Keresés

Részletes keresés

Holl Gold Creative Commons License 2023.10.10 0 0 11088

Az altalad felsorolt kabel felcsereleseket meg ki-be huzogatasokat mar regebben megtettem de nem valtozott semmi, a TV-n nincs SCART/RCA. Most igy NTSC-re allitva tökeletesen muködik, ha meg a HDD-n levö keves regi cuccot neznem ESETLEG akkor visszateszem addig PAL-ra.

Előzmény: RazorX911 (11087)
RazorX911 Creative Commons License 2023.10.08 0 0 11087

Fejvakarós....

 

Jól veszem ki, hogy akkor a beltériből is megy egy HDMI-kábel, meg a DVD-felvevőből is? Cseréld meg, a kettőt a TV-ben és nézd meg úgy. Vagy a beltériből jövőt, ne dugd be a TV-be és úgy nézd meg a felvevő felől. Mindegyik HDMI-n végigpróbálva. Ez után ugyanúgy, csak a beltéri felől jövőt dugd csak be, egymás után próbálgatva.

 

Ha, valamelyik bemenet rosszalkodik, akkor mind a kettő esetben fekete-fehér lesz a kép, az egyiken. Elvileg.

 

Utána, már csak a felvevő marad, érzésre. (Ott, nem sokat variálhatsz már.) Legfeljebb, a HDMI-t mellőzöd és SCART/RCA-val kötöd be a TV-be, hogy úgy színes lesz-e... Ettől függetlenül, ugyanúgy felveszi a boxról a műsort, míg azt te direktben arról nézed, akár HD-ban is, ha olyan az adás.

Előzmény: Holl Gold (11085)
Holl Gold Creative Commons License 2023.10.08 0 0 11086

Egy P betűvel jelzi a Pana gépen a Direct navigátorban hogy PAL normájú a felvétel ha NTSC-re van állítva a Pana gép normája és nem is engedi lejátszani. N betűvel ha NTSC felvétel."

 

Megj: A sajátom, az nem jelzi így, a felvételeket. Se P, se N betűvel.

 

Amig nincs hasonlo jelenseg mint nalam (csak egy fele bejatszas) addig a kis ablakban sincs jelöles N vagy P, az csak akkor lesz ha 2 fele TV system anyag kerul oda.

Előzmény: RazorX911 (11084)
Holl Gold Creative Commons License 2023.10.08 0 0 11085

Köszi a valaszt.

A DVD felvevö hatuljan 2-es van vagyis EUROPA szabvany.

A kabelezes nem valtozott, ugyanaz mint regen a "kulönös jelenseg" elött, A kabelezesi sorrend: parabola -> belteri (DIRECT ONE kartya) -> belteriböl SCART Panasonic DMR-EH 65 felvevö-be  es onnan HDMI a TV-be -> smart SAMSUNG TV (igy hasznalom mar több eve).

 

A belteri magyar-ra es a felbontas 576i van allitva... HDMI van a belterin es az megy direkt a TV HDMI-be. A belterivel USB-re felvenni timer beallitassal vagy anelkul, vagni, reklamokat kidobni az sokkal macerasabb nekem mint ugyanezek a DVD HDD felvevövel.

A TV kepes muholdas adas vetelere (CI modul + kartya) de nem kepes a felvetelre (van mar gyakorlatom a beallitasokban de mar atnyalaztam a 200 oldalas hasznalati könyvet is amit a netröl töltöttem le es magaban a TV-ben is az ÖSSZES beallitast, menupontot, szakertöi beallitasokat de felveteli lehetöseget, beallitast nem talaltam sehol a TV-ben).

De ez nem is problema mert a DVD HDD felvevövel megy minden meg almomban is avagy akar becsukott szemmel is mert mar evek ota hasznalom.

