Keresés

Részletes keresés

Pályaőr Creative Commons License 22 órája 0 0 436628

Jó reklám van hozzá. Ha valaki tele van belső feszültséggel, az keresse fel a pszichológusát, ne a külső feszültséggel kompenzáljon, ez nem olyan, mint a kutyaharapás meg a szőre.

Előzmény: oldmumus_v.2 (436627)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 24 órája 0 0 436627
sörösgigant Creative Commons License 26 órája 0 0 436626

Más. Más ország más szokások. 

Amúgy remélem itt is  leszoktak róla. Aki megteszi annak a baja. 

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436624)
sörösgigant Creative Commons License 26 órája 0 0 436625

Reméljük nem, de talán nem is lesz. A kolléga nagyon jól van szerencsére. 

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436623)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 27 órája 0 1 436624

Felénk inkább még a működövel is inkább fekve maradnak, nem hogy áramszedöt piszkáljanak :-) 

Előzmény: sörösgigant (436621)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 27 órája 0 0 436623

Örvendetes hír. Reméljük közép távon sem lesznek szövödményei. 

Előzmény: sörösgigant (436620)
sörösgigant Creative Commons License 27 órája 0 2 436622

Ne, Peti ne ! 

Lehet fém vagy akármilyen nyelű ! Nem kell a takarításon kívül másra használni, főleg nem nagyfeszültség alatt álló, illetve alá kerülhető dolgok piszkálására . Nem megy fel akkor ott marad. Pont. Lehet hazamenni, vagy jön a segély. Ha meg nem jön úgy is jó...

Előzmény: v_peti (436611)
sörösgigant Creative Commons License 27 órája 0 0 436621

Amúgy bevett szokás volt. Láttam nem egyszer, igaz olyankor el szoktam tűnni a helyszínről mert nem jó tanúskodni, végignézni a kolléga halálát....

Földelőrúddal,  fanyéllel akármivel. 

Remélem már mindenki leszokott róla.....

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436604)
sörösgigant Creative Commons License 28 órája 0 1 436620

Általában valóban jobb meghalni.

A keresett sztori nem az amit be linkeltél, mert az régebbi. 

A dufis történet úgy 4-5 éve történt. Amúgy nagyon hasonló: lefagyott áramszedő, seprűnyél, felelőtlenség igaz azért hogy menjünk bármi áron....Itt is a sötétben nem látta a kolléga, hogy már fent van az egyik...

Az eltérés annyi, hogy itt  a kolléga kifelé esett, rendesen összetörte magát az égési sérüléseken kívül. Kb bő egy évet volt beteg, azóta is utazik, jól van remek színben van, jó hangulatban. Néha összefutok vele, látásból ismerem amióta e a cégnél vagyunk. 

Az ujjai forradásosak , a kézfogása kissé fura emiatt. 

Marha nagy mázlija volt, meg erős szervezete, hála légyen annak a ...

Valahol említve volt hogy azért vágták le a seprűnyeleket. Hát én erről nagyon de nagyon nem hallottam. A seprűnyelek már 1983-ban rövidek voltak főleg a dombóvári mozdonyokon.Annak egyszerű oka volt: a műhelyben rendszeresen levágták a nyelét mert valakiknek kellett szerszámnyélnek vagy mi a rosféregnek. Ha ott napivizsgáztunk-javítottunk és nem marad valaki a mozdonynál akkor azonnal levágták ég a kilátásba helyezett retorziók ellenére is.

A most tárgyalt esetben a seprű vagy felmosó nyele műanyagozott fém volt. Az a fajta ami a fél mm-s műanyagréteg alatt frankón elrohad, és tőben eltörik, mint ahogy az ilyen fém csöveknél szokás...

A kolléga amúgy nem emlékszik az esetre, gondolom valami sokk vagy a fene tudja mi miatt. Majd Nyuszi megmondja... 

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436601)
zjakabfi Creative Commons License 1 napja 0 0 436619

16:30 körül volt a váásrlás, a 17:00-est nem adta.

Előzmény: pavarotti (436618)
pavarotti Creative Commons License 1 napja 0 0 436618

Nincs válaszom csak hangosan gondolkodom:

sima elvira 5.00-ra ad gyors-os találatot, ezt a gép nem dobta? Esetleg meg kell próbálni 4.40 körül mit mond?:)

//ill. honlap szerint a - részletesebb, "nagyobb" automatáknál az 5. lépésben amikor a vonatokat mutatja  "A program alapértelmezetten kijelöli a következő induló vonatot. A képernyő jobb oldalán levő gombokkal beállíthatja, hogy milyen időpont utáni indulási idők jelenjenek meg. Az i betűt megnyomva az adott utazás részletes adatai tekinthetők meg."

Ill. ha az esti 23.50-es személyt mutatja akkor jegy majd külön Bp-FAbony pótjegy vásárlás 2. körben.

Előzmény: zjakabfi (436617)
zjakabfi Creative Commons License 1 napja 0 0 436617

Próbáltam automatából a Keletiben venni jegyet Poroszlóra.

Csak az IC-t ajánlotta fel, pedig beírtam Hatvanon át az útirányt.

Hogy lehet ilyenkor beírni, hogy a gyorsot adja ki?

r1232 Creative Commons License 1 napja 0 0 436616

Fa nyelű seprűk voltak az elterjedtek. :-)

Előzmény: siófoki35 (436605)
r1232 Creative Commons License 1 napja 0 1 436615

Aminek nem biztos, hogy mindig ez volt az oka. Mi azért vágtuk rövidebbre, mert úgy jobban elfért. :-)

Előzmény: Pályaőr (436603)
r1232 Creative Commons License 1 napja 0 0 436614

Ez egy másik eset.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436600)
1047 005-2 Creative Commons License 2 napja 0 0 436613

Van élő cáfolat rá Mo-n.

alkotasu Creative Commons License 2 napja 0 3 436612

A történet - úgy tűnik - nem egészen úgy van, ahogy korábban írták:

http://www.origo.hu/itthon/20170425-nem-az-aremelkedes-dontheti-be-a-hodmezovasarhely-szeged-villamosvonalat.html

Előzmény: kristoof (436593)
v_peti Creative Commons License 2 napja 0 0 436611

Nekem is ez jutott eszembe. Na de a vasúton ne keress logikát!

Előzmény: siófoki35 (436605)
Pályaőr Creative Commons License 2 napja 0 1 436610

Nincs az a mennyiségű ital...

Előzmény: schlumberger (436609)
schlumberger Creative Commons License 2 napja 0 2 436609

Nem szereztél be annyi bátorságot, mint az a szerencsétlen...

Előzmény: Pályaőr (436608)
Pályaőr Creative Commons License 2 napja -1 1 436608

Jártam abban én is, de eszembe nem jutott volna ilyesmi...

Előzmény: schlumberger (436607)
schlumberger Creative Commons License 2 napja 0 0 436607

Akkor még megvolt a lépcsőnél az a kocsmabódé, onnan ment fel. A bátorságot is ott szerezte be.

Előzmény: Pályaőr (436602)
Pályaőr Creative Commons License 2 napja 0 1 436606

Donaudampfschiff2   siófoki35

Igen...  gondolom, a Hét mesterlövészből a kaktuszbokros példázat megvan, hogy pillanatnyilag jó ötletnek tűnt... :-) .

siófoki35 Creative Commons License 2 napja 0 0 436605

Ahelyett hogy lecserélték volna szigetelt műanyagnyelű seprűre :D :D

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 3 napja 0 0 436604

Akkor, ott biztosan jó ötletnek tűnt :-(

Pályaőr Creative Commons License 3 napja 0 0 436603

Az a seprűnyél-kurtírozás valami hihetetlen egy agyament ötlet...

Előzmény: Pályaőr (436602)
Pályaőr Creative Commons License 3 napja 0 0 436602

Egy az egyben. Vagy tíz éve volt a tatabányai leány (tizenéves) aki kimászott az állomásfolyosóra, és meg akarta fogni a vezetéket, vagy sétálni rajta. Az elsősegély-oktatónk volt a kiérkező mentőn az orvos, ahogy elmondta, a leány keze-lába leégett, napokig élt még a kórházban. 

http://iho.hu/img/vasut/1403/140303_1es/02.jpg

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 3 napja 0 0 436601

Viszont itt az eset eredményét is olvashatjuk, ami igazolja amit én is hallottam. Ez esetben jobb meghalni azonnal.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436600)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 3 napja 0 0 436600

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=75109115&t=9117879

De én szerintem más forrásból olvastam, ezt a topikot nem szoktam olvasni, de ezt találta a keresö.

Előzmény: Pályaőr (436599)
Pályaőr Creative Commons License 3 napja 0 0 436599

Neten nem találom, hátha valaki tud részleteket.

Szívritmuszavarok szoktak visszamaradni.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436597)
Pályaőr Creative Commons License 3 napja 0 0 436598

Én is úgy tudtam, de később ilyeneket olvastam, és emlékezetem szerint nem ez volt az egyetlen:

Fórum »  Közlekedés »  Vasutas fórum »  Gördülőállomány »

k.novotny  2007.12.13    0 0 4439

Na de Uraim !!

(RhB, gumidani) valamit kihagytatok a számításból a BHÉV kilépett (kizárták), és ez itt momentán mellékes az UIC-ból, ez azt jelenti, hogy nem használhatja az UIC pályaszám rendszerét...

okát nem tudom adni, Pályaőröket nemigen hívnak meg hasonló eseményekre...

Előzmény: kihúzóvágány (436567)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 3 napja 0 0 436597

Volt hír pár éve egy mozdonyvezetőről, aki valami seprűvel próbálta feltuszkolni az áramszedőt és áramütés érte. Nem halt bele. Lehet tudni, hogy mi lett vele?

Mert én úgy tanultam, hogy ilyen áramütésbe jobb belehalni, mert maradandó, sok gyötrelemmel járó dolgokat hagy maga után...

Előzmény: Pályaőr (436596)
Pályaőr Creative Commons License 3 napja 0 0 436596

Időjárástól függően szakemberek és mentők szerint nagyjából 20-40 centis légrétegen szokott átütni. Sima kívülálló egyszerű felmászás vagy bottal piszkálás útján szokta ezeket a feltételeket teljesíteni. Borzasztó égési/szenesedési sérüléseket okoz, ha nincs valakinek olyan szerencséje, hogy rögtön leesik, de volt rá példa, hogy az egyébként fiatal balesetet napok múlva vitte el egy szívroham. Így aztán a bátorság próbájának inkább ajánlanám a banjee-jumpingot, azt se mindenki élte túl, de lényegesen jobb az arány.

Én már akkor összecsukom az esernyőt, ha elmegyek a felsővezeték alatt, és a rugója elkezd szikrázni (nem ritka eset, nem olyan, mint a gömbvillám...)

Előzmény: _Nyuszi (436582)
koller andor Creative Commons License 3 napja 0 0 436595
Előzmény: kristoof (436593)
M63 010 Creative Commons License 3 napja 0 0 436594

Ne nekem mondd, hanem a tervezőknek!

Előzmény: Viceroy34 (436584)
kristoof Creative Commons License 3 napja -1 0 436593
alkotasu Creative Commons License 3 napja 0 0 436592

"a csatornázási művek telephelyén keresztül"

Az erősen felejtős. Ott igen sokminden van a föld alatt, aminél még egy új OBI is olcsóbb lenne... Meg a későbbi telepfejlesztéseknek is erős gátjává válna. Ne felejtsd, hogy Bp. szennyvizének kb. a 2/3-a itt megy át a csepeli tisztítóhoz.

Előzmény: Chabee87 (436585)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja 0 0 436591

Hm, érdekes, hogy ezt mondod, mert a MÁV-RAILNET-es hálózat (ami a kezdeti időkben volt) nekem egyszer sem működött, én megváltásként fogadtam, hogy végre olyan lett a kékeken, mint a pirosakon. Stabilnak stabil volt, mert a Wi-Fi hálózat egyszer sem dobott le, de adat se jött rajta soha egy bájt se.

Előzmény: Neville2004 (436590)
Neville2004 Creative Commons License 3 napja 0 0 436590

sokkal stabilabb volt a hálózat, míg nem vezették be itt is ezt a kipipálós bejelentkezést, s MÁV-Railnet volt a neve. Miért kellett vajon lecserélni?

Előzmény: Ashi Valkoinen (436589)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja 0 1 436589

Pár hónapja már egyszer volt szó a FLIRT vonatokon (nem) működő Wi-Fi-ről, akkor úgy döntöttem, hogy vezetek némi statisztikát utazásaim során az elérhető fedélzeti internetkapcsolat minőségéről.

Egy-egy utazás során rögzítettem a dátumot, az indulás időpontját, a viszonylatot (induló és érkező állomás), a járű Wi-Fi-jének sorszámát a "MAV-Start" tag után (a piros motorvonatoknak egy, a kékeknek kettő hálózata van), a jármű pályaszámát (csak sorszámként), illetve az észlelt internetkapcsolat minőségét 1-től 5-ig terjedő skálán.

1-Használhatatlan, nem látszik a hálózat, nem irányít át a bejelentkezési oldalra, nem ad IP-címet, stb., azaz nem jön létre kapcsolat.

2-Pocsék - pár oldal/alkalmazás döcögve, lassan bejön, normális netezésre alkalmatlan.

3-Működik - lassan, de a legtöbb oldal/alkalmazás bejön, többé-kevésbé használható.

4-Jól működik, közösségi oldalak böngészésére, fórumozásra, e-mailezésre, képfeltöltésre is alkalmas.

5-Kiváló, multimédiás tartalmak böngészésére is alkalmas.

Eddig 50 FLIRT utazást rögzítettem ilyen módon, melynek minden adata itt megtalálható (aztán közben már 51 utazás lett):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QdqCZzFx3HFeGGMxeb7N7Cgbn3AJovBz5SvcAUs9giQ/edit?usp=sharing

Az indulási idők alapján "napszak"-okra osztottam a napot, "hajnal", "reggel", "dél", "délután" és "este" kategóriákra, "hajnal" és "este" esetén minimális, "reggel" és "délután" erős, "dél" kategóriába közepes utasterhelést feltételezve.

Az alábbi megállapítások tehetőek (jó Wi-Fi = 3-5, rossz Wi-Fi = 1-2 osztályzat):

-A piros (1-60) vonatokon lényegesen jobb a Wi-Fi rendelkezésre állása (73,9%), mint a kékek* (61-123) esetén (50%).

-Csúcsidőszaki utasterhelés mellett kb. az esetek 50%-ában lehet használható nettel találkozni, peremidőszakban és átlagos terhelés mellett jó eséllyel működő netet talál az ember.

*Mivel Tatabánya-BP, BP-Eger viszonylatban utazom sokat, így a kék egységek közül a 103-123 pályaszámúakkal találkozom főleg, bár ha ugyanott és ugyanolyan körülmények között vannak karbantartva, mint a 61-102 vonatok, akkor elvileg reprezentatívak a kék flotta teljes egészére.

A legtöbb esetben az 1-es osztályzat abból fakadt, hogy bár a hálózathoz lehetett csatlakozni, a captive-portal.mav-start.hu bejelentkező oldal már nem töltődött be, számítógép esetén (Win7) nem jelezte a tálcán, hogy "További bejelentkezési adatok szükségesek", mobilon (Android 6.0) pedig a "Jelentkezzen be a Wi-Fi hálózatra felhívás után a fenti oldal már nem töltött be.

A kék járműveken gyakori hibaok, hogy a hálózathoz való csatlakozás sem sikerül, 2-3 perc csatlakozási kísérlet után mindkét eszközöm megszakítja a próbálkozást, majd újból kezdődik. 50 (immáron 51) utazásból egyszer fordult elő, hogy a motorvonat hálózata sem volt érzékelhető.

Neville2004 Creative Commons License 3 napja 0 2 436588

Mikor elkészült az 1-es villamos hosszabbítása, és nem sokkal rá nagy számban kezdtek megjelenni a Flirtek is a vonalon, több pl. az Infoparkban dolgozó ismerősöm, aki eddig kocsival járt, váltott vonatra, mert így az S25+1-es villamos kombóval gyorsan és kényelmesen bent van. No most pl őket garantáltan elveszíted ezzel a fantasztikus fejlesztéssel, ha a közvetlen 1-es kapcsolat is ugrik, meg még fél kilométeres sétákra is kényszeríted őket a metróhoz 1 megállóért. S ez csak egy példa volt

Előzmény: koller andor (436570)
Viceroy34 Creative Commons License 3 napja 0 0 436587

Tervezzék úgy, hogy a vasút elférjen. Egy megmaradt két vágányú szakasz nem foglal olyan sok területet a Duna felè. A Hév megmaradhat. Amúgy is jelentős részt csak az iparvágányok foglalnak, na meg maga az állomás. Nem lenne akkora helyigénye egy megmaradó kétvágányos pályának egy megállóval. De több lenne a haszon mint kár.

Előzmény: Chabee87 (436585)
Dreamy Creative Commons License 3 napja 0 0 436586

Hajajj, a korabeli vasút még a 23kg/fm-es sínt is évtizedekig el tudta használni. Talán a Dráva mellett még mindig van ilyen. Még húsz évvel ezelőtt talán 15 km/h-val is lehetett rajta menni!

Előzmény: GOLAZ111 (436560)
Chabee87 Creative Commons License 3 napja 0 0 436585

Ha a tervezett gyermekváros (vagy mi...), pont a vasút helyén lenne, akkor az elég kizáró tényező, nem?

Az olimpiai verzió sem azért számolt a nyomvonal-módosítással, mert annyira közvetlen kapcsolatot akartak volna Kelenföld felé, hanem mert a mai nyomvonal be lett volna építve az olimpiai faluval.

Hozzáértőktől csak félve kérdezném, hogy egyébként a Közvágóhídnál nem lehetne valami magas vezetésű átkötést építeni, ami akár a déli összekötő 3. vágányára kötne be? Tudom, ott az Obi, de azt nyugatról elkerülve, a csatornázási művek telephelyén keresztül, nem lehetne valami kissugarú ívvel felcsatlakozni a hídra? Mondjuk utóbbi telephelyén is vannak műemléki védettségű épületek, nagyon sokat kéne hozzá bontani?

Előzmény: Viceroy34 (436584)
Viceroy34 Creative Commons License 3 napja 0 0 436584

Városszerkezetileg? Semmivel nem lenne nagyobb mint most. Két meglévő vonalszakaszról van szó. "Annyi" hogy az egyikhez összekötés épül. Ez még mindig nem kizáró tényező hogy a jelenlegin megmaradjon a személyforgalom.

Előzmény: M63 010 (436580)
r1232 Creative Commons License 4 napja 0 0 436583

Ezt írtam...

Előzmény: _Nyuszi (436582)
_Nyuszi Creative Commons License 4 napja 0 0 436582

Azért ahhoz még pár feltétel kell, hogy fél méterre megközelítse. Maradjunk a két méternél, ez annyira nem szakmai fórum..

Előzmény: r1232 (436577)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 436581

Az emeletes kocsikon sem lesz meg a két méter. :)

Előzmény: r1232 (436577)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 436580

Azért, mert a dupla vasútvonal erős elválasztó jelleggel bír.

Előzmény: Viceroy34 (436573)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 436579

A barátnő és a kutya is ott lehetett. A kettő nem zárja ki egymást.

Előzmény: sssey (436578)
sssey Creative Commons License 4 napja 0 0 436578

M63 010

Információnk szerint a férfi azért mászott fel a tartályvagon tetejére, hogy megmutassa a barátnőjének, hogy a felsővezetékben nincs áram.

egy másik forrás szerint:

Borzalmasan összeégett egy kutyasétáltató férfi Rákosrendezőn, írta a Blikk. A lap szerint "Rákosrendező pályaudvar egyik külső vágányán történt a baleset, ahol - nem tudni, miért -, egy tartálykocsi tetejére mászott fel egy kutyasétáltató férfi. Az illető súlyos áramütést szenvedett a vasúti felsővezeték miatt."

Most akkor kutyát sétáltatott, vagy a barátnőjét?

Vagy a kutya mászott fel a vagon tetejére és a barátnője mondta neki, hogy segítsen a kutyának lejönni?

sssey

Előzmény: M63 010 (436574)
r1232 Creative Commons License 4 napja 0 0 436577

A védőtávolság két méter.

Idegen személy(zet)nek.

Üzemi személyzet, bizonyos feltételek megléte esetén 0,5 méterre is megközelítheti.

Előzmény: Áthaladójelző (436575)
Hernyofan Creative Commons License 4 napja 0 2 436576

Információnk szerint a férfi azért mászott fel a tartályvagon tetejére, hogy megmutassa a barátnőjének, hogy a felsővezetékben nincs áram.

Ehh.. Sose vitatkozz nővel, egyszerűen nem lehet a végén jól kijönni belőle... Hacsak nem vagy elég kitartó a kifárasztáshoz!

Üzenem a csávónak, hogy van még ütőkártyája, fel ne adja itt a vitát: áram az valószínűleg tényleg nem is volt benne ( nem látok ott mozdonyt ). Nem is szokott az csak úgy lenni valahol - inkább folyik, ellenben a fránya feszültséggel. Na az tud lenni, ráadásul aljas, mivel a feszültség alatt lévő vezeték pont úgy néz ki, mint ami feszmentes. Feszültségről viszont nincs szó a vitában!

