Keresés

Részletes keresés

attilav1 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 437

Alternatív útvonalak a leomlott genovai autópálya híd kikerülésére:

http://www.euronews.com/2018/08/15/morandi-bridge-collapse-how-to-travel-through-genoa-now

dávid 1996 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 436

OLaszországba ha utazik valaki legyen óvatos a gyorshajtással az autópályán.Mi 7 hónap elteltével kaptunk fizetési papírt az olasz hatóságtól,hogy lefényképezek.Mi a Venezia régióban mentünk 78km/h.-val 70 helyett országúton.A bíráság 45,5 euro+12 euro kezelési költség a banki átutalásnál,így 57 euro 5 napon belüli befizetéssel.5 napon kívül 57+12=69 euro,60 napon kívül 101,3+12=113 euro

tms76 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 435

Már haza értünk,de valahogy nem tudjuk feldolgozni.Láttunk egy családot négy gyerekkel, akik ott ettek akkor a parkolóban biztos,hogy ők voltak és annyira kértük a rendőröket,hogy keressenek kamerát de kitöltötték a papirokat és ennyi.Tudod maga az ország nagyon szép és azt is tudom,hogy ez már sajnos minden napos ott..a testvérem 10 éve él ott,hozzájuk karácsonykor törtek be,azóta minden este egy vascsövet szerelnek a balkon ablakra reggel meg lecsavarják.Engem csak az bánt,hogy ahelyett,hogy az emberek tisztelnék egymást mindent tönkre tesznek,most már mindenhova lehet utazni de sajnos eljött az az idő,hogy nem biztonságos.

Előzmény: Flower2000 (434)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 434

Köszi hogy szóltál. Ez borzasztó lehet. Remélem segít valaki hogy továbbmenjetek vagy hazajöjjetek.

Előzmény: tms76 (433)
tms76 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 433

Tegnap kiraboltak minket Caldonazzo parkolójában,betörték a hátsó üveget és mindenünket elvitték.Először jártunk Olaszországban...vigyázzatok,hogy kamerával felszerelt parkolóban parkoljatok.

mesemondó37 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 432

Sziasztok, Egyedülálló szülök részére szervezek nyaralást az Olasz tengerpartra. Mivel mi ketten vagyunk a 10 éves lányommal, ezért jött ez az ötlet, hogy hasonló emberekkel , akiknek hasonlóak  a mindennapjaik, menjünk nyaralni. Ketten amúgy sem élveznénk annyira. Azt nem mondom, hogy sok a jelentkező, de vagyunk páran.Segítenétek ötletet adni, hova érdemes elmenni gyerekekkel, és lehetőleg pénztárca barát legyen.Tudod egyedül minden nehezebb! Köszönöm annak aki válaszol Rá! Szép napot!

 

Flower2000 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 431

Miért kell neked térkép ahhoz, hogy gyalogolj? Én rengeteget gyalogoltam Olaszországban, de soha nem néztem közben a térképet. Jó levegőt találsz a tengerparton, nem kell ahhoz erdőbe menni. Egy tengerparton meg nem lehet eltévedni.

Előzmény: nagyixxl2 (430)
nagyixxl2 Creative Commons License 2017.03.27 0 0 430

Üdv Mindenki!

 

Nem akarok OFF lenni, de szeretnék egy kicsit gyalogolni Olaszországban.

 

Nem tud valaki olyan online térképet, ahol vannak jelölve turista útvonalak?

 

Esetleg papír formátumban?

 

Előre is köszi: