Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kisidi 2014.06.27 06:51:43 © 902

Alaprajzot tegyél fel, így látatlanban nehéz. 

Előzmény: Jay28 (897)
kisidi 2014.06.27 06:50:31 © 901

Vízszintes osztás,  fiókok ajtók helyett,  felnyíló felsőszekrény, magas fény, inox. Ezek ugranak be, és alkalmazni is fogjuk, lakásfelújítás van. 

Előzmény: Jay28 (897)
tsatsi91 2014.06.26 07:32:04 © 900

Sziasztok ! 

www.facebook.com/butortech

Vállalom elavult bútorainak cseréjét, konyha szoba, fürdőszobabútorának, gardróbjának, irodabútorának elkészítését, kedvező áron. 

Tel : 06-20-239-44-58

email: butortech@gmail.com

Üdv. G

Jay28 2014.06.22 10:58:50 © 897

Sziasztok ! 

Konyhát szeretnék a családi házunkba. Modern stílusút. Ebben kérném valaki hozzáértő segítségét,h milyen színt ajánl és milyen elrendezésben. Nekem a bézs és árnyalatai tetszenek a sötétbarna (wenge) színel kombinálva. De ha valakinek van jobb ötlete szívesen veszem. No és milyen anyagokat használjak. Elrendezésben van pár ötlet,de ebben is elfogadok minden jó tanácsot. Ha kell bemásolok majd a konyháról egy alaprajzot. 

Segítségetek előre is köszönöm.

Csokis 2014.06.17 09:22:26 © 896

Nem kicsit vagyok hülye. Azt hittem, a Citroen topikot olvasom. Bocs!

Előzmény: Csokis (895)
Csokis 2014.06.17 09:21:08 © 895

"A kék. Ja, nem, a barna. Áááá...."

De viccen kívül: bár nem sikerült, de nem is érdemes beraknod a színt, mert még a legjobb CRT monitor is annyit torzít, hogy úgysem ér semmit. De a javítószínt kikeverik neked szinte minden festékboltban. Nekem a faszi megkérdezte az évjáratot, elővette a nagykönyvet, kikereste a kódot, utána elővette a megfelelő skálát, kikereste az alapszínt, és hozzánézte a kocsihoz. Aztán addig nézegette a szomszédos árnyalatokat, amíg meg nem találta a megfelelő fakulást, majd azt kikeverte.

Előzmény: Ákos92xsara (893)
béci26 2014.06.17 05:16:17 © 894

Sziasztok

Hozzáértő segítségét szeretném kérni.

Egy 16 négyzetméteres konyhát szeretnék berendezni amiben fényes fehér fronttal és palaszürke munkalappal készült bútor lenne. A hűtő és a gépek inox felületűek lennének.

A kérdésem a következő lenne, milyen szinű járólap passzolna leginkább ehhez a bútorhoz?

A konyha sajnos elég sötét mindössze egy mindössze egy 60*120-as ablak van benne .

Ákos92xsara 2014.05.25 13:34:59 © 893

.

Előzmény: Ákos92xsara (892)
Ákos92xsara 2014.05.25 13:33:32 © 892

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Keresek egy festéket, de nem tudom, hogy mi a színnek a neve.

Válaszokat előre is köszönöm.

mikkkro 2014.04.19 15:10:42 © 891

Sziasztok,

Eladó az alábbi könyv:

Francisco Asensio Cerver: MODERN LAKBERENDEZÉS - 2.000 Ft

Eredeti ára 5995 Ft volt, 2007-es kiadás, a borítókat kivéve újszerű állapot. A hátsó borító egyik sarka meghajlott. Rengeteg képpel! 1000 oldal

Érdeklődni mailben lehet: mikkromakka@gmail.com 

imhaus 2014.02.17 11:43:27 © 888

Kedves Fyrexxx!

Nem ajánlom magunkat, csupán linkelek önnek egy tájékoztató olvasmányt, ami talán segít eloszlatni a kételyeket.

Igyekszünk honlapunkon minden általános fürdőszobai kérdésre kielégítő választ adni, ha bárkinek bármilyen kérdése akad, bátran tegye fel itt, bármilyen egyszerűnek vagy bonyolultnak is tűnik!

A személyes beszámolókat is szívesen vesszük, bármilyen negatív vagy pozitív tapasztalatot nyugodtan osszanak meg velünk!
Üdv, imhaus.

http://imhaus.hu/index.php/tippek-es-inspiraciok/stilus-es-berendezes/29-butorok-kicsi-furdoszobaba

Előzmény: Fyrexxx (887)
Fyrexxx 2014.02.17 10:55:42 © 887

Sziasztok!
Azügyben lenne segítségre szükségem, hogy kis méretű fürdőszobába hol érdemes bútorokat nézni?
Pozitív tapasztalatokat várok!
Köszönöm.

Sarah-Miss 2014.02.05 09:36:45 © 886

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Keresek ilyen, vagy ezekhez hasonló kaspót, padlóvázát, vázát, tudna esetleg valaki segíteni, honnan tudnék beszerezni ilyet? 
Csak a modern típusok érdekelnek, letisztult, natúr színekben :fekete, fehér, a barna árnyalatai, krémszínek, ezüst, arany, bronz, króm stb színekben. 
A padlóvázából a nagy méretűek (min. 50 cm magas) érdekelnek. 
Vagy esetleg érdekelne olyan weboldal, ahol ilyet tudok rendelni! 

kaspók 

padlóvázák 

vázák

runner 125 2014.01.07 20:40:01 © 885

Sziasztok,

Látom kevésbé pörög a topik, de azért kérdeznék, hátha.

Adott egy '70 környékén épült családi ház, ami nagyjából 100m2 lakóterületű. Felosztása sajnos nem a legjobb, így konkrét nagy nappalit esélytelen benne kialakítani, még teljes falbontással is, mivel szinte 3-3,5 méterre vannak egymástól a főfalak, így azokat sajnos nem tudom eltávolíttatni.

Viszont az étkező után van egy plusz szoba, amit nem használunk, ráadásul átjárható, így eleve mint szoba nem is funkcionálna.

A szoba mérete 2,5 méter x 4,6m, belmagasság egységen 2,72m.

Arra gondoltam, hogy az étkező és a szóban forgó szoba közötti falrészt (szintúgy főfal) kibontatom, berakatok egy minimum 4 méteres áthidalót, és csinálok belőle egy kis nappalit.

A kérdésem arra irányulna, hogy vajon mennyire jó ötlet, mennyire lesz "kényelmesen", jó kedvvel használható a viszonylag kisebb nappali?

Skicc szerűen csináltam róla egy tervet is, pár Prtscr-t csatolnék:

A mostani állapot: 

(Étkezőben lévő tálaló csak terv... nincs ott még)

http://kepfeltoltes.hu/140107/a1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140107/a2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A terv:

http://kepfeltoltes.hu/140107/b1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140107/b2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140107/b3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140107/b4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy kb 2,5m x 2 méteres L alakú kanapé látható a rajzon, a sarokba két puffot gondoltam, illetve a hely szűke miatt pl a tv-t is besüllyesztetném a falba, így az sem foglalna el helyet, sőt, még kicsit hátrébb is kerülne. Magyarán bútor szempontjából csak az ülőalkalmatasságok és az a kis 40 x 70-es dohányzóasztal lenne, illetve a falon lévő polc.

A fő fal kibontásával úgy gondolom fényben nem lenne hiány, de azért remélem érthető a kérdésem. Van így értelme, jól használható lesz 3 fő részére?

Köszönöm.

dani04.19. 2013.12.29 10:14:19 © 884

Szia!

Szerintem nézz szét ezen a honlapon és vásároltam tőlük, elégedett vagyok.

Jó árak és gyors szállítás. Szerintem megtalálod amit keresel:

www.home-max.hu

Remélem segítettem!

Előzmény: korrektek (846)
hpapagaj 2013.12.18 22:01:55 © 882

Keresek egy hozzáértőt, aki be tudna IKEÁZNI egy 7*7,5méteres kislakást. :)

repvez 2013.11.12 17:50:07 © 880

repvez 2013.11.12 17:47:16 © 879

Sziasztok tudtok egy kis segitséget addni, hogy lehetne átvariálni a szobám,hogy egy kicsit tágasabb legyen vagy hogy más elrendezésben,de minden butor visszakerülhessen?

Az alap probléma, hogy 3x5m-es a szoba,tehát elég keskeny,ráadásul közép tájon ugy 15cmel el van csusztatva .Tehát lényegében  2db 2,5x3mes részből áll.AZ egyik 3mes fele az szinte teljes ablak 270cmx160cm és alatta középen egy konvektor( A mellékelt képen kék téglalap.)

A szoba ajtaja a másik vastag fekete vonal 90x210es és befelé nyilik az ablak felé.Igy csak ugy tudok a szobába bejutni ha becsukom magam után vagy falig kitárom,mert az 1es számu ágytol nem férek el ami 140x200as méretű.

Emellett 2 fotel 4 és 5ös számmal.

2-es szekrény

3as számitógép asztal, rajta a barna vonal a monitor

7es a tv álvány rajta egy 32" lcd

8as görgős szék

9es és az 5és 2es között is egy-egy 30x25x90-es hangfal

6os egy 40x50x200as szekrény és az ágy felett egy áthidalós szekrény.

a képen nincsenek arányban ,de kb minden centire van egymástól.

Bárhogy probáltam variűlni vagy nem fért be valami vagy pedig nem olyan pozicióba, hogy lehessen használni,mert az ágyat ha keresztve teszem akkor a TV és a hangszórók már nem férnek oda, hogy szemből nézhessem vagy át kéne mászni az ágyon, hogy bljebb jussak. Az ablak alatt meg a konvektor miatt nem szeretném az ágyat.

A TV-t is le szeretném cserélni egy 46"osra és annak is kellene a hely, a mostani helyén tul belógna a szobába és félek hogy lelökném amikor az ablakhoz megyek.

Várom az ötleteket milyen trükkel lehetne javitani a helyzeten, kevés pénzből

cz.m 2013.10.21 09:03:01 © 877

sziasztok, lehet hogy ugyanazon verseny miatt, de én is kérnélek titeket főleg győr, pécs, budapest, debrecen és ezek környékén élőket, hogy töltsétek ki a következő kérdőívet:
http://kerdoivem.hu/kerdoiv/682813416/

rengeteget segítenétek vele!

Lány gyöngyfülbevalóval 2013.10.16 21:59:50 © 876

Sziasztok :)

Indulunk egy versenyen az egyetemünkről 2 barátommal, ahol a lakberendezés a téma. Csináltunk egy kérdőívet a témával kapcsolatban. :) Remélem tudtok segíten, 10 perc a kitöltése :) Gondoltam hogy titeket érdekelhet is a téma. 

Minden jót :)

https://docs.google.com/forms/d/19La856OyOfcxkrrWCecfZgTspxjQTW9MZIDYosPReNc/viewform

Timitipia 2013.10.09 12:36:44 © 875

Sziasztok! Ha nehézségetek támad a lakásotok berendezésével és nem is tudjátok, hogy milyen bútort válasszatok és azt egyáltalán hova kéne tennetek, akkor ajánlom nektek a lakberendezési programokat. Egyszerű a használatuk és nagyon hasznosak, hiszen így láthatjátok, hogyan nézne ki a szoba, ha az adott bútort választanátok. Ha érdekel titeket, akkor nézzétek meg ezt a cikket: http://butortrend.com/10-legjobb-lakberendezo-szoftver :)

tsabe 2013.10.06 10:52:02 © 874

Kedves Olvasók!

Elindult ajándék, játék, háztartási eszköz, lakberendezés, stb. webáruházam, ahol közel 39.000 féle termékből válogathatnak!

Kérem tekintsék meg oldalam: www.ajandektrafik.hu

Facebook oldal: https://www.facebook.com/ajandektrafik

Köszönöm!

Ajándék Trafik

mamfredd 2013.09.16 14:18:37 © 872

Sziasztok, egy gyors kerdesem lenne. A nappalink viszonylag kicsi, benne egy regebbi hatalmas L-alaku kanapeval. Szeretnenk kicsit felturbozni, es osszhangba hozni a nappalit, ezert uj huzatot tervezunk a kanapera. A kerdes: hogyan tudjuk optikailag kicsinyiteni a kanapet? Egy színű a) vilagos, b) sötet huzattal, mintas parnakkal, vagy c) apro mintas, d) nagy mintas huzattal egy szinu parnakkal? A nappali vilagos zöld - feher, a fuggony feher. Elore is koszi.

SzMVlakber 2013.05.27 12:51:46 © 871

Szia Attila! A gyerekszobába én is mindenképp a vágott szőnyegeket javasolnám, sokkal könnyebb tisztítani, illetve játszani rajta:). Nem tudom milyen nemű a kis lurkó, de nekem ezen a kéken akadt meg a szemem (http://szonyegpaplan.hu/termekek/3/vagott-mintas-szonyegek/1196/friese-0949-kek-szonyeg) Saját tapasztalatból én bátran merem ajánlani a Shaggyt, rendkívül meleg, otthonos érzetet kelt. Ha nem akarsz beleesni a "kimegy a divatból" és "meglátszik rajta a kor" hibába, akkor szerintme egyszínűt vegyél, akár ezt zöldet, egészen olyan, mint a pázsit:)))http://szonyegpaplan.hu/termekek/77/shaggy-szonyegek/69/shaggy-saggy-9000-green-szonyeg

Előzmény: Attila2013 (870)
Attila2013 2013.05.14 17:13:02 © 870

Tanácsotokat szeretném kérni, egy szőnyeget szeretnék vásárolni a nappaliba, most van egy egy akciós kuponom a http://szonyegpaplan.hu weboldalra. Az lenne a kérdés, hogy shaggy vagy vágott mintás szőnyeg legyen. Félek kicsit a Shaggyitől, hogy majd egy idő után. Divatját múlja és nem lesz olyan, mint most. Szerintetek? A gyerek szobába meg valami vágott mintás lenne a jobb, már csak az időtálas és tisztítás miatt is.

SzMVlakber 2013.05.07 17:01:44 © 869

Sziasztok!

Láttam, hogy nagyon sokan írtatok gyerekekkel-gyerekek növekedéséből fakadó lakberendezési problémákról. Nemrég találtam egy terméket, ami szerintem fantasztikus. (http://europadesign.hu/hu/termekek/55/moll/1281/maximo)

Tökéletsen lehet a gyerekek aktuális magasságához/súlyához szabni, és sok-sok éven keresztül használni. És van hozzá állítható asztal is! Sőt, Magyarországon is könnyen hozzá lehet jutni, az Europa Design-on keresztül!

Én egyébként aktív lakberendező vagyok, így szívesen segítek, ha bármi kérdés felmerülne! Nyugodtan írjatok!

<Tycoon> 2013.02.25 20:03:22 © 868

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok, szeretnék egy franciaágyat venni, de nem értek hozzá, hogy rugós vagy szivacs alapú legyen (kárpitos ágyneműtartós ágy kellene)

Tudtok valami megbízható, kényelmes, akciós ágyakat ajánlani?  Ilyen ikeás meg Kikás szarságok kilőve. 

mark76 2012.04.09 21:02:48 © 865

Kedves Mindenki!
Jól gondoljátok meg, hogy kit bíztok meg belsőépítészeti munkával, mert én nemrég jártam meg egy hazudozós átverős emberrel, aki magát a legjobb belsőépítésznek tartja.
A tervezést relatív jól megcsinálta, felvette mindenre az előleget, és jól lelépett a pénzzel.
Bakó István, bakodesign és fabatka design a neve.
Utólag tudtam meg, hogy már másokkal is kibabrált.
Ha valaki ismeri, vagy mással is kibabrált, az írjon!

ágika1 2011.10.21 20:48:01 © 863

Lehet olyan hogy az egyik fal legyen szines a többi fehér, de kis helyen ne legyenek tarkák a falak. Vagy minden fal egyszínű és a falhoz illő kisebb darab textileket lehet cserélgetni. Mindig vigyél magaddal a vásárláshoz a bútorból, parkettából, szőnyegpadlóból és a szines falból ( A4-es fehér papír kétszer átfestve)/tapétából szinmintát.

Sokféle fantázia néven futnak most a szinek, de két gyártó azonos  nevű terméke is eltérő árnyalatú lehet.

Előzmény: Racsluk (862)
Racsluk 2011.09.21 13:03:06 © 862

sziasztok!

Lakásfelújításba kezdtünk és mivel egy 55 m2-es panellakásról van szó, így sajnos nem lesz külön hálószobánk. Egy szoba a gyerekeké, egy a miénk. A férjem ragaszkodik a franciaágyhoz, ami még plusszban megnehezíti a dolgomat, hiszen ha valaki jön hozzánk, mégsem ültethetem le a franciaágyra. Ezért úgy gondoltam, hogy a nagyobbik szobából az egyik sarokrészt kb. 2m x 2 m-es rész megcsinálnám egy olyan kis beszélgetősarok-résznek. Ezt a részt a fal színében is meg szeretném különböztetni. A franciaágy és a gardróbszekrény magyar szilva-juhar színű. Egyszerűen nem tudom, hogy milyen falszín kombinációt alkalmazzak. Tapétában gondolkodom és az elkülönített sarokrész színét szeretném, ha a franciaágy mögötti falon is visszaköszönne valamilyen formában. Adjatok már ötletet, ami illik a bútoromhoz és azért fiatalos-modern is.

Előre is köszönöm!

gabesas 2011.07.31 11:16:21 © 861

Ja, és nem lenne baj ha két külön élettér alakulna ki a két szobában.

gabesas 2011.07.31 11:15:13 © 860

Sziasztok!

Tippeket, ötleteket, képeket várnék, hátha emlékeztek hasonló elrendezésű szobákhoz jó ötletekre.

Egy pici, 55nm-es, 2 szobás, baromi rossz elrendezésű panel felújítását, átalakítását tervezgetem. A konyha meg az ebédlő egybelett nyitva, azzal nincs is extra gondom, a szobák problémásak. Hosszúkásak, és egymással szemben a rövid oldalakon az ajtók, és szemben az ablakok.

(szuobaméretek: 3.5*5.5 és 2.5*5.5)

Alaprajzot is csatolok(az égtájak nem ezek, a szobaablakok keletre néznek), megköszönöm ha tudtok pár kész ötlettel, képekket segíteni.

g.

Fogár 2011.03.01 15:16:47 © 858

köszi szépen,ez a levágás ötlet ez nagyon megtetszett,egy másik indexes lakberendezős fórumon is egyből ezt írták 2-3an...vhogy nekem ez meg sem fordult a fejemben,pedig eléggé dobja magát.

kissé kevesebb macera mint egy komplett új ágy-ezt eladni,elvinni...stb...

Előzmény: Csokis (857)
Csokis 2011.03.01 10:54:41 © 857

Ja, és az ötlet:

Én a meglevő emeletes ágyat egy asztalossal rövidebbre szabatnám, keresztbe fordítanám az ajtó meleltti falra, és a meglevő szekrényekkel részben "befalaznám", így lene egy jó kis kuckójuk. Ennek az is előnye, hogy ha a kicsihez lámpát kell gyújtani, akkor nem kapnák direktben a fényt az arcukba.

Előzmény: Csokis (856)
Csokis 2011.03.01 10:51:27 © 856

Nálunk ugyan csak kettő van (hasonló leosztásban lehet, mint nálatok, mert 5, ill. 6,5 évesek), de ebbe az emeletes ágy problémába én is beleszaladtam. A vége az lett, hogy csináltam egy emeletes ágyat magam. Felül 140, alul 160-as fekvő felülettel, pácolva, lakkozva, még a régi, rácsos gyerekágy kókusz matracait is fel tudtam hozzá használni. (Lábnál megtoldottam szivaccsal, ott majdnem tök mindegy, hogy mi van.)

Előzmény: Fogár (855)
Fogár 2011.03.01 10:36:10 © 855

sziasztok!

egy kis segítséget kérnék.

az alábbi vázlaton a gyerekszobánk látható-bútorokkal-amik mondhatni újak-és azokat meg kellene tartanunk fixen,mert így férnek csak el a holmik.

a szobában jelenleg 2gyerek lakik emeletes ágyon,viszon nyárra 3-nak kellene hely.

gondoltuk,hogy ágyváltással vhogy tudnánk helyet spórolni...

a mostani ágyuk az egy 90x200as azaz kerületre 97x217es ágy-ami méretében felesleges,mivel a nagyobbik most múlt 5éves kisebbik meg most lesz 3,tehát hosszában teljesen indokolatlan ekkora ágy...csak ugye eléggé szabvány méreteket lehet kapni...viszont magasságra most a felső ágy fekvőfelülete 160 magasan van. Ennél magasabbra már nem is szeretném rakni. Lakás belmagassága 270 cm.

Tehát a szobába ezekkel a szekrényekkel vhogy be kéne passzírozni 2nagyobb gyereknek ágyat illetve egy rácsos kiságyat ami 60x120-as (65x125)...eddig csak az az ötletünk volt,h csináltatnánk "L" alakban egy galériaágyat és az alá lehetne betolni a kiságyat-viszont én attól félek,h nem kevés alkalommal verném le a fejem amikor beteszem/kiveszem a kicsit-vagy rosszabb esetben az övét...

Ha vk-nek lenne vm klassz ötlete, azt nagyon szívesen venném,mert nálam elfogytak most jelenleg. Igyekeztem mindenre méretet írni...

carpediem71 2011.01.26 16:09:52 © 854

Kedves szamóca! Nagyon köszönöm az oldalt! Nem is tudtam, hogy ilyen is létezik.

szamóca21 2011.01.06 18:56:53 © 853

Ajánlom figyelmedbe a www.perfetti.hu oldalt! Perforált lemezeket forgalmaznak, lehetne abból is a borítást készíteni. (Talán szerencsésebb is lenne abból, mert nem biztos, hogy találsz pont olyan bútorlapot, mint mellette a bútorod.)

Előzmény: carpediem71 (849)
carpediem71 2010.12.27 14:44:12 © 852

Jó ötletnek tűnik a bútor borítás! Nem tudok a másik oldalra butort tenni mert az már a nappali. Hogy miért pont ilyent vettem? Mert mindenképpen kivezethetőt akartam venni, nem szűrőbetétest és egyébként brutál jó, nem csak dísz, hanem tényleg szív, csak a vizuális készségemmel van némi probléma, nem tudtam, hogy ilyén hűlyén fog kinézni. :)  Köszi az ötleteket!

Előzmény: t-boyfalva (851)
t-boyfalva 2010.12.27 13:25:32 © 851

Hát ha tényleg el akarod takarni akkor szerintem is ugyanolyan szekrénnyel mint ami balra van !  Világos bükk laminált anyag ?

(...Igy vetted a lakást?..Vagy akkor miért ezt az elszívót ?? )Talán ha még jobb oldalon is kapna egy ugyanolyan szekrényt mint most ami van balra a szagelszívótól akkor egész pofásan nézne ki !

Akár meg is csinálom ! :-))

kleingy 2010.12.27 12:28:28 © 850

Én asztalossal csináltatnék egy "burkolatot" köré ugyanabból az anyagból és színnel, amiből a konyhabútor van.

carpediem71 2010.12.27 12:20:26 © 849

Sziasztok! A segítségre, ötletre lenne szükségem, hogyan tudnám eltakarni a szagelszívó kéményét? Minden ötletet megköszönnék.

szamóca21 2010.12.02 16:56:23 © 848

A kampót eltakarhatod egy - a mennyezetre szerelt - gipszkarton "dobozzal", ez lehet négyzet-, téglalap-, kör-  vagy bármi egyéb alakú. Érdekes látványelemmé teheted, ha finoman eltérő árnyalatúra fested, de a hab a tortán egy fénykígyó lenne a doboz hátoldalán,  (körben, a szélétől pár cm-re) ami a mennyezetre világítva kellemes hangulatfényt biztosítana.

Előzmény: ágika1 (847)
ágika1 2010.11.14 21:11:07 © 847

Sziasztok? A panel mennyezet közepéről oldalra tettük a lámpát, de most meg ott éktelenkedik a csupasz lámpahorog. Van ötletetek az esztétikus eltakarásra?

korrektek 2010.10.27 14:09:51 © 846
Tudnátok segíteni, hol találok az ikeás ektorp ülőgarnitúrához hasonló bútort?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Dbrid 2010.10.18 17:15:44 © 844
Sziasztok.

Lakberendezőt keresek, a neten keresgélve eddig ők a legszimpatikusabbak: http://partner-epitesz.hu/online/index.html
Az lenne a kérdésem hogy valaki nem ismeri őket véletlenül?
szuszetti 2010.09.20 20:03:00 © 843

Én nagyon szívesen megnézném!

Köszi az előzőt is!

Előzmény: lacusru (842)
lacusru 2010.09.16 22:38:07 © 842
Érdekel valakit az októberi szám?
Mert akkor feltöltöm...
Előzmény: lacusru (841)
lacusru 2010.09.15 23:07:00 © 841
Ha érdekel valakit, mi fut az angoloknál, akkor itt olvasgathat, nézelődhet:

http://www.megaupload.com/?d=5PLAEJRI

Elle-Dekor 2010. szeptember Angolul
tome0001 2010.09.15 14:05:53 © 840
Sziasztok. Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani két nagyon megbízható bútorboltot. Már többször vásároltam tőlük, és mindig elégedett voltam velük. www.kidbutor.hu és www.bbstrend.hu
Szép napot!
papisti 2010.08.21 09:06:26 © 839
Szia!

Én is ebben a helyzetben voltam... Világos fal és laminált, de én végül döntöttem! A feketét nem ajánlom, de mindenképp sötét színben gondolkodnék.
Előzmény: Mathias-2120 (820)
atoma20 2010.08.19 10:58:19 © 838
Valami ilyesmit keresett az unokatesóm anno, de végül nem talált... Nekem nem jönnek be ezek a "pókhálós" ágyak...
Előzmény: anciii (837)
anciii 2010.08.18 09:58:02 © 837
Itt van a kép. Így egyszerűbb. :)
Kare ágy
anciii 2010.08.18 09:56:25 © 836
Igen!!! Honnan tudtad? :D Egyébként ez már nekem is túlzás. Akkor már inkább egy ilyet! Piros kivitelben. :)
Előzmény: dorika88 (835)
dorika88 2010.08.17 10:06:15 © 835
Mellé meg egy ilyen ágyat, nem? :D Nekem nem a stílusom egyébként. :S
Előzmény: anciii (834)
anciii 2010.08.16 10:27:43 © 834
Nahát nekem egy ilyen kell!!!!!!
Persze nem a pulcsinak, hanem dögleni rajta... :D Annyira elegáns, mint valami kastély antik darabja. :D
szektina 2010.08.01 21:48:41 © 833

Láttad a legújabb kollekciójukat? :) Szerintem még jobbat is találsz ott. :P Én egy ilyen ultra dizájnos csocsó asztalt akaroook! :DD

Egyébként most volt az 1 éves szülinapjuk (kare-nak). Volt valaki? Milyen volt? :)

Kare
anciii 2010.07.07 13:00:20 © 832
Ha tehetném, akkor ilyesmi stílusban rendezném be a nappalit. :))
Nagyobb méretben itt.
egérke03 2010.06.16 16:24:19 © 831
Lakberendezési és stílus tippek:

http://magyar-videk.hu/modi/cikkek
dorika88 2010.06.16 14:48:58 © 830
Nem vagyok lakberendező, csak a saját példámból tudok kiindulni, ahogyan férjemmel hoztuk össze a lakásunkat. :) Nagyon egyszerűen leültünk és elkezdtünk rajzolni, így születtek meg a kompromisszumok is, legalább nem akkor derült ki, hogy nem tetszik a fűzöld szín, amikor a fél fal már le volt vele festve. :D Próbáltunk a földön maradni a bútorok tervezésénél is. Egy - egy elrugaszkodott fantázia termék is sikerült, de az a vicc, hogy rengeteg boltot végig járva nem egy jött szembe. Biztos túl általános a fantáziánk, nem tudom, de végülis sikerült berendeznünk a lakást a Kare segítségével. Az online katalógusuk sokat segített, szóval őket csak ajánlani tudom.
sracbp30 2010.06.13 01:24:19 © 829
http://www.formart.hu/site/projectek/project5/
sracbp30 2010.06.13 01:23:52 © 828
ez is pl.
sracbp30 2010.06.13 01:22:29 © 827
Sok jó ötlet, meg profi kivitelezések.
Álmosluca 2010.05.25 13:28:24 © 826
Sziasztok!

Pár - szerintem - tök jó lakberendezési kiegészítő, amivel feldobhatjuk kicsit otthonunkat. Nézzétek meg hátha ad valami jó ötletet.lakásfelszerelés
megaminta 2010.04.27 20:39:16 © 825

Sziasztok!

