerfely is cserélendő lesz. Nem beszélve arról hogy a szelepek belevernek a dugattyúkba rámehet a hajtókar is. 

Az, hogy a szij milyen állapotban van jelentősen függ attól, hogy a megtett távot milyen körülmények alatt tetted meg. Dugóban araszolva nagyrészt, vagy autópályán hosszú szakaszokon 4.-ben 5.-ben. Inkább főtengelyfordulatra kéne ezt tervezni de sajnos erre nincs mérőszköz így csak saccolni lehet.

Ennélfogva hogy a Horvátországi kirándulás hogy végződik ember meg nem mondja csak találgatás alapján. Én biztos kicseréltetném...

Öregmackó

Előzmény: Procera (64539)
Papalac Creative Commons License 2016.07.20 0 0 64541

Én 9 évesen cseréltettem le a gyári vezérlést, nem volt benne 80 ezer km.

Olyan volt a szíj mint egy új. Se kopás, se töredezés.

Ha eddig kibirta a tied 1-2 hónapon nem fog múlni szerintem.

csaveri Creative Commons License 2016.07.20 0 0 64540

Felelősségteljes választ vársz ?

Tudod mennyit írnak km és év időtartamra. Nekem a gyári vezérlésembe volt 82000 km és 7 év mikor lecseréltettem. (Megane MII dci.) Semmi nem látszódott rajta, hogy bizony 2 évvel tovább ment mint a gyári ajánlás. Gyárilag Gates bordásszíj volt rajta és újra azt kapott csak nem a márkaszervizből.

Most sem fogok rezonálni azon ha a megadott km közelében sem leszek, hogy akkor rohanjak napra pontosan lecserélni az 5 év lejártakor.

De ez az én történetem, és nem tanács :) Neked kell dönteni.

Egy kis olvasmány.

http://totalcar.hu/magazin/technika/2011/10/19/gyari_vagy_utangyartott_alkatresz/

Procera Creative Commons License 2016.07.20 0 0 64539

Üdv!

Köszi a korábbi kérdésre a válaszokat, utánanézek.

Most vezérlés cserével kapcsolatban kérdeznék:

2011. márciusban volt cserélve, 110e km-nél Renault márkaszervízben. Most 183e km van a kocsiban, jövő héten mennénk vele Horvátországba.

Vezérlés csere sajnos addig nem jön össze több okból, ha 2-3 hónap múlva, még 80e futott km előtt (190e km óraállás előtt) kicseréltetem az jó még úgy szerintetek?

Stefi81 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 64538
Mészi Clio Creative Commons License 2016.07.19 0 1 64537

Az még lehet, hogy még van, holnap ránézek.

Előzmény: DGabee85 (64533)
Pug 306 GTI Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64536

Sziasztok! 

Sajnos az év legnagyobb Francia autós találkozóját elmosta az eső így az új időpont a következő: 2016 09 10-11

Gárdony Tó Party rendezvény strand. Gárdony Ibolya utca 2

Várunk mindenkit szeretettel mindegy milyen az autó az egybe gyűltek a lényeg....!!! 

https://www.facebook.com/events/655909344558935/

DGabee85 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64535

Én is magamnak kötöttem. De én külön reléztem ,meg biztosítékoltam. De megérte! Csak nekem a PX-4 van.

Előzmény: Stefi81 (64534)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.19 0 1 64534

Igen az, 12,5eft volt postával, meg járt hozzá 5eft értékű beszerelés BP-n, amit nem használtam ki inkább :D

Előzmény: DGabee85 (64531)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64533

Keresek korrekt áron 1.5 DCI üzemanyag csöveket.

Az egyik a betáp része az üzemanyag szűrőtől megy a szivattyúra, a másik a visszatérő ami a szivattyútól megy rá az üzemanyagszűrőre. A korrekt ára 10 ezer forint alatti ára gondoltam!!!!

(Facebook csoportban keresik, ha valakinek lenne, jelezze kérem, köszönöm!)

DGabee85 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64532

Kérdés volt, csak a kérdőjel lemaradt! :)

Előzmény: DGabee85 (64531)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64531

Ez a PX-5

Előzmény: Stefi81 (64529)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64530

Jó hát!

Előzmény: Stefi81 (64529)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.19 0 2 64529

Ma sikerült felraknom a drl-t, ilyen lett. Remélem jó helyen van.

penge760203 Creative Commons License 2016.07.19 0 0 64528

Van a Király Diesel kft vagy valami ilyesmi neve van az nem ott van a közelben ahol te keresel szerelőt??

Előzmény: aszondja (64527)
aszondja Creative Commons License 2016.07.18 0 0 64527

Üdv.

