Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

v_peti 2 perce Creative Commons License 416845

Ki ez az akadémiai díszdoktor?

Nézzünk körül nálunk, és a szomszédainknál!

Magyarország: 25 kV

Románia: 25 kV

Szerbia: 25 kV

Horvátország: 25 kV

Szlovákia déli része: 25 kV

Ausztria: 15 kV

Szlovénia: 3 kV

Ukrajna: nincs jelentősége, mert villanymozdony nem megy át, dízel is csak Csapig.

Előzmény: hmsoft (416843)
trizs77 10 perce Creative Commons License 416844

szerző : B.Horvát Lilla.

Ő annyit tud az áramról, hogy ráz.

Előzmény: hmsoft (416843)
hmsoft 15 perce Creative Commons License 416843

A magyarországi igényekhez igazított (például három kilovoltos feszültséggel működő)

Nocsak, valaki komolyan vette Zsirinovszkij tavalyi térképvázlatát, és végrehajtásra kerül a kárpátaljai bevonulás? :)

hm

Előzmény: trizs77 (416838)
v_peti 30 perce Creative Commons License 416842

Sajnos. Jó lenne, ha ezekben élet lenne, de vasúti élet, és ne múzeum, vagy színház vagy raktár vagy bármi hasonló.

Előzmény: trizs77 (416841)
trizs77 30 perce Creative Commons License 416841

Sajnos van bőven olyan üres volt vasúti terület Mo.-n, ahol évi 20-30 mozdony gyártására alkalmas csarnok felhúzható, berendezhető.

Bár tényleg gyártanának, sok éven át, évi 20 db, új mozdonyt.

Előzmény: v_peti (416840)
v_peti 45 perce Creative Commons License 416840

Az Északit már megvette az Operaház. Jó, lehet, hogy nem az egészet.

trizs77 45 perce Creative Commons License 416839
trizs77 45 perce Creative Commons License 416838

VÁLLALATOK / KÖZLEKEDÉS

Mozdonygyártás

Budapesten vagy Dunakeszin készülhet a magyar Transmontana mozdony.

Európai óriással társulna a CER magánvasút-cég 2015. 1. 25. 16:00|Vállalatok » Közlekedés A tervek szerint a MÁV bezárt Északi Járműjavítójában, vagy a Dunakeszi Járműjavítóban indul meg a második fél évben annak a romániai mozdonynak a hazai gyártása, amelynek a CER Zrt. által rendelt példánya a jövő héten érkezik Budapestre.

(nem ez jött meg tegnapelőtt ?)

A CER magánvasút társaság egy nagy európai riválissal alakítana ki stratégiai együttműködést, még az idén

Az év második felében indulhat a romániai Transmontana mozdony magyarországi gyártása, magyar-román együttműködésben. Kezdetben még szerény lenne a hazai beszállítási arány, de jövőre már 30-40 százalékosra nőne.

A magyarországi igényekhez igazított (például három kilovoltos feszültséggel működő) jármű 2017-2018-es kifejlesztése utáni típus előállításában már 70-80 százalékos lehet a belföldi részvétel.

„Az év elején a romániai Softronic gyár vezetőjével, Ionel Ghitával tájékoztattuk terveinkről Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, aki ígéretet tett azon lehetőségek megvizsgálására, amelyekkel az állam a beruházás mögé állhat.

Például segít a megfelelő telephely kiválasztásában, ha a kiszemelt telephelyben állami tulajdonrész is van. Ilyen lehet a MÁV által bezárt, és számunkra nagyon vonzó budapesti Északi Járműjavító, vagy a Dunakeszi Járműjavító. Mérlegelhető egyes állami támogatások odaítélése is, például a munkahely-teremtéshez kapcsolódóan.

Lehetőségei szerint a MÁV-Start is elsőbbséget adhat a hazai gyártású mozdonybeszerzésének, a társaság V43-as és V63-as mozdonyai öregszenek” – tájékoztatta lapunkat Horváth László, a beruházásra készülő LAC Holding Zrt. elnök-vezérigazgatója, a CER Hungary Zrt elnöke.

A CER magánvasút-társaság jellemzően nem költ eszközvásárlásra, inkább bérel, de a mozdonyok esetében szakított ezen elvével.

Már öt használt mozdonyt bérel Romániában és Szlovákiában, a jövő héten pedig Budapestre is megérkezik az első új Transmontana jármű.

E beszerzés révén alakult ki a gyártóval az a kapcsolata, amelyre alapozva annak vezérigazgatója tavaly megkereste Horváth Lászlót az itteni összeszerelés ötletével.

A Softronic saját kapacitásai ugyanis már szűkösek, és kevés a cég mérnöke is. A jövőben inkább a személykocsikra összpontosítana.

Piac viszont van: Európában több ezer régi mozdonyt kell lecserélni, amihez az új mozdonygyár – amelyben a LAC Holdingnak 49, a Softronicnak 51 százaléka lenne – évente 25 magyarországi vontatóeszközzel járulhatna hozzá.

„Csak három percet gondolkodtam az ajánlaton.

Döbbenetes élmény a nagyhírű, hazai mozdonygyártást újjáéleszteni” – jelentette ki a vezérigazgató.

Szerdán a LAC Holding létrehozta a külön mozdonyprojektjét is. (Lapunk úgy tudja, a projektet Szarvas Ferenc, a MÁV Zrt. korábbi vezérigazgatója vezeti).

A CER csoport a hazai vasúti áruszállítási piac 3-5 százalékát ellenőrzi, és van néhány százaléka az érintett szlovákiai, a horvátországi és a romániai szegmensben. Az idén megveti a lábát Szerbiában és Montenegróban is.

Hatalmas lépésre készül annak érdekében, hogy a közép-európai és a balkáni térségben szélesebb körű szolgáltatást kínálhasson, és három év alatt 10-15 százalékosra növelhesse piaci hányadát: stratégiai, vagy más jellegű együttműködést alakítana ki egy olyan, nagy, európai vasúti áruszállítóval, amely a CER célpiacán is jelen van, de nem arra összpontosít.

Ilyenből két-három van Európában.

A tárgyalások folynak, a megállapodás erre az évre várható. A CER együttműködik a térség minden nemzeti vasúttársaságával, hiszen vasúti piacon gazdaságos üzemméret jóval nagyobb sok európai ország belpiacánál.

Szerző: B. Horváth Lilla

GOLAZ111 4 órája Creative Commons License 416837

Vagy kiderült volna, hogy a Bz a MÁV legperspektivikusabb járműve.

Előzmény: manhattani (416831)
manhattani 4 órája Creative Commons License 416836

Ami az amerikai vállalkozószellem és a magyar vasút érdekes összecsapása lett volna.

Előzmény: v_peti (416835)
v_peti 5 órája Creative Commons License 416835

Mondjuk a 62-esen vmax=20-nál ez még sikerülhetett is volna.

manhattani 5 órája Creative Commons License 416834

Ez így is van :-) Aki okos, az néhányadmagával világraszóló vasúti járműgyártást alapoz meg, egy garázsban megcsinálja a PC-t, az egeret és a Windowst, aki meg hülye, az versenyt fut a mozdonnyal.

Nem kell mindenkinek győzni.

Előzmény: e94 (416833)
e94 5 órája Creative Commons License 416833

OFF

Én ezt az annyira népszerű "mindenre képes vagy, csak akarnod kell!" hozzáállásra tudom fogni. Szegény, elhitte, hogy nincsenek határok!

ON

e94 5 órája Creative Commons License 416832

Feddvény: olvasom, hogy a többiek nem tudtak róla, csak egy "hirtelen jött ötlet" volt. Háááát... szomorú!

Előzmény: e94 (416830)
manhattani 5 órája Creative Commons License 416831

Tudod, hogy a stáb milyen filmet akart csinálni?

Az a hülye meg akart volna futni Bz előtt, egy jó állapotú magyar mellékvonalon! (Rá nem vonatkozik a lassújel.)

Tán még nyert is volna.

Előzmény: e94 (416830)
e94 6 órája Creative Commons License 416830

Üdvözlet!

A feleségem szokta mondani, hogy érdekes világot élünk! Érdekes, hogy az egész stábban nem volt egy ember, aki azt mondta volna: figyi, tudjuk, hogy a vonat 50mph-val megy (mondtam egy számot). Ugyan, vedd már a kezedbe a telefonodat/GPS-edet, fuss már két kört itt a placcon, nézzük már meg, neked mennyi a végsebességed, mielőtt keménykedsz?

...igaz én már öreg vagyok, nem ért(het)em ezt a korosztályt....

Üdv

e94

Előzmény: v_peti (416829)
v_peti 6 órája Creative Commons License 416829

http://velvet.hu/gumicukor/2015/01/23/illegalisan_forgatott_a_sineken_elgazolt_fitneszes/

Ment volna ki a pályaudvarra, hátha megjön az esze! De odaállt vonat elé...

v_peti 6 órája Creative Commons License 416828

Igen, de csak arra a szakaszra, amelyiket a hely/pótjegyes vonatod késett, tehát csak a Pincehely-Kelenföld szakaszra, ami 50%-os kedvezménnyel (+pótjegy) 1575, és 120+ feletti késésnél ennek az 50%-a jár vissza.

Ez most komoly? Nem valami úniós előírás szabályozza ezeket a dolgokat az utóbbi években?

Előzmény: István Gyuri (416810)
Muurola 8 órája Creative Commons License 416827

A brit pályavasút, a Network Rail látványos time-lapse videókat publikál hétről hétre a folyamatban lévő vasúti infrastruktúra építésekről. Érdemes belenézni párba! :)

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7FD65AF6C9A22BE4

Muurola 8 órája Creative Commons License 416826

Mindegy, nekem a múltkor duplán utalták vissza a kártérítést, legalábbis ők ezt állítják, én erre kértem egy elszámolást hogy miért is annyi, az annyi. Gondolom majd küldik. Utána meg postán még min. 100 forint bónt is, ha visszaküldtem, a bankköltségemet fedezendő. Nehéz és drága dolog MÁV-START-nak lenni, egy 1500 forintos visszautalás is elvisz náluk több munkaórát. És még el is rontják.

Előzmény: Muurola (416825)
Muurola 8 órája Creative Commons License 416825

de csak arra a szakaszra, amelyiket a hely/pótjegyes vonatod késett

Miért nem a célállomásra érkezéskor számított késés számít (az eredeti érkezési időponthoz képest)? Az utast pont nem érdekli, hogy az utazása első, hat kilométeres szakaszán, vagy az utolsó 10 km-én szenvedte el a tetemes késést...

r1232 21 órája Creative Commons License 416824

20 éve, 1995-ben szerintem még nem 0 volt a sebesség a MeSe könyvben, bár a valóságban akkor már nem volt járható.

Előzmény: kihúzóvágány (416788)
r1232 21 órája Creative Commons License 416823

Lovasberényig iparvágányként üzemel,

Nem iparvágányként üzemel. Rendes vonatszámos közlekedés van rajta.

Előzmény: Matiz (416787)
Hamster 23 órája Creative Commons License 416822

Talán egy kicsit ide is illik hiszen vasútüzem - meg nagyvasúti kereszteződése is van :)

116 ezreléken fogasléc nélkül: a Pöstlingbergbahn

NZA barátom a budapesti fogaskerekű megmentésének egy érdekes alternatívájáról teoretizált néhány hónapja , melynek alapvetése az volt, hogy a Svábhegy oldalának meredekségéhez igazából nincs szükség fogaskerékre. És nem csak a mai technikai lehetőségek mellett igaz ez: a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

gertam 25 órája Creative Commons License 416821

PANTOGRÁFOSAT!

Azért nem a vasút a hibás amiért Te még a 5-10 évvel ezelőtti üzletszabályzatban gondolkodsz. 

Nem,én nem abban gondolkodom, hanem egy tisztességes üzleti szabályzatban, szolgáltatásban.

Mindezt úgy, hogy a fordított esetben ....

Üdv

- gertam -

Előzmény: M41 2180 (416819)
fékpróba 26 órája Creative Commons License 416820

http://mno.hu/kek_hirek/halalos-vonatgazolas-gyorben-1269423

A helyszínelés ideje alatt Győr és Ikrény között nem járnak a vonatok, az utasokat vonatpótló buszok szállítják. Győr és Öttevény között pedig csak az egyik vágányon közlekednek a vonatok.

M41 2180 28 órája Creative Commons License 416819

Na itt van a kutya elásva, és ezért nem tisztességes a SZOLGÁLTATÁS!

No comment ....

Azért nem a vasút a hibás amiért Te még a 5-10 évvel ezelőtti üzletszabályzatban gondolkodsz. A felár már néhány éve nem jár vissza automatikusan, azok az idők már elmúltak. Úgy van ahogy Gyuri is írta. Visszatérítés szempontjából a menetjegy+felár együttes ára az az összeg amiből kiszámolják a visszatérítendő menetdíjat.

Ez benne van a SZÜSZ-ben senki elől sincs elrejtve. Még csak nem is apró betűs.

Előzmény: gertam (416816)
mcg 30 órája Creative Commons License 416818

elvben egyben kell beadni a sok kicsit :)

Előzmény: kivi000 (416817)
kivi000 30 órája Creative Commons License 416817

Illetve, ha ez nem éri el az 1000 Ft-ot, akkor kell várnod egy másik késett vonatra, hogy összességében 1000 feletti legyen a visszatérítés összege.... (ahogyan adóbevallásnál sem kell megfizetni és nem lehet visszakérni az 1000 Ft alatti összeget).

Az ezer forint alatti menetdíjakat is csak akkor kell megfizetni ha összesítve elérte az 1000 Ft-ot? :P

gertam 1 napja Creative Commons License 416816

PANTOGRÁFOSAT!

Na itt van a kutya elásva, és ezért nem tisztességes a SZOLGÁLTATÁS!

No comment ....

Üdv

- gertam - 

Előzmény: István Gyuri (416813)
trizs77 1 napja Creative Commons License 416815

Szolnok és Szajol között lelassult a vonatközlekedés

Forrás: MTI | 2015. 01. 24. 07:44:00   

Millérnél kora reggel elromlott a vasúti jelző- és biztosítóberendezés, de már dolgoznak a helyreállításán.

A Budapest-Szolnok-Békéscsaba, valamint a Budapest-Debrecen-Nyíregyháza vasútvonalon 20-30 perces késésekre lehet számítani műszaki hiba miatt - közölte a Mávinform szombat reggel az MTI-vel.

manhattani 1 napja Creative Commons License 416814

>A szabályzat sem említi külön a felárat, hiszen az értelemszerűen visszajár

Épp ellenkezőleg! Ha a feláras vonat késik, tovább használod a kényelmesebb kocsit, mint jogos lenne! Ilyen esetben a késés mértékében le kell vonni a visszatérítésből!

Előzmény: gertam (416812)
István Gyuri 1 napja Creative Commons License 416813

gertam: A szabályzat sem említi külön a felárat, hiszen az értelemszerűen vissza jár

Miért is?!

Az Üzletszabályzat Rövidítések és fogalmak című részében a Menetjegy ára a következőképpen van definiálva:
"Menetjegy ára: az utas által igénybe venni kívánt szolgáltatások ellenértékének összege, ideértve különösen a menetdíjat, a felárat, a kiegészítő szolgáltatások díját, a viteldíjat, ide nem értve a pótdíjat, valamint nemzetközi forgalomban a vonaton fizetett szervízdíjat."

Amit Te menetjegynek tekintesz, az csak az alapjegy (amiért a menetdíjat fizeted), míg az üzletszabályzat szerint a menetjegynek része a pót- és helyjegy is.

Előzmény: gertam (416812)
gertam 1 napja Creative Commons License 416812

PANTOGRÁFOSAT!

Ajaj, én a magyar nyelv szerint másként értelmezem.

Mert, hogy:

a menetjegy árának 50%-a jár, illetve a felár automatikusan hiszen a feláras követelménynek nem tett eleget.

A szabályzat sem említi külön a felárat, hiszen az értelemszerűen vissza jár

Üdv

- gertam -

gertam 1 napja Creative Commons License 416811

PANTOGRÁFOSAT!

IDÉZET mávéktól:

A  feláras vonat késése esetén az utas a 1371/2007/EK rendelet alapján a menetjegy árának 50%-a erejéig kártérítésre jogosult. 

30-119 perc késés esetén a menetjegy árának 25 %-a,

120  perc, vagy annál nagyobb késés esetén a menetjegy árának 25 %-a,

Az átalány-kártérítés számításának alapja a menetjegy árának a késett vonatra eső része.

Akkor hogyan jött ki a 785 HUF?

Üdv

- gertam -

Előzmény: v_peti (416805)
István Gyuri 1 napja Creative Commons License 416810

gertam: IC 815 Kelenföldre 138 perces késéssel érkezik be, a CÉG elismeri a felelősségét, tehát jár az átalány-kártérítés.

Igen, de csak arra a szakaszra, amelyiket a hely/pótjegyes vonatod késett, tehát csak a Pincehely-Kelenföld szakaszra, ami 50%-os kedvezménnyel (+pótjegy) 1575, és 120+ feletti késésnél ennek az 50%-a jár vissza.

Illetve, ha ez nem éri el az 1000 Ft-ot, akkor kell várnod egy másik késett vonatra, hogy összességében 1000 feletti legyen a visszatérítés összege.... (ahogyan adóbevallásnál sem kell megfizetni és nem lehet visszakérni az 1000 Ft alatti összeget).

Előzmény: gertam (416804)
munkamegosztás 1 napja Creative Commons License 416809

A Moldova könyvben volt egy aranyköpés:

"Hamarabb ér a repülőgép Budapestről Moszkvába, mint a vonat Bicskéről Székesfehérvárra..."

:))))))))))

Előzmény: nememlexemki (416808)
nememlexemki 1 napja Creative Commons License 416808

ha a min.elnök úgy döntött volna már régen újra nyitották volna a fehérvár-bicske szakaszt is

nem jelentene anyagi gondot ez

de inkább a v0 akarják nagyobb üzlet az több csepeg onnan nekik

a vonal topikjában meg arról menne a vita miért nincs a bz mögött pót csúcsban

Előzmény: bajhozo1 (416784)
fékpróba 1 napja Creative Commons License 416807
v_peti 1 napja Creative Commons License 416806

Biztos, hogy mindegyikre S-betűt kellene festeni, és nem kellene egy részüket újra forgalomba helyezni?

Előzmény: M41 2180 (416796)
v_peti 1 napja Creative Commons License 416805

Ha jól tudom, az átalánykártérítés a jegyár értékének az egynegyede. A pótdíjas vonatoknál passz, valamivel talán több. Így kijöhet ez az összeg reálisan.

Előzmény: gertam (416804)
gertam 1 napja Creative Commons License 416804

PANTOGRÁFOSAT!

Szerintetek mekkora a kártérítés összege az alábbi esetben?

2015. január 5. (vasárnap)

IC 815 Kelenföldre 138 perces késéssel érkezik be, a CÉG elismeri a felelősségét, tehát jár az átalány-kártérítés.

Menetjegy: Pincehely – (Kelenföld) – Győr ( 50%-os):  1.980,- HUF

IC pót és helyjegy:  Pincehely – Kelenföld: 475,- HUF

A START szerint a kártérítési igény a fenti esetben csak 785 HUF, tehát nem jár visszatérítés.

Hogyan jött ki a 785 HUF?

Üdv

- gertam -

nagypapi 1 napja Creative Commons License 416803

Áramkimaradás, már fenn van a hír:

http://www.mav-start.hu/hirek/hir.php?mid=154c2c09faaa38

Előzmény: pavarotti (416801)
kihúzóvágány 1 napja Creative Commons License 416802

Pontosan ezt írtam:  "kettő közti rész papíron 5 km-es," bejegyzésre, hogy az 0.

A Lovasberényig történő iparvágány kiszolgálás mellett elvileg az olajrakodó mindkét iparvágány csatlakozása járhatóként volt nyilvántartva.

Előzmény: v_peti (416789)
pavarotti 1 napja Creative Commons License 416801

újabb gratuláció a MÁV-START utastájékoztatásnak:

immár 30 perce elindulva a Nyugatiból lassan Rákosrendező kijáratához érünk, meg-megállva, el-elindulva.

Hangosban semmi, kalauz sehol, neten semmi :(

manhattani 1 napja Creative Commons License 416800

Akkor már tudjuk, hogy miért "nííííííncs koocsííííí!"  :-)

M41 2180 1 napja Creative Commons License 416799

Bár nem tudom pontosan mire kérdeztél rá mert jó pár információ van a hsz-ben...

Előzmény: M41 2180 (416798)
M41 2180 1 napja Creative Commons License 416798

Aha.

Előzmény: 1047 005-2 (416797)
1047 005-2 1 napja Creative Commons License 416797

Ez biztos?

Előzmény: M41 2180 (416792)
M41 2180 2 napja Creative Commons License 416796

Nos, megnéztem a kedvedért, a 2012. 04. 28-i keltezésű listám szerint összesen 345 jármű ácsorgott odafönn. Ezek túlnyomó többsége 20-07-es kocsi az ország minden részéből, nagyrészt Délis 300-as By, és töménytelen MD betétkocsi javarészt Debrecenből. De szinte minden kocsitípus megtalálható úgy mint lassan 20 éve ott ácsorgó 88-81-es étkezők, de van lengyel 1. és 2. osztályú kocsik, BDh kocsik, Bzx mellékkocsik stbstbstb.

Azóta valamennyit elvittek onnan, de került föl a majd 3 év alatt kivont kocsi. Ezeknek -mármint a listámban szereplőknek- kb a 70%-a 2010 júniusában került fel oda amikor egy tollvonással  azokat a kocsikat amiknek X év Y napjáig lejár a revíziójuk fel kell pakolni "tárolás céljából". Több olyan kocsi is volt az adagban ami jó állapotú volt, csak hát beleesett a "nagyon gondosan" kidolgozott halállistára.

Szal' ha most azt mondják, hogy kivonjuk a 300egynéhány legrosszabb állapotú kocsit, az takarhatja azt is, hogy a magasfogadói szekerekre felfestik az S betűt vagy szétvágják őket, esetleg hozzáraknak 20-30 lengyel fülkést, meg a By kocsikat.

Előzmény: V43-1379 (416795)
V43-1379 2 napja Creative Commons License 416795

300? Nem sok az egy kicsit .. ?

_karika 2 napja Creative Commons License 416794

Múltkor egyik startos ismerősöm küldött oda 2 Bhv-t Pestről...

Sabee Gigant 2 napja Creative Commons License 416793

Az szép :O

M41 2180 2 napja Creative Commons License 416792

Szolnok magasfogadón lazán van 300 db  leállított személykocsi amik közül sok még nincs selejtezve csak tárolva.

Előzmény: Sabee Gigant (416766)
Zolas 2 napja Creative Commons License 416791
Érdeklődés már van :)
Előzmény: erdőszéli (416790)
erdőszéli 2 napja Creative Commons License 416790

pont 20 éve néztem körül arrafelé... a lovasberény - bicske-olajtelep közötti szakasz cirka fele volt ellopva. 

nagyjából egyben volt a lovasberény-vereb szakasz, vértesacsa környékén 7 km, és kisebb lopásokkal az olajtelep-alcsúti arborétum szakasz.

1996-ban készült egy "vezérállás videó" a vértesacsai szakaszról, ha az érintettek hozzájárulnak, és van rá érdeklődést, ezt közzétehetem.

v_peti 2 napja Creative Commons License 416789

Lehet, hogy 25-28 éves az a menetrendfüggelék, ahol láttam, egy tény, hogy abban csak Lovasberény-Viktorfalva volt kizárva a forgalomból.

kihúzóvágány 2 napja Creative Commons License 416788

Már 20 éve is 0 sebességű pálya volt.

Előzmény: v_peti (416786)
Matiz 2 napja Creative Commons License 416787

Na látod ez az elmélet meg a gyakorlat közötti különbség.

Lovasberényig iparvágányként üzemel, lassújelekkel tele, kézi átjáró biztosítással.

Bicskétől Lovasberényig pedig nem 20, hanem 25 éve nincs vasút sem, nem, hogy vörös táblás szakasz. Már 10 éve sem voltak meg a sínek, elloptak mindent ami mozdítható, ami maradt azt meg maguk a vasutasok vitték el.

Előzmény: v_peti (416786)
v_peti 2 napja Creative Commons License 416786

Ha jól tudom, akkor a Lovasberény-Viktorfalva az ki van zárva a forgalomból. Egy 20 éves menetrendfüggelék szerint Fehérvár-Lovasberény volt 60-as, Bicske-Viktorfalva 40-es, és a kettő közti rész papíron 5 km-es, de vörös táblával ellátott.

Előzmény: ajm (416785)
ajm 2 napja Creative Commons License 416785

Mindamellett, hogy ugye elvben Lovasberény-Székesfehérvár között elvben működőképes a pálya,

Elvben, mert bár 40 km/h a vonal sebessége, de a 3/4-én 10 km/h, a maradékon 20 km/h-s lassújel van!

Előzmény: bajhozo1 (416784)
bajhozo1 2 napja Creative Commons License 416784

Teljesen egyetértek.

Mindamellett, hogy ugye elvben Lovasberény-Székesfehérvár között elvben működőképes a pálya, tehát a Bicske-Székesfehérvár szakaszba kell(ene) "életet lehelni".

Előzmény: Lovrin (416782)
kfv 2 napja Creative Commons License 416783

Nincs ez elirva? A tervezett sebeseg a 25 km/h - nál nem maradt le egy 0-a? Elvegre csak Felcsuti vasut. En is elnezest kerek...... Az Egoni oldaliak meg menjenek busszal.

Előzmény: Lovrin (416777)
Lovrin 2 napja Creative Commons License 416782

Nem látom különösebb értelmét egy újabb gyereknyűgöző vasútnak arrafelé.

Viszont a Bicske-Székesfehérvár vasútvonal fekvése alapján egy jó pozíciójú, erősebb mellékvonal lehetne elővárosi funkciókkal. Ebbe jól passzolt volna a Bicske-Felcsút szakasz hivatás- és teherforgalomra is használható paraméterekkel történő újjáépítése.

r1232 2 napja Creative Commons License 416781

Nagyjából igen.

Előzmény: Sabee Gigant (416769)
trizs77 2 napja Creative Commons License 416780

Keskeny - normál - ismét keskeny nyomtáv terv.

