Keresés

Részletes keresés

Mike Creative Commons License 4 napja 0 0 2362

érdekes, mert új-zélandon senkit nem zavar

Előzmény: wmage (2345)
atompyka Creative Commons License 2018.08.23 0 0 2361

Szerintem nem egészség-, hanem önvédelem. 

Előzmény: Anthisthenes (2360)
Anthisthenes Creative Commons License 2018.08.23 0 1 2360

Lehet, hogy én vagyok lemaradva és valaki már kiírta, hogy van erre valamilyen tiltó rendelet? Mert én nem tudok róla. Nyilván a mozgólépcsőre nem szívesen megy fel mezítláb az ember, de különben szinte bárhova.Igazából kiírva egy helyen láttam, hogy mezítláb nem szabad bemenni: ez Velencén a "Velence Kapuja" Érdekes, mert egy strand kellős közepén van.  Régen végigjártunk sok mindent mezítláb, horvát tengerparton múzeumokban is így voltunk benn. Csodálatos érzés volt a hideg márványon mezítláb sétálgatni. De nem szóltak még templomokban, kolostorokban sem (ha amúgy fel voltunk öltözve - rövid nadrág, póló már elég volt nekik.) Mi ez a hirtelen jött egészségvédelem nálunk?    

Előzmény: Amy Lee (2359)
Amy Lee Creative Commons License 2018.08.13 0 0 2359

Én a múltkor egy Pennybe mentem be mezítláb, de volt nálam flipflop. Amikor átmentem a bejárati forgókapun, fel is húztam. Pár másodpercen belül látom ám, hogy jön a biztonsági őr, pont felém, mint valami dúvad. Aztán hirtelen megtorpan, félhangosan motyog valamit, talán "Jó napot kívánok" vagy ilyesmi, és bámul a lábamra. Után egyből elfordult és az egyik polcon kezdett zavartan matatni valamit.

Szerintem a kamera képén meglátta, hogy mezítláb vagyok és azért rohant elő, hogy kiküldjön, vagy egyéb módon "eljárjon velem szemben". Gondolom, azt már nem látta, amikor visszavettem a papucsot...

Előzmény: X.T (2347)
Sikeresség Creative Commons License 2018.08.11 0 1 2358

Erre mondják, hogy off-topic vagy out-of-topic.

Előzmény: taposhatomark (2356)
Qki Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2357

Nem kell ehhez egyetem... :))))))

Előzmény: taposhatomark (2356)
taposhatomark Creative Commons License 2018.08.07 -1 0 2356

Sziasztok!

Van itt olyan egyetemista lány (lehetőleg Debrecenből), aki szívesen megtaposna egy pasit? :)

Cipő nélkül szeretném, valamint anyagi támogatás természetes.

Mail: taposhatomark@gmail.com

Üdvözlettel,

Márk

Kilroy Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2355

Aha, értem :)

Előzmény: atompyka (2354)
atompyka Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2354

:-)

Ha meg van tiltva, akkor igen, saját felelősségre csinálod.

Előzmény: Kilroy (2352)
nyomtaposo Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2353

Utazási élmény 

vonaton

Kilroy Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2352

Tényleg kicsit zavaros, mert mire is írtad, hogy akkor igen? A többit azért értettem :)

Előzmény: atompyka (2351)
atompyka Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2351

Ez nem egészen így van, csak nàlunk (még) nem divat mindenért perelni, akkor sem, ha jogos. Ha meg van tiltva (avagy kötelező a lábbeli), akkor igen, de amit szabad csinàlni, azért felelősséggel tartozik a cég/tulaj/fenntartó, hogy ne legyen balesetveszélyes a kialakítás. 

(Kicsit zagyva lett, értsd jól...)

Előzmény: Kilroy (2350)
Kilroy Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2350

Hm, ebben van valami. Bár szerintem a saját felelősségemre mezítlábazok...

Előzmény: atompyka (2349)
atompyka Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2349

Lehet àm, hogy csak a saját popójukat védik. Ha bármibe belelépsz, belerúgsz (amitől a cipő/szandàl/papucs megvédene) s baja lesz a làbadnak (pl. hűtő éles alsó sarka, korábbi üvegszilánk, kicsit sorjás küszöbsín vagy kiàlló csavarfej), rájuk verheted, ha nem volt tiltott a mezítlábazás. 

Előzmény: Kilroy (2346)
Kilroy Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2348

Tehát akkor egészségügyi szabályt nem sért a mezítlábazás?

