Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

1047 005-2 Creative Commons License 2 perce 0 0 418009

"Az algoritmusok robbanásszerű fejlődése, és a hw árának brutális csökkenése együttesen kellene ahhoz, hogy a teljesen automatikus, emberi jelenlét nélküli üzem a jelenleg mindkettővel együtt megvalósítható nívót elérje, elfogadható beruházás keretében."

És el is jutunk oda,hogy pld.: a terpeszállási,személyzet nélküli állomáson ki akasztja le a személyzet nélküli vonatról a vonógépet.

Előzmény: cs1014 (418006)
attus germanicus Creative Commons License 1 órája 0 0 418008

>Nem, én arról beszélek, hogy nem lehet egy bármilyen szolgáltatási ágat úgy előnybe hozni, hogy a másik működését adminisztratív úton ellehetelenitem.

Már hogyne lehetne? Ha alapvető társadalmi érdek, hogy az egyiket használják, a másikat ne, akkor simán. Mindennapos gyakorlat az ilyesmi a világ gyakorlatilag minden országában.

A kérdés persze az, valóban alapvető társadalmi érdek-e, hogy a szállítás vasúton történjék. Énszerintem nem, v_peti szerint igen.

Előzmény: Bárdos Imre (418005)
sssey Creative Commons License 1,5 órája 0 0 418007

v_peti

A csalók a matricákkal csalnak, és nem próbálkoznak be levelezős diákkal. Kicsi rá az esély, kb. akkora, mint hamis 54 ezerforintost sikeresen elsütni.

Ebben az esetben 18 alkalomból 17-szer sikerült. A hamis 54 ezresnél is meguszol 18 esetből 17-et?

Úgy tűnik, hogy tényleg droidok a pénztárosok.

Honnan tudod, hogy mi hangzott el a pénztárnál? Honnan tudod, hogy egyáltalán a cikk írója vette-e a bérletet?

Honnan tudod, hogy szó szerint úgy történt a dolog, ahogy a sértett előadta?

sssey

Előzmény: v_peti (417993)
cs1014 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 418006

Kevered a szezont, meg te csak azt a részét látod a síneknek, ami be van drótozva. Meg még sarkítasz is, azt már nem is merem írni, hogy el sem olvastad, amire válaszoltál.

Nem akarok veszekedni, vagy ilyesmi, csak arra kérlek, láss picit túl a saját szakterületeden, és próbált az üzemvitelt teljes egészében szemlélni.

Az oroszok réges-rég használnak automatikus vezetést (KLUB, SzAUT), és mégis ketten ülnek a vezérelt gépeken.

Egyrészt az L2 sem fed le minden szitut, és minden métert, amit a vonat, illetve a járművek megtesznek, amiben üzemelnek, másrészt a zavarkezelés, de még az ideális helyzettől távolabb eső üzemi szituk kezelése is eléggé komplikált lenne az utazószemélyzet nélkül.

Tudod, van pl. mikroprocesszoros csúszásvédelem, meg AFB, de vannak helyzetek, amikor egyszerűen besokall, és vagy elveszi a kakaót (a vonat nem megy), vagy meg minden hajtott tengely közel azonos fordulaton pörög, miközben haladás nem nagyon valósul meg. Több alkalommal fordul elő hasonló helyzet fékezéskor is, azaz az AFB nem kezeli le megfelelően a fékvezérlést, minek következtében a görbék (LZB, ETCS) a nem kívánt helyen metszik egymást, azaz kényszerfékezés váltódik ki. Az meg minden, csak nem automatikus vezetés, meg ellenőrzött körülmények közötti üzem.

A helyzet az, hogy racionálisan mérlegelve a fixa ideádat, a gépek általi kontroll, és az emberi jelenlét megkerülése sem opció, mert mindkettő szükséges a lehető legzökkenőmentesebb, és legbiztonságosabb üzemvitel előállításához.

Az algoritmusok robbanásszerű fejlődése, és a hw árának brutális csökkenése együttesen kellene ahhoz, hogy a teljesen automatikus, emberi jelenlét nélküli üzem a jelenleg mindkettővel együtt megvalósítható nívót elérje, elfogadható beruházás keretében.

Mivel nem hinném, hogy holnaptól a fém ingyen ki fog mászni a kőzetrétegekből, a hw árának csökkenése nem várható (legalábbis nem ez a trend).

Mindenki számára megnyugtató egyelőre az a szitu, ami most van, azaz technika+HR, és nem várunk akkora nyereséget a HR teljes száműzésétől, hogy érdemes legyen ebbe akkora energiákat fektetni.

De téged nem foglak meggyőzni, mert a kávédat is géppel kóstoltatnád, ha tehetnéd. ;D

Előzmény: aruzsi (417976)
Bárdos Imre Creative Commons License 1,5 órája 0 0 418005

Nem, én arról beszélek, hogy nem lehet egy bármilyen szolgáltatási ágat úgy előnybe hozni, hogy a másik működését adminisztratív úton ellehetelenitem. Ez lehet szállítás, mosógépjavítás vagy bármi más is.

Előzmény: v_peti (418004)
v_peti Creative Commons License 3 órája 0 0 418004

Itt nemcsak erről van szó! Amiről te beszélsz az egy MÁV Cargo vs Floyd verseny. Ebben az esetben a környezetvédelmi és az útrongálási tényezőket is figyelembe kell venni.

Előzmény: Bárdos Imre (417997)
schlumberger Creative Commons License 3 órája 0 0 418003
schlumberger Creative Commons License 4 órája 0 0 418002

ártunk és ormányunk újabb aljas mutyija van készülőben?

Előzmény: martinaxe7 (418001)
martinaxe7 Creative Commons License 4 órája 0 0 418001

Nem zörög a haraszt

Felmerült, hogy akár végleg bezárják a Déli pályaudvart. Ezt a lehetőséget is megvizsgáltatja a kormány. Arra kérték a nemzeti fejlesztési minisztert, kezdjen konzultációt a pályaudvar jövőjéről.

attus germanicus Creative Commons License 5 órája 0 0 418000

Nagy-Britannia eladja az Eurostarban lévő tulajdonrészét egy kanadai befektetőnek.

Bárdos Imre Creative Commons License 6 órája 0 0 417999

Sajnos ez így van, de nálunk nem a kereslet-kínálat szabályozza a piacot, hanem a hatalom a saját - és nem az ország - érdekeinek megfelelően. De egy normális országban ez nem így működik.

Előzmény: vrobee (417998)
vrobee Creative Commons License 6 órája 0 0 417998

Egy szolgáltatást nem úgy kell népszerűsíteni, hogy a versenytárs szolgáltatásának igénybevételét mindenféle eszközökkel ellehetelenítem, vagy legalább is nagyon nehézzé teszem.

Ez ma Magyarországon nem túl divatos nézőpont :(

Előzmény: Bárdos Imre (417997)
Bárdos Imre Creative Commons License 7 órája 0 0 417997

Egy szolgáltatást nem úgy kell népszerűsíteni, hogy a versenytárs szolgáltatásának igénybevételét mindenféle eszközökkel ellehetelenítem, vagy legalább is nagyon nehézzé teszem.

Előzmény: v_peti (417990)
názmin Creative Commons License 8 órája 0 0 417996

Szerintem ezt igazán pontosan nem sokan tudják mert ugye valahogy úgy van meg fogalmazva hogy szombaton egy utitárs 50% kedvezménnyel utazhat pót-helyjegyröl nincs benn egy szó sem!Igazábol szerintem lehetséges hogy dijmentes pótjegy jár mellé ezért!

Előzmény: Pdaw (417995)
Pdaw Creative Commons License 10 órája 0 0 417995

Így van, többek között a pénztáros sem tévedhetetlen.

Kb 3 hete szombati 50%-os kedvezménnyel jött velem útitárs, és az ő helyjegye is díjmentesként lett kiadva (a VIP kártya mellé). Azonnal visszakérdeztem, hogy jó lesz ez így? A csajszi határozottan rávágta hogy igen. Aztán kötekedtem még picit udvariasan, hogy fizetős jegy mellé fizetős helyjegy dukálna. Na akkor bevonta 1-2 kolléganőjét, a beszélgetést nem hallottam ki, de azok is bőszen bólogattak.
Vonaton aztán összeszorított segglyukkal vártuk a JV-t - csont nélkül átcsusszantak a jegyek az ellenőrzésen.
Anélkül, hogy átböngésztem volna az üzletszabályzatot, továbbra is fenntartom, hogy a pénztárosok és a JV is hibáztak ez esetben. Ha meg én tévedtem, akkor boldog vagyok.

Előzmény: v_peti (417988)
manhattani Creative Commons License 14 órája 0 1 417994

>Ilyesmit miért nem vasúton szállítanak?

Mert úgy lassabb és drágább lenne.

Nagy-Britanniából export mozdonyokat traileren vittek a kikötőig, hasonló okból.

A közútinál bürokratikusabbá meg a vasút tette a szállítást :-) Lehet, hogy félreértettek? :-))

(Vigyázz, most ne engedd el a szokásos "Kit kell ezért seggberúgni??" kiszólásod, mert házon belül maradna! :-)  )

Előzmény: v_peti (417990)
v_peti Creative Commons License 15 órája 0 0 417993

Na meg azt se feledjük, hogy ha valaki csalni akarna, akkor nem így tenné! A csalók a matricákkal csalnak, és nem próbálkoznak be levelezős diákkal. Kicsi rá az esély, kb. akkora, mint hamis 54 ezerforintost sikeresen elsütni.

Előzmény: názmin (417992)
názmin Creative Commons License 15 órája 0 0 417992

Igazábol az a furcsa az egészben hogy a jegyvizsgálok nem vették észre több alkalommal sem,mert a Győri jegyvizsgálókra nem ez a jellemző!

Előzmény: v_peti (417989)
v_peti Creative Commons License 16 órája 0 0 417991
v_peti Creative Commons License 17 órája -1 0 417990

http://index.hu/belfold/2015/03/03/igy_viszik_a_tankokat_az_m1-esen/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index

Ilyesmit miért nem vasúton szállítanak? Olyan bürokratikussá kellene tenni a közúti szállítás engedélyezését, hogy épeszű embernek eszébe ne jusson!

v_peti Creative Commons License 17 órája 0 0 417989

Tehát összefoglalva: A kalauzoknak ezernyi dolga van, így nem tudnak mindig mindent alaposan megnézni. Na meg a péntárosnak is sokat kell dolgoznia, ez rá is vonatkozik. De a bérletek esetén azért elvárható lenne a nagyobb alaposság, mint a menetjegyeknél!

Előzmény: v_peti (417988)
v_peti Creative Commons License 17 órája 0 0 417988

Na de neki azt mondta a pénztáros, hogy vehet bérletet. A kalauzokat meg nem értem! A bérleteket az első utazáskor a kalauznak érvényesítenie kell. Akkor meg csak megnézi, hogy jogosult-e használni. Nem? De a bérlet kiadásakor a pénztárosnak is kérnie kellett volna a diákot nem? Ha meg nincs érvényesítve a bérlet, akkor meg a kalauznak ezt kötelessége mihamarabb megtennie, nem?

Na de azért azt se feledjük, hogy félretájékoztatták a srácot! Azaz ő jóhiszeműen vette ezt igénybe!

Előzmény: názmin (417986)
_Nyuszi Creative Commons License 17 órája 0 0 417987

Lehet, nem tudom.

Előzmény: r1232 (417985)
názmin Creative Commons License 17 órája 0 0 417986

Peti ebben az a durva hogy valaki csal és még az van felháborodva hogy megbüntetik!Tudod ezt úgy hivják hogy jogosulatlanul vette igénybe a szolgáltatást!

Előzmény: v_peti (417982)
r1232 Creative Commons License 18 órája 0 0 417985

Az lehet az oka, hogy az 1-sen a sebesség emelése még ezen ETCS direktíva előtt történt meg, így ott visszalépni nem lett volna szerencsés. A többi vonalra viszont ez már nem áll, azok akkor még nem voltak alkalmasak az emelt sebességre.

Előzmény: _Nyuszi (417910)
Izsó001 Creative Commons License 18 órája 0 0 417984

Alighanem akkor a Slovan-t láttam Biatorbágy körül 98 perccel a vonatinfon és a iemigen is. Meg is lepődtem, hogy látszott, persze azért, mert egy Gigant cibálta.

Előzmény: zjakabfi (417983)
zjakabfi Creative Commons License 20 órája 0 0 417983

A 17:25-ös Petrov ma már arra ment, és állítólag a Porta Bohemica lesz az első arról belépő. A Slovanra érkezőben +100 volt kiírva a Keletiben, lehet, hogy már arra hozták, csak várnia kellett?

Előzmény: V43 1227 (417969)
v_peti Creative Commons License 21 órája 0 0 417982

Az viszont eléggé durva, hogy ennyi kalauz nem képes észrevenni a nap és a boríték közti különbséget, holott nem most vezették be ezt a rendszert, hanem már ca. 20 éve így van ez a rendszer.

Előzmény: v_peti (417981)
v_peti Creative Commons License 21 órája 0 0 417981

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/60_ezer_forintos_buntetes_a_mav-tol_-_soproni_olvasonk_esete_a_berlettel/2419955/

Úgy tűnik, hogy tényleg droidok a pénztárosok. Na meg amelyik pénztáros bérlet vásárlásánál nem kér diákot, és nem ellenőrzi, hogy nap, vagy boríték van rajta, azt vállalja a tetteiért a felelősséget! (Az üvegablak elé tartva is látható ez.) Ha jegyvásárlásnál nem kéri, az egy dolog, mert nagy a forgalom, sokan vannak, de bérletvásárlásnál igenis kérje el, vagy nézzen rá rendesen, mert eléggé feltűnő rajt az a boríték. Vagy legalább kérdezze meg azt a szerencsétlen diákot, hogy nappali vagy levelezős?

kopaszsop Creative Commons License 27 órája 0 0 417980

így már egyértelmű vagy :P

Előzmény: 1116 282-3 (417975)
Nachtstern Creative Commons License 27 órája 0 0 417979

A nem bízunk benn és nem képes rá, az nem ugyan az...

Dzsokijuuing Creative Commons License 28 órája 0 0 417978

Nem is írok és állítok róla baromságokat.

Előzmény: kopaszsop (417972)
István Gyuri Creative Commons License 28 órája 0 0 417977

aruzsi: Tudod, ez alapján az elektronikus biztbernél is ki lehetne küldeni valakit, aki biztos, ami ziher, leellenőrzi a jelző színképét

ÍGy van. Ki is küldjük a vonatszemélyzetet!

aruzsi Creative Commons License 28 órája 0 0 417976

Tudod, ez alapján az elektronikus biztbernél is ki lehetne küldeni valakit, aki biztos, ami ziher, leellenőrzi a jelző színképét és kis zászlóval integet a vonatnak, hogy mehet.

Ha nem bízunk a számítógépben, nem kell használni.

Előzmény: cs1014 (417970)
1116 282-3 Creative Commons License 29 órája 0 1 417975

ez így azért nem igaz. ha menet közben hiba van, és ki kell iktatni, _akkor_ mehetsz sifa nélkül. és ha te közben összeesel, majd az lzb/etcs szakasz végén leszednek a mentők...

Azt írtam: "utasítás szerint is".

Utasítás szerint akkor iktathatod ki a Sifa-t, ha az meghibásodott. Semmi mást nem írtam és nem is gondoltam, mint te.

Előzmény: kopaszsop (417973)
paca664 Creative Commons License 30 órája 0 0 417974

Kösz, ezekről nem tudtam.

Előzmény: GOLAZ111 (417895)
kopaszsop Creative Commons License 30 órája 0 0 417973

még a Sifa (mv. éberségellenőrzés) sem kell, nyugodtan lehet nélküle közlekedni utasítás szerint is.

ez így azért nem igaz. ha menet közben hiba van, és ki kell iktatni, _akkor_ mehetsz sifa nélkül. és ha te közben összeesel, majd az lzb/etcs szakasz végén leszednek a mentők...

Előzmény: 1116 282-3 (417920)
kopaszsop Creative Commons License 30 órája 0 1 417972

te is jársz vele nap, mint nap, ugye?

Előzmény: Dzsokijuuing (417961)
cs1014 Creative Commons License 1 napja 0 2 417971

Azbetécsé nem jár kerülő útirányon át, ha a kerülő útirány nem etécsés. A nagyvasút nem metró.

Előzmény: cs1014 (417970)
cs1014 Creative Commons License 1 napja 0 2 417970

Azbetécsé nem jár ki a fűtőházból. Az etécsé nem tolat. Az etécsé nem jár ki az állomásra, nem készíti elő a vonatot. Etécsé zavar esetén nem tudsz a helyszínre teleportálni embereket. Az etécsé még afb-vel karöltve sem képes kezelni a pálya minden állapotát, azaz időnként kézbe kell venni a fékezést, és a gyorsítást is.

Etécsé zavar esetén nem tudsz a helyszínre teleportálni egy mozdonyvezetőt.

Tudomásul kell venned, technika megszállottja, hogy még jó darabig a gép és az ember egymást támogatva képes a legjobban annak biztosítására, hogy egy vonat megfelelő módon leközlekedhessen.

Előzmény: aruzsi (417935)
V43 1227 Creative Commons License 1 napja 0 0 417969

Párkányban hogy állnak a pálya felszabadításával? Holnap vajon még kerülő útirányon mennek a szobi ki- és belépő nemzetközi vonatok?

cs1014 Creative Commons License 1 napja 0 2 417968

A lehúzott rolós manővert én elég gyakran eljátszottam demonstratíve a kollégáknak, vagy a vendégeknek (igaz LZB-nél, de az ebből a szempontbómindegy), és ahogy távolnyugati kollégám is írta, nem akkora para, hisz a pampán kétszázzal haladva úgyis esélytelen, ha egy ojjektum a látótávolságon belül kerül eléd...

Nyilván nem hosszú időre, csak valahogy muszáj volt tudatosítani, hogy a pályamenti jelzőkkel szemben elsőbbséget élvez a gerenda a tévében.

No meg igen jókat mulattam a tátott szájakon, meg a hüledezésen. ;)

Előzmény: Ashi Valkoinen (417918)
cs1014 Creative Commons License 1 napja 0 1 417967

Hát, akik itt tegnap, meg tegnapelőtt beszélgettek róla, azok jelentős része bizony ért hozzá. Az egyik társaság drótozza, a másik meg használja, úgy hogy elég alaposan ki lett belőle képeződve.

Így szerintem a hasonlatod sántít picit.

Előzmény: Dzsokijuuing (417961)
István Gyuri Creative Commons License 1 napja 0 0 417966

norbee601: 1825Ft-ra adja ki az Elvira úgy hogy Kelenföld és Keleti között helyi közlekedést ír...

Ki kell pipálni a "helyi közlekedés nélkül" opciót, és akkor már "felrak" a győri gyorsvonatra, és az "elvárt" 1720 Ft-os árat mutatja.

Előzmény: norbee601 (417957)
_nyunyuka Creative Commons License 1 napja 0 0 417965

Hallgatott a PFT a jótanácsodra, pont ezt csinálták ma is :-).

Előzmény: trizs77 (417271)
trizs77 Creative Commons License 1 napja 0 0 417964

Szarvascsordába rohant egy InterCity hétfő este Tolnában

2015. március 02., hétfő, 21:05

Szerző: MTI

Szarvascsordába rohant egy InterCity a Tolna megyei Keszőhidegkút-Gyönk és Szakály-Hőgyész állomások között hétfő este. Több vonat is késik a pécsi vonalon, esetleges sérülésekről nincs hír.

A baleset a Budapest-Pusztaszabolcs-Pécs vasútvonalon történt - közölte a Mávinform. A Zágrábból Budapestre közlekedő Rippl-Rónai InterCity mozdonya annyira megrongálódott, hogy nem tudta folytatni az útját.

A Budapestről Pécsre közlekedő PTE InterCity mozdonyát leakasztották Keszőhidekút-Gyönk állomáson, hogy felszabadítsák a pályát. A segélymozdony is elindult Dombóvárról.

A két InterCity 60-70 percet késik. Közben a Zengő InterCity is odaért Szakály-Hőgyész állomásra, és mivel meg kell várnia a pálya felszabadítását, 30 perc késéssel indulhat tovább Budapestre.

zjakabfi Creative Commons License 1 napja 0 0 417963

1720 ft kell hogy legyen, de az Elvira többet ír ki.

Dunaújváros-Keleti-Vámosgyörk az 180 km, a gyorsvonati pótjegy pedig Kelenföld-Vámosgyörk szakaszra kell.

Előzmény: gertam (417939)
hmsoft Creative Commons License 1 napja 0 0 417962

Érdekes látvány a vonóhorog, pedig akkor már vagy húsz éve középütköző volt a szovjet vasúton.

Akkor már (majdnem) húsz éve elkezdték lecserélni, de még nem fejezték be: 1957 elejéig tartott a folyamat. Persze egy ilyen járművet, mint a DP (DP-0), viszonylag esélytelen volt, hogy más járművel csatoljanak, ezért különösebben nem érdekelhette őket, hogy vonóhorog van rajta. Ha meg segélyezni kellett, és a közelben egy deka hagyományos vonókészülékes jármű nem akadt (amire 1952-ben már komoly esélyek mutatkoztak), akkor kerítettek egy személykocsit (azon volt oldalütköző), és elővették a jó öreg két láncszemes készüléket (akkor még volt raktáron), vagy a személykocsi egyik végére SzA-3, a másik végére csavarkapocs került.

hm

Előzmény: kihúzóvágány (417909)
Dzsokijuuing Creative Commons License 1 napja 0 1 417961

Úgy látszik az ETCS L1 meg az ASFA is olyan mint a magyar foci, gyakorlatilag mindenki szakértője ennek a témának....

manhattani Creative Commons License 1 napja 0 0 417960

Ott speciel nem vágtatott át...

Előzmény: aruzsi (417959)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417959

Akárcsak Spanyolországban.

Előzmény: 1116 282-3 (417958)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417958

Miért, eddig is ezt csinálták, nem? Tatabánya-Szárliget, bal vágány, 140-ről 60...

Ezt én értem, habár nem vagyok ismerős az 1-es vonalon, de ..........

Ennek a VB-nek pont az lenne a lényege, hogy ne hagyja hibázni a mozdonyvezetőt. Ha viszont nincsenek benne a lassújelek, akkor megint csak sikerült kiherélni a rendszert -jóóóóóóóóó sok pénzért, mert olyan rizikófaktort nem fedlek le vele, amit alapól nem volna szabad hagyni.  Így csak annyit nyertünk az ETCS-sel, hogy tudunk közlekedni a 120-160-as sebességtartományban (akár egy 40-60-as sebességkorlátozáson átvágtatva is).

Előzmény: Ashi Valkoinen (417955)
norbee601 Creative Commons License 2 napja 0 0 417957

1825Ft-ra adja ki az Elvira úgy hogy Kelenföld és Keleti között helyi közlekedést ír... (gyorspótjeggyel együtt)

Próbáltam darabolni a jegyet Kelenföldnél, vagy Keletinél, hátha a Budapesten belüliséget kihasználva megtehető az út Kelenföldtől-Keletiig kvázi ingyen, de úgy még többre jön ki (mert akkor kell még egy gyorspótjegy is Kelenföld-Keleti között)

aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417956

Na jó, de a ~160km-en mindegyiket?

