Keresés

Részletes keresés

mezítlábasan Creative Commons License 3 napja 0 0 2309

Én is már sokat jártam mezítláb az idén és nagyon várom már, hogy jó meleg idő legyen!

Előzmény: Amy*Lee (2297)
mezítlábasan Creative Commons License 3 napja 0 0 2308

Mezítláb tényleg nagyon jó és izgi is, meg a jó fekete talp is.

Előzmény: Szepi74 (2304)
mezítlábasan Creative Commons License 3 napja 0 0 2307

Jó lenne, de csakis mezítláb!

Előzmény: Szepi74 (2305)
Qki Creative Commons License 2017.04.05 0 0 2306

Ez így van !

(Lehet, hogy én voltam az a valaki... :))))

De a szabadban vagy a munkahelyen mezítláb lenni az nem összemérhető, mert a munkahelyen ezerszer izgatóbb....

Előzmény: Szepi74 (2304)
Szepi74 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2305
Tényleg, egy találkozó valamikor? Persze mindenki mezítláb jönne. Max. egy papucs, vagy szandi. Mit szóltok?
Szepi74 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 2304
Valaki írta korábban, h lábfétise van, ami nem csak a női lábakra irányul, hanem arra is, h ő maga maga van mezítláb.
Nálam is ez a helyzet, iszonyat izgató levenni a cipőt szabadban, munkahelyen, stb.
tpapa Creative Commons License 2017.04.03 0 0 2303

Tegnap délután nagyon szép idő volt, kihasználtam a környékünkön. Családi házas övezet a város szélén. Most meg fáj, mert persze szinte végig kemény, rugalmatlan volt a felület, a lábam meg télen ellustult, megszokta, hogy valami rugózik a talpam alatt. Ez persze az én hibám, be kellett volna tartani a fokozatosságot a visszaállásban, a kb. 1.5 óra séta sok lett elsőre, de annyira vártam már... Nem is a talpamban érzem, hanem a sarkam és a vádlim jelzi, hogy másképp kell lépni mezítláb a kövön, betonon. :P

Qki Creative Commons License 2017.03.30 0 0 2302

Szepi 74 - mezítlábasan

Ccc ! Itt mindenki olyan merész, hogy itt is, meg ott is mláb van ! Hiszem, ha látom. :)

(Fotó)bizonyítékot az irodai mezitlábazásról ! :))))

Szepi74 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 2301

Én mostanában kétszer is mezítlábaztam. :-) Egyszer még a Balcsiba is beletettem a lábfejem. Ma meg egy csodás gyepen sétálgattam. Isteni volt.

Természetesen most is mezítláb vagyok az irodában. :-)

mezítlábasan Creative Commons License 2017.03.23 0 0 2300

Én is mezítláb vagyok az irodámban szinte mindig. Idén már többször jártam a szabadban is mezítláb, már nagyon hiányzott, igazi szabad érzés érezni a talpam alatt a természetet. Jó érzés végre összekoszolni a lábamat.

Előzmény: Szepi74 (2299)
Szepi74 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 2299

Volt valaki mezítlábazni? Vagy tervezi? Amíg meleg van. Én egyelőre csak az irodában fogom megtenni.

Amy*Lee Creative Commons License 2017.03.08 0 0 2298

Neked hogy alakult azóta a mezítlábas karriered? :)

Előzmény: ati300 (2271)
Amy*Lee Creative Commons License 2017.03.08 0 0 2297

Sikerült életre piszkálni a régi telefonomat és az előkerült képek szerint tavaly áprilisban már voltak olyan kellemes meleg időszakok, hogy a magamfajta fázós mimóza is be tudta vállalni pl. a mezítlábas kertészkedést. Remélem, az időjárás idén is kegyes lesz hozzánk és mihamarabb kezdődhet a szezon... :)

nyomtaposo Creative Commons License 2016.12.17 0 0 2295

Köszönjük a képeket! Nagyon jól esik ilyenkor télen. Az első lány nagyon bejön. 

nyomtaposo Creative Commons License 2016.06.14 0 0 2291

wmage Creative Commons License 2016.06.08 0 0 2290

Sziasztok,

1-2 évvel ezelőtti hsz-ekben is láttam már, de túl sok konkrét válasz nélkül, szóval ismét: Tud valaki konkrétumot azt illetően, hogy a biztonsági őröknek, akik antsz-t emlegetnek, csak a szája jár, vagy van is valami megalapozott okuk? Próbáltam neten keresgélni, de nem találtam semmi ilyesmit.

nyomtaposo Creative Commons License 2016.05.11 0 2 2289

Itt a tavasz, a jó idő! Lehet mezítlábazni. 

Ne haljon meg a topic! 

