Keresés

Részletes keresés

mindig ugyanaz Creative Commons License 2018.08.29 0 0 2942

Tenni kellene valamit azért, hogy újra beinduljon ez a topik. Őszintén megvallva nem tudom, mi lenne a megoldás... - felhívni a szarvasi érdekeltségű lokálpatrióták figyelmét valamilyen aktualitás kapcsán? Találkoztam az utóbbi időben olyan személlyel, akit érdekelt volna, talán közre is működött volna, csak nem tudott róla,  hogy létezik ilyen. Bár lehet, a facebook beelőzött ebben az esetben is, mivel több Szarvas témájú oldal is elérhető rajta.

MatókZoltán Creative Commons License 2018.08.29 0 0 2941

Matók Sándor valójában az Eötvös utcában lakott, a Somogyiban már mi, az unokák éltünk!  ;) Üdv!

Előzmény: mrmarple (2531)
nobaba Creative Commons License 2015.02.24 0 0 2940

http://www.szarvasihet.hu/2015/02/24/cseh-es-nemet-sorok-uralta-mezonyben-szerzett-bronzermet-a-bekesszentandrasi-meggyes/

 

A szarvasinál egy kicsit ismertebb sör a szentandrási, ami nagyon szép eredményt ért el. 

Előzmény: Törölt nick (2939)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 2939

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok!

Az az igazság, semmit sem tudok erről a szarvasi sörről. Sem nem kóstoltam, és azt sem tudom, hol árulják. Mintha egyszer azt olvastam volna valahol, csak fővárosi kiskocsmákban kapható. A serfőzde a Damjanich - Kazinczy utca sarkán van?

Előzmény: nobaba (2938)
nobaba Creative Commons License 2015.01.11 0 0 2938

Tegnap a pesti házunktól kb 100 méterre lévő kocsma előtt mentem el és olvasom a kirakott hirdető táblán, hogy SZARVASI SÖR 200 Ft.

Vettem is két üveggel, mert még sose ittam, pedig már többször is megakartam kóstolni. Egészen finom sörünk van :-) 

Szarvason hol lehet venni? Csak a főzdében? Te kóstoltad már?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 2937

Én K. tanár úrtól hallottam róla, pontosabban emailban írta, hogy lesz egy ilyen könyv. Azt nem tudom mennyibe kerülhet, de az biztos, jó eset az, ha az eladásából visszajön az előállításának költsége.

Előzmény: nobaba (2936)
nobaba Creative Commons License 2015.01.06 0 0 2936

Örömmel olvastam, hogy ebben az évben várhatóan megjelenik egy emlékkönyv, a Szarvasi katonák és polgárok a II. világháború idején címmel. 

 

Várnak fényképet, katonafotókat, a kiképzés, a bevonulás, a harctér, a fogság képeit. Katonakönyveket, dokumentumokat, tábori levelezőlapokat. 

 

Én ma küldtem él egy fotót, amelyet nagyanyám küldött magáról és az akkor 1 éves édesapámról a katonai szolgálatot töltő nagyapámnak. A fénykép 1944- ben készült és 4 év orosz hadifogság után került vissza. 

 

Nem tudod véletlenül mennyibe kerülhet egy ilyen könyv megjelenése?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.24 0 0 2935

Úgy alakult, hogy kaptunk a Baksi féle naptárból is egy példányt. Most mit csináljak, gondolkodtam. Aztán az jutott az eszembe, elfér a falon kettő is egymás mellett. Az meg nem olyan megerőltető, hogy két naptárt hajtogatok havonta. :)

Kedves nobaba! Kívánok nektek békés, boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új évet!

Előzmény: nobaba (2934)
nobaba Creative Commons License 2014.12.21 0 0 2934

A bőségzavara van szarvasi falinaptár fronton, a könyvesboltban szembesültem, hogy 3 féle is kapható. A Digitális kalamáris adott ki kettőt (Szarvas régen és Szarvas ma..) és a Fujilabor egyet, szintén napjaink Szarvasáról. 

Természetesen mindegyikből vettem egyet-egyet, de lehet, hogy kicsi ez a város (piac) 3 falinaptárnak ugyanabban a témában. Szerintem csak egymás rovására fognak értékesíteni. 

