Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Papalac Creative Commons License 8 órája 0 0 61138

Szerintem egy ilyen spéci szűrőnek a gyári szűrő után van helye, hogy a visszafolyó, lekopó anyagokat is megszűrje.

Egyébként aztat AWAB bilincsnek nevezik :-)

Előzmény: Anonymus23 (61135)
Anonymus23 Creative Commons License 12 órája 0 0 61137

OK, engem is érdekelne, bár így 135000 km környékén szerintem ez már halottnak a csók, ha gond van :)))

Előzmény: suhanórozsda (61136)
suhanórozsda Creative Commons License 13 órája 0 0 61136

A szereléssel nincsen gondom, csak azt nem tudom mit kell szerelni. 

Most néztem rá a vízszűrőkre, valóban van 1mikronos szűrő, de én csak betétet találtam egyenlőre.

a kérdésem az volt, hogy milyen márkájú és hol lehet beszerezni.

Előzmény: Anonymus23 (61135)
Anonymus23 Creative Commons License 13 órája 0 0 61135

Szerintem simám a bejövő vezetéket elvágod, és 2 abab bilinccsel ráfogatod. Folyásirányt figyelembe véve.

Előzmény: suhanórozsda (61133)
suhanórozsda Creative Commons License 13 órája 0 0 61134

Azt írod, hogy folyadék szűrő, de milyen folyadékra használják? Talán víztisztító szűrő?

Arra gondolok, hogy ez nem egy valamilyen autómárka szűrője. 

Előzmény: lójusz (61132)
suhanórozsda Creative Commons License 13 órája 0 0 61133

Elnézést, de ezt nem értem !

Hol lehet ilyet venni és hogyan kell összeépíteni, ha egyáltalán kell összeépíteni.

Előzmény: lójusz (61132)
lójusz Creative Commons License 13 órája 0 0 61132

A szóbanforgó szűrő,1 mezei 250mm-es folyadékszűrő,1 mikronos cserélhető tekercselt pamut szűrőbetéttel,ami már 11 éve ellenáll a gázolajnak.

Előzmény: suhanórozsda (61127)
suhanórozsda Creative Commons License 13 órája 0 0 61131

Amit a szűrővel és annak a papírjával kapcsolatban kérdeztél, nekem egyszer volt ilyen problémám az ARMAFILT szűrővel. Igaz, hogy az egy CITROEN BERLINGO volt, aminek csak a szűrőjét kell cserélni, a szűrőház az marad, ezért volt szembetűnő, hogy "szétázott".  Igaz, hogy csak a külső részén látszódott ez és így nem kerülhetett be az üzemanyag ellátó rendszerbe. ARMAFILT  soha többet !

Korábban egy DELPHI szűrőt szétvágtam ( ez az első Thalia dízelem volt) , abban egy erős, papír alapú  anyaga volt  a szűrőnek, de ez semmi szín alatt nem oldódott a gázolajban.

Előzmény: lójusz (61115)
Köhike Creative Commons License 14 órája 0 0 61130

Esélyes, hogy a trafó adta meg magát.

Előzmény: roobag113 (61129)
roobag113 Creative Commons License 15 órája 0 0 61129

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni.A problémám a következő alacsony fordulat számon erősen rángat az autó és az alapjárat is egyenetlen.Cseréltek gyertya sort és gyújtókábelt de nem igazán oldódott meg a probléma.A szerelő szerint gyújtótrafó csere a megoldás.A napokban sokat használtam városban és erős égett szag volt a motortérben és némi füst is látható volt de nem tudtam megállapítani mi vagy honnan füstölt.Az autó 2001 évjáratú 1.4 8 szelepes.Ha valaki tudna segíteni vagy tapasztalt már hasonlót nagyon megköszönném a segîtsèget.Nem akarnám hogy feleslegesen megvegyek olyan alkatrészeket amelyek nem oldják meg a problémát.Előre is köszönöm a segítsègeteket.Üdv

Sniper1966 Creative Commons License 16 órája 0 0 61128

Aksival kapcsolatban érdeklődnék:A hat cellából egyben nem pezseg a sav akkor valószínűleg aksit kell,hogy vegyek.Milyen márkájú lenne a jó és tartós?Köszi.

suhanórozsda Creative Commons License 19 órája 0 0 61127

Azt szeretném kérdezni, hogy az a bizonyos előszűrő amiről írtál, mijen márka és egyébként melyik autótípusba való? Esetleg a gyári számát is le tudod írni?

TheSaurus62 Creative Commons License 20 órája 0 0 61126

Egy nem-sürgős nem-probléma, azért írom, hogy bekerüljön a köztudatba:

Keresek egy mestert Bp-n vagy környékén, aki valamikor az ősz folyamán átnézné a Kis Öreg Járgányt (2003.12, 1.4, 16v), és ami rossz és fontos, azt megjavítaná, ami rossz és nem fontos, azt felírná, hogy tudjunk róla (azt pl. tudjuk, hogy a bal hátsó központi zár évek óta rossz...), ami meg jó, azt békén hagyná, mindezt vállalható áron. Decemberben meg vizsgázna is az autó.

Köhike Creative Commons License 20 órája 0 0 61125

Mostanában egyébként egész sokat adakozik.

Előzmény: Anonymus23 (61123)
Köhike Creative Commons License 20 órája 0 0 61124

Hmmm..... Igazából ki tudja. Még ha sokan nem is szeretik de más mégsem tudott jobbat csinálni az évek alatt.

Előzmény: Anonymus23 (61123)
Anonymus23 Creative Commons License 28 órája 0 0 61123

Melyik? A Bill? Nem hinném :)))

Előzmény: Köhike (61122)
Köhike Creative Commons License 1 napja 0 0 61122

A Gates tényleg a legjobb.

Előzmény: k.o.v.a.cas (61121)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 1 napja 0 0 61121

Nem tudom,most eredetit kapott,legalábis rajta van,hogy Renault. Márkája gates. Az autős boltban azt mondta az eladó,hogy bajok vannak az skf-el. Nem én vettem,hanem a sógor. Ő sokat vesz tőlük,talán azért súgták meg. Én ezt tudva kerülném.

Előzmény: Köhike (61094)
Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 61120

Hehe. :)

Előzmény: Vulkan16V (61118)
Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 61119

Mindegyik speciális kialakítású.

Előzmény: tekilla12 (61116)
Vulkan16V Creative Commons License 2 napja 0 0 61118

Macska rendben. Ez kb. a 3. élete volt a 9-ből. Esett már le a 3. emeletről is. Én viszont megtanultam, hogy hosszbordás ékszíjat egy bottal is helyre lehet ugrasztani. Persze a kocsit csak kézzel lehet lökdösni! 

Előzmény: Köhike (61114)
nagya2 Creative Commons License 3 napja 0 0 61117

HAli!!

Csereperiódusa hivatalosan 60000km, de mindenki 1-2 olajcserekor cseréli, szerintem ennyi idő után lehet, hogy szétmállik már az anyaga.

Üdv Nagya

UI: anyaga: hát a rossebb tudja, ollan naracsárga-sárga valami.

tekilla12 Creative Commons License 3 napja 0 0 61116

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy a pillangószelep házon található tömítőgyűrű,ami a szívócsonknál tömít egy sima O-gyűrű,vagy valami speciális gyűrű?Mert eléggé el van lapulva nállam!    köszönöm!

lójusz Creative Commons License 3 napja 0 0 61115

Tiszteletem az uraknak !

Azt szeretném megtudakolni a tisztelt nagyérdeműtől,hogy a 2003-as diesel talicska gázolajszűrőjének a betétje miből készült? Papír vagy valami filc szerű anyag? Talán van köztetek olyan, aki esetleg a használt szűrőjét kiváncsiságból szétvágta,és tudja a választ a kérdésemre.Lehetséges az a feltételezés, hogy a még soha nem cserét szűrő anyaga bekerül a nagynyomású rendszerbe? A fent említett járgány üzemanyagszűrőjében 11 év, és 80.000km van,de van beépítve (utólag) 1db 1mikronos előszűrő,a tank, és a gyári szűrő közé. Felmerült az az eshetőség, hogy az üzemanyag szűrő papír szűrője (ha papír) szétmálik,és gondot okozhat. Lehetséges ez? Köszi a választ,és a felvilágosítást.

Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 61114

Járt körbe egy kép a neten, ahol egy kígyó volt a bordásszíj helyén. :) Természetesen felcsavart állapotban. Macska rendbejött egyébként?

Előzmény: Vulkan16V (61113)
Vulkan16V Creative Commons License 3 napja 0 0 61113

Hogy mi mindentől ugorhat el egy hosszbordás ékszíj? Kicsit off... A vejem S Cordobájába délben beült, hogy megy a délutáni műszakba dolgozni, amikor is a motorindítást éktelen sivalkodás követte. Azonnal leállt, motorháztető fel és nyáron a motortérben beszorulva ott volt a lányom macskája. Kedvenc macska kiszabadítva, Thaliával állatorvoshoz el és utána munkába is. Másnap a Cordobát szemrevételezve a hosszbordás ékszíj elugorva. (generátor, vízpumpa) Így nem indulunk, mert az ékszíj tönkremegy. Barát eljön, majd kért egy seprűnyelet és hogy hintáztassuk a sebességbe tett autót. Ékszíj helyére, de a széle szálszakadt. A motor már szabadon fut, de az ékszíjba vetett bizalom oda. Tehát szerelő felhívása, új ékszíj megrendelése, meggyötört cseréje műhelyben. Egyenleg: a macska kezelése (röntgen, ultrahang, injekciók, stb. 30 ezer. kedvenc macska) Hosszbordás ékszíj cseréje újra, 6 ezer. Azóta indulás az udvarból egy kis darab kolbásszal. Macska hívásra előjön, elkezd enni és el lehet menni... :-) 

Előzmény: Köhike (61110)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 61112

Sok munka az biztos. De lehetne rosszabb is. Ha lent van a hengerfej nézzétek meg rendesen a motor többi részét, hogy ott nem sérült-e valami. Bár általában a szelepek görbülnek csak de sosem árt ilyenkor mindent megvizsgálni.

Előzmény: spee981 (61111)
spee981 Creative Commons License 3 napja 0 0 61111

Ezek után szerintem én is ránézegetek majd a szíjra. Így utólag csak nyüszíteni lehet már. Csak az a horror, hogy a ránézéshez félig szét kell bontani a motort. A motortartó bak a felső burkolattal egybe van építve, az alsóhoz meg nem lehet hozzáférni. Ráadásul az alsó műanyag, azt nem érdemes leszedegetni, mert még a végén az törik el és okoz szakadást később egy darabja. :S

Előzmény: Köhike (61110)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 61110

Csak rendellenes kopás esetén cserélik. Az meg általában azért szíjcserekor látszik. Nekem gyanús, hogy az a szíj nem futott egyenesen, ha a felét elkoptatta. Én egyébként rá szoktam nézni évente egyszer, hogy minden rendben van-e. (Mióta egyszer nekem is szakad a szíj még annó egy másik autón. Mondjuk ott a szakadáson kívül az ég világon semmit nem lehetett látni rajta. Szerintem vagy túltárolt volt, vagy anyaghibás, vagy túlságosan megnyúlt, és amiatt tépte el magát. És ez egy automata feszítős rendszernél volt.... Azóta nem veszek bosch alkatrészt.)

Előzmény: spee981 (61109)
spee981 Creative Commons License 4 napja 0 0 61109

De én tárcsa cseréről még soha nem is hallottam eddig, kizárólag görgőket, szíjat meg pumpát szoktak cserére javasolni, nem? Ezt cseréltetnem kellett volna, vagy a legutóbb szerelő mesterember kiszúrhatta volna hogy esetleg gond lesz valamelyik tárcsa miatt? Pl azt sajnos nem tudom milyen állapotban volt a 1.5 éve leszedett szíj, nem kértem el.

Előzmény: Mók Zsolt (61107)
spee981 Creative Commons License 4 napja 0 0 61108

A szerelőnek ezek alapján kutya kötelessége lett volna a feszítőre gondolnia mikor látta a leharmadolt, elmászott szíjat. A feszítővel kapcsolatban annyit mondott, hogy figyeljük csak milyen erősen meg van húzva (mielőtt lehajtotta az anyát). Végül ráfogták a szíjra hogy biztos anyaghibás - de figyelem, utángyártott, így ők csak fél év garit vállaltak rá. Nekem nagy mismásolásnak és a pórul járt ügyfél még durvább lehúzásának tűnik ez az egész kabaré, amit itt "ingyen" rendeztek nekünk. Valaki szerint szól mellettük bármilyen mentő körülmény? Lényegében még csak nem is utaltak semmilyen lehetséges hibaokra. Azt mondták tönkrement, de már nem garis, és nesze az árajánlat sok számjeggyel tizedesvessző nélkül.

Előzmény: Köhike (61106)
Mók Zsolt Creative Commons License 4 napja 0 0 61107

Ahogy a szíj kopik vele a tárcsa is kopik.Vezérlés cseréléskor ha nemcseréltek le mindent "mert jó az még"akkor a 2.szíj kopása fokozódik.Tapasztalat:SKF csapágy IPARI HASZNÁLETBAN magas fordulaton 1,5 év és csere  FAG csapágy ugyanott 3 éve megy és semmi baja!Minden csapágy más!Tűréshatárok vannek mindenre.Beépülő alkatrészekre.:PL külső győrő nagyobb de a tűrésen belül van golyó kisebb te tűréseb belül van belő gyűrű kisebb te tűrésen belül van akkor ősszerakható a csapágy de már gyárilag ez könnyeben jár mint az 1 hónappal később gyártott.Ez a sok minden összeadódik és az eredmény sajnos nálad látható.

Előzmény: spee981 (61105)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 61106

A feszítő a vízpumpára van csavarozva. Ha az nem jól áll az okozhat ilyet.

Előzmény: spee981 (61105)
spee981 Creative Commons License 4 napja 0 0 61105

Egy óra szerint 70e km-es kocsiban mitől kophattak el a szíjtárcsák, illeve mitől lehet valamelyik tengely csapágyas? Túlhúzott szíj pl? Ez egyre kacifántosabb. Azt hiszem egy rendes szerelő kezei közé kell juttatnom a kocsit mihamarabb.

Előzmény: Mók Zsolt (61104)
Mók Zsolt Creative Commons License 4 napja 0 0 61104

Szia!Én találkoztam már hasonlóval.Csak nem autó hanem ipari gépeknél.Csak akkor mászik el a szíj ha a valamelyik tárcsa kopott vagy mind kopott.Vagy ha valamelyik tengely csapágy kopott és eltudott szögben billenni a párhuzamosságból a feszítés miatt. A szíj mindíg a hegyre megy! Laposszíj és bordásszíj mindegyik így viselkedik.

Előzmény: spee981 (61103)
spee981 Creative Commons License 4 napja 0 0 61103

Hoppá, meg is találtam: egy hosszában kopó skf szíj itt is. A miénkben a motor felé eső szélen voltak a maradványok, valószínűleg ugyanez a helyzet akkor: kívülről bemászott a motor felé, és ott darálódott fokozatosan. Mitől történhet ilyen? Fene egye meg, utólag hiába minden, ott kellett volna ezt az elmászást jobban kielemezni, hogy merről merre ment, és mi lehet az ok. Persze a segéderő nem említett semmi félremászást, csak mutatta, hogy hopp, oda a szíj egy része, valami megette.

A miénk 10ezer km-t és 1.5 évet bírt (feltéve ha tényleg cserélve volt minden, és nem hagytak bent ezt-azt még korábbról). Nagyon furcsállom ezt az egészet, Ezek után soha többet szíjban nem fogok bízni, és periodikusan rá kéne nézegetni. Hordjam minden évben szíjszett ellenőrzésre, hogy biztos lehessek benne nincs gond odabent??

Előzmény: k.o.v.a.cas (61092)
spee981 Creative Commons License 4 napja 0 0 61102

Vezérműszíjszakadásos-márkaszervizes történet kapcsán:

A burkolat le lett bontva, egy a szélességének 2/3-3/4 részében porrá darált szíjat találtunk a fedél alatt. Azaz maradt 1-1.5cm széles csík, a külső széle (jobb oldala) végig hiányzott. A fogak bolyhosak, kopottak. Ami érdekes volt, az az, hogy hosszában mintha borotvával vágták volna végig a szíj jelentős részén, de bizonyos részeken azért töredezett volt a széle. A 4cm-ből volt ahol csak 1cm maradt, ezeken a részeken megcsúszott, így végülis nem szakadt el, ott volt a helyén, csak fogak nélkül a főtengely szíjkerék körül. Fotót nem készítettem, mert elfelejtettem elrakni a fényképezőgépet és ez csak ott derült ki. :( A szíj SKF volt, a feszítőgörgőn típusjelet nem láttam, de volt egy karikában nyilazott 12-es, arra a szerelő azt mondta, hogy 2012-es gyártású (?). A szíjon számok, kódok látszanak, de nem igazán olvasható. Minden forgott, csavarok mind megvoltak, gyakorlatilag nekem nem sikerült semmit észrevennem, ők váltig azt hangoztatták hogy ebből semmi se derül ki, "valami megette a szíjat". A hátső vezérműtengelyt ellenállás nélkül körbe lehet forgatni (ott minden szelepnek annyi, azt mondták), az első az akad, ott talán maradt épen ez-az.

A végére nagyon sajnálták, aztán ennyiben is maradtunk miután megláttuk a kedvezményes árajánlatukat. Nem akartuk a kocsit fölöslegesen ide-oda vontatni a gondolkodási időben, egyelőre ottmaradt mindenestül, majd utólag lefotózom ha valakit érdekel. Az mindenesetre mostanra már lényegében biztos hogy nem a márkaszervizben fogom javíttatni.

Hosszában ledarált szíjat valaki látott már?

Előzmény: Köhike (61054)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 61101

Ha rossz a kód, akkor azt meg az oldalán levő számsorból ki lehet deríteni. Lehet jó lenne megnézni, hogy az jó-e egyáltalán amivel próbálkozol.

Itt megtalálod mit kell nézni: http://renaultcentre.com/radiocodes.php

Kódhoz meg vannak appok amivel ki lehet deríteni, illetve van egy listám is valahol.

Előzmény: zsolt_toth (61095)
lao13 Creative Commons License 4 napja 0 0 61100

Hi !

Egy kis segítség az autórádió kód megadásához. http://data.hu/get/9051139/thalia_kod_autoradio.pdf

Előzmény: zsolt_toth (61097)
Quag Creative Commons License 4 napja 0 0 61099

Quag Creative Commons License 4 napja 0 0 61098

Kód beadásról ennyit ír... (kép)

Előzmény: zsolt_toth (61097)
zsolt_toth Creative Commons License 4 napja 0 0 61097

Szia!

Köszönöm, délután kipróbálom. A kód megvan, de azt hittem, hogy csak a szakszervizben tudják meggyógyítani.

Biztos, hogy bekapcsolva kell lennie, mert ez az állapot kb. 3 hónapja van.

Mégegyszer köszi!

Üdv!

Előzmény: Quag (61096)
Quag Creative Commons License 4 napja 0 0 61096

Szia!
Nagyon egyszerűen (elvileg). A szervizkönyve szerint a gyári rádió minden elrontott rossz kódbeírás/ próbálkozás után, bekapcsolt állapotban 1 perccel hosszabbítja meg a blokkolt állapotot. Ezt meg is jegyzi, tehát elvileg a 30. rossz kód után 30 percet kell várni, hogy ismét kódot engedjen írni (de ezt nem részletezi a doksi). Az sem tiszta, hogy ezalatt bekapcsolt állapotban kell lennie vagy sem. Szóval ha megvan a kód akkor csak várni kell elvileg.

Előzmény: zsolt_toth (61095)
zsolt_toth Creative Commons License 4 napja 0 0 61095

Sziasztok!

Thaliamban aksit cseréltem. Ugye ezután újra be kell írni a kódot a rádióhoz. Sokszor próbáltam, de nem tudtam, hogy kell beírni, ezért egy pár próbálkozás után azt írt, hogy error. Most már semmit nem enged beírni.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnám újra használhatóvá tenni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 61094

Az nem feltétlenül a szíj hibája. Lehet valamelyik görgő, vagy a vízpumpa miatt van baj. Használtam én is SKF szíjat, nem volt vele gond. De igazából a Gates a legjobb.

Előzmény: k.o.v.a.cas (61092)
Luck Skywalker Creative Commons License 4 napja 0 0 61093

Én Gates vagy Continental szettet szoktam beépíteni.Hosszbordásból pedig már inkább a Conti.

A szíjtárcsából pedig az 588004 számú Valeo szabadonfutót használom.Olcsóbb picit mint az Ina.

Előzmény: Quag (61090)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 4 napja 0 0 61092

Skf vezérműszettem volt most legutób. Nem Gates,mint írtam. -felirom mindig a cserét,és megnéztem. Négy év, 30000 km. Cserélni kell,mert elmászott a motor felé,harmada már hiányzik. Ma lessz szétkapva,majd megirom,hogy mi lehetett a baj. Kompletten lett minden cserélve. És most is,vizpumpát nem vettem. Remélem nem az a bibis.

Előzmény: Quag (61090)
Quag Creative Commons License 5 napja 0 0 61091

Elírtam a generátor jelölését, ez a helyes: SG12B038

Quag Creative Commons License 5 napja 0 0 61090

Sziasztok!

Két kérdésemre keresem a választ :)

1. SKF vezérműszíj és görgő (szettben) vagy a gyári Gates ajánlott cserénél? 
Árban nincs különbség ahonnan jönne...

2. Valeo (5612B038 - 2542470E) generátor szabadonfutója rosszalkodik, csere lesz, de itt is az ajánlott cseredarabra vonatkozik a kérdésem, milyet érdemes felrakni? (INA, Morelli, vagy esetleg bontott gyári)

Előre is köszönöm a segítséget!