Ok.

Lényeg = építsenek valami 6 km hosszút és legyen is rajta kiránduló.

Matiz 3 napja Creative Commons License 416779

Most látom, Lovrin linkjében ott a határozat is. A nyomtáv itt valóban nincs benne csak a felépítmény és a csatlakozás a még meglevő iparvágányhoz.

Előzmény: Matiz (416778)
Matiz 3 napja Creative Commons License 416778

Nem, ez nem így volt. A legelső elképzelés keskeny nyomközre szólt, a töltés mellett kerékpárúttal. Aztán módosult normál nyomközre, erről lementettem a határozatot is valahová, a tervezett tengelynyomás valami meglepően nagy érték volt ráadásul ahhoz képest, hogy csak "turisztikai célú" vasút, és ott szerepelt a nyomtáv is, 1435mm. Éppen az volt az indoklás, hogy bejárható - összeköthető legyen a meglevő MÁV iparvágánnyal Bicske felé.

Végül most úgy tűnik, mégis keskeny nyomköz lesz.

Gondolom járműveket meg külföldről hoznak hozzá, mert itthon nem nagyon van (ami van az nem eladó, inkább besüppesztik a földbe, mintsem hasznát vegyék valahol).

Előzmény: trizs77 (416774)
Lovrin 3 napja Creative Commons License 416777

Az újságírók valóban beleképzelték az ügybe a Bicske felé való meghosszabbítást is, de ezt a sajtó munkatársain kívül, más nem pártolta.

Nem igaz. Valójában terv volt a Bicske állomásig tartó bekötés. Itt olvasható az NKH hirdetményben:

http://vastagbor.blog.hu/2012/08/23/kisvasuttal_bovul_a_felcsuti_alomorszag

Izsó001 3 napja Creative Commons License 416776

Akkor én kérek elnézést. ;)

Off

Pedig már a lelki szemeim előtt láttam, amint az avatási ünnepségen begördül a fellobogózott, felvirágozott felcsúti Hbhf-ra a Horthy szalonkocsi, kiszáll belőle nagy pompával a díszes sereglet és a meghívott statiszták, mint a Real Madrid (stílszerűség), majd díszmagyarba öltözött emberek és székely zászlók sokasága között átkocsiznak a stadionba, ahol az akadémia válogatottja barátságos meccsen jól elveri a királyi gárdát. És természetesen a világ összes televíziója élő egyenes adásben közvetíti, amint vezérünk Putyin elvtárssal barátságosan elszotyizgat...... ;) Még egyszer, én kérek elnézést. :(

On

erdőszéli 3 napja Creative Commons License 416775

az első terv kisvasútról szólt. járműbeszerzés terén az ajánlatkérésig is eljutott az ügy. (megtörténhet, hogy épp azon bukott meg)

most viszont rá lehet rabolni az azóta felszámolt, de csak részben széthordott két kisvasút javaira.

Előzmény: trizs77 (416771)
trizs77 3 napja Creative Commons License 416774

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de eredetileg nem Bicske - Felcsút turisztikai célú újranyitásáról volt szó?

------------------

Nem.

Ez csak sajtó felvetés, késztetés volt.

A felcsútiak (már akik illetékesek) végig egy kb. 6 km hosszú, normál nyomtávú élmény vasút megépítésről beszéltek.

Az újságírók valóban beleképzelték az ügybe a Bicske felé való meghosszabbítást is, de ezt a sajtó munkatársain kívül, más nem pártolta.

Előzmény: Izsó001 (416772)
MÁVTR-Akció! 3 napja Creative Commons License 416773

El tudok képzelni olyan esetet, amiben ez a 384 kocsi már évek óta nem mozdult egy métert sem. Így teljesen mindegy a kocsihiány szempontjából hogy fizikailag megvannak-e vagy nincsenek.

Előzmény: Lovrin (416770)
Izsó001 3 napja Creative Commons License 416772

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de eredetileg nem Bicske - Felcsút turisztikai célú újranyitásáról volt szó?

Előzmény: trizs77 (416771)
trizs77 3 napja Creative Commons License 416771

Nofene !

Változás :

http://www.nkh.gov.hu/documents/12056/45523/Felcs%C3%BAt+Pusk%C3%A1s+Akad%C3%A9mia+%E2%80%93+Alcs%C3%BAtdoboz+szakaszon+a+kisvas%C3%BAti+%C3%BAtvonal+turisztikai+c%C3%A9l%C3%BA+fejleszt%C3%A9se+t%C3%A1rgyban+760+mm+nyomt%C3%A1vols%C3%A1g%C3%BA+vas%C3%BAtvonal+%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9si+enged%C3%A9lyez%C3%A9se.+%C3%89rtes%C3%ADt%C3%A9s+helysz%C3%ADni+szeml%C3%A9r%C5%91l/17e820e5-7d01-4f3a-aebe-7c0daf346582?version=1.0&type=pdf

Ugyi eddig (2-3 év) arról volt szó, hogy Felcsút mellett kb. 6 km hosszban, normál nyomtávú hobby vasutat építenek újjá, amin egy BCmot fog pendlizni.

Ok.

Igaz a zújságírók már akkor kisvasútról írtak.

Nos ritka dolog, de a firkászoknak lett igazuk.

az 1435 mm lecsökkent most 760 mm-re.

Lovrin 3 napja Creative Commons License 416770

A legújabb vonatritkítási tervezet okaként járműhiányt emlegettek. Ha nincs, csinálunk?

Sabee Gigant 3 napja Creative Commons License 416769

Ez könnyen lehet, ami viszont azt jelenti, hogy százas nagyságrendben vannak leállítva/szétrabolva kocsik...

Előzmény: trizs77 (416767)
Sabee Gigant 3 napja Creative Commons License 416768

Szóval maradjunk inkább annál, hogy csak a 20-07-esek nézik meg végleg 'Újhely szépségeit, a szilis ingák helyére megy a Hernyók kb. fele, a másik fele meg a Miskolc-Nyíregy és/vagya  Füzesabony-Miskolc-Hidasnémeti vonalakat boldogítja (bár a jelenleg üzemelő 10-12, a karbantartást megerőszakolva talán 14 szerelvény nem elég az összesre).

trizs77 3 napja Creative Commons License 416767

Mivel a START vasúti személykocsi helyzete titkos, ezért abba a cikkben lévő 384-es számba azt számol bele amit akar.

Beleértheti (ha akarja) a már két éve leállított, azóta már lerabolt olyan személykocsikat is, melyek papíron még nem selejtek, de valóságban Szolnokon vagy Sújhelyen vagy bárhol másutt várják a már régen beteljesedett sorsuk lepapírozását is.

Sabee Gigant 3 napja Creative Commons License 416766

és nyugdíjba küldi a 384, legrosszabb, legöregebb járművét.

Erre már csak azért is kérdőn nézek, mert ad1: közel sincs ennyi klasszik (20-07) Bhv már, ad2: ez a mennyiség azt jelentené, hogy az IC, EC, fecske/csíkos Bhv, Halbi, felújított 29-05 Bp, felújított 20-30/20-80, a felújítandó 25 db 20-35 B, sebes verziójú Hernyóbetétek és a leendő hosszú Schlieren kocsikon kívül kb. minden mást ki kellene dobni (összes 20-37 B/Bo, 20-17 By, 20-35 B, 20-06 Byh, 20-07 Bhv, valamint a Bz-mellékek és fülkés 1.o. kocsik nagy része), az meg kicsit kevés használható kocsi lenne, nem? Max. csak akkor elég valamennyire, ha ne adj' Isten tényleg megnyirbálják a sebeseket... Szóval maradjunk inkább

Előzmény: trizs77 (416763)
sosiforda 3 napja Creative Commons License 416765
Rollende Landstrasse 3 napja Creative Commons License 416764

Majdnem jó, kicsit pontosítalak. (Éppen két éve foglalkoztam a vasút és a betyárvilág kapcsolatával, akkor alaposan beleástam magam a témába.) A megyehatáron visszaforduló üldözők megyei pandúrok, zsandárok voltak. Ezt a lehetetlen állapotot számolták fel az országos csendőrség felállításával, tehát csendőr nem fordult vissza. De tulajdonképpen nem a tényleges üldözés volt a hatásos, hanem az információs hálózat. A körözésről már nem csak a rendeletet kiadó város vagy megye tudott, hanem az egész ország. Ez volt a csendőrség igazi haszna.

No, a lényegi javítás csak a szóhasználat: pandúr, zsandár megállt a megyehatáron, csendőr soha.

Előzmény: v_peti (416761)
trizs77 3 napja Creative Commons License 416763

A MÁV-Start Zrt-nek fel kell készülnie a piacnyitásra

Emeletes vonataink is lehetnek

2015. 1. 21. 05:00

A MÁV-Start Zrt. február végéig további 21 elővárosi villamos motorvonatra, március végéig pedig a hazai gyártású IC+ kocsik egyes berendezéseire ír ki tendert. Jövőre újabb 50 motorvonatot venne, akár emeletest is. Az idén felújít 13 nemzetközi forgalomban közlekedő CAF kocsit, és nyugdíjba küldi a 384, legrosszabb, legöregebb járművét.

A MÁV-Start Zrt-nek tíz év alatt kell felkészülnie a belföldi személyszállítási piac megnyitására, ugyanis ennyi időre kötött vele közszolgáltatási szerződést az állam. A felkészülés egyik fő eszköze az átlagosan 35 éves személykocsipark korszerűsítése és megfiatalítása. A szakmában ökölszabály, hogy a kocsik harmadának kell 10 évnél fiatalabbnak lennie, harmadának 10-20 évesnek, többi lehet 20 évnél idősebb, ám a Start esetében csak 5 százalék alatti a 10 évnél fiatalabb kocsik aránya. Ráadásul a meglévő állomány nagy részénél elmaradt az üzemidő dereka táján esedékes, korszerűsítő felújítás, mindezt Zaránd György, a MÁV-Start vezérigazgatója ismertette a tegnapi háttérbeszélgetésen.

A társaság három módon: új kocsik beszerzésével – ezen belül hazaiak gyártásával –, a meglévők felújításával, és jó állapotú, használt járművek beszerzésével szorítaná lejjebb a kocsipark átlagéletkorát, és növelné a jelenleg 70-75 százalékos hadra foghatóságát. Emellett némileg egységesítené az Európa sok országából összevásárolt flottát, és fejlesztené a keleti országrész vasúti közlekedését, részben a pályafelújításokhoz igazodva.

A MÁV-Start az elmúlt években 70 új villamos motorvonatot helyezett üzembe és további olyan 42-re van szerződése, amiből 14 már tavaly üzembe állt. Február végéig megszületik további 21 elővárosi motorvonat pályázata is. A tervek szerint a 2014-2020-as uniós támogatási ciklusban újabb 50 villamos motorvonatot is beszerezhet, de ezek a meglévő 200 férőhelyesek helyett 300 férőhelyesek lennének, és nem kizárt, hogy emeletesek.

Március végére várhatóak azok a tenderek, amelyeket a már minden szükséges uniós tanúsítvánnyal és engedéllyel rendelkező, hazai gyártású IC+ kocsik beszállítói számára írnak ki. Ezen előkészületek 6-8 hónapig tarthatnak, vagyis a szolnoki sorozatgyártás – amire a tulajdonosi szándék megvan, de a végső döntés előtt meg kell szervezni a finanszírozást is – 2016-ban indulhat. Egy ilyen kocsi 14-16 hónap alatt készül el, nemzetközi forgalomra alkalmas formában. Később lehet majd kizárólagos belföldi IC forgalomra szánt változatuk is, amelyeknél nem lesz szükséges sem az óránként 200 kilométeres sebességre, sem a többféle feszültség alatti működésre.

A már folyó korszerűsítéseken belül az idén a 76, spanyol CAF kocsiból 13 esik át az említett, félidős korszerűsítő felújításon. A CAF-oknak, átadásuk után a meglévő IC kocsikéval azonos arculatuk lesz. A „kisfelújítás” folyamatos, és jelentős komfortnöveléssel jár. Az ezen átesett járművek az elővárosi forgalomban fecskét ábrázó festést kapnak, a távolságiban tengelicest.

A most vásárolt, 55, jó állapotú, használt kocsitól azért vált meg az eladó ÖBB, mert helyettük új, óránként 160 kilométeres sebességre alkalmas villamos motorvonatokat szereztek be. A Starthoz kerülők magas komfortúak, légfűtésesek, és óránként 140 kilométerrel haladhatnak. Távvezérelhető, illetve önműködő, úgynevezett lengőtolóajtóval vannak felszerelve. A MÁV az év végéig kivonja a forgalomból 384, legrosszabb állapotú, legöregebb vasúti kocsiját.

A pályafelújításoknak és az új szakaszokon bevezetett új menetrendeknek köszönhetően rövidült a menetidő és nőtt az utasok száma is, helyenként 20-40 százalékkal is. A Budapest–Balatonfüred utat például 2012-ben 2 óra 27 perc alatt lehetett megtenni, 2013-ban, a felújítás alatt 2 óra 10 perc alatt, 2014 óta pedig 1 óra 55 perc alatt. Tele kocsikkal futnak a szerelvények két óránként Budapest és Bécs között, 2016-tól pedig várhatóan óránként indulnak vonatok az osztrák és a magyar főváros között.

Mobiltender a vasúttársaságnál Mobil távközlési szolgáltatások beszerzésére írt ki pályázatot a MÁV Zrt. és a MÁV-Start Zrt.. A Közbeszerzési Értesítőben megjelent felhívás szerint a MÁV Zrt. számára 4344 hangcélú előfizetést vásárolnának, de opcionálisan ennek a dupláját is igényelhetik.

A kombinált, vagyis hang- és adatszolgáltatást egyaránt tartalmazó előfizetésekből 1007-et vennének igénybe, de ebben az esetben is előfordulhat, hogy dupláznak. Emellett kizárólag adatcélú előfizetéseket is venne a cég, de dedikált adathálózati szolgáltatás, valamint tömeges SMS-küldési lehetőség is szerepel a kiírásban.

Még nagyobb mennyiségben igényel mobil előfizetéseket a MÁV-Start Zrt., amelynek a pályázati felhívás szerint 5270 csak hangcélú, és 308 kombinált szolgáltatásra lenne szüksége. Ahogyan a másik vállalat esetében, itt is opcionálisan 100 százalékkal megnövelhetők ezek az értékek. A vasúttársaság személyszállítással foglalkozó részlegénél jelentős mennyiségű SIM kártyára lesz szükség dedikált adathálózati szolgáltatással, ezekből több mint háromezret vásárolnak, de a vonatokon elérhető wi-fi hozzáférésről is a nyertes pályázónak kell majd gondoskodnia.

A hazai mobilcégeknek a jövő hónap közepéig van idejük arra, hogy döntsenek arról, indulnak-e a pályázaton, amely sok ezer előfizetőt és három évre kiszámítható bevételt jelenthet számukra.

A február 16-i jelentkezési határidőt követően a tervek szerint március 16-ig tájékoztatják azokat a pályázókat, amelyek érvényes jelentkezést nyújtottak be, az ajánlatok felbontása pedig várhatóan március 31-én történik meg.
A tenderen való induláshoz többek között meghatározott árbevétellel kell rendelkezniük a szolgáltatóknak, emellett azt is bizonyítaniuk kell, hogy komoly tapasztalatokkal rendelkeznek az üzleti előfizetőkkel kapcsolatban.

Szerző: B. Horváth Lilla

v_peti 3 napja Creative Commons License 416762

Miért? Nem volt térképük? :( Ez azért eléggé durva! Addigra már elkezdett bomlani! :(

Előzmény: kfv (416755)
v_peti 3 napja Creative Commons License 416761

Ennél csak az volt durvább, amikor egy rablót üldöztek autóval, és a megyehatáron visszafordultak! Az illetékes meg megmagyarázta a hülyeségét!

Ébresztő, a megyerendszerű csendőr-rendőrséget a kiegyezés után felszámolták! Addig tényleg az volt, hogy a szándékosan a megyehatárra épített csárda esetén a zsiványok nyugodtan mutathatták a középső ujjukat a zsandároknak a másik megyében!

Előzmény: hol_itt_hol_ott (416758)
timetable 3 napja Creative Commons License 416760

OFF, hogy UL-e, az jó kérdés:

Vízirendőrök és a "szárazföldi" rendőrök nem tudtak dűlőre jutni egy dunai vízihulla sorsán, mely a part szegélyétől méterekre lebegett a vízen. A vízirendőrök unták meg előbb: lendületesen fordultak párat a motorcsónakjukkal, hullámokat vetettek, a tetem pedig ennek következtében fennakadt a partmenti köveken. Onnantól nem volt vita...

jwkllr 3 napja Creative Commons License 416759

Így jártam anno. Kijött a 13.-és a 14. helyszínelője. Vita után jött a BRFK helyszínelni.

Előzmény: hol_itt_hol_ott (416758)
hol_itt_hol_ott 3 napja Creative Commons License 416758

Még ha csak a kerületen vitáznának.

Gázolás Nagytétény-Diósd és Érdliget között. Szervek kijönnek. Nézik a helyszínt, majd egyből megállapítják, hogy "Az már nem a mi településünkhöz tartozik. Viszlát!"

Megvárták a másik település autóját, majd elmentek:)

Előzmény: manhattani (416757)
manhattani 3 napja Creative Commons License 416757

Ha az ember ki akar tolni a rendőrökkel, akkor kifexik a kereszteződés közepére, ahol négy kerület találkozik, és ha elgázolják, másnapig vitáznak, hogy kinek kell vele foglalkozni. Amelyik kerületbe a nagyobbik része lóg be.

manhattani 3 napja Creative Commons License 416756

Akkor, gondolom, Rákosról jön.

Előzmény: kfv (416752)
kfv 3 napja Creative Commons License 416755

Kutyasétáltatás közben leltek egy hullát (később kiderült CHF öngyilkost) a munkahelyemnél anno 2011 v.12. Du. 14:30 magasságában kijött a IV.ker ők  át paszintoták a XIII.-nak, hogy nem az övék a helyszín ők a XIV.-nek ők a XV.-nek  18 óra után vissza jött a IV.-ker és 19:30 körül már végeztek is a helyszíneléssel. Az előzőekben tárgyalt címtől kb 500 m-re. É-Ék. irányba.

Előzmény: v_peti (416747)
kihúzóvágány 3 napja Creative Commons License 416754

1930. évi XVIII. törvény és 2130/1930 BM. rendelet.

Előzmény: yxcvbnmaa (416744)
kfv 3 napja Creative Commons License 416753

hol?

Előzmény: 1047 005-2 (416746)
kfv 3 napja Creative Commons License 416752

Ha van kiszolgálás (mert szokot lenni)akkor is remot bobo fc személyzettel.

Előzmény: manhattani (416743)
kfv 3 napja Creative Commons License 416751

Irányítószám: 1142.

Előzmény: kihúzóvágány (416739)
yxcvbnmaa 4 napja Creative Commons License 416750

Jogos, elírtam, kimaradt egy I :-( Angyalföldet kellett volna írnom :-)

Előzmény: kihúzóvágány (416745)
kihúzóvágány 4 napja Creative Commons License 416749

Azt a bizonyos lovat nem a Rottenbiller utcából húzták át másik utcába, hanem a Karpfenstein (ma Karácsonyi Sándor) utcából a Magdolna utcába.

Előzmény: v_peti (416747)
munkamegosztás 4 napja Creative Commons License 416748

Szegeden?

Előzmény: 1047 005-2 (416746)
v_peti 4 napja Creative Commons License 416747

Mekkora baromság ez! Olvastam pár éve, hogy az egyik Bp-i aluljáróban kizsebeltek valakit, és a rendőrök azon rágódtak, hogy melyik részén, mert attól függ, hogy melyik kerülethez tartozik.

Akkor a viccbeli lovat nem azért kell átvinni a Robetritter Rottenbiller utcából a Baross térre, mert a rendőr nem tudja helyesen leírni, hanem azért, mert akkor már másik kerület, és nem nekik kell bajlódniuk vele. :)

Előzmény: jwkllr (416742)
1047 005-2 4 napja Creative Commons License 416746

Még (felújított) 0-ás is van a Startnak.

Előzmény: munkamegosztás (416741)
kihúzóvágány 4 napja Creative Commons License 416745

páros oldal meg XII kerület. ....páros oldal meg XIII kerület.

(1930. évi valahanyadik törvény Budapest kerületi beosztásáról.)

Előzmény: yxcvbnmaa (416744)
yxcvbnmaa 4 napja Creative Commons License 416744

Akkor a helyszínelők rosszul tudták.  A Tatai út páratlan oldala végig XIV, az út területe és a páros oldal meg XII kerület. A Földhivatal szerint legalábbis.

Előzmény: jwkllr (416742)
manhattani 4 napja Creative Commons License 416743

Aha, kösz, akkor azok normálok?

Amikor a Hámán másodszor lett Északi, éjszakára a Körvasútra küldött tolatós tehert Bobóval, a Körvasút menti ipari létesítményeket szolgálta ki, azokat talán most is ki kell szolgálni, vagy már mind áttért teherautóra? Ha vasút, arra ideális a Bobó.

Előzmény: GA0425 (416738)
jwkllr 4 napja Creative Commons License 416742

Rákosrendezőn a 2. és a 3. vg közt van a kerülethatár. Sajnos egy gázoláskor kellett megtudnom a helyszínelőktől.

Előzmény: siófoki35 (416740)
munkamegosztás 4 napja Creative Commons License 416741

M44 új száma 448

Keletiben van 2 tartalék, Déliben 1,talán a Nyugatiban 1 tartalék,  Nyíregyen, Debrecenben van még tartalék biztosan , de ezek egy jelentős része 400 as remot, én úgy tudom, ezek főleg állomási tartalékok főleg.

A régi 100 as max ipari cégeknél van, Mol, stb.

Előzmény: GA0425 (416738)
siófoki35 4 napja Creative Commons License 416740

...és tényleg tizennégyker... én is azt hittem hogy Angyalföldhöz tartozik.

Előzmény: kihúzóvágány (416739)
kihúzóvágány 4 napja Creative Commons License 416739

Bp.XIII.ker Tatai út.      Bp.XIV.ker Tatai út 95.

Előzmény: trizs77 (416730)
GA0425 4 napja Creative Commons License 416738

Széles Púpos a 70-es évek óta sehol nem jár, Záhonyban jelenleg a 113-as és a három remot Púpos üzemel.

M44-esből az ipari példányok mellett Szegeden az 517-es és az 522-es szokott néha mozogni, első sorban Szeged-Rendezőben. Utoljára az 517-est láttam Szegeden kívül, 2014 szeptemberében például Lakitelekre is eljutott:

Előzmény: manhattani (416736)
v_peti 4 napja Creative Commons License 416737

II. világháborús tüzérségi lövedék a Vágány utcában!

Előzmény: manhattani (416734)
manhattani 4 napja Creative Commons License 416736

>M28, M31, M32, M40, M43, M44, V42 ...

M40 jár még Záhonyban? Igaz hogy széles, de jobb ma egy széles, mint holnap egy semmi.

Leó család egy tagját a Noszi járatja. M44 klasszik nem maradt már? Csak a digit?

Előzmény: 219 CLH-690 (416729)
sörösgigant 4 napja Creative Commons License 416735

Azzal jó pár évet késtél.....

Előzmény: 219 CLH-690 (416733)
manhattani 4 napja Creative Commons License 416734

>és az állatkert is bezár! Mindez egy (valódi) bomba miatt!

Bombával fenyegették meg ezt a topikot???

Előzmény: v_peti (416727)
219 CLH-690 5 napja Creative Commons License 416733

De azon kívül... :D Terepen vagy legalább állomáson érdekelne.

jwkllr 5 napja Creative Commons License 416732

95

fékpróba 5 napja Creative Commons License 416731
trizs77 5 napja Creative Commons License 416730

Vasúttörténeti park.

Bp.XIII.ker Tatai út.

Előzmény: 219 CLH-690 (416729)
219 CLH-690 5 napja Creative Commons License 416729

Sziasztok! El szeretnék menni, ritkán látható mozdonyokat fényképezni. Szerintetek melyik környéke(ke)n járnék leginkább szerencsével? Úgy nincs konkrét elképzelésem, csak annyi, hogy ritka ill. kihalófélben lévő mozdonyok legyenek lehetőleg egy helyen, értsd M28, M31, M32, M40, M43, M44, V42 stb. (Az új, unszimpatikus számokat nem tudom fejből. :)) Köszi.

v_peti 5 napja Creative Commons License 416728

Pontosabban egy tüzérségi lövedék miatt.

Előzmény: v_peti (416727)
v_peti 5 napja Creative Commons License 416727

Megint borul a ravatal, és az állatkert is bezár! Mindez egy (valódi) bomba miatt!

http://index.hu/belfold/2015/01/20/kiuritik_az_allatkertet_egy_bomba_miatt/

lupp 5 napja Creative Commons License 416726

Ha esetleg valakit érdekel, eladóvá vált IHO-s Szergej és Púpos DVD eredeti  tokban.

A lemezek egyszer voltak használva, tökéletes állapotúak.

_karika 5 napja Creative Commons License 416725

Gondoltam az őszi vágányzárban beszabályozzák ezt a részt is, meg ahol a tömeges aljcsere történt és jól elmászott a fekszint, de nem igazán jött össze...

Előzmény: jazzcool1,2 (416723)
elsava 5 napja Creative Commons License 416724

Hello, Köszönöm a gyors valaszt !

Olvastam mar korabban is, hogy elemeztetek a helyzetet, de laikuskent ugy gondoltam, hogy a gepsorok lassan mar csöre töltve varjak, hogy induljanak !

köszönöm a 150-es linket, deu lesz több idöm, megnezem majd !

üdv

Előzmény: trizs77 (416721)
jazzcool1,2 5 napja Creative Commons License 416723

Nem ennyire rossz a pálya, az erős zoom csal :-)

pavarotti 5 napja Creative Commons License 416722

"Távolsági kocsikból pedig előbb utóbb hiány lesz, a fecske télen sokszor túl meleg túlfűt, nyáron meg a kevés lehúzható ablak miatt elviseletlen..."

Csak érzéki csalódás hogy az újabb fecskéken visszakerült a minden ablak lehúzható?

