Bemutató: Audi TT - 2014.

Versenypályán azér' elmegy

Az első TT szárny alakú sziluettje túl jól sikerült, úgyhogy most csak a műszerfal lett szárny alakú. Az autót tovább könnyítették, de vajon tényleg tüzes-e az új Audi TT?

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
hant90 11 órája Creative Commons License 57606

Világítással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Tegnap este észrevettem, hogy lakott területen kívül, tompítottal közlekedve alig látok, egészen le kell lassítanom. A reflektor tökéletesen működött. Ma este mikor fölkapcsoltam a tompítottat valami kattant (talán a műszerfalnál) és mind a kettő kialudt. Azóta nem működik. A reflektor, helyzetjelző (első és hátsó is) világít. Merrefelé keressem a hibát? Van az első fényszóróknak reléje? Gondolom, hogy a két oldali az külön biztosítékon van, azt nem érdemes nézni. Mit gondoltok?

Ruby75 21 órája Creative Commons License 57605

Szia.

Nekem évekkel ezelőtt a bal hátsó ajtónál ázott be,és jutott a vezetőülés alá is.Rommá szedtem az utastér azon részét,de semmi folyásra utaló nyomot nem találtam.A megoldást az jelentette,hogy kicsit kotyogott becsukott állapotban a hátsó ajtó.A zárnak azon részén kellett állítani ami a kasztnin van.Nem le,nem fel,csak az utastér irányába vízszintesen betolni és úgy meghúzni a csavarokat.Azóta semmi gond vele.Kiszárítani hajszárítóval tudtam,de elment vele pár óra,mire teljesen kiszáradt.Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Csabi 176 (57585)
nagya2 1 napja Creative Commons License 57604

HAli!!

Én is kiszedtem a lengőkarszilentet a jobbost, mondom hogymajd jól kicserélem, hehe ahogy aztat atikája elgondolta, 4órás kinszenvedés után sikerült visszarakni a régit. :-)

Üdv Nagya

UI: a stabpálcák kisujjból kirázva

Előzmény: miklos2peter (57602)
korg_ns 2 napja Creative Commons License 57603

Igen,  elő szokott fordulni. 

Nekem is volt ilyen problémám, a tényleges be ázás az első szélvédő előtt van egy víz lefolyó az ablaktörlők alatt, annak a levezető csöve dugult el. A szellőző résznél jött be a víz tocsogott a jobb első ülés alatt a szivacs, és vagy 8 liter víz állt a hátsó lábtérben. Tisztítás : a csövet dróttal, a rács alól a faleveleket erős porszívóval. 

Előzmény: Csabi 176 (57585)
miklos2peter 2 napja Creative Commons License 57602

Köszönöm szépen a segítségedet. Tegnap délután sikerült megoldanom a dolgot. Nem kis kínlódás árán.

Kezdve a 16 és 18as kulcsméretektől,berohadt csavarokig, a berozsdásodott stabilizátor külső szilentekig amiket csak levágni tudtam. De a legnagyobb gondot nem ezek jelentették. Hanem a lengőkar szilentek.  Csináltattam spec célszerszámot és gondoltam majd egy 12es csavarral ki be huzatom őket.  Felejtős. Pedig melegítettem meg minden ami kell. Mivel présem nincs idehaza így egy 150es satut hívtam segítségül. De még ezzel sem volt egyszerű. Így is kellett egy cső a satura, és jól el is hajlítottam a szárát. De sikerült!! Igaz 5 órámba került. De megérte mert az összes szilent szét volt szakadva. Most mégve rlüntek a kopogó hangok. Ezt csak azért írtam le hogy akik ilyen előtt állnak tudják hogy mire számítsanak.

Üdv:

Előzmény: Köhike (57591)
Köhike 2 napja Creative Commons License 57601

Na mínusz egy hátsó kerékcsapágy......

Mutual Friend 2 napja Creative Commons License 57600

Köszi.

Előzmény: k.o.v.a.cas (57588)
petiren1,5dci 2 napja Creative Commons License 57599

1,5dCi meg leállításkor ad egy rövid sípolás szerűt, újkora óta, szval sztem nem baja.

Előzmény: György IVB (57598)
György IVB 2 napja Creative Commons License 57598

üdv 2003-mas 1.4-es cliómnál ráadott gyújtásnál enyhe sípoló hangot hallani a motortérben a gyertyák felől jön a hang. Ez normális vagy kezdjek aggódni?

petiren1,5dci 2 napja Creative Commons License 57597

Az enyémen Gates volt a generátor szíj az biztos. Most Dayco van no problem.

De ha a felsoroltak közül választasz, akkor nem fogsz mellényúlni.

Előzmény: lójusz (57596)
lójusz 2 napja Creative Commons License 57596

Köszi!

Esetleg arról is van infód, hogy a felsorolt márkák közül melyekkel szerelték a kérdéses autót gyárilag?

Előzmény: petiren1,5dci (57595)
petiren1,5dci 2 napja Creative Commons License 57595

Heló a teljesség igénye nélkül.

Vezérműszíj-generátorszíj: Dayco-Gates-GoodYear-Contitech

Fék: Bosch-TRW-Ferodo-Textar-Delphi-Brembo

Előzmény: lójusz (57594)
lójusz 2 napja Creative Commons License 57594

Sziasztok urak!

1 kis segítségre lenne szükségem! A 2003-as gyártású 1.5 dci 65 lovas talicskámon esedékessé vált némi alkatrész csere,gondolok itt a vezérműszíjra,a hosszbordásszíjra,féktárcsára,fékbetétekre,(hátra is),de nem igazán tudom mely márkákat érdemes megvásárolni.Tudnátok tanácsot adni, hogy a fent felsorolt alkatrészek esetén,mely termékek megbízhatóak?

Köhike 2 napja Creative Commons License 57593

Nem.

Előzmény: atomanti78 (57592)
atomanti78 2 napja Creative Commons License 57592

Sziasztok. Van nekem egy 2005.ös 1.4 8v renault thaliam. Kérdésem az lenne, hogy utólag lehet e kipörgésgátlót beleszereltetni és ha igen ez mennyibe kerül?

Köhike 3 napja Creative Commons License 57591
Nincs kifejezett sorrend. Ahogy jobban kézreáll. A lengőkarokat ki kell szedni mindenképp. Ahhoz meg le kell bontani a stabilizátort. Most nincs előttem pontosan hogyan vannak a belső stabilizátor szilentek a bölcsőhöz rögzítve, pontosabban mennyire jól hozzáférhető, de azokat tedd vissza először mert ha a külsővel kezded akkor megfeszül, és biztosan sokkal nehezebb lesz visszarakni.
Előzmény: miklos2peter (57590)
miklos2peter 3 napja Creative Commons License 57590

Szia

Mind a kettőt szeretném kicserélni. A belsőket és a külsőket is.

Ma sikerült kicserélnem a 3 motortartó bakot. Ebből kettőn nem találtam sérülést, de a nagy felső teljesen rossz. Az alja teljesen ki volt szakadva. Így már nem működött hidrocsapágyként. Csere után ég és föld a különbség. Megszűnt a rángatás váltások között. Lemförder került bele.

Üdv: Miklos2peter

Előzmény: Köhike (57581)
k.o.v.a.cas 3 napja Creative Commons License 57589

Így van,a tisztitás nem kerül semmibe. Én is megtisztitottam,de nem lett jó. Kinlódtam még pár napig,mire eggyértelművé vállt,hogy alapjárati motor. :)

Előzmény: talicskas (57582)
k.o.v.a.cas 3 napja Creative Commons License 57588

Egyszer tankoltam kiváncsiságból felesbe. Meg benzinszűrőt is akartam cserélni. Amennyivel olcsóbb,annyival többet eszik belőle. Nyár volt,indult szépen. Lehet hidegben már ezt se szerette volna. Mármint a feles tankolást. De van egy dácsiás ismerősöm,ő sokat járt felesbe tankolva. Szerinte nem evett többet. Hát....

Előzmény: Mutual Friend (57584)
Gábor Baranyi 3 napja Creative Commons License 57587

Sziasztok! Kicseréltem a fűtő radiátort, még nem raktam őssze teljesen. Az lenne a kérdésem, hogy a radiátorra a csövet rátehetem aba bilincsel? A régi radiátoron nem látom, hogy hol szivárog csak a műanyagban a fagyállót. remélem az újjal  jó lessz.

Öreg?halász 3 napja Creative Commons License 57586

Megerősítem,a felső holtpont jeladót érdemes megtakarítanod és a csatlakozóját is megnézni! Engem is szívatott rendesen!

Csabi 176 3 napja Creative Commons License 57585

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!

Gyakori-e, hogy a Thalia beázik a hátúja, jobb oldalt a hátsó lábnál, és az ülés alatt?

Meglettek nézve a összes gumik és az alja is. Nem napfénytetős!

Esetleg valaki járt-e így vagy hallott e ilyen hibáról!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Mutual Friend 3 napja Creative Commons License 57584

Tankol valaki 1.4 8v motorba 86(?) bijoetanol üzemanyagot ?

teebee77 3 napja Creative Commons License 57583
Felső holtponti jeladó tisztítást próbáltad? Tesómék tháliájánál bevállt. Esetleg kicserélni.
talicskas 3 napja Creative Commons License 57582

Sziasztok!

Előjött minden tulaj és szerelő rémálma. A kocsi (1,4 8 szelepes) teljesen kiszámíthatatlan időközökben nem akar indulni. Csak az a közös, hogy melegen vagy félig meleg állapotban, hidegen soha sem csinálja. Ilyenkor hosszú tekertetések után nagy nehezen beindul, majd napokig semmi, majd ismét. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a baj?

Köhike 4 napja Creative Commons License 57581
Melyik stabilizátor szilentre gondolsz?
Előzmény: miklos2peter (57576)
Airbag. 4 napja Creative Commons License 57580

nem minden kábel jack dugós.

van ami a rádió hátuljában csatlakozik.

Előzmény: Péter Punger (57579)
Péter Punger 4 napja Creative Commons License 57579

és itt a JVC rádiómhoz is hozzá tudom tenni, vagy mindenféleképpen kell, hogy legyen jack csatlakozó a rádión hátul?

Előzmény: Airbag. (57578)
Airbag. 5 napja Creative Commons License 57578

hát ezekkel a kábelekkel lehet, a nem gyári rádíót vezérelni a kormány mögötti "távkapcsolóval".

igy a műszerfali rádíó kijelzőn megjelenek rádióadók nevei ,csatorna számok,hangerő fokozat számok.

ugyanugy mint a gyári rádió esetén.

Előzmény: DGabee85 (57577)
DGabee85 5 napja Creative Commons License 57577

Ezek jók, csak a kérdés az volt, hogy a gyári távval, a nem gyári fejegység hogyan vezérelhető!

Előzmény: Airbag. (57575)
miklos2peter 5 napja Creative Commons License 57576

Sziasztok

Megérkeztek a szilentek.

Szeretném a segítségeteket kérni, aki csinált már ilyet segíthetne nekem egy technológiai sorrenddel.

Melyikkel érdemes kezdeni hogy ne szereljek kétszer feleslegesen lengőkar szilent vagy stabilizátor szilent csere? Úgy látom egy helyen kapcsolódnak. A stabilizátor belső szilentjeit hogyan kell cserélni hogy ne feszüljenek be? Egyszerre kell a két belsőt leszedni és úgy betenni az újakat vagy érdemes levenni ekkor már a két külsőt is?

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv:

Miklos2peter

Airbag. 5 napja Creative Commons License 57575
Előzmény: Péter Punger (57573)
DGabee85 5 napja Creative Commons License 57574

A kormányon lévő vezérlőt szerintem nem fogja elfogadni egyik fejegység sem a gyárin kívül, és én nem is hallottam átalakítóról. Az irányjelző hangját ki lehet iktatni, a műszerfal alatt található egy kis piezzo sugárzó az csipog, de nem tanácsolnám a kikötését, mert figyelmetlenség esetén ha úgy maradhat az irányjelző, ha olyan szögnél kapcsoltad, hogy az automatika nem kapcsolja ki...
Ez a többi autósnak igen zavaró lehet. Nem olyan idegesítő az a hang! Lámpánál álló helyzetben meg nem kell indexelni, csak induláskor!

Előzmény: Péter Punger (57573)
Péter Punger 6 napja Creative Commons License 57573

Sziasztok.

Tegnapi(hétfői) nap folyamán vettem egy Thaliát(2006-os, 1.2-es 16V). Teljesen meg vagyok vele elégedve, 70.000 km van benne, egy üzletember használta. Na nem is ez a lényeg.

A kérdésem az lenne, hogy JVC (KD-G311) rádiót tett bele, viszont így a kormány mögötti rádióvezérlő nem működik. Ennek megoldására van valami lehetőség? Hallottam olyat, hogy átalakítóval, ami ilyen 28e Ft körül mozog, csak nem találok semmi hasonlót a kocsihoz.

Illetve még egy másik kérdés, hogy az irányjelző használatakor hallható hangot ki lehet-e valahogy iktatni?

Előzmény: DGabee85 (57571)
miklos2peter 6 napja Creative Commons License 57572

Sziasztok

Az Alfredautotól fogom venni

Cikkszám -34574 01 Lemförder 15993Ft

-16140300019 Meyle 2414Ft

-16140300011 Meyle helyette Lemförder 11830Ft

-16146150003 Meyle 6250Ft

-16146100013/HD Meyle 1828Ft/db

Ők adták a legjobb ajánlatot. Pedig sok boltot kérdeztem.

Ha minden jól meg akkor hétfőre megérkezik.

Üdv

Előzmény: Anonymus23 (57569)
DGabee85 6 napja Creative Commons License 57571
Mibeb?
Előzmény: Péter Punger (57570)
Péter Punger 6 napja Creative Commons License 57570

Valaki tud nekem is segíteni?  vagy hol tudok érdeklődni? 

Anonymus23 6 napja Creative Commons License 57569

Ha majd lecserélted a motortartó bakokat, akkor írd már majd be, hogy honnan és mennyiért vetted a tartókat. Ja és milyet akkor végül is.

Előzmény: miklos2peter (57566)
Mók Zsolt szept. 11. Creative Commons License 57568

Nincsmit. Motorhőfokkal kapcsolatban benzineshez 89 fokos termosztát van boltba is kapásból ezt adják,diesel-hez meg 80 fokos.Én termosztátot is cseréltem,mert nekem télen 3.osztásig ment csak fel bármeddig mentem vele.takaröt tettem a hüttő elé úgy ment feljebb.Kivett termosztátot kipróbáltam,nyit-zár csak a 89 helyett ami még gyári volt 75 fokon nyitott.

Előzmény: ÖregMackó (57565)
hant90 szept. 10. Creative Commons License 57567

Én azt gondolom, ha a hőérzékelő elromlik, akkor a ventilátor folyamatosan megy. Legalábbis, amikor nekem elromlott a csatlakozó, akkor állandóan ment a ventilátorom. Akkor azt mondták, itt a fórumon, hogy ha nem kap jelet a motorhőfokról az izé (nem tudom, mi) akkor biztos, ami biztos mindig megy a ventilátor.

Előzmény: ÖregMackó (57565)
miklos2peter szept. 10. Creative Commons License 57566

Sziasztok

Kiderítettem mit jelentenek azok a betűk a cikkszám után.

Több boltban is azt mondták hogy nem kell vele foglalkozni mert az csak a beszállítójukat jelöli, de a termék ugyan az.

Szeretnék valamit kérdezni. A lengőkarból könnyen kijön, bemegy a szilent, vagy préselni kell célszerszámmal ki és be?

Üdv

Előzmény: miklos2peter (57556)
ÖregMackó szept. 10. Creative Commons License 57565

Köszönöm a pontos leírást, de még várok vele. Nálam pára nem jelentkezik és a vizem is rendesen meleg, sőt azt hiszem inkább még meleg is gyanítom a hűtőventillátor nem indul el. Nyáron egyszer 98 fokra ment fel miután kikapcsoltam a klímát. Én is OBD-vel néztem és még ennél a hőfoknál sem pörgött a ventillátor. De akkor nagyon meleg volt azóta nem volt ilyen problémám. Persze meg kell néznem a hőérzékelőt kapcsol-e bár ahhoz vissza kell olvasnom hogy megtudjam hol van és lehet saru vagy egyéb probléma is. Idő kellene, nincs valakinek kölcsönbe?

Előzmény: Mók Zsolt (57555)
Köhike szept. 10. Creative Commons License 57564
Nincs mit.
Előzmény: Gergo.bgy (57563)
Gergo.bgy szept. 10. Creative Commons License 57563

Köszi.

Előzmény: Köhike (57560)
Anonymus23 szept. 10. Creative Commons License 57562

Nekem most novemberben lesz vizsgáztatás, vezérlés csere, első kerékcsapágyak, motortartóbakok.

10 éves a verda. 130000 km.

miklos2peter szept. 9. Creative Commons License 57561

Szia

Köszönöm a válaszodat.

Tudom hogy 3 db van, és szeretném is mind a hármat cserélni egyszerre, csak keresgélés közben beleakadtam ebbe a cikkszámba amihez 3féle betű tartozik.

Üdv

Köhike szept. 9. Creative Commons License 57560
3 van összesen. Egy a motor oldalán egy a váltóén, és egy alul a váltón ami kitámasztja.
Előzmény: Gergo.bgy (57559)
Gergo.bgy szept. 9. Creative Commons License 57559

Köszi! Akkor összesen 3 motortartó (bal, jobb, hátsó) és 1 váltótartó bak van? :) 

Előzmény: DGabee85 (57558)
DGabee85 szept. 9. Creative Commons License 57558
3 darab van. Bal oldali, jobb oldali és hátsó! A hátsó feleős a váltó rángatásáért. A neve motortartó bak, vagy motortartó gumibak. De akkor már érdemes a váltótartó bakot is cserélni! Javasolt márka: Lemförder vagy Meyle! Ha nem akarod évente vagy 2 évente cserélni. A többi is jó, csak nem bír annyit, mint a két ajánlott márka. Természetesen mindenki a pénztárcájához illő márkát veszi.
Előzmény: Gergo.bgy (57554)
DGabee85 szept. 9. Creative Commons License 57557
Az Unixnál csak 1 Lemförder jobbos motortartó bak van, és az kedvezmény nélkül 26000 Ft. Bár nem tudom, neked milyen Thaliad van, ez az 1.4-es 8 szelepes K7J700-as motorkódúhoz való! De ha azt cseréled érdemes a balost és a hátsót is cserélni! Hacsak később nincs kedved újra szerelőhöz vinni, vagy szerelni a másik 2 döglött bak miatt!
Előzmény: miklos2peter (57556)
miklos2peter szept. 9. Creative Commons License 57556

Sziasztok,

Ismét elakadtam. motortartó bakot szeretnék venni de nem tudom milyet,

Itt a forumon a LEMFÖRDERt ajánlották.

De ebből is van 3 féle

LEM 3457401 *BR 

3457401 *L 

3457401_LEM * *SZ 

Az utolsó a legdrágább.

A cikkszám ugyanaz.

Mi lehet a különbség?

Üdv:

Mók Zsolt szept. 9. Creative Commons License 57555

Elég elkeserítő volt még nekem is pedig én csináltam.Én a folyás a pára és a szélvédő tisztíthatatlansága miatt csináltam ,mert az alkoholos tisztító is összefutott rajta.Fagyállószag nekem is csak zárt ablaknál volt és a vízhőfok sem ment fel.OBD-vel nézve 82 fok.Termosztát csere is volt így most tuti jó!A kormányról elöször a légzsákot kell kivenni.Aksi ki lufi kivétellel vártam kb15-20 percet utána a kormány hátulján két kis fém drót kipattint és kijött.Kábelekre vigyázz!Kormány bordázott tengelyen van nem kúpos.WD 40 és egy lehúzót csináltam hozzá,mert ütögetéssel nem indult meg.Lehúzatásra indult meg de ott is kérette magát.Kormányhoz torx 50 -es kell!

Kormányrudat nem vettem ki hanem a kereszttartóról lecsavaroztam és a tartót és a szürke alsórészt félrefordítottam.Valamennyire látszik a képen is.utána a kereszttartót és a fütésboxot.Bontás kb 5 óra kormány miatt,csere és takarítás 1 óra.Összerakás és feltöltés 2.5-3 óra.

Előzmény: ÖregMackó (57548)
Gergo.bgy szept. 9. Creative Commons License 57554

Üdv, 

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy 2004/12 1.5 dci, 48kw thaliába

- összesen hány motor/váltótartó bak van,

- ezeknek mi a pontos elnevezésük,

- és melyik az pontosan, amelyik azért "felel", hogy rángasson a váltó. :) Olyanra szeretném, aminél huzamosabb ideig nem jelentkezne ez a dolog.

Köszi 

Köhike szept. 9. Creative Commons License 57553

Egyébként mióta ilyen olcsó ez a radiátor? Én még 13-at fizettem érte 1.5 éve......

Köhike szept. 9. Creative Commons License 57552

Én amikor cseréltem akkor leszedtem a kormányt is és a kormányoszlopot is. Kormányt a légzsák mögött fogja egy csavar, az oszlop meg a kereszttartóhoz van csavarozva. A kereszttartó is csavarozva van a karosszériához.

Előzmény: Gábor Baranyi (57551)
Gábor Baranyi szept. 9. Creative Commons License 57551

Szia! Köszi a képeket! A kormányt hol kell leszedni csak magát a kormánykereket vagy a rúddal együtt? A keresztmerevítő az csavarozva van?

Nekem is hasonló árakat mondott a szerelőm azért állok neki én.  Már csak az kell, hogy legyen 2 nap szabadnapom egymás után.

Előzmény: Mók Zsolt (57546)
p.pepe szept. 9. Creative Commons License 57550

Sziasztok.

Tegnapi nap folyamán vettem egy Thaliát(2006-os, 1.2-es 16V). Teljesen meg vagyok vele elégedve, 70.000 km van benne, egy üzletember használta. Na nem is ez a lényeg.

A kérdésem az lenne, hogy JVC (KD-G311) rádiót tett bele, viszont így a kormány mögötti rádióvezérlő nem működik. Ennek megoldására van valami lehetőség? Hallottam olyat, hogy átalakítóval, ami ilyen 28e Ft körül mozog, csak nem találok semmi hasonlót a kocsihoz.

Illetve még egy másik kérdés, hogy az irányjelző használatakor hallható hangot ki lehet-e valahogy iktatni?

Köhike szept. 9. Creative Commons License 57549
Mindezt 2 centi cső miatt, mert kb annyin múlik hogy ki lehessen egyszerűen szedni.
Előzmény: ÖregMackó (57548)
ÖregMackó szept. 8. Creative Commons License 57548

Ez egyszerűen borzasztó! Miért nem lehet ezt egyszerűbben megoldani? Nekem is vannak jelek de még nem merem elfogadni. pl. a gumiszőnyeg alatt mindíg van egy kis nedvesség a vezető oldalon. Nagyon kevéssé de állandóan fogy a fagyállóm. Szag még nincs de lehet, hogy a renault gyári fagyállónak nincs is szaga.