Mike Creative Commons License 2015.09.29 0 0 2288

Párszor kimentem még az utolsó napokon amikor még jó idő volt a kopaszi gátra. annyira jó a fűben mászkálni! érezni, hogy a lábad erre van kitalálva. és olyan jó fű és virág illata volt a lábamnak utána

piedsnus Creative Commons License 2015.08.29 0 0 2287

Egy iskolai "élmény", ami nem velem esett meg, de anno ez simán belefért:

Felsősök voltunk, amikor egy őszi tornatermi óra elején bemelegítésként körbe - körbe futottunk. Egyikünknek nem volt ehhez túl nagy kedve, így időnként meg-megállt „bekötni” a cipőfűzőjét. A testnevelő persze látta, hogy miért „oldódik ki cipőfűző”, és figyelmeztette, hogy kösse be jobban, mert az állandó megállásokkal feltartja a többieket. A társunk nem vette komolyan a figyelmeztetést és nem hagyta abba...  A tanár megelégelte a dolgot, s hogy többet ne kelljen a cipőfűzőjével bajlódnia, kiküldte az öltözőbe, levettette vele a cipőjét és a zokniját, s attól az órától kezdve egész évben minden egyes tornaórán mezítláb kellett neki tornáznia.  El tudom képzelni mit érezhetett szegény társunk, de végül is ő provokálta ki, ráadásul az eset után testnevelés órára elég volt csak a tornaruháját bepakolnia.

Kb. így hangzott ez el az órán:

Tanár: Jobbra át, futás indulj!

-          Tanár: Miért állsz meg?

-          Diák: Csak bekötöm a cipőmet.

-          Tanár: Miért álltál meg ismét?!

-          Diák: Mert újból eloldódott a cipőfűzőm.

-          Tanár: Ha még egyszer előfordul, akkor baj lesz.

-          Diák: ???

-          Tanár: Jó, akkor elég volt! ! Ezután többet nem fog kioldódni a cipőfűződ, ugyanis nem lesz rá szükséged. Most kimész az öltözőbe, leveszed a cipődet és a zoknidat, s mezítláb jössz vissza! A jövő órától kezdve pedig egyáltalán nem kell elhoznod a tornacipődet, mert mindig mezítláb fogsz tornázni!

-          Diák: Csak véletlenül oldódott ki a cipőfűzőm…

-          Tanár: Világosan megmondtam, hogy nem kell tornacipőt hoznod!

nyomtaposo Creative Commons License 2015.07.30 0 0 2286

pár év után:

http://mazsahaz.hu/

http://www.thorgym.hu/

A kérdés feltevésének időpontjában -- azt hiszem -- még egyik hely sem létezett.

Előzmény: Sabine72 (1875)
mezítlábasan Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2285

Jók a képeid? Sokat jársz mezítláb Te is?

Előzmény: mezítlábas Sziszi (2273)
mezítlábasan Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2283

mezítlábasan Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2282

Szeretnék mezítlábasokkal dumálni, levelezni:)

Tatra700 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2281

Tatra700 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2280

Tatra700 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2279

nyomtaposo Creative Commons License 2015.05.24 0 1 2278

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2277

Kösz a felvett képért,  ilyent minden helyen "felizgulva" nézem.

Előzmény: Tatra700 (2276)
Tatra700 Creative Commons License 2015.04.17 0 1 2276

Oscar66 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 2275

Bocs, az előbb valahogy lemaradt a fotó...

Oscar66 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 2274

Üdv minden mezítlábaskodónak! Indul a szezon! A múlt héten már sétáltam egyet a keszthelyi strandon.

mezítlábas Sziszi Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2273

A hideg napokra:)

Mike Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2272

na és ha azt gondolják, csóró vagy

vegyél fel hozzá szakadt farmert, olyat aminek a térde jól ki van szakadva :D

Előzmény: ati300 (2271)
ati300 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 2271

Sziasztok!  Már nagyon rég nem mezítlábaztam pedig már nagyon szeretnék..arra az elhatározásra jutottam hogy ha kb 25 fok lesz suliból hazafelé jövet lekanyarodok egy utcára ami azért úgyahogy forgalmas és nem csak ott az említett kavicsos lejtőn megyek ahol alig vannak házak.persze majd a kezembe viszem a cipőmet hogy lássák nem azért nincs rajtam mert csóró vagyok.ezt tavasszal nagyon meg szeretném csinálni hogy elérjek egy áttörést.és ti hogy álltok?  :)

boston11 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 2270

Sziasztok!

Megosztanék egy csoportot, ami szerintem többünknek is bejön :)

Ha van itt olyan aki mezítlábas sportot űz vagy csak az edzéseibe szívesen illeszt mezítlábas részeket, mert hasznosnak és élvezetesnek tartja, akkor itt talál hasonló hozzáállású embereket: www.facebook.com/groups/barefootsports/

Előzmény: Törölt nick (2269)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.27 0 0 2269

Hello Piedsnus!