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61089

És Renaultban ilyen nem létezik.

Előzmény: Precíziós (61086)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61088

A bárdiban a hagyományos is 7 ezer.

Előzmény: Precíziós (61086)
Anonymus23 Creative Commons License 5 napja 0 0 61087

Köszönöm az infókat az árral kapcsolatban, vegyes a kép az biztos!

Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61086

No! Ez az utolsó amit evvel kapcsolatban leírok! A 2000-es évjárat nem 20 éves, amúgy meg 2005-ig bezárólag tettek ilyen fékmunkahengert citromba és a 7-8 ezer az pont kétszerese a 3-4 ezernek! (szerintem) http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/CITROEN/XSARA/2005/1_4/BENZIN/fekrendszer---absasresp/fekhidraulika-es-javito-alkatreszek/fekmunkahenger/

Előzmény: Köhike (61083)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61085

És visszatérve az alap problémához ez is pont ugyanannyiba kerül mint a sima hagyományos. ;)

Előzmény: Precíziós (61082)
Öreg Halász-) Creative Commons License 5 napja 0 0 61084

A lényeg , elégedett vagyok,és főleg az a fontos számomra,hogy a vw jetta (szinte szalon állapotú )amit kaptam helyette az nagyon bejön ,legalább is nekem!

Előzmény: Köhike (61079)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61083

Szerintem ezzel pont ugyanazt írtad le. Hogy egy kb 20 éves citroenben van ilyen.

Előzmény: Precíziós (61082)
Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61082
Előzmény: Köhike (61077)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61081

A kedvencem az a nepper aki felhív majd leb..sz, hogy te hülye vagy, hogy annyiért árulod a kocsit, és add el neki 150-200-zal olcsóbban.....

Előzmény: Garfield007 (61080)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 61080

500 ért beszámították, kp-ért 450 000 vitték volna.

Ha 500-ért kereskedő beszámította, akkor azt kb. 600-ér el lehetett volna adni. A kereskedő kb. 650-ért adta el.

Az hogy egy-egy nepper mit ajánl teljesen irreleváns. Az enyémet is nepper vitte el, de ahogy meglátta a 10 centi vastag dossziét és a fél éves, dokumentált vezérműszíj cserét nem is nagyon alkudozott(jó, azért masszíroztuk egymást egy fél napot), tudta, hogy áron alul tettem fel.

Előzmény: Öreg Halász-) (61076)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61079

Az 500 egyébként olyan kb reális ár szerintem. Ha tartogatja az ember, és van ideje na meg szerencséje, lehet egy kicsivel feljebb lehet tornázni, de amennyivel esetleg többet kapsz érte az nem minden esetben éri meg azt az extra szívást és bizonytalanságot, hogy mikor viszik el.... Mellesmeg addig is fizeted rá a biztosítást stbstb amivel a végén lehet, hogy semmivel sem jössz ki jobban még ha esetleg megkapod az 550-et is érte.

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61078

Ugyanez volt velünk is. Amikor megkaptam a pofátlan ajánlatot mondtam nekik, inkább betolom az árokba vagy felgyújtom. Gusztustalanul viselkedett az összes nepper. Nyilván ők is pénzből élnek, ezzel kereskednek, de az árrés az elképesztően nagy amivel dolgoznak. A hülye is érzi hogy át akarják kúrni, és mindezt olyan pofátlanul csinálják, hogy hihetetlen.

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61077

Hát nem tudom... Ezeknek a rendszereknek szerintem nagy részét vagy csak papíron, laborban, vagy nagyon régen használták, és nem terjedtek el, vagy már rég kikoptak az utakról, mert nem voltak jól használhatóak. Inkább technikai, műszaki történelmi érdekesség helyenként. Még csak munkahengeren belül történő utánállítást sem nagyon használnak. Az összes Lucas, Bosch, rendszerű dobfék ami az autók 90%-án van a pofákra ható mechanikával oldja mindezt meg. Megnézném, hogy hogyan lehet mondjuk egy kopott rozsdás dobfékről leszedni a dobot egy ilyen munkahengerbe integrált racsnis-kulcsos utánállító mechaniával ellátott féknél. Amikor a viszonylag könnyen hozzáférhető (na jó a Renaultnál a kerékcsavar lyukán keresztül) mechanikusnál teljesen visszaengedve sem jön le nagyon sokszor a dob a rozsda és a kopás miatt, mert elakad a betétben annak ellenére, hogy az alaphelyzetben van. Szóval visszatérve a munkahengerhez, kíváncsi lennék abból is hány autóban volt ilyen rendszer az elmúlt 20 évben.

Előzmény: Precíziós (61075)
Öreg Halász-) Creative Commons License 5 napja 0 0 61076

Én most adtam el ,1,4 ,8 szelepes , 2002 évjárat, valós 90000 km. szép állapot,két apróbb karosszéria sérüléssel.

500 ért beszámították, kp-ért 450 000 vitték volna.

Viszont volt olyan nepper kereskedő aki pofátlanul 200000-ba számította volna be,persze az övé meg aranyáron eladó.

Előzmény: Köhike (61067)
Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61075

Na ebben viszont egyet értünk!:-)

Előzmény: Köhike (61074)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61074

Én semmilyen renaultban nem láttam még ilyet. Sima egyszerű hagyományos kivitelt használnak mindenhol. Az lehet, hogy egy két kretén citroenben van ilyen. De az ABS óta igazából semmi értelme.

Előzmény: Precíziós (61073)
Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61073

Hasznos olvasmány mindenkinek (14.8.2. pontban ír a beépítettf.sz-ról):

http://www.mogi.bme.hu/TAMOP/kozuti_jarmurendszerek_szerkezettana/math-ch14.html

Előzmény: Köhike (61072)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61072

Én személy szerint egyébként nem tudok olyan munkahengerről amiben fékerőszabályzó lenne. Van főfékhenger, vannak munkahengerek, és van fékerőszabályzó, vagy fékerőelosztó (működéstől függően) egy fékrendszerben. Illetve ha van benne ABS akkor annak van egy szivattúja/pumpja (ki hogyan nevezi). De munkahengerben nincs semilyen fékerőszabályzó vagy elosztó. Legalább is én még soha az életben nem láttam, és még csak nem is hallottam ilyenről azoknál a hétköznapi autóknál amikkel dolgom volt.  De lehet én vagyok tájékozatlan.

Előzmény: Precíziós (61071)
Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61071

Ja azt észre vettem! Azért kérdeztem, hogy ABS-es e az autó mert nem voltam biztos abban hogy beépítettf.sz. van a thaliaban vagy külső! (mertha ABSes akkor ha lenne is beépített f.sz.-ós fékmunkahenger (thaliaban) rögtön meg lett volna a válasz!

Előzmény: Köhike (61070)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61070

De ez egy thalia fórum.

Előzmény: Precíziós (61069)
Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61069

Alapvetően igazad van ha csak a thaliat nézzük! Viszont van fékmunkahenger, beépített fékerőszabályozóval szerelve csak nem a thaliaban....

Előzmény: Köhike (61063)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61068

A miénk most teljesen hibátlan minden szempontból, (persze nem szalonautó egy kis parkolási nyom akad rajta de ezt leszámítva ok) de szerintem 450-500-nál nem adnának többet érte.

Előzmény: Garfield007 (61065)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61067

Hát jah. Ha az ember nem siet lehet érdemes feljebbről indulni aztán ha nincs érdeklődés apránként csökkenteni az árát.

Előzmény: Garfield007 (61065)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61066

Ha sokat kivársz lehet jobban is el tudod adni olyannak aki értékeli a felsoroltakat, és hajlandó érte többet fizetni. De ezt leszámítva mindenki a piacon található legolcsóbb autóhoz fog viszonyítani, nem nagyon fognak sokkal többet annál kifizetni. Mi is árultuk az egyik autónkat, kiemelkedően jobb volt az ugyanolyanokhoz képest, és alig tudtuk picivel azok felett eladni. Sajnos ez nem jó üzlet.

Előzmény: Köhike (61064)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 61065

Ha el akarnám adni, akkor 700-750e-ért hirdetném és 650-700e körül eladnám.(beszarás, hogy 2005-ös Thalia van fenn egy milláért). Ha valóban jó állapotú, akkor fellőném 800e-ért, de az már türelmesebbeknek való kategória.

A benzinesem, hasonló paraméterekkel 650-ért hirdetve egy nap alatt elment.

Előzmény: Anonymus23 (61062)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61064

Pedig nagyon könnyű lecserélni a váltógombot. Megéri, mert sokat dob az utastér kinézetén. Ami az autót illeti ha szerencsés vagy szerintem valahol 5-600 körül lehet. Az a baj, dci-t akkor adnak el ha közeleg a baj, nagyon nyomott az áruk emiatt.

Előzmény: Anonymus23 (61062)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61063

A fékerőszabályzó és a munkahenger teljesen más dolog. ABS-esen meg nincs is.

Előzmény: Precíziós (61058)
Anonymus23 Creative Commons License 5 napja 0 0 61062

Igen, az nem kicsit sok.

Más:

Szerintetek mennyit ér most vajon az én autóm? Első tulajdonos, márkakereskedésben vettem.

~135000km van benne, 2004.12 havi, 2016.11 hónapig van műszaki rajta, törve sosem volt, 1-2 apróbb sérülés van rajta össz vissz, belül is normál állapot.

Egyedül a kormány és a sebváltógomb az ami ki van kopva, a kormány (9-12 óráig) a gyűrűm miatt, a sebváltó meg ilyen mállós fajta, vettem másikat, csak nem volt még kedvem nekiugrani lecserélni.

Vezérlés most év elején volt cserélve (vezérműszíj, görgője, vízpumpa, hosszbordásszíj+görgője, fő és vezérműtengely szimering vezérlés felől cserélve).

Status felszereltségű (CD 6 hangszóró, ködlámpa, magasságban/mélységben állítható bal első ülés), metálfestés, klíma, 80 lovas dízel, fóliázott ablakok, nyári gumi (Dunlop 90%) 15" könnyűfémfelnin,  téligumi acélfelnin (GoodYear, 2 évszakot ment). Első fék kb 2 éve volt cserélve (tárcsa+betétek). Új nagyobb teljesítményű akksi.

Mondjuk szinte az összes javítás és kínja kiolvasható a fórumból, mert szinte mindent itt kérdeztem és osztottam meg :)))

Előzmény: Köhike (61060)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61061

Az ABS-es ésa hagyományos munkahenger is pont ugyanolyan. Csak az egyiket nem tudod a másik helyére beszerelni mert fizikailag más a mérete. Árban is kb ugyanannyiba kerülnek.

Előzmény: Precíziós (61058)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 61060

Munkahenger darabja 3-4. Fékpofa szettben van. 5-ért is a 2 dobot meg szokták csinálni. Az olyan 18-19 összesen. Az azért elég messze van a 38-tól.

Előzmény: Anonymus23 (61059)
Anonymus23 Creative Commons License 5 napja 0 0 61059

Ezt az árat 2 szettre vagy egy kerékre mondod?

Ha egy kerék, akkor már nincs is olyan messze a 38 e Ft-os ár, ha a teljes hátsó tengely, akkor persze más a leányzó fekvése...

Előzmény: Köhike (61057)
Precíziós Creative Commons License 5 napja 0 0 61058

Ha beépített fékerő szabályozós a munkahenger akkor húzósabb (is lehet) az ára!

AmjadOmish: van ABS benne?

Előzmény: Köhike (61057)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61057

Ehhh...... A szerelőnek biztosan. Egy munkahenger kb 3-4000 huf. Betét szett 5-6000. Dobokat szintén olyan max 5-ért szokták szabályozni.

Előzmény: AmjadOmish (61055)
Gergo.bgy Creative Commons License 6 napja 0 0 61056

Nekem onnan maradt meg, hogy ez nem volt megfelelő méretű, meg menetű meg mittudomén. Aztán kellett venni egy másikat, ezt meg nem vették vissza. Így megmaradt.

Előzmény: janobá (61038)
AmjadOmish Creative Commons License 6 napja 0 0 61055

Sziasztok!

Hátsó fékbetétek és fékmunkahengerek cseréjére dobok felszabályozásával38.000Huf elfogadható ár?

Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61054

Persze a motor nem fog megjavulni tőle, de kiderülhet mi/ki okozta a bajt.

Előzmény: Köhike (61053)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61053

Ha lent van a vezérlés burkolata és szabaddá válik minden akkor nézzétek át rögtön az összes csapágyat a vezérlésben vízpumpát beleértve, hogy könnyen szabadon forgatható-e mindenféle fura zaj nélkül. Nézzétek meg a görgők felületét, hogy nincs-e elszineződve. Ezek beszédes dolgok lehetnek. A szakadás formája is fontos.

Előzmény: spee981 (61052)
spee981 Creative Commons License 6 napja 0 0 61052

Köszönöm a linkeket, jó kis olvasmány. Megpróbálom memorizálni, aztán legfeljebb előkapom puska gyanánt ha elkezdenek félrebeszélni. A szíjcsere azonosítással annyi gond lehet még, hogy az első tulaja a kocsinak szintén buzgó volt, és már 2009-ben cseréltette a szettet és a pumpát az első 5 év leteltekor, azt most fejből nem tudom biztosan, hogy rönóra cserélt, vagy már ő is utángyártottat tetetett be. Ha gyárit rakatott, akkor biztosan látszani fog ha továbbra is renault szíj van bent, de ha már ő is utángyártottban utazott, akkor kétesélyes a dolog, lehet hogy még az ő szíjának a darabjait fogják kioperálni. Mindenesetre kiindulásnak ez mind hasznos tipp volt, köszönöm! Lucknak megy a mail, és szintén köszönet!

Előzmény: Luck Skywalker (61046)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61051

Szedve. Na.... félrement.

Előzmény: Köhike (61050)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61050
Előzmény: Köhike (61045)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61049

Jah.

Előzmény: Luck Skywalker (61048)
Luck Skywalker Creative Commons License 6 napja 0 0 61048

Az derülhet ki hogy ki lett-e cserélve.

Előzmény: Köhike (61047)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61047

Na igen de a szíjról semmi nem derül ki, hogy mikor gyártották, és mennyit állhatott a boltban beszerelés előtt.

Előzmény: Luck Skywalker (61046)
Luck Skywalker Creative Commons License 6 napja 0 0 61046

Az utángyártott készletben lehet olyan görgő mint a gyári szettben,de a szíj és a vízpumpa beazonosítható a renault feliratból.Tehát ezeken látható hogy cserélve lett vagy nem.

Ha gondolod küldj egy e-mailt és csinálok neked egy árajánlatot hogy tudj viszonyítani.

Előzmény: spee981 (61043)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61045
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 61044

Szíjon nem fogod látni. A szakadásból viszont lehet következtetni, hogy mi miatt következett be a szakadás. Igazából mindent elárul. A vízpumpában szokott lenni dátum az öntvényben, de ki tudja mióta állt a boltban az is. A szíj hibákról láttam valahol ilyen dokumentumot, megkeresem. Szerintem úgy jársz a legjobban, ha egy kicsi elbeszélgetsz a szervizzel akik csinálták, és megállapodtok, hogy egy részét vállalják be az egészből. Ennél többet szerintem nem tudsz kihozni a dologból.

spee981 Creative Commons License 6 napja 0 0 61043

Beszámolnék az aktuális helyzetről, és lenne egy kérdésem is.

Beszéltem egy igazságügyi szakértővel, és azt gondolom jól tettem, ugyanis a jogi oldallal kapcsolatban rövid úton sikerült - szerintem elég megbízható forrásból - információhoz jutni. Azt mondta miután vázoltam a helyzetet, hogy lényegében nulla az esélyem ha szvatossági igénnyel fordulnék a szervizhez és külső szakértői véleményre alapozva kijavítást kérnék. Ő szívesen megcsinálja, de a szervizt ez nem fogja érdekelni, perre kell vinnem, de egy ilyen per megnyerhetetlen, mert alapból évekig tart majd, és az idő közben ellenem dolgozna (mind anyagi, mind bizonyíthatósági szempontból). Ilyensmiben szerintem nem érdemes gondolkozni, kivéve ha acélosak az ember idegei, és a pénz nem számít (de akkor meg vegyen másik kocsit, és kész).

Maradt az egyezkedés, vagy másik szerviz. Utóbbival kapcsolatban kapásból elkezdtek röpködni a szép számok, ugyanis vagy trailerezni kell, és az nagyon kis távolságra is szép tétel, vagy vonszolni, azt meg pár km fölött nem érdemes erőltetni. Még csak a hiba kivizsgálásáról beszélünk, és mivel ahhoz keményen bontani kell, máris az egekbe szökött a költség. Kaptam egy 60ezres ajánlatot arra hogy megállapítják a tényállást és az alapján tudnak konkrét ajánlatot adni a javításra - összerakásról még nincs szó, természetesen ha az adott szerviz ajánlata nem tetszik, még több pénzért biztos újra össze is raknák. Ez nem sufniszerviz ár, biztos találnék olyan szerelőt viszonylag közel, akinél kevesebből is meg lehet oldani a kérfelmérést, de kérdéses hogy érdemes-e kísérletezni, mivel bejáratott Renault-specialista szerelőnk nincs, ez az irány is bukta.

Végül felhívtam az eredeti márkaszervizt ahol tavaly februárban cserélték a cuccokat. Alapvetően konstruktívan állnak a dologhoz. Ennél többet nem is vártam a helyzet ismeretében: ha beviszem a kocsit, megbontják kárfelmérésre ingyen, és valamiylen kedvezményes javítási árajánlatot ígértek (persze ez csak ígéret, és valszeg az ő kedvezményes áruk még mindig sok lesz, legalábbis a másik szerelő által valószínűsített munkafázisok + anyagköltségek ismeretének fényében nem számítok semmi jóra). A feltárást végignézhetem, és írásban kérem majd a megállapításaikat. Pár dolgon még elcsúszhatok itt is, pl ingyen szétszedik, de az összerakásról nem esett szó... Illetve ha nem adják írásba hogy mit állapítottak meg, az is probléma, mert anélkül fabatkát sem ér amit "ingyen" megállapítanak. Tehát ezeket mind tisztázni kell mielőtt a kocsihoz nyúlhatnak, különben simán az lesz a vége hogy ráülnek a szétkapott kocsira, és nincs visszaút.

A fentieknél végig abból indulok ki, hogy ők a hunyók, mert ez azért elég valószínűnek látszik, de simán lehet hogy végül az fog majd kiderülni hogy egy akkor nem is piszkált alkatrész meghibásodása okozta a gondot. Pl az itt írt generátortárcsa, vagy segédszíjgörgők, stb, stb.

A kérdésem pedig a következő: utólag a megbontáskor tudom-e ellenőrizni legalább azt, hogy a bent levő vezérműszett + pumpa valóban cserélve lett-e 1.5 éve?? A szíjra írták hogy nem nagyon, ami egészen elképesztően hangzik. Ugyanez a helyzet a pumpával is?

Előzmény: Köhike (61025)
Vulkan16V Creative Commons License 6 napja 0 0 61042

Kicsit off. Csak azért jutott eszembe, mert ugye a márkanevek... Évekkel ezelőtt a szolnoki Mondi papírgyárban voltam üzemlátogatáson. A papírgép ezerrel pörgött és 8 méter széles tekercset gyártott. Aztán a papír átment a körkések között és külön pályákra vált szét. Majd jöttek a daraboló és csomagoló gépsorok. Az egyik gépsor Xerox, a másik Canon, a harmadik Minolta, és még ki tudja milyen dobozokba pakolták az ugyanakkor ugyanazon a gépsoron készült A/4-es papírlapokat. Vízpumpát gyártani is csak úgy éri meg, ha sokat gyárthatok és úgy címkézzük fel, ahogy a kedves megrendelő szeretné... Ha alapvetően jó vízpumpákat gyárt valaki, akkor sok gyár nála vásárol. legfeljebb más-más logóval kéri. 

janobá Creative Commons License 6 napja 0 0 61041

Ez nem rossz :)  Nálunk Bárdi nyitott üzletet de ahogy nézem ő az egyik aki húzós. Garázs boltok vannak még arra gondoltál? Én internetes rendelést nézegettem.

A sok keresgélésután olyasmit szűrtem ki hogy M14x1.5 menet van mid két végén TRW kormányhoz. De ez még nem százas :)

Előzmény: lulumba (61040)
lulumba Creative Commons License 6 napja 0 0 61040

Én úgy szoktam, hogy lekéri a boltos mindegyiket, ami meg nem kell visszaküldi...

Előzmény: janobá (61039)
janobá Creative Commons License 6 napja 0 0 61039

Esetleg mind a két végén M14x1.5 a menet? De ezt bontás nélkül honnan tudhatom meg? Úgy szar az egész ahogy van. Hányszor szedjem szét a kormányművet, vagy üljek mellette míg megjön az alkatrész? Ezt hogy szoktátok megoldani? Már aki sk. szerel.

Előzmény: janobá (61038)
janobá Creative Commons License 6 napja 0 0 61038

Ezt nem igazán értem, hogy mi köze a kormányműnek a csukló márkájához.

Adott két végén menet  M12 szer 1 és   M14 szer 1.5 - meg a hossza.ami 300mm.ami kb öt márkánál azonos, ettől kezdve ?

Neked miért maradt meg?

Azért boncolgatom a dolgot. mert valószinü rendelni kell.igy a csere nehézkes,

Nem kötözködni akarok!

Előzmény: Gergo.bgy (61035)
Köhike Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61037

Hehe. :)

Előzmény: Öreg Halász-) (61036)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61036

Anno 1 nagy vasöntöde cégnél dolgoztam! Sok mindent gyártottunk és sok országba exportáltuk a termékeket! Ugyanazon alkatrész ment keletre, nyugatra,csak a márkajelzés volt más! Ennyit a neves és kevésbé neves márkákról!