Igazából tapintható vizet még nem találtam csak párát de ez is félelemmel tölt el. Most hogy láttam a képeket, még jobban. 

Előzmény: Mók Zsolt (57547)
Mók Zsolt szept. 8. Creative Commons License 57547

Képek itt:

Előzmény: Gábor Baranyi (57544)
Mók Zsolt szept. 8. Creative Commons License 57546

Szia!

Én a Bárdi-nál vettem azt tettem be hétvégén.A kormánnyal kínlódtam meg kb 3 óra imádkozás,hogy lejöjjön.

Végű a lehúzatás hozta meg az eredményt.Képek mellékelve,hogy megjöjjön a kedved hozzá!

(Szerelő azt mondta nekem,hogy 30 000-35 000 Ft amiért kicseréli.Így én csináltam meg.)

Köhike szept. 8. Creative Commons License 57545

Én Nissens-t vettem. Belement, és azóta ok.

Gábor Baranyi szept. 8. Creative Commons License 57544

Sziasztok! Eddig halogattam a fűtőradiátor cserét, de mostmár ki cserélem a rossz idő előtt. Azt szeretném kérdezni, hogy melyik márkát ajánljátok? Ha lehet az unixnál lehessen kapni. Előre is köszönöm!

DGabee85 szept. 6. Creative Commons License 57543
Szerintem WD40 és magad felé ütögetés.
Előzmény: Mók Zsolt (57541)
DGabee85 szept. 6. Creative Commons License 57542
Lemförder vagy Meyle.
Előzmény: miklos2peter (57540)
Mók Zsolt szept. 6. Creative Commons License 57541

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.Radiátort cserélnék,de a kormány megmakacsolta magát és nem tudtam leszedni.Valakinek esetleg valami őtlet,hogy tudnám jobb belátásra bírni.Lehúzatni vagy  valami más egyéb?Előre is köszönöm a segítséget!

miklos2peter szept. 6. Creative Commons License 57540

Sziasztok

Motortartó gumibakot kell vennem. Felsőket nem az alsó csavartat. Van valakinek tapasztalata milyen márkát érdemes?Febi, Birth,Ocap, Optimal? Köszönöm a válaszotokat.

Üdv.

Miklos2peter

bsanzika szept. 6. Creative Commons License 57539

Hengerfej tömítés csere után, úgy hogy mindent rendben raktunk vissza, szelephézagot beállítottuk újra mert ~300ezer km alatt egyszer se volt, vezérlés rendesen jelen van, akkor mitől lehet az, hogy kicsit lomha az autó? Gyertyákat is cseréltünk meg egy beszívott levegő hőmérséklet jeladót. Mi lehet az oka?

teebee77 szept. 5. Creative Commons License 57538

A garanciális szervizeknél cserélnek vezérlést az autókban? Ez most csak ugy eszembe jutott hogy az is kopó alkatrész.

tom-y szept. 5. Creative Commons License 57537

Sziasztok!

Jól megtréfált a kocsi:)Tegnap este már furcsán,nehezen forgott az indítómotor.Ma reggelre pedig már csak betolással lehetett elindulni.Na,mondom faxa,behalt a ketyere.Irány a szerviz.Felkészültem,hogy otthagyok némi pénzmagot az indítómotor felújítására.A szerelőnek gyanús volt a hibajelenség,ezért kiszerelés előtt bekötött egy új negatív pólust a kasznira.Láss csodát,a kocsi pöccre indul.Kiderült,hogy 11 év alatt a gyári tyúkbél elfáradt,és ezért nem indult az autó.Örömbódottá:)

petiren1,5dci szept. 5. Creative Commons License 57536

Heló, igen, meleg ragasztóval próbáltam rögzíteni, mert eléggé lötyögött... még bírja. :)

Előzmény: ÖregMackó (57532)
dekimi szept. 5. Creative Commons License 57535

Bocsánat, az autó típusa 1500 Thalia diesel.

dekimi szept. 5. Creative Commons License 57534

Kedves barátaim! A szerelő azt mondta,hogy cserélni kell a magasnyomású üzemanyag szivattyút és annak szelepét is.Kérdezem tudtok-e valami olcsó,de megbízható kereskedőt aki ezek beszerzésében tudna nekem segíteni?Köszönöm,ha válaszoltok. 

kukucs33 szept. 5. Creative Commons License 57533

Sziasztok!

Talán páran még emlékeznek rám, egykor én is aktívan jelen voltam itt, de egy ideje már nem Thalicskázom. Viszont nemrégiben találtam pár Thaliához való dolgot az elfekvőben, amit felajánlok a nagyérdeműnek, Ti több hasznát vehetitek ezeknek:

Van 4 db Sagem gyújtótrafó, ebből 1 rossz. Az egyszerűség kedvéért mind a négyet lecseréltem mikor elkezdett kehes lenni, de elraktam a régieket is, sose lehet tudni alapon. Emlékeim szerint az volt a rossz, amelyiket most fordítva tettem a fotóhoz. Íme:

Ezen kívűl van 2 db GoodYear GT2 külső, használt, de jó állapotúak. Tartaléknak, pótkerékre még teljesen jó lehet.

Van még egy garnitúra szőnyeg is, meg 4 db eredeti dísztárcsa is (nem sérülés mentesek, de használhatók) de azokat elfelejtettem lefényképezni. Ha érdekes, akkor természetesen leképezem azokat is.

Ha valakit érdekel, akkor küldjön emilt az adataimnál megadott címre. (amúgy a nickem-kukac-jahúúú.HU)

Nem ezen akarok meggazdagodni, ha valaki egyben elvinne minden akkor 8e pénzért odaadom az egészet. Dunakeszin van a cucc, de Észak-Bp (Zugló, Újpest) környékén is megoldható.

ÖregMackó szept. 4. Creative Commons License 57532

Látom valamilyen ragasztást is kellett elkövetned a kézi nyitógomb "L" alakú tartójának forgáspontjánál. Én is ki szedtem, de nem tudtam úgy visszatenni, hogy ne essen ki 20-30 nyitás csukás után. Ez jó ötlet, én is körülrakom műanyaggal. Sikerült eltörnöm azt a kis műanyag rögzítőt is, ami a rudazatot rögzíti a zárhoz, így annak a bedugott vége is állandóan kijön a zárból. Szóval egyszerű szerkezet, de a bontás során mint a hímes tojással úgy kell bánni. És ráadásul nem sikerült megcsinálnom tehát nekem is cserén kell gondolkodnom, mert 10-ből 3-szor nem nyit ki. Szerencsére bezárni mindíg zár.

Előzmény: petiren1,5dci (57530)
petiren1,5dci szept. 4. Creative Commons License 57531

Jah még annyi, hogy összerakáskor az ablakemelő kurblit full felhúzott ablaknál tedd vissza és lefele álljon a gombóc része, így nem fog letekeredni menet közbe  a rázkódástól.

petiren1,5dci szept. 4. Creative Commons License 57530

A kárpitba lévő "gomb" rudazathoz csavaroztam hozzá, a gyári motor is maradt a helyén,  1lukat fúrtam mindössze de ez is bőven tartja az utángyártott motort, a gyáriról le van húzva a csati és össze van kötve az újjal. összekötéskor a 2 vezetéket lehet elsőre nem találod el de 1-1 nyitás zárás után kiderül hogyha a szerelt ajtó épp ellenkezőleg működik, akkor cseréld fel a 2 vezetéket :) Kárpit könnyen lejön, ablaktekerő kurblit csak tépd le, nincs "omega biztosító" rajta, majd a kilincs  1 csavar és még 1 az ajtó behúzónál torx-osak és nem egyforma méretűek, majd alul megtéped és felfele felhúzód, és már lent is van.

Előzmény: Pelagiusz86 (57529)
Pelagiusz86 szept. 4. Creative Commons License 57529

Köszi a tippet, a páromén mindkettő hátsó központi zár bajos. Még nem láttam borítás nélkül a hátsó ajtót. Jól látom hogy a behúzási pont került közelebb a belső nyelvhez?

Előzmény: petiren1,5dci (57527)
Pelagiusz86 szept. 4. Creative Commons License 57528

Köszönöm! Mindenképpen megpróbálom a javítást illetve a cserét. Nem tűnik vészesnek a videó alapján a dolog.

Előzmény: rentha92 (57526)
petiren1,5dci szept. 4. Creative Commons License 57527

Heéló, ha hátsó akkor én így oldottam meg:

Előzmény: Pelagiusz86 (57522)
rentha92 szept. 4. Creative Commons License 57526

Utángyártott, a nevében is benne van. Nekem is megadta most a jobb első ajtóban, a csomagtartónál pedig fél éve cseréltem. Bontottat próbálj esetleg, a gyári horror összeg. A kárpitot kell levenni, nem túl bonyolult..

https://www.youtube.com/watch?v=h1FowNQulHA

Előzmény: Pelagiusz86 (57522)
rentha92 szept. 4. Creative Commons License 57525

Szerintem rám gondolsz, de enyém K9K motoros. Ott kell egy csavart kihajtani, helyére be a szonda meg a biztosítéktábla alá a fehér csatlakozóba a 2 kábel, és működik :)

Itt a hozzászólásom, mai napig is szépen működik: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127687092&t=9027813

És itt a kép, 2 db szonda + a kábel, a rövidebb az egy 1.9 diesel Clioba való:

De én is úgy tudom, hogy a tiédbe nem lehet berakni...

:((

Előzmény: Gábor Baranyi (57518)
karimax szept. 4. Creative Commons License 57524

A műszerfalon a záró gombot hosszan nyomod, míg sípol egyet. Az oldja ezt a funkciót.

Előzmény: György IVB (57441)
czenus szept. 4. Creative Commons License 57523

Sziasztok!

Köszönöm a hevederzár.hu tippet a nem működő

kulcsaimhoz.

Beszéltem velük.

Meg tudják oldani a problémámat, de mivel 

egyik kulcsom sem működik, el kell küldenem

az indításgátlót is a hangoláshoz.

Azt mondták a műszerfal alatt, a bal térdemnél.....

( 2001-es 1.4 Thália )

Tud valaki valami közelebbit?!

Hogy néz ki?

Mi van ráírva?

Mi mellet van?

Köszi:

czenus

Pelagiusz86 szept. 3. Creative Commons License 57522

Üdv! Az ajtók központi zár motorját macerás cserélni? Érdemes itthon nekiállni vagy inkább bízzam szerelőre az összetettsége miatt? Két Thaliank is van mindkettőben kéne egy egy zármotort cserélnem... Az utángyártottak már erősebbek vagy érdemes gyárit venni?

bsanzika szept. 3. Creative Commons License 57521

Így igaz, hevederzar.hu!! Én is hasonló helyzetben vagyok, az egyik kulcs teljesen kipurcant, a másik meg hol indít hol nem. Írtam nekik e-mailt, és válaszban annyit kaptam hogy elég postára adnom a 2 darab kulcsot(feltéve hogy az 1ik még úgy ahogy működik), ők megcsinálják ~20k körül, és postafordulóval küldik is vissza utánvételesen. Írj nekik, tuti meg tudják valahogy oldani!

Előzmény: czenus (57514)
Köhike szept. 3. Creative Commons License 57520
Az igaz, csak a K7-esen nem fér el a kipufogósortól.
Előzmény: Gábor Baranyi (57518)
György IVB szept. 3. Creative Commons License 57519

üdv hátsó ablaktörlőt hogyan szoktátok cserélni clio-n? Vagy lehet venni direkt ilyet vagy csak magát a gumi részt.

Első ablak emelőm egy bizonyos szintnél ugrik/kattanik egyet mitől lehet? 

előre is köszi

Gábor Baranyi szept. 3. Creative Commons License 57518

Köszi a választ! Akkor mindegy. Csak azért gondoltam, hogy bele lehet szerelni, mert mikor régen megkérdeztem, azt írta valaki, már nem tudom ki hogy egy nagy csavar van a helyén.

Előzmény: Köhike (57517)
Köhike szept. 3. Creative Commons License 57517

K7-be nem tudod beszerelni. Amit ott látsz az egy fagydugó.

Előzmény: Gábor Baranyi (57516)
Gábor Baranyi szept. 3. Creative Commons License 57516

Sziasztok!

Régebben már kérdeztem, hogy miért nem jelzi a műszer az olajszintet, akkor válaszoltatok, hogy az enyémben nincs benne a jeladó K7J700-as. Azt szeretném kérdezni, hogy a képen ez a helye a jeladónak?

http://indafoto.hu/junoszt/image/21684739-359b6465/user

Ha nem akkor merre keressem és hova kell bekötni? Melyik motorkódúban van ilyen jeladó ami jó lehet és mi a pontos neve? Bontóban nézném ha valamelyik jó lenne bele.

Előre is köszönöm választ!

lulumba szept. 3. Creative Commons License 57515

Nem tudom merre laksz, de ők megoldják: http://hevederzar.hu/Szolg/html/immobiliser.htm

Régebben(1-2 éve talán) a itt a fórumon is jelen voltak. 

Nekem a gyújtáskapcsolómnál ők segítettek. Postán elküldtem és úgy is megoldották...

Előzmény: czenus (57514)
czenus szept. 3. Creative Commons License 57514

Szia!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan próbálsz segíteni!

Valóban: nem önindító - hanem gyújtáskapcsoló!!

( na ennyit a hozzáértésemhez !! ).

Igen, a műszerfalon villog az indításgátló jelzője, és

a régi kulccsal már nem indul.

Az új meg nincs felhangolva.

Egyébként a két kulcs belseje nem azonos.

Különböző az elem. és az eletronika is.

( a Renault szervízbe, ahol látták az új kulcsot,

nem mondták, hogy rossz. ).

Azt meg tudod mondani, hogy a 2001 Tháliába

hol van az indításgátló?

Esetleg képet tudsz küldeni róla?

Üdv:

czenus

lulumba szept. 2. Creative Commons License 57513

Hali!

Nem értek több dolgot: "

- és a kulcsmásoló megfaragta a "tollát", ami

ragyogóan passzol az önindítóhoz."  - A kulcs a gyújtáskapcsolóhoz passzoljon! ;-))) 

- " a régivel nem tudom elindítani az autót."  Ez miben nyilvánul meg? Nem is fordul el a gyk.-ban, vagy az megy, gyújtás is van , az önindító is hajt, csak nem indul be?

- "-betonon meghúztam a kulcsot, hátha a rezgés újra formába hozza,"  -  Mivaaan???? 

Szerintem így, ennyi után neked az a problémád, hogy az önindító teker de nem indul a kocsi. Ha igen, akkor :

- a műszerfalon villog az immo lámpája mint a fene.

Gondolom a régi kulccsal is ez volt a hiba, ha nem , hanem csak a kulcs tolla volt megkopva és az miatt nem volt jó, akkor a kulcs fejében lévő immo jeladót kell átrakni az új kulcsfejbe és működnie kell.

Esetleg a régi kulcsot az új mellé téve amikor gyújtást adsz érzékelnie kell az immo gyűrűjének.

Nagyjából ennyi. Ha nem így van akkor írd le konkrétabban a hibát légyszíves.

Előzmény: czenus (57512)
czenus szept. 2. Creative Commons License 57512

Sziasztok!

Kérem adjatok tanácsot az alábbi "problémámra":

2001 évjáratú 1.4 Renault Tháliám van.

Az indítókulcsom már régóta problémás, ezért vettem egy nyerskulcsot az interneten 

( teljesen megegyezik az eredetivel ), és a kulcsmásoló megfaragta a "tollát", ami

ragyogóan passzol az önindítóhoz. Ennek ellenére a Renault szakszervizbe nem tudták 

beüzemelni a kulcsot ( azt nem mondták, hogy hibás a kulcs! ).

Közben ment az "idő", és most oda jutottam, hogy a régivel nem tudom elindítani az autót.

Az interneten olvasgattam és kipróbáltam néhány dolgot, de  nálam nem működött, pl:

-betonon meghúztam a kulcsot, hátha a rezgés újra formába hozza,

-központi zár ki-be kapcsolása.

Legújabb ajánlatom:

Vegyem ki az indításgátlót ( nem tudom holvan! ) és a kulcsokkal vigyem egy távoli városba,

ahol így össze tudják hangolni.

Megköszönném, ha meg tudnátok mondani, a Tháliámba hol van az indításgátló,

azt ki tudja-e venni egy amatőr. 

Köszönettel:

czenus

Luck Skywalker szept. 2. Creative Commons License 57511

Esetleg ha valaki már most szeretne felkészülni a télre, akkor tudok adni akkumulátort.

Baren polar plus 60Ah 600A 21000ft  1,5dci

Baren polar plus 50Ah 520A 18500ft   1,4

Számlával 2 év gari.Akár be is szereljük.

AmjadOmish szept. 2. Creative Commons License 57510

Jah.

Előzmény: Köhike (57509)
Köhike szept. 2. Creative Commons License 57509
De a lényeg, ha ezek nem tudnak rendesen elindulni, nem megy az AC akkor bármennyit lehet tologatni az autót, az nem fog elindulni. Ha annyi maradt még benne, hogy ezek működnek, de az önindító már nem tudja megforgatni, akkor van rá esély.
Előzmény: AmjadOmish (57507)
Köhike szept. 2. Creative Commons License 57508
Nekem annyi nem maradt az akksiban, hogy az uch/ecu elinduljon. Villogott minden mint a karácsonyfán.
Előzmény: AmjadOmish (57507)
AmjadOmish szept. 1. Creative Commons License 57507

Nem kevered a cellazárlatot a szakadással?

Ha egy cella zárlatos, attól még a 10 volt körüli kapocsfeszültségről simán elmegy az uch. A szakadtnál viszont leesik nullára... Na jó, tudom, ez már csak nyelvészkedés. Vagy szakmai ártalom. Két évig akkumulátor szervízben dolgoztam... De egy egyszerű savsűrűség méréssel némi töltés után könnyen megállapítható a zárlat. A szakadáshoz viszont sokszor jókota terhelés kell.

Előzmény: Köhike (57506)
Köhike szept. 1. Creative Commons License 57506
Szóval arra akartam csak célozni, hogy neked nem cellazárlatos lett az akksid, hanem csak simán elgyengült.
Előzmény: lulumba (57502)
Köhike szept. 1. Creative Commons License 57505

Egy hagyományos karburátoros autót ellenben a thaliaval még ilyen esetben is be lehet tolni, mivel a generátorban marad annyi remanens mágneses tér, hogy az felgerjed, és onnantól már el tudja látni annyira a gyújtást, hogy az autó elindul. Sajnos ahogy írtam a thalianal nem lehetséges, mivel az ECUnak és az UCH-nak is viszonylag stabil tápfeszültség kell, így már a kulcs felismeréséig sem jut el ilyen esetben az autó. És még az AC-nak is van némi dolga, aztán ezek tetejére még a gyújtás is felvesz némi teljesítményt. Szóval egy hagyományos autóhoz viszonyítva ennek az indítása egy elég komplex folyamat aminek egymásra épülnek az egyes lépcsői.

Köhike szept. 1. Creative Commons License 57504

A cellazárlatos tipikusan úgy viselkedik, hogy látszarta az ég világon semmi baja nincs, aztán egy nagyobb áramfelvételre az alján összegyűlt szulfátosodás miatt a nagy áram átüt pár cellát (megszakad a sorba kötött cellák közti kapcsolat), és gyakorlatilag megszakad az áramkör, így az addig teljesen tünetmentes akksiból egy gyakorlatilag teljesen döglött lesz.

Köhike szept. 1. Creative Commons License 57503

Az a baj, ha cellazárlatos az akksi, akkor annyi nem marad benne, hogy a kulcsot felismerje az uch, nem hogy felépítse a 3bar-os üzemanyag nyomást az AC. A tiéd biztosan nem cellazárlatos volt.

lulumba szept. 1. Creative Commons License 57502

Ezt cáfolnám, én a nyár közepén jártam úgy (szerencsére 3 nappal a nyaralás előtt) , hogy reggel indításkor a garázsból már nem akart indítani. Rátettem töltőre, 5 perc múlva indult szépen. Elmentem dolgozni, kb. 1 óra múlva ugyanúgy nem indított. A fiam beültettem, betette kettesbe, gyújtást adott, megtoltam kb. 2 métert és már indult is. Aztán még vagy háromszor ugyanez, kb fél órás állás után nem akarta hajtani. Leállítás után pár perccel próbáltam, akkor még indult. Hazafelé autósboltban vettem egy új akkut, ott mindjárt ki is cseréltem, azóta hibátlan. Ez most a 3. aksi a kocsiban, az első 6 évet bírt, ez már csak 5-öt.  :-(

Előzmény: Köhike (57501)
Köhike szept. 1. Creative Commons License 57501
Na ja, csak egy trabit van esélyed betolni. Egy thaliat meg nincs. :) Max bikázni tudod, már ha valakinek van kábele.
Előzmény: teebee77 (57500)
teebee77 szept. 1. Creative Commons License 57500
Én is jártam így (off -4ütemü trabival -on) hogy otthol pöccre indúlt a gép, elmentünk fagyizni és hazafele induláskor már be sem tekerte. A világítás sem működött az autón. Még jó hogy nem messzire mentünk és nem kellett messziröl hazatolni. Bár mindíg volt útközben 1-2 ismerős aki besegített 40-50 méteren. :-)
Előzmény: ÖregMackó (57497)
Köhike szept. 1. Creative Commons License 57499

Igaz nem a thalian hanem egy másik kocsin.

Előzmény: Köhike (57498)
Köhike szept. 1. Creative Commons License 57498

Nekem is pont így döglött meg, csak az egyik elektromos ablakomat még sikerült lehúzni előtte.... Csak nekem 6 év után.

Előzmény: ÖregMackó (57497)
ÖregMackó szept. 1. Creative Commons License 57497

Szerencséd van, az én török aksim pontosan 3 évet bírt és akkor nyár közepén egyik pillanatról a másikra egy lottó vásárlás közben meghalt. Előtte a járdára felálltam, bementem lottót venni, de utána már teljesen halott volt. 2 cella lett egyszerre zárlatos. A mai 8 éves Banner és eddig még kíválóan teszi a dolgát. De azért már bizsereg a hátam, lehet, hogy ez az utolsó tele.

Előzmény: tefi (57470)
AmjadOmish aug. 31. Creative Commons License 57496

Szia 

Ledarálta a fogaskereket a külső levegő elzáró zsalu motorja, és nem tud beállni végállásba.

Nem egyszerű a csere.

