Keresés

Részletes keresés

vrobee Creative Commons License 3 órája 0 0 428893

vazzz:)))

Előzmény: hmsoft (428878)
DJ. Bakter Creative Commons License 4 órája 0 0 428892

Igaz :( Megpróbálom visszafogni magam.

Előzmény: smith (428879)
segélyvonókészülék Creative Commons License 4 órája 0 1 428891

Ja, csak pl. ráérsz 20 perccel indulás előtt ott lenni, míg amíg ez a reptereken már elég kevés szokott lenni.

Detektorkapun meg már igen-igen sok helyen át kell menni, Európa- és világszerte, például egy Moszkva Kijevszkaja melletti üzletközpontba bemenet is, ahova még a zsebkésem sem engedték be, pedig a detektorkaputól mintegy 10 méterre a finomacéláru üzletben akkora késeket lehetett kapni, hogy azt egy ványadtabb lovag kard gyanánt simán felövezhette volna, amikor ennek volt divatja.

Egyébiránt még jóval az Arab tavasz előtt is iszonyú terrorpara uralkodott a brit szigeteken, ennek számos jelével (lásd még Ír Köztársasági Hadsereg, stb.).

Azaz pl. ott peronzár van, de nincs automata csomagmegőrző, és szemetes az állomásokon. Ahol van kuka, ott meg olyan vékony a bedobónyílás, hogy egy szabvány levélborítékot is alig szuszakolsz bele.

Tehát az Eurostar vs. repülés nem valami jó összehasonlítás.

Londonba Eurostarral mentünk, vissza rendes vonattal, ott azért egész más volt a szitu.

Az ES check-in alkalmával még egy mókás kikérdezést isnrendezett az Immigration Office, mondjuk ahogy akkor ott kinéztünk, nem is nagyon csodálom. :)

De a cipőmet, meg a nadrágszíjamat mindeddig csak reptéren vetették le velem a hatóságok.

Előzmény: Fzolee (428877)
v_peti Creative Commons License 4 órája 0 0 428890
v_peti Creative Commons License 4 órája 0 0 428889

Anélkül is lett volna, mert már lassan szétrohadnak a csuklósok, idestova 30 évesek lesznek!

Előzmény: haha 1970 (428886)
v_peti Creative Commons License 4 órája 0 0 428888

Igen!

Lapozz vissza tegnap estéhez, ott a link!

Előzmény: Fzolee (428887)
Fzolee Creative Commons License 5 órája -1 0 428887

Konkrét példa? Check-innel és utazási idővel együtt?

Előzmény: v_peti (428885)
haha 1970 Creative Commons License 6 órája -1 0 428886

Nem úgy új hogy most gyártották,hanem a helyi forgalomban a fúzió elött nem volt ilyen!:) Egyébként jól tudod hogy 1-1 kis illetve nagy Arc,és 2 Rába Ikarus!

Előzmény: v_peti (428881)
v_peti Creative Commons License 6 órája -2 0 428885

Mondjuk egy 500 km-es távolságra ez van. Mert a pályaudvar a városközpontban van, míg a reptér kint a francban. Kiutazás, beutazás és check in procedúra, és összességében ugyanott vagy!

Előzmény: Fzolee (428883)
v_peti Creative Commons License 6 órája -3 0 428884

A vonaton nem kerül a többszörösébe az 1. osztály, mint a repülőn! Ott meg kényelmesebben utazhatsz!

Előzmény: Fzolee (428874)
Fzolee Creative Commons License 6 órája -1 1 428883

Hol van olyan, h. a vonat is és a repülő is 4 óra alatt ér A-ból B-be? Tényleg érdekel.

Előzmény: v_peti (428882)
v_peti Creative Commons License 6 órája -2 0 428882

Én 4 órás vonatútról beszéltem, nem 19 órásról! Azt linkeltem be, nem egy 19 órást!

Amúgy ha nem repteres városból mész repteresbe, akkor ha nem is 19 óra, de 12 óra még simán lehet vesenyképes.

v_peti Creative Commons License 6 órája -1 0 428881

Miről beszélsz? Visszajöttek az ARC-ok, és egy ca. 10 éves RÁBA jött helyibe. De új buszok? Hol, melyikek, én nem látok ilyent! Mármint helyiben!

Előzmény: haha 1970 (428870)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 6 órája 0 0 428880

Szolgálati közlemény itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=139767514&t=9187033 elsősorban DJ. Bakter fórumtársnak.

smith Creative Commons License 6 órája 0 7 428879

Légből kapott, alap nélküli hozzászólásokkal osztod az észt 15 éve, és egyre rosszabb lesz.

Amíg van, aki eteti a trollt, addig ez így is lesz...

Előzmény: DJ. Bakter (428851)
hmsoft Creative Commons License 7 órája 0 6 428878

15 éve, és egyre rosszabb lesz

Tökre nem ide tartozik, csak úgy véletlenül eszembe jutott. Van az asztalfiókomban egy normál méretű, 165 GOSZT 5812-82 sínszeg. Nem 15, hanem legalább 30 éve. Az eredeti céljának nagy valószínűséggel a mai napig megfelel, főként, hogy anno kapott egy korróziógátló filmréteget. Tehát előfúrt aljba beverve, kapcsolószerként funkcionálhatna. Viszont 30 év alatt egyszer sem jutott eszembe megtanítani énekelni. Sőt, egyszer sem méltatlankodtam még, hogy miért nem tud páros rímű verseket írni. Tökre nem ide tartozik, csak úgy véletlenül eszembe jutott. :)

hm

Előzmény: DJ. Bakter (428851)
Fzolee Creative Commons License 8 órája 0 0 428877

Hááát... a múltkor átküldtek detektorkapun, mint a reptéren is..

Előzmény: segélyvonókészülék (428876)
segélyvonókészülék Creative Commons License 8 órája 0 0 428876

Az Eurostar-on nem ugyanolyan az ellenőrzés.

Van check-in, de közel sem reptéri.

És az eurostar belülről pont olyan kényelmetlen, mint a repülő. Eleve a hegyesorrú gyorsjáratúak (néhány kivétellel) egy darab tablettel utazó ázsiai túristára méretezettek. Már egy 26 literes utcai hátizsákot sem tudsz hova rakni.

manhattani Creative Commons License 9 órája 0 0 428875

Úgy látod, v_peti beültette őket a körhintába? :-))

Előzmény: 1000milliárd vasútra (428868)
Fzolee Creative Commons License 9 órája -1 1 428874

Eloszor is a kutya nem beszelt rajtad kivul 20 oras repuloutrol. Masodszor, konkret pelda: London - Budapest, repulovel netto 2:10, vonattal 19 ora... En a repteri kb. egy oras varakozassal egyutt is inkabb a repulot valasztom. (Ja es mielott jonnel a "de a securitynel le kell venni az ovet" resszel, a Eurostaron is ugyanilyen check-in rendszer van...

Előzmény: v_peti (428844)
zjakabfi Creative Commons License 9 órája 0 0 428873

Egyébként én nem vagyok benne feltétlenül biztos, hogy magyar vonat volt ez. :)

Én ugyan nem sokszor, de párszor utaztam már, és 2 legkellemetlenebb nemzetközi utazásom nem magyar kocsiban volt. Railjet Ausztriában Bécsig (nyugatról), illetve Hamburgból a JJ még német kocsikkal a cseh szakaszon.

Olyan tömegnyomor volt, hogy órákig nem tudtam mozogni.

Előzmény: zjakabfi (428872)
zjakabfi Creative Commons License 9 órája 0 0 428872

Milyen vonatút volt ez?

Előzmény: erdőszéli (428848)
hobo-bobo Creative Commons License 9 órája -1 2 428871

Off:

Akkor én mazochista volnék ha mondjuk nyaranta Hro-ba 800-900 km-t vezetek egyhuzamban, és ráadásul ezzel oda-vissza több mint 100 liter benzin elégetésével terhelem a környezetet?

Ez az elemzés kb olyan mint amikor a bölcs kielemezte a szexualitást hogy mi van benne: agresszió, birtoklási vágy, szenvedély... satöbbi... erre csendben megjegyzi a parasztbácsi: na ez sem b.xott még egy igazán jót!

:-P

On

Előzmény: v_peti (428864)
haha 1970 Creative Commons License 11 órája -1 0 428870

Azért egy dolgot ne hagyj figyelmen kivül hogy a Volán összevonásoknak a legnagyobb nyertese a Vasi Volán volt,gondolom feltünt az is neked hogy azóta jó pár új helyijáratos busz is lett,de nem merülnék ebbe bele mert ez VASUTAS FÓRUM!!

Előzmény: v_peti (428865)
v_peti Creative Commons License 11 órája 0 0 428869

Azért attól még nem lesz IC, hogy a 13 megállóból, kiszedünk 3-4-et, attól még nem lesz IC! Ellenben manapság a messzi állomás nevű probléma egyre marginálisabb! Ugyanis ha sebesvonat közlekedik, akkor nem kell átszállni Bp-ig, így érdemes lesz kocsival kimenni az állomásra és úgy P+R-ezni, ahogyan Ausztriában tízezrek csinálják, de most inkább a többség végig autóval megy, mert nem szeret átszállni!

Előzmény: 1047 005-2 (428866)
1000milliárd vasútra Creative Commons License 11 órája -1 1 428868

Előzmény: v_peti (428856)
erdőszéli Creative Commons License 11 órája -1 0 428867

a kérdésedre: vasutas vagyok, még ha csak keskeny vágányon is. te meg... csatlakozom a többiek véleményéhez.

Előzmény: v_peti (428862)
1047 005-2 Creative Commons License 11 órája 0 0 428866

"Ha kiszedjük a legfeleslegesebb állomásokat, akkor több ilyen szakasz is fog akadni."

és megkaptuk mai IC-t!!

"Addig meg"

Magyarul semmi alapja a fantazmagóriádnak,csak írtál valamit a nagy személyszállítási reformról.

"Jánosszállás és Kiskundorozsma között van ilyen."

Nem azt kérdeztem,hogy hol van ilyen távolság 2 megálló között!(Tudod,el is kell érni azt a sebességet,meg le is kell fékezni róla.)Mennyivel csökkent a menetidő a mai 80 km/h-hoz képest?

Előzmény: v_peti (428863)
v_peti Creative Commons License 11 órája -2 0 428865

A szombathelyi buszok kihasznál(a)t(lan)sági adatai dühítettek be annyira, hogy egyre jobban gyűlölöm az autókat. Meg az a tény, hogy a legnagyobb lakótelep régebbi részén szinte csak nyugdíjasok utaztak, így a valamikori legsűrűbb menetrendből a lehető legvacakabb lett. 5 perces hajdani követésből 40 perces, egyes részeken. :( Holott a parkolók dugig vannak, tehát nem igaz, hogy csak nyuggerek laknak arrafelé. Közben meg az autóizmus százmilliós összegbe vagy többe is fáj az önkormányzatnak, mert ki kell pótolnia a "Volán" veszteségét. :(

Meg amikor felszállok a buszra, és velem együtt 3 utas, nem ott, ahol felszálltam, hanem később, mert először csak egyedül utaztam! A három utasból egy megszállott (én), egy nyugdíjas, és egy "Volán" dolgozó, mellesleg ismerős. :)

Ezek után nem csoda, hogy egyre jobban utálom az autókat. Ha többen mennének buszon, akkor az önkormányzatnak több pénze maradna, ami másra is jó lenne. Ráadásul a dugók is csökkennének. Na meg ha több utas, akkor a hétvégi siralmas menetrendeken is lehetne javítani!

v_peti Creative Commons License 12 órája -2 0 428864

Képes vagy 42 liter üzemanyaggal terhelni a környezetedet!

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudomanyok__5026025-1kg-benzin-elegetesevel-mennyi-co2-illetve-egyeb-anyag-keletkezik

Gondolom a slusszkulcs behelyezése előtt ezt nem vetted figyelembe!

Előzmény: erdőszéli (428860)
v_peti Creative Commons License 12 órája -1 0 428863

??? Hogy-hogy hol? Abból indultunk ki, hogy 160-as a pálya. Ha kiszedjük a legfeleslegesebb állomásokat, akkor több ilyen szakasz is fog akadni. Addig meg Jánosszállás és Kiskundorozsma között van ilyen. De ahol már van 4-5 km, az meg több is van, ott meg simán mehet 120-szal!

Előzmény: 1047 005-2 (428861)
v_peti Creative Commons License 12 órája -1 0 428862

Én vagyok lehülyézve, miközben egy esetből messzemenő következtetést levonni olyan, mint hétfőn reggel fél 8-kor metrózni, levonni a következtetést, a metró zsúfolt, és legközelebb szombat délután is autózni a metró helyett! Egy mérés nem mérés! Ez alapszabály! Gondolom te bölcsész vagy és nem műszakis, hogy ezt nem tudod! :)

Előzmény: erdőszéli (428860)
1047 005-2 Creative Commons License 12 órája -1 0 428861

Ne beszélj mellé,nem az 1-es vonalról volt szó!!

Hol menne 7-8 km-t a személyvonatod Félegyháza-Szeged között 140 km/h-val?

Előzmény: v_peti (428858)
erdőszéli Creative Commons License 12 órája -1 0 428860

bánom már, hogy írtam. felejtsük is el.

Előzmény: v_peti (428857)
v_peti Creative Commons License 12 órája -1 0 428859

Ha meg Erdély felé mentél, akkor meg a hiányos autópálya sem jobb, mint a vonat, na meg akkor eleve nem számítottál railjetre, ahol minden működik.

Előzmény: v_peti (428857)
v_peti Creative Commons License 12 órája -1 0 428858

Akár 7-8 km-en is ennyivel mennek ott. Felgyorsulnak és utána gurulnak! Utaztál már Flirten az 1-esen?

Előzmény: 1047 005-2 (428854)
v_peti Creative Commons License 12 órája 0 0 428857

Bravó! Egy útból messzemenő következtetést vonsz le! Tömeg volt, tehát csúcsidőben mentetek, amikor az autópálya is nagy eséllyel dugós. Kifogtál egy rossz légkondis vonatot, peched volt! MÁV-os kocsi volt legalább? Hová mentél, ha nem titok? München van 700 km-re komolyabb városok közül, de oda nem megy fülkés vonat, csak éjjel!

Ha 700 km-t képes vagy levezetni, akkor mazochista vagy! :(

Előzmény: erdőszéli (428848)
v_peti Creative Commons License 12 órája -3 0 428856

Igen!

Előzmény: 1000milliárd vasútra (428849)
j.r.c. Creative Commons License 12 órája 0 0 428855

Ezt nem igazán értem, a párosnak Félegyházán láttam +2 percet, a páratlannak Szatymazon, ebből sehogy nem lehetne egyiknek sem -20. Még akkor sem, ha egyszerűen kivennénk Kistelek és Szatymaz megállásokat, gondolom ezek sem jelentenének 2-2 percnél többet. 

Előzmény: 1047 005-2 (428854)
1047 005-2 Creative Commons License 13 órája 0 0 428854

"Jelenleg 25 perccel több a személyeké Kiskunfélegyházától. Na de ha kiesik a dupla vágány miatt a keresztre várás,"

Mennyi kereszt van a 60 km-en?

"kiszednek pár gyengén prosperáló megállót"

Magyarul az összeset és még pár állomást is?

"ahogy tőlünk nyugatra is szokásos, hogy a személyek 140-nel mennek, ugye itt 160-as pályáról beszéltünk), akkor ebből maximum 10-15 perc marad!"

Nem értek hozzá,de milyen távon menne 140 km/h-val a személyvonatod pld.: Jánosszállás-Szatymaz-Vilmaszállás között?

"Miért túlzás a 20 perc, régen az IC majdnem ezt tudta?"

Mennyi megállással és fizető utasmennyiséggel?

Előzmény: v_peti (428846)
1047 005-2 Creative Commons License 13 órája 0 0 428853

Elég lett volna annyi,hogy a jól bemagolt sablont húztad volna rá a 140-esre minden információ és számolás nélkül.

Előzmény: M63 010 (428823)
kopaszsop Creative Commons License 14 órája 0 0 428852

jajj, ezt kár volt!

most mindjárt jön egy oldal ömlengés, hogy "még nem, de már álmodtam róla", valamint a kedvenc mondatai, miszerint:

- úgy hallottam...

- azt olvastam... (nem olvas, csak ír)

- azt hittem...

és más kitérő válasz adására lehetőséget biztosító mondatkezdések.

majd újabb egy oldal, melyben bebizonyítja, hogy neki van igaza. :/

Előzmény: 1000milliárd vasútra (428849)
DJ. Bakter Creative Commons License 14 órája 0 6 428851

Már csak az A-ra, B-re és a 9 emberre vagyok kíváncsi.

Elmélet helyett gyakorlat, konkétumok, adatok mindig hiányoznakilyenkor.

Légből kapott, alap nélküli hozzászólásokkal osztod az észt 15 éve, és egyre rosszabb lesz.

Előzmény: v_peti (428847)
sssey Creative Commons License 14 órája -1 0 428850

v_peti

Most akkor a realitásról, vagy az álomvilágodról beszélünk?

Egyébként tisztában vagy az utasszámokkal a 140-es öszvérein és a személyvonatain?

sssey

Előzmény: v_peti (428846)
1000milliárd vasútra Creative Commons License 14 órája -1 1 428849

Muszáj feltennem a kérdést: utaztál már egyáltalán repülőgépen?

erdőszéli Creative Commons License 15 órája -1 2 428848

el kellett jutnia 5 embernek a-ból b-be nemrég. a kettő közötti távolság 700 km.

repcsi. leggyorsabb, az ára 1 pénz.

autó. második leggyorsabb, az ára 1 pénz.

vonat. leglassabb. az ára 1,5 pénz. de kalandvágy!

vittünk kávét, sört, unikumot, szendókat. volt helyjegyünk. ellenben a folyosón is álltak a népek. (a végén én is álltam, mert megsajnáltam egy kismamát). a büfékocsiba eljutni lehetetlen volt. a klíma nem ment, és bár nem volt még igazi nyár, meg lehetett rohadni a vagonban, hiába nyitotta ki a kaller a folyosón a kis bukóablakokat. a retyó nem működött, és persze a wifi sem, hiába volt kitacepaózva a kocsi oldalára. az meg már  a mi bajunk, hogy dohányzunk, és nyilván az egyes megállások során éppcsak stikában két slukk...

a kaland megvolt, de legközelebb inkább vezetek...

v_peti Creative Commons License 15 órája -2 0 428847

A és B között a menetidő 4 óra vonattal és repülővel is.

10 ember közül 9 ezt csinálja:

vonattal végig átszállás nélkül,

otthonról hozott kávé vagy sör elfogyasztása.

egy kis mozgás a vonaton, ki a folyosóra vagy át a büfébe

10. DJ Bakter:

buszozás a reptérre vagy méregdrága taxi vagy méregdrága parkolás

ellenőrzés cipő és gatyaszíj nélkül

méregdrága sör vagy kávé vásárlása a reptéren

várakozás a beszállásra

tolakodás a jó helyért, vagy ülés rossz helyen

mellékesbe menet helyett két emberen való átmászás vagy egy helyett két ember kiengedése e célból

szűk lábtér, mozgási lehetőségek hiánya

gyorsvasutazás a belvárosba drágán

Ráadásul a légkör is jobb, mert a vonat útközben az ajtónyitásokkal kicsikét szellőzik, míg a repülőgépen 200 ember szagát szívod végig, ott meg max. 80 van egy kocsiban, és az tud kifelé is szellőzni.

Előzmény: DJ. Bakter (428843)
v_peti Creative Commons License 15 órája 0 0 428846

Személyvonat: alapból Te Kecskeméttől írtad a személyvonatok megszűntetését, majd felsoroltál olyan személyvonatokat, amik Kiskunfélegyházáról indulnak.

Az is a Kecskemét-Szeged szakasz része, nem?

Másrészről ha jól számolom, akkor 2 óránként IC bevezetésével nyernél mondjuk 20 percet (túlzás!), viszont a köztes, 2 órás sebesek menetidejét meg megnöveled 30 perccel.

ÁÁÁ!!!

Miért túlzás a 20 perc, régen az IC majdnem ezt tudta?

Miért nőne 30 perccel a menetidő?

Jelenleg 25 perccel több a személyeké Kiskunfélegyházától. Na de ha kiesik a dupla vágány miatt a keresztre várás, kiszednek pár gyengén prosperáló megállót, meg, ahogy tőlünk nyugatra is szokásos, hogy a személyek 140-nel mennek, ugye itt 160-as pályáról beszéltünk), akkor ebből maximum 10-15 perc marad!

Előzmény: sssey (428840)
v_peti Creative Commons License 15 órája 0 0 428845

A vonat is eléggé biztonságos! Főleg, ha levonjuk, azokat a baleseteket, amelyek nem a vonaton utazókkal történtek! (ld. fénysorompó)

Előzmény: vrobee (428838)
v_peti Creative Commons License 15 órája 0 0 428844

Itt nem 20 órás, hanem 3-4 órás repülőútról van szó!

Előzmény: Fzolee (428839)
DJ. Bakter Creative Commons License 16 órája 0 1 428843

Bizonyos vonatok tényleg verhetetlenek, de a fékporszagú sitteskocsik műbőr üléssel SZVSZ nem azok.

De itt sokan azt nem értik - és úgy látom sosem fogják - hogy minden ember más. Egy x órás vonatút még kényelmes ülés, wc, büfé mellett is unalmas egy idő után. Inkább bevallalható sokaknak - a tapasztalat mutatja - egy rövid de kényelmetlenebb repülés.

(x helyébe mindenki behelyettesithet egy értéket, saját maga- és nem más - számára.

Előzmény: Töck Jenő (428841)
jakkk Creative Commons License 18 órája 0 0 428842

Állásajánlat sátoraljaújhely-környéki, vasúti kötődésű (vagy anélküli) munkakeresők számára! - hátha valakinek, vagy ismerősének érdekes lehet

A ÉSZAKERDŐ Zrt. elhivatott, a kisvasutak világa iránt érdeklődő munkavállalók jelentkezését várja erdei vasúti vonatszemélyzet munkakörbe Pálházára, a Pálházi Állami Erdei Vasútra!

