Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lacivill Creative Commons License 15 órája 0 0 62006

A jelzőfényen átcsorgó áram okozza, igazából be kéne tiltani, vagy azt a fajtát használni aminek kell külön Nulla.

Előzmény: laci710422 (62005)
laci710422 Creative Commons License 15 órája 0 0 62005

sziasztok érdeklödnék le szeretném cserélni a régi villany kapcsolokat  jelzöfényes kapcsolokra de mikor kicseréltem minden jol müködik csak az a baj hogy mikor lekapcsolom a lámpát idönként villog a lámpa de nem tudom hogy mi okozza ezt szeretném kérdezni hogy mi lehet a hiba??

KP2007 Creative Commons License 17 órája 0 0 62004

Üdv Mindenkinek, valaki fel tudna világosítani hogy miképpen lehetséges egy villanyoszlopra utcai világítási lámpát felszerelni? Csak a szakmai része érdekelne mit, hogyan, mihez kötnek illetve hogy milyen kötési módszerrel megy ez általában. Előre is köszönöm 

paplanfa Creative Commons License 20 órája 0 0 62003

Alakul, alakul. Köszönöm mindenkinek! Még 1 fontos csavar lenne. A vezetékes telefont is rá kéne kötni valahogyan erre a jelzőrendszerre. Ehhez még egy távlökőt kellene hozzákapcsolni, és a távkapcsoló gombját relével kapcsolni a telefon csengetőáramjáról. Aztán lenne még az URMET-féle 2 vezetékes kaputelefon is, de ez szerintem már a reménytelen kategória, vagy egy mikrofonos érzékelőt kellene mellétenni, mert ennek a fülhallgatós hangszórója csörög.

Előzmény: Jahno (62002)
Jahno Creative Commons License 20 órája 0 0 62002

Rá. Kis kapcsolókkal konfigható a csatorna, amit beállítasz az adón, úgy kell a 4 vevőn is. Csak azonos típus legyen.

Előzmény: paplanfa (61992)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 1 napja 0 0 62001

Igen vannak olyan Tecno távkapcsolók, amelyek adói és vevőit egyszerűen, 12 db DIP kapcsoló beállításával lehet egymáshoz illeszteni. Ha az adón és a vevőkön a kis kapcsolók azonos kombinációban állnak, akkor fog működni a dolog.

Figyelem:

- az olcsóbb Tecno vevőkben nincs relé beépítve, ezekkel közvetlenül nem lehet 230V-os dolgokat kapcsolni. Olyat vegyünk, amelyen van relé is.

- a panelen szokik lenni egy kis állítható rövidzár (magyarul:jumper) monostabil/bistabil beállítási lehetőséggel. Ennek lámpakapcsolás / csengővezérlés esetén más-más pozícióban kell lennie.

- vásárlás után SOHA ne hagyjuk gyári állapotban a kis kapcsolókat, mindig valami más/egyedi kombinációt állítsunk be.

Előzmény: pajaci (62000)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 62000

Az egyszerűkben jumperekkel lehet változtatni a frekvenciát, én is használtam hármat egy gombról.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2 napja 0 0 61999

"Nekem viszont olyan kellene aminél 1 gomb és 4 belső egység lenne amelyik nem trillalalalázik,"

Riasztóberendezésekhez / kapu távvezérlésekhez használt 4 db távvezérlő vevőt összeillesztesz egyetlen adóval (a pici nyomógomb gomb végpontjait ki lehet vezetni),

a 4 db vevő kimeneteire meg ráköthetsz akármit, ami elég hangos / fényes neked,

pl kicsi, ám hangos szirénákat és villanócsöves villógókat.

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 61998

Azért legközelebb legyen termoszban kávé.

Én meg lehet, hogy találtam egy tanítható vezetéknélküli csengőt. Gyárilag 2-ő belsőt adnak hozzá, de 2 ilyen csomaggal meglehet az öröm, és 1 gombról 4 belső csengő működhet. http://www.emos-hu.hu/termek/3402013100-p5713g-vezetek-nelkuli-csengo

1 baja van, nincs benne világítás, és hangerőszabályzásról sincs infó.

Ezeket a nyomógombokat rá lehet kötni a sima csengő kapcsolóra, (a kapcsolót a panel-lyukba tenném) vagy valami fólia-billentyűjük van?

Előzmény: King_of_Giants (61997)
King_of_Giants Creative Commons License 2 napja 0 0 61997

Nem személyeskedsz, mert ha annak venném nem irom le az egész balhét

Unatkozás meg annyiban jácc, hogy nem szeretek várakozni, és mivel fáradt is vagyok, ha lehet leülök

Teljesen mindegy lett volna hogy álldogálok az elosztó elött, vagy akkor megyek oda amikor hallom hogy megjött a villany

Abban igazatok van, hogy mindennek le kellett volna kapcsolva lenni és megvárni míg a tulaj jön és mondja van villany, majd mérni a feszt rákapcsolás elött

Előzmény: Tízenhármaska (61993)
King_of_Giants Creative Commons License 2 napja 0 0 61996

Köszi!

Hol vannak már a régi megszokott kapcsolók :)

Előzmény: ficere50 (61990)
King_of_Giants Creative Commons License 2 napja 0 0 61995

Bizonyára én irtam érthetetlenül

NAgy telep, rengeteg raktár/műhely saját és bérlet

230V benn volt de 380 kellett. Kiépitettük a műhely belső hálózatát

A betáp valahonnan messziröl jön mindenféle dobozokon kötéseken keresztül egy fogy.mérőbe

Onnan 5x10-en egy felvonulási szekrénybe. Ide kötötte be a raktárak/műhelyek tulaja a betáp kábelt. Szakmája vagy nem a villany , nem tudom

Nem ELMű terület

Nulla szakadás nem volt, mert nem....

Előzmény: ha4nz (61988)
ha4nz Creative Commons License 2 napja 0 0 61994

Ebben a szakmaban egy percig sem szabad laza lenni.

Ismerős érzés, naponta sokmillió forint a veszteség percenként a munkahelyemen ha selejt lesz. Mondjuk zseblámpával sem szeretek közlekedni a koromsötétben, de ha muszáj...

Előzmény: Tízenhármaska (61993)
Tízenhármaska Creative Commons License 2 napja 0 1 61993

Sajnos ezzel nem vagy egyedul.

En nem szeretnek szemelyeskedni,de s,erintem eljott annak az ideje,hogy megfizesse a tanulopenzt.

Ha mar unatkozott.

Ebben a szakmaban egy percig sem szabad laza lenni.

Előzmény: ha4nz (61988)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 61992

Érdekes, hogy a vezeték nélküli csengőket 1 gomb 1 egységgel árulják. Esetleg 2 gombbal, vagy max 2 egységgel. Nekem viszont olyan kellene aminél 1 gomb és 4 belső egység lenne amelyik nem trillalalalázik, hanem csak normálisan csenget, és világít is. Rá lehet bírni az egységeket, hogy mind ugyanazon 1 gombról vezérlődjön és egyszerre csörögjön?

ficere50 Creative Commons License 2 napja 0 0 61991

Amennyiben pedig "kapcsoló üzemű" az előbb említett tápegység, akkor legelőször az úgynevezett "hálózati-szűrőkondenzátor" fog elszállni a diódahíddal együtt, mert nagyon nagy lesz már a feszültség rajtuk!

Az elkón, egyenirányítás után, 400 x 1,41 = 564 V DC(!) a tervezett, 324 V DC helyett!

Márpedig ide 350-400 V -os elkókat építenek be. (költség és helyigény miatt)

Előzmény: ficere50 (61990)
ficere50 Creative Commons License 2 napja 0 0 61990

A mai készülékek legtöbbje elektronikus vezérlésű, nem elektromechanikus, mint anno! Ez egyben azt is jelenti, hogy a készenléti állapotuk, indíthatóságuk, órájuk, stb,. miatt állandóan feszültség alatt vannak a tápegységükön keresztül. Ha ezek a tápok sima statikus (nem kapcsoló üzemű) fokozatok, akkor a bejövő túlfeszültséget arányosan "továbbadják" az elektronika felé. Az meg természetes, hogy egy processzor nem kedveli az 1,73-szoros túlfeszültséget a bemenetén és ezért meghülyül...ez van.

Előzmény: King_of_Giants (61982)
SZ-B50 Creative Commons License 2 napja 0 0 61989

Szerintem nullaszakadásod volt, érdemes átnézni nehogy megismétlödjön mer tönkreteszi a kisseb fogyasttókat.

ha4nz Creative Commons License 2 napja 0 0 61988

Csak én nem értem? A kábel egyik felét te bekötötted, a másikat meg a laikus a felvonulási szekrénybe. Akkor mi táplálja a műhelyt? A felvonulási szekrény?

(Bocs de nem sikerült felfognom eddig)

paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 61987

Hát, Gizike belökte.

Szerintem vagy eleve be volt kapcsolva, vagy Power-on esetén automatikusan bekapcsol magától, mert egy digitális vezérlésű kínai.

Előzmény: King_of_Giants (61986)
King_of_Giants Creative Commons License 2 napja 0 0 61986

:)

Na de mi a helyzet a készülékek kapcsolóival?

Nagyobb fesztültség hogy kapcsolja be a kvfőzőt és a mikrót?

Előzmény: paplanfa (61985)
paplanfa Creative Commons License 2 napja 0 0 61985

Legközelebb Gizikét kapcsolgasd, hátha megadja magát. A kávét és a mikrót pedig bízd rá.

Előzmény: King_of_Giants (61984)
King_of_Giants Creative Commons License 2 napja 0 0 61984

Be , az anyja istenit!

Főkapcsoló le volt kapcsolva, üldögéltem az irodában és untam mit tököl a szerelő

Gondoltam bekapcsolóm a tűzvédelmi főkapcsolót, ha megjön a villany hallom a kattanást ahogy behúz

Minden le volt kapcsolva kivéve az az egy  k.megszakitó amin azok a gépek voltak + az ÉV.

Kattant a főkapcsoló, odaballagtam az elosztóhoz és akkor mértem feszültséget, de a készülékek már megadták magukat

Az öreg persze tagadta

Jó tanulság megint!

Előzmény: nap50 (61983)
nap50 Creative Commons License 2 napja 0 0 61983

Hát ezt nagyon benézted! Még ha én magam kötöm be a tápoldalt akkor se kapcsolom fel a főkapcsolót amíg műszerrel meg nem nézem, hogy minden rendben van.

King_of_Giants Creative Commons License 2 napja 0 0 61982

Tudja valaki hogyan működnek a mai kávéfőző és mikro kapcsolói?

Mert úgy tűnik ezek nem mechanikus kapcsolók

Műhely hálózat kész, 5eres betáp kábel bekötve, telep tulaja azt mondja beköti a másik végét egy felvonulási szekrénybe. TNS rendszer

OK. várok

Kattan a főkapcsoló örülök, örül a haver is

Egyszercsak bugyogás kávéfőzőböl dől a víz, mikrosütő világitása kigyullad és elalszik

Nézem, fázis és nulla  között 380 és ugyanakkor egy fázis hiányzik

Üvöltözök a "telepesnek" hogy mi a helyzet

Valamit düdörgött aztán semmi villany, később helyreállt minden

Mondom neki fázist adott a nullára

Ő nem!

Szoval hogy kapcsolódhatott be a kv.főző és a mikró ha 380-at kapott?/persze tönkrement mindkettő/

Még jó hogy a fő mágneskapcsoló tekercse kibirta

Nem mintha ez megismétlődne, sose tudni itt, de van megoldás arra hogyha ilyen helyzet áll elő, akkor valami vészkapcsoló lekapcsoljon?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 3 napja 0 0 61981

Ha olcsón szeretnél közel kerülni egy szabályos megoldáshoz, akkor ki kell vésni a roncsolás helyét, a sérült eret csokival megtoldani, majd egy műanyag kötődobozt okosan kettévágva valahogy a sérült szakasz köré beépíteni úgy, hogy a későbbiek során is bármikor hozzá lehessen férni ehhez a ponthoz.

Sajnos sokan alkalmazzák (még szakemberek is) a régi jó "kivéssük, összeköttyük, utánna jól le-szikszalagozzuk,  aztán bevakoljuk és elfelejtjük" módszert, de ezt nem javasolnám.

De a sérült vezeték jóra kicserélése a csőben szerintem olcsóbb/egyszerűbb lenne.

Előzmény: Zsuzsanna Kiss1989 (61969)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 3 napja 0 0 61980

"ez a megoldás is megfelel, hogy egyszerre ég mind a 4 lámpa csak akkor 3 helyről kell, hogy tudjam mind a 4 lámpát kapcsolni, mind a két utca felőli kapunál és a bejárati ajtónál....Kérdés, hogy melyik kapcsolás az egyszerűbb, olcsóbb megvalósítani?"

Anyag-árban a legolcsóbb, vezetékezésben kicsit bonyolultabb a két kapuhoz egy-egy váltókapcsoló, középre meg egy keresztkapcsoló.

A legegyszerűbb (habár egy picivel drágább) viszont az, ha egy egyszerű impulzusrelét vezérelsz a három (vagy akárhány) pontról egyszerű csengő nyomógombokkal.

Ráadásul léteznek akár olyan komolyabb impulzus relék is, amelyeknél - ugyanazon nyomógomb(ok) többszöri megnyomásával - több lámpa-áramkört lehet kapcsolgatni, tehát egy ilyennel akár az eredeti elképzeléshez hasonló trükk is megvalósulhat.

Egy vezérlési mód:

- első gombnyomás: csak az első lámpa(csoport) világít

- második gombnyomás: csak a második lámpa(csoport) világít

- harmadik gombnyomás: mindkét lámpa(csoport) világít

- negyedik gombnyomás: má megin setít van

Előzmény: Csabee1987 (61974)
cucu Creative Commons License 3 napja 0 0 61979

A sérült szakaszt -ami gondolom kb. 10 mm-es lehet- a sérülés közepén vágd el és egy csokival kössétek össze. Megfelelő szigetelés után így is maradhat. 

Persze, jobb lenne kicserélni új vezetékre. Ellenben az áram fogyasztási szokásotokat csak ti ismeritek, így az is elképzelhető, hogy egyelőre nem is akkora a probléma, feltéve, hogy nincs rajta komolyabb terhelés.

Előzmény: Zsuzsanna Kiss1989 (61972)
1david7 Creative Commons License 3 napja 0 0 61978

2 váltó és egy keresztváltó kapcsoló, és valamivel több vezeték, vagy egy impulzusrelé, 3 nyomógomb/nyomókapcsoló kinek mi tetszik, és valamivel kevesebb vezeték. 

És itthon azért használok impulzusrelét mert 5 helyről kapcsolom a lámpákat, meg telítetten vannak a csövek azon a részen, 1 vezetéket meg egyszerűbb behúzni, jobban elfér. 

pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 61977

Impulzus relé miért nem jó?

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 61976

Ömmm 4 db mozgásérzékelős verzióval nem járnál jobban? Ezeregy előnye van, hátránya, hogy az érzékelőnek van egy kis standby fogyasztása.

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 61975

Köszi! Víz oda nem esélyes, bár találtam 60mm-es, sorolhatóan összedughatót az obiban, körbesorjázom hátha bele lehet dugni. Minden nap újat szopik tanul az ember.

Előzmény: pajaci (61970)
Csabee1987 Creative Commons License 3 napja 0 0 61974

Másik fórumtárs is kérdezte, és írtam is, hogy ez a megoldás is megfelel, hogy egyszerre ég mind a 4 lámpa csak akkor 3 helyről kell, hogy tudjam mind a 4 lámpát kapcsolni, mind a két utca felőli kapunál és a bejárati ajtónál.

Ez így teljes mértékbe megfelel. Kérdés, hogy melyik kapcsolás az egyszerűbb, olcsóbb megvalósítani?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (61966)
paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 61973

Oda villanyász kell aki felvilágosít minden ott fellelhető valóságról, és kicseréli azt a kábelt is.

Előzmény: Zsuzsanna Kiss1989 (61972)
Zsuzsanna Kiss1989 Creative Commons License 3 napja 0 0 61972

Most néztük meg sajnos a vezeték is elvékonyodott :-( csak azt nem tudjuk hogy mennyire

Előzmény: Zsuzsanna Kiss1989 (61969)
Herr Petya Creative Commons License 3 napja 0 0 61971

Kösz a jó tanácsot... Időközben rájöttem, hogy az általam keresztkapcsolónak hitt kapcsoló csak egy alternatív kapcsoló, csak vmi "bonyolultabb" változat :/ 

Előzmény: még1MbR (61967)
pajaci Creative Commons License 3 napja 0 0 61970

Ha nem megy bele víz, működik az úgy is.

Előzmény: paplanfa (61968)
Zsuzsanna Kiss1989 Creative Commons License 3 napja 0 0 61969

Tisztelt szakemberek! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy nem olyan rég vettünk egy ingatlant, aminél nem tudjuk, hogy hol mennem a villanyvezetékek!Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy fúróval megsértettünk egy villanyvezetéket! Tud e valaki olyan módszert, ami a fal kibontása és a vezeték teljes cseréje nélkül megoldaná a mi problémánkat? A vezeték nem szakadt el, csak a szigetelés sérült meg rajta. Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel :-)

paplanfa Creative Commons License 3 napja 0 0 61968

Át akarom helyezni a wc villanykapcsolóját, az eredetileg belülre, wc-vel szemben elérhetetlenül  kiagyatlankodott, lehetetlen helyről, a triviális ajtó melletti külső falfelületre. Sikerült is átfúrnom a panel válaszfalat egy 60-as dobozfúróval. Természetesen ez azt jelenti, hogy a műanyag szerelődoboz még véletlenül sem fér bele... A furat sajnos tényleg 60-as. :( Maradhat-e így kopaszon a betonlyukban a kapcsoló vagy faragjak bele mégis egy műanyagpalástot zárófenékkel leragasztva? A túloldala vastagon el lesz dolgozva csemperagasztóval.

még1MbR Creative Commons License 3 napja 0 0 61967

Én sima multiméterrel kicsipogtatnám, miként működik az adott keresztkapcsoló, melyik lába melyik és kész.

Előzmény: Herr Petya (61897)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 4 napja 0 0 61966

Van valami ésszerű oka annak, ami miatt nem világíthat mind a négy lámpa egyszerre?

Az energia fogyasztás nem lehet az ok, mert 4 db 5 wattos LED izzó együttes fogyasztása óránként 1 (azaz:egy) forint (tehát amikor pl valaki égve felejti egész éjszakára a teljes kinti világítást, reggelre elérheti a kár akár a 10 Ft-ot is)

Remélem nem ezt sokallod és most nem azért akarsz tízezreket költeni speciális kapcsolásra, hogy azzal azután megtakaríthasd  évente egy gombóc fagyi árát ;)

Előzmény: Csabee1987 (61900)
pajaci Creative Commons License 4 napja 0 0 61965

Impulzusrelé oszt jónapot.

gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61964

Sima váltóval nem működik. Duplákkal, közös billenővel igen. 2 relével szintén. Attól hogy nem akarjuk egyszerre használni az összes lámpát, még nem kell elvenni a lehetőségét ha van rá megoldás. Mind a két változatot megrajzoltam, a reléset, és a kapcsolósat is. Mindkettő működik. Mindkettőnek van előnye, és hátránya is.

Előzmény: ha4nz (61962)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61963

Bizonyára!

Fáradt nekem már az agyam is

üdv HA5029 :)

Előzmény: ha4nz (61962)
ha4nz Creative Commons License 4 napja 0 0 61962

Én is így értelmeztem, ezért kell a 2-re a relé. Én úgy gondoltam az utcai kapukhoz váltó, bentre meg az ikerváltó.

Előzmény: King_of_Giants (61961)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61961

Azt mondta az olvtárs, olyan eset nincs, hogy mind a 4 égjen

Előzmény: gergerg (61958)
ha4nz Creative Commons License 4 napja 0 0 61960

Igen, de a 2-es lámpát valóban meg kell relézni, mert a párhuzamos kötések miatt bármelyik kinti váltó felkapcsolásával világítana az összes. 

Mondjuk classic ikerváltót még nem szereltem, de az anya 106+6 nem lopta be magam a szívébe. 6 csavar, és a munkaérintkező bekötése oldalról van, tehát derékszögbe kell hajtani a vezetéket, meg semmi nyomólemez nincs a csavar alatt.

Előzmény: gergerg (61950)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61959

Így már jó, csak Ha4nz bezavart a két sima váltóval. :-)

gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61958

Az a baj a rajzoddal, hogy ha a 2-3-4 világít, az 1-est nem lehet felkapcsolni.

Előzmény: King_of_Giants (61955)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61957

Persze dupla váltóval ha a helyszin engedi

Előzmény: King_of_Giants (61955)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61956

Bocs ez nem jó!

Előzmény: gergerg (61954)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61955

Én meg így gondoltam

Előzmény: King_of_Giants (61952)
Herr Petya Creative Commons License 4 napja 0 0 61953

Szia. 

Hasonlót szeretnék én is csinálni (lentebb egy hsz-ban leírtam részletesen)...https://legrandaruhaz.hu/Legrand_valena_keresztkapcsolo_feher Ezzel a keresztkapcsolóval ez megvalósítható? 

