Keresés

Részletes keresés

aNUBI19 Creative Commons License 12 órája 0 0 8285

Május 19-i ünnepnap: Én még ekkora tömeget Isztambulban nem láttam. A herceg szigetekre pót hajót állítottak be, mert nem fért fel rá a tömeg. A hajón az emberek mint  a heringek úgy álltak, csoda hogy nem süllyedt el. A szigeten is temérdek ember, hangos zene, verőfényes 30 fok volt.

Természetesen mindenhol zászlók tömege, és a hangulat......

Flower2000 Creative Commons License 18 órája 0 0 8284

Gránátalmaléről nehogy azt higgye a sok ember aki most megy, hogy 5 líra, mert ha szezonja lesz akkor 1-2 líra lesz egy pohárral frissen facsarva. Én naponta ittam volt, hogy kettőt is. Most még nincs szezonja, majd késő ősszel.

Előzmény: AFUTO (8282)
seraggi Creative Commons License 18 órája 0 3 8283

Akit érdekel: Turkish Airlines 2015 november-2016 március között BUD-IST-BUD 29.000Ft. feladottat az ár tartalmaz. Bővebben

AFUTO Creative Commons License 19 órája 0 0 8282

Bejutás SAW-ról: E11, 20 percenként. Megállótól 15 méterre Istanbulcard automata, első alkalommal kártya megvesz, tetszőleges összeg (csak kp) rátölt. Több fő is használhat egy kártyát. Buszra fel, lecsippant utasok számának megfelelően.

Alapdíj 2,15TRY, E11 dupla összeg.

Odafelé vasárnap lévén 45 perc alatt Kadiköyben voltunk, visszafelé (szerda) ez úgy volt 60 perc, hogy kb. végig a leállósávban ment a buszunk a betyár sofőrnek köszönhetően (nyitott első ajtóvalJ)

Tehát, Kadiköyben hajóra fel (mi az itt már ajánlott Star Holiday Hotelben laktunk), Eminönü felé indultunk. Kb 20 perc az út, ez is kártyával fizetős. Komp menetrendjéről van fotóm, ha kéri vki, de ált. 20 (30?) percenként jár.

Elvileg visszaváltható a végén a kártya és a megmaradt összeg is. Nekünk jól jött ki a lépés, 0,30TRY maradt a végén…

Visszaúton nincs online check-in, cserébe viszont van sor a desknél, ahol a közönség fele legalább 3 feladottal érkezik, tehát a terminálba való belépéstől számolva 60 perc alatt lehet a kapuhoz jutni, ezzel érdemes számolni. Mi  Kadiköyből a 11:30-as busszal jöttünk el.

Hotel: jobb helyen nem nagyon lehetne. Szoba kicsi, de aludni elég – lenne, ha nem a belső udvarra nézett volna a szobánk (407), ahol elviselhetetlen hangerővel mennek a klímák kültéri egységei. Megoldás: aki bírja egész éjjel a klímát/szobacsere, ha van üres/füldugó.

Reggeliző helyiség csodálatos kilátás, maga a reggeli 6/10, de semmi extra.

Szeptemberben foglaltam, 3 éj így volt €210.

A látnivalókat nem részletezném, aki már volt, az tudja, aki még nem, azt meg nem célom befolyásolni.

Sorok nemigen voltak sehol. Muzeumcardot nem vettünk, és milyen jól tettük, ld később.

Belépők:

-          Kék Mecset ingyenes. Ima idejére kiterelik a turistákat, de késő estig nyitva van, mi többször is visszamentünk csak úgy üldögélni is benn, megnyugtató.

-          Aya Sofia: 30TRY/fő, de nekünk szerencsénk volt, kedd reggelre terveztük, lévén hétfőn zárva, de mikor mentünk hazafelé hétfő este, sor állt, kiderült, hogy nyitva van és még ingyenes is (gondolom a másnapi ünnep miatt)

-          Bazilika Ciszterna 20TRY/fő

-          Topkapi: 30TRY/fő, plusz 15TRY/fő a hárem.

-          Turyol Boszporusz túra 12TRY/fő, 1 óra 45 perc, napi kb 8x megy Eminönüből.

A többi általunk útba ejtett mecset ingyenes és nyitva is vannak a közönség számára. Ingyenes nylonzacskó a cipőknek mindenhol van.

Elhajókáztunk Pierre Lotihoz is: kilátás, lefelé a temetőn keresztül séta, Eyüp mecset. Ez a hajó is „BKV”, Eminönü távolabbi pontjáról indul. Van menetrendem, ha igényli vki.

Étkezés: nem tudom felsorolni, miket ettünk, mert lehetetlen mindenre emlékezni. Állandóan ennél, annyi inger ér megállás nélkül. Galata hídnál halpiac kihagyhatatlan.