Előzmény: teebee77 (57492)
Köhike aug. 31. Creative Commons License 57495
Az biztos, ami K motorban eddig első beépítésű szíjjal találtam az mind Gates volt.
Előzmény: teebee77 (57493)
Köhike aug. 31. Creative Commons License 57494
Tettek bele egyébként daycot is gyárilag. De azt mintha csak D-s motorba.
Előzmény: teebee77 (57493)
teebee77 aug. 31. Creative Commons License 57493

Köszi! Mostanába lesz szíj cserém és Gates lesz szerintem.

Előzmény: Köhike (57475)
teebee77 aug. 31. Creative Commons License 57492

Üdv! Az mitől lehet, hogy ha a ventilátor kapcsolóm ha nulla állásban van akkor a kesztyűtartó alól olyan hang jön mintha valami villanymotor menne? Mindkét irányba 1-esre kapcsolva el kezd járni a ventilátor de akkor már erősebb (rendes ventilátor) hangja van. Akkor hallgat el a halk kereplő hang, ha a nullától egy nagyon picit elforgatom a belső keringetés irányába, kb az első pöttyig. Ez normális vagy valami hiba van?

vandras86 aug. 31. Creative Commons License 57491

Szia!

Köszönöm a választ!

1 hónappal ezelőtt lett cserélve benne a termosztát (típusa: Carlostat by Vernet V6047.89J), bíztam benne, hogy akkor ez így OK lesz.

Amúgy van valakinek tapasztalata ezzel a termosztáttal, vagy legalább a gyártóval? Remélem, hogy minőségi gyártónak számít, mert ezt ajánlották nekem, ezért vettem ezt.

Üdv, András

Előzmény: Köhike (57474)
tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57490

Köszi!Megpróbálom letölteni valahonnan!

Előzmény: DGabee85 (57488)
dudu.5 aug. 31. Creative Commons License 57489

Üdv. kérdezném tőletek, hogy renault indítómotorhoz lehet külön behúzó villát kapni?

DGabee85 aug. 31. Creative Commons License 57488

Próbáld ki a modiag-ot.

Előzmény: tekilla123 (57483)
swarci 1 aug. 31. Creative Commons License 57487

helló. Tudna valaki segiteni. Nem kapcsol be a klimám pedig gáz van benne meg megfelelö nyomás is és mennyiség is, a nyomáskapcsolo gombát szeretném kimérni csak nem tudom hogy mit mérjek rajta a ventilátort azt bekapcsolja 3 lábu gomba van rajta a hütötöl nem messze .

tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57486

Köszi majd kipróbálom,hátha összejön!

Előzmény: lulumba (57485)
lulumba aug. 31. Creative Commons License 57485

Nekem is ugyanez a "cucc" van és simán tudok törölni vele hibakódot. Nekem a hátsó lambdát hozza hibásnak 1-2 havonta( van hogy kicsit sűrűbben), akkor úgy szoktam törölni, hogy csak a gyújtás van ráadva, a motor nem jár és akkor kitörli.

Előzmény: tekilla123 (57483)
tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57484

A beszívott levegő hőmérséklet érzékelőt érdemes kitakarítani?Hogy lehet kiszedni?

tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57483

Egyik ismerősömnek is elm327-es van azzal tudtunk hibakódot törölni!Csak nem tudom melyik progit használta!Az 56-60 fokot már a meleg motornál néztem!

Előzmény: DGabee85 (57481)
tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57482

Ez jó kérdés!Nem tudom nem jegyeztem meg! :)

Előzmény: DGabee85 (57478)
DGabee85 aug. 31. Creative Commons License 57481

Bár úgy látom, hogy ízt írja rá tudsz vele törölni! De szerintem nem.

Előzmény: DGabee85 (57480)
DGabee85 aug. 31. Creative Commons License 57480

Ja, és ezzel nem is fogod tudni törölni a hibakódot! Ez csak egy diagnosztikai eszköz, írni nem tudsz vele! Az szerviz lesz!

Előzmény: tekilla123 (57476)
DGabee85 aug. 31. Creative Commons License 57479

Akkor meg valószínűleg meg is van a hiba. Ugye a hibakódnál már mondtam, hogy vagy levegővel, vagy égéssel kapcsolatos a hibakód. Mivel a beszívott levegőt hirtelen 56-60 fokosnak írta, szerintem beszívott levegő hőmérséklet jeladó lesz a gond. Szerintem! Valaki más vélemény?

Előzmény: tekilla123 (57477)
DGabee85 aug. 31. Creative Commons License 57478

És ha a hibakód alatt lenyitottad a fület, ott mit hozott?

Előzmény: tekilla123 (57476)
tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57477

Azt elfelejtettem írni,hogy egyszer mérés közben alapjáraton behebeget és sikeresen leállt!Amit még láttam,hogy a beszívott levegőt 56-60-fok közöttinek mérte,és a fojtószelem nyitását 17%írta alapjáraton!

tekilla123 aug. 31. Creative Commons License 57476

Sziasztok!

Ma sikerült laptoppal is megnézni a thaliát!A hibakódot nem sikerült törölni.lehet csak béna voltam!Pár dolgot lefényképeztem,hátha mond valamit!Köszönöm!A Scanmasteren kívül van még olyan progi amit jól lehet használni az elm327-hez? Köszönöm!

Köhike aug. 31. Creative Commons License 57475
Gates.
Előzmény: teebee77 (57473)
Köhike aug. 31. Creative Commons License 57474
Szerintem ez így teljesen rendben van.
Előzmény: vandras86 (57471)
teebee77 aug. 31. Creative Commons License 57473
Hali! Gyárilag milyen márkáju vezérműszíjjal szerelik a tháliákat? 2004 es 1.4 16v érdekelne.
vandras86 aug. 31. Creative Commons License 57472

Szia!

Csináltam reggel egy ~35 km-es túrát: volt városi, tartós 50-60 km/h sebességgel (zöldhullámnak hála :)), volt városon kívüli közúti (90 km/h) és autó úti (110 km/h) vezetés is. A tapasztalatok:

Végig folyamatos haladás mellett a vízhőfok mutató a vékony beosztásokat tekintve

- hideg motorral indulva, városon belül 5 km-t haladva a 4. beosztás fölé ment egy picivel, majd a termosztát kinyitott és 3-4 közé visszament

- további városon belüli kb. 5 km-es útszakaszon felment 3,5  - 4. közé

- városon kívüli közúton (~10 km), autóúton (~8 km) haladva, majd a városba visszatérve (itt ~7 km-t haladva hazáig) a 4. beosztáson volt stabilan a mutató, egészen az autó leállításáig

Menet közben a fűtést max-ra csavarva, nyárias öltözékem ellenére megsültem a kocsiban (kint 20 fok volt), a fűtést visszavéve közép állásba még éppen nem verejtékeztem.

(Azt az előző hsz-ban írtam, hogy pl. dugó miatti araszolgatáskor a mutató kb az 5. vékony beosztásig felmegy és időnként bekapcsol a ventilátor.)

Így akkor rendben lehet a dolog?

Üdv, András

Előzmény: Köhike (57467)
vandras86 aug. 31. Creative Commons License 57471

Szia!

Köszönöm a választ. 1 hónapja lett kicserélve a termosztát (Vernet márkájúra), mert a korábbival üzem közben (50-60 km/h sebességnél) a mutató lement a 4. osztásról a 3-ra. Csak akkor ment vissza a 4. környékére, amikor elhagytam egy települést és felgyorsatottam 90-re. A jelenlegi termosztáttal úgy néz ki a dolog, hogy felmegy a mutató a 4-re (vagy egy picivel feljebb), aztán visszamegy a mutató a 3-4 közé, gondolom ekkor nyithat ki a termosztát. További üzem során pedig úgy van, ahogyan Nálad is: 3-4 közötti állásról felmyegy a 4-re, és itt 1-2 mm-t mozog fel le a terheléstől függően. Ha dugóban "gyakorlom" az 1-üres fokozatba tételt, akkor felmegy az 5. beosztásra, de így már időnként bekapcsol a ventilátor. Ez akkor így rendben lehet?

A csövekkel kapcsolatban köszi a felvilágosítást, nem gondoltam, hogy így működik, de örülök, hogy rosszul gondoltam. :)

Üdv, András

Előzmény: Köhike (57467)
tefi aug. 31. Creative Commons License 57470

Nekem a gyári török akksi pár héttel több mint 10 évet bírt ki! :)

Igazából nem is döglött be,csak a tavaly májusi hidegekben már nagyon gyengélkedett és a töltés sem segített rajta. Ezért inkább lecseréltem,minthogy az úton hagyjon cserben...

Előzmény: Vidor75 (57466)
Köhike aug. 30. Creative Commons License 57469
Azért így melegedtek a csövek, mert a termosztát a felső csövet zárja el. Ott van abban a műanyag házban, 3 csavar fogja.
Előzmény: vandras86 (57462)
Köhike aug. 30. Creative Commons License 57468
Jogos a felvetés. :)
Előzmény: SGN (57464)
Köhike aug. 30. Creative Commons License 57467
Nekem nem ilyen óracsoportom van de szerintem az hideg. Nekem a negyedik osztásnál áll folyamatosan. 2 millimétert mozog üzem közben fel le. Ezek a tetmosztátok tudnak olyat, hogy megszorulnak, és nem zárnak teljesen. Nekem ilyen volt a gyári termosztátom. Viszont ha szétszeded az azonnal látszik rajta, a patron oldalán nyoma marad. De olvasd ki diagnosztikával hány fokosnak látja a motor a vizet. 90 körülinek kell lennie.
Előzmény: vandras86 (57465)
Vidor75 aug. 30. Creative Commons License 57466

Jó estét!

A 3 és fél éves gyári török Mutlu akkumulátorom cellazárlatos lett tegnap. Mivel ez varázsszemes is volt a szem jól is mutatta az állapotát. Az apám gyári Tudor aksija 8 évet ment el, azt hittem ez is kibírja addig.... :( 

vandras86 aug. 30. Creative Commons License 57465

Szia!

Köszi, de mint írtam: a kép csak illusztráció! Az esetemben alulról a 3. és a 4. vékony csík között van a mutató üzemi hőmérséklet esetén.

Üdv.

Előzmény: SGN (57463)
SGN aug. 30. Creative Commons License 57464

Azért nézd meg a fékbetétek vastagságát elöl illetve a hátsó keréknél lévő fékpajzs nem olajos-e? A tartályban lévő olajszintet normál esetben nem kell utána tölteni mert ha vissza vannak nyomva betétcserekor a dugattyúk akkor kifolyik a tartály tetején az olaj (ha nem figyel valaki) és az nem tesz jót a fényezésnek stb. Azt persze nem kell leírnom, hogy ha olajos hátul a pajzs akkor mit kell tenni! Hali....

Előzmény: miklos2peter (57458)
SGN aug. 30. Creative Commons License 57463

A képen látható vízhőfok mondhatni ideális! Hali...

Előzmény: vandras86 (57462)
vandras86 aug. 30. Creative Commons License 57462

Sziasztok!

A járgány egy 2005-ös évjáratú, benzines, 1.4 8V.

Igyekeztem átböngészni a topicot, de nem találtam infót a felmerülő kérdéseimre. Az alábbiakra szeretnék így -remélhetőleg megnyugtató- választ kapni:

1. Megfelelő-e, ha a hűtőfolyadék hőmérsékletének mutatója üzemmelegen (tartós, 50-60 km/h sebesség mellett) a vékony vonalakat tekintve alulról a 3. és a 4. beosztás között van? A csatolt kép csak illusztráció az érthetőség kedvéért!

2. Azt olvastam, hogy a termosztátot házilag úgy a legkönnyebb ellenőrizni, ha hideg motorral indítva az autót kézzel ellenőrizzük a csövek hőmérsékletét. Ha a termosztát OK, akkor a felső csőnek kell fokozatosan melegednie, az alsónak csak azt követően, ha elérte az üzemi hőfokot és kinyitott a termosztát. Nos, én megcsináltam ezt a "tesztet" és azt vettem észre, hogy először a hűtőbordára alulról csatlakozó cső kezd melegedni, a felső ekkor nem. A vízhőfok mutatót figyelve láttam, hogy amikor elérte alulról a negyedik vékony vonalat, akkor egy kis idő elteltével visszább ereszkedik a mutató a 3. és a 4. vonal közé (ahogy az előző pontban írtam) - gondolom ekkor nyitott a termosztát. Ekkor ismét megfogtam a hűtőbordára csatlakozó csöveket, és a felső cső is kezdett folyamatosan melegedni. Tovább járatva a motort a felső cső melegebb volt, mint az alsó. Ezt a jelenséget én érzem csak ellentmondásosnak, hogy először az alsó cső melegszik, majd a felső, és üzemmelegen a felső melegebb, mint az alsó? :)

Amikor bekapcsolt a motor hűtőventilátora, akkor a vízhőfok mutató alulról a negyedik-ötödik vékony vonal között volt.

A fenti két pontot tekintve milyen infókkal, válaszokkal tudtok szolgálni?

Előre is köszönöm!

András

tekilla123 aug. 29. Creative Commons License 57461

Köszönöm!

Előzmény: lao13 (57459)
miklos2peter aug. 28. Creative Commons License 57460

Sziasztok.

Önindítóba hol tudok bronzkefe készletet venni? kaptam egy bontottat szeretném felújítani de nem kapok sehol. Ezekben valóban csak 4 kefe van? Elég furcsa. Egyébként thalia 1,4  16v 2001

Köszönöm a segítségeteket.

Üdv:

miklos2peter

lao13 aug. 28. Creative Commons License 57459

Sziasztok!

obd II hiba kódok listája (pdf) :  http://data.hu/get/8002902/obd-ii-hibakodok.pdf

remélem segít valakinek.

miklos2peter aug. 28. Creative Commons License 57458

Sziasztok,

valóban a fékolaj szintje volt kicsit alacsonyabb a kelleténél.

Köszönöm a segítséget.

Üdv:

Miklos2peter

Előzmény: Köhike (57447)
tekilla123 aug. 27. Creative Commons License 57457

Szia!Telefonnal néztem mert a laptop nem csatlakoztt!Ha összelyön megnézem a Sacmasterrel hogy az mit mutat!

Előzmény: Köhike (57454)
tekilla123 aug. 27. Creative Commons License 57456

2000-es 1.4-es 8 szelepes benzines.Megpróbálok majd laptoppal is rákeresni,a hibára telefon azért nem olyan.

Előzmény: DGabee85 (57449)
Pelagiusz86 aug. 27. Creative Commons License 57455

Eddig ugy néz ki müködik a csatlakozòk kontaktsprével valò befújàsa,a kocsi eddig lekopogom nem produkàlta az indìtàsi problémàt,de nem akarom elkiabàlni. Még tesztelgetem majd,hosszabb rövidebb àllàsidõ utàni indítàst. Köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket! 

Előzmény: Köhike (57430)
Köhike aug. 27. Creative Commons License 57454

Meg kell nézni másik olvasóval is.

Előzmény: DGabee85 (57453)
DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57453
megvan valahol a betuk szamerteke is. ha jol emlekszem az f az 1111 bar igy meg tul hosszu a kod. de a p01 mindenkepo levego vagy tuzeloanyag ellatasi hibara utal! egyebkent jogis a felvetesed.
Köhike aug. 27. Creative Commons License 57452

Ott szerintem valamit elrontott a sw, mert ha jól tudom maga a kommunkáció az hexában történik.

Előzmény: Köhike (57451)
Köhike aug. 27. Creative Commons License 57451

Nem akartam hülyeséget írni az elején, de szerintem az a kód nem jó, én még nem találkoztam hexadecimális hibakóddal.

Előzmény: DGabee85 (57449)
DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57450
de mivel ezekben nincs legtomegmero ezert MAP szenzor az eselyes...
DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57449
p01 = p0100 azaz Mass or Volume Air Flow Circuit Malfunction, tehát légtömeg vagy térfogat mérő szenzor áramkör meghibásodása

tekila milyen thaliad van?
miklos2peter aug. 27. Creative Commons License 57448

Köszönöm a tippet.

Holnap megnézem és megírom.

Még egyszer köszönöm.

Üdv:

Előzmény: Köhike (57447)
Köhike aug. 27. Creative Commons License 57447

Fékolaj szintje rendben van?

Előzmény: miklos2peter (57446)
miklos2peter aug. 27. Creative Commons License 57446

Sziasztok

Mostanában érdekes hiba jött elő a 2001 es 1,4 16V Thaliámon. Néha hirtelen gyorsításnál ha sokáig nem váltok fel bevillan a stop és a felkiáltójel lámpa egyszerre,(mint a kézifék behízásakor) Menetteljesítményben nem érzek semmi változást a vason. találkozott már valaki ilyennel? Mitől lehet ez? Tudom, vagy legalább is remélem hogy egy diagnosztika megmondja majd, de még nem értem odáig.

Köszönöm a válaszotokat.

További szép estét.

Miklos2peter

Köhike aug. 27. Creative Commons License 57445

Az egyik legjobb funkció. Nem pakolnak ki a pirosnál.

DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57444

Ráadott gyújtásnál.

Előzmény: Garfield007 (57443)
Garfield007 aug. 27. Creative Commons License 57443

Első kérdés: miért zavar? :-)

Második építő mondat: ha jól sejtem a Clioban is a váltó mellett van a nyitó-záró gomb. Nyitás irányba tartsd nyomva pár másodpercig és kikapcsol ez a funkció, bekapcsolása záró irányba nyomva tartani. Legalább is nálam így működik.

ille005 aug. 27. Creative Commons License 57442

szivargyujto melletti gomb hosszan nyomod mig nem csipog és igy kapcsolod ki

György IVB aug. 27. Creative Commons License 57441

üdv vettem egy clio-t 1.4 16 szelepest, a központi zár olyat csinál hogy indulás után pár másodperc múlva lezárja az ajtókat, ha megállok és nyitom az ajtót nyitja a zárat. Az eladó mondta hogy valahol lehet ezt állítani de hol?

tekilla123 aug. 27. Creative Commons License 57440

Köszönöm!

DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57439

Ebből a légtömegmérőre tippelek. Az utolsó 2 karakter jobban szűkíti a hibát, de jelenleg öcsémnél van a hibakódos könyv.

Előzmény: DGabee85 (57438)
DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57438

P= Powertrain 0=Generic 1=Fuel and Air Metering

Az utolsó 2 karakter: 

Identifies what section of the system is malfunctioning.

Előzmény: tekilla123 (57437)
tekilla123 aug. 27. Creative Commons License 57437

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki,hogy honnan tölthető le hibakód táblázat!Vettem egy elm327-et igaz mobillal csatlakoztam és talált egy "P01F4"-es hibakódot!Valaki tudja,hogy ez mit jelent? Köszönöm!

rentha92 aug. 27. Creative Commons License 57436

Fényszóró állító kapcsoló ledezése:

Ki kell forrasztani a régit, egy apró izzó világítja meg. Ez egy 5050 piros smd led.

:))

Előzmény: rentha92 (57410)
Gábor Baranyi aug. 27. Creative Commons License 57435

Igen fém, valami öntvény elég nehéz. Ez stabilan tartja.

Előzmény: AmjadOmish (57427)
Köhike aug. 27. Creative Commons License 57434

Nekem gyártanom kellett lehúzót hozzá. Csapágylehúzó sehogy sem fért oda, amelyik pedig igen az mindig lecsúszott a karról. Vagy 3 félét kipróbáltam. Végül egy zártszelvényből levágtam egy 3-4 centis darabot, alul ki lett flexelve, hogy az ablaktörlő tengelye elférjen, az ellenkező oldalon fúrtam bele egy lyukat, majd belehegesztettem egy 6-os anyát, amibe egy elköszörült végű csavart tettem. Ezzel simán le lehetett már húzni.

Előzmény: nagya2 (57433)
nagya2 aug. 27. Creative Commons License 57433

HAli!!

Meguntam nagyon, hogy minden kanyarban intenzív szélvédőmosó illatot érzek, hétvégén egy nagy bontó mellet mentem el Kapuvár előtt, és megkérdeztem van-e ablakmosó tartály, egy thalia állt benn, és benne volt a tartály, 2k-ért örülhettem neki.(86 mintáju polóba a kartelgáz olajlecsapatót ingyé odaadta egy 4t Trabiból)

Ismimnek van csapágylehuzatója, de így is megkinlódtunk a vezetőoldali ablaktörlő levételével, csak úgy sikerült, hogy a kart függőbe állítottuk.(ennek lesz késöbb jelentősége)

A csere pik pakk, karok vissza és bekapcs, a karok lefele mozdulnak, Bakker bakker, nem állítottuk vissza vizszintesbe.

Karok ujra levesz (már jóval könnyebben lekinlódni), beállít , most jó.   :-))))

A tartályon ahogy kiveszik a fröccsöntő gépből ilyen vizszintes csíkok keletkeznek, és ez repedt el hosszában, az "új" tartályon ilyen nincs.

Üdv Nagya

AmjadOmish aug. 27. Creative Commons License 57432

6.5

Előzmény: Köhike (57428)
DGabee85 aug. 27. Creative Commons License 57431
Nekem 1.4; 8 szelepes olyan 7- 7,5 -öt eszik. Bár nekem nehéz a lábam.
Köhike aug. 26. Creative Commons License 57430
Meg lehet próbálni.
Előzmény: Pelagiusz86 (57429)
Pelagiusz86 aug. 26. Creative Commons License 57429

A müanyag csatlakozot még érdemes kontaktsprével befujni? 

Előzmény: Köhike (57426)
Köhike aug. 26. Creative Commons License 57428

Meg tudnátok írni, hogy kinek mennyit eszik a 8 szelepes 1.4-es? Sok helyen látok 5-6 literes fogyasztást, és kicsit kételkedem...... Nekem vegyesben 6,5 körül volt eddig a legjobb. Általában 6.8 körül eszik.

AmjadOmish aug. 26. Creative Commons License 57427

Szia 

Ennek fém a tartója?

Köszi!

Előzmény: Gábor Baranyi (57425)
Köhike aug. 26. Creative Commons License 57426

Nem minden esetben segít a tisztítás. Valamikor csak a csere. Gyertya miatt nem indítási problémáid lesznek, hanem rángatni fog.

Előzmény: Pelagiusz86 (57424)
Gábor Baranyi aug. 26. Creative Commons License 57425

Csináltam pár képet de csak az indafotóra tudtam feltölteni.

http://indafoto.hu/junoszt/alap_album

Előzmény: rentha92 (57423)
Pelagiusz86 aug. 26. Creative Commons License 57424

Ràvettem magam az FHP jeladò tisztíàsra,hàt rendesen koszos volt wd40 segített a dolgon,fekete olajlerakodàs volt rajta. Sajnos az indítàsi probléma ugyanugy idõszakosan elõjön...Most a gyertya csere jön aztàn meglàtjuk.

rentha92 aug. 26. Creative Commons License 57423

Tudsz erről mutatni nekem valami fotót?

Előzmény: Gábor Baranyi (57421)
lulumba aug. 25. Creative Commons License 57422

Én viszont univerzálisat vettem, csak abból a "jobb" fajtát. Viszont a tartóját saját magam készítettem el...