 

Ui: a könyvesboltban kicsit kedveztek a kalamárisos naptáraknak, ezek ott vannak a pénztár mellett, még a másik, kicsit eldugva a bolt közepén egy széken. (persze lehet, hogy csak véletlen)

Előzmény: Törölt nick (2932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 2933

Saját szememmel is láttam, de nekem nem tűnt annyira tragikusnak az ügy. Inkább volt érdekes a rózsaszín víz. Gyanítom, hogy van benne egy kis politikai "cseszegetés" is. Mindenesetre nem kellett volna belőle országos hírt csinálni. Az ismét jelentős belvízkár sokkal inkább tűnik problémának. 

Előzmény: nobaba (2930)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 2932

Valóban nagyon szép ez a falinaptár. Mi idén ismét a Múzeum és a Digitális Kalamáris kiadásában megjelent Matók-Roth-féle képekkel illusztráltat vettük meg. A Digitális Kalamáris jelentetett meg egy másik falinaptárt is, amin mai képek vannak a városról. Szóval a szarvasiaknak nem igazán lehet panaszszavuk falinaptár ügyben... :)

Előzmény: nobaba (2931)
nobaba Creative Commons License 2014.12.16 0 0 2931

http://www.newjsag.hu/2014/12/16/karacsonyi-ajandekotlet-naptar-a-megujult-szarvasrol/

 

Gyönyörű képek vannak benne, ha minden jól megy szombaton veszek is kettőt. 

Egyet Pestre, egyet Szarvasra :-)

nobaba Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2930
nobaba Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2929

Sajnos rossz hírek is megjelennek a városról. 

http://www.greenfo.hu/hirek/2014/12/12/moszatpafrany-invazio-szarvason

 

 

mrmarple Creative Commons License 2014.10.17 0 0 2928

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, köszönöm :)

Előzmény: Törölt nick (2926)
nobaba Creative Commons License 2014.10.05 0 0 2927

http://www.newjsag.hu/2014/10/04/szarvas-a-turisztikai-top-25-kozott/

 

Egy újabb örömteli hír a városról. Én nagyon örülök a sok fejlesztésnek és a fejlődésnek. Remélem a megtartással sem lesz probléma.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2926

Nagyon szívesen!

Azt meg el is felejtettem írni, hogy azért szerepel rokonod a könyvekben. Dédapád, Gily Emil, Molitorisz Pál könyvében, mint a régi szarvasi Baráti Kör tagja. Van egy csoportkép a kör tagjairól, a régebbi változatban még mint ismeretlen személy volt, itt már nem. Gondolom ez neked köszönhető? :)

A "Városunk Szarvas" könyvben pedig van egy fejezet, amely Szőnyi Sándornak állít emléket, Szarvas "gyárai" címmel. Ebben található egy rövid rész a Szarvasi Hitelbank Rt. téglagyáráról, itt a szerkesztő még a Gily-kastélyt is megemlíti.

 

 

Előzmény: mrmarple (2925)
mrmarple Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2925

Köszönöm szépen :)

Előzmény: Törölt nick (2923)
1yelen Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2924

nobaba: - Az nagy baj (szerintem), ha egy közösség megszokja-eltűri, hogy  valaki, esetleg a nyújtott anyagiak  örvén felhatalmazva érzi magát gusztustalan  önreklámra..

 

-Öröm és nagy bánat: felkerestem a lelkészi hivatalt (Ó-templom), egy kedves hölgy minden további nélkül bevitt - valóban fantasztikus belülről is  (itt konfirmáltam sok-sok év/e/tizede). Viszont megkönnyeztem Klenk  Jóskát, a gyülekezet elismert  (sajnos, mint megtudtam, volt) tagját -régi barátság fűzött hozzá, csak szétszórt minket a sors...

Előzmény: nobaba (2914)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2923

Igen, szerencsések vagyunk mi szarvasiak, hogy ilyen bőséges városunk helytörténeti irodalma! :)

És még ott van a nyáron megjelent, Molitorisz Pál pazar könyve, a Szarvasi emberek. 389 oldal, kemény borító, rengeteg archív kép, és nagyon jó írások. Sajnos ez is csak 70 példányban jelent meg, ebből is ha jól tudom csak 50 került kereskedelmi forgalomba. A "Szarvasiak a Nagy Háborúban" úgy tudtam 100 példányban készült, csak most olvastam nobabától, hogy volt még újra kiadás. Úgy alakult, hogy ebben nem vettem részt, de a könyv megvan, nincs benne a rokonod. Sajnos pont a könyvbemutató napján lett nagyon beteg a kutyánk, így azon se voltam. A "Városunk Szarvas" című könyvel úgy volt, hogy csak képekkel járulok hozzá, aztán úgy alakult, hogy három írásom is belekerült (egy direkt ide készült, kettő egy-egy korábbi Krónika cikk rövidített változata). Elég viccesen hangzik, de fogalmam sincs, hány példányban készült (nem is szerepel benne). Az eredeti terv az volt, általános iskolások kapják meg. A legutóbbi hírek szerint könyvárusítási forgalomba is kerül. Az ára talán 2000 ft. körül lesz? (ha valami konkrétat is megtudok, jelentkezek) A kiadó Szarvas Város Önkormányzata. De mindezek nem vonnak le semmit a könyv értékeiből: borzasztóan jól sikerült! :)