Nemrég nyitottam egy blogot, ahol sok-sok képet és linket gyüjtök kategorizálva gyönyörű otthonokról. Ha van szép lakberendezési képetek, vagy hasznos linketek, várom! Akit érdekel a lakberendezés, érdemes ellátogatnia:

www.inspiraciok.blogspot.com

Üdv

Anita

kisidi 2010.02.27 19:38:24 © 824
Ha neked az tetszik szerintem elmegy. Én esetleg a polcokat és egyebeket fehérben is el tudnám képzelni, kiegészítve az ülőbútor színeiben, pl. képkeretek, 1-1 kerámia, dobozok. Ezt egy harmadik színnel, egészíteném ki, a párnákon, függönyökön, dísztárgyakon, szőnyegen is megjelenhet belőle kevés.
Így, ha a fal marad fehér, a bútor szinte belesimul, így tágasabbnak tűnhet a szoba. De, ha a natur padló azonos színben a natur polcokkal, az sem rossz, de akkor sem árt még egy szín kiegészítőnek. Lehet narancs, vagy erős sötétebb türkisz.
Előzmény: Mathias-2120 (823)
Mathias-2120 2010.02.27 17:50:43 © 823
Iagából csak így elméletileg érdekelt, hogy összeegyeztethető e a világos laminált parketta, fehér fal és a sötét, fekete bútorok. A kinézett bútorok nagyrészt az IKEA Expedit és Lack sorozat részei volnának: http://www.ikea.com/hu/hu/search/?query=EXPEDIT

Nos akkor szerinted natúr fa vagy fekete vagy esetleg egyéb? :)
Előzmény: kisidi (822)
kisidi 2010.02.27 14:43:31 © 822
Ha esetleg betennél képet a padlóról, meglévő sötét bútorról és a kinézett bútorokról, jobban lehetne tanácsot adni, mivel a leírtak elég relatívak. Pl. a natur padló lehet laminált, ami már nem változtatja a színét, mint ahogy a bútorlap sem, uez fenyőfából, már jelentősen. Szóval képeket kérünk, és nyugodtan leírhatod az áruház és termék nevét, nem számít reklámnak, csak információ.
Csokis 2010.02.27 08:32:17 © 821
Abban a legnagyobban emlékeim szerint van cseregarancia, meg utólag vehető huzatok tömkelege is, úgyhogy lehet kísérletezni. :-)
Mathias-2120 2010.02.27 01:03:24 © 820
Sziasztok!

Bútorvásárlás előtt állok, a nappaliba szeretnék bútorokat vásárolni. Egy újépítésű, 34 nm2-es, hálófülkés kis lakásról van szó. A nappaliba natúr (világos) színű laminált parketta van, illetve a falak fehérek. Már ki is néztem az egyik nagy (a legnagyobb) lakberendező áruházban a kívánt bútorokat, amelyekből 4 féle szín van: fehér, natúr fa, sötét fa, illetve fekete. Abban kérném a segítségedet, hogy ilyen világos környezetben (világos parketta és falak) melyik szín mutatna jól. Nekem elsőre a natúr fa és a fekete tetszett, de félek, hogy ha minden natúr az egyhangú, ha meg fekete, az meg túl komor, illetve kis térben nem túl praktikus (??) A kanapé az már meg van és az sötét színű. A bútorok, amiket vennék egy termékpaletta részei, egymáshoz passszolnak, csak a színválasztással kapcsolatban vagyok bizonytalan. Amiket vennék: könyvszekrény, íróasztal, dohányzóasztal, TV-szekrény.

Ebben kérném ki a kedves fórumozók véleményét, ötleteit, tanácsait.

Köszi.
kozak11 2010.01.05 17:03:53 © 819

baromi jókat ír, többek között erről is (hol tudsz képeket nézni). ajánlom mások figyelmébe is.

http://www.terkultura.com/2009/12/mutargyakat-falakra.html

Előzmény: papisti (813)
dancerfoot 2009.12.18 14:52:50 © 818
azokat csak ötletlen használd fel... és keress alternatív anyagokat, amikkel olcsón megvalósíthatod :)
Előzmény: kistorpikee (817)
kistorpikee 2009.12.18 13:16:26 © 817
höhh... én megnéztem pl a mindenuttjot... hát nem olcsó ötletek vannak annyi szent!
Előzmény: nayan00 (816)
nayan00 2009.12.18 12:33:34 © 816
Amit nagyobb áruházakban kaphatsz azok elég gagyik. Keress inkább rá neten vannak oldalak amik designolással foglalkoznak, ott biztos van pár tipp, hogy hol tudnál venni ilyen képeket.
Előzmény: dancerfoot (815)
dancerfoot 2009.12.18 09:39:42 © 815
design boltokban?? Vagy nagyobb áruházakban is találhatsz pár egyedi, modern darabot :D
Előzmény: papisti (813)
caracter 2009.12.13 12:31:59 © 814
Próbáld ki a Google Sketchup-ot, zseniális rajzolóprogram és ingyenesen letölthető.
Előzmény: Thsabi (812)
papisti 2009.12.06 21:13:58 © 813
Sziasztok! Tudnátok segíteni, hol tudok venni modern stílusú képeket (falra)???
Thsabi 2009.11.30 12:29:51 © 812
alaprajzkészítés.com nagyon jónak tűnik. köszi!
Thsabi 2009.11.30 12:22:00 © 811
sziasztok :)

hu hát most pár napig nem tudtam jönni és most látom hogy mennyit irtatok :)
köszi, kedvesek vagytok. Igen, a kézrajzi technikámat szeretném fejleszteni. Rajzoltam már youtube-ról perspektíva rajzokat amik pontról pontra be vannak mutatva. Nagyon jók mert szó szerinte gyakorlatban megtanultam azt a féle ábrázolást. A szabályokat, azaz az elméleti részt pedig a suliban pont most tanultuk. Tehát nagyon tanulságos. Ami pedig , hogy megtanultam, persze még nagyon sokat kell gyakorolni, de az alapokat értem. megnézem a linkeket amiket ajánlottatok és ha programról van szó én az archi cad-et hallottam hogy az jó. persze az komolyabb program mint egy paint vagy ezek az online lakberendező programok. amugy Ti is foglalkoztok lakberendezéssel?
CFK MAN 2009.11.24 13:41:12 © 810
A sims tényleg nem rossz ötlet :D:D Virtuálisan nagyon durván körbejárható. de akár ott van a second life is, abban még egyedi bútorokat is tervezhetsz, ha jól tudom.
Előzmény: MickyMouse20 (809)
MickyMouse20 2009.11.24 12:37:15 © 809
Ez a progi brutálisan jó. Pedig már gondolkodni kezdtem, hogy Simsben kéne megtervezgetni a szobát. :D
Előzmény: CFK MAN (807)
tantandi 2009.11.24 12:18:50 © 808
Igen, ilyesmire gondoltam, bár nem vagyok ezekkel túlságosan nagy barátságban örülök, hogy netezni tudok, egy ilyen program kezelése nem nekem való :D Szerencse, hogy nem nekem kell... :)

Hajrá csabi :)
Előzmény: nayan00 (806)
CFK MAN 2009.11.24 12:17:43 © 807
akkor itt egy ingyenes online lakberendező progi.ezt még le se kell tölteni.
http://mydeco.com/rooms/planner/
Előzmény: nayan00 (806)
nayan00 2009.11.24 11:57:16 © 806
Ezek háztervező progik. Szerintem Andi lakberendező programra gondolt. Meg a topic is ezzel kapcsolatos. Találtam egy ingyenes lakberendező programot. Ez a neve: Sweet Home 3D
Előzmény: CFK MAN (803)
MickyMouse20 2009.11.24 11:29:09 © 805
Nos, természetesen a lemérés még nincs meg, azt majd ma fogom megcsinálni ha hazaértem a melóból. Mondjuk ebből kifolyólag a falak egymáshoz való arány sem teljesen stimmel a rajzon, de ugye nem is ez volt a cél, csak annyi hoyg nagyjából látszódjon az alakja.
Előzmény: nayan00 (804)
nayan00 2009.11.24 11:00:11 © 804
Hát ez elég egyszerű egy tervrajz. Gondolatnak teljesen jó, de pl nem ártana ráírni, hogy a falak hány méteresek. Mert, ha ez alapján akarod berendezni a laskást, az eléggé bajos lehet, hogyha a hosszokat nem tudod. Hogy tudsz kalkulálni, hogy mondjuk egy 2m hosszú bútor hogy fér el?
Előzmény: MickyMouse20 (801)
CFK MAN 2009.11.24 10:59:21 © 803
Ha professzionális dolgokra gondol akkor kezdjen el ismerkedni az archicad-el, ha azzal meg tud tervezni egy házat teljes egészében akkor grat. De ha jól értettem akkor ő a kézrajzát szeretné fejleszteni.
ha rosszul értettem akkor itt egy pár progi amit használhat ház tervezésre:
Home Plan Pro
SmartDraw
Előzmény: tantandi (802)
tantandi 2009.11.24 10:52:19 © 802
Mivel tanulja, lehet,hogy ő valami professzionálisabb dologra gondolt e téren, de csak gondolom :)
Előzmény: MickyMouse20 (800)
MickyMouse20 2009.11.24 09:57:34 © 801
Nos, baromira örülök, hogy ez a remek fórummotor még egy képet sem enged normálisan feltölteni, ezért feltöltöttem egy külső oldalra, íme: http://imagerz.com/QENEWktvAwICUV5LGQVR
Előzmény: MickyMouse20 (800)
MickyMouse20 2009.11.24 09:56:12 © 800
Háhh, én is épp mostanában ilyesmikkel foglalkozom. Most biztos hülyének meg lámának fognak páran kikiáltani, de én a ház alaprajzának a lerajzolásáshoz ajánlom a Paintet. Íme, amit én rajzoltam:

Előzmény: Thsabi (796)
tantandi 2009.11.24 09:41:20 © 799
Nah valamiért nem rakta be a linkeket, de akkor írom így:
http://alaprajzkeszites.com/
http://www.buildinfo.hu/?tervrajz_keszites

ill.

http://mindenuttjo.hu/fokuszban

talán így :D

Előzmény: tantandi (798)
tantandi 2009.11.24 09:39:34 © 798
Szia csabi, ha nem is szorosan kapcsolódik, a kérdésedhez, de itt van 1-2 segítség ami esetleg jól jöhet:

és egy oldal, ahol 1-2 celeb mutatja be otthonát, amiből esetleg meríthetsz ichletett:

Remélem segítettem :)
CFK MAN 2009.11.24 09:35:33 © 797
Szerintem egyszerűen kezd el lerajzolni a szobádat, vagy keress az interneten olyan házakról képeket amiket letudsz rajzolni az elején. Utána keress mindig jobban berendezett szobákat és azokat rajzold le.
Thsabi 2009.11.12 23:41:26 © 796
sziasztok!

Az én kérdésem kicsit más, de nem tér el a témától. :) Most járok egy lakberendezo képzésre, és szeretnék itthon önszorgalomból készülni a szabad kezu rajzokhoz. Illetve kis gyakorlatot szerezni. A kérdésem az lenne, hogy tud e ajánlani valaki valamilyen internetes oldalat, vagy csak módszert ami alapján fejleszthetem a rajztudásom. Persze azt a részét, amit majd használnom is kell.
Válaszokat elore is köszönöm :)

üdv, Csaba
MartonkaFull 2009.10.20 10:01:03 © 795
Szia!
Én ugyan nem vagyok hozzáértő, de viszont tudok egy oldalt, ahol ilyen jellegű kérdéseket tehetsz fel szakértőnek:
http://mindenuttjo.hu/szakertonk
Sok szerencsét!
Előzmény: majci77 (791)
papisti 2009.10.12 11:48:49 © 794
Sziasztok. Tudna nekem segíténi valaki? Lakberendező iskola,tanfolyam felöl érdeklődöm... Hol és mennyi idő a képzés?
majci77 2009.09.27 15:20:01 © 792
Még kérdés, olyan lakberendezőt keresek aki nagyon nagyon kedvező áron segítene új építésű ingatlanunk lakberendezésében, esetleg vizsgamunka vagy referencia miatt. Népies és modern stílust szeretnék ötvözni. Köszi
majci77 2009.09.27 12:50:24 © 791
A kérdés az, hogy a mintához milyen fémes, áttetsző festéket lehet használni? Vagy valamiféle lakkot estleg? A másik a mintát hogyan lehet felvinni? Lehet kapni mintázó hengert? Lehet általam tervezett mintát hengerre felvinni? Köszi
mouser 2009.09.26 13:57:39 Creative Commons License 790
és mi a kérdés? :-)
Előzmény: majci77 (789)
majci77 2009.09.26 13:45:11 © 789
Kedves Mindenki,
Falfestéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Krémszínű alapra szeretnék áttetsző, fémes lakkhatású mintát festeni. A minta olyan lenne amit régen ilyen hengerrel vittek fel, lenyomatként. Népies, illetve organikus mintát szeretnék.
Mimma19 2009.09.09 17:54:33 © 788
Ok, örülök:) Nem fáradozás - ez a szakmám (lakberendező).
Előzmény: DaveeeD (787)
DaveeeD 2009.09.09 17:47:38 © 787
Bocsi!
Most láttam csak a választ.

Köszönöm a fáradozásodat...

DaveeD
DaveeeD 2009.09.09 17:45:42 © 786
Végre megtaláltam...

Nagy örömömre még egy 20% akció is van... :)
Ajánlom figyelmetekbe!

Üdv.
Mimma19 2009.09.09 17:39:35 © 785

Szia!

Azt gondolom, ezt keresheted:

http://www.ocean-webshop.com/

üdv

Előzmény: DaveeeD (784)
DaveeeD 2009.09.09 16:29:35 © 784
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Keresek egy webáruházat, ahol egyszer már vásároltam, és sehol sem találom.
Egzotikus lakástextillel és lakásfelszereléssel foglalkozik.
Nem emlékszem sajnos a nevére sem. Annyira emlékszem, hogy egy ovális formájú naplementés kép volt az oldal tetején...
Ha valaki tudja, hogy melyik ez akkor írja meg nekem...

Előre is hálás köszönetem.

DaveeD
Mimma19 2009.09.09 09:41:46 © 783
bocsánat: legegyszerűbb,redőzött
Mimma19 2009.09.09 09:37:14 © 782
Szia! Elképzelhető, hogy nem aktuális a válaszom -ám most bukkantam a kérdésre. Textillel a legegyszerübb úgy, ha fakeretre feszíted és azt rögzíted a falhoz. Akár a fakeretre feszíted - akár a fakeretet meghagyod hangsúlyosnak (fontos a textil ill. a szoba egészének stílusa), és láthatóan szereled fel - más és más hangulatot jelent. Ha netán romantikusnak képzeled, redőzőtt drapériaként is tehetsz a falra textilt (egyszínű), és elé lehet függeszteni pl. keretezett képet, tükröt.
E.Rika 2009.08.06 09:22:23 © 781

Sziasztok!

Néhány különleges, környezetbarát anyagok felhasználásával készült egyedi dísztárgyat szeretnék a figyelmetekbe ajánlani, melyet megtekinthettek itt:

www.erikakezmuves.eoldal.hu

agica019 2009.07.31 11:33:03 © 780
Jó a konyhaterv, a sziget nekem is bejön, de azt biztos át kell gondolni hogy telik a napotok, mik a főzési szokásaid, meg mennyi pakolórész szükséges h. ne legyen kupi.
Én három külön kis fiókot csináltattam, a kés villa, kanálnak és az volt a fogója is. Mindenkinek nagyon tetszett. Ami most nagyon tetszik a süllyesztett mosogató aminek nincs pereme. Ikeába is sok jó ötlet van..fűszeres fiók stb. Nézdd meg a szaniteraruhaz.hu -t vannak jó csaptelepek.
Á.
5w 2009.07.27 00:18:05 © 779
én mindenképp nem leégetném a fá ról,mert könnyebb ki gyulladhat, smirli papirral de ami a legjobb lenne, flexel kell megcsinálni vegyetek rá csiszoló korongot és azzal megtudjátok csiszolni.
van paszta ami fa ajtók javitására jó azzal menjetek rá, mindenhol vékonyan azt még ha megszáradt szépen csiszoljátok át!
alapozóval mindenképp 2 sorral menj rá, és aztán festék, ha ez kész akkor tuti szép lessz az ajtó és olyan sima lesz mint ha műanyag ajtó lenne
Snowflake73 2009.07.21 15:03:35 © 777

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

Kisebb felújítás előtt állunk. A külső és belső nyílászárók sötétbarnák és fehérre szeretnénk festetni. Ehhez le kell égetni a barna festéket az ajtókról.

A küszöbre viszont ki kellene találni valamit. Nem szeretnénk kicserélni, de sötétbarnán sem szeretnénk hagyni, mert az hülyén nézne ki a fehér ajtók mellett. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Van valakinek valami tippje, jó ötlete,hogy hogyan, mivel lehetne esetleg beborítani (rézzel nem szeretnénk), hogy eltűnjön a barna küszöb, és passzoljon majd a fehér ajtókhoz?

Ti hogy oldanátok meg ezt a problémát?

Várom az ötleteket!

VKOrsi 2009.07.11 20:51:08 Creative Commons License 775
a sütő a mosogatógép felett lenne, a 2 szárnyú ajtó mellett, a pult magasságában.

Hütőből biztosan nem lesz nagyobb, 5 főre is elég, nem vagyok az a raktározós típus.
Előzmény: pitonix (773)
VKOrsi 2009.07.11 20:47:56 Creative Commons License 774
a hűtő pult alatti, ezt nem írtam be
Előzmény: pitonix (773)
pitonix 2009.07.11 20:45:32 © 773

Jol nez ki, de szerintem ez igy nem fog elferni.

Legalabb a hutot es a sutot fel kellene cserelni. Ha hirtelen le kell rantani valamit a tuzhelyrol, akkor szigetre kellene atemelni, ami eleg balesetveszelyes.

Aztan a magas hutot feltetelzve (ha nem is az, gondolni kell ra, hogy elobb utobb nagyobb kell) kenyelmetlen a keznek, hogy nem mozoghat szabadon, csak a 60 cm-es savban, tovabba a csopogo fakanalat is maceras a padlo folott a szigetre attenni, ill. a hutot kerulgetve elvnni a mosogatoig. Az ajto ugyis ranyilik a hutore, jobb lenne annak ott.

A masik gond, hogy a sziget igy nagyon praktikus, de sajna tul nagy, ha jol szamolom a "kockakat", akkor a sziget es a pult kozott 80 cm szabad hely marad. Ugy emlekszem az ajanlas min. 120-130 cm a suto elott. (Lehajolva, es a kb 50 cm-es tepsit kihuzni kell a hely). A huto elott is nagyobb hely kellene, foleg, ha fiokos a fagyaszto resze.

Szoval a szigetet szerintem jocskan le kell faragni kb 60-cmesre, s a munkateruletet valami kihuzhato (fiokok folott gorditheto), le/fel hajthato pulttal kiegesziteni, amikor szukseges.

Vagy ha a vizesblokk mozdithato, akkor ugy jatszani, hogy a suto valamelyik "sarokban" legyen, ami megint nem a legszerencsesebb, de legalabb biztonsagosan ki lehetne nyitni.

Előzmény: VKOrsi (772)
VKOrsi 2009.07.11 19:41:30 Creative Commons License 772
Akinek van kedve, megnézné a konyhatervem?
blog

köszönöm :)
görömbi 2009.06.09 00:44:47 © 770
Köszönöm, és én is találtam egy ígéretesnek tűnöt. Ha valakinek érdekes lehet, nézze meg az akadalymentesito-lakberendezes.hu honlapot.
Előzmény: kisidi (769)
kisidi 2009.05.13 21:41:52 © 769
E-mail ment.
Előzmény: görömbi (767)
Kispest12 2009.05.11 22:18:19 © 768
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni hogy tudtok-e olyan felhasználó barát könnyen kezelhető széles kínálattal rendelkező akár fizetős lakberendező programot mely legalább olyan szinten van mint a sims 2 háztervező része. Előre is köszi.
görömbi 2009.05.06 21:36:53 © 767

Sziasztok!

Olyan belsőépítészt, vagy lakberendezőt keresek, aki tudna segíteni abban, hogy a házunkat át tudjuk alakítni úgy, hogy mozgássérült is gond nélkül használhassa otthonát.

kisidi 2009.03.22 19:20:54 © 765
http://www.ikea.com/ms/hu_HU/rooms_ideas/kvartal_planner/preview.html
Kvartal sínrendszer falra vagy mennyezetre szerelhető, lappfüggönyökkel.
Előzmény: mesztóka (764)
mesztóka 2009.03.22 19:01:41 © 764

sziasztok

lakberendezési tippet kérnék! hogyan lehet festés és tapétázás nélkül, textíliával megoldani hogy a hálószobámban legalább egy falfelület színes legyen? van vkinek vmi jó ötlete?

előre is köszi, Eszti

Törölt nick 2009.03.16 14:22:41 © 763
B. Szabó kerámia témában van fenn a neten egy jók kis videó:

http://www.youtube.com/watch?v=G4VCirj2eD4

Szerintem szép nagyon!
Törölt nick 2009.03.16 14:15:48 © 762
Kedves Fórumozók!

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a B. Szabó Erzsébet utolsó kerámiáit bemutató honlapot!

http://bszkeramia.hupont.hu

Érdemes mihamarabb ránézni, mert a készletek végesek, és a tárgyak gyönyörűek!
kisidi 2008.11.21 17:13:34 © 761
Voile vagy organza. Az utóbbi drágább. Ha készfüggönyt akarsz, akkor Ikea, Kika, Jysk, ha olcsón akarod megúszni, de természetesen vannak drágább "álomfüggönyök" is. Pl. narancs és pink van az Ikea Budaörsbe 990:- 2 db 145X300 cm, felvarrószalag jár hozzá, csak vasalni kell, ha hosszú lenne. Ez bebújtatós modell. Ha átnézel a Lakberendezés Ilyen volt- ilyen lettbe, pont ezeket láthatod, ha más színben is, bár régebbi képen még fenn van egy pink is.
Előzmény: niamano (752)
Oldfielder 2008.11.20 14:02:04 © 760
Sziasztok!

Eladjuk az alábbi képen látható 2 db-os komód/fiókos szekrény családot.
Nekünk már nem kell. Egy évet használtuk s csak ruhák tárolására, megkímélt állapotúak.
Egyetlen gombostűfejnyi hibát találtam az egyik tetején, ezt a 3. képen mutatom. Szerintem meg lehet varrni néhány öltéssel.

Egyenként 4 fiókja van, amik jó nagyok, kivehetőek és összecsukhatóak. Váza tömör fa, borítása lenes anyag, amit lehet mosni is. Semmivel sincs kezelve, abszolút natúr!

Méretei az egyes daraboknak

Magasság:110 cm
Szélesség:51 cm
Mélység:40 cm

Fiók méretei

Magasság:22,5 cm
Szélesség:44 cm
Mélység:40 cm

Szállítani egészben lehet, vagyis a váz nem szétszedhető! Huzata és fiókok kivehetők, hajthatók, kis helyen elférnek.
Elvihető Dél-Pestről.

Akit érdekel, ide írjon: zs.fanna@citromail.hu

Szép napot mindenkinek!

cicó 2008.11.18 22:05:31 Creative Commons License 759
Lurdy ház földszintjén árultak ilyet, a lépcső háta mögött,de mostanában nem jártam ott, nem tudom ott vannak-e még.
Előzmény: Yooha (754)
Kert-barát 2008.11.18 21:41:08 © 758

Azt sajnos nem tudom, de biztos valami giccsel kezdődik.

KB

Előzmény: Yooha (756)
niamano 2008.11.18 21:17:28 © 757
Piacon is szokott lenni!
Yooha 2008.11.18 20:45:16 © 756
Oké, de mi a neve!? Csak hogy rá tudjak keresni a neten.
Előzmény: Kert-barát (755)
Kert-barát 2008.11.18 20:42:02 © 755

A Prak...kerben van többféle változat.

KB

Yooha 2008.11.18 20:27:56 © 754
Sziasztok!

Olyan dísztárgyat keresek, ami egy tájképnek néz ki (pl. vízesés vagy tengerpart) és a "víz" hullámzik/folyik a képen. Egyszer láttam ilyet valami lakberendezési boltban, de nem jegyeztem meg, mi lehet a neve. Keresnék a neten ilyesmit, de nem tudom mire keressek rá!
Oldfielder 2008.10.24 21:22:07 © 753
Szia pontyisz!
Ha a nap odasüt az ablakhoz és a tükröket jó szögben állítod be, akkor világosabb lesz a szoba. Kívülre és belülre is célszerű tükröt tenni. Ezt láttam egyik havernál, aki alagsori lakásban lakik. Sajna képpel nem szolgálhatok.
Előzmény: pontyisz (737)
niamano 2008.10.18 11:47:31 © 752
Fényáteresztő függönyt keresek, melyik anyag(ok) azok, amik a legjobban áteresztik a fényt? (Tudom, az, ha nem teszek föl függönyt :) De ezen kívül? :DD
MrMorpheusVFR 2008.10.16 16:53:37 Creative Commons License 751

Sziasztok!

Felhasználói tesztelőket keresünk ehhez az alaprajzi felmérő programhoz:

www.orthograph.hu

OrthoGraph-nak hívják, és kéziszámítógépen (PDA) fut. Nagyon egyszerűen lehet vele elektronikus alaprajzokat készíteni, ha kell, diktálja a mérési lépéseket is. Eredményül DWG-t vagy nyomtatható méretarányos PDF alaprajzot, helyiségkönyvet készít. Ez egy magyar innovatív újdonság, szóval elég érdekes a dolog.

Ki lehet próbálni ingyen is, de ami még izgalmasabb most, hogy felhasználói-tesztelőket is keresünk hozzá (nyilván csak korlátozott számban :) ) - szóval bele lehet szólni, hogy mit tudjon még.

Ha tetszik, vagy véleményetek van ezzel kapcsolatban, keressetek meg a 06-20-579-0119-es telefonszámon, vagy a weboldalon keresztül.

Ádám

punktkugeln 2008.10.14 07:25:33 © 750
Tisztelt Olvasó!

Eladó egy téglatest alakú, álló formátumú 40 literes, átlátszó üveg padlóváza.

Egy darabból készült üvegmunka, nem lapokból ragasztott akvárium, teljesen törés- és repedésmentes.

Méretei cm-ben : 21 X 32,5 X 60,5

az alapterület szélessége és hosszúsága : 21 cm X 32,5 cm
magassága : 60,5 cm

Ára : 15.000 Ft

Érdeklődni lehet :
20 / 226 15 22

énisegy 2008.08.26 10:22:13 © 749

Sziasztok!

Nemrég csináltuk ezt a dolgozószoba-szerüséget...:)

Kellett a 2 gépnek a hely, és a gyerekeim is már kisiskolások, itt tudnak délután

tanulni, nem a szobájukban ahol ugye elsumákolják a dolgukat:)

Pár hete ez a szoba ilyen volt:

2 éve csináltattuk ezt az asztalt, most eladnánk.

Hossza 160- szélessége 110 cm.

A két lat ahol a billentyűzet van ki-be tolható, levehető. Középen le lehet

vezetni a vezetékeket.

Ilyen:

/természetesen gyerek nélkül!!!!:)/

Nagy Lalko 2008.08.26 10:06:01 © 748
Egyik komám gyerekének ugyan ilyen van!
Szerintem aranyos kis lámpa!
Előzmény: Bennyboy (745)
Bennyboy 2008.08.13 12:10:22 © 747
"rossz törpe"

:D
Előzmény: Cirmosdinnye (746)
Cirmosdinnye 2008.08.13 11:50:07 © 746
Ez úgy néz ki mint valami rossz törpe! :)
Előzmény: Bennyboy (745)
Bennyboy 2008.08.13 11:48:59 © 745
Hasonlót igen:

feny

Ez mondjuk gyereklámpa de rá lehet fogni h RETRO :D
Előzmény: Cirmosdinnye (744)
Cirmosdinnye 2008.08.13 11:47:30 © 744
Hát nem tudom, nem nagyon láttam ilyeneket.
Most ilyen retro stílusban akarom berendezni a szobámat, ahhoz illenének ilyenek.
Miért te láttál már ilyesmit boltban?
Előzmény: Bennyboy (743)
Bennyboy 2008.08.13 11:17:09 © 743
Ilyet már boltban nem is lehet kapni mi?
Előzmény: Cirmosdinnye (742)
Cirmosdinnye 2008.08.13 10:50:08 © 742

Elég keményen néznek ki!

Mennyiért adnád a középsőt?

Előzmény: állósasos-klinker (738)
Bennyboy 2008.08.13 10:19:02 © 741
Mik ezek valamiféle retro lámpák? :)
Előzmény: állósasos-klinker (738)
quiki 2008.07.08 09:02:23 © 740
Most már lehet kapni olyan wc tetőket, amik fenékmosósak. Nem kell külön bidé és több helyed marad.
Előzmény: quiki (739)
quiki 2008.07.08 09:00:40 © 739

A wc külön van?

