Keresés

Részletes keresés

xrami Creative Commons License 2023.09.17 0 0 7950

Igen, igen. Nekem is olyanom van.

Előzmény: nicko (7949)
nicko Creative Commons License 2023.09.17 -3 0 7949

A Samsung ezzel a módszerrel előzte meg a jogi hercehurcákaz a felvételek kapcsán. Akinek fontos, hogy felvegyen és lejátsza más eszközön az vesz ehy asztali tunert ami .ts fájlba rögzít. Amiről tudjuk BD formátumba is lehet konvertálni. Amiko pl. ilyen

 

Előzmény: xrami (7948)
xrami Creative Commons License 2023.09.16 0 0 7948

Tök lényegtelen milyen krikszkrasz van névként behazudva. Nekem  a felirat fontos, de minden tévé máshogy jeleníti meg.

Akinek ez a leszarom kategóriában van az erről nem is tud semmit. Számomra a sokcsatornás hangszóró van a leszarom kategóriában, fülhallgatóval hallgatom ha tévézek. A TV-k felvételi lehetőségei meg egy vicc, ha csak és kizárólag azon az egy tévén lehet visszanézni, másik ugyanolyanon már nem, nem hogy teljesen másikon, vagy számítógépen. Parasztvakítás van itt a köbön.

Előzmény: pimre (7944)
nicko Creative Commons License 2023.09.16 -5 0 7947

Az meg szerintem nem igaz, amit írsz, hogy "...hipszhopsz bármikor módosíthatják és ebbe a megvásárlással bele is egyeztél.". Ha ilyet konkréten tudsz, akkor írd le,

Nekem 2013-as, de 2014-ben vett F6600-as samu van abból fw frissitésekkel kivettek bizonyos szolgáltatasokat. Olyanokat amikkel hirdették a csomagolason a pr. anyagokban, reklámokban. Smart funkció indítása után 5db ikon jelezte mire lehet hasznalni a tévét, mára 2db ikon maradt csak. 

Szóval hidd el barmikor kivesznek belőle funkciókat amit addig vagy használtál vagy nem. 

pl. osztott képre váltas reklám alatt, baloldalt a nézet csatorna jobb oldalt facebook. Ezt kb. 2016 körül megszüntették.

Előzmény: pimre (7944)
nicko Creative Commons License 2023.09.16 -5 0 7946

Nem ezért. Az analógot sem ezért szüntetik meg hamarosan. Diginél is. Sávszél felszabadítása véget. 

Ha feltörték volna a N3 kódolást, akkor a HD csatikat szüntetnék meg? :)

Előzmény: xrami (7940)
szuri kata Creative Commons License 2023.09.16 0 0 7945

az lg,samsung, sony, panasonic, philips, az öt legjelentősebb tv gyártó .

sajna, ezeknél is előfordulnak hiányosságok, tökéletlenségek, és ezek is képesek előbb vagy utóbb megkotlani. 

Előzmény: xrami (7942)
pimre Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7944

Én egy konkrét LG tévéről írtam le a tapasztalatomat. A Samsung QE32LS03TBKXXH tévémnél olyan problémával nem találkoztam, hogy csak akkor működnek bizonyos funkciók, ha ilyen-olyan kütyüt veszek hozzá. Olyan van, hogy bizonyos funkciók nem minden típuson működnek, és a használati utasításban csak annyit írnak, hogy "...ez egyes típusoknál nem elérhető". Többnyire azt jelenti ez, hogy egyes funkciók a kisebb képátmérőjű típusokon nem müködnek (pl. PWR, azaz a felvétel és lejátszás).

 

Az meg szerintem nem igaz, amit írsz, hogy "...hipszhopsz bármikor módosíthatják és ebbe a megvásárlással bele is egyeztél.". Ha ilyet konkréten tudsz, akkor írd le, de add meg a forrást is, hogy utána lehessen nézni. Ilyesmi nem érdeke a gyártónak, és értelmetlen is lenne, hiszen biztos nem vennék semmit olyan gyártótól, amelyik a már megvett készülék szoftver frissítés után elvesz bizonyos funkciókat.