Előzmény: fékpróba (416720)
trizs77 5 napja Creative Commons License 416721

http://iho.hu/hir/budapest-belgrad-vasutvonal-ime-a-felujitas-menete-150117

Olvastatok ezt a hirt ??

eleg takarekosan kezelte a tényeket !

Csupan egyetlen kerdes : a Belgrad - Pireusz szakaszt ki

+mikor fogja felujitani ? es hany evig fog ez tartani ?

Mikorra lesz kesz a Budapest - Belgrad szakasz ?

------------------------

Takarékosan kezelte a tényeket ?

Igen.

Mert még nincsenek tények.

Hogy ne duplikáljuk a hozzászólásokat itt és a 150-es vonal topikjában, javaslom ott folytassuk.

Először olvasd el a megjelölt 8 hozzászólást.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9140189

11503-11510 számú hozzászólások

-----------------

Egyelőre se a magyar fél, se a szerb nem tudja, hogy mit akar?

A kínaiak talán legalább azt tudják, hogy mit akarnak.

De a hogyanról a három fél még nem egyeztetett, csak a politikai találkozók zajlottak le.

A háttérben viszont már a magyar vasutasok közül is 2-3 fő (más munkája mellett) dolgozgat az ügyön.

Folytassuk a 150-es topikban.

Előzmény: elsava (416718)
fékpróba 5 napja Creative Commons License 416720

http://www.mav-start.hu/hirek/hir.php?mid=154983e17a9ce9

Újra vásárolható a menetrendkönyv és BB kártya a Keleti pu ügyfélszolgálatán.

http://www.mav-start.hu/hirek/hir.php?mid=154b4ed6693448

"Több száz megújult személykocsi után tavasztól újabb fecskék érkeznek

A MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt. szolgáltatási színvonalának folyamatos emelése érdekében idén is folytatja a személyszállító járműpark korszerűsítését. A budapesti elővárosi közlekedésben résztvevő személykocsik 2012-ben megkezdett felújítása révén 2014 végére összesen 341 kocsi vált komfortosabbá, esztétikusabbá. Ezek közül 150-nél új, fecske motívumokkal díszített belső teret alakított ki a vasúttársaság. Ebben az évben további 106 jármű kap hasonló megjelenést. A gyorsvonati, távolsági vonatok személykocsijai közül idén 25 régi jármű újul meg, és válik alkalmassá kerékpárszállításra is. Emellett az első fecske arculatú mozdony is forgalomba állt, amelyet újabbak követnek.

A MÁV-START a vasúti személykocsik megbízható működését rendszeres karbantartási és javítási munkálatok révén biztosítja. Ez azonban – a napi 2700 vonat kiállításából adódó fokozott járműkihasználtság és a személykocsik magas életkora miatt – a komfortos utazáshoz már nem elegendő. Ezért idén is folytatódik a jármű felújítási program, amelynek célja, hogy egyszerre jelentsen biztonságosabb és kellemesebb körülményeket az utasok számára. Az átalakítások az elavult, de még évekig használható kocsikat érintik az elővárosi, a távolsági és a regionális forgalomban.

A kocsik belső berendezése frissebb színvilágot képvisel, amelyhez illenek a díszítő madármotívumok, a fecskék. A komfortérzetet a kicserélt padlóburkolat, a kopásálló üléshuzat, a megjavított ablakkeretek és az ablakszigetelés, továbbá az antigraffiti réteggel kezelt falak is emelik. A kocsikban 79 ülőhely található, a járművek megengedett legnagyobb sebessége 120 km/h. A járművek elsősorban a két szolnoki, a lajosmizsei és a szobi vonalon közlekednek. Az idén felújítandó 106 fecske jármű ugyancsak az elővárosi utasforgalmat szolgálja majd, de lehetőség van távolsági sebesvonati alkalmazásukra is. Megújulnak továbbá a gyorsvonati és távolsági vonatok személykocsijai is – idén 25 régi jármű kap új belső megjelenést, és válik alkalmassá kerékpárszállításra is.

Ezzel egy időben több mint félszáz, V43-as villanymozdony kap– a fecskemotívum mellett – a korszerűbb kocsikhoz illeszkedő színvilágot és új fényezést is."

Erőltetik a posta Bhv kocsikat....

Távolsági kocsikból pedig előbb utóbb hiány lesz, a fecske télen sokszor túl meleg túlfűt, nyáron meg a kevés lehúzható ablak miatt elviseletlen...

Ezek elővárosi vonatokon jók, de távolsági forgalomban kényelmetlenek...

Kár, hogy a gyorsvonati kocsikból csak 25 kap felújítást, én ezeket kedvelem a legjobban a fülkés kocsikat.

kacsa! 5 napja Creative Commons License 416719
Meg nem nevezett railjet járaton olyan szakadt-elnyűtt göncökben vannak a kallerok, hogy még én is szégyellem magam. Ezek a ruhák a kutya alá valóak! És ez lenne a "csúcs-járat" a máv hálózatán?
elsava 5 napja Creative Commons License 416718

http://iho.hu/hir/budapest-belgrad-vasutvonal-ime-a-felujitas-menete-150117

Olvastatok ezt a hirt ?? eleg takarekosan kezelte a tényeket !

Csupan egyetlen kerdes : a Belgrad - Pireusz szakaszt ki

+mikor fogja felujitani ? es hany evig fog ez tartani ?

Mikorra lesz kesz a Budapest - Belgrad szakasz ?

barmilyen Kommentar willkommen / Köszönöm

Üdv

maci86 6 napja Creative Commons License 416717

Nekem folyton azt dobja fel ,hogy a vásárolt jegyre nem kérhető otthoni nyomtatás :(

Előzmény: trizs77 (416714)
trizs77 6 napja Creative Commons License 416716

Persze, hogy szőke nő szint, hisz a femina írta.........:-))

Előzmény: V63 022 (416715)
V63 022 6 napja Creative Commons License 416715

Ez az írás amolyan szőkenő-továbbképző, a szokásos ferdítésekkel.

Előzmény: trizs77 (416714)
trizs77 6 napja Creative Commons License 416714
nememlexemki 6 napja Creative Commons License 416713

a 40 vonalon az utolsó bp-en belüli megállóhely nagytétény-diósd ami a délitől 16km-re van, innen fehérvár még 51 km.

a 30 vonalon az utolsó bp-en belüli megállóhely tétényliget ami a délitől 18km-re van innen fehérvár még 49 km.

a start kártyával bp-en belül ingyen utazol -tudtommal-

hogy a startos díjszabás mit mond erre azt nem tudhatom

Előzmény: zjakabfi (416697)
zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416712

Köszönöm, bár Rákoskert és Ferihegy pont +-18km. :)

Előzmény: Lovrin (416709)
zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416711

e ticketet nem próbáltam, de automata már kezeli az elővárosi Start kedvezményt.

Előzmény: mcg (416705)
GOLAZ111 2015.01.18 Creative Commons License 416710

Ezt soha nem értettem, hogy miből gondolják. Meg hülyeség is.

Előzmény: v_peti (416693)
Lovrin 2015.01.18 Creative Commons License 416709

Díjszabás tekintetében Érd alsó és Érd felső ugyanaz az állomás, hasonlóan a fejpályaudvarokhoz, így mindig a rövidebb útirányt kell venni Bp-Érd vagy Bp-Szfvár között. Viszont a te jegyed egy köztes állomástól indult, amik nincsenek összehangolva Érd alsó/felső Budafok között. 

Hasonló ahhoz, hogy pl. Debrecenbe utazva mindegy hogy a Szolnok-Bp távot a 100a-n vagy 120a-n teszed meg, de már nem mindegy amikor a kiinduló állomásod nem fejpályaudvar, hanem Ferihegy vagy Rákoskert.

v_peti 2015.01.18 Creative Commons License 416708

Na már megint kezded elbagatellizálni, amit mondtam! :(

Előzmény: manhattani (416699)
M63,008 2015.01.18 Creative Commons License 416707

Frissítve van, csak az átállás miatt jelenleg még mindkét "számrendszerrel" dolgozik és /gondolom/ te csak a régit látod.

Még javításként: a 29-es vonalon hétvégente 3 egység közlekedik.

Előzmény: zjakabfi (416704)
gertam 2015.01.18 Creative Commons License 416706

PANTOGRÁFOSAT!

A G43 a Köki-Fehérvár gyorsított, ami 51 km.

Tudom, de a jelzés logikája szerint G30-nak kellene lenni!

Üdv

-gertam -

Előzmény: zjakabfi (416696)
mcg 2015.01.18 Creative Commons License 416705

szerintem a rendszerben van hiba, mert az ilyen jegyeknél nem azt ütik be a pénztárban sem, hogy BKSZ, hanem Tétényligettől adják ki.

Mivel a G43 nem érinti ezt a helyet, a jv. gépében nincs benne ennél a vonatnál, tehát nem tud Tétényligettől jegyet kiadni, csak Diósdtól...:(

Ahogyan pl. az e-ticketben is meg kell adni a START kártyánál is külön, h BKSZ, különben nem kínálja az olcsóbb tarifát, ugyanez igaz az automatákra...:(

zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416704

Én az IEMIG adatból másoltam, ezek szerint ott nincs frissítve.

Előzmény: M63,008 (416703)
M63,008 2015.01.18 Creative Commons License 416703

Bzmot: 95 55 0117 350-9

Desiro: 95 55 1426 013-7

Előzmény: zjakabfi (416702)
zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416702

Bz:90 55 5429 350-6    (9712 bz)

Desiro: 95 55 6342 013-7  (9717 az Desiro)

Előzmény: pifes (416701)
pifes 2015.01.18 Creative Commons License 416701

Ahum, köszönöm! Mi a Bz és mi a Desiro UIC-kódja?

Előzmény: zjakabfi (416700)
zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416700

Jellemzően hétvégén  2 Desiro pörög a vonalon. Szerintem az iemigen érdemes követni.

Előzmény: pifes (416698)
manhattani 2015.01.18 Creative Commons License 416699

Szerintem téged ez a mondat fogott meg a linkben:

"Nem véletlen, hogy az elsők között voltak, akik verni kezdték az asztalt ..."

Előzmény: v_peti (416693)
pifes 2015.01.18 Creative Commons License 416698

Kedves nagytudásúak, valaki tud nekem segíteni annak kiderítésében, hogy Szfehérvár és Tapolca között vannak-e még Desirók személyvonaton, és ha igen, melyek azok?

Előre is köszönöm!

zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416697

Igen, normál esetben meg kell határozni, azt tudom, és azt is tudom, hogy alapból a legrövidebbet kell adni, de ez egy különlegesebb helyzet. Eddig mindenki mindig 49 kmes-t adott. (Tétényliget-Fehérvár, korábban Nagytétény-Érdliget-Fehérvár)

De idén ez a G43 a menetrendben is a 40a vonalon van mutatva (részben).Azért kérdezem, történt-e vajon változás.

Az Elvira egyébként 67 km-t ad a Köki-Fehérvár útra (ami megegyezik a Bp-Déli-Fehérvár úthosszal), Start kártyával 465 ftos jegyet, tehát a 49 km-es útirányt.

Szerintem a jv. tévedhetett.

Előzmény: gertam (416695)
zjakabfi 2015.01.18 Creative Commons License 416696

A G43 a Köki-Fehérvár gyorsított, ami 51 km.

Előzmény: gertam (416694)
gertam 2015.01.18 Creative Commons License 416695

PANTOGRÁFOSAT!

Vagy ha állomáson veszem a jegyet, meg kell határoznom az útirányt?

Igen!

Bár a SZÜSZ szerint a pénztárosnak kutya-kötelessége az olcsóbb jegyet -( utazási irányt) felkínálnia!!

Vajon hányan teszik ezt meg?

Pl. Ha a pénztáros azt sem tudja, hogy Solymár az biza ellipszilonnal irandó .....

Üdv

- gertam -

Előzmény: zjakabfi (416688)
gertam 2015.01.18 Creative Commons License 416694

PANTOGRÁFOSAT!

Ezek szerint Fehérvár felé nem lehet bármelyik vonalon menni? 

A G43 jelölés alapján Mezőfalva Rétszila útirányon át, de így viszont nagyon kevés még a 49 km is !!!!

Mert ha a logikát nézzük, akkor a 43 azt jelenti, hogy a 43-as vonalon megy!

Bár logikát nehéz találni abban is, hogy a 4212 miért S40, amikor gyorsított személy???

Sebaj majd ...

Üdv

- gertam -

Előzmény: zjakabfi (416688)
v_peti 2015.01.18 Creative Commons License 416693

És bár az olajárak hatására zuhanó benzináraknak és gázáraknak úgy általában örülnek a cégek és örül a lakosság – nálunk néhány hónap alatt száz forinttal lett olcsóbb a benzin – az örömbe egy kis félelem is vegyül.

Ha ugyanis elég nagy a verseny, a termelési árak csökkenése megjelenik a fogyasztói árakban is: olcsóbb lesz egy csomó minden. Ez azonban könnyen deflációhoz vezethet, a jegybankárok szerte Európában attól félnek, hogy a csökkenő olajár hatására negatív spirál alakul ki. Ha a pénzünk többet ér holnap, mint ma, és többet holnapután, mint holnap, elkezdünk nem költeni, a fogyasztás visszaesik, sem az árak, sem a bérek nem nőnek, a gazdaság lelassul.

http://index.hu/gazdasag/2015/01/16/olaj/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index

Korábban már írtam erről, de mindenki megpróbálta elbagatellizálni a dolgot!

Na szóval akkor ki is a hülye?

siófoki35 2015.01.17 Creative Commons License 416692

Vasút tekintetében a Fertőszentmiklós-Pomogy vonal (9. sz.) korlátozásai áttekinthetetlenek még, de az ugye az osztrák ünnepnapok rendje miatt....

Előzmény: zjakabfi (416691)
zjakabfi 2015.01.17 Creative Commons License 416691

Ez a korlát lehet értelmes, bár egyszerűbb lenne naptól napig kiírni...

Előzmény: siófoki35 (416690)
siófoki35 2015.01.17 Creative Commons License 416690

Volánnál a kedvencem a "nyári időszámítás időtartama alatt" korlátozás. És az a járat tényleg márciustól novemberig járt. Nem az volt hogy a téli időszámítás idején egy órával odébb volt téve... egyáltalán nem járt :D

Előzmény: zjakabfi (416689)
zjakabfi 2015.01.17 Creative Commons License 416689

A MÁV jelölése egyértelmű, világos, logikus, és ráadásul a menetrendben napra bontva ellenőrizhető.

Ellentétben a Volánnal,amelyik 08.31-én vasárnap nem közlekedtetett le egy "nyári tanszünetben naponta" a közlekedő Füred Tihany járatot... azzal az indoklással, hogy az a nap már a hét első tanítási napját megelőző nap volt, és máshova kellett a kapacitás...

Előzmény: gertam (416685)
zjakabfi 2015.01.17 Creative Commons License 416688

Érdekes díjszabási kérdést vetek fel.

Ma utaztam a G43-assal, Start Kártyával Fehérvárig. Jv. adott jegyet, Nagytétény-Diósdtól, 51 km-est...

Visszafelé Fehérváron vettem jegyet, 49km-est  adtak Tétényligetig. (Gyorsvonattal jöttem hazafelé.)

Ez így rendben van?

Ezek szerint Fehérvár felé nem lehet bármelyik vonalon menni? Vagy ha állomáson veszem a jegyet, meg kell határoznom az útirányt? Ez így nem tetszik annyira...

Főleg hogy talán mlég az idei menetrendben is van Érd-felső felé menő nem megállós vonat...

Régen amikor mind arra ment, akkor is Tétényliget volt a határ...

Siemens113 2015.01.17 Creative Commons License 416687

Bár ebben egy tavalyi októberihez hasonló RJ-es jelenet simán benne lehet.

Előzmény: István Gyuri (416683)
v_peti 2015.01.17 Creative Commons License 416686

Volt olyan, hogy egy ilyen köztes napon a Volánbusz szombatival ment, a Nógrád Volán meg vasárnapival, ennek eredményeképpen a közösen ellátott területek valamelyikén egyik busz sem jött, az utasok meg órákat várhattak.

Előzmény: gertam (416685)
gertam 2015.01.17 Creative Commons License 416685

PANTOGRÁFOSAT!

A szombat az szombat!

Ezesetben a közlekedésnek és a munkarendnek szinkronban kell lenni!!

Természetesen az "UTASOK JAVÁRA" eltérhet a közlekedés, sőt kívánatos is ezt figyelembe venni!!!

Az utazási igények pedig ilyenkor mások, mint egy átlagos szombaton, ami egy munkanapot követ.

Én is így gondolom, ezzel semmi probléma!

Az, hogy a volánok munkaszünetes menetrenddel mennek az azért már egy kicsit gáz...

NA EZ AZ IGAZI GÁZ!

És persze az EGYEZTETÉS - egységes közlekedési rend - HIÁNYA!

Más:

Tegnap fincsi volt a 8046 2 egységgel....

Üdv

-gertam -

v_peti 2015.01.17 Creative Commons License 416684

Na ja, a Volán társaságok által az ilyen köztes szombatokon eröltett munkaszünetezés már a 80-as évek végén is megvolt, holott akkor még jóval kevesebb egyéni közlekedés volt, így akkor még több embert szívattak meg vele, mint manapság. Mi is jót anyáztunk a 80-as évek végén. Vépre mentünk volna ki, és a két vonat közti időpontban ment volna busz, de annó a 80-as években egy agysebész valahol fent, úgy gondolta, hogy ilyenkor munkaszüneti nap legyen, és ehhez azóta is nagyobbrészt tartják magukat. :( Nos, a busz nem ment, aki Vépig utazott, az lement a vasútállomásra a következő vonatra, ami fullosan tele volt (Bz+1 mellék), aki meg Vépen túl utazott volna, az emlegethette a volános vezetők felmenőit utcalányokhoz hasonlítva.

Érthetetlen, hogy ez a hülyeség azóta sem kopott ki!

István Gyuri 2015.01.17 Creative Commons License 416683

gertam: Május 2-a (ebben az évben) szombatra esik.
Semmi cicó. semmi tökölés, egy SIMA szombati napnak tűnik a naptár szerint.

NEM! Ez egy háromnapos hétvége középső napja lesz.

Az utazási igények pedig ilyenkor mások, mint egy átlagos szombaton, ami egy munkanapot követ.

Ugyanígy, május 1-jén, ami egy ünnepnap, de mivel egy hosszú hétvége első napja, ezért a szombat reggelente megszokott vonatokat célszerű közlekedtetni (pláne ott, ahol (B)-X korlátozásokkal mennek az esti utolsó/hajnali első vonatok...)

Ez hosszú évek óta így megy, én szerintem nincs is probléma belőle.

Az, hogy a volánok munkaszünetes menetrenddel mennek az azért már egy kicsit gáz, mert az náluk jelentősen ritkított menetrendet jelent, míg a vasútnál az ünnepi menetrend "csak" annyit, hogy néhány X-es vonat nem közlekedik a szokásos szombatihoz képest, míg azért május 2-án lesz azért bevásárlóforgalom, némi plázázáshoz kapcsolódó forgalom (pláne, ha akkor már vasárnap zárva lesznek a boltok és május 1-2-3. hosszú hétvégéjén csak 2-án lesznek nyitva a nagyobb boltok - de erről még persze az éves naptár összeállításakor nem tudhattak, még senki sem tudhatja, hogy milyen átrendeződést fog jelenteni ez a boltbezárás az utazási igények kapcsán...).

Előzmény: gertam (416682)
gertam 2015.01.17 Creative Commons License 416682

PANTOGRÁFOSAT!

ÉN JÓ ELŐRE SZÓLOK! Lesz majd megleeeeeepetés május 2-án.

Ami Gergely pápának nem okozott gondot, most a közlekedési társaságoknak egy klassz trükkel …

Miről is van szó?

Május 2-a (ebben az évben) szombatra esik.
Semmi cicó. semmi tökölés, egy SIMA szombati napnak tűnik a naptár szerint.

Mindezt – nem tudom milyen Közlönyben szereplő utasítás alapján - a közlekedési társaságok (MÁV, VOLÁN) ÜNNEPNAPI MENETRENDDEL tüntetik fel!!!

Az már csak HAB a TORTÁN, hogy május elsején a:
Buszok: MUNKASZÜNETI NAP szerint
Vonatok: SZOMBATI NAP szerint közlekednek.

Ez ám az egységes MENETREND!

GRATULA érte a közlekedési szag(!)embereknek!
Csak így tovább!!

Ps:
Persze a hivatalos naptár - MUNKAIDŐKERETES MUNKAIDŐ NAPTÁR 2015 - a valós napokat jelöli erre a naptári évre.

Üdv

- gertam -

M63 010 2015.01.17 Creative Commons License 416681

Mi üzleti titok? A buszok matricáiból egyértelműen kiderül, hogy az melyik cég! Az persze már nem, hogy fővállalkozók, vagy csak alvállalkozók.

Előzmény: názmin (416677)
gertam 2015.01.17 Creative Commons License 416680

PANTOGRÁFOSAT!

Szegény ELVIRA!!!

Az S42-n milyen TÁRSVASÚT közlekedtet vonatot?????

Ráadásul mindegyiket késésben?

Üdv

- gertam -

hmsoft 2015.01.17 Creative Commons License 416679

Egy kis carszkojeszelói: XXI. századi hobo (rzd-partner.ru alapján)

A sztori eleje, mondhatni, a szokásos: a Kuznyecki-szénmedence környékén, Belovo településen egy 23 éves fiatalember, heveny alkoholizálást követően a barátjához indult - talán elfogyott az ital, és az ismerősnél még akadt tartalék. A barátjához az út a vasútállomáson át vezetett, és persze, hogy a történet központi szereplője a rövidebbik utat választotta, a vágányokat foglaló tehervonatok alatt. Az egyik tehervonat kocsija azonban maradásra bírta: úgy beleakadt a dzsekije, hogy fellógatta a ruhadarabnál fogva az alvázra, mint egy fregolira. A vonat meg természetesen elindult. A következő két és fél órából nem sokra emlékszik a fiatalember, csak annyit lehet tudni, hogy az alvázon jutott el Tyerentyjevszkajáig, ahol magához tért, és sikerült kiszabadulnia a kocsi fogságából. Két dologban is páratlan szerencséje volt. Először is, az üres elegy befelé haladt "Szénországba", nem pedig kifelé. Ha Belovótól a másik irányba indul, akkor a 230 kilométert szinte biztos, hogy egyben zavarja le Novoszibirszkig (Inszkajáig), sőt, ha valami tranzitvonat, akkor halad tovább, akár egészen le a térképről. Így viszont, itt-ott előztetve magát a prioritást élvezőkkel a novokuznyecki csomóponton, csupán száz kilométer esett a két és fél órára. A másik, életmentő körülmény, hogy aznap szokatlanul enyhe idő volt - ha nem segít be a melegfront, a két és fél óra alatt a fiatalember garantáltan halálra fagyott volna a kocsi alatt. Bár még Tyerentyjevszkaján sem került biztonságba, mert gyalog indult el a vasút mentén, azt sem igazán tudva, hol van, ám végre eszébe jutott felhívni a rokonait. Akik mozgósították a rendőrséget a keresésére. A rendőrök megtalálták, a forma kedvéért kiállítottak egy jegyzőkönyvet a vágányokon való átjárásért ki nem épített helyen (párszáz rubelje bánja majd), és hazaszállították.

hm

trizs77 2015.01.16 Creative Commons License 416678

Leomlott egy felüljáró Hatvanban

Forrás: MTI | 2015. 01. 16. 13:05:09  

Egy órán keresztül állt a vonatforgalom a Budapest-Miskolc vasútvonalon, mert bontás közben pénteken berogyott a régi közúti felüljáró Hatvanban. Kora délutánig félórás késésekkel kell számolni - tájékoztatta a Mávinform pénteken az MTI-t.

Közlésük szerint a vonatközlekedést negyed tizenkettő után pár perccel kellett leállítani és negyed egykor indulhattak újra a szerelvények a Budapest-Miskolc és a Hatvan-Somoskőújfalu vasútvonalakon.

A munkálatokat a Közgép munkagépei végzik, amelyekkel rövid idő alatt felszabadították a pályát a berogyott hídelemektől - tették hozzá.

A történtek miatt 20-30 perces késésekkel kell számolniuk pénteken délután két óráig az utasoknak a két vasútvonalon.

názmin 2015.01.16 Creative Commons License 416677

Te tudod,sajnos többet nem mondhatok mert az már üzleti titoknak minösül!

Előzmény: trizs77 (416676)
trizs77 2015.01.16 Creative Commons License 416676

Nem.

Van cég mellyel a MÁV-nak úgynevezett   "keretmegállapodása"   van, s vannak eseti megrendelések.

Előzmény: názmin (416675)
názmin 2015.01.16 Creative Commons License 416675

Szerintetek a jelen helyzetben hogy van a vonatpótlás a komolyabb Mávos helyeken egy cégé az összes Szegedtöl Békéscsabán át Siófokig!

Előzmény: M63 010 (416674)
M63 010 2015.01.15 Creative Commons License 416674

Mennyi lehet a rezsikilométerdíj?

500 Ft-ból már bőven kijöhet, mert a távolsági forgalom nem a Budapesti dugó, és szinte csak szólók mennek és nem csuklósok, a Budapesti elővárosokat leszámítva.

Ha 2 000 000 000-ot osztunk 500-zal, akkor 4 000 000 jön ki.

Egy pótlás legyen 50 km. Van rövidebb is, de hosszabb kevés. (Ritka kivétel a mostani 72 km-es Szombathely-Csorna.) 50 km 10 vonatpárra, az 1000 km oda-vissza. 5 buszos (egy vonat=5 busz) pótlás esetén ez 5000 km. 100 napon keresztül ez 500 000 km. És ez csak egy vonal! Ha csak Egomot és Siófokot számítjuk, mint forgalmas vonal, akkor reális érték lehet a 4 000 000 km a fél országra az elhúzódó egomi és a hosszantartó siófoki vágányzár miatt. Mert ugye nemcsak ezek vannak vagy lesznek.

Persze ekkora számok esetén le lehet nyúlni 10-20%-ot, de nagyságrendileg reálisnak tűnhet.

Előzmény: r1232 (416673)
r1232 2015.01.15 Creative Commons License 416673

Ez az előre tervezett vágányzárak miatti vonatpótlókra kiírt pályázat.

