Keresés

Részletes keresés

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 3 órája 0 0 433837

Br. 245           2012-töl

LINT 54 / 81   2011-töl

PESA Link

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433836)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 4 órája 0 0 433836

Már hogyne lenne?

Előzmény: GOLAZ111 (433832)
attus germanicus Creative Commons License 4 órája 0 0 433835

Első fokon három és fél év letöltendőt kapott a bad aiblingi forgalmista, 12 rendbeli gondatlanságból elkövetett emberölés és 85 rendbeli gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés elkövetésében találta vétkesnek a traunsteini bíróság.

SÜNÖCSKe Creative Commons License 5 órája 0 0 433834

'98 decemberében egy GKB (Graz-Köflacher Bahn) emeletes szerelvényt láttam Szombathelyen ácsorogni. Az is valami ilyesmi célból lehetett ott?

Előzmény: haha 1970 (433831)
GOLAZ111 Creative Commons License 5 órája 0 0 433833

Az jóval később lehetett. A Gigant Clubon kellene megnézni, hátha van kép.

Előzmény: haha 1970 (433831)
GOLAZ111 Creative Commons License 5 órája 0 0 433832

A MÁV - nál nincs sok minden, az tény. Új dízel nem nagyon lesz. De az a németeknél sem nagyon van. 

Előzmény: sörösgigant (433822)
haha 1970 Creative Commons License 6 órája 0 0 433831

Nekem ez valahogy nem rémlik, ellenben emeletes"Citthyshuttle" szerelvény inkább!

Előzmény: M63 010 (433826)
troglodita Creative Commons License 6 órája 0 0 433830

na és az Alstom az vezetőállásos- vagy vezetőfülkés és van-e rálátása a vezetőnek az előtte álló szerelvényre?

Előzmény: r1232 (433821)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 órája 0 0 433829

Sajnos már nincs és így tovább. Valamikor volt, de akkor meg nem volt olyan egyszerű, olyan mintha ma Svájcba menne valaki. De ez mindíg egy kényszer valamilyen szinten, attúl még lehet jó, de dagonya itt is van.

Előzmény: sörösgigant (433822)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 órája 0 0 433828

Nekem erről a vonalról kalauz nélküli KN betűs Bz - k rémlenek. De azok nem mentek át Ausztriába. 

Előzmény: M63 010 (433826)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 7 órája 0 0 433827

Nem vonat ütötte el, megölhették az osztrák fiút Siófokon

http://index.hu/belfold/2016/12/05/nem_vonat_utotte_el_megolhettek_az_osztrak_fiut_siofokon/

Előzmény: oldmumus_v.2 (433790)
M63 010 Creative Commons License 17 órája 0 0 433826

Kissé közelebbi példa. Annó volt olyan, hogy heti egy alkalommal Szombathely-Graz közvetlen kocsi, kedvező díjszabással, csurig tele egy B-s sorozatú fülkés kocsi. Sőt, azt mesélték, hogy volt, amikor nem is egy kocsi, hanem 4 ment ki. Igaz, a díjszabása is elégé vonzó volt, mert oda-vissza került az út 400 Ft-tba, ami a kilencvenes évek közepén nem volt azért annyira sok pénz. 3 liter benzin ára talán?

Nos, ekkoriban odafelé semmi extra, Gotthárdig a csörgős vonat végén, sógoréknál meg a Schilerenes szerelvény végén ment a kocsi. Visszaúton kissé eltért a helyzet, ugyanis a vonat csak Fehringig ment, ami vontatta a kocsit. Onnan Gotthárdig egy 5047-es (Jenbacher) ment. Ahhoz kötötték hozzá az egy szem kocsit Gotthárdig. Igaz, ott sík a terep, és sógorék sem vitték túlzásba a pályafentartást, így 80-nal, majd 60-nal mentünk. Kissé vicces, hogy most Gotthárdig villany 120-szal, onnan tovább Fehringig inkább a 60, majd a 80 a jellemző dízelle, és csak onnan megy rendes sebességgel 100-120-szal a vonat Gleisdorfig. Onnan meg a kemény emelkedők miatt kell lassítania. A villamosítás napirenden van, de valahogy mindig csak húzódik. Más kérdés, hogy a vonal végére már nem nagyon akarnak költeni, így van róla szó, hogy Jennersdorfig átveszi a GYSEV, és akkor ott 25 kV lesz az utolsó szakaszon.

Előzmény: hmsoft (433820)
GOLAZ111 Creative Commons License 18 órája 0 1 433825

Az utolsó videónál már azt hittem, hogy beragadt a jutyúb.

Előzmény: hmsoft (433820)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 18 órája 0 0 433824

általam ma az újságban olvasott cikk egy részlete fent van itt:

http://www.krone.at/tirol/illegale-auf-gueterzuegen-riskieren-ihr-leben-kontrollen-story-542261

ezt egészítették ki a RoLa-s eset kapcsán hozott új intézkedésekkel.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433798)
haha 1970 Creative Commons License 18 órája -4 0 433823

Légyszi segitsetek mi a logika abban ha első osztályú kocsikat elküldik erösitésként másodosztályú kocsik helyett másnap meg a normál szerelvénybe meg nem lessz első osztályú kocsi.

sörösgigant Creative Commons License 18 órája 0 0 433822

65-ös születésű vagyok. Egyszerű vidéki masiniszta. Elfoglaltak idáig azok a dolgok amik másokat: Munka szórakozás hobbyk. A világ elszaladt mellettem, nem vettem észre hogy lehetne tanulni, és akkor....Akkor netán lehetne kimenni, és így tovább.. Szóval elvoltam a jó meleg dagonyában. Amúgy nem is rossz, tudni kell alkalmazkodni, és mivel nagyrészt azt csináltam amit szerettem így nem is zavart....

A Sulzer érdekelne, de csak kíváncsiságból, nem szeretnék azon megrohadni. Mondom nem szeretnék, de ki tudja mit hoz a jövő....

Az úttörővasút nem érdekel a kisvasutak azóta egyáltalán nem amióta ( 83) el kezdtem utazni....79 szeptember elején utaztam egyszer az úttörővasúton , de Hűvöevölgy előtt a Nagyrétnél leugrottunk róla, oszt annyi. Valami túratalálkozó volt, és trappolhattunk az 1 millió lépés Magyarországon stábjával.....

A Csörgőt nem én utálom, hanem azok akik anno jártak rajta mikor még jobbak voltak  de sajnos mára kivénhedtek. Azóta lettek más gépek is amik sokkal jobbak, komfortosabbak. Akkoriban irigykedtünk kanizsaiak a dombóvári fiúkra, mert nem kellett nekik aggregátorozni, szívni a Pupos katlannal...

Viszont ma mikor a valamikor lelkes csörgős kolléga nézi, hogy a kollégája a Flirten, akármin ül ő meg....Ő meg viheti kiszerelni megsüketül pattog mint kecskeszar az ólajtón, és így tovább. Elhiszem hogy állítólag jó a hangja meg minden, de a mindennapokban azokon dolgozni hát.....

Előzmény: GOLAZ111 (433809)
r1232 Creative Commons License 18 órája 0 5 433821

Akkor azok a vasútvállalati vezetők ugyanolyan buták, mint te. Mert ez a mondat nem azt jelenti, de ha még azt is jelentené, a példádban felsorolt vontatójárművek esetében a jármű kialakítása nem akadályozza sem a jobb, sem a baloldalról a minimálisan előírt rálátást. Úgyhogy ez mellé...

Arról nem is beszélve, hogy ez a dolog nem új, hanem elég régi, több évtizedes történet és a forgalmi utasításban eddig is szerepelt. Az érintett vonalak, vonalszakaszok és mozdonyok jegyzéke meg külön táblázatban volt kiadva.

Magyarul, nincs itt semmi látnivaló, oszoljunk kérem. :-)))

Előzmény: Muurola (433808)
hmsoft Creative Commons License 18 órája 0 1 433820

Az axióma szerint a Bz a MÁV legperspektívikusabb járműve. Vannak azonban kevésbé szerencsés helyek a világban, ahova nem jutott Bz, tehát egyfolytában csak a szerencsétlenkedés megy. Példának okáért a középső Urál keleti lábánál, Jegorsino állomástól északra és északkeletre (a térképen Jegorsino Artyomovszkijnak hazudja magát, illetve igaza van, mert a városnak tényleg az a neve, csak az állomás különcködik). Észak felé egy darabon villamosított a vonal, ott két kocsihoz VL11m dukál. És nem viccből vagy járműdöglés miatt: a fiúk komolyan gondolják a megoldást. Északabbra még annyira sem kelti magisztrális benyomását a vonal, és a helyi vonatra nehéztolató jut, az egy szem teherkocsira pedig 2TE116. (Utóbbi célra a Bz motorkocsi - mint univerzális vontatójármű -, vagy akár egy BDzx, mennyivel kiforrottabb megoldás...) Ha északkeletre nézünk: na ott a helyi vonatot előre kell egyeztetni (nyilván a hatalmas utasforgalom miatt), viszont legalább nem kicsinyeskednek holmi nehéztolatóval.

hm

M63,008 Creative Commons License 21 órája 0 0 433819

Kapiskálod, valószínűleg pontosan ez a lényeg részéről... :-)

Előzmény: hmsoft (433818)
hmsoft Creative Commons License 22 órája 0 0 433818

hanem minden egyes mozdonyt jellemző közös tulajdonságokra, amik pl. megkülönböztetik a mozdonyt egy teherautótól

Értelek. Tehát kíséreljük meg úgy értelmezni azt az egyébként is szerencsétlenül fogalmazott mondatot, hogy a lehető legnagyobb habot keverjük vele. Jó. Ez esetben folytatható a műsor a mozdony vs. motorkocsi/motorvonat vs. vezérlőkocsi esetekkel, és még némi összeesküvés-elmélet is társítható hozzá, hogyaszongya', a hatóság meg akarja honosítani - svájci mintára - a vezérlőkocsi ... kocsik ... mozdony ... kocsik ... vezérlőkocsi formációkat, inspirálni akarja a vasúttársaságokat a vontató modulok beszerzésére (mozdonyok helyett), és így tovább.

hm

Előzmény: Muurola (433816)
Vendégsín Creative Commons License 22 órája 0 0 433817

...minden érintett (vasútvállalat) tisztában van a fenti igen-igen jelentős változással?

Különös tekintettel arra, hogy egyes sorozatok különböző pályaszámai a következetes hatósági eljárásnak köszönhetően más-más feltételekkel kaptak engedélyt.

És ugye, a magasságos hatóság ugyanezen okból a gőzmozdonyok közlekedését is kettő fűtő alkalmazásával engedi csak meg...

Előzmény: Muurola (433795)
Muurola Creative Commons License 22 órája 0 0 433816

Ja, értem. Ez esetben viszont azt lenne érdemesebb beírni, hogy mi az a konstrukciós kialakítás, ami alkalmassá vagy épp alkalmatlanná tesz egy vontatójárművet a jelzőkre történő rálátás biztosítására.

De "a mozdony építési sajátossága" kifejezés túl általános, ha úgy tesznek fel egy kérdést, hogy 

"Mi a mozdony építési sajátossága?"

Itt tehát nem egy konkrét mozdonyra vagy sorozatra kell gondolni, hanem minden egyes mozdonyt jellemző közös tulajdonságokra, amik pl. megkülönböztetik a mozdonyt egy teherautótól. Így tehát a HÜSZ beli mondat is minden egyes mozdonyra vonatkozik, ahol a menetriányi szerinti jobb oldalon ül a mozdonyvezető. 

Előzmény: hmsoft (433813)
Muurola Creative Commons License 22 órája 0 0 433815

Mi az, hogy a kihúzott rész nincs kihúzva??? Az Érvényes HÜSZ-t a Hatályos HÜSZ-szel együttesen kell értelmezni?

Szerintem itt inkább arról lehetett szó, hogy nem a HÜSZ-ben kéne meghatározni az érintett sorozatokat, mert a mozdonyok engedélyezési eljárása nem a MÁV keretein belül történik, vagyis a hatóságnak kellene előríni a típusengedélyben, hogy a HÜSZ szerinti korlátozások vonatkoznak-e az adott sorozatra. De akkor is kellhet egy balos lista is erről, nem? :)

Előzmény: hmsoft (433812)
Áthaladójelző Creative Commons License 23 órája 0 3 433814

Szinte már cuki, amikor ekkora butaságokat beszélsz :-)

hmsoft Creative Commons License 23 órája 0 0 433813

Namégegyszer:

"Vonalak, állomásközök felsorolása, ahol a mozdony építési sajátossága miatt a jelzőkre történő előírt rálátási távolság a mozdony vezetőállásának menetirány szerinti - jobb oldalról nem biztosítható, a csak mozdonyvezetővel közlekedés nem alkalmazható"

Ha a kihúzott rész nélkül...

hm

Előzmény: hmsoft (433812)
hmsoft Creative Commons License 23 órája 0 0 433812

"Vonalak, állomásközök felsorolása, ahol a mozdony építési sajátossága miatt a jelzőkre történő előírt rálátási távolság a mozdony vezetőállásának menetirány szerinti - jobb oldalról nem biztosítható, a csak mozdonyvezetővel közlekedés nem alkalmazható"

Ha a kihúzott rész nélkül olvasom a (tegyük hozzá: hangyányit bénán megfogalmazott) mondatot, akkor azt jelenti, amit szerinted és pár vasútvállalati vezető szerint jelent. De a kihúzott rész nincs kihúzva, tehát _Nyuszi és M63,008 fórumtársaknál az igazság: kell hogy legyen egy egzakt "érintett mozdonyok listája" is. A listában nem szereplők nem érintettek. Ha pedig nincs lista, akkor a mondatnak, illetve a mellékletnek nincs gyakorlati értelme. (Hiszen a "hol érintettek" és a "kik érintettek" közül a "kik" hiányzik.)

hm

Előzmény: Muurola (433808)
GOLAZ111 Creative Commons License 23 órája 0 0 433811

Ezt a vonatot nem találtam meg a noszi lapján. Különvonat volt?

Előzmény: Vilibáttya (433794)
GOLAZ111 Creative Commons License 23 órája 0 1 433810

MÁV 1989 főleg.

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?17,4733412

Ha nem jelenik meg, akkor az oldalon a zöld szövegre kell kattintani. Van benne protó Gigant, meg egy kis GySEV is és ÖBB is.

GOLAZ111 Creative Commons License 23 órája 0 0 433809

Rohadt lusta vagyok, utálok tanulni, biflázni. Viszont bevallom sok buzeránssal ellentétben, hogy jobb siránkozni, mint tenni valamit érte....

Pedig mennyire igaz. Az ilyen dolgok nem kellenek a kutyának se, csak jó lenne, ha egy jótündér idevarázsolná, de 2 perc múlva úgyis unnánk. Szóval minek tenni érte?

A MÁV - nál tényleg csak a Gyerekvasút és a gőzös maradt. Magánvasút esetleg, ha megvan még a Floyd Sulzere. 

A Csörgőket miért kell utálni? Most már olyan feladatot szoktak kapni, amire tervezték őket. 

Előzmény: sörösgigant (433791)
Muurola Creative Commons License 24 órája 0 0 433808

A levelem elküldtek pár vasútvállalati vezetőnek is, akik egyetértettek abban, hogy ez a mondat azt jelenti, amit szerintem jelent. Vagyis jövő vasárnaptól érintett mozdonytípus lesz a Csörgő, Szergej, Szili, Gigant, Taurus és Traxx is. 

Előzmény: 1047 005-2 (433807)
1047 005-2 Creative Commons License 24 órája 0 0 433807

Ne szaladjunk annyira előre!

Ezt írod:"Márpedig a fenti kritériumnak megfelelő vonalakon MA vonatok százai közlekednek csak mozdonyvezetővel!!!"

Elég bulváros a "Ma vonatok százai" rész és ebből mennyi közlekedik az érintett mozdony tipusokkal,a kritériumokat nem teljesítő állással előre?

Sőt,a vasúti szakértő azt is tudja,hogy ma is,meg jó pár évtizede ismert probléma és van is értesítési formula róla az érintettek részére,semmi köze a vonalismeret kérdéséhez.

Előzmény: Muurola (433801)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 24 órája 0 0 433806

Reggel amikor voltam szavazni választani, akkor vettem egy ismert újság különszámát. Itt írnak az esetről és arról, hogy az ÖBB az olaszoktól lentről és fentről Innsbruck ahol már átvizsgálják a szerelvényeket. Mert ekkora késési káosz nagy probléma. Közölte az ÖBB szóvivője.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433798)
CsP50k Creative Commons License 25 órája 0 0 433805

Lehet félre értem, de nem a jobbos vezetőállásokról van szó, hanem bármilyen vezetőállás jobb oldaláról?

troglodita Creative Commons License 25 órája 0 0 433804

valaki nagyon unatkozott a hatóságnáál, bocsánat, Hatóságnál és új szabályrendszert talált ki, hogy nekünk jobb legyen?

Előzmény: 1047 005-2 (433800)
troglodita Creative Commons License 25 órája 0 1 433803

azért, mert a troli egy kötöttpályás jármű és holnaptól csak végzártárcsával közlekedhet, azért ;-)))

M63,008 Creative Commons License 26 órája 0 3 433802

Dehogynem. Oda is van írva, hogy a mozdony építési sajátosságai miatt. A hülyeséget persze ettől még lehet ragozni...

Előzmény: _Nyuszi (433796)
Muurola Creative Commons License 27 órája 0 0 433801

Ez most hogy jön ide?  :) De ha már ismeretet terjesztesz, akkor írd már le (a többieknek), hogy miért nem mindegy! :)

Előzmény: 1047 005-2 (433800)
1047 005-2 Creative Commons License 27 órája 0 2 433800

Egy vasúti szakértő tudja,hogy tavaly október óta nem mindegy,hogy egy vontatójármű vezetőállásos vagy vezetőfülkés.!

Előzmény: Muurola (433797)
e94 02 Creative Commons License 27 órája 0 0 433799

"mozdony vezetőállásának menetirány szerinti - jobb oldalról nem biztosítható"

... és bevásároltak FLIRT-ből, amit középről kell vezetni. Pech. :)

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 27 órája 0 0 433798
Előzmény: oldmumus_v.2 (433789)
Muurola Creative Commons License 28 órája 0 0 433797

Ma még igen, jövőre már minden jobb oldali vezetőállásúra.  :) A bal oldaliakkal továbbra is ki lehet menni CSM-mel a világból! :)

Előzmény: _Nyuszi (433796)
_Nyuszi Creative Commons License 28 órája 0 0 433796

Ez nem csak bizonyos mozdonysorozatokra vonatkozik? Mert a szövegben elsőre én sem találom, bár nem vagyok gyakorlott HÜSZ olvasó, az igaz..

Muurola Creative Commons License 28 órája 0 0 433795

Tanulmányoztam az Érvényes HÜSZ 2016/2017 elnevezésű dokumentumot (https://www2.vpe.hu/hu/ervenyes-husz-2016-2017).

Egy felszínes rápillantásra feltűnt a 3.2.1-2. sz. melléklet bevezető mondata: 

Az első gondolatom az volt, hogy vajon létezik-e lista a bal oldali mozdony vezetőállásokra vonatkozóan hasonló lista?! Hiszen logikus volna, közlekedésbiztonsági szempontból csak így lenne "zárt a rendszer". Elkezdtem hát lefelé menni a dokumentumba, ám az csak nem akart "véget érni", olyan sok az érintett vonalszakasz! Márpedig a fenti kritériumnak megfelelő vonalakon MA vonatok százai közlekednek csak mozdonyvezetővel!!!

Így pánikszerűen megnyitottam a Hatályos HÜSZ-t, amiből kiderült, hogy MA még nem jelent közlekedésbiztonsági kockázatot a nem látszó jelző a legtöbb vonat esetén, majd csak jövő vasárnaptól! 

Egész biztos, hogy minden érintett (vasútvállalat) tisztában van a fenti igen-igen jelentős változással? 

Szerintem e változás olyan mértékű, hogy az még a mozdonyvezetők vonalismeretének további érvényességét is megkérdőjelezheti!!!

Miért vannak HÜSZ egyeztetések, ha egy ilyen horderejű változást meg lehetett tenni anélkül, hogy erről érdemi szakmai egyeztetés történt volna?!?!

Vilibáttya Creative Commons License 29 órája 0 1 433794

Mikulás gőz:

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 1 napja 0 0 433793

Vicces ám. Fékpróba alatt nézel hátra, aztán több a fel-leszálló a Brenneren, mint egy regionális személyen :-)

Előzmény: oldmumus_v.2 (433789)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 1 napja 0 0 433792

Azért a svájci államvasút vigyáz arra, hogy elsősorban hazai munkaerőt vegyen fel. Akit felvesz annak min. már állampolgárság és több éves tartózkodásnak meg kell lennie. Viszont "átjáróknak" előszeretettel alkalmaznak a magáncégek németeket meg olaszokat is.

Az SBB fizetési szintje alatt kissé tartva a bérszintet. Egy német kisebb olasz tudással Baselbe belépve akár Chiassoig lemehet. Kicsit elgondolkodik mit mondanak rádión és közli olaszul megértette ennyi. Íme egy példa hanggal:

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/155705416&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=false&show_user=false&show_reposts=false&visual=false

Amúgy az olasz nyelvterületen pl. Tessin ha nem érti meg az olaszt akkor németül bemondják. Tehát: Nur keine Panik

Olaszok így járnak fel 0 német tudásal Tessin vagyis Ticino felső határáig.

Előzmény: attus germanicus (433775)
sörösgigant Creative Commons License 1 napja -1 1 433791

Rohadt lusta vagyok, utálok tanulni, biflázni. Viszont bevallom sok buzeránssal ellentétben, hogy jobb siránkozni, mint tenni valamit érte....

A hazai vasútnál megértem-megcsináltam mindent ami számít. Megéltem az igazi tolatóstehereket Ivánnal cibáltam személy és gyorsvonatokat Pupossal. Fűtés etc...Becsavarogtam a Dunántúlt szabadteheres szergejes békebeli 16-26 órás tehrekkel. Végigbokszoltam a kötelezőt nagyállomáson Bobóval  ( Gs )  illetve Fradit az állítólagos szállítsi csúcsban 86-ban. Átállítóztam berúgtam a Körülszarosban bár a törzshelyem a Sport volt....Ruszki szekciók dupla üres sóderes rakott sóderes alig fékkel. Tehervonati vonókészülék  szakadós hosszúteherekkel  OPW kiegyenlítések Ivnnal Pupossal Mt  bobós teher Istenfasza...Aztán a lepukkanó kocsi és mozdonyparkkal hagyományos személy győri pápaszemes rapidban, illetve ledegradált pápaszemesek 80-100-al. Majd 16-18 kocsis Veneziák majd 4-5 kocsis Drávák, 8 kocsis Goldoni, 16 kocsis Maestral, 8 kocsis fehérvári szerelvényes személyek alig fékezve és a többi fos. Német retkek mindenféle vegyesfelvágott. 

Aztán flirtes 160asok talentos 140-esek 160-150-es 1-es vonali igazi fasza hajtós nemzetközik ( máig a kedvenceim ! ) meg mindenféle ami létezik. Szerinted  ! Itthon van még más valami  ? Persze....A redva Csörgő. Az amit a régi gazdáik ma már a pokolra kívánnak. Erre mondtam egy nálam jóval idősebb dombóvári a fénykorukban azokon ceebekedő kollégának: Bazd meg anno ti hajtottátok mindet mi Sáskák csak ábrándoztunk róla. Hát akkor egyétek most is ! Igazat adott és úgy utálja őket mint ahogy annak előtte szerette....

Magyarán itthon minden meglett és nem is bánom hogy a jósorsom  illteve mások lehetővé tették hogy......Hogy megpróbálhattam azt amit mások irigykedve néznek illetve annak előtte én is irigykedve néztem az amúgy jó dombóvári hagyományosokról .......

Előzmény: GOLAZ111 (433787)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 1 napja 0 0 433790

Lehet mégsem öngyilkosság történt?

http://index.hu/belfold/2016/12/02/ujraindult_a_nyomozas_az_osztrak_gordeszkas_rejtelyes_siofoki_ongyilkossaga_ugyeben/

http://www.krone.at/oesterreich/todesraetsel-um-19-jaehrigen-wiener-in-ungarn-leiche-auf-gleisen-story-542293

Amúgy tudja valaki ez hol történt pontosan? A cikkek egy siófoki szórakozóhelyről írnak. De van egy fotó Zamárdiról fent. Vagy ez csak egy tévedés?

oldmumus_v.2 Creative Commons License 1 napja 0 0 433789
romtemplom Creative Commons License 1 napja 0 0 433788

Kedves Fórumozók!