Előzmény: X.T (2347)
X.T Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2347

Sziasztok

Én csak néha nézem a fórumokat fórumokat.

Ide is csak azért írók, mert én ÁNTSZ-be dolgozok, de még nem hallottam ilyet.

Akkor senki nem mehet be a boltba aki pl koszos munkásruhát hord, ittas állapotban , esetleg félmeztelen felülről stb,stb.....??

Kilroy Creative Commons License 2018.07.26 0 0 2346

Hm... én nem vagyok jogász, de érdekelne a témában egy jogász (szak)véleménye. Azt amúgy még esetleg el is tudom hinni, hogy az ANTSZ-szabályozást sérti a dolog (aztán nyilván boltja válogatja, hogy hol szólnak érte), de azt már jóval kevésbé, hogy a törvényt is (melyiket?)...

Előzmény: wmage (2345)
wmage Creative Commons License 2018.07.25 0 0 2345

Sziasztok

jogszabályokról tud valaki pontosat? 1-2 boltban elég határozottan lépnek fel a mezítlábasok ellen, 1 helyen hivatkoztak eddig antsz szabályozásra (bár a neten semmit nem találok róla, hogy létezne), és szanaszét a városban 8-9 helyen arra hogy törvényellenes. A legtöbbhelyen nem bánják, de nem szívesen járnék távolabbi boltba, csupán 1-1 eladó ellenszenve miatt. Válaszokat előre is köszi.

barefoot96 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 2344

Sajnálom, hogy eléggé behalt a fórum mostanában. Jó lenne, ha sokan írnának ide többször és megosztanák a történeteiket. 

Én a napokban többször is jártam mezítláb. Kipróbáltam a kopaszi gátat is ahogy javasoltad, illetve szokásos kedvenc helyemen, Zugló csöndesebb utcáit jártam végig. Kezdek egyre jobban rászokni, mert már egyre magabiztosabb vagyok és ez a fórum is erőt ad, hogy bátrabb legyek. Már nem is elégszem meg a szokásos kalandokkal, folyamatosan gondolkodom mi legyen a következő lépés. Most a mezítláb buszozást, illetve boltba menést/plázában mászkálást tervezem. Aki már csinált hasonlót várom a sztorijait, tanácsait, illetve a biztató szavakat :)

Mike Creative Commons License 2018.06.20 0 1 2343

A kopaszi gátat tudom javasolni. A fű rendesen locsolt, nincs kiszáradva, nagyon kellemes benne sétálgatni, és érezni, hogy erre lett kitalálva a lábad, hogy vannak és használod a lábujjaidat. Plusz többféle felület is van, kövezett, beton, fa, homok és salak. Nem szemetes, nincsenek eldobálva üvegek.

Előzmény: barefoot96 (2342)
barefoot96 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2342

Sziasztok, örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. 21 éves srác vagyok, én is imádok mezítláb járni kora tavasztól késő őszig. Már gyerekkoromtól érdekel a téma. Akkoriban még csak olvasgattam az itteni és más fórumokon levő sztorikat és nagyon vonzott az egész, de akkor még nem gondoltam, hogy majd én is egyszer elérem azt a szintet, hogy full mezítláb merek járni a városban, féltem az emberek reakciójától, hogy esetleg megszólnak. Itt is olvastam, hogy sokaknál ez a probléma, de én amúgy is izgulósabb természetű vagyok. Szóval gyerekkoromban csak kisebb kalandjaim voltak. A nagyszüleimnél mikor nyaraltam az udvarban sokat voltunk mezítláb, de ez nekem már akkor kevés volt. Félve tettem meg az első lépéseket a kertkapun kívül, mikor olyan volt a helyzet, hogy kiszámítottam, most van X időm, hogy a nagyszüleim se látják meg, hogy mezítláb mentem ki és az utcákon sincs túl sok ember. Mikor kinn voltam nagyon jó érzés volt. A tudta, hogy végre mezítláb vagyok az utcákon és az izgalom, a kockázat is jó érzést adott, hogy esetleg lebukhatok, tudjátok ez a jól eső adrenalin. Próbáltam akkoriban még kerülni az embereket, nem akartam, hogy beszóljanak.