A jelentkezés feltétele a betöltött 18. életév, középfokú végzettség (gimnáziumi, vagy szakközép-iskolai érettségi). A felvétel további feltétele a vasútszakmai orvosi alkalmassági vizsgálaton való megfelelés.

Vasútszakmai képesítés nem követelmény, de a jelentkezésnél jelentős előnyt jelent. A felvételt nyert jelentkezőket erdei vasúti forgalmi szolgálattevő, vonatvezető, vonatkísérő tanfolyamokra beiskolázzuk. Alkalmas jelöltek idővel keskeny nyomközű mozdonyvezetői képesítést is szerezhetnek.

Jelentkezés fényképes önéletrajzzal minél előbb, de legkésőbb 2016. május 31-ig: kisvasut@eszakerdo.hu ímélcímen, vagy személyesen az ÉSZAKERDŐ Zrt. Hegyközi Erdészeti Igazgatóságán Pálházán a 3994 Pálháza, Ipartelep 1. címen. Telefonos információ: +36 47 370-002, +36 30 501-513

Töck Jenő Creative Commons License 19 órája -1 0 428841

Hogy az ember milyen közlekedési eszközt választ az függ az anyagi lehetőségeitől és az életkorától (is). A vonat kényelemben verhetetlen, még az első osztályú repüléssel szemben is.

Előzmény: Fzolee (428839)
sssey Creative Commons License 19 órája 0 1 428840

M63 010

Hülye kérdéseket tesznek fel. Pl. Milyen személyvonat? Más kiakadhat az én hülye kérdéseimen, de én nem akadhatok ki, ha más kérdez orbitális hülyeséget? :(

A Te hülye kérdéseidet és a topictárs cinikus kérdéseit azért ne hasonlítsuk már össze. Ha nem érzed a különbséget, akkor sajnállak...

Személyvonat: alapból Te Kecskeméttől írtad a személyvonatok megszűntetését, majd felsoroltál olyan személyvonatokat, amik Kiskunfélegyházáról indulnak. Másrészről ha jól számolom, akkor 2 óránként IC bevezetésével nyernél mondjuk 20 percet (túlzás!), viszont a köztes, 2 órás sebesek menetidejét meg megnöveled 30 perccel.

Látszik, hogy itt sem vagy tisztában az utasforgalommal.

sssey

Előzmény: M63 010 (428835)
Fzolee Creative Commons License 20 órája 0 0 428839

Hát én azért továbbra is maradok a kétórás repülőútnál a 20 órás vonatozás helyett...

Előzmény: M63 010 (428836)
vrobee Creative Commons License 21 órája 0 1 428838

A repülés utaskilomérerre vetítve messze a legbiztonságosabb közlekedési mód, és a tendencia az, hogy egyre biztonságosabbá is válik.

Előzmény: oldmumus_v.2 (428837)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 22 órája -1 0 428837

Nem is beszélve a magasabb rizikóról. A repülés mostanság kissé .....

Előzmény: M63 010 (428836)
M63 010 Creative Commons License 27 órája 0 0 428836

Auto vs vonat vs repülő! Azaz, mik a vonat előnyei?

Nem én mondom! :)

http://www.sbb.ch/geschaeftsreisen/businesstravel-dienstleistungen/reisezeit.html

M63 010 Creative Commons License 29 órája 0 0 428835

Hülye kérdéseket tesznek fel. Pl. Milyen személyvonat? Más kiakadhat az én hülye kérdéseimen, de én nem akadhatok ki, ha más kérdez orbitális hülyeséget? :(

Előzmény: mcg (428831)
M63 010 Creative Commons License 29 órája 0 0 428834

Az igaz, a menetidő viszont nem túl versenyképes, mert ott az M5. :(

Előzmény: zjakabfi (428826)
haha 1970 Creative Commons License 30 órája 0 0 428833

Igen,Transsylvániábol illetve Transsylvániába! "IC 74 vége-IC948"; " IC 949-IC75 eleje"!

Előzmény: zjakabfi (428828)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 30 órája 0 0 428832

Igaz és pont most megy az Angyalbőrben az M3-as csatornán. Előbb söröztek most meg marhavagonba utaznak a katonák. Előbb lehetett egy pillanatra látni a V63 050-et vörös csillagos kivitellel....

Előzmény: haha 1970 (428811)
mcg Creative Commons License 30 órája 0 3 428831

Attól hogy leírogatod azt, hogy "Facepalm!" még ugyanolyan hül'e maradsz....:)

Előzmény: M63 010 (428823)
haha 1970 Creative Commons License 30 órája 0 1 428830

Bocs de elirtad,948!-:)

Előzmény: sörösgigant (428827)
sörösgigant Creative Commons License 30 órája 0 0 428829

Sajnos nem tudom. Ebben a menetrendi időszakban így közlekedik. 

A múltkoriban az utolsó Ic-vel ment visszaBp-re, és közvetlenül előtte ért le Sopronba....

Előzmény: zjakabfi (428828)
zjakabfi Creative Commons License 30 órája 0 0 428828

No ezt nem gondoltam, hogy az román kocsis... Nyilván az volt akkor, köszi. Transsylvaniából fordul?

Előzmény: sörösgigant (428827)
sörösgigant Creative Commons License 30 órája 0 0 428827

946(?) Amúgy az Arrabona...

Abban van a 3 román kocsi. Kicsit szutykosak, meg hisztisek viszont a fékjük ha kell egy álom....

Előzmény: zjakabfi (428825)
zjakabfi Creative Commons License 30 órája 0 1 428826

Nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez jobb lenne a mostaninál...

Szegednek van szinte a legjobb vasúti elérhetősége és kínálata a Bptől távolabb lévő megyeszékhelyek közül...

Előzmény: M63 010 (428808)
zjakabfi Creative Commons License 30 órája 0 0 428825

20:15 körül 2 Taurussal robogott Fradiban 3 román kék kocsis vonat páros irányba.

Nem tudtam beazonosítani a vonatot.

r1232 Creative Commons License 30 órája 0 0 428824

http://www.fentrol.hu/hu/legifoto/110147

Ezen a képen jól látszik hogy milyen volt. és már az is látszik, hogy milyen lesz? És 1979 augusztusi.

Sok kérdésre választ ad.

Előzmény: sörösgigant (428781)
M63 010 Creative Commons License 1 napja -3 2 428823

"Szegedre az egyvágányozás a legnagyobb gond,"

Miért?

Facepalm!

"legalább 20 perc lefaragható lenne kevesebb megállással és a szembejövőre való várakozás nélkül."

Hogy jött ki ez a szám?

Annó a sima IC-k közel ennyivel voltak gyorsabbak!

"Jó lenne Ceglédtől végig a pályát 160-asítani,"

Ez 110 km-en mennyi időnyereség lenne?(Már ha Sg-Rendezői ívet is sikerül kiegyenesíteni.)

Olyan 10 perc az előbbi 20 mellé!

"Kecskemétig dupla vágány,"

Miért pont addig?

Facepalm!

Kérdezd meg a Laci bácsit, hogy mit jelent az a fogalom, hogy utaslépcső!

Persze ne önmagában a vonatot nézd, hanem mellette a buszokat és az egyéni közlekedést is!

"Utána minden 2. vonat Kecskeméttől sebes lenne, így a személyek megszűnnének,"

Milyen személyek?

Facepalm!

7012, 7022, 7016, 7026, 7013, 7011...

"Az idő pénz, és az autó a jól kiépített autópálya, az olcsó benzin és a km-re is rövidebb útvonal miatt erős versenytárs."

Főleg,hogy nem kell kimenni az állomásra miatta.

Facepalm!

Direkt csinálod? :(

Pont azért kell időnyereség, mert nem megy háztól házig a vonat. Akkor szerinted ne fejlesszük a vasutat, mert úgyis be kell még uatazni az állomásig? ÁÁÁ!

Felteszel nekem 5 kérdést, amikre magad is tudnád a választ! A kérdés nem az, hogy ez a beruházás és az új menetrend szükséges-e, mert az, hogy hogyan lehetne a legjobban optimalizálni a fejlesztéseket. Mert nem az a megoldás, hogy csinálnak egy plusz vágányt, ami nem a legjobb helyen van, ráadásul véget ér a váltókörzetnél, ahelyett, hogy bevezetne az állomásra! :(

Előzmény: 1047 005-2 (428821)
vrobee Creative Commons License 1 napja 0 0 428822

Persze, nem muszáj neki, de úgy is összehasonlíthatatlanul drágább a külön speciális járműállomány fenntartása, kistaffírozása. Felárat szerintem nem nagyon lehetne ezen az alapon érvényesíteni :)

Előzmény: manhattani (428818)
1047 005-2 Creative Commons License 1 napja 0 3 428821

"Szegedre az egyvágányozás a legnagyobb gond,"

Miért?

"legalább 20 perc lefaragható lenne kevesebb megállással és a szembejövőre való várakozás nélkül."

Hogy jött ki ez a szám?

"Jó lenne Ceglédtől végig a pályát 160-asítani,"

Ez 110 km-en mennyi időnyereség lenne?(Már ha Sg-Rendezői ívet is sikerül kiegyenesíteni.)

"Kecskemétig dupla vágány,"

Miért pont addig?

"Utána minden 2. vonat Kecskeméttől sebes lenne, így a személyek megszűnnének,"

Milyen személyek?

"Az idő pénz, és az autó a jól kiépített autópálya, az olcsó benzin és a km-re is rövidebb útvonal miatt erős versenytárs."

Főleg,hogy nem kell kimenni az állomásra miatta.

Előzmény: M63 010 (428808)
M63 010 Creative Commons License 1 napja 0 0 428820

A Westbahnon az utaskísérő/kalauz csinálja. Az árut a végállomásokon kell feladni! Elszámolás. Minden megoldható, ennél sokkal bonyolultabb elszámolások is léteznek, és működnek!

A forgalom döntené el, hogy kell-e külön büfés!

Előzmény: haha 1970 (428810)
manhattani Creative Commons License 1 napja 0 0 428819

Amikor a Samu Szegedre járt, egy kis szakaszban volt a "taliga" otthona, és hideg volt a sör.

Előzmény: haha 1970 (428816)
manhattani Creative Commons License 1 napja 0 0 428818

A büfé általában nem foglal egy egész kocsit, utasok is ülhetnek benne. Ezeket a helyjegyeket lehetne drágábban adni, mert közelebb a sör-bboo.r-pá pá palinka.

Előzmény: vrobee (428817)
vrobee Creative Commons License 1 napja 0 0 428817

Ha nem adottak, akkor megoldhatóak azon a néhány vonalon, ahol jelentős távolsági forgalom van. Ha nem a vonaton, akkor a "földön". Nem kell ehhez annyira kreatívnak lenni, hiszen volt is ilyesmi, persze annál igényesebb megoldás is létezik a világban... Mindenesetre a dolog ára nincs köszönőviszonyban azzal a költséggel, amit mondjuk az jelent, hogy a négy kocsiból az egyik büfékocsi.

Előzmény: haha 1970 (428816)
haha 1970 Creative Commons License 1 napja 0 0 428816

"Taliga" technikai feltételei adottak?Úgy mint hütés;tárolás;kávéfözés?

Előzmény: vrobee (428815)
vrobee Creative Commons License 1 napja 0 0 428815

Most akkor miről beszélünk, büfékocsiról vagy taligáról? Nem teljesen mindegy, nem pont azonos az üzemeltetési költség...

Előzmény: haha 1970 (428814)
haha 1970 Creative Commons License 1 napja -1 0 428814

Ok.Elfogadom a véleményed,szerinted akkor miért nincs büfékocsi az IC vonatokban?

Előzmény: vrobee (428812)
haha 1970 Creative Commons License 1 napja -1 0 428813

Végül álljon itt egy "hazai" példa a számodra,mint te is tudod a Rába Ic decembertöl (ami ugye egy nemzetközi vonat)nem továbbit büfé kocsit pedig már az Utasellátó üzemeltette saját emberével (1 fö)és igy sem érte meg közlekedtetni!

Előzmény: M63 010 (428809)
vrobee Creative Commons License 1 napja 0 1 428812

Hidd el hogy ez halott ötlet,ezért nem is foglalkozik vele az Utasellátó!

Mondjuk kb. a világ minden sarkán foglalkoznak vele és nem úgy néz ki, hogy értelmetlen volna, de ha te mondod...

Előzmény: haha 1970 (428810)
haha 1970 Creative Commons License 1 napja -1 0 428811

Egyébként elárulók egy titkot,a büfékocsik létjogosultsága a kötelezö katonai szolgálat eltörlésével megszünt,utána már csak vegetálás volt!

haha 1970 Creative Commons License 1 napja -1 0 428810

Mozgóbüfé,remek"elméleti megoldás",a jegyvizsgálók is tuti erre vágynának!Például az áruk hütését tárolását hogy oldanád meg?Hidd el hogy ez halott ötlet,ezért nem is foglalkozik vele az Utasellátó!Kisebb nagyobb forgalom ezt hogy döntenéd el hogy most külön kell büfés vagy a kalauz adja ma az árut,és mikor hogy standolnák le az árut,mi alapján számolnának el? Csak pár apróságot soroltam fel! Én dolgoztam mozgóbüfében( felénk azt kosarasnak hivták) tudom hogy nem egyszerü a dolog!

Előzmény: M63 010 (428809)
M63 010 Creative Commons License 1 napja 0 0 428809

Na ja, számomra is érthetetlen, hogy a büfékocsin kívül miért nincs más alternatíva? Ha az nincs, akkor mozgóbüfé kellene. Egyes kocsikban ki kellene alakítani egy büfésarkot, és kisebb forgalomnál az utaskísérő (kalauz) adná ki az árut. (A Westbahnál működik ez!) Nagyobb forgalom esetén lenne külön büfés. Persze kapna jutalékot, így érdeke lenne ezzel foglalkoznia.

Előzmény: mpwzrt (428807)
M63 010 Creative Commons License 1 napja -2 0 428808

Szegedre az egyvágányozás a legnagyobb gond, meg a 100a kis zsúfoltsága Különben lehetne pár rapid is, mert legalább 20 perc lefaragható lenne kevesebb megállással és a szembejövőre való várakozás nélkül. Amíg nem volt M5, addig ez nem volt annyira vészes, de most? Jó lenne Ceglédtől végig a pályát 160-asítani, és Kecskemétig dupla vágány, meg később is egy hosszabb szakaszon, ahol kijön az ütem. Utána minden 2. vonat Kecskeméttől sebes lenne, így a személyek megszűnnének, minden 2. gyors lenne a mai megállási renddel, és lenne kétóránként valódi IC, ami 1:58 perc alatt vagy 160 esetén még hamarabb lent lenne. Az idő pénz, és az autó a jól kiépített autópálya, az olcsó benzin és a km-re is rövidebb útvonal miatt erős versenytárs.

Kecskemétig zsúfoltak a buszok, ide még több vonatot kellene bepasszírozni, és a párhuzamosságot megszüntetni, de ehhez nem ártana a 142-t rendberakni!

Előzmény: mpwzrt (428807)
mpwzrt Creative Commons License 1 napja 0 0 428807

István Gyuri:

Mondjuk Sásdon én utast sosem láttam, de bizonyára van igény arra, hogy napi sok pár IC megálljon és vigye a jónépet Budapestre - mindezt Dombóvártól kb. 10 km-re.

Pincehely: igen, régi mondásom, hogy a vasúton első hogy a vasutasok jönni-menni tudjanak, a fizető utas csak mint zavaró tényező van jelen :-)) Tolna-Mözsre rosszul emlékeztem, jogos.

Az idővel pedig csak az a gond, hogy elmegy az IC 2:25 percig Szegedre, plusz ráközlekedés, elközlekedés, vonat eléréséhez időtartalék - jó esetben is 3 óra EGY irányba. Egy napon belüli oda-vissza esetén ez már 6 óra, Pécsnél még rosszabb.

Az étkezőkocsi szerintem is nagyon hiányzik, de legalább egy sarokbüfé.

Előzmény: István Gyuri (428700)
koller andor Creative Commons License 2 napja 0 0 428806

1983.-ban lett átadva. Az első áthaladó tehervonat ki is siklott. :-)

Előzmény: Töck Jenő (428802)
sörösgigant Creative Commons License 2 napja 0 0 428805

Olyan 81-82 a tippem...

Ha tudtam volna, hogy egyszer érdekes lesz akkor komolyan naplót vezettem volna róla.....

Előzmény: Töck Jenő (428802)
manhattani Creative Commons License 2 napja 0 0 428804

De ugye nem csak 1 napig lesz nyitva?

Előzmény: hkv (428803)
hkv Creative Commons License 2 napja 0 1 428803

Senki se feledje, hogy holnap mindenkit szeretettel várunk Békéscsabán a Turisztikai Főpályaudvar hivatalos átadásán, melynek keretében az Utasellátó vendéglátó hely is átadásra kerül. A hazai kisvasútjainkon jellegzetes járművekből került kialakításra ez a különleges hely!

Töck Jenő Creative Commons License 2 napja 0 0 428802

"A "bújtatás"  mikor lett átadva, az passz..Régen volt..-:"

A hetvenes évek végén kellett ívóvíz, csatorna szempontból áttervezni a környéket a bújtatás miatt. Hogy mikorra lett készen nem tudom.

r1232 Creative Commons License 3 napja 0 0 428801

Háros dettó..

Előzmény: schlumberger (428777)
M63 010 Creative Commons License 3 napja 0 0 428800

Na ja! :(

Előzmény: zjakabfi (428799)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja 0 0 428799

vagy éppen idén végleg kimúltak , lásd Avas.

Előzmény: M63 010 (428798)
M63 010 Creative Commons License 3 napja 0 0 428798

Régi vonatnevek! Hogy eltűntek? Vagy esetleg más formában éledtek újjá...

Előzmény: sörösgigant (428797)
sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 0 428797

Igen. Avas, Sirava....Főleg pénteken, vasárnap, ünnepek környékén....

Előzmény: M63 010 (428796)
M63 010 Creative Commons License 3 napja 0 0 428796

Köszi. 90-es évek? Pedig akkor már volt magasperon.

Előzmény: sörösgigant (428793)
j.r.c. Creative Commons License 3 napja 0 1 428795

Igen, ezért mondom, hogy sem korábban sem később nem volt közük egymáshoz. Kösz, ebből teljesen egyértelmű amit csak sejtettem. 

Előzmény: sörösgigant (428791)
sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 0 428794

83-ban már 80-al ereszkedtünk be Kanizsa felől....

Előzmény: Divrotcé (428789)
sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 0 428793

A keletis vonatok amik akkoriban jellemzően a 2. peronra szoktak jönni-menni... 

Az 1, vágány mellett az eresz alatt szoktunk könyökölni, lesni a csajokat, a vonatokat...

Az 1.-en haladó-induló szergejes tehervonatok különösen nagy élményt nyújtottak: Az a dübörgés ami a kompenzátor nélküli diselmotorokból jött, a markáns tc zaj, ami a nagy indítóáramoknak lehetett köszönhető....Hát...Nagyon tetszett akkoriban. 

Akkor még csak ábrándoztunk rajta, hogy majd ...Majd egyszer az akkoriban elegáns vonatvezetős, diseles vonatokkkal majd én....Ja, asztán azóta se v.vez, se komoly dieseles vonat. Nem csak arra, hanem semerre sem..-:(

A kétoldalas keletis vonatostrom az átlós vonatoknál még a 90-es években is jellemző volt....

Előzmény: M63 010 (428788)
sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 0 428792

A 2, aluljáró a C peron beindításakor lett kész. A régi, ma már közműalagút aluljáró helyett épített, lentebb említett ideiglenes felüljárót váltotta ki. 

Amúgy rohadtul utáltuk a régi aluljárót, meg a felüljárót is. Ha siettünk akkor általában a sínek között botorkáltunk át ami szigorúan tiltva vlt, csak úgy mint a 7-esen való átrohangálás. Elcsapás járt volna vele, ha lebukott volna valaki. 

Mondjuk kollégiumi hazatérős táskával érdekes volt a csavarkapcsokon, fékállásokon, hűtőkocsik homlokjárdáján az átkelés.....

Előzmény: Hamster (428785)
sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 0 428791

Akkoriban csak két bejárata volt. Semmi más elágazás, semmi ajtó.....

Előzmény: j.r.c. (428783)
Divrotcé Creative Commons License 3 napja 0 0 428790

A második aluljárót egyébként ugyanekkor építették? Azt, ami az állomásépülettől indult, és amikről rámpák jöttek fel a peronokra, gondolom üzemi célból:

A targoncaaluljárókat? Igen.

Előzmény: Hamster (428785)
Divrotcé Creative Commons License 3 napja 0 0 428789

Talán 83 nyarára készült el teljesen, a bő 10 évvel ezelőtti állapotra az állomás, mert 83 szeptemberben már utaztam mint III. "Láblógató" kadétként, és a balatoni vonatokkal az A vágányokon már 80-al porolhattunk be, kifelé is, Igaz a dieselek, a legjobbak sem tudtak párosban ott 60km/h-nál az akkori testes vonatokkal...

Olyan gyorsan azért nem építették meg akkor sem. ;-) '83 decembere lehetett budaoi balvágány végleges bekötése és az V., VI., vágányok beüzemelése,  

'84 áprilisára tervezték a budai jobb vágány végleges bekötését, és a III., IV. vágányok üzembehelyezését.

'84 októbere lehetett a budaörs felőli csatlakozás átkötése.

M63 010 Creative Commons License 3 napja 0 0 428788

Gyerekként rémlik valamilyen átépítés. De Kelenföldön sohasem szálltunk le, csak egyszer a 80-as évek közepén, de akkor már megvolt a régi-új aluljáró. Arra emlékszem, hogy a bújtatás előtt volt olyan vonat, ami jó távol állt meg az állomástól. De lehet, hogy akkor a Keletiből jöttünk? A 80-as évekből ilyen csak egyszer rémlik, de akkor még nem volt szélesperon a Keletiben, így szűk helyen kellett bemenni. Ráadásul péntek délután volt, és átlós vonat. (Az 595-ös - Miskolc-Szhely) Így a szűk peronon keveredtek a fel és a leszállók. Bár szerintem mindkét oldalon meg volt ostromolva a vonat.

j.r.c. Creative Commons License 3 napja 0 0 428787

Köszönöm, akkor ezek szerint félig sincs átfedés azzal a hellyel amit én ismerek és légópincének gondolok. 