Előzmény: Köhike (61027)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61035

Az L, SZ jelölésnek semmi jelentősége, az a beszállítót jelenti.

Amit én árulok csuklót az smi kormányműbe való, így ez neked nem lesz jó szerintem. Nekem is trw-s van.

Előzmény: janobá (61033)
janobá Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61034

Amúgy a kormánymű "TRW" ha van jelentősége 

Előzmény: janobá (61033)
janobá Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61033

Szia. Nézegettem az Axiál csuklókat. Nos amit neked van annak is több típusa van. TA 2018......valami betűjel van Pl: "L"vagy "/SZ" ..stb

Neked mi van még a dobozon?

Előzmény: Gergo.bgy (60995)
opeter70 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61032

Hálás köszönetem!

Előzmény: Precíziós (61031)
Precíziós Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61031

Nekem nem kellett újra tanítani! Azt hiszem ha mégis akkor beülsz az aútóba becsukod az ajtót beteszed a kulcsot a gyújtáskapcsolóba megnyomod a gombot (és nyomva tartva ráadod a gyújtást) kb 5 másodpercig tartod majd elengeded! Nem kell idnítózni csak a gyújtást ráadni!

Előzmény: opeter70 (61030)
opeter70 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61030

Köszönöm szépen, sikerült szétszednem!

Elemcsere után van bármilyen egyéb teendőm?

Kell esetleg valamit újra "tanítani", vagy ilyesmi?

Előzmény: Precíziós (61029)
Precíziós Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61029

A kulcs nyomó gombos felét kell elcsúsztatni hossztengely irányába, mindkét oldalon vannak trapéz alakú "körmök" azokat kell a csúsztatással kioldani! Csináltam pár képet remélem látod majd a lényeget rajta! Az elem polaritására figyelj, összerakás:egymásra teszed a két felet és enyhén összenyomva vissza csúsztatod a "körmöket elöl és hátul is!

Előzmény: opeter70 (61028)
opeter70 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 61028

Üdv!

2002-es Thalia indítókulcsában szeretnék elemet cserélni, mert már alig nyitja a központi zárat és a visszajelző led is halványan világít.

Sajnos nem jöttem rá, hogy hogy kell szétszedni a kulcs házát (feszegeti nem akarom feleslegesen).

Tudvalaki ebben segíteni?

A másik kédésem, hogy az elemnek (és annak a cseréjének) van-e valami köze az indításgátlóhoz?

Valahol olvastam valami olyasmit, hogy elemcsere után "újra kell tanítani".

Röviden tehát és összegezve:

Hogy tudom szétszedni a kulcsot és elemcsere után van-e egyéb teendőm?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Köhike Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61027

Jártam én már igazán neves gyártók kiválónak kikiáltott alkatrészeivel is rosszul. Pl vízpumpa, ha már szóba kerül. Valeo eresztett fél év után, vagy az SKF ami lyukas volt az öntvényen. (persze ez még beszerelés előtt kiderült) De általában azért a nevesebb gyártók termékei jobbak is szoktak lenni.

Előzmény: Papalac (61024)
Köhike Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61026

És van olyan szíj ami a tudtod nélkül áll a boltban vagy a raktárakban mielőtt beszerelnéd még vagy 3-4 évet...... Ez az igazán bosszantó dolog. És én eddig nem sok szíjon láttam gyártási időt, de még csak a dobozán sem.

Előzmény: Papalac (61024)
Köhike Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61025

Én úgy értettem, hogy itt az alkatrészeket is a szalon adta, csak gondolom nem gyári volt, hanem valamilyen utángyártott. De ugyanúgy a szalon rendelte meg és szerelte be. Egyébként szerintem itt legjobb esetben, egy hosszas veszekedés után valamilyen százalékot fognak esetleg bevállalni az egészből. Teljes egészében biztosan nem fogják állni a javítást.

Előzmény: Luck Skywalker (61021)
Papalac Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61024

Az, hogy valami olcsóbb kicsivel,nem jelenti azt, hogy rossznak kéne lennie. A szabványoknak meg kéne felelnie. Az más kérdés, hogy autóhoz bárki gyárthat bármit, senki nem ellenőrzi. Egy vezérműszíjnak ki kéne bírnia 5 évet, de attól sokkal többet kéne elmennie! Én is márkaszervízben cseréltettem tavaly. Fogalmam sincs mit tettek bele, mert a számlán nincs csak annyi, hogy vezérműszíj készlet, vízpumpa. Anyagra 1 év garit vállalnak. 5 ször vittem vissza csere után mire hajlandóak voltak megnézni és megcsinálni. Helyre tették a vezérlést. A zaj is megszünt. Állítólag feszesség probléma volt csak. Mindenesetre a vízpumpát nem bontották meg mert ugyanannyi hűtővízzel kaptam vissza :)

Előzmény: Luck Skywalker (61023)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61023

Sajnos sokszor lesz az olcsóbb alkatrész a drágább választás.A boltos meg nyilván nem akart neked rosszat, az a szett jó árban volt csak hát mégsem tudta amit kell.Amúgy lehet másnak bevált vagy más típusokba tökéletes.

Viszont ha a szerelőn keresztül veszed az alkatrészt, gondolom nem fizettél volna kétszer.

Előzmény: lulumba (61022)
lulumba Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61022

Hali!

Pontosan ilyen esetem volt nekem is. Egy alkatrészboltos ismerősömnek csináltam valamit, ő cserébe jóval olcsóbban adta az alkatrészt, mintha máshol vettem volna. A szerelőhöz elvittem az alkatrészeket, Ő azokat szó nélkül beépítette. Pár nap múlva az autónak nem a megszokott hangja volt hidegen, ezért visszavittem hozzájuk. Kiderült rossz volt a feszítő görgő és a vízpumpa is. A boltos szó nélkül cserélt mindent (azt hiszem ruville volt az első szett az új pedig talán skf görgő, a vízpumpára nem emlékszem), viszont a szerelőnél szó nélkül ki kellet fizetnem az újabb szerelést, mivel Ő nem tehetett róla.

Az autó ugyanúgy 1,4 16v, csak 2003-as.

A konkrét esetre visszatérve, nagyon nehéz lenne itt bizonyítani a szerelési hibát, mondván másfél évig nem volt gond, valamint nem tudná azt sem bizonyítani senki, hogy nem nyúlt más a vezérléshez akár, ami ilyen fejleményekhez vezetett. Ezt szerintem be kell nyelni...

Előzmény: Luck Skywalker (61021)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61021

Nem vitát akarok generálni csak érdekel a véleményetek,mert más oldalról nézzük a dolgot.Most nem a fórumtárs esetére gondolok.Adott egy bármilyen alkatrész csere. Az ügyfél megveszi az alkatrészt webáruházban,autósboltban vagy valaki tud olcsón. Szerelővel kicserélteti. Meghibásodik az adott alkatrész, ami azért előfordulhat mert rengeteg hitvány alkatrészt is árulnak. Tegyük fel hogy egyértelműen az alkatrész hibája.Ebben az esetben miért vállalna rá a szerelő garanciát?

Amennyiben a szerelőn keresztül veszi az ügyfél a szükséges alkatrészt onnantól a szerelő tartja a hátát az alkatrész hibája miatt.Viszont így ő is tovább tudja vinni a panaszt az autósbolt vagy a beszerző cég felé.

Vezérműszíj szakadásnál rákérdeztem unix-nál hogy mi az eljárás.Akkor /már pár éve volt/ azt mondták hogy kijön egy emberke és előtte kell megbontani az autót és felmérni a helyzetet.

Egy példa:

Fórumtársunknak cseréltem vezérlést vízpumpát meg ami evvel jár.A vízpumpa elkezdett szivárogni 11 hónap után ami egyértelműen az alkatrész hibája volt.Kicseréltük neki garanciában.Mi is érvényesítettük a garanciát amiért kapunk egy másik vízpumpát vagy annak az árát.

Az hogy a vezérlést ugyanúgy megint le kell bontani be kell hogy nyeljük.Nincs is evvel gondom,mert ugye tudja mindenki hogy mint mindenen,az alkatrészen is van árrés.Így néha belefér.

Ezt a részét is vegye figyelembe az aki felháborodik azon hogy a szerelő nem ad akkora kedvezményt mint a webáruház,vagy nem szívesen épít be hozott alkatrészt.

Gergo.bgy ez nem konkrétan neked szól csak a "hozott anyagra" reagáltam.

Egyébként ha találtok valamit a jogi részéről azt szívesen elolvasom.

Előzmény: Gergo.bgy (61012)
Köhike Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61020

Mielőtt bemész a szervízbe hívd fel a fogyasztóvédelmet, kérdezd meg őket az egész dologról, hogy tájékozott legyél. Az a legbiztosabb.

Előzmény: spee981 (61019)
spee981 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61019

Kicsit elmegy jogászkodás irányába a téma, remélem nem baj és esetleg másoknak is tanulságul szolgálhat később: "Szavatosság fogyasztói szerződésnél: Főszabályként két év az elévülési határidő" (forrás: országos fogyasztóvédelmi egyesület honlapja, akárkik is ők). A számla hátoldalán a jótállást taglalják, ami 6 hónap, ezen időszakon belül a szervizé a bizonyítás terhe, ezután jön a képbe a szavatosság, ami 2 évig tart. Szintén a számlán tájékoztató szöveg: "az ügyfél a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségtől szakvéleményt kérhet. A vizsgálat és a szakvélemény díjköteles." A szerviznek ilyenkor együttműködési kötelezettsége van, és "köteles a vásárló részére (a hiba jellegére és keletkezésének lehetséges okaira vonatkozó) álláspontjáról haladéktalanul írásbeli nyilatkozatot adni." Az nfh honlapja nagyon szép. Egyszer rózsaszín, egyszer lila... pff. Azt hiszem az írásbeli vélemény kérése megalapozott lehet, de még mindig nem érzem úgy, hogy a szerviz nem vállal be szinte kockázatmentesen egy kis simliskedést, ha azzal "megszabadulhat" tőlem és átháríthatja a kár minden költségét. :(

Előzmény: Köhike (61017)
spee981 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61018

Köszönöm a szakvéleményes ötletet! Elkezdtem nézelődni, és találtam egy-két írást a szavatosságról, erről-arról. Pl. egy "igazságügyi gépjárű közlekedési műszaki szakértő" segíthet rajtam vajon? Valaki bízott már meg valószínűsíthetően nagy értékű kárt okozó "javítás" esetén igazságügyi szakértőt? Azt nehezen tudom elképzelni hogy egy kisvállalkozó szervizes belefolyik ilyen vitába, elvégre hol van abban a buli, hogy lepecsétel és aláír egy papírt pártízezer forintért, aztán rohangálhat tanúként a bíróságra (?), ha azzal beperelik a másik szerelőt. Ha meg párszázezer az a pártíz, akkor nyilván felejtős az egész, nem ilyen esetekre van kitalálva.

Előzmény: Vulkan16V (61015)
Köhike Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61017

Szerintem 1.5 év távlatában semmilyen garanciális kötelezettségük nincs.

Előzmény: spee981 (61016)
spee981 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61016

Sajnos megerősítitek a félelmeimet, pontosan a tereléstől félek. Nem volt hozott alkatrész, a márkaszerviz által ajánlott renault alkatrész árat összvetettem az általuk (nyilván) szintén megbízhatónak minősített utángyártottéval, és utóbbi mellett döntöttem. Ők adták az anyagot és szereltek, én vittem a kocsit, aztán vittem a szerelés árát és hoztam a kocsit. Szóval ebből a szempontból jó a helyzet, de mégis gondban vagyok. Én is ragaszkodni akartam ahhoz, hogy ott legyek amikor szétbontják, de még így is megvezethetnek hogy a renoméjukat védjék. Ha szerelési hiba volt, biztos nem vallják be, ha anyaghiba, akkor nem kötelezhetők semmire, mivel az anyag garija lejárt az eltelt időben.

Fontos kérdés következik: ha szerelési hiba volt, és rájukbizonyítom harmadik féllel (nem tudom kivel-hogyan), azzal elérhetek valamit, vagy a szerviz a törvényben előírt (fél vagy egy év, az most mindegy, mivel már eltelt 1.5 év) jótállási idő letelte után nem tartozik kártérítési kötelezettséggel a gondatlan szerelésből adódó károkért sem? Ez félig-meddig jogi téma már, de akárhogy agyalok, nem tudok rájönni mi a jó döntés: a kérdéses szervizben "nem nagyon" bízok, így inkább máshoz vinném, de olyanhoz kéne, aki bizonyítottan megállapítja a hiba forrását, legyen az a szerviz, az alkatrész gyártója vagy akárki-akármi más.

Előzmény: Gergo.bgy (61012)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61015

Ha szervizben bármit mondanak, akkor határozottan, de udvariasan kérd meg őket, hogy mindezt írásban legyenek szívesek, pecséttel, aláírással, mert te talán nem pontosan fogsz emlékezni rá. Szerintem ekkor el fognak gondolkodni, hogy minek is kell neked az írásos szakvéleményük. Ártani nem árt, de talán elméláznak rajta. Ne fenyegesd őket perrel, de mindent úgy készíts elő, mintha arra készülnél. (ráutaló magatartás) Te nem mondtál semmi ilyesmit, de gondoljanak amit akarnak...

Előzmény: spee981 (61011)
Köhike Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61014

Ez egy rohadt nehéz menet lesz. Mindenki csak mutogatni fog a másikra, a felelősséget senki sem fogja vállalni.

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61013

Ami okozhat ilyesmit az a generátor ékszíjtárcsa, esetleg a hosszbordás szíj görgői.A lényeg hogy szíjdarabok be tudnak kerülni a vezérléshez és kész is a baj.Viszont ez a három tétel eléggé megdobja a vezérlés csere költségeit,ezért állapotfüggő a cseréjük. Az utángyártott alkatrészekre általában 1 év garancia van.A hozott alkatrészekre nem igazán vállalnak garanciát,illetve annak kellene akitől vetted.

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.08.24 0 0 61012

Köze nincs a klímának és a féknek a vezérműszíjhoz, közelébe sincsenek, oda nem mehetett be semmi. De biztos, ami biztos, ezt azért ne említsd, amilyen hülyék egyesek, még ebbe is belemagyaráznak valamit. Itt a kérdés az persze, hogy tényleg hogy állnak hozzá. Ha jól értettem, te vitted az anyagot, ők meg a munkát biztosították? Ilyenkor lerázhatnak azzal, hogy "há hozott anyagra nem vállalunk garanciát". Persze, és ez le is írva valahol? Meg a másik kérdés, hogy valóban a hozott anyaggal volt a probléma vagy a szakszerűtlen beszereléstől. Ez bizony hosszú út lesz, de szétszerelés után már többre lehet majd következtetni. Amihez én ragaszkodnék, hogy a szétszereléskor ottlegyek én is, meg mondjuk egy harmadik, független fél is, és mindent fényképpel dokumentálnék, nehogy zsiványkodjanak egy kicsit.  

spee981 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 61011

Én is így terveztem: először felhívom a márkaszervízt hogy ilyen esetben mit tudnak nekem mondani, van-e konstruktív ötletük mi történhetett? Meglátom hogy állnak a dologhoz. Azt kérdezném még, hogy összeszerelés után a vezérműszíj közelébe juthat-e idegen tárgy/folyadék, vagy a burkolat lényegében mindentől védi? Az motoszkál a fejemben hogy a vezérléscsere óta történhetett-e olyasmi, ami a vezérlés élettartamát jelentősen csökkentette: a vezérlés közelében nem nyúlkált senki a csere óta, de klímagáz töltés volt és ciripelt a fék, ennyit azért orvosolni kellett a 1.5 év alatt. Lehet ezeket annyira szakszerűtlenül csinálni, hogy a vezérműszíjat tönkretegyék?? Nekem egyértelműnek tűnik, hogy a 1.5 évvel ezelőtt beszerelt anyag hibája és/vagy akkori szerelési hiba okozhatta csak az idő előtti szakadást, ezek a kis piszkálások semmiképpen.

Előzmény: Anonymus23 (61010)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 61010

Én vinném vissza a márkaszervizbe ahol csinálták, egy vezérlésnek nem 9700 km-t kell kibírnia!

Már csak azért is visszavinném, vagy ott kezdeném, hátha emberségesen állnak hozzá.

Ha nem, akkor is egy kis fogyasztóvédelmi feljelentés és ilyenek hátha hatnak.

Kétségtelen, hogy túl vagy az egy éven, de azt nem tudom elfogadni, hogy egy vezérműszíj a tervezett élettartamának kevesebb mint 10%-át tudja csak. Én erre építenék a reklamálásnál.

Sok sikert ebben a szorult helyzetben! Együtt érzek veled (bár ezzel sokra ne mégy, azt tudom).

Előzmény: spee981 (61008)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.08.23 0 0 61009

Laposszíjat akartunk cserélni,ehhez fel kell a motortartót szabaditani. Így láthatóvá válik a vez szij felső része. Az sem kizárt,hogy elugrott pár foggal . Laza és rojtos. fogak közt szinte ellátni. csoda hogy el nem szakadt. Befelé halad,ott eszi meg a szélét a motorblok ottani részei. Vasárnap lévén,összeraktuk,jövö héten új alkatrészekkel megpróbáljuk összerakni. Ja nekem 31000 van a szijban. Szettben lett véve,Gates . Vizpumpa is csere akkor volt. Lehet az indulási nehézségeket ez produkálta volna? Mármint ha elugrott a vezérlés. Beindulást követöen nem volt erőtlen,jól ment az autó.

Előzmény: Mók Zsolt (61007)
spee981 Creative Commons License 2015.08.23 0 0 61008

1.4 16V 2004-es Thaliánkban tegnap elszakadt a vezérműszíj kb 40-50-es tempóra motorfékezésnél, kigyorsítani már nem sikerült vele. Előtte pár km-en keresztül kicsit zakatolt valami, de meg voltunk pakolva mindenfélével, és a legutolsó dolog lett volna a szíj amire gondoltam, így fel sem merült hogy le kéne állni hallgatózni. :( Bevontattak egy benzinkútra, és az ottani kutas ráérő idejében segített húzni-vonni a kocsit, és még arra is rámutatott, hogy az olajsapkát leszedve látni kéne a forgó vezérműtengelyt indítózásnál - de nem forgott.

Az előzményekről annyit, hogy 2014. februárban cseréltettem a szíjszettet vízpumpával márkaszervízben. Akkor óra szerint 60000km volt a kocsiban, 1.5 év alatt 69700-ra nőtt a megtett kilométerek száma, szóval 1.5 év/9700km volt az élettartama. Nem renault gyári, hanem "utángyártott" alkatrészeket rakattam fel, a számlából nem derül ki pontosan kiféle-miféle cuccokat szereltek be.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben ki mit tenne? Az adott szervízt felhívom mindenképpen, de semmi jóra nem számítok (1.5 év után feltételezem mossák kezeiket). Alternatíva, hogy a helyi (Kistarcsa) megbízhatónak tűnő szerelőhöz bevontatjuk, hátha rendbe tudják tenni úgy hogy használható autó lesz belőle megint. És végül, de nem utolsósorban: ki az itt a fórumon, aki Pest környékén Thalia javításban otthon van, és megkereshetném ez ügyben? Trafóhibán kívül ezelőtt nem volt komoly baja a kocsinak, a műszakizást és a könyv szerinti karbantartást szakszervizekben csináltattuk, ilyen előzmények mellett kétséges hogy érdemes-e ezt továbbra is erőltetni.

Mók Zsolt Creative Commons License 2015.08.23 0 0 61007

Szia!Még én is küzdök vele.Fojtószelep állás érzékelő is lett cserélve,de az sem oldotta meg.kimérve a régi is jö volt csak egy kicsit eltért az újtól az értéke.

Előzmény: k.o.v.a.cas (61006)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.08.23 0 0 61006

Sziasztok! Még mindig inditási nehézségekkel küzdök. 1.4 16 v. Volt már> alapjárati motor ,felső holtponti jeladó,pillangós szelep,szivattyú paplan szűrő tisztítása. Üzemanyag szűrő,gyertya,testkábel csere. Gyujtáskapcsoló tisztitás. Esetleg van még valakinek ötlete? Nagyon szivesen fogadok minden hasznos tanácsot. Üzemanyag szivattyú záró sapka letekeréséhez célszerszámot 160-as átmérőjű szenyvizcsőböl csinálam. Kell hozzá egy 20 cm-es darab. Majd 3mm-es korongal bevagdosni,hogy a körmök kapaszkodjanak.

Köhike Creative Commons License 2015.08.22 0 0 61005

A féltengely anyán már én is tekertem el feles hajtószárat.

Előzmény: Zlatan93 (61004)
Zlatan93 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 61004

Üdv mindenkinek.A porvédő cserével/féltengely külső/kapcsolatban Talicskás sors társaim:2 db racsnis szár törött, erősített szár elhajlítva méteres hosszabbítóval,ez csak a kerék agy anya fel lazításánál. böszmén túl húzva többszörös nyomatékkal.Aztán mikor majdnem sikerült volna kifordítani féktárcsa felől,gömbcsukló csavart nem tudtam kivenni,csavar benn,anya le.Szerencse,hogy pár csavarral van dolga az embernek.Ez nem az én napom volt.Majd legközelebb....Bóvli szerszámmal nem lehet dolgozni mint amivel én álltam neki.Üzenem mindenkinek. 

janobá Creative Commons License 2015.08.22 0 0 61003

Mennyire lógott neked csere előtt? Érezhető volt vezetés közben? Nekem megemelt kocsinál kerék mozgatásánál van egy pici koppanás, egyébként nem érezhető.

