Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 7574

Egy otlet:

A csalad pihenjen Surabaya helyett Malangban.

Kellemesebb a klima es a varos hangulata is.

Banyuwangiba veled mehetnenek, es akkor onnan komppal csak 45 perc Bali, nem kell visszabumliznod Surabayaba es onnan repulni.

 

Csaladbarat regiokent elsore Eszak-Sulawesi jut eszembe, valtozatos latnivalokkal kis teruleten, es viszonylag fejlett infrastrukturaval.

Azon kivul esetleg Nyugat- es/vagy Eszak-Szumatra.

Előzmény: nemcsakhajo (7573)
nemcsakhajo Creative Commons License 6 napja 0 0 7573

A kisfiam (11 eves) a karacsonyi utra mondta hogy Indenezia sokkal jobb volt mint mashol Azsiaban! (pedig par helyen mar volt)

Vigyorgtam mint a tejbe tok...

Tehat iden is ide megyunk de lehet meg utanna is...

Az idei terv :

Tapei

Jakartabol vegre Whoosh gyorsvonattal Bandung

Surabaya - en el Bromo Ijen addig a csalad jo szallodaban ejtozik Surabayaban

Bali a vegen pihenni.

 

W.L.! 

Ha esetleg van meg a tovabbiakban mas otlet a jovore nezve hova lehet elmenni a csaladdal szivesen fogadom.

 

Meg mindig emlegetik hogy Cetun a sofor nem tudott felmenni a merdek uton es en vezettem fel...

W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 7572

Gyomorgondokra nem palinkat kell vinni, hanem a Ciprofloxacin nevu antibiotikumot szedni.

Kinnt recept nelkul is kaphato.

Altalaban 1 szem beszedese megoldja a problemat.

Előzmény: botosati (7571)
botosati Creative Commons License 6 napja 0 0 7571

Köszönöm! A pálinkát nem szeretem , csak gyomorgondok ellen gondoltam viszek egy kicsit hátha használ ! Köszönöm az eddigi segítségeket , ha valami egyetekbe jut szívesen fogadom!

Előzmény: W.L. (7570)
W.L. Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7570

Szunyogriaszto (Autan!) es gyogyszerek helyhen siman kaphatok olcsobban mint otthon.

Palinka nem, de en nem is ertem ez hogy jon ide, akinek az a fontos, ne Indoneziaba utazzon.

Ruhazatbol meleg csak akkor kell, ha magas hegyekre is keszultok. Amugy egy hosszunadrag,  konnyu pulover es dzseki eleg a polok es rovidnadragok melle.

A Revolut kartya a legtobb helyen mukodik, de nem mibdenhol. Hozzatok melle egy hagyomanyos dombornyomasos Visa vagy MC kartyat is.

Előzmény: botosati (7566)
W.L. Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7569

Euro jobb mint a dollar, mert utobbibol neha nem fogadjak el a regebbi evjaratokat. A kartyakrol siman lehet penzt felvenni, de egyszerre max 3 millio Rp-t adnak ki az ATM-ek, igy ha tranzakcionkent fizetsz koltseget, sokba kerulhet.

 

Telfonba SIM kartyat erkezeskor a reptteren is vehettek, lehetoleg a Telkomsel sajat fiokjaban, es elore megmondva, hogy Balin kivul mashova is mentek (mert egyes csomagok csak bizonyos regiokban mukodnek).

Előzmény: botosati (7568)
botosati Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7568

Milyen pénzt érdemes vinni? Dollár ,Euró helyi pénz? Köszönöm!

Előzmény: COOP (7567)
COOP Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7567

Regionális eSimet használtam és vettem egy eszközbe még Jávára érkezéskor egy simkártyát. Mindegyik jl működött az ott töltött 3 hét alatt-ha a fizikai sim nem-de az Esim az biztosan mindig: Jáván, balin és Nusa Penidán is-illetve előtte Szingapúrban is.