Összefoglalva:  áram nem volt benne ( de amúgy is csak azután jelent meg, miután megfogta, nem akkor, amikor eldőlt, hogy felmászik megnézni, és akkor is folyt, nem volt -> két ütőkártya ) -> a pasinak volt igaza -> innen még megnyerhető az ügy, csak kitartás!

Azért legközelebb érdemes megkérdezni ezt valakitől.

Előzmény: M63 010 (436574)
Áthaladójelző Creative Commons License 4 napja 0 0 436575

Végül is, ha úgy vesszük tartály, de valójában ezek gabonaszállításra rendszeresített silókocsik. És ha már, akkor említsük meg azt is, hogy a 25 kV feszültség alatt álló vezetékhez nem kell hozzáérni ahhoz, hogy megrázzon. A védőtávolság két méter.

M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 436574

http://velvet.hu/helyszinelo/2017/04/23/felsovezetek_razott_meg_egy_fiatal_ferfit_a_rakosrendezoi_palyaudvaron/

Darwin-díj jelölt!

Viceroy34 Creative Commons License 4 napja 0 0 436573

Na épp ez a baj, személyszállítás szempontjából a jelenlegi előnyösebb. Egyébként miért kéne a jelenlegit megszűntetni, pont ezzel a tervezett Diákvárossal nyerhet értelmet. A tehervonatok mennek az új nyomvonalon. Soroksári-Útból megállóhely lenne Megépülne még Közvágóhíd, így a diákvárosnak lenne egy kötöttpályás kapcsolata a Belvárossal, persze ha bevinnék a Keletibe a vonatokat. Persze  ehhez legalább csúcsidőben biztosítani kellene a félórás követést, és bevinni a vonatokat a Keletibe. De így többet nyernénk. Az elővárosiak is jól járnának, és a gyors és viszonylag sűrű  vasúti kapcsolat a Belvárossal, így lenne városon belüli forgalom is, így jobb kihasználtsága lenne a vonatoknak is. Jó pályán, új vonatokkal nem lenne annyira zavaró az ott lakóknak.

Előzmény: M63 010 (436568)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 4 napja 0 0 436572
Viceroy34 Creative Commons License 5 napja 0 0 436571

Ha már kerékpár és városi közlekedés. Azzal javítható a helyzet; ha Bubi állomás települ Népliget vasúti megállóhoz illetve Népliget, Ecseri út metrómegállókhoz. :)

Előzmény: koller andor (436570)
koller andor Creative Commons License 5 napja 0 0 436570

Látod ezt nem tudhatom hiszen kerékpárral járok a nagyfaluban. :-)

Előzmény: Viceroy34 (436569)
Viceroy34 Creative Commons License 5 napja 0 2 436569

Egyébként ha úgy nézzük azt az 500 métert, kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá az érintettek,akik pl azért rakták le a kocsit mert gyorsan és kényelmesen elérhető az úticéljuk a vonattal és villamossal. Nekik hogy mondod meg, milyen jól járnak azzal hogy 10-20 perccel nő az utazási idő, és sétálhatnak zord időben is. Nem biztos hogy így is ott hagynák a kocsit az állomáson.   De ha azt vesszük hogy  tényleg semmi az az 500 méter, akkor olyan beruházások lesznek értelmetlen pénzkidobások mint a M2-H8 összekötése vagy a H6 Közvágóhídtól Boráros térre hosszabítása. Hisz csak 1 átszállást lehet vele nyerni. Amúgy olcsóbb lenne ha a 150-est Haraszti felől bekötni a Burmába, a burmát Pestszentimte-felsőig, a 142-est Kispestig rendbehozni, a tehervonatok pedig így mehetnek irányváltás nélkül nyugati irányba, a Mizsei vonalon csökkenhet a menetidő ( a villamosítás amúgy is szükséges) és a 150-es utasaival sze szórunk ki. Van potenciál a vonalban, de ezzel a beruházassal az életben nem fog nőni az utasszám. A tehervonatoknak meg van más alternatíva is. 

Előzmény: koller andor (436564)
M63 010 Creative Commons License 5 napja 0 0 436568

Pont az a lényeg, hogy a jelenlegi nyomvonal megszűnne abban a formátumban.

Előzmény: Viceroy34 (436565)
kihúzóvágány Creative Commons License 5 napja 0 0 436567

Nem kicsukták, hanem maga akart kilépni (mármint az UIC-ből).

Előzmény: Pályaőr (436557)
Neville2004 Creative Commons License 5 napja 0 0 436566

És Ferencváros smafu? Szerintem messze ott szállnak föl legtöbben a vonatra, mivel a többségnek kerülő még kimenni Kökire, és onnan visszametrózni. Gyorsabb az 1-es+3-as metró. Ezen max Keleti végállomás változtatna. Egyébként az utóbbi időben oly nagyon alacsonynak se mondanám az utasszámot, egyre több vonatot kellett az igények miatt dupla Flirtes járattá alakítani, mert a szólót elviselhetetlen hering volt. Ha már javítani nem tudnak ezen a helyzeten, nem kéne tovább barmolni, pont most, mikor egyre többen kezdtek vonatozni.

Viceroy34 Creative Commons License 5 napja 0 0 436565

Ferencváros jelentősebb. Egyébként megépülhet, de akkor a jelenlegi nyomvonal is maradjon meg, Közvágóhíd pedig épüljön meg. Azzal legalább utasszám is nőne. Dehát ha megéri a személyforgalom kárára fejleszteni. Egyébként miért is lesz hasznos? Mekkora összegbe fog kerülni, és mit nyerünk vele? Ferencvárosban irányváltást? Tényleg jó a teherforgalomnak elismerem hogy jó, de az utasokkal ez kiszúrás. Bár valahogy sose volt cél, hogy a 150-es átszállási kapcsolatait javítsák, sőt inkább rontanának rajta. De mondom, valósuljon meg, hisz van előnye, de a jelenlegi nyomvonal is maradjon meg a személyforgalomnak.

koller andor Creative Commons License 5 napja -2 2 436564

Lószart mama! :-)

Pesterzsébet bír jelentős személyforgalommal és az megmarad.

Sorút- bár szép peronok vannak- nullához közelítő személyforgalom.

Az 500 illetve 300 méter séta meg senkinek sem fog megártani.

Végre egy beruházás ami hasznára válhat az árufuvarozásnak.

Előzmény: Viceroy34 (436556)
GOLAZ111 Creative Commons License 5 napja 0 0 436563

Nem kell, Franciaországban is baljárat van.

Előzmény: Pályaőr (436561)
r1232 Creative Commons License 5 napja 0 0 436562

Pontosan így van.

Előzmény: Viceroy34 (436556)
Pályaőr Creative Commons License 5 napja 0 0 436561

És akkor egy füst alatt meg is fordíthatnák a közlekedést a vonalon jobb oldalira.

Előzmény: GOLAZ111 (436560)
GOLAZ111 Creative Commons License 5 napja -1 0 436560

Ugye a faaljas, sínszeges, de nagy folyómétersúlyú sínekből épült pályák elég tartósak, kis terhelésnél. A Gödöllői HÉV - et át lehetne építeni ilyenre és akkor néha - néha a francia mozdony is arra tévedhetne. Persze a kis terhelés a motorvonatokra vonatkozik.

Előzmény: Pályaőr (436554)
GOLAZ111 Creative Commons License 5 napja 0 0 436559

Nagyjából igen. Szerintem a területi felosztás jobb, mint a szabad pályahasználat. Lehetne regionális társaságba integrálni a HÉV - et és akkor a mozdonyok is átjárhatnának. 

Előzmény: hmsoft (436555)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 3 436558

lesz megint HÉV-teherszállítás?

Semmi akadálya. Miután sikerült megugrani a francia géppel a 22 tonnás tengelyterhelés és az 1500 V= vs. 1100 V= problémáját, igazán semmiség már a 30 tonna és ez a (3 kV/1,5 kV= feszültségnemű) szerkezet. Jól mutatna az újonnan nyílt Batthyány téri kobaltbányák környékén. 65 km/h a vmax, szóval személyszállító tevékenységbe is beszállhat a hálózaton. (Az 1200 kN-os gyorsítását azért megnézném, MXA kisegységgel a háta mögött.)

hm

Előzmény: Pályaőr (436557)
Pályaőr Creative Commons License 6 napja 0 0 436557

Ja, igen, lássunk valamit a gyakorlatban is. Fú, jut eszembe, akkor így a HÉV megint bent van az UIC-ban, ahonnan kicsukták annak idején... lesz megint HÉV-teherszállítás?   https://www.youtube.com/watch?v=3nS_xj9psVg

Előzmény: hmsoft (436555)
Viceroy34 Creative Commons License 6 napja 0 2 436556

Én az ellenkezőjét remélem. A teherszállítás profitál, de személyszállításban csak hátrány. Max úgy támogatnám,hogy a jelenlegi nyomvonal megmarad a személyvonatoknak. A vonalnak így is hátránya a rossz városi kapcsolat. Ezen javítana Közvágóhíd megálló. De ahelyett hogy plusz megállót kapna elvesznek kettőt ( a nem megépülő Vágóhíddal együtt 3). Az utasok egy jelentős része az 1-es villamoshoz megy, aránylag kis sétával elérhető Fradiban. Így viszont ez a lehetőség ugrik. A Népligeti megálló sem javít sokat a helyzeten, ott vagy sétál fél km-t Népligetre, vagy vissza 300 métert a metróhoz hogy menjen egy megállót. Sokan mondják/írják hogy alacsony itt a személyforgalom, na többek között ezért is alacsony aránylag. Ettől a "fejlesztéstől" pedig nem lesz több utas, valószínű, hogy kevesebb lesz, főleg ha emellett még a Körvasúti hülyeséget is véghez viszik.

Előzmény: koller andor (436543)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 1 436555

Szerintem a témát felvető GOLAZ111 fórumtárs csak megkísérelte a gyakorlatban alkalmazni a MÁV-HÉV fúzióban rejlő előnyöket... :)

hm

Előzmény: Pályaőr (436554)
Pályaőr Creative Commons License 6 napja 0 0 436554

Ti milyen technikai megoldásokon töritek a fejeteket... ez már majdnem extrémizmus...

Előzmény: rm40 (436553)
rm40 Creative Commons License 6 napja 0 0 436553

A kérdést az EN 50163 szabvány 4.1. pontja egyértelműen szabályozza, eszerint 1500 V DC névleges feszültség esetén az állandó és az ideiglenes minimumérték is 1000 V.

Előzmény: hmsoft (436552)
hmsoft Creative Commons License 6 napja 0 0 436552

Ha 3 kV-os gépeket nézünk, pl. 2ESz6, 2ESz10 esetében a megengedhető minimális felsővezeték-feszültség 2,2 kV, a maximális 4 kV. Ha fogunk valami klasszikus darabot, akkor pedig (VL10/VL10u): minimális érték = 1,9 kV, maximális érték = 4,2 kV. Ha 1,5 kV esetében ugyanilyen mértékű eltérésekkel számolunk, akkor a minimum 950...1100 V lesz. 1100 V névleges feszültségen eléggé necces volna a dolog.

hm

Előzmény: GOLAZ111 (436551)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 436551

Átjárhatnának, ha a HÉV 1500 V-os lenne és lenne értelme.

Hát nem tudom, a modernebb járműveket nem biztos, hogy olyan rugalmasan lehet használni, de egy 3000 v - os mozdony mehet 4000 v - al is. Sőt az ETR200 a rekordjakor is 4000 v - al ment. 

De a HÉV is járt villamospályán az ottani feszültséggel a Körtérre, persze lassabban és a lámpák is halványabbak voltak. Persze ott vannak még rm40 aggályai, de egyébként elmenne szerintem 1000 v - al is. 

Előzmény: paca664 (436549)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.21 0 0 436550

Hát, végül is... panírozva... (gondolom, az a poén megvan, hogy a három kívánságot már úgyis teljesítette...)

Előzmény: _Nyuszi (436548)
paca664 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 436549

Átjárhatnának, ha a HÉV 1500 V-os lenne és lenne értelme.

Előzmény: GOLAZ111 (436497)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.04.21 0 2 436548

Már azt hittem, az anyós ment át megnézni, mit tud kihozni az aranyhalból.

:)

Előzmény: Pályaőr (436547)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.21 0 0 436547

Ja, igen... hogy is mondtad, azzal a térképpel? :-).

Előzmény: vrobee (436546)
vrobee Creative Commons License 2017.04.21 0 1 436546

a Szovjetunió az Antarktiszra (ez még régen volt) meg hasonlók, végül az aranyhal inkább elment megnézni, mit lehet tenni at anyóssal.

foooordítva...:)

Előzmény: Pályaőr (436545)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.21 0 2 436545

Nem tudom, az egész olyan, mint amikor a részeg rá akarta venni az aranyhalat, hogy szépítse meg az anyósát, aztán, mikor a hal ezt reménytelennek tartotta, akkor a részeg azt állította fel másik verziónak, hogy legyen a térkép átrendezve: Hollandia kerüljön Argentína mellé, a Szovjetunió az Antarktiszra (ez még régen volt) meg hasonlók, végül az aranyhal inkább elment megnézni, mit lehet tenni at anyóssal.

Egyelőre ott tartunk, olimpia mindenképpen lesz (egyszer), pénzt vissza nem adunk, esetleg az infrastruktúrát kihúzzuk a tételek közül, majd, ha aktuális lesz, visszatesszük. Lettek volna használható dolgok, majdnem legjobb lett volna ezeket forszírozni olimpia nélkül / helyett.

A kínai projektről a kínaikat kéne megkérdezni, ámbár amilyen diplomatikusak, az jönne ki belőle, hogy : "mek etyelöre minten lehetsekes, fan különbsek tervezes mek a masik hoty josolas." Egyelőre úgy néz ki, ott változik  leginkább az útvonal.

Előzmény: kristoof (436542)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.21 0 1 436544

Még mindíg jobb mint a tervezett, vagy inkább álmodott V0. Természetesen a 3. Fc-Klf közötti 3. vágánnyal, híddal. 

Aki szerint felesleges a 150-s felújítása-gatyábarázása az egy hülye. Talán a 2-3. legforgalmasabb áruszállító fővonal. 

Éjjel mikor lehet "vonatozni", akkor is jelentős, legalább 30-60 perces macera egy a Dunántúl felől érkező-induló, a 150 felé ( Kelebia, BILK , Csepel, stb. ) tartó vonat leközlekedtetétése. 

Nem csak plusz idő, a technológiai tökölés, hanem a tökölés miatt később megy a vonat, beleesik a személycsoportba itt, ott amott aztán mindjárt bukik fél napot a vonat még ha maszekos is...

Előzmény: koller andor (436543)
koller andor Creative Commons License 2017.04.21 0 2 436543

Remélem ez a fejlesztés meg is valósul.

Előzmény: kristoof (436542)
kristoof Creative Commons License 2017.04.21 0 0 436542
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.21 0 1 436541

Érdekes gondolatkísérlet! :)

És ugye az okfejtésedből is leszűrhető, hogy miért maradnak ötven-hatavanéves gépek még a pályán, miközben több generációval fiatalabbak pedig mennek a lecsóba.

Előzmény: rm40 (436540)
rm40 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436540

> Biztos, hogy nem az álma, de lenne munkájuk a járműjavítóknak. Talán érne annyit, mint egy Szili. Ócskavasáron talán megérné. 

Előrebocsátva, hogy láttunk működő példát tök ismeretlen gépek hazai alkalmazására (pl. a FLOYD brit eredetű gépei), azért ez több szempontból igen kockázatos dolog lenne. Ahogy egy használt autó vásárlásánál is meg szokás kérdezni (még ha őszinte válasz nem is érkezik rá), itt is felmerül a kérdés, hogy miért is akar az eladó megszabadulni ezektől a járművektől. Jellemző, hogy az idő előrehaladtával egyre nehezebbé válik az alkatrész-utánpótlás, ami a régi elektronikai cuccoknál még súlyosabban jelentkezik: a Sybiceknél újabb technológiát képviselő svájci Re 460 teljes korszerűsítése is erre példa. Az alkatrész-ellátáson túl nagy kérdés, hogy a gépek szükséges javítási technológiák alkalmazásához milyen beruházásokra, esetleg az eddigiektől eltérő szaktudásra van szükség, gondolok itt pl. a szinkron-monomotoros forgóvázakra. Talán a konkrét gépeknél a koruk miatt már nem releváns kérdés, de általában a régi gépeknél pl. számításba kell venni, hogy azok majdani selejtezését követően szükséges lesz-e azbesztmentesítésre.

> És legalább rendes tengelyterhelésre építenék át a pályákat.

Félig OFF

Korábban HÉV-vonalakon való alkalmazást is említettél. Konkrétan ott nem biztos, hogy egyetlen használtan vett típus miatt 22,5 tonnára gazdaságos emelni tengelynyomást. A HÉV-nél a pályán kívül az áramellátásban is gondok jelentkeznének egy MXA-nagyegység teljesítményének többszörösét kifejteni képes mozdonynál. Ilyen teljesítményre jó vastag kanócra, vagy kettős munkavezetékre is lenne szükség. Ráadásul a munkavezeték hőterhelése is nagy kérdés, hiszen a nagyegységek jóval kisebb teljesítménye az egymástól jóval nagyobb távolságra elhelyezett áramszedőkkel jut a járművekre, mint a Sybicnél tenné ezt. Ergo az áramellátás átalakítása elkerülhetetlen lenne (mint ahogyan valószínűleg egy új jármű beszerzésénél is), amelyet csak a felsővezeték-feszültség jelentős emelésével lehet célszerűen kezelni.

Félig ON

Előzmény: GOLAZ111 (436532)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436539

A Lomo-nak is csak azért, mert 30%-ban a DB Cargo AG a tulajdonosa.

Előzmény: segélyvonókészülék (436537)
e94 02 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436538

"Jöhetnének a fogasra. Csak kicsit át kell építeni."

Hááát... azok a motorvonatok a 1014-es Sissi kistestvérei, "annyi" különbséggel, hogy belőlük csak 2 készült a 760mm-es Mariazellerbahn-ra.  A rendelkezésre állása/szolgálatkészsége is "vetekedett" a 1014-essel (hogy ki "győzött", nem tudom).

Miután a Növog kicserélte az egész flottát Stadler (Himmelstreppe) motorvonatokra félreállította a 4090-eseket. Aztán egyszercsak szemett vetett rájuk a Pinzgauzerbahn, hogy majd valahogy (vonatba sorozva, vagy önállóan, akkumulátorosan) üzembe állítja őket. Az első verzióhoz tesztek is voltak, 5090-es motorvonatot közbesorozva futtatták a vonatokat. Utána 2015 novemberében költöztek Zell am See-be, azóta nincs hír róluk.

A Pinzgauerbahn-ra egyébként a sorozat sikere és a villamosítás után (amiből egyik sem jött be) tervezek is szállítani belőle, a konstrukciót úgy tervezték, hogy oda is alkalmas legyen.

Szóval, ha ott nem sikerült másfél év alatt életet lehelni beléjük, akkor... :)

Videós "irodalom":

https://www.youtube.com/watch?v=TNY4hnw5CJA

https://www.youtube.com/watch?v=AVsWv8jqYsw&t=642s

Előzmény: GOLAZ111 (436525)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436537

Oszt, osztrák magánvasútnál milyen régi bundeszos gépet látni?

A 1140-esre gondolsz? Arra az egy darabra, ami csak áll itt-ott, vagy néha a 2050.04-gyel összekapaszkodva elhúz valami anyagos szerelvényt két állomással arrébb?

Vagy a 1110?

A németek eladtak pár 139-est a LoMo-nak, aztán pápá. Ja, meg Barbara szaladgált egy darabig egy kék 1020-assal (fax se tudja a db-s sorozatjelét hirtelen), de ő is többet ült a kamionján alkatrészt hurcolászva, mint hogy a hajókorményt tekergette volna a fake-krokodilon.

Ezen kívül? Valami nagyszabású?

Előzmény: Törölt nick (436531)
rm40 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436536

Így van, vagy ha eladott akkor saját leányának vagy külföldre. Lásd pl. az itteni diskurzust.

Előzmény: GOLAZ111 (436533)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 436535

Igazad van nem kell parkolóóra, csak akkor a parkolás 30000 forintba fog kerülni,mivel ennyi a tarifája az ott parkolásnak!

Előzmény: GOLAZ111 (436528)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436534

Logikusan nem tudom, mert élrtek hozzá.

Ez egy olyan mondat, ami bizonyítja a benne foglalt állítást. Természetesen kimaradt egy nem és bocs az offért.

Előzmény: GOLAZ111 (436528)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436533

A DB nagyon sokáig inkább szétvágott mindent. Ma már ez változott egy kicsit. 

Előzmény: Törölt nick (436531)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436532

Biztos, hogy nem az álma, de lenne munkájuk a járműjavítóknak. Talán érne annyit, mint egy Szili. Ócskavasáron talán megérné. És legalább rendes tengelyterhelésre építenék át a pályákat.

