Keresés

Részletes keresés

MZ/Y Creative Commons License 2024.01.01 0 0 1687

Lentebb írtad, hogy nincs gond a harmatpont fal külső síkjába kerüléssel?

 

Akkor miért ne néhány cm, ha úgysincs gond? 

Előzmény: memorix (1686)
memorix Creative Commons License 2023.12.31 0 0 1686

20 cm -s külső teherhordó falat nem szabad ajánlani, ha megvésik a falat a kiállások miatt és rádadásul mondjuk nem merevítik 2 soronként a 20cm falat abból nem sok jó származik....  30 cm fal esetén csak az ablakok alatti részt kell merevíteni 2 sor vassal... ezt is sokan kihagyják és később meg reped az ablak alatti felület...

 

Ytongnál külső falnál 30 cm kell gondolkodni, nem itt kell spórolni.  

 

EPS mehet rá az Ytong főfalra, de nem pár cm -ben.

 

Az Ytong tégla és vakolat a nedvesség nagyon pici részét megtudja kötni és elnyújtva visszaadni, igy pára diffúzióval, Ytong/tégla falazatnál is lehet számolni.

Ajánlom ezt elolvasni ha érdekel ez a téma.

 

 

 

 

Előzmény: bautest (1682)
bautest Creative Commons License 2023.12.31 0 0 1685

"Nincs is kőzetgyapot ajánlás"

A hivatalos verzió szerint (Ytong saját ajánlása) az YTONG-ot a saját MULTIPOR termékével kell szigetelni, ami ugye nagyon drága cucc, bár kétségtelenül jó a páraáteresztő képessége, mivel belső oldali szigetelésként is használják.

Azt viszont az Ytong-nál is tudják, hogy ha mindenkivel Multiport akarnak vetetni, akkor nem lesz túl versenyképes a termékük, ezért YTONG szaktanácsadóknál is van egy olyan mondás, hogy kőzetgyapottal is lehet szigetelni, de semmiképpen ne EPS-el.

Nagyjából ezt jelentené a kőzetgyapot ajánlás, hogy ha valaki nem akarja a Multiport megfizetni, akkor mehet helyette a kőzetgyapot.

Ettől függetlenül az EPS kizárása szerintem is felesleges túlzás, a gyakorlatban rengetegen meg is csinálják, különösebben észlelhető probléma nélkül.

Előzmény: NeomatiK (1684)
NeomatiK Creative Commons License 2023.12.30 0 0 1684

Nincs is kőzetgyapot ajánlás.

Ez a témakör túl van spilázva. Ráadásul tévesen. A levegő a benne lévő gőz halmazállapotú víztartalommal, miért akarna átmenni a falon? Ez akkor lenne valós probléma, ha az épületen belüli légnyomás nagyobb lenne, mint az épületen kívüli környezeti légnyomás. De még akkor sem történne meg, mert egy csomó rétegen még át kéne mennie, úgy mint: belső falfesték, falfix, gipszes glett, cementes glett, ytong, EPS ragasztó, EPS, EPS ragasztó, vékonyvakolat alapozó, vékonyvakolat.

 

De eleve szellőztet a lakó vagy gépi szellőztetés van az épületben, így már eleve nem lehet bent nagyobb a légnyomás. Meg egyébként sem.

 

És ha pl üvegszövettapéta van a falon, akkor ott aztán a tapéta másik oldalára sem tud menni a pára, nem hogy a falazat külsején lévő hőszigetelő rétegig.

 

Előzmény: MZ/Y (1683)
MZ/Y Creative Commons License 2023.12.29 0 0 1683

Én gyors kereséssel nem találtam meg a kőzetgyapot ajánlást, de így emlékeztem, azért is írtam.

 

Aztán van egy olyan elmélet is, hogy minél jobb hőszigetelő a fal, annál vastagabb szigetelés kell, hogy ne a fal és a szigetelőanyag között csapódjon ki a pára. Na, ezt végképp nem találtam meg. Pedig ez nálam nagy dilemma, egyszerűbb lenne feldobni 5 cm szigetelést és azt színezi, mint az elcseszett (és repedező) alapvakolatot.

Előzmény: bautest (1682)
bautest Creative Commons License 2023.12.29 0 0 1682

A falvastagsánál a stabilitáson túl a hőszigetelést is nézni kell és az lenne a jó, ha az egyenértékű lenne a meglévő épületeddel. Teherhordó külső falazatnál 30-as YTONG alá nem nagyon szoktak menni, de ha helyszűke van (nagyobb belteret akarsz nyerni) és kicsit a fesztávok, akkor 20-as YTONG-ig lemehetsz, de már ott is foglalkozni kell a plusz merevítéssel, pl pár sorban betonacélt helyezni el habarcságyban, belemarva az YTONG-ba. Hőszigetelésnek hivatalosan kőzetgyapot kellene rá, vagy multipor, de az még drágább, ennek ellenére a gyakorlatban sokan EPS-el szigetelik és túl nagy problémákról nem szól a fáma, úgyhogy ez is attól függ, mennyire-hogyan és milyen szinten akarod megoldani.