A kádtól jobbra lehet a wc-t+bidét. A káddal szemben a dupla mosdót szekrénnyel alul fölül. A fölső szekrény a mosdó két oldalán lehet álló nem felső. A mosdók fölé tükör Esetleg az ablak alá egy felhjthatő tetejű tároló-ülőkét.

Előzmény: mkdslr (733)
állósasos-klinker 2008.07.07 19:44:54 © 738
Sziasztok.Hátha valaki ilyennel szeretné berendezni a lakot.40 db.
pontyisz 2008.05.16 11:19:09 © 737

sziasztok,

a problémám, hogy a leendő nappalinkon kicsi ablak van, ráadásul a fal is vastag.

Szerintetek ha egy 45cm vastag falban levő 15cm vastag ablak mögé,az ablaknyílás két oldalán fenmaradó 30cm széles felületre tükröket rakok, az megnöveli a beeső fény mennyiségét?

üdv

p

niamano 2008.04.25 23:40:20 © 736
Nem kötekedésiből, de te reklámozol? 30 hsz-ed van, és minden lakóparkos/lakásos fórumba ez az egy, csak variálva a fülszöveget? Legalább írnád oda, hogy az asztalos envében írsz...
Előzmény: Törölt nick (735)
mkdslr 2008.04.04 07:43:44 © 734
Szia,

A Wc csatora még semerre. 2 hét múlva alapozok, csak szeretném előre átgondolni, mit, hova. Ehhez próbálok ötleteket gyűjteni.
Köszönöm a választ!
Mkdslr
Előzmény: r_bendegúz (732)
mkdslr 2008.04.04 07:40:17 © 733
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni épülő fürdőszobám berendezéséhez. A méretek és a kád (ravak rosa 150x105) adottak. Szeretnék egy bidét és egy dupla mosdót valamint valamilyen szekrényeket esztétikusan és praktikusan elhelyezni, de sajnos ötlethiányban szenvedek. Az ablak 150cm magas és 60cm széles.
A segítségeket előre is köszönöm.
Mkdslr
r_bendegúz 2008.03.27 13:54:24 © 732

mkdslr,

ennyi funkciónak kicsit szűkös a hely. A WC-csatorna merre fut? A bidét a WC közvetlen közelében kell elhelyezned.

Dobd fel itt is a témát:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9013026

Lakásfelújítás, fürdőszoba...

r_b.

Előzmény: mkdslr (730)
blabla10 2008.03.27 13:21:51 © 731
Sziasztok! Találtam egy leírást, ami a bútorvásárláshoz ad néhány tanácsot, a főoldalon megtaláljátok: www.erdelyibutor.hu
mkdslr 2008.03.25 07:41:43 © 730
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni épülő fürdőszobám berendezéséhez. A méretek és a kád (ravak rosa 150x105) adottak. Szeretnék egy bidét és egy dupla mosdót valamint valamilyen szekrényeket esztétikusan és praktikusan elhelyezni, de sajnos ötlethiányban szenvedek. Az ablak 150cm magas és 60cm széles.
A segítségeket előre is köszönöm.
Mkdslr
DiaFog 2008.03.04 14:37:40 © 729
Sziasztok! Új képeket töltöttem fel! Ezek pl. a MINIMAL oldalon láthatók. www.dianna.5mp.eu
Új oldalak: mosdóálmok (fürdőszoba bútorok, mosdók, stb)
Köszi, sziasztok: Dia
Borzolt kedély :) 2008.02.18 16:56:38 © 728
Borzolt kedély :) 2008.02.18 16:51:27 © 727
A diegoban is van vmi 1600-ra leárazott sötét színű, pont ma láttam valami plakáton.
Előzmény: DiaFog (724)
Dínó 2008.02.18 15:27:50 Creative Commons License 726
Ha nem is 1500 alatt, de 1696-ért van a Bauhausban akcióban valami Loc Eukaliptusz fantázianevű, ami elég sötét.
Előzmény: DiaFog (724)
DiaFog 2008.02.10 11:42:40 © 725
Szia! Ha még aktuális a kérdés, akkor - csak tájékozodásul - elmondom Neked, hogy több, mint 2 éve egy kb. ekkora (2,20x2,20galéria) kereken 100ezer Ft volt-ezért emlékszem pontosan:) Natur fenyőből, csak csiszolva, (mi pácoltuk, lakkoztuk) lépcsővel, korláttal, fali-rögzítésekkel, szállítás, helyszíni szerelés, 2 emberrel, kb. 2-3 óra alatt a megadott, pontos időben érkezve - ami ritka.
Előzmény: rfeher (720)
DiaFog 2008.02.10 11:26:31 © 724
Szia, sikerült megtalálnod?? (mármint a sötétbarna lam.padlót 1500alatt)
Szerintem LEHETETLEN.
Én is sokáig kerestem, végül a Brico egyik akciójában találtam gyönyörűt (kissé zebrano-s csíkos:Makassar v. makasszári ében, a lényeg, hogy álomszép!!!).
Igaz, hogy 3000ft/m2 volt, de a látványa és a kopásállósága olyan, mint a 4-5ezreseké (valódi fának néz ki és 15 év garantálva). Az 1000-1500-asokon nem nagyon tudsz bútorokat tologatni és az illesztéseknél egy idő múlva "látszik", hogy köze nincs a fához (a látványt már nem is mondom, talán nyírben és bükkben még valahogy kinéznek)
Előzmény: L.Sissy (719)
rfeher 2008.01.29 13:23:23 © 723
hello. koszonom a valaszokat! udv. Rozsa
mouser 2008.01.23 00:43:48 Creative Commons License 722
én őket néztem ki, merthogy többféle galériát is építenek, nemcsak a faszerkezeteseket. az áraik pedig kb ugyanakkorák, mint amit csokis belinkelt.
Csokis 2008.01.22 16:33:35 © 721
Valaki most linkelte be egy építkezős topikba: http://galeriaepites.hu/ Ott 14400-21000 Ft / m2 árat írnak faminőségtől függően.
rfeher 2008.01.16 16:01:23 © 720

sziasztok! nemtudom idevago tema e, ha nem, elore is bocsanat!

Szobaba galeriat tervezunk, ugy 2x2 m. Valakinek van tapasztalata, hogy kb mibe kerulne egy ilyen? (faanyag, munkadij). KOszonom!

L.Sissy 2008.01.14 17:19:37 © 719
Sziasztok!

Van ötletetek, hogy hol tudnék nem túl drágán (1500 FT/m^2 alatt) sötétbarna laminált padlót venni? Már csomó helyen jártam, de eddig mindenhol csak bükk színűt láttam olcsón.
Nagy segítség lenne!
Előre is köszi!
Omikron 2007.12.11 08:47:51 © 718
stegu.hu
Előzmény: Yager001 (711)
36évi 2007.12.10 17:39:15 Creative Commons License 717
ez itten bétex akart lenni. :)
Előzmény: 36évi (716)
36évi 2007.12.10 17:36:14 Creative Commons License 716
A Lehel utcai Bézótexben nézted már? Múltkor meglepődtem, mennyi anyagot tartanak. Átépítették valamikro, kétszintes lett és fent nagyon helyre huzatnak valók vannak.
Ja, és ahol olcsó lenvászon(szerű) anyagot lehet kifogni, az a jysk.
Előzmény: manya2 (712)
r_bendegúz 2007.12.10 17:17:12 © 715

Zerido,

nincs mit. A beszerzési tapasztalataidat majd megoszthatnád a nagyérdeművel.

r_b.

Előzmény: Zerido (714)
Zerido 2007.12.10 16:06:29 © 714
Nagyon köszi a tartalmas választ!
Előzmény: r_bendegúz (707)
mammamija 2007.11.27 14:25:03 © 713
Szia:)

Gyönyörű bútorszövetek 5.000.- Ft-tól felfelé - de nagyon szépek (legalábbis a Rákóczi úti üzletben), lenvászonról fehérben nem tudok, mert maga a lenvászon inkább krém, vagy bézs-szinű... régen az Arany János u-i metrótól a Bank utcán felfelé a Szabadság tér irányába volt egy üzlet A-Z (remélem még megvan) ott, mintha lett volna....
Előzmény: manya2 (712)
manya2 2007.11.23 15:16:24 © 712

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, hátha tudtok segíteni. Az alábbi dolgokat keresem, de egyenlőre kevés sikerrel:

- olyan fehér lenvászon/-szerű/ anyagot, mely elég strapabíró fotelhuzatnak

- díszpárnákhoz olyan anyagcsaládot, melyek egymással harmonizálnak, de 2-3 különböző típus /mondjuk egyszínű, virágmintás, geometriai mintás/

A fent viszonylag egyszerűnek tűnik, mégsem találom, az alsóból pedig csak egyet-egyet találtam, de azok rémesek voltak, vagy 10000 Ft/m áron adták, amit irreálisnak találtam.

Előre is hálásan köszönöm a segítséget!

manya

Yager001 2007.11.22 06:42:15 © 711
Tudja valaki,hogy a háttérben lévő kőburkolatnak mi a neve? Esetleg hol lehet ilyet venni jóóóóó olcsón?01
r_bendegúz 2007.11.07 15:34:09 © 710

Csokis,

- fotóm sajna nincs, amivel meggyőzhetnéd. :o)

- különböző színt használjatok, akkor még egyszerűbb felismerni a hölgyeknek a saját holmit.

- sapkának, sálnak, kesztyűnek nem árt egy kis füleskosarat vagy hasonló alkalmatosságot felhurkolni.

- ha a vállfa akasztóhorga nem elég ívelt (kiakadós fajta), akkor alulra tégy csomót.

r_b.

Előzmény: Csokis (709)
Csokis 2007.11.07 14:41:08 © 709
Ezt megpendítem a zasszonynak. Mert nálunk van ugyan előszobafal, de azt nem érik fel a gyerekek. Rakhatnák rá pár akasztót az ő magasságukban, de bérelt lakásban nem illik nagyon szétfurkálni a dolgokat. Viszont a gázcső pont jó magasságban jön be az előszobában.
Előzmény: r_bendegúz (708)
r_bendegúz 2007.11.07 13:35:10 © 708

Csokis,

nálam az előszobai fogas helyett van ilyesmi: vastag, piros zsinórokat hurkoltam a csőre, az alsó hurokban egy vállfával. A gyerekvállfák zsinórja a többinél hosszabb.

r_b.

Előzmény: Csokis (706)
r_bendegúz 2007.11.07 13:31:26 © 707

Zerido,

re: galériasín

http://www.szeplak.hu/default.asp?file=2002/04/mitmivel.html

http://www.adeko.hu/ (a menüben: Képfüggesztő rendszer /Nielsen/)

http://www.plakathalter.de/Seilsystem/seilsystem.html (üvegezett poszterhez, függőleges, alsó és felső rögzítés)

http://www.antra-mark.hu/de/display_seilsystem_befestigungelemente_fur_1_5_mm_stahlkabel

http://www.gambrina.hu/images/1170496724-2007.%20Katalógusba%20141.jpg (láthatatlan, súlyfüggő, hátlapra v. paszpartura)

http://www.gambrina.hu/images/1155307410-Paszpartuk%20061.jpg (keretre, ugyanilyen jellegű ellendarabbal)

r_b.

Előzmény: Zerido (705)
Csokis 2007.11.07 09:56:33 © 706
Milyen szempontból kell igényesebb? Mert optimális esetben ez nem látszik. Olyat láttam már, aki a fűtéscsőre akasztotta a képeket damillal. Kicsit olyan volt, mint a Nemzeti Galéria :-), de meglepő mód jól nézett ki. Persze lehet, hogy olyan lakás is kell hozzá, amihez illik ez.
Előzmény: Zerido (705)
Zerido 2007.11.06 21:07:47 © 705
Hol lehet ilyen képakasztót kapni? Nem tud valaki véletlenül egy ígényessebb megoldást erre. Németországban láttam egy üzletet, ahol valamiféle acélhuzalos megoldással operáló képakasztó rendszert árultak!?!
Előzmény: Árvacsalán (692)
Árvacsalán 2007.10.01 17:52:53 © 704
Én a konyhámba olyan kellemes vaníliasárga falat  tervezek, szerintem az egy hosszabb konyhában is szép lehet.
Előzmény: szervezok (701)
Árvacsalán 2007.10.01 17:50:49 © 703

Sanyi-szan,

jó hírem van : a  képakasztó valóban beüthető a betonfalba kalapáccsal.De tényleg! Nem hittem a szememnek. De nekem mégse jó  a klipes keretekhez,mert a felső részét nem takarja el  a kép,és baromi ronda lenne a narancs falamon a képek tetején  kilógó fehér bizbasz. Vagyis összegezném : mégiscsak fúrathatok tök hagyományos  lukakat a falba...áááá....

de szerintem olyan  hagyományos keretekhez,vagy olyanhoz amin lejjebb van a függesztés,azokhoz biztos hogy tök jó.

Előzmény: Sanyi-szan (694)
prumi 2007.09.30 15:31:00 © 702
Üdv,

babaház berendezéséhez szükséges elemek - ágyak, székek, asztalok, könyvespolcok, stb. - rajzait keresem. Esetleg lakberendezö programot, amiböl ki lehetne nyomtatni ilyen elemek képeit.

elöre is köszönöm a segitséget.
szervezok 2007.09.29 17:38:10 © 701
sziasztok,
egy szűk hosszúkás konyhát szeretnék falfestéssel egyrészt elválasztani a teljesen egybeépült belépővel (előszobával), másrészt olyan színt választanék, ami térnövelő hatású, s jól illik a konyhához.
mit javasoltok?
illetve milyen mosható falfestéket tudtok ajánlani?
koszi
Árvacsalán 2007.09.14 19:30:11 © 700
Jó : )
Előzmény: Csokis (699)
Csokis 2007.09.14 17:47:26 © 699
Na, inkább leállok, mert még a végén moderára leszek tanítva.
Csokis 2007.09.14 17:46:34 © 698
Nem kell a teljes szobát, te! Csak annyit adj fel, amennyibe a képszöget be kell ütni.
Előzmény: Árvacsalán (697)
Árvacsalán 2007.09.14 16:45:52 © 697

Lehet túl sok lenne a postaköltség : )

Előzmény: Csokis (696)
Csokis 2007.09.14 16:22:49 © 696
Próbáld a falat feladni, azt csak nem lopnak. :-)
Előzmény: Árvacsalán (695)
Árvacsalán 2007.09.14 16:09:31 © 695

Kb. két hét múlva szerintem.A képek megvannak,az akasztó is megvan már,csak nem egy városban : )) a pesti tesómnál van még,akinek van egy kis csavar-barkácsbolt kuckója a XVII.kerületben ( ez itt a reklám helye: ))) Meg a fal is megvan : ) Mondta hogy feladja nekem postán,de úgyis találkozunk nemsokára,úgyhogy  inkább megvárom (olvasom a csak tőlem lop a posta? topikot is : ))

Mindenképp beszámolok,sőt előbb utóbb kép is lesz ha minden jól megy.

Csak győzzétek kivárni  :)))

Előzmény: Sanyi-szan (694)
Sanyi-szan 2007.09.14 13:16:13 © 694
most már én is! :D mikor teszteled? annyira pucér az albérletünk h télen cudar lesz XD tényleg kíváncsi vagyok, működik-e :)
Előzmény: Árvacsalán (693)
Árvacsalán 2007.09.13 17:59:00 © 693
Miután felforgattam a fél internetet valami konkrét infóért erről az akasztóról,kiderült,hogy egy kolléganőmnél majdnem minden ezzel van felaggatva.És azt állítja,hogy tényleg be lehet ütni kalapáccsal a falba.Most már igazán nagyon kívánsi vagyok...
Előzmény: Árvacsalán (692)
Árvacsalán 2007.09.12 19:00:45 © 692

Hát ettől tényleg nem dobódtam fel nagyon...erről van szó egyébként :

botond

Arra gondoltam,hogy először kipróbálnám valami nem látható helyen,pl.a lomosban valahol,és ha ott be tudom ütni,akkor mehet a menet.Elvileg betonba üthető...a tesóm árult már ilyet a boltjában, aztr mondta eddig még nem reklamáltak nála,de én is nehezen tudom ezt elképzelni.Na majd kiderül. 

Sanyi-szan 2007.09.12 10:36:44 © 691

Úgy tudom, a króm nem olcsó, lakatossal érdemes talán próbálkozni, aztán egy festőműhelyt keresni (szvsz autós is jó lehet), ott lefújnák krómmal, aztán üvegesnél polcok, a rögzítés külön móka. Szvsz nézz körbe máshol is, mert általában amikor ilyen egy-egy különc darab szerepel vhol, olyat szoktak nagyobb választékban is árulni m,áshol. :D (/me súg: bathandroom és egyéb üzletek a materiál centerben)

Panelben képet rögzíteni elég vicces az tény, talán egy díszléces keret a plafonra vagy csak adott falon egy szebb díszléc fából és amolyan galériásan damilosan rögzíteném. persze ez is akkor éri meg a vesződséget, ha nem egy képet teszel egy falra. Egyébként nem úszod meg a fúrást, mert főleg egy üvegezett képnek már túl komoly súlya van. Posztereket, könnyebb képeket montázsszalaggal, posztercsíkkal is lehet rögzíteni (kb egy kilóig). Szépséghibája annyi, hogy ha mégis leszeded, akkor szintén kozmetikázni kell a falat. Szerintük nem hagynak nyomot, valójában festék- és vakolatfüggő.

Előzmény: niamano (690)
niamano 2007.09.11 19:32:14 © 690
újabb hirtelen ötlet! Honnan szerzek fém, króm színű vékony csöveket, amikre apró polcocskákat működhetek, vagy tesznek rá alapból, mert a praktikeres katalógust nézegettem, és a fürdőbe írnak egy "wc fölé helyezhető, álvány (?)" -t, és eszembe jutott, hogy tetszene egy ilyen, de persze nem AZ amit árulnak... Meg egy ilyen csővel a hozzákapcsolt tejüvegcsíkkal lezárnám a fürdőkád egy részét, (mindkét végén olyan 20-25 cmt, és akkor víz nem megy ki, de mégis szeparált a kád a wc/csap/mosógép/hely szűkéből... ... meg esetleg a csapot a wc-től is... :D

szóval: ki foglalkozik króm csövek méretrevágásával, polcocska/üveg szereléssel?! Milyen mester? Vagy nagyon hülyét gondoltam ki?

Köszi!
mammamija 2007.09.11 19:01:53 © 689
Van:) de nem sok örömed lesz bennem:)) Betonfalba semmit nem lehet feltenni ütvefúró, vagy valami más célszerszám nélkül:(
Előzmény: Árvacsalán (688)
Árvacsalán 2007.09.11 17:21:03 © 688

Hahó....

Van itt valaki ?

: )

Árvacsalán 2007.09.08 10:20:00 © 687

Sziasztok,

megvettem a kereteket,illetve egy még hiányzik,mert utána találtam egy képet,ami még feltétlenül kell a falamra.Végül is a kapcsos üvegkeret mellett döntöttem.

Új kérdés : ismeri valaki a Botond képakasztót? Elvileg kalapáccsal beüthető a betonba,nem kell fúrni. Ez számomra hihetetlennek tűnik,viszont vonzó is,mert botor módon festés előtt elfelejtettem kiluggatni a falat a megfelelő helyeken,és most nagyon  tartok tőle,hogy a fúrással tönkreteszem a szép új festést. Panelről van szó. Már csak a képek hiányoznak a falról a tökélyhez,úgyhogy minden ötletet szívesen várok : )

mammamija 2007.08.21 09:41:04 © 686
:)
A legjobb az, ha nincs fülke.
Épp a mostani nyár győzött meg arról, hogy nagy szükség nincs rá. Olyan apartmanban voltunk, hogy nem volt fülke, viszont a padlónál a zuhanyozó felé folyt le a víz, és még a mellette lévő mosdó sem lett vizes.
Előzmény: rferi (684)
Árvacsalán 2007.08.18 09:46:40 © 685
Köszi,meg fogom nézni ezt is.
Előzmény: mammamija (674)
rferi 2007.08.17 22:23:09 © 684

"Hagyományos" zuhanyfülkéből is ki lehet választani akkorát, hogy még be se férjen oda! :))

Mindenféle csilivili sprickolókkal meg aljmosókkal, meg mittomén, kétszer akkorában mint egy "hagyományos" :))))))))))))

Előzmény: ZOH (680)
mammamija 2007.08.17 20:49:07 © 683
:))
Megvetted?
Akkor én is örülök:))
Remélem megmutatod a végterméket:)))
Előzmény: JUllrichfan (682)
JUllrichfan 2007.08.17 20:12:33 © 682

Köszi a nagyszerű ötletet! Szegény családom, ha tudná mi vár rájuk:-)

Előzmény: mammamija (679)
mammamija 2007.08.17 20:11:14 © 681

Ha átszinezed ezt a képet, mert ez eléggé uncsi, akkor láthatod, hogy ilyesmi lehetne a tied is - ráépítve egy ytong téglából készült dobogóra.
Én mozaikoznám - mert az nagyobbítaná a teret, és tök jó szinekben kapható.
A fülke nem venne el több helyet, mint a kád - mivel az az egész hátsó falat elfoglalja.

Előzmény: ZOH (680)
ZOH 2007.08.17 19:13:05 © 680
Koszi, de hagyomanyos zuhanyfulke biztosan nem lesz: ha lemondok a kadrol, akkor valami nagy teruletu "pancsolo" lesz helyette; zuhanyfulkevel egy csomo hely kihasznalatlanul maradna (a mosogep a konyhapult alatt van a szomszed helyisegben). Most a padlo szinteltolasan vacillalok... nem veletlen, hogy negy eve szenvedek vele :-)))

Előzmény: rferi (675)
mammamija 2007.08.17 19:05:08 © 679
Vagy úgy!:))

Minden valamirevaló kreatív-hobby boltban árulnak művirágot (mielőtt a szívedhez kapnál a borostyánra gondoltam:)))
Szóval - levágod a borostyánokat a szárról, két levelet összeragasztasz, de úgy, hogy közte legyen mondjuk zöld színű raffia (szintén ugyanott beszerezhető, de van zöld műanyagfonal is OBI, meg ilyen helyeken) és és szépen felragasztgatod őket. Ha jó nagy a rokonságod, vagy kreatív ifjak vannak a közeledben élvezni fogják:))
Ha csajosabbra akarod venni a figurát, virágot is tehetsz közé elszórva.
Aztán már csak azt kell megnézni hány db kell, hogy se ritka, se sűrű ne legyen.
Vékony léccel szépen felakasztható, és örökzöldekre nézel, a szél is tépheti.
Előzmény: JUllrichfan (678)
JUllrichfan 2007.08.17 17:32:24 © 678
Kösz a gyors reflexiót! Rattanosat ismerem, de mivel erkélyre, szélbe-viharba kell, így valami más anyagból kéne. Láttam egy arab étterem ajtaján selyemvirág- levelekből-isteni volt. Valami ilyesmiről álmodom:-)
Előzmény: Sanyi-szan (677)
Sanyi-szan 2007.08.17 17:17:13 © 677

mammamija,egyszerűen nagyszerű? :)

ajtófüggöny: ikeában láttam valahol rattankarikákból, quellénél fűzött gyöngyfüggönyt többféle variácóban, és fonalfüggönyt is (utóbbi nekem barátságosabbnak tűnik, de psszt!:)

rferi 2007.08.17 17:07:50 © 676

Megadom magamnak a választ! :)))))))

Létezik szennyvízátemelő, automata!

A zuhanynál végülis csak víz folyik, azt az automata lazán megemeli párszor tíz centit, és máris folyhat lefelé a bal sarok felé, egy álfal mögött, aminek a magassága mosdónyi, és a tetejére még pakolni is lehet!

Előzmény: rferi (675)
rferi 2007.08.17 17:04:43 © 675

Ha a fűtőtesthez hozzá akarsz nyúlni, akkor húzzál bele, mert az őszi idénykezdet előtt a vizet leereszteni a házban már igencsak húzós, mivel ilyesmit elintézni a fűtősöknél rendesen időbe telik - de meg lehet csinálni.

A nagyobb kérdés mammamija ötletéhez képest, ami elég jó, hogy hol van a kád lefolyója?

Mert ha ott, ahol gondolom, azaz a "rajzodon" a bal végénél, akkor gond lenne a jobb sarokba tenni a zuhanyfülkét! :-/

Mivel hogyan jut el a szennyvíz a jobb oldalról a bal oldalra lefelé folyásban? :))))

Pedig ott igazán kóser lenne, bal sarokban a mosdó, közéjük beférne a mosógép. Klotyónak maradnia kell, mert 110-es lefolyócsöve hátul illeszkedik a közműcsatornába.

Előzmény: ZOH (666)
mammamija 2007.08.17 16:29:08 © 674
Tudtam, hogy valahova már feltettem....

Előzmény: mammamija (673)
mammamija 2007.08.17 16:03:16 © 673
:) Én sima úgynevezett klipp-es keretbe tettem egy régi naptár képeit.
Ez úgy néz ki, hogy van két sima üveglap, és közé kell tenni a képet (bármit) és kis kapcsok fogják össze az üveglapokat - bármilyen barkácsáruházban, nagyobb papír-írószer üzletekben kapható, különféle méretekben.
Én még egy fotókartont is tettem a képek mögé, így jobban kiemeli a képet.
Előzmény: Árvacsalán (668)
JUllrichfan 2007.08.17 15:46:26 © 672

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Ugynevezett  "ajtófüggönyt" szeretnék venni, de nem tudom hol lehet vásárolni. Illetve tudom, h. Törökbálinton van, de az gyöngyből készült. Nekem  az erkélyre kéne...Régen láttam ilyeneket-fagolyóból  és egyéb formákból! Funkciója inkább csak dísz és némi kis porfogó lenne.  

Előre is kösz ha valaki hasznos infóval szolgálna!

Sanyi-szan 2007.08.17 11:16:36 © 671
oké, várjuk :) praktikerben nem voltam, tőlem az van messze, obiban láttam kereteket, de nagyobb írószeresnél is akad néhány (:
Árvacsalán 2007.08.16 18:27:31 © 670

Hűha,ez tényleg elég bonyolultnak tűnik...arról nemis beszélve,hogy egy komplett műhely kéne hozzá.

A te módszered szimpatikusabbnak tűnik- Ikea nincs a közelemben,de pl . Obiban,Praktikerben is van kész keret?Biztos van,szerintem nem csak nekem támadnak ilyen elvetemült ötleteim !

Köszi a segítséget!

Ha eljutok a megvalósításig,beszámolok : ) 

Előzmény: Sanyi-szan (669)
Sanyi-szan 2007.08.16 16:55:48 © 669

Kicsit bonyolult így első olvasásra, de talán te érted:

http://www.ezermester2000.hu/98-8/6-7-old.htm

Nekünk a rajztanárunk egy nagyon eccerű paszpartu leírást adott. Veszel valami szebb kartont, erősebb papírt, színben passzoljon a képedhez. Az ikeában is meg egyéb helyeken sok keret kapható elérhető áron, esetedben a 30x40-es lenne ideális. (40-37)/2=1,5 Kb 2 cmes margóval kellene dolgoznod. Veszel dupla méretű kartont, felénél meghajtod. Egyik felét snicerrel, tapétavágóval (100ft vagy annyi sem) kivágod a 36x26 cmes téglalapot. A belsejében - akár meghúzva a két átlót beigazítva vagy vonalzóval kicentizve - a képedet apró celluxdarabkákkal fixálod. (Ha olyan a kép, használhatsz papírragasztót is, de az veszélyesebb, mivel hajlamos felpúposodni.)

Ráhajtod az ablakos felet, belecsúsztatod a képkeretbe (vékonyabb papír esetén érdemes kartonlapot vágni mögé) és már kész is. Ha szeretnél és/vagy kell, átlátszó múanyaglapot (művész-, kellékbolt) vagy megfelelő keretbe üveglapot is tehetsz.

Csak ügyesen! (:

Előzmény: Árvacsalán (668)
Árvacsalán 2007.08.16 15:12:21 © 668

Sziasztok!

Nem biztos hogy jó helyen járok,ha így van irányítsatok tovább : )

A segítségeteket szeretném kérni : van néhány képem (sima papírkép,még csak nem is poszter) amiket be kellene kereteznem.Egyszerű,sima keretre gondoltam,lehetőleg keskeny műanyagból. Abszolút lövésem sincs a dologhoz,tehát szeretném megtudni,hogy érdemes-e egyáltalán belekezdenem ebbe,vagy forduljak képkeretezőhöz ?  Kb. mennyiből lehet ezt kivitelezni kb.,illetve ha a barkácsolás mellett döntök,milyen eszközök,alapanyagok  kellenek hozzá,és ezeket hol lehet/érdemes beszerezni?Négy darab, kb. 37 cm x 28 cm méretű képről van szó.