Előzmény: rm40 (436527)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436531

Tehát a német, osztrák stb. magánvasutaknál futó régi DB-s, ÖBB-s, stb. gépek csak délibábok. Értem.

Előzmény: rm40 (436529)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436530

A kisebb dízeleket el lehetne adni a Balkánra, de csak pár darabot, a nagydízelek elég tropa állapotban vannak, a villanyok meg régiek is, akinek kellett már vett ilyet. Az Aseák jobbak, meg lehet a Skodák is. Szóval elég nehéz lenne vevőt találni. A 2 TGV érdekes, nem tudom mi van velük, de egyébként akármilyen szomorú, tényleg itt a vég.

Előzmény: Törölt nick (436518)
rm40 Creative Commons License 2017.04.20 0 1 436529

> Lám, már a franciák is a magyar módszert alkalmazzák.

meg a németek,

meg az osztrákok,

meg ...

Előzmény: Törölt nick (436518)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436528

Abszolút zagyvaságot beszélsz!

Ez így van. 

A lefényképezett helyen csak fél órát lehetne parkolni, de azt ingyen. Azt a célt szolgálja, hogy a vonattal utazókért vagy utazókkal kimenjen az ember az állomásra, kikísérje őket, és jöjjön vissza és húzzon el. Na de ezen kocsik szélvédőjén nem láttam parkolóórát.

Na, ugye megszűntették az ingyenest, a buszok miatt. De most nem is állt bent busz. Akkor miért ne lehetne beállni azzal a Puntoval? Különben mindek parkolóóra? Azért, mert valakinek nincs parkolóórája még nem biztos, hogy többet áll fél óránál és viszont.

Logikusan mégis milyen tábla lehetne ott? Kórház? Kemping? Kompátkelés? Vagy?

Logikusan nem tudom, mert élrtek hozzá. Olyan viszont lehetne, hogy egyéb veszély és alatta kiegészítés: Az autóbuszoknak elsőbbségük van. A várakozó járművekkel szemben is!

Azt nem tudom, hogy kevesebben állnának meg - e ott szabálytalanul, de izgalmasabb lenne...

Előzmény: v_peti (436498)
rm40 Creative Commons License 2017.04.20 0 2 436527

Úgy néz ki, az SNCF elkezdte selejtezni a BB26000 - es sorozatot. Ezek nem olyan régi mozdonyok, 1988 - 1998 között gyártották őket és a 25 kV mellett 1500 v - os rendszerűek. Szóval átjárhatnának a HÉV - re is, ha megint lesz drót Óbudán.

Attól eltekintve, hogy 1100VDC != 1500 VDC; biztos, hogy a hazai vasutak álma lenne egy majdnem 89 tonnás (azaz több, mint 220 kN tengelyterhelésű), szinkron (tehát külső gerjesztéssel bíró) vonatómotoros, monomotoros forgóvázzal szerelt, GTO-kból és hagyományos tirisztorokból felépített teljesítményelektronikával (az alsó pályaszámúaknál segédüzem is hagyományos tirisztoros) ellátott villamosmozdony? Bővebb leírás a típusról.

GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436526

A Szilinek csak nagyon távoli rokona lehet ott, mert az igazi Szili rokon Indiában jár. Máshol nem vásároltak a konstrukcióból. 

Csörgő szerű már van és érdekes, az SNCF is kb. úgy nyírta ki a mozdonyokat, mint a MÁV. A megmaradt példányok elég gyakran járnak csatoltan.

Előzmény: norbee601 (436522)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436525

Jöhetnének a fogasra. Csak kicsit át kell építeni.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436515)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436524

:)))

Előzmény: 1047 005-2 (436523)
1047 005-2 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436523

"Hinni a templomban kell."

Hol van ilyenkor v_peti?

Előzmény: M63 010 (436506)
norbee601 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436522

"Szili" és "Csörgő" is van ott bőven :D 

haha 1970 Creative Commons License 2017.04.20 -2 1 436521

Mondjuk én a " Vonatdroidot" nem ajánlanám mert ott könnyen fals "vonógép" információhoz lehet jutni,van olyan hogy villanygép jár arra ahol nincs is felsővezeték, de ennél van jobb is amikor IC vonatnál megjelenik Bzmot!!

Előzmény: poliver85 (436516)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 436520

Mint irtam ez egy speciális hely,ehez tudni kell hogy ez egy rendesen kialakitott "buszöböl" ahol régebben taxiállomás volt majd idővel a taxik hátrább kerültek 50 méterrel utána lett idősávos  parkoló.Igazából a szabályt nem tudom erre a helyzetre mert ugye szó szerint nem áll szemben a forgalommal!Egy szó mint száz a lényeg az hogy ott személykocsinak helye nincs!! Erre mondta egyik ismerösöm kiváncsi lenne ha ö meghuzná egyik kocsit visszapillantó tükőr töréssel mit szólna az autó tulajdonosa,neki csak egy betétlapjába kerülne na de az autósnak......

Előzmény: attus germanicus (436508)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.20 0 2 436519

Miért is csinálna magának konkurrenciát ? 

Magának, illetve a szerződött partnerének ( kargó )....

Amikre lenne szüksége  a maszeknak ( nagyobb mozdonyok, V63, M62, esetleg V 43 ) abból kevés van...

A dögsorokon dekkoló Bobók, Dácsiák mire is lennének jók ? Az M 40 talán, de azokhoz meg már semmi cucc, és mondjuk ki használhatatlanok. Nem azért mert szétrohadtak, hanem a végletekig elhasználódtak. 

Az hogy pár kisebb cég hajt pár Bobót, az egy dolog . Ma már a Puposból is 2-3 kellene egy vonathoz, hogy az a vonat menni tudjon valamennyire. Arról nem is beszélve, hogy cefetül nem érné meg 3 mozdonnyal kínlódni a 2000t-s  vonatokon, agyon verve a forgalmat. A személyzet igényről nem is beszélve. 

Elhiszem hogy jó fotótéma lenne , de azon kívül több lenne a költség, a haszon meg semmi...

Előzmény: Ratbus (436518)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436518

Magyarország jobban teljesít. Lám, már a franciák is a magyar módszert alkalmazzák. Inkább hagyják szétrohadni, majd szétvágják a járműveket, minthogy bárkinek is eladjanak belőlük. Igaz a franciák már ebben is előrébb járnak, ők 18-20 éves járműveket is hagynak végképp tönkremenni...

Hol vannak már a régi szép idők, mikor a románok az ilyen francia (meg német) dögsorokat "porszívózták" össze :D

20-as vonal Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436517

Metrans: poloha.vozu.cz

Előzmény: toto92 (436513)
poliver85 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436516

Hogyaviharbane! :)

http://iemig.mav-trakcio.hu/

Ezen a MÁV és GySEV gépek pozíciója látható, a tehervonatokat kék körvonallal mutatja.

Magánvasutak sajnos nem láthatók...

Okoseszközre pedig a VonatDroid alkalmazás ajánlott.

Előzmény: toto92 (436513)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436515

Ha már dögsor:

sörösgigant Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436514

No, ezek tetszenek...

Előzmény: segélyvonókészülék (436504)
toto92 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436513

Sziasztok!

Létezik véletlen olyan publikus felület, ahol tehervonatok aktuális helyzetét lehet követni?

ágiy Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 436512

Ilyenkor eszembe jut a régebbi telek amikor Miskolcrol a gyors eljutott Gödölöig aztán utaztunk tovább a Héven mivel kétvágányon se volt ut Pestig. Ugyhogy a két vágány néha semmit se ér,

vrobee Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436511

Oké, megint hülyeséget írtam, ez az eset megintcsak ki van véve a menetirány szerinti megállás alól. Akkor már csak annyi a kérdés, hogy le volt-e takarva a tábla :) .

Előzmény: vrobee (436510)
vrobee Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436510

Bocsánat, de, igen, a P -logikusan- kivétel az általános szabály alól.

Az viszont nem világos, hogy mi van, ha egy kétirányú utcában ki van téve a bal oldalon. A Kresz két pontja szembekerül egymással. Nem hiszem, hogy az a tábla szabályosan került ki.

Előzmény: vrobee (436509)
vrobee Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436509

Ez a tábla csak baloldalt elhelyezve szerintem érvénytelen. Viszont

1. én nem tudok róla, hogy a P tábla kivétel lenne az általános szabály alól,

2. meg ahogy írod, valószínűleg épp le van takarva.

Előzmény: attus germanicus (436507)
attus germanicus Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436508

>Egyébként fültanúja voltam amikor  megkérdezték hogy miért álltak meg ott az volt a válasz " úgy gondolták hogy megszünt a 30 perces korlátozás azért vannak letakarva a táblák!

Ha le van takarva a "P" tábla, akkor viszont a buszmegállótól teljesen függetlenül is tilos ott a menetiránnyal szemben várakozni.

Előzmény: haha 1970 (436503)
attus germanicus Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436507

Ez a tábla szerintem minimum megtévesztő.

https://goo.gl/maps/RtCdWTukCyw

Mert így szerintem ez nem "az út bal oldala", ahol tilos lenne parkolni, hanem kijelölt parkolóhely.

Ez az oszlop, amin a "P" tábla van, ugya az, ami Peti képén távolabb van, az ő képe nagyjából ebből a vonalból készült, csak a járdán állva:

https://goo.gl/maps/hrLQPvYkDYs

Előzmény: vrobee (436505)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436506

Egyébként fültanúja voltam amikor  megkérdezték hogy miért álltak meg ott az volt a válasz " úgy gondolták hogy megszünt a 30 perces korlátozás azért vannak letakarva a táblák!

Hinni a templomban kell. Na de ott meg szintén el van cseszve a parkolás. :( Korábban a Templom tér fizetőövezet volt, de a templom előtti teret átadták az egyháznak, így ő maga nyitja és zárja. De a tér előtti részre meg sokan azt hiszik, hogy az most ingyenes parkolkó. A közterület vagy a parkolásfelügyeletnek meg valahogy ez nem szúrja ki a szemét. :(

Előzmény: haha 1970 (436503)
vrobee Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436505

Nem ismerem a környék kitáblázottságát, de tábla bal oldalon megismételhető, menetirány szerinti bal oldalon megállni viszont csak egyirányú utcában szabályos.

Ezt ugyan nem nagyon büntetik, de szerintem alapvetően illik akkor is észben tartani, hogy nem ez a rendeltetésszerű használat. Miután látjuk, hogy megváltozott a kitáblázás, leparkolni egy tábla mellett ellenirányból, és meg se nézni, hogy mi az a tábla, az szerintem nem nagyon védhető...

Előzmény: haha 1970 (436502)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.20 0 1 436504

Bökj majd egy fotót róla, pls!

Van ennyire látható?

Ez tuti. Má' Csehszlovákiában is ilyenek vannak.

Előzmény: r1232 (436500)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.20 -2 0 436503

Naggyábol igazad van, de van pár dolog ami kicsit finomitásra szorul, na nézzük is "100 méterre egy másikban mindig van hely" ilyet nem tudok( gondolom a parkoló udvarra értetted),"P+R parkoló" hétköznap ott nincs hely reggel nyolc és délután 4 között,és minimum 60 kilométeres bérlet illetve menettérti jegy vásárlása esetén vehető igénybe 24:00 óráig."Szabálytalanul álltak be" mint irtam már elöbbi hozzászolásomban ez egy érdekes kérdés, te mint a hely ismeröje kérdezném töled hogy akkor miért van jelölve a parkolási lehetőség mindkét irányból? Többi dologban egyetértek veled,valóban nem szabadna megállni ott mert jól látható az a 2 buszmegálló tábla, mondjuk szerintem nem ártott volna megállni tilos táblát is tenni a két végére kiegészitő táblával "Kivétel vonatpotló autóbusz", lehet hogy akkor még buszmegálló tábla sem kellene és a gyengébbek is megértenék!Egyébként fültanúja voltam amikor  megkérdezték hogy miért álltak meg ott az volt a válasz " úgy gondolták hogy megszünt a 30 perces korlátozás azért vannak letakarva a táblák!

Előzmény: v_peti (436498)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 436502

Ismered az adott helyet, "pont ellenkező irányból parkoltak le" egy érdekes kérdés,mert akkor alap esetben miért jelöli tábla a parkolási lehetöséget mindkét irányból?

Előzmény: norbee601 (436492)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.20 -1 0 436501

Jelen esetben nem "napi 3 buszról" van szó,naponta kb 40-szer indul onnan busz és sokszor nem 1 busz!

Előzmény: GOLAZ111 (436495)
r1232 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436500

" vagy 2x nagyobb", mert nem mértem le. De jól látható, olvasható.

Előzmény: segélyvonókészülék (436487)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.04.20 0 0 436499

23 óra 58 perc

Interjú Schvéd Norberttel, a MÁV Nosztalgia Kft. ügyvezető igazgatójával

http://iho.hu/hir/23-ora-58-perc-170419

v_peti Creative Commons License 2017.04.19 0 1 436498

Fogalmad sincs róla, hogy mit írsz! Abszolút zagyvaságot beszélsz!

1. Van buszállomás, de ez nem az, ez a vonatpótló buszok megállója. Állandó célra van egy ilyen kocsiállás, de most a forgalmas 20-as vonal miatt ideiglenesen még plusz kettőt üzembe helyeztek,

2. Van parkoló! Igaz, az állomás szomszédságában zsúfolt, de attól 100 méterre egy másikban mindig van hely.

3. Van P+R parkoló is külön, ez X (100?) km feletti utazásnál ingyenes, a GYSEV adja ki rá a parkolójegyet!

4. A lefényképezett helyen csak fél órát lehetne parkolni, de azt ingyen. Azt a célt szolgálja, hogy a vonattal utazókért vagy utazókkal kimenjen az ember az állomásra, kikísérje őket, és jöjjön vissza és húzzon el. Na de ezen kocsik szélvédőjén nem láttam parkolóórát.

Na de most ez a hely nem parkoló, hanem buszmegálló.

5. Szabálytalanul álltak be!

6. A KRESZ-táblának kötelező megnézni az elejét várakozásnál, nem mondhatod azt, hogy nem láttad, csak hátulról.

7. Logikusan mégis milyen tábla lehetne ott? Kórház? Kemping? Kompátkelés? Vagy?

8. A buszmegálló tábla jelentése nagycsoportos tananyag!

Előzmény: GOLAZ111 (436495)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436497

Úgy néz ki, az SNCF elkezdte selejtezni a BB26000 - es sorozatot. Ezek nem olyan régi mozdonyok, 1988 - 1998 között gyártották őket és a 25 kV mellett 1500 v - os rendszerűek. Szóval átjárhatnának a HÉV - re is, ha megint lesz drót Óbudán. 

https://fr.wikipedia.org/wiki/BB_26000

Sotteville lés Rouen állomáson tárolnak egy rakás selejtezett mozdonyt, de TGV is van, meg tolatómozdony buszterszekcióval, mindenféle dízelek és villanyok.

http://blog.francetvinfo.fr/oeil-20h/2015/09/29/bienvenue-au-cimetiere-des-trains.html

Itt hátul éppen 3 BB26000 áll, de van ott több is, egy kis sorozat kijönne belőlük itthonra.

http://img15.hostingpics.net/pics/241898DSC0388ctOuestdupont4Mares.jpg

hmsoft Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436496

Egy kis carszkojeszelói: Kelet-szibériai Vasút is a "duplák" táborában (gudok.ru alapján)

A Kelet-szibériai Vasútra eső transzszib-szakaszon, idéntől üzemszerűen bevezették a két alapegységes (rakottan 12600 tonnás) tehervonatok közlekedtetését. A dombvidéki vonalvezetésű Tajset - Irkutszk-rendező (662 km), illetve Szljugyanka-1 - Novoiljinszkij (425 km) távokon vált gyakorlattá a megoldás. Négytengelyes mozdonyszekciókból errefelé három szükséges az alapegységhez, tehát a 2100 méteres vonatok összesen hat szekcióval járnak. A két hegyi szakasz (Irkutszk-Szljugyanka és Novoiljinszkij - Petrovszkij Zavod) kimarad, a kaptatókon ugyanis az alapegység 20 MW teljesítményt követel. A 40 MW koncentrálódása aránylag rövid vonalszakaszra, költséges energiaellátási megoldásokkal járna, aminél az ott úgyis meglévő harmadik vágányok, illetve a vonatok szétszedése majd egyesítése, ma még olcsóbb.

hm

GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436495

Talán parkolót kellene építeni az állomás mellé. Vagy egy rendes buszállomást, ahova befér még egy busz, vagy időszakosan kijelölni a buszmegállót, nem 0-24 - ben napi 3 busz miatt.

Előzmény: v_peti (436491)
v_peti Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436494

Eleve nem túl szabályos a fordítva parkolás. A bazi nagy táblának akkor is fel kellene tűnnie. Sárga festés meg pár hétre amúgy sem elvárható, amikor a rendes buszmegállókat sem képesek felfesteni rendszeresen.

Előzmény: norbee601 (436492)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.19 0 2 436493

Azért az ilyen kijelentéseket jobban át kellene gondolni, mielőtt billentyűzetet ragadsz.

Mind a GPS-pontosságát, mind a vasúti alkalmazhatóságot illetően.

A nagypontosságú (cm és társai) eszközök helymeghatározásához idő kell és nyugalmi környezet (ami egy mozgó mozdonynál nagyon nincs meg), a hétköznapi "civil" felhasználású GPS-ek pedig 3-5 méternél nem tudnak többet, ráadásul erősen időjárásfüggő a pontosságuk és a felhasználó pozicíójának érzékelésének sebessége.

Ha kapsz X állomáson egy írásbeli utasítást, hogy 323 szelvénytől 326 szelvényig kitűzetlen 40 km/h-s lassújel van, akkor azt könnyebb a szelvényszámok alapján betartani, mind arról kapni egy papírt (lat-long, EOVE-EOVN formátumban), hogy mely két koordináták között lesz az a nem kitűzött lassújel. Ja, és vezetés közben még basztass egy újabb képernyőt is, hogy na, mikor is érek oda, ja, hé, baszki, fékezni kellett volna...

Előzmény: -Smiley- (436488)
norbee601 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436492

Mondjuk pont ellenkező irányból parkoltak le (ami amúgy szabálytalan önmagában) így nem valószínű hogy feltűnt a tábla.

Egy sárga felfestés azért odaférne...

Előzmény: v_peti (436491)
v_peti Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436491

Felháborító: A Szombathely és Sárvár közti vonatpótló autóbuszos közlekedésben a MÁV ilyen kisméretű buszokkal akarja kiszúrni az emberek szemét!!!

Ja nem, csak vakok is kaphatnak jogosítványt. Egy ekkora kresztáblát nem észrevenni, már több, mint hiba. :( Azonnali jogosítványbevonás fél évre, magas pénbírság és kötelező elméleti és gyakorlati utánképzés.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.19 0 2 436490

Ha, és amennyiben.

Vezetés közben, célt keresve jobb a vizuális tájékoztatás.

Fékezni szemre szokás, nem fülre, kell a támpont.

Másrészt a masinából vagy kilát a gps, vagy nem, továbbá alagútban mit csinálsz? :)

Előzmény: -Smiley- (436488)
-Smiley- Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436489

Újszásznál irányváltás van? 

Jó lenne az Aszód  - Vác vonal is ha lenne Vác előtt egy delta ilyen esetekre. 

Előzmény: f_k (436480)
-Smiley- Creative Commons License 2017.04.19 -1 0 436488

2017-ben a GPS korában nem is értem mit akarunk kilométerkövekkel szórakozni mikor 1 méter pontossággal megmondja a GPS hogy merre vagy.  

Előzmény: r1232 (436484)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436487

Az még mindig kicsi.

Előzmény: r1232 (436482)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436486

A jó az a fehér alapon fekete, kb. 200*100mm számjegyenként. Felszerelve az oszlopokra, hogy ne tűnhessen el a gazban-koszban.

Na, az látszik.

Illetve ma sokszor nem, mert hó fedi.

Előzmény: r1232 (436484)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.19 0 2 436485

A KISS-beszerzés első lehívásának aláírásának ünnepére megterveztem a következő, nem olcsó játékomat, talán 2019-ig el i készül majd. A terv még nem végleges, mivel az ablakkiosztás és a WC-k elhelyezése a jármű hossza mentén számomra nem ismert, de ezek már csak olyan apróságok, amelyeket nem túl nagy munka áttervezni. Végső formájában 9300-9400 darab kockából fog állni. A harmadik képen látható "foghíjak" majd a valódi építésnél természetesen betöltődnek, de vannak a Digital Designernek korlátai sajnos.

Grafika: Stadler / MÁV-START

r1232 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436484

Kelenföld-Tárnok között van az a pici fényvisszaverős tábla, de a legjobb az lenne ami Déli Kelenföld között van. Ja, és nem ártana végre egységesen előírni, nem ilyen ad-hoc módon.

Előzmény: gysevic (436467)
r1232 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436483

Végleges.

Előzmény: -Smiley- (436461)
r1232 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436482

Ez nem olyan, mint amit az 1-sen láttál. Annál vagy 2x nagyobb.

