Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Zlatan93 15 perce Creative Commons License 58067

Üdv.Hogy tudom le ellenőrizni ,hogy a központízár motorja a távirányító nyomásával meg kapja-e az áramot?Aminek következtében nyit vagy zárnia kellene .Ötleteket előre is köszönöm.

DGabee85 egy órája Creative Commons License 58066

Még mindig a gyertyacsere óta fennálló, és eltűnni nem akaró rángatás margójára:

Nem lehet az, hogy azért rángat az autó, mert a régi gyertya, ami kijött. 1,5-ös hézaggal került ki, és ami bement ugye az 0,8-as hézaggal ment be? Persze a régi visszament utána, de úgy, hogy már 0,8-ra visszaütött hézaggal. Mivel azzal is rángatott, így az új ment vissza ismét! És nem lehet, hogy az ECU az 1,5-ös hézaghoz tanulta a keverékképzést? És, ha lehúznám 12 órára a sarut, akkor újra normál üzemben működhetne? Csak egy tipp, mert a trafó, gyújtáskábel már cserélt, a gyertya vaci új, így erre tudok gondolni, vagy még az üzemanyag szivattyúra, hogy nem szállít elég magas nyomással terhelésen. Várom a hozzászólásokat! :) Köszi!

Luck Skywalker 5 órája Creative Commons License 58065

Champion rc87ycl

Trafóhoz vagy 30-as torx vagy tízes kulcs kell.Gyertya pedig normál 16-os.

Előzmény: Papalac (58042)
Köhike 10 órája Creative Commons License 58064
Na változtatta a hosszútávú keverékillesztést az ecu. Lement 3%-ra majdnem 9%-ról. Ez 6%-kal kevesebb üzemanyagot jelent.
nagya2 23 órája Creative Commons License 58063

Hali!! 

Nem kell felni a cserétől, ha van egy kis érzéked, meg kézügyességed, (nameg csere motorod) akkor 2óra alatt meglehet ejteni. 

Üdv Nagya

Előzmény: Zlatan93 (58061)
Papalac 23 órája Creative Commons License 58062

Az enyémekben működik minden elektronika, bár valamelyiknél én is hallottam, hogy nyekereg az ajtónyitó, azt hiszem az újabbnál.

A 2001-esnél hátsó ablakfűtés kapcsolót cseréltem, mert beégett, szétesett a generátor ékszíjtárcsája, nem megy a kormányszervó (1x már javíttattam), na meg a csomagtartó zárvezetéke szokott eltörni :)

Mostanában a távvezérlő szórakozik. Van amikor tökéletes, van amikor az istennek se akarja nyitni az ajtókat. Elemek jók, mindkét távvezérlővel próbáltam. Már annyit kiderítettem, hogy a belső világításnál van a vevője. Mondjuk az is lehet, hogy valamelyik rádiós hőmérő külső jeladója zavarja (van vagy 4 a lakásban). Egyet már selejteztem, mert teljesen letiltotta az autók távvezérlőjét 4-5 méteres körben:)

Előzmény: Zlatan93 (58061)
Zlatan93 24 órája Creative Commons License 58061

Üdv.Köszönöm a választ.Fényképet nem csináltam,de nem is jutottam tovább a kiszedéssel,megint kellett az autó.Az a baj,hogy nem is látom ,hogy a zárral egybe van-e,elvileg ezeken(2001)még lehet külön is cserélni.Még várok egy hetet hátha lesz aki cserélt csak motort,elégé vigyázni kell a rudazatnál,azt halottam,mert 10-ből 8  el pattan a műanyagnál,na akkor aztán sza,ba leszek. Valószínű ezt is jegelem a jobb időkig.Nem lesz lassan EGY elektronika köröm sem,ami normálisan működne,de ez egy ilyen talicska.Tényleg van olyan ,akinél tökéletesen működik minden?A thália ennyire sz.r lenne?  

Előzmény: Papalac (58058)
Mutual Friend 25 órája Creative Commons License 58060

Én már szedtem le egyszer az ajtókárpitot de nem emlékszem ilyen van a thaiában is ?

Mutual Friend 25 órája Creative Commons License 58059

De igen de mivel az E85 az 318Ft az E95 meg 373Ft már 1-2 alkalommal kipróbáltam hogy 1-1 arányban hogy viselkedik a verda.  Automata kezelő nélküli kúton kuncsaft hiányában el tudok szórakozni hogy kétszer dugom be a bankkártyámat.

Papalac 26 órája Creative Commons License 58058

http://www.jofogas.hu/budapest/Uj_Renault_kozponti_zar_motor__Clio__Thalia__stb___14284765.htm

6K-ért lehet kapni motort. Szerintem nem érdemes szerelgetni.

Most nézem, hogy az újabbakban már egybeépítik a zárat a motorral és együtt kell cserélni?

Fényképeket nem csináltál? :)

Mutual Friend!

A benzinkutaknál nem kevernek eleve bioetanolt a benzinbe?

Valami rémlik, hogy 10% kötelező.

Előzmény: Zlatan93 (58055)
Mutual Friend 27 órája Creative Commons License 58057

Mostanában a bioetanolt keverem 1-1 arányban a 95-össel és nem tapasztalok semmi rendelleneset.

Mutual Friend 27 órája Creative Commons License 58056

Nekem is de leszarom. Állítólag nem lehet eredményesen javitani és a csere 40K-ba fájna. Ha valaki tud olcsó cseremegoldást véghezvinném.

Előzmény: Zlatan93 (58055)
Zlatan93 30 órája Creative Commons License 58055

Megint én.Teljesen meg adta magát a kormány melletti ajtón a központízár. Kárpit le tépve,kiszerelve.Kérdés,hogy tudom a motort kiszerelni,lehet valamit javítgatni rajta,vagy kuka?A baj,hogy minden napos használat miatt a kocsi be zárását is meg kell oldanom,eddig oké,meddig tart kb. a csere?Hogy érdemes tovább szerelgetni?Válaszokat köszönöm.

Zlatan93 30 órája Creative Commons License 58054

Üdv.A lyukas fűtőradiátornál nincs rosszabb,mert mint írtam már ,kinyírja az embert a fagyálló.Én is ahogy tuti lett,hogy lyukas nem nagyon használtam a fűtést.10.hó-12-én cseréltük,a fűtőradiátort épp a szezon előtt.,lassan 2-hete. Köszönöm a biztató válaszokat csak a szag zavar,valaki írta ,hogy nem mérgező,remélem.   

Előzmény: Papalac (58048)
fa-mester 1 napja Creative Commons License 58053

A gyújtótrafót hogyan kell cserélni? 

Köhike 1 napja Creative Commons License 58052
Mármint mennyire van bonyolítva a fűtés, és milyen jelalakot használ hozzá. Mert lehet az is valamennyire szabályozottan történik, és akkor azt multiméterrel nem lehet majd látni.
Előzmény: Köhike (58049)
Köhike 1 napja Creative Commons License 58051
Leég róla idővel.
Előzmény: Papalac (58048)
Papalac 1 napja Creative Commons License 58050
Előzmény: Gábor Baranyi (58046)
Köhike 1 napja Creative Commons License 58049
Azt OBD-n nem is fogod látni. Ott ahogy te is írtad a szonda működését látod max. Szkóppal lenne a legjobb megmérni, hogy az ecu kiadja-e. De lehet multiméterrel is látni lehet. Nem kellett még méregetnem a fűtést, nem tudom hogyan oldja meg a motorvezérlő.
Előzmény: Mók Zsolt (58045)
Papalac 1 napja Creative Commons License 58048

A radiátoron átfolyik a meleg víz, meg ég is róla az olaj, de csak akkor jön ki a szag, ha kinyitja az ember a fűtést és rákapcsolja a ventit.

Nekem mintha csökkenne a szag. Sok illatosító is segíthet.

Magyarul teljes fűtés lehúzott ablak vagy (és) klíma.

Amikor lyukas volt így páramentesítettem az ablakot :-)

Előzmény: Köhike (58044)
Mók Zsolt 1 napja Creative Commons License 58047

Tisztába vagyok vele hiszen én csináltam a cserét.De az utasérbe a beáramlott levegő mennyisége a minimum volt idáig és a párolgó olaj igaz,hogy párolog de ha huzatban van akkor gyorsul a párolgása is.

Előzmény: Mók Zsolt (58045)
Gábor Baranyi 1 napja Creative Commons License 58046

Van amelyik ki van vezetékelve van amelyik nincs. Kétfajta csatlakozóval van szerelve az ajtónál nekem a ritkább fajta van. Ott a zöld/zöld fekete kábel. Szerintem az a biztos ha kiméred multiméterrel.  

A baj az hogy a csatlakozónak ellenpárját nem lehet beszerezni, ezért marad a forrasztás. Kábelt áthúzod a köteg mellett a csatlakozón belül összekötöd. Csak be kell rakni a hőmérőt és már mutatja is nem kell semmit "életre kelteni". Ha nincs bevezetékelve akkor a kijelzőtől kell vinni a vezetéket a hőmérőig. valahol itt volt rajz régebben hogy a kijelzőn melyi két láb, igy nem tudom pontosan. 

Előzmény: Gyurmaboy60 (58021)
Mók Zsolt 1 napja Creative Commons License 58045

Azt nem tudom.Azt hogy tudom ellenőrizni?Meleg motornál az OBD mutatja,hogy a 2-es szonda működik.Szépen rajzolja az ekg jeleket (tüskéket).

Előzmény: Köhike (58033)
Köhike 1 napja Creative Commons License 58044
Mindegy mennyire használod, a forró víz mindig ugyanúgy átfolyik rajta. Még nyáron a 35 fokban is.
Előzmény: Mók Zsolt (58043)
Mók Zsolt 1 napja Creative Commons License 58043

Szia!

Használd tovább és le fog égni.Türelem!2 hónapja cseréltem és még mindig érezni.Nálam már inkább olyan mint a hajszárítóból kijövő meleg levegő.De a fűtést még mindig nem használtam 100%-ban.

Előzmény: Zlatan93 (58030)
Papalac 1 napja Creative Commons License 58042

Valami típusszámot tudsz adni?

Mivel lehet kivenni a gyertyákat? Kell valami spéci szerszám?

Előzmény: Luck Skywalker (58041)
Luck Skywalker 1 napja Creative Commons License 58041

Eyquem vagy Champion. Mi ezeket szoktuk.

Előzmény: Papalac (58037)
teebee77 1 napja Creative Commons License 58040

Köszönöm mindkettőtöknek! Tényleg olyan a kulcs mint itt a képen. http://www.nteam.hu/?t=productoverview&kod=N00006785 Azt írják itt hogy másolhatatlan. Valahogy hátha sikerül előkerítenem az előző tulajt, és ha megvan a zár még neki akkor örülni fog neki.

Előzmény: tefi (58039)
tefi 1 napja Creative Commons License 58039

Ahogy az előttem szóló is mondta: Balta zár a hivatalos neve!

Azokhoz van ilyen kulcs.

Előzmény: teebee77 (58034)
András80 1 napja Creative Commons License 58038

Azokhoz a gagyi kormányra rakható zárakba is ilyen alakú kulcsok valók. 

Papalac 1 napja Creative Commons License 58037

Köszi.

1,4 16V motorhoz milyen gyertyát érdemes venni?

Előzmény: Luck Skywalker (58032)
teebee77 2 napja Creative Commons License 58036

Nem az. Van a slusszkulcs ami nyitja a tanksapkát is, a váltózár, és ez.

Előzmény: Airbag. (58035)
Airbag. 2 napja Creative Commons License 58035

váltózár?

teebee77 2 napja Creative Commons License 58034

Üdv! Próbáltam utánajárni de nem sikerült, hogy ez a kulcs mire való. Az autóhoz kaptam. Ötlet esetleg? Vagy csak rajtamaradt a kulcstartón?

Köhike 2 napja Creative Commons License 58033
Az lehet, hogy a szonda rendben van, de vajon a másik oldala is tökéletes?
Előzmény: Mók Zsolt (58029)
Luck Skywalker 2 napja Creative Commons License 58032

Az is arra szolgál csak más /F/ motorhoz való.

Előzmény: Papalac (58027)
Zlatan93 2 napja Creative Commons License 58031

Azt hiszem nem lépem meg,mert csak egy kütyüvel több lenne,amire szeretném arra nem tudna hibát kimutatni.

Előzmény: Papalac (58018)
Zlatan93 2 napja Creative Commons License 58030

Üdv.Irányjelző kapcsoló szinte új, annak idején (másfél-két éve) próbáltam ki,felraktam a régi helyére,de az is ugyan azt csinálta .A régit használom.Nem lett az új (tanítva),kellett volna?A fűtőradiátor még meddig ontja magából azt a k.rva (olaj égettféle) szagot?Járatom a motort mindig hosszabb használat után,jó 15 percet is,hogy minél előbb hagyja el,de hiába. Ma sötétbe elemlámpával bevilágítottam az utastérbe,hogy meg győződjek arról is ,hogy füst is van,természetes fénynél(nappal)szinte észre vehetetlen,csak a szagból lehet következtetni.Neked még van szag,mit tegyek?

Előzmény: Papalac (57956)
Mók Zsolt 2 napja Creative Commons License 58029

Szia!

A fűtésre rámértem multimatyival az ok nem szakadt üzem melegen a szenzor működik addig míg nem meleg nem csinál semmit.

Előzmény: Köhike (58028)
Köhike 2 napja Creative Commons License 58028
Fűtés megy? Mert attól egy idő után megy a szonda, ha felmelegedett.
Előzmény: Mók Zsolt (58026)
Papalac 2 napja Creative Commons License 58027

H7-es való a tompítottba és ugyanolyan teljesítményű az Osram is mint a gyári.

Simán cserélhető.

Lenne egy kérdésem:

AT1270 16V vezérlésrögzítő szerszámnál a rövidebb tüske (jobb oldali) mi a fenére szolgál? A hosszabbat tudom, hogy ahhoz kell ütköztetni a főtengelyt.

Gyurmaboy60!

Sajnos nem tudok segíteni, mert még nem csináltam külső hőmérőt.

Hogy hol van vezeték, az akkor derül ki ha már szétszedte az ember.

Szerintem sehol nincs előkészítve, még a csatlakozókban az érintkező sincs bent.

Előzmény: lufi.lenti (58024)
Mók Zsolt 2 napja Creative Commons License 58026

Sziasztok!

Ma kicseréltem a katalizátor utáni lambda szondát.Kérdésem az lenne,hogy OBD-vel kiolvasva a hibákat töröltem,de utána szinte azonnal megint szenzor hibát és fűtés hibát hoz.Az 1-es és2-es szonda monitorozva szépen csinálja a dolgát.

Üdv:Zsolt

Mók Zsolt 2 napja Creative Commons License 58025

Szia!

Én most vettem a tacso-ba  Tungsram 12V 55W H7 SPORTLIGHT SILVER +50% .

Elötte VALEO H7+50%-volt ben az is jó volt csak 1 év-et bítr.Mindennapos használat mellett.

Előzmény: lufi.lenti (58024)
lufi.lenti 2 napja Creative Commons License 58024

Sziasztok! Egy kicsit régen voltam fennt és gyorsan átfutottam az elmaradottakat ezért bocs ha olyat írtam amire már volt válasz! Én is itt szereztem tudásom javát :)

Még filózok a tompított égők erősebbre cserélésével!

Mit szóltok ennek a  gépnek a tompítottjába

melyik , fajta égőt lehet betenni?Egyáltalán érdemes vagy az elektromos rendszer elbírja?

Köszi a válaszokat!

lufi.lenti 2 napja Creative Commons License 58023

Látom már válaszoltak de én megerősítem ott egy gumibak van ráhúzva

arra a középen kiálló vasrúdra és kúposan van kiképezve ezért nem tud átesni rajta!

Az enyémen is hátra volt csúszva és bele kellett illeszteni abba a négyszöges részbe!

Mintha a tiéden benne is lenne a gumi csak már el van öregedve és vásva!

Előzmény: rezso 1 (57957)
lufi.lenti 2 napja Creative Commons License 58022

Esetleg alapjárati szabályzó?!

Előzmény: fa-mester (57983)
Gyurmaboy60 2 napja Creative Commons License 58021

Egy olyan kérdésem lenne,hogy gyárilag az ajtó csatlakozóig ki van vezetékelve a rendszer?

És ha ki van vezetékelve,akkor hol keresem milyen sorban, vagy színnel?

Hogy fog nekem világítani-kijelezni  középen?

Ezt olvastam korábbról:

"külső hőmérő beszerelése:
Az ajtóban és sehol nincs vezetékelve a külső érzékelő, ezért
1./ UCH középső csatlakozójában a barna sor 3-13 pontjába az érintkezőket bedugni, erre kötni a tükörben levő érzékelőt (polaritás mindegy)
2./ Gyári diaggal lehet életre kelteni kizárólag, ezekután minden működik, tehát a kijelző össze van kötve az UCH-val."

Ezek szerint be van kötve a rendszerbe, csak aktiválni kell a computer-ben? ezek szerint?

Köszönöm...

Előzmény: Papalac (58020)
Papalac 2 napja Creative Commons License 58020

Tükörbe beépíteni a hőérzékelőt és bevezetékelni.

Hőmérséklet érzékelő:

Közelítő hőmérséklet (°C), Érzékelő ellenállása (ohm)
     0 - 5                                     5400 - 6200
     6 - 10                                   4400 - 5400
   11 - 15                                   3700 - 4400
   16 - 20                                   3000 - 3700
   21 - 25                                   2500 - 3000
   26 - 30                                   2100 - 2500
   31 - 35                                   1700 - 2100
   36 - 40                                   1450 - 1700

Előzmény: Gyurmaboy60 (58019)
Gyurmaboy60 2 napja Creative Commons License 58019

Sziasztok..

Segítségre lenne szükségem..

Adott egy 2006-os 14.16v-Thalia,amiben nincs benne a külső hőmérő-jeladó a tükörben.

Nincs vezetékelve....

Mit lehet tenni,hogy működjön?

Én arra gondoltam,hogy egy olyan jeladót használnék,amit egy utólagos (olyan Auchanos) mőmérőről vágnék le,az jó lehet? De hogyan-miként kellene bekötnöm a kijelzőjét?

Köszönöm...

Papalac 3 napja Creative Commons License 58018

A Blutooth-os simán használható okostelefonnal.

Rá kell dugni a diagnosztikai csatlakozóra (hamutartó alatt), összepárosítani a telefonnal a BT-t, elindítani a programot és lehet használni.

Az indexről semmilyen információt nem fog adni.

A 2001-es talicskával is működik!

Hibakódokat csak kiolvasni tud, törölni nem.

Engem már az is meglepett, hogy kiolvas :) , mert a renault elég speciális.

A program angol, nincs magyar nyelvű verziója.

Élőben olvassa a fordulatszámot, sebességet, hűtővíz hőfokát, gázpedál lenyomottságát, terhelést, és ami érdekes, kijelzi a fogyasztást is, meg még a fene tudja miket.

A környezetvédelmi adatokat minden autónak hozzáférhetővé kell tenni már elég régen (O2 szonda).

Mindenképpen aELM327, V1.5, BT-st érdemes megvenni. Nem hiszem, hogy neked jó lenne az USB-s. Azokat inkább laptopokhoz jó használni.

Szerintem annyit megér, hogy ha gond van rá tudjon nézni az ember.

Előzmény: Zlatan93 (58014)
Köhike 3 napja Creative Commons License 58017
Na megvan a fogyasztás adat. 6.9 vegyes lett. Lehet visszatérek még az 5w30-hoz és még a 6.7-6.6-sem lehetetlen.
Köhike 3 napja Creative Commons License 58016

Ne keverjük a dolgokat. Ezek a kütyük OBD diagnosztikára képesek ami csak a motort érinti, a perifériákat maximum igen felületesen. És ezekben az autókban ritka a CAN busz, az index teljesen analóg módon működik így az égvilágon semmit nem látnál vele. És nem csodaszer, csak egy olyan eszköz amivel élőadatokat lehet kiszedni a motorvezérlőből, illetve az esetleges hibák kódjait kiolvasni, törölni, ritkán egyes egységeket "tanítani". Nem fogja elmondani, hogy mit csinálj, hogy az autó jó legyen. Ha van egy hibakód az csak azt a területet jelöli meg, ahol határértéken kívüli értéket észlelt. Közel sem biztos, hogy valóban az is a hiba oka, sokszor csak ott jelentkezik.

Előzmény: Zlatan93 (58014)
Zlatan93 3 napja Creative Commons License 58015

ELM 327 Bluetooh OBD2 diagnosztikai interfész,az én talicskámon is használható?Ahogy kérdeztem?2001.06 1.4 16v benzines,elvileg 2001-től,nekem határ eset lesz biztos ez is.

Előzmény: Papalac (58003)
Zlatan93 3 napja Creative Commons License 58014

Köszönöm,simán egy okos telefonnal is lehet csatlakozni a kütyükre?Valami csatlakozó,vagy más nem is kell ahhoz ,hogy kapcsolat legyen?(bluetooth) Telefon és a kütyü közt,hogy megy a kommunikálás,hiba kód felismerés,kütyü és a kocsi elektromos részei között?Magyar nyelvezetű-e?Tudom,k.rva sok a kérdés,gondolkodom,hogy be kéne szereznem.Hátha valami hibát észre venne a kapcsolómnál(index),vagy ennyire nem tud pontosítani valamely hiba kódnál.Melyiket tutibb megvenni? 

Előzmény: Papalac (58003)
Köhike 3 napja Creative Commons License 58013

Ha mindkettő egyenletesen rosszul fog akkor nézd meg a kézifékkar bekötésénél a bowdent. Lehet ott adta meg magát a bowden bekötése, és mondjuk elhajlott az a vasdarab amibe bele van fűzve a két szál. Vagy valami hasonló.

Előzmény: Gábor Baranyi (58012)
Gábor Baranyi 3 napja Creative Commons License 58012

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy apukám úgy behúzta a kéziféket, hogy alig bírtam kiengedni és azóta nem fog csak nagyon kicsit. Ha megemelem kézzel megtudom forgatni mind a két kereket. Az lenne a kérdésem, hogy mi mehetett el benne? Lehet, hogy csak széthullott?

soltibalazs 3 napja Creative Commons License 58011

soltibalazs 3 napja Creative Commons License 58010

:-)

Mók Zsolt 3 napja Creative Commons License 58009

Szia!

2002  1.4 16v  Én is küzdöttem a hideg és meleg indulással.Nekem javasoltak fojtószelep tisztítást és O gyűrű cserét.Közben vettem OBD-t és kiolvastam a hibákat.Katalizátor utáni lambda szonda kuka.

Idáig amit elvégeztem:fojtószelep tisztítás,alapjárati motor tisztítás,O gyűrű csere.Méretek:70x8 1db  66x4 1db  ára 650 Ft volt!

3 napja csináltam.Alapjárat nem ingadozik,gyújtás kimaradás azóta nincs hideg indítás elsőre indul,melegen még nem tökéletes de könnyebben indul mint idáig.

Lambda szonda csere még hátravan.

Előzmény: fa-mester (58006)
Köhike 3 napja Creative Commons License 58008
Erre a hibára nem hinném, hogy látatlanban bárki is rámondaná, hogy mi az oka. Azért első körben a két trafó kábelezést nézd át. De túl sok mindent nem fogsz tudni csinálni.
Köhike 3 napja Creative Commons License 58007
Olyan szempontból szerencséd van, hogy a hiba folyamatosan előjön, és pontosan tudni mikor. Kellene találnod egy olyan szervízt akik normálisan ki tudják mérni miért hagy ki. Felesleges találomra cserélgetni dolgokat.
fa-mester 3 napja Creative Commons License 58006

A diagnosztika 2 és 3 henger kihagyást jelezte a szervizben, és ezért kicserélték a gyújtótrafókat.

Másnap már vittem is vissza. Ezután kicserélték az új gyertyákat újra, majd ezt is visszacserélték.

A szűrők, vezérműszíj, generátorszíj 2 hónapja volt cserélve.

A hiba minden reggel előjön.

A leállítás-beindítás nem segít.

Akku levétel, visszarakás is megvolt.

A szervizben vásárolt injektortisztító a benzinben.

A hátsó lambdaszonda nem jó, de az csak ellenőrzést végez, ha jól tudom, a szervíz 45E cserélte volna.

A szervíz az első 40E számlát sztornózta és 5E kellett fizetni.