Előzmény: xrami (7941)
pimre Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7943

Na most tényleg, te használsz valamilyen smart tévét, hogy egy konkrét kérdésre "minden szar" a válaszod?

Előzmény: xrami (7942)
xrami Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7942

Mindegyik egy kalap szar, csak a kalap mérete a kérdés. Nehogy hasra vagy hanyatt essél bármelyiktől is. Nem szabad.

Előzmény: bacus (7938)
xrami Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7941

Az a legszebb, hogy a smart funkcik szolgáltatásoknak vannak csúfolva és az is le vagyon írva egészen biztosan valahol, hogy hipszhopsz bármikor módosíthatják és ebbe a megvásárlással bele is egyeztél.

Előzmény: pimre (7939)
xrami Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7940

Aha, tehát ezért lőtték ki azokat!
Bár engem nem érintett, sőt örültem, hogy a sok szemét eltűnt.

Előzmény: nicko (7936)
pimre Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7939

Az lg- nél meg arra figyelj, hogy alapból tudja-e, amit akarsz. Én tizenvalahany éve vette egy smart tv- nem nevezett tévét, de aztán kiderült, hogy a smart funkciókhoz egy usb dongle, meg egy okos távirányító kellett volna. Közel annyiért, mint a tv ára volt.

Előzmény: bacus (7938)
bacus Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7938

Ja, értem, hogy ők mit akarnak :), de én mégis csak a saját igényeimet szeretném kielégíteni.

 

Egyelőre tanácstalan vagyok, mit válasszak, mondjak le a samsungról (ezzekel sosem volt gondom) és válasszak lg-t  (amivel lehet szintén nem lesz), vagy kis családom kényelmes műsorrögzítését kell elfelejteni.

 

Egyelőre keresek valakit, akinél meg lehet nézni az sd adás minőségét oled tévén.

Előzmény: xrami (7935)
pimre Creative Commons License 2023.09.15 0 0 7937

De ez ugye nem nekem szóló válasz? Merthogy erről a témáról abban a hozzászólásban nem írtam. 

Előzmény: nicko (7936)
nicko Creative Commons License 2023.09.15 -5 0 7936

Aki Digis ktv előfizető az régen Alma, majd Amiko asztali tunert használt. Miért ezeket? Hát mert bizonyos fw csere utan a kódolt filmcsatornák SD-ben már nem azok boltak többé. De mivel megszüntette a Digi az SD vsatikat így újra fizetőssé váltak. ;)

Előzmény: pimre (7930)
xrami Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7935

Te is nagyon jól tudod, hogy minden a parasztvakításról szól. Nem azt akarják, hogy jól érezd magad, hanem csak a javadat szeretnék, de azt úgy pár évente.

Előzmény: bacus (7934)
bacus Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7934

De van felvevőm, persze nekem is csak egy egyszerűbb AMIKO, de nem szeretjük használni. Egyrészt egy külső eszköz, újabb távirányítóval, másrészt pont az az egyszerűség veszik el, amit most megszoktunk. Persze a mi használatunk csak a tv adások felvétele és későbbi visszanézésére korlátozódik, eddig még soha nem akartam archiválni is...

 

99% kis feleségem használja a funkciót, mikor este már nem akarja kivárni a sok reklám miatt elhúzódó végét valaminek, felveszi, másnap megnézi vasalás közben aztán törli a felvételt.

 

Azt látom, hogy manapság csak a tényleges tv funkciók elhalványodnak, minden mást nagyon tud a tévé, multiview, videóchat google meet támogatással, játékok, ilyen olyan app, miközben a számomra fontos dolgok mégiscsak a tv funkciók lennének, mint gyors váltogatás, olyan pip aminél gombnyomással lehet aktiválni, dedikált gombbal váltogatni a hangot, léptetni a pip képernyőn a csatornákat, epg -n gombnyomással nézés időzítés, felvétel. A smart funkciók nagyon jók, de a 12-13 év smarttvzés alatt szerintem 5x ha neteztem a tévével. Az utolsó jó pip a két tuneres analóg tuneres tévékben volt. :(

 

Nem is értem, hogy miért nem árulják külön a tv smart/tuner/stb részét, illetve magát a kijelzőt. Bár most a drágábbik 55" OLED (QE55S95CATXXH) tévének már külön van a mindene, hogy falra szerelve csak pár cm-re álljon el, de nem hiszem, hogy cserélhető lenne a doboz, amiben az okosság van.