Továbbra is keresek megbízható hozzáértő szerelőt XVI.ker. és környéke,Kistarcsa,Kerepes,Gödöllő,Mogyoród,Fót,Dunakeszi. A ajánlott szerelő "vargamunka" 1 hónapon belül nem tudta vállalni. Valószínű jó szerelő lehet ha ennyi munkája van.Köszi.

csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64526

megtízszereződött = közel megszázszorozódott

Előzmény: csaveri (64525)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 1 64525

Azért az ne felejtsük el, hogy 40 év alatt megtízszereződött a gépjárművek száma kis hazánkban. Ehhez hozzájön a külföldi kocsik itteni forgalma is. Így a veszélyforrás is a sokszorosára nőt.

A fejekben kellene rendet tenni nem pedig felesleges újabbnál újabb baromságot kitalálni marhák ellen. Nekem ez a véleményem ... :)

Ezzel egyetértek.

De ezzel ezt befejeztem mert nagyon OFF-ba megyünk át.

Előzmény: Mutual Friend (64522)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 1 64524

Akkor ezt megbeszéltük :)

Előzmény: DGabee85 (64523)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64523

Valóban. Viszont mint írtam már nem ez van fent, a képekkel a helyét szerettem volna megmutatni. Ami előtte volt fent, annak kb 200 lumen, ha volt a fényereje. Épp ezért is lett lecserélve, mert előfordult, hogy villogtak. Így kifizettem a 16000Ft-ot az Osramért, amit azóta sem bántam meg. Így már nem villognak, lát időben mindenki.

Előzmény: csaveri (64520)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64522

Sok minden olyan értelmetlen dolog van a világban ami valami újkori döntés kapcsán bevezetnek pedig sok szükség nem lenne rá. Régen is 90-el lehetett menni most is csak régen szar autókkal szak fékekkel tolták ezt az emberek lámpa nélkül, ma meg azért az átlagautó sokkal jobb műszaki állapotban van.

A fejekben kellene rendet tenni nem pedig felesleges újabbnál újabb baromságot kitalálni marhák ellen. Nekem ez a véleményem ... :)

Előzmény: csaveri (64521)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64521

Azt hiszem az lesz a fő kérdés, mit keresett előttem autó amikor nem kellett volna.

A másik kérdés meg az lenne, hogy ha rendes DRL-t használt volna akkor észreveszed-e a szemből előzve közeledő járművet és elkerülhetted volna e mondjuk a karambolt ?

Nem olyan egyszerű ez a kérdés, de ezt ne generáljuk tovább.

Van erre másik fórum. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9209399&la=140284018

Előzmény: Mutual Friend (64518)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 1 64520

Én erről vagy az ilyen DRL-ről beszéltem. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140314263&t=9027813

De nehogy már vita legyen ebből. Tőlem mindenki azt és úgy rak fel amit akar. A szabályosságot nem én fogom számon kérni tőlük.

Előzmény: DGabee85 (64519)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.17 0 1 64519

Az én DRL-em rendelkezik minden megkövetelt jelzéssel. 800 Lumen fényerejű! Bekötése szabályos! Nem gondolom, hogy az én DRL-em miatt meghalna bárki is! Osram PX-4. Ha a rendőrök nem büntetnek érte, ha a műszakin átmegy így az autó, akkor azt hiszem, jól van az ott.

Előzmény: csaveri (64515)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.17 0 1 64518

Tudod, egy közúti balesetet úgy lehet megelőzni, hogy mindenki a saját sávját használja. Ha én azt használom addig nagyon nem érdekel mi történik a másikban addig amíg nekem bajom nem lesz belőle. Ha ez nem így lesz nem az lesz a fő probléma hogy nekem vagy másnak milyen barkácsolt nappali fénye van. Azt hiszem az lesz a fő kérdés, mit keresett előttem autó amikor nem kellett volna.

Előzmény: csaveri (64517)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64517

Nem lehet ennyire "fostosan" hozzáállni a világhoz ... :)

Van aki ezt úgy fogalmazza meg, hogy "Egyszer élünk" :)

Akkor hajrá mindenkinek :))

Előzmény: Mutual Friend (64516)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64516

De akár meg is hallhatok bármi oknál fogva. Nem lehet ennyire "fostosan" hozzáállni a világhoz ... :)

Előzmény: csaveri (64515)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64515

Látod úgy ahogy egyes emberek nem tartják be a törvényeket, vagy szabályokat addig ugyanúgy vannak ilyen hivatalok, állami szervek is akik hasonlóan cselekednek.

Erre mindig azt mondom -  Addig nincs gond míg nincs gond !

Levezetek erre egy példát.

Közúti balesetet szenved két autó ahol az egyiken mondjuk ilyen, az előírásoknak nem megfelelő DRL van.

A másik autóban valaki megsérül. Majd jön egy tökös ügyvéd aki úgy belenyomja a sz@rba a szabálytalan DRL-s autóst, hogy a sérültnek még a 30 év múlva jelentkező inkontinencia betétjét is vele fizettetik ki.