Nagy a csend az augusztusra beharangozott motorvonat-tender és az őszi "vegyünk a sógoroktól használt cuccot" kampány körül. Tudna valaki érdemben információt szolgáltatni (akár privátban is)? Köszönöm! Sz.L.

GOLAZ111 Creative Commons License 1 napja 0 0 433787

Ha ez megnyugtat, akkor életkortól függetlenül mindenki lekésett bő 10 évet és a java még csak most következik.

Messze nem értek én annyira hozzá, hogy meg tudjam ítélni szakmailag, de átlag felhasználó érdeklődőként feltűnt, hogy annyira azért nem jó.

Előzmény: sörösgigant (433784)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 1 napja 0 0 433786

453 EVU van összesen Németországban!!!!

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433785)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 1 napja 0 0 433785

Abból is van legalább annyi..

Előzmény: oldmumus_v.2 (433782)
sörösgigant Creative Commons License 1 napja 0 0 433784

Koszönöm az infót. Sajna bő 10 évvel lekéstem...

Igazán a szakmai kihívások miatt érdekelne....Meg a változatosság. Itthol minden érdekesebb környéken megfordultam.....

Előzmény: GOLAZ111 (433783)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 1 433783

Amíg meg nem látod, hogy milyen állapotban van. Ha átszámítanánk, akkor lehet, hogy a DR - nél jobban kerestek. Hogy a feltételek relatíve jobbak voltak, abban biztos vagyok.

Hidd el, Münchenben, vagy Frankfurtban nem olyan nagy szám mozdonyvezetőnek lenni. Inkább Ausztriát javasolnám, esetleg, ha tudsz csehül, akkor érdemes lenne ott próbálkozni. Ők a jövő Németországa, ha a sok pénz nem veszi el az eszüket. 

Előzmény: sörösgigant (433773)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2 napja 0 0 433782

Azért írtam főleg a teherszállításban, mert itt vannak konkrétabb adataim. Te lehet jobban tudod a személyszállítási konkurenseket - esetleg azok számát is -, de én egy szeptemberi rendezvényen negyvennyolc teherfuvarozásban érdekelt kisebb-nagyobb céget számoltam össze.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433779)
sörösgigant Creative Commons License 2 napja 0 0 433781

Alapmű. Az örök kedvenc, a legtöményebb, legsűrűbb poénokkal telitűzdelt film..-:)

Előzmény: felucca_02 (433777)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2 napja 0 0 433780

Bezzeg a Lufthansa pilóták! Évi 150-250.000 euro fizetés mellett sztrájkolnak. Nem is vágynak sokra, csak +22%-ra.

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2 napja 0 0 433779

Ha csak a teherszállításban lenne konkurenciájuk, de a regionális személyszállításbsn is egyre több a szelet a tortából...

Előzmény: oldmumus_v.2 (433778)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2 napja 0 0 433778

DB-nek nagyon erős főleg teherszállítás területén a magánvasúti konkurencia. Azaz sok vonatot elvittek a különféle magáncégek. A magáncégek vezetői meg olyan technikai "vívmányokat" akarnak amivel hosszútávon gondolkodva munkaerőt tudnának megspórolni. Ezek a cégek - nem szakmai vezetői - a mozdony és biztber fejlesztőket ostromozzák mindenféle futurisztikus ötletekkel. Még egyesek tetemes pénzt is hajlandóak áldozni. Csak pár aprósággal el lehetett őket gondolkodtatni olyan tényezőkről mint:

- falevél

- por

- jég

Hiába van óriási fejlődés, de ezek hatásait csak ember tudja legjobban felfogni és korrigálni.

felucca_02 Creative Commons License 2 napja 0 0 433777

Szerintem elég, ha annyit tudsz, hogy Das ist ein Flachmatuch, illetve savanyúkáposzta van a bőrgatyámban, ezzel még az angol kémek is bőven elboldogultak a harmadik birodalomban:)

Előzmény: sörösgigant (433776)
sörösgigant Creative Commons License 2 napja 0 0 433776

Örömmel mennék ha nem lennék ilyen vén dög, annyi némettudással amit annak idején a hangalámodásos sportfilmekből ( Tiroli bőrnadrág, Szepi és a kis Bertha az istálló megett...) szereztem. Amúgy - 10 évvel előbb belevágtam volna....Persze vannak kivételek, több kolléga is, de nekik meg voltak a nyelvi alapok....

attus germanicus Creative Commons License 2 napja 0 1 433775

Örömmel várnának. Már csak azért is, mert mások meg nem annyira szívesen lennének, ezért elég komoly munkaerő-hiány van. 

De ha mindenáron külföldre akarsz menni mozdonyvezetőnek, akkor ajánlanám inkább a francia, olasz, holland vasutakat, ott lényegesen (akár kétszer) magasabbak a mozdonyvezetői fizetések, mint a DB-nél. Svájcról nem is beszélve. 

A DB mozdonyvezetői jóval a német átlagfizetések alatt keresnek. 

Előzmény: sörösgigant (433773)
sörösgigant Creative Commons License 2 napja 0 1 433774

Boldog 80-as évek eleje ! 

Előfűtetlen 4004a, aztán ha volt akkor a plusz kocsiban nem, illetve mikor ráfűtött a Pupos akkor az amúgy frankó kisgyőriben hirtelen gejzírként előtörő rozsdalé, bónusz gőzfürdővel....

Menetben meghibásodó fűtés, fél vonat hol sötét, hol hideg....

Amúgy a németszemét nélkül nagy trottyban lenne a vasút....

Előzmény: benbe (433770)
sörösgigant Creative Commons License 2 napja 0 0 433773

Azért szívesen lennék annak a "szar"DB-nek az "alulfizetett mozdonyvezetője....

Előzmény: GOLAZ111 (433768)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 433772
Előzmény: vrobee (433764)
vrobee Creative Commons License 2 napja 0 3 433771

Pedig ez tök korrekt. A vizsgára készülés befejezésére kivilágított, vérpezsdítő atmoszférájú vagonok szolgálnak, ha meg már mindent tudsz, átmehetsz a szunyókálós szekcióba :) .

Előzmény: benbe (433770)
benbe Creative Commons License 2 napja 0 0 433770

Négy éve mentem úgy vizsgázni Egerbe egy kora reggeli saújhelyi gyorssal, hogy az 5 kocsiból 2-ben fűtés, 3-ban világítás volt, nem volt közös halmaz. Halbik (és mostmár posta-bhv-k) nélkül a távolsági személyforgalom működtetése lehetetlenné vált volna.

Előzmény: norbee601 (433767)
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 433769
GOLAZ111 Creative Commons License 2 napja 0 0 433768

http://www.bvm-berlin.de/DR-Site/Betrieb/DR-stadtexpress.html

Nem írt a DB - ről Donaudampfschiff némileg sarkos véleményt, ami kifejtve azért érthetőbb. Itt van egy kis adalék hozzá. A Reichsbahn IC - k menetideje összehasonlítva a 2000/2001 - es DB menetidőkkel.

norbee601 Creative Commons License 2 napja 0 0 433767
Mint a 15-18 évvel ezelőtti MÁV. Szerencse függvénye volt a fűtés . Bárki bármit mond, azért az a 300 halberstadti úgy kellett mint a falat kenyér.
Előzmény: hmsoft (433766)
hmsoft Creative Commons License 2 napja 0 0 433766

Egy kis carszekojeszelói+ukrajnai: Moszkva-Odessza hűtőjárat (rzd-partner.ru, ridus.ru, kp.ua alapján)

Orosz-ukrán kapcsolatok ide vagy oda, azért járnak még vonatok a két ország között. A 23-as Moszkva-Odessza járatnak ezúttal sikerült felkeltenie a sajtó figyelmét. A helyi idő szerint tegnap 21:21-kor elindult vonat egyik kocsijában ugyanis nem volt fűtés, ami a mínusz 5 és mínusz 10 közötti moszkvai hőmérsékletet figyelembe véve, már nem annyira a játék kategóriája. Egyes ablakok szigetelésével is gondok adódtak, így az utasok viszonylag hamar ugyanazt tapasztalták odabenn, mint kint: sok-sok fehér havat. Egy hölgyutas, kabátba-takaróba burkolózva félálomba szenderedett, aztán arra ébredt, hogy hólabda esett a fejére. Az utaskísérő megpróbálta bizonygatni, hogy ő fűt, végül előkerült a vezető utaskísérő, aki beismerte, hogy sajnos elfogyott a szén (úgy értve, már induláskor), viszont nem volt hajlandó átszállítani az utasokat a működő fűtésű kocsik valamelyikébe. Több utas már Kijevben jogi képviselőhöz fordult, az UZ részéről az eset kivizsgálását és a felelősök felelősségre vonását ígérték.

A 23-as összes kocsiját az UZ adja, tehát az nem volt opció, hogy pl. az utasokat átszállítják FPK kocsikba, vagy akár - késést vállalva - szerelvényt/kocsit cseréljenek. Ezt az UZ-nek kellett volna kérnie - és értelemszerűen fizetni érte. Viszont a CsSz7 vígan elfűtöget villamosan akár 24 kocsit, és az UZ kocsik közül is elég sok alkalmas a kombinált fűtésre. Nem kizárt azonban (sajnos nem találok rá egyértelmű utalást), hogy a mai helyzetben ezt is külön jelezni kell az RZsD felé (és fizetni érte), ellenkező esetben pl. össze se rakják a villamos fővezetéket.

hm

segélyvonókészülék Creative Commons License 4 napja 0 1 433765

Nem voltak azok a hidak mindig 20-asok. A 20 kifejezett előrelépés volt egy időben.

Másrészt mi értelme ott gyorsan menni, hisz Vm felé lejt, de nem túlságosan. Eplény felé nyilván emelkedik, de nem vészes, ill. van annál sokkal durvább.

Hogy mit értünk egészséges félélemérzet alatt, ezek szerint újfent különbözik. Nálam ez a "jobb félni, mint megijedni" elv, azaz a preaktivítás, szemben az utókezeléssel.

Másrészt még nem találkoztam olyannal, akinek az első hegyi élmény egy combosabbal lefelé ne hozta volna a szájára a "húb...meg" témát.

Ja, persze, lehet személyeskedni, meg okoskázni, végül is megszoktam már. És ha neked ez az ultima ratio, akkor toljad csak! Gondolom örömöd is telik benne.

Előzmény: f_k (433759)
vrobee Creative Commons License 4 napja 0 0 433764
segélyvonókészülék Creative Commons License 4 napja 0 1 433763

Ez nettó hülyeség. Sztereotípia.

Magad írtad, az autógyár saját járatokkal operál, és a kérdéses területet elég jól le is fedi. Hovatovább a komplexum a városközponttól elég szép távolságra van. Ha csak az Audi szerepelne jelentős ingázólétszámot generáló tényezőként, akkor miért használják mégis annyian a többi eszközt? Gondolod, hogy a hét település csak egy cég miatt "váltott megyét" nem is oly régen?

Előzmény: norbee601 (433756)
r1232 Creative Commons License 4 napja 0 1 433762

Ez még a jelen helyzetnek sem felel meg, pláne nem az elmúlt éveknek. Úgyhogy kérlek, ne találgass!

Előzmény: f_k (433761)
f_k Creative Commons License 4 napja -1 0 433761

Legtöbbet a 30a, 31, 40a, 5, 44, 20 as vonalon jártok.

Az, hogy van egy ezeréves voi-d meg párszor voltál ott, még nem jelentheti azt, hogy mindent tudsz arról a környékről. Nem bántásképp írom.

Rutinos vezéreken is kifogott a 11 es és több körülmény együttesen kellett ehhez.

Egymás közti tapasztalatcsere is működött, akik oda jártak rendszeresen azok a "bakonyi betyár" címet kapták nem véletlenül...

Előzmény: r1232 (433760)
r1232 Creative Commons License 4 napja -2 0 433760

Áh, a náci kártya..

Azt viszont nem gondolnám, hogy sok fogalmad lehet arról, hogy hogy hová és mennyit jártunk az évek során?

Előzmény: f_k (433758)
f_k Creative Commons License 4 napja -2 1 433759

Viadukton a 20 as pl tájékozató jellegű volt a 2000 es dácsiáknak...

Bő 15-20 éve...

Volt pár szakasz ha visszazárnak akkor nem mentek volna fel a román csodákkal....

Egészséges félelem nállad azt jelenti Te mindenkitől mindent jobban tudsz mindig.

Biztos érzék meg tudás tapasztalat kell, nem parázás...

Előzmény: r1232 (433740)
f_k Creative Commons License 4 napja -2 1 433758

Fehérváriként nem sűrűn jártatok a 11 esen.

Túl nagyra becsülöd a tudásod csak akkor lennél bajba ha mindennap oda jártál volna....

Előzmény: r1232 (433739)
r1232 Creative Commons License 4 napja -3 1 433757

(egyébként hasonló mértékben, mint az akkor felfuttatott kettes vonal, a beszerzett dezasztrókkal, meg ítéeffel),

Ami amúgy nem így volt, de ez is ezerszer meg volt énekelve. A 2-sen az "utasszámrobbanás" még a Bézék (és a beállásukkal bevezetett sűrűbb menetrend) alatt történt és ezen a Dezsők sem változtattak jelentős mértékben.

Előzmény: segélyvonókészülék (433753)
norbee601 Creative Commons License 4 napja 0 1 433756

Nézd meg, utazási szempontból a falvak és Győr között szinte abból áll....  Azon kívül, iskolás, nyugdíjas.... Más aligalig akár buszon akár vonaton.

Előzmény: segélyvonókészülék (433754)
haha 1970 Creative Commons License 4 napja 0 1 433755

Jók is voltak azok a béhák a piros szövet ülésekkel, csak sajnos szerintem a többség nem utazott rajta.

Előzmény: segélyvonókészülék (433753)
segélyvonókészülék Creative Commons License 4 napja 0 2 433754

Ha az Audiba megy mindenki, akkor kik utaznak a többi közlekedési eszközön?

Győr qr..ra nem csak az Audiból áll.

Előzmény: norbee601 (433733)
segélyvonókészülék Creative Commons License 4 napja 0 3 433753

Tévedsz!

A 15-ös vonalon már az utasszámrobbanást okozott (egyébként hasonló mértékben, mint az akkor felfuttatott kettes vonal, a beszerzett dezasztrókkal, meg ítéeffel), hogy átalakították a menetrendet, meg kib...zták a bézéket (gyesev béhák voltak akkor helyettük, később a rigók).

Annakidején meg lett itt is, máshol is énekelve elégszer.

Előzmény: r1232 (433742)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 433752

Ebben mi az ami nem publikus?

Előzmény: DJ. Bakter (433750)
GOLAZ111 Creative Commons License 4 napja 0 0 433751

https://www.flickr.com/photos/ranger2012/11981176444/

Ez volt az első 2014 januári kép. A te képeden tényleg kettő van. Végülis reális, hogy ennyi idő alatt elkészítik a másodikat.

Előzmény: Ashi Valkoinen (433747)
DJ. Bakter Creative Commons License 4 napja 0 1 433750

Ezt nyilvános fórumon nem taglalnám.

Előzmény: lineagialla (433749)
lineagialla Creative Commons License 4 napja 0 0 433749

És ez a MÁV-ról vagy a NIF-ről állít ki szegénységi bizonyítványt? :)

Előzmény: DJ. Bakter (433746)
GOLAZ111 Creative Commons License 4 napja 0 0 433748

Én kettőről tudok, de akkor még fekete volt az egyik.

Előzmény: Ashi Valkoinen (433747)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 4 napja 0 0 433747

Urak, a románok végül hány Hyperion motorvonatot gyártottak?

Ezen a képen mintha csatolva lenne kettő, meg jópár festési/matricázási variánst találtam a motorvonatra rákeresve.

DJ. Bakter Creative Commons License 4 napja -1 1 433746

"amire a MÁV-nak nem volt forrása, ennél fontosabb vonalakra sem jutott."

Ez igaz. Ami a repcééknél fővonal, az a MÁV-nál mellékvonal (minden relatív).

De azért jutott arra, hogy az 1996-ban lefektetett Murony-Békéscsaba 120-as pályát felszedjék, és helyette egy másik 120-as pályát építsenek, kilométerenként 6-700 millióért :D

Előzmény: r1232 (433742)
DJ. Bakter Creative Commons License 4 napja 0 0 433745

Én 4x voltam Tárnokon az elmúlt 3 hétben, és mindig megpróbáltam az "A" peron liftjét, egyszer sem működött. De, egyébként messziről tényleg úgy tűnt mintha működne.

Előzmény: r1232 (433735)
DJ. Bakter Creative Commons License 4 napja 0 0 433744

SZVSZ a 100-as vonal az Budapest-Nyugatitól Záhonyig tart (A jelenlegi jogszabályok szerint)

Gondolatolvasó meg nem vagyok, és a jövőben sem leszek.

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100196.TV (2011. évi CXCVI. törvény a nemzeti vagyonról)

100 Budapest (Nyugati pu.) - Cegléd - Szolnok - Záhony - országhatár

Előzmény: r1232 (433736)
M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 1 433743

Azért ebben benne van az is, hogy pár éve, kissé ki lett ritkítva a menetrend.

Előzmény: r1232 (433741)
r1232 Creative Commons License 4 napja -2 0 433742

Ha általános érvényű lenne igazad - mert nem komplett hülyeség, amit mondasz - akkor mit szólunk pl. a 15-ös vonalhoz?

Ha marad a mávnál, meg a bézével, akkor ma ott se lenne semmi.

Ehhez azért nem kevés pénzt kellett beletolni az infrába, amire a MÁV-nak nem volt forrása, ennél fontosabb vonalakra sem jutott.

Előzmény: segélyvonókészülék (433731)
r1232 Creative Commons License 4 napja 0 0 433741

Sajnos igaz. A 11-en sem a Bézé miatt nincs annyi utas.

Előzmény: 1047 005-2 (433728)
r1232 Creative Commons License 4 napja -3 4 433740

A veszprémiek Mfb előtti időkben igen nagy lendületet vettek.

Mondjuk érdekelne, hogy pl. Bakonyszentlászlóról helyből indulva felfelé, mégis hol vettek "nagy" lendületet, illetve az meddig is tartott volna ki?

Ha úgy éreznék mint Te bajban lehetnék,  nekem nincsenek félelmeim, hogy nem tudok megállni...

Akiben nincs egy egészséges "félelem", az inkább ne vezessen, az nem tudja mit csinál, hol van...

Előzmény: f_k (433699)
r1232 Creative Commons License 4 napja -2 4 433739

M41 esetén 1024 ford/min fűtés miatt 5 ik fokozatnak megfelelő fordulaton úgy pörgött el a Csörgő 2 kocsival hajnalban első vonatnál, hogy a túlsebességvédelem avatkozott be kb. 15 km/h esetén az óra 115 km/h mutatott.

Mert aki ott ült, az nem mozdonyvezető volt, hanem csak utas...

NEM ISMERITEK SE AZ M41 est se a 11 es vonalat eléggé!

Igazad van, rajtad kívül senki nem járt arra.

Előzmény: f_k (433686)
r1232 Creative Commons License 4 napja -1 1 433738

Viszont a Csörgő az kardánokkal összekötött kerekek miatt nehezebben perdül meg.

Előzmény: f_k (433681)
haha 1970 Creative Commons License 4 napja -1 0 433737

Ismét csúcson vannak a "Vasuttársaságaink", még mindig nem váltható helyjegy december 11-töl az IC vonatokra és természetesen felelös nincs csak egymásra mutogatás!

r1232 Creative Commons License 4 napja -1 0 433736

Az már 6 éve is sz@r volt, de az olvtárs szvsz nem erre a szakaszra gondolt, hanem a frissen felújítottra.

Előzmény: DJ. Bakter (433612)
r1232 Creative Commons License 4 napja -1 0 433735

Nem vagyok egy HVG-fan, de a cikkben sok tényadat van, ami egyáltalán nem valótlanság:

Nem is állítottam az ellenkezőjét. :-)

sok helyen nem működnek a liftek (Tárnokon sem, pedig az nemrég készült el),

Vannak helyek, ahol valamiért sosem működtek a liftek (pl. Budafok vagy Albertfalva), de Tárnokon speciel működik, kisebb nagyobb megszakítással, pl. tegnap úgy láttam, mintha működne (legalábbis a kezelőpanelek éltek, nem volt kikapcsolva).

- Köki és társai vállalhatatlanok [amiből a MÁV csinált ugyan egy EU projektet, de úgy halad, ahogy látjuk - az ugyanebben a projektben található Kaposvár és Balatonszentgyörgy állomás felújítása sürgősebb volt, ott nyilván több az utas :))))].

Ebben van igazad, de ha jól emlékszem Kökin a tulajdonviszonyok nemrég lettek rendezve, ami sajnálatos módon eddig hátráltatta (kommunkiáció szintjén legalábbis), hogy bármi is történjen, másrészt jóval összetettebb és drágább feladat lesz, mint Balatonszentgyörgy, ahol csak és kizárólag az állomásépületet újították fel, semmi máshoz nem nyúltak. De ott van negatív példának Keszthely, ami a mai napig nem készült el. De hogy jót is mondjak, már Tapolca állomásépületének is nekiálltak, első lépésben el is bontották a lesencei oldali épületszárnyat.. :-)

és ami meg nem lett leírva a cikkben, hogy az EU forrásból felújított vonalak karbantartására (ároktisztítás, gyomirtás, stb.) vagy elég pénz nincs, vagy elég ember, vagy egyik sem.

Erről vannak ellenkező irányú tapasztalataim.

És ismét nem állom meg hogy leírjam: nagyon örülök, hogy az egyik legkisebb személyforgalmú megyeszékhely, amely mellesleg jelenleg is a legintermodálisabb (Kaposvár) állomására - annak még intermodálisabbá tételére - nem költöttek 35 milliárdot. De remélem 13-at sem fognak.

Egyezik.

Előzmény: DJ. Bakter (433611)
pallee Creative Commons License 4 napja 0 0 433734

A videón 5:05-nél jó az iparvágány lejtése...

Előzmény: segélyvonókészülék (433726)
norbee601 Creative Commons License 4 napja 0 1 433733

Győrben a buszpályaudvar, és a vasútállomás egyben van. Zircen is. Bakonyszentlászlónak nincs főútja, egy rozzant bekötőúton jutsz el a 82-esig, még felezővonal sincs.

A busz legrövidebb 105 percet megy, de általában 115-120-at.

Viszont az emberek jelentős része  miért megy Győrbe? 

Az Audiba.

Oda meg nemhogy kapuig, hanem már az ÖLTÖZŐIG viszi el a busz.

Előzmény: segélyvonókészülék (433731)
1047 005-2 Creative Commons License 4 napja -1 0 433732

"Óriási tévedés: Hallottál már a P+R-ről?"

Hallottam,meg Szajolról is,a D55-ről is,az ETCS-ről is,stb-stb..De nyilván a Kisszénásiak,meg a Kondorosiak nem és ezért nem utaztak vonattal.

"Ez amúgy értelmetlenné teszi azt a problémát, hogy a vasútállomás 2 km-re van a településtől,"

Szóval a telekocsis formációk csak a legközelebbi vasútállomásra hordják a tömegeket,na ezt nem tudtam.

Előzmény: M63 010 (433730)
segélyvonókészülék Creative Commons License 4 napja 0 0 433731

Győrben a buszpályaudvar, és a vasútállomás egyben van. Zircen is. Bakonyszentlászlónak nincs főútja, egy rozzant bekötőúton jutsz el a 82-esig, még felezővonal sincs.

A busz legrövidebb 105 percet megy, de általában 115-120-at.

Ha általános érvényű lenne igazad - mert nem komplett hülyeség, amit mondasz - akkor mit szólunk pl. a 15-ös vonalhoz?

Ha marad a mávnál, meg a bézével, akkor ma ott se lenne semmi.

Amit pedig 100 éve nem tett lehetővé a technika, azt ma kacagva meg lehet oldani.

A vonal potenciálja egyébiránt elsősorban a győri agglomeráció, a győri bejárósok.

M63 010 Creative Commons License 4 napja 0 0 433730

Óriási tévedés: Hallottál már a P+R-ről? Ez amúgy értelmetlenné teszi azt a problémát, hogy a vasútállomás 2 km-re van a településtől, azaz néhány vonalat vagy állomást/megállót újra lehetne értékelni a P+R tekintetében.

sosiforda Creative Commons License 5 napja 0 0 433729

Felkerültek a honlapra a nemzetközi vonatok új menetrendjei is:

https://www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/nemzetkozi-vonatok-menetrendje-2016-2017

1047 005-2 Creative Commons License 5 napja -1 0 433728

"Két megyeszékhelyet, egyetemi várost összekötő vonalról van szó, amelyben kínálati menetrenddel, versenyképes menetidőkkel, és járművekkel van potenciál."