 

Előzmény: RazorX911 (11084)
RazorX911 Creative Commons License 2023.09.27 0 0 11084

Az utolsó kérdésre, ezt a választ kaptam:

 

"A DVD felvevő pláne a Panasonic háklis a felvétel formátumára. Ha NTSC-re van állítva nem fog lejátszani PAL-os felvételt de ez oda vissza érvényes. Csak ha át van állítva a norma a DVD felvevőben. A kisablakos lejátszásnál sem mindegy a norma beállítás. Egy P betűvel jelzi a Pana gépen a Direct navigátorban hogy PAL normájú a felvétel ha NTSC-re van állítva a Pana gép normája és nem is engedi lejátszani. N betűvel ha NTSC felvétel."

 

Megj: A sajátom, az nem jelzi így, a felvételeket. Se P, se N betűvel. (DMR-EH685EGS)

 

Amit írtál, hogy színes, nem színes, ott több mint valószínű, hogy a beltéri, a hunyó! Totál áramtalanítsd, esetleg még resetelheted is, a régiót állítsd be Magyar-ra (ha van), a felbontást, 576i-re (SD) és akkor jónak kellene lennie. HDMI van a beltérin? Ha nincs, akkor még inkább érthető, a felvevő használata.

 

De! Ha már digitális adást nézel, a beltérivel, hogy-hogy nem azzal veszed fel? USB van rajta? Kódolja a felvett anyagot? Egyéb ok? A TV-d, nem képes műholdas adás vételére? Igaz, a TV-kkel talán még rosszabb a helyzet, a felvételek felvehetősége és a PC-n való nézhetősége miatt is.

Előzmény: Holl Gold (11082)
RazorX911 Creative Commons License 2023.09.27 0 0 11083

Nézd meg, a UPC-s dobozon, hogy miféle szabványban (PAL/NTSC) és felbontásban (576i/p vagy kissebb/nagyobb-e) adja-e ki képet, a felvevő/TV felé. Első tippre, ő lehet a hunyó. Ha nem, akkor lehet találgatni. Bár, közben beugrott a kérdés, hogy: Milyen kábelezés van, a beltéritől kezdve, a TV-ig?

Előzmény: Holl Gold (11082)
Holl Gold Creative Commons License 2023.09.27 0 0 11082

Van egy PANASONIC DMR-EH 65 DVD felvevöm.

A bekötesi sorrend: parabola -> belteri (DIRECT ONE kartya) -> Panasonic DMR-EH 65  felvevö-> smart SAMSUNG TV (igy hasznalom mar több eve).

Valamelyik nap azt vettem eszre hogy a DVD felvevön keresztulmenö jel a TV-n fekete-feher es zajos lett. Na gondoltam hogy a DVD felvevönek annyi. Kiprobaltam es a HDD-n mar meglevö levö cuccokat szinesben adja vissza, ha DVD-t nezek az is szines, csak a belteriröl jövö de a felvevön  keresztulmenö jel az fekete-feher es igy is veszi fel HDD-re

A felvevön a beallitasoknal a TV-system termeszetesen PAL-ra van allitva...  DE most ha atteszem NTSC-re (teljesen logikatlan lepes) akkor az atmenö jel SZINES lesz es a REC gomb lenyomasaval a HDD-re is szinesbe kerul es szinesben is adja vissza a TV.
Viszont a kis thumbnail ablakokban a regi felveteleket a HDD-röl csak akkor lehet lejatszani ha a TV systemet visszateszem PAL-ra. Van erre valami magyarazat ? ! ? !   

djuice Creative Commons License 2022.10.31 0 0 11081

Hasonló áron egy Samsung merevlemezes felvevőhöz jutottam nemrég. Hibás volt az optikai része (lemezeket kidobálta olvasás nélkül), de egy fejtisztítás mindent helyretett. Linux alatt meg látom is, sőt másolhatom, töeölhetem a hdd tartalmát (ritka dolog a felvevőknél!).

Egyedüli hibája, hogy a másolásvédett műsoroknál beint, pl. Telekom tv-adásokból még a reklámot sem hajlandó felvenni, de archiválni VHS-ekről stb. bőven jobb minőséget ad, mint a hagyományos pc-s tv-tuneres meg digitalizáló stickes megoldások. :)

Előzmény: RazorX911 (11079)
pimre Creative Commons License 2022.10.22 0 0 11080

Amit én vettem arra magánszemélyként 2 év garancia van (https://www.elektroside.hu/spd/887258/Panasonic-DMR-BCT760EG). Nagyon remélem, hogy nem lesz szükség az érvényesítésére.