Balin kártyás fizetésért +%-ot számolnak fel, kivéve nagyobb boltok-azonkívűl mindenki. Ha helyi Dana applikációval lehetett volna fizetni felár nélkül.

Szúnyogriasztó szerintem kint kapható-mi nem találkoztunk szúnyoggal-igaz jan/február voltunk.

Előzmény: botosati (7566)
botosati Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7566

Igen! Azért kérdem . Ez nem Spanyol , vagy Görög ! Húgi volt Javán és Balin ezért inkább menne Lombok felé tovább! Csak Ő hozzászokott az Ad-hoc dolgokhoz , de én szeretem ha kevés a meglepetés! Gondolok szúnyogriasztó, gyógyszer , ruházat , pálinka , milyen telefonkártya? revolut kártya van! Bármi érdekel ami segít! Köszönöm!

Előzmény: W.L. (7565)
W.L. Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7565

Ja, es meglepetesek! 

Indoneziaban azokra bizony mindig szamitani kell, ez nem Svajc vagy Japan ahol minden percre pontosan kiszamithatoan megy. Erre jobb elore felkeszulni, es lehetoleg rugalmasnak maradni a program tekinteteben.

Egy 3 hetes utnal en az osszes szallast es kozlekedest semmikepp nem foglalnam le elore.

Előzmény: botosati (7562)
W.L. Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7564

Hat, elsore rogton azt mondanam, hogy majd' 3 het Lombokra szerintem tul hosszu ido.

Nyilvan ki lehet tolteni ezzel-azzal, foleg ha a strandolas a fo cel, de szerintem ennyi idovel mar erdemes lenne pl Floresre vagy esetleg Javara is elmenni.

Illetve maga Bali is tobbet erdemelne 2-3 napnal, de persze ha egyikotok mar jart ott, akkor ertheto, hogy most inkabb mashova menne.

Előzmény: botosati (7563)
botosati Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7563

Lombok

 

Előzmény: botosati (7562)
botosati Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7562

Balin szállunk le és onnan mennénk lombot irányába! Balin csak 2-3 napot töltenénk amíg kipihenem az átállást! Húgom járt már ott , de Ő egy kicsit más! :-) , 

 

Én már öregebb vagyok nem szeretem a meglepetéseket! Köszönöm!

Előzmény: W.L. (7561)
W.L. Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7561

Eloszor talan pontositsd, mit ertesz Bali kornyeke alatt?

Lombokot, Javat?

Penida es Lembongan szigetek Bali reszet kepezik.

Balira kulon topik is van, nezz ra arra is!

Előzmény: botosati (7560)
botosati Creative Commons License 2024.04.17 0 0 7560

Sziasztok! Máj.2 -án indulunk 3 hétre Bali és környéke felfedezésére! Mivel nem voltunk még Ázsia környékén sem szívesen veszek minden tanácsot,  mit vigyünk okvetlen magunkkal  , mi amit fontos tudni! Bármilyen tanácsnak nagyon örülnék! Köszönöm!

víztorony Creative Commons License 2024.03.22 0 0 7559

Egy doboz Malarone megmaradt, eladó 16000 Ft

Ajándék 4 szem, így összesen 16 tabletta.

2028-ig jó.

 

Zs... Creative Commons License 2024.03.17 -1 0 7558

Most már látod :o)

Előzmény: W.L. (7557)
W.L. Creative Commons License 2024.03.17 0 0 7557

Neha.

Most megneztem de nem latom a kerdesedet.

Előzmény: Zs... (7556)
Zs... Creative Commons License 2024.03.16 -1 0 7556

Thai topikot szoktad még nézni? Lenne ott egy kérdésem.

Előzmény: W.L. (7555)
W.L. Creative Commons License 2024.03.16 0 0 7555

Az erkezeskor felvett vizum 30 napos.

Elore intezve kaphattok 60 naposat is.