Előzmény: pavarotti (416671)
zjakabfi 2015.01.15 Creative Commons License 416672

a reggeli szalaghírek váci vonalat írtak csak.

Előzmény: bárány (416668)
pavarotti 2015.01.15 Creative Commons License 416671

Már csak az a kérdés, hogy tervezetten előreláthatólag idő dimenzióval is számolva mennyi ideig kell busszal pótolni.

Példa eszmefuttatás:

Ha tegyük fel, hogy 1%, akkor az azt jelenti, hogy 2mrd forintból lehet busszal pótolni, tehát kevesebb mint duplája a vasútnak juttatott évi 350mrd forint mint amiből busszal meg lehetne oldani, és azért a vonat csak komfortosabb és csomó embernek munkát ad...

:)

Előzmény: Ratbus (416667)
schlumberger 2015.01.15 Creative Commons License 416670

Elnézésed kérem, én vagyok a hunyó. Én nehézáramos vagyok, és a fortepanon sok erőműves képet néztem előtte :-)

Előzmény: Mopi (416663)
j.r.c. 2015.01.15 Creative Commons License 416669

Sem ez, sem a számolás nem megy olyan jól, mint a spiclimunka... 

Előzmény: bárány (416668)
bárány 2015.01.15 Creative Commons License 416668

a Budapest-Vácrátót-Vác elővárosi vasútvonalon

Mindjárt az első mondatban írják. Az utolsót elolvastad, azt látom az egyvágányúból :)

Előzmény: trizs77 (416665)
Ratbus 2015.01.15 Creative Commons License 416667

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:13667-2015:TEXT:HU:HTML&src=0

"Keretmegállapodás megkötésére irányuló közbeszerzési eljárás az alábbi tárgyban:
Közúti személyszállítás biztosítása a vasúti személyszállítás helyettesítésére a MÁV-START Zrt. teljes szolgáltatási területén előre tervezett zavartatás esetére.
I. részajánlat:
Magyarországnak a Duna által elválasztott vasúti szolgáltatási területének keleti oldalára eső valamennyi vasúti személyszállítási viszonylat (bal-parti részajánlat)
A keretmegállapodás értéke: nettó, 2 000 000 000 HUF
II. részajánlat:
Magyarországnak a Duna által elválasztott vasúti szolgáltatási területének nyugati oldalára eső valamennyi vasúti személyszállítási viszonylat (jobb-parti részajánlat)
A keretmegállapodás értéke: nettó 2 000 000 000 HUF."

vrobee 2015.01.15 Creative Commons License 416666

71. Veresegyház...

Előzmény: trizs77 (416665)
trizs77 2015.01.15 Creative Commons License 416665

DULL  SZABOLCS

12 perce

Közszolgálati bréking! Aki Vác felől vonatozik Budapestre ma reggel, induljon el jóval előbb!

Mert elromlott a vasúti jelző- és biztosítóberendezés a veresegyházi állomáson csütörtök kora reggel, a Budapest-Vácrátót-Vác elővárosi vasútvonalon ezért a reggeli csúcsforgalomban 20-30 perces késések is várhatóak - közölte a Mávinform az MTI-vel.

Közleményük szerint szakemberek a helyszínen dolgoznak a hiba javításán, addig Veresegyház állomáson nehézkes a váltószerkezetek átállítása. Az egyvágányú vasútvonalon a torlódások miatt kell késéssel számolniuk az utasoknak.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Egyvágányú ?

Miről ír ez a Szabolcs gyerek ?

70-es vonalról, vagy 71-ről ?

nememlexemki 2015.01.15 Creative Commons License 416664

így van

régi álom a 2000-es évek elejéről, az akkori elővárosi álmokban is benne volt már

batta kezdőponton ágazik ki nagysugarúval és tart ercsiig vagy iváncsáig

most meg lett rá della

Előzmény: trizs77 (416653)
Mopi 2015.01.15 Creative Commons License 416663

Igyekszem. Ehhez viszont légy szíves világíts rá, hogy hol vagyok félreérthető, mert többszöri újraolvasás után sem jövök rá, hogy hol keverem a kétféle vezetéket vagy annak oszlopait.

Előzmény: schlumberger (416661)
schlumberger 2015.01.14 Creative Commons License 416662

opera <-> vipera

Előzmény: schlumberger (416661)
schlumberger 2015.01.14 Creative Commons License 416661

Azért a távíró oszlopok és a 120 kV-os távvezeték között van különbség, ne keverd!

Előzmény: Mopi (416659)
P.stephenson 2015.01.14 Creative Commons License 416660

Igen, a déli oldalról készültek a képek.

Előzmény: Mopi (416659)
Mopi 2015.01.14 Creative Commons License 416659

A mai villamost 47.474762,19.169452 és 47.477246,19.177959 helyeken keresztezi a távvezeték.

Nézegettem a fentrol.hu-t és ott mintha a 120-as vonal északi oldalán lennének a kétlábú távíró oszlopok. A képek talán mégis a déli oldalon állva készülhettek?

Előzmény: P.stephenson (416658)
P.stephenson 2015.01.14 Creative Commons License 416658

Bingó! Gratula! A fentrol.hu-n látszik is a sorompó.

Előzmény: Mopi (416657)
Mopi 2015.01.14 Creative Commons License 416657

47.47531,19.223433 ?

A 120-as vonal Rákos-Rákoshegy között azon a ponton töltésen fut, ahol jelenleg is keresztezi egy 120kV-os távvezeték (ami a temető felől jön).

Kb. 10 évvel ezelőttig a töltésen egy áteresz is volt, kb. pont úgy, ahogy a 72586 sz. képen látszik. Ha jól emlékszem, akkor az áteresz a távvezetéktől Rákos felé esett, tehát a két képet a vasút északi oldalán állva készíthették. Az általam feltételezett helyen manapság előjelző és sorompó nincs.

A villamosos képet passzolom, talán a mai 28-as, 37-es vonalán lehet.

Előzmény: P.stephenson (416656)
P.stephenson 2015.01.14 Creative Commons License 416656

A képek 1944-ben készültek a nagyfeszültségű távvezeték építése közben. Ebből a hírdetményből kiderül a nyomvonala, tehát jó eséllyel errefelé kell keresni:

http://www.fortepan.hu/_photo/download/fortepan_72643.jpg

Előzmény: Ashi Valkoinen (416652)
V63 022 2015.01.14 Creative Commons License 416655

Szerintem biztosan nem.

Az első VH után ugyanis a törökbálinti vonalon áttértek 1000 V-ra, a felsővezeték Fischer-Jellinek rendszerű volt, és zöld színű járművek közlekedtek. A képen egy BSZKRT-színezésű villamos látható, ilyen itt kint biztosan nem járt.

Előzmény: Ashi Valkoinen (416652)
hkv 2015.01.14 Creative Commons License 416654

trizs77 2015.01.14 Creative Commons License 416653

40a

160 km/h-s új nyomvonal Százhalombatta-Ercsi között ?

http://feol.hu/pusztaszabolcs/nem-a-sin-vagja-csak-kette-a-varost-1672259

Ashi Valkoinen 2015.01.14 Creative Commons License 416652

"A vonal 1914. június 23-án nyílt meg, de ekkora még nem érkeztek meg a kimondottan ide rendelt járművek, így a BKVT-től kölcsönzött, természetesen 550V-tal táplált 1000-esekkel indult meg a forgalom. A menetidő egy óra körül volt - ez néhány évtized múlva már nagyon soknak számított, hiszen akkor már volt ennél gyorsabb buszjárat Törökbálintra. Ráadásul 1945 nyarán a másutt tapasztalható anyaghiányt pótlandó elbontották a második vágányt Kamaraerdőtől kifelé, akárcsak az itt levő hurkot"

s bocsánat, mert a forrás előbb lemaradt,

http://hampage.hu/trams/sinekbuda2.html

Előzmény: Ashi Valkoinen (416651)
Ashi Valkoinen 2015.01.14 Creative Commons License 416651

Halvány tippem ez lenne:

1933-ban villamosították az 1-est itt, tehát lehet még felsővezetéktelen, illetve villamos is volt, közúti átjáróval, s emlékeim szerint mai Törökbálint mh-tól kifelé végig töltés van. 

Előzmény: P.stephenson (416647)
martinaxe7 2015.01.14 Creative Commons License 416650
GOLAZ111 2015.01.14 Creative Commons License 416649

Eddig azt hittem :), hogy Banglades.

Előzmény: v_peti (416625)
trizs77 2015.01.14 Creative Commons License 416648

Egy hurráoptimista cikk :

(megrendelésre ?)

http://www.femina.hu/utazas/fecske_vonatok_2015

P.stephenson 2015.01.14 Creative Commons License 416647

Valakinek van ötlete, hol készülhettek ezek a képek? Egy kétvágányos külvárosi villamosvonal, illetve egy villamosítatlan nagyvasúti vonaltöltésen vezetve sorompóval, előjelzővel. 1939-40-ben járunk Budapesten, vatgy környékén.

A képek nagyban:

http://www.fortepan.hu/_photo/download/fortepan_72585.jpg

http://www.fortepan.hu/_photo/download/fortepan_72586.jpg

http://www.fortepan.hu/_photo/display/72587.jpg

kopaszsop 2015.01.14 Creative Commons License 416646

http://www.dhl.hu/hu/logisztika/teheraru_szallitmanyozas.html

a többire analóg módon ad találatot a gúgli.

Előzmény: v_peti (416645)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416645

Kösz. Ha 1000 forint a póló bolti ára, akkor lehet, de ha 5000, akkor az már csak 10%-a. Mert egy Adidas póló is ugyanakkora, mint a bulk kategória.

Na de hány póló fér egy raklapra? Egy raklapra férjen fel 2000 póló. Ha a van 24 raklap, akkor 48 000 pólót jelent. Persze nem mindenki hoz be ennyit egy termékből, talán csak olyan multik, akiknek minden országban van tucatnyi üzletük.

Na de mennyibe kerül egy nagy konténer fuvarozása Budaörstől Hong Kong-ig? Egy irányárat tudnál írni. Mondjuk hetente egyet adnék fel.

Előzmény: DVB (416643)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416644

Ott csak ez volt feltüntetve!

Előzmény: manhattani (416641)
DVB 2015.01.13 Creative Commons License 416643

Hagyományos EUR raklapból (120x80cm) 11 fér bele a 20-as kontiba és 23-24 a 40-es kontiba. 120x100-as raklapból kevesebb. De sok múlik azon, hogy hol rakodják és mivel, mennyire nehéz, milyen magas stb. Teljesen mindegy, hogy tengeri, vasúti vagy közúti szállításban viszed a konténered a kapacitása ugyanannyi. 

Mivel elég kevés olyan cég van aki konkrétan a BILK-ről akarna Hamburga szállítani vagy úgy általában terminálok között - ennek így nem sok értelme van, mert a fuvardíjnak része lesz a terminálig és termináltól való eljuttatása, daruzása stb. Az egész METRANS-os leánycég a HHLA kiszolgálására épül. Talán az alábbi ábra segít valamit:

https://hhla.de/en/intermodal/hinterland-network.html

Egy ilyen hálózattal a kikötőtől a célállomásig vagy fordítva juttatnak el mindent gyorsan és versenyképes áron egész Kelet-Európában.

De ha egy magyar cég Kínából rendel valamit Hamburgon át - akkor a vasúti rész költsége nem fog neked segíteni a matekozásban, hogy mennyi az annyi. Konténernyi mennyiségben árut behozni biztos megéri, amúgy nem hoznák be vagy nem onnan. Gyújtőkonténernél kérdés ez - de Kínából nagyon olcsón lehet azt is küldeni ha ráérsz.

Iparágtól függő mennyi a szállítási költséged a teljes árhoz képest.  pl a gépiparban 10-15% mivel értékes árukat szállítasz. Lehet ha fehér pólót importálsz akkor több mint a fele is lehet az összköltségnek.

Előzmény: v_peti (416640)
P.stephenson 2015.01.13 Creative Commons License 416642

v_peti meg itt a mi udvari bolondunk. Bukfencet vet, melléül a széknek, bármit megtesz a szórakoztatásunkért

:-)))))))))))))) Sírok! :-))) Áááá, ez kész!

Előzmény: cs1014 (416608)
manhattani 2015.01.13 Creative Commons License 416641

Peti. Biztos, hogy a szállítás minden költségelemét beleszámoltad?

Képzeld el, hogy kamionos szállító céged van. Milyen egyéb költségeid merülnek föl, a sofőr bérén és az üzemanyagon kívül?

Előzmény: v_peti (416638)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416640

Andor leírhatná, ha nem bannolt, hogy mennyibe kerül egy BILK-Hamburg vagy egy BILK-Rotterdam konténervonat oda-vissza. És hány kocsiból áll? Na és hány palettányi áru fér bele a vasúton szállított konténerekbe?

v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416639

Elszámoltam magamat, nem 13200, hanem 18500 Ft a szállítás, azaz ca. másfélszer annyi. De még így is 0 a költség, mert a cola esetén 10 Ft, a Nokia esetén 3 Ft, a póló esetén 1.50 lesz a költség, azaz abszolút jelentéktelen összeg!

Még ha pontatlan is vagyok, akkor sem hiszem, hogy ennél sokkal több lenne a fuvarköltség!

Előzmény: v_peti (416638)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416638

http://hvg.hu/gazdasag/20150113_Nemet_minimalberre_nyomjak_a_magyar_kamio

Így legalább a vasúttal tesznek jót!

Egy oda-vissza Szeged-Düsseldorf út 2700 km-t tesz ki, ebből 1320 km-t nyomnak le a sofőrök Németországban. Tételezzük fel, hogy a sofőr 24 órát tartózkodik Németországban, ebből pedig 14 órát tölt munkával. A sofőr bére eddig 4 euró/óra volt, de amíg ő Németországban dolgozik, akkor már 8,5 eurót kell neki fizetni óránként. A körfuvar eddig 2600 euróba került (ebbe minden költség benne van), a változással erre még 63 euró rakódik rá. Ez 2,5 százalékos költségnövekedést jelentene egyetlen ilyen úton.

Na itt egy példa arra, hogy mennyire jelentéktelen a szállítási költség!

2700 km=2600 Euró! Ca. 1 km=1 Euró! Az nudli! A BKV több, mint kétszerennyit fizet az alvállalkozóknak a buszokért!

Na de számoljuk át ezt rakományba!

3. A legnagyobb kategória a 40t (egyes országokban 44t) össztömegű szerelvény. A pótkocsisnál népszerűbb a félpótkocsis, vagyis a nyerges kamion.

Kapacitása 34 paletta (raklap).

http://www.nemzetkozi-szallitmanyozas.eu/hogyan-szamolhatom-a-rakomanyom-helyfoglalasat/

Tehát egy raklapnyi áru 1 km-re való szállítása kevesebb, mint 10 Ft.

Egy raklapnyi áru elszállítása Szegedről Düsseldorfba 13200 Ft.

Képeket nézve 192 Cola fér egy raklapra. Az ca. 200. Azaz egy üveg colat (2 literes) 6.50 fillérért szállítanak! Egy üveg cola a TESCO-ban 369 Ft. Igaz, nem Düsseldorfból, hanem Dunaharasztiból hozzák! Csak egy példa volt egy nagy méretű, csekély értékű árura.

Egy cola helyén elfér ca. 3 Nokiásdoboz (Most legyen benne kenőpénz vagy drog helyett mobiltelefon.) Azaz egy telefonra alig több, mint 2 Ft szállítási költség jut.  (Egy telefon ára legyen 29990 Ft) 2 Ft, az a kerekítési költség a boltban, azaz 0!

Ha meg más terméket pl. pólót rakunk bele. (természetesen kínait), abból férjen el 6 1 db cola helyén! Azaz a szállítási költség 1 Ft lesz!

Nos ezekután ha valaki azt mondja, hogy a drágább üzemanyag jelentős mértékben drágítja a szállítást, akkor annak igencsak nincsen fogalma a költségösszetevőkről!

Persze, egy kiló kenyereknek egy furgonban való fuvarozásakor a költségek magasabbak, de azért szerintem úgy sem jelentősek.

Sokkal több a gyár meg a bolt haszonkulcsa!

názmin 2015.01.13 Creative Commons License 416637

Tényleg nagy szerencse hogy vannak ilyen magasan kvalifikált hibátlan embrek mint akit te is emlitettél!Felénk itt vidéken az ilyen embereket egyszerüen csak "szent teheneknek" hivják!

Előzmény: vrobee (416634)
kopaszsop 2015.01.13 Creative Commons License 416635

sajnos így is

Előzmény: v_peti (416624)
vrobee 2015.01.13 Creative Commons License 416634

uhh...

ha csak annyi jelentéktelen részeredményecske valósul meg a hasznos ötleteidből, amennyi István Gyuriéból, akkor majd valszg. elnézzük a hülyeségeidet a fórumon.

Előzmény: v_peti (416623)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416625

Ennek 4 oka van! Pénz, pénz, pénz és még több pénz! Igaz, a munkaerő olcsó, valószínűleg még Kínánál is olcsóbb! Így csak idő kérdése a nagysebességű vasúthálózat kiépítése. Majd ha a kínaiak befejezik odahaza, megépítik a Budapest-Belgrádot és a Ferihegyi gyorsvasútat, akkor majd nekiállnak Indiában is építkezni. :)

Előzmény: GOLAZ111 (416621)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416624

Ja megvan, vagy újságírónak kellene mennem, vagy politikusnak, mert akkor nyugodtan nyomhatnám a legnagyobb hülyeségeket is! :)

Előzmény: Nachtstern (416619)
v_peti 2015.01.13 Creative Commons License 416623

IGY is hiába tépte a száját, csak részeredményeket ért el, és azóta sincs semmi előrelépés, sőt inkább visszalépés van!

Előzmény: vrobee (416618)
hmsoft 2015.01.12 Creative Commons License 416622

Még egy kis carszkojeszelói: gyorsjelentés (rzd.ru alapján)

Megvan a 2014-es gyorsjelentés a vasúti szállításokról. Eszerint az oroszországi, közcélú hálózaton tavaly 1,227 milliárd tonna árut továbbítottak (-0,8% a 2013-as eredményhez képest), a szállítási teljesítmény 2298,3 milliárd tkm volt (+4,6%), az üresfutással felkorrigált teljesítmény pedig 2954,2 milliárd tkm (+5%). A számok a várakozások szerint alakultak: a prognózis szűk 1%-os csökkenésről szólt a tonnákat, és 5% körüli növekedésről a tonnakilométereket illetően.

A közcélú személyszállításban 1,683 milliárd utazást regisztráltak (-1%), amiből a távolsági kategóriára 102,8 millió (-7,2%), az elővárosi-helyi kategóriára 965,5 millió (-0,6%) jutott. A szállítási teljesítmény 128,6 milliárd utaskm (-7,1%), ebből távolsági 96,1 milliárd (-9,2%), elővárosi-helyi 32,5 milliárd (-0,6%). Míg teherforgalomban a decemberi szállítási teljesítmény nagyjából az éves trend szerinti (bár a tkm érték csak kisebb mértékben nőtt), addig személyforgalomban december erősebb csökkenést mutat (-10,1%-nyi utaskm mérséklődés) a teljes év átlagához képest.

hm

GOLAZ111 2015.01.12 Creative Commons License 416621

Ha elég sok, akkor miért nem Maglev jár arra?

Előzmény: v_peti (416615)
hmsoft 2015.01.12 Creative Commons License 416620

Egy kis carszkojeszelói: moszkvai havazás (rzd-partner.ru alapján)

Oroszország központi régiójában, vagyis a Moszkvai Vasút területén folytatódik az utóbbi napokban tapasztalt, intenzív havazás. Az egyhetes újévi vodkakúrából felébredő polgárokat el kellett juttatni a munkahelyükre, ennek megfelelően az infrastruktúrának a normál munkanapi áteresztőképességet kellett produkálnia. Ezért az eddigieknél több embert és technikát vezényeltek ki a vonalakra. Kétezren lapátoltak, 54 SzM-2 és hasonló kategóriájú gép "nyelte" a havat, 11 ekés és rotoros gép tolta és repítette ki az űrszelvényből, 19 POM gép fújta le a váltókról azt, amit a telepített berendezések már nem győztek. Ez a technika a Moszkvai Vasút számára rendelkezésre álló arzenálnak az 55%-a, úgyhogy Tél tábornok egy kicsit még ráerősíthet, ha akar...

hm

Nachtstern 2015.01.12 Creative Commons License 416619

Ha a te álláspontod  nemtudásra alapuló butaság, akkor ne csodálkozz, hogy ilyen reakciókat kapsz. Az üzemanyag és olajárakról kifejtett nézeteid szerintem egy átlagos képességű 6 éves arcára mosolyt csalt volna....

Előzmény: v_peti (416617)
vrobee 2015.01.12 Creative Commons License 416618

kockáztatva, hogy attus esetleg megint kiiXel...

Hogy seggbe kell rúgni, aki megakadályozza a jómenetrendet, az talán álláspont, csak nem látom, hova vezet. Ha tényleg lennének értékes javaslataid, akkor nem ide írogatnál ilyeneket, hanem mondjuk az integrált menetrend topikba konkrétumokat, amiket értő szemek olvasnák és továbbgondolnák, és esetleg meg is valósulna belőle valami.

Előzmény: v_peti (416617)
v_peti 2015.01.12 Creative Commons License 416617

Van egy álláspontom, amit képviselek! Na de írhatnék sokkal értelmesebb dologról is, például arról, hogy egy adott helyen hogyan hangoljuk össze buszokat és a vonatokat, de amíg szándék sincsen arra, hogy ez megvalósuljon, addig felesleges folyton emiatt koptatni a billentyűzetet.

Előzmény: Nachtstern (416610)
v_peti 2015.01.12 Creative Commons License 416616

Bocs, de ha nem tanultad meg a gyorsolvasást, az a te bajod!

Én pl. az első mondatból eldöntöm, hogy az adott hsz-t elolvassam-e, vagy ugorgyunk!

Előzmény: attus germanicus (416614)
v_peti 2015.01.12 Creative Commons License 416615

Az még államilag dotált jegyárakkal is eléggé sok.

Előzmény: GOLAZ111 (416604)
attus germanicus 2015.01.12 Creative Commons License 416614

>Sajnos miattad fogom ezt a topikot kitenni a kedvenceim közül, pedig tizenxéve olvastam.

Én pedig miattad. Ne értsd félre! :-) Nem a "normál" hozzászólásaiddal van bajom, hanem az ilyenekkel, mint ez. Mert Petire lehet piros X-et tenni, de, ha a fórum hozzászólásainak kétharmada Peti ökörségeire válaszol, akkor az egész fórum olvashatatlanná válik. Emiatt hagytam itt korábban ezt a topicot hónapokra, talán egy fél évre is, nem is tudom. Elkezdtem mindenkire X-et rakni, aki Petinek válaszolt, és egy idő után a topicban nem láttam egyetlen hozzászólást sem. Úgy meg felesleges "olvasni".

Előzmény: koller andor (416596)
Vilibáttya 2015.01.12 Creative Commons License 416613

ok:)

Előzmény: jwkllr (416611)
trizs77 2015.01.12 Creative Commons License 416612
jwkllr 2015.01.12 Creative Commons License 416611

http://www.youtube.com/watch?v=OyEIWcUFapg

Ne másolj szolgaian! https helyett csak http-t illeszd!

Előzmény: Vilibáttya (416593)
Nachtstern 2015.01.12 Creative Commons License 416610
Atya úr isten...reménytelen vagy...
Előzmény: v_peti (416594)
bajhozo1 2015.01.11 Creative Commons License 416609

Reméljük ez is elősegíti a Vasútbiztonság növelését.

http://iho.hu/hir/vege-az-orokos-sorompotoreseknek-150111

cs1014 2015.01.11 Creative Commons License 416608

Á, nem kell, tök jó poén! :)

Kiikszelni a rosszindulatúakat, meg a trollokat kell, v_peti meg itt a mi udvari bolondunk. Bukfencet vet, melléül a széknek, bármit megtesz a szórakoztatásunkért, meg hogy foglalkozzunk vele.

Bár, Andornak (ha már mindenképp, akkor) én is inkább az ikszelést javasolnám ahelyett, hogy a teljes topik olvasásával felhagyjon, illetve az sehová sem vezet, mert v_peti mindenütt ott van.

Előzmény: _nyunyuka (416606)
cs1014 2015.01.11 Creative Commons License 416607

Nemrég rendeltem valamit kínai webáruházból. A postaköltség 0 volt, és a termék még így is röhejes áron volt. Ez is csak ezt bizonyítja.

Nem, ez egészen mást bizonyít.

Ha gondolkodó, vagy betűolvasó kooprocesszort rendeltél a biokalkulátorhoz a két füled között, akkor küldd vissza, mert átb..tak! Egyik se működik.

Előzmény: v_peti (416595)
_nyunyuka 2015.01.11 Creative Commons License 416606

Használd a hsz.-szám melletti piros x-et és könnyebb lesz a dolgod :-).

Előzmény: koller andor (416596)
hmsoft 2015.01.11 Creative Commons License 416605

De miért kék az orra?

Nyilván azért, mert ráesett egy zártárcsa. De nézd csak meg az ablakokat: rácsos mindegyik, és nem vitás, hogy adott helyzetben jól jönnek, hiszen rácsok híján hamar megtelne a vezérállás (először üvegszilánkokkal, azután emberekkel). És innentől kezdve már értem a rácsos ablakos Sziliket és társaikat. Nem a lelógó szigetelőporcelántól tartott, aki kitalálta a rácsokat. Hanem egyszer járt Indiában, és megszállta a jeges rémület: úristen, mi lesz, ha a MÁV személyszállítási szolgáltatására ennyien lesznek kíváncsiak? Gyorsan elrendelte a rácsokat, emellett a legnagyobb titkokban kidolgozta az utasokat a többi közlekedési ágra átkényszerítő - máig ható - alapelveket.

hm

Előzmény: manhattani (416602)
GOLAZ111 2015.01.11 Creative Commons License 416604

És mennyi a bevétel? 

Előzmény: v_peti (416601)
Ashi Valkoinen 2015.01.11 Creative Commons License 416603

Biztos Werbelok húzza. :)

Előzmény: manhattani (416602)
manhattani 2015.01.11 Creative Commons License 416602

Ez a Railjet Bécsbe? De miért kék az orra?