Köhike 3 napja Creative Commons License 58005
Ez érdekes, mert annak ellenére, hogy a 16 szelepes motornál külön trafó van mindegyik hengerhez, attól ugyanúgy vezérli mint a 8 szelepes. Az 1-es 4-es és a 2-es 3-as hengerek egyszerre gyújtanak. Szóval ha égéskimaradást ír az 1-es hengerre az simán lehet a párja a 4-es.
Előzmény: Papalac (57997)
Köhike 3 napja Creative Commons License 58004
Van hozzá kiszedőm. Meleg motornál cseréltem. Viszonylag könnyen megindult, pedig egy minimum 10 perces kínlódással készültem. 5 perc alatt mindennel készen voltam. Mondjuk. 8 szelepes motornál elég jó helyen is van.
Előzmény: szaki213 (57994)
Papalac 3 napja Creative Commons License 58003

4-5K körül lehet kapni hirdetési oldalakon pl:

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/ELM327_Bluetooth_Obd2_Diagnosztikai_interfesz_19404414.htm

A szoftvert általában adják hozzá (de csak próba verziókat!) Netről letölthetők.

V1.5-öst érdemes venni. Nekem Bluetooth-os van. Megy androidos telefonnal, windowsos netbookkal.

Előzmény: Zlatan93 (58001)
Papalac 3 napja Creative Commons License 58002

2005-ben volt új :)

Könnyű észrevenni, mert rángat rendesen és lámpát gyújt. Vannak ilyen mindenféle lámpácskák a műszerfal közepén. Ha jól tudom a motort ábrázoló jelez ilyenkor.

Előzmény: Zlatan93 (58000)
Zlatan93 3 napja Creative Commons License 58001

Hol lehet utána érdeklődni,mennyiből jön ki?

Előzmény: Papalac (57999)
Zlatan93 3 napja Creative Commons License 58000

Üdv.Azt,hogy lehet észre venni ,hogy(időközbe egy-egy gyertya kihagy).Ráadásul írtad,hogy új a járgány,hát ez fas.a,mi lesz pár év múlva ?

Előzmény: Papalac (57986)
Papalac 3 napja Creative Commons License 57999

A legolcsóbb megoldás az ELM327.

Ez a diagnosztikai csatlakozóra dugva (OBD II CAN BUS) megfelelő programmal (Torque Pro) kiolvassa a hibajelzéseket.

Vannak spéci hibakód olvasok, de azok drágábbak.

Előzmény: Zlatan93 (57998)
Zlatan93 3 napja Creative Commons License 57998

Üdv.Szeretném megtudni,hogy honnan,legfőképp mivel nézitek meg a hibákat.Azt gondolom,hogy nem mezei számítógéppel, egy gyengébb program is egy mázsába kerül.Honnan hova csatlakoztok,hogy simán látok (néha)hiba kódot.Tuti,hogy otthon játszadoztok el,mert szerviz tarifa mellett legjobb ha a szakadékba lökjük a talicskáinkat,viccet félre téve van hiba olvasótok?

Papalac 3 napja Creative Commons License 57997

Jut eszembe!

Honnan tudja a rönyó, hogy mikor melyik hengernél kell szikrázni?

Előzmény: Papalac (57996)
Papalac 3 napja Creative Commons License 57996

Ez a reggeli kihagyás gyakori dolog?

Nem próbáltad ilyenkor leállítani és újra beindítani vagy 10 másodperc múlva?

szaki213 3 napja Creative Commons License 57995

Találgatni lehet, de érdemes-e? Az mondjuk furi hogy a rönót sem tudott mit kezdeni vele... Persze ha a hiba nem jött elő így nehéz.

1. húzd le az akku sarut 5 percre

2. FHP csatiját mozgasd meg

3. milyen gyertya van benne?

szaki213 3 napja Creative Commons License 57994

Köszi az infót. Asszem fölösleges méregetni. Ha meg akarom tartani az autót, akkor ki kell cserélni. 202 E Km-nél már nem is csoda.

Simán ki tudtad tekerni a lambdát? Hideg vagy meleg motornál?

Előzmény: Köhike (57981)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57993
De fogjuk még ezt a keves hibát értékelni úgy 10 év múlva. Hogy milyen jó kis egyszerű autó volt az a thalia. Alig volt baj vele. :)
Előzmény: Papalac (57991)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57992
Meg motorvezérlő sem, csak két bazinagy Weber karbi.:D Csak sajnos ilyeneket már nem lehet kapni. Az újakba meg bele se merek gondolni mennyi minden van.
Előzmény: Papalac (57991)
Papalac 3 napja Creative Commons License 57991

Egy jó autóba nem kell hibakód.

Az csak megy, megy, megy, amíg ki nem fogy a benzin :-)

Előzmény: Köhike (57990)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57990
Volt egy matizunk, na azt ha erősebben fújta meg a szél már akkor is bevéste a hibakódot. Az pont az ellenkezője volt.
Előzmény: Papalac (57988)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57989
Igazad van azt nekem is letárolta amikor döglődött a jeladó. Égéskimaradást viszont nem. Lehet ha akkor ránézek azonnal úgy lett volna valami.
Előzmény: Papalac (57988)
Papalac 3 napja Creative Commons License 57988

Nekem mindig eltárolja, hogy égéshiba az x hengerben.

Az az érdekes, hogy környezetvédelmi lámpát gyújt ilyenkor, amire azt mondja a szerviz, hogy nem kap benzint.

Eltárolta a sebesség jeladó kihagyásait is, igaz ennél nem volt hibalámpa.

A jeladó cseréje viszont törölte a hibát.

Előzmény: Köhike (57987)
Köhike 3 napja Creative Commons License 57987
Az a baj, hogy ez a siemens motorvezérlő ami a benzinesekben van öndiagnosztikából iszonyatosan gyenge. Vagy nagyon tágra hagyták a határokat a hibákra ezt nem tudom. De hogy nekem eddig még egyetlen alkalommal se volt képes egy hibakódot se beírni az nem semmi. Pedig ment már tönkre kétszer gyújtótrafóm, most utoljára a lambda volt rossz. Nemrég amikor eláztattam az egyik gyertyát ami áthúzott akkor is annyit csinált, hogy villogtatta az engine check-et, és 6km múlva már tök üres volt, semilyen letárolt hiba nem volt beírva. Szóval sokszor méregetni kell, mert az ecu nem fog szólni. Vagy max már akkor ha tényleg nagyon nagy baj van.
Előzmény: Papalac (57986)
Papalac 4 napja Creative Commons License 57986

A dekódoló egység F28-as biztosíték (2A), indításgátló dekódolás.

Én 2 hónapig jártam az új thaliámmal a szervizbe, mert időnként kihagyott valamelyik henger. Hibalámpát is gyújtott, mégse tudták kideríteni mi okozza. Cseréltek gyújtótrafót, összecserélgették a gyertyákat, megpucolták a befecskendező szelepeket. Végül arra jutottak, hogy rossz benzint tankolok. Menjek Németországba tankolni :-)

Kipucolták a benzinszűrőt, hogy tele van valami fekete porral. Mondtam, hogy ezt csak a gyárba tehették a tankba :-)

Mostanában nem jelentkezett a hiba. A vezérműszíj cserénél kicseréltettem a benzinszűrőt is.

Előzmény: Zlatan93 (57984)
Zlatan93 4 napja Creative Commons License 57985

Az olyan hibák,mint neked is ami jelentkezett,arra jó,hogy a szerviz meg él belőle.Biztos vagyok abba is,hogy ezeket (a talicskákat)nem véletlenül gyártották így,kár,hogy kevesen merjük bevallani.Találgatások sora következik,talán hamar előkerül a hiba,tedd fel ha sikerült meg oldani,gőzöm sincs róla,injektort is nézték a szervizben?

Zlatan93 4 napja Creative Commons License 57984

Köszi.Sokat segít a táblázat.Mégis irányjelző(indexrelét)cserélgetek,ha az ajtótól haladva a sorrend-B-C-D-E-F a motor felé( előre).Ha ezt megtudnátok erősíteni jó lenne. Az ,hogy a dekodoló egység , mit csinál nem tudjátok véletlenül?Köszönöm szépen.

Előzmény: szaki213 (57979)
fa-mester 4 napja Creative Commons License 57983

Thalia 1,4 16V reggeli indításnál a fordulatszám ugrál, majd 1-2 henger kihagy, 1-2 percig.

Már volt egy hétig egy helyi villamossági szerelőnél, majd egy újabb hétig renault szervizben.

Gyújtótrafó cserével mind a 2 helyen próbálkoztak, gyertyacsere megvolt.

A renault szervizből elhoztam mert elmúlt a hiba, de ők sem tudják miért. 2 nap és megint ezt csinálja.

Valami ötlet? Nincs kedvem megint hetekig szerelőnél legyen. (1-2 perc alatt kellene a hibát megtalálni)

Esetleg automata szívató?

Köhike 4 napja Creative Commons License 57982

" Nekem is kb ennyire, talán még egy picit jobban volt el volt lustulva" Na ezt szépen leírtam... Szóval jobban el volt lustulva.

Előzmény: Köhike (57981)
Köhike 4 napja Creative Commons License 57981

Igen mértem. Most várom az első fogyasztás adatot. Kíváncsi leszek. Egyébként ami érdekes, hogy eddig amikor megálltam viszonylag rövidebb út után akkor a katalizátornak mindig olyan hangja volt ahogy hűlt le ( az a tipikus pattogás), mint amikor több száz kilóméteres út után áll meg az ember. Most ez is elmúlt.

Találtam két videót, ahol elég jól látni mit lehet mérni. Nekem is kb ennyire, talán még egy picit jobban volt el volt lustulva. Első videó az öreg, második az új szenzor,.

http://www.youtube.com/watch?v=-SuVs4T-c_I

http://www.youtube.com/watch?v=24Rp7BghSLM

Előzmény: szaki213 (57980)
szaki213 4 napja Creative Commons License 57980

Feleslegesen nem akarom, azért nem 5 Ft-os alkatrész. Hibajelzés nincs. Viszont ahogy írod, nekem sem jelzett hibát. De kimérted hogy nem működik tökéletesen. 

Előzmény: Köhike (57937)
szaki213 4 napja Creative Commons License 57979

Előzmény: Zlatan93 (57978)
Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57978

Köszönöm szépen a relé hozzá szólásokat,de amit én kérdeztem nem a motortérben van, hanem  az utastérben kormány felőli bal oldal, első ajtó előtt térdmagasságban van. Kívülről befelé haladva a színek fehér, fekete, barna, kék színű relék. 

Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57977

NE tedd!

Előzmény: fullos_bmw (57970)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57976

Szuper, akkor nem is tökölök a videóval. Egy újabb rejtély megoldva.

Előzmény: Papalac (57974)
Papalac 5 napja Creative Commons License 57975

Az 1,4 16 szelepes (98LE) azért sok autót le tud gyalázni ám, főleg az ilyen nagyhangú tuning gyöngyszemeket, az 1,6-osról nem is beszélve. Csak annyit látnak, hogy huss valami itt hagyott :-)

Előzmény: vajdapeteer (57971)
Papalac 5 napja Creative Commons License 57974

Holnap megnézem az enyémeken mi van, de szerintem abban guminak kéne lenni.

Mintha nem tömör gumi lenne, hanem valami ilyesmi :

http://www.startapro.hu/hirdetes/auto_jarmu_gep-alkatresz-szemelyauto_alkatresz-kipufogo_katalizator_turbo/renault_thalia_kipufogo_tarto_gumibak/xiv_kerulet/772172

Köhike!

Igen, ilyen eltérések vannak a két típus között. Nekem mindkettőből van (I és II; 2001 és 2005-ös; 1,4 8V és 16V)

rezso 1 5 napja Creative Commons License 57973

Köszi. Akkor megnyugodtam :) Én is kerestem autós boltban. Még jó, hogy nem vettem meg :)

Előzmény: Mók Zsolt (57972)
Mók Zsolt 5 napja Creative Commons License 57972

Szia!

2002 04.hó 1.4 16v.

Az enyém is ilyen.Hátsó dob csere volt és én kerestem oda valami tartót.Nem találtam (Bárdi,Unix)pedig fénykép és a kezemben az alkatrésszel mentem.Az alumínium konzolból kivehető az a gumi.Látszólag nem hiányzik belőle semmi nálam.Én az összes kipufogó tartóbakot ki akartam akkor cserélni,amit találtam elöl egy gumi tartó hátul egy konzolos tartó középen meg ez a valami amiben szabadon mozoghat.

vajdapeteer 5 napja Creative Commons License 57971

szia

nekem is ijen autom van szerintem elég karaj, keveset fogyaszt viszont nem megy :-D

amúgy 4-5 kilót megéri amennyiért dobálják, üzembentratóval megveszed alkudsz 1 kicsit, aztán ha nem akarod kitakarítani szervizelni elpattintod valakinek majd veszed a következőt

én így szoktam

Előzmény: fullos_bmw (57970)
fullos_bmw 5 napja Creative Commons License 57970

sziasztok

elért a gazdasági válság kény-telen vagyok beruzázni egy renault thalia típusú gép-járműre.

milye autó ez?

hant90 5 napja Creative Commons License 57969

Én az enyémen semmi hasonlót nem látok (2003-as 1.4 8V).

hant90 5 napja Creative Commons License 57968

kerekati a 43819 hozzászólásban leírta, hogy a motortéri relék közül melyik micsoda, képet is küldött róla. Igaz azok között se kék, se fehér, se fekete, itt a hozzászólás közvetlen linkje:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779493&t=9027813

utána még javított:

Őőő bocsesz. És elírtam a betűket. Szóval: F. Klíma G. Táprelé

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112779742&t=9027813

Előzmény: Zlatan93 (57958)
rezso 1 5 napja Creative Commons License 57967

57957 -re valaki?

Köhike 5 napja Creative Commons License 57966
Ami meg a sima reléket illeti ha cserélni kell, ezekben diódás relék vannak. Boltban elvétve kapni ilyet. Általában ellenállásos van csak. Igazából mindegyiknek kell működnie de ki tudja.
Köhike 5 napja Creative Commons License 57965
Fekvő= fejből.... Átjavította ez a dög.
Előzmény: Köhike (57963)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57964
Ez biztos, hogy ilyen eltérés van a 2 kocsi közt?
Előzmény: Papalac (57956)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57963
Azokat fekvő nem tudom pontosan mik, de világítás, ablakfűtés, ködlámpa és hasonló dolgok lehetnek. Viszont mindegyikhez oda van írva vagy egy piktogram vagy egy szám amiből ki lehet deríteni mi a feladata.
Előzmény: Zlatan93 (57959)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57962
Akkor félrértettem. Ami kép felkerült az a motortéri relétábla.
Előzmény: Zlatan93 (57959)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57961
Hát azok relék de semmi közük az indexhez. Az egyik az ecu tápja, a másik a hűtőventillátoré, a harmadik az AC pumpáé. És felszereltégtől függően lehet még benne pár. De nemrég került fel róla kép, hogy melyik micsoda.
Airbag. 5 napja Creative Commons License 57960

Nincs valakinek eladó, 4db 14"-es renault dísztárcsája?

Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57959

A(relék)természetesen a kormány alatt bal oldalt helyezkednek el a leírt módon.

Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57958

Üdv.Szóval akkor ,ha szépen megkérlek, légyszíves küldj egy videót ,mivel lehet,hogy mégis elakadáskapcsoló hiba?Az én talicskám 2001 06.havi 1,4 16v  benzines törökök szórták össze.Ha nincs benn indexrelé a boltos ,hogy a pi..ába adja el,nem is tudom akkor mit cserélgetek.Ha el tudjátok küldeni, onnét ahol a motorháztetőt fel lehet nyitni, mik azok a téglalap alakú, különböző színű (relék)melyik mit csinál,mi a neve, kívülről befele haladva.Az első egy fehér,a másodikat cserélgetem fekete színű,harmadik barna,negyedik kék színű.Nekem 4 (relé) ha nem ez a nevük akkor legyetek szívesek,ha tudjátok kívülről befelé haladva megnevezni őket,mi mit csinál.Mindent elolvasok,mindent kipróbálok lehetőségeimhez képest.Elakadáskapcsoló széthúzásával az index nekem nem működik.Válaszokat köszönöm.

rezso 1 5 napja Creative Commons License 57957

Üdv urak!

Minap átnéztem az alját az autónak és érdekes dolgot láttam. Nem tudom, hogy ez gyárilag van így, vagy pedig hiányzik valami onnan? A katalizátor és a középső dob közötti tartóról (kipufogó) van szó. Ilyennek kell lennie?

Papalac 5 napja Creative Commons License 57956

Thalia I-ről beszélünk (2001). Abban még van index relé az UCH-nál. A II-ben már csak csipog, nincs kattogás.

A 16V-nél az olajmérő pálca jó mélyre került, de az egész thaliához nőgyógyászkéz kell :-)

Ha lehúzott elakadásjelzőnél nem kattog, akkor nem hiszem, hogy UCH hiba. Valami vezeték lehet zárlatos. Én megpróbálnám járó motornál finoman megmozgatni az irányjelző kapcsolót, hogy nem-e az csinálja. Lehet, hogy beégett már. Az enyémben már csereérett, de még megy :-) Ha nem, akkor megmozgatnám a vezetékközegeket az elakadásjelzőtől ameddig elérhető és az index kapcsolótól is. Hátha előjön a hiba.

A füst a fűtésradiátorból jön. Majd leég az olaj róla.

Előzmény: Köhike (57955)
Köhike 5 napja Creative Commons License 57955
Ha akarjátok csinálok róla videót, hogy megy nélküle. Én nem tudom ti milyen reléket cserélgettek benne. Nincs indexrelé. UCH van amit meg ha egy mód van rá ne nagyon cserélgessetek, mert nem fog elindulni az autó. Abban van az immobiliser is. Az ismeri fel a kulcsot, majd engedélyezi a motorvezérlőnek az indítást. És ha van can-bus is az autóban, szintén az az egység felel érte. ( nem tudom thaliaban van-e egyáltalán, az enyében még nincs) Szóval ha biztosan azt kell cserélni az nem egy egyszerű dolog, mert a bontott uch kulcsok nélkül semmit sem ér, és még az ecu-val is össze kell barátkoztatni. Szerintem továbbra is valami egyszerű kis probléma lehet. Vagy az index kapcsoló, vagy valami kábelezés, vagy testelés.
Előzmény: Zlatan93 (57954)
Zlatan93 5 napja Creative Commons License 57954

Üdv.Az indexrelé problémám már jó 2-3-éve meg van.Relé csere után egy darabig jó(változó.1év ,félév)aztán minden kezdődik előröl, a vége relé csere,mert hiba előhívás nincs,a találgatás meg túl sokba kerülne, mire miden lehetőség kivan cserélve,mint már említtetem van párdolog feleslegesen.Az index biztosan nekem sem működik az elakadásjelző kapcsoló széthúzásával,mert mindig azzal próbálkozom először.A relé igaz akkor csendben van,de nem is működik nélküle az index az enyémen sem . Ha biztos lennék abban ,hogy elakadásjelző kapcsoló a hiba 6-7-ezerből meg is lépném.Radiátor cserénél hál istennek nem volt fennakadás de kellettek a normális szerszámok,azzal inkább a szaggal van baj,ma reggel a napsütésben láttam ahogy első szélvédőre fűtésnél füst száll elő,honnan a pi..ából jön az is,nem túl jó illatú,azzal is mit lehet egyáltalán kezdeni?Köszönöm válaszaitokat.Ja, mi is az amiről a jelet kapja,nagyon nem tudok róla semmit, az a drága vezérlőpanel?Azt említettem dél előtt?

tefi 5 napja Creative Commons License 57953

Könnyű azt mondani,hogy meg kell nézni a pálcán az olajszintet!

Aki nőgyógyász kézzel rendelkezik, annak könnyű, de én a lapát kezemmel nem férek hozzá! :) Pedig igencsak igyekeztem, így kénytelen vagyok az elektronikára hagyatkozni, de eddig még nem csapott be.:)

Az enyémbe 1.4 16V-s motor van,állítólag a többibe könnyebb.

Előzmény: Papalac (57941)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57952

Kipróbáltam, és működik nélküle. De emlékeztem, hogy így kell lenni, mert amikor az asszony beleöntött valami joghurtot vagy egy hétig nem volt benne amíg nem sikerült szereznem.

Előzmény: Papalac (57950)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57951
Akkor ott valami mást is szétszedtél. Nekem simán megy nélküle.
Előzmény: Papalac (57950)
Papalac 6 napja Creative Commons License 57950

Kipróbáltam radiátorcserénél. Elakadás nélkül meg se nyikkant az irányjelző.

Előzmény: Köhike (57949)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57949
Nem megy keresztül rajta. Próbáld csak ki. Párhuzamosan van kötve.
Előzmény: Papalac (57948)
Papalac 6 napja Creative Commons License 57948

Azt megnézném, hogy elakadáskapcsoló nélkül is megy az index :-)

Azon is keresztül megy!

Nem a radiátor cserénél sérült valami vezeték a kormánynál?

Előzmény: Köhike (57946)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57946
Vegyétek ki az elakadásjelző kapcsolót, az indexnek anélkül is kell mennie, és egy hibalehetőséggel kevesebb.
Előzmény: Zlatan93 (57943)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57945
Ha valamelyik irányban villog akkor semmi baja. Ha valamelyik irányba nem villog akkor ott vagy kapcsoló probléma vagy kábelezés, testelés gond van. Ezeket nézzétek át. A jel az uch-tól jön, és megy az indexkarba ami vagy a jobb vagy a baloldali izzókat kapcsolja rá.
Köhike 6 napja Creative Commons License 57944
Srácok ezekben az autókban már nincs klasszikus indexrelé. Ne is keressétek. Az uch csinál mindent.
Zlatan93 6 napja Creative Commons License 57943

Üdv.Autóvillamossági szerelő tanácsa az indexrelé problémámra,szakszerviz.Lehet,hogy vezérlőpanel, az pedig sokba kerül,százezernél is,annyit lassan ezek a talicskák nem is érnek.Mi van ha más a hiba , számítógépre többször csatlakoztattuk, hibát nem jelzett ,lehet a szervizé  ír majd egyet, ami megfelelő,de még is jó.Van egy tökéletes irányváltó kapcsolóm ami v.szerelő tanácsára 100-100volt,hogy az a hiba ,még se az lett.Ha valaki hasonlót tapasztalt, vagy hallott kérem írjatok.Mi a pi..áért kattog az indexrelé,mikor nem működtetem az indexszet,mitől kaphat áramot.

Köhike 6 napja Creative Commons License 57942

A blokk elején van, középen alul.

Előzmény: Papalac (57941)
Papalac 6 napja Creative Commons License 57941

Nekem állandóan "oil ok" és maximumot jelez, de a múltkor megnézve a pálcát, már közelített a minimumhoz :-) Kérdeztem a szervizben, hogy mi van ilyenkor.

Az csak egy tájékoztató jelzés. Meg kell nézni időnként a pálcán.

Hol van ennek az olajszint jelzésnek az érzékelője?

Előzmény: tefi (57932)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57940
Vonóhorgod nincs? Nézz rá még az elakadásjelző kapcsolójára esetleg.
Előzmény: Zlatan93 (57938)
szaki213 6 napja Creative Commons License 57939

Bocsi, rosszul irtam. A relét nem tisztítottam. Hanem az index kapcsolót. 

Előzmény: Zlatan93 (57938)
Zlatan93 6 napja Creative Commons License 57938

Üdv.Az index relét tisztítottad?Azt nem hiszem ,hogy ami most megint be sza.t szét lehet szedni,már nézegettem ha szét feszítem akkor biztos,hogy kukás.Nekem a gyári teljesen megadta magát.Az indexreléből már a  2.-ik adja meg magát,összesen 3-mat nyírt már ki a talicskám , utóbbi 2-ő egyforma nem tudom a gyártót.Nem tudom mi a sza.t csináljak vele, számítógépre is tettük 2-3 alkalommal, amikor intenzív volt a hiba(az indexrelé úgy magától mintha használnám kattog, )az indexlámpát viszont nem működteti ezért tudom használni. Az irányváltó kart is átcseréltem a kormánynál,hiába.Azt gondoltam másnál is van így ha nálam évente elő jön a hiba.  