Előzmény: Papalac (61002)
Papalac Creative Commons License 2015.08.22 0 0 61002

Nekem garanciában cserélték 4 éves korában az axialis csuklókat. Kiderült, hogy gyenge anyagból készültek 2005 táján.

Előzmény: janobá (61000)
Papalac Creative Commons License 2015.08.22 0 0 61001

A hűtővíz leeresztése nagyon egyszerű. Fogsz egy "lavórt" beteszed a hűtő alá, leveszed a hűtőről az alsó vízcsövet (rugós bilincs) és víz belefolyik az edénybe. Nincs leeresztőcsavar!

Előzmény: Krisztian5! (60996)
janobá Creative Commons License 2015.08.22 0 0 61000

A gép 2005-ös

janobá Creative Commons License 2015.08.22 0 0 60999

Köszönöm a gyors segítséget ill. segíteni akarást! Igaz most már a biztos is bizonytalan lett :) Ezt az összevisszaságot szeretem a "nyugati" autókban.

De majd alánézek a gépnek hátha találok valami típust, vagy számot.

Ha sikerül beazonosítani, lehet hogy keresni foglak "Gergo.bgy". Addig is köszönöm mindenkinek!

Zlatan93 Creative Commons License 2015.08.22 0 0 60998

üdv mindenkinek.2001-es,1.4 16v benzines, thalia bal oldali féltengely,külső kerék felőli gumiharang/porvédő/ cserénél mindenképp ki kell húznom a féltengelyt?A gömbcsuklón nincs véletlenül szétszedési lehetőség,a belső jó.Bontás után tuti engedi majd a váltóból az olajat.A belső/váltónál/a 3csavar eltávolítása után van még amire figyelnem kell,más rögzítése nincs,simán kihúzható a féltengely?      Ha nem jön közbe semmi ,holnap lesz a napja.Minden jó ötletet megköszönök. 

Krisztian5! Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60997

Azt meg hogy csináltad? :O

Előzmény: naszi1025 (60986)
Krisztian5! Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60996

Köszi szépen a választ. Még egy kérdés ha a vizet is le szeretném ereszteni annak merre található a leeresztője?

Előzmény: Krisztian5! (60981)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60995

Meg is találtam. Facebookon hirdettem egy éve egy tábla csokiért, nem kellett senkinek. Szóval ő lenne az:

DELPHI TA2018 axiális csukló (2 db.)
Renault Clio II, Thalia, Kangoo tip. való.
Az egyik csak a dobozból ill. csomagolásból lett kibontva.
bal/jobb,
szervokormánnyal szerelt járművekhez,
Menetméret M14x1.5,
jobbmenettel,
Külső menettel,

Előzmény: janobá (60989)
zoli7708 Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60994

Sziasztok.

Thalia féltengelyt keresek jobbost 21 fogast bontottat fejér megye környékén.

Köszönöm előre is

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60993

Nekem van egy pár új delphi smi kormányműhoz való axiálcsuklóm. Ha ilyen kell bele, és érdekel, nézd meg hol a legolcsóbb és abból még faragunk egy keveset. Pontos típusszámot ha érdekel holnap tudok mondani. 

suhanórozsda Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60992

Látom a kódja meg van, csak én nem figyeltem eléggé.

A KOVÁCS AUTÓ ALKATRÉSZ SZEGED oldalon keresgess, ők visszahívnak telefonon is és mindenben segítenek, az áraik nagyon jól.

suhanórozsda Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60991

A kormányművön rajta van a gyártó TRW vagy SMI,, keressed és annak megfelelően, valamint a méretnek megfelelően vásárolj. Kell az autó évjárata és a kódja is. PLD    K9K700 vagy ilyesmi.

Papalac Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60990

Ráadásul tudtommal még a belső menet mérete sem egyforma. Kiszerelve lehet biztosan eldönteni.

janobá Creative Commons License 2015.08.21 0 0 60989

Üdvözlet mindenkinek!

Egy kérdésem lenne. A gép 1.4 16v   K4J 712 szervós . Az Axiál csukló hossz mérete érdekelne, mert találtam több hosszat is a típushoz. Általában 300-301cm -től

Mind két oldali egyforma hosszú? Esetleg ajánlott márka, s üzlet részetekről jó árral.

Előre is kösz!

suhanórozsda Creative Commons License 2015.08.20 0 0 60988

Szevasztok !

Egy Thalia 1.5dci autóval van problémám.

Elkezdett először csak kicsit kéken füstölni, majd egyre jobban és jobban.

Leszedtem a turbó töltőcsövét, de ott nem olajos semmi, szép száraz és a levegőszűrő ház is tiszta.

Úgy gondolom, hogy nem turbó hiba. Esetleg a szelepszár szimeringek lehetnek a bűnösök ?

Olajat nem fogyaszt extrém mód. Az EGR szelepet is kiszereltem, az egy kicsit kormos, de nem kritikusan. ( nem olajos az sem )

Ha a kérdésemre tud valaki kielégítő választ adni, kérem tegye meg. Félek drága mulatság lesz!

Tibibá666 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 60987

Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben üzemanyagszűrőbe való vízérzékelő? (nem baj ha nem működik, csak vakdugó szerepet töltene be úgyis)

Vevő lennék rá. 

Előre is köszönöm!

naszi1025 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 60986

Vigyázz az otthoni olajcserével,nehogy letörd a befecskendezőt!Én így jártam,17000ft-ba került a csere.

Ferrolux Creative Commons License 2015.08.18 0 0 60985

Sziasztok!

Gyári szőnyeghez rögzítő bolhát lehet kapni valahol?

Ma voltam márkakereskedésben és szőnyeggel együtt adják, Bontót nem érdekli az aprópénz..

Precíziós Creative Commons License 2015.08.17 0 0 60984

Magam is házilag csináltam meg, nem kell ragasztani vagyis lehet de a Renaultnál lehet kapni (nem ólcsó de gyári) fedelet! A pollenszűröt kicsit összenyomva lehet csak berakni, akinek nincs gyakorlata annak elsőre az az érzése hogy rossz szűrőt adtak a boltban! Pedig nem!

Előzmény: Papalac (60982)
Papalac Creative Commons License 2015.08.17 0 0 60983

Szívat engem az autóm. Ha hosszabb útra indulnék, akkor mindig valami baja van. Tegnap mentem vagy 100 Km-re, erre alig indultam el bejelzett a SERVice lámpa. Megálltam, megnéztem szemüveggel és az ABS jelzett hibát. Beindítva eltűnt, majd egy idő után megint jelzett folyamatosan. Az ABS tényleg nem működött (kipróbáltam egy kis fékezéssel). Mire visszafelé jöttem megszűnt a hibajelzés. Ez az autó csak itthon szeret közlekedni :-)

Papalac Creative Commons License 2015.08.17 0 0 60982

1, A pollenszűrő helye sárgával jelölve:

Ha van rajta fedél, akkor cserélhető a pollenszűrő, ha nincs kivágva a teteje, akkor barkácsolni lehet. Kivágni, szűrőt betenni és leragasztani.

2, Az üzemanyagszűrő a benzintanknál van alulról bepattintva, nem szokták elszorítani egy csere idejére. A csövek csak rá vannak dugva. Egy nyíl jelzi a szűrőn az áramlás irányát!

3, Valamiért újraindul az elektronika. Kontakt hiba. Javasolni szokták a motor testelő vezeték ellenőrzését.

Krisztian5! Creative Commons License 2015.08.16 0 0 60981

Sziasztok!

Már lassan két éve megvan a Thaliam. Egész pontosan 2002-es 1.4 16V K4JA712 ~96ezer km

Szeretem, jó kis autó, viszont mindig van vele valami probléma. A szerelőkkel mindig szívok így megpróbálnám az egyszerűbb műveleteket otthon elvégezni. Jelenleg az olajcsere előtt állok. Belemásztam már a témába és megfogalmazódott bennem az idők folyamán több kérdés is:

1. Általában fa alatt parkolok és a lehulló levelek egy része bejut az utastérbe ha bekapcsolom a ventillátort. Valóban igaz hogy a 2004 előtti modelleken nincs pollenszűrő csak a helye? Vagy van csak az előző tulaj kispórolta és csak pótolnom kéne?

2. A szerviz papírok alapján benzinszűrő még nem volt ebben cserélve, így mindenképp szeretnék. Fizikailag hol helyezték el a szűrőt ebben a típusban? Illetve a benyaszűrő cseréjekor el kell szorítani a be és kimenő csöveket vagy van ott valami szelep ami zár ilyenkor?

Van egy ritkán előforduló problémám. Menet közben olyan mintha egy pillanatra leállna a motor (beránt) és közben felvillannak asszem a gyújtáskor is látható ikonok majd ugyanúgy elalszanak mintha épp az autót indítanám. Ha jól vettem észre ez idáig mindig alacsony fordulatszám ~1200-2000 között és enyhe gázadáskor történt.

És végül egy kalandos tapasztalat. Rengeteget szívtam egy időben a lopásgátlóval. Volt olyan hogy csak villogott a led és nem akart elindulni a motor sem az elsődleges sem a pótkulcsommal. A hiba eleinte randomnak tűnt. Aztán feltűnt hogy leginkább hidegben szereti megmakacsolni magát.

Egyeztetettem szerelőkkel, mondták hogy át kéne nézni $tb... mondom kösz nem.

Aztán észrevettem hogy amikor ez a hiba van akkor sok indítózás, próbálkozás után indult csak el rendesen (addig a kulcs végig a kezemben volt persze). Aztán jött az ötlet hogy talán a kulcsot kell melegíteni... és igen... amikor nem ismerte fel a kulcsot csak szétszedtem, rálehetlem a nyákra majd összecsúsztattam és utána egyből felismerte. Egy ideig így jártam, végül ezt megelégelve szétkaptam a kulcsot és egy nagyító alá helyezve észrevettem hogy a nyákon lévő chip 3 lábán repedés fut végig (vicces módon a pótkulcsnál is jópár láb repedt volt). Megkínáltam őket egy kis friss ónnal és azóta a hiba totálisan megszűnt.

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.16 0 0 60980

A menetirány szerinti baloldalinál le kell engedni az olajat.A féltengelyt ki kell venni mert "hátulról" kell támadni,óvatosan kell leműteni a belső harangot is.Én prést szoktam használni de ha van megfelelő lehúzó az is jó.A jobb oldalon nem kell olajat engedni és spéci dolog sem kell hozzá,de ott is a belsőnél kell kezdeni.

Előzmény: Zlatan93 (60979)
Zlatan93 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 60979

üdv mindenkinek.Infót szeretnék kérni.2001-es thaliam 1,4 16v.benzines,bal oldali féltengely porvédő/gumiharang/kerék felőli oldal elöregedett,cserélnem kell,mert veri ki a benne lévő zsíros kenő anyagot.A cseréhez le kell engedni a váltóból az olajat,a bal oldalinál is ki kell húzni a féltengelyt?Ha valaki cserélt már kérem legyen szíves írja meg.A válaszokat előre is köszönöm. 

Papalac Creative Commons License 2015.08.15 0 0 60978

A gumiszőnyeg alatti szivacsot nehéz lesz kiszárítani, mert a fagyálló nem szárad. Én a helyedben kivágnám a szivacsot és kimosnám, kiszárítanám, aztán visszaragasztani.

Előzmény: ÖregMackó (60976)
Papalac Creative Commons License 2015.08.15 0 0 60977

Akkor bizony rá kell szánni egy napot. A radiátor maga nem drága (6-7000 Ft), de munkaigényes.

Fagyállót leereszteni, gyorscsatlakozókat lehúzni, ablaktörlőket levenni, víztér borítást leszedni, 2 csavart kiszedni,ami fogja a levegőelosztót, aztán lehet belül lebontani a műszerfalat, sebváltó burkolatot ... Én nem szedtem ki a kormányt, csak leszedtem a borítást és a 2 tartócsavart kivettem és ráhajtottam a műszerfalat. Jó játék.

Előzmény: ÖregMackó (60976)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.08.15 0 0 60976

Bele is szédültem.... Pedig vár rám nemsokára, mert a gumiszőnyeg alja vizesedik és szép lassan fogy a fagyállóm :-(

Előzmény: Papalac (60959)
tekilla12 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60975

Megnéztem a negatív kábelt leszedtem lecsiszoltam a csatlakozási pontokat! Az akus boltba sajna nem volt kábel így a jelenlegit dobtam vissza!

Előzmény: Öreg Halász-) (60973)
Köhike Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60974

Mi tagadás elég rossz helyre tették. Kap vizet, mocskot rendesen.

Előzmény: Öreg Halász-) (60973)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60973

Nagyon átverős tud lenni,ahányszor megnéztem ,mindig jónak látszódott,mégis az szívatott!

Előzmény: tekilla12 (60972)
tekilla12 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60972

Köszönöm megnézem,hogy milyen állapotban van nállam!

Előzmény: Öreg Halász-) (60971)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60971

Szia!

Nekem pár éve a negatív kábelidőnként előjövő-elmúlló  kontakt hibája csinált hasonló ,érthetetlen hibákat!

Tettem egy második kábelt a kaszni és a motor közzé és csodák csodája megjavult a járgány!

Előzmény: tekilla12 (60970)
tekilla12 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60970

Köszönöm!Én is valamilyen külső hőmérséglet érzékelőre gyanakszom mivel csak nagy melegben játsza ezt!Valahol be tudják ezt mérni hogy melyik lehet az?Mivel cseréltem már trafót,kábeleket,alapjárati motort,holtpont jeladót is!Csak bosszantó hogy ezek után még mindíg van valami!

Előzmény: Papalac (60969)
Papalac Creative Commons License 2015.08.14 0 0 60969

Ha jól értem, akkor nem kell várni, hogy lehűljön, egyből beindul, csak nincs alapjárat ilyenkor.

Ez lehet alapjárati motor vagy gyújtás kimaradás. Mondjuk azt érezni, ha nem megy egy henger.

Az alapjárati motor is megszorulhat melegben. Nekem 1x az asszony fulladt le egy kereszteződésben és utána beindult, pörgött mint az állat, majd leállt. Ezt játszotta folyamatosan. Úgy kellett menni érte. Kicsit megpiszkáltam, kocogtattam és rendbejött.

Érzékelők közül a MAP szenzort érdemes még megnézni. Így látatlanba több ötletem nincs.

Előzmény: tekilla12 (60968)
tekilla12 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 60968

Az aksi új 62AH-ás!De miután leáll beindul,csak ismét gázelvételnél lefullad!Szóval vadregényes volt tegnap a csúcsforgalomban jönni vele!Nem tudom mi nem bírja benne a meleget lehet valamelyik érzékelő,csak melyik lehet az!

Előzmény: Papalac (60967)
Papalac Creative Commons License 2015.08.13 0 0 60967

Még egy dolog jutott eszembe, ami csinálhat ilyen hibát. Az akkumulátor melletti vészkapcsoló, ami ütközéskor elveszi a táplálást az üzemanyag-befecskendezőtől és a tápszivattyútól.

Érdemes megkocogtatni egy csavarhúzó nyelével és visszanyomni.

Az a piros valami az. Felülről jó erősen be kell nyomni a közepét :-)

Esetleg a csatlakozóit is érdemes megnézni.

Nekem 1x olyan hibát csinált, mintha lemerült volna az akkumulátorom. Alig forgatta, csak küszködött, nem indult. Véletlenül ezt is megnyomkodtam, kattant és azóta is rendesen működik az autó. Az akksinak semmi baja.

Előzmény: tekilla12 (60963)
hant90 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60966

Nekem 5 évvel ezelőtt ez volt a problémám:

Tudna valaki segíteni? Az autót naponta használom, az elmúlt három hétben kb. ötször játszotta el (teljesen véletlenszerűen) a következőt: Menet közben észrevettem, hogy le akar fulladni, hiába nyomom a gázt, nem történik semmi. Olyan, mintha kifogyott volna az üzemanyag. Félreállok, mire leálltam, már le is fulladt a motor. Próbálom indítani, 8-10 próbálkozásra sem történik semmi, legfeljebb enyhe benzin szag az utastérben. (Az önindító forgat rendesen, de a motor csak nem "kapja el".) Aztán egyszer csak (néhány keresetlen kifejezés után) beindul, és mintha mi sem történt volna: napokig megint semmi gond vele.
Gondoltam rá, lehet, hogy ki kellene cserélni az üzemanyagszűrőt? 1.4-es 8 szelepes Thalia, 7 éves, 130.000 km-rel. A könyv szerint 240.000 km-nél kell cserélni. Ti is így gondoljátok?

Akkor javasolták az FHP-jeladó tisztítását, megcsináltam, azóta nem volt (ilyen) gondom.

Előzmény: Papalac (60961)
tekilla12 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60965

A beszívott hőmérséglet érzékelő nem tud ilyenbe bekavarni,hogy nagy melegben rossz értéket közöl?

tekilla12 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60964

Olyan a jelenség mint ha az üzemanyagot nem kapna akkor!Gyujtást leveszem vissza indul gáz elenked össze omlik!

tekilla12 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60963

De csak nagy melegben van ez a jelenség,teljesen összeomlik amikor leveszem a lábamat a gázról!Ha nincs ilyen hőség nincs ez a gond!Volt a jeladó is cserélve ERA lett annak ideén bele téve de ugyan ezt eljátszotta!

Előzmény: hant90 (60960)
Köhike Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60962

Elf 5w30.

Előzmény: traki62 (60955)
Papalac Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60961

Semmi előjele nincs, csak egyszerűen leáll? Valami hibajelzés?

Vízhőfok nem megy fel? Hűtőventilátor be szokott indulni egyáltalán?

Nem írtad, hogy hány szelepes, de a 8 szelepesben 1 gyújtótrafó van. Az is hülyéskedhet melegben.

FHP miatt nekem még nem állt le. Az indításnál szokott hibát okozni. Hol indul, hol nem.

Mondjuk melegedésre bármi bemondhatja az unalmast.

Előzmény: Wayteq5 (60953)
hant90 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60960

Korábban valaki ezt írta:

A felső holdponti jeladó nem igen lehet rossz, esetleg szennyezett. 2 db. 6-os csavar fogja a blokk oldalán. Stekkert leveszed, bekontaktozod. 2 db. 6-os csavar kicsavar, jeladó kihúz, és általában a mágnes összeszedi a fém forgácsokat, ezt kell lepucolni róla. 

Itt is találhatsz róla leírást, képet: 

http://www.meganeklub.hu/index.php?Inditasi-problema-Felso-holtponti-jelado-korrodalodasa

http://www.gumomegane.eoldal.hu/cikkek/muszaki-kisokos/felso-holtponti-jelado.html

Itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI

Előzmény: tekilla12 (60956)
Papalac Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60959

A fűtőradiátor csere nem bonyolult, csak munkaigényes.

Valaki nemrég linkelte róla ezt a kis szösszenetet:

Gear67 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60958

Sziasztok!

2004-es Clio 2-n elfér a 205/50R15 gumi?

Előre is köszi!

tekilla12 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60957

Szia!Én az ELF-et rakom bele 10W-40-est!Nem volt gond vele!

tekilla12 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60956

Sziasztok!

Ma ismét szembesültem a bosszantó jelenséggel a nagy meleg hatására megint leáll a thalia minden lassításnál!A fordulat leesik hiába gázadás berángat leáll! Valaki járt már így ha igen mi volt a gond! Köszönöm a segítséget!

traki62 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60955

üdv mindenkinek milyen minőségű motor olajat szoktatok használni tháliához ami be vált,még egy kérdés szedett-e már valaki ki fűtő radiátort és hogyan?

Köhike Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60954

FHP jeladó.

Előzmény: Wayteq5 (60953)
Wayteq5 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 60953

Sziasztok, Renault Thalia 1.4 (2005-ös) kocsim van, melegben megadja magát, teljesen váratlanul, akár menet közben leáll a motor.Ha felnyitom a motorháztetőt 5-15 percre, egyszer csak beindul. Mi lehet a baj?

lulumba Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60952

Köszi Luck! 

Küldtem mailt!

Előzmény: Luck Skywalker (60951)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60951

Nevemre kattintva ott az e-mail cím.Küldj egy címet oda és feladom neked.

Előzmény: lulumba (60950)
lulumba Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60950

Kivenni még nem sikerült, de ahogy mértem kb. 16 cm az egész a csatlakozóig.

Előzmény: Luck Skywalker (60941)
lulumba Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60949

Szerintem ki fogom próbálni. 

A másik: ezt a mérőszonda csatlakozót hogy lehet levenni? Nem igazán férek (látok) oda.

Előzmény: Köhike (60948)
Köhike Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60948

És ott mechanikai terhelésnek is ki van folyamatosan téve, ahogy nyitogatom a tároló fedelét. És simán lehet lánggal forrasztani vele, nagyon egyszerű.

Előzmény: Köhike (60947)
Köhike Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60947

Én sem hittem benne, de kénytelen voltam kipróbálni mert nem lehetett kapni ilyen zárnyelvet a motorhoz. Azt kell, hogy mondjam elképesztően jó cucc.

Előzmény: lulumba (60946)
lulumba Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60946

Köszi az ötletet, eddig úgy néz ki, hogy lesz bontott teknőm, a régivel meg lehet megpróbálom ezt és elteszem "tartaléknak".

Előzmény: Köhike (60944)
lulumba Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60945

Köszi, az olajteknő már rendeződni látszik, a szintérzékelőt estére megnézem.

Előzmény: Luck Skywalker (60941)
Köhike Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60944

A 300-as szerintem bőven elég is hozzá mert az olaj nem lesz 300 foknál melegebb soha sem.

Előzmény: lulumba (60940)
Köhike Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60943

Ha nem vészes a sérülés, ezzel simán ki tudod akár te is javítani. http://alu-forr.hu/hu/termekismerteto

Javítás előtt érdemes az egész olajteknőt valahogy jól felmelegíteni. Használtam már, nekem nagyon bevált a dolog, csodaszépen lehet javítani vele. Igaz nem olajteknőt forrasztottam vele, hanem egy alumínium zárnyelvet a motoromra, de azóta is szuperül bírja.

