Keresés

Részletes keresés

zakarias123 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 4162

Üdvözlök Mindenkit!

Bp,IX ker-i bevezetett ruhajavitó ,teljes felszereléssel rugalmas személynek átadó...

Bővebb infórmáció,privátban..

06707015992

zsenzso Creative Commons License 2015.07.19 0 0 4161

Sziasztok!

 

Hátha érdekel valakit: szerdán a pesti Ikeában jártam, és kétféle anyaguk 595.- forintért kapható. A honlapjukon nincs feltüntetve. Az egyik anyag  fehér alapon nagy körtés, a másik meg egy erősebb, fehér alapon nagy mintás anyag, én ebből strandtáskát fogok varrni. Holnap megyek, veszek még, már ha még mindig le lesz árazva.

 

TRÅDKLÖVER az utóbbi anyag neve, és eredetileg 1.990.- forint az ára, a körtéset nem találom a honlapon.

GAGA50 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 4160
Előzmény: Éva Tóbiásné Fekete (4158)
GAGA50 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 4159

Éva.

Én ezt a linket találtam, hátha segít.

http://www.webois.com.ua/apartment1025.htm

 

Előzmény: Éva Tóbiásné Fekete (4158)
Éva Tóbiásné Fekete Creative Commons License 2015.06.08 0 0 4158

szia valaki tud nekem segiteni hogy a Bogen drapériát hogy kell megcsinálni?gondolok a szabásmintára meg a készitésre.....köszönöm szépen 

Mókus526 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 4157

Amatőr varróverseny hirdetését láttam valahol, hallottatok már róla? Engem érdekelne, de kéne még több infó.

 

Üdv.:

arzo Creative Commons License 2015.01.12 0 0 4156

Hello, új vagyok itt. Karácsonyra kaptam egy berina fun style-t. Meg vagyok elégedve vele. Nagy varrási tudományom nincs, de túl vagyok 1-2darabon (gyerektakarók, táska stb.). Olyan gondom van, hogy nem találtam megfelelö mintájú anyagot, így hímeznék rá valamit. Az elsö kísérletnél nagyon beráncolta az anyagot, pedig vasaltam rá közbélést, hogy ne nyúljon. Wellsoftra applikálok bébiplüst, egyszerüen nem tudom, hogy ezt a nyúlós plüsthogy tudnám ráncolás nélkül rávarázsolni. Illetve, hogy hogyan lehet, hogy a hímzés kezdete-vége elvékonyodjon? Ha érthetöen kérdeztem.

Köszi

VKHelga Creative Commons License 2013.03.07 0 0 4155

Sziasztok! Tudna valaki segíteni két dologban? Az egyik hogy szertnék egy varrógépet és 30e Ft-nál többet nem tudok rá szánni. A Necchi-t ajánlották az üzletben, de a Toyota felé húzok inkább. Tudnátok segíteni melyiket érdemesebb megvenni? Hobby célra venném, de azért sokat használom.

 

A másik gondom, hogy szoktam pamut ingeket varrni a férjemnek, és alig találok Budapesten pamut anyagot hozzá. Csak az Euro-textilt tudom (nagyon drága nekünk) és a Luxus méteráru turit, de ott ritkán van ilyesmi. Nincs valakinek tippje esetleg, hol keressem?

 

Nagyon szépen köszönöm :)

Helga

ezot Creative Commons License 2013.02.19 0 0 4154

Sziasztok!

 

Én még új vagyok itt. Varrónő vagyok, és most egy új háztartási gép vásárlásra adnám a fejem.(mivel sajnos ipari gép nem fér a lakásba...)

Mivel vastag anyagokat is szeretnék varrni vele(farmer, munkaruházati anyag--ebből táskát varrok így van, hogy a pántoknál 8 réteg anyag is van.

Milyen varrógépet ajánlanátok, ami ezt el is vinné, tehát erős gép? (új gépet szeretnék garanciával, tehát nem 30 évest, az van nekünk is, de több szempontból ki se állhatom...)

 

Sajna vidéki vagyok, így nem tudom üzletben kipróbálgatni a gépeket sajnos...

 

Ja és fontos lenne a talpnyomás állíthatóság is.(nekem ez jön be, ha különböző vastagságúak az anyagok)

 

Várom a tapasztalatokat.

Köszi

 

harmaty Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4153

Újabb oktató videó,varrás témában :)

 

irmanagyi Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4152

Lenyűgöző megoldást láttam a Fából fabrika oldalon; ismét jól működő cipzárunk lehet, ha kiesett egy fog a sorból. Ti ismertétek ezt az ötletet? :-)

http://fabolfabrika.blogspot.hu/2013/01/ki-utalja-cippzarjavitast.html

szeleszte2 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4151

Kedves fórumozók!