Előzmény: 2SC2240 (417954)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2 napja 0 0 417955

Miért, eddig is ezt csinálták, nem? Tatabánya-Szárliget, bal vágány, 140-ről 60...

ajm: a pirosokon is lesz ETCS... egyszer.

Előzmény: 1116 282-3 (417949)
2SC2240 Creative Commons License 2 napja 0 0 417954

Elvileg működik, de hallottam régebben olyat (2013 táján), hogy belevágott a villám a sínbe, aztán sikerült tönkrevágni ezeket a modulokat. Tavaly nyáron nem tapasztaltam problémát, vagy csak nem figyeltem eléggé. :-P

Előzmény: mcg (417952)
mcg Creative Commons License 2 napja 0 0 417953

ez lehet, hogy Ausztriában így van, de a magyar 1000-1300 m-es térközök esetén gyakorlatilag kiárt, hisz 120 km/h óránál 2 perces követés adódik, amit meg az állomásokról 40-el kijáró vonatok között nem lehet a legtöbb helyen megcsinálni...:(

Előzmény: Nachtstern (417933)
mcg Creative Commons License 2 napja 0 0 417952

Tipikus példája szarul implementált L1-nek. Ezek szerint ott sima egyszekciós menetengedélyek vannak. Nálunk az 1-es vonalon háromszekciósak, azaz előre megkapod már a három térközre való menetengedélyt (természetesen, ha adott a feltétele), ezzel kivédve az általad vázolt problémát.

Ez már működik?

Mert ősszel még olyan pletykák voltak, hogy a Vectront gépmenetben is elkezdte fékezni 160-ról, ha 2 térköz múlva vörös jelzőhöz ért...:(

Előzmény: 2SC2240 (417932)
ajm Creative Commons License 2 napja 0 0 417951

Hiába lenne bent, azok EVM-el mennek.

Előzmény: 1116 282-3 (417949)
2SC2240 Creative Commons License 2 napja 0 0 417950

"Az L1 meg "elkorrodál" és amikor meg kellene, akkor nem lesz bevethető. Semmi érelme 2 rendszert üzemeltetni."

Tudom, de ez MÁV... A hodosi vonalon is ott van a nem működő L1, de meg kell hagyni az L2 kiépülte után is... Nooooooormáááááális?!

"Az 1-en a lassújelek benne vannak az L1-ben vagy azt ETCS-ben nem fedezik le?"

Az állandó lassújelek benne vannak. Az ideiglenesek, mint a nem tom hány hónapja vagy éve fönnálló 80-as meg 100-asok a HC hibák miatt, nincsenek. Meg asszem a szári 60-as sincs, pedig az gyakorlatilag állandó lassújel...

Előzmény: 1116 282-3 (417946)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417949

A lassújelek nincsenek benne.

Miért nincsenek benne?

Megy a FLIRT 160-nal és a 40-es lassújelet vagy eltalálja vagy nem?

Előzmény: aruzsi (417948)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417948

A lassújelek nincsenek benne.

Előzmény: 1116 282-3 (417946)
M63 010 Creative Commons License 2 napja 0 0 417947

Mennyiben különbözik egy vasútőrtől?

Előzmény: gertam (417944)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417946

Amúgy az 1-esre is már tervezik a L2-t. Konkrétan az engedélyezési terveknél tartanak.

Ennek csak örülni lehet.

Az L1 pedig meg fog maradni visszaesési szintnek.

???

Az L2 stabil. Ezt fogják használni.

Az L1 meg "elkorrodál" és amikor meg kellene, akkor nem lesz bevethető. Semmi érelme 2 rendszert üzemeltetni.

Viszont a határátmenet az marad L1, mert túl nagy feladatnak találják L2-vel megoldani...

Elvileg a váltás a 2 szint között problémamentes. Hogy határforgalomban mennyire lesz az a nemzeti értékek és a kiépítés miatt? Na majd a jövő eldönti és beszámolunk róla. :)

Egy kérdés aruzsihoz vagy hozzád.

Az 1-en a lassújelek benne vannak az L1-ben vagy azt ETCS-ben nem fedezik le?

Előzmény: 2SC2240 (417943)
M63 010 Creative Commons License 2 napja 0 0 417945

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/az-ejjel-nappaliknak-is-annyi-lehet-2334075

Miért nem lehet 5-kor kinyitni? Számos városban, így Szombathelyen is, az állomás melletti, de nem az állomáson lévő bisztrók és szupermarketek 5-kor vagy fél 6-kor nyitnak. Ezeket miért kell egy kalap alá venni a nonstop-okkal vagy a hiperekkel?

:(

gertam Creative Commons License 2 napja 0 0 417944

PANTOGRÁFOSAT!

...Polgárőr a vonatokon?...

Miért gond?

Nem lehet? 

Vagy ... ?

Üdv

- gertam -

Előzmény: martinaxe7 (417911)
2SC2240 Creative Commons License 2 napja 0 0 417943

Amúgy az 1-esre is már tervezik a L2-t. Konkrétan az engedélyezési terveknél tartanak. Az L1 pedig meg fog maradni visszaesési szintnek. Viszont a határátmenet az marad L1, mert túl nagy feladatnak találják L2-vel megoldani...

Előzmény: 1116 282-3 (417942)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417942

Fejlődő és gazdag vasút így csinálja.

Annyival egészíteném ki (amit cs1014 is írt alant valahol, megerősítve a St. Pöltenben kapott információkkal), hogy az ÖBB anno ezt kivitelezést nyerte meg az EU támogatásával, ergo így ill. ezt kellett megépíteni. Picit megelőzték a korukat, aztán a technika meg megelőzte őket. De belátták és majd valamikor megvalósul az L2 is ezen a vonalon is, meg a Hegyesre vezetőn is.

Bécs-Hegyes vonal.

Olyan kritikán aluli állapotban van az infra, hogy ilyet ritkán látni. Az elmúlt 2 évben 2 helyen voltak 30-as lassújelek km-es hosszúságban, idén már most megjelentek a 60-as lassújelek, amik majd a tavasztól 30-sok lesznek ismét. Ezt lekövetni L1-ben .......hát biztosan nem lehetetlen, de kihívás lenne. Ehhez jön még állomás átépítés is. Szóval nagyon jó, hogy az L1 ezen a szakaszon téli álmát alussza télen-nyáron.

Előzmény: aruzsi (417937)
martinaxe7 Creative Commons License 2 napja 0 0 417941

Jó, de az koszovófertőzött...

Előzmény: sssey (417934)
gertam Creative Commons License 2 napja 0 0 417940

FEDVÉNY:

1725 HUF = 1720 HUF

- gertam -

gertam Creative Commons License 2 napja 0 0 417939

PANTOGRÁFOSAT!

Egy végösszegre lennék kíváncsi:

Vajon egy diákigazolványra kiadott 50%os menetjegy mennyit kóstál Dunaújváros-Gyöngyös között az alábbi paraméterekkel:

Dunaújváros - Kelenföld                   4227 vonat

Kelenföld - Budapest Keleti pu.         9209 vonat

Budapest Keleti pu. - Vámosgyörk:     522 vonat
Vámosgyörk - Gyöngyös:               35614 vonat

Nekem a gyorsvonati pótjeggyel együtt: 1570 + 150 = 1725 HUF.

Nektek?

Köszi, 

Üdv

- gertam -

1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417938

Tipikus példája szarul implementált L1-nek.

Úgy néz, hogy a személyforgalomra optimalizálták a rendszert, ami min. 110 fék%-al dolgozik.

aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417937

Fejlődő és gazdag vasút így csinálja. A miénk meg normálisan megtervezi az ETCS menetengedélyeket, az ÖJÜ indítási helyeket, stb. csak pénz és egyéb hiány miatt a kivitelezés már olyan amilyen.

Tipikus kinti mérnöki megoldás: kreativitás helyett öntjük bele a pénzt, pl. teljesen felesleges hw elemek sorával, csak magát a problémát ne kelljen elméleti szinten megoldani (lásd: SIMIS-C és a LAN hálózat, ILTIS, stb.)

manhattani Creative Commons License 2 napja 0 0 417936

Nehogy megszólalj mellettük koszovóiul!

Előzmény: sssey (417934)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417935

Igen, ill. azt, ahogy most ezt leírtad "újdonságként".

Előzmény: Nachtstern (417930)
sssey Creative Commons License 2 napja 0 0 417934

Két hete az 1-es a szombathelyi IC-n két készenlétis rendőr és a két osztrák rendőr járőrözött.

Az osztrák járaőrök Győrtől Pestig a vonattal jöttek.

sssey

Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417933

Nagy forgalomban nincs szabad három térköz. Az orrod előtt váltogatnak az előjelzők át. Az L2 is gyakran pont a fékezési pont előtt adogatja szabadra a pályát.

2SC2240 Creative Commons License 2 napja 0 0 417932

"Épp hogy teljesül! Hiszen az utolsó baliz által feladott adatok és az ETCS járműoldali berendezésbe bevitt vonatadatok alapján az ETCS már fékezteti a vonatot, mielőtt a mozdony elérné a következő balizcsoportot, amin nem melles tudom/látom, hogy ott a menetengedély, mert az előjelzőt már látom, ami zöldet mutat, így a főjelző is zöld "kell hogy legyen"."

Tipikus példája szarul implementált L1-nek. Ezek szerint ott sima egyszekciós menetengedélyek vannak. Nálunk az 1-es vonalon háromszekciósak, azaz előre megkapod már a három térközre való menetengedélyt (természetesen, ha adott a feltétele), ezzel kivédve az általad vázolt problémát.

Előzmény: 1116 282-3 (417931)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 1 417931

A vonat adatai benne vannak az ETCS-ben. Akkor miért nem tud teljesülni a célra fékezés?

Épp hogy teljesül! Hiszen az utolsó baliz által feladott adatok és az ETCS járműoldali berendezésbe bevitt vonatadatok alapján az ETCS már fékezteti a vonatot, mielőtt a mozdony elérné a következő balizcsoportot, amin nem melles tudom/látom, hogy ott a menetengedély, mert az előjelzőt már látom, ami zöldet mutat, így a főjelző is zöld "kell hogy legyen".

Magyarul 85 fék% körül és 100km/ menetrendi sebességnél van egy kb. 150-200m-es (gyakorlati tapasztalat) sötét folt a rendszerben (a fékezés muszájból történő megkezdése és a következő menetengedélyt adó baliz távolsága). A fék% csökkenésével ezen folt nagysága természetesen nő (a menetengedélyt feladó fixen telepített balizok miatt)

100 fék% felett már eltűnik ez a folt, mert az ETCS járműoldal kb. ekkora távolsággal később adja ki a "muszáj fékezni" parancsot.

Ha az előjelzők előtti balizcsoportot vagy az infileket 200-250m-rel előrébb telepítik, akkor gyakorlatilag minden vonat tudna menetrend szerinti sebességgel közlekedni és csak az előnyét látnánk az L1-nek. Így viszont egy utált rendszer.

A KÖFI se tudja a pillanatnyi vonatadatokat?

A KÖFI-ben csak húzzák a csíkot a pályamanti elemektől kapott adatok alapján és azzal tud tervezni, amit ott lát. De sebességet nem lát. Számtalanszor felhívott már az fszt., hogy mennyivel megyek, mert ......... pl. előttem megy egy bokorugró és nem tud megelőztetni, ilyenkor tapasztalatból mond egy sebességet (amit tapasztalatból már én is tudok), hogy ne többel, mert úgyis fékeznem kell.

LZB/ETCS L2-ben az fszt. lát mindent a vonatról, hiszen 2 irányú realtime adatforgalom zajlik a központ és a jármű fedélzeti rendszerei között.

Előzmény: aruzsi (417923)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417930

Mit nem értesz? Azt, hogy figyelésen és egyéb teendőkön kívül miért kell a pedált is nyomogatni?

Előzmény: aruzsi (417929)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417929

Akkor nem értem. De nem ez az egyetlen az Életben...

Előzmény: 1116 282-3 (417928)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417928

Emlékszel még a pár éve írt dolgaimra ..........

Emlékszem.

Akkor is azt írtam és ma is azt írom és vallom:

1. Jól működő vonatbiztonsági berendezést nem szabad kikapcsolni (hiszen az életünket védi)

2. A mozdonyvezetőnek figyelési kötelezettsége van függetlenül az alkalmazott  VB-től ((akár teljes felügyeletet biztosító VB-nél is, mint ETCS L2).

Előzmény: aruzsi (417924)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417927

Nem alagútban is megyünk L2-vel és számtalan esetben esélyünk sem lenne egy kidőlt fa előtt megállni. De ettől még a szabály nagyon helyesen az, hogy figyeljük a pályát. Viszont technikai oldalról az L2 zavarmentesen és bolondbiztosan üzemel.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417925)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417926

Azért kell nyomkodni, mert az a dolga. Meg figyelni a pályát, felsövezetéket, fázishatárt, megállókat, ETCS által előremutatott pályaadatokat, fogadni az esetleges hívásosakat a rádión, az esetleges hívásokat a személyzet többi tagjától a vonaton  stb.

Ezer apró kis dolog van még, amit az ETCS L2 sem tud, meg az LZB sem.

Előzmény: aruzsi (417924)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2 napja 0 0 417925

Na, erre irányult a kérdésem. Mert a tesztüzem önmagában =/= tesztpálya, de az alagútban talán egy kidőlt fa meg hasonló jóságok sem kerültek elétek.

Előzmény: Nachtstern (417922)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417924

De hogy a kétségbeesést tovább fokozzam, az ETCS és LZB üzemhez még a Sifa (mv. éberségellenőrzés) sem kell, nyugodtan lehet nélküle közlekedni utasítás szerint is.

Hm.

Emlékszel még a pár éve írt dolgaimra a Köln-Frankfurt LZB-s dolgokról, ahol azt firtattam, hogy vajon mi a bánatért kell az éberségit nyomkodni a pilótának LZB vezérelt pályán?

Akkor a földbe lettem döngölve ezért, hogy akkor minek az mv. Tehát akkor minek ott az mv? Miért nem mehet el az étkezőbe egy kávéra?

Változott azóta valami? Gyanítom, nem DB-ről írtál, hanem ÖBB, de akkor nem ez volt a fő különbség/érv.

Előzmény: 1116 282-3 (417920)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417923

Mivel az fszt. L1-nél nem látja, hogy ETCS vagy PZB "vezérelt"-e a vonat, így az esetleges vonatkereszteket a menetrendi sebességgel számolja, ami nem lesz valós, ha a vonat éppen L1-ben közlekedik.

A vonat adatai benne vannak az ETCS-ben. Akkor miért nem tud teljesülni a célra fékezés? Nem ismeri a fékgörbét? Vagy hogy is van ez?

A KÖFI se tudja a pillanatnyi vonatadatokat?

Előzmény: 1116 282-3 (417919)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417922

Unterinntal alagút átadás előtt. Ez volt a feladat. Próbálgatni kellett különböző szituációkat. Volt hogy 200-al, szóval kurvára mindegy lett volna ha valami az utunkat állja...

Előzmény: Ashi Valkoinen (417918)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417921

Igaz, ezért volt ez csak teszt. Alagútban zajlott, lezárt pályán. De komplett tehervonatokkal álltunk meg jelzők előtt méter pontosan vele.

A rendszer viszont azóta sokszorosan bizonyította, hogy mennyire stabil és biztonságos.

Előzmény: manhattani (417917)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 1 417920

Ezzel csak azt a gondot sejtem ...............

Mint ahogy írta tesztüzem. Az mv. figyelési kötelezettsége nincs felfüggesztve, teljesen mindegy, hogy melyik az alkalmazott VB fajta.

A cél az volt ezzel a "sötétüzemmel", hogy az mv. bízzon és nyugodtan hagyatkozzon a monitoron kapott információkra.

De hogy a kétségbeesést tovább fokozzam, az ETCS és LZB üzemhez még a Sifa (mv. éberségellenőrzés) sem kell, nyugodtan lehet nélküle közlekedni utasítás szerint is.

Természetesen egy jól működő vonatbiztonsági berendezést nem szabad kiiktatni.

Előzmény: manhattani (417917)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 1 417919

Valójában a hegyesin már sose lesz feltámasztva az L1, Vöcklabruck és Seekirchen között meg most ez is megfelelő (ugye egy nyúlfarknyi 160-as szakasz van, a többi helyen elgurigáznak 100-130-cal.

A passauiról nem tudok nyilatkozni, sose jártam arra.

A St. Pölteni ETCS és Westbahnhofi instroktorok szerint valamennyi L1-es vonalat átépítik L2-re, minden csak pénz és így idő kérdése.

Az L1 fenntartása és üzemeltetése drága és bonyolult.

A passaui vonalról személyes vélemény (bár ez vonatkozhat a többi L1-re is), hogy ha a vonat kevesebb mint 100 fék%-al közlekedik (márpedig a tehervonatok nagy része ilyen), akkor a menetrendi sebesség tartása (ami alapvetően 100km/h) lehetetlen. Mivel az fszt. L1-nél nem látja, hogy ETCS vagy PZB "vezérelt"-e a vonat, így az esetleges vonatkereszteket a menetrendi sebességgel számolja, ami nem lesz valós, ha a vonat éppen L1-ben közlekedik.

Pl. A konténervonatok 86 fék% körüli értékkel közlekednek, így max. 80km/h-val kell haladnod, hogy ne kelljen minden egyes jelzőre fékezned. A gabonavonatoknak fék%-a 60-70% között mozog. Ha L1-el mennék ........... na inkább nem! Az ETCS megy "Störungba" -utasításellenesen és megyek PZB-vel és a menetrendi sebességgel. 

Előzmény: cs1014 (417907)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2 napja 0 0 417918

Azért remélem, ezt a lehúzott rolós manővert valami zárt tesztpályán műveltették veletek, mert az ETCS sem véd a pályára került objektumoktól...

Előzmény: Nachtstern (417914)
manhattani Creative Commons License 2 napja 0 0 417917

Ezzel csak azt a gondot sejtem, hogy ha lehúzott rolónál hallasz egy nagy koppanást a mozdony alól, akkor találgathatod, hogy ember volt-e, állat, fadarab vagy mi...

Előzmény: Nachtstern (417914)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417916

Mi is járunk L2 pályán mindennel ami nem ETCS-es. Csak a tranzit teherek és a gyorsvonatok többsége megy L2-vel megvezetve. Lassan ideje lesz a 42-es, 44-es sorozatok cseréjének. Talán a Desiro ML flotta után őket is kiváltják valami vectron, vagy traxx gépekkel...

Előzmény: cs1014 (417907)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417915

Nekem is, de nem hálózat hiba miatt. Többnyire egy telefon ki-bekapcsolás és a hiba megszűnik.

Előzmény: benbe (417880)
Nachtstern Creative Commons License 2 napja 0 0 417914

Igen. Akár az ellen is véd. Lehúzott rolóval is biztonságban lehet vele közlekedni. A tesztüzem alatt kötelezően gyakoroltunk is így!

Előzmény: manhattani (417869)
martinaxe7 Creative Commons License 2 napja 0 0 417913

És ki fizeti a munkaidejüket?

Vagy közmunkások??

Amúgy a velem utazónak jó az alvókája...

Előzmény: manhattani (417912)
manhattani Creative Commons License 2 napja 0 0 417912

Néha kéne az is :-)

Még a régi világban néha voltak VÁP-osok (kb. katonai rendészek) a vonaton, a gumibotjuk végén sprayfújó nyílás volt. Nem tudom, milyenfajta sprayt fújt.

Tegnap Budapesten közterületfenntartó csapatokat láttam, a BKV-n ellenőrizték a jegyeket.

martinaxe7 Creative Commons License 2 napja 0 0 417911

Mivammá?

Polgárőr a vonatokon?

Fegyveres katona mikor lesz??

_Nyuszi Creative Commons License 2 napja 0 0 417910

Ezt értem, csak nem tudom, hogy máshol ez miért nem működhet.

Előzmény: r1232 (417898)
kihúzóvágány Creative Commons License 2 napja 0 0 417909

Érdekes látvány a vonóhorog, pedig akkor már vagy húsz éve középütköző volt a szovjet vasúton.

Előzmény: hmsoft (417906)
kihúzóvágány Creative Commons License 2 napja 0 0 417908

Elfogadom, erre gondoltam (nem tudom, miért emlékeztem hét leszállított példányra). Azt hiszem, a Ganz könyvekben is szerepel, utánanézek.

Előzmény: hmsoft (417906)
cs1014 Creative Commons License 2 napja 0 0 417907

Időközben jelentősen olcsóbb lett az RBC.

Ami L1-re lett megpályázva, azt meg azzal kellett már befejezni, mert arra adta a pénzt, aki adta (EU, fászkarika), majd egyszer ápgrédelve lesznek.

Valójában a hegyesin már sose lesz feltámasztva az L1, Vöcklabruck és Seekirchen között meg most ez is megfelelő (ugye egy nyúlfarknyi 160-as szakasz van, a többi helyen elgurigáznak 100-130-cal.

A passauiról nem tudok nyilatkozni, sose jártam arra.

Több L1 nincs, meg már nem is lesz.

Ja, a Notdbahn L2-je köszöni, jól van. Mi meg járunk rajta 1144-essel, meg a vezérlőkocsikkal... 😃

Előzmény: Nachtstern (417867)
hmsoft Creative Commons License 2 napja 0 0 417906

Létezett 08-as, legalábbis a kép tanúsága szerint...

hm

Előzmény: kihúzóvágány (417903)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 417905

Akkor az tényleg 16 hengeres volt.

Előzmény: hmsoft (417902)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 417904

Volt róla egy cikk valamelyik évkönyvben. Elég régen olvastam, de nem úgy volt, hogy az akkor új négytengelyes kocsikat húzta volna? Ezek a kocsik be voltak kábelezve?

Azt most nem tudom, hogy melyik lehetett, de a 16 henger kicsit soknak tűnik. Én eddig DP - ről, D - ről és D1 - ről tudtam. Nem dicsekszem a tudatlanságommal :) Meg kellene kérdezni hmsoftot.

Előzmény: kihúzóvágány (417899)
kihúzóvágány Creative Commons License 2 napja 0 0 417903

Ezekre a DP vonatokra gondoltam, úgy tudtam eddig, hogy a megrendeltnél kevesebb példányban szállították.