Köszi a segítséget!

mammamija 2007.08.15 18:59:42 © 667
Aha.
Még mindíg jobb, mint annakidején, amikor átadtak egy panelt, és a tulaj meglepődve vette észre, hogy a vízcső a kádBAN fut keresztül:))))

Viszont attól függ, hogy a fűtőtest hány cm-re van a hátsó faltól, és a padlószinttől mennyi a magassága - mert takarékosabb megoldásként maradhatna - és a fűtőtestre rá lehetne applikálni egy dobogószerű izét amin bal oldalon lenne a tusoló - mellette a mosdó - ergo ha bejössz az ajtón, akkor a mosdót látod rögtön fölötte és a mellette lévő falon tükörrel, ami duplikálná a teret - a klotyó pedig maradna a helyén - max sarokra állítva, vagy a lebegős változatban.

Előzmény: ZOH (666)
ZOH 2007.08.15 14:58:01 © 666
Nem ragaszkodom a kadhoz, de elotte van a futotest (a takarolap es a kad kozott), azt is szet kene bombazni, ha kiveszem a kadat. Nem megoldhatatlan nyilvan, de plusz macera.

Bar, vegul is... ugyse innen akarok nyugdijba menni. Nemtom.
Előzmény: mammamija (665)
mammamija 2007.08.15 11:17:18 © 665
:))
A fürdőkádhoz igen erősen ragaszkodsz? Mert ha nem, akkor a panelhez képest királyi méretű fsz.-d lenne!
Előzmény: ZOH (664)
ZOH 2007.08.14 19:21:28 © 664
Szia,

ezt az Agi Mullert most hallottam eloszor, meggugliztam... kiralysag nagyon, koszi! Valamelyik nap megnezem ezt a bemutatotermet!

Alaprajzot most hirtelen nem tudok betenni, de sima kombinalt fanel furdo+WC, a 150cm-es oldalon van az ajto, szemben a kad, balra pedig a WC.

------------
| furdokad
------------
| D
~~| D
-------xxx--

A ket D kozul a fenti a mosdokagylo, a lenti a WC; a WC mogott kozmucsatorna.

A lényeg: nem kell úgy lenni mindennek, ahogy megszoktuk.

Ebben nincs vita! :))) Nad, faagak, parafa es barna termeskovek tuti lesznek benne, meg persze uveg.

Előzmény: mammamija (661)
mammamija 2007.08.14 13:07:26 © 663
Ja! És a tolóajtó is sokat segít a helyhiányon.
Előzmény: ZOH (660)
mammamija 2007.08.14 13:06:56 © 662
hehe:) Amikor még panellakó voltam, a szomszéd mellett is ilyen volt egy dobos gyereknél - tetőtől talpig tojástálcával burkolt szoba - és működött! Még az ablakra is tett egy vakkeretet és ott is az volt - szóval tökre hangszigetel.

Amúgy - nem a reklám helye - de az augusztusi Ötlet-mozaik c. újságban éppen az utólagos hangszigeteléssel foglalkoznak.
Előzmény: Sanyi-szan (659)
mammamija 2007.08.14 13:04:23 © 661
:)
Igazán jó megoldást Agi Muller-nél találsz, ahol egy nikkelezett oszlopon van a forgatható mosdókagyló - a kádat le kell cserélni tusolóra - ha még egyáltalán ott van.
Igaz az ára húzós!
Tegyél be egy alaprajzot - hátha kitalálunk valamit.
A lényeg: nem kell úgy lenni mindennek, ahogy megszoktuk.
Előzmény: ZOH (660)
ZOH 2007.08.14 11:27:26 © 660
Sziasztok,

kicsi panel-furdoszobara (wc-furdo egyben, 150x200 kb.) latott valaki valahol igazan jo megoldast? 4 eve szenvedek az enyemmel, nem jut eszembe semmi. A tobbi helyiseg nagyjabol megvan. :-)

Udv,
ZOH
Sanyi-szan 2007.08.14 09:45:48 © 659
Mezei hangszigetelési módotra egyszer én is rácsodálkoztam, egy emberke a magánházánál lévő aprócska hangstúdiót tojástartókkal bélelte ki. Szerintem működhet, elvégre karton vagy préselt papír, ráadásul olyan szögeket zár be, ami elvileg szétszórja, elnyeli a a hangokat. Talán vékonyabb gipszkarton is jó, netán alatta valami szigetelőanyaggal. Ezek sem drágák ma már és barkácstudással magad is felteheted.
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (657)
Beebite 2007.08.14 00:09:44 © 658
Ha valamiféle szőnyeget és képeket teszel fel, attól már sokkal jobb lesz. A pucér burkolat és falak visszhangzanak a legjobban.
Esetleg alakitsd zeneszobává, és rendezz oratóriumesteket benne:)))
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (657)
Sehonnai Bitang Ember 2007.08.13 19:32:35 © 657

Szia berendezők!

Egy visszhangos pincével mit lehet kezdeni, hogy halkabb legyen?

2,05m belmagasság, L-alak, kb. 15-18 m2, hidegpadló, meszelt fal és plafon.

Köszönöm!

niamano 2007.08.09 20:12:21 © 656
ááá nem a pénz hiányzik!!! hanem csak várom a további jó ötleteket! Nem kell elsietni semmit :DD ;) (na jó a pénz eléggé nagy hmm... akadály? ...még! de már nem sokáig, remélem )
Előzmény: Sanyi-szan (655)
Sanyi-szan 2007.08.09 16:35:41 © 655
:D
Előzmény: Beebite (654)
Beebite 2007.08.09 13:47:31 © 654
Nana, csak ne temessük oylan hevesen: Ez már egy majdnem 7 éves matuzsálem topic:-)
Előzmény: Sanyi-szan (653)
Sanyi-szan 2007.08.09 13:37:11 © 653
:D fontos az összhang. Évek?? Addigra eltűnhet ez a topic. :DD Jól van, akkor sok sikert és kitartást, amíg a fészketekre való összegyűlik! (:
niamano 2007.08.08 22:57:04 © 652
köszi a segítséget! Képeket ígérem leszenk, évek kérdése, mert sajna még kicsit anyagiakban hiányos a dolog (diploma-elhelyezkedés, stb :S ) de ha elkészül valami, akkor mutizok :) (a páromnak is elmeséltem, miket írtál, tökre tetszett neki is, úgyhogy az "engedélyeztetés" is megvan :D )
Nia
Előzmény: Sanyi-szan (651)
Sanyi-szan 2007.08.08 22:05:04 © 651
Várok majd képeket is, hogyan sikerült! :))
Sanyi-szan 2007.08.06 15:04:09 © 650
bocsi, elszúrtam, töröld vissza lécci a http-ket a címsorból és bejön a katalógusoldal.
Sanyi-szan 2007.08.06 15:00:54 © 649

Ami a plafont illeti... Bármiylen ahtároló elem megteszi, ez lehet körbefutó fríz is. Személy szerint díszlécet, gipszstukkót használnék. Könnyen szabható és ragasztható, és még a mediterrán világhoz is illik. A mostani bérleményünkben a nappali sárga színű, fal és plafon egyaránt és egy egyszerű sarokdíszléc van fenn. Tétéel, brikosztor, obiavankenobi közül szerintem valamelyik árusít ilyeneket is. Egyre divatosabb is. (Egy freskó is extravagáns lenne, meg drága, pláne hogy akkor a bútoroknak is idomulni kellene. :D)

Példának egy katalógus
Sanyi-szan 2007.08.06 14:46:50 © 648

(: akkor nagyjából egyre járt az agyunk? a libriben vannak külföldi kiadású lakberendezési könyvek, albumocskák, vastagabb zsebkönyvek. Láttam minilakásokról szólót is.

Az üveges fürdőcsík jó ötlet. Igen, akár tízcentire is megemelhetitek. A fürdőnél ez tényleg költséges, de nem kell mindent egyszerre bevállalni, később is kivitelezhetitek. Oda úgyis szerencsésebb másik padlólapot választani.

Azok a fránya színek. :D Mindig ezekkel van a baj. Ráadásul most már annyi rendszer és módszer és árnyalat van, hogy a bőség zavara tör ránk.

Amennyire olvasmányaimból emlékszem, több színt inkább nagy terekben érdemes alkalmazni. Egy kis lakásban, ahol a bútorok is takarnak, nem biztos, hogy annyira érvényesül, amennyire elképzelnénk.

Érdemes naponta pár percet ücsörögni az adott helyiségben. Ez arra jó, hogy együtt élsz a fényekkel. reggeltől estig és évszakonként is más lesz természetesen, ami adott esetben teljesen más árnyalatot eredményezhet. (Egy ismerősöm mesélte, hogy egy pár kinézett magának egy gyönyörű árnyalatú kéket a hálójukba -szvsz hideg szín "meleg" helyre nem túl nyerő, kifestették a hálót és amikor berendezték, akkor derült ki, hogy nem kalkulálták be az árnyékokat. Az ágytámlánál, az éjjeliszekrényeknél kellemetlenül sötétté és rideggé változott a szoba.)

Előbbi esetből adódik, ha mégis megkísérled a több színt, a fényesebb oldalon sötétebb, az árnyékosabbon világos árnyalatot használj. Így végülis létrejöhet egy kontrasztos adok-kapok, kérdezz-felelek. Ez meg alapvetően a lakás alaprajzán végigvihető. Mindenesetre én alaposan megrágnám.

Sokan használják a színválasztásnál azt a módszert, hogy egy már adott színt (kárpitét, függönyét, nagyobb bútorét) csípik el és azzal rímeltetik a fal színét.

Amit érdemes figyelembe venni: padló színe, esetleg meglévő szőnyeg; bútorok színvilága; textilek, kárpitok színei; helyi fényviszonyok. utóbbinál az is számíthat, hogy télen, amikor alacsonyan jár a Nap, hozzátok mennyi fény jut el. Egyáltalán eljut-e, hiszen az első emeletnél már lehet akkora szomszédos épület, ami leárnyékol télen, nyáron viszont nem. télen meg ugye, nagyon jó, ha vidámabban ébredhet az emberlánya/fia.

Vigasztaljon a  tudat, hogy ha mégsem sikerül kisakkozni a jó színeket, egy kis lakásnál nem vészes költség jövőre átfestetni. :D

niamano 2007.08.05 18:49:11 © 647
az egyetlen nem jó talán, ha a fürdőt is megemeljük mert az bizony óriási átépítés lenne (csap, wc emelés...) viszont mindenáron akarok a fürdő és konyha közti fal felső sorába üvegtéglát, így kapna fényt a fürdő is kicsit, illetve ha ott ég a villany, a szobában nem, még hangulatos is ;) vagy akár körbe, az egész fürdő falán.. és ez amúgy is közfal, úgyhogy nyugodtan rombolhatok >:DD
Előzmény: niamano (646)
niamano 2007.08.05 18:42:56 © 646
ja! és az előszobánál, én kivenném az egész falat, is, akár, összenyitva az ebédlővel, hogy ne is ajtóformájú bejárat legyen a szoba felől nézve. vagy az már sok a jóból, egy térből? (az előszoba nem hideg. A nappali ablakos fele (az erkély melletti) a leghidegebb, mert 1 emeleti lakás, és kilóg a ház síkjából az a rész, olyan 1 m szélességben...
niamano 2007.08.05 18:38:23 © 645
fúúú köszi a sok szupi ötletet!
nos lássuk:
1. a térelválasztó nagyon jó ötlet én is így gondoltam valahogy
2. az öt centis emelés is jó ötlet, de szerintem lehetne tíz is :)
3. a a fürdőt tolóajtóval ellátni is jó, és még jobb, hogy képek legyenek rajta! (azon a falon vannak az ajtó mögött feltűzve a közös fotóink amúgy is :D lehetne fallal egyszínű ajtó, ugyanúgy falnak festett, úgy még jobban rejtőzik :)
4. a bárpultos dolog jól jönne még úgy is, hogy mint látod, max 80 cm az előkészítő pultom... szóval hétköznapi kávézós hely a nappaliból, és nagy főzésnél felszabadulna az ebédlő (meg az íróasztal, mert néha arra is szükségem van... :( )
5. a hálóban van már ágyunk, kinyitható, így nappal szoba, este ágy, mert akkor aztán semmi más nem fér el...
6. a hálóban van beépített (tükrös) szekrény is, a keskenyebbik falon, a rajz szti bal oldalin, fény sajnos szinte nulla bent. (a nappali felől kap igazán sokat)
7. az üvegfal: ha megnézed ilyen az erkély felőli fal formája: _____I---- vagyis ehhez hasonló :) a "függőleges" vonal az nyithatatlan, az alsó vonalkák pedig: az erkély ajtó (felette nyithaltatlan üveg) mellette ablak (felette, alatta nyithatatlan üveg) szóval minden üveg :D A szaggatott: a fal és az ablak
8. a legvilágosabb hely, a konyhával szemben, az erkély vonalában van, emiatt a sok üveg miatt, ahol az egy szem ablak van, az kicsivel sötétebb
9. a színeket el tudnám úgy képzelni, hogy narancsos a nappali, az ebédlő (amit lehatárol az elválasztófal) ott citromosabb (világosabb a lényeg) és egy szín két árnyalata lenne
10. tetszik az olyan megoldás is, hogy egy szobában 2 szín, az egyik fal másabb színű, el tudod ezt képzelni ide? melyik falra?
11. és a plafon? színes falaknál hogy szokták megoldani?
Előzmény: Sanyi-szan (644)
Sanyi-szan 2007.08.05 17:22:09 © 644
A térelválasztó falnál sok ötlet adódik, körbenézegettem gyorsan. Első nekifutásra ilyesmire gondoltam, ez vagy vastag faanyagból készült fóliázott vagy gipszkarton beépítés. nehéz kivenni.

Lehet egyszerű fapolcos:

esetleg valami drágább és szebb:

Van egy cég, aki üvegtéglaszerűeket készít:

Aztán van a design-kategória:
Sanyi-szan 2007.08.05 16:17:34 © 643
jó komplex feladat :D
ha már medditerránt említettél, meg egyébként is minigarzon, világos, vidám színeket használnék, egyszínű narancsot, netán teltebb sárgát. Merészebben fehér alapon kék, sárga alapon vörös mintás dolgot. Utóbbiak viszont nem érvényesülnek, ha elaprózod a mintát és/vagy sok bútorotok van.
A térelválasztást, a funkciók érzéki elkülönítését a padlóburkolatokkal oldanám meg, akár úgy hogy a konyha+étkező+vizesblokk részt megemelnám kb 5 centivel és itt mozaiklapot használnék. A hálófülkében és a nappaliban szélesebb hajópadlót az erkéllyel párhuzamosan (ez szintén térnövelő hatású). A megemelésnél mindenképpen, de egyébként is leszedném a bejárónál az ajtót-már csak a térnyerés miatt is-, ha nagyon fagyos az előszoba, akkor egy vastagabb, szép függönyanyaggal pótolnám az ajtót.
A konyhánál épít(t)e(t)nék egy könnyed vékonyka bárpultot, ma már munkalapot méretre vágva illetve asztallábakat minden nagyobb barkácsáruházban árulnak. Esetleg a fal melletti részénél tároló funkciókat is kaphat kis polcozással. Ha már ilyen magas a beltér, talán az sem baj ha teli pultot kértek (edénytárolás). Ha megemelitek a középső részt, akkor még előnyösebb is, ha a takarítást és a konyhai teendőket nézem. Enneka pultnak a vonalában, az étkező asztallal azonos szélességben egy mindenképpen áttört egyszerű polcfalat képzeltem el. Ezeken üvegek, néhány könyvecske, apróságok is elférnek és beengedi a természetes fényt a nappaliból. A rögzítésre nem árt vigyázni, egy szaki biztosan képes akár a pulttal együtt megépíteni ezt a "falat".
A hálóba egy franciaágy szemközt az ablakkal, nincs jobb, mint fényre ébredni (függetlenül a tájolástól). A bejárat melletti sarokba egy gardróbot állítanék be (ikeaban most rengeteg jól variálható és szép, egyedülálló és drágább darab van). Néhány apróság, egy-két kép és a legbenső fészek készen is van.
A fürdő ajtaját szintén eltűntetném, tolóajtót építettnék oda. Ha képeket tennék rá, még el is rejteném, ámulna a vendégsereg. :D
Az üvegfalat nem tudom kibogarásszni az alaprajzon...
Az erkély melletti zugba kerülhet dolgozósarok, ha nincs rá szükség, mehet egy kanapé. Erre a felére tenném a többi kanapét, fotelt. Így az étkezőasztal munkazug vonalában kialakítva az erkély felől éppen rátok özönlene a fény (és nem a tévére).
Szemben alakítanám ki a médiafalas, szekrényes kombinációt, itt lehet a tévé, hifi, dvd és cdtárolók, könyvespolcok. Előtte kényelmesen közlekedhetnétek az erkély és a bárpult közt. :)
Előzmény: niamano (641)
_Szeráf_ 2007.08.05 13:34:18 © 642
Megvalósítottátok?
Előzmény: Lakker (629)
niamano 2007.08.05 12:45:23 © 641
sziasztok!
Még régebben kértem segítséget tőletek, a lakásomhoz, hogy hogy tudnám normálisan berendezni... Most végre előkerítettem az alaprajzot.
Amerikai konyhás, a hálófülke körgangra néz, a konyha, fürdő és a szoba helye nem módosítható. A falak színét is segíthetnétek kialakítnai, mert nem tudom, hogy lehetne el is választani a "tereket" (konyha, ebédlő, nappali, esetleg dolgozó), és mégis egyben tartani, hiszen egy légtér. A belmagasság 2,45 úgyhogy ezzel se nagyon lehet variálni... A nappali dél felé néz. Van egy ablak, egy nyithatatlan üvegfal, és egy teljes üveges ablak, erkélyajtó. (Az erkély az egyetlen normálisan berendezett :D )
Amúgy ketten lakunk a párommal, 22-25 évesek vagyunk. Tetszik a mediterrán stílus, illetve a bátran színezett falak is.
Hirtelen ennyi :) És előre is köszi.

Nia

r_bendegúz 2007.07.24 14:38:39 © 640

Lakker,

hajrá! :o)

r_b.

Előzmény: Lakker (637)
r_bendegúz 2007.07.24 14:38:08 © 639

Csokis,

elcsúszik. Itt számít a pontos szerkesztés.

r_b. (und keketz)

Előzmény: Csokis (638)
Csokis 2007.07.18 22:46:40 © 638
Én biztos úgy csinálnám, hogy addig hajtogatom az A/0-st, amíg A/4-es nem lesz. (Ez a 16 réteg.) Utána ráteszem a kört úgy, hogy a széleken kicsit lógjon le, majd kivágom. Ahol hajtás volt, ott nem "vágódik el", mert az átfedés miatti rész egyben tartja, és egyszerre 16 db van kész. Persze nem lesz teljesen egyben mind a 16, de ki nem sz... le? (vö.: óvodai táncoló gyerekes sorminta a farsangra!)
Előzmény: r_bendegúz (636)
Lakker 2007.07.18 20:15:50 © 637
Köszi a válaszoka!
Ha végre lesz időnk megcsinálni akkor megosztom majd a tapasztalatokat.
r_bendegúz 2007.07.18 17:24:49 © 636

Csokis,

dipa nem valószínű. Kár lenne ilyesmire elhasználni. A 16 rétegnél nem esik le a húszfillér. Egyetlen A/0-ás sablonnal számoltam.

Szerintem az ikeások vmi olyasmit használtak, ami egyébként csomagolóanyagul szolgált.

Nem a karikát kell kivágni, hanem a négy karika között lévő kis alakzatokat. Ha hat, kissé egymásba érő karikát körzővel felszerkesztesz egy lapra, akkor ilyenből két teljeset kell kivágni, meg a szélekre eső részeket. Persze az is elég macerás. Egy rajzlap vastagságú karton megteszi. Az szerintem nem rojtosodik ki, ha sniccerrel szabdalják, és nem is vásik el a sokszori festőszalagos rögzítéstől. A széleken kivágott minták csak az illesztéshez szolgálnának, kizárólag a középső lenne összefestékezve. Esetleg ahhoz érdemes lenne egy műanyagból kivágott, kisebb lapot is készíteni, ami a sablon hátrészére felragasztva védené a papírt az szétázástól.

r_b.

Előzmény: Csokis (635)
Csokis 2007.07.17 13:54:20 © 635
Gondolod, hogy dipa lenne? Nem lesz az túl vastag 16 rétegben? (ha A/0 -> A/4) Vagy dekorboltban van ilyen méretű sima 80 grammos papírból is? Mindenesetre el lehet tökölni egy szobányi karika kivágásával, és akkor a ragasztásnak még neki sem kezdett.
Előzmény: r_bendegúz (634)
r_bendegúz 2007.07.17 13:04:29 © 634

Lakker,

szerintem ők is kb. 2x3 körös sablonnal dolgoztak. Valszeg akkorával, amekkora egy A0-ás kartonból kitelik. Ahogy elnézem, a körök kissé egymásba nyúlnak, hogy a kivágással se legyen gond. Ennek millimétereire ügyelni kell az illesztéskor. Javallt két sablon, széles festőszalaggal rögzítve, előre gondosan kiméricskélve, felülről lefelé haladva, és türelmesen kivárt száradási idők.

Megérne egy próbát, hogy az Ikea netes ügyfélszolgálatától megkérdezd, elárulnák-e a készítés műhelytitkait.

r_b.

Előzmény: Lakker (632)
dalia 2007.07.16 22:58:12 © 633
márpedig ez ragasztva van. fóliából érdemes kivágni és ragasztósprével ragasztani, az nyom nélkül lejön. nem olcsó móka, ha szépre akarod.
Előzmény: Lakker (632)
Lakker 2007.07.16 21:14:09 © 632

fal

Most már talán sikerül végre feltennem, megvan hol hibáztam.

Előzmény: Lakker (631)
Lakker 2007.07.16 21:06:09 © 631
Bocs a bénázásért, kár, hogy nem tudom utólag moderálni magam.
Előzmény: Lakker (630)
Lakker 2007.07.16 21:01:34 © 630
Az előbb valamiért nem rakta be a képet.
Lakker 2007.07.16 20:54:33 © 629

Üdv!

Bár nem vág teljesen témába, de nem találtam jobb topicot, ahol feltehetném kérdésemet.

Párommal láttuk az Ikeában a képen látható falrészletet. Nagyon megtetszett, ezért eldöntöttük mi is ilyenre festjük nappalink egyik falát. Az áruházban is festve volt, nem tapéta (ahogy mi is hittük elsőre).

A kérdésem annyi lenne, hogy van-e valami ötletetek, hogyan érdemes nekiállni?

Ha egyesével felragasztanám a köröket akkor: 1. látszik a ragasztó nyoma (vagy max post-it-tel dolgozhatok :) 2. elcsúszhatnak, és akkor már oda a szabályos forma.

A fal, amit festeni akarunk kb 2x2,5m

Előre is köszi a választ!

tengerhab 2007.07.05 11:15:33 © 628

Sziasztok!

Kerek alakú wc-ülés fedélütközőt keresek . Az OBI-ból 249 FT-ért lehet 2 db Verona típusú ülőkéhez valót kapni, aminek gömbölydedek a szélei, de a rajta levő bizonyos 2 műanyag ogarögzítő vagy szegecske nem fér be a lyukacskába, tehát egy vékonyabb típusúra volna szükségem, egy darabért 150 Ft-ot gondoltam, hogy adnék. Esetleg azt is szívesen venném, ha tudnátok ajánlani olyan bp-i üzleteket vagy bármilyen helyet, ahol ilyen alkatrészek találhatók. Sőt, ha vki ajánlani tudna olyan weboldalakat, ahol ennek utánanézhetnék vagy ahol ezt a hirdetést még feltehetném, azt is megköszönném.

niamano 2007.05.10 13:33:28 © 626
:) köszi a gyors választ,
-a falak -egyenlőre fehérek, a konyha készen van (itt lakom csak ki van adva úgyhogy többen vagyunk..)
-alaprajz folyamtban (scann alatt...)
- a problémám a lakás "formájával" van, egy nagy(?) téglalap, sztem nem nagyon lehet normálisan beosztani (étkező, nappali, dolgozó(ka) funkciók...), a fényviszonyok miatt, de a többit majd alaprajzzal
(a célom az volt, hogy megtudjam jártok-e még erre, segítőkész ötletelők, azaz van-e esélyem rá hogy valaki ránéz a probélmámra :) --örömmel látom, hogy van...)
a topic visszaolvasása épp folyamatban, úgyhogy bocsi ha már feltett kérdéssel zavargok

Köszi:
Nia
Előzmény: t3v3d3s (625)
t3v3d3s 2007.05.10 12:50:31 © 625
ehhez legalább egy alaprajz kellene, de amúgy arról sincs fogalmunk, milyen színűek a falak, csempék, milyen stílust kedvelsz... először rendezd el a konyhagépeket, aztán a maradékot szekrényezd be :)
Előzmény: niamano (624)
niamano 2007.05.09 22:22:59 © 624
sziasztok!
lakik valaki újépítésű amerikai konyhás lakásban? be kéne rendezni valahogy jól, de semmi ötletem, valahogy semmi sem fér el, semmi se mutat jól... (elválasztás, bútorok, szinek?)
nincs valami ötletetek?
köszi Nia
Előzmény: opuss (623)
opuss 2007.04.13 10:49:31 © 623
hűű, linket, vagy valami közelebbi nfót arról hogy hol láttad, hol lehet megnézni...stb tudsz adni ?
Előzmény: fodorlaci (622)
fodorlaci 2007.04.08 17:49:46 © 622
Én ebből olyat láttam, hogy egy üveglap volt, körülötte ment egy cső, amin volt rengeteg lyuk felül, amin jött ki a víz, folyt le az üvegen, alul, egy akvárium volt mindenféle vízinövénnyel, és onnan nyomta vissza a vizet. Ez a lap meg volt világítva nyolc spotlámpával. A lámpák elött meg halvány, színes fólia volt, hogy több szín legyen.
Előzmény: opuss (618)
opuss 2007.03.07 16:23:28 © 621
Köszi ! Tényleg jópofa megoldás, de már nagyon beleéltem magam a "vízesés falamba" :), de sehol nem találok ilyet, pedig tutira létezik :(  szóval bárki tud arról valamit az ossza meg velem :), de persze a hasonló jó ötleteket is szívesen veszek ( amúgy most láttam egy olyan megoldást, hogy egy magasabb pultról a plafonig érő átlátszó plexi csőben lévő buborékoló vízoszlopok egymás mellett, mint térelválasztó... az is elég mutatós és jópofa volt, gondoltam beírom ide is :) )
Előzmény: mammamija (619)
mammamija 2007.03.06 17:24:47 © 620
Hali.

Szerintem a világos bútorok inkább a sötétebb padlón mutatnak jobban.
Ha nincs kontraszt, akkor olyan monokróm lesz - vagyis unalmas.
Előzmény: pasd (617)
mammamija 2007.03.06 17:22:34 © 619
Én tudok egy olcsó és mutatós megoldást:)
Egy lakberendezési újságban láttam.

A plafonra függesztettek két db üveg, vagy plexi (az könnyebb) lapot, és közöttük 2 db poszter volt egymásnak háttal, hogy mindkét oldalról jól nézzen ki.

A konyha felől lehetne valamilyen virág - napraforgó.... vagy akármi, a nappali felől lehetne egy reprodukció.
Arra kell ügyelni hogy kb. egyformák legyenek, de paszpartuzással egyformává tehetők.
Előzmény: opuss (618)
opuss 2007.03.03 19:19:59 © 618

Sziasztok!

Térelválasztásban szeretném a segítségeteket kérni. Van egy kis lakásom (44nm), ahol a konyha nappali együtt van. A 2 helyiséget egy matt króm lábakon álló üveg étkező és a fölé lógó színes lámpabúrák választják el. Az étkező asztal nincs a falnak tolva, van köztük nem egészen 1 m. Oda szeretnék valamilyen látványos kis térelválasztó elemet. Régebben olvastam valahol a neten egy ilyen "vízesés falat", ami valami olyasmi volt hogy 2 műanyag/üveg lap között cirkulált a víz 1-2m magasra és onnan folyt le amit talán kis spot lámpák világítottak meg . Nem volt vastag. Sajnos sehol nem találok semmi hasonlót :( . Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném (akár ebben a vízesés-falban akár valami olyan oldalban ahol ilyen látványos térelválasztók vannak...)

pasd 2007.02.09 19:32:49 © 617

Sziasztok!

Egy nappaliról van szó. Juhar színű asztal, szekrény és polc, üveglapú alu lábú dohányzó asztal van eddig. Milyen színű laminált parketta illenne ezekhez a világos bútorokhoz? Ahogy néztem ikea katalógusban és egyéb dolgokban, a padló mindig világosabb, mint a bútorok. De a juharnál nincs világosabb fa. Nos?

köszi előre is 

Tgd 2006.10.25 08:16:17 © 616

Sziasztok!