 

Régóta keresem A foltvarrás szenvedélye című könyvet! Sanoma kiadó adta ki, talán 2007-ben.

Ha valakinek esetleg, megvan és eladná használtan, én nagyon örülnék neki! :)

A szeleszte@gmail.com e-mail címen folyamatosan elérhető vagyok!

 

Köszönöm előre is!

Szép napot!

Carina_S Creative Commons License 2012.10.28 0 1 4150

Szia!!

 

Kérdeznék tőled egyebet is. Nemrég láttam a neten egy eldugott weboldalon egy régebbi gyártmányú (elég ősi) harisnyaszem-felszedő készüléket. Tulajdonképpen kézi kanalas tű, de van még rajta egy plusz rátekert, és eléggé különös módon hajlított drótocska. Mi célt szolgálhatott harisnyaszemszedés közben??? (Talán távtartó, hogy éppen a megfelelő mélységig engedje bele a női nylonharisnyákba szemszedőtűt....... ?))

 

Itt van a képe, meg a szakleírásának a képe is (angol):>>

 

 

 

Te mit látsz ki belőle, mire való (vagy mire való lehetett, vagy volt; <<ui. eléggé régi harisnyaszemszedő) a hajlított, rugalmasan merev fémhuzal?

________________________________________________________________________

 

Jár még a weboldalon egy kis plusz angol szöveg (útmutatószerűség) is hozzá:

 

Saturday, July 7, 2012

 

Why worry about RUNS in your nylons? - The Hinz's Mender

  

"RUNS - Why Worry with the  

 

New Hinz's Magnetic Automatic Hosiery Mender?
 

 

They can be mended in a jiffy. Reknits the original stitch."

 

"The only mender which can be operated by an amateur."


Really? Read these instructions and I dare you to figure out how to use this thing. It starts with a small wineglass...and you'll need a large one for drinking by the time you get your first nylon repaired.


Remember, "Now lay mender down while you stretch the runner as tight as possible lengthwise - but not crosswise. This is the most important part of the operation."

 

But if you cannot work this, "You are not completing your stroke clear up and clear down."

 

I think I'll leave it there.

________________________________________________________________________

 

Kíváncsiságból kérdem, de lehet hogy ki is próbálom, hogy vajon mi lehet a haszna (mert hiszen biztos nem minden ok nélkül tették ám rá.. !) annak a kis drótnak???>> Azaz az én kis kézitűmre is rátekerek egy ugyanilyen módon hajlított vékony huzalt, aztán meglátom, hogy majd a női nylonharisnya-szemszedés közben mivel lesz jobb tőle a kis szemszedőtűm... ! ((Tudod, a "Hosiery Ladder-mender" néven kapható van meg nekem, az egy az egyben ugyanilyen, leszámítva a drótot... .))

 

Előzmény: Törölt nick (4146)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4149

Szia!!

 

Hát inkább csak fedőzni szeretnék vele; tudod, az a helyzet, hogy az endlizéshez (<< = lockoláshoz) már ott van a "Brother 929 D" endlizőm, így ez már -- inkább -- csak fedőzéshez kellene. ((Azért szúrtam közbe az "inkább"-ot, mert az is pozitívum egy gépnél, ha nem csak egy dolgot tud, hanem mindjárt kettőt is. Két funkció egymás mellett még biztosan nem teszi olyannyira komplikálttá a belső szerkezetének felépítését, hogy attól sűrűbben romlana el, mint az egy-műveletes "rokonai"!))

 

Persze mint arról a -- főbb -- szempontról már korábban is írtam (ráutalás: Carina_S (4140)-es hsz.), a finom anyagokkal való szolíd bánásmódja is elsődleges szempont lenne a szemeim előtt! Ha ugyanis tüllfátylat, finomabb fehérneműt (pl. saját készítésű merevítős csipkemelltartót), nylonharisnyát szereték vele fedőzni (mint írtam, ezt meg a divatozási kedvem hozza magával mindig), vagy éppen más efféle finomabb anyagot, akkor a gép iránti igényesség megkerülhetetlen igény -- nem tépheti, nem szaggathatja vagy ráncolhatja összevissza az anyagot, mert akkor annak vége!

Előzmény: Törölt nick (4147)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.26 0 0 4148

"Én mindég úgy veszek gépet, hogy a szívem húzzon hozzá... Eddig bejött :D"

 

Szia!

