Keresés

Részletes keresés

babirusza99 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 12387

Sziasztok! Új vagyok, kérdésem lenne. Ezt a színváltozatot hogyan nevezik? A kép közepén álló törpekacsára gondolok.

Előre is köszi.

csogi_ Creative Commons License 2017.07.03 0 0 12386

szia, igen köszönöm, közben kipróbáltuk; a gácsért elzártuk, így a kicsik és a mama szabadabban mozoghattak, bár a másik két (egy tojó és egy gácsér) kacsánk is meg-megzavarta őket, de láthatólag nem agresszió végett, csak a territórium védelmében, alapvetően elvoltak egymás mellett. Közben utánaolvastam kicsit; valóban a gácsér agresszió és csibegyilkosság nem idegen a fajtól és a tenyésztésben sem nagyon szelektált tulajdonság.

Előzmény: ALibás (12384)
Rafaello01 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 12385

Sziasztok
Segítségeteket kérném ha lehetne. Vannak libakacsáink és mindig egymás tollát szaggatják ki a szárnyaikból amik már véresek. Tudtok valami megoldást rájuk, hogy ne csinálják ezt?

ALibás Creative Commons License 2017.07.01 0 0 12384

...hali...mindenkepp csinalj ovodat v. fazekba az apaval...a Gacser a szaporodast hajtja /normalis/ ezert kinyirja a kicsiket  ill.befogja a tojot esmet es bajlodhatsz a babakkal tovabb Tenmagad

szeretettel

ALibastol

Előzmény: csogi_ (12383)
csogi_ Creative Commons License 2017.06.28 0 0 12383

Sziasztok,

nem találtam külön fórumot nekik, de biztosan tudtok segíteni. :)

Indiai futókacsáink vannak, kisfiam nagy kedvencei, órákig tudja őket nézni, imádja őket gondozni. Külön öröm volt, hogy idén elült az egyik tojó és kiköltött jó pár kiskacsát.

Sajnos az egyik (a domináns) gácsér rendkívül agresszív és nem hajlandó befogadni a most már 5 hetes kiskacsákat, sőt a tojót sem nagyon akarja visszafogadni (elkülönítettük őket a keltetés, nevelés idejére). Csipkedi, "búbozza" és közösülést imitál mindegyikükkel. A tojó persze megpróbálja védeni a kicsiket, de nem sok esélye van, megkapja ő is a magáét.

Tudom, hogy ez a dominancia kifejezésének az eszköze, de nem szeretném ha a kiskacsák maradandó sérülést szereznének. A kérdésem, hogy elfajulhat-e odáig az agresszió, hogy halálra szekálja a kicsiket a gácsér vagy ha behódolnak, akkor békén hagyja őket? A szelektálás nem opció, mert a fiam belehalna...esetleg elkülönítenénk a többitől, viszont akkor új harc törne ki a vezéri posztért? Nem gondoltam a kacsák ennyire hierarchikusak, legalábbis meglepődtem a hím rendkívül agresszív fellépésén, ilyet eddig nem csinált...

Köszi a segítséget!

Üdv: csogi

ALibás Creative Commons License 2017.06.22 0 0 12382

Helyes!...eltitkolt tudas ez:)

szeretettel

ALudastol

Előzmény: Rózsaszín Felh (12381)
Rózsaszín Felh Creative Commons License 2017.06.22 0 0 12381

Köszönöm,köszönöm még egyszer... Igen pont a teremtésre gondoltam, már gondolati szinten, amikor azt írtam hogy túl aggódom a liba ügyet. Az ismeretlentől való félelem...De tudod .., mert úgy érzem, hogy benne vagy ezekben a dolgokban./nem csak a libák/ Megpróbálok változtatni ezen. 

Előzmény: ALibás (12380)
ALibás Creative Commons License 2017.06.22 0 0 12380

Hali:...)a Lud este szeret enni reggel csak csipeget majd ez idoben mig vilagos van liheg es furdik egesz nap.

Ha van fu azt el ragogatja...este darat adj vizes kenyerrel abba tedd az osszetort tojashejat igy megeszegeti.Ha lusta vedd el a takarmanyt teljesen nincs arra szuksege.

Barmi lehet az akadaly,kis leckerites,cserepdarab v epp az edeny amibol eszik v furdik...teheted, magas eszkozoket hasznalj nehezeket bele h ne boruljon ki.Mas otletem sincs...a gondolatoddal pediglen ne teremtsd!! meg a problemat:)

szeretettel

ALudasto

Előzmény: Rózsaszín Felh (12379)
Rózsaszín Felh Creative Commons License 2017.06.22 0 0 12379

Szia!