Előzmény: hmsoft (417902)
hmsoft Creative Commons License 2 napja 0 0 417902

Volt a háromrészes DP (Rosario), 10 példánnyal. Aztán volt a hatrészes DP-0 (DP-01 ... DP-08 pályaszámokkal), villamos erőátvitellel, amelyek 1949-1952 között épültek, ugyanúgy Hargita-stílusú dizájnnnal. De ezek sem vonófejesek voltak, hanem két motorkocsi fogott közre négy melléket. A Rosarióba került a nyolchengeres motor, ha minden igaz, a DP-0-sokba meg a XVI-Jv 170/240. A hatrészesek a Pétervár-Moszkva fővonalon jártak, illetve az 50-es évek vége felé Pétervár és Tallinn között.

hm

Előzmény: kihúzóvágány (417899)
paca664 Creative Commons License 2 napja 0 0 417901

A "160-as" Gigantok legnagyobb baja talan nem az EVM volt, hanem hogy a szandek szerinti vegsebesseguket ritkan ertek el.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417841)
benbe Creative Commons License 2 napja 0 0 417900

Na igen, csak az ICE1 16 kocsijának 260-nal vontatásához kell a nyolc, a TGV különböző számú kocsijának 300-zal vontatásához kell a tizenkét hajtott tengely. Ehhez az emeletes szerelvényhez viszont négy tengely is elég lenne, egyszerűen a világ egyik leggazdagabb országának pont mindegy, hogy egy, vagy két gép jut-e rá.

Előzmény: kihúzóvágány (417889)
kihúzóvágány Creative Commons License 2 napja 0 0 417899

Igen, az M469 nekem is ismerős, de kettő lett volna belőle, távvezérléssel.

És nem a Rosasrio-motorvonatra gondoltam, hanem a diesel-elektromos motorvonatokra (azt hiszem, hét példány), vonófejenként egy 16 hengeres motorral, és egy 6 hengeres segédüzemi energiaellátással.

Előzmény: GOLAZ111 (417893)
r1232 Creative Commons License 2 napja 0 0 417898

Az 1-es vonalon csak ideiglenes, esetről-esetre hosszabbított engedély van 120-nál nagyobb sebességre EVM-mel.

Előzmény: _Nyuszi (417862)
gysevic Creative Commons License 2 napja 0 0 417897

Pedig több helyen olvastam ilyet. Na jó,persze nem vasúti forrásból...

Előzmény: aruzsi (417896)
aruzsi Creative Commons License 2 napja 0 0 417896

Nem volt ilyen terv.

Előzmény: gysevic (417890)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 417895

http://www.apmfs.fr/autres.html

Most már átépítették felsővezetékesre.

(Frejus)

Előzmény: GOLAZ111 (417641)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 417894

Az ETR Y0160 minden Pendolino őse 1975 szeptemberében.

GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 417893

Sőt az ETR 500 is vonófejes. Az NMBS - nél viszont Vectronokat használnak vonófejnek, erről nekem inkább a 2M62 - ből és D1 mellékkocsikból képzett orosz, ukrán, kazah és hasonló vonatok jutnak eszembe.

Nem az M469 - re gondolsz? Ha jól emlékszem az egy 2000 Le - s dízelmozdony lett volna egy fő vezetőállással. Tehát a végállomáson meg kellett volna fordítani. Belőle lett az M601.

A szovjet motorvonatok viszont a Rosariokból lettek, amiket Argentínába szántak, csak aztán jóvátételben elvitték őket is. 

Előzmény: kihúzóvágány (417889)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 1 417892

Mintha annó az lett volna a terv - legalábbis a 30a kapcsán - hogy az ETCS és a GSM-R beüzemelése után eltűnnek a jelzők a pálya mellől. Azóta megváltozott a terv?

Ezen a pályán csak a kék FLIRT-ek közlekedhetnek majd? Mert ha igen, akkor semmi probléma a jelzők eltűntetésével.

Előzmény: gysevic (417890)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 1 417891

Alapvetően egy hálózat időleges kiesésére gondoltam.

Van jelentősége? Múlik rajta egy 100-230-zal (mindegy mennyivel) haladó mozdony 2 irányú, RIL4-es szintű, teljes futásfelügyelelet biztosító online információkkal való ellátása? Nem.

A vezetékesben is vannak kihagyások, pl. UPC és legfeljebb bosszankodsz, mert nem tudsz dolgozni, vagy éppen nem tudom leadni a szolgálatom dokumentálását, stb.

Annyit tudok mondani, hogy ETCS-ben még nem volt adatforgalom kiesésem, de LZB-ben már többször.

Előzmény: benbe (417887)
gysevic Creative Commons License 2 napja 0 0 417890

" A magyar L2-nél pedig adatforgalom kiesésnél is ott marad a hagyományos térközi közlekedés. "

Mintha annó az lett volna a terv - legalábbis a 30a kapcsán - hogy az ETCS és a GSM-R beüzemelése után eltűnnek a jelzők a pálya mellől. Azóta megváltozott a terv?

Előzmény: 1116 282-3 (417885)
kihúzóvágány Creative Commons License 2 napja 0 0 417889

Lehet, hogy furcsának tűnik, de: a TGV is, és az ICE is elől-hátul vonófejjel közlekedik, sőt a magyar vasút a GANZ gyártól rendelt vonófejeket 1944-ben (később ilyen motorvonatokat gyártottak a szovjet vasútnak, meg máshová is).

Előzmény: GOLAZ111 (417888)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 417888

Ez Antwerpen mellett van, a vonat Gent felé ment, ott aztán nincs hegy. De Brüsszel felé is járnak 2 mozdonyos IC - k, nem emeletes kocsikkal. Szerintem is azért van, mert kevés a vezérlő, de azért furcsa megoldás.

Előzmény: benbe (417881)
benbe Creative Commons License 2 napja 0 0 417887

Nem ezt kérdezted.

>A nyilvános GSM forgalmazásban hányszor tapasztalták kiesést? 

Előzmény: 1116 282-3 (417884)
manhattani Creative Commons License 2 napja 0 0 417886

Murphy törvényeit meg pláne.

Előzmény: 1116 282-3 (417885)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 0 417885

Talán 5 órás volt a leállás, addig kerülővel mentek a vonatok, mert nem tudott ezzel a szituációval senki sem mit kezdeni.

Adatkommunikáció, de köze sincs a GSM hez.

Vannak az emlékezeteimben olyan esetek a mostani nem túl távoli múltban, amikor rendesen fejreállt a Westel hálózata. Ez sem lehetetlen.

Semmi sem lehetetlen. Ismerjük Morphy törvényeit. Évente hány esetről hallunk az összes szolgáltatót tekintve?

A magyar L2-nél pedig adatforgalom kiesésnél is ott marad a hagyományos térközi közlekedés.

Előzmény: aruzsi (417873)
1116 282-3 Creative Commons License 2 napja 0 1 417884

Nekem naponta 5-10-szer van 30-40 másodperces adatforgalom kiesésem, és még néhányszor olyan, hogy látszólag van adatforgalom, csak semmi nem történik.

GSM-R rendszerben?

Előzmény: benbe (417880)
_Nyuszi Creative Commons License 2 napja 0 0 417883

Amíg nem meséltek a hatóság húzásairól, én is ezt gondoltam.

Aztán meséltek.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417868)
1116 282-3 Creative Commons License 3 napja 0 1 417882

SMS-ező mozdonyvezető biztos is?

Mozdonyrádión szolgálati beszélgetést folytató mv. biztos is.

Előzmény: manhattani (417869)
benbe Creative Commons License 3 napja 0 0 417881

Néha a Wiener Walzer is kap tológépet Landeck-Zams és Bludenz között. A belga hegyvidéken viszont valószínűleg csak a vezérlőkocsi hiánya miatt járnak így.

Előzmény: sssey (417878)
benbe Creative Commons License 3 napja 0 0 417880

Nekem naponta 5-10-szer van 30-40 másodperces adatforgalom kiesésem, és még néhányszor olyan, hogy látszólag van adatforgalom, csak semmi nem történik.

Előzmény: 1116 282-3 (417864)
jwkllr Creative Commons License 3 napja 0 0 417879

7540 Bcs-Lőkös közt naponta ilyen.

Előzmény: sssey (417878)
sssey Creative Commons License 3 napja 0 0 417878

GOLAZ111

A motorvonatos-gazdaságos témához: a vonat eleje és vége.

Ilyen magyar szerelvénnyel is rendszeresen volt.

A RJ előtti német EC-ket Bécs után elöl-hátul Taurus vitte. Bécstől Frankfurtig vagy Dortmundig (már nem emlékszem pontosan).

sssey

Előzmény: GOLAZ111 (417854)
manhattani Creative Commons License 3 napja 0 0 417877

Ágyakat adunk vágyaidnak.

Előzmény: sssey (417875)
Sabee Gigant Creative Commons License 3 napja 0 0 417876

Párkányban siklott egy teher, kiborult pár kocsi, pálya kizárva. EC-k elvileg a Komárom-Tatabánya-Bp. Keleti útvonalon kerülnek.

sssey Creative Commons License 3 napja 0 0 417875

jwkllr

Mostanában a 120-on kusett kocsit járatnak IC kocsi gyanánt.

Mi a gond? IC áráért fekvőhelyet kapsz. :-)))

sssey

Előzmény: jwkllr (417857)
schlumberger Creative Commons License 3 napja 0 0 417874

akármilyen, de akármije !

aruzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 417873

Erre a sose volt problémára:

Nagyon jó ötletnek tűnt a SIemens SIMIS-C-jénél a 30a vonalon először bevezetett centralizált blokkos kiépítés.

Gyakorlatilag két állomás az egész ~60km-es szakasz, a térközökbe csak villany + 2 huzal adat megy ki. Businessileg teljesen korrekt. Nincs mit szétverni, ellopni (jó, kicsi azért maradt), szerelni, megtanulni, stb., mert olyan, mintha csak a jelfogó előtti jelzőt vezérelnénk. Csökken a kinti cuccok inteligenciája, minden bekerül az állomásra.

Aztán eljött a nap, amikor eddig kb. tisztázatlan okokból leállt az egyik központ jó része, majd röviddel utána a másik is.

Ekkor került bevezetésre Kelenföld-Székesfehérvár között az állomástávolságú közlekedés ...

Talán 5 órás volt a leállás, addig kerülővel mentek a vonatok, mert nem tudott ezzel a szituációval senki sem mit kezdeni.

Vannak az emlékezeteimben olyan esetek a mostani nem túl távoli múltban, amikor rendesen fejreállt a Westel hálózata. Ez sem lehetetlen.

Előzmény: 1116 282-3 (417864)
aruzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 417872

Nincs két egyforma szakasza, állomása, berendezése, elképzelése, akármilye a MÁV-nak.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417868)
aruzsi Creative Commons License 3 napja 0 0 417871

Aztán említsük még meg, a minden második szakaszt más gyártó (Siemens-Thales) építi és az ebből adódó összehangolatlanságok, egymásra mutogatások esetét.

Az információ olyan egységekből történő levétele, amik a mostani működésükkor is kihívásokkal küzdenek. Ezekbe fognak belemódosítani, huzalozgatni.

A távközlés reakcióideje, ami eddig nem on-line elhárítást igényelt, most megfoghatja a vonatot, valamint a biztber távközlés közötti szakmai kapcsolat milyensége, a kidolgozatlan üzemeltetési határok, felületek.

Az L1 is ilyeneken és ezekhez hasonló dolgokon bukott meg az 1-es vonalon.

De hát fő az optimizmus! Az RBC-k már állnak a raklapokon FC-ben, >3 hónapja ...

Előzmény: lgonda (417858)
manhattani Creative Commons License 3 napja 0 0 417870

>Mert a biztonsági filozófia [Észak-Amerikában] gondolom ugyanaz (vagy esetleg az is eltér).

Eltérést abban látok, hogy

-jobban épít a mozdonyvezetők figyelmes, gondos, szabálykövető munkájára, mert ők viszik a vásárra a bőrüket, ha csatt, ők a legsebezhetőbbek,

a forgalmisták munkáját sokkal inkább körülveszik ellenőrző műszaki rendszerekkel, reteszelésekkel, mifenével,

-jobban épít úgy általában a jó szándékú, figyelmes munkára, az írásbeli (Train order) átadása nem úgy megy, hogy megírom, aláírom, ő aláírja, hogy átvette, én aláírom, hogy ő aláírta, hogy átvette, és így tovább,

hanem a forgalmista a Train Ordert egy rúdon felnyújtja a mozdonyra (mert magasabban van a vezetőállás), a mozdonyvezető elveszi a papírt és betartja, ennyi.

Előzmény: _Nyuszi (417861)
manhattani Creative Commons License 3 napja 0 0 417869

>Az L2 szint viszont bolondbiztos.

SMS-ező mozdonyvezető biztos is?

Előzmény: Nachtstern (417860)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja 0 0 417868

Azt hittem, hogy egy biztber telepitese alapvetoen mernoki feladat, es ami mukodik AB kozott, az hasonlo feltetelek mellett mukodik CD kozotti palyan is. Reprodukalhatosag nelkul engedelyezni (vagy ennek lehetosege ellenere tiltani) nem vall tul mernoki gondolkodasra... 

Előzmény: _Nyuszi (417862)
Nachtstern Creative Commons License 3 napja 0 0 417867

Belátta az ÖBB is :-) csak sok pénz ment el rá mire, ez kiderült :-)

Előzmény: 1116 282-3 (417865)
1047 005-2 Creative Commons License 3 napja 0 0 417866

"Sőt, egy agyonzsúfolt vonalon csak nehezíti azt a helyzetet, hogy vegyes (ETCS-sel, vagy EVM-mel felszerelt) vontatújárművek közlekednek mondjuk a 100a vonalon."

Miért nehezítené?

"De lépjünk üzemeltetési szintre. A mostani "hagyományos" berendezésünk karbantartása is elég karcsú. Kevés a létszám. Sokszor...................."

Ez nem az ETCS baja,sajátossága,majd legkésőbb a menetvonal-tulajdonosok kikényszerítik a folyamatos,minőségi üzemet.

1116 282-3 Creative Commons License 3 napja 0 1 417865

Stimmel.

A mai technikai fejlettségi szint mellett értelmetlen L1-et telepíteni.

Előzmény: Nachtstern (417860)
1116 282-3 Creative Commons License 3 napja 0 1 417864

Csak, ha a rádiós kommunikáció nem működik, akkor vissza kell lépni az L1-re, ami már csak a balízokkal kezelt pontszerű jelfeladás.

Alapvető tévedés!

Az L1 az L2-nek nem visszaesési szintje! A pályaoldal vagy L1-re vagy L2-re van kiépítve. A mozdonyoldal pedig tudja mindkét szintet.

Miért ne működne a rádiós kommunikáció? A nyilvános GSM forgalmazásban hányszor tapasztalták kiesést? Lehet, nincs térerőd -ez egy másik dolog, de a GSM-R antennák úgy vannak telepítve, hogy ezt az állapot se fordulhasson elő.  Ezzel még soha nem volt probléma! Ha pedig tervezett karbantartás, sw. frissítés van, akkor erről külön rendelkeznek és megadják a szükség esetén hívható telefonszámokat. Ezek általában pár órás lekapcsolások és évente max. 1x ha előfordul

_Nyuszi Creative Commons License 3 napja 0 0 417863

"Akkor hogy fog ez működni, ha a hagyományos berendezésen túl még egy plusz rádiós rendszerrel, plusz az ETCS berendezéseivel is foglalkozni kell?"

Ismerős ez?

"Eddigi feladatai mellett március 1-jétől megbízom a ...."

TMK:

Olvastad a Vezetékek Világában Győző bácsi sorait? :( :( :(

_Nyuszi Creative Commons License 3 napja 0 0 417862

"Nade, ezek szerint megis jo az a 75 Hz-es jel 160 km?h-ra,"

Van egy vonalszakasz, ahol jó, máshol nem. Közben megváltozott a széljárás, a már engedélyezett részek (a'la 1-es vonal) maradhat, új 160-as 75 Hz-es nem lehet. Meg nem mondom, hogy miért. Gondolom rájöttek, hogy nem arra való, még ha az idő igazolta is.

(Egyébként eléggé faragott lett az a szakasz, pont a térközök-sorompók együttműködése miatt, elég jelentős kötözgetés kellett.)

_Nyuszi Creative Commons License 3 napja 0 0 417861

"Érdekes az amerikai "ETCS", a PTC (Positive Train Control). PTC nélkül vidáman mentek az Amtrak expresszek 99 mph sebességgel (kb. 159 km/h), a teherek meg 100-120 km/h-val. Az elmúlt idők nagy balesetei miatt a Kongresszus (törvényhozás) kötelezővé tette a PTC-t a társaságoknak."

Gondolom az eltérő jogszabályi (és történelmi) háttér az oka az eltérő tapasztalatoknak. Mert a biztonsági filozófia gondolom ugyanaz (vagy esetleg az is eltér).

Előzmény: manhattani (417829)
Nachtstern Creative Commons License 3 napja 0 0 417860

Az L1 egy teljesen felesleges dolog. Mire kezdene elterjedni, már idejétmúlt is lett. Normális esetben ennek e telepítése teljesen felesleges. Az L2 szint viszont bolondbiztos.

Nachtstern Creative Commons License 3 napja 0 0 417859

Na ne.

Előzmény: lgonda (417834)
lgonda Creative Commons License 3 napja 0 0 417858

Ez így van, hogy a tökéletesen működő L2 nem visszalépés.

Csak, ha a rádiós kommunikáció nem működik, akkor vissza kell lépni az L1-re, ami már csak a balízokkal kezelt pontszerű jelfeladás.

Van előnye is, mert a hagyományos EVM jelentősen korlátozott információ feladására képes, az ETCS-hez képest.

De a jelenlegi infrastruktúra korlátait nem mindenhol oldja fel az ETCS. Sőt, egy agyonzsúfolt vonalon csak nehezíti azt a helyzetet, hogy vegyes (ETCS-sel, vagy EVM-mel felszerelt) vontatújárművek közlekednek mondjuk a 100a vonalon. Teljesen más a kiértékelési idő, kikényszerített menetsebesség változtatás...

Van benne pozitív is, meg...

De lépjünk üzemeltetési szintre. A mostani "hagyományos" berendezésünk karbantartása is elég karcsú. Kevés a létszám. Sokszor csak a muszáj javítások vannak meg. TMK egyre kevésbé. Akkor hogy fog ez működni, ha a hagyományos berendezésen túl még egy plusz rádiós rendszerrel, plusz az ETCS berendezéseivel is foglalkozni kell? Ez a jelenlegi létszámmal elég karcsú.

Előzmény: 1047 005-2 (417840)
jwkllr Creative Commons License 3 napja 0 0 417857

Mostanában a 120-on kusett kocsit járatnak IC kocsi gyanánt.

Előzmény: vrobee (417852)
v_peti Creative Commons License 3 napja 0 0 417856

Eredetileg lett volna távolsági Flirt is, de akkor új közbeszerzés, új típusengedély és hasonlók kellettek volna.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417855)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja 0 0 417855

Nem is ertem, miert nem kerult soha egyaltalan napirendre, hogy ilyen vonatot is rendeljunk... hetvegi csucsban pedig egy otreszes motovonat helyett ketto, amikor pedig nincs igeny, megy egy, a maradek pedig atkerulhet mas IC-kre vagy gyorsvonatokra. Minden szegmensben javulst hoznanak, es par oreg kocsi vegre nyugdijba mehetne (pl Bp kocsik mennenek a gyorsokra, regi B, Bo, Ao-k pedig a vegallomasra....)

Előzmény: Rollende Landstrasse (417851)
GOLAZ111 Creative Commons License 3 napja 0 0 417854

A motorvonatos-gazdaságos témához: a vonat eleje és vége.

sörösgigant Creative Commons License 3 napja 0 0 417853

Akadnak 100-as tehervonatok szép számmal, főleg a "bezzegvonalon", de másfelé is. A 90-es vonatok az általánosak, és akár nappal is gyönyörűen elférnek az amúgy eléggé sűrű személyforgalomban pl. az 1-esen...

Előzmény: vrobee (417815)
vrobee Creative Commons License 3 napja 0 1 417852

távolsági verziót, kényelmesebb ülésekkel, 1. osztályú szakasszal, 2WC-vel

Arra céloztam én is :)

Simán megfelel a Mo-n elvárt IC-színvonalnak.

Csak fel kéne nőni a motorvonatos üzemhez távolsági forgalomban (is).

Előzmény: _nyunyuka (417850)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 3 napja 0 0 417851

Na ja... Így már nekem is tetszene...

Előzmény: _nyunyuka (417850)
_nyunyuka Creative Commons License 3 napja 0 0 417850

Igen, akkor Desiroval játszották el ugyanezt.

A bussnangi gyárban mutattak épp félkész távolsági verziót, kényelmesebb ülésekkel, 1. osztályú szakasszal, 2WC-vel, ily módon nem vagyok a típus ellen, sőt...

Előzmény: Rollende Landstrasse (417849)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 3 napja 0 0 417849

Te is beleesel abba a hibába, mint tíz éve néhány frissdiplomás vasúti vezető. Azt hitték, hogy minden alkalmas "ícének", ami szépen csillog. A FLIRT elővárosi motorvonat. Én nem szeretnék 200 kilométert szorongani szűk üléseken, egy vécével kétszáz emberre.

Előzmény: _nyunyuka (417847)
vrobee Creative Commons License 3 napja 0 0 417848
Előzmény: _nyunyuka (417845)
_nyunyuka Creative Commons License 3 napja 0 0 417847

Mi a baj velük? Nekem csak egy: túl kevés van belőlük.

Amúgy igen, lemaradt... de előbb-utóbb úgyis megérjük :-).

Előzmény: Rollende Landstrasse (417846)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 3 napja 0 0 417846

Ugye lemaradt a szmájli a végéről?

Előzmény: _nyunyuka (417845)
_nyunyuka Creative Commons License 3 napja 0 0 417845

Támogatom az ötletet, főleg ha Kék Villamos!

Előzmény: DJ. Bakter (417844)
DJ. Bakter Creative Commons License 3 napja 0 0 417844

Úy gondoltad, hogy a Hajdú IC Flirt lesz? Érdekes felvetés, de az esélye nem sok.

padorjan Creative Commons License 3 napja 0 0 417843

"Csak azt nem ertem, miert zarjak ki mondjuk a 160-at EVM-mel is tudo piros flirtjeinket abbol, hogy fehervar fele menjenek ennyivel, EVM-mel, aztan ha lesz a palyaoldalon kesz ETCS meg a piros flottara is felkerul a fedelzeti egysege, akkor mennek majd ETCS-sel. Miota kesz a 30-as, azota lehetne ott gyorsabb szemelyvonatokat is kiadni, ha lenne barmennyi rugalmassag a dologban."

Biztos máshogy vannak programozva az AS-ek, mert másra nehéz gondolni. Az 1-esen is vicces, hogy a személy Komáromtól Győrig be tud hozni 5 percet csak az emelt sebesség és a nagyobb gyorsulás miatt, a gyorssalsebessel (elvileg magasabb szintű szolgáltatás) meg alapból 3 perccel hosszabb a menetidő.

"a 100-as palyaszamu gigantokkal tovabbitott ETCS-uzemmodban kozlekedo gyorsvonatok estek-keltek, a menetrendszeruseguk pont a vonatbefolzasolas miatt romaniai szinteket idezett az amugy igen europai menetrendszeruseget produkalo 1-esen"

Elég nehéz egy halom kontaktornak átadni a digitális biteket, ahogy ez a 432 és 433 sorozatnál is látható.

manhattani Creative Commons License 3 napja 0 0 417842

>Nade, ezek szerint megis jo az a 75 Hz-es jel 160 km?h-ra, ...

