Keresés

Részletes keresés

pijotrevics Creative Commons License 2009.05.12 0 0 49
Senki nem tud ötletet adni????
Nagyon fontos lenne...
pijotrevics Creative Commons License 2009.05.10 0 0 48
Sziasztok! Ki járatos a szocpol dolgokban??? Érdekelne pár dolog de az idő is sürget ugye...
Egy családi házban meg lehet valósítani kályhás fűtésről központi fűtés beszerelését szocpolbol??? (bocs ezt jol körbeírtam) A második hogy meglévő házhoz hozzá lehet építeni még egy szobát szocpolból ha ez indokolt???
zotya-DUB Creative Commons License 2009.04.06 0 0 46
csak a berleti dijban benne van a rezsi, biztositas es a butorok is. Nem neked kell festened es ha elromlik valami, nem te fizeted (az egeszet). Nem a tied a felelosseg ha kipukkan az ingatlanlufi es egyeb gondok. Csak igy elso nekifutasnak ennyi.
Előzmény: Wic (44)
Magic Horse Creative Commons License 2009.04.06 0 0 45
Dehát ez tükörország. Válság esetén kézenfekvő fiskális/monetáris lazítás ... lenne, de nem itt! :D

Itt kamatemelés, megszorítás, kiadáscsökkentés, mivel annyira gyenge pozícióban ért minket a válság, hogy ennyi a mozgásterünk. 10 milliárdokat spórolunk rövidtávon, de már ilyenekre is szükség van (lásd pl. a röhejes cafeteria adóztatás ötletét, ott a belföldi vendéglátóiparnak menne a balhorog), na nem baj, még teszünk is egy lapáttal a visszaesésre.
Előzmény: M63 010 (42)
Wic Creative Commons License 2009.04.06 0 0 44
Abból a hibás elvből indult ki, hogy mindenkinek saját tulajdonú lakást akar biztosítani, pedig az igénybevevők többsége a szociális bérlakást se tudná fenntartani.

ha egyszer a törlesztőrészlet ugyanannyi, mint a bérleti díj, miért ne inkább saját legyen a végére, mint hogy fizetem húsz évig, és mégse lesz az enyém?
Előzmény: bogel (28)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.06 0 0 43
Mennyi is az? Szerintem olyan 1.200 milliárd a termelés érték? Ehhez jön az építőanyag ipar olyan 600 milliárdja. (2001-es adat.) ennek a tíz százaléka 180 milliárd.
Csak az áfa 45 milliárd.

Most mennyi a megszorító csomagból a szocpol megtakarítás?
Előzmény: Perillustris (40)
M63 010 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 42
Én meg azon akadtam ki, hogy a kormánynak nem kell a tutibiztos többletbevétel!
Ugyanis egy családtagnak vettem ma bagót. És annak az ára megváltozott. Szándékosan nem írok emelést vagy korrekciót, hiszen a többéves staagnálás után az alig 3%-os árváltozásról, mert emelésnek ezt még a legnagyobb rosszindulattal sem lehet nevezni, sőt még korrekcról, azaz inflációkövetésről sem beszélhetünk.

Mivel a bagósokat leszoktani nehéz, egy 10%-os eladási ár emelés, ami adó szintjén ennél több lenne, alig lenne érzékelhető, ezért meg kellett volna lépni. Ehelyett enyhe árváltozás volt csak.

Az 540 forintos cigi 555 Ft-ba kerül ezentúl. Ez meg több mint röhej.

Bezzeg a szocpollt lefaragják, az amúgy is padlón lévő ingatlanpiacnak adnak még egy pofont. Holott a válság miatt az építőipari és kereskedelmi (építőanyagáruházak) munkahelyek megtartása érdekében növelni kellene.






Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 41
"visszamenolegesen nem piszkaljak"

egyelőre...
Előzmény: Zézé (39)
Perillustris Creative Commons License 2009.04.05 0 0 40
"Tíz-tizenöt százalék építőipari termelés visszaesésnek mennyi az áfa, szja, tb tartalma?"

Elenyésző.
Előzmény: Törölt nick (12)
Zézé Creative Commons License 2009.04.05 0 0 39

totalisan szembemindegy minden europai gazdasagi lepessel...

 

ez a szocpol gyak. egy ujauto vasarlasi tamogatas - amit most vezettek be tobb EUs orszagban - lakasokra adaptalva ...

 

azt mondjak, mivel nekunk nincs autoiparunk az autovasarlas allami tamogatasa a nyugati autogyartokat tamogatna (persze lehetne ezt adaptalni ugy, hogy olyan autora jarna, amit  Mo-on szereltek ossza, de ezt most hagyjuk) ... viszont ezzel most azt fogjak elerni, hogy epitoiparunk sem lesz ... NAGY HUZAS, szakikormany ...

 

a kamattamogatas eltorlese, pedig, khmm, hat a NOL ugy hozta, hogy hipp hipp hurra, visszamenolegesen nem piszkaljak ...

Tamás Creative Commons License 2009.04.05 0 0 38
Szoszpollal? Semmi, martaspol lesz belőle.
horex Creative Commons License 2009.04.05 0 0 36

"Talán attól a 10 cégtől amit eddib bajnai csődbe vitt?"

HA még csak annyi lenen, de ő volt a gazdasági miniszter is

HA az ország csődbe megy a gazdasági miniszter nem hibás?

 

Nem lehettet volna odaszólni a havernek, "te Feri, igy nem lesz jó"?

Erre vajon mi a mentsége?

