Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

malazs Creative Commons License 19 órája 0 0 7827

Nincs mit. A momondo.com vagy a skyscanner.com oldalon csinálj egy keresést a kívánt dátumra, nem tudom miért de hoz fel ajánlatot a turkishre is októberre. Nem is ez a lényeg, hanem van ott olyan lehetőség hogy mail-re kérhetsz ár értesítést ha változik az ár. Nagy eséllyel jön értesítés mikor megjelenik majd a téli menetrend és akkor már tudod mikortól is tudsz rákeresni ;-)

Előzmény: kirgizke (7826)
kirgizke Creative Commons License 19 órája 0 0 7826

Köszi, akkor majd szemmeltartom.

Előzmény: malazs (7824)
Tojglius Creative Commons License 22 órája 0 0 7825

köszönöm mindenkinek... :)

költőpénzben én 100eur/nap/2főre gondoltam... de lehet, hogy inkább rászámolok 50%ot oszt max hazahozzuk... :)

időjárás akkor lutri... (és ettől nem csak a ruha függ majd hanem a program is :D)

hajókirándulást majd sztem ott meglátjuk, hogy az időbe mi fér bele

többi extratippet meg köszönöm... ebből eddig nekem csak a pierreloti kávézó volt meg... talán itt olvastam róla... talán máshol... :)

tömegközlekedést meg majd meglátjuk...

malazs Creative Commons License 25 órája 0 0 7824

Az már a téli menetrend lesz, még nincs publikálva. Szerintem március végén, április elején már látszódnia kell majd.

Előzmény: kirgizke (7823)
kirgizke Creative Commons License 25 órája 0 0 7823

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a Turkishnél -vagy akár a Pegasusnál-  miért nem láthatóak az október utáni árak a budapesti indulások esetében? Ill. mikortól lesznek? Köszi.

neomedia Creative Commons License 1 napja 0 0 7822

igen, a Tarlabasi Blv. tuloldala

szerintem vilagosban:)

Előzmény: slavkovka (7821)
slavkovka Creative Commons License 1 napja 0 0 7821

Tarlabasi  a Taksim térről lehet legkönnyebben elérni?

Előzmény: neomedia (7813)
aNUBI19 Creative Commons License 1 napja 0 0 7820

Igen érdemes hosszú hajókirándulásra is menni , pl Herceg szigetek. Imádom :)

Előzmény: Tojglius (7812)
neomedia Creative Commons License 1 napja 0 0 7819

menza az Istanbul University-n

az egyetemre bemenni konnyu volt, ugyanarra nem jovunk ki, viszont nem talaltunk masik kijaratot

kerdeztek mit keresunk itt, mondtuk, hogy nezelodunk

nem vagyunk ehesek?  meghivnak/bevisznek kajalni

kadikoyben jobb a kaja, ez viszont erdekesebb volt

COOP Creative Commons License 1 napja 0 0 7818

Eyüp Pierre Loti kávézó

Jegyet venni lehet, nem kell (kötelező) Istanbulkart, de a yeton 4 líra, Istanbulkarttal az autazás pedig 2,15 líra / fő.

Ha nem muszáj ilyenre feleslegesen nem pazarlok, ha utazhatok olcsóbban is.

COOP Creative Commons License 1 napja 0 0 7817

én már voltam márc 16-20 között első nap csodaszép napsütés és meleg, majd másnaptól 4 napig hó, havas eső, és csontig hatoló szél, hideg.

Mivel tengerek, vizek vannak, a szél mindig fúj :(

Christy666 Creative Commons License 1 napja 0 0 7816

A Best Townt  nézegetem , ismeritek ? Vagy tudtok ajánlani Sirkeciben valamit .... ? Ha igen máris lecsapok rá :-)

Előzmény: zsírúj 1 (7815)
zsírúj 1 Creative Commons License 1 napja 0 0 7815

Szia,akkor igencsak elszúrtad,sajnálom,hogy bizonytalankodtál,ezt úgy kell,hogy ha neked megéri azonnal foglalni.Mostmár biztosan nem fog lejjebb menni az ár,jön a tavaszi szünet,a tavasz,a nyári menetrend.Úgyhogy ha 12 ezer környékén találsz 3 csillagos szállodát 2 főre azonnal foglalj.

Előzmény: Christy666 (7800)
pó_apó Creative Commons License 1 napja 0 1 7814

Kiegészítve Neomedia-t, meg hogy gyaloglás-pártiak vagytok:

Taksim? Na, ez egy jó gondolat, egy jófélnapos sétára: Sultanahmet – Gülhane park- Galata híd – Galata torony (erősen ránézi a szemetekkel, nem muszáj felmenni), végig az Istiklal utcán, benézni sokcsillagos passzázsokba meg a nyitva levő keresztény templomokba (valószínűleg csak a Szt. Antal lesz nyitva, meg a Szentháromság már a Taksimnál), aztán le a Dolmabachce-hez, de még kora délután, és hétköznap, amikor kevesebben vannak, és mert van valami hiszti délután 2 után. Aztán -na jó -lehet villamosozni is, ami hazavisz a Sultanahmetbe. Délutánra is javasoljak valamit? Köszönöm. Kimenni a Yedikule-be, csak a hangulat miatt, mármint, hogy milyen lehetett ott rabnak lenni, aztán be a Kücük Ayasofiáig, ahol van a kedvenc kis éttermem, a Ziya baba, de azt már írtam.

