Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
elkann Creative Commons License 1,5 órája 0 0 59751

Sziasztok!

Kérlek szépen segítsetek az alábbi problémában:

Nagyon szeretett Clio 1.5 DCI (65LE) autóm reggelente az első indításnál nagyon nehezen indul. Hosszas indítózás után kivétel nélkül mindig elkapja/beindul. Persze az indítózás közben befecskendezett üzemanyag miatt óriási füst kíséretében.

Az izzítás visszajelző folyamatosan világít, illetve azóta kicsit ércesebb (akár "traktorosabb") a hangja. Ha beindult utána hibátlanul üzemel, nem áll le, nem fullad, megy, van benne erő, nem füstöl.. illetve ha 1-2 órát áll utána pöccre indul. (több állás után a reggeli procedúra következik).

Nyilvánvaló, hogy injektor vagy magasnyomású szivattyú probléma lehet, csak azt nem értem, hogy a hibakód kiütése után volt, hogy több hónapig-volt hogy 2-3 hétig de nem jelentkezett a hiba és az újabb izzítólámpa égve maradásáig kivétel nélkül pöccre indult az autó reggelente is.

Ha az injektor vagy pumpa lenne rossz (ami nyilván egy fizikai károsodás-kopás) az tud olyat csinálni, hogy hibakód kiütés után akárcsak 2 hétig hibátlanul működik? Igazából ez az amit nem értek...

Van ötletetek mihez kezdjek, mit nézessek meg?

(egyébként a gázolajszűrőtől visszafolyó üzemanyagcső egyébként buborékos, illetve a kézipumpa előtt lévő rövid csőben is vannak buborékok..nem tudom ez jelent-e valamit.. a magasnyomású pumpába bemenő ágon soha sem látni levegősödést)

Ha valakinek volt ilyen problémája kérem írjon!!

Nagyon köszönöm!

penge760203 Creative Commons License 22 órája 0 0 59750

Jol tudod a 65-lovas 120-at megy 3000-fordulaton

Előzmény: Anonymus23 (59749)
Anonymus23 Creative Commons License 22 órája 0 0 59749

A 82-eshez másfajta a váltó áttételezése is, kicsit hosszabb.

130 = 3000-es fordulat a 82-essel, a 65-össel ez több ha jól tudom.

Mészi Clio Creative Commons License 25 órája 0 0 59748

Kösz az infót. Bár nekem lehetne kevesebb a régi 4,7-5l már nem tudja rég óta. Az első csúcsfelújítás után már inkább 5 körül volt, most meg inkább 5,8-6 vegyesben.

Előzmény: Gergo.bgy (59747)
Gergo.bgy Creative Commons License 25 órája 0 0 59747

Állítólag kicsivel kevesebbet fogyaszt és valamivel jobban meg.

Én is gondolkodtam ezen anno, de elmaradt, viszont ültem ilyen autóban, ami ilyen téren át volt alakítva. A fogyasztás az legyen egál, kevesebb ebből már nem nagyon lesz, viszont érezhetően jobban ment. Nem ment úgy, mint egy 82-es, valahol a kettő között lehetett. De persze mégegyszer, csak érzésre. Nem volt semmi bemérve, meg semmi. 

Előzmény: Mészi Clio (59746)
Mészi Clio Creative Commons License 25 órája 0 0 59746

Na szóval, lenne egy 82 le változatból intercooler és hozzátartozó csőszett 25 eft -ért. Állítólag kicsivel kevesebbet fogyaszt és valamivel jobban megy. Valakinek tapasztalata hasonlóval?

Köhike Creative Commons License 28 órája 0 0 59745

A baloldal hasonló, csak ott az akksit ki kell venni előtte, és a váltót kell alátámasztani. A hátsóhoz meg semmi nem kell, csak simán csavarozni.

Előzmény: György IVB (59743)
Köhike Creative Commons License 29 órája 0 1 59744

Egyszerű kicserélni. Emelővel alátámasztod óvatosan a motort, és kicsavarod a 7 csavart, új bak vissza a helyére, motor meg leenged. 60Nm-re kell húzni a csavarokat, ha jól emlékszem.

Előzmény: György IVB (59743)
György IVB Creative Commons License 1 napja 0 0 59743

üdv letudná nekem írni valaki szépen a motortartó gumibakok cseréjének folyamatát.leginkább a jobboldalit kellene cserélni (azt a nagyot) de ha itthon meglehet oldani és nem kell szerelőhöz vinni akkor a többit is kicserélném, videó is jó,csak én nem találtam.előre is köszi

Köhike Creative Commons License 1 napja 0 0 59742
Előzmény: Rudikusz (59741)
Rudikusz Creative Commons License 1 napja 0 0 59741

Ilyet pont nem láttam sehol,hogy D2 lenne rajta. Olyat lattam,hogy LHM, de az gondolom nem jo.

Esetleg tudsz valamit ajanlani?

Előzmény: Köhike (59737)
Köhike Creative Commons License 1 napja -1 0 59740

Mert tulajdonképpen kurvajó csak én voltam a hülye, mert nem a Ferrari szerelőivel rakattam az autómra, azért rohadt el 2 év alatt annyira amennyire 6 év alatt kellett volna. És mondjam, hogy tényleg jó, csak nekem adtak az Unixban a gonosz manók hamisítottat, de ha nem hamist adnak a boltban az rohadt jó lesz hidd el. ???? Erre gondoltál?

Előzmény: Garfield007 (59738)
Köhike Creative Commons License 1 napja 0 0 59739

Mert etek után mit mondjak? Milyen kurvajó volt, és tanácsoljam mindenkinek, hogy vegyen olyat legközelebb?????

Előzmény: Garfield007 (59738)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja 0 0 59738

Szerintem se húzzunk le egy márkát egy szar tárcsa alapján. Ugye, szerinted sem fair?

Ahogy ebben az esetben sem értem hogy jön ide a szerelők fikázása, amikor ebben az esetben egy olyan emberről van szó, aki ingyen csinálta az ügyfélnek a második javítást, ami azóta is jó és utána gyakorlatilag megnyert egy pert a nagyker ellen, ami szerinted biztos nem csinál ilyen stikliket. Megbeszélhetünk egy találkát vele, elmondod a szemébe is amire most céloztál?

Nos, mi a fenét szerettél volna megint mondani ezzel a célozgatással a konkrét üggyel kapcsolatban?

Előzmény: Köhike (59736)
Köhike Creative Commons License 1 napja 0 0 59737

Sima ásványi automataváltó olaj. Amire rá van írva, hogy Dexron2 azaz D2 az jó bele.

Előzmény: Rudikusz (59734)
Köhike Creative Commons License 1 napja -1 0 59736

Szerintem ne feszegessük, hogy a "hivatalos" szerelők mennyire precízek.......

Előzmény: Garfield007 (59733)
Vidor75 Creative Commons License 1 napja 0 0 59735
Előzmény: Rudikusz (59734)
Rudikusz Creative Commons License 1 napja 0 0 59734

Sziasztok!

Szeretnék abban segitséget kérni, hogy a Thaliaba ( 1,4. 16v ), a gyári szervó olaj a renaultmatic D2-es-t mondták.

Ezt csak szakszervizben lehet kapni úgy látom, vagy tud -e valaki más helyet is? Illetve, hogy ezt felvállthatja más szervó olaj is? Van aki más fajtát használ, ha igen, akkor milyet?

Köszönöm előre is :)

Garfield007 Creative Commons License 1 napja 0 0 59733

Az-az új turbó maradjunk annyiban, hogy a  belső alkatrészek újak a ház maga egy letisztított régi, de ezzel semmi baj. 

De, ha újként árulsz felújított alkatrészt az konkrétan átbaszás, csak ennyi a baj vele.

A szakszerűtlen szerelésről meg annyit, hogy mért e a tulajdonos a felszerelés után olajnyomást, mert ha nem lehet, hogy az előző turbója is olajnyomás  probléma miat ment tönkre csak ezzel nem törődött senki. 

Nem egy panel parkolós szerelőről van szó, hanem aki ebből él és egy másikat saját zsebből finanszírozva beépített ami jó eséllyel azóta is megy. A Bárdi nem ment neki a pernek, kiegyeztek, elismerték. Megint miről beszélünk?

Na már most nagy alkatrész forgalmazók is árulnak gyári technológiával felújított alkatrêszeket, erre rálehet jönni amikor kiírják azt, hogy cseredarab leadása esetén mennyivel kedvezőbb az ár. Egyébként emlékem szerint turbónál is le lehet adni a meghibásodott darabot. 

Igen, és? A szaki berendelt egy új turbót, kapott egy felújítottat. Megint nem értem ez hogy jön ide.

Én is javarêszt magam javítom a szekereimet, de tisztában vagyok vele, ha valami baj lesz  esetlegesen valamelyik cserélt fődarabbal oda a garancia. 

Ezzel kezdtem az elején. Nekem erre nincs időm és kedvem se. Biztosan tudnék autót szerelni, papírom is van róla, de pl. a rossz vagy rosszul rendelt alkatrész garanciális ügyintézése helyett jobban érzem magam, ha a kölykökkel mehetek egy kört a Városligetben, önző vagyok.

Érdekes, hogy amíg emberek az autóikat simán javítják maguk, még ha szakértelem híjján is vannak a gázkészüléküket inkáb szakira bizzák.

Ezt sokszor én sem értem, bár mióta egy 12 éves is felokosított, hogy Windowst mindenki tud telepíteni, nem egy nagy dolog az informatika, azóta nekem már nem tud egy szakma sem újat mondani a házi barkácsról. :-)

Előzmény: Mészi Clio (59731)
Mészi Clio Creative Commons License 1 napja 0 0 59732

Jár-e valaki 65le dci-vel ami intercooleresre van átalakítva esetleg tapasztalatok érdekelnének , jobb ltt-e valamivel.

Mészi Clio Creative Commons License 1 napja 0 0 59731

Az-az új turbó maradjunk annyiban, hogy a  belső alkatrészek újak a ház maga egy letisztított régi, de ezzel semmi baj. Ugyanis a házból kb 1000 ből, ha egy repedt sokat mondok, de ez a felújítás során amúgy is kiderül. A szakszerűtlen szerelésről meg annyit, hogy mért e a tulajdonos a felszerelés után olajnyomást, mert ha nem lehet, hogy az előző turbója is olajnyomás  probléma miat ment tönkre csak ezzel nem törődött senki. Na már most nagy alkatrész forgalmazók is árulnak gyári technológiával felújított alkatrêszeket, erre rálehet jönni amikor kiírják azt, hogy cseredarab leadása esetén mennyivel kedvezőbb az ár. Egyébként emlékem szerint turbónál is le lehet adni a meghibásodott darabot. Én is javarêszt magam javítom a szekereimet, de tisztában vagyok vele, ha valami baj lesz  esetlegesen valamelyik cserélt fődarabbal oda a garancia. Érdekes, hogy amíg emberek az autóikat simán javítják maguk, még ha szakértelem híjján is vannak a gázkészüléküket inkáb szakira bizzák.

Előzmény: Garfield007 (59717)
ille005 Creative Commons License 1 napja 0 0 59730

köszi a gyors infot 

Köhike Creative Commons License 1 napja 0 0 59729

:)

Első lépés, lónyugtató beszerzése, és bevétele.

Második lépés, vissza az első lépéshez. :)

Előzmény: Gergo.bgy (59727)
Köhike Creative Commons License 1 napja 0 0 59728

Egy viszonylag olcsó alkatrész marha drága cseréjére. Ereszt a fűtőradiátor. Visszakeresel még képek is vannak a cseréről, illetve leírás lépésről lépésre.

Előzmény: ille005 (59726)
Gergo.bgy Creative Commons License 1 napja 0 0 59727

A műszerfal mögött lévő fűtőraditor ereszt. Cseréje szopás a köbön. 

Előzmény: ille005 (59726)
ille005 Creative Commons License 1 napja 0 0 59726

sziasztok!

azt vettem észre hogy a kiegyenlitő tartálybol a viz rohamosan fogy  és ma már az anyosülésnél a szönyeg is vizesedik .

mire utalhat a dolog? 

penge760203 Creative Commons License 2 napja 0 0 59725

Ha nem haragszol meg szeretném megkérdezni hogy azt mondod 210-ezer kilométer van az autodba .Neked is buborékos az üzemanyagrendszered??Amugy nekem akkor csinálta azokat a tüneteket amit neked amikor eltömödöt a üzemanyagszürőm és amikor a nyest szétrágta a külső levegö hőmérséklet érzékelöm vezetékét ami a légszüröház mögöt van .Ha volna egy email cimed megadhatnád .

Előzmény: ÖregMackó (59632)
Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 59724

Na a mai nap új problémát hozott..... Eltört a jobb hátsó rugóm......

Pelagiusz86 Creative Commons License 2 napja 0 0 59723

Üdv! Megoldódni látszanak a hűtőfolyadék fogyás problémák. Tévedtem,nem a hűtőbe bevezető cső eresztett hanem a hűtő maga volt lyukas. Ezt most kicsréltettem tegnap. De a szerelőm közölte az újabb rossz hírt hogy a fűtő radiátorom is ereszt kissé...Persze itt már húzósabb javítási költséggel kell számolnom sajnos...láttam egy videót a fűtőradiátor cseréről,hát nem egy leányálom atomjaira szétszedni a műszerfalat...

Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 59722

Azt meg kikérem magamnak, hogy mekkmester lennék. Ha nem lenne a szerelők 99%-a olyan kókler megbízhatatlan mint amilyen lehet nem csinálnám magam.

Előzmény: Garfield007 (59720)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 59721

Igazad van.

Előzmény: Köhike (59719)
Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 59720

És szakadjunk már el attól, hogy hamisított féktárcsa volt, mert nem az volt. Egyszerűen ilyen szar a minősége.

Ezt TE állítod, eddig itt tartunk. 

Aztán, szerinted a nagykerek nem mernek ilyesmibe belemenni.

De itt van, pont megkerestem neked, hogy újként eladják a felújított szart is neked, új árban. És itt sem a tulaj szívott, hanem a szerelő.

Egyszerű otthoni mekkmesterként nem is mennél bele a perbe, ahogy a szar Brembonál sem tetted, inkább megveszed a másikat és haladsz tovább. Na, ezért lehet 1000 liter számra eladni a hamisított olajat és alkatrészt pl.

Kereshetnék még hsz.-eket a szar alkatrészekről, hamisítványokról, nem csak a Bárdiról, hanem mondjuk Lángról is vagy Unixról, de már látom, hogy semmi értelme.

Mondhatod tovább, megpróbáltam megint párbeszédet kialakítani, hát nem sikerült, nem halok bele most sem.

Előzmény: Köhike (59718)
Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 59719

Az autószerelő is pont ugyanott és ugyanazt az alkatrészt fogja tudni megvenni amit bárki más. 2 év után meg próbálj meg bárhol reklamálni. Úgy hajtanak el a picsába ahogy kell.

Köhike Creative Commons License 2 napja 0 0 59718

Én meg világ életemben magam javítottam mindent minden autómon ami így is fog maradni. De marhára nem értem továbbra is ennek mi köze van ahhoz, hogy rossz egy alkatrész vagy sem. Ha szerelőn keresztül szopja be valaki akkor is a végén a tulaj jár rosszul. És szakadjunk már el attól, hogy hamisított féktárcsa volt, mert nem az volt. Egyszerűen ilyen szar a minősége. Nem deformálódott el, tette a dolgát, csak az átlagos élettartama kb fele, negyede volt az elvárhatónak.

Garfield007 Creative Commons License 2 napja 0 0 59717

Volt időm kicsit keresgélni. Ez nem Unix hanem Bárdi történet, de jellemző:

BTS turbót megvásárolja a szerelő, beépíti, rövidesen beszart, nem veszik vissza a Bárdinál, a szerelő hibája, szerintük. Szerelő saját pénztárcából megfinanszírozza az újabb turbó javítást és perre viszi az ügyet. Kiderül, hogy a turbó nem is új volt csak felújított. Többszöri bevizsgálás, majd per:

"Jó Napot Urak!   Jövőhéten lessz az első per a 10 hónapja tartó szarakod.snak.  Most  Magyarország talán legnagyobb alkatrészforgalmazója  azzal  az ötlettel ált elő, hogy nem is tőlük vettem a turbót.  Ja és a szakértőnek se az álltaluk forgalmazottat adtam oda szakértésre.   Valamint ami benneteket is érinthet(idézem)        Az alperes egy kifogástalan állapotú, rendeltetésszerű használatra alkalmas alkatrészt értékesített a felperes felé. A  késöbb jelentkező hibák álláspontunk szerint azért merültek fel, mert a felperes szakszerűtlenül szerelte be a turbófeltöltőt a gépjárműbe, illetve nem dokumentálta a beszerelés elött sem az azonosításhoz szükséges adatokat, sem az alkatrész állapotát, vagy a beszerelés menetét.  Ezzel megvalósul a hivatkozott jogszabályhelyben lévő kitétel, miszerint a hiba oka (nem megfelelő beszerelés) a teljesítés után keletkezett."

Lehetne még cizellálni, de lényeg, hogy peren kívül megegyeztek ha jól emlékszem...

Nos, ezeket a szívásokat hagyom meg a szerelőknek.

Előzmény: Köhike (59708)
miklos2peter Creative Commons License 2 napja 0 0 59716

Szia

Pontosan melyik típust vetted, amit a benzinbe öntöttél?

Köszönöm a válaszodat.

Üdv:

Előzmény: penge760203 (58330)
Mészi Clio Creative Commons License 2 napja 0 0 59715

Persze volt mint írtam, de a sport kivitel ami azért mégsem a széria változat. Mint kiderült az sem tudta a kívánt minőséget. De hát tudod, puding próbàja....

Előzmény: Garfield007 (59705)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59714

És a legjobb az volt, hogy még én éreztem magam szaul és nekik állt feljebb amikor felhívtam őket, hogy akkor ezt most hogyan is gondolták. Mit fogok csinálni 3 gyertyával amikor 4 kell belőle. Persze azóta is a polcon van, nem kapok hozzá negyediket. Annyi eszük nem volt, hogy töröljék a teljes tételt. És a többi nagykerben sem árulnak hamisított akatrészeket.

Előzmény: Köhike (59713)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59713

Köszi, de nem szeretem őket. Párszor rendeltem tőlük, a legjobb az volt amikor a 4 gyertya helyett küldtek 3-at plusz fél liter fékfolyadékot a hiányzó helyett...... És még kedvezménnyel sem olcsóbbak mint máshol.

Előzmény: penge760203 (59712)
penge760203 Creative Commons License 3 napja 0 0 59712

A Fridcar alkatrész  webáruhaznál  márkás nem hamisitot fékbetétek illetve egyéb fékalkatrészekre 40%-akcio van.

Előzmény: Köhike (59709)
HorTom Creative Commons License 3 napja 0 0 59711

Szia Luck!

Oksa, értem.

Még egy kérdés:

gondolom neked akkor van a polcon gyári Rönyó sárga (GlaceolRX) színű fagyálló is ugye meg deszt.víz?

rózsaszín a sárgával nem mutatna jól...

hamár lúd, legyen ez is neues teljes mennyiségben!

új vízpumpához új hűtőfolyadék dukál, hogy 5-6 évig ne legyen gond vele.

Előzmény: Luck Skywalker (59665)
DGabee85 Creative Commons License 3 napja 0 0 59710

A nem klímásban abban az állásban az nem belső keringetés, hanem lezárja a beáramló levegőt. És azért nem hallasz semmut olyankor, mert abban az állásban a ventillátort is leállítja.

Előzmény: renthaliacska (59690)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59709

Azért ők nem egy visszakövethetetlen webshop. Egy ilyen dolog kiderülne, hogy hamisított jóváhagyás nélküli fékalkatrészeket forgalmaznak lehet ugrana a működési engedélyük is.

Előzmény: Garfield007 (59707)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59708

Nem hinném, hogy egy Unix kaliberű alkatrész nagykereskedés kockára tegye a hírnevét holmi kétes forrásokból származó hamisított alkatrészekkel, főleg nem fékkel. Egy ilyen dolog kiderül véletlenül, már pedig idő kérdése és az ilyen ki szokott, akkor sokkal nagyobb veszteség éri őket mint amit esetleg azon a pár eladott alkatrészen nyertek. Mert, hogy van esetleg saját márkanév alatt forgalmazott kínai olcsó alkatrész az egy dolog, az nem hamisítvány. De azért hamis brembo fékalkatrészeket árulni igen necces dolog lenne.

Előzmény: Garfield007 (59707)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 59707

Szóval szerintem ki lehet zárni azt, hogy ez hamisított lett volna.

Jó, ha szerinted ki lehet zárni, akkor nincs miről tovább csevegni.

Jó éjt!