Köhike 6 napja Creative Commons License 57937
Viszont feleslegesen ne cseréld ki. Ha jól működik ami benne van akkor csak pénzkidobás.
Előzmény: szaki213 (57933)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57936
De az eltéréstől nem kell megijedni. Mindkét szonda cirkónium-oxid, ugyanúgy 0-1V közt dolgozik csak annyi, hogy a planár alacsonyabb hőmérsékleten is már működik, és elvileg hosszabb az élettartama.
Előzmény: Köhike (57935)
Köhike 6 napja Creative Commons License 57935
Denso dox-2002. Csatlakozó megegyezik, ugyanaz a 4 vezetékes szonda mint ami benne van, annyiban más, hogy hoszabb a vezetéke, illetve ez mintha planár lenne nem nernst mint a gyári beszerelés. 16szelepes már alapból ilyet kapott.
Köhike 6 napja Creative Commons License 57934
Komárom-Esztergom megye. Denso szonda került bele, és 15-16 körül volt. Nem teljesen azonos a gyárival, de eddig működik rendesen. Kíváncsi leszek a fogyasztásra, hogy az hogyan alakul.
szaki213 6 napja Creative Commons License 57933

Hali!

Izgat ez a lambda szonda téma, de sem műszerem sem szaktudásom hozzá. Merre élsz az országban?

Mennyiért/milyen gyártmányú lambdát tettél bele?

Üdv

Előzmény: Köhike (57872)
tefi 6 napja Creative Commons License 57932

Az "oil ok" felirat bejön a kockák helyén a gyújtás ráadásakor?

Ha bejön,akkor még nincs gond.

Gond akkor van, ha csak az "oil" szó jelenik meg és az is villog, valamint a kockák helyett csak vonalak vannak és villognak!

Előzmény: Dragon680401 (57929)
Dragon680401 6 napja Creative Commons License 57931

igen onnan

Előzmény: lulumba (57930)
lulumba 6 napja Creative Commons License 57930

Hali!

Az a 4-5 kocka honnan jön ki? A kilométer számláló helyén? Akkor az bizony az olajszintet mutatja szerintem...

Nézd meg vízszintes talajon állva is a nívót is meg a kijelzőt is, hogy akkor mit mutat.

Előzmény: Dragon680401 (57929)
Dragon680401 okt. 17. Creative Commons License 57929

Sziasztok.

Van egy renault thalia 1,4 privilege autom, januárban lesz 6 éves.Amikor a gyujtást ráadom kijön 4-5 kis kocka,gondolom az a szerviz mutatom,és ki jöttem német országba és azt vettem észre csak 2 kocka van már.Az olaj szintem rendben,a vizem is volt szervizelve is.Remélem haza is jutok innen majdnem 1000km-ről.Azt ki kellene üttetnem?

Köhike okt. 17. Creative Commons License 57928
Én is csak azért néztem meg mert érdekelt. Nem értettem mi értelme van 2 relének de most már értem.
Előzmény: szaki213 (57926)
szaki213 okt. 17. Creative Commons License 57927

Nem túl egyértelmű mi is a gond. Menet közben (amikor nem működteted), néha kattog? Olyan mintha az érintkezők összeérnének? Szóval áthúz két érintkező között?

Nekem csinált már ilyet kb. 1 éve. Azt hittem kuka, de sikerült megjavítani. Szétszedtem (csavar+műanyag fül fogta), megtisztogattam az érintkezőket. Azóta jól működik. Ha cserélni kell akkor sajna zsebbe nyúlós.

Előzmény: Zlatan93 (57925)
szaki213 okt. 17. Creative Commons License 57926

A kapcsolási rajzot nem elemeztem. Amikor nem ment a ventim/nem ment a klíma, a reléket cserélgettem. Így szűrtem ki melyik a rossz, illetve rossz-e, az okozza-e a gondot.

Előzmény: Köhike (57903)
Zlatan93 okt. 17. Creative Commons License 57925

Üdv.2001 1,4 16v benzines talicskámon most ismét elő jött az index kapcsoló probléma.Jól működik,de menet közbe gondol egyet,kattog nem működteti az indexet ,mégis elég idegesítő.Ha tudtok ötletet adni az jó lenne,mindent elolvasok.Válaszokat előre is köszönöm. 

Köhike okt. 17. Creative Commons License 57924
Hát fogalmam sincs. De valaki biztosan tudja a pontos magyarázatot.
Előzmény: Papalac (57923)
Papalac okt. 17. Creative Commons License 57923

Azt hittem a "tuner list" csak egy elnevezés :-)

http://www.aliexpress.com/item/Digital-Music-Changer-USB-SD-AUX-MP3-Adapter-for-Renault/1497648294.html

Itt vannak képek. Nem látok rendszert bennük.

Előzmény: Köhike (57921)
DGabee85 okt. 17. Creative Commons License 57922
Valaki nem tudja, hogy a szívócső alsó gumitömítésnek mi a pontos neve, és hol lehet kapni? Ami a folytószelep háznál köti össze a légszűrőházat.
Köhike okt. 17. Creative Commons License 57921

Próbáltam én is keresni valami újabb rádiót bele, de mindig elbukik a dolog a távvezérlőn. Extra kütyüt meg nem akarok. Néztem, hogy pl a daciakban is megjelent a távirányító, és vannak hozzá újabb rádiók amik jók lennének, viszont természetesen a távirányító csatlakozója már más....

Előzmény: talicskas (57916)
Köhike okt. 17. Creative Commons License 57920

hmmm. Akkor bukott az elmélet. :D

Előzmény: talicskas (57919)
talicskas okt. 17. Creative Commons License 57919

Igen, az enyém központi kijelzős és Tunes List van ráírva.

Előzmény: rentha92 (57917)
Köhike okt. 17. Creative Commons License 57918

Nem úgy van, hogy a tuner list-es a kijelzős kivitel, az update list-es pedig a központi kijelzős?

Előzmény: rentha92 (57917)
rentha92 okt. 17. Creative Commons License 57917

Igen, de előtte nézd meg mi van ráírva a rádióra. De úgy tudom abba Tuner List-es verziók voltak. Tehát ha Update List van ráírva a másik rádióra, az nem lesz jó bele..

Előzmény: talicskas (57906)
talicskas okt. 17. Creative Commons License 57916

Ugyan ilyen van az enyémben is, külön kijelzővel.

Próbálok szerezni egyet a neten, de elég keveset hirdetnek.

Előzmény: Papalac (57914)
atesz999 okt. 16. Creative Commons License 57915

Néhány tipp 1.4 8V tulajoknak:

(Lehet hogy nem mondok újat nagyon ritkán járok erre)

Ha a motor:

- nem szereti a fordulatot

- nem túl nyomatékos (nem húz)

- alapjárata borzalmas (diesel-es beütéssel)

akkor cseréljétek ki a szívócső alsó gumitömítést!

Sajnos egy idő után (nekem 2002-es) nem tömít rendesen és ezt még

ronthatja ha a légszűrőház nincs rendesen rögzítve. (mondjuk egy szervizlátogatás

után :) )

Egy másik:

Ha alacsony fordulaton elindulásnál rezonáló hang hallható akkor az alsó motortartót kell cserélni (gumicsont alakú rögzítő) de ilyen korosztálynál már biztos hogy csere érett.

Gyertyából, levegő szűrőből nekem a motrio vált be (a gyertya dupla elektródás)

Papalac okt. 16. Creative Commons License 57914

Kérdés, hogy van-e különálló kijelző az autóban vagy csak a rádión van.

Ez simán cserélhető CD-sre.

A csatlakozók ugyanolyanok és nem elkeverhetők :

Ha jól emlékszem, akkor a bal felsőbe megy a sárga csatlakozó (kijelző, távvezérlő)

középre megy a barna (hangszórók)

alulra megy a fekete (tápfeszültségek)

DGabee85 okt. 16. Creative Commons License 57913

A 2 darab úgy értendő, hogy 2 dobhoz való, tehát 1 tengelyre való adag! :)

Előzmény: DGabee85 (57912)
DGabee85 okt. 16. Creative Commons License 57912

Még mindig van 2 db eladó, zsír új fékpofám a 203 mm-es dobátmérőhöz! Ha valakit érdekel, keressen meg! Starline márka. 5 darab Mátyás királyért odaadom!

Köhike okt. 16. Creative Commons License 57911

Zsu-ban 6300ft-tól indulnak az új dobok. Persze darabja.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57909)
Köhike okt. 16. Creative Commons License 57910

Vigyázz vele, nehogy szabályoztatni is kelljen, és akkor annak a költségével együtt nem biztos, hogy már megéri. Illetve mielőtt megveszed mérd le a belsejét, mivel van egy maximális mérete aminél nem lehet nagyobb a belső átmérője.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57909)
k.o.v.a.cas okt. 16. Creative Commons License 57909

Bontott cuccért mennyi a reális ár? Az új ár fele? Két thália fékdobról lenne szó. Köszi a segitséget.

Gábor Baranyi okt. 16. Creative Commons License 57908

Menni fog a távvezérlő is.

Gábor Baranyi okt. 16. Creative Commons License 57907

Szia! Igen csereszabatos csak kiveszed a régit és berakod a cd-st. Én is kicseréltem. Nem árt, ha a kézikönyv szerint újra beállítod a zónát és a görbét mert akkor tuti jól fog működni.

talicskas okt. 16. Creative Commons License 57906

Sziasztok! 2002-es táliám van, még kazettás magnó szól benne. Szeretném kicserélni egy későbbi, szintén táliába való cd-sre. Csereszabatos a kettő? Csak kiviszem összedugom, visszarakom vagy kötögetni is kell? Menni fog a kormányon lévő távirányító?

Köhike okt. 16. Creative Commons License 57905
Átnyálaztam az önindító dolgot is. Mindkettőnek igaza van. Van ilyen is, és olyan is. Csak abban az esetben amikor a motoron keresztül testelik le két tekercs van, mivel úgy ahogy írtam behúzást követően elejt. Kell egy második tekercs is ami megtartja. Az viszont szintén a házhoz van testelve. Kérdés milyen van ezekben a kis autókban.
Előzmény: Papalac (57898)
Köhike okt. 16. Creative Commons License 57904

A relék meg ott vannak a képen amit csatoltál. :)

Előzmény: szaki213 (57895)
Köhike okt. 16. Creative Commons License 57903

Kibogoztam a kapcsolási rajzot. Nem tudom, hogy minden változatra igaz-e de a következő van benne. Két relé vezérli a ventilátort. Az egyik relé közvetlenül ad neki tápot, és ez a hűtővíz hőmérséklettel kapcsolatos, az ECU kapcsolgatja. A másik relé a klímáé. Ez egy ellenálláson (termisztoron) keresztül van a motorra kötve. Ez ebben az állapotban képes a fordulatszámát változtatni. Innentől már csak egy multiméter kell kideríteni mi ment tönkre. :D

Köhike okt. 16. Creative Commons License 57902
Az a két kábel rendben is van. Egy megy a gyújtáskapcsolóról a behúzótekercsre, a másik meg a motor tápja közvetlenül az akksiról, amit a behúzótekercsre kötött kontaktor kapcsol. A motornak és a tekercsnek is a fém házhoz kell lennie letestelve. A motor soros gerjesztésű.
Köhike okt. 16. Creative Commons License 57901
Inercia kapcsoló miatt minden másnak pedig kellett volna mennie. Az csak az AC és az injektorok tápját szakítja meg ha jól emlékszem. Minden másnak mennie kell attól függetlenül. Az önindítót meg megnézem, hogyan van kötve. Azért lenne érdekes, hogy a motoron keresztül van földelve, mivel ha behúz akkor 12V lesz a motoron is, és akkor nem lesz feszültség különbség a tekercs két pontja közt, azonnal elejtene. Az szerintem biztosan valahol a házhoz van kötve és azon van letestelve csak esetleg nem látható.
Papalac okt. 16. Creative Commons License 57900

Igen, elvileg fehér vezetéknek kell lennie.

Előzmény: Köhike (57899)
Köhike okt. 16. Creative Commons License 57899

Utánanéztem a vezetékeknek a gyújtáskapcsolón. Remélem stimmelni fognak a színek. 4-es piros kábel 12V az akksi felől, egy 60A-es biztosítékon keresztül. Az önindító behúzótekercse 6-os fehér kábel.

Előzmény: Papalac (57887)
Papalac okt. 16. Creative Commons License 57898

Nem véletlenől írtam az inercia kapcsolót. Engem megszívatott nem olyan régen. Beültem, indítóztam és mintha egy szar lemerült akksim lenne. Kijelzők elhalványodtak, rádió kikapcs, magyarul leesett a feszültség indítózáskor.

Az akksi nem régi ezért motorház kinyit, akkusaruk ellenőrizve, semmi gond. Ha már úgyis ott van, inercia kapcsoló benyomva, kicsit kattant. Beültem és azóta is simán megy az autó. Nem teljesen volt kikapcsolva, csak rosszul érintkezett. Én is úgy tudtam, hogy csak a benzint állítja le. A szemem előtt csinálták a szervizben kompresszió méréskor, hogy megütögették a kapcsolót és indítóztak. A diagnosztika az akkumulátorból felvett áramból kiszámolja a hengerenkénti kompressziót :-)

Tudtommal a bendix behúzótekercse a szénkeféken és az önindítón keresztül kapja a testet. Elég régen szedtem szét renault önindítót (R11), de nem hiszem, hogy változtattak a dolgon. A bendixen 2 csatlakozó van. Az egyiken kapja az akkumulátortól (generátor) a +12 V-ot, a másik a gyújtáskapcsolótól jövő. A harmadik csatlakozó (bendix kapcsoló) fixen van kötve az önindító + szénkeféjére. Van még a testelő vezeték, de az ha jól emlékszem az a rögzítő csavar alá van kötve.

Ha jól tudom a bendix 2 tekercses. 1x meggondolatlanul szénkefét akartam cserélni az önindítóban. Nem lehet :-) Ponthegesztéssel van rögzítve a - oldal kábele. Speciális szénkefe van benne, ami a végén sokkal vékonyabb, így ha elkopik, akkor felakad. Kis reszelgetéssel még évekig üzemképessé tudtam tenni.

Mindenesetre, ha javították az önindítót, szerintem ott is érdemes szétnézni.

Előzmény: Köhike (57888)
Gábor Baranyi okt. 16. Creative Commons License 57897

Még mikor raktam be a hőmérőt csináltam 2 képet ezt felrakom. Most azért nem bontanám meg, mert le kell szedni a küszöb borítást.

http://indafoto.hu/junoszt/csatlakozo

Előzmény: rentha92 (57871)
Köhike okt. 16. Creative Commons License 57896

Nem a két sebességfokozatnak van külön reléje? És ha bekapcsola légkondi, akkor alapból az is működteti az egyik fokozatot? Elképzelhető, hogy ennél a hibánál az egyik fokozat működtetése szállt el, magyarul az a relé amit csak az ecu vezérel, esetleg azon az áramkörön valami.

szaki213 okt. 15. Creative Commons License 57895

Előzmény: Köhike (57893)
szaki213 okt. 15. Creative Commons License 57894

Hali!

Testkábel rendben van a karosszéria és a motor között? Engem az szívatott meg egy éve...

Előzmény: bkriszto80 (57877)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57893
Aham köszönöm.
Előzmény: szaki213 (57892)
szaki213 okt. 15. Creative Commons License 57892

Igen.

Előzmény: Köhike (57874)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57891
Feléje=reléje. Elírtam.
Előzmény: Köhike (57890)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57890
AC-nak is van egy feléje amin keresztül az ecu vezérli. Viszont pillanatok alatt ki lehet deríteni indításkor a szivattyú hangjából, hogy mindezek működnek-e vagy sem.
Előzmény: Köhike (57888)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57889
A behúzótekercs rendesen le van földelve. Viszont azon kívül, hogy az önindítót a helyére húzza, még egy kontaktort is működtet ami magát a motort kapcsolja. Viszont ha az rossz attól még kattan az önindító, csak forgatni nem forgat. Szóval azt is lehet hallani.
Előzmény: Papalac (57887)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57888
Az inerciakapcsoló az ac pumpát áramtalanítja. Ha az okozza a hibát akkor nem hallani indítás előtt, hogy elindul a szivattyú majd amikor eléri a megfelelő nyomást leáll.
Előzmény: Papalac (57885)
Papalac okt. 15. Creative Commons License 57887

"Valamikor a nyár elején az időszakos szervíz során a szerelő javaslatára az önindító feljavítása megtörtént. "bendix", "kefék" cseréje, tisztítás, stb. Aztán a nyáron (függetlenül?) kezdte a fenti hibajelenséget, majd egy hónapja  a következőt,"

Nem hiszünk a szerelőnek! Ami működik, ahhoz nem nyúlunk :-)

Lehet szénkefe probléma is. Ha jól tudom a behúzótekercs keresztül megy az önindítón és úgy kapja a testet.

Ezzel nőtt a hibalehetőség:

-gyújtáskapcsoló

-önindító szénkefék

-vezetékek rossz érintkezése az önindítónál.

Előzmény: bkriszto80 (57882)
Papalac okt. 15. Creative Commons License 57886

Ebben a rajzban pont nincs jelfogó, de Te sem írtad, hogy milyen motor van benne :-)

Előzmény: Papalac (57885)
Papalac okt. 15. Creative Commons License 57885

Elvileg a gyújtáskapcsolón 4 vezeték van. 2 sárga, egy piros és egy "X". Ez a negyedik az önindító vezetéke. Keresztül megy a dolog egy 40A-es biztin és egy jelfogón, amik a motortérben vannak.

Feltettem ide egy kapcsolási rajzot. Valami ilyesminek kell lennie :

http://data.hu/get/8138389/0015_A4.pdf

Igazából sokat nem tudsz mérni. Ha nem is kattan a jelfogó, akkor valószínűleg gyújtáskapcsoló hiba. Még egy dolgot érdemes kipróbálni. A motortérben van az ütközés érzékelő kapcsoló. Egy nyomógomb az akkumulátor környékén. Azt érdemes megnyomkodni.

A hol megy hol nem megy mindenképpen valami érintkezési hiba.

Papalac okt. 15. Creative Commons License 57884

Neked is szipu :-)

Nálam is ugyanez a helyzet. Olyan mintha valami olaj égne.

Erről jut eszembe tudja valaki, hogy belső keringetésnél hol szívja be a levegőt?

Akarok adni neki valami illatosítót.

Nekem szivaccsal volt burkolva az éle és a rögzítés környéke. Nem szedtem le. Lehet, hogy hiba volt. Úgy tűnt ragasztva van. A gyári benne tök csupaszon volt.

Ezen mindig kiakadok egyébként, hogy az alkatrészboltokban állandóan már felbontott cuccokat árulnak. Általában semmi fólia. Ezt a radiátort is behegeszthették volna fóliába, mint például az olajszűrőt, légszűrőt és egyebeket is nyugodtan lehetne légmentes csomagolásban forgalmazni. Bár ahogy az alkatrészeseket ismerem hamar beszereznének egy fóliahegesztőt :-)

Előzmény: Zlatan93 (57875)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57883
Nem egy komoly dolog nem kell megijedni. Aki használt már multimétert annak ez gyerekjáték.
bkriszto80 okt. 15. Creative Commons License 57882

Köszönöm, majdnem a felét értem is :)

Viccet félretéve apám penge multiméter téren, így elviszem neki, amit tanácsoltál és a segítségével megnézem.

Persze, ha lesz eredmény, infó, javulás, rosszabbodás, megosztom okulásul.

Előzmény: Köhike (57881)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57881

Erről szerintem 99% hogy semilyen hibaüzenetet nem fogsz sehol sem látni. Mivel ha a kapcsoló a hibás abból az ecu semmit sem lát. Olyan mintha nem inditanád, pontosabban csak egy darabig tekered el a kulcsot majd vissza. Próbáld meg megszerezni a bekötési rajzot vagy a lábkiosztást, bontsd le a kormány burkolatot és próbáld meg sima multiméterrel kimérni. Ha rossz vagy nem stabil a kontakt azonnal fogod látni. Szerencséd van, akkor mérés nélkül is lesz jele, mert ilyenkor a megnövekedett ellenállás miatt akár meg is olvadhat kicsit a kapcsoló része, és ha az nem burkolt azt azonnal ki lehet szúrni. (nem tudom mennyire van szabadon, ezt szerencsére még nem kellett szétszednem)

Előzmény: bkriszto80 (57879)
Mók Zsolt okt. 15. Creative Commons License 57880

Szia!

Nekem is volt hasonló szag.Fűtés nélkül mentem vele nem volt fűtöttem meg jött a szag.Egy darabig még jön míg a gyártás során rákerült anyagok ás a kled(forraszanyag) el nem távozik.Elvileg egészségre nem káros,legalábis nálunk a gyárban hasonló illat van.

Előzmény: bkriszto80 (57879)
bkriszto80 okt. 15. Creative Commons License 57879

Köszönöm: Nos, laikus vagyok, de én is arra tippelek. Két szerelőhöz már elvittem.  Jobb híjján a vállukat vonogatták. Most tervezem egy harmadik felkeresését, de addig is minden "keresztkérdést" igyekszek kiszűrni.

Eféle hiba esetén vajon hibaüzenetet tárolhat a számítógép? 

Előzmény: Köhike (57878)
Köhike okt. 15. Creative Commons License 57878
Gyujtáskapcsolót nézted?
Előzmény: bkriszto80 (57877)
bkriszto80 okt. 15. Creative Commons License 57877

Kiegészítésül a 57684 sz. postomhoz.

A mai napon ismételten jelentkezett a hibajelenség. Most figyeltem a visszajelzőket, minden elaludt, így az indításgátló ledje is. 

Elfordítva a kulcsot, mégsem indított. Visszafordítva, majd ismételve gond nélkül indult. Szóval megint semmi hang. Visszajelzők, rádió, lámpa, ventillátor, stb. működik, de nem indítózik. Pontosanabban "3"-ik állásban semmit sem csinál a kulcs.

Lövésem sincs.... :/

Köhike okt. 15. Creative Commons License 57876
A radiátorról éghet le a kosz, olaj, zsír.
Előzmény: Zlatan93 (57875)
Zlatan93 okt. 15. Creative Commons License 57875

Üdv.Fűtőradiátor bosszúja,csere után orrfacsaró szag,azt gondoltam pár nap,aztán elmúlik.Nem így történt,volt aki csere után így járt?Honnan jön a szag,olyan lehet,hogy a radiátortól van?Nem fagyálló,inkább pattogatott kukorica szaghoz hasonlítanám vagy olyasmi. Senki nem járt így?  

Köhike okt. 15. Creative Commons License 57874
Külön relén keresztül kapcsolja a klíma és az ecu?
Előzmény: szaki213 (57873)
szaki213 okt. 14. Creative Commons License 57873

Hali!

Ha széthúzod a vízhőfok csatlakozót, akkor a ventilátornak be kell indulnia. Lehet a relé adta meg magát. Ki kellene cserélni pl. a klímához tartozóéval, s akkor kiderül az okozta-e a gondot. Tudsz képet készíteni a motortérben lévő biztosíték/relé doboz tartalmáról? Megpróbálok leírást keresni hozzá, melyik melyik egységért felelős.

Előzmény: Viko89 (57867)
Köhike okt. 14. Creative Commons License 57872
Na kicseréltem a szondát. Eddig pozitív. Élőadatban folyamatosan minimum 10-15%-kal kevesebb üzemanyagot használ.
rentha92 okt. 14. Creative Commons License 57871

Ilyet még nem is láttam, mutatsz egy képet??

Az említett autó egyébként 2004-es.

Előzmény: Gábor Baranyi (57870)
Gábor Baranyi okt. 14. Creative Commons License 57870

Szerintem két fajta csatlakozóval szerelték, mert akitől én a hőmérőt vettem küldött képet meg leírást, hogy hova kell kötni, de nekem teljesen másfajta a csatlakozó. Az övén a kocsiszekrényen volt a csati kívül nekem viszont belül a küszöb mögött egy konzolon.  Az enyém 2002-es.

Előzmény: rentha92 (57869)
rentha92 okt. 13. Creative Commons License 57869

A saját kocsimban is így van, csak én az ajtócsatin a lyukakat megnagyobbítottam, és direktbe áthúztam a csatlakozón tüskék nélkül és összetoltam. Kintről nem látszik, viszont így nem bontható (de ki szedegeti szét?? :) )

Ez az autó újabb picivel, de megpróbálok nézni bontottat, hátha rám talál a szerencse :))

Előzmény: Gábor Baranyi (57851)
Ata61 okt. 13. Creative Commons License 57868

Kettőstömegü az nincs.

Előzmény: háligálly (57865)
Viko89 okt. 13. Creative Commons License 57867

Sziasztok!

2004-es 1.4 8v Thalia-m van,hétvégén dugóba kerülve vettem észre,hogy hosszas állás után sem kapcsolt be a hűtőventillátor, már fent az utolsó előtti csíknál jártunk az órán. Szerencsére időben kapcsoltam és mivel klímás a kocsi,a klímát bekapcsolva hűtöttem vissza a vízhőfokot,így rendben volt.

