Keresés

Részletes keresés

Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 354
Mikor mire van szüksége! :)
Előzmény: RobUr (351)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 353

Ez bizony elszomorító, és inkább nem is minősíteném a dolgot.

 

Biztos rosszul esne néki. :)

Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (350)
RobUr Creative Commons License 2010.09.08 0 0 352
Előzmény: RobUr (351)
RobUr Creative Commons License 2010.09.08 0 0 351

"The name Aldebaran is Arabic (الدبران al-dabarān) and translates literally as "the follower", presumably because this bright star appears to follow the Pleiades, or Seven Sisters star cluster in the night sky. This star is also called the Bull's Eye because of its striking orange color and its location in the bull's head shaped asterism"

 

Koveti a Pleiadokat.

 

Namost, lanyokat vagy tyukokat akar lopni?

Előzmény: Aurigas (346)
Disznóföldelő Aggregátor Creative Commons License 2010.09.08 0 0 350
Nyilván igazad van, de mikor többször számonkérték Detre Csabán a dolgokat, ő mindig talált érveket, hogy miért nem tudja az eredetit bemutatni.

A neten aztán elterjedt a dolog, ez ugyanolyan, mintha közönséges hoax lett volna, az emberek elhitték, mert hinni akartak benne.
Előzmény: Aurigas (346)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 349

..hát ezaz!

Ezt kérdem én is sokadszor!

Előzmény: Törölt nick (347)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 346

Tudtommal az amire épül, tehát a forrás, több szinten is hiányzik.

 

Nincs kolostor, nincs irat, és nincs Asvaziaturian, vagy valami hasonló nevű örmény nyelvészprofesszor.

 

Ha netán mégis előbukannának, akkor kell csak előszedni Aldebarant. Addig minek?

 

(Vajon mi a manót követ ez a csillag arabul? És mikortól követ?)

 

Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (345)
Disznóföldelő Aggregátor Creative Commons License 2010.09.08 0 0 345

Őszintén szólva ezt kár találgatni, a szerző bizonyára szeretett volna bizonyítékot gyártani a saját hun-magyar rokonság elméletének. Nem ő volt az első, és nem ő volt az egyetlen, aki óriási munkával létrehozott valamit, amivel aztán az igazát akarta bizonyítani. (pl. a McPherson-féle Ossian-énekek hasonló célt szolgáltak a briteknél, de ha már hazai párhuzamoknál tartunk, akkor említhetjük a Paál-féle Arvisurát is, ami szintén hatalmas munka, de nem egyéb egy XX. századi műeposznál).


A részleteken amúgy azért is érdemes rágódni, mert ezeken csúszik el a hamisítás. Ha egy későaarab korszakból származó csillagnév van a gyűjteményében, akkor az hamisnak tekinthető. Miért? Az arab asztrológiának rendkívül sok fennmaradt irodalma van, képtelenség, hogy ne maradjon fent egy csillagnév sok száz éven keresztül, ugyanis ennyi választja el a vélt VI. századi hun-örmény nyelvemléktől.
Előzmény: Aurigas (344)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 344

Üdv!

Már bocsásd meg, de mit rágódsz ezen?

 

Ha igaz, akkor így igaz.

Ha hamis, akkor szemétkosárba az egésszel.

 

A részleteken ebben az ingoványos állapotban felesleges szájat tépni.

 

Először tisztázódjon. Egyébként ebben a bizonyítási stádiumban hamis.

Akkor meg?

 

Marad ismét a már többedszer feltett kérdés:

Miért?? Minek , kinek fektettek bele ekkora munkát??

...nem értem....

Előzmény: Törölt nick (343)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 342

Tessék kettő is, de mire kell néked, és nehogy azt mondd, hogy nem ismered:

 

1. Asztrológia: Egyiptomiak, sumérok, babiloniak, inkák és mayák is használták az égi megfigyeléseket ahhoz, hogy pontosabban megismerjék az élet törvényeit. Asztrológia > ástron = csillag és lógos = szó, ismeret, tudomány. Az asztrológia valójában a csillagok magasabb rendű megértése. Az asztrológia több mint horoszkóp. Tudomány.

 

2. Az asztrológia kialakulását az európai hagyományok elsősorban Mezopotámia (Kr. e. 8. század), illetve Babilónia (Kr. e. 5. század) papságához kötik.

Hasonlóan alakult ki az asztrológia Egyiptomban és Görögországban a 2. században.

Előzmény: Törölt nick (341)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 340
"Aha. Mondom, hogy kicsit lazán kezeled a dolgot. ..
Hagyomány ide vagy oda, meg tudnád mondani például, hogy mi is az a csillagászait/asztrológiai terminus, amit az ősi mezopotámiai néven nevezünk ma is?:-)"

Ez meg miért lett fontos, itt és most?

Ne terelj, úgy sem hagyom magam.