Az őszi szüneti késő októberi, kora novemberi hűvös idő is vonzott, hogy kipróbáljam milyen lehet. Mondanom sem kell, még nagyobb volt a kockázat, ha erre rájönnek, a nagyszüleim, hogy novemberben mezítláb flangálok a falu utcáin, nekem végem :D

Kezdetben egy utcai papucsban, zokniban indultam el akkor, az őszi cipőm pedig elrejtettem náluk, hogy amíg elvagyok, ne vegyék észre esetleg h a cipőm meg ott van. Meg volt a célom, korábbi kalandjaim során kitapasztaltam azt a két utca egymásba nyúlása alkotta nagy kört, ahol biztonsággal járhatok, mert viszonylag messze van a háztól és kellemes családi házas övezet. Mikor biztos helyen voltam, és az utcán sem volt senki, levettem a zoknit, nagyon jó érzés volt, ahogy elsőre átjárta  a lábaim a hűvös őszi levegő. A papucsot pedig vagy a kezemben fogtam, vagy elrejtettem a pólóm, pulcsim alá, úgy hogy a nadrágom tartotta meg. Tudom, ez tisztán mezítlábas fórum, de többször nekem csak szimplán az is jó érzés volt így ősszel, hogy papucsban, de zokni nélkül sétálok. Mert akkoriban már senki nem járt így és megvolt azzal is a különleges élmény. Egyúttal ahogy féltem az emberek reakciójától, valójában az is izgatott, hogy valakik lássanak meg így. Tudom, hogy a legtöbb embert nem érdekli, vagy csak furán néz, de bennem valahogy mégis az az érzet van, hogy vagány ha valaki hűvösebb időben is mezítláb van. Ezért akartam, hogy meglássanak, hogy hátha valaki pont hasonló hozzám és menőnek tartja ezt, ami nekem jó, mert hát minden gyerek szeret ugye kicsit menőzni :D Na nem tudtam pontosan megfogalmazni, de aki hasonló helyzetben van az itteniek közül az érteni fogja. Mellesleg lábfétisem van, szerintem nálam innen adódik az egész, hogy én magam is szeretek mezítláb lenni, de a lányok esetében is azok vonzanak a legjobban, akik már kora tavasszal mezítláb vannak, vagy ősszel mikor már hideg van. Talán ez abból adódik, hogy olyankor már biztos nem azért vannak úgy mer melegük van, hanem szeretik megmutatni a lábaikat, vagy bevállalósak. Persze itt most a szandálban, papucsban mezítláb járást értem, mert a full mezítlábat még nyáron is nehéz elkapni náluk, de láttam itt a fórumon szuper képeket.

Na de visszakanyarodva az eredeti témához: Sok ilyen kalandom volt abban a 2 utca összefonódásban tehát, és szép lassan rájöttem, hogy nem szólnak meg érte az emberek, legalábbis velem még sose történt ilyen, max hogy megnéztek, de az se jellemző és ami volt, lehet csak azt is bemagyarázom magamnak, mert izgultam, és arra gondoltam tuti hülyének néznek.

Több év elteltével jött a nagy nap egyik télen, amit már régóta terveztem, és egy mezítlábasnak mindenképp ki kell próbálni: milyen lehet mezítláb a hóban. Akkor nem akartam, hogy meglássanak, este sötétedés után mentem ki rutinszerű helyemre, cipőben. Nem akartam akkor semmi különös körítést hozzá, csak hogy kipróbáljam pár percig, és videóra vegyem első havas kalandom. Picit többet voltam kinn a kelleténél, mert utána eléggé megfagytak a lábaim, alig tudtam rá normálisan visszahúzni a zoknit és még vissza is kellett érni haza, a hazavezető úton a lábaim vizesek maradtak a zokni alatt... Hát tipikusan nem így kell egy hóban mezítlábazást csinálni, hanem előtte felkészülni, hogy rögtön melegben lehessen utána, de így alakult és amint hazaértem, visszahozta az életbe a lábaim :D

A mostani napjaimban pedig egyre többet merészkedek ki az utcára full mezítláb. Még most sem merem teljesen lazán, de szép fokozatosan szeretnék egyre izgibb szitukat bevállalni. Legtöbbször még úgy csinálom, hogy viszem a kezemben a papucsom, és inkább a rejtettebb pesti utcákon. Igazából az idegenek már nem annyira izgatnak, max megszól továbbmegyek és túl vagyok rajta. Ami kellemetlen, hogy félek esetleg ismerősbe botlok. És kellemetlen lenne neki magyarázkodni a helyzet miatt. Buszon, vonaton is még csak ott tartok, hogy az ülésen kilépek a papucsból, és előtte vagy mögötte tartom a lábam, vagy felteszem a szemben levő ülésre, ha nincsenek ott. Szóval, még van hova fejlődnöm.

