Keresés

Részletes keresés

pó_apó Creative Commons License 14 órája 0 0 9021

Á, de hogy, ugyan miért is? Eddig csak 1500 szálloda megy csődbe, köszönhető annak, hogy jólesik a ruszki maci bajszát huzogatni.(Egyáltalán, van bajsza a macinak? Ha nincs, akkor az orrát pöccingtetni.)

Személyes tapasztalat:

http://turkinfo.hu/magyar/

Május? Ha addig nem lesz újabb robbantás, Isztambulban, a legismertebb turista  látványosságnál az előzőek ellenére is teltházat fogsz érzékelni.

Ha addig lesz még egy-kettő, akkor is, mert a helyiekkel is eléggé tele van a város:-)

Előzmény: lac956 (9020)
lac956 Creative Commons License 25 órája 0 0 9020

Sziasztok ! Májusban megyünk Isztambulba egy hétre. Van-e már valakinek tapasztalata arra vonatkozóan, hogy a  putyini döntéseknek és a merényleteknek milyen közvetlen hatása van a Isztambul idegenforgalmára. Köszönöm a véleményeket.

amaszat Creative Commons License 2016.01.27 0 0 9019

Legközelebb megnézem, köszi.

Előzmény: oleandro (9018)
oleandro Creative Commons License 2016.01.27 0 0 9018

http://panoramikmuze.com/

érdekes, bár kissé sajátos a nézőpontja - számunkra legalábbis. Kell hozzá  audiogiude.

Az atatürktől befelé szinte útba esik

Előzmény: amaszat (9017)
amaszat Creative Commons License 2016.01.27 0 0 9017

A 4.fényképtől az egy kiállítás v múzeum? 

Előzmény: oleandro (9010)
llaci10 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 9016

Ezért volt olyan ismerős, egy bő éve mi is ott jártunk.

Előzmény: oleandro (9012)
ff55 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 9015

Nagyon jóóóó, ez közel van Sayeban hotelhez, ott leszünk március végén, mindenképp meglátogatjuk, ha nem lesz tömeg :-)

Köszönjük :-)

oleandro Creative Commons License 2016.01.26 0 0 9014

nem, ez hagyományos hamama, külön ffi és női részleggel. (ott nem jártam.)a, körben öltöző-pihenő szeparék

Előzmény: pó_apó (9013)
pó_apó Creative Commons License 2016.01.26 0 0 9013

Vegyes? Nők-férfiak? És azok a kis szobácskák  a pihenők?

Ziya Baba... Remek. De ott van 10 méterre a bolt, a sörökkel!.Ahogy az Országos Tisztifőorvos is tanácsolja a folyadékpótlás fontosságát!

oleandro Creative Commons License 2016.01.26 0 0 9012

http://kadirgahamami.com/

rögtön befutás után oda sétáltunk, (illetve én vánszorogtam....), a  Küçük Aya Sofya közelében van.Attól féltem, a mari után dugig lesz, de nem, a legnagyobb megdöbbenésemre 1-2 benszülöttön kívül nem volt senki. Csak mikor mi végeztünk, jött egy kisebb holland futó társaság.

Szuper, olcsó, nagyon rendesek, kedvesek, egyáltalán nem egy lehúzós  hely mint a nagy turistás hamámok, csak ajánlani tudom mindenkinekí

Utána jól megéhezve egyől beestünk  a szomszéd Ziya baba  itt már említett restijébe - csak a sör hiányzott a teljes boldogsághoz, ugyebér.........

Előzmény: llaci10 (9011)
llaci10 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 9011

A verseny képei után közvetlenül úgy látom, egy hamam képei kerültek fel. Melyik az, és milyen összefüggésben van a kettő ? :-)

Előzmény: oleandro (9010)
oleandro Creative Commons License 2016.01.25 0 1 9010

na végre fölnyomtam a novemberi maratonos 7vége képeit https://flic.kr/s/aHsktvRodt

COOP Creative Commons License 2016.01.25 0 0 9009

Làtom jó a buli...tõlem most ennyire fussa :) ;)

TR FX Creative Commons License 2016.01.25 0 0 9008

píterr, mivel azt nem írtad, hogy melyik reptérre fogtok érkezni, így csak általánosságban tudok annyit válaszolni, hogy én személy szerint a szervezett/shared transzferre esküszöm (nekünk velül vannak jó tapasztalataink: http://www.sabihagokcenairportshuttle.com/ ), de mind2 reptérről simán megoldható tömegközlekedéssel is a városba jutás, ha az ember kevésbbé kényelmes típus, min tpl én.