GOLAZ111 Creative Commons License 3 napja 0 0 428786

Nem, ma is megvan. Vezetékek futnak benne.

Hamster Creative Commons License 3 napja 0 0 428785

Köszönöm a visszaemlékezést! A dolog nagyjából stimmelhet az én időszámításomban is. Ezek szerint régen nem volt felüljáró a peronok közt, az csak ideiglenes megoldás volt? Csak mert arról mesélt valaki a családban, hogy hogy utálta.

A második aluljárót egyébként ugyanekkor építették? Azt, ami az állomásépülettől indult, és amikről rámpák jöttek fel a peronokra, gondolom üzemi célból:

Hamster Creative Commons License 3 napja 0 1 428784

A távfűtés csövei mennek át a régi aluljárón - ez az egyik első élményem az átépítés után, hogy épületgépész szüleim mesélnek erről, én meg szomorkodom, hogy át akartam volna ott is menni :)

j.r.c. Creative Commons License 3 napja 0 1 428783

Talán a 80-as nyári szünet utánra zárták be a Rimaszombati utca és a Gellért plébánia között a régi aluljárót. 

Mi a bánat? Ezt vajon betemették?  Voltam egyszer a pincében, oda kb. a plébánia mostani területén másztunk le. Rohadt nagy volt (úgy rémlik), de egyik része sem tűnt valamikori aluljárónak. Az viszont biztos, hogy a vasút alatt bóklásztunk. És az is hogy több helyen le lehet(ett) jutni. 

manhattani Creative Commons License 3 napja 0 0 428782

Amikor Gaskót elküldték (?), állítólag azt mormolta: "Szakadjon rátok a tető..."

Előzmény: CsP50k (428778)
sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 2 428781

79 ősszel még ugyan úgy nézett ki minden mint előtte....

80 kora tavasszal álltak neki a mai Üzemi épület építésének. A Mechwart mögött, elkezdték a földmunkákat ami először egy nagy gödör lett teli vízzel. Valaki kiugrott a kerítésen, egy elszállt labda után és pocsolynak nézte a tavat amiben szépen el is merült , szerencsére ideiglenesen. A labda meglett..-:)

Talán a 80-as nyári szünet utánra zárták be a Rimaszombati utca és a Gellért plébánia között a régi aluljárót. Helyette felette egy ideiglenes felüljárót építettek...

Valamikor 80 őszén (?) álltak neki a régi alacsony szélesperonok között a mai "régi"aluljáró lépcsőaknáknak. Akkor még nem volt kész a Délibe a villamosítás, mert az esti Komárom-Győr felől érkező személy ott vágott a tömeg által a sínek közé lökött férfit , aki sajnos percek alatt kiszenvedett...

A régi A, B peronok amúgy sokáig megvoltak a régi formájukban. 

A C peron talán 82 tavaszra készült el. Az egyik oszlop+ tetőelem beszerelés előtt hatalmas csikorgás-robaj következtében el is dőlt, a diáktársaim nagy-nagy gyönyörűségére...

Érdekes, a 40-es, 30-as vonal akkoriban a ma már lepusztult emeletes házakhoz jóval közelebb húzódtak. 81 környékén Klf és a Kamaraerdőbe vezető villamos felüljárója között kb félúton volt a 3 vágányban egy törés, ívkorrekció v. mi a rosseb...

Az 1-es vonal bekanyarodása az 1-es oldalon nagyjából ott volt ahol most csak talán beljebb csatlakozott be az állomásra, mivel az állomás azon vége keletebbre helyezkedett el, mint ahogy a képen is látható....

Az átbújtatott 1-es vonal a 2-es oldalon az talán még a Déli villamosítása után készült el, erre nem emlékszem. Arra viszont igen, ahogy épült a mostani műtárgy, hatalmas földmunkával. A Délibe menet a vasút kétszer is súrolta az M1-7 bevezető szakaszát, a mai helyen az irodaháznál, illetve ahol az a Bh kocsi áll ami valami autókereskedéshez tartozott...

Igaz, akkor magasabban vezetett a vonal, erős emelkedőben akkor is, kb ahol most a kihúzó van...

A "bújtatás"  mikor lett átadva, az passz..Régen volt..-:(

A mai "régi" aluljáró az talán akkorra lett átadva, mikor az elsőnek elkészült C peront beüzemelték, és az ideiglenes felüljáró is talán akkor lett megszüntetve...

Talán 83 nyarára készült el teljesen, a bő 10 évvel ezelőtti állapotra az állomás, mert 83 szeptemberben már utaztam mint III. "Láblógató" kadétként, és a balatoni vonatokkal az A vágányokon már 80-al porolhattunk be, kifelé is, Igaz a dieselek, a legjobbak sem tudtak párosban ott 60km/h-nál az akkori testes vonatokkal...

Lényeg a lényeg: 79-ben még a régi, 83-ban a bő 10 évvel ezelőtti, akkor vadonat új állapotába volt Kelenföld, A, B, C, peronokkal, a mai régi aluljáróval....

Az évszámok lehet falsok egy kicsit közen, mert elég nehéz már visszaemlékezni, hogy pontosan mi.mikor történt....

Előzmény: Hamster (428780)
Hamster Creative Commons License 3 napja 0 0 428780

Nézegettem a fortepanon pár Kelenföld környéki képet. Lehet, hogy már kérdezősködtem itt erről sok éve, de nem rémlik, mi volt a végeredmény, hogy mikor épült át a Kelenföldi pu, mikor készült el a mai bújtatásos elágazás Fradi felé, mi értelme van utóbbinak, ha csak egyik oldalról járják közbe :), illetve mikor adták át a ma már réginek mondott aluljárót? Azt tudom, hogy gyerekkoromban nézegettük apuval az építkezést, használtuk a régi sorompós átkelőhelyet az Andor utcánál, illetve átmentünk a frissen átadott aluljárón, de mindez 1978 és 84 közt bármikor lehetett, semmi konkrét időpontos emlékem nincs...

Az Oszt(y)apenkó környéke a hetvenes években

Jó másfél-két éve nem néztem rá a Fortepan ra , úgyhogy amikor nemrég mégis megtettem, egyből ott is ragadtam előtte. Mivel a számomra kimaradt képeket sorban végignézni nagyjából lehetetlen lenne, címszavakra, helyekre kerestem rá, így kerültem a mostanában átépült Oszt[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

schlumberger Creative Commons License 3 napja 0 0 428779

Akkor majd átmegyek a vonat túlsó oldalára... Hihetetlen...

Előzmény: CsP50k (428778)
CsP50k Creative Commons License 3 napja 0 0 428778

Ó, nem olyan vészes: azt mondták, ha dől, az utca felé dől...

Előzmény: schlumberger (428777)
schlumberger Creative Commons License 3 napja 0 0 428777
nazareth Creative Commons License 3 napja 0 0 428776

Na akkor mégse nyissak új topikot a témának? :)

Előzmény: haha 1970 (428775)
haha 1970 Creative Commons License 3 napja 0 0 428775

Már müködik,(jött az email is róla)és vissza is jeleztem a szolgáltató zrt felé!

Előzmény: ki1954 (428774)
ki1954 Creative Commons License 3 napja 0 0 428774

Én is írtam a Mávdirektre, hátha válaszolnak valakinek.

Előzmény: haha 1970 (428773)
haha 1970 Creative Commons License 3 napja 0 0 428773

Megnyugtam hogy nem nálam van a hiba,egyébként jeleztem a "máv-szolgáltató zrt") felé irásban szombaton,ma felhivtam is öket a következő választ kaptam " külső embertől ök észrevételt nem vesznek fel jelezzem a máv-direktt felé,na most itt tartok hogy jeleztem és várom a válaszukat!

Előzmény: ki1954 (428770)
M62-116 Creative Commons License 3 napja 0 0 428772

Sziasztok!

Egy talán hiánypótló projektben szeretném a segítségeteket kérni. Elindítottam egy blogot, mely a Magyarországon megrendezésre kerülő vasútmodell kiállításokat szedi össze, így könnyebb követni, hova menjen az ember, ha épp kiállítást akar látogatni. A blog címe:

http://modellkiallitas.blog.hu/

Arra kérnélek titeket, hogy amennyiben tudtok a közeljövőben kiállításról, azt ide válaszba, vagy a honlapon lévő email címre küldjétek el nekem. A projekt nonprofit, bármilyen vasútmodell kiállítást szívesen látok.

Segítségeteket előre köszönöm

ki1954 Creative Commons License 3 napja 0 0 428771

Ezen a fórumon ajánlott linkről:  https://apkpure.com/vonatinf%C3%B3/hu.mavszk.vonatinfo 

töltöttem le, akkor is ezt írja ki: a vonatinfo sajnos leállt. LG mobil telefonom van.

ki1954 Creative Commons License 3 napja 0 0 428770

Aki tud segítsen. A vonatinfo androidos alkalmazást használnám mobil telefonon.

Minden indításnál ezt írja ki: A vonatinfo sajnos leállt. Mi lehet az oka? -  így használhatatlan.

M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 428769

Mennyit keres egy svájci vasutas?

Itt egy svájci magánvasút kollektív szerződése!

http://gav.arbeitsrechtler.ch/SOB_GAV-Anhang_2011_A2011.pdf

Itt minden benne van! Nem árt németül tudni hozzá! :)

r1232 Creative Commons License 4 napja 0 0 428768

Nem Samsung függő. Nekem is volt ilyen probléma, a google szolgáltatásokban kellett valamit frissíteni.

Előzmény: oldmumus_v.2 (428758)
rm40 Creative Commons License 4 napja 0 0 428767
jwkllr Creative Commons License 4 napja 0 0 428766
jwkllr Creative Commons License 4 napja 0 0 428765

Te kis naiv...

Szerinted a szolgáltatót érdekli, ha másoknál minden ok? Max a válaszában: Hiba az Ön készülékében van.

Előzmény: haha 1970 (428764)
haha 1970 Creative Commons License 4 napja 0 0 428764

Probáltam ahogy irtad de sajnos ugyanaz a helyzet!Remélem a Szolgáltató zrt azért majd ir valamit!Mégegyszer is köszönöm hogy probáltál segiteni,szép napot kivánok neked!

Előzmény: oldmumus_v.2 (428762)
smith Creative Commons License 4 napja 0 0 428763

OFF

Semmi köze a telefonmárkához vagy Android verzióhoz, Acer tableten pont úgy leáll.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 4 napja 0 0 428762

Igen, normális, mert a cache azaz az egyéb adatok is bent vannak. Alap méret + ezen adatok = több mint amit a telepítéskor letöltesz.
Bocs, de ennyit tudtam segíteni most tekerek tovább.

Előzmény: haha 1970 (428760)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 4 napja 0 0 428761

Nem "ellenszolgáltatást" várok el, csak tapasztalataimat írom meg és esetleg más fórumtársnak is segíthet. Tehát nem független telefonod és nem Samsungod van, akkor:
Alkalmazás cache törlés és eltávolítás. Majd a 428753. hsz. megadott linkről a letöltés és telepítés. Ha ezzel sem megy, akkor a telefonon sosem fog futni. Ha viszont megy, akkor lépésenként frissítsd és nézd meg milyen feltételeket/beállításokat akar a frissítéskor. Írd fel minden verziónál. Ha egyszer majd hibára fut, akkor már lehet sejteni mitől is...?!

Előzmény: haha 1970 (428759)
haha 1970 Creative Commons License 4 napja 0 0 428760

Sajnos elég buta vagyok ezekhez a dolgokhoz ezért elöre is bocsánat csak egy érdekesség amikor letöltöm 8.76 MB,amikor törlöm az alkalmazások közül akkor meg15.57 MB,ez normális? Egészen a tegnapi napig rendesen müködött,csak tegnap vissza lettek állitva a gyári adatok és azóta nem müködik!

haha 1970 Creative Commons License 4 napja 0 0 428759

Nagyon köszönöm hogy probálsz segiteni,azt nem tudom hogy fogom ezt meghálálni!Az egyik "Vodafone Smart Prime 6" ezen android 5.0.2 verzió van, a másik Alcatel 6037y ezen android 4.4.2 verzió van!

oldmumus_v.2 Creative Commons License 4 napja 0 0 428758

Egy fontos dolgot nem írtál meg. Samsung a problémás telefon?
Még egy meghatározó kérdés: valami Mobile Device Management vagy biztonsági alkalmazás van-e telepítve és aktiválva?

Előzmény: haha 1970 (428757)
haha 1970 Creative Commons License 5 napja 0 0 428757

És ez két külön telefonnál van igy!Már arra gondoltam vírusos lehet sz alkalmazás,vagy ez hülyeség?

Előzmény: haha 1970 (428756)
haha 1970 Creative Commons License 5 napja 0 0 428756

Simán le tudom tölteni és utána ha meg akarom nyitni bevillanik az alkalmazás és ki is lép azonnal vagy mennek a vonatok és úgy csinál mintha töltene be megy a kör és nem történik semmi!

Előzmény: oldmumus_v.2 (428750)
haha 1970 Creative Commons License 5 napja 0 0 428755

Köszi a segitséget,de sajnos igy sem müködik simán letöltödött és utána meg azt irja ha rákattintok "Sajnos a Vonatinfó alkalmazás leállt"!

Előzmény: oldmumus_v.2 (428753)
M63 010 Creative Commons License 5 napja 0 0 428754

http://www.termeszetjarokartya.hu/

20% kedvezmény vonaton! És még sok egyéb más kedvezmény! Nem tudom, hogy milyen kritériummal szűrik majd ki a nem rendeltetésszerű, azaz nem túrisztikai használatot!

A kártya 5000 Ft/év (a Magyar természetjáró szövetség tagjainak 2500 Ft/év.)

oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja -1 0 428753

Ha a Vonatinfo alkalmazást Samsung készüléken akarod használni, akkor

javaslat1: Rendszerfrissítés

javaslat2: ha ezt nem akarok, akkor régebbi apk letöltése, telepítése, majd az összes az után megjelenő frissítés kézi telepítése

Ez utóbbi akkor is javasolt, ha nem Samsungos készüléken van a hiba, mert innen kiindulva https://apkpure.com/vonatinf%C3%B3/hu.mavszk.vonatinfo  az alapról építheted fel a napjainkig aktualizált változatot.

Előzmény: haha 1970 (428739)
segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 0 428752

És akkor a felkapást (a felsővezeték kopásból adódó tömegcsökkenését), és a hosszláncfeszítő súlyokkal machinálást még bele sem számoltuk! :)

A szabályozást valóban egyedien kell megoldani, lehet, hogy van rá speckó technikájuk. De szvsz annyira manuális, amennyire egy ilyen meló csak lehet.

Előzmény: hmsoft (428751)
hmsoft Creative Commons License 5 napja 0 0 428751

Mi ez a slendriánság? Saccra, meg körül, meg csak 10mm pontosság? :D

Maximálisan igazad van, majd ha egyszer arra járok, lemérem - bár sínkoronától problémás lesz mm-pontosan mérni, hiszen közben kopik ám a sínfej. :) Egy vágányszabályozást azért megnéznék ott a felüljárónál: emelni már nem nagyon lenne hova, anélkül meg nem olyan egyszerű szabályozni...

hm

Előzmény: segélyvonókészülék (428742)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja 0 0 428750

Erre mondta egy McAfee-s szaki anno, hogy: Android non enterprise-ready

Számtalan verzió és kiadás miatt egy alkalmazás nem tud egységesen működni. Ennek ezer és egy oka lehet, de lenne két javaslatom:

1. cache törlés

2. majd az alkalmazás eltávolítása és ismételt telepítése

Kérdés: Vonatinfó alkalmazás a telepítéskor nem kér valami speciális igényt?

1047 005-2 Creative Commons License 5 napja 0 0 428749

Mivel a szolgáltatás a jelen pillanatban is működik,egy esélyes a dolog.

Előzmény: haha 1970 (428745)
segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 0 428748

Akkor tudnak róla. A többi meg a fejlesztő, és a gúgli ügye, mi majd a végeredményt fogjuk látni.

Előzmény: smith (428747)
smith Creative Commons License 5 napja 0 0 428747

OFF

Már tele van a play kommentoldala a hasonló észrevételekkel.

Előzmény: segélyvonókészülék (428746)
segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 0 428746

Írj a play-en kommentet!

Előzmény: haha 1970 (428745)
haha 1970 Creative Commons License 5 napja 0 0 428745

Irtam a máv szolgáltató kft-nek de válaszra sem méltattak,voltam telefonszervizesnél is azt mondta hogy az üzemeltetőhöz forduljak!

Előzmény: jwkllr (428743)
segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 0 428744

Végül is logikus.

Sajnos az ember hozzábutul a környezetéhez.

Lásd az eklatáns, macska a mikróban példát.

Előzmény: pallee (428741)
jwkllr Creative Commons License 5 napja 0 0 428743

Fordulj szgépeshez!

segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 0 428742

Saccra 5350 mm körül van

Mi ez a slendriánság? Saccra, meg körül, meg csak 10mm pontosság? :D

Előzmény: hmsoft (428732)
pallee Creative Commons License 5 napja 0 0 428741

Egyszer a HVG-ben volt ilyesmi kiszámolva az indiai vasutakra és ott is az derült ki, hogy (főleg az elszállított utasokra nézve) nem olyan vészes a helyzet, mint amit először gondol az ember.

Előzmény: segélyvonókészülék (428723)
segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 0 428740

Amíg üzemben vannak, addig hangosak.

A taurusnak van egy energiatakarékos előfűtési funkciója, amikor is elég sok mindent lekapcsolgat, így magához képest elég csendes tud lenni. Ezzel az opcióval a hazai állomásítású masinák nem rendelkeznek, azt az üzemeltető nem rendelte meg.

Előzmény: v_peti (428730)
haha 1970 Creative Commons License 5 napja 0 0 428739

Sziasztok segitségeteket szeretném kérni hogy mi lehet az oka hogy a frissen letöltött "Vonatinfó" alkalmazás egyik telefonomon sem müködik nem tölti be az oldalt illetve azt irja "Vonatinfó alkalmazás sajnos leállt"!Amelyik telefonra régebben le lett töltve ott meg rendesen müködik!

M63 010 Creative Commons License 5 napja 0 0 428738

A Kisalföld információi szerint a baleset másképp történt. Úgy tudják, hogy a férfi kocsija fennakadt a síneken, ő próbálta kiszabadítani, közben lecsukódott a sorompó, aztán a férfi a közeledő vonat láttán futva elindult a mozdony felé, hogy jelezzen a vezetőnek, vészfékezéssel sem volt azonban már elég idő a megálláshoz.

Ha ez igaz: Miért a vonat előtt, miért nem a sínek mellett futott?

Előzmény: oldmumus_v.2 (428737)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 5 napja 0 0 428737

Ez egy elég sajnálatos eset volt:

Lefulladt autóst gázolt halálra a vonat Bezenyénél

A vonat csak 300 méterre a vasúti átjárótól tudott megállni. Tovább »

forrás: Index.hu

M63 010 Creative Commons License 6 napja 0 0 428736

Km-mennyiségben nem olyan kicsi, és létezik már akkus troli, ezért furcsa. De akkor ugorjunk át ezzel elővárosiba!

Előzmény: hmsoft (428735)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 0 428735

Ha meg ezáltal a felsővezetékkel érintkezve zárlatot okoz

Nem okoz, mert mint írtam, a felüljáró túl alacsony szintje miatt ki van szigetelve. Tényleg csak amiatt lehetett volna félnivalója a kocsiban heverésző tévénézőnek, ha 5300 mm-nél magasabb az antenna teteje - csakhogy azzal megsérti az érvényben lévő rakszelvényt, szerkesztési szelvényt, tehát minden felelősség a cégéé. Mellesleg ennek a felüljárónak nincs függése más dolgoktól, tehát ha egyszer az RZsD eszébe jut, hogy mégis túl alacsonyan van, akkor nem egetverő beruházás átépíteni. A Nyizsnyij Tagil-i elektricskák és távolsági személyszállítók majd pár centivel magasabbra emelkednek. Kibírják, különben is jól jön majd a túloldalon, ahogy úgyis folytatni kell az emelkedést. A tagili vonalon közlekedő teherek máshol csatlakoznak ebbe a vonalba, a rendező északi oldaláról, őket ez a felüljáró nem érinti.

durván kiírtják a trolihálózatot

Igen, a történelmi belvárosban, tehát hálózatarányosan egy viszonylag kicsi területen. Remélem, lesz majd időm valamikor megnézni a helyszínen, de a témát ne itt folytassuk. :)

hm

Előzmény: v_peti (428733)
v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428734

Ha már felsővezeték. Olvastam róla, hogy Moszkvában, a belvárosban durván kiírtják a trolihálózatot. Számadatokat olvastam (vonalak, km-hosszok), de az okokról semmit. Nem olvastál erről véletlenül valamit? :) Azaz kinek van útjában ott a trolibusz? Miért kell kicsinálni a belváros hálózatát? (Itt nem 1-2 km-ről van szó, hanem jóval többről!)

v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428733

Ha letörik, akkor mondott volna egy cifrát a gépkezelő. Ha meg ezáltal a felsővezetékkel érintkezve zárlatot okoz, akkor meg kissé hosszabban káromkodott volna. Bár akkor a tévéje is tönkrement volna. :(

Előzmény: hmsoft (428732)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 4 428732

Ez mindenütt az adott dolgozó vonatkozó vizsgaszintjétől függ: az határozza meg a megközelítési távolságot. Ha nem ember van a drót másik oldalán (hanem pl. egy kocsi teteje), akkor pedig a szerkesztési szelvények és a minimális felsővezeték magasságok értékeiből adódik. Az 1520 mm-en érvényes, minden szerkesztési szelvény "teteje" 5300 mm. 3 kV= mellett a minimális (még nem kiszigetelendő) felsővezeték-magasság 5550 mm, 25 kV~ esetén 5750 mm. Ha egy műtárgy ennél alacsonyabb, akkor ki kell szigetelni a felsővezetéket.