Ma lehúztam a vezetéket a vízhőfok jeladóról ami számomra most derült ki,hogy 3 vezetékes.Próbáltam összeérinteni őket vezetékkel,hogy beindul-e a ventillátor,de nem sikerült beindítani. Klíma kapcsoláskor tökéletesen megy.

Kérdésem,merre induljak el ezután? Van külön biztosítékra a hűtő ventillátornak?Előtét ellenállása?Ha van hol van?

Előre is köszi mindenkinek! :)

Mók Zsolt okt. 13. Creative Commons License 57866

Szia! Ma volt szabad 1 órám és megnéztem a lambda működését.Az első szépen rajzolta a grafikát 0.2-0.9 között.A hátsó viszont tök süket 1.2 és nem válozik.Kimérve a fűtés a két fehér vezeték szakadás sensor 1.2 volt nem változik.

Üdv.Zsolt

Előzmény: Köhike (57863)
háligálly okt. 13. Creative Commons License 57865

Sziasztok.

Ismerösöm berezelt hogy az 1.5 dci-ken elöforduló hajtókarcsapágygond öt is eléri.

Most 180ezer van az autójába,az olajcsereperiódust már rég 10ezerre csökkentette.

A 65le motornál is elöjön ez a gond vagy csak a felhúzott 82 vagy 105lovas dci-k nél?

Illetve van e kettöstömegü lendkerék ennél a verziónál?

És érdemes e csapágyat cserélni a baj megtörténte elött?

Válaszokat elöre is köszi

Mók Zsolt okt. 13. Creative Commons License 57864

Köszi a héten majd megnézem.

Előzmény: Köhike (57863)
Köhike okt. 12. Creative Commons License 57863
LTFT a neve.
Előzmény: Köhike (57862)
Köhike okt. 12. Creative Commons License 57862
Nézd meg a hosszútávú keverékillesztést, hogy hány százalékon van.
Előzmény: Köhike (57861)
Köhike okt. 12. Creative Commons License 57861
Szkóppal mértem.
Előzmény: Mók Zsolt (57860)
Mók Zsolt okt. 12. Creative Commons License 57860

Szia!

Hogyan állapítottad meg,hogy elöregedett,ellustult?A kódolvasás és a benzinszag miatt kérdeztem én is.Nekem sem jelzett a kijelzőn hiba meg van.Elvileg.

Gyakorlatilag még nem tudom,mert nem értem ma rá.

Előzmény: Köhike (57857)
Köhike okt. 12. Creative Commons License 57859
A hátsót könnyű cserélni, ott csak a dobot kell levenni, amit egy csavar fog. Az elsőnél ki kell bontani a fél futóművet. Nekiállhatsz egyébként nyugodtan, nem akartam elvenni a kedvedet, csak felsoroltam, hogy mik a buktatói. :) A féltengely csavarhoz sem árt valami bazinagy hajtószár, mert az is össze tud rohadni. Nekem a feles eltekeredett, nem bírta. Végül 3/4-es 1m-es szárral jött le.
Előzmény: sezs (57858)
sezs okt. 12. Creative Commons License 57858

Akkor azt hiszem, marad a szerviz. A hátsót tavaly 3600-ért cserélték, ha jól emlékszem, annyiért kár vele bajlódni.

Előzmény: Köhike (57855)
Köhike okt. 12. Creative Commons License 57857

Úgy néz ki eljött a lambdaszonda csere ideje. Ma kimértem és eléggé el van már lustulva. Érdekes, hogy az ECU semmit nem panaszkodik. És a menetteljesítményen sem venni különösebben észre. Bár a napokban lemostam a motort, nem figyeltem rendesen és valahogy víz került az egyik gyertyához. Na most amikor kihagyott az 1-es henger a víz miatt, és már iszonyatosan lehetett érezni, csak akkor volt hajléandó az engine check-et villogtatni. De csak villogott, még véletlenül sem kapcsolta be. Kiszárítottam, utána minden rendben volt ugyan, de egyetlen egy hibakódot sem volt hajlandó letárolni. Se egy freeze frame semmi. Mondjuk nem közvetlenül akkor olvastam ki, hanem kb 15 km után, és ha a hiba megszűnik valamit töröl magától is, de azért ilyen esetben gondoltam hagy valamit.

Köhike okt. 12. Creative Commons License 57856

Próbáljátok meg takarítógéppel, vagy nedves porszívóval kiszívni.

Előzmény: Papalac (57854)
Köhike okt. 12. Creative Commons License 57855

Nincs mit, de mielőtt megrendelnéd mérd inkább meg. Ha aláfekszel a csonkállványnál ha nem is könnyen de meg lehet mérni melyik van benne. Kiszedni elméletben nem nagy ügy, gyakorlatban iszonyatosan össze tud rohadni az évek során. Ki kell szedni a csonkállványt, és préselni a legegyszerűbb. Prés nélkül rettenetes munka kiütni úgy, hogy semmi ne károsodjon. Arra készülj, hogy a csapágy szét fog esni, és a belső felét le kell óvatosan flexelni a kerékagyról. Én lecsiszoltam, így ha óvatosan csinálod, és már megfelelően elvékonyodott az anyaga a hőtől szétpattan, és a kerékagy sértetlen marad. Esetleg körbe lehet hegeszteni és akkor is a hősokktól könnyebben le lehet szedni. Szóval el lehet játszadozni vele rendesen, ha nincs szerencséd.

Előzmény: sezs (57852)
Papalac okt. 12. Creative Commons License 57854

Fagyálló felitatás nehéz ügy. Én is küzdök vele.

Már 2 tekercs papírtörlőt elhasználtam.

Szerintem vágd ki a szivacsot és mosd ki a kádban. Ez lesz a holnapi melóm, mert kiszakadt a nagy felhajtogatásban.

A fagyálló nem párolog el, olyan mintha olajba áztatta volna az ember.

Előzmény: Zlatan93 (57853)
Zlatan93 okt. 12. Creative Commons License 57853

Fűtőradiátor csere megoldva. 9ó-12-ig.Volt segítség.Nem volt piskóta.Hogy a pi.. tudom anyós ülés alól a szivacsból felitatni a fagyállót,próbálkozom nem sok sikerrel,nem szereléskor folyt ki,a radiátor jobb alsó sarka volt lyukas,mennyiségéből ítélve jó ideje.Köszönöm a hozászolásokat,sokat segített.Kell normális szerszám a cseréhez, barkács minőségűvel ne álljon neki senki.     

sezs okt. 12. Creative Commons License 57852

Kösz szépen. Akkor valószínűleg a 65/35-ös lesz a jó. Kovácséknál néztem a FAG-ot, tűrhető árban van :) A csere bonyolult? Ezt is sajtolni kell?

Előzmény: Köhike (57850)
Gábor Baranyi okt. 12. Creative Commons License 57851

Szia! Szerintem csak csati nélkül tudod összerakni mert annak a beszerelése kb lehetetlen esetleg ha bontóban találsz. Én úgy csináltam, hogy a gumicső amiben a kábelek mennek az ajtóba az alatt egy vékony kábellel a gumi alatt áthúztam és egy kicsit ráhagytam, hogy tudjon kicsit mozogni az ajtóval. Kb 1,5 éve eddig nem volt vele probléma nem dörzsölődött ki és nem is szakadt el. Nekem be volt húzva az ajtótól a kijelzőig én összeforrasztottam a két vezetéket. Szerintem a kijelzőnél is rá lehet forrasztani a megfelelő tüskékre.

Előzmény: rentha92 (57849)
Köhike okt. 11. Creative Commons License 57850
Két fajta csapágy van. Ha jól emlékszem az abs-esbe nagyobb van. Én fag-ot vettem legutóbb, eddig kiváló.
Előzmény: sezs (57848)
rentha92 okt. 11. Creative Commons License 57849

Hőmérős kérdés:

Adott egy Thalia, már a fehér indexes verzió, hőmérőt akarok bekötni, de első blikkre láttam hogy nincs kihúzva az ajtóig, tehát a kijelzőtől kell kábelezni. Valaki rakta össze csati nélkül? Esetleg a benne lévő tüske ellenpárjának a sorszámát tudjátok??

sezs okt. 11. Creative Commons License 57848

Üdvözletem mindenkinek. Hosszú hallgatás és normális működés után újra segítséget szeretnék kérni 2001-es 16 V-s Talicskámmal kapcsolatban. Egyik pillanatról a másikra elkezdett zúgni a jobb első futómű. Nem állandóan, amikor nyomom a gázt, akkor hallgat, ha leveszem a lábam a pedálról, zúg. Jól sejtem, hogy csapágy lesz? Mozgattam, nem kotyog, felemelt helyzetben a kerék forgatásakor nagyon nem lehetett hallani semmit. Ha csapágy, akkor ugye SNR a gyári bele? Van valami, amire oda kell figyelni csapágyvásárlásnál, vagy ezek standard méretűek? Előre is köszönöm a segítséget.

rentha92 okt. 11. Creative Commons License 57847

Nem a műanyag hanem izzó a fényforrás :D :D

pl. kést mellé dugod, aztán kipattintod és kiugrik. 

Előzmény: Zlatan93 (57840)
Mók Zsolt okt. 11. Creative Commons License 57846

Köszi a segítséget.

Előzmény: Köhike (57845)
Köhike okt. 11. Creative Commons License 57845
Bank 1 sensor 2. Egyes hengersor( ebből ugye a sor 4 es motornál 1 van) sensor 2. Szóval a monitor szonda nem fűt. Nézd meg a csatlakozóját az szokott tönkremenni.
Előzmény: Mók Zsolt (57844)
Mók Zsolt okt. 11. Creative Commons License 57844

Sziasztok!

Ma turkáltam egy kicsit a járgány agyában.Diag-al néztem a vízhőfokot ez a termosztát amit nemrég írtam jól csinálja a dolgát 91 foknál nyit utána beáll és minden a nagykönyv szerinti érték.

Hibakód olvasás is volt 2 tárolt hibával 1,PO163 O2 sensor circuit Malf....Bank1 Sensor2

2,PO141 O2sensor heauter circuit BAnk1 Sensor2

Törlésre eltűnt.Újraidítózáskor hiba megint van.Óracsoporton hibajelzés nincs.

Alapjárati problémát nemrég írtam,meg indítózáskor benzinszag de rövid idő múlva eltűnik a benzinszag.

Melyik o2 szenzor rosszalkodik?Lehet valamit csinálni vele vagy nem érdemes és csere?

Válaszokat előre is köszönöm.Üdv:Zsolt

Zlatan93 okt. 10. Creative Commons License 57843

kapcsoló világítások megoldva.

Papalac okt. 10. Creative Commons License 57842

A sebesség jeladón mit lehet tisztítani? Kicsit olajos a vége, de a sebváltóban az is van. Ha megjavult, akkor vagy érintkezési hiba a csatlakozónál (oxidáció) vagy a feszegetés javított a belső kontakthibán. Az enyémnél azt figyeltem meg, hogy hideg motornál mindig jó volt. Eleinte 120 felett ment csak el a sebesség mérés, aztán egyre gyakrabban, alacsonyabb sebességnél is. Amikor kinyitott a termosztát, akkor kezdett küszködni. Néha gázfröccs helyre hozta, de a végén 120 Km-es utat 10-12-nek mért.

Sötétben nem a kapcsolókat szoktam nézegetni :-) Azt se tudtam eddig, hogy világítanak. Tőlem aztán kiéghet bennük az izzó.

Előzmény: Zlatan93 (57838)
Zlatan93 okt. 10. Creative Commons License 57841

Ja ,durvák a képek rentha 92.

Zlatan93 okt. 10. Creative Commons License 57840

A sárga kis műanyag meg van,de azt kiszedni,hogy lehet, az fényforrás biztos?

rentha92 okt. 10. Creative Commons License 57839

Ezekben egy-egy drótlábú izzó van. Le kell pattintani a kapcsoló tetejét, és alatta van egy sárga műanyag, ez adja a színét is, erre van feltekerve alulról. Könnyen cserélhető.

Bár nekem ledes ez is, kék színű:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813

Előzmény: Zlatan93 (57838)
Zlatan93 okt. 10. Creative Commons License 57838

Papalac.A sebességmérő jeladó ok,amióta tisztítottam.Ha még szarakodik akkor csere.Normális autóknál a műszerfal középen bontható,sajnos a talicskámba(thalia)egyben van,fűtőradiátor cseréje miatt kérdeztem.    A kérdésem még az lenne,hogy az elektromos ablakemelők, központi zár kapcsoló sötétben mitől látszanak mert nem találtam bennük ledet ,mint az elakadásjelzőben és a szivargyújtóban, utóbbiban cseréltem a ledet.Válaszokat előre is köszönöm,s.o.s. 

Luck Skywalker okt. 10. Creative Commons License 57837

Gyakorlatban úgy jársz jobban szerintem ha beülsz az autóba,eljössz iszol egy kávét és végignézed ahogy kicseréljük neked. Ez kb fél óra meló és a szerszám árának feléből bőven megvan benzinköltséggel és munkadíjjal együtt.

Egyébként elméletben minden úgy van ahogy írod.Gyakorlatban pedig nem egyszerű házilag akkora nyomatékot ellentartani amivel elméletben kellene lehúzni.A rögzítő tüske nem alkalmas erre.Simán elhajlik vagy törik.Az ékszíj meg elég nagy cumi ha nem emeled ki a motort.

Következő vezérlés cseréig sok van még?Célszerű lenne egyben cserélni ha az is hamarosan esedékes.

Előzmény: HorTom (57833)
Köhike okt. 10. Creative Commons License 57836
Vernet termosztát tuti. Helyreállt a hőmérséklet. Előkerült az az elveszett 5-6 fok.
AmjadOmish okt. 10. Creative Commons License 57835

Kösz! Nincs itthon a kocsi, mert a zasszony viszi mindig, amikor meg lehetne, mindig elfelejtem. Lehet körülnézek e-bayen...

Előzmény: amatör 59 (57834)
amatör 59 okt. 10. Creative Commons License 57834

Nem kell a klímát szétszedni, csak a ventilátort kell ügyesen kibuktatni és így sokkal nagyobb a hely a szereléshez. A motor kiszerelése már érdekesebb, de kis kézügyességgel menni fog. Magának a motornak igen borsos ára van, a szervizben 60ezer körüli értékről beszéltek, én úgy hagytam, hogy a külső levegő jöjjön a kasztniba, mert így télen nem párásodik majd.  Meg fogom csinálni egy bowdenes megoldással, amit a kesztyűtartóból lehet majd mozgatni.

Előzmény: AmjadOmish (57776)
HorTom okt. 9. Creative Commons License 57833

Luck figyi csak, te már cseréltél párat bizti.

Főtengely ékszíjtárcsa:

Ha csak a kerékdoblemezt leveszem, hozzáférek a tárcsához meg a szíjfeszítőhöz nem?

Egy speckó tüske kell a főtengely szakszerű rögzítéséhez, vagy hogy megy ez a gyakorlatban? Csavarhúzóval kiékelés házilag gondolom nem jó út...

14000 HUF ez és tudja amit kell?

A rögzítőcsavar csak egyszer használatos, mindig újat kell beletenni? (mert állítólag meghúzáskor maradandó alakváltozást szenved, megnyúlik).

A csavar meghúzása a gyakorlatban? (20 Nm + 120...150°)

Egyenlőre több kérdésem nincs! :)

Előzmény: Luck Skywalker (57758)
Papalac okt. 9. Creative Commons License 57832

A 7517510 szám rendben van, csak a Bárdiék elírták , nem holtponti, hanem sebesség jeladó. Megtaláltam a dobozát, azon is ez a szám van.

http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=cat_detail&artid=7517510&brand=HOFFER

Ezen az oldalon ott van a Renault alkatrész szám is (utolsó helyen), 77 00 418919.

Ez a szám van az eredeti, kicserélten is.

Előzmény: Papalac (57830)
Papalac okt. 9. Creative Commons License 57831

Motorházat felnyit, odaállni a bal első kerékhez, jól behajolni a motortérbe, egy lámpával bevilágítva a motor mögé, lefelé, a sebességváltón látható a jeladó.

Zlatan!

Nem értem, hogy most mit keresel a középső konzolon.

Előzmény: okqn14 (57826)
Papalac okt. 9. Creative Commons License 57830

Sebesség jeladó : ERA 550377 ; 7443,-Ft

A Bárdinál a számlán: MED7517510, MEAT&DORIA-HOFFER Holtpont jel. szerepel :-)

Valami bibi van a rendszerükben, de a srác akinél vettem tudta miről van szó, volt már szerencséje a cseréjéhez.

Van a neten olcsóbban is:

https://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=ERA+550377%257CP#.VDbqCxZatkg

Itt postával együtt is jóval olcsóbb.

Előzmény: lafaty1 (57828)
Zlatan93 okt. 9. Creative Commons License 57829

Köszönöm a válaszokat.A sebességváltónál lévő box-ban a szivargyújtó lede világítja meg az ablakemelő stb.kapcsolókat,elakadásjelző ok.Kapcsolófedeleket le vettem nem találtam semmit,jó úgy?  

lafaty1 okt. 9. Creative Commons License 57828

Szia. Kerestem a Bárdi webshopjában a jeladót, de nem találtam. Tudsz esetleg egy linket, vagy egy cikkszámot küldeni? köszi.

Előzmény: okqn14 (57826)
szaki213 okt. 9. Creative Commons License 57827

Szerintem mindet be kell tanítani. Jó bele nem gyári is (Magnetti Marelli -> arany áron van).

Majd ha túl leszel a probléma megoldásán, írd meg mi volt a hiba.

Előzmény: Mók Zsolt (57816)
okqn14 okt. 9. Creative Commons License 57826

Szia,

Meg tudnád írni egy kicsit pontosabban hogy hol található ez a kütyü ?

Előre is köszi !

Km óra visszaesik nullára, nem mutat:

Ezt a sebesség jeladó hibája okozza, Csere segít, 6-7 ezer Ft.

A motor hátulján, lent (utastér felé) található. Kis kézügyességgel felülről simán cserélhető. Csak felfelé ki kell húzni és az újat visszadugni. Ha jól emlékszem excentrikus és csak egy módon lehet betenni (a két rögzítő köröm nem középen van!).

Előzmény: Papalac (57741)
Papalac okt. 9. Creative Commons License 57825

Egyedül az ablaktörlő karokhoz kell valami lehúzó szerszám.

Dugókulcs készlet hosszabbító szárral (8,10,13-as).

Nem biztos, de a kormány burkolathoz lehet, hogy csillagcsavarhúzó kell (3 csavar, jó mélyen vannak).

Feltettem ide egy leírást, hátha segítenek a képek :

http://data.hu/get/8120785/Lgkondcionls_2.rar

Jé, kihagyta a data az ékezetes betűket :-)

Előzmény: Zlatan93 (57823)
Köhike okt. 9. Creative Commons License 57824
Torx. Más spéci dolog nincs.
Előzmény: Zlatan93 (57823)
Zlatan93 okt. 9. Creative Commons License 57823

Köszönöm a válaszokat,nem nyugtatóan hatnak rám.Pár szerszám biztosan kell még.Ha még emlékeztek rá,írhatnátok.Köszönöm.

Mók Zsolt okt. 9. Creative Commons License 57822

Szia!

Melegen 5 perc várakozásig semmi gond 10 perc vagy tovább  állás akkor gázadásra indul,de alapjárat kb 1 percig nincs.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57820)
k.o.v.a.cas okt. 9. Creative Commons License 57821

Én is ezt tettem bele. Csatlakozó rádug,majd kb háromszor ráadod a gyujjtást. Nekem így lett jó. Majd beszereled.

k.o.v.a.cas okt. 9. Creative Commons License 57820

És ha esetleg melegen inditáskor gázt adsz? Én így szűrtem ki az alapjárati motort.

Előzmény: Mók Zsolt (57790)
Mók Zsolt okt. 9. Creative Commons License 57819

Köszönöm nem kell.Karbantartóként dolgozom egy autóipari cégnél és van o gyűrűnk.Csak a méret érdekelne.Addig nem szedném szét míg nincsen bele való!

Előzmény: Luck Skywalker (57818)
Luck Skywalker okt. 9. Creative Commons License 57818

Itt a gyári cikkszám.Nem olcsó de tuti jó oda.

El tudom postázni ha kéred.

DGabee85 okt. 9. Creative Commons License 57817
Termosztáthoz hozzászólva, én Gates termosztátot vettem bele. K7J700
Mók Zsolt okt. 9. Creative Commons License 57816

Köszönöm.Tömítés méretet estleg tudna valaki mondani vagy egységcsomagban kapható?Alapjárati motort ha cserélek és megegyező márkát teszek bele azt kell tanítani? (Magnet Marelli)

Előzmény: szaki213 (57798)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57815
Már csak egy szorgalmas kínai kell aki legyártja.
Előzmény: Köhike (57814)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57814
Mert igazából ha az ember levágná a rossz radiátor csöveit akkor kiszedni ki lehetne műszerfal bontás nélkül. Az újat is be lehetne rakni, ha a csöveket utána kellene felcsavarozni rá.
Előzmény: Köhike (57813)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57813
Azt hiszem a nagy biznisz lenne clio2 méretben ilyen radiátort gyártani.
Előzmény: Papalac (57810)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57812
Vagy úgy kellett volna megcsinálni azt a nyomorult radiátort mint ahogy a clio3-ban vagy a loganban van, és akkor kb 10 perc lenne a csere. Annak le lehet csavarozni a csövek csatlakozását a radiátortestről.
Előzmény: Papalac (57810)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57811
Nekem valamiért nem jött ki a box csak ha a kormányoszlop is ki volt döntve. Az ablaktörlő meg nem lebecsülendő dolog, mert brutálisan össze tud rohadni, és tényleg meg tudja akasztani a szerelést, mivel gyakorlatilag ha nincs valakinek célszerszáma, akkor képtelenség leszedni. Anélkül meg nem jön le a hófogó rács, ha az meg nem jön le akkor meg nem férni hozzá ahhoz a 3 elcseszett csavarhoz ami felülről a ventillátorházon keresztül fogja. Én egyébként egy kb 3*5-ös zártszelvényből levágtam egy 4 centis darabot, egyik oldalon kivágtam annyira, hogy az ablaktörlő karon megakadjon, de a tengely beférjen. Ellenkező oldalon fúrtam egy lyukat, belehegesztettem egy 6-os anyát beletekertem egy csavart és kész is volt a célszerszám. Tökéletesen működött.
Előzmény: Papalac (57809)
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57810

Megjegyzem, nem értem minek a műszerfalnak körbevenni a kormányt. Simán rakhattak volna alulra egy műanyag burkolatot 2 csavarral, vagy a kormányburkolattal is lezárhatnák azt a részt.

Előzmény: Papalac (57809)
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57809

Nekem nem kellett kivenni a ventilátort, mert a 2 csavar simán hozzáférhető volt.

A kormányt is benne hagytam, csak a burkolatot szedtem le. Kicsit strapásabb, de sikerült annyira kifordítani, hogy ki tudtam venni az elosztóházat.

Ablaktörlőhöz ilyesmi leszedőt használtam. Nem nagyon érdemes feszegetni.

Akinek az ablaktörlő gondot jelent, jobb ha nem is kezd neki :-)

Előzmény: Köhike (57806)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57808
Lónyugtató, lónyugtató, és lónyugtató. Az kell sok. Szerelés előtt, közben, utána. Persze össze is lehet baszni, de inkább a türelmes utat válaszd. Akkor nagy valószínűséggel ugyanúgy össze is tudod rakni ahogy előtte volt, bármilyen törés vagy rongálódás nélkül. Először állsz neki szánj rá egy teljes napot.
Előzmény: Zlatan93 (57803)
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57807
Valamint ki kell szedni a légzsákokat, a teljes kormányoszlopot, ami egy rakás kábel mellett van, és ezeknek a kábeleknek jelképes a szigetelése. És természetesen mivel ezek olyan részei az autónak amit épeszű ember nem fogdos, így minden tele van pengeéles sorjával. Amit a fent említett kábelek kitörő örömmel fogadnak.
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57806
És az még hagyján, hogy a műszerfalat ki kell szedni, de még a szélvédő alatt is mindent ki kell bontani. Hófogó rács, ablaktörlő karok, ventillátor. Halkan Megjegyzem az ablaktörlő karok hajlamosak összerohadni a tengellyel, és nem lehet rendesen hozzáférni. És gyártottam hozzá leszedőt máshogy nem jöttek le.
Köhike okt. 8. Creative Commons License 57805
Flex. :D És mar bontható is középen. Viccet félretéve nekem van egy olyan elméletem is, hogy a hengerfejtömítést is kicsinálja, mivel folyamatosan fellevegősödik tőle a primer hűtőkör. És a benzinmotoroknál főleg a 8 szelepesnél egyébként is hajlamos megadni magát.
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57804

Nincs fagyálló leeresztő csavar. Az autó elején a hűtő alsó csövét kell levenni. Az a legmélyebb pontja talán. Pár karcolással meg lehet úszni :-)

A műszerfal közepe még kevés, mert a levegőelosztó be van szorítva a kereszttartó alá. Figyelj mert 2 féle csavar van. Az egyik metrikus menettel, a másik lemezcsavar. Méretük egyforma.