Nagyon büszke vagyok rá, hogy az én írásaim is belekerültek!

 

Most így visszagondolva az egészre (a vasárnapi özönvíz) már nem is tűnik olyan nagy dolognak. De akkor félelmetes, felkavaró élmény volt.

 

Igen, volt átadás. Kisállatkert, vadaspark. Gondolj bele, a nyúlzugi telekszomszédunk ott a gondnok. Nem voltunk még megnézni, de biztos nagyon szép.

Előzmény: mrmarple (2922)
mrmarple Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2922

Kedves Fórumozók - brati, nobaba,

irígykedve olvasom, hogy milyen kiadványok jelentek meg mostanában, Városunk Szarvas, Szarvasiak a nagy háborúban... vajon Nagymamám testvére benne van-e? Péczely Aladár.

Még a tél előtt biztosan elutazom, vajon a könyveket hol lehet megvásárolni? Egyáltalán van még belőlük vajon???

brati: nagyon átérzem, hogy milyen félelmetes, szörnyű lehetett a sok víz.

Volt Anna ligetben egy kisállatkert átadás???

Üdv

nobaba Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2921

Örülök, hogy rendeződött a helyzet.

Most tervezem a biztosítás újra kötését:-)

Előzmény: Törölt nick (2920)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 2920

Hihetetlen módon lényegében egy nap alatt eltűnt a víz. Hátul a tyúkudvarban még sár van, de ez előfordult máskor is. Most voltunk kint a telken, semmi nyomát nem láttuk annak, hogy ott állt volna valahol a belvíz. Persze lehet látni, hogy vizes a föld, de a növényeknek csak jót tett, üdébbek mint egész évben voltak.

 

Nincs biztosításunk, és nem is lesz. :)

Nem hiszek benne.

Előzmény: nobaba (2919)
nobaba Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2919

Ma az M1 híradójában is a Szarvasi esőzés és az azutáni helyzet volt az egyik téma. Megszólalt P. Ernő is, inkább ne tette volna (jajj borzasztó volt, nemcsak a rengeteg víz)

 

Remélem már normalizálódott a helyzet, borzalmas volt látni a képeket. 

 

Van biztosításotok?

Előzmény: Törölt nick (2918)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 2918
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 2917

Kedves nobaba!

Nem a könyvről írok most. Katasztrófa szinte ami volt itt délután Szarvason! Álltam a melléképület előtti folyóson és néztem tehetetlenül ahogy folyik be a víz. A melléképület egy régi vályogépület, egy szintben a talajszinttel: csak a küszöb fogta meg, hogy be ne menjen a víz. És nem akart elállni az a rohadt eső, zuhogott, zuhogott. Bementem vécére, mit látok, fent van a víz (szerencsére még nem folyt ki). Az összes udvari szennyvízakna színültig. Kíváncsi voltam és megemeltem az utcait is, az is tele. De a tyúkólakkal nem voltunk ilyen szerencsések, betört a víz. Az árkokból már kezdett kiönteni a víz. A szembeszomszéd udvara eléggé ki van betonozna, víz alatt is volt az egész. A másik szomszédnál a szennyvízaknából egyenesen az árokba folyt a lé. Szerencsére elállt az eső, most kezd lejjebb menni a szint az árkokban, szennyvízaknákban. Csak ne essen már! Most is dörög a távolban... Harminc éve lakunk itt, ilyet még soha nem láttam. 

Előzmény: nobaba (2916)
nobaba Creative Commons License 2014.09.14 0 0 2916

Olvastam a könyvről, a polgármester minden évnyitón adott az iskoláknak. 

Természetesen igyekszem majd ezt is beszerezni. 