"Eleve a bézéket ki kell hajigálni a francba, azokkal nem lehet utast fogni, és még azok is el fognak kopni, akik eddig jöttek. A bézé nem vonzó, a bézé nem versenyképes. Megmentette a mellékvonalaink nagy részét, köszönjük neki, de 2016. van."

Más viszonylat (ahol 0 ismerettel rendelkezel) kapcsán is olvashattuk ezt a v petis (hamis) mantrát,tudomásul kell venni,hogy vidéken akinek van lehetősége többféle eljutás közül "vásárolni",2016-ban nem megy el azért egy vasútállomásra,hogy az uticéljához közelítve újra átszálljon.Azok a vonalak amelyek majd 100 éve is bedőltek személyszállításilag,ott ma sincs vonatot igénylő kapacitásigény.

attus germanicus Creative Commons License 5 napja 0 0 433727

Csak az érdeesség kedvéért kikerestem gyorsan a 82-es út (Veszprém - Zirc - Győr) forgalmi adatait. A belterületi szakaszokat leszámítva végig 4-7 ezer ej. körül van az ÁNF, ebből személygépkocsi 2-5 ezer.

A legalacsonyabb a forgalom Bakonyszentkirály és Veszprémvasrány között, ott átlagosan napi 3.890 egységjármű, ebből 2.043 személygépkocsi halad el átlagosan naponta. Ezzel a 82 a másodrendű főutak közül se tartozik a nagyobb forgalmúak közé.

Győr előtt már jóval többen vannak, az azért leginkább a környékbeli településekről Győrbe ingázó forgalmat jelent.

segélyvonókészülék Creative Commons License 5 napja 0 3 433726

A veszprémiek Mfb előtti időkben igen nagy lendületet vettek.

Aha, és át is haladtak pl. Bakonyszentlászlón, hogy felérjenek a nyomkarimakenőig a dákkal?

Van, ahol ér valamit a lendület, de olyan is, ahol biza álló helyből kell startolni.

Én azt nem szeretném ha 624 lakosú faluban látnák a megváltót meg pár odavetődő turistában.

Ebből nem él meg a vonal.

Ez teljesen jogos, és helyes meglátás.

Két megyeszékhelyet, egyetemi várost összekötő vonalról van szó, amelyben kínálati menetrenddel, versenyképes menetidőkkel, és járművekkel van potenciál. Erős a hivatásforgalom Győr irányába, a párhuzamos közút adottságai szintén nem mutatnak nagy eltérést, egyedül Veszprémben van messze a vasútállomás. Ellenben látható, hogy a 30a felújítása, a menetidő csökkentése hozott utasokat Veszprémből.

Ja, Varsányig 80-100-zal kéne tekerni, valahogy letudni a Bakonyt (nem annyira fáj a 40 sem, a Semmeringen is csak 50-60 a sebesség, aztán óránként megy át rajta egy pár bordó), aztán Zirctől egy hatvanassal már meg lehet élni. Még a mostani sebességekkel is hozható a busz menetideje.

nem mindenki megy fel a 11 esen, azt se veszed észre hogy napi 5-6 pár vonat édeskevés és ezt nem Eplény oldja meg.

Nyilván nem oldja meg, de ha még Eplényben sem bírunk megállni, ami nem sok semmi, akkor mi lesz a továbbiakkal?

Kell(ene) itt pár módosítás, korszerűsítés, mert a gőzösökre, meg a kézifékezésre optimalizált keretek között nem nagyon van mit keresni.

Tudod sokszor késett a vonat amikor bejárós voltam és kutyát nem érdekli miért , mert elmennek busszal...

A vonat máshol is tud késni. Eleve a bézéket ki kell hajigálni a francba, azokkal nem lehet utast fogni, és még azok is el fognak kopni, akik eddig jöttek. A bézé nem vonzó, a bézé nem versenyképes. Megmentette a mellékvonalaink nagy részét, köszönjük neki, de 2016. van.

Veszprémbe meg Győrbe is igen komoly és jóval sűrűbb kínálat van közúton.

Aminek a megbízhatósága is olyan, amilyen, és úgy Veszprémben, mint Győrben elég sokat vakarózik, mire a városközpontig eljut. Buszoztam elég sokat, köszönhetően a "kínálati" vasúti menetrendnek, azt sem kell bemutatni. Ahogy azt sem, hogy jött ki az a menetidő, ami, 10 perc varsányi kávészünettel.

Ha úgy éreznék mint Te bajban lehetnék,  nekem nincsenek félelmeim, hogy nem tudok megállni...

38 ezrelék nekem nincs tériszonyom :) Kisvasútnál van ettől nagyobb is....

Kisvasúton nem tol 1200 tonna bele a gödörbe. Eltűnik előled a sín. Ez két villamosfék nélküli 44-essel 26 ezreléken azt jelenti, hogy kb. 20-30-ra kell lefékezned a vonatot csak a hatvanas sebesség tartásához, mert ha meg akarod hagyni a 90 másodperc hűtési időt, mert oldottál, sec-perc és már hatvan felett jársz. Aztán körbetekerheted a fékezőszelepet, mire újra lassul valamit.

Van pár videó a jótyúkon, nézegesd meg, érdemes!

pl.: https://www.youtube.com/watch?v=uJcQJ4T4QWI

troglodita Creative Commons License 5 napja 0 0 433725
Előzmény: M63 010 (433720)
M63 010 Creative Commons License 5 napja 0 0 433724

Köszi, most már emlékszem.

:(

Előzmény: zjakabfi (433723)
zjakabfi Creative Commons License 5 napja 0 0 433723
Előzmény: M63 010 (433722)
M63 010 Creative Commons License 5 napja 0 0 433722

:( A Bz-s az mi volt?

A 150-es az a sóderes kamion volt, ha jól rémlik.

Előzmény: zjakabfi (433721)
zjakabfi Creative Commons License 5 napja 0 0 433721

6 éve volt a 150-esen vezér, vagy vezető állásos halál, és nem rég egy Bz-s mellékvonalon.

Előzmény: M63 010 (433720)
M63 010 Creative Commons License 5 napja 0 0 433720

http://www.gyertyalang.hu/

Itt lehet részvétet nyilvánítani.

A halálozási dátumhoz a tegnapi napot beírva könnyen megtalálható a neve és a fényképe.

M63 010 Creative Commons License 6 napja 0 0 433719

Sok olyan eset van, ahol 70-80-nal megy át. Amúgy meg meg lehetne oldani azt, hogy lassítani kelljen, de azért ne okozzon nehézséget, ezernyi forgalomtechnikai megoldás van erre, csak körül kell nézni.

Előzmény: GOLAZ111 (433718)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 433718

Szia Peti! Valószínű még 40 - el sem ment a kamion. Egy ilyen akadállyal csak rontanál a helyzeten, mert túloldalon is át kell rajta vergődni. Ha jól látom a képeken itt rá is lehet látni a pályára, itt nagyjából tényleg a sofőr felelőtlensége okozta a balesetet. Gondolom arra járt napi 50 - szer, megszokásból nem állt meg, úgysem jön vonat. Ilyen esetekben a jobb megoldás az orrkamrás mozdonyok (Kestrel, Warship) vásárlása. Szerintem még van olyan mozdonyuk az angoloknak.

Előzmény: M63 010 (433717)
M63 010 Creative Commons License 6 napja -1 0 433717

Pont most akartam belinkelni. Meghalt a tolatásvezető. :(

R.I.P. :(

Miért nem lehet minden átjáró előtt, ahol nagyobb járművek is járnak, útakadály, ami 40-es tempóra kényszeríti az embert. A kamionosok többsége elalszik vagy elbambul, őket felrázná egy ilyen akadály.

Előzmény: troglodita (433716)
troglodita Creative Commons License 6 napja 0 0 433716
Előzmény: martinaxe7 (433647)
M63 010 Creative Commons License 6 napja 0 0 433715

Ez igaz, na meg az előbbi érték csak a Nyugatnémet vasútra vonatkozott.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433712)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433714

"Ezt leírni azután, hogy azt olvashattuk, évente 25 milliárdot tolnak bele, kissé erősnek tűnik."

Ez csak egy szám. A tény meg az, hogy a vasút mint rendszer, ezer sebből vérzik és évről évre veszít a pozíciójából. Mondhatjuk azt is, hogy a pénz sok, akkor mások az okok amiért ilyen keveset tudnak belőle kihozni, de az szerintem még nagyobb probléma...

"A piros-fehér szolgáltatónak is jogában áll versenyképes ajánlatokat adni."

Meg is teszik, aztán mégis az kapja, akinek a kezébe nincs más csak pár fecni egy mappában holmi előszerződésékről, keretszerződésekről...

"Azaz az adófizetők pénzéből szponzorálnánk a fenti iparágakat? Nem igazán látom, hogy ez nekem miért érne meg havonta 430€-t?"

Akkor kérj meg egy közgazdászt, biztosan elmagyarázza neked, miért jó ha pörög egy ország gazdasága és magas a foglalkoztatás. Ha a görög meg a magyar gazdaságba tudják beleborítani a pénzt, akkor a hazaiba is kellene...

"Hülyék lennének 100% rendelkezésre állást biztosítani, ha a megrendelő kevesebbel is megelégszik."

Ennek az eredménye, az évente egyre kisebb szelet a tortából. Nyilván el lehet ezt adni pozitív dolognak, csak nem nekem...

Előzmény: orangutan (433713)
orangutan Creative Commons License 6 napja 0 0 433713

A vasútból évek óta vonják ki a pénzt.

Ezt leírni azután, hogy azt olvashattuk, évente 25 milliárdot tolnak bele, kissé erősnek tűnik.

a szolgáltatók sokszínüsödnek

A piros-fehér szolgáltatónak is jogában áll versenyképes ajánlatokat adni.

Az infrastrukturális beruházások ugyan pénzbe kerülnének, de többnyire a hasznuk nem csak a vasút versenyképességének növelésében merül ki, hanem profitál belőle az építőipar és a hazai vasúttechnológiái ipar is.

Azaz az adófizetők pénzéből szponzorálnánk a fenti iparágakat? Nem igazán látom, hogy ez nekem miért érne meg havonta 430€-t?

Vajon ha az építőiparban, vagy a vasúttechnológiai iparban dolgoznék, akkor több, mint nettó 430 €-val nőne a havi fizetésem ezáltal?

Sok betöltetlen pozíció, mint pl a mozdonyvezető hiány is a pénzügyi okokra vezethető vissza. Spóroltak a bérfejlesztésen és a képzési költségeken. Cserébe kimaradoznak a vonatok minden nagyobb járvány idején, aminek bizonyára nagyon örülnek az utasok és a teherszállítási partnerek is...

Amíg megengedhetik maguknak, hogy a járatok x %-a komolyabb következmények nélkül kimaradjon, addig ez fog történni. Hülyék lennének 100% rendelkezésre állást biztosítani, ha a megrendelő kevesebbel is megelégszik.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433710)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433712

A deficit meg a szubvenció nem ugyan az... 

Előzmény: M63 010 (433711)
M63 010 Creative Commons License 6 napja 0 0 433711

Ez hogy sikeredett? 1991-ben láttam egy híradót Németországban. Rekordeficitről beszéltek 1990-re vonatkozólag. 5 000 000 000 Márkáról, ami ca. 2,6 milliárd Euró! Ekkora infláció azért nem volt!

Előzmény: attus germanicus (433702)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433710

Nem. Miért éreznék?

A vasútból évek óta vonják ki a pénzt. A beruházások vontatottan mennek, a szűk keresztmetszetek csak gyarapodnak, a szolgáltatók sokszínüsödnek, a járműpark változatosodik, semmi jele racionalizmusnak, tervezettségnek, stratégiának.

Az infrastrukturális beruházások ugyan pénzbe kerülnének, de többnyire a hasznuk nem csak a vasút versenyképességének növelésében merül ki, hanem profitál belőle az építőipar és a hazai vasúttechnológiái ipar is.

Sok betöltetlen pozíció, mint pl a mozdonyvezető hiány is a pénzügyi okokra vezethető vissza. Spóroltak a bérfejlesztésen és a képzési költségeken. Cserébe kimaradoznak a vonatok minden nagyobb járvány idején, aminek bizonyára nagyon örülnek az utasok és a teherszállítási partnerek is...

Előzmény: orangutan (433709)
orangutan Creative Commons License 6 napja 0 0 433709

Rettenetesen sok a szűk keresztmetszet, a betöltetlen pozíció, elmaradt fejlesztés, elmaradt állagmegóvás. Ezek nagy része munkahelyeket teremtene,

Nem érzel ellentmondást?

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433707)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433708

Amúgy meg a vasútról van itt szó remélem, nem a betegbiztosítók, meg munkaügyi hivatal, stb. szubvenciójáról...

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433707)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433707

Nem (csak) szubvencióban hiányzik ami hiányzik, hanem infrastruktúrában, munkahelyekben.

Rettenetesen sok a szűk keresztmetszet, a betöltetlen pozíció, elmaradt fejlesztés, elmaradt állagmegóvás. Ezek nagy része munkahelyeket teremtene, gazdaságot élénkítene és közvetve többszörös haszonnal járna. De az egész vasúti keretfeltétel rendszer hatalmas hátrányban van a közúttal szemben, ami a jogi és szabályozási háttér megreformálását igényelné...áh, jobb nem belegondolni. Előbb utóbb vagy beszántják az egészet, vagy hatalmas pénzt kell beledönteni...

Előzmény: attus germanicus (433706)
attus germanicus Creative Commons License 6 napja 0 0 433706

Simán megérné. Kitörne a forradalom, elsöpörnék a teljes politikai elitet. Szerintem ez megér 250 milliárdot ;-)

(A teljes német szövetségi költségvetés 2017-re 329 milliárd euró. Ezt kellene megemelni 544 milliárdra topictársunk javaslata alapján. Németországban kb. 43,5 millió ember dolgozik, azaz átlagosan fejenként és havonta 430 euróval kellene csökkenteni a nettó fizetéseket.)

Előzmény: orangutan (433704)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433705

Pénz van dögivel Németországban.

Amit most csinálnak, na az biztos nem éri meg. Drágán, szar és pontatlan a vasút. Átláthatatlan, ezer féle jegy, kedvezmény, társaság...

Zavarkezelés gyakorlatilag nincs, piacvesztés meg van. Lassan kivéreztetik a teherforgalmat teljesen, de távolsági közlekedésben is a buszok erősödnek, nem a vasút...

Előzmény: orangutan (433704)
orangutan Creative Commons License 6 napja 0 0 433704

1. Mibű?

2. Minek? Megérné?

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433703)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433703

Ennek a tízszerese kellene de éveken át, hogy valahogy újra gatyába rázzák az óriást...

Előzmény: attus germanicus (433702)
attus germanicus Creative Commons License 6 napja 0 0 433702

Pár napja ez majdnem szó szerint azonos szöveggel jelent meg különböző újságokban.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/subventionen-deutschland-zahlt-168-milliarden-euro-so-viel-wie-nie-a-1123385.html

Előzmény: expresszbusz (433701)
expresszbusz Creative Commons License 6 napja 0 0 433701

Tudsz rá egy linket adni?

Előzmény: attus germanicus (433652)
_nyunyuka Creative Commons License 6 napja 0 0 433700

Kisvasútnál van ettől nagyobb is....

Igen, mi is majdnem 50 ezreléken járunk. De az elegytömegek is jóval kisebbek!

(Ettől függetlenül lehet megfutamodással marha nagy galibát csinálni, ha nincs észnél az ember - erre pedig egyetlen kötelező oktatás, továbbképző tanfolyam és/vagy KTI vizsga sem készít fel...)

Svájcban mintha lenne adhéziós pályán 70 ezrelék is, és nem hordják irányvonattal a halottakat a temetőbe...

f_k Creative Commons License 6 napja 0 0 433699

A veszprémiek Mfb előtti időkben igen nagy lendületet vettek. Ma alig 40 fő van ott igen kevesen maradtak...

Eplèny:

Én azt nem szeretném ha 624 lakosú faluban látnák a megváltót meg pár odavetődő turistában.

Ebből nem él meg a vonal.

Erőltesd ezt jólnáll neked csak épp nem veszed észre , hogy nem mindenki megy fel a 11 esen, azt se veszed észre hogy napi 5-6 pár vonat édeskevés és ezt nem Eplény oldja meg.

Tudod sokszor késett a vonat amikor bejárós voltam és kutyát nem érdekli miért , mert elmennek busszal...

Veszprémbe meg Győrbe is igen komoly és jóval sűrűbb kínálat van közúton.

38 ezrelék nekem nincs tériszonyom :) Kisvasútnál van ettől nagyobb is....

Előzmény: segélyvonókészülék (433695)
j.r.c. Creative Commons License 6 napja 0 0 433698

Abban a szekrényben nincs is semmi. Legfeljebb szemmagasságban... De amikor oda kell menni, egyébként is tudjuk, hogy oda kell menni. :-)

Előzmény: segélyvonókészülék (433689)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 1 433697

Cseszheted a hatvanas kitérőt, ha nem hagy a rendszer hatvannal bemenni. Ti. a mostani jelkészletben ninvs hatvan. A jelenlegi vébénk egyébiránt minden, csak nem gyorsaságpárti (a nyomáskapcsolós evm).

Az L2 váltóra fékez. Minden váltón annyival mehetsz, amennyivel az járható, miközben a jelzőn szabad negyven van. Tehervonattal elcsörgetsz mellette még 80-90-nel, aztán hatvanas váltón hatvannal, ötvenesen ötvennel. Egyébként ez az L1 is tudja.

Előzmény: GOLAZ111 (433682)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 0 433696

Az M40 oda nehéz. Szentlászlóig mehet.

Előzmény: GOLAZ111 (433683)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 2 433695

Ja, jön a náci kártya. Már vártam.

Egyrészt, ha a veszprémiek megéltek ott a klasszik dácsiával, és ennek én vastagon, és heti rendszerességgel a tanúja voltam, akkor azóta csak könnyebb lett, és meg kéne oldani. Továbbá annak a vonalnak ők az igazi expertjei, mert senki ott annyit nem harcolt olyan göncökkel, mint ők.

A köveket sem Eplénynél kellett pakolni, vannak annál cvíderebb helyek.

Másrészt mi köze a fizetésnek ahhoz, hogy kiismerjük magunkat a lomon, amit hajtunk?

Szerinted a bundesznál (ami, jelenlegi munkahelyemként pályafutásom igen kicsi részét adja ezideig) nincsenek régi kramancok, amiknek a hetes gringó is csókolomot köszön? A 42-esek öregebbek, mint a szilikózisok. Szerinted nincs olyan, hogy a szellőző olyan csapágyas, hogy az már szó szerint fáj? Szerinted nem fordul elő, hogy a cucc egyszer csak nem megy, és a f..z se tudja miért, és nem produkál tipikus tünetet, csak nem megy, és kész?

A legutóbb csak úgy, nem fogott a kieg.fék. Nem hagyott békén, pedig én bejártam az ólba a bakra, azt a cuccot szvsz egy évig se fogom újra látni. Az alvásidőmből kellett egy negyed óra, a fülem, hallgatózni, meg egy pont olyan stangli, mint a giganton a selejtezőhengerbe való vasrúd. És aztán már fogott a kieg.fék.

Szerinted nem akadnak el napi rendszerességgel tehervonatok az ősz, a takony, meg a kontraívek, meg a többi? Dehogynem.

A 38 ezrelékről még azért annyit, hogy ott már tériszonyom van. Volt durvább is, de az rövid, meg már nem használják, meg oda tényleg jóformán csak gépmenetben mentünk le.

Egy szónak is száz a vége:

a komoly pálya nem az, ahol azon aggódsz, hogy hogy fogsz felmenni, hanem az, ahol lefelé azon parázol, hogy hogy fogsz megállni. És ilyen azért nem sok van.

Előzmény: f_k (433691)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433694

Látom a szememmel...

Előzmény: GOLAZ111 (433684)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433693

Az L1 az csak egy kísérlet, azt nem kell komolyan venni.

Előzmény: sörösgigant (433668)
f_k Creative Commons License 6 napja 0 0 433692

M62  vel meg remot Dácsiával szolgáltam ki 2,5km hosszban 28 ezrelék emelkedésű iparvágányt minden gond nélkül....

Előzmény: segélyvonókészülék (433690)
f_k Creative Commons License 6 napja 0 0 433691

Ausztriából oltod az igét. 

Én megéltem a Bakonyban , de nem mindenki és nem az elit a méradó.

Veszprém őket kitúrták mások. Őka vonalról mentek fel homok nélkül apróbb köveket alápakolva...

T3 túlórába nem hárítok el hibát. Szó szerint besokaltam. Kár, hogy Ti nem ilyen foson jártok meg ilyen kevés pénzért....

Előzmény: segélyvonókészülék (433689)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 0 433690

Kiscsillag, 38 ezrelék, meg 3-400 tonna. Ja, villamos, ja, meg olyan teljesítményszabályzás, amilyen.

segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 3 433689

Nyíhahaha! :)

Csúsztam két csörgővel-két kocsival a friss hóban, L-ben, nem két méter. És nem kopogott utána, olyan jól volt kenve a sín. Úgy röhögött a mester, majd leesett a székről. Letört a nagy szarvam hónapokra utána. Nem Eplénynél. Nehéz vonal, de távolról sem Eplény a legneccesebb része.

És akkor te még nem is dácsiáztál arra, ami aztán tényleg az aztán volt. Mer' annak se ereje, se tapadása, csak a naaagy büdös visítása. Meg a kétnyomásos kormányszelep.

A bézét nem két mellékkel kell odaküldeni, és annyi. A Szentgáli púpra se zavarnak fel egy szilikózist 1800 tonnával.

És akkor nem figyeltél: olyan vonalon is megéltem a Bakonyban tanultakkal, ahol ősszel első fokozatban pörög az 5047 (elmesélem, hogy annál kisebb nincs neki, csak a nulla), és egy bar-nál beleold a csúszásvédelem. És 120-as a vonal és a vonat is. 

És ha a púpossal 38 ezrelékben, meg a sárban feltoltuk a cuccot (nem két béhát) a tetejére úgy, hogy a lejtőn állásból indultunk, nem a lapról.

Ja, nem mindenki.

Ja, hogy a Bakonyba oda-odavetődők ott jó időben a 40-et se tudják tartani, mert vagy 80, vagy 10?

Meg a győri flörthuszár nem találja el negyvenről a zirci sokkocsis "peront" (se), és úgy tol vissza?

Hát kérem, masiniszta nem a flörthöz kell!

Ja, és meghallgatnék végre egy veszprémi kollégát is, mert az a vélemény a vélemény, a miénk csak szájkarate.

Apropó, érdeklődik hogyléted felől a hetes gringó T3-as szekrénye. ;) 

Előzmény: f_k (433686)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja 0 0 433688

Mind ott maradt volna. Az biztos. 

A mi L 1ünkről beszélek. Ez pedig csak hátramozdító.Nem is kicsit. 

Előzmény: 1047 005-2 (433687)
1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433687

"Nem. Viszont bízzuk már rá a vezetőre hogy megállítsa."

Lásd Ceglédbercel-Cserő?Pld.:Mennyien maradtak volna ott,ha nem ugranak ki időben az FMK-002-ből?

Vagy:http://www.fajltube.com/files/istorie/118_poze/image010.jpg

"Múlt nyáron volt egy kijelölt gép amivel használni kellett. Totális csőd, késések, rendkívűli megállások, macera volt vele."

n+1:az a magyar L1,nem az L1 rendszer!

Előzmény: sörösgigant (433685)
f_k Creative Commons License 6 napja 0 0 433686

Ónos eső idején gondolom nem dolgoztál a Bakonyban.

M41 esetén 1024 ford/min fűtés miatt 5 ik fokozatnak megfelelő fordulaton úgy pörgött el a Csörgő 2 kocsival hajnalban első vonatnál, hogy a túlsebességvédelem avatkozott be kb. 15 km/h esetén az óra 115 km/h mutatott.

Az év 365 napból áll.

Ebből van kb. 40 vagy 50 nap amikor kedvezőtlenek a feltételek.

Volt egy nyílt vonali 20 km/h korlátozás szakadó esőben 2 mellékkel ott se akarta elérni a 40 km/h -t a Bz vánszorgott 25-30 km/h val.

Ami keveredés: nem a vonal hanem a megállóhelyen előírás a vonali emelkedés fele , ez pár száz méter csupán.