Árak 5-től indulnak, ennyiért is ettünk hihetetlen finom kokorec-t. Általánosságban 40-50TRY-ből 2 ember jól tud lakni leülős helyen, sétálva még ennyi sem kell a boldogsághoz.

0,5 liter víz: 0,5~1 TRY, Topkapiban 3TRY

1,5 liter víz: 1,5 TRY

Gránátalmalé: 5 TRY/2dl

Friss narancslé: 1-2-3 TRY/2dl

Perec: 1 TRY

Fött/sült kukorica: 2 TRY

Gesztenye: 100 gr 5~7 TRY

Tea: 1-3 TRY

Kávé: 4-7 TRY

Előzmény: AFUTO (8278)
Bozsana Creative Commons License 20 órája 0 0 8281

Art city hotel-ben járt már esetleg valaki?

http://www.artcityhotelistanbul.com/

Bozsana Creative Commons License 24 órája 0 0 8280

köszönöm:)

Előzmény: oleandro (8277)
Tojglius Creative Commons License 24 órája 0 0 8279

részemről is azokat a városokat szeretem ahol a "céltalan sétálgatás" tudja a legjobb élményeket adni... és Isztambul valóban ilyen... :) :)

Előzmény: AFUTO (8278)
AFUTO Creative Commons License 25 órája 0 0 8278

Megjöttünk, de még maradtunk volna:))

Köszönöm a sok hasznos infót, amit itt szedtem össze, gyakorlatilag minden szóról szóra úgy volt, ahogy megírtátok. 

Ugyanakkor Isztambulban (is) az a jó, hogy céltalanul sétálgatva érik a legjobb élmények az embert.

Május 19-re visszatérve, turistaként semmi jelét nem venni, hogy ünnep volna. Minden nyitva van, látogatható. A tömeg, ha lehet ilyet mondani, még nagyobb a szokásosnál a helyiek részvétele miatt. 

Megpróbálok majd írni egy kis összefoglalót, de kérdésekre is próbálok válaszolni az oda indulóknak.

oleandro Creative Commons License 1 napja 0 0 8277

általában az esti imáig. nézd meg pld itt  http://www.namazvakti.com/

Előzmény: Bozsana (8276)
Bozsana Creative Commons License 1 napja 0 0 8276

még egy kérdés. A dzsámik, mecsetek 7ig vannak nyitva? a nevesebbek akkortájt zárnak, érdekelne, hogy ez ilyen egységes dolog e, vagy nyáron később, mert később megy le a nap is?

köszönöm

W_B Creative Commons License 2 napja 0 0 8275

Köszi !

Előzmény: jazzcool1,2 (8270)
pó_apó Creative Commons License 2 napja 0 0 8274

Hajrá! :-)

Előzmény: slavkovka (8273)
slavkovka Creative Commons License 2 napja 0 0 8273

Bocsáss meg, hogy hívő keresztényként annuláltam Gábriel arkangyalt! 

ui. egész véletlen, Drécher Tóni  nálam is járt ma, igaz csak két példányban. 

minden jót!

Előzmény: pó_apó (8272)
pó_apó Creative Commons License 2 napja 0 0 8272

Igen. Bevallom, szándékos volt a Gabriel megnevezés. De nehogy megharagudj, tényleg, tényleg! Csak kívácsi voltam kinek tűnik fel. És azért voltam kíváncsi, mert -amennyiben a matematika még nem unortodox Magyarországon, de szóljatok, ha már az is- a jóval Krisztus előtti Ószövetség Gabrielje -héberül hogy ficsába írjam?- picinyként régebbi, mint a Krisztus után 600 évvel keletkezett Korán Jibrill-Dzsibril-je. Vagy Jóisten tudja, ki hogyan ejtette-írta akkor. Az arab írásjelekkel és kiejtésükkel nem vagyok tisztában, de hálistennek nem csalatkoztam abbeli bizodalmomban, hogy lesz, aki.

És mostan emiatt kissé szégyellem is magam, bár igaz barátom, bizonyos Drécher Antal vígasztal.Több példányban is.

Ámde ha úgy vesszük, ide-oda párezer év, ahogy Nagymami mondta, macht nix. (És aki ebből iszlám ellenességet próbál kiolvasni, annak súlyos mozik mehetnek a fejében, keresse fel orvosát, gyógyszerészét. Akár Szudánban is. Vagy Tunéziában, bánomén? :-) Aki .-érti, érti.

Ami a lényeg: ott volt a Jibril-Gábriel. Aki „csak segédkezett”? Tettestárs, vazze! És nagyon szarul jönne ki egy tárgyalásból ,mert hogy japersze, én csak a Ladát vezettem és csak azt hittem, hogy a Zsiga csak fegyelmezni akarja a Zsanettet, a bézbóllal. Azután nézd meg, milett?