Jó, hogy itt vagy a fórumon :)

Én szintén a lúdtalpam miatt jártam gyógytesire és szintén imádtam. Talán annyi különbség volt, hogy a tanár szerint nálunk mindenki lúdtalpas volt és minden órán mindenki mezítláb tesizett. Az óra elején meg ellenőrizte, hogy rendesen hordjuk-e a lúdtalpbetétünket, azaz az utcai cipőnkben van-e. Akkor még fém lúdtalpbetétet csináltak de nagyon szerettem vagy mezítláb voltam vagy rendesen hordtam. 

Ha nem gáz ilyet kérni, dobnál nekem egy privát üzenetet?! A termes mezítlábas sport témában több szempontból benne vagyok ezzel kapcsolatban... Publikus az  email címem.

Előzmény: piedsnus (2261)
nyomtaposo Creative Commons License 2014.11.22 0 0 2268

Elit hely ez a "Velence kapuja". Hasonló táblát Monaco-ban láttam, a Hercegi palota előtti téren. Igaz, ott úgy emlékszem, bikini volt a rajzon:-)

Előzmény: Qki (2265)
Qki Creative Commons License 2014.11.15 0 0 2267

Ott van a kép alatt :

"(Velencei Tó Kapuja, Velence)"

Előzmény: mezítláb! (2266)
mezítláb! Creative Commons License 2014.11.14 0 0 2266
Kérdés:hova volt ez kiragasztva??Tényleg érdekelne.
Qki Creative Commons License 2014.11.07 0 0 2265

Nnna - ilyen táblát se láttam még (a bekarikázott) :

(Velencei Tó Kapuja, Velence)

Láttam már "Cipővel bejönni tilos !" táblát, de ilyet... :))))

Petya106 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2264

E héten még volt jó idő - főleg hétfőn és kedden -, de mostanra már elromlott az idő. Lehet, hogy már nem lesz idén több lehetőség, úgyhogy kihasználtam a hét első felét mezítlábazásra pl. a Margitszigeten és a Kopaszi-gát parkjában.

piedsnus Creative Commons License 2014.10.15 0 0 2263

Ezek az élmények már elég régen voltak, de élénken élnek bennem. Ha valakinek nem volt tornacsukája általában ilyen párbeszéd volt a tanár és a diák között:

-Tanítónéni, ma nem tudok tornázni!

-Miért nem?

-Mert otthon felejtettem a tornacipőmet.

-A tornaruhád itt van?

-Igen, a tornaruhám itt van, csak a cipőm nincs itt.

-Akkor semmi baj nincs, szépen átöltözöl, és mezítláb fogsz tornázni!

-Igen, átöltözök és jövök.

Két perccel később:

-Tanítónéni, átöltöztem.

-Rendben van, hogy átöltöztél, de azt mondtam mezítláb gyere vissza! Ez azt jelenti, hogy a zoknidat is le kell venned!

-A zoknimat nem szeretném levenni!

-Zokniban nem tornázhatsz, mert csúszik a parkettán. Mezítláb tornázol, semmi bajod nem lesz tőle. Gyorsan leveted az öltözőben és visszajössz, hogy el tudd kezdeni a bemelegítést.

Előzmény: Amy Lee (2262)
Amy Lee Creative Commons License 2014.10.14 0 0 2262

Mondhatni, hogy voltak kellemes tesi óráid! :)

Később adódott még alkalmad mezítlábas tesizésre? És mi a helyzet azóta?

Előzmény: piedsnus (2261)
piedsnus Creative Commons License 2014.10.13 0 0 2261

Akadt olyan esetem, amikor hiába volt nálam tornacipő, az sem segített:

Általánosban a  teletalpam miatt gyógytestnevelésre kellett járnom, amit nagyon szerettem, mert kis csoportban jó gyakorlatokat végeztünk, s a tanárnő nagyon kedves is volt. Az órákon rendes tornaruhában mozogtunk: trikó, rövidnadrág, tornacsuka.  Év vége felé, amikor már melegebb idő volt, az egyik órára utolsóként értem be, s láttam, hogy a társaim zokniban vannak.  A tornaterembe való belépés után a tanárnő kérte, hogy mezítláb tornázzak. Nagyon meglepődtem, s úgy tettem, mintha nem is mondta volna: a többiekhez hasonlóan cipőt ugyan levetettem, de zokniban kezdtem el a gyakorlatokat. (A csoportban egyedül év voltam lúdtalpas, a többieknek más gondjuk volt.) A tanárnő persze hamar észrevette, hogy rajtam maradt a zoknim és rám szólt, hogy azonnal vegyem le azt is.  Nem volt mit tennem, csupasz lábbal kellett tornáznom. Emlékszem, hogy nagyon furcsán éreztem magam, mert egyedül én voltam mezítláb. Kivételes helyzet volt, mert hiába vittem magammal az órára tornacipőt, de mégis mezítlábas óra lett a vége. Az órán ugyanazokat a gyakorlatokat végeztem, mint korábban, csak éppen mezítláb, kiegészítve kifejezetten mezítláb végezhetőkkel, például gumikötelet kellett emelgetnem a lábujjaimmal...