A másik dolog a Zirc és Veszprém közti 30 perc körüli menetidő jelentősen megnőne ha Eplény miatt nem 40 km/h mennének a csörgők vagy a Bz-k.

Más típusa nincs a Máv Startnak jelenleg a tengelyterhelés is behatárllja a dolgokat a támfalak és hidak miatt 17.5 t a tengelynxlmás úgy tudom Porva Csesznek és Veszprém között.

Előzmény: segélyvonókészülék (433648)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja -1 1 433685

Nem. Viszont bízzuk már rá a vezetőre hogy megállítsa. Mivel a fedezendő pontok olyan messzire vannak, valóban meghaladhatja pl. a bejáratot. Az igaz. Viszont eleve már nem nagy sebességgel érkezik a jelzőhöz, így utána úgy is megáll. 

Vannak érvek mellette is, valóban. Viszont összesítve csak késéseket generál, nem visz előbbre csak hátra. Néha hasznlájuk mert kell. Múlt nyáron volt egy kijelölt gép amivel használni kellett. Totális csőd, késések, rendkívűli megállások, macera volt vele. Pillanatnyilag jobb ha az L 1 helyett marad az EVM. 

Előzmény: 1047 005-2 (433679)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 433684

Honnan ez a bátor ítélet?

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433655)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 433683

M47 is járt arra 2 Bh kocsival (lehet, hogy Bhv volt, de mintha teliablakos lett volna). De én támogatom az M40 - et is. Lehetőleg egy zöldet is küldjenek arra.

GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 433682

Lehet, de az infrastruktúra kihasználását talán máshogy is meg lehetne oldani. Sajnos még mindíg nem tudom, hogy működnek a francia jelzők, hogy állandóan zöldet mutatnak, de egy hasonló módszerrel nem fognák meg a MÁv - nál sem a vonatokat feleslegesen (talán). A másik a 40 - es kitérők, amikből elég sok van, egy nagyobb vonat elég sokáig el tudja foglalni a váltókörzetet. Persze a fejlesztés jó dolog, kérdés, hogy a MÁV / GySEV tart ott, hogy ki is tudja használni ezt a fejlesztést, vagy csak azért van, mert kötelező megépíteni.

Előzmény: segélyvonókészülék (433636)
f_k Creative Commons License 6 napja 0 0 433681

Púposnak villamos hajtásrendszere van a Bz hidromechanikus M41 az hidraulikus.

Púpos tengelyterhelése tapadósúlya több az M41 nél hajtásrendszere is M40 kedvezőbb.

Előzmény: segélyvonókészülék (433651)
GOLAZ111 Creative Commons License 6 napja 0 0 433680

A másik ilyen ötletem, hogy úgy is vannak Veszprémben M47 - esek. Lehetne tológép.

Előzmény: segélyvonókészülék (433637)
1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433679

Az L1 megfogja a vonatot a fedezendő pont előtt,az EVM megfogja?

Előzmény: sörösgigant (433677)
1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 0 433678

"Akkor még egyszer megkérdezem: ha ez olyan jól működik és annyira frankón kiforrott: akkor a Budapest-Szfv ETCS2, valamint GSM-R rendszer miért nem működik?"

Mert a kivitelező (el) tudja (érni),hogy a Megrendelő ne(m) vasalja be időben.

EU-s pénzből beépítették a 25 db TRAXX-ba az L2-t,a kivitelezőnek a 10 db Dórémibe nem sikerült,fel is bontották a szerződést,új tender lesz.

Előzmény: DJ. Bakter (433671)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja 0 0 433677

Elírtam. A jelenlegi L 1-re gondoltam. Az pedig nem jobb. 

Előzmény: 1047 005-2 (433676)
1047 005-2 Creative Commons License 6 napja 0 1 433676

"Lényeg az hogy az L 2-nél az EVM a mostani jobb. "

Nem jobb az L2-nél.!!!

Előzmény: sörösgigant (433675)
sörösgigant Creative Commons License 6 napja 0 0 433675

Lényeg az hogy az L 2-nél az EVM a mostani jobb. 

Mivel abból varrunk ruhát mi van, azt hordjuk...

Előzmény: segélyvonókészülék (433672)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 1 433674

Az, hogy valami nem készül el határidőre, azt hiszem, nem meglepő. Ha kis hazánkról, pláne vasútról van szó, úgy gondolom, épp a fordítottján lepődnénk meg, nem kicsit.

Ennek magához az etécsé rendszerhez igen kevés köze van, tudniillik egy játszótéri kukát sem adtak át határidőre idehaza úgy hetven éve.

Viszont beszéljünk a témáról, meg a Level kettőről újra, ha üzemben, napi használatban lesz!

Persze még mindig ott az esély, hogy nagyrabecsült hatóságunk ezt is elszabotálja, de erről tényleg majd akkor, ha a vonatok majd etécsé kettő által vezérelten közlekednek.

Előzmény: DJ. Bakter (433671)
kihúzóvágány Creative Commons License 6 napja 0 0 433673

"Tastam" beírta és képekkel is illusztrálta a "vonatmagazin" blogjában az október 22-i ünnepséget, látható a vonalon közlekedő Studenka motorkocsi is (lehet, hogy 812, de ha csak egy tengelye hajtott, akkor nem hiszem, hogy sokban különbözik a 810-től).

Előzmény: benbe (433619)
segélyvonókészülék Creative Commons License 6 napja 0 0 433672

Ja, hát ezekért meg tessék a mindenható NKH-hoz fordulni, mert ez ország szerinti paraméterezés kérdése! Máshol ilyet az L1 sem csinál.

A tauruszok egy része (1016, 1216) már elég jól együtt dolgozik a level 1-gyel, a 1116-osoknál még vannak lyukak. Ezt úgy tessék érteni (már az együtt dolgozást), hogy fogod a baloldali két kart, kitolod előre, és amíg az STM tranzició nem jön, nem kell hozzányúlnod.

Na, ebben vannak még lyukak, azaz egyelőre csak bizonyos vonatkonfigurációkkal, és nem minden pályaszakaszon működik jól a dolog. Mondjuk én csak Attnang-Salzburg viszonylatban, és a fürgelábúakkal kapcsolatosan tudok nyilatkozni.

Wels - Passau között tehervonatokkal állítólag esélyed sincs a vémax közelében menni, mert folyton fékgörbében vagy. Nem annyira adaptív a rendszer, talán a telepítéssel sem volt rendben minden (balíztávolságok), meg a fene tudja.

Mindegy, az L2 egy teljesen más történet. Az adja.

Előzmény: sörösgigant (433668)
DJ. Bakter Creative Commons License 6 napja 0 0 433671

"Még egyszer: Ami nálunk működik, vagy inkább nem igazán működik az az ETCS L 1. Amiről ő beszél az az ETCS L2. "

Még egyszer (segélyvonókészüléknek is), tudom hogy nincs itthon L2, azért írtam, hogy ez gondolom nem a magyar vasút....

"Nem rasszista."

Lehet. Akkor nálunk miért nem működik? Miért van állandóan határidőtologatás?

"Kutyázzátok az etécsét úgy általában, mintha muszáj volna"

Akkor még egyszer megkérdezem: ha ez olyan jól működik és annyira frankón kiforrott: akkor a Budapest-Szfv ETCS2, valamint GSM-R rendszer miért nem működik?

Mindkettőre van érvényes kivitelezési szerződés (a GSM-R-re 3 éve, az ETCS-re 2 éve), 2015. december 31-i határidővel, ami lassan 1 éve elmúlt.

http://magyaridok.hu/gazdasag/osztol-szazhatvanas-sebesseggel-roboghatunk-szekesfehervarra-855598/

http://www.gardony.hu/_user/browser/File/1778_Ferencvros_Szekesfehervar_lakossagi_forum_szorolap.pdf

"A beruházás tervezett befejezése: 2015. szeptember 30."

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433662)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 0 1 433670

Továbbá egy jól kiépített L1 igen érzékeny a pályaoldali fenntartásra, ami nálunk különösen nem a siker titka.

Amúgy vannak vasútvonalak, ahova passzol, de azok nem a környéken.

Rém hosszú állomásközök, ritkás forgalom, ott épp jó. A Tibeti vasútra pl ideális, vagy az északsvéd világba, ahol a pampán megy a vonat két napig, mire egy lámpaoszlopot lát.

A sűrűbe nem való.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433667)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433669

Pedig itt egyenlőre csak ez a szar van. 

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433667)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433668

A mi fostos L1-esünkkel kötve hiszem. Ha nem az azzal felszerelt V 63-sok lennének, vagy a valóban korrekten működő FLIRT-É, akkor sem gyorsabb, sőt ! 

L1 egy hátramozdító, csak a késéseket növelő baromság.

Miért is ? ! Rk-s vagy bármi ok miatt pl. kitérőban lassú haladás, vagy kijárás miatt egy állomásról, netán 2 perces túltartózkodás után visszaléptetni EVM-be, mert ha nem akkor megáll..

A sok konzisztencia hiba, bá ez elvileg orvosolható, hív után a hosszú vánszorgások....Lehet biztonságosabbnak tűnik, de gyorsabbanak nem. Egy tehervonattal, hagyományos gyorsvonattal, kínlódás. 

A másik ! Jó móka fékgörbére fékezni, valóban biztonságos. Viszont jó h egy berendezés nem segít, hanem figyelmedet vonja el ? 

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433663)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433667

L1-et teljesen felesleges bárhova is telepíteni. Talán már nem is fognak sehova. Amikor kitalálták jó ötletnek tünt és olcsónak. Most már mindenki tudja, hogy egyik sem.

Előzmény: sörösgigant (433665)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 -1 2 433666

Nem a Level1.

Kutyázzátok az etécsét úgy általában, mintha muszáj volna, holott csak a Level1 igen kis szeletét látjátok, azt is méd in hángöri deformációban, igen hiányosan kiépítve, és karban nem tartva.

A Level2 egy teljesen más tészta. És ezt leírtuk 6x1023 alkalommal, de ilyenkor átmentek vépetibe, és az infó átszáguld a két fületek között. :)

Előzmény: DJ. Bakter (433658)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433665

Voltam próbázni az 1-esen FLIRT-el, L1 próbán működött. Igaz minden nyűgje pl. a hívós belopakodásokkor, jelző 8 balíz) előtti ácsorgások után visszaléptetni EVM-be.....

Sőt ! Érdekes módon több lassújelnél a sebességet is figyelte, ki hitte volna...

Előzmény: segélyvonókészülék (433660)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433664

Az L1-nek semmi értelme, LZB-vel nem járok, mert itt soha nem volt. Hírböl ismerem csak.

Előzmény: segélyvonókészülék (433660)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433663

De hozzájárul, ugyanis gyorsabb lesz töle és biztonságosabb.

Előzmény: sörösgigant (433659)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433662

Az ETCS- nek mindegy melyik ország. Nem rasszista.

sörösgigant Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433661

Még egyszer: Ami nálunk működik, vagy inkább nem igazán működik az az ETCS L 1. Amiről ő beszél az az ETCS L2. 

Nálunk csak épülget. Állítólag. Igaz a 30a-n van egy nyúlfarknyi szakasz a 30a-n ahol a FLIRT-ek ETCS L 2-es berendezését próbázzák. 

segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433660

Nem jársz L1-gyel.

Meg LZB-vel se... :)

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433657)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433659

Az rendben. Viszont attól még nem nő a vasút versenyképessége. 

Illetve nem ezen múlik. 

DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433658

Ez gondolom nem a magyar vasút :)

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 -1 0 433657

Én nem ismerek jobban müködö dolgot a vasuton, mint az ETCS. 

Előzmény: DJ. Bakter (433656)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433656

Nézd, nekem mindegy, nem kenyerem. (ha magam formálnék véleményt, akkor úri hóbortnak tartom, de mivel annyira nem értek hozzá, ezért ezt nem kell komolyan venni :))).

Csak döntse el, akinek dönteni kell, és akkor vasalják is ki a rendszerből.

Ha ettől nőni fog a vasúti teherforgalom (mondjuk a közút kárára), akkor ez egy jó ötlet. De sajnos az EU interoperabilis gondolatai, a piac megnyitása ellenére sem akar növekedni.

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433653)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433655

Aztán mégis úgy szar ahogy van.

Előzmény: attus germanicus (433652)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433654

Az Innsbruck-Lienz korridor vonatok 2043-al is jártak egy darabig. 3-4 kocsival "simán" bírták a Brenner átlagos 26 ezrelékét.

Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433653

Sajnos?????

Előzmény: DJ. Bakter (433638)
attus germanicus Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433652

Egy friss kimutatás szerint a német állam összesen évi 25 milliárd euróval támogatja a közösségi közlekedést, elsősorban a vasutat.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433651

Ja, meg 38 ezrelékes szutykos iparvágányokon miket lehet megindítani egy púpossal, szóval tényleg nem lehet ügy Eplény mh.

Van pár nehezebb hét évente, na akkor kell a masiniszta, meg a homok.

1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.28 0 1 433650

"Amennyi pénz belement, már tényleg lehetne belőle valami rendes vonatbefolyásoló,"

Rendes vonatbefolyásoló,nem az ő hibája,hogy milyenek a megrendelők,kivitelezők!

"ha majd rendesem működik, akkor megbízni a vállalkozót, hogy teljesítsen. Határidőre."

Rendesen működik,tehát máshol pattog a labda.

Előzmény: DJ. Bakter (433639)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433649

"Eredetileg arra gondolhattak, hogy mozdonyváltás nélkül járnak a tehervonatok egyik országból a másikba."

És úgy (is) járnak.

"Úgy tudom, hogy 159 - el ma is lehetne menni"

159  mivel?Mit jelent,hogy menni?

"persze ha nem lenne kötelező az ETCS akkor a nagyobb sebességnek sem lenne akadálya."

??

Előzmény: GOLAZ111 (433635)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 0 1 433648

Röhögve.

Anno volt Eplény Bj, és az első váltó közt egy 10-es (ahol az átjáró van a 82-es felől, a rakodó mellett). Szóval ha ott beleoldottál, a peronig simán megvolt a negyven. Nos, valahogy fölfelé is abszolválták a tizest, meg utána a gyorsítást is.

Namost a sógor 4020-as motorvonatán van egy olyan gomb, hogy "BremsZusatzTaste". Az arra való, hogy a dolog állvatartófékét (ill. annak nyomását) megduplázza, az emelkedőkben történő állvatartást biztosítandó, és az el- ill. visszagurulást meggátolandó.

Namost, ha olyan emelkedőben, ahol egy 4020-ast nem tart állva a motorcsoki 1,2 barral, meg a mellékek ennek kb. a felével, és a dolog mégis elindul, akkor ne izéljünk már, hogy a csörgővel nem lehet.

A tök ugyanolyan paraméterekkel (mint a csörgő) bíró 2143-assal (+2-3 By kocsi) is megoldottuk 17 ezrelékben. Ja, nem negyvenről, meg negyvenre, hanem 100-110-ről, meg vissza. Tény, hogy ősszel az összes kopogott, meg az is tény, hogy indításkor sokszor 95-öt mutatott az óra, a cucc meg már menetmódosítóra kapcsolt, de a fák mégis igen lassan mentek el mellettünk, de olyan helyeken, ahol az 5047 első menetfokozatban is elpörög, nem nagyon lehet szépen. Viszont lehet.

Előzmény: gmarc (433643)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433647

Igen

Előzmény: troglodita (433646)
troglodita Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433646

Ez Nyúlnál a búzás kamion?

Előzmény: martinaxe7 (433644)
troglodita Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433645

nem klassz 56 ;-(((

Előzmény: martinaxe7 (433644)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433644

gmarc Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433643

Eplény kapcsán az jutott eszembe, hogy a Csörgő 2 kocsival elindulna és megállna ott? Horvátországban a spliti vonalon Preslo megállóhely ha jól emlékszem 26 ezrelékben van, ívben. Igaz, hogy ott mediterráneum van, nyáron száraz, télen meg inkább csak eső, de valahogy mégis megállnak és elindulnak ott a vonatok (régebben 2062+2 kocsi, manapság 2044-es+2 kocsi, vagy 7123-as Nagibni motor). A Csörgő nyilván nem vethető össze egy EMD-licencszel, már csak azért sem mert kisebb a tapadási tömege, de azért pár számítást megérne a dolog... Van is videóm róla, ahogy "kézifékkel" indulunk ott, még 2062-essel. 

Előzmény: segélyvonókészülék (433564)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433642
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433641

Ha a 10 év nem is igaz, de az 1 sem.

- A Bajánsenye-Boba vonalon már 2011-ben készítették elő a kiépítést:

https://www.mavcsoport.hu/printpdf/632
(a cikk 2011 februári) "Külön projektben, várhatóan 2015-re fog megtörténni az ETCS L2 egységes, európai
vonatbefolyásoló rendszer kiépítése, szintén az Európai Unió társfinanszírozásában."

http://www.magyarkozlekedes.hu/hir/6000-gsm-r-tendernyertese  2013. november 27. 15:59 "A NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. szerződést kötött a GSM-R szállítására a tendernyertes Kapsch CarrierCom Kft. és az MVM Ovit Zrt. közös ajánlattevővel."

Reméljük, hogy az L2 nem lesz kukába való, mire itt elterjed :D

Előzmény: segélyvonókészülék (433640)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 0 1 433640

Itthon egyáltalán nem nyűglődnek 10 éve az L2-vel.

Talán egy éve sincs, hogy elkezdték az előkészületeket, próbákat.

Amit leírsz, az az L1-re igaz, de az L2-höz semmi köze.

A két szint nem említhetőnegy lapon, és nem egymás upgrade-ei. Hovatovább még csak kompatibilitás sincs közöttük se felülről, se alulról.

Az L1 már kukába lenne való, túlhaladott lett, mire kicsit is elterjedt volna.

Előzmény: DJ. Bakter (433639)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.28 -1 0 433639

Egy rendes vonatbefolyásoló tényleg nem felesleges. Én inkább azt fájlalom, hogy - itthon - 10 éve nyüglődnek vele. Amennyi pénz belement, már tényleg lehetne belőle valami rendes vonatbefolyásoló, de egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy ez egy, az adófizetők pénzén végzett nagy kísérlet, ami inkább való lenne egy terepasztalra, és ha majd rendesem működik, akkor megbízni a vállalkozót, hogy teljesítsen. Határidőre.

Előzmény: segélyvonókészülék (433636)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.28 -1 0 433638

Sajnos az ETCS2-t az EU találta ki, és a törzshálózatra vonatkozóan jogszabályba van foglalva annak kötelező kiépítése 2030-ig (1315/2013/EU rendelet, 39. cikk iii. bekezdés).

Amúgy szerintem (de majd a vasutasok kijavítanak) járnak a vonatok mozdonyváltás nélkül az országok között.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 -1 2 433637

Szvsz tök felesleges ott bármit bármihez illeszteni.

Már hatalmas lépés lenne egy peron (ami tulajdonképpen már megvan), meg végre az mh. kijelölése, és nem a nyavalygás, hogy jaj, nem ott megálkni, mert mittudomén miért.

Előzmény: GOLAZ111 (433634)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.28 0 1 433636

Egy rendes vonatbefolyásoló telepítését én nem nevezném feleslegesnek.

Legelsősorban növeli a biztonságot (nem kicsit!), másodsorban jobban kihasználja a rendelkezésre álló infrastruktúrát.

Az L2 jó, nyolcvannal is jó, hatalmas előrelépés a mostani cuccokhoz képest.

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.28 -1 0 433635

Attól függ, tényleg túl sokat rombolnak, építenek feleslegesen, de legalább ott, ahol forgalom is van. Az ETCS2 pedig totál felesleges. Eredetileg arra gondolhattak, hogy mozdonyváltás nélkül járnak a tehervonatok egyik országból a másikba. Erre lehet, hogy jó lenne, ilyen igény viszont nem nagyon van. Úgy tudom, hogy 159 - el ma is lehetne menni, persze ha nem lenne kötelező az ETCS akkor a nagyobb sebességnek sem lenne akadálya.

Előzmény: kristoof (433603)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 433634

Ez így van. De a (terelő)csonka is 300 - 400 m,éter hosszú, földmunka, kitérő sincs ingyen, meg a peron. Akkor már belefér. Hozzá lehetne illeszteni Eplény állomás biztosítóberendezéséhez? Talkán olcsóbb lennen, ha úgy vennénk, hogy az állomáson épült egy újabb vágány. Fizikailag persze nem ott lenne.

Előzmény: István Gyuri (433604)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.27 0 1 433633

Ennek nem mondtam az ellenkezőjét.

Előzmény: sörösgigant (433632)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433632

Mikor épült át Albertirsa, Cegléd illetve Cegléd-Szolnok ? 

Szolnok-P. ladány egy kicsit később, úgy gyenge 10 évvel...

Előzmény: DJ. Bakter (433612)
zjakabfi Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433631

Fent van a december 11-től érvényes vágányzári a déli partra...

Szántódtól-Szentgyörgyig/Keszthelyig lesz busz a nyári menetrend előtti péntekig.

kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433630

A műszaki tartalom (lényegében) ugyanaz, csak a hidraulikus hajtómű nyomatékelosztása különbözik egy kissé.

Egyébként a 2097 és 2085 mozdony ugyanaz - a modellvasuti újság három képe közül kettő - csak időközben átszámozták.

Előzmény: gw (433628)
gw Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433629

A mostani menetrendben elvileg minden nap számítanak rájuk Vágújhelyen (Nové Mesto nad Váhom) és Csacán (Cadca), hétköznaponként pedig Kralovánban (Kralovany) is.

Előzmény: benbe (433619)
gw Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433628

Ja értem, a bódé ugyanaz, akkor nem érdekes mi van ráírva és mi a műszaki tartalom.

Előzmény: kihúzóvágány (433617)
hmsoft Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433627

Hááát... osztottkeretes, egy-egy keret-egységen belül pedig van forgóváz is, de pont nem ott, ahol a rudazatos hajtás megvalósul. Szóval határeset. :)

hm

Előzmény: norbee601 (433626)
norbee601 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433626

A Big Boy pl forgóvázas és rudazatos :)

Előzmény: benbe (433624)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433625

Az volt az előzmény, hogy a fogas (Dzz, 2097, később 2085) mozdonyhoz hasonló mozdonyszekrénnyel épült forgóvázas tolatómozdony is. Az igazi kérdés az volt, hogy a három megrendelő (Eisenerzi bánya, később ÖBB, ill. CSD és Ózd) számára készült mozdonyok közt van-e különbség? A hívatkozott modellező-folyóirat fényképekkel illusztrálta, hogy szerintük van.

Előzmény: benbe (433624)
benbe Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433624

Az előzmény az volt, hogy milyen forgóvázakat, hiszen rudazatos. Erre reagáltam, hogy ez akár nem is kéne, hogy kizáró ok legyen, hiszen ott a 1099-es, amelyik forgóvázas, de rudazatos. A Krokodilok viszont nem forgóvázasok, hanem osztott keretesek, hiszen a hajtott tengelyekkel együtt a járműszekrény egy része is elfordul.

Előzmény: kihúzóvágány (433623)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433623

Érdekes a gondolattársításod: a Dzz tengelyelrendezésű mozdony kapcsán a Mariazell-i kisvasút képei.

Még ha a svájci vagy osztrák "Krokodilok"  "(1C)(C1)" képét tetted volna be, azt érteném!

Előzmény: benbe (433618)
hmsoft Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433622

Egy kis carszkojeszelói: deukranizált EP20 (nevz.com, rbc.ru alapján)

Az EP20-asok vezetőállását eddig ukrajnai beszállító fröccsöntötte - megfelelő áron, megfelelő minőségben -, ami 2015 végére valakinek elkezdhette csípni a szemét, és a naaagy importhelyettesítési hullámnak ez is a részévé vált. Eddig ilyen volt a vezetőállás, és ilyen volt a mozdony. A 053-astól kezdve viszont a fröccsöntést az NPP Poljot vette át (úgy látszik, nincs elég megrendelésük a szokásos vevőjüktől, az orosz hadseregtől), ilyen fizimiskát teremtve, aminek hatására a mozdony most már így fest. (Senkit se tévesszen meg a képen az a pár teherkocsi mögötte: a legkevésbé sem készül a vontatásukra, hiszen ablakos vonatokra "szerződött", a cargo nem az ő asztala.) Időközben a NEVZ-ben összerakták a 054-est, és év végéig az RZsD átveszi a 055-öst - a frissen sült vezetőállásokat már megkapták hozzájuk. Közel egyévnyi szünet után tehát folytatódik a gyártás.

hm

segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433621

Ez sok mindent tisztáz, köszi!