Köszönöm, már elkelt a tananyag. :)

Előzmény: 2lee (615)
2lee 2006.10.14 09:07:39 © 615

Szia!

Nem publikus a mailcímed... Dobnék én... Mi az ára a tananyagnak?

2lee

Előzmény: Tgd (614)
Tgd 2006.10.05 12:40:46 © 614

Sziasztok!

Van egy teljes ELO Lakberendezési alapismeretek tananyagom, amire nincs szükségem.
Nem lett beküldve lecke, így lehetne folytatni a tanulmányokat. (Átírják a nevet). A tananyag elvégzése után OKJ-s vizsgalehetőség van!!!
Ha valakit érdekel, dobjon 1 emailt.

inaki 2006.10.02 19:47:16 © 613
Szofinak! alább:
Előzmény: inaki (612)
inaki 2006.10.02 19:46:24 © 612

Ha gondolod megadom egy megbízható és népszerű panelbontó elérhetőségét!

üdv kriszta (www.kili.hu)

Előzmény: szofi0701 (606)
Csokis 2006.09.26 12:25:21 © 611
No igen, alapvetően ez az én kérdésem is.
Előzmény: t3v3d3s (610)
t3v3d3s 2006.09.26 12:07:28 © 610
oké, de azt biztos nem úszod meg, hogy ne szigetelj minden falat a te lakrészeden, mert ha nem egyforma a hőátengedésük vagy mi, jönnek a hőhidak meg a penész. remélem, a többiek tudnak konkrétabban is segíteni.
Előzmény: Csokis (609)
Csokis 2006.09.26 10:57:02 © 609
És köszi a linket, megpróbálom.
Előzmény: t3v3d3s (607)
Csokis 2006.09.26 10:54:59 © 608
Azt én is tudom, de egy kilenclakásos társasház másik nyolc lakóját nem üthetem addig, amíg bele nem egyeznek. Mellesleg lehet belülről is szigetelni, csak akkor gipszkartonozni is kell. (Meg egy kicsit többet számolni a rétegrendet.)
Előzmény: t3v3d3s (607)
t3v3d3s 2006.09.25 13:06:46 © 607
szia! szerintem az építkezés-felújítás 2.0 a te topikod. Hőszigetelni nem belülről kell!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004917
Előzmény: Csokis (605)
szofi0701 2006.09.25 12:22:08 © 606
robertav!

Mi most vásárolunk egy panellakást (nekünk is erre van pénzünk, ill. remélhetőleg hitelünk). 1 és 2 fél szobás + van benne egy "gardrób" az egyik félszoba mellett. Arra gondoltam, hogy ki kellene bontani ennek a majdani hálószoba felé eső falát és egy óriási beépített ruhásszekrényt készítettni helyette. Írtad, hogy ti is bontottatok falat a lakásban... Hogyan lehet ezt megcsinálni? Milyen költségekkel jár?

szofi
Előzmény: robertav (590)
Csokis 2006.09.05 11:09:31 © 605
Kedves építész topiktársak! Segítségre lenne szükségem. Nem belsőépítészire-lakberendezőire, hanem "épületfizikaira", hogy ilyen nagyképűen fejezzem ki magam. A társasházunk -feltehetőleg- soklyukú, kettősméretű téglából épült, úgyhogy a falazat hőátbocsátási tényezője enyhén szólva nem ideális. Ehhez még hozzájön az is, hogy a mi lakásunk tájolása "extra szívás" számunkra, mert a szobáink legnagyobb falfelülete egyrészt észak-nyugati, másrészt az első ház vagyunk az utcában, és közel s távol nincs semmi, ami a budai oldalról érkező hideg szelet megfogná, vagy akárcsak lelassítaná, így az telibe kapja ezt a falat. Ez főleg a gyerekszobánál problémás, ezért elgondolkodtam egy utólagos falszigetelésen.
Tudom, hogy a szabályos megoldás a szigetelő réteg + gipszkarton lenne, de őszintén szólva nincs túl sok kedvem a gipszkartonozással molyolni. A gyerekszobában ezt a falat épp a hidegsége miatt úgysem használjuk, nincs semmilyen mechanikai igénybevételnek kitéve, leginkább szekrény(ek) állnak előtte. Szívem szerint elhagynám a gipszkartont, és egyszerűen csak lépésálló hungarocellt ragasztanék a falra. Igenám, de itt jön a problémám. Ha kihagyom a gipszkartont, akkor azzal kihagyom a párafékező réteget is, azaz a másik három falra hagyom ezt a funkciót. A maradék három falból egy 6-os belső válaszfal, egy ugyanilyen 38-as, és a lépcsőházra néz, egy pedig szintén 38-as, külső fal (dél-nyugati). Nem fogok-e ezzel "penészforrást" telepíteni erre a legutóbbi falra? Attól félek, hogy mostantól ez lesz a leghidegebb falam, és itt fog majd lecsapódni a pára. Ráadásul ugyanaz a páramennyiség, amelyik eddig négy falon próbált kijutni, most már csak hármon tud majd, hisz a szigetelt fal gyakorlatilag zárt. Vagy ez hülyeség, mert ha eddig nem csapódott le a pára, akkor most sem fog? Ki tud segíteni tanáccsal?
berkizsuzsi 2006.08.23 23:27:15 © 604
Sziasztok! Sajnos csak ritkán vagyok netközelben, ezért nem tudtam írni eddig. Köszönöm mindenkinek az építészekkel kapcsolatos eszmefuttatását. Ténykeg építő jellegű volt számomra olvasni a soraitokat. Ha valaki lakást, házat szeretne vásárolni és tanácsra van szüksége azzal kapcsolatban, hogy megvalósíthatja-e benne elképzeléseit szívesen adok tanácsot INGYEN. Ez az eladási árban azért nincs benne, mert a megrendelő adja el a lakásokat és nem az építészek. Ha persze áttervezésről is szó van, az pénzbe kerül, mert ez a munkánk és jótékonykodásból nem élünk meg, de ez az ár (legalábbis nálam) nagyban függ a tervezés mértékétől függően a megrendelő pénztálcájától. Ez persze nem azt jelenti hogy a gazdagoknak egy nullával megtoldom, hanem az irányár képlékeny lefelé, hogy mindenkinek jó legyen.

És köszönöm, hogy helyettem Csokis megvédted a mundér becsületét. Imádtam a soraidat!
dalia 2006.08.23 09:27:35 © 603
kösziiiiii!!!!!

ezen a hétvégén lomtalanítunk, rendetrakunk, jövhétvégén festek. jövök majd képekkel, beszámolókkal.
Előzmény: r_bendegúz (602)
r_bendegúz 2006.08.23 01:28:57 © 602

dalia,

re: fal

- a hullámvonal vastag legyen, kb. 3-5 centis. Ne fodrozódjék, hanem nagy, lapos hullám legyen, kb. 50 cm hosszú, de max. 10 cm mély, illetve magas.

- ha nem akartok hullámmal bajlódni, akkor lehet piros-fehér-kék sáv is. A stilizált sirály szerintem még belefér (tkp. két pozitív hullámvonalból alakítod ki), de max kettő.

- alul lehet a fal homokszín is, felül fehérrel. Benne egy-két szabálytalan dűne, amiből plüssrák és teknőc kúszik ki. Az ágynemű és a szőnyeg legyen kék, az a tengervíz. Ha nem akartok dűnét, akkor vadásszatok tengericsillagos vagy mentőöves vagy kormánykerekes bordűrt, ami az esetleges festési malőröket is elfedi.

- a színes lábazat ne legyen túl magas, igazodjék a szobabirtokos alacsonyságához

- az ágy mögé kellene vmi szivaccsal bélelt, egyszínű v. széles csíkos textília. A festék árnyalatát ennek és az ágytakarónak a birtokában válasszátok ki. A falvédő lehet két háromszög, mintha vitorla lenne, közte egy árboc (textilzsebes, kisebb játékoknak).

re: egyéb

- az egyik falra mehet egy mentőöv- vagy kormánykerékóra.

- kellene egy óriási halpárna vagy rákpárna vagy mentőövpárna, ahová esténként letelepedhetsz, amikor mesét mondasz a kapitánynak.

- az ágy fölé kerülhet kosárháló plüssállatoknak, amit halászhálónak lehet kinevezni. Minden egyéb állat Noé bárkájának a lakója. Le is lógathatsz a hálóról párat, aminek legyen köze a vízhez (hal, delfin, bálna, teknős, rák). (A zoo ajándékboltjában akad pár jó hal, amit a rokonság szponzorálhat.)

- egy-két levitézlett evezőből készíthettek fogast. - az Ikeában mostanság van egy vászoncsalád, aminek sirályos tagjai is akadnak, azokból lehetne ülőpárna.http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15594&catalogId=10103&storeId=22&productId=71685&langId=-30&categoryId=16128&chosenPartNumber=00100636 (Bettina, 150 cm, 800 Ft)

- az ablakra kerülhet három hal matricafestékből.

- az általatok készített tengeri, viziállatok legyenek stilizáltak, lehetőleg csak a jellemző körvonalak és a szemek.

- az ágy alá mehetnek gurulós ládák játéknak (a szobában nincs sok hely, és olyan ládát nem célszerű a szobába tenni, aminek a fedelét esetleg a kezére csukhatja a törp).

- a sirály lehet egy a mennyezetre függesztett famadár, ami akkor mozgatja a szárnyát, ha a súlyként szolgáló kis zsákot vagy fagolyót megrántod.

- http://www.netkidswear.com/undersearug.html (színek)

- http://www.ssb4.net/users/13725/dsp_000_0236_1.jpg (az ötlet és az ábrák magasságmérőhöz is alkalmazhatók)

- http://www.billi-bolli.de/index.php?action=fotos (jó ketrecek, amikorra a hajóágyát kinőtte)

- http://www.kinderlampenland.de/ (gyereklámpák, amik között rengeteg giccs van, de akad pár, ami ötletadó)

http://www.kreativuhren.de/Galerie.htm (mentőövóra)

- http://www.haseweiss.de/images/produktgross/krabbe.jpg (mintarák párnához)

- http://www.perbambini.de/pd-1050746234.htm?categoryId=144 (egy ilyen kucorgó duplán vett, erős nyugágyvászonból, hevederrel fölerősítve nagyobb gyerekeknek remek kucorgó; bombabiztos Fischer dübellel fölerősíteni; körben legyen akkora hely, hogy hintázhasson és pöröghessen vele)

- http://www.puffin-kindermoebel.de/moebel.html (tengeri ihletésű gyerekbútorok)

- http://www.just4pooches.com/images/Products/MuttsMittens/fishsmalltoy.jpg (mintahal, bár ezeket nem gyerekeknek szánták)

Más:

- http://bearcreekinspirations.com/moose.html (ez horgászhaveroknak)

r_b.

Előzmény: Csokis (601)
Csokis 2006.08.19 10:56:16 © 601
A sima világoskék olyan lesz, mint egy szlovák parasztház konyhája. :-) A sötét meg sötét. Mi van, ha alul világoskék, felül fehér, és közte van egy sötétkék hullámvonal? Másfél éves -saját tapasztalat szerint- már csak azt eszi, ami tényleg ehető, úgyhogy a falta mehetnének kagylók, csigák, tengeri csillagok, sünök is. Anyáméknál ilyen ugyan a fürdőszobában van, de miért ne lehete a gyerekszobában is. Ja, és rakhatod olyan magasra is, hogy ne érje el.
Előzmény: dalia (597)
dalia 2006.08.18 15:49:26 © 600
huh, az azért sok lenne nekem :)
Előzmény: BlueBird (598)
robertav 2006.08.18 10:38:01 © 599
és egy két sirály a falra..
Előzmény: BlueBird (598)
BlueBird 2006.08.18 10:01:48 © 598
Tenger napkeltével?
Előzmény: dalia (597)
dalia 2006.08.18 09:46:55 © 597
Sziasztok,

r-benedgúz legutóbbi zseniális gyerekszoba ötetelése hozott ide, hogy énis ötleteket kérjek.

Téma: tenger-vitorlás hangulatú gyerkszoba jelenleg másféléves kisfiúnak 1-2 évre. (utána költözünk) Nekem is van néhány ötletem, de biztos brillíroztok majd :)
tervezek egy hajó formájú ágyat és két világítótoronnyá formált szekrényt. De pl. nagyon dilemázok a festésen... nincs nagy szabad falfelület ez egy 2,5×3,5 méteres félszoba, de a szinek épp ezért lennének fotosak. Legyen sima vlágoskék? vagy alul sötét felül világos?

ötletek?

köszi

d.
Csokis 2006.08.15 17:19:00 © 596
Azért, mert -miként itt már más is megjegyezte- a tervezőt a megrendelő fizeti. Csakhogy itt a megrendelő nem egyenlő a vevővel. A spekulációs célú lakásépítés mindig is a szar anyagok és a nagy hasznok területe volt. Most némi -történelmi- OFF következik, aki unja, annak PgUp.
A két háború közt nagyon nagy lakásínség volt. A trianoni döntés után az értelmiség egy része elmenekült az elcsatolt területekről, és "természetesen" Budapesten kötött ki. A gazdasági válság szintén ide "terelte" a tönkrement, vagy munka nélkül maradt parasztokat és zselléreket, de a melósokat is. Persze más-más volt a lakásigényük, de attól az még megmaradt, hogy Pesten kevés a lakás. Jó ötletnek látszott -tulajdonképpen az is volt-, hogy adókedvezményekkel segítik a tömeges lakásépítéseket. Egyrészt lakást teremtenek, másrészt ez már akkor is jótékony hatással volt a gazdasági fellendülésre. Ekkor épültek ki Budapest azon részei, ahol ma is a legszívesebben vesznek lakást a "közemberek". (II., III., XI., XII., XIII. [akkor V.] és XIV. kerület) De már akkor is kétféle lakás épült: a spekulációs célú bérlakás, és az öröklakás. Az előbbi mindig olcsóbb anyagokból, gyengébb megoldásokkal, csökkentett műszaki tartalommal. A jelszó: minimális telekre maximális négyzetmétert, fajlagosan olcsón. És jött a sorházas beépítés, a mély traktusok és ebből következően a semmire sem használható, ablak nélküli hallok, a kiugró középrészek, amik beárnyékolják a földszinti lakást. Minden, amit az akkori építési szabályzat megengedett. Itt két lakás közt nem volt dupla válaszfal, csak egy szimpla 6-os, a csempe a vakolatra került, nem ment alá parafa, az ablak közönséges kapcsolt gerébtokos volt, semmi egyedi megoldás, a lépcsőházi burkolat is csak műkő volt, semmi faxni. És az építész megtervezte, mert a megrendelő ezt kérte. A lakó meg beköltözött, mert megnézte, és neki jó volt így is. Legfeljebb annyi "fórja" volt, hogy ha nem tetszett, elköltözhetett. Egy másik ugyanilyenbe. :-)
Ma már ezek a különbségek eltűnedeztek, mert a lakásokat átalakították, korszerűsítették, összenyittatták és leválasztották, (bár az ostoba, 6-os válaszfalak máig megmaradtak, hacsak valaki nem szigetelte magának). És ezek azok a lakások, amiket ma úgy hirdetnek, hogy "két háború közt épült", "45 előtti modern", vagy "Bauhaus" (ez utóbbi ugyan nem igaz, de átment a köznyelvbe, mint jelző). És értéknövelőnek számít, pedig még 40 éve is, amikor anyámék -nagy görcsölések után- egy ilyenbe cseréltek, valamelyik nagynéni megjegyezte: "egy prolilakásba költöztök Zsuzsikám", mert ő még tudta a különbséget. (Anyámék meg örültek, hogy luk van a fenekükön. :-) )
Szóval a megrendelő fizet, az építész tervez, a lakó meg vagy megnézi, mit vesz, vagy szív.

Csokis, aki nem építész, így nem a mundér becsületét védi, csak véleménye van
Előzmény: BlueBird (595)
BlueBird 2006.08.15 16:30:57 © 595
És többek között, látod, pont ez a bajom, hogy az még Neked plusz 5-10-15 ezer forintodba kerül, hogy valaki azt mondja, hogy igen, ez a lakás jó lesz. Miért kell még ez is? Abban a 10-20-30 millióban ez miért nincs benne?
Előzmény: Csokis (593)
t3v3d3s 2006.08.15 16:13:57 © 594
Inkább arra a kulturális/egyéb típusú tudásra céloztam, ami a sok pénzzel jár, ti. a gazdag gyerekek általában készen kapják az ilyesmit a szüleiktől. Vagyis ahhoz, hogy az általad leírt séma működjön, szükség van némi élettapasztalatra/ismeretségi körre/internethasználati képességre és lehetőségre/egyéb, nem részletezendő faktorra, amivel vagy rendelkezik vki a lakásvásárlás pillanatában, vagy nem. Nem téged támadtalak, csak úgy gondoltam, az előfeltételezésed rossz, mármint hogy a többség ilyen háttérrel indul neki egy ilyen (bármilyen) beruházásnak.
Előzmény: Csokis (593)
Csokis 2006.08.15 16:09:24 © 593
Nem, sőt épp ellenkezőleg. Ha valaki ezüstkanállal a szájában születik, az megteheti, hogy nem nézi meg, mire szórja ki a pénzét. Én viszont minden fillérért meg kell hogy dolgozzam, ezért ha valamihez nem értek, akkor szakértőhöz fordulok. Nem feltétlen "fizetett alkalmazotthoz", mert olyan vastag nem vagyok, bár mielőtt egy -az én számomra- kisebb vagyont kifzetek még azt is inkább, mint hogy "bevásároljak". Most vettünk egy használt autót, teljesen természetesnek tartottam, hogy nem egész másfél millás kiadásnál (nekem ez is sok pénz), kifizessek 5-10e forintot egy általam megbízhatónak tartott szerelőnek az átvizsgálásért. Akkor egy 15-20-30 millás lakásnál sóherkedjem el azt a pár tízezret, amin később az egész hátralevő életemben bosszankodhatok? Olyan gazdag nem vagyok, _én_ nem ezüstkanállal a számban születtem.
Előzmény: t3v3d3s (589)
BlueBird 2006.08.15 16:03:39 © 592

Dehogy baj, sőt : )

Szóval, nem mindegy, hogy kinek tervez lakást az ember, itt  - gondolom - , hogy a szinglik lehettek a célközönség (esetleg fiatal párok, szigorúan gyerek nélkül), mert ide három gyerek csak és kizárólag a fürdőszobába fért volna be, sehova máshova. Tehát, nem egészen azért jártatom a számat, mert nekem nem tetszik. És valószínűleg ekkora fürdőszoba egy szinglinek sem kell : )

t3v3d3s 2006.08.15 16:01:19 © 591
szerintem BB esetleg még olyanra is célzott - én legalábbis ezt is kiolvastam belőle -, hogy vannak lakásra/élésre (vagy mi) teljességgel alkalmatlan építmények, amit lakásnak/háznak csúfolnak. Sok holt tér, ahová nem tudsz mit tenni, csak kifizeted. Rosszul pozicionált világítótestek, csapkiállások stb. Nem feltétlenül a helyiségek mérete nem jó. Maestroéknál láttam, és igaznak látom, hogy vannak építészek, akik csak maguknak akarnak emlékművet állítani, és még hozzátenném, hogy az esztétikum(?) oltárán feláldozzák a praktikumot. Kár, hogy nincs fotómasinám, mellettünk épül egy sorház, voltam benne, elképesztő.
robertav 2006.08.15 15:55:26 © 590

Elnézést, hogy én is beleszólok az eszmecserébe, de nekem is más a véleményem. Mi panelban lakunk (erre volt pénzünk, ill. hitelünk), és valóban nagyon jól megnéztük, hogy mit veszünk, mert volt elképzelésünk, hogy miben szeretnénk lakni. Teljesen átalakítottuk a panelt (főfalak bontása, helységek összenyitása, stb.). A konyhát összenyitottunk az egyik szobával, kibontva a közlekedőt, így kaptunk egy amerikai konyhás nappalit. Szóval ha az ember tudja mit akar, olyan lakást keres, amiből azt megtudja valósítani.

Amiben még az én véleményem más az, az, hogy szerintem egy háló legyen kicsi, felesleges elvenni a teret az "élőhelytől", ott úgyis csak aludni fogunk. Mi ide raktunk be egy faltól-falig-plaponig érő beépített szekrényt (ne csúfítsa az előszobát) és csupán 40-50 cm-t vesz igénybe a szobából.

A másik dolog viszont az, hogy a fürdőszoba viszont legyen nagy, mi csupán hárman vagyunk a családban, de reggel együtt indulunk, dolgozni, a lányom iskolába, ilyenkor mindenki egyszerre akar bent lenni a fürdőben.

Ebből is látszik, hogy az igények minden embernél mások, ami azt hiszem nem is baj, viszont nem kell szidni azt az építészt, aki olyan házat (lakást) épít, ami esetleg neked nem megfelelő, mert amint látod, nekem lehet, hogy pont az lenne a jó.

Kinek a pap, kinek a papné :)

Előzmény: BlueBird (588)
t3v3d3s 2006.08.15 15:36:41 © 589
Már ne haragudj, de ez úgy hangzik, mintha te ezüstkanállal a szádban születtél volna. Ha mondjuk huszon-harmincvalahány évesen veszed az első lakásod, vsz. néhány alapdolgon kívül (pl. penész) fingod nem lesz arról, mire kellene figyelni, sőt, rosszabb esetben az sem jut eszedbe, hogy szakember(eke)t megkérdezz, és könnyen lehet, hogy a szüleid/rokonaid sem szólnak, nem is tudnának segíteni, mert nekik természetes, hogy a szarba születtek bele, és azt igyekeztek élhetővé tenni. Ez nem kevés embernél van így, különben hogy tudnák eladni az újonnan épített, alig húsz négyzetméteres garzonokat, tényleg lakhatatlan, abszurd térbeosztású lakóparki (új lakótelepi) lakásokat már a tervrajz alapján is? A túlkínálat pedig nem minden réteget érint, pl. ha egy bizonyos környéken szeretnél lakást, ha nincs pénzed, mindjárt más a helyzet. A kocsira nagyjából ugyanez áll, pláne, hogy az azért kisebb kiadás, meg hát jó esetben az ember tudja, milyen márkát szeretne, azután pedig már nincs túl sok választása a használt/újon kívül.
Előzmény: Csokis (587)
BlueBird 2006.08.15 15:03:40 © 588

Hidd el, hogy hosszas nézelődés után is lehet rossz döntést hozni.

Az építésznek meg amúgy az lenne a dolga, hogy "élhető" lakást tervezzen, ahol a háló nem csak egy luk és azzal szemben az előszoba meg egy kihasználhatatlan, nagy tér. Egyébként láttam már ilyet, mármint tökéletesen "élhető" lakást is, úgyhogy a feladat nem lehetetlen, a többi építésznek esetleg az lehetne a követendő példa.

A másik lakásban azt nem értettem, hogy miközben a hálóba alig fért el egy franciaágy, a fürdőszobában akár még plusszban lehetett volna a sarokkád mellett még egy kád, meg még egy zuhanyzó. Az előszobába meg egy szekrényt nem lehetett volna betenni, mert onnan nyílt az összes helység (WC, fürdő, konyha, nappali, háló!) és amúgy is elég nagy alapterülete volt, teljesen fölöslegesen. A nappali megintcsak egy hosszúkás lyukra sikeredett. És ezt is építész tervezte.

Ja, és akkor itt van a saját panellakásunk, ami viszont nagyon jó elrendezésű és imádjuk, jó a tájolása, az 50 négyzetméterhez képest nincsen az embernek az az érzése, hogy be van szorítva valahova, minden kényelmesen elfér. - Tehát panelból is lehet jó elrendezésű lakást építeni!

Lehet, hogy naiv vagyok, de az építész ezért tanul éveken keresztül, hogy olyan lakásokat tervezzen, amiben az emberek élni tudnak. És legyen praktikus! Szomorú, hogy ott tartunk, hogyha lakást akarok, akkor legyek kicsit építész, ha az autóm elromlik, akkor legyek kicsit autószerelő, ha meg orvoshoz megyek, akkor meg értsek az orvostudományhoz, hogy ne kapjak rossz gyógyszert, esetleg rossz kezelést. Állítólag ők a szakemberek. Azért fizetem őket.

Gyakran érzem azt - bármilyen autóval / háztartási eszközzel kapcsolatban - , hogy aki tervezte az dolgozott már vele? Használta? Ha nem, akkor miért adta ki a kezéből? Vagy miért nem próbáltatta ki a célcsoporttal? Az első lakás építészét is arra ítélném, hogy éljen abban a lakásban pár hetet, esetleg hónapot.

Előzmény: Csokis (587)
Csokis 2006.08.15 14:22:51 © 587
Szerintem ma a lakáspiacon akkora túlkínálat van, hogy ha valaki vakon beleugrik egy ilyenbe, az szinte meg is érdemli. Ha egy kocsit vesz pár évre, 2-3 milláért, akkor végigkérdezi az ismerősöket, hogy kinek mi a tapasztalata, elmegy hat szalonba, hogy színt, meg felszereltséget válasszon, ha meg egy lakást húsz milláért, akkor megy, mint birka a vágóhídra? Se tervrajz, se építész ismerős, se referenciák megnézése?
Előzmény: BlueBird (586)
BlueBird 2006.08.15 12:54:40 © 586

Asszem én voltam az : )

Társasházak esetében nagyon nincs igazad, mert a megrendelő (pontosabban építtető) és a vevő más. Szegény vevő meg hozhat rossz döntést, mert majd lakva ismeri meg. Amikor megveszi, gondolom, hogy az ára érdekli, meg hogy hogyan fizeti vissza a kölcsönt, amit fölvett, meg a lakás elhelyezkedése, mérete. Arra még akkor nem gondol, hogy fürdés közben be fogja verni a könyökét, vagy kevés a hely és nincs hova pakolni a cuccát, esetleg a konyhában vakoskodni fog, mert nincs rendes ablak.

És akkor a panellakásokról még nem is beszéltünk.

BlueBird.két.éves.lakberendező.sulis

Előzmény: berkizsuzsi (585)
berkizsuzsi 2006.08.15 12:17:38 © 585
Sziasztok!

Elolvastam régebbi hozzászólásokat, és egy nagyon bennem maradt. "Tudnak ám az építészek, de nagyon!" Én magam is építész vagyok. Ha valaki megvesz egy kész házat, és úgy gondolja, hogy vért pisil, mert nem lehet belőle épkézláb tereket kihozni, az nem biztos hogy azért van, mert az építész elszállt. Minden ház egyedi igények szerint az aktuális megrendelőnek készül, az ő életmódjának, ízlésének és elképzeléseiek megfelelően. Mivel mi emberek nem vagyunk egyformák, így az sem biztos, hogy amiben ti éltek otthon, az a másik embernek otthonos és kényelmes. A megrendelőkkel sokszor úgy kell küzdeni, hogy ne kövessenek el annyira nagy butaságot a térkapcsolatok és a téralkotás alkalmával. Szóval lehet hogy mi építészek el tudunk szállni ha szabad kezet kapunk, de a megrendelő kiszolgálása a mi elsődleges feladatunk. Arról, hogy a lakberendező ért az építészethez...Én 5 évig tanultam az építészetet, és 7 éve tervezőként dolgozom. Egy 1 éves lakberendező képzésen elsajátított építészeti alapismeretre nem mondanám hogy ért hozzá. A lakberendezés külön szakma, és szó sincs róla hogy lebecsüljem vagy lenézzem azt a szakmát. Ideális esetben a lakberendező, vagy belsőépítész, vagy az enteriőr-tervező együtt dolgozik az építésszel egy-egy "ház" tervezésekor, ha tudja az ügyfél hogy mit szeretne. De hangsúlyoznom kell, hogy itt is a megrendelő dönt. Neki készül minden személyre szabottan. Ha később ezt eladja, az nem biztos hogy mások igényeinek megfelelő lesz.
zsuzsu001 2006.08.15 08:47:47 © 584

Sziasztok !

A következő lenne a kérdésem. Véleménytek szerint mennyire összeilleszthetőek a következők.

A konyha étkező, amely egy téglapulttal van elválasztva- de gyakorlatilag egy egységet képez berendezéséről van szó.

A konyha részben Ikeás konyhabútor. Fagerland ajtókkal. Az étkező részben Laurilla kerek aztal Ingolf székekkel. A tálalószekrényeimet a mostani lakásunkból vinnénk ezek felújitott ónémet stilusú paraszt tálalók. Szintén fenyőfából. De a bútorok szine között van eltérés.

Nem lesz-e csúnya kettő együtt ?? Várom válaszaitokat !