Előzmény: Dreamer (61938)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61952

Gyors vagy én meg fáradt és vén :)

Köszönöm, átnézem

Előzmény: gergerg (61949)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61951

Igaz!

Előzmény: Zs:) (61946)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61950

Az anya 106+6-osára is rá megy a sima billenő? 

Előzmény: ha4nz (61948)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61949

Előzmény: King_of_Giants (61944)
ha4nz Creative Commons License 4 napja 0 0 61948

Bocs, elírtam! 2db 106 és egy 106+6 kell.

Anyának is van 106+6 kapcsolója, nem kell classic feltétlenül.

Előzmény: ha4nz (61947)
ha4nz Creative Commons License 4 napja 0 0 61947

2db ikerváltóval megoldható. Fázisokat feladod, 2*2-vel játszol, a két kapcsolt fázisra (A és B) meg felkötöd a lámpákat csoportokban. "A" kimeneten 1-2 "B"-n meg 2-3-4 jelű lámpa. Csak a betáp azonos fázisod legyen.

Zs:) Creative Commons License 4 napja 0 0 61946

elég egy váltós relé

Előzmény: King_of_Giants (61944)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61945

Ha villanyszerelő csinálja, mentsd el neki az írásomat, érteni fogja. Prodax kapcsolókkal is meg lehet csinálni, abból ugyanis létezik dupla váltó kapcsoló, amiben semmi rendkívüli nincs, kivéve hogy rá lehet tenni egy sima billenőt, így olyan mintha két külön váltókapcsolást egyszerre kapcsolnál. Vagyis lenne az egyik szakaszon is egy dupla váltó kapcsolás közös billenővel, amiből az egyik kör az arra vezető lámpákat kapcsolja, a másik meg az ajtó felettit. Ugyan így a másik szakaszon is. Annak a két körnek, ami az ajtó fölötti lámpát kapcsolják, a kapcsolt szálait össze kell fogni. Viszont itt figyelni kell a kapcsolók felszerelésekor, hogy az azonos szakaszon lévő kapcsolások egyszerre kapcsoljanak, vagyis a váltószálak jól legyenek bekötve. Szivesen lerajzolom, ha szeretnéd.

Előzmény: Csabee1987 (61942)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61944

Nincs kedved megrajzolni?

Én két nyitó-egy záró érintkezős 1db. m.kapcsolóval tökölök itt

Előzmény: gergerg (61935)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61943

Ez egy lépcsőházi kapcsolás, de neki nem ez kell

Én mágneskapcsoló/relében gondolkodtam, de még nem kerek a dolog

Előzmény: Dreamer (61938)
Csabee1987 Creative Commons License 4 napja 0 0 61942

Köszönöm a részletes leírást. Végül is nem Én fogom csinálni, hanem villanyszerelő, csak előjáróba szerettem volna érdeklődni, hogy milyen lehetőségek vannak, illetve mennyire bonyolult megvalósítani.

Előzmény: gergerg (61941)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61941

Azt elfelejtettem írni, hogy ugyan ez megoldható relék nélkül is, ez esetben viszont Prodax classic kapcsolókat kell alkalmazni, és kicsit oda kell figyelni szerelvényezéskor.

Előzmény: gergerg (61935)
Lacivill Creative Commons License 4 napja 0 0 61940

Ha gyárilag dugvilla van rajta akkor dugaljat szoktam, ha nincs akkor 2 sarkú kapcsoló.

Előzmény: ha4nz (61939)
ha4nz Creative Commons License 4 napja 0 0 61939

Még egy tipp a lakáselosztókhoz: ha a kalapsín magassága változtatható, akkor mindkét oldalon ugyanannyit emeljünk rajta. A gyakorlat azt mutatja nálam is, hogy a négy tipli jó helyen legyen és óvatos lazításokkal lehet újból egyenesbe ugrasztani.

Jelenleg mi vonatkozik egy kondenzációs kazán bekötésére? Ha dugaljból táplálom és ha fix bekötésű közvetlenül a lakáselosztóból?

Dreamer Creative Commons License 4 napja 0 0 61938

Kapcsolókkal kb így:

Dreamer

Előzmény: Dreamer (61937)
Dreamer Creative Commons License 4 napja 0 0 61937

Több megoldás van.

Lehet rádiós úton, elég drága, minimál vezetékelés.

Lehet impulzusrelével, nagyon elegáns megoldás, kevés vezeték, relatíve drága a relé és bizonyos esetekben hangos is.

Megoldható 3 megfelelő kapcsolóval is, ez több vezetékelés, de ez is ugyanúgy működik.

Dreamer

Előzmény: Csabee1987 (61936)
Csabee1987 Creative Commons License 4 napja 0 0 61936

Végül is ez a megoldás is megfelelne, viszont akkor úgy kéne, hogy három helyről lehessen kapcsolni mind a 4 lámpát.

Melyik megoldás valósítható meg könnyebben, kevesebb vezetékeléssel?

Előzmény: Dreamer (61934)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61935

Nem ismerem a konkrét helyszínt, de megpróbálom elképzelni. Van egy bejárati ajtód, ami fölött lenne egy lámpa (2-es) Tudsz menni a kapu felé, ahol van egy másik lámpa (1-es) Tudsz menni hátra az udvar felé, ahol van 2 lámpa (3-as, 4-es) Lenne az ajtónál két kapcsoló, az egyikkel az 1-es 2-es lámpát szeretnéd kapcsolni, a másikkal a 2-es, 3-as, 4-es lámpát. Ezeknek lenne egy-egy párja a ház 2 sarkánál. A lényeg, hogy akár a kapu felől világítást kapcsolod fel, akár az udvar felőlit, a bejárati ajtó feletti lámpa mindig világítson, mert az a közös terület.

Ezt úgy tudod megoldani, hogy csinálsz 2 önálló váltó kapcsolást, egyet az 1-es lámpának, és egyet a 3-as, 4-es lámpának. Ezzel már tudsz is két felé menni, csak a bejárati ajtó fölötti nem világít még (2-es) Ezt úgy tudod megoldani, hogy a két önálló váltókapcsolást úgy csinálod meg, hogy mindkét lámpaszálat levezetékeled a bejárati ajtónál lévő kapcsolóhoz. Vagyis a fázist fogja a 2 sarkon lévő kapcsoló kapni. Így a pejárati ajtónál lévő kapcsolóban, mind a két kapcsolt fázis ott lesz. Oda vezetékeled a 2-es lámpa lámpaszálját is. Így már az dönti el hogy melyik lámpákkal megy majd együtt a 2-es lámpa, hogy melyik kapcsolóra kötöd. De mi azt szeretnénk, ha mind a kettővel menne. Ehhez az kell, hogy ha még nincs bent a doboz, eleve mély dobozokat tegyél a bejárati ajtóhoz. Ha már bent van a doboz, és nem tudod kicserélni, ki kell vésni az alját, hogy legyen mögötte egy üreg. Ha ez meg van, ebbe az üregbe beteszel 2 db relét. Az egyik relé behúzótekercsét az egyik kapcsolásra, a másikét a másik kapcsolásra kötöd. A relék egy-egy záró érintkezőjét párhuzamosítod, és adsz rá egy fázist, valamint rákötöd a 2-es lámpa lámpaszálját. Inentől a 2-es lámpát a relék kapcsolják, bármelyik relé kapcsol be, a 2.es lámpa világítani fog. A relék pedig akkor kapcsolnak be, ha valamelyik kapcsolás lámpája világít. Ha mind a két kapcsolás világít, mind a két relé meghúz, mind a kettő ad áramot a 2-es lámpának, de ezzel semmi baj nincs.

Már megírtam.....

Előzmény: Csabee1987 (61933)
Dreamer Creative Commons License 4 napja 0 0 61934

Ha figyelembe veszem a kapcsolókat, a vezetékelést, stb ennek mi értelme van?

Miért nem jó egyszerűen mind a 4 világít, és ezt tudod váltó kapcsolásban kapcsolni? Ezek a lámpák nagyon sokat égnek, vagy valakit zavar a fényár?

Dreamer

Előzmény: Csabee1987 (61933)
Csabee1987 Creative Commons License 4 napja 0 0 61933

Olyan nincs. Két utcára nyíló portánk van és mindkét utcáról van kapu és használjuk is. Egyik bejárat felől lenne egy kapcsoló ami kapcsolná az 1-2-es lámpát. A kapcsoló párja lenne a konyhába.

A másik bejárat felől is lenne egy kapcsoló ami kapcsolná a 2-3-4-es lámpát és ennek a kapcsolónak is lenne egy párja a konyhába. A 2-es lámpa van a bejárati ajtónál azért lenne fontos, hogy ezt mindkét irányból tudjuk kapcsolni.

Előzmény: King_of_Giants (61932)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61932

És van eset amikor mind a négynek is világitani kell?

Előzmény: Csabee1987 (61929)
King_of_Giants Creative Commons License 4 napja 0 0 61931

A márkás termék sem óv meg néha a figyelmetlenségtöl :)

Rugjatok belém, köpjetek le, elmondom hol volt a hiba

Nem mindegy melyik az alaplap felső oldala, mert az egyik oldalon 55mm, a másik oldalon 45mm

az a láb/távtartó amibe a fedél csavarja belemegy

Az előzetes rajz szerint a föld és a nullasin alúlra került

Ezért én is úgy raktam fel, figyelmetlenül forditva, hogy ezek alúl legyenek. Így persze nem ment fel a fedél

Amikor lebontottam a szerelvényeket ott látom a TOP jelzést, hogy annak kellett volna felülre kerülni. Megforditottam stimmel

Úgyhogy most öröm és bódottság. Holnap meglesz az 5eres betáp, fogadó doboz megvan , akkor a motorok forgásiránya is tisztázva lesz. Még egy kötést kell csinálni és kész.

Világitások már mennek, haver örül

Előzmény: Lacivill (61908)
gergerg Creative Commons License 4 napja 0 0 61930

Igen, megoldható.

Előzmény: Csabee1987 (61929)
Csabee1987 Creative Commons License 4 napja 0 0 61929

Lenti kérdésemre tud valaki válaszolni?

Varek1 Creative Commons License 4 napja 0 0 61928

Talán ez segít :

A szerelvények általános elhelyezési magassága: 
- kapcsolók esetében (pl. világításkapcsolók, csillárkapcsolók, villanykapcsolók, csengőkapcsolók, fényerőszabályzók, termosztátok) a járószint felett ~115 vagy ~140 cm-rel,
- dugaszolóaljzatok esetében (pl. hálózati csatlakozó aljzatok, informatikai csatlakozók, telefonaljzatok, hangszóró kivezetők) ez a magasság a padló szintjétől ~40 cm,
- akadálymentesített közegben a villamossági szerelvények elhelyezése ~85-110 cm közötti magasságban ajánlott."

Előzmény: Jennyy (61904)
Dreamer Creative Commons License 4 napja 0 0 61927

Vonzó a rózsaszín műköröm... :)

Dreamer

Előzmény: tubi0019 (61925)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 4 napja 0 0 61926

Ezek két-tűs JST (apa) csatlakozók egy fekete dobozban.

Ezekre két-tűs anya JST csatlakózókat lehet rádugni.

Google: https://www.google.hu/#q=jst%20csatlakoz%C3%B3

Előzmény: tubi0019 (61925)
tubi0019 Creative Commons License 4 napja 0 0 61925

sziasztok ez milyen csatlakozó?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 4 napja 0 0 61924

Költséghatékony töltő Tesla elektromos autóhoz:

[további részletek itt]

paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 61923

Ha a fal nem sík az okozhat ilyesmit.

Előzmény: Tízenhármaska (61921)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61922

"Sima egyenes fal"

Hoppá!

Sima úgy néz ki, de közel sem néztem hogy sík-e. Ennyire, kb.300mm-en görbülne a fal 4-5mm-t?

Nem rossz ötlet! Megnézem ha fellazitom a rögzitő csavarokat mi történik.

Látom a korábbi link nem jó

http://www.haluxvill.hu/eti-24h-falonkivuli-eloszto-atlatszo-ajtoval.html

Előzmény: paplanfa (61920)
Tízenhármaska Creative Commons License 5 napja 0 0 61921

Ha ujra elolvasod az irasat,figyelmesen,akkor irja,hogy uresen kiprobalta es ugy jo volt.

Majd szepen beszerelvenyezte,es akkor nem passzol.

Szerintem.

Biztos megtalalja,hogy hol feszul,csak hat ugye akkor mar picit turelmetlen is volt mert az Aramvedokapcsolo is "szivatta" picit.

Előzmény: paplanfa (61920)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 61920

Szerintem megnyekkent a dobozfedél amikor összecsavaroztad. Egyenes, simára glettelt fal van mögötte, merőleges tiplikkel, vagy valami sörhiányosan, girbegurbán feltaknyolt vakolatra csavaroztad fel? A műanyag szeret hajladozni. Passzol körbe, de ha megnézed jobban, akkor kiderül, hogy elcsálult.

Előzmény: King_of_Giants (61911)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 61919

Oda rakasd ahol neked a korábbi tapasztalataidból kiindulva kelleni fog, és eléred. Mosogató fölé azért ne, ott csak világítás legyen.

Előzmény: Jennyy (61904)
paplanfa Creative Commons License 5 napja 0 0 61918

Miért, milyen?

Előzmény: remete004 (61898)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61917

OK átlátom

korábban irtam minthogy gondolkodtam volna :)

Előzmény: King_of_Giants (61915)
Jennyy Creative Commons License 5 napja 0 0 61916

Köszi szépen a válaszokat, tehát akkor ízlés szerint :-)

Ez jó hír.

King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61915

És még egy kérdés

ÉV relé az elosztón

Hosszabbitóbol bekötöm a nullát, minden kábel nullája közösitve a táblában

Fázist ráteszem a 3F ÉV relé egyik fázisára, az ÉV lekapcsol. Nullája teljesen üres még, mivel betáp nincs

Tehát egy teljesen független 3f elosztó, külső hosszabbitóbol nulla a nulla sinre, egy fázis az ÉV egyik vagy másik fázisára

Nem értem a jelenséget

Előzmény: King_of_Giants (61914)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61914

Másnak, jóbarátnak

Ez a korábban emlegetett autófényező műhely villany hálózata

Csatornázva lett, elég korrekten sikerült, eltekintve a külső betáp vékony kábelétöl, de az talán meg lesz oldva

Az viszont nem az én gondom

Előzmény: Lacivill (61912)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61913

Semmiféle szabvány nincs az elhelyezésre ott

Max hogy a csempéhez szépen illeszkedjen, a doboz szintben legyen a csempével,  illetve ne legyen olyan alacsonyan hogy a lefelé álló villásdugó ne férjen el kényelmesen a pulttol

Előzmény: Jennyy (61899)
Lacivill Creative Commons License 5 napja 0 0 61912

Magadnak szerelted, vagy másnak?

Előzmény: King_of_Giants (61911)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61911

A doboz "nyersen" össze van szerelve, könnyedén nyilott, lejött a teteje

Ugyanigy össze kellene mennie

Néztem , mértem mindenféleképpen, fázis sint megforditottam hogy befelé álljon, nem mintha...

Ez csak nem minőség kérdése ha valami üresen jó, telerakva nem. Nem akad a megszakitókban sem

Az tény, legközelebb szigorúan csak egy gyártány családot veszek és ha valami nem ugyanaz nem veszem át. Franc se gondolt ilyenekre

Mindegy, holnap bizonyára megoldom, rájövök hol a gond

Idáig pár fajta elosztót összeraktam, de ilyen hibával még nem találkoztam

Gondoltam hátha valaki szopott már vele

King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61910

Összekeversz valakivel

Előzmény: Jahno (61909)
Jahno Creative Commons License 5 napja 0 0 61909

Én nem mertem beírni, hogy kb. Ő volt aki pár dologgal ugyanígy beszopott, akkor szerintem még Te is írtad, hogy dobozból legyen Hensel, mert az speciel nem túl szar és akkor megkaptad, hogy de ez occsó. Sablonos adok-kapok :-)

Lacivill Creative Commons License 5 napja 0 0 61908

Használj márkásabb termékeket, kevesebbet fogsz idegeskedni.

Előzmény: King_of_Giants (61903)
C20NE Creative Commons License 5 napja 0 0 61907

En kilencven fokban, vizszintesen kinyujtom a kezem es mar meg is van az optimalis magassag :-)))

Előzmény: Tízenhármaska (61905)
Lacivill Creative Commons License 5 napja 0 0 61906

Nincs.

Tízenhármaska Creative Commons License 5 napja 0 0 61905

Mi altalaban 110-120centi kozd tesszuk.

Ez az en szabvanyom :-))

Jennyy Creative Commons License 5 napja 0 0 61904

Kénytelen vagyok szerelővel csináltatni, mivel én nem értek hozzá. A tervezés miatt szükségem lenne az adatra, hogy mi a szabvány, ami a vill. szerelőre kötelező, hiszen ő fogja csinálni. Ha valaki tudja, kérem írja meg. Köszönöm.

Előzmény: Varek1 (61901)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61903

Arrol nem is beszélve, hogy azonos családbol rendeltem megszakitót, ÉV-t,  motorvédőt

Persze az ETI család ÉV és megszakitó csavar megoldása/magassága nem stimmel a Ganz motorvédővel

Jó, ezt megoldottam, de mérgesitő a dolog

Előzmény: King_of_Giants (61902)
King_of_Giants Creative Commons License 5 napja 0 0 61902

Jó estét

Egyszerű kérdés

ETI 2x12-es falon kívüli elosztó

http://www.haluxvill.hu/image/cache/data///ECTxPT-340x340.jpg

Minden megszakitó beszerelve, a tábla burkoló teteje nem megy a helyére

Bal oldalon határozottan ütközik, vagy 5mmre eláll. Nem tudok rájönni mi akadályozza

Megszakitóknál még lehetne nyomkodni befelé tehát azok nem akadályozzák

jobb fele a helyére megy

Nem jövök rá mi a gond. Ahhoz nincs energiám hogy leszedjek minden megszakitót ÉV relét stb, de ahogy méricskélem a fedél méreteit ezek nem is akadályozhatják

Felba*ta az agyamat rendesen :)

Járt már igy valaki?

Varek1 Creative Commons License 5 napja 0 0 61901

Szabvány valószínűleg van. de  az csak a szerelőre kötelező.

Akár a villanykapcsolók. Ott is van előírás, ami a szerelőre kötelező, de a tulaj egyébként oda rakatja, hová éppen akarja.

Csabee1987 Creative Commons License 5 napja 0 0 61900

Kültéri világítást a következő képen szeretném megvalósíttatni. 4 lámpa lenne összesen: 1-2-3-4. 1-2-t kapcsolnám két helyről. 2-3-4-et szintén két helyről. Vagyis a 2-es lámpa két körbe is benne lenne.

Megvalósítható e ez így? Ha igen mennyire bonyolult?

Jennyy Creative Commons License 5 napja 0 0 61899

Sziasztok! Szeretném szakértő segítségeteket kérni azügyben, hogy van-e valamilyen kötelező érvényű előírás, szabvány arra vonatkozóan, hogy a konyhában, az alsó és a felső szekrénysor közötti csempézett falon milyen magasságban kell elhelyezni a konnektorokat? Előre is köszi a segítségeteket.

remete004 Creative Commons License 5 napja 0 0 61898

Üdv,Egy kissé azért túl lősz a célon,mert ugye az én bírálatom az nem egyazon kategória  a Tiéddel ebben az ügyben.Ez alapvető intelligencia kérdése. Gondolom erre a csótány kérdésre is igaz a mondás,hogy mindenki magából indul ki.Nekem eszembe sem jutott volna ezt az állatát előhozni,mert szerencsémre kollégista korom óta nem találkoztam vele.(az nem ma volt)Hogy az ominózus étolaj a konyhaszekrényben, vagy a konyhaszekrényen foglal helyet,az nem higiénia kérdése.(jelen esetben inkább tűzrendészeti :) ) Egyébként jobb,ha nem tudod,milyen az az ház és a konyha amiről beszélünk,mert Ilyen csótányokkal álmodónak és jóindulatúnak elég nehéz lenne feldolgoznia. 

Előzmény: paplanfa (61894)
Herr Petya Creative Commons License 5 napja 0 0 61897

Ezt így értem is, hogy hány féle "kimenetele" van úgymond a dolognak. Magát a keresztkapcsolót nem tudom értelmezni, hogy ott melyiket hova. Ez típus függő esetleg? Esetemben van kettő hely ami fázisnak van jelölve a kapcsolón. Ezek mellett még kettő, ez 1-el van jelölve. Lentebb pedig még kettő hely, 2-el jelölve.