Például 5550 mm-nél alacsonyabb, 3 kV= feszültségnemű hely Jekatyerinburg-rendező nyugati végében a Nyizsnyij Tagil-i vonal személy-ágának a felüljárója. Saccra 5350 mm körül van, a kiszigetelt munkavezeték épp átfér alatta, a hozzátartozó, elég kompakt kialakítású konzollal. Anno elidőztem a felüljárón, és kissé félelmetes volt, ahogy a folyamatosan záporozó tehervonatok kocsijainak a teteje szinte súrolta. Teszem azt, egy hűtő-kocsicsoport gépes kocsijára szerelt antenna (kell valahogy tévét néznie a kísérőszemélyzetnek :) ) éppenhogy átbújt a felüljáró vasbeton szerkezetének az alsó síkja alatt. :)

hm

Előzmény: v_peti (428731)
v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428731

És mekkora különbség az előírások szigorúsága tekintetében a 3 kV és a 25 kV között? Mert egy 3 kV-os vezeték esetén azért jóval kisebb a szükséges védőtávolság!

Előzmény: hmsoft (428729)
v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428730

Van hangjuk, az biztos, csak abban nem vagyok képben, hogy állásidőben mikor és mennyi ideig van.

Előzmény: sörösgigant (428724)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 1 428729

Amúgy még a középiskolában volt egy felsővezetékes szovjet videó amiben fszültég alatt dolgoztak

Ennek pár éve utánanéztem. Több "mégsem - mégis" menet volt az utóbbi évtizedekben. Magát a feszültség alatti munkavégzést a forgalom nagysága és az ebből adódó idők szűkössége indokolta. Mindig volt egy időszak, amikor történt valamilyen baleset (tipikusan abból adódóan, hogy a dolgozó a véletlenül leejtett eszköz, vezetékdarab stb. után nyúlt reflexből, és úgy kötötte össze a feszültség alatti szakaszt a földelttel), és akkor betiltották a feszültség alatti szerelést. Aztán módosították az érintett munkagépeket, kipróbálták, hogy most már tényleg nem jöhet össze üzemszerűen olyan eset, hogy a dolgozón keresztül záródik az áramkör, és újból engedélyezték. Aztán újból sikerült olyan helyzetet előidézni, amikor mégis áramütést szenvedett a dolgozó, és megint betiltották. Stb. stb. Olyan volt ez, mint a repülés, ahol ugyebár szintén vérrel írják a szabályzatokat. Jelenleg engedélyezett a feszültség alatti szerelés akkor ... - és itt egy szép hosszú feltételrendszer következne. Szóval összességében engedélyezett, és a gyakorlati tapasztalatok alapján az eszközök is biztonságosak, de csak x kategóriájú (vizsgájú) dolgozó vehet rész ilyen munkában, külön el kell rendelni, írásban definiálni kell az okát és az elvégzett intézkedéseket, stb. stb.

hm

Előzmény: sörösgigant (428727)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 0 428728

A közcélú hálózaton a km ismert, 86500, az árutkm-et is tudom fejből, 2015-ben 2200 milliárd volt (a világ vasúti áruszállításának úgy a 22-23%-a), és ott úgyis ez viszi a forgalom nagyját. A 80-as években született összehasonlításokról voltak irodalmi adatok, azok alapján korántsem volt rossz a helyzet, sőt, világviszonylatban erősen az élbolyban járt. A legutóbbi években ebbe kicsit (egyébként százalékosan szerencsére gyengén észrevehetően) belerondított a teherkocsi forgóváz hossztartó-mizéria, vagyis a kb. 2010-2013 közötti konjunktúra-időszakban gyártott teherkocsik futóművének a problémás minősége. Ebből elég nagy botrány volt évekig (kampányszerű ultrahangozásokkal, licencek elvételével több gyártótól), és pár ukrajnai gyártó tartósabban is megszívta - pedig nemcsak ők gyártattak hossztartót kínai öntödékkel. És itt nem a kínain van a hangsúly, mert tökéletes-közeli minőségre képes több gyártójuk, hanem a konjunktúra-időszak alatt úgy próbálták az igényeket kielégíteni, hogy olyanokkal dolgoztattak, akiknek nem volt ebben tapasztalatuk. Az ebből adódó következményekkel. Egy mozdonyszemélyzet is ottmaradt emiatt: hossztartó-törés következtében éppen sikló tehervonat szanaszét boruló kocsijaiba a szomszédos vágányon beleszállt egy gépmenet.

hm

Előzmény: sörösgigant (428726)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja 0 0 428727

Azért elég hátborzongatóak azok a selfivideók amiken a kis hülyék az elektricska tetjén taperolja az áramszedőt, odapofoz a drótnak. Jó-jó, kisebb egyenfeszültség, száraz fa lábrács, meg minden, de akkor is....

Amúgy még a középiskolában volt egy felsővezetékes szovjet videó amiben fszültég alatt dolgoztak, egy kis szigetelt létrás kézikocsiról. Jött a vonat, kiborították, aztán mikor elment a vonat folytatódhatott a munka...

Előzmény: hmsoft (428725)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja 0 0 428726

Ha kiszámolná valaki, a km-t, a vonatkm-t, vonatok darAbszámát, stb akkor lehet egész kis hányados jönne ki, egy-egy "európai demokráciához" képest ....? 

Előzmény: hmsoft (428725)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 1 428725

Igen, a lakosság egy részének az elektricskák áramszedői iránti, testközeli érdeklődése, az "ott jön a háttérben a vonat" típusú szelfik, és a "hú de jó a kilátás itt a kocsi tetején, csak útban van a fránya drót" típusú felismerések ellenére, az évi egy falunyi kiszelektálódás, végülis nem olyan rossz...

hm

Előzmény: segélyvonókészülék (428723)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja 0 0 428724

Egy-egy meleg nyári estén ha bent az ólban 1- 1 Traxx, Taurusz, tudnak olyan lármát csapni maguktól hogy csak na ....

Előzmény: v_peti (428668)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 0 428723

Érdemes lenne pár összehasonlító adatot mellétenni, de így első blikkre ez fajlagosan egyáltalán nem tűnik soknak. Nyilván, ahhoz képest...

Előzmény: hmsoft (428722)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 0 428722

Egy kis carszkojeszelói: mennyi baleset történik a közcélú hálózaton? (rzd.ru alapján)

A különféle útátjárós balesetek kapcsán felmerülhet a kérdés, hogy az orosz közcélú hálózat egészén, mennyi baleset történik, egy adott időszakra vetítve? 2015-ben 2894 személyi sérülés történt, amelyek közül 1943 végződött halállal. 2016 első negyedévében 615 a személyi sérülések száma, közülük 402-en nem élték túl. (Ez a szám minden magába foglal, ami az RZsD mint infraszolgáltató területén történt, tehát az útátjárós balesettől kezdve, a felsővezetéket túl vehemensen fogdosó szelfizőn át, az üzemeltető telephelyen a vizsgálóaknába leszédült dolgozóig bezárólag.)

hm

oldmumus_v.2 Creative Commons License 6 napja 0 0 428721

Most beszéltem egy cimborával aki ide invitált. Jól értettem a telefonos beszélgetésből ki, hogy: van egy ma is üzemelő gőzös ami több mint 130 éves?

Előzmény: Vendégsín (428720)
Vendégsín Creative Commons License 6 napja 0 0 428720

Igen.

Előzmény: oldmumus_v.2 (428719)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 6 napja 0 0 428719

Ismeri valaki az első európai fogaskerekű vasutat?

haha 1970 Creative Commons License 6 napja 0 0 428718

Hogyne lenne, a Bc 59-80 kocsik, igaz azok Békéscsabára járnak gyorsvonati kocsiként!-:)

Előzmény: Komlósfecskés (428716)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 6 napja 0 0 428717
Előzmény: r1232 (428677)
Komlósfecskés Creative Commons License 6 napja 0 0 428716

Pedig a 39-30-asoknál nincs jobb jelenleg a hálózaton :)

Előzmény: Lovrin (428714)
v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428715

Göngyösig akkor lehetne elővárosi, ha végre megépülne a 4 vágányos rész Rákos és a Keleti között, így végre lenne elég kapacitás, és akkor óránként 2 lassú és két zónázó vagy gyorsított mehetne a vonalon. Mellette meg a távolságiak. Meg esetleg 1-2 direkt gyors Gyöngyösig, de ezek csak reggel és délután!

Előzmény: Lovrin (428712)
Lovrin Creative Commons License 6 napja 0 0 428714

Még nem sikerült megtalálni a normális kocsit a vonatban, de legközelebb figyelmesebb leszek :)

Előzmény: division by zero (428702)
haha 1970 Creative Commons License 6 napja -1 0 428713

A probléma ott kezdödik hogy felelös nincs ismét hogy ami a rendszerben van kocsi tipus az a valóságban is az legyen,egy példa van a szlovák szerelvény és abban az első osztályú kocsi mind a mai napig úgy van a renszerben hogy termes Apeer 19-70 kocsi és az 1-2-es végzödésü helyek ablakosak,valóságban pedig egy nap nem volt ilyen kocsi az elmúlt 5 hónapban és csak az 5-6-os végzödésüek az ablakos helyek!

Előzmény: DJ. Bakter (428705)
Lovrin Creative Commons License 6 napja 0 1 428712

80a elővárosi vonatok Gyöngyösig, tervben:

http://ktenet.hu/download.php?edid=987

Továbbiak:

http://ktenet.hu/esemenynaptar.php?view=detail&id=237

v_peti Creative Commons License 6 napja -1 0 428711

http://iho.hu/hir/hatalmas-baleset-lengyelorszagban-siklott-a-tehervonat-az-utkozes-utan-160520

Már megint egy baromarcú kamionos csinált ki egy vonatszerelvényt! :(

segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 0 428710

A posta Bhv szerintem is borzasztó. Egy jobban eleresztett kisváros helyijáratú autóbuszaiban kényelmesebbek az ülések.

Előzmény: r1232 (428709)
r1232 Creative Commons License 6 napja 0 0 428709

miközben annál még a szakadt, műbör-üléses is sokkal jobb szinte minden szempontból...

Jobb a fenét. Neked, esetleg.

Előzmény: István Gyuri (428704)
vrobee Creative Commons License 6 napja 0 0 428708

Honnan a t*k*mből tudjam, hogy Golaz hozzászólásában milyen Volvó használati utasításáról beszélt?

Előzmény: Rollende Landstrasse (428696)
1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 0 428707

Ugye a gyártó írta,aki az eladásokból él?

Előzmény: GOLAZ111 (428690)
István Gyuri Creative Commons License 6 napja 0 0 428706

Hát, akkor ez bug-os... Igaz, én mindig asztal mellettit kérek, akkor tuti, hogy jó az üzenet.

Ugyanerre a vonatra: 

A helyfoglalás az Ön igényeitől eltérően teljesíthető!(Nem a kérésnek megfelelő. )

Előzmény: DJ. Bakter (428705)
DJ. Bakter Creative Commons License 6 napja 0 0 428705

Most próbáltam venni egy IC helyjegyet az IC514 Abaúj-ra próbaképpen. Beállítottam, hogy 1 ablak melletti (pozíció szerint)

Ezt írta ki: "A helyfoglalás az Ön igényeinek megfelelően teljesíthető!" "Fülke tipusa:fülkés kocsi Pozició:folyosó"

:)))

Előzmény: István Gyuri (428704)
István Gyuri Creative Commons License 6 napja 0 0 428704

DJ. Bakter:  Az igaz, de ha nem talál olyan jegyet, akkor nem hívja fel a figyelmet, hogy nem ablak mellé adja, hanem ugyanúgy írja, hogy "a kérésének megfelelően teljesíthető", ami nem igaz.

??? Nekem azt írja ki, hogy "a kérésének megfelelően NEM teljesíthető", és felajánl valami mást (legalább az egyik feltételnek megfelelőt: vagy asztalos, vagy ablakosat).

Ott csak a roncstelepre való kocsikon lehetne mit javítani. Az IC lenne az alap szint.

Ez mindig az ízlések és pofonok közé tartozik - de mondjuk a posta-Bhv-val sírba lehet vinni, hogy azt tolják mindenhová, miközben annál még a szakadt, műbör-üléses is sokkal jobb szinte minden szempontból...

Előzmény: DJ. Bakter (428701)
DJ. Bakter Creative Commons License 6 napja 0 2 428703

Mindenkinek más a normális.

Előzmény: division by zero (428702)
division by zero Creative Commons License 6 napja -1 0 428702

Szegedre pont az a jó, hogy van még normális kocsi, nemcsak IC förtelem.

Előzmény: DJ. Bakter (428701)
DJ. Bakter Creative Commons License 6 napja 0 0 428701

"Netes foglalásnál is tudsz kérni ablak/folyosó, illetve asztal mellé jegyet."

Az igaz, de ha nem talál olyan jegyet, akkor nem hívja fel a figyelmet, hogy nem ablak mellé adja, hanem ugyanúgy írja, hogy "a kérésének megfelelően teljesíthető", ami nem igaz.

"Szeged más tészta: van óránként vonat, az szerintem teljesen OK"

Ott csak a roncstelepre való kocsikon lehetne mit javítani. Az IC lenne az alap szint.

Előzmény: István Gyuri (428700)
István Gyuri Creative Commons License 6 napja -1 0 428700

mpwzrt: Jött Sásd(!), ami már azért elég nehezen volt magyarázható

A leginkább magyarázható: egyrészt ott volt a kereszt, másrészt a távolabbi kisvárosok gyors pesti kapcsolatát érdemes támogatni.

a végén Pincehely

Ez már leginkább annak volt köszönhető, hogy mesterségesen belazíttatták a menetrendjét, hogy a pécsi vasutasok az IC-ről is át tudjanak szállni Kaposvárra (és ehhez meg az RKI-nál is asszisztáltak - végül is, legalább lehet támogatni a pécsi expresszbuszokat...), és annyira laza volt a menetidő, hogy belefért plusz megállás, de még így is 6-8 perceket szokott állni a vonat Dombóváron Pécs felé indulásra...

és ha jól hallottam még Tolna-Mözst ill. Szakály-Högyészt is akarták, de ezt sikerült elkerülni....

Az előbbi nehezen elképzelhető, mert az a "szekszárdi" vonalon van :)

A gond csak az, hogy amiből az embereknek ma egyre kevesebb van, az az idő.

Ez azért elég mesterségesen szított dolog. Nem fog semmi azon a félórán múlni, hidd el...

Márpedig ha autóval, kényelmesen, Julika, Marika néni szövegeinek hallgatása nélkül, rugalmasan kb. ugyanannyiból le lehet jutni, akkor azt választják.  

Nem kellett volna felnyomni az egekbe a vonatjegy árát...

Régóta hiányolom a vasútnál azt a fajta gondolkodást, amely arról szólna, hogy a vasút szolgáltat(!), mint mondjuk egy Railjeten. Ha éhes vagyok, tudjak enni, ha szomjas, inni.

A "vasút", mint önálló (szolgáltató) cég nem létezik: mindent az állam(i kisevezetők) döntenek el: hol jár, milyen menetrenddel, milyen tarifával, milyen szolgáltatással. Az étkezőkocsikat pl. mindenképpen vissza kellene állítani, ha szolgáltatni akarna az állam és nem a januártól elinduló Flixbus szekerét tolni...

Oda tudjak jegyet foglalni, ahova szeretnék, nem pedig 10x visszaváltani a helyjegyet a neten, mire végre a 11-ediket nem az asztal mellé adja. Azért titkon remélem, ez lesz majd a jövő.

Utóbbiban már ez a jelen. Netes foglalásnál is tudsz kérni ablak/folyosó, illetve asztal mellé jegyet.

(Még ilyenebb egyébként Szeged, ha egy összehasonlítást nézünk).

Szeged más tészta: van óránként vonat, az szerintem teljesen OK - az, hogy 10 perccel hosszabb, mint az egykori IC, pedig nem számít, csak ha beszuggerálod magadnak, hogy "jaj, nincs időm"...

Előzmény: mpwzrt (428697)
DJ. Bakter Creative Commons License 6 napja 0 0 428699

"5 kéne vagy 4+1."

Az ilyen következtetéseidet egyébként miből, milyen adatból vonod le? Hasracsapás?

Előzmény: v_peti (428695)
M63 010 Creative Commons License 6 napja 0 0 428698

Na ja. Régen tele volt a prémiumosztály, a Komfort kocsi. Nem értem, miért szüntették meg annó?

Előzmény: mpwzrt (428697)
mpwzrt Creative Commons License 6 napja 0 0 428697

@DjBakter:

Persze, Kaposvárnál mindez jogos (bár a politikai kommunikáció alapján sokáig azt hittük, hogy az valami metropolisz), anno egy BZ repített minket a dombóvári átszálláshoz, érdekes élmény volt, most nem tudom mi jár. Nyilván az "igényes" forgalom jó része ezt nem választja, választotta.

Pécs kapcsán érdekes, amikor még a 2000-es évek legelején elkezdtem az egyetem miatt rendszeresen lejárogatni, 2:25 volt a menetidő, ami akkor teljesen versenyképes volt a 6-os úttal, Szentlőrincen kívül nem állt meg sehol (de ott is azt hiszem csak egyvágány-kétvágány ok miatt).

Boldogan, örömmel használtuk a vonatot. Utána egyre több polgármester/országgyűlési képviselő lobbizta ki magának, hogy az ő településén is álljon meg a vonat. Jött Dombóvár, jó. Jött Sárbogárd, na jó. Jött Sásd(!), ami már azért elég nehezen volt magyarázható, a végén Pincehely, és ha jól hallottam még Tolna-Mözst ill. Szakály-Högyészt is akarták, de ezt sikerült elkerülni....

Közben megépült az autópálya, lekerült a vonatról az étkezőkocsi, a menetidő pedig szépen felment 3 óra közelébe. Ez nyilván egytől egyik megmagyarázható vonatkereszttel, politikával, menetvonallal, ami rendben is van.

A gond csak az, hogy amiből az embereknek ma egyre kevesebb van, az az idő. Márpedig ha autóval, kényelmesen, Julika, Marika néni szövegeinek hallgatása nélkül, rugalmasan kb. ugyanannyiból le lehet jutni, akkor azt választják.  (Nyilván így is vannak rajta elegen, de érdekes lenne megnézni, abból mennyi a TELJES jegyet fizető utas, nem pedig a diák/nyugdíjas). Régóta hiányolom a vasútnál azt a fajta gondolkodást, amely arról szólna, hogy a vasút szolgáltat(!), mint mondjuk egy Railjeten. Ha éhes vagyok, tudjak enni, ha szomjas, inni. Ha nem akarom Cilike magánéletét egy 4-es egymás melletti székben ülve 2.5 órán át végighallgatni, tudjak jegyet venni egy csendes, premium kocsiba. Oda tudjak jegyet foglalni, ahova szeretnék, nem pedig 10x visszaváltani a helyjegyet a neten, mire végre a 11-ediket nem az asztal mellé adja. Azért titkon remélem, ez lesz majd a jövő. (Még ilyenebb egyébként Szeged, ha egy összehasonlítást nézünk).

Előzmény: DJ. Bakter (428628)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 6 napja -2 1 428696

Aha... vonat, busz, tűzoltóautó... sok benzinmotorról beszéltünk, ugye? (hozzászólásod 0,7 vépeti faktoros)

Előzmény: vrobee (428693)
v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428695

Na de 3 peronos vágány akkor is kevésnek tűnik, 5 kéne vagy 4+1.

Előzmény: v_peti (428694)
v_peti Creative Commons License 6 napja 0 0 428694

Igazad van, jobban megnézve a feliratot látszik is. Na meg a buszok színe is olyan, mint az ex-Kapos Volánnál.

Előzmény: r1232 (428676)
vrobee Creative Commons License 6 napja 0 0 428693

Benzinmotor esetében, úgy tudom, már rég nem ajánlott az álló helyzetű, alapjárati melegítés. A benzines üzemi fordulattartománya magasabb, alapjáraton az olajnyomás nem is biztos, hogy felépül annyira, hogy rendes kenés legyen a hideg kenőanyag mellett. Dízelnél azért más a helyzet, ott az alacsonyabb üzemi fordulat jellemző nagy nyomatékkal, rendes kenés nélkül ez nem egészséges, nagyon hideg motornál még a robbanás sem a "helyén" történik - dízellel még meleg időben sem illik "kilőni" rögtön a kulcs elfordítása után. De a hosszas álló helyzetű melegítés mindenképp elhúzza a bemelegedést, és a túl dús keverék gyilkolja a korszerű motorokat, katalizátorokat.

Előzmény: Rollende Landstrasse (428692)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 6 napja 0 0 428692

Csak arra kell figyelni, hogy optimális, de alacsony fordulatszámon fusson a motor az első 10 percben.

Tehát ott is kell némi melegítés. Mozdonynál, tűzoltóautónál, busznál nem mindig lehet figyelni az "első tíz percre". Ezért három lehetőség van:

1. Álló helyzetben melegíteni a motort. Több gázolaj fogy, zajos, környezetszennyező. De ha nincs más megoldás, akkor alkalmazzák-

2. Melegítés nélküli indulás. Ez van a tűzoltóknál, ahol a gyorsaság fontosabb, mint a motor élettartama.

3. Melegítő berendezés kiépítése a járműben és a tárolóhelyen. Drága, de hosszú távon megtérül.

Szerintem túlbeszéltük a témát.

Előzmény: GOLAZ111 (428690)
schlumberger Creative Commons License 6 napja 0 0 428691

A gyerekek Budaőrsön laknak. A lakótelepen, nem a hegyódalban :-). Kirándultunk a Törökugratóra, onnan lefelé sétálva vannak a szép házak. Semmi zaj nincs.

