Keresés

Részletes keresés

cassano711 Creative Commons License 17 órája -1 1 85726

Nem lepődök meg rajta, bár én azt gondoltam Abu Dhabi/Dubai-ról fognak indítani. Az egy szimpla munkásjárat lenne, de ott konkurencia is van bőven, csomó indiai fapados jár.

Nemrég volt amúgy Abu Dhabiból járat Sri Lankára, de nem élt túl sokáig.

Egy BUD - BOM szerintem elég vegyesbazár lenne, tanul már nálunk elég sok indiai, vendégmunkás is akad ( ilyenkor mindig a Wolt futárok jutnak eszembe :)) + a turisták akik olcsón repülhetnének Indiába.

MXP meg átnyergelhetne európai egynaposról indiai egyhetesre:-)

Előzmény: boris73 (85717)
Némedi László __ Creative Commons License 25 órája 0 0 85725
Utasbiztonsági Ellenőrzés Creative Commons License 29 órája -2 5 85724

____________________________

Ezt a politikai témát itt most bezárjuk. 

MXP--1991 Creative Commons License 30 órája -3 1 85723

Meg hát előbb utóbb ellehetetlenítiték volna a tulajdonost, két éve csak a fejlesztéseket nem hajlandók jóvá hagyni, ha továbbra sem adta volna el, lehetett volna adókat emelni, bezárni 10 után, a paletta elég széles, hogy felfogja az ex tulaj, hogy fogja a pénzt és gyorsan távozzon, igy jár a legjobban. És igy járunk mi utasok is legjobban, a tulajdonos és az állam további cicaharca nekünk sem jött volna jól.

Előzmény: MZ/Y (85721)
MXP--1991 Creative Commons License 30 órája -6 1 85722

Ugye te is tudod miről szól a reptér vásárlás? A két éve engedélyre váró egyes terminál újra nyitása, elé felhúzott épülettel és a hármas építkezése. A papírok két éve várnak aláírásra, majd most gyorsan meg lesz az az aláírás. Ugye tudod, hogy nem volt mindegy ki nem építheti fel, és most ki építheti fel?

 

Te is kaptál 13. és 14. havi fizetést az eladásból? Vagy te nem vagy Airport alkalmazott, és igy neked nem jár?  Security legalább vidámabban motoz, a plusz pénz után.

Előzmény: Szomori Tamás (85718)
MZ/Y Creative Commons License 1 napja -1 0 85721

Én az óriási növekedésben nem hiszek, hiába lesznek profik attól még akinek Bécsben/Pozsonyban van dolga, oda fog repülni, nem Bp-re, mert itt a Wc-papír guriga is aranyból lesz.

A járatok bővítéséből lehet plusz forgalom, de az meg inkább a társaságokon múlik.

 

Ami előny lesz, hogy az állam nem akadályozza a fejlesztést - vagy akár költ is rá, de nem a reptérre lesz "számlázva", nem csökkenti a nyereséget. (pl. a vasút) Szvsz az utasok jól járnak, jól hangzik, más nem számít.

 

Az indoklás meg? Pont az, mint azoknak a cégeknek a megvételénél volt, amiket most el kellett adni a vásárláshoz.

Előzmény: Némedi László __ (85720)
Némedi László __ Creative Commons License 1 napja -2 5 85720

bár off, de azért megjegyzem, hogy kb egy évnyi TB-t dobott ki rá az állam (egy évig mindenki TB fizetés nélkül lehetne), és mindezt azért a reptérért, ami eddig is működött, tehát nem látom, hogy mivel lesz jobb...

 

(háborús helyzettel lett magyarázva, de persze háborúban bármit csinálhat az állam)

Előzmény: Szomori Tamás (85718)
bz79 Creative Commons License 1 napja -1 1 85719

Szerencsére csak az avion express késik,a wizz saját személyzettel,és géppel kiszolgált járatai mindig pontosak.Ja,nem.