Előzmény: még1MbR (61896)
még1MbR Creative Commons License 5 napja 0 0 61896

Előzmény: Herr Petya (61895)
Herr Petya Creative Commons License 5 napja 0 0 61895

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy 3 lámpatestet szeretnék 3 kapcsolóval működtetni úgy, hogy mindenhol lehessen fel-le kapcsolni. Addig eljutottam, hogy az első váltókapcsolót bekötöttem. Fázis a fázisba, másik kettő barna közül egyik az "1-es"-be másik a "2-es"-be. A keresztkapcsolónál megvan az előző váltótól érkező fázis 1 és 2. Plusz ugye még kettő barna vezeték, ami megy tovább a végén lévő váltókapcsolóhoz. Kérdésem az lenne, hogy a keresztkapcsolón a 4 vezetéket, hogyan, hova kell bekötni, hogy működjön rendesen? Van rajta a fázisnak 2 hely, az "1-es"-nek kettő hely, és a "2-es"-nek kettő hely. És ezek után a "záró" váltókapcsolón melyiket melyikbe (fázisnak kettő hely, "1-es" és "2-es"-nek 1-1 hely.
Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv.

paplanfa Creative Commons License 6 napja 0 0 61894

Az ilyet miért nem a mosogató alá dugdossák lezárt flakonban? Fogadjunk, hogy ott van a csótányparadicsomi szemétkukájuk, ugye?

Előzmény: remete004 (61892)
GeriSoft07 Creative Commons License 6 napja 0 0 61893

jó, ha gyűjti, mert védjük a környezetet, de basszus, 4liter fáradt olaj meg 5l friss olaj a tűzhely mellett premier plánban :D

Előzmény: remete004 (61892)
remete004 Creative Commons License 6 napja 0 0 61892

Üdv.! Ne is mond! Ezeket a dolgokat nem tudom helyretenni. Az öko baromság miatt gyűjtögetik az olajat. Egyébként a tűzhely sarokban van,így kőrben elég nagy a tér.(tele lehet pakolni,hogy kéznél legyenek a dolgok) Egy párszor kifakadtam,hogy egy kis rendszert vigyenek az életükbe,de ezt zokon veszik.Én nem akarok ezért összeveszni,mert imádom Őket és az unokáimat.

Előzmény: Brikk stone (61883)
GeriSoft07 Creative Commons License 6 napja 0 0 61891

ezt a harcot én is rendre megjártam, hasonló cipőben.

Előzmény: liptak1 (61884)
cucu Creative Commons License 6 napja 0 0 61890

Igen.

Előzmény: paplanfa (61889)
paplanfa Creative Commons License 6 napja 0 0 61889

feléért? Viccelsz?

Előzmény: cucu (61888)
cucu Creative Commons License 6 napja 0 0 61888

Mitől biztos? Csak nem te voltál?

Előzmény: paplanfa (61887)
paplanfa Creative Commons License 6 napja 0 0 61887

Biztos ő kapta a bekötési díj felét.

Előzmény: Tízenhármaska (61886)
Tízenhármaska Creative Commons License 6 napja 0 0 61886

Mult ev karacsonykor jobarat meglepte nejet egy viltuzhellyel.

Figura mondja neki uzletben,hogy szaki kell hozza,es nem akarki,csak az kotheti be akit ok ajanlanak,mert maskulonben ugrik a gari.

Jobarat keri ezt irasba foglaltatni,persze hogy nem kap.

Elmeselte nekem.

Elmentem probavasarlasra,ezt elakarta velem is jatszani,kertem a vasarloikonyvet,irtam bele egy kis litaniat.

A srac mar nem dolgozik ott.

Nem erdekel,hogy ez kit haborit fel,ajaljon,ne eroltessen,zsaroljon,megtevesszen..

Előzmény: Lacivill (61885)
Lacivill Creative Commons License 6 napja 0 0 61885

Te nem vagy vállakozó? Mert villanytűzhelyet, és sütőt beköthet bármelyik szakirányú vállalkozás, nem köthetik csak egy kiszemelthez.

Előzmény: liptak1 (61884)
liptak1 Creative Commons License 6 napja 0 0 61884

A gyártók a szervizesekre is gondolnak, a napokban vettem egy beépíthető sütőt, kábel van 3X1.5-es dugvilla nuku, hívom a szakszervíz(mert hát miért is ne lenne az áldott szerviz köteles) ugyan mennyire fog az nekem fájni hogy kijöjjenek bekötni: osztottak szoroztak 30 Km-re kijönnek és ráraknak egy dugvillát potom 18000 ért,

elszállt a búrám , mondom a hölgynek a telefonba jó nincs gond jöjjenek , de kérem a szaki szakmunkás bizonyítványának másolatát , a termék  bekötéséhez a különbözeti vizsgát no meg kell egy szerelői nyilatkozat hogy a szabványoknak megfelelően kötötte be ja és a műbizonylat hogy nem a zugpiacról van a dugvilla. Mondanom se kell a hölgy elkezdett dadogni várjak már egy kicsit a telefonhoz hívja a főnökét. Na meg is történt, ugyanezt elmondtam neki is gondolkodott egy kicsit majd megkérdezte mijen minőségben szerelek villanyt. Mondom neki villamos biztonságtechnikai felülvizsgáló vagyok no meg vállalkozó  erre ő tegyem már meg azt a szívességet rakjam már fel a dugvillát meg pecsételjem már le a szervíz könyvet

én mondom ez azért nekem kéne írásban. 4 napon belül kiküldte a nyilatkozatot hozzájárul hogy én kössem be, jelzem a készülék alapból dugvillás kéne legyen legalább is a leírása alapján ennyit a gyártókról,(ja ha eleve dugvillás változatú akkor magyar honban nem hozhatnák forgalomba mert öntött dugvillásnak kéne lennie , mivel időszakosan nedves hejségnek lehet titulálni)

Előzmény: GeriSoft07 (61869)
Brikk stone Creative Commons License 6 napja 0 0 61883

kettő literes szintetikus hígító volt e a közelben ?

Előzmény: remete004 (61863)
pajaci Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61882

Pihend ki magad!

Előzmény: GeriSoft07 (61878)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61881

látom rosszul fogalmaztam, olyat, amit a motor vételekor megkapsz. Mert frekiváltóhoz ugye jár, de motorhoz semmilyen papírt nem kapsz, mint ahogy IC-hez sem kapsz, de le tudsz tölteni 10 oldalas PDF-eket a gyártótól

Előzmény: C200UF (61880)
C200UF Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61880
Előzmény: GeriSoft07 (61878)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61879

Pár fontos dolog a főzőlap útmutatóból:

• A készüléket 8év feletti gyermekek és csökkent fizikai, értelmi vagy mentális képességű, illetve megfelelő tapasztalatok és ismeretek híján lévő személyek a biztonságukért felelős személy felügyelete mellett használhatják

VIGYÁZAT
A készüléket csak képesített személy helyezheti üzembe. 

• Minden elektromos csatlakoztatást szakképzett villanyszerelőnek kell elvégeznie 

Modell HK654400XB Typ 58 GAD D4 AU Induction 7.4 kW Ser.Nr. ..........

AEG

Prod.Nr. 949 595 191 00 220 - 240 V 50 - 60 Hz Made in Germany

7.4 kW 

Azt hiszem világosan le van írva minden.

Ha ennyiből nem derül ki minden, akkor a kövérrel kiemelt rész vonatkozik :)

Előzmény: pajaci (61877)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61878

mutass egy vevőtájékoztatót egy 3F motorhoz

Előzmény: pajaci (61877)
pajaci Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61877

Hiába írsz száz oldalas szöveget, attól még nem lesz igazad.

Mutass egy olyan 3fázisú motort, aminek a vevőtájékoztatójában nincs leírva hogy háromfázisú.

Előzmény: GeriSoft07 (61875)
remete004 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61876

Üdv.! Ez egy mai követelménynek megfelel és persze,hogy tetszik is. Az említett beépíthető lapot nekünk szakember kötötte be.Gondolhatott volna rá szerintem.Én azt gondoltam,hogy ilyen dolgot a gyártótól eleve megkövetel a műszaki előírás. Ez a kerámialap egy használt németországi dolog.(olcsó) Azt kérdezem,hogy esetleg a biztonsági rész kihagyásra kerülhetett,vagy ez ilyen?Egy nagy főkapcsolót kissé durvának tartok felszerelni,de ha más nincs akkor az lesz. Köszönöm szépen!

Előzmény: Tízenhármaska (61866)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61875

ez most nagyon demagóg lett...

mivel háztartási, 230V lesz. ha 3 vezetékes, akkor nulla, védő, egy fázis. ha 4 vezetékes, akkor 2F 2x230V ha 5 vezetékes, akkor 3F DE 3x230V, és nem valós 2 vagy 3F, tehát 3x ugyanarra a fázisra is köthető. ha tényleg 3 fázisú lenne, akkor valós 3 fázisú hálózatra kellene kötni (RST) de itt 3x1F is beköthető

És ez vagy a kábelre ragasztott kutyanyelven, vagy a kötésdoboz belsején biza 100%-ban feliratozva van.

a kezelési útmutatóban nem kell benne lennie.

De akkor demagóg üzemmódú válaszom a demagóg benyögésre: mutass egy 3F motor KEZELÉSI ÚTMUTATÓT, amiben le van írva a bekötés.

Ha most azt kérném, addig ne írj semmit, amíg nem találsz, akkor nagy csend lenne.

mert ott még útmutató sincs, nemhogy leírva nincs benne. Ellenben van jó kis adattáblája, amire szabványos jelöléssel rá van írva minden.

Előzmény: pajaci (61874)
pajaci Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61874

Ebben az esetben éppen csak azt felejtették el közölni hogy hány fázisú. Vagy te villanymotort is úgy veszel hogy 10kw, oszt a kutyát se érdekli hány fázisú, úgyis szakembernek kell bekötni???????

Előzmény: GeriSoft07 (61871)
Markolóstejó Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61873

Nemcsak bekötni kell, a hálózatot is biztositani kell hozzá, az meg az én dolgom / költségem.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61872

És ami nem érintőpaneles, csak valami mezei?

Előzmény: Lacivill (61867)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61871

annyira kötelező, mint egy motor kapocsdeknijére ráríjzolni a bekötést :) ha egy mezei 3F motor, pont szükségtelen.

Előzmény: pajaci (61870)
pajaci Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61870

Nem szükségtelen, legfeljebb nem kötelező.

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 61869

Miután csak villamos képesítéssel rendelkező szakember kötheti be, szükségtelen részletezni. Sajnos sok gyártó tesz így

Előzmény: Markolóstejó (61868)
Markolóstejó Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61868

Kösz mindenkinek a segitséget. Ma el tudtam menni és megnézni személyesen. 2 fázis köthető be, ugyhogy megnyugodtam. Legrosszabb esetben majd felbővitem azt a 2 fázist 20 A-re.

Mondjuk az AEG meg bekaphatná, hogy nem birnak egy normális terméktájékoztatót összerakni.

Előzmény: joevagyok68 (61861)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61867

Jól nézne ki egy modern konyhában.....

Rendes érintő panelesen szokott lenni.

Szombaton max délelőtt lehet zörögni.

Előzmény: ha4nz (61865)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61866

Es arrol nem is beszelve,hogy akar ra is teheti a kis kezet a keramialapra.

En mostanaban olyant kotok be,aminek a tetejen van egy kis kulcsjel,ezt pr masodpercig folyamatosan ujjal erinteni kell.

Majd utana lehet csak munkafolyamatokat vegezni.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61865

Jelenleg új szerelésnél/létesítésnél nem kötelező? Régen mindenhol volt vagy bakony 3*16 vagy VBKM esetleg ganz kapcsoló...

Elszívó ügyben: a tetőn csak valami forgó vacak van, semmi motoros meghajtás. A lakók meg nem engedtek be, mert amúgy is szombaton mit képzelek, hogy zörgök. (ha tudnák, hogy a burkoló ezután fogja felszedni a régi járólapot...:) )

Előzmény: Szirty__ (61864)
Szirty__ Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61864

Áramtalanító főkapcsoló a tűzhely fölött, a gyermek számára elérhetetlen magasságban?

remete004 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61863

Üdv.! Szeretnék választ kapni az alábbiakra. Egy új építésű konyhaszekrénybe épített kerámialapos tűzhely majdnem komoly tüzet okozott. A két éves unokám eltekergette a gombokat és az ott hagyott konyharuha lángra kapott.(nem messze tőle 1db 5 liter étolaj +4 liter leöntögetett használt olaj) 

Azt kérdezem,hogy nincs ezeken a berendezéseken gyermekzár? A gombok szépen tekergethetőek minden ellenállás nélkül.Valami megoldáson gondolkodom pl egy nyomógombos kapcsolóval csak egyszerre lehetne működtetni a kezelőpanel kapcsolóit. Vagy valami gyermekzár megoldás érdekel.előre is köszönöm!

joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61862

jav.

rasegites' -sel

Előzmény: joevagyok68 (61861)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61861

Hasznalati utasitas magyar 51. oldal...

4 x 1600 w indukcios

'rasegites' max 10 perc 2600 w

hogy mi a 'rasegites'....de ugy  kijon a 10,4 szumma...

Előzmény: Lacivill (61859)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61860

alapból a lapok 98%-a köthető 1x230V, 2x230V és 3x230V-ra, és ez rá is van rajzolva, hogy vannak az áthidalók a kapocsdekniben

Előzmény: 2Bálint (61858)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61859

Ellentmondásosnak tűnik a leirás.

7.4, és 10,4kW-ról is ír.

lehet 1 fázison a 7,4,

2vagy 3 fázison 10,4kw a megoldás.

Előzmény: Markolóstejó (61854)
2Bálint Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61858

Modell HK654400XB Typ 58 GAD D4 AU Induction 7.4 kW 

AEG

220 - 240 V 50 - 60 Hz Made in Germany
7.4 kW 

Ezek a műszaki paraméterei a használati utasítás szerint

Előzmény: DJ Szegecs (61855)
gabrielke Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61857

Hajlandó persze, nálam is így van.

C20NE Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61856

Ez nem lehet egy fazisu max bekotheto egy fazisra is.

DJ Szegecs Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61855

10,4 kW teljesítményű, ez 1 fázis, 230V-on 45 A áramfelvétel lenne. 

Úgyhogy 100%, hogy nem egyfázisú!

Markolóstejó Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61854

http://www.eluxshop.hu/aeg-hk-654400-xb-fozolap

erről van szó,

sajnos még nem tudtam élőben megnézni, abból én is levenném, hogy van e 3f bekötési lehetőség.

azt nem tudja valaki, hogy az ELMÜ hajlandó e felbőviteni csak az egyik fázist? pl 16-16-16 ról 16-16-25re?

Előzmény: pajaci (61852)
C20NE Creative Commons License 2015.02.21 0 0 61853

Fenykepezd le a kapocstablajat es kiderul azonnal.

Előzmény: Markolóstejó (61851)
pajaci Creative Commons License 2015.02.20 0 0 61852

Ilyen főzőlap nem is létezik a gugli szerint.

Előzmény: Markolóstejó (61851)
Markolóstejó Creative Commons License 2015.02.20 0 0 61851

Következő  kérdésem lenne:

AEG HB654400  főzőlapot szeretnénk venni. A házban 3x16A van bevezetve (kifejezetten a főzőlap miatt)

5x4mmes rézdrót megy a sütőlaphoz.

Igenám, de ennek a főzőlapnak az adatlapján csak annyit látok, hogy 230V 7kW, tehát nekem ebből az jön le, hogy ez 1F 32A névleges fogyasztás. A boltban nem tudtak értelmes magyarázatot adni, hogy be lehet e kötni 3Fra a főzőlapot. Arra tippelnék azért nem, mert a zónák négyzet alakuak és összeérnek és ez problémát jelentene több fázis esetén.

Megvegyük ezt a főzőlapot? Arra gondoltam legrosszabb esetben felbővitem az egyik fázist 25A-re. Az ELMÜ enged ilyen asszimetrikus fázisterhelést?

szakmókus Creative Commons License 2015.02.20 0 0 61850

Tapasztaltam hogy a zsalunyitogatós nem tud kinyitni, ha a tetőventilátor megy. A lakásba nem áramolhat be a cúg, hacsak más szinten be nem szerelt más is ilyet. (én elvből nem szerelek be ilyet)

Ha a tetőventi nem szív eleget, lehet hogy össze szívta valahol a vászon harisnyát, van amelyikbe szűrő is van. Nálunk digitális időzítő indítja, értelmes időpontokban, a tető ventilátort, aki pára elszívót vagy más egyedi megszívást akart az a falazat átfúrásával (nem olcsó dolog) a kültérre fúvathatja.

Előzmény: ha4nz (61848)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.20 0 0 61849

Hát ott a dolgok mélyire kell nézni. kikapcsolt ventillátorral is huzatnak kéne lennie, de nézzétek meg minden emeleten a szellőzőt, lehet, hogy valaki már belebarmolt.

Előzmény: ha4nz (61848)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.20 0 0 61848

Én ott akadtam el, hogy befelé jön a cúg, amit nem értek, hogy mi okozza. Csak az irányát kellene megfordítani.

Én sem akarom a szomszédokat megáldani a matéria szagával, de ha semmi hangja nincs, akkor nyilván nem egy másik lakásba bekötött venti okozza.

Holnap megkérdezem a kk-t, mert már keresett, hogy ő lakik a negyediken, de nála is foghíjasak a dugaljak, mit lehetne tenni?

Előzmény: paplanfa (61846)
murray Creative Commons License 2015.02.20 0 0 61847

http://www.edigital.hu/Keresomuszer/Bosch-PDO-6-digitalis-keresomuszer-p361790.html?gclid=CjwKEAiAsJanBRCgnpfa0orvyz4SJAAbxEq-JZ-cQ6tKnFEKXVSnvufsQ38nrGC9Ym0DN0tnT7qjPBoCbr_w_wcB

sziasztok használt-e vki ilyen műszert? Bosch PDO 6 digitális keresőműszer

30as 40es tégla és mindenféle falban kéne villanyvezetéket keresni. jó ez?

paplanfa Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61846

ilyen hidegben ott venti nélkül is orkánhuzatnak kéne lennie. Nyáron viszont a tetőventinek kéne működnie, de ezt a tető alatt lakók mindig kikapcsolják. A lakásba ne tegyetek pluszban, inkább ha nagyon szar a helyzet, egy külön csövön vigyétek ki az erkélyre, vagy ahol lehet.

Előzmény: ha4nz (61844)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61845

Az elszívó venti fenn van a tetőn. Érdemes lenne megvizsgálni, működőképes-e. Én a lakás felőli oldalra nem tennék ventit.

Előzmény: ha4nz (61844)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61844

Köszönöm a válaszaitokat, de egy kicsit más vizekre evezve:

Adjatok légyszi tanácsot: panelba megrendelő kért elszívó ventillátorokat. Oké, de a fürdő csöve 130, ebbe a 120-as megoldható. A wc-ben csak 83-at mértem. Ide mit lehetne tenni, hogy tényleges célját elérje és ne a strangot büdösítse? A 83-as cső peremezve van a felszállóba, kiszedni szinte lehetetlen, és másik vége jelenleg síkban van az eléje tett gipszkartonnal. Előtte csak gondolom ez a fém takaró volt amin csak a kéményhatás rántotta ki a szagokat.

Ti hogyan állnátok neki a feladatnak?

GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61843

igen, de kb tökmindegy, mert nem profilra akarom tenni, ez a két profilra passzoló búra olyan, hogy megáll magában is felületre ragasztott led szalagon, és nem kell alá profil, ezért keresem.

Nem érdekel, milyen profil, milyen szabvány, milyen gyártó, olyan búra kell, ami félköríves, vagy szögletes, de falsíkra ragasztott led szalagra önmagában fel tudom ragasztani, és nem kell profilt alá marni. 

Sajna a legtöbbnek nincs jó felfekvő pereme ehhez

Előzmény: ha4nz (61841)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61842

Pontosan!

Dreamer

Előzmény: ha4nz (61841)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61841

Ilyennel még nem találkoztam, ez a bútorlapba mart nútba megy bele?

Előzmény: GeriSoft07 (61835)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61840

Oh, yeah! Ez kell a panelfürdőbe.

Előzmény: pajaci (61839)
pajaci Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61839
Előzmény: paplanfa (61838)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61838

Én meg olyan megoldást keresek ami a fürdőszobatükör két oldalán, függőlegesen fut, de totál vízhatlan, ugyanis közvetlenül a kád vonala fölött van. Valami kültéri karácsonyfasorszerűségféle állhat ehhez a legközelebb, de hátha van épeszű, borotválkozásra is alkalmas fényerejű verzióra valakinek ötlete.

John Zero Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61837

Na rögtön korrigálom is magam: véletlenül egy olcsót találtam, a többi ami az ebay-en van inkább 1600-1800 Ft/méter körültől indul, felfele, akkor mégse olyan vészes a magyar ár.

Előzmény: John Zero (61836)
John Zero Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61836

Ez egész jó ötlet, eddig csak barkácsoltam a LED szalagokkal, még nem jutottam a búráig.

Rákerestem ebay-en is: jellemező, hogy nálunk minden drágább. Igaz, a szállítási költséget beleszámolva olcsóbb lehet, pl. ez 1000 Ft/méter (alu profil + áttetsző burkolat) olaszországból, + 3800 a posta, ami sok.