 

Egyébként az is bosszant, hogy - legalábbis a médiamarktban- nincs lehetőség pl SD adások megnézésére. Az a demo műsor az gyönyörű, de félek hazahozom, a 100 SD csatorna meg jó fosul lesz felskálázva, hogy már nézni se lesz érdemes. Maradnak hd adások, amin meg nézhető műsor nincs. :(

Igen én tévének venném elsősorban, amit minden nap nézünk, míg házi moziként talán 1-2 hetente használnánk.

 

55" tévé vs 65" tévében gondolkozom, amitől persze lehet most sokan azt mondjátok, minek ehhez OLED tv? De a válasz egyszerű, szeretnék utána megint 7-10 évig nem foglalkozni tv vásárlással, tehát megvenném a legjobbat ami elérhető számomra. A nézési távolság alapján a 65" lenne az ideális, de még nem tudtam eldönteni, hogy kell e ez a méret nekünk.

 

Előzmény: pimre (7930)
pimre Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7933

Jó, hát azért a pénzért van néhány nyalánkság. A két csatornáról történő egyidejű felvételt említettem. Ritka, de van mikor jó ha van. Aztán van a kulcsszó alapján történő felvétel. Ha a cím egy részletében biztos vagyok, akkor beállíthatom, hogy ha a megadott szó szerepel benne, akkor automatikusan vegye fel. Pl. egy időben a Légikatasztrófák adásait nézegettem szívesen. Na nem a katasztrófák miatt, hanem a nyomozás megállapításai voltak-érdekesek. Van Signal Supported Recording, bár nekem ez annyira nem vált be. Talán a DIGI hibájából.

Előzmény: xrami (7931)
xrami Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7932

csak mindenképpen USB3-as tokba kell tenni a számítógépes szerkesztés végett. Így az SSD-n csinálom, át se másolom a gépre csak a már kész filmet. Az SSD-nek kb nulla áramfogyasztása van, az AMIKO USB2-es csatlakozója és a tv-k usb2-es csatlakozói is simán viszik.

Előzmény: xrami (7931)
xrami Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7931

Hűha!
Nekem csak egy tizenezer Ft-os Amiko-m van és az USB csatlakozójába kötött winchesterházba dugott SSD-t cserélgetem rajta. 2 db 256Gb-os SSD van, az egyik mindig a felvevőben, a másik a számítógépen szerkesztés alatt.

Előzmény: pimre (7930)
pimre Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7930

"Nincs még külső felvevőd..." Még most is létezik ilyen. Nem egészen két éve vettem DMR-BCT 760EG készüléket. Még most is kapható az interneten rákeresve néhány boltban. Két típusa van DMR-BCT 760EG és DMR-BCT 765EG, a kettő csak a színében különbözik. (A keresésben megjelennek hasonlók, de azokról semmit sem tudok).  Az ára akkor 180 e Ft volt, most sem sokkal drágább, de nagyon megérte. Igaz, magyar nyelvű használati utasítás nincs hozzá. Én németet kaptam füzet formában, és le tudtam tölteni az angolt is, a németet is, és még lehetett volna 2-3 nyelvet, de azokon egy mukkot sem értek. Ajánlom vásárlás előtt megnézegetni. Mondjuk innen letöltve:

 https://gzhls.at/blob/ldb/e/6/4/2/3a9c06b42c16d52edac70a4d2f1387591d37.pdf. 112 oldal, kell kis idő az átnézéshez. Egyidejűleg két adást tud felvenni. És rendeteg egyéb beállítási lehetősége van. Én is csak egy töredékét ismerem. 

Még volt egy meglepetésem. Egyszercsak megjelent a készülék a számítógépemen, az Ez a gép menüben:

 

Nyilván a Bluetooth segített ebben. És ettől kezdve számítógépre is le tudom tölteni a felvételeket, ha mondjuk el akarom tenni, vagy más helyen akarom nézni. És a VLC tökéletesen lejátssza. 