Előzmény: píterr (9002)
oleandro Creative Commons License 2016.01.24 0 0 9007

ahogy mondja :)

Előzmény: pó_apó (9006)
pó_apó Creative Commons License 2016.01.24 -1 0 9006

Ez igen! Nemám kioktatás. Meg hogy olvasgass, mert az amúgysem árt. Meg hogy már ezerszer. És hogy különben is.

Hanem?

Az úttörők 12 pontja szellemében!

5. pont: Az úttörő ahol tud, segít.

Előzmény: oleandro (9003)
ff55 Creative Commons License 2016.01.24 0 4 9005

Tipp2: Ha tényleg nem veszed a fáradtságot semmire, akkor dőlj hátra a fotelben és nézd a jó magyar sorozatokat a tv-ben. :-)

Amúgy meg google és mindenre választ kaphatsz. Ja, de sajnos ez is, némi fáradtsággal jár :-D

geodo1 Creative Commons License 2016.01.24 0 4 9004

tipp: ha ennyire nincs energiád az utazás szervezésére (ami gyakran megesik, teljesen érthető), akkor javaslom az utazási irodás megoldást. talán picit drágább, viszont nincs vele gond, kényelmes megoldás.

oleandro Creative Commons License 2016.01.24 0 4 9003
píterr Creative Commons License 2016.01.24 -5 0 9002

Sziasztok!

én még csak most barátkozom az utazás gondolatával. biztos volt korábban szó arról, hogy hogy lehet bejutni a reptérről leggyorsabban, legegyszerűbben a városba, de nincs kedvem végigkeresni a több tucat oldalon. megírná valaki, aki volt már 1-2 alkalommal? meg az is kérdésem, hogy mit érdemes megnézni a szokásos látnivalókon (kék mecset, bazár, stb) kívül?

köszönöm

pó_apó Creative Commons License 2016.01.14 0 0 9001

Viccelni? Aztat én sosem szoktam. De a kérdés murvajó, tényleg.

Merthogy levágni az aranytojást tojót? Ténnyeg, nanemá. Mert csak ha muszáj! Mielőtt Putyin csinálna belőle grillcsibét. Mert akkor marad a kozmás, odasült bőr, oszt' jónapot (klasszikusakat csípőből, Unicum-Dréhert csuklóból)

Előzmény: mókusfülecske (9000)
mókusfülecske Creative Commons License 2016.01.14 0 0 9000

Erdogan levágja az aranytojást tojó tyúkot mi? Na ne viccelj....

Előzmény: pó_apó (8999)
pó_apó Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8999

Persze, hogy az.

Ahogy komolytalan az is, hogyha felrobbantják magukat, egyből mehetnek a Paradicsomba.

Mégis működik.

De közben a dolog tárgytalan, a törökök, úgytűnik, nekiláttak az IS-nek.

Előzmény: mókusfülecske (8998)
mókusfülecske Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8998

"az IS megpróbálja elmagyarázni az embereinek, hogy ne huzogassák az oroszlán bajszát, ne szaporítsák az ellenségeik számát, ráadásul olyanokkal, akik eléggé képben is vannak velük kapcsolatban"

Ez teljesen komolytalan, már ne is haragudj.....

Előzmény: pó_apó (8997)
pó_apó Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8997

Kicsit érdemes kivárni, van még idő márciusig. Mert lehet, hogy ez a merénylet csak egy egyéni akció volt, és egyáltalán nem jött jól az IS-nek sem, főként ha emiatt a törökök bedurvulnak, a korábbi meglehetősen ellentmodásos hozzáállásukhoz képest. Ugye, a Jakarta-i ügyet máris felvállata az IS, ezt pedig (még) nem. A törökök és az IS eddigi viszonyáról itt (is) van egy elég lényegre törő cikk