Köhike Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60942

Nagyon kilyukadt?

Előzmény: lulumba (60938)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.11 0 0 60941

Sajnos ilyen cikkszámú olajteknőm nincs. Szintérzékelőből van 16,5 cm és 23 cm.

lulumba Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60940

Köszönöm szépen előre is!

Előzmény: Luck Skywalker (60939)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60939

Holnap én is megnézem mik vannak.

Előzmény: lulumba (60937)
lulumba Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60938

...ja, úgy néz ki sikerült az olajszintjelző szondát eltörni (legalábbis a végéről valami kis műanyag letört) az esetleg nincsen?

Előzmény: lulumba (60937)
lulumba Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60937

Hali!

Hát mostanra sikerült , nem volt egyszerű...

A rajta lévő szám: 8200 033 403

Köszi előre is!

Előzmény: Luck Skywalker (60932)
Köhike Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60936

Nekem is pont így ment tönkre a kipufogó 2 éve.

Előzmény: Papalac (60935)
Papalac Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60935

Majdnem 1 éve cseréltettem vezérlést a helyi szakszervizben. Azóta vagy 6x vittem vissza, hogy nem jó. Mindig az volt a válasz, hogy az 1,4-es motor ilyen. Ma végre sikerült megnézetni velük (eddig csak meghallgatták). Lőn csoda, egy csendes, jó autót kaptam vissza. Kérdeztem, hogy mit cseréltek. Semmit, csak beállították a vezérműszíj feszességét. Attól volt zajos :)

Duma. Szerintem a vízpumpa volt szar, meg el is volt rakva a vezérlés.

A másik új kipufogót kapott a hétvégén. A bőgő oroszlánból kis doromboló házicica lett.

Nemrég lecseréltem a hátsó dobot (kilyukadt), most meg eltört a középső dob előtt.

Köhike Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60934

Lehet javítani, de egy hibátlan jobb választás, főleg ha akad is ilyen hamar.

Előzmény: lulumba (60931)
lulumba Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60933

Hali!

Estére leszedem, akkor tudok valamit mondani.

Addig is köszönöm!

Előzmény: Luck Skywalker (60932)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60932

Van pár olajteknőm.Valami számot írj fel róla, hogy egyeztessünk.

Előzmény: lulumba (60931)
lulumba Creative Commons License 2015.08.10 0 0 60931

Hali Mindenki!

Sikeren megütötte egy kő az olajteknőmet, ezáltal szépen ki is lyukadt. Szerencsére más baj nem történt, mert mindjárt le is állítottam. A kérdés, lehet-e hegeszteni ezt az anyagot, tudja-e valaki?

Köszi előre is...

U.i.: ...vagy, ha valaki tud bontott olajteknőt k4j712 motorhoz...

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.08.09 0 0 60930

Sziasztok! Úgy néz ki sikerült a tetőkárpit nyiszorgását megszüntetni. A kárpit széleit palmatexel felragasztottam, a B oszlop müanyag burkolata és a kárpit közé vékony puha szivacsot 3X összehajtva és tűzőgéppel összetűzve ráragasztottam a műanyag belső felére. A gumi alá visszahajtottam és úgy nyomtam a helyére. Eddig csak egy rövid próba útra mentem, jónak tűnik.

Papalac Creative Commons License 2015.08.09 0 0 60929

Tegnap kifúrtam.

Kocsi alatt, hanyatt fekve majdnem 4 órámba telt. M8x90 rozsdamentes simán betehető, csak kicsit kellett tágítani a 8-as fúróval. Kivett katalizátorral egyszerűbb és gyorsabb lett volna, dehát lustaság ...

Előzmény: Köhike (60926)
Köhike Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60928

Mármint tőcsavart kell belehegeszteni.

Előzmény: Köhike (60926)
Köhike Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60927

Mondam az elején, hogy így nem lehet. Ha esetleg mérsz is valamit semmit nem fog az állapotáról megmondani. Egyébként ha nem sikerül megmérni és minden jel arra utal, hogy az a rossz kb 3-4000-ért kapni utángyártott potmétert.

Előzmény: Mók Zsolt (60925)
Köhike Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60926

Gyárilag is bele van hegesztve hátulról, mert nem fér el a feje. Így lesz pontosan olyan mint amilyen volt azért ezt írtam. Ha kifúrod a csavart nem tudod átnyomni rajta a katalizátor dobtesttől, azért kell a csavarnál nagyobbra fúrni, áttolni a csavart és hátulról odahegeszteni.

Előzmény: Papalac (60922)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60925

Szia!Ma megnéztem a kocsit.Lehet,hogy én vagyok béna,de a link leírása alapján és nem tudtam mérni semmit.Ha a kábel mellett ha a kábel-be dugtam bele a gombostűt semmi eredmény.OBD vel is néztem volna de semmi.Kapcsolódik a kocsihoz,fordulatot,hőfokot,o2 szenzort mutat de gázpedál relatív helyzete semmi,gázpedál helyzet D,E,F semmit sem mutat.Így okosabb egyenlőre nem lettem.Közben míg próbálkoztam és gyújtáson volt most hallottam a motortér-ből a kattogást.Mintha egy mechanikus óra ketyegett volna csak gyorsabban egy kicsit.Találni nem találtam meg de mintha a lámpától vagy közeléből jönne a hang.Szembe állok a kocsival akkor bal oldalon.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60917)
Papalac Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60924

Ezek a csavarok gyárilag be vannak hegesztve, nem lehet kitekerni. Az anyát nem tudtam leszedni, a szomszéd (a hegesztő szaki) amúgy sincs itthon, úgyhogy marad a furkálás. Egész jó idő van 34 fok árnyékban. Nem fogok unatkozni.

Előzmény: Precíziós (60923)
Precíziós Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60923

A csavar vége ha kilóg akkor arra kell hegeszteni egy anyát és annál fogva megpróbálni kitekerni, a hegesztéssel bevitt hő szokott ezen segíteni de ha mégsem akkor meg kell melegíteni "csibepörkölővel" a csavar fészkét és úgy kicsavarni a csavart!  Legjobb lesz ha leveszed a katalizátort és úgy próbálkozol a csavar kivétellel! A fölsö csavarok azt hiszem rézből vannak, nem szakadnak be.....

Előzmény: Papalac (60919)
Papalac Creative Commons License 2015.08.08 0 0 60922

Tőled azért ennél jobbat vártam.

Ha már hegesztés, akkor a régit is vissza lehetne hegeszteni, ha már fúrás, akkor felesleges hegeszteni :)

A visszahegesztéssel az a gondom, hogy nem tudtam még leszedni az anyát a letört csavarról.

A kocsi alatt fekve meg elég pocsék dolog fúrogatni.

Megnézted már a befecskendezőket? Külön vannak azok vezérelve, de nagyon!

Minek is nyomna be benzint feleslegesen.

Előzmény: Köhike (60921)
Köhike Creative Commons License 2015.08.07 0 0 60921

Ki kell fúrni a régit és behegeszteni egy újat.

Papalac Creative Commons License 2015.08.07 0 0 60920

Papalac Creative Commons License 2015.08.07 0 0 60919

Remélem van itt gyakorlott szerelő.

Mit lehet csinálni a katalizátor végén levő csavarral, amihez a kipufogódob csatlakozik és egyszerűen letört. Jól el volt már vékonyodva a tövénél, de hogy mi a fenétől, amikor semmi nem koptatja.

Papalac Creative Commons License 2015.08.06 0 0 60918

Szerintem ilyesmi feszültségeknek kell lenni. A lényeg a folyamatos változtathatóság. Ne szakadozzon. Ahogy olvasgattam inkább a csatlakozó kontakthibáját érdemes megnézni. A gázpedál állását az ELM műszerrel is ki lehet olvastatni. Ha jól emlékszem %-ban jelzi ki. Szerintem nem kell beindítani, csak ráadni a gyújtást és úgy is lehet látni. Én 1x néztem az enyémet. 10-11% az alapjárat és olyan 86% volt talán a max.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60907)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.08.06 0 0 60917

Köszi!

Előzmény: Mók Zsolt (60915)
Köhike Creative Commons License 2015.08.05 0 0 60916

Ez a hintőpor jól hangzik adok neki még egy esélyt. Az összes létező sprayt már kipróbáltam:)

Előzmény: Gábor Baranyi (60913)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.08.05 0 0 60915

Szia! Nem tudom,de a hétvégénél elöbb nem is tudom meg,mert akkor érek csak rá.Ha megtudok valamit akkor megírom.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60907)
Ruby75 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 60914

Köszönöm az öleteket.

Már körülnéztem árak tekintetébe (még jó,hogy ültem). Bontott felújítottat találtam 30kért,de találtam 50kért is,garival bár arra így korán reggel már nem emléxem,hogy mennyit adtak rá.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a válaszokat/segítséget.Mindenképp utánajárok a témának.

Minden jót,sziasztok.,

Előzmény: penge760203 (60912)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.08.05 0 0 60913

Köszi a választ! Valamit megpróbálok én is. Arra gondoltam, hogy ha odaragasztanám a kárpitot a merevítőhöz hátha nem tudna mozogni.

Köhike módszere is jó a rádió felhangosítás, de csak ha egyedül megyek.

Előzmény: lulumba (60911)
penge760203 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 60912

Hátha befecskendezökröl van szó vagy olyan helyen csináltasd ahol ha 300-ezerért csinálják akkor irásos garanciát adnak stb vagy ajánlo. Hogy tizezerért van cseregaranciával bontot vagy bevizsgált bontot 30-ezerért..Nekem az a tapasztalatom hogy ha egyszer hozzányulnak és nem jó csinálják meg illetve felét vévzik el a munkának nem lessz jó még inkáb ront a hejzeten.

Előzmény: Ruby75 (60905)
lulumba Creative Commons License 2015.08.04 0 1 60911

Jó pár éve úgy emlékszem azt írta itt valaki, hogy hintőport tett be, azt írta az működik...

Előzmény: Gábor Baranyi (60908)
Köhike Creative Commons License 2015.08.04 0 1 60910

Nekem is csinálja.... Már lebontottam, telefújkáltam mindennel és csinálja továbbra is. Beletörődtem..... Illetve ha nagyon idegesít felhangosítom a rádiót.

Előzmény: Gábor Baranyi (60908)
Ruby75 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60909

Köszönöm. :)

Ha jól tudom ennek darabja (a befecskendezőnek) legalább 50-60k,plusz még az autóval is össze kell párosítani?

Előzmény: nagya2 (60906)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60908

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy a B oszlopnál a tetőkárpit a rázkodástól idegesítő nyiszorgó hangot ad. Van valami ötletetek, hogy hogy lehetne megszüntetni?

Előre is köszönöm a választ!

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60907

Szia! Amit belinkeltél feszültség értékek az igaz a mi autónkra is? Mert ki tudnám méretni én is. Sógorom már csinált ilyet,csak kellenének a feszültség értékek. Ó gyűrűt is sikerült kizárni,nem szív farsot. Szét nem szedtük,féktisztító spray-vl teszteltük.

Előzmény: Mók Zsolt (60893)
nagya2 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60906

HAli!!

Légy büszke rá, jól birta.

Üdv Nagya

Előzmény: Ruby75 (60905)
Ruby75 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60905

Értem és köszönöm a segítséget.Hát nem lettem boldog.Gondolom az se véletlen,hogy mostanság kezdődik ez a hiba,mert kb. 213e km van benne. Ez még az eredeti,gyárilag (12 évvel ezelőtt) beszereltek.

Előzmény: Anonymus23 (60904)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60904

Nem a vízhőfokkal van baj, hanem ez a 3 így együtt egy fajta hibára utal (befecskendezés) ami sajnos nem túl sok jót ígér.

Mivel nincs hibakijelzés, persze egyszerűbb lenne, ha kiírná, hogy pl P153 hibakód.

Előzmény: Ruby75 (60903)
Ruby75 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60903

Ha jól értelek,akkor neked is ez a 3 led világított?De,hogy miért veszi bele a vízhőfok ledjét,nem értem.Na mindegy.

Előzmény: Anonymus23 (60902)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60902

Amikor nekem ilyen gondjaim voltak, akkor (garanciában) cserélték a 4 befecskendezőt.

Remélem nálad nem ez a probléma forrása, de a hibavisszajelzés erre utal.

Mindenképpen szervizbe kellene vinni, és számítógépre tenni, hogy milyen hibakódokat tárolt el.

Előzmény: Ruby75 (60901)
Ruby75 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60901

Megpróbálom még1x,hátha valakinek van valami ötlete.Szóval.....

Sziasztok.

Olyan gondom lenne az 1.5 dci-vel,hogy erőteljesebb gázadáskor (persze random) történik az,hogy egy pill-ra megtorpan az autó - de nem mindig - ,aztán kigyullad a STOP, az Izzítás, és a Vízhőfok visszajelző ledje. Kb. 4-5 mp-ig világítanak majd kialszanak. Valamikor csak a ledek világítanak. Az autó ez idő alatt megy rendesen (nem rángat,fullad vagy ilyesmi).

Mi lehet a gond szerintetek?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Ruby75 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60900

Aha,értem.Bocs a félreértésért.

Előzmény: Precíziós (60899)
Precíziós Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60899

Benzinesnek írtam a hsz-et. Utólag látom, hogy nem nyomtam válasz gombot!

Előzmény: Ruby75 (60898)
Ruby75 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 60898

És az vízhőfok jeladó miatt magtorpanna egy pillra az autó? Amúgy a vízhőfokot jól mutatja a műszer.

Előzmény: Precíziós (60869)
hant90 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60897

2003-as 1.4 8V-hez szeretnék hőérzékelő gombát és csatlakozót venni (bontóból). Meg tudja valaki mondani, hogy más típusú motorok hőérzékelője jó-e hozzá?

Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60896

Sziasztok!

Megváltam  Tháliámtól- fájó szívvel mert hűséges társ volt- egy VW Jetta  V ,1,6 benzines ,2007 évjárat kedvéért.Sajnos nincs kezelési útmutató hozzá.

Esetleg valaki nem tud segíteni ?

traki62 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60895

Üdv tefi megnéztem és én is meg nyomkodtam a csatlakozókat és már nem világít köszönöm a tippet.

Köhike Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60894

Nincs előttem a k7j 700 kapcsolási rajza de ez sem feltétlenül igaz mert simán lehet, hogy ugyanúgy párban járnak az injektorok is mint a gyújtás. Elég sok renaultban így van megoldva, hiába van minden hengerre egy injektor fej.

Előzmény: Papalac (60886)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60893

Köszönöm mindenkinek a segítséget.Kutakodtam egy kicsit a neten és ezt találtam.http://mondeo.hu/wiki/index.php/G%C3%A1zped%C3%A1l_%C3%A1ll%C3%A1s_%C3%A9rz%C3%A9kel%C5%91_-_TPS_szenzor.Ha kicsit jobban ráérek akkor majd megnézem így mire jutok. További szép hétvégét!

Előzmény: Köhike (60891)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60892

Szia!Alapjárati motort próbából már cseréltem az nem oldotta meg.Hibakód olvasóm van már vettem,csak nem tudom,hogy azzal megtudom-e nézni a poti működését.Még nem merültem bele ennyire.

Előzmény: Papalac (60889)
Köhike Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60891

Szerintem nem tudod rendesen kimérni csak szkóppal. Ellenállást mérni sok értelme nincs. Azzal max annyit lehet látni, hogy szakadt-e. Attól még kopott lehet a potméter, hogy jó ellenállás értéket mérsz rajta, és használat közben tele lehet tüskékkel zavarokkal a jelalak ami a motorvezérlőbe megy.

Előzmény: Mók Zsolt (60887)
banki1 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60890

Köszönöm a választ Papalac!

Állandóan kattog. Az index lámpák normálisan működnek, és akkor meg is szűnik a kattogás, csak a normális irányjelző hangja van, ugyan ez az elakadásjelzőnél. De ha nincs irányjelzés akkor, ritmikusan gyorsan kattog mintha irányjelzőznél. LED-es "izzók" nincsenek. A kompjutert lehúzva, és az irányjelző kart is eltávolítva is megmarad a kattogás, csak halkabb lett. Válasz várom, és nagyon köszönöm!

Előzmény: Papalac (60883)
Papalac Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60889

Ha hozzáférsz, akkor sima ellenállásmérővel kimérhető. Ilyenhibajelenséggel alapjárari motor, injektorra gondolnék. Leht, hogy nem zárrendesen valamelyik injektor és beszivárog a benzin. Idősebbautónál érdemes megnézni a motornál a testeléseket. 3-4 ezerért lehet venni ELM hibakód olvasót. Szerintem megéri.

Előzmény: Mók Zsolt (60887)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.08.02 0 0 60888

Akku csere is volt,most a sógor 2 hetes aksiával járok. Az enyém 7 éves. Ezért volt gyanús. Hátha rájövünk,jó hogy próbálod te is kiszűrni. Na meg kapásból hárman küzdünk ezzel a problémával. :(

Előzmény: Papalac (60886)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60887

Szia!Pillangó szelepnél a jeladót kitudom mérni otthon?Vagy csak motor diagnosztikával tudjuk megállapítani mivan vele?Ha elindul utánan mindíg jó!Nem fullad nem rángat csak induláskor nyűgös meg hosszabb állás után.Hosszabb állás alatt értendő 1 óra elteltével előről kezdődik.Csak úgy indul ha gázt adok.gázpedál nyomás nélkül csak teker 2.-3. indításra nehezen de elindul alapjárat viszont kb 0.5 perc után áll be.

Előzmény: Papalac (60880)
Papalac Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60886

Akkor cserélj akkut. Az injektor el tud koszolódni. Lehet, hogy így jelentkezik az elején.

Az indítàsi problémákat, indul, nem indul az FHP jeladó okozza. Az adja a jelet befecskendező számítógépnek. Leállításkor a kompjúter eltárolja a befecskendezési sorrendet. A komjúter nem tudja, hogy 1-es vagy 4-es hengerbe adjon benzint. Mindkét dugattyú fent van egy időben. Az egyik szív, a másik kipufog. Érzékeli indításkor ha gond van és a második indításra korrigál.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60885)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60885

Mert az lehet,hogy az injektor csak alapjáraton nem dolgozik rendesen? De csak inditáskor. Nekem amúgy jó az alapjárat,az autó jól megy,csak az inditás a nehézkes.

Előzmény: Papalac (60880)
traki62 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60884

Köszönöm tefi megnézem.

Előzmény: tefi (60871)
Papalac Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60883

Állandóan kattog? A lámpák nem világítanak? Ritmikusan kattog mintha irányjelzőznél? LED-es "izzók" nincsenek?

Az irányjelző relé a kompjuterről kapja a jelet, az meg a kormánykapcsolóról és az elakadás kapcsolóról. Lehet vezeték letestelés a kormánynál, a sebességváltó környékén, műszerfalnál (ha le volt szedve). Lehet hibás a kompjúter.

Előzmény: banki1 (60881)
miklos2peter Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60882

Nem világít.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60875)
banki1 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60881

Sziasztok!!!

Kérlek segítsetek! A Tháliában index relét cseréltem, de ezek után is kattog a relé, amikor nem indexelek.

Választ várom, és nagyon köszönöm!

Üdv: banki1

Papalac Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60880

Indításkor nincs érzékelő, kompjuter fix program alapján vezérli majdnem fél percig a gázpedál alapján. Nem ártana megnézni a pillangó szelepnél a jeladót (potméter), lehet alapjáraton szakadozik. Nem ártana a befecskendező szelepeket ismegnézni. 

Előzmény: k.o.v.a.cas (60877)
Papalac Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60879

Lehet, hogy szakadozik az a vezeték. Legrosszabb esetben hőérzékelő csere. Ezek sajtolva vannak, nem biztos,hogy szeretik a forrasztást. Csatlakozót biztos lehet szerezni bontóban.

Előzmény: hant90 (60878)
hant90 Creative Commons License 2015.08.01 0 0 60878

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? 2003-as 1.4 8V benzinesről van szó, teljesen véletlenszerűen jelentkezik a hiba. Menet közben, akkor is amikor még egészen hideg a víz, épp hogy megindul a hőfokjelző mutatója egyszerre kigyullad a hőfokjelző visszajelző lámpája és a környezetvédelmi visszajelző lámpa. Máskor meg egészen sűrűn villog a hőfokjelző lámpája, ilyenkor le is áll az autó és nem indul be. Aztán egyszer csak sikerül beindítani, majd fél óráig megy minden hibajelenség nélkül. Egyszer tönkre ment a hőgomba csatlakozója, azóta a csati ki van iktatva és be van forrasztva egy rövid vezeték darab, de ez így van kb. két éve. Lehet, hogy ott van a hiba vagy esetleg máshol keressem? Én arra gondolok, hogy valamiért hideg víz esetén is azt érzékeli, hogy fölforrósodott a víz, és ezért villog a lámpa és ezért fullad le. Lehetséges az, hogy a hőfokjelző pontosan mutat, de közben forrónak is érzi?

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60877

Sajnos nekem már Húsvétkor csinálta,majd elmúlt. 2 hete jelentkezett ismét. Én ezért gyanakszom elektromos hibára. Nem tömitő o gyűrű nm igen javul meg, Csatlakozó,vagy szenzor lesz szerintem. Alapjárati motor hiba az szokot lenni,hogy szorul a menet a szelepen,és hol nem indul,hol bőg a motor,hol 1500 az alapjárat. Nekem legalábis igy ment tönkre. Szar autó ez,ne szépítsük.

Előzmény: miklos2peter (60863)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60876

na én még gumigyűrűt nem cseréltem. Nagyon szét kell bontani?