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Profile-LED-Strip-1M-To-Strip-Bar-in-1MT-Choice-Cover-GLS-Italy-/331249828728?pt=IT_Stanza&hash=item4d20074378

Előzmény: GeriSoft07 (61835)
GeriSoft07 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 61835

Üdv

Led szalag profil búrát keresek, ahol kapok is, nem csak szivatnak hetek óta:

http://butorvasalat.com/spd/TM76300000/Aluminium-profilhoz-takaro-CORNER---GROOVE---OVAL-

http://butorvasalat.com/spd/TM86060000/Aluminium-profilhoz-takaro-PEN-pattintos-matt-2000

Ez a kettő lenne jó.

Valaki tud jó lelőhelyet? Bp, XVII ker, Maglód és vonzáskörzete

Jahno Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61834

Nekem Japánból a Sharp küldött számológéphez kijelző. Akkor még drágább volt, csak érdeklődtünk, hogy miképpen lehetetne megoldani, erre küldtek egyet ingyen. Bár szerintem egy hülye lehettem a tömegből :-)

Előzmény: Dreamer (61828)
pajaci Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61833

Bízzunk benne, hogy egyre többen követik a példájukat.

Előzmény: Dreamer (61832)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61832

Igen, olyan kell hozza mint a legtobb gepe. Azert az elv nagyon jol esett, hogy szo nelkul rovid ido alatt rendeztek. Az tapasztalom altalaban egy szerviz par szaz Ft koltsegen is rinyal.

Előzmény: paplanfa (61830)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61831

Lehet elmeleteket gyartani, de akar en is hibas lehettem.

Előzmény: ha4nz (61829)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61830

Nem típushiba? Ha 43 mm-es az a karima akkor szinte bármilyen fúrógépé jó oda.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61829

Talán adtak egy nyelet, nehogy felmerüljön benned néhány kérdés a garanciával kapcsolatos rendeletekből??? :)

Vagy volt egy elporlott géptest már a szervízbe aminek a nyele ismeretlen okból túlélte...

Dreamer Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61828

Múlt tavasszal szerelgetéshez vettem gépeket, többek között egy Extool pneumatikus ütvefúrót, ami egy kisebb gép, de elég sokat gyepáltam vésésre is.

Most attól térjünk is el, hogy anyaghibától, vagy túlterheléstől, de eltört a felrögzíthető fogantyú.

Felhívtam a szervizt, megkérték, hogy küldjem el a gép garanciális dokumentációját.

Három nappal később futárral küldtek egy új nyelet bérmentve.

Megmondom őszintén jól esett ez a hozzáállás!

Dreamer

liptak1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61827

Szia egyszer vagy kétszer csináltam de ha a szakikra hallgatsz messze kerülöd eszt a megoldást, csak a javát hogy mégis említsem: többnyire a padlás tartalmaz fát(mint léc, gerenda stb..) ugye gyúlékony, elő fordul kötéshiba az évek alatt nem jön le a szaga nem mégy fel nézegetni, ha meg a tető jön le mert lángol akkor már gond, a kolléga említette a bogarakat, megrágják a férgek(egér, patkány) olyant se igen láttam még hogy egy ilyen megoldásnál tökéletesen meglegyen oldva a szigetelés, kicsapódik a pára lejön a csövön be a szerelvénybe , áztat konnektort kapcsoló lámpát falat egyszóval balesetveszélyes, ha meg a szaki aki csinálja mégis toppon van és megcsinálja rendesen(bár ez a megoldás már kelt némi kételyt) akkor meg rá megy a gatyád.

Előzmény: Csabee1987 (61825)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61826

Többek között a hőszigetelés, bogarak levándorlása, padláson állatok szétrágják a dobozt/kábelt amit érnek.

Előzmény: Csabee1987 (61825)
Csabee1987 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61825

Miért?

Előzmény: Lacivill (61824)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61824

Kerülni kell ezt a megoldást.

Előzmény: Csabee1987 (61823)
Csabee1987 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61823

Sziasztok! Egy családi ház villamos hálózatának felújításánál az a terv, hogy a padláson lesznek a kötődobozok, házon belül csak függőleges leállások lesznek. Ehhez a padlás szigetelését javasolták, hogy a csövekbe a felszálló meleg levegőtől ne csapódjon ki a víz. A kérdésem, hogy mivel lenne érdemes szigetelni?

ABDEL Creative Commons License 2015.02.18 0 0 61822

megoldható.. :)

a tető le van szigetelve 30 centi kőzetgyapottal. Le kell fóliázni az ablakokat és beteszünk két villanyradiátort.

Előzmény: Lacivill (61698)
rimaka Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61821

Sajnos nem tudtam most napok óta írni, mert a lányom gépe elromlott, elvitte az enyémet, most du. hozta vissza.

Nagyon kedves vagy, hogy felajánlottad a segítségedet, de most egyelőre lemondok a konnektor bővítéséről, egyelőre hosszabbítóval megoldom. Most már csak arra várok, hogy végre a héten befejezzék a felújítást, mert úgy készül, mint a luca széke.

Láthatóvá tettem az e-mail címem, de meg foglak keresni a hősugárzó bekötése végett és megbeszélni, hogyan lehet majd külső csatornán a konnektort megoldani. Természetesen munkadíjért és nem csak segítségképpen. 

A mostani burkoló, vízszerelő szakikra akkor csak az oldalfali villany szerelése vár, azt kell kb. 10 cm-re arrébb vinni /toldani/ és felrakni az új lámpát, remélem azt meg tudják csinálni. Tegnap beszéltem egy villanyszerelővel /sajnos ő nem ér rá/, de azt mondta, hogy alu vezeték toldását WAGO kötőelemmel és pasztával oldjuk meg, elmagyarázta, hogy a pasztát abba a lyukba kell belenyomni, ahová az alu vezeték kerül. Be is szereztem 3 db 3 lyukú kötőelemet és pasztát is. 

Előzmény: ha4nz (61772)
C20NE Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61820

Minőségi 3x árnyékolású réz kábellel szerelj és olyan aljzattal aminél a gyártó garantálja a visszirányt! A Splitter is minőségi legyen!

Itt nézz szét! http://www.ostelsat.hu/

Előzmény: ha4nz (61819)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61819

Passzolom, hogy kit fognak választani, egyenlőre csak a felújítás megy, és kértek egy 2-es splittert meg a kiállásokat aljzatban. Kistarcsán egyáltalán milyen szolgáltatók vannak?

Előzmény: C20NE (61818)
C20NE Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61818

Vigyazz mert pl a UPC ra sem kot a sajat rendszerre, kibontja az aljzatot es ha trishield rez a kabel akkor kot ra direktben egy F toldoval. Jo gany megoldas de nem sziv a szar nem vissziranyos fali aljzatokkal splitterekkel.

Előzmény: ha4nz (61816)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61817

Nagyon gagyi.  Egyszer vettem azóta nem kellett. valahogy össze lehet párosítani a mosaiccal.

Előzmény: ha4nz (61816)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61816

Mesélj róluk kérlek, mert két koax végpont is kelleni fog.

Előzmény: Lacivill (61815)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61815

Én raktam fel panelba sokat, szerintem megfelelő minőségű. Infó/antenna aljzatot kerülném..........

Előzmény: ha4nz (61814)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61814

Sziasztok!

Valamelyikőtöknek van már tapasztalata a legrand forix családdal? Panelben kellene szerelvényeznem és a falon kívüliek között elég jó az áruk. Esetleg valami más ami megbízható és nektek bevált?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61813

a fene se tudja de manapság még van jó minőségű, rengeteget javítok ezekből az átkokból és amiben olasz belső van arra még garit se merek vállalni az alkatrészekre,

volt olyan hőkorlátozóm ami még az egy hetet se bírta ki pedig több mint 4000 volt

Előzmény: Fázisceruza (61810)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61812

Végülis passzol. Átalakíthatod, ha akarod. 

A szabályozóval én nem játszanék a helyedben. 

A múlt héten volt egy bojlerem, kb 120fokos lehetett benne a víz. 15percig okádta a gőzt, nem lehett látni a lakásban. Hidd el félelmetes volt!

Előzmény: Gamgoa (61811)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61811

Az mit jelent hogy jó minőségű? Milyent vegyek?
Passzol rá a másik féle lemez,ahol nem a termosztát alatt van a fűtőszál?

Előzmény: Fázisceruza (61810)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.02.17 -1 0 61810

Összes alkatrész kuka, és utána jó minőségű alkatrészből megfelelően összeszerelni.

Előzmény: Gamgoa (61809)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.17 0 0 61809

Én is ilyesmit gyanítottam...mert amúgy is mindenhol olyan típust látok ahol külön mellette van a fűtőszál vége és nem a termosztát alatt! 
Egyébként a termosztátról csak lehúztam a műanyag burkolatot és alatta direkt nem csavartam el,erre ügyeltem és ugyanúgy tettem vissza a burkolatot,szóval elméletileg nem állítódott el!

És ez esetben hogyan lehetne javítani a dolgon? Esetleg az egész lapot fűtőszállal,meg mindennel együtt nem lehetne olyanra cserélni ahol nem a termosztát alatt van a fűtőszál?

Előzmény: Fázisceruza (61807)
gergerg Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61808

Hamar átengedte... volt hogy már hogy fűtőszál cserekor is faragni kellett a műanyagot, mert a cső úgy volt beforrasztva hogy nem engedte a tömítést összehúzni.

Előzmény: Fázisceruza (61807)
Fázisceruza Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61807

Ennek típushibája volt, hogy nagyon hamar áteresztette a vizet a fűtőszál tömítés és az rögtön a szabályozóba folyt.

Be is szüntették a gyártását jó hamar.

Azt a szabályozót ha egyszer szétszedted többet össze nem rakod az 100%.

Vagy, ha mégis, akkor nem tudod kalibrálni és baj lehet belőle. 

Előzmény: Gamgoa (61796)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61806

Oké ez a panelvillszer a kivésett betonnal, de mi a fenét csinál, ha a dobozfurkáláskor betonvasba talál? Az 5db egymás mellé rakott szóló aljzat miért jó ötlet? Inkább legyen 1,5 méterenként egy dupla aljzat, plusz az ajtó mind a két oldalán (jobb és balon) mint egy kupacban egy csomó. Úgyis kell hosszabbító.

Előzmény: ha4nz (61791)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61805

egyébként találkoztam olyannal ami vadi új volt de kihagyták a meleg vízből csőből a pasz csövet. Azt a spórolást képzeljétek el , kijött kb 2-3 liter meleg víz a többe meg nem és még a nyavalyás szervizesek nem is akarták szétszedni mert csak méregette a műszerrel az agyament ,hogy ez cesz fel áramot biztos csőtörés van valahol és elmegy a meleg víz

Előzmény: liptak1 (61804)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.16 -1 0 61804

hááát nekem úgy tűnik purhab ez mind a kettőben , de én rájöttem , telerakják ezzel az olasz belsővel, megy egy két hónapot aztán kampec na amíg nem javítják meg egy csomót spórol:)

Előzmény: Dreamer (61803)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61803

Lehet, hogy az elv 1000 éve ugyanaz, de pl. a szigetelés lehet hatékonyabb... saccolom...

Dreamer

Előzmény: liptak1 (61800)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61802

Na akkor jársz a legjobban, ha veszel egy komplett új belsőt, vadi új tömítéssel. A biztonsági szelepet is cseréld le egy újra.

Előzmény: Gamgoa (61797)
peti.olah Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61801

A hőfokszabályzót (miután kikötötted belőle a vezetéket) lefelé kell húzni. Két csúszósaru tartja a fűtőbetét csatlakozóján. Kb 30 centit kell lefelé engedni, hogy a hőérzékelő is kijöjjön a helyéről.

És valszeg a fűtőbetét van elrepedve valahol belül, azon keresztül szivárog a víz a csatlakozóhoz.

liptak1 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61800

A napokban a P..erben összevesztem az eladóval a nyavalyások rárakták , hogy A+++ os  mondom neki ugyan mondja már meg ez mivel jobb mint a régi, no állj le vitázni villanyszerelő létedre egy boltossal! Hát mindenesetre megemlegette , hogy beevett a fene a boltjukba:)

Előzmény: liptak1 (61799)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61799

Egyébként ez a típus sajnos már egy nagy nulla, kár hogy a régi jól beváltat erre a szemétre cserélte a forgalmazó

Előzmény: liptak1 (61798)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61798

Szia ez egy hajdú bojler olasz belsővel a 8 -as csavarok is lejönnek, szerelőlap csere(no meg ha rám hallgatsz akkor teszel bele mindenből újat), alatta úgynevezett füles tömítésnek kell körben lennie, ki van lyukadva a szerelőlap, ha már szétszeded akkor takarítsd ki belülről is valószínűleg van már benne némi vízkő

Gamgoa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61797

Előzmény: Gamgoa (61796)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.16 0 0 61796

A múltkor ezt írtam:

"Segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy új Hajdu villanybojler....pár évig működött hibátlanul majd lett vele vmi és pár évig nem lett használva,de állt benne a víz...majd most igyekeztem megjavítani,és eleinte 1 nap működés és fűtés után az a belső "safety" gomb oldott le párszor,majd legutóbb már a villanyóraszekrényben sem tudtam felnyomni a kismegszakítót,rögtön leoldott,és még szikrázott is a bojlernél! Mi lehet a gond? A bojler 6-7 éves lehet kb. és tisztítva nem lett még,de összességében nem sokat lett használva!"

Azóta szétszedtem,de csak addig jutottam hogy a hőfokszabályzónak a műanyag burkolatát leszedtem és abban állt a víz,és így az érintkezők is vízben állhattak,és az érintkezők teljesen eloxidálódtak! Ezután nagyjából lekapartam az oxidációt és kiszárítottam,és újra összeraktam,de nem működik,a biztosítékot sem vágja le....

Tönkremehetett a hőfokszabályzója?

Mitől lehetett víz a hőfokszabályzóba? A bojler ereszthetett ott valahol vagy csak lecsapódott belül a pára,mivel fűtetlen helységben van a bojler!?

A bojler típusa: Hajdu Z80EK
És még azt sem nagyon találtam hogy a hőfokszabályzót hogy lehet leszerelni!?

Mellékelek képet a dologról!

ha4nz Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61795

időrelé, bistabil multivibrátor, tárolók, pic, uP

Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (61794)
S.C.O.O.T.E.R. Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61794

úgyérteném a duplázást hogy az egy impulzusnyi 12 voltotami kb 1 másodperc........

kétszer ismételné megszakítással.

a lényeg hogy 1 gomb nyomásra 2szer kapcsoljon 12voltot be és ki

Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (61793)
S.C.O.O.T.E.R. Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61793

Üdv mindenkinek.

Valaki nem tud tanacsot adni hogy hogyan lehetne 1impulzusnyi kb 1másodpercnyi 12voltot dupàzni?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61792

nem kritizálni akartam , használok szerszámot én is tőlük csak leírtam, hogy ami jó az nem igen olcsó

Előzmény: ha4nz (61791)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61791

Azért az abraboro a nagy nevekkel szemben olcsó, de ipari minőség. Ugyanilyen rendszere a hitachinak kb 1,5-2 szerese.

Szerintem erre gondoltok többen is, mint panel szakik:http://www.panelvillanyszereles.com/kepek-a-munkarol/

Előzmény: liptak1 (61784)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61790

Előzmény: liptak1 (61789)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61789

na ez megint szelektál lemaradt két kép

Előzmény: liptak1 (61788)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61788

az egyik egy schneider a másik egy legrand szerelvény ez meg egy kiemelő keret de minden szerelvény családhoz tartozik ilyen úgyhogy ahoz valót kell kérni külömben kár a pénzt pocsékolni

Előzmény: liptak1 (61787)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 61787

van abban elegáns megoldás csak nem 300 ft-ért, kiemelő keret , süllyesztett vízmentes dugaszoló aljzat , több gyártó is készít ilyenek csak el is kérik az árat

Előzmény: Dreamer (61786)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61786

Nekem is a falon kivuli szerelveny jutott eszembe elsonek, csak azert nem

irtam, mert nem tul elegans.

Előzmény: paplanfa (61785)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61785

Pont panelfürdőzök, és szintén konnektor kell a túloldali falra a mosógép miatt. Előző lakó a "rendes" konnektorból áthozatott egy bedugott kábelen át egy külső IP44-es dupla aljzatot. Nem tudom, a kollégának nem felelne meg egy külső doboz, ha nem megodható az átfúrásos bővítés? Vagy a plafonról csőben lehozott vezeték egy külső dobozba?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61784

viszont az abraboró se az olcsóságáról híres:)

Előzmény: ha4nz (61781)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61783

nem akartam ragozni

Előzmény: DJ Szegecs (61782)
DJ Szegecs Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61782

ott a szakik flexel vágtak neki a mutatványnak:)

Meg fúrógéppel "marták ki" a dobozok helyét...

Előzmény: liptak1 (61780)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61781

Ez pont az a fajtája, amit C20NE írt. Ez az egybeszerelt, az enyém a legós. Az én linkem arra mutatott. Egy másik kép róla: http://www.narzedziak.pl/media/products/5763/images/thumbnail/big_abraboro_systemy_wiercenia_RATIO.jpg?lm=1399722660

Így variálhatók. Széles méretátfogás, igen mély furatok, vagy teljes fal/födémáttörés. Ami az elején tetszett benne az a 68-as és a 90-es méret. Ebbe jól alá lehet gipszelni a doboznak és a hátsó peremük a gipszágyba fog beleülni. Így lesz 67 és 83 a valós dobozátmérő a legszélesebb pontokon.

Vashoz ott a vasalatfúró, de volt már, hogy a 12-es betonvasat elvágtam vele ésszel. Nem kellett még újraélezni.

Előzmény: nap50 (61776)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61780

én speciel horonymarót használok de a vágókorongok darabja 15000 volt és még így is 4 kéró és ugrik, de nem érdemes az olcsóval tö...edni mert az idő is sokba kerülhet,

ja de itt volt egy kolléga aki felrakott egy videót valahonnan leszedte ott a szakik flexel vágtak neki a mutatványnak:)

Előzmény: nap50 (61769)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61779

Zárjuk rövidre villanynál olyan hogy sűrgős csak a temetés, rendesen meg kell csináltatni, van ahova csak mm falvezetékkel lehet, van ahova véséssel és van ahova csatornázással lehet megvalósítani de ezt nem a bélpoklos kőműves fogja eldönteni.

Kell egy szaki ezt már írtam , az se biztos hogy a kolléga rendesen fog dolgozni hisz nem vagyunk egyformák, de ha ki üt a baj akkor a szaki megy a börtönbe, de ha a kőművessel szerelteted akkor azt fogják mondani te mint tulaj hibáztál és ha szerencséje van a családnak te mégy a temetőbe ha nincs szerencséjük akkor ők közülük valaki te meg a börtönbe. Ennyi nem kell vele tovább cihelődni, a kőműves üljön le a seggére és várja meg míg egy értelmes kolléga elvégezte a dolgát, ha már a fűtőtest miatt odahívsz egyet akkor adj neki elég melót.

Előzmény: rimaka (61762)
C20NE Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61778

Több mint 10 éves, ha volt is rajta felirat mára lekopott. Sajnálom de fogalmam sincs milyen típus.

Előzmény: nap50 (61777)
nap50 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61777

márka, tipus?

Előzmény: C20NE (61774)
nap50 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61776

Konkrétan erre gondolsz?:

http://www.abraboro.hu/products/show/90

viszi rendesen a vasat is?

Előzmény: ha4nz (61773)
C20NE Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61775

Az enyémen nem kell rögzíteni semmit egy darab maró amibe gyárilag bele van téve a szár bonthatatlanul. Nem tudsz méretet váltani de dobozt marni tökéletes.

Előzmény: ha4nz (61773)
C20NE Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61774

Hála Istennek nem panelben lakom, de van egy dobozmaróm ami szerintem vinné. Mondjuk a vasakig, onnan szenvedés lenne. Amikor betonba fúrtam vele vitte rendesen, de emberes gép kell hozzá és nem egy gyors művelet.

10 éve vettem akkor volt 25.000ft, de azóta is tökéletes.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61773

Minőségi dobozmaróval. Nekem a saját az abraboro ratio rendszer, ennek vannak koronafúrói, faláttörő fúrói, vasalatfúrói. Az olcsóbb társakkal ellentétben ez nem a kiscsavarral rögzítjük a központfúrót, hanem menetesen összeszorul. Központfúrót beletekered a koronába, majd a túloldalról ráhajtod a tokmányvéget.

http://www.abraboro.hu/products/view/15

ha4nz Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61772

Az emailed nem publikus, de ha küldesz egy mailt az elérhetőségeddel, akkor hétfő reggel elmegyek hozzád és megbeszéljük mit hogyan lehet és megcsinálom. Ha még aktuális. Inkább felajánlom, mint te legyél a jövő heti sztár a hiradóban.

Előzmény: rimaka (61768)
cucu Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61771

Minél magasabban van, annál jobb. Túl alacsony nem jó, mert könnyen belefolyhat a víz, és nem csak csőtörésnél.

Előzmény: rimaka (61767)
nap50 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61770

Burkoló biztos tudja.

Előzmény: rimaka (61767)
nap50 Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61769

Rég jártam erre::--))

panelbetont milyen maróval vágod ki, érdekelne, de komolyan, mert egyre gyakrabban jön ez a kihivás.