 

Előzmény: xrami (7928)
pimre Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7929

Időközben eszembe jutott, hogy 2021-ben a saját tévémmel kapcsolatban a következő választ kaptam tőlük:

 

"Szeretnénk tájékoztatni, hogy a 32 col kijelző mérettel rendelkező 2020 kiadású Frame tévék (QE32LS03TBKXXH) nem támogatják a PVR vagy rögzítés funkciót. Ezek más alaplap és szoftvert támogatnak és nem 4K készülékek. Ez a funkció kizárólag 43 col kijelő felett érhető el az LS03T sorozatban...."

 

Szóval a konkrét típusra vonatkozóan kérdezd meg, hogy tudja a PVR-t.

Előzmény: bacus (7927)
xrami Creative Commons License 2023.09.14 0 0 7928

Nincs még külső felvevőd ami kódolás nélkül rögzít?

Előzmény: bacus (7927)
bacus Creative Commons License 2023.09.13 0 0 7927

Hm, azt hittem ezt a korlátozást a samsung rakta bele, most meg egy kérdésre megmondják, hogy ja ha akarod, akkor így mégis tudsz?

 

De azért írok nekik :)

Előzmény: pimre (7926)
pimre Creative Commons License 2023.09.13 0 0 7926

Őket kérdezd meg itt: seh.contactus@email.support.samsung.com

Szoktak válaszolni. Elképzelhető, hogy az lesz a válasz, hogy állítsd át a tévét egy másik régióra. Persze megmondják, hogy melyikre.

Előzmény: bacus (7925)
bacus Creative Commons License 2023.09.13 0 0 7925

Már csak a kérdés maradt el.

 

Ki lehet valahogy játszani ezt a régiós tiltást? Azaz életre lehet kelteni a felvétel funkciót?

Előzmény: bacus (7924)
bacus Creative Commons License 2023.09.13 0 0 7924

Lassan ismét tv vásárlás előtt állok. Egy OLED samsunggal szemeztem, de a Médiamarktban azt mondta az ott lévő samsungos, hogy már nincs dupla tuneres illetve nem támogatja a műsor rögzítést. Felhívtam a samsungot, mert az adatlapokon mindenhol ott van a dupla tuner. Azt a választ kaptam, hogy igen dupla tuner van a pip miatt, de a felvételt valóban nem támogatja a tv ebben a régióban.

 

Nem értem, hogy miért vették el ezt a funkciót? Az LG tv-k még támogatják. Az elmúlt 12 évben elégedett voltam a samsung tévéimmel, nem akartam volna váltani, de erről a funkcióról nem tudok lemondani, napi használatban van most is.

breki69eeseiv Creative Commons License 2023.05.17 0 0 7923

Sziasztok!Samsung okos tv-n nem megy a videa,mi történt vele?UE49MU6502.Köszönettel KZ.

pimre Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7922

Na ez az a hozzászólás, aminek se füle se farka nincs.

Előzmény: veri nájsz (7921)
veri nájsz Creative Commons License 2023.04.20 0 0 7921

kibaszott szervízek + kókler szerelők, már régóta kerülöm őket, bár pécét nagy ritkán viszek.

nagyon régen még képcsöves tévét vittem falusi maszekhoz, valahogy összeütötte.

működött , de a képernyő jobb felső sarkában pár centis részen elszíneződés volt látható, előtte nem volt.

annyira nem volt zavaró, de kicsit mégis , a tv2 csigája is pont abba a részbe esett.

mivel, kurva nagy dobozos 63-as volt, nehéz volt mozgatni,+ szűk helyre állványra volt betéve, úgy maradt

azzal néztem éveken át.

aztán egyszer az előlapi bekapcsoló kétszínű ledjével lett valami gebasz, mondom szétkapom, belenézek.

bazi nagy hátlap levétele utáni vizsgálódásban vettem észre , hogy egy sarus vezeték csak úgy lóg a levegőben

visszadugtam a helyére és lőn csoda , az elszíneződés megszűnt .

az a tróger barom szerelő elfelejthette visszadugni, hogy baszná meg az isten a hülye fejit.

mindegy, már régóta nincs meg a tévé sem, + lehet az a barom is kinyiffant.

csak azért írtam le, hogy a szerelőktől várják a csodát, aztán soxor azok is csak balfékek.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!