Előzmény: GOLAZ111 (428689)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 428690

Persze, hogy komolyan kérdeztem. Egyszer olvastam egy Volvo motor kezelési utasítását és abban benne volt, hogy nem kell álló helyzetben melegíteni. Csak arra kell figyelni, hogy optimális, de alacsony fordulatszámon fusson a motor az első 10 percben.

Előzmény: Izsó001 (428687)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 428689

Budaörsön a hegyen szerintem nincsen zaj.

Előzmény: gysevic (428662)
Izsó001 Creative Commons License 6 napja 0 0 428688
Előzmény: Izsó001 (428687)
Izsó001 Creative Commons License 6 napja 0 0 428687

Nem tudom, hogy komolyan kérdezed-e, ha igen, akkor:

Üzemmeleg motor - maximális hatásfok, tehát kisebb fogyasztás, és ettől függetlenül is kisebb környezeti terhelés, és nem utolsó sorban kisebb kopás, hosszabb motor élettartam és kenőanyag-csere periódus. 

Meleg motorral indul - rövidebb munkaidő a személyzetnek, nincs előmelegítési idő (még ha saját üzemanyaggal melegít elő, ahhoz képest is, hisz automatizálható, távvezérelhető)

Meleg motor- meleg utastér, nincs szükség előfűtésre.

Röviden: kinyit, beszáll, beindít és már indulhat is, a lehető legkevesebb "zaj és füst" mellett.

Előzmény: GOLAZ111 (428684)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 6 napja 0 0 428686

A dízelmotor hideg terhelése az élettartamot rövidíti. Az indítás utáni bemelegítés zajos, füstös. Ennek idejét csökkentik a hűtővíz melegen tartásával. Ilyen előmelegítő berendezést először tűzoltóautókban láttam. Ott ugyanis nincs idő a melegítésre, ezért az átlagos teherautókhoz képest feleannyi üzemóra után már felújításra szorulnak.

1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 0 428685

Melegen tartja a motort,könnyebb indítani,hamarabb terhelhető és tud fűteni.

GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 428684

Az mire jó?

Előzmény: Rollende Landstrasse (428682)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 428683

A Csörgőt a túlsó parton is lehetett hallani, amikor nem volt túl meleg. De a kedvencem a vitaminpótló Szergej volt. Elfelejtettem a számát, de a Balaton közepén is lehetett látni, amikor elindult.

Előzmény: M63 010 (428664)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 6 napja 0 0 428682

Buszoknál is csinálják, de nem tudom minek.

Melegen tartják a hűtővizet.

Előzmény: GOLAZ111 (428680)
schlumberger Creative Commons License 6 napja 0 0 428681

Ez nagyon gáz lesz, meg felesleges is.

Már hozzászokunk, sajnos...

Előzmény: GOLAZ111 (428679)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 428680

Buszoknál is csinálják, de nem tudom minek. Ha a hűtőkocsikhoz lenne ilyen rendszer, akkor talán még lennének hűtőkocsik is.

Előzmény: v_peti (428672)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 428679

Ez nagyon gáz lesz, meg felesleges is.

Előzmény: r1232 (428677)
D F T Creative Commons License 2016.05.20 0 0 428678

Eleget járok állomáson, de nekem annyira nem tűnt fel ez!

Ez csak azért van, mert a nappali zajban mászkálsz az állomáson, akkor nem annyira zavaró. 

Előzmény: v_peti (428671)
r1232 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 428677
Előzmény: r1232 (428676)
r1232 Creative Commons License 2016.05.20 0 0 428676

Azon a képen nem Nyíregyháza van szvsz. Sem az állomásépület, sem a mögötte levő városkép nem olyan.

Az inkább Kaposvár.

Előzmény: v_peti (428675)
v_peti Creative Commons License 2016.05.20 0 0 428675

Ez valami vicc? :(

http://www.magyarepitok.hu/intermodialis-csomopontokkal-es-zold-buszokkal-fejlesztik-nyiregyhazat

A látványterven az állomás vágányok felőli (!!!!) oldalán lenne a buszpályaudvar, és a peronos vágányok száma 7-ről 3-ra lenne csökkentve! A látványtervek máshol azért többé-kevésbé hasonlítanak a majdani állapotra, de ha ez így lenne, akkor az eléggé durva lenne! :(

v_peti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428674

Azért az egy kicsikét más, mint amikor csak félóránkét elhúz egy darab.

Előzmény: schlumberger (428673)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428673

Hasonló volt Győrben, az ÉDÁSZ belterületi szolgálati lakásai kapcsán. A tolatómozdonyok az ablakok alatt berregtek, mikor nem volt munka. Én akkor csak egytollú fejlesztőmérnök voltam, az osztályvezetőmet érintette erősen a berregés. A párttitkár et. is ott lakott, lett megoldás :-)

Előzmény: v_peti (428666)
v_peti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428672

Ha már itt tartunk! Németben egy kisállomáson voltam, beérkezett a dízel motorvonat, amivel jöttünk. Ott állt egy másik, valószínűleg éjszakára is. Be volt dugva a konnektorba.

v_peti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428671

Menj ki egy vasútállomásra, és hallgasd meg a korszerű villamos járművek (Traxx, Taurus, Flirt stb.) mi zajt bocsátanak ki csak állóhelyzetben.

Eleget járok állomáson, de nekem annyira nem tűnt fel ez!

Majd legközelebb megmérem, van zajszintmérő app a mobilomon. :)

Előzmény: r1232 (428667)
v_peti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428670

Miért?

Előzmény: r1232 (428669)
r1232 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428669

Azokat kell csak igazán.

Előzmény: v_peti (428668)
v_peti Creative Commons License 2016.05.19 0 1 428668

Jó, de azokat nem kell egész éjjel járatni, a téli hónapokban!

Amúgy meg nekem nem tűnnek olyan hangosnak!

Előzmény: r1232 (428667)
r1232 Creative Commons License 2016.05.19 0 2 428667

Mire megépült a védőfal, addigra a felsővezeték a vonalak többségér kiépült, így majdhogynem okafogyottá vált.

Már megint az számítógép elől okoskodsz. Menj ki egy vasútállomásra, és hallgasd meg a korszerű villamos járművek (Traxx, Taurus, Flirt stb.) mi zajt bocsátanak ki csak állóhelyzetben. Persze hozzájuk képest egy Szili maga a megtestesült csend, míg áll.

Előzmény: v_peti (428666)
v_peti Creative Commons License 2016.05.19 -2 0 428666

Összességében a kürtölés lehet zavaró, de az elhaladó vonatok zaja nem!

Viszont az egyik ismerősünk pont a vasút hátsó kerítése mögött lakik. Hosszú éveken át küzdött, hogy éjszaka ne ott járassák a mozdonyokat télen, amikor a fagyálló híján nem állhatnak le.

Mire megépült a védőfal, addigra a felsővezeték a vonalak többségér kiépült, így majdhogynem okafogyottá vált.

Előzmény: schlumberger (428665)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428665

A vasútbarátokat nem zavarja a vasút által keltett zaj. Mert az nekünk nem zaj :-)

Hollandiában a barátom kertje végében megy el egy nagyforgalmú kétvágányú vasútvonal. Csak a kerítés választja el a kertet a vasúttól. Jó volt ott, fényképeztem a kerítés tetejéről :-) Gouda.

Előzmény: M63 010 (428664)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428664

Bécsben a Donauparkban voltunk, folyamatosan lehetett hallani többszáz méterre a városi autópályáról a zúgást.

A Balatonon volt egy nyaralónk, ami 58 méterre lehetett a sínektől. (Google maps.) Ablaktól a sínig. Nem zavart. Igaz, volt az utca túloldalán is egy ház, és annak a végében ment a vonat.

A régi lakásunk 160 méterre volt a vasútállomástól. Igaz, egy háztömb még ott volt előtte. De nem volt túl szorosan beépítve. Abszolút nem zavart minket.

Előzmény: gysevic (428662)
napocza Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428663

gysevic Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428662

" Ha vasút menne 200 méterre, az szinte senkit sem zavarna! "

Egy "átlagos" vasútvonal (mondjuk kétvágányú fővonal) nem termel folyamatosan zajt,míg az autópályán erről bőven gondoskodnak a kamionok. Nagyszüleim anno a 4-es út mellett laktak Albertirsa külterületén és elég rendesen lehetett hallani a forgalmat,pedig jó 500 méterre laktak a főúttól. De a "Sovtransavto" kamionjai rendesen gyártották az alapzajt akkoriban éjjel-nappal. És az ilyen monoton zaj az,ami az őrületbe kergeti az embereket...

Pont ezt nem értem a "budaörsi domboldal" milliárdosaiban,hogy mi a fenét esznek azon a fránya hegyoldalon,hiszen a szabadban nem lehet megmaradni az M1-M7 bevezető zajától. A hegyoldal még jól fel is erősíti azt,mint egy parabolatükör...  Ez a zajforrás ott még a mellette futó 1-es vonal által keltett zajokat is elnyomja.

Előzmény: v_peti (428659)
v_peti Creative Commons License 2016.05.19 0 0 428661

Szerinted autópályán hányan tolatnak? Én átmenő forgalomról beszéltem, nem egy rendezőről!

Előzmény: manhattani (428660)
manhattani Creative Commons License 2016.05.18 -2 0 428660

Amíg volt ott tolatás, a kelenföldi állomás mellett lakók teljesen mást mondtak! :-) Nomeg a Déli tárolóvágányai mellett lakók is...

Előzmény: v_peti (428659)
v_peti Creative Commons License 2016.05.18 -2 0 428659

http://index.hu/gazdasag/2016/05/18/csomor_m0-s_autout_per/

Ha vasút menne 200 méterre, az szinte senkit sem zavarna!

vrobee Creative Commons License 2016.05.18 0 0 428658
Előzmény: felucca_02 (428657)
felucca_02 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 428657

Sziasztok, van valakinek esetleg infója arról, hogy Pozsony és Bécs között mennyit kóstál az egyúti vonatjegy, valamint, hogy gyerekek x éves korig kaphatnak-e erre kedvezményt?

Előre is köszönöm!

siófoki35 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428656

Kunbaja állomás a Szabadka-Gombos vonalon volt. A csikériai vonalon Kunbaja-Bácsalmási szőlők mh. volt. :) (forrás: vasutallomasok.hu)

Előzmény: Divrotcé (428655)
Divrotcé Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428655

Csak éppen közben a csikériai fővonalon is volt egy Kunbaja.

Előzmény: kihúzóvágány (428625)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428654

Ezt én sem akartam elhinni, én is csodálkoztam, amikor valaki beírta egy cikkbe!

Előzmény: r1232 (428653)
r1232 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428653

Nem igaz.

Előzmény: M63 010 (428649)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428652

Tisztelt Fórumtársak,

Létezik-e valakinek esetleg Somogy megye északi részén valaha megörökített fotói katona vonatokról a 90-es évekig?

Én a kérdezőnek annyit ígértem megpróbálok utána járni, de kevés sanszot adok. Ugyanis akkoriban a katonai dolgok fotózását nagyon tiltották. Emlékszem a még a laktanyáknál külön voltak erre figyelmeztető táblák kirakva. De esetleg nem tartom kizárnak, hogy valahol nyílt vonalon készült néhány felvétel.

A képeket egy kiállításhoz keresi az illető.

István Gyuri Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428651

Nem nőtt ezért a menetidő, az csak egy normális mértékű tartalékidő az útvonal vége felé, ami Kelenföld előtt a pécsi IC-nél van (illetve még talán a pályavasúti agyatlan normaidők miatt is még nyomorgatták Kelenföld a részmenetidőket), de itt percekről beszélünk, ami az aktuális pályaviszonyok mellett el is tűnhet... Azaz nem lenne érdemben (max. 2-3 perccel) gyorsabb a pécsi IC, ha egyáltalán nem lenne elővárosi vonat a 40a-n.

Előzmény: Izsó001 (428650)
Izsó001 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428650

Ne is. Csak akkor ne problémázzunk azon, hogy nőtt a menetidő. Arra utaltam, hogy pl. azért IS nőtt a menetidő, mert ilyen tényezők is közrejátszanak. 

Előzmény: István Gyuri (428639)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428649

Pár napja olvastam, hogy Záhonytól Hegyeshalomig négy nap is kellhet. Ha ez igaz, akkor eléggé szomorú! :(

Előzmény: M63 010 (428648)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428648

A megrendelőnek nem!

Előzmény: 1047 005-2 (428647)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428647

A menetvonalkészítőnek teljesen.

Előzmény: M63 010 (428645)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428646
M63 010 Creative Commons License 2016.05.17 -2 0 428645

Talán mindegy, hogy hány óra alatt ér le a terhes Fradiból 'Shalomba?

Előzmény: 1047 005-2 (428644)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428644

"Áldás a menetvonalkészítőknek egy-egy menetrendi lyuk."

A menetvonalkészítő számítógépnek is mindegy,meg a kezelőjének is.

Előzmény: M63 010 (428643)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.17 -2 0 428643

Egy ideig nem, de később igen! Az 1-esen és a 100a-n már alig lehet a terheseke beszuszakolni napközben. Áldás a menetvonalkészítőknek egy-egy menetrendi lyuk.

Előzmény: mcg (428641)
mcg Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428642

miköben a pályaállapotok ma jobbak annál, mint amikor még Sásdon volt a kereszt...:(

Előzmény: DJ. Bakter (428640)
mcg Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428641

"A páratlan pécsi IC-k egy elővárosi valagában ballagnak befele, amiatt nagyobb menetidővel"

És párosban ez nem okoz hasonlót dombóvár előtt? :P

Sőt, a 100a-n, 30a-n, 80a-n sem?

vagy a megoldás a harmadik vágányt mindenhová!!!!

Hiába, ahol különböző sebességű vonatok közlekednek, ott előbb-utóbb megközelíti a gyorsabban haladó a lassabbat, de ettől még nem dől össze a világ...:)

Előzmény: Izsó001 (428638)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428640

"Amiatt már inkább van hosszabb menetideje, hogy Dombóvárra átették a sásdi keresztet..."

Megelőztél :) Egyezik.

Előzmény: István Gyuri (428639)
István Gyuri Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428639

Egyetlen egy kirakat-IC némileg hosszabb menetideje miatt ne kiáltsunk már se 3. vágány után, se kapacitáshiányt.

A páratlan IC-nek meg nincs (érdemben) hosszabb menetideje azért, mert előtte megy a Flirt.

Amiatt már inkább van hosszabb menetideje, hogy Dombóvárra átették a sásdi keresztet...

Előzmény: Izsó001 (428638)
Izsó001 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428638

A múltkor éppen arról volt szó, hogy a Gemencnek nem igen lehet jobb menetvonalat adni, mert így-vagy úgy összegabalyodik egy elővárosival. A páratlan pécsi IC-k egy elővárosi valagában ballagnak befele, amiatt nagyobb menetidővel. Akkor mi a szösz van? ;) Mégis csak menetrend szervezés kérdése lenne? ;)

Előzmény: István Gyuri (428637)
István Gyuri Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428637

Izsó001: Szóval kicsi a pálya kapacitása a forgalomhoz képest, ezen segíthet a felújítás, de igazán egy 3. vágány segítene

A 40a-n kicsi a pályakapacitása a jelenlegi forgalomhoz képest?! Hö?!

Most miután már lekerült róla a 30a elővárosi-gyorsvonati vonatok nagy része?

Előzmény: Izsó001 (428636)
Izsó001 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428636

"ebben elsősorban a többlet megállások játszanak szerepet (és nem a pályaállapot)"

De, az is. Gyakorlatilag Kelenföldtől Battáig max. 80 van, az is pár perc. Páratlan irányban meg Érd után gyakran az 50-60 km/h is elég, több ráfékezéssel, néha megállással, akkor is tudja tartani a menetidejét. Jó, ez menetrend szervezési kérdés is, de az ok a pálya állapota miatti tartós lassú, ami az áteresztő képességgel összefügg, meg az utasvédelemmel. Meg persze a megnövekedett elővárosi vonatok számával. Szóval kicsi a pálya kapacitása a forgalomhoz képest, ezen segíthet a felújítás, de igazán egy 3. vágány segítene, mint Prága előtt. Vagy az átkötés a 30a-40a között.

Előzmény: DJ. Bakter (428628)
v_peti Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428635

Szegedi képsor!

http://iho.hu/hir/icomosom-nyolc-eve-lassan-elszelel-160516

49 kép van! Javasolt visszafelé lapozni! Ugyanis a legmegdöbbentőbb a 46-os kép! :) Egy ekkora városban, ami ráadásul tele van egyetemistákkal, ez hogy a fenébe fordulhat elő? :) Egyszerűen ilyen nincsen! :) Ennek nem szabadott volna megtörténnie! :) Tenni kéne azért, hogy visszaálljon az eredeti állapot! :)

Mindent meg kell tenni, hogy a múlt időből először jövő idő, majd jelen idő legyen!

Muurola Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428634

Úgy tudom egy tehervonat valamelyik tengelye okozta anno a jelentős alakváltozást a sínszálban. Talán majd a KBSZ jelentései között valamikor olvasható lesz! :)

Előzmény: DJ. Bakter (428627)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428633
j.r.c. Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428632

Olyan gyakran nem járok arra, de valóban. Valamilyen felüljáró környékén kezdődik és ha jól emlékszem nem sokkal a peron előtt van vége. 80-as különben. 

Előzmény: schlumberger (428631)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428631

És jó hosszan, majdnem Samufalváig (Vértesszőlős) eltart.

Előzmény: schlumberger (428630)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428630

Igen, huzamos ideje lassítanak a vonatok ott, és hallatszik a géppuska. A másik vágányon nem.

Előzmény: j.r.c. (428629)
j.r.c. Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428629

Fél éve is olyan volt. 

Előzmény: DJ. Bakter (428627)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.17 0 1 428628

Amit először meg kell nézni, hogy mennyi a potenciális utas. Kaposvár kisváros, messze is van Budapesttől, tehát nem lehet annyi utasra számítani, mint pl. Győr felől.

A Bp-Kaposvár vonattal tényleg nem túl rózsás (az átszállás sem sok embernek kedvező), tehát lehetséges, hogy lenne átterelődés (buszról, helikopterről, telekocsiról) és megjelenne az látens igény is egy fejlesztés esetén.

Csakhogy az a helyzet, hogy van kb 4000 vágánykm TEN-T vonalunk, amiből kb 1000 vágánykm lett már felfejlesztve. A maradék 3000 ára, látva ezeket a tendereket, ~3-3,5 ezer milliárd Ft = 3.000.000.000.000,- Ft. Ha rendelkezésre állna ennyi pénz (és persze építőkapacitás), akkor minden vonal átépülhetne a 30a-hoz hasonló paraméterekkel.

A CEF+KÖZOP forrás 1000 milliárd Ft, ennek egyharmada. El kell tehát dönteni, hogy hol van annyi áru és utas, hogy a prioritási sorrendben előre kerüljön (Ezt hívják stratégiának). Hát sajnos valószínűleg nem a 41-es áll az első helyen.

Mivel utóbbi időben rájöttek a MÁV-nál is, hogy ilyen sebességgel építkezve könnyen lehet, hogy 100 éves TEN-T vonalaink is lesznek, így elkezdtek kisebb költségű beruházásokat a hálózaton (101, 41, 80c), aminek a műszaki tartalma - és az ára - nem ér fel egy NIF-es felújítással, de színvonalemelést hozhat a kisebb forgalmú vonalakon. (Ez a "szűk keresztmetszet program") És hoz is, mert 40-ről 100-ra emelni még mindig több menetidő megtakarítás, mint 120-ról 120-ra a 120-as vonalon Békéscsaba felé :)))) [Ott is több menetidőt hoz majd, ha a Nagykáta-Újszászt legalább 100-ra visszaállítják, mint a hiperszuper Gyoma-Békéscsaba hozott]

"mind Pécsről csak az fanyalodik az IC-re"

A pécsi dolog szerintem nem ennyire kedvezőtlen, vagy nem kedvezőtlenebb, mint az országban máshol. A Kelenföld-Pécs menetidő most 20 perccel több, mint a valaha volt legkisebb menetidő, de ebben elsősorban a többlet megállások játszanak szerepet (és nem a pályaállapot). Nem hiszem, hogy emiatt a 20 perc miatt nem ülnek fel a vonatra. Aki nem ül fel, annak nem ez a 20 perc számít.

Előzmény: mpwzrt (428618)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428627

"lassújellel egybekötött géppuskaropogás hallatszik."

Ez nekem is feltűnt a múlt héten. Hullámos sínkopás lehet, de hogy mitől, és miért ilyen mértékben, nem tudom (engem is érdekelne).

Előzmény: schlumberger (428616)
nememlexemki Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428626

peti a dombóvár-gyékényes szakasz 100 kmh-s helyett 120-as lenne az megállás nélkül is csak 10 perccel rövidebb menetidőt jelentene azon a 101 km-en

itt a pálya nem átépül csak karbantartás kap az adott szakaszon ezért lesz 100

de ez már 10000x le lett írva

Előzmény: v_peti (428617)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428625

Bácsalmásról három vonal volt: Csikéria felé, Katymáron túl Ólegyenig, és Kunbaja felé - keskeny vágányú.

Előzmény: Divrotcé (428602)
haha 1970 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428624

Azért nem teljesen van így,én párszor utaztam Pécs-Keleti viszonylatban IC vonattal és a 7-8 kocsi tele volt!

Előzmény: mpwzrt (428618)
Chabee87 Creative Commons License 2016.05.17 0 1 428623

"Ha Szombathely és Szentgotthárd között is megérte villamosítani és sebességet duplázni."

Biztos megérte. És hol maradnak a beharangozott tehervonatok, melyek a Semmeringet itt kerülnék el?

"Kaposvár és Gyékényes/Dombóvár között is többet ki lehetne hozni a dologból, nem beszélve a most nemlétező nemzetközi személyforgalomról."

Hát igen, a mai napi 2 pár horvát nemzetközi vonatból lehetne akár 4 is? Ezek komoly lehetőségek.

Peti, pihenj egy pár napot, mert kezd kicsit sok lenni ezekből a realitásoktól teljesen elszakadt álmodozásokból...

Előzmény: v_peti (428621)
v_peti Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428622

Ha már egyszer nekiállunk, akkor ne gányoljunk, hanem újítsuk fel rendesen azt a vonalat!