Előzmény: segélyvonókészülék (436462)
Pdaw Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436481

Koszi!

(Idokozben Nyíregyházán kiállítottak egy pót-Kamillat)

Előzmény: 431 290 (436479)
f_k Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436480

https://www.mavcsoport.hu/mavinform/isaszeg-godollo-aszod-kozott-vonatpotlok-ic-k-kerulo-utvonalon

Ma nem a szokásos útvonalon megy a közlekedés.

Ic-k Újszász felé kerülnek a 120a meg 82 es vonalakon.

Isaszeg-Gödöllő-Aszód kizárva egyelőre. Felsővezetékszakadás , tartós zárlat etc.

Előzmény: Pdaw (436478)
431 290 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436479

431 179, Újszász felé kerül.

Előzmény: Pdaw (436478)
Pdaw Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436478

Meg tudná nézni nekem valaki, melyik gép húzza ma a Kamillát? Vonatdroidon nincs fent a vonatszáma, de a gépek pozíciója látszik.

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436477

Nekem sincs...hogy miért nem lehetett lefotózni azt amit érdemes megnézni, miért kell hozzá végignézni egy fél órás videót...

Előzmény: GOLAZ111 (436476)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436476

Ha belepörgetve sem érdekes, akkor több ötletem nincs.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436475)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436475

Persze...de a legegyszerűbb meg sem nézni...belepörgettem különben, de úgy sem különösebben érdekes, lehet, hogy ott volt valami amit nem néztem meg....

Előzmény: GOLAZ111 (436473)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436474

Sajóbábonyban egy Br 52 volt, de már rég nincs meg.

Előzmény: jaszy1 (436469)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436473

Bele lehet pörgetni, ha valakit érdekel.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436471)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436472

Szép ez az A26, talán valakinek még kellene is. 10 éve Miskolc mellett még állt két elhagyott mozdony, egy M31 és egy M44. Egész jó állapotban voltak.

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436471

Nem lehetett volna fotózni? Ki a franc néz meg egy ilyen hosszú videót?

ajm Creative Commons License 2017.04.19 0 0 436470

Mindenesetre rosszabbul, mint az évtizedes, kék táblák!

Előzmény: j.r.c. (436465)
jaszy1 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436469

Elhagyatott mozdonyt találtunk:

https://youtu.be/BbFRQ9RaXZ0

Illetve rengeteg vasúti relikviát:

https://youtu.be/fWUyeXpwSe8

hmsoft Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436468

Áhh, egy csehországi mellékvonalhoz képest még mindig a Kánaán. Mert ott az van, hogy a pálya mentén sétálva, és az adott szelvénykő helyét pár lépés pontossággal ismerve sem találsz rá elsőre. Majd miután elvégeztél egy gyors ásatást, végre előkerül, megkövesedett dinoszaurusz-csontvázdarabok társaságában. Itt jön a következő feladat: megállapítani, hogy mi a fene van ráírva. (Nem, nem egyszerű kiszámolni az előző és a következő alapján, mert azok még reménytelenebbek.) A rég szétkopott és -mállott vésésben itt-ott fellelhető festékmaradványok radiokarbonos kormeghatározása alapján leszűröd, hogy a szelvénykő az Oort-felhő valamelyik égitestén szolgálhatta utoljára a vasutat. Végül nagy nehezen megtalálod azt a napsugár-beesési szöget, amely mellett leolvashatod.

hm

Előzmény: Ashi Valkoinen (436466)
gysevic Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436467

" Valahogy a 30a-n ez elmaradt! -:( "

Kelenföld környékén van ilyesmi a 30a-n is,de csak pici fehér alapú táblákkal,ami nem lóg le a szelvénykőről. Többféle kivitel van,van a kék táblás,van a fehér táblás lelógós változat,mint pl. Kelenföld-Déli pu között és van ez a pici fehér táblás változat. Meg a hagyományos festett.

Előzmény: ajm (436464)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436466

Egyébként ezeket a szelvényszámokat miért nem lehet nagyobb táblán és magasabban elhelyezni? A legtöbb a pályamenti gazban elbújik, de ha nem is takarja növényzet és fél kiló féktuskópor, akkor sem túl látványosak.

j.r.c. Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436465

Legalább most még látszik ami van, az is valami...

Előzmény: ajm (436464)
ajm Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436464

Valahogy a 30a-n ez elmaradt! -:(

Előzmény: mcg (436459)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436463

Azért mert fénvisszaverős. Sötétben jobban látni. Mint pl. az 1. vonalon a helyes irányban...

Előzmény: -Smiley- (436458)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436462

Valamivel jobban látható. De még nagyon nem az igazi.

-Smiley- Creative Commons License 2017.04.18 -1 0 436461

És igy marad, vagy ideiglenes?

haha 1970 Creative Commons License 2017.04.18 -4 0 436460

Tisztelt topictársak kiváncsi lennék a véleményetekre, vonatpotló busznál mit jelent az hogy gyorsjárat,elöbb ér mint a normál?

mcg Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436459

átépítéseknél szokták cserélni, és a vonatszemélyzet felé van is haszna, még ha igénytelennek is tűnik...

Előzmény: -Smiley- (436458)
-Smiley- Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436458

Sziasztok! A dél balatoni vasútvonalon miért kellett a retró fehér kilométerköveket felültáblázni ilyen igénytelen kék táblákkal?

Változott 100 év óta Bp - Zamárdi távolsága vagy mi ez a hülyeség? :) 

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436457

Elszúrtam a beillesztést, elnézést!

Előzmény: segélyvonókészülék (436456)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436456

Amúgy Mi vs. Klf:

Előzmény: segélyvonókészülék (436455)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.18 0 2 436455

Na, abból indultunk ki, hogy bizber, meg oldalvédelem.

Az állomás szerepe valóban inkább "kelenföldes". Azonban Meidling nem "külön" állomás, hanem Hbf szervws, és integrált része.

Meidlingben összesen van 8 vágány, mind peronos, ezen kell megoldani mindent.

Délről-Keletről csatlakozik a Südbahn (2+2), a Stammstrecke(2), a pottendorfi (1), és az Oswald-összekötő (1). Átmenő fővágányként 6 darab vezet északi irányba, plusz ugye Matzleinsdorf.

Kelenföldre ritkásan áll ki tárolóról induló vonat, és kevéssé jellemző az ott végállomásozó, majd tárolóra járó szerelvény is. Nem kapcsolódik fűtőházhoz, egyéb üzemi dologhoz se.

Azonban a lényeg, ami miatt a példálózás kezdődött annyi, hogy ott a hazai oldalvédelmekkel, vágányút oldási időkkel, meg egyebekkel nem tudnád ezt a forgalmat (közel se) bepaszírozni arra a p..csányi helyre. 

Előzmény: r1232 (436452)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.18 0 1 436454

Jó'van, ez szőrszálhasogatás.

Több van, sokkal.

Van érkező, és ott "oszló" Meidlingben is, ahogy onnan induló (tolatásként kiállított, és szerelvényként érkező is).

A tehereknek is kell a vágány, sőt, be se férnek jobbára jelzőn belül.

Matekórázhatunk, és akkor igazad van, de remélem érzed, hogy itt most nem grammra megy, hanem azt kívántam érzékeltetni, hogy sokkal több.

Csúcsban csak induló kevesebb, mint másfél percenként egy vonat (26 perc alatt 20 db), csak személyszállító, ebben se érkező, se szerelvény, se semmi nincs még beleszámolva.

Előzmény: Ashi Valkoinen (436453)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.18 0 0 436453

Alma-körte esete.

Keletiben nincs átmenő vágány, nincs teherforgalom, ráadásul összesen 4 vágány vezet kifelé belőle, amint utasszállító vonatok közlekednek.

Másrészt, azt írtad, hogy egy nagyságrenddel több vonat van Meidlingen. Ha a Keletiből óránként hat indul (és az érkezők?!), akkor Meidling esetén ez óránként 60 vonatot jelentene (remélem, a "nagyságrend" jelentésével tisztában vagy). Annyi meg nincs.

Előzmény: segélyvonókészülék (436442)
r1232 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436452

Meidlinget inkább Kelenföldhöz hasonlítanám, azzal már kb. egálban van, ha a személyszállítókat nézzük. Az általad kiválasztott intervallumban 4 vonattal van kevesebb Kelenföldön, 8 peronos vágányon.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 -1 0 436451

Valamit már reszeltek a korábbi, tényleg gyalázatos helyzeten.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436446)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436450

Ééééértem! Mint mindenhol. A bécsi hábéefen is ki kéne menni a kapu elé, de az alvós vonatokról lelépő, az éjszakai hiányt bepótló bagósokat nem csesztetik. A szekurittynak is van szíve. :) :)

Köszi!

Előzmény: hmsoft (436448)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436449

Hangyányit kurtább, Hbf-en még sok cseh, szlovák és magyar induló van, ami nem átmenős vonat, plusz a helyből induló Bruck-i, pozsonyi (HlSt, és Putri), simmering felé.

Hbf végképp őrület. És derékban erősen szorít. Annyival egyszerűbb Hbf, hogy az 1-2 peron kvázi megállóhely, nem zavar bele a körökbe, mígamíg ugyanez a vonal meidlingben elágazik, vagy sok vonat ott fordul, esetleg kiáll-visszaáll.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436447)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436448

Már nincs a kocsi végében, a kupac szén mellett a kijelölt hely?

2014 óta már az sincs, tilos a dohányzás az egész vonaton. Az állomásokon van kijelölt dohányzóhely. Tehát ahol valamilyen technológiai folyamattal kapcsolják össze a tartózkodást (gépcsere, személyzetcsere, WC ürítés, szemétürítés, tüzelőanyag feltöltés (téli időszakban), tolatási művelet, és ezek tetszőleges kombinációja), és emiatt adott 10...30 perc, ott kocsiból ki, dohányzóhelyre, ahol horpadt homlokkal, vákuum üzemmódban a szükséges mennyiségű cigi elszív, és nyomás vissza. Külön gáz az erősebb dohányosoknak, ha olyan vonaton utaznak, amelyik jópár órán keresztül nem érint ilyen "technológiai" helyet, és csupa egy-két percezik az érintett állomásokon. Ekkor a gyakorlat az, hogy a kocsi mellett, a peronon szívják el. Papíron ez is tilos, de adott esetben nem szokás szólni érte.

hm

Előzmény: segélyvonókészülék (436444)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436447

Meidling forgalma kb. akkora mint a HBf.-é.

Előzmény: Ashi Valkoinen (436429)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436446

LOL...Azokkal a feltételekkel?

Előzmény: attus germanicus (436412)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436445

Ja, és Meidlingben tehervonatok is járnak. Nem is kevés.

Előzmény: segélyvonókészülék (436443)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436444

Mert most mi a szitu?

Már nincs a kocsi végében, a kupac szén mellett a kijelölt hely?

Előzmény: hmsoft (436439)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436443

Ugyanez most az állatorvosi lóban:

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436442

Hogy minek érzed, az itt mindegy.

Töltsd le ezt a kis alkalmazást:

https://play.google.com/store/apps/details?id=name.orgel.android.abfahrtsmonitor

Aztán egy tetszőleges hétköznap reggel, mondjuk 6-7 körül válaszd ki a listából, hogy wien meidling. Csinálj egy szkrínsotot.

Majd írd be a keresőbe, hogy budapest keleti. Csinálj azon is egy szkrínsotot. És hasonlítsd össze!

Húsvét hétfőn háromnegyed öttől ez a menü:

Előzmény: Ashi Valkoinen (436429)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436441

A hatóság sem fogja leszedni, hanem feljelenti szabálysértésért. Ha mégis leszedik, mert mondjuk nekiállt hepciáskodni, akkor már 1:1, mert ők szabad helyváltoztatáshoz való jogot sértettek, az utas viszont hatósági intézkedést gátolt.

hm

Előzmény: v_peti (436440)
v_peti Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436440

És ha a hatóság szedi le, az nem a szabad mozgáshoz való jog megsértése? Mi a különbség? A moziban sem adják vissza a jegyet, ha kidobnak.

Előzmény: hmsoft (436439)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436439

A bagózás az üzletszabályzat megszegése, mint pl. a moziban való kamerázás.
Aha, és az üzletszabályzat megszegése a szolgáltatásból való kizárást vonhatja magával. Tehát a moziban megkéred a kuncsaftot, hogy fáradjon ki a nézőtérről, a vonaton pedig megkéred, hogy szálljon le a következő állomáson. De van itt két dolog: 1.) mi történik, ha nem sétál ki a moziból / nem száll le? (ekkor már szükséged lesz valamilyen, intézkedésre felhatalmazott személyre), 2.) a távolsági vasúti utazásból való kizárás orosz földön a szabad helyváltoztatásról szóló, alkotmányos jog megsértése, tehát amíg az aktuális hatalom át nem írja az alkotmányt, addig erősen megfontolandó, hogy ki kit és miért zár ki az utazásból (úgy, hogy az illetőnek van érvényes jegye).

Mellesleg ha az aktuális hatalom hozzányúl az alkotmányhoz ilyen téren, akkor rúg egy szép nagy öngólt, legalábbis a lyukas hálót máshol kell nekiállni megfoltozni. Ugyanis odaát jelenleg nem sztrájkolhat a mozdonyvezető, a forgalmi szolgálattevő, meg még pár hasonló pozíciójú ember. És azért nem, mert ha sztrájkolni kezdenek, akkor pontosan ezt az alkotmány-passzust sértik meg. És ha ez az alkotmány-passzus megszűnik létezni, akkor a mv. is sztrájkolhat onnantól kezdve. Márpedig mindenki tudja, hogy _igazából_ nem a meglévő alkotmánypont szerint nem sztrájkolhat a mv., hanem azért nem, mert akkor nem továbbíthat tehervonatot sem, és az már fájna. De arra nincs alkotmánypont, tehát egy másikhoz nyúltak. Olyan apróság pedig, hogy odaát egy tehervonatos mv. az esetek 0%-ában továbbít ezt is, azt is, már nem érdekel senkit.

1-2 rendőr elenyésző költséget jelent a teljes személyzethez képest
Nem biztos, hogy a belügy is így gondolja, de persze súgni lehet nekik. :)

Elővárosi vonat
Azokról nem szólt az egész téma, csak a távolságiakról.

Na meg rövid távon hozzájön a szörnyű szájszag.
Micsoda üzleti lehetőség: alkoholteszter mellett bagószag-teszter elterjesztése az intézkedő közegeknél. (A "leheljen rám" ugyanis munkajogilag vitatható megoldás. Mert szegény rendőrt ezek után megcsapja egy tömény Belomor Kanal + Psenyicsnaja orkán, és ki tudja, megáll-e a lábán.)

hm

Előzmény: v_peti (436438)
v_peti Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436438

Tettenérés esetén a helyzet egyértelmű. Na meg rövid távon hozzájön a szörnyű szájszag.

Előzmény: haha 1970 (436436)
v_peti Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436437

Nézzük csak, milyen fajta vonatok vannak!

Távolsági vonat, több napon át 15-20 kocsival. Itt a kocsinként 1-2 utaskísérő mellett a vonatonként 1-2 rendőr elenyésző költséget jelent a teljes személyzethez képest.

Elővárosi vonat: 12-16 kocsival, rengeteg utassal. Itt a sok utas ki tudja termelni a rendőr-vasútőr költségeit.

Középtávú, közepesen hosszú vonat. Na itt meg menet közbeni tettenérés esetén a legközelebbi állomáson az utast, az üzletszabályzat megszegésem miatt le kell rakni, és szevasz. Ha meg nem száll le, akkor mi van? Ha nem falusi megálló, hanem középváros legalább, akkor meg ott gondolom van vasúti rendőrőrs, és akkor perceken belül ott vannak, így nem kell sokat várni a leszállításra.

Előzmény: hmsoft (436433)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436436

Egy a bibi hogy tudod ezt bizonyitani?

Előzmény: v_peti (436434)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 436435

Peti, Magyarországon szerinted hány embert büntettek meg vonaton való dohányzás miatt?

Előzmény: v_peti (436432)
v_peti Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436434

Miért kellene hatóság? A bagózás az üzletszabályzat megszegése, mint pl. a moziban való kamerázás.

Előzmény: hmsoft (436433)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436433

a távolsági vonatokon mindig van kalauz/utaskísérő, így nagyon könnyű lebukni a bagózás miatt
Az utaskísérő nem hatósági személy, nem intézkedhet. A távolsági vonatokon van fenntartott hely biztonsági őrök vagy rendőrök részére (utóbbiak már intézkedhetnének), de ebből nem következik, hogy a teljes úton a vonaton vannak. Ha a helyzet eldurvul, az utaskísérő hívhat éppenséggel rendőrt a következő állomásra, de ezzel vállalja, hogy emiatt késik majd a vonat, és emiatt fogja mindenki anyázni. Esetfüggően kezelendő, ha jót akar magának.

akkor meg érhetetlen
Lásd a 436431 második részét.

hm

Előzmény: v_peti (436432)
v_peti Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436432

Mivel a távolsági vonatokon mindig van kalauz/utaskísérő, így nagyon könnyű lebukni a bagózás miatt, akkor meg érhetetlen az egyéb szankció az amúgy sem alacsony büntetés mellett.

Előzmény: hmsoft (436431)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436431

a kisebb összeg nem hatásos
Mostanság az a teória tartja magát, hogy nem a büntetés mértéke, hanem a horogra akadás valószínűsége hatásos igazán. Lehet is benne igazság: ha nagy valószínűséggel elkapnak, akkor eleve úgy kell nekimenned, hogy vállalod a macerát. És a többség nem fogja vállalni.

különben nem törnék a fejüket egyéb szankciókon
Akik törik, azok egy közlekedési szövetség tagjai. Ismerjük a céljaikat? Lehet a céljuk egyszerűen a figyelemfelkeltés, vagyis hogy bedobnak pár kétes ötletet, csak hogy beszéljenek róluk? Bizony, hogy lehet.

hm

Előzmény: v_peti (436430)
v_peti Creative Commons License 2017.04.16 -1 0 436430

Direkt írtam nagy összeget, mert úgy tűnik, hogy a kisebb összeg nem hatásos, különben nem törnék a fejüket egyéb szankciókon.

Előzmény: hmsoft (436426)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436429

"Meidlingben a Keletihez képest nagyságrenddel több vonat közlekedik"

Tízszer annyi vonat közlekedik Meidlingben, mint a Keletiben? Ezt nem kicsit túlzásnak érzem...

Előzmény: segélyvonókészülék (436410)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436428

Akarni szerintem bárhol bárki akarhat, kérdés csak, hogy arra poroszkál-e egy közeg, és intézkedik-e. Viszont hogy a javaslatot beterjesztő miképpen képzelte el a javaslata megvalósítását... Mondjuk az Expressz-3 fejlesztésével éppenséggel megoldható, hogy ha az utas jegyet szeretne venni A-ból B-be, akkor gyorsan bekérdezünk a belügyi adatbázisba, és ha az jön belőle, hogy az illető visszaeső tiltott-helyen-dohányzó, akkor felajánljuk neki, hogy bocs, de itt most egy kis kerülőre fog kényszerülni, az A-tól és B-től egyaránt kétezer kilométerre lévő, kies C-be is be kell látogatnia egy átszállás erejéig. És sajnos a csatlakozás nem éppen közösperonos-kétperces, mert három napot kell várnia a másik vonatra. A távolsági jegyhez (repülőjegy után szabadon) kell név, születési idő és azonosító okmány szám - tehát az azonosítás (összekapcsolás a belügyi adatbázis adataival) megugorható. Na de ha valakit szándékosan hosszabb utazással szeretnénk szívatni, nem gondoljuk, hogy - mivel úgysincs veszítenivalója, hiszen visszaesőnél visszaesőbb már nem lehet - átmegy ellenállási mozgalmárba, és végigbagózza a háromszor hosszabb utat, háromszor jobban keserítve a környezetét?

hm

Előzmény: Álomvasút (436427)
Álomvasút Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436427

Nálunk meg mindenki ott cigizik, ahol csak akar.

Előzmény: hmsoft (436426)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436426

Ha először 1000 rubel (...), másodszor 5000 rubel (...), harmadszor meg 20 000 rubel (...). ... Akkor nem lesz pénze utazni.

Ehhez képest az ottani törvény annyit mond, hogy nyilvános helyen (amely nem kijelölt dohányzóhely) történő dohányzásért 500-1500 rubel bírság jár. Ezen belül, ha először követi el valaki, akkor 500 rubel, visszaesőként pedig 1500. Közlekedési eszközön kisebb a "kedvezmény", ott kapásból 1200-ról indul. De úgy látom, kell még egy kicsit súgni annak a törvényhozásnak. :)

hm

Előzmény: M63 010 (436395)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436425

Közsss

!!!!

Előzmény: segélyvonókészülék (436424)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.16 0 1 436424
Előzmény: segélyvonókészülék (436423)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.16 0 1 436423

Itt is van egy, ezen a komplett európai hálózat megvan.

Előzmény: sörösgigant (436421)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436422

Köszönöm. 

Előzmény: benbe (436420)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436421

Ja, köszönöm ! 