Előzmény: Mók Zsolt (60872)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60875

De van? Világít a motor ikon?

Előzmény: miklos2peter (60868)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60874

Tefi jól írja.Az is gondot okozhat ha van az ülés alatt ez-az,és néha hozzáér a vezetékhez.

Előzmény: traki62 (60870)
miklos2peter Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60873

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Nekem is az anyósülés alatti csati volt kontakthibás.

Mók Zsolt Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60872

Tisztításkor mindkettő cserélve lett.

Előzmény: Luck Skywalker (60866)
tefi Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60871

Nekem is világított nemrég!

Mindegyik első ülés alatt van a légzsáknak 1 csatlakozója.

Nekem az egyik szétcsúszott 1 kicsit és azért jelzett.

Amikor összenyomtam,akkor megszűnt a hibajelzés!

traki62 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60870

Üdv a serv és vele együtt a bal szélén a airbac jelző jel.

Előzmény: Luck Skywalker (60861)
Precíziós Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60869

Esetleg vízhőfok jeladó! Találkoztam ilyen problémával ahol a jeladó volt rossz!(igaz nem renault volt az alany)

miklos2peter Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60868

Még nem volt olvasva hibakód.

Előzmény: k.o.v.a.cas (60864)
Ruby75 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60867

Sziasztok.

Olyan gondom lenne az 1.5 dci-vel,hogy erőteljesebb gázadáskor (persze random) történik az,hogy egy pill-ra megtorpan az autó - de nem mindig - ,aztán kigyullad a STOP, az Izzítás, és a Vízhőfok visszajelző ledje. Kb. 4-5 mp-ig világítanak majd kialudnak. Valamikor csak a ledek világítanak. Az autó ez idő alatt megy rendesen (nem rángat,fullad vagy ilyesmi).

Mi lehet a gond szerintetek?

Köszönöm a válaszokat előre is. 

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60866

Pillangószelep gumigyűrűje szokott elfáradni.

Előzmény: Mók Zsolt (60865)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60865

Sziasztok!Én is ezzel a problémával küzdök.Pillangó szelepet tisztítottam,alapjáratai motort tisztítottam,próbából cseréltem is egy jól működővel de semmi.Indítózáskor egy pici gáz akkor indul. Alapjáraton viszont csak második próbálkozásra de akkor viszont úgy mintha 3 henger menne és utána kapcsolódik be a 4. és áll be az alapjárat normális értékre.Gyertya csere,fhp tisztítás,trafó csere megvolt.Valaki azt mondta,hogy lehet,hogy fars levegőt szív.De hol?

Előzmény: k.o.v.a.cas (60864)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60864

Ugyanezzel a problémával küszködök. Egyelőre semmi. Pedig már 2 hete ezen agyalok. Több dolgot próbáltam,sajnos nem derült ki. Hibakódot nem adott?

Előzmény: miklos2peter (60863)
miklos2peter Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60863

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

2001 es 1,4  16V thalia.

Nehezen indul mostanában. Hidegen Első inditózásra nem, vagy csak dadogva indul és kell másodperc mire eléri a rendes fordulatszámot.

Második indításra viszont minden esetben pöccre indul. Üzemmeleg motornál mindig elsőre indul.

Gyertyákat cseréltem, holtponti jeladót tisztítottam.Benzinszűró kb 1 éves.  Szerintetek mi okozhatja? merre érdemes keresgélnem?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Üdv

rentha92 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60862

Még egy Thaliába raktam hőmérőt :) Ebben a kijelzőre kellett kötnöm, mert nem volt kihúzva az ajtóig a kábel, 2005-ös évjárat. Szürke csati, 1. és 2. pontra kell kötni. Nem nehéz, csak a kábelezés és kárpitbontás kissé időigényes. Van több tüském is a kijelző csatlakozójába, ha valakit érdekel tudok adni.

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60861

Kérdés még hogy mi világít még mellette.Magában a serv ritkán világít.

Előzmény: traki62 (60859)
tefi Creative Commons License 2015.07.31 0 0 60860

Ezt így nem hiszem,hogy bárki megmondja neked.

Szerintem ki kéne olvastatni a hibakódot 1 szakival!

Előzmény: traki62 (60859)
traki62 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 60859

Üdvözlöm a renaultosokat nekem 14éves a tháliám most olyat csinál hogy a serv lámpa kigyullad majd elalszik,most már folyamatosan ég miért?

dekimi Creative Commons License 2015.07.30 0 0 60858

Ő azt mondta a négy injektort cserélte,megjavította a magasnyomású szivattyút és valamilyen csöveket kitisztogatott.Mikor rákérdeztem,hogy kimosta-e a tankot,arra azt mondta,hogy ő azt másképp csinálja.Tehát valószínűleg nem.Most a legutolsó javításnál azt mondta,hogy az egyes henger injektorát kellett átkódolni,valami tűztérről beszélt--mert beszélni azt tudott--,de ezeket már a másik két garanciás visszavitelnél is megígérte,de akkor a jelek szerint nem csinálta meg.Tulajdonképpen talán az egész adagoló rendszert kicserélte,szavai szerint. Szidta a franciákat,hogy ilyen autót csináltak,az üzemanyagtöltő állomásokat és a többi szervizt,ahol szerinte nem dolgoznak jó szakemberek.Én azt mondom óvakodjatok az ilyen mentalitású embertől.Ha letelik a garancia többet nem megyek oda.

Előzmény: Luck Skywalker (60857)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.29 0 0 60857

És mit csináltak vele? Mit mondott mitől lett jó végül?

Előzmény: dekimi (60856)
dekimi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 60856

KEDVES BARÁTAIM! ha még emlékeztek megígértem,hogy beszámolok a diesel Thaliám esetéről a szerelővel.Hát most,pár hét mulva úgy néz ki végetért a dolog és happy end-del.A javítás és 300 rugó letétele után megint kigyulladt az izzítás visszajelzője. Visszavittem az autőt,akkor kiütötte az izzítás visszajelzőjét és azt mondta,ha probléma van csak vigyem vissza.egy hét mulva megint égett az a fránya lámpa.Megint visszavittem.elmagyarázta,hogy mi a baj,de ő megoldja.És folyamatosan szidta a közelünkben lévő kutat ahol rossz üzemanyagot adnak,ezért van az egész.Megint kiütötte a visszajelző égőjét,egy hét alatt.Elvittem az autót,égre-földre fogadkozott,hogy most rendben lesz. Közben én felhívtam a benzinkutat és elmondtam mit mondott a fickó,ott azt mondták,őkk azt az üzemanyagot adják amit kapnak,de tudnak a srácről (mert nemcsak nekem mondta) és készülnek feljelenteni hitelrontásért.De felhívtam a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget is ahol azt a tanácsot adták,hogy írassam le vele,hogy most mit csinált,milyen anyagot használt és legyen rajta az aláírása és a dátum.Ha ezt nem akarja,akkor szóljak vissza nekik és akkor kimennek hozzá és megkérdiukmiékrt nem tartja be a törvényt.Persze,hogy kigyulladt harmadszor is a lámpa.Visszavittem és kicsit emelt hangon elmondtam,hogy mit kérek és mi álljon az iratban.Megint egy hét eltelt amikor szóltak,hogy kész az autó.Elmentem,kérdeztem a papírt azt mondták még nincs kész de mindjárt. Félóra mulva nagy morogva előjött a főnök,hozta a kézzel írott papírt és morgott,hogy miért szóltam a benzinkútnak.Én erre nem reagáltam--ez az ő dolguk--figyelmesen elolvastam az iratot,minden benne volt pecsét,aláírás rajta,nekem ez kellett,már nem érdekelt mit mond az üzemanyagról,az ő csodálatos javításairól,a tökéletes berendezéseiről.Elhoztam az autót,azóta lementem 400 km-t és SEMMI,értitek SEMMI,az autó szépen indul,jól megy,nyoma sincs a korábbi hibának. Remélem véget ért egy fejezet. Remélem többet nem találkozom vele.Ne haragudjatok,mindezek ellenére sem írom ide a helyét,nevét,pedig megérdemelné.Azt javaslom mindenkinek,ha ilyen problémája lesz,határozottan,keményen lépjen fel a jogaiért.Itt úgy néz ki ennek a történetnek vége van remélem.

Előzmény: Vulkan16V (60789)
penge760203 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 60855

Sziasztok megtudná valaki egészen pontosan mondani hogy ami üzemanyagcső megy a szürőtöl a szivattyúra annak a csönek a végén az egyik gyors csatlakozoján van egy fehér nyil azon ami a szivattyúra megy rá az mijen csatlakozo azon lehet álitani egyáltalán vagy ha lehet akkor mit mi a szerepe???Elöre is köszi a segítségeteket. 

newcrazy Creative Commons License 2015.07.29 0 0 60854

klíma csatlakozót keresnek, mert eddig semmilyen próbálkozás nem jött be.

Előzmény: Luck Skywalker (60852)
MEDVEE^ Creative Commons License 2015.07.28 0 0 60853

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni tőletek, remélem tudtok segíteni.

A probléma leírása:

Kezdetben nem működött a fűtés fokozatai közül az 1,2,3 fokozat, majd később ezek rendbejöttek, és csak a 4-es fokozat volt halott, aztán mindegyik elszállt.

Kivettem a motort, látszólag semmi baja se volt, visszatettem, 1-3 fokozatok működtek, 4. nem.

Kivettem a fűtéskapcsoló panelt és lám, a csatlakozóba a 2db sárga vezeték, ami egymás mellett van, elég csúnyán összeégett, úgy, hogy a fehér foglalat, amibe a vezetékek mennek majdnem elfogyott..

A kérdésem az lenne, hogy esetleg tudjátok, honnan lehetne szerezni ilyen csatlakozót kompletten?

Előre is köszi a választ!

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.28 0 0 60852

Hátulról kell levenni a két hatos anyát ha jól rémlik.Miért akarjátok kiszerelni?

Előzmény: newcrazy (60851)
newcrazy Creative Commons License 2015.07.28 0 0 60851

sziasztok! párom kérdése :  tudnátok-e segíteni abban, hogyan lehet a számítógépet kiszedni az 1.5ös dci thaliából, mert csavart nem találtunk. csak simafejűt amit persze nem lehet megfogni semmivel.

véleményem szerint nem biztos,h jó ötlet babrálni ott, de nem nyugszik úgysem míg fel nem teszem a kérdést nektek. :)

előre is köszi.

Köhike Creative Commons License 2015.07.28 0 0 60850

Amikor én a Logant vettem átvételt követően átmentem a szemközti benzinkútra tankolni ami kb 50 méterre van a szalontól, és egy faszkalap suzukis elvitte a tükröm mert neki mindenképpen el kellett mennie a kútfej mellett parkoló autó és a shop közt. Ahol természetesen nincs még egy sáv.... Sietett a shopba.... Arra már nem emlékszem mit mondott. De lehet csak nem hallottam az üvöltözés közben.

Előzmény: Vulkan16V (60849)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.28 0 0 60849

Én is olyan helyen álltam meg, ahol 5-6 üres hely volt jobbra és balra is. De se vonóhorog, se gallytörő rács nem volt a kocsimon. Esett az eső és nagy szabad hely volt a parkolók előtt is. (Újpalota, China Mart, aki ismeri...) Valószínűleg valaki brahizott az üres részen és megcsúszott. Rosszkor voltam, rossz helyen. Szegény kocsi jelzett a riasztóval, de akkor volt frissen beszerelve és a viharos szelek miatt a zárt, őrzött parkolóban is adott időnként téves riasztásokat, Gondoltam, már jó lenne rendesen beállíttatni... Hazamentem és otthon vettem észre, hogy mi történt. Az új kocsi nem volt még 2 hetes... De most már egy általános érvényű, márkafüggetlen jó tanáccsal befejezem az offolást. Hiába széles az út az üres parkolóban, akkor se parkolj a kanyarodó autók lehetséges sodródási vonalába!

Előzmény: Papalac (60846)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60848
Előzmény: Vulkan16V (60845)
Köhike Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60847
Papalac Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60846

Ha hiszed, ha nem, nekem is az új (pár hónapos) autómba tolatott egy nő, egy áruház parkolójában. Olyan helyen álltam meg, ahol senki nem volt, mégis megtalált. Szerencsére a vonóhorog felfogta. Pár méterre voltam a kocsitól, amikor történt. Szépen kitolatott, majd 1-es helyett maradt rükiben és gázt neki.

Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60845

Nálam az új autóm 2 hetes korában valaki nekivágódott. A rendszámtáblát összegyűrte és a motorháztető szélén lett egy hüvelykujj felső porca nagyságú "hupp". Mindezt egy áruház parkolójának néptelen részén, amíg bent voltam. Persze papír semmi... A rendszámtáblát kikalapálták + új tartóba rakták. A "hupp" akkor látszik, ha figyelmesen nézzük. Azért megnézetném, hátha ki lehet húzatni. Be tudnátok ide szúrni egy linket, hogy hol találok (lehetőleg észak Pesten) egy "hupptalanítót"? Előre is köszönöm. 

Előzmény: Köhike (60843)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60844

Ja, de szerintem minden a biztosítéktábla mögött jön be. Azzal meg nem fogok szenvedni, hogy leszedjem a műszerfalat. Átfúrom az anyósülésnél a tűzfalat, korrózióvédőzöm és gumidugózom. 

Előzmény: Köhike (60839)
Köhike Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60843

Ahogy előttem is írták. Ki tudják egyébként viszonylag szépen szedni. kérdés megéri-e... Ezt még mérlegelem.

Előzmény: Vulkan16V (60841)
Papalac Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60842

El lehet vinni egy antihupli javítóhoz vagy így él vele az ember.

A költség miatt (sok huppli) inkább így szokták hagyni, ha a biztosító nem fizeti (CASCO).

Előzmény: Vulkan16V (60841)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.27 0 0 60841

:-(  Ilyenkor mit lehet vele tenni? 

Előzmény: Köhike (60837)
Köhike Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60840

bevezetve..... Átjavtotta a telefon.

Előzmény: Köhike (60839)
Köhike Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60839

Pedig baloldalt van minden elektromosság beveretve.

Előzmény: DGabee85 (60838)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60838

Pedálok felett én nem találtam átvezetést. 

Előzmény: Köhike (60820)
Köhike Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60837

Teteje meg a motorháztető huplis lett......

Előzmény: Vulkan16V (60836)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60836

Mi történt vele? Már ha publikus... Nekem sincs garázsom, csak a szabad ég alatt áll az autó. A nagy melegeknél én arra gondolok, hogy ennek viharokkal és jégesővel lesz vége, ami kárt is okozhat.  

Előzmény: Köhike (60834)
lulumba Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60835

Az nagyon szar ügy😢.

Nálunk még eső sem volt, csak felhős ég.

Előzmény: Köhike (60834)
Köhike Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60834

Na a tegnapi jég kicsit elrendezte a kocsit......

Papalac Creative Commons License 2015.07.26 -1 1 60833

Csak azt nem értettem minek akarod a műszerfalat leszedni egy ilyen kis melóhoz :-)

Vidd át a kocsi alatt! Hozzáfogatod a fékcsőhöz oszt kész.

Előzmény: DGabee85 (60830)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 60832

Azt tudom. De pont amiatt kéne leszedni a műszerfalat, amit viszont nem igazán szeretnék!

Előzmény: Köhike (60831)
Köhike Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60831

A biztosítéktábla mögött át tudsz menni.

Előzmény: DGabee85 (60830)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60830

Azzal semmit nem érnék, ha csak a műszerfal tetejét szedem le. Ki kéne kapni az egészet, mint egy fűtőradiátor cserénél, hogy hozzáférjek a bal oldali átvezetéshez. De nem szeretnék ilyen nagy melót végezni, úgyhogy remélem az a kuplungpedálos gumidugó is megteszi.

Előzmény: Köhike (60828)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60829

Félreértettél! Nem az autórádiónak van szüksége ilyen átmérőjű kábelen a tápfeszre, hanem a csomagtartóban az erősítőnek. Ezt a kuplungpedálos gumidugót is megnézem, hátha ott sikerül, ha meg nem, akkor a fűtőradiátoros sem lehet rossz ötlet, ha már mindenképp műszerfalat kell bontani. De reméljük megúszom anélkül is! Köszi az infókat! :)

Előzmény: Papalac (60826)
Köhike Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60828

De ha leszeded a tetejét nem vagyok benne biztos, hogy sokkal előrébb leszel.

Előzmény: DGabee85 (60824)
Papalac Creative Commons License 2015.07.25 0 1 60827

Előzmény: Papalac (60826)
Papalac Creative Commons License 2015.07.25 0 1 60826

Nem semmi rádió lehet, hogy 100A-es vezetéken táplálod :-)

A kuplungpedál felett kell lennie gumidugónak. de megpróbálhatod átvezetni a fűtőradiátor csövei mellett. Belülről műanyag fedi, kívülről gumi. Ott bőven elfér ilyen vastagságú vezeték. Esetleg meg kell fúrni belülről a 2 cső között a műanyagot.

Előzmény: DGabee85 (60823)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.07.25 0 1 60825

Abban a rácsban van, ami a szélvédőre fújja a levegőt, nem túl mélyen.

Ha kívülről megnézed, hogy hol is, akkor látni fogod, hogy egy kisebb nyelű csavarhúzóval simán ki lehet tekerni.

Előzmény: DGabee85 (60824)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60824

Szellőzőrácsban a szélvédőnél? Oda hogy férek hozzá a szélvédőtől?

Előzmény: Köhike (60819)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60823

Megpróbálom majd akkor a pedáloknál áthúzni az akksitól a tápot, de mivel 25mm2-es kábelekről van szó, ugyebár 1 párról, remélem át is fér. De lehet jobban járok, ha nem fér át, akkor inkább én magam fúrom át a tűzfalat, és ott vezetem át, aztán körbe gumizom, ki szilózom.  De meglátom! A lámatest cseréhez köszi az instrukciókat. Egy fórumtárs jóvoltából kaptam ingyen egy pár gyári Hella lámpabúrát, ami csak az indexeknél van felmattulva. Így el tudom vinni úgy políroztatni, hogy nem kell ott hagyni az autót. Ha felpolírozták meg beteszem az újat. Aztán felpolíroztatom az enyémet is, ami teljesen fel van mattulva, és jó lesz tartaléknak.

Köhike Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60822

Gondoltam folytatom, azért arra válaszoltam. A műszerfalat kiszedni teljesen szerintem senki nem akarja ha nem muszáj. Szedtem már ki, nem kívánom senkinek sem.

Előzmény: lulumba (60821)
lulumba Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60821

Ne nekem írd, nem én kérdeztem!

Amit leírsz az a műszerfal teteje, (azt szedtem már le én is sokszor) mint ahogy írtad is nem lesz ez elég ahhoz ami neki kell.

Előzmény: Köhike (60819)
Köhike Creative Commons License 2015.07.25 0 1 60820

Ha átvezetőt keresel ahhoz én nem szedném ki a műszerfalat, illetve a tetejét sem szedném le. Inkább nézz körül alul a pedálok felett, ott van elvileg átvezető, onnan jön be az ecu-tól a kábelkorbács.

Előzmény: DGabee85 (60817)
Köhike Creative Commons License 2015.07.25 0 0 60819

Műszerfalhoz az A oszlop burkolatokat kell leszdni, és a kormány burkolatot. Utána van a szellőzőrácsban a szélvédőnél 3 csavar, 2 csavar oldalt az ajtók takarásában, illetve a kormányburkolat takarásában még 2. Torx mindegyik. Kiszeded és le lehet húzni az egész tetejét. De a rádióhoz nem fogsz hozzáférni mivel ott van felette a szellőző.

Előzmény: lulumba (60818)
lulumba Creative Commons License 2015.07.25 0 1 60818

HAli!

Ha nem is lépésről lépésre, de azért leírom. A kerékdobnál a sárvédőbetéteket patent fogja, azokat kiszedni, akkor megtalálod a lökhárító csavarját (6-os csavar) azt is kiszeded, elöl alul is van pár csavar azt is kiszeded és leveszed a lököst. Két emberes munka , mert oldalt ki kell húzni a felfogatásnál és vigyázni, nehogy megkarcold a sárvédőt. Utána már látod a lámpatest három csavarját ...

A másik passz...

Előzmény: DGabee85 (60817)
DGabee85 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 60817

Sziasztok!

Lennétek szívesek lépésről lépésre leírni nekem, hogy hogyan tudom az első lámpabúrákat kiszerelni, és újat rakni helyette? Valamint az is nagyon érdekelne lépésről lépésre, hogy a műszerfalat hogyan tudom leszerelni, mert a hifi miatt az akksiról kell a csomagtartóba vinnem az energiát, de én sehol nem látok a tűzfalon gumidugót, ahol ez átfűzhető lenne! Előre is köszönöm! Ha túl hosszú lenne, akkor az orosz.gabor1985@gmail.com -ra is írhatjátok, esetleg képekkel is szemléltetve! 

Köszönöm a segítségeteket!

Köhike Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60816

Na igen de ez egyik sem VW. :D

Előzmény: Garfield007 (60815)
Garfield007 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60815

Hogyan tankoljunk 59 litert a 45 literes tankba?

A varázspöcök egy szelep, ami a tágulási tartályból engedi ki a levegőt. Ha nem állunk meg 45 liternél, simán több üzemanyag is belemegy az autóba, mert a tágulási tartályt is feltöltjük. Így ha valakinek 50 litert tankolnak valamilyen VW konszern autóba, ami nem teljesen[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Anonymus23 (60812)
Köhike Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60814

Hát nem tudom..... Egyszer én is tankoltam a loganba 50 litert amikor a piros még nem világított. Többet nem tankoltam azon a kúton, és érdekes nem is ment bele annyi soha. Ez egy mol kút volt egybébként. Akkor meg is krdeztem őket mi a véleményük erről, csak gyötrelmesen magyarázkodtak, hogy biztosan túratankom van......