Előzmény: rm40 (433615)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433620

Ja, azt még a 2050-eshez szántam, csak összegabalyodott.

GM licenc, és motor, Henschell gyártás, sgp forgóvázak.

Köszönöm az észrevételt!

Előzmény: kihúzóvágány (433616)
benbe Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433619

Sokfelé jártak Trencsén, Privigye és Csáca körül, de elvileg most nincsenek forgalomban, mivel van elég 812-es és 813-as.

Előzmény: kihúzóvágány (433617)
benbe Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433618

Ez még nem lenne kizáró ok, bár valóban, az említett fogasdízel merevkeretes.

Előzmény: kihúzóvágány (433616)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433617

Rendben van, a szine számomra az ott szokásos, nomeg a magyar motorkocsikban is MAN (Rába-MAN) motor van.

Ezt nem tekintem lényeges különbségnek.

Lényeges különbséget jelentenek azok a kéttengelyes motorkocsik, amelyeket átalakítottak elektromos erőátvitelre, és mindkét tengelyen hajtottak, de ilyenek még csak bemutatón láttam, nem tudom, merre közlekednek.

Előzmény: benbe (433613)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433616

Elfogadom az átszámozást, azt tényleg nem vettem figyelembe.

De: forgóvázak? Rudazatos hajtású mozdony!

Előzmény: segélyvonókészülék (433614)
rm40 Creative Commons License 2016.11.27 0 1 433615

A titok nyitja, hogy a mozdonyok Floridsdorfban, WLF gyári számokkal készültek, ugyanakkor a gyár már 1958-ban beolvadt az SGP-be.

Előzmény: segélyvonókészülék (433614)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433614

A mozdony oldalán meg virít az SGP felirat...

A kasztni kiköpött 2041-es (SGP).

A motor SGP.

A forgóvázak is.

Abban viszont valóban igazad van, hogy eredetileg (1961.) 2097.01 számon, de még SGP gyári tulajdonban került a sínekre, és 1963-ban vette át az ÓBB, akkor lett 2085.01-re átszámozva (wiki).

A korábban idézett fórumon azt recézték, hogy más az ablakok formája (a három kép egymás alatt, 2097, CD mozdony, 2085).

Előzmény: kihúzóvágány (433608)
benbe Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433613

Ha ilyet láttál, az 812-es volt, de a Blonski színű változatok is csak azok lehettek.

Előzmény: kihúzóvágány (433607)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433612

A 100-as vonal része az Albertirsa-Szolnok is, (~40 km) ami aligha garanciális, és helyenként robban is le, sajnos.

Előzmény: r1232 (433606)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.27 0 6 433611

Nem vagyok egy HVG-fan, de a cikkben sok tényadat van, ami egyáltalán nem valótlanság:

- sok helyen nem működnek a liftek (Tárnokon sem, pedig az nemrég készült el), de a még régebben felújított állomásokon már egyenesen be vannak deszkázva (pl. Sorút) [lehet mondani, hogy minek a lift (úgyse használnák), de akkor miért kellett megépíteni? :)

- a 160-hoz nem lesz gördülőállomány, legalábbis ha nem Flirtből akarjuk az IC-t kiállítani

- Köki és társai vállalhatatlanok [amiből a MÁV csinált ugyan egy EU projektet, de úgy halad, ahogy látjuk - az ugyanebben a projektben található Kaposvár és Balatonszentgyörgy állomás felújítása sürgősebb volt, ott nyilván több az utas :))))].

- a felújítások drágák, és a polgárok számára nem hoznak eredményt, vagy kevésbé láthatót hoznak: ez persze nem azt jelenti, hogy nincs vasútüzemileg előnyük, eredményük; hanem azt, hogy a 20 éve elmaradt karbantartás van eladva EU projektnek.

- és ami meg nem lett leírva a cikkben, hogy az EU forrásból felújított vonalak karbantartására (ároktisztítás, gyomirtás, stb.) vagy elég pénz nincs, vagy elég ember, vagy egyik sem.

És ismét nem állom meg hogy leírjam: nagyon örülök, hogy az egyik legkisebb személyforgalmú megyeszékhely, amely mellesleg jelenleg is a legintermodálisabb (Kaposvár) állomására - annak még intermodálisabbá tételére - nem költöttek 35 milliárdot. De remélem 13-at sem fognak.

Előzmény: r1232 (433605)
gw Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433610

Az érdekes, mivel a ZSSK október 17-én selejtezte az utolsó LIAZ motoros 810-est. Amivel találkozhattál az esetleg a modernizált, jóval erősebb MAN motoros 812-es.

Előzmény: kihúzóvágány (433607)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433609

Köszönöm, meggyőzőek a számításaid, nyilvánvalóan nagyon hasonló eredményre jutnak az adott vonal forgalmát szervezők is.

Előzmény: hmsoft (433598)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433608

A gyári számokat és a gyártási sorrendet is a Stockklausner lista alapján írtam, aszerint egyértelműen Floridsdorf. Kétségtelen, az ÖBB elállt a további példányok megrendelésétől. Az átszámozás idejét egyelőre nem tudom, de a három és hatcsatlós gőzmozdonyok is 97-re végződő pályaszámot kaptak.

Előzmény: segélyvonókészülék (433597)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.27 0 0 433607

Tévedsz: közlekednek: legfutóbb 2016.10.22-én láttam személyesen TZiszolcon a Breznóbányáról érkező motorkocsit, majd indult is vissza.

Előzmény: gw (433599)
r1232 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433606

Na mesélj!

A 100-asra is 2020-ra ígérik, addigra leromlik a pálya.

Ez is a tudatlanságodat mutatja. 2020-ra még biztosan nem romlik le, az még a garanciaidőn belül van.. .:p

Előzmény: kristoof (433603)
r1232 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433605

Ha csúsztatásokat és valótlanságokat akarsz olvasni, akkor mindenképp.

Előzmény: kristoof (433600)
István Gyuri Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433604

GOLAZ111: meg lehetne oldani, hogy a községben a megállóhely veszprémi oldalán legyen egy csonkavágány.

És akkor máris elvesztené megállóhely jellegét :)

(és máris lehet csilliárdokért biztbert is kiépíteni...)

Előzmény: GOLAZ111 (433602)
kristoof Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433603

Nem tudom, de elég idióta módon csinálják a felújításokat. Az meg ultra gáz, hogy még nincs ETCS2 egy csomó vonalon! A 100-asra is 2020-ra ígérik, addigra leromlik a pálya.

Előzmény: GOLAZ111 (433601)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433602

Eplénynél meg lehetne oldani, hogy a községben a megállóhely veszprémi oldalán legyen egy csonkavágány. Ha a megállóból nem tud elindulni a vonat Zirc felé, akkor visszafog, rááll a csonkára és onnan indul.

Előzmény: kihúzóvágány (433596)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.26 0 1 433601

Nagyon. Én addig olvastam, amíg nem akartak egy órát rámsózni (2 mp.) A bűvös szó: ETCS.

Előzmény: kristoof (433600)
kristoof Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433600
gw Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433599

Közlekedtek, ma már egyik helyen sem. De mind Tiszolc, mind Tanvald esetében elmondható, hogy mindig is igyekeztek a 810-essel kiadott vonatok számát minimalizálni, nem véletlen hogy mindkét országban ezeken a vonalakon maradtak meg a legtovább a régi nagy motorkocsik (820, 850/1), illetve vezették be a legújabbakat (811/2 Szlovákiában, 842, majd legutóbb 840 Csehországban).

hmsoft Creative Commons License 2016.11.26 -1 2 433598

Ott is, és Tiszolcon is ténylegesen a Studenka motorkocsik (ott 810-es besorolással) közlekednek. (50-60 ezrelék között).

(Elnézést, kicsit hosszúra sikeredett.)

Igen, igazad van, a szóló motorkocsi felmegy. Eredeti motorral, a "Vasúti vontatójárművek üzemeltetési zsebkönyve" 450. oldalán található emelkedő-sebesség ábra szerint, 60 %o-en valamivel több mint 20 km/h egyensúlyi sebességet produkál. Motor+mellék összeállításban valamivel 40 %o fölé engedhető, amikoris nem egészen 20 km/h-val képes haladni. A tiszolci vonal két kritikus szakasza "v úseku Bánovo - Zbojská je 48 promile v dĺžke 2,4 km, v úseku železnice Zbojská - Pohronská Polhora je 50 promile v dĺžke 800 metrov" - tehát van benne egy 800 méter hosszú 50 %o-es (más források szerint 50,2 %o-et elérő) és egy 2400 méter hosszú 48 %o-es szakasz. 48-50 %o mellett a szóló Bz megközelítheti a 30 km/h-t. Gyengébb tapadás (pl. kedvezőtlen időjárási helyzet) miatti rátartással, 20 km/h megengedhető neki.

De akkor számolgassunk egy kicsit ezekre az extrémebb esetekre. Először is, nézzük meg, milyen rátartással érdemes dolgozni, a közelítő számolások mellett. Vegyük példának Kárpátalját, azon belül a fővonalat (Csap-Lvov), és annak a hágótól innenső, hegyi szakaszát. A mértékadó emelkedő 26 %o, az engedélyezett vonattömeg a "kis" alapegyeség (5200 t  - mármint ennyi volt, mert most csak 4650, de vegyük az eredetit), a trakció 4 vonó és 4 toló VL11m szekció (volt, mert most 6 vonó és 2 toló, de vegyük azonosnak).

Az ellenállásképleteket nem érdemes túlbonyolítani, közelítéshez ezek jók lesznek:
- alapellenállás: legyen a MÁV VTKI rakott kocsis változat, w0=1,7 + 0,03*v/10 + 0,018*(v/10)2 (N/kN, sebesség km/h-ban)
- emelkedési ellenállás: we ~ e %o (ez ugyan csak kb. 40 %o-ig igaz, de fogadjuk el, hogy 50-60-nál sem csalunk túl sokat)
- ívellenállás:500/R-30 (ennél is van szebb, de most jó lesz)
- szél és egyebek nem játszanak, majd úgyis benne lesznek a rátartásban.

Ezek után a kárpátaljai eset így fest:
G=52000 kN, v=40 km/h (a hágónál ennyi alkalmazható)
we 26 %o esetén: 26 N/kN; összesen tehát We=1352 kN
w0=1,7+0,12+0,288=2,108 N/kN; összesen tehát W0=109 kN
wr=500/R-30; R=300 (van kisebb sugarú is, de most ennyi jó lesz): wr=1,85 N/kN; összesen tehát Wr=96 kN
mindösszesen ~1557 kN.
8 szekció VL11m á 40 km/h ~ 500*4=2000 kN
A rátartás tehát ~1,28, ennyivel számoljunk a továbbiakban.

Legyen egy 50 %o-es vonalszakaszunk, ahol 1000 tonnát akarunk megmozgatni (bruttó, tehát vontatójárművel együtt). Legyen a vmax 15 km/h.
Tehát: v=15 km/h, G=10000 kN
e=50 %o: 50 N/kN; We=500 kN; wo=1,7+0,045+0,0405=1,7855 N/kN; W0=17,9 kN. Legyenek itt is 300 méter sugarú íveink, a kritikus emelkedőjű szakaszon. Akkor tehát wr=1,85 N/kN; Wr=18,5 kN.
mindösszesen: W~536 kN, rátartással együtt: 536*1,28=686 kN
60 %o mellett ugyanez 814 kN lesz.

50 %o-en tehát kell pl. két Taurus, amelyek ~800 tonnányi elegyet fognak tizenöttel felcipelni. 60 %o-en már 3 Taurus kell, amelyekkel, ugyancsak tizenöttel, ~730 tonnányi elegyet lehetne továbbítani. Meg lehet csinálni? Meg. Erőteljesen korlátoznák egy vonal áteresztőképességét ezek a feltételek? Erőteljesen.

hm

segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433597

Namost, az, hogy a 2050-esben milyen motor van, az a téma szempontjából tökmindegy. Valóban, EMD 12 567 ("kisnohab"), és La Grange-ban, Illinois államban készült.

Ugorgyunk!

Az SGP (és nem a Floridsdorfi gyár!) 2097.01 pályaszámot viselő gépe nem volt óbb állagban, és nem azonos az ÓBB-nél 2085.01-es pályaszámot viselő mozdonnyall! Eleve a harmadik helyen szereplő 9-es számjegy a sorozatjelben a bundesznál a keskenynyomközű kivitelt jelöli (lásd 1099, 2091, 2095). A CD részére 1961-ben készült a 4db T426, míg a hazai pályára került négycsatlós egy évvel későbbi kiadás.

http://www.kleinbahnsammler.at/wbb2/index.php?page=Thread&threadID=12473

Előzmény: kihúzóvágány (433595)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433596

Ott is, és Tiszolcon is ténylegesen a Studenka motorkocsik (ott 810-es besorolással) közlekednek. (50-60 ezrelék között).

És ezért írtam, hogy Eplénynél az emelkedés legfeljebb dombvidéki pályának tekintendő.

Előzmény: hmsoft (433585)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433595

Igen, abban a Henschell gépben EMD motor van.

A WLF gyár összesen 8 példányt gyártott az említett mozdonyból, némi különbség volt a hidraulikus hajtómű nyomatékelosztásánál.

18162 számon:           LDH 833/317 : ÖBB 2097.01

18166-18169 számon: LDH 742/283 : CSD T 426.001-004

18272-18273 számon: LDH 700/350 : Ózd

18297 számon:           LDH 650/400 : Ózd

Az eisenerzi pályára szánt mozdonynál 600 t vonatterhelést vettek figyelembe, 1100, ill. 1250 LE motorteljesítménnyel.

Előzmény: segélyvonókészülék (433587)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433594

Aki ott él, biztos megunja, én egyelőre kevesebbet megyek, mint szeretnék :))

A vonat is jó, de a táj sokat tesz hozzá.

Előzmény: segélyvonókészülék (433590)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.26 0 1 433593

Van tehervonati kiszolgálás (hétköznap).

Van vonat Leobenbe, körbe megy (Hieflau - Selzthal - St. Michael felé), valamint van vonat Linzbe is (Hieflau - Kastenreith felé)

http://www.bahnportrait.de/heinrich/Cargoserv/erz.html

Egyébként szerintem az egyik legszebb vasútvonal Ausztriában a Rudolfsbahn vonatkozó szakasza (Kastenreith-Selzthal).

Előzmény: Donaudampfschiff2 (433592)
Donaudampfschiff2 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433592

http://www.bahnbilder.de/bild/oesterreich~e-loks~br-1141/671615/1141-021-der-oegeg-vor-dem.html

Egész sok kocsit is fel lehet oda juttatni. De biztos hogy nem volt oda tehervonat napjainkban is? Mintha láttam volna Cargoserv-es taurussal tehervonatot képen...

Előzmény: hobo-bobo (433580)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433591

Amúgy az Erzbergbahn legnagyobb emelkedője 71‰, azaz az már tényleg hard-hard-hardcore adhézióval.

Előzmény: hmsoft (433585)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433590

A Rudolfbahnra gondoltam, Kleinreifling - Selztal között, de jól le vagyok maradva (hivatalból nem járok a környékre, annyira meg nem vagyok perverz, hogy szabadidőmben is Ausztriában és vonatozzak csak a vonatozás kedvéért), mert már tényleg csak jelképes a személyforgalom.

A NÖVOG, vagy milyen helyi izé személyszállításába a BBÖ nem nagyon tud belekavarni, ahogy a Rübeland-express, meg a hasonlók is már teljesen autonóm téma.

Előzmény: DJ. Bakter (433589)
DJ. Bakter Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433589

"Az Eisenerz-i vasúton is nagyon pedzegetik a személyforgalom leállítását, ott sem azért, mert bizony elég rendes emelkedők vannak, hanem mert nem "kellően népszerű" az utasok körében, vagy épp nem ezt forszírozza a személyszállítás megrendelője."

Az Eisenerz-i vasúton nincs is klasszikus személyszállítás. A nyári szombatonként egy rövid szakaszon 2 járatpár nem igazán az. Vagy ezt a "múzeumvasutat" akarják leállítani?

A környéken pedig már rég megszűnt a "normális" ÖBB személyszállítás, még a Weßenbach - St.Gallen-Selzthal vonalon is csak hétvégente van 1 pár vonat.

Előzmény: segélyvonókészülék (433588)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433588

Valamit tegyünk azért helyre!

Az Erzbergbahnon nem azért van ma az, ami, mert meredek. A sógor épp eléggé tud hegyipályán vonatozni, a mei technikával meg még annál is jobban tud, mint anno a hetvenes években. A fogasüzem ott annak komplikáltsága, drága fenntarthatósága, és létszükségletének megszűnése okán fejeződött be.

A vonal épp az áruszállítás volumenének visszaesése, és az ott jóval versenyképesebb közút térnyerése okán vesztette el szerepét, és ezért - nagyon sok, síkvidékinek mondható vonalhoz hasonlóan - a NÖVOG, vagy épp amelyik Jézusszíve Kht. üzemelteti túrisztikailag (mer' egyébként meg szép).

Az Eisenerz-i vasúton is nagyon pedzegetik a személyforgalom leállítását, ott sem azért, mert bizony elég rendes emelkedők vannak, hanem mert nem "kellően népszerű" az utasok körében, vagy épp nem ezt forszírozza a személyszállítás megrendelője.

Előzmény: hobo-bobo (433579)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.26 0 1 433587

Pár tárgyi tévedés Erzbergbahn ügyben:

- egy 2085-ös készült oda, de nem az siklott, hanem egy adhéziós 2067-es tolatómozdony, miután önállósította magát, és végiggurult a fél vonalon.

- ez a 2085 egyébiránr a CD részére - asszem pont az itt az imént is megemlegetett vonalra - épített 4 darab T426 erősebb motorral, 1962-ben épített változata, és valami ilyesmit szállítottak Ózdra is.

- nem közlekedett GM-EMD mozdony ott sosenem, eleve a 2050-es Henschell gép, igaz amerikai eredettel, hanem 3 db Jenbacher 2043-as kapott hegyi kittet, 2043.5 pályaszámcsoporttal (ezek, legalábbis az 555 ma is megvan, üzemképes, dolgozik)

Előzmény: kihúzóvágány (433577)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433586

Nem szoroztad be a vépeti állandóval, azért tűnt csak túlzásnak. :)

Előzmény: hmsoft (433566)
hmsoft Creative Commons License 2016.11.26 -1 1 433585

Világos, hogy nem fővonali 500-800méter hosszú tehervonatokról van szó.

Így van. Valamilyen kisterhelésű dolgokról van szó, amelyek összemérhetőek a metróval, a villamossal, a kisvasúttal és egyebekkel. Most komolyan, miért kell ezt újra és újra elmondani?

Közbevetőleg: guritódombokon mekkora az emelkedés?

A lejtő szokásos értéke 25-55 ezrelék, az első váltóig (azután egyre csökken, egy kb. parabolikus görbébe simulóan). A fogadó csoport és a domb között viszont akár 0 ezrelék is lehet, ott nem jellemző a nagy értékű emelkedő. A másik irányban előfordulhat vontatás, hibás rendezési művelet javításaként. Ez egy-egy fogás visszavontatását jelenti, és ha a fogás elég nagy, akkor nem a dombon keresztül szüntetik meg a hibát, hanem a megkerülőn keresztül.

És Eplénynél is jártak tehervonatok

...ami nem 50 ezrelék, közel sem.

személykocsikból álló vonatoktól (max. 350t) kezdve, EMU-kon át a tehervonatokig (max. 400t)

És ezeket az elegytömegeket _valamirevalónak_ tekintjük? Mert elég sok hozzászólás óta azt mondom, hogy persze, hogy lehet vontatni a függőleges falon is, csak ahogy növekszik az emelkedő, úgy dobhatjuk el fokozatosan a reményeinket. Egy bizonyos ponton elpártol tőlünk a közlekedési hatóság, aztán a józan ész is, aztán meg már minden elpártol. Ott kezdtük, hogy Petink 50 ezreléken vonatozott észak-Csehországban. Ezt kevés eséllyel tehette 81x járműveken (és reinkarnációikon), még kevesebb eséllyel mozdonyvontatta formációkon. Könnyű PESA eszközökkel és társaikkal - igen, úgy hihető, és mindemellett a vonal kevés eséllyel nyújt lehetőségeket bármilyen értelmes teherforgalom céljaira.

hm

M63 010 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433584

Na de ha egyszer fogaskerék nélkül csak szívás az egész, akkor miért szüntették meg a fogaskerekű vontatást?

gereblyepörkölt Creative Commons License 2016.11.26 0 1 433583

"Ne túlozzunk azért ... " - Nem tudom, miért tűnik ennyire hihetlennek az >50‰... Fizikai törvények tükrében valóban "korlátozás" ilyen meredek pályán vasúti járművet üzemeltetni, de ahogy a példák is mutatják, ez nem kifejezett ritkaság. Japánban az Usui-hágó konkrétan 66,7‰-es a Shin'etsu vonal egykori Yokokawa és Karuizawa közti szakaszán. Bár ezt a részt 1997-ben bezárták ugyan, 1963 és 1997 között a hágón átkelő vonatok továbbításához kifejlesztett EF62-es és EF63-as sorozatú villanyos mozdonyok személykocsikból álló vonatoktól (max. 350t) kezdve, EMU-kon át a tehervonatokig (max. 400t) mindent segélyeztek itt. De pl. Tajvanon, a korábban SHAY gőzmozdonyokkal teherforgalmat is bonyolító Alishan Forest Railway vonalain szintén akad >60‰-es emelkedő, sőt, még Hong Kong-ban, az egykori Sha Tau Kok vasút is tartalmazott nem egy 50‰-es emelkedőt.

kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433582

Igen, leállították a bányászatot is. De, amint olvastad, a végső lökést egy lavina okozta.

Előzmény: hobo-bobo (433580)
kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.26 0 1 433581

De, biztos lehetsz, hogy abból az időből maradt.

Minden (általam ismert) vasútgépészeti könyv azt hozza fel a Diesel és elektromos vontatás előnyének, hogy egyenletes a vonóerőkifejtés, tehát a tapadási vonóerő teljesen kihasználható. Ellentétben a gözvontatással, ahol a lüktető nyomaték legnagyobb értéke szabja meg a keréken kifejtett vonóerőt.

Ez akár 20-30% is lehet, pontos érték nyilván kikereshető a korabdeli tankönyvekből.

Világos, hogy nem fővonali 500-800méter hosszú tehervonatokról van szó.

Közbevetőleg: guritódombokon mekkora az emelkedés?

De a Demmering-vasúton is folyamatos a forgalom (meg a Predeál-vasúton is), pedig emelkedésük nagyobb, mint az eplényi 20 ezrelék. És a Károlyváros-Fiume vonal?

És Eplénynél is jártak tehervonatok, igaz a végére tettek néhány kővel megrakott, jól fékezhető tehervagont.

Vonatmegfutamodás - mozdony fék üzemképtelensége miatt volt Baranyában is, az ötvenes években, szinte sík területen.

Előzmény: hmsoft (433578)
hobo-bobo Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433580

Utánanéztem.

1990 óta múzeumvasút, létét a vasutat szerető egyesületnek köszönheti.

A fogaskerekű hajtást követően gyakorlatilag semmi nem vált be rajta igazán, a vonal jelentősége megszűnt.

Jelenleg kb mint a Mátravasút, vagy Szilvásvárad üzemel.

Die Erzbergbahn - ERZBERGBAHN

hobo-bobo Creative Commons License 2016.11.26 0 0 433579

"No, ezek hegyipályák"

Igen, kivételek.

Egyáltalán nem volt ilyen egyszerű a helyzet a példaként hozott Erzbergbahnon sem, 1978-ig ment a fogaskerekűzés, majd utána is csak komoly korlátozásokkal, elektromágneses sínfékekkel engedtek rá szerelvényeket, ma tulajdonképpen múzeumvasútként működik, turistáknak.

1988-ban ment rajta utoljára tehervonat!

Általában téli üzemszünet is van.

Legközelebb 2017 kora tavasszal indítanak vonatot.