Amúgy én egy arkangyaltól cselekvő hozzáállást cipőkérdéseben is elvárok.

Summa és summárum, a lényeg, amiről az egész kiindult: cipőt mecsetben nem lopnak.

Egyéb hasznos észrevétel?

Előzmény: slavkovka (8271)
slavkovka Creative Commons License 2 napja 0 0 8271

1. Dzsibríl csapná agyon a cipőtolvajt, hisz a Koránban Dzsibríl vagy Dzsibrál néven fut Gábriel arkangyal. 

2. Apokrif iratok szerint több angyal pusztította el Szodomát. Gábriel csak segédkezett.

Előzmény: pó_apó (8269)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2 napja 0 0 8270

cipőt nem lopnak, de más értéktárgyat, pénzt előszeretettel. a hotelszobában egy percre sem szabad hagyni semmi értéket, még a reggelizés idejére sem.

Előzmény: W_B (8259)
pó_apó Creative Commons License 2 napja 0 0 8269

...vagy ha nem fér bele, kívülről rá is kötheted. De nemcsak, hogy nem szokták, hanem nagyon nemszokták. Sose hallottam ilyen esetet. Mecsetben lopni... Az is lehet, hogy Gábriel arkangyal azonnal agyoncsapná az illetőt. Ért hozzá, ő túrta szét Szodomát is, elég hatékonyan.

Előzmény: kirgizke (8261)
Flower2000 Creative Commons License 2 napja 0 0 8268

Semmi baj, csak rossz lehet annak, aki nem tudja és ilyen választ kap.

Előzmény: seraggi (8267)
seraggi Creative Commons License 2 napja -4 0 8267

Jólvan. Nem kell mindenre reflektálni. Nyilván nem bizniszelni megy ki, meg nem is 5 hónapra. Ezért írtam, hogy nincs vízum (mert ugye neki címeztem, és nem általánosságban...)

Előzmény: Flower2000 (8266)
Flower2000 Creative Commons License 2 napja 0 0 8266

Van, csak ha 90 napon túl marad az ember :

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/TR/hu/Konzuliinfo/Beutazas+es+tartozkodas.htm

Útlevél érvényességére azért érdemes odafigyelni.

Előzmény: seraggi (8264)
Flower2000 Creative Commons License 2 napja 0 0 8265

nem kell már vízum ha csak turistáskodni mész,

Előzmény: ff55 (8263)
seraggi Creative Commons License 2 napja -1 0 8264

Vízum? Az olyan drága lett, hogy már nincs. 

Előzmény: ff55 (8263)
ff55 Creative Commons License 2 napja 0 0 8263

Még lenne kérdés, a reptéri vízum mennyibe kerül mostanság és mi a menete?

Az Isztambul Card-ról info és ára, érdemes-e kiváltani, vagy jegyeket vásároljunk inkább?

10éves gyermeknek kel-e már jegy, vagy ingyen utazhat a tömegközlekedési járatokon?

Köszi, mégegyszer :-)

Feri

Előzmény: ff55 (8262)
ff55 Creative Commons License 2 napja 0 0 8262

Nagyon-nagyon köszönöm a segítségeket, annyira olvasgattan, hogy tényleg átcsúsztam felette.

A Hudavendigar gondolom a komp állomás neve, ahova érkezek, csak ezt nem értem:Urfalimban a lahmacun ajanlott - ezt kérhetném bövebben :-D

Köszönrt mégegyszer mindenkinek

Üdv.

Feri

Előzmény: neomedia (8255)
kirgizke Creative Commons License 2 napja 0 0 8261

Nem szokták, de ha van nálad egy reklámtáska v. egy hátizsák, akkor abba beleteheted, és magaddal viheted.

zsizsikke Creative Commons License 3 napja 0 0 8260

Nem szokták.

W_B Creative Commons License 3 napja 0 0 8259

Egy hülye kérdés; a mecset bejáratánál biztonságban vannak a cipők, ugye ?

Tehát nem szokták esetleg megpattintani ?

Előzmény: pó_apó (8258)
pó_apó Creative Commons License 3 napja 0 0 8258

Ja, és még valamit: a mecsetekben lehet zoknizni, de aki nagyon ad a higiéniára, legyen nála egy pót-zokni, amit esetenként ráhúzhat a nempót-zoknijára.

Előzmény: Bozsana (8257)
Bozsana Creative Commons License 3 napja 0 0 8257

köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. a legjobb megoldás akkor tényleg a felhajthatós nadrág lenne. mindenképpen szeretnénk betartani a helyi szokásokat. mivel minden infot innen gyűjtöttem be átolvasva a topikot, mindenképpen ha visszatértünk júni végén, friss híreket hozunk :)

slavkovka Creative Commons License 3 napja 0 0 8256

A leggyorsabb pedig: Havatas busz+hajó+villamos.  

Előzmény: ff55 (8254)