Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
alibabusic 4 órája Creative Commons License 58764

Nem kérem köszi!

Már túl vagyok a cseréjén, azóta nincs vele gond...:)

Előzmény: Mutual Friend (58762)
Mutual Friend 7 órája Creative Commons License 58763

Tudtommal már régóta nincs meg.

Előzmény: tefi (58761)
Mutual Friend 7 órája Creative Commons License 58762

Nem is mondtam hogy az ott van csak megemlitettem hogy nem most estem be ide elsőre. Kellene az anyag ?

Egyébként, az alábbi dolgot vett már valaki az EBAY-en ?

Vehicle HH ODB ODB2 Advanced Bluetooth ELM327 Car Auto Diagnostic Scanner Tool

Előzmény: tefi (58761)
tefi 7 órája Creative Commons License 58761

Beszoptam a linkedet!

1 nagyfülű szürke szamár néz a főoldalon...:)

Pedig klubtag voltam,amíg élt!

Előzmény: Mutual Friend (58760)
Mutual Friend 8 órája Creative Commons License 58760

Nem piszkálódás miatt írtam. Eszemben sem volt. Megértem hogy védik mint a gyémántot hisz pár nappal ezelőtt ismert felső holtponti jeladó csatlakozót tisztitottam. Nem ebből az okosságból hanem még a www.thalia.hu ha jol emlékszem ez volt a fórum neve lapon olvasottak alapján.

Előzmény: Köhike (58759)
Köhike 8 órája Creative Commons License 58759

Nézzétek én csak szóltam. Ennyi. Általános megállapítás volt a részemről.

Előzmény: Mutual Friend (58758)
Mutual Friend 8 órája Creative Commons License 58758

Most utánaszámoltam és 5 éve elérhető mindenki számára. :)

Előzmény: Köhike (58754)
Mutual Friend 8 órája Creative Commons License 58757

Renault Clio 2 

Szervízkönyv és javítási útmutató!
Magyarnyelvü, képekkel, robbantott ábrákkal illusztrált. 2001-től gyártottakhoz.

Oldalszám: kb 1700 
Formátum: PDF
Nyelv: Magyar

Ez a téma?

Mutual Friend 8 órája Creative Commons License 58756

ÓÓóóóó, nem eszik olyan forrón a kását.

Előzmény: Köhike (58754)
Köhike 12 órája Creative Commons License 58755
http://www.sierracorner.net/forum/viewtopic.php?t=1901
Köhike 12 órája Creative Commons License 58754
Mint például xy vagyok nagyon elakadtam a kocsival nincs pénzem semmire láttam neked van ilyen doksid küldd már át mailben. És utána jön a zsaroló levél, alkuval 200 ezertől vagy a feljelentés perköltséggel.
Előzmény: GOFE (58752)
Köhike 12 órája Creative Commons License 58753
Nem veled akartam kibaszni keress utána. Egy bizonyos könyvkiadó csinálja most ezt mint mellékes pénzkereseti forrás. Gyakorlatilag a márkaklubok és márkafórumok nagy részét már beszopatták, sokszor igen aljas módszerekkel.
Előzmény: GOFE (58752)
GOFE 13 órája Creative Commons License 58752

Üdv!

Köszi a jóindulatú figyelmeztetésedet, de már ez a bérelhető verzió sem elérhető.Most lett volna időm jobban átnézni.

Nem baj az Unixtól is lehet bérelni, ugyanúgy mint a célszerszámokat.

Előzmény: Köhike (58751)
Köhike 1 napja Creative Commons License 58751
Kérdezd azoktól akiket 200+ezerre büntettek meg és jelentettek fel. Nekem mindegy, én csak jóindulatból szóltam.
Előzmény: GOFE (58749)
csikeszmester 1 napja Creative Commons License 58750

Köszönöm Papalac a segítséget! :)

GOFE 1 napja Creative Commons License 58749

Szia!

Csak éppen belenéztem, de ahogy látom ez egy próba verzió, ami egy hónap múlva megsemmisíti  önmagát .

A kibocsájtó, ott írja a verzió árát, amiért megveheted. Nem értek hozzá, de ez legálisnak tűnik.

Előzmény: Köhike (58748)
Köhike 1 napja Creative Commons License 58748
Csak óvatosan osztogassatok meg szervzdokumebtumokat mert több fórumon volt már belőle hatalmas nagy probléma szerzői jogvédelem miatt.
Előzmény: GOFE (58747)
GOFE 1 napja Creative Commons License 58747

Üdv!  Nagyon szépen köszönöm a dokumentációt. Már régen kerestem, de nem találtam rá.

Előzmény: Papalac (58743)
k.o.v.a.cas 1 napja Creative Commons License 58746

Annó petrót tettünk bele. De hol van az már. Nem teszem bele,nincs ilyen modern dizelem. Amúgy mindegy,mert már minusz 7-8 környékén már parafinosodik a nem télálló olaj. Ki tudja,lehet hamaréb is,de akkor ennyi volt mikor szívtunk vele.

Előzmény: penge760203 (58745)
penge760203 2 napja Creative Commons License 58745

Nem tudom a fagya sztoba mijen hideg volt de mi dig ugy van hogy gázolajba 1-2%-ban lehet gázolajat rakni de én nem szoktam csak fél százalékban mert nagyon szárit sem adagolo elemek ek sem semijen berendezésnek nem nagyon használ a benzin.van egy spuri nevü magyar termék ami a legjobb dermedésgátlo én azt szoktam a gázolajba rakni usz félszázalékban benzint.Minus 30°csak nem lessz tán egy öregdieselbe egy kis benzinel keverve bele rakhatod.De ha ránk halgatsz a mmàrka tàrsaidra  a DCI-BE NE RAKD BELE A FELUJITOT INJEKTOR DARABJA IS 30-40EZER/DARAB.Az öreg isuzu motoros opelbe egy kis benzin illetve dermedés gátloval amit bármejik autos boltban vagy benzinkuton kapsz bele rakhatod. SZERINTEM.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58744)
k.o.v.a.cas 2 napja Creative Commons License 58744

Tettem be a fagyasztóba,be is parafinosodott. Erre gndoltál a benzinnel?

Előzmény: penge760203 (58720)
Papalac 2 napja Creative Commons License 58743

http://data.hu/get/8315492/Szervzknyv_s_javtsi_tmutat_-_Renault_Clio_II.rar

Szerintem sem kapcsoló hiba, de bármi lehetséges.

csikeszmester!

Jeladós. Annak van ilyen hibája, hogy melegedésre jó-nemjó.

Cserélni egyszerű, 6-7 K körül van az ára.

https://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=ERA+550377%257CP#.VDbqCxZatkg

Előzmény: GOFE (58740)
csikeszmester 2 napja Creative Commons License 58742

Heló!

Renault thalia 2006-os modellem van.

Olyan gondom van, hogy ha felmelegszik a motor akkor a km óra nem működik.

Tudja valaki mi lehet a baj, meg hogy jeladós, vagy spirálos az óra?

Előre is köszönöm.                              

Üdv: Péter

szaki213 2 napja Creative Commons License 58741

Nyáron nekem sem működött. Hiba oka: tönkrement a relé (motorterben van a biztositek dobozban).

Cserélgetéssel ki lehet szűrni az-e a baj.

Egyszerűbb mint kivenni a fűtéskapcsoló konzolt.

Előzmény: Anonymus23 (58738)
GOFE 2 napja Creative Commons License 58740

Üdv!

Milyen leírásod van a Tháliához, amiből idéztél, és ,hogyan juthatnék ilyenhez?

Előzmény: Papalac (58739)
Papalac 2 napja Creative Commons License 58739

Alulról fogja 2 csavar.

"Szerelje le:
– a hamutartót,
– a középső konzolt,
– a szabályozótábla két rögzítőcsavarját (A) a műszerfalról"

Előzmény: Anonymus23 (58738)
Anonymus23 2 napja Creative Commons License 58738

Azt a kis panelt, amin pl a klíma kapcsoló van, azt ki lehet pattintani, vagy hogy lehet kivenni?

A klíma nem kapcsol be, valószínűleg kontaktos a kapcsoló, befújkálnám egy kis tisztítóval...

amatör 60 2 napja Creative Commons License 58737

Még mindig várom a segítséget a generátor csapágyakkal kapcsolatban.

1.5 dci Valeo generátorról van szó.

Papalac 2 napja Creative Commons License 58736

Belső keringetéssel sosem száradna le a szélvédő.

Nemrég küszködött valaki a páralecsapódással és kiderült, hogy belső keringetésen ragadt. Én kicsit le szoktam húzni az ablakot induláskor, hogy kimenjen a pára.

Előzmény: Mészi Clio (58733)
Köhike 2 napja Creative Commons License 58735
Mármint a pont előtte az nézőpont kérdése. A lényeg ha kintről nézzük befele akkor utána. Így a ventillátor kint működik.
Előzmény: Köhike (58734)
Köhike 2 napja Creative Commons License 58734
Varázsold meg a kapcsolót. Bár szerintem mivel kint van a ventillátor a szélvédő alatt, így pont előtte zárja el a levegő útját, szóval ez sehogy sem fog rendesen működni.
Előzmény: Mészi Clio (58733)
Mészi Clio 2 napja Creative Commons License 58733

Köszi! 

Ilyen párás reggeli időben jobb lenne a belső keringetéssel indítani, akkor talán nem fújná fel párával a szélvédőt belülről, amit utánna rohadt nehezen fúj le.

nagya2 3 napja Creative Commons License 58732

HAli!!

Klima nélkülieken nincs belső keringetés.

a Vissza nyil az a levegőelzárást jelenti.

Üdv Nagya

Előzmény: Mészi Clio (58730)
Mók Zsolt 3 napja Creative Commons License 58731

Szia!

Nálam is így működik.Ha elzárod a külső levegő útját akkor minek menjen a venti.A belső térbe meg a fűtésbox-ba meg nincs venti ami keringese a levegőt.Így nem igazán értem mire jó a belső keringetés.Csak dísz!

Üdv:Zsolt

Előzmény: Mészi Clio (58730)
Mészi Clio 3 napja Creative Commons License 58730

Klíma nélküli fűtés, belső keringetésre kapcsoláskor ventilátor motor leáll. Tapasztalt màr valaki hasonlót?

Előzmény: amatör 60 (58729)
amatör 60 3 napja Creative Commons License 58729

Üdvözlet mindenkinek !

Segítségre van szükségem.  Tervezett generátor karbantartás.

1.5 dci Valeo fénygépről van szó, milyen csapágyakkal van szerelve?

Mészi Clio 3 napja Creative Commons License 58728

Nem ajánlanám.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58719)
Pelagiusz86 4 napja Creative Commons License 58727

Itt egy érdekes videó fűtőradiátor cseréről,hát nem kis meló...remélem nem lesz szükség rá mostanában.

https://www.youtube.com/watch?v=lv9MW6z14A4

Airbag. 4 napja Creative Commons License 58726

Ügyes vagy,igy kell csinálni....

Előzmény: dekimi (58724)
lulumba 4 napja Creative Commons License 58725

Hali!

Örülök, hogy sikerült! Azért ez mégis barátibb ár, mint a szervizben!

Előzmény: dekimi (58724)
dekimi 4 napja Creative Commons License 58724

Airbag,Lulumba,Penge!

Tegnap a haver kiszedte a gyujtáskapcsolót,ma vonattal felvittem Pestre (ingyen utazok)  az Aranykulcs KFT-be,ahol 3 óra alatt megcsinálták.(8 000)3-ra hazaértem a haver már várt egy óra alatt visszarakta (4000),így oldódott meg a gy.k.  problémám.Sem kivenni,sem visszarakni nem egyszerű. De most a következő hibáig megy.Kösz a segítséget.

penge760203 4 napja Creative Commons License 58723

Én is pont tegnap néztem az enyémet mert az is bovdenes és wd40-el befujtam .Amugy nekem is 2003-as a gépem.

Előzmény: ÖregMackó (58722)
ÖregMackó 4 napja Creative Commons License 58722

1,5 dCi Oázis, 2003 júniusi kiadás. Egyszer el is szakadt a gázbovdenem, kellemes emlék. Onnan tudom.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=61244194&t=9027813

Előzmény: Mészi Clio (58717)
penge760203 5 napja Creative Commons License 58721

Ezt amugy Mészi Clionak irtam bocs

Előzmény: penge760203 (58720)
penge760203 5 napja Creative Commons License 58720

Én a te hejedben elöszőr öntenék ki egy ötliteres kannába és tenék fél liter benzint de nem többet hozzà és ha szerencsédvan és megy vele abba jó lessz ha nem és nem is megy vele.Akkor megsporoltad a tanktol a gázolajszürőig az üzemanyag rendszer kitakaritását.DCI-BE NEE!! RAKD BELE MERT LEHET HOGY ELDOBHATOD A NÉGY INJEKTORODAT ÉS A MAGASNYOMÁSU PUMPÁDAT.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58719)
k.o.v.a.cas 5 napja Creative Commons License 58719

Akkor az isuzu opelbe beletehetem?

Előzmény: Mészi Clio (58718)
Mészi Clio 5 napja Creative Commons License 58718

Teljesen jó lehet egy öreg szívó diesel autóba. WV 1.5-1.6d, merci 123d, MTZ,stb. Valószínüleg az MTZ-hez tudod eladni a leghamarabb. 1.5dci-be rakás előtt, rakj félre 200.000 ft-ot a javításokra.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58716)
Mészi Clio 5 napja Creative Commons License 58717

Az enyém is 1.5dci, de nem megy semmi bovden az akku alá. Emlékem szerint poti van a gàzpedálon és kész.

Előzmény: ÖregMackó (58714)
k.o.v.a.cas 5 napja Creative Commons License 58716

Sziasztok! Szerintetek 15 éves gázolajnak lehet valami baja? Tiszta,üledékmentes,nem vizes. Sötétebb a szine mint a mostani olajnak,de lehet olyan is volt hajdanán. Elég jelentős mennyiség sajnálnám begyujtásra használni. Meg nem is kellene ennyi. :)

Előzmény: penge760203 (58715)
penge760203 5 napja Creative Commons License 58715

Akkor valoszinü nekem is ez volt a baj.nekem ugyanez volt a jelenség de a szervizbe meg nyomás szabályzo szelepet mondtak

Előzmény: ÖregMackó (58714)
ÖregMackó 5 napja Creative Commons License 58714

Nem tudom neked milyen tipusod van, nekem 1.5 dCi, ebben bovden van a pedálon és az húz egy ikerpotit ami az akku alatt van felszerelve. Igazából a csatlakozója nem lehet kh-s inkább a csúszófelülettel van gond. Az iker poti párhuzamosan megy a számítógép mindkettőt nézi és nem lehet a kettő között különbség. Ha eltér a két poti értéke már hibásnak veszi csak azt nem tudom melyik alapján adja a naftát. Amikor a hiba jelentkezik a műszerfalon a világító izzitásjelző képében, semmi egyebet nem érzek, ugyanúgy gyorsul mint sötét lámpánál, csak azt nem tudom mi lesz akkor ha végképpen beszarik a poti. Megáll a motor? Előzés kozben ez izgalmas lehet. Most mér legalább féléve nem jelentkezett, de előtte hetekig ijesztegetett bizonyos pozíciókban.

Ugyanakkor a diag szerint meg hibátlanul működött. A két poti értéke teljesen egyformán változott bármilyen lassan nyomtam is a gázpedált..

Először azt hittem valami üzemanyagellátási probléma de a diag mondta meg hogy ez a poti jelzett hibát.

Előzmény: Mészi Clio (58712)
DSz_ 6 napja Creative Commons License 58713

Sziasztok!

Eladó egy ALCO MS-6151 pollenszűrő. Jó a következő autókba: Renault Kango (Nissan Kubistar); Renault Clio II / Thalia I; Renault Megane I, Renault Thalia II tipusokba.
Ára: 1000 Ft. 
http://www.bardiauto.hu/…/meret-s…/pollenszuro/-ALC%20MS6151
Bárdi ár: 1980 Ft

Ha valakit érdekelne, akkor e-mail a nevem mögött.

Köszi!

Mészi Clio 6 napja Creative Commons License 58712

Ezt nekem is csinálja időnként. Gázpedál potenciométer szarakodik ahogyan írtad a gàzpedál mozgatásra abba hagyja. A tűzfalon a pedálok felett van egy csatlakozó stekker, na az kontaktos álltalában, renault szervízben  kivágják és fixre forrasszák. Én csak széthúzom egy évben 1x és fújok bele kontakt sprayt. Egy darabig jó szokott lenni.

Előzmény: ÖregMackó (58706)
lulumba 6 napja Creative Commons License 58711

Nekem azt mondták a kulcslyukasok, hogy nem tudnak ehhez a típushoz rugót adni, ezért kellet vennem egy másik használt gy.k.-t...

Előzmény: dekimi (58709)
hant90 6 napja Creative Commons License 58710

Én csak annyit teszek hozzá, hogy minél előbb csináltasd meg: nekem 2 vagy 3 napig ment abban az állapotban, hogy az indítózásból nem ment vissza gyújtásra. Akkor végleg tönkrement és gyújtásról nem lehetett indítani, egyszerűen nem tudtam elfordítani a kulcsot. (Mondjuk én akkor szétszedtem és a vezetékeket összeérintve tudtam indítózni.)

Előzmény: dekimi (58709)
dekimi 6 napja Creative Commons License 58709

Airbag,Lulumba,Penge!

Hadd osszam meg veletek amit megtudtam.A márkaszervízben 70 000 Ft-ot kértek egy új gyujtáskapcsolóért és szereléséért.Hozattak volna egyet a meglévő kulcsokhoz.Felhívtam Pesten egy jónevű, kulcsokkal foglalkozó  kft-t akik 8 ezerért javították volna meg,végül Győrben találtam egyet aki 4 500-ért megcsinálja,meg is várhatom.Közben persze voltak variációk.egy autóvillamossági műhely indítógombot ajánlott,a másik bontott kapcsolót adott volna,de akkor két kulcsot kellett volna hordani.Sokszor még ezt az egyet sem találom. Valkószínű a győri lesz,mert az 2-3 óra alatt kész.Mégegyszer köszönöm Nektek a segítséget!

Luck Skywalker 6 napja Creative Commons License 58708

Egy diagnosztika sokat segítene a hiba feltárásában.Egyébként csak találgatás.

Előzmény: trewq (58703)
penge760203 6 napja Creative Commons License 58707

Igen telefonrol irok és néha nem azt akarja irni amit én akarok

Előzmény: ÖregMackó (58706)
ÖregMackó 6 napja Creative Commons License 58706

Vagy víz van a gázolajszűrődben vagy neked is a nyomásszabályzó szeleped hülyéskedik, ami a motor elején a közös nyomócsőnél van. De először engedd le a gázolajszűrő alján lévő csavarral a gázolajat és pumpáld újra a kézi tápszivattyúval bele. Gázolajszűrő csere segithet.

Így gondoltad?

:-)

Nekem is jelentkezett az izzításvisszajelzésnél, hogy menetközben meggyulladt, majd mikor visszavettem a gázpedálból kialudt. A diag gázpedál potenciométer hibát írt ki. Többször is jelentkezett aztán elmúlt, már talán egy éve nem láttam a hibajelzést. A víz csak akkor jelentkezik, ha vízérzékelő van a gázolajszűrőben. 

Előzmény: penge760203 (58705)
penge760203 6 napja Creative Commons License 58705

Vagy víz van a gázolajszürödben vagy neked is a nyomásszabályzo szeleped hüjéskedik amit a motor elején a közös nyomocsönél van.De elöszösz enged le a gázolajszüröalján lévö csavaral a gázolajat és pupáld ujra a kézi tápszivatyuval neke. Gázolajszürö csere sevitet.

Előzmény: trewq (58703)
dekimi 6 napja Creative Commons License 58704

Köszönöm szépen a jótanácsokat,megfogadom őket,ma vad telefonálásba kiezdek és megpróbálom kideríteni,ma mi a helyzet.

trewq 2014.12.14 Creative Commons License 58703

Elég régi motoros vagyok, de ez nekem új volt ! Tehát 1500-ös dci 9 éves első tulaj szégyenszemre 50000 km.-rel.

Ma egy hosszabb úton (500 km.) menet közben elkezdett világítani az izzítógyertya visszajelző.

Gyujtáskulcs elfordít-újraindít-elalszik. Kb. 20 km. után újra és újra. Hazaúton az utolsó 100 km.-en folyamatosan

világított.

Ha valakinek volt már ilyen kalandja: kérem mondjon valami reménykeltőt, így Ádvent környékén...

Még annyit, hogy jól karbantartott verda és izzítógyertya csere még nem volt rajta.

Előre is köszöni a választ : trewq :-)

lulumba 2014.12.14 Creative Commons License 58702

Akkor neked "olcsóbb" volt!

Nekem a pécsi nyitrai szervizben ennyit mondtak...

Előzmény: Airbag. (58701)
Airbag. 2014.12.14 Creative Commons License 58701

35eft volt.márkaszervizben.

Előzmény: lulumba (58699)
lulumba 2014.12.14 Creative Commons License 58700

Megtaláltam a hsz-t:

"Hali!

A múltkorában problémám akadt a gyújtáskapcsolómmal, a gyújtás ráadása után, a kulcsot továbbfordítva indítózás állásba indítózott rendesen, de nem állt vissza magától gyújtás helyzetbe, hanem csak tekert tovább, amíg kézzel nem fordítottam vissza. Akkor a fórumot visszaolvasva, csak olyan megoldást találtam - ahol valakinek ugyanez volt a problémája - hogy komplett gyújtáskapcsoló csere, közel 50eft-ért.(Ezt most olyan 54eft-ért ajánlották(gyári) és még hadováltak valami 10eft-ról, hogy még számítógéppel illeszteni kell az új gyújtáskapcsolót, ami persze nem kell!)

Elkezdtem kutakodni, mígnem kiderült meg lehet máshogy is oldani úgy, hogy ne kelljen két kulcsot használnom.(külön a zárakhoz: ajtók, csomagtér, tanksapka és külön egy az indításhoz) 

Vettem egy bontott thalia gyújtáskapcsolót kulcs nélkül 3500.- ért, azt elküldtem a "kulcslyukasokhoz" az eredeti kulcsommal együtt és ők nagyon profi módon hozzá lamellázták a régi kulcsomat az "új" gyújtáskapcsolóhoz.(Pécsen is ajánlottak egy "profi" kulcsos ember- mondjuk az közelebb lett volna, de ő nem vállalta, mondván egy hét után úgysem lesz jó, mivel szét fog esni, ahol szétszedte és nem lehet összerakni rendesen. A másik csapatnak sikerült...) Az egész művelet csomagküldésekkel, gyújtáskapcsolóval együtt nem került többe mint 10eft."

Előzmény: lulumba (58699)
lulumba 2014.12.14 Creative Commons License 58699

Hali!

Ez pontosan így van! Nekem tavaly pontosan ugyanez volt a hibám, a különbség annyi, hogy az én autóm benzines.(mondjuk ennek nincs jelentősége)

Akkor 57.000Ft lett volna a márkaszervízben! 

Dekimi!  Ha visszanézed a hsz-eimet megtalálod, hogy hogyan úsztam meg olcsóbban és nem kellet sem a többi zárat lecserélni, sem két kulcsot hordanom magammal. Azóta is működik mint a svájci óra...

Előzmény: Airbag. (58698)
Airbag. 2014.12.14 Creative Commons License 58698

Alvázszámra a márkaszervizben kapsz az eredetivel megegyezőt.

nem kell más kulcs,nem kell illeszteni....

a régi kulccsal használhatod tovább.

Előzmény: dekimi (58695)
penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58697

Én amit ajánla ák neked hogy a Renault szervizbe iy kérdezdmeg valamint egy villamosági szerelöt medt szerintem neked a gyujtàs kapcsolo betéted ment tönkre amit egy villamoság szerelö egy félora alat max egy ora alat a kapcsolo betét olyan 5-10-ezerforint közt mozog.

Előzmény: Mészi Clio (58696)
Mészi Clio 2014.12.14 Creative Commons License 58696

Urak!

Van valakinek eladó emelője?

dekimi 2014.12.14 Creative Commons License 58695

Sajnos úgy néz ki,hogy a gyujtáskapcsoló megadta magát.Amikor ráindítok a rugó nem húzza vissza az indító kulcsot. Tehát az önindító örökké járna,ha nem állítanám vissza.De elég nehéz eltalálni.Azt kérdezném tőletek,hogy ez a hiba javítható-e,vagy(ebbe bele sem merek gondolni) cserélnem kell a gyujtáskapcsolót.Ha esetleg javítót is tudtok Komárom környékén azt külön megköszönném.De a távolság végülis nem számít.2002-es Diesel Thalia.

penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58694

Nem 1,4-es mert 1,5-be én csak dieselt ismerek.

Előzmény: Edeleny (58680)
Köhike 2014.12.14 Creative Commons License 58693

Az teljesen más. Vezérlésről volt szó.