Ez nem egy tipikus, napi használatú vasútvonal. 

hmsoft Creative Commons License 2016.11.26 -2 2 433578

de még a régi, gőzmozdonyos vontatás idejéből maradt

Nem gondolom, hogy abból maradt. A korlátozások megvannak a mai napig, csak éppen rendelkezésre állnak olyan járművek, amelyekkel a probléma áthidalható, bizonyos elegytömegig. Ha az adott vonalon teljesen életszerű egy 120-150 tonnás tehervonat, illetve az életbe' nem akarnak 3 személykocsinál többet cipelni, és erre van 6 vagy akár 8 hajtott tengely, vagy van egy könnyű, 2-4 hajtott tengellyel rendelkező motorvonat (vagy annak megfelelő jellegű jármű), akkor mindenkinek egészségére, és működjön csak az az üzem. De mint mondtam, egy klasszikus nagyvasúti üzemhez képest ez bizony már erőteljes korlátozás. Manapság persze előfordul bőven, hogy a korlátozás nem tűnik korlátozásnak. Mert például egy mellékvonalról beszélünk, amelyre jelenleg már senki nem képzel el tehervonatot vagy tágabb határok között változó tömegű, mozdonyos vonatot. 4-6-8 tengelyes, pillekönnyű motorvonat? Hajrá, irány a hegy, akár 50 ezreléken. Szinte ugyanaz, mint mondjuk egy CAF Urbos, ugyanazon az 50 ezreléken.

hm

kihúzóvágány Creative Commons License 2016.11.26 0 1 433577

Étem a gondolatmenetet, de még a régi, gőzmozdonyos vontatás idejéből maradt.

Gőzmozdonynál nem egyenletes a nyomaték, ezért kisebb a megengedett emlekedés. 50-60 ezreléken még adhéziós vontatású tehervonatok is vannak: részben ott, ahol megszüntették a fogaskerekes vontatást.

Németországban: Blankenburgnál 63 ezreléken megy fel a hattengelyes, 50Hz villanymozdony, három személykocsival, vagy ennek megfelelő tömegű tehervonattal.

Ausztriában: az eisenerz-Vordenberg pálya 70 ezrelék körül volt, a WLF gyár egészen 1940-ig gyátott oda fogas gőzmozdonyokat (három, ill hat csatlósat), majd 1960-ban egy Diesel-hidraulikus fogas mozdonyt.

Amikor a hatvanas évek végén ez a mozdony kisiklott, megszüntették a fogas vontatást, és elől-hátul négytengelyes, GM-EMD motoros Diesel-mozdonyokkal vitték a tehervonatokat, igaz, a mozdonyt felszerelték sínfékkel.

Az említett tiszolci és tanvaldi vonal emelkedéseis 50 és 60 ezrelék között van, fogas mozdony csak a nosztalgiavonatokkal megy, egyébként teljesen csak adhéziós vontatás van. (nincs is már annyi üzemképes fogas mozdony).

No, ezek hegyipályák: ezekhez képest a 17-és-20 ezrelék csak dombvidék!

Előzmény: hmsoft (433573)
M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433576

Nagyobb igény esetén meg ott a csatolás vagy akkor jöhet a Csörgős vonat.

Előzmény: M63 010 (433575)
M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433575

a kirándulóforgalmat leszámítva (amit viszont az áhított Jenbacherrel még annyira sem lehetne kiszolgálni, mint a Bézével).

???

Egy 5147-es az közel két Bhv a Bzmot+2 melléknél meg valamivel nagyobb kapacitás, akkor hol  gond?

Előzmény: r1232 (433572)
hmsoft Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 433574

Egy kis carszkojeszelói: a "kis BAM" fejlesztése (rzd-partner.ru alapján)

Van egy 180 kilométer hosszú összekötővonal a transzszib és a BAM között, amely Szkovorogyino állomás közelében, Gorelij állomásnál ágazik ki a transzszibből, és a BAM "fővárosához", Tindához tart. Egyvágányú, dízelüzemű, az alkalmazható terhelés a "régi", avagy "kis" alapegység, ami rakottan 5,2 ezer tonna (850 méteres állomási vágányhosszak szükségesek ehhez). Mivel nem éppen síkvidéki, a szokásos trakció rakott elegyek esetében: 3TE10m vonatgép, 3TE10m toló (klasszik vagy remot). A BAM áteresztőképesség-fejlesztésére irányuló beruházások keretében sor kerül a "kis BAM" átalakítására is, úgy, hogy alkalmas legyen az alapegységnyi (6,3 ezer tonna, 1050 méter) vonatok, illetve bizonyos mennyiségű másfeles vagy dupla vonat leközlekedtetésére. 2019-ig három forgalmi kitérő épül, a tervek szerint ezek ún. hosszanti elrendezésűek lesznek, egy-egy keresztező-megelőzővágánnyal. (A hosszanti elrendezés az orosz terminológiában azt jelenti, hogy az állomás vonatfogadóvágányait irányok szerint eltoljuk egymáshoz képest, tehát átlapolt esetben négy, nem átlapolt esetben három váltókörzete lesz (eleje-közepe-vége). Egy Almásfüzítő - Almásfüzítő felső "komplexumot" kell elképzelni.) A három forgalmi kitérő 2,6 km hosszúságú lesz, ami átlapolt elrendezésnél azt jelenti, hogy építenek 1-1 alapegységnyi megelőzővágányt, és a félreállított vonat(ok) tetszőleges hosszúságú (tehát pl. másfeles vagy dupla) vonattal tudnak majd keresztezni. Gorelij-Sturm és Szilil-Zabolotnij között kétvágányúsítanak, amivel megoldják két-két másfeles/dupla vonat repülő keresztjét. Továbbá a jelenleg állomástávolságú forgalomra berendezett vonalat térközös forgalmúra fejlesztik. (A térképen a transzszib felőli bekötésnél, vagyis Gorelij és Bamovszkaja állomásoknál járunk. A Bamovszkaja - kis BAM deltaágat (nyugati deltaág) a 90-es években felszámolták, ezt egyelőre nem építik újra.)

Idetartozó hír még, hogy "keleti hálózat" néven egyetlen DCUP alá egyesítették a Krasznojarszki, Kelet-Szibériai, Bajkálontúli és Távol-Keleti területi vasutakat. A központ Irkutszkban található, és tegnap adták át, persze ünnepélyes keretek között. A DCUP amolyan "szuper KÖFI", több, központi forgalomirányítás alá vont vonal egyesítése úgy, hogy a szorosan vett forgalomirányítás fölé rétegződik az üzleti szemléletű szállításirányítás. Eddig egy-egy DCUP legfeljebb néhány ezer kilométernyi vonalat foglalt egységbe, és az ennél magasabb szintű irányítás nem kötődött rendszerszinten is szorosan az alsóbb szintekhez. A keleti "szuper DCUP" létrehozásával, mondhatjuk úgy, hogy fél kontinensnyi vasutat irányítanak egyetlen központból.

hm

hmsoft Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433573

Itt (Ramzová)

közelíti a 30-at, és kb. ez a határ, ahol még úgy-ahogy értelmes dolog tehervonatokat közlekedtetni. (A képen látható elegynek is volt tolója, pedig csupa üres kocsi, és ami nem látszik belőle, az sem túl sok.)

hm

Előzmény: M63 010 (433569)
r1232 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433572

Mondjuk a 11-nek sem a Bz a baja, rakhatsz oda akármit, akkor sem lesz jobban kihasznált, a kirándulóforgalmat leszámítva (amit viszont az áhított Jenbacherrel még annyira sem lehetne kiszolgálni, mint a Bézével). Arra viszont tényleg illene odafigyelni, hogy ha szükséges, megfelelő kapacitás legyen mozgatva vonalon.

Előzmény: segélyvonókészülék (433564)
M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433571

Akkor ezzel kevertem, mert rémlett egy nagy érték, de arrafelé mozdonyos vonat ment akkor (nosztalgia nap volt, így a fogaskerekes mozdony ment motorkocsi helyett). A 24 ezrelékes a másik vonal, ami szintén azon a környéken van, ott van az, hogy a Bzmot meredeken ment fel. Csak ott egy húzós emelkedő volt, és nem egy kanyargó vonal, és ezért kevertem a kettőt. (Egy nap különbséggel jártuk be a két említett vonalat.)

Előzmény: M63 010 (433569)
hmsoft Creative Commons License 2016.11.25 -1 1 433570

Könnyű, fix összeállítású, több hajtott tengellyel rendelkező (esetleg a hajtott tengelyeken nagyobb tengelyterhelésű - ld. Rowan-utánérzések) jármű: pont az a fajta korlátozás, amit közelebb viszi a metróhoz, városi villamosvasúthoz, tehát azokhoz az eszközökhöz, ahol az ilyen emelkedők teljesíthetők. De mozdonyvontatta személyszállító vonatokat, pláne tehervonatokat célszerű távol tartani ezektől a helyektől, legalábbis adhéziós vontatás esetén.

hm

Előzmény: vjano (433568)
M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433569

Észak-Csehországban van.. Rákerestem, 24 ezrelékes, de valahonnan rémlett az 50 ezrelék, azzal kevertem! Megvan, a Szalajkavölgyből. Csak arra emlékeztem, hogy a már komolynak mondható 10-15 ezreléknél is meredekebb volt. Na meg arra emlékszem, hogy volt egy hosszabb emelkedő, és ha jól rémlik, még meg is álltunk ott.

vjano Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433568

Tanvald-Harrachov között van 58 ezrelék is, ezt régen csak fogaskerekűkkel tudták ugye..., de manapság a 840-es Regioshuttle vígan jár fog nélkül menetrend szerint..:-)

(a képen ugyan nem az van, de ez senkit ne zavarjon..)

hobo-bobo Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433567

Valóban kissé hihetetlen az 50 ezrelék, különösen ennek az adatnak a tükrében, amelyet egy februári Somoskőújfalu melletti túrámon olvastam egy tájékoztató táblán:

"...1867-re már kiépítették a vaspályát Pest és Salgótarján között... 1871-re megépült a folytatása Losoncig...

Ennek egy különleges része a Salgótarján-Somoskőújfalu szakasz, ami Magyarország második legmeredekebb normál nyomtávú vasúti pályája: 7.5 km távon kb 75 méter (245-ről 320m-re) az emelkedés ami 10 °%-nek (10 ezreléknek) felel meg."

1.-2.-3. kép:

A tájékoztató táblák ebben a kereszteződésben vannak, egy 1972-ben történt balesetet mesélnek el egyébként.

1. piros nyíllal jelezve nagyjából a nagyvasút útja a Karancs alatt, balra a havas ösvény pedig az egykori kőszállító kisvasút pályája.

2. a pálya sínszálai kissé viseltesek (februári képek)

Pár fotó februárból a kisvasút alagútjával és egykori nyomvonalával fűszerezve, a fotók ezen a túrán készültek:

konfartibi Karancs túra 2016. című albuma az Indafotón

hmsoft Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433566

egy ca. 50 ezrelékes emelkedőkkel tarkított vonalon

Ne túlozzunk azért. Metróban, városi villamosvonalon, nagysebességű (nem hagyományos vonalból átépített) vonalon, kisvasúton, illetve lift (az is vasút) esetében elhiszem. Hagyományos nagyvasúti vonalon az 50 ezrelék olyan korlátozásokat von magával, hogy "a gépmenethez is toló kell" (copyright Vendégsín).

hm

Előzmény: M63 010 (433562)
gysevic Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433565

Viszont a gyárak hivatásforgalmát érintő időkben lett volna azért néhány szabolcsi/dunai vonat. Napközben azért előfordul,hogy csak poénra áll meg a vonat Hároson vagy Diósdon(Gondolom Dufi is hasonló helyzetű). Viszont olyankor meg nincs battai,amire a kiszolgálást bízták volna,ráadásul a battai Dufi esetében szóba sem jöhetett volna...

Előzmény: r1232 (433556)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433564

:)

Járogattál arrafelé, ezt elhiszem, kétségek nélkül.

A bézé két mellékkel nem oda való (ősszel, télen pláne nem, és azt is leszögezhetjük, hogy bárhol, ahol a bézével a továbbiakban is terveznek, ott rövid úton elfogy az utas, mert a dolog nem vonzó, és nem versenyképes azok számára, akik utazni vágynak), és a válasz egy jelentkező igényre nem az, hogy egy alkalmatlan vonatkonfigurációra hivatkozva leteszünk az igény kielégítéséről. Eleve pénzt kérni azért, hogy valaki abba kotrócba legyen több, mint két órán át bezárva, háááát...

Jóval 2010. előtt bebizonyosodott, hogy a bézé, meg a két mellék ott nem megfelelő, csak kényszerből hazárdírozzák meg a dolgot, ha más lehetőség nincs. Azoknak a karikatúráknak a Bakonyba szabadításakor egymillió féle vizsgálat, és próbálkozás volt, többek között M+P+M, ez nem vált be az ócska távvezérlési kábelezés miatt, aztán maradt a két állandóan kapcsolt motor, ami körbejárta a melléke(ke)t, illetve a mostani 1+1 megoldás.

És, ahogy Petink írta, a cseheknék is elkrehálnak ezek a cuccok a hegyen (komoly hegyeken), csak ugye ott nem akasztanak mögéjük minden sz.rt, hogy hátha. Mert nem. Ott se menne, itt se megy. De itt nem adják fel.

Előzmény: f_k (433560)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433563

Nekünk is máshogy kéne végre hozzáállni, mert ez öngyilkos metodika.

Előzmény: f_k (433561)
M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433562

Eplény: 15 éve egy csehországi kiránduláson egy ca. 50 ezrelékes emelkedőkkel tarkított vonalon mentünk fel szóló Bz-vel. Nem száguldottunk az tény. És azt sem tudom, hogy levélhullás idején mennyivel volt a helyzet nehezebb arrafelé.

f_k Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433561

A csehek meg a szlovákok más módon álltak a kérdéshez.

Ott hevederes pályán is lehet 120 km/h al csattogni , a kis sugarú szűk ívekre is magasabb az engedélyezett sebesség.

11 esen dupla szinkron Bz esetén nem lett volna gond a emelkedőn való gyorsulással a mellékek rontanak ezen nagyon.

Előzmény: GOLAZ111 (433550)
f_k Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433560

Hidd el vittem arra 2 melléket is.

Tudom nem tudsz /tudtál mindegyik vonaton ott lenni (2010-2013)

Ha csoport volt, erősítés miatt igenis volt.

Azóta volt már szinkron Bz kapcsolt toló meg hasonlók.

Volt egy 10 km/h lassú (Eplényben a faházban működő vegyesboltnál) én ezek után alig tudtam felgyorsulni,( falevél, eső elől 1 darab hajtott tengely a Bz-n) a 20 ezrelék emelkedőt az a pályás szakember is megerősítette.

(Vigyázz a emelkedés mértéke egy új törvény alapján hamarosan nemzetbiztonsági titok lesz :)  )

Tudom népszerű Eplény jobb vasutas kiszolgálásán gondolkodni, de 60 munkanapi buszos járatpárral szemben  max. a turistáknak lenne jó.

Érdemes tanulmányozni a 7300 as menetrendi mezőt. Autóval, busszal is megtettem ezt a távot meg Bz vel meg M41 essel (418) ismerem a környéket...

Előzmény: segélyvonókészülék (433554)
kopaszsop Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433559

de van, ahol lesz. nem is messze lakhelyünktől.

Előzmény: segélyvonókészülék (433552)
Lovrin Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433558

Amilyen irdatlan alagút- híd- és vasútépítéssel járt az egész beruházás igazán tehették volna használható helyre is azt az állomást. Nem passzol a városszerkezetbe, és ahogy írod mindent oda lehetne kanyarítani, de senkinek sem fontos annyira, hogy oda is kanyarítsa. Olyan mint a kőbányai 80a-100a keresztezéshez vizionált Budapest hbf terve.

Előzmény: GOLAZ111 (433548)
r1232 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433557

Ha a pirosak egyszer megkapják az ETCS-t, akkor azokban is benne lesz, mint a 060-ban.

Előzmény: ajm (433539)
r1232 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433556

hogy elég sok saját emberrel b.....tak volna ki Háros és társai esetében...

Nem igazán, Háros esetében ez elhanyagolható, ellentétben a valódi hivatásforgalommal, amit a környező üzemek generálnak és sem Budafok, sem Budatétény nem tudja kiszolgálni.

Előzmény: gysevic (433527)
009 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433555

Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: haha 1970 (433526)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433554

Bz két mellékkel ott nem is jár.

Ahol a "peron" van, ott nincsenek is fák, tök pucér töltés, Vm felé nézve balra házak, jobbra nagy gödör, amiben házak.

Csont nélkül meg lehet ott állni, meg el lehet indulni. Ha ott nem, akkor máshol sem.

Az eplényi "mh" környékén 20 ezrelék?

Érdekelne erről valami doksi. Szvsz qrvára nem!

Előzmény: f_k (433545)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433553

Ja, ott már rég peronnak, megállóhelynek kéne lennie!

Az állomáson forgalomtechnikai okokból mindenképp meg kell állni, a bizber nem tud haladót.

Előzmény: troglodita (433541)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433552

hogy az állomáson is van "felszállásjelző"

De inkább nincs.

Látod, hogy tobzódnak a peronon, oszt' megállsz.

Előzmény: e94 02 (433542)
V43 1227 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433551

Az egykori Északi Járműjavítóban jártam; nem úgy néz ki, mintha fel lenne készülve az Eiffel-csarnok arra, hogy jövő ősszel operaelőadásokat tartsanak ott...

Eiffel-csarnok:

Forgóvázcsarnok:

Dízelcsarnok:

Rezsiraktár:

Egyebek:

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433550

A szlovákoknak már réges rég van turbó Bz - jük. Az jó lett volna ilyen pályákra?

Előzmény: f_k (433545)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433549

Az igaz, hogy erős az emelkedő, de lefelé miért nem állhatnak meg a vonatok? 

GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433548

Ez így van, volt arról szó, hogy Újbelgrád lesz a pályaudvar és mellé áttelepítik a buszállomást és ugye arra menne az LRT is, de úgy látszik, ebből nem lesz semmi. 

A troli jó dolog, csak tényleg kicsit messze van a megállója, de az egy elég forgalmas trolivonal és gyorsak is a trolik. Egyébként átmennek a vasút felett, csak ott nem lehet átszállni. Igazából csak valami félóránként járó busz áll meg közvetlenül a Prokopnál. A terepviszonyok miatt elég nehéz lenne oda villamost építeni, az Autokommandánál van a végállomás, ami nincs is messze, csak közben van egy domb, meg elég szűkek az utcák arrafelé. A Száva felé Mosztárnál van villamos, ami nincs is messze, de az autópálya miatt elég komoly beruházás lenne villamost építeni a pályaudvarig. Meg nincs is rá szükség. A BG Voz és a Beovoz vonataira át lehet szállni és a következő megállókban már a városban van az ember.

Előzmény: gmarc (433544)
vrobee Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433547

Fordítva tenném fel a kérdést.

Mi értelme van megállítani, majd elindítani száz tonnát, ha tudjuk, hogy nincs fel- vagy leszálló utas?

Fővonalon egy-két helytől eltekintve ritka az ilyen, de kisebb mellékvonalakon mindennapos lehet. Az ilyen helyen ha nem nyúlsz a menetrendhez, akkor is lesz gázolajmegtakarítás, mert nem kell állóra fékezni, illetve az időnyereséget "el lehet égetni" a következő megállóközben a kevésbé intenzív kigyorsításokkal stb.

Ha bele lehet piszkálni a menetrendbe úgy, hogy szorosabb legyen a menetidő (de jellemzően teljesíthető), és a csomópontokra kerüljön némi tartalék, akkor onnantól már az utasnak is jobb - szélsőséges esetben akár eszközt is lehet spórolni (bár ahhoz hosszabb vonal, vagy nagyon feszes menetrend kell...).

De hát ezt a Volánok már réges régen feltalálták :)

Vagy lehet olyan is - valós példa - hogy pl. a peremidős menetet a jól gyorsuló és magasabb megengedett sebességű villamos motorvonat helyett egy szólóbézé-szerű dízel motorkocsi látja el, de a feltételes megállás miatt lényegében azonos menetidővel lehet kalkulálni.

Előzmény: norbee601 (433537)
f_k Creative Commons License 2016.11.25 -2 0 433546

Gyorsfék mágneses sínfék aktiválva homokolás ha 80 ról kell így megállni. Közbe mari nèni elsik az utastérbe.

Előzmény: norbee601 (433530)
f_k Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433545

Bz két mellékkel elöl hajtott tengellyel indulj el ívben 20 ezrelékes emelkedőn ősszel falevélhulláskor szemerkélő esőben. :)

A faluban sajnos mindenhol tartós 20 ezrelékes az emelkedő , ha el is indul sebesség nem 40 hanem 15-20 km/h lesz sokáig amíg ki nem ér az alagútból.

Fogalmak: Megindítható a kritikkusnál nagyobb sebességre gyorsítható , ezek nem teljesülnek mindig.

Bélapátfalvi cementgyár mh. 16 ezrelék emelkedőbe és ívbe van na az se semmi. Innen is meg Eplényből is vannak tapasztalataim.

gmarc Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433544

Az a baja annak a Centarnak, hogy mindentől rohadt messze van. Trolival mentem valami lakótelep széléig, aztán a házak között lehet letalálni az állomáshoz, így semmi értelme. Valami villamost el kellene húzni odáig legalább... A térkép szerint metrót is terveznek, de hát az még egy emberöltő kb. mire lesz belőle valami...

Előzmény: GOLAZ111 (433525)
vrobee Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433543

A trükk annyi, hogy az állomáson is van "felszállásjelző".

Már ahol. A cseheknél pl. nincs.

Előzmény: e94 02 (433542)
e94 02 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433542

Ezt már elég sok helyen megoldották, a FLIRT kistestvérei (Allegra, Himmelstreppe) mind így működnek. A trükk annyi, hogy az állomáson is van "felszállásjelző".

troglodita Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433541

eplény railway station is megér egy misét, megáll a vonat valahol a világ végén, aztán elindul és szép komótosan áthalad a településen...

Előzmény: GOLAZ111 (433521)
névtelen Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433540

Viszont, ennek van értelme, ha a menetrend miatt úgysem indulhat korábban a következő állomásról?

Elővárosban, sűrű megállóköznél, feszített menetrendnél van ennek értelme?

(egész más egy ritka megállásközű, laza menetrendű mellékvonal, ahol egy árnyalatnyival lassabban meg, ha nem kell megállnia és akkor minden szép és jó).

Előzmény: segélyvonókészülék (433538)
ajm Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433539

Itt nem nagyon kell időt nyerni, inkább égetni kell a felesleges perceket :-D

Ugyanaz a menetidő, mint a mindenhol megállósoknak, szép kifuttatásokat lehet majd csinálni.

A kék Flirtnél kijelzi az ajtónyitó gomb megnyomásával, gondolom nem nagy dolog lenne a pirosak átalakítása.

Előzmény: segélyvonókészülék (433538)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433538

Ha csak a megállunk, ajtót nyitunk, menesztenek, becsukjuk, elindulunk mókát spórolod meg, az is minimum fél perc, de inkább egy. Átstartolással azért elég jól lehet időt nyerni.

Előzmény: norbee601 (433537)
norbee601 Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 433537
És akkor mi értelme az egész "lehet hogy nem állunk meg" mókának?
Előzmény: vrobee (433536)
vrobee Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433536

lehet, hogy ilyen esetben nem 80-nal kell döngetni?

M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433535

Jó a 16-os nem mellékvonal, de a Jenbacher mellékvonali jellegű kiszolgálást végez ott.

Előzmény: M63 010 (433534)
M63 010 Creative Commons License 2016.11.25 0 2 433534

Ausztriában és más országokban is működik, de csak mellékvonalakon. Idehaza meg elsősorban a gysev-nél.

Előzmény: segélyvonókészülék (433532)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433533

Fedvény:

Suvaz=Szvsz

Előzmény: segélyvonókészülék (433532)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 0 1 433532

Suvaz a leszállásjelzős rendszer nem az elővárosba való, inkább a mellékvonalra.

Amúgy sem hoz sokat egy nagyobb sebességű vonatnál, mert annyira mindenképp le kell lassítani, hogy igény esetén biztosan meg tudjál állni.

Meg ugye Murphy, úgyis olyankor lenne sürgős, amikor sokan utaznak, akkor meg nem annyira esélyesek az áthaladások. Pár éve gyűrközünk ilyen vonalakon, ez látszik.

segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 433531

Tudnak. Meg a berregős dezasztrók is.

Előzmény: norbee601 (433529)
norbee601 Creative Commons License 2016.11.25 -1 0 433530
Leszállásjelzős rendszer szerintem inkább a felszállókkal problémás. Ha mondjuk sötét van és esik az eső, döntse el 80-al döngetve hogy van-e ott valaki, aki esetleg utolsó percben botorkál elő mondjuk egy Nagytétény-Diósdon?
norbee601 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 433529
A Talentek ha minden igaz tudnak olyat, Flirtnél se hiszem hogy nagy probléma.
norbee601 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 433528
Elvileg az utolsó ami kapható lesz.
Előzmény: haha 1970 (433526)
gysevic Creative Commons License 2016.11.24 0 0 433527

Ezek szerint rájöttek,hogy elég sok saját emberrel b.....tak volna ki Háros és társai esetében... Lehet,hogy inkább itt kellett volna kipróbálni a le és felszállásjelzős rendszert az elővárosi forgalomban. (Vajon bele lehetne-e annyira nyúlni a Flirt rendszerébe,hogy az ajtónyitó gombot leszállásjelzőként kezelje? Valamilyen szinten most is tárolja a gombnyomást a rendszer,hiszen a gomb ledje visszajelzi,hogy megnyomták...)