Előzmény: C20NE (61765)
rimaka Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61768

Kínaiak laknak mellettünk, szerintem meg sem értené, hogy mit akarok kérni tőle, meg nem is ismerem őket!

Előzmény: cucu (61766)
rimaka Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61767

Köszi az ötletet! ahová akartam az új konnektort, ott a túloldalon már a szomszéd lakása van, de tehetem a másik falra is /kisszoba fala/ ez a verzió csak annyiban rosszabb, hogy kilátszik a mosógép lógó zsinórja, ami mindig be lesz dugva, mert macerás lenne mindig kihúzni, kicsi a hely /előző verziónál a mosógép háta mögött lenne/. Van szabvány arra, hogy a padlótól minimum hány cm-re kell lennie a konnektornak?

cucu Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61766

..és ha a szomszéd beleegyezik...:)

C20NE Creative Commons License 2015.02.14 0 0 61765

Kifurod dobozmaroval a konnektor helyet es a fal tuloldalan, ha szerencsed van es nem csempes az is, becsovezed es vezetekezed. Igy a csempes helyiseget nem kell ujracsempezni.

Lacivill Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61764

Mondjuk véséssel.

rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61763

Előző hozzászólásom erre válasz.

Előzmény: Dreamer (61760)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61762

Arra lényegében egyikötök sem válaszolt, hogy szakszerűen hogyan tesznek olyan helyre konnektort, ahol nincs vezeték. Azt értem, hogy a villanyvezetékek felújításánál a falból kihúzzák a régit és behúznak új vezetéket, de onnan hogy vezetik tovább.

Az idő most nagyon sürget engem, hiszen ez nem volt bekalkulálva, azt kérdezném, ügyesen meg lehet-e oldani, hogy ne nagyon csúfítsa el a csatornázva bevezetett plusz vezeték a felújított fürdőszobát, esetleg lefesteni a fehér vezetéket a csempe színére, mit gondolsz. 

Előszoba plafon-oldalfal találkozásáról menne be a vezeték egy sarokrészen a fürdőbe, ahová beépített szekrény kerül, többi része az aljzatnál, utána a mosógép mögött végződne. 

Előzmény: Dreamer (61749)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61761

Most direkt felakarod hetvegere izgatni?:-))

Előzmény: Dreamer (61760)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61760

Nem latom a helyet, de egy 30-40est alapban keszits a zsebbe. 

Előzmény: rimaka (61750)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61759

Tudod mikor kint lesza hirado nem mindegy mi lathato a hatterben:-))

Előzmény: pajaci (61756)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61758

Igen, ez egy ősrégi villa, félszuterén lakása, de aki átalakította és/vagy felújította régebben, illetve az előző lakó lehetett volna annyi esze, hogy nem fürdik az elosztódobozban.

Előzmény: Peter atyuska (61757)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61757

Regi polgari lakasoknal sok minden elofordul, mert blevalasztas volt, es ami most furdo anno eloszoba vagy a cseled resz volt.

Előzmény: Harlenn (61753)
pajaci Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61756

Azért azt nem tagadhatjátok, hogy mennyivel jobb dolog, ha egy szép újracsempézett fürdőben csap agyon az áram.

liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61755

nem kell agyon komplikálni ha befér a meglévő csatornába akkor mehet végig és ott kell újat építeni ahol már nem lehet elvinni normálisan, de a zuhany kabinos megoldásnál a fröccsenő vízre se ártana odafigyelni(én mondjuk kimondottan utálom amikor a zónahatárokat nem lehet rendesen betartani), de a szükség végül is beleszól, de ha teheted ezt az áramkört már ami a mosógépé, no meg a fürdőszobát nem ártana áramvédővel levédeni a szavaidból az derül ki elég régi szerelés van egy jó szaki esetleg tud valami értelmes, frappáns gyors megoldást ha látja a helyszínt.

Hidd el egy leeső csempe kisebb kárt tud okozni mintha megüt a ménkű

Lacivill Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61754

Majd lesz pénzed amikor szét fog égni az a 30 éves aluvezeték, meg az összekötése.

Harlenn Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61753

Én úgy tudom, hogy a fürdőszobában (főleg ha zuhanyzó van), nem mindegy, hogy milyen dugaszoló aljzatot szerelsz és, hogy hová!

De ezt majd a nálam többet tudó tagok megmondják pontosabban. Amikor párom megvette a jelenlegi lakásunkat (utána találkoztunk) azzal kezdtem, hogy az egész lakást újra kellett vezetékeznem, mert a lakásba bejövő tápkábel, ha hiszitek ha nem, a zuhanyzóban jött be a lakásba egy kötődobozba, aminek a tetejét csak 1 db csavar tartotta és folyton lifegett. Amikor szétszedtem elég sok kormot találtam benne, meg néhány régebbi elszenesedett vezeték darabot. Nem értem, hogy ki lehetett az a kókány marha, aki ezt csinálta. Ha megtalálom róla a képet felteszem egyszer ide.

liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61752

ezt a konnektor úgynevezett borotválkozó konnektornak hívták még vagy 100 évvel ezelőtt, ebbe csak a villanyborotvát volt anno szabad bedugni mivel az kettős szigetelésű és annak tilos a védővezető, mára minden lámpába, dugaszoló aljzatba kötelező a védővezető+ EPH a nagy kiterjedésű fémhálózatnak, vizes blokkba vízcsövek kád, tálca(zuhany) ÁVK csak hogy az apraját említsem, na ezért jó a burkoló szaki, neki nem fáj a feje a hülyesége után.

Előzmény: rimaka (61747)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61751

végül is nem értem mit vagytok kiakadva mintha még nem láttatok volna ilyesmit, ahol kőműves vagy festő van oda már más szaki nem is nagyon szokott kelleni , ők vezet,gázt,villanyt, szerelnek gipsz kartonoznak , vakolnak festenek burkolnak, a többi szakmát csak a hülyéknek találták ki: )

Előzmény: Tízenhármaska (61746)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61750

Megnézetem hétfőn egy villanyszerelővel, esetleg csatornázással hogyan tudja megoldani a padló és oldalfal találkozásához levezetve, ott úgy is van egy ferde perem a padlónál körben, talál be lehet csempézni a tetejét. A mosógép hátuljánál jönne fel tovább a csatorna és ott lenne az új konnektor, amit lényegében eltakarna a mosógép. A mosógép mellett egyébként zuhanyfülke lesz. Az nem tudom, hogy előny-e, hogy az előszobában a lakáselosztóknál a falon kívül mennek nálunk csatornában a vezetékek nem a falban, pl. az előszobai villanykapcsoló, vagy a konyhai vezetékek is csatornában falon kívül vannak.

Nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat, tudom, hogy jót akartok, de most komolyabb, fali teljes vezetékcserére nincs már pénzem, meg idő sincsen már rá.

Előzmény: Dreamer (61749)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61749

Azon az aljzaton régen szerepelt, hogy "CSAK BOROTVA RÉSZÉRE!" az idők során ez a felírat eltűnhetett. Ezért lehet csak két eres.

Az a baj, hogy a meglévő aljzatról leágaztatni szakszerűen egy olyan nagy fogyasztónak mint a mosógép, nem egyszerű (sőt talán azt mondom eléggé kivitelezhetetlen).

Miért? Mert a meglévő vezeték alumínium a mai vezetékek anyaga pedig réz, és nem szeretnek együtt "kötést" alkotni. Előbb utóbb a kötés elromlik, tűzveszélyt jelent (főként egy mosógép esetén!!!).

A legeslegjobb megoldás az lenne, ha a lakáselosztótól közvetlen lehetne vezetni egy vezetéket ami aztán a mosógépnél ér véget. Ez hosszú időre megnyugtató megoldás. Sajnos ezt csak rombolással, vagy kábelcsatornával lehet megoldani (amit mondjuk később egy felújításkor el lehet tüntetni!).

A kollégák, még hogyha szélsőséges hangnemben, de a Te és családod életéért aggódnak (másodsorban a szakma megítélése az ilyen szakszerűtlen javítások, toldások miatt)!

Ha van lehetőséged, akkor válasz a kötésmentes tápellátást, és nyugodtan aludhatsz!

Dreamer

Előzmény: rimaka (61747)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61748

Azért lényegében 1 db plusz konnektorról van csak szó. Persze tudom ez is agyoncsaphat!

Előzmény: Gyurco78 (61745)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61747

Az az igazság, hogy fel sem merült bennem, hogy nem jó ez a megoldás. Már csak azért sem, mert lebontva a csempét a fali világítás mellett van egy konnektor, ami a kerek műanyag dobozból van kivezetve a falba bevésve szürke kéteres vezetékkel, ez úgy néz ki, hogy eredetileg az új lakásba lett szerelve "gyárilag". Ez a konnektor úgy működik, hogy csak akkor van benne áram ha ég a villany. Erre a konnektorra nincs most szükségem, ez le lesz csempézve. 

Esetleg ha tudsz egy villanyszerelőt aki holnap eljönnek XX. kerbe megnézni a fürdőt ajánlj egyet. Sajnos szorít az idő, mert hétfőn du. vagy kedden kezdődik a csempézés, a vízszerelés már lényegében készen van. 

Előzmény: liptak1 (61744)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61746

És még az is előfordulhat, hogy ezt 2x1mm2-s MTE vezetékkel hajtaná végre,alu vezetékről leágaztatva,sodrott kötéssel.

Csak tutira megy,elvégre burkoló,mindenhez értő megoldó mesterember.

Előzmény: liptak1 (61743)
Gyurco78 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61745

Te sem vagy normális, hogy a burkolóra bízod a villanyszerelést...

Előzmény: rimaka (61742)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61744

Nincs mit de azért én a helyedben(és azért elgondolkodnék miért is vannak kibukva itt a kollégák) , és rászánnám a pénzt egy normális szakira, hisz ha már a burkolást nem magad végzed akkor miért szereltetsz villanyt kőművessel? Mondjuk a búrkolás nem egy nagy kunszt, felteszed , kifugázod, vízmérték kell hozzá no meg szépérzék, felelősség nuku, a családot meg rábízod valami kóklerre?

Előzmény: rimaka (61742)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61743

Még hozzá tenném biztos szabadulna a családtó, egy pofás családi áramütés a vizesblokkban tuti temető, ritkán hallok olyant hogy valaki a fürdőben áramütést szenvedett és túlélte. Mivel a víz következtében lecsökken az emberi test ellenállása

még egy rosszul szerelt EPH is kemény bonyodalmakat okozhat. A másik nem ok nélkül kell a nagy fogyasztókat kötés nélkül vinni, nincs az a kötőelem ami hosszú távon kibírná a mosógép, a szárítógép vagy az elektromos sütők ki be kapcsolásánál kialakuló áramlökéseket, előbb utóbb elkezd valahol megégni.

Előzmény: Tízenhármaska (61738)
rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61742

Köszönöm! Megnéztem a Praktikerben lehet kapni, holnap veszek is. Akkor, ha a 3 eres laposvezetékkel csokival megoldva vezetik a földelt konnektorból, az úgy rendben lesz? 

Előzmény: liptak1 (61741)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61741

van ilyen lapos 3 eresben is MM fal vezeték a neve

Előzmény: rimaka (61737)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61740

áááááááá még igazán visszafogtad magad :-))

Előzmény: Lacivill (61739)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61739

Kemény leszek. A fürdőszoba felújításra ráköltesz nem keveset, de a villanyhálózatodat nem akarod felújítani, pedig ezen az életed is múlhat. Mosógéphez 2 eres vezeték, izgalmas lesz.  Mosógéphez illik az elosztótáblától külön vezetéket vinni, ami Érintésvédelmi relével védett.

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61738

Majd ez a burkoló vállalja a felelősséget áramütés vagy villamostűz esetén?

És ami szomorú,Te ebben közreműködsz.

Remélem átérzed a felelősséget! 

rimaka Creative Commons License 2015.02.13 0 0 61737

Sokan írjátok, hogy nem szabad két eres vezetéket használni. Ezt a szaki /burkoló nem villanyszerelő/ úgy képzelte, hogy az egyik földelt konnektorból "csokival" megoldva vezetné a két eres lapos vezetéket a csempeburkolat alatt, ide lenne a mosógép csatlakoztatva. Vajon akkor hogyan lehet a panellakások vasbeton falába plusz konnektort kiépíteni, mert az a 3 eres kerek vezeték elég vastag. A hősugárzót, ami az eredeti kérdésem volt, villanyszerelővel köttetem be, ha lehet a villanykapcsolóba, mint most van. Ha nem lehet, akkor lemondok róla.

paplanfa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61736

Tulaj ßaszik rendesen megcsináltatni. A vezetékeket minimum át kéne tegergetni, meghúzni, de 99,9%, hogy a vadbarom házépítő/festő/tulaj síkbagipszelte a kötöződobozokat. Te azt magadtól meg nem találod a tapéta, vagy a 15 réteg festék alatt.

Előzmény: AlejoP (61733)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61735

Hehe, felújítók :) Zavard el ezt a bandát, gányolnak.

Előzmény: rimaka (61729)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61734

Hivj egy ertelmesebb szerelot,aki megnezi a lampafoglalatot,a takarorozsa alatt talalhato vezetekkotest.

Előzmény: AlejoP (61733)
AlejoP Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61733

Sziasztok!

Lenne egy problémám, s esetleg ti hátha tudjátok mi lehet az oka.

Tégla társasházban lakom albérletben és a konyhában a villanykörte pislákol és zizeg sokszor. Olyannyira, hogy van úgy, hogy az áram is elmegy. Elment az áram egyik este, cseréltünk körtét, s azután sem volt. Felhívtuk a karbantartót, megnézte, csavarhúzóval vagy 4x megpiszkálta és betekerte az új körtét és rendben is volt. Igenám, de másnap délelőtt ismét zizegés fogadott és a vadonatúj körte is elszállt. Teljes sötétségbe borult megint a konyha, délutánra viszont ismét égett a körte és zizegés sehol, tehát nem a körte ment tönkre.

Valaki esetleg tudja, hogy mi okozhatja a problémát?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdvözlettel:
AlejoP.

liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61732

se a lámpának se a dugaszoló aljzatnak nem szabad manapság(tilos) 2 eres vezetékkel vinni(helyesebben nem tilos de a három ér előírás) magyarul mindennek kell védővezető tehát nulla+fázis+védővezető ha nem így van szerelve küld őket a sunyiba

pajaci Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61731

3 eres vezeték kell egy földelt konnektornak.

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61730

Biztos hogy ket eres?

Mert ha igen,akkor hetfon csak a szerszamot,vagy a satorfajukat szedjek ossze,ne szereljenek.

rimaka Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61729

Köszi a választ. Abban reménykedem, hogy a felújítók, akik 2 eres lapos vezetékkel a csempe alatt vezetve kialakítanak új konnektort a mosógépnek, meg új helyre viszik a világítást a falon, talán ezt is meg tudják oldani. Ezért szerettem volna tudni, hogy lehetséges-e, de ők csak hétfőn folytatják a munkát nem kell addig idegeskednem miatta. 

Előzmény: Harlenn (61728)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61728

Természetesen meglehet oldani. Nem nagy dolog. Viszont ha nem értesz hozzá, akkor valóban szólj egy villanyszerelőnek de biztos, hogy az is legombol rólad néhány ezrest.

Előzmény: rimaka (61727)
rimaka Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61727

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.
A fürdőszobában az ajtó fölött a falon van egy 1 szálas kvarc fali hősugárzó, ami teljesen felfekszik a falsíkra, villanykapcsolóval kell működtetni. Nagyon ritkán használjuk, de most fürdőszoba felújítás kapcsán úgy döntöttem teszünk fel egy újat, mert szerintem ez még akkor került fel, mikor épült a ház 1980-ban.
A problémám az, hogy vettem egyet, viszont itthon jöttem rá, hogy ezt konnektorba kell bedugni. Vajon ilyen esetben meg lehet oldani, hogy a meglévő villanykapcsolóra kössük rá, onnan kapja az áramot? Van rajta egy zsinór amivel ki-be lehet kapcsolni.
Ha ez nem megoldható, akkor a vezetékét le lehet-e cserélni, mert csúnya fekete színű, és csak egy rövid vezetékkel a felújítás kapcsán mellé telepített konnektorba dugnám be. Sajnos ahol vettem ez az egy db volt az ilyen típusú hősugárzóból, kicserélni másikra nem tudom. 
Remélem érthető amit írtam, mert nem értek villanyos dolgokhoz. Természetesen szakemberrel szereltetném meg, de azt még keresni kell, ezért szeretném tudni előre, mik a lehetőségek, hátha ti tudjátok. Előre is köszi!

liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61726

Most nézem csak elvileg te a biztosítót traktáltad hogy miért fizetnek ha nem védik az emberek a berendezésüket, nagy ász vagy , vagy beépített biztosítós? Igazi magyar, külföldön a kuncsaft megtartása a tét és persze a korrekt ügyintézés, magyar honban meg az a cél minél több embert minél jobban lehúzni és még ezt te komolyan okésnak tartod, sőt rádobsz egy lapáttal még fel is hívod a figyelmüket , hogy itt egy újabb kibúvó? Háááát érdekes.

"A biztosító, az más kérdés, ők húsz év késéssel követik az életet. 2000 körül leveleztem több szakértőjükkel, hogy miért fizetnek, ha a kuncsaft nem szerel túlfeszültségvédelmet"

Előzmény: ötfelezős (61722)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61725

A jelekből ítélve nem sikerül a fejükbe tömni egy szemernyi tudást se(mármint a biztosítónak) ugyanis a napokban buktam ki az egyikükön. Tervbe vettem (hazudok az asszony) hogy kössünk biztosítást a lakásra, ,kicsit kíváncsiskodtam, erre elhalmoznak a biztosítók a süket ajánlataikkal. Na gondoltam , valamejiket mégiscsak meg kéne nézni, rendesen belenyúltam: felhívott akit kinéztem és szóltam neki érdekelne közelebbről is a dolog. Átvettük az egészet, majd jött a kisbetűs rész. Rákérdeztem a viharkárokra, nekik a vihar csak jön takarít ha esetleg beáznék akkor arra külön kell biztosítást kötni. Na ekkor már 6000/hó tartottunk, jött az újabb ökletem mi a helyzet a villámcsapásokkal:válasz: hát az benne van a biztosításban de csak akkor fizetnek ha vagy villámvédelem vagy túlfesz védelem van kiépítve. Kicsit belehúztam mondom neki döntsék már el mert hát a kettő nem is jön egymással egyetembe hisz az egyik a tényleges villámcsapás ellen védi a lakást főleg a másik meg a belső berendezéseket védi , addig ment a beszélgetés a végén a fickó már azzal se volt tisztában egyáltalán ő akart-e velem beszélni. Ennyit a biztosítókról, nem tudom ki vette rá őket arra hogy betegyék ez a részt a biztosításba de nem semmi egy öklet volt tőle, ezzel az erővel majd jöhet a kötelező biztosítás lakásra mint a kocsinál a lényeg hogy a paraszt csak fizessen a biztosító meg hagy hízzon, mi jön még: poroltó az ajtónál, tűzvédelmi és tűzóltó rendszerek kiépítése, no meg eleve szögesdrót rács páncélajtó aknazár a betörés ellen. Ja meg a kamerák még a hálószobába is nehogy már a biztosító fizetésre szoruljon.

Előzmény: ötfelezős (61722)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61724

A túl fesz védelem ha  csak részlegesen van kiépítve akkor a legrosszabb azt hiszed oké közben meg 50/50% esélyed van arra hogy megvédi a berendezést, a túlfesz védelem ne a biztosító miatt legyen hanem ha komolyan drága berendezések vannak rajta.  Ha a legolcsóbb megoldás kell  akkor húzz ki mindent a konnektorokból ha elmész otthonról no meg ha nyáron vihar jön(ja és persze a tv csatikat se feledd mert onnan is be jön a menykű) ennek az is előnye hogy a berendezések akkor is meghibásodhatnak ha nem vagy otthon de be vannak dugva, láttam kiégett konyhát páraelszívó miatt, leégett szobát dvd lejátszó miatt, nem a leg pedánsabb megoldás ráadásul öli a csatlakozókat de nem 200 ezer(egyébként a leírt összeg ha normálisan ki van építve a rendszer reális)

Előzmény: John Zero (61692)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61723

Mindenképp szedd szét! Ha sérült, akkor azt látni fogod szabad szemmel is. Arra készülj fel, hogy esetlegesen cserélni kell a fűtőszálat a kapilláris csővel együtt, valamint a tömítéseket is. Ha ennyi ideje nem volt szétszedve, akkor tuti, hogy tele lesz vízkővel is. Én legutóbb 1 púpos lavor vízkövet szedtem ki a kb. másfél-két éves bojlerből.

Előzmény: Gamgoa (61720)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61722

Az utolsó fokozat teljesen, piszokul és nagyon tökéletes arra, amire tervezték. :) Csak másra nem. :)

Azaz, ha gyakorlatilag energiatartalom nélküli túlfeszültség érné a készüléket egy, bizonyos távolságra lecsapó villámtól, akkor azt levezeti (a III fokozat).