Előzmény: Amy Lee (2259)
piedsnus Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2260

Egyébként óvodában is hasonló volt a helyzet, csak kicsit másképp:

Év elején a szülőknek elmondták az óvónők, hogy mit kell tartalmazni a tornazsáknak. Volt olyan szülő, aki egyszerűen nem rakott bele tornacipőt, csak pólót és nadrágot/dresszt. Akinek nem volt tornacipő zsákjában, az mezítláb tornázott akár egész évben is. 

Amy Lee Creative Commons License 2014.10.02 0 0 2259

Szerintem ez egy teljesen korrekt hozzáállás a tanárok és a suli részéről.

Erről jutott eszembe: Pár éve valamiért bementem az egykori általános iskolámba, május végén, egy meleg napon. A távolugró pálya mellett láttam egy tanárnőt, (nem ismerem, amikor oda jártam, még nem tanított ott), aki mezítláb járkált a távolugró gödör mellett, a homokos, füves részen. Közelebb is mentem, hogy jól látok-e. És, igen, tényleg mezítláb vezette az órát, a szandálja távolabb hevert a pingpong asztal sarkán. Kicsit irigykedtem a tanítványaira, akik közül páran szintén mezítláb voltak és úgy gyakorolták a távolugrást. Amikor én jártam abba a suliba, nem volt szerencsém efféle tesi órákhoz. 

Előzmény: piedsnus (2258)
piedsnus Creative Commons License 2014.10.01 0 0 2258

Sziasztok!

Régóta olvasom e fórumot, s most gondolom úgy, hogy megosztom veletek pár régi élményemet. Az utcai mezítlábazás nem rossz, de igazán a tornaórai volt nekem érdekes.

Nagyon szeretem a mezítláb - főleg teremben űzhető- sportokat.

Annak idején nálunk általános iskolában alapszabálynak számított, hogy ha valakinek nincs tornacipője, akkor mezítláb kellett tornáznia.  Az tornatanárok azt mondták, hogy zokniban veszélyes tornázni, mert nagyon csúszik. Alsó tagozatban egy kisebb tornatermet használtunk, s az osztályteremben öltöztünk át. Ha valakinek nem volt tornacsukája, akkor átöltözéskor kellett neki levennie a zoknit, majd vissza az utcai cipőt, amiben levonult a tornateremig, s ott lépett ki abból.  Felsőben, akinél nem volt tornacipő, azt kiküldte a tanár az öltözőbe, ott zokni le, s a tornaórán végig mezítláb tornázott. Emiatt nem volt egyes vagy beírás, a tanárok kézenfekvő megoldásnak tekintették. Emlékszem, hogy sokszor kérték a tanárt, hogy zokniban lehessenek, de ők ebben sohasem engedtek. Volt olyan tesitanár is, akinél ha nem volt tiszta a cipő talpa, akkor jött a mezítlábas óra.

ati300 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2257
amúgy általánosba a tesi tanár jófej volt de egyszer amikor valóban otthon hagytam a cipőmet hagyott zokniban tesizni...pedig nem direkt 2x-3x el is csúsztam.na majd megpróbálom de szerintem eszébe se fog jutni.
Amy Lee Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2256

Nem volt rajtam. Az illető tanárnőnek az volt az elve, hogy tesizni csak vagy tornacipőben vagy sehogy! Ha minden kötél szakad, mezítláb egyszer az életben talán, de zokniban tényleg nem, mert az csúszik, elesel, veszélyes, satöbbi.

Szerintem, ha mezítlábas tesizést akarsz kiprovokálni, neked is jó hivatkozási alap lehet a zokni ellen, hogy csúszik, és könnyen eleshetsz, meg ilyesmi...

Előzmény: ati300 (2255)
ati300 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2255
alapból nem volt rajtad zokni vagy levetette? mert mondom valakinek nem volt cipője és nem vetette le vele hanem hagyta zokniban.ha zokniban megyek be a tornaterembe és nem veteti le akkor nekem lesz rosszabb mert nincs rajtam cipő de nem értem el amit akartam..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!