Előzmény: Köhike (59706)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59706

Nézd erre a tárcsára nehéz azt mondani, hogy jó. Ez nem beszerelés miatt, vagy bármilyen használattal kapcsolatos ok miatt ment tönkre, hanem a gyalázatos minősége miatt. És szerintem megbízható forrásból származott, gyári bontatlan hologrammal ellátott dobozból. Szóval szerintem ki lehet zárni azt, hogy ez hamisított lett volna. Ezek után ez egy megalapozott kijelentés, hogy ez ócska. Lehet amit a ferrarira szerelnek az nem ilyen hanem átlagon felüli, és van belőle esetleg jó is, de a thaliara/cliora szánt verzió rossz. Sőt az is lehet, hogy régebben jó volt az is, de ez két éves, szóval most ilyet lehet kapni. Persze ettől vehet bárki ilyet, aki felvállalja a kockázatot, mert szerinte ez egy kiváló termék. De én nem ajánlom, és ahogy az közben kiderült más sem feltétlenül. Ennyi.

Előzmény: Garfield007 (59705)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 59705

Most erre mit mondjak?

Állítod, hogy a Brembo szar, sosem volt jó, de azért volt neked is.

Nekem is volt, egy készletet elhasználtam, semmi bajunk nem volt egymással.

A Dunlop SP01-ek nálam határszarok voltak, másnál bejöttek, de nem mondanám, hogy a Dunlop szar...

Előzmény: Mészi Clio (59703)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59704

Most ugyanaz ment bele mint a család cliojába, delphi tárcsa trw betétekkel. A Clioban nem is volt ilyen rozsda gond ugyanabban az időjárásban. Ez a brembo borzalmasan gyenge volt. Én biztosan nem veszek többször.

Előzmény: Mészi Clio (59703)
Mészi Clio Creative Commons License 3 napja 0 0 59703

Az eredeti Brembo sosem  volt egy minőségi alkatrész!

TRW,TEXTAR, simán kenterbe verte minőségben. Ja persze van minőségi ágazata is csak azt nem találod meg a sima utcai autók fékrendszerében. Olyan ez, hogy látsz fékbetét márkát pl:Ferrodo  ugyanazon autóhoz 3 féle árral, na az alapminőséget felejtsd is el. Régebben volt Brembo Max sport féktárcsám, ami néhány nagyobb fékezés után elmelegedett és rázta az autót. Akkor minek gyárt sport féktárcsát ha nem bírja a meleget, a hozzá vásárolt betét meg beleégett a vágásokba. Szenvedtem vele vagy egy évig különböző betéteket kipróbálva pénzt nem sajnálva, de a végén lecseréltem Nissin-re hozzávaló Nissin betéttel (Honda) amivel gyárilag kijött az autó, onnantól lett fékem. A brembot meg el kell felejteni utcai autóhoz, TRW- ben soha senkit nem hallottam, hogy csalódott volna. Én 250 ekm alatt 1x cseréltem tárcsát és 2x betétet a cloban.

Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 59702

Maradva a példámnál:

Amikor kitört egy-egy CD-DVD hamisítási hullám, akkor nekem hivatalból utána kellett néznem és kitaláltuk a jó megoldást. Ha egy felhasználó megkérdezett, akkor el tudtam neki mondani, hogy mire figyeljen és hol vegyen ahol jó eséllyel eredetit kap.

De sorolhatnám a Kingston átverést és sok-sok olyan dolgot ami szakmámba vág, de egy átlag usernek nem kell tudnia.

Nos, pontosan ezt várom el és kapom a szerelőmtől. Ha pedig mégis elbaszta, akkor szépen utánamegy és a kialakult ezer éves kapcsolatai segítségével kisimítja az ügyet, mert neki is érdeke.

Hát, ennyi.

De kérdezem, melyik eredeti az utángyártottak közül?

Ezt ugye csak viccből kérdezted?

Előzmény: SGN (59699)
Garfield007 Creative Commons License 3 napja 0 0 59701

Nem, nem tehetsz róla.

Nem is erről volt szó, arra akartam rávilágítani, hogy ilyen kurva világot élünk.

Előzmény: Köhike (59700)
Köhike Creative Commons License 3 napja 0 0 59700

Szerintem ami tőlem tehető volt azt megtettem. Ismert helyről vettem ismert márkát. Bárkinek ezt adják ha bemegy a boltba.

Előzmény: Garfield007 (59698)
SGN Creative Commons License 4 napja 0 0 59699

Szia!

Elárulnád, hogy hogyan szűröd ki a hamisítványt a beszerzéseidkor? Megbízol, mint bárki más egy céget, boltot, hogy hozzon neked eredeti cuccokat és két év múlva reklamálsz, hogy nem ezt képzelted el eredetileg? Na ne viccelj! De kérdezem, melyik eredeti az utángyártottak közül?

Hali....

Előzmény: Garfield007 (59696)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 59698

Kezdjem sorolni?

Hamis Castrol olajat Unixtól is kaptál.

De hamis TDK DVD-t MediaMarktból is.

Előzmény: Köhike (59697)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 59697

Unix, hologrammos dobozból. A számla a mai napig megvan valahol. Nem hinném, hogy hamis lett volna.

Előzmény: Garfield007 (59696)
Garfield007 Creative Commons License 4 napja 0 0 59696

Hamisítják, mint minden mást is.

Ezért nem szórakozok a magán alkatrész beszerzéssel.

Előzmény: lulumba (59694)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 59695

Sima kommersz 238-as. Ez a full alap fékrendszer. És az autó majdnem minden nap megy, szóval az sincs, hogy állt és úgy rohadt el.

Előzmény: lulumba (59694)
lulumba Creative Commons License 4 napja 0 0 59694

Valami förtelem. Jól látom ez nem hűtött tárcsa?

Amit utoljára lecseréltem(pont egy éve) csak le van dobva a garázs sarkába. Pára elég sok van a garázsban(pont arra csorog a kocsiról lecsorgó víz, hólé), de szinte nem is rozsdás.(az is brembo)

Előzmény: Köhike (59693)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 59693

Szóval nem az a baj, hogy ez így néz ki, hanem hogy mindez mennyi idő és használat után lett ilyen. Ritka ócska egy szemét ez a brembo.

Előzmény: Köhike (59692)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 59692

Ez a kép azonnal a leszerelést követően készült és látni, hogy azalatt a pár perc alatt is már megrozsdásodott egy pár csepp esőtől is. Valamint tiszta elsötétedett rozsdafoltos a felülete. Az iszonyú vastag lemezes rozsdáról a betéttel nem érintkező felületeken nem is beszélve.

Előzmény: Köhike (59691)
Köhike Creative Commons License 4 napja 0 0 59691

Na kicseréltem a fékeket. Iszonyatos állapotban voltak a tárcsák. Úgy néztek ki mint ami legalább 10 éve rajta van. 2 éve cseréltem.....

renthaliacska Creative Commons License 4 napja 0 0 59690

ha az autóban elég büdös szag van(és tényleg nem tudom honnan jön) lehet klímatisztítóval próbálkozni?

nincsen az autóban klíma!

ide kapcsolódó kérdés: erről szóló cikkekben írják hogy ilyenkor belső keringetést kell használni.

nos ha én a thalia-t erre kapcsolom semmi hangot nem hallok nem is érzem hogy jönne levegő.ez természetes?

csak mert egy ismerős daewoo autóján ebben az állásban is van légáramlás csak gyengébb...

Luck Skywalker Creative Commons License 5 napja 0 0 59689

Nem tudom pontosan hogy megy ez a része mert én mindig átveszem tőlük amit rendelek,de valamit szigorítottak a gyári cuccoknál mert sok rajtuk maradt.Boltban megmondják mik a feltételek.

Előzmény: Mutual Friend (59687)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja 0 0 59688

De ha személyesen vásárolod, akkor nincs ilyen.

Netes vásárlással bonyolítani pl. vezérlés cserét, elég bátor.

Szerelőként meg egy kereskedővel egyszer játszod el az izomból tárgyalást...

Előzmény: Mutual Friend (59687)
Mutual Friend Creative Commons License 5 napja 0 0 59687

Az nem törvényi definíció hogy nem szívesen ... :)

Ha a neten veszed akkor 2 heted van elállni most olvastam ...

Előzmény: Luck Skywalker (59685)
DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 59686

Cink! :-) 

Bízom benne, hogy nem igazoltatnak. 4 éve igazoltattak utoljára! Csak rá ne szóljak!

Előzmény: Papalac (59684)
Luck Skywalker Creative Commons License 5 napja 0 0 59685

Akár mezei autósbolt is tud szerezni unix-on keresztül.Alvázszám alapján bármihez lehet már rendelni gyári alkatrészeket.Viszont téves rendelésnél ezeket nem szívesen veszik vissza.

Előzmény: miklos2peter (59668)
Papalac Creative Commons License 5 napja 0 0 59684

Nem kell kiszereltetniük :-)

Az elején jól látható jelzésnek kell lennie.

pl.

Előzmény: DGabee85 (59683)
DGabee85 Creative Commons License 5 napja 0 0 59683

Sima kicsi facsavar. Annak hegyes a vége, süllyesztett a feje. Simán melegítés nélkül be tudod csavarni. Az L alakú valami meg ilyen kis sarokpánt lehet, mint a polcoknál alkalmaznak. 1 lyuk az egyik oldalon egy lyuk a másik oldalon. 1-1 cm kb. mindkét oldala. Mivel be van szerelve nem hiszem, hogy a rendőrök kiszereltetnék az E jel megvizsgálasa miatt. Szerintem csak arra kíváncsiak, hogy helyzetjelző felkapcsolására kikapcsol-e vagy halványabban világit-e a DRL. De egy általános relével simán megoldható ez a működés. Úgyhogy ezzel nem lesz gondom. Vagyis nagyon remélem, hogy a rendőrök nem szereltetik ki az E jelzés miatt! 

Előzmény: Papalac (59669)
Péter Punger Creative Commons License 5 napja 0 0 59682

Sziasztok! Gyári rádiót visszaraktam (jvc kd-g311 helyett), mert 15-25e Ft körül vannak átalakítók, hogy a kormány möhötti rádiókapcsoló is működhessen. A kódját nem tudtam meg sehonnan, kb 3 napi keresgélés után sem, csak bizonyos összegért mondták volna meg, mikoris találtam egy androidos app-ot, ahol a biztonsági 4 karakteres kódból megmondja az indító kódot. Ha valakit esetleg érint, mert nem tudja a kódot, akkor írjon, elküldöm a kódot hozzá. Nekem most 4 nap után még megy vele a rádió.

Kérdés:

Tuf valaki olyan helyet, ahol a jvc rádiót is rá tudom kötni a vezérlőkarra nem 10-20e Ft-ért?

Vagy csináljam meg a kart tempomatnak? 2006-os 1.2-es 16V

Olvastam róla, hogy meg lehez oldani, de hogy hogyan, azt nem találtam sehol. Ehhez valakinek ötlet? Lehet ebbe a verzióba utólagos tempomatot tenni?

Köszi előre is.

Papalac Creative Commons License 5 napja 0 0 59681

Nem szoktam tökölni. Ha kell, akkor kell, nincs mese.

Kíváncsi leszek a régi, kiszedett gyertyákra. Fogok képeket csinálni.

Eredeti gyertyák 100 eKm és 70 eKm van bennük.

Előzmény: Köhike (59679)
Mutual Friend Creative Commons License 5 napja 0 0 59680

Szegeden egy ezresért adják.

Előzmény: Köhike (59677)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 59679

Nem tököltél sokat vele. :D

Előzmény: Papalac (59678)
Papalac Creative Commons License 5 napja 0 0 59678

Nem komoly, csak itt találtam rendes képet és leírást a gyertyáról. Holnap állítólag hozza a futár a 12 db-ot :-)

Előzmény: Köhike (59676)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 59677

Bárdiban van denso k20txr. Ugyanolyan jó.

Előzmény: Papalac (59672)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 59676

Ez most komoly, hogy az oroszoktól akarsz gyertyát rendelni?

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 59675

Ha leszeded a porvédőt akkor le tudod ellenőrizni könnyen. Egy kötegelőt buksz a mutatvánnyal.

Előzmény: miklos2peter (59670)
Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 59674

Igen.

Köhike Creative Commons License 5 napja 0 0 59673

Igen

Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 59672

Szerintetek ez a gyertya jó az 1,4-es motorokba (RFC58LZ2E EYQUEM)?

http://logan-shop.ru/products/svecha_zajiganiya_eyquem_eq-rfc58lz2e_analog_7700500168_

miklos2peter Creative Commons License 6 napja 0 0 59671

És egy másikat

http://autoalkatreszed.hu/search/articlenr.html?nr=7701472735

ez valóban eredeti lenne 20ért?

Üdv:

miklos2peter Creative Commons License 6 napja 0 0 59670

Sziasztok

Találtam egyet:

http://olx.hu/hirdetes/kormanyoszekoto-axial-bal-jobb-oldali-renault-thalia-hoz-ID2Vzx9.html#1ce931b776

Igaz ez thalia 2 höz írja nekem meg 2001.12   1,4 16v gépem van de ahogy nézegettem ugyan az kell hozzá.

Erősítsetek meg kérlek.

Köszönöm.

üdv

Előzmény: miklos2peter (59668)
Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 59669

Pont ez a csavarral van rögzítve dolog érdekelne.

Hogy fúrtad ki, milyen csavar (lemez, átmenő)?

Az E jel miatt ne vizsgán izgulj, hanem az úton, mert a rendőrök is ellenőrzik és a működést is, hogy ne működjön együtt a ködlámpával és a tompítottal, de ez nálad nem probléma.

Előzmény: DGabee85 (59659)
miklos2peter Creative Commons License 6 napja 0 0 59668

Hol tudok eredetit venni?

Előzmény: Luck Skywalker (59667)
Luck Skywalker Creative Commons License 6 napja 0 0 59667

Ha valóban jót akarsz akkor gyári alkatrészt vegyél.Lehet hogy háromszor annyiba kerül de annyival többet is megy el.Én már sokféle gömbfejet próbáltam.Egyre sem tudnám azt mondani hogy ez a tuti.Azoknál a kocsiknál derül ez ki amelyek valóban sokat mennek.

Bár a három hónapot tuti megreklamálnám ha van rá lehetőség.

Előzmény: miklos2peter (59664)
ABS/ASRkontraESP Creative Commons License 6 napja 0 0 59666

szia

irj egy emailt a kopelka kukac citromailponthu cimre..

Előzmény: killerlaca81 (59649)
Luck Skywalker Creative Commons License 6 napja 0 0 59665

Szia!

Legutóbb Gates szettet rendeltem abban volt záródugó.Klímát mi nem töltünk de a megoldható a közelünkben.A vezérműtengely szim. mérete:28-42-6 a főtengelyé 36-47-6. Akkor cseréljük ha indokolt.Viszont ha por száraz én nem bántanám.Egyébként van polcon gyári szimmering ha kellene bele.

Előzmény: HorTom (59662)
miklos2peter Creative Commons License 6 napja 0 0 59664

Sziasztok

Köszönöm a válaszodat. Én is így gondoltam. A problémám az h 3 hónapja lett cserélve a jobbos axiál TRW re és most sokkal jobban lóg mint a régi amit kivettek belőle. Nem én csináltam h rendes autószerelő. Aztán volt futómű beállítás is meg minden ilyen ami kell.

Már a TRW sem jó? milyen márkát érdemes venni?

Üdv

Előzmény: Köhike (59661)
DiZzEe Creative Commons License 6 napja 0 0 59663

Sziasztok.

Kérdésem lenne.

Mi produkálhatja azt, akár meleg motornál is hirtelen megemelkedik az alapjárat( kb. 900) (olyan mintha a szivató kapcsolna be), és elkezd búgni/kopogni valami a motortérben?
Aztán fogja magát és egy idő után visszaáll a normális 690-es alapjáratra.

HorTom Creative Commons License 6 napja 0 0 59662

Luck! Üdv!

Úgy tervezem, hogy tavasszal megyek hozzád, aztán cseréljük a főtengelyszíjtárcsát és a komplett vezérlést, vízpumpát is (jelenleg 6 éves és 50e km-t futott).

Egy szakmai kérdés:

Mit javasolsz?

Szerintem a Vezérléscsere alkalamával egy 14 éves autónál (2001-es 1.4 16V K4J - 120e km-el) érdemes kicserélni a főtengelyszimmeringet és a két db vezérműtengely szimmeringet is. Szerinted?

Fenti motornál ezek méreteit meg tudod adni?

Vezérműtngelynél 42x28x5-ös?

Főtengelynél 47x35x6-os vagy 47x35x7-es vagy mekkora?

Szakműhelyetekben klímatöltést is csináltok?

A vízpumpás vezérlésszett (pl. Gates vagy SKF) tartalmazza a vezérműtengelyek záródugóit is?

Köszi előre is!

Tamás

Előzmény: Luck Skywalker (57837)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 59661

Amennyi zsír kell a csuklónak annyi van a csuklón gyárilag. Külön nem igényel semmilyen extra zsírzást.

Előzmény: miklos2peter (59660)
miklos2peter Creative Commons License 6 napja 0 0 59660

Sziasztok!

A kormányösszekötő axiál csuklókat védő gumiharangokat el kell látni zsírral összeszereléskor, vagy semmilyen kenést nem igényel?

Válaszotokat köszönöm.

Üdv:

Miklos2peter

DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59659

Csavarboltban vettem L alakú füleket. Azt feketére festettem. És csavarral van rögzítve a lököshöz. A DRL meg a hozzá adott 3M kétoldalas ragasztóval van az L alakú fülekhez rögzítve + a kábelezésénél gyorskötözővel is a lököshöz van rögzítve.

Előzmény: Papalac (59658)
Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 59658

Hogyan sikerült rögzíteni?

Előzmény: DGabee85 (59657)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59657

Bocsi! A kép lemaradt!

Anonymus23 Creative Commons License 6 napja 0 0 59656

Fotót raksz fel róla?

Előzmény: DGabee85 (59654)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59655

Az eredmény! Üzemszerűen működik! Gyújtásra kapcsol! Helyzetjelzőre lekapcsol!

DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59654

Na, DRL beszerelve! Nagyon jól néz ki! Igaz nem E jeles, Kínából rendeltem. Minden anyagköltséggel 4000Ft-ra jött ki! Vizsgán meg majd ismerőshöz viszem, vagy addig leszerelem!

DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59653

Köszi!

Előzmény: Papalac (59652)
Papalac Creative Commons License 6 napja 0 1 59652

Pontosan.

Oda lehet tenni a jelfogót és csak a DRL-hez menő vezetéket kell kivinni a motortérbe.

Előzmény: DGabee85 (59651)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59651

Akkir a szivargyújtónál sága a pozitív, kék a helyzetjelző a fekete gondolom értelem szerűen a negatív. Ugye? Köszi a segítséget! Sok bontogatástól kíméltél meg! :-)

Előzmény: Papalac (59650)
Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 59650

Ott van a szivargyújtónál mindkettő.

Előzmény: DGabee85 (59648)
killerlaca81 Creative Commons License 6 napja 0 0 59649

Szia!

Engem érdekelne.

Laci

Előzmény: ABS/ASRkontraESP (59644)
DGabee85 Creative Commons License 6 napja 0 0 59648

Szóval akkor a helyzetjelzőnél kék a pozitív? Szivargyújtónál meg sárga? Bár a gyújtásra aktiválódó pozitívot megoldom máshonnan! Az erősítőről veszem majd le, oda is az megy! Csak kell a helyzetjelző pozitívja is, hogy a relé kikapcsolja a DRL-t, ha felkapcsolom a helyzetjelzőt!

Előzmény: Papalac (59647)
Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 59647

Bocsi, nem fehér hanem kék. A BE nem BA a színe.

Előzmény: Papalac (59646)
Papalac Creative Commons License 6 napja 0 0 59646

Nem kell átfúrni, van gyári átvezetés. A motortérben látszik egy kábelköteg, de úgy tudom van még egy gumidugó a vezető oldalon. Ha rám hallgatsz kiveszed a gumidugót és csak a végén teszed vissza, mert az enyém kicsit beesett :-)

Vezetéket átfűzni legkönnyebben egy acéltű segítségével (pl. ablaktörlő lapátból kibányászott acélszál kicsit megköszörülve) vagy teleszkóp antenna egy tagjának ferdére reszelésével lehet. Nem beleszúrni a kábelkötegbe!!!

Egyébként a szivargyújtónál a sárga a "+" és a fehér a helyzetjelző, ugyanis a helyzetjelzőről megy a műszerfal világítás is.