neomedia Creative Commons License 1 napja 0 0 7813

- koltopenz: ez nagyon szubjektiv es a kinezett latnivaloktol fugg (arakat megtalalod), vasarlas stb. Maradek EUR-t visszahozod
- fasza szel szokott lenni, rovidnadragos vagy pufidzsekis. ha esik, kevesebbet fogtok gyalogolni
- eyup fele erdekes a hajo, full boszporusra, mi egyiranyba mentunk csak, oda-vissza lehet, hogy idorablo es "unalmas". szerintem kompozgatas ossze-vissza (persze nem esz nelkul) a legjobb
- Tarlabasi:)
- szerintem meg lehet jegyet kapni (nem probaltam), de lenyegesen dragabb, nem eri meg

Tojglius Creative Commons License 1 napja -1 0 7812

Sziasztok!

No kezd összeállni a fejemben az a pár kérdés amire nem találtam "kielégítő" választ sem itt a fórumon, se a neten... :)

az alapok: 0316-0320ig megyünk kettecskén, a szállásunk reggelis, sultanahmet "közepén" (http://www.hotelalaaddinistanbul.com/) tehát kb mindenhová sétálva szeretnénk-fogunk menni, tömegközlekedés csak minimálisan ha messzebbre mennénk és ha kell... de a sok sétával sincs gond... akár taksimtérig a szállástól...  :)

tehát a kérdések:

- költőpénz két embernek / nap?

semmin sem akarunk spórolni de nem szoktunk eszetlenül költekezni... de enni ha enni támad kedvünk, inni ha inni, ott ahol kedvünk támad, nem fogunk amiatt órákat sétálni, hogy hol olcsóbb a kaja/sör... akár vezetett túrára is befizetni, akár hajókirándulni egy nagyobbat stbstb... inkább hozok haza ojrót semmint ott álljak kinnt, hogy kevéske amit számoltunk...

- öltözködés-időjárás március második felében (neten folyamatosan melegedő márciust írnak átlag 8-10fok 30% esővel, én kicsit melegebbre számítottam, de ezt írják) szóval mint itthon most vagy máshogy képzeljem el?

- hajókirándulásnál érdemes egy hosszabbra, akár egész naposra elmenni vagy elegendő egy "párórás" hajókázás? vagy akár többre is menni... egyszer komppal az ázsiai részhez, egyszer hosszabban?

- valami olyan látnivaló-tipp amit utikönyvből nem találnánk ki és szép-hangulatos-különleges? (megvettem a natgeosat is, na az már használható)

- tömegközlekedéshez csak ez a kártyás feltöltős játék van vagy lehet helyben is fizetni-jegyet venni

naggyon kösz....

T.

pó_apó Creative Commons License 1 napja 0 0 7811

Köszi(k)!

Vár szerintem mindkét oldalon van, a halas cucc az Ázsia, az Anadolu Kavagi és ott lehet felmenni. Gondoltam, is, hogy nincs nagyobb kiszállogatás, mert akkor az egy napos program lenne. Akkor inkább menetrend szerinti hajóval mert akkor meg lehet nézni közben ezt azt is.

Óóó, egy joghurtüzem... Máris hevesen ver a pulzusom. Efes-gyár nincs arra, véletlenül?

Előzmény: R.Kata (7810)
R.Kata Creative Commons License 1 napja 0 0 7810

Szerintem fordítva, Anadoluban van a vár(rom) :) Az az utolsó megálló. 

Előzmény: cassano71 (7809)
cassano71 Creative Commons License 1 napja 0 0 7809

Na, szerintem elírtam mert Rumeli Kavagiban volt a vár nekünk + a kikötői haléttermek is, Anadolu Kavagi az utolsó előtti megálló és onnan megy át Rumeli Kavagiba még a hajó, ha jól emlékszem legalábbis.

De majd mindjárt mások megerősítik vagy éppen megcáfolják.

Előzmény: cassano71 (7808)
cassano71 Creative Commons License 1 napja 0 0 7808

Feleségem állítása szerint vagy 2 órát eltöltöttünk Anadolu Kavagiban mielőtt visszaindult a hajó, de lehet többet is. Az biztos hogy lazán volt idő felsétálni a várba, ott fent nézelődni, kóbor kutyákkal haverkodni ( sok van belőlük, de jámborak ), a hangulatot élvezni stb. A vár maga egyébként egy rom tulajdonképpen. Még volt idő lent a kikötőben is sétálni egy kört + elfogyasztani a lent látott "menüt".

Jól ki van találva az a program, hogy mindenki jól járjon, turista, kutya, vendéglős stb. Mindenki kapjon enni, inni ( vagy kapjon pénzt ) és az én és a látnivaló típusú képek is rendben elkészülhessenek:-)

Hogy kiszállni valahol közben ki lehet-e úgy, hogy ugyanazzal a jeggyel visszaszállni egy későbbi hajóra, na ezt nem tudom. Mi is gondolkoztunk ezen, de inkább nem próbáltuk meg, majd legközelebb. Kanlicán is pl. érdemes lenne amúgy hazafelé kiszállni, a joghurtüzemet is meg lehet látogatni állítólag.