Előzmény: V43 1359 (436417)
benbe Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436420

Hütteldorf.

Előzmény: sörösgigant (436418)
Lovrin Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436419

Amennyiben megvalósul a 80a vonali zónázás egész jó ötlet lesz kiterjeszteni Gyöngyösig. De ez úgyis csak a Kiss-beszerzés és a Rákos-Hatvan átépítés után lesz aktuális.

A vasút domborzat miatti versenyhátrányát jelentősen csökkentené a zónadíjszabás bevezetése, vagy legalább a virtuális kilométerek újbóli bevezetése.

Gyöngyöshalász esetében meg... Jellemző lenne a magyar vasúra ha 2 flirttel több kerülne a fordába mert nem költenék rá az infrára fél flirt árát, jelen eseben egy új keresztezési hely létrehozására. A menetrend alapú infrafejlesztés nem az erősségünk.

Előzmény: f_k (436415)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436418

Még valamikor 1989 környékén mentünk ki a dortmundi Liszt nemzetközivel. Megálltunk valahol a Hanappi stadion környékén, ott a vonat végére ráállt egy másik mozdony, onnan be a West bhf-re (?), ahol a Mariahilfer kezdődött.... Ott ment rá a vonatra az E 103, az vitte tovább. 

Vajh melyik külteleki állomás lehetett a Hanappi mellett ? 

Előzmény: V43 1359 (436417)
V43 1359 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436417

A teteje nem teljes, Leopoldau és Süßenbrunn már nem fért rá a képernyőmentésre.

Előzmény: sörösgigant (436416)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436416

Tudsz valami ábrát ami a bécsi körvasutat ábrázolja ? Nekem egy katyvasz sajnos. 

Nemrég valahol láttam egy képet amin még kisgyőri kocsikkal megy egy Pupos, Nohab valami kis megállóban Bécs előtt ( innen nézve ), azt múltkor az ablakon kitekintve be tudtam azonosítani. Véletlenül....

Előzmény: segélyvonókészülék (436414)
f_k Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436415

Nem a sűrű autóbuszos kapcsolat az aminek alá kellene rendelni a dolgokat. Ilyen alapon a budapesti előváros se nyerő mert ott is járatható gyakrabban a busz.

A vasút némileg hosszabb a domborzat miatt ezért versenyhátrányban van.

A buszok nem minden esetben Gyöngyösig mennek hanem tovább Kékestetőre , Mátraszentistvánba, Recsk Parádfürdőre stb.

A Vámosgyörk -Gyöngyös vonalon vonatkeresztezési lehetőség nincs, Gyöngyöshalász esetén lehetett volna a kihúzó helyett ilyen, e miatt max. 40 perces követés lehet. Menetidő miatt kedvezőtlen, hogy a kb. 10 km hosszon a 80 km/h helyett 60 km/h is jelent menetidőtöbbletet de a Vámosgyörk 4-ik vg is 20 km/h ez összesen 3-4 perc pluszban.

Én a egri Flirtek Vámosgyörkön történő leakadását látnám jónak ahogy ez Pusztaszabolcson van.

Páratlan irányba a stokkozás nem célszerű a bizt ber miatt...

Ott külön menetvonal kellene. Az egésznek feltétele a Keleti Rákos közti átépítés 4 vg stb.

Előzmény: Chabee87 (436411)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.16 0 2 436414

https://schaffnerin.files.wordpress.com/2014/08/meidling-gleiswechsel-3.jpg

A képen látható a kérdéses vágánykapcsolat, és az a toljelző, Matz (Hbf) irányába nezve, még az építés közben.

Ha azt a tolit megléped, és nem kéne, akkor van az, ami történt.

Volt védőcsonka emlékeim szerint (mérget nem vennék rá), és ugye most is van két csonka, csak egy váltóval hamarabb be kéne tenni mégegy tolit (vagy emezt hátrébb), és akkor megoldható lenne a védelem, egy függéssel.

Viszont a filozófia az, hogy a jelző előtt meg kell állni, illetve a tolatás látra közlekedést jelent, amíg nálunk a tolatás sebessége úgy szabályozandó, hogy azt a tervezett helyen lehessen megállítani, a jelentkező akadály előtt nem feltétlenül.

Azaz addig, amig szabad negyvennel, sőt, bemehet két vonat egymással szemben úgy, hogy egy méter a megcsúszási távolság, addig nem fognak ennél komolyabb függéseket a rendszerbe építeni.

És ez szerintem nem akkora baj, illetve egy elfogadható kompromisszum a gördülékeny üzemért, és az így nyerhető kapacitástöbbletért.

Előzmény: aruzsi (436413)
aruzsi Creative Commons License 2017.04.16 0 1 436413

De.

Nálunk a biztber akadályoz, Hegyestől nyugatra segít.

Előzmény: v_peti (436409)
attus germanicus Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436412

8.000 új munkavállalót szeretne felvenni a Deutsche Bahn. Ezúttal kifejezetten kihagsúlyozták, hogy nem csak pályakezdőket, hanem idősebb, ötven év feletti jelentkezőket is szívesen fogadnak. 

Chabee87 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436411

Elvi szinten nem Eger (lenne) a fontos, hanem hálózatilag az abban az irányban elérhető komolyabb célpontok: Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza, amely irányokba viszont már nincs jó és sűrű buszos kapcsolat. Az, hogy most pont a pesti irányhoz patent a csatlakozás, az a 80-as vonalból következik. Ha a miskolcihoz is igazítod a csatlakozást (mivel a keresztek Hatvan és Vámosgyörk között vannak) nem kell már olyan sokat "ráhagynod" hogy bevárd a Budapest felőli csatlakozást és elvi szinten még kijönne az órás ütem

Ezt alátámasztja az is, hogy az utóbbi évek ritkításai ellenére (amik inkább a miskolci iránynak tettek alá) mégis elég erős ez az irány a Pestihez viszonyítva, ahol a jó csatlakozások ellenére is csak a "futottak még" kategóriára futja.

Előzmény: kbn (436399)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436410

Egy ilyen muri a Keletiben is megtörténhetett volna, attól eltekintve, hogy a keletiben nem nyolcvannal megyünk.

Meidlingben a Keletihez képest nagyságrenddel több vonat közlekedik, nyolc vágányon.

Ahol gyalulnak, hullik. Ez van.

Előzmény: v_peti (436409)
v_peti Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436409

Nálunk is vannak forgalmas csomópontok, ott nem akadály az oldalvédelem?

Előzmény: segélyvonókészülék (436408)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.16 0 2 436408

Mivel több a vonat...

Másrészt az eset tolatási mozgás vs. közlekedő vonat összetételben történt.

Van egy toli elég hülye helyen, ha meghaladod, pár méter, és a fővonal vágányútjában vagy.

Az oldalvédelem kevésbé szigorú, mint pl. nálunk. Ellenben a mi oldalvédelmünk az érintett Meidlingi csomópont kapacitását is radikálisan mérsékelné, képtelenség lenne kitenni egy szerelvényt indulóra abban a vonatsűrűségben.

Várjuk meg a vizsgálatot, mit hohnak ki az ügyből, bár ez első ránézésre elég egyértelműnek tűnik.

Előzmény: M63 010 (436407)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 436407

A vasút-vasút (ablakos vonatok között) balesetből mintha több lenne, mint nálunk...

Előzmény: V43 1359 (436406)
V43 1359 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436406

Szerintem akkor lenne korrekt az összehasonlítás, ha a közlekedő vonatok számához viszonyítanánk a balesetek számát...

Előzmény: Rollende Landstrasse (436405)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436405

Miért? Kevesebb baleset van?

Előzmény: V43 1359 (436403)
aruzsi Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436404

Van az több kocsi is, ahogy sikerült kihámozni a videóból.

A hátul látható 104x-es mozdonyos vonat ment bele hátulról, vagy valami más történt?

Előzmény: 1116 282-3 (436402)
V43 1359 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436403

Mindjárt indulnak a bezzeg Ausztriában milyen sok baleset van, meg mégsemnemvan kolbászból a kerítés...

Előzmény: 1116 282-3 (436402)
1116 282-3 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436402

Aki akar látni rj-t az oldalán, most menjen Meidlingbe!

http://www.krone.at/oesterreich/sieben-verletzte-bei-zugunglueck-in-wien-meidling-railjet-kippte-um-story-564817

Egy S-Bahn vagy Rex megrendezte az utolsó 3 kocsiját.

Kicsi káosz az ünnepekre. :(

M63 010 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436401

A kereső 48 találatot ad ki Gyöngyös és Eger között busszal és 52-t Gyöngyös és Budapest között busszal. De Budapest fele jobb a vonat, mert egyfelől nincs irányváltás, így lehet közvetlenül, Budapest fele meg ott a dugó.

A baj az, hogy a közút sokkal rövidebb, mint a vasútvonal, sajnos nem az M6 tervezői építették az M3-at, így inkorrekt az előnye a vasúttal szemben! :(  Emiatt ha sebesvonat is megy, azzal is csak 1:25 perc jön ki Gyöngyösig, de 1-2 pluszmegállással már 1:30, míg ez busszal 1:15 perc. Igaz, az nem áll meg sehol sem útközben. Viszont a dugók miatt a busz lehet lassabb is.

Ca. 25 km, egy ilyen rövid távon az már durván inkorrekt távolságkülönbség. Igaz, hogy dimbes-dombos, de vasúti fővonal, egy átvágás vagy egy alagút nem fért volna bele annó? :(

M63 010 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436400

Na ja, de Egerbe mindenképpen át kell szállni, míg a busz közvetlen. Vonatból meg lehet nemcsak lassú, hanem sebes is. Ugyanis, ha egyszer végre elkészül a 4 vágányos rész Rákos és Budapest között, akkor lehet a 80a-n is 2x20 perces reggeli követés, amiből minden 2. vonat lassú és minden 2. gyorsított vagy zónázó. Így Egerbe és Gyöngyösre is lehet megfelelő minőségű csatlakozás. Egerbe a reggeli órákban órás, Gyöngyösre meg 20-40 perces követés vagy fordítva.

Délután meg félórás követésnél szintén lehetnek zónázók vagy gyorsítottak, így órás követés lehet mindkét helyre (Egerbe persze a sebesek is maradnának.)

Előzmény: benbe (436398)
kbn Creative Commons License 2017.04.15 0 1 436399

???

A gyöngyösi vonal most a budapesti sebesekhez csatlakozik, aminek egyébként jóval több értelmét látom, mint a megyeszékhely felé nagy kerülővel átszállásos kapcsolatot adni, lévén a Gyöngyös-Eger egy igen forgalmas buszos tengely (hasonlóan pl. a Pécs-Kaposvárhoz, ahol a Bp-Kaposvár utasokat várakoztatják meg Dombóváron miatt).

Előzmény: benbe (436398)
benbe Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436398

Nyílván itt mindenki olvasta az ITF tervezésével kapcsolatos érvelést, így amit írok, az senkinek nem lesz újdonság: a Gyöngyös-Vámosgyörk vonatok csaltlakozása a hatvani pók miatt vagy Füzesabony - Eger felé, vagy Budapest felé volt megoldható. Előbbi mellett döntöttek, lévén az a megyeszékhely.

Ez természetesen megfordítható, csatlakozhatnak a vonatok a pesti sebesekhez is. De közvetlen vonat nem lesz - a 80-as vonalnak nagyon sok mellékvonalja van, elsősorban domborzati okokból, ebből jelentős nagyvároshoz vezet a 81-es, 86-os és 87-es vonal (Salgótarján, Gyöngyös, Eger). Ha akarjuk, Gyöngyös persze kaphatna közvetlen budapesti vonatot, de nem gyorsot, csak személyt - ennek sincs vélhetően értelme. Az ITF tervezői szándékosan elengedték a Bp-Gyöngyös kapcsolatot, mivel az vasúton jelentős és indokolatlan többleteszköz nélkül nem kivitelezhető. A jobb ötleteket várjuk szeretettel.

Előzmény: M63 010 (436394)
schlumberger Creative Commons License 2017.04.15 0 0 436397

Most is van!

Előzmény: norbee601 (436396)
norbee601 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 436396

Oroszlány kb ugyanaz a szitu.

Volt pár évig közvetlen Talent/Flirt Budapestre. 

Úgy tudom nem igazán volt több utas Oroszlány-Tatabánya között, mint most újra átszálással Tatabányán.

Előzmény: M63 010 (436394)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 436395

Nem értem a dolgot!  Akkor nem lesz pénze utazni. Minek ezt jobban bonyolítani?

Ha először 1000 rubel (ca. 6000 Ft, ha jól számolom), másodszor 5000 rubel (akkor ez ca. 30 ezer forint ezért már eléggé messze utazhatna), harmadszor meg 20 000 rubel (ami 120 ezer Ft, amiért már gyakorlatilag végigutazhatja az országot).

Akkor nem lesz pénze utazni. Minek ezt jobban bonyolítani?

Előzmény: hmsoft (436393)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 436394

Ha lenne közvetlen vonat, akkor többen utaznának vonattal Gyöngyösre.

Előzmény: Vendégsín (436392)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.14 0 1 436393

Egy kis carszkojeszelói: szívjon, aki szív? (rzd-partner.ru alapján)

Az oroszországi közlekedési szövetség javaslatot tett a közlekedési tárca felé azzal, hogy nyújtsanak be a törvényhozás felé egy dohányos-regulázó törvényjavaslatot. Amely arról szólna, hogy aki többszörösen megszegi a dohányzási tilalmat a járműveken, utasforgalmi létesítményekben és környékükön, annak korlátozni lehessen az utazását távolsági személyszállító vonatokon. Odáig persze nem merészkednek el, hogy a "visszaeső" ne is vehessen jegyet távolsági vonatra (valószínűleg azonnal elkaszálnák a javaslatot, például mert szembemegy a szabad helyváltoztatás jogával), de arra gondolnak, hogy a sorozatos tilalomszegő csak több átszállással, tehát lassabban és drágábban érhesse el a célját. Hááát, ez még ebben a formájában is érdekesnek ígérkezik. Kezd olyan érzésem lenni, hogy Peti súg ennek a közlekedési szövetségnek. :)

hm

Vendégsín Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436392

a Budapest–Hatvan–Gyöngyös vonalszakaszokon

Ott meg vajon ki lakik? Vámosgyörkön már most is alig férnek fel a gyöngyösi vonatra. Miért nem Tállaifalva a végállomás?

Előzmény: rm40 (436383)
vrobee Creative Commons License 2017.04.12 0 1 436391

Egy moderált, a vonal súlyához mért fejlesztés simán indokolt lehetne. De saját forrásból nyilván kevésbé érdekes a dolog.

Előzmény: Neville2004 (436390)
Neville2004 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436390

Marad a döcögés továbbra is az 50 éves pályán, meg az egy vágány az elővárosban, ami miatt - legalábbis állítólag - nem lehet sűríteni a menetrendet, hiába lenne rá igény. Baromira nem vagyok optimista, hogy bármi lesz, mert ha a döntéshozók annyira akarták volna, a legszükségesebb fejlesztéseket rég megcsinálhatták volna más forrásból is.

Előzmény: Dreamy (436385)
vrobee Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436389

ez is jogos, igazán utánamehettem volna a linknek.

Előzmény: rm40 (436381)
vrobee Creative Commons License 2017.04.12 -1 0 436388

Én azt vártam, hogy megépítik. Mindegy, hogy drága és semmi értelme, ha nagyberuházás és új irányból húz be forrásokat...

Előzmény: DJ. Bakter (436382)
DJ. Bakter Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436387

Hát majd a MÁV a szűk keresztmetszet programban megcsinálja, mint a Nagykáta-Újszászt. Tápiógyörgye már készül.

benbe Creative Commons License 2017.04.12 -1 6 436386

Ha mázlitok van, átépül kisvasútnak.

Dreamy Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436385

Akkor jó... újra jöhet a bizonytalanság. Mi lesz a 150-es vonallal?

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436384
rm40 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436383
DJ. Bakter Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436382

Azért ez valahol várható volt. Néhány más ilyen hurráoptimista bejelentés (pl. V0) szépen elhalt.

Előzmény: rm40 (436381)
rm40 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436381
Előzmény: vrobee (436376)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436380

...ja, igen...

Előzmény: vrobee (436378)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436379
Előzmény: Donaudampfschiff2 (436377)
vrobee Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436378
Előzmény: Donaudampfschiff2 (436377)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436377

Sajnos a keresett oldal nem található szerverünkön.

Előzmény: vrobee (436376)
vrobee Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436376
_nyunyuka Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436375

Ha van szerződés a frekikre, semmi gond. A rádió használatához frekvenciaengedély kell, amit csak EU jóváhagyásos, típusengedélyes készülékre adnak meg. Amit linkeltél, az amatőrrádió, arra nem!

Más kérdés, hogy páran svarcban használják. Az éterből elfogott jelnél nem derül ki, miből jön, ezért nem foglalkoznak vele.

Előzmény: Áthaladójelző (436366)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 436374

Ebenfurtban voltak reggel

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436372)
benbe Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436373

Szeredőc.

Előzmény: Lovrin (436370)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436372

Szófia, Bulgária. 

Előzmény: Lovrin (436370)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.04.11 0 1 436371

Pontatlanul írtam. Szóval csuklós-Bz:

-Született 6312 jeöléssel

-Ezzel együtt járt (volna) a Bpzmot sorozatjel, de valószínűleg sosem került feliratozásra. Hogy az irataiban szerepelt-e, azt passzolom.

-Ma szimplán 136-os sorozatként fut, már ha lehet sorozatnak nevezni az egyke motorvonatot.

Előzmény: r1232 (436362)
Lovrin Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436370

Hova mennek?

Előzmény: Donaudampfschiff2 (436361)
nazareth Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436369

Érdekes sztori. Rutinos mozdonyvezető, észrevette, hogy nincs fék, rádión áthaladót kért Merisortól Nagybárig. Aztán Merisorig már nem ért el. Kiugorhatott volna, de a mozdonyon maradt a segédjével, valószínűleg még próbálkozott megállítani a szerelvényt.

Itt "tárgyaltuk":

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143493539&t=9135526 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143501635&t=9135526

Előzmény: Pályaőr (436360)
benbe Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436368

A KBK-nál most az ütközőbakok elbontása van napirenden, meg nekik szerintem pár milliméterrel túlméretes lenne.

Előzmény: hmsoft (436367)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.11 -1 0 436367

A rádió hasznos dolog, de ha lehet, az ütközőbak még hasznosabb. Az imént kaptam egy levlistán: ütközőbak akció, 75.000 helyett most csak 68.500 rubelért. 5 év garanciával. Nem is kell messziről hozatni, Szentpéterváron gyártják. Szóval 1:1-es terepasztalozóknak soha vissza nem térő alkalom. :)

hm

Áthaladójelző Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436366

Vagy inkább ennek a modernebb verzióját:

https://www.radioamatorwebshop.eu/wouxun_kg-uv8d_plus?keyword=kg%20uv8d

Az nem igaz, hogy a kutya nem foglalkozik vele. És az sem, hogy tilos, mert amit én közelről ismerek, annak a magánvasútnak van szerződése a vasúti frekvenciák használatára. Lehet, hogy érdemes megemlíteni a főnöködnek, hogy ilyenben gondolkodsz.

Előzmény: _nyunyuka (436365)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436365

Ilyet használnak a mozdonyvezetők "maszek rádiónak":

http://www.cbradio.hu/kguvd1p_mk2_ext.html

Elvileg tilos, amügy a kutya nem foglalkozik vele. A GSM-R teljes kiépítésével meg úgyis elnémulnak ezek az analógok.

Előzmény: htotgabor (436363)
benbe Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436364

Kár, pedig a BVbdpmot gyönyörű volt!

Előzmény: r1232 (436362)
htotgabor Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436363

Üdv mindenkinek! Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy tudnátok e olyan megfizethető árú rádiót ajánlani,amit a vasúti kommunikációhoz tudnék használni. Forgalmat elérni stb. Pftnél vasúti járművezetőként dolgozom és nagyban megkönnyítené a munkánkat. Nekünk sajnos csak telefon jár,urh rádió nem. Válaszokat előre köszönöm.

r1232 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436362

Ez így biztos nem jó. Vagy 6312 és "Bpzmot", bár ez utóbbi a képek alapján sosem volt a járműre feliratozva, vagy 136-001, de ekkor már nem lehet Bpzmot, ugyanis az új pályaszámokkal a betűs azonosítók minden járműről el lettek távolítva. Tehát pl. már BVpmot sincs.

Előzmény: Snake-Mojzi (436354)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436361

Baseli villamosok úton Magyarország felé...

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436360
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436359

Amúgy is 15 km/h volt az útátjáró miatt, és a tolatgató egység sem mozgott többel... az OFF közúti forgalom felesleges blokkolásáról nem is beszélve.

Előzmény: r1232 (436339)
norbee601 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436358

A minap néztem egy GYSEV-es Jenbachert hogy mintha azok 43-al futottak volna a GYSEV-nél is, de már 55-ös volt.

Előzmény: sssey (436337)
siófoki35 Creative Commons License 2017.04.11 0 1 436357

Nagy Piros Villamos :)

Előzmény: sssey (436356)
sssey Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436356

Az NPV-nek mi a jelentése? Minek a rövidítése?