Az 1-esen jó, mert mire a 3. 75 Hz-es pamacs megjön, ott egy lassújel, és a vonat lelassul 160 km-ről. Más vonalakon ez egyenlőre még nem biztosított.

Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja 0 0 417841

Nade, ezek szerint megis jo az a 75 Hz-es jel 160 km?h-ra, hiszen a vonataink eleg vidaman futkosnak akar ilyen sebesseggel is ezen a szakaszon. Gondolom, inkabb a politika van a hatterben, hogy ha mar kapunk lovet valamilyen 160 km/h-s palyara, akkor legyen rajta ETCS is. Csak azt nem ertem, miert zarjak ki mondjuk a 160-at EVM-mel is tudo piros flirtjeinket abbol, hogy fehervar fele menjenek ennyivel, EVM-mel, aztan ha lesz a palyaoldalon kesz ETCS meg a piros flottara is felkerul a fedelzeti egysege, akkor mennek majd ETCS-sel. Miota kesz a 30-as, azota lehetne ott gyorsabb szemelyvonatokat is kiadni, ha lenne barmennyi rugalmassag a dologban. Mert az 1-esen, hogy, hogynem, mukodik 160-nal is a tortenet, mig a 100-as palyaszamu gigantokkal tovabbitott ETCS-uzemmodban kozlekedo gyorsvonatok estek-keltek, a menetrendszeruseguk pont a vonatbefolzasolas miatt romaniai szinteket idezett az amugy igen europai menetrendszeruseget produkalo 1-esen, aztan jottek a TRAXX-ok (amik meg szinten EVM-mel mennek).

Előzmény: _Nyuszi (417826)
1047 005-2 Creative Commons License 3 napja 0 0 417840

"Egyébként az ETCS némiképp visszalépés a mi "hagyományos" térközi biztosítóberendezésünkhöz."

Az L2 ahhoz képest sem visszalépés.

1047 005-2 Creative Commons License 3 napja 0 0 417839

"mire ez megvalósul,"

Idén megvalósul.

Előzmény: alex_86 (417833)
1047 005-2 Creative Commons License 3 napja 0 0 417838

Lásd 417830!!

Előzmény: manhattani (417832)
hmsoft Creative Commons License 3 napja 0 0 417837

Egy kis carszkojeszelói: az RZsD 2015-ös mozdonybeszerzési tervei (rzd.ru alapján)

A beruházási terv összeállt, új mozdonyokra 60,2 milliárd rubelt kívánnak költeni, amiből 484 vontatójárműre futja. A leosztás a következő.

Szinarától:
2ESz10 Gránit 4 db., buszerszekciós változat (ezzel kb. megdőlt az eredeti elmélet, miszerint a buszterszekciókat majd külön, szükség szerint szerzik be, szóval ilyen alapon jelölhetnék akár 3ESz10-nek is, de nem teszik, mert akkor újabb tanúsítási eljárás, újabb idő, újabb pénz...),
2ESz7 Fekete Gránit 3 db.,
2ESz6 Szinara 99 db.,
TG16m (kétszekciós keskeny gép a Szahalin-szigetre - mellesleg a jelölésén kívül csak annyi köze van az eredeti TG16-oshoz, hogy ugyanaz az LTZ gyártja, de immár Szinara-színekben) 15 db.,
GT1h 1 db. (valószínűleg a 002-es kerül állományba),
TEM7a 2 db.,
TEM14 (genset jellegű TEM7a) 9 db.

Transzmasholdingtól:
2ESz5 Szkif 3 db.,
3ESz5k Jermak 73 db.,
3ESz4k Doncsak 29 db.,
EP20 Olimp 4 db.,
EP2k 35 db.,
EP1m 4 db.,
2TE25a Vityaz 4 db.,
2TE25km 68 db.,
2TE116u 13 db.,
3TE116u 12 db.,
2TE116ud (GEVO motoros változat) 25 db.,
2TE116r (MTU motoros változat) 1 db.,
TEP70bsz 15 db.,
TEM18dm 64 db. (nocsak, TEM18v nem lesz, tehát egyelőre ennyit a Wärtsilä-motoros kalandról?),
TEM19 (dugattyús, földgázüzemű) 1 db. (valószínűleg a 001-es kerül állományba).

A TMH vonali dízelgépei közül a 2TE25km tartogat érdekességeket. Az átmeneti generációs, AC/DC villamos erőátvitelű 2TE25k egyszer már kukába került, de tavaly nyáron úgy éledt fel poraiból, hogy a 2TE116u gépezetét rakták a 2TE25k járműszerkezetébe. A tranzakció értelme pedig az volt, hogy Luganszk helyett Brjanszk tudjon előállítani a 2TE25a-nál olcsóbb mozdonyt arra az esetre, ha Luganszk holmi lövöldözéses problémák miatt részlegesen vagy teljesen kiesik. A tervek ezek szerint egyelőre a részleges kieséssel számolnak.

hm

cs1014 Creative Commons License 3 napja 0 0 417836

Valóban?

Egyrészt alma-körte, másrészt mire alapozod, hogy az etcs nem jó?

Ismered, használod, melyik szintjét, milyrn járművel, stb...stb...

Azért illene nem rögtön sommás véleményt a világgá kürtölni egy olyan dologról, melyről láthatóan csak igen szűkös információkkal rendelkezel. Tudniillik az etcs, mint neve is mondja (european train controll system), egy vonatbefolyásoló berendezés, a térközbiztosítás pedig pályaoldali kiépítés, önmagában nem vonatbefolyásol, csupán kombinálható különböző vonatbefolyásolókkal, így akár az etcs valamelyik, vagy szintjével is, de amellett akár más vonatbefolyásolókkal is, párhuzamosan.

v_peti Creative Commons License 4 napja 0 0 417835

Milyen szempontból?

lgonda Creative Commons License 4 napja 0 0 417834

Vagy a Flirteket odateszik. Az tudja.

Egyébként az ETCS némiképp visszalépés a mi "hagyományos" térközi biztosítóberendezésünkhöz.

Előzmény: DJ. Bakter (417831)
alex_86 Creative Commons License 4 napja 0 0 417833
Az ETCS kiépítése után lesz 160-as...

mire ez megvalósul, szerintem trágya lesz a pálya, több lesz a sárga táblás pályarész, mint a lassújel nélküli, lásd 1-es a Győr-Hegyes szakasz kivételével.
Azt karban is kell tartani, különben élvezet lesz 160-ról lassítani, gyorsulni, lassulni.,
Előzmény: DJ. Bakter (417831)
manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417832

A 100-as felújított része.

Előzmény: 1047 005-2 (417812)
DJ. Bakter Creative Commons License 4 napja 0 0 417831

Na, ebben pont olyanok vagyunk, mint Amerika. :)

Mi is vidáman megyünk 15 éve 160 km/h sebességgel EVM-mel (az 1-es vonalon, ahol a pályaállapotok lehetővé teszik), aztán kötelező lett 120 felett az ETCS.

Hogy a balesetek miatt-e, vagy más miatt, azt ne tudom....

A 100-as vonal azonban szerintem is 120-as most még. Az ETCS kiépítése után lesz 160-as, utána már csak a TRAXX-ok kerekeit kell megcsinálni, néhány új IC kocsit kell beszerezni, és indulhat is a menetrendszerinti 160 km/h.

1047 005-2 Creative Commons License 4 napja 0 0 417830

"Azt hallottam, hogy a 100-as egy felújított szakaszán a bizber miatt csak 140 a megengedett legnagyobb sebesség,"

Hallani hallhattad csak nem igaz.Sehol nincs a 100-ason 120 km/h-nál nagyobb pályasebesség engedélyezve.

Viszont gőzerővel építik az ETCS-st,a 100a majd minden állomásán áll a torony,fektetik a kábeleket a teljes szakaszon.

manhattani Creative Commons License 4 napja -1 0 417829

Ezt, gondolom, az ETCS gyártók mondják :-)

Azt hallottam, hogy a 100-as egy felújított szakaszán a bizber miatt csak 140 a megengedett legnagyobb sebesség, lehet hogy rosszul. A komoly szakember most nem érhető el.

Érdekes az amerikai "ETCS", a PTC (Positive Train Control). PTC nélkül vidáman mentek az Amtrak expresszek 99 mph sebességgel (kb. 159 km/h), a teherek meg 100-120 km/h-val. Az elmúlt idők nagy balesetei miatt a Kongresszus (törvényhozás) kötelezővé tette a PTC-t a társaságoknak.

A 200 fölött járó Acelának az Amtrak a saját vonalán Alstom gyártmányú, PTC-szerű bizbert épített ki a Washington-NY-Boston korridorvonalon.

Előzmény: _Nyuszi (417826)
GOLAZ111 Creative Commons License 4 napja 0 0 417828

Mit keres ott? Én Féhérgyarmat körül láttam utoljára, kb. 100 éve.

Előzmény: lacosska (417821)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 417827

Sejtettem.

Előzmény: manhattani (417820)
_Nyuszi Creative Commons License 4 napja 0 0 417826

A 75 Hz azt hiszem, 120-ig (130-ig) lenne jó, de nem tudom, hogy miért. Az 1-esen a "mindig vannak egyenlőbbek" jegyében jó 160-ra is. :) / :(

Jelenleg az a széljárás, hogy 120 feletti sebességre ETCS kell.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417825)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 4 napja 0 0 417825

Nah, Nyuszi, ha mar itt vagy, egesz pontosan miert is kell nekunk mindenhol ETCS-sel vacakolni 120 felett, es itt az egyesen miert lehet 160-nal is repeszteni EVM-mel? Mashol meg miert nem?

_Nyuszi Creative Commons License 4 napja 0 0 417824

Kevés olyan biztber. van, ami nem engedné a 160-at. Leginkább olyan gond lehet, hogy a jelfeladást nem érdemes kiépíteni pl. egy SH-nál vagy vasgombosnál, ezért max. 100-as. Vagy angolvas van az átmenőben, ezért 100-as. Vagy a jelzők láthatósága miatt alacsonyabb sebességet írnak elő itt-ott. Ezek nem feltétlenül csak és kizárólag biztberes kérdések, általában az egész infra egyben jutott el odáig egy-egy állomáson, hogy komplexen kell felújítani.

A lépcső egyébként nem 160-nál van, hanem 120-nál: az emelt sebességnél néhány áramköri módosítás kell, főleg akkor, ha van állomási sorompó. Azaz: (0;120] olcsóbb, mint a (120;160] alk. legnagyobb sebességre használható biztber.

Előzmény: manhattani (417810)
_Nyuszi Creative Commons License 4 napja 0 0 417823

"Miért kell ahhoz 160-as pálya?"

Mert 120-ra úgysem adnak pénzt, 160-ra meg igen, gondolom.

Előzmény: vrobee (417779)
lgonda Creative Commons License 4 napja 0 0 417822

Az a felüljáró, amit elbontottak, az a dunaparti vágány volt. Az nem deltavágány volt Kelenföld Sorút között, hanem valóban a dunapartra ment (arra a részre, ahol ma a nemzeti áll, meg a nagy irodaházak a Dunaparton a Boráros tér felé.. Valamint nem is azon járt a színház vonat, hanem Sorútról ment le a HÉV-re.

Előzmény: v_peti (417783)
lacosska Creative Commons License 4 napja 0 0 417821

Hali!!! 

2 fotó a váci éjszakák csendjét megtörő szépségről: 

vonattal: http://indafoto.hu/lacosska/image/22405837-b52c7ea0/user

vonat nélkül: http://indafoto.hu/lacosska/image/22405841-94c6f7ee/user

manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417820

Nnnna! Miket mondok! Segélyszerelvény. Bocs, az alkohol beszélt belőlem.

Ez.

Előzmény: M63 010 (417819)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 417819

Mi az a segédszerelvény?

Előzmény: manhattani (417818)
manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417818

>Ahogy tudom, a tehervonatokat ott szokták "felgyorsítani", ahol tényleg nagyon muszáj: ahol sűrű, gyors személyszállító vonatokkal vegyes közlekedés van.

Egyszer az ABNymot III. osztályú segédszerelvénnyel kényelmes sebességgel gurultunk az éjszakában az 1-esen, Szombathely felé. Egyszer csak előjelzés 40-re, aztán át a helytelenre, és kisvártatva elhúzott mellettünk egy öléggé gyors teher Giganttal, úgy kb. 100-zal, erős villogás közepette.

Azt gondolom, nappal még a 100 is kevés lenne, főleg hogy egy 60-as lassúról még Giganttal is nehezebben gyorsul föl, mint egy ablakos.

Előzmény: vrobee (417815)
manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417817

Ehhez adatot kell gyűjtenem, nemsokára.

Előzmény: 1047 005-2 (417812)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 417816

Hogy nézne ki Szeged, ha az árvíz után trizs77 olvtárs módjára lett volna újjáépítve, és nem széles körutakkal és sugárutakkal a jövőre gondolva.

Előzmény: sssey (417803)
vrobee Creative Commons License 4 napja 0 0 417815

Ahogy tudom, a tehervonatokat ott szokták "felgyorsítani", ahol tényleg nagyon muszáj: ahol sűrű, gyors személyszállító vonatokkal vegyes közlekedés van. Ritkán élnek vele, gondolom, mert gördülőállomány-oldalról drága, és a szállítás szempontjából túl nagy haszna nincs (nem azzal megy el az idő, amikor halad a vonat)...

Azért ez az állapot, amikor két vágány ne lenne elég, szerintem a 150-esen a legoptimistább forgatóköny szerint is elég messze van.

Előzmény: gysevic (417811)
GOLAZ111 Creative Commons License 4 napja 0 0 417814

Talán a jelent is kellene nézni. Budapest és Belgrád között napi több ezer utas van, csak éppen nem vonattal mennek.

Előzmény: sssey (417803)
GOLAZ111 Creative Commons License 4 napja 0 0 417813

Már látogatható az első fogságban született miniszteri biztos

Három hete született meg, de a gondozól eddig nem tartották elég erősnek ahhoz, hogy kiengedjék a kifutóra. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: schlumberger (417806)
1047 005-2 Creative Commons License 4 napja 0 0 417812

Melyik az a vonal amelyiknek a vonalvezetése és a pályája 160 km/h-s,de a "biztbere" nem?

Előzmény: manhattani (417810)
gysevic Creative Commons License 4 napja 0 0 417811

" most már eljutottunk odáig, hogy a fejlesztés a teherforgalomnak kell. Miért kell ahhoz 160-as pálya? "

Miért ne lehetneezzel egy időben - más forrásból - járműoldalon is fejleszteni,hogy egy tehervonat ne csak 60-80-al tudjon haladni? Legalább a pályákba legyen beépítve egy kevés a "lehetséges jövőből". Ha egy irányvonat mehetne 100-120-as tempóval,talán kedvezőbb menetvonalakat lehetne alkotni a vonalra,tovább növekedhetne a vonal kapacitása... Vagy több idő jutna esetleg a szerelvények útközbeni átvizsgálására(mert hamarabb ér a rendezőkhöz)persze ezek egy részét műszeresen,menet közben is el lehet végezni.

manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417810

Van olyan vonal, amely a vezetése szerint lehetne 160-as, de a biztbere miatt nem lehet.

Előzmény: 1047 005-2 (417809)
1047 005-2 Creative Commons License 4 napja 0 0 417809

"Biztber meg másmilyen kell,"

Nem kell.

Előzmény: manhattani (417807)
manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417808

>Akkor csak építsék be valami pláza közepébe, hogy ne látsszon :) .

Így?

(Melbourne Daimaru áruháza ráépült egy, ott réginek számító lőportoronyra.)

Nomost, Kelenföldön ehhez óriási pláza kéne :-)

Előzmény: vrobee (417774)
manhattani Creative Commons License 4 napja 0 0 417807

A pálya szempontjából.

Biztber meg másmilyen kell, az meg q..va drága.

Előzmény: r1232 (417805)
schlumberger Creative Commons License 4 napja 0 0 417806
r1232 Creative Commons License 4 napja 0 0 417805

Nem kell 160-as pálya, de ha a nyomvonal megfelelő, akkor a teherforgalom igényeinek megfelelő teherbírású pálya már viszonylag kevés +költséggel alkalmassá tehető 160-ra.

r1232 Creative Commons License 4 napja 0 0 417804

A következő lépés lehet a vágányok melletti lepratelep (aka. utasfelvételi épület) ledózerolása.

A felújítás is teljesen jó lenne.

sssey Creative Commons License 4 napja 0 0 417803

trizs77

Ehhez képest, ma jó napja van a vasútnak, ha mindkét irányban van 100-100 fő fizető utas a két főváros között, de sűrűbb azoknak a napoknak a száma amikor ez bizony 50-50 fő.

Nagyon-nagyon nem jó a hozzáállásod! A mából indulsz ki, pedig a jövőt kellene nézned.

Ha lenne gyorsvasút óránként, az utasszám is lehet, hogy kétszeresére is növekedne.

Ez alapján sem térülhet meg?

:-)))))))))))))))))

(Ez nem biztos, hogy Neked szól... :-)))))

sssey

Előzmény: trizs77 (417796)
DJ. Bakter Creative Commons License 4 napja 0 0 417802

"Ha valóban 160-as pályát akarsz (akarsz olyat ?) akkor el kell kerülnöd a lakott területeket, mert a mai polgármesterek nem engedik meg, hogy falujukban/kisvárosukban építs a falu közepén kettő db, 4 km hosszú zajvédő falat, melyek között a vonat valóban 160-al megy, s náluk ráadásul meg sem áll."

Ez konkrétan nem igaz. Egy, korábban közlekedést tanító oktatónak ennél felkészültebbnek kellene lennie.

A 150-es vonal csak Dunaharasztin és Dunavarsányon megy át a "falu közepén"), utána végig a szélén, vagy olyan helyen metszi a településeket, amelynek egyik oldalán ipari terület található.

Ezért simán megoldható a jelenlegi nyomvonalon, hogy a vonal Dunavarsány (kiz) és Kelebia (kiz) között 160-as, esetleg Kiskunhalason az átmenővágány lassújeles.

És ha megfigyeljük, hogy a 100-as és a 120-as vonal is (engedély szerint) 160-ra épült át, pedig átmegy Törökszentmiklóson, Gyoamenrdődön "a falu közepén" amik inkább városok.

--------------

Az már más (forgalmi, közlekedésmérnöki) kérdés, amit a következő hozzászólásodban írsz is, hogy a napi 100 utasnak megéri-e, valamint az, hogy várható-e érdemi utasszámnövekedés, esetleg más közlekedési módtól átszippantva. Ezen tényleg érdemes elgondolkodni, és azt hiszem a választ gyorsan megkapjuk.

Előzmény: trizs77 (417784)
_nyunyuka Creative Commons License 4 napja 0 0 417801

Nekem már sikerült, VÉGRE nem kell fél napig sorbanállni az Akácfa utcában egy éves bérletért. (Mint régen...)

Előzmény: troglodita (417794)
v_peti Creative Commons License 4 napja 0 0 417800

Miért lennék próféta. A Szabadka-Belgrád utasszámhoz a Nyíregyháza-Budapest jó közelítés lehet, nem?

Előzmény: trizs77 (417799)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417799

Petike

Másod állásban próféta (jós) is vagy ?.....................................:-))

Előzmény: v_peti (417797)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417798

Szabadka ca. akkora, mint Nyíregyháza, Újvidék meg, mint Debrecen! Nem beszélve a kisebb állomásokról. Azaz a vonal 60%-án kihasznált lenne, 30%-án (Bp-Kkhalas) félig-meddig kihasznált, és 10%-án gyengébben kihasznált, de csak az úniós csatlakozásig!

Tehát már megint csúsztattál!

v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417797

Ácsi!

Budapest és Bécs vagy Budapest és Pozsony között mennyien járnak naponta vonattal? Többen? Igen! Miért is? Talán azért, mert nem egy fél nap az eljutási idő. Ha Pozsonyba és Bécsbe megéri kétóránként (óránként) vonatot indítani, akkor Belgrádba is megérné egy kétórás ütem, mert az utasokat hozna. Főleg, ha a szerbek majd belépnek az Únióba, ami 10 éven belül valószínű.

Na meg ne csak a Budapest-Kiskunhalas utasokat nézd, hanem a Szabadka-Újvidék-Belgrád szakaszt is. A Belgrád-Szabadka vonalon kétóránként tele lesznek a vonatok. Budapest-Kiskunhalas között félig-háromnegyedig. Most akkor üzletileg gyenge rész csak a Kiskunhalas-Szabadka szakasz, az meg a ca. 350 km-ből mindössze 40!

Előzmény: trizs77 (417796)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417796

Nem keverni, nem keverni.

Olvtársaink egy része - ez ügyben - annyira figyelmes mint a Kunpeszéri Hírharsona külső munkatársa (cikk írója) a hetedik feles után a a hírforrásnak tekintett helyi kupolateremben.

(kocsmában)

Nem összekeverni a nagy sebességű SZEMÉLYSZÁLLÍTÓ vasutat, egy tehervonatok számára készülő vasúttal.

Amennyiben Budapest és Belgrád között meglesz az óránkénti 300-500 fizető utas, irányonként, akkor felületes olvtársaink is biztosak lehetnek abban, hogy a belinkelt képekhez hasonló gyors- vagy nagy sebességű vasút a két főváros között meg fog épülni.

Ez ugye alsó hangon is kb. 6000 vasúti utast jelent odafelé és ugyanennyit visszafelé = naponta.

cca. 12.000 fizető utas/nap.

Vagy többet.

Ehhez képest, ma jó napja van a vasútnak, ha mindkét irányban van 100-100 fő fizető utas a két főváros között, de sűrűbb azoknak a napoknak a száma amikor ez bizony 50-50 fő.

Márpedig ha 100 fő van (két irány együtt) a 12.000 helyett akkor a kihasználtság ugye csak 0,8%-os.

0,8%-ra pedig nem építenek nagy sebességű gyors vasutat.

Se kínaiak, se magyarok, se a pirézek.

troglodita Creative Commons License 5 napja 0 0 417795

azér' a kínai olvtársak igen érdekes megoldást választottak, itt pl. egy falucska házai fölött hasít nyílegyenesen a gyorsvasút: https://maps.google.com/maps?ll=45.502888,126.327281&spn=0.006399,0.007135&t=h&z=17

Előzmény: attus germanicus (417791)
troglodita Creative Commons License 5 napja 0 0 417794

én nem is tudom elképzelni, hogyan tudok már évek óta pöstön járni-kelni és még egyszer sem tettem be a lábamat egy ilyen közlekedési okosítóba ,-)

Előzmény: martinaxe7 (417793)
martinaxe7 Creative Commons License 5 napja 0 0 417793
Előzmény: martinaxe7 (417792)
martinaxe7 Creative Commons License 5 napja 0 0 417792
attus germanicus Creative Commons License 5 napja 0 0 417791

Harbin - Dalian nagysebességű vasút.

v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417790

Köszi, akkor nem a hídra ment a vonal, hanem a Dunapartra, ahová a Fradiból tolatott ki a vonat.