Előzmény: Aurigas (339)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 339

Ezt írja róla Aldebaran-ról

 

Aldebaran                         Aldebaran         //Mr         Bárányáldozat, Áldozat(i)bárány. Az *aldin hun igét feltételezem, áldani jelentéssel. Lehetett *aladin is, de akkor a „kétnyíltszótagos törvény lépett hatályba, és a második a kiesett. Majd megkeresi Aladin a csodalámpával! A keleti mesehős neve megőrizte a hun szót? A baran  is ősi keleti szó.    

 

1. Tegyük fel, hogy valóságos alapokon áll az elmélet. Akkor előbb-utóbb kiderül, és OK lesz minden.

 

2. Ha hamis az egész tákolmány, akkor értelmetlen vitát folytatni arról, hogy mit honnan zagyváltak össze.

 

Marad ismét a kérdés: miért, minek?????

Szerintem lapozzunk.

Előzmény: Törölt nick (338)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.07 0 0 337
Valóban az vagyok, de kíváncsivá tettél. Melyik csillagnév az?

 

De miért ugrottam volna térban és időben. A mezopotámiai csillaghagyomány átöröklődött át a mi időnkbe és aktívan jelen van kultúránkban, lásd pl. az asztrológiát.

Iszfahán kb 500 km-re van folyamköztől keletre.

Milyen ugrásról beszélsz?

 

 

Előzmény: Törölt nick (336)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.07 0 0 335
Az arab csillagnév nem is lenne gond, hiszen az egész csillaghagyomány Iszfahántól nem messze, a Folyamközben alakult ki. Az összes többi tőlük vették át, gyakran lefordítva saját nyelvükre.

 


És a társadalmi igény, az már neked smafu? :-D

Na hallod, hát bizony a hamisság társadalmi igényre nem gondoltam.

Ez kimaradt...

...van így.... :)))

Előzmény: Törölt nick (334)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.07 0 0 333

:)))

Persze, persze, értékelem a helyzet humorát és értem. :)))

 

A következő két állításban foglaltakat nem értem:

 

1. Ha létezik iszfaháni kódex, miért tartják vissza?

2. Ha nem létezik, mi célból hoztak létre egy szakmailag spécin kidolgozott, szerteágazó, szinte heroikus méretű hamis elméletet?

 

 

Ez egy összetett, mély nyelvészeti ismereteket feltételező szakmai munka, akkor is ha hamis. Miért??? Minek???

Előzmény: Törölt nick (332)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.07 0 0 331

Spec nem, de ismerős a jelenet a Vörös nap című filmből.

De akkor sem értem...

Előzmény: Törölt nick (330)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.07 0 0 329

Valahogy nem értem.

Nem merültem bele a témába, de körülményeit nagyjából megismertem.

 

Ha létezik iszfaháni kódex, miért tartják vissza?

Ha nem létezik, mi célból hoztak létre egy szakmailag spécin kidolgozott, szerteágazó, szinte heroikus méretű hamis elméletet?

 

Nem szándékozom tévútra vezető következtetéseket alkotni, de nem értem.

Előzmény: Aurigas (328)
Aurigas Creative Commons License 2010.09.06 0 0 328

Találtam, közlöm, kommentár nélkül:

 

Tisztelt Olvasó!

Közel félmilliószor nyitották meg honlapunkat, és olvasták többet-kevesebbet, bizalommal és reménnyel követve a szerkesztők által közvetített reményeket ősmagyar nyelvemlékek valódiságát illetően. Nagy keresést indítottunk el, kiváló emberek segítettek a megjelölt dokumentumok nyomait követve, többnyire magyar származású jeleseink, hogy reményeinknek dokumentálható alapot találjanak. Köszönjük a keresést, amit külföldi külképviseleteken, tudományos intézményekben és diplomáciai körökben folytattak olvasóink.

Mivel sem a belföldi, sem a külföldi kapott információk nem erősítették meg D. Cs. (Detre Csaba?) eddigi állításainak valóságtartalmát, sem pedig ő személyesen nem tartotta fontosnak erről megnyugtatni az érdeklődő és benne bízó honfitársait, a végleges esetleges „kanonizáció” előtt - ideiglenesen – felfüggesztem a hun-szkíta nyelvi anyagként http://osmagyar.kisbiro.hu oldalainkon áttekintett gyűjtemény eddigi minősítését illetve meghatározását. Személyesen - mint szerkesztő - minden további várakozásom és reményeim ellenére, ám Olvasóim és a tudományos igazság tiszteletét mindenek fölé helyezve, a továbbiakban és ideiglenesen, a nyelvi gyűjteményt az ősmagyar nyelv helyreállítási kísérletének tekintem, amely azonban bővelkedik hitbéli-irodalmi-mitológiai elemekben is. Kérem a szerkesztő Társakat, hogy a testvér oldalakon hasonlóképpen közöljék a változtatást.

