Keresés

Részletes keresés

Boriska. Creative Commons License 2008.05.07 0 0 115

Nya, itt vannak a bűnösök...:) Szegény párom, itthon harcolok a lázzal(is), jön haza ma nagy örömmel, hogy mit hozott nekem, és elővett egy csomó alias Melódiát. Modtam, hogy ez nem az aminek látszik, de azért kedves az igyekezet. A két végében mintha egész mogyoró lett volna régen, a töltelék se az igazi, az ostya meg nyúlós. (lehet, hogy már írtátok, nincs türelmem megnézni). Csináltam belőle szép csendéletet, esetleg még bocskorszíjjal tudtam volna szépíteni rajta, de azt most ettem meg.:)

 

Ezeket meg majd nézegetjük....

Boriska. Creative Commons License 2008.04.28 0 0 114
Arbat bolt, Kara-Kum....megjegyeztem, köszi.:)
Előzmény: H_G (113)
H_G Creative Commons License 2008.04.26 0 0 113
"az Extra Barna nagy csalódás, kihagyták belőle a jó csokikat"+

Mondtam! Viszont ha Arbat boltban jársz, az ott kapható Kara-Kum kimért csoki egészen olyan, mint az egyik, amit a régi E. Barnában szerettem és ma már nincs benne.

A "Szerencsi Retrót" (Melódia-utánzat) már meg se kóstold, ha nem akarsz még egy csalódást a gyűjteményedbe. Állítólag a recept az eredeti, de akkor úgy látszik, az elérhető alapanyagok változtak meg nagyon.
Előzmény: Boriska. (110)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.25 0 0 112
Ja, és horribilis ára volt: 2 Ft.
Előzmény: Boriska. (110)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.25 0 0 111
Az őskorban ez volt a neve, de én Bocskorszíj néven ismerem...:}
Előzmény: Boriska. (110)
Boriska. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 110

Sziasztok, nem ide akartam jönni, valahol már voltam régi édesség ügyben, de már nem találok oda vissza:), így nektek küldök valami tényleg jót. A Korfu pocsék, az Extra Barna nagy csalódás, kihagyták belőle a jó csokikat, a Százszorszépet már meg sem merem venni. De ma kaptam igazi bocskorszíjjat!! A Haribó ehhez képest sehol sincs! Vegyétek, egyétek, olyan akar a régi!:)

+Majmunka+ Creative Commons License 2008.04.13 0 0 109
Köszi, nagyon hülye vagyok :D Persze, hogy Rotschild...
Előzmény: Zitka (104)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 108

Kösz az infot (H_G-nek is), eszerint már a Százszorszép desszert sem a régi ... de legalább kapható. Mindenképpen beszerzek egy dobozzal.

Előzmény: Zitka (106)
H_G Creative Commons License 2008.03.21 0 0 107
Messze nem ugyanolyan, részben nem is uazok a csokik vannak benne. (A hiányzók helyét feltöltötték Szamos marcipánnal.)
Előzmény: +Majmunka+ (102)
Zitka Creative Commons License 2008.03.21 0 0 106
Közel van a Podmaniczky térhez (Arany J. utcai metróállomás). Ha a Duna felé indulsz, a bal oldalon van, majdnem a Hercegprímás u. sarkán.
Előzmény: Amerigo61 (105)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 105

Engem az is érdekelne, hogy az Arany János utca kb. melyik szakaszán találom az üzletet. Emlékeim szerint elég hosszú az az utca ...

Előzmény: Zitka (104)
Zitka Creative Commons License 2008.03.21 0 0 104

Nem Rotschild lesz az??? :-)

(a Rossmann drogériahálózat...)

Előzmény: +Majmunka+ (102)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 103
Nagyon köszönöm az infot, és várom a teszt eredményét! Ezért már érdemes a fővárosba utaznom! :-)
Előzmény: +Majmunka+ (102)
+Majmunka+ Creative Commons License 2008.03.21 0 0 102

Hát, nem nagyon él ez a topik, de ha mégis járna erre valaki, nagy hírem van:

tegnap az Arany János utcai Rossmann abc-ben láttam Százszorszép desszertet. Az ára elég húzós, 2100 Ft körül, de egyszer mindenképp kipróbálom, hogy olyan jó-e, mint amire emlékeztem :)

Előzmény: Amerigo61 (91)
Pandus Creative Commons License 2006.09.04 0 0 101
Nem vagyok benne biztos, hogy a Szamos gyártja, de mondjuk 90%. Az a Százszorszéppel egyidőben volt forgalomban, az volt a férfi párja. Az is emeletes volt, sötétbarna dobozban (mondjuk igen gusztustalan színe volt, nem feltétlenül a csokira asszociál tőle az ember). Nem túl édes, inkább kesernyés bonbonok voltak benne, étcsokival, kávés töltelékkel, ilyesmi. Onnan láttam, hogy megint gyártják, hogy az egyik tv regeli műsorában a férfi vendégeknek ezt adták ajándékba, sokáig (amíg tartott a promo).
Előzmény: Amerigo61 (96)
Pandus Creative Commons License 2006.09.03 0 0 100
Nem is volt fura...sok fokhagyma volt benne. Létezik. MIntha vmi téglalap alakú csomagolásban láttam volna minap, el is csodálkoztam rajta.
Előzmény: Törölt nick (97)
Dydand Creative Commons License 2006.09.02 0 0 99
Én csak a májaskrémet láttam mostanában, pedig azért a kolbászkrémért én is odavoltam:)
Előzmény: Törölt nick (97)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 98

Úgy rémlik, hogy valamelyik nagy bevásárlóközpontban láttam, talán a TESCO-ban ...