Előzmény: Szomori Tamás (85709)
Szomori Tamás Creative Commons License 1 napja -2 2 85718

Kíváncsi leszek az új francia üzemeltetőre, mennyivel másabb mint eddigi ki tudja milyen. Ha hozzáértő embereket ültet a vezetőségbe és amit majd eladnak 30%-ot a katariaknak dől a pénz, akkor még akár jó is lehet a többségi állami tulajdonú reptérnek.

Előzmény: boris73 (85717)
boris73 Creative Commons License 1 napja 0 0 85717
cassano711 Creative Commons License 3 napja 0 0 85716

Vajon a Wise-ot is elfogadják? :-)

Előzmény: boris73 (85715)
boris73 Creative Commons License 3 napja 0 0 85715
MZ/Y Creative Commons License 5 napja 0 0 85714

Hogy így mondod, fiamnak inkább €-s kell. Nehogy már hülyeséget vegyek. :)

 

Ft-os tegnap kellett volna a nyaralásra, de alig valamivel volt olcsóbb, mint amennyit a korábbi Flex-en buktam volna (visszaváltott jegy), nem bántottam annyiért a foglalást.

Előzmény: boris73 (85713)
boris73 Creative Commons License 5 napja 0 0 85713

BER – VIE-t vettem utoljára, ugyan 12€ a flex, de a prió 10€ volt csak.

Előzmény: MZ/Y (85712)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 0 85712

Köszi! :)

 

Közben sikerült túrni 3600/irányt, de éppen elengedtem. Aztán meg persze hiányzik majd.

 

Amúgy néztem azt is, de ezek szerint rossz dátummal.

Előzmény: Mx8 (85711)
Mx8 Creative Commons License 6 napja 0 2 85711

Utazz inkább Albániába március közepén 4 éjre.

Előzmény: MZ/Y (85701)
MXP--1991 Creative Commons License 6 napja -9 3 85710

Na azt is megtalátam, hogy a 9H-VDF tegnap elment Dublinba, elvinni a nemzet kivételes fantasztikus sportólóit, emiatt hiányzott egy gép. 11 csilliárdos miatt, lett megszo...va, Bari és Targu Mures egyszerű szerény hétköznapi utasai ? Ez engem mélységesen felháborít. Ezek után, hajrá Írország! 

Előzmény: Szomori Tamás (85709)
Szomori Tamás Creative Commons License 6 napja -2 1 85709

Kihagytad a litván bérmunkásokat. CDT-ból három napja próbál elindulni, másodikán 30 perc körözés után visszadivertált. Másnap 4x próbált elindulni de feladták, ma harmadikra megjött 2 óra késéssel és rögtön kerékcsere. A crew 40 perc alatt találta meg a kaput, de azt se tudta hol kell bejönni a terminálba. Na, ezek lesznek BUD-on egy hónapig és wet lease teljesítenek járatokat, napi 3-at. 

https://www.flightradar24.com/data/aircraft/9h-mlo

 

Előzmény: VAG (85704)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 3 85708

Pontosabban mind az 5 a magasabb áron kapja - legalábbis régen úgy volt.

Előzmény: áim (85707)
áim Creative Commons License 6 napja 0 3 85707

Azért mert van a rendszerben szabadon még 2 olcsóbb jegy, de a 3-4-5.-et már a magasabb árú jegyek közül veszi hozzá

Előzmény: tru64 (85706)
tru64 Creative Commons License 6 napja 0 0 85706

Sziasztok!

 

Az miért van, hogy a Wizz mobil appban lévő viteldíjkereső más személyenkénti alapárat ad 2 felnőtt és egy 5 tagú család esetén? Fejenként drágább 3 gyerekkel utazni?!

Chris7_7 Creative Commons License 6 napja -2 3 85705

Nem, te nem igy gondolod ezt. Mar regen is megirtad:

"meg vannak futball szurkolók, akik szintén drágán utaznak, ők meg debilek és mindenki hülyének nézi őket, ez a fanatizmus ára, igy jártak. "

 

Sokan debilnek gondolnak teged is, ne zavarjon. Amugy ha legkozelebb latsz egy szurkoloi csoportot a repteren, a szemukbe is mond mar ugyanezt legyszi. 