Előzmény: holli gold (11077)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.22 0 0 11079

Lófogás és társai: Totál felesleges, kintről, jó drágán hozatni DVD-felvevőt, ha itthon is fellelni ilyent, akár egészen jó áron is. Pláne, piacról vagy magánkézből. Nem tudom merre laksz, de ha van valami jobb lomis piac a közeledben (50km-en belül), akkor onnan is tudsz szerezni, olcsóbban, mint az árveréses oldalakról.

 

A Pana DMR-EH685EGS felvevőt, kemény 3000Ft-ért vettem, 3 éve. A gyári távirányítójával együtt. Bár, azon pont a Power gomb nem jó, a többi igen, de ott van a felvevőn is.

Előzmény: holli gold (11064)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.22 0 0 11078

Konkretizálnád azért, mi mivel van összekötve és merről-merre?? A beltéri és a felvevő közt SCART/RCA-kábel van? (Mivel, HDMI bemenet, nincs a DVD-felvevőkön, csak kimenet, az egyes típusokon.) A TV az már egy lapos csoda vagy még, a jó öreg képcsöves 'kocka' TV?? Azért, eléggé fura lenne, ha pont a TV-d zavarná meg, a felvevődet, a HDMI-n keresztül, ha azzal van összekötve.

 

Amúgy, még egy tipp, a vinyóra való felvétel mellett, hogy LP-ben vegyél fel egy újraírható lemezre, úgy 4 órányit, hogy ott mikor jön elő. Talán, akkor a HDD-hibát kizárhatjuk és lehet máshol keresni a hibát, hogy akkor a gépezet agya kottyant meg.

Előzmény: holli gold (11073)
holli gold Creative Commons License 2022.10.22 0 0 11077

Amikor keresztulutaztam többször is a nemeteken en is lattam ezeket a PANA blueray felvevö keszulekeket. Tipustol fuggöen 700-900 euro arakon es ha jol emlekszem a szlovakok gyartjak a mai napig is. Ezeket a keszulekeket valahol szervizelni kell (legalabb is a garancia idö alatt, vagyis alkatresz utanpotlasnak is kell jönnie). Nem ertem hogy a többi orszagban miert nem forgalmazzak ezeket mert talan volna is ra kereslet. Ha nincs eladas mar regota akkor hasznalt sem sok akad amiket eladnanak.

Előzmény: pimre (11076)
pimre Creative Commons License 2022.10.22 0 0 11076

Én egy 2008-ban vett Sony RDR-HX780 DVD rekorderrel jártam hasonlóan. Kb. két éve nagyon rossz lett a felvétel minősége (nem szemcsésedett, csak ronda volt a kép), majd a DVD is tönkrement. Nem tudta felismerni a lemezeket. Sem a korábban maga által felvetteket, sem az újakat.

Így 20 év után tudomásul vettem, feladtam, és tavaly decemberben vettem egy Panasonic DMR-BCT 760EG Blueray felvevő és lejátszónak nevezett készüléket. Igaz, hogy drága volt, sőt most már még 20%-al drágább, de minden szempontból kielégítő nekem. A Blueray-t nem használom, de műsorok rögzítésére, DVD lejátszásra, USB-n lévő filmek lejátszására tökéletes. Egyidejűleg két csatornáról vesz fel műsort. A Set-top boxot is kiváltja.

 

Egy a gond: Nincs magyar nyelvű használati utasítás. Német nyelvűt kaptam füzet formában, az angol nyelvűt letöltöttem, ezzel a kettővel elboldogulok. Még vagy 2-3 nyelven elérhető a 110 oldalas - nagyon részletes - leírás. 

Előzmény: holli gold (11064)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11075

Ja, ebben bizony igazad van! Előbb-utóbb, csak meg lesz, a megfejtés, a megoldás, a problémára.

Előzmény: Jahno (11074)
Jahno Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11074

"Ha, a beltéri tunerje nem menne, akkor mit is nézne, a TV-n??"