Előzmény: penge760203 (58692)
penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58692

Figyelj ha egy légterelöt vgy egy elsö lámpát vagy pl;öninditot megkapsz ott 6000ft ért .Sok olyan dolog van ami máshol sokkal xrágáb de ha te tudsz olyant ahol  az alkatrészeeket ol soban megkapom vagy megéri vásárolni várom a te ötletedet nekem isjó jönne.

Előzmény: Köhike (58690)
GOFE7 2014.12.14 Creative Commons License 58691

Üdv!   Van egy hosszbordás szíj szettem klímás dci-hez, ami téves rendelés útján került hozzám.

A bárditól rendeltem, de csak sokkal később lett rá időm beépíteni, és akkor derült ki, hogy nem jó az én kocsimra.

Mivel eltelt a vásárlástól számított egy hónap, így már nem vehették vissza.Most a garázs polcon pihen a 37000Ft-os

szett. Ha valakinek szüksége lenne rá, 20000Ft ért elvihető.

Előzmény: penge760203 (58689)
Köhike 2014.12.14 Creative Commons License 58690

Ezt mindenki mérlegelje maga, kinek mi mit ér.

Előzmény: penge760203 (58689)
penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58689

Nem kötelezö inen venned vezérlést.Én jó magam vásároltam már több mindent vaterárol és az érvényes garancia levélel kaptam meg mindent.De sosem volt probléma semejikel sem egyébkénr vezérlésen kivül sok minden màs is van ott.

Előzmény: Köhike (58688)
Köhike 2014.12.14 Creative Commons License 58688

Hát én biztosan nem vennék ilyen forrásból vezérlést a kocsimhoz. Ki tudja milyen alkatrészek. Mennyi ideje állt valahol és túltárolt, esetleg valami kínai másolat. Én ilyen alkatrészt csak is megbízható forrásból vennék. Az a minimális különbség esetleg amivel többe kerül megéri a biztonságot. Nekem szakadt már el szíj így is idő előtt egy korábbi autónkon, annak ellenére, hogy az egy ismert boltból származott. Szóval még úgy is rá lehet faragni. Azóta csak olyan szíjat veszek amiből rengeteg fogy, és nem prosodik éveket a polcon, és csak megbízható helyről. Az a 2-3ezer amivel ez olcsóbb nem éri meg a kockázatot.

penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58687

Remélem hasznosak a linkek mindenki számára itt azért nagyon sok mindent megtalálni.Sokszor oéyasmit  is amit nem is nagyon tud az ember hol keresen.

penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58686
penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58685

Ezeket azért raktam ide fell mert láttam kerestetek alkatrészeket illetve vezérlést.

penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58684
penge760203 2014.12.14 Creative Commons License 58683
petiren1,5dci 2014.12.14 Creative Commons License 58682

Heló, a balosról küldenél pár jó minőségű képet? Opálosodásra lennék kíváncsi, fülei épek? Magasságállítót is adod hozzá?

Válaszodat előre is köszönöm.

Üdv: Peti

Előzmény: Thália8 (58678)
ScenicRXT 2014.12.14 Creative Commons License 58681

"Benzines 1,5-s a kicsike!"

???

Előzmény: Edeleny (58680)
Edeleny 2014.12.13 Creative Commons License 58680

Benzines 1,5-s a kicsike!

"

Sziasztok.

Apámnak van egy Thalia-ja. 2003-as.

Van benne kb 55 000 km.

Idáig hibátlanul üzemelt, az elmúlt napokban több kellemetlenség is érte.

Kb. egy hete utaztak, amikor Miskolcon meg állt. A fogalomból kitolva, nagy nehezen beindult, de sűrű fekete füstöt eregetett, és egészségtelen hangja volt. Szervizbe bevíve, azt állapították, meg, hogy rossz a termosztát. Cserélték.

Egy ideig jól működött.

Tegnap csak nehezen indult el neki a parkolóban, és ma is ugyan ez a jelenség.

Nehezen indul, ha beindul okádja magából a fekete füstöt, és beteg hangja van, nincs alapjárat.

Aztán két-három indítás után megjavul, és megy mint az óramű!

Mi lehet a hiba,

A mivel semmi kontroll lámpa nem ég, a helyi szervizbe csak tárják szét a kezüket, vigyük márkaszervizbe!

(tavaly télen volt már nehéz indulással gond, de csak annyi hogy nehezen indul. A fordulatszám jeladót megtisztítva, hibátlanul üzemelt. Itt olvastam!)

Luck Skywalker 2 napja "

Előzmény: Edeleny (58656)
Thália8 2014.12.13 Creative Commons License 58679

ÖÖÖ. De amatőr voltam. Szóval 2004-es Thalia fényszóró.

Thália8 2014.12.13 Creative Commons License 58678

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nincs-e valakinek szüksége 2 használt Renault Thalia első fényszóróra? Irányár: 10000 Ft/db.

Köhike 2014.12.13 Creative Commons License 58677

Sőt ahogy nézem a törökök csak 2008 óta gyártják, előtte csak a spanyolok csinálták. Onnan vitték az összes autógyárba összeszerelve.

Előzmény: Köhike (58676)
Köhike 2014.12.13 Creative Commons License 58676

1.5 dci-t meg csak a spanyolok és a törökök gyártanak. Az kerül az összes Europában értékesített autóba.

Előzmény: penge760203 (58675)
penge760203 2014.12.13 Creative Commons License 58675

Ok redben  ezt nem tuxtam hogy mindet ott gyàrtotàk.

Előzmény: Köhike (58674)
Köhike 2014.12.13 Creative Commons License 58674
Az összes thaliat a törökök rakták össze. Olyan nincs, hogy nem török Thalia. És ez igaz a motorokra is. Általában egy gyárban gyártanak egy típust, esetleg kettőben.
Előzmény: penge760203 (58673)
penge760203 2014.12.13 Creative Commons License 58673

Amit nekem egy márka társam mondott hogy az ő Thalia-ja 2005 -ös és azt a Törökök rakták össze meg azt mondták neki egy szervizbe hogy ami 2004-elö jött ki és 2005-után azokal nincs baj viszont amik ebbe eynek bele gyártásilag azokal sok baj van föleg az üzemanyag eláto rendszerel.Egyébként nem kellet volna dci motoral kilodnia a Renaultnak hanem a nó bevált DTI motort kellet volna egy nagyon picit jobbá tenni.Pl az Audi vagy a Wolksvagenél leáltak a PDTDI MOTORAL I KÁB TDI MOTOROKAL ADTÁK KI AZ AUTOKAT MERT YOKKALMEGBIZHATOB.Azt hiszem most àlnak vissza a PDTDI-re .

GOFE7 2014.12.13 Creative Commons License 58672

Szerencsére eddig, az eredeti rendszerrel még hibamentesnek tűnik a gépem, és már nem valószínű a lecserélése.

Lehet, hogy majd alkatrész hiány miatt kell egyszer leállítanom. Egyre jobban kezd nem tetszeni, ez a 5-6 év hasz-

nálat után vegyen újat szisztéma. Igaz ez már a nyugati világban sok éve így működik.Rossz helyre születtünk.

( bár ez nem  mindenkire vonatkozik)

Előzmény: Köhike (58670)
Gergo.bgy 2014.12.13 Creative Commons License 58671

Nem általános a bosch rendszer. Az 1,6 dci pl. bosch, de 1,5-né maradt delphi. Bár abba is a 106le-s pl siemens, mint ahogy nemrég megtudtam.  

Előzmény: GOFE7 (58669)
Köhike 2014.12.13 Creative Commons License 58670

Évjáratra nem emlékszem. De minta azt olvastam volna valahol, hogy euro5-től. Thaliaban biztosan nem lesz ilyen.

Előzmény: GOFE7 (58669)
GOFE7 2014.12.13 Creative Commons License 58669

Melyik évjárattól szerelik Bosch rendszerrel?

Előzmény: Köhike (58662)
miklos2peter 2014.12.13 Creative Commons License 58668

Köszönöm a válaszodat.

Üdv:

Miklos2peter

Előzmény: Papalac (58666)
DGabee85 2014.12.13 Creative Commons License 58667
Nem hiszem el, hogy 2 hete még mindig azon lovagoltok, higy a dízel vagy a benzines jobb-e! Hanyagoljuk már a témát! Mindenkinek az jó, amit magának megvesz! A Xado adalékokról sem kell többet beszélni! Ha valaki akar bele rakni, majd megtalálja a lehetőséget, honnan szerezze be! Bocs a kirohanásért, de 2-3 hete másról sem olvasok itt csak erről a 2 témáról!
Papalac 2014.12.13 Creative Commons License 58666
Előzmény: miklos2peter (58665)
miklos2peter 2014.12.13 Creative Commons License 58665

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék h nincs e véletlen valakinek elfekvőben 2001 es thaliához a műszerfalon lévő szellőző rács? Engem a két középső közül a jobb oldali érdekelne. Sajnos lepattant a füle és kiesett a helyéről.

Válaszotokat köszönöm.

További szép napot.

Üdv:

Miklos2peter

penge760203 2014.12.13 Creative Commons License 58664

Az injektor hibákat általában a rossz mi őségü üzemanyag szokta okozni vagy a kanás gázolaj Én is szoktam kanàs gàzolajat rakni bele söt majd hogy nem a kuton is inkáb kannába nyomom és othon három papirbetétes szürön keresztül szürőm igy elkerülve a szennyeződés bejutását az üzemanyag rendszerbe.

Előzmény: penge760203 (58663)
penge760203 2014.12.13 Creative Commons License 58663

Na most ez a leirás igaz csak azért ne felejtsük el hogy rengeteg cég vett dci dizelt amik rendes szerviz intervalum esetében 3-4 száz ezreket mentek probléma mentesen.Én még most is azt mondom bàrki bármijen diesel ellenes hogy nekem ez vàlt be és nem szeretnék benzinds autot venni csak ha 3,8-nál nemeszik többet ugyanazt tudja nyujtani mind strapabirásban mind vezetési élményben mint az én diesel Thaliam ja és ha marad a 360-as benzin àr.De ez csak az én véleményem.127-ezer van az automban 2003-as .Egyébként tiszteletben tartom a benzines márka társakat.

Előzmény: Köhike (58662)
Köhike 2014.12.12 Creative Commons License 58662
Érdekes, hogy a Renault is áttért az utolsó generációs dci-nél a boschra.
Előzmény: GOFE7 (58660)
GOFE7 2014.12.12 Creative Commons License 58661

Az alábbi írás a www.dieselgodollo.hu- tól származik.Szerintem nagyon korrekt.

GOFE7 2014.12.12 Creative Commons License 58660

Sziasztok!

egy kis olvasni való a dci tulajoknak.

Cr injektor

A nagynyomású dieselek már néhány éve koptatják az aszfaltot és így javításuk is időszerűvé vált. Sőt, sajnos sokkal hamarabb, mint az eddig gyártott autóké.

Az autógyártásban ugyanúgy tendencia lett, hogy nem kell minőséget csinálni, inkább új autó vásárlásra kell ösztönözni az embereket.

Ezen az oldalon hasznos információkat talál az olvasó már meglévő, illetve vásárolandó járművének minőségéről, várható karbantartási költségeiről. Természetesen nem tudunk minden márka minden járművéről mindent elmondani. Inkább a befecskendező rendszerek leírásával illetve azok járműlistájával szeretnék segítséget nyújtani.

Jelenleg 4 cég foglalkozik CR (Common Rail) rendszerek gyártásával.

Megnevezés rövid jellemzés:
Bosch

- régi cég nagy múlttal, rendszerei ma már javíthatók, bár nem mondhatók olcsónak

Denso

-ugyancsak nagy múltú gyártó de a Common Rail– be nem kellett volna belefogniuk.

Delphi
-Kezdetben Rotodiesel aztán Lucas, majd TRW ma már Delphi.

A hányatott sorsú cég, nagyon pontos, gyors rendszert fejlesztett, mely itthon sajnos nem vált be. Az okot alább leírom.

Siemens
Elképesztően gagyi, mintha a kínai piacon akarnánk minőséget venni. Maradtak volna inkább az orvosi műszerek gyártásánál.

Általánosan elmondható, hogy miden gyártó ajánlása szerint 150 000Km megtétele után cserélni kell a befecskendező rendszer elemeit.
Aki ennek eleget tesz az szinte biztos, hogy gondtalan autózásnak néz elébe.

De!

Ki az, aki a mai világban egy ilyen futásteljesítményű autóra el tud és persze el is akar költeni cirka 800 000Ft-ot? (Az ár tartalmazza a 4db injektor és a nagynyomású szivattyú árát és a munkadíjat)

Mert sajnos ez a helyzet. Elképesztő anyagárakkal találkozunk ezeknél a rendszereknél. Érthető tehát az igény az injektorok javítására. A nagynyomású szivattyúk többnyire bírják a strapát nem kell 150 000 után cserélni őket.

Na de nézzük akkor a típusproblémákat.

Általános hibák, amelyek előfordulnak minden rendszernél.

1. A motor nehezen indul és/vagy terheléskor leáll.

Magas résolaj veszteség. A résolaj szükséges dolog, mivel hűti az injektort.                           Amikor azonban  visszaáramló mennyiség megnő, akkor gyakorlatilag a rail

nyomás egyszerűen elszökik, és a visszafolyóágon az üzemanyagtankba

kerül. Akárcsak egy injektornál is jelentkezik a hiba, akkor a motor leáll.

Magyarázat: a rendszerben az injektorok sorba vannak kötve. Ha egynél

elszökik a nyomás akkor a többihez sem jut el, a motor működésképtelenné                           válik.

2. Egyenetlen motorjárás.

- Az injektorokat ma már nem a sugárkép, hanem a szállított üzemanyag

mennyiség jellemzi. Az egyes injektorok mind-mind más mennyiséget

produkálhatnak ugyanazon üzemi körülmények között. Alapjáraton az ECU

(vezérlőegység) képes korrekcióra a hengerek közt. Amennyiben azonban a

szállított mennyiség túl alacsony vagy túl magas akkor az ECU nem képes

korrigálni, a motor egyenetlenül jár. Ennél a problémánál vagy a fúvóka                              hibás, vagy az injektor mágnesszelepe.

- A nyomásszabályzó szelep rossz működése is okozhatja a problémát.

A koszos, rosszul záródó szelep nyomásingadozást okoz és amikor az ECU

már nem „tolerálja” dolgot, akkor a motor leáll.

Minden gyártó egyedi kóddal látja el az injektorait. A kód 16-32 számjegy illetve betű kombinációja. Ez a kód tartalmazza az injektor gyártási hibájából eredő paraméter különbségek jelleggörbe seregeit. Szép mondat, de mit jelent.

Nincs két egyforma injektor. Viszont adott egy motor és szeretnénk, hogy minél csendesebben, egyenletesebben üzemeljen. Adjunk tehát egy kódot minden injektornak amit az ECU-ban tárolt algoritmus felismer és kezelni tud. Az eredmény, hogy az injektorok hibáit a vezérlőegység  minden hengernél illeszteni tudja.

A delphi pl. 240 pozícióban méri meg az új injektorait és ez alapján generálja a kódot.

Márkajellemzők

Bosch

Nos, a gyártó szerint az injektoraik 450 000km (nem elírás!) futásteljesítményt kell, hogy tudjanak. Egyetlen egyszer találkoztunk egy Renault Masterrel, amelyben 470 000 km volt és még nem volt hozzányúlva a befecskendező rendszerhez. Cseréltünk benne 4 injektort egy nyomásszabályzó szelepet és a kocsi ment tovább. A gazda az alábbi infót adta:

A kocsi folyamatosan járja európát, szinte ki sem hűl a motorja.

A sofőrök „melegváltásban” nyomják a pedált.

Hát igen, ez a titok nyitja. Így még egy Lada is lefut vagy 250 000 km-t.

A hazai járműparkra viszont nem ez a jellemző használati mód. Rövideket megyünk, sok a hidegindítás. Ennek eredményeképpen alig 100-150 000Km után már javítani kell az injektorokat.

Hibák, megoldások:

Magas résolaj:

Az ún. golyófészek kopása az elsődleges indok. A nyomópálca kopás szintén hozzájárul a hibához. A fúvókatű berágódása és az injektorház kopása, repedése is előfordul.

A golyófészket olasz technológiával fel lehet polírozni, illetve a bosch ígéri, hogy újként is lehet rendelni a jövőben. (Néhány típushoz már vásárolható. 2011-07-27) Addig marad a felújítás. A nyomópálca problémás, mivel nem javítható és nem kapható (a bosch szintén ígér…)!!! Ha kopott, akkor csak egy másik injektorból való nem kopott pálcával helyettesíthető. Fúvókákat már lehet kapni.

Túl kevés-túl sok szállított mennyiség:

Általában fúvóka probléma. A mágnesszelep és a fúvókatű hézagolása is javít a helyzeten.

Árak:

Az injektor felújítások, beállítások árai 25 000-45 000Ft között mozog.

Néhány típushoz új injektorok 55 000Ft/db áron kaphatók.

A fenti összegek nettóban értendők!

Denso

A Toyota a legmegbízhatóbb autó a világon. Hát igen valamikor ez tényleg így volt.

A D4D kellett, de a Denso nem kellett volna hozzá…

Már 1999-ben piacra dobták, de a mai napig nincs javítási technológia hozzá!!

A Denso ajánlása szerint összehasonlító mérést kell végezni az injektorok közt, illetve egy ugyanolyan cikkszámú új injektor közt. A mérési pontok nincsenek meghatározva, vagyis úgy mérek ahogy akarok….! Pótalkatrész nincs, csak bontott vagy új injektor beszerelése lehetséges. Nem is baj, egyszerűbb a szerviznek: biztosra mehet a javítással.

Mi itt a gond? Természetesen az ár. Az injektor ára cirka 145 000Ft és ha négy kell akkor máris alulról ostromoljuk a 600 000Ft –os költséget.

Valami oknál fogva az 1,4 D4D-ben már bosch rendszer dolgozik….

Denso van még a Mazda, Nissan egyes Ford márkákban is.

Delphi

Kisebb, gyorsabb rendszer mint a bosch. Valószínűleg olcsóbb is, legalábbis gyártói szinten, mert bővül azon autómárkák köre akik ilyen rendszert építenek be. Pl. a mindig bosch-ozó Mercedes is váltott.

Egy hátránya van.

NEM LENNE SZABAD MAGYARORSZÁGON FORGALOMBA HELYEZNI!

A probléma:

A Magyar Szabvány szerinti gázolaj minőség nem felel meg a delphi szivattyú kenési igényeinek. Hangsúlyozni kell hogy, a szabvánnyal és nem az olajtársaságokkal van a baj. Bolondok lennének jobb gázolajat csinálni, mint ami kötelező.

A kenési hiányosság következménye, hogy a nagynyomású szivattyúban elhelyezett kisnyomású tápszivattyú lapátjai megkopnak, berágódnak és tekintélyes mennyiségű fémreszelékkel telítik az injektorokat és velük együtt a komplett üzemanyag rendszert.

Itt jöjjön a közhely:

Két féle delphi rendszerrel szerelt motor van. Amelyik spénes és az, amelyik majd lesz.

Az elmondható, hogy a Renault 1,5 dci van legjobban kitéve a problémának.

A Ford TDCI szivattyúi tovább bírják. Az olcsóbb hús jelen esetben a Renault.

(2011-05-03 gyásznap volt nálunk a Fordosoknak. 4 TDCI Mondeóra kellett rámondani a

350 000Ft-os javítási költséget (Szivattyú, 4 injektor, rendszer tisztítás).

A delphi injektorok javítása viszont nyitott kapu. Van hozzá alkatrész és technológia.

Hibák:

Magas résolaj:

Fúvóka, illetve a hidraulikus kapcsolószelep hiba. A kapcsolószelep okosabb, jobb megoldás mint a bosch golyófészkes, nyomópálcás rendszere.

Túl kevés-túl sok szállított mennyiség:

Fúvóka illetve a hidraulikus kapcsolószelep hiba.

Injektor felújítási árak: Új fúvókával és új kapcsolószeleppel, kódgenerálással nettó 45 000Ft .

Szivattyújavítás: nettó 100 000-160 000Ft .         

Siemens

Katasztrófa. Főleg a Peugeot és a Ford használja. Rettenetesen gagyi elektronika. Ha egy injektor meghibásodik akkor tönkrevágja elektromosan a többit, és Az ECU-nak is megadja a kegyelemdöfést. Valószinűleg kb. 45Ft-ból lehetett volna védelmet szerelni bele de mérnökök valószínűleg csak szabadidős tevékenységből terveztek diesel befecskendező rendszert.

Javítástechnológia nincs, borsos alkatrész árak vannak. Az elektronikus hiba mellett a delphi rendszerhez hasonlóan spénesedésre hajlamos a nagynyomású szivattyú. A szivattyú javítása, kissé akadozó alkatrész ellátás mellett megoldottnak mondható.

Általában nem befecskendező rendszer alapján szoktunk autót vásárolni.

Azonban a rosszul kiválasztott jármű nyeli a pénzt.

Javaslom, hogy minden egyéb paraméter mellett lehetőleg ezt is vegyék figyelembe vásárlás előtt, és ha lehet akkor a Bosch-t válasszák. Nem vagyok hithű, de jelenleg ez a gyártó viszi el a fenntarthatósági, megbízhatósági díjat.         

penge760203 2014.12.12 Creative Commons License 58659

Cseréltetek gàzolaj szürőt már rajta? Nekem is csinált ijent de miota a gàzolaj szürőt kicseréltem meg az izzitógyertyákat azota nincs különösebb illetve egyszer a nagynyomàsu pumpa illetve injektor a ross minöséü üzemanyag miat .A LEHETŐ LEGJOBB HA ELVISZITEK EGY RENAULT SZERVIZBE .DE CSAK HIBA FELMÉRÉST KÉRJETEK TEGYÉK RÁ A LAPTOPOT.NEM AKAROM AZ ÖRDÖGÖT A FALRA FESTENI DE SAJNA LEHET INJEKTOR PROBLÉMA AMINEK A GYÁRI FELUJITOT ÁRA 35-40EZER KŐZT MOZOG.

Köhike 2014.12.12 Creative Commons License 58658

Milyen motor? De gondolom dci.

Anonymus23 2014.12.12 Creative Commons License 58657

Szia,

Köszi az infót, hát most így Karácsony előtt ennyi biztosan nem megy. Meglátom, talán jövőre ha még meglesz, akkor lehet beújítok egy párat, de most ez nem fér bele sajnos.

Köszönöm az utánanézést!

Előzmény: Luck Skywalker (58579)
Edeleny 2014.12.12 Creative Commons License 58656

Sziasztok.

Apámnak van egy Thalia-ja. 2003-as.

Van benne kb 55 000 km.

Idáig hibátlanul üzemelt, az elmúlt napokban több kellemetlenség is érte.

Kb. egy hete utaztak, amikor Miskolcon meg állt. A fogalomból kitolva, nagy nehezen beindult, de sűrű fekete füstöt eregetett, és egészségtelen hangja volt. Szervizbe bevíve, azt állapították, meg, hogy rossz a termosztát. Cserélték.

Egy ideig jól működött.

Tegnap csak nehezen indult el neki a parkolóban, és ma is ugyan ez a jelenség.

Nehezen indul, ha beindul okádja magából a fekete füstöt, és beteg hangja van, nincs alapjárat.

Aztán két-három indítás után megjavul, és megy mint az óramű!

Mi lehet a hiba,

A mivel semmi kontroll lámpa nem ég, a helyi szervizbe csak tárják szét a kezüket, vigyük márkaszervizbe!

(tavaly télen volt már nehéz indulással gond, de csak annyi hogy nehezen indul. A fordulatszám jeladót megtisztítva, hibátlanul üzemelt. Itt olvastam!)

Luck Skywalker 2014.12.11 Creative Commons License 58655

Szívesen.Ha tudok akkor segítek.

Előzmény: Figyelget (58654)
Figyelget 2014.12.11 Creative Commons License 58654

Köszönöm a segítséget,jó tudni hogy vannak még ilyen emberek!:)

Előzmény: Luck Skywalker (58621)
Garfield007 2014.12.11 Creative Commons License 58653

A konkrét árán még gondolkozom. Estére kitalálom. Írj egy emilt a nevem mögötti címre és folytassuk majd ott.

Köszi!

Előzmény: penge760203 (58652)
penge760203 2014.12.11 Creative Commons License 58652

Mit kérnél a Thalia-ért ?

Előzmény: Garfield007 (58648)
Köhike 2014.12.10 Creative Commons License 58651
Hát sok sikert az új autóhoz. Én is nézegetek mostanában egy kis városi minit, iszonyatosan nehéz jó példányt találni. Remélem szerencsével fogsz járni. Én most tartok a harmadik kocsinál amit megéztem eddig. És előtte egy rakás másikat már képek alapján kizártam. Hát nem egyszerű. Elképesztő romok vannak. Kitartás, a thaliat meg ne add oda olcsón, még ha kevesen jelentkeznek is érte, és a nepperek telefonban folyton hülyének néznek amiért drágábban árulod. Az igényes vevő aki komoly szándékkal megy az biztosan meg fogja venni. Egy "klubos" autó nem lehet rossz.
Előzmény: Garfield007 (58650)
Garfield007 2014.12.10 Creative Commons License 58650

Dehogy. A vesémet rugdosó fiam pl :-)

Rettentően sajnálok megválni tőle, 10 évig családtag volt, mi hoztuk ki a szalonból, de most eljött az idő, hogy a kisautót leváltsuk.

