Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.24 0 0 117

Görgetni kell , 16-7 csapat van fent ,csak nem adja be egyben őket....

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.24 0 0 116

Sziasztok !

 

Én gombfocizok .És gyüjtöm is .Jó részt nem gyári ,hanem magam vagy mások által szerkesztett 

képeket rakoka gombokba.

Ezt nem és csináltam ,de gondoltam felrakom ,hátha valaki át akarja élni újra ezta VB-t a gombfociasztalon.

Előzmény: Afrikaans8 (115)
Afrikaans8 Creative Commons License 2015.09.11 0 1 115

Egyértelműen sokkal jobbak voltunk, Fazekas elgázolásáért meg piros járt volna Pfaffnak.

Előzmény: volof (114)
volof Creative Commons License 2015.09.11 0 0 114

Én még azt is meg merem kockáztatni, jobbak voltunk azon a meccsen. Egy esetleges továbbjutás után megnéztem volna, mire képes az a csapat a ruszkik, meg a lengyelek ellen...

Előzmény: Törölt nick (111)
segédnikk Creative Commons License 2010.08.08 0 0 113
A második mexikói vébét elemző jó pár könyvem egyikébe lapoztam bele pakolászás közben, s látom, hogy a vereség okai között a közvetlen alapozást különválasztja a hosszabb távú felkészüléstől, és csak az előbbiben keresi (szerintem egyébként helyesen) a hibákat. Ezen az úton kelene majd elindulnunk a másik topikban, mert itt a téma offnak számít.
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 112

Akkorát nem, mint mi:-(((

Ők pl. 1-1-et játszottak a csoportban a nyugatnémetekkel, meg 0:0-t a skótokkal, igaz, hogy a dámoktól meg piszokmód kikaptak 1:6-ra.

De a 16 közé még így is be tudtak kerülni a 4 legjobb csoportharmadik között.

A nyolcaddöntőben meg csak 0:1-re kaptak ki a tornát később megnyerő argentínoktól, ami azért olyan nagyon nagy égésnek nem tekinthető...

Előzmény: Szigi101 (109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.31 0 0 111
 

Itt lehet megnézni a 82-es magyar-belga rövid összefoglalóját:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gPw8xmDTDKc

 

Megmondom őszintén, hogy nekem ez a 82-es kiesés sokkal jobban fájt, mint a 86-os,

Mivelhogy itt egy x-szel estünk ki úgy, hogy végig pariban voltunk a balgákkal.

 

Míg 86-ban az egész VB-n sz@rok voltunk, mindjárt az első meccsen egy irtózatos zakó, aztán egy kötelező győzelem a juharlevelesek ellen, de a harmadik meccsen a francik ellen miért nem próbáltunk meg egy kicsit küzdeni is.

Ha az utolsó meccsen a franciktól nem 0:3-ra, hanem mondjuk csak 1:2-re kapunk ki, akkor Uruguay helyett mi megyünk a 16 közé.

...

Faramir74 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 110
Életem eslő focimeccse, amit TV_n néztem az a Magyarország-Salvador 10-1-es meccs volt!
Szigi101 Creative Commons License 2010.06.18 0 0 109
Uruguay is szépet égett akkor :-)
Előzmény: segédnikk (105)
Afrikaans8 Creative Commons License 2010.06.17 0 0 108

"milyen potyagólt kaptunk..ha Mészáros kiüti,akkor csop.elsők vagyunk"

 

Sas József énekelte (remélem, jól emlékszem, mert még kisgyerek voltam):

 

"Ha Argentina feltámad,

mi megverjük  abelgákat,

rúgunk nekik három gólt..."

 

Szinte hihetetlen, hogy egy káprázatos, gólcsúccsal megnyert meccs és a belgák elleni remek játék után mégis csomagolni kellett a Mészöly-legénységnek...