Előzmény: Rollende Landstrasse (417789)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 5 napja 0 0 417789
Előzmény: v_peti (417787)
jwkllr Creative Commons License 5 napja 0 0 417788

Olvastam már nem egy olyan cikket, ahol kínai kormánytisztviselőket vontak elég drasztikusan felelősségre korrupció miatt.

Manapság több vasutat építenek mint bárki a környékünkön, és így feltehetően tudnak számolni is.

Lehet, hogy pontosan számolnak, a korrumpálhatókat meg fizessük mi a közpénzből.

Előzmény: trizs77 (417766)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417787

Na de felüljárón keresztül ment nem? Hol egy régi térkép?

Előzmény: Rollende Landstrasse (417786)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 5 napja 0 0 417786

Szerintem a Dunapart rendezőre vezető vágányra emlékszel. Fradiból ágazott ki, a 150-es vonallal párhuzamos az első 100 méteren. Mára egy csonkavágány maradt belőle.

Előzmény: v_peti (417783)
vrobee Creative Commons License 5 napja 0 0 417785

Nem önmagában a kora miatt. A korának annyi köze van hozzá, hogy az eltelt száznemtomhány évben a körülötte zajló változások miatt lényegében elvesztette a funkcióját.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417781)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417784

160-as pálya azért kell, mert akkor elvileg egy nap alatt lehet Budapest és Belgrád között megfordulni.

-------------

Petike !

Most meg tegnap írtál le Neked, olvtársaid, többször, hogy el ne felejtsd :

A 150 vonal (ha megújul) NEM a személyszállítás miatt újul meg hanem a teherfuvarozás miatt !

Ha megújul ?

Budapest és Belgrád között naponta 2-4 busznyi utas utazik ma vonattal.

Soxor még annyi se.

Miattuk kár lenne elkölteni 400 milliárd forintot.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

1./ Ha valóban 160-as pályát akarsz (akarsz olyat ?) akkor el kell kerülnöd a lakott területeket, mert a mai polgármesterek nem engedik meg, hogy falujukban/kisvárosukban építs a falu közepén kettő db, 4 km hosszú zajvédő falat, melyek között a vonat valóban 160-al megy, s náluk ráadásul meg sem áll.

2./ Ha elég a 100-120 km/h (valószínűleg elég) akkor meg a lakott területeken, + állomásokon 80-100 km/h-ra építik ki, lakott területen kívül 120-160 km/h-építési sebességre, amiből 100-120 km/h lehet az üzemi sebesség.

3./ Aki egy nap alatt akar(t) megfordulni Budapest-Belgrád-Budapest útvonalon az eddig se vonattal ment, ezután se vonattal fog menni.

Előzmény: v_peti (417782)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417783

Akkor honnan hová vezetett a soroksári út elején elbontott felüljárós vágány? Ahol nemrégiben még színházvonatok is közlekedtek.

Előzmény: kihúzóvágány (417780)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417782

160-as pálya azért kell, mert akkor elvileg egy nap alatt lehet Budapest és Belgrád között megfordulni.  Na meg versenyképes lehet a repülővel, akár még a Belgrád-Bécs is.

Ashi Valkoinen Creative Commons License 5 napja 0 0 417781

Barmilyen meglepo, de az epulet nem a kora miatt valt leprateleppe.

kihúzóvágány Creative Commons License 5 napja 0 0 417780

Szerinted volt ott valaha is vágány?

Előzmény: v_peti (417777)
vrobee Creative Commons License 5 napja 0 0 417779

Így van. A szállítási költségeket még egy vasútvonal érdemben nem fogja befolyásolni - az viszont a mi gazdaságunkat fogja, hogy ez rajtunk megy-e keresztül... Ezzel nem azt mondom, hogy akárhányszázmilliárdért megéri a 150-est fejleszteni.

---

Más: most már eljutottunk odáig, hogy a fejlesztés a teherforgalomnak kell. Miért kell ahhoz 160-as pálya?

Előzmény: v_peti (417778)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417778

A problémát én másban látom. Újabb útvonalon fog beömleni a sok olcsó kínai szemét, tönkre téve az európai és a magyar termelés egy részét, mint ahogy azt eddig is tapasztaltuk. Aztán lehet csodálkozni, hogy miért is van annyi munkanélküli. Mert próbáljon meg valaki versenyezni a kínai munkaerővel, amelyik egy tál rizsért dolgozik egy nap...

A kínai szemét eddig is bejött. És mivel kiszámoltam, hogy egy Európai viszonylatban mennyire 0 a szállítási költség, ezért ezt jelentős mértékben nem fogja befolyásolni.

Számolja ki valaki, hogy hány sörnyitó (aprócikk), műanyagedény (olcsó áru), póló (közepes árú áru), nokiásdoboz (mobillal töltve) fér rá egy raklapra. Utána meg számolja ki egy raklapnyi áru szállítási költségét 1000 km-re. Utána ezt vesse össze a termékek árával. Majd utána a szállítási költséget felezze le. (Tegyük fel, hogy vasúton fele annyi lesz, mint kamionnal.) Majd újra számolja ki ezt.

Majd nézze meg, hogy az adott termékcsoport árában ez mekkora részt tesz ki. Meg fog lepődni, hogy milyen keveset!

Előzmény: alkotasu (417768)
v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417777

Ha már Fradi. Miért kellett megszüntetni a hídról a 150-esre kanyarodó vágányt? Elég sok vonat jár ebbe az irányba, nem?

trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417776

http://www.vg.hu/vallalatok/rakapott-a-katasztrofavedelem-az-ellenorzesekre-445079

Jelentősen megszaporodtak az Országos Katasztrófavédelem (OKF) ellenőrzései.

Az OKF egymaga sokszor többször kopogtat a vasútvállalatoknál, mint az összes többi hatóság együtt.

Értesülésünket a Hungrail Magyar Vasúti Egyesületnél megerősítették: a szervezet tagvállalatainál tavaly kétszer annyi OKF-ellenőrzés volt, mint 2012-ben.

Havi 10-12 alkalomnál többször érkeztek, igaz, egyre kevesebb eljárást indítanak.

A MÁV hálózatán tavaly több mint 240 ezer, veszélyes árus kocsi futott, ebből 6365-öt érintett az 516 ellenőrzés. A GYSEV sínjeit közel 2500, a RID (a veszélyes áruk szállítására vonatkozó nemzetközi szabályozás) hatálya alá tartozó vonat használta.

A legnagyobb hazai vasúti árufuvarozó, a Rail Cargo Hungaria Zrt. több mint 130 ezer kocsit indított útnak, és 35-nél történt olyan, rendkívüli esemény, amelynek elhárításában a MÁV, vagy az RCH vegyvédelme vett részt, a katasztrófavédelem jelenlétében. Ezen esetek száma is csökken. Magyarországon évek óta nem volt súlyos környezeti kárt okozó vasúti baleset.

A Világgazdaság érdeklődésére az OKF-nél megerősítették, hogy egyre több ellenőrzést indítanak, de cáfolták, hogy leggyakrabban a vasútvállalatokhoz járnának. Ez utóbbiak veszélyesáru-szállítását tavaly nagyjából annyiszor tesztelték, mint 2013-ban.

http://www.vg.hu/vallalatok/rakapott-a-katasztrofavedelem-az-ellenorzesekre-445079

trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417775

Tudom, műemlék, meg ki kell váltani a többi funkciót.............

--------------

Hála Istennek nem műemlék.

vrobee Creative Commons License 5 napja 0 0 417774

Na, helyes! Igencsak kívánkozott ez a lépés, de nem gondoltam volna, hogy kevesebb, mint egy évvel a metró megnyitása után össze is jön.

Kíváncsi vagyok, mikorra sikerült volna, ha nem dől össze a Déli...

A következő lépés lehet a vágányok melletti lepratelep (aka. utasfelvételi épület) ledózerolása.

Tudom, műemlék, meg ki kell váltani a többi funkciót... Akkor csak építsenek be valami pláza közepébe, hogy ne látsszon :) .

Előzmény: sosiforda (417773)
sosiforda Creative Commons License 5 napja 0 0 417773

http://www.bkk.hu/2015/02/jelentos-integracios-lepes-a-kozlekedesi-szolgaltatasokban-%E2%80%93-a-bkk-zrt-megkezdi-a-mav-start-zrt-jegyeinek-ertekesiteset-kelenfoldi-ugyfelkozpontjaban/

"Jelentős integrációs lépés a közlekedési szolgáltatásokban – A BKK Zrt. megkezdi a MÁV-START Zrt. jegyeinek értékesítését kelenföldi ügyfélközpontjában2015. február 27., péntek

A BKK Zrt. és a MÁV-START Zrt. 2014-ben értékesítési együttműködést kezdeményezett, melynek eredményeképpen megállapodtak arról, hogy a vasúttársaság vonatjegyeit és bérleteit a BKK Zrt. kelenföldi ügyfélközpontjában is értékesítik.

A megállapodás most különösen aktuális, mert a Déli pályaudvart – a Gellért-hegy nyúlványa alatt húzódó alagút feletti rézsű megcsúszása miatt – ideiglenesen le kellett zárni, így a Kelenföldi pályaudvarra az eddigieknél is nagyobb terhelés hárul a vasúti személyforgalom kiszolgálásában. A BKK Zrt. a vasúti jegyek értékesítésével kíván segítséget nyújtani a pályaudvar tehermentesítésében.

A Kelenföldön tavaly megnyitott BKK Ügyfélközpont jelentős kapacitásokkal rendelkezik: kivitelezésekor a BKK Zrt. minden szükséges informatikai és egyéb infrastrukturális előkészítést megtett annak érdekében, hogy egy majdani MÁV-START-együttműködéssel vasúti jegyeket is értékesíthessen. Ennek köszönhetően 2015. február 27-étól a vasúti menetjegyek és bérletek is megvásárolhatók a BKK ügyfélközpontjában, mely mindennap reggel 5:30 és 22:00 között várja az ügyfeleket."

sosiforda Creative Commons License 5 napja 0 0 417772

http://www.mav-start.hu/ajanlatok/utazasi_ajanlat.php?mid=154ef27f7ba7cb

"A Vonatinfo alkalmazás fejlesztését és üzemeltetését a MÁV-START finanszírozásából a MÁV Szolgáltató Központ végzi. Az új, ingyenesen letölthető alkalmazás reményeink szerint előkelő helyet tölt majd be a hasonló típusú keresők között, mivel funkciókban a leggazdagabb megoldásról beszélünk. A fejlesztés a MÁV-START Informatika szervezete által megadott igények és specifikációk mentén történt, a szerződéskötést és a projektvezetést is a MÁV-START szakemberei végezték.

Az alkalmazás mindhárom piacvezető, Magyarországon elérhető platformra elkészült. Az Android rendszert használók számára már néhány napja elérhető , az iOS-re kifejlesztett verzió  jóváhagyása pedig az úgynevezett code review  fázisban tart, ami azt jelenti, hogy az Apple szabályzata szerint harminc napon belül zöld utat kaphat. A Windows telefonok tulajdonosainak sem kell sokáig várniuk, mert rövidesen ők is letölthetik és használhatják a MÁV-START új mobilapplikációját."

Előzmény: neofrix baszmacs (417756)
_Nyuszi Creative Commons License 5 napja 0 0 417771

"Lásd a 30-as vonalat: a pálya kész, a bizber még csak nemrég kezdődött."

Nemrég alatt mit értesz?

trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417770

És hitelbe "ígérték" vagy "csak úgy" odaadják, esetleg a (megemelt?) pályahasználati díjakat X évig ők kapják? Nagyon nem mindegy...........

------------

Jó kérdés.

Mivel úgy 4-6 éve még a WC papír is titkosított, így korrekt válasz nem adható.

Zárfékezői körökben azt beszélik, hogy hitelt kapunk annak az 1 milliárd eurónak a képében, amit úgy törlesztünk, hogy amíg a keret tart,  a tehervonataik után nem számolunk fel pályahasználati díjat, vagy nagyon jelentős mértékbe (60-80%) csökkentjük e díjat.

István Gyuri Creative Commons License 5 napja 0 0 417769

trizs77: Tehát a magyar államnak nem sokat 60-80 milliárdot kell hozzátennie a kinaiak által ígért kb. 310-320 milliárd forinthoz.

És hitelbe "ígérték" vagy "csak úgy" odaadják, esetleg a (megemelt?) pályahasználati díjakat X évig ők kapják? Nagyon nem mindegy...

alkotasu Creative Commons License 5 napja 0 0 417768

"Ha megépítenék még mindíg ott maradna a kérdés:

- Mit csinálsz a sok tehervonattal ha felért Budapestre ?

- Mindet beviszed Fradiba és mindegyik gépe körbe jár ?"

Miért? Te már láttál terveket? Hol van az kőbe vésve, hogy ez csak helyben cserés felújítás lesz? És ha igen, akkor mindent egyszerre szoktak megvalósítani? (Lásd a 30-as vonalat: a pálya kész, a bizber még csak nemrég kezdődött.)

Tudom, hogy most mindent divat fikázni, köpködni (persze ennek egy részének meg is van az alapja), de azért néha észre kellene venni a jó dolgokat is. Például azt, hogy felújítják a vasutat.

A problémát én másban látom. Újabb útvonalon fog beömleni a sok olcsó kínai szemét, tönkre téve az európai és a magyar termelés egy részét, mint ahogy azt eddig is tapasztaltuk. Aztán lehet csodálkozni, hogy miért is van annyi munkanélküli. Mert próbáljon meg valaki versenyezni a kínai munkaerővel, amelyik egy tál rizsért dolgozik egy nap...

alkotasu Creative Commons License 5 napja 0 0 417767

Nem tudom, mi volt várható.

Egy ellenzéki hírportál csinált egy bulvárcikket egy másik médiaszereplő becslése alapján. Ennyi történt. Maga a cikk is megemlíti, hogy a szerződésben, amit megszereztek, nincsen ár. Nem azt mondom, hogy nem lehet ettől még akár ennyi is, de még nem tudjuk. Majd ha lesznek szerződések.

Egy embert ne temessünk addig, ameddig, ameddig nem halt meg.

Előzmény: trizs77 (417747)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417766

A kínaiak beígértek erre a szakaszra (Bpest-Kelebia =163 km) 1 milliárd eurot.

Ok.

De várható volt, hogy többe kerül.

A mostani első számítások szerint úgy 380-390 milliárdba.

Tehát a magyar államnak nem sokat 60-80 milliárdot kell hozzátennie a kinaiak által ígért kb. 310-320 milliárd forinthoz.

Ha megépítenék még mindíg ott maradna a kérdés:

- Mit csinálsz a sok tehervonattal ha felért Budapestre ?

- Mindet beviszed Fradiba és mindegyik gépe körbe jár ?

Mert a budapesti átvezetés még se kigondolva sincs, se pénz sincs hozzárendelve.

Előzmény: v_peti (417764)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417765

A jegyvizsgáló elmenesztette a vonatát, majd lemaradt a vonatról.

A vonat, nélküle elment.

Nem öröm, de évente 3x vagy 5x előfordul.

Na bumm.

A mostani esetben, mivel közöl volt a párhuzamos közút, kalauzunk kiszaladt az útra, leállította az első autót.

Közölte a meglepett sofőrrel, hogy ott a vonat, én vagyok a kalauza, lemaradtam, kérem érjük utol.

A gkv beletaposott és a következő állomáson 1 perc késéssel ugyan de megérkezett a kalauz is vonatához.

Megköszönte majd odaballagott a vonathoz, közel állt a lépcsőhöz és innen is elmenesztette a vonatot.

Innen csak két perc késéssel, te tovább indultak.

-------------

A mostani esetben a szokatlan/humoros ahogy a jelentést leadó fogalmazott :

....."...Megstoppolta a közutat....."....

v_peti Creative Commons License 5 napja 0 0 417764

Mi kerül ennyibe?

Egyszerűen ki kell építeni egy 160-as (mivel sík és egyenes terep, ezért lehet nyugodtan 160 és nem 120) pályát, egyágányosan, részlegesen duplavágányosan.

_Nyuszi Creative Commons License 5 napja 0 0 417763

Ugyanúgy adminisztratív lépésekkel lehet orvosolni mindkettőt, és vezetői szinten ugyanúgy nem viszi át az ingerküszöböt. Persze, pénz is kell hozzá, de lássuk be, hogy a MÁV költségvetését nem ez viseli meg igazán.

Előzmény: r1232 (417759)
hmsoft Creative Commons License 5 napja 0 0 417762

Egy kis carszkojeszelói: távol-keleti dupla tehervonatok (rzd-partner.ru alapján)

Miközben az oroszországi mozdonygyárak áthidaló hitelszerződéseket kötnek a VTB bankkal, hogy mégse kelljen leállniuk addig, amíg az RZsD nem rendezte az infrastruktúrakötvényeit, és nem rögzítette az idei rendelésállományát, addig a Távol-Keleti Vasút nekiállt szélesíteni a közbesorozott mozdonycsoportos tehervonatok közlekedtetésének a területét. Eddig a bajkálontúli Belogorszktól a távol-keleti Habarovszk-2 rendezőig a tehervonatok legfeljebb az "új alapegység" (7100 tonna) felállásban közlekedhettek végig, és csak egyes szakaszokon mehetett "másfeles" (másfél régi alapegység, azaz 9 ezer tonna) vagy "dupla" (két régi alapegység) vonat. A Bajkálontúli Vasút időközben lerendezte a saját szűk keresztmetszeteit, és most a keleti szomszédon a sor. Ők márciusig készülnek fel az Arhara-Izvesztkovaja szakaszon, és ha megvan, akkor Belogorszktól Habarovszkig végig mehet a 12 ezer tonna. A vonalvezetés mellesleg nem egyszerű, tiszta "hullámvasutazás" az egész, tele kissugarú ívekkel (kivéve Habarovszk környékét, ami sík az Amúr öntésterülete miatt). A dízelesek is villantanak egy kicsit, mert eddig a szintén nem egyszerű vonalvezetésű Volocsajevka-2 - Komszomolszk-na-Amure között (ez egy összekötővonal a transzszib és a BAM között), 3TE10m-mel 4900 tonna volt engedélyezett. Tolóval több, de erre nemigen volt szükség. Időközben rájöttek, hogy miért ne lehetne itt is legózni, ha éppen szűkül az áteresztőképesség valami miatt, és miután a hatóság áldását adta, máris mehet a 9800 tonna.

hm

manhattani Creative Commons License 5 napja 0 0 417761

Nem rossz, de ez sem! :-)

Tiszta Amerika...

Előzmény: neofrix baszmacs (417756)
manhattani Creative Commons License 5 napja 0 0 417760

És a betöltetlen státuszokra miért nem lehet fölvenni? :-)

Előzmény: r1232 (417759)
r1232 Creative Commons License 5 napja 0 0 417759

Nem ugyanarról beszélünk.

Te a betöltetlen státuszokról beszélsz, én viszont alapvetően a hiányzó státuszokról, amire értelemszerűen nem lehet felvenni senkit.

Előzmény: _Nyuszi (417754)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417758

Olvastam néhány éve egy jelentésben, hogy az a pénz, ami pályakarbantartásra jut, azt a szervezet fenntartására költik.

--------------

Rosszul emlékszel.

Valóban sok a személyzeti költség, de nem éri el az 50%-t sem.

trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417757

a 150-es vonal topikjában (kb. 3 hete) részletezve kitárgyaltuk, hogy a vonal felújítása, korszerűsítése 90%-ban árúfuvarozási célú lehet csak és csak erős barokkos túzással 105 az ami a személyszállítást is érinti.

Előzmény: misi967 (417749)
neofrix baszmacs Creative Commons License 5 napja 0 0 417756

Volt már? Androidra már letölthető, ios-re állítólag pár nap múlva.

http://vonatinfo.mav-start.hu/

manhattani Creative Commons License 5 napja 0 0 417755

Olvastam néhány éve egy jelentésben, hogy az a pénz, ami pályakarbantartásra jut, azt a szervezet fenntartására költik.

Vagyis kiosztják fizetésként. Ha pénz kéne valamit csinálni is, arra már nem jut.

Így persze hogy létszámstop van, nem akarnak új embert, aki persze hogy kérne a fizetési keretből, amilyen mohók ezek az új belépők.

Előzmény: _Nyuszi (417754)
_Nyuszi Creative Commons License 5 napja 0 0 417754

Nem ezen múlik. Ismerek olyat, aki részmunkaidőben menne, miközben maradna a jelenlegi munkahelyén is, részmunkaidőben (ez speciel nem a végrehajtó szolgálatnál, hanem mérnöki munkakörben). Erről a MÁV hallani sem akar. Aki a MÁV-hoz megy, az csak teljes munkaidőben teheti, úgy tűnik. Hát, elment máshová.

De biztosan tudom, hogy a "kétkezi" munkások táján is ez a helyzet, sajnos... :(

Ha létszámstop van, az számomra azt jelenti, hogy nincs elég nagy igény új munkaerőre. Ha lenne, akkor nem lenne létszámstop.

Előzmény: r1232 (417753)
r1232 Creative Commons License 5 napja 0 0 417753

A kettő nem zárja ki egymást.

Létszámstop..

Előzmény: _Nyuszi (417752)
_Nyuszi Creative Commons License 5 napja 0 0 417752

Érdekes, talán még sincs akkora hiány egyes infra-területeken.

Több embert ismerek, aki egyszerűen nem tud bejutni oda, így inkább elmegy máshová. Lehet, hogy a HR nem tud az emberhiányról?

Előzmény: r1232 (417745)
manhattani Creative Commons License 5 napja 0 0 417751

>Az országnak az jó üzlet hogy anno pont ezt az ágazatot adták labanc kézre, ...

Akkoriban nem az vezérelte az "üzletkötőket", hogy jó üzlet-e valami az országnak.

A kelebiai, egyáltalán nem szupervasút :-) hatására a kínai kereskedelmi tevékenység Magyarországon keresztül nő majd, ami az országnak jó üzlet.

Előzmény: misi967 (417749)
manhattani Creative Commons License 5 napja 0 0 417750

:-))

Előzmény: Lee kapitány (417748)
misi967 Creative Commons License 5 napja 0 0 417749

No most nem akarok politizálni de lassan kiderül hogy ez végül is a teherszállításról szól.

Az országnak az jó üzlet hogy anno pont ezt az ágazatot adták labanc kézre,most pedig az állam akar beruházni.?

Gondolom ettől azért fontos és hozhat is ,nem utolsó sorban ne szabjunk gátat a fejlődésnek de nem pont az állam(és mi adófizetők) járjárunk a legrosszabbul ebben a bizniszben???

Lee kapitány Creative Commons License 5 napja 0 1 417748

Nem biztos, hogy ott megállnák a helyüket... Van elég gondunk így is...

Előzmény: manhattani (417746)
trizs77 Creative Commons License 5 napja 0 0 417747
manhattani Creative Commons License 6 napja -1 1 417746

Akkor át kell küldeni a vízfejből a pályafenntartáshoz. Akár olyan magas is maradhat a fizetése, ha elkezd dolgozni.