(a nettó jelenérték és a Nagy Pusztai Villamos kivételével)

sssey

Előzmény: rm40 (436355)
rm40 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436355

Eszerint nincs külön ilyenje, teszem hozzá, hál' Istennek.

Már az előző, rövid életű (négy számjegyből álló) sorozatjel-rendszer bevezetésével fölöslegessé vált, ráadásul baromi hülyén is nézett ki, mégis itt a topikon is sokan azt próbálták erőltetni, abban a tévhitben, hogy ez "a" magyar rendszer.

Az "igazi" rendszer ugyanis valójában 1911-től:

- A gőz-, dízel- és villamosmozdonyokrapályaszám=sorozatjel+futószám. A sorozatjel önállóan életképes, a futószám (sorszám) azonban csak a sorozatjellel együtt alkot egyedi járműazonosítót.

- Ezzel szemben a motorkocsikat a '70-es évekig az 1-3 jegyű pályaszámuk azonosította, azaz az oldalukra festett 1-3 számjegy nem futószám, hanem a járművet egyértelműen azonosító, önállóan "működő" pályaszám volt. A menetrend-függelékekben is csak a pályaszámokkal, pályaszámcsoportokkal tartották azokat nyilván, a betűsor az nem sorozat, hanem csak típusjelzés volt. Még az MD(a)-k 3001-től kezdődő számaira is igaz volt, hogy az egyediek, a járművet egyértelműen beazonosító pályaszámok voltak.

Egyébként a vontatott járművekre is ugyanez állt, a kocsi jellegére a pályaszámcsoportból már lehetett következtetni (más kérdés, hogy a kocsiknál a karakterhiány miatt szükséges állandó átszámozások áttekinthetetlenné tették azt, szemben motorkocsikkal, amelyeknél "nyugalom" volt e tekintetben).

Csak a Bz motorok beszerzésével kezdődött el az a hibrid hülyeség, hogy a betűsort sorozatjelként kezdték értelmezni és utána 001-től kezdődő futószámozást használni. Talán a vontatott járműveknél fő- és alasorozatjelként definiált betűkkel való fogalmi egyesítés miatt (bár teszem hozzá németek a betűkre a Gattungsbuchstaben és Kennbuchstaben kifejezéseket használják a nem a mozdony-sorozatjeleknél szokásos Baureihe kifejezést használják), de ezzel meg az a gond, hogy ekkorra már azoknál bevezették a 12 jegyű UIC-pályaszámokat, amivel a középszámcsoport szinte át is vette a szerepet a betűktől a járműnyilvántartásban.

A betűs rendszerrel az is a baj, hogy magyar módi szerint eléggé szelektíven használtuk. Pl. az ABb motoroknál semmi nem utal a (nem is olyan kis) poggyásztér jelenlétére, hogy az olyan apróságokról nem is beszélve, hogy részben közép- részben oldalfolyós utasterű, plusz rendelkezik homlokátjárókkal. Ha komolyan vennénk, akkor helyesen mondjuk ABDbipsmot lenne. Azt hiszem, egyetértünk abban, hogy az ilyen (és a Desiroknál, Usgyiknál, FLIRT-eknél, Talenteknél ugyan felfestett, de itt a topikon "fő" "sorozatjelként" erőltetni próbált) betűszörnyek használatára semmi szükség, szelektíven használva pedig semmi értelme.

Már csak hab a tortán, hogy a betűs motorkocsi-típusjel egyáltalán nem magyar sajátosság: a németek és az osztrákok egyaránt használták, de azt hiszem nagyon néztek volna, ha valaki a Blauer Blitzet Reihe 5145 helyett B4VT+B4VS-ként emlegette volna (az 5046-osok eredeti típusjelét ne is említsük)

Előzmény: segélyvonókészülék (436345)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436354

Csuklós-Bz (Bpzmot):

95 55 1136 001-3

95 55 2136 001-1

Előzmény: segélyvonókészülék (436304)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436353

Ki hogy van vele, én imádom, ezek szerint sörösgigant is, de hát nem vagyunk egyformák.

Volt aztán arra is példa, hogy egy kétegységes Bombardier egyik egysége tele volt, a másik hótt üres. Na, mondom, ez pont jó lesz. Csak hát nem működött a klíma. Kint negyven fok volt, bent valamivel több, a kalauz álmélkodott, hogy utast talál. Mire a végállomásra értünk, folyt a víz a cipőmben is, pedig csak húsz percet töltöttem odabent.

Előzmény: r1232 (436352)
r1232 Creative Commons License 2017.04.11 0 4 436352

Na még csak az kéne, hogy 40 fok melegben 20 fokot csináljunk, ez egyenlő a gyilkossági kísérlettel! A klímák, nagyon helyesen, a külső hőmérséklet függvényében szabályozzák a belsőt.

Előzmény: Pályaőr (436351)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.11 -1 1 436351

Köszi a betűjeles eligazítást. Az Istennek nem akart eszembe jutni a megnevezés se, hogy fő-, meg alsorozatjel.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Addig sikerült jól megfázni a 20 c-ra állított klíma miatt, ami nem zavart, sőt erősen kapacitáltam a kallerokat hogy csináljanak fasza hideget. 

Én vagyok még így vele. Ez is a bánatom, hogy utaspanaszok vagy energetikai megfontolások miatt  mostanában már sehol nem csinálnak, pedig nyári kánikulában még a világ is más tőle. Mostanában csak valami enyhén poshadt műanyagillat uralkodik a Flirtekben meg a Bombardierekben, mindennek nevezhető, csak üdítőnek nem...

Előzmény: sörösgigant (436325)
r1232 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436350

A kérdés az, mit nem értesz?

Előzmény: segélyvonókészülék (436349)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436349

Ezt akkor nem csak én nem értem, ugye?

Előzmény: r1232 (436346)
mcg Creative Commons License 2017.04.11 0 0 436348

azt nem írtam, hogy a már egyszer elrontottat nem lehet tovább "rontani" :)

Előzmény: r1232 (436344)
r1232 Creative Commons License 2017.04.11 0 1 436347
Előzmény: r1232 (436346)
r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436346

A 6312-nek nem volt, legalábbis én nem láttam rajta.

A Flirtnek meg van két "pót" kocsija, mégis 4 részes csuklós motorkocsi. A csuklós Bz meg 2 részes csuklós motorkocsi (ugyanis ez nem attól függ, hogy a gépezet hogy van elhelyezve)..

Előzmény: segélyvonókészülék (436345)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436345

Na, ne sikáld el!

A flörtnek, meg a butusnak is volt ilyen bdpvbxyzMot jele, és a, b, c, akármi kocsija.

Ugyanígy be volt valami betűvel kategorizálva a csuklósbézé is.

Amúgy két kocsi, egy motoros, és egy vpk.

Előzmény: r1232 (436341)
r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436344

Nem, ez most történt, pár hónapja. Ugyanis volt köztük 100/100-as, mint pl. a 8710.

Előzmény: mcg (436342)
r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 1 436343

A mai 2G-nek nevezett Ic kocsiknak is eg tótkalap fos volt a klímája.

Talán azért, mert nem is volt bennük, csak légjavító.

Előzmény: sörösgigant (436326)
mcg Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436342

nem, az még előtte történt, valamikor tavaly nyáron :)

csak mivel folyton vágányzár van, az azóta több részletben is kiadott vágányzáriak a már hibás eredetikből megörökölték ezt a tulajdonságot :)

Előzmény: r1232 (436338)
r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436341

Tényleg, a csuklósbézének mi a sorozatjele?

Eredetileg 6312 volt, hogy most mi, azt nem tudom. De nincs már ilyen betűs sorozatjele a "Bz"-nek, ma már tisztán vontatójármű (117) sorozatjelük van.

Mer' az kéttengelyes is, meg klimatizált is.

Nem, az 4 tengelyes, csuklós motorkocsi. :-)

r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436340

DE az is lehet, így volt logikusabb.

Előzmény: haha 1970 (436285)
r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436339

Aztán az abszurd rész. 110-es egységet fogadják az 1. vágányra, majd a 104-es egység kijár a 2. vágányról, ki az útátjáróba, majd rátolat az 1. vágányra érkezett 110-es egységre. Végül is, biztos így kell ezt, és nem lehetett volna a 110-est foglaltra járatni és rögtön fordulni, ááá, minek...

Azért abban ne legyél biztos, hogy ez így sokkal lassabb volt, mint foglaltra járni, 15-tel a bejáratról, ha a berendezés csak azt engedi (ezt nem tudom).

Előzmény: Ashi Valkoinen (436276)
r1232 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436338

Legutóbb annyi történt, hogy valamennyi említett vonat 100/120 lett egységesen.. :-)

Előzmény: mcg (436271)
sssey Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436337

Nem is kritikának szántam! :-)

Az tűnt fel, hogy a számozás leírásában a GYSEV-nek 43-as kód szerepel.

sssey

Előzmény: rm40 (436328)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 436336

Én valahogy az Ivánt nem hallottam még, pedig azért eléggé sokat jártam vasúton vagy a környékén.

Előzmény: sörösgigant (436331)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.09 0 0 436335

Oszét, Mandzsúr, Tatár, Kalmük, Hanti, Manysi, Kirgíz, Tadzsik, hülyébben hangzott volna...-:)

Előzmény: segélyvonókészülék (436333)
vrobee Creative Commons License 2017.04.09 0 2 436334

OFF: a kiló szó 'száz' jelentése nem közvetlenül az SI-ből jön, hanem inkább a piacról: ott ugyanis nem gramm az alapegység, hanem a deka, abból meg egy kiló meg többnyire száz körül van :) .

Előzmény: segélyvonókészülék (436333)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.09 0 0 436333

Hogy miért üzbég?

Jól hangzik.

Olyan, mint a "kilóhúsz" a 120-ra, holott a kilo az ezer si előtétszava, és ezt igen jól tudja az is, aki helytelenül használja a száz megjelölésére.

Amolyan vasutas "gizdaság".

De a zaporozsecet is hívták üzbég kecskének, ukrán létére. Valami könnyen kiejthető, egzotikusan hangzó szovjet kontextusú szó kellett.

Előzmény: hmsoft (436332)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.09 0 1 436332

A Szergej mellett az Iván egyértelmű, és a Kozák is telitalálat (Luganszk - Rosztov-na-Donu - Novocserkasszk: ott vannak egymástól egy köpésre, és kb. a történelmi Kozákföld "Bermuda-háromszögét" alkotják), de az "Üzbég" eredete nem világos. Jó-jó, exszovjet tagköztársaság, de akkor ilyen alapon miért nem türkmén vagy kirgiz? :)

hm

Előzmény: sörösgigant (436331)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.09 0 0 436331

Semmiben. Akkoriban nem voltak retrottyok. Iván, Kozák, Üzbég, Szergej, stb....

Előzmény: M63 010 (436330)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.09 -2 0 436330

Iván? Az miben különbözi a Szergejtől? :) Remot? Vagy?

Előzmény: sörösgigant (436325)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.09 -3 0 436329

Állitolag nincs különbség az álltalam emlitett Bpmz 20-70-es és a többi Bpm 20-70-es kocsi között,ezt a Szombathelyi kocsivizsgálók mondták,de a fönöküket nem tudtam még elérni ezért ezt ne vegyétek hivatalos infónak! Szerintük Dunakeszin irták rá hibásan a kocsira.

Előzmény: rm40 (436328)
rm40 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436328

Nem biztos, de sajnos csak ezt találtam. Akik meg pontosan tudnák, már nem nagyon írnak ide... Talán tájékoztató jelleggel ez is megteszi.

Előzmény: sssey (436327)
sssey Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436327

Ez biztosan jó még?

sssey

Előzmény: rm40 (436322)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436326

A mai 2G-nek nevezett Ic kocsiknak is eg tótkalap fos volt a klímája. Aztán ahog felszerelték a Sanyó klímákat így valamit már érnek....

Előzmény: _Nyuszi (436324)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436325

Az pont elég. 

Amikor úgy 1994 körnékén CAF kocsik kezdtek járni a Dráva Ex-ben, a reggel 8 -kor 30 c-ban igen csak jól tudtak hűteni. Cibáltam őket Bs.ig, onnan az  Iván + rezsó húzta. A gépcsere után beültem a kocsiba, és Mk-ban kiszállva kóvályogtunk a felhevült peronon....

Addig sikerült jól megfázni a 20 c-ra állított klíma miatt, ami nem zavart, sőt erősen kapacitáltam a kallerokat hogy csináljanak fasza hideget. 

Előzmény: _Nyuszi (436324)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436324

Hát, a CAF kocsikon csak léghőmérsékletet tud beállítani, a többieket nem ismerem. Félklímák szoktak ezek lenni.

Előzmény: sörösgigant (436320)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436323

Nem. 

A régi Apv -n sem volt légbefúvós cucc. 

Előzmény: bakter72 (436321)
rm40 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436322
Előzmény: bakter72 (436321)
bakter72 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436321

Nem akarok túl okos lenni  de mintha a "p" meleg levegő befúvást jelentene. Nagycenknél kiállított GYSEV Ap alatt ventillátor.

Előzmény: sörösgigant (436317)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436320

Hog tudnak e páratartalmat beállítani azt nem tudom, de úgy sejtem hogy nem. Viszont a z, nagysebességű kocsik mindegyike klimatizált....

Előzmény: _Nyuszi (436315)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436319

Kissé összekeverted a fő és alsorozatjeleket. 

Akkor ennyiből a 2G Ic kocsiknak is meg kellene kapni a z-t. Ugyan is mára azok is légkondícionáltak lettek. 

Előzmény: 431 290 (436295)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436318

A lehúzható ablakú Bp kocsik amik az egykori Ap kocsikból lettek lefokozva ? -:) 

Előzmény: segélyvonókészülék (436307)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436317

A p. termes kocsit jelent: Ap, Apv, érdekes módon a By, kilógott a sorból. Ami most is létező sorozat....Vagy mostanában  a Bp, Bpv...Illetve lentebb az általad jelzett motorvonatnál is. 

Előzmény: Pályaőr (436305)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436316

Ha kisbetűs akkor alsorozatjel. A fősorozatjaelek az első nagybetűs betűk: A, B, AB, D, F, Y, W, stb....

A kéttengelyes kocsiknál régen a vasvázas kocsikat jelentette, utána csak annyit hogy kéttengelyes: Az, Bz, Bzx, ABzx...

A négytengelyes kocsiknál nagysebességet jelöli. 160, illetve 160-nál nagyobb sebességeket. Bmz, Amz, Bpmz, Apmz, stb...

Előzmény: Pályaőr (436302)
_Nyuszi Creative Commons License 2017.04.08 0 1 436315

"A klíma és a légjavító közötti fő különbség, hogy előbbi egy komplett légkezelő egység, amely a levegő hőmérséklete mellett például a páratartalmat is meg tudja változtatni, míg a légjavító csak hűti a levegőt. Kánikula esetén ez néha már kevés, ezért ebbe a típusba lehúzható ablakok lettek beépítve."

Melyik olyan "z" kocsi, amin a klíma tud páratartalmat állítani?

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436314

Az az, ő az, bocsánat...

Előzmény: GOLAZ111 (436311)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436313

Nnn...emtudom, régen az acélvázast is jelentette, de ma...?

Előzmény: 431 290 (436306)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436312

Ő igazából nem Zil, hanem Berliet asszem. A régebbi román teherautó volt orosz, a Molotov.

Előzmény: Pályaőr (436310)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436311

Felsővisón szerintem egy Carpati van.

Előzmény: Pályaőr (436301)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436310

Egy Ural, az kérem, univerzális, mint az UNIMOG. A felsővisói Zil, illetve nem is Zil, hanem a román utángyártása:

http://www.bahnbilder.de/bilder/18889.jpg

A nagy ötletek szülőatyjai a németek, már, ha háborúzni kell:  FAUN teherautó:

http://www.kfzderwehrmacht.de/Hauptseite_deutsch/Kraftfahrzeuge/Deutschland/FAUN/FAUN_ZR/faun_zr.html

Nem lett túl nagy siker, de ilyen is volt: Schiestra, Schienen-Straßen-Omnibus:

http://abload.de/img/75_schiestra-bus5ae9m.jpg

Előzmény: hmsoft (436308)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436309

A vonatszámok jelzésére való. Régebben a vonatszámokból ki lehetett találni, hogy merre megy a vonat, ma már erre nagy szükség nincs, nem is írják ki a vonatszámokat, de azért léteznek. Valami olyan megoldás rémlik, hogy a Csatorna alatt áthaladó vonatok kapják az O és I számokat, és Franciaországban ezek lesznek a 0 és 1 - es vonatok.

Előzmény: troglodita (436303)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.08 -1 3 436308

Az eritreai sikereket elirigyelhette a gyártó, és megalkotta az Uralszállító Uralt.

hm

Előzmény: Pályaőr (436301)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436307

Leginkább, esetleg, mert nyomásállónak nem nyomásálló (azt is jelentheti a "p").

431 290 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436306

Nem az, hogy termes elrendezésű?

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436305

Kutya legyek, de én nem is látok rajta, ha azóta nem tettek rá: http://vasut.bam.hu/kepek/0000001153.jpg

Amíg ez a z nem tisztázódik, nem akarnám bonyolítani a dolgot, de a BVpmot-nál mi a p?

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/2/3/0/9/BIG_0010182309.jpg

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436304

Akkor nem tudom.

Mert a Bmz, Bmpz kocsiknál is kisbetűs.

Katyvasz.

Tényleg, a csuklósbézének mi a sorozatjele?

Mer' az kéttengelyes is, meg klimatizált is.

Előzmény: Pályaőr (436302)
troglodita Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436303

A redőnyös-fóliás(?) sorszám tekerészeti megoldás mindenképp előremutató ;-)))

Előzmény: GOLAZ111 (436292)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436302

...vagyis a kisbetűs jeleknél...

Előzmény: segélyvonókészülék (436300)
Pályaőr Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436301

Nem, nem, az tényleg egy itteni mozdony. Romániában a Felsővisói Erdei Vasúton van hasonló. Eritrea vagy joggal büszke a vasútjára, akármilyen is, vagy van humorérzéke, vagy még az elnök nem látta a bankjegyet, hogy-érdemei elismerése mellett-lefejeztette volna a pénzügyminisztert. 

A "mozdony "élőben":  http://www.railpictures.net/images/d1/0/5/4/7054.1357373062.jpg

Előzmény: hmsoft (436297)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436300

A "z" akkor jelent kéttengelyest, ha a második helyen áll.

Előzmény: GOLAZ111 (436294)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436299

Aztan miert nem mindegy? 25 perces kesessel erkezett, majd 13:38-kor kihuztak a mosoig, ahol lezarva allt akkor is, amikor a rj66-tal elmentunk mellette. Lett volna ido ott is csereberelni, es akkor talan elerem a 13:10-es Scarbantia IC-t, amire helyjegyem volt...

Előzmény: ajm (436280)
hol_itt_hol_ott Creative Commons License 2017.04.08 0 0 436298

Két lehetőséget látok.

Vagy kapott klímát, vagy félre matricázták a betűjeleket.

Sokszor előfordult már a járműjavítóknál, hogy rosszul matricázzák vissza a feliratokat.

Előzmény: haha 1970 (436296)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.08 -1 3 436297

Hol található a képen látható híd?

A tevétől jobbra.

Miféle szerkentyű húzza a szerelvényt?

Nem látjuk (takarja a teve), viszont a vonat végére akadt egy etióp teherautó, amely ingyen használja az eritreai erőforrásokat. Ebből már megint háború lesz.

Megjegyzem, a hídból tíz nyílás (lyuk) látszik. A pénz névértéke pedig tíz nakfa.

hm

Előzmény: troglodita (436282)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.07 -2 0 436296

Pont ez a dolog érdekessége,friss fővizsgás kocsi (03.22 Dunakeszi) lehúzható ablak Bpmz 20-70 071-4 számú kocsiról van szó!

431 290 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436295

B = Másodosztályú kocsi
P = Termes elrendezésű kocsi
M = Több, mint 24,5 m hosszú kocsi
Z = Légkondicionált (klíma) kocsi

A 20-70-es Bpm-ekben légjavító van.
"A klíma és a légjavító közötti fő különbség, hogy előbbi egy komplett légkezelő egység, amely a levegő hőmérséklete mellett például a páratartalmat is meg tudja változtatni, míg a légjavító csak hűti a levegőt. Kánikula esetén ez néha már kevés, ezért ebbe a típusba lehúzható ablakok lettek beépítve."

Előzmény: haha 1970 (436293)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436294

z = kéttengelyű, vagy légkondicionált

http://www.vasutikocsi.hu/sorjel.htm

Előzmény: haha 1970 (436293)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 436293

Légyszi segitsetek hogy a "Bpmz-Bpm" 20-70-es jelölés között mi a különbség? Azt tudom hogy a "z" betü! :)

GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436292

Ez sem titok, de nekem új.

http://www.railphotoarchive.org/rpc_zoom.php?NextImg=0969000000000&aid=&InFrame=&_PAGE=

https://en.wikipedia.org/wiki/British_Rail_D0260

Megtaláltam a magyar nagydízel megoldását. Igaz, hogy 55 évvel később, és ez nem kellett volna a MÁV - nak, de legalább megvan.