Előzmény: Vulkan16V (60811)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60813

Köszi. Akkor megnyugodtam. Merthogy én is ott tankolok... 

Előzmény: Anonymus23 (60812)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60812

Ebben a melegben ennyit szerintem simán tágul a műanyag tartály.

Ilyenkor arra kell figyelni, hogy úgy nem érdemes csurrig tölteni ha forróság van, mert ha lehül és összébb megy a tartály, képes magából a túlfolyón kinyomni a "felesleget".

Előzmény: Vulkan16V (60811)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60811

Kicsit off, vagy legalábbis márkafüggetlen. A vejemnek sikerült a Seat Toledo 45 literes benzintankjába 46,5 liter benzint tankolnia, miközben még valamennyi volt benne. Színhely: Dunakeszi, Auchan áruház, benzinkút. Figyeljetek ti is, mert nem biztos, hogy az olcsó tényleg olcsóbb! On. 

Köhike Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60810

De biztosan rajtam kívül is kismillióan kicserélték már, és nekik is működik rendesen.

Köhike Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60809

Ahova a távirányító kijelző cd váltó stb megy az is ugyanolyan szabványos ISO csatlakozó mint amiről a tápot kapja vagy amire a hangszórók vannak kötve. Nem lehet eltérés a kiosztásban.

Előzmény: Papalac (60806)
Köhike Creative Commons License 2015.07.23 0 0 60808

Érdekes, az én kocsimban nincs CAN mégis tökéltesen megy az update list-es tuner a régi kazettás vacak helyett. Még a VSS-t is megkapja, és az automatikus hangerőszabályzás is szuper.

Előzmény: Papalac (60806)
nagya2 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60807

HAli!!

Hát mive szabályozott a katalizátor, ezért sztem valaminek kőnye benne lennie.

Ha tévedek, akkor majd a szakik kijavítanak.

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (60795)
Papalac Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60806

"The yellow mini-ISO connector that goes to the display and steering column remote stalk,
is the same physical connector on both Tuner List and Update List,
but its pinout and the communication protocols on the data lines are very different.

Tuner List uses a proprietary standard by VDO, who makes these radios,
while Update List uses the vehicle's CAN bus

Előzmény: Papalac (60805)
Papalac Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60805

Központi kijelzősek voltak, mert a saját kijelzősöknél legfeljebb a távvezérlő nem megy.

Előzmény: Köhike (60799)
Papalac Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60804

Mi az, hogy "átkötéssel" vetted?

Előzmény: leviben (60801)
Papalac Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60803

Pontosan értjük. A CD-s nem vezérli a központi kijelződet.

Próbáld megmozgatni a "C1"-es csatlakozó, hogy jól érintkezik-e minden tüske.

Előzmény: leviben (60801)
alibabusic Creative Commons License 2015.07.22 0 1 60802

Az autó adatlapján ott van,hogy 2004.04. havi!

Az EU-s rendszámot pedig 2004.05.01.-től kezdték osztogatni.

Persze az ünnep miatt inkább 2.-tól! :)

Előzmény: rentha92 (60800)
leviben Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60801

Nem értitek miről beszélek a csatlakozok jok csak valamiért ahova a kodot kell be írni az nem jelenik meg a cds rádionál a kazettás nál viszont igen ez a gondom maga a cds rádio feszkot kap csak nem tudom be írni a kodot  mert nem látom a kijelzőn

rentha92 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60800

Vagy inkább hónappal! Az első eu-s rendszámsorozat a "JDA" betűkombinációval kezdődött.

Előzmény: tefi (60791)
Köhike Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60799

Én úgy tudom, hogy a csatlakozók ugyanolyanok, csak az update list-es fejegységen van egy bemenet is a CD váltónak. Én tettem be tuner list helyett update list-es rádiót, és tökéletesen működik.

Előzmény: Papalac (60797)
leviben Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60798

köszi papalac ezt tegnap elött vettem eredeti renault cd radiot átkötéssel esetleg , ? eredeti kazettás van benne csak azért vettem cd t hogy kormányrol tudjam vezérelni

Papalac Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60797

Semmit. Vegyél belevaló rádiót.

2 féle van:

tuner list és update list

Elvileg azonos a bekötés, de gyakorlatilag úgy tudom, hogy nem csereszabatos.

Előzmény: leviben (60796)
leviben Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60796

Üdv mindenki

tegnap szerettem volna a kérdésemre választ de nem kaptam !!!

ki tud nekem abba segiteni ,hogy vettem egy cd s rádiot eredeti renault és nem tudom be írni a kodot mert nem jelenik meg a müszerfalon .Eredetileg meg gyári kazettás van benne az viszont jo mit tudnék tenni hogy jo legyen .

köszönöm mindenkinek aki válaszol!!

ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60795

Ja és még egy: nekünk is van lambdánk? Már a dCi 1.5-nek.

Előzmény: ÖregMackó (60794)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.22 0 0 60794

Köszi Nagya! Szerencsére ebben még nem volt részem, azért arra gondoltam valamilyen infó megy be a számítógépnek a turbónyomásról.

Az volt az elképzelésem, ha nincs turbó akkor is megy a motor, legfeljebb nagy fordulaton nincs akkora teljesítmény. Kis fordulaton miért teszi bele a sok üzemanyagot a rendszer ha nincs is szükség rá? Ilyenkor alapjáraton is el kellene mennie a gépnek én egyszer úgy mentem haza, egy óra volt míg az M7-esen Törökbálintról felmentem az érdi tetőig mikor elszakadt a gázbovdenem. És 1200-1500 fordulaton nem lehet normálisan menni? Legfeljebb a motor nem a szűrő utáni levegőt szívja be, hanem a lecsúszott turbócsőn keresztül a kinti levegőt. Ez így lenne logikus.

Üdv

OldBear (hát legyen:-))

Előzmény: nagya2 (60793)
nagya2 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 60793

Hali Old Bear!!

Általában a turbó utáni cső szokott lecsúszni (havernál az volt, faszul rakta vissza), és mivel így nem volt töltő levegő nyomás, de az elektronyika meg tóta be a naftát, ezért füstölt mint a gyárkémény az elégtelen égés miatt, a delikvens + persze tóta mint tót az ólajtót, hogy mennyen(de nem ment), és a fogyasztás az egekben ment.

Ha nincs meg a megfelelő + levegő mennyiség amihez tervezve van a benya mennyiség akkor elégtelen égés lesz.

A lambda jele alapján a szgép egy ideig próbál utána menni a dógoknak, de aztán feladja.

Sajnos itt csak egy mechanikus turbó szabályzás van mégpedig a westinghaus(vagy valami hasonló nevü) szelep ami ha tulnyomás van lefuj.

Üdv Nagya

UI:Nekem is volt, hogy köpködte a füstöt, nekem a turbó csövön levő hőmérséklet jeladót köpte ki, és ott távozott el a +levegő egy része(némi olajjal keverve), mikor vissaz agyabugyátam a hejire egybű gyó lett.

Előzmény: ÖregMackó (60788)
leviben Creative Commons License 2015.07.21 0 0 60792

sziasztok !!

tudna valaki segiteni nekem vetten egy renault thaliaba cd s radiot és nem jelenik meg a kod be íro rész a müszerfalon de viszont gyárilag benne van egy kazettás erre kéne nekem megoldás 

tefi Creative Commons License 2015.07.21 0 0 60791

Ha pár nappal később veszitek meg,akkor már EU-s rendszáma lenne! :)

Előzmény: petiren1,5dci (60790)
petiren1,5dci Creative Commons License 2015.07.21 0 0 60790
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.21 0 0 60789

Kedves Dekimi!

Bár nem vagyok dieseles, engem nagyon érdekelne, hogy hogyan alakult a felújítással kapcsolatos nézeteltérésed a szerelővel? Talán tanulnánk belőle... 

ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.21 0 0 60788

Szia Nagya!

Miért okoz teljesítménycsökkenést (főleg nullára) egy cső lecsúszás? Ha a kipufogó felőli oldal csúszik le, ott fog eltávozni a kipufogó gáz egy része és természetesen ennek lesz hangja, a turbó meg megáll, ha a levegőbefúvás része csúszik le akkor meg nincs turbófeltöltés és lesz egy erős zaj ami a levegőbe történő ürítés hangja, esetleg mivel megszűnik a levegőellenállás jobban felpörög a turbó ami egy megnövekedett fütyülést jelent. Nem tudom, csak próbálom megérteni. Mitől lesz a nagy füst korom? Mitől lesz 0 a teljesítmény?

Nézegettem a turbófeltöltés működését és nem jövök rá hogy kapcsolódik a jelenség a hibameghatározáshoz?

Az én autóm mostanában rendesen viselkedik, nem produkál leállásokat mióta meghúztam a lötyögő vezérműtengely pozícióérzékelőt, bár utána még egyszer leállt. Még mindig nem tudom a rögzítési pontja ennek az érzékelőnek elektromosan is fontos vagy csak mechanikai rögzítést jelent? Nagyon néha még mindíg van alapjárati ingadozás amikor egyszercsak mintha meg akarna állni a motor de a számítógép ad egy gázfröccsöt ad, kis felpörgés után beáll megint az alapjárat.

Üdv.

ÖregMackó (Brumm brumm)

Előzmény: nagya2 (60787)
nagya2 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 60787

HAli!!

Sztem valamelyik turbócső lecsúszott.

Üdv NAgya

Előzmény: Heylac (60786)
Heylac Creative Commons License 2015.07.20 0 0 60786

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Renault thalia 1.5 dci, kb egy hónapja fel lett újítva a turbó, dugattyúkat cseréltek, szinte teljesen felújították az egész motrot, közel 400ezer forintomba került. Azt mondták, a motorral legalább 10 évig nem lesz gond. Tegnap viszont olyan történt az autóval, amit eddig soha nem tapasztaltam. Kb 20 kilométer után a kipufogóból korom fekete füst jött gázadásra, és a motor teljesítménye a 0ra csökkent. piros lámpát kaptam, és egy nagyon kicsi emelkedőn kellett mennem. Az autó 2es sebességbe nem bírt felmenni!!!! olyan füst volt utánam, hogy mindenki kielőzött és ledudáltak. Rémálom volt, mire haza értem. A víz nem forrt fel, az olajból viszont fogyott, és 70 kilométer alatt kb 10 liter gázolaj elment!!! Mi lehet az oka? Ha a befecskendező vagy a porlasztó ment el, arra ráfizetném az életem is?

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.20 0 0 60785

Én megnézném alaposabban a turbócsöveket első körben.Néha elég nehéz észrevenni egy kicsi repedést.

Előzmény: tothcsaba27 (60784)
tothcsaba27 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 60784

Sziasztok!

Kb. 1 éve vásároltam egy Megane 1.5 DCI 106LE autót. Eddig nem is volt nagyobb gondom vele, de most valami kialakulóban van. Ennek a megoldásában kérném a segítségeteket.

Az autó motor hangja megnőtt, mikor nagyobb gázt adok neki. Szerintem a turbó környékén lehet valami, mert erős fújó levegő hang az ami hangosabb lett. Nem fúj ki sehol, mert azt ellenőriztem. Ez nem is nagyon zavart annyira, de egy idő után az a probléma is jelentkezett, hogy amikor tartom a fordulatot, akkor rángat a motor és füstöl. Ha gázt adok akkor nincs rángatás, csak a nagyobb turbó nyomás hangja. A rángatás nem függ a fordulatszámtól, csak akkor jelentkezik amikor tartom a sebességet. Ha gázt adok sem rángat, és ha leveszem a lábam a gázról sem rángat.

Mi okozhat ilyen problémát?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Köhike Creative Commons License 2015.07.17 0 0 60783

Jaja az nagyon szuper kis motor. Csak sajnos sokkal drágább is.

Előzmény: Luck Skywalker (60782)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.17 0 0 60782

2.0 dci a tuti.

Előzmény: TheSaurus62 (60779)
TheSaurus62 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 60781

Ok, köszi. Jó tudni.

Előzmény: Köhike (60780)
Köhike Creative Commons License 2015.07.17 0 0 60780

2.2-es dci-t kerüld.

Előzmény: TheSaurus62 (60779)
TheSaurus62 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 60779

Egyébként: van valakinek tapasztalata a Grand Espace-ekkel? Lassan kinőjük a Thaliát, főleg a három gyerek, és kéne valami nagyméretű.

TheSaurus62 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 60778

Köszönöm az alapos választ. A jövő héten eljutunk a mesterhez és rendbe is rakja. Úgyis érik egy féktárcsa-csere is.

Előzmény: Papalac (60777)
Papalac Creative Commons License 2015.07.16 0 0 60777

Hátsó kipufogó tartó 1-2 ezer Ft. Szögletes, ferde oldalsó nyúlvánnyal, 3 csavarral van rögzítve.

A hővédő lemezt vagy ragasztjátok vagy kis fülecskét kell rá popszegeccsel tenni és úgy felfogatni. A rögzítésnél szokott elrozsdálni (korrodálni).

Előzmény: TheSaurus62 (60776)
TheSaurus62 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 60776

Köszi. Este elvittük szerelőhöz, végignézte az alját, két dolgot talált: a hátsódob gumitartója elszakadt (de még tart), illetve elöl valami hővédő lemez meglazult, egyik se kardinális hiba, majd a törzsszerelőnk orvosolja.

Előzmény: Papalac (60774)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60775

Snr csapágyat vegyél az sokáig bírja.Amúgy hasonló mint a hátsó csak nagyobb és golyós.

Előzmény: Papalac (60773)
Papalac Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60774

Lehet a kutyacsont, de azt érezni kéne már 1-esbe is.

Inkább kipufogó. Nézd végig a tartókat, meg hogy nem ér e hozzá a borítás. Az alulemez szépen el tud korrodálni a vason. Lehet, hogy nagyobb sebességnél a huzat elmozdítja a borítást.

Előzmény: TheSaurus62 (60771)
Papalac Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60773

Köszi. Présem nincs, csak samu :-)

Ez is olyan csapágy mint a hátsóban? (2x kúpos)

Nemrég cseréltem a jobb hátsóban, most meg a bal elsőt hallom. Kezdem unni.

A régiekkel nem volt ennyi csapágy gond.

Előzmény: Luck Skywalker (60767)
TheSaurus62 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60772

Közben kipróbáltam, üresben sem csinál ilyesmit. Ahogy visszaemlékszem, menet közben sem mindig, mondhatni ötletszerűen, de ha kopog, akkor 3500 körül teszi.

Előzmény: TheSaurus62 (60771)
TheSaurus62 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60771

Nincs időm végigolvasni az összes hozzászólást, de hátha tud valaki segíteni. 1,4-es 16 szelepes benzines Thalia, a 3500-as fordulatszám környékén valami kopogás hallatszik alulról-középről, nehezen beazonosítható helyről. Eddig csak 4-es és 5-ös sebességnél hallottuk, 3-asnál nem. Remélem, csak kilazult valami, mert a hét végén akarunk (kell) vele menni pár száz km-t, és nem szeretnénk lerohadni valahol.

aranycsipa Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60770

Miskolc

Előzmény: Garfield007 (60763)
Köhike Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60769

és=én

Előzmény: Köhike (60768)
Köhike Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60768

Ha nagyon nem jön le a kerékagyról a csapágy belső fele, és el szoktam egyik oldalon vékonyítani flexszel, és az utolsó egy milliméteren egyszerűen elpattan az elköszörült részen és leesik róla. Persze marhára oda kell figyelni, nehogy beleköszörüljön az ember a kerékagyba, de talán ez a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás.

Előzmény: Luck Skywalker (60767)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.15 0 0 60767

A lényeg hogy prés kell hozzá.Kiveszed a biztosítógyűrűt.Ki kell ütni vagy préselni a kerékagyat a csapágyból.Az agyról le kell műteni a csapágy belső gyűrűjét.A csapágyban maradt belső gyűrűt átrakod a másik oldalába és avval ki lehet préselni magát a csapágyat.Majd a régi csapággyal be lehet préselni az új csapágyat.Végül a kerékagyat feltámasztva rápréseled a csapágyat a csonkállvánnyal. Biztosítógyűrűt visszateszed. Kb. ennyi. Vagy elhozod és átrakom neked szívesen.

Prés nélkül ne próbáld mert csak kínszenvedés lesz.

Előzmény: Papalac (60764)
Köhike Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60766

Csonkállványt meg felül lebontod a lengéscsillapítóról, leszeded a féltengely anyát, és kiszeded belőle a két gömbcsuklót. És kint is van.

Előzmény: Köhike (60765)
Köhike Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60765

Nézd erről sok mindent nem lehet írni. Kiszeded a csonkállványt abból meg a csapágyat. A végén van egy biztosítógyűrű, azt kell kiszedni mielőtt kipréseled a csapágyat.

Előzmény: Papalac (60764)
Papalac Creative Commons License 2015.07.14 0 1 60764

Köszi, de ezzel semmit nem mondtál a csapágycseréről.

Szerintem a kolléga nem vezérlőt, hanem komplett motort szeretne cserélni 16V-re. Gondolom az érdekli, hogy a felfüggesztések, féltengelyek ugyanolyanok-e.

Előzmény: Köhike (60757)
Garfield007 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60763

Merre?

Pesten a Keresztúri úton van egy normális klímás cég.

Nyugaton meg xmbela van, Körmenden.

Előzmény: aranycsipa (60762)
aranycsipa Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60762

Sziasztok!

Ha tudna valaki segíteni! Birkozom én is a 2001 thaliám m.klimájával,nem sok sikerrel. Egyáltalán nem hűt! Pedig hallani hogy összekapcsol,ventilátor indul,csak hideget nem fúj. Elvittem egy szervízbe, ahol lenyomáspróbázták, ott nem volt hiba! {gondolom akkor a gáz sem tudott elszökni}ennek ellenére feltöltötték, ami meglepett elkértek egy szép összeget a feltöltésért, és továbbra sem volt jó a klima. Azt mondták hogy a kompresszor hibás, nem nyit benne valami szelep. Járjak a kocsival bekapcsolt klimával, talán megjavul!!! Volt e már valakinek hasonló esete? Válaszaitokat előre os köszönöm.

Köhike Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60761

Annyit sikerült kideríteni, hogy egyébként közeli rokonságban van a kettő de egy cserénél akár egy SW verzió szám eltérés is bajt okozhat két teljesen azonos vezérlőnél.

Előzmény: Köhike (60760)
Köhike Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60760

Az egyik típusa siemens sir32 a másik pedig ems 3132, ez az újabb.

Előzmény: brava01 (60758)
Köhike Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60759

Elég sok típus használja azt a motorvezérlőt ami a 8 szelepesben van. Próbálj meg jobban körülnézni biztosan lesz belőle. A 16 szelepes már egy újabb fajtát használ. Néztem már korábban, hogy bele lehet-e tenni , mivel elvileg egy okosabb szerkezet, nem találtam konkrét adatot. A loganban már az van a 8 szeleps motornál, szóval működni biztosan működik vele, a nagy kérdés, hogy mennyi olyan apróság van amit változtattak mind szenzor, mind pedig a vezetékköteg terén. Ha biztosra akarsz menni ugyanolyat keresel mint ami benne volt, ott csak az immot kell megoldani. A másiknál nem vagyok biztos benne, hogy itthon bárki is át tudja írni az összes dolgot, hogy jó legyen. Esetleg a Logan féle cserét lehetne megpróbálni, ott a motor legalább nagyon hasonló, szóval az értékek jók lesznek hozzá.

Előzmény: brava01 (60758)
brava01 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60758

Sziasztok!Sajnos ugy tünik a masodik computer is megadta magat a thaliamba,a legnagyobb baj az hogy nem találok hozza valot!

Viszont  találtam koplett motort mindennel elfogadhato aron,viszont 8v helyett 16 v lenne a kicsike!tudja valaki ez milyen valtoztatasokkal jarhat mennyira kompatibilis a ket motor?

Köhike Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60757

Igen. Nem bonyolult, pont ugyanolyan mint bármelyik másik autóban.

Előzmény: Papalac (60756)
Papalac Creative Commons License 2015.07.14 0 0 60756

Cserélt már valaki házilag első kerékcsapágyat?

Mennyire bonyolult?

Kerékagy levételig tiszta a dolog.

GOFE Creative Commons License 2015.07.12 0 0 60755

Szia!  Igen, valószínű a hőtágulás miatt.

Előzmény: killerlaca81 (60754)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 60754

Sziasztok,

Most értem haza a kocsival és hallottam, hogy nagyon kattog/pattog leállítás után.

Ez normális jelenség? Eddig nem nagyon vettem ezt észre betudható ez a melegnek?

Köszönöm

ifjpapa Creative Commons License 2015.07.10 0 0 60753

Kedves Fórumtársak!

Thaliamnak "légzési" gondjai vannak: "nagyon" meleg hőmérséklet esetén (általában klíma használatkor-de e nélkül is) "darabosan" szívja a levegőt. (a légszűrőház utáni csövet leszereltem, és félig lefogtam-akkorlátszott, hogy amit az én fülem nem hozzáértőként rezonanciaként azonosított, az valójában más)

Eközben: az alapjárat szép egyenletes, a fordulatszám állandó

Az autó: 1.5 dci (2003) 48 kw, km: ~160,000, új korától én használom, olajat 10e-ként cserélek.

az EGR szelep 1 éves, motorolajat nem kell utántölteni-"nem fogy", kormolás "nincs"

Hétfőn viszem szerelőhöz...de addig esetleg valakinek vmi ötlet?

üdv.ifjpapa és köszönöm a válaszokat!

newcrazy Creative Commons License 2015.07.10 0 0 60752

köszönöm, megkaptam ;)

Előzmény: lulumba (60750)
Papalac Creative Commons License 2015.07.10 0 0 60751

Köszi.