Előzmény: AmjadOmish (57420)
Gábor Baranyi aug. 25. Creative Commons License 57421

Szia! Én a vaterán vettem direkt thaliához kb 18000 ft. Ennek öntvény a tartója és az üllés sinjéhez kell csavarozni, megvan a kocsiban a helye fúrni sem kell.

Szerintem nem érdemes univerzálissal kinlódni, mert úgy sem lessz az igazi.

Előzmény: AmjadOmish (57420)
AmjadOmish aug. 25. Creative Commons License 57420

Sziasztok 

Használ valaki kartámaszt a két ülés közt?

Létezik megfizethető áron masszívabb, olyan ami nem műanyag rögzítésű?

Akár ebay...

Köszönöm.

Köhike aug. 24. Creative Commons License 57419
Igen, amiatt rossz a központi is, mivel az uch nem kapja meg a sebesség jelet rendesen, így nem tudja mikor éri el az autó a 10km/h-át ahol lezár.
Előzmény: Zlatan93 (57416)
Köhike aug. 24. Creative Commons License 57418
Egy műanyag kis fül tartja a váltóban. Egyszerűen ki kell húzni felfele.
Előzmény: Zlatan93 (57416)
Köhike aug. 24. Creative Commons License 57417
A váltó tetején van. Ha felülről benézel a motor mögött pont rálátni.
Előzmény: Zlatan93 (57415)
Zlatan93 aug. 24. Creative Commons License 57416

Sziasztok.Legyetek szívesek ha valaki tudja,hogy lehet cserélni a sebességmérő jeladóját írja meg. Utána néztem az oldalakon de nincs pontosítva róla semmi. 2001-es 1,4 16v benzines thalia. A központi zár működése is szar,az is lehet a sebességmérő jeladótól?Azt hiszem megtaláltam a jeladót ,a féltengelyek felett középen, elég szar helyen van,nehéz hozzá férni.Nem akarom beletörni műanyag kis vacaknak tűnik.Válaszotok előre is köszönöm.  

Zlatan93 aug. 24. Creative Commons License 57415

És a km óra a féltengely mögött melyik oldalon van?

Előzmény: lulumba (57414)
lulumba aug. 23. Creative Commons License 57414

Km. óra jeladó csere. Keress vissza, többször volt már téma....

Előzmény: Zlatan93 (57413)
Zlatan93 aug. 23. Creative Commons License 57413

Sziasztok.Renault thalia 2001-es 1.4 16v benzines,nem mutatja a km.-óra az autó sebességét.Fordulat szám-mérő jó,tudnátok benne segíteni hol lehet a hiba.

rentha92 aug. 23. Creative Commons License 57412

Ó, hát akkor így gyerekjáték lesz :)))

Előzmény: petiren1,5dci (57411)
petiren1,5dci aug. 23. Creative Commons License 57411

Köszi szépen, a részletes leírást! A szivargyújtóba már cseréltem :)

Előzmény: rentha92 (57410)
rentha92 aug. 23. Creative Commons License 57410

Hello! Azt a 2 csavart nem kell bántanod!

Ki kell venni a váltó box körüli műanyagot, ezt 2 csavar az ülések mellett illetve 2 patent elöl fogja. A csavarokat kiveszed, hamutálat kiveszed, majd az egészet elöl finoman lefelé nyomod, amig ki nem pattanik a helyéről a box, ezután lehúzod az elakadásjelző csatlakozóját, majd a központizár kapcsolóját, majd a szivargyújtó csatlakozóját illetve a váltónál a bőrt alul az elakadásjelző felé a szélén felfelé nyomod, ilyen pattintós.. utána már ki tudod venni a műanyag keretet.

Így könnyen tudsz cserélni a fűtés mögött, pl egy 8-as dugókulcs fejjel elforditod és kijön.

Az elakadásjelzőben és a szivargyújtónál is ez a fajta izzó van, mint a fűtés mögött, mutatom a szivargyújtót, ez macerásabb picit, 4 kis pattintós fül tartja, kettő a sárga műanyagon, itt pl jól jön egy kés, viszonylag könnyen kijön, de azért óvatosan.

Ott középen benyomod, majd nyomod kifelé, és kijön a foglalttal együtt:

Mindenképp próbáld ki előtte mielőtt visszateszed, ha nem égne forditsd meg a ledet :)

Elakadásjelzőnek csak le kell pattintani a tetejét, erről nincsen képem, ez egyszerű. Ide és a szivargyújtóba T5 fehér 5050 smd ledet tettem, ez a tuti.

A központizár kapcsolóban hosszú drótlábú izzó van, ugyanaz mint az ablakemelőkben, fel van tekerve a műanyag 2 szélére, erről már írtam itt:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130204263&t=9027813 Ide nincs jobb ötletem, többi helyre szerintem T5 led, aztán nincs rá gond többet.

Visszafelé minden a fordított sorrendben :) Jó munkát!

A fényszóró állítóban van még izzó, de ott forrasztani kell, csak úgy cserélhető, ha kész töltök fel képeket.

Előzmény: petiren1,5dci (57409)
petiren1,5dci aug. 23. Creative Commons License 57409

Heló, mennyire kell megbontani ehhez a művelethez? Alsó 2 csavar a tekerők alatt, meg még mást is?

El.ablak kapcsolóba a mini izzó van mint a szivargyújtó előtti kp-zár kapcsolóba? Válaszodat előre is köszi. :)

Üdv: Peti

Előzmény: rentha92 (57408)
rentha92 aug. 22. Creative Commons License 57408

Pár kép a fűtéskonzol ledesítésről, összefoglalom, legyen meg egyben itt :)

2 db rizsszem izzó világítja meg gyárilag, kihúzható a foglalatból.

T5 5050 piros smd led..

Foglalatban..

Végeredmény:

Pelagiusz86 aug. 21. Creative Commons License 57407

Üdv!

Érdeklődnék az ügyben hogy van egy 2001.es 1.4 es 8V Thaliám ami hidegebb párás időben nehezen indul általában csak harmadik indításra indul el,azonban ha garázsból indulok vele akkor pöccre indul... Mi lehet a probléma? Szerelőm azt mondja próbáljuk meg a gyertya cserét. De olvasgattam itt hogy többféle ok is lehet. FHP jeladó talán? Vagy üzemanyagszűrő? Aki tud segítsen mert elég kellemetlen az állandó nyögvenyelős indulás... Köszönöm!

Öreg?halász aug. 21. Creative Commons License 57406

Nem igazán vágyom egy újabb találkozásra ezzel a hibával!A csatlakozót is ápolásban részesítettem,bár azon meg abszolutt semmi nem volt látható!Viszont ha újra előjön ,tuti ,hogy összegyógyítom a forrasztópákával!

Előzmény: SGN (57405)
SGN aug. 21. Creative Commons License 57405

Ebből kifolyólag nem a jeladó volt koszos hanem a csatlakozó kontakt hibás! Hamarosan  elő fog jönni újra hiba, de ne legyél elkeseredve mert nem te leszel az első és nem az utolsó! Szép  estét!

Előzmény: Öreg?halász (57404)
Öreg?halász aug. 21. Creative Commons License 57404

Sziasztok!

Ha előző hozzászólásaimat megnézitek,látható,hogy érdekes   gyújtásproblémával küzdöttem! Megoldódott! Kivettem a FH-jeladót,megtakarítottam és (már 10 napja) nem jelentkezik a probléma!

Ami érdekes,hogy a jeladó ,ránézésre nem is volt koszos,két-három vasreszelék szerű fémdarabkától eltekintve. Furcsa állat ez a FH-jeladó,úgy tűnik érdemes ránézni néha!

hant90 aug. 21. Creative Commons License 57403

Találtam egy videót a felsőholtponti-jeladó tisztításáról:

http://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI

Egy jó tanács: a csatlakozót nagyon óvatosan húzd le. Én úgy jártam, hogy a hőgombáról húztam le a csatlakozót úgy, hogy finoman mozgattam ide-oda, de teljesen kinyíltak a műanyagházban lévő saruk, alig tudtam szétszedni, és megcsinálni.

Köhike aug. 20. Creative Commons License 57402
Én a Zsu-nál vettem, olyan 8-9 körül volt, és ha jól emlékszem ruville volt. Viszont cseréld mindkét oldalt mert a váltó felöli is el tud öregedni. Az ráadásul olcsó is.
Előzmény: Garfield007 (57401)
Garfield007 aug. 20. Creative Commons License 57401

Sziasztok!

Motortartó bakot ki hol mennyiért tud? Felsőt. A gyári elég horror áron van.

Köszi!

Mészi Clio aug. 19. Creative Commons License 57400

Lassan alakul az autóm. Első megállapítás, hogy a csúcsok miatt kopog a motor a csúcsok felújítása után tévesnek bizonyult. A motor szétbontása után beigazolódott a feltételezésem, hogy hajtókar csapágyas lett. Lassan alakul az összerakás, kapott egy másik főtengelyt és egy hajtókart,csapágysort, új gyűrűket. Javaslom mindenkinek 250 000km felett érdemes csapágy sort cserélni. Bár kompresszió még volt benne, de az olajlehúzó gyűrűk nem sokat értek rajta, 330 000km megtette hatását. Kiváncsi leszek miként alakul a bejáratás után a fogyasztására. Majd leírom a tapasztalatokat.

aranycsipa aug. 19. Creative Commons License 57399

Nincs mit! Remélem sikerrel jársz!

Előzmény: DGabee85 (57382)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57398

HAli!!

Első körben a zárak szétszed megolajoz, motor ház szétszed(ragasztott), motorrol fogaskerék lehúz, motor szétszed kommutátor megpucol, és valszeg jó lesz.

Ha nem akarsz ennyit gürizni vele, akkor hátra biztosan jó az 500huf-os utángyártott(felrakási kép a fórumon), előre nemtom én vettem gyárinak kinéző ugy motrot, azt raktam be.

Üdv Nagya

Előzmény: tekilla123 (57397)
tekilla123 aug. 19. Creative Commons License 57397

Köszönöm!A központizár a vezető oldal felöl teljesen rossz ,csak kicsit mozdul a többi hol működik hol nem.

Előzmény: nagya2 (57393)
Beeci60 aug. 19. Creative Commons License 57396

Köszi szépen!!!

Előzmény: nagya2 (57394)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57395

Hali!!

Nekem újkóra óta így indul:(megpróbálom a verbálist irásba foglalni) vá-vá-vá-vá-vrommm.

Télen mikor szarabbul indult, akkor saját meglátásom szerint 2 oka volt: gyenge akksi(8.5 évet birt), és a gázolajszűrő amiben van egy lábszelep, és visszaengedte az olajat.

Üdv Nagya

UI: várjuk a további tapasztalást

Előzmény: József Nagy x (57373)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57394

Hali!!

Világoskék füst olaj evésre utal.

Ha a turbó felkapja az olajat nemigen állítod le, hanem szétpörgi magát a motor.

Vidd szerelőhöz!!!!!!!!

Üdv Nagya

UI: ha kész akkor a tapasztalásokat visszairhatnád.

Előzmény: Beeci60 (57390)
nagya2 aug. 19. Creative Commons License 57393

HAli!!

központi zár: egyik ajtón sem müködik??

Sebességmérő jeladó: a két féltengely fölött van,alulról-felülről nehezen hozzáférni, csere mivel pattintós 2 perc, ha először csinálod 10 perc.

Üdv Nagya

Előzmény: tekilla123 (57389)
Labitttt aug. 18. Creative Commons License 57392

(FH jeladó) És nagyon tud tőle búgni vibrálni a motor, ha koszos! Elviszi a gyújtást.

110 felett erősen búgott az autó. (2001. 16v) Alig látható piszok volt rajta, takarítás után újra lehet beszélgetni a kocsiban, elcsöndesedett. 5000 km után kötelező letörölni!

Ugyan olyan fos megoldás, mint a jobb oldali féltengelyre szerelt vibrátor, - vas darab, amelyet le kell vágni, vágatni, mert szétráz mindent.

Előzmény: aranycsipa (57377)
Öreg?halász aug. 18. Creative Commons License 57391

Szia!

Sajnos nem tudok válaszolni,de azt javaslom először gyűjts információkat és csak aztán szerelgess,mert iszonyú sok pénz tud elfolyni a felesleges szerelgetések,alkatrészcserék miatt!

Előzmény: Beeci60 (57390)
Beeci60 aug. 18. Creative Commons License 57390

Sziasztok!

2003.-as 1.5dci 65Le-s Tháliám van, normál olajszint mellett iszonyatos világoskék füstöt okád, szó szerint. EGR szelephibára gyanakodtunk, szét is szedtem a szelep tiszta olaj volt, simán szétjött. Most turbóra tippelünk, mert a felső csöve tiszta olaj. Ha valakinek volt már hasonló gondja segítsen nekem, de bármi ötlet jól jönne. Köszi!!

tekilla123 aug. 18. Creative Commons License 57389

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy mi lehet a köszponti zárral,mert csak a relé kattanása hallatszik mást nem csinál!Valamint a kilóméter óra hol mér hol nem!Jeladó gond lehet?

Köhike aug. 18. Creative Commons License 57388

Nem hozzáértőként inkább ne te állj neki a féknek. Valószínű lejött a kopóréteg a pofáról. (keresztbe is tud állni, nem jó halogatni a dolgot) Szóval egy komolyabb dobfék felújítás elé nézel. Ilyenkor már rossz szokott lenni a munkahenger, azt is érdemes cserélni. Illetve lehet a dobot is szabályozni kell, esetleg cserélni. És természetesen a pofákat.

Előzmény: virmik (57385)
Köhike aug. 18. Creative Commons License 57387

Lehet széthullott a hátsó féked.

Előzmény: virmik (57385)
rentha92 aug. 18. Creative Commons License 57386

Első körben próbáld meg felcserélni a kapcsolókat, vagy befújni neki. A jobbos ablak kapcsolói egyformák. Vagy az ajtó csatlakozót megmozgatni, szerintem valami kontakt hiba lesz, ha a motor jár. Nekem sem egyforma a sebessége..

Előzmény: Biigi (57383)
virmik aug. 18. Creative Commons License 57385

Egy ideje azt tapasztalom, hogy kisebb fékezésnél is erősen bólint a thalia, ez mellett pedig a kézifék alig fog és magasan. Vészfékezés, kritikus helyzet szerencsére még nem adódott. Amit tapasztalok, az azt jelenti vajon, hogy a hátsó fék gyengélkedik? Ha igen, mit kell cseréltetni? Vagy esetleg csak valami fékerő szabályzó van elállítódva? A (szabályos) műszaki vizsga óta csak kb. 4 ezret mentem vele.

Röviden: nem hozzáértőként mit tegyek, alkatrészt mit, milyent és hol vegyek (fékpofa/fékbetét?)

Köszönök minden választ: Miklós

Anonymus23 aug. 18. Creative Commons License 57384

Szia,

A vezérlésben nem tudok segíteni, ott valami elektromos gond lesz, nem tudom, hogy UCH, vagy melyik része vezérli, ezt.

A sebesség viszont ilyen. Én újonnan vettem, és a jobb oldali mindig is lassabb volt mint a baloldali. A baloldalit egyszer cserélték garanciában, de az is gyorsabb mint a jobb.

Előzmény: Biigi (57383)
Biigi aug. 17. Creative Commons License 57383

Sziasztok!

Pár hete sikerült vennem egy 1.5 dCi 2003-as Thalia Expressiont. Első kocsim, ezért még nagyon tapasztalatlan vagyok bármilyen javításban.

Segítséget szeretnék kérni a következő probléma megoldásában:

Jobb oldali elektromos ablak vezetőoldalról csak  le utasoldalról csak felfelé vezérelhető, és a bal oldali ablak sebességéhez képest kicsit lassabb is.

Kerestem javítási útmutatókat, de megfelelőt nem találtam. Autodata-t nézegettem de az adatbázisában nem találtam Thaliát csak Cliót. Számomra az autodata is kicsit nehezen használhatónak tűnik így elsőre. Talán ha több rajzot tartalmazna az egyes elemekről és felépítéséről könnyebben érthető lenne.  

Minden hozzászólást előre is köszönök!

DGabee85 aug. 17. Creative Commons License 57382

Köszi szépen, és az e-mailt is!

laszlo.38 aug. 17. Creative Commons License 57381

Na azért :) a szüleimé 2001-es de az sem néz ki igy, pedig az csak akkor volt nyitva mikor olajat cseréltek, vagy ablak tisztitót öntöttek bele, ja meg aksit, mert az 7 év után megadta magát :)

Előzmény: aranycsipa (57380)
aranycsipa aug. 17. Creative Commons License 57380

Szia! Nem az én kocsim! Csak illusztráció! Decemberben lesz 13 éves.  Viszont jó álapotban van. Gondozom. 

Előzmény: laszlo.38 (57379)
laszlo.38 aug. 17. Creative Commons License 57379

Ez a te kocsid, és igy néz ki? Gratulálok :)

Öreg?halász aug. 17. Creative Commons License 57378

Köszi, szerintem sokaknak segítettél!

aranycsipa aug. 17. Creative Commons License 57377

A kocsi áramtalanitva van. Felnyitjuk a mot.ház tetőt, a {motor} és a {kuplung,váltó} találkozásánál találjuk az fhp jeladot! ,,A" kép - Fentről ha nézzük,nehezen látható a gumicsövektől. Találtam egy tisztább képet  ,,A1"kép Jol emlékszem 10-es kulcs fogja. Szerintem csőkulcs,vagy krova ,én az utobbival vettem ki. A krovaszem és a hajtokar közé egy hosszabbitot tettem, talán igy könnyebb kihajtani a két csavart. Megmozgatjuk.és kiemeljük, figyeljük, hogy hogy volt ott,  {szerintem rosszul nem lehet visszatenni} széthúzzuk a csatlakozóját, ügyelve arra is, el ne törjük!  Nagy takaritásra ne gondoljunk, ,,B"kép  A kis hegyet letakaritjuk, csatlakozoját megfujjuk kontakt sprayvel,és ennyi szerintem. Ha van müszerünk ohmba rámérünk, nekem 247-et mutatot a müszer. Összerakjuk, és ennyi, reménykedünk, hogy sokáig fog tartani! 2001 8 sz thalia. Nem vagyok a.szerelő!!

Előzmény: Öreg?halász (57375)
Airbag. aug. 16. Creative Commons License 57376
Előzmény: DGabee85 (57372)
Öreg?halász aug. 16. Creative Commons License 57375

Szia.

Még hasznosabb lenne ha itt tennéd közkincsé!

Előzmény: aranycsipa (57370)
aranycsipa aug. 16. Creative Commons License 57374

A nevem megspékeled @citromail.hu val ,megadod az emailed, leírom a menetét. 

Előzmény: DGabee85 (57372)
József Nagy x aug. 15. Creative Commons License 57373

Sziasztok.

Leírom a tapasztalatokat, hátha más okul belőle.

Írtam, hogy egyre nehezebben indul a dci. Ez évekig úgy jelentkezett, hogy 2-3-at fordult. Télen kicsit ijesztőbb volt, de ezt a 200 ezres futásnak és a szerelő "jószádékú" "egyszer majd meg fog állni és nem indul majd" jövőbelátásának előzményeként tudtam be.

Na akkor 1 napja csak igen nehezen indul reggel a gép, pedig nyár van.

4-5 indítás és "talán" beindul érzés volt. a 4-nél azért már sírva fakad a technikát tisztelő ember.

Ma +15C volt ami ugyan hidegnek számít nyáron, de azért nem egy dízelnek.

Először a csoda XADO termékre gyanakodtam. Valami igazság van is benne de nem az amire gondoltam.

Szóval: a résolaj gyűjtővezetékben vákum van alapjáraton és leállítás után is (nem tudom miért). Valószínű a szivattyú többet tol mint ami jön a csövön. AZ egyik kis gumicsövön hajszálvékony lyuk volt. Kicsit meghajlítottam és az átlátszó részen a vezetékben rögtön látszik a fehér "hab".

kicsréltem, holnap reggel kiderül.

Visszatérve a Xado-ra. Tettem bele mindent ami kapható. AZ autó azóta (melegen) jobb teljesítményt produkál mint új korában (nem beképzelem magamnak, tényleg). Induláskor nyikorog a gumi. Gyorsul. (140-nél is)

Az igazi idióta (mint én) örül ennek és nyomja a gázt mint a hülyegyerek aki új játékot kap. (autópálya, és több mint a megengedett)

Az eredmény: résolajcső repedés és  szerintem kinyírtam végleg a turbót, olaj van mindenhol, bár hangja nincs. Eddig csak úgy "izzadt" a turbo.

Szóval nem kellett volna tolni neki, mert a többi alkatrész nem lett újabb, lehet, hogy rosszul viseli  a teljesítménynövekedést és ha meg kell neki halni akkor most fog.

Ha érdekel benneteket később leírom, hogy később mi lett.

Most izzítógyertya cserét tervezek. Időnként hidegben alapjáraton kigyullad az izzítás és 900-ra emeli a fordulatot.

Szerintetek segíteni fog?

Előzmény: József Nagy x (57349)
DGabee85 aug. 15. Creative Commons License 57372

Szia! Még nem! Ajánlotta itt egy fórumtárs, hogy tisztítsam meg az FHP jeladót, de még nem jutottam el odáig, meg azt sem tudom, hol találom! :) 
A következő lépés biztos az lesz, hogy azt megtisztítom! Ha az sem segít, akkor már tényleg csak a befecskendezésre tudok gondolni!

Előzmény: aranycsipa (57371)
aranycsipa aug. 15. Creative Commons License 57371

Szia! Sikerült a végére járnod, a rángatásnak?

Előzmény: DGabee85 (57306)
aranycsipa aug. 15. Creative Commons License 57370

Szia! Most cseréltem 1 hónapja, 2001-8szelepesen mindent, ha írsz egy email címet, szívesen összefoglalom.

Előzmény: A.T Rally Team (57346)
Mutual Friend aug. 14. Creative Commons License 57369

Használ valaki bioetanolt 8v motorba és ha igen milyen arányban ?

Köhike aug. 14. Creative Commons License 57368

Mármint amiről én tudok.

Előzmény: Köhike (57367)
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57367

Akkor passz. Az összes lehetőséget felsoroltam.

Előzmény: Sword38 (57366)
Sword38 aug. 14. Creative Commons License 57366

A tetőkárpiton nincs folt, a világítótest rendben működik körülötte szintén nincs víznek nyoma. Nem vagyok autószerelő, így a műszerfal lebontásának magam nem igen állnék neki.