A II fokozat (III-al együtt) védelmet nyújt a közeli villámcsapás hatásai ellen.

Az I fokozat meg a direkt vezetéket érő villámcsapás ellen.

Ebből következőleg kábeles betáplálás esetén eleve nem kell három fokozat.

Az kétségtelen, hogy a villámvédelmi szabvány kissé fejetlenül fogalmaz, mert ott egyszer úgy is írják, hogy az épületbe becsatlakozáskor kell egy fokozat, amit a bejövő és a készüléktűrés figyelembevételével kell méretezni. Aztán, ha ez még nem védi meg a készüléket, akkor kell egy következő, és így tovább. De ez nem helyes így, mert pld ha csak egy III fokozatot elhelyezünk a készülék elé, az véd. Ha ugyanezt elvisszük a becsatlakozáshoz, akkor ugye a házban levő vezetékek összeszedhetnek annyit, amennyi a szomorú véghez kell.

Ettől függetlenül, a villámcsapás valószínűsége a területtel eléggé arányos, és ha valaki úgy dönt, hogy ő csak a környéken lecsapó villám hatásai ellen védi, mert az valószínűbb, akkor elég neki a készülék elé a harmadik, és kész, sem azt nem kell a fejéhez vágni, hogy nem védi meg a készüléket (mert ami ellen ő szánja, az ellen megvédi), sem azt, hogy csak a három fokozat együtt ér valamit (mert ez meg marhára nem igaz).  A biztosító, az más kérdés, ők húsz év késéssel követik az életet. 2000 körül leveleztem több szakértőjükkel, hogy miért fizetnek, ha a kuncsaft nem szerel túlfeszültségvédelmet, és ha a készülékre azt mondja a szerviz, hogy a bemeneten nincs minimális védelem sem - a válaszokból kiderült, hogy fogalmuk sincs arról, mit hadoválok.

De hányadszor írom már ezt. :)

Előzmény: Dreamer (61711)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61721

Szedd szét.

Előzmény: Gamgoa (61720)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61720

Ezt hogy lehetne kideríteni? Megmérni az ellenállását? Vagy ki kell szerelni?

Előzmény: Harlenn (61719)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61719

Egyik lehetséges ok, hogy megrepedt a fűtőszál burkolata.

Előzmény: Gamgoa (61718)
Gamgoa Creative Commons License 2015.02.12 0 0 61718

Segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy új Hajdu villanybojler....pár évig működött hibátlanul majd lett vele vmi és pár évig nem lett használva,de állt benne a víz...majd most igyekeztem megjavítani,és eleinte 1 nap működés és fűtés után az a belső "safety" gomb oldott le párszor,majd legutóbb már a villanyóraszekrényben sem tudtam felnyomni a kismegszakítót,rögtön leoldott,és még szikrázott is a bojlernél! Mi lehet a gond? A bojler 6-7 éves lehet kb. és tisztítva nem lett még,de összességében nem sokat lett használva!

C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61717

Mas rendszer. A magyar is tokeletes ha betartjak a szabalyokat.

Előzmény: Jahno (61714)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61716

Jajj, nálunk minden csap mögött ott a "vigyázz melegvíz" felirat. Többit már el is felejtettem, de a hajam kihullik az ilyesmiktől.

Előzmény: paplanfa (61715)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61715

Szerintem se rossz, csak az outletes cuccokról le kell csapni azt az ormótlanságot, mert szétnyomja a magyar konnektort.

Az még nagyon tetszik, hogy a "hülye" európaiak miatt totálisan ki van pingálva, táblázva minden. Legjobb a megállni tilos helyeken a folyamatosan sárga színű csík az út szélén, és persze a járdánál a "Look Right" :)

Előzmény: Jahno (61714)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61714

Angoloknál nem is annyira hülyeség a dugaszba pakolt üvegbiztosíték. Bár ezen kívül értelmes angol dolgot már nem nagyon tudok mondani.

Előzmény: paplanfa (61713)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61713

Én csak olyan hosszabbítós elosztót engednék forgalmazni amiben van egy beépített kb 8A-es kismegszakító is.

Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61712

Nálam az APC-s elosztóba dugott APCs szünetmentes mögötti motyók döglöttek el. Aztán olyan is volt, hogy ami nem ebbe volt dugva (TV, bigyók, azok megmaradtak). Ezért (is) nehéz a bányász élete, ha tanácsadna.

Előzmény: Dreamer (61711)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61711

Nekem APC túlfeszvédőm van, telefonos, TV-s.

Egyszer jó közel jött az áldás, riasztó, kazán, meg egy kapcsoló üzemű táp azonnal elment a túlvilágra, az APC mögött lévő modem, router, PC, médiabox, SAT, TV, Hifi pedig hibamentes a mai napig. Ja az APC elosztó tönkrement, de a biztosító fizette.

Nem azt mondom, hogy minden ellen jó és tuti védelem...

Dreamer

Előzmény: Lacivill (61693)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61710

Nem teljesen, mivel nekem mást jelent a lámpatest. A vezetéket meg a foglalatba kötöm be de nem vagyok teljesen tisztába a szakszavakkal. Próbáltam úgy fogalmazni, hogy egy laikus is megértse. Nekem könnyebb ezt a részét megcsinálni, mint úgy leírni, hogy abba egy szakember ne lásson hibát. Bocsi! :)

Előzmény: Tízenhármaska (61706)
mekkme Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61709

Igen, ezt mondom én is, hogy kell(ene) mind.

Előzmény: C20NE (61705)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61708

Amennyiben nem része a rendszernek nincs rá garancia, hogy működni fog D ( 3) fokozatként. 

Előzmény: mekkme (61704)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61707

óhhhhhh jó ügyfél vagy az Eon-nak.

Ez kb. annyi mint vaknak a napszemüveg :-))

Najó párszázforint és ugye mit lehet tudni:-))

Előzmény: Benedek L. (61701)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61706

"Alapesetben, ha nem alternatív kapcsolásról beszélünk, tehát csak 1 kapcsolód meg egy lámpád van az áramkörben, akkor a nullát egyenesen a lámpafoglalat egyik csatlakozójába kötöd."

Pontosabban a lámpatest oldalérintkezőjébe köti/kösse/kössük a nullát.

Ugye így akartad/szeretted volna írni neki?

Előzmény: Harlenn (61690)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61705

Nem feltétlenül elosztó, lehet a konnektor mögé a kötődobozba is felszerelni. De a fokozatok visszafelé gyújtanak be. Először a D és a végén az A. Ha nincs meg a teljes rendszered akkor vagy nem időben gyújt ( hiányzik a D ) vagy nem vezet le elegendő energiát ( hiányzik az A,B,C ) . Minden elemre szükség van a koordinált működéshez.

Előzmény: mekkme (61704)
mekkme Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61704

Illetve az elosztó a legutolsó fokozat tudtommal.

C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61703

Placebo! A teljes rendszer nélkül nem sokat ér!

Olyan mintha egy felhőkarcoló alól kihagynád az alapozást....az eslő szellő ledönti.

GabikA Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61702

ez vo't a legolcsobb a mediaban, mikor kellett :)

jo messze raktad az xboxot a plazmatol :DD

Előzmény: Jahno (61700)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61701

Én kötöttem a az E.on-al biztosítási szerződést. Alapvető/vészhelyzeti esetekben X összegen belül fizet és szakembert küld ki. Mi a véleményetek?

Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61700

Nem is viszed el 40 méterre, mint én. Kicsiben még a Hama is túlzás, de mindenképpen túlárazott, viszonylag középszar csatlakozókkal. Akkor már a 900 forintos első sarki cucc, az röviden ugyanígy teljesen jó.

Előzmény: GabikA (61699)
GabikA Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61699

nem tudom, nekem sima 2-3k-s hamak vannak, es evek ota jol mennek

(igy sajnos "lemaradok" a kontrasztosabb, kevesbe ditheres keprol :P)

Előzmény: Jahno (61697)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61698

Én az idén már egy munkát nem vállaltam be, mert nem volt befóliázva az épület, és semmilyen temperálási megoldás nem volt.  Bár már javul az idő, de ezt meg kellene oldanod, ha gyors kezdést akarsz. SZVSZ.

Előzmény: ABDEL (61684)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61697

Igen, akkor egyértelmű a jel, csak nem mindegy, hogy egyik pár hetente hibázik és elszórja a dolgot, másikat meg lerakja az ember és csak teszi a dolgát észrevétlenül.

Előzmény: GabikA (61696)
GabikA Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61696

hossztol fugg leginkabb, a jellemzo 1-3m-es hosszban kb. mindegy

de legalabb mikor hibazik, egyertelmu jelek vannak :)

csak arra celoztam, hogy az, ha valamibol van 8k-s meg 200k-s verzio, az meg nem sokat jelent

Előzmény: Jahno (61695)
Jahno Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61695

Egy darabig reális a drágább HDMI kábel. Aztán jönnek a lehúzósak. Elosztóból nekem is van olyan, ami elvileg 3ezer Euróig kártárítést is fizet, de azt sem tudnám kihez kell fordulni, vagy mi az apróbetűs. Az biztos, hogy sok cucc megy tönkre ilyen elosztók mögött ezért, vagy amazért, akár a leglehetetlenebb verziókban is. Anyósnál néztem a biztosítást, abban külön szerepelt a villámcsapás másodlagos hatása is, mert ugye az sem mindegy. Többit meg majd műszakilag levezetik, hogy miért kell A-B-C-D-ZS típusú védelem és miképpen egészítik ki egymást. Sokszor volt róla szó.

Előzmény: GabikA (61694)
GabikA Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61694

hdmi kabelt is arulnak 1000$-ost...

Lacivill Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61693

Szerinted árulnának 200e ft-ért rendszert, ha 8e Ft-ért megoldható lenne?

Ezzel csak magadat nyugtatod meg, semmit nem ér az elosztó.

John Zero Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61692

Én kb. 4-8 ezer Ft-ért vettem túlfeszültségvédelmes elosztót-hosszabbítót. Lehet, hogy nem olyan elegáns, mint egy 200 ezres teljes bejövő védelem, de elvileg ez is véd (pl. számítógépet, ami elé raktam), nem?

Előzmény: C20NE (61691)
C20NE Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61691

Nem kell plombát bontani! Az óráról jövő fővezetékre kell beépíteni. Ha a szolgáltató ingyen plombálna ha vihar után cserélni kell a betétet a levezetőben elé raknám. De! Az én pénzemen megvédem a mérőjét és még fizettet is érte?!

Az óra alá kell rakni nagyon közel az órához és kész! Jó földelés kell és gondosan kiépített EPH. És egy értelmesen tervezett túlfeszvédelem. Nekem önköltségen 200.000ft körül volt a rendszer.

Előzmény: _kip_ (61689)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61690

Alapesetben, ha nem alternatív kapcsolásról beszélünk, tehát csak 1 kapcsolód meg egy lámpád van az áramkörben, akkor a nullát egyenesen a lámpafoglalat egyik csatlakozójába kötöd. A fázist először bekötöd a kapcsoló egyik csatlakozójába, majd a másik csatlakozójából tovább viszed a egy kapcsoló vezetékkel a foglalat másik csatlakozójába. 

Másként:

A nullát is és a fázist is rádugod a lámpa foglalatára, csak a fázist megszakítod a kapcsolóval. 

Mivel lehet megkülönböztetni? A fázisban MINDIG van áram (feltéve, hogy a kismegszakító fel van kapcsolva) a kapcsolt szálban csak akkor van áram, ha a kapcsolót felkapcsolod. Fázisceruzával megtudod nézni.

Előzmény: gaborp87 (61669)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.11 0 0 61689

Érdemes

-egyrészt mert drága kütyük vannak, másrészt mert a ko**ög biztosítók elkezdtek azzal szórakozni, hogy ha nincs túlfeszvédelmed, akkor nemfizetnek, mondván "kárenyhítési kötelezettség", meg a betörés ellen is kell a biztonsági zár...

De csak akkor ér valamit, ha rendesen ki van építve a lépcsős rendszered.

Így már kell a "pecsétbontás".

A semminél több ha csak c és d védelmed van, de jól jöhet a B is.

A B-hez már viszont kell egy bazi jó földelő nyárs....

Az egész szakis kiépítése nem olcsó = fog-e akkora kárt okozni egy túlfesz.

És még jöhet kábel tv, telefon stb vonal felől is....

A Legrand D -s túlfesz védelme önmagában meg nem túl sokat ér.

Előzmény: mekkme (61686)
mekkme Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61688

A házon nincs.

Előzmény: paplanfa (61687)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61687

Villámhárító van?

Előzmény: mekkme (61686)
mekkme Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61686

Érdemes családi házba túlfeszültség levezetőt beépíteni? Kazánt és a drága kütyüket tartalmazó köröket védeném vele.

Ha jól olvastam, akkor lehet az óra mellé betenni C szintű levezetöt, az eszközök elé meg a konnektoros megoldásokat. Érnek ezek valamit a gyakorlatban? Láttam B+C megoldásokat is termékek között.

3 fázisunk van és az óra felett van 3db 3 fázisú fi relé. Szabványos doboz, és ha jól emlékszem a felső részt le lehet szedni plomba bontás nélkül. Az egyik fi relé helyére jönne a túltesz levezető. Meg lehet csinálni a beépítést oldani a plombák bontása nélkül?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61685

megelőztél:) kb én is ezt mondtam volna, egyébként előfordul a csere bár tényleg ritkán hallani ilyesmiről, ha csak nem pályázati pénz van benne

Előzmény: paplanfa (61683)
ABDEL Creative Commons License 2015.02.10 -1 0 61684

Szakembert keresek, aki egy családiház villanyszerelési munkáit el tudná végezni.

Helyszín: Dunaharaszti

Időpont: A munka azonnal elkezdhető, olyan személyt keresek, aki az elkövetkezendő 1-2 hétben el tudja kezdeni.

Körülmények:

- Rendelkezünk olyan tervekkel, amit egy szakember ha átnéz, akkor fel tudja tenni a megfelelő kérdéseket.

- Megterveztük a kapcsolók, konnektrorok helyét, világítási köröket.

- Áramútrajzokat is rendelkezésre állnak

- Szerelvények, kapcsolószekrény anyagkiírás

- Padlóban vezetnénk symalen csövekkel a vezetékeket a kapcsolószekrénytől a kötöződobozokig.

- A telken belül már van áram egy geyer típusú kültéri szekrényben, amit be kell hozni a kapcsolószekrényig.

- Az a tervünk, hogy a nyílászárók megérkezése előtt kivakolunk. Ehhez meg kell csinálni a véséseket és a gépész kivitelezőnek a falfűtést. Miután a nyílászárók bekerültek, utána készülne el a bitumenes vízszigetelés és a symalen csövek fektetése, együttműködve a gépész kivitelezővel (lesz padlúfűtés és központi porszívó is, így a villany és a gépészeti csövezést egymással együttműködve kell kialakítani).

- A padló rétegrendje: szerelőbeton (ez van jelenleg), vízszigetelés kb 3mm, 5+3cm eps lépésálló hőszigetelés, 3cm a padlófűtés felső rendszerlemeze és erre kerül kb 7cm aljzatbeton (összesen 18cm).

Ha valakit érdekel a megbízás írjon ide:

villany@mailinator.com

nem akartam ide kirakni a saját emailemet, hogy a spameket elkerüljem. Elég ha csak az elérhetőségeit küldi el a tisztelt vállalkozó a fenti címre (név / cégnév, email, tel), pár órán belül felkeresem és elküldöm a terveket.

Várom a jelentezőket!

paplanfa Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61683

Ha sok jattot kap, akkor igen.

Előzmény: fetya1 (61682)
fetya1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61682

Mennyire gyakori, h a 60as evekben epult panelhazakban gerincvezeteket cserelnek? A kozos kepviselo erolteti a dolgot, mivel vadiuj a lakasaban a szereles, es a 4es alu vezeteket kevesli. Egyebkent a 2lepcsohazban nincs semmilyen elektromos gond, foleg idosek lakjak, nincs nagy fogyasztas, de veri a vasat, h ki koll cserelni. Egyebkent 4x25os alu felszallo vezetek van, sorkapcsokkal kotve, emeletenkent minden lakas kulon fazison. Nem is a fovezetek a fo gond,hanema sok lepcsohazi vilagitas, kaputelefon, es minden internet, kabelteve bekotest a vakolat ala akar rejtetni. Van ennek ertelme, ha gond nelkul uzmel a rendszer?

liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61681

Időnként nekem is kell ilyeneket készíteni( a tulajdonos részére) bár azokat inkább miután kiadták bérbe és megtörtént a felújítás akkor kérik elvégeztetni

Előzmény: ha4nz (61676)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61680

Hát igen azért azok voltak a szép idők hisz a melóst még hagyták dolgozni és nem is kellett annyira izgulni ki lesz-e a végén fizetve mint manapság, most meg asok uniós szabvány meg előírás és mégis mennyi baj

Előzmény: ötfelezős (61675)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61679

Villamos biztonságtechnikai felülvizsgáló - magyarán _ Érintésvédelmi, villámvédelmi és erősáramú biztonságtechnikai felülvizsgáló

Előzmény: Calcitos (61664)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61678

Fogásra más ha be van kötve :)

Előzmény: gaborp87 (61669)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61677

Nem ez újdonság, aminek az okai:

- kedves bérlők szétszedik a lakást ergo fel kell újítani és pénz ritkán van az önkormányzatoknak erre

- leszerelnek mindent és úgy hagyják ott, lásd fent

Előzmény: ha4nz (61676)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61676

Tegnap tapasztaltam, hogy a helyi önkoritól bérbevett lakásoknál, ha kiköltözik belőle a bérlő, akkor előtte az önkori kötelezi egy é.v. felülvizsgálati jegyzőkönyv leadására is.

Ez csak nekem új, vagy máshol is így működött eddig?

ötfelezős Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61675

Nagy igazság, de, bocsánat, pár apró dologban kiegészítenélek.

Lámpatestnél akkor kellett, még ha magasan volt is, hogyha a lámpatesttől kézzel elérhető távolságban volt földelt fémszerkezet vagy másik lámpatest.

A vasalóhoz akkoriban nem kellett.

Hordozható asztali lámpához sem.

E két utóbbinál azért az üzemi szigetelésre voltak követelmények.

(No meg az alapkoncepció volt más - ma az az alap, hogy érintésvédelem mindenhol és mindenhová kell, és esetleg van kivétel, akkor meg az volt az alap, hogy érintésvédelem bizonyos készülékekhez és bizonyos helyeken kell.)

Előzmény: liptak1 (61641)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.10 0 0 61674

Lakásnál az időszakos felülvizsgálat csak az úgynevezett szerelői ellenőrzés - abban az esetben, ha legalább egy szabványossági felülvizsgálati irat megtalálható.

Előzmény: Calcitos (61664)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61673

Felmesz eon honlapjara, megnezed kivan hozzad legkozelebbi regszerelo,oda hivod,O felmeri mik a lehetosegek,mond egy arat,kezetfogtok es intezkedik.

Előzmény: ricsosz (61671)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61672

Igen,levalaszto-102-sre gondoltam.

A masik amirol beszeltem az a suszteralternativ.

Előzmény: ha4nz (61670)
ricsosz Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61671

Sziasztok!

kérdésem a következő:

Emász területén:

Panelban- 10 emeletes épületben- mi a visszakapcsolási/ujrabekötés költsége ha:

1 verzió nincs már fenn óra se mérőhelye megvan.- émász elvitte-

2 verizó óra van de áram nincs- émász lekötötte-

Tartozás nincs tehát 0 ás a számla- nincs hátralék- csak tulaj váltás történik.

várom mielöbbi válaszotokat.

üdv

R.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61670

Ezt a nullásat nem értem, 102-nek készítették elő és 101-es szerelvénnyel használták? Netán glimmhez van előkészítve?

A váltókapcsolósat ismerem, bár amikor tanították, hogy így ne kössük soha, előtte egy nappal futottam bele egy ilyenbe és kirajzoltam magamnak. Amíg élek, nem fogom elfelejteni...

Előzmény: Tízenhármaska (61668)
gaborp87 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61669

Kezd ossze allni a kep. Szoval kapcsoloknal nincs is nulla mint a konektoroknal? Mi a kulonbseg a nulla es a kapcsolo szál között?  Hogy/mi alapjan lehet megkulonboztetni?

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61668

Kedves Gabor.

Mivel azt irtad,hogy mind a harom kapcsolonal ket vezetek van.

Igy feltetelezhetjuk hogy ha szabalyosan van vezetekelve,akkor ott egy fazis es egy kapcsoloszal van,es nuku nulla.

Azert nyugtassunk mar meg par szakit,hogy elofordul olyan eset is mikor a nulla is van a kapcsolonal.

Nem olyan ordongonseg ez.

Jah es olyan is volt-igaz ez tiltott dolog volt- alternativ kapcsolohoz is vittek nullat.

Előzmény: gaborp87 (61663)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61667

Latnoki kepessege van,egyben komolytalan is.

Előzmény: Dreamer (61666)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61666

Ezt mi alapján mered leírni látatlanban?