Köszönöm gyors válaszod,aranyos vagy. Sajnos tehetetlen voltam, ezért kapott gyógyszert. A macskákat, és magamat tudom kezelni gyógynövényekkel, vitaminokkal, Én sem veszek be semmi gyógyszert, de mivel ez a liba ügy új, kétségbe estem. Tojáshéjat kaptak, de nem eszik, úgyhogy megyek már keverem is a vitaminokat, amit írtál. Az akadálymentesítést még nem tudom hogy oldom meg, mert az egész kert a 3 libáé, akik kutya helyett vannak, házi kedvencként, mára sajnos még egy lúd sántít. Átnéztem Őket, látható sérülés nincs, talán csak annyi a baj, hogy túl aggódom ezt a libaügyet. Csak reggel kapnak 3 bögre kukorica, szotyi, búza keveréket. Az sok?Amúgy füvet , gazat nyírnak.Ja még 3 szelet száraz kenyér naponta.

Hálás köszönet mindenért: Szilvi

Előzmény: ALibás (12378)
ALibás Creative Commons License 2017.06.21 0 0 12378

Kedves Szilvi...a Lud labserulekeny sulyabol adodoan tht akadalymentesitened kell a teruletet ahol leledzik.

Magneziumot/pezsgotablettaban/  v KESZ Kalciumot/tojashej osszetorve/ adhatsz az etelebe es kisse csokkentheted a takarmanyt mondhatni csak fu-re v zoldre.  Ha beleallt volna valami azt latod,szedd ki s ha a esetleg elvagta...begyogyul nem kell a tragedia.

Azzal artottal Oneki igazan h belenyomtad a sok felesleges patikat...

szeretettel

ALibastol

Előzmény: Rózsaszín Felh (12377)
Rózsaszín Felh Creative Commons License 2017.06.21 0 0 12377

Sziasztok!

Segítsen, valaki kérlek!  Van egy fehér gúnárom, 1 hónapja sántít. Kapott antibiotikumot mert azt az információt kaptam, hogy valami libakórt kapott el. Nem segített, majd gyulladáscsökkentő kenőcsöt. A kenőcs annyit segített, hogy újra van étvágya, és újra megtámad szinte mindenkit és minimálisra csökkent a duzzanat. Előtte csak gubbasztott. Állatorvoshoz nem tudtam vinni, mert elég vad, aki pedig házhoz jön az nem ért a ludakhoz, telefonon kaptam csak segítséget az orvostól. Ja és még vitamint is kapott.

Mi lehet a baj, mit tudok tenni?

Köszönöm előre is Szilvi

Minikivi Creative Commons License 2017.06.16 0 0 12376

Köszönöm. Sajnos tiszafa van. Akkor ez lehetett a probléma.

Előzmény: ALibás (12375)
ALibás Creative Commons License 2017.06.08 0 0 12375

Hali...Tiszafa van a kozeledben?Esetleg Fagyal v Borostyan bogyo?

...bekajaltak valamit...nem tudsz semmit tenni sajnos csak kivarni

ALibas

Előzmény: Minikivi (12372)
ALibás Creative Commons License 2017.05.30 0 0 12374

Vettem...koszontem

ALibas

Előzmény: kiss markó (12373)
kiss markó Creative Commons License 2017.05.30 0 0 12373

Ha minden igaz akkor már elküldtem.

Előzmény: ALibás (12371)
Minikivi Creative Commons License 2017.05.29 0 0 12372

Sziasztok!

Egy hetes kislibáim vannak. Szombatra az egyik búskomorrá vált inkább csak ücsörgött, panaszos, nyafogó hangot adott, majd délutánra elpusztult. Vasárnap egy másiknál jelentkezett, mára az is elpusztult. S ma délután is megfigyeltem az egyiknél a tüneteket. A tünetekkel párhuzamosan csökken az étvágyuk és nem isznak.

Tud valaki valami ötlettel segíteni. Mi lehet az oka, s hogyan kezeljem?

Saját, géppel keltetett libákról van szó, nem voltak kelésgyengék, sőt ellenkezőleg egészséges, jó étvágyú kisállatokról van szó.

ALibás Creative Commons License 2017.05.26 0 0 12371

...no gyors voltam...szeretnenk mind a kettot zz egy par libus ha jol ertelmeztem a fel ajanlasod

kerek egy szemelyesebb elerhetoseget a reszletekert a ....cserebereantik-kukacgmailpontcom...ra

koszontem 

ALibas

Előzmény: kiss markó (12369)
ALibás Creative Commons License 2017.05.25 0 0 12370

hali...koszontem at gondoljuk Jun.6-a korul mennenk erte jelzem vissza amint biztos

koszontem

ALibas

Előzmény: kiss markó (12369)
kiss markó Creative Commons License 2017.05.23 0 0 12369

Kecskeméttől kb 10 km,de a tojó pont elkotlott, ha kell elviheted így is.