http://nol.hu/kulfold/fussatok-kialtotta-de-aztan-minden-felrobbant-1584475

nem véletlen, hogy máris letartóztattak jól félszáz embert, gondolom, nem egy nap alatt világosodtak meg... Ha most ez marad ennyiben, a törökök nem lódulnak neki, az IS megpróbálja elmagyarázni az embereinek, hogy ne huzogassák az oroszlán bajszát, ne szaporítsák az ellenségeik számát, ráadásul olyanokkal, akik eléggé képben is vannak velük kapcsolatban. Inkább gyalogoljanak kissé tovább, nyugatra, ott robbantsanak, hamár annyira akarnak. Akkor ismét nyugvópontra jut a két szervezet viszonya és maradnak a kurdok közös aprításánál, és turista szempontból is megnyugszanak a kedélyek. A kurdok különben -eddig- nem bántották a turistákat, amikor Diyarbakir és környékén keveregtünk, és a szállásunk épp szemben volt a rendőrséggel, nem is tudtuk, biztonság szempontjából jó ez nekünk, vagy nem. Minden esetre a posztos rendőr nem volt valami lelkes, hogy ki van ragasztva az ajtó elé :-(

Előzmény: ff55 (8996)
ff55 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8996

Teljesen egyet értek önnel, de mint mondják bátraké a szerencse :-D

Jó pár éve a londoni metro és buszrobbantás után, 1 hétre rá utaztunk.

Csak most gyerekekkel mennénk, és Isztambulba. Mi egyenlőre kivárunk, meglátjuk, aztán még a reptérről is vissza lehet fordulni.

Előzmény: selyempanna (8994)
cabernet-franc Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8995

Bizonyosan lehet (összeesküvés)elméleteket gyártani a miértekről, de véleményem szerint nincs az öngyilkos robbantások hátterében akkora stratégia. Engem ez kicsit az Anonymous módszereire emlékezetet. Nincs szervezet, csak eszme és a hozzá kapcsolódó egyének - a világ minden táján -, és akcióik. Számukra 1 hitetlen életének kioltása ugyanolyan hőstett, mint tízé vagy százé... és mindegy, hogy német, orosz, amerikai vagy kínai az áldozat.

Előzmény: ff55 (8993)
selyempanna Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8994

Nekünk is foglalásunk van április elejére, nagyon nehéz jól dönteni. Ami biztos, voltunk kint október végén is, az ankarai merénylet után nem sokkal. Azt is nagy dilemma előzte meg, de nem bántuk meg, hogy elmentünk, persze így utólag, hogy minden flottul lezajlott, könnyű ezt mondani. Óriási élmény volt az biztos, imádtam minden percét. Ott elmúlt a szorongás, ami itthon még bennünk volt, magával ragadott a város. Ősszel a férjemmel és a lányommal voltam, most a szüleimmel készülök, és nagyon rossz érzés, hogy nem tudok felhőtlenül örülni ennek az újabb utazásnak.

ff55 Creative Commons License 2016.01.14 0 0 8993

Tistelt po_apó!

Jómagam is ebben a cipőben vagyok :-)

"" Amúgy én is tervezek egy márciusi-áprilisi odautat, a kisebbik srácommal pont három nappal ezelőtt beszéltük meg, persze most meg sem merek mukkanni az anyja előtt. ""

Csak annyi külöbséggel, hogy a párom tud a történtekről. Mi március végén lennénk kint 4 napot.

Abban teljesen egyet értek az előttem szólókkal, hogy nincs olyan nagy különbség, hogy természeti katasztrófa által halnak meg 10-20 vagy esetleg még többen, vagy támadás miatt. Mindkettő váratlanul érheti az embereket, és az élet megy tovább bárhol is vagyunk.Ami nekem furcsa, hogy nincs olyan nagy visszhangja mint a párizsban történteknek, ami betudható Szíria közelségéhez, de miért pont a németek kapták ???? Hisz ők a legnagyobb befogadó ország, és nem hinném, hogy csak puszta véletlen, mert pont akkor, pont csak németek voltak egy kupacban ? Nekem úgy tűnik mintha valamiért célzottabb lett volna, mint puszta durr a tömegbe.

Előzmény: pó_apó (8991)
oleandro Creative Commons License 2016.01.13 0 2 8992

Tehát, ha valaki megy, mert igazából erre szólt a kérdés: tömegbe ne.

na ez ha valahol, hát Sztambulban nemigen kivitelezhető. :)

Előzmény: pó_apó (8991)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!