Előzmény: v_peti (428621)
v_peti Creative Commons License 2016.05.17 0 0 428621

Ha Szombathely és Szentgotthárd között is megérte villamosítani és sebességet duplázni. Kaposvár és Gyékényes/Dombóvár között is többet ki lehetne hozni a dologból, nem beszélve a most nemlétező nemzetközi személyforgalomról.

Előzmény: v_peti (428620)
v_peti Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428620

2015-ben vagyunk, nem 1985-ben! Vagy maradt volna a gőzmozdony, és felsővezetéket sem húztunk volna ki? Talán azért tűntek el az utasok, mert a 90-es évek eleji villamosítás óta semmi sem változott az elmúlt 20 évben! Maximum annyi, hogy Halbik mennek a Bhv-k helyett, és messzebbre került Pécs és Budapest a vonattal utazóknak, így jobban megéri az M7-en környezetszennyezni és dugót növelni, mint vonatozni!

Ha lenne normális sebesség, akkor lenne több utas, és akkor érdemes lenne több gyorsvonatpárt végigvinni Gyékényesig vagy Kanizsáig!

Előzmény: mcg (428619)
mcg Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428619

sikerült megint "write only" módba kerülnöd, látom....:)

csak a leglényegesebb kérdésre nem reagáltál, ami a fejlesztési alapja lenne mindennek:

Van adatod, hogy mennyi az utas, és milyen viszonylatokon?

persze nem baj, majd marad ezek után is az idézett "újságíró" szakmai színvonala...:)

Előzmény: v_peti (428617)
mpwzrt Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428618

"Meg nem tudom hogy pontosan milyen vonat fog 160-nal menni? A napi egy db Somogy IC 40 utassal?"

Tegyük hozzá, hogy mind Kaposvárról, mind Pécsről csak az fanyalodik az IC-re, akinek nagyon nincs más lehetősége, vagy éppenséggel időmilliomos. A fiatalokat elviszi a telekocsi, a fizetőképesebb réteg pedig autóval megy. Nem azért, mert az IC különösebben rossz lenne, csak ugye a menetidő...

v_peti Creative Commons License 2016.05.16 -2 0 428617

Jó, de jelenleg a 100 is csak alig-alig van meg! Na meg mehetne arra nemzetközi is! Kaposvár és Somogyszob között végig 120-szal (kisebb lassújel belefér) ca. 27 perc lenne, a mostani 37 helyett. Dombóvár és Kaposvár között meg 20 perc lenne a menetidő. Somogyszob-Csurgó 12 perc15 helyett, Csurgó-Gyékényes 8 perc a 11 helyett.

Tehát a mostani menetidőhöz képest nyernénk 3+3+10+11=27 percet. Persze a valósában ebből le kellene vonni az átépítés befejezése utáni időnyereséget, ami ca. 7-8 perc. Na de ha az 1-esen lehet 140, akkor itt miért nem? Ez nemzetközi fővonal, így érdemes lenne még további 10 percet a teljes vonalon!

Abból induljunk ki, hogy Bp-Zágráb ma 6 és fél óra. Korábban ennél jóval rövidebb volt. Ebből elmegy 60-70 perc a határon! De minek? Úniós országról van szó! (A menekültek miatti procedúra nincsen beépítve a menetrendbe!)

A Balaton felé a táv 343 km. Ugyanez Kaposvár felé 358 km lenne. De erre kevesebbszer áll meg a vonat, és többet mehetne  120-szal! Ugyebár a Balaton part csak 100-as, meg a 30-alsó szakaszán sem lehet döngetni, és ott a menetirányváltás Gyékényesen!

Tehát érdemes lenne errefelé 120/140-es sebesség a 100-as zötyögés helyett.

Ha a 30a meg a többi átépült 160-assá, akkor itt miért kell a 100-hoz ragaszkodni? Mert olyan kerek szám? És akkor 30 év múlva is csak ennyivel fogunk mászni? :(

Előzmény: DJ. Bakter (428614)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428616

Először az Amsterdam - Detroit repülőjáraton láttam az ülésháttámlába épített kijelzőn sebességadatot térképen megjelenítve, 2005-ben. Azután nagyon megörültem neki, amikor hasonlót láttam a jetin, amin egyébként ritkán fordulok elő (a repülőn is), mert TB-Győr viszonylaton nincs sok értelme, de a 160-at jól megjegyeztem. 

Egyébként meg ha Győrből jövök TB-ra, Tóvároskert után, amint elhagyjuk az 1-es út felüljáróját, lassújellel egybekötött géppuskaropogás hallatszik. Ott mi van a pályával?

Előzmény: DJ. Bakter (428615)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428615

A Tatabánya utáni egyenestől átépült a pálya 60 rendszerűre, egészen Győrszentivánig (Nagysztjános-Győrsztiván között azt hiszem csak az egyik vg. 60 rendszerű). Szándékosan írtam 140-et, ezért. Bár a Győrszentiván-Győr (kiz) - Hegyeshalom is hosszú szakaszokon régi 54-es, tehát tényleg van olyan eset, amikor a 41-es vonalnál sokkal régebbi pályán megy a vonat 160-nal.

Előzmény: schlumberger (428611)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428614

Nem tudom. Ha én letten volna döntési helyzetben, valószínűleg elvégzem azt az 1 ív korrekcióját, ami nem jó 120-ra.

Ha viszont nincs sem sebesség, sem tengelyterhelés emelés, akkor nem kell építési engedély a vasúti pályára, amivel sok szívást ki lehet küszöbölni. Nyilván ez (is) volt az oka.

Gyékényesig pedig hiába lenne 120, nagyon kevés lenne a nyereség. Van adatod, hogy mennyi az utas, és milyen viszonylatokon? Egyetlen gyorsvonat jár, a Somogy IC, annak lenne jelentősebb a menetidő-csökkenés, a személyvonatoknak nem annyira.

Előzmény: v_peti (428609)
zjakabfi Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428613

Elég vicces, hogy a Vonatinfon napok óta mutatja a 4531-es vonatot a Délinél, amint  - még a buszos pótlás idején -  10 perces késéssel beért. :)

Ezen kívűl a Beogradot, ami 22:25-kor indul a Keletiből éppen Kelebiánál mutatja most...

A 1861-1868-as "nyári gyorsokat" tavalyhoz hasonlóan most sem mutatja az előszezonban.

schlumberger Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428612

Sőt, jut eszembe, Füzitőig is szoktunk sétálni...

Előzmény: schlumberger (428611)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428611

sőt, Tatáig sem, de aztán belehúz:-) Igen, a kirakatvonal se kirakat végig, és térerő sincs mindenütt. Odahathatna a máv végre, ahova kell... a másik szivattyúra.

Előzmény: DJ. Bakter (428610)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428610

Biatorbágy-Tatabánya között is? Mondd már, melyik az a vonat, holnap elmegyek vele.......

Előzmény: schlumberger (428608)
v_peti Creative Commons License 2016.05.16 -1 0 428609

Na jó, de akkor miért nem lehet 120-as Dombóvár-Kaposvár? Az azért nem ártana. Nem a 30 km-en nyert 2-3 perc miatt, hanem ha Gyékényesig 120-as lenne, az lenne a normális!

Előzmény: DJ. Bakter (428606)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428608

a hegyeshalmi vonalon ennél 10-15 évvel régebbi, ugyanolyan diósgyőri 54-es síneken mennek a RailJetek 140-nel,

én ott 160-nal szoktam utazni a jetivel

Előzmény: DJ. Bakter (428606)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428607

Tényleg van az olaszoknak 54 - es sínjük.

http://www.valente.it/it/rotaie_ferroviarie.htm

Előzmény: v_peti (428604)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.16 0 5 428606

Ennyi baromságot már régen olvastam egy helyen.

1. "Kaposvár-Dombóvár vonalon még titkolták a tényt, hogy használt alépítményből valósítják meg a „felújítást”"

Olyan, hogy "használt alépítményből épült", nincs. Az alépítmény (a zúzottkő alatti rész) teljesen átépült, néhány helyen igen komoly geotechnikai beavatkozásokkal (pl. mélykeverés), de teljes hosszban új védőréteg anyagból.

2. "A hegesztett sínt ugyanis el kell vágni, s abban olyan belső elváltozások lehetnek, amelyekért már épeszű ember nem vállal felelősséget."

A sínben vagy van elváltozás, vagy nincs ("lehetnek", ugye milyen szép ez a nyelv?). Azt meg lehet roncsolásmentesen vizsgálni. A használt aljak a 30a vonal Kelenföld-Tárnok szakaszából jöttek, azaz a sínek is onnan jöttek volna, amely 1989-90-es fektetés. Érdekes, a hegyeshalmi vonalon ennél 10-15 évvel régebbi, ugyanolyan diósgyőri 54-es síneken mennek a RailJetek 140-nel, egy egyébként 5-6x akkora forgalmú vonalon (és egy csomó más vonalon 120-szal), de ott nyilván az is jó. Somogyban, egy döntően teherforgalmi vonalon nem. Egye fene.

3. akár 120 km/órával is száguldhatna a vonat – ha nem bontott alépítmény (talpfa) kerül alájuk.

Egy darab talpfa sincs bent a vonalban, hanem LM jelű betonaljak vannak, Nem mellesleg az alépítmény nem a talpfa, de ez már részletkérdés. Azok a betonaljak más vonalakon (a fél hazai TEN-T hálózaton) 120-ra vannak engedélyezve. Nyilván az újságíró is 20 évente újraépíti a házát, mert a beton elromlik :))))

4. "és néhány kanyarkorrekció után (s persze az új EU-szabványú vasútbiztonsági rendszer beállításával) máris 160-nal száguldhatnánk"

Ívkorrekció lesz, az de mindegy. A vasútbiztonsági rendszerről nem is beszélve. Akkor nem 3,055 milliárdba kerül az "a" Baté-Kaposvár, hanem 13,055-be. Akkor pedig jön a kókler újságíró, hogy #mikerülebbeennyibe, #mészároslőrinc (ja, ez  így is van....). Meg nem tudom hogy pontosan milyen vonat fog 160-nal menni? A napi egy db Somogy IC 40 utassal?

5. "[36-os vonal] elvégre itt most az átlagsebesség 30 km/óra. Ez nő jó esetben 80-ra."

Az átlagsebesség sosem lesz 80. A maximális sebesség lesz annyi. Amúgy a 30-ból 80 az két és félszeres.....

Gondolom, hogy az újságírónak már meg is jelent a kétvágányú, 160-as, villamosított Fonyód-Kaposvár vasútvonal (100 milliárdért). Biztos, hogy minden vonalra az kell? Nincsenek prioritások, rangsorok, hálózati hierarchia? A 36-os vonal mindig is regionális vonal lesz, ha tetszik, ha nem. És más - hasonló - vonalhoz képest ott a 80 és a hézagnélküli pálya is eredmény lesz. És ez nem arról szól, hogy bárhol is másodrendű állampolgárok laknak. Érdekes, Németországban, és Ausztriában sem minden vonal 160-as, hanem ott is vannak mellékvonalak, 80-ra (és kissé.... (sic!) nagyobb forgalomra, mint a Kaposvár- Fonyód). Ugyanúgy, ahogy a városi közlekedésben sem megy minden viszonylaton metró. De még villamos sem.

Előzmény: v_peti (428604)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428605

Most voltam Katymáron, még megvan az emeletes állomásépület és az állatrakodó is.

Előzmény: kihúzóvágány (428599)
v_peti Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428604

Azt is tudjuk, hogy eredetileg használt síneket akartak beépíteni, de információink szerint hiba csúszott a számításba: a máshonnan kibontott, hegesztett sínekre ugyanis nem találtak balekot, aki minőségi tanúsítványt adott volna rájuk. 

A Kaposvár-Dombóvár, “állítólag” idénre elkészülő szakasz. Jól látszik: máshonnan kibontott, negyvenéves alépítmény, rajta új, méterenként 54-kg-os olasz sínek. Utóbbiakat információink szerint kényszerűségből szerezték be: eredetileg ide is használt anyagot szántak, de a hegesztett sínek újraminősítését senki nem vállalta. Most hiába vannak új sínek, a bontott aljzat miatt nem alkalmazható a maximális sebesség. És ugyanezt fogják eljátszani a Kaposvár-Fonyód vonalon…

A hegesztett sínt ugyanis el kell vágni, s abban olyan belső elváltozások lehetnek, amelyekért már épeszű ember nem vállal felelősséget.

http://www.kapost.hu/egy-kis-vasut-fonyodig/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

??? A fővonalak többségén hegesztett sínek vannak? Akkor azok hogy mehetnek mellékvonalra?

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428603

Új polgármester van azóta.

Előzmény: sörösgigant (428597)
Divrotcé Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428602

Uugyanazért, amiért a brennbergbányait

Ez azért egy kissé egyedibb történet volt.

a csikériait, a kunbajait

A kettő nem ugyanaz?

v_peti Creative Commons License 2016.05.16 -2 0 428601

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/a_sinekre_hajtott_jott_a_vonat_tulelte

Valaki megint le akarta selejtezni a kocsiját! Igaz, francia kocsi, kell a francnak, de akkor se a MÁV közreműködésével tegye. Vagy ha igen, akkor a MÁV számlázza ki ezért a munkadíjat!

v_peti Creative Commons License 2016.05.16 -1 0 428600

Az ottlakóknak viszont igen! Na és a busz sokkal veszélyesebb, mert a tömött buszon sokkal nehezebb kiszűrni egy disszidenst, mint egy kevésbé zsúfolt vonaton.

kihúzóvágány Creative Commons License 2016.05.16 -1 1 428599

Hogy miért zárták be a vonalat?

Uugyanazért, amiért a brennbergbányait, az ágfalvit, a pinkamindszentit, meg néhány vonalat a jugoszláv határ mentén: a kübekházit, a tiszaszigetit, a csikériait, a kunbajait, a garait, a hercegszántóit, a drávasztárait, a drávaszabolcsit: túl közel volt a határhoz, ott pedig nem volt ott senkinek semmi keresnivalója.

Előzmény: v_peti (428598)
v_peti Creative Commons License 2016.05.16 -3 0 428598

Sajnos nem! Pedig a tömegközlekedés siralmas utasszámain már csak egy villamos segíthetne. :( Ugyanis az már önmagában vonz utasokat mert a gyerekek szeretnek villamosozni, meg sok emberben él a nosztalgia. Igaz, ez utóbbiak között már elég nagy a 65 éven felüliek aránya. :(

Viszont annyira zsenik, hogy nem képesek összevonni a két tervezetet. Mert pár évenként felmerül az oberwarti vonal visszaállítása, és a legújabb verzió szerint Nárai széle felé, egy óriási kerülővel menne. Miközben a Kőszeg - Szombathely, Oladi lakótelep tervezett villamos (amit említettél) is tervezve van Oberwart felé. Akkor felesleges a vonat, teherfogalom úgysem lenne, a villamos meg kihasználtabb lenne, mint egy vonat. Amúgyis tram-train rendszerű lenne.,

Amúgy számomra rejtély, hogy jóval a 68-as koncepció előtt, miért zárták be ezt a vonalat? Mert ha 68-ban után zárják be, az érthető, de az 1959-es bezárás nem!

Előzmény: sörösgigant (428597)
sörösgigant Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428597

2009-es cikk. Azóta történt valami elmozdulás ? 

Előzmény: GOLAZ111 (428596)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428596
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428595

N-es amerikai mozdonyok: Baldwin-modellek

No, jómunkásemberek, október elseje Baaaolvin napja, utyhoty energiatakarékosságbúl felvedrezek egy cikket a Baldwin-mozdonyokról. Azt előre kell bocsátanom, hogy itt-ott ki lesz hazudva egyegyegy tizcenti mind a modellek választékából (amíg itt a Földön minden pénzkérdés, addig[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: hmsoft (428593)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428594

Hát azt igen, de a mm ismeretét már kevésbé.

Előzmény: hmsoft (428593)
hmsoft Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428593

Egy Francia Guayanában EMD mozdonyokat eladni szándékozó kereskedelmi ügynöktől azért már csak elvárjuk, hogy tudjon fejben osztani...

hm

Előzmény: GOLAZ111 (428592)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428592

Ezeken hol van a metrikus érték?

Előzmény: manhattani (428591)
manhattani Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428591

Ha gondod lenne a különböző szabványú csavarok méretével:

(Részlet a Baldwin mozdonygyár 1923-ban kiadott zsebkönyvéből kereskedelmi ügynökök számára)

Előzmény: GOLAZ111 (428590)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 428590

https://en.wikipedia.org/wiki/EMD_G22_Series

Ennél a mozdonynál biztos több fajta mértékegységet kellett használni, és különböző helyeken is gyártották.

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.16 -1 0 428589

Hála Istennek. Remélem az összes ilyen őrültségből soha nem lesz semmi. Egy fél mondatban megemlíthetták volna, hogy az egész értelmét a görög kikötőkből érkező cucc adta volna. Most viszont egy kicsit nehézkes a szállítás. Meg egyre inkább értelmetlen is.

Előzmény: v_peti (428587)
v_peti Creative Commons License 2016.05.15 -1 0 428588

Gerilla Grill, lengyel kiadás!

http://ripost.hu/cikk-nem-hiszed-el-mit-ettek-a-szurkolok-a-vonaton/?source=hirlista

A két város közúton egy jó óra, vasúton összesen 7 óra lenne. De a fővonalon egy és negyed óra az út, onnan meg a 15 km-t kell menni, ami buszon ca. 25 perc lehet. (Kizárt, hogy 7 órát vonatozzanak.)

Így egy és negyed óra állt a rendelkezésre a picknikre.

(IC-vel egy óra tíz-tizenöt perc, de az is 5 helyen megáll, míg a személyvonatok 24 helyen. De a térkép alapján az út vasúton 90 km körül lehet, ha a közút 74.

Viszont a sok gyorsítás és lassítás és a húzósabb ívek sem tesznek jót a grillezésnek. A kalauzról ne is beszéljünk! :)

v_peti Creative Commons License 2016.05.15 -2 0 428587

Semmi sem lett a 2011 óta, több százmilliárd forintnyi kínai forrásból megálmodott, Budapestet a tehervonatoktól tehermentesítő gigaberuházásból, írja a Népszabadság. A kormány elképzelése akkor az volt, hogy az óránként 160 kilométeres sebességű közlekedésre alkalmas pályán a tehervonatok a jelenlegi négy nap helyett huszonnégy órán belül tehetik meg az utat Záhonytól Hegyeshalomig.

http://index.hu/belfold/2015/05/16/kisiklott_orban_szupervonatos_terve/

Mi a fene tart 4 napig? Záhonytól Szajolig nem hinném, hogy nagyon akadályozva lenne. Onnan már húzósabb a dolog, de azért csak leér 24 órán belül Ferencvárosba. Ott rendezés, és irány 'Shalom. Maximum másfél-két nap alatt ez miért nem működik?

M63 010 Creative Commons License 2016.05.15 -1 0 428586

A géptér miatt hívták koporsónak, mert olyan formája volt. (Azt nem tudom, hogy az ABb és a BB között e szempontból mi volt a különbség van.)

Előzmény: M63 010 (428585)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.15 -1 0 428585

Praktikus gép volt. Elfért benne az 1. osztály, a 2. osztály, a poggyásztér és a géptér is.

Persze az nem volt szerencsés, hogy a géptér a mozdonyvezető mögött volt. (Bár ha jól rémlik, az ABb-n kissé másképp volt, mint a Bb-n.)

Előzmény: gertam (428579)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.15 -1 0 428584

A magyar nyelv sajátossága:

-"Biztos úr jöjjön, az anyósom felakasztotta magát!

-"Engem?"

Előzmény: GOLAZ111 (428581)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.15 -1 0 428583

Én semmit nem csináltam. Akkor sem, amikor visszafelé rohant. Túléltem.

Előzmény: gyoparOHs (428582)
gyoparOHs Creative Commons License 2016.05.15 0 0 428582

Mit csináljunk, ha egy száguldó vonaton azt látjuk, hogy a mozdonyvezető elrohan mellettünk?

Azt, amit mond. Egy hős lengyel vasutas számos utasát megmentette a nagy rohanással. Tovább »

forrás: Index.hu

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 428581

Igazad van, mindhárom helyes, de nem mind egyértelmű. Tök jó.

Az osztrák kancellár az ÖBB igazgatója lesz.

Az ÖBB igazgatója lesz az osztrák kancellár.

Ez sem egyértelmű :-)

Szóval: az ÖBB vezérigazgatójából lesz az osztrák kancellár.

Előzmény: manhattani (428571)
manhattani Creative Commons License 2016.05.15 -1 0 428580

Sugárzóan jó képek...   :-)

Előzmény: gertam (428579)
gertam Creative Commons License 2016.05.14 0 1 428579

PANTOGRÁFOSAT!

ABb Ab-n :-DDD

2016. május 14. 8.00 óra

Üdv

- gertam -

Trammis Creative Commons License 2016.05.14 0 0 428578

Köshönöm válaszod. Még annyi érdekelne, hogyan tudható meg, hogy az ülések, pontosabban az oda szóló jegyek egymás mellé szólnak-e? Van valahol elérhető űlőhelykiosztás, nyilván adott kocsitipusra?

Előzmény: haha 1970 (428575)
hmsoft Creative Commons License 2016.05.14 0 2 428577

de mi lesz 20-30 év múlva a Flirtökkel

Én a világ kevésbé stabil részein (mint Magyarország) nem terveznék 20-30 évekkel (sem). Mert bármi lehet, pl. az is, hogy addigra már bőven a Lemberg-Przemysl Regionális Közlekedési Részvénytársaság szolgáltat arrafelé. Jó kis PESA cuccokkal.

hm

Előzmény: demográfiai háború (428574)
v_peti Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428576

Teljes felújítás, mint a fülkés kocsik IC-sítése. Vagy a Bh-k, amikból teljes felújítás után postakocsik, majd ráncfelvarrás után Fecskék lettek. A Flirtek először kapnak majd egy nagy felújítást, majd a végső stádiumban egy Kaposvár-Dombóvár, egy Kazincbarcika-Miskolc, vagy egy Tatabánya-Oroszlány szakaszra is mehetnek. Vagy maradhatnak ott, ahogy most is ott vannak az utóbbiban.