Előzmény: Köhike (58649)
Köhike 2014.12.10 Creative Commons License 58649
Sajnálom. De remélem nem a típus váltotta ki a cserét. ;)
Előzmény: Garfield007 (58648)
Garfield007 2014.12.10 Creative Commons License 58648

Sziasztok!

Úgy tűnik hűtlen leszek a Thaliasok táborához. 

Eladó sorba kerül egy 1,4 16 szelepes Thalia.

10 éves, ~145e km, nem sérülés mentes, de folyamatosan karbantartott, frissen vezérlés cserélt, megbízható gépjármű.

Még kb. 2 hétig nem rakom fel a hahura, addig csak itt, fórum szerte hirdetem. Részletek emilben.

ui.: Luck, köszönöm az infókat, a Laguna nagy szerelem, de most nem válik valóra. Avensis Verso lesz helyette.

miklos2peter 2014.12.09 Creative Commons License 58647

Sziasztok
Keresek egy Renault thaliához 2001es jobb oldali elemeket. A két ajtó és a hátsó oldalsó elem érdekelne.
Szín MV632 Drap09 Harmo1 

Ha valakinek van eladó kérem jelezze.

Múlt héten valaki alaposan végighúzta, benyomta az oldalát, miközben a házam előtt parkoltam. Természetesen a tükröt is vitte. Sajnos nem lett meg az elkövető.

Üdv:

Miklós Péter

GOFE7 2014.12.09 Creative Commons License 58646

Szia!   

Bocs ,  nem írtam, hogy amit a Thaliánál nem találsz azt nézd meg a Clio-nál .

Mivel sok alkatrész egyezik a két típusnál, a Thali-nál, nem szokták megjeleníteni.

Most ránéztem a neten elérhető weboldalukra, mert én másikat használok, ott van a karosszéria elemeknél

Bölcső megnevezéssel.

Előzmény: daemonhunter (58645)
daemonhunter 2014.12.09 Creative Commons License 58645

szia !

unixból szeretném én ezt a bölcsőt mert-mert...

kiválasztottam hogy renault thalia, karosszéria cikkcsoportnál mindenre kattintotam már de én nem látok olyan megnevezést hogy bölcső..

cikkszám alapján meg engem nem enged keresni:(

Előzmény: GOFE7 (58636)
nagya2 2014.12.08 Creative Commons License 58644

HAli!!

Nézd meg a turbó levegő csöveit, nem e repedtek, vagy lecsúszott félig valameik.

Üdv Nagya

Előzmény: Gergely Halmi (58638)
penge760203 2014.12.08 Creative Commons License 58643

Unix oldalán nézmeg az egr szelepet ott làttam olcsoban

Előzmény: penge760203 (58642)
penge760203 2014.12.08 Creative Commons License 58642

Nekem 126000km

Előzmény: Gerg87 (58641)
Gerg87 2014.12.08 Creative Commons License 58641

Köszi a hozzászólást!

Az EGR-t kitakarítottam már párszor, de nem működik. Valószínűleg zárlatos, uh csere...Egyébként 110ezer van a gépben, úh nekem sem kellene ilyen problémákat tapasztalnom sztem....

Előzmény: penge760203 (58640)
penge760203 2014.12.08 Creative Commons License 58640

Az egr szelepet elvileg ki lehet takaritani amugy szerintem a turbo is okozhat ijen problémát de igazábol öszintén nem tudom nekem is dci-m van de hàla istenek nekem ijeneket nem csinál. Nekem a nyomás szabályzo szelep csinált gondot de egy ideje az is jó.Sok sikert kivánok.

Előzmény: Gergely Halmi (58638)
k.o.v.a.cas 2014.12.08 Creative Commons License 58639

Kuka téli gumikkal van 4 michelin acélfelnim. Teljesen megeggyezik a thália gyári felnijével.

Előzmény: Kari222 (58632)
Gergely Halmi 2014.12.08 Creative Commons License 58638

Sziasztok!

Thalia 1.5 dci-vel lenne problémám...Random azt csinálja, h elmegybelőle az erő, átmegy szívódízelbe. DF115 hibakódot olvastunk ki belőle. EZ elvileg MAP szenzor. Ez okozhat ilyet? A MAP szenzor lehet hibás? EGR problémája is van egy ideje, de ezt a gyengélkedést csak most kezdte csinálni...

hant90 2014.12.08 Creative Commons License 58637

Én tavaly tavasszal vettem Szekszárdon bontottan 35.000Ft-ért. Csak a telefonszámot tudom: 30/9295613

Előzmény: daemonhunter (58634)
GOFE7 2014.12.08 Creative Commons License 58636

Üdv!    A karosszéria elemek címszó alatt találod az Unix-nál, a cikk sz: 10524101,és 59390Ft az ára.

A bontottat jóval olcsóbban megkapod, csak nézesd meg hozzáértővel, hogy ne legyen sérült.

penge760203 2014.12.08 Creative Commons License 58635
daemonhunter 2014.12.08 Creative Commons License 58634

Udv emberek

Segitseg kellene

Thalia 2001 1.4 55kw (haromszog lampas) hoz kellene elulső  bölcső.

Kerek padkazva lett es bolcsot kell cserelni.

Unix oldalan milyen neven lehet ezt az alkatreszt megtalalni?

Esetleg hasznaltan hol vegyek?

Ebben kernem szepen a segitsegeteket

Koszi elore is

DSz_ 2014.12.08 Creative Commons License 58633

válaszoltam

Előzmény: Gábor Baranyi (58631)
Kari222 2014.12.08 Creative Commons License 58632

A méretek lemaradtak az előző hsz-ból:

5,5x14
KO:4x100
KF:60,1
ET:36

Szóval ilyen felnit keresek. . .

Előzmény: Kari222 (58627)
Gábor Baranyi 2014.12.08 Creative Commons License 58631

Szia! PÜ ment!

Előzmény: DSz_ (58600)
Köhike 2014.12.08 Creative Commons License 58630
Lehet trafó. Én már kétszer cseréltem. De lehet akár gyújókábel is. Ha valóban gyújtáskimaradás a hiba oka.
Előzmény: Renaultimate (58629)
Renaultimate 2014.12.08 Creative Commons License 58629

Sziasztok!

Pénteken történt, hogy a Thaliám elindult rendesen, de erőtlenné vált a motor és nem húzott. Nem rángatott durván aztán hirtelen erőre kapott és rövid ideig húzott és utána semmi, gyenge megint. Műszerfalon a motorhiba jelző villogott. Hibakód olvasás: káros anyag jutott a katalizátorba. Elvittem szerelőhöz ott megnézték a gyertyákat azok "szépek". Azt mondja, hogy szerinte trafó. 2003- as 1.4, 8 szelepes a 58e van benne. Eddig semmi baja nem volt a kocsinak (kivéve újkori hőgomba, első fékek, vezérlés 2 hete cserélve - utána kb. 20 km hibátlan üzem). Olvasgattam a kommenteket, hogy ez valami típus hiba, de csak 16 szelepesnél.?. Szerintetek?

Köszönöm előre is

Zsolt

Holmer 2014.12.08 Creative Commons License 58628

Ugyanez a gond nekem is! Nem lehet ezt javítani? Nyöszörög a zár motorja és van amikor kinyit,van amikor nem.

Előzmény: Kari222 (58627)
Kari222 2014.12.08 Creative Commons License 58627

Sziasztok!

Két gondom van: Mint minden Thaliaban, az enyimben is megadta magát a központi zár. Már csak az anyósülésnél nyit-zár. A többi nem működik. Korábbi bejegyzésben láttam a műveletsort hogy hogy kell cserélni, de nem merek belefogni, mert nem vagyok ügyes kezű. Budapesten tudtok megbízható helyet, ahol kicserélik? Hol vegyem meg és milyet?

A másik dolog a felni. Vennék 4 acél felnit. Ha van normális áron eladó valakinek, kérem jelentkezzen. 

Köszönöm.

Kari

rentha92 2014.12.07 Creative Commons License 58626

Nagyon szívesen! ;))

Előzmény: petiren1,5dci (58622)
Figyelget 2014.12.07 Creative Commons License 58625

Oda kattintottam és írtam egy üzenetet,remélem sikeres lesz a kapcsolat felvétel.És előre is köszi.Már a szándékot is!

Előzmény: Luck Skywalker (58621)
sezs 2014.12.07 Creative Commons License 58624

Üdv mindenkinek!

Lassan aktuálissá válik a vezérműszíjcsere. Thalia 2001, 1.4, 16V, K4J712.

Kezdeném beszerezni a hozzávaló alkatrészeket. Milyen márkát érdemes venni szíjból és vízpumpából?

Külön vegyem vagy készletben?

Előre is köszönöm a segítséget.

tefi 2014.12.07 Creative Commons License 58623

Előfordulnak az ilyen kevés km-t megtett autók!

Az én Thaliám 2003.04. havi és pár km hiányzik a 68.000 km-hez!

Újonnan vettem és mivel nem akarom eladni ez valós km ! :)

Előzmény: András80 (58614)
petiren1,5dci 2014.12.07 Creative Commons License 58622

Köszi, ledezni nem akarom :)

Előzmény: rentha92 (58619)
Luck Skywalker 2014.12.07 Creative Commons License 58621

Esetleg ha a nevemre kattintasz és küldesz egy címet,akkor küldök neked egyet.

Vagy bontó :)

Előzmény: Figyelget (58620)
Figyelget 2014.12.07 Creative Commons License 58620

Kösz az infót(ki gondolta volna....:-))Időközben szétszedtem az ajtót,zárat és tulajdonképpen most elég lenne ha a kilincs belső rudazatának a műanyag rögzítőjét be tudnám valahonnan szerezni,valószínű csak az tőrt el.Próbálok felrakni képet róla.A jelölt sárga műanyagról van szó,a képen jónak látszik-de nem az.....

Esetleg beszerzési forrást tudna valaki mondani?(kicsit konkrétabbat,mint bontó):-)

Előre is köszönöm.

Előzmény: penge760203 (58587)
rentha92 2014.12.07 Creative Commons License 58619

Rizsszem izzó van benne, hosszú drótlábú. Szerintem minden autós boltban kapni, és könnyen cserélhető. Nem gyári megoldás, de:

Ha szeretsz ledesíteni

Előzmény: petiren1,5dci (58618)
petiren1,5dci 2014.12.07 Creative Commons License 58618

Az ablakemelő kapcsolóba milyen izzó megy? Egy linket valakitől kaphatnék? Nem találok ilyen hosszú lábú pici izzót. Köszönöm.

GOFE7 2014.12.07 Creative Commons License 58617

Üdv!  Úgy tudom 2003 utániak Euro 4 . besorolásúak,és erősebb motorral jöttek.

Nekem egy 2002-es dci van, most lépett a 61000 km-be. Eddig amit cseréltem rajta, az egy nyomásszabályzó, a nagynyomású szivattyúnál ,4db izzítógyertya, és a szerviz hibája miatt egy generátor ékszíjtárcsa.( túlfeszítették).

Természetesen 10000 km-nél olaj csere, és szűrők cseréje. Még egy relém is elment, az eredeti akksi 10 évesen lett lecserélve, ami egy másik kocsiba még jó egy évet  üzemelt. Évek óta gond nélkül használom és nagyon szeretem.

Előzmény: dr.grobi (58610)
Köhike 2014.12.07 Creative Commons License 58616
Ehhh... Azt szereti a diesel csak igazán. Rövid távokon használni.
Előzmény: alibabusic (58613)
penge760203 2014.12.07 Creative Commons License 58615

Kedves márka társak ha abban az autoban tényleges a kilométer és szervigelve voltak a Denault szalonban is vagy akárm melyik hi atalosab nagyobbb szervizben felirják a kilométerora álást. EEgyébként én amikor  májusban megvettem az autot a közlejedés felügyelst felirta a kilométer ora állást.Tehát nem tudom hova való az illetö akinek  nevén van az auto hova vitte müszaki vizsgáztatni.De ha nagyon akarja az ember meglehet tudni mennyi az az annyi kilométer.Én 2003-as évjáratot vettem 115000 kilométerel 470000ft-ért.Nem mondom hogy hibátlan de megcsinálgatom amit tudok.Jó vételt kivànok remélem sikerült valamennyit segitenem a hozzá szolásomal.Mindenkinek kellemes hétvégét.

András80 2014.12.07 Creative Commons License 58614

Nekem is gyanús ez a km-es futás, én csak hétvégén használom családdal a Thaliát, de akkor is összejön évi 15.000 km kb.

El kell vinni egy szerelőhöz azt, amelyik szimpatikus, vagy a szerelőt a kocsihoz, és nagyjából kiderül minden.

Dízelt nem vennék szerelő nélkül.

Előzmény: dr.grobi (58602)
alibabusic 2014.12.07 Creative Commons License 58613

1 ilyen kivételt én is ismerek! :)

Falun él 1 ismerősöm,előtte benzines Thaliája volt,majd vett 1 dízelest.

Amikor kérdeztem tőle,hogy ezt meg minek,amikor drágább és alig megy vele,soha nem térül meg a felár?

A válasz tömör volt - Dízel autóm még nem volt!

Az autó 8 éves múlt és nincs benne 20.000 km!!

A faluba jár csak ide-oda. Meg a 15 km-re városba időnként bevásárolni,orvoshoz stb.

A tag 75 év körüli, egész életében állatokat tartott,gyerekük nincs,pénz nem számít...

Kár,hogy nem rokon,így nem örökölhetek! :)

Előzmény: Köhike (58607)
petiren1,5dci 2014.12.07 Creative Commons License 58612

Heló, 2004.04 havi újan vettük, mi vagyunk az első tulajok 81eKm van benne 1,5dCi 65Le :)

Fogyi vegyesbe 5l Ha mindkettőbe ennyi a km-e, akkor sztem megvehető, bár ugye át kell nézetni. Mint ahogy előttem írták a pancsolt gázolajat nem tolerálják, meg én nem is 60ezrenként cserélem a gázolajszűrőt. :)

Előzmény: dr.grobi (58606)
Luck Skywalker 2014.12.07 Creative Commons License 58611

Ez teljesen tulajdonos és kis szerencse kérdése.Én sok autóval találkoztam.Volt amit úgy hoztak első olajcserére hogy hajtókarcsapágyas volt és a tulaj nem is vette észre.Olyan is van akitől elvenné az ember az autót mert rosszul leszel ha beleülsz /melléhamuzva,kosz,bűz.Viszont a másik oldal mikor azt mondák egy autóra hogy 70 ezer van benne és nézzük át stb. A kocsi úgy nézett ki mintha új lenne de mikor assistance-t intéztem rá kiderült hogy egy évvel azelőtt volt benne 170 ezer km.Ettől függetlenül teljesen jó az autó azóta is.

Porlasztó kérdés: van aki pancsol az üzemanyaggal és havonta cserél porlasztókat de ez igaz az új kocsira is.Volt aki az első 100000km alatt háromszor cserélt porlasztó garnitúrát.Nyilván kannázás nélkül is előjöhet probléma.Viszont futárcég meg elmegy több mint 400 ezret úgy hogy nem kell hozzányúlni.

Hirdetések között van egy Thalia 80 ezer km és Új turbó.Hogy miért az nincs odaírva.

Sokba tud kerülni egy Dci ha tönkremegy de azért nem rossz elmenni egy tankolással 1000 kilométert.

Még mindig van egy jó kis Dci Laguna ha kell valakinek :)

dr.grobi 2014.12.07 Creative Commons License 58610

Mégegy kérdés: mi a különbség a 2004-2005-ös évjáratúak és az előttük gyártottak között?

k.o.v.a.cas 2014.12.07 Creative Commons License 58609

Az enyém benzines. 63 volt benne. Nőé volt kisvárosban. Visszavitte a renaulthoz és vitt egy újat. Semmi kopás nem volt a váltófogantyún,kormánykeréken,pedálgumikon. Vizsgáld meg ennek tudatában is. Minden műanyagot csak nem cseréltek ki.

Garfield007 2014.12.07 Creative Commons License 58608

Pedig csak a topik elején kell keresgélni. Nagyon sokan vettek dCi-t, mert a Thaliánál volt az egyik legkisebb különbség a két motor verzió között... És aki keveset is ment, de azt üzemanyagból olcsón akarta az így tett.

Nem mellesleg ne feledkezzünk meg arról, hogy sokan megvették munkába járni, jött egy kisebb válság vagy mi és a munka ugrott, de az "új"autót nem akarták eladni. Ilyet is számosat ismerek.

Ettől még én sem vennék dízelt ennyi idősen ismeretlen helyről, az tuti...

Előzmény: Köhike (58607)
Köhike 2014.12.07 Creative Commons License 58607
Kicsit viaszaolvasol én leírtam a véleményem a dolgoról. Kizártnak tartom, hogy valaki megvett egy ilyen autót, kifizette a borsos felárat, majd 8-10 év alatt alig használta. Persze biztosan van ilyen kivétel, de az az ismerősi körben fog elkelni. Én nem vennék így. A dci jó motor, újonnan most én is azt választanám, de ismeretlen használtat nem vennék. ( esetleg hibásan, majdnem ingyen, és akkor magamnak megcsinálnám, de ez a perverzió határa )
dr.grobi 2014.12.07 Creative Commons License 58606

Persze jogos a felvetés, az én fejemben is megfordult ez a kérdés.

Nyílván gyanús, de nem lehetetlen, hogy valós legyen a futásteljesítmény, illetve, hogy nem azért nem használták, mert lerobbant motorral állt a garázsban több évig.

Kettős érzés van bennem. Szeretnék dízel autót, különösképpen azért is, mert nagyon sokat használom az autót, minden nap 100km-t megyek vele, és nem utolsó szempont, hogy mennyiért. Ugyanakkor a legtöbb ismerősöm óva int a dízeltől, mivel ha megáll, akkor zsebbe nyúlós történet.

És sajnos a Thaliákkal kapcsolatban is olvastam rémtörténeteket, ami egy kicsit eltántorít a megvételétől.

Mellesleg nem ismerőstől lenne a megvétel. Ezért is kértem a segítségeteket és véleményeteket, hogy mire figyeljek, illetve, hogy ezek a porlasztócsúcs meghibásodások mennyire gyakoriak ennél a modellnél? Csak elvétve jön elő ilyen probléma, mint minden más dízelnél, vagy ennél az autónál ez gyakorlatilag egy szériabetegség.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58605)
k.o.v.a.cas 2014.12.07 Creative Commons License 58605

Ne haragudj,hogy belevaú,de nekem rögtön az jutna eszembe,hogy minek vettek dízelt 9 éve,ha csak évi 6 ezret mentek vele. Persze,ha ismerőstől az más.

dr.grobi 2014.12.07 Creative Commons License 58604

Szia!

Köszi a választ!

Megkérdezhetem, hogy a te autód mennyi km-t ment? Kb. mennyi a fogyasztása?

Illetve ugye jól értem, hogy neked még nem volt ilyen jellegű meghibásodásod?

Esetleg más, úgymond "széria hiba" ami előjöhet?

Előre is köszönöm!

Előzmény: penge760203 (58603)
penge760203 2014.12.07 Creative Commons License 58603

Ami azt illeti nekem dci van és ha kanàs gázolajat belevágod ugy hogy nem szürőd le benzines kis papirszürön keresztü akkor lebet cserélgetni a porlasztokat .Egyébként xado gélel probálom a sok rossz minöségü üzemanyagal szemben védeni az autom üzemanyag rendszerét.Neked kell eldönteni mejik a jobb ha betartasz minxen szervizelést normálisan és nem oda viszed aholksem cserélik az alkatrészt vagy a jö hejet rosszat raknak be akkor nem lessz  ele baj

dr.grobi 2014.12.06 Creative Commons License 58602

Sziasztok!

A véleményeteket és segítségeteket szeretném kérni.

Autócsere előtt állok, és kinéztem 2 autót is, ami árban is szimpatikusnak tűnik:

RENAULT THALIA 1.5 dCi Expression 2005 55.000 km

RENAULT THALIA 1.5 dCi Comfort 2005 72.000km

Mi a tapasztalatotok? Sokan próbálnak lebeszélni a dízelről porlasztócsúcs meghibásodások miatt, ami nem olcsó javítás oldalról. Láttam az autonavigator.hu-n a véleményeknél, hogy ennél a modelnél is jelentkezett problémaként.

Ez egy elég sűrűn előforduló meghibásodás ennél a modellnél? Vagy csak annyira mint a több dízelnél?

Estleg tudtok más gyengeséget is ennél a ípusnál, amit jó lenne figyelembe venni vásárlás előtt?

Köszönöm előre is a segítséget!

Mutual Friend 2014.12.06 Creative Commons License 58601

Szerintem minden egy helyen csináljak, legfeljebb a minőségbiztosítás más.

Ha mondjuk audi akkor mindet megnézik ha dacia akkor csak ötezrenként ... :)

Előzmény: Köhike (58594)
DSz_ 2014.12.06 Creative Commons License 58600

Szia!

2008. márciusi forgalomba helyezésű, azt hiszem 2007-es gyártású volt az autó.

Ez volt az: http://www.web2auto.hu/files/k%C3%A9p%20024.jpg

A Phase III-at innen szedtem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Renault_Thalia

Előzmény: Gábor Baranyi (58597)
penge760203 2014.12.06 Creative Commons License 58599

Szeretnék érdeklödni hogy valaki cserélt már dci-be termosztátot holnap cserélném.De remélem jól kinön a három csavar és remélem nem szokot beleszakadni a blokba

amatör 60 2014.12.06 Creative Commons License 58598

Én értem és ismerem ezeket a gondokat, de ne felejtsük el, hogy a gondos autó tulajdonos az én értelmezésemben ért az autójához, ha másképp nem, hát hobbi szinten.

Igen lehet, hogy én könnyen beszélek, mert van egy "hobbi" mühelyem és ha ott nem tudom megoldani a problémát, vagy egy kis kényelemre vágyom, átmegyek egy barátomhoz. Ott aztán van minden, nem kell a földön dolgozni, van csápos emelő is.

Az asszonyomnak a Twingojából ott vettem ki a motort kompletten, akkor volt 100ezer kilométer a járműbe és kuplung (komplett) csere, vezérlés, vízpumpa, belső féltengely simeringek lettek cserélve. Vagy a kipufogó és a kézifék kötelek cseréje is így kényelmesebb. Ez is egy TMK művelet volt.

Tehát értem azokat akiknek nincs lehetőségük vagy szakértelmük és így rászorulnak a szakműhelyre, ahol sok, nem mindig becsületes ember dolgozik.

Végezetül annyit, hogy azok akik rendelkeznek némi szakmai ismerettel és van hely ahol dolgozhatnak, na azok csinálják maguknak.

Németországban van olyan műhely ami bérbeadó, megcsinálja a gazda a járművét és kifizeti a műhely óra díját.  Szerintem ez egy ötletes dolog, de nagy munkába nem érdemes belefogni megfelelő szakismeret nélkül. 

Üdvözlettel: amatőr 60

Előzmény: Köhike (58588)
Gábor Baranyi 2014.12.06 Creative Commons License 58597

Szia! Milyen évjáratú kocsiban volt a csomagtér tálca?  Mit jelent ez a Phase III? Nekem 2002-es thaliába kellene ha jó bele érdekelne. Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: DSz_ (58595)
penge760203 2014.12.06 Creative Commons License 58596

Az a baj a gyàrival hogy horibilis őszeget akarnak kèrni érte de ha az utàn gyàrtotat bele rakod ha hármat cserélsz akkor is olcsobra jőn ki mint a gyári.

Előzmény: Köhike (58594)
DSz_ 2014.12.06 Creative Commons License 58595

Sziasztok!

Apósomnak lenne egy eladó csomagtértálcája (Renault Thalia I Phase III) 5000 Ft lenne az ára.

Nem tudom, hogy a Phase I ill Pahase II-be stimmel-e, de szerintem ezt Ti úgyis jobban tudjátok. :)

Ez lenne az:

Ha valakit érdekel, akkor a nevem alatt publikus az e-mail.

Köszi!

ui:

Ha esetleg lenne rá kereslet, lenne egy garnitúra alufelni is eladó. MAM W2 6,5x15 ET31, 4x100 méretben 195/50R15 82H méretű GoodYear Excellence gumikkal (DOT2312, 6,8-7mm mintával) Ennek az ára: 80000 Ft

Köhike 2014.12.06 Creative Commons License 58594
Igazából ami cserélve lett még gyári volt, és jó is lett volna még talán évekig csak valami megrágta. Szóval azért a gyári alkatrészek általában nem rosszak, csak sokszor az utángyártott tekintetében ár érték szempontból nem a legelsők a listán. :)
Előzmény: Mutual Friend (58593)
Mutual Friend 2014.12.06 Creative Commons License 58593

Nekem is cserélve lett. Az erdeti kinai volt és most egy jappo van benne.  Akkor most mi jobb az eredeti vagy az utánagyártott ?