Előzmény: v_peti (416601)
v_peti 2015.01.11 Creative Commons License 416601

Itt nincs gond a kihasználtsággal!

v_peti 2015.01.11 Creative Commons License 416600

Vannak olyan termékek (ruhanemű, műszaki cikk, aprócikkek), amelyeket 99%, hogy Kínában gyártanak! Hiába mennék be a magyar CBA-ba, ott is a Made in China felirat vigyorogna rajta. És nem egy póló, vagy egy műanyagedény, hanem olyan termék is kínai, amiről eszedbe sem jutna! Na mi volt kínai, amit 2 éve akartam venni a CBA-ban, és azért nem vettem meg, mert kínai? Bármely hitetlen, ez volt az a termék!

http://www.mindmegette.hu/fekete-feher-tarka-avagy-a-csodas-szarazbab-47036

Na erre varrjál gombot!

Amit meg Kínából rendeltem, az az elején felsorolt 3 termékcsoport egyikébe tartozik!

Előzmény: DJ. Bakter (416599)
DJ. Bakter 2015.01.11 Creative Commons License 416599

Megáll az eszem :((

Itt prédikálsz a helyi gyártásról és a távolsági szállítás energiapazarló voltáról, erre Kínából rendelsz?

Miért nem vetted meg helyi gyártásban? Tudod, semmi sem ott kezdődik, hogy a fórumon írogatunk, hanem ott, hogy tetteinkkel "szavazunk", pl. magyar (vagy EU-s) árut veszünk és nem Kínából rendeljük - még ha drágább is.

Csak akkor kapsz felmentést e tetted alól, ha vonattal hozták Kínából azt az árut :))

hmsoft 2015.01.11 Creative Commons License 416598

Brutális olajárzuhanás!

Peti, ne parázz, a vasúton réges-rég feltalálták az ingyenes energia felhasználását. Most, hogy olcsó eneriaárakkal kell versenyezni, hamarosan indulhat a sorozatgyártás.

hm

GOLAZ111 2015.01.11 Creative Commons License 416597

Egyedül a Volán társaságoknak jó ez! Meg pár rövid (pénzügyi) pórázon tartott állami szervezetnek.

http://m.cdn.blog.hu/ho/hovamegyavonat/image/ellatott_utas/SE/Malmk%C3%B6ping/p1020723.JPG

koller andor 2015.01.11 Creative Commons License 416596

Ne haragudj- ilyet még senkitől sem kérdeztem itt a fórumon- de orvos látott már?

Sajnos miattad fogom ezt a topikot kitenni a kedvenceim közül, pedig tizenxéve olvastam.

v_peti 2015.01.11 Creative Commons License 416595

A szállítási költség egy termék árában eddig is közel 0 volt. (Nemrég rendeltem valamit kínai webáruházból. A postaköltség 0 volt, és a termék még így is röhejes áron volt. Ez is csak ezt bizonyítja.) Most meg már szinte negatív lesz. Így nemcsak az lesz a baj, hogy még több kínai áru jön be, hanem az, hogy mivel a vasút nem tudja a szállítási költséget lecsökkenteni, ezért még több kamion és még kevesebb tehervonat fog Európában közlekedni! :(

Na meg arról sem feledkezzünk el, hogy ha valami komoly dolog túl olcsó, az deflációt okoz, ez meg káros a gazdaságra, na meg azt is jelzi, hogy az nemigazán akar növekedni! :(

Szóval ne örüljünk az olcsó benzinnek akkor sem, ha marad hó végére egy tízezresünk.

v_peti 2015.01.11 Creative Commons License 416594

http://index.hu/gazdasag/2015/01/11/hig/

Brutális olajárzuhanás! :(

Olcsóbb olaj, kevesebb adóbevétel, újabb megszorítások várhatóak! :(

Olcsóbb üzemanyag, több autó, kevesebb tömegközlekedő! :(

Olcsóbb üzemagyag, több autó, nagyobb dugók, több baleset. :(

Egyedül a Volán társaságoknak jó ez! Meg pár rövid (pénzügyi) pórázon tartott állami szervezetnek.

Jó lenne, ha Jockey Ewing befenyítene pár olajsejket a dömpingár miatt. De sajnos ő már elhúnyt, meg már amúgyis nyugdíjas volt. :(

Vilibáttya 2015.01.11 Creative Commons License 416593

Dízel-kedvelőknek:

https://www.youtube.com/watch?v=OyEIWcUFapg

manhattani 2015.01.11 Creative Commons License 416592

>Jó a kiskapacitású motorvonatok maradhatnak! :)

Nem vagy környezettudatos! A Bz legalább annyit szennyez, mint egy busz. Egy elszállított utasra számítva meg toronymagasan! Most akkor mi van? Vasút a környezettisztaság ellen?

>De autóból az a jó, ha minél kevesebb van!

Hmm... Ha sokkal kevesebb autó és autós lenne, akkor kinek az adójából működne a vasút Magyarországon? Jól meggondoltad te ezt?

Előzmény: v_peti (416584)
Snake-Mojzi 2015.01.10 Creative Commons License 416591

"2015-01-10 15:40 Néhány összeállítást készítettünk képekben a múltról."

http://hir.ma/18-2/nehany-erdekesseg-a-tortenetek-es-tortenelem-szerelmeseinek-kepek-a-multbol-18/472941

Érdekes, mintha ezt a cikket már láttam volna valahol:

"Napi érdekes (31 kép, 18+!) 2015. január 05."

http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2015/01/05/napi_erdekes_31_kep_348

Előzmény: trizs77 (416581)
Mikey85 2015.01.10 Creative Commons License 416590

Azt már rég tudják ott de sok más dologban is spórolásra törekednek

http://www.regionalbahn.hu/2014/12/sbb-energiahatekonysag.html

http://www.regionalbahn.hu/2013/07/sbb-460-felujitas.html: "A piros mozdonyok külső megjelenése koruk ellenére ma is modern: jellegzetes formájú, hatalmas szélvédővel bíró mozdonyok az SBB jelképévé lettek. Szolgálatba állításuk óta az SBB távolsági forgalmában és tehervonatai élén dolgoznak a mozdonyok. A mozdonyok együttesen napi 104 ezer kilométert tesznek meg, átlagosan, vonatonként 700 utast szállítva. A gépek jelentették az igazi áttörést a „Werbelok”-ok kapcsán is: megannyi kereskedelmi célú vagy éppen az SBB-t, annak szolgáltatásait hirdető mozdony rótta és rója ma is a svájci vágányokat.Az SBB húsz év után úgy döntött, hogy modernizálja a gépeket, hogy még húsz évig szolgálatban maradhassanak. A mozdonyok korszerűsítésére 230 millió frankot, mintegy 55 milliárd forintot fordít az SBB. A munkákat az Yverdon-les-Bainsben lévő főműhelyben végzik el 2012 és 2022 között.A felújítás után a 119 mozdony jóval kevesebb energiát fogyaszt majd. A felújítás során ugyanis új, hatékonyabb, vízhűtéses transzformátort kapnak a mozdonyok, amelyeknek köszönhetően éves szinte 27 GWh energiát spórolhatnak meg. Az SBB számításai szerint ez az összes olteni háztartás (6750 háztartással számoltak az SBB-nél) éves energiafogyasztását jelenti."

Előzmény: v_peti (416588)
GOLAZ111 2015.01.10 Creative Commons License 416589

A Harrieres kép egy kicsit furcsa, vagy a Peugeot furgonok ennyire kibírnak mindent.

Az egysínű vasútnál pedig hol van a giroszkóp? A fülkében elöl? A giroszkópnak nem középen kellene lennie?

Előzmény: trizs77 (416581)
v_peti 2015.01.10 Creative Commons License 416588

A sok hegy miatt ott kézenfekvő, hogy minden mozdony legyen visszatáplálós!

Előzmény: Mikey85 (416587)
Mikey85 2015.01.10 Creative Commons License 416587
SBB megelőzte a korát már. Ott már azt nézik hogy hogyan lehet fogyasztást csöketeni pl a Re460-kon. ( nem menetrend nyírálásal ajarják elérni)
Előzmény: manhattani (416583)
Mikey85 2015.01.10 Creative Commons License 416586
Üllő és Monor között a Budapestre
közlekedő VÁRDA InterCity ismeretlen személyt
halálra gázolt. Elég fekete nap.
Előzmény: martinaxe7 (416585)
martinaxe7 2015.01.10 Creative Commons License 416585

A Budapest-Cegléd-Szolnok vonalon Pestszentlőrinc és Vecsés között Ferihegynél halálra gázolt egy embert a Szegedre menő Kiskun InterCity.

Nem sokkal később a Budapest-Szolnok-Nyíregyháza-Miskolc vonalon közlekedő Takta InterCity Abony és Szolnok között gázolt halálra egy embert.

v_peti 2015.01.10 Creative Commons License 416584

Trolibuszt, vagy akkus motorkocsit. Jó a kiskapacitású motorvonatok maradhatnak! :) De autóból az a jó, ha minél kevesebb van!

Előzmény: manhattani (416583)
manhattani 2015.01.10 Creative Commons License 416583

>mindenhová villanymozdonyt!

Ahol meg a villanymozdony nem tud elmenni, oda villanybuszt!!

Előzmény: v_peti (416579)
Nachtstern 2015.01.10 Creative Commons License 416582

Ez ám a fejlődés! Legalább 150 év kellett hozzá, hogy megszülessen a felismerés???

Mondjuk ahol kellene, ott gondolom továbbra sem áll meg semmi....

Előzmény: Lovrin (416575)
trizs77 2015.01.10 Creative Commons License 416581

A sok itt OFF kép között van egy vasúti kép is.

Egysínű vasút:

http://hir.ma/18-2/nehany-erdekesseg-a-tortenetek-es-tortenelem-szerelmeseinek-kepek-a-multbol-18/472941

v_peti 2015.01.10 Creative Commons License 416580

Már 10 éve is a magasabb üzemanyag és az alacsonyabb vonatjegyárakról beszéltem, akkor én előbb találtam fel a spanyolviaszt, mint a brit tudósok? :)

Előzmény: v_peti (416579)
v_peti 2015.01.10 Creative Commons License 416579

http://index.hu/tudomany/2015/01/09/megvan_a_megoldas_a_globalis_felmelegedes_ellen/

Szenzáció! Feltalálták a spanyolviaszt!

Drágább benzint, olcsóbb vonatot, mindenhová villanymozdonyt!

v_peti 2015.01.10 Creative Commons License 416578

Talán azért, mert a rosszul elhelyezett megállók miatt nem érdemes vele utazni!

Előzmény: Lovrin (416575)
DJ. Bakter 2015.01.09 Creative Commons License 416577

Nem tudom, mi ez a múlt idő, a 113-as vonal még üzemel, és ugyanúgy végigjárja Nagykállót délről.

Amúgy pedig, lehet hogy v_peti nem mond hülyeséget. Annyi olyan helyen megáll az országban vonat ahol közel s távol nincsenek házak; a dél felé kivezető út mellett akár meg is állhatna vonat, nem biztos hogy kevesebb utas lenne, mint más pusztai helyeken.

A 30 km/h sebesség mellett a menetidőn sem változtatna sokat.

Előzmény: r1232 (416576)
r1232 2015.01.09 Creative Commons License 416576

Na de Nagykálló szélén is megáll a vonat, majd végigmegy a település mellett és nem áll meg mégegyszer, így ez volt Magyarország legrosszabb vasútvonala 2 pár vonattal (Nyíregyháza-Nyíradony), amíg meg nem szűnt.

Már megint olyanról írsz, amiről fogalmad sincs. Ugyan miért állt volna meg még egy helyen teljesen feleslegesen? Ami ráadásul a település ritkán lakott része?

Előzmény: v_peti (416567)
Lovrin 2015.01.09 Creative Commons License 416575

Magyarszerdahelyen egy vonat sem áll már meg, Újudvaron napi kemény kettő darab.

Előzmény: Nachtstern (416565)
Hamster 2015.01.09 Creative Commons License 416574

And now something completely different.

Decemberi vonatfotós/videózós túránkon Intersziti első helyszínnek Ács és Komárom közt nézett ki egy átjárót, majd a túra lényegi részét az osztrák fővárosban zártuk le. Volt egyfajta kezdet-vég tematikája a kirándulásnak, mert hajnalban azokat a vonatokat néztük meg Ausztria felé tartva, amiket aztán este a Westbahnhofon levideóztunk visszaindulás közben. Persze voltak bónusz fellépők is, például egy ráncajtós Ikarus csuklós, ami a napkelte utáni homályban tűnt fel a szántóföldek közt - vagy a Nohab-GM Alapítvány "élő nosztalgia" mozdonya, a Tizeske. Persze a legérdekesebb jármű aznap oda- és visszafele is az Árpád - eredetileg Tas - sínbusz volt - a motornak jóféle hangja volt, amit sajnos reggel a szél, este pedig a t. publikum fújt el. Számomra ezen felül premier volt a Siemens "kamion arcú" új mozdonyát, a Vectront végre munka közben látni: Münchenben a gyár vágányain ugyan többet is láttam várakozni, illetve "hidegen" Ferencvárosban is találkoztam vele, de fotóm még nem volt róla. Mindezen túl megörökítettem a MÁV Nosztalgia Kft. tizennyolc kocsis adventi különvonatát is - meg pár öregebb osztrák mozdonyt, mert azért ott se Taurus van :)

názmin 2015.01.09 Creative Commons License 416573

Tudod hogy van ez olyan VAZS megyei mondás! :)

Előzmény: paca664 (416572)
paca664 2015.01.09 Creative Commons License 416572

És miből citálnak? A Vasutas Magazinból vagy a Bibliából?

Előzmény: názmin (416571)
názmin 2015.01.09 Creative Commons License 416571

Ok,Hát igen azokban van minöség most már oda jutottunk hogy tök mindegy hogy Mávos vagy Gyseves kocsik egyforma sza..k és ráadásul van elég sok ami citál is!

Előzmény: schlumbergerrrr (416570)
schlumbergerrrr 2015.01.09 Creative Commons License 416570

A Szombathely-Győr-Tatabánya-Budapest között közlekedő gyorsokról van szó. Győrszabadhegy-Tatabánya között hetente legalább kétszer utazom valamelyiken, ritkábban Kelenföldig.

Előzmény: názmin (416562)
názmin 2015.01.09 Creative Commons License 416569

Gondoltam hogy a Halbi csodákrol lehet szó mert a 29-05 kocsik azért jobbak!Mondjuk azért nagy pekk kell hozzá hogy mindegyik vákumos legyen a vonaton! :)

Előzmény: Ashi Valkoinen (416566)
sörösgigant 2015.01.09 Creative Commons License 416568

Nem tudom, azért kérdeztem. A Me-se könyvet meg addig nem bomtom fel amíg nem muszáj...-:)

A Kn-Z.iván oldalban mikor rendszeresen jártam arra, úgy a nyócvanasokban, még voltak karos térközök, de hogy melyik-hol azt már nem tudom...Régen volt. Azóta csak utasként rombolom a tájat arra azóta.....

Valamikor a kedvenceim közé tartozott, mert nagyon lehetett tehervonatozni arrafelé....

Előzmény: Komlósfecskés (416559)
v_peti 2015.01.09 Creative Commons License 416567

Ugyanúgy, ahogy Magyarország talán 2. legroszabb helyen lévő állomása, Nagykanizsa mellett is volt egy sokkal jobb helyen lévő Kiskanizsa. De az megszűnt. Holott a fél várost megkerüli a vonat, de azon a részen csak átrobog! :(

Na de Nagykálló szélén is megáll a vonat, majd végigmegy a település mellett és nem áll meg mégegyszer, így ez volt Magyarország legrosszabb vasútvonala 2 pár vonattal (Nyíregyháza-Nyíradony), amíg meg nem szűnt.

Előzmény: Nachtstern (416565)
Ashi Valkoinen 2015.01.09 Creative Commons License 416566

Vákuumvécés halbikból kiállított gyors, szerintem a Sopron/Szombathely-Győr-BP vonatok.

Előzmény: názmin (416562)
Nachtstern 2015.01.09 Creative Commons License 416565

Magyarország talán legböszmébb része.

Van az Újudvar állomás, meg Magyarszerdahely megállóhely. Mindkettő a semmi közepén, de megáll a vonat, meg van Udvarhely rakódó, az Újudvar faluhoz legközelebbi helyen, ahol persze nem áll meg semmi. És ez így van vagy 150 éve :-) Darwin díjas megoldás, mondjuk az egész régió az....

Előzmény: v_peti (416564)
v_peti 2015.01.09 Creative Commons License 416564

Lehet. Van ott egy Udvarhely* nevű rakodóhelye a MOL-nak. Bár az inkább állomás és nem térközőrhely.

*Mivel Magyarszerdahely és Újudvar között van, ezért találták ki neki az Udvarhely nevet.

Előzmény: Komlósfecskés (416560)
v_peti 2015.01.09 Creative Commons License 416563

Rakodóhelyként ez logikus is.

Előzmény: Komlósfecskés (416559)
názmin 2015.01.09 Creative Commons License 416562

Melyik gyorsokrol beszélsz,mert ez igy nem egyértelmü!

Előzmény: schlumbergerrrr (416557)
Komlósfecskés 2015.01.09 Creative Commons License 416561

Biztosan van még jópár.

Előzmény: bajhozo1 (416556)
Komlósfecskés 2015.01.09 Creative Commons License 416560

Nagykanizsa környékén, Újudvar felé nem volt/van térköz?

Előzmény: sörösgigant (416554)
Komlósfecskés 2015.01.09 Creative Commons License 416559

Úgy emlékszem a mesekönyvben is Külsővat mrh., 6-os számú térközőrhelyként szerepel. Szerecseny csak sorompó.

Előzmény: sörösgigant (416554)
v_peti 2015.01.09 Creative Commons License 416558

Na ja, az is egy nyíltvonali elágazás.

Előzmény: bajhozo1 (416556)
schlumbergerrrr 2015.01.09 Creative Commons License 416557

jönne rá a szarás a szombathelyi gyorson, majd megtanulná, hol lakik a magyarok istene.

Mehet három kocsival arrébb, hogy találjon egy olyan budit, amiba egyáltalán be lehet menni. Aztán ha nincs tele folyadékkal+uszadékkal a kagyló, és rá is tud ülni, akkor meg nincs seggtörlő papír. Gyorsvonati pótjegy az van. Az ajtók sem záródnak rendesen, ha kanyarodik a vonat, kinyílnak. Nem a peronra nyíló ajtók, hanem a szakaszajtók. Heti/napi rendszerességgel utazom, tapasztalat.

Előzmény: v_peti (416544)
bajhozo1 2015.01.09 Creative Commons License 416556

Szerintem még Mezőfalva elágazás. 

Előzmény: Komlósfecskés (416553)
v_peti 2015.01.09 Creative Commons License 416555

Kösz.

Létezik még olyan hely, ami csak sima térköz, sorompóm és megálló és elágazás nélkül? Vagy olyan, ami csak sorompóőrhely, de nem állomás vagy megálló?

sörösgigant 2015.01.09 Creative Commons License 416554

Akkor már nem mrh ? 

Utazok arra sokat, sajnos csak mint utas....

Szerecsenyben van térköz ? Sorompó az van, látni.....

Komlósfecskés 2015.01.09 Creative Commons License 416553

A 10-esen Külsővat ami térközőrhelyként is működik. De ott ugye sorompót is kezel, + rakodóvágány is van.

Hasonló még például Jobbágyi, Máriaudvar, Pestszentimre felső (Kispest elág.), Kecskemét-Máriaváros, Angyalföld elág., Telekgerendási elág., Kunszentmárton elág., Hódmezővásárhely Népkert, (Hmvhely-Újváros megszűnt), Makó elág., amik így hirtelen eszembe jutnak. 

Előzmény: v_peti (416552)
v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416552

A 10-esen még alakjelzők vannak. Az engem is érdekelne, hogy térközőr van-e ott, vagy esetleg olyan formában, hogy sorompó+térközőr.

Előzmény: Papp Mávté (416549)
gertam 2015.01.08 Creative Commons License 416551

FEDVÉNY:

sajt = saját

Előzmény: gertam (416550)
gertam 2015.01.08 Creative Commons License 416550

PANTOGRÁFOSAT!

Helyzetjelentés Ab-ről:

Ma a 34124 és a 34128 Bz+Bzx+Bz volt.

előbbi hiteles forrásból az utóbbi a sajt tulajdonú szemem érzékeléséből!

Üdv

- gertam -

Előzmény: trizs77 (416536)
Papp Mávté 2015.01.08 Creative Commons License 416549

Jó estét! Érdeklődnék, hogy hol van még jelenleg Magyarországon nem önműködő térközös pálya, térközőrökkel?

Rollende Landstrasse 2015.01.08 Creative Commons License 416548

Ez nem ártér, ez a meder. Na, akkor mekkora lehet az ártér? :-)

Előzmény: hmsoft (416547)
hmsoft 2015.01.08 Creative Commons License 416547

Jézus, mekkora az az ártér? :) (Egyébként külön jó, hogy még a hajók is piros-kékek, mint a híd.)

hm

Előzmény: attus germanicus (416546)
attus germanicus 2015.01.08 Creative Commons License 416546

Vasúti híd a Jangcén.

v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416545

http://index.hu/tech/2015/01/08/2029-re_keszulhet_el_az_amerikai_szupervonal/

Hát nem sietik el, az biztos! Kína ennyi idő alatt New Yorkig építené.

v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416544

http://www.delmagyar.hu/bulvar/elfogyott_a_vecepapir_twitteren_kert_segitseget/2412712/

Nálunk le sem sz*rnák, és a STOP-nak nincs Twittere. :(

r1232 2015.01.08 Creative Commons License 416543

A 060-ra is igaz, annak a Vultronja sem kommunikál az újakkal.

Előzmény: Unatkozó rendszergazda (416540)
v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416542

Nem mindegy, mert Pusztaszabolcson kevés az idő, és sok a vonat, ezért nehéz körbejárni!

Előzmény: trizs77 (416536)
r1232 2015.01.08 Creative Commons License 416541

A cikkel az baj, hogy lusták voltak utánajárni a tényeknek és ezért általánosságban nem igaz, csak egy-egy egyedi esetben, amit írnak.

Előzmény: bajhozo1 (416535)
Unatkozó rendszergazda 2015.01.08 Creative Commons License 416540

HA jól tudom, az ETCS beépítésével együtt új vezérlő programot kapnak, ami már képes kommunikálni. Ezért nem vonatkozik a tiltás a 60-asra.

Előzmény: v_peti (416538)
v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416539

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/18_eves_fiut_gazolt_halalra_a_torontal_ic/2412883/

:(

Itt a félév, a bizonytványosztások ideje. Ha több öngyilkos nem is lesz, de pár elkóborolt gyerek biztosan!

v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416538

Bravó! Miért nem! Nem igaz, hogy nem lehetett volna őket egységesre csinálni! Kit kéne ezért seggberúgni?

Előzmény: fu58 (416532)
v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416537

Korábban a buszos versenyben a szlovákok, a vonatosban meg mi vezettünk, addig amíg nem léptek be az Únióba a románok.

Előzmény: attus germanicus (416534)
trizs77 2015.01.08 Creative Commons License 416536

Elromlott a mellék.

A napokban kaptak/kapnak másikat.

El fognak férni.

A 16 vonatból 10-re (vagy többre) eddig is elég volt a két kocsi, ezután is elég lesz a két kocsi.

arra a pár vonatra tényleg kell a három részes Bz, mindegy, hogy :

- Bz+Bzx+Bz

vagy

- Bz + Bzx + Bzx

összeállítású.

Előzmény: bajhozo1 (416535)
bajhozo1 2015.01.08 Creative Commons License 416535

Évente két alkalommal (kb. 4-5 éve) megjelenik ez a panaszlevél, felháborodott Fehérvár környéki olvasónk írta felütéssel valamelyik Fejér megyei hírportálon, blogon, médiában.

A lényege ugyanaz :

- az író szerint a Bz+Bz szerelvény 2x44 ülőhelye kevés, szerinte elviselhetetlen, embertelen, tűrhetetlen zsúfoltság van a 44-es vonal vonatain. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ajánlom elolvasásra. Breaking news csak Neked.

http://iho.hu/hir/mellekkocsiert-sirnak-a-pusztaszabolcsiak-150108

Már aláírásokat is gyűjtenek Pusztaszabolcson és Zichyújfaluban. 

Részletek a cikkben.

Én ezt nem nevezném a helyedben "csak" felháborodásnak. (Persze kényelmesebb lenne úgy "kezelni" a problémát.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ami biztosan állítható, hogy = a mondat hamis.

Ugyanis nagy valószínűséggel kijelenthető, hogy NEM a 44-es vonatairól szól a felháborodás, hanem a napi 16 vonat közül vagy egyről, vagy kettőről.

"Talán többet nyertek a vonal mentén fekvő települések, Pusztaszabolcs, Zichyújfalu, Seregélyes. Székesfehérvár innen vonattal 10–20 perc alatt elérhető, egyértelműen versenyképes itt a vasút. A Start azonban nem töri magát, nem hogy értelmes szerelvénnyel, mondjuk Desiróval köszönné meg a hivatásforgalom töretlen utazási kedvét, de két egység Bézénél többet nehezen szenved ki magából. Az pedig nem elég, és nemcsak napi két vonatra nem az.

A pici Bézén ha négyen ülnek egy négyesben, az szubjektíven már nagyobb zsúfoltságot jelenthet, mintha egy „rendes” személykocsi lenne száz százalékon. "

Ami biztosan állítható, hogy a kékkel vastagított idézett mondat hamis. 

Előzmény: trizs77 (416252)
attus germanicus 2015.01.08 Creative Commons License 416534

Ezt most találtam, érdekes.

Ennek alapján az egész EU-ból Magyarországon a legalacsonyabb a gépkocsihasználat aránya, és Magyarországon a második legmagasabb a vasút részesedése a köztlekedésből (Ausztria mögött).

http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/refreshTableAction.do?tab=table&plugin=1&pcode=tsdtr210&language=en

Az autóbuszos modal split Magyarországon a legmagasabb.

sörösgigant 2015.01.08 Creative Commons License 416533

Amúgy nem lehetne szinkronzálni őket ?

