Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

jobbhorog 11 órája Creative Commons License 7252

Mi 4 nap alatt ketten 100TL-t töltöttünk rá, ez nem vészes, pedig rengeteget utaztunk, még nézelődés céljából is villamossal, hajóval.

Előzmény: nanu77 (7249)
COOP 11 órája Creative Commons License 7251

Nem tudom mi neked a teljes ár, ha nincsen Istanbulkartod csak jetonod,

akkor 4 líra /út/fő. Ha Istanbulkarttal utazol, akkor 2,15 líra /út/fő. Ha ad a többi személyre kedvezményt-ezt még én sem fejtettem meg- van ahol ad és van ahol nem az még kevesebb: 1, 95 líra 1,75 líra stb...

Úgyhogy az istanbulkart nagyon gazdaságos!

Előzmény: chubbyka (7247)
nanu77 11 órája Creative Commons License 7250

Ami viszont nagyon tetszett,higy a 72 éves apámnak mindíg átadta a helyet egy-egy fiatalember a tömegközlekedési eszközökön.

nanu77 11 órája Creative Commons License 7249

Igen,észrevettem. :( repterről busz,hajo,villamos kombinációval. Elég sok lett amit helyi utazásra költöttunk a 6 nap alatt,erre figyeljen mindenki!

Előzmény: chubbyka (7247)
chubbyka 1 napja Creative Commons License 7248

De, de igen ....!! 86.5%-ban rád hallgattunk, a maradék a tripadvisor-ról jött!Nincs is beterelő ember az étterem előtt! Kicsi is ...de egymásnak adják a kilincset a helyiek és a turisták is!És én is köszönöm Neked! Az éttermet...a könyveidet...és várom a következő útleírást is!

Előzmény: pó_apó (7246)
chubbyka 1 napja Creative Commons License 7247

Ha nem szálltatok át, minden rendben. Mi négyen használtunk 1 kártyát és átszállásnál csak az első becsekkolónak adott kedvezményes jegyet a másik 3 teljes áron volt...úgyhogy egész sok lírát lehet így bukni...

Előzmény: nanu77 (7245)
pó_apó 2 napja Creative Commons License 7246

Chubbyka: hát nem megmondtam, hát nem meg? :-)

(lásd index 6682)

Előzmény: pó_apó (6682)
nanu77 2 napja Creative Commons License 7245

Nekem van egy elado Istambul tömegközlekedős kártyám ,van rajta 4 líra ha kell valakinek a depozit árában ( 7 líra) odaadom. Ott nem váltottuk vissza. Tényleg jól elvoltunk ketten 1 kártyával. :)

chubbyka 2 napja Creative Commons License 7244

Szia! MA jöttünk haza, a szállásunk pont azon a környéken volt! A HÉV nem jár, mi gyalog közlekedtünk, a villamos, ugyan elég meredek kaptatón,de egyáltalán nincs messze, a Kicsi Aya Sofia felé indulva pedig a Kék Mecset 15-20 perc. A környékről: éjfél körül sétáltunk haza minden este,biztonságban éreztük magunkat, bár nem túlságosan bizalomgerjesztőek az utcák első ránézésre.A negyed éttermeinél tegnap, szombat este hatalmas élet volt, ide-oda vonuló zenekarokkal, énekkel, tánccal.És: nekünk a Ziya Baba  Étterem jött be, finom, olcsó, nagy adagok, kedves kiszolgálás.

Előzmény: joco1975 (7242)
COOP 3 napja Creative Commons License 7243

ha tömegközlekedtek akkor megéri a kártya, mert nem 4 líra/fő 1 út, hanem 2,15-t von le a kártyáról. De a  kártyát fel kell töltenetek automatából.

Előzmény: joco1975 (7242)
joco1975 3 napja Creative Commons License 7242

Köszi COOP, akkor marad a gyalog:-) Ha transzferünk van a reptértől a szállásig, akkor érdemes tömegközlekedési kártyát vásárolni, ha csak a főbb nevezetességek férnek bele + egy kis vásárlás (ruha). 

COOP 3 napja Creative Commons License 7241

"Az ominózus vonalon valóban nem jár még most sem semmi."

írták kb 10 hozzászólással előrébb...

Előzmény: joco1975 (7240)
joco1975 3 napja Creative Commons License 7240

Valaki tud biztosan a Hévről?

ramazan 3 napja Creative Commons License 7239

www.isztambultranszfer.com

COOP 3 napja Creative Commons License 7238

Ahonnan kérdezted, mindegyik dombnak felfelé van.

Előzmény: joco1975 (7237)
joco1975 3 napja Creative Commons License 7237

Köszönöm, de a villamosmegálló van dombnak felfelé, vagy a látnivalók?

cassano71 3 napja Creative Commons License 7236

A "HÉV" lenne ideális bejutni onnan, Kumkapi megállóból két megálló Sirkeci, de az meg változatlanul nem jár ha jól tudom, legalábbis olvtársak akik nemrég jártak ott ezt írták lentebb. Márpedig ha nem jár akkor ebből busz lesz attól tartok mert villamos az messze van tőle, hogy melyik busz azt nem tudom, meg kell nézni.

Amúgy én egyszer jártam a környéken anno, haléttermeiről híres, este jó hangulata van.