Előzmény: troglodita (436287)
zjakabfi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436291

Linzben tűz volt, állítólag pótlózás is van, kint van a honlapon.

Előzmény: 431 290 (436290)
431 290 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436290

Kálmán Imre ma gigakéséssel, +465-el érkezett meg a Keletibe...

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.07 0 1 436289

...meg hát a lelkesedés... :-) .

Előzmény: gereblyepörkölt (436288)
gereblyepörkölt Creative Commons License 2017.04.07 0 1 436288

Google korában azért az efféle, lexikális infók fellelése nem akkora ördöngősség...

Előzmény: troglodita (436287)
troglodita Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436287

Uraim, öröm Önökkel a játék!!! És úgy látom, hogy nem igazán vannak már vasúti titkok a világon ;-)))

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.07 0 1 436286
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.07 -1 0 436285

Tudod a régi igazságot a " mávnál logikát ne keress"! :)

Pályaőr Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436284
gereblyepörkölt Creative Commons License 2017.04.07 0 2 436283

1. Dogali, Eritrea

2. Ural 375-D

troglodita Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436282

Mai játékunk:

1. Hol található a képen látható híd?

2. Miféle szerkentyű húzza a szerelvényt?

Zolas Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436281
A forgalomirányítás meg azért, hogy késsen a vonat. Tehát mindennek megvan a feladata :)
Előzmény: orangutan (436279)
ajm Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436280

Valószínűleg nem volt mindegy az egységek helyzete a vonatban.

orangutan Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436279

Menetrend azért van, hogy tudjuk, mennyit késik a vonat. Ne mondd, hogy nem ismerted :)

Előzmény: mcg (436278)
mcg Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436278

minek akkor bármi is? :) (menetrend + forgalomirányítás)

Előzmény: forgalmi szolgálattevő (436277)
forgalmi szolgálattevő Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436277

Hát ha nincs megfelelő forgalomirányítás, akkor bármit oda lehet írni a menetrendbe.

Ha van akkor is......;-)

Előzmény: mcg (436273)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436276

Napi MÁV-abszurd.

Füzesabony és Eger között Makláron elromlott a bizt.ber. Állomástávú közlekedés, vmax 40, útátjáróknál vmax 15. Menetrend szerint 10:50-kor érkező gyorsvonat késik 15 percet. Eger 2. vágányán 104-es FLIRT áll, 110-es érkezik az első vágányra. Tolatási melósok kint a peronon.

Aztán az abszurd rész. 110-es egységet fogadják az 1. vágányra, majd a 104-es egység kijár a 2. vágányról, ki az útátjáróba, majd rátolat az 1. vágányra érkezett 110-es egységre. Végül is, biztos így kell ezt, és nem lehetett volna a 110-est foglaltra járatni és rögtön fordulni, ááá, minek...

Moskovicsbácsi Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436275
1047 005-2 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436274

Amiről én beszélek 11. éve így van a menetrendben.

Az elsővonat az esetek döntő többségében késik.

Előzmény: mcg (436273)
mcg Creative Commons License 2017.04.07 0 1 436273

Hát ha nincs megfelelő forgalomirányítás, akkor bármit oda lehet írni a menetrendbe...:)

Előzmény: 1047 005-2 (436267)
mcg Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436272

Megvan, a 100a-n 80/100-as :(

Vicces, mert utána még a 140-esen is 100/100.

Előzmény: Rollende Landstrasse (436266)
mcg Creative Commons License 2017.04.07 0 0 436271

az a rész ott egy bermuda háromszög lehet, mert folyamatosan "rosszak" a sebességek, pedig már többször ki lettek javítva, mikor írtál a "megfelelő" embernek...:)

Előzmény: r1232 (436265)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436270

A menetidőt kell tartani, nem a sebességet.

Pontosan érkezni valami, indulni minden hülye tud idöben.

Ehhez képest amíg volt nyomtatott kottafüzet, oda volt írva a tace pao a "fölös" oldalakra, hogy "A vonatot mindig a menetrendben előírt sebességgel kell továbbítani!"

Ha meg egy masiniszta a második sárga után nem veszi észre magát, az keressen más melót magának!

Másrészt éjnek éjvadján vánszorog a fél ország, mert a legelöl haladó az hetvenes, vagy meg nem bír menni.

Normális irányítással, meg ésszerű szabályokkal lehetne kihasználni a rendelkezésre álló kapacitást, optimálisan.

Csak a legtöbbször valamin bukik.

Nem szorosan ide tartozik, de kaptam már Fradiban ír-t, hogy /100 helyett /90, mert nehezebb vagyok.

Nem kicsit ordítottam szegény csajjal, hogy akkor szerinte azért fékezzek kilencvenre lejtőn, hogy ne tudjak az ezervoltos sz@rral felmászni a dombra? És persze ilyenkor fognak meg Bicska bj-n, meg a többi hülyeség, ami nem direkt szivatás, csak úgy néz ki.

Bár sokszor látszott, hogy a t. irányítás nem tudja, hogy a vonal melyik vágányán mennyivel is lehet menni az adott szakaszon.

Előzmény: 1047 005-2 (436267)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436269

Ezt kérdezik többen is, de egyértelmű válasz nincs, és valószínűleg azért nincs, mert többen is lapítanak, némi sárosságból kifolyólag. A vállalkozó pedig közben érvelhet azzal, hogy egyrészt felújította az aluljárót, tehát "értéknövelt szolgáltatást" biztosít, másrészt akinek ez nem tetszik, az is átjuthat a túloldalra, az aluljárótól nem messze működő, szintbeni útátjáró segítségével. Amelynek a sorompója persze többet van csukva mint nyitva, némi teherforgalomból kifolyólag.

hm

Előzmény: M63 010 (436268)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436268

Hogy sikerült elérnie, hogy az övé legyen egy aluljáró?

Előzmény: hmsoft (436243)
1047 005-2 Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436267

"(épp azért nincs értelme, mert hagyni kell a Vmax-ot akkor is, ha korábban van, ne tartson fel emiatt esetleg más vonatot)"

és kapjon legalább 2 percet,mert az előtte lévő miatt vörös bejáratra zárkózik.

Előzmény: mcg (436249)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436266

Van sajnos... 47133, 70/100.Talán azért, mert ha pontosan tartja a menetrendet, akkor éppen egy személyvonat mögött kullogna. Sajnos az utasítás arról nem rendelkezik, hogy mehetne gyorsabban akkor is, ha korábban van, mert a kutyát se zavarná, sőt...

r1232 Creative Commons License 2017.04.06 0 1 436265

Dunántúlon nem szoktam vele találkozni, de aki belefut, az szóljon :)

Akkor most szólok! 8710, 8722, 8724, 8518, 8749, 8769, 8727, 8715, 8725, 8615.. elég lesz? :-)

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 2 436264

Izé... cu plecere. :)

Előzmény: nazareth (436263)
nazareth Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436263

Merci :)

Előzmény: segélyvonókészülék (436262)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436262

Fogantyús.

Előzmény: segélyvonókészülék (436261)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436261

Nagyobb, inkább fél méter élhosszal, sőt. Kétkezes, lemez.

Előzmény: segélyvonókészülék (436260)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436260

Az. Kb. 40x40-es, és csak egy tábla. Meg lehet fordítani. :)

A praxisban (tizenix éve) már nem láttam használatban, küldték a rádión a "Schneller"-t.

Előzmény: nazareth (436259)
nazareth Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436259

Ez valami osztrák cucc? Ezek is lóbálós táblák voltak, mint a németekéi?

Előzmény: segélyvonókészülék (436258)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436258

Előzmény: nazareth (436254)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.04.06 -1 0 436257

Pedig az ÖBB-nek ebben a kérdésben is magyarosan dűlőre kell jutnia sok más mellett is hamarosan. Bizonyos témákban 2018 év vége, de van ahol 2019 év vége a határidő. Mivel az ERA elnöke egy osztrák, így még több hazai nyomás és elvárás van irányába a digitális forgalom irányítás, biztosító berendezés és vonatbefolyásolás tekintetében.

Hónapok óta van egy teszt amivel az európai vonatok menetidejét és ezzel kapcsolatos minden adatot tárolnak és elemeznek. A helyi vagy regionális forgalom irányítás ezeket bármikor elérheti és ennek megfelelően bepipálhatja azt a funkciót amit írtál, vagy nazareth fórumtárs által említett Beschleunigungsanzeiger, Verzögerungsanzeiger alkalmazása a németeknél. Az egyre több számító kapacitás akár két országgal korábban több száz km-re tud mindenféle optimalizálást végezni.
Pl: Optimisation of Traffic through the European Rail Traffic Management

Három európai országban már van egy olyan rendszer ami vonathossz, megfékezettség és rakomány függvényében adja az optimális sebességet. Pl. csupa tartálykocsis gyorsteher lötykölődő rakománnyal ne az utolsó pillanatban menjen le 0-ra. Ez a rendszer már az adott helyeken kb. másfél éve jól és sikeresen működik.

Tehát elég sok fejlesztés van az asztalon ami az ÖBB-t is fogja érinteni a közeljövőben.

Előzmény: segélyvonókészülék (436256)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 1 436256

Nem csak a németek.

A gyakorlatban azonban vajmi kevésszer fordul elő, hogy a forgalom élne ezzel a lehetőséggel, pedig nem csak tábla van, hanem már az analóg rádión is "gyorsabban" és "lassabban" üzenet, utasításilag szabályozott jelentéstartalommal, de pl. a bundesznak van már pilot-projektje automatikus GSM-R sms-re is, azaz a rendszer maga számítja, hogy meddig, és mennyivel érdemes menni, vagy tudatja, hogy mikorra kell hol lenni, hogy megállás nélkül mehess. Ehhez a forgalmistának egy kockát kell a vonat "adatablakában" kipipálnia, ez már komoly ellenszél (fáj kettőt kattintani, az rengeteg meló), illetve az üzemi tanács támasztott teljesen ostoba aggályokat ezzel szemben, ami miatt most csúszik az ügy.

Konklúzió: jó ezt egyelőre ráhagyni a masinisztára, az se akar sárgáról a másikra fűrészelni.

Bundesz kottában egyébiránt van egy megengedett, és egy energiatakarékos sebesség (szakaszonként). Utóbbi rendszerint normál viszonyok közepette elegendő (sőt) a menetrend pontos tartásához. Nyilván ehhez jön a tapasztalat, a vonalismeret. Elég jól működik.

És a proaktív vezetés, ha tudod, hogy lassújeles, vagy egyéb tényező játszik, akkor gyűjtesz egy kis mínuszt, hogy legyen mit eltökölni a sárga táblák közt, vagy péntek délután az utascserével.

Á, túl lett dumálva, józan paraszti ész, csak hagyjuk érvényesülni!

Előzmény: nazareth (436254)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436255

Pontosan, rugalmasan van értelme.

Nyilván ha felesleges rohanni, akkor nem kell erőltetni.

Előzmény: gpz (436253)
nazareth Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436254

épp azért nincs értelme, mert hagyni kell a Vmax-ot akkor is, ha korábban van, ne tartson fel emiatt esetleg más vonatot

A németek pont emiatt használták a "húzz bele"- és "ráérsz"-táblákat, később jelzéseket (Zs4, Zs5).

gpz Creative Commons License 2017.04.06 0 2 436253

Egyáltalán, mi az  értelme az ilyen 80/100-as meg 100/120-as kiírásoknak? Energiamegtakarítás, vagy micsoda? Ezt inkább ilyen ajánlásként kellene megfogalmazni a mozdonyvezető felé, nem kötelezővé tenni. Nem hiszem, hogy a mv-k hülyék lennének, hogy ne tudnák saját hatáskörben eldönteni, milyen sebességgel menjenek, a balesetveszélyt meg egyáltalán nem növeli.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436252

Volt a fittyfenét! Illetve jóval kevesebb lehetőséget rejt, mintaz utólagos "sietés".

Mi hívogattuk feszt, hogy a 70/100-assal mehetünk-e végre 100-zal, ha egyáltalán. Mert hosszabbat csináltál egyfolytában, igaz a vonat fél nappal korábban volt, de a cammogással csak borítottál mindent.

Egy ökölbe szorított kezemen meg tudom számolni, hányszor hívott fel fvi. ilyen ügyben.

A proaktív vémax alkalmazása egész más dolog, mint a már késett vonattal "próbálkozás".

Vagy fütyültünk az egészre, mentünk a / utáni számmal, igaz az még egy nagyon másik világ volt.

Előzmény: forgalmi szolgálattevő (436251)
forgalmi szolgálattevő Creative Commons License 2017.04.06 0 0 436251

Miért nem használható még mindig a legnagyobb sebesség előre? Miért kell megvárni, amíg késel?

Van pl. egy 100/120-as vonat, de nem szabad a két km hatvanas előtt 120-szal menni, mert csak, ellenben utána sokszor már hiába húzod. :( 

Jó volt az. Ráadásul az utasítás a mai napig szabályozza az alkalmazását.

"[...]15.1.11. A mozdonyvezető legnagyobb sebességgel köteles továbbítani:
— késett vonatot minden esetben,
— a menetrend szerint vagy korábban közlekedő vonatot csak akkor, ha a forgalmi vonalirányító illetve a forgalmi szolgálattevő utasítást ad a legnagyobb sebesség alkalmazására.[..]"

Hosszú éveken át sikerült vele korrigálni a a kisebb nagyobb késéseket,de aztán eltűnt.

Pont az ilyen esetekben volt jó,ahogy írtad.

De már új szelek fújnak.

Ettől még persze késnek a vonatok......

Igaz ez már senkit sem érdekel amíg jó a késési kódolás.

Előzmény: segélyvonókészülék (436225)
mcg Creative Commons License 2017.04.05 0 1 436250

én még többért sem, fél óráig simán belefér még pótlóbuszozásnál is.

ehelyett az van, hogy késő este 7 perc átszállási idő a 10 utasnak, ami amúgy 2 percig tart, majd nappali közúti forgalomra tervezett buszmenetidő, s mindenki szív, mert a vonat vár a semmire..:(

eleve, az ilyen vágányzári menetrend-módosítások az irodistákon kívül le sincsenek követve.

a végrehajtó szolgálat az egyes érkező vonatok szolgálati menetrendjének böngészésénél veszi esetleg észre, hogy jé, ma máshogy megy. mivel menetrendábrát pont azok nem kapnak, akiknek szüksége lenne rá, nem is tudják átlátni, hogy egy adott vágányzári menetrend például hol feszesebb, hol lazább, mit hogyan lenne értelme "bevállalni" zavarhelyzetekben...

Előzmény: Álomvasút (436210)
mcg Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436249

ilyen perjeles vacak még van?

Dunántúlon nem szoktam vele találkozni, de aki belefut, az szóljon :)

(épp azért nincs értelme, mert hagyni kell a Vmax-ot akkor is, ha korábban van, ne tartson fel emiatt esetleg más vonatot)

Előzmény: segélyvonókészülék (436225)
r1232 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436248

A 2. és 3. vágány közti peron kialakítás a problémás, legalábbis Zichyújfalunk az lett..

Előzmény: kombi (436247)
kombi Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436247

Pocsaj-Esztãron a széles, busszal közös peron a részben megszüntetett elsö vágány helyére került, ez a vágány már amúgy is erősen használaton kívüli volt, vágányzáró sorompóval lezárt rakodóvágány volt korábban.

Vonatközlekedésre a második és harmadik vágány szolgált, az átmenő fővágány egyébként a harmadik.  

Előzmény: r1232 (436245)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436246

Miben különbözik az ilyen peron a máshol lévőktől? A HÉV-nél is vannak hasonlóak!

Előzmény: r1232 (436245)
r1232 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436245

Csak a hatóság meg ne lássa, mert akkor itt is 5 km/h-val lehet majd menni a peron mellett, mint Zichyújfalun...

Előzmény: segélyvonókészülék (436232)
Vendégsín Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436244

Az aktuális "szak"lap gazdája megint nem vette a fáradtságot, hogy Laminátkailag valami pontosat hozzon össze...

hmsoft Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436243

...na de milyen szelektíven működik az a szavazógép! Lassacskán fogadásokat lehetett már kötni, hogy a "zaceper-törvény", amely a különféle, közlekedési eszközökkel kapcsolatos kihágások büntetési tételeit szigorította, megéri a tízéves vajúdási időtartamot. De végül, nagy nehezen átment: mostantól ha valaki áramszedőt fogdos az elektricska tetején, vagy repterek mellett lézerrel vakítgatja a légijárművek vezetőit, két évet is kaphat, az eddigi nevetséges párszáz, vagy egy-két ezer rubeles tarifához képest. Igaz, mindeközben abban a transzszib alatti, közúti aluljáróban, amit egy egyéni vállalkozó bérel az RZsD-től, kb. egy éve háborítatlanul szedi az "aluljárópénzt", miközben senkinek halvány gőze sincs arról, hogy voltaképp milyen jogcímen teszi. Havonta feljelentik őt, és a helyi ügyészség havonta megígéri, hogy most már aztán úgy kivizsgálják a dolgot, hogy ihaj.

hm

Előzmény: benbe (436241)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436242

Hát jó! :)

Előzmény: j.r.c. (436240)
benbe Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436241

Szerintem az eredeti megfogalmazásod is teljesen hibátlan volt. Olvastunk tőled eleget, hogy értsük!

Előzmény: hmsoft (436196)
j.r.c. Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436240

Itt is így van. Csak tettek mellé egy másik vágányt is, ami mellé szintén raktak peront -"erre az oldalra"- hogy közelebb legyen a buszmegállóhoz. :-)))

Előzmény: segélyvonókészülék (436236)
pavarotti Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436239

Drága Peti,

sajnos amúgy nem olvaslak, csak a válaszokból nyitottam most vissza írásodat, és ha már, akkor egy rövidet reagálnék:

Ha meg egyszeri eset, akkor meg nem kell morgolódni, mindenkivel előfordulhat.

Bár nem gondolnám hogy komolyabban befolyásolnia kellene annak amit gondolsz hogy mit kéne tennem, egyébként ebben egyetértek, nem morgolódom, az csak nekem lenne rossz. Egyszerűen csak ha van választási lehetőségem - a mindennapos közlekedésben, enyhe vasútmániám ellenére - nem vasúttal utazom.

nyilván nem emiatt az egyetlen eset miatt

Előzmény: M63 010 (436237)
orangutan Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436238

A svájci óra pontosságú BKV mindig pont 5 perccel a vonat indulása előtt rakott le a Nyugatinál

Késő estéről volt szó, amikor a metró már 10 percenként, de kb 10 másodperces pontossággal közlekedik.

Előzmény: v_peti (436219)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436237

Nem, mert itt arról esett szó, hogy 4 perc miatt bukott a csatlakozás, ez meg azt jelenti, hogy máskor is igencsak éles tud lenni. És ez egy jó előre bejelentetett, és csak ideiglenes módosítás.

Előzmény: Komlósfecskés (436235)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436236

Szigetperon...

Nem a szokásos elrendezés, na! :)

Elvileg a klasszikus tervezés szerint általában (!!!) egy vágány egyik oldalára terveznek csak magasperont.

Kivételek vannak, persze.

Előzmény: Ashi Valkoinen (436233)
Komlósfecskés Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436235

Peti, feltörték a nicked? A valódi Peti ilyenkor már bőszen droidozna. :)

Előzmény: v_peti (436219)
Komlósfecskés Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436234

Lehetne jobbról, de miért? Tele van az ország kétoldali párhuzamos peronos állomásokkal Diósjenőtől Mezőhegyesig, mégis egyértelmű, hogy mondjuk Őrbottyán másodikra érkező Flirt merről nyit ajtót. Nyilván van egy-két kivétel, pl. jelentős peronmagasság különbség esetén, (Kétegyháza első vg.), de itt nincs ilyenről szó.

Előzmény: haha 1970 (436216)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436233

Pedig logikus, a cikk fejlécképe alapján a felvételi épület is azon az oldalon van, és nyilván afelé nyitsz ajtót, nem a túloldalra.

Előzmény: segélyvonókészülék (436232)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436232

Köszi. Elég furán néz így ki, mindenesetre.

Előzmény: gpz (436231)
gpz Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436231

A kép alapján a középperon a 2. vágánynak van építve.

Előzmény: segélyvonókészülék (436230)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436230

És melyik oldalon nyit ajtót a tégla?

Mert ez a kérdés még mindig.