Köhike aug. 14. Creative Commons License 57365
És mivel jobboldalt ázik ott 100% hogy nem alulról jön mivel semilyen lyuk nincs arra. Az összes vezeték minden a baloldalon van. Ott csak a ventillátor van felül és ennyi.
Előzmény: Sword38 (57361)
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57364
Antennát kizárni kb 1 perc.
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57363
Alulról nem tud beázni. Ez csak valahonnan felülről jöhet. Főleg mivel álló helyzetben ázik nem menet közben.
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57362
Ha az antennánál ázik az általában látható a világítás búrájánál, vagy azt kipattintva, de ki tudja hogy hogyan áll esetleg ott az antenna kábele, lehet elvezeti az A oszlpo fele, és onnan folyik. Lámpatestet egyszerűen talán balról ki lehet egyben venni.
Előzmény: Sword38 (57357)
Sword38 aug. 14. Creative Commons License 57361

Szélvédő nem volt cserélve, az antennánál sem ázhat, mert felülről nincs nyoma vízbehatolásnak. Az ajtókárpitokon sincs nyom, így az ottani gumiszigetelést is kizárnám. És mint mondtam szakszervízbe is vittem ahol állítólag áztatták folyamatosan így látták volna ha felülről jönne be a víz.

Köhike aug. 14. Creative Commons License 57360
Bár a ventillátor pont az anyósülés felett van, és 3 csavar fogja össze a fűtéssel közte a tűzfallal. Próbáld meg leszedni a műszerfal tetejét, onnan hátha több dolgot lehet látni. Esetleg a hófogó rácsot kívül a szélvédő alatt. ( ablaktörlő karokat is le kell hozzá szedni) A műszerfal lebontásáról meg a fűtőradiátor cserénél, illetve a magassugárzó, vagy központi kijelző beszerelésnél találsz a fórumon leírást.
Köhike aug. 14. Creative Commons License 57359
Antennát nézted? Ott be tud ázni, típushibája. Esetleg ha volt szélvédő cserélve lehet rosszul ragasztották be.
Airbag. aug. 14. Creative Commons License 57358

első sárvédő alsó sarka,ahol a küszöbbel találkozik,ott a müanyag mögött szokott megállni

a kosz.Néha maroknyi sárt lehet onnan kiszedni....

Sword38 aug. 14. Creative Commons License 57357

Sziasztok!

Eléggé kiterjedt a topic ezért bocsánat ha valahol már foglalkoztak a kérdéssel, de hosszú lenne végigböngészni. Tanácsot kérnék ha van valakinek ötlete. A gondom egy 2004-es évjáratú Thaliával van (keveset használt, jó állapotú, első tulaj vagyok), nevezetesen az, hogy valahol beázik és főleg az anyós ülés előtti, de már a vezető oldali lábtérben is áll a víz a nagy esők után. A beázás álló helyzetben történik sajnos garázsom nincs így a szabadban parkolok. Először nem szakszervízbe vittem hanem egy másik márka szerelőjéhez. Ott a vízelvezetők eltömődésére gyanakodtak, azt ki is pucolták. Ezután eltel némi idő hőséggel, eső nélkül, a kocsi kezdett kiszáradni, de aztán bejöttek újra a nagy zivatarok és újra egy vödör vizet szedtem ki az utastérből. Ekkor elvittem szakszervízbe ahol azt állították, hogy a fűtőmotor csövének a kaszniba való bevezetésénél lévő szigetelés  mehetett tönkre és ott talál utat a víz, azt kicserélték (mondanom sem kell nem olcsón). Tegnap előtt hazahoztam, a tegnapi nagy zuhé után újra áll a víz az anyós ülés előtt. Lényegében olyan mintha semmit sem csináltak volna. Van valami tanácsotok mi lehet a hiba hol jöhet be a víz. Holnap visszaviszem a szakszervízbe, de ha újra fel akarják számolni a költséget azt hiszem eléggé hangos vita lesz. Előre is köszönöm a tanácsokat.

Köhike aug. 13. Creative Commons License 57356
Nincs mit.
Előzmény: Beeci60 (57355)
Beeci60 aug. 13. Creative Commons License 57355

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!!!

Előzmény: Köhike (57354)
Köhike aug. 13. Creative Commons License 57354
Kapcsoló szokott tönkremenni, a váltó oldalán van, csak ki kell csavarni. Olajjal kell vigyázni mert kifolyik ha nem vagy gyors.
Előzmény: Beeci60 (57353)
Beeci60 aug. 13. Creative Commons License 57353

Sziasztok! A segítségetek kérem a következőkben, Thalia 1.5dci 65 LE 2003.-as, folyamatosan világít a tolatólámpája. Arra tippelek, hogy vagy beragadt a jeladó, vagy meghalt. Hol lehet ezt megnézni, mennyire kell megbontani a váltót? Előre is köszönöm a segítségeteket.

Mészi Clio aug. 12. Creative Commons License 57352

Váltómba használtam már és jobb lett mint volt.

Előzmény: József Nagy x (57351)
József Nagy x aug. 11. Creative Commons License 57351

Köszönöm viszem szegényt a szervizbe 

Legalabb a hofokkal nincs baj. 

Amugy 5.5 tel megy vegyesen.  Gondolom ez normalis

Xado ex120-at használt közületek valaki? 

Előzmény: SGN (57350)
SGN aug. 11. Creative Commons License 57350

A -40 °C -hoz szólnék egy pár szót! Az általános hibakódkiolvasóval az én DCi-m is ezt mutatja (2004), bezzeg a Rönyó Clippel a rendes értéket mutatja! Egyszer én is lesre futottam vele, mert úgy éreztem, hogy egy kicsit többet fogyaszt a kelleténél és a hibakód kiolvasás után mivel az nem hozott eredményt az élő adatok ellenőrzésénél láttam ezt a hajmeresztő adatot! 2°C volt és üzem-meleg motor. Na mondom itt a gond azt hiszi, hogy igencsak hideg van! Szenzor csere és továbbra is -40 °C. Na ennyi dióhéjban, hali....

A javaslat: gyári diag és hozzá megfelelő elemzés, ha szükséges további mérések. 

Előzmény: József Nagy x (57349)
József Nagy x aug. 11. Creative Commons License 57349

Sziasztok.

Segítsetek légyszíves ha tudtok

2003 decemberi DCI 65Le Thalia 255e km-rel a következőket produkálja mostanság. Főleg autópálya volt 110-130-cal.

Egyenletlen alapjárat (bár ez 60e km óta így van) mostanában azért ez inkább úgy néz ki mint ha ki akarna esni a motor.

Melegen nem csinálja ezt. a Load 15-30% között ugrál.

A résolajcsőben apró buborékok rohangálnak. Gondolom ez nem kellene oda.

A másik, hogy a diag program azt állítja hogy a beömlő levegő hőmérséklete -40 fokos. Rámértem egy ellenállásmérővel az NTC-re, az jónak tűnik...

Köszönöm a segítséget

Nagy József

Köhike aug. 10. Creative Commons License 57348
És vezérlés cserét keress.
Köhike aug. 10. Creative Commons License 57347
Próbálj meg rákeresni volt már többször téma a fórumon. Eléggé részletesen ki lett vesézve.
A.T Rally Team aug. 10. Creative Commons License 57346

Sziasztok! El jött az Ékszijjcsere ideje. 1.4 benzines 8szelepes 2003-as thalia-rol van szó. Mit kell tudni róla,hogy zajlik ennek a menete,és mit érdemes tudni,és mire érdemes vigyázni? Esetleg nincs valakinek egy ábrája,a szerelésról? Köszi Az Infókat Előre is

Andyhunter_ aug. 10. Creative Commons License 57345

Sziasztok!

eladó:

Renault Thaliára való acélfelni készlet, Semperit téli gumival (RÉGI!!! 2004-es gyártás, utcára már nem ajánlott) eladó: 20000Ft/4db. Keveset használt (kb 30ezer km).

http://olx.hu/hirdetes/renault-thaliara-valo-acelfelni-keszlet-semperit-teli-gumival-ID2r2K5.html

Renault síléctartó eredeti dobozában, kulcsával eladó! 5000Ft!
Átvétel: személyesen Székesfehérváron vagy Budapesten

http://olx.hu/hirdetes/renault-silectarto-ID2r2IP.html

Luck Skywalker aug. 7. Creative Commons License 57344

Valakinek egy walker kipufogó?16 szelepesre való. Picit hangosabb mint a gyári viszont olcsón adom.1 hétig volt használva.Még egy szépséghiba hogy nem annyira hosszú a vége mint a gyárinak.

Ára 15 ezer forint.

Gergo.bgy aug. 7. Creative Commons License 57343

Automata váltóba való olajat tegyél bele, Dexron II-D minőségűt. ATF néven vannak forgalmazva. Elég lesz 1 liter és elég rátölteni, de ha szeretnéd le is cserélheted. 

Előzmény: lacika019 (57342)
lacika019 aug. 6. Creative Commons License 57342

Sziasztok!

(2004. Thalia 1.4 8v) Milyen szervóolajat vegyek? Ugyanis már csak a tartály alján van egy minimális mennyiség?

Mi a legjobb lehetőség teljes csere vagy utántölthetek?

Köszi

teebee77 aug. 5. Creative Commons License 57341
Üdv! Van egy alufelni garniturám még az előző autómrol maradt meg. Anyi hogy nem 4x100, hanem 4x98-as. Ja és 15 colos. Ez feltehető a tháliára mozgókúpos csavarral?
Anonymus23 aug. 5. Creative Commons License 57340

Na mit lett a vége a vizsgálódásnak?

Előzmény: clio76 (57339)
clio76 aug. 3. Creative Commons License 57339

Köszi srácok, holnap irány a szervíz.

Előzmény: Anonymus23 (57337)
Mók Zsolt aug. 3. Creative Commons License 57338

Sziasztok!

1.4 16v 2002  első indítózásra nem indul másodikra pedig szinte 1 fordításra.Indítózás után erős benzinszag van de ez a benzinszag hamar megszűnik.Műszakin zödkártya mérésnél volt egy tárolt hiba amit sikeresen kiütött a szerelő.Injektor fűttés.Valakinek valami ötlet miért csak másodikra indul?Benzinszag de csak indítózás után egy rövid ideig?

Anonymus23 aug. 3. Creative Commons License 57337

EGR hibánál nem az a 3 lámpa világít, hanem a motordiagnosztika lámpa.

Az a három együtt az nem túl jó ómen, pont befecskendezésre utal :(

Nekem még garanciális volt, amikor cserélték mind a 4 befecskendezőt, és akkor nyomott ilyen hibát, gyorsításnál felvillantak a lámpák, de ha kíméletesen használtam, akkor elment szépen.

Mondjuk nekem indult minden további nélkül.

Előzmény: soltibalazs (57336)
soltibalazs aug. 3. Creative Commons License 57336

Nekem EGR szelep koszolódás csinált hasonló dolgokat, én cseréltettem( valaki szerint elég a megtisztítása is).

clio76 aug. 3. Creative Commons License 57335

Sziasztok!

Van egy 2003-as thaliam, 1.5 dci 65 le. Én vagyok az első tulaj, újonnan vettem, 0 kilométeresen. Most 132000 van benne. 

A múlt héten nyaralni voltunk vele, semmi gond nem volt. Tegnap, a hazafelé vezető úton autópályán-gyorításnál-  felvillant a stop, izzítás és a vízhőfokjelző, és baromira füstöl. Ha visszaveszem a gázt elalszik.  Tehát padlógáznál-gyorsításnál van a jelenség. Tegnap megálltunk egy helyen kajálni, és nehezen is indult. Gyorsításnál ugyanúgy füst, és hibajelzések egyszerre kivillanása.

Az a gondom, hogy lövésem sincs, mi lehet a baj, hová menjek, hogy ne vágjanak át nagyon. (pl. ne porlasztócsúcs cserével kezdjék)

Köszönöm a "távdiagnózist" előre is:)

fa-mester aug. 2. Creative Commons License 57334

Megvolt a vásárlás utáni szervíz, nem márkaszerviz, de az illető úr csak renaultokkal foglakozik és csak gyári alkatrészekkel:

vezérműszíjszett, hosszbordásszíj, levegőszűrő,benzinszűrő, pollenszűrő, olajszűrő, 5l elf olaj, 2db záródugó, munkadíj 4 óra összesen számlásan:97.000-FT

Mészi Clio aug. 1. Creative Commons License 57333

Van egy bontott blokkom abból szeretném összerakatni. Ha nagyvész van van még egy komplett is, de azt inkább eladnám egyben.

Előzmény: Anonymus23 (57330)
Mészi Clio aug. 1. Creative Commons License 57332

Valakinek eladó 1.5dci levegő szívócsöve műanyag ketyerékkel a végén?

korg_ns aug. 1. Creative Commons License 57331

Sziasztok! 

Kulcsban lévő távirányítót hol lehet Pécsett vagy környékén  javitattni?  Elem és mikro kapcsoló csere volt, továbbra sem nyit-zár, piros led se világít, imo jó mert indítani lehet vele. A másik kulcs jó, de szeretném az előtt meg csinaltatni mielőtt az is kinyuvad. 

Köszönettel :

korg_ns 

Anonymus23 júl. 31. Creative Commons License 57330

Részvétünk.

Reméljük azért orvosolható, vagy donor lesz bele?

Előzmény: Mészi Clio (57329)
Mészi Clio júl. 31. Creative Commons License 57329

Na azt hiszem tengnap lenullázódott a cliom. Autóúton 130 km-nél hirtelen kopogó hang. Még nem lett felboncolva a motor, de az a gyanúm az egyik dugó elolvadt. Hajtókar csapágy aligha megy tönkre hirtelen. Kicsit kompresszoros hangja lett. Élt 329 000 km-et

atomanti78 júl. 31. Creative Commons License 57328

Kijelzőnél forrasztottam kivezettem 2szál vezetéket. Az ajtónál lévő csatinál direktbe áthúztam.

Előzmény: rentha92 (57327)
rentha92 júl. 31. Creative Commons License 57327

Szuper! Örülök, hogy sikerült. :))) Szerintem szuper dolog. A csatikba tüskéket találtál, vagy forrasztottál? Nekem pl. át van húzva a csatin tüskék nélkül direktbe.

Az UCH úgy tudom bal oldalt van a műszerfal mögött.

rentha

Előzmény: atomanti78 (57326)
atomanti78 júl. 31. Creative Commons License 57326

Na helló rentha92.

Köszönöm szépen a segítséget. Megoldódott. A 18. és a 19. láb a hőmérő, ahogy írtad. Csak azért nem mutatott semmit amikor rákötöttem, mert nem vettem le az áramot, nem húztam le a csatlakozót. Amint lehúztam a csatlakozót és visszadugtam azonnal mutatta a hőmérsékletet. Köszi szépen még egyszer a segítséget!!!!

Előzmény: rentha92 (57304)
TakiiiÁdii júl. 31. Creative Commons License 57325

Sziasztok, egy olyan problémám van, hogy ha a thaliaban fel akarom kapcsolni a reflektort ugye kar feléd meghúz, kattan egyet, de a műszarfalon nem vált át a tompított lámpa visszajelző reflektorra, és a refi izzók sem világítanak, első körben biztosítékra gondoltam, kicseréltem nem jó , kereszt próbáltam is egy másik 20A biztosítékkal ami biztos hogy jó, szóval szerintem ezt a verziót kiszűrtem, esetleg még arra gondoltam hogy a karral egy relét kapcsolok?! és az a relé éghetett be? ha létezik ez a relé akkor hol találom az autóban? esetleg ha van valakinek más ötletet, szívesen meghallgatom. ( az izzók jók ) 

tefi júl. 30. Creative Commons License 57324

Ha kileheli a lelkét,akkor sincs nagy gond. Max. nem tudod távirányítással kinyitni az ajtókat. Az autó indításához nincs köze a gombelemnek.

Előzmény: teebee77 (57321)
teebee77 júl. 30. Creative Commons License 57323
Köszi! Akkor amint lehet kicserélem és pár évig nincs gond vele. Bár lehet bírná még ez is, de nem nagy összeg egy gombelem.
Előzmény: rentha92 (57320)
DGabee85 júl. 30. Creative Commons License 57322

Jobban jársz, ha ide baloldalra a keresőbe beírod, ami érdekelne, és akkor nem kell olyan sok hozzászólást elolvasnod! :)

Előzmény: teebee77 (57321)
teebee77 júl. 30. Creative Commons License 57321
Kicserélem mert elég halványan világít a led, és nehogy valahol messze lehelje ki a lelkét. Lassan haladok a fórummal is. 2 hete olvasom az elejétöl de még csak a 7500-adik hozzászólásnál tartok. :)
Előzmény: tefi (57318)
rentha92 júl. 30. Creative Commons License 57320

Nem felejti el!

Előzmény: teebee77 (57317)
Josta563 júl. 30. Creative Commons License 57319

Sziasztok!

Budapesten és körzetében keresek megbízható és lelkiismeretes renault szerelőt. Eddig 3 szerelőhöz vittem az autót, de egyre rosszabb...

Köszi előre is. Írjatok kérlek elérhetőségeket.

tefi júl. 30. Creative Commons License 57318

A kérdésedre nem tudok válaszolni.

Az én gépem több mint 11 éves és még a gyári elem van a kulcsban!

Ha működik,akkor minek kicserélni?

Előzmény: teebee77 (57317)
teebee77 júl. 29. Creative Commons License 57317

Üdv! Ezennel én is beléptem a klubba. Ma vettem át egy 2004-es Thalia Azure gépet. Mondjuk a használtautón Symbol néven volt kitéve, a kesztyütartóban viszont Expression felirat van. Na mindegy. A kulcsban gondoltam kicserélem az elemet. Neten utánanéztem hogy hogy kell szétvenni a kulcsot, és milyen elem kell bele, (cr 1220 3v ugye??). Na és olyanra találtam hogy egyes kulcsok elfelejtik az adatokat. Az enyém a sima egygombos és mellette a piros led ami igen halványan világít. Ez a fajta is elfelejti a kódot?

Köhike júl. 29. Creative Commons License 57316
20-ért az valami utángyártott szonda lesz. Egyébként be lehet kötni bármilyen utángyártottat csak arra kell figyelni, hogy valami márkásabb legyen (pl ntk) illetve ugyanolyan kialakítású legyen. (fűtés része ugyanolyan legyen, mind vezetékek száma, mind pedig ellenállás tekintetében, valamint a szonda feszültség tartománya ami közt működik)
Előzmény: fa-mester (57314)
Anonymus23 júl. 29. Creative Commons License 57315

Szia,

Gondolom 2004-es, mert 94-ben még nem volt Thalia.

Hátsó ajtó központizár motor:

Néhány hozzászólással korábban be van linkelve 6,5 eFt a típusazonos motor, kisebb műszaki vénával te is kicserélheted. Előtte mondjuk érdemes lehet megnézni, hátha kábel.

Nekem 6e Ft-ért cserélte a szerelő anyaggal együtt (utángyártottat műtött be).

Hátsó ajtónál a zsanérnál lévő kábl rész szokott eltörni, szakadni, azt kell többnyire bepótolni és működni fog.

Jó esetben 7eFt-ból meg tudod csinálni.

A szondával kapcsolatban majd a benzinesek adnak tanácsot, azt ha jól tudom nem olcsó mulatság valóban.

Előzmény: fa-mester (57314)
fa-mester júl. 29. Creative Commons License 57314

Sziasztok.

Tegnap vásároltam egy 94-es 1,4 16 szelepes thaliat.

A jobb hátsó ajtó és a csomagtér ajtót a központi zár nem működteti.

Vásárlás előtt egy állapotfelmérésen esett át az autó, ezt a hibát a renault szerviz 18.000- végezné el.

Valami olcsóbb megoldás?

A lambda szonda mennyit szokott bírni, mert ezt is cserélni kell, motorhiba visszajelző világít, a szervíz 20.000- cserélné. 

köszönöm.

pacomx júl. 28. Creative Commons License 57313

Sziasztok!

Renault Thalia 2003 1.4 benzines kocsim van.

És olyan problémám van hogy gyorsításkor megcsúszik az ékszíjam 1 pillanatra mindig, fölég nyáron.Vadi új ékszíj van benne és elvileg önfeszítős akkor miért csúszik meg?

A másik kérdésem ha benyom a kuplungot akkor ilyen nyikorgó hangot hallok az miből jöhet?

És még egy utolsó kérdés ha bekapcsolom a szellőzést mindegy hogy meleg vagy hideg vagy esetleg klíma ilyen erős por illat lesz az autóba ami nagyon bántja az ember orrát.Már cseréletem pollenszűrőt is és vetem ilyen klíma tisztítót is de semmi.Kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm a válaszokat

Sziasztok Pacomx

aranycsipa júl. 28. Creative Commons License 57312

Elhiszem,engem is zavart! Gyári gyertyákat használok. Nekem is bevált az autó, talán kétszer fordult elő,hogy első inditásra nem indult. - Az ismerősömnek is van megánja,igaz idősebb  16 éves,de Ő még nem vette ki a helyéről a fhp-t.

Előzmény: DGabee85 (57306)
sezs júl. 28. Creative Commons License 57311

A módszert én is alkalmazom vagy fél éve. Amikor elkezd hosszan tekerni indításkor, akkor tudom, hogy tölteni kell. Utána jó hónapig-másfélig megy rendesen. Csak a dugóknál nedvesedik, s ismerősök azt mondták, akkor közel a vég :) Kellemetlen lenne, ha hosszabb úton menetközben halna meg :)

Előzmény: hant90 (57308)
atomanti78 júl. 27. Creative Commons License 57310

Ok. De! Mi az az UCH? Hol találom? Kell e az uchtol a kijelzőig vezetékeznem?

Előzmény: rentha92 (57304)
András80 júl. 27. Creative Commons License 57309

Én Jász-akkut tettem bele, 45 AH. 1 éve használtan vettem a kocsit (2000, 1.4. 8V), ilyen volt benne, ilyet is vettem (internetes rendeléssel, bolti átvétellel számlával 11.500 Ft volt), mert tudtam hogy belefér. Az előző elhalálozott idén nyáron, de a telet kibírta. Én sajnos későn ébredtem, egyszer a kocsi nem indult...feltöltöttem deszt. vízzel a régi akksit, belement fél liter, de már hiába töltöttem... Szóval olyat vegyél, ahol után lehet tölteni a cellákat, és néha viseld gondját, főleg télen.

Előzmény: sezs (57307)
hant90 júl. 27. Creative Commons License 57308

Nem kimondottan válasz, de leírom én hogy jártam. '13 januárjában ezt írtam:

1.4 8V-s Thaliaba szeretnék (pontosabban muszáj) akksit vennem  Szerintetek elég a 45Ah-s, vagy vegyek inkább 55-öst? A gyári az 47Ah-s volt (Inci akkü) 7,5 évig bírta, a második 55 Ah-s AKKSI, ez két évig és 25 napig bírta. (Két év volt rá a szavatosság.)