Előzmény: Törölt nick (97)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.01 0 0 97

Tubusos kolbászkrém létezik még?

Nagyon szerettem, pedig elég fura ize tudott lenni.

 

Amerigo61 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 96

Mi az az "extra barna", amit a Szamos újra gyárt ??

 

"A privatizáció során felvásárolták külföldi vállalatok, amelyek a saját gyártmányaikat szorgalmazzák itt is, mert úgy a legolcsóbb"

 

Ez biztosan így van, a Százszorszép a maga korában egyáltalán nem volt olcsó, de azért volt piaca. Gondolom, hogy ha ma újra gyártanák, akkor az ára ezres nagyságrendben lenne. A tömegcuccokat ontó Nestlének vagy Stollwerknek biztosan nem érné meg (viszonylag kis szériában) gyártani, de talán egy kisebb cég ráállhatna ezekre a finomságokra ... (A Szamos Marcipánból sem gyártanak 100 vagonszámra, de azért eladható :) 

Előzmény: Pandus (95)
Pandus Creative Commons License 2006.09.01 0 0 95
azt nagyon, de nagyon..meg még az extra barnát is, az kissé kesernyésebb, férfiasabb volt. de azt újra gyártja vki (tán Szamos). a csokikkal és sok más élelmiszerrel is ua a helyzet, mint a magyar ipar többi ágazatával. A privatizáció során felvásárolták külföldi vállalatok, amelyek a saját gyártmányaikat szorgalmazzák itt is, mert úgy a legolcsóbb. alig lehetett rávenni a fsokigyárakat arra, hogy gyártsanak szaloncukrot, mert ők azt nem ismerték, és nagy harc ment, hogy anélkül nálunk nem karáscony a karácsony. amikor ezt megértették, állandóan azzal izéltették a marketingosztály, hogy hogy lehetne fokozni a fogyasztást. mondták nekik sehogy, mert ez szezonális termék. szóval ezért nincs Százszorszép, Korfu, arany és ezüst kocka, Rosina, melódia és a többi.
Előzmény: Amerigo61 (94)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 94
Igen, az.
Előzmény: Pandus (92)
gcscott Creative Commons License 2006.09.01 0 0 93

No látod, a Százszorszép az engem is érdekelne:-)

De szerintem az is olyan mint a sonka tojással. Volt. Nincs.

Előzmény: Amerigo61 (91)
Pandus Creative Commons License 2006.09.01 0 0 92
azaz, ami 8 szögletű fehér dobozban volt, rajta színes virágok, és Emeletes desszert volt?
Előzmény: Amerigo61 (91)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 91

Kösz az info-t, (Dydandnak is), eszerint elkerülte a figyelmemet :)

 

Ha esetleg valaki tudja, hogy a "Százszorszép desszert" létezik-e még, akkor ne habozzon megírni :)

A párom kedvence volt ez a desszert, de sajnos nem láttam vagy 20 éve :(

Előzmény: Pandus (90)
Pandus Creative Commons License 2006.09.01 0 0 90
Meglehet, hogy már az a kisiparilág gyártott nincs, csak import. Marshmallow néven van a zacskóra írva, habcukor a magyar címkék felirata szerint. Én a puhasága miatt szeretem.
Előzmény: Amerigo61 (88)
Dydand Creative Commons License 2006.09.01 0 0 89
Majd' mindegyik áruházban. Csak sqjnos az ízének nincs semmi köze a régiéhez :(

A selyemcukor viszont kb. hasonló finomságú.
Előzmény: Amerigo61 (88)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 88

Hol lehet kapni Pilleszivacsot??

Előzmény: Pandus (86)
Pandus Creative Commons License 2006.09.01 0 0 86
az a fényes felületű, azt valahogy úgy hívták (vagy definiálták) hogy nugáttal töltött selyemcukorka. Imádtam! Hóvirág szerintem most is van, pille meg pláne. cikória is, de ha kimész Horvátországba és szállodában laksz, ezt adják reggelihez. és még csak be se vallják, hogy az! Kávénak merik nevezni. De egyébként 1 hónapja voltam Lengyelországban, és - szintén szállodás élmény - a kaja mellé italnak nem vizet adnak, hanem egy kompótnak nevezett, ezerszeresre higitott befőttlevet. pont mint 50 évvel ezelőtt.
Előzmény: Amerigo61 (84)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 85
Volt valami fényes felületű, gyöngyházfényű cukorka, ami kis párnácskát formázott, de nem jut eszembe a neve ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!