Előzmény: lineagialla (433524)
haha 1970 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 433526

Nagy valószinüséggel a menetrend vasutállomásokon lessz kapható ahol üzemel ügyfélszolgálati iroda is a Nav miatt!

Előzmény: 009 (433520)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 433525

Megnéztem egy hasonlóan értelmes beruházást és a helyzet nem reménytelen. 

http://livinginbelgrade.com/new-railway-station-for-belgrade/

Bár ezen a képen annyira nem látszik, de aki ismeri a korábbi helyzetet, annak egyértelmű az előrelépés. Idén januárban átadták a belgrádi Prokop állomás vágányait (a wiki szerint egyet nem, de az is mintha be lenne kötve) és utasforgalmi létesítményeket. Most már ilyeneket is lehet fotózni:

https://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade_Centre_railway_station#/media/File:Prokop_station.jpg

A pénztárak és a várótermek a betonkomplexum belsejében vannak, eléggé parkolóház-szerű kialakítással. Eredetileg a vágányok fölé egy utasforgalmi létesítmény került volna. Ez soha nem épült meg és eredeti formájában nem is fog, mivel építészetileg is elavult és ma már szükség sincs rá. 

Mint látható a munkálatok folytatódnak, szerintem a csatlakozó utak bővítése látható a képen. A járművek mögötti betonvasakkal ellátott izé alatt vannak a vágányok, a városközpont a jobboldalt hátul látható toronyház vonalában. Nagyjából ugyanolyan messze van a mai pályaudvar is, csak a kép baloldalán és semmi nem látszik a környezetéből, mivel sokkal lejjebb van.

Előzmény: attus germanicus (433523)
lineagialla Creative Commons License 2016.11.24 0 0 433524

Na, az engem is érdekelne, ha esetleg valaki tudja, megoszthatná.

De ahogy nézem, még mindig nem teljesen letisztult a dolog (illetve talán már most?):

https://www.mavcsoport.hu/sites/default/files/upload/page/2016-2017_nyomas_kozbeni_valtozasok.pdf

Előzmény: 009 (433520)
attus germanicus Creative Commons License 2016.11.24 0 1 433523

A Deutsche Bahn be akarja perelni Stuttgartot és Baden-Württemberget. A per tárgya az új stuttgarti vasútállomás. Ennek finanszírozásáról még 2009-ben megállapodott a három fél, de akkor 4,5 milliárd euró volt a tervezett költség. A DB ezt azóta megemelte 6,5 milliárdra (és ez a mai hivatalos álláspont, egyes vizsgálatok szerint közelebb lesz a végeredmény a 9 milliárdhoz). 

A város és a tartomány viszont bejelentették, hogy ők tartják magukat a 2009-es megállpodáshoz, azon felül azonban egy árva centet sem hajlandóak fizetni, a költségtúllépést szerintük teljes egészében a vasútnak kell viselnie. A DB persze ezt nem így látja, és most bírósághoz akar fordulni az ügyben. 

MBman Creative Commons License 2016.11.24 0 0 433522

Köszönöm  A hetés IC miatt ezek szerint.

Előzmény: haha 1970 (433519)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.24 0 2 433521

Eredetileg ezzel a vonattal utaztam volna, de aztán a párás idő, és mert nem csatlakozik a gyorsvonathoz mégsem így alakult. Jegyem volt Eplényig, támogattam a mellékvonalak ügyét. 

Kisétáltam Jutaspusztára és az első tankos átjárónál lefotóztam a vonatot. Élmény volt mozdonyos vonatot látni oszlop és falmentes környezetben.

Veszprémben milyen biztosítóberendezés van? Egy nagyon régit láttam az állomáson.

009 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433520

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni, hogy az új menetrendet papíralapon mikortól és hol lehet majd kapni?

megtisztelő válaszotokat köszönöm!

009

haha 1970 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433519

Ezt komolyan kérdezted,ha igen akkor válaszolok rá! Ez a vonat  vasárnap kivételével mindennap közlekedik,igazábol vasárnap is csak akkor más vonatszámmal mert akkor gyorsvonati megállással máskor pedig személyvonatival! Egyébként ez közvetlen vonat Déli-Zalaegerszeg között és a 9006-os Szombathelyi vonat végén jönnek Bobáig!

Előzmény: MBman (433517)
István Gyuri Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433518

Közlekedik.

Csak sulivasárnapokon nem megy, akkor egy ritkább megállású személyvonat közlekedik, hogy a plusz IC elférjen.

Előzmény: MBman (433517)
MBman Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433517

Ez a vonat most közlekedik most szombaton (11.26), vagy sem?

hmsoft Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433516

Mit tud a képen látható pályaelem?

UKSzPSZ, vagyis kisiklásdetektor. Tipikusan jelzők környékére telepítik, hogy a karbantartást egy füst alatt meg lehessen oldani.

hm

Előzmény: Muurola (433508)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433515

+ 806...

Előzmény: martinaxe7 (433514)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433514

9304 + 68 emiatt késik?

Előzmény: smith (433513)
smith Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433513

Két hete. Most csak kiemelték.

Kiemelték a bombát a Dunából Budapesten

A Rákóczi híd környékén továbbra is korlátozzák a forgalmat. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: martinaxe7 (433512)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.11.23 -1 0 433512

II. világháborús robbanótestet találtak a Duna Rákóczi híd alatti szakaszán.

nazareth Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433511

Moszkva mellett is lóghatnak le nem oda való dolgok a vonatokról, nem? :)

Előzmény: Muurola (433510)
Muurola Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433510

Végső soron nem kizárt... :) De én ezt Moszkva mellett fotóztam.

Előzmény: e94 02 (433509)
e94 02 Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433509

Se orosz, se vasúti, se szakértő nem vagyok, de ez egy "Dragging Equipment Detector"-nak néz ki.

https://en.wikipedia.org/wiki/Defect_detector

https://youtu.be/3Sow8O1_ZNA?t=9m28s

Előzmény: Muurola (433508)
Muurola Creative Commons License 2016.11.23 0 0 433508

Orosz vasúti szakértő(k)! Mit tud a képen látható pályaelem? Vonatbefolyásolás?

JCSABA Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433507
Előzmény: vonatozó (433505)
bzmot398 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433506

Szia!

Én is elkérhetném a SZVÖR-t?

Előre is köszönöm!

Mail-em publikus.

Előzmény: rutthin (433482)
vonatozó Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433505

Mikor lesznek a nemzetközi vonatok (zöld oldalak) feltöltve a honlapra?

Előzmény: gmarc (433494)
vonatozó Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433504

Küld át nekem is légyszi a szvört!

Köszi

Előzmény: rutthin (433495)
Aln 663 1189 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433503

Közben látom írtad, bocsánat! 

Előzmény: Aln 663 1189 (433502)
Aln 663 1189 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433502

Pedig nincs:

_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433501

Na ja. De amikor az 1.3-ason azt mondja ezekre a kérdésekre az oktató, hogy "ezt a tervezők úgyis tudják", akkor az ember kicsit elszomorodik. Mert a Rájár jelzés az tényleg fontosabb...

Előzmény: r1232 (433479)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433500

Átdobnád nekem is a SZVÖR-tervezetet?

István Gyuri Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433499

A burgaszi benne van a 120-ason Lőköstől kezdve, addig meg egy ütemessel megy együtt, ráadásul vissza Békéscsabáig meg van hirdetve korlátozás nélkül, tehát ez nem jó példa...

Előzmény: rutthin (433498)
rutthin Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433498

Adria, Burgasz-i pl.

Előzmény: István Gyuri (433496)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433497

Miért,a balról nem lehet oda menni?Van neki rendes neve.

Előzmény: sörösgigant (433484)
István Gyuri Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433496

rutthin: Több nemzetközi vonat sem a közszolgáltatás része, mégis benne van...

Konkrétan?

rutthin Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433495

A 20-25 mezőkben benne kellene hogy legyen! 

Több nemzetközi vonat sem a közszolgáltatás része, mégis benne van...

Előzmény: gmarc (433494)
gmarc Creative Commons License 2016.11.22 0 1 433494

A zöld oldalakban benne lesz. Nem alap közszolgáltatás része, azért nincs benne a közszolgáltatási menetrendben (fehér oldalak). 

Előzmény: rutthin (433493)
rutthin Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433493

Tényleg nincs benne...akkor vagy lemondták az utolsó pillanatban, vagy majd a nyári módosításban lesz benne!

Előzmény: Aln 663 1189 (433491)
kisebbségi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433492

Állítólag Nagykanizsán a VI. vágányig fény egyéni kijárati jelzők vannak az ABC nagy betűivel jelölve. Most akkor azok milyen jelzők ? Vagy tényleg ennyire hülye a forgalom a saját dolgaiban ?

Előzmény: István Gyuri (433487)
Aln 663 1189 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433491

Nincs feltüntetve. 

Előzmény: rutthin (433490)
rutthin Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433490

Mert kimaradt?

Tudtommal lesz, együtt a rijekai kocsikkal, naponta!

Előzmény: Aln 663 1189 (433489)
Aln 663 1189 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433489

Nem tudod az Isztria véletlenül maradt ki a pdf menetrendből? Vagy valami változás van? 

Előzmény: rutthin (433486)
haha 1970 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433488

Elméletileg publikus már! :)

Előzmény: rutthin (433486)
István Gyuri Creative Commons License 2016.11.22 0 1 433487

sörösgigant: Azért a nagy kedvencem a Cegléd balról a magasfogadóra felvezető vágányon az M jelű térközjelző ami mindíg vörös...

Már megint? Néhány éve pedig megcsinálták...

"milyen vonalismereted van "

Ez itt azért is érdekes kérdés, mert ez nem számít önálló vonalnak (ellentétben a Kőbánya kiágazás - Rákos nyúlfarknyi szakasszal, vagy a nyíltvonal nélküli Soroksár - Soroksár-Terminál állomásközzel), így oda - gondolom én - egy Abony-Szolnokra érvényes VOI-val lehet közlekedni...

Előzmény: sörösgigant (433481)
rutthin Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433486

Nem publikus a mailod! :-)

Előzmény: haha 1970 (433485)
haha 1970 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433485

Ok.Köszi,nem tudnád elküldeni nekem a "Szvört'?

sörösgigant Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433484

Fedvény: Cegléd jobbról...

Előzmény: sörösgigant (433481)
GOLAZ111 Creative Commons License 2016.11.22 0 1 433483

Azért vannak Budapesten is érdekes dolgok. A Déliben pedig nemrég a Bb felépítmény/síndiagnosztikai csodajárgány járt. De a hagyományosan a Nyugati a legunalmasabb, ez tény.

Előzmény: troglodita (433401)
rutthin Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433482

Biztos vagy bent hogy a 949-es Gyseves szerelvény lessz,hiszen jelenleg is "román csoda" és semmi köze a Gysevhez!

A jelenlegi SzVÖR tervezet szerint (sajnos) igen!

Alig marad egy-két vonat amiben Sm-i kocsik (20-70; 19-71) lesznek, a nagyobb hányadát a vonatoknak a GySEV fogja kiállítani.

Előzmény: haha 1970 (433272)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.22 0 1 433481

Azért a nagy kedvencem a Cegléd balról a magasfogadóra felvezető vágányon az M jelű térközjelző ami mindíg vörös...Alumínuma vagy a Jóisten tudja milyen színű árbocon. Ugye mint végig fehérárbocos tárközjelzőnek, a szelvényszámnak kellene rajta szerepelni, de nem ! Tanult cimborád leqrt egyszer máshol, az elhagyott galaxisban, hogy "milyen vonalismereted van " ? Teszek rá  mert a voihoz nem tartozik minden retek csonka, Istenvalaga, de ha már vizsgakérdés a jelzők jelölése, betűzése akkor jó lenne ha az illetékesek úgy jelölnék ahogy kell. Persze azóta is járok arra de nem vagyok rest  rárádiózni a toronyra, hogy....

Előzmény: segélyvonókészülék (433480)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433480

Nem csak ott.

Igaz a szép, új 30a-30 nem volt meg. Nem lehet mindenki fehérvári. :)

De nost akkor hogy van azzal a dologgal, hogy ahova bemegyünk, onnan valahogy ki is kell menni? Mert efelett gálánsan elsiklottál. ;) 

Előzmény: r1232 (433472)
r1232 Creative Commons License 2016.11.22 0 1 433479

Ezért írtam, hogy ez minden érintett terület sara, nem csak eggyé. Mert a szabályokat mind a tervezőnek, mind a jóváhagyónak, mind az üzemeltetőnek tudni és alkalmazni kellene..

Előzmény: _Nyuszi (433478)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433478

A forgalom miért nem szól, ha nem jó? Mert akik döntenek ilyenekben, azok már elfelejtették az utasítást?

Előzmény: r1232 (433477)
r1232 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433477

Elhiszem, hogy tudsz mutatni.

De ez csak azt bizonyítja, hogy a biztbernél vagy aki illetékes ebben, nem tudják, vagy nem is akarják alkalmazni az utasítás szerinti jelöléseket. Mindkettő elég nagy baj (az is, ha a többi szakszolgálat sem tudja és az is, hogy ezt pl. a hatóság eltűri..)

Előzmény: _Nyuszi (433475)
r1232 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433476

Nekem nem rémlik ilyen sem Martonban (főleg a K1-en mi értelme lenne?), sem Fehérváron. Azok a feloldók mind a bejárati jelzőkön vannak. Egyébként az utasítás szerint csak bejárati, fedezőjelzőn lehet feloldó. De Fehérváron is egy kupleráj és nem az utasításnak megfelelő a jelzők jelölése.

Győrben ritkán járok, de nem a gyárvárosira gondolsz? Tippem szerint azok ugyanolyan félrejelölt jelzők, mint a kelenföldiek, és valójában azok az elágazás bejárati jelzői. Ha nem erre, akkor nem tudom. De itt is igaznak látszik, hogy nem az utasításnak megfelelő a jelzők jelölése..

Előzmény: _Nyuszi (433473)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433475

Mutassak olyan Tx jelű tolatásjelzőt, amin a jelzőárbócon a kék nincs megszakítva, de nem biztosított?

Mutassak ugyanilyent, csak biztosított formában?

Azokkal a törpékkel mi a helyzet, amiknek nincs kis táblácskájuk (mert elég sok ilyen is van)? Te mondjuk, mint mozdonyvezető, honnan ismered fel a nem biztosított törpe tolatásjelzőt?

(A Déliben egyébként a törpék Tk2/1, Tk2/2, illetve Tk3/1, Tk3/2 nevekre hallgatnak.)

Előzmény: r1232 (433471)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433474

"Azt semmi sem tiltja, hogy nagyobb karaktereket rakjunk rá... Egyébként még 120-nál sötétben is olvasható. :-)"

Vállalati szabvány határozza meg a betűk és számok méretét (és azt is, hogyan kell elhelyezni azokat a jellegtáblán). - megjegyzem, eléggé undorító.

Előzmény: r1232 (433466)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 433473

Győrben a K14a, K15a, V2a, V3a, de a 30a-n is van szerintem (Marton K1, Fehérvár V2m, V2h, V5m, V6m, ha jól tudom).

Előzmény: r1232 (433467)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433472

Ja, aki csak az 1-es vonalon járt... :p

Előzmény: segélyvonókészülék (433469)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433471

Nincs már külön törpe tolatásjelző, csak (fény)tolatásjelző, ami lehet törpe is.

Egyébkét az alacsony növésű tolatásjelzőn az kék téglalap jelzi a biztosított voltát (ugye a régi utasításban benne volt, hogy törpe tolatásjelző csak biztosított lehet és a Déli pályaudvari alagúti mint különleges, egyedi esetként volt és van most is ismertetve).

Egyébként a nem biztosított tolatásjelzőt mindig T+arabszámmal kell jelölni, tehát ha nem így van jelölve, hanem az E, B vagy J valamelyikével, az biztosított. Nem bonyolult ez sem. :-)

Nekem ez nem egyértelműen következik a függelékből (és másnak sem egyértelmű).

Pedig ez egyértelműen le van írva (Függelék 8.4 2. és 3. bekezdés)! Nem értem, ezen mit lehet másként érteni?

Igazából ezek a problémák pont azért merülnek fel, mert nem egyértelműek a szabályok.

A legutóbbi módosításokkal ezek a szabályok egyértelműsítve lettek (vannak még nyilván hiányosságok, de nem ebben). Csak alkalmazni kellene, következetesen. Hogy ez még miért nem ment át a fejekben...?

Előzmény: _Nyuszi (433462)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433470

Ezt még egy darabig, bár vörös alapon a fekete sötétben, hát...

Ez meg a táblás történet (bejárati jelző).

Előzmény: segélyvonókészülék (433469)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433469

Egyébként még 120-nál sötétben is olvasható. :-)

Hol??? A vadiúj 30a-n? Meddig?

Ember, én még életemben nem láttam fehér árbocos térközjelzőt, csak szürkét, vagy rozsdavöröset (sok helyütt de facto nincs árboclap, csak a meztelen oszlop, onnan kéne tudnod, hogy az fehér akar lenni). Bizonyos vörös-fehér-vörös árbocos jelzők árbocáról már régészek sem mondják meg, hogy az valaha tartalmazott vörös festékanyagot is.

Hatósági vizsgán, nem mostanin, és nem vicces fiúkkal szemközt is szürke árbocosnak definiáltam a térközjelzőt, amire rámszóltak, hogy "Na!", erre annyit válaszoltam, hogy csak egy fehéret mutassanak, mert én olyat még nem láttam. Megegyeztünk egy "elméletileg fehér - gyakorlatilag szürke" kompromisszumban.

Előzmény: r1232 (433466)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433468

Budapest-Déli, teher vágánycsoport. Csak az 1. és 2. vágányon van főjelző a páratlan vonatok részére (ami itt éppen második bejárati jelző lett), a többi vágánynál nincs. Nem is mindig sikerül megállni a Kelenföld felől bejáró szerelvényvonatnak a figyelembe jövő biztonsági határjelzőnél...

Rengeteg szolgálati hely vonatfogadó vágánya létezik egyéni kijárati jelző (vagy akár csoport, vagy bármilyen jelző) nélkül.

A biztonsági határjelző előtt a vonatot meg KELL állítani, ez pont olyan, mintha ott vörös jelző lenne.

Az más kérdés, hogy mi itthon nem használunk "vágányút vége" táblát, tolatást megtiltó táblát, vagy hasonlókat, a nem feltűnőségükről közismert kődarabok megtámogatására, melyeket gaz, törmelék, por, és csapadék könnyen elfed. Más vasutak használnak, de olyanok is vannak, akik - hozzánk hasonlóan - nem.

Azzal végképp nem lehet mit kezdeni, ha valaki nem tudja, meddig mehet a vonatával - ez, sok más itt emlegetett esettel ellentétben - szvsz nem az utasítások hibája, vagy logikátlansága.

Előzmény: _Nyuszi (433465)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433467

Erre kérnék konkrét példát, mert hívójelzés feloldó csak bejárati/fedező jelzőn lehet tudtommal.

Előzmény: _Nyuszi (433463)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433466

Proliknak, egyszerűen. 1. Bejárat, 2. Bejárat, 3. Bejárat, 1. Kijárat, 2. Kijárat, Fénysorompót fedező jelző, stb...stb..

De hát ez van, jó reggelt! Pontosabban utasításban definiálva van, csak nem mindenhol sikerül betartani! Az alapok meg vannak, csak normálisan kellene építkezni rá.

te meg a százzal guruló vonatból az ismert fenntartási viszonyok mentén dekódold a sokkarakteres halmazt?

Azt semmi sem tiltja, hogy nagyobb karaktereket rakjunk rá... Egyébként még 120-nál sötétben is olvasható. :-)

ha valami egyszerűen felfogható, logikus, és érthető.

De ez egyszerűen felfogható, logikus és érthető. :-)

Előzmény: segélyvonókészülék (433458)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433465

"Kijárati jelző nélküli állomás esetén a bejárati vágányút végét (egyéb híján) egyértelműen megjellöli a biztonsági határjelző. Legkésőbb ennél (felhatalmazás hiányában) a behaladó vonattal meg kell állni."

Budapest-Déli, teher vágánycsoport. Csak az 1. és 2. vágányon van főjelző a páratlan vonatok részére (ami itt éppen második bejárati jelző lett), a többi vágánynál nincs. Nem is mindig sikerül megállni a Kelenföld felől bejáró szerelvényvonatnak a figyelembe jövő biztonsági határjelzőnél.... De nem baj, jó az úgy, elvégre tavaly is ilyen volt. És ez az 1950-es évek óta elmondható minden évben....

(A kijárati jelző előjelzőjével sem tud nagyon mit kezdeni az utasításrendszerünk, mert ilyen formában nem ismeri.)

Előzmény: segélyvonókészülék (433460)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433464

Igen. VU alapján

VU alapján bármit csinálhatsz.

Előzmény: r1232 (433459)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 1 433463

"Hívójelzés esetén, főleg, ha hívó feloldó is van, például szerepe van az ellenkező irányú bejárati jelzőnek. Szóval ez nem ilyen egyszerű, ahogy gondolod."

Főleg, ha a Hívójelzés feloldása jelzés kijárati jelző hátlapján található...

Előzmény: r1232 (433457)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 1 433462

"Az, hogy egy tolatásjelzőt hogyan jelölsz, az nekem mint mv-nek lényegtelen, ami lényeg, az az árbóc színezés (biztosított vagy sem)."

Hogyan különböztetsz meg egy biztosított és egy nem biztosított törpe tolatásjelzőt? Hogyan jelölöd az árbócszínezését?

"első kijárat a Kx, a továbbiak Kxa, Kxb, stb jelölésűek lennének"

Nekem ez nem egyértelműen következik a függelékből (és másnak sem egyértelmű).

"Mint ahogy azt sem, hogy fedezőjelzőt nem térközjelzőként jelölünk, erre is van egyértelmű szabály (nagybetű+f), illetve második bejárati jelzőt nem kijáratként (ez mind Kelenföld környéki példa)."

Egyezik.

Igazából ezek a problémák pont azért merülnek fel, mert nem egyértelműek a szabályok. Mottó: "Megmagyarázni én is meg tudom, én nem értem!" ©Déri János

Előzmény: r1232 (433454)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 -1 0 433461

Van TH tábla?

Nem jellemző.

Akkor állomásra minek?

Előzmény: r1232 (433459)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433460

Egy állomás területe is a bejárati jelzők közötti terület. Nincs ebben semmi különbség. Pont ugyanúgy, mint egy kijárati jelző nélküli állomás esetén..

Kijárati jelző nélküli állomás esetén a bejárati vágányút végét (egyéb híján) egyértelműen megjellöli a biztonsági határjelző. Legkésőbb ennél (felhatalmazás hiányában) a behaladó vonattal meg kell állni.

A te pályaelágazásodban mi jelöli a bejárati vágányút végét, és miként kapsz felhatalmazást a kihaladásra?

Mert az állomás bejárati jelzője önmagában SOHA nem elég ahhoz, hogy az állomásból ki is haladhass.

Előzmény: r1232 (433457)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433459

Ha szerinted van területe, akkor a területén lehet tartózkodni

Igen, lehet.

Tolatási mozgást végezhetsz ott?

Igen. VU alapján (pl. Érd-elágnál az Érd-Tárnok átállós meneteknél, először behaladsz az elágazásba, majd az ott szolgálatot teljesítő fszt utasítására haladhatsz ki a másik bejárati jelző elé).

Van TH tábla?

Nem jellemző.

Előzmény: segélyvonókészülék (433455)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433458

Nem-nem-nem!

Nem erre gondoltam!

Proliknak, egyszerűen. 1. Bejárat, 2. Bejárat, 3. Bejárat, 1. Kijárat, 2. Kijárat, Fénysorompót fedező jelző, stb...stb..

Én is tudom, hogy miként jelölik a sógorok a jelzőket. Tudom, hogy pl. H4 jelző az a kezdőpont felé mutató kijárati jelző a 4. vágányon. Rá van festve a fekete jelzőlapra fehér festékkel.

Ettől függetlenül komplikáltabb szolgálati helyeken ott virít a fényvisszaverő AS tábla (kijárat), vagy ha a jelző másféle szerepet is betölthet, akkor nyíllal, hogy AS(függőleges nyíl) - ZS (vízszintes nyíl), hogy a proli ne keveredjen el.