Amikor elmentem a boltba (Bárdi - Pécs) megvenni az újat, lebeszéltek róla, azt mondták vegyek egy üveg desztillált vizet, töltsem föl, tegyem föl töltőre, és nézzem meg hogy mi lesz. Röviden: azóta három havonta kiveszem, töltök rá desztillált vizet, 24 órát töltöm, és még mindig hibátlanul működik. Itt a fórumon is javasolták, ezt a módszert (nagya2, SGN, Renault Thalia 1.4 16V ), de megmondom őszintén, nem hittem nekik (bocs...), mivel ez egy gondozásmentes akkumulátor.

Előzmény: sezs (57307)
sezs júl. 27. Creative Commons License 57307

Üdv mindenkinek! Akksi kérdés: jelenleg 44 Ah-s Bannerrel megy az autó, de két évvel ezelőtt, amikor megvettem a járgányt, a szervizben felülvizsgálatkor már kidobásra javasolták az akkor jó egyéves akksit. Azóta is megy, de kezd könnyezni, így hamarosan csak lecserélem. Mekkora a legnagyobb Ah-s, amit még bele lehet rakni (2001, 16V), s melyik az ajánlott márka?

A Bannerről ismerőseim ódákat zengtek, de az elmondottak alapján én nem fektetnék be még egy ugyanilyenbe.

DGabee85 júl. 27. Creative Commons License 57306

Még az FHP jeladó tisztítása nekem is hátra van! Remélem az megoldja majd, és nincs komolyabb baja a gépnek! Eddig sosem rakoncátlankodott, teszi a dolgát, ahogy azt kell, sosem panaszkodtam rá, mert nem volt miért! De ez most nagyon zavaró! 

Előzmény: aranycsipa (57305)
aranycsipa júl. 27. Creative Commons License 57305

Szia. Nekem az általad felsoroltak közt valamelyik megoldotta a rángatást! Végig zongoráztam mindent, és jó lett. A héten sokmindent kicserélgettem a gépen,ami 120 000km környékén esedékes. Így letakarítottam a jeladót is, kiváncsiságból rámértem, 247 ohm -ot mutatott a mérőm. 2001es 8 szelepes,másodszor szedtem szét. 

Előzmény: DGabee85 (57297)
rentha92 júl. 27. Creative Commons License 57304

Ebbe a fajta kijelzőbe nem a kijelzőre, hanem az UCH-ba kell bekötni. UCH-n a 3db nagyméretű (40 pólusú) csatlakozó közül a középső csatlakozón a 3-as és 13-as lábakra kell kötni a hőérzékelőt. Úgy tudom itt engedélyeztetni is kell, hogy működjön.. Én csak a régebbi típusú kijelzőkbe csináltam hőmérőt. 

Előzmény: atomanti78 (57303)
atomanti78 júl. 27. Creative Commons License 57303

Szeva. Nem lett jó. Nem reagált a 18-19-es lábakra. Nem mutatja ki a jobb alsó sarokban a külső hőmérsékletet.

Küldöm a képeket:

Előzmény: rentha92 (57287)
tekilla123 júl. 27. Creative Commons License 57302

Sziasztok!

Két problémával fordulok hozzátok!Az eggyik,hogy a kilóméter óra hol mér hol nem menetkőzben leesik 0-ra utánna vissza!

A másik,hogy a vezető oldali központizár nem mükszik!Meg sem nyikkan!A kárpitot nehéz leszedni az ajtórol? Köszönöm!

szaki213 júl. 26. Creative Commons License 57301
Előzmény: nagya2 (57281)
szaki213 júl. 26. Creative Commons License 57300

Szia!

Igen, jó bele.

Üdv

Előzmény: petiren1,5dci (57278)
SGN júl. 26. Creative Commons License 57299

Ami azt illeti jól visszaolvastál!

Előzmény: csukás2 (57298)
csukás2 júl. 26. Creative Commons License 57298

Utánfutó visszajelző.

Előzmény: rentha92 (53261)
DGabee85 júl. 26. Creative Commons License 57297

Köszönöm, megnézem!

Előzmény: SGN (57296)
SGN júl. 26. Creative Commons License 57296

Próbáld meg a FHP jeladó csatlakozójában az esetleges kontakt hibát a lehetőleg minimálisra csökkenteni. Ez nem egyszerű, mert esetleg óvatos görbítésnek kell alávetni a tüskét. Ez sokat segíthet. Lehet próbálkozni még a tüskére történő vezeték forrasztással amit a kötegbe való összekötésnél érdemes bonthatóra csinálni. Amennyiben cserére kerül sor akkor ne csak a jeladót cseréld mert az egyébként nem rossz, hanem a Rönyóéknál beszerezhető "új tipusú" jeladót vedd a csatlakozójával együtt, ami kb 20-22 eFt. Az új csatlakozót be kell forrasztani polaritás helyesen a vezeték kötegbe. Ez azért szükséges mert a gyárba is rájöttek arra, hogy az eredeti csatlakozó minimális tüske mérete miatt gagyi és ezért "találták ki" az újat! Ez a rángatásos, időnkénti esetleges leállásos dolog sok Rönyós életét keseríti, csak totál nem romlik el és mikor szerelőhöz megy az ember sose jön elő! Remélem összejön! Hali.....

Előzmény: DGabee85 (57293)
DGabee85 júl. 25. Creative Commons License 57295
Tüneti kezelésnek tökéletes, voszont ezzel még a hiba oka nincs megszüntezve!
lulumba júl. 25. Creative Commons License 57294

...-de!

Magasabb fordulatról gyorsíts!!!

Előzmény: DGabee85 (57293)
DGabee85 júl. 25. Creative Commons License 57293

Senkinek, semmi ötlete?

Előzmény: DGabee85 (57277)
Anonymus23 júl. 24. Creative Commons License 57292

Van benne?

Előzmény: Mészi Clio (57291)
Mészi Clio júl. 24. Creative Commons License 57291

Valakinek dugult már el 1.5dci-ben katalizátor?

Köhike júl. 24. Creative Commons License 57290

Be kell állítani, nem hidrotőkés. Visszakeresel talán még a menete is le van írva lépésről lépésre.

Előzmény: lacika019 (57289)
lacika019 júl. 24. Creative Commons License 57289

Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül hogy (2004 thalia 8v) a szelep hézagot kézileg kell állítani vagy ebben már autómatikus állító van?

atomanti78 júl. 23. Creative Commons License 57288

Képet sajna most nem tudok mutatni. Igen ha jól emlékszem a 24 tűs. Köszi meg fogom próbálni a 2 pontot amit írtál és ha nem menne akkor készítek képeket és elküldöm.

Előzmény: rentha92 (57287)
rentha92 júl. 23. Creative Commons License 57287

Ha a 24 tűs, akkor a 18 és 19 pont a hőmérő. Számsoros..

Előzmény: atomanti78 (57285)
rentha92 júl. 23. Creative Commons License 57286

Mutatsz egy képet??

Előzmény: atomanti78 (57285)
atomanti78 júl. 23. Creative Commons License 57285

Köszi, de nekem csak egy csatlakozó van fekete színű.

Előzmény: rentha92 (57284)
rentha92 júl. 23. Creative Commons License 57284

Hello.

Szürke csatlakozó első és második pontjára kell kötni.

Előzmény: atomanti78 (57283)
atomanti78 júl. 23. Creative Commons License 57283

Üdvözlök mindenkit. Nem rég vettem egy 2005-ös thaliat. Ebben a műszerfal közepén van kijelző ami mutatja a rádiót, órát és elméletileg a külső hőmérsékletet. Az enyém a külső hőmérsékletet sajna nem mutatja gyárilag nincs bevezetékezve. Ezt megtettem a tükörtől bevezetékeztem a kijelzőig. Na itt jön a hopp. Nem tudom, hogy a kijelző csatlakozójánál melyik lábakra kell kötni az érzékelőt és ebben kérnék segítséget a hozzáértőktől. A kijelző: Renault Sagem affa2 v6.50. Előre is köszönöm.

Anonymus23 júl. 22. Creative Commons License 57282

A klíma kapcsolóm vacakolt a múlt héten, bejelentkeztem a villamossági szerelőhöz.

Mire odaértem, a klíma megjavult, azóta is tökéletesen működik, mondom akkor bal első ajtó központi zár.

Este hozza a kocsit, hogy kicserélték, 6e Ft lesz szereléssel együtt. Mondom mit tettek bele? Mondja, hogy egy utángyártottat, minimális átalakítással.

Odaadta a régit is.

Szóval elvileg van olyan, amit kis átalakítással de bele lehet tenni, mert tökéletesen végzi a dolgát azóta is.

Hogy mi van benne pontosan azt sajnos nem tudom, mivel nem voltam ott a szerelésnél.

Előzmény: nagya2 (57281)
nagya2 júl. 22. Creative Commons License 57281

HAli!!

Vaterkán hirdettek 8k-ért gyári utángyártottat, én is olyat vettem előre, mert oda másmilyet beépíteni bajos.

Hátsó ajtóhoz, jó az ugy 1k-s is, mert oda kis ügyességgel berakható.

Üdv Nagya

Előzmény: miklos2peter (57279)
rentha92 júl. 22. Creative Commons License 57280

Képeket tudok mutatni. Mivel ragasztva van ezért óvatosan. Kalapáccsal óvatosan ütögetve ketté tudod venni ;)

Én is bontottat vettem, 3000ft volt, mai napig jó.. 

Előzmény: miklos2peter (57279)
miklos2peter júl. 22. Creative Commons License 57279

Sziasztok!

Ha már a közpintizár motorokról van szó szeretnék valamit kérdezni.

Van e valakinek ezekről a motorokról adatlapja? PL mekkora fordulatu , milyen nyomatékú?

Szerintetek ez beépíthető helyette?

http://hu.rs-online.com/web/p/egyenaramu-motorok-es-kiegeszito/4459024/

Fizikai paraméterei megfelelnek.

Köszönöm.

További szép napot.

Miklos2peter

petiren1,5dci júl. 21. Creative Commons License 57278

Hellósztok, a DEPO-s utángyártott első lámpába jó a gyári magasságállító motor?

DGabee85 júl. 21. Creative Commons License 57277

Üdv!

Én még mindig maradnék a rángatás problémánál. Néha-néha berángat 1X-2X a motor, leginkább alacsonyabb fordulatról kigyorsításkor. Ami le lett ellenőrizve: gyertyák, új gyújtáskábel, trafó, befecskendező szelepek érintkezői! Mitől lehet? FHP jeladó? Alapjárati motor? Befecskendező elektronika? Esetleg eltömődött, vagy döglődő befecskendező szelep? Légtömegmérő? Lambdaszondák? Tippeket szívesen fogadok! Köszönöm!

ponyva01 júl. 21. Creative Commons License 57276

Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! :)

Garfield007 júl. 21. Creative Commons License 57275

- jeladó, itt a fórumon is találsz jó pár leírást.

- ez egy jó kérdés, szerelő vagy futóműves illetve mindkettő :-)

- csomagtérnél újrakötés, lehetőség szerint betoldva, de erre is találsz itt rengeteg megoldást

- ajtó záraknál alap probléma, "elfáradnak" a motorok. Nekem jobb hátsó volt cserés, Logané ugyanez, bontóból 4e

Előzmény: ponyva01 (57273)
rentha92 júl. 21. Creative Commons License 57274

A központi zár problémádat tudom, tönkrement a motorja. Darabja ha jól tudom 12.000. Nekem pl. megszorult a motorja. Cseredarab :D Csomiajtónál néha elszakad a kábel, ezt első körben nézd meg.

Előzmény: ponyva01 (57273)
ponyva01 júl. 21. Creative Commons License 57273

Sziasztok!

Van egy 2003-as Thaliánk 1.5Dci Thaliánk és a következő problémák jöttek rajta elő:

Km óra: egyszer mutatja a sebességet, egyszercsak leesik a mutató és nem, majd újból igen. (km jeladó? Ha igen akkor ez hol található?)

Fura zörejek az első futóműből. (szerintem ez valami stabilizátor probléma lehet)

A KP. zár nem működteti a csomagtér illetve a jobb első ajtót. :S (se nem záródik be, se nem nyílik ki)

Ha esetleg van valami tippetek azt nagyon megköszönném. :)

Pelagiusz86 júl. 20. Creative Commons License 57272

Köszi a vàlaszt,erre nem is gondoltam,de valòban kézenfekvõ hogy felesleges lenne két òra egy autòban,marad a ràdió óràja :)

Előzmény: rentha92 (57270)
Dexxxxter júl. 20. Creative Commons License 57271

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem... mitől lehet a következő hiba? 

Olyan 4-5k km-rel ezelőtt városi forgalomban vettem észre, hogy sebességváltás után a fordulatszám nem esett le, hanem 4000 körül (benzines 2006-os Thalia) beragadt és kb bőgött a motor. Kuplung nyilván ki, lehúzódtam, kocsit leállítottam. Kis várakozás után gyújtás, motorindítás, fordulat egyből vissza 4k körülre. Aztán leállítva a gázpedálon nyomtam párat, mire következő indításnál minden OK volt. 

Ezután a mai esetig párszor volt ilyen, hogy gázelvétel után (seb.váltás, vagy csak motorfék céljából) gáz nélkül pl kétezren "beragadt", de 1-2 rúgás a gázra, és kiakadt.

Ma azonban szintén beragadt kétezren, gázadás nélkül húzott az autó, na mondom párszor benyomom a gázt, erre nem ki, hanem a magasabb fordulaton ragadt be, 5000 fölött pörgött a motor, és ezúttal többszöri gázpedál nyomkodás után sem akadt ki, így megint bőgő motorral állhattam le a szélső sávba a Nagykörúton (még szerencse hogy nem volt forgalom, és az addigra kb 30km/h-ra csökkent sebességem ellenére beengedtek a külső sávba a belsőből és ott lehúzódhattam). Gyújtás ki, pedálpumpa, következő indításnál már OK minden. A gázpedál fizikailag biztos hogy nem volt beragadva (az első alkalomnál azonban az volt az érzésem, hogy igen...).

Mi lehet ez? Mechanikai hiba a bowdennél/mozgó alkatrészeken vagy valami más?

Az első alkalom után megnézegettem a pedált és a motortérben a gáz-bowdent meg a műanyag kis kart amit forgat, látszólag minden ép, akadálymentes.

Előre is köszi a tippeket!

rentha92 júl. 20. Creative Commons License 57270

A válasz egyszerű: nem is fog működni.

Rengeteg fajta verziószámú km óra létezik, mivel a beszerelt óra valószínűleg egy olyan autóból származik, amiben volt középen a rádió kijelzőn óra, így ugye logikusan következik, hogy 2 óra nem volt egy autóban :))

Ha nem hiszed nézd meg a kijelzőn biztos nincs ott a kettőspont..

De egyáltalán nem zavaró szerintem mert szinte az összes fejegységen van már óra...

rentha

Előzmény: László Gergely Kanaba (57269)
László Gergely Kanaba júl. 20. Creative Commons License 57269

Üdv!

Én is nemrég tulajdonosa lettem egy Renault Thalia 1.4 8V 2001 es autónak,amiben kicseréltem fordulatszámmérősre az óraegységet. Sikerült is végrehajtani a cserét hála az ebben a fórumban olvasott és látott leírt és képi segítségnek,ezt köszönöm szépen! Azonban az órát egyszerűen nem tudom előcsalni,csak a megtett össz km-ert és a napi km-t mutatja,a gépkönyv átlal leírt hosszan tartsuk nyomva ekkor sem jön elő az óra idő csak a napi km-t nulláza... A jobbratekerés sem akar működni,ami a másik óránál működött óraállításnál...Kérem aki tud segítsen a dologban! Köszönöm!

DGabee85 júl. 20. Creative Commons License 57268

Érdekel, de még nincs új órám! Amint lesz, kereslek! :)

Előzmény: rentha92 (57267)
rentha92 júl. 19. Creative Commons License 57267

Ha van km órád, szépen megkérsz és elküldöd postán egy ezresért bekékítem neked ;) Akad itthon rengeteg ledem még.. Ha komolyan érdekel írj egy PÜ-t.

rentha.

Előzmény: DGabee85 (57266)
DGabee85 júl. 19. Creative Commons License 57266

Mennyiért adnál el egy újra megvett, kékre átledezett órát 1,4 8 szelepes benzinesbe? :DD

Előzmény: rentha92 (57256)
Mészi Clio júl. 18. Creative Commons License 57265

Szerintem ki kell fogni milyen autód van. Enyém már 155000 km nél motorcserés lett. És akkor lettek a csúcsok is javítva. A nagynyomású még eredeti, de sokaknak nem bír 328000 km et. Most akarok egy kompresszió mérést kiváncsi vagyok mennyi van még benne.

Előzmény: ÖregMackó (57264)
ÖregMackó júl. 18. Creative Commons License 57264

Nem igazán érzem, hogy baj lenne az Auchan olajjal bár lehet, hogy az én vezetési stílusomnál ez nem is jelentkezik. A fogyasztás elfogadható jól gyorsul az autó nincsenek negatív jelenségek. Viszont OMV után már volt hogy bántam az ott tankolást mert a fogyasztásom is megnőtt a dinamikám is más lett. Próbáltam már több kutat is de egyik sem volt érezhetően vagy látványosan jobb. A lengyel üzemanyaggal viszont nagyon jók a tapasztalatok de hát sajnos oda nem járhatok tankolni.

Az eddigi kétszázezer eseménytelensége nem igazolja a rémhíreket és az ellenérzéseket.

ÖregMackó

Előzmény: Mészi Clio (57263)
Mészi Clio júl. 17. Creative Commons License 57263

Nincsennnek rossz tapasztalataid azzal,hogy  a leghitványabb üzemanyag forgalmazóknál tankolsz? Egy időben Auchan kútnál  tankoltam és fekete lett a fehér lökhárítóm alsó része. Mind ez egy benzines Hondánál, aztán vagy 2x tankoltam normális üzemanyagot és a korom eltünt és soha vissza nem jöt, mert többet nem tankoltam ott. Fogyasztás különbség nem adódott érezhetően viszont az égés biztosan tökéletesebb. Most lehet mondani, hogy a Mol tól veszik ők is csak hát más az adalékolás.

Előzmény: ÖregMackó (57237)
lulumba júl. 17. Creative Commons License 57262

Az nem a féltengely, hanem inkább a hajtókar csapágy. Én mindenképpen szerelőt "hívnék". 

Előzmény: lacika019 (57261)
lacika019 júl. 17. Creative Commons License 57261

Sziasztok!

Friss (Thalia 1.4 8v) tulajdonos vagyok. 2 napja észre vettem hogy kicsit másképp jár a motor! Olyan mintha kopogna valami... Megnéztem a nívópálcát az olajszinttel semmi baj viszont mintha fémreszelék lenne rajta?! Lehetséges hogy féltengely csapágy kopás lenne vagy valami más? Bocs ha marhaságokat írok nem értek hozzá sajnos :(

Köhike júl. 17. Creative Commons License 57260

Transefl nfj. Alul van a leeresztő csavar, a hűtő felöli oldalon műanyag csavarnál tudod feltölteni. Vannak képek korábban valahol róla.

Előzmény: rentha92 (57259)
rentha92 júl. 17. Creative Commons License 57259

Váltóba cseréltetek olajat? Milyen való bele, hogyan lehet leengedni, feltölteni? Otthon meg tudom csinálni? Köszönet.

rentha.

ÖregMackó júl. 16. Creative Commons License 57258

Köszi, sikerült de nem volt egy egyszerű eset. Úgy meg volt szorulva, hogy táncolnom kellett vele vagy 10 percig, mire megmozdult. Ezentúl hetente fogom állítgatni.

Persze visszaállítottam a legalacsonyabbra, már így szoktam meg, nem is éreztem jól magam a kakasülőn. Viszont úgy meg több hátul a hely, általános morgás volt hátulról, mikor visszaengedtem.

Előzmény: Garfield007 (57241)
ÖregMackó júl. 16. Creative Commons License 57257

Na erre modják, hogy kinek a pap, kinek meg a papné. a pap lányát már nem is mondom.

Ránézek és fázom.

A borostyán szín olyan jó meleg :-)

Előzmény: rentha92 (57256)
rentha92 júl. 16. Creative Commons License 57256

Szia.

Az órát OLX.hu-n vettem, ott mindig van oylan Thalia amit bontanak. Én úgy szoktam keresni hogy beirom hogy thalia és max 100.000 Ft...  Az órára olyan 8e körüli összeget szoktak mondani, emlékeim szerintem én 6e ft-ért tudtam szerezni egyet, 186000km volt benne. Átledeztem kékre, és továbbadtam :) (igazából csak ezért vettem :D )

Ilyen lett:

Ha rám írsz, adok egy címet, tudok egy eladót, 5e ft-ért, fehér számlapos, ford.szám mérős!!

Előzmény: petiren1,5dci (57253)
Köhike júl. 16. Creative Commons License 57255
Sehol.
Előzmény: petiren1,5dci (57253)
petiren1,5dci júl. 16. Creative Commons License 57254

Esetleg valakinek van eladó fordszámos órája 2004es dCi-be?

petiren1,5dci júl. 16. Creative Commons License 57253

Üdv, mennyiért vetted az órát?

-Más, gyári zöld fagyállót a márkaképviseleten kívül merre tudok venni?

Előzmény: rentha92 (57252)
rentha92 júl. 15. Creative Commons License 57252

Igen, èn már csináltam ilyet! Nem kell fèlni tőle, előre ki van kábelezve, csak lehúzod a règi km órád ès a ford. szám mèrősef berakod. A km óra állás változik csak. Èn egy 2004ss dciorat daktam egy 2003asba pár hónapja. Szinten dci-be! Èvjáratban közelif kedess. 

Előzmény: Géroff (57250)
Géroff júl. 15. Creative Commons License 57251

Ja igen: 2004-es a kocsi. Sima 8v k7j. jb1-es váltó. 

Előzmény: Géroff (57250)
Géroff júl. 15. Creative Commons License 57250

Üdv Mindenki!

Cserélt valaki már műszerfalat (instrument panel) talicskáján kicsivel nagyobb tudásúra? Mondjuk olyanra ami fordulatszám mérős. Visszaolvasgattam a fórumon, találtam egy két hozzászólást, de még is gondoltam megkérdem , hogy meg lehet-e csinálni az ilyet otthon esetleg házilag. Tehát hogy a normál fordulatszám mérő nélküli kijelzőt le lehet -e cserélni fordulatszám mérősre? Vagy valami ehhez hasonlóra. Nem kavarodik-e meg a gép vagy ilyesmi? 

Kösz előre is.

GOFE júl. 13. Creative Commons License 57249

Egy kép lemaradt.

Előzmény: GOFE (57248)
GOFE júl. 13. Creative Commons License 57248

Sziasztok!  Téves rendelés miatt  , eladnám az 1,5 dci-hez vásárolt lapos szíj készletemet. Vadi új alkatrészek, aminek a bolti ára 37000 Ft volt, és most 20000 Ft ért oda adnám ha valakit érdekel.Egyébként, 1,5 dci. klímáshoz való.