Zlatan93 okt. 8. Creative Commons License 57803

Üdv.A műszerfal,ha középen bontható lenne, nem kéne az egész k.-va műszerfalat kiszerelni,a főtőradiátor cseréje miatt. Le a kalappal az előtt aki otthon megoldotta,k.-va nagy meló.Ha valaki érez fagyálló szagot fűtés kapcsoláskor, akkor az minél előbb cserélje ki a fűtőradiátort .A fagyálló kinyírja az élő szövetet...Egy hete készülök talán hétvégén lesz időm rá.Ja,van le eresztő csavar a hűtőrendszerben ?Én azt se találtam, ahogy pollenszűrőt se .Köszönöm a válaszokat.

Papalac okt. 8. Creative Commons License 57802

Vagyis inkább így:

Előzmény: Papalac (57801)
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57801

Biztos, hogy a tied 2001-es?

Akkor még kazettás magnós rádiót szereltek és annak a kijelzőnek a helyén egy kis mélyedés van. Legalábbis én úgy tudom, hogy azok így néznek ki:

Előzmény: lulumba (57800)
lulumba okt. 8. Creative Commons License 57800

Nekem nem kell hozzá fűrész:

Előzmény: Papalac (57799)
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57799

Külön le lehet szedni a műszerfal tetejét, de maga a műszerfal egy darabban van, legfeljebb fűrésszel szedhető darabokra. Miért kell a közepe?

Előzmény: Zlatan93 (57797)
szaki213 okt. 8. Creative Commons License 57798

Szia.

Pillangó szelepház tömítés, vagy alapjárati motor.

Üdv

Zlatan93 okt. 8. Creative Commons License 57797

Üdv.Köszönöm a válaszokat.Kérdésem ,hogy tudom a műszerfal középső rádiósrészét károkozás  (törés) nélkül leszedni.2001 1.4 16v thalia.

lufi.lenti okt. 8. Creative Commons License 57796

Köszi nekem az alsó van!

Előzmény: Papalac (57794)
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57795

Hali.

Én a Bárdinál vettem, de szerintem minden autóalkatrészesnél lehet kapni. Van drágább is!

A cseréhez pár tanács:

Tilos tekerni! Becsapós mert van rajta 6 fejű rész is. Csakis felfelé kihúzni, kis mozgatással.

Kivéve már könnyebb levenni a csatlakozót.

Az újat érdemes bekenni motorolajjal a gumigyűrűknél.

Visszatételnél forgatni kell, hogy becsússzon a helyére, aztán benyomni.

A két rögzítő pöcök nem középen van és van nekik horony a váltóban, ezért kell forgatni, hogy beletaláljon.

A végén visszatenni a csatlakozót és kész :-)

Előzmény: lafaty1 (57793)
Papalac okt. 8. Creative Commons License 57794

"Ja és melyik fajta kell a Thaliába a tompított helyére"

Melyik fajta Thaliába?

Én 3 féle lámpatestet ismerek, de szerintem több van:

1 izzós (egyben van a tompított és a reflektor):

2 izzós, projektoros:

2 izzós:

Az elsőben nem tudom milyen van, a másodikban talán HB3, a harmadikban H7.

Alapvetően UV szűrős izzót ajánl a gyár, hogy a plexi ne sárguljon be. Szintén előírás az azonos teljesítmény, mert műanyag a ház.

Előzmény: lufi.lenti (57792)
lafaty1 okt. 8. Creative Commons License 57793

Sziasztok.

Az én km órám is egyre gyakrabban lepottyan, majd magához tér. Szó volt a 6-7 ezer forintos jeladótól. Hol kapok ilyet? Tud valaki segíteni? üdv: lafaty1

Előzmény: Papalac (57741)
lufi.lenti okt. 8. Creative Commons License 57792

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy amit most a Mol kúton lehet pontgyűjtőben kapni Osram izzót

amit +60% al reklámoznak minden gond nélkül be lehet-e tenni az eredeti helyére?

Már a kezdetektől keveslem a tompítottnak a fényét de olvastam itt, hogy nem minden izzót bírnak az áramkörök!

Ja és melyik fajta kell a Thaliába a tompított helyére, bár fényszóró izzó a neve lehet, hogy csak a reflektorhoz jók?

Köszi a válaszokat, üdv, Lufi

Köhike okt. 7. Creative Commons License 57791
Most vernetet vettem én is, és ahogy nézem a gyári is az volt amit 2 éve kiszetem.
Mók Zsolt okt. 7. Creative Commons License 57790

VERNET Termosztát+tömítés (VTH6047.89J)

Alapjárati gondom volna ha van ötlet jöhet!

2002 1.4 16V  Hidegen csak másodikra indul be.Melegen  leállva azonnal indítva indul 20 perces várakozás után nehezen indul alapjárat szinte nincs kb 1 percig utána beáll.Hidegen a fordulat kb 1100 melegen 750 körül alig vállozik ezt jónak mondanám.FHP tisztítva,alapjárati motor tisztítva viszont a motor kúpos végét enyhe húzással ki tudom venni és visszatenni.Cserén gondolkodok de nem tudom ha megegyező márkát teszek bele ami megan-ba volt elötte azzal mit csinál.Ultrahangos mosóba a régit érdemes volna-e kimosni?

Előzmény: Köhike (57789)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57789

Nem emlékszel milyen típust vettél bele? Mármint termosztátot.

Előzmény: Mók Zsolt (57786)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57788

Köszi. :D

Előzmény: Papalac (57785)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57787

Én is cseréltem 2 éve, de mióta a hűtőt is kellett cserélnem azóta tűnt fel, hogy mennyire visszahűl. Most rendeltem már másik termosztátot, ki fogom cserélni. Kíváncsi leszek mennyire melegszik így fel. 

Előzmény: Mók Zsolt (57786)
Mók Zsolt okt. 7. Creative Commons License 57786

Szia!

Én radiátor cserével egybekötve cseréltem a termosztátot is mert nekem is alacsony volt a hőfok.

Látszólag nem volt baja a kivett termosztátnak.Mióta kicseréltem mindkettőt azóta a mutató vízszintesig  felmegy.Diag-gal még nem néztem ha lesz időm akkor hétvégén megnézem.Mióta nélam van így sohasem állt a mutatóm.

Előzmény: Köhike (57782)
Papalac okt. 7. Creative Commons License 57785

Megmértem a másikat is. Az előző 2001-es 1,4 8V.

Ez pedig 2005-ös 1,4 16V.

Termosztátház : 89

Diagnosztika: 88

Kijelző vizszintesen

Befújt levegő felment 92-93 fokra! Égető érzés :-) (ventilátor 2-es fokozat, fűtés maximumon, (pofába fújás beállítva), utolsó fokozat)

Ekkor a termosztátház már 99-101 fokos volt, diagnosztika 91 fokot jelzett. Ez jobban melegszik álló helyzetben :-)

Előzmény: Köhike (57784)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57784

Megtaláltam. 89-en kezd nyitni, és 99+-2fokon van teljesen nyitva.

Előzmény: Köhike (57783)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57783

A gyári specifikáció alapján 89-nél kellene egyáltalán elkezdenie nyitni. És teljesen 98 fokon van nyitva ha jól emlékszem.

Előzmény: Papalac (57781)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57782

Engem inkább az zavar, hogy nyitás után nagyon visszahűl. Mindegy kicserélem. 5 perc az egész.

Előzmény: Papalac (57781)
Papalac okt. 7. Creative Commons License 57781

Szerintem az jó, ez is annyi lehet menet közben, de melegen álló helyzetben mértem.

1-2 fok eltérés simán lehet mérési hiba, meg a termosztátok sem hajszálra egyformák. 83 vagy 86 szerintem tök mindegy a motornak.

Előzmény: Köhike (57779)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57780

Ahogy néztem ezektől az adatoktól mindenhol elmarad egy 4-5 fokkal.

Előzmény: Papalac (57777)
Köhike okt. 7. Creative Commons License 57779

Na ez pont jól jön, és beigazolta amire gondolok. Nekem nem megy 83-84 fok fölé a víz. Valószínű hamarabb nyit a termosztátom. És lassan is zár vissza ahogy néztem.

Előzmény: Papalac (57777)
lulumba okt. 7. Creative Commons License 57778

"A levegőszűrőről még van elképzelésem,motortér középen téglalap alakú műanyag doboz?" - na az nem a levegőszűrő, de annak folytatásában megtalálod.

Előzmény: Zlatan93 (57770)
Papalac okt. 7. Creative Commons License 57777

Kicsit méricskéltem ma. Hőmérsékletek (celsius fok):

Utastérbe befújt levegő max.: 70

Termosztátház: 90-95

Hengerfej: 85-88

Hengerek, változó:88-98

Diagnosztika szerint 86-87 fokos a motor

A kijelzőn 3-3,5 pötty (kezdetektől ennyit mutat)

Kőhike

Csak klímás thaliám van :-)

AmjadOmish okt. 7. Creative Commons License 57776

Helo

A külső levegő elzáró motorhoz tényleg csak a klíma megbontásával lehet hozzáférni?

Köhike okt. 6. Creative Commons License 57775
De gondolom ez csak a klímásokra igaz, mert a nélküliben tuti nincs még csak helye sem.
Előzmény: Papalac (57774)
Papalac okt. 6. Creative Commons License 57774

Bocsi, az ilyet én mindig szemből írom bal oldalnak. Hivatalosan az a jobb oldal.

Állítólag csak 2002 után tettek bele pollenszűrőt, ami annyit jelent, hogy a helye (leszedhető fedél) megvan. A többinél nincs kivágva a doboz mint a képen is.

Nekem a 2005-ösben sem volt szűrő, az első szerviznél kérdezték, hogy tegyenek-e bele.

Előzmény: Papalac (57772)
ÖregMackó okt. 6. Creative Commons License 57773

Pollenszűrő általában csak klímásban van.

Papalac okt. 6. Creative Commons License 57772

Nem biztos, hogy van benne.

A helye a szellőző ventillátornál van, a bal oldalon.

Motorház felnyit, szélvédő előtt műanyag takarót le kell venni.

Gumit felhúzni, a műanyag takarófedél sárvédő felöli sarkánál van egy műanyag pattincs. Ennek a közepét be kell nyomni 4-5 mm mélyre egy csavarhúzóval.

Ezután ki lehet venni a pattincsot és előre húzva a takaró fedelet.

Alatta van a ventillátoregység és a pollenszűrő. Ha van benne, akkor a fedelét 1-2-3 csavar tartja (változó). Lehet, hogy csak a fedél helye van meg.

petiren1,5dci okt. 6. Creative Commons License 57771

Pollen:

Zlatan93 okt. 6. Creative Commons License 57770

Üdv.2001-es,1,4 16v benzines talicskámba hol találom a pollenszűrőt és a levegőszűrőt .A levegőszűrőről még van elképzelésem,motortér középen téglalap alakú műanyag doboz?Válaszokat előre is köszönöm.

Köhike okt. 6. Creative Commons License 57769

Nekem az egyik sehogy nem akart lejönni. Elvágtam.

Előzmény: petiren1,5dci (57765)
Köhike okt. 6. Creative Commons License 57768

Na ez szuper. Én is azt vettem. Pont mert a febi egy kalap kaki volt.

Előzmény: petiren1,5dci (57765)
Ata61 okt. 6. Creative Commons License 57767
Igen,a csavarig az a nívo is egyben.
Előzmény: Gábor Baranyi (57766)
Gábor Baranyi okt. 6. Creative Commons License 57766

Köszi a választ! Kb mennyi olaj kell bele? A csavarig kell tölteni, még nem folyik ki?

Előzmény: Köhike (57763)
petiren1,5dci okt. 6. Creative Commons License 57765

Nekem konkrétan eltört:

De elég gyenge megoldás, mert 5ekm után már eszi magát, pedig Lemförder volt ez pl:

Előzmény: HorTom (57757)
nagya2 okt. 6. Creative Commons License 57764

HAli!!

Én is így jártam.......

Üdv Nagya

UI:nekem a stabpálcák már könnyen szétjöttek, mert egyszer már cseréltem.

Köhike okt. 6. Creative Commons License 57763

Alul van egy ugyanolyan leeresztőcsavar mint a motoré, és a hűtő felöli oldalt egy műanyag szárnyas anya ahol fel tudod tölteni. (fekete vagy fehér) ELF Tranself 75w80 NFJ/TRJ. ( Nem emlékszem melyik az aktuális jelölés. Talán az NFJ)

Előzmény: Gábor Baranyi (57762)
Gábor Baranyi okt. 6. Creative Commons License 57762

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az 1,4-es k7J700-as motorszámú thaliánál hol kell a váltóolajat leengedni és újratölteni?

Milyen olajat ajánlotok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Papalac okt. 6. Creative Commons License 57761

Az előbbi a rediátor gyorscsatlakozója, ez pedig a termosztátnál levő vég. Ez is 20-as.

Előzmény: Papalac (57760)
Papalac okt. 6. Creative Commons License 57760

Szerintem egyforma a thaliákban. Melyik méretre vagy kíváncsi?

Előzmény: ragnar_lothbrok (57759)
ragnar_lothbrok okt. 6. Creative Commons License 57759

Sziasztok!

Tudnátok egy picit segíteni? Tudnom kellene az 1.5 dci motoron a fűtéscső belső méretét (vagy a csonkét amire rámegy).

Köszi szépen!!

Luck Skywalker okt. 6. Creative Commons License 57758

Teljesen jól látod ezt az ékszíjtárcsás dolgot.A gumi ha elfárad idővel el is tűnik és marad a dörzshajtás a két darab között,ami fincsi hanggal is párosul.Sok autón be van repedezve de ha úgy látod jobb kicserélni akkor ártani nem fogsz vele.A motort le-fel kell mozgatni a szíj cseréje miatt.

HorTom okt. 6. Creative Commons License 57757

Sziasztok!

Egy tapasztalatot osztanék meg Veletek és egy kérdésem is lenne:

Autó: 2001-es Talicska 1.4 benzin 16V - 116e km-rel Dunakeszin:

Gondoltam pikk-pakk, milyen egyszerű lesz, lecserélem az első kereszt-stabilizátor külső-belső szilentjeit otthoni körülmények (aknás garázs, barkácsszerszámok és kalandvágy) között.

Hát basszus, szívtam vele, és csak a külsők sikerültek.

A külső réteg szakadva, porladva, a belső mag kőkeményen rágyógyulva a csavarra…

Hát szóval volt fogózás, kalapálás feszegetés mire megadta magát:

A belsőket levettem, az újakat nem tudtam rátenni, mert a bilincset nem tudtam összehúzatni, aztán visszaraktam az eredetieket, elég jó állapotban voltak.

A kérdésem/kérésem:

A főtengely ékszíjtárcsámon a rezgéscsillapító gumigyűrűnél repedéseket és kipattogzódásokat látok. 13 éves elmúlt és 116ekm-t ment, gondolom itt a vége, ezek ennyit bírnak?

Ennek a cseréjéhez nem állnék neki otthon, viszont segítséget szívesen vennék, aki esetleg csinált már ilyet és rendelkezik a megfelelő eszközökkel.

Alkatrészt beszerzem (kell hozzá új rögzítő csavar is?).

Gondolom a lényeg, hogy szakszerűen a főtengelyt lerögzíteni és megfelelő nyomatékkal meghúzni majd a csavart. Kerékdob felől hozzáférni, vagy billenteni kell?

Na szóval ez már nekem így házilag sok.

Az elvet sem nagyon értem: kettévették a szíjtárcsát és a két fém közé bevulkanizáltak gumit?

Ez elöregszik, elnyíródik és elfogy az erő a hajtásból, nem marad kraft a segédberendezéseknek?

Szuper, viszont amíg jó, addig rezgéscsillapítós.

Köszi előre is!

Köhike okt. 5. Creative Commons License 57756

Szerintem várj még egy hetet. Töltsd fel max-ra, és nézd mi történik.

Előzmény: Papalac (57755)
Papalac okt. 5. Creative Commons License 57755

Még bizakodom, de kb. 60 Km (3x20) után maxról lement minre. Ez fél liter.

Javításkor 3 litert tudtam visszatölteni. Elvileg rendesen lelégtelenítettem. Mondjuk most melegebbnek tűnik a fűtés mint feltöltés után. Teleraktam az utasoldalt papírtörlővel (tele a szivacs fagyállóval). Látszani fog, ha folyik.

Tapogatásra semmit nem találtam, minden száraz.

Előzmény: Köhike (57752)
teebee77 okt. 5. Creative Commons License 57754

Köszi! :) Nem értettem mi az a talpas, de rákerestem és már így megvan.

Előzmény: Papalac (57751)
Köhike okt. 5. Creative Commons License 57753

Megnézem azt a szerelőt amelyik 4 óra alatt teljesen kicseréli, és egyetlen patentot, nem sért meg egyetlen kábelt sem, és minden csavart a helyére tesz úgy, hogy semmi nem zörög utána. :D

Köhike okt. 5. Creative Commons License 57752

Nem lehet teljesen kilégteleníteni. Ha megnézed a csöveket, a bemenő cső az alsó, és azon van a légtelenítő. Idővel, ha nincs máshol tömítettségi probléma akkor kilégteleníti magát. Kb 500 km, és utána már nem nagyon marad benne levegő. Ha utána is fogy a víz akkor valami tényleg nem jó.

Papalac okt. 5. Creative Commons License 57751

Hivatalosan 4-5 óra. Nekem teljesen kezdőként kb. 8 volt összesen, de nem folyamatosan csináltam és 2x vettem le a műszerfalat. Lehet, hogy újból neki kell állnom, mert mintha fogyott volna a fagyálló. Remélem csak levegős volt. Hamarosan kiderül. Mindenesetre érdekes lenne, hogy vadi új radiátor ugyanúgy folyik mint a régi :-)

teebee77

Igen a talpasra gondoltam. Úgy tudom az szokott akadozós hibát csinálni.

Előzmény: Zlatan93 (57748)
Mók Zsolt okt. 5. Creative Commons License 57750

Szia!

Ha kicsit visszanézed az eseményeket akkor láthatsz képeket és leírásokat.Egy kis segítség mindig jól jön.

Örők hála mindenkinek aki elötem leírta és képekkel segítette a radiátor cserémet.

Köhike okt. 5. Creative Commons License 57749

Egy teljes napot nyugodtan szánj rá.

Zlatan93 okt. 5. Creative Commons License 57748

Üdv.Köszönöm a válaszokat.   Azt hiszem akkor beszívtam a fűtőradiátor cseréjét,a jeladó szinte semmiség. Gondolom elég nagy szívás.Mennyi idő a csere kb.Nekem naponta kell a talicskám.Köszi a válaszokat.Üdv.  

ÖregMackó okt. 5. Creative Commons License 57747

ha klimás akkor villanymotor hajtja a szvattyút a bal fényszóró alatt. ha nem akkor valaki más mondja meg. ha leáll a szervo nehéz lesz a kormány mindössze de nem tudom meglepetést tud-e okozni, ha nekiveselkedsz és akkor egyszercsak elindul. mindenesetre ha már mozog az autó nagy különbség nincs, csak álló helyzetben. nekem a könyököm két nap alatt szarrá ment szervó nélkül.

Előzmény: soltibalazs (57745)
teebee77 okt. 5. Creative Commons License 57746
Talpas?
Előzmény: Papalac (57732)
soltibalazs okt. 5. Creative Commons License 57745

Sziasztok! 2003-as 1,5 DCi- ben milyen kormányszervó van?

Már nagyon hangos(vinnyogó a hangja nagyon) és már néha a rásegítés is kezd kimaradni . Az a kérdésem, hogy a szervó eltűnésén kívül van -e balesetveszélye a használatának( beállhat-e a kormány fixre?) A nehéz kormány tekerdetést  Niván már megszoktam :-)

Köszi az infókat

Köhike okt. 5. Creative Commons License 57744
Nem lehet megúszni szétszerelés nélkül. Anno nézegettem a clio3/logan radiátort, hogy bele lehet-e tenni de sajnos nem. Szét kell szedni.
Előzmény: miklos2peter (57742)
Papalac okt. 4. Creative Commons License 57743

Kac-kac.

Én is így akartam megoldani, de ha megnézed a gázpedál mellett lehet látni. 4 műanyag köröm és (vagy) 2 csavar tartja. A baj az, hogy ki kellene venni a pedálokat, a kormányoszlopot és akkor sem lehetne kihúzni, esetleg ha felhajtja az ember a burkolatot. Nem lehet úgy elvágni, hogy valamit rá lehessen húzni a maradékra, csak valami ragasztással lehetne megcsinálni.

Így néz ki a levegőelosztó házban. A 2 csővég megy a motortérbe, középen fent levő rész a víztérhez csatlakozik, itt fogja az egész házat 2 csavar, a hosszú nyúlvány megy fel szélvédőhöz és itt a gond, ugyanis bele van akasztva egy kis pöcök a kereszttartóba, ráadásul a kereszttartó teljesen beszorítja.

Előzmény: miklos2peter (57742)
miklos2peter okt. 4. Creative Commons License 57742

Sziasztok.

Szeretnék valamit kérdezni Thalia fűtőradiátor cserével kapcsolatban. Légyegében szétszerelés nélkül merre kellene kijönnie?  Vezetőoldal felé, és csak 3-4 csavar fogja a boxhoz? A kivezető csövei miatt nem lehet kihúzni? Nem e lehet elvágni a csöveket és kihúzni a a régi radiátort, majd az újat is ugyanott elvágni berakni az újat majd valami cső-bilincs párosítással kötést csinálni?  Vagy ez már túl nagy kókányolás lenne?

Csak azért kérdezem , mert mindenki arról beszél mekkora szívás kicserélni.

Papalac okt. 4. Creative Commons License 57741

- Ajtónál meg lehet nézni a csatlakozót (lepattintva a burkolatot, a gumi átvezetésnél van belül. Nem valószínű, mert elég jó csatlakozó, nem hiszem, hogy szétcsúszna), de inkább rossz a motor. Kézzel megmozgatva sem csinál semmit? Csukott ajtónál próbáld belülről a központi zár gombját, ha nem hallasz semmit az ajtónál és kézzel rásegítve sem nyit, akkor motor.

- FHP jeladó itt található és így néz ki:

Az indítási problémák nagy részéért felelős. Én csak megpucoltam amikor véletlenszerűen nem indult az autó. Kivettem, tiszta ronggyal megtörölgettem, főleg a végén a tüske körül ne legyen reszelék. Azóta is megy ( pár éve).

- Km óra visszaesik nullára, nem mutat:

Ezt a sebesség jeladó hibája okozza, Csere segít, 6-7 ezer Ft.

A motor hátulján, lent (utastér felé) található. Kis kézügyességgel felülről simán cserélhető. Csak felfelé ki kell húzni és az újat visszadugni. Ha jól emlékszem excentrikus és csak egy módon lehet betenni (a két rögzítő köröm nem középen van!).

Előzmény: Zlatan93 (57739)
Köhike okt. 4. Creative Commons License 57740
Itt 3 dologról van szó. Az egyik az fhp. Na annak egyikhez sincs semmi köze. A gyújtás kapja a jelet róla. Ami a te problémád az teljesen más. Rossz a vezetőoldali központizár motorod. Ezt kellene kicserélned, akkor menne rendesen mind a 4 ajtó. A másik dolog meg az, hogy gondolom nem zár le automatikusan. Ez valóban kapcsolatban van egy jeladóval, ami a VSS. Ez a sebesség jeladó ami a váltón van, és ezért nem mutat az óra sem.
Előzmény: Zlatan93 (57739)
Zlatan93 okt. 4. Creative Commons License 57739

Üdv!

Köszi a választ. Következő problémám thalia 1,4 16 v benzines , vezető felüli  ajtó nem nyit-zár, többi három jól működik FHP jeladó szerintetek összefüggésbe van ezzel a hibával régebben kérdeztem utána néztem a fórumon, de nem találtam. Km/sebesség mérő mutatója menet közbe 0-ra áll.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv! 

amatör 59 okt. 4. Creative Commons License 57738

Szevasztok!