Mert, ahogy _Nyuszi is írta, nagybetű, kisbetű, szám, kutykurutty, az se érti, aki odarakta, te meg a százzal guruló vonatból az ismert fenntartási viszonyok mentén dekódold a sokkarakteres halmazt?

Bár, igaz is, dekódold csak, láthatólag elégedett vagy a status quo-val.

Valahogy az az érzésem, a vasutas nem érzi jól magát, ha valami egyszerűen felfogható, logikus, és érthető.

Belevesztünk a saját frazeológiánkba, és marhán úgy érezzük, hogy ez valami rózsakeresztes kör, ahol a saját szimbólumrendszerünket olyannyira cirádássá kell tenni, hogy az egy nem beavatott csak évek során legyen képes így-úgy elsajátítani, ha, és amennyiben.

Miért?

Előzmény: r1232 (433456)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 1 433457

Egy állomás területe is a bejárati jelzők közötti terület. Nincs ebben semmi különbség. Pont ugyanúgy, mint egy kijárati jelző nélküli állomás esetén..

Hívójelzés esetén, főleg, ha hívó feloldó is van, például szerepe van az ellenkező irányú bejárati jelzőnek. Szóval ez nem ilyen egyszerű, ahogy gondolod.

Előzmény: segélyvonókészülék (433453)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433456

A jelző jellegtábláján. Tudod, a K vagy V jelölések+vágányszám, vagy csoport esetén egy cs. Ebből még azt is tudod, hogy a vonal kezdő, vagy végpontja felé haladsz. :p

Előzmény: segélyvonókészülék (433452)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433455

Elnyelte a zindex, megpróbálom rekonstruálni:

Ha be- és kihaladsz, akkor a behaladást a bejárati jelző tiltja/engedi meg, igaz? A kihaladással mi a helyzet?

Ha szerinted van területe, akkor a területén lehet tartózkodni (egy állomásén, aminek tényleg van be- és kijárata, lehet). Oké! Ha nem férsz ott el, akkor túlhosszú vagy? Tolatási mozgást végezhetsz ott? Van TH tábla?

Még ragozhatom, ha szeretnéd. Bukfenc, akárhogy is, ellentmondásos.

Előzmény: r1232 (433450)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433454

Utasítás szerint nincs már törpe tolatásjelző, csak tolatásjelző! Az, hogy egy tolatásjelzőt hogyan jelölsz, az nekem mint mv-nek lényegtelen, ami lényeg, az az árbóc színezés (biztosított vagy sem).

Nem így a főjelzőknél, ott már lényeges a helyes elnevezés!

A több kijárati jelzőknél tudtommal egyértelmű a szabály (első kijárat a Kx, a továbbiak Kxa, Kxb, stb jelölésűek lennének), csak épp nem sikerül ezt sem betartani.

Mint ahogy azt sem, hogy fedezőjelzőt nem térközjelzőként jelölünk, erre is van egyértelmű szabály (nagybetű+f), illetve második bejárati jelzőt nem kijáratként (ez mind Kelenföld környéki példa).

Ha a jelzőárbóc festésének forgalomszabályozó szerepe van, akkor mi van azokkal az - eredetileg árbócos - jelzőkkel, amiknek nincs árbócuk, ezért a jellegtábla a jelzőlap mellé van helyezve?

Semmi, a jellegtábla megfelel az árbócszínezésnek. De erre az utasítás is kitér. Ez mondjuk tényleg lehetne javítani, mert egy jelző szerepét a jellegtábla színe és nem az árbócszínezés, ami jellemzően szürke, határozza meg. Persze vannak még helyek, ahol maga az árbóc van festve a jellegnek megfelelően, de egyre kevesebb. Maradjunk annyiban, hogy ez egy régről megmaradt zsargon.

addig ennél sokkal fontosabb dolgok nincsenek rendbe téve.

Ezek kivételesen rendbe vannak téve. Már csak be kellene tartania az illetékes szakszolgálatnak, mert a gond itt van, hogy még új telepítésnél sem sikerül...

Előzmény: _Nyuszi (433446)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433453

És az a terület miképpen értelmezhető egy állomáshoz viszonyítva?

Ugyanúgy?

Szvsz semmiképpen.

A jelző fedezi az egy darab váltót, amiről ha lehaladtál, ismét nyíltvonalon vagy.

Ez mindenféle miskulancia nélkül a legegyszerűbb megoldás.

Előzmény: r1232 (433450)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433452

Olyan tábla, hogy "kijárati jelző"?

Hol?

Előzmény: r1232 (433449)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433451

Vagy hogy hívjuk azt a nyíltvonalat ami összeköti a 2 váltót?

Az már két (sőt három) darab elágazás. Közöttük pedig nyíltvonal van.

Így a legegyszerűbb.

Mert nem feltétlenül kell két darab váltó. Egy is elég, folytatás a nyíltvonal, és majd egyszer, egy szolgálati hely.

Előzmény: 1047 005-2 (433448)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433450

Namost egy elágazáson áthaladsz, oda nem be- és onnan nem kijársz.

Nem, egy elágazáson nem át, hanem be és kihaladok. Mivel az elágazásnak is van területe, nevezetesen a bejárati jelzői között (amikből a legegyszerűbb esetben 3-nak kell lenni), ennek ugye bizonyos forgalmi helyzetekben van jelentősége. Csak épp kijárati jelző nincs (mert nincs értelme).

Előzmény: segélyvonókészülék (433444)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433449

A jelzőre kellene biggyeszteni egy táblát, hogy ez a jelző most mi, a forgalomszabályozó szerepét illetően (Kijárati- Bejárati, stb.). Nyilván ott, ahol ennek jelentősége van, nem meg egy egyvágányú vonal kétvágányos állomásán.

Van ilyen tábla és az utasításnak megfelelő jelölés esetén a jelző funkciója is egyértelműen azonosítható. A probléma ezen jelzések nem megfelelő alkalmazásával van.

Előzmény: segélyvonókészülék (433445)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433448

"Namost egy elágazáson áthaladsz, oda nem be- és onnan nem kijársz."

Namost egy elágazási váltón áthaladsz,az elágazásba be- és onnan kijársz.Vagy hogy hívjuk azt a nyíltvonalat ami összeköti a 2 váltót?

Előzmény: segélyvonókészülék (433444)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433447

Támogatnám azt a megoldást, hogy a forgalom jelölgesse be magának a terveken, hogy melyik jelzőt hogyan akarja elnevezni, ne a színes lámpás szakszolgálatnak kelljen kitalálni. Elhiheted, hogy a biztberest sem érdekli (és nem is mindig érti) az összefüggéseket, utóbbira talán én is jó példa vagyok.

Előzmény: segélyvonókészülék (433445)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 2 433446

Érdekes kérdést vetettél fel. :)

Ha két biztosított tolatásjelző van egymás után, de nincs közöttük váltó, akkor hogyan kell elnevezni őket? Mondjuk E2 lenne mindkettő, de ugye ketten vannak (Hűvösvölgy). Ugyanez a kérdés mondjuk az SR2 előtt lévő törpök esetén is fennáll (pl. Gyékényes). És még egy: a Déli alagútjában lévő nem biztosított törpe tolatásjelzőkkel mi a helyzet?

Második és további kijárati jelzőknél bejön a kisbetűs elhatárolás. Melyik kapja az "a" jelölést? Az első vagy a második? (z.B. valahol a sorrend K2, utána pedig a K2a, máshol pedig az első a K2a, a második a K2b.) (Ráadásul ez a kisbetűzés a térközjelzőknél a helyes/helytelen vágányra utal, célszerűbb lett volna a /1, /2 jelölés...)

Hogyan kell jelölni az egy jelzőárbócon lévő, egyirányba néző (iker) fényjelzőket (Nyíregyháza)?

Ha a jelzőárbóc festésének forgalomszabályozó szerepe van, akkor mi van azokkal az - eredetileg árbócos - jelzőkkel, amiknek nincs árbócuk, ezért a jellegtábla a jelzőlap mellé van helyezve?

-----------------

Ezek szőrszálhasogatós kérdések, de nagyon jól mutatja szerintem, hogy miközben a vizsgán azon megy a vita, hogy akkor az most "rézsútos kék sáv", vagy "ferde kék csík", addig ennél sokkal fontosabb dolgok nincsenek rendbe téve. Mert mára eljutottunk odáig, hogy minden lehetséges verzióra próbálunk írni egy szabályt, de közben tele van a hálózat kivételekkel. Ami nem baj, csak ha nem végtelen mennyiségű szabályt alkotnánk, hanem elveket adnánk a dolgozók kezébe, akkor lehet, hogy mindenki boldogabban kelne fel reggelente.

Előzmény: r1232 (433442)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433445

Hát ha még a jelzők jelölései is követnék az utasításban leírtakat

A jelzőre kellene biggyeszteni egy táblát, hogy ez a jelző most mi, a forgalomszabályozó szerepét illetően (Kijárati- Bejárati, stb.). Nyilván ott, ahol ennek jelentősége van, nem meg egy egyvágányú vonal kétvágányos állomásán.

És akkor jelölgesse a színeslámpás szakszolgálat, ahogy neki jólesik. Mi közöm nekem az ilyesmihez? Max. annyi, hogy ha kapok egy ÍR-t, hogy x állomás Ubul 4 sz. jelzője használhatatlan, akkor el tudjam olvasni a jelzőn, hogy az az Ubul 4, vagy nem az az Ubul 4. Egyértelmű azonosításra szolgál, akkor és ott.

A t.kömnek se hiányzott vizsgán, hogy még ezzel is foglalkozni kellett. Minek?

Előzmény: r1232 (433442)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433444

Ebben sajnos nem a nevezéktan a leggyengébb láncszem.

Ez igaz.

De ha a definiciós rész nincs rendben, akkor elég nehéz elkezdeni építkezni.

Ilyen alapon kilőhető lenne a fedezőjelző megnevezés.

Logikusan bejárati jelzője annak a szolgálati helynek lenne, amelynek kijárata (akár kijárati jelzője) is van.

Namost egy elágazáson áthaladsz, oda nem be- és onnan nem kijársz.

Az elágazás kvázi egy darab váltó (lényegében egy pont a vonalon, amely pontot logikusan egy fedezőjelző fedez), amely előtt még itt vagy, és amelyen áthaladva már amott vagy.

Ezzel szemben egy állomásnak van területe, amely forgalmi szempontból jóval komplexebb, mint egy "erre megyek - arra megyek" történet.

Előzmény: 1047 005-2 (433438)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433443

Jelenleg is többközpontos, pontosabban a forgalmi irodába költözött a II. torony (ott van a feloldóblokk és az emeltyűk is), az I. torony pedig kulcsrazárva várja, hogy történjen valami (bár azt nem tudom, hogy miért kell a blokkmező, ha egy ember van szolgálatban ott).

Én annyit szeretnék, hogy tűnjön el a villamos blokkszekrény, és legyen kulcsfüggés a torony és a forgalmi között.

Az általad vázolt főkulcsos játék sem rossz ötlet, sőt. Bár jelen formában ennek a szolgálati helynek semmi értelme..

Előzmény: Divrotcé (433432)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433442

Nekem igen (ott elöl) van fűtés, WC, folyóvíz, ágy. Mi kell még? :-)

Ez kivételesen nem akkora kupi. Hát ha még a jelzők jelölései is követnék az utasításban leírtakat (ez viszont nem az utasítás, hanem az azt nem, vagy nem jól alkalmazók sara)..

Előzmény: segélyvonókészülék (433441)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433441

Tudom, meg a bézé kényelmes...

Kupi az egész, csak már megszoktad.

Előzmény: r1232 (433439)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433440

"Egy dolog a lényeg, hogy az adott jelzőnek ki a kezelője."

Ki,hát természetesen a forgalomszabályzó személy.(vicc)

Előzmény: r1232 (433437)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433439

Semmi komplikáció nincs ebben.

Előzmény: segélyvonókészülék (433433)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433438

"Egységes nevezéktan, egységes hozzárendelés, egységes szabályozás."

Ebben sajnos nem a nevezéktan a leggyengébb láncszem.

Ilyen alapon kilőhető lenne a fedezőjelző megnevezés.

Előzmény: segélyvonókészülék (433436)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433437

Egy dolog a lényeg, hogy az adott jelzőnek ki a kezelője. A többi nem annyira lényeges.

Előzmény: 1047 005-2 (433428)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 1 433436

Ha a véleményemre vagy kíváncsi, azt már elmondtam, de nosza, begépeltél tőled merőben szokatlanul 17 karaktert, plusz a szóközöket csak miattam, így én sem leszek rest még egyszer ideírni: :)

Egységes nevezéktan, egységes hozzárendelés, egységes szabályozás.

Ez kinéz valahogy.

A többi gittegyleti gyűlésekre való, nem vasúti utasításokba.

Előzmény: 1047 005-2 (433435)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433435

"Nekem? Nekem kedves kollégám a 9 is páros."

Nem ez volt a kérdés!

Előzmény: segélyvonókészülék (433433)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433434

"Ennek történelmi okai vannak."

Értem. :)

Konklúzió: vagy legyen állomás, és legyen ott fszt., vagy legyen táblás megállóhely nyíltvonali önműködő sorompóval, bakter nélkül.

Hát nem? De. Vagy nyíltvonali tekerős sorompó, és akkor a bakter se lesz munkanélküli. :)

Előzmény: _Nyuszi (433427)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433433

Miért nem mindegy...

Nekem? Nekem kedves kollégám a 9 is páros.

Én a helyetekben utálnék komplikáltabbnál komplikáltabb elméleteket magolni minden vizsgára egy amúgy rém egyszerű szisztéma leírásaként. De ha nektek ez így jó, hát nekem se fáj, elhiheted!

Előzmény: 1047 005-2 (433428)
Divrotcé Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433432

Hát, a mechanikához hozzányúlni nem szeretnek. Sajnos.

Erről megfeletkeztem. Akkor nem is szóltam. (Többközpontos volt eredetileg?)

Meg ha a sorompó-jelző kapcsolat miatt fontos minden páros vonatnál a jelzőkezelés, akkor a főkulcs félig-meddig mintha okafogyottá is válna.. Nem?

Nem. A főkulcs csak a váltókat fogja (úribb helyeken egy-egy váltókörzetet). A jelző pedig tőle függetlenül kezelhető tetszés szerint.  

Előzmény: _Nyuszi (433430)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433431

Jöhet mailben is. ;)

Előzmény: Vendégsín (433425)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433430

Hát, a mechanikához hozzányúlni nem szeretnek. Sajnos.

Meg ha a sorompó-jelző kapcsolat miatt fontos minden páros vonatnál a jelzőkezelés, akkor a főkulcs félig-meddig mintha okafogyottá is válna.. Nem?

Előzmény: Divrotcé (433429)
Divrotcé Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433429

Így a szomszéd állomás forgalmi szolgálattevője ellenőrzést tud gyakorolni Előszállás felett (szerintem mondjuk nem, de nem is dolgozom olyan helyen, hogy az én véleményem számítson).

Konklúzió: vagy legyen állomás, és legyen ott fszt., vagy legyen táblás megállóhely nyíltvonali önműködő sorompóval, bakter nélkül.

A szomszéd állomások őrizte főkulcs éppen kiment a divatból?

Előzmény: _Nyuszi (433427)
1047 005-2 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433428

"Ez megin csak katyvasz, mer' így hívjuk, de annak minősül, de ha, akkor meg qtyafüle."

Miért nem mindegy,hogy miként nevezi a MeSe könyv?Változott valami,hogy Fradiban nem elág fedezőjelzők vannak hanem bejáratiak?

A Mercedes ipvk is megépült vörös-fehér árbocú főjelzőkkel,majd egy csettintésre bejárati jelzők lettek.Az égvilágon semmi nem változott közlekedésileg.

Előzmény: segélyvonókészülék (433421)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433427

"Ennek történelmi okai vannak."

Ott valamikor állomás volt, egy mellékvágánnyal és két fővágánnyal. Aztán teltek az évek, mind a négy váltót kiszögelték, és maradt egy állomási teljes csapórudas sorompó (ezért kell a váltókezelő), ami az állomási biztosítóberendezéssel szerkezeti függésben van. A kezdőponti oldalon a bejárati/fedező jelző hátán ezért nincs pont.

Viszont a vágányútoldó funkciókat kikötötték, ezért a lezárt vágányút nem fog oldódni, így nem kell forgalmi szolgálattevő sem, aki a jelzőállításhoz hozzájárul. Na de ha kéne használni a nem átmenő fővágányon kívül bármelyik másik vágányt? Semmi gond, ezért van a számlálós oldógomb, azzal ad oldást önmagának a váltókezelő, ennek tényét pedig a szomszéd állomás forgalmi szolgálattevőjének bejelenti.

Így a szomszéd állomás forgalmi szolgálattevője ellenőrzést tud gyakorolni Előszállás felett (szerintem mondjuk nem, de nem is dolgozom olyan helyen, hogy az én véleményem számítson).

Előzmény: segélyvonókészülék (433423)
hkv Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433426

Vendégsín Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433425

A képet meg megette a dög...

Előzmény: Vendégsín (433424)
Vendégsín Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433424

Egyik végével egyvágányú, a másik végével az egyvágányú pálya kétvágányú szakaszán fexik mindkettő... :-)

Előzmény: _Nyuszi (433419)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433423

Előszállás úgy szabadszemmel erősen egy állomás benyomását kelti. Nem sokkal utána van egy alak fedezőjelző is, nem? Pontocskával a másik oldalán.

Fura ez a fogalomzavar, ezt így nevezzük, de annak minősül, de egy pont ugyanolyan meg nem. :)

Szeretünk vágópistabásat játszani. :)

Előzmény: _Nyuszi (433422)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433422

Hja kérem, és akkor még nem beszéltünk Előszállásról, ami mrh., de nem biztosított bejárati jelző fedezi, viszont mindenki fedezőjelzőnek hívja (mármint írásban), és egy darab váltókezelő teljesít ott szolgálatot és ő tartja villamos blokkzár alatt önmaga ellen a jelzőket. Üzemszerűen oldást pedig nyomógombbal ad, ami számlálós.

Én nem értem mondjuk, de nem is kell értenem.

Előzmény: segélyvonókészülék (433421)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433421

Így van.

Forgalmi szempontból b. mindegy, hogy áruforgalomra, cagy akármilyen kereskedelmi tevékenységre meg van-e nyitva.

Logikus az lenne, ha

- Tokorcs (és hasonlók, mert ugye Fertőendréd meg állomás, pedig) állomás lenne,

- a kétvágányú izék (pályaelágazásnakminősülő nem pályaelágazások) a forgalmi kitérők (a helyek, ahol vágányt lehet váltani nyíltvonalon, maradva ugyanazon a vonalon),

- az elágazás, meg elágazás (ahol a vonalról b vonalra elágazik a nyíltvonal.

Logikusan az elsőt be- és kijárati jelzők (vagy V-betűs, és megfelelő forgalmi szabályok, utóbbiakat fedezőjelzők fedezik, és akkor rend van. Ez megin csak katyvasz, mer' így hívjuk, de annak minősül, de ha, akkor meg qtyafüle.

Előzmény: pallee (433418)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433420

Érd elágban még láttam lapátolni nénit, az erkélyről, ha jól emlékszem. Nem szabad fény mellet történt a közlekedés. De ez is q régen volt már. :)

Előzmény: _Nyuszi (433414)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 2 433419

Őrhegy A és B micsoda?

Mi napok óta nem tudunk rájönni, hogy forgalmi kitérő-e, és ha igen, akkor egy vagy kettő darab (Őrhegy vs. Őrhegy A és Őrhegy B), illetve hogy egy- vagy kétvágányú pályán fekszik-e.

Előzmény: pallee (433418)
pallee Creative Commons License 2016.11.21 0 2 433418

És akkor megszületett Millér állomás a két forgalmi kitérő egymáshoz közel telepítésével. Éljen az egységes besorolás...

Előzmény: forgalmi szolgálattevő (433416)
r1232 Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433417

Nem véletlenül írtam kétvágányú pályát.

Tokorcs egyvágányú pályán van, ez lényeges különbség. Az olyan pályán található forgalmi kitérőkre az állomásokra vonatkozó szabály él.

Előzmény: segélyvonókészülék (433398)
forgalmi szolgálattevő Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433416

Az oké, hogy olyan is van, de nem csak olyan.

Így nem is értem, hogy hogyan tehette r1232 kolléga azt a megállapítást, hogy "pályaelágazásnak minősül".

Mert ez - általánosságban véve - bizonyosan nem lehet így. Illetve, ha mégis, hol van ez leírva?

r1232 jól mondta.

F.2.1.2.30. Forgalmi kitérő
Bejárati jelzőkkel fedezett, vonattalálkozásra berendezett, személy- és
áruforgalmi szolgáltatásra meg nem nyitott szolgálati hely.
Egyvágányú pályán lévő forgalmi kitérőkre forgalomszabályozási
szempontból az állomásokra vonatkozó előírások érvényesek.
Kétvágányú, illetve párhuzamos egyvágányú pályán lévő vonatindító,
vonatfogadó vágánnyal nem rendelkező forgalmi kitérők váltókapcsolat
révén összeköttetést biztosítanak a helyes és helytelen vágány, illetve a
párhuzamos egyvágányú pályák vágányai között, melyekre forgalomszabályozási
szempontból a pályaelágazásokra vonatkozó előírások érvényesek

Előzmény: segélyvonókészülék (433410)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433415

Ott van igen.

Előzmény: _Nyuszi (433414)
_Nyuszi Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433414

Érd elágazáson van forgalmi szolgálattevő. :)

(Bár nem tudom, kerek tárcsája van-é...)

Egyébként hogy mit kell bejárati jelzővel fedezni és mit kell fedezőjelzővel, azt az F1-es recézi.

Előzmény: sörösgigant (433412)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433413

Mezei munkanapi délutánokon, reggeleken azért akad némi pezsgés...

Előzmény: troglodita (433411)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433412

Nem tudom hol van leírva.

Hol kell illetve lehet bejárati-kijárati szemafor ? Állomásokon, pályaelágazásokon, pályaelágazásnak minősülő ipvk-n....

Szerintem azért pályaelágazás, mert ha nem at lenne hanem pl. állomás akkor egy megállt szemétszállító vonatot nem lehetne csupán csak jelzőkezeléssel felhatalmazni, hanem kellen más is: Forgalmász, vjv...

Volt is ebből gond pár éve Érd elágazásnál. 

A 120-as vonali pályaelágazásnak nevezett átkötéseknél érdekes lenne, hogy a vjv leszáll a pesung oldalba és emelgeti a kezét...Ugyan úgy Érd-elágazásnál is...

Az bejárati vagy fedezőjelző az szerintem nem lényeges, mert így vagy úgy de vörös-fehér a sávozása, és ugye az mellett elmenni kíván némi feltételt...

Előzmény: segélyvonókészülék (433410)
troglodita Creative Commons License 2016.11.21 0 1 433411

Tegnap kora délután voltunk ott, akkor csak ennyi volt a felhozatal. Na de ez legyen a vasútbarátok legeslegnagyobb baja ;-))))

Előzmény: sörösgigant (433408)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433410

Az oké, hogy olyan is van, de nem csak olyan.

Így nem is értem, hogy hogyan tehette r1232 kolléga azt a megállapítást, hogy "pályaelágazásnak minősül".

Mert ez - általánosságban véve - bizonyosan nem lehet így. Illetve, ha mégis, hol van ez leírva?

Ugye ezért lenne praktikus, ha a pályaelágazásoknak nem bejárati-, hanem fedezőjelzője lenne!

Előzmény: sörösgigant (433407)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433409

Tudod, mikor jártam ott utoljára hivatalból?

Lassan már én sem... :)

Előzmény: Soldato (433404)
sörösgigant Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433408

Pedig ott forgolódik egy Traxx, és több Csörgő is...

sörösgigant Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433407

Kontra: Bajcsa forgalmi kitérő. 

Előzmény: segélyvonókészülék (433397)
troglodita Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433406

Hát igen, a Szent Mártont már csak mint druszát is üdvözölnünk kéne ;-)

Előzmény: Ashi Valkoinen (433405)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2016.11.21 0 1 433405

Vagy a Keletibe menjetek, a nemzetközi vonatoknak hála elég színes arrafelé a járműállomány :)

Soldato Creative Commons License 2016.11.21 0 0 433404

Tokorcson nincs már lapátos ember, a többi stimmel...:-)

Előzmény: segélyvonókészülék (433397)
troglodita Creative Commons License 2016.11.21