Dreamer

Előzmény: Calcitos (61662)
Calcitos Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61665

Hát megnézed !

A földelt és a földelés nélküli aljzat teljesen más.

De  !

de a földeléstnek látszó aljat is lehet földelés nélküli. Pl. ha nem megy oda 3  vezeték. De ha megy még mindig nem biztos mert az a 3. nincs leföldelve.

Így ha ezek a vizsgálatok megvannak  következhet a  következő " trükk "  ( ha már a topik címében is szerepel a trükk szó ) : tehát előveszed a próbalámpádat  _ ha nincs készítesz. És ezzel apróba lámpával kipróbálod először a rendes utat, azaz  az egyik szál az egyik lukba a másik szál a másik lukba és világít az izzó. Mos akkor az egyik vezetéket kihúzod és a védő földelés érintkezőjéhez. Most is két lehetőség van  : világít akkor elvileg van védő földelés, ha nem akkor talán a nullát húztad ki. ha  a másik lukba dugod és világít akkor talán van védő földelés ha viszont nem akkor az a védőföldelés csak egy álcázás.

Ha ez kevés hívsz egy szerelőt aki mér is.

"Egyik aljzatra kötött erősítő háza érintésre bizsergető volt."

Ezt nem ártana külön is vizsgálni !!

Előzmény: hivatalos_nick (61614)
Calcitos Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61664

Nos ez érdekes  !

" egyetlen felül vizsgáló sem kötelezhet senkit semmire, ők csak felülvizsgálják a létesítményt és leírják amit tapasztaltak(jegyzőkönyvet készítenek) a többi a tulaj dolga "

Miféle felülvizsgálóról beszélsz ??

Előzmény: liptak1 (61641)
gaborp87 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61663

Köszönöm a válaszokat!  Azt viszont tovabbra sem ertem hogy a 0-t miert nem kell bekotnom ha a regi kapcsolonal bevolt  (101es kapcsolo) 2 fekete vezetek van a falban. 

Most ugye 106os kapcsolom van 3 csatlakozassal (com1,1,2 ) ha com1 be kotom fazist akkor 0t miert nem kell? Szabadon hadjam a masik fekete vezeteket?

Calcitos Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61662

kb. 15 eft.

Előzmény: HUNMedve (61661)
HUNMedve Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61661

Sziasztok.
Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni, itthon jelenleg a 1x16A -es kismegszakító van a villan óra alatt és kb egy 4mm2 -es ALU vezeték jön el onnan , mennyibe fájna bővitetni ezt 1x32A -re ?
Válaszokat előre is köszönöm.

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61660

...és még egy kérdés volna.. IP44 külső szerelvényeket fogok használni MBCU kábelekkel, amiket viszont falban, csőben fogok vezetni. A kérdés: süllyesztett kötődobozokat tennék, de azok is jó lenne ha IP44 védettségűek lennének. Ilyet viszont eddig nem találtam, süllyesztettben az IP40 jelölésűt találtam csak.
Megfelel az, vagy tudtok mutatni linket süllyesztett IP44-re, esetleg esetleg süllyesszek be külső szerelésre szánt IP44 dobozokat?

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61659

Sziasztok,

Weben rendelnék szerelvényeket, de nem tudom hogy a három fázisú szerelvényeknél a feltüntetett max. áramerősség fázisonként, vagy összesen értendő-e?

Köszi.

'99A4 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61658

Bocsi, hogy ha félreérthető voltam. Nem a kapcsolóhoz kell a föld, hanem az új lámpához mert a réginek nem kellett a föld, de ez meg fémházhas úgy , hogy gondolom azért kell neki. De egyébként már sikerült bekötnöm és működik rendesen.

Előzmény: kneissl (61613)
2Bálint Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61657

Mit keres a nulla a kapcsolónál?

Előzmény: gaborp87 (61650)
cityba Creative Commons License 2015.02.09 0 0 61656

Ez váltó kapcsoló lesz, pár bekötési próbálkozás után jó lesz.

Előzmény: gaborp87 (61642)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61655

De ha ennek a kapcsolónak a bekötése ennyire problémás, ne kezdj hozzá, mert meg.asz az áram. Hívj szerelőt. (ez a kapcsoló az obiban a legolcsóbb, célnak megfelel, a konnektorja viszont egy nagy szar)

Előzmény: gaborp87 (61652)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61654

Ez az ami az obiban 300Ft? Ha 3 csatlakozóban van csavar, és csak 1 nagy billenő akkor ez jó neked 1 lámpához. Az a fele legyen alul ahol a glimmlámpának van a helye, és akkor jól fog billenődni neked. Ha két feketéd van akkor az egyiket kösd a szóló helyre, (ide kéne a fázist) a másikat meg a másik oldalához. Tökmindegy melyikhez, de inkább ahhoz kösd ami egyvonalban van a túloldalival. Az a lényeg, hogy egymás mellettibe ne kösd, mert akkor folyamatosan fog világítani :)

Itt ne akarj nullát kötögetni. Csak a fázist lehet ezzel kapcsolgatni, de ez pont elég lesz neked a szobához.

pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61653

Hívj szerelőt!

Előzmény: gaborp87 (61652)
gaborp87 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61652
pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61651

Mit értesz lámpa alatt? Fényképezd már le a másik oldalról is azt a kapcsolót!

Előzmény: gaborp87 (61650)
gaborp87 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61650

Nem csillárrol van szó 1 izzós lámpa. Most a com1 be van a 0 es az '1'be pedig a fázis igy jo lesz vagy pont forditva?! Csak azért kérdezem, hogy melyik esetben van megszakitva a fazis? Izzo cserenel ne legyen veszélyes ha esetleg nincs lekapcsolva a bizti.

Köszönöm a sok segítséget! 

pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61649

A O direkt megy a csillárhoz. A com1 és valamelyik másik közé kötöd a csillár másik vezetékét, és a fázist. Ha lekapcsolva világít a csillár, akkor vagy megfordítod fejjel lefelé, vagy átcseréled az 1-2-est.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61648

Com-ba és az egyesbe kösd. Ha fejjel lefelé áll a kapcsoló billentyűje akkor meg vagy megfordítod a szerelvényt vagy az 1 helyett a 2-be kösd a vezetéket.

gaborp87 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61647

igen 2 vezeték van mindenhol, mert 3 ilyen kapcsolóm van ezeket szerettem volna bekötni. COM1-be kötöttem a 0-t  és  1-2 közül meg az 1-be a fázist, végülis ég a lámpa.

Egypólusú kétáramkörös kapcsoló ez pontosan és e helyett kellet volna Egypólusú egyáramkörös kapcsoló?

köszönöm!

Lacivill Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61646

Ha két vezetéked van a kapcsolónál, akkor áramtalanitás után lehet pár variációt kipróbálni. nagy bajt nem tudsz okozni. Ha lenne egy sima ohm mérőd akkor ki lehetne totózni.

Előzmény: gaborp87 (61645)
gaborp87 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61645

jó nem akarok totózni de azért szeretnék alapszinten érteni a dolgokat.

ha ebbe nem kötnek 0-át, akkor ez az "alternatív" kapcsoló eleve alkalmatlan egy sima mezei fali lámpa működtetéséhez? ha ezt is lehet használni sima fali lámpához akkor, hogyan kell bekötni, vagy veszélyes ezt használni inkább vegyek akkor egy rendes sima kapcsolót?

köszönöm a segítséget előre is!!!!!!!!

cosalf Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61644

Ez alternatív kapcsoló. Nem kötnek be 0-át.

Benedek L. Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61643

Hááát, ha ennyire nem tudod, fordulj szakemberhez, ne totózgass!

gaborp87 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61642

Sziasztok!

Nagy segítséget kérnék. A képen látható Mentavill egypólusú villanykapcsolók lettek vásárolva, viszont nem tudom, hogy a 3 csatlakozó közül melyikbe kell kötni a 0-át és a fázist. Biztonságosan szeretném bekötni, hogy a fázis legyen megszakítva (remélem jól tudom). Csak COM1 - 1 - 2 jelzések vannak a kapcsolón, leírás nincs hozzá.

Segítsetek elég fontos lenne, hogy megtörténjen a csere..

Köszönöm!!!

liptak1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61641

A porszív kettős szigetelésű a vasaló meg védővezetős ennyi, a régi lakásokra még az MSZ régebbi szabványai vonatkoznak így fordulhat elő , hogy a konyha, és a vizesblokkban van védőföldelés az úgy nevezett meleg padlós helységek(szoba)nem kaptak védőföldelt csatlakozókat, ugyan ez a szabvány mondta ki azt is , hogy a védővezető lámpába való kiépítése is csak ott kötelező ahol segédeszköz nélkül meg lehet fogni. Mára ezek a szabványok elavultak(eltörölték, nagy részük már nem elfogadott), de ettől függetlenül a kivitelezéskori szabványnak megfelel, így a tulajnak csak javasolni lehet a hálózat rendberakását, egyetlen felül vizsgáló sem kötelezhet senkit semmire, ők csak felülvizsgálják a létesítményt és leírják amit tapasztaltak(jegyzőkönyvet készítenek) a többi a tulaj dolga

Előzmény: pajaci (61623)
philidor Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61640

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már a következő jelenséggel, és esetleg tud megoldást is rá.

Pár hónapja vettem az egyik diszkontáruházban egy sajátmárkás, állítható fordulatszámú felsőmaró gépet, ami a boltban kipróbálva tökéletesen elindult, míg itthon alacsony fordulatszámra állítva nem. Néha érezni, hogy próbálja elindítani a motort, néha még ennyi életjelet sem produkál. Ha közepes fordulatszámon elindítom, akkor utána stabilan működik akkor is, ha közben leveszem a fordulatszámot minimumra. Kicseréltettem egy másikra, ami ugyanígy működik.

Ma ugyanitt vettem egy szintén sajátmárkás asztali fúrógépet, ami hasonlót produkál, itthon nem indul, máshol igen.

Kérdésem, hogy lehet-e hiba a villamos hálózatban, ami miatt néhány gép így csinál? Minden más elektromos eszköz hiba nélkül működik.

Előre is köszönöm a segítséget!

p.

Benedek L. Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61639

Gázkazáncsere volt (pincében), radiátorok és csövek karbantartása. Pár helyen ki kellett a csöveket cserélni, radiátort levenni. Én kértem a vill.szerelőt (nyilván Ő a kazáncseréhez is kellett) nézze már át a lakás egész villamos berendezését is. Ekkor derült ki. A Fi relével később lett gond, korábban már írtam, hogy az meg égett szagot "produkált". Szóval, idő kell míg megszokjuk, megismerjük a lakást, illetve annak gyengeségeit.

Előzmény: Zoltanuss (61626)
pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61638

Múlt évezredbeli privilég, inox burkolatú, vizes takarítógép.

Előzmény: Dreamer (61633)
hivatalos_nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61637

Bp. XI. ker.

Előzmény: Lacivill (61636)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61636

Merrefelé laksz?

Előzmény: hivatalos_nick (61635)
hivatalos_nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61635

Halvány fogalmam sincs.

A kérdés az, hogy ki megbízható, ill. ajánlatkérésnél milyen információkat kell megadni.

Előzmény: kneissl (61634)
kneissl Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61634

Attól, hogy van földelés, (ki van építve) még rárhat a készülék fémháza, mert a kiépített födlelés is lehet rossz, illetve van olyan is, hogy "földhurok", aminek az eredményeként kellemetlen egyenfeszültségek is meg tudnak jelenni a fémházakon.

Egy fázis, vagy hátom fázis van a lakásban? 

Mindenképpen keress olyan szakit, aki érintésvédelmi nérést tud csinálni, és arről tud papírt adni.

Ha nem teljesen zakkant a háziúr, akkor belemegy abba, hogy a javítás / helyreállítás költségét beszámítja a bérleti díjba...

Előzmény: hivatalos_nick (61632)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61633

Dobj mar egy tipust, kivancsi vagyok mi  indokolja. Koszi!

Előzmény: pajaci (61631)
hivatalos_nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61632

Köszi!

Hát ez remek. A helyzet az, hogy albérletben vagyok, sorban jönnek a meglepetések...

Nem ismerek egyetlen villanyszerelőt sem, fogalmam sincs, ki megbízható. Mennyi egy ilyen mérés?

Előzmény: Lacivill (61620)
pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61631

Védőföldes a porszívóm dugója is. (gyárilag)

Előzmény: Lacivill (61625)
Zoltanuss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61630

Ez mire vonatkozik   :    MSZ HD 60364:4-41  ?? Gondolom a döntő többségnek fogalma sincs erről. Viszont  a lányom felújított lakásában már minden áramkör  5 vagy 6 db.,  Fi relés  volt 10 éve. Újdonság volt  ( nekem ) az is , hogy még a mennyezeti világítótestek áramköreit is védőföldeléssel építették ki. Viszont ha már szabvány akkor a Fi relé és kismegszakítók telepítésér van e valami elő írás , a 3,8 m belmagasságú lakásban úgy  3,5 m re tették. Bármi van mindig cipelni kell azt a létrát. Mi van egy 4,2 m belmagasságnál , ott a villanyszerelő 4 m magasra teszi  ?

pl. a gázkazánoknál 0,75 - 1,6 m a telepítési magasság. Volt olyan eset, hogy az 1,66 m -en rugózott az átvevő.

Előzmény: Lacivill (61629)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61629

Utóbbinál évente többen halnak meg a kádban. Olyat is hallottam, hogy a mosógépen volt a hajszárító, és pont akkor kezdett centrizni, és beleesett a kádba.

Sajnos ott is meghalt a kisgyermek.

Ezért lobbiztam sok éve , amikor még szabványban nem volt kötelező a FI relé, hogy feltétlen ne hagyja ki senki se. MSZ HD 60364:4-41

Előzmény: Zoltanuss (61628)
Zoltanuss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61628

Azért más a szabványismeret és más a veszélyforrás ismeret. Valamikor jó 50 - 60 szabványt ismertem / a több mint 10 000 ből /. Ma már csak az MSz 99 -et, ismerem,

Csővezetéki szabványok (Könyv) - Tartalomwww.antikvarium.hu/contents.php?konyv-tartalom=csovezeteki...ID...MSZ 2873-86 Csővezetékek névleges, üzemi és próbanyomása ... MSZ 99-81 Varrat nélküli acélcsövek méretei és számított tömege.

Tavaly dobtam ki pont egy ilyen gyűjteményt, kár, milyen kár. Talán még  a sima alátétét.

Veszélyforrás ismeret  ? Hát talán 5 éves kortól kell nevelni a gyerekeket akár 90 évesig a veszélyforrások felismerésére. Mert abból is van jó sok.

És ha már villanyos topik.

Jó  25 éve meséli a nejem hogy egyik kolléganőjének a férje hajszárító bütykölés miatt halt meg. Gyógyszerész volt. Több részlet ismeretlen előttem.

A másik. A kisgyermekét nagyon szerető anyuka,  annyira szerette a gyerekét hogy már a fürdőkádban szárította a gyerek haját a hajszárítóval. Egy rossz mozdulat  és a következmények  .....

Előzmény: Lacivill (61619)
Zoltanuss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61627

Lehet kezdő vagyok, de azért csak megkérdezem a védőföldelés problémánál miért kéne tudni a porszívó és a vasaló teljesítményét. Egyébként nekem 1000 - 1000 wattosok, kis túlzással.

Előzmény: pajaci (61618)
Zoltanuss Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61626

Szóval a kazán szerelésnél derült ki  ! Előbb nem is gondoltatok erre?

Mert nálunk is akkor derült ki,  hogy mi minden kell. Tehát kellett EPH, kellett külön áramkör, ami védőföldeléses és még Fi relés is. Sőt a kazán védettsége is a legmagassabb IP...4.: valami bocs hogy most nem tudom

"Újrakábelezés macerás." És felettébb költséges.

Előzmény: Benedek L. (61617)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61625

Porszivók kettős szigetelésűek, vasaló kell a védőföld.

Előzmény: pajaci (61623)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61624

Egy példát tudok is a közelmúltból (de a médiában is láthatóak)igaz a lakás nem égett ki teljesen, mert a tűzoltók megérkeztek.

Előzmény: Zoltanuss (61621)
pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 1 61623

Akkor elég érdekes ez a megoldás, hogy a porszívó működhet, a vasaló meg nem. Lehet a porszívó kétszer akkora teljesítményű, mint a vasaló. Valódi villanyszerelőt hívj, ne mekkmestert.

Előzmény: Benedek L. (61622)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61622

Dehogy nézte. Azt gondolják általában a férfiak, hogy mi túlságosan aggódunk és félünk.

Olyasmi, mint az orvosoknál, hogy ugyanarról a betegségről többféleképpen foglalnak állást.

Előzmény: pajaci (61618)
Zoltanuss Creative Commons License 2015.02.08 0 1 61621

"és egészen új lakások elektromos műszaki hiba miatt kiégnek."  legalább egy példát !

Tény viszont hogy a tűzesetek bizonyos   % -a elektromos hiba miatt keletkezik. Túlterhelés miatt.

A védőföldelés hiánya miatt inkább elektromos ütés - áramütés, ami néha halálos.

Előzmény: Benedek L. (61615)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.08 0 1 61620

Te nem tudod megoldani. Olyan szakit hívjál ki aki érintésvédelmi mérést is tud végezni.

Lacivill Creative Commons License 2015.02.08 0 1 61619

Sajnos sok a szakembernek tűnő szabványokat, és veszélyforrásokat nem ismerő ember.

pajaci Creative Commons License 2015.02.08 0 1 61618

Megnézte hány wattos a porszívód, és a vasalód?

Benedek L. Creative Commons License 2015.02.08 -1 0 61617

Én is úgy tudtam, épp azért vertem félre a harangot, mikor a kazánszerelésnél kiderült, hogy nincs is mindenhol földelés. Addig nyüstöltem a férjem, míg hívtunk egy másik szerelőt, akivel végignézettük mindkét szintet (nemrég vásárolt lakás), és ez a másik is megnyugtatott. tehát üzemelhet szgép, porszívó, kávéfőző, na a vasaló az nem. Újrakábelezés macerás.

Előzmény: Zs:) (61616)
Zs:) Creative Commons License 2015.02.08 0 1 61616

"de a szakember megnyugtatott, hogy ahova földelt konnektor kell (vizes helyiségek), ott le van földelve"

Mindenhova földelt dugalj kell, nincs olyan, ahova nem!

Előzmény: Benedek L. (61615)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61615

Én úgy láttam, hogy a szerelő egy műszerrel ellenőrzi. Ha egyénileg nyúlunk hozzá, nem tudjuk meg a végeredményt! Szerintem.

Nálunk is gond volt ez, de a szakember megnyugtatott, hogy ahova földelt konnektor kell (vizes helyiségek), ott le van földelve. Mivel szobákban és mellékhelyiségben nem lesz mosógép, így megnyugodtam (!) Azt nem értem, hogy egészen elhanyagolt állagú helyeken, lakásokban, ki figyel a földelésekre, és egészen új lakások elektromos műszaki hiba miatt kiégnek.

hivatalos_nick Creative Commons License 2015.02.08 0 0 61614

Aljzatokban szeretném megnézni, hogy van-e földelés.

Hogyan tudnám a legegyszerűbben és legolcsóbban megoldani? További tervem nincs, csak szeretném tudni, hol van és hol nincs.

Egyik aljzatra kötött erősítő háza érintésre bizsergető volt.

kneissl Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61613

Kapcsolóhoz földelés?

????

Előzmény: '99A4 (61610)
Jahno Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61612

Ha biztos, akkor mi a kérdés?

Előzmény: '99A4 (61610)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61611

Ráolvasás? Így nehéz segíteni ha semmi nélkül dolgozol.

Előzmény: '99A4 (61608)
'99A4 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61610

Mennek a dobozból kábelek konnektorhoz és kapcsolóhoz úgy, hogy az biztosan az a föld. 

paplanfa Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61609

Ismeretlen cuccot minimális műszerezettség nélkül senkinek sem célszerű megbabrálni.

Előzmény: '99A4 (61608)
'99A4 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61608

Sziasztok!

Egy kötődobozból szeretném a földelést elvinni egy lámpához mert ott eddig nem volt. De a dobozba 2 zöldsárga vezetékhez hozzá van kötve egy barna is. Hogyan tudom meg biztosra, hogy az a föld? Multiméterem, fáziscerkám nincs. Valami ötletet tudnátok adni hozzá? Köszi!

BMWE91BLACK Creative Commons License 2015.02.07 0 0 61607

Mi lenne az alternativa ?

Előzmény: ha4nz (61606)
ha4nz Creative Commons License 2015.02.06 0 0 61606

Működik, de szerintem lesz olcsóbban is ugyanilyen paraméterekkel rendelkező alternatíva is.

Előzmény: BMWE91BLACK (61605)
BMWE91BLACK Creative Commons License 2015.02.06 0 0 61605

Üdv 

Lenne egy kérdésem 

Adott egy 5400w teljesítményü villany sütő, amit idö kapcsolóval működtetnénk, de be szeretnék iktatni egy mágnes kapcsolót is. 

Mi a vélemény erről a típusról ?

Hager es430

Harlenn Creative Commons License 2015.02.06 0 0 61604

Nagyon köszönöm! Megnézem!