 

Értem én, hogy műhold, de annyiféle n+1 megfejtést láttunk már, hogy csak akkor mehetünk biztosra, ha odamentünk megnézni és még így is van benne 2% hibalehetőség.

Előzmény: RazorX911 (11072)
holli gold Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11073

Igen, amikor nezem az egyenes adast akkor egesz idö alatt semmi gond viszont visszanezve a felvetelt a jelzett idöben kockasodott es NINCS JELszöveg  kiirva 5-8 percig, alvasidö ki van kapcsolva, manualis felvetelinditaskor pedig meg lehet növelni a kikapcsolasi idöt (+ 30 percek hozzaadasaval) egeszen 4 ora hosszaig. A sat belterim egy HUMAX iCOD HD de azzal semmi baj mert a TV-n (a lanc vegen) kellene latni adas közben ha gaz van.

 

Előzmény: RazorX911 (11067)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11072

Ha, a beltéri tunerje nem menne, akkor mit is nézne, a TV-n??

 

Más, de hasonló téma: CPRM-es baromkodással találkoztál már, a Pana vagy más DVD-felvevők részéről??

 

Idézek magamtól, egy levelem mélyéről, hogy ne körmöljem újra, a közelmúltból: "A Pana-nál is tapasztalok némi furcsaságot, mintha megkergült volna egy kicsit, de lehet, az adott felvett anyag miatt van (míg nem törlöm róla), hogy CPRM-es védelemmel írja ki, az eleve nem védett felvételű anyagokat is, az újraírható lemezre. Azt is, ami korábban simán bemásolható volt a gépre, a VideoRedo5-el, most meg a védelem miatt, kiköpi. Hogy, az újabb újraírható lemezektől van-e, netán mástól, nem tudom. Igaz, a PC-s DVD-író is nem rég cserélődött le. Lehet, a másik felvevővel kéne formáznom, a DVD-t, aztán a Pana-val? Passz. UltraISO-val ISO-ba másolva, simán kikerülöm (virtuálisan megeszi, a VideoRedo5 is) vagy ha, az XMediaRecode-al felmásolom MPG-be. Akkor, nyista a védelemnek, nincs gond."

 

Aláhúzottra: Azokat is, amiket már eleve jó régen kiírattam vele DVD-kre és bemásoltam a gépre, az említett VideoRedo-val. Akkor nem volt gond és a ProtectionID se jelzett CPRM-es védelmet, az akkoriban megírt lemezekre.

 

  

 

Hogy a felvevőt, a sok pihentetés vagy valamelyik vhs kazi digizése hülyítette meg, nem tudom.

Előzmény: Jahno (11068)
holli gold Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11071

A sat. belteri tuner hasznalatban van mert CSAK onnan veszi az adast a PANA felvevö, a TV tuneren nalam nincs DIRECT ONE. Ha nezem vagy felveszem az adast az csak a sat. tuneren keresztul lehetseges.

Előzmény: Jahno (11068)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11070

Akkor, a felvevő lesz szerintem, a ludas! A felvételi móddal kísérletezz majd, hogy XP-módban, vajon előbb csinálja-e, az említett hibát. (Érdekes lenne!)

 

Ha már beltéri: Anyám is pont így használja, ezt a Prime-os csodát, a Mindig TV-hez, hogy napokra ki se kapcsolja, csak a TV-t. Néha, persze meghülyül a box, na akkor kell kikapcsolni, netán áramtalanítani, kis időre.

 

Hangpanel: Pont, az idei nyáron mentettem egy ilyent, egy Pana DMR-ES10-ből, mert a szomszédom, unokaöccsei, szétszerelgették a felvevőt. Igaz, eléggé leharcolt volt már külalakilag is. Bár, működött még.

Előzmény: holli gold (11069)
holli gold Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11069

A sat. belteri allandoan be van/volt kapcsolva (nem timer-en megy). PANASONIC a nyaron be volt programozva egy honapra elöre mert elutaztunk es semmi gond nem volt vele...Mar több eve meg van es ismerem minden funkciojat...