Előzmény: johngold (1673)
memorix Creative Commons License 2023.12.28 0 0 1681

Külső falazat 30 cm Ytong -tól indul. 

 

Nem ezen kell spórolni ...

 

Előzmény: johngold (1673)
Rönky Balázs Creative Commons License 2023.12.27 0 0 1680

esetleg érdemes megkérdezni őket, mert árulnak Ytongot: https://stshop.hu/ytong

johngold Creative Commons License 2023.12.20 0 0 1679

Kösz!

Előzmény: NeomatiK (1677)
NeomatiK Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1678

Sok mindent lehet ajánlani, csak nem biztos, hogy indokolt. Páradiffúziós számítások szerint ajánlják egyiket, másikat. De akkor az egész rendszernek olyannak kell lenni.

Előzmény: MZ/Y (1675)
NeomatiK Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1677

Emlékeim szerint az Ytong alkalmazástechnikai dokumentumában a 25cm vastagot írják minimumnak teherhordó fal esetén. De van szakmai segítség, amit fel lehet hívni telefonon és szóban segítenek, ha kérdés van.

 

Magánvélemyényem az (de én nem vagyok szakember), hogy nem gondolom, hogy 20cm vastag fal esetén összedőlne, ha van rajta betonkoszorú.

Előzmény: johngold (1676)
johngold Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1676

Ilyen kis méretnél is szükséges a 25 cm? Szinte 3x4 m-es a toldalék.

Előzmény: NeomatiK (1674)
MZ/Y Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1675

Szerintem Ytonghoz kőzetgyapotot ajánlanak, persze nem esküszök meg rá.

Előzmény: NeomatiK (1674)
NeomatiK Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1674

Üdv.

Minimum 25 cm vastag Ytong kell teherhordó falhoz. Annak tetejére betonkoszorú kell,arra mehet a tetőszerkezet.

Ha fűtött lesz a helység, vagyis ha emberi tartózkodásra szánod, akkor kívülről EPS hőszigetelés kell rá. 12cm-nél nem tennék rá vékonyabbat.

Előzmény: johngold (1673)
johngold Creative Commons License 2023.12.19 0 0 1673

Üdv Mindenkinek! Amatőr vagyok a Ytongban. Meglévő (tégla)házhoz szeretnék egy kis (14 nm-es) helyiséget toldani. Milyen vastagságú Ytongra lenne szükség a falakhoz? Egy fa szerkezetű tető kerülne rá zsindellyel.

mrxdexter Creative Commons License 2020.08.16 0 0 1672

Én is hasonló falazást szeretnék jövőben készíteni (Egy válaszfal lesz nem nútféderes elemekből nekem is)

A csemperagasztót szerintem hagyd az nem Ytonghoz való szerintem!

 

Egyébként ezeket mivel nem nútféderesek függőlegesen is meg kell kenni ezen elemekhez pedig ezt írják elő:

"Ytong hőszigetelő habarcs"

 

De ezt én már keresetem szinte sehol sem lehet kapni!

 

A "Ytong vékonyágyaztú falazóhabarcs" leírás szerint csak a nútféderes elemekhez való

 

Én ezt néztem : LB-KNAUF M5 POREN - pórusbeton ragasztó

 

Valakinek vélemény?

Előzmény: ArtArt (1671)
ArtArt Creative Commons License 2020.08.05 0 0 1671

Szeretnek 10cm-es porusbeton valaszfalat 3m magasan, egy sarkot. A sarok csak kb. 1.5x1 meteres.

Mar megvettem a NEM nutfederes elemeket.

 

Kerdesem az hogy mivel ragasszam?

 

A vekonyagyu falazohabarcsok elvileg csak NF-hez valok, raadasul azt hallottam hogy a csemperagaszto erosebb.

Ha csemperagasszto, akkor flexibilis?

Holmer Creative Commons License 2020.07.11 0 0 1670

Üdv! Egy kültéri kő kerítésfal magasítása +1métert ytong elemekkel lett megoldva a meglévő fal betonkoszorúra. Gondolom súlya miatt,meg ez volt kéznél az előző tulajnak.

A felületének védelmére víz,fagy ellen mélyalapozó majd homlokzatfesték használatával jó lehet dryvit helyett?Ha ez megvan víz ellen tetőcseréppel akarnám lefedni.Egyébként 5éve van kint,de még nem fagyott szét sehol,ami meglepő.

 

lubierik Creative Commons License 2020.06.24 0 0 1669

jó a következtetésed, nincs rajta hőszigetelés, vakolat+ szín van az ytongon.
Süllyedéstől akkor szerinted nem kell tartanom, akkor nem így jelentkezne a repedés?
Süllyedés megoldásra az aláalapozás, az egy működő dolog? "Eredetivel" megegyezőre meglehet csinálni?
Szokták ezt alkalmazni ilyen problémák esetén?