Előzmény: Köhike (58592)
Köhike 2014.12.06 Creative Commons License 58592
Egyébként ilyen 4 ezertől indulnak az utángyártott készletek. Persze a gyári nyilván jobb, viszont annyival biztosan nem mint amennyi különbség az árában van.
Előzmény: k.o.v.a.cas (58589)
Köhike 2014.12.06 Creative Commons License 58591
Beru van benne gyárilag, de igazából mindegy mit vesz bele az ember. Egy rossznál bármilyen utángyártott jobb. :)
Előzmény: k.o.v.a.cas (58589)
Apooca 2014.12.06 Creative Commons License 58590

Köszi, páromnak lenne, neki meg nagy......

Előzmény: Luck Skywalker (58534)
k.o.v.a.cas 2014.12.06 Creative Commons License 58589

Döbbenet. 12 teljes áron a Bárdinál Magneti marelli. Nyáron cseréltem onnan tudom. Nekem ez amárka volt benne azért ragazkodtam hozzá,bár nem tudom eredeti e mert használtan vettem a kocsit.

Előzmény: Köhike (58588)
Köhike 2014.12.06 Creative Commons License 58588
Pont most volt nálam az egyik barátom, egy pár apró problémával. Általában márkaszervízben javíttatja az autóját, viszont most kiverte a biztosítékot az árajánlat egy javításra. 60-ezret mondtak neki alapjárati motor cserére, amit igazából csak ki kellett takarítani mert az ég világon semmi más baja nem volt, de kapásból rávágták hogy rossz, illetve 30 ezret egy gyertya plusz kábel cserére. Az autót úgy kiengedték a szervízből, hogy szemmel láthatóan sérült volt a gyújtókábel. Szóval a gondos tulajdonos nem elég a jó műszaki állapothoz.
Előzmény: amatör 60 (58586)
penge760203 2014.12.06 Creative Commons License 58587
Előzmény: Figyelget (58585)
amatör 60 2014.12.06 Creative Commons License 58586

A karbantartással kapcsolatban meg van az egyetértés. Az is igaz, hogy hazánkban igen szűkösek a magunkfajta emberek anyagi lehetőségei.  Megértem ha benzinest részesítik előnybe a használt dizellel szemben.  Sajnos a szervizekkel kapcsolatban is igazad van, de ennek is anyagi okai vannak, úgy az ügyfél, mint a szerviz részéről.

Azért én még is a dizelnél maradnék, mert a fogyasztása kíváló.

Olajcsere intervallum MAX 10 ezer km, SZŰRÖK cseréje minden olajcserénél ildomos.

Mindenkinek jó autózást kívánok.

Előzmény: Köhike (58563)
Figyelget 2014.12.06 Creative Commons License 58585

Üdv Mindenkinek!

Ismét segítségért kell fordulnom a Tháliás közösséghez.Sajnos bekrepált a bal első zárszerkezetem(belső mechanikai rész,motor jó),a szerelő azt mondta nem javítható.Hiszek neki,még sosem vert át.Hol tudok ilyet beszerezni?Valaki tud konkrét infót?Előre is kösz.

Köhike 2014.12.06 Creative Commons License 58584
Ha nem vizes alul akkor nem lesz gond a radiátorral.
Előzmény: anca37 (58581)
atomanti78 2014.12.05 Creative Commons License 58583

Üdv. Idén vettem egy 2005-ös renault thaliat. Mechanikus külső visszapillantó tükrei vannak. Baj az, hogy nem fűthetős. Láttam, hogy lehet külön kapni ilyet: Renault Thalia 1 2002-2008 Visszapillantó tükörlap (tartólappal) bal, bronz, domború, fűthető, aszférikus után-gyártott ÚJ.

Kérdésem, hogy ezt be lehet-e szerelni a meglévő mechanikus visszapillantókba és így lenne egy mechanikus fűthetős tükröm. Az nem érdekel, hogy nem elektromos. Válaszokat segítséget előre is köszönöm.

penge760203 2014.12.05 Creative Commons License 58582

Na ezt holnap én is megnézem mert ezt még nem játszotam el.

Előzmény: anca37 (58581)
anca37 2014.12.05 Creative Commons License 58581

Szép estét mindenkinek!

Ígértem, hogy beszámolok ha jutunk valami megoldásra a párásodással kapcsolatban. Nos azt hiszem lulumba ötlete volt a nyerő. Nem volt búgó hang, sőt semmilyen. Nem tudom, hogy működik a külső/belső levegő kapcsoló (már azon kívül, hogy én tekergetem) de addig addig próbálgattam, gyújtáskapcsoló minden formájában tehát gyujtás nélkül, gyujtáson, stb. ide-oda tekergetve a kapcsolót, hogy most jóóó! Nincs pára, max. a reggeli induláskor a megszokott és megengedett mennyiség, de az is pillanatok alatt leszárad klíma nélkül. Pedig tegnap és ma reggel is igencsak esős idő volt.  Víz még mindig nem fogy és nem vizes belül sem semmi. Szerelő ettől függetlenül vár és meg megyek is, de remélem nem talál semmi hibát. Ha elektromos dolog ez a levegő állítás akkor viszont várnom kell, mert a villamossági szerelőt nemrég műtötték...és csak benne bízom :)  (bocsánat ha szakszerűtlenül írom a dolgokat, nézzétek el nekem így nő létemre :)  )

Szép hétvégét mindenkinek, baleset és meghibásodásmentes autózást!

András80 2014.12.05 Creative Commons License 58580

Kedves Márkatársak,

a Thaliám eladóvá vált, ha valakit innen vagy az ismerőse ebben gondolkodna:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_rn-8498814

2001-es évjárat, 114.000 km-rel.

Új akksi, 1 éves téli és nyári gumikkal. Innen a fórumról szervízelve :), szelepfedél-tömítés és fűtőradiátor-csere után.

ABS, elöl villanyablak, ködlámpa.

Luck Skywalker 2014.12.05 Creative Commons License 58579

34 körül van most a kettő.Utána kell néznem tudok-e rendelni még.Ennyiért ha érdekel akkor próbálok beszerezni.

Előzmény: Anonymus23 (58578)
Anonymus23 2014.12.05 Creative Commons License 58578

A bőrganitúrásból van még amúgy? Ha igen milyen áron?

Előzmény: Luck Skywalker (58576)
Garfield007 2014.12.05 Creative Commons License 58577

Akkor részemről az öröm :-)

És nem szóltam :-)

Előzmény: Luck Skywalker (58576)
Luck Skywalker 2014.12.05 Creative Commons License 58576

Azért pár garnitúra gazdára talált.De itt most a régebbi lámpáról van szó.Megnézem mit tehetek,ha van valami jó lehetőség akkor szólok.

Előzmény: Garfield007 (58573)
szaki213 2014.12.05 Creative Commons License 58575

Köszi!

Előzmény: Papalac (58574)
Papalac 2014.12.05 Creative Commons License 58574

http://data.hu/get/8272716/Torq.RAR

Én az 1.5-öt használom.

Előzmény: szaki213 (58564)
Garfield007 2014.12.05 Creative Commons License 58573

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy Luck meddig árulta itt a bőrkanapéját és senkinek nem kellett ami rajta volt...

Előzmény: bsanzika (58570)
Papalac 2014.12.05 Creative Commons License 58572

Rettenet.!Hetente állítgatom, de sehogy se jó :-)

Ha kedvem lesz megpolírozom a régieket és visszateszem.

Előzmény: Köhike (58571)
Köhike 2014.12.04 Creative Commons License 58571
TYC-et se vegyetek. Az is borzalmas.
Előzmény: szaki213 (58569)
bsanzika 2014.12.04 Creative Commons License 58570

Én az őzikével való találkozás után ezért vettem inkább bontottan, használt Hella fényszórót, mert itt a fórumon az utángyártottról mindenki lebeszélt. De akkor ezek szerint nem alaptalanul.

Előzmény: szaki213 (58569)
szaki213 2014.12.04 Creative Commons License 58569

Nekem is Depo van benne kb. 4 éve. Szerintem az egesz lampatest egy elb...ott konstrukció. Az ujjal sem lattam sokkal jobban. "Látni és látszani." Na ebből csak az utóbbi teljesül. :)

Előzmény: bsanzika (58565)
szaki213 2014.12.04 Creative Commons License 58568

Van hát! 58003-as hozzászólásban találod mi a neve.

Előzmény: penge760203 (58567)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58567

Van valamijen kütyü amivel a telefonra rá lehet kapcsolni az autot?

Előzmény: szaki213 (58564)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58566

Nekem is dci van és nekem ez nem az első.Volt nul kilométeres is amit szalonban vettem.Sajnos elkelet adnom volt használt is.Most is az vannem mondom hogy nincs vele bajom voltam szervizbe rá méttek az injektorokra nagynyomásu pumpára az értékeket tekintve azt mondták azok szépen dolgoznak bár az egyik injektor az felujitot.Van egy nyomástarto szelep ami a bünös lehet az 20-30 ezer lenne. Nem cseréltem ki cseréltem gázolajszűröt azota hálistenek nincs baj vele.Mondjuk most találtam egy gányolt üzemanyagcsövet amit megkell csinálnom.

bsanzika 2014.12.04 Creative Commons License 58565

Ugyan az, csak 1 fület le kell vágni róla. Vasárnap szerelünk majd be egy szett Depo lámpát egy ismerősöm Thaliajába. Kíváncsi leszek milyen lesz...

Előzmény: Holmer (58560)
szaki213 2014.12.04 Creative Commons License 58564

Hali!

Sikerült beszereznem ilyen kütyüt (Bluetooth-os). Honnan/melyik szoftvert érdemes letölteni? Androidos telefonra kellene.

Köszi a választ!

Előzmény: Papalac (58003)
Köhike 2014.12.04 Creative Commons License 58563
A karbantartás minden műszaki dolog megbízható működésének kulcsa. Legyen az benzines vagy diesel, vagy akármi. Viszont sokszor egy gondos tulajdonos jóhiszeműsége ellenére is lehet pocsék egy autó. Aki mindig időben elviszi az autót, a legkisebb hiba esetén is, de ha a szervíz átveri és ő személy szerint nem ért hozzá, akkor egy gondosan karbantartott rom az autó. És még a tulajt sem lehet hibáztatni, hiszen odafigyelt rá. Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy nem olyan egyszerű és fekete fehér a kép egy 10-12 éves használtautónál. És bizony a mérleg nem a diesel fele billen a várható kiadások tekintetében, legyünk őszinték. Azért a legolcsóbbak a piacon mert jóval nagyobb kockázatot hordoznak mint a benzines társaik. És aki 3-400 körül keres autót, az nem szeretne még ugyanannyit esetlegesen rákölteni. A biztonsági játékot választja inkább ami a benzines. De ez nem azt jelenti, hogy a dci az szar, ezt senki nem állította. Én elhiszem ha valaki vigyáz rá rengeteget kibír, és gazdaságos.
Előzmény: amatör 60 (58561)
Köhike 2014.12.04 Creative Commons License 58562
Nézd újonnan én is vennék ahogy azt írtam, viszont használtan kizárt. Pont amiatt amit írtál, nem mindenki tartja rendben az autóját. Ezeket meg használtan jellemzően a költséges javítás előtt adják el. Ha jó még az autó addig használják amíg megy. És a dci ha elromlik az bármelyik benzines társához viszonyítva sokszoros kiadás, sokszor az autó értékével vetekszik.
Előzmény: amatör 60 (58561)
amatör 60 2014.12.04 Creative Commons License 58561

Nekem egy 1.5 dci Thaliam van és 10 éves.  Szerintem nincs rossz autó, de van trehány, vagy hozzá nem értő tulajdonos.

Az utóbbinak megbocsájtok, az elsőt elítélem.  Az a ló húz igazán jól amelyik jól van abrakolva és rendesen van itatva.

Ez az autó egyébként a második autóm ebből a típusból.  Az elsővel voltak porlasztó problémák ( kijavítottam),  de a második szépen tudja a dolgát.  Az én véleményem az, hogy a TMK

(Tervszerű Megelőző Karbantartás) a kulcsa annak, hogy jó autóval autózzon a

gondos és előrelátó gazda.

Egy dolog érdekel az, hogy az utazás "ne legyen túl drága".  Sokat járok külföldre

és nem mindegy, hogy mennyit tankolok.

Egyébként egy 72"-ben végzett autószerelő vagyok és az a meggyőződésem, hogy nincs attól rosszabb dolog amikor az ember egy műszakilag rossz autóval autózik.

Előzmény: Köhike (58468)
Holmer 2014.12.04 Creative Commons License 58560

Köszi!  Azthiszem nem fogok új lámpát venni,legalábbis Hellát nem,mert annak darabja 60ezer Ft.ami az autó értékét tekintve horribilis összeg. 

A depo autólámpa webáruházban meg nem találok,csak Clióhoz projektoros lámpát.

Igaz ott 12 ért már van,de nemtudom érdemes e egyáltalán pénzt kiadni rá. :(

A clióban ugyanilyen vajon a  lámpatest,vagy a felfogatása más lehet?

Előzmény: bsanzika (58556)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58559

Ha valakit érdekel adok telefonszámot a Vasco Filters termékeit àrulja viszont oriási külőmbség van a szerviz árai  és az ottani árak kőzt.

penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58558

Az szép egyébkénk én az olajal jàrtam igy 3250ft/literben akartàk mérni az árat az 5-literes Elf olajat 05w-30-at nyolcezer párszáz forintért kaptam meg 

Előzmény: Köhike (58557)
Köhike 2014.12.04 Creative Commons License 58557

Az 1.4-es 8 szelepes motorhoz nagyon olcsó a vezérlés. Múltkor egyik ismerősöm panaszolta, hogy 120-ért akarták neki cserélni a márkaszervízben. Na az húzós. Meg is jegyeztem neki, hogy nem mondom nem rossz. Ennyit én is szívesen keresnék 3-4 óra alatt. Akkor összeválogattam mindent prémium alkatrészekből, és asszem ilyen 35 körül volt az anyagár, amiben minden benne volt, vezérlés plusz hosszbordás, plusz fagyálló stbstb. És nekem nincs is túl nagy kedvezményem az alkaterészekre. :D

Előzmény: penge760203 (58554)
bsanzika 2014.12.04 Creative Commons License 58556

Előzmény: bsanzika (58555)
bsanzika 2014.12.04 Creative Commons License 58555

Én nem vettem le az egész lökhárítót, de az alján fogta 3 csavar, fent fogta még asszem 3, doblemezt is le kellett venni mert az alatt is találsz csavart. meg az oldalán a sárvédő alatt is ha minden igaz. Én azt is bontottam de nem emlékszem hogy nagyon muszáj volt-e. Igaz, én egy őz miatt "szervizeltem" szóval nem vagyok teljesen biztos benne hogy mit kell csak ahhoz lebontani ha csak a lámpát akarod cserélni.... Pirossal jelöltem azokat a pontokat ahol a lökhárítót fogja csavar, sárgával meg azt ahol a lámpát.

Előzmény: Holmer (58548)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58554

A faternak is Thalia van ő most cserélt le mindent ugyanez okok miat .Csak azok már 110-ezret mentek mondtam neki ha a motorhoz jelentösebben nem akar hozzányulni cserélje le.A autos boltban nem a legolcsob cucokat nem is a legdrágábakat vette igy került neki a vezérlés momplet vizpumpa generátor szij 28000ft-ba .

Előzmény: Köhike (58547)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58553

Köszönöm szépen. 

Előzmény: Luck Skywalker (58552)
Luck Skywalker 2014.12.04 Creative Commons License 58552

http://www.renaultautobonto.hu/

Hívd fel őket.Szoktak postázni is cuccot.

Előzmény: penge760203 (58550)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58551

Feri elküldtem a könyvet emailban,

Előzmény: mefe76 (58546)
penge760203 2014.12.04 Creative Commons License 58550

Köszönöm én is olyant rendeltem ma holnap jön meg 7000ft a vège bizom benne hogy nekem is jó lessz.még egy olaj nivo pàlcât kell szereznem.

Előzmény: Anonymus23 (58549)
Anonymus23 2014.12.04 Creative Commons License 58549

Én kb egy éve Vernet típusú 89 fokon nyílót vettem bele (akkor még ~5000 Ft körül volt, most olyan 8-ért látom ugyanazon a helyen).

Azóta helyre állt a rend, normálisan melegszik a motor, ilyen OBD2-es kütyüvel nézve elvileg korrekten nyit/zár és engedi a hűtővizet a hűtő felé.

Előzmény: penge760203 (58500)
Holmer 2014.12.04 Creative Commons License 58548

Ajaj,akkor az nem egyszerű.

Lökhárító hogy jön le?   Gondolom azt kell leszedni a lámpák leszereléséhez.

Előzmény: bsanzika (58545)
Köhike 2014.12.04 Creative Commons License 58547
Ha a vezérműszíjnak van hangja akkor ott elég nagy baj van. :) Szerintem inkább a hosszbordás szól. Próba erejéig fújd meg kicsit szilikonsprayvel amikor nyikorog, és ha elhallgat akkor az a szíj csinálja. Hosszbordást nem nehéz cserélni egyébként.
Előzmény: Holmer (58544)
mefe76 2014.12.04 Creative Commons License 58546

meferi76@gmail.com

Előzmény: penge760203 (58532)
bsanzika 2014.12.03 Creative Commons License 58545

Szike + sok sok sok türelem. A búrát le lehet venni a "lámpatestről" mert csak ragasztva van + 1 vagy 2 fül fogja. Utána ha jól emlékszem ki lehet csavarozni, de majd ha lesz időm akkor megnézem még egyszer mert már volt mikor szétszedtem.. :) Már írta valaki itt fórumon hogy átalakította H4-re, de nekem se nem tetszik, és kötögetni sincs sok kedvem a vezetékeket.

Előzmény: Holmer (58544)
Holmer 2014.12.03 Creative Commons License 58544

Na én is találtam 12ért,meg majdnem 30ért is első lámpát. Lehet át lesz alakítva H4es régebbi tipusu lámpatestesre így. Szerintem nem lehet sérülésmentesen szétszedni :(   Te hogy szedted ki a projektort?

Előzmény: bsanzika (58536)
Pelagiusz86 2014.12.03 Creative Commons License 58543

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék hogyha hangos ékszíj zöreje van az autónak minden hidegindítás után és menet közben is,csak komplett vezérlés csere oldhatja meg a problémát? Milyen típust javasoltok? Jelenleg Contitech szett van benne. 1.4 8V

bsanzika 2014.12.03 Creative Commons License 58542

Igen hasonlókat olvastam máshol is az utángyártottról. A közeljövőben megcsináltatom majd ezt az újrafoncsorozást, és posztolok valami összehasonlítós tesztet. 

Előzmény: Papalac (58540)
fredd00 2014.12.03 Creative Commons License 58541

azt nem vettem észre hogy lett volna fényeröcsökenés vagy hasonlo.arra figyeltem fel hogy nullázodot minden.de mielött lettetem volna a kocsit probálgatam még az utolso szakaszon és akkor már nemcsinálta pedig bekapcsoltam minden fogyasztot amit lehetet

Előzmény: Papalac (58539)
Papalac 2014.12.03 Creative Commons License 58540

Én utángyártottakat tettem be. 20K körül volt a kettő. Sz@rt sem érnek. Szórja a fényt mindenfelé. Vizsgán nincs vele gond, de világíthatna jobban is. A polírozásnak elvileg segítenie kéne. A tompított előtt lencse van, nem tudom a foncsor mennyire számít.

Papalac 2014.12.03 Creative Commons License 58539

Akkumulátor saruk vagy testelés hiba lehet.

Csak a távolságira csinálja? Ha jól tudom az együtt világít a tompítottal és megnő a fogyasztás. A műszerfalon nem látszik fényerő csökkenés a helyzetjelzőről tompítottra kapcsolásnál?

Előzmény: fredd00 (58538)
fredd00 2014.12.03 Creative Commons License 58538

Sziasztok

szeretnék tippeket kapni vajon  mi okozhata azt a hibát,hogy ma ugy jártam hogy a távolsági fényszorót bekapcsoltam és azonnal felvillant a stop felirat  a müszerfalon plusz mégegy szimbolum amit nem figyeltem meg elégé de amint lekapcsoltam ezek a szimbolumok el is aludtak,egyszer azt is megcsinálta hogy kikapcsolta a rádiot és az órát nullázta is . ja és az auto nem állt le egyszer se, valakinek valami ötlet?

bsanzika 2014.12.03 Creative Commons License 58537
bsanzika 2014.12.03 Creative Commons License 58536

Tudtommal csak komplett lámpát lehet kapni. Van után gyártott olcsón ami soha nem passzol rendesen, vagy van horror árban Hella gyári. Én se látok vele sokat, nekem első körbe a polír segített. Második körben a lámpa szétszedése után újrafoncsoroztatom majd a projektor részét. Kértem már árajánlatot is egy komlói cégtől, 4500ft/db áron. [url=http://kepfeltoltes.hu/view/141203/2014-06-02_20.48.09_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/141203/2014-06-02_20.48.09_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url] Így néz ki nekem 13 év után a projektor vetítő része...

Előzmény: Holmer (58533)
Garfield007 2014.12.03 Creative Commons License 58535

Luck, ha esetleg az érintett nem jelentkezne, akkor kérek némi infót a gépjárműről. Nevem mögötti cím is jó vagy nem tudom, hogy megvan-e még a másik címem.

Köszi!

Előzmény: Luck Skywalker (58534)
Luck Skywalker 2014.12.03 Creative Commons License 58534

Kollegám Lagunája eladó.Picit többe kerülne de nagyon jó kis autó.2004-es 1,9 dci friss vizsga, vezetett szervizkönyv,friss vezérműszíj, garantált a km állás,téli kerék.

Előzmény: Apooca (58530)
Holmer 2014.12.03 Creative Commons License 58533

Sziasztok! Projektoros fényszóróhoz lehet kapni betétet,vagy csak komplett lámpát?

Teljesen nulla a Hb3-as izzó fénye.Valószinű kivakult.

penge760203 2014.12.03 Creative Commons License 58532

Adj email cimet és külsöm

Előzmény: mefe76 (58531)
mefe76 2014.12.03 Creative Commons License 58531

Sziasztok.

Segitséget szeretnék kérni!Honnét lehetne letölteni valami gépkönyvet,2001 es thalia RN hoz.

Előre is köszönöm.

Apooca 2014.12.03 Creative Commons License 58530

Köszi mindenkinek, végül elvetettem a dolgot. Rengeteg macera lett volna  akocsi átiratásával kapcsolatban, + vizsgáztatás, több sérülés a kasznin körbe stb. Mindenkinek köszönöm azért a segítséget, további szép napot !

Előzmény: alibabusic (58442)
Garfield007 2014.12.03 Creative Commons License 58529

Néha itt olvasgatva az egyik kedvenc Hofi jelenetem jut eszembe, a betegekről meg a műtétről :-))

Előzmény: Luck Skywalker (58528)
Luck Skywalker 2014.12.03 Creative Commons License 58528

Ilyenek ezek a szerelők :)

Előzmény: penge760203 (58524)
anca37 2014.12.03 Creative Commons License 58527

Lulumba tanácsát nyomtattam, hogy be tudjam tartani a sorrendet. Igen, mintha belső levegőn lenne annyira csurog a víz. Óó, de jó is lenne, ha "csak" ennyi lenne!

Szélvédőt nem cseréltünk, nem ázik be sehol.

Akkor szerintem leengedjük a fagyállót és kap újat, hátha van még ami nem kötött meg eddig sehol a tömítő folyadékból.

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58526
www.renaultclub.hu
Előzmény: penge760203 (58525)
penge760203 2014.12.02 Creative Commons License 58525

Van  valaki közületek aki szokot Renaultos találkozora járni vagy van egyáltalán inen????Én komolyan gondolkoztam ha mindenki számára elérhető lene egy hej ahol találkozhtnánk .Ha ugy jó páran összejönénk talán személyes megismerkedés utàn megoszthatnánk egymásközt közvetlen is a tapasztalatainkat eset meglehetne mutatni egymásnak hogy mit hogyan lehet és lehetne jobban illetve lehet esetleg jobb.Én nem eröltetem ha esetleg nem tetszik nektek az ötlet de ha pozitivan erint beneteket ez a gondolat.Szivesen várnám a visszajelzéseteket.

penge760203 2014.12.02 Creative Commons License 58524

Nos az enyém dci és amikor még jó volt a termosztátom nekem azért ugy ahogy de lefujta de én is megnézem a radiàtort.a hütő tömítőröl anyit hogy tényleg nem volt jó ötlet ebben annyi tanácsot tudok adni hogy amikor vissza hülik a motor azért eleinte50 km késöbb 100km után baleset veyzélyt elkerülve hideg motornál ved le a kiegyenlitő tartály tetejét mert amit nem tud szét hordani és nem ragad meg sehol azt oda fogja lerakni .Volt egy Meganom a rohadék szerelő lusta volt garanciában meghuzni egy bilincset inkáb belevágot egy flakon hütötőmitöt ami ugye utolag derült ki ha tudtam volna leengextem volna az egészet  vagy figyeltem volna.Mivel nem tudot tágulnia viz a nagynyomás miat elkezdte lenyomkodni a gumi csőveket utána amikor már azt sem akor a leggyengébb pontjánál kinyirta a hengerfejtömitésem. Hàt ennyit a nagytudàsu autoszerelökröl.Amugy ha nem tudom végkép megjavitani csak akkor megyek szerelöhőz.