Illetve ha a 30 naposat neten intezitek, annak elvileg a hosszabbitasa is intezheto a neten.

Hosszabbitas nelkul semmikepp nem eri meg tullepni a vizum hataridejet, mert ezert brutalis buntetes jar, napi 1 millio Rp.

Előzmény: zalan98 (7554)
zalan98 Creative Commons License 2024.03.14 -1 0 7554

Próbálunk minél hamarabb indulni.

 

Még nem néztem körbe, mert egy hirtelen ötlet a szeptemberi Szumátra.

 

Látom, hogy a vízum itt is csak 30 napos, nem tudom, hogy pár plusz napért érdemes-e hosszabbítani.

 

Olvastam valamit a komodói belépő drasztikus emeléséről. (Mondjuk Komodóról már 2016-ban is lebeszéltél).

 

 

Előzmény: W.L. (7553)
W.L. Creative Commons License 2024.03.14 0 0 7553

Ez igy mukodhet.

Szerintem nyugodtan indulhattok szeptember kozepen sot vegen is, az utobbi evekben Javara nemigen ert az esos evszak december elott.

Szumatran termeszeresen van tobb mint 2 hetre valo, de a legfobb latnivalok abba belefernek. + 1-2 hettel megtoldva hozzaadhato Aceh es/vagy Nias.

Komodot gondolom Labuhanbajoba repulve gondolod megoldani.

Előzmény: zalan98 (7552)
zalan98 Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 7552

Az augusztust sajnálnám itthagyni, talán aug végén elindulnék. Hat hét is belefér (nyuggerek vagyunk).

 

KL: 2-3 éj (akklimatizáció is), Szingapur: 3-4 éj, Szumátrán kb 15 éjt gondoltam( a csúcstúrák már nem a mi világunk), Jávát csak azért tenném hozzá, mert nem tudom, hogy van-e több minden Szumátrán.

 

Jáván én már jártam (Veled is találkoztam), a feleségem még nem. A Bromo-Madikapura túrát nem ismételném, Borobudurt (Prambanant) viszont mindenképpen.

Előzmény: W.L. (7551)
W.L. Creative Commons License 2024.03.13 0 0 7551

Szerintem meg oktoberig is vigan vallalhato.

Viszont 4-5 hetre az a 3 regio eleg sok, bar persze beleferhet, ha pl Javan tenyleg csak Yogya es Solo kornyeke a terv (pedig mennyivel tobbet lenne erdemes ott latni...).

Szumatra is hatalmas, de a Medan-Padang utvonal "lezevarhato" 2 het alatt is.

Előzmény: zalan98 (7549)
fornit1 Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 7550

Szeptember második felében kora  délután már jött a menetrend szerinti eső.

Augusztus viszont tökéletes időjárásilag.

Előzmény: zalan98 (7549)
zalan98 Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 7549

Sziasztok!

 

Vállalható-e egy Kuala Lumpur-Szumátra-Jáva (Yogjakarta és Solo), Komodo-Szingapur körút szeptemberben az időjárást tekintve?

 

4-5 hetet szánnék rá.

W.L. Creative Commons License 2024.03.09 0 2 7548

Szunyogok termeszetesen vannak. Ha zavarnak, ajanlom ellenuk az Autan/Softell nevu termekeket. Eleg hatekony ellenuk.

Kobor kutyak is vannak, de engem meg egy sem harapott meg soha.

A kigyos kerdesed remelem csak egy bena vicc, mert annak meg ugy-ahogy elmegy, de komoly kerdesnek mar nem.

A majmok ott jelenthetnek gondot, ahol megszeliditettek oket etetessel. Ott sajnos provokacio nelkul is tamadhatnak, pl egyszetuen azert, mert fenykeoezed oket es az nem tetszik nekik. Persze taperolni oket aztan vegkepp hulyeseg lenne. 