Nektek mik a tippetek javaslataitok, jó helyekhez Pesten, végrehajtási módokhoz, esetleges kihívásokhoz a témában?

Hasonló sztorikat is szívesen meghallgatok, illetve válaszolok, ha van még az itt leírtakhoz kérdésetek. Most először írtam le ezeket ilyen részletesen, őszintén.

Esetleg vannak itt a fórumon női tagok is, akik érdekeltek a témában?

lxt Creative Commons License 2018.06.13 0 0 2341

Ez nem kérdés

Mi az, amit jobb (és egyáltalán érdemes) lábbeliben csinálni, mint mezítláb?

(Vagy kesztyűben.)

Na ugye!:-)

KT90 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 2340

Végülis nézőpont kérdése. Íme egy kép, amit elég ritkán látni.

Előzmény: Qki (2335)
cafre Creative Commons License 2018.06.09 0 0 2339

Itt a jóidő: ez a hölgyike tegnap éjjel az Astoriától a Kálvinon át (és tovább!) full mezítláb sétált, a kezében sem volt cipő.

Kilroy Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2338

Korrekt.

Előzmény: Mike (2337)
Mike Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2337

Teljesen szubjektív kinek mi tetszik. Nekem speciel nem. De csak ennyi, ez az én saját problémám :)

Előzmény: Kilroy (2336)
Kilroy Creative Commons License 2018.05.27 0 0 2336

Nyilván, pont erről beszéltem.

(Most akkor ellentmondasz magadnak? :) Egyébként szerintem tényleg egyformán szép lehet, feltéve persze, hogy valóban nem torzult vagy bütykös vagy ilyesmi, ahogy előbb szerintem nagyon helyesen írtad.)

Előzmény: Qki (2335)
Qki Creative Commons License 2018.05.26 0 0 2335

"Szerintem meg mindkettő lehet szép..." - ha nem girbegurba, torzult, kalapácsujjas, bütykös...

(Magam is inkább amellett voksolok, hogy "az öregujj" legyen a leghosszabb, nem a második...)

Előzmény: Kilroy (2334)
Kilroy Creative Commons License 2018.05.24 0 0 2334

Szerintem meg mindkettő lehet szép.

Előzmény: Mike (2333)
Mike Creative Commons License 2018.05.24 0 0 2333

"Szép, mikor a második lábujja hosszabb, mint a nagylábujja."

szerintem meg pont nem

Előzmény: KT90 (2331)
Cs. P. Creative Commons License 2018.05.23 0 0 2332

Eleinte csodálkoztak, megbámultak, de különösebben nem törődött vele senki. A tanárok körében, úgy emlékszem, beszédtéma volt egyszer-kétszer. De nem tiltották meg. Most már kissé furcsállom, hogy nem. Csak otthon, a nagyanyám tette szóvá, amikor látogatóba jött, nem túl gyakran. 

Átlagosan 24 éve volt. Egyébként zoknit a mai napig nem hordok.

Előzmény: mezítlábasan (2329)
KT90 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 2331

Én imádom a nyarat, mert sok lábfejet lehet látni. A kedvencem a lábujjközös papucs, mert látni az egész lábat. Mindig megnézem a lányok lábujjait, szeretem, ha szép hosszú lábujjai vannak neki. Nem vagyok perverz, csak egyszerűen jó megnézni.
Szép, mikor a második lábujja hosszabb, mint a nagylábujja. Amúgy nektek hány centi a leghosszabb ujjatok?

mezítlábasan Creative Commons License 2017.09.25 0 0 2330

Nekem tetszene!

Előzmény: Szepi74 (2328)
mezítlábasan Creative Commons License 2017.09.25 0 0 2329

Klassz lehetett nagyon! A fekete atalp meg hozzátartozik. Osztálytársaitok mit szóltak? 

Előzmény: Cselényi Péter (2327)
Szepi74 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 2328

Nna, akkor idén is kellene egy ilyet összehozni. Szeptemberben még nincs olyan nagyon hideg, sőt a nők több mint fele szandálban jár.

A Vérmező tökéletes!

Előzmény: Kilroy (2325)
Cselényi Péter Creative Commons License 2017.08.06 0 1 2327

Én és a barátaim gyerekkorunkban mindig mezítláb jártunk ,az iskolába is.Sokan és sokszor megbámultak.Persze, a talpunk mindig szinte lemoshatatlanul fekete volt.Voltunk mezítláb az utcán,a parkban,az áruházban,az osztálykirándulásokon is.Aszfalton,fűben,kavicsokon.Mi egészen egyszerűen ezt szerettük.Odahaza még télen is,utcai téli cipőn kívül más lábbelink talán nem is volt.