Előzmény: demográfiai háború (428574)
haha 1970 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428575

A Soproni ic vonatok mind Gyseves szerelvénnyel közlekednek,kivétel a 6:08-kor és a 12:21-kor induló vonatok,az elöbbi Szlovák az utobbi pedig Szombathelyi kocsikkal közlekedik!

Előzmény: Trammis (428573)
demográfiai háború Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428574

Sziasztok

Van valakinek rálátása a MÁV beszerzéseire vasuti kocsik terén. Az lenne a kérdésem hogy mivel a nem villamosított vonalakra az elővárosi közlekedésből leselejtezett vonatok kerülnek jelenleg, kicserélve az elektromos mozdonyt dízelre, szóval az a kérdés hogy ha most csak Flirtiket szerez be a MÁV ami mind elektromos ezeket le fogják tudni selejtezni 20 év múlva pl Debrecen-Fehérgyarmat viszonylatra. Eddig a kék bódékat "keleti országrészben fognak szolgálatot teljesíteni" címszó alatt selejtezték le, de mi lesz 20-30 év múlva a Flirtökkel, illetve a keleti vasúti közlekedéssel?

Trammis Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428573

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a Soproni 8.21-es Ic Budapestre GYSEV vagy MÁV kocsikkal közlekedik? Illetve valahol meg lehet tudni, hogy milyen az ülőhely kiosztása?

Köszi szépen.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428572

Aki tud németül az elolvashatja, hogy az illető nem új a politikában:

https://de.wikipedia.org/wiki/Christian_Kern

manhattani Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428571

Ez sem egyértelmű :-)

Szóval: az ÖBB vezérigazgatójából lesz az osztrák kancellár.

Előzmény: Dzsokijuuing (428569)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428570

Bocsánat, ezt elbotrányoztam.

Szerencsére hülyeséget írtam.

Előzmény: Dzsokijuuing (428569)
Dzsokijuuing Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428569

Az ÖBB igazgatója lesz az osztrák kancellár.

Előzmény: GOLAZ111 (428567)
gw Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428568

A magyar első osztályokon is van áram meg wifi,az utóbbi szigorúan Szobig, nekem eddig mindig működött. És azon a szakaszon legalább stabilabb és gyorsabb, mint a Coast Starlighton volt 😀 

Előzmény: DVB (428564)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428567

Az osztrák kancellár az ÖBB igazgatója lesz.

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 428566

Ma még nem is volt hozzászólás?

A dél-amerikaiak szerintem mindkét fajta mértékegységet használják. De tudom, valaki esetleg?

Előzmény: M63 010 (428549)
haha 1970 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428565

Az Ic+ kocsik hétvégén Erdélyben kirándulnak! :)

Előzmény: DVB (428564)
DVB Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428564

A Bp-Prága EC-ken a cseh 1.osztályú kocsikban szokott lenni wifi ami működik, de szlovák részen alkalomszerűen, cseh oldalon stabilan. A Hungárián nem találkoztam működő wifi-vel eddig.

A német kocsi valóban kényelmes ott van konnektor az ülés alatt, meg talán van az IC+ kocsiban is, ha még be van rakva a szerelvénybe. Komoly munkát, ami internetet igényel nem terveznék...

Előzmény: felucca_02 (428562)
Izsó001 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428563

Ez szerint:

http://vonatosszeallitas.hu/70vonal_2016.html

az 1. o. kocsikban van wifi. Kérdés, hogy Szob után is működik-e. Elvileg nem lehetetlen.

Előzmény: felucca_02 (428562)
felucca_02 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428562

Köszönöm!

haha 1970 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428561

Sajnos azt neked itt nem fogja tudni megmondani senki 100%-ra hogy Wifis kocsi lessz e mert elméletileg Caf kocsikkal közlekedik azokra meg nem jellemző a Wifi,illetve folyamatosan épitik be ahogy mennek be felújitásra!

Előzmény: felucca_02 (428559)
Izsó001 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428560

Aljzat tudtommal van a DB kerékpárszállító kocsijában, ami talán a legkényelmesebb is a vonaton. A wifi az necces.

Előzmény: felucca_02 (428557)
felucca_02 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428559

...elfelejtetem hozzátenni, hogy kivételesen nem vagyok nyitott a szívatós válaszokra...

manhattani Creative Commons License 2016.05.12 -3 1 428558

Szerintem válassz valamilyen varró munkát.

felucca_02 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428557

Sziasztok, érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy a reggeli Budapest_Hamburg vonaton van-e wifis kocsi, van-e konnektor, illetve, hogy a kettő együtt van-e, meg kellene oldanom valahogy az útközbeni munkát...

Köszönöm, előre is...

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.12 -1 0 428556

Uraim,

Egy kis német nyelvű info a felsővezeték rendszerekről német földön:

Előzmény: nazareth (428552)
division by zero Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428555
benbe Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428554

Tíz éve is már készen voltak az átépítési tervek, tíz éve is azzal söpörték le a torony megtartását, hogy nincs idő áttervezni.

Előzmény: r1232 (428553)
r1232 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428553

Két éve szerintem már elfogadott tervek voltak, mivel akkor bizony már elkezdődött a kivitelezés, ha nem is látványos formában. Sokkal korábban kellett volna.

Viszont döntéshozói szinten nem igazán támogatták sosem, épp ezért szvsz eleve esélytelen volt a megmaradás..

Előzmény: M63 010 (428522)
nazareth Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428552

Így van :)

Tehát nem a két (oda-vissza) erőnek kell egyformának lennie, hanem a súly által keltettnek kell ugyanakkorának lennie, amekkorát a felsővezeték keltene. Ez volt a korábbi két mondat között is a különbség. Nekem is csak másodikra esett le :)

Előzmény: Dreamy (428551)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428551

OK. Akkor az erőkben bekövetkezett egyensúlyi állapota és a kereszttartó magassága között nincs ok-okozati összefüggés, mert ez csak annyit jelent, hogy beállt a rendszer egy bizonyos magasságba. Nyilván, hiszen másképp mindegy lenne a beton súlya.

Előzmény: nazareth (428550)
nazareth Creative Commons License 2016.05.12 0 2 428550

Nem érted.

Példa:

Ráakasztanak 8 betonkarikát. Egyensúlyba kerülnek az erők? Igen, hiszen beáll valamilyen állapotba a rendszer, nem mozoghat a végtelenségig. Stimmel a magasság? Nem.

Ráakasztanak 1 betonkarikát. Egyensúlyba kerülnek az erők? Igen, hiszen beáll valamilyen állapotba a rendszer, nem mozoghat a végtelenségig. Stimmel a magasság? Nem.

Ráakasztanak 3 betonkarikát. Egyensúlyba kerülnek az erők? Igen, hiszen beáll valamilyen állapotba a rendszer, nem mozoghat a végtelenségig. Stimmel a magasság? Igeeen!

Előzmény: Dreamy (428546)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.12 -1 0 428549

Szívás. Ezért hülyék az amcsik, hogy még mindig képesek egy elavult rendszert használni a XXI. században is! USA-EU közös projekteknél ezzel sokat lehet szívni. :) De nem is kell olyan messze menni, mert ha jól tudom, akkor Kanada is áttért már régen a metrikus rendszerre.

Rággogleztam. Kanadában meg mindent összekevernek!

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__6550033-kanadaban-milyen-tipusu-konnektort-es-milyen-mertekegysegeket-hasznalnak

Előzmény: GOLAZ111 (428537)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 -1 0 428548

Na jó, attól hogy még két erő egyenlőségét kell számolnunk, azért azt nem zárnám ki, hogy itt nem érvényesülne a hatás-ellenhatás törvénye, hiszen még is csak két ellentés erőről van szó, mégha úgy tűnik, hogy egyesek nem vélik felfedezni, hogy itt is két test között lép fel, és nem is fénysebességgel repülünk az űrben. 

Előzmény: smith (428547)
smith Creative Commons License 2016.05.12 -1 1 428547

Akkor legyen két ellentétes erő (kereszttartó felhúzó ereje és a felsővezeték vagy súly lehúzó ereje), amelyeknek egyensúlyban kell lenniük

Jó, ezzel le is írtad, hogy nem tudod, mi a különbség az azonos testre ható két erő egyensúlya (erről van szó valójában) és a két test kölcsönhatásakor fellépő erő-ellenerő közt. (Ált. isk. 7.o)

QED.

Előzmény: Dreamy (428546)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428546

Mármint szó szerint? Elképzelhető.

Akkor inkább a gyerek neve volt rossz, illetve nem a szigorú jelentésében használtam. Akkor legyen két ellentétes erő (kereszttartó felhúzó ereje és a felsővezeték vagy súly lehúzó ereje), amelyeknek egyensúlyban kell lenniük, mert akkor teljesül a beállított magasság.

Előzmény: smith (428545)
smith Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428545

Nyilván az én hibám, de nem látom a doksiban az erő-ellenerő fogalompárt, amire eredetileg a sületlenség érkezett...

Előzmény: Dreamy (428536)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428544

OK. Bár ez a két mondat mintha ugyanaz lenne:

"Ezért kell megegyeznie a kereszttartó felfelé húzó erejének, amit mintha itt PA-nak és PB-nek jelölnének, és a felsővezeték / pótsúly lefelé húzó erejének, amit itt P1-P5-ig jelölnek."

"PA + PB = P1 + P2 + P3 + P4 + P5"

Előzmény: sssey (428543)
sssey Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428543

Teljesülni kell, de mivel egyensúlyban van, így ez akkor is igaz, ha felsővezeték van, akkor is ha pótsúly és akkor is ha bármilyen súly van rajta. (beleértve a saját súlyát is, illetve szélsőséges esetben akár felfelé ható erő is lehetne)

A megfelelő pótsúly a poligon miatt van.

Ha az általad leírtak nem teljesülnének, akkor a "rendszer" elindul az egyik irányba, nagy valószínűséggel lefelé, azaz leszakad.

Ezért írtam, hogy az utolsó mondat kivételével jót írtál, idéztél.

sssey

Előzmény: Dreamy (428542)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428542

Merthogy ezek szerint PA + PB = P1 + P2 + P3 + P4 + P5-nek nem kell teljesülnie?

Előzmény: sssey (428541)
sssey Creative Commons License 2016.05.12 0 1 428541

Dreamy

Az utolsó mondatig jó amit írtál. De ennek semmi köze az alapállításodhoz. Az utolsó mondat viszont nem kellett volna:

Ezért kell megegyeznie a kereszttartó felfelé húzó erejének, amit mintha itt PA-nak és PB-nek jelölnének, és a felsővezeték / pótsúly lefelé húzó erejének, amit itt P1-P5-ig jelölnek.

Helyesen: Ezért kell megegyeznie a felsővezeték lefelé húzó erejének és a pótsúly lefelé húzó erejének.

sssey

schlumberger Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428540

*keresztartó függőleges maradjon -> keresztartó vízszintes maradjon

Maradjon kereszttartó!

Előzmény: Dreamy (428539)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428539

*keresztartó függőleges maradjon -> keresztartó vízszintes maradjon

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428538

És mi ez a b kategóriás horrorzene?

A Milano, Italy műholdkép utáni kép az E402A - val szerintem Bolognában készült, mert ott van 2 torony egymás mellett.

Előzmény: RemoteControl (428516)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428537

Majd amikor átváltod az imperiális mértékegységeket metrikusra, akkor lesz szép világ.

Előzmény: v_peti (428530)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428536

No, itt van a http://www.bgok.hu/bber/VASUTEPITO_PROJEKTMENEDZSER/Vasuti_felsovezetek/Ronai%20Endre_tananyag.pdf 52. oldalán jelölve a kereszttartóra és az oszlopra ható erők. Itt talán látszik, hogy a különböző fajsúlyú hosszláncok különböző elrendezése esetén is más alakú a kereszttartó poligon, mivel máshogy rendeződnek el az erők is, ha a kereszttartó egyes pontjain különbözőek a terhelések. Nyilvánvaló, hogy azért kell elkészíteni ennek a terhelési táblázatát, hogy a keresztartó függőleges maradjon és megfelően tartsa a hosszláncokat. Ebből következik, hogy a hosszláncok súlya nélkül felfelé mozdulna el a keresztartó, illetve ha csak 1 helyen hiányzik annak súlya, akkor a kereszttartó felfelé húzó hatása és a vízszintes erők miatt (a többi hosszlánc súlya miatt) teljesen eltorzulna ez a poligon. Tehát ha leszednek erről a keresztartóról akár csak egy hosszláncot, akkor a hosszlánc kereszttartóra jutó súlyát pótolni kell, attól függően hogy a kereszttartó korábban milyen hosszú és fajsúlyú hosszláncot tartott. Tehát a pótsúlynak olyan erővel kell lefelé húznia ezt a poligont, mint addig a hosszlánc húzta. Ezért kell megegyeznie a kereszttartó felfelé húzó erejének, amit mintha itt PA-nak és PB-nek jelölnének, és a felsővezeték / pótsúly lefelé húzó erejének, amit itt P1-P5-ig jelölnek.

Előzmény: smith (428535)
smith Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428535

Egy nicknek sok nickje? :-P

Előzmény: Dreamy (428534)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.12 0 0 428534

Hű, mennyi nicked van!

Előzmény: smith (428517)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2016.05.12 -1 0 428533

Ja, hogy Fehérvár! Nem figyeltem!

Megszoktuk, de őszinteséged elismerésre méltó. :-)

Előzmény: v_peti (428525)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428532

Nem erre gondoltam, hanem az ideiglenes-peronos közlekedésre.

Előzmény: zjakabfi (428529)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428531

Vagy vegyük Királyrétet: az Mk48-as ca. 9 méter hosszú, de hogy azért ne centizzük ki, legyen 10 méter! Királyréten (Paphegy) építettek egy mozdonyszínt a 3 mozdonynak annó. 3 mozdony=3*10 (9) méter, az összesen 30, akkor ha két vágány lesz, akkor az összesen 15 méter vágányonként! Nem? :)

Ha jól tudom, azóta már átépült.

Előzmény: v_peti (428530)
v_peti Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428530

És akik a yardot keverik a méterrel, és ezzel súlyos károkat okoznak? És ennek ellenére annyi pénzt kapnak egy hónapban, amivel én egy évig is ellennék.

Gyk: Valamilyen marsi szondával voltak emiatt gondok...

Előzmény: hmsoft (428527)
zjakabfi Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428529

Nem ezt a buszos pótlást nem szervezték meg elég jól, mert például Siófok és Lepsény nem elérhető "ugyanazzal a gyorssal". A busz ugyanis Gárdonyból Zamárdiban áll meg először, aki Siófokra vagy Lepsénybe menne mehet be Fehérvárra busszal, majd onnan személyvonattal.

Az egész átépítést viszont valóban sikerült viszonylag kevés korlátozással és lemondással, tereléssel megoldani...Asszem csak 29-es vonat lett elterelve, és a 45-ös busszal pótolva.

Összehasonlítva a váci átépítéssel, ott jóval több korlátozás volt.

sssey Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428528

:-)))))))))))))

Előzmény: hmsoft (428527)
hmsoft Creative Commons License 2016.05.11 0 3 428527

Fehérvár nemigen lehet Esztergom

Ha Szajol lehet Újszász, akkor röhögve...

hm

Előzmény: zjakabfi (428524)
v_peti Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428526

Mármint nem a másfél napnak, hanem a félig lezárt állomásnak és a tereléseknek.

v_peti Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428525

Ja, hogy Fehérvár! Nem figyeltem!

Szerencsére eléggé jól megszervezték, de összességében azért ennek is van utaslemorzsoló hatása, még ha nem is akkora, mint Esztergomnál, de itt viszont van autópálya!

Előzmény: zjakabfi (428524)
zjakabfi Creative Commons License 2016.05.11 -1 0 428524

Olvastad mit írtam?

Fehérvár nemigen lehet Esztergom, mivel...

Előzmény: M63 010 (428521)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428523

Így is elég sokminden miatt bosszankodok, emiatt valamiért nem, de attól még szomorú vagyok és dühös, hogy ennyire droidok. Ha már épületbontás. Bosszankodtam én már eleget a Déliről felröppenő hírek miatt. :(

Előzmény: DJ. Bakter (428514)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428522

Igen, kioszthatnám. Tényleg sajnálom. Már a tervek rajasztalra kerülésekor, azaz legalább 2 éve kellett volna kézzel lábbal tiltakozni! És keresni pár befolyásos embert!

M63 010 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428521

Te miről beszélsz???

Egy jódarabig a teljes szakasz le volt zárva, utána meg az alsó szakaszon szívott mindenki a buszokkal! Pár nap neked a másfél vagy nem tudom hány év?

Előzmény: zjakabfi (428520)
zjakabfi Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428520

Esztergom nemigen lehet, mert ezt a 2,5 napot leszámítva a vonatforgalom végig fent volt tartva minimális számú vonat lemondása vagy elterelése mellett. (1,5 éves statisztika)

Előzmény: v_peti (428513)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428519

A bolognai közben meglett

Előzmény: oldmumus_v.2 (428518)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428518

Megelőztél, illetve az első hírbejegyzés kapcsán már jó két hete be akartam tenni a saját felvételeimet az MCLE-es két toronyról. Csak annyi felvételem van már, hogy sajnos nem találom még :-

Előzmény: RemoteControl (428516)
smith Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428517

Nem, a sületlenséget te írtad.

Előzmény: Dreamy (428510)
RemoteControl Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428516

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.11 0 1 428515
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.11 0 3 428514

Most néztem meg a google mapsen, és még ott a torony a légifotón, pedig már lebontották :((((

Szerintem a jó nagy seggberúgást most is kioszthatnád, ahogy szoktad.

Előzmény: v_peti (428513)
v_peti Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428513

Sajnálom a tornyot, csak azért nem ágáltam nagyon a bontás ellen, mert már így is alaposan elhúzódott az építkezés, és ne legyen ebből is egy Esztergom!

Előzmény: schlumberger (428511)
benbe Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428512

Te írsz sületlenségeket.

Előzmény: Dreamy (428510)
schlumberger Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428511
Dreamy Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428510

Nem tudom, nekem inkább úgy tűnik, hogy Te írtál sületlenségeket azzal, hogy elrepülne a kereszttartó, ha nem lenne súly rajta, meg a betonsúly nem ugyanolyan húzóerővel hat a kereszttartóra, mintha ott felsővezeték lenne, illetve a beton súlyát nem a kereszttartó húzóerejének megfelelően kellene megválasztani (hiszen ha minden lenne a súly nagysága, akkor akár 1 kg-os súly is ugyanolyan magasságban tartaná a kereszttartót, mint az 1 tonnás?).

Előzmény: vrobee (428509)
vrobee Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428509

OFF

Tényleg igyekeztem első körben finoman jelezni, hogy butaságot írtál, aztán mikor láttam, hogy nem ment át, megpróbáltam részletezni, sikertelenül. Folytathatjuk, de máshol, ez nem a "fizikáról közérthetően" c. topik.

Előzmény: Dreamy (428508)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.11 -1 0 428508

Nagyon vicces vagy, de nem repülne el a felsővezeték-tartó, hanem eltorzulna, és megváltozna a többi felsővezeték magassága, de olvasd el inkább a 428501-es hozzászólást.

Newton III. törvénye: két test kölcsönhatásakor mindkét test erővel hat a másikra, ezek az erők egyenlő nagyságúak és ellentétes irányúak. A két erőt erőnek és ellenerőnek nevezzük.

Előzmény: vrobee (428507)
vrobee Creative Commons License 2016.05.11 -1 1 428507

Ja, igen, és ha nem lenne ott a betonkölönc, akkor a drót felrepülne... :D

Szóval ezt inkább ne...

Egyensúlyról _egy adott testre_ ható erők esetében van értelme beszélni (és nyugalomban lévő/inerciálisan mozgó testekre igaz - a.k.a. Newton I. törvénye)

Az adott testre ható erővel szemben ébredő ellenerő pedig egy _másik_ testre hat (és tetszőlegesen mozgó testekre igaz - a.k.a. Newton III. törvénye)

A kérdésben a helyes válasz már elhangzott 428501-ban, nem ismételném, de ezekhez kevés köze van.

Előzmény: Dreamy (428506)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428506

Nyilván a felsővezeték-tartó x erővel húzza fel a vezetéket, a felsővezeték pedig y erővel húzza le, és ha x=y, akkor egyensúlyban vannak...

Előzmény: vrobee (428504)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428505

Ez 2 külön tender!

Előzmény: Sabee Gigant (428502)
vrobee Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428504

OFF

(erő - ellenerő).

ez pont hogy jön ide? :)

Előzmény: Dreamy (428503)
Dreamy Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428503

A felsővezeték súlyát helyettesítik a betonsúlyok (erő - ellenerő).

Előzmény: GOLAZ111 (428497)
Sabee Gigant Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428502
Előzmény: 1047 005-2 (428500)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.05.11 0 1 428501

A keresztmező úgy van méretezve, ahogy az eredeti hosszláncok súlya és elosztása megkívánta. Ha egy hosszlánc leszerelésre kerül, annak a súlyát pótolni kell, mert különben a parabola alakú tartószerkezet eltorzul, és a többi vágány felett a felsővezeték magassága megváltozik. Így ezekkel a súlyokkal pótolják. Látni ilyet átépítéskor ideiglenes állapotban is (amikor még nincs minden vágány fölött hosszlánc).

1047 005-2 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 428500
zjakabfi Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428499

És az hol van? Egyszerre hány fő kell ehhez a korábbi 3-hoz képest? Az irodából látszik valami a vágányhálózatból?

Előzmény: _Nyuszi (428478)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2016.05.10 -1 0 428498

Igen, ezek valaha villamosított vágányokból visszamaradt "maradvány" (szó szerint ezt mondták nekem: ein Rudiment) stabilizálására szolgál.

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428497

Előzmény: GOLAZ111 (428496)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428496

Ezeknek a betonelemeknek mi értelmük van a felsővezeteken? Itt valamikor véget értek a vágányok, gondolom a felsővezetéket stabilizálja a többletsúly, de elég furcsa.

http://indafoto.hu/golaz111/image/24069332-80eaaca5/651201

hmsoft Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428495

Egy kis carszkojeszelói: megérkezett a TEM28-as.