Ernicsko 2006.08.09 16:33:53 © 583
Kösz,kinyomtattam.
Előzmény: r_bendegúz (581)
36évi 2006.08.09 12:55:04 © 582
Hú, de jó volt ez. Elmentettem egyben. Külön öröm Bine a végén. :))))
Nagyon köszönöm. :)
Előzmény: r_bendegúz (581)
r_bendegúz 2006.08.09 01:54:06 © 581

Ernicsko,

- ha nem idegenkedik a fekete-fehértől: vonalkód az egyik fal egy szakaszára, ha lehet a születési adatait jelenítse meg, alul a számokkal, és egy Vasarelly zebrakép (vagy utánzat) egy másikra. Ehhez mehet kieg. színnek a kedvenc színe. Fehér v. fehérre festett bútor.

- retro: narancs-pink v. kék-zöld, a falon vízszintes sávként körbe, az ajtó felett kb. arasznyival (v. a szekrénymagasság felett ugyanennyivel), plusz a textíliákon (függöny, párna, ágytakaró, szőnyeg). Lehet egy s.k. geometrikus mintás kép is, amit papírra festetek. Üveglap alatt v. a bútor színével egyező fakeretben v. festett fakeretben. Képsorozat mégjobb.

- sivatagszínek kékekkel kombinálva (Egyiptom, piramis, hieroglifák, v. Kisherceg, róka, rózsa, repülő)

- tengerpart (kékek, piros, fehér, csíkok, sirály, világítorony, kötél, kagylók, csigák, felhők, hajó, vitorlás)

- saját kedvenc meséje, történelmi kora, miegyéb, de úgy megjelenítve, hogy két-három év múlva könnyen eltávolítható legyen a túl intenzív, egy kiskamaszhoz már nem illő része

- stilizált csigavonal-motívum a falon bordűrként, fiókgombként, textíliára festve vagy hímezve (kerek ülőpárnán nagyon látványos)

- játéktáblák (szőnyegként, megfelelő méretű bábukkal, padlószőnyegből s.k. gyártva), lerakóasztal cserélhető lapjaként (egymás alá csúsztatható asztallap, vagy falra akasztott kép)

- szeretnek a padlóra telepedni, ezért az ülőpárnák vagy méretes párnák célszerűbbek mint a székek (max. egy kucorgó fotel, az íróasztal forgószékén kívül).

- vmi sátorszerűség, könnyű anyagból (ideális a levitézlett ejtőrernyőselyem lenne)

- esetleg egy piperésző asztal, tükör, puff összeállítás, jól megvilágított tükörrel

- a plüssállatoknak, kabaláknak kosárháló az ágy fölött vagy tépőzáras, zsebes filc-térelválasztó, aminek mindkét oldala belakható, avagy horgokkal ellátott léc a mennyezetre rögzítve, amire zsinórral függeszthetők fel (egy zsinórra több jószág is)

- "faliújság", ami tkp. egy egyszínű textíliával bevont, méretes (kb. 1,50x2,50 m-es) Hungarocell v. OSB lemez, amit stabilan a falhoz erősítetek, és amire azt tűz, amit akar; megállapodás, hogy csak ilyen helyekre ragasztgathat plakátot, fotót, miegyebet, a csupasz falra nem.

- lámpából sokféle, hogy legyen kellően erős munkavilágítás, és kellően homályos, fényfoltokat alkotó hangulatvilágítás is

- kuckó: ha polccal, textil-térelválasztóval kialakítható egy olyan csücsök, ahol ketten-hárman elücsöröghetnek a párnáikon, puffjaikon, heverőn, akkor az nagykamasz korban is kedvelt hely marad

- képkeret-sorozat, vmi nyugalmas, geometrikus mintában elrendezve egyetlen falon. A keretek a szoba alapszíneire festve, a keretek tartalmát a szoba lakójának pillanatnyi óhaja szabja meg, sűrűn cserélődnek. Kellően nagyméretűek (kb. A/3), hogy rugalmasan alkalmazkodjanak a tartalomhoz. 

http://www.bine-braendle.de/

- fogasléc, kellöen alacsonyan: http://www.bine-braendle.de/Fotogalerie/wohnung/01.jpg

- tükördekor: http://www.bine-braendle.de/Fotogalerie/wohnung/08.jpg (képkereten is megoldható)

- zsákfotel (germánul): http://www.bine-braendle.de/dekotipps/pdfs/Anleitung%20Sitzsack.pdf

r_b.

Előzmény: Ernicsko (578)
Suzeeee 2006.08.07 21:52:19 © 580
Sziasztok! Remélem Ti majd tudtok nekem segíteni! =) Honlapokat keresek, ahol tök jó berendezési cuccok vannak, vagy olyan programot ha esetleg tudnátok ajánlani, ami a berendezést modellezi, és esetleg még ingyen is van? Hmmm? Nagyon jó lenne =) Tsók, Suzeeee
NateS 2006.08.06 23:07:38 © 579

Ötletekhez: www.hemdesign.hu

Ernicsko 2006.07.28 15:34:57 © 578

Szerintem off de megkérdem:

a gyerek szobát fogjuk meszelni és ötlet kéne.A csajszi

10 éves lesz.

Várom ötleteiteket.

Üdv:Ernicsko

Ernicsko 2006.07.24 15:24:01 © 577

Sziaszok!

Lehet hogy ez nem ide tartozik, de nagyon stílusos:

1 táglalap alaku óriás lámpa fent kinyitva hogy szétszóródjon a

fény,pár dísszel még szebb.:)

Tapasztalatból tudom mert nekem is van.:)

Ernicsko

36évi 2006.07.20 14:54:51 © 576
Kösz az infót, mindig meglepődök, hogy mifelé topikok nem léteznek itt errefelé... :)
Előzmény: r_bendegúz (575)
r_bendegúz 2006.07.20 11:17:52 © 575

rrroka, 36évi,

a hozzáértő olvtársak, pl. GPF a Barkácsolás, fajátékok, Lego, KNex topikban rendelnek.

r_b.

Előzmény: 36évi (574)
36évi 2006.07.20 08:35:12 © 574
Én vagy három éve tervezem a tesztpolc elkészítését, de valhogy nem bííír összejönni. :)))
Azt gondolom, a teherbírás csak attól függ, hogy milyen vastag fát használsz tartólécnek, és ahhoz képest milyen szélesre csinálod a polcot magát. Azé ezekben a műsorokban hol telepakolták, hol meg rákerült egy váza. Meg talán (biztos) az anyagvastagság is szerepet játszhat. De biztos előkerül egy igazi szakember is, azt jól megmondja. Én csak amatőrködöm. :)))
Előzmény: rrroka (573)
rrroka 2006.07.20 07:02:46 © 573
ez tök jó ötlet, le kéne tesztelni mennyi cuccot bír egy ilyen! :) köszi!!!
Előzmény: 36évi (572)
36évi 2006.07.19 18:00:42 © 572
Lakásátalakítós műsorokban volt ilyen sk készítésű polc. A falra felcsavaroznak egy mondjuk 5x5-ös falécet, csinálnak egy olyan polcot, aminek az egyik oldala nyittot, az ürege 5x5, ráhúzzák a felcsavarintott fára, majd felülről vagy alulról összecsavarozzák a tövénél. Terhelni valszeg ezt sem lehet nagyon, de mutatós.
Az elv olyasmi, mint a gipszkarton épített polcoknál.
Előzmény: rrroka (570)
r_bendegúz 2006.07.19 14:36:28 © 571

rrroka,

- a minőség és választék.

- a sorozatmennyiség (az Ikea nagy tételben vesz, ez a cég kicsiben vesz v. gyárt).

Ettől függetlenül nagyon nagy a különbség a két ár között.

r_b. 

Előzmény: rrroka (570)
rrroka 2006.07.19 09:22:28 © 570

kértem tőlük árlistát, a 120x25 centis 8-9ezer ft... ikeában 2490 a 110x25.

mostmár csak arra lennék kíváncsi h mi lehet a különbség köztük?

Előzmény: r_bendegúz (568)
rrroka 2006.07.19 06:50:24 © 569
tök jó honlap, köszi szépen! :)
Előzmény: r_bendegúz (568)
r_bendegúz 2006.07.18 16:57:19 © 568

rrroka,

- a méretezés is számít, különben lefárad a polc. Az Ikea is súlyhatárt szab meg, nem pakolhatod nagyon tele.

- az Omnioptnál nagyobb a méretválaszték a rejtett konzolos polcokból, de árat és forgalmazót nem találtam a honlapon. http://www.omniopt.hu/kepek/bigboard2.jpg

r_b.

Előzmény: rrroka (567)
rrroka 2006.07.18 14:43:32 © 567

de cseles! na akkor ezt barkácsba kicsit nehezebb megoldani.

legalábbis heggeszteni nem tudok... :)

köszi szépen!

Előzmény: r_bendegúz (566)
r_bendegúz 2006.07.18 13:46:43 © 566

rrroka,

ezen a képen látható egy laposvas, amiből két pálca áll ki. Ezt a tartószerkezetet fúrod fel a falra, és a kát pálcájára csúsztatod rá az egyébként üreges polcot.

r_b.

http://i12.ebayimg.com/03/i/06/be/c9/f1_2.JPG

Előzmény: rrroka (565)
rrroka 2006.07.18 13:09:28 © 565

sziasztok!

Nagyon tetszik az ikea lack polca rejtett szerelékkel, tudja vki h ezt hogy oldják meg? (ez)

Csokis 2006.07.07 06:40:39 © 564
Nálunk selyemfényű lakkot kaptak az ajtók a tisztíthatóság miatt. Meg a bútorok egy része a nyílászárókhoz "lett csinálva" -így mondják újmagyarul? :-) - és így egységes. Nem csillog, és nagy könnyebbség a takarításnál. A sima pác gyorsabban fakul, mert a por is mindig meg fog állni rajta, ráadásul a takarítása is nagyobb szívás. Igaz, a lakkozottat meg macerásabb felújítani, mert csiszolgatni kell. De ezzel a problémával majd tíz év múlva foglakozom. Illetve foglakozzon majd az, aki megveszi a lakásunkat. :-)
Előzmény: mikkkro (563)
mikkkro 2006.07.06 21:35:28 © 563
sziasztok,
új lakásban Bondex selyemfényű vörösfenyő páccal kezelt fenyő szobaajtóink vannak, a pácoláson kívül egyéb kezelés (pl. lakkozás) nem történt rajtuk.
beköltöztünk, és az ajtókon rajta van sok helyen az építési por, vízzel hiába mossuk, nem igazán jön le.
mivel lehet ezt úgy szépre tiszítani, hogy a pácolásnak ne essen baja? illetve érdemes-e még valamivel kezelnünk, hogy tartósabb és könnyebben tisztíthatóbb legyen, de azért szép is?
köszi
mikkro
Kriszta10 2006.06.24 15:53:37 © 562

Köszi az ötletet.

Kriszti

Előzmény: BlueBird (558)
balia 2006.06.20 09:36:22 © 561

Sziasztok!

Ötletet kérnék attól, aki segítene abban, hogy egy kb.4x4-es tetőtéri teret (étkezőt), amelyből nyilnak a szobák, fürdő stb. és nincs természetes megvilágítása csak a félig üveges ajtón beszűrődő fény, hogy lehet "kivilágosítani"?

attigirb 2006.06.19 16:09:40 © 560
sztem a lakberendezők sem mind
(tisztelet a kivételnek)
Előzmény: BlueBird (558)
attigirb 2006.06.19 16:07:50 © 559
minden pályán nehéz elindulni...
(ennél sokkal nélkülözhetetlenebb szakmákban is)
Előzmény: nemesta (556)
BlueBird 2006.06.19 15:46:42 © 558

Láttam már egy pár házat életemben és elmondhatom, hogy egy lakberendező igenis segíthet praktikus tanácsokkal, mert ha szabad kezet adsz egy építésznek, az nagyon el tud szállni. És utána már nem lehet mit kezdeni a házzal. Nem egy ismerősöm van, aki vért pisilt, mert megvett egy olyan házat/lakást, amit egy építész szépen megtervezett, de lakni/élni azt nem nagyon lehetett benne. Értsd: km hosszú és tök fölösleges folyosók, használhatatlan szögbezárású falak, ahova egy szekrényt nem tudsz rakni, lehetetlen elosztású szobák: esetleg pont a franciaágy nem fér el a hálószobában, vagy amúgy nincs két párhuzamos fal. Szóval, tudnak ám az építészek nagyon. A lakberendező (és itt az iskolai tanulmányaimból indulok ki) viszont ért az építészethez is, de az építész nem ért a lakberendezéshez (tisztelet a kivételnek!!!).

Szerintem csináltass az építészeddel egy tervet és azt nézesd át egy lakberendezővel.

Előzmény: Kriszta10 (557)
Kriszta10 2006.06.19 14:56:46 © 557

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Családi ház építése előtt állunk, jelenleg csak a telket vettük meg. Felmerült bennünk, hogy a háztervezésnél egy lakberendező segítségét is kérjük.Tudna nekem ebben valaki segíteni érdemes e pénzt kiadni erre?Miben is tudna a lakberendező ebben segíteni?

Köszi Kriszti

nemesta 2006.06.05 12:57:14 © 556
Sziasztok!
Én a Junior Art Centerbe jártam, és tényleg nagyon nehéz elindulni...(Mármint a pályán.)
nemesta 2006.06.05 12:52:03 © 555
de
BlueBird 2006.06.02 12:55:14 © 554

Művészettörténet, rajz, grafika, építészet (ezt nagyon komolyan vették), anyagismeret, lakberendezés : ), ergonómia, kereskedelem(?), geometria.

Honlap:

http://www.lakbersuli.hu/

Előzmény: attigirb (553)
attigirb 2006.06.02 11:51:34 © 553
mit tanultatok? (milyen tantárgyak...)
Előzmény: BlueBird (552)
BlueBird 2006.06.02 09:59:58 © 552

Veresegyházi most: Atelier Lakberendező Iskola.

Én oda jártam, két éves tanfolyamra, estire. Jó volt, csak utána nagyon nehéz elhelyezkedni. Ha lakberendező boltban kötsz ki, hogy legyen gyakorlatod, akkor nem biztos, hogy kapsz fizetést, hogy állandó állásod lesz, esetleg Veled mosatják fel a boltot, stb. Ha meg saját ügyfeleket akarsz, sokat kell hirdetni, és nem biztos, hogy a kedves ügyfelek fizetni fognak. Persze, szerződés, stb., de akkor meg járhatsz a bíróságra, pereskedhetsz. Sajnos, ezek a volt osztálytársnőim tapasztalatai, de én is próbálkoztam már ilyen céghez elhelyezkedni, ahol a második körbe jutottam az interjúzásban és még nem tudták, hogy mennyit is akarnak fizetni. És ez egy kialakult munkakör volt, aki előtte csinálta terhes szabira ment.

Ja, mindezt nem Neked akartam írni, T3v3d3s : )

Előzmény: t3v3d3s (551)
t3v3d3s 2006.06.01 22:54:05 © 551
Van egy olyan topik, hogy profi lakberendezés, ott rendszeresen előfordul egy tobia nevű lakberendező, ő talán tud segíteni. Annyi tudok, hogy a többéves képzések jók (az áruk is), jól kell tudni rajzolni (kézügyesség) és hát ugye a kreativitás sem árt. A piac meg vsz. közel van a telítetthez, tehát vagy bedolgozod magad még a képzés ideje alatt vmi lakber céghez (a.m. kapcsolatépítés), vagy majd sok pénzért reklámozod magad, hogy legyenek referenciáid. De hát egyik szakma sem könnyű :-)

A veresegyháziról hallottam, hogy jó, de annak most mintha más lenne a neve.
Előzmény: balamory (550)
balamory 2006.06.01 22:04:11 © 550
Sziasztok!
Nem tudom tud e valaki segiteni, de szeretnek lakberendezest tanulni es hosszas keresgeles utan megtalaltam a Krea Muveszeti Iskolat, ahol oktatnak lakberendezest. Esetleg van valaki aki ott tanul vagy tud valamit errol a sulirol? Erdemes belevagni?
Soma mama 2006.04.07 20:28:00 © 549
Szia!

Én ugyan nem tudok segíteni, de tudok valakit, aki profi.

mzm a felhasználó neve és a vályogház,igen vagy nem topikban találod.

Építész, műemlékvédelmi szakember. Vagy ő, vagy a többiek közül valaki tud neked

segíteni. Feltéve,hogy még aktuális :)

Üdv:

Soma mama
Előzmény: stevechili (545)
Kenesevas 2006.03.30 19:28:07 © 548
Darren 79 ha még aktuális keress meg, én tudok segíteni,de csak fémből.
kenesevas.hu
Darren79 2006.03.25 09:46:38 © 547
Köszönöm az info-t a virágtartó rúdról. Hááát, akkor marad a barkács. :(
Előzmény: attigirb (546)
attigirb 2006.03.23 11:39:37 © 546
Csináltatni kell, de összebarkácsolhatod IKEA cuccokból is. A rudat ki kell ékelni, a hozzá való konzolokra pedig rá kell erősíteni vmi polcot.
Előzmény: Darren79 (544)
stevechili 2006.03.22 12:53:13 © 545
Segítsetek légyszíves! Van a házamban egy mészkőből épült lépcső az emeleti szobák felé. 30 éves, töredezett. Arra gondoltam, hogy a házfelújítás során leburkolom valamivel. Mivel 25 cm. szélesek a fokok, nem találok olyan járólapot, ami gazdaságosan kihozható lenne, ráadásul csúszosak is. Hallottam arról, hogy van valamiféle burkolóanyag, amely érdes felületet ad, és a mészkőre felhordható, de nem tudták megmondani mi a neve, és ki gyártja, vagy hol szerezhető be? A másik megoldást ami tetszik egy kórházban láttam. A lépcső egy sorban le volt burkolva járólappal, de egy sávban vastag gumi lépőfelület van a kő mellé téve. Ha erről, vagy az előző témakörben tudna valaki felvilágosítást adni megköszönném. Tisztelettel Steve Chili
Darren79 2006.03.20 11:19:21 © 544
Sziasztok!

A segítségeteket kérem. Szeretnék venni valahol olyan virágtartót, ami egy rúd a padlótól a plafonig, és karok vannak rajta, és ezekre lehet a virágot elhelyezni. Lehetőleg fából kellene, de nem dőlök a kardomba, ha fémből van.

Köszi!
Csilla 2006.03.20 10:16:07 © 543

Pont ilyen varrogepes cuccot akarok en is a haloba, csak tul messze vagy...

Előzmény: Soma mama (542)
Soma mama 2006.03.20 09:13:08 © 542
Köszi!

Soma mama

Azért ideteszem, hátha valaki beleszeret :)
Előzmény: Csokis (541)
Csokis 2006.03.17 13:15:48 © 541
vatera.hu
teszvesz.hu
Előzmény: Soma mama (540)
Soma mama 2006.03.17 12:31:44 © 540
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban,hogy hol lehet eladni a tölgyfa étkező asztalunkat 6 székkel?
Egyedi és népies stílusú, de túl nagy ebbe a házba. Csinálnánk egy másikat helyette.
Köszi!
Szilvi
safranyszilvi@vipmail.hu
attigirb 2006.03.08 12:22:44 © 539
köszönöm, megnézem!
Előzmény: Csokis (538)
Csokis 2006.03.08 12:06:04 © 538
Előzmény: Csokis (537)
Csokis 2006.03.08 11:57:41 © 537
Az újpesti víztorony után, azon az oldalon, a felüljáró alatti részen van egy. Én ott vettem a cuccaimat öt éve, és két éve is megvolt a bolt, amikor kerestem valamit.
Előzmény: attigirb (536)
attigirb 2006.03.08 11:54:20 © 536
Ki tudja hol van(nak) csomagolás-hibás háztartásigép-boltok?
zénó1 2006.02.17 19:16:04 © 535

Bocs, csak mégegy kérdés :megtudod mondani helyileg hol lenne.vagyis merre felé lakik  a vadász ismerösöd.

kösz

zénó1 2006.02.17 19:10:43 © 534

Hello

oké, kösz szépen.

Előzmény: James Bond 007 Club (533)
James Bond 007 Club 2006.02.17 15:49:43 © 533

Helló zénó1!

Köszönöm, hogy reagáltál írásunkra!

Mi nem nagyon lennénk közvetítők e dologban.

Az ismerősünk száma ott van, mi úgy gondoljuk, Neked is megér egy telefonhívást a dolog.

A számon keresd : Lajost. (20/949-32-07)

Üdv.

Előzmény: zénó1 (532)
zénó1 2006.02.15 22:32:11 © 532

Hello!

Bocs a rekámért,de gondoltam megkérdezem.Láttam a képen ismerösöd nagy vadász.Én faragott agancstartók készítésével is foglalkozom.Esetleg ha érdekli  a vadász ismerösöd,én vállalok mindenféle trófeaalátét készítését.Kérdezd Meg ha gondolod. 

elöre is kösz. hello

Előzmény: James Bond 007 Club (529)
bbks 2006.02.12 22:49:36 © 531

Bocsi, csak most jártam itt, talán már nem is aktuális...

Nézd meg a www.kovacsmester.hu honlapot, és utána hívjál. Az elérhetőségem ottan vagyon.

Előzmény: zsu-bby (498)
Kenesevas 2006.02.01 18:27:04 © 530
Legmélyebb tiszteletem mindenkinek.

Új vagyok még itt,de szívesen adok ötleteket tanácsokat,kovácsoltvas bútorokkal kapcsolatban.
James Bond 007 Club 2006.01.29 13:34:39 © 529

Hali!

Egy vadász ismerősünk megkért, hogy tegyem fel a két képet.

Van 2.db eladó csillárja gyönyörű aggancsokból.

40.000.Ft/db.

Érdeklődni:  20/949-32-07

Üdv.

CsillárCsillár 2
Evi1 2006.01.11 18:52:55 © 528
Hello!Én még új vagyok itt!
Csilla 2006.01.05 11:48:37 © 527
Koszi a segitseget.
Előzmény: Csokis (526)
Csokis 2006.01.05 11:22:22 © 526
Baumax-Obi-Praktiker-Brico 8k körül.
Előzmény: Csilla (525)
Csilla 2006.01.05 11:02:42 © 525
Nem nem sima egyszeru ovalisat szeretnek.
Előzmény: Csokis (524)
Csokis 2006.01.05 06:49:23 © 524
Ha nem akarsz nagyon divatosat (négyszögletes, üveg, vagy pulta ültethető), akkor nem vészes. Én Négy éve 10k-ért vettem ovális beépíthetőt, azóta még lejjebb is ment az ára.
Előzmény: Csilla (523)
Csilla 2006.01.04 14:24:05 © 523

Ha mar itt vagyok szeretnek tancsot is kerni. a fordoszobaban kitalaltam, hogy egy kis epitett valami elsz ami alul polcos ami egyben a labazata is felul meg pult amin a mosdo van es lerakodo hely is marad rajta. Az egesz egy femvazon alapulo gipszkarton csoda csempevel burkolva.  A gondom az hogy a speci sulyesztheto mosdok eleg dragak, nem tudom, hogy masmilyen mosdot tudok-e erre hasznalni, esetleg azokat hogyan kell beepiteni?

Törölt nick 2006.01.04 14:21:26 © 522

sziasztok

egy kedves baratom szeretne barszekrenyt venni vagy csinaltatni a szobajaba, olyat amiben a borok es egy minihuto is elferne.

probaltunk nezelodni butoraruhazak lapjan, de egyenlore semmi eredmeny.

koszonom

dami

Csilla 2006.01.04 11:09:06 © 521

Szia!

En kernek kepet mert mi is magunk csinaljuk majd ha oda jutunk (most rejtett vilagitast es gipszkarton fulkeket es polcokat alkotunk, illetve inkabb a parom).

Előzmény: Soma mama (520)
Soma mama 2006.01.01 18:34:55 © 520
Szia mosomasa!

Nekünk van egy 6 személyes tölgyfa aztalunk székekkel, amit a férjem készített. Én kinéztem az IKEÁban, ő pedig elkészítette. Ha érdekel,akkor kerítek róla képet. Másoknak is szívesen készít. Lehet,hogy eladóvá válik, mert kicsit nagy ebbe a házba.
Mi Pakson lakunk. Hol laktok?
Ha fonatni akarsz széket, akkor szerintem nézelődj a megyéd Népművészeti honlapján és ott keress csuhéfonót.
Szilvi
koju 2005.10.19 22:19:59 © 519

köszi az ötletet, de nem ilyenre gondoltam, hanem kifejezetten egy szögletes dobozra ami a lehető legdiszkrétebb, nem pedig díszként (is) funkcionál.

de köszi mégegyszer a segítséget : )

Előzmény: Csokis (518)
Csokis 2005.10.19 14:22:35 © 518
Azért kérdeztem, mert nálunk például mindenféle kosarak, csetresek vannak a falon, és adná magát, hogy valami ilyet akassz rá. De nem lehetne valami narancssárga, műanyag tálat? Nagyon hülyén nézne ki? Esetleg egy mélyebb narancssárga tálból, meg 5-6 színes tányérból csinálni egy virágot? (közepe+szirmok) Az IKEA-nak vannak ilyen táljai.
Ilyesmire gondoltam.
Előzmény: koju (517)
koju 2005.10.19 12:12:46 © 517
a konyhám stílusa minimal/hitech/enyhén retro vonal. a falszíne azon az oldalon ahová a takaró doboz kerül narancs. az összes bútor (pult, konyhaszekrény, konyha asztal, székek) fehérek, illetve króm. ezért az a doboz is vagy fehér lenne, vagy pedig esetleg lekenném a narancs színű falfestékkel. (van még belőle.) nincsenek fa bútoraim, ezért műanyag vagy fém megoldást inkább favorizálnék, de végül is lehet bármiből, ha úgy van megcsinálva, hogy nem nagyon látszanak rajta szögek, csavarok. tök diszkrétre és minimálra szeretném a designt. egy egyszerű dobozt szeretnék.

ja, és fel a fal tetejére, a plafon alá kb. 30 cm-re kerül, ott van a trafó, vagy minek hívják.

Előzmény: Csokis (516)
Csokis 2005.10.19 08:39:47 © 516
Nem tudom, milyen a konyhád stílusa, de miből akarod? Meg hová kerülne? Nem tudsz egy fotót betenni a környékéről?
Előzmény: koju (515)
koju 2005.10.18 23:40:53 © 515

a konyhámban olyan lámpa van, amin két párhuzamos vezeték közé vannak az izzók kifeszítve, a trafó pedig a falra van szerelve. és ez a trafó elég ronda, szeretnék valami borítást, házat csináltatni rá, lehetőleg szakemberrel. tudja valaki esetleg kihez fordulhatok, létezik-e cég vagy mesterember aki ezt meg tudja csinálni nekem? sztem nem egy bonyolult dolog, de házibuherát nem akarok látni a helyén, és én sem vagyok egy barkács mókus.

bupé 2005.10.14 09:32:12 © 514
Drága Bendegúz!
Nagyon köszönöm.
Előzmény: r_bendegúz (510)
ZOH 2005.10.12 09:31:24 © 513
Le vagyok nyugozve, koszonom!

ZOH
Előzmény: r_bendegúz (512)
r_bendegúz 2005.10.11 18:52:41 © 512
Előzmény: ZOH (511)
ZOH 2005.10.11 15:38:07 © 511
Sziasztok!

A nagyszoba sarkaba szeretnek egy pici, egyszeru barpultot epiteni, nagyjabol Hawaii-stilusut :-) akar meg egy kis szimbolikus nadtetot is bevallalva. Tudnatok esetleg ilyesmirol kepeket vagy barmi egyeb "anyagot" ajanlani? Egyszeruen nem tudom, hogy fogjak hozza.

Ugy altalaban szoktam tudni, pl. sajat keszitesu az iroasztal, a dolgozosarok dobogoja sot a nagyszobai kanape is, de most megis tanacstalan vagyok.

Kosz,
ZOH
r_bendegúz 2005.10.11 12:35:12 © 510
Előzmény: bupé (508)
Csokis 2005.10.10 21:24:31 © 509
Lehet, hogy hülyeség, de Ecseri? Rozzant csillár van ott elég, arról szerntem megvehető a lánc. És tuti antikolt! :-)
Előzmény: bupé (508)
bupé 2005.10.10 14:35:47 © 508
Sziasztok!
Van fét falikarunk és szeretnénk a falon az átlagosnál magasabbra helyezni. Azt találtuk ki, hogy a vezetékezést, úgy mint a csillároknál egy láncba fűzve igyexünk elrejteni. Sajnos a barkácsáruházak diszlánckínálata eléggé szegényes, a nagyobb
lakberendező boltok meg nem tartanak ilyesmit. Ezért kérdezném, hogy szerintetek hol lehet különféle díszláncokat venni? A fal mélysárga.
freyya 2005.10.01 14:06:52 © 507

Hol van (volt) az a Berhida vegyes kereskedés?