Előzmény: anca37 (58515)
k.o.v.a.cas 2014.12.02 Creative Commons License 58523

Nem ázhat be? Szélvédő cseréd nem volt?

lulumba 2014.12.02 Creative Commons License 58522

Hali!

Esetleges tippem, hogy a belső keringetés "úgy maradt". Próbáld meg, hogy átállítod belső kerinetésre, mondjuk kettes fokozatra, majd leveszed a gyújtást teljesen, a kapcsolót "0" állásba állítod és a gyújtáskapcsolót 1-es állásba teszed, tehát még ne világítson semmi a műszerfalon, csak max. a rádió kapcsoljon be. (most viszont azt is kapcsold ki, hogy halljad amint visszaáll a lamella a szellőzőnél) Ha hallod a zümmögést pár mp.-ig akkor nem ez a hiba...

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58521
A dugulást kizárnám.
Előzmény: anca37 (58519)
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58520
Sajnos elég macerás cserélni, ha rossz. A radiátor nem drága, olyan 8-9000 körül van. A munka rengeteg vele. A teljes műszerfalat ki kell venni a cseréhez.
Előzmény: anca37 (58519)
anca37 2014.12.02 Creative Commons License 58519

Majd beszámolok a végeredményről.

Köszönöm a segítséget, holnap még a középkonzol levétele jön és a mindenféle csövek szemrevételezése, dugulás-helyek keresése aztán ha nem jutunk semmire akkor szerelő. Csak így karácsony előtt nem az autóra szerettem volna költeni, viszont napi használatban van így ha muszáj akkor muszáj.

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58518
De ha fogadni kellene én a radiátorra tennék.
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58517
Hűtőtömítő tényleg nem volt jó ötlet.
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58516
Ha szerencséd van akkor tényleg csak eldugult egy lefolyó ahogy előttem írták és beázik. Ha nincs akkor a fűtőradiátor a ludas.
anca37 2014.12.02 Creative Commons License 58515

Paplac! Azért ha megtalálnád azt a képet sokat segítene, most kimentünk gyorsan megnézni de nem találjuk :(  majd holnap is, világosban :)

Melegedés: dCi a motor, reggeli indulás után melegszik kb. 10 Km alatt üzemi hőfokra. Ja és csillag garázs. Ez szerintem teljesen normális. Fűt rendesen, nyomja a jó időt befelé, ezzel nincs baj és a visszajelző is normálisan, a megszokottat mutatja: ici picit a közép alatt.

Na ezzel a tömítőfolyadékkal most jól beijesztettetek, remélem nem lesz baja tőle! Azért természetesen elviszem szakihoz mert ez nem állapot, hogy tényleg csurog az első oldalablakon (is) a víz.  Reméltem, hogy valami banális oka van, tényleg valami dugulás vagy hasonló.  Bár még ez sem kizárt. Szőnyegek alatt száraz...egyelőre.

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58514
Ez a termosztát tud olyat csinálni, hogy nyitott állapotban megszorul, és nem zár el teljesen. Volt szerencsém egy ilyenhez már.
Előzmény: penge760203 (58513)
penge760203 2014.12.02 Creative Commons License 58513

Sajna srácok nekem a höfokjelzön is látszik felmegy a ki indulási pontjátol egy pontot meg egy picit aztán látszik hogy nyit a termosztát mert megy visza a mutato a elsö pontra és ott is marad.Ugy hogy kb 45-50fok és ennyi .Amugy régebben is észre vettem hogy nem melegszik fel olyan hamar.Most rendelek egy termosztátot és belerakom.Amugy egy kis idö utan nekem azért lenyomja a párát de gondolkodoba ejtetetek ugy hogy holnap megnézem a fütőradiátorom.Köszönőm szépen mi ndenkinek továbi szép estét.

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58512
Igen, tudom hogy normálisan melegszik, csak egy kicsit segíteni akarok rajta, és ez szerintem javítana rajta. Annyit változna a dolog, higy a meleg levegő a motor után menne ki, nem előtte. Persze nyáron lehet nem lenne jó. Csak egy kísérlet, de szerintem kipróbálom.
Előzmény: Papalac (58511)
Papalac 2014.12.02 Creative Commons License 58511

A termosztát hiba a hőfokjelzőn látszik. Lassan melegszik fel az autó (ilyenkor télen azért lassabban melegszik mint nyáron), nem stabil a hőmérséklet, nagy sebességnél magasabb a hőfok, túlmelegszik a motor ...

A hűtőtömítő ha jól tudom rizsliszt sűrű trutyiban és azt széthordja az egész motorban, ahol ki tud folyni ott megdagad és egy idő után eltömi a lyukat. Elvileg! Gyakorlatban csak késlelteti a hibajavítást. A hűtő-fűtő radiátorok igazából nem lyukadnak ki, hanem a széleiken a csatlakozó ráperemezésénél oxidálódnak és engednek.

Köhike!

Azok teljesen normális melegedési idők ilyen körülmények között.

Annyit tennék hozzá, hogy télen, 4-5 személlyel a hátsó oldalsó ablakok szoktak párásodni, mert azokat nem tudja rendesen felfűteni az autó. A hátsó ablakban van fűtés :-). 2-es fokozat elég szokott lenni, esetleg indulásnál szoktam a szélvédőre 3-as fokozatban hidegen fújni, ablakot résnyire lehúzva, hagy menjen ki a pára. Aztán ahogy kezd melegedni a motor visszaveszem 2-re és hagy jöjjön a meleg. A második állásban szoktam a fűtéskart használni (szélvédő és lábrész) Így mindenhol egyenletesen, jól jön a meleg.

Előzmény: Papalac (58507)
András80 2014.12.02 Creative Commons License 58510

Én megnézetném egy hozzáértő szerelővel...

Nálam a termosztátcsere és fűtőradiátor csere segített. A radiátor az utastérbe semmit se eresztett, de szét volt már rohadva teljesen. Pici fagyállószag volt csak a kocsiban, ha melegre állítottam a fűtést.

Én nem szórakoznék vele sokáig, elég balesetveszélyes ilyen időben, este/éjszaka a párás ablak. Az első csattanás többe fog kerülni, mint ennek a rendbetétele.

Előzmény: anca37 (58506)
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58509

Ki lehet takarítani, csak marha sokba kerül :D

Előzmény: Papalac (58507)
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58508

Pont ma mértem, hogyan melegszik az autó. Nekem 8 szelepes 1.4-es motorom van, annak olyan 5-6 km kell, hogy elérje a 85 fokot. A 60 fokot olyan 3-4km után éri el. Mérés előtt egy napot állt, szóval teljesen hideg volt a motor. Azért mértem, mert még így is sokallom az időt a bemelegedésre. Pedig igazából teljesen normális érték. De a lényeg, hogy azon gondolkoztam, hogy lehet jót tenne egy kartervédő, mert úgy nem tudja olyan könnyen lehűteni a menetszél, mert az egyértelműen látszik, hogy amiatt melegszik lassan. Valamelyik renaulton talán a kangoon létezik olyan műanyag védő, ami pont a hűtő és a motor közti részt fedi el. Sajnos a 8 szelepeshez a gyári clio2 félét szerintem nem lehet használni, mert a kipufogó ennél a motornál az összessel ellentétben előről megy, és azt a műanyagot szerintem a katalizátor idővel megolvasztaná. Jobb lenne egy olyan ami a katalizátor előtt véget ér. Viszont ami a párátlanítást illeti nekem 10km után szabályosan melegem van már. 2-es fokozatnál nem használom jobban a ventillátort, és a hőfokot is vissza szoktam venni. Szóval fűteni elég jól tud. Igaz a hátsó ablak eléggé hátul van, és a formája sem segíti elő a páramentesítést, szóval azon nekem is marad néha egy kicsi. Viszont sehol máshol nem szokott. Sem elöl, sem oldalt a 4 ablakon. Hűtőtömítőt én nagyon ellenzem, szerintem több kért lehet okozni vele mint hasznot. Én használtan vettem a talicskát, és előttem valaki öntött már bele ilyet. A folyás problémát nem oldotta meg, ellenben mindenhova lerakódott, cserélnem kellett az összes radiátort, de még a hengerfej is eresztett. Persze nem lehet tudni mennyi köze lehetett hozzá, mert ettől függetlenül is jellemző rá mindegyik hiba, viszont segíteni sem segített. A hengerfejtömítés összes vízfurata tele volt ilyen gumis trutyival. Teljesen lerontotta a hűtés hatásfokát. Most, hogy minden rendben van a hűtéssel sokkal stabilabb mint előtte volt. A hűtőradiátort könnyen tudod ellenőrizni, a gázpedál mellett benyúlsz a fűtésbox fele, és ha ott folyadékot találsz akkor ereszt. Jobb hideg állapotban nézni, mert melegen lehet elpárologtatja. Mondjuk ha leveszed a középkonzolt (3 csavar plusz két patent ha jól emlékszem) biztosan lesz jele annak, hogy folyik.

Előzmény: anca37 (58506)
Papalac 2014.12.02 Creative Commons License 58507

Érdekes probléma. A renaultokban jó a fűtés, nem szokott párásodni az ablak.

Működik a fűtésed? Rendesen fújja be a meleget?

A fűtőradiátor nemcsak kilyukadni tud, hanem eldugulni is és akkor nagyon gyenge a fűtés vagy egyáltalán nincs. Én akkor küszködtem a klímával és a párával, amikor lukas volt a radiátor. Ez nem biztos, hogy észrevehető a hűtővíz fogyásánál. Nekem legalább egy évig párásodott mire annyira kilyukadt, hogy fogyott a víz.

Mindenképpen nézd meg középen a gázpedál melletti borítást, hogy nem vizes-e ás ugyanitt a másik oldalon is. Általában az utasoldalra folyik el a víz. Ott is végig kell tapizni.

Másik hibalehetőség a párásodásra a beázás. A motortérben középtájon van egy gumicső, ami a "víztérbe" (ablaktörlő motor, szellőző motor,) bejutó víz elvezetésére szolgál. Most nem találtam képet, de ha szembe áll az ember a motorral, akkor mögött, középen van egy kb 20 mm átmérőjű gumicső. Az el tud dugulni. Alulról egy gumilap zárja el és jól be tud koszolódni és akkor a felgyűlt víz az utastérbe folydogál.

A leírás alapján gyengének tűnik a fűtés. A motortérben az utastérbe menő két gumicsövet is érdemes ellenőrizni, hogy elég melegek-e. Jahhh, hogy hűtőtömítőt is tettetek bele. Na az elég sok galibát tud okozni és kitakaríthatatlan!

Előzmény: anca37 (58498)
anca37 2014.12.02 Creative Commons License 58506

Köhike, Penge köszi a hozzászólásokat!

Termosztát hibát hogy veszem észre? Szokásos idő alatt melegszik a motor, ebben nem látok változást, időhosszabbodást. Míg beérek a városba (kb. 10Km) meleg. A ventillátort próbálgatom, 2-3-4 fokozatban is, szélvédőre, szélvédő + oldal, mindet végigjátszottam már a csak láb-ra kivételével.  A párom vett hűtő tőmítő folyadékot is, bele is raktuk (előtte kevés fagyálló leenged, betölt) de a mai Bp-Pécs úton azért csak bedolgozta már és el is tömítette ha volt valami. Bár mint írtam, ezt először kizártuk mert nem fogyott a tartályból egy ml sem így szemre nézve. Bár ki tudja, ettől függetlenül......a termosztátot is meg fogom nézetni azért, ez eddig nem jutott eszembe. remélem nem kell jövő nyáríg kínlódni.

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58505
A macskaalom egyébként kiváló páramentesítő.
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58504
Esetleg beázik valahol. Mondjuk az antennánál. De inkább az első lehetőség.
Előzmény: Köhike (58502)
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58503
Én utoljára vernetet vettem. Asszem a gyári is az.
Előzmény: penge760203 (58500)
Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58502
Ereszt a fűtőradiátor, ilyen egyszerű. :)
penge760203 2014.12.02 Creative Commons License 58501

A másik márka társnak mondanám hogy jobban jár ha a neten nézelödik a szelözö után és bontotan.Én is ezt fogom majd tenni mert nekem is cserés.

penge760203 2014.12.02 Creative Commons License 58500

Hát kedves márka társam én ugyanezzel a problémával küzdök nap mint nap.Ráadásul nekem még a termosztát is behányt az autoban.Reménykedem benne ha kicserélem a termosztátot és teljes lessz a fütésem remélem megszünik a probléma  .Azért gondolok arra mert elég nehezen èrte el az üzemi höfokot és  sak ugy tudtam leolvasztani leszáritani a párát az oldalsó és elsö szélvédörö hogy kettes fokozaton csuma fütésre raktam és a szélvédö jelre álitotam.Ha bekapcsolom a klimát amor szélvédö plusz láb és félig formán melegre van álitva kettes illetve egyesen a venti ugy mindenhol szárazra lenyomja.HA VALAKI TUDNÁ MIJEN TERMOSZTÁTOT TTEGYEK BELE HOGY NE LEGYEN DRÁGA DE JÓ IS LEGYEN??????

aranycsipa 2014.12.02 Creative Commons License 58499

Szia. Nekem mozdul jobbra, balra, csak nem zár, és nem nyit a kulccsal. A központizár az már müködik, de a biztonság kedvéért, egy zsineget rákötök a központizár tolo-huzó rudjára,  valahogy az utastérből elérhető legyen, ha benyulok a csomagtérbe, ha beadná az unalmast a központizár. Jobb idő lesz szétkapom, a zárat, estleg akkor többet fogok tudni.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58485)
anca37 2014.12.02 Creative Commons License 58498

Sziasztok márkatársak!

Ritkán írok -szerencsére, mert akkor nincs gond-. most a hideg, trutyis, esős idő beköszöntével felmerült egy kis? probléma. Annyira párásodnak az üvegek belülről, hogy szó szerint folyik le a víz! Pécs-Budapest útvonalon egy jó kis pamut rongy mindig ott figyel kéznél. Pollenszűrőt már kidobtuk, nem változott semmi, vízrendszer jó lehet, mert nem hiányzik a túlfolyó tartályból (megjelöltük már filctollal és ellenőrizzük is) klíma kondenzvize elfolyik rendesen, ez is ellenőrizve. Egyébként klímával közlekedve a szélvédőn kilátni de a hátsó ablakok párásak maradnak, viszont ahogy kikapcsolom rögtön megtelepszik a pára mindenhol. Van valakinek ilyen tapasztalata? Vagy típushiba? Bár nem emlékszem, hogy az eltelt 10 tél alatt ennyire párás lett volna. Mit nézzek még meg? Épp ma néztem, ahogy az M6-ról letértem elém került egy márkatárs, és ő is tiszta pára volt. Nem az igazi résnyire lehúzott ablakokkal sem közlekedni, a hátul ülők bizony panaszkodnak.

Köszönöm ha tanácsoltok valamit!

Köhike 2014.12.02 Creative Commons License 58497
Asszem az sötétkék. Csak azért mondom mert én is feketének néztem a kilincseket amikor cseréltem a törötteket aztán kiderült higy nincs benne fekete műanyag, hanem mind kék.....
Előzmény: Anonymus23 (58496)
Anonymus23 2014.12.02 Creative Commons License 58496

Pontosan. Ilyenek kellenének bele, ha jól rémlik fekete színű mint a képen is.

Előzmény: Papalac (58495)
Papalac 2014.12.02 Creative Commons License 58495

Ha jól értem ilyet keres a kolléga. Milyen színű kellene?

Bontók?

Előzmény: penge760203 (58494)
penge760203 2014.12.02 Creative Commons License 58494

Mejik szellözőrács kell?ami a Renault jel mellet van az elején? Ha tudnál képet küldeni talán jobban tudnék segiteni.penge0203@gmail.com

Előzmény: Anonymus23 (58487)
Anonymus23 2014.12.01 Creative Commons License 58493

Nekem is ezt csinálta, 1 év se veled se nélküled után végleg elhalálozott...

A 2eFt+munkadíj korrekt ár szerintem, bár kérdés mennyi munkadíjról van szó. :)

Előzmény: Zlatan93 (58490)
penge760203 2014.12.01 Creative Commons License 58492

Renault szervizben voltam én is ijen bajal a válayz:Ha kitakaritják és müködni fog ol son meguszom ha nem választhatok gyári zárnak a motorja 10000/db ha utángyártot 2500/db +szervizdij.Ugyan is ha kulcsal mükődik a zár de elektromosan nem tudod nyitni zárni akkor a központizár motorja vagy elkoszolodot valamint a mehanikája vagy gyenge  központizár motorja..Féktisztitó wd-40 csak utána keres szerelöt.

petiren1,5dci 2014.12.01 Creative Commons License 58491

Szeleburdi :D Lesz az még rossz meg jó is :)

Zlatan93 2014.12.01 Creative Commons License 58490

Üdv.mindenkinek!Lehetséges,hogy csak úgy magától meg javuljon a vezető oldali első központizár?Korábban írtam,hogy behalt,de sokkot kaptam az új árától,ezért vártam vele,hogy tavasszal majd lecserélem,tél közeledte,na persze meg a piszkos anyagiak miatt is.Láss csodát :ma tökéletesen működött! Járt már valaki így?Bő 1-hónapig meg se nyekkent.Válaszokat előre is köszönöm.  

Anonymus23 2014.12.01 Creative Commons License 58489

Köszönöm, de nem, ezek a közepére valók, nekem a két szélső kellene.

Ilyen még kapható is a neten, de a szélsők azok nem, vagy csak nem találom.

Előzmény: rentha92 (58488)
rentha92 2014.12.01 Creative Commons License 58488
Előzmény: Anonymus23 (58487)
Anonymus23 2014.12.01 Creative Commons License 58487

Sziasztok.

Nincs valakinek elfekvőben bal és jobb oldali szellőző rács?

Mindkettő el van törve, és ehhez valót nem találok az ebayen :(

Megkérdeztem, darabja ~20000 Ft újonnan :)))

Ennyit nem adnék ki érte :)

Előre is kösz ha valakinek lenne.

lulumba 2014.12.01 Creative Commons License 58486

Én, bár a távirányítót használom csukásra és nyitásra is, évente két három alkalommal befújom az összes zárat wd-40-el és jól meg is járatom. Télen a tanksapkát többször is...

Előzmény: k.o.v.a.cas (58485)
k.o.v.a.cas 2014.12.01 Creative Commons License 58485

Én meg úgy jártam tavaly télen,hogy elszakadt a csom.tartó központi zárhoz menő vezeték. Majd megcsinálom a tavaszon úgy voltam vele. Kulcsal nyitottam ha kellett. De a zár nem birta. Meg kellett csinálni a vezetéket. Most központi van,akucsot nem tudom elforditani,se be se ki. Nem tudom mi lenne a megoldás. Járt már így valaki?

Előzmény: aranycsipa (58482)
Papalac 2014.12.01 Creative Commons License 58484

Szerintem csak akkor látsz valamit, ha kiveszed a zárat. Ha jól emlékszem átbillent valami pöcköt.

Előzmény: aranycsipa (58482)
Papalac 2014.12.01 Creative Commons License 58483

Most nézem, hogy 10 dollár alatt volt, 2402,- Ft-ot fizettem érte :)

Előzmény: Papalac (58481)
aranycsipa 2014.12.01 Creative Commons License 58482

Köszi a választ. Megnéztem, de elég hideg van kint. Szerintem a kulcs nem mozgatja, azt a szerkezetet, amit a központizár motorja. Látni nem nagyon látok semmit, elég rossz helyen van. A rudazatot, ha kézzel mozgatom akkor ez is müködik. 

Előzmény: Garfield007 (58480)
Papalac 2014.12.01 Creative Commons License 58481

Most jött meg az ebayről rendelt speed sensor.

Bulgáriából küldték, ajánlott levélben, november 26-án rendeltem, 2908,- Ft !!!

Nevetséges, hogy itthon a boltban több mint a duplája.

Renault alkatrész szám van rajta: 77 00 418 919  :)

Garfield007 2014.12.01 Creative Commons License 58480

Sajnos tényleges segítséget nem tudok mondani, mert én azon kevesek közé tartozom, aki nem szereli az autóját otthon, hanem a piacgazdaságot élénkítem és szerencsésen van kihez vinnem.

Ott annyit mondtak, hogy a zárszerkezetben átugrott valami és ez nem tudta átbillenteni a rudazatot. Kézzel benyúlva valóban lehetett nyitni és zárni, nekünk is így sikerült, mert nálam az volt a helyzet, hogy egy heti bevásárlásra csaptam rá a csomagtér fedelet. :-) mondjuk akkor nem mosolyogtam, főleg, hogy be kellett mászni az utastérből.

Szóval, nálam se bezárni-nyitni kulccsal, sem a gombot benyomva nem lehetett nyitni.

Előzmény: aranycsipa (58479)
aranycsipa 2014.12.01 Creative Commons License 58479

Szia! A szerencse az, hogy kinyitottam kulcsal, és utána nem tudtam lezárni. Most, se központival nem müködik, se kulcsal. A vezetéket már javítottam, de akkor müködött kulcsal! A kulcsot tudom forditani, csak nem visz, nem mozgat valamit!!!

Előzmény: Garfield007 (58451)
Köhike 2014.12.01 Creative Commons License 58478
Alsó hűtőre menő csövön keresztül leengeded, utána pedig a kiegyenlítő tartályon keresztül feltöltöd. Fűtőradiátorra menő csövön lévő légtelenítővel ki tudod légteleníteni, ha megvan és nem tört még bele és működik. Kb ennyi.
Előzmény: rentha92 (58477)
rentha92 2014.11.30 Creative Commons License 58477

Sziasztok! Fagyálló-csere mentéről tudnátok adni egy kis segítséget??

penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58476

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat.Most sajna más problémáim is kerültek.Elromlot a termosztàt az autoban és amikor leszeretem volna venni a motorburkolatot.Sajna a figyelmetlenségem miat letörtem az olaj nivó pálca tetejét.Még kiszedni csak kiszedem valahogy de honan mennyiért tudok màsikat venni??Ez rejtély.

Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58475
Na jó nem sokat, mert amiket leírtál azok az értékek rendben vannak. Csak az R19 tényleg ez aszkéta, és meglepett a Clio mivel az kisebb azért.
Előzmény: ScenicRXT (58473)
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58474
Érdekes, hogy neked az 1-es Clio sokat evett. R19 ugyanazzal a motorral elképzelhetően keveset tudott fogyasztani.
Előzmény: ScenicRXT (58473)
ScenicRXT 2014.11.30 Creative Commons License 58473

Ha az segítség, nekem Scenic van, 1.6 16V, amióta meg van, írom a fogyit, megvannak a számlák, kb. 80ekm-re az átlaga 6,9l. Most főleg városban használom, egyébként az országútija 5-6l út függő, város 7-8l, ha nagyon sokat járatom álló helyzetben télen, hogy ha benne ülök ne fázzak, amikor várok valakire, illetve sok az araszolás, akkor 9-ig is el tud menni, pályán ennél sok, magas a kaszni, 130-140-nél 7-8 l az átlag.

Most én is készülök autót venni, benzines párti vagyok, de dieselt nézek, most néztem egy Laguna III-at 1,5dci-t, annak egy literrel volt több az átlaga, mint az enyémnek. Az övé 7,7l volt...

Korábban Megane I-em volt 1.4 16V, az minimálisan többet evett, mint a nagy Scenic.

A még korábbi Clio I 1.4 8V sem evett kevesebbet.

Tudom nem Thalia, de talán jó összehasonlításnak.

Előzmény: penge760203 (58456)
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58472

Azért azt elég nehéz túltölteni. Ömlik belőle az olaj ha több van benne.

Előzmény: Papalac (58469)
k.o.v.a.cas 2014.11.30 Creative Commons License 58471

Esetleg benzin-gáz? Nekem 16 szelepesbe van benne három éve, 60000 gond nélkül eddig.

Előzmény: penge760203 (58465)
k.o.v.a.cas 2014.11.30 Creative Commons License 58470

Megeszi a 16 szelepes is. 7.5 átlaggal számolj.