Előzmény: DGabee85 (59643)
Köhike Creative Commons License 6 napja 0 0 59645

Nem tudom sajnos. Méregetni kell, az a biztos. Ha meg nem tudod kivinni a kábelt a baloldalt, akkor a fűtőradiátor csatlakozásánál is van egy gumi tömítés. Bár az lehet nem a legjobb alternatíva. De én úgy emlékszem, hogy a relepaneltől egy bazi nagy kábelköteg megy a motortérbe. Az lenne a legjobb megoldás.

Előzmény: DGabee85 (59643)
ABS/ASRkontraESP Creative Commons License 6 napja 0 0 59644

üdv mindenkinek...

egy darab Beru trafóm megmaradt,ha valakit érdekelne.....megegyezünk.

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59643

Ránézek holnap! De, ha lehetetlen, akkor átfúrom a tűzfalat az anyósülésnél! Köszi az infót! Esetleg nem tudod a fényszórónál honna  tudom levenni a helyzetjelző pozitívját? Hanyas az? 

Előzmény: Köhike (59642)
Köhike Creative Commons License 2015.02.23 0 1 59642

Biztosítéktábla mögött van egy átvezetés.

Előzmény: DGabee85 (59641)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59641

Mert legvégső esetben felb.sz és átfúrom a tűzfalat az anyósülésnél, lealapozózom, kibélelem, átvezetem a kábelt, akrillal betömítem a lyukat utána, és csókolom!

Előzmény: DGabee85 (59640)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59640

A motortérből az utastérbe hol tudok kábeleket átvinni úgy, hogx a műszerfalat ne kelljen lebontani? K7J700

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59639

A szivargyújtónál nem tudja valaki, hogy melyik színű vezeték a gyújtásra aktiválódó + kábel? Vagy az ablakemelőnél??? 

Meg a helyzetjelző pozitív kábelének a színét? Azt hol érdemesebb megbontani? A helyzetjelző pozitívját? DRL miatt kell a reléhez! 

Köhike Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59638

A Barum is az :D

Előzmény: DGabee85 (59637)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59637

Uniroyal a Continental márkája. Nincs olyan jó, mint a Continental, de ők gyártják.

Előzmény: ÖregMackó (59632)
tefi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59636

Vagy pl. ez is meghatározó,most találtam a hirdetést:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_16v_expression-8594946

Ezen kívül az autó néha 3 hengerezik de én így használom,

Már csak az a kérdés,hogy mióta használja így?

Előzmény: lulumba (59635)
lulumba Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59635

Bocsi, félreértettél!

Engem nem érdekel az autó megvétel szempontjából. Én csak arra akartam rávilágítani, ha már hirdeted, nem ártana egy évjárat és egy üzemanyag fajta sem, mert ezek elég meghatározó dolgok egy autót venni szándékozó embernél...

Előzmény: g50 (59627)
t1szabcsi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59634

Sziasztok!

Szerintetek hátsó lambdaszonda fütőszál hiba miatt érdemes lambda szondát cserélni? Gondolom a hátsó szonda nem szol bele a keverékképzésbe, csak ellenőrzi a katalizátor müködését, arrol nem is beszélve hogy a szonda gondolom müködik, csak az előmelegítésre szolgáló izzítószál nem, de ha bemelegszik tökéletesnek kellene lennie. Vagy rosszul gondolok valamit és érdemes kicserélni?

Motor: 1.4 16V

Van valakinek bonott, használt vagy kedvező árú új BOSCH (0258006294) a hátsó szonda, vagy ezt helyetesítő hátsó szondája?

Ha jól láttam aezt a bosch-t már nem árulják.

tefi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59633

Nem véletlenül mondják a szakemberek,hogy CSAK párban szabad trafót cserélni!

Ahogy pl. fékbetétet sem cserélnek csak az egyik oldalon...

Előzmény: killerlaca81 (59628)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59632

Mégsincs Kumho! Most hívtak hogy a nagykerben sincs csak a kínálatban szerepelt. És még le is szólta a gumit azt mondta "csak középkategóriás". Ajánlott helyette Uniroyalt mostani akcióban 11.600-ért mint sokkal jobb gumit.  

t1szabcsi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59631

Sziasztok!

Köszönöm a segitségeket, de az alapjárati motor tisztitás megvolt korábban, nem segitett. De közben kiderült a baj, és meg is javult az autó:). MAP senzor hiba volt. Az az érdekes hogy ugy kezdett tönkremenni, hogy elösször mikor kátyuba mentem akkor leált az autó, majd rángatással továbbment, később annyira kontaktos lett belül, gondolom én hogy voltak időszakai amikor nem volt jo, ezért volt az hogy lassu gázadásra fulladozott, és kormossak voltak a gyertyák, de volt hogy akár 10-15 napig meg semmi tünet nem volt, akkor épp jo volt és ujra alacsony az alapjárat és szépen huzott. De az utobbi időben egyre sürűbben jelentkezett a probléma, és ki is irta a P0105-os hibakodott. MAP szenzor cseréje ugynézki megoldotta a problémát.

Előzmény: DGabee85 (59389)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59630

Szia!

Nem párban cseréltem. Csak a rosszat cseréltem ki Sagem ---> Beru-ra.

Előzmény: Papalac (59629)
Papalac Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59629

Párban cserélted a trafót? Eredeti gyárit tettél a rossz helyére?

Írtam, hogy sorba vannak kötve a trafók (1-4, 2-3). Ha más típusút tesz be az ember, lehet eltér a primer ellenállás és másképp oszlik meg a feszültség.

Előzmény: killerlaca81 (59628)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59628

Sziasztok!

Mint írtam sikerült kicserélnem a rossz trafót. Akkor ki is próbáltam és szépen járt a motor.

Hétvégén nem használtuk akocsit.(péntek óta). Ma reggel(elég párás az idő) beül a család indítok elindilt, de abban a pillanatban le is állt.

Na mondom de jó. Párszor kellett indítóznom mire nagy nehezen elindult persze 2v3 hengerrel aztan leállít elindít és szép lassan meg lett az összes henger.

A kérdésem az lenne, hogy még lehet a szerelésből fakadó dolog(más pára tartalom szétszedéskor és most) és most már akkor összeszoktak és innentől jó lesz vagy egyéb dolog lehet.

Köszönöm

g50 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 59627

Szia!

Hívjál fel,vagy írj:g45@freemail.hu

Köszi

lulumba Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59626

Hali!

Oszt mit eszik, mennyi idős.

Előzmény: g50 (59625)
g50 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59625

Eladó vált szeretett Thaliánk, adok hozzá 4 darab nyári gumit és téli gumit. Vonóhorgos, tetőcsomagtartós, kormányról vezérelhető cd-s, rádiós, mp3-as. 100000 km-t futott. Szervízkönyvel, törzskönyvvel, azonnal elvihető!06209975784

lulumba Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59624

Már talán két éve, hogy nem kaptam eyquem gyertyát(rfc58lz2e), azóta valeot használok nem érzékeltem különbséget a kettő között.

Előzmény: Köhike (59621)
Vulkan16V Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59623

6 éve járok Bosch Super 4-es gyertyákkal. Igaz, hogy összesen még csak 85 ezer km van benne. (Nem szeretném eladni.. -)) Naponta megyek, de nem nagy távokat. 

Mók Zsolt Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59622

112000Km van bent jelenleg.

Előzmény: lulumba (59613)
Köhike Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59621

Én is azt használok, esetleg densot ha nincs eyquem.

Előzmény: DGabee85 (59620)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59620

Én maradok a gyári Eyquem-nél. Igaz ebből 2 pólusút raktam bele.

Előzmény: Mutual Friend (59618)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59619

En sima egypólusú NGK-val járok. Nincs 5000 a négy. 25-30 ezrenként kicserélem. Nekem bevált. Pedig gázos a kicsike,azt mondják így még kényesebb.

Előzmény: Mutual Friend (59618)
Mutual Friend Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59618

8V autókba milyen gyertyát illik, kell szoktatok venni ?

Én utoljára meg a TESCO-ban vettemn valami nem is olcsót és azzal járok de időszerű lesz cserélni.

Mutual Friend Creative Commons License 2015.02.22 0 0 59617

Igen és minden bizonnyal a diesel kocsikban nincs is trafo .... :)

Előzmény: hant90 (59614)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59616

Azért nem bombabiztos szerkezet, szóval ezekkel a dolgokkal lecsökkenteni lehet a meghibásodást. Viszont sok esetben egy kis odafigyeléssel meg lehet menteni.

Előzmény: lulumba (59612)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59615

Mert 99%-ban a 16 szelepes, benzineseket érinti. :-)

Előzmény: hant90 (59614)
hant90 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59614

Erről a trafó dologról már többször írtatok, bocs a hülye kérdésért: ilyenkor diesel vagy benzines autóról van szó? Csak azért kérdezem, mert nekem úgy tűnik, mintha benzinesről beszélnétek, de én még nem találkoztam vele (mármint az autómban: nem volt vele problémám). 12 éves, 1.4 8V 220.000km-rel.

lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59613

Eredeti??? Mennyi km van a verdában?

Előzmény: Mók Zsolt (59611)
lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59612

Azért a Megane-ban tizenpár ezer km-nél még nem kell gyertyát cserélni...(bár azok is ki lettek cserélve)

Előzmény: Köhike (59610)
Mók Zsolt Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59611

Szia!

Nekem 2002 és még eredeti van bent.Szára zsugocsövezve gyertya pólus 0.85-09 mm.

Kíváncsi leszek meddig megy így el.

Előzmény: Köhike (59610)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59610

Pára, plusz a nem időben cserélt gyertyák. Érdemes áttörölni időnként olajos ronggyal őket.

Előzmény: lulumba (59609)
lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59609

Hali!

Nekem 112ekm-nél ment el az első, majd kb 20km múlva a második.6. ekm múlva meghalt a harmadik is, de akkor már a negyediket is cseréltem. Én Valeot raktam bele, mert az volt éppen a boltba először és az volt az olcsóbb is.

Most 240.ekm van a kocsiban és még azok vannak benne. A dologhoz hozzátartozik, hogy én mindegyiket le zsugorcsöveztem. A tesómék scenicjében 40ekm ig meghalt mind a 4. Ők berut kaptak még garanciában, viszont már abból is elment kettő. Az unokatesóm megane II -ben 11év alatt van 32ekm(második autó) kettő már cserélve lett abban is. 

Szerintem a pára a legnagyobb ellensége ezeknek, valamint a rövid utak, ami szintén párát okozhat...

Előzmény: killerlaca81 (59607)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59608

Csodálom, hogy eddig bírták...

És ha Sagemek vannak, akkor jönni fognak, a legrosszabb pillanatokban.

Én kidobálnám őket.

Előzmény: killerlaca81 (59607)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59607

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Vettem egy Beru trafót és a harmadik cserére találtam el a rosszat.

Amit ki vettem az sagem volt szerintem nekem még mindegyik gyári.

Ez tutira vehető, hogy akkor jön a többi?

2002 es a kocsi és 74 000Km van most benne.

Köszönöm

Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59606

És a felülete meg tiszta hullámos, egyáltalán nem sima annak ellenére hogy teljes felületén fogott.

Előzmény: Köhike (59605)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59605

Nem hagyott nyugodni a dolog, szétszedtem. Tisztán látszik, hogy a betét tele volt kisebb acél darabokkal amik a tárcsán is nyomot hagytak. (és nem a betétbe kevert rézszemcsékre gondolok) A tárcsa 20-25 ezer alatt 1, 1.5mm-t!!! fogyott. Ami szerintem sok. A betétek sem néznek ki fényesen, túl sokat egyébként azok sem bírtak volna, talán 5-7e km-t. Az meg ferrodo volt. Igaz az autó sokat megy városban de azért ezt a fokú kopást kicsit sokallom, főleg mivel soha nincs ész nélkül taposva a fék. Valószínűleg ez is a rozsdásodás számlájára írható, mivel olyankor a tárcsa felülete olyan mint egy csiszolópapír. A tárcsa külső kerülete vastagon lemezes rozsdás ilyen kevés használat után. Remélem ez a mostani kombináció jobb lesz valamivel mert ez gyötrelmesen gyenge.

Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59604

Sőt akár azt is el tudom képzelni, hogy ezeket nem is ezek a gyártók készítik, hanem valakinek kiszervezik, majd ugyanazt a szemetet veszi meg mindenki és csomagolja a saját dobozába.

Előzmény: ScenicRXT (59602)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59603

Szerintem ezek már mind kínai gagyik, egyik sem európai gyárakban készül. Mert azért egyik sem C kategóriás gyártó. Viszont lehet az árverseny miatt az ilyen olcsóbb termékeiket amibőlnagy mennyiség fogy kivitték. Ott meg tudjuk hogyan gyártanak.

Előzmény: ScenicRXT (59602)
ScenicRXT Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59602

Hasonló tapasztalatom van Ferodo-val is. Sokan dicsérték, azt vettem tárcsából is, betétből is. Soha többet...

Előzmény: Köhike (59595)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59601

Az meg csak a hab a tortán, hogy most a betéteket is dobhatom......

Előzmény: DGabee85 (59599)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59600

Családi clioban nemrég cseréltem, ugyanaz a fék van rajta, az delphit kapott. Most erre az azt rendeltem. Érdekes volt, hogy ugyanabban az időben azon sosem éreztem ezt a rozsdásodási hajlamot. Nyilván valamennyire az is rozsdásodik, de közel sem ilyen mértékben. Ez a brembo tényleg hihetetlenül ócska. Persze a fékhatással nem volt gond, ütni sem ütött, sőt egy hónapja volt a kocsi műszakin és ott sem volt gond vele. De iszonyatosan néz ki, és ezzel most mar semmit nem is lehet csinálni, olyan a felülete, mint amikor vasig kopik a betét. Természetesena betét nem kopott.

Előzmény: DGabee85 (59599)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59599
Én 2 éve vettem a Lángban, sajá márkás Starline tárcsájukat! 2400Ft volt darabja. Se hangja nincs. Nem vállasodott ki! Jól fog! Nem rozsdásodik hamar! Meg vagyok vele elégedve. Nyilván nem prémium kategória, mégis azt kell, hogy mondjam, meg vagyok velük elégedve.
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59598

Én nem tudom ez milyen tárcsa volt, unixban vettem, gyári csomagolásban hologrammal. De mintha tehénszarból öntötték volna. Most 2 év után dobhatom ki, és vehetek új betéteket is. Marhára felbosszantott. Többet nem veszek brembo terméket. Lehet, hogy a ferrariba nem ilyet tesznek, de ez kritikán aluli minőségű.

Előzmény: lulumba (59597)
lulumba Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59597

Hát én nem tudom, de nekem a harmadik garnitúra tárcsa van benn, ebből csak egy volt ami jobban rozsdásodott,(az is csak az élén) viszont abba nem is volt beleütve a márkanév. A jelenlegi is hibátlan, bár ritka, hogy napokig nincs használva, de pl a télen is volt olyan hétvége, hogy nem mentem vele, de rozsda nyomát nem láttam.

Előzmény: Köhike (59595)
GOFE Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59596

Igazad van , attól elérheti az oldalt, de nekem van egy rossz sejtésem ,ránézve az általa látogatott oldalakra, nem ír egyiken sem.

Előzmény: Köhike (59594)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59595

Egy kis fék téma. Éreztem már hetek óta, hogy valamelyik fékem mintha fogna kicsit. De amikor megálltam az autóval és körbenéztem a kerekeket egyik sem fogott. Na gondoltam ma megnézem az elsőket, hoyg egy kicsit jobb idő van. Szóval alényeg, hogy a 2 éves brembo féktárcsám bal elöl olyan mint ami 10 éves lenne. A felülete tiszta barázda. Hozzátezem, a legkisebb csapadékra is mindig lehetett érezni, hogy rozsdáa a felülete akár 2 óra állás után is. Szóval tönkre is ment, most megy a méltón kiérdemelt helyére ahova való a kukába. Senki ne vegyen ilyen szart.

Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59594

Az a baj, hogy ha el is megy esetleg az országból valaki, attól még elérné máshonnan is az oldalt. Remélem nem valami baj történt vele.

Előzmény: GOFE (59593)
GOFE Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59593

Kerekatit  én is hiányoltam már régebben, de senki nem reagált rá. Lehet besokalt a jobban teljesítő országunktól,

és talán külföldre távozott. Az biztos, hogy hirtelen tűnt el, remélem jó egészségnek örvend. Hiányzik a topik életéből.

Előzmény: Gergo.bgy (59584)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59592

Elég sok mindenbe jó az nfp, az kell a differenciálművekbe a pk-s váltóba ami úgy tudom elég új (6sebességes), az ng-be is az kell. De van róluk gyári katalógus ahol fel van sorolva mindegyik váltó típus a hozzávaló olajjal. Na meg sokszor elég követhetetlen is mert folyton váltogatják az elnevezéseket. Érdemes utánanázni ha valaki nem biztos benne. Mondjuk a J-be ahogy te is írtad nfj kell. JBx, JHx.

Előzmény: Gergo.bgy (59591)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59591

J-tip váltókba NFJ, P-típusúakba pedig NFP. Ez utóbbi csak nagyon régi autókban van már. Szóval nekünk NFJ kell. 

Előzmény: Anonymus23 (59590)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59590

Nekem 2004.11 havi (legalábbis ekkor vettem meg) 80 lovas dCi van, ennek ugye hosszabb az áttétele mint a 65 lovas váltójáé), abba vajon milyen váltóolaj kell?

Vagy az NFJ kell az összes dCi-s váltóba?

Én innen szoktam vásárolni, itt is van, és a típushoz (bár a 65 lovashoz), de Jxx váltókhoz ezt adja:

https://filterabc.hu/ELF-TRANSELF-NFJ-75W80-1L

k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59589

Az én váltómból ráadásul 8 deci hiányzott. Nem szivárgott csak a kis műanyag tepsinél,de inkáb csak könnyedzett. Nem hiszem ott ment volna el ennyi.

Előzmény: Köhike (59585)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59588

Cserélgetős módszerrel meg tudod csinálni. Ha szerencséd van elsőre sikerül. Ne szarakodj a lehuzogatással. Első kicserél Csati rádug,ha nem változik,így tovább sorba. Ha Sagem trafók vannak benne készülj föl hog.y mind cserés lesz. Én is így jártam. Beru lett a vége. Először egyet vettem, majd háromat a következőnél. Katalizátort kinyirja. Hosszú csőkulcs kell,ha nincs csinálj imbusz csavar+ vékony csőből. Meghúzásnál érzéssel,aluban van a menet!

Előzmény: killerlaca81 (59560)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59587

Ezer éve nem láttam, remélem nem történt vele semmi baj.

Előzmény: Gergo.bgy (59584)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59586

És az olaj fajtájában is egyetértünk, nem nfj kerül bele, a szinkronomnak rövid távon annyi. Persze lehet, hogy van más gyártónak is ilyen olaja, de semmivel nem olcsóbb, illetve biztosan el lehetne szüttyögni vele egy fél napot mire kideríti az ember, hogy valóban használható-e.

Előzmény: Gergo.bgy (59583)
Köhike Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59585

Szerintem is baromság nem cserélni. Én még gyakrabban is cseréltem mint 100e km. Van olyan autó ahol 40ezres periódust írnak elő a cserére. De a Renault-nál is érezhető a különbség egy csere után, hogy mennyivel szebben meg. Amelyik szerelő ilyen baromágot mond az nagy ívben kerülném.

Előzmény: Gergo.bgy (59583)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.21 0 0 59584

Itt írtam már régen róla: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117089238&t=9027813

Ill. itt Kerekati is: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117085712&t=9027813

Tényleg, kerekatiról tud valaki valamit? 

Előzmény: pintérlászló (59579)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.21 0 1 59583

És miért is nem szabad a váltóban olajat cserélni? Valami visszafordíthatlan károkozás történik vagy mi? Látott a szerelőd már 100-150e km-es váltóolajat? Ha nem, akkor eresszen már le egy autóból és hasonlítsa össze az újjal. A másik, hogy nem a 30 fokos meleg miatt kell beletenni olyan olajat, ami belevaló, mert azt a viszkozitást kb. minden nevesebb márka teljesíti, hanem pl. a renault j-tip. váltóiban lévő réz szinkrongyűrű miatt kell nfj. Ez arra lett tervezve ilyen egyszerű, és ide még a castrol sem jó. 

Előzmény: penge760203 (59580)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59582

Ő/ők laca54 és brigádja a gumis fórumról, megbízható hely, ezért merem ajánlani. Nyugodtan hívd fel ha esetleg kérdés lenne, tényleg korrektek.

Előzmény: ÖregMackó (59581)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59581

Sok helyen kerestem és sehol nincs, itt még nem néztem, most megnéztem és mindjárt rendeltem is. Köszi! Zseni vagy!