Előzmény: r1232 (417745)
r1232 Creative Commons License 6 napja 0 0 417745

Azért egyelőre arról ritkán hallani, hogy tömeges munkaerőhiány lenne a vasútnál.

Vannak területek (pályafenntartás, bizber, jegyvizsgálók pl., ezeknél nagy a fluktuáció az elégtelen fizetés és a körülmények okán), ahol bizony hiány van és ennek látszik is a hatása.

Előzmény: attus germanicus (417738)
Szürrealista Vasutas Creative Commons License 6 napja 0 0 417744

Ha már ennyire kiemelted: az a 3,4% végül 3% lett és mellette tovább csökken a béren kívüli juttatás. Ezt persze nem kopipészteli tovább az MTI. Ez nem minősítés csak ténymegállapítás.

Előzmény: 1047 005-2 (417740)
manhattani Creative Commons License 6 napja 0 0 417743

Jól :-)

Ebben a topikban is volt már a kocsi képe, akkor is már összekékezve (a nagyvasúton ez a kékezés :-) )

Előzmény: division by zero (417736)
hol_itt_hol_ott Creative Commons License 6 napja 0 0 417742

Ha jól láttam tegnap, akkor Soroksári út rendezőben (gödör) van a kocsi.

Előzmény: division by zero (417736)
attus germanicus Creative Commons License 6 napja 0 0 417741

Ez egyszerű technikai kérdés. Ezek a link-címek (URL-ek, webcímek, ahogy tetszik) automatikusan készülnek a cikk címéből a weboldalak döntő többségén (nem tudom, de feltételezem, hogy a hivatkozott weboldalon is). Vessző egy URL-ben nem praktikus, ezért az automatikus átalakító eljárás a vesszőt kiveszi.

Ennyi a magyarázat, nem célszerű összeesküvés-elméleteket gyártani mögéje :-)

Előzmény: 1047 005-2 (417740)
1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 0 417740

Ahogy a linkelés is.!

http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/keveslik-a-34-szazalekos-beremelest-a-vasutasok-inkabb-kulfoldre-mennek-598153

Keveslik a 3,4 százalékos béremelést a vasutasok, inkább külföldre mennek

Előzmény: trizs77 (417739)
trizs77 Creative Commons License 6 napja 0 0 417739

Idő és sor kitöltő cikk.

Gyenge.

Előzmény: attus germanicus (417738)
attus germanicus Creative Commons License 6 napja 0 1 417738

Azért egyelőre arról ritkán hallani, hogy tömeges munkaerőhiány lenne a vasútnál. A hivatkozott cikk utolsó mondata az, hogy mozdonyvezetőnek túljelentkezés van. A cikkben idézett ifjú vasutas pedig lehet, hogy meglepődik majd Ausztriában, ha egyrészt rájön, hogy mosogatással nem fog érezhetően jobban kijönni, mint most a vasútnál, másrészt nyelvtudás nélkül még mosogatónak sem könnyű bejutni.

A cím pedig, hogy "inkább külföldre mennek" erősen bulvárszagú, magából a cikkből kiderül, hogy erről szó sincs.

Előzmény: trizs77 (417737)
trizs77 Creative Commons License 6 napja 0 0 417737
division by zero Creative Commons License 6 napja 0 0 417736

Ha jól tippelem erről van szó (fotó a teherkocsis topikból):

Előzmény: _Nyuszi (417735)
_Nyuszi Creative Commons License 6 napja 0 0 417735

Milyen kocsi volt az? Mert van egy erős tippem, hogy mi lett vele.

Előzmény: manhattani (417726)
cs1014 Creative Commons License 6 napja 0 0 417734

Hallottam olyasmit, hogy valamikortól újra végigmennek a vonatok, de pontosat nem tudok mondani. Lassan fél éve nem voltam Pomogyon.

Előzmény: Aln 663 1189 (417733)
Aln 663 1189 Creative Commons License 6 napja 0 0 417733

Vasárnaptól megszűnik az átszállás Pomogyon?

Előzmény: cs1014 (417709)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 0 417732

Aha, a megadott határidőig el nem távolított autókat pedig...

hm

Előzmény: manhattani (417731)
manhattani Creative Commons License 6 napja 0 0 417731

A parkolót meg úgy kéne csinálni, hogy a sínek közét feltöltik, rá aszfalt, aztán ha nem kell a vágány, ráparkol az autó, ha meg kell, akkor mehet a vonat az aszfaltban lévő vágányon, persze ilyenkor az autókat előbb el kell vitetni onnan.

manhattani Creative Commons License 6 napja 0 0 417730

Kiderült, hogy kié volt az a vagon?

Előzmény: keszekusza76 (417727)
sosiforda Creative Commons License 6 napja 0 0 417729

Mindeközben:

http://index.hu/belfold/budapest/2015/02/25/orias_p_r_parkolo_epul_ormezonel/#

http://budapest.hu/Lapok/2015/fovarosi-kozgyules-elfogadtak-budapest-2015-evi-koltsegveteset.aspx

"A Fővárosi Közgyűlés szerdán egyetértését adta ahhoz, hogy 1,4 milliárd forint értékben nyílt közbeszerzést írjanak ki egy új, 490 férőhelyes felszíni P+R parkoló építésére a MÁV használaton kívüli kelenföldi vasúti vágányain. A döntéssel a főváros 1,3 milliárd forintos fedezetet biztosít a projektre, amelyet a BKV Zrt.-nek bocsát rendelkezésére a beruházás befejezését követően.

A javaslatban emlékeztetnek, az új parkolóhelyek építését már nem lehet európai uniós forrásból fedezni, hiszen a beruházás befejezésének várható ideje 2015 utánra esik. A kiviteli munkák legkorábban 2015. szeptember 1-jén kezdhetőknek meg, befejezésükre pedig – mérnöki becslés szerint – 2016 júliusában lehet számítani.

Szeneczey Balázs előterjesztésében emlékeztet, a fővárosnak a 4-es metró építéséhez kapcsolódóan 1500 új parkolóhelyet kell létesítenie Őrmezőn, a kelenföldi végállomás térségében, a MÁV használaton kívüli kelenföldi vágányainak helyére tervezett 490 felszíni P+R parkoló pedig ennek részét képezi."

Előzmény: sosiforda (417728)
sosiforda Creative Commons License 6 napja 0 0 417728

http://www.kormany.hu/hu/miniszterelnokseg/kormanyzati-kommunikacioert-felelos-allamtitkar/hirek/plusz-egymilliard-forintot-biztosit-a-kormany-arvizi-es-belvizi-vedekezesre

Giró-Szász András elmondta, hogy emellett a kormány elé került a budapesti Déli pályaudvar jövőjével kapcsolatos kérdéskör is. „A pályaudvar jövőjével kapcsolatban felkérte a kormány a nemzeti fejlesztés minisztert, hogy vizsgáljon meg minden lehetőséget és folytasson minél szélesebb körű konzultációt ebben a kérdésben a társadalmi, a civil, az önkormányzati és a gazdasági szférában egyaránt" - mondta az államtitkár.

keszekusza76 Creative Commons License 6 napja 0 0 417727

Szia

Maszek vasút elvitte:)))

Kelenföld nem használt sokadik vágányaival más probléma van ,nem véletlen a jelenlegi állapotuk:)

Előzmény: manhattani (417726)
manhattani Creative Commons License 6 napja 0 0 417726

Hallatlan dolgok történnek a MÁVnál! Úgy látom, elvitték azt a műszaki és forgalmi műemlék vagont Kelenföldről! :-)

Egy ideig elé és mögé négytengelyes, tán gabonás kocsikat tettek, de a féktömlőjét nem akasztották össze azokéval. Aztán ma nem láttam...

Összefügghet ez azzal, hogy Kelenföld nem használt vágányai helyére P+R parkolót terveznek?

vrobee Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417725

akkor lécci olvasd el még egyszer, amit írtam...

Előzmény: 1047 005-2 (417724)
1047 005-2 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417724

"márhogy mit nem hiszek el? hogy én azt csinálnám, ha olyan cég lennék"

Bizony azt,a piacról élő cégként,a tulajdonodba nem lévő,rajtad kívülálló okból bekövetkező kárra egy fillért nem áldoznál.!

Előzmény: vrobee (417722)
M63 010 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417723

Akkor most nincs is ott semmilyen bolt? Mi van akkor a körút felőli kiürített üzletekkel?

Előzmény: padorjan (417719)
vrobee Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417722

márhogy mit nem hiszek el? hogy én azt csinálnám, ha olyan cég lennék, vagy hogy a máv olyan cég? :)

Előzmény: 1047 005-2 (417721)
1047 005-2 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417721

"Ettől még a javítást -megfelelő felmérés után- esetleg elkezdeném, utólag (ha lehet) kiszámlázva másnak.

Már ha én egy olyan cég lennék,"

Ezt te se hiszed el,csak jól hangzik.!

Előzmény: vrobee (417720)
vrobee Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417720

Mondjuk ilyen összegeknél a MÁV (vagy bármely más cég) helyében én is nagyon igyekeznék valami rajtam kívül eső intézmény felelősségét felvetni.

Ettől még a javítást -megfelelő felmérés után- esetleg elkezdeném, utólag (ha lehet) kiszámlázva másnak.

Már ha én egy olyan cég lennék, amelyik a tevékenységéből él, és amelyiknek a tevékenység kiesése drága...

Előzmény: manhattani (417718)
padorjan Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417719

"A Keletis és Nyugatis ABC-k meg horror áron dolgoznak."

Budapest-Nyugati állomáson legalább 4 éve megszűnt a Nyugat ABC a bérleti szerződés felmondása következtében és ugyanez történt az indulási oldal többi üzlethelyiségével is a gyorsétterem kivételével.

Előzmény: M63 010 (417716)
manhattani Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417718

Az eddig eltelt időből több mint egy hét arra kellett, hogy a MÁV felismerje, hogy nem tudja másra kenni a ... :-)

Előzmény: trizs77 (417717)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417717
M63 010 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417716

Csakhogy Vitya ezt nem fogja engedni! Már előre tett róla, hogy ne így legyen! Nem véletlen, hogy pont a vasútállomásokon lesz a kormányablak. Így a legjobb helyen lévő helyiségekben hivatal lesz, a poggyászraktárok egy része meg már le van bontva, a másikakat meg egyéb célokra használja a vasút, a többi meg csak düledezik. Ami meg jó állapotban van, az meg már ki van adva. Szombathelyen pl. Gazdabolt lett a postaraktárból. (A poggyászraktárban meg a vasútőrök vannak.)

Így sok helyen az üres ingatlanok vagy rozogák, vagy messze esnek az állomástól. A Budapesti pályaudvarokon meg már most is vannak boltok. A Keletis és Nyugatis ABC-k meg horror áron dolgoznak. Egyedül a Déli ABC ami most degeszre fogja magát keresni. Annó volt egy alagsori része, mintha az most le lenne zárva. Lehet, hogy újra meg kellene nyitni?

Előzmény: sosiforda (417715)
sosiforda Creative Commons License 2015.02.25 0 0 417715
kopaszsop Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417714

peti, csak neked, csak most:

office@raaberbahn.at vagy gysev@gysev.hu

Előzmény: M63 010 (417713)
M63 010 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417713

Mi az az ok, ami miatt pont egy hétig több utas van? Vagy pont fordítva áll a dolog? Döglött az 5147-es és helyette csak 5047-est tudnak biztosítani?

Előzmény: cs1014 (417707)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417712

Javítás: hét év többi napján

Előzmény: DJ. Bakter (417711)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417711

translate.google.com.... Igazi magyarsággal: "kiterjesztve a rendelkezésre álló hely"

Akkor tovább kérdezek: mi az, ami ezen a bő egy héten más, mint a hét többi napján? Ilyet nem tartalmaz a hirdetmény, szerintem.

Előzmény: cs1014 (417709)
martinaxe7 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417710

Pech

cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417709

translator.google.com

Azért busz, mert bő egy hét időtartamra jóval egyszerűbb így megoldani, mint bárhogy máshogy.

Előzmény: DJ. Bakter (417708)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417708

nnyit én is olvastam - bár nem annyira tudok németül, de ez a mondat azt jelenti, hogy a helykínálat bővítése miatt, ugye?

Én vonat esetében kocsiszámnöveléssel próbálkoznék, vagy nagyobb motorvonattal.

Erre vonatkozott a a kérdésem olyan T. olvtársak, akik ismerősek arrafelé, esetleg tudhatnak valamit, hogy ezt miért éppen busszal kell ezt az erősítést megtenni?

Előzmény: cs1014 (417707)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417707

Oda van írva:

"zur Ausweitung des Platzangebotes".

Előzmény: DJ. Bakter (417703)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417706

Ééééén?

De hát nem is vagyok gyeseves!

Előzmény: trizs77 (417702)
miro_13 Creative Commons License 2015.02.24 0 1 417705

A 16-os vonalon elkezdék az oszlopokat állitani Csorna és Mosonszolnok között is :)

miro_13 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417704

Sopron felé kerülnek vonatok a baleset miatt ?

Előzmény: stepboy83 (417681)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417703

Erről jut eszembe, egy ilyet is találtam:

http://ftp-pv.oebb.at/mcc_stoerung/bauarbeiten/2015/2015_02/7714Mattersburg.pdf

Ez azt jelenti, hogy van a vonat mellett azonos menetidővel egy erősítő busz?

Ez miért kell? Nem elég nagy a vonat, és így jön ki a forda?

Előzmény: cs1014 (417701)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417702

Ennyi erővel te is mehetnél.

----------------

Ráadásul utoljára, a múlt hónapban még érvényesíttettem a D + F5 kategóriáimat is................:-))

(akkor is ha az F5-t, csuklósbusz, már nem így hívják.)

Tényleg.

Protezsálj be a GySEV-hez.....................:-)))

Előzmény: cs1014 (417701)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417701

Nos, valójában ott van a lyuk az órás ütemben, a délelőtti pangásban (amúgy mindig Andráson van a kereszt).

Viszont igény meg van a Pam - Saz, illetve viszont csatlakozásra, és ezt az igényt a gyesev ilyen módon próbálja meg kielégíteni.

Ami nem fér a fejembe, az az, hogy hogyan merészel egy vasúttársaság ilyesmit. Közforgalmú személyszállítást erre abszolút nem képesített járművel, és sofőrrel. Ennyi erővel te is mehetnél.

Előzmény: trizs77 (417700)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417700

Neked annyi...................:-)))

Ha v_peti megtudja, hogy egy vonat helyettesíthető egy Ford Transittal is, akkor....................akkor jobb ha nem teszed be lábadat, kerekeidet Vas megyébe, mert.............

Előzmény: cs1014 (417699)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417699
Előzmény: cs1014 (417698)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417698

Bocsánat, Wien Hütteldorf - St.Andrä/Zicksee a butus.

Előzmény: cs1014 (417697)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417697

Sínen Hbf - St.Andrä, aszfalton St.Andrä - Pamhagen.

Ott van a linkelt oldalon.

Előzmény: trizs77 (417696)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417696

Hol jár az a 7915 ?

Előzmény: cs1014 (417695)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417695

Azért bámulatos merészség a közforgalomban, menetrendben meghirdetni a 7915-ös "vonatpótló" buszt, és a párját!

A dolog egy Ford Transit, amit úrvezetők hajtanak. Épp aki ráér. Személypénztáros, stb. B-s jogsival.

Előzmény: paca664 (417689)
manhattani Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417694

Ezt olyannak kéne kiszámolni, aki azt mondja, hogy "mert a vasút az aztán olyan környezetbarát, meg nem rongálja az utakat!" :-)

Előzmény: DJ. Bakter (417693)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417693

"Azt is kiszámolhatná valaki"

Van egy nick, aki ilyeneket szokott írni. A válasz kb. az szokott lenni, hogy:

Nosza, rajta! Miért nem számolod ki?

Előzmény: manhattani (417692)
manhattani Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417692

>Akkor egyszerű: aki autóval jár, az legyen vegetáriánus :)))))))))))))))))

Ez a minimum. Meg eszébe se jusson ökrösszekérre váltani az autóról.

Azt is kiszámolhatná valaki, hogy a vasútállomás és a pálya részeinek kibányászása/gyártása/karbantartása, a vasúti járművek gyártása/üzemeltetése és a forgalmista széndioxid-kibocsátása mennyi környezetszennyezést okoz annak érdekében, hogy elmenjen az a néhány vonat, amin lézengenek az utasok...

Egy személyautó egy utassal nagyobb utassűrűség, mint a legtöbb MÁV-os vonaton van.

?   :-))

Előzmény: DJ. Bakter (417691)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.24 0 0 417691

OFF

Akkor egyszerű: aki autóval jár, az legyen vegetáriánus :)))))))))))))))))

(és remélem ez a dr. Rajendra is vegetáriánus, és persze tömegközlekedik, nem fekete Rolls Royce-val jár 5000 cm3-es motorral; mert ha nem, akkor az a minimum, hogy hiteltelen)

Amúgy pedig ebben (éppen) Magyarország jól teljesít:

- az állatállomány a 90-es évek óta csökken, ami minimális növekedés most van, az is lassan fogja elérni a 80-as évek értékét,

- a húsfogyasztás szintén csökken, marhahúst %-osan eddig is alig ettünk, de még az is csökkent (sazkértők szerint a kérődzők, vagyis a marha a legnagyobb üvegházhatású gázkobocsátó).

És még egy adalék: a tudományos csatornákon azért sírnak, hogy mennyi állat pusztult ki az emberi tevékenység következtében. Azok (vagy azok közül a fűfogyasztó kérődzők) nem bocsátottak ki üvegházhatású gázt, csak a tehenek?

Előzmény: vmarczi (417690)
vmarczi Creative Commons License 2015.02.23 0 0 417690

Ha már a környezetszennyezésnél tartunk, a tisztánlátás érdekében:

"Az állattartás a korábbi becsléseknél többel járul hozzá a klímaváltozáshoz.

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének 2006-os számítása alapján a hús- és tejtermék célú állattartás a globális felmelegedés 18%-áért felelős. Azonban egyre világosabbá válik a tudósok előtt, hogy az állattartó ágazat ennél jelentősebb szerepet játszik.

Dr. Rajendra Pachaurinak, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete (IPCC) elnökének megjegyzése egy 2008 szeptemberben tartott előadás során a húsfogyasztás csökkentésének szerepéről a globális felmelegedés megfékezésében: „Mióta kitudódott, hogy ma itt előadást fogok tartani, számos e-mailt kaptam olyan emberektől, akiket tisztelek, amelyekben az áll, hogy a 18%-os adat alulbecslés; alacsony érték, és a valóságos adat sokkal magasabb.” "

Hozzáértők szerint kb. ugyanannyira terheled a légkört üvegházhatású gázokkal, ha eszel egy színhúsból készült hamburgert, mintha autóznál 25 km-t...... 

Azért ez elgondolkodtató...

Nem minden úgy van, ahogy az agymosógép naponta levetíti nekünk...

Előzmény: manhattani (417665)
paca664 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 417689
Előzmény: Márványember (417688)
Márványember Creative Commons License 2015.02.23 0 0 417688

A GySEV határmenetei nem szerepelnek az új menetrendben, hol lehet ezeket megtalálni?

Válaszokat előre is köszönöm.

trizs77 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 417687

Igen

Előzmény: GOLAZ111 (417686)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 417686

Szeged.

Előzmény: trizs77 (417685)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 417685

GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417684

Voltam ott már az Ostbahnhofnál néhányszor, de eltartott egy ideig, amíg megértettem, hogy mi volt ott, mettől meddig és hogyan. Viszont még nem láttam olyan régi képet, amin az összes pályaudvar rajta van az utcafront felől.

Előzmény: Hamster (417678)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417683

Jobbra, csak megzavart valami.

Előzmény: GOLAZ111 (417682)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417682

A nyanya balra néz, csak éppen a vonat sebességét becsülte alá, ezlrt szedte a lábát rendesen. De én sem szóltam a potenciális áldozatnak, amikor a nyakában aegy kemping-biciklivel a Bhv inga közepén az alsó lépcsőn billegette magát, miután félig magára zárta az ajtót kívülről. Ha szólok, lehet, hogy azért esik le. Aztán szerencsére visszamászott.

Előzmény: manhattani (417653)
stepboy83 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417681

Azt írják, hogy kb. március 7-ig tart majd a helyreállítás.

Előzmény: martinaxe7 (417680)
martinaxe7 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417680

http://vaol.hu/kulfold/vasuti-sinekre-zuhant-egy-kozuti-hid-frohnleitenben-1680894

Azér több hónapig nem hiszem, hogy vágányzár lesz...

manhattani Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417679

Azt sem tudta, hogy egy közeledő vonat kürtöl, a hang az elmenő vonat felől szólt.

Ha az Állj! kiabálást meghallja, és megáll, akkor még az elmenő vonat vágányán áll meg.

Én futottam és kiabáltam volna, te nézted volna, hogy hogyan jár. Különbözőek vagyunk.

Előzmény: k.andras.1970 (417677)
Hamster Creative Commons License 2015.02.22 0 0 417678

Németországi útibeszámoló, kis történelmi visszatekintéssel a mai Ostbahnhof körül egykor létező "pályaudvar-bokorról", a ma is meglevő postapályaudvar-komplexumról, a (r)Ostreuz körül még mindig folyó túrás-fúrásról, a Hauptbahnhof - Stadtbahn lezárása miatt - kacska felső szintjéről, és annál forgalmasabb "alagsoráról". A lengyel Huszárok mellett egy páneurópai piknikes Tau és egy Faroller is a lencsék elé gurult, úgyhogy teljes volt a gyereknap feeling:

"Nagyvasút" Berlinben, 2014 augusztusában

k.andras.1970 Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417677

Ha a vonatot nem hallja, pont a kiabáló embert hallja meg?

És ha meghallaná, akkor lehet hogy pont a vonat előtt áll meg és keresi, hogy ki és miért kiabál.

Előzmény: manhattani (417676)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 417676

>látszik, hogy elég messze volt tőle egyáltalán ahhoz, hogy a nénike meghallja, ...

Olyan két kocsinyi távolságra volt a filmező a nénikéhez.

(Mi van, kikerültem az X-ből? :-))  )

Előzmény: Ashi Valkoinen (417673)
M63 010 Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417675

1 vonat zajos, 2 vonat még zajosabb

A vonat ebben az esetben feltehetően hangjelzést ad, eléggé nagy decibellel.

A hangosbemondó meg üvölti, hogy Vnyimanyije, vnyimanyije, gyün a pójezd, vigyázz vazzeg! :)

Na meg mire a srác rádöbben, hogy a bábuska nekiindult, és szólni kéne neki, hogy vigyázzon, addigra már át is ért.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417673)
r1232 Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417674

2./ Ha csörgők vontatta személyvonatok négyszázszor annyi utast szállítanak majd vonatonként mint a személyautók,

Ha egy autóban egy fő ül, annak a négyszázszorosa pont 400. Annyi meg nyaranta azért elő szokott fordulni, ha nem is minden vonaton. :P

Előzmény: trizs77 (417672)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417673

A filmezős emberke azért elég messze volt a majdnem áldozattól, ha végignézed a videót, látszik, hogy elég messze volt tőle egyáltalán ahhoz, hogy a nénike meghallja, ha rákiált. Odaszaladni meg esélye nem lett volna.

trizs77 Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417672

Az autók többségében 1 fő ül.