A Transzmasholding tagja, a Brjanszki Gépgyár (BMZ) kibocsátotta a TEM28 sorozatú nehéztolatómozdony első példányát. A TEM18 család alvázát és futóművét használták fel hozzá, erőforrása pedig egy 895 kW névleges teljesítményű Cummins dízelmotor. Ez most nem földgázüzemű, nem gázturbinás, nem hibrid, nem genset. Viszont örökölte a földgázos TEM19-esen már hangsúlyosan alkalmazott megoldást, a modulrendszert. Az egyes berendezés-csoportok (pl. hűtőrendszer, légszerelvények, főgépcsoport, vezetőállás) önállóan daruzható modulokat alkotnak, amelyek egymással oldható villamos vezetékek, csővezetékek révén csatlakoznak, egyéb kapcsolatuk nincs. Tehát az alvázra egymás után rádobálhatók a modulok, és mehet a mozdony, illetve a javítás az érintett modul cseréjével történik. A karbantartási tevékenységet már nem annyira a vasúttársaságok végzik, mint inkább a gyártó szervizcégei, ők pedig most arra esküsznek, hogy jobb a központosítás, a telephelyeken pedig csak olyan kapacitást hagynak, amely a daruzást és a modulok össze/szétcsatlakoztatását el tudja végezni.

Hogy bejön-e a dolog, az majd elválik. Mindenesetre egy orosz vasutas fórumon rezignált megjegyzés született, kb. így: lassan múzeumot lehetne nyitni a BMZ elvetélt prototípusaiból.

hm

_Nyuszi Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428494

Kaptál egy levelet!

Előzmény: r1232 (428492)
nazareth Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428493

Nincs itt ellentmondás... én a hétvégéről nyilatkoztam. Hétvégén még a toronyból irányítottak, lent csak nézegettek.

Előzmény: r1232 (428488)
r1232 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428492

Nem csak az 1-4 lett üzembe helyezve. Azok múlt hét kedden mentek üzembe az 5.-kel együtt illetve Szabadbattyán jobb, Sárszentmihály, Moha felé is az új jelzőkkel együtt. Az azóta eltelt időben a teljes állomás átkötése zajlott az új berendezésbe. Ami kimaradt még, az bontásra kerül és új épül helyette. Ha pontosan szeretnénk fogalmazni.

Előzmény: _Nyuszi (428491)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428491

A monitorokat a II. toronyból valamikor hétfőn 6 és 7 óra között vitték le. A pontos időpontra nem emlékszem.

Az üzembehelyezés egyébként folyamatosan zajlott (mármint az 1-4. vágányok tekintetében).

Előzmény: r1232 (428488)
manhattani Creative Commons License 2016.05.10 0 1 428490

Ha te mondod, hogy az alagút szakadt be, tudja mindenki, hogy nem az alagút szakadt be.

Előzmény: M63 010 (428487)
r1232 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428489

Akkor mégis jól tudtam. Sőt úgy rémlik, hogy vasárnapra a toronyból már csak az ideiglenes peronok felé, Ódinnyés bal vágány felől volt ráhatása a régi berendezésnek.

Előzmény: _Nyuszi (428486)
r1232 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428488

Én nem így tudom, de lehet, hogy tévedek, de akkor azért, mert rosszul informáltak.

Az biztos, hogy az új forgalmiban nem hétfő óta ülnek és az is hogy a kezelőfelület ott van, a toronyban levő szvsz egy 2. ideiglenes volt.

Előzmény: nazareth (428485)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428487

ÁÁÁ! Javítás!

Tudom, de egyszerűsítettem, úgyis tudja mindenki, hogy nem az alagút szakadt be! :)

Előzmény: M63 010 (428482)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428486

Igen, így pontosabb, hiszen az 1-4 vágányok az újról mentek hétfőn napközben is. :)

Előzmény: r1232 (428481)
nazareth Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428485

Amennyire kivettem, hétvégén beavatkozni még csak a toronyból és a jelfogóból lehetett (ez utóbbiból persze nem irányítottak), így elvileg az irányítás teljes egészében a toronyból ment.

Előzmény: r1232 (428481)
j.r.c. Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428484

Szóval... miért alapvető jog a nethozzáférés? 

Előzmény: kopaszsop (428483)
kopaszsop Creative Commons License 2016.05.10 0 1 428483

te, nem akarsz elfutni mondjuk vlagyivosztikig, hogy megnézd, ott vagyok-e? nem, internetet nem vihetsz magaddal! jó utat!

on

Előzmény: M63 010 (428482)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428482

Tudom, de egyszerűsítettem, úgyis tudja mindenki, hogy az alagút szakadt be! :)

Előzmény: r1232 (428480)
r1232 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428481

A vonatközlekedést immáron a korábban átadott új forgalmi irodából irányítják.

Helyesen:

A vonatközlekedést immáron teljesen a korábban átadott új forgalmi irodából irányítják.

Előzmény: _Nyuszi (428478)
r1232 Creative Commons License 2016.05.10 0 1 428480

Nem, nem mint Angliában!

Az alagúttal nem volt probléma, értsd már meg! A bejárattól jobb felé a hegyoldal indult meg, ami veszélyeztette a vonatforgalmat, illetve megmozdította a támfal egy részét a kapuzat előtt.

Előzmény: M63 010 (428476)
v_peti Creative Commons License 2016.05.10 0 1 428479

Ez a link!

http://www.origo.hu/gazdasag/20160510-ksh-inflacio-aprilis.html

De a cikk címe ez! Az üzemanyagok nagyot drágultak

A valóság meg ez!

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 0,2 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Ezen időszak alatt 11 százalékkal csökkent az üzemanyagok ára. Márciusról áprilisra 0,8 százalék volt az infláció, az üzemanyagok 4 százalékkal drágultak.

Tehát összességében a 4%-os drágulás ellenére is 11% volt a csökkenés tavaly április óta. A közelmúltbeli 4%-os drágulás ellenére!

Megint egy idióta kattintásvadász cím! Mint a Déli pályaudvarról szóló tegnapi. Tényleg olyanok a firkászok, mint a viccben!

A pápát az amerikai látogatása előtt megpróbálja felkészíteni a protokolltanácsadója az újságírókra, mert azok nagyon dörzsöltek.
Azt javasolják neki, hogy ne válaszoljon nekik, hanem a kérdésekre kérdéssel feleljen!

Leszáll a repülőgép New Yorkban és az újságírók megrohanják a vatikáni küldöttséget. Az első újságíró azt kérdezi a pápától.
- Mi a véleménye a New Yorki nyilvánosházakról?
A pápa gondolkodik, forgatja szemét és megkérdezi:
- Hát vannak New Yorkban nyilvános házak?
Másnap a New York Herald főcímben hozza:
"A pápa első kérdése a repülőtéren: Vannak New Yorkban nyilvánosházak?"

_Nyuszi Creative Commons License 2016.05.10 0 0 428478

Jelen építési fázisban már szükséges a torony, mint munkaterület átadása a kivitelezők felé, ezért az ottani forgalmi szolgálat megszűnik, a szakik kipakolják a forgalmit és a műszaki helyiségeket. (Hétfő reggelig ott volt az új biztosítóberendezés kezelőfelülete, ez akkor leköltözött az első vágány mellé, fent csak a régi maradt, illetve már az sem.)

A vonatközlekedést immáron a korábban átadott új forgalmi irodából irányítják.

Előzmény: zjakabfi (428477)
zjakabfi Creative Commons License 2016.05.09 0 0 428477

Miért, mi történik most?

Azt a nagy táblát kiállítják valahol?

2 főszezoni napot töltöttem ott nyáron, örök emlék marad...

Előzmény: _Nyuszi (428475)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.09 0 2 428476

"alagútbeszakadás - nem volt alagút beszakadás sem!"

Mint annó Angliában!

Valójában nem vonatrablás történt, hiszen nem hiányzott egy vonat sem. Ilyen esetekben inkább a vonat tartalmának elrablásáról beszélhetünk. (Monty Python/Galla Miklós)

Előzmény: r1232 (428474)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.05.09 0 0 428475

Csak úgy:

Érzésem szerint ezekben a percekben szűnik meg éppen a II. toronyban a forgalmi szolgálat. Örökre.

:-(

Előzmény: r1232 (428463)
r1232 Creative Commons License 2016.05.09 0 1 428474

1. Te sem tudod értelmezni, amit leírtak (az újságírók sem).

2. alagútbeszakadás - nem volt alagút beszakadás sem!

3. Az az 5 milliárd forint kb. elmegy majd a tanulmányokra, tervezésre, abból komolyan vehető "fejlesztés" nem jön ki.

Előzmény: v_peti (428467)
Dzsokijuuing Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 428473

1, kit érdekel, az értékes budai ingatlant jó áron lehet majd értékesíteni irodaháznak, vagy akár le is lehet betonozni

2, kit érdekel, az értékes budai ingatlant jó áron lehet majd értékesíteni irodaháznak, vagy akár le is lehet betonozni

3, kit érdekel, az értékes budai ingatlant jó áron lehet majd értékesíteni irodaháznak, vagy akár le is lehet betonozni

4, kit érdekel, az értékes budai ingatlant jó áron lehet majd értékesíteni irodaháznak, vagy akár le is lehet betonozni

Na és a régi tervekben szerepelt a metró kivitele oda. Most akkor még villamos sem lesz helyette???

Ha problémát okoz, akkor sok milliárdért lehet majd valami alternatív átszállós megoldást kidolgozni a már elbontott sínek és pályaudvar helyett.

Előzmény: v_peti (428467)
rm40 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 428472

Az index is beállt a sorba.

Előzmény: jwkllr (428465)
rm40 Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 428471

Mi az, ami nem érthető?

Miből olvassa ki, hogy "egyelőre"?

Szövegértés?

Előzmény: jwkllr (428470)
jwkllr Creative Commons License 2016.05.09 0 0 428470
v_peti Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 428469

Ez nem bulvárlap, így nem értem, miért mennének a kattintásszámra?

Előzmény: rm40 (428466)
v_peti Creative Commons License 2016.05.09 -1 0 428468

Az üzemi területet sem lehet leválasztani olyan hamar! Ahhoz kellenek Kelenföldön új vágányok! Valamint a 3. híd, mert sokkal több lesz a rezsimenet. Erről Ilonka néni is beszélt.

Miért olyan sürgős nekik??? 1000 más dolog van infrastuktúra(vissza)fejlesztés terén ami sokkal fontosabb lenne. Ennél még a 6-os metró is fontosabb!

Előzmény: rm40 (428466)
v_peti Creative Commons License 2016.05.09 -3 2 428467

Ez meg most hogy???

1. Hogy bírja el Kelenföld a forgalmat nyáron, hiszen még az évközit sem bírta el?

2. Holt tárolják a szerelvényeket, ha egyszer a tárolókat eltüntették?

3. Hol és hogy zajlik az üzemi előkészítés, mert ahhoz át kellene menni a hídon, az meg telítve van?

4. Ha a Nyugatit lezárják, és a forgalmának egy része Kelenföldre kerül, akkor az végképp összeomlik!

Na és a régi tervekben szerepelt a metró kivitele oda. Most akkor még villamos sem lesz helyette???

Na ez a Magyar vasút 170 éves történetének legnagyobb őrültsége! Nagyobb őrültség, mint a 4-es metró elkészítése volt a mai formájában!

:(((

A próbaüzem (alagútbeszakadás) is bizonyította, hogy ez nem fog menni, akkor meg miért?

Melyik elmeroggyant hozta elő ezt a témát január elején??? Na azt a barmot kellene Izlandra száműzni, mert ott nincsen vasút, így nem tudna abban kárt okozni! És a nyaralást sem élvezné, mint Máltán vagy Cipruson!

rm40 Creative Commons License 2016.05.09 0 2 428466

Az "üzemi" szó címbe és fejbe illesztése után nyilván nem lenne meg az elvárt kattintásszám...

jwkllr Creative Commons License 2016.05.09 0 0 428465
M63 010 Creative Commons License 2016.05.09 -5 0 428464

Na ja. Elegem van abból, hogy minden nagyberuházás húzódik, emiatt meg az utasok szívnak. Ld. Esztergom! Gondolom, normális esetben a nyári szezonra már régen teljes üzemmódban kellene üzemelnie az állomásnak! Most ebből mi lesz?

Előzmény: r1232 (428463)
r1232 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 428463

Ha nincs a csúszás a biztberrel, már fél éve le lenne bontva.

Előzmény: M63 010 (428458)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.08 -1 0 428462

100-ból 1 esetben van ilyen! A kevés növény az meg egy várostervezési hiba, de attól még nem kell oda az autó!

http://index.hu/urbanista/2016/05/08/mi_lenne_ha_a_hungaria_koruton_belul_mindenki_kapna_evi_50_ezer_forintot/

Előzmény: GOLAZ111 (428459)
hmsoft Creative Commons License 2016.05.08 0 3 428461

Nemrég láttam, talán újságban, egy képet a telgárti viaduktról. Nézem-nézem, és nem értem, mert a fenyőfák tetejéről sem lehet ilyen szögben - hacsak nem, mittudomén, drónról. Pár másodperc múlva persze rájöttem: basszus, hát egy terepasztalt fotóztak le. :) Na, ez viszont valóságos, pedig pont olyan, mint egy terepasztal.

Némi türelem és sz.rrá ázás árán ki lehet azért fogni tehervonatot ott is...

Kukuccs!

Amikor a kötéltáncos a kötél közepénél tart, a súlya alatt a kötél egy V-alakot ír le. Itt ugyanez történik. (A vonalbejáró vélhetően nehéz ételt vacsorázott.)

Ezeket már olyan régen szerettem volna, csak sosem jutott rá időm. (Szerencsére a ZSSK Cargo "alám dolgozott".)

A gravitáció komoly dolog. A nehéz testek vonzzák egymást, ahogy a képen is látjuk. Ha túl sok utas ülne a kocsiban, a tömegvonzás hatására összeolvadna a mozdonnyal, és a szemünk előtt megszületne egy motorkocsi.

hm

felucca_02 Creative Commons License 2016.05.08 0 1 428460

Szerintem olvasd el még egyszer, értőn....

Előzmény: GOLAZ111 (428459)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.05.08 -2 0 428459

Igen, most elolvastam a Peti által beidézett részletet. És sajnos azóta ezt már kipróbálták. Az eredménye sok értelmetlenül elköltött pénz, üre gyalogos zónák, amiknek semmi szerepük nincs, de még a maradék növényzetet is kiírtották, dögunalom. Ezek a körülmények még a tömegközlekedést is akadályozzák. Olyan, mintha Brasiliákat építenének, csak ezúttal nem az autóknak, hanem egy elképzelt embertípusnak.

Előzmény: felucca_02 (428450)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 428458

Mármint ami a bontást sürgesse.

Előzmény: M63 010 (428457)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 428457

Itt most az idő rövidsége, a vaskalapos tervezés és egyéb okok miatt lehet sürgetni a dolgot. De pl. a Kisterenyei fűtőház, vagy a régi indóháza a nem tudom melyik vasúttársaságnak Kelenföldön nem messze a mostanitól az már jobban fáj, mert ott nem volt semmi, ami sürgessen!

Előzmény: siófoki35 (428455)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 428456

Kösz. Erről eszembejutott egy másik, hasonló hangulatú dal, amiben legalább van ON-topik szöveg is. Jó retró hangulata van a dalnak! :)

https://www.youtube.com/watch?v=J2s4YgTPQBs

Előzmény: ajm (428454)
siófoki35 Creative Commons License 2016.05.08 0 0 428455

Annyira jellemző ez a hozzáállás a MÁV-ra...

De a szabályozás is rossz. A műemlékvédelmi eljárás alatt lévő épületeket se lehessen bontani.

Előzmény: Svrend (428442)
ajm Creative Commons License 2016.05.08 0 0 428454
Előzmény: M63 010 (428451)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 428453

Bocs, csak a zöld meg a bíbor az enyém, a piros az eredeti szöveg!!!

Előzmény: felucca_02 (428452)
felucca_02 Creative Commons License 2016.05.07 0 1 428452

Nem kellett volna agyonmagyarázni, így tényleg senki nem olvassa el....

Előzmény: M63 010 (428451)
M63 010 Creative Commons License 2016.05.07 0 0 428451

Köszi. Mivel sokan a neve alapján ítélik meg az embert, ezért berakok pár részletet, hátha így többen elolvassák!

Név alapján való ítélet: József Attila vagy Arany János minden verse jó, nem írtak ők sohasem rosszat. Vagy ellenkezőleg: Adolf Hitler minden szava hazugság. Nem hitték el neki, hogy a dohányzás súlyosan károsítja az egészséget, és így olyan szigorú törvényeket, mint amiket ő hozott (ők hoztak), csak az utolsó 10 évben szavaztak meg.

Jelmagyarázat: Fekete betűk: a szerző szövege. Vastagítások. A szerző kiemelése.

Piros betűk. Az én kiemelésem! Zöld betűk. Az én betoldásom a cikkhez. Bíbor betűk: Szubjektív megjegyzéseim a cikk kapcsán.

A tér-nyerés mítosza

Ha időt nem is, de távolságot, kapcsolatokat talán nyerünk? [...]

A gyalogos közlekedésre épült város a célpontok igen nagy sűrűségét, a kapcsolatok gazdagságát kínálta, és a város legfontosabb funkcióit, a találkozásokat kis helyen hozta létre5. [...] Hosszabb távon azonban a struktúra idomul a nagyobb sebességhez, és végső soron a közlekedés fejlődése nem növeli a lehetséges találkozások számát, hanem széthúzza azok célpontjait. A köztes tér ugyanakkor elvész.

Közvetlen tér-vesztést jelent városból a járművek által fizikailag elfoglalt hely, a sebesség növekedése miatt követési távolságra igénybevett útfelület, továbbá a forgalmi sávok szükséges szélesítése.

Közvetett módon tér-vesztést jelent az, hogy a járművek által használt tér nem rendelkezik többé a korábbi célpont-gazdagsággal, az utca elveszíti korábbi élettér szerepét.

A járműben utazónak megszűnik a közvetlen kontaktusa az utcával. Új léptékben gondolkodik, az utcát mint üzemi létesítményt veszi igénybe. Ritkán akar megválni inkább koncentrált módon igyekszik lebonyolítani az ügyleteit.

Itt jön be a kóros autófüggőség problémája! Nem az lesz a kérdés, hogy mivel lenne a legcélszerűbb eljutnom X helyre, hanem az, hogy hogyan juthatok el autóval valahová? Eszközalapú gondolkodása cél alapú helyett.

Sokan azt hiszik, hogy én eszközalapon gondolkodom. Nem igaz, mert cél alapon. Szabadon döntöm el, hogy Szombathelyen busszal, biciklivel vagy gyalog megyek el valahová, és mikor vitetem el magamat autóval vagy mikor megyek taxival. Nincsen nálam kőbevésett eszköz, hiába szeretnék azt hinni egyesek!

Lásd: a Rákóczi út problémáját!

Ettől viszont az utca valóban ipari létesítménnyé, a tranzit hordozójává válik és a gyalogos megszűnik otthonosan mozogni benne. Igyekszik egyrészt hátat fordítani az utcának és a lakásba húzódni, másrészt közlekedési eszközhöz jutni, hogy egyenrangú félként vehessen részt a közlekedésben.

Települési forgalomban a tér-nyerés azt jelenti, hogy korábban távolinak számító települések egymás közvetlen vonzáskörzetébe kerülnek, munkahelyi, iskolai, napi forgalom keletkezik közöttük. [...] az előnyök lecsapódása általában nem szimmetrikus, és kialakulhatnak kifejezetten hátrányos mellékhatások is.

Friss hazai kutatások6 rámutatnak, hogy a közlekedéshálózat létrejötte a fejlődési képességet tudja növelni (és nem a fejlettséget), azaz a közlekedés önmagában nem hoz létre gazdasági fejlődést. Olyan helyen, ahol egyébként adottak a fejlődés feltételei, kétségtelenül javítja az esélyeket a jó közlekedési helyzet. Ahol viszont visszafejlődés, elvándorlás tapasztalható, sok esetben a jobb közlekedés csak ezt a tendenciát képes gyorsítani! [...]

Előzmény: felucca_02 (428450)
felucca_02 Creative Commons License 2016.05.07 0 4 428450

Kár, hogy ilyen gyorsan olvastad, mert vépetitől függetlenül valóban korszakos műről van szó, ami sok mindent megmagyaráz, ami érthetetlennek tűnik. Lehet, hogy 20 éve íródott, de a döntési pozíciókat még mindig az ilyen gondolatvilágú emberkék foglalják el többnyire, sajnos.

Szóval kár, hogy ez a szöveg vépeti révén keveredett ide, de ez semmiképpen nem minősíti a tartalmát. Igen, érdemes elolvasni.

Előzmény: GOLAZ111 (428448)
v_peti Creative Commons License 2016.05.07 0 0 428449

Tudom, hogy közel 20 éves cikk! De a nagy része még mindig aktuális! Ha szerinted nem, akkor akaszd fel a fogasra a barnaköpenyedet, és utána újra olvasd el!

Akkor nézzük egyenként, hogy mit írt le az úriember!

Az időmegtakarítás mítosza
Igaz! Nagyon is!

A tér-nyerés mítosza

Igaz!

A mobilitás mítosza.

Igaz!

Nem fogok minden egyes passzust elemezni! "Ugorgyunk!"

A kevés pénz mítosza

Kiemelten igaz! Kötelező olvasmány minden politkusnak!!!

Az elmaradt fejlesztés mítosza

Igaz!

A sugaras-gyűrűs rendszer mítosza

Igaz!

Mi van most? Van M8-as? Van M9-es? Csak a paródiájuk van! :(

A földalatti megoldás mítosza

Lásd a 4-es metró ügyét, és a hozzá kapcsolódó, szerencsére nem megvalósult villamostalanításét!

A földalatti megoldás mítosza

Hogyne lenne igaz!