Előzmény: Garfield007 (59566)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 59580

Váltoban sosem szoktunk olajat cserélni csak utána önteni..Legaláb is valamikor nekem autoszerelö azt mondta hogy nem szabad.De mindenki maga tudja egyébként csak a gyárilag meghatározot vagy azzal megegyezö olajat rakj vagy valami csucs tecnologiás olajat van 1800ft-ért ijen neve sincs szintetikusnak mondot olaj .Lehet hogy jó amig nem melegszik felde nyáron majd a 30-fokos melegben amikor igazán kellene  hogy szolgáljon nem biztos hogy tudja azt amit az ELF VAGY A CASTROL.

Előzmény: pintérlászló (59575)
pintérlászló Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59579

Köszi a segítséget!

Előzmény: Gergo.bgy (59578)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59578

Ha nagyon kicsorgatod, akkor bő 3 liter. Szóval vagy veszel 4-et, vagy 1-1,5 dl-t visszaöntesz a régiből. 

Előzmény: pintérlászló (59577)
pintérlászló Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59577

Köszi!

Mennyi olaj kell bele? 

Előzmény: Gergo.bgy (59576)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59576

Ugyanolyan négyszögkulcsos leeresztcsavarja van, mint a motorolajnak. NFJ olajat tegyél bele. 

Előzmény: pintérlászló (59575)
pintérlászló Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59575

Üdv!

2003-as 1.5DCI-ben szeretnék váltó olajat cserélni. Merre keressem a leeresztő csavart (van egyáltalán), illetve milyen olajat (mennyit) tegyek bele?

Előre is köszi!

lulumba Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59574

Használtam az a fajtát is, nem volt rossz szárazon, vizesen már könnyebben felúszott, de az egy régebbi gumi. Viszont tavaly tavasszal vettem belőle a bluresponse-t az szerintem mind szárazon mind vízen tökéletes. Most télre ezt vettem:http://www.dunlop.eu/dunlop_huhu/tires/passenger/sp-winter-response-2/

Hihetetlen csendes, és jól tapad, valamint a régebbi Dunlopok nagyon koptak, ezek sokkal kevésbé. 

Régebben használtam Barumot is, a bravuris is elég jó fajta volt, csak kicsit hangos.

Előzmény: Garfield007 (59569)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59573

Igen, bruttó kedvezményes unix nagyker ár, ahogy a szerelő kapja.

Öcsém intézte, neki van egy karosszériás barátja, akinek elég komoly kedvezménye van a Unixnál.

Egyébként ZSU és Kovács autóalkatrész, csak pár ezer Ft-al drágább összességében, de ezeknél nem mertem webshopos vételt mert ha nem jót küldenek, akkor még a plusz fuvar is idő és pénz.

Előzmény: GOFE (59567)
Köhike Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59572
Előzmény: Köhike (59571)
Köhike Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59571

Én tavaly hankook-ot vettem, és elég jónak tűnik, ráadásul nem is volt drága. Kanyarban kicsit támolygós, de persze az autó sem pályavársenyre fejlesztett futóművel rendelkezik. Ez az egyetlen ahol kicsit lehetne jobb, ellenben a többi paraméterével ami meg jobb mint az átlag. Kiváló vizen, és hihetetlenül csendes. A fékút is kifejezetten erőssége mind vizes, mind száraz körülmények közt. Szóval összességében kiválóan és kiszámíthatóan viselkedik, leszámítva a puha oldalfalat.

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59570
Bár nem a legolcsób kategória, de télre Continental TS800-asokat vettem! 2 éve, 69EHUF volt a 4 papucs. Most nyárira is a Continental mellett döntök szerintem. Pirelli Cinturato P4-esek voltak fent. Nem rossz, de nem is voltam velük tökéletesen megelégedve. Ha valakit érdekel egyébként, 3-3,5mm-es futófelülettel a Pirellik majd eladósorba kerülnek pár Mátyásért.
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59569

A gyár a T-s gumira BB-t mond, azt hiszem ők lesznek a hivatalosak :-)

http://www.kumho-eu-tyre-label.eu/en/our-tyres/car/summer.html?tx_bdokumhoreifen_pi1%5Bprofil%5D=KH27&tx_bdokumhoreifen_pi1%5Bprefix%5D=Ecowing%20ES01&cHash=c1c764a505

Nekem pl. az SP01-ek nagyon nem jöttek be, a legjobb része az volt a közös történetünknek, amikor a gumis beszámította az újakba.

Előzmény: lulumba (59568)
lulumba Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59568

Érdekes ez a táblázatosdi is, mert pl. náluk:http://www.kocsigumi.hu/gumiabroncs-lista/KUMHO_175,65,14_szemely,0,0_nyari,0,0

más egy kicsit az eredmény...

Én mondjuk évek óta a Dunlopra esküszök, mind téli, mind nyári gumiban. Nekem bevált. 

Előzmény: Garfield007 (59566)
GOFE Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59567

Ezeknél az áraknál elég szép kedvezményt látok felfedezni némely darabnál.

Előzmény: Anonymus23 (59562)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59566

Itt kérdezted már?

Előzmény: ÖregMackó (59565)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59565

Kumho Ecowing ES01 KH27

ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59564

Sajnos ilyen most sehol sincs, tavaly gondolkodtam rajta nyár végén és még tél közepén is volt de most sehol. Megrendelhető egy helyen 15 ezerért..... Remélem az akciós időszakban megint lesz de úgy néz ki lecsúsztam róla..

Előzmény: penge760203 (59561)
GOFE Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59563

Köszi, már csak az ennek megfelelő alternatívákat kell megtalálnom.

Előzmény: Gergo.bgy (59546)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59562

Gates vezérműszíj + görgő + vízpumpa 35 eFt

Vezérműtengely szimering 2,5 eFt (ez folyt, mindenképpen cserélni kellett)

Főtengely szimering 4,5 eFt (ez csak olajpárás volt, lehet bírta volna még, de most meg volt bontva, inkább cseréltettem, a drágábbat vettem meg)

Hosszbordás szíj készlet 18 eFt

Szerelés 16 eFt

Na jó, csak 76 eFt, de a boltban adtak 2 rossz alkatrészt (rövidebb hosszbordás szíj, és a kuplung oldali szimering), amit még vissza kell vinnem, azzal együtt volt ~80 körül, így a fel nem használt alkatrészek ára még visszajön.

Előzmény: penge760203 (59549)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 59561

Olyant keres hogy Kumho anak a fogyasztási értéke is B kategoria és az esöben tapadàs vizes uton is B kategoria a netröl is tudsz rendelni vadi ulyat kb 10-11-ezer közt van és afutás teljesitménye vetekszik a Michelin gumiéval ami köztudot legaláb 80-90-ezer kilométer

Előzmény: Hornet63 (59558)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59560

Köszönöm a válaszokat.

Mekkora kulcs kell hozzá? 10-es hosszú kell hogy legyen?

Köszi

Előzmény: Papalac (59559)
Papalac Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59559

1-4 , 2-3 henger trafójai sorba vannak kötve! Ha az 1-ről lehúzod a vezetéket, akkor a 4-es sem megy. Mindegy, hogy honnan számoljuk, a két szélső és a két középső henger tartozik össze.

A katalizátort tudtommal tönkre teszi, ha így megy az autóval az ember. A motornak nem árt. Ezért tiltják a behúzást, betolást is.

Előzmény: killerlaca81 (59556)
Hornet63 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59558

Tiszteletem,az uraknak.

Nyári gumit kell vennem. 175.65.14-es Baumra BR2    gondoltam.

De más márka is szóba jöhet. Nyugdíjas ár kategóriára gondoltam.

Van-e tapasztalata erőöl a gumiról valakinek.

Köszönöm a segítséget.

lulumba Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59557

Hali!

Én úgy csináltam,hogy vettem 2 trafót. Kicseréltem az elsőt, motor indít. Ha nem változott semmi, akkor az a trafó jó volt. Így mentem tovább, míg meg nem lett a hibás trafó. A másik jó volt tartaléknak, valamint így kissebb az esély, hogy valamit elcseszel, mintha lehuzogatnád járó motornál a vezetéket.

Ami pattogást hallották az a katalizátor lehetett, ott égett el a rossz hengerben be nem gyulladt üzemanyag. Nem tesz jót neki!

Előzmény: killerlaca81 (59556)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59556

Illetve ha párba cserélném akkor a rossztól nézve a másodikat kell még ugye?

Előzmény: killerlaca81 (59555)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59555

Köszi a választ.

Ha veszek trafót, akkor csak annyi a dolgom, hogy menet közben lehúzom egyesével őket és amelyiknél nem változik a motor járása az a hibás.

Egy csavar rossz lehúz jó rádug visszacsavar és kész?

Lehet veszek és megoldom magam.

Előzmény: alibabusic (59554)
alibabusic Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59554

Nekem a szaki mondta,hogy csak párban lehet cserélni!

De nem is volt gond,mert a gyári jót odaadta és megmutatta,hogyan kell kicserélni, ha megint tönkremegy. Hamarosan a maradék 2 db gyári közül is megadta magát 1.

Majd rövidesen újabb....

Bő 3 hónap alatt és 45.000 km-el mind a 4-et ki kellett cserélnem. Most 1 db gyári "jó" van még tartalékban.

Nekem nem produkált ilyen tüneteket, amikor csak 3 hengerrel mentem!

Előzmény: killerlaca81 (59553)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 59553

Hát eljöttem most vele dolgozni de nagyon büdös meg mikor megálltam nagyon pattogott onnana középső dob felől mikor leállítottam.

Ott ég el az addig el nem égetett üzemanyag? Nem lesz ennek így baja?

Köszönöm

killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59552

Ez ennyi nincs mit tenni vele. Nem is volt olyan drága.

Előzmény: penge760203 (59549)
killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59551

Köszönöm

Ez tuti, h párban kell cserélni?

Előzmény: tefi (59550)
tefi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59550

1. Csak párban cserélnek trafót!

2. Saját magad is ellenőrizheted. Ha lehúzod a trafót és a motor hangja nem változik,

az a rossz! Ha jól emlékszem 1 csavart kell csak kicsavarni.

3. Az enyémbe 2010-ben kellett cserélni. Akkor 25.000 Ft. volt 1 pár Beru márkájú.

Ezt a márkát ajánlotta a szaki!

4. Én több mint 100 km-t mentem 3 hengerrel,mire hazaértem + másnap még 10-et a  

szerelőig. Semmi baja nem lett a motornak. Persze kímélő üzemmódban haladtam

nem magas fordulaton.

Előzmény: killerlaca81 (59547)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.19 -1 0 59549

Mi az annya került 80-ezerbe  ?

Előzmény: Anonymus23 (59548)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59548

Megvolt a vezérműszíj + hozzávalók (vízpumpa, feszítő, hosszbordás szíj + feszítője, 2 szimering) cseréje, 80 eFt... munkadíjjal együtt.

Ha a hosszbordás szíj feszítőt megúsztam volna, akkor 16e Ft-al lett volna olcsóbb, sajna 1 mm körüli válla volt már a műanyag görgőnek, és persze külön nem volt kapható :(((

killerlaca81 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59547

Sziasztok!

Haza fele jövet valószínűleg 3 hengeres lett a járgányom. 1.4 16V

1, Kérdésem az lenne. Ha elviszem szerelőhöz elég lesz-e 1trafót cserélni.

2, Hogy állapítják meg melyik trafó rossz?

3, Milyen fajtát ajánlotok bele és kb. mennyibe kerül.

4, Lehet-e így menni rövid távokat a kocsival? (3-4km) Holnap még kéne aztán hétvégén nem használom.

Előre is köszönöm.

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59546

Az a lényeg, hogy hány mikronos a szűrő. Lehetőleg 3-at kell beletenni. 

Volt már de mégegyszer: http://www.akva.cz/auto/filtr/delphi_filtry.pdf

Előzmény: GOFE (59545)
GOFE Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59545

A gyárból delphi-vel jött ki a dci-m. 15E km-nél cserélem, először delphit kapott, majd mahle-t. Árban kb. a purfluxxal van egy szinten, remélem minőségben is.

Előzmény: Gergo.bgy (59544)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59544

Delphi a gyári. ;)

Előzmény: Köhike (59539)
Köhike Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59543

De lehet, hogy azonos a bambuszkunyhó ahonnan erednek. Bár a purflux azért elég igényes szokott lenni mind kialakítását mind a minőségét tekintve.

Előzmény: GOFE (59540)
Köhike Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59542

Fogalmam sincs, de eddig az összes gyári szűrő amit láttam purflux volt.

Előzmény: GOFE (59540)
fredd00 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59541

üdv,nézd meg hidegen és üzemmelegen is azért mielött kizárod,mondom nekem is 3 hónap telt kb mire észrevettem hogy ott megy el a víz,akkor is csak véletlenül,

Előzmény: Pelagiusz86 (59522)
GOFE Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59540

Üdv! És a Delphi, lehet hogy egy helyen készül a purfluxal?

Előzmény: Köhike (59539)
Köhike Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59539

A gyári is purflux. :)

Előzmény: Gergo.bgy (59538)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.19 0 0 59538

Az nagy hiba volt, hogy ilyen üzemanyagszűrőt tettél bele. Csak gyári vagy max. purflux.

Előzmény: ÖregMackó (59536)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.19 -1 0 59537

Ezt mondom nincs rail nyomás meg a rendszerben dugulásnál vagy ha a rail nyomás elmegy akkor pont ezek a lámpák gyuladnaki .Cseréldki a gázolajszüröd ha lehet ne sporolj rajta rendelj man filtert vagy purlfuxot az francia és jo is és csak utána vid szerelöhőz ha nem jo.AZÉRT MONDOM EEZT MERT ÉN PONT UGYAN IGY JÁRTAM NEM KELL A LEGROSSZABRA GONDOLNI EGYBÖL.A SZÜRÖK NEM BIRNAK  30-35EZERNÉLTÖBBET .

Előzmény: ÖregMackó (59536)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59536

Köszönöm a mindenre kiterjedő választ. Az évek során felszedett információkból én is ilyesmit raktam össze, de kifejezetten az érdekelne, milyen hibajelzés a "Stop-izzítás-hőmérséklet" lámpa együttes felgyulladása. Mert gondolom nem véletlen, hogy ezek együtt világítanak. A gázolajszűrőt kb 30 ezer km-rel ezelőtt cseréltem a Filter ABC-től vásárolt Champion L500 üzemanyagszűrőre 4990 Ft.-ért vízszűrő nélküli kivitelre. Volt egy kis ellenérzésem de azért beletettem.

Van ismerős akit rá tudok venni egy diagra azt hiszem az lesz a következő lépés hátha talál valami hibakódot, bár eddig soha egyetlen hibakódom nem volt. Egyszer volt izzítógyertyára utaló de nem tudtuk megfejteni és ez is már vagy 6 éve volt. Gázpedál helyzetérzékelőm is hibát jelzett, de az már régen nincs, most a - 10 fokban jött elő először a nehéz indítás, akkor vettem észre, hogy egyik izzítógyertyán sem jó. Azóta kicseréltem őket, de továbbra is úgy viselkedik néha, mintha nem lenne izzítás, pedig megjelenik a feszültség a gyertyákon és a gyertyák még jók.

Kicsit bent van a zabszem....

Előzmény: penge760203 (59535)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59535

Ezen alinken megnyitot video alapján lehet házilag résolajat mérni .

Előzmény: penge760203 (59534)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59534
penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59533

Nem jó a link mi djárt utána nézek

penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59532

http://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=dNgCxN    ezen video alapján tudol házilag résolajat mérni és kettö perc alat legfeljeb:20ml-lehet az elöb rosszul irtam .

penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59531

Azért kapod a müszerfalon azt az üzenetet mert nincs meg a rélnyomás a rendszerben.A magasnyomású szivattyú mindig probál utána dolgozni hogy meglegyen a nyomás de ha a injektoroknál a résolajcsöveknél levegöt tud szivni vagy sok a rèsolaj vagy dugulásodvan a rendszerben nem tud utána dolgozni.Szerintem kezd gázolajszürö cserével és csak aztán menj egy jó diesel szervizeshez.Egy injektor felujitotan ha viszed a csere darabot kb 40/darab + számítógépen illeszteni kell.Remélem valamelyest tudtam segiteni a tapasztalataimal.

Előzmény: ÖregMackó (59527)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59530

Egyébként nekem ugyan igy 2003-as 1.5dci-vam.és amikor eldugult a gázolajszüröm 80-90-nél vagy haamarab is kigyuladt.Aztán cseréltem szüröt meg amit irtam hogy egy vezetéket javitotak amit egy nyest rágot meg.azota nincs ijen még 170-nél sem gyuladki a müszerfalon ijen lámpa.A gázolajszürön nem érdemes sporolni és max:20000-ezrenként célszerű cserélni annyival nem kerül többe mi t ha a motorhoz kel nyulni.

Előzmény: penge760203 (59529)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59529

Én is küzdőtem ezzel aztán rendeltem egy gyári uj gázolajszüröt kicseréltem az izzitogyertyákat volt egy külsö hőmérséklet jelado vezeték javitásom.azota ez nincs .Viszont most küzdök a buborékos rèsolajal .Valoszinüleg sok a résolaj amit már nem tud  kijavitani a magasnyomású szivattyú sem ugyanis az injektoroknál van egy ugynevezet kapcsolo szelep aminél van egy golyos fészek ennek kopása okoza a megnövekedett résolajat.De ez elég jó hogy nem kellett hozzá nyulni és ennyit elment .Én amit tudok javasolni nem tudom hol laksz de kellene egy jö szerviz ami nem olyan drága és ezt a kapcsolo szelepet vagy magát az injektort felunitani ha az a baj.De elöte mérni vagy méretni kellene egy résolajat ezt házilag is tudod mérni.minden injektornál a résolaj csö hejére egy külön csövet rakyz amit vagy rá kötöl ,gy 50-milis fecskendöre külön minden injektornál kelll vagy egy pohárkát amibe tudja tölteni a résolajat .Ezt hidegen kell elvégezni alapjáraton a szivattyunál ahova megy arésolaj scö azt lekel vakitani nehogy teleszivja levegövel magát.Ami fontos (2-perc alat max:25mili lehet a résolaj injektoroként.ha ez mondjuk egy vagy kettö injektornál már több akkor gáz van.Sajna amikor már tulsok a résolaj a motor vagy besem indul hidegen vagy menetközben le ál.EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM.Azért ha feljavitsák az auto ezen részét még ugyanennyit biztos elmegy.

Előzmény: ÖregMackó (59527)
Köhike Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59528

Jobb a végére járni.

Előzmény: Mészi Clio (59526)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59527

Segítség!

Már napok óta vacakol az alapjárat néha leesik néha felpörög ez egyáltalán nem megnyugtató. Ma viszont hazafelé gyalogátkelőhöz közelítve üresbe raktam és gurultam, amig a gyalogos átmegy, mikor leállt a motor.

Mivel még gurult az autó elkövettem azt a hibát, hogy nem indítóztam, hanem beugrasztottam a motort. Kaptam is rögtön egy Stop-izzítás-hőmérő lámpát a képembe, de beindult a motor és utána elaludtak a figyelmeztetések.

Azt szeretném kérdezni, attól aki talán ismeri a hibajelzéseket, ez a három lámpa így eggyütt mit jelez? Sajnos már láttam néhányszor így együtt őket, mert az utóbbi időben nem nagyon akar hidegen beindulni az autó és ha néhány másodperccel hosszabban indítózok általában begyulladnak ezek a lámpák.

Sejtem, hogy befecskendezés és nagynyomású gond lehet, 2003-as kiadású 1,5 dCi 210 ezer km után, már sajnos lelkileg fel vagyok készülve rá.

Mészi Clio Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59526

Olyan relésen kontaktosnak tünt. Később már nem csinálta, reggel újra figyelem. Lehet, hogy a motortérben a megszakító ház házból jött ott voltak már zöldek a mágneskapcsoló lábai. Ha ott is minden oké, bonthatom ahogy mondod a műszerfalat.

Előzmény: Köhike (59525)
Köhike Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59525

Szerintem szedd le a műszerfal tetejét, mert iszonyatosan gyengék a szigetelések a kábeleken, és ha ott valami kidörzsölődött abból baj lesz,

Előzmény: Mészi Clio (59523)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.02.18 0 1 59524

Mitől gázosodik be meleg motornál? Én még ilyet soha nem hallottam.

Előzmény: penge760203 (59516)
Mészi Clio Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59523

Üdv urak!

Reggeli első indításnál sercegő kontakt hang szerintem a műszerfal alól, autó beindult, de a műszerfalon az óra nullázódott. Találkoziott már valaki hasonlóval? 1,5 dci clio.

Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 59522

Üdv! Megnéztem a vízpumpàt és a környékét,de nem volt víznek nyoma. A termosztàtnàl sem ereszt vizet. Egyedül a hütõbe lemenõ csõ hütõhöz valo csatlakozàsi pontnàl volt némi vìznek nyoma. De jövõhéten megnézetem szerelövel is.