Motorkód:k9k 700, k9k 702 , k9k 704, k9k 722, k9k 728, k9k 729.

soltibalazs júl. 11. Creative Commons License 57247

Az autó céges, és 11 éves lesz októberbe.Az autóba 115km+ egyéb magánjellegű furikázás kerül bele naponta.

Az autón szerencsére nagyon megbízható.Ami idáig lett cserélve:

Hátsó csapágyak (4db)

EGR szelep(265000Km-csere)

Felső holtpont jeladó(2db)

Féklámpakapcsoló,Motor vagy váltótartó(ami kutyacsont alakú) az lett cserélve 2x

Hátsó fékmunkahenger.

Meg még a kopó alkatrészek(fékdob,tárcsa, betét ilyesmik.)Olaj +szűrők 30000Km-t cserélve.

Motor,váltó és a  befecskendező rendszer még gyári.

átlagfogyasztás 4,3L

rentha92 júl. 11. Creative Commons License 57246

lègszűrőcserèről kaphatok kèpes utmutatot? vagy hogyan kell, milyen csavar stb.. köszönöm! 2005 dci

nagya2 júl. 11. Creative Commons License 57245

Hali!!

Höööö na nemá, lopod te a gázolajat??  :-)))))

És eddig a befecskendezés is birta, vagy aztat mán cserélted??

Üdv NAgya

Előzmény: soltibalazs (57244)
soltibalazs júl. 11. Creative Commons License 57244

1.5 Dci 65LE

mzdude júl. 10. Creative Commons License 57243

Jahh, úgy könnyű. Vagy legalábbis könnyebb. :)

Előzmény: ÖregMackó (57236)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57242

Köszi, megpróbálom. Találtam egy Thália kezelési kézikönyvet a neten, az volt odaírva a magasságállításhoz, hogy "működtesse a 2 kart". Mondtam, kösz.

8 éve biztos nem volt megmozdítva.

Előzmény: Garfield007 (57241)
Garfield007 júl. 10. Creative Commons License 57241

Felfelé húzod, amikor rajta ülsz magaddal együtt tudod emelni az ülést.

Előzmény: ÖregMackó (57240)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57240

Sziasztok!

Szétvet az ideg, takarítottam az autót és mivel a kezem ügyébe került meg akartam nézni a vezetőülés magasság állítását, de nem tudom megmozdítani sem a kart. Azt sem tudom merre kellene elmozdítani és a könyvet sem találom. Igazából teljesen leengedve használom de most, hogy ki akartam próbálni és nem tudom, idegbajt kapok.

Tudja valaki merre kell azt az átkozott kart húzni?

KTsk júl. 10. Creative Commons License 57239

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. Már be is lett "hangolva".

Előzmény: aranycsipa (57114)
nagya2 júl. 10. Creative Commons License 57238

HAli!!

Ha, mondom ha, lenne politikai affinitásom, akkor mondanám, hogy mióta a narancsosok vannak uralmon, azóta hogy mászik az üzemanyag felfelé.........

Üdv Nagya

Előzmény: ÖregMackó (57237)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57237

Elenyésző az autópályahasználat benne azt speciel nem is írtam. Inkább szervíz, alkatrészköltségek, záróvonal átlépés és sebességtúllépés :-), gumigarnitúrák 2 téli és 2 nyári...

Tankolni meg szinte csak Metró, Lukoil és Auchan általában egy helyen.

A teljes 200 000 km átlagfogyasztása 4,92/100km

Előzmény: mzdude (57234)
ÖregMackó júl. 10. Creative Commons License 57236

Utiköltségtérítés..

Előzmény: mzdude (57234)
quattrotomi júl. 10. Creative Commons License 57235

Sziasztok.Valakinek thália emelöje kurblival ami a csomcsi bal oldalába van szerelve?

mzdude júl. 10. Creative Commons License 57234

El is adtad? Vagy a bevétel sor miből származik? Autópályadíjak benne vannak? Így 25 forintra jön ki egy kilométer, ez érdekes adat.

Előzmény: ÖregMackó (57232)
ÖregMackó júl. 9. Creative Commons License 57233

Üzemanyag ár alakulása 2003-óta:

ÖregMackó júl. 9. Creative Commons License 57232

És a 200 000 egyenlege:

Gk vételár:            2 635 000

Üzemanyag:         1 756 470

Biztosítások:            721 898

Alk. Szerviz…          894 845

Mindösszesen:     6 008 213

Bevétel:                1 049 410

Egyenleg:          4 958 803

Üzemeltetés nettó:2 323 803

ÖregMackó júl. 9. Creative Commons License 57231

Üdv mindenkinek!

Elértem....

mynames júl. 9. Creative Commons License 57230

Üdvözlet!

Szervokormány elektromotor csere megtörént Érden. 36.000 Ft volt számlával. 20 perc alatt végzett a srác, látszik, hogy nem az elsőt cseréli!

Közben a vasba beleszaladt a 73000. kilométer is. Munkát váltottam és így többet megyek mostanában...de legalább kifizetik. Viszont nem rohanok, így sikerült 85% országút 15% város kombinációban 3,78-as fogyasztást csinálni.

Most pedig féltengelygumiharang csere elé nézek, talán a következő héten.

Szép estét!

Gábor Görgényi júl. 9. Creative Commons License 57229

Szia!A biztosítékok alatt találod az utastérben a motorháztető nyitó felett.Legalábbis nekem ott van.

Előzmény: Hornet63 (57222)
aranycsipa júl. 9. Creative Commons License 57228

Szia! Igen, és amit csak találtam szétszedhető érzékelőket, végül is rejtély maradt a megoldás. Viszont jó lett! Nagy a valószínűsége, hogy a befecskendezőnél volt a hiba, arra tippelnék.

Előzmény: DGabee85 (57224)
Gábor Görgényi júl. 9. Creative Commons License 57227

Sziasztok!Van egy 2001-es 1.4 16V Thaliám.Az a gond vele ,hogy a töltés megszűnt.Először még a töltés visszajelző lámpa nem jelezte,de akkor se töltött,mert az aksi lemerült.Utána már a töltés visszajelző lámpa is kivillant.Szerintetek mi lehet a gond?Generátor, feszültségszabályzó?Megemlíteném,hogy úgy 1 hónapja hihetetlen módon letekeredett a generátor szabadonfutója azt orvosoltam.Előre is köszönöm válaszokat.

DGabee85 júl. 9. Creative Commons License 57226

AC?

Előzmény: DGabee85 (57225)
DGabee85 júl. 9. Creative Commons License 57225

Esetleg ilyenek nem lehetnek, hogy FHP jeladó, lamdaszonda, MAP szenzor, alapjárati motor?

Előzmény: DGabee85 (57220)
DGabee85 júl. 9. Creative Commons License 57224

Szia! Mármint mit csináltál végig? A befecskendező szelepek érintkezőinek tisztítását?

Előzmény: aranycsipa (57221)
Köhike júl. 9. Creative Commons License 57223

Utastér B1-es relé.

Előzmény: Hornet63 (57222)
Hornet63 júl. 9. Creative Commons License 57222
  • Keresem a ködlámpa kapcsoló relét. 2003  1,4 16w . Megköszönöm a segítséget.
aranycsipa júl. 8. Creative Commons License 57221

Szia! Régebben nekem is voltak ilyen jelenségek, kérdeztem is itt, de nem jött válasz senkitől. Az általad itt felsorolt müveleteket végig játszottam, és azóta nem rángat!!! 

Előzmény: DGabee85 (57220)
DGabee85 júl. 7. Creative Commons License 57220

Néha még be-be rángat, úgyhogy hátra van egy légszűrőház levétel, összes befecskendezőszelep csatlakozójának tisztítása, kontakt sprayvel való kezelése, ha utána is csinálja, akkor vagy a befecskendező szelepek kábelei közt lehet szakadás, ami hol érintkezik, hol nem, vagy valamelyik befecskendező szelep rakoncátlankodhat. Vagy fogalmam sincs.

Előzmény: Köhike (57219)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57219
Ha nincs szerencséd akkor meg még hengerfej után is keresgélhetsz. 0.05mm a maximális megengedett deformáció, síkolni tilos. Persze sokan köszörültetik annak ellenére. Én mondjuk nem tenném.
Előzmény: Gábor Baranyi (57214)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57218
És az alkatrészeken sem éri meg spórolni. Ajusa glaser hf tömítésben necces. Inkább elring esetleg reinz. Csavarokból mondjuk talán mindegy. Ha az a 25e-t a teljes javításra mondták alkatrészekkel az necces, mert az a szükséges alkatrészeket nem fedezi. A legjobb esetben is kell hengerfej csavarkészlet, hf tömítés, szívó és kipufogó tömítés, és ha a vezérlésben elég csak a szíj akkor minimum még az is, plusz fagyálló, ha menthető az olaj. És ez a nagyon nagyon minimum. Ennél csak több alkatrész kellhet.
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57217
Nézd, attól hogy a gyári előírás szerint csinálják meg jobban nem lehet megcsinálni. Vannak amiken lehet spórolni, de vannak dolgok amiket nem tudsz megkerülni, ha tisztességesen szeretnéd megjavítani. És sajnos sok mulasztás nem feltétlenül fog azonnal jelentkezni, elképzelhető hogy később akár évek múlva fogja megbosszulni magát. Vezérlést sajnos kell cserélni, nem lehet visszatenni használt szíjat. A többi része meg attól függ. Ott ha nem volt túl régen cserélve akkor nem feltétlenül kell mindent kidobálni. (feszítő plusz vízpumpa) Olajat visszateheted ha nem ment össze a vízzel, csak szétszedés előtt engedd le.
hant90 júl. 5. Creative Commons License 57216

Én így írtam le a hibát, amikor az FHP-jeladóval volt gondom:

Tudna valaki segíteni? Az autót naponta használom, az elmúlt három hétben kb. ötször játszotta el (teljesen véletlenszerűen) a következőt: Menet közben észrevettem, hogy le akar fulladni, hiába nyomom a gázt, nem történik semmi. Olyan, mintha kifogyott volna az üzemanyag. Félreállok, mire leálltam, már le is fulladt a motor. Próbálom indítani, 8-10 próbálkozásra sem történik semmi, legfeljebb enyhe benzin szag az utastérben. (Az önindító forgat rendesen, de a motor csak nem "kapja el".) Aztán egyszer csak (néhány keresetlen kifejezés után) beindul, és mintha mi sem történt volna: napokig megint semmi gond vele.
1.4-es 8 szelepes Thalia, 7 éves, 130.000 km-rel.

Előzmény: fileppeter (57195)
hant90 júl. 5. Creative Commons License 57215

A felsőholtponti-jeladóhoz itt találhatsz leírást, képet, videót: 

http://www.meganeklub.hu/index.php?Inditasi-problema-Felso-holtponti-jelado-korrodalodasa

http://www.gumomegane.eoldal.hu/cikkek/muszaki-kisokos/felso-holtponti-jelado.html

http://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI

Egy jó tanács: a csatlakozót nagyon óvatosan húzd le. Én úgy jártam, hogy a hőgombáról húztam le a csatlakozót úgy, hogy finoman mozgattam ide-oda, de teljesen kinyíltak a műanyagházban lévő saruk, alig tudtam szétszedni, és megcsinálni.

Gábor Baranyi júl. 5. Creative Commons License 57214

Köszi a választ! Azthiszem akkor marad a szerelő kb 25000 mondott a javításra. Az olajba ha nem megy víz azt vissza lehet rakni?

Én nem ragaszkodom a gyári előírásokhoz inkább olcsóbban de jó legyen. A vezérlést is cserélni kell?

Előzmény: Köhike (57197)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57213
Hát jah. A tetőbox is opció.
Előzmény: Gyurmaboy60 (57212)
Gyurmaboy60 júl. 5. Creative Commons License 57212

Nekem a második autó egy Zafira 2.2.dti..7-személyesre nyitva egy nagy utazó bőrönd elfér még a csomagtérben..és a tetejére még ráférnek aprógságok..

Ha kell a hely pakolni,akkor egy síbox a tetőre..

Előzmény: Köhike (57211)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57211
Ez mondjuk igaz, csomagoknak nem sok hely marad. Viszont akkor más gyakorlatilag nem is marad, mert még a grand scenicnek sincs nagyobb csomagtere, ha a márkánál maradsz akkor csak az espace a megfelelő. Én szeretem a Renault -t de 2.2-es dci-t ne vegyél. Nagyon problémás darab.
Előzmény: erfeher (57210)
erfeher júl. 5. Creative Commons License 57210

Tudod az a baja mint a hétszemélyesek többségének ( sharan, zafira, mcv stb.,), hogy a 6-7. ülés használatával megszűnik a csomagtartó. Nemhogy egy babakocsit, de egy utazó bőröndöt nem teszel be nyaraláskor. Ilyennek igazán a multipla felel meg, de nagyon csúnya, ill. kis korkülönbség miatt nem ülhet elöl kicsi gyerek. A 9 személyesek a legjobbak de nem akarok még akkorát. A 3. Espace benzines, vagy 2.2 régi dt talán jó megoldás lehet.

Előzmény: Köhike (57209)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57209
Logan mcv. Hasonló technika, ugyanaz a motor, több hely.
Előzmény: erfeher (57208)
erfeher júl. 5. Creative Commons License 57208

De ha adtok okos ötletet a 4. gyermek + babakocsi elhelyezésére, azt is szívesen veszem :)

Előzmény: Airbag. (57206)
nagya2 júl. 5. Creative Commons License 57207

Unatkozik???????

Vegyen Mósómedvét :-))))))

Üdv Nagya

Előzmény: erfeher (57205)
Airbag. júl. 5. Creative Commons License 57206

"vagy Renault Grand Espace csere érdekel."

:-)

ha nincs az embernek gondja,csinál magának........

Előzmény: erfeher (57205)
erfeher júl. 5. Creative Commons License 57205
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57204
Nézd azért át a teljes hűtést is. Termosztát nyit-e rendesen nem levegős-e a rendszer, nehogy valamilyen más ok miatt csinálja ezt a ventillátor.
Előzmény: lacika019 (57201)
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57203
De megnézheted a relét ami kapcsolja. Ha nem üzemmeleg állapotban csinlja. Ott van az akkumulátor melletti dobozban.
Köhike júl. 5. Creative Commons License 57202
Nincs semmi baja. Azért áll le újbóli indításra, mert a vizet megforgatja a motor és akkor már annyira visszahül, hogy leáll. A hengerfejen van a hőmérséklet jeladó, annak függvényében kapcsolja a motorvezérlő a ventillátort. Leállításkor az ecu még nem kapcsol ki azonnal, egy rakás feltételnek kell teljesítenie ahhoz, hogy lekapcsolja magát az ecu. Az egyik ilyen a vízhőfok. Ha túl meleg még járatja amíg vissza nem hül. Viszont ha áll a motor nem forog a víz benne, így a hőmérséklet jeladó is lassabban hül vissza. Ezért hagyja abba újbóli indítás után.
lacika019 júl. 5. Creative Commons License 57201

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2004-es 1.4, 8 szelepes Thaliám.

Ha leállítom az autót (kisebb távok után is) a ventilátor megy tovább nem áll le!!

A motor újboli beindítása után leáll!

Elég idegesítő hogy még egyszer be kell indítanom a motort hogy leálljon :(

Segítségeteket Köszönöm!!

HClO3 júl. 4. Creative Commons License 57200

Köszönöm a tippet!

A Kulcslyukban megjavították a kulcsot pár perc alatt (12000 Ft) és most már működik.

Gyorsak, kedvesek voltak.

Viszont 2001-es Thalia kulcsot másolni nem tudnak. Marad a Renault szerviz?

Előzmény: lulumba (57193)
Köhike júl. 4. Creative Commons License 57199
Ennyiből sajnos csak találgatni lehet. Rengeteg minden lehet a hiba oka. A legtipikusabb ami melegedéssel indítási hibát okoz az az fhp jeladó. De tényleg sok minden okozhatja a problémát.
Köhike júl. 4. Creative Commons License 57198
Na meg pár műszer, mert méregetni sem árt.
Előzmény: Köhike (57197)
Köhike júl. 4. Creative Commons License 57197
Ez attól függ mennyire akarod preczen követni a gyári előrásokat, illetve mennyie bírálod felül azokat. A vezérléshez kell célszerszám, és a hengerfej csavarokhoz is.
Előzmény: Gábor Baranyi (57196)
Gábor Baranyi júl. 4. Creative Commons License 57196

Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy 1,4-es k7J700 as thalián a hengerfej tömítést nehéz kicserélni? Kell hozzá speciális szerszám?

Az olaj menthető mert most lett cserélve vagy várjam meg a következő olajcserét?

köszönettel

fileppeter júl. 4. Creative Commons License 57195

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy 2002-es 1.4, 8 szelepes Thalia gépjárművem.

Meleg időben (25 fok felett) menet közben, sebességben leáll  a motor, utána nehezen indul be.

Olyan mintha kifogyna a benzin. Nyomom a gázt és nem reagál mikor lassulni kezd menet közben.

Mi lehet a gond? Hideg időben nem tapasztaltam még.

Várom a válaszokat.

Köszönöm.

ÖregMackó júl. 3. Creative Commons License 57194

Az elemnek semmi köze az immo-hoz. Az elem csak a zárnyitáshoz-csukáshoz kell a rádióadó táplálásához.. Az immo úgy olvassa a kulcsot ahogy a beléptető rendszer a chipkártyát. A tekercsben keletkező mágneses tértől lesz feszültség a kódadó chipben és adja le a bitsorozatot amit az immo indukciós elven olvas. Nem tudom, hogy lehetne kideríteni történik-e egyáltalán kódsorozat adás.

Mit csinál az immo ledje ha hibás kódot észlel? Folyamatosan égve marad? Olyanom már volt, hogy meg sem gyulladt a led és el sem indult a motor de az egy kontakthiba volt az UCH csatlakozója körül, amit egy jól sikerült ideges markolással sikerült elhárítanom. De akkor index sem volt, elakadásjelző sem, immo sem. a motor meg csak forgott és nem indult el.

Előzmény: HClO3 (57191)
lulumba júl. 3. Creative Commons License 57193

Immo hiba a kulcsban. http://hevederzar.hu/araink.html

Ők segítenek!

Előzmény: HClO3 (57191)
lulumba júl. 3. Creative Commons License 57192

Nekem az irányjelzőm ilyen, de az mindegyik. Múltkor a rendőr szólt is érte: hol jó, hol nem jó.  :-))) 

Előzmény: András80 (57190)
HClO3 júl. 3. Creative Commons License 57191

Üdv Mindenkinek! 1,4 RT-m van és azt történt, hogy pár napja sokadik próbálkozásra (15-20 legalább) indul be a kocsi, villog az immobilizer lámpa.

A kulcsban cseréltem elemet, nincs változás. A kulcs van, hogy nem az első, csak a második gombnyomásra zár-nyit már pár éve. (A pótkulcs ennyire sem működik.)

Ez a kulcs hibája lehet? Vagy az immobilizer? (Már voltam vele tegnap szervizben, de nem volt ötletük.)

Csináltassak új kulcsot? Azt csak a Reanult-nál lehet? A neten látok hirdetéseket, gyorsszervizeket, akik kulcsot másolnak. Meg lehet azokban bízni?

Köszi a segítséget előre is!

András80 júl. 3. Creative Commons License 57190

Nálam is kontakthiba van elöl, hol jó, hol nem.

Előzmény: Hornet63 (57187)
bsanzika júl. 3. Creative Commons License 57189

Nekem is úgy volt ahogy aranycsipa írta. Bal elejében van egy csatlakozó, lehet felülről is eléred bontás nélkül, ott a duda alatt! Nekem is mozgatás/tisztogatás után jó lett.

aranycsipa júl. 3. Creative Commons License 57188

Szia! Nekem 1.4 8sz a tháliám, én is jártam így vele! Minden jó volt és nem világitott. Ha jól emlékszem, a bal elejénél van egy csatlakozó, én csak alulról fértem hozzá, egy-két müanyagot szétkell huzni, talán egy csavar is van, széthuztam a csatlakozot,befujtam összetoltam, semmi, rámértem ,ott volt a feszültség, és többszöri széthuzás,összetolás után, azóta is jó.

Hornet63 júl. 3. Creative Commons License 57187

Ha a ködlámpa kapcsoló hibás azt lehet-e javítani? Az a furcsa még,hogy egyik állásban sem működik. A hátsó zárófény az jó.Ezért gondoltam,hogy a relé nem húz be. Melyik a ködlámpa reléje ? Köszönöm a választ.

Előzmény: Köhike (57177)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57186
A kettes leforog 80-85ig, ha szabalyzásig tolod. 1.4 8 szelep
lulumba júl. 2. Creative Commons License 57185

Én ha sietek, majdnem ott váltom el az egyest! ;-)))

Egyébként én is városban csak akkor használom az ötödiket, ha sík úton tudok menni folyamatos 50-55-öt.

Előzmény: DGabee85 (57184)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57184
Tévedés ne essék, nem így használom az autót! Kipróbáltam, hogy alacsony fordulatról kövér gáznál, rángat-e?! De eddig nem! Én olyan 50-55 körül tolom az ötödiket, ha nem sietek!
Garfield007 júl. 2. Creative Commons License 57183

40-nél mit csinálsz ötödikben? alatta már nem is kérdezem...

Előzmény: DGabee85 (57181)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57182
Nem szerencsés dolog így használni a motort, mivel alacsony fordulaton nem lesz megfelelő olajnyomás, és a nagy terhelés miatt megszakad az olajfilm a csapágyakban, iszonyatosan koptatja. Persze próba erejéig nem lesz belőle gond, de én pl ötödiket 60 alatt nem igen kapcsolok.
Előzmény: DGabee85 (57181)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57181

Nyilván, ez már elég extrém, hogy 25-nél ötödik van kapcsolva, de a teszt miatt muszáj volt. Mivel eddig 30-35-ről ötödikben rángatás nélkül tudtam kigyorsítani, és a rángatáskor meg már 40-nél is be-be rángatott ötödikben. Most ezt nem sikerült elérni, hogy 40-nél berángasson ötödikben. Remélem már nem is fog. Elképzelhető, hogy ennyire kényes az üzemanyag nyomásra, hogy azzal a szűrővel már kevés volt neki, amit át tudott szívni a szűrőn nagy terhelésnél. Csak, ha tényleg ennyi volt a baja (amit nagyon remélek), akkor az a furcsa, hogy miért pont a szerelés után jelentkezett, amikor volt gyertyacsere, meg ilyenek. Mert így minden másra gondoltam, csak erre nem.