Szóval jó, ameddig jó.......

Előzmény: DGabee85 (64513)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64514

A kesztyűtartóban pedig ott van az erről szóló KÖHÉM rendelet kinyomtatva, ha aggályok merülnének fel, de sosem kellett elővennem!

Előzmény: tefi (64512)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64513

Idén műszakizott! Nem lezsírozott műszakin! Simán megkapta a 2 évet, egy rossz szavuk nem volt. Megnézték, kapcsolgatták, de ennyi. A műszaki adatlapon annyi van, hogy fel van mattulva a 2 fényszóróm. Nem kértek beépítésről számlát, sem műbizonylatot. Oké, nem a KPM-be vittem, de nem is fizettem többet a műszakiért, mint amennyibe került.

Előzmény: tefi (64512)
tefi Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64512

Műszakin mit szóltak hozzá?

Persze,hogy nem nézik a rendőrök a burán lévő jelzéseket! Hiszen ahhoz minimum le kéne térdelniük és ha olyanok a fényviszonyok,akkor sem látnák rajta a feliratot.

Próbáltam! :)

Előzmény: DGabee85 (64511)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64511

Sosem volt vele gond, pedig nekem a lökös alján, ahogy a képeken látható. Igaz má nem ez a DRL van fent, de ugyan ezen a helyen van. Mindig csak a helyes bekötést ellenőrizték a rend éber őrei! A lényeg az nekik, hogy más nem világíthat, ha a DRL megy, és helyzetjelző kapcsolására ki kell kapcsolnia! Sosem nézték azt, hogy megfelelő távolságra vagy helyre van-e felszerelve, és azt sem ellenőrizték sosem, hogy rendelkezik-e az E4 illetve az ECE R87 jelzéssel, vagy fel van-e rajta tüntetve a feszültség és névleges teljesítmény. Csak az érdekelte eddig őket, hogy szabályosan van-e bekötve. Pedig vagy 2-3 éve csak ezzel járok.

Előzmény: csaveri (64510)
csaveri Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64510

Igen 580 mm........

Semmi gond ha nincs gond :)

Csak azért kérdeztem, hogy jól mértem-e meg, de ezek szerint még jó a mérőszalagom :))

Előzmény: bozsó67 (64509)
bozsó67 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 64509

Igen 580 mm de ez nem akkora eltérés a 600mm hez viszonyítva még mindig van lehetőség távolabb rakni egymástól. Mind két oldalon van még 3-3 cm. Közel 1 éve van fent  soha nem volt vele gondom egyszer állítottak meg akkor is csak a szabályos bekötést nézték.

Előzmény: csaveri (64501)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64508

Jaa a meglehet, de már nem emlékszem ez valahol mogyoród környékén van?

Ott lejtős:D, de nincs kanyar, ami ezeknél is fontosabb elviekben nem jön szembe senki :D

Előzmény: tefi (64506)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64507

Nem akarom én kapcsolóval, most nagyon nem is gondoltam rá hogy foglalkozni kellene ezzel. Közben az EVAY-en találtam erre 1-2000 forintért elektronikát ami megoldja a kapcsolgatás gondját.

Előzmény: tefi (64503)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64506

Én az általad belinkelt koordinátákra írtam,hogy lejtős az út. Legalábbis Utcakép módban nézve úgy tűnik!

Előzmény: WebNeo (64505)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64505

:)

Nekem nagy dieselem van azzal nem gond a gyors haladás, természetesen csak külföldön ;)

A kép szerkesztett, hiszen szembe is jön valaki, tehát nem pálya, attól még mehetne ennyivel, de ez nam a megfelelő kordinátákat mutatja.

Előzmény: tefi (64502)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64504

Én figyelek a részletekre, sőt másra is:D

Előzmény: csaveri (64500)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64503

Ha sima kapcsolóval oldod meg,akkor hogyan fog automatikusan elaludni,ha tompítottat vagy reflektort kapcsolsz?

Én pont azért rakattam fel,mert nappal többször elfelejtettem bekapcsolni a világítást lakott területen kívül. Ezt 15.000 Ft.-al jutalmazza a rendőr, ha megcsíp. :)

Ha csak 1 elkapást számolok,már megtérül a befektetés!

Előzmény: Mutual Friend (64499)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64502

Ahogy nézem ott lejtős az út. Gondolom nem dombon felfelé ment 222-vel! :)

Egyszer az M6-oson a tolnai dombok között, "szakadékon" lefelé én is jobban megnyomtam a gázpedált és 210 körül volt az óra.

Persze csak 1 pillanatra és már vettem is el a lábam a pedálról.

Ott ezt könnyedén, mások zavarása nélkül meg lehet csinálni!