Előzmény: Fityek(109HA076) (61603)
Fityek(109HA076) Creative Commons License 2015.02.06 0 0 61603
Előzmény: Harlenn (61597)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.05 0 0 61602

Magyar, egyszerű, ingyenes? NYÁK ter4vezőből van sok, de erősáramúból nem hiszem, hogy találsz valami fapadosat. Fura, de ez van.

Előzmény: Harlenn (61597)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.05 0 0 61601

Izé... Bocs, de:

"Szokás" fogalomra példa: B oszt. túlfeszlevezető a mérőhelyre beépítve.

"Félreértés" fogalomra példa: a B oszt. túlfeszlevezetőt a mérőhelyre kell beépíteni.

Előzmény: _kip_ (61600)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.05 0 0 61600

Igen ez a B verzió.

Ami jár a fejemben:

Ha már csináljuk, csináljuk rendesen:

1. Olvadó bizti helyére kiselosztó+kismegszakító + ÁVK + földelés normálisan kialakítva.

Akkor lehet egy normális EPH csomópont is.

2. Ház másik felében is cserélni alut rézre + több áramkör kiépítése

3. Túlfesz / villám védelem kiépítése. Itt visszakanyarodunk 1. ponthoz, mert törekednék a legrövidebb kábelezésre.

4. Valószínűleg a 3. pont miatt márr új mérőhely kialakítás is fontossá válik a "B" védelem miatt.

Előzmény: Peter atyuska (61599)
Peter atyuska Creative Commons License 2015.02.05 0 0 61599

Nem kell az óra alá rakni lehet a földes részre a szondától meg vezeték rejtve a falban vagy rajta szép csatornában vissza az órához.

Előzmény: _kip_ (61596)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 61598

én nemigen ütném le a lakás alá, mondjuk száraz, homokos talaj, talajvíz nuku akkor mi a fenének, kiszárad körülötte a talaj és kész alig van vezetőképessége, jobb ha olyan helyet keresel neki még akkor is ha távolabb van ahol a szonda környéke nem vagy csak időlegesen tud kiszáradni, az lenne a funkciója hogy minél jobb vezető legyen nem ok nélkül szoktuk még a villámvédelmi szondákat is mérni(pedig a villám már csak keres magának olyan helyet ahol letud jönni)

Előzmény: _kip_ (61596)
Harlenn Creative Commons License 2015.02.05 -1 0 61597

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan programra, amivel egy ingatlan villamoshálózatának a tervrajzát lehet elkészíteni. Lehetőleg magyar nyelvű és ingyenes legyen. Mit tudnátok ajánlani?

_kip_ Creative Commons License 2015.02.05 0 0 61596

KB hasonló elrendezésű a ház, anyósomé.

Szóval ezen a képen mondjuk az ajtótol jobbra a falon szögletes valami. Legyen az a villanyóra szekrény, falba épített régi fa, szép zárható ajtóval :-)

A tornác / folyosó szépen burkolva.

Óra alá lenne jó leverni a cölöpöt....

Tehát főfalon van, de kívülröl.

Ajánlották, hogy átlósan üssem le a ház "alapjába". Reg szerelő mndta, hogy így szokták ilyenkor és jó szokot lenni. Mondjuk alap nélküli vályog vagy vert falnál ok, bár akkor is döngölt agyagos földre szokták építeni a házat, de mi van, ha tégla alap van? Akkor nem ok.

Ezért gondoltam, hogy óra alatt a folyosón a burkolóba fúrok szépenegy lyukat és ott lenyomom.

Előzmény: liptak1 (61595)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61595

tulajdonképp az óra hol helyezkedik el ? nincs véletlenül a főfalon hogy csak átfúrnád? majd kívül levinnéd?

Előzmény: _kip_ (61594)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61594

"úgyis turkálás lesz a mérő mögött"

igen így gondolom én is :-)

Legrosszabb esetben fal/folyosó szélébe kerül a szonda és kb 2m MKH16 vezeték csatornázva.

Megpróbálom az óra alatt úvatosan a burkolólapot + alatta misung, beton stb átfúrni 22mm vídiával, majd ott szépen leerőszakolni a vasta :-)

Ja ugye nyitot folyosóról beszélünk.

Előzmény: Dreamer (61592)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61593

Falon kívüli kiselosztó ház kerül a gouman helyére 12 modulos, ekkora fér el és ebbe már fér FI+ néhány áramkör.

Előzmény: liptak1 (61590)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61592

"A föld szonda kissé macerás, mert polgári ház folyosóval. Folyosó szépen burkolva stb... De kaptam tippet a megoldáshoz."

Nem tudok róla, hogy előírás lenne, de praktikusan a mérő közelében szokták a szondát kivitelezni (ha lehet). Ez azért is fontos, hogy megfelelő feltételek teljesülése esetén összefogható legyen a nulla és a védővezető. Ha már úgyis turkálás lesz a mérő mögött érdemes lenne ezt is megejteni (ha lehet)!

Dreamer

Előzmény: _kip_ (61588)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61591

Nem kb minden szolgáltató ha teheti betart, rákényszerít hogy fizess, sajna ma ez a menő

Előzmény: _kip_ (61589)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61590

ez így jó de ha módod van már ne tedd guman táblára a kismegszakítókat nem túl drága és pofásabb is lakáselosztóban szerelve

Előzmény: _kip_ (61588)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.04 -1 0 61589

TIGÁZ így jártam:

Telken belül földben KPE cső: terveztetni, min1m gödör, védőtávolság(fa gyökerétől is!), 10cm homokágy, jelzőszalag stb.

Telken kívül óráig: Alválalkozó, terv, godör de nem a terv szerint mert ott nehéz ásni, inkább egy fa tövében (Védőtávolság?) gödörbe cső, majd az útbontásos zúzott köves aszfaltdarabos földet (homokágy? ) vissza a csőre oszt jóvan.

Kb ÉMÁSZ is hasonló :-(

Előzmény: liptak1 (61587)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.04 0 0 61588

Köszönöm!

ÁVK mindenképpen kerülne be.

Mostani felállás:
Méretlen 2 drót - Óra - Mért 3 drót (alu 6-os kék, fekete piros) - gouman tábla olvasó betéttel

Szeretném:

Méretlen 2 drót - Óra - Mért 3 drót (MKH 10mm2 kék, fekete, z-sárga) - kiselosztó ÁVK + föld szondával 16MKH

A föld szonda kissé macerás, mert polgári ház folyosóval. Folyosó szépen burkolva stb... De kaptam tippet a megoldáshoz.

Előzmény: liptak1 (61563)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61587

Ja és a hölgy hangján lehetett érezni hogy nem tudta hova tegyen(ki ez a hülye hogy még ennyit se tud?), ekkor kezdtem furcsának találni, mi van ebben az országban ha 3 szolgáltató 18 féleképp tartatja be az előírásokat a saját kényükre kedvükre? De ezen nem igen lehet agyalni ők a szolgáltató vagy azt csináljuk amit ők akarnak vagy semmit.

Előzmény: liptak1 (61586)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61586

engem nem ez akasztott ki hanem hogy fa dobozban volt 3 fázis , kért a tulaj éjszakait, előkészítettem (előtte rákérdeztem mit kérnek) felraktam a biztinek a dobozt+ ÁVK bevittem a bojlernek a kábelt  és lepróbáztam, szóltunk lehet kötni meg plombázni erre ki jött két kolléga ránézett a szekrényre és annyit közöltek mielőtt leléptek volna, nincs kiépítve a villanyórának a vezeték, felhívtam az ügyfélszolgálatot közölték nekem kell a méretlen fázisok valamelyikét megfognom fővezetéki sorkapoccsal no meg a Pent se ártana és szabványos vezetékkel kiépíteni hogy ők csak rátegyék az órát meg a vevőegységet erre mondom én hogy elvannak kapatva.

Egyébként nálunk is kell behúzó szál a gerincbe, végül is ez érthető(bár ha függőleges leállás a kötelező akkor nem igen értem) de rakok én is

Előzmény: Tízenhármaska (61585)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61585

Jaja,elvarjak basszus a befuzovezeteket,olyan nyomi ez:-))

5meteren,1 konyokkel,keszkihivas:-))

Előzmény: liptak1 (61583)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61584

Kurvara nem ertem en ezt,hogy egy Orszagon belul ennyire mas lehet az eloirasok,elvarasok teroletenkent,szolgaltatokent.

Előzmény: liptak1 (61582)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61583

Így értem, egy alkalommal Polgáron kellett dolgoznom , elég furcsa volt , hogy még a tyúkbelet is bekellet tenni nekik egy ilyen szerelésnél, elvannak kapatva az ottani eonos kollégák:)

Előzmény: liptak1 (61582)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61582

ÉMÁSZ Borsod

Előzmény: Tízenhármaska (61581)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61581

Nema,Te hol? Mert nalunk n e m eleg hogy irasban,de a bejel e ntestol szamitva a 8dik napra lehet kerni.

Előzmény: liptak1 (61579)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61580

Eon,azonbelul Szabolcs-Hajdu.

Előzmény: liptak1 (61578)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61579

ja és viszont a munkáról késnek egy szerelői jegyzőkönyvet, miért , mikor bontottam fel aláírás regszám dátum, így lesz a visszaplombázása ingyenes.

Előzmény: liptak1 (61578)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61578

melyik területen vagy mert én még csak be se megyek az ügyfélszolgálatra , egyszerűen felhívom őket elmondom mit szeretnék , elkérik a reg számom rögzítik az egészet és engedélyt adnak a bontásra

Előzmény: Tízenhármaska (61577)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61577

Ha megnezed az igenybejelentojet a zp bontasnak,akkor lathatod,hogy nyilatkozol arrol hogy mikorra tervezed a zp bontasat,illetve rogton alatta nyilatkozol arrol mikorra tervezed zp visszarakasat. Ezldhet kerni masnapra is,de max 5 nap lehet.

Előzmény: liptak1 (61574)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61576

Wolfram szál előállításának technológiáját mielőtt valaki megint kiemelné elírásomat,

Előzmény: liptak1 (61575)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61575

nos rövidre zárva ez van a tungsram történetébe leírva:erősáramú elektrotechnikához nem kapcsolódó területeken is jelentős eredményeket ért el. Az izzólámpa elterjedését alapvetően befolyásolta az, hogy ez a gyár 1906-ban megvásárolta Just Sándornak és a horvát származású Franjo Hanaman-nak a wolframszál előállítására vonatkozó szabadalmát és megkezdte az izzó gyártását. A későbbiekben újabb szabadalmakkal továbbfejlesztett izzólámpa az egész világon elterjedt, ami az Egyesült Izzó jelentős fejlődését hozta magával. (Tungsram: a volfrám angol neve: tungsten, és a német Wolfram egyesítéséből származik).

Itt én nem látom hogy az izzó előállítását ők találták volna fel itt a kiemelt rész szerint magát a wolfram előállításának a technológiáját vették meg a két úriembertől

Előzmény: paplanfa (61555)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61574

lehet én mindenesetre rendre kérem a tulajt jelentse be, még annak idején a műszaki csoport mondta hogy kérni (jelezni )kell a visszapecsételését így én mai napig kérem

Előzmény: Tízenhármaska (61567)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61573

agyament nem az a találmány hanem a példa, hogy a magyarok megcsinálták az ellenszerét és az amerikaiak meg rögtön azt híresztelték hogy ők voltak akik megcsinálták(állítólag,)

Előzmény: gepesz (61566)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61572

Zaropecset bontas ingyenes,eppen ma kertem ket helyre.

Feszmentesites az fizetos,a mult ev nyaran es osszel volt ilyen,de nem tom mennyi volt,mert a megrendelo fizette.

Eon terulen.

Előzmény: Dreamer (61571)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61571

Igen, az nem hátrány :) És az volt a poén, hogy egy fillérbe se került, míg a plombabontás, áramtalanítás fizetős móka (tudtommal).

Dreamer

Előzmény: Tízenhármaska (61570)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61570

Es a merot is athelyezte egyben:-))

Előzmény: Dreamer (61569)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61569

Ebben az esetben nem annyira gáz. Csak egy "pöcsétes" ember kell hozzá és korrekten (reméljük) megcsinálja.

Csináltunk már mérőhely kialakítást úgy, hogy a régi mellé építettük a vadis újat, és a szolgáltató egy menetben cserélte a csatlakozó vezetéket + teljesítményt bővített plombált.

Dreamer

Előzmény: Benedek L. (61568)
Benedek L. Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61568

Én, mint laikus fogyasztó ragaszkodtam ahhoz, hogy a problémát jelző/okozó Fi relét "rendbe kell" hozni, és a szakember a plombáról és engedélyekről beszélt nem éppen számomra kedvező módon. Ezért gondolom, hogy bármilyen beavatkozás, ami engedélyhez kötött, macerás...

Előzmény: _kip_ (61561)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61567

Majdnem teljesen ugy van ahogy irod,csak annyi kiegeszitessel hogy nem kell vissza jelenteni,5 napig van nyitva,utana jon zaropecsetelni a szolgaltato.

Előzmény: liptak1 (61563)
gepesz Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61566

A madárinfluenza találmány? Hogy a keze tört volna el.

Előzmény: liptak1 (61565)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61565

Ja no meg ugye hatalmas feltaláló volt a németeknél Zeppelin is mindjárt ki is rukkolt egy léghajóval, no de ne vitázzunk , köztudott hogy külföldön nagyon sok magyar találmányt másnak tulajdonítanak, hogy ne menjünk messzire madár influenza.

Előzmény: ötfelezős (61556)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61564

A gyár története is meg a google is írhat érdekeseket de én még annó arra emlékszem hogy az a bizonyos 2 úriember 3 volt és akkor bukta, ja és legalább mi magyarok próbáljuk már nem elfelejteni azokat akik tettek valamit az országért. Egyébként ha megnézted az oldalt akkor láthattad én az ott írtakat jegyeztem meg. Ja és kicsit próbáltam rákeresni hát ilyet is meg olyat is írnak. Manapság egyébként is nagy divat lett kiforgatni a történelmünket de ha lesz egy kis szabad időm átbújom majd a könyvtárakat hátha valahol találok róla valami írást

Előzmény: ötfelezős (61556)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61563

Kihívod a szerelőt ő bejelenti a plomba bontást , leszereli a rendszert, kicseréli a vezetéket, kiállít egy szerelői nyilatkozatot a bontás okáról, te pedig bemégy vagy betelefonálsz mint tulaj és kéred a visszaplombázást. Ha belefér a költségvetésbe én beraknám azt a szondát + ha még nem gondolkodtál rajta akkor az ÁVK is, de ha csak részben van a vezeték kicserélve akkor az ÁVK okozhat némi fejtörést mivel a régi rendszerek kicsit érdekesen voltak néhol szerelve.

Előzmény: _kip_ (61558)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61562

Teljesítmény bővítésnél is találtam a hatályosszabályozásban kiskaput, de most pontosan ahogy írod,egy egyszerűbb esetről van szó.

Mért fővezeték csere.

Most az a kérdés, hogy játszuk el, hogy hiba miat kell reg szerelőnek bontani, vagy merjem elmondani, hogy f@sza gyerek akarok lenni és ha már csináljuk,csináljuk meg rendesen és ne 6-os alu kábel jöjjönmár ki a mérőből, hanem legyenaz is réz. Illetve akkor kapna egy tisztességes földelő szondát is.

Előzmény: Dreamer (61560)
_kip_ Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61561

Megindokolnád? :-)

Előzmény: Benedek L. (61559)
Dreamer Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61560

:)

Keress egy regisztrált szerelőt. Ő megoldja a problémáidat. A védelem kiépítése a Te szempontodból lényeges, nem a papírok meg az ajánlások miatt.

A véleményem az, ha csak egy mért fővezeték csere lesz, akkor kevés az esély, hogy mérőhely szabványosításra fognak kötelezni.

Ha pl kértek teljesítmény bővítést is, akkor már nagyon nagy az esély!

Dreamer

Benedek L. Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61559

Elég hosszú, bonyolult és költséges köröket kell lefutnod!

_kip_ Creative Commons License 2015.02.03 0 0 61558

Üdv!

Regisztrált ÉMÁSZ szerelőktől kérdezném:

Jelenleg Fa villanyóra doboz gouman táblán van az óra.

Óra felett egy másik gouman táblán két darab olvadó betétes bizti.

Ezt szeretném lecserélni szabványos kiselosztó dobozra, fi relével, kismegszakítókkal.

Jó lenne az órából jövő mért alu kábeleket kicserélni 3db 1x10mm2MKH-ra ami menne a kiselosztóba.

Mi a hivatalos útja?

Megószom egy blomba cserével vagy szívatnak majd új mérőhely kiépítéssel?

A földelés kiépítése még beleférne anyagilag is (szonda nincs leverve az óránál, de a házban ki van építve.)

Azért szeretném lecserélni a régi olvadókat, mert a ház hátsó fele már átvan hózva alu helyett rézzel, az első részt is jó lenne megcsinálni, az egészet több ák-re stb + fi relé sem árt.

De az új mérőhely 40-60eFt-t nem fér bele a költségvetésbe.

ha4nz Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61557

Milyen méretűt használsz és milyen gépbe?

Előzmény: _istvan_ (61543)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61556

az internet nagy úr tessék rákeresni

...a Tungsram gyár 100 éves története című kiadványra... :)

Előzmény: liptak1 (61553)
paplanfa Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61555

Na akkor én is:

http://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Just

http://en.wikipedia.org/wiki/Franjo_Hanaman

Szóval ez a Sándorozás, Ferencezés olyan mint a Verne Gyulázás (Jules Verne) szerencsére David Copperfieldet nem ferdítették le, hogy nézne ki a Rézmező Dávid?

cucu Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61554

Hát, ha ott így írják, akkor az biztosan így is van...

Előzmény: liptak1 (61553)
liptak1 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61553

A villanykörtének nevezett Wolfram-szálas izzó a Tungsram-labor kutatóinak, Just Sándor, Hanaman Ferenc, Bródy Imre munkájának eredménye,

az internet nagy úr tessék rákeresni

http://www.danubiusmagazin.hu/magazin/tortenelem/talalmany_h.htm

itt a link ott találni még egy két okosságot érdemes néhány percet ráfordítani

Előzmény: ötfelezős (61552)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61552

A két magyar mérnök, Alexander Just Brémából és Franjo Hanaman Drenovciból, akik Bécsben találkoztak, és ott  kísérletezték ki a wolframszálas megoldást. :) Bár azt el kell ismerni, Just utána haláláig Magyarországon maradt.

A Tungsramot nem ők alapították, de a Tungsram elődje megvette a szabadalmukat, és alkalmazta is őket egy rövid ideig.

Viszont ez a wolframszál még sok fejfájást okozott, törékenysége miatt, a húzott wolfram drótot azt egy amerikai találta ki a GE laboratóriumában (így zárul be a kör, ami a mai helyzetet illeti - meg úgy, hogy Just és Hanaman szabadalmát megveszik az amerikaiak, majd a GE szabadalmát a Tungsram. :) )

Ami a nevet illeti, általában azt tartják, hogy nem a tungstein, hanem a tungsten szóból ered az első fele.

Előzmény: a némedi (61487)
pajaci Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61551

Ebben elég sokan biztosak voltunk látatlanul is, csak ugye nem illik ezt elsőre benyögni, mert sértődés szokik lenni belőle :-)

Előzmény: mekkme (61546)
Zs:) Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61550

lényeg. hogy működik :)

Előzmény: mekkme (61549)
mekkme Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61549

Az volt a cél, hogy úgy rakjam össze, ahogy a rajzon van és azt hittem ezt megugrom elsőre :)

Szerencsére volt otthon egy másik ilyen relé és asztalon összeraktam egy próbát, és az úgy működött ahogyan kell, úgyhogy sejtettem, hogy a másiknál valamit elszúrtamé... csak 2 nappal korábban este 11-kor már nem volt annyira feltűnő...

Előzmény: Zs:) (61547)
ötfelezős Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61548

Belül is szabályos, ha minden más szempontból szabályos (anyag, akármi).

Előző hozzászólónak igaza van abban, hogy nem fogsz olyan kis értéket mérni, mint kívül, de azt én nem tartom hibának. Ugyanis kint is száraz talajra kéne méretezni - elvégre van, mikor szárazság van. A régi magyar szabványban volt egy táblázat, miszerint talajfajtától és időjárástól függően 1,3-1,9 szorzót is kéne alkalmazni. Akkor sem volt kötelező ezt a szorzót alkalmazni, csak a lelkiismeretes villamos szakembereknek közölték. :)

Előzmény: Csabee1987 (61544)
Zs:) Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61547

"Túl részletesen nem írtad le, hogy hova mit kötöttél ..."

Nem véletlen kezdtem így, jobb az elején ezt tisztázni :).

Előzmény: mekkme (61546)
mekkme Creative Commons License 2015.02.02 0 0 61546

A Finder relével kapcsolatban végül az lett, hogy rájöttem, hogy nem a rajz szerint raktam össze... Miután jól raktam össze úgy működött, ahogyan várná az ember és normál no nyomóval szépen kapcsolt.

Előzmény: mekkme (61480)