Papalac 2014.11.30 Creative Commons License 58469

Nem volt a váltóan olajcsere mostanában? Mintha túl lenne töltve. Ott nem szokott engedni. Van a váltó oldalán egy műanyag szárnyascsavar. Az a betöltő és szintjelző is egyben. Ha kicsavarod kiderül, hogy folyik-e ki belőle olaj. Ha nem, akkor a csö lehet sérült, lehet el van repedve a tövénél. Szerintem csak rá van húzva egy fémcsőre.

Előzmény: Ukraan (58458)
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58468
Clioból is, thaliaból is a dci a legolcsóbb a használtak közül. Nem véletlenül.
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58467
Egyszerűen annyival nagyobb a szopófaktora, hogy nincs az a fogyasztáskülönbség ami kompenzálni tudná. Mellesleg én mostanában jellemzően rövidebb távokon használom az autót, azt meg a diesel különösen nem szereti.
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58466
Nem vagyok diesel ellenes, mert most kellene új autót vennem biztosan azt vennék. Használtban viszont sosem vennék.
penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58465

Nem céloztam arra egyébként nagyon diesel ellenes vagy ahogy én látom amugy azért kérdeztem mert aposnak meg a nevelt fiamnak akarok néz i valamit

Előzmény: Köhike (58463)
Ukraan 2014.11.30 Creative Commons License 58464

Köszönöm! Szerintem akkor szerelő lesz belőle kicsit később, ha nem tűnik egyelőre olyan vészesnek a dolog.

Előzmény: Köhike (58462)
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58463
Ha ezzel arra céloztál, hogy a diesel elmegy 2 literrel kevesebbel és azért csak az éri meg, akkor igen, egy ideális világban igazad van. Csak egy 10 éves használt autó sokszor ismeretlen előélette nagyon ritkán tartozik oda. 200 ezer felett egy oroszrulett. És az évi 20 ezer futás ami teljesen átlagos. Szóval nagy eséllyel annyi mindegyikben lesz.
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58462
Először takarítsd le mondjuk féktisztítóval, hogy még mindig folyik-e. Bár feltételezem igen. ( Egyébként ennyi szivárgás az minimális nem lesz belőle semmi baj. ) És akkor talán kiderül pontosan honnan jön. Szerintem azt a csövet lenne érdemes megnézni. Nem tudom hogyan van rögzítve a váltóban, az is lehet, hogy csak simán kicsúszott. Esetleg kis tömítőpasztával visszarakni, vagy ha O gyűrűs akkor azt cserélni. Nem tudom hogyan van tömítve gyárilag.
Előzmény: Ukraan (58461)
Ukraan 2014.11.30 Creative Commons License 58461

Nekem inkább olajnak tűnik és tényleg nem friss. Ha netán a váltónál szivárog, mi lehet a megoldás?

Előzmény: Köhike (58459)
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58460
De ez szerintem ez a folt már egy ideje ott van, esetleg eddig nem vetted észre.
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58459
Azt lehet tudni, hogy olaj vagy víz? Egyébként a cső amit pont látni a képen az a váltó szellőzője. Lehet ott szivárog.
Ukraan 2014.11.30 Creative Commons License 58458

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég megjelent a motoron az alábbi folyás. Olyan, mintha az egyik hűtőcsőből jönne, de azokon semmi nyoma eresztésnek. Szerintetek?

https://www.dropbox.com/s/5lnk82njqi0hx3l/IMG_20141130_082518.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/9ssmhogq8dmd3a8/IMG_20141130_082528.jpg?dl=0

Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58457
Én úgy tudom hasonlóan fogyaszt az is.
penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58456

Köszönöm akkor gondolom a 16 szelepes 5-el kijön nem??

Előzmény: Köhike (58455)
Köhike 2014.11.30 Creative Commons License 58455
6.5-7.5. 8 szelepes.
Előzmény: penge760203 (58453)
penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58454

Ne haragudjatok telorol irok néha nem azt irja amit én szeretnék

penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58453

Megszeretném kérdezni tölstek ha valaki öszintén elmo daná a benzines 8-illetve 16szelepes benzines fogyasztási adatomat megköszöném

penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58452

Befujást akartam irni bocs

Előzmény: aranycsipa (58447)
Garfield007 2014.11.30 Creative Commons License 58451

Akkor még szerencsére nyílik kulccsal.

Előzmény: tefi (58448)
Garfield007 2014.11.30 Creative Commons License 58450

Igen, történt. Szétszedték, összerakták, közben valami pöcköt ami átugrott a hogyishívjákon visszaraktak és jó lett.

Így megúsztam a cserét.

penge760203 2014.11.30 Creative Commons License 58449

Probáld meg hogy wd-40el  efujod a zárat.Nekem a gyujtáy kapcsolomat az gyogyitota meg.

tefi 2014.11.30 Creative Commons License 58448

Így még nem!

Úgy már igen,hogy a csomagtartóban megtört a vezeték és nem kapott áramot.

Azt 1 vezeték toldással megoldották!

Akkor viszont nem néztem,hogy kulccsal működik-e és azóta sem!

aranycsipa 2014.11.30 Creative Commons License 58447

Sziasztok! Romlott már el valakinek, a csomagtérzár, hogy kulcsal sem müködik? Lehet javítani, házilag? 2001 thalia. Segítségeteket előre is köszönöm.

Köhike 2014.11.29 Creative Commons License 58446
Hát bármelyik benzines sokkal olcsóbb. A 8 szelepes egy igazi patkány. Gombokba kerül hozzá bármi.
Előzmény: penge760203 (58445)
penge760203 2014.11.29 Creative Commons License 58445

Nézétek  ha valamejikhez hozzá kell nyulni egyik sem olcso.Dci-be 40000egy felunitot injektor az enyémbe is cseréltek egyet.És azota is jó a xado gélt meg megelözés céljábol tetem bel.A Pdtdi be sem olcsobb az alkatrész meg a Hdi motorokhoz sem

Előzmény: Köhike (58444)
Köhike 2014.11.29 Creative Commons License 58444
Szerintem egy használt, ismeretlen előéletű dci hatlamas lutri. Nem hiába a legolcsóbb változat a piacon.
Előzmény: penge760203 (58441)
penge760203 2014.11.29 Creative Commons License 58443

Igen ebben igazad van de az ár érték arányal akkor is baj van.Amugy meg vitatkozhatnánk itt napestig hogy mi hogy mijen volna jó.Ezt neki kell eldönteni hogy megéri e neki.Én nem lebeszélni akartam meg nem is akarom.Kinek mi válik be .Egyébként nekem mindegy hogy diesel vagy benzines ha Renault az jó.Sokan fikázták az autot amikor megvettük de engem az sem érdekel.Régota Renaultos vagyok nekem bevált több bajom egyikelsem volt mint valamikor másik márkával.

Előzmény: alibabusic (58442)
alibabusic 2014.11.29 Creative Commons License 58442

Viszont az évjárat nem minden! Lehet,hogy 1 fiatalabba jóval több km van mint 1 öregbe,amire esetleg jobban is vigyáztak.

Amit kinézett abban csak 37.000 km. volt. Ha ez valós adat,akkor lehet,hogy jobban jár vele mint 1 pár évvel fiatalabbal,több km-el és visszatekert órával.

Nekem volt 1 ismerősöm,aki évekig minden nap -hétvégén is- 40-50 ebédet hordott ki házhoz. Ezzel olyan nagyon sok km. nem jött neki össze, de az állandó indítás,fékezés,megállás, városi forgalom nem biztos,hogy jót tett az autónak.

Előzmény: penge760203 (58439)
penge760203 2014.11.29 Creative Commons License 58441

Nekem is az van ráadásul nekem minden Renaultom diesel volt tizen éve de soha nem volt bajom vele ráadásul fogyasztásban és vezetési élményben is veri a benzines autokat. 

Előzmény: Köhike (58440)
Köhike 2014.11.29 Creative Commons License 58440
Persze mindig vannak kivételek, de én biztosan nem vennék dci-t használtan.
Előzmény: penge760203 (58439)
penge760203 2014.11.29 Creative Commons License 58439

Ha a használtauto.hura felmész vagy 2003-évégéig gyártotat néz vagy 2005-után gyártotat.azért a pénzért már szerintem egy 2006-2007-es évjàratut is kapsz és dieselt ami azért 4-litert eszik nem többet.Én Nem lebeszélni akartalak egyébként .De kinek mi jönn be és hát az ár ami nem reális sajnos.

Előzmény: Apooca (58438)
Apooca 2014.11.29 Creative Commons License 58438

Köszi !Igazad van, azt hiszem elvetem a dolgot, megnéztem mit tudok venni ebből a pénzből, és sokkal kedvezőbb ajánlatokat is találtam.

Üdv

Apooca

Előzmény: penge760203 (58435)
penge760203 2014.11.29 Creative Commons License 58437

Rendben de a leirtak nagyon is igazak .nagyon remélemhogy sikerül segitenem valamijen szinten a márkatársaimnak.

Előzmény: Gergo.bgy (58436)
Gergo.bgy 2014.11.29 Creative Commons License 58436

Ne írj csupa formázott (vastag, dőlt) betűvel, ezt a lehetőséget csak kiemelésre használd! Egyrészt fárasztóak, másrész ordításnak tűnnek.  

penge760203 2014.11.29 Creative Commons License 58435

Nem ér annyit sokkal fiatalab évjáratot kapsz ezért a pénzért ha sokat ált az sem jó egy autonak ha sokat ment az sem ,NEKED MEGÉRI ????????EZT KELL ÁTGONDOLNOD.

Előzmény: Apooca (58424)
penge760203 2014.11.28 Creative Commons License 58434

SZIASZTOK MI EZ ÉV MÁJUSÁBAN VETTÜNK 1.5DCI THALIA.NEM BÁNTAM MEG NEM HIBÁTLAN AJTON EGY KIS HORPADÁS A MOTOR JÓ .470EZERIG TUDTAM ALKUDNI 2003-AS ÉVJÀRAT EXPRESION FELSZERELTSÉG. MIVEL SZERETNÉM SOKÁIG MEGTARTANI ÉS AMUGY IS A RENAULT NEKEM A LEGKEDVESEBB AKÀRKI AKÁRHOGY FIKÁZA AZÉRT A HIDEG MEGJÖTTÉVEL IS 4.7AZ ÁTLAG VÁROSI FORGALOMBAN IS VEGYESBEN 4.3 ORSZÁGUTI FOGYASZTÁS 120KM/H VAL IS 3.7LITER.EZEKET AZ ÉRTÉKEKET AMIKOR MEGVETTEM MÉG NEM TAPASZTALHATTAM MEG.4 DECIVEL TÖBBET KAJÁLT .DE VETTEM BELLE XADO ADAGOLO GÉLT.AZOTA HIDEGEN IS EGYENLETESEBBEN JÁR A MOTOR JOBBAN HUZ.KEZDEK ELÉRNI A REVITALIZÁLÁS 100 ÓRÁS INTERVALUM VÉGÉRE ÉS NEM BÀNTAM MEG .HA AUTOT VESZTEK PÉCS KÖRNYÉKE A LEGOLCSOBB VISZONT      VIGYÀZATOK A KÜLFÖLDRÖL BEHOZOT KM ORA VISSZATEKERT AUTOKAL .NNEKEM SZERENCSÉM VOLT.LEGYEN NEKTEK IS .REMÉLEM EZZEL AZ IRÁSAL TUDTAM SEGITENI VALAKINEK.

Apooca 2014.11.28 Creative Commons License 58433

Köszi !

Szombaton  remélem megtudom nézni, aztán kiderül. Páromnak lenne, de neki nem annyira jön be. Tény nem egy csajos autó. Ezzel azért nincs ennyire minden rendben, műszakija lejárt, bár elviéeg volt felkészítésen szervízben, de utána meghalt a bácsi. Hagyaték több mint fél éve húzódik, most kerül a felesége nevére. Téli gumi nincs rá. ez biztos....

Előzmény: Lezli84 (58432)
Lezli84 2014.11.28 Creative Commons License 58432

Helló!
3 hónapja vettem egy 2001-es 1,4 RT-t 62.000km-rel 480-ért gyári gumikkal és felnivel + téli gumival és felnivel, persze ezeket egyből lecseréltem új gumikra, egy horpadás volt az egyik ajtón ami alig látszott, mert egy másik autó ajtaja neki nyilt, a hártó lökháriton meg egy karcolás, autószerelő barátom szerint "ez egy jó vétel volt". Tálán ez segít az ár megítélésébe, ha meg félsz attól hogy sokat állt és baja van, viddétek el állapotfelmérésre megvétel előtt, (porshe szervizbe 5000, autóklub kb7000) legjobb esetbe buksz egy tizest, és tudod milyen állapotú autód van/lesz.

penge760203 2014.11.27 Creative Commons License 58431

nekem 3-om liter tömény fagyálot kevertek be 3,5 liter desztilált vizel

Előzmény: Gergo.bgy (58426)
Apooca 2014.11.27 Creative Commons License 58430

állástól....

Előzmény: Apooca (58429)
Apooca 2014.11.27 Creative Commons License 58429

Köszi , szombaton fogom látni. A kilométer nagyon keves benne, inkább az a kérdés, hogy az államtól lehet-e baja . Terem garázsban állt végig, de vagy egy éve nem volt beindítva.

Előzmény: Papalac (58427)
Papalac 2014.11.27 Creative Commons License 58428

kimaradt :

- 2 légzsák

- 2x elektromos ablak (elsők)

- központi zár

- rádiós magnó

Előzmény: Papalac (58427)
Papalac 2014.11.27 Creative Commons License 58427

1,4 RT az 8 szelepes, az 1,4 16V RT a 16 szelepes. A jobb oldalán (talán a balon is) ott a 16V felirat a 16 szelepeseknél.

Az RT a felszereltséget jelenti.

-manuális klíma

-szervó kormány

-valami extra világítás, ködlámpa

-elektromos állítású, fűtött tükrök

Tudtommal nagyjából ezek vannak pluszban benne.

Sokallom az árát, de ez az állapottól függ.

Gergo.bgy 2014.11.27 Creative Commons License 58426

Üdv, 

Thalia 1,5 dci 48kw-ba mennyi a fagyálló feltöltési mennyiség? 

Előzmény: t.lantos (58425)
t.lantos 2014.11.27 Creative Commons License 58425

Mostmar ugyis szezonja van.

Elado 1 pár gyari Nissan/renault (Valeo) kodlampam Philips H11 izzokkal.

Hasznalt, hibatlan.

12000Ft

Eszak pest es kornyeke, vagy posta.

Thalian-n kivul meg egy rakas Renault illetve Nissan lampaja is.

Apooca 2014.11.27 Creative Commons License 58424

Sziasztok!

egy kis segítségre lenne szükségem. Ismerőstől vennék egy R. Thália 1,4 RT-t. 2002-és, tudom, hogy 37000 km. Van benne. 600.000,- Ft. lenne az ara, nekem. Szerintetek ennyiért megéri? Mit jelent az RT? Ez 16 szelepes? felszereltséget nem tudom.

koszi a segítséget előre is.

apooca

9934 2014.11.26 Creative Commons License 58423

Köszönöm!csúcsok ,nagynyomású,felújítva,nem kis pénz van benne!!gondolkodom.

Előzmény: penge760203 (58395)
Köhike 2014.11.26 Creative Commons License 58422

Hát 1K-nál sokkal többet nem is ér. Nincs benne egyszerűen semmi, egy sima nyomáskapcsoló. Egyszerű passzív alkatrész.

Előzmény: Papalac (58421)
Papalac 2014.11.26 Creative Commons License 58421

Ez 51K Ft. az ebay-en :)

Utángyártott ott is 9K körül van postával együtt.

Előzmény: Papalac (58420)
Papalac 2014.11.26 Creative Commons License 58420

A nagyker gondolom innen rendelhet : http://www.aliexpress.com/item/POWER-STEERING-PRESSURE-SENSOR-SWITCH-RENAULT-CLIO-LAGUNA-MEGANE-KANGOO-TRAFFIC/1954237113.html

Ez kb. 5 dollár/db. Hogy lesz ebből 9000.-Ft?

Röhej. Jól saccoltam, hogy 1 K-t érhet.

Előzmény: Köhike (58419)
Köhike 2014.11.26 Creative Commons License 58419

És ha nincs szerencséd ők is innen rendelték :D

Előzmény: Papalac (58417)
Köhike 2014.11.26 Creative Commons License 58418

Nem akarom elrontani a kedved... http://www.aliexpress.com/item/POWER-STEERING-PRESSURE-SENSOR-SWITCH-RENAULT-CLIO-LAGUNA-MEGANE-KANGOO-TRAFFIC/1885656732.html

Persze nem gyári, hanem kínai. De ez nem az a terület ahol annyira fontos lenne, hogy ki a gyártó. Mellesleg idővel úgyis mindegyik elkezd folyni.

Előzmény: Papalac (58417)
Papalac 2014.11.26 Creative Commons License 58417

Azt nem mondtátok, hogy alig lehet beszerezni a szervó érzékelőt.

Tegnap sikerült, csekély 9000,- Ft egy ilyen vacak. Szerintem 1K-t sem ér.

Ilyen LCC-t sikerült venni : http://www.motointegrator.cz/produkty/980945-olejovy-tlakovy-spinac-akusan-lcc-4101

Nem tudom mikor cserélem ki, jelenleg a kezemet gyógyítgatom, mert tegnap jobb első tompított izzót cseréltem :-)

szaki213 2014.11.25 Creative Commons License 58416

Nagyon szivesen! Azert van a forum, ha vmit nem tudunk kerdezzunk. S bizunk benne vki tudja (es meg akarja osztani) a megoldast.

Udv

Előzmény: Figyelget (58414)
Figyelget 2014.11.25 Creative Commons License 58415
Köszönöm a tanácsot.Most egyelõre minden rendben mûködik,nem
kellett mást tennem,mint lehúzni és visszadugni a csatlakozót.Remélem
ez hosszútávú megoldás lett....:))
Előzmény: szaki213 (58398)
Figyelget 2014.11.24 Creative Commons License 58414
Köszönöm a tanácsot.Most egyelőre minden rendben működik,nem
kellett mást tennem,mint lehúzni és visszadugni a csatlakozót.Remélem
ez hosszútávú megoldás lett....:))
Előzmény: szaki213 (58398)
Köhike 2014.11.24 Creative Commons License 58413
Szerintem vissza fog jönni a hibakód. A kontrolszonda jelének alig kell változnia. Azaz ilyen nagyon lassú hullámzást kellene látni.
Előzmény: Mók Zsolt (58412)
Mók Zsolt 2014.11.24 Creative Commons License 58412

Szia!

Kösz a gyors választ.Sikerült a hibát törölnöm.Mindkét lambda szonda megy. A görbék nem hasonlítanak egymásra és a szabályzási értékük sem ugyanazon  értékek közt mozognak30 km -en keresztül figyeltem.Mára egyenlőre ennyi holnap ha megint használom akkor kíváncsi leszek mit produkál.

Üdv:Zsolt

Előzmény: Köhike (58410)
Köhike 2014.11.24 Creative Commons License 58411
Mondjuk ha a két jelalak megegyezik az jelentheti a katalizátor végét is.
Előzmény: Köhike (58410)
Köhike 2014.11.24 Creative Commons License 58410
Lehet valamelyik lambda hibája, de akár a katalizátor is járhatja a végét. Először meg kell mérni a kontrolszonda jelét. Ha nem követi a szabályozószonda jelét akkor rendben van. Ha hasonló a két jelalak akkor a katalizátor ment tönkre. Szóval röviden vagy a kontrolszonda ment tönkre vagy a katalizátor.
Előzmény: Mók Zsolt (58408)
Gergo.bgy 2014.11.24 Creative Commons License 58409

Üdv,

A 3-as porlasztócsúcs kifúj, ezért tűzkarikát cserélnék. Nem sok koksz van körülötte, időnben elkaphattam, de annyi van, hogy ne bírjam megmozdítani kézzel a csúcsot. Mit tanácsoltok, legyen meleg a motor előtte, vagy ne legyen, legyen befújva valamivel vagy ne .. stb. Rejszoló kalapácsom sincsen. 

Mók Zsolt 2014.11.24 Creative Commons License 58408

Sziasztok!

Ma reggel menet közben jött egy hibajalzés.PO 420 (Katalizátor-átalakítási hatásfok (Bank 1) nem megfelelı (kicsi).

Valaki bővebben valami a hiba üzire?

Válaszokat előre is köszi.:Zsolt

Figyelget 2014.11.24 Creative Commons License 58407
Köszönöm a gyors válaszokat.Megnézem az ajánlottakat és majd jelzem a fejleményeket.
Öreg Halász-) 2014.11.23 Creative Commons License 58406

Nem lesöpröm ,csak leírtam ,mi az amit már átnéztünk,és szervizben is átnézettünk.

Előzmény: Papalac (58405)
Papalac 2014.11.23 Creative Commons License 58405

Nem bántásként, de szerintem rosszul állsz a dologhoz.

Tanácsot kértél, kaptál ötleteket, de mindent lesöpörsz, hogy most lett cserélve, az jó, átnézte a szerviz.

Ha minden jó, akkor nem koppanna. Meg kell keresni a hibát!

A beszerelt alkatrészek is lehetnek rosszak. Alá kell mászni és rendesen megfeszegetni a motort, futóművet, megkeresni, hogy hol koppan.

Egy motortartó is szarrá mehet egy hét alatt.

Előzmény: Öreg Halász-) (58402)
Köhike 2014.11.23 Creative Commons License 58404
Egy víz hőmérő van benne, szóval ha rossz azt élőadaton is látni azonnal. Egyébként ott van a hengerfej oldalán, ha az ember szemben áll a motorral akkor a jobboldalt.
hant90 2014.11.23 Creative Commons License 58403

Nekem régebben elromlott a hőgombára menő csatlakozóm (pontosabban egyszer lehúztam, majd visszatettem onnantól kezdve már nem érintkezett jól), akkor minden beindításnál elindult a ventilátor (mivel nem kapott jelet a vezérlő) és csak miután leállítottam a motort, utána kb. két perccel állt le, addig folyamatosan ment. Ahogy mozgattam a csatlakozót, hol elindult, hol leállt. Amikor megvettem az új hőgombát (autóvillamossági szerelő mondta, hogy biztos az a rossz), kicseréltem, minden ugyanúgy maradt. Akkor levágtam a csatlakozót, fixen ráforrasztottam, azóta jól működik. (Képet nem küldök róla, mert egy "sima" 3 eres, fehér kábel darabot használtam, és tudom, hogy vannak akiket bosszant a "gányolás".)

Előzmény: Figyelget (58397)
Öreg Halász-) 2014.11.23 Creative Commons License 58402

Szilentek,talpas ujjak!Még a kipufogót megnézem. A Szakszervizben ezeket észre kellett volna venniük, ezzel a hibával vittem be,2 órát vizslatták,fizettem a semmiért,mert közölték ők is hallják a koppanást de nem találtak semmit!

Előzmény: penge760203 (58400)
penge760203 2014.11.23 Creative Commons License 58401
penge760203 2014.11.23 Creative Commons License 58400

Öreg Halász ha van segitséged valakit állits az auto mellé ha elindulsz néze meg hogy mozdul e a futömü valamere ha elöre vagy hátra elmozdul akkor lengökar szilent baj vagy talpas baj ha nem a stabilizátor szilent vagy a Márka társak álltal megemlitet toronycsapács illletve én a lengés csilapitora is gyanakodoan gondolok.Illetve mi jártunk ugy hogy a kipufogo logot elinduláskor oda ütödöt valahova. Szerintem szerelöakna szagu a dolog.Ha segithetem látatlanban a tipjeimel örülök.

penge760203 2014.11.23 Creative Commons License 58399

auto villamosági bajod lesz amit sajna csak szerelö tud orvosolni valoszinü zárlatos vagy a vebtilátoe höfokapcsolo gomba vagy a vezeték valahor öszeér ha csak a biztositék táblánál nincs összeégve valami .de szerintem az elsö a gombád behányt de látatlanban nehéz megmondani,Nem volt valami elektromos zárlatod mostanában??

szaki213 2014.11.23 Creative Commons License 58398

Hali!

Korábban teszteltem a következőt: amikor lehúztam a hőgomba csatlakozót, akkor azt tapasztaltam (meleg leállított motornál), hogy elindult a hűtőventilátor. Gondolom azon logika mellett, hogy amikor a  vezérlő nem kap jelet, biztonsági okból járatja a ventit.

Lehet hogy nálad is ez lehet. Vagy a csatlakozónál van a gond, vagy a hőgomba romlott el. Mozgasd meg a csatit első körben.

Üdv

Figyelget 2014.11.23 Creative Commons License 58397

Üdv Mindenkinek!