Előzmény: Jahno (11065)
Jahno Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11068

És a beltéri tunere is használatban van, vagy csak átmegy valami rajta és a TV tunerét nézed? Utána kell járni.

Előzmény: RazorX911 (11067)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11067

Lehet, hogy ez lenne?? De, ha közben nézi a tv-t és bizergálja a beltérit a távirányítóval, akkor is ez van-e? Akkor, az alvási/készenléti mód idejét kéne átállítani, 3-4 órára, hogy addig ne kapcsoljon ki. Na, lehet feleslegesen körmöltem??

 

Bár, az állításodnak az ellentmondhat, mivelhogy a beltéri felől, a felvevőn át megy, a TV-je felé, a kép/hang és hogy, idézzem őt: "közben a felvetellel egyidöben nezem is a musort  a TV-n es ott semmi jel kimaradas (kockasodas, feketeseg) NINCS."

 

Előzmény: Jahno (11065)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11066

Szia!

 

Szívesen! Vakarom, a fejem és egyre furcsább, ez az egész hiba! Elsőre, a UPC-s dobozra gondoltam, de aztán elvetettem, azon okból, hogy a TV-d van a lánc végén. Azért, az fura lenne, a beltéritől, hogy egyszer csak megváltozik a kimenetén, a videó jelformátuma (CVBS helyett RGB vagy fordítva), amit a TV-d még lekövet, de a felvevőd, már nem és ezzel honorálja. Másolásvédett meg nem lehet ekkor a jel, amikor fekete a kép, mert akkor a felvétel inkább leállna. (Jelezné is!*) Bár, ha a felvenni kívánt műsor közben betolnak valami kódolást (Pl.: CPRM-et, mondjuk reklám alatt, tesztelés, stb.. végett.) ami megkavarja a felvevőt, de nem áll le a felvétel.

 

A felvevődet, ha SP-módban használod, rakd át XP-re, hogy akkor is csinálja-e és mikor! Mivel, ez a 2 óra 10 perces időpont, nagyon gyanús, mert általában ennyi szokott ráférni, egy DVD5-ös lemezre, SP-ben felvéve, ha a HDD-ről, DVD-re íratnál ki anyagot. (Újraírhatókra, egy picivel több fér rá.) Lehet, resetelni kell, esetleg formázni is. (jobb a békesség alapon.) Mivel, ha 1 óra táján fogja ezt csinálni, akkor a felvevő a ludas, 100%-ban. (Meghülyült, mintha DVD-re vennél fel, de valójában, a HDD-re vesz fel.) Még, azt is meg lehet csinálni, hogy TV-műsor helyett, valahonnan szerzel neki, egy másik/külső stabil jelforrást és azt veszed fel. Pl. egy védelem nélküli DVD-t játszol be, egy másik DVD-lejátszóról vagy ha van analóg kábeltv-s forrás esetlegesen, akkor mondjuk onnan felvenni valami olyasmit, amin aligha szaroznának védelmekkel, egyebekkel. Pl: valamilyen infócsati vagy helyi tv műsorát. Alternatívaként, a MindigTV-s infócsati is szóba jöhet, ha van ilyen vevőd és antennád is. Ezzel, ezt a "védelmes" felvetés lenne kiszűrve. Csak, ne felejtsd el, 30-60 percenként, bizergálni, a külső jelforrást adó eszközt, a távirányítóval. (hangerő, menü gomb lenyomása, stb... hogy ki ne kapcsoljon. Ha, DVD megy, néha visszaléptetni, 1-2-3 fejezetet, hogy ne legyen vége a filmnek, 130-150 percnyi idő előtt.)

 

*Ha, van videód és gyári vhs is vagy másik DVD-lejátszód és gyári DVD-d és másolásvédett, a kazetta/lemez és próbálnád felvenni vele, a felvevővel, akkor ki is írja hogy, az anyag nem rögzíthető.

 

Egyenlőre ennyi.

Előzmény: holli gold (11064)
Jahno Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11065

Ez simán a beltéri. Állítom, hogy készenléti módba megy, a felvevő meg SCARTon át lehet vissza is kapcsolja, azért van a "nincs jel".