9934 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 59521

Hali!csatlakozom,nálam is a vízpumpa volt a ludas

Előzmény: fredd00 (59519)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59520

Köszi a tanácsot,mindenképp meg fogom nézni,ha szükséges akkor csere.

Előzmény: fredd00 (59519)
fredd00 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59519

Hello,nekem ugyanez volt a szitu egy éve és majdnem 3 hónapba telet mire rájöttem hogy a vizmpumpánál megy el a viz,

Előzmény: Pelagiusz86 (59518)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59518

Szia! Ha begázosodik akkor azt lehetne érezni az utastérben mármint a fagyállónak a szagát? Ilyet eddig nem tapasztaltam. Kb 3 hetente kell utántölteni ilyenkor a minimum alá csökken a szint hideg motornál. A könyv is azt írja hogy után kell kissé tölteni ha kevés a folyadék a tartályban. Persze tuti vhol elfolyik mert a gyakori utántöltés az nem normális dolog sajna...

Előzmény: penge760203 (59516)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59517

Köszönöm szépen a gyors válaszokat,akkor egy dolgot legalább kizárhatok,amint lesz egy kis időm megnézem a felsoroltakat még hogy van e valahol víz. A tartályból kijövő csöveket megnéztem a bilincseknél nincs víz az biztos.

Előzmény: Köhike (59514)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.16 -1 0 59516

Tuti elfolyik neki valahol.Vagy a rdiátor csak még annyira nem ereszt neki tudni kellene mennyitönt utána és mennyi idő kőzőnként. Az sem jó ha minusz 40-fokosra van a fagyáloja belöve mert begázosodik melegmotornál. 

Előzmény: Köhike (59514)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59515

Hát 4észemröl nem a motor esszimeg de majd Köhike megnézi ő jobban othon van benzines ügyben.

Előzmény: Pelagiusz86 (59513)
Köhike Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59514

Ez semmi. Teljesen rendben van. Szerintem valahol elfolyik a víz, a hengerfejtömítés rendben van. Pontosabban az olajba nem folyik bele. A hengerfejtömítés kifele elöl szokott vizet ereszteni a termosztát és a kipufogó közt. De nézd át azokat amiket felsoroltam. Mindig megvan a nyoma ha folyik valahol. Kis segítség a vízpumpához, ha az ereszt akkor a motor baloldalán ( a szíjtárcsa mellett) a vezérműszíj műanyag borításánál lesz nyoma.

Előzmény: Pelagiusz86 (59513)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59513

Előzmény: Köhike (59511)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59512

Üdv! Megnéztem az olajbetöltő nyílást meg a kupakját,hát kicsit gyanús a dolog...de lehet csak a téli időjárás meg a pára okozza... Mellékelek két képet is,szakértsétek.

Előzmény: Köhike (59511)
Köhike Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59511

Nem az a kondenzvíz. A cappuccino-ról lehet felismerni az olajbetöltő sapkában. De télen az is csalóka mert a párás levegő miatt egyébként is kialakulhat némi trutyi. Nézd végig a csöveket, csatlakozásokat, hűtőt, vízpumpát. Ha fogy a víz annak van nyoma.

Előzmény: Pelagiusz86 (59510)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59510

A taposoknàl nincsen víz,meglesem majd a csöveket is. Ha a motorba kerülne a hütõfolyadék azt a nedves kipufogóvégrõl lehetne megàllapítani?

Előzmény: penge760203 (59509)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 59509

Nézd meg hogy a taposoknál nem vizes-e a szönyeg vagy esetleg amikor nyomást kap valamejik csö föleg amikor a termosztát kinyit nincs  véletlen szivárgás.A legrosszabb esetben a motorba kerül de akkor már az elég baj.Elöször a fütö radiátor körül kellene  nézelödnöd.

Előzmény: Pelagiusz86 (59508)
Pelagiusz86 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 59508

Üdv! Az mitől lehet hogy hidegen az autóban minimum alá esik a hűtőfolyadék szint a tartájban? Nagy lehet a gond hogy időnként után kell tölteni? (1.4 8V)

Hajrá Thalia Creative Commons License 2015.02.15 0 0 59507

Milyen kulcsoshoz? 

Előzmény: lulumba (59497)
Köhike Creative Commons License 2015.02.15 0 1 59506

Akkor meg a jeladó lesz rossz. Találtam képet róla. Ő az.

Előzmény: vampywiz17 (59505)
vampywiz17 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 59505

Megneztem most es jo az olajszint. Fura hiba, nem ertem mi okozza... 

Előzmény: Köhike (59504)
Köhike Creative Commons License 2015.02.15 0 1 59504

Hát ha a dőléstől függ, hogy villog-e akkor lehet mégsincs rendben az olajszint. Ha mégis rendben van akkor meg a jeladó rossz, ami a motor elején van középen az olajteknő felett picivel.

Előzmény: vampywiz17 (59502)
Köhike Creative Commons License 2015.02.15 0 0 59503

Az a kis basz a transzponder chip. Egy passzív RFID. Az autótól kap tápot indukciós elven, és akkor a chip válaszol amiben visszaküld egy azonosítót. Csak ezek még nem olyan picike eszközök mint mostanában. Az újak egy matricán elférnek.

Előzmény: hant90 (59501)
vampywiz17 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 59502

Sziasztok, a 2004 es renault thalia autom (benzines, 16V) a kovetkezo hibat produkalja. Gyujtas raadasa utan kigyullad a serv lampa, a normalis, "oil OK" felirat helyett pedig ezt latom "oil_ _ _ _" ez villog majd eltűnik, a serv lampa viszont ég. Az érdekes h a hiba nem allando es mintha fuggne attol (bar ez csak az en eszrevetelem) hogy merre "dol" az autó ha megallok...

Az olaj szint rendben van, szerelonel most volt de ami volt hiba azt javitotta... Hetfon vinnem megint, de van ma egy pesti utam nem tudom neki vaghatok-e...

hant90 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 59501

Régen én is többször jártam így. (A tartalék kulccsal mindig elsőre indult.) Elmentem a szervizbe, ott szétszedték a kulcsot és a benne lévő kis (kb 3×2×6 mm-es) "valamit" (gondolom egy chipet) visszatették a helyére. Nekem eddig ahányszor nem indult csak villogott a piros lámpa mindig kiderült, hogy ez mozdult el a helyéről. (Általában azután, hogy leejtettem a kulcsot.) Aztán évekkel ezelőtt beragasztottam a helyére, azóta nem volt ilyen gondom. Nem tudom az elemesben van-e ilyen, neked milyen van. Az enyém különben 1.4-es, 8 szelepes Renault Thalia authentique.

Előzmény: Hajrá Thalia (59494)
Köhike Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59500

Esetleg érdemes a másik kulccsal használni egy darabig, hogy a kulcs okozza a hibát, esetleg az autóban lévő része. Pl transzponder gyűrű.

Előzmény: lulumba (59497)
Köhike Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59499

Ki kell olvasni a hibatárolót, mire panaszkodott. Anélkül látatlanban nem sok mindent lehet megállapítani. Lehet valamilyen gyújtás hiba, vagy keverékképzés. Látatlanban annyit tudsz csinálni, hogy leellenőrzöd a gyertyákat. Lehet azok rosszak már, vagy áthúz egy gyújtókábel amit meg este a sötétben látni. Ennél sokkal többet a pontos hibakód nélkül így nem nagyon fogunk tudni mondani.

Előzmény: Péter Punger (59498)
Péter Punger Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59498

Sziasztok!

Ma reggeli indulásnál megint találkoztam azzal a jelenséggel, hogy a motor visszajelző lámpa elkezdett villogni. Leállítottam, majd ujraindítottam ismét, azóta megint semmi nem volt. viszont menet közben nem úgy ugrott az autó, ahogy szokott. Előzni szerettem volna,  menet közben kb 35km/h-nál 3.ban és meg se mozdult az autó, kb mintha csak finoman 40-re fel akartam volna gyorsítani. Nagyobb sebességnél semmi ilyen probléma, csak ilyen 40 alatt kb... Hétfőn vagy kedden viszem szervizelni egyik autószerelő ismerősömhöz, kíváncsi leszek mit mondd rá, majd megírom azt is. :)

Előzmény: Péter Punger (59393)
lulumba Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59497

A kulcsot nem tudod frissíteni. Több probléma is lehet, az egyik a kulcsfejben lévő jeladó hibája. Ha sokszor jelentkezik érdemes elvinni egy kulcsoshoz...

Előzmény: Hajrá Thalia (59496)
Hajrá Thalia Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59496

Kössz a gyors választ. Mi a teendő? Lehet frissíteni a kulcsot?

lulumba Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59495

Az az indításgátló visszajelzője. A "kulcs" felismerésekor el kell aludnia. Ha gyorsan villog nem ismeri fel a "kulcsot", ezért letiltja pl. a befecskendezést.

Előzmény: Hajrá Thalia (59494)
Hajrá Thalia Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59494

Helló Kollégák!

Olyan sok okosságot írtok. A műszerfalon lévő villogó piros kontroll miért villog gyorsabban ha ráadom a gyújtást, ijenkor ha indítok csak teker, de nem indul. Mintha nem volna szikra. Ritkán csinálja, de rámhozta a szívbajt. 2001-es 1,4-es 8szelepes Thalia. Előre is köszönöm.

Köhike Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59493

Vegyük a második szerelő mérését a jónak. Három hengernél megegyezik a végnyomás. A negyediknél elmarad. Annak biztosan van valami oka. Ha esetleg rosszul zár az egyik szelep azt esetleg kimutatja egy co mérés is. De veszteségméréssel pontosan rá lehet mutatni a hiba okára. Érdemes lenne vezérlés csere előtt kideríteni, mert ha utána lesz meg az oka akkor az dupla munka.

Előzmény: opeter70 (59492)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 59492

Ok. Hétfőn felkeresek egy harmadik szerelőt, akinek van veszteségmérője.

Egyébként az első szerelő egy ránézésre is gagyi kompressziómérővel rendelkezett, nem is volt menetes a vége, hanem csak egy gumi kúp volt rajta, amit kézi erővel kell belenyomni a gyertyanyílásba.

Viszont egymás után kétszer is végigmérte a hengersort és mindkétszer ugyanazok az értékek jöttek ki.

Úgy gondoljátok, hogy a 4. henger többihez képest kisebb kompressziója már annyira "kritikus", hogy mindenképpen kivizsgálásra szorul?

Sajnos egy hengerfej felújítás és/vagy egy esetleges gyűrűzés vezérlés cserével együtt már meghaladná az anyagi lehetőségeimet.

Gondolkozom az autó eladásán is (természetesen a leendő vevőt tájékoztatva a motor állapotáról)...

Előzmény: Köhike (59491)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59491

Persze a nyomás értéke is beszédes lehet, ha ismered a motort de az, hogy egymáshoz képest mit mutat az sokkal fontosabb.

Előzmény: Köhike (59490)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59490

Igazából ha a sorrend mindkét esetben ugyanaz volt, és mindkét esetben ugyanaz a henger teljesített alul, az gyanús. A nyomás értékével meg ne foglalkozz mert nem mérvadó. Az is lehet, hogy rossz volt a nyomásmérő óra vagy csak elkalibrálódott az évek során, vagy ki tudja. Kompresszióméréskor mindig a hengereket egymáshoz képest kell nézni.

Előzmény: Köhike (59489)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59489

Lehet rossz volt az első kompressziómérője. Vagy akár az is lehet, hogy rosszul csavarta be a gyertya helyére. Az biztos, hogy a második mérés valósabbnak tűnik. Szerintem ne rágódj ezen, hogy ki hogyan mérte, inkább keress valakit aki kideríti mi van a 10.5-es hengerrel.

Előzmény: opeter70 (59487)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59488

Biztosan rosszul mérte. Diagnosztikai eszközökre meg nem sokan költenek szívesen. Nagy valószínűséggel nincs nekik azért zárkóznak el. Pedig annyira nem is drága eszköz nekem is van, pedig én nem ebből élek. Na meg ha mellényúlnak ki fog kételkedni a diagnózisban utólag. Nem ők fizetik az alkatrészeket, és még munka is van. :)

Előzmény: opeter70 (59487)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59487

Értelek benneteket és köszönöm is a tanácsokat, de most elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy két szerelő hogy mérhetett ennyire eltérő kompresszióértéket. Azért a 9.5, 9.5, 7, 5 és a 12, 12, 12, 10,5 mérési sorozatok között már eléggé szignifikáns különbség van ahhoz, hogy gyanakodni kezdjek, hogy valami nem stimmel a mérésekkel.

Az most (számomra jelenleg) másodlagos, hogy a 4. henger kompressziója miért gyengébb a többinél.

Persze azért jó lenne, ha kiderülne az is, mert csütörtökön viszem vezérléscserére és miután arra kifizetek egy zsák pénzt, nem szeretném utána még újra megbontatni a motort.

Érdekes módon, mindkét szerelőtől kértem veszteségmérést de valahogy egyik sem akarta megcsinálni. Mondták, hogy elég a kompresszió mérés is. Most vagy nem volt hozzá eszközük, vagy csak kedvük nem volt, nem tudom...

Mindegy. Hétfőn nekiindulok és addig keresek egy szerelőt, amíg valaki hajlandó veszteséget mérni kompresszió méréssel együtt, még mielőtt szétbontják a vezérlést. 

Előzmény: Köhike (59485)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59486

Nem akarom elkiabálni!Ugy vagyok evés után a maradékal alapon a holnap reggeli inditás és alapjárat után jelenthetem talán ki hogy javulás történik.Haza jöttem és hirtelen felindulásbol kicseréltem az összes üzemanyag csővet és bilincsekel rögzítettem. Most a visszafolyoba van buborék a befelemenöbe nincs.Egyenletesen jár a motor. De majd holnap reggel minden kiderül.Amugy neked mennyibe került a herce hurca annak idején?

Előzmény: Gergo.bgy (59470)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59485

Én a helyedben mérnék egy veszteséget. Akkor kiderülne, hogy mi a helyzet a 10.5-es hengerrel.

Előzmény: opeter70 (59479)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59484

Ja, most esett le, hogy a mérésre értetted. Az így igaz.

Előzmény: lulumba (59480)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59483

Az a baj ezzel a kompresszió méréssel, hogy ez egy viszonyító mérés, az a végnyomás érték csak egy szám. Egyáltalán nem tükrözi a motor állapotát. Persze ha nagyon rossz az gyanús. Szóval mivel függ az akku kapocsfeszültségétől, az önindító állapotától, ezért ha mindkettő már gyenge akkor a 9.5 bar akár lehet tök egészséges érték is. Ez a mérés arra jó, hogy a hengerek állapotát egymáshoz lehessen viszonyítani, illetve ha fennáll a gyanú hogy valami olyan hiba van a hengerben ami dinamikus, tehát egy szelep kicsit szorul és késik vagy azonnal nem zár jól azt észre lehet venni. Az összes többi dologra ott a veszteségmérés. Azzal pontosan meg lehet határozni a hibát. Csak ez meg egy statikus dolog. A motort teljesen álló helyzetben vizsgálja. Persze a két méréssel (veszteség +kompresszió) mindent ki lehet mutatni.

Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59482

Nem biztos, mert ha szabályzási ablakon belül marad akkor a többi hengert hozzászegényíti. :) És a lambdánál már pont jó lesz a keverési arány. Persze ez sem jobb, mintha a katalizátort tenné tönkre, mert azt az egy hengert kivéve amelyikben többet ad az injektor szegény keverékkel fog üzemelni ami meg beégeti a szelepeket, mivel sokkal magasabb a gázok hőmérséklete. Ha meg már elveszti a kontrollt a keverékképzés felett utána jön amit írtál.

Előzmény: lulumba (59480)
Köhike Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59481

Nem igazán. Általában 89 fokos szokott lenni.

Előzmény: DiZzEe (59478)
lulumba Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59480

Ha a befecskendező tolja a benzint befelé ezerrel az meg ugye nem ég el, az mind a kipufogó felé távozik, ami a katalizátornak nem tesz jót...

opeter70 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59479

Pont ez a problémám nekem is. Hogy a valós állapotot tükrözi-e a mérés.

Mondjuk azzal, amit az első szerelő mért (9.5, 9.5, 7, 5) gyakorlatilag "jártányi ereje" sem kéne, hogy legyen az autónak. Márpedig megy szépen. Az eredeti 98 ló már biztos nincs meg benne, de nem érzem gyengének, erőtlennek.

Nekem reálisabbnak tűnik a második (12, 12, 12, 10,5) mérés.

Az első szerelő mérésénél ott voltam, sem a légszűrőt nem vette le, sem a befecskendező biztosítékát nem vette ki. kellett volna? A padlógázas indítózás gyertyák nélkül megvolt.

A második szerelő mérésénél nem voltam ott, azokat az értékeket csak az ő elmondásából tudom, de nem látom okát annak, hogy miért kamuzott volna.

Főleg annak fényében, hogy simán "lehúzhatott" volna egy hengerfej felújítással, meg gyűrűzéssel, mert látatlanban (elmondásom alapján) először neki is ez volt az első diagnózisa.

Az már csak az ő korrektségén múlt, hogy megolodotta nekem olcsón.

Sőt mivel a jövő héten megyek hozzá vissza vezérlés cserére, direkt rákérdeztem, és megerősített abban, hogy nem kell megbontani a motort, még a vezérlés csere okán sem.

Mivel én is bizonytalan vagyok, azt hiszem el fogok menni egy harmadik szerelőhöz egy kompresszió mérésre.

Kíváncsi vagyok, hogy ő mit fog mérni.

Előzmény: Köhike (59475)
DiZzEe Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59478

Az elképzelhető, hogy gyárilag 83°C nyitási hőmérsékletűt raktak az autóba?

Előzmény: Köhike (59462)
DiZzEe Creative Commons License 2015.02.13 0 0 59477

Rendben van, köszönöm.

Amint megérkezik az OBD 2-es kütyüm meg tudom nézni :)

Előzmény: Köhike (59462)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59476

És igazából nem a 10.5bar-ral van a gond, hanem az eltéréssel a többihez képest.

Előzmény: Köhike (59475)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59475

Egyébként az a 10.5 elég határeset már. Kérdés, hogy ez a mérés most a valós állapotot tükrözi-e. Mivel a többi henger szépen 12bar végnyomást tud. De ezt csak zárójelben jegyeztem meg.

Előzmény: opeter70 (59471)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59474

Ja és az összes gyertyát érdemes kiszedni, hogy az önindító minél kevesebb ellenállással tudja forgatni a motort.

Előzmény: Köhike (59473)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59473

Úgy kell mérni, hogy a befecskendezés biztosítékát ki kell szedni, leszedni a légszűrőt, majd végigmérni a hengereket úgy, hogy az ember padlógázt nyom, hogy a pillangószelep teljesen nyitva legyen. És végigmenni mind a 4 hengeren. Nem tudom ezen mit lehetett elrontani.

Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59472

Ott valamit nagyon elmért a másik szerelő a kompresszión akkor. Mert ettől nem javul meg, amit javított rajta. De legalább végigmért mindent mielőtt szétszedte.

opeter70 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59471

Üdv urak!

Nem tudom emlékszik-e még valaki, kb 2 hete írtam ide olyan problémával, hogy a motor kihagy, rángat, erőtlen, 3 hengerzik.

Elvittem egy hozzám közeli szerelőhöz, aki kompressziót mért és sorrendben 9.5, 9.5, 7 és 5-ös kompressziót állapított meg a hengerekben.

A szerelő azt mondta (és itt is azt a tippet kaptam), hogy az alacsony kompresszió a szelepek beégése miatt lehet, esetleg kitámaszt valamelyik hidrotőke. Ráadásul a 2. henger (amelyikben jó volt a kompresszió) kormozta a gyertyát.

Lélekben már felkészültem egy hengerfej felújításra vezérlés cserével együtt és még egy esetleges gyűrűzésre is.

Azóta megszületett a megoldás:

Őrült nagy szerencsém volt, hogy az a szerelő nem tudta elvállalni rövid időn belül a motor szétbontását, ezért egy ismerős által ajánlott másik szerelőhöz vittem az autót.

Először ő is hengerfej felújításra tippelt, de szerencsére előtte lelkiismeretesen átvizsgálta a motor többi részegységét is és pár nap alatt megjavította a motort.

Kiderült, hogy csak 1 gyújtótrafót kellett cserélni (én a kormos gyertya okán teljesen másik hengerben cserélgettem a trafót), valamint az injektor sort kellett kipucolni. Mindössze enyi volt a baja. A gyertya kormozást is az injektor okozta.

Kérdezhetnétek (mint ahogy én is kérdeztem a szerelőt), hogy akkor most mi a helyzet a kompresszióval.

Nos, ő azt állítja, hogy az előző szerelő rosszul mérte a kompressziót, mert állítólag nem mindegy, hogy hogy mérik.