Előzmény: nememlexemki (436229)
nememlexemki Creative Commons License 2017.04.05 0 0 436229

másik topikból átvéve

http://hvg.hu/cegauto/20170403_busz_vonat

érd alsó is ilyen csak ott merőlegesen állnak a buszok a vonathoz viszonyítva és az a vágánytól aluljárózni kell

Előzmény: segélyvonókészülék (436213)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436228

A pétervári metrórobbantás után a (közcélú nagy-)vasúton is szigorított biztonsági intézkedéseket vezettek be - írják az orosz hírportálok. Természetesen a szokásos intézkedések mind játszanak: a személyzeteket leoktatják gyanúsan viselkedők kiszúrására, az utasforgalom számára megnyitott épületek bejáratainak csak egy része működik, hogy oda koncentrálhassák a biztonsági őröket, akik a fémdetektoron való áthaladás után, az átlagosnál sűrűbben emelnek ki utasokat, alaposabb vizsgálat céljából, satöbbi, satöbbi. De ami eddig még nem volt, vagy legalábbis nem láttam-olvastam: a személyszállító vonatok minden, 15 percet meghaladó tartózkodása esetén az utaskísérőknek figyelmesen végig kell nézniük a kocsijuk alvázát és alvázra függesztett berendezéseit, odahelyezett pokolgép után kutatva.

hm

_nyunyuka Creative Commons License 2017.04.04 0 1 436227

Gugli a barátod, abandoned Michigan Central Station a kulcsszó :-).

Előzmény: siófoki35 (436226)
siófoki35 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436226

MIért volt ott 30 vasútállomás? Vagy 30 vágányra gondolsz?

Előzmény: névtelen (436223)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436225

Miért nem használható még mindig a legnagyobb sebesség előre? Miért kell megvárni, amíg késel?

Van pl. egy 100/120-as vonat, de nem szabad a két km hatvanas előtt 120-szal menni, mert csak, ellenben utána sokszor már hiába húzod. :( 

sörösgigant Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436224

Semmi gond. Azok valóban....

Előzmény: haha 1970 (436220)
névtelen Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436223

Igen:) A lakosságának a 2/3-át, a vasútállomásának pedig a 29/30-át elvesztette:)

Előzmény: attus germanicus (436205)
r1232 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436222

Kiscséripusztán már évtizedekkel ezelőtt volt ilyen. :-)

Előzmény: rm40 (436198)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436221

Detroitról ez a jó film.

https://www.youtube.com/watch?v=u_mohqRVHWE

De ezek már a hanyatlás képei, 1967 - ben gyújtogatott a lakosság mélyszegény része a rasszizmus ellen, ezután vált kontrollálhatatlanná a rothadás.

Van viszont alagút Kanadába, meg egy People Mover nevű kütyű az egykori városközpontban. 

Előzmény: névtelen (436195)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 436220

Bocs félreérthetö voltam,én a jegyvizsgálókra gondoltam, te meg a mozdonyvezetökre amiben teljesen igazad van!

Előzmény: sörösgigant (436218)
v_peti Creative Commons License 2017.04.04 -3 1 436219

4 perccel korábban indult, és 58 percet vártatok. Azaz te eddig mindig 2-3 perccel a vonat érkezése előtt értél ki a pályaudvarra. Mindig! A svájci óra pontosságú BKV mindig pont 5 perccel a vonat indulása előtt rakott le a Nyugatinál, ahonnan 2 perc alatt odaértél az 1-9. vágányokhoz...

Ha meg egyszeri eset, akkor meg nem kell morgolódni, mindenkivel előfordulhat.

Előzmény: pavarotti (436215)
sörösgigant Creative Commons License 2017.04.04 0 2 436218

Nagyon nincs mindíg személyzetváltás az Ic vonatokon Győrben. 

Előzmény: haha 1970 (436203)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.04 -3 1 436217

Gondolom erre megint készült vágányzári menetrend, igazából ezek a pár perces módositások nem rossz dolgok csak mondjuk Japánban kellene élni és ott valóban lenne is értelme!

Előzmény: pavarotti (436215)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 436216

Jó kérdés (ravasz)! :) A kép szerint bal oldalon van a leszállás, de lehetne a jobb oldalon is mert ott is van peron,csak akkor funkcióját vesztené az "egy peronon a busszal cimű program"!

Előzmény: segélyvonókészülék (436213)
pavarotti Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436215

No ezt a szolgálatószemléletű vasút jól megoldotta a 70-esen nemrég a RpÚp esti átszállással (valahol fesz.mentesítés volt, ezért a Nyugatiból RpÚp-ig esti járatokhoz Desiro/Csörgő(?) ment ki és csak onnan indult a flirt.)

Mivel az ütemes menetrend szent, ezért a Nyugatiból - (!este van, órás követéssel) - 4 perccel korábban(!) indult a vonat hogy legyen idő átszállni.

Az, hogy egyébként a Flirt utána simán behozta volna már Vácig az átszállás miatti késedelmet - mind1, a lényeg hogy a papíron és a Start számára a dolog jól működött.

Azon pár utastársam véleményét akikkel emiatt kb. 58 percet vártunk a késő estében és ennyivel később értünk haza, nem részletezem, de szerintem mindenki el tudja képzelni.

Általában hamarabb kiérek, most pont nem úgy sikerült.

Vajon amikor döntenem kellett h. vasúti bérletet veszek v. autózom amikor csak lehet melyiket választottam??

Előzmény: Álomvasút (436210)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 436214

Igy van az "nagyon fontos"van friss élményem is, ráadásul amiért beszerelték ( utasok valós idejü tájékoztatása)nem igazán funkcionál.Vasárnap több mint 20 percig figyeltük és a vágányzárak és reklámokon kivül mást nem mutatott! Én kerültem kellemetlen helyzetbe a fülkén belül mert mondtam hogy mutatja a vonatszámát,kocsiszámát,hivatalos illetve valós idejü menetrendjét illetve a sebességet is, na ezek a dolgok amik nem jelentek meg!

Előzmény: segélyvonókészülék (436212)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436213

Valakinek esetleg tippje 436200-ra?

Előzmény: segélyvonókészülék (436200)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436212

De monitor a plafonba, az qrvára kellett...

Előzmény: haha 1970 (436211)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 436211

A felvetéseidre egyszerü a válasz lesza..ják az egészet, meg igazán felelös nem lenne csak egymásra mutogatás! Nagyobb baj hogy sajnos kezd a Gysevnél is ez a szemlélet eluralkodni! Példa a Raabercity kocsik fütési problémája!

Előzmény: mcg (436204)
Álomvasút Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436210

Így van. Még 10 percért se.

Előzmény: segélyvonókészülék (436201)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 1 436209

Értem én, ahogy már Gyurinak is írtam.

Más, nem kevésbé agyonbürokratizált vasutakon azonban mégis lehet tervezett késésekkel menni, nem kell két percért másik menetrendet szerkeszteni, és megengedett a kritikus szakasz előtti "előny gyűjtés".

Szívasen befotóznám, amit az egyvágányozós, meg kerülőzős cuccokkal kapcsolatban írnak, de belsős brossúra, nem reszkíroznám.

Röviden, felhívják a figyelmünket a lehetőség szerinti pontos közlekedésre, ezért:

- induljunk időben (mp) az állomásokról

- a kritikus helyek előtt vémax erőltetése

- proaktív módon tartalékidő gyűjtése

- figyelni a mozgáskorlátozott igényekre, ezekre készülni

- fokozott kommunikáció, együttműködés a szakszolgálatok között

- feedback.

Előzmény: alex_86 (436207)
Álomvasút Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436208

Mert megint az lett elfelejtve, kinek szolgáltatunk.

Előzmény: István Gyuri (436202)
alex_86 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436207

Nem azt a világot éljük, hogy valaki csak úgy önkényesen verhesse az asztalt - főleg nem egy állami cégnél.

A menetrendszerkesztőknek is egyszerűbb lenne az életük, nem önszántukból lett így szerkesztve, hanem mert ezt írták nekik elő. Pályavasút, Sajt, VPE, stb.. kismillió cégen, szervezeten megy át, még több ember keze alatt, még több káderen akik saját egzisztenciájuk növelése érdekében simán mutogatnának a másikra. Na meg az irreális paraméterek, adminisztráció, elszámolásbeli kötelezettségek, agyon szabályozottság miatt sem mernek "szabadabban" tevékenykedni.

Előzmény: segélyvonókészülék (436206)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436206

Értem.

Csak azt nem, hogy miért kell nekünk feszt komplikálni a saját életünket? Nincs elég probléma enélkül is?

Igen, költői kérdések.

Előzmény: István Gyuri (436202)
attus germanicus Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436205

Detroit elvesztette a lakosságának kétharmadát(!) 1950 óta. Akkor 1,8 millió, ma 600 ezer lakosa van.

mcg Creative Commons License 2017.04.04 0 4 436204

alapvetően hibás feltételezésekből indulsz ki :)

1. miből gondolod, hogy aki megcsinálta a menetrend-módosítást, ő maga akarta megcsinálni, hogy "legyen látszatintézkedése s ne unatkozzon"?

2. miből gondolod, hogy bár tudta esetleg az általad kifogásolt dolgokat, nem más kérte-e így ahogy lett szerkesztve? És ha ezt mondjuk a start kéri, akkor kell-e feltételezni, hogy aki nem tudja az miért nem jár utána, vagy aki tudta, az meg miért nem nyafogott úgy, mint te? :)

Előzmény: haha 1970 (436203)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.04 -4 1 436203

Olyan jó érzés amikor az embernek nem kell csalódnia,100%-ra biztos voltam hogy az elöző üzenet irója hozzá fog szólni a témához " mundér becsülete cimmel"! Igaz olyan apróság is van a vágányzári menetrendben hogy a személyzetváltásra Győrben mindkét irányban 1! perc van adva biztos technologiailag ennyi kell, :) de én valószinübbnek tartom hogy aki ezt csinálta annak nincs tudomása arról hogy ott mindig személyzetváltás van az IC vonatoknál.

István Gyuri Creative Commons License 2017.04.04 -1 1 436202

segélyvonókészülék: Egyszerűen ki lehetne írni, hogy érdemes pár perc késéssel számolni, és annyi.

Ha a pályavasút ragaszkodik az állomási normaidők betartásához, illetve a Start csak a kiszekresztett menetrendhez képesti késésekért tud reklamálni, illetve a korábban közlekedés is alapból tiltott, akkor nincs más lehetőség, mint módosítani 1-2 percekkel a menetrendeket.

Előzmény: segélyvonókészülék (436201)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436201

Ez egy jó kérdés.

Egyszerűen ki lehetne írni, hogy érdemes pár perc késéssel számolni, és annyi.

1 perc miatt új kottát gyártani, ez szerintem is felesleges, hovatovább tényleg önálltatás.

Előzmény: haha 1970 (436193)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436200

Egy láma kérdés:

Melyik oldalon nyit ajtót a vonat? :) 

Előzmény: rm40 (436198)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.04 0 0 436199

Detroitban nem csak a vasútállomás "ment össze".

Egy tipikus, és korántsem egyedülálló történet az Egyesült Államokban, viszont kétségkívül az egyik leglátványosabb.

rm40 Creative Commons License 2017.04.03 0 0 436198
hkv Creative Commons License 2017.04.03 -1 0 436197

hmsoft Creative Commons License 2017.04.03 0 0 436196

És a közlekedési hatóság hozott egy törvényt

Ez így persze pongyola és minden egyéb. Mármint beterjesztett egy javaslatot, amit a szavazógép törvényhozás elfogadott.

hm

Előzmény: hmsoft (436194)
névtelen Creative Commons License 2017.04.03 0 0 436195
hmsoft Creative Commons License 2017.04.03 0 0 436194

Ha valamely vonat 100km alatti távot fut be, az már elővárosi, ha van a közelben nagyváros, ha nincs?

Peti ezegyszer lényegében beletrafált. :) Telt-múlt az idő, és az elővárosi társaságok kezdtek rájönni, hogy kéne valami pénzt is keresni - és hamar eljutottak oda, hogy városközi expressznek álcázott távolsági-szerű vonatokat indítanak. Például az omszkiak bedobtak két Omszk-Novoszibirszk vonatpárt, emelt komfortfokozatú kocsikkal a vonatban. Kerestek is rajta szépen. Mások szintén kijöttek hasonló termékekkel. Ezzel persze elkezdték leharapdálni a távolsági tortát, elkannibalizálni az utasokat az FPK-tól. Amire az volt az állami válasz, hogy fából nyilvánvalóan lehet fakarikát csinálni (vö. távolsági vonatokkal pénzt keresni), de az elővárosi társaság az nem erről szól, hanem a fából vaskarikáról. Tehát hogy nyújtson egy nemszeretem-közszolgáltatást, amit persze mindenki csak eltologatna magától. És a közlekedési hatóság hozott egy törvényt, miszerint az elővárosi társaság legfeljebb 200 kilométeres viszonylatokkal dolgozhat. Mostanság gondolkodnak rajta, hogy fel kellene oldani a tilalmat - amivel automatikusan újraindul a tortaharapdálás. Csak most már jobban megbékéltek a gondolattal.

A "leghivatalosabban" egyébként valóban elővárosinak neveznek minden "hatezres" (6xxx) vonatot. Márpedig ami nem emelt/nagysebességű, nem távolsági, nem városközi expressz, nem "hatszázas" (6xx - na ez egy fura jószág, hol területközinek ("mezsoblasztnoj"), hol helyinek nevezik), az elővárosi. Akár van ott város, akár nincs. Értve a megnevezés korlátait, a falujáró-egykocsis-bohóckodókat azért a napi szóhasználatban sokszor nevezik helyinek, bár az üzemeltetőik az elővárosi társaságok. (Kivéve néhány bújtatott esetet, amikor már annyira nem kell a kutyának sem az a járat (mármint a pár utasán kívül), hogy valamilyen megállapodás szerint mégis az RZsD üzemelteti - persze "hatszázasként", vagy akár távolsági személy vonatszámban, hogy a lóláb ne lógjon ki annyira.)

M63 010
nem fér be egy plusz vonatpár?
Az nem megoldás, ha a kritikus szakaszokon 100-200 km-en építenek még egy vagy két vágányt?

Sejthetően ezeket végiggondolták ők is. A plusz személyszállító sajnos egynél több "slotot" vesz ki a pályakapacitásból, hiszen eltérőek a sebességek (mindig hagyni kell némi helyet az ablakos előtt). Ehhez képest az egyszeri fuvaroztató bármikor beerőltet újabb tehervonatpárokat - és akad köztük, akiknek nehéz nemet mondani. A kapacitás növelése a kritikus szakaszokon folyamatosan napirenden van. Ebből a szempontból a Kelet-szibériai Vasút pont nem a legkellemesebb, az erőteljesen dombvidéki, itt-ott tisztán hegyvidéki vonalai miatt. Elég költséges és lassú dolog például végigvésni egy plusz vágányra való helyet valamelyik kellemes kis sziklás folyóvölgy oldalában. És ilyenből akad bőven arrafelé. De például építgetnek állomásközökben vágánykapcsolatokat, hogy az ablakosok "vízisikló-hadművelettel" végigszlalomozhassanak a rájuk támadó tehervonatok között.

hm

Előzmény: segélyvonókészülék (436192)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.03 -2 1 436193

Légyszi irjátok meg hogy minek kellenek a menetrendszerkesztök jó pénzért ha amit kitalálnak a kis asztaluk mellett az a gyakorlatban úgysem úgy van! Itt van a vágányzári menetrend Győrszentiván-Nagyszentjános között, amelyben az IC vonatok Győrböl páratlan irányban a rendes menetrendhez képest 1 perccel korábban indulnak illetve páros irányban 2 perccel késöbb érkeznek papiron, mai nap a 22 vonatból 1!! vonatnál volt így ( tegnap sem volt jobb a helyzet).Persze igazából a vágányzár kezdete elött lehetett ezt tudni,ezért felesleges kiadni változást,persze lehet hogy valamit kell csinálni a pénzükért!

segélyvonókészülék Creative Commons License 2017.04.03 0 0 436192

Elővárosi (100 km alatt), regionális (olyan 2-300 km-ig)

Ezt a csoportosítást mi alapján hoztad össze?

Ha valamely vonat 100km alatti távot fut be, az már elővárosi, ha van a közelben nagyváros, ha nincs?

Előzmény: M63 010 (436187)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.03 -1 0 436191

Ezt a szégyent, hogy erröl elfeledkeztem pedig utaztam ma is arra! Teljesen igazad van! :)

Előzmény: Abymot (436186)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436190

Ha akkor a forgalom, akkor a PHD-ban be fogja hozni.

Előzmény: M63 010 (436189)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436189

Az nem megoldás, ha a kritikus szakaszokon 100-200 km-en építenek még egy vagy két vágányt?

Előzmény: hmsoft (436184)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436188

Ja látom, távolságiak. Na de nem fér be egy plusz vonatpár? Nem 5-6, hanem csak 1.

Előzmény: M63 010 (436187)
M63 010 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436187

Azta. Ezek milyen vonatok? (Elővárosi (100 km alatt), regionális (olyan 2-300 km-ig) vagy távolságiak? Mert a távolsági fekvő-hálókocsisok esetén nem lepődök meg a 20 kocsin, de helyi vagy regionális forgalomban már igen.

Előzmény: hmsoft (436184)
Abymot Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436186
Előzmény: haha 1970 (436185)
haha 1970 Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 436185

A "19201" egy érdekes vonat az 1-es módositásban valóban úgy van ahogy irtad,viszont a "vonatinfón" illetve a "vonatdroidon" régi közlekedési rend szerint van,ráadásul régi menetrendszerint szerint is közlekedtették!

Előzmény: Abymot (436179)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.02 0 1 436184

Egy kis carszkojeszelói: peronépítések (gudok.ru alapján)

Kisebb egységekkel, sűrűbben - európai módra? Kösz, és hova tegyük a tehervonatokat? - gondolhatták a Kelet-szibériai Vasút emberei. Egy ideje ugyanis érezhető a távolsági személyforgalom növekedése, ezzel párhuzamosan az utasok újabb vonatok forgalomba állítását forszírozzák. Csakhogy év eleje óta a teherforgalom is 9%-kal emelkedett. Rövid távon a helyzetből a kiút a személyszállító vonatok további kocsikkal történő megerősítése, amihez a beugró a peronok hosszabbítása. A szolgálati menetrendeket elnézegetve, jelenleg 19-21 kocsira vannak belőve az ottani peronok (annak függvényében, hogy hol melyik vonat áll meg), ezt növelik meg majd a szabvány szerinti maximális hosszra (24 kocsi, 600 méter), vagy annak a közelébe.

hm

hmsoft Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436183

Részlet a Rádiókabaré Tücsök és Bogár rovatából, 80-as évek.
Idézet egy lapból: zsákutca-e a hígtrágya?
Komment: lépj bele, majd megtudod!

Na most, akkor először belelépünk, hogy megtudhassuk (de nem maradunk sokáig, mert a jómunkásemberek ebédidejét követően folytatja köreit a porlasztógép, és bizony egy dolog belelépni, és másik dolog megfürödni az anyagban)...

...majd az ismeretekkel gazdagodva lencsevégre kapjuk a demokratikus elegyet (=minden kocsinak saját mozdony jár).

hm

Előzmény: hmsoft (436182)
hmsoft Creative Commons License 2017.04.02 0 1 436182

Az ember, könnyű reggeli testmozgás keretében, először felmászik ide...

...majd a Nappal együtt átköltözik a másik oldalra, déli harangszó helyetti, szintén kellemes testmozgás keretében.

Ha a növényzet már zöldebb volna, akkor lehet, hogy jobban mutatna, viszont még többet takarnának ki a levelek. Ha meg az ember - a kitakarást kordában tartandó - motorosfűrésszel indulna neki, akkor a helyi lakosság vonulna fel, kapával&kaszával. Ehh, sehogyse jó... :)

hm

Abymot Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436181

A Budapestről 19.00-kor Egerbe induló sebesvonat új vonatnemét illetően korrigálnom kell az általam leírtakat.

Az 1. sz. módosítás szerint "Az S5508-as számú vonat vonatneme változik. A vonatszám elől az "S" jelet törölni kell" - ebből én arra következtettem hogy személyvonatként fog közlekedni, hiszen Hatvantól Egerig - a már egyetlen vonat által sem kultivált Hort-Csány kivételével - minden állomáson és megállóhelyen megáll.

Az új vonatneme azonban gyorsvonat.

Ennyi erővel akár a párját, az 5509-et is kinevezhetnék gyorsvonatnak. :(

Továbbá az 1-es vonalon közlekedő korábbi expresszek neve esetében Vaskokas = Vaskakas.

Előzmény: Abymot (436179)
GOLAZ111 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 436180

Egy elveszett fővonal nyomai, ezűttal Hollandiában. Valamikor az NBDS társaság vonala része volt a legrövidebb útnak Oroszország és London között. A társaság központja a Gennep városban volt, itt volt a német - holland határállomás és a fűtőház is.

Ma már csak ez a kiállított Br 94 emlékeztet az állomásra. Bár a '70 - es évek elejéig még volt nyomokban forgalom erre, a határátmenet 1944 - ben megszűnt, ezzel kezdődött a hanyatlás. 

A Maas hídja. A háttérben látható közúti hidat az '50 - es években építették, tőle jobbra volt a vasúti híd, amit a '70 - es években lebontottak. A pillérek még megvannak és a töltés is látható jobbra. 1940 május 10 - én egy páncélvonattal elfogalták a hidat a németek, ezzel kezdődött a nyugati hadjárat.

A töltés és egy megmaradt híd. Kicsivel tovább volt egy állomás is, Oeffelt, de a következő egy ritkaság lehetett...