Előzmény: holli gold (11064)
holli gold Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11064


Szia !

Megprobalom valahogy rendszerezni a valaszokat kerdeseidre...

DIRECT ONE (volt UPC muholdrol)

A bekötesi sorrend: parabola-> belteri-> Panasonic felvevö-> TV (igy hasznalom mar sok eve)

Mondjuk azt hogy felveszek egy 3 oras musort a PANASONIC belsö  HDD-re (NEM DVD-re) normal sebesseggel,  közben a felvetellel egyidöben nezem is a musort  a TV-n es ott semmi jel kimaradas (kockasodas, feketeseg) NINCS.
Amikor visszanezem a 3 orat akkor 2 ora 10 perc körul a felvetelen elöször kockasodik majd szetesik a hag/kep es feketeseg jön es kiirja hogy NINCS JEL, ez igy van kb.5-8 percig  az ures felvetel megy, majd visszajön a felvetelen a kep/hang normalisan es megy a felvetel vegeig rendben.Mivel azt hittem hogy a HDD azon resze serult igy rajtahagytam a felvetelt es masnap ujra felvettem 3 orat (mas csatornarol mas musort es mas idöpontban) ...ugyanugy 2 ora 10 perc körul ugyanaz a problema a felvetelen, 2. napi 3oras felvetelt szinten rajtahagyva  a 3. nap ujra felvettem 3 orat es a szokott idöben (2 ora 10 perc körul) ugyanaz a problema a felvetelen (de közvetlen egyenes adasban ott sem volt baj, sem kockasodas sem jelkimaradas nem volt csak a felvetelen).

A HDD felig sincs tele mert keveset sporolok es megnezes utan altalaban törlöm a musorokat (arra hasznalom csak ha ejszaka van valami musor).

Majd megprobalom formaztatni a sajat keszulekevel azutan hogy lementettem/megneztem a rajta levö anyagot.

Belegondoltam, utanaolvastam a vinyocserenek es igazad van en is belatom hogy nem olyan egyszeru (nem maga a HDD csere mert az egyszeru hanem a firmware...)
Sajnos nincs mar PANA szerviz mert amikor par eve volt gond a hangpanellal - nagyon torzitott  (akkor meg tudtak cserelni mert volt nekik) de mar akkor panaszkodtak hogy nincs eleg alkatreszuk es nem is fognak kapni (kellett volna meg display modul a keszulekembe de mar az sem volt) es maga a PANA szerviz ezen resze is megszunik hamarosan.

PANASONIC (mar csak Blue-ray felvevö) meg van nemetorszagban ujonnan (SATURN, MEDIAMARKT, EXPERT, stb) de sajnos nagyon aranyarban merik.

Az ottani JOFOGAS tipusu oldalakon ugyan van PANA böven hasznalt es olcson (mert nagyon sokat adtak el belöluk napjainkig de azt meg nem könnyu összehozni ottani ismerös nelkul) Ezt a keszuleket nagyon szeretem mert egyszeru, vagni is jol es könnyen lehet vele es amire nekem kell arra pontosan megfelel.

Ennyi a törtenet, köszi hogy meghallgattal.

Előzmény: RazorX911 (11063)
RazorX911 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 11063

Szia!

 

Kellene még 1-2 infó, hogy például mi, a felvétel forrása, mit értsek azon, hogy eltűnik, a felvétel? Eltűnik, a kép/hang és feketeség van helyette percekig?? Milyen módban veszel fel? XP/SP/LP/EP vagy FR? Próbáltál mást is felvenni, a hibás felvétel után és ekkor is csinálja ezt? Vagy mindig annak, a helyére veszel fel? (Kimented lemezre, aztán törlöd.) Mennyire van tele a vinyó? Ha tudsz mintát feltenni, az se baj. Amúgy, ha vinyóra rögzítesz (nem DVD-re), akkor nem szabadna a jelzett időpont után, bekockásodnia a felvételnek, hanem konstansnak kéne maradnia, a felvétel végéig. Ez alól kivétel, az FR-mód, azzal ha például DVD-re veszel fel, sose írja tele, a DVD5-ös lemezt, 4GB-nál tovább. DL-lemeznél, még nem próbáltam ki, bár azt annyira nem szereti már jól megírni. Akár vinyóról lemezre, gyorsmásolással. (High Speed Copy)

 

A felvétel eltűnése, eléggé szokatlan egy tünet. Ha, nincs nagyon anyag rajta, a HDD-n, akkor formáztasd le a felvevővel, utána meg reseteld ki a felvevőt, a gyári állapotára. Hátha, valami eredménye lesz.