(Ezt mondjuk nem értem, remélem valakinek van rá ötlete). Az ő mérése alapján  12, 12, 12, 10.5 lett a kompresszió.

Egy valami tény: Ma délután hoztam el az autót, rángatás, torpanás, hengerkihagyás nincs, alapjáraton a fordulatszámmérőt mintha odaragasztották volna kb 600-as értékre, az autó pedig újra megy, mint az "ördög". :)

És mindezért elkért 11.000 ft-ot (beleértve a bontott trafó árát is). :)

Persze vezérlést azért majd kell cserélni, mert már 110.000 km van benne, de az egy betervezett dolog.

Jövő héten viszem is vissza hozzá.

Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam, de most boldog vagyok, mert lélekben már készültem a 6 számjegyű javítási számlára.

Előzmény: opeter70 (59327)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59470

Amikor beindul akkor nem rángatja az autót? 

Nem, én felhasználó vagyok, pár éve végigmentem ezen a kálvárián. Végülis nem kálvária, mert 3 nap szétszedéssel, összerakással együtt, csak hát a lóvé... 

Előzmény: penge760203 (59468)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59469

Te foglalkozol diesel javitásal vagy csak neked is volt ijen gondod?

Előzmény: Gergo.bgy (59466)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59468

Ha nagyon hideg van nehezebben indul. És rengeteg a levegö buborék a visszatéröbe.Annyira hogy néha beledolgozik a bemenő üzemanyagba.

Előzmény: Gergo.bgy (59466)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59467

Egyet értek .van egy ismerösöm egy auto gyilkos kannás gázolajat nyomja a Tháliába és 90000km-enként cserél injektorokat de azt mondta neki igy is megéri mert az auto megkeresi neki bőven .Azt mondja nem eszik mi den auto 5-litert utánfutoval megrakva  .Azért ezt mindenki tudja egy dci nagyon keveset eszik.Kinek mi mire esküszik.Ezen nap hosszat vitatkozhatnánk de soha nem érnénk a végére.

Előzmény: ÖregMackó (59441)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59466

Produkál valami tünetet? 

Előzmény: penge760203 (59465)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59465

Nem tudom de kideritem amugy szerintem sok a résolaj az egyik injektornál de megfogom mérni.Aztán majd többet tudok.

Előzmény: Gergo.bgy (59433)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59464

Gates esetleg Contitech szíj, SKF vagy INA feszítő.

Előzmény: csukás2 (59463)
csukás2 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59463

Érdeklődnék,hogy milyen márkájú vezérműszíj készletet szettet érdemes venni? Köszi.

Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59462

A műszerfalon lévő mutató is ugyanazt a szenzort használja mint az ecu. Pontosabban az ecu vezérli a szenzor alapján a mutatót is.

Előzmény: DiZzEe (59460)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59461

Lehet termosztát vagy akár ect szenzor is. Érdemes megnézni hány fokosnak látja a vizet, után lehet tovább nyomozni, hogy tényleg annyi, vagy sem. És az hideg, vagy normális.

Előzmény: DiZzEe (59460)
DiZzEe Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59460

mert ha kevesebbnek mint 89 fok akkor termosztát csere?

Előzmény: Köhike (59458)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59459

Remélem! Köszönöm!

Előzmény: Köhike (59456)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59458

Nézd meg hány fokosnak látja a vizet az ECU.

Előzmény: DiZzEe (59457)
DiZzEe Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59457

Sziasztok.

Egy kérdésem lenne.

Az normális dolog, hogy a vízhőfok mutatója sose éri el a vízszintes szintet?

Amióta nálam van az autó azóta így van. 2egységgel lejjebb áll meg a mutató.

k9k714 a motorkódom.

köszönöm.

Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59456

Sok további hibamentes kilómétert, és egészséget kívánok! A rozsdásodás ellen meg üregvédelemmel szuper jól fel lehet venni a harcot. Én 2 évente kifújom az autóinkat viasszal.

Előzmény: Öreg Halász-) (59455)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59455

Én már maradok a 8 szelepes , 2002 -es kiadásnál 88000 km-el ,ami   garantált, nem tekert  óra szerint.

Mostanság kap egy vezérműszíj szettet,1-2 éven belül egy kipufogósort, szükség szerint gömbtámaszokat,szűrők ,olaj és mehet tovább szándékom szerint évekig.

Kaszni nem rohad, 5000-10000km-t hajtom éves átlagban,így szerintem hosszú jövője van nálam(persze ha én be nem adom a kulcsot,mert a 70 év se kevés ami az én kilométerórámba  van).

Előzmény: Köhike (59452)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59454

Remélem mostanában nem kell új autót vennem......

Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59453

1.6 16 szelepes kilőve... Nem kapható már vele. 1.2 16 szelep, 0.9tce, 1.2 tce. Ennyi.

Előzmény: Köhike (59452)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59452

Az a baj, hogy most új benzines fronton elég rossz a felhozatal. Eltűntek az igazán tartós csótány motorok. Clioban van 1.2 16 szelepes ( ami egy igazán érdekes állatfaj, sohc 16 szelep, dupla karú himbákkal, immáron euro5-tel) és van a 3 hengeres turbos. Na én utálom a 3 hengeres motorokat.... Az egyetlen szerencséje a konstrukciónak, hogy legalább nem közvetlen befecskendezéses. A következő lépcső az 1.2-es tce ami már legalább 4 hengeres, de a fene se tudja menniyre tartós, mert ez a 3 hengeressel ellentétben közvetlen befecskendezéses. Amiről még nem lehet tudni mennyire tolja tele magát korommal. Nem hallottam még róla semmit sem sajnos. És elvétve van még a 16 szelepes 1.6-os ami mondjuk nem rossz, de ugyanattól a betegségtől szenved mint az 1.2 16 szelepes, és az az euro5. Persze talán még az ez egyetlen biztos pont így is, és azért még így is elég erős. Szóval nem túl fényes a helyzet benzines fronton. Ezekkel áll szemben a DCI amiből kidobálták a delphi befecskendezést, már csak bosch-al vagy continentallal (ami mintha siemens lenne, és csak a legerősebb változatokban van) szerelik. És ebből a 90 lovasban ami most már bosch-al szerelt még kettőstömegű lendkerék sincs ha jól tudom. Talán ez az egyik legjobb motor most új autóba.

Előzmény: Öreg Halász-) (59450)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59451

És ezt maga a Renault is elismeri, hogy az egyik legigénytelenebb, legmegbízhatóbb motorja.

http://www.powertrain.renault.com/our-range/powertrain-units-of-our-range/1.6-mpik7m-1.4-mpik7j

Előzmény: Köhike (59449)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59450

Egyetértek! Újonnan én is bevállalnám a DCI motorral a Tháliát,valószínű nálam már kitartana éltem végéig, de használtan tényleg orosz-lutri.

Előzmény: Köhike (59448)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59449

Ha egy kicsit is odafigyel valaki arra a 8 szelepes motorra, mechanikailag a legnagyobb baja ami lehet a thaliaban az az, hogy elkezd ereszteni a hengerfejtömítés. A későbbi kivitelekben meg már az sem megy tönkre.

Előzmény: Öreg Halász-) (59446)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59448

Ez így van. Egyébként jó motor az a dci, ezt akkor is leírtam, de én csak újonnan vennék amiről tudom, hogy minden karbantartást megkapott, és úgy ahogy az elő van írva. Esetleg annál is körültekintőbben.

Előzmény: Öreg Halász-) (59446)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59447

A hengerfejben pont kétszer annyi mozgó alkatrész van, megbonyolítva hidrotőkékkel, sokkal vékonyabb szelepszárakkal, szelepfészkekkel, szelepvezetőkkel.

Előzmény: Köhike (59445)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59446

Nyilván , akik támadnak,tudat alatt attól félnek,hogy neked igazad lehet és mivel valószínű,hogy nem benzinesük  van , nekik  a te igazságod alkalomadtán nagyon fájhat!Én anno a 8 szelepes mellett döntöttem és mind a mai napig nem bántam meg.Igénytelen,üzembiztos és az alkatrész árai elfogadható árkategóriába tartoznak!

Előzmény: Köhike (59440)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59445

Nézd ez egy olyan dolog, hogy nagyon jó az a 16 szelepes motor, én is elismerem, de azt nem lehet vitatni, hogy bonyolultabb sérülékenyebb konstrukció több alkatrésszel ami idővel elkopik, tönkremegy. Így nagyobb eséllyel fog letérdelni. Ennyi.

Előzmény: Garfield007 (59442)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59444

Ezt mindenki mérlegelje maga. Ki mennyire tökös, mit mer bevállalni. Valaki kérdezte mit érdemes venni használtan, én akkor arra válaszoltam feltételezve, hogy nem a család legféltettebb autóját veszi át az egyik rokontól, hanem felmegy a hahu-ra vagy a szomszéd kereskedésbe bemegy és autót keres.

Garfield007 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59443

Két dolog:

- meglepő áruk van a használt Thaliáknak, az 500e-s kategória az alja-közepealja

- a megéri, nem éri meg részhez azért annyit, hogy egy dízelnél korral is jól lehet játszani és ha előtte eladom, a 400e-s javítási költséget meg hozzá csapom, akkor adott esetben jobban is járhatok...

Garfield007 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59442

A dízelben továbbra egyetértünk, nem csak Thalia fronton.

De a 8 szelep-16 szelep ügyben nem sikerült meggyőznöd, ez tény :-)

Előzmény: Köhike (59440)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59441

Azt, hogy egy használt autónak mennyi az értéke nem csak a piaci értéke alapján kell eldönteni. Ha egy tulaj ismeri az autóját és tudja, hogy milyen szinten javíttatta/javította, az állapota mennyivel jobb egy hasonló korú idegen autónál, akkor elképzelhető, hogy egy 500 eFt piaci értékű autónál még mindíg megéri 400 eFt-ért felújíttatni a befecskendező rendszert hiszen ez is értéknövelő beruházás. Lehet, hogy ezzel az autó saját korához képest sokkal jobb általános állapotba kerül, viszont igaz, hogy ezt a beruházást csak ő tudja kiautózni belőle. De ez így van mindennél még lakásnál háznál is. Egy tetőfelújítást vagy ablakcserét sem biztos, hogy az eladáskor érvényesíttetni lehet az eladási árban.

Tehát mindenkinek saját magának kell eldöntenie érdemes-e ennyit rááldoznia saját autójára vagy vesz egy teljesen ismeretlen állapotú akármilyen másikat amivel esetleg jobban befürdik.

Ha most kellene (ne adj' Isten) felújítani az én autómat lehet, hogy én bevállalnám az árát, de hogy mit kapnék az asszonytól azt nem biztos, hogy kitenném az ablakba.

Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59440

Azt is leírtam, hogy ha igazán jót akar valaki magának használtan 8 szelepes benzinest vesz, mert a 16 szelepesnél is jóval nagyobb a meghibásodás esélye és drágább ha beszarik. Ne erre is kaptam a pofámba. Ahhoz képest mindkét állításom beigazolódott az elmúlt hónapban.

Előzmény: Öreg Halász-) (59438)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59439

Pont ezt magyaráztam, hogy újonnan talán megéri, de használtan oroszrulett mert beszarik amire nagy esély van így 10 évesen, többe kerül a javítás mint amit az autó ér. Azt is írtam, hogy nem hiába drágább használtan a benzines. Olvass csak vissza. :D Jól ki lettem osztva.

Előzmény: Öreg Halász-) (59438)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59438

Hát pedig egy Kb. 500 -at érő járgányra rákölteni több mint 400-at,bizony nem egy racionális döntés!

Előzmény: Köhike (59437)
Köhike Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59437

Ezt én mondtam, le is lettem ugatva ahogy kell.

Előzmény: Öreg Halász-) (59436)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59436

Így viszont, használtban csak benzinest szabad venni!

Előzmény: 9934 (59435)
9934 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 59435

Hali!én már ezen túl vagyok,tiszta tortúra volt.a lényeg nem állt meg 400000-alatt összesen,mérlegelni kell:kell e az autó vagy sem.iszonyatos árak vannak,de ez van.

Előzmény: penge760203 (59431)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59434

Mennyibe kerül? - Csillagos égig.

Mit visznek el? - Ott kell hagyni az autót. Mondom, ki kell puculni mindent.

Előzmény: penge760203 (59432)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59433

Ez van, ez ellen sok mindent nem tudsz csinálni. De tisztázzunk valamit. A te kocsidnak most per pill mi a baja? 

Előzmény: penge760203 (59431)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59432

Hol csinálnak ilyet kb mennyibe kerül és miket szoktak elvini?

Előzmény: Gergo.bgy (59428)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59431

Egy nagy szart mán bocsánat de akkor inkáb meggyujtom az autot .Ez azért elég szarháziság hogy ennyit elkérnek érte .Én szivem szerint tipus modositást csinálnék  az egészel erösen gondolkodom hogy tuladok rajta é s becserèlemegy Senicre ami még DTI motoros csak az a baj hogy lassan kiöregszenek azok is vagy olyan sok a kilométer már benük hogy borzalom.Én mindenkép diesel párti maradok de valamit kitalálok mert nekem a havi keresetem még a javitási költségek felét sem takarná.

Előzmény: Gergo.bgy (59422)
SGN Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59430

Attól indul nehezen mert sok a km. Jah, most nézem nem 3-4 perc indítózás után, hanem 3-4 fordulat múlva beindul. Hát sose legyen nagyobb gondom, mint a te problémád! Hali...

Előzmény: soltibalazs (59414)
zotya88 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59429

Sziasztok !    Valaki nem tud thaliához  hátsó "szárnyat "  Spoilert ?  

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59428

Úgy igen, viszont elegendő egy ultrahangos pucolás, és akkor olcsóbb, és az is több mint a semmi. ;) 

Előzmény: nagya2 (59427)
nagya2 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59427

Hali!!

Khmmmmm keveset irtál.

Ha mindent új alkatrésszel old meg a delikvens akkor 400000huf.

Üdv Nagya

Luck Skywalker Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59426

Nagyon jól mondod.Annak idején mikor gariba cserélgettünk egész szetteket /4 befecskendező,pumpa csövek meg ami kell/ felmerült bennem hogy mi lesz ezekkel az autókkal 10 év múlva.

Vagy az van hogy foltozgatja az ember bontottal vagy felújítottal.Van aki darabonként cserélgeti /kb havonta/. Vagy rá kell áldozni sajnos a kocsi értékének nagy részét hogy meg legyen csinálva rendesen.Amúgy ha bontott vagy "tákolt" befecskendezőket rak be az ember akkor felesleges illesztgetni a számítógéphez.

Viszont ha új kerül bele akkor nem árt.

Köhike Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59425

Nem csinálják végig nem is lesz jó. És utána jön az ez milyen szar-ozás. :)

Előzmény: Garfield007 (59423)
Köhike Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59424

És ki tudja milyen állapotban van maga a motor mindezek mellett. Lehet abba is bele lehet borítani egy talicska pénzt.

Garfield007 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59423

Na, ez az amit a dízel tulajok 10%-a csináltat meg...

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.11 0 0 59422

El kell, hogy keserítselek, normális szakműhelyben történő javítás/felújítás ára 40-50e/db. Itt azonban még nem ér véget a történet, mivel nem abban áll meg a történet, hogy kikapom a porlasztókat, berakom az felújítottat, indítok és cső. Üzemanyagtartályt le kell venni, ki kell pucolni, valószínűleg tele van fémszilánkkal. Összes üzemanyagszállító csövet ki kell venni, majd kipucolni. Ez vonatkozik a nagynyomású részre is. Pumpát szétszedni és megvizsgálni, esetleg felújítani vagy cserélni. Cserélni a üa. szűrőt gyárira, lehetőleg 3 mikronosra. Majd szépen összerakni mindent, fizetni kb. 2-300e ft-ot és ekkor lehet menni. Jelen esetben ez kb. az autó értékének 40-50%-a.   

Előzmény: penge760203 (59421)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 59421

Csak utána ovastm egy két dolognak viszont azt nem tudom hogy hol lehetne felujitatni ezeket az injektorokat ugy hogy ne kerüljenek egy horribilis összegbe. Ugyanis nekem a havi fizetésem is kevés lenne a négy injektor kicserélésére.

Előzmény: Gergo.bgy (59419)
Köhike Creative Commons License 2015.02.10 0 0 59420

:D

Előzmény: Gergo.bgy (59419)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.10 0 2 59419

Látom, mgtaláltad a dízel gödöllő honlapját. :) 

Előzmény: penge760203 (59418)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.10 -1 0 59418

Bocs én irtam rosszul. A delphi injektorok javítása viszont nyitott kapu. Van hozzá alkatrész és technológia.

Hibák:

Magas résolaj:

Fúvóka, illetve a hidraulikus kapcsolószelep hiba. A kapcsolószelep okosabb, jobb megoldás mint a bosch golyófészkes, nyomópálcás rendszere.

Előzmény: Gergo.bgy (59417)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.10 0 0 59417

Megkérdezhetem mi az a fejszelep és mi az hogy beverődik? 

Előzmény: penge760203 (59416)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 59416

Ha dci-röl beszélünk akkor sajna injektor vagy is porlasztobaj is lehet a azt jelenti hogy van benne egy fejszelep minden befecskendezöbe és általánoságban mondom csak de az szokot beverödni stb .Ijenkor megnö a résolaj és lebet hogy majd besem indul.ha jó szolgálatot tet az auto és nem szeretnél tuladni rajta ajánlom vidd el egy jó dieseleshez .Nem olyan kevés pénz de ha az a motor még ennyit elmegy mint most akkor megérte.

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.10 0 1 59415

Rail nyomás felépül 230 barra? Mérted? 

soltibalazs Creative Commons License 2015.02.10 0 0 59414

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem mitől indulhat a reggeli inditózásnál nehezen( 3-4 forgatásra kapja csak el) az izzítógyertyák jók és -3 és 0 foknál is csinálja mostanság.Az aksi is jó  mert erőteljesen forgat.

igaz van már benne bőven km, 358ezer

Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.10 0 0 59413

OK! :D

Előzmény: penge760203 (59412)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59412

Igen olvastam köszönöm.De igen ha te nem vagy ezzel tisztában .Elektromosan vezérelt befecskendezö.Nem ép olyan mint a benzinesé de én ugy tudom hogy a benzint ott is külön hengerenkénti elektromosan vezérelt befecskendezö az az injektor van .Szoval boncolgathatnánk ezeket a fogalmakat.De annyi a különbség hogy a dieselnél kellett  egy nagynyomásu szivattyú hozzá.Egyébként köszi a gyors választ. 

Előzmény: Gergo.bgy (59410)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59411

Tél elején befújtam a mindenre jó WD-40-el. Azóta jó. Hogy mennyire odáztam el a cserét majd kiderül! :)

Előzmény: cseszy2 (59403)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59410

Arra lennék kiváncsi ha porlasztot cserélek kell-e gépen illeszteni??

Te csak írsz, vagy olvasol is? Az 59398-ba meg lett válaszolva a kérdésed. De ha neked az injektor az porlasztó, akkor cserélgesd csak.   

Előzmény: penge760203 (59404)
lulumba Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59409

Nem kell bocsánatot kérned, nem azért írtam, csak a bal oldalon, a keresőbe beírod, hogy pl.: "km jeladó" és csak azt a néhány hsz.-t kell elolvasnod, mint ahogy másnak is...   :-)

Előzmény: cseszy2 (59407)
Papalac Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59408
Előzmény: cseszy2 (59407)
cseszy2 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59407

Bocsánat,hogy 12 óra munka után nincs kedvem minden hozzászólást végolvasni.Válaszként nem láttam.Mégegyszer bocs,és köszönöm a választ.

Előzmény: lulumba (59405)
Köhike Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59406
Kell.
Előzmény: penge760203 (59404)
lulumba Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59405

Halihó!

Ha még egy kicsit visszaolvasnál, láthatnád, hogy kb. 20 alkalommal lett megválaszolva már, hogy ez a jeladó hibája. Csere megoldja a problémát!

Előzmény: cseszy2 (59403)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59404

Az a porlaszto az egy injektor ugyanolyan elektromosan számitogép vezérlésel kapja az üzemanyagot.Arra lennék kiváncsi ha porlasztot cserélek kell-e gépen illeszteni??

Előzmény: Gergo.bgy (59402)
cseszy2 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59403

Halihó!Látom másnak is problémája a kilométeróra mutató leesése,de Ő sem kapott választ. Valaki nem tudja mi okozhatja???

Előzmény: tekilla123 (57302)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59402

Mondjuk neki dízeles van, amibe ugye nincs injektor. Másrészt ha már ki kell cserélni egy porlasztót, akkor annak oka van, amit ki kell vizsgálni, és nemcsak nekiesni kicserélni, mint egy gyertyát.  