Előzmény: Léna007 (7545)
Léna007 Creative Commons License 2024.03.05 -1 0 7547

Majmos helyre nem igen megyünk, de a kóbor kutya is benne van a pakliban, azoktól meg nagyon félek, máshol már volt, hogy megtámadtak.

Tavaly előttünk két héttel voltak ismerősök Ománban, mondta, hogy egy szúnyog sem volt, engem meg két hétre rá szétcsíptek brutálul és állandóan. Engem mindenhol megtalálnak. A mostani nyaraláson is, ahol voltunk, mondták, hogy nincs szúnyog, már a reecpciónál a becheckeolláskor 10 csípésem volt és minden kencefice ellenére, napi kb. 20. Mindenhol van szúnyog, csak nem biztos, hogy mindekire megy. Tudod, mi Balin nem leszünk.

 

Előzmény: COOP (7546)
COOP Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 7546

Indonéziában biztosan lesz veszettség elleni oltás-ugyanis ahol mi laktunk a  majomerdő mellett Balin, Ubudban volt egy erre kijelölt pont-oda vitték oltani azokat akiket megharapott egy majom a  Majomerdőben... erről azt gondolom, hogy ha nem eteted őket és nem hergeled fel őket, nem fog megharapni ahogy minekt sem haraptak meg, neem ettünk előttük és betartottuk amit be kellett a szállásunkon-mert a közvetlen szomszédjukban volt és bizony okoztak bosszúságot mindenkinek. Szerintem arrafelé van ilyen oltás ha szükséges.

 

egy szem szúnyoggal sem találkoztunk Balin, pedig az esős évszakban voltunk 25 napot arrafelé. Sehol. Senkit nem csípett meg szúnyog 5ünk közül ez idő alatt.

Előzmény: Léna007 (7545)
Léna007 Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 7545

Sziasztok!

Már írtam egyszer oltások miatt, de kb. kinevettetek. Mi akkor is komolyan vesszük. Jobb felkészülni, mint meghalni.

Konkrétan:

trópusi intézet és háziorvos szerint az alap gyerekkori oltásokon kívül nagyon ajánlott a

- veszettség

- japán agyvelőgyulladás

és typhus elleni oltás.

Mindhárom mellett döntüttünk, DE:

- az itt írtak alapján veszettségről mégi lemondanénk, egyrész fejenként majdnem 300 Eufróba kerül, másrészt hiánycikk egész Németországban, nem szállítható. Harmadrészt nagyon remélem, nem harap meg semmi, ha mégis, még van pár napom utánoltatni, bát ott hol a szegénységben, hol találok oltóhelyet, oltóanyagot? De valóban nagyon kevés 100% van arra, hogy valami állat megfertőz.

- Viszont a japán ecephalitis már nem játék, elolvastam ma róla pát netes oldalt. 2021 és 23 között ötszörösére emelkedett a száma csak Balin, mint az előtte lévő üsszesen 20 évben. Mondjuk ez is csak a két év alatt 154 ismert esetet jelent, de ezt a beteséget, mint a Chukungát és a denguet is, szúnyogok terjesztik, amik engem szétzabálnak azonnal, már amikor kiszállok a repülőből. Oké, hogy fújok magamra mindent, de engem a szobában is csípnek, ahogy kimászok a zuhany alól. Akármennyira fogok vigyázni, napi 10-20 darab biztosan meg fog csípni. Ennek az oltóanyaga (Ixiaro) sem szállítható, bár a gyógyszertár megrendelte nekünk, de nem adnak rá sok esélyt, hogy nyárig lesz. Ezt utóbbit szerettem volna mindenképp.

Tífusz ellen van,nem gond.

Akik nem oltatnak, nem is goldolnak rá egy percig sem, mi van, ha a szúnyog megfertőzi őket?

Valamit az is érdekelne, hogy mennyira van rá esély, hogy egy mérges kígyó bent van a szobában?

Köszönöm, csak az Yrjon, aki érdemben hozzá tud valamit szólni. ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!