 

Látod, én is így vagyok ezzel a dologgal. Ha már a Brother egyszer bejött endlizőként (8 éve már, hogy hibátlan!), akkor már a fedőzőjükben is bízni kezdek... !

 

De amint látom, amit írsz, azt a Pfaff márkára írod, mert arra reagáltál (biztosan, mert van már pozitív és jó tapsztalatod vele). A Brother fedőzőjével van esetleg valamilyen észrevételed, vagy tapasztalatod???

Előzmény: Törölt nick (4146)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4147

Szerintem egy gép egy műveletet tudjon csak, de azt nagyonjól! 

 

Csak fedőzőni szeretnél vagy lockolni is? 

Előzmény: Carina_S (4145)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4146

Szia. Bocsi, hogy elvesztem, de nagyon lefoglalnak a szalagavatók....

 

Ez jó gépnak tűnik. Utána olvasok meg megnézem. Én mindég úgy veszek gépet, hogy a szívem húzzon hozzá... Eddig bejött :D

Előzmény: Carina_S (4145)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4145

Ja, igen, és itt van az 5 szálas "Pfaff Coverlock 4852" lock és fedőző leírása:>>> PFAFF Coverlock fedőző és lock,a profi varrógép. Szerinted is remek gép, mi róla a véleményed, Brave Lady?

 

Előzmény: Brave Lady (4133)

Előzmény: Carina_S (4144)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4144

 << Itt meg egy 5 szálas fedőzőről találtam fotót, a befűzéséből is talán látszik valami... . Tényleg, azt, hogy alul-felül is tud-e fedőzni, vagy csak az egyik oldalon, azt vajon az dönti-e el, hogy 4 szálas vagy 5 szálas a fedőzőgép, vagy ezt más dolgok döntik el???

Előzmény: Törölt nick (4133)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4143

Ja, valami lemaradt, itt van a képe:>>>>

 

<< 1. Kép. "Brother2340CV".

Előzmény: Carina_S (4142)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.25 0 0 4142

Szia    Brave Lady !!

 

Nos, nézegettem a fedőzőgép-márkákat, a minőséget. (Az ára most csak "másodlagos", mert ha valóban jól varr, akkor csak egyszer kell megvenni!) Szerinted ez olyan finomságú varráshoz, fedőzéshez, amire énnekem kellene, eléggé jó minőségű fedőzőgép (Brother2340CV), jó választás???

 

((Mint látod, kapásból egy "Brother" márkára kerestem rá, lévén azzal a márkanévvel már vannak jó tapasztalataim, ha endlizővel is. Így hát remélem, a fedőzőjükben sem fogok majd csalódni... !))

 

Egyébként itt leltem rá:>> Varrógépcentrum. Csak még mindig gondolkozom rajta, mert hát 189900 Ft.-ot nem mindegy, hová tesz az ember.... ! -- :)

 

Előzmény: Carina_S (4132)

Előzmény: Carina_S (4140)

Előzmény: Brave Lady (4135)

Előzmény: Törölt nick (4133)
Kreatív Nők Kincsestára Creative Commons License 2012.10.14 0 0 4141

Kedves Fórumozók!

 

Kreatív Nők Kincsestára néven nyitottunk egy webáruházat, melyben szöveteket, szalagokat, gombokat és más érdekes dolgokat forgalmazunk.

 

Folyamatosan töltjük fel a készletet, így minden nap van valami új termék, ami érdekes lehet a számotokra.

 

Szeretettel várunk minden kedves látogatót! :)

 

www.kreativnok.boltaneten.hu

 

                 

Carina_S Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4140

Az ilyen fedőzővel készített lapos varrást  többek között ott is használják egyébként, ahol a varrás a női harisnyanadrágok hasa közepén a nadrágrészen keresztül függőlegesen áthalad, meg a női combfixek bordűrjének és sztreccsnylon-harisnyarészének az összevarrásánál, meg még a női bugyikon is, a függőleges hasi varrásnál, és az alul-hátul a keresztbe gépelt varrásuknál is.

 

Énnekem egyébként csak az endlizőgéppel van tapasztalatom, a "Brother 929D" típusra semmi panaszom sem lehet, mert mindmáig kiváló gép, de egy fedőzőgép az csúcsszuper lenne!