Van-e valaki, aki abban tudna segíteni, hogy tankolásnál nagyon nehezen folyik le az üzemanyag, állandóan feljön a torokig, pedig csak lassan tudom tölteni a gépet?

Egy tele tankolás Kb. 15 perc. Tehát tudja-e valaki, hogy mi ennek az oka?  1.5 dci járgányom van.

Köszi!

Köhike okt. 4. Creative Commons License 57737

A két horonynak vízszintesen kell állnia, amikor feltámaszkodik a tüskére a főtengely. Nem hiszem, hogy el van rakva, szerintem akkor iszonyatosan rosszul megy ha egyáltalán megy, és nem ver bele valamelyik szelep a dugattyúba nagyobb fordulaton. Elvileg amikor vízszintes a két horony a vezérműtengelyen akkor felső holtponton van a dugattyú az 1-es hengerben (lendkerék felöli). Próbálj meg valahogy rámérni a gyertya helyén indikátorórával (ha beér), hogy ilyenkor kicsit fordítva megy-e még felfele a dugattyú. Ha nem akkor biztosan jó.

Előzmény: Papalac (57732)
ÖregMackó okt. 4. Creative Commons License 57736

Nemrégen cseréltem de sajnos nem csináltam képeket de amennyire emlékszem rá, az égőfoglalatán van két szárnyszerű ami rákattan (szinte megöleli) a házra, azokat kell kicsit oldalról megfeszítve kipattintani. utána már kézbevehető az égő. A foglalat meg égővel együtt kihúzható de ehhez két kis fület be kell nyomni a tokon ha kézben van már jobban látni.

Lehet, hogy nem voltam eléggé érthető de talán segített a skicc.

Előzmény: Zlatan93 (57733)
Papalac okt. 4. Creative Commons License 57735

A motortérben úgynevezett gyorscsatlakozó van a fűtőradiátoron, nincs bilincs.

Az utastérbe szerintem csak akkor kerül fagyállószag, ha lyukas a radiátor. Ilyenkor hideg időben párásítja is a szélvédőt. A házában elfér legalább fél liter mielőtt kifolyna. Fagyálló fogyás is jelzi.  Nagyon sanszos a radiátorcsere.

petiren1,5dci okt. 4. Creative Commons License 57734

Az erőszak használ neki :D Viccet félretéve erősebben feszegesd és kijön, 1,2Wos izzó van ott egyébként.

Zlatan93 okt. 4. Creative Commons License 57733

Sziasztok.2001,1,4 16v thalián a szivargyujtó melletti ledizót hogy tudom kicserélni, mert boxot megbontottam de lefele sem tudom lehúzni eltörni nem akarom. A fűtést amikor rátekerem kapcsolom a ventilátor motort érezni a fagyálló szagot. Elvileg a fűtőradjátor nem lyukas, mert folyadékot nem találtam sehol. De a fűtőradjátor előremenő visszatérő csatlakozó bilincseket nem látom, egyik ismerősöm szerint a bilincs nincs meghúzva erősen, onnan jön át a fagyálló szag ami iszonyúan  veszélyes.Ha a hibákra tudtok valami megoldást legyetek szívesek írjatok, mert nem rakom vissza addig a megbontott boxot. Válaszotokat előre is köszönöm! 

Üdv!

Papalac okt. 4. Creative Commons License 57732

Nem lehet, hogy a kormányszervót érzed?

Érdemes lenne felemelni az elejét és álló motorral kipróbálni a kormányt, mert szerintem a talpas is csinálhat ilyen hibát.

Köhike!

Jó játék a fűtésradiátor csere.

Most a vezérlést akarom ellenőrizni, mert szerintem a cserénél elállították.

Jól értem, hogy ki kell venni a gyertyákat, egyik kereket megemelni, kivenni a műanyag dugókat a vezérműtengelyek végén, becsavarni a z FHP tüskét (MOT. 1489 célszerszámot), ütköztetni rá a főtengelyt és a vezérműtengelyeken pontosan vízszintbe kell lenni a bevágásoknak?

Mi van olyankor, ha a szervizben nem a 68 mm-est, hanem a 69,5-ös dizeles tüskét használták? Mindkettő MOT. 1489 :-)

Ha jól nézem a főtengelynél 19 fogas, a vezérműtengelyeknél 38 fogas tárcsa van (1,4 16V). Így 1 fog a vezérműtengelynél durván 9,5 fokot a főtengelynél 19 fok eltérést jelent. A kérdés az, hogy ez a 9,5 fok eltérés mennyire érezhető vezetés közben. Használható, csak gyenge vagy nagyon rossz?

Előzmény: teebee77 (57731)
teebee77 okt. 4. Creative Commons License 57731
Finomabb kormányzáskor mint ha "rágna" a kormány. Mitöl lehet ez? Mintha foganként ugorna a fogasléc vagy hasonló érzés. Épphogy alig észrevehető nagyritkán, de egy kicsit zavaró.
Köhike okt. 3. Creative Commons License 57730
Már szerencsére túl vagyok a cserén. Elmondtam egy pár b@zmegot amikor cseréltem. Mondjuk mentségükre a következő generációnál már javították. (Clio3 Logan)
Előzmény: Papalac (57729)
Papalac okt. 3. Creative Commons License 57729

Szerintem nem ez az egyetlen tervezési hiba.

pl. mi lenne, ha a fűtésradiátor a másik oldalra jönne ki és a könyök bontható kötésű lenne. Simán kihúzható lenne az utasoldalon, mindenféle bontás nélkül. És ha már itt tartunk mi lenne, ha lenne fagyálló leeresztő csavar, amivel az összes fagyálló kiszedhető lenne

Mi lenne, ha .......

Előzmény: Köhike (57726)
Papalac okt. 3. Creative Commons License 57728

A henger kihagyást észre lehet venni, mert rendesen remeg a motor.

Ha a gyújtás biztos, hogy jó, akkor már csak a benzin hiányozhat.

Benzinszűrőt érdemes megnézni, nincs-e benne sok kosz, nem vizes-e a benzin, befecskendező szelepeket megnézni, alapjárati motor.

Van pár érzékelő is, de azokat érdemes tényleg diagnosztikával megnézni.

Én újkorában hónapokig hordtam vissza a szervizbe ilyen égéskimaradás miatt (ennyit ír ki a diagnosztika), végül azzal zárták, hogy tankoljak más benzint, mert biztos az a rossz :-).

ELM327-el is ki lehet olvasni a hibákat!

Előzmény: fa-mester (57725)
Garfield007 okt. 3. Creative Commons License 57727

Nem tudom mit csináltak egy hétig, diagnosztika nélkül.

Én elsőre FHP jeladó problémára gyanakodnék...

Vagyis inkább szerelőhöz vinném. :-)

Előzmény: fa-mester (57725)
Köhike okt. 3. Creative Commons License 57726

Tanúlság mindenkinek. Ma kijavítottam az elrágott kábelkorbácsot, és mint kiderült a relédoboz oldalán van egy bazinagy lyuk. Na azt gyorsan fedje be mindenki, mielőtt hasonlóan jár mint és, és beköltözik egy egércsalád mivel az olyan aranyos kis meleg házacska. Nem tudom ki volt az a barom egyébként aki oda tervezte azt a nyílást. Értem én, hogy ezt a dobozt még sok mindenhez használják, he akkor csinálják olyanra, hogy akkor legyen ott lyuk ha tényleg van rá szükség.

fa-mester okt. 3. Creative Commons License 57725

Sziasztok.

2004-es Thalia 1,4 16v hidegen indításkor a fordulatszámmérő ugrál néhány percig 1-2 henger valószínű kihagy.

Több mint 1 hétig volt villamossági szerelőnél, nincs ötlete mi lehet a baj. Nem tudom mennyi időt foglalkoztak az autóval, fizetni nem kellet.

A gyújtótrafók jók, gyertya most volt cserélve.

Ötlet esetleg?

Renault szervíbe érdemes bevinni egy diagnosztikára?

Köhike okt. 3. Creative Commons License 57724

Légszűrőházhoz inverz torx kulcs kell. A léptetőmotorhoz meg torx.

Előzmény: talicskas (57722)
Köhike okt. 3. Creative Commons License 57723

Le kell venni a légszűrőházat. 4 csavar fogja 2 elöl 2 hátul. Ki kell pattintani a gázrudazat faudi csuklóját, levenni az alapjárati léptetőmotor és a TP szenzor csatlakozóját utána egyszerűen ki lehet húzni felfele. Ki lehet belőle venni az alapjárati léptetőmotort is, és óvatosan elmosni a tengelyét. (egyébként elképzelhető, hogy annak is szorul egy kicsit)

Előzmény: talicskas (57722)
talicskas okt. 3. Creative Commons License 57722

És azt hogy kell....?

Előzmény: Köhike (57708)
miklos2peter okt. 2. Creative Commons License 57721

Köszönöm a segítségedet.

Már rendeltem Gates szíjat,remélem hétfőre megjön.

Üdv:

Előzmény: Köhike (57719)
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57720

De lehet, a 13-es kulcsos 6-os imbuszos van rajta. Most így nincs meg pontosan. Viszont valaki más lehet tudja.

Előzmény: Köhike (57719)
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57719

Automata feszítős, egy 16-os kulccsal tudod a feszítőt tehermentesíteni, és akkor lejön a szíj. Elvileg a görgőn kívülre kell tenni a szíjat, és belül szabadonhagyni egy vájatot vagy mit. Viszont így nem lehetett szerelési hiba, inkább anyag. Próbálj feltenni egy gates szíjat.

Előzmény: miklos2peter (57718)
miklos2peter okt. 2. Creative Commons License 57718

K4J712 es motor van benne. Ja  és klimás a szekér. 1,4 16V 2001es

nem tudom elég e ennyi infó.

Üdv:

Előzmény: Köhike (57716)
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57717
Ja, most látom a motort a hozzászólás végén leírtad. Már csak a segédberendezések kellenek. :)
Előzmény: miklos2peter (57715)
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57716
Nem nehéz cserélni egyiket sem. Feszítéshez először kell tudnom a motor típusát, és az összes segédberendezést amit hajt. Ha ezt leírod akkor el tudom mondani.
Előzmény: miklos2peter (57715)
miklos2peter okt. 2. Creative Commons License 57715

Csak a hosszbordást szeretném cserélni. Mennyire bonyolult? Mennyire és hogyan kell megfeszíteni?

Előzmény: Köhike (57713)
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57714
Na a mai nap is hozott egy kis izgalmat. Asszony lerohadt a kocsival. Valami rohadt egér elintézte a kábelköteget a relétábla előtt. Holnap forrasztgathatok.
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57713
Vezérműszíjat vagy a hosszbordásszíjat? Ha repedezett elképzelhető, hogy nem volt megfelelően megfeszítve. Főleg ha ennek ilyen szabályos formája van, hogy szakaszonként van jele.
Előzmény: miklos2peter (57712)
miklos2peter okt. 2. Creative Commons License 57712

Sziasztok

2 éve volt vezérlés(szíjak görgők, pumpa meg minden ami kell) az autón de a hosszbordás szíjat elég repedezettnek látom. Olyan mintha minden 5mm nél meg lenne repedve. Gondolom ez nem túl jó.

Mennyire kell megbontani a kocsit ha csak ezt a szíjat akarom cserélni?

thalia 2001   1,4 16V

Köhike okt. 2. Creative Commons License 57711
Nem jó mert nem a mérete.
Előzmény: Gyurmaboy60 (57710)
Gyurmaboy60 okt. 2. Creative Commons License 57710

Sziasztok...

Kérdezem,hogy szerintetek egy 1.4-16v Thaliára jó ez a gumi?

Nem tervezem a cserélgetést,mert évente Kb.: 10e.Km. menettel van használva a kocsi.

Az utak 85% M3 autópálya hetente 1x.. ősszesen 120km/hét (Bp-széle-és vissza) 15% kisvároson belül 3-5km.es szakaszokra. 

Az autópálya 1km-rre van a város hatáárától.

Nekem szimpatikus a minta is és jókat írnak róla.

Köhike okt. 2. Creative Commons License 57709

Most=mosd

Előzmény: Köhike (57708)
Köhike okt. 2. Creative Commons License 57708

Szedd ki a folytószelep házat és most el benzinben. Valószínű tele van kartergázból lerakódott mocsokkal.

Előzmény: talicskas (57707)
talicskas okt. 2. Creative Commons License 57707

Kösz a segítséget, úgy tűnik sikerült megoldani az FHP problémát!

(aki hasonló gondokkal küzd, ajánlom ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI )

De ismét egy kellemetlen probléma. Szorul a gázpedál! Pontosabban nem a pedál és nem is a bowden, hanem a légszűrő alatti részen valami. Csak "alapállásban" ragad be és csak egy erőteljes taposásra akad ki, ekkor természetesen felpörög a motor, ugrik egyet az autó. Nem halálos, de főleg városba nagyon kellemetlen. Fordult már elő ez valakinél?

(1,4 8v)

Előzmény: teebee77 (57583)
dci_bandi okt. 1. Creative Commons License 57706

Sziasztok!

2002-es 1.5 dci 65le-s Thaliám a teljes bemelegedésig (vízhőfok eléri a 90-et) sűrű, szürke füstöt ereget. Utána szinte semmi füstölés. Tavasszal kezdte el, egyik napról a másikra. Azóta motorfelújításon is átesett(csapágyak, dugattyúgyűrűk, hengerfej) de a szürke, fojtó szagú füst maradt. Porlasztók, magasnyomású pumpa jók, szerelőnek nincs ötlete. Esetleg kartergáz cső - olaj visszavezetőjének dugulása okozhatja? http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=127476855&t=9027813

Bármilyen ötletet szívesen fogadok!
Üdv!

Köhike okt. 1. Creative Commons License 57705

FHP jeladó. Olvass vissza, rendszeresen visszatérő téma a fórumon.

Előzmény: rdeni (57704)
rdeni okt. 1. Creative Commons License 57704

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket,ötleteiteket:

2002-es 1.4 16 V Thaliám van.Úgy 2 hónapja minden rendszeresség és előjel nélkül az alábbi hibát produkálja.Járok vele a városban minden gond nélkül, ámleállás után  egyszer amikor indulnék tovább egyszerűen nem indul be. Az önindító forgatja ,de semmi...egy pöffenés se...Próbálkozás 5x, 10x semmi...Elmegyek 10 percre,beleülök újra, elsőre indul és többet nem csinálja egész nap...aztán másnap sem.Harmadnap megint....Ilyenkor próbálkozom központizár becsuk-kinyit, többször elfordítom a gyújtáskulcsot amíg az üzemanyag szivattyú nyomja a benzint...de semmi rendszerességet nem fedezek fel.....és egyre többször csinálja.Egyre tudok még gondolni,de ilyet még nem láttam soha: a benzin mennyisége az nálam mindig a sárga lámpa körül mozog...

Valami ötlet?

Köhike okt. 1. Creative Commons License 57703

Akkor ha megtalálom lefényképezem neked. Semmilyen repedés nincs rajta, csak egy szakadás keresztben, mintha valaki pengével elvágta volna.

Előzmény: Papalac (57702)
Papalac okt. 1. Creative Commons License 57702

Azért egy teljesen ép szíj nem fog csak úgy elszakadni.

Az elhasználódásnak vannak jelei: kopás, repedések, foszlások.

A bal oldali tartót szemből nézve írtam :-)

Előzmény: Köhike (57701)
Köhike okt. 1. Creative Commons License 57701

Az a baj, hogy szemmel azt nem lehet megállapítani milyen egy szíj. Persze ha vannak repedések az árulkodó jel, de attól még simán el tud szakadni, hogy szemre jól néz ki. A motort meg tedd vissza a helyére. 4 csavar fogja a jobbos bakot. (nyilván a balost nem szedték le vezérműszíj cseréhez) Kilazítod a motort, óvatosan megemeled alulról, és visszarángatod a helyére. Ha nem teszed vissza a kipufogót is szét fogja ráncigálni. 

Előzmény: Papalac (57700)
Papalac okt. 1. Creative Commons License 57700

16 szelepes 2005-ös-nél kicseréltettem a vezérműszíjat a szakszervizben.

Kb. 65 ezer Km van benne.

A régi szíj mintha új lenne, semmi baja nem volt!

A javítás után visszakaptam egy szart, ami nem húz, rázkódik alacsony fordulatnál, zúg valami csapágy. Visszavittem, próbaút, a vélemény: jó ez nincs semmi baja, ezek ilyenek. Valamelyik hátsó kerékcsapágy kezd hangot adni. Anyátok, az ilyen!

Ami szemmel látható, hogy a motort nem rakták vissza a helyére, jó 1 centivel el van csúszva a bal oldali tartója.

Most keresek valami hozzáértő szervizt.

Na ezért álltam neki a másik thalia fűtésradiátor cseréjének otthon.

Előzmény: Köhike (57698)
Papalac okt. 1. Creative Commons License 57699

Thalia 1,4 V8, 2001, fűtésradiátor csere.

motortér:

- akkumulátor lekötés- fagyálló leeresztés

- gyorscsatlakozók levétele

- ablaktörlők levétele

- víztér borítás levétele

- középen a levegőelosztó ház 2 csavarjának kivétele

utastér:

- műszerfal borítás levétele (szélvédőnél 3, ajtóknál 1-1, kormánynál 2 csavar)

- utasoldali légzsák (4+2 csavar)

- rádió

- fűtésszabályozó panel (2 csavar alul)

- középső konzol ( 3 csavar + 2 pattincs elől)

- kilométeróra (2 csavar)

- kormányburkolat ( 3 csavar)

- műszerfal (10-12 csavar, nem számoltam, alul - középen is van 1)

- kereszttartó leszerelés (ez a legnehezebb, mert ezen van minden rögzítve)

Ezután már kibuktatható annyira, hogy ki lehet venni a levegőelosztó házat és kicserélni a fűtőradiátort.

Nem semmi elfoglaltság.

Ha minden vissza van rakva lehet kezdeni az utasülés előtt kiszedni a borítást és felitatni a szivacsból a fagyállót.

Köhike szept. 30. Creative Commons License 57698
Ez érdekes, mivel pont a 16 szelepes motoroknál volt olyan probléma a 2000-es évek elején amikor ezek megjelentek, hogy a gyárilag előírt 120 ezret sem bírták ki, és előtte elszakadtak. Utána fű alatt előrehoztán ezeken a motorokon a cserét 90 -100 ezer környékére, és aki márkaszervízbe hordta az autóját ott ki is cserélték akkor.
Előzmény: lójusz (57694)
Köhike szept. 30. Creative Commons License 57697
Teljesen mindegy melyik paramétert éri el. Ez egy vagy kapcsolat nem pedig és. Ha valamelyiket eléri az az élettartama végét jelenti. Ami esetet leírtam ott egyiket sem érte el, a beszerelés időpontját nézve mégis elszakadt mivel valószínűleg az életkora a túltárolás miatt már meghaladta az élettartamát. Persze az is lehet, hogy gyári hibás volt a szíj. ( csak akkor meg miért ment el 40-50e km-t)
Előzmény: Vidor75 (57691)
Köhike szept. 30. Creative Commons License 57696
A túlkoros vezérlés időzített bomba. Teljesen kiszámíthatatlan mikor adja meg magát. Az, hogy ilyen előfordul egy új szttel az rohadt bosszantó, de egy elég kis eséllyel bekövetkező dolog. A túlkoros vezérlés meg biztosan el fog szakadni, elég nagy eséllyel. Melyik a jobb? Az első.
Előzmény: Vidor75 (57695)
Vidor75 szept. 30. Creative Commons License 57695

Igen, de marad a dilemma hogy csere vagy nem csere :)

Előzmény: lójusz (57694)
lójusz szept. 30. Creative Commons License 57694

Szerintem ez a szett,ami most cserélve lett, még ennyit simán ki bírt volna. Egyébként a szerelőm,emlegetett 1 benzines 16 szelepest, amiben 270000km van, és még a gyári szij szet.

Előzmény: lójusz (57692)
Vidor75 szept. 30. Creative Commons License 57693

Akkor ez bizonytalan... :(

Előzmény: lójusz (57692)
lójusz szept. 30. Creative Commons License 57692

Szia!

Én a talicskámon 5 év után cseréltettem a gyárban belerakott vezérmű és hosszbordás szíjat.A 5 éves hosszbordás csupa repedés volt. A mostani kissé drága csere 6.5 év után történt és mind két szíj vadi ujnak tünt. A 6.5 éves szett DAYCO márkájú volt. A gyári ugy tudom Gates.

Előzmény: Vidor75 (57691)
Vidor75 szept. 30. Creative Commons License 57691

Jó estét!

A vezérléshibás esethez: Melyik a jobb vagy rosszabb?

1. Túlkoros vezérlés (amiben nincs meg a kilométer csak az év)

2. Vagy a bizonytalan új?

Hm.... :( 

Köhike szept. 30. Creative Commons License 57690

A legdurvább az SKF vízpumpa volt amin konkrétan átfolyt a víz öntvényhiba volt rajta. Persze szerencsére beszerelés előtt észrevettem és még kint kiderült.

Előzmény: Köhike (57689)
Köhike szept. 30. Creative Commons License 57689

Az a helyzet, hogy minden alkatrész kereskedő cégnél hatalmas árverseny van. Mindenki a legolcsóbb beszállítókat keresi meg, azok meg nyilván nem a legjobb minőségben gyártanak, ellenben baromi olcsón. Ez egy megállíthatatlan folyamat. Innentől a neves gyártók is, ha nem tartanak lépést és nem csökkentik az áraikat akkor lehúzhatják a rolót. Ők is a minőségből adnak le. Aztán jön a kínai gyártás a végén meg már a bérgyártás vagy már az sem, simán keresnek valamilyen nevesincs gyártót és a végén felcimkézik a saját márkájukra. A végén meg oda jutunk, hogy konkrétan mindegyik alkatrész ócska. Utóbbi időben vettem igen sok gyári hibás nagy márkájú alkatrészt mint pl SKF, Valeo, Bosch csak hogy a legnagyobb csalódásokat felsoroljam.

Köhike szept. 30. Creative Commons License 57688

De a bárdi se sokkal jobb. Ott egyszer egy túltárolt vezérműszíjat sikerült vennem ami 3 év után, és fele futásteljesítménynél egyszerűen kettészakadt. Minden görgő rendben volt, semmi nem szorult, automata feszítős volt a motor. Egyértelműen egy olyan szíjat kaptam ami éveket állhatott valahol. 3 év elteltével meg már se garancia se semmi.

Előzmény: lójusz (57685)
Köhike szept. 30. Creative Commons License 57687

Ha az önindító rendben van esetleg még a gyújtáskapcsolót lehetne megmérni.

Előzmény: bkriszto80 (57684)
Köhike szept. 30. Creative Commons License 57686

Unixnál én is hasonlóan jártam egy hűtővel. Gyári hibás volt. Oldalt eresztett egy tömítés alatt, egyértelmű selejt alkatrész semmi köze nem volt a hibának a beszereléshez. Iszonyatos tortúra bármit is átverni rajtuk. Ez az 1 év garancia amit minenre ráírnak egy nagy lószar. Érvényesíteni gyakorlatilag lehetetlen.

Előzmény: lójusz (57685)
lójusz szept. 30. Creative Commons License 57685

Tiszteletem az uraknak!

Itt vagyok ismét a vezérműszíjjas talicskámmal.A járgány ismét régi formájában.Igaz ehhez szükség volt pár alkatrész cserére,és egy nagy adag szerencsére, meg némi pénzmagra is.Nem akarom untatni a tisztelt publikumot,csak okulásként,pár kép az "eredményről",és ha valaki esetleg unixos alkatrészt vásárol,és ugy jár mint én,akkor a gari feltételeiről,valamint az eljárás menetéről pár szó.1: A házi barkács nem nyert bár mennyire is profi a tulaj, ha csak nem válalkozó (maszek autószerelő). A hivatalos szervíz már más tészta. 2: Az unix ugy vállal garit,hogy a hibás alkatrészből eredő károkat továbbítja a gyártó felé,ha a fenti feltélek okésak.3: A szijszakadásból,feszítőgörgőből,vízpumpából eredő károkat a gyártó szakemberei vizsgálják ki .( A GATES-nél biztosan.A gyártó kivizsgáló különítményének megérkezéséig az autóhoz nem lehet nyúlni. (ez az én esetemben infóim szerint legkevesebb 2 hét lett volna.A fénykép, videó nem nyert).Nekem malacom volt a szerelő mester szerint, mert megusztam a 3-as henger 2 szelepének cseréjével,1 vezérműszíj cserével, és természetesen a károkozó GATES feszítő görgő cserével. Csak ugy megemlitem, hogy a fent nevezett márka görgője oly mértékben beállt, hogy erőltetésre is csak pár fokot hajlandó fordulni,és közben végig érezni lehet a "sokszög" golyók mozgását,ugy, hogy a csapágy porvédő teljesen sértetlen, azaz elvileg nem mehetett be a trutyi a csapágyba.Némi "belső infó szerint egyre több gond van a fent említett márka termékeivel, szóval csak óvatosan a választásnál!!!!!! Na akkor a képek:http://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_170718_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_170729_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_170745_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_170941_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_170950_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_171018_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/view/140930/IMG_20140930_171048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: lójusz (57672)
bkriszto80 szept. 30. Creative Commons License 57684

Tisztelt Márka- és Típustársak!