Előzmény: zmuda (2)
hanisz Creative Commons License 2010.06.04 0 0 107
Ellenünk azt hitték, van esélyük, és nyílt támadó focit játszottak, még mondták is a meccs előtt: "Kit verjünk meg, ha nem a magyarokat!?"... Argentína világbajnokként érkezett, Belgium a 2 évvel azelőtti EB-n ezüstérmes volt. Ezekből a tényekből szűrték le, hogy ellenük nincs keresnivalójuk.
Okultak a mieink elleni meccsből, a másik kettőn 10 emberrel, foggal-körömmel bekkeltek, át se dugták az orrukat a félpályán. Volt egy Gonzales nevű csatáruk, nem volt ügyetlen, ő tartózkodott egyedül elöl.
Előzmény: segédnikk (106)
segédnikk Creative Commons License 2010.06.04 0 0 106
Hogy a topik valódi témájához is csatlakozzak: hogy lehet, hogy az argentinok és a belgák szenvedtek Salvador ellen, mi pedig gólzáporral leptük meg őket?
Előzmény: segédnikk (105)
segédnikk Creative Commons License 2010.06.04 0 0 105

"Szerencsés továbbjutás a selejtezőcsoportból (az utolsó meccsen idehaza már kikaptunk a hollandoktól, igaz, már nem volt tétje), aztán egy kirakateredmény (3:0) egy tét nélküli meccen a brazil B válogatott ellen"

 

Most nincs kedvem visszaböngészni, de úgy emlékszem, Európából elsőként jutottunk ki a vébére, világviszonylatban pedig 2.-ként Uruguay mögött, és az egyik neves francia sportlapnál vezettük a világranglistát... Nem a magyar szurkolók lázálma volt a világbajnoki esélyesség - számtalan külföldi játékos és szakember emlegette az arany várományosai között a magyarokat (Rácz, Beckenbauer stb.).

 

Csak pár odavetett félmondatban a megjegyzéseidre, még mindig emlékezetből. Rotterdamban úgy vertük a hollandokat, hogy 11-est hibáztunk (azt hiszem, Kardos rontotta el). Előtte '84-ben Isztambulban 0-6-ra náspágoltuk el a törököket, 3-0-ra Svájcot, idehaza 3-1-re, odakinn 0-3-ra Ausztriát - az utóbbi kettő vb-selejtező mérkőzés volt. Egy eléggé távoli góllal megvertük odakinn azt az NSZK-t, amelyet csak kínkeservesen tudtak Maradonáék lenyomni a döntőben... (Ezt a gólt most néztem meg a youtube-on, mivel, bevallom, azelőtt még sohasem láttam... Ez után a meccs után nyilatkozta Beckenbauer a magyar csapatról, hogy erősebb, mint az övék, bár lehet, hogy szerepet játszott ebben a szakmai féltékenység, mivel akkor a szakvezetésben még nem ő dirigált. Vitray pedig a brazil meccs közvetítésekor jegyezte meg, hogy Beckenbauer helyesen tippelt, amennyiben ők kettővel lépték le a dél-amerikaiakat, mi pedig 3-mal.)

 

Ami a Van Bastenék elleni pesti meccset illeti, a tudósítások szerint mi játszottunk jobban, de a hollandok rúgták az egyetlen gólt.

 

Igazán nem értem, hogyan juthat bárkinek is eszébe, hogy egy csapat, amely idegenben veri meg a következő évi vb-döntőst és a két évvel későbbi Eb-győztest (az utóbbiak a döntőben épp a Mihajlicsenko-féle SZU-val meccseltek), a hallatlan mázlin kívül esetleg másnak is köszönhesse a világbajnoki részvétel lehetőségét...

Előzmény: Galgadio (74)
Hooogy? Creative Commons License 2010.05.28 0 0 104

Egész biztos, hogy lelkes (fiatal) nők énekelték...

 

Az első sor végén a "VIVA"- t nem énekelték, hanem "kiáltották" (hangsúlyozottan "megnyomták".)  Még dallamos is volt... 

Minden rádióközvetítés a VB-ről a Kossuthon ezzel kezdődött...

Június harmadik hete volt, már reggel verőfény, "gatyarohasztó meleg" ígérkezett - ezzel indult a napom... :)

 

(Lehet, hogy írok a Rádiónak, hátha vhol megvan - de azért ha van még elérhető tippetek nagyon megköszönném...)