 

Ha, mégse: A vinyó cserét, nem javaslom, mert csak szívatni fogod magad vele, ha csak, nincs meg, az adott típus, adott régiójára érvényes firmware, ami a felvevőddel kompatibilis! Példa: Ha, Amerikai régiós lemezt etetnél meg, az Európai piacra gyártott felvevőddel, lehet elrontod végleg vagy nem úgy fog működni ahogy kell. A szervíz, a biztossabb megoldás. Fizikailag, nem olyan problémás, a vinyó kicserélése. A szoftveres rész, a gond.

 

Videó, a HDD-cseréről: https://www.youtube.com/watch?v=44uJuIO3etA&ab_channel=mikeuknz

Előzmény: holli gold (11062)
holli gold Creative Commons License 2022.10.19 0 0 11062

 

Panasonic DMR-EH 59 DVD felvevöm van. A lehetseges PANASONIC hibaknal van beirva meg a forum elejen  hogy...

 

"Makróblokk ('kockásodás') a képben, különösen a 2-2½ óránál hosszabb felvételi módban"...


...Nalam par napja kezdödött ez a hiba es minden nap ugyanaz. TV musor HDD-re rögzitesnel pl. 3 oras musornal  kb 2 ora 10 perc körul  elöbb kockasodik majd eltunik a felvett anyag de 5 perc utan a felvetelen visszajön a kep/hang es nincs kockasodas. Hogyan lehet ezt kikuszöbölni vagy javitani ? Ez hardware/software hiba ? esetleg HDD csere segitene ? ?  es ha igen akkor tudom hazilag cserelni a HDD-t akar valamivel  nagyobbra is? Nagyon szeretem ezt a keszuleket ezert szeretnem megmenteni.

 

Előzmény: tangerine (99)
Jahno Creative Commons License 2021.04.21 -1 0 11061

"ha konkrétan is tudnám melyik meccs kellene."

 

Mondtam egy példát. Hol meccs, hol privát rocktörténetek, hol ez, hol a Varázslatos Magyarország, Széf, jó ég tudja mik, ami éppen megtetszik A38 koncerttől a Barátok köztig.

 

"Ja TV-re legrosszabb ilyen szempontból venni, mert a TV-n általában nincs HDMI kimenet."

 

De minek vezetném ki? Megnézem, kész.

Előzmény: dojcstomi (11058)
Jahno Creative Commons License 2021.04.21 -1 0 11060

alakul, 60ezer pénz, amihez már csak egy settopbox kell, majd némi szopolással megfejtettem a funkciók felétharmadát. Legalább a HDMI átmegy rajta és nem kell plusz elosztókkal szórakozni, az is valami, meg az, mikor az STB lassabban indul el, vagy frissít egyet akkor mennyit vár a csatornaváltással. És akkor ennyi költségből ott vagyok, mint egy felvevős 1 tuneres STBnél amihez a plusz kütyü sem kell. De ezt az állításom még át kellene gondolnom, minnyáminnyá.

Előzmény: dojcstomi (11059)
dojcstomi Creative Commons License 2021.04.20 0 0 11059

Na ez pont az, amiről írtam:

 

https://www.avermedia.com/us/product-detail/ER310

 

Sajnos nem kapható, de talán használtan felbukkanhat. Van két olyan funkciója, amit jelenleg hiányolsz. Az egyik ugye, hogy lehet időzíteni, a másik, hogy az időzítéseknek megfelelően műsorkezdéskor bekapcsolja a settop boxot is.

Előzmény: Jahno (11057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!