Előzmény: fu58 (416532)
fu58 2015.01.08 Creative Commons License 416532

A Vultronok nem tudnak kommunikálni egymással,ezért nem mehet személyforgalomban.

Üdv:fu58

Előzmény: v_peti (416486)
jwkllr 2015.01.08 Creative Commons License 416531

A fene egye meg az uniót is! Mindenféle számunkra hátrányos dolog meghozataláról ő tehet, de miért nem tesz a fizetés/tengelyes nyögdíj/  előnyökért?

Előzmény: v_peti (416528)
e94 2015.01.08 Creative Commons License 416530

Üdvözlet!

"Lesz 4000-es Szili?"

A 3000-es sorozat sikere után minden bizonnyal!

Mert hát mi is lehet jobb, mint egy olyan projekt, amire rengeteg mindent (költséget, munkaórát, stb.) lehet könyvelni, azzal a biztos tudattal, hogy a fejlesztés eredménye soha nem kerül éles üzembe, így azt senki nem fogja számonkérni. :-)

Üdv

e94

Előzmény: paca664 (416513)
manhattani 2015.01.08 Creative Commons License 416529

>Vagy emeljék fel annyival a fizetésüket, hogy nem sztrájkoljanak!

Peti. Ha megemelik a fizetésüket, mert sztrájkkal fenyegetőznek, szerinted mit csinálnának egy hónap múlva?

Előzmény: v_peti (416520)
v_peti 2015.01.08 Creative Commons License 416528

Rövid távon jó lehet, de hosszabb távon egy úniós csatlakozásban reménykedve már nem annyira nyerő ez a dolog.

Előzmény: sssey (416521)
sörösgigant 2015.01.07 Creative Commons License 416527

Ők az "olcsó népek", illetve akadnak más olcsóbbak, de azokkal nem éppen felhőtlen a viszonyuk. 

Peti, ne utazz Szerbiába. ....

Zolas 2015.01.07 Creative Commons License 416526
Tavaly az Avala hetekig csak Szabadkáig járt, hugyos ingából kiállítva, mert nem tudták kihozni a kocsikat a tárolóról. Bezárt ott valami szálloda is, emiatt a szabadkai utazószemélyzetnek módosították a fordulójukat, mert nem tudtak laktanyázni. Amikor utaztam, mindig volt több nemzetközi utas...
Előzmény: trizs77 (416518)
zjakabfi 2015.01.07 Creative Commons License 416525

A 6000-esek pedig a Nohabok mögött vannak még elbújtatva a Keleti alatt. :)

Előzmény: sssey (416514)
troglodita 2015.01.07 Creative Commons License 416524

hát az itt is így van ;-)

Előzmény: GOLAZ111 (416522)
GOLAZ111 2015.01.07 Creative Commons License 416523

Mindenhova van busz. Általában légkondis buszok járnak naponta többször a távolsági járatokon. Vannak zsúfolt vonatok a fővonalakon, de csak azért, mert ott is 2 - 4 kocsis vonatok járnak. Nyáron a tengerpartra jobb vonattal menni, de arra meg órákat késik az összes.

Előzmény: trizs77 (416518)
GOLAZ111 2015.01.07 Creative Commons License 416522

Pedig sok albán él ott. A pékségek nagy része albán tulajdonban van.

Előzmény: troglodita (416516)
sssey 2015.01.07 Creative Commons License 416521

És mi van akkor, ha az államnak, vagy az üzemeltetőnek az az olcsóbb, ha sztrájkolnak?

sssey

v_peti 2015.01.07 Creative Commons License 416520

Igaz, azokat nem szeretik, akkor más olcsóbban dolgozó népeket.

Vagy emeljék fel annyival a fizetésüket, hogy nem sztrájkoljanak!

Előzmény: Chabee87 (416517)
troglodita 2015.01.07 Creative Commons License 416519

...így ha bármelyik elfüstöl, sokkal könnyebb lesz gépmenetben elvinni a másikat. De szigorúan csak gépmenetben, mivel a fedélzeti wifik nem lesznek kompatibilisek ;-)

Előzmény: sssey (416514)
trizs77 2015.01.07 Creative Commons License 416518

http://ec.europa.eu/transport/facts-fundings/statistics/doc/2014/pocketbook2014.pdf

a 2.3.3 pont szerint Szerbiában a vasút részesedése 1,4%.

Mennyit nyom latba a kocsitakarítók sztrájkja?

----------------------

Nyilván aki pont vasúton utazna, annak sokat.

Ha nem indul(hat) el a vonat, akkor mi van helyette ?

Indít a szerb vasút valami helyettesítő járatot ?

Ez csak Belgrádban van így, vagy más szerb városokban is hasonló módon tiltakoznak elmaradt béreik miatt a vasúti kocsitakarítók ?

Előzmény: Muurola (416509)
Chabee87 2015.01.07 Creative Commons License 416517

Utóbbi intézkedéssel biztos lenne a "népszerűséged" Belgrádban...

Előzmény: v_peti (416515)
troglodita 2015.01.07 Creative Commons License 416516

Beogradba albánokat, pfffffffffffffffffff

Előzmény: v_peti (416515)
v_peti 2015.01.07 Creative Commons License 416515

Nem lenne olcsóbb egy kicsikét megemelni a fizetésüket, vagy felvenni pár olcsóbban dolgozó albánt?

Előzmény: Muurola (416509)
sssey 2015.01.07 Creative Commons License 416514

Az 5000-es szilit meg úgy fogják kialakítani, hogy bz-ről lehessen vezérelni...

sssey

Előzmény: paca664 (416513)
paca664 2015.01.07 Creative Commons License 416513

Lesz 4000-es Szili?

Előzmény: DJ. Bakter (416508)
troglodita 2015.01.07 Creative Commons License 416512

...de a magyar gyártású "Hegyentúli" mozdonyokkal nem közlekedhet párhuzamosan 80 km-es körzetben, mert attól meg kiadnak a paksi reaktorok

Előzmény: DJ. Bakter (416508)
Sabee Gigant 2015.01.07 Creative Commons License 416511

Távvezeték szakadt a vasúti pályára

A Debrecen-Mátészalka vasútvonalon Nyírbátor és Hodász között erősáramú távvezeték szakadt a vasúti pályatestre. Jelenleg áll a vonatforgalom. A MÁV-START Zrt. megrendelte a buszokat az utasok elszállítására. Az utasokat Nyírbátor és Hodász között vonatpótló autóbuszok szállítják. Az átszállások és a hosszabb menetidő miatt az erre közlekedő vonatok utasai 20-25 perc késésre számítsanak.

trizs77 2015.01.07 Creative Commons License 416510

Jelentős, 50-60 perces késésekre kell számítani a Budapest-Veresegyház-Vác vasútvonalon, miután Vácrátóton meghibásodott egy biztosítóberendezés, Váchartyánnál pedig egy Budapestre közlekedő személyvonat vezérlése romlott el - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

A meghibásodott szerelvényt egy másikkal tolják be Őrbottyánra, az utasokat a következő személyvonat tudja elszállítani.

Az arra közlekedő vonatok utasai 50-60 perc késésre számítsanak a reggeli és a délelőtti órákban. A menetrend szerinti közlekedés a déli órákra állhat helyre.

Muurola 2015.01.07 Creative Commons License 416509

A MÁV-START arról tájékoztatott (külön kérésre), hogy "a szerb vasúttársaság tájékoztatása alapján a 340/341 számú Beograd nemzetközi vonatban a szerb vasúttársaság 424 számú fekvőhelyes, illetve a 425 számú hálókocsi közlekedését további intézkedésig szünetelteti." Így a Beograd csak ülőhelyes kocsikkal közlekedik. 

A vélelmezhető ok (a Balkáni vasutak topikból): 25 üzemképes kocsi van lezárva a belgrádi tárolóban,nem tudnak hozzájuk jutni, mert a vonattakarítók több mint 2 hónapja eltorlaszolták a tárolóból kivezető
vágányokat,ők sztrájkolnak,a módszereik elég radikálisak,4 villanymozdonyt is eltorlaszoltak,úgyhogy kb 2 hónapja nem tudnak bejárni a belgrádi fűtőházba...a gépeket a pályaudvaron forgatják
vonatról vonatra. A rendőrség teljesen passzív,azt mondják,hogy mindenhol sztrájkolhatnak ahol a munkaterületük található. Naponta eltorlaszolják a beogradi kijárati vágányokat is...ezt is tolerálja a
rendőrség,csak 30 perc után jönnek ki szétkergetni őket...tipikus balkáni életkép.

DJ. Bakter 2015.01.07 Creative Commons License 416508

Szerintem egyiket sem. A kompatibilitás hiányát már megszoktuk, ez így van jól.

Inkább örüljünk annak, hogy készül a 4000-es Szili, amelyet majd a megvett osztrák Schlieren vezérlő tud vezérelni, de szigorúan elvileg. Vajon milyen színe lesz? :))

Előzmény: sssey (416506)
v_peti 2015.01.07 Creative Commons License 416507

Lesz belőle egy magyar Tullnerfeld. :)

Előzmény: jwkllr (416492)
sssey 2015.01.06 Creative Commons License 416506

Őszintén mondom, hogy nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek...

sssey

Előzmény: Ashi Valkoinen (416490)
manhattani 2015.01.06 Creative Commons License 416505

Egyszer egy kalauz lábára esett a zártárcsa, nagyon csúnya kék volt a nagylábaujja.

Előzmény: troglodita (416503)
Ashi Valkoinen 2015.01.06 Creative Commons License 416504

Amikor a tripla próba ment, három színben pompázó vonattal, akkor se érdekelte itt a kutyát sem. A FLIRT topikba felkerült pár kép meg videó, aztán annyi.

Előzmény: Rollende Landstrasse (416491)
troglodita 2015.01.06 Creative Commons License 416503

jó, jó, csak vicceljetek a zártárcsa balesetekkel!

Előzmény: ajm (416502)
ajm 2015.01.06 Creative Commons License 416502

Ez gyenge ahhoz, hogy ennyit strapáld magad!:-D

Előzmény: troglodita (416498)
troglodita 2015.01.06 Creative Commons License 416501

huhu, óbudán is mióta állnak ;-(((

Előzmény: miro_13 (416499)
cs1014 2015.01.06 Creative Commons License 416500

:D

Előzmény: troglodita (416498)
miro_13 2015.01.06 Creative Commons License 416499

Sziasztok!

A 16 os vonalon már állnak a villamos felsővezetéket tartó oszlopok Belednél :)

M

troglodita 2015.01.06 Creative Commons License 416498

Miért???? Ennyit nem tudsz? Mert 1970. február 30-án, pontosan 11:53:22-kor egy nagyon csúnya zártárcsa baleset történt Villányfelsőnél: a nem kellő gondossággal felillesztett zártárcsa lecsúszott a mintegy 5 km/nap sebességgel száguldó étkezőkocsiról és megsebesített egy mulasztásilag ottfelejtett sínleszorító csavart. Azóta nem közlekedhet, csak gépelőrehátramenesztetthaladásban és csak az illetékes miniszter és szakállamtitkár kézivezérlésével, továbbá minden ünnep és munkaszüneti napon, tanítási időn kívül, de kizárólag szélcsendes időben, valamint a mindenkori hatályos hirdetményben leírt további esetekben, kikapcsolt vonatbefolyásolási eszközzel, szerelvénymenetben.

Előzmény: cs1014 (416495)
cs1014 2015.01.06 Creative Commons License 416497

OK! Köszi!

Már azt hittem, tényleg játszik ez a színes szempont.

Mert ezekből kinézem. :((

Előzmény: ajm (416496)
ajm 2015.01.06 Creative Commons License 416496

416490

Előzmény: cs1014 (416495)
cs1014 2015.01.06 Creative Commons License 416495

Miért?

Előzmény: ajm (416489)
schlumbergerrrr 2015.01.06 Creative Commons License 416494

Köszönöm, uram!

Előzmény: hmsoft (416487)
sssey 2015.01.06 Creative Commons License 416493

Pont ezért írta Peti ezt azt irányt! Ott legalább van nyomvonal!

sssey

Előzmény: jwkllr (416492)
jwkllr 2015.01.06 Creative Commons License 416492

Akkor Túrkeve ismét vasúthoz jut.

Előzmény: v_peti (416481)
Rollende Landstrasse 2015.01.06 Creative Commons License 416491

Képzeld, hányszor lenne itt téma, ha vegyesen mennének...

Előzmény: Ashi Valkoinen (416490)
Ashi Valkoinen 2015.01.06 Creative Commons License 416490
Előzmény: Rollende Landstrasse (416488)
ajm 2015.01.06 Creative Commons License 416489

Csak szerelvénymenetben közlekedhetnek együtt!

Előzmény: Rollende Landstrasse (416488)
Rollende Landstrasse 2015.01.06 Creative Commons License 416488

Természetesen csatolhatók, de az illetékesek az egységes színösszeállítással szeretnék megelőzni a vasútbarátok reklamálását a tarka szerelvények miatt. Szerencsére az utazóközönséget ez kevésbé érdekli, ők örülnek a Bhv helyett beállított bármilyen színű FLIRT-csatolásnak. Árnyalja a képet a vasútbarátok fotós rétege, akik miatt különleges motívumként fognak vegyes színű fotósmeneteket összeállítani.

Előzmény: v_peti (416486)
hmsoft 2015.01.06 Creative Commons License 416487

Itt még el tudom képzelni, hogy a vasutas dolgozó fogja a motyóját, és elballag a vágányon Füzitőtől Füzitő felsőig, de amott azért az állomástávolságok más léptékűek.

Ha jól emlékszem, 41 km volt a leghosszabb állomásköz, amivel kétvágányú pályán találkoztam - bár az már meg volt osztva nyíltvonali vágánykapcsolattal. A 90-es évektől kezdve jónéhány forgalmi kitérőt (és előzés céljából fenntartott kisállomást) megszüntettek - ezt korábban is elkezdhették volna, mert elsősorban a villamosításokhoz kötődött (a villamos üzemnél szemlátomást jobban törekszenek a standard elegyképzésre, ami magával hozza az egyes tehervonatok sebességjellemzőinek az egymáshoz való hasonlóságát, tehát végsősoron kevesebb "előznivaló" marad a vonal napi életében).

Ami ma jellemző, az a 15...35 km tartományba eső állomásköz, ezen belül egyvágányú vonalakon ennek inkább az alsó fele, kétvágányúakon inkább a felső fele. Továbbra is üzemelnek forgalmi kitérők és ún. megelőzőhelyek (az átmenő fővágányokon kívül egy-egy állomási vágánnyal rendelkező szolgálati helyek), persze a vonalbejáró szemszögéből ezek is lehetnek kiindulási- és célpontok, hiszen legalább egy aprócska épületük van, ami melegedőhelyként használható.

Akkor tehát, a szolgálati motorkocsi (amely képes tartani a vonalon előforduló vonatok tempóját, tehát nem tartja fel őket) elviszi a pft. csapatot egy x állomásig vagy forgalmi kitérőig. A csapat nagyobbik része valamilyen esedékes futójavításokkal foglalkozik majd, egy-két ember viszont vonalbejáróként tevékenykedik (ugyanerről a szolgálati helyről kiindulva, vagy esetleg eggyel tovább/visszább szállítja őket a motorkocsi). A vonalbejáró vagy végigcaplat egy állomásközt, vagy sem. Ha igen, akkor a pft. csapatokat összeszedő motorkocsit ott várja meg. Ha nem (túl hosszú az állomásköz, túl rövid a tevékenységre kiszabott idő), akkor kihasználják az állomásközben itt-ott meglévő pft. anyag- és szerszámraktárakat. Ezeknél többnyire kialakítottak egy-egy icipici szolgálati peront. A raktárépületke pedig szükség-melegedőhelyként, tartózkodóhelyként is használható (a vonalbejáró kap hozzá kulcsot). A motorkocsi megáll a szerszámraktárral szemben, és felveszi a dolgozót. Előtte persze rádión egyeztetnek, hogy ne veszítsenek időt (a dolgozó ne akarjon éppen akkor medvére vadászni az erdőben). Így a motorkocsi 1 db. menetvonalat foglal ugyan, de gyorsan tovább tud állni, és a következő forgalmi kitérőben/állomáson kitérőbe járhat (azt is kellően fürgén meg tudja tenni, minimálisan zavarva a tehervonatok életét).

Télen, méteres hóban valószínűleg nem fognak gyalogos vonalbejárót alkalmazni, mert amennyit ő láthat a pályából, azt egy mérőkocsival sokkal hatékonyabban el lehet intézni. Meg persze, ahogy a videokamerás mérőkocsik elharapódznak a hálózaton, a gyalogos vonalbejárók tevékenysége is visszaszorul.

hm

Előzmény: schlumbergerrrr (416480)
v_peti 2015.01.06 Creative Commons License 416486

Tényleg nem csatolhatók egymással üzemszerűen a kék és a piros Flirtek? Ilyenről olvastam, holott a próbameneten vegyes szerelvényekek lehetett látni!

názmin 2015.01.06 Creative Commons License 416485

Az kizárt mert a repülön nincs olyan illat feeling ami a román kocsikban elérhetö! :)

Előzmény: manhattani (416484)
manhattani 2015.01.06 Creative Commons License 416484

Hogy aztán a repülők lenyúlják a Budapest-Bukarest utasokat?? Egy frászt!  :-))

Előzmény: kihúzóvágány (416483)
kihúzóvágány 2015.01.06 Creative Commons License 416483

Szerintem Ferihegy-2 legyen a magyarországi megállója (a terminálépület alatt ki van hagyva a vasutállomás helye).

Előzmény: v_peti (416481)
v_peti 2015.01.06 Creative Commons License 416482

Igazad van, engem is érdekelne a dolog! Ugyebár egy állandóan erős forgalmú pályán szinte idő sincsen alaposan körülnézni. Ha gyalog mész, folyton ki kell jönnöd a sínek közül. Ha mellette mész, akkor az év felében ott a hatalmas hó. Ha sínautóval mész (TVG-vel), akkor meg a lassúsága  miatt feltartod a terheseket. Nem tudsz egy ottani állomásközt végigmenni, hogy ne érjenek utol.

Nos ezek fényében tényleg kíváncsi lennék arra, hogy hogy oldják meg a sima vonalbejárást!

Előzmény: schlumbergerrrr (416480)
v_peti 2015.01.06 Creative Commons License 416481

Únió van, nincsenek határok! Nagyjából Bécsig tekinthető nagysebességűnek a vasút! Onnan tovább kellene egy nagysebességű fővonal Győr érintésével Budapestig. Ahol lehet, ott külön pályán. Fejpályaudvart felesleges érintenie, Kelenföld lenne a Budapesti megállója. Onnan tovább 2 irányba menne. Békéscsaba-Bukarest és Belgrád-Szófia. Valamint lenne egy leágazás Debrecen-Nyíregyházáig, de ez már Mezőtúrtól, ahol leágazik Bukarest felé már csak 160-200-as lenne Nyíregyházáig.

A másik irány Bécsből Pozsonyon át Varsóig vagy Kievig menne. Valamint egy lenne egy leágazás Prága felé, onnan meg lenne egy Prága-Berlin nagysebességű vonal.

Valamint a Berlin-Prága vonalból kiágaznak egy vonal Varsó felé, az előbb említettbe becsatlakozva.

Előzmény: attus germanicus (416479)
schlumbergerrrr 2015.01.05 Creative Commons License 416480

hmsoft, van egy kérdésem hozzád. A karácsonyi/újévi ünnepi játékok alkalmával szóba jött a szomszédoknál Szibéria, és elmeséltem a puskás-medvés vonalbejárást. Hogy is van az? Itt még el tudom képzelni, hogy a vasutas dolgozó fogja a motyóját, és elballag a vágányon Füzitőtől Füzitő felsőig, de amott azért az állomástávolságok más léptékűek. Mondanál erről valamit?

Köszönettel sch.

attus germanicus 2015.01.05 Creative Commons License 416479

Nagyobb távolságok, a nagyobb városok révén magasabb várható utasszámok. Ilyen Budapest-Miskolc/Győr/Szeged/Debrecen viszonylatokban ennek semmi értelme nem volna. Budapest és Bécs között lehetne valami hasonló racionális.

Előzmény: elsava (416472)
hmsoft 2015.01.05 Creative Commons License 416478

Egy kis carszkojeszelói: elővárosi sokkterápia (rzd.ru alapján)

Folytatódik a sokkterápia a nemfizető régióknál a helyi-elővárosi vasúti személyszállításban. Például az egész Bajkálontúlra jellemző, hogy a helyi kormányzati szervek nem fizetnek kompenzációt az illetékes elővárosi társaságnak. 2015 január 1-től ezért a tevékenységet csak úgy folytatják, hogy a tarifa az eddiginek a négyszeresére emelkedett, miközben tíz járattal, mindössze húsz vonatpárra csökkent a kínálat. (Többezer kilométernyi vasúti hálózatról beszélünk - egy amúgy meglehetősen üres térségben.) A vologdai közigazgatási területen, a tavaly évvégi hírek szerint a teljes megszűnés volt műsoron, de mielőtt ezt elérnék, januártól ott is bevetik a durva drágítás és a csökkentés kettősét. A tveri, tambovi, pszkovi és belgorodi közigazgatási területre ugyanez a sors vár. Többszörös áron a polgárok vélhetően nem utaznak majd vonattal, tehát hamarosan kiiktathatók a maradék járatok. Ha ez az utasoknak nem tetszik, majd reklamálhatnak az általuk választott kormányzati szerveknél. Ha nem reklamálnak, hát nem reklamálnak. Ha bárki más számára fontos ezekben a régiókban a helyi-elővárosi vasúti személyszállítás, majd fizet. Ha nem fontos, akkor nem fizet.

hm

v_peti 2015.01.05 Creative Commons License 416477

A buszjegyformátumú jegyeket csak megszámolták, nem? Eléggé könnyű őket megkülönböztetni a szokásos jegyektől.

Előzmény: trizs77 (416462)
manhattani 2015.01.05 Creative Commons License 416476

Meg még inkább kormányzati pénzre :-)

Előzmény: gyoparOHs (416471)
jwkllr 2015.01.05 Creative Commons License 416475

Nálunk meg reménykedünk a 160-ban.

Előzmény: aruzsi (416474)
aruzsi 2015.01.05 Creative Commons License 416474

Már >1,3 éve ...

Előzmény: gyoparOHs (416471)
GOLAZ111 2015.01.05 Creative Commons License 416473

Attól függ, hogy hol 250. Varsó és Krakkó között már régen kész van a 250 - es pálya, csak eddig 160 - al jártak rajta. Vagy lesz máshol is 250 km/h - s közlekedés?

Előzmény: elsava (416472)
elsava 2015.01.05 Creative Commons License 416472

http://www.verkehr.co.at/news/datum/2014/12/15/polen-startet-mit-hochgeschwindigkeitszug/

ez a hir Volt mar ?

Igaz, PL mas kaliberü orszag, de megiscsak ugrottak egy szintet, ha nem kettöt.......!

gyoparOHs 2015.01.05 Creative Commons License 416471
trizs77 2015.01.05 Creative Commons License 416470

ok.

Előzmény: názmin (416469)
názmin 2015.01.05 Creative Commons License 416469

A technikáját nem tudom de valószinü van rá valamilyen program amivel le lehet hivni az eladott jegyek alapján, elötte meg ugye speciális jegyek voltak mint a buszokon és ugye végelszámolásnál le adták a megmaradt tömböket!

manhattani 2015.01.05 Creative Commons License 416468

Hagyd, Peti, ha már nem tudnak mást, gúnyolódnak meg minősítenek, lehet akár labanc, akár kuruc, akár leszázalékolt :-)

Előzmény: v_peti (416455)
_karika 2015.01.05 Creative Commons License 416467

A kvázi ingyenesség ellenére, mégis általában 10 fő alatt maradt az utasok száma a szóló Bz-n, kivéve a két diákjáratot, ami volt 20-25 fő is.

A 22-es utolsó üzemévében ismét előkerültek az eseti vonali vasúti jegy ellenőrök, de az utasszámban ez érdemi változást nem hozott.

Amikor a vonal mellett táboroztunk 4 vonaton is megdobtuk az utasszámot, igaz az egyik vonatpótló buszos volt, ami úgy 2 km-rel közelebb állt meg a táborhelyünkhöz, mint a vonat. Így 5,5 év távlatából is köszönet a sofőrnek! :)

Előzmény: trizs77 (416460)
GOLAZ111 2015.01.05 Creative Commons License 416466

Naná, hogy intelligensebbek, ha a legperspektivikusabbak is!

Előzmény: manhattani (416447)
Chabee87 2015.01.05 Creative Commons License 416465

A bevételeket nem utasszámlálással szokták meghatározni.

A pénztárbevételek, illetve a jegyvizsgáló általi jegyeladások viszont elég jól számszerűsíthetők. (Függetlenül attól, hogy tényleg 37%-e a 37%);

1047 005-2 2015.01.05 Creative Commons License 416464

Én a hülyeség(ed) ellen küzdök.

Előzmény: manhattani (416459)
sssey 2015.01.05 Creative Commons License 416463

trizs77

Bár ez a 37% azért elgondolkodtató, mert átvétel ELŐTT, nem volt se utasszámlálás, se jegy számlálás.

A vonalra kiadott jegyeket számlálás nélkül adták át és számlálás nélkül vették vissza? (lénygetelen, hogy kinek)

Távolsági forgalomban pedig többségében viszonylati jegyek vannak, amiből szintén lehet darabszámot kalkulálni.

sssey

trizs77 2015.01.05 Creative Commons License 416462

Valószínűleg így lehet.

Bár ez a 37% azért elgondolkodtató, mert átvétel ELŐTT, nem volt se utasszámlálás, se jegy számlálás.

akkor viszont mihez képest 37% az a 37% ?

Előzmény: názmin (416461)
názmin 2015.01.05 Creative Commons License 416461

Állitolag amióta a Gysev átvette a vonalat és állandó jegyvizsgálós lett 37%-al több a vonalra a jegyeladás.

Előzmény: trizs77 (416460)
trizs77 2015.01.05 Creative Commons License 416460

Amikor a kőszegi (18) és a Körmend-Zalalövői vonal (22) KN közlekedésű volt, ott sem nőtt meg kiugróan az utasszám.

A kőszegin még csak-csak jártak néha-néha ellenőrök.