Előzmény: lulumba (60750)
lulumba Creative Commons License 2015.07.09 0 0 60750

Oké!

"Többieknek" is ment...

Előzmény: ÖregMackó (60749)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.09 0 0 60749

Igen, köszönöm szépen megjöttek.

Ennek neki kell feküdni....

Előzmény: lulumba (60744)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.07.09 0 0 60748

Üdv Urak!

Valakinek van eladó Clio II csomagtér zárja?

newcrazy Creative Commons License 2015.07.09 0 0 60747

Szia lulumba! küldtem egy mélt, megköszönném, ha elküldenéd nekem is.

Előzmény: lulumba (60742)
lulumba Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60746

Rendben, de max csak holnap este, akkor leszek a gép előtt.

Előzmény: Papalac (60745)
Papalac Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60745

Nekem is elküldhetnéd az MR doksikat.

Előzmény: lulumba (60744)
lulumba Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60744

Ha minden igaz, akkor átment.

Előzmény: ÖregMackó (60743)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60743

Gondoltam esetleg a klíma hibabehatásolásánál talán segítség. De köszönöm ha elküldöd, javítottam a mail címemet. engem is kerülget egy rejtélyes hiba hátha jön valami ötlet belőle...

Előzmény: lulumba (60741)
lulumba Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60742

nem "MR2, hanem "MR" bocsi.

Előzmény: lulumba (60741)
lulumba Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60741

Hali!

Az "MR2-es doksik megvannak, ha kell elküldöm mailben...

Előzmény: ÖregMackó (60740)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60740

2012-ben Kerekati hsz. a klímáról: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117995058&t=9027813

Sajnos a hivatkozott dokumentumok már nincsenek fenn esetleg megvannak valakinek?

ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60739

És persze vannak feltételek amitől a bekapcsolás függ, motor jár-e, nyomás van-e, külső hőmérséklet, ezek az érzékelők is lehetnek rosszak vagy adhatnak fals jelet. 

Előzmény: ÖregMackó (60738)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.08 0 0 60738

És akkor még ott van a kuplung. Akár az is lehet rossz. Kapcsoló, relé, kuplung...

Papalac Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60737

F6, 15A-es biztosíték --- jelfogó --- kompresszor kuplung --- test.

Ha az a jelfogó kapcsol, akkor mennie kéne, mert csak a kuplungot működteti.

Előzmény: newcrazy (60735)
Ákom75 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60736

Sziasztok!

Eladó a képeken látható THULE kulcsos tetőcsomagtartó.

Clio II/Thalia erre biztos jó,de lefényképeztem a dobozát,mire lehet még felrakni...

-10000.-Ft FIX

-Budapesten

-Tel:70/500-66-20

newcrazy Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60735

ja, és azt elfelejtettem, h szgéppel megnéztük, a relé a motortérben kapcsol, kattog, de nem kapcsol a klíma...

de köszi mindenkinek, megnézzük a tippeket, mert nekem szsz nincs kedvem kapcsolót bontani ha nem muszáj..

Előzmény: ÖregMackó (60734)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60734

Az egy olyan kis zizi kapcsoló, hony nem lenne csoda, ha betojt volna. És az biztos más áramkört kapcsol, vagy csak jelez a számitogépnek, hogy kapcsolja be a klimát. Nincs valakinek áramköri rajza a klima bekötéséről?

lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60733

A kapcsolót ki lehet zárni egy direktbe kötéssel! Még nem láttam szétszedve de ha a kapcsoló előtt össze van zárva direkt és akkor mindig jó akkor bizony a kapcsoló a rossz!

Előzmény: newcrazy (60731)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60732

Nekem is csak egy idő után indult be. Addig az AC kapcsoló nem is világított és a hűtés nem is működött, hiába nyomkodtam. De amióta nem kapcsolom ki, azóta a motor indításakor rögtön világít és hűt is.  

Előzmény: newcrazy (60731)
newcrazy Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60731

nem világít, s be sem kapcsol.. bekapcsolva szoktuk hagyni, s egy idő után beindul, amikor akar.. elég rossz utak vannak erre, szóval rázkódásra sem indul el, ezért gondolom én, h nem csatlakozó/érintkezési hiba lehet itt a baj..

Előzmény: lufi.lenti (60730)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60730

Nem tudom, jól értem-e! Tehát bekapcsolod az AC kapcsolót, az világít de nem jön hideg levegő csak néha?Vagy benyomod és nem is világít, csak önállóan néha világít, amikor akar és akkor hűt?

Előzmény: newcrazy (60718)
newcrazy Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60729

köszi! az a baj, hogy be sem kapcsol, csak ha úgy gondolja :/

Előzmény: ÖregMackó (60728)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60728

Elég az is ha koszos a hűtője és nem tudja lehűteni a közeget. Annyira felmelegszik a primer kör, hogy attól nő meg a nyomás és emiatt kapcsolhat le. Nem azt mondm hogy ez a baja de ilyen hiba is lehet.

newcrazy Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60727

értem, köszi a választ ezeket mind megnézetjük akkor, mert előtte működött, bár akkor sem tökéletesen, de ennyire nem vol "önálló"...

Előzmény: Papalac (60726)
Papalac Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60726

Butaságot írtam, mert alaphelyzetben olyan 2 bar a nyomás, működés közben pedig lehet 20 bar is. Na ennyire nem lehet túltölteni. Mindenesetre a feltöltés körül keresgélnék, ha addig jó volt. Ha addig sem, akkor meg kell komolyabban nézni, hogy mi a baja. Szivárgás ellenőrzés, szárítószűrő csere ...

Előzmény: Papalac (60725)
Papalac Creative Commons License 2015.07.07 0 0 60725

"Nemrég töltötték fel" Akkor ott a bibi. Lehet túltöltötték. A nyomásérzékelő nem engedi elindulni. Nemrég volt róla szó, hogy mekkora nyomásnak kell benne lenni.

Előzmény: newcrazy (60724)
newcrazy Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60724

nemrég töltötték fel, bár fűzöm embert nézessük meg hátha szökik vhol, de nem enged, más hibát keres.. kapcsolóval lehet gond azt mondja.. nem érintkezik

Előzmény: Papalac (60723)
Papalac Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60723

Van benne gáz? Nem ártana elvinni egy klímáshoz, hogy nézze meg a nyomást.

Előzmény: newcrazy (60722)
newcrazy Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60722

nálunk akkor sem indul.. remélem nem télre lesz jó :D

Előzmény: Vulkan16V (60719)
newcrazy Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60721

köszi! a reléket cserélgettük, akkor sem volt jó, de a többit még megnézzük.. ez az első klímásunk, szóval ebben ilyen szpontból kezdők vagyunk még :)

Előzmény: Anonymus23 (60720)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60720

A klíma reléjét néztétek már?

43819 hsz ben van fotó róla:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779493&t=9027813

Vulkan16V Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60719

Volt, van ilyen hiba a Thaliámban. A megoldás: Ne kapcsold ki a klímát! A motor leállításakor is legyen bekapcsolva. Nekem akkor már a motor indításakor is működik és folyamatosan megy. De, ha valakinek van jobb ötlete, azt szívesen elolvasnám...

newcrazy Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60718

sziasztok! a thaligánkban a klíma önállósította magát,s akkor kapcsol be amikor  akar... ( persze kb 10 perccel a cél előtt ) a csatlakozót már szétszedtük párszor, de semmi eredmény.. kimérve kap mindent, de mégsem indul kapcsolásra (nem atamata) mi lehet a probléma? találkoztatok már ilyennel? elég idegesítő így 40 fokban utazni és nézni a kapcsolót,h elvileg van, hűtés de mégsincs...

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.07.06 0 0 60717

A harmadik rész az a felső nagy széles anya a készletben, a második a toronygumi és van még a "csapágy". Itt nem nagyon lehet mellé nyúlni.Ezek elég egyszerű alkatrészek. A csavart bak szerintem egyforma mind.

Előzmény: Gábor Baranyi (60716)
Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.07.04 0 0 60716

Sziasztok!

Cserélnem kell a toronycsapágyat és a hátsó motortartó bakot a csavartat. Milyen márkát javasolnátok? Ha lehet az unixnál lehessen kapni.

A toronycsapágy három részből áll? Mert az unixnál néztem és van felső, alsó, meg van készletben ami három részből áll.

A motortartó bak  a csavart fajta kell akkor az egy méretben van?

Pl: ezek jók lennének?

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P16553&cMegnNr=4026

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P16553&cMegnNr=3096

Előre is köszönöm a választ!

lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 60715

Köszi!

Kiszedtem a bal oldalit próba képpen, a tanácsod alapján pikk-pakk ment!

Nekem a sötétebb szürke, vagy fekete kell!Valamelyik hirdetőn láttam!

Majd még jobban utánanézek és megkérdezem az autós boltban ahol mindent szoktam rendelni, hogy nem-e lehetne-e! :)

Üdv és még egyszer kösz! 

Előzmény: Anonymus23 (60714)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 60714

Igen, nekem is a jobbos tört el. De az már megint :)

Én ezt láttam a legolcsóbbnak szállítással együtt:

http://www.ebay.com/itm/243-4-2-X-Grille-ventilation-Centrale-GRISE-Droite-Gauche-RENAULT-CLIO-98-07-/171806422734?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item280075f6ce

Előzmény: lufi.lenti (60713)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.02 0 0 60713

Köszönöm a válaszod!

Kivenni most már könnyű volt mert darabokban csak kihúztam!

Az újat-ha veszek- gondolom meg csak be kell pattintani a helyére!

Azért majd megpróbálom a többin a kiszedést, rájuk fér egy takarítás, a szilikonos dzsuva másképpen nem jön ki belőlük!Néztem neten de eddig csak párban találtam, gondolom neked is azért van egy balos! :)

Üdv, Lufi

Előzmény: Anonymus23 (60711)
Zlatan93 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60712

Köszönöm válaszodat.Többször nem csinálta még azt a (kereplős)szerű hangot,de megijesztett bő 6 hónapos hibátlan működés,friss műszaki után 1 héttel rendesen.A baj,hogy gőzöm nem volt róla honnét jön a zaj,2.,3.ik,indításnál nyitott motorháztető ellőtt állva sem tudtam szűkíteni a lehetőségeket.Nem tudtam mire gondolni,csak arra,hogy most jött el a vége...

Előzmény: alibabusic (60701)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60711

Csak hogy tudd elképzelni a kis fület. Sajnos nekem is csak egy balos van otthon.

Előzmény: lufi.lenti (60706)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60710

Egyszerű kiszedni, egy kisebb lapos csavarhúzó kell hozzá,azaz kettő.

Ha belevilágítasz, akkor látni fogsz két oldalt a rostély anyagából van benne 2 nyelv, azokat kell kívülről picit befelé nyomni, és magadfelé kifelé kihúzni.

Annyi, hogy van benne ilyen kis fém lapka rugónak, azok hajlamosak kiesni belőle kiszedéskor.

Kérdezem én is hátha:

Nekem a két oldalsó van eltörve, nincs valakinek ilyen elfekvőben?

Előzmény: lufi.lenti (60706)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60709

Az a tragédia, hogy az enyém mindig indul, hidegen is melegen is. A clip tanusága szerint az üa. nyomás is stabil. Csak egyszerüen gondol egyet és akkor nem. Ma pl. elég sokat mentem kis szakaszokat is, de semmi baja nem volt. Már kezdem azt hinni, hogy mégiscsak a lötyögő vezérműtengely pozicioérzékelő volt a hibaforrás és miután meghúztam csak szokásból állt le egyszer. 

Nem volt időm elmenni a szervizbe és azt hiszem ezek az átmeneti hibák egy idő után törlődnek, ha bizonyos körülmények szerint nem ismétlődnek. Olyan nyugodtan megyek bele a pályán hosszú előzésekbe mintha nem borotvaélen táncolnék. Igaz, hogy nagy fordulaton nem jött még elő hiba.

Előzmény: nagya2 (60708)
nagya2 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60708

HAli Old Brumm!!

Nekem olyanja volt annó, hogy félmelegen nem akart beindulni, hidegen-melegen pöccre, de amikor állt 10-40 percet, akkor nem indult, csak hosszas nyektetésre.

Szoft frissítés, és azóta nincs ilyen gond(állítólag az alajárati gázolajnyomás nagyon ingadozott, azért nem indult)

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (60703)
lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60707

Össze-vissza kapkodok, bocsi!

A clio II-é teljesen kompatibilis? Mert olyat találtam többet is!

lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60706

Így néz ki, találtam már neten, inkább a szét szerelés érdekelne!

Ja elfelejtettem 1.4-16v 2001-es!

lufi.lenti Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60705

Helló!

A középen lévő két szellőző rács közül a jobb oldalit sikeresen eltörtük, valaki már szedte szét, hogyan tudnám cserélni és láttatok már ilyen rácsot eladót!Nem egy életbe vágó dolog de bántja a szememet!

Köszönettel, Lufi 

GOFE Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60704

Az én autóm hibás szoftverrel jött ki a gyártósorról, egy jókora széria volt ilyen. Ezeket garanciálisan orvosolták.

Egy szakszerűtlen alkatrész csere miatt, én elvesztettem a bizalmamat a szerviz iránt, és már nem akartam átlépni a küszöbüket. Talán olyan nyolc éves korában frissítettem meg a szoftverét, egy másik Renault szervizben, ami mellé

szintén jött egy probléma. A szoftver része az rendben van azóta is, a másik problémát amit okoztak, egy hozzá értő

diagos megoldotta.Azóta nem akarom elkiabálni, de hiba nélkül működik a motor. Sajnos a tervezők ezzel az életkorral már nem számoltak, mint a mi autóink, és ez egyre jobban rövidül.

Előzmény: ÖregMackó (60703)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60703

Informatikus vagyok (a rosszabb fajtából hardver szoftver egy kézben), nem hiszek a szoftverfrissítésben olyankor ha valami működik 10 évig jól. Az persze lehet, hogy sérül a szoftver de szerintem az autó szoftvere nem olyan tárolóban van ami folyamatosan módosul. Inkább gondolom a különböző érzékelők elöregedésében csatlakozók kontakthibássá válásában a hibák jelentkezését. Ha egy szoftver eleve rossz vagy kiderül, hogy hibás és ez folyamatosan üzemszerű hibák fellépésében jelentkezik akkor indolokt lehet de új szoftver feltelepítése csak úgy értelmetlen. És hardver csere nélkül sincs szükség szoftver frissítésre.

Arról álmodom, hogy van olyan szervíz ahol használnak oszcilloszkópot a különböző érzékelők jeleinek vizsgálatához, ahol meg tudják állapítani ha egy pozícióérzékelő késve adja a jelet az mitől lehet, és több érzékelő jelének a szemrevételezésével pontosan kiszűrhető a hibás alkatrész.

Mert cserélgetni mindenki tud de az bizony sokba kerül és ha mégsem az akkor kidobott pénz is. Persze a tulaj zsebére a szerelőnek semmi sem drága.

Előzmény: GOFE (60700)
tefi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60702

Amikor az enyémben gyengélkedett a jeladó, hidegen akkor is pöccre indult!

Csak melegen akart nehezen beindulni.

Az 57741-es hozzászólásban van kép is róla!

Szemből nézve a motor jobb oldalán van középtájon.

Előzmény: penge760203 (60699)
alibabusic Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60701

Az enyém is ilyen, csak 2003-as és 1-szer én is jártam így, régebben.

Azt mondta akkor a szaki,hogy ha ritkán történik meg ez,akkor nem vészes.

Már nem emlékszem pontosan,de vmit a hengerenkénti befecskendezéssel kapcsolatban mondott.

Talán kisebb dugulás?!

Előzmény: Zlatan93 (60696)
GOFE Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60700

Üdv!

Nekem egy szoftver frissítés segített a tekertetős meleg indításon. (2002. dci)

Előzmény: penge760203 (60694)
penge760203 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 60699

Az enyém ma reggel nem indult el megmondanád hol kerresem azt a fötengely holtponti jeladot???

Előzmény: ÖregMackó (60698)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60698

Tulajdonképpen hidegen is melegen is (ha indul akkor) rögtön indul. És általában indul. Most volt a néhányadik eset, hogy nem akart elindulni sehogysem. Ha ilyen van, akkor minden kulcsforditásra elkapja aztán le is áll mielőtt felpörögne. Megpróbálom megint holnap mgdugatni, hátha van bent hibakód.

Előzmény: penge760203 (60694)
Köhike Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60697

Nincs mit.

Előzmény: miklos2peter (60695)
Zlatan93 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60696

Üdv mindenki!

Már rég volt, hogy jelentkeztem problémával.2001-es renault thaliám benzines 1.4 16 v  ma reggeli indításkor  elég zörgős hanggal indult, 4-szer próbálkoztam mire elhagyta a zörgős, kereplős hangot. Mind a 4-szer egyből indult, de a hang nyugtalanít, hogy mi lehetett az.Ebbe kérem a segítségetek nem tudtok rá ötletet adni mi lehetett vagy járt-e valaki így? Várom válaszotokat melyet előre is megköszönök mindenkinek!Egyelőre normálisan indul.

miklos2peter Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60695

köszönöm az infókat.

Üdv:

Előzmény: Köhike (60688)
penge760203 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60694

Az enyém nem ál le viszont csinál olyant hogy hidegen pöcre indul melegen meg tekertetni kell hogy beinduljon .Egyszerüen nem tudják mi a baja???Én is gondoltam hogy fötengely holtponti jelado baja van de nem az.

Előzmény: ÖregMackó (60693)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60693

Ez sem igaz sajnos mert semmi köze sincs ahhoz, hogy mennyit állt. Pénteken álltam be a garázsba és hétfön pöccre indult. Igaz csak kiálltam a garázsból, aztán leállitottam takarékossági okokbol, ne pöfögjön mig kijön a gyerek, aztán már nem indult be. Munka után találtam meg a lötyögö pozicio szenzort és utána ugy ment mint a mesében. Reggel indult és suhant, majd 15 km. után produkálta az elsö leállást. Munkábol hazafelé meg semmi sem történt.

Előzmény: Vulkan16V (60689)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60692

Természetesen 3000 akart lenni és az a motor fordulatszám. 

Kis fejlemény az ügyben, tegnap megtaláltam a vezérmütengely pozicio érzékelöt és észrevettem, hogy lötyög mint a biró hátsofelében az a közmondásos dolog. Meghuztam a rögzitöcsavarját és láss csodát, nem történt semmi. Ma reggel ugyanugy leállt a motor alapjáraton, viszont sikerült még lendületböl beugrasztanom. 

Pedig már örültem, hogy megtaláltam a hiba okát.

Előzmény: Vulkan16V (60690)
Luck Skywalker Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60691

Valószínűleg amit az önindító produkál míg be nem indul a motor.

Előzmény: Vulkan16V (60690)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60690

Azért abban segíthetnél, hogy mi az a 300 fordulat? Ha a percenkénti motor fordulatszám, akkor az nekem 750-nél van alapjáraton. Nem 3000 akart lenni? :-)

Előzmény: ÖregMackó (60680)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.06.30 0 0 60689

Üdv!

Nem is tudtam, hogy a Thaliának is van foga. :-) Ez tipikus "fogorvos betegség". Fáj, elmész a fogorvoshoz, aztán nem is érted miért vagy ott, mert már nem fáj semmid. Otthagyod, hazamész és aznap este már újra fáj. Tudom, ezzel nem sokat segítettem, de talán azzal igen, hogy ott kellene hagyni a szervizben, vagy közvetlenül mellette. Aztán másnap reggel a szerelővel együtt kimenni és próbálni indítózni. Hosszabb állás esetén (8-10 óra) történik vele valami, ami miatt nem indul elsőre. Valamit "elejt", lecsökkenti, vagy valami ilyesmi... 

Előzmény: ÖregMackó (60680)
Köhike Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60688

Az a lényeg, hogy a hagyományos kialakításúval kicsit jobban fog rázni a segge a kocsinak. De kb 1 nap alatt megszokod, főleg a magyar utakon.

Előzmény: miklos2peter (60683)
Köhike Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60687

Hagyományos.... na.

Előzmény: Köhike (60686)
Köhike Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60686

A hagyomány fajtával lehet jobban jársz egyébként, mert mindig az első pár elvékonyított menetnél törik el. Bár ha abból indul ki az ember, hogy a gyári is sokat kibírt, és addigra hol lesz a thalia mire ez is megadja magát....... Mondjuk az utángyártott alkatrész meg ritkán olyan jó mint a gyári az is biztos.

Köhike Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60685

Átnéztem az egész katalógusukat. 3 féle rugót gyártanak. Egyiket sem thaliahoz, mind clio. Van nekik hagyományos (RX5209), progresszív (RJ5209) , és egy erősített (RX6965). Viszont az erősített is hagyományos fajta. Azt lenne jó tudni melyik milyen erős. Mondjuk lehet egy bontott kilágyult rugónál ami két év múlva ugyanúgy eltörti bármelyik jobb.

Köhike Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60684

Ez pont a kisteheré. Utánanéztem, és a kayaba-nál az RX-el kezdődő az a végig ugyanolyan átmérőjű rugó, az RJ a progresszív. Viszont ahogy néztem a katalógust nekik ez a kettő van összesen, szerintem a thalia erősebb rugóját nem gyártják. Max ha ragaszkodsz ehhez akkor megveszed a kisteherét, az kb ugyanolyan erős, csak kicsit jobban fog rázni mint az eredeti. A másik szerintem gyenge lesz hozzá, mivel a clio azért hátul lényegesen könnyebb.

miklos2peter Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60683

Szerinted ez Jó hozzá?  KYBRX6965

thalia 2001   1,4  16V

Előzmény: Köhike (60679)
miklos2peter Creative Commons License 2015.06.29 0 0 60682

Köszönöm az infót

Előzmény: Köhike (60679)
virmik Creative Commons License