Előzmény: NeomatiK (1668)
NeomatiK Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1668

Szerintem nem komoly. Ettől függetlenül repedhet még tovább.

 

Az ablaknál lévő repedés az ablakkáva és a káva melletti terhelésküönbségtől jön létre. Az előírt 2 db vas ezt a terhet osztja szét.

 

Én inkább arra gyanakszom, hogy mivel nincs hálózva így arra következtetek, hogy hőszigetelés sincs a falon. Tehát amit látunk az maga az ytong fal. És azt látom, hogy "kilógatva" építették a falat, nem fekszik fel teljes talpán.

Szokás volt kilógatva, vízorrt képezve falazni. De én sosem szimpatizáltam vele, értelmét sem látom, inkább csak hátrányát.

Szóval szerintem ez is közrejátszhat a repedésben, de ez csak tipp a részemről.

 

Ha jó az alap és jó a födémed, akkor nem lehet baj.

 

Illetve még egy dolgot el tudok képzelni. Szokás úgy falazni - szintén károsnak, hibásnak tartom - hogy egy falmezőt felfalaznak, a sarkoknál egy téglányit még odatesznek. Mert így az állványt nem kell körbevinni, hanem egy helyre rakva, egy falmezőt felfalaznak. Aztán ahol a sarok után befordulva abbahagyták cikkcakkosan, a szomszédos falmezőről oldalról betolják a téglát és nem ráteszik. Így a nem tud a habarcsra ráülni a tégla, hanem tulajdonképpen  a téglával letúrják a habarcsot. Ezért az a része levegőben van. És amikor megkapj a terhet föntről, ott a levegőben lévő rész határvonalán eltörik az ytong.

 

Ezzel együtt, ha rosszul is falazták a sarkokat, nem gondolom, hogy komoly problémától tartani kéne. Nem esztétikus, az biztos.

Előzmény: lubierik (1667)
lubierik Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1667

vb koszorú, E gerendás födém...építés után kb 5 évvel jelent meg...azaz 10 éve repedt meg 

Van az ablaknál levő vas összefüggésbe a sarok repedésssel?

Ez szerinted romolhat tovább, vagy így megállt?

Előzmény: NeomatiK (1665)
NeomatiK Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1666

És mikor jelentkezett a repedés?

Előzmény: lubierik (1664)
NeomatiK Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1665

Több oka is lehet.

Milyen a födém? Vasbetonkoszorú és fagerenda?

 

Az ablaknál szerintem nincs betéve a káva felső sor alatti sorra előírt 2db vas.

 

Előzmény: lubierik (1664)
lubierik Creative Commons License 2020.06.23 0 0 1664

Belül itt-ott vannak hajszál repedések, ezek tényleg alig észrevehetőek, de konkrétan a sarkok belső oldalán nincs repedve. (direkt most megnéztem)

Belül sincs se hálózva, se gipszkartonozva, se tapétázva, ez 100%. 

Van tippetek mitől repedhetett el?

Előzmény: NeomatiK (1663)
NeomatiK Creative Commons License 2020.06.22 0 0 1663

Szia!

 

Nem a hálózás hiánya miatt reped. Ha hálózva lenne, akkor is megrepedt volna, csak nem látod, mert a külső héj a hálózott rétegen át nem jelenik meg.

 

Biztos, hogy belül nem reped? Nem lehet, hogy belül hálózva, üvegszövettapétázva vagy gipszkartonozva van? Azaz van repedés csak a háló vagy karton mögött?

Előzmény: lubierik (1661)
lubierik Creative Commons License 2020.06.22 0 0 1662

Valamiért, a kép lemaradt.

Előzmény: lubierik (1661)
lubierik Creative Commons License 2020.06.22 0 0 1661

Sziasztok!
Repedés problémával fordulnék hozzátok. 37,5 Ytong, 2005-ös építés, repedés belül nincs, csak kívül a sarkoknál, függőleges irányban.
Nincs hálózva, lehet ez a repedés okozója? Ti mire gondoltok? Kép csatolva

üdv.

Luca_41 Creative Commons License 2020.06.03 0 0 1660

Köszönöm. Azért is gondoltam a sínt, mert azt több helyen fel lehet fogatni.

Előzmény: lala1961 (1659)
lala1961 Creative Commons License 2020.06.03 0 0 1659

Üdv ! Mindenképp konyhaszekrény sínre rakd ,könnyen le/fel rakható ,három 6-os csavarral rakható fel a sín(egyik oldal) ,annyi a nehezítés ,hogy van kimondottan ytongba való tipli azzal rakd fel ,szerintem 60 mm hosszú elég kéne legyen !:-)

Előzmény: Luca_41 (1658)
Luca_41 Creative Commons License 2020.06.02 0 0 1658

Sziasztok!10-es ytongfalra fel lehet tenni konyhaszekrényt? Ha igen, milyen nagy csavarral, illetve ha egy sínt teszek fel több helyen rögzítve, megoldás-e?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!