De a 22-es vonal,  kimondva vagy kimondatlanul (de köztudottan) ingyenes volt, lévén vasúti jegy ellenőr évekig nem tévedt arra.

A kvázi ingyenesség ellenére, mégis általában 10 fő alatt maradt az utasok száma a szóló Bz-n, kivéve a két diákjáratot, ami volt 20-25 fő is.

A 22-es utolsó üzemévében ismét előkerültek az eseti vonali vasúti jegy ellenőrök, de az utasszámban ez érdemi változást nem hozott.

manhattani 2015.01.05 Creative Commons License 416459

Miért érzem úgy, hogy jegyvizsgáló testvéreitek egyáltalán nem hatékony munkájáért küzdesz?

Előzmény: 1047 005-2 (416453)
manhattani 2015.01.05 Creative Commons License 416458

Távolsági buszon? :-)

Meg: egy olyan láda, amilyen most a kalauz nyakában lóg?

Vagy lehet, hogy ez a tudomány komolyabb, mint az addig sajátja?

Előzmény: sörösgigant (416448)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416457

Ausztriában a dolog működött, de mostanra inkább áttértek az automatákra. Na meg a Dezső ebből a szempontból nem olyan jó kialakítású, mint az 5047/5147-es.

Persze a mv nem ellenőrzött, csak jegyet árult. De jobb volt, mint a kőszegi rendszer, ahol a kezdeti jegyárushelyek száma alaposan lecsökkent később, és már nem minden faluban volt ilyen, és a kocsmák kihullottak, így este már nem lehetett jegyet kapni, kora hajnalban és vasárnap napközben is a bolt meg nem volt nyitva.

Előzmény: munkamegosztás (416452)
cs1014 2015.01.04 Creative Commons License 416456

5047-eseken az van.

Előtte a mozdonyvezető árulta a jegyeket.

Az nem nagyon vált be, mert két percet meghaladó késés esetén nem volt jegyárusítás.

Ha nekiállsz pénzt váltani, nem lesz menetidő.

Ugyanolyan automaták kerültek a járművekre, amilyenek a megállókban, állomásokon is vannak.

Kizárólag kis kapacitású járművekre (max. a kétrészes dezső, háromrészes butus).

Egyébként csak érvényes menetjeggyel.

A kalauz nélküli üzem az elővárosban, és a regionális forgalomban immár egyeduralkodónak nevezhető.

Megoldják az ellenőrzést, meg nyilván benyelnek ezzel bizonyos mértékű potyázást is. Amit persze akkor sem tudsz megkerülni, ha kalauz van, vagy a masiniazta árulna jegyet (én pl senkivel nem állnék le osztozkodni, ha nem, hát nem, nincs eszköz a kézben).

Szóval meg lehet ezt oldani sokkal jobban is.

Normálisabb környezetben automatákkal, a világ végén meg ingyen bézével.

Előzmény: hmsoft (416451)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416455

Mi van?

Előzmény: 1047 005-2 (416453)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416454

Jó kérdés! De ne tőlem, hanem a minisztériumi fődroidoktól kérdezd!

Előzmény: 20-as vonal (416434)
1047 005-2 2015.01.04 Creative Commons License 416453

Az utas hiába jön a legközelebbi állomástól és hiába szalad be az érkezőbe ha nincs ott jegyárusítás + nem csak állomásokon szabad felszállni a vonatra.

Ha meg pénztárakat tartasz fenn,akkor azok költségesebbek,mint a vjv.

"Igen, jó rendszer."

v_peti szintjén valóban.

Előzmény: manhattani (416445)
munkamegosztás 2015.01.04 Creative Commons License 416452

Busz kialakítása jobb, elsôajtózáshoz.

Csak 1 oldalon vannak ajtók, az utas a sofôr mellett megy el.

Egyes helyeken túl sokat, állna a megállóban, a busz amikor sok utas van késik, bukják ilyenkor a csatlakozást pl.

Előzmény: manhattani (416447)
hmsoft 2015.01.04 Creative Commons License 416451

Mármint a járműre szerelhető? (Mert kevésbé szerencsés országok kisforgalmú vasúti megállóhelyeire azért inkább nem tennék automatát.) Szóval, a járműre szerelhető automata valóban helyettesíti a mv.-nek kiosztott kézikészüléket (feltételezzük, hogy azt azért kapna, és nem kézzel írná a jegyeket, mert az túl motiváció-romboló volna, tehát a "biztosítandó-megakadályozandó" közül a "megakadályozandó" című verziót szolgálná). Kérdés, hogy a kézikészülék és az automata ára közötti különbség valóban bejön-e azon, hogy a mv. nem kap jutalékot (tegyük fel, hogy kapna valamit, ismétcsak a motiváció miatt)? Ötutasos Bézén? Hááát... :)

hm

Előzmény: cs1014 (416450)
cs1014 2015.01.04 Creative Commons License 416450

Idejétmúlt.

Ma az automata a trendi.

Olcsóbb, megbízhatóbb, jobb.

Előzmény: hmsoft (416449)
hmsoft 2015.01.04 Creative Commons License 416449

Ha a feladat a mv. általi jegykiadás megakadályozásáról szól, akkor természetesen az árusítandó jegyfajták közé be kell venni a háborús veterán vakvezető kutyájának a helybiztosításos jegyét AAR forgalomban, mérlegelve, hogy melyik háborúban vett részt a veterán és melyik oldalon, mennyire kutya a kutya, és milyen módon állapítható meg a gazdi látásproblémája. Úgy majd egykettőre világos lesz mindenki számára, hogy a mv. általi jegykiadás egy marhaság. De ha a feladat a mv. általi jegykiadás biztosításáról szól, akkor az árusítandó jegyfajták egy könnyen kezelhető halmazra korlátozandók. Kérdés, hogy mi a feladat: biztosítani vagy megakadályozni?

hm

Előzmény: sörösgigant (416448)
sörösgigant 2015.01.04 Creative Commons License 416448

Hány féle buszjegy létezik ? 

Valamint vasúti ....

manhattani 2015.01.04 Creative Commons License 416447

Olyan blaszfémiára már gondolni sem merek, hogy a mozdonyvezető ellenőrizze a jegyeket, amit egy busszsofőr simán megtesz, pedig buszt nehezebb vezetni, mint Bz-t. Hiába, intelligensebbek.

Előzmény: manhattani (416445)
sörösgigant 2015.01.04 Creative Commons License 416446

Széles tömegek számára nyílt meg az ingyen utazás lehetősége. Néha, bizonyos vonatoknál ellenőrzik a a le és felszállókat, de van idő...Mikor a fővonalival elmegy a jegyvágó, utána le, illetve felszállnak a potyások...

manhattani 2015.01.04 Creative Commons License 416445

Ha az utas azt hazudja, hogy a legközelebbi állomástól jön (ha nem, hogy is vesz onnan jegyet? A vonat áll egy kicsit, mindenki beszalad az állomásra és jegyet vesz? :-) ) és onnan van jegye, azt az összeget, amit nem fizet meg a vasútnak, annál sokkal költségesebb rendszerrel lehet ellenőrizni.

Igen, jó rendszer.

Előzmény: 1047 005-2 (416437)
István Gyuri 2015.01.04 Creative Commons License 416444

Rollende Landstrasse: De vajon akkor is ilyen rugalmas lenne, ha több állomást, felszálló-leszálló utasokat is érintene a KN közlekedés?

A kőszegi vonalon (és a bezárása, akarom mondani, az ideiglenes forgalomszüneteltetése előtt a Körmend–Zalalövő vonalon) is KN-közlekedés volt.

Le volt szabályozva végrehajtási utasításban, hogy miként indulhatott el a megállókból a mv., illetve, hogy milyen esetekben kell vjv. a vonatra (pl. "tökig érő köd" - na, ez persze nem ÍGy volt leírva :D).

Előzmény: Rollende Landstrasse (416442)
Nachtstern 2015.01.04 Creative Commons License 416443

Oda már csak sörös miatt jár a vonat, neki meg nem kell jegy :-)

Előzmény: Rollende Landstrasse (416442)
Rollende Landstrasse 2015.01.04 Creative Commons License 416442

Erről nem tudtam. Meglepő rugalmasság a hatóságtól a helyi szabályozás. De vajon akkor is ilyen rugalmas lenne, ha több állomást, felszálló-leszálló utasokat is érintene a KN közlekedés? No, nem ellenzem, csak meglepődtem. Messze van tőlem Somogyszob...

Előzmény: István Gyuri (416439)
DJ. Bakter 2015.01.04 Creative Commons License 416441

Bocs, akkor le vagyok maradva. Csak a 2014 március 1-től érvényes SZÜSZ-re kerestem rá, ott az elvi lehetősége megvan.

Előzmény: István Gyuri (416440)
István Gyuri 2015.01.04 Creative Commons License 416440

DJ. Bakter: Ez ma is működik a GySEV-en

Mire gondolsz? A kőszegire visszarakta a GySEV a jegyvizsgálókat.

Előzmény: DJ. Bakter (416438)
István Gyuri 2015.01.04 Creative Commons License 416439

Rollende Landstrasse: Jelenleg nincs az F.2 hatálya alá eső vonalakon kalauz (vezető jegyvizsgáló) nélküli rendszer.

Akkor ezek szerint a 38-as vonalon nem tartozik az F.2. hatálya alá? ;-)

Előzmény: Rollende Landstrasse (416436)
DJ. Bakter 2015.01.04 Creative Commons License 416438

"kalauz nélküli rendszer."

Ez ma is működik a GySEV-en és a 38-as vonalon, nem tudom milyen sikerrel. Azért én kíváncsi lennék egy ingyenességre, hogy úgy mennyi lenne az utas.

"És a Putyinos vonalakon???"

Felőlem úgy is lehet, de gondoltam, ahol 132 ülőhelyes Putyin jár, ott legalább néhány vonaton van elég sok utas. + a Putyin sok helyen fővonalon jár.

"Vagy azt megfizetjük az atomerőmű árában?"

Azt az unokáink (is), de úgy mint Ludas Matyi....háromszor.

Előzmény: manhattani (416435)
1047 005-2 2015.01.04 Creative Commons License 416437

"Nem kell ingyennek lenni, kalauz nélküli rendszer. Naponta egy vonat leszálló utasait ellenőrzik, ott, ahol nagyobb a forgalom, ott inkább van rendőr is a környéken, ha kellene"

Az nem is érdekes,hogy hol szállt fel és mennyit utazott az utas.Jó rendszer.

Rollende Landstrasse 2015.01.04 Creative Commons License 416436

Jelenleg nincs az F.2 hatálya alá eső vonalakon kalauz (vezető jegyvizsgáló) nélküli rendszer. Személyszállító vonathoz kell mozdonyvezető + vjv. az utasítás szerint.

manhattani 2015.01.04 Creative Commons License 416435

Nem kell ingyennek lenni, kalauz nélküli rendszer. Naponta egy vonat leszálló utasait ellenőrzik, ott, ahol nagyobb a forgalom, ott inkább van rendőr is a környéken, ha kellene :-)

És az mi, hogy Bz-s vonalakon legyen ingyen a vasút?? És a Putyinos vonalakon??? Vagy azt megfizetjük az atomerőmű árában? :-)

Előzmény: DJ. Bakter (416427)
20-as vonal 2015.01.04 Creative Commons License 416434

És hol van a máv?

Előzmény: v_peti (416433)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416433

http://www.enykk.hu/cikk/egyutmukodesi-megallapodast-irt-ala-az-enykk-zrt-es-a-gysev-zrt.html

Ez mikor történt? Mert a Vasi Volánnal már pár éve aláírták. Szerencsére mindkettőnek ugyanaz a vezérigazgatója.

v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416432

Tudom! Tanulj meg olvasni, mert semmi ilyent nem írtam, hanem arra céloztam, hogy ezentúl kvótákhoz kellene kötni, és nem orrba-szájba osztogatni! Az jó volt egyszeri beetetésnek!

Előzmény: István Gyuri (416417)
M63 010 2015.01.04 Creative Commons License 416431

Ezt könnyen be lehet vezetni! Egyszerűen kiadnak róla egy rendeletet, de pénzt nem adnak mellé. A helyjegyet meg meg kéne venni továbbra is, hogy ne legyen káosz.

Előzmény: trizs77 (416426)
DJ. Bakter 2015.01.04 Creative Commons License 416430

Akkor oda járhatna Desiro vagy Csörgős inga, az már nem Bz. :))

Előzmény: István Gyuri (416428)
trizs77 2015.01.04 Creative Commons License 416429

Már 8 éve is ezt javasoltam.

Igaz nem elsőként, mert nem saját gondolatom, de egyetértek vele.

Ahol szóló Bz jár ott örüljünk, hogy valaki felszáll.

Nem kell attól még jegyet is kérni.

István Gyuri 2015.01.04 Creative Commons License 416428

Na, akkor aztán mennyien lennének a reggeli Pusztaszabolcs–Székesfehérvár személyvonaton?!

DJ. Bakter 2015.01.04 Creative Commons License 416427

Szerintem csak annyit kellene bevezetni, hogy a Bz-s vonalakon legyen ingyen a vasút mindenkinek.

Állítólag úgysem termeli ki a jegyvizsgálóval kapcsolatos munkaerő-költséget.

Előzmény: trizs77 (416426)
trizs77 2015.01.04 Creative Commons License 416426

ehhez az kellene, hogy az állam felismerje, hogy a vasút (a közösségi közlekedés), akár még szavazatokat is hozni neki.

-----------------

Például Magyarországon is bevezethetnék (mint Szlovákiában) hogy 26 év alatt a vasút ingyenes.

A busz meg nem.

Mindjárt megoldódnának a menjen gyors busz Zalaegerszegre vagy ne menjen típusú viták.

A diákok ellepnék a Bp-Zeg közötti IC-ket, gyorsokat (nevezzük akárminek) hisz ingyen van.

A buszokat meg meglehetne szüntetni, hisz üresek.

Rollende Landstrasse 2015.01.04 Creative Commons License 416425
hmsoft 2015.01.04 Creative Commons License 416424

a regionális személyszállítás-saga speciális esete, a Szocsi-saga

Idekívánkozik egy kiegészítés az idézett hsz.-hoz, ha már tarifákról is beszélünk. Tehát az olimpia óta RZsD-kezelésben álló, Szocsi-környéki elővárosi járatokból 6+6 vonatpárt (két viszonylaton) fenntartanak, mivel a helyi kormányzati szervek ígéretet tettek arra, hogy "valamennyit" fizetnek. És ezt a kétszer hat vonatpárt addig tartják fenn a jelenlegi elképzelések szerint, amíg nem sikerül a szolgáltatást átadniuk az illetékes elővárosi társaságnak (Kubány Expressz-Prigorod). Igen ám, csakhogy a "van egy jó, meg egy rossz hírem" típusú helyzetnek itt is megvan a másik oldala. Eddig ugyanis azon a környéken 1 zóna (ami jelenleg 10 km) ára 18 rubel volt. (Ez országosan nem egységes, az elővárosi-helyi vasúti közlekedésben minden terület maga dolgozza ki a tarifákat és a kedvezményrendszert.) December 29-től a 18 rubeles tarifát 50 rubelre emelte az RZsD.

A társaságnál megjegyezték, hogy a Desiro RUS (Lasztocska) jelenlegi, valós önköltsége (beszerzési árat, energiafogyasztást, fenntartást, infrahasználatot beleértve) 156 rubel lenne zónánként, azaz 10 utaskilométerenként. Ez egy friss számítás, amiben nyilván benne van a gyenge RUR/EUR arány (a jelenleg forgalomban lévő Lasztocskákat EUR-ért vették, a Szinara-gyártásúak még nincsenek köztük), de még ha felezzük, akkor is jóval drágább, mint hagyományos ED4m szerelvényekkel számolva. Ha egyáltalán beszélni lehet valamiféle megtérülésről, akkor azt a Desiro RUS-ok városközi forgalomban tudnák teljesíteni, ahol van fizetőképesebb kereslet. Helyi forgalomban reménytelen az üzemeltetésük, jelentős veszteségek nélkül.

hm

Előzmény: hmsoft (415810)
manhattani 2015.01.04 Creative Commons License 416423

De ezt jóval olcsóbban teszik, mintha teljes árat kéne fizetniük. Legkevésbé költséghatékony, mikor ez különvonatos utazáson történik, amelyől különbusszal térnek otthonaikba.

Előzmény: attus germanicus (416421)
István Gyuri 2015.01.04 Creative Commons License 416422

benbe: de a belföldi turizmust föllendíthetné

És ez a MÁV-Start feladata?

Egyébként nem nagyon reklámozzák

A MÁV-Start önállóan nem reklámozhat semmi, pláne nem (új) díjszabási kedvezményeket.

Ahogyan a virtuális km-eket meg más dolgokat is visszavonattak velük (persze, gondolom, szokás szerint, írásban ezeknek sem volt nyoma, csak telefonon szóltak, hogy ez Ti, ugye, nem szeretnétek..), így elképzelhetetlennek tartom, hogy bármilyen ilyen akciót engedélyeznének, mert ahogy szokás volt mondani: nincs közgazdaságilag megalapozva, hogy a több új utas által több bevétel lesz, mint amennyi el fog veszni azon, hogy az eddigi utas ezt csak egy ajándék kedvezményként fogja igénybe venni...

Ezzel együtt persze egyetértek abban, hogy (legalább) a csúcsidőn kívüli tarifát csökkenteni kellene - persze, ehhez az kellene, hogy az állam felismerje, hogy a vasút (a közösségi közlekedés) az tud jól is működni, akár még szavazatokat is hozni neki. Addig, amíg ezt egy megfelelően magas pozíciójú vezető nem ismeri fel, addig marad az, amit az elmúlt években láttunk: látványos (ön)dicséretek, minimális hasznosságú projektekből (IC+, fecske stb.) megfelelő mennyiségű sajtóközlemény, sajtótájékoztató kiadása, közben meg megy az átlagember elől eltakart színvonal-süllyedés minden szinten...

Előzmény: benbe (416419)
attus germanicus 2015.01.04 Creative Commons License 416421

>Pl. 6000 forintért két felnőtt két gyerek bárhová az országban gyorsvonaton.

Ez jó lenne, mert a család megismerné a magyar gyorsvonatokat, és újévi fogadalom gyanánt elhatároznák, hogy életük hátralévő részében már a vasútállomást is messziről elkerülik.

Előzmény: benbe (416419)
attus germanicus 2015.01.04 Creative Commons License 416420

Kínában az olajárak esése miatt folyamatosan csökken a repülőjegyek ára. A vasúti jegyek ára viszont stabil, mivel a vasút döntő részben nem olaj-alapú energiával működik. Ennek az a következménye, hogy ma a legtöbb útvonalon a repülőjegy már feleannyiba kerül, mint egy vonatjegy.

benbe 2015.01.04 Creative Commons License 416419

Lehet, hogy nem lenne hülyeség valami holtszezonban, mondjuk februárban vagy szeptemberben csinálni minden évben egy ilyen akciót. A rendszeres utasoknak sok pluszt nem jelent, de a belföldi turizmust föllendíthetné, illetve jó reklám lenne. Pl. 6000 forintért két felnőtt két gyerek bárhová az országban gyorsvonaton.

Egyébként nem nagyon reklámozzák, de most 33%-os családi kedvezmény van érvényben, annak is érdemes lenne nagyobb figyelemfölkeltést csinálni.

Előzmény: István Gyuri (416409)
názmin 2015.01.04 Creative Commons License 416418

Ez valóban egy jó akció volt,csak az volt a baj hogy itt vidéken 3 nap alatt elfogyott( én is csak 6 darabot tudtam venni) és elég nehéz volt újra rendelnie a boltnak a központbol!

István Gyuri 2015.01.04 Creative Commons License 416417

Petike, lehet, hogy már nem emlékszel a Rossmann-akció részleteire, ezért belinkelek egy cikket erről.

http://www.origo.hu/gazdasag/hirek/20060826amav.html

Szó se volt kvótákról, meg vonatokhoz kötésről (ami informatikai háttér, plusz a helyjegymentes járatok miatt egyébként sem lett volna lehetséges)...

Előzmény: v_peti (416413)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416416

http://ujmavblog.info/2015/01/03/spanyol-rendort-gazolt-halalra-a-vonat-igazoltatas-kozben/

Ezért minimum életfogytiglan járna, de szerintem gondoskodnak arról, hogy ne kelljen letöltenie, hanem felakassza magát az illető.

v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416415

Na de a téli szünetben nincsenek diákok, így átvészelhető a dolog, csak vasárnap este lesz szívás és hétfőn reggel, mert akkor már vannak diákok, és a kocsik még nem készülhettek el!

Előzmény: r1232 (416403)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416414

Na meg amíg a jegyek döntő többségét kedvezményesen adják, vagy bérlet formájában, addig ezzel nem sok bevétel fog kiesni, sőt inkább nőni fog!

Előzmény: v_peti (416413)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416413

Bocs, de Németországban ez már évek óta működik! Sőt Ausztriában is. A fapados légitársaságok meg erre alapozzák az üzleti modelljeiket!

Ha megvannak a vonatonkénti kvóták és nem csak úgy orrba-szájba osztják őket, akkor nőne az összbevétel!

Előzmény: István Gyuri (416409)
v_peti 2015.01.04 Creative Commons License 416412

Na ja, de ha rossz tanácsot adok, akkor rajtam verik le, úgyhogy nem annyira egyszerű a dolog!

Előzmény: r1232 (416405)
kihúzóvágány 2015.01.04 Creative Commons License 416411

Köszönöm a válaszodat: ezek szerint kézzelfogható eredménye lett az újságcikkeknek és a hozzászólásoknak, és ez a fontos.

Előzmény: r1232 (416403)
Ashi Valkoinen 2015.01.03 Creative Commons License 416410

A prototípus szerelvények lassan 4 éve futnak, most a horvát vasút 44 motorvonatot rendelt a szintén horvát Koncar-tól. A 44 vonatból 16 elővárosi, 16 regionális villamos motorvonat, valamint 12 dízel motorvonat.

http://www.hzpp.hr/povijesna-nabava-vlakova001-

A cikkben csak egy utastéri kép van az egyik vonatról, de ezekről a jószágokról van szó (elővárosi EMU):

István Gyuri 2015.01.03 Creative Commons License 416409

v_peti: Annó volt olyan, hogy 1500 (?) forint egy jegy, vették, mint a cukrot

Peti, ha a buszjegyet adják erősen diszkontáron, akkor azt is vinni fogják, mint a cukrot...

Figyelemfelkeltésre volt jó az akció, de hosszabb távon nyilván fenntarthatatlan - olyan, mint amikor bármilyen árut szuperakciósan adnak akármelyik boltban.

Előzmény: v_peti (416401)
sssey 2015.01.03 Creative Commons License 416408

v_peti

Szívesen elmennék tanácsadónak, ha bizonyos dolgokban szabad kezet kapnék! Minden területet nem vállalnék fel, de a menetrendi és a tarifakérdésekben 100%, hogy jobbat tudnék, mint a mostaniak.

És két topictársunk dörzsölné is a kezeit, mert 2 éven belül tényleg csak a korridorok maradnak a hálózatban...

:-)))))

sssey

Előzmény: v_peti (416382)
sssey 2015.01.03 Creative Commons License 416407

v_peti

A főnök kaparjon össze 100 rugót vasutasnap előtt.

Aza megint nincs ingyen...

sssey

Előzmény: v_peti (416374)
20-as vonal 2015.01.03 Creative Commons License 416406

Köszönöm.De akkor a híradás pillanatában még nem lehetett tudni,mégis elkezdték ekézni a karbantartást,meg a kivitelezést.

Nálunk a 25-ösön ennyi berendezés hiba nincs,más a rendszer?

Előzmény: r1232 (416404)
r1232 2015.01.03 Creative Commons License 416405

Szívesen elmennék tanácsadónak, ha bizonyos dolgokban szabad kezet kapnék!

Ja, hát úgy könnyű, úgy nem kihívás..

r1232 2015.01.03 Creative Commons License 416404

Ez esetben sem biztos,hogy berendezés hiba,

Az volt.

Előzmény: 20-as vonal (416352)
r1232 2015.01.03 Creative Commons License 416403

És arra a vonatra kellene a vonatindító állomásnak elegendő kapacitású szerelvényt kiadnia, de nem teszi. Elszabotálja!

Nincs igazad, már egy jó ideje azok az ominózus vonatok megfelelő kapacitással közlekednek.

Most az ünnepek alatt valóban hiányzik a mellékkocsi, mivel elfogytak az üzemképesek (zömmel fűtés miatt) és műhely nem dolgozik.

Előzmény: kihúzóvágány (416329)
mdbz 2015.01.03 Creative Commons License 416402

"akkor miért szól minden második hozzászólásod a vasút működésének kritikájáról?"

Minden második? Melyiket nem olvastad?

Előzmény: DJ. Bakter (416398)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416401

Annó volt olyan, hogy 1500 (?) forint egy jegy, vették, mint a cukrot, mégsem lett folytatása az akciónak, az akkori vezető meg ha jól tudom, a szegedi egyetem fura ura lett. Jó, nem az első, de a vezérkarban van!

Előzmény: hmsoft (416393)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416400

meg az én szempontomból is, bocs.

Előzmény: manhattani (416399)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416399

Ezek a te és az adófizetők szempontjai, nem az államigazgatásé :-)

Az a második második vágány a te és az adófizetők (akár a németek :-) ) szempontjából rossz pénzköltés, az államigazgatás és a MÁV szempontjából remek.

Előzmény: DJ. Bakter (416398)
DJ. Bakter 2015.01.03 Creative Commons License 416398

"államigazgatási szempontból a legnagyobb magyar vasúti cég optimálisan van vezetve,"

Ha már ennyire optimális, akkor miért szól minden második hozzászólásod a vasút működésének kritikájáról?

Az államigazgatási szempontból optimálishoz - lehet, hogy csak nekem - hozzátartozik, hogy a cég jól (legalább a lehetőségeihez képest) működik, az adófizetők közmegelégedésére.

"tehát a miniszter és az idevonatkozó államtitkárok jól működő szakemberek"

"'De nem arra költik, hanem például teljesen felesleges negyedik vágányra Kelenföldtől"

Akkor most jól működik vagy nem? Ha jól működik, akkor miért költik másra? Ha másra költik, mint kellene, akkor miért működik jól?