Laikus vagyok a témában, ezért igyekeztem a fórumban visszaolvasni és tapasztalatot, információt szerezni, azonban nem jártam sikerrel, ezért szeretném a segítségeketeket kérni, hátha...

Adva vagyon tehát egy 2006. évi 1.2 16V Thalia. ~115.000 km-rel. Első tulajdonosa vagyok a gyertya-, izzó-, központi-, csomagtérzár problémákat végigjártam. Nem szakszervízben, de igyekszem rendben tartani, az időszakos általános dolgokon kívül a jelentkező hibákat orvosolni, kopó alkatrészeket cserélni, stb. Egy szóval - úgy gondolom - nincs elhanyagolva az autó.

A legújabb problematika leírása nagy vonalakban az lenne, hogy beülnék az autóba majd lendülettel fordítom a kulcsot és.. nem történik semmi.. azaz a rádió, ventillátor, visszajelzők bekapcsolnak de hiába indítóznék semmi. Sem kattanás, sem kerregés, néma csönd.. Kulcs vissza, majd újra csodálatos indít a motor.

Valamikor a nyár elején az időszakos szervíz során a szerelő javaslatára az önindító feljavítása megtörtént. "bendix", "kefék" cseréje, tisztítás, stb. Aztán a nyáron (függetlenül?) kezdte a fenti hibajelenséget, majd egy hónapja  a következőt, hétvégén ismét, tegnap délután megint, ma reggel ismét... Szerelőt hívom - immáron újat - autót kivittem, persze vagy húszból egyszer sem produkálta a hibajelenséget, autót ott hagytam, többször próbálták, semmi. Feszülség rendben. 12V-os csati lecsavarva, megdörzsölve. Akkumulátor most volt egy éves... ( Talán ide tartozik, talán nem, a központi zár is most van javítás alatt,  illetve ez idő alatt halt meg a jobb hátsó zár. A motor már meg van rendelve, elvileg a héten cserélik.)

Hát izé...

Tapasztalt valaki hasonlót, ne adj Isten élt át ilyen jellegű problémát, esetleg hozzáértőbbeknek lenne javaslata merre induljak tovább? Nem szeretnék egyszer csak ott maradni valahol, családdal, gyerekkel, vagy egyedül munkában. Bármilyen építő jellegű javaslatot szívesen fogadok és előre is köszönök.

Krisztián

ÖregMackó szept. 30. Creative Commons License 57683
Előzmény: virmik (57682)
virmik szept. 30. Creative Commons License 57682

Tisztelt hozzáértők!

A hátsó lökhárítót szerettem volna leszedni. A csomagtartón belül találtam jobbra és balra két-két 10-es kulccsal kicsavarható csavart. A jobb oldali két csavart kilazítottam, de visszacsavarni már nem tudom, valami lemezdarab látszik, amik elforognak és a csavarok ki se jönnek. Mintha az anyát elvesztették volna a túloldalon. Sehonnan nem férek a csavarok anya-oldalához. Ugyanakkor a lökhárító stabilan áll a helyén.

A kérdéseim: 1. hogyan tudom a két csavart visszatenni a helyére? 2. ha így hagyom, okozhat-e valami bajt? 3. mit tart ez a 2+2 csavar? 4. a lökhárítót melyik csavarokkal, hogyan lehet levenni? 

A segítséget előre is köszönöm: Miklós

Köhike szept. 29. Creative Commons License 57681
Most olyan mint a K7J 710-es.
Előzmény: nagya2 (57679)
Köhike szept. 29. Creative Commons License 57680
Himba adta a hangot. Van ennek a görgős himbának egy idő után ilyen kluttyogó hangja. Na ennek vetettem véget. Kapott hagyományos himbákat. Csak nem olyan egyszerű sajnos a dolog, mert iszonyatosan sok féle hengerfej létezik ezeken a motorokon. Elsőre mindegyik ugyanolyannak néz ki csak aztán kiderül higy ezen ez kicsit másabb azon meg az 5 századdal nagyobb stbstb. Szóval nem volt egyértelmű, hogy át lehet alakítani. De úgy néz ki jó lesz.
Előzmény: nagya2 (57679)
nagya2 szept. 29. Creative Commons License 57679

HAli!!

Milyen módosítás-hol-milyen kluttyogás??????????

Üdv Nagya

Előzmény: Köhike (57678)
Köhike szept. 29. Creative Commons License 57678

Na úgy néz ki bevált a módosítás. A kluttyogó hang teljesen eltűnt, és a motor is mintha élénkebb lenne. Szuper jól húz főleg hármasban.

Predator21 szept. 29. Creative Commons License 57677

Helló

Ha lójusz esetében, nem készültek fényképek, bár remélem volt annyi esze a szerelőnek 10 éve Renault szervizes tapasztalattal.
Akkor hogyan zajlik a garancia? Főként ha más is sérült a motorban? Gondolom a hibás alkatrészt/részeket bevizsgálják és utána?
Mennyi idő ez kb?
Üdv

Köhike szept. 28. Creative Commons License 57676
Ok akkor én értettem félre a dolgot. Úgy jött le a dolog, hogy az nem lett cserélve.
Előzmény: lójusz (57675)
lójusz szept. 28. Creative Commons License 57675

Köszönöm szépen a segítő szándékot,de a sztori elején írtam hogy minden vadonat uj volt,a feszítő görgő is,és azért nem szerelte össze a probléma után  motrot mert nincs uj görgő, mivel nem rendelt.Nagyon remélem hogy tudja mit csinál a mester. 27 éve szerelő,ebből 10-et renault szervízben töltött.

Előzmény: Köhike (57674)
Köhike szept. 28. Creative Commons License 57674
Ez egy automata feszítő. Ha ezt nem cserélte ki, és visszarakta a régit akkor ez technológia hiba. A szerelő tette tönkre a motorod.
Előzmény: lójusz (57672)
Köhike szept. 28. Creative Commons License 57673
Én ezek után biztosan leszedném a hengerfejet. Ki tudja mi történt ott. Legrosszabb esetben buksz egy csavar készletet és egy hengerfej tömítést. Ez az átforog dolgot nem értem továbbra sem. Ha szíj nélkül átforog az elég nagy baj. De ha tett rá szíjat akkor sem garancia arra, hogy ott minden rendben van.
Előzmény: lójusz (57666)
lójusz szept. 28. Creative Commons License 57672
Előzmény: Köhike (57670)
lójusz szept. 28. Creative Commons License 57671

Nem voltam jelen a műveletnél! Telefonon annyit közölt,hogy átforgatta a motort kézzel. Nem tudom ez mit jelent valójában az autószerelőknél.

Előzmény: Köhike (57669)
Köhike szept. 28. Creative Commons License 57670
Nem tudom pontosan a te motorodon milyen görgő van, da ha automata a feszítése azokat a görgőket nen hogy ajánlott cserélni, hanem tilos visszarakni mivel van egy utánállító mechanikája ami a szíj nyúlását hivatott kompenzálni. Na most ez egy használt szíj után nincs alaphelyzetben.
Előzmény: lójusz (57668)
Köhike szept. 28. Creative Commons License 57669
Nem értem kicsit a dolgot. Most szj nélkül átforgatta?
lójusz szept. 28. Creative Commons License 57668

Szia!

Nem tudom miért nem rendelt automatikusan feszítőgörgőt is.Talán azért mert egy zsír uj kb 50 perce lett beszerelve.Egyébként a feszítőgörgőt lehet rosszul beszerelni, vagy túlfeszíteni?

Köszi a segítséget!

Előzmény: SGN (57667)
SGN szept. 28. Creative Commons License 57667

Nekem értelmezhetetlen vezérműszíj cserekor régi feszítőt visszatenni! Alap dolog szerintem a szett beszerelés és úgy gondolom nem vagyok egyedül.

lójusz szept. 28. Creative Commons License 57666

Szép estét!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,ritkán tapasztalok ilyen hozzá állást !!! Van némi változás az előző hozzászólásom óta.A szerelő tovább bontotta az autó vezérlését,a műhelyében,(az első gyors hibamegállapítás még az udvaron történt, mert közben 1 másik autó került a műhelybe és a tátika nem fért be). Szóval jelenleg az a helyzet, hogy a vízpumpa csak azért állt be, mert a GATES feszítőcsapágyról leolvadó műanyag ráolvadt, és megfogta.A feszítőcsapágy állt be,és az okozta a "katasztrófát". Sajnos fénykép vagy videó nem készült az esemény dokumentálása céljából. Idegességemben ez eszembe sem jutott,pedig tankönyvbe illő látvány volt a csak zsinórokból álló vezérműszíj látványa.Na szóval: motor kibillentve,szíjmaradványok eltávolítva,vízpumpa leszedve.A szerelő elmondása szerint körbeforgatható a motor (nem tudom ez mit takar). Nem vette le a hengerfejet (még). Még a teljes megbontás előtt rendelt uj vezérműszíjat és vízpumpát,de feszítőgörgőt nem, mert azt nem érte el kézzel,és azt hitte az okés.Az új vízpumpát felszerelte. Jelenleg feszítőgörgő hiány miatt nem folytatódik a hadművelet.Egyébként a tönkrement alkatrészeket egy másik francia márka szakszervízében dolgozó ismerősöm szerezte,jóval olcsóbban,mint az unix katalógus árak.Természetesen minden alkatrész friss,és zsír új volt.Holnap azaz hétfőn ugrik a majom a vízbe,(de lehet hogy én is)és kiderül hogy a 80.000futott motor kuka-e vagy kap még 1 esélyt.Köszi a türelmet.( a kiszedett cuccokról teszek be képet, ha érdekel valakit)

Előzmény: lójusz (57644)
SGN szept. 28. Creative Commons License 57665

Jah, arról nem írtam, ha esetleg nem a megfelelő vízpumpa került bele akkor ki vette, ki adott rosszat, mekkora a két pumpa közti különbség, beszereléskor látható-e szemrevételezéskor, ez lenne talán a javító felelőssége... A szakszervizekre visszatérve még annyit, hogy nem csak az általuk beszerelt, hanem az általuk forgalmazott (gyári) és beszerelt alkatrészekre vonatkozik a meghibásodás következményeire a garancia, mert ha te viszed és úgy rakják be akkor újjal mutatnának rád, hogy te hoztad! Hali....

Előzmény: SGN (57664)
SGN szept. 28. Creative Commons License 57664

Heló! Szerintem, ha a megfelelő vízpumpa került a kocsidba és abban a rövid időben halálozott el és a forgalmazó is belátja ezt akkor kapsz egy új vízpumpát, de a többi gond a tiéd. Ha a szerelőd vállalja saját zsebből a motor javítást akkor mázlid van, de ezt nem hinném, hogy így lesz! A szakszervizek szokták úgy vállalni a szerelést, hogy az általuk beszerelt alkatrész miatti meghibásodás következményeire is van garancia. A "kis" műhelyek általában nem ezzel a szisztémával dolgoznak. Összegzésképpen az állhat fenn, hogy neked kell fizetni a vízpumpán kívül mindent, ez pedig rettenetes, még belegondolni is hátborzongató, sajnállak, hali.....

miklos2peter szept. 28. Creative Commons License 57663

Szia

2001 1,4 16V benzin az enyém. Nem tudom milyen kormánymű van benne. Holnap megnézem.

Én is Kovácséknál szoktam vásárolni.

Köszönöm a segítségedet.

Üdv:

Előzmény: amatör 59 (57661)
petiren1,5dci szept. 28. Creative Commons License 57662

Heló, köszi, de már kicseréltem emelő nélkül, 1,5óra vt a két oldala :)

Előzmény: amatör 59 (57660)
amatör 59 szept. 28. Creative Commons License 57661

Szevasz! Már írtam egy másik hozzászólást is.

Én a KOVÁCS AUTÓ ALKATRÉSZ lapon vásárolok, ott vettem magamnak párhónapja.

FIGYELE: dizel vagy benzines-e a suhanó rozsda?

SMI vagy TRW kormányművel van szerelve?  (FONTOS)

A gyártó megtalálható a kormányművön.

Ha tudjuk, hogy mi kell a saját autóhoz, akkor kell keresni a megadott veboldalon.

Kovácsnál kapható gyártók és azok részletes leírása.

SIDEM, DELPHI METZGER RUVILLE, TRW, SWAG, FEBI, OCAP.

Kellemes válogatást kívánok.

Előzmény: miklos2peter (57631)
amatör 59 szept. 28. Creative Commons License 57660

Kovács Autó Alkatrész (Szeged) SIDEM márkát vettem pár hónappal ezelőtt. (nekem TRW kormányműhöz kellett) Nem adok érte sokat, mert a gyári is kipurcant 40000 km-nélHáromezer pár száz volt darabja és a szállítás. A porvédőre egyszerű kábelkötegelő.

A csere kb. egy óra, ha van csápos emelő.

Előzmény: petiren1,5dci (57640)
k.o.v.a.cas szept. 28. Creative Commons License 57659

Lehet tudnék is bontott motort. Egyik ismerősöm emlitette. Karambolos autó,orral árokba csapódott. Hogy mit ér a motorja,látni kellene.

Előzmény: Köhike (57655)
k.o.v.a.cas szept. 28. Creative Commons License 57658

Nálam is ez volt. Mármint a hiba a diagnosztikán. Két óráig kinlódott vele a szerelő. Tafókat fölcserélte,hogy átmegy e a hiba. Közbe lemerült az aksi a sok inditózástól. Hibakódokat törölte. Aksi feltölt,és pöccre indult. Azóta 2e km,és semmi gond. Senki nem tudja mi lehetett a baj.

Előzmény: fa-mester (57643)
Luck Skywalker szept. 27. Creative Commons License 57657

Az 1.5 dci motorokhoz kétféle vízpumpa van.Mindkettő felcsavarozható de a lapátok átmérője különbözik.Ha a nagyobb lapát kerül be a kicsi helyett akkor az megakad. Ilyen esetben ha unixnál vetted az alkatrészt mindenképp vedd fel velük a kapcsolatot még megbontás előtt.Én úgy tudom kimennek és megnézik ők is mi a helyzet.Bár szerintem nem jó pumpa került bele.A vezérműtengely csapágyfedeleit nézzétek meg mert az meg tud repedni ilyenkor.

Köhike szept. 27. Creative Commons License 57656

Igen az opelnek vannak olyan motorjai ahol nem ér össze ha szakad a szíj. De ez sajna nem olyan.

Előzmény: ÖregMackó (57651)
Köhike szept. 27. Creative Commons License 57655

Lehet egyszerűbb lenne egy jó bontott motort szerezni. Nem tudom mennyiért mennek ezek, de lehet a végén olcsóbb lenne mint ezt rendberakni. De ez szétszedés után kiderül.

Köhike szept. 27. Creative Commons License 57654

Mármint lehet, hogy nem éli túl, úgy értettem.

Köhike szept. 27. Creative Commons License 57653

Én úgy vettem ki a dolgot, hogy az alkatrészeket nem a szerelő vette. Mondjuk ettől függetlenül tényleg érdemes mindent dokumentálni. Kíváncsi leszek ezt hogyan fogják kifizetni. Sajnálom a tulajt, mert ebből jó motor nem biztos, hogy már lesz. Ki tudja tényleg mi sérült. Ahhoz, hogy minden kiderüljön igen alapos munkát kellene végezni, darabokra szedni az egész motort mindent lemérni. Na most ez ilyenkor amikor ki tudja ki a ludas és mindenki a lehető legolcsóbban szeretné megúszni és letudni szerintem nem így fog lejátszódni. Szóval szomorú eset, mindez úgy, hogy valaki odafigyel a kocsijára és tényleg szervizelteti, hogy sokáig tudja használni.

Előzmény: nagya2 (57649)
Köhike szept. 27. Creative Commons License 57652

Lehet. Mivel a dci-nél a tengely alatt vannak a szelepek, nincs himba. Bármi lehet. Szétszedés után kiderül. Akár még hajtókar dugattyú csere is szóbajöhet ezeken felül.

ÖregMackó szept. 27. Creative Commons License 57651

Vezérműtengely túléli? nekem még nno Ford 1.8-nál szakadt el zíjam, a vezérműtengely háromrészre tört plusz összes szelep és vhengerfej. Akkor 215 ezer volt mindez. Ott egy sorban vannak a szelepek és közvetlen a vezérműtengely nyomogatja őket. A vezérlés leáll a dugattyú meg jön felfelé és visz mindent ami az útjába kerül :-(  Rá két hétre kollégámnak ugyanez a hiba Opelnál, megúszta két himbával. Konstrukció kérdése.

Előzmény: Köhike (57647)
ÖregMackó szept. 27. Creative Commons License 57650

Ügyesebb vagy int én, megtalálni is nehezen ment rádugni még csak OK, de elfordítás után kivenni nem tudtam. Aztán már nem tudtam milyen szögben áll, csak adugó jött le az égő maradt a helyén, inkább kivettem a panelt. 2 perc, és kényelmesen kifordítva lehet szerelni. Persze mindkettőt először rossz irányba fordítottam és mivel led így nem is világított, aztán az egyiknek rövid volt a lába (külön ledeket vettem az ebay-en) ki kellett húzni és hosszabban visszahajtani, mindezt úgy hogy nem látok rá rendesen, nekem meghaladta a tűrési küszöbömet. Mert inkább idegileg nem vagyok ehhez rendben :-)

Előzmény: SGN (57639)
nagya2 szept. 27. Creative Commons License 57649

HAli!!

Hali!

Szerintem, mivel te a szerelővel állsz kapcsolatban(főleg ha ő vette az alkatrészeket), akkor a szerelőnek kell gariban megcsinálnia, és majd ő rendezi az alkatrészeladóval a költségeket.

Mondjuk, hogy ezt hogy nyomja le a Hans-Pries, vagy a kereskedő torkán az legyen az ő gondja.

Remélem a szétszedésnél fényképpel-videóval dokumentáltátok az eseményt.(ha a szerelő helyében lennék én végig fényképezném az egészet, bizonyítandó a károkat a forgalmazó felé

Üdv Nagya

lójusz szept. 27. Creative Commons License 57648

Köszi a választ!

Előzmény: Köhike (57647)
Köhike szept. 27. Creative Commons License 57647
Költségeket illetően szerintem a minimum az valahol 50-100 közt. Ha a dugattyú is sérül esetleg a hajtókar akkor még több. De azzal talán nem lesz baj, ilyenkor inkább a szelepek deformálódnak.
Köhike szept. 27. Creative Commons License 57646
Mondjuk ha beleér a lapát annak biztosan lett volna valamilyen hangja rögtön.
Előzmény: Köhike (57645)
Köhike szept. 27. Creative Commons License 57645
Inkább alkatrész hiba. Túl lehet feszíteni, de ilyen rövid idő alatt attól nem mehet tönkre. Kérdés, hogy a vízpumpa beszerelés előtt rendben volt-e, nem volt-e ennek a problémának valamilyen látható jele. Aztán az is előfordulhat, hogy a vízpumpa beszerelés után megszorult, főleg akkor amikor a szíj megterheli. Találkoztam olyannal, hogy beszerelést követően a lapátja beleér a blokkba. Persze ezt is észre lehet venni annak ellenére, hogy ez is alkatrész hiba. Valahol ebben az esetben a szerelő is hibás ha nem veszi észre. Sajnos az eset után egy fél motorfelújítással számolj. A hengerfejet biztosan le kell venni, és egy jó pár szelepet cserélni. Ez a minimum. Viszont ezt valakinek garanciálisan állnia kell. Vagy az alkatrész forgalmazónak, ha bebizonyosodik az alkatrész egyértelmű hibája, ha meg szerelésből adódó hiba akkor az a szerelő sara.
lójusz szept. 27. Creative Commons License 57644

Tiszteletem az Uraknak!

Egy igen kellemetlen ügyben szeretném kikérni a véleményeteket.A tegnapi nap folyamán elvittem egy szerelőhöz vezérműszíj cserére hőn szeretett 2003-as gyártású 1.5 dci talicskámat.A csere megtörtént,GATES vezérműszíj,GATES feszítő csapágy és HANS PRIES vízpumpa került az autóba.(A szerelő cserélte az előző vezérlés szettet is)A csere után az autó rendesen indult, semmi rendellenes zaj, vagy bármiféle hibára utaló tünet nem mutatkozott.A szerelő kiállt a kocsival a műhelyből,leállította,rendeztem a számlát,beindítottam az autót, és elhajtottam. Kb.3 kilométert mehettem,hideg motorral,olyan 80-85km/ó sebességgel,mikor kerepelni kezdett a motor,kigyulladt minden indításkor is világító visszajelző,és a motor leállt. A kelepelés csak 2 másodpercig tartott. Első reakció,elszakadt, vagy leugrott a vezérműszíj. A szerelő visszavontatott a műhelyébe,megbontotta a vezérlés burkolatát,és szörnyű látvány fogadta,fogadott.A vezérmű szíjból csak a szövetszálak maradtak. Tovább bontva kiderült,hogy a vízpumpa nem mozdul.Azaz valószinűleg az zabálta meg a vezérmű szíjat.Kérdésem a következő:Lehet-e szerelési hiba a fent említett probléma oka? Lehet túlfeszíteni a vezérmű szíjjat,és ezzel a vízpumpát? (A vízpumpa az unix katalógus szerint gyári minőség, több neves márka beszállítója)A hengerfejben milyen károkat okozhatott a vezérlés "átugrása"? Mekkora a várható javítási költség? Hogyan lehet bizonyítani a hibás alkatrészt,vagy szerelést? Köszönöm a válaszokat.

fa-mester szept. 27. Creative Commons License 57643

Sziasztok!

Egy 2004-es 1,4 16v thaliáról lenne kérdésem.

Reggeli indításkor 1-2 henger kihagy, az autó fulladozik, a fordulatszámmérő ugrál, ez 1-2 percig tart.

Egész nap nincs semmi gond, de reggel kezdődik elölről.

Most van villamossági szerelőnél, gyertyacsere megvolt, a kihagyó hengerek gyújtótrafóját kicserélték, de semmi változás.

Valami ötlet?

petiren1,5dci szept. 26. Creative Commons License 57642

Futóművet állíttattam én is.

Előzmény: miklos2peter (57641)
miklos2peter szept. 25. Creative Commons License 57641

Szia

Mindenképpen megírom milyen kellett bele. A javítást kb 2 hét múlva tervezem. Nem egyedül mert cserekor lesz egy kerék összetartás állítás is.

https://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/cikkszam?km=0&cikkkod=JAR984|SZ&keres=jar984#.VCR5AFfy9L9

https://alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/cikkszam?km=0&cikkkod=JAR938|SZ&keres=jar938#.VCR5I1fy9L9

ezek a kiszemeltek, de még nem tudom melyiket veszem meg. ha egyformák akkor az olcsóbbat.

Ezekhez van új bilincs is.

Üdv:

Előzmény: petiren1,5dci (57640)
petiren1,5dci szept. 25. Creative Commons License 57640

Webshop alapján a tiéd is M14es.

"Alkalmazás/Tartalom : Első tengely Oldal : Bal - Jobb Méret : M14x1,5Gyáriszám : 7701471124"

Majd írd meg, hogy melyik lett jó, meg a porvédő belső felére vegyél pici féltengely bilincset, ha magad cseréled :) A gyári nem használható fel újra.

Előzmény: miklos2peter (57638)
SGN szept. 25. Creative Commons License 57639

Pedig ki lehet venni, épp egy hete cseréltem. Hosszított vagy toldóval hosszabbított krovafejjel kell nekiállni, kb 5 perc.

Előzmény: ÖregMackó (57624)
miklos2peter szept. 25. Creative Commons License 57638

Szia

Köszönöm a válaszodat.

ha jól tudom a ritkább menetes nagyobb is M14*1,5  a Másik meg M12*1.

remélem az enyémben is az M14es van.