Előzmény: Köhike (57180)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57180
Ha ötödikben rángat 25-nél az szerintem nem gond. :)
Előzmény: DGabee85 (57179)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57179
Nos, eddig normál körülmények között nem sikerült rángatásra bírni, csak akkor rángatott már be, amikor ötödikben 25km/h környékéről próbáltam kigyorsítani! Szóval eddig úgy néz ki, hogy az üzemanyagszűrő cseréje megoldotta a problémát, de majd bővebbet akkor tudok mondani, ha tényleg hisszabb útra megyek vele!
Előzmény: Köhike (57178)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57178

Kíváncsi leszek az eredményre.

Előzmény: DGabee85 (57175)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57177

Világításkapcsoló?

Előzmény: Hornet63 (57176)
Hornet63 júl. 2. Creative Commons License 57176

SEGÍTSÉG!

Vinném vizsgára taligát. 2003 1.4 16. Nem világit az első ködlámpám. Hol találom a relét? A biztosíték jó,izzók jók.

Ezért gondolom,hogy a relé vagy a kapcsoló lehet a hibás.Vagy van -e valamilyen típus hibája?

Előre is köszönöm a segítséget

DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57175

Tegnap óta nem mentem még vele hosszabb távot, így nem tudom! De remélem igen! Úgy vettem észre, mintha kicsit fürgébb lett volna az autó, de lehet csak beképzelem. Ma majd megyek vele, igaz ma sem sokat, de megpróbálom előidézni a rángatást,bár remélem már nem fog sikerülni! Láttad, elég durva volt már az a szűrő. Ha még mindig produkálná, akkor leveszem a légszűrőházat, lecsatlakoztatom a csatikat a befecskendező szelepekről, megpróbálom megcsiszolni őket, meg mindegyik kap kontaktsprayt! Ha még ezek után is rángatna, akkor kezdhetek aggódni, hogy vagy valamelyik befecskendező szelep adta meg magát, vagy a vezérlő elektronika.

Előzmény: Köhike (57174)
Köhike júl. 2. Creative Commons License 57174

Rángatás megszűnt?

Előzmény: DGabee85 (57173)
DGabee85 júl. 2. Creative Commons License 57173

Igen, ezzel a cikkszámmal bíró Samko munkahengert hozatom most! :) 

UnixNr®: 74800

Bruttó eladási ár: 5590 Ft (Nekem: 5590*0,54=3020Ft)
Cikkszám: 212150

http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/00162/00162982.umk

http://www.unixauto.hu/TL_IMAGES/00368/00368391.ukk

Előzmény: Köhike (57171)
Bgyula36 júl. 2. Creative Commons License 57172

Köszönöm szépen a segítséget. Sajnos mindenhol csak a négylábas gyűrű van, nekem pedig a hatos kellene.. :-(

Köhike júl. 1. Creative Commons License 57171
C12150
Előzmény: DGabee85 (57170)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57170
Bizony, én most Samko munkahengert hozattam!
Előzmény: Köhike (57169)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57169
Fék cuccokban pl az olasz LPR-nek kiváló katalógusa van. (Unixban samko néven futnak)
Előzmény: Garfield007 (57165)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57168
Elég sok katalógus nagyon szar. De ha tudod melyikben lehet bízni, azért egy kis nyomozással nagy eséllyel el lehet találni. Érdemes inkább a gyártók katalógusait bújni az áruházaké helyett.
Előzmény: Garfield007 (57165)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57167
Na azaz. Az Bosch ami most benne van. Ott van az a két kis fül vagy mi.
Előzmény: DGabee85 (57164)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57166

Ja, nem szivattyú, hanem szűrő! :)

Garfield007 júl. 1. Creative Commons License 57165

Visszakanyarodnék a szervizbe vigyünk-e alkatrészt témára. Részvétem.

Az a szűrő nem gyenge.

DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57164

Megtörtént,megint benyaltuk! Nem jó ez a munkahenger sem, de negyedszer csak sikerül jót hoznia!

Ami most van nálam új:

http://www.kephost.com/image/9pM

Amilyen kéne:

http://www.kephost.com/image/9qO

És végre sor került az üzemanyag szivattyú cseréjére is. Szerintem ez még sosem volt cserélve! Így nézett ki amit kiszedtem belőle (BOSCH):

http://www.kephost.com/image/9qh

http://www.kephost.com/image/9qj

http://www.kephost.com/image/9qo

Kapott egy új Mann Filtert. És várom az új munkahengert. 

Előzmény: Köhike (57162)
Garfield007 júl. 1. Creative Commons License 57163

Vagy Luck ötlete vagy keresd meg UPS kartársat a céges elérhetőségein: hevederzar.hu

Előzmény: Bgyula36 (57156)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57162
Nem kell leszedni a dobot a beazonosításhoz, max a kereket. Hátul az alaplemeznél látni, ahol belemegy a fékcső. De keresek neked neten képet, vagy megpróbálok fotózni.
Előzmény: DGabee85 (57151)
Luck Skywalker júl. 1. Creative Commons License 57161

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=790236231009375&set=pcb.790236714342660&type=1

Van egy ilyenünk ennek mindene eladó.Bal oldala sérült nagyon.Viszont hogy hat lábú-e ami ebben van azt nem tudom.

Előzmény: Bgyula36 (57156)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57160

Köszi!

Előzmény: DGabee85 (57158)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57159
Tudsz mutatni képet, milyen kéne nekünk?
Előzmény: Köhike (57150)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57158
A Fonoda udvarban van. Én Tiszaújvárosban lakok már.
Előzmény: aranycsipa (57157)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57157

Akkor Te is itt élsz a közelben? Merre van ez a bolt? A főtengely és a vezérmű szimering ugyan mennyi km-t bír ki? 

Előzmény: DGabee85 (57155)
Bgyula36 júl. 1. Creative Commons License 57156

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, hol lehet immo gyűrűt beszerezni, 98-as megane (tudom, hogy thalia topik, de aktívabb, mint a megane) :-) szóval szinte mindenhol négy lábú  csatlakozósat lehet kapni, sajnos azért nem tudom indítani az autót, de nekem hat lábú  kellene...

előre is köszönöm a segítséget.

DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57155
Öcsém a muskolci Unixban dolgozik. 6400 Ft ott a Gates vezérműszíj az 1.4-es 8 szelepeshez. Még lehet olcsóbban is el tudja hozni. De a 6400 sem sok érte! Menj majd be oda!
Előzmény: aranycsipa (57154)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57154

Gyári a görgőm, és a pumpám is,ami már megvan, ezért gondoltam, hogy ott veszem meg a szíjat is, - amig tudtomra nem adta az árát. 

Előzmény: DGabee85 (57152)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57153

Ezt szűrtem le én is itt a neten,amit írtál, és talán még a Dayko-t. E hónapban mindenféleképpen cserélni akarom.

Előzmény: Köhike (57149)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57152
Nekem Skf szíj és görgő van fent. Semmi probléma vele! De nézd meg az Unixnál, vagy Bárdinál! Ne a Renaulttól vedd!
Előzmény: aranycsipa (57148)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57151
Szóval kerék és dob le, és mielőtt leszedném a munkahengert egyeztessek! Ez már a 2. szett munkahenger, amit alvázszám alapján adtak! Bezsibbadok, ha harmadszor is cserés lesz!
Előzmény: Köhike (57150)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57150

Szerintem ez nem lesz jó. Ez a TRW (lucas) féle. Neked meg szerintem bosch van. A hátulját nézd meg mielőtt nekikezdesz a cserének, ahol a fékcső belemegy. A Bosch-nak van kétoldalt ilyen két kis füle vagy mi.

Előzmény: DGabee85 (57146)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57149

Én csak a Gates-ben hiszek. Jó még talán a Contitech. De mindenki másra esküszik.

Előzmény: aranycsipa (57148)
aranycsipa júl. 1. Creative Commons License 57148

Ez nem munkadíj. Megvan a feszítőgörgő,és a pumpa is, - csak egy szíjat szerettem volna amit a renault cserél, de brutális árat mondott. Ezért érdeklődnék melyik márka a megbizható, mert máshol venném meg.

Előzmény: Köhike (57120)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57147

ABS nélkül, a 180-as fékdobbal.

Előzmény: DGabee85 (57146)
DGabee85 júl. 1. Creative Commons License 57146

Ma nekiugranék a hátsó fékeknek végre, a kérdés, hogy ez a fékmunkahenger a jó nekünk? (K7J700)

http://www.kephost.com/image/9pM

http://www.kephost.com/image/9pq

http://www.kephost.com/image/9pu

http://www.kephost.com/image/9pC

Előzmény: Köhike (57145)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57145
Igazából menni biztosan menni fog nélküle is.
Előzmény: lulumba (57143)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57144

Na akkor ezt is tudjuk, hogy nem kényes rá. Én is utángyártottat vennék egyébként bele. Valaki lehúzza őket, de amennyibe a gyári kerülne jó párat lehet venni.

Előzmény: lulumba (57143)
lulumba júl. 1. Creative Commons License 57143

Én használtam kb. két hónapig úgy, hogy ki volt herélve a katalizátor, semmi hiba nem volt azon kívül, hogy bili hangja volt. Vettem bele egy univerzális katalizátort és az van benne azóta is.

Előzmény: Köhike (57142)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57142

Nem igazán. Persze ki lehet szedni, meg lehet trükközni műszakin, de én cserélném. Nem tudom mennyire rinyálna pl a motorvezérlő, hogy nincs benne. Mert valamelyik autó eléggé figyeli a két lambda jelét, és ha nincs eltérés vagy minimális akkor rögtön kigyújtja a MIL-t, hogy cserélj katalizátort.

Előzmény: Távirányító88 (57141)
Távirányító88 júl. 1. Creative Commons License 57141

Ha ott van a gond,akkor szerinted tehetek valamit vele cserén kívül?Köszi.

Előzmény: Köhike (57140)
Köhike júl. 1. Creative Commons License 57140
Szívesen, de ez csak egy ötlet volt. Érdemes azért megnézni.
Előzmény: Távirányító88 (57138)
Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57139

Még nincs egy éves a kipufdob az autón,mégis úgy néz ki,mint amit lecseréltem,csak még éppen nem lyukas.A leírások alapján ez is katalizátor hibára utal.

Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57138

Valszeg a katalizátor nem megfelelően átjárható,aztán szerencsétlen ott fúj ki a katalizátor előtt,ahol tud.Vélhetően volt ennek már előzménye,mert a sárga lámpicsku addig világított míg az őzike meg nem igazította a katalizátort.Voltam én diagon a lámpa miatt,de nem tudtak csatlakozni az autohoz valami miatt,így nem derült ki,hogy mit akar mondani szegénykém.A katalizátoros hibaleírások mind ráillenek a enyémre,és ismerve az előzményeket el is fogadhatom a dolgot.Gondolom akkor lehetek biztos a hibába,ha kikerülöm a katit,és úgy sziporkázik a gép.Hát köszi Köhike,hogy felhívtad rá a figyelmem.

Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57137

Hallható időnként csörgő-zörgő hang is főleg indításkor,a forrását próbáltam megtalálni az autó alján lévő dolgok sűrű mozgatásával,de nem volt eredményes.Viszont utána rövid időre megjavult minden.A katalizátor nem régen kapott egy nagyobb maflást egy őztől,akit szerencsétlent egy kamion durván elém tessékelt(az őznek akkor már vélhetően nem fájt).Külföldön voltam,nem volt módom nagyon nézegetni éjszaka,asszony-gyerek bömböl,az auto tünetmentes,mentünk tovább.Hazafelé megjegyeztem,hogy mintha kifujna a kipufogó.Itthon kiszedegettem a maradványokat az auto aljáról,nem láttam semmi rendkívülit.A kifújó hangot csak terhelés alatt hallom,üresben a jelenség hogy nem pörög fel a motor csak valameddig,és ott némileg dadog.Elképzelhető,hogy a katalizátorban összeborult valami?Köszönöm az előző válaszodat is!

Előzmény: Köhike (57136)
Köhike jún. 30. Creative Commons License 57136
Katalizátor egyben van? Nem állt keresztbe? Ha a hengerfej rossz mármint a tömítés ott vagy összemegy az olaj a vízzel, vagy belefúj a vízbe, de mindenesetre forralni fogja a vizet. De ott nem lesz semilyen kifújó hang. Ha valahol kifújhat és valóban azt hallod az vagy a gyertyák egyike, vagy a kipufogó lesz kezdve a csonktól egészen a végéig.
Előzmény: Távirányító88 (57132)
Köhike jún. 30. Creative Commons License 57135
Kerekati leírásában benne volt, hogy a piros műszerfali led milyen hibára hogyan viselkedik. Azt keresd vissza, abból kiderül mi lehet a hiba.
Előzmény: Bgyula36 (57128)
Köhike jún. 30. Creative Commons License 57134
Így van, a kulcs házában van.
Előzmény: lulumba (57129)
Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57133

Hengerfej...tud vajon úgy kiégni,hogy víz,és olaj nem keveredik,de nem tömít,kifúj?

Távirányító88 jún. 30. Creative Commons License 57132

Üdv mindenkinek!

1.4 8 v bruthalia 2-2500-ig valamilyen kifújásra emlékeztető hanggal,de megyeget.

A felett pedig erőtlenné válik a motor.Üresben sem képes felpörögni a maximumáig.

Pontosabban nem tudom megfogalmazni a jelenséget.Sárga lámpa nem világít,olaj,és víz tiszta,benzin szűrő ma cserélve.Valakinek esetleg nincs ötlete,hol lenne érdemes szétnézem szervíz előtt?Köszi előre is.

Bgyula36 jún. 30. Creative Commons License 57131

a kulcsszárat be kellett tenni az eredeti kulcsba, igy az immo az eredeti...

lulumba jún. 30. Creative Commons License 57130

Még annyit: gondolom megadta magát az eredeti gy.kapcsoló, azért kellett cserélni ezeket. Nálam csak a gyújtáskapcsoló lett cserélve, amikor tönkrement az enyém és az eredeti kulcshoz lamellázták át a másik gy.kapcsolót, amit használtan vettem. Mindennel együtt 10eft-ból kijöttem.

Valamint talán az új immot lehet hozzá kell tanítani az autóhoz...

lulumba jún. 30. Creative Commons License 57129

Az immo jeladó szerintem a kulcs fejben van nem a szárban. Legalábbis rokongyerek astrájában is úgy volt.

Bgyula36 jún. 30. Creative Commons License 57128

Sziasztok!

Gyújtáskapcsoló, kulcsszár, és immogyűrű csere után nem indul az autó, a gyűrű nincs megszakadva.. mi lehet a gond?

Köszönöm előre is...

Köhike jún. 30. Creative Commons License 57127
Szedd le a hófogó rácsot vagy minek hívják a szélvédő előtt, lehet eltömődtek a vízelvezető nyílások és onnan ázik a belseje.
Előzmény: lufi.lenti (57126)
lufi.lenti jún. 30. Creative Commons License 57126

Helló Fiúk!

Nagyon sürgős választ kérek és pontosat, az éjjel hatalmas eső volt és áll a kocsiban a víz

egy egész tó, a nagyobb része az anyósülés előtt és mögött, valamivel kevesebb a sofőr ülésnél és mögötte pedig száraz!Kerestem vissza de nem nagyon volt pontos segítség a szélvédő alatti esőelvezető a jobb oldalon teljesen száraz és pókhálós valószínűleg nem ott ázott be akkor hol?????

A külső elvezető amelyik az ajtók fölött van az az ajtóba viszi a vizet ott látok benne sarat meg koszt,onnan bekerülhet a lé?

Most ki kell szednem sürgősen az összes alsó kárpitot és az alatta lévő szivacsokat mert beszívták a vizet, ebben tudna valaki segíteni?!Azt látom, hogy az üléseket ki kell szedni de hogyan, a sebváltó boxot is?

A válaszokat köszönöm! Lufi

bsanzika jún. 30. Creative Commons License 57125

A fűtőradiátor nekem már régóta ereszthet mert már régen érzem a fagyálló szagát mikor bekapcsolom a fűtést. Most se a víz, hanem az olaj fogyása miatt vettem észre. Eddig egy decit se evett meg de most feltűnt hogy hiányzik egy kicsi, akkor csekkoltam le a hűtővíz tartályt és láttam hogy tiszta fekete a víz....

Köhike jún. 29. Creative Commons License 57124
Van egy olyan elméletem, hogy akkor lesz hengerfejes a k7j ha a fűtőradiátor ereszteni kezd, és mivel fellevegősödik a primer kör, nem lesz egyenletes a hőelvezetés, össze vissza melegszik lokálisan ami kicsinálja. De ez csak egy elmélet. Nekem mióta rendben van minden a hűtéssel, egy milliméter víz nem hiányzik a kiegyenlítő tartályból, és a mutató is sokkal sokkal stabilabb, alig mozog amikor üzemmeleg a motor. Viszont amikor valahol levegősödött ennél sokkal többet ment fel-le a víz hőmérséklete.
Előzmény: bsanzika (57122)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57123
Annyit tudsz spórolni, hogy a vezérlés többi részét talán nem kell cserélni, hanem elég csak a szíjat. Ha ez vígasztal nekem 3000-sem ment el vezérléscsere után amikor tönkrement a hengerfej, majd azt követően 2000km után elkezdett ereszteni a vízpumpa. Szóval mire a motor minden része teljesen rendben lett 3-4 szer kellett szétszedni a vezérlést. Most lekopogom hibátlan az autó. Remélem marad is így egy jó darabig. Mondjuk elég szart vettem, mert úgy voltam vele, hogy inkább megcsinálom magam mert akkor azzal biztosan nem lesz több baj. Persze ezt is megcáfolta az élet, mert azóta 2 szer kellett hűtőt illetve gyújtótrafót cserélnem hibás alkatrészek miatt.
Előzmény: bsanzika (57122)
bsanzika jún. 29. Creative Commons License 57122

Én nem értek hozzá így 100% hogy nem én fogom csinálni. Holnap reggel a szerelőnél kezdek, kérek egy időpontot hogy mikor tudnak ránézni. A vezérlés dolog kicsit szíven ütött mert még csak 16 ezret futott csere óta... Az olaj meg amúgy is cserés lett volna kb ezer km múlva...

Előzmény: Köhike (57119)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57121
Nincs mit.
Előzmény: Öreg?halász (57118)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57120
Ez munkadíj? Mert annak tényleg kicsit sok, mivel aki gyakorlott az 2 óra alatt kényelmesen kicseréli. Ha az alkatrész is benne van akkor meg ingyen van.:)
Előzmény: aranycsipa (57115)
Köhike jún. 29. Creative Commons License 57119
Síkolni tilos. Meg kell nézni, hogy el van-e húzódva a hengerfej, és ha minden rendben van, nincs szelep probléma stb akkor mehet vissza. 5 század a megengedett maximális deformáció. Kell egy hengerfejtömítés, egy csavar készlet, szívó illetve kipufogósor tömítés, plusz vezérlés csere mivel tilos visszarakni vezéműszíjat. Az olajat meg a vizet meg lehet menteni, ha nem keveredett, csak szétszerelés előtt le kell engedni. Tisztességesen meg akarod csinálni egy napot szánj rá.
Előzmény: bsanzika (57116)
Öreg?halász jún. 29. Creative Commons License 57118

Köszönöm!

Előzmény: Köhike (57111)
hadasz jún. 29. Creative Commons License 57117

Sziasztok.

A mult héten tototálkárossá törték szeretett (időnként nem szeretett) talicskámat. Keresek másikat, ha van valakinek elado, vagy tud ilyet 350 000 és 400 000 Ft közötti áron kérem irjon az info@videocegtar.hu-ra.

bsanzika jún. 29. Creative Commons License 57116

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy 296.000km majdnem gond nélküli használat után, engem is elért egy K7J700 típusbetegség, a hengerfejtömítés hibája. Milyen kiadásra kell ilyenkor kb. számolnom? Csak a tömítést kell cserélni vagy síkolni a hengerfejet stb stb. Eléggé elszomorított a dolog mert most hirtelen elég sok mindent kell cserélnem mint pl kuplung, balos komplett féltengely, másik oldalon gumiharang...

aranycsipa jún. 29. Creative Commons License 57115

Szia. Elég érthetően szoktam beszélni, úgy gondolom nem értette félre az illető, mert megis kérdeztem, hogy a tizedesvesszőt nem e nézte el!? 29 000 ft mondott.

Előzmény: Garfield007 (57113)
aranycsipa jún. 29. Creative Commons License 57114

Szia! Nekem van egy cd amin vannak adatok, megnéztem.Csak hideg álapotot említ. Szívó 0,10 {mm} Kipufogó 0,25 {mm}   clio2 1.4 8v k7j-700 2000-2003

Előzmény: KTsk (57092)
Garfield007 jún. 29. Creative Commons License 57113

Áruld már el, hogy mennyitől lettél rosszul.

Előzmény: aranycsipa (57112)
aranycsipa jún. 29. Creative Commons License 57112

Sziasztok! Szeretnék vezérműszíjat cserélni, 1.4es 8 szelepes tháliámon. A miskolci márkaszervízben rosszul lettem, mikor kimondták az árát. Márkára lennék kiváncsi,akinek van tapasztalata e téren, melyik a legmegbizhatóbb, segíthetne a döntésbe! Segítségeteket előre is köszönöm!

Köhike jún. 29. Creative Commons License 57111
Benzinesen a tank mellett alul.
Előzmény: Öreg?halász (57110)
Öreg?halász jún. 29. Creative Commons License 57110

Hali!

Ez az üzemanyagszűrő konkrétan hol található ?

Előzmény: Köhike (57107)
dekimi jún. 29. Creative Commons License 57109

Tanácsot szeretnék kérni.A slusszkulcson lévő távirányító egyszer csak felmondta a szolgálatot,nem nyitotta ki az ajtókat.Kicseréltettem az elemet,de így sem működött.Most a kulccsal mechanikusan nyitom az ajtót,de nem nyitja egyszerre mindet.A csomagtartóra mindig külön kell figyelnem.Megköszönöm,ha tudtok valamilyen tanácsot adni.

csukás2 jún. 29. Creative Commons License 57108

A hűtő ventilátorra gondolsz az mostanában nem hallottam,hogy beindult volna igaz annyira nem is melegedett fel a motor.  Azt hogy tudom megnézni,hogy csak kuplungja kopott el ahhoz, hogy elektromágnesese be tudja húzni az ékszíj által hajtott forgótárcsa mellé, illetve a frissebb fajta, folyamatosan forgó kompresszoroknál a nyomáskapcsoló szeleppel lehet gond.De amikor bekapcsolom a kondit akkor hallok kattanást és a motorfordulaton is érezhető a változás.

Előzmény: szaki213 (57104)
Köhike jún. 28. Creative Commons License 57107

Nem nagy dolog kicserélni. Akna nem árt ha van. Benyomós gyorscsatlakozó van mindkét oldalán. Benzin azért folyik belőle, de csak amennyi benne van. A legnehezebb dolog kiszedni a műanyag keretből, mert 10 év alatt rendesen bele tud rohadni.

Előzmény: DGabee85 (57106)