Előzmény: joco1975 (7234)
COOP 3 napja Creative Commons License 7235

gyalog :) ha kimész a Divan Yolu fő utcára-ezen jár  a villamos, akkor tömegközlekedéssel is, bár sokat kell dombnak felfelé gyalogolni.

Aya Sophia kb 15-20 perc gyalog.

Előzmény: joco1975 (7234)
joco1975 3 napja Creative Commons License 7234

Sziasztok,

tudna valaki segíteni, hogyan jutok el a főbb látványosságokhoz a Hotel Kumkapi Konagi Sehsuvarbey Mah. Kurkcukuyusu Sok. No:5 Kumkapi Fatih, Fatih, 34126 Isztambul, Törökország helyről? Milyen a környék és a szálloda? Köszönettel

áim 4 napja Creative Commons License 7233

Hátha érint valakit: 70% parkolási kedvezmény + ajándék fast track a téli időszakban Isztambulba utazóknak a bud.hu mai akciójában: LINK

Feyyaz TR 4 napja Creative Commons License 7232

Evet,Bilic rendkívül szuggesztív egyéniség!

És a stadion mindig is Inönü marad,nálam is!

Nagyon örülök,hogy rajtam kívül más is hallott már a Vefa stadionról! :)

Előzmény: X polgártárs (7229)
aNUBI19 4 napja Creative Commons License 7231

Bocs, nem taxim, Taksim .

aNUBI19 4 napja Creative Commons License 7230

Big Bus-ról. amit   én soha nem használok, főleg nem Isztambulban, :) de kaptam egy jegyet ajándékba, így kipróbáltam.  30 euró a jegy, és a vásárlás után még +2 napig jó , tehát 3 napon át lehet buszozni. Van a piros, és a kék vonal. A piros átmegy a Boszporuszon, vissza a lent  említett épülőfélben lévő stadion mellett, a taximon át és vissza,  ez 2 órás út. A kék vonal Eyüp felé megy ez kb 1,5 óra. A piros szebb :)

X polgártárs 5 napja Creative Commons License 7229

Az EL meccsen sem volt telt ház, fura (pedig ide úgy tudom nem kell passolig).

http://sportgeza.hu/futball/2014/12/12/besiktas_tottenham_europa_liga_kiegett_villany/

Az átépített aréna biztos szép lesz (jelenleg teljes csatatér - a Taksimról a SAW-ra tartó Havatas buszról látszik). De döbbenetesen jó helyen van az Erdogan is, ezek a városban lévő süllyesztett stadionok nagyon bejönnek! Még az alsóbb osztályú csapatok által használt Vefa pálya is mutatós http://en.wikipedia.org/wiki/Vefa_Stadium, a Fatih dzsámi és a Kariye müzesi útvonalon.

Előzmény: cassano71 (7228)
cassano71 5 napja Creative Commons License 7228

Tényleg totál kavarás, de nagyon jól megy Biliccsel, szerintem nagy dobás volt őt hoznia kispadra, már akkor is ez volt a véleményem most meg látva az eredményeit még inkább.

Ebbe a Vodafone Arénába ( bár én Inönünek hívom szerintem akkor is majd ) ha végre kész lesz muszáj lesz eljutni egy meccsre. Gyönyörű helyen van a stadion.

En Büyük Kara Kartal! :-)

Előzmény: Feyyaz TR (7226)
COOP 5 napja Creative Commons License 7227

meg még nagyon sokadszorra is az lesz :)

Előzmény: jobbhorog (7225)
Feyyaz TR 5 napja Creative Commons License 7226

Iyi aksamlar Cassano arkadasim! :)

Totál kavarás az egész,ugyanis pl. a következő bajnokit a felsoroltak egyikében sem,hanem a Fatih Terim stadionban,az Istanbul Basaksehir otthonában fogják játszani!

De a lényeg: Tottenham:behúzva,úgyhogy most tombolok! :)

En Büyük Besiktas!

Előzmény: cassano71 (7224)
jobbhorog 5 napja Creative Commons License 7225

Gyerekek, másodszor is szuper ez a város! 

cassano71 2014.12.09 Creative Commons License 7224

Sajnálom, hogy nem jött össze. Besiktas otthonát az Inönüt jelenleg átépítik igen, nagyon szép helyen van az a stadion egyébként, biztos jó lesz ha kész lesz végre.

Én úgy tudom a hazai meccseit mindig az Atatürk Nemzeti Stadionban játssza Isztambulban, mármint amíg kész nincs az új aréna.

A nézőszámmal nem tudom mi történt idén, ok., a nagy rangadókat leszámítva eddig sem volt azért teltház, de hogy egy Galata - Fener meccsen is legyenek üres foltok a sarkokban a stadionban az korábban kizárt lett volna szerintem, hát most voltak ahogy néztem múltkor.

Előzmény: X polgártárs (7221)
X polgártárs 2014.12.09 Creative Commons License 7223

Na pont erről beszélek, tiszta káosz! :) Én is Konyát láttam a meccs előtt és sehogy sem értettem. Többek közt Soccerwayről olvastam az Erdogant, de a ligtv.com a konyai Torku arénát írja (42 ezer fős, az összefoglalót nézve tele is volt). Recep Erdogan visszaszívva, így aztán főleg nem nézhettem volna meg a helyszínen.

Előzmény: Feyyaz TR (7222)