Előzmény: MXP--1991 (85703)
VAG Creative Commons License 6 napja 0 3 85704

Sok rövid, tartalék blokkidővel tervezett járat (amin lehet 5-10 percet hozni legenként, ha késés van); sokkal több bázissal (ahonnan reverzben repülve lehet járatot menteni, ha kell); nem szétaprózott maintenance; tartalék gép(ek); három kisgép készen áll karbantartó bázisokon esetleg szükséges azonnali alkatrész/személyzetszállításra; sztrájkok esetén előre törlés.

Vs: rengeteg hosszú járat lehazudott blokkidőkkel (hogy éppen beleférjen a személyzet munkaidejébe); elégtelen mennyiségű tartalék gép; szétszórt bázisok; több cég között szétaprózott maintenance; sztrájkba/slotba/reptérzárásba repüljünk bele, aztán vagy sikerül, vagy nem etc. etc.

Meg úgy általában "az előre elköltök 50 centet, hogy holnap megspróroljak 2 eurót" hozzáállás vs. "megspórolok ma 50 centet, aztán rábaxok és holnap kifizetek 4 eurót". 

Előzmény: vélemény 1 (85699)
MXP--1991 Creative Commons License 6 napja -7 2 85703

Mi a probléma? Én is élő állat vagyok, mindenki az. Nem olvastad a Darwin fajok eredete könyvét? Az ember a legfejlettebb állat. Én még a biológia órán tanultam. 

Előzmény: R2R (85702)
R2R Creative Commons License 6 napja -4 6 85702

Egy ilyen után hogy mersz bárkit kioktatni? Egyszer már szóltak neked ezért. Valaki fel fog kérdezni az ilyenekért, akkor meg majd telesírod a topikot. Buta vagy, téged mindenki bámul a gagyi primarkis ruháid miatt, meg a vámos, legalábbis így gondolod, a valóság nagyon más, sajnálom.

Előzmény: MXP--1991 (85694)
MZ/Y Creative Commons License 6 napja 0 1 85701

Tud valaki olcsó magyar Flex-et? Sajnos az általam ajánlott Bp-Marosvásárhely megdrágult.

MXP--1991 Creative Commons License 6 napja -4 2 85700

Én nyáron a 250 Euróra játszok, amit pontokba kérek az úgy már 300, 600- 900 Euróra számítok idén nyáron.

 

Ezen kívül egy ír Freintach cégen keresztül, az Erste közvetítése mellet, lefedezem az  utaimat, 60 perc késésre, függetlenül a késés okátol, az írek pengetik a pénzt, ebből minimum 100 000 - 150 000 Ft tiszta haszonra számítok idén nyáron.

 

Ha már szopatnak a tulfeszitet menetrenddel, akkor én meg, pénzt csinálok belőle.

Előzmény: vélemény 1 (85699)
vélemény 1 Creative Commons License 6 napja 0 2 85699

Múlt héten kint voltam a reptéren egy késő este. 6 érkező Wizz járat volt kiírva, mindegyik késett. 40 perc volt a legrövidebb késés, 2 óra a leghosszabb. 

6 érkező Ryan járat is ki volt írva. Közülük csak egy késett, 30 percet.

Én utoljára 2019 januárjában utaztam wizzel és a közeli jövőben nem is tervezem

 

MZ/Y Creative Commons License 6 napja -1 2 85698

Az egy dolog, hogy egy igazi tahó (az idézett miatt), de abban igaza van, hogy minek vállalja túl magát a wizz évek óta?

 

Aztán ha kiderül, hogy az időjárás kavart be, és nem lesz a tavalyi káosz, akkor hamut szórok a fejemre, megyek a sarokba kukoricára térdelni. Bár vállalhatnék többet is, mr. Repülési Szakértő se tartotta be, amit nagy hangon bejelentett, csak a szája járt.

Előzmény: Chris7_7 (85695)
Mr. Hadley Creative Commons License 6 napja -1 0 85697

Ne érdekeljen ez téged!

A Váradit se érdekli.

Előzmény: MXP--1991 (85696)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!