 

Utánrendelés során tudtam megvenni a Szarvasiak a nagyháborúban könyvet. Nagyon színvonalas írások vannak benne. A Szarvasi Krónika idei számának központi témája lett volna az I. világháború, de a sok érdekes anyag miatt külön könyv lett belőle.

Előzmény: Törölt nick (2915)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 2915

Ezt én sem értem, hogy a fizetős előadásokra miért kell házigazda. Idén került bevezetésre, előtte csak a "Vers a víz fölött" esteken volt szokás. Bár bevallom, engem nem igazán zavart.

De nem is emiatt írok. Egy könyvet szeretnék bemutatni, "Városunk Szarvas" a címe. Augusztus elején lett készen, több mint egy évig készült. Tavaly kérte fel az Önkormányzat a Szarvasi Krónika szerkesztőségét arra, hogy készítsen egy olvasókönyvet, azzal a céllal, hogy az általános iskolások felső tagozatának legyen segítségül abban, jobban megismerjék városukat. A könyv elkészült, a célkitűzésnek teljes mértékben megfelel, sőt több lett. Nem csak a tizenéves korosztálynak szól, felnőttek is nyugodtan olvashatják, nem fognak csalódni ők sem (ezért ez az alcíme: Olvasókönyv kicsiknek és nagyoknak). Gyönyörű kiadvány: kemény borító, 320 oldal (jó vaskos), kívül-belül színes, rengeteg képpel. A felelős szerkesztő a témák leginkább avatott szakembereit kérte fel az írásra. Ez több, mint negyven szerzőt jelent! Ennyi szerző persze ennyiféle hozzáállás, stílus, de a könyv tartalma (hála a profi szerkesztésnek) mégsem kaotikus. Nehéz lenne tételesen felsorolni mennyi minden belekerült, szól Szarvas múltjáról, jelenéről, az itt élt és élő emberekről. Én az ötödik városmonográfiának nevezném, vagy legalábbis ilyennek képzelem el az ötödiket, ha folytatni kívánnánk azt a jó szokást, hogy ötven évenként kiadásra kerül egy - nincs olyan messze ám 2022! :) Ha lesz újabb várostörténet és ilyen lesz, nem csak abban fog különbözni, hogy modernebb lesz (értem ezalatt azt, hogy színes, tele képekkel). Az eddigiek egy-egy névhez voltak köthetők: Hellebranth János, Zsilinszky Mihály, Neumann Jenő, Maday Pál. Feltételezem, hogy ez a könyv megmutatta (és ha igen, akkor ez a legfőbb érdeme!), hogy összefogásban az erő! Remélem ezt mások is így gondolják.
Most szokott az következni, hogy a könyv megvásárolható itt-ott, ennyiért. Sajnos konkrét adatokról most nem tudok írni. Az iskolák megkapták. Egy rádióműsorban (sajnos én nem hallgattam ezt a műsort) állítólag elhangzott polgármesterünk szájából, hogy hamarosan a boltokba kerül. Az ára sem lesz nagyon borsos. Ha megtudok valamit és érdekel titeket, jelentkezek.

 

Előzmény: nobaba (2914)
nobaba Creative Commons License 2014.09.13 0 0 2914

Eszenyi Enikő estjén sajnos nem voltam ott, de Engem is nagyon elszomorított, hogy a Monte Cristo grófja előtt a pösze alpolgármester nyekegését kellett hallgatni, aki még felolvasni sem volt képes az elé rakott szöveget. 

 

Nem érte, hogy egy fizetős előadáshoz minek kell "házigazda"? Talán adott valami többlet támogatást (a saját pénzéből) az előadásra?

Előzmény: 1yelen (2913)
1yelen Creative Commons License 2014.08.16 0 0 2913

 

 

Hosszú évek után   pár napot Szarvason töltöttem, épp az Eszenyi Enikő esten értem oda. Fantasztikus a színpad, csodálatos az Enci...!!!

 

Ami miatt nem bánom, hogy több, mint 50 éve kényszerültem eljönni szülővárosomból, a következő:  közel negyedóráig (az előadás előtt) valami helyi potentát önfényezését hallgathatta a  jó nép  zokszó vagy fütty nélkül ( a vízi-színpad létrejötte egyedül  neki köszönhető - mondta ő; Enikővel kvázi puszipajtások stb.) Mellesleg a művésznő úgy érezhette, bele kell szőnie a műsorába a "nagy embert" - és jellemzően  "Pősze úr" ként szólította - és állítólag egyáltalán nem így hívják...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!