Igazolható nyelvemlékek hiányában a helyreállítás (~ nyelvi rekonstrukció) lehet a követhető műfaj mindaddig, amíg hiteles dokumentumok más, a helytálló nyelvtudományi fogalom használatát nem teszik lehetővé. Ha a témával rokonszenvező olvasók-levelezők úgy döntenek, a meglévő nyelvi anyagot tudományos igénnyel is áttekintik, és D. Cs.-val történő megegyezéssel, folytatják a munkát, a források, szerzők megjelölésével.

Ezt a szorító nehéz élményt a lelkiismeret szavát követve oldom fel, de az „élményre” való tekintettel, más témák kezelésében is nagyobb óvatosságot tanúsítok. Mindenek előtt ki kell jelentenem, hogy a honlapon megjelenő írások nem a szerkesztők véleményét tükrözik feltétlenül, sőt helyet adunk egymásnak ellentmondó nézetek kifejtésére is. A beküldött írások igazságtartalmáért, állításaiért teljes mértékben a szerző a felelős, ám a vitatételek és vitázó írások jól szolgálják a párbeszéd színességét, az ismeretek áramlását, a vélemények szabad terjedését. Kérem a Tisztelt Olvasó megértését. Üdvözlettel:

Pető Imre

Link: http://osmagyar.kisbiro.hu/modules.php?name=xforum&file=olvas&id=forum_4c400b2058f78

abani Creative Commons License 2009.10.19 0 0 326
Köszi!!
Előzmény: dzsaffar2 (325)
dzsaffar2 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 325

 

 

Fiúk.

 

Én rendelekezem többek között a Khotan szótár másolatával.

 

Akit érdekel holnap felteszem

 

 

Csak emil címeket kérek a magán címemre.

 

safaristvan@drotposta.hu

 

Sáfár István

abani Creative Commons License 2009.10.19 0 0 324
Látom érdemes volt ezt a "madárfajtát", az őstörténet rovatban firtatnom.:-)))
Most már csak azt kéne megnézni, hogy ez milyen bizonyító hatással van ránk nézve.
Előzmény: Athila Secundus (311)
mociga Creative Commons License 2009.10.19 0 0 323
Csak érdekességképpen Kedves Athila!

Ez egy felnyergelt ló képe, és H+SZ+Í+Ú+N+G rovásjelek ligatúrás összetétele.

Ím:

Előzmény: Athila Secundus (315)
hunugor Creative Commons License 2009.10.18 0 0 322
Hun lehet keresni?
Athila Secundus Creative Commons License 2009.04.16 0 0 321
nem kell, no problémó
Előzmény: kisharsány (320)
kisharsány Creative Commons License 2009.04.16 0 0 320

 

 Mégegyszer elnézést kérek a névelírásért.

Előzmény: Athila Secundus (319)
Athila Secundus Creative Commons License 2009.04.16 0 0 319

kösz,

igen, így már tudom, ezt már nézegettem, de még nem néztem át tüzetesen

Előzmény: kisharsány (318)
kisharsány Creative Commons License 2009.04.16 0 0 318

 

 Trehány voltam, elnézést: Kánnai Zoltán, akiről írtam.

 

   http://www.kincseslada.hu/magyarsag/content.php?article.131

 

   itten kb. 700 évedre való anyagot találsz. Én már belévesztem! Ja, a konkrét: A szkítáktól a székelyekig és a magyarokig.

   mindenkinek ajánlom..., én, a kisharsány

Előzmény: Athila Secundus (317)
Athila Secundus Creative Commons License 2009.04.16 0 0 317

helyes, igy teljes a kép igen.

 

kínai:

 

匈牙利 hsziungjali hungár/magyar

+ a 人 ren/zsen ez meg a nép, nemzet

 

匈  Xiong  

Hungary, HsiungNu, Huns

 

匈語  Xiōng yú,

匈牙利語 Xiōngyálì yú 

magyar nyelv

 

奧匈帝國  Ào-Xiōng dìguó 

Austro-Hungarian Empire 1867-1918 (Osztrák-Magyar Birodalom)

 

 

"egyébként szerintem Kánai már eléggé megírta, hol kell keresni hun szavakat"

 

ezt nem ismerem, pontosítanád esetleg, hogy ki ő és mit írt, hol kell keresni?

Előzmény: kisharsány (316)
kisharsány Creative Commons License 2009.04.15 0 0 316

 

 

 Xiongyali

Hungár (magyar)

(Mand.: sonn-já-lí)

 

 

  a pontosság okán:

  Magyarok [szerkesztés]

Megtekintett lap   (+/-) Ez az utolsó megtekintett változat (összes); elfogadva: 2009. április 6.
Pontosság megtekintett

   A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.

 kínai: 匈牙利人 (hsziungjalizsen),

 

 

   http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarok

 

 

 üdv.: kisharsány (egyébként szerintem Kánai már eléggé megírta, hol kell keresni hun szavakat) 

Előzmény: Athila Secundus (315)
Athila Secundus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 315

Xiongnu

Hsziung-nu

Hung-nu

(Mand.: sonn-nú)

 

 

 

 

Xiongyali

Hungár (magyar)

(Mand.: sonn-já-lí)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!