A lemosható tapéta is tetszik, ráadásul sokkal olcsóbb megoldás, csak azt nem tudom, hogy az öntapadós tapéták falra is felragaszthatók-e, és mennyire bírják a gáztűzhelyről használatkor felszálló igen meleg, párás levegőt.

Előzmény: freck (500)
freyya 2005.10.01 13:58:49 © 506

Az ebay-t ismerem, a Váci utcai bolt áraira voltam kíváncsi.:-)

Lehet kapni ilyen jellegű képeket kisebb méretekben a Skála-metró tetején lévő lakberendezési osztályon, és ott a 20x40cm-es volt 13ezer forint, amin kissé elhűltem, mert abból a méretből 2 db kellene a tűzhely mögé, és hát ennyit azért nem szánok oda. Eredetileg filléres bádoglemez, régen minden falusi néni ilyesmit tett a tűzhely mögé gyümölcsökkel díszítve. Valójában olyat boltot szeretnék, ahol még árulnak eredetit, nem olyat, ahol a divatot kihasználva méregdrágán árulnak vadiúj másolatokat.

Előzmény: dalia (504)
Beebite 2005.10.01 13:42:20 © 505
ÉS még van egy nosztalgia bolt a mamut I-ben is, az alagsorban. Ott is érdemes lehet körbeszaladni, mindenféle fém táblákat láttam (csak messziről.)
Előzmény: dalia (501)
dalia 2005.10.01 12:16:08 © 504
1 euro és 500 euro között:) az ebay aukciós ház, ott minden lehet.
Előzmény: freyya (503)
freyya 2005.10.01 12:04:45 © 503
Köszönöm szépen, ilyesmire gondoltam. Nagyjából milyen árban vannak ezek?
dalia 2005.10.01 09:39:08 © 502
pl ez: 40×54 cm
dalia 2005.10.01 09:32:39 © 501
két ötletem vna, az egyik eyg nosztaligiabolt a Váci utcában, pontos házszámot nem tudok, de az új Váciutca közepén van kb., ott vannak ilyen bádoglemez képek, talán ott találsz megfelelőt.
Hasonló megoldás az ebay-en körülmézni, pl: itt
Előzmény: freyya (499)
freck 2005.10.01 08:36:10 © 500
Ajálhatom helyette a lemoshatos tapétét ? Ha nem akko ilyen bolt ahol kapni csak egyet ismerek /ha még van/ Berhida vegyes kereskedés.
Előzmény: freyya (499)
freyya 2005.09.30 22:14:24 © 499

Sziasztok!

A konyhámba, a tűzhely mögé keresek olyan mintás (gyümölcsös, virágos stb.) fémlemezt, amit régen raktak a tűzhelyek mögé. Néztem Boszorkánykonyhában, Kátay-nál, egy-két vasedényboltban. Azt mondták, hogy sokan keresik, de náluk nincs. Viszont ha keresett, akkor valahol csak lehet még kapni, bár manapság nagyrészt csempézett konyhák vannak.

Nem tudja valaki, hol árulnak ilyesmit?

zsu-bby 2005.09.20 11:52:56 © 498

Szió!

Tudnál nekem korlát ügyben segíteni? Szeretnék az emeletre vezető lépcsőre kovácsoltvas korlátot. Kb. milyen árakon mozog?

Előzmény: bbks (497)
bbks 2005.08.17 13:31:16 © 497

Sziasztok!

A topic felpörgetéséhez segítségképpen:

építész vagyok és többek között kovácsoltvas témában utazom. Szívesen segítek bárkinek a tárgykörben.

Felkínálom magam hasznosításra, tanácsok, konkrét segítség minden mennyiségben... :-)))

Doktor Toka 2005.07.22 10:09:52 © 496

Sziasztok!

Ne haragudjatok a kicsit offtopik zavarásért, de nagyon szívok, légyszi segítsetek. Vettem az IKEA-ban matracot, SULTAN FANGEBO típus, szivacsos, közepesen kemény, 90x200 cm a mérete. Megpróbáltam rajta aludni, de mivel nagyon vékony az alkatom (180 cm, 60 kg) és a keményebb ágyhoz vagyok szokva, fáj tőle a hátam, nem tudok rajta aludni. Az IKEA matracot nem cserél vissza én meg nem tudok vele mit kezdeni.

A matracnak semmi baja, 3x aludtam rajta. Ha valaki esetleg ilyet szeretne venni az IKEA-ban, akkor szívesen eladnám neki, még el is szállítom Bpesten ahova akarja. A bolti ár 31.900 én odaadnám 27ezerért és utána vennék egy keményebbet.

Akit érdekel az írjon a mokusodu-kukac-freemail-pont-hu címre.

Remélem elviszi valaki, mert én nem tudom használni. És mondom, amúgy semmi baja a matracnak! (De persze megtekinthető előtte itt nálam.)

Üdv,

Dr. Láng Zsolt

chuckyboy 2005.05.21 19:12:59 © 495

Hello!

Mi kisebb képeket egyszerűen csak "ragasztunk". Lehet kapni képkampót bármelyik áruházba, ami rendszerint valami könnyű fém, és sima a felülete (ami ~1 cm2 sincs). Ezt a falhoz kell ragasztani valami erős ragasztóval, és akár a tapátán is megmarad.

Csempére (fürdőszoba) is használtuk.

Ismeritek a WWW.KEPARUHAZ.HU -t?

Áruházi képeket lehet kapni, de úgy, hogy Ti választjátok a keretet + a falszínt,

elkerülendő a sérült csomagolsát :) vagy a falhoz nem passzoló keretet :)

Előzmény: Ajtófélfa (465)
greka 2005.04.26 14:12:24 © 494
Én a csemperagasztót ajánlanám. Vannak olyan csempeboltok, ahol lehet venni darabra is, például a Krisdo. De érdemes megkérdezni a szomszédokat, hogy milyen maradékuk van(mindenkinek van)
Előzmény: doondoon (493)
doondoon 2005.03.03 18:37:18 © 493

sziasztok,

frissen csempézett-festett konyhám beázott és a falon van egy nagy paca.

ezt szeretném mozaikkal lefedni. segítsetek plíz, hogy:

a, lekenjem csemperagasztóval és belenyomkodjam a mozaikcsempét majd fugázzam színesre, vagy

b, lefessem a pacát és színtelen ragasztóval egyenként ragasztgassam fel?

és találok valahol szép törött csempét szerintetek?

jó lenne.

köszi.

||:doon:||

benmar 2004.11.07 21:12:38 © 492
Köszi a segítséget, de azt hiszem rosszul írtam körül ezt a fűz-izét: a keresett cucc egy (kihúzható, síneken gördülő, beépíthető) hagyományos fiók elvén működő fonott "kosár". Szóval nem egy sima rekeszről van szó. A KIKA-ban láttam egyet, de sajna csak a konyhaszekrénnyel együtt lehetett volna elhozni. 
Előzmény: Beebite (491)
Beebite 2004.11.05 23:33:05 © 491
IKEA, Konyhamánia (Mammut 2.)
Előzmény: benmar (490)
benmar 2004.11.05 22:25:57 © 490

Szevasztok! Tudja valaki, hol lehet kapni konyhaszekrényhez való, fűzből vagy nádból fonott fiókot? Köszi!

LizyX 2004.04.27 13:05:01 © 489
Sziasztok!

Üdv mindenkinek, ebbe a topicba most írok először. :)

Valaki a Galéria topicban érdeklődött, de rájöttem, időközben kihalt a hely. Ide írom akkor, talán itt is témába vágó:

Galériák tervezése és kivitelezése

Ha a fenti kép nem jönne be, ide is kattinthattok, a téma a GalériaÉpítés. (Itt találhattok ötleteket, tanácsokat, stb.)

saudad 2004.04.06 14:58:38 © 488
Ki ismeri azt a céget(cégeket)amelyik betonból készít beépített konyhabútort?Teraszra szeretnék ilyen padokat,asztalokat.Kösz.
Csokis 2003.05.17 06:41:38 © 487
A múltkor láttam egy furgon oldalán, hogy www.bambusz.hu. (És meglepő módon működik is. :-) ) Igaz, hogy még karácsonyi akciót hirdetnek, de sag schon.
Nádland Kft
III. Bécsi út 405.
X. Jászberényi út 47/A
Bambusz rúd fm (6,1 - 8 cm átmérő) 800 Ft
Bambusz rúd fm (10,1 - 12 cm átmérő) 2 000 Ft
Előzmény: H_G (477)
attigirb 2003.05.14 12:36:43 © 486
Kelenfleur, Etele tér. Csak kártyával szolgálnak ki.
Lehet hogy máshol is csak azt nem tom... :-)
Törölt nick 2003.05.13 20:22:36 © 485
Royal Flush-höz má csak az hiányzik!;)
Előzmény: kaviat (482)
H_G 2003.05.13 11:17:26 © 484
Köszi!
Előzmény: gardenia (483)
gardenia 2003.05.13 11:13:26 © 483
soroksári Oázisban tegnap volt
kaviat 2003.05.12 23:40:24 © 482
nekem az 1876-os teljes évfolyam van meg.. az köll?

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Törölt nick (474)
Törölt nick 2003.05.12 23:36:10 © 481
Zsíííííííírr...izé KÖSZI!!:)
Előzmény: dalia (479)
H_G 2003.05.12 12:55:39 © 480
Nemnem, amikre gondolok, azok 8 cm körüliek.

Előzmény: Beebite (478)
dalia 2003.05.12 12:55:22 © 479
02/02 megvan, nem kizárt, hogy a többi is előkerül, de azok a szekrény tetején laknak és én nem bírom el a dobozt:)
Előzmény: dalia (476)
Beebite 2003.05.12 12:48:38 © 478
Azt hiszem az ikeában láttam. Mármint ha a kb 2 centis átmérő az neked vastag már:))
H_G 2003.05.12 12:46:15 © 477
Ezt már, asszem, kérdeztem, de akkor nem tudta senki: hol lehet kapni azokat a jó vastag bambuszrudakat, amiket egy csomó virágboltban stb. látok dekorációként?

dalia 2003.05.12 12:43:22 © 476
du. megnézem, lehet, hogy nekem megvannak, én nem vagyok szenvedélyes gyüjtő, csak nem szoktam őket kidobni, szívesen neked adom, ha megtalálom őket.
(ha nagyon hiányzik majd kölcsönkérem :)

d.

nomen_est_omen 2003.05.12 10:31:52 © 475
Őszintén szólva: nem. :(

Így is hiányosak, hátha még szétmazsolázom, akkor még értéktelenebbé válik. :(
De ha egy-két szám kell, miért nem keresed fel a szerkesztőségeket, náluk mindig van remittenda, pláne ilyen nem túl régi számokból.

Viszont ha arra kerülne sor, hogy kidobnám őket, akkor előtte biztosan kiveszem Neked azt a pár számot! :)

Törölt nick 2003.05.11 12:32:01 © 474
Szia!
Nekem csak néhány Otthon szám hiányzik esetleg elképzelhető, hogy csak ezeket megkapjam?
Ha igen jelezd kérlek.

2000/Szeptember, Október
2002/Február

Valamint a 1999/Juliusi

Előzmény: nomen_est_omen (472)
mosomasa 2003.05.10 21:06:14 © 473
Sziasztok,
kérdeznék:
Nem tudjátok, lehet valahol kapni olyan széket, ami tölgyfából van, de az ülése nem sima fa, vagy kárpitozott, illetve bőr, hanem fonott, mint a régi parasztházakban található öreg székek? Étkező asztalt és hozzávaló székeket keresünk tölgyfából (adott a konyhabútor), de nem akarnánk gagyi kárpitos ülőfelületet, illetve eddig semmilyen szék sem tetszett. Ami a témát nehezíti, hogy vidéken keressük...de esetleg Pest is szóbajönne, vagy egy internetcím is segítene.

mosomasa

nomen_est_omen 2003.05.09 16:11:10 © 472
Sziasztok!

Feleslegessé vált néhány régebbi évfolyam Lakáskultúra, Otthon, SzépLak, stb. Vannak egyebek is, úgy mint a Tér-Rend pár száma, vagy az Átriumé.
Valóban elég régiek ('95-'97-tól kezdődőek), nem is teljes évfolyamok. Aki ilyesmivel foglalkozik, annak még jelenthetnek a lapszámok értéket a "matuzsálemi" kor ellenére.
Most úgy gondolom, hogy kb. '99-2000-ig adnám át őket, egy jelképes összegért, amit úgy 5.000,-Ft-ban gondoltam.
Megvenném belőle a tartót az újabbaknak. :)

Írjatok, ha bárkit érdekel. Sajnálom őket csak úgy, kidobni...

maestro 2003.03.20 12:54:11 © 471
Előzmény: ildi27 (470)
ildi27 2003.03.20 12:35:52 © 470
Kedves Mindenki!

Segítségeteket szeretném kérni. Az új lakásunkban lévő gázkonvektorokat, ill. a fürdőszobában helyetfoglaló villanybojlert szeretném "eltüntetni" . Olvastam valahol, hogy a takarás legjobb módja a perforált fémlemez, de ezt elég ridegnek találom. Az apácarácsos megoldás szerintem otthonosabb lenne, de lehet-e ezt gázkonvektor elég tenni? stb... Esetleg tudtok valamilyen más megoldást is? Köszönöm válaszaitokat!
Ildikó

rocher 2002.06.05 22:00:19 © 469
Mi majdnem az egész lakást a Reiterből rendeztük be... A ruhásszekrény Szigedi. Oda is érdemes elnézni.

petra

Előzmény: cicó (448)
cicó 2002.06.03 22:17:10 © 468
Van a Tesa-nak olyan kétoldalú ragasztója (Mega Strips)ami darabonként elbír egy kilót.
Coch 2002.05.31 21:30:23 © 467
Koszonom a tanacsokat:-)
Előzmény: Törölt nick (464)
Csokis 2002.05.31 16:22:48 © 466
Nagyobb kepekhez letezik ket-harom szoggel rogzitheto kampo. Komplett kampo+kepszog keszleteket (15-20-asaval csomagolva) kapsz a barkacsaruhazakban. Nekunk egy majd' 1 nm-es, uvegezett kep log egy olyenen, es meg nem akart lejonni. (Persze vakolat minosegtol is fugg.)
Ajtófélfa 2002.05.31 15:58:41 © 465
Sziasztok!

Megoldást keresek képkeretek falra rögzítésére oly módon, hogy ne kelljen fúrni/tiplizni, hanem egyszerűbben rögzíthető, ám erős akasztót kapjak, ami elbír egy A/4-es méretű műanyag képkeretet. Tud valaki ajánlani ilyet?

Törölt nick 2002.05.30 23:23:05 © 464
Azért egyre több az egyfázisú elektromos sütő és gyártanak beépíthető gázsütőket is, bár kisebb választékban. Arra is érdemes odafigyelni, hogy mekkora az áramfelvétele a sütőnek, elképzelhető, hogy külön biztosítékhoz tartozó ágat kell kiépíteni a villanyórától a terhelés miatt.
Előzmény: PizsiPaci (463)
PizsiPaci 2002.05.30 18:50:52 © 463
Kedves Coch!
A választásnál főleg azt mérlegeld, mennyire fontos, hogy beleláss a sütőbe. Egyébként, ha az üzletben elkéred a sütő leírását, találsz benne ábrákat, amik elmagyarázzák hová és hogyan célszerű beépíteni, illetve hová lehet. Arra készülj, hogy ezeknek a szerkezeteknek háromfázisra van szükségük! A hő miatt ne aggódj, nem lesz gond.
Miért jók ezek a sütők? Elsősorban azért, mert elektromosak, így a belsejükben minden ponton azonos hőmérséklet van. A tökéletes sütéshez - kimondottan sütemények, tésztafélék - ez szinte elengedhetetlen, nem lesz ferde a süti, meg ilyenek. Én úgy építeném be a sütőt, hogy kicsivel magasabban legyen, mint a munkapult, tehát az alsó éle kb. 100 cm magasra kerülne.
Előzmény: Coch (461)
PizsiPaci 2002.05.30 18:46:28 © 462
Kedves Lappantyú!
Bocsi a későn érkező válaszért...
Sajnos a kérdésedre nehéz válaszolni, mert az ár és a hogyan sok-sok dologtól függ. Ha engem felhív valaki és telefonon tudok ötletet adni, az nem kerül semmibe. Nálam az a bevett gyakorlat, hogy megbeszélünk egy időpontot és együtt megnézzük a helyszínt, elmesélik nekem, mit hogyan szeretnének. Ez ingyenes - amolyan felmérés - hiszen mindenkinek dönteni kell, mielőtt belevág valamibe. Ha lehet, azonnal mondok árat, ha kalkulációt igényel, akkor természetesen másnap, vagy harmadnap derül ki az ár. Nem tartom megfizethetetlennek az árat, bár ez attól függ, ki mit szeretne. Azt hiszem ezek az árak - bizonyos határok között - alkutárgyai. A néhány ezer Ft-tól egészen százezres nagyságrendig. Tapasztalataim alapján nagyon sok "hétköznapi ember" él a lakberendezők által kínált lehetőséggel, a legtöbb esetben spórolni is tudnak a szakember segítségével.
Előzmény: Lappantyú (455)
Coch 2002.05.28 17:24:05 © 461
Kozvelemenyt kutattam. Szinte mindenki azt javasolta,hogy ha tehetem akkor mindenkeppen a beepithetos valtozat mellett dontsek. A magassagrol megoszlott a velemeny, van aki magasabbra, van aki alacsonyabbra helyezne. En az utobbi mellett dontottem, azaz cca. derek magassag. Tepsit konnyebb kivenni, kevesbe all fenn az eges veszelye, egy mozdulattal a pultra helyezheto.
Előzmény: Törölt nick (460)
Törölt nick 2002.05.28 08:17:16 © 460
Ezt kérdezd meg a boltban ahol veszed, de ha jól tudom a beépíthető gépeknek pont az a lényege, hogy kifelé nem sugároz hőt (attól beépíthető)
Előzmény: Coch (458)
hbo 2002.05.28 08:13:56 © 459
Elnezest a hirdetesert de hatha erdekel valakit:
Vesta 4 egos gaztuzhely (suto is gazos, ablakos)
vadonatujan elado. (bolti ara 43, en 30e -ert adaadom)

-hbo-

Coch 2002.05.27 23:55:29 © 458
Igen erre en is gondoltam:-))) Azt szeretnem megtudni,hogy hasznalat kozben mennyire "art" a butornak a magas homerseklet stb. Ha mar meguszom a hajolgatast, mar megeri:-)
Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick 2002.05.27 23:43:52 © 457
Mellmagasságban;) akkor kevésbé kell hajolgatni.
Előzmény: Coch (456)
Coch 2002.05.27 20:00:12 © 456
Sziasztok!
Dilemaban vagyok konyha ugyileg. Megalmodtam egy konyhat, de keptelen vagyok eldonteni, hogy a tuzhely hagyomanyos modon, azaz a fozolap alatt, vagy derek magassagba helyezzem el. Melyiket valasszam????
Lappantyú 2002.05.08 14:53:11 © 455
Én még sose, de nagyon érdekelnének a feltételek. Mennyibe kerül a tanácsadás, meg ilyenek. Szóval visszakérdezek. :-))

Lappa

Előzmény: pizsipaci (454)
pizsipaci 2002.05.08 14:35:54 © 454
Látom, itt nagyban folyik az adok-veszek és a ki mit hol tud olcsón :o)
Ez nagyon jó!
Lakberendezőként dolgozom, így mélyen érint minden lakberendezéssel kapcsolatos téma.
Van közöttetek valaki, aki már kért lakberendezőtől segítséget? Milyenek az ilyen irányú tapasztalataitok?
Csokis 2002.05.05 17:26:59 © 453
A Fiumei utrol en sem tudok pontosabbat. A Furedi uton ugy kell, hogy az Ors vezer tererol kell valamivel vegigmenni a Furedi uton, es ahol az a valami elkanyarodik a Cserto utcara, ott meg mindig tovabb a Furedin. (Szerintem ott mar csak a gyalog jar, meg az auto.) Mielott elered a vasutat a XVI. ker hataran, a benzinkut elott jobbra, es ott mar ki lesz irva.
Előzmény: Törölt nick (452)
Törölt nick 2002.05.05 17:20:34 © 452
Nekem mint honosított pestinek kicsit pontosabb kordináták sokat segítenének;)
Előzmény: Csokis (451)
Csokis 2002.05.04 08:10:06 © 451
Azt nem tudom, mert Vilagvege-kulso utan kell meg egy kicsit gyalogolni. De van egy boltjuk valahol a Fiumei uton.
Előzmény: Törölt nick (450)
Törölt nick 2002.04.30 18:12:25 © 450
Csokis!
Hogy lehet oda kijutni BKV-val?

Más:Ismertek-e olyan tűzhelyet (felül gáz, alul gáz vagy villany) aminek a mélysége 50 centi (tehát kb. 85 magas, és 60 széles, csak mélységre kevesebb)?

A modernebb gáztűzhelyek sütőrészében ugye már van légkeverés, grill, forgónyárs és társai?
Ezek a sütők is annyira ég és föld különbséget mutatnak a villanyhoz képest, mint régebbi társaik?
Azért kérdezem, mert nálunk átalánydíjas a gáz, így abból mindegy mennit fogyasdztok, míg a villany rendesen tekeri az órát, persze kérdés van-e akkora gáznyomás, hogy egyszerre lehessen sütni és főzni?

Előzmény: Csokis (449)
Csokis 2002.04.27 06:56:51 © 449
Tybald koszi, kozben kinyomoztam, hogy a Korall (sz. Romhanyi Csempegyar) markabolt kint van a francban, a Furedi ut vegen, es tegnap megvettem ott a csempeket. Eleg brutalis volt felsetalni vele (20 doboz) a II. emeletre, de fent van. Most mar csak a falon kene fent lennie.
hbo:
A KIKA-ban nezd meg a Gaucho nevre hallgato bor garniturat! Ugyan az sem olcso, de en valahogy megfizethetobbre emlekszem, es nekem nagyon tetszett. Sotetbarna bor, eleg kemenyre tomve, es feszesre huzva. Kicsit klubfotel jellegu.
Előzmény: hbo (447)
cicó 2002.04.26 23:39:39 © 448
Hbo, a KIKÁ-ban jártál? Mióta felújították szerintem baromi jó lett, óriási választékkal és ugyan vannak ott is árak, de ki lehet fogni kedvezőbb árfekvésű dolgokat is és az legalább minőség.Mert azok a cuccok amiket himihumi bútorboltokban lehet kapni ócsó pénzért azok förtelmesek.
Talán még ebben a kategóriában ami elviselhető az a Reitter sarok, oda érdemes elnézni,hétvégén is nyitva vannak...az utóbbi időben egész megemberelték magukat...
Előzmény: hbo (447)
hbo 2002.04.26 14:06:35 © 447
Sziasztok!

Vegre ratalaltam a megfelelo topicra :-)
Eddig minden rendben halad a berendezessel(konyha + furdo kesz) csak a nappalival vagyok gazban.
Es ott is csak a ulogarnitura a kerdeses.
Na de itt teljes a bizonytalansag. Ebbe kernem ha tudtok segitsetek:

Hat vagy szar helyen neztem oket vagy nem tudom mi lehet az oka de elkepzelesem sincs milyet lehetne betenni a nappaliba. 3+1+1 -es lenne jo.
Szoveteket csak olyat lattam ami nagyon nem tetszik.(mind minoseg mint kenyelem)
Bor: Na itt meg olyanokat lattam hogy a szemem beparasodott az araktol. Ami tetszett (domusban
olasz bor: PIU 178 -as banansarga 3+1+1 -es 600e penz ami k.... sok.)

Ha valaki hasonlo cipoben jar, irja le kerem a tapasztalatait.

Thx:
Hbooo

eger.jeno 2002.04.26 06:54:57 © 446
Hali !
CARDO - NEW YORK típusú sarok ülőgarnitúra eladó. 6 hónapos, még 6 hónap garancia ! Ággyá nyitható - ágynemü tartós !

Irányár: 100 000 Ft
Telefon: 20/9383-264
Képek: http://kep.tar.hu/eger_jeno/index.phtml?aid=27520905

Törölt nick 2002.04.25 19:54:53 © 445
A 208-as hozzászólásomban volt róla szó - én legalább is csak arról hallottam, de biztos van máshol is ilyen, - aki találkozik hasponlóval beírhatná a topicba.
Budaörsön van, Anikó az üzlet neve valahol a McD/Agip kút előtt a Tesco környékén kell lehajtani az M7-esről és ott az első lámpás kereszteződésben van

A 406-os hozzászólásomban pedig a kamaraerdei tüzéptelepet emlegettem, aztán a vágóhíd hév megállótól kifelé a Baumaxal majdnem szemben is van egy zalakerámia bolt.

Dunaharasztiban - ha van kocsi és ki tudtok nézni, mi most fogunk 7VGn - van egy nagy lerakat ott is egész korrekt árak vannak elvileg.

Több így hirtelen nem jut eszembe.

Előzmény: Binzunsteinné (444)
Binzunsteinné 2002.04.25 16:48:38 © 444
SOS!
Illetve nem annyira, de a Csokis az autoban ulve kerdezteti, hogy hol van az a csempebolt ahol kifuto modelleket lehet leolcsozva kapni, mint azt valaki anno ebben a topicban emlitette volt...
Koszonet erte, plane ha gyorsan valaszt is kap...
:o)
cognos 2002.04.15 11:48:26 © 443
Új bútort veszek és szeretnék a régitől megszabadulni. Ha valakit érdekel megnézheti a http://www.extra.hu/tmoni/Butor/butor.html címen.

dalia 2002.04.09 16:46:00 © 442
Hátha aktuális valakinek:
A mammutban az első emeleten vagy egy tapétaszaküzlet, amit mindjárt bezárnak, gyönyörű némert, olasz, spanyol tapéták és bordürök, stb. vannak féláron!!!

d.
(kisjutkának vettünk bárányokat a falra :)

cognos 2002.04.05 14:32:12 © 441
Sziasztok,

Szeretnék a hétvégén venni egy gardrób szekrényt. Tudtok olyan helyet, ahol nagy választék van és normálisak az árak?