((Az endlizőmmel saját részre többek között fehérneműt varrtam, bugyit, sima és merevítős melltartót, hálóinget, kombinét, szoknyát, blúzt, no meg hát mivel szeretem magamat szuperdivatosan kicsípni, női finom sztreccscombfixekbe vagy három tucatba direkt jó vastag(!), vonzóan feltűnő hátsó varrást is, saját részre is, és persze hát akkor már a lányomnak is (ha egyszer ő is ennyire szereti a szép női nylonharisnyát, mint én, hát neki is hadd legyen belőle bőven....), és hát valljuk be, a hátul varrott női finom sztreccscombfix kitűnően passzol miniszoknyához, kisestélyihez, tüllruhákhoz, meg mindenféle bulikba való szebb darabokhoz!!! Ha boltban veszem női combfixből a hátul varrottat, sokkal drágább, mint a sima női combfix, vagy ha mintha magam gépelném bel a hátsó varrást!!))

 

((Itt vannak a képek, itt van a "Brother 929D" endlizőgépem is, meg mutatóba a hátul varrott női combfixekből is, amit nekem magamnak sikrült vele szépen elkészítenem.))>>

 

 

 

 

Előzmény: Carina_S (4139)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4139

De főleg a hurokfogóinak az elhelyezkedése az az egy , amit el sem tudok képzelni! Az endlizővel szemben ugyanis ez lehetővé teszi az olyan négy szálas lapos varrást is, amilyennel a női harisnyanadrágok hasi részének közepét varrják össze, és amely mindig az anyag közepében halad (az endliző ilyet csak az anyag szélére tud elkészíteni) .

 

Az is érdekelne, hogy mi az egy oldalon fedőző gépek, és az alul-felül fedőző gépek között (és a befűzési módjuk között is) a különbség!

Előzmény: Carina_S (4138)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4138

Ok, köszi, ha majd találsz pár jó képet.

 

Kicsit meg is manipulálhatod őket Paint-tal, úgy értem a szálak mellé odaírhatnád a sorrend-számot (a  Paint-ban is van(!) szövegíró eszköz)!!!

Előzmény: Törölt nick (4136)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4137

Gondoltam hogy a "Brother" csak jó választás lehet, mert ha az endlizőjük jó, akkor már csak jó lehet a fedőzőjük is!

Előzmény: Törölt nick (4135)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4136

Kerestem a befűzésükről képet, vidit, de egyenlőre nem találtam. Estére több időm lesz. Majd keresek és linkelek be :)

Előzmény: Carina_S (4134)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4135

Mindegyik elég jó, de Marrlylockot és Singert szerintem ne vegyél. A brother jó választás. 

Sajnos annyi félét dobnak piacra, hogy lehetetlen választani. 

Merrylock 3000CL-el dolgoztam. Egyszerűen hihetetlen szenvedést műveltem le vele.... 

Felőzőnek pocsék. Nem indítja el az anyagot, lekapja, eldobálja a hurkot stb... Szóval én ezt nem ajánlom saját tapasztalat alapján.... 

 

Előzmény: Carina_S (4134)
Carina_S Creative Commons License 2012.10.04 0 0 4134

Mutass légyszi egy-két, szerinted is időtálló minőségű és márkájú fedőzőgépet, amin leheletvékony(!!!) anyagokat (muszlin, organza, tüll, 40-50 DEN-es és 10-15 DEN-es nylonharisnyák) is -- aránylag -- minden gond nélkül lehet fedőzni!

 

 

((Endlizőgépben nekem a "Brother 929D" vált be, gondolom fedőzőgépekből is jókat gyárt a Brpther cég... !)) <<De ha Te más típust látsz alkalmasabbnak erre <<(vékony anyagok fedőzése!!!) és hasonló ilyesfajta célokra, akkor mutasd csak be azt a más típust! Mint írtam, fedőzőknél még nincsen gyakorlatom; jobb ha egy nálam tapasztaltabb valaki segít kiválasztani a célnak leginkább megfelelő és időtálló márkákat, olyan valaki, mint Te, aztán én meg majd ezek közül választanám valamelyiket!

 

Hozz róluk és a befűzésükről (befűzés és befűzési sorrend) gyakorlati fotókat légyszi, mint már írtam, a befűzésük az, amit meg kell tanulnom (4 szálas, 5 szálas, egy oldalon fedőző, alul-felül fedőző)! Amint látod, az endlizőkkel ellentétben a fedőzőkkel még ismerkednem kell!!!

Előzmény: Törölt nick (4133)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 4133

Ez fedőzőnként és márkánként változik és minden fedőzőn van rajz a befűzésről. 

Ha tudnád milyen márkát szeretnél könnyebben tudunk segíteni. 

Előzmény: Carina_S (4132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!