2 napja is arra jöttem haza este 6 körül, Szekszárdig is alig volt autó,de onnan Pécsig szinte senki!

Előzmény: WebNeo (64494)
csaveri Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64501

Szerencséd volt, biztos nem volt mérőszalagjuk :)

Mennyi a 2 lámpa közötti távolság, 580 mm ?

Előzmény: bozsó67 (64493)
csaveri Creative Commons License 2016.07.16 -1 0 64500

Szia !

Off!

Így már értem ! :)

Én mindig segítettem neki (is), egy rossz szavam nem volt hozzá de a moderátorokkal meg ki akart rúgatni.

Én meg kértem magam ellen egy vizsgálatot ami rácáfolt ezen emberke állítására.

A kitiltott is folyamatosan visszajár, (nem zavarna senkit ha normálisan viselkedne) újabb és újabb nicknéven és továbbra sem tud leállni az hülyeségével meg a haverja sem.

Egyszer majd megint megunjuk és .................

Ezzel ezen témát befejeztem !

További jó fórumozást Mindenkinek !

Előzmény: WebNeo (64492)
Mutual Friend Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64499

Ezeket kötelező automatikus kapcsolásra kötni vagy elég egy sima kapcsoló is ?

Előzmény: bozsó67 (64495)
Mészi Clio Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64498

Üdv!

1.5 dci olajteknőt le tudom szedi simán vagy a bölcsőt is le kell bontani hozzá?   Válaszokat Köszönöm.

WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64497

https://lumenet.hu/renault-auto-izzo

Félreértettem.

A linkemen valszeg megtalálod, de mivel átmérő 90 mm, és a köd-menetfény is ennyi szerintem igen, ez az általános ködlámpa méret több autótípusnál.

Előzmény: Stefi81 (64496)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64496

Tudom, ködlámpának is szeretném, mert legolcsóbban utánagyártott lámpát 5eft/db áron találtam és abba még led is kellene.

Ez meg csak OSram ami, mint tudjuk jó minőség és garanciás is.

Előzmény: WebNeo (64490)
bozsó67 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64495

Na még egyszer a képek remélem sikerül.

WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64494
Előzmény: tefi (64491)
bozsó67 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64493
Előzmény: Stefi81 (64466)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64492

64476 ezt próbáld meg újra elolvasni, értelmezni...hátha

te meg magadra vetted tudnodkellet volna hogy kinek szól.

Feleségem szerint is hiányosságaim közé tartozik, hogy nem vagyok gondolat - vagy bármit helyettesíts be ide, hogy ki kell találnom a betűidből mit akarsz - olvasó :D

DTI témádhoz.

Félre ne értsd, de más sem a fórumon az alábbiakat, egyszerűen tényeket közölnék :D

Múlt héten vettem a 4. renault-t, így a családban jelenleg ennyit használunk. Van kis benzin, nagy benzin és diesel is, évtizede, vagy alig kevesebb ideje, és egy hete :D

Ez utóbbi a 17. autóm, a dti kérdésedből ítélve - nézd el ha tévedek - de hetente több szét és összeszerelt, javított autót van lehetőségem megnézni, mint amennyit te fogsz egy év, egy évtized alatt.

Ha válaszoltál, azt elolvasom, de már reagálni szerintem felesleges lesz rá.

Hangsúlyozom ismét, bárkivel szívesen beszélgetek bármiről, ha nem paraszt, attól, hogy véleményünk, tapasztalatunk eltérő, még lehet normális kommunikáció közöttünk bárki esetében.

Csaveri pl:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=133441882&t=9015399

Előzmény: penge760203 (64478)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64491

L=153 km/h - ez azt jelenti,hogy ennyire van állítva a trafi. Aki ez fölött megy azokat méri.

Autópályán szokták ennyire állítani,mert ugye 150 km/h fölött van a közig. bírság.

Bár a kép alapján kétséges,hogy ez autópálya lenne és akár 150-el el lehet ott kanyarodni,nemhogy 222-vel...

Előzmény: DGabee85 (64487)
WebNeo Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64490

Nem menetfény, csak ködlámpa

Előzmény: Stefi81 (64489)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64489

Köszi, én is oda gondoltam.

Ez jó lenne a talicskába?

https://lumenet.hu/osram-ledriving-f1-ledfog201-led-kodlampa

Előzmény: tefi (64488)
tefi Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64488

Pirossal jelöltem a képen a helyét. 2-2 csavarral van a középen húzódó műanyagra felcsavarozva.

Előzmény: Stefi81 (64486)
DGabee85 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64487

L=153 km/h

Előzmény: Stefi81 (64486)
Stefi81 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 64486

Akkor a Tálián hol lenne szabályosan felszerelve dlr?

Ez melyikőtök volt és melyik motor megy 222km-el?

Papalac Creative Commons License 2016.07.16