Előzmény: Köhike (59399)
Köhike Creative Commons License 2015.02.09 0 0 59401

:D

Előzmény: lulumba (59400)
lulumba Creative Commons License 2015.02.09 0 1 59400

Értem én, de ez azért övön alul volt. És ezen a Xado sem segít. ;-)))

Előzmény: Köhike (59399)
Köhike Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59399

És a benzines csak megy megy megy és megy.......

Előzmény: penge760203 (59397)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59398

Szeretném megkérdezni valaki esetleg tudja-e ha injektort cserélek mondjuk felujitotat akkor csak kicserélem és ennyi vagy számiogépen is összekel hangolni???

- számiogépen is összekel hangolni

Előzmény: penge760203 (59397)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59397

Szeretném megkérdezni valaki esetleg tudja-e ha injektort cserélek mondjuk felujitotat akkor csak kicserélem és ennyi vagy számiogépen is összekel hangolni???

Vidor75 Creative Commons License 2015.02.08 0 1 59396

Szia!

Nekem is ilyen hiba volt, leállt és néha csak félgázig ment szabálytalanul...

Szervizbe vittem mivel még garanciás volt, ott fojtószelep kormolódást mondtak és kitisztították.

Nekem mikor az asszony járt vele akkor jött elő mert nem forgatja ki rendesen.

Azóta félévente szétszedem és kitakarítom sprayvel és nincs gondja.

Üdv. V

bkriszto80 Creative Commons License 2015.02.08 0 1 59395

Szia! Egy az egyben ez a típusom van. Gyertya gondoknál csinálta ezt, igaz a második napon már a motor is dadogott. Na meg nyáron, mikor lemostam a motort, s mig ki nem száradt.. ☺️

Szerintem valahol itt lesz a gond, de több kolléga pontosabb irányt fog mutatni, amit érdeklődéssel várok én is. 

Krisz

Köhike Creative Commons License 2015.02.08 0 1 59394
Ha van hiba, olvassátok ki mire panaszkodik.
Péter Punger Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59393

Sziasztok!

1.2-es 16V 2006-os Thalia. Tegnapelőtt reggeli indulás után nem sokkal (kb 20 m-t mentem vele) elkezdett villogni a motor visszajelző lámpa. Villogott fél percig kb, leállítottam, majd újraindítottam az autót, azóta nem villogott. Tegnapi nap reggel indulásnál, amíg lekaparom a jeget a kocsiról (kb -5 °C volt) beindítottam az autót, mondva, hogy lemegy a pára addig is. Kiszállok a kocsiból, elkezdem kaparni a jeget, és lefulladt az autó. Ma szintén ugyanez. Valaki tud valami ötletet adni? Kocsi használva van pályán, városban 30-70%-ban, 82e Km van benne, júniusban volt műszakin, előtte szervízben mindent átnézettem velük, olajcsere, légszűrő csere, hasonlókat megcsináltattam. ötlet, hogy mitől lehet? Eddig ilyen jelenséggel nem találkoztam. Köszönöm előre is a válaszokat.

DGabee85 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59392

Ahhoz képest, hogy ezek csak Tesci-s izzók voltak, sokat is bírtak. Most megint Tescos van benne, de fáj a fogam egy pár H7-es Osram Night Breakerre, meg egy párra H1-esből is.

Előzmény: Papalac (59390)
lulumba Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59391

Hali!

Szomszédom autóján ugyanezen hibajelenségnél az első lambda szonda volt a hibás. Többet is evett az autója. A "MIL" lámpád nem világít?

Előzmény: t1szabcsi (59387)
Papalac Creative Commons License 2015.02.08 0 1 59390

Tervezett meghibásodás (élettartam). Nekem is kb. ennyit bírtak a gyárik és 1 héten belül kiégett mindkettő :D

Előzmény: DGabee85 (59389)
DGabee85 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 59389

Hello!

Most egyelőre úgy néz ki, hogy megoldódott. Bár sem a gyújtáskábelek, sem a gyertyák, sem az üzemanyag és légszűrő cseréje, sem a fojtószelepház tisztítása nem segített. Mivel a diagnosztika sem vitt előrébb, mert a szervíz olvasójával nem volt hajlandó kommunikálni az autóm, bezzeg öcsém ELM-jével meg igen. Így megmozgattam a befecskendező szelepek csatlakozóit, és most egy ideje ( kopogjam le ) tökéletesen teszi a dolgát az autó, rángatás nélkül. Viszont abból, amit te leírtál én az alapjárati motor tisztítását javasolnám, neked azzal lesz gondod nagy valószínűséggel! Nekem meg valami kontakt hibám volt. Bár előtte már szedtem le a csatlakozókat, WD-40et is kapott. Most meg le se szedtem, WD-40et se kapott, mégis jó lett! De ez nem is baj! A lényeg, hogy szuperál, és nem rángat. Viszont nemrég 3 napos eltéréssel égett ki a bal, majd a jobb oldali tompítottam. Ez nem hiba, ennyit bírtak. Csak leírtam, hogy érdekes, hogy ilyen egymáshoz közeli időben égtek ki. Kb. 2,5 évet bírtak.

Előzmény: t1szabcsi (59385)
Papalac Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59388

Magyarul nincs alapjárat.

Porlasztó tisztítás, tömítések ellenőrzése.

Alapjárati motor tisztítás!

Előzmény: t1szabcsi (59387)
t1szabcsi Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59387

Szia

A gyujtást átnéztem, már egy ideje véletlenszerűen csinálja. Gyergyák azota cserélve lettek, visszatettem a régi gyujtótrafokat is, de egyik se segitett a megoldásban. Mostanában van hogy leállás után (ugyanis ha nincs sebességben, nem rángat hanem leálla a motor) le is fullad, és utánna ha sikerül beinditani, van hogy gázadásra ujra lefullad. Kitisztitottam a FHP-t is. Most a MAP szenzorra gyanakodok, vagy az AC lehet még, más ötletem nincs.

Előzmény: Köhike (59386)
Köhike Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59386

Nézd át a gyújtást először. Gyertyák, kábelek.

Előzmény: t1szabcsi (59385)
t1szabcsi Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59385

Szia DGabee85!

Megoldodott közben a rángatásos problémád? Ha igen akkor segits kérlek hogy mi volt a gond, mert nekem is elöjött mostanában. Inkább melegebb motor esetében.

Előzmény: DGabee85 (57277)
Köhike Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59384

Hát igen. :) De ne legyünk ilyen rosszindulatúak, mondjuk azt, hogy "kiégett". :D

Előzmény: Garfield007 (59383)
Garfield007 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59383

És hogy nem vették ki az izzót, mert állandóan világított...

Előzmény: Köhike (59382)
Köhike Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59382

Húúúú.. Nem volt egyszerű kibogozni....

Szóval a MIL (vagy engine check kinek hogyan tetszik) minden indításkor felvillan. És fel is kell neki, az mutatja, hogy a rendszer működik. Majd indítás után, ha nincsen letárolt hibakód el kell aludnia. 

Előzmény: Kelegy (59381)
Kelegy Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59381
Erre varhatok mire segit valaki mert meg en is alig tudom elolvasni szoval a lenyeg hogy gyujtasnal felgyullad e nektek a Környezet védelmi visszajelzo az a motor alak?
Kelegy Creative Commons License 2015.02.05 0 0 59380
Bocs nem tudom miért így...
Kelegy Creative Commons License 2015.02.04 0 0 59379
Ăśdv mindenkinek!
Holnap megveszek egy nagyon jo állapotú 1.4 8v rt 2002 évjáratú thaliat, a kérdésem az hogy akinek ilyen típusú kocsija van, megfigyelte esetleg azt hogy mikor a gyújtást ráadja és az "összes" visszajelző lámpa felgyullad, akkor a "Környezetvédelmi visszajelzo" lámpa (az a motorra emlékeztető) is felgyullad e vagy csak akkor ha gond van.
Néztünk másik Renault ugyanezzel a muszerfallal ott sem gyullad ki gyujtasnal...
Előre is köszönöm ha tud valaki segiteni...
sünsanyi Creative Commons License 2015.02.04 0 0 59378

Szép estét mindenkinek!

Autó csere előtt állok és egy 2002-es Renault Thalia 1,4 Rn 16V kocsit néztem ki magamnak. Ha lennétek szívesek néhány infót adni a nevezett kocsiról sokat segítenétek a döntés meghozatalában. Fogyasztás, alkatrész árak, megbízhatóság, stb ezekkel kapcsolatos infók érdekelnének.(közel 200000km van a kocsiban.)

Mire figyeljek amikor megnézem, illetve próbálom?

Valami szoftver frissítés történt rajt, ami némi többlet erőt eredményezett.

Papalac Creative Commons License 2015.02.04 0 0 59377

Az átlagnak ki kell jönni :D

Gondolhatod, hogy nekem sincs állandóan rádugva, de néha jó, kiolvasni a hibakódot, megnézni a Lambda szondát. Telefonnal könnyű ránézni, nem kell cíholni a laptopot.

Előzmény: janobá (59376)
janobá Creative Commons License 2015.02.04 0 0 59376

Én egyszer próbálkoztam s mivel kiírta hogy az ECU nem támogatja, feladtam. Nekem a „ SCAN MASTER” van meg , majd megpróbálom még egyszer. Igazából  tankolástól- tankolásig mérve kijön az átlag „EZ BIZTOS” mert elfogy a benzin. Igy nem boncolgattam a dolgot :))  De kösz hogy szóltál. Viszont hibát kiolvasni s törölni a kütyü kielégitő.

Előzmény: Papalac (59375)
Papalac Creative Commons License 2015.02.04 0 0 59375

A 2002-es 1,4; 8V is tudja a pillanatnyi és átlagfogyasztást is.

Tud átlag CO2-t, üzemanyag fogyasztást (ccm/min; l/óra), még a beszívott levegő hőmérsékletét, üzemanyag nyomást ... is tudja, annak ellenére, hogy elindításkor hibát jelez, hogy az ECU nem támogatja, de leokézva működik.

Előzmény: janobá (59326)
penge760203 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59374

Csak kiváncsi lenék ha most rátennék a számitogépre mert mijen adatokat ir.Hálistenek a legnagyobb hidegben is indul és megy.

Előzmény: Anonymus23 (59325)
Papalac Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59373

Lejön az a dob. Jó hosszú csavarhúzó kell és egy kis nőgyógyászkodás, szokás szerint.

Előzmény: ÖregMackó (59360)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59372

Értelemszerűen a gyújtás sorrendet követve egymás után mind a 4 hengert végigmérve.

Előzmény: Köhike (59371)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59371

Meleg motornál történik a vizsgálat gyújtás ütemben felső holtpontin, illetve a hengerekben akár a hordós kopást is ki lehet mutatni, ha a főtengelyt valamennyire elforgatja az ember. Csak vigyázni kell, ha a hordósságot nézi az ember, közben le kell fékezni a főtengelyt valahogy mert a nyomás lenyomja alsó holtpontra.

Előzmény: opeter70 (59369)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59370

A mérés úgy működik, hogy a gyertya helyén 2bar nyomással sűrített levegőt kap a vizsgált henger, és a műszer mutatja, hogy a betáplált levegő hány százaléka veszik el az illesztések mentén. 3 lehetőség van ugye. A kipufogó oldal, a szívó oldal, vagy a forgattyúsház fele. Amerről érezni a levegőt, hogy szökik, arra van a probléma.

Előzmény: opeter70 (59369)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59369

Még egy utolsó kérdés:

A veszteségmérésnél hogy derül ki, hogy a gyűrűnél, vagy a szelepeknél engedi-e el a nyomást?

Előzmény: Köhike (59368)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59368

Nincs mit.

Előzmény: opeter70 (59367)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59367

Ok. Köszönöm szépen a tanácsokat!

Előzmény: Köhike (59366)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59366

Elképzelhető, hogy ott fogy el az olaj. Mindenképp érdemes veszteséget mérni szétszedés előtt, mert ha le lesz szedve a hengerfej a gyűrűk állapotát nem fogja tudni senki sem megmondani. Kijavítjátok a hengerfejet, össze lesz rakva majd kiderül hogy valamelyik gyűrű is esetleg rossz, és lehet előröl kezdeni. Egyszerűbb most lemérni, mert ha rossz akkor ha lent van a hengerfej akkor könnyen ki lehet cserélni a gyűrűket is.

Előzmény: opeter70 (59365)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59365

Ezt mondta a szerelő is. Mármint hogy többet ki kellene bírnia 225 ezernél.

Egyébként 10 ezrenként cseréltem benne az olajat. Nem tudom, mit értesz gyári olaj alatt, Total 10W40-et kapott mindig (amióta nálam van).

Az előző tulaj márkaszervízbe hordta, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ott is mindig beletöltötték a "tudomisénmilyen" ELF olajat.

Keresek egy szerelőt, aki tud veszteséget mérni, mert ahol most voltam kompressziót méretni, ott nincs veszteségmérőjük.

Azt mondta, hogy szerinte a 2-es henger azért kormozza a gyertyát, mert az a henger jobban eszi az olajat a többinél, annak ellenére, hogy abban jó a kompresszió.

Előzmény: Köhike (59364)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59364

225ezer nem sok. Annál sokkal többet ki kell bírnia, ha folyamatosan megkapta a gyári olajakat, és odafigyeltek egy kicsit rá.

Előzmény: opeter70 (59359)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59363

Az a baj, hogy ahol nem fut a betét a dob felületén ott megrozsdásodik, és akkor már nem elég visszaengedni a pofákat. Bár a kézifék kart sokat erőltetve azért elég jól vissza lehet alaphelyzetbe állítani, és le lehet szedni.

Előzmény: ÖregMackó (59360)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59362

Veszteségméréssel könnyen ki lehet deríteni merre van a probléma.

Előzmény: lulumba (59358)
Köhike Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59361

Hát ezek nem túl bíztató eredmények. Az olajfogyasztás is magas. Attól, hogy nem füstöl még eheti sajnos. Próbáljatok meg még veszteséget mérni, akkor megbontás nélkül ki lehet deríteni, hogy merre megy el a nyomás. A szelepek zárnak rosszul vagy a gyűrűk/hengerfal mellett szökik-e el.

Előzmény: opeter70 (59357)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59360

Ha nincs nagyon berohadva, vissza lehet engedni a holtjátékállítót és akkor simán le lehet húzni. Nekem egyszer sikerült az első (már időben az első) csapágy cserénél, a másodiknál már nem és le kellett feszíteni a dobot.

Előzmény: Papalac (59356)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59359

225 ezer van a motorban. Ahhoz képest szerintem nem annyira sok.

Volt nekem már olyan autóm, ami igazán zabálta az olajat. 1000 km-enként fél litert kellett utánatölteni. :)

Egyébként ettől félek én is, mert ha generálozni is kell, akkor inkáb felgyújtom. :)

Vagy vegyek bele egy komplett motort? Mondjuk az meg a legnagyobb lutri a világon.

Nincs mese. Le kell szedni a hengerfejet, azután lehet többet tuni.

Reménykedem én is benne, hogy "csak" egy átégett tömítés, egy megragadt szelep, vagy kitámasztó hidrotőke lesz a ludas.

Előzmény: lulumba (59358)
lulumba Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59358

Hali!

Okos dolgot nem tudok mondani, de nekem az az olajfogyasztás sok!

Az én autómban kicsit több a km, de az nem eszik 10ekm alatt 1dl-t!

A kompresszió hiány a 3-4-es hengernél lehet, hogy "csak" átégett a hf tömítés...

Pl.. unokatesóm járt így diesel autójával. Nem keveredett sem víz sem olaj, csak elment a kompresszió a két hengernél, és nem akart indúlni az autó csak nehezen. A hf. tömítés csere után hibátlan lett.

Előzmény: opeter70 (59357)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59357

Most jöttem meg a kompressziómérésről.

El vagyok teljesen keseredve. :(

1. henger: 9,5

2. henger: 9,5 (ez a henger kormozza a gyertyát!)

3. henger: 7

4. henger: 5 (!!!) :(

Most már csak abban reménykedek, hogy nem a gyűrűknél engedi el a kompressziót, mert akkor az anyagi csőd.

Bár enek ellentmond, hogy nem eszi vészesen az olajat (1,5-2 liter /10.000 km) és nem füstöl.

Úgyhogy egyelőre most hengerfej le, mert így látatlanban többet nem tudnak mondani, aztán a többi kiderül a gépműhelyben.

Most a gyenge kompressziótól eltekintve számora még mindig nagyon furcsa a hibajelenség.

Először is, nem fokozatosan jött elő a rángatás, hanem egyik napról a másikra.

A másik pedig az, hogy 2500 rpm felett megindul az autó és megy rendesen minden henger.

(Az mondjuk lehet attól is, hogy az alacson kompressziójú hengerekben csak ilyen fordulatnál épül fel a nyomás rendesen)

Tanácstalan vagyok, de muszáj szétszedetnem, mert így nem lehet vele közlekedni.

Viszont ha arra gondolok, hogy a hengerfej javításra + vezérlés cserére rá kell költenem az autó piaci értékének a negyedét, akkor sírni támad kedvem. :(

Előzmény: Köhike (59349)
Papalac Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59356

Első vagy hátsó, merthogy más a technika.

Kerékcsapágyra nincs előírás. Amikor zajos, akkor illik cserélni.

Nekem még csak hátsó csapágyakkal volt gondom. Azokat könnyebb cserélni.

Itt egy videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=FBImZeqlCi4&spfreload=10

Mondjuk én még nem láttam, hogy vésővel verték volna ki a csapágyat. Megfelelő átmérőjű cső, jó nagy kalapács vagy sajtoló berendezés kell hozzá.

A kerékcsavar és a dob sem szokott ilyen könnyen lejönni :D

Előzmény: Hajrá Thalia (59355)
Hajrá Thalia Creative Commons License 2015.02.03 0 0 59355

Helló!

A kerékcsapágy mennyi megtett kilóméter körül esedékes cserére, és mi a technikája?

Előre köszönöm az infókat.

Szép napot!

Papalac Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59354

Más autóról beszélünk :D

norb84!

"elkezd szaporán villogni a MIL lámpa"

Ilyet még nem láttam, hogy villogott volna. Az első 28 másodpercben fix program alapján megy a motorvezérlés, utána vált át érzékelőkre. Ritkán nekem is csinál ilyet hidegben, de hamar megszűnik.

Érdemes megnézni, kipucolni az alapjárati motort, porlasztó alatti tömítést, nem-e kap fals levegőt.

Előzmény: Köhike (59351)
Köhike Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59353

Nem tudom. Csak egy tipp volt mint hibalehetőség. Hidegen lehet egyébként párás, és azért csinálja.

Előzmény: norb84 (59352)
norb84 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59352

Köszi!

Kábelezésre már gondoltam, csak nálam még az is bonyolítja a dolgot, hogy LPG-s a kicsike október óta.

És itt azért rendesen beletúrtak a kábelkötegbe...

Viszont ha kábel, akkor miért csak a reggeli első indításnál csinálja?

Reggel bemegyek dolgozni, 8óra múlva indulok haza és akkor nincs baja.

Menet közben sincs semmi tünet, szépen ketyeg még a délutáni araszolásban is kis fordulaton.

Gondoltam még arra is, hogy a gáz ecu esetleges hibás beállítása miatt "eltanult" volna, de kijártam egy tank friss benzint és nem segített... 

Előzmény: Köhike (59350)
Köhike Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59351

Ez így van, viszont leírta, hogy a csere után is ugyanaz a henger volt kormos. Ha a trafó lett volna a bűnös akkor vándorol vele a kormos henger is.

Előzmény: Papalac (59347)
Köhike Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59350

Nézzétek meg a trafók kábelezését, lehet ott dörzsölődött ki valamelyik. Rá lehetne mérni a trafókra is, nézni egy áramfelvételt. Ott kiderül, hogy maga a trafó mit csinál valójában.

Előzmény: norb84 (59348)
Köhike Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59349

Elképzelhető. Viszont óvatosan a hagyományos kompresszió méréssel, mert az egy viszonyító mérés. És az sem biztos, hogy látni lehet majd valamit, mert az önindító nem forgatja olyan sebességgel a motort mint amikor üzemel, és ha pl meg megszorul egy szelep, vagy kitámaszt egy hidrotőke nem biztos, hogy lehet látni olyan alacsony fordulaton. De mindenképp mérjetek meg minél több mindent mielőtt szétszeditek a motort. Esetleg lehetne járásegyenlőséget mérni. Ezt mondjuk sajnos csak kevés szervíz tudja megoldani.

Előzmény: opeter70 (59346)
norb84 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59348

Sziasztok!

Nekem Clio 1.4 16V-m van 140000km-rel. Hasonló hibajelenséggel, mint amiről írtok.

Reggelente háromhengerezik, obd-n kiolvasva 3-as henger égéskimaradás, a hibakód P0303.