A Csörgő lehet, hogy tízszer annyit fogyaszt, de négyszázszor több embert visz.

------------------

Petike !

1./ Ha a csörgő csak 10-szer annyit fogyaszt mint egy személyautó, akkor a területi gépészeti főnök megkapja a Naaaaagy Magyar Érdemkeresztet a csillagokkal + tölgyfalombokkal + kardokkal ékesítve , és a gyémántokkal.

Nevét minden fűtőházban emléktábla őrzi majd.

2./ Ha csörgők vontatta személyvonatok négyszázszor annyi utast szállítanak majd vonatonként mint a személyautók, akkor Dávid Ilona akkora kitüntetést kap majd,  ami idehaza nincs is, felterjesztik Nobel díjra, plusz megkapja a Naaagy etióp Oroszlán rendet, az USA bíborszívét, és Erzsébet királyné nem csak Dame-vá nyilvánítja de nyilvánosan kétszer arcon csókolja is.

Utcát neveznek el róla minden hazai vasutas településen.

....................:-))

Előzmény: v_peti (417667)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417671

Na ez meg a másik nagy probléma. Főleg, ha a járdán parkolnak! De az úttesten is zavaró, ha miattuk nem tudja a busz megelőzni a biciklit.

Előzmény: manhattani (417668)
e94 Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417670

Budapest nem főváros? Nem értem a különbséget.

Előzmény: vrobee (417636)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417669

Az én unokám a szemetesbe dobja a banánhéjat, amin senki sem töri el a lábát.

Előzmény: v_peti (417666)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417668

Az autók még nagyobb többségében egy fő sem ül, a járda mellett parkolnak.

Előzmény: v_peti (417667)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417667

Az autók többségében 1 fő ül. A Csörgő lehet, hogy tízszer annyit fogyaszt, de négyszázszor több embert visz.

Előzmény: manhattani (417665)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417666

Viszont emelkedik a TB-járulék. Mert ha sok banán lesz, akkor sok eldobott banánhéj is lesz, így több lesz a lábtörés. :)))

Előzmény: manhattani (417664)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417665

>Miért fizetné, ha az M5-ösön az autókét sem fizetik?

Az autósok a benzik (gázolaj) árában hatalmas adókat fizetnek.

A MÁV mennyiért kapja a gázolajat? Annak az árában benne van a környezetszennyezés?

Előzmény: v_peti (417663)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417664

Valamint a banán ára lejön a környezetszennyezés költségéből.

Van itt megoldás, Peti.

Előzmény: manhattani (417659)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417663

Miért fizetné, ha az M5-ösön az autókét sem fizetik?

Előzmény: Komlósfecskés (417662)
Komlósfecskés Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 417662

A lajosmizsei vonalon se fizeti ki senki a Csörgők környezetszennyezését.

Előzmény: v_peti (417656)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 417661

De csak azért, mert a tied nem szokott síelni. :)

v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417660

Az nem az igazi!

manhattani Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 417659

Annyi eszük sincs, hogy műhavas pályára menjenek sielni?

Azok biztos nem az én unokám és a fia lesz.

Előzmény: v_peti (417658)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417658

Sokba! De majd az unokáidnak kell megfizetniük a számlát!

Ez vonatkozik az útiköltség=üzemanyagár mantra hívőire is!

Amikor majd az unokád apa lesz, és a következő párbeszédet folytatja le a fiával, azaz a dédunokáddal!

-Apu, mikor megyünk el síelni?

-20 ezer Euró egy repülőjegy az Antarktiszra, miből lenne annyi pénzünk? Inkább gyere, menjünk ki az udvarra, szedjük le a fáról a banánt!

Előzmény: manhattani (417657)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 417657

>És az autózás árában a környezetszennyezés?

Na, talán valaki végre megmondja.

Az mennyi, Peti?

Előzmény: v_peti (417656)
v_peti Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417656

És az autózás árában a környezetszennyezés? Az sincsen beszámolva.  Sem az útépítésekre fordított EU-pénzek.

Előzmény: GOLAZ111 (417637)
manhattani Creative Commons License 2015.02.21 -1 0 417655

OFF: szerintem embertől elvárható :-)) Aki meg nem így működik, azt másképp hívják.  ON

Előzmény: hmsoft (417654)
hmsoft Creative Commons License 2015.02.21 0 1 417654

áramszedővel van ellátva?

Szerintem nem áramszedő az, ahhoz túl kicsinek tűnik. Inkább a vezető utaskísérői kocsi plusz antennája, mint pl. ezen a képen az utolsó előtti kocsi felénk néző végének a tetején (nem sokat látni belőle, de talán valami átjön mégis). Itt van még két kép ennek a Moszkva-Minszk járatnak a szerelvényeiről (egyébként a kocsijait a BCs, tehát a Belorusz Vasút adja), áramszedős kocsi egyiken sem látszik.

a filmezőről nem látszik, hogy otthagy csapot-papot, rohan arra, és üvölti, hogy "Állj meg!"

Szerintem ez személyiségfüggő. Nem várható el minden embertől, hogy maximálisan élőlényféltő legyen. Van, aki egyszerűen nem így működik, és kész.

hm

manhattani Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417653

Konyha- és étkező? Fűtési feszültség átalakító? De csak találgatok.

Ami viszont érdekes, hogy amikor a majdnem áldozat battyog a másik vonat elé, a filmezőről nem látszik, hogy otthagy csapot-papot, rohan arra, és üvölti, hogy "Állj meg!"  Nyugodtan filmez tovább...

Előzmény: sssey (417652)
sssey Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417652

hmsoft

Micsoda gyerekesség, van kérem sokkal jobb sport!

A 8. kocsi áramszedővel van ellátva? Milyen kocsi lehet ez?

sssey

Előzmény: hmsoft (417605)
schlumberger Creative Commons License 2015.02.21 0 0 417651

Tudtam, hogy számíthatok rád :-) Köszönöm az infot!

Mivel már kb. negyven éve nem vagyok budapesti lakos (csak diákként voltam az), halványulnak az emlékek.

Igazad is van? mindegy. A busszal talán kényelmesebb lesz, nem kell átszállni, fél szemmel még bóbiskolhatok reggel, míg odaérek. A megállótól történő pár perces séta meg teljesen felfrissít. Nyunyuka, ugye?

Köszönöm ismét!

Előzmény: manhattani (417650)
manhattani Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417650

Ha neked mindegy, hogy Keleti vagy Nyugati, akkor ez is mindegy :-)

Előzmény: schlumberger (417647)
manhattani Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417649

>Erről most az jutott eszembe, hogy állítólag van aluljáró a két oldal között ...

Van bizony, a keresztalagút északi kijárata a parkoló közepén, az a kör alakú, volt?

Előzmény: GOLAZ111 (417642)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417648

Sajnos nem. 

Előzmény: Hamster (417645)
schlumberger Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417647

Kelenföldről a 103-as busz a nyerő vállalkozás, vagy a metrós-átszállós megoldás?

Előzmény: Hamster (417645)
schlumberger Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417646

ó, bocs, összekevertem a Nyugatival, én oda jártam sokat a szegedi szerelmes leveleimet feladni valamikor főiskolás koromban, még a történelmi múltban... Reggel megyek a Puskásba.

Előzmény: _nyunyuka (417640)
Hamster Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417645

"Szerintem nem az a gáz, hogy menni kell, hanem, hogy közben üres a csarnok"

Fura, hogy te érted. Gondolom nem vagy vasutas :)

Előzmény: GOLAZ111 (417644)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417644

Szerintem nem az a gáz, hogy menni kell, hanem, hogy közben üres a csarnok, előtte szenvedtek a bejutással, utána meg Keleti van és még gyalogolni is kell. Azért Meidling barátságosabb még hajnalban is.

Előzmény: Hernyofan (417643)
Hernyofan Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417643

Ilyenkor az a normális, hogy ha balra érkezik a vonat, akkor az Arénába mész, ha csarnokba, akkor a 8 - as buszhoz, ha jobbra, akkor a postára. Nem tudom miért kell hepciáskodni....

Kíváncsi lennék, hogy egy ekkora séta miatt a közlekedésileg gyakran pozitív példaként emlegetett városokban mennyire vannak kiakadva.

Kapásból eszembe jut a Müncheni Hauptbahnhof, ahol ugyanígy vannak csarnokon kívüli vágányok, és talán még többet is kell sétálni a metróig, mint a keletiben.

Vagy esetleg Párizs, ahol egy átszállás alkalmával simán sétálgatsz szűkös barlangokban kétszer ennyit úgy, hogy nem számolod a két mozgójárdát, ami az utadba kerül.

Zürich-ben a Hauptbahnhof alatti S-Bahn állomás - villamos átszállás se volt semmi, ha jól rémlik.

Bécsben is sétáltam már nagyot, pl. a szép új Hauptbahnhof-on ha metróra akarsz szállni, vagy esetleg Meidling, ahol a metróról a legtávolabbi peronról induló vonatra. De ha jól rémlik, a Karlsplatzon is van olyan átszállás két metróvonal között, amin kell ennyit aluljáróban sétálni.

A sort folytathatnám, de a lényeg, hogy a keleti egyáltalán nem tűnik kirívónak - még ha kicsit kényelmetlen is.

Előzmény: GOLAZ111 (417638)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417642

Erről most az jutott eszembe, hogy állítólag van aluljáró a két oldal között és még metrókapcsolata is van valahogy. Jó, tudom ez az egész közvetlenül az 50 Nohab mellett van.

Előzmény: schlumberger (417639)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417641

Hol van 1500V harmadik sínen?

Oda kellene menni megnézni, hogy megvan - e még, de volt Culoz-Modane között a Compagnie Paris-Lyon-Méditerranée vonalán. Ez a Frejusnál van.

Előzmény: paca664 (416921)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417640

Már nincs, 07-21-ig van.

A Keletinél a 72-es van, az se nonstop már. Egy kivétel: május 20., a trehány emberek miatt :-).

Előzmény: schlumberger (417639)
schlumberger Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417639

Nyitva van még éccaka a 62-es?

Előzmény: GOLAZ111 (417638)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417638

Én is érkeztem már valamelyik külső első vágányra hajnalban ás még nemzetközi vonattal is. Ilyenkor az a normális, hogy ha balra érkezik a vonat, akkor az Arénába mész, ha csarnokba, akkor a 8 - as buszhoz, ha jobbra, akkor a postára. Nem tudom miért kell hepciáskodni....

Előzmény: Hamster (417621)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.02.20 0 1 417637

Itt a rideg cáfolat. 1 km 77 Ft!

És mennyi ez a MÁV esetében? Nem a jegyár, hanem a teljes költség, amit valakinek szintén ki kell fizetni. Mondjuk a benzin árában.

Előzmény: v_peti (417623)
vrobee Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417636

Berlin egy főváros, Magyarország meg egy ország.

Előzmény: e94 (417631)
hmsoft Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417635

A DB rendszerű ep fék ugye teljesen másként működik, mint a szovjet, annak a kezelése nem áll túl messze a klasszik módusztól.

Működés tekintetében a "direkt" és az "önműködő" ep. fék valóban más, viszont kezelés tekintetében a szovjet ep. fék ("direkt") pont ugyanaz, mint a pneumatikus, hiszen ugyanazt a fékezőszelepet (vagy fékkontrollert az újabb mozdonyokon) huzigálod, csak éppen a levegős részei helyett azok a mikrokapcsolók számítanak ilyenkor, amelyek előállítják az ep. kormányszelepek ep. szelepei számára a szükséges kapcsolást. I. és II. (töltő-oldó, menet) állásban a "fékező" és az "oldó" ep. szelep egyaránt kikapcsolt állapotban van, tehát az ep. kormányszelep felold, és azután oldva tartja a féket. III. és IV. állásban (zárt állás utántáplálás nélkül és zárt állás utántálpálással) az "oldó" ep. szelep működésbe lép, ezzel megszakít minden levegős kapcsolatot (fenntartja a kialakult fékhatást). Az 1,5 literes tér elég tömör, belátható időn belül nem engedi el a levegőt, így a fékhenger (ami a nyomását másolja) sem fogja (tehát ep. szempontból a III. és IV. állás azonos, úgy, ahogy az I. és II. is). V. (továbbá fékezőszelep-változattól függően Va., Ve.) és VI. (üzemi fékezés, gyorsfékezés) állásban a "fékező" ep. szelep lép működésbe, és elkezdi tölteni a fékhengert (amíg vissza nem helyezed a fékezőszelepet III-ba vagy IV-be). A szovjet rendszerű ep. fék nem önműködő, tehát ha fékezés közben megszűnne a villamos kapcsolat az ep. kormányszelepekkel, akkor feloldanának (kikapcsolna mindkét ep. szelepük), de erre a célra van ott tarcsiba' a 292-es, kétnyomásos, gyorsműködésű kormányszelep. Üzemifékezést meg lehet egyébként valósítani fővezeték nyomáscsökkentés nélkül (Ve. állás - ilyen csak személyvonatos vontatójárműveken van, és folyton megy a libikóka, hogy veszélyes és nemengedjük, vagy mégse olyan veszélyes, és engedjük), ami azért jó, mert utána az oldással együtt a töltés is marha gyors, hiszen kapásból 5 barról indul.

hm

Előzmény: cs1014 (417634)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417634

Valljuk be, azért van valami abban, amit mondanak...

Csak a magam példájából, sok motorvonatozás után egy terhes, főleg ha dinamikus fék nélküli géppel, hát olyankor van ám fűrészelés...

A DB rendszerű ep fék ugye teljesen másként működik, mint a szovjet, annak a kezelése nem áll túl messze a klasszik módusztól. Talán még kisebb az eltérés, mint a tuskós vs. tárcsás fékek esetén.

Előzmény: hmsoft (417633)
hmsoft Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417633

Ezért szokták a tehervonatos orosz vezérek a személyvonatosakra mondogatni, hogy ep. fékkel a hülye is meg tud állni, ahol akar, nekik bezzeg művészi magasságokban lebegve kell, percekre előre gondolkodniuk... :)

hm

Előzmény: cs1014 (417632)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417632

Telefonról néztem a videót, annak a hangrendszere azért nem adja vissza az összes zörejt nagy hűséggel. :)

A fékezési-oldási idők brutál gyorsak...

Előzmény: hmsoft (417629)
e94 Creative Commons License 2015.02.20 0 1 417631

Két évig éltem kiküldetésben Berlinben. Autóval mentem ki és szép lassan átszoktam a tömegközlekedésre. Kényszer nélkül, csupán azért mert kényelmesebb, gyorsabb volt. Már azon gondolkodtam, hogy nincs is szükségem autóra. Azután visszajöttem Magyarországra. Két hét alatt sikerült meggyőznöm magam, hogy a magyar vasút csak hétvégén, vasútbarátként használható.

Nem azért nem látjuk Magyarországon, reggel zakóban, ingben vagy kiskosztümben utazó emberek tömegét a vonatokon, mert drágább, hanem azért, mert koszos és megbízhatatlan. Ezen lehet vitatkozni, de attól az állapottól, hogy reggel felkelek, felszállok a vonatra, a vonaton(!) az egyik automatából megveszem a bérletem, a másikból a kávém vagy a szendvicsem, amit van gusztusom el is fogyasztani, mert nem ragad minden a kosztól, és ha késünk a kalauz (aki nem csak "jegyvizsgáló" :-( ) szól a csatlakozásomnak, hogy várjon meg, mert van átszálló utas, még nagyon messze van ez a vasút!

Előzmény: vrobee (417628)
vrobee Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417630

azért az kemény, hogy a keleti 1-es vágányát is meg lehet magyarázni, hogy miért jó neked oda érkezni...

hmsoft Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417629

Ennyire hamar old a szovjet ep fék, vagy oda se csapta a rettentőt (mintha levegőfújás lenne hallható a mozdonyról)?

A fékezési és oldási idők ep. üzemmódban attól függenek, hogy az ep. kormányszelep (305-ös típus) 1,5 literes tere a fékező illetve oldó ep. szelepek működése során mennyi idő alatt töltődik illetve ürül. Fékezéskor 1,8 mm-es furaton keresztül megy a töltés, ez 3 bar nyomást (ezáltal ugyanennyi fékhengernyomást) 2,5-3,5 másodperc alatt létesít. A gyorsfék - nem gyorsfék ep. módban nem számít: a 305-ös mellett meglévő 292-es pneumatikus kormányszelep versenyezhetne ezzel a tempóval, ha tudna, de úgysem tud. Az oldási idők attól függenek, hogy motorvonat kocsijáról, vagy mozdonyvontatta személykocsiról van-e szó. Előbbi esetben az oldó ep. szelep által megnyíló furat átmérője nagyobb, ezért 3,5-4 bar fékhengernyomásról 3,5-4,5 másodperc alatt old. A mozdonyvontatta kocsik ep. kormányszelepjének a furata kisebb átmérőjű, ők lassabban oldanak: ugyanekkora kezdeti fékhengernyomásról 8-10 másodperc alatt következik be a teljes oldás.

Szerintem nem fékezett a mv, én csak az ív miatti nyomkarima-hangot hallom a filmen.

hm

Előzmény: cs1014 (417616)
vrobee Creative Commons License 2015.02.20 0 1 417628

mindkét országban bizonyos mértékig/útvonalakon alternatívája a vasút az autónak.

Előzmény: e94 (417627)
e94 Creative Commons License 2015.02.20 0 1 417627

Szerintem a használható vasutakat ne keverjük ide. Magyarországon nem alternatívája a vasút az autónak, Németországban igen.

Előzmény: v_peti (417626)
v_peti Creative Commons License 2015.02.20 0 1 417626

Szinte minden német vasúti szóróanyagon szerepelnek ilyen vagy még durvább számadatok.

Előzmény: manhattani (417625)
manhattani Creative Commons License 2015.02.20 -1 0 417625

Peti. Azt gondolod, hogy egy autóst vonatra szorítasz azzal, hogy bemutatod, szerintetek milyen drága neki az autózás?  :-)

kivi000 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417624

Nekem 58 Ft/km jött ki, aminek 60%-a állandó költség (35 Ft).

A vonat kb 24 Ft/km, de ugye ehhez akkor illik hozzáadni az autó állandó költségét is, mert amíg vonatozok addig is pörög ez, tehát 59 Ft össz.

Azaz szinte fillérre egyforma. (S akkor a helyi közlekedés még benne sincs ami a vonatnál plusz.)

v_peti Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417623

Egyesek mindig azt hiszik, hogy autózási költség=benzinköltség.

Itt a rideg cáfolat. 1 km 77 Ft!

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2014/04/14/autokoltseg-kalkulator/

És nem a vasútmániások tollából!

Persze lehet azt mondani, hogy ha már megvetted a kocsit, akkor ne álljon! Csakhogy egyes helyeken már két autó is van a családban! És a másodikra különösen igaz ez! Na meg nem mindegy, hogy első kocsinak mit veszel. Egy használt Opel Corsa-t, vagy egy új BMV-t.

M62-166 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417622

Jól értem, hogy feltettél egy érdeklődő(nek tűnő) kérdést, de arra számodra az egyetlen elfogadható válasz az, hogy a mocskos szemét bakterek direkt ki akarnak ba.szni az utasokkal, és direkt gyalogoltatják őket súlyos komoly 300 métert, miközben a bajszuk alatt röhögnek is rajtuk? 

Akkor sajnos nem én vagyok az embered. Adtam egy értelmes választ, vagy elfogadod, vagy puffogsz tovább :)

Hamster Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417621

"A Keleti jelenlegi feltételei mellett"

És egy éve is az volt? És három éve is? És öt éve is? Ne vicceljünk már...

"Amúgy Neked a csarnok a nagy sérelmed, de aki pl. a 8-as buszhoz igyekszik annak pont ez jó... Neked lehet a 13 vg lenne jó, neki az. Ha a csarnokba hozza, az háborog aki az Arénába gyalogolt volna, mert neki így +205 méter vagy lehet csak +204. "

Ja értem, mindjárt az jön, hogy a bakterek kiszámolták, hogy így jó többeknek. Bocs, de ez nagyon rossz duma. Mindig van valami magyarázat, hogy miért nem változik, én meg úgy látom, hogy az 1-es vágány használatával csak a vasutasok elégedettek, és mivel csak ők változtathatnának, marad minden.

Előzmény: M62-166 (417620)
M62-166 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417620

A Keleti jelenlegi feltételei mellett (tárolási kapacitás kb fele, korlátozottan elérhető), kevesebb érkező vágánnyal és megnövekedett vonatszámával igen a kitolás lehetősége most fontosabb mint a 300 méter gyaloglás. Mert annak a szerelvénynek rá kb 10 perccel el kell tűnnie, hogy az 5201-et oda tudja érkeztetni, majd ismét abba az oldalba kihúzni. A "túloldal" (20-30 vg csoport) most a híd miatt csak a csarnokon túli vágányokról érhető el, a csarnok felől... 

Sajnos a Keleti ilyen módon lett megépítve, nem egy vonalban végződnek a vágányok, nem lehet mindenkinek kedvezni amúgy sem, ráadásul a mostani forgalmi helyzet lebonyolítása előtérbe veszi a forgalmi tevékenységeket az esetleges többletgyaloglásnál... 

Amúgy Neked a csarnok a nagy sérelmed, de aki pl. a 8-as buszhoz igyekszik annak pont ez jó... Neked lehet a 13 vg lenne jó, neki az. Ha a csarnokba hozza, az háborog aki az Arénába gyalogolt volna, mert neki így +205 méter vagy lehet csak +204. 

Értem én a helyzetet, én is sokszor legyaloglom ezeket a távolságokat, de azért 300 méter miatt nem kellene megütközni, ennek többszörösét is legyalogolják emberek pl a plazában korzózva ott meg sem kottyan. Nem az Asztalos Sándor út elején állt meg a vonat, hogy 5 km-t kell pluszban gyalogolni :) 

Amúgy a kérdésedre röviden válaszolva: nem nem így kényelmes, hanem így oldható meg a tárolása majd későbbi visszatolása. 

Előzmény: Hamster (417573)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417619

Úgy, hogy itt előttem pl. 1 méterre van az első váltó a jelző után.

Tegyük fel, 25-re ellenőriz a PZB (a svájci integrát nem ismerem).

Még 25-ről sem tud egy vonat olyan hamar megállni.

Nálunk a battyogás sem oldaná ezt meg, mert 40-nel vontatva nekimehetsz a vörösnek, vagy gyorsabban is, ha a fővezetéknyomás 4,7 alatt van.

Lásd a Dunakeszin tavaly történteket, ott is a szerencsén múlt, nem a vb-n.

Most mobilról nem tudok ide képet beszúrni, de keressnrá a gúgliban pl. Wr.Neustadt HBf-re, az első és a második között a pronról is látványos, hogy mennyire ki van centizve a hely, nem lehet tévedni.