Törölt nick 2002.04.05 13:59:39 © 440
Hátha valaki az építkezésest nem olvassa:

Egy - remélem - eccerű kérdés:
Adva van egy régi 10 emeletes panel - második emelet - benne olyan fűrdőszoba ami gyakorlatilag egy egybeöntött beton kocka.
A kocka egyik oldala képezi a falat a fürdő és a konyha között. Mivel villanvezetéket kellene vinni arra a falra, valamint jelenleg pont nem fér be a beépíthető főzőlap egy rossz helyen lévő házcső miatt gondoltam húzni kellene egy 5 cm-es Ytong falat ami a meglévőhöz "támaszkodik", ebbe könnyű lenne a 220-as vezetékeket csatornástól elhelyezni, be lehetne süllyeszteni a konektorok helyét és így már elférne a beépíthető főzőlap is.
Felmerülhet-e valamilyen probléma (mittomén, penészedne a fal és az Ytong között mert nem lehet tökéletesen egymásmellé rakni, vagy valami ilyesmire gondolok.
Próbálok valami vázlatot csinálni:

|\-----
|\O |
|\-----
|\ |
|\ |
|\-----
|\ |
|\ |
|\-----

A bal szélső | az eredeti fal, mellette a \ az Ytong, a O jelképezi a gázcsövet ami így már majdnem a fal mellé kerül.
A 3 részre osztott tégla lenne a konyhaszekrény - 60as elem amibe főzőlap és tűzhely építhető, egy 30as fiókos, és egy 80-as mosogatós - így ha egy szabvány 60 mély konyhaszekrényt berakok lesz annyi hely, hogy beférjen a főzőlap.
Cicvarek 2002.04.02 08:38:51 © 439
Nem vagy te béna sznob, nekem is a meglátásom sütő ügyben - Anyukámnak villany van, nekem meg gáz. Hááát ... "énekelni lehet" a különbséget!! :-|
Amúgy az én gázsütőmben is ott figyel két büdös nagy hódfarkú cserép alufóliával bevonva. :)
Előzmény: Beebite (431)
Törölt nick 2002.04.02 08:25:58 © 438
Az enyémet, vagy az attigribét?:)))))))
Előzmény: Csokis (437)
Csokis 2002.03.31 06:43:40 © 437
Ha mar kiugrik, akkor akar a burkolatat is kiugraszthatja szegeny. Egyebkent nem javaslom, mert allandoan neki fogsz menni. A gaz az, hogy 45 centi szeleset lattam mar sutobol, de 45 centi melyet meg nem. (Erdekes modon komplett tuzhelybol volt 30 centi mely, kifejezetten teakonyhaba valo.) Nem uszhatod meg egy draga, de jo, beepitheto mikroval? Abbol is van olyan, ami villanysutokent is funkcional. Mekkora haztartast vezetsz/-ttek? Vagy linkelj egy alaprajzot, es ugy berendezzuk a konyhadat, hogy arrol kodulsz! :-)
Előzmény: attigirb (436)
attigirb 2002.03.30 22:04:40 © 436
A beépithető sütőknek elég ipari hangulatú oldala van...
Előzmény: Törölt nick (432)
Csokis 2002.03.30 06:42:02 © 435
Megneztem a terkepen. Az Arpad ut vege a Hidlab u. es a Kiss Janos u. kozt. Szinten a terkep szerint a 121, 104, 25A, 96, 170-es buszok jarnak arra. Az utolso harom gyorsitott, a fene tudja, hogy megallnak-e ott? De jo lehet a MAV is Rakospalota-Ujpestig, mert onnan kb. ot perc gyalog.
pitonix 2002.03.27 15:22:13 © 434
Mennyi helyed van azon a falon ahol kilogna? mi ele logna be, ablak ele? Ha elfer esetleg a 40 centis fal feloli oldalan csinalhatnal egy lekeriketest, ivest vagy szogletest ahogy teccik, kis polcocskakkal,vagy ilyesmivel ami szepen 'lapos szogben' kozelitene a 40es falhoz, es utana kovetkezne a suto ami mar nem ugrik ki idetlenul a falbol, persze csak ha van hozza eleg hely.
Beebite 2002.03.27 15:04:27 © 433
Jól is nézhet ki, attól függ... Nem értek hozzá, de esetleg nem lehet
1. kisebbet venni? (Mosógépből van 40 centi mély is, lehet hogy a sütők mind egyformák?
2. a falat 'kijebb' hozni, valami takarással, hogy ne lógjon ki?:)
Törölt nick 2002.03.27 13:35:02 © 432
Jól néz ki ha síkban van, de ha 15 centi kilóg belőle akkor az elég béna - is - lehet adott esetben:(
Előzmény: Beebite (431)
Beebite 2002.03.27 10:51:42 © 431
Tybald: az az igazság, hogy az elektromos sütő sokkal jobb szvsz mint a gáz. Pláne ha esetleg légkeveréses, vagy állitani lehet, hogy alsó felső fűtés. Nekem most egy ilyenhez van szerencsém, és mivel korábban volt sima körégős gáz is, azt kell modnanom, hogy sajnos ég és föld:) Persze nem éri meg az invesztálást, ha csak rakottkrumplit sütsz, vagy kiflit frissitesz benne, mert igazán akkor jön ki, ha valami cseles sütiről, vagy pláne ha húsról van szó. A gáztűzhelyekben ugye alul van egy kerek érősor, ezért ha belteszel egy téglát alulra, ami átmelegszik, majd egyenletes felületről sugározza ki a hőt, akkor sokat javithatsz a gázon is. Ugyanis ha ez nincs, akkor megeshet, hogy egy karikában jobban sül/ég a cumó. Persze lehet hogy én vagyok egy béna sznob:))

A másik: ha esetleg fejmagasságban is elhet a sütő, az kiru lehet:) Legalább nem kell hajbókolni, és szépen látod a remekedet...:))

Eddigi tapsztaltaaim során a gázfőzős villany sütős tűzhely a legjobb, a főzéshez keveset fogyaszt, gyorsan melegit, el lehet zárni, ha el kezd futni kifelé, stb, a sütéshez viszont jár a villany:)

Na, most kiokoskodtam magam:)

bee

Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick 2002.03.26 08:53:10 © 430
Kedves Scai ennek a boltnak a pontos címét és fém kiegészítős dolgokét is megtennéd, hogy le/megírod?
Előzmény: Scai (411)
Törölt nick 2002.03.26 07:52:42 © 429
Jó reggelt!

Csokis le tudnád írni pontosnan hol is van az újpest-újpalota közti felüljárónál az a szépséghibás bolt, BKV-val merről lehet megközelíteni, esetleg valami telefonszám van-e?

Nézegetem a beépíthető sütőket, valaki leírná mit takar az "infravörös grill" kifejezés, mi a különbség az aláépíthető és az önállóan beépíthető sütő között, illetve mi a különbség egy sütő+főzőlap páros illetve egy külön megvett sütő és főzőlap között?

tapasztalatok szerint olyan panelben ahol csak - átalánydíjért - a konyhában van gáz a főzéshez érdemes-e gázsütőt beépíteni, vagy olyan kicsi a nyomás, hogy úgyse bír rendesen üzemelni - pláne ha a gázfőzőlap is megy - így inkább vegyek elektromos sütőt?

Egyáltalán milyen dolgokra kell odafigyelni pláne, ha még nincs pénzem beépithető sütőre, de a helyét már ki akarom alakítani (Vagy a főzőlap alatt lesz, egy épitett alsókonyhaszekrényben ami csempével lesz burkolva, vagy a vele derékszögben lévő felra szeretném kb. szemmagasságba rögzíteni, viszont ott csak 40 cm mélységű "beugró" van, nem fog bénán kinézni, ha kilóg a falból 15-20 centi a sütőből?

Bocs a - valszeg - buta kérdésekért, de azt hiszem jobb ha most kérdezem meg, mint amikor már késő lesz.

Törölt nick 2002.03.25 15:11:16 © 428
Aki ezt is olvassa bocsi:
Sziasztok!
Ha tudtok - mailban - írjatok BKV-val megközelithető csempeboltokat ahol 4000 Ft alatt/körül van rusztikus - hullámos szél nem feltétel - járólap és hozzá való csempe.
Bézs-szerű világos színek előnyben.
agicza 2002.03.15 19:25:50 © 427
Eger.jeno:

tetess fel egy fém biztonsági ajtót, kívülről nem látszik rajta, hogy X+1 ponton záródik, és lehet olyat is kapni, amelyiken nincs sok cicoma, és nem lóg ki a többi ajtó közül. Ha szükséged van gyártókra, írj privibe, küldök néhány címet.

Ha a lakáson belül az összes többi nyílászáró cseréjére is futja, az profi, mert a panellakás-fílinget az igénytelen ajtók vmi emberibbre való cseréjével a minimálisra szoríthatod. Az ablakokat csak úgy cserélheted ki, ha _ugyanolyat_ gyártatsz, mert a házat külsőleg nem lehet megváltoztatni építési engedély nélkül. Az új ablakokkal viszont a hőérzeted sokkal jobb lesz, mert nem kell a huzatban ülnöd majd, és nem fütyül be a szél a centis hézagokon, kiesett tömítéseken.

Ágicza

Előzmény: eger.jeno (423)
agicza 2002.03.15 19:15:57 © 426
Szia, Döcögi,

a szőnyegpadlóra elvileg rárakható a szalagparketta, mert eredetileg az alá egy filc réteget szoktak tenni a hanggátlás miatt, de jobb, ha egy parkettás szakemberrel megnézeted, az a régi szőnyegpadló van-e olyan állapotban, hogy használható alátétnek, nincsen alatta vmilyen egyenetlenség, nem annyira elnyűtt-e, stb. Úgyis érdemesebb szakemberrel lerakatni a szalagparkettát, mert nagyon nagyot lehet vele szívni, ha barkácsolni kezdesz vele... mellékesen kérhetsz tőle egy árajánlatot is, ha már ott van.

Ágicza

Előzmény: döcögi (420)
ZOH 2002.03.12 16:05:16 © 425
Hali,

nem egyszerubb/olcsobb, ha levagatsz meretre valami vekony lemezt es azt felcsavarozod/ragasztod?

ZOH

Előzmény: eger.jeno (423)
attigirb 2002.03.12 08:26:13 © 424
Szia!
Azért ragaszkodom a kürtőmentes megoldáshoz, mert nincs ott hely kürtőnek :-) Arra kellene a leginkább, hogy kevesebb pára jusson az ablakra... elég ha a föfelé igyekvőt megfogja, mielőtt hosszú kirándulásba kezd a zegzugos tető alatt és a hatalmas ablakom tetejére érkezik meg :-)
Folyamatos lakáshűtési funkcióból kisebb teljesítménnyel is beérném... úgy 5-6cm átmérőre gondoltam :-)
Előzmény: Beebite (418)
eger.jeno 2002.03.12 06:58:35 © 423
Sziasztok !

Szeretném a bejárati ajtót kicserélni egy panel lakáson - vagy talán mégse ? Szóval annyi baj vele, hogy össze vissza van lukasztva ( mármint sok valamit csavarozhattak fel rá és annak a nyomai maradtak meg). Valószinű nem lehet mást csinálni csak kidobni, hiszen egy lakkozott felület, azt hiába tömítem el mert nagyon csűnya lesz. Vagyis kell egy új ajtó.

nem igazán szeretnék valami feltünő , össze vissza kazettázottat mert az nem illek ebbe a környezetbe, meg egyébként is kerüljük a feltünést. Várok minden javaslatot, ötletet.

Jenő

ui: gondolkodom, hogy az ablakokat lecserélem. Kinek milyen tapasztalata van?

döcögi 2002.03.11 11:59:13 © 422
Eredeti, házgyári padlószőnyeg (87-es).
Előzmény: rocher (421)
rocher 2002.03.11 11:45:43 © 421
Hát az attól függ, hogy milyen a szőnyegpadló. Nálunk filc van /Diego-ból/ és kb. 2 év múlva akarunk laminált parkettát tenni rá. Ez direkt úgy volt kiszámolva, hogy rámegy a parkettavastagság és akkor kerül szintbe az ajtókkal.
Előzmény: döcögi (420)
döcögi 2002.03.11 11:41:02 © 420
Sziasztok
Lakás felújítás előtt állunk és mindenképpen parkettát szeretnénk, valamilyen szalagparketa lesz. Most régi koszos, kopott eredeti szőnyegpadló van. Hallottam, láttam olyat, hogy a parkettát a meglévő szőnyegpadlóra rakják rá. Van ennek értelme? Vagy inkább érdemes fölszedni? Ez esetben mit kell alá rakni?
Gabus 2002.03.11 09:41:14 © 419
A filteres és kürtős között létezik egy olyan, hogy műanyag cső (kb 20 cm átmérőjű) viszi ki a párát a falon kívülre.
Előzmény: attigirb (417)
Beebite 2002.03.09 19:18:11 © 418
Szia Attigirb, majd biztos váalszolnak nálam autentikusabb szeméylek is, de én csak annyit okoskodnék, hgy a nem kéménybeköthetőt nem igazán érdemes megcsinálni, hacsak van más megoldás. Pl asszem panelokban nem lehet csak aktivszenes. De az vacak. Nem jó semmire. A csőámérőnem meg áramlástani magyarázatai vannak, majd valami okos megmodnja, hogy gyakorlatilag le lehet e sokkal szűkiteni. Én ugy tudtam, hogy nem, de ez csak szakbarbárkodás. A filteres elszivó meg tapasztalat. Max arra jó, hogy valami zümmög és világit a tűzhelyed felett:)
Előzmény: attigirb (417)
attigirb 2002.03.09 11:21:04 © 417
Az a hülye kérdésem van, hogy a páraelszívó kürtőjét lehet-e szűkíteni (sokkal) ill. lehet-e valahol olyat kapni, amit nem kell kürtőbe kötni? Ollan jó lenne, ha valaki tudná a választ...
Törölt nick 2002.02.28 08:54:18 © 416
Jaja, nekem pelgrinem van Kun Kft-nál vettem nyáron 23-ért akcióban.
Előzmény: Csokis (415)
Csokis 2002.02.28 08:36:42 © 415
A kettest dominonak hivjak, es 25.500-ert lattam. De 30k korul barhol van. Es van belole Zanussi is, Pelgrim is, Teka is, szoval nem csak a dragak. Nekem ilyen volt az elozo lakasonban. Egy 10.000 ft-os, 62*30 centis, legolcsobb IKEA szekrenyt emeltem meg ket stafnival 82 centisre, ra a 3 centis pult, bele a fozolap, es flexibilis csovel rakotottem az elozo tuzhely csonkjara. Teljesen jo lett.
Előzmény: Törölt nick (414)
Törölt nick 2002.02.28 08:29:13 © 414
Wow, köszi! (Bár mostanság sajna nem lesz rá keret, talán majd nyár elején)
Jut eszembe:Itt is előírás a garanciához, hogy szakszervízzel/szerelővel köttesd be a cuccot? (Vagy ez csak a gázkészülékeknél van?)
Tényleg nem láttál kettes gázfőzőlapot? Gondolkodom, hogy egy darab kevés lesz és 4-es nem fér be a gázcső miatt.
Előzmény: Csokis (413)
Csokis 2002.02.28 06:08:47 © 413
Tegnap "talaltam" (a noverem ismerte, o mondta) egy szepseghibas boltokt. Vettem egy Ariston sutot (legkevereses, grilles, analog oras -nem programozhato, csak csenget, ha lejart) 50k-ert, es egy Zanussi gaz fozolapot (ez nagyon allat, teljesen sik, fekete uveg, csak a negy gazrozsa es a negy ontottvas fazektarto all ki belole) 58k-ert. Teljesen hibatlanok (12 ill. 24 honap garancia), csak nincs csomagolasuk. Szoval a bolt az ujpesti viztoronynal levo feluljaro -Ujpest es Rakospalota kozt) alatt van.
abap 2002.02.26 12:20:32 © 412
Hali!

Lehet, hogy csak álmodozom, de nem láttatok valahol hővisszaverő függönyt? Amit nyáron elhúzok és nem melegszik fel a lakás a betűző naptól, sötétítőfüggöny helyett lenne.

Köszi

Scai 2002.02.17 21:59:30 © 411
Budafokon is van egy "kis szépséghibás" bolt a Tétényi úton, a Campona környékén. Pontos címet most nem tudok, de ha kell valakinek, legközelebb megnézem. Sokféle márka van. A hibák ált. szállításkor keletkeztek, nem túl "egetverő" sérülések. Én a boltvezetővel beszéltem, ha többet vásárolsz (pl. elszívó és tűzhely)még ad + kedvezményt. Az árak kb. 20-30%-kal kedvezőbbek a normál vételáraknál. De ez két éve volt. Nálam akkor volt aktuális a konyha téma.
Ha valakinek kell a konyhájába fém kiegészítő (pl. sarokkiforgó, fémrúd) tudok jó helyeket mondani.

Nálam nem csempézve lett a fal, hanem munkalap azonos burkolat lett feltéve. Már használom egy éve és meg vagyok vele elégedve. Nem volt gond, hogy a csempe illeszkedjen színben a munkalap és a konyhabútor színéhez.

Előzmény: Törölt nick (404)
rocher 2002.02.15 15:41:07 © 410
OK, akkor még elküldöm ma este a hifiállvány képét. Ha még nem vettetek érdemes megnézni.
Előzmény: Lappantyú (409)
Lappantyú 2002.02.15 15:08:20 © 409
Van, van, ezt még régen írtam, mielőtt az első leveledet megkaptam. :-)))

Lappa

Előzmény: rocher (408)
rocher 2002.02.15 15:02:29 © 408
Nem tudom, amit a konyháról küldtem, abban nincs?

Majd ma este lekattintom és lyól elküldöm.

petra

Előzmény: Lappantyú (396)
Törölt nick 2002.02.15 12:27:28 © 407
Sziasztok!
Kamaraerdei Tüzép telepen - Kamaraerdei út 11. tel:23-508-746, 748, 760 - nagy leárazások vannak érdemes kinézni (lemezkád, csaptelep, járólap, csempe, ajtó-ablak, stb.)
Mókás volt, láttunk egy csempe+járólap párost - sajna abban a színben nem volt amiben szerettem volna - rusztikus majdnem téglavörös szerű árnyalatban 4800/nm árban, kérdezzük a nőt erre is van-e kedvezmény, mire a válasz: "Tudok rá adni" !!!:))) osztott szorzott majd közölte, hogy 3625/nm hm, lehet más boltokban is próbálkozni kellett volna?:)
tündérlala 2002.02.15 08:36:15 © 406
Van a gipszkartonnak a zöld tipusa, ami jobban bírja a párásodást, fürdőszobába is használják. De SZVSZ a jó megközelítés az, hogy a gőzt el kell távolítani, mert bármilyen anyagon, festéken stb. elszineződést, penészesedést okoz. Van aztán még olyan adalékanyag, ami a falfestékbe keverve csökkenti a penészesedés kockázatát, de mégegyszer: szvsz legfontosabb a jó elszívás.

(Épp most láttam a Conrad-ban olyan beépíthető automata ventillátort, amelyben páraérzékelő van.) Ami fontos még, hogy a ventiket vízszintes tengelyállással jó szerelni, a plafonba építést csak a kifejezetten arra csapágyazott típusok bírják.

lala

Előzmény: bobbobek (405)
bobbobek 2002.02.15 03:11:45 © 405
szevasztok.

ti mit javasolnatok, mibol tudnek a konyhamba almennyezetet csinalni, ami birja a parat/gozt meg mindent, ami ott keletkezik?

feltetelezem hogy a normal dekorpanel nem kimondottan erre van kitalalva... az a bajom, hogy kulonbozo szellozestechnikai okok miatt csak a gravitacios szellozes megoldhato, es igy kellene par nyilas, ami bizonyos muanyag szellozo csovezessel is jarna, es azt szeretnem egy almennyezet fole rejteni

elore is kosz, bob es bobek

Törölt nick 2002.02.11 09:41:04 © 404
Közben azért az ember fia sem pihen, találtam 2 helyet a HIX-en ahol olcsóbban lehet ilyen cuccokat kapni, azt hiszem az egyiket pont cicamacska írta:

Itt erdemes korulnezni:
W.E.S. Kft. Whirlpool diszkont
XIX. Corvin krt. 7-13.
Tel.: 377-4187
Nyitva tartas: H-P: 9-17 oraig

Ebben az uzletben "szepseghibas" keszulekeket arulnak. Altalaban semmi baja a gepnek, lehet, hogy a csomagolas serult vagy hianyzik. Tobbek kozott az IKEA-tol veszik at a kiallitott gepeket. Az egy ev garancia termeszetesen
ervenyes. Mi is itt vettunk keramia fozolapot 90 eFt helyett 70 ezerert. Annyi baja volt, hogy nem volt meg az eredeti csomagolas.

ha a TEKA marka megfelelo (mi is ilyet vettunk, es idaig nagyon jol bevalt), akkor azt nagyker aron megveheted Budapesten a BQ Bt.-nel, a Dandar utca kornyeken van a telephelyuk, a Soroksari utrol nyilo gyarudvarban. 5-10%-kal olcsobbak, mint a hivatalos markabolt, es termeszetesen ugyanugy szamlaval meg garanciaval adjak, ahogy azt kell.

tündérlala 2002.02.11 09:05:43 © 403
A légkeveréses cucc az olyan, hogy egy ventillátor forgatja kicsit a sütőben a levegőt, hogy a dolgok egyenletesebben süljenek. Talán egy nagy előnye van: sokkal előbb előmelegszik a sütő! :))) A grill meg fölül arra jó, amikor pl. csirkeszárnyak sülnek, és már majdnem jó, akkor az ember benyom fentről egy grill-t, és akkor csudajó ropogós lesz a teteje...
Egyebekben meg már Lappa megmondta a frankót! :)

lala

Előzmény: Törölt nick (401)
Lappantyú 2002.02.11 08:36:34 © 402
Hát ne szaladgálj, ha főzöl! :-) Én sosem hagynám ott a mikrót, pedig az kikapcsol időben. Boltba előbb vagy utóbb is lehet menni. :-))

(én nemistom, mi az a légkeverés...)

Az meg, hogy gázos vagy villanyos, majdcsak mindegy, én sütöttem már mindkét félébe, jó lett.

Lappa [de tényleg nem akarlak ám meggyőzni :-)]

Előzmény: Törölt nick (401)
Törölt nick 2002.02.11 07:46:09 © 401
Az óra nem kapcsol ki ha elmégy otthonról, vagy leszaladsz a boltba közben vásárolni:(
Erről a grillről, meg légkeverésről a hozzáértők mesélhetnének valamit.
Előzmény: attigirb (400)
attigirb 2002.02.11 07:30:14 © 400
Az időkapcsoló felesleges, arra van az óra - ez tipikus majomfogófunkció egy sütőn. A légkeverés talán kihasználható, de meg lehet lenni nélküle is szépen. Ha villanyos már jobb mint a gázsütő.
Hol a fenében találtál ilyen olcsón?! Irigy vagyok.
Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick 2002.02.11 00:19:10 © 399
Na jó, de az gázsütő ez meg elektronyos!

Tybald (akinek se sütője se mikrója és a minap is megkívánta a baconba csavart csirkemájat mer az szakácstehetség nélkül is készíthető ;) )

Előzmény: Lappantyú (397)
cicó 2002.02.11 00:04:11 © 398
Tükörragasztás: Van spéci tükörragasztó, olyan tubusban lehet kapni mint a sziloplaszt. Egyébként maga a sziloplaszt is alkalmas erre a célra. A barátnőmnek burkoló ragasztotta fel már kétszer is (más-más lakásban) :-) csempére a tükröt szilóval.Nekem a tükörragasztóval került fel tapétára egy kb 150x60as tükör.Szerintem betonra is lehet, hiszen mindkét anyag rugalmas.
SZVSZ Érdemes üvegest keresni és levágatni vele a tükröt aztán felragasztatni.Nekem egy idős szakibácsi csinálta, nem volt drága.
cicó
Lappantyú 2002.02.10 17:20:24 © 397
Az én anyukám például gyakran süt és nem is akárhogyan. Meg a nővérem is, aki szintén nem akárhogyan. És csak egy olyan sima gáztűzhelyük van, sima egyszerű sütővel, amiben a világon bármi megsüthető, amit sütni kell és jófinom.

A szakácstehetség a lényeg, én azt hiszem.

De te tudod, ha olyat szeretnél, ami mindent tud és nagyon olyat szeretnél, akkor nem érdemes kompromisszumot kötni, mert utána megbánod úgyis.

Szóval ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit csak akarsz. :-))

Lappa (akinek három és fél éve nincsen sütője, csak egy grillezős mikró és már nagyon várja, hogy tudjon pogácsát sütni :-))

Előzmény: Törölt nick (393)
Lappantyú 2002.02.10 17:05:56 © 396
Huh és reggel magától felébreszt és felöltöztet? Esetleg egyéb szolgáltatásokat is tud?? :-)))

[petra: kíváncsi vagyok ám. :-) fotóid nincsenek esetleg?]

Lappa

Előzmény: formatc (390)
Törölt nick 2002.02.10 13:40:22 © 395
Előre is köszi, DE kérdés a tied is ez az egyszerü modell, vagy valami többet tudó?
Előzmény: rocher (394)
rocher 2002.02.09 18:19:23 © 394
De jó, hogy itt vagy! Nem tudok levelet írni, de jövő pénteken kapok prospektus a bútorostól és akkor megkapod!!!

RE: Pelgrim: mi amikor költöztünk, csak egy gázas 4 égős, beépíthető főzőlapra tellett. BNV után vettük akciósan. Tavaly karácsonykor/2000/ vettünk villanyos sütőt, de még nincs beépítve, csak úgy leraktuk a konyhában. Nagyon elégedett vagyok mindkettővel.

Előzmény: Törölt nick (393)
Törölt nick 2002.02.09 18:08:09 © 393
Sziasztok!
Azok tanácsát kérem akik gyakran sütnek.
Találtam egy pelgrim beépithető sütőt, utolsó darab ezért "csak" 30.000.-Ft
Amit tudok róla, hogy alapmodell, se légkeverés, se alsó-felső sütés - ha jól értettem - nincs benne, ermészetesen időkapcsolója sincs. Érdemes ezt megvenni, vagy inkább gyüjtsek hozzá és vegyek egy olyat amibe a felsorolt dolgok bennevannak, mert hosszútávon úgyis érezni fogom a hiányukat?
Törölt nick 2002.02.09 17:10:47 © 392
Akkor egy kicsit elhalasztom a lakás átrendezését, most elég lesz az adót kiböjtölni. Köszönöm a linket, mindjárt meg is nézem.
formatc 2002.02.09 16:57:10 © 391
nem voltam ugyes... :(

Szoval itt van:

http://www.homegarden.hu/thumb.cgi?id=67&page=3

formatc 2002.02.09 16:54:00 © 390
Hmmm... sajnos kicsit meg dragabb!

Enyem alulrol nyalogatta a fel millat, de en vettem egy nagy 90*90es puffot is (labtartonak, meg agynemutartonak), meg Alcantara, ami meg dob az aron egy kicsit... Inkabb olyan 300eFt kornyekere szamits!
Van nagyon sok masformaju darabjuk is, es ez olyan kozepkategoria...
Osszel a Butorszakvasaron kapsz ra 10% kedvezmenyt is, de asszem most is lesz valami kiallitas, talan ott is megkapod!

Erdemes megnezni oket, telleg jok, de persze nem akarlak rabeszelni! En megneztem mindent amit Pesten kapni lehet, ennyi penzert szvsz ez a legjobb!

Ha ugyes vagyok, akkor ez a link jo lesz:

Enyem a vilagoskek, de a sotetkek, meg a kinyitott is ua., csak pepitaban...

Előzmény: Törölt nick (389)
Törölt nick 2002.02.09 15:40:55 © 389
Köszönöm, ennek utánanézek! Ez a drága mit jelent? 200ezer körül?
Előzmény: formatc (387)
hkr 2002.02.09 13:49:23 © 388
Én a fürdőmben most csempéztettem, és fraknkón kihagytam a tükör helyét.

Nálam dettó ez a helyzet. A csempe helyén most a vakolat vigyorog rám, várva a tükörre. A burkolók megígérték, hogy megoldják, mihelyst túl vannak az összes csempén és a fúgázáson. Ha sikerül nekik, rákérdezek a ragasztóanyagra, ha nem, akkor meg én is várom a tanácsaitokat.

Előzmény: erikki (360)
formatc 2002.02.09 13:09:56 © 387
Scilla!

Nekem egy MALOU/LUNA kanapem van, ami asszem megfelel az igenyeidnek! Nemet, Franz Fertig (Die Collection), a HumanDesign-nal lehet itthon kapni.(Westendhez kozel...) (Legutolso OTTHON-ban van egy ilyen sarga szinben)

Normal 2.5 szemelyes ulohely, hatso parnakkal (valaszthato formajuak), 2 fokozatban lehajthato oldalkarfakkal. Kisebb ember mar ugy is el tud rajta aludni, ha a karfakat lehajtja es a parnakat ledobalja, de ezt meg fokozni lehet azzal hogy az ulolap kihuzhato kb. plusz 10 centivel igy sokkal szelesebb lesz es osszebujva 2 embernek is kenyelmes... :)

Ha akarod, akkor meg kinyitod teljesen, aszt ott az agy! (Elotte Cardo egeszsegcenteres kanapem volt, de szvsz a mostani sokkal kenyelmesebb es tartosabb is, pedig egyszerubb.)

Kerheted kulonfele labakkal, tobbfajta szelessegben (140, 160, 180), szazeremillio fele huzattal. Olcsonak nem olcso, de szerintem megeri... Masok is vettek dolgokat ettol a gyartotol es nagyon elegedettek veluk...

Előzmény: Törölt nick (383)
dalia 2002.02.09 10:31:32 © 386
RS kinyitható ágy:
Nekünk ilyen van, egy évet használtuk és mostanra "meghalt", párom dereka minden reggel le akar szakadni :(
Ergo: nem javaslom, és ténylreg tömör/böhöm nagy amikor megvettem tetszett, de nem bírtam megszeretni, most, a költözés kapcsán örülök, hogy végre megszabadulok tőle...
Előzmény: Törölt nick (377)
rocher 2002.02.08 21:35:21 © 385
Előzmény: Lappantyú (380)
rocher 2002.02.08 21:30:48 © 384
Hát én se:-)

A háló: fenyő+ natúr IKEA ágyterítő, piros+skótkockás egyebek.
Nappali: fenyő+ írásos terítő, párnák.
Gyerekszoba: fenyő, íróasztalok egyelőre irodai típus, függyönyök, szőnyegek gyerekmintás sokszínű.

Konyha az még semmilyen, mert bútor az nincs.

OFF Nem tudok válaszolni a leveledre, mert nem megy az indexmail.ON

petra

Előzmény: Lappantyú (374)
Törölt nick 2002.02.08 21:24:20 © 383
Párnám már van rengeteg a földön:-) Valóban azt szokták választani a vendégek. Nekem egyszerűen alig lehet megmozdulni most a szobában a franciaágytól [ráadásul ósdi is már], ezért szeretném szellősebbé, átjárhatóbbá tenni. Olyan fekvőhely kell, amin elférek egyedül összecsukott állapotában, de adott esetben ki is lehet nyitni. Még szóba jöhetne kinyitható kanapé is, de a szoba elrendezése miatt az nagyon bénán nézne ki.

A többi topiclakó nem hiszem, hogy haragudna, hiszen ez mind on-téma.

Előzmény: Lappantyú (382)