Új vagyok itt a fórumon,viszont régi Tháliás.Amint időm engedi visszaolvasgatom majd a hozzászólásokat,de most elég sürgős kis problémám akadt.Mégpedig:Indításkor(hideg motor)beindul a hűtőventilátor és nagyon nehezen(viszonylag sokára) áll le.Nagyon jó lenne ha ennek a miértjéről megtudhatnék valami konkrétat.Remélem tud valaki(K) segíteni.Előre is köszi.

penge760203 2014.11.23 Creative Commons License 58396

Bocs de telefonomrol irtam és némejik szót tévesen irtam .De azért gondolom eligazodtok rajta.Remélem segitetem.

penge760203 2014.11.23 Creative Commons License 58395

Nekem 1.5dci van és nekem elégé odavoltak az injektorjaim a nagynyomásu pumpám .Bele raktam az elsö adagolo gélt és az elsö 100km után elkezdet huzni ugy mintha fenéken rugtàk volna .Reggelenként dadovot a motor kiseb fűst .Azota beinxitok nincs fűst .Elmentem 1800km -ert most simán jár a fogyasztásom visszament 3,7-4.6 ra .most rendeltem meg az uj tubus adagolo gélt merg nagyon kopot szivatyú esetén két tubus használatát javasolják. A multhéten raktam a motorba a xado motor revitalizálot a 27ml-ist rendeltem hidegi ditás után is halkabban jár a motor üzemeleg motornál pedig azt monta az egyik munka társam hogy az ő Opelja is ijen halk.(ÉN ERRE CSAK ANNYIT MONDTAM NEKI HOGY NEM VAGÁNYKODNÉK A HEJÉBEN. MIRE Ő,MIÉRT???MERT A TE AUTOD 1.6 BENZIN16V EZ MEG 1.5DIESEL )AMIKOR ELMONDTAM NEKI MIÉRT IJEN CSENDES Ò IS RENDELT AZ OPELJÉBE NEKI IS BEVÀLT.

Előzmény: 9934 (58377)
Köhike 2014.11.23 Creative Commons License 58394
Az a baj vele, ha megemelitek egy kicsit is, már nem úgy fog állni a helyén. Csak a kocsi súlya alatt fog kiderülni. De lehet csak szétszedés után.
Előzmény: Öreg Halász-) (58392)
Öreg Halász-) 2014.11.23 Creative Commons License 58393

Elképzelhető, hogy egy  csavarhúzó segítségével körbetömködöm ronggyal és kipróbálom ,hogy koppan e vagy sem?

Előzmény: Köhike (58391)
Öreg Halász-) 2014.11.23 Creative Commons License 58392

AZ még lehet bűnös. Szemrevételezéssel mit kell látnom ha ő a tettes?

Előzmény: Köhike (58391)
Köhike 2014.11.23 Creative Commons License 58391
Toronycsapágy gumibakja?
Előzmény: Öreg Halász-) (58390)
Öreg Halász-) 2014.11.22 Creative Commons License 58390

Csak fékezéskor és induláskor koppan  és csak egyet. ezt viszont minden fékezéskor és minden indításkor! Mivel pesti forgalomba vesz részt ,ez így elég zavaró mert megállás,elindulás van bőven. Szervizbe megemelték,hallották is a koppanást csak nem találták meg mi okozza.

Előzmény: Zlatan93 (58389)
Zlatan93 2014.11.22 Creative Commons License 58389

Emeld meg az egész autót ,kerekeket szedd le,aztán járó motornál 1es sebesség,ha valakinek jó füle van,a koppanást tuti behatárolja,valószínű szerelési hiba,remélhető nagyobb károsodást nem okoz talán.

Előzmény: Öreg Halász-) (58381)
Öreg Halász-) 2014.11.22 Creative Commons License 58388

Elölről jön,ettől pontosabban nem tudom behatárolni,hiába fülelünk. mint írtam, a szervizben is hallották a koppanást,de hiába nézték át tüzetesen,mégsem leltek rá,hogy mi csinálja.

Előzmény: lulumba (58387)
lulumba 2014.11.22 Creative Commons License 58387

Hali!

A koppanás nagyjából behatárolható, hogy honnan jön? Pl.: jobb-bal kerék?

Én megemelném a kocsit megforgatnám a kereket, és fék utána szintén forgatás. Talán a fékbetét, vagy a féknyereg lesz a bűnös. Nem fog be valamelyik fék?

Más ötletem így látatlanba nincs...

Öreg Halász-) 2014.11.22 Creative Commons License 58386

Már mindent átnéztünk ,újra és a szervizben is kb 2 órán keresztül foglalkoztak vele,minden szóba-jöhetőt leellenőriztek. Kopogás maradt!

Előzmény: Papalac (58385)
Papalac 2014.11.22 Creative Commons License 58385

Jó kérdés így látatlanba. Biztos, hogy nincs benne sörösüveg? :-)

Hátsó motortartóra tippelnék vagy lengőkar vagy féknyereg. Valamit nem húztak meg rendesen.

Behúzott kézifékkel próbálgatva nem derül ki (előre-hátra)?

Köhike 2014.11.22 Creative Commons License 58384
Szerintem ez nem jó ötlet. Nyilván ha egy kevés levegő marad benne az nem gond, de ha azt a csavart nem nyitod ki gyakorlatilag alig megy víz feltöltéskor a hengerfejbe. Párszor megcsinálod aztán pikk pakk hengerfejes lesz a motor, mivel helyenként nem lesz mi elvonja a hőt. Nem hiába van az ott gyárilag.
Előzmény: DGabee85 (58380)
Öreg Halász-) 2014.11.22 Creative Commons License 58383

Nem !

Előzmény: ÖregMackó (58382)
ÖregMackó 2014.11.22 Creative Commons License 58382

sörös üveg az utastérben?

Öreg Halász-) 2014.11.22 Creative Commons License 58381

Bocsi ,hogy off kicsit itt a téma ,de autós a probléma! Adott egy Pegaut 307 SW 2000 CC diessel .Mostanában lett rajta kicserélve a kettős tömegű lendkerék+ kuplungszett  hagyományosra,továbbá a futómű is felújításra került,szilenttek, gömbtámaszok cserélve.Motortartó bakok jók.Felrakásra kerültek a téli gumik is. Ezidáig minden ragyogóan működött, most viszont néhány napja  fékezéskor, induláskor van egy koppanó hang.Nem zakatol    ,csak egyet koppan. Már bevittem szakszervizbe,átvizsgálták,ők is észlelték a koppanó hangot de nem találták ők sem ,hogy mi-lehet a probléma.kerékrögzítő csavarok is leellenőrizve,nem lazult meg. Segítsen már valaki mert ez már őrületbe kerget. A 307 fórumosokkal beszéltem nincs ötletük se,gondoltam megkérdem itt hátha találkozott már valaki ilyen jelenséggel.

DGabee85 2014.11.22 Creative Commons License 58380
Én még sosem légtelenítetzem azzal a csavarral. Kidolgozza a kiegyenlítőbe is. Annyi, hogy 1 hónapig fokozottan ellenőrzöm a hűtőközeg szintjét és, ha szükséges, rátöltök.
ÖregMackó 2014.11.21 Creative Commons License 58379

Ma reggel az m7-en láttam egy márkatárs autoját, tréleren, mögötte vagy 20 méterrel egy termetes fekvö vaddisznot. nem láttam a thália orrát, de a vaddiszno méretéböl következtetve, tisztességesen elintézhette az autot. remélem nem forumos volt, de akkor is ismeretlenül is együttérzek vele. érd és törökbálint között az érdi lejtön már nem csak kutya veszély van ezek szerint.

Köhike 2014.11.21 Creative Commons License 58378

Erre a fajta légtelenítőre gondoltam mint alternatíva annak akinek beletört a gyári csavar, ami az első képen van a hirdetésben. Igaz ebből pont hiányzik a légtelenítő csavar, szóval ez hiányos.

http://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Dacia_1310_futescso_muanyag_eloszto_14581938.htm

9934 2014.11.21 Creative Commons License 58377

Üdv!1.5 dci be xado adlékot érdemes beletenni?évj 2004.163000km.és melyiket?köszönöm

penge760203 2014.11.21 Creative Commons License 58376

Viszont vigyáz hogy hátsó rugot adjanak és lehet hogy párban kelene venned mert ha nem egyformán volt terbelve lehet különbség.Könyen lehet hogy nem ugy fog álni az auto hátulja.

tekilla123 2014.11.20 Creative Commons License 58375

Köszönöm a válaszokat!Most akarok használtan venni mert letört az aljából!!

Előzmény: penge760203 (58374)
penge760203 2014.11.20 Creative Commons License 58374

A spirálrugon nem változtatak semmit .

tekilla123 2014.11.20 Creative Commons License 58373

Köszönöm!

Előzmény: Köhike (58372)
Köhike 2014.11.20 Creative Commons License 58372
Én nem tudok róla, hogy bármit változtattak volna rajta az évek során.
Előzmény: tekilla123 (58371)
tekilla123 2014.11.20 Creative Commons License 58371

Sziasztok! 

Segítséget kérnék hogy a 2004-es benzines thalia hátsó spirálrugója jó e a 2000-es évjáratúhoz? Köszönöm!

Luck Skywalker 2014.11.20 Creative Commons License 58370

Szükséged van még a csőre? Kezembe akadt ma egy.

Előzmény: Gergo.bgy (58331)
Köhike 2014.11.20 Creative Commons License 58369

Nincs mit.

Előzmény: Solymidani (58368)
Solymidani 2014.11.19 Creative Commons License 58368

Köszi :)

Előzmény: Köhike (58365)
Köhike 2014.11.19 Creative Commons License 58367
Szerintem ilyen 1300-as légtelenítő minden autósboltban akad elfekvőben. Lehet vagy 200ft. :) De a Logan féle sem lehet egy nagy összeg. Ezért felesleges kicserélni a teljes csövet. Na meg nem biztos, hogy mindenki olyan szerencsés, és ilyen olcsón tud venni jó csöveket ha hírtelen kell. És a bontott is lehet akár ugyanolyan rossz.
Előzmény: Papalac (58366)
Papalac 2014.11.19 Creative Commons License 58366

Ezer forintért vettem a bontóban 3 csövet ( 2 a fütésradiátorra menő) csatlakozókkal, bilincsekkel. Azon mondjuk fém a légtelenítő csavar. Egy nagyfejű M6x15-ös.

Előzmény: Köhike (58361)
Köhike 2014.11.19 Creative Commons License 58365

Ezt találtam most gyorsan. https://cromax.hu/-/141734-rizsszem-izzo-12w-feher

Ilyen van benne.

Előzmény: Köhike (58364)
Köhike 2014.11.19 Creative Commons License 58364

Én eyquemet vagy densot használok csak. Egyik sem olyan drága. A kapcsolóban meg rizsszem izzó van. Visszakeresel találsz biztosan róla fényképet, illetve sokan ledet is tettek be helyette.

Előzmény: Solymidani (58362)
Solymidani 2014.11.19 Creative Commons License 58363

ja a kocsi 2006-os 1,4 16V

Előzmény: Solymidani (58362)
Solymidani 2014.11.19 Creative Commons License 58362

hali, lenne pár kérdésem:

holnap lecserélem a gyertyákat, mert néha kihagy az egyik henger, ugrál a fordulatszám stb....  Az UNIX-os gyertyáról mi a véleményetek? vagy vegyek inkább gyárit??

múlt héten a levegő hőmérséklet kapcsoló lámpája felmondta a szolgálatot. hogy kell cserélni, ill milyen izzó kell bele?

köszi a válaszokat előre is

Köhike 2014.11.19 Creative Commons License 58361

Nem tudjátok a csavart pótolni. Eleve ki sem lehet szedni a beletört darabot. A legegyszerűbb a logan féle légtelenítőt belerakni. Esetleg még olcsóbb megoldás az 1300/1310-es dacia fűtés légtelenítője. Egy az egyben bele lehet mindkettőt szerelni, ugyanakkora csövet használ mindkét autó a fűtéshez. Egyszerűen a lehető legkevesebb veszteséggel ki kell vágni a régi légtelenítőt, és két bilinccsel beszerelni az újat. Ha gyárira akarjátok cserélni a fűtőradiátor csatlakozója miatt gondolom elég drága lenne.

Előzmény: hant90 (58359)
Papalac 2014.11.19 Creative Commons License 58360

Hengerfejtömítés cserénél elfolyik a hűtővíz :-)

Valamivel csak betömte a lyukat a szerelő.

Bontóból biztos lehet szerezni csavart bele.

Előzmény: hant90 (58359)
hant90 2014.11.19 Creative Commons License 58359

Szerintem nekem már bele van törve. Holnap megnézem világosban, mert úgy emlékszem valami ilyesmi van az egyik csövön, de nincs egy kiálló csavarfej, horonnyal, hanem csak egy lyuk van. (Biztos azért mondta a szerelő, hogy az enyémen nincs légtelenítő csavar, mert tudta, hogy már beletörte. Az autót 20.000km-rel vettem, azóta más nem nyúlt a motortérbe, csak ő, meg én, de én még nem légtelenítettem, neki viszont biztos kellett (volna), mikor hengerfejtömítést cserélt.)

Előzmény: Papalac (58358)
Papalac 2014.11.18 Creative Commons License 58358

Ott kell annak lennie. Ilyen fekete izé, a képen középen. Műanyag a csavar feje.

Előzmény: hant90 (58354)
Köhike 2014.11.17 Creative Commons License 58357
Ha esetleg sérül, a Logan féle légtelenítőt bele lehet rakni. Ki kell vágni a régit és a helyére rakni két bilinccsel.
Köhike 2014.11.17 Creative Commons License 58356
Könnyen bele lehet törni vigyázz vele.
Köhike 2014.11.17 Creative Commons License 58355
Pedig ott van.
hant90 2014.11.17 Creative Commons License 58354

Nekem azt mondta múltkor az autószerelő, hogy ezen nincs légtelenítőcsavar (1.4 8V)

Előzmény: Köhike (58351)
k.o.v.a.cas 2014.11.17 Creative Commons License 58353

Köszi!

Előzmény: Papalac (58321)
k.o.v.a.cas 2014.11.17 Creative Commons License 58352

Köszi a segítséget!

Előzmény: nadyy (58320)
Köhike 2014.11.17 Creative Commons License 58351

Az egyik vízcsövön van légtelenítő. Kövesd a csövet a termosztátháztól a fűtőradiátorig. Azon lesz rajta. Elvileg a kiegyenlítőn kell feltölteni, de teljesen kilégtelenedni elég sokára fog csak. Kicsit elcseszték, mert a légtelenítő csavar pont azon a csövön van ami bemegy a radiátorba, és az az alsó cső, így ott mindig marad némi levegő amit csak idővel tud kidolgozni magából a motor. Leengedni a rossz vizet az alsó hűtőcső leszedésével tudod.

Előzmény: Róland.F (58350)
Róland.F 2014.11.17 Creative Commons License 58350

Sziasztok !

A fagyok közeledtével eljött az ideje hogy lecseréljem  a leányzó hűtőfolyadékát, mivel év közbe sajnos csak deszt vízzel lett utántöltve és már elötte is csak -27C-ig volt jó. Szeretném itthon megoldani a műveletet , és az volna a kérdésem hogy az 1.4-es 8v-s motor  (k7j 700) önmagát légteleníti-e ? vagy hol találok légtelenítő csavart ? jól tudom hogy a kiegyenlitő tartályon keresztül kell feltölteni ?

üdvözlettel Roland

penge760203 2014.11.17 Creative Commons License 58349

A penge0203@gmail.com erre az email cimre tudnál legaláb egy képet a motorol egyet külső nézetböl meg egyet az utastéről?

Előzmény: Inaska (58347)
penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58348

És mi baja?vezérmüszij szakadás ?

Inaska 2014.11.16 Creative Commons License 58347

Eladó: Renault thalia 1.5 dci, magyar papírokkal, törzskönyvvel, lejárt műszakival, 2 gyári kulccsal, két oldali légzsákkal, klíma, szervókormány, jó fogyasztás( 4-5 liter), kormányról vezérelhető rádió, + 4db felni gumikkal, kifogástalan belsővel, 
motorhibásan: a kulcs elfordítása után, nem történik semmi csak egy kattanás. 
Egyetlen esztétikai hibája, hogy az elején a lökhárítóból ki van törve egy darab!
Csak egyben eladó. Megtekinthető Isaszegen egyeztetés után.

Kérésre, fényképet küldök

penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58346

TE TUDOD DE MEGJÁROD ÉS UTÁNA SE PÉNZ SE POSZTÓ

penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58345

Ha sok pénzed van megveheted ráadásul ha lopot vagy megbuherálták az alváz számot vagy a motorszámot akor az 3-5évig terjedő SZABADSÁGVESZTÉS.HA NEM IRATA ÁT DUPLA ÁTIRÁSI KÖLTSÉG !!!STB.

András80 2014.11.16 Creative Commons License 58344
Előzmény: Laudat (58343)
Laudat 2014.11.16 Creative Commons License 58343

Derűs napot !

Segítség kellene???  megvásárolnék, egy személygépjárművet, a gond az hogy aki árulja, az két   hónappal ez előtt vette,de………………..nem íratta át !!

Ő azt állítja, hogy csinálunk egy adás-vételit  (vele), de hogy, ha nem az ő nevén van a jármű, illetve a törzskönyv ? azzal minden zokszó nélkül átírják a nevemre ( őt majd kötelezik egy kényszer átírásra)

Én azt javasoltam, hogy együtt elmegyünk az okmányiroda(kormányablak) vagy mibe, és ott történjék az adás-vétel.

Természetesen megnézem az előző tulaj adásvételi szerződését, és hogy nem terhelt-e valamilyen teherrel a jármű.

Eddig akit kérdeztem 10-ből 9, azt mondta hogy felejtsem el az egészet !

De talán pont ezért, nagyon jó árban, és állapotban  van a járgány, és ismerősömnek pont ilyen típusú járgánya volt, és ő is arra bíztat, hogy vegyem meg,

Nem nagy összeg , tehát nagyon gondolkodom rajta !

Előre is köszönöm a válaszokat, 8 évig volt 1,5 dci-m, és szerencsés voltam, hogy NO PROBLEM ! további szép napot  Üdv Laudat.

penge760203 2014.11.16 Creative Commons License 58342

Ezt amit én ajánlottam nem csak sereg használja és 100000km után kell megismételni.Egyébként igazad van mindenki maga tudja .Én személyszerint 05w-30-as Elf olajat használok és a xado revitalizálot .Nekem be vált .És ha elolvasnátok több Magyar tapasztalatot rájötők hogy ne. 30 vagy 50 kilométere szol.Sok sikert mi denkinek.

Előzmény: Köhike (58338)
Papalac 2014.11.16 Creative Commons License 58341

Az utcai sebességmérők is többet mutatnak 5-10%-al a tényleges sebességnél :-)

Pontosan csak GPS-el lehet bemérni a sebességmérőt (<0,1 m/s a pontosságuk).

A keréknyomás is sokat számít és a nyári, téli gumi között is van eltérés.

Előzmény: teebee77 (58339)
Köhike 2014.11.16 Creative Commons License 58340
Valamennyit mindegyik csal. Alapból alá vannak kalibrálva. Talán valami jogi háttere van, hogy véletlenül se lehessen a gyártóra fogni a gyorshajtást.
Előzmény: teebee77 (58339)
teebee77 2014.11.16 Creative Commons License 58339
Tegnapi észrevétel: 50-el közlekedve több utcai sebességmérő is 46 és 48-at jelez. Gyári kerékméret, 7mm futófelület a gumikon. Kopásjelzőig kopott gumiknál vettem észre hogy 50-nél kevesebbet jeleznek az órák, de ezt betudtam annak hogy mivel kopott így változik a mérés mert kisebb lett a kerület. Lehet elbírná a 15ös kerekeket is és az óra sem csalna sokat.
Köhike 2014.11.16 Creative Commons License 58338
Ez az összes súrlódás csökkentő adalék úgy működik, legyen az teflon, molibdén vagy kerámia akérmi, hogy belerakódik a hengerfal hónolásába. Ami addig amíg tökéletes a bevonat lehet pillanatnyilag csökkenti a súrlódást, viszont idővel amikor elkezd lekopni pont arra jó, hogy az olaj ne tudjon megtapadni, egyszerűen lefolyik, így nem látja el maradéktalanul a feladatát. Ami miatt végül sokkal fokozottabban fog kopni az egész motor. Ezeket a csodaadalékokat a hadseregnek fejlesztették ki azért ha ellövik vagy megsérül az olajzás, akkor nem marad ott az autó a helyszínen, el tudja vonszolni magát. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ez hosszútávon jót tesz a motornak. A gyári olaj adalékolása egy igen kényes egyensúly, nem túl jó ötlet bármivel is felborítani azt. De ez csak az én véleményem, mindenki el tudja dönteni maga, hogy milyen kockázatot mer bevállalni.
Előzmény: penge760203 (58336)
penge760203 2014.11.15 Creative Commons License 58337

Egyébként ELF olajat hasznàlok én is tudom hogy jó de a revitlizálot is belerakom szerintem hétfőn érkezik meg.ha gondoljàtok megosztom a tapasztalatom igaz kel vagy 3-4száz kilométer mire vala.it észlelni lehet.Nem rábeszélni szeretnélek beneteket ezt mindenki maga tudja.Nekem tizen éve van Renaultom az elsö egy Meganae volt.Annyi adalékot csodaszernek mondot dolgot probáltam ki hát egyedül a Spuri és a Xado aminek észlelhető hatása volt valamint még nagyon régen volt a fimol de màr az sen annyira.Minden kedves Renaultos társamnak kivánok mennél több baleset és javitás mentes vezetést. Ha van bármi amit tudok segiteni valakinek.A penge0203@gmail.com email cimre irhatok.De napi szinten felnézek ide is.

penge760203 2014.11.15 Creative Commons License 58336

Igen de nem adalék hanem ffémkerámia réteget hoz létre a kopot felületen .Nekem és sok embernek bevàlt volt olyan autó versenyző akinek az elindulás is kétséges volt és a gél használatával még hejezést is elért 

Köhike 2014.11.15 Creative Commons License 58335
Igaz itt üzemanyag adalékról van szó.
Előzmény: Köhike (58334)
Köhike 2014.11.15 Creative Commons License 58334
Én az elf-ben hiszek csak. És az úgy tökéletes ahogy van.
Előzmény: ScenicRXT (58332)
Papalac 2014.11.15 Creative Commons License 58333

Ma ki akart idegelni az öreg talicska. Nyekergett, nyifogott valami menet közben. Mintha a kerekek felől jött volna, de nem a fék volt. Nézegettem, mozgatgattam, de csak menet közben jött elő. Végül belerúgtam a bal első dísztárcsába és megszűnt :-)

ScenicRXT 2014.11.15 Creative Commons License 58332

A Xado-t benzinesbe próbáltam korábban, a motorcsere segített végül.

Előzmény: penge760203 (58330)
Gergo.bgy 2014.11.15 Creative Commons License 58331

Üdv! Valakinek lenne elfekevőben résolajcsöve (gázolajvisszatérõ cső) Thalia 1.5 dCI-be? K9K700

penge760203 2014.11.15 Creative Commons License 58330

Sziasztok nem tudom valaki utána nézet-e az oldalnak amit ajánlotam Xado.hu. Nekem az üzemanyag elátásal volt problémám vettem egy xado gélt az üzemanyagba elmentem 650 kilométert és azt kell mondjam hogy nem átverés halkabban dolgozik a nagy nyomásu pumpám sokkal jobban huz az auto kevesebb a fogyasztásom 3,5 decivel.Tele tankal idáig 1200kilométert mentem most 1300-at .nem reklámot akarok nektek szeretnék jót kedves Renaultos társaim.Mindenkinek sok szerencsét baleset mentes vezetést kivánok.

bkriszto80 2014.11.14 Creative Commons License 58329

Igen, tervben van, hogy szétszedem, amennyire tudom, s megpróbálom kitisztítani.

Előzmény: Anonymus23 (58328)
Anonymus23 2014.11.14 Creative Commons License 58328

Akkor lehet neked is beszívott valamit a lamellák közzé, viszont ha nem került ki a ventitérből, bármikor visszakerülhet, és remélhetőleg csak beszorul, és nem tör el valamit.

Más:

Megjött az új akksi (74Ah, 680A). Nem kicsit megváltozott az indítás, pörög mint újkorában. A régi akksit visszavittem a szerelőhöz, megnézi mit tud vele kezdeni.

Előzmény: bkriszto80 (58327)
bkriszto80 2014.11.14 Creative Commons License 58327

Ma reggel míg kijártam, gondoltam kicsit pörgetem 4. Fokozaton, egyszer csak csinált egy fura hangot, mintha repült volna valami. Azóta rendben van, normálisan működik. Megnyugodtam...

Előzmény: Anonymus23 (58319)
Köhike 2014.11.13 Creative Commons License 58326
Én is jobban örülök ha szét tudom csavarozni de ha minden összerohad a kínlódás helyett fél perc alatt le lehet vágni.
Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58325)
Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.13 Creative Commons License 58325

Utoljára 2 hete cseréltem, még nem aktuális. Remélem egy pár évig nem is lesz az.

Amúgy megvan a technika, szerszám a vágásmentes cseréhez. A gyári, rozsdaette 12 évest is pár perc alatt kivettem.

Ha valamikor véletlen egy Renault szerviz közelébe jutok, akkor megkérdezem milyen és mennyiért van.