Előzmény: Hooogy? (103)
Hooogy? Creative Commons License 2010.05.28 0 0 103

Sajnos egyik sem az... :(((((((((

 

A 100-as hsz TÁVOLRÓL - egy kissé - emlékeztet rá, de azért messze nem az...

Előzmény: Szigi101 (102)
Szigi101 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 102
ez női kórus? :-)
Előzmény: pumpolini (101)
pumpolini Creative Commons License 2010.05.28 0 0 101
esetleg erre?


brm Creative Commons License 2010.05.28 0 0 100
Szerintem erre erre gondolsz.
Előzmény: Hooogy? (99)
Hooogy? Creative Commons License 2010.05.28 0 0 99
NEEEEM !!!

Abba ilyesmi szavak voltak:

" ......... Viva !
...........fesztival
......... Viva !
............"

Sajnos csak ezeket a szavakat jegyeztem meg... :(((

Valahányszor a rádió közvetítést adott az eseményről ez volt a szignál...

(Lehet, hogy nem is magának a VB-nek volt ez a szignálja ???)
Előzmény: pumpolini (98)
pumpolini Creative Commons License 2010.05.28 0 0 98
hello!

ezt keresed?


http://www.youtube.com/watch?v=uBuQFw7Au04&feature=related

Előzmény: Hooogy? (97)
Hooogy? Creative Commons License 2010.05.28 0 0 97
Üdv minden focirajongónak !!!

KERESEM az 1982-es Foci VB (spanyol nyelvű) indulóját.
Női kórus énekelte... Nincs meg valakinek ?
spurs84 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 96
most már annyira nem...:)
Előzmény: Don Quixote (58)
CSABEE Creative Commons License 2008.07.01 0 0 95
Ez nem tabló, csak egy sima képeslap. De van több, nagyobb képem is e csapatról. Szentes-ügyben tulképp igazad van, a többi atomkirály ETO-s (Hannich, Hajszán, Póczik, Magyar, Szabó O., Preszeller) simán befért volna. A keretbe legalábbis egész bitos. A kezdőbe már nem 100%, mert akik ott voltak, azok is európa-klasszisok voltak akkoriban (Kiss L., Nyíl, Törő, Csapó, Fazekas, Müller, Bálint stb...)
Előzmény: Törölt nick (94)
Szigi101 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 93
http://index.hu/politika/belfold/tegnapiujsag/2008/06/13/magyar_vilagcsucs_a_futball_vb_n

és a magyargolok.extra.hu -n is szerepel mint a 10 magyar gól, Vitray kommentálásában.
Szigi101 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 92
Magyarország - Salvador 10-1

http://www.youtube.com/watch?v=4yBGRF5RMFM
castropia Creative Commons License 2006.08.10 0 0 91
tökéletesen egyetértek
Előzmény: _Balázs_ (88)
CSABEE Creative Commons License 2006.08.10 0 0 90
Faxomat már... hiába nagyítom fel photoshoppal, az index visszakicsinyíti... :-(

De a lényeg: Kiss Laci a király! :-)
Előzmény: CSABEE (89)
CSABEE Creative Commons License 2006.08.10 0 0 89
Na, talán így...
Előzmény: Don Quixote (87)
_Balázs_ Creative Commons License 2006.08.09 0 0 88
Nagy Antal nem csak gyenge játékos volt, de buta és nagyképű is.
Jellemző a magyar futball állapotára, hogy egy ilyen ember, aki a legnagyobb főkolompos volt a Honvéd bundabotrányaiban, Mexikóban a válogatott csapatkapitánya lehetett.
Úgy is szerepeltünk.
Egyébként Nagy Antalt nem a csapat választotta meg kapitánynak (pedig ezt volt korábban a szokás) hanem Mezey nevezte ki.
Ha a csapat választ, egyértelműen Nyilasi lett volna a csapatkapitány.
Akit aztán ki se vittek.
Előzmény: Galgadio (74)
Don Quixote Creative Commons License 2006.07.26 0 0 87

Sajnos nem.

Kiről szól, a Lacikáról?

Előzmény: CSABEE (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!