Nem is szoktunk nagyon. Reméljük így is marad.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417617)
M62-166 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417618

Mert az eredeti technológia szerint annak a déliben lenne a helye. Csak ugye most déli nincsen... Hagyományos szerelvény nem nagyon lenne rá, 2000-s Szili típusismereti gondok is felmerülhetnek (ezt mondjuk nem tudom, Gv-n van-e ilyen dolgozó?) ha nincs akkor hagyományos, körbejáratós, erre nincs lehetőség most a Keleti felének kizárásával. Így vállalták a Flirtet, ami nem rossz döntés, nyilván kisebb kockázat egy szerelvénynél ez mint napi 50-60-70-nél... Van Kátai is Flirt amúgy. 

Előzmény: Ashi Valkoinen (417574)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417617

Köszönöm a választ!

Azért furcsa számomra, mert amit én tapasztaltam itthon utasként, az inkább olyasmi, hogy amikor Tatabánya bejáraton két sárga petty van, már a Csónakázó-tó környékén nem battyogunk többel 50-60-nál, és állandóan vonyít odabent az éberségi a fülkében. Ha meg vörös a bejárat, pláne battyogás Alsógalla utáni térközjelzőtől, el nem tudom képzelni, hogy tudnánk becsúszni akárcsak az első váltóig.

Előzmény: cs1014 (417615)
cs1014 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417616

Fő szponzor a nyugdíjfolyósító.. :)

Ennyire hamar old a szovjet ep fék, vagy oda se csapta a rettentőt (mintha levegőfújás lenne hallható a mozdonyról)?

cs1014 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417615

Van. De adott esetben könnyen elképzelhető, hogy a kényszerfékezés által megállított vonat már benne van egy másik vágányútjában.

Ugye mindkét ország szűk, meg hegyes, azaz nem nagyon molyolnak a megcsúszási távolságokkal.

Fél órája konkrétan egymással szemben jártunk be az aspangi dézsővel ugyanarra a vágányra, a két vörös Schutzsignal között nincs 1m.

Ha benézem, vagy a kolléga benézi, tuti kocc.

De nincs az a VB, amivel ezt ne lehetne megcsinálni. ETCS L2-vel is meg lehet.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417613)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417614

A képek alapján elég szépen összetörte a személykocsik elejét, végét.

Előzmény: Ashi Valkoinen (417613)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417613

Teljesen laikusként azért úgy tűnik számomra, Svájcban illetve Ausztriában a közelmúltban sem az első eset ez, hogy "nem vette észre a tilos jelzést, ezért ütköztek" típusú baleset. Vonatbefolyásolás?

Előzmény: trizs77 (417612)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417612
Hamster Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417611

Tehát azért indul a sülyi kintebbről, mint a külföldre a csarnokból menő, mert azzal több ember megy? És mert a külföldre indulóknak kényelmesebb volt, legalább a külföldről érkezőknek legyen kényelmetlen, és vice versa? Vagy mi? :)

(Egyébként az alapprobléma egy érkező vonatról szólt, ami egy szó szerint 2/3-ban üres pályaudvaron az 1-esre jött.)

Előzmény: trizs77 (417593)
manhattani Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417610

>Berlinbe az 50 fő sok. A vonaton vannak 50-en, de nem mind Berlinig. :)

Nem, mert sokat leszednek a vonatról a rendőrök.

Előzmény: zjakabfi (417598)
v_peti Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417609

Na ja. Grazban meg egy ca. másfél km hosszú villamoshurok épül a közebszerzéstől a fullos átadásig ca. 2 és fél évig.

Előzmény: attus germanicus (417590)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.20 0 0 417608

Azért mondtam, hogy "jobb" és "(még)" :)

Inkább az a borzasztó, hogy igen bináris a pályák állapotának jövője: vagy komplex NIF-es felújítás, vagy lassújel.

Szerintem egy ennél ideálisabb világban a kettő között is létezik élet: a lassújelre "érett" szakaszokat ki kell javítani pályafenntartási módszerekkel.

Tudom, hogy erre nincs pénz, itt csak 30+ milliárdos komplex felújításra van pénz :(

Előzmény: r1232 (417607)
r1232 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417607

Ennek (egyik) oka, hogy itt a pálya újabb, jobb minőségű, 54-es, és az eng.sebesség (még) 120.

Még 1-2 év, és komolyabb beavatkozás nélkül már nem lesz az. Az eddig érintetlen 120-as részre is érik egy lassújel, ami ha meglesz, nem mostanában fog megszűnni.

Elég nagy hiba volt kihagyni ezt a szakaszt.

Előzmény: DJ. Bakter (417579)
vrobee Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417606

ha már belekezdett, nem hátrál meg :)

Valszg. a vezér se hitte el, mert nem húzta meg a féket. (Persze mire eléri az átjárót, nem sokat lassult volna a vonat, fel sem épül rendesen a fékhatás, de múlhatott volna épp azon az egy tizedmásodpercen is.)

hmsoft Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417605

Motorvonat tetején utazni, és közben puszta kézzel fogdosni a felemelt áramszedőt? Micsoda gyerekesség, van kérem sokkal jobb sport!

hm

okosaladar Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417604

az eddigi kihalt állapotot megtörve, ma reggel 8-kor munka folyt a déliben a kitérők környékén. előző napokban csak a nagy lámpaoszlopokat láttam napközben is világítani.

Fertőtlenítés a faluban Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417603

Szívem szerint a csarnok után közvetlenül vezetném végig. Így elvileg nem lenne fölötte (értékes) épület. A csarnok két oldalán a parkolók alatt vinném a metrók felé.
Mindez csak az én álmaim szintje, fogalmam sincs például, hogy van-e például a föld alatt olyan objektum, ami bezavarna.
Hely lenne - érzésem szerint - a lépcsőknek.

Előzmény: Pdaw (417596)
zjakabfi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417602

Igen, én most erre a téli vágányzáras időszakra gondoltam. Nyáron volt, hogy zsúfolva indul, bár pont Berlinbe most már napi 4 járat is van.

Aztán a cseh szakaszon még télen is vannak túlzsúfolt szakaszok.

Előzmény: vrobee (417599)
Bárdos Imre Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417601

A maga területén tényleg szakember - Oconor (O. Gyula) - mondta ezt, de nem a teljes kocsiparkra, hanem az akkoriban új szállítású BDV 001-re, ami a gyárii festésével  "úgy néz ki, mint a bohóciskola."

Előzmény: manhattani (417510)
vrobee Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417600

Amilyen máskultúrákat ismerek, mindenhol utálják a fölösleges aluljárózást.

Az már helyi hagyományokon/egyéni vérmérsékleten múlik, hogy átmennek-e a felszínen.

Nem a magyar az egyetlen éghajlat, ahol a többség átmegy, ha tud.

Előzmény: 1047 005-2 (417597)
vrobee Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417599

nyáron azért szépen vannak a vonaton. ilyenkor szellősebb.

Előzmény: zjakabfi (417598)
zjakabfi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417598

A sülyi is kintről indul.

Berlinbe az 50 fő sok. A vonaton vannak 50-en, de nem mind Berlinig. :)

1047 005-2 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417597

"Szerintem Kiskunfélegyháza elrendezése ideális. Egy olyan középállomáson, ahol a vonatok túlnyomó része megáll, rendszeres átszállási kapcsolatok vannak, mindenkinek kényelmesebb aluljáró nélkül."

Igaz,csak a szögesdrótot nem tiporják le,hogy a kijáró vonat elé lépjenek.

Érdekes,más kultúrában senki nem zúgolódik az aluljárózás miatt,van lépcső,mozgólépcső és/vagy lift mindenki ízlésének megfelelően.

Előzmény: Lovrin (417595)
Pdaw Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417596

Jó lenne az, csak nem tudom elképzelni hogy a forgalmat jól el is vezesse, meg a lépcsők mellett a peronon is maradjon elég hely keringeni. 
Nincs most így előttem a Keleti, úgyhogy műhold- meg felszíni képeken nézegettem, de jól közlekedhető lépcsők kiépítéséhez mintha szűkösek lennének a peronok ott, ahol igazán értelmét látnám az aluljáró-kapcsolatnak. 7-8 és 9-10 között tűnik a legszélesebbnek, de még azok is... eh. Amolyan győri stílusban férne el, az meg egy nyugdíjas+gurulóbőröndösegyetemista kombótól jól be is dugul. Igaz ott az aluljáró kb az egyetlen lehetőség, míg a Keletiben rétegigényt szolgálna ki.
Mondjuk most abból indultam ki, hogy egyéb jelentős átépítést nem kéne bevonzania a projektnek. Te hova tennéd?

Előzmény: Fertőtlenítés a faluban (417594)
Lovrin Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417595

Tényleg drága is, de a beruházás aztán a végén mindig annyira drága lesz, hogy egy aluljáró nem oszt nem szoroz.

Ha csak nem egy aluljáró épül, hanem minden állomáson egy az utasoknak, meg ilyen-olyan keresztező közutaknak még néhány a vonalon, az már sok lesz. És azt veszük észre, hogy 100 km vasútvonal 10 év alatt épülget át.

Az utas akadálymentesítés címmel szintbeli beszállásra vágyik, magas és széles peronra, de nem 2*3 méter lépcsőzésre, amit akadálymentesként reklámoznak, mert a végén nem kell nagyot lépni.

Szerintem Kiskunfélegyháza elrendezése ideális. Egy olyan középállomáson, ahol a vonatok túlnyomó része megáll, rendszeres átszállási kapcsolatok vannak, mindenkinek kényelmesebb aluljáró nélkül. Békéscsaba is lehetett volna ilyen.

Előzmény: DJ. Bakter (417588)
Fertőtlenítés a faluban Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417594

Ha lenne a csarnokon kívül a vágányokra merőleges aluljáró metrókapcsolattal (ahogy van a Nyugatinál), elfogadhatóbbak lennének a külső vágányok, valamint az átszállások is (hacsak nem sikerül közös peronon átszállni) gyorsabban lebonyolíthatóbbak lennének.

trizs77 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417593

Nincs valami policy, hogy a csarnokba a nemzetközi induló vonatok kellenek, minden más minél kijjebb, a nemzetközi érkezők meg pláne?

------------------

Berlinbe naponta 50 fő indul, Sülysápig meg 600-1000 fő.

Előzmény: Hamster (417585)
attus germanicus Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417592

Erről most van tapasztalatom, mert elég sok állomáson épült a környéken a közelmúltban aluljáró. Aluljáróépítés miatt vágányzár egy hétnél hosszabb ideig sosem volt.

Előzmény: DJ. Bakter (417591)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417591

És meddig van ebbő lezárva a vágány? Egyszerre csak egyik vagy mindkettő (ha kétvágányú)?

Előzmény: attus germanicus (417590)
attus germanicus Creative Commons License 2015.02.19 0 1 417590

Nem, Németországban azért ilyen hamar nem készülnek el az aluljárók. Egy ilyen átlagos aluljáró egy-másfél évig épül. Komolyan.

István Gyuri Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417589

DJ. Bakter: Ahol úgyis csak 40..60-nal járható vágányt keresztez a szintbeli átjárás (mint pl. Lepsény) célszerű lehet a széles peront is aluljáró nélkül megközelíthetőre építeni, ahogyan ez azért így is történt pl. az esztergomi vonalon.

De ugyanígy maradhatott volna Vácon is, ahol ÍGy majd a 2 perces átszállások nem fognak működni (és a város felől is mindenki aluljárózhat). Arról nem beszélve, hogy az egyszerre bejárást sem lehet majd megoldani, hogy közös peronos átszállás legyen - szóval, ismét egy jól sikerült projekt, csilliárdokból, évekig tartó vágányzárokkal, ívkorrekcióval, hogy néhány nem személyszállítóvonat átsuhanjon 100-zal az állomáson, mindenki más meg szívjon...

DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417588

"annál már csak a kötél általi halál lenne nagyobb csapás."

Egyik oldalról: igen sok aluljáró épült mostanában olyan világvárosokban is, mint Csárdaszállás. Mégsem volt semmilyen csapás.

Másik oldalról: a low-cost(nak induló) projektben az aluljárót próbálják kispórolni, mert azt hiszik, hogy drága. Tényleg drága is, de a beruházás aztán a végén mindig annyira drága lesz, hogy egy aluljáró nem oszt nem szoroz.

A másik, hogy meg lehet nézni, hogy egy aluljáró építése mennyi ideig tart, számomra ez a legidegesítőbb. A 100-as vonal állomásainál néhány hét alatt megcsinálták a hosszában kettéhasított állomás felének teljes vágányhálózatát (peronnal), az aluljárón pedig hónapokat kapirgáltak. A 30-ason is a Vitorlás utcai aluljáró építése miatt nem lehetett elrendelni, hogy a Siófok utáni szakasz mondjuk decemberre vagy januárra át legyen adva.3-4 hónap alatt nem képes elkészülni egy ilyen. Nem tudom hogy Németországban is így van-e?

Viszont, szigorúan saját szempontomból és szigorúan utasszemmel én utálom az aluljárókat.Nem elég, hogy egy sötét koszos lyuk, még lépcsőzni is kell.

Emellett ezek a kegyetlen rámpák amik a képen is látszanak, iszonyat helyet foglalnak és marha rondák (a "betonozzunk le minden talpalatnyi földet" jeligére készültek). Ahol úgyis csak 40..60-nal járható vágányt keresztez a szintbeli átjárás (mint pl. Lepsény) célszerű lehet a széles peront is aluljáró nélkül megközelíthetőre építeni, ahogyan ez azért így is történt pl. az esztergomi vonalon.

Előzmény: attus germanicus (417586)
v_peti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417587

Na ja. :(

Előzmény: attus germanicus (417586)
attus germanicus Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417586

Én leginkább azon gondolkodnék el, hogy miért van az, hogy míg mondjuk Németországban sorra építik az aluljárókat mindenhol, annak ellenére, hogy nincs rá semmilyen előírás, addig Magyarországon az aluljárókra úgy szokás tekinteni, hogy annál már csak a kötél általi halál lenne nagyobb csapás.

Köcsög Index majd jól átméretezi, itt van eredetiben :-)

http://www.flickr.com/photos/94071250@N02/sets/72157650226843795

Hamster Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417585

Nincs valami policy, hogy a csarnokba a nemzetközi induló vonatok kellenek, minden más minél kijjebb, a nemzetközi érkezők meg pláne? Hogy ha már megérkezni nem volt jó Pestre, legalább elmenni az legyen :-/

Előzmény: division by zero (417576)
v_peti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417584

http://www.napigazdasag.hu/cikk/36367/

OFF, de ha már 1-2 hete téma volt itt, akkor érdemes ezt elolvasni!

v_peti Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417583

Na de akkor sem értem, hogy miért kellene aluljáró, ha átépítik, mert erre hivatkoztak az illetékesek! A GYSEV-es korszerűsítések sem jártak együtt aluljáróépítésekkel. Körmend az kissé más tészta, mert ott fontos volt az elbontott felüljáró pótlása.

Előzmény: DJ. Bakter (417579)
trizs77 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417582

Már ma szerződést kötnek a Déli támfalát felújító kivitelezővel

2015. 2. 19. 10:43|Vállalatok » Közlekedés

Pénteken mutatja be a Déli pályaudvar alagútja fölött lévő rézsű helyreállítási munkálatait pályázaton elnyerő kivitelezőt a MÁV, miután várhatóan ma megkötik szerződést - tájékoztatta a társaság szóvivője az MTI-t csütörtökön.

Lőcsei Virág hozzátette: a helyreállítás részleteiről szintén pénteken tartanak sajtótájékoztatót.

A szóvivő tájékoztatása szerint a szükséges hatósági engedélyek beszerzése folyik, a helyreállítás előreláthatólag három hétig tart majd.

A MÁV korábbi közlése szerint az ideiglenes helyreállítás keretében az alagút feletti területet tehermentesítik, stabilizálják a rézsűt, megoldják a vízelvezetést, valamint eltávolítják a sérült falazati elemeket.

Január 25-én támfalkövek hullottak a sínekre a Déli pályaudvari vasúti alagút kelenföldi oldalán, másnap pedig a támfal is megcsúszott.

Szerző: MTI

_Nyuszi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417581

:D

Előzmény: kopaszsop (417580)
kopaszsop Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417580

peti, neked valamit/akármit elmagyarázni? előbb értem meg a nőket...

on

Előzmény: M63 010 (417559)
DJ. Bakter Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417579

1. A vonal NEM épül át Fehérvár és Lepsény (kiz) között. Ennek (egyik) oka, hogy itt a pálya újabb, jobb minőségű, 54-es, és az eng.sebesség (még) 120. Átépítés nélkül nem is lehetne sebességemelés. A másik oka a pénz (a forrásokat inkább a rosszabb állapotú szakaszokra kellene koncentrálni)

2. Lepsény és Aliga között van egy jobbos nagy középponti szögű ív, amely max 120-at bír, arra meg is lesz a sebességemelés - legalábbis vágánygeometriailag biztos, jogilag nem tudom.

3. Utána van egy egyenes, ami kb 2 km, majd jön egy balos ív, ami az M7 felüljáró alatt van. Ott és onnantól már a balatoni löszfal van, sem az ívviszonyok, sem pedig az alépítmény miatt nem ajánlatos a 160.

4. Lepsény állomás átmenővágányának átépítése pedig utólag került bele a történetbe. Nyilván így nem kell NKH építési engedélyt kérni, mert helybencsere. Valószínű, hogy a tender minél előbbi elindítása miatt ez már az időbe nem fért bele. Az építés egy fél évvel előbb indult volna, de az első kör érvénytelen lett, mert még a mostaninál is drágább ajánlatot adott a T. kivitelezők sokasága.

4. Ha így folytatjuk, teljesen felesleges pálya oldalról a 160-at biztosítani, mert sem jogi, sem görülőállományi, sem biztber oldalról nincs megtámogatva. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Nekük a 120 való, az a "pszichológiai sebességhatár". A hegyeshalmi kényszer 160 pedig akkor politikai nyomásra született, de ha most kéne emelni, nem lenne olyan ember aki ahhoz hozzájárulna, az valószínű.

Előzmény: M63 010 (417577)
manhattani Creative Commons License 2015.02.19 0 1 417578

Örülj, hogy nem szórják föl murvával a peront, mert a MÁVosoknak nem tetszik a guruló bőrönd hangja :-)

Előzmény: division by zero (417576)
M63 010 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 417577

Na de 100-nál miért kellene aluljáró? Miket beszél összevissza az illetékes elvtárs? Egyik 100-as felújításnál sem épült alul és felüljáró. (Jó, Körmenden igen, de csak utólag.) (15, 16, 21, 25...)

Amúgy miért nem emelnek sebességet? Ha Fehérvár után 160-as lett, akkor Fehérvártól Aligáig miért nem lesz az, ahol lehetséges? Vagy ez most hogyan van?

Előzmény: r1232 (417563)
division by zero Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417576

Amikor én utazok a hatvanival, akkor az megy az 1-esre vagy a 13-asra, de csarnokba még véletlenül se...

kopa1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417575

21.50-kor a lőkösházi is az elsőre futott be és pont ugyan ezen gondolkodtam én is...

Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417574

Ha már Keleti - elvileg az S80-on azért nem járnak most FLIRT-ek, mert a hídátépítés idejére "Áramszedő le" táblácskák vannak kinn alatta, s ha egy piros oda beragadna, problémás lenne az eltakarítása az útból.

Ennek ellenére a 15:19-kor Győr felől érkező, majd 15:38-kor Győrbe induló gyorsvonat mégiscsak FLIRT-tel van kiadva. Vajon miért?

Hamster Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417573

Van arra bármi magyarázat, hogy a féllábú Keletiben a Rákóczi IC-t este fél tízkor az 1-esre kell hozni? A hatvani S-vonatot be kell vinni a csarnokba, az oké, de volt még két másik üres vágány is ott, amire aznap már semmi érkezés vagy indulás nem volt kiírva... Remek egy szolgáltatás a hideg éjszakában háromszáz plusz métert gyalogolni, mert csak. Vagy így kényelmes a kocsikat kihúzni utána, és az mégiscsak fontosabb szempont, mint az utasoké? Vagy így szokott lenni rendes esetben, csak akkor nem üres a csarnok? Vagy csak?

manhattani Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417572

>valami szilárd jellegű ideiglenes burkolatot, az nem éri el a kerekítési hibát a beruházás állomásra eső költségében, ...

Kelenföldön a sokadik vágányhoz építettek egy beton keresztaljakból kirakott odavezetést, amiről egy targoncaféle csővel megtámadja a Flirt oldalát Vagy vizet nyom bele, vagy a vécét szívja le. Kiváncsi lennék, hogy az a néhány méternyi "peron" mennyit kóstált a MÁVnál :-)

Előzmény: vrobee (417570)
vrobee Creative Commons License 2015.02.18 0 1 417571

A személyes ízléseken túllépve érdemes lehet megnézni, hogy az utasok, távolsági utasok mekkora része jár gurulós bőrönddel. a murva szívás bőrönddel, banyatankkal, babakocsival, most a kerekesszékről inkább nem beszélek, mert minek.

Előzmény: r1232 (417565)
vrobee Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417570

Nem azt mondtam, hogy carrarai márvánnyal rakják ki. Nem ismerem a helyszínt, de párszáz méteren összetákolni valami szilárd jellegű ideiglenes burkolatot, az nem éri el a kerekítési hibát a beruházás állomásra eső költségében, ez szinte biztos.

Előzmény: Rollende Landstrasse (417566)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.02.18 0 1 417569

Végre nincs a redvás aluljáró sem, akadálymentes lett az állomás, hagyják így! :-)

Előzmény: r1232 (417568)
r1232 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417568

Na ja, a Fehérvárira nem ártott volna egy vékony aszfaltréteg, annyit kibírt volna, amennyit kell, mégiscsak nagyobb a forgalom.

Előzmény: Lee kapitány (417567)
Lee kapitány Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417567

"A megfelelően tömörített murva teljesen jó gyaloglásra, azzal semmi gond nincs. Nem leszel nyakig sáros, nem csúszik."

A lepsényit nem láttam, de a fehérvári nem pont ilyen...

Előzmény: r1232 (417565)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417566

Ja. Meg drágább is. Akkor meg azért menne a sírás, mert elbontják az "új" peront a végleges állapot kiépítésénél.

Előzmény: vrobee (417564)
r1232 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417565

A megfelelően tömörített murva teljesen jó gyaloglásra, azzal semmi gond nincs. Nem leszel nyakig sáros, nem csúszik. Jó hát az ócsó kínai gurulós bőröndök nem szeretik.

Én meg a gurulós bőröndöket (hangját) nem szeretem, de ezzel szvsz nem vagyok egyedül, ha már Velencéből ki akarják tiltani. :-)

Előzmény: vrobee (417564)
vrobee Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417564

Fel kell emelni azt a kicseszett bőröndöt...

A többit értem, de azért ezt a hozzáállást nem sok piacról élő közlekedési szolgáltató engedné meg magának. A XXI. században elég alap lenne, hogy nem szórunk le murvával közlekedésre rágyaloglók által igénybevett útvonalat. Annál kb. bármilyen ideiglenes burkolat jobb.

Előzmény: r1232 (417562)
r1232 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 417563

Mire építik át? 160-ra?

100-ra. Nem lesz sebességemelés.

Előzmény: M63 010 (417561)