Előzmény: mezítlábasan (2308)
mushead2 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2326

Üdv újra mindenkinek!

A tavalyi szezonom szörnyű volt. Nyáron vonattal+sétával járok dolgozni, így kitaláltam, hogy akár minden nap háztól-házig mezítlábazhatnék. Igen ám, de valahogy sosem tudtam magam rávenni, hogy a vasútállomásokon mezítláb ténferegjek, annak ellenére, hogy már elég sokszor csináltam ezt városban (sőt egyszer-kétszer az állomáson is). De most egyszerűen nem mertem levenni azt a rohadt cipőt. Bár az állomásokon kívül tavaly is sokat jártam mezítláb, de nagyon kényelmetlennek éreztem volna a mezítláb várakozást az emberek között. Ha csak megyek az utcán, az sokkal kevésbé zavar, mert úgyis csak pár másodpercig látnak. Idén eldöntöttem, ha megjön a jó idő, muszáj lesz megcsinálni, különben egyre nehezebb lesz. Ha sikerülne mégegyszer, akkor akár minden nap meg tudnám ezt ismételni. Eljött a jó idő, és az első pár napban ugyan még nem mertem, de aztán arra koncentráltam, ha egyszer sikerül, jutalmul így tölthetem az egész szezont. És sikerült, már két hete csinálom, bár nem minden alkalommal, de egyre többször. :) volt, hogy reggel a 17-18 fokban is sikerült, ami nálam abszolút rekord (mint régebben írtam, 26fok alatt nem szoktam nekiállni). 

(beszólás nem volt, sőt nem is bámulnak meg az emberek)

szóval hajrá!

Kilroy Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2325

Jó, hogy él ez a topik (noha én pl. egy ideje eltűntem a fórumról)

Erre a talira mintha emlékeznék, már a programra :)

Én legközelebb vasárnap fogok mezítlábazni, de egyéb ilyen programra is nyitott vagyok.

Előzmény: MrHippi (2324)
MrHippi Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2324

Szia!

Korábban volt már ilyen tali. Én olyan 2008-2009 körül voltam egyen. A vérmező parkban találkoztunk, felsétáltunk a várhoz majd el egészen a margitszigetre. Egy közös pont van, de mindenki szót értett a többiekkel, beszélgettünk és mezítlábaztunk. Egy hasonlóra elmennék a párommal. :-)

Előzmény: Szepi74 (2312)
nyomtaposo Creative Commons License 2017.07.07 0 0 2323
Petya106 Creative Commons License 2017.06.02 -1 0 2322

Na például!

Petya106 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 2321

Most már végre jó az idő és lehet mezítlábazni. Kint voltam a Kopaszi-gáton és ott nagyon jó a földön meg a frissen nyírt fűben mászkálni. Hát odafelé a Rákóczi-hídon át jöttem mezítláb, nekem nem tett jót, mert olyan a járda anyaga, mint a smirgli. (Egyébként majdnem mindegyik hidunk gyalogjárója ilyen sárgás smirgliszerű anyaggal lett kialakítva...)

Felüdülés volt aztán mezítláb a puha fűben lépkedni!

Van, aki szintén szeret ott mezítláb lenni.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 2320

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 2319

Itt egy mai kép :-) Mert hogy az irodában tényleg lehet mezítlábazni :-)

tpapa Creative Commons License 2017.05.08 0 0 2318

Nekem ez a 20 fok körüli, ami most van, már hívogató. Főleg a napsütötte felületek, füves részek. Később, nyáron már nagyon forró tud lenni néhol a kő, aszfalt.

Előzmény: mezítlábasan (2309)
Szepi74 Creative Commons License 2017.05.05 -1 0 2317

Úgy látom, ezt a topikot kábé annyian nézik, mint a bevezetés a tudományos szocializmusba címűt.

Szepi74 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 2316

Ha megírod a címed, én szívesen írok.

Előzmény: mezítlábasan (2282)
Szepi74 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 2315

Köszönöm, írtam.

Előzmény: Törölt nick (2313)
nyomtaposo Creative Commons License 2017.05.04 0 0 2314

Férfi, 40 éves. 

Előzmény: Szepi74 (2312)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.03 0 0 2313

Szia Szepi!

A mail címem: mavrodaphnee@vipmail.hu

Előzmény: Szepi74 (2311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!