Furamód tökéletesen indul, fordulatszám beáll 1200köré, majd 10-15másodperc múltán mikor ejti a fordulatot, elkezd szaporán villogni a MIL lámpa és érezhetően kihagy egy henger. Ha a gázpedállal tartom az 1000 feletti fordulatot egy ideig (kb 1 perc)akkor nincs hiba... ha egyből elindulok vele, nincs hiba... ha nincs fagy körüli hőmérséklet ugyancsak nincs hiba...

Trafókat felcseréltem (mind a négy BERU!!) nincs változás, gyertyák kb egy hónaposak, de csere előtt is csinálta.

Most rendeltem új akkut, mert 7éves ami benne van, kíváncsi leszek lesz e változás.

Papalac Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59347

Csak halkan jegyzem meg, hogy az 1-4 és 2-3-as henger trafói sorba vannak kötve, egyszerre gyújtanak a 16V-nél. A 2-es 3-as cseréjével semmit nem csinálunk. Ha cserélgetés, akkor először az 1-2 és utána a 3-4-es cseréje. Amikor átmegy a hibajelzés másik hengerre, akkor az a hibás trafó. Szerintem a trafó hibája stabilan jelentkezik. Az ilyen időnként jelentkező égéskimaradásra a márkaszervizesek azt mondják, hogy koszos, rossz minőségű a benzin.

Előzmény: k.o.v.a.cas (59344)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59346

Tavaly nyáron a műszaki vizsgán már jelezte a szerelő, hogy kicsit magas a CO.

Lehet, hogy már ennek az előjele volt?

Persze akkor még nem volt 3 hengerezés.

Na mindegy. Holnap 10-re megyek kompresszió mérésre, azután már okosabb leszek.

k.o.v.a.cas : Egy ilyen "megoldással" én is kiegyeznék. :D

Előzmény: Köhike (59343)
Köhike Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59345
Akku testelés?
Előzmény: k.o.v.a.cas (59344)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.02.02 0 0 59344

Nekem is volt hasonló hibám,de nekem volt mill,és gyujtáskimaradást írt a diagnosztika a 2-3 hengerben. Trafó megcserél,akkor is megmaradt ugyanott a hiba. Kompresszió mérés,14 mindanégy henger. Tanácstalanok voltunk. A szerelő addig inditózgatott,hogy lemerült az aksi. Töltőre rá,majd mikor beindult elhagyta a rángatást. Azóta 5000 km-ert ment és tünetmentes. Fogalma se volt a szakinak mi lehetett a baj. Remélem soha többet nem jön elő. :)

Előzmény: opeter70 (59342)
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59343
Mérjetek még egy CO-t, azon látszani fog hogy milyen az égés.
Előzmény: opeter70 (59342)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59342

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítséget!

Holnap bejelentkezek egy motordiagnosztikára, aztán majd kiderül, hogy mi lesz a vége.

Egyébként a MIL nem villant fel eddig még egyszer sem.

Ez nem tudom, hogy jót, vagy rosszat jelent-e.

Aztán majd megírom, hogy mi lett a vége, hátha ezzel másoknak is segítek a későbbiekben. 

pacomx Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59341

Nekem is katasztrófa volt de nem tudtam mit tenni amúgy a műszerfalon nekem is visszajelzett az sárga kis motor.
Rádugtuk laptopra és ki is írta hogy a 2 hengerrel van baj de nem tudtuk még mi se hogy pontosan mi.Ezután derült fény a hibára.
A szelep csere és az hogy felköszörülték a nekem az egészet az 25000 volt a tömítések 20000 és a munkadíj 25000,így jött ki a 70000!
Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: opeter70 (59334)
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59340
Viszont minél hamarabb dertsd ki, mert ha pl a hidrotőke okozza a bajt, és a szelep még esetleg menthető, ha így használod a szelep is idővel tönkre fog menni.
Előzmény: Köhike (59339)
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59339
Vagy ha szelepzarás probléma van, és kiderül hogy a szelep maga sértetlen és pl egy hidrotőke okozza a galibát, az támaszt ki és annak a cseréjével megúszod. Az azért olcsóbb mutatvány.
Előzmény: Köhike (59338)
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59338
Az a baj, hogy a hengerfej leszedésben nem maga a hengerfej javítás a drága sokszor, hanem a rengeteg járulékos költség ami a sok mindennel jár amit miatta meg kell bontani. Ilyenkor illik a vezérlést cserélni, (bár ha a szerelő ügyes talán le tudja mérni a szíjfeszességet és vissza tudja ugyanúgy rakni) ott van a sok tömítés (hengerfej, szívósor, kipufogósor), hengerfej csavarok, víz, olaj, (bár ezeket is le lehet előtte engedni majd visszatölteni, de akkor is rá kell valamennyit pótolni). Plusz még maga a hengerfej javítás. Szóval drága tud lenni a művelet ha rendesen akarja valaki megjavíttatni. Reméljük tényleg csak valami elkerülte a figyelmed és a gyújtásban lesz a hiba.
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59337
Azon a motoron nincs.
Előzmény: hant90 (59336)
hant90 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59336

Bocs, ha hülyeséget kérdezek: gyertyakábelt is cseréltél?

Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59335

Malfunction Indicator Lamp, hívják még engine check-nek. A kis sárga motor szimbólum a műszerfalon.

Előzmény: opeter70 (59331)
opeter70 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59334

Ettől a lehetőségtől én is tartok egy kicsit, meg is fordult a fejemben, hogy ilyesmi lehet a baj, de sajnos nekem egy 70 ezer körüli költség nem "megúszás" lenne, hanem egy kisebb katasztrófa. :(

Azért is próbálkozom az egyszerűbb dolgokkal (gyertya, trafó), de úgy látom nem úszom meg, hogy be ne vizsgáltassam a motort. 

Előzmény: pacomx (59332)
Papalac Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59333

2005; 1,4; 16V

Log fájlba letárolja, ebből gondolom, hogy az autóból olvassa ki az értékeket.

Lehet, hogy programfüggő, hogy milyen adatokat olvas ki. Én az Androidos Torque Pro-t használom.

Előzmény: janobá (59326)
pacomx Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59332

Szia!

Nekem 2 éve kb. ugyanez volt a bajom!
Elvittem szerelőhöz gyertyacsere majd gyújtótrafócsere de semmi!Már a benzint is lecseréltük hátha az de akkor sem történt változás!
Majd mért egy kompressziót és ott látták hogy valami baj lesz az egyik szeleppel!
A 2 henger kipufogó szelepem átéget.....szerencsére 70 ezerből megúsztam!

opeter70 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59331

Elnézést a tudatlanságomért, de mi az a MIL?

Egyébként köszönöm a tanácsot! Át fogom vizsgáltatni szervízben, főként a gyújtás részt, mert én is arra gyanakszom továbbra is.

Esetleg tudnátok ajánlani Budapesten olyan szerelőt, aki megbízható, képben van a Renault típusokkal, nem "lehúzós" és az árai is elfogadhatók? (Márkaszervíz kizárva).

Tudom, hogy ez így egyszerre túl sok kritérium, de hátha mégis létezik ilyen. :)

Előzmény: Köhike (59329)
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59330
Sok minden lehet. Próbáld meg sorban kizárni az érintett alkatrészeket. Első körben nézd át az izzók kontaktjait, lámpatestek testelését. Ha az rendben van akkor lehet tovább nézelődni.
Előzmény: CD_three (59328)
Köhike Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59329
Ha a gyújtás teljesen kizárható, és biztosan nem amiatt kezd el rángatni, benzin is van mivel kormos, lehet érdemes lenne a 2-es hengert kicsit jobban megvizsgálni mechanikai szempontból. Elképzelhető, hogy valamelyik szelep kitámaszt bizonyos helyzetben, és azért hagy ki. Meg kellene próbálni kizárni ezt a lehetőséget. Lehetne nézni kompressziót, veszteséget, illetve járásegyenlőséget. Ezekkel a módszerekkel azért meg lehet találni ha az a baj. De ezt csak is azután, hogy a gyújtás 100%-osan átvizsgált, mert a hibaleírás alapján nagyon az tűnik továbbra is gyanúsnak. Amikor rángat nem villogtatja meg a MIL-t?
CD_three Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59328

Sziasztok!

A következő hibajelenséget tapasztalom. Index kb 20 km-után nem működik. autó leállít, gyújtás le. 2-3 per és minden ismét működik. hetente kb 1-2x jelentkezik ez a hiba. Mivel kezdjek? nem szerném kapásból kicserélni a kormány kapcsolót.

opeter70 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59327

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:

Thalia 1,4 16V motorja mostanában elkezdett rendetlenkedni. A következő jelenséget produkálja:

Alacsony fordulaton (<2500 rpm) gázadásra torpan, rángat a motor, olyan érzésem van, mintha 1 henger kihagyna ilyenkor. 2500 felett ez megszűnik, ott jól húz a motor.

Első körben gyertyákat cseréletem és azt vettem észre, hogy a 2. henger gyertyája kormosabb, kokszosabb, mint a többi. Az volt a gyanúm, hogy talán a  2. henger gyútjtótrafója lehet rossz. Kicseréltem azt is egy használt, de garantáltan működőre, de a hiba ugyanaz maradt.

Jogosan kérdezhetnétek, hogy miért nem új trafót vettem bele és miért nem egész garnitúrát. Nos azért mert amíg csak "vaktában lövöldözök" addig nem akartam súlyos pénzeket feleslegesen kiadni.

De most úgy tűnik, hogy valóban nem a trafó hibája volt.

Lenne esetleg valakinek egyéb ötlete, hogy alacsony fordulaton mitől torpanhat és rángathat?

Már nem fiatal a motor, 225 ezer van benne, de rendszeresen karban volt tartva. 10 ezrenként megkapta az olajat, szűrőket, gyertyákat, stb.

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönöm!

janobá Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59326

AZ átlag vagy a pillanatnyi is jó lenne de egyiket se lehet  a kütyüvel elővarázsolni mivel az ECU egyiket se figyeli s a kütyü csak az ECU adatait olvassa ki. Nekem legalábbis 1,4 16v

Előzmény: Papalac (59323)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59325

Mi értesz értékelhető információ alatt?

Ha befecskendezés, meg ilyenek kellenek, ahhoz clip kell, ha csak alap dolgok, akkor lehet jó az OBD2-es olvasó és egy torque pl.

Előzmény: penge760203 (59321)
Gergo.bgy Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59324

Az átlagfogyasztást szerintem érdemesebb nézni.

Meg persze az utat sem árt. :D

Előzmény: Papalac (59323)
Papalac Creative Commons License 2015.02.01 0 0 59323

Tudod nézni a pillanatnyi fogyasztást, de minek.

Kiír 30-40 liter és 3-4 liter/100Km között bármit. Attól függ mennyi a sebességed.

Az átlagfogyasztást szerintem érdemesebb nézni.

Mindenesetre a készülék és az autó tudja.

Köhike!

Köszönöm az aggódásodat, de megoldom.

Semmivel se rosszabb megoldás a befecskendező vagy üzemanyag szivattyú jelfogóját használni mint a szivargyújtót. Ráadásul ahhoz szét kell barmolni az utastérben egy csomó dolgot, ami elég sok hibalehetőséget okozhat.

Előzmény: Gábor Baranyi (59315)
nagya2 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59322

HAli!!

Márkaszervizbe láttam már olyat :-)))))

Bocs magas labda vót.

Nekem nincs.

Üdv Nagya

Előzmény: penge760203 (59321)
penge760203 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59321

Van valakinek olyan eszköze amit dci motoros Thaliára rá lehet csatlakoztatni és mondjuk akkár menet közben is értékelhető informàciot ad az auto motorjárol.

Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59320
Ezt írtam is, de más jobban tenné ha nem követné.
Előzmény: lulumba (59319)
lulumba Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59319

Viszont amíg a sajátjával csinálja, hadd tegye már meg...

Előzmény: Köhike (59317)
Anonymus23 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59318

Tudtommal nem, szerintem csak clip-el lehet ilyen infót kinyerni belőle.

Maga a fedélzeti infó sincs meg, azaz nem ad ki ilyen infót.

Hiába na, low-cost autó a miénk :))

Előzmény: Gábor Baranyi (59315)
Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59317
Szerintem nem beszéltünk el. A motorvezérlőre kötni a DRL-t nem jó ötlet. Ennyi.
Előzmény: lulumba (59316)
lulumba Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59316

Köhike, Papalac!

Olyan szépen elbeszélgettek egymás mellett, rakjátok ki és akié a nagyobb az nyert! ;-)))

Gábor Baranyi Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59315

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy bluetooth-os ELM 327-est azzal a pillanatnyi fogyasztást tudom nézni? 2002-es 1,4 8V thalia.

Amit néztem olvasót ott írják, hogy tudja csak azt nem tudom, hogy az autó támogatja-e?

Előre is köszönöm a választ!

Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59314
Én se azt írtam, hogy beragadás, hanem hogy ÖNTARTÁS. Így nevezik.
Előzmény: Papalac (59313)
Papalac Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59313

Legalább lesz egy kis ficsör is benne:  késleltetett kikapcsolás.

Csak megsúgom, hogy az nem beragadás. A befecskendező jelfogóról kap tápot a hűtőventilátor jelfogója is, ami köztudottan a motor leállítása után is működőképes egy ideig. A befecskendező számítógép hagyja rajta a feszültséget és vezérli a ventilátort.

Előzmény: Köhike (59311)
morgen04 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59312

Szia!Köszönöm szépen sikerült a szinkronizálás jó lett a kulcs!

Előzmény: Papalac (59293)
Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59311
De tudod mit? Igazad van nem értek hozzá, valamint semmit nem merek megcsinálni az autómon. Kösd inkább a motorvezérlőre. ( megsúgom lesze gy fasza funkciód is, mivel a motorvezérlő sokszor öntartásban marad és miután te leveszed a gyújtást azt követően még akár 10percig is működhet mielőtt teljesen kikapcsol.)
Előzmény: Köhike (59310)
Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59310
És nem arról van szó, hogy ne szereljünk semmi az autóba, hanem arról, hogy mindennek megvan a módja, illetve sok mindenre előírások is vonatkoznak a bekötést illetően. Pl független áramkör. És ha annyira értenél hozzá akkor megértetted volna azt is, hogy a szivargyújtóról az álltalam írt megoldásban csak a relét kapcsolod amik kb 3-4W terhelést jelent azon az áramkörön. A tápot külön adod neki biztosítékon keresztül. És mindezt meg lehet oldani a biztosítéktábla mögött normálisan, úgy hogy még a biztosíték is a gyári táblában foglal helyet.
Előzmény: Papalac (59307)
Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59309
Egyáltalán nem gányolás a gyári kábelezáse. Minden a jelenleg érvényes szabályoknak megfelelően van megcsinlva rajta. Aminek külön áramkör kell az azon is van. Az meg, hogy a veztékek szigetelése sérülékenyebb az átlagnál nem az elektromos hálózat hibája hanem a beszállítóé vagy a költséghatékony megredelőé.
Köhike Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59308
És van aki meg képes végiggondolni az egészet mielőtt ész nélkül nagy önbizalommal belevág.
Papalac Creative Commons License 2015.01.31 0 0 59307

Van aki ért hozzá és meg tudja csinálni, van aki nem és fél mindentől ami nem szivargyújtó. Megjegyzem, hogy a szivargyújtóval és le lehet égetni az egész kábelköteget.

Szerinted ne szereljünk riasztót az autóba, mert sok helyen kell megbontani? Netán a gyújtáskapcsoló vezetékét is meg kell szakítani? Jujjj!

Ennek az autónak a kábelezése már gyárilag is egy nagy gányolás. Ezen nem lehet már rontani :D Legfeljebb javítani.

Aki cserélt már fűtőradiátort az tudja miről beszélek.

Előzmény: Köhike (59305)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59306

DRL-nek. Elgépeltem.

Előzmény: Köhike (59305)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59305

Halkan azért megjegyezném, hogy a szivargyújtó biztosítéka is pl kurvára ugyanazon a biztosítéktáblán van mint az összes többi berendezésé, köztük az összes világításé. Szóval ha azokat rendesen el tudták vezetni az autóban gondolom nem lenne űrtechnika a DLR-nek is normálisan kivezetékelni onnan, egy dedikált áramkörrel, külön biztosítékkal, relével. Persze megértem, hogy könnyebb felpattintani a relédobozt az akku mellet és onnan 2 perc alatt oda lehet gányolni, és nagy valószínűséggel ha semmi nem történik még tökéletesen is fog működni, csak ezeket a dolgokat nem így szokták megoldani, megvan az oka miért.

De a te autód, azt csinálsz vele amit akarsz, tőlem a féklámpára is kötheted.

Előzmény: Papalac (59303)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59304

Hajrá.

Előzmény: Papalac (59303)
Papalac Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59303

Köszönöm az aggódásodat, de majd, ha lerohad az autóm, akkor szólok.

A szivargyújtó nem a motortérben van és nem is onnan kap feszültséget! Nem felel meg a feltételeknek :D

Elmondanám, hogy nem csak a gyárilag beszerelt biztosítékok léteznek egy autóban!

Előzmény: Köhike (59302)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59302

Nem tudom minek kell ilyen dologgal kísérletezni, ha van olyan megoldás mi biztosan jó, és nincs semilyen kockázat benne. Kb 1 méterrel több kábel kell, és fél órával több munka. Ott a szivargyújtó áramköre, arról akár le is lehet relézni egy teljesen független áramkörre, külön biztosítékkal stbstb. Úgy hogyha beszarik ne maradj az út szélén.

Előzmény: Papalac (59299)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59301

Esetleg valami zárlat folytán nyakonvágja a motorvezérlőt.

Előzmény: Köhike (59300)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59300

Olvass vissza, és megtalálod, hogy leírtam honnan lehetne. Persze van rajta biztosíték, de ha a kínai lámpád miatt kiold abban a pillanatban megáll az autó, és nem biztos, hogy az lesz az első amire gondoni fogsz mint hibaforrás. De tőlem kötögessetek össze vissza mindent a motorvezérlő, benzinszivattyú körül, hátha lerohad az autó egyszer.

Előzmény: Papalac (59299)
Papalac Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59299

Eddig egy ötletet sem írtál a rengeteg közül.

Motortérben, gyújtáskapcsolóról, 1A terhelhetőségű. Ennyi kell csak.

Ha "valami történik" akkor ott a biztosíték. Azért találták ki.

Előzmény: Köhike (59297)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59298
Basszus ez a rohadék belejavított... Na mindegy a lényeg érthető.
Előzmény: Köhike (59297)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59297
Nem akarok nagyon belepofázni, de a tápot onnan adni nemi baromira nem jó ötlet. Valami történik azonnal megáll a motor. Ki kell építeni máshonnan, van rengeteg más opció.
Előzmény: Papalac (59296)
Papalac Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59296

Még nem mértem meg milyen magasan van, de ezek szerint tökéletes :D

A ferde fúrás után az önmetsző behúzza magát, de oda simán lehet átmenő csavart tenni. Hozzáférhető.

http://www.metman.hu/csavarhuzok-imbusz-kulcsok-torx-kulcsok/specialis-oras-muszeresz-csavarhuzok-keszletek/derekszogu-csavarhuzo-keszlet-3-reszes

Van csavarhúzó is.

http://www.szerszamok-webaruhaz.hu/wolfcraft_sarokcsavarozo_bitekhez_1573000

Már tápfeszt is kinéztem neki. Van ott jelfogó (tápszivattyú, befecskendező), ami a gyújtáskapcsolóról megy.

Előzmény: furifixes (59295)
furifixes Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59295

Az alul lévő nyílás alja nálam 260mm-re van a talajtól, tehát a rendeletben előírt minimum 250mm-nek megfelel.

A ferdén fúrás nem nyerő, mert akkor az önmetsző csavar is ferdén kapna bele.

Max egy fogorvosi fúró férne el azon a szűk helyen, de utána sem találnánk olyan csavarhúzót, amelyikkel hozzáférhető lenne. :-(

Aludjunk még rá egyet kettőt ....

Előzmény: Papalac (59294)
Papalac Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59294

Tedd az alatta levő helyre. Én is oda fogom tenni, csak nem tudom, hogy fúrjam ki neki a lyukakat. Csak ferdén lehet, akkor meg nagyobb fúró, nagyobb lyuk ...

Előzmény: furifixes (59286)
Papalac Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59293

Beülsz az autóba, kulcs a kezedben.

A központizár gombját (a szivargyújtónál) zárás irányba nyomod folyamatosan vagy 10 másodpercig, amíg bezárja és kinyitja az ajtókat. Elengeded és a kulcson megnyomod a gombot 2x. Elvileg utána rendesen működik.

Előzmény: morgen04 (59290)
Köhike Creative Commons License 2015.01.30 0 0 59292
Viszont mindegyiket lehet klónozni úgy tudom.
Előzmény: Köhike (59291)