Előzmény: pó_apó (7805)
neomedia Creative Commons License 1 napja 0 0 7807

ugyan nem engem kerdeztel, de mi nem hajoval jottunk vissza, emlekeim szerint kiszallni nem lehet...kiveve, ha veszel jegyet a kovetkezo hajora

Előzmény: pó_apó (7805)
Christy666 Creative Commons License 1 napja 0 0 7806

Köszönöm szépen !! A kumpirt szeretem :-)

A halat ( bármilyen formában ) még jobban , és a joghurtot is :-)

Előzmény: cassano71 (7804)
pó_apó Creative Commons License 1 napja 0 0 7805

Gondolom, a hajóval mentek vissza is. Mennyit állt itt? Volt idő felszaladni a várba? És amúgy, a teljes hajókázás mennyi idő volt és tudtatok valahol máshol is kiszállni, megnézni ezt-azt?

Előzmény: cassano71 (7804)
cassano71 Creative Commons License 1 napja 0 0 7804

Még valami, a hajóra menetben Anadolu Kavagi felé Kanlicán hoznak majd fel joghurtot. Na azt nem kihagyni mert nagyon finom. sokan kihagyják láthatóan azért mert bizalmatlanok, pedig nagyon jó, már ha az ember egyébként szereti a joghurtot. Porcukorral előtte megszór, úgy eszi:-)

Előzmény: cassano71 (7802)
cassano71 Creative Commons License 1 napja 0 0 7803

Ortaköyben a Boszporusz parton kívül a mecset mindenképpen, enni meg kumpir. Utóbbiról sok szó volt már. Veszel egyet annál aki szimpi, lesz sok választási lehetőséged ott, leülsz vele a partra és nézelődsz, ez nem rossz egynek ott mint "program".

Ha nem kumpir akkor nem tudom, vannak ott éttermek is, mi a főúton ahol a buszok is járnak mentünk be egy döneres helyre, az egy lánc tagja egyébként de meg nem mondom már a nevét, ott a hús mennyisége alapján vannak osztályozva, elnevezve és árazva a dönerek. A hús minősége durván jó azon a helyen + érdekessége hogy minden asztalhoz van "mellékelve" egy tablet ingyen amin netezhetsz.

Előzmény: Christy666 (7801)
cassano71 Creative Commons License 1 napja 0 0 7802

Hogy jár-e akkor a hajó addig azt nem tudom, de meglepődnék ha nem járna, miért ne járna? Szerintem nagyon nem fogsz mellélőni akármelyik éttermet próbálod a kikötőben, nekünk bejött eléggé a hangulat és a kaja is ott. Olcsó nem lesz, persze attól is függ mit esztek, mi elég rendesen berendeltünk ott, tudtuk nem lesz olcsó, de annyira nem érdekelt, bekalkuláltuk előre. Ezeket ettük és még nincs is minden a képen, ezek csak a mezék ( előétel) a halat kivéve, még feleségem evett pluszban valami zöldséges kaját + sültkrumplit + bor is volt + valami desszert is még végén, azokról nincs kép. A vége valami 8-9e Ft lett emlékeim szerint.

Igazából szerintem azt fizeted meg ott ahol ülsz, kikötőben a hajók mellett, Boszporusz + turistás rendesen, nem ragozom.

Előzmény: Christy666 (7801)
Christy666 Creative Commons License 2 napja 0 0 7801

Tudjátok ,hogy jár e a hajó Anadolu Kavaliig április 2-3 környékén ?  Illetve ott, próbáltátok e valamelyik haléttermet és ha igen , melyiket és mit ajánlanátok ?

Ortkaköyben  a Boszporusz parton :-) kívül mit ajánlanátok megnézni , barangolni ? Itt valami tipikus török konyhás étterem , vendéglő ? 

Köszi előre is az infót !

Christy666 Creative Commons License 2 napja 0 0 7800

Köszi szépen ,addig bénáztam , míg dupla annyi lett ,mint tegnap :-(

Szerinted érdemes várni ,megy még lejjebb ?

Előzmény: zsírúj 1 (7799)
zsírúj 1 Creative Commons License 2 napja 0 0 7799

Szia,igen tavaly márciusában voltunk az Asúrban,nagyon jó kiindulási pont,a szálloda kiváló,tiszta,aránylag nagy szobák,bőséges reggeli,csak ajánlani tudom.Gülhane villamos megálló 2 percre,Sirkeci metró és villamos megálló gyalog 5 perc.Nyugodtan foglald,igaz most ahogy látom egy kicsit drága!

Előzmény: Christy666 (7798)
Christy666 Creative Commons License 3 napja 0 0 7798

Szia :-) 

Láttam jártál az Asur hotelben , ajánlod ?

Sirkeciben keresek  jó hotelt ..  , köszi az infót

Előzmény: zsírúj 1 (7778)