Üdv:

Miklos2peter

Előzmény: petiren1,5dci (57637)
petiren1,5dci szept. 25. Creative Commons License 57637

No meg nekem először nem jót adtak, mert a sűrű menetest kaptam, de a másik volt a jó. //1,5dCi 2004.04.//

itt látszik, hogy van benne hajlítás:

petiren1,5dci szept. 25. Creative Commons License 57636

Üdv, nekem a belső azaz ez:

a kép csak illusztráció 

nekem egyforma volt, külsőnél van szerintem csak jobb és bal, mert hajlított:

Üdv: Peti

Előzmény: miklos2peter (57635)
miklos2peter szept. 24. Creative Commons License 57635

Sziasztok

1,4 16V  thalian a jobb és a bal belső kormányösszekötő ugyan az? Mert egyik helyen ezt a másikon meg azt olvasom.

TRW JAR984   és JAR938    Én nem látok különbséget. Egyikre azt írják h jobb és baloldali, a másikra meg hogy bal.

Szerintetek?

Előzmény: petiren1,5dci (57634)
petiren1,5dci szept. 24. Creative Commons License 57634

Üdv, nekem TRW a gyári külső-belső kormányösszekötő, de a belsőt épp most cseréltem valós 78eKm-nél, mert elfáradt. Külsők jók.

Üdv: Peti

Előzmény: miklos2peter (57631)
Garfield007 szept. 24. Creative Commons License 57633

Nem

Előzmény: fa-mester (57632)
fa-mester szept. 24. Creative Commons License 57632

Sziasztok!

Az autó átmegy műszaki vizsgán ha világít a környezetvédelmi lámpa?

A második lambda szonda hibás.

miklos2peter szept. 23. Creative Commons License 57631

Sziasztok

TRW márkájú kormányösszekötőkkel és gömbfejekkel van valakinek tapasztalata?

Szerintetek milyen minőség? Érdemes ezt a márkát használni?

Üdv

szaki213 szept. 22. Creative Commons License 57630

Állom a sört! :)

Akkor így egyszerűbben de drágábban úsztad meg. Az a lényeg, hogy menjen a gép.

Előzmény: Nyiffancski2 (57627)
rentha92 szept. 22. Creative Commons License 57629
Előzmény: György IVB (57628)
György IVB szept. 22. Creative Commons License 57628

köszönöm ÖregMackó

Előzmény: ÖregMackó (57625)
Nyiffancski2 szept. 22. Creative Commons License 57627

Nah tényleg csak az akku ment tropára. Azt hittem az nem ilyen váratlanul szokott történni, de tény, hogy már több, mint 4 éves volt. Mindenesetre örülünk, hogy nem a kocsinak lett baja. :)

Előzmény: szaki213 (57612)
sabbi55 szept. 22. Creative Commons License 57626

Sziasztok!

Nemrég vettem egy thaliát, 2001-es benzin gázos. Az a problémám hogy a km óra hol mutat hol meg nem. Már nézegettem hozzá alkatrészeket de nem mind úgy néz ki mint a kocsimban van. Ha jól gondolom akkor jeladó baj lehet. Én úgy néztem hogy a jeladója az ami a motortér felöl érhető el közvetlen a motor és a váltó csatlakozásánál. De nem vagyok benne biztos. Rajzot nem találtam róla. Esetleg valaki be tudná linkelni hogy melyik alkatrész kell nekem pontosan. Vagy ha nem a jeladó akkor miért csinálhatja ezt. Honnan lehet olcsón alkatrészt találni hozzá? Köszönöm! Csabi

ÖregMackó szept. 21. Creative Commons License 57625
ÖregMackó szept. 21. Creative Commons License 57624

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121336524&t=9027813 

Sebváltóbox kiszedése (hátul két csavar és elől két patent. elakadásjelző központizár kapcsoló s szivargyújtó csatlakozó széthúzása) és plusz két csavar a középső panel rögzítésének kicsavarása, majd felemelve a kapcsolókkal együtt kibújtatható hátra és az anyósülés felé.

Valaki írta hogy nem kell kiszedni mert 8-as dugókulccsal behajolva kiszedhetőek a lámpák de megnézem azt ahogy csinálja, mert nekem nem sikerült még csak rá sem dugnom a dugót.

Előzmény: György IVB (57621)
DGabee85 szept. 21. Creative Commons License 57623
Akkor neked inkább nem az FHP jeladó elkoszolódása a gondod? Vagy azt már tisztítottad?
Előzmény: tekilla123 (57622)
tekilla123 szept. 21. Creative Commons License 57622

Szia!

Lehet,hogy nállam is ez lehet a gond!Főleg nagy melegbe fogja magát behebeg és leáll.

Előzmény: DGabee85 (57617)
György IVB szept. 21. Creative Commons License 57621

üdv a fűtés és légkondi kapcsoló meg hogy merre fujja a levegőt panel nem világít azt hogy lehet szétszedni megnézni? 

cipic szept. 21. Creative Commons License 57620
DGabee85 szept. 21. Creative Commons License 57619

Az szívás!

VALEO Üzemanyag szivattyú, Elektromos, benzin: 79750 FT /db...ez még a 0,54-es szorzómmal is 43065Ft...

Előzmény: Köhike (57618)
Köhike szept. 21. Creative Commons License 57618
Én nem tudok róla, hogy szétszedhető lenne. Szerintem csak egyben tudod cserélni. Még a nyomásszabályozó szelep is benne van.
DGabee85 szept. 20. Creative Commons License 57617
Valaki nem tudja, a K7J700-ban szétszedhető az üzemanyag szivattyúház vagy egyben cserés, szintjelzőstől, mindenestől? Úgy néz ki ez omozza a terhelés alatti néha előforduló ledadogást.
Köhike szept. 20. Creative Commons License 57616

Na sikerült a műtét, szuper lett. Pont ahogyan elképzeltem. Kluttyogás is eltűnt.

Előzmény: Köhike (57613)
mynames szept. 20. Creative Commons License 57615

Üdvözlet!

Bár nem voltam itt aktív az utóbbi időben de mégis félig elbúcsúzom...A thalia 78.000 km-rel az órájában már szüleim garázsában áll, én pedig egy másik topicban kérdezgetek. :)

Üdv: mynames

Nyiffancski2 szept. 20. Creative Commons License 57614

Köszönöm a válaszokat! Írok ha kiderült mi volt, sajnos nincs itthon indítókábel majd hétfőn remélem minden kiderül. 

Köhike szept. 19. Creative Commons License 57613
Na kicseréltem a kerékcsapágyat. Szupercsendes lett. Holnap jöhet a motor átalakítás. Remélem eredményes lesz, és végre eltűnik az a borzalmas hang amit a gyári himbák csinálnak.
szaki213 szept. 19. Creative Commons License 57612

Szia.

Testelési hiba a karosszéria és a motor között. Nekem az okozott ilyen jelenséget 1.4 16V motornál. Könnyen ellenőrizheted hogy ez-e a gond, ha adsz neki testet az akkurol a motorra, de NEM gagyi 1200Ft-os indítókábellel. Adok egy sört ha nem ez a baja!

Majd írj mi volt.

Hali

Előzmény: Nyiffancski2 (57609)
szaki213 szept. 19. Creative Commons License 57611

Egyszerre égett ki mindkét izzó. Egy hónapja nálam is ez volt. Persze mindenre gondoltam én is, csak arra nem hogy ez lesz a hiba :)

Előzmény: hant90 (57606)
ÖregMackó szept. 19. Creative Commons License 57610

Esetleg test kontakthiba vagy saru? Amikor behúz a bendix az lehet a kattanás, de olyan nagy áram kellene a megforgatáshoz, hogy mindjárt le is esik az akku feszültsége a rossz kontaktus miatt. Ekkor a bendix visszaugrik és kezdődik előlről... Talán

Előzmény: Nyiffancski2 (57609)
Nyiffancski2 szept. 19. Creative Commons License 57609

Üdvözlet mindenkinek!

Kérdezni szeretnék: Renault Thália benzines autónk ma nem akart elindulni. Kedden még semmi baja nem volt. Ma indításra felvillantak a jelzőlámpák, de csak kattogás jött a motorházból. Próbáltuk a másik kulccsal is, azzal sem indult. Megtisztogattuk a felső holtponti jeladót, utána semmi változás. Akku eddig jó volt, rádió szól, lámpák égnek. Műszerfal semmi furcsát nem jelez. Délutánra már indításkor a kattogás sem hallatszott, már semmi hang nincs indításra. Jelzőlámpák égnek rendesen. Mire gondolhatnék még, mi baja lehet?

hant90 szept. 18. Creative Commons License 57608

Ezt jó, hogy leírtad, valószínű én is így jártam! Gondoltam, amíg nem kapok jobb tippet, megpróbálom ezt. Kicseréltem a jobb elsőt (csak egy tartalék izzóm van) az már világít. Úgyhogy egyelőre nem érdekelnek a relék. Különben kettőt találtam az utastérben: egy kisebb feketét (ezt próbaképpen kicseréltem eggyel, amit a motortérből vettem ki) és egy nagyobb barnát. Azért ha valaki tudja, írja meg légy szíves, melyik mi. Én úgy tudom a barna az indexé, és a fekete?

Előzmény: tefi (57607)
tefi szept. 18. Creative Commons License 57607

Pár éve úgy jártam,hogy este beálltam a garázsba tompítottal.

Korán reggel indultam és egyik tompított sem világított!!

Elmentem a szerelőmhöz.Elkezdte keresni a hiba okát,relé stb.

Azt mondta, olyan nincs,hogy egyszerre égjen ki mind a 2 égő.

Aztán mégis van! :)

Kicserélte a 2 égőt és máris lett villany.....

Előzmény: hant90 (57606)
hant90 szept. 17. Creative Commons License 57606

Világítással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tegnap este észrevettem, hogy lakott területen kívül, tompítottal közlekedve alig látok, egészen le kell lassítanom. A reflektor tökéletesen működött. Ma este mikor fölkapcsoltam a tompítottat valami kattant (talán a műszerfalnál) és mind a kettő kialudt. Azóta nem működik. A reflektor, helyzetjelző (első és hátsó is) világít. Merrefelé keressem a hibát? Van az első fényszóróknak reléje? Gondolom, hogy a két oldali az külön biztosítékon van, azt nem érdemes nézni. Mit gondoltok?

Ruby75 szept. 17. Creative Commons License 57605

Szia.

Nekem évekkel ezelőtt a bal hátsó ajtónál ázott be,és jutott a vezetőülés alá is.Rommá szedtem az utastér azon részét,de semmi folyásra utaló nyomot nem találtam.A megoldást az jelentette,hogy kicsit kotyogott becsukott állapotban a hátsó ajtó.A zárnak azon részén kellett állítani ami a kasztnin van.Nem le,nem fel,csak az utastér irányába vízszintesen betolni és úgy meghúzni a csavarokat.Azóta semmi gond vele.Kiszárítani hajszárítóval tudtam,de elment vele pár óra,mire teljesen kiszáradt.Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Csabi 176 (57585)
nagya2 szept. 16. Creative Commons License 57604

HAli!!

Én is kiszedtem a lengőkarszilentet a jobbost, mondom hogymajd jól kicserélem, hehe ahogy aztat atikája elgondolta, 4órás kinszenvedés után sikerült visszarakni a régit. :-)

Üdv Nagya

UI: a stabpálcák kisujjból kirázva

Előzmény: miklos2peter (57602)
korg_ns szept. 16. Creative Commons License 57603

Igen,  elő szokott fordulni. 

Nekem is volt ilyen problémám, a tényleges be ázás az első szélvédő előtt van egy víz lefolyó az ablaktörlők alatt, annak a levezető csöve dugult el. A szellőző résznél jött be a víz tocsogott a jobb első ülés alatt a szivacs, és vagy 8 liter víz állt a hátsó lábtérben. Tisztítás : a csövet dróttal, a rács alól a faleveleket erős porszívóval. 

Előzmény: Csabi 176 (57585)
miklos2peter szept. 16. Creative Commons License 57602

Köszönöm szépen a segítségedet. Tegnap délután sikerült megoldanom a dolgot. Nem kis kínlódás árán.

Kezdve a 16 és 18as kulcsméretektől,berohadt csavarokig, a berozsdásodott stabilizátor külső szilentekig amiket csak levágni tudtam. De a legnagyobb gondot nem ezek jelentették. Hanem a lengőkar szilentek.  Csináltattam spec célszerszámot és gondoltam majd egy 12es csavarral ki be huzatom őket.  Felejtős. Pedig melegítettem meg minden ami kell. Mivel présem nincs idehaza így egy 150es satut hívtam segítségül. De még ezzel sem volt egyszerű. Így is kellett egy cső a satura, és jól el is hajlítottam a szárát. De sikerült!! Igaz 5 órámba került. De megérte mert az összes szilent szét volt szakadva. Most mégve rlüntek a kopogó hangok. Ezt csak azért írtam le hogy akik ilyen előtt állnak tudják hogy mire számítsanak.

Üdv:

Előzmény: Köhike (57591)
Köhike szept. 15. Creative Commons License 57601

Na mínusz egy hátsó kerékcsapágy......

Mutual Friend szept. 15. Creative Commons License 57600

Köszi.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57588)
petiren1,5dci szept. 15. Creative Commons License 57599

1,5dCi meg leállításkor ad egy rövid sípolás szerűt, újkora óta, szval sztem nem baja.

Előzmény: György IVB (57598)
György IVB szept. 15. Creative Commons License 57598

üdv 2003-mas 1.4-es cliómnál ráadott gyújtásnál enyhe sípoló hangot hallani a motortérben a gyertyák felől jön a hang. Ez normális vagy kezdjek aggódni?

petiren1,5dci szept. 15. Creative Commons License 57597

Az enyémen Gates volt a generátor szíj az biztos. Most Dayco van no problem.

De ha a felsoroltak közül választasz, akkor nem fogsz mellényúlni.

Előzmény: lójusz (57596)
lójusz szept. 15. Creative Commons License 57596

Köszi!

Esetleg arról is van infód, hogy a felsorolt márkák közül melyekkel szerelték a kérdéses autót gyárilag?

Előzmény: petiren1,5dci (57595)
petiren1,5dci szept. 15. Creative Commons License 57595

Heló a teljesség igénye nélkül.

Vezérműszíj-generátorszíj: Dayco-Gates-GoodYear-Contitech

Fék: Bosch-TRW-Ferodo-Textar-Delphi-Brembo

Előzmény: lójusz (57594)
lójusz szept. 15. Creative Commons License 57594

Sziasztok urak!

1 kis segítségre lenne szükségem! A 2003-as gyártású 1.5 dci 65 lovas talicskámon esedékessé vált némi alkatrész csere,gondolok itt a vezérműszíjra,a hosszbordásszíjra,féktárcsára,fékbetétekre,(hátra is),de nem igazán tudom mely márkákat érdemes megvásárolni.Tudnátok tanácsot adni, hogy a fent felsorolt alkatrészek esetén,mely termékek megbízhatóak?

Köhike szept. 15. Creative Commons License 57593

Nem.

Előzmény: atomanti78 (57592)
atomanti78 szept. 15. Creative Commons License 57592

Sziasztok. Van nekem egy 2005.ös 1.4 8v renault thaliam. Kérdésem az lenne, hogy utólag lehet e kipörgésgátlót beleszereltetni és ha igen ez mennyibe kerül?

Köhike szept. 14. Creative Commons License 57591
Nincs kifejezett sorrend. Ahogy jobban kézreáll. A lengőkarokat ki kell szedni mindenképp. Ahhoz meg le kell bontani a stabilizátort. Most nincs előttem pontosan hogyan vannak a belső stabilizátor szilentek a bölcsőhöz rögzítve, pontosabban mennyire jól hozzáférhető, de azokat tedd vissza először mert ha a külsővel kezded akkor megfeszül, és biztosan sokkal nehezebb lesz visszarakni.
Előzmény: miklos2peter (57590)
miklos2peter szept. 14. Creative Commons License 57590

Szia

Mind a kettőt szeretném kicserélni. A belsőket és a külsőket is.

Ma sikerült kicserélnem a 3 motortartó bakot. Ebből kettőn nem találtam sérülést, de a nagy felső teljesen rossz. Az alja teljesen ki volt szakadva. Így már nem működött hidrocsapágyként. Csere után ég és föld a különbség. Megszűnt a rángatás váltások között. Lemförder került bele.

Üdv: Miklos2peter

Előzmény: Köhike (57581)
k.o.v.a.cas szept. 14. Creative Commons License 57589

Így van,a tisztitás nem kerül semmibe. Én is megtisztitottam,de nem lett jó. Kinlódtam még pár napig,mire eggyértelművé vállt,hogy alapjárati motor. :)

Előzmény: talicskas (57582)
k.o.v.a.cas szept. 14. Creative Commons License 57588

Egyszer tankoltam kiváncsiságból felesbe. Meg benzinszűrőt is akartam cserélni. Amennyivel olcsóbb,annyival többet eszik belőle. Nyár volt,indult szépen. Lehet hidegben már ezt se szerette volna. Mármint a feles tankolást. De van egy dácsiás ismerősöm,ő sokat járt felesbe tankolva. Szerinte nem evett többet. Hát....

Előzmény: Mutual Friend (57584)
Gábor Baranyi szept. 14. Creative Commons License 57587

Sziasztok! Kicseréltem a fűtő radiátort, még nem raktam őssze teljesen. Az lenne a kérdésem, hogy a radiátorra a csövet rátehetem aba bilincsel? A régi radiátoron nem látom, hogy hol szivárog csak a műanyagban a fagyállót. remélem az újjal  jó lessz.

Öreg?halász szept. 14. Creative Commons License 57586

Megerősítem,a felső holtpont jeladót érdemes megtakarítanod és a csatlakozóját is megnézni! Engem is szívatott rendesen!

Csabi 176 szept. 14. Creative Commons License 57585

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!

Gyakori-e, hogy a Thalia beázik a hátúja, jobb oldalt a hátsó lábnál, és az ülés alatt?

Meglettek nézve a összes gumik és az alja is. Nem napfénytetős!

Esetleg valaki járt-e így vagy hallott e ilyen hibáról!

Mutual Friend szept. 14. Creative Commons License 57584

Tankol valaki 1.4 8v motorba 86(?) bijoetanol üzemanyagot ?

teebee77 szept. 14. Creative Commons License 57583
Felső holtponti jeladó tisztítást próbáltad? Tesómék tháliájánál bevállt. Esetleg kicserélni.
talicskas szept. 14. Creative Commons License 57582

Sziasztok!

Előjött minden tulaj és szerelő rémálma. A kocsi (1,4 8 szelepes) teljesen kiszámíthatatlan időközökben nem akar indulni. Csak az a közös, hogy melegen vagy félig meleg állapotban, hidegen soha sem csinálja. Ilyenkor hosszú tekertetések után nagy nehezen beindul, majd napokig semmi, majd ismét. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a baj?

Köhike szept. 13. Creative Commons License 57581
Melyik stabilizátor szilentre gondolsz?
Előzmény: miklos2peter (57576)
Airbag. szept. 13. Creative Commons License 57580

nem minden kábel jack dugós.

van ami a rádió hátuljában csatlakozik.

Előzmény: Péter Punger (57579)
Péter Punger szept. 13. Creative Commons License 57579

és itt a JVC rádiómhoz is hozzá tudom tenni, vagy mindenféleképpen kell, hogy legyen jack csatlakozó a rádión hátul?

Előzmény: Airbag. (57578)
Airbag. szept. 12. Creative Commons License 57578

hát ezekkel a kábelekkel lehet, a nem gyári rádíót vezérelni a kormány mögötti "távkapcsolóval".

igy a műszerfali rádíó kijelzőn megjelenek rádióadók nevei ,csatorna számok,hangerő fokozat számok.

ugyanugy mint a gyári rádió esetén.

Előzmény: DGabee85 (57577)
DGabee85 szept. 12. Creative Commons License 57577

Ezek jók, csak a kérdés az volt, hogy a gyári távval, a nem gyári fejegység hogyan vezérelhető!

Előzmény: Airbag. (57575)
miklos2peter szept. 12. Creative Commons License 57576

Sziasztok

Megérkeztek a szilentek.

Szeretném a segítségeteket kérni, aki csinált már ilyet segíthetne nekem egy technológiai sorrenddel.

Melyikkel érdemes kezdeni hogy ne szereljek kétszer feleslegesen lengőkar szilent vagy stabilizátor szilent csere? Úgy látom egy helyen kapcsolódnak. A stabilizátor belső szilentjeit hogyan kell cserélni hogy ne feszüljenek be? Egyszerre kell a két belsőt leszedni és úgy betenni az újakat vagy érdemes levenni ekkor már a két külsőt is?

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv:

Miklos2peter

Airbag. szept. 12. Creative Commons License 57575
Előzmény: Péter Punger (57573)
DGabee85 szept. 12. Creative Commons License 57574

A kormányon lévő vezérlőt szerintem nem fogja elfogadni egyik fejegység sem a gyárin kívül, és én nem is hallottam átalakítóról. Az irányjelző hangját ki lehet iktatni, a műszerfal alatt található egy kis piezzo sugárzó az csipog, de nem tanácsolnám a kikötését, mert figyelmetlenség esetén ha úgy maradhat az irányjelző, ha olyan szögnél kapcsoltad, hogy az automatika nem kapcsolja ki...
Ez a többi autósnak igen zavaró lehet. Nem olyan idegesítő az a hang! Lámpánál álló helyzetben meg nem kell indexelni, csak induláskor!

Előzmény: Péter Punger (57573)
Péter Punger szept. 11. Creative Commons License 57573

Sziasztok.

Tegnapi(hétfői) nap folyamán vettem egy Thaliát(2006-os, 1.2-es 16V). Teljesen meg vagyok vele elégedve, 70.000 km van benne, egy üzletember használta. Na nem is ez a lényeg.

A kérdésem az lenne, hogy JVC (KD-G311) rádiót tett bele, viszont így a kormány mögötti rádióvezérlő nem működik. Ennek megoldására van valami lehetőség? Hallottam olyat, hogy átalakítóval, ami ilyen 28e Ft körül mozog, csak nem találok semmi hasonlót a kocsihoz.

Illetve még egy másik kérdés, hogy az irányjelző használatakor hallható hangot ki lehet-e valahogy iktatni?

Előzmény: DGabee85 (57571)
miklos2peter szept. 11. Creative Commons License 57572

Sziasztok

Az Alfredautotól fogom venni

Cikkszám -34574 01 Lemförder 15993Ft

-16140300019 Meyle 2414Ft

-16140300011 Meyle helyette Lemförder 11830Ft

-16146150003 Meyle 6250Ft

-16146100013/HD Meyle 1828Ft/db

Ők adták a legjobb ajánlatot. Pedig sok boltot kérdeztem.

Ha minden jól meg akkor hétfőre megérkezik.

Üdv

Előzmény: Anonymus23 (57569)
DGabee85 szept. 11. Creative Commons License 57571
Mibeb?
Előzmény: Péter Punger (57570)
Péter Punger szept. 11. Creative Commons License 57570

Valaki tud nekem is segíteni?  vagy hol tudok érdeklődni? 

Anonymus23 szept. 11. Creative Commons License 57569

Ha majd lecserélted a motortartó bakokat, akkor írd már majd be, hogy honnan és mennyiért vetted a tartókat. Ja és milyet akkor végül is.

Előzmény: miklos2peter (57566)
Mók Zsolt szept. 11. Creative Commons License 57568

Nincsmit. Motorhőfokkal kapcsolatban benzineshez 89 fokos termosztát van boltba is kapásból ezt adják,diesel-hez meg 80 fokos.Én termosztátot is cseréltem,mert nekem télen 3.osztásig ment csak fel bármeddig mentem vele.takaröt tettem a hüttő elé úgy ment feljebb.Kivett termosztátot kipróbáltam,nyit-zár csak a 89 helyett ami még gyári volt 75 fokon nyitott.

Előzmény: ÖregMackó (57565)
hant90 szept. 10. Creative Commons License 57567

Én azt gondolom, ha a hőérzékelő elromlik, akkor a ventilátor folyamatosan megy. Legalábbis, amikor nekem elromlott a csatlakozó, akkor állandóan ment a ventilátorom. Akkor azt mondták, itt a fórumon, hogy ha nem kap jelet a motorhőfokról az izé (nem tudom, mi) akkor biztos, ami biztos mindig megy a ventilátor.

Előzmény: ÖregMackó (57565)