Előzmény: Köhike (58307)
penge760203 2014.11.13 Creative Commons License 58324

Egyébként nekem egy Renault Thalia 1.5 DCI van .

Előzmény: penge760203 (58323)
penge760203 2014.11.13 Creative Commons License 58323

Sziasztok mindenkinek figyelmébe ajánlanám a xado.hu webes oldalt ahol olvasátok el a tapasztalatokat .Nekem bevált csak ajánlani tudom .                Renault Clio, 1.5DCI üzemanyagrendszer kezelése

T. FOREX KFT.

Szeretném tudatni önökkel, hogy amit vásároltam önöknél adagoló gélt betöltöttem az autómba, ami egy 2004.12 havi Renault Clio, 1.5DCI 82 lóerős motorral.

Az üzemanyag nem megfelelősége miatt igen csak sérültek voltak a porlasztó csúcsaim ill. a nagynyomású pumpám. Az autó fehéresen füstölt nagyobb gázadásra ill. folyamatosan hibakódot generált. Az üzemanyag rendszer tisztítása után és a revitalizáló gél használata után nem hittem a szememnek és a fülemnek, mert az autó nem füstölt, nagyobb gázadásnál sokkal dinamikusabb, csendesebb, az alapjáratnál lévő vibráció is megszűnt. Pedig még csak kb. 60 km óta van benne a gél.

Így nagy valószínűséggel megúsztam a 300.000 Ft környéki üzemanyagrendszer felújítást. Ha van rá lehetőség csak ajánlani tudom minden Renault dieselbe, amiben Delphi befecskendező rendszer van. Jövő hónapban szerintem bevásárolok motorolajból és váltóolajból is. Még egyszer köszönöm a segítségüket.
Egy nagyon elégedett vásárló

HOCHVÁRT LÁSZLÓ                      Ez csak egy tapasztalat a sok közül.

Előzmény: kabipo (38632)
Tomek1985 2014.11.13 Creative Commons License 58322

Nagyon szívesen. Egy új kapcsoló, mivel a bal oldali egybe van építve elég költséges lett volna. Örülök, hogy jó ötletet adtam.

Előzmény: zimurgy (58317)
Papalac 2014.11.13 Creative Commons License 58321

16V-nél érdemes levenni a jeladó cseréjéhez a légszűrő előtti szívászajtompítót. Jobban látni és hozzáférni. Csak felfelé kell kihúzni kis mozgatással, nem forgatni!!!

Az újat beszerelés előtt érdemes a gumigyűrűknél megkenni motorolajjal. Könnyebben a helyére pattan.  Betételnél könnyedén forgatni, hogy a helyére találjon és benyomni, majd rátenni a csatlakozót.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58318)
nadyy 2014.11.13 Creative Commons License 58320

Szia!

Papalac 2014.10.04 -irt nemrég a jeladóról.Úgy látszik őszi betegség :-)Az enyém is felmondta a szolgálatot,ma jött meg a postán az új.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58318)
Anonymus23 2014.11.13 Creative Commons License 58319

Tévedés ne essék, ahogy kivettem a mogyorót, helyreállt a venti egyensúlya, ez évekkel ezelőtt volt, azóta is tökéletesen megy.

Előzmény: bkriszto80 (58316)
k.o.v.a.cas 2014.11.13 Creative Commons License 58318

Nem találom a kilométer jeladós hozzászólást. Tudom pedig,hogy nem rég volt. Most nekem haldoklik.Nicknév is elég,az alapján megtalálom. Köszi előre is.!

Előzmény: zimurgy (58317)
zimurgy 2014.11.13 Creative Commons License 58317

Ma szétkaptam a vezetőoldali ablakemelő-kapcsolót, és meg is találtam a hibát.

Azóta már be is építettem az autóba, és remekül működik. :)  Köszönöm még egyszer a segítséget!

Hasonló volt a hiba, mint Nálad, de szerencsésebb voltam: ugyanis a mikrokapcsolót nem kellett magát szétbontanom, hanem csak a műanyag "nyákot" kellett lefeszegetnem a kapcsoló hátoldaláról. Műszerrel kimérve azonnal meglett a hiba helye, ami szabad szemmel szinte észrevehetetlen volt.

Íme, az alábbi, bejelölt helyeken engedett el a forrasztás:

Előzmény: Tomek1985 (58295)
bkriszto80 2014.11.13 Creative Commons License 58316

Pollenszűrőt kicseréltem, továbbra is zajos. Ahogy nézegettem a ventilátor árát, egyelőre marad max 2. fokozaton :) Aztán vagy megadja magát, vagy kiesik a mókus :)

Anonymus23 2014.11.13 Creative Commons License 58315

Nekem akkor búgott, amikor a ventilátor lamellák közzé beszorult egy kis mogyoróhéj (valami vadállat telepakolta a levegőszűrőt mogyoróval, vag csak simán (mivel mogyorófa alatt álltam olyan helyre esett, ahol beszívta a légszűrhöz és a ventilátor házba is.

A beszorult mogyoróhéj elvitte a kiegyensúlyozást...

Előzmény: bkriszto80 (58314)
bkriszto80 2014.11.13 Creative Commons License 58314

Köszönöm a rajzot, már cseréltem pollenszűrőt, így ez a mozdulatsor megvolt :)

Én is arra tippelek, ill ciripelés volt már korábban ami elmúlt... de érdekes, hogy most kivettem a pollenszűrőt, lényegesen kisebb a zaj. Visszatéve ugyanúgy erős. Olyan mintha beszorult volna valami és amiatt zúgna... s tényleg hangos, nem csak ciripel, halkan zúgbúg, hanem hangos, mint egy lyukas, vagy sport kifpuffogó...

Előzmény: Papalac (58313)
Papalac 2014.11.13 Creative Commons License 58313

Ott a pollenszűrő előtt van a ventilátor. Én csapágyzajra tippelek. Még nem szedtem szét, nem tudom javítható-e. Nekem is elkezdett ciripelni a napokban, mintha valami levél beleérne a lapátokhoz.

Takazólemez levétele:

Előzmény: bkriszto80 (58312)
bkriszto80 2014.11.13 Creative Commons License 58312

Jó reggelt!

Ma reggel munkába jövet arra lettem figyelmes, hogy a levegő keringető meglehetősen erősen búg. Kb. olyan  hangja van mint egy sport kipuffogónak, melegre  hajtva erőteljesebb, illetve nyilván 3-as, majd 4-es fokozaton bitang hangos. Belső- külső keringetésnél is, alig van különbség (belső ugye alapból zajos)

Parkolóban kiszálltam, kívülről jól azonosíthatóan a jobb eleje felől jön a hang, ahol a pollenszűrő, klíma légcserélő, stb található. (természetesen nem ment a klíma)

Tapasztalt már valaki hasonlót, vagy esetleg tudna tanácsot adni, merre indulja el... már megint :S

Köszönöm előre is.

Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58311

Ha jól emlékszem azért kellett cserélnem mert eltört a csavar, de problémát nem okoz, mert elég jól összeszorul a stabilizátor és a lengőkar.

Elég nehéz betenni az új csavart és meghúzásnál is valami patentfogót használtam, mert elforog.

Előzmény: petiren1,5dci (58310)
petiren1,5dci 2014.11.12 Creative Commons License 58310

Vettem én is Lemfördert bírt is 3-4eKm-ert aztán vettem Birth márkájút, most az van benne már többet bírt mint a Lemförder.

Ha törik:

A Lemförder 3-4eKm után...

Előzmény: Papalac (58308)
zimurgy 2014.11.12 Creative Commons License 58309

Köszi a választ!

A jobb oldali ablakemelő kapcsolót már szétkaptam, és láttam, hogy két mikrokapcsoló van beforrasztva. Úgy tűnt, hogy szétpattinthatóak, de mivel minden funkciója remekül működött, így nem bontottam tovább. Remélhetőleg a vezetőoldali kapcsolókhoz is ugyanilyen mikrokapcsolókat építettek be.

Előzmény: Tomek1985 (58295)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58308

Megvárom amíg megadja magát a csavar, nem kell szétvágni :)

A jobb oldali motortartó beállítására van valami előírás, gyakorlati tanács, vagy ahogy esik úgy puffan alapon megy?

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58305)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58307

Meg fogsz szenvedni a cserével. Vágd le, szétcsavarozni úgysem fogod tudni. Úgy a legegyszerűbb. Gyárit nem tudom ki gyárthatta, de biztosan aranyárban van mint minden.

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58305)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58306

Hiába programozod át nem fog jobb besorolást kapni sajnos.

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58304)
Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.12 Creative Commons License 58305

Húú, hát nem gondoltam volna, hogy így este... de nagyon köszönöm! :)

Ahogy látom nálad is kb egy ujjnyi van. Akkor ezek szerint ez a normális.

Ettől tartottam, hogy ha egyszer cserélni kell valamit, akkor csak gagyira tudom.

Az eredeti stabi rúd gumi milyen márka? Valeo?

Ha a hivatalos Renault szervizbe megyek az alkatrészesekhez, ott eredeti gyárit kapok, vagy ott is utángyártottat?

Amúgy csak tanácsként mondom, hogy azt a 12 éves gumit nézd meg, mert lehet hogy a gumi még jó, de a csavar erősen elrohadt már a gumi belsejében. Nálam a felére elfogyott a csavar átmérője...

Előzmény: Papalac (58301)
Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.12 Creative Commons License 58304

Hmm, kár. Köszi, szinte sejtettem, hogy nem. Új autót nincs szándékomban venni, a mostani tökéletesen megfelel, csak gondoltam hátha pl. egy elektronika átprogramozás segítene a zöld plakett eléréséhez.

A 713,714,715 motor E osztálya mi?

Előzmény: Köhike (58298)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58303

A szárított darázs tartozék, nagy sebességnél stabilizálja az autót :-)

Előzmény: Papalac (58302)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58302

Hogy lehet szerkeszteni a hozzászólást?

Jobb torony:

Stabilizátor:

Előzmény: Papalac (58301)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58301

Bal torony:

Jobb torony:

Stabilizátor:

Kimentem a kedvedért a garázsba :-)

Bocsi, de nem szoktam takarítani a motorteret.

Szerintem is az utángyártottak minőségével lehet a gond.

1x cseréltem egy régi clioban, de alig tudtam betenni az újat. Az nem ment szét.

Előzmény: Köhike (58298)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58300

A második kérdésre egyszerű a magyarázat. Hitványok az utángyártott alkatrészek. Nekem is 1 évet bír ki. Utoljára lemfördert vettem mint "prémium" gyártó. Mondanom sem kell, hogy made in china és már tiszta repedezett fél év után.

Előzmény: Renault Thalia 1.4 16V (58297)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58299

A tányérnál van hézag, hogy pontosan mekkora azt nem tudom, meg kéne mérni.

Arra emlékszem, hogy a kerékállástól változik az a hézag.

Nekem nincs gondom a stabilizátor szilentekkel, pedig az egyik már 12 éves.

Mindjárt csinálok képeket a 9 évesről.

Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58298

Sajnos kizárt dolog. Még ha teljesíti is. K4J-ből ha jól emlékszem euro5 nem is létezett. Valaki egy zsigulit épített át euro2-esre a műegyetemen és azt sem sikerült áthomologizálni annak ellenére, hogy teljesítette az előírásokat.Ha euro4-est szeretnél az egyetlen út, hogy egy eleve olyan autót veszel. Voltak olyan esetek amikor létezett euro4-es változatok amik euro3-as besorolást kaptak (illetve euro3-mal is volt ilyen) mivel a magyar szabályozás még nem használta az euro 4-es besorolást, azokat esetleg át lehet minősíttetni, de azok gyárilag alapból euro4 szerint voltak legyártva.

Renault Thalia 1.4 16V 2014.11.12 Creative Commons License 58297

Elsőként üdvözlöm a régi és új topic társakat; jó rég nem jártam itt... Látom pörög a topic :) és ennek örülök. De amit szeretnék megkérdezni:

Szerintetek a K4J712 motorból lehet Euro 4, 5 motort "létrehozni"? Ha igen, mi kell hozzá? Gondolok itt mind a mechanikus javításra, mind a papírmunkára, hogy a forgalmiba is átvezethető legyen.

A másik, amire egyszerűen nem látok magyarázatot, hátha Ti tudtok ötletet:

A stabilizátor rúd végén lévő csavaros szilent miért megy tönkre cca 2-3 hónap alatt? Olyan szinten szétmegy, hogy kettétörik hosszában és ki is esik. Próbáltam többféle márkát, de ugyanaz a helyzet. Más lógást nem találtam sehol, futómű rázópadon sem jött elő hiba. Minden beállítási érték jó, deformálódva, járdázva nincs. Egy dolgot vettem észre, hogy az első toronycsapágyat a motortérben fogó anyás gumitányér és a karosszéria között kb egy ujjnyi hézag van. Sajnos ezt nem figyeltem a jármű újkorában milyen volt. Ez a hézag szerintetek jó, vagy ennek teljesen össze kellene feküdnie?

Tomek1985 2014.11.12 Creative Commons License 58296

A gyári olajleresztő csavar méretei:

Hossz 15,5 [mm]
Menetméret M 16 x 1,50 x 12
tömítőgyűrűvel
Kulcsnyílás 8 x 8

Előzmény: hant90 (58294)
Tomek1985 2014.11.12 Creative Commons License 58295

Szia! A központi zárra nem, de az elektromos ablakra talán tudok megoldást. Igaz Clio II-nél de ugyanez volt. Utasoldali ablak felfelé működtethető volt lefelé nem. Én is mindent végigméregettem, de semmi. Végül villamossági szerelő találta meg hibát. Szóval a VEZETŐOLDALI AJTÓ kapcsolójában, ami az utasoldali ablakot működteti elengedett egy forrasztás. BENNE A MIKROKAPCSOLÓBAN. 2 lehetőség van: vagy vezetőoldali kapcsoló csere, vagy nekem szétszedték a mikrokapcsolót és talán 2000ft-ért megforrasztották. Azóta is tökéletes. Az enyémben is hibátlan volt a mechanika, a csatlakozók, a vezetékek. Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: zimurgy (58277)
hant90 2014.11.12 Creative Commons License 58294

Meg tudja valaki mondani, hogy az olajleeresztő csavarnak mik a méretei? Nekem ilyen van benne (2003-as 1.4 8V):

Gondoltam, hogy inkább hatlapfejűt vennék bele.

zimurgy 2014.11.12 Creative Commons License 58293

Sajnos nem volt sikeres a centrálzár távvezérlőinek a szinkronizálása.

Már ott kezdődik a gond, hogy a műszerfali nyomógombot hosszan nyomva nem történik meg a bezárás-kinyitás sem. :(

Röviden nyomva viszont szépen nyitja-zárja az összes ajtót.

Előzmény: GOFE (58283)
ponyva01 2014.11.12 Creative Commons License 58292

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy egy 2003-as Thaliában (1.5dCI) szeretnék cserélni stabilizátort. Van egy MII-m is abban van stabilizátor pálca. Ebben is van? Vagy csak stabilizátor szilent?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58291

Annyi feladata van csak egyébként a kapcsolónak, hogy alapjáraton ha tekered a kormányt onnan tudja az ecu, hogy emelni kell az alapjáratot.

Előzmény: Papalac (58289)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58290

Na jó azért nem teljesen ugyanaz, elég sok mindenben csak első ránézésre egyezik, de ez speciel ugyanaz.  A váltó pl már más. A motortér is szélesebb, mások a motortartó bakok. Eleve az egész autó nagyobb.

Előzmény: Papalac (58289)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58289

Tudom, hogy nem nagy eltérés van a két autó között, csak nekem olyan nagynak tűnik az a menet ahhoz a vékony csőhöz ?-)

Előzmény: Köhike (58288)
Köhike 2014.11.12 Creative Commons License 58288

Ilyen van benne. Ugyanaz a két motortér.

Előzmény: Papalac (58287)
Papalac 2014.11.12 Creative Commons License 58287

Aki cserélt már kormányszervó nyomásérzékelőt segíthetne, hogy ilyen van-e a thaliában?

Nem találok az alkatrészeseknél. Mennyibe kerül egy ilyen és hol lehet kapni?

Ez állítólag a Logané.

Azt néztem, hogy 21-es kulcs kell a letekeréséhez és talán 12-es kell a csőcsonkhoz.

ÖregMackó 2014.11.11 Creative Commons License 58286

Nekem semmi nem volt ráírva, de az sem tartott volna vissza. Csak egy menetes dugó a csavar és ha kiveszed belelátsz a cellába, látod meddig ér benne az elektrolit. el kell, hogy lepje a lemezeket. Nekem csúnyább volt a látvány, mint amit sejtetett,  alig 3-4 * 5 c3-t tudtam fecskendővel utánatölteni. A csavarokat ha kiveszed vigyázz hová teszed mert savas az alja aztán csak késöbb jelentkezik, hogy kimar valamit, amire ráteszed.

Az én aksim 8 éves 2006 augusztusában vettem és még soha nem néztem bele. ahhoz képest elmegy gondozásmentesnek. De azt hiszem ezt a telet már nem lehet megkockáztatni mert aztán valahol otthagy nem tudok hazamenni és mehetek aksit venni meg segítséget keresni hozzá.

Előzmény: k.o.v.a.cas (58266)
Solymidani 2014.11.11 Creative Commons License 58285

Sziasztok! Egy 2006. Novemberi 1,4 16v tulajdonosa vagyok másfél éve. Eddig nem volt gond a géppel, de 2 hónappal ezelőtt ugrált a motor, fordulatszám egyenetlen volt, volt mikor nem volt alapjáratom, kihagyott az egyik henger. Szerelőnél gyertyacsere, autó meggyógyult. Ma reggel ahogy jöttem dolgozni, megint kihagyott egy henger, fogyasztás 8-9 közötti volt. Szerintetek a gyertyákkal van megint gond, vagy a trafókkal is lehet vmi?

zimurgy 2014.11.11 Creative Commons License 58284

Köszönöm szépen a gyors segítségedet! :)

Előzmény: GOFE (58283)
GOFE 2014.11.11 Creative Commons License 58283

Üdv!  Az ablakemelő problémához nem tudok hozzászólni, de a centrálzárral nekem is volt ilyen gondom.

Lapozz vissza az 54620-as h.sz-hez , ott Kerekati leírja, hogy kell reszinkronizálni.

Előzmény: zimurgy (58277)
ScenicRXT 2014.11.11 Creative Commons License 58282

Ez a Clio II. :-)

Előzmény: Papalac (58276)
Köhike 2014.11.11 Creative Commons License 58281
Az infrásoknak volt ott a vevőjük.
Előzmény: Papalac (58279)
Köhike 2014.11.11 Creative Commons License 58280
A lámpában csak egy izzó van semmi más.
Előzmény: Papalac (58279)
Papalac 2014.11.11 Creative Commons License 58279

Igen, ezzel a céllal kérdeztem. Lenne egy kis hely legalább a nyomásérzékelő cseréjénél is.

Ha jól értem simán leszedhető, nem kell lebontani az egész elejét :)

zimurgy!

A központi zár távvezérlője nekem is szórakozik. Most azt vettem észre, hogy ha ki van kapcsolva a belső világítás (középen a tükörnél), (vagy ha be van kapcsolva?) akkor jól működik. Ha jól tudom ott van a vevője. Még nem szedtem le a lámpát, hogy mi lehet a gond.

Előzmény: janobá (58278)
janobá 2014.11.11 Creative Commons License 58278

Én ugy tudom hogy hütés szerepe van, két csavar tartja azt hiszem 13-as kulcsnyillás ( a lyukak alján). Leveszed könnyebb a szűrőhöz férni

Előzmény: Papalac (58265)
zimurgy 2014.11.11 Creative Commons License 58277

Sziasztok, elektromos segítséget szeretnék kérni.

Kollégám autóján elromlott a jobb első elektromos ablakemelő. Eleinte a vezetőoldalról még tudta működtetni, de egy ideje már egyáltalán nem.

A minap megnéztem az autót (2003-as évjárat, és a vezetőoldali ablak sem szekvencionális működésű), és azt tapasztaltam, hogy az ajtócsatlakozók korrekt állapotúak, vezetékszakadást sem észleltem egyik oldalon sem.

Mindkét oldalon kivettem a kapcsolókat, az érintkezőkön igyekeztem picit szorítani, de nem javult meg. Felfele működik, a leengedés nem funkcionál.

Utána a jobb oldali ajtókárpitot is leszereltük, és leteszteltem az ablakemelő mechanikát külső áramforrásról: szépen megy fel-le.

A kapcsolónál méricskéltem, és az derült ki, hogy a "B2" kamrában nem tudok mérni semmit. A neten rákeresve arra jutottam, hogy ezen állandó pozitívot kellene tudnom mérni, ha a vezetőoldali kapcsoló nyugalmi helyzetben van. Próbát is végeztem: ha külső vezetékkel pozitívot vezettem ide, akkor mindkét oldali kapcsolóval le tudtam az ablakot engedni.

Kérdésem: van-e olyan jellemző pont, ahol célszerű elkezdenem a szakadást keresni? 

A másik probléma: a központizár egy ideje bizonytalan működésűvé vált távirányítóval, és egy ideje már csak a műszerfali gombbal működik (kulccsal sem: csak az adott ajtót nyitja a kulcs, a centrálzárat nem vezérli). Mindkét kulccsal ugyanaz a helyzet. Az elemek cseréje sem segített. Létezik valami szinkronizációs metódus, amit elvégezve újratanítható? Indítási problémák egyáltalán nincsenek, csak a centrálzár érintett.

Bármi választ előre is nagyon köszönök!

Papalac 2014.11.11 Creative Commons License 58276

Lehet, hogy ez a Cliod?

Előzmény: Papalac (58275)
Papalac 2014.11.11 Creative Commons License 58275

Nem  csodálom, hogy ismerős, ráadásul nem is thalia, hanem Scenic :-) Lusta voltam fényképezni, meg aztán van aki takarítja is az autóit és szép képeket készít.

Köszönet érte!

Köhike! Köszi, nem tudtam, hogy ilyen jó nyomáskapcsoló van ezekben. Kezdhetek keresni hozzá. Legalább nem kell az egész csövet cserélni.

Előzmény: ScenicRXT (58274)
ScenicRXT 2014.11.11 Creative Commons License 58274

De szép motortér, és milyen ismerős. :-)

Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58273

Az a kapcsoló mindegyikben elkezd idővel ereszteni. Aztán be is szarik idővel. Onnan fogod észrevenni, hogy alapjáraton tekersz a kormányon, és esni fog az alapjárati fordulatszám.

Előzmény: Papalac (58264)
Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58272

És akkor nem kell pöcsölni a hangfrekvenciás feszítéssel.

Előzmény: Köhike (58271)
Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58271

Szerintetek át lehet alakítani a 8 szelepes motorját automata feszítősre? 2009 után a sandero K7J-ből létezett olyan is. Persze engem nem zavar a hagyományos, csak kíváncsi lettem. Kérdés a vezérműkerekek változtak-e. A műanyag fedél kicsit más az biztos, hogy elférjen az automata feszítő, mivel az kicsit szélesebb. Az SKF egyébként VKMA06009 számon gyártja a készletet.

Köhike 2014.11.10 Creative Commons License 58270

Az hagyján, hogy a csomagolás megvátozott, de az elnevezéseket is átkeverték megint. 4 évente eljátsszák. Olajszűrőt mindig kézzel is szabad csak meghúzni. Miután felcsavarod a helyére még rátépsz egy 2/3 fordulatot és kész. Nem fog lejönni. Örülök, hogy tetszik az alátét. :D

Luck Skywalker 2014.11.10 Creative Commons License 58269

2 db 8-as anya fogja.

lulumba 2014.11.10 Creative Commons License 58268

Ha jól tudom az injektorok vannak alatta, talán azokat védi...

lulumba 2014.11.10 Creative Commons License 58267

Hali!

Az enyém 2003-as, de szerintem az ugyanaz, mint a Tied. Valóban kicsi a hely a szűrőnél, én ilyent vettem hozzá: 

http://tomnerszerszam.hu/spd/9AE2-7612/OLAJSZURO-LESZEDO-TANYER-76-12

Ezzel egyszerűbb.

Nekem a menet már megszakadt, azóta egy nagyobb csavar van benne(réz alátéttel)...

Az olajból nekem 4,9l megy bele, akkor a felső nívóig van. A váltótartó nálam is csavart, ha jól emlékszem ami most van benne már a harmadik csere, ez viszont sokkal jobb mint ami eddig volt benne. A váltókar terhelésváltáskor sem mozdul meg, talán csak pár mm-t.

A szervónál nekem is olajködös régóta, de még nem csepeg.

k.o.v.a.cas 2014.11.10 Creative Commons License 58266

Szia! Rá volt írva a kupakokra,hogy don't open? Nekem rajta van,nem mertem fölnyitni. Enyém is banner.

Előzmény: ÖregMackó (58258)
Papalac 2014.11.10 Creative Commons License 58265

Jut eszembe!

Ez a szép nagy alutömb itt a motor elején minek van ott, mi a célja, hogyan és mivel lehet leszedni?