 

by horex

Előzmény: LebegőpontosÁllndó (30)
zsuzsa Creative Commons License 2009.04.05 0 0 35
Szerintem ami pénz elment szocpolra meg fészekrakóra, abból lehetne olcsó bérlakásokat is épiteni.....és akkor visszaélni se lehetne vele mármint lelépni a pénzzel... Nem hiszem el, hogy a hatgyerekes csóróknak OKVETLEN saját tulajdonú házra van szüksége, először is lakjon valahol, normális körülmények közt, nevelgesse a gyerekeit, ha meg nem tudja a lakbért fizetni vagy tönkreteszi a lakást, akkor gyerekeket elvenni tőle, aztán viszlát. Az ilyne alkalmatlan a szülői szerepre .
nyiihihi Creative Commons License 2009.04.05 0 0 34
"no sör"


No, ebben erősen kételkedek!
Ha no sör, akkor legalább ...

boresz, pálesz?
Előzmény: vinkel (7)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 33
,,Miért a becsületes emberektől vesznek el lehetőséget, mert vidéken a cigányok csalnak?"

Na akkor mégegyszer.
A fővárosban,Budapesten nem csalnak a cigányok ?
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 32
Nem tudjátok mi az értelme a szocpol megvonásnak? Én sem! De talán kitaláltam. Talán az a faszkalap aki ezt kitalálta így akarja csökkenteni a feketén foglalkoztatottak arányát, hiszen ha nincs szocpol, akkor kevesebb építőipari munkás kell, ami meg köztudott, hogy a legtöbb fekete munkát vállaló az építőiparban van. Arra viszont nem gondolt, a faskalap, hogy ezzel hány ember munkahelyét fogja megszüntetni akik majd mennek segélyért....
BigBacon Creative Commons License 2009.04.05 0 0 31

Ott a pont! :-)

Előzmény: Törölt nick (25)
LebegőpontosÁllndó Creative Commons License 2009.04.05 0 0 30
"...szakértői kormány nyártól megszünteti a..."

Az lenne a kérdés, hogy mitől szakértő ez a kúrmány? Talán attól a 10 cégtől amit eddib bajnai csődbe vitt?
bogel Creative Commons License 2009.04.05 0 0 29
10% esik vissza az építés, akkor 10% csökken az állam bevétele. De 20% takarít meg a támogatás megvonásával... aki meg munkanélküli lesz, az így járt. Eddig se volt bejelentve, szóval nem kell több segély sem utánuk :)
Előzmény: Törölt nick (27)
bogel Creative Commons License 2009.04.05 0 0 28
Abból a hibás elvből indult ki, hogy mindenkinek saját tulajdonú lakást akar biztosítani, pedig az igénybevevők többsége a szociális bérlakást se tudná fenntartani.
Előzmény: ninive_8 (22)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 27
Nade, nem a bűnözőket kéne elkapni? Miért a becsületes emberektől vesznek el lehetőséget, mert vidéken a cigányok csalnak?

Az építés visszaesésének szerintem a szocpol is lehet, akár tíz százalékban is oka. Most arról van szó, hogy semmit nem adnak, nem arról, hogy valahány százalékkal támogatnák a méltánylandó lakásépítést.
Előzmény: bogel (19)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 24
Messze nem így van. Nekem sok ismerősöm kapott ilyet. A cigány ismerőseim nem nagyon vannak, vagy aki igen, az tagadja, hogy az, mert kivakaródzott.
Előzmény: Törölt nick (20)
ninive_8 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 23
a nyitóban szocpol-ról van szó....
Előzmény: BigBacon (21)
ninive_8 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 22
a szocpol-ban az volt az igazságtalan, hogy olyanok is saját ingatlanhoz jutottak, akik nem rendelkeztek munkaviszonnyal... semmit nem tettek a közösbe...
Előzmény: zotya-DUB (18)
BigBacon Creative Commons License 2009.04.05 0 0 21

"szerintem a szocpol nem igazságos"

 

Én nem a szocpolt kérdeztem igazán, hanem a szoszpolt :-)

Előzmény: ninive_8 (13)
bogel Creative Commons License 2009.04.05 0 0 19
Félszocpol: ott nem épül semmi.

Szocpol: a méltányolható lakásigényt támogatja, mondjuk ingatlanonként átlag 20%-kal (nem Budapestből kell kiindulni). Ha valóban csak 10-15% esik vissza az építés - többel fog, de nem a szocpol miatt - akkor az állam jól jár.

A szocpolcsalás meg már ipari méreteket öltött, sorra épülnek vidéken a szocpol+fészekrakó házak, amiket 1,5 millióért felépítenek a szomszéd ház bontott anyagából, majd a következő telken újra felépítik ugyanabból az anyagból, lelépve a hitellel meg a fele szocpollal.
Előzmény: Törölt nick (12)
zotya-DUB Creative Commons License 2009.04.05 0 0 18
eleve minek sajat lakas? foleg valakinek erejen felul. Na az az igazi "luxus"...
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 17
Nem tudom. (Én nem kaptam ilyet, meg semmilyet. Mindent saját erőből, de ettől nem vagyok a jó elrontója.) Ki kéne számolni, mivel járna jobban az állam, a társadalom és ez nem csak anyagi kérdés. Ma sem lehet csak az. Ha nem születnek gyerekek, hamar becsukhatjuk a kaput.
Előzmény: ninive_8 (13)
Magic Horse Creative Commons License 2009.04.05 0 0 16
töröljék. A kamattám. már neccesebb, mert a magas piaci forinthitelkamatok mellett az egyetlen alternatíva volt a devizahitelekkel szemben, de ha egyszer nincs lóvé, akkor nincs.
Előzmény: BigBacon (-)
II. Olefin Creative Commons License 2009.04.05 0 0 14
Ugyanaz lesz a másikban is, már csak az egyensúly kedvéért is.
Előzmény: ninive_8 (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!