A beruházási prioritásokat - már - nem igazán a MÁV dönti el, hanem a kormány.

Nem mellesleg a 30a EU támgatásból ment, nem adóból. (mielőtt beleköt valaki, 85% támogatás, de ne felejtsük el a támogatott által utána befizetett százféle adót és járulékot).

Előzmény: manhattani (416397)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416397

"És mivel a miniszterek és államtitkárok nem igazán szakemberek", írtad, és ebből gondoltam, hogy vasúti szakértelmet vársz, mert államigazgatási szempontból a legnagyobb magyar vasúti cég optimálisan van vezetve, tehát a miniszter és az idevonatkozó államtitkárok jól működő szakemberek.

>ha a MÁV-csoport bármely tagja rossz, ...

Kinek a szempontjából rossz?

>le kell cserélnie valaki(ke)t.

Hallottam ilyesmiről. Ha az odatett lényegit akart változtatni, gyorsan kicsinálták. Ezért az optimálisan működőt kell odatenni: tudod, a libatoll és a gágogás.

>ezt a megyei matrica-mizériát, vagy a közúti burkolatok állapotát, vagy az útfejlesztési stratégiát.

Mindhárom optimálisan működik az állami irányítás szempontjából.

Burkolatok állapota: a közúti járműforgalmat terhelő adók bőven elegendők lennének, hogy minden útburkolat megfelelő legyen Magyarországon. De nem arra költik, hanem például teljesen felesleges negyedik vágányra Kelenföldtől. (Tudom, az nem negyedik vágány, hanem második második vágány :-))  ).

Előzmény: DJ. Bakter (416396)
DJ. Bakter 2015.01.03 Creative Commons License 416396

"Ott nem a vasúthoz kell érteni, hanem a vasút, mint közlekedési ágazat irányításához."

Nem látom 3-adszori olvasásra sem, hogy hol írtam olyat, hogy a vasúthoz kellene érteniük. "szakember"-t írtam....

Egyébiránt pedig a véleményem, hogy ha a MÁV-csoport bármely tagja rossz, akkor a tulajdonosnak (amely a minisztérium), le kell cserélnie valaki(ket)t. Ha nem cserélne, az több dolgot jelenthet: vagy szerinte nem annyira rossz, vagy nem érdekli hogy rossz.

De mivel viszonylag sűrűn volt fejcsere (ahogy itt többen leírták), inkább az lehet a gond, hogy

1. a cég túl nagy a hatékony működéshez, az eddigi átszervezések inkább csak egy lista kipipálása miatt történtek, nem érdemi változás érdekében;

2. nem elegendő a felső vezetőket lecserélni, hanem mélyebben bele kellene nyúlni a rendszerbe. Ezt meg is tették pl. az általam ismert részlegben, csak éppen ez sajnos nem arra mutatott, amerre kellett volna.

A többi közlekedési ágazattal kapcsolatban pedig azért meg lehetne nézegetni egy-két - itt OFF - dolgot, csak mást ne mondjak ezt a megyei matrica-mizériát, vagy a közúti burkolatok állapotát, vagy az útfejlesztési stratégiát. És biztos vagyok benne, hogy a minisztériumhoz tartozó egyéb területeken is lehet visszásságokat találni, de én nem foglalkozom annyira behatóan velük, hogy véleményt merjek formálni.

Előzmény: manhattani (416391)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416395

Miként a tiszta búzát az ocsútól.

Előzmény: hmsoft (416393)
lineagialla 2015.01.03 Creative Commons License 416394

Egyezik, annyi kitétellel, hogy a vasúton belüli felsővezetői szint is politika, ezért van ott annyi idióta, amennyi (sok).

Előzmény: DJ. Bakter (416377)
hmsoft 2015.01.03 Creative Commons License 416393

de a menetrendi és a tarifakérdésekben 100%, hogy jobbat tudnék, mint a mostaniak

...elválasztá a Jómenetrendet a Rosszmenetrendtől, a Jótarifát a Rossztarifától, és látá Peti, hogy ez így jó.

hm

manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416392

OFF: Értékelem kitüntető hozzámszólásod :-))  ON

Előzmény: Rollende Landstrasse (416381)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416391

>És mivel a miniszterek és államtitkárok nem igazán szakemberek (legalábbis az e topiccímhez tartozó minisztériumban), ...

De. Szakemberek, csak nem vasúti-buszközlekedési-hajózási, hanem a közigazgatási irányítás szakemberei. Ott nem a vasúthoz kell érteni, hanem a vasút, mint közlekedési ágazat irányításához.

Olyan szinten meg nem lehet nagy baj, mert ahhoz a minisztériumhoz több közlekedési ágazat is tartozik, és a többi nem annyira rossz, mint a MÁV (meg még a GySEV is jobb :-)  ). A bajt a MÁV szintjén kell keresni, legalábbis szerintem.

v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416390

Azért egy minimális szabadságuk volt. Ezt kellett volna növelni, de ehelyett inkább azt is megszüntették! :(

Előzmény: trizs77 (416388)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416389

Erre a válaszom: 416384.

Olyan ez, mint a foci. Ott is folyton fejcserék vannak. A Haladás edzője megy Siófokra, a Siófoké Debrecenbe, a Debrecené Ferencvárosba, a Ferencvárosé Győrbe, a Győré meg Szombathelyre. És azt hiszik, hogy ettől jobb lesz a foci.

Vagy az ágyneműcsere az orosz kórházban. Igor cserél Szásával, Szergej cserél Borisszal.

Természetesen nem így gondoltam a dolgokat!

Előzmény: trizs77 (416387)
trizs77 2015.01.03 Creative Commons License 416388

Bocs, de nemrégiben volt olyan, hogy regionális vasút, és kaptak is szabad kezet!

-----------------

Nem kaptak szabad kezet.

Javaslom olvasd el (újra) ugyanitt, ugyanebben a topikban, 2005 előtt, azokat a hozzászólásokat, melyek a szabad kéz hiányáról szólnak.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

És sikeresek voltak.

----------------

Nem voltak sikeresek.

de virágosabbak lettek az általuk kezelt állomások.

Sok várótermet kimeszeltek.

Pont azért nem lettek sikeresek, mert nem kaptak szabad kezet.

Sikeresebbek lettek volna ha szabad kezet kapnak.

trizs77 2015.01.03 Creative Commons License 416387

Pécs szépének van igaza.

Voltak itt évtizedek amikor fél vagy egy évente olyan fejcseréket hajtottak végre, amiket most ismét látni akarsz.

Egy területnek volt csak hasznos, a bulvár újságírásnak.

Minden cserénél írtak 11 cikket, hogy X milyen rossz volt, bezzeg majd most jön Y és Ő mennyivel jobb lesz.

Egy év múlva róla írták, hogy milyen rossz volt, de bezzeg most majd jön Z és Ő milyen jó lesz.

Előzmény: v_peti (416383)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416386

Bocs, de nemrégiben volt olyan, hogy regionális vasút, és kaptak is szabad kezet! És sikeresek voltak. Persze, így is egy csomó állami támogatást kaptak. De ha busz-vonat összehangolások, közös bérletek és párhuzamosság-írtások is követték volna ezt, akkor előbb utóbb látható lett volna a munka eredménye. Na de inkább szépen felszámolták ezeket az üzemegységeket! :(

Előzmény: trizs77 (416385)
trizs77 2015.01.03 Creative Commons License 416385

Szívesen elmennék tanácsadónak, ha bizonyos dolgokban szabad kezet kapnék!

----------------

Petike !

Először tanuld meg a tanácsadó szó jelentését, tartalmát, fogalmát.

Egy tanácsadó (bármennyit is átkozzák őt a külsősök) tanácsainak 10%-t se fogadják meg.

Amelyik tanácsadó eléri vagy meghaladja a 10%-t, az odahaza a tükör előtt már vállon veregetheti saját magát.

Szabad kezet pedig nemhogy tanácsadó, de se vezérigazgató, se elnök nem kap.

( nőjj már fel )

v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416384

Na ezért rossz, az hogy minden központilag döntenek el, és nem hagynak játékteret az alatta lévő szinteknek! Holott a normális az lenne, ha hagynák őket játszani, és ha túl nagy hülyeséget csinálnak, akkor menne a seggreverés, de kis dolgokért nem szólnának nekik, csak jeleznék, hogy ezt vagy azt nem pont úgy kéne.

v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416383

Azért mert X elmegy nyugdíjba, vagy felmegy a minisztériumba, a helyére megy Y, Y helyére megy Z, Z helyére jön egy pártkatona ejtőernyővel, vagy valamelyik fenti embernek a rokona, barátja, q_ja. Így persze, hogy sohasem lesz rend. Ehelyett új emberek kellenek, akik tényleg értenek hozzá.

Előzmény: mdbz (416380)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416382

Szívesen elmennék tanácsadónak, ha bizonyos dolgokban szabad kezet kapnék! Minden területet nem vállalnék fel, de a menetrendi és a tarifakérdésekben 100%, hogy jobbat tudnék, mint a mostaniak. Csak akkor ne legyen senki sem a minisztériumból belepofázik olyan dolgokba, hogy kilométerteljesítmény-korlát és hasonlóak, meg kézi vezérléssel akarja a az üzletpolitikai kedvezményeket kihuzogatni!

Előzmény: mdbz (416380)
Rollende Landstrasse 2015.01.03 Creative Commons License 416381

Ritkán értek egyet veled. Ez most egy ritka pillanat. 

Előzmény: manhattani (416372)
mdbz 2015.01.03 Creative Commons License 416380

"Azért ide-oda járva tapasztalom, hogy sokszor sima fejcserékkel meg lehetne oldani a dolgot!"

Elég régóta csereberélik a fejeket, az eredmény egyre siralmasabb!

A helyzet egyszerűen és véglegesen megoldható, csak ki kell nevezni a MÁV élére a v_peti - manhattani párost, fél év és nem kell más, csak pár tonna só, és néhány ember, akik elvégzik a sóhintést!

Előzmény: v_peti (416376)
DJ. Bakter 2015.01.03 Creative Commons License 416379

Az mondjuk nem volt egy fair dolog, az biztos. De a személyes tapasztalatok felhasználása gondolom nem titkos.

Persze megjegyzendő, hogy a vonatok felkínált ülőhelye és az utasok mennyisége a titkosítás előtt sem állt egymással feltétlenül arányban.

Előzmény: trizs77 (416378)
trizs77 2015.01.03 Creative Commons License 416378

fentről lefelé a hierarchiában senkinek az ingerküszöbét nem éri el, hogy 88 vagy 98 vagy 108 ember tömegben utazik-e vagy sem, ülve-e vagy állva.

------------------

Amióta Fónagy titkosítatta az utasszámokat, azokat titok sértés nélkül, azt sem tudhatjuk, hogy az 88 a valóságban 68 vagy 108 ?

DJ. Bakter 2015.01.03 Creative Commons License 416377

"hogy sokszor sima fejcserékkel meg lehetne oldani a dolgot!"

A fejcserét valakinek végre kellene hajtania; így a felette lévő fejet is le kell cserélni, hogy ezt végrehajtsa.

Az afelett lévő fejekre is ugyanez igaz, amíg el nem érünk államtitkári (miniszteri) szintre. Onnantól pedig már politika.

És mivel a miniszterek és államtitkárok nem igazán szakemberek (legalábbis az e topiccímhez tartozó minisztériumban), a tanácsadóik pedig olyanok, amilyenek, így a végkövetkeztetés a kiinduló vitával kapcsolatban (hány kocsis a seregélyesi Bzmot) is, hogy fentről lefelé a hierarchiában senkinek az ingerküszöbét nem éri el, hogy 88 vagy 98 vagy 108 ember tömegben utazik-e vagy sem, ülve-e vagy állva. De ha mégis akadna véletlenül valahol az alsó-közép szinten, akiét igen, az pedig nem mer variálni, mert még le lesz szúrva.

Előzmény: v_peti (416376)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416376

Azért ide-oda járva tapasztalom, hogy sokszor sima fejcserékkel meg lehetne oldani a dolgot! Nem mindig kell pénz!

Naivság ide vagy oda, sokan igencsak alulértékelik az emberi tényezőt, Holott már Albert Einstein is megmondta, hogy két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi ostobaság, de az előbbi nem biztos!

Előzmény: _Nyuszi (416375)
_Nyuszi 2015.01.03 Creative Commons License 416375

félOFF

Örök naivságom néha a környezetem nehezen tolerálja.

De úgy érzem, te ezen a téren túlteszel rajtam, kamatostúl. :)

Előzmény: v_peti (416373)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416374

A főnök kaparjon össze 100 rugót vasutasnap előtt.

Hivassa be Lacit, Ferit, Józsit meg Sanyit.

Majd mondja azt: -Itt van (bruttó) 100 ezer forint jutalom, kinek kell! Mivel mindenki jelentkezne, ezért valahogy el kell dönteni a dolgot!

...

-Józsikám, de folyton visszabeszélsz, úgyhogy te nem kapsz!

-Lacikám, te mindig hosszúra nyújtod a cigiszüneteket, te sem kapsz.

-Sanyikám, te meg olyan trehány vagy, hogy ha majd Pista a tanulónk jövőre végez, és itt marad, akkor repülni fogsz, de nem a Vizzair-rel!

-Ferikém te tisztességesen dolgoztál, te megérdemled a jutalmat!

v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416373

Akkor kapjon egy kicsivel több fizetést, hogy ne beszéljen vissza!

Előzmény: Rollende Landstrasse (416371)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416372

Eközben felveszi a környezete munkatempóját.

Előzmény: Rollende Landstrasse (416371)
Rollende Landstrasse 2015.01.03 Creative Commons License 416371

Sajnos nincs túl sok jelentkező utánpótlásnak. Sajnos, ha van, azt hónapokig tartó kiképzéssel lehet beállítani önálló munkára. És ezt a visszabeszélő is tudja. Sajnos.

Előzmény: v_peti (416370)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416370

Úgy értettem ezt, hogy lesz utánpótlás, ha a nótórius visszapofázót kirúgjuk.

Előzmény: v_peti (416369)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416369

Azután ha betelik a pohár... Mivel 47 ezerből nem lehet megélni, ezért kénytelen lesz az illető rendes munkát keresni!

Előzmény: manhattani (416368)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416368

Hallottam már néhányszor ilyet :-))

Előzmény: v_peti (416367)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416367

Miért? Hol szokás visszabeszélni a főnöknek?

Előzmény: manhattani (416366)
manhattani 2015.01.03 Creative Commons License 416366

>Legalsó szinten elég leb*szni a Józsit, ...

És mi van, ha a Józsi visszafordul, és azt kérdi: "Te beszélsz??!"

Előzmény: v_peti (416364)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416365

Semmi sincs ingyen, de pénz az van, csak meg kell keresni!

Sokan vannak akik sírnak-rínak, hogy nincs pénzük, miközben havi 20-30 ezret költenek cigarettára! Itt is meg kell keresni a cigiköltséget. Jó mondhatod azt, hogy ukrán csempészcigit szívnak, ami csak 15-be kerül. Na de 15 ezer is csak pénz!

Na szóval itt is meg kell keresni az ilyen feleslegesen kidobott pénzeket!

Előzmény: hmsoft (416361)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416364

Attól függ! Legalsó szinten elég leb*szni a Józsit, hogy hékás, már nem szocializmus van, tessék dolgozni! Máshol sem kell kevesebbet dolgozni ennyi pénzért, hanem inkább többet, és arcképes sem jár. Külföldre meg úgysem mész 50 évesen nyelvtudás nélkül. Na szóval Józsikám szedd össze magad, vagy mész a munka ügyiközpontba!

Előzmény: hmsoft (416361)
canis maior 2015.01.03 Creative Commons License 416363

Mi is mentünk, egészen a Porva-Csesznek előtti (egyik) alagútig, mert onnét a 275-ös már nem bírta, így leakasztottak vagy két kocsit a vonat végéről. Aztán, persze, visszajött értünk :)

Előzmény: M63 010 (416344)
trizs77 2015.01.03 Creative Commons License 416362
hmsoft 2015.01.03 Creative Commons License 416361

>0 Ft-tal is lehet jobb hozzáállást elérni!
>Néha elég lecserélni a vezetőket...

Nemcsak a vezetőket - de tegyük fel, hogy egyes esetekben elég őket (tételezzük fel azt az esetet, hogy a szakértői réteg úgy-amúgy alkalmas, és még éppen nem zúzta szét az utolsó motivációját is az alkalmatlan vezetői réteg). A lecserélés végrehajtása során a munkafolyamatok észrevehetően nem sérülhetnek (már feltételezve persze, hogy az adott cégnél/egységnél még léteznek érdemi munkafolyamatok...), és a cserejátékosok alkalmasabbak kell hogy legyenek. A lecserélési folyamat megszervezése és lebonyolítása ingyen van? Az új, alkalmasabb(nak gondolt) játékosok ingyen vannak?

hm

Előzmény: v_peti (416359)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416360

A szlovén kocsik finnyásak. Régen (2000-ben) a 20-ason Csörgővel vontatott vonaton nem voltak képesek az új kocsik együttműködni a Csörgővel, ezért kénytelenek voltak a régieket küldeni.

Előzmény: M41 2180 (416357)
v_peti 2015.01.03 Creative Commons License 416359

Nem-nem! 0 Ft-tal is lehet jobb hozzáállást elérni! Jó, csodákra ne számítsunk, de azért lenne eredménye a dolognak!

Néha elég lecserélni a vezetőket, és mindjárt megváltozik a helyzet valamelyik irányba, még akkor is, ha nincs több pénz!

Előzmény: hmsoft (416358)
hmsoft 2015.01.02 Creative Commons License 416358

Így jóval kevesebb kell belőle, mint annó, tehát sokkal kevesebbet kell felújítani, vagy üzemeltetni, mint korábban, azaz az érveid itt dőlnek dugába!

A sokkal kevesebbet az üzemeltető már betervezte, majd hirtelen kiderül, hogy a tervezetthez képest több kell. Teljesen mindegy, hogy mi volt egy, öt, vagy ötven éve. A többlet az aktuális tervhez képest kellene, és erre kellene fedezetet találni.

Amúgy meg van egy olyan érzésem, hogy van elég mellékkocsi és a SZVÖR-ben is benne van. Csak hülyén tervezik a fordákat.

Gondolom, ezt érzékelve az irányítóközpontból, kezdeményezted a seggberúgásukat, és most horpadt seggekkel szaladgálnak az utcán.

Hozzáállás kérdése: Számos példát tudnék mondani arra, hogy a hozzáállás mennyit ront a helyzeten!

Az állításom nem az volt, hogy nem ront a helyzeten, hanem az, hogy a hozzáállás sincs ingyen. Alkalmatlan emberek nem megfelelő munkakörülményeket és nem megfelelő munkafolyamatokat generálnak. Alkalmasakból viszont általában nincs többlet, tehát be kell fektetni a megszerzésükbe.

hm

Előzmény: M63 010 (416311)
M41 2180 2015.01.02 Creative Commons License 416357

A bátyám utazott vele és elmondása szerint feltűnően sok szlovén nyelvű utas volt.

Azt én is érdekesnek tartottam, hogy hogyan került oda a kocsi és ha fel volt téve a rendszerbe akkor miért nem volt már időben rajta a szerelvényen. De tény, hogy így történt. A vége meg nagyon csúfos lett 4 km-rel arrébb...

Előzmény: mcg (416354)
paca664 2015.01.02 Creative Commons License 416356

A legelso "okolszam" az, hogy nagyerteku kulfoldi arubeszerzesnel legrosszabb esetben sem szamolunk magyar afaval (mivel nem az rakodik ra), de az adovisszaigenyles miatt az alapesetben vonatkozo kulfoldivel sem erdemes.

Előzmény: István Gyuri (416209)
gertam 2015.01.02 Creative Commons License 416355

PANTOGRÁFOSAT

Van valakinek egy 1975-1976-os (vagy 1976-1977-es) menetrendből a Tokaj és a Lillafüred expressz menetrendje?

Köszönettel

- gertam -

mcg 2015.01.02 Creative Commons License 416354

milyen összeállításban indult volna alapból a vonat?

abban a szerelvényben mennyi helyjegy volt megnyitva és eladva a belföldi utasoknak (azt én is nehezen hiszem el, hogy hirtelen olyan sok nemzetközi utas lett volna)?

ha már kerítetek plusz kocsit, arra mikor kezdték el árulni a helyeket ha indulási időben még tolatgattak vele?

Mert szerintem a Citadellán hely már van bőven, max. helyjegy nincs a túlmisztifikált nemzetközi kontingens miatt...:(

Előzmény: M41 2180 (416346)
manhattani 2015.01.02 Creative Commons License 416353

Vagy sikló mászott bele.

Előzmény: 20-as vonal (416352)
20-as vonal 2015.01.02 Creative Commons License 416352

Megszokhattad már,hogy csak fikázni tud. Ez esetben sem biztos,hogy berendezés hiba,lehet hogy a bozóti négerek kábelt loptak,vagy egyszerűen csak beázott.

Előzmény: ajm (416322)
názmin 2015.01.02 Creative Commons License 416351

Igen alapszinten négy  Bp 29-05 és egy BDbh 82-28 kocsibol áll!

Előzmény: M41 2180 (416350)
M41 2180 2015.01.02 Creative Commons License 416350

29-05 nem Bph?

Lehet rosszul emlékszem, akkor csak Bp.

Előzmény: názmin (416349)
názmin 2015.01.02 Creative Commons License 416349

Biztos a Szlovén kocsiknak nem tetszik a Halbi,pedig ez a kocsi még a jobbik fajta mert ez elsö osztályú résszel rendelkezö,a Bph kocsi meg elirás volt ugye?

manhattani 2015.01.02 Creative Commons License 416348

>jelenleg Kelenföldön vesztegel a szerelvény, mert valamelyik kocsi zárlatos lett

Már megint egy mű szaki hiba.

v_peti 2015.01.02 Creative Commons License 416347

Vagy amikor szóló Flirt megy dupla helyett, holott van elég, mert a Stadler tényleg igyekszik őket karbantartani. Szóval ott is járna az esetek többségében a seggberugás vagy a kalapáccsal való megkergetés. Belevágni senki sem akarom, és leütni sem akarok senkit, mert a testi fenyítés csak testi fenyítés ellen megengedett, de ott sem mindig, itt csak a probléma nagysága és a hozzáállás töketlenkedésének a kontrasztját fejezi ki a kalapács megemelése.

M41 2180 2015.01.02 Creative Commons License 416346

Így van, rugalmasan kell kezelni.

Pl a mai páros Citadellánál hogy-hogy nem a vasút meglepődött, hogy "jééé, akarnak utazni emberek a vonattal, naháát..."

Ezért sikerült keresni egy tárcsafékes Halbit (31-55 901) amivel Zalaegerszegig.

Persze 25 perc késést okozott a kocsi rátevése a vonatra, nem beszélve arról, hogy jelenleg Kelenföldön vesztegel a szerelvény mert valamelyik kocsi zárlatos lett. Így bizonytalan idő múlva indul tovább a vonat, mindenkit áttereltek a 14:30-as Sm/Zeg gyorsra.

Ahol szintén tömegnyomor van a jóféle 54 ülőhelyes Bph kocsik miatt. Merthogy azzal is akarnak utazni. Hogy mik vannak...

Szal' mindig komoly meglepetés ez a vasútnak, hogy akarnak utazni az emberek, ráadásul egy olyan szegletébe az országnak ahova nem szoktak, és ahonnan csak csökkenteni kell a vasúti színvonalat, szolgáltatást.

Előzmény: M63 010 (416344)
kfv 2015.01.02 Creative Commons License 416345

Nagyon jóÓó!!!:-)))

Előzmény: GOLAZ111 (416244)
M63 010 2015.01.02 Creative Commons License 416344

Amúgy a vonatösszeállítást rugalmasan kell kezelni, azaz ha tömeg van, akkor a rendelkezésre álló szabad kocsikból rá kell rakni a vonatra. Ezt egy olyan valaki mondta, akinek sok más teendő mellett ez is a dolga (egy nagy csomóponton).

Annó mentünk kirándulni Csesznekre, és akkor jóval több, ember jött ki az állomásra, mint amennyi felfért volna a két kocsira. Ezért fogtak 2 kocsit, és rárakták pluszban a vonatra, mindenféle hacacáré nélkül. (Ja ez az eset, amolyan 30 éve volt. Az előbbiről meg kb. 5 éve beszéltem az illetővel.)

Lovrin 2015.01.02 Creative Commons License 416343

Ha szerinted az RKI illetékes a vonat összeállítása ügyében, gondolom meg tudod indokolni miért.

Előzmény: trizs77 (416341)
manhattani 2015.01.02 Creative Commons License 416342

Ha levelet tudsz parancsra... :-)

Előzmény: trizs77 (416341)
trizs77 2015.01.02 Creative Commons License 416341

Ez parancs ?

Előzmény: Lovrin (416339)
trizs77 2015.01.02 Creative Commons License 416340

Majd egyszer levezethetned hogy milyen matematikai iskolat kovetve jonnek neked ki ilyen eredmenyek ?

----------

Olyan matematikai módszerek alkalmazásával, melyeket a 416.208-ban, 212-ben és 214-ben leírtam.

Igaz ezek megértéséhez szükséges a magyar ábc ismerete.

Lovrin 2015.01.02 Creative Commons License 416339

Válaszolnál 416332-re is?

Előzmény: trizs77 (416337)
M41 2180 2015.01.02 Creative Commons License 416338
És mi jár annak akinek igaza van? :-)
Egyébként a hsz-emben arra próbáltam célozni hogy ezek a kocsik szokatlanul fiatal korukban lettek kidodva. Talán jobb sorsra lettek volna érdemesek.
Előzmény: benbe (416315)
trizs77 2015.01.02 Creative Commons License 416337

Persze ha az a cél, hogy az RKI párhuzamos utaslenyúló buszjáratot szervezzen rá a kihasznált vasúti járatokra, ez is egy lehetőség.

-----------

Ha nincs elég ülőhely egy vonaton, s ezért az utasok jogosan panaszkodnak, akkor az RKI buszjáratot fog szervezni ?

Forradalmian új ötlet lenne.

Valószínűleg Európa szerte rákérdeznének, hogy honnan jött az éca ?

................:-)))