Előzmény: ALibás (12366)
Blaci78 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 12368

Sziasztok. 3 hetes őshonos magyar kacsa vadas szinben kb 20 db  850ft/db eladó. 06203602602   Győrszentiván

Blaci78 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 12367

Sziasztok! Bütykös liba 5 napos 13 db eladó 1200ft/db.  illetve 1 hónapos 9 db 1600ft/db.   Győrszentiván

Előzmény: ALibás (12366)
ALibás Creative Commons License 2017.05.20 0 0 12366

Hali...bocs a kesoi valaszert...

erdekel a Landezi meg mindig... koltesre keresnek egy tojot esetleg idei kelesut mivel a Toulouse lusta osszeollozas,koltesre alkalmatlan ahogy a szaporodasa is csoda...a Magyar Szurke Ludbol tobb maradt a Landezibe.

Lehet?s ha igen merre vagy?

ALibas

Előzmény: kiss markó (12365)
kiss markó Creative Commons License 2017.05.07 0 0 12365

Nekem van 1 pár pont eladó ha érdekel :).

Előzmény: ALibás (12356)
Trumpet55 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 12364

Üdvözlök mindenkit!

Lehetőségem nyílik szász kacsa tojás vásárlására.Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek személyes véleménye, tapasztalata a fajtával kapcsolatban?

Mooni Creative Commons License 2017.04.06 0 0 12363

Szia!

A jófogáson találtam ezt a hirdetőt, Mogyoródon van, ha arra járnátok esetleg, nem ismerem, csak én is akarok majd kislibákat venni.

A link:

https://www.jofogas.hu/pest/Elado_szurke_es_feher_napos_liba_libak_64846991.htm?first=1

Előzmény: KaThynka13 (12362)
KaThynka13 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 12362

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, édesanyám házikedvencet szeretne, és szürke ludakra gondolt. 3 darabot keresek neki, 1 hím 2 nőstényt, lehetőleg kicsiket. Sem tenyészteni, sem vágni nem tervezi, csak egy kis "társaság" a cél. 

Tudnátok -e tanácsot adni, hogy hol lehet beszerezni? Sehol nem találtam forrást.

Koszi!

Katinka, Székesfehérvár

spot76 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 12361

Sajnos társak nélkül maradt kb. 2,5 éves gúnárunk (Márton), így új otthont keres. Nagyon termékeny (több, mint 50 utód), jól jelez, legel és amíg voltak féltékenyen védte a tojóit. A tyúkoktól külön alvóhelyhez szokott, más gúnárokkal még nem volt dolga. Jó helyet szeretnénk neki, ahol nem akarják tömni, tépni stb. Ár: 5000 Ft, Pellérd /Baranya megye, Pécs mellett/

Minikivi Creative Commons License 2017.02.06 0 0 12360

Köszönöm.

Előzmény: ALibás (12359)
ALibás Creative Commons License 2017.02.05 0 0 12359

Hali...normal korulmenyek kozott 1 Gunar es 1 Tojo dukal...husegesek egymashoz... csapatban a Gunar elbir 2-3 tojot s fajtajatol fuggoen meg akarhany ha teheti Nekik a szepet de  jellemzo a parban...

...azonban itt soknak talalom a Gunarak szamat avagy kicsi a helyed... csokkentsd le 2-re meglatod mellik lesz a vezir s ha kell nyesd le a masodikat is akkor nyugi lesz.Megfernek meg ha nagyobb a teruleted ily esetben a 3 parra szamolhatsz 100-100nolt de ha sincs ez tht ok az osszeferhetetlenseguknek.A vezir Tojo/de nevezhetjuk Gunarnak is:) no a fiu csendes es hatarozott a kuldonce " Masodik Gunar "csipked es sziszeg sot verekedesig elfajulhat tht resen legy mert nem minden az aminek latszik:)

A tojo csipkedi es szekalja kivalasztott Gunarat, nyakara teszi a nyakat...koveti mint egy arnyek...folyton nezi mint kis Borju az Anyjat mig el nem eri a celjat.Javaslom figyeld meg Oket aprolekosabban mellik mellikkel van szivesen egyutt...valaszd ki a legjobban osszetartot es iranyitot mert parzaskor meg tobb gondod lesz Veluk... nem 1xu mikor is a Tojoknak esnek neki kar volnaegeszsegedre

ALibastol

Előzmény: Minikivi (12358)
Minikivi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 12358

Sziasztok!

Van 6 május végi kelésű libám. Kettőről biztosan tudom, hogy tojó, három biztosan gúnár. A 6. tojóként viselkedik, de a többi gúnár bántja, tépik a tollát, főként este illetve éjszaka az ólban. Láthatóan fél is tőlük. Két dologra gondolok, gyengébb gúnár, mint a többiek vagy még ivaréretlen tojó és nem hagyja magát gunarazni. Tud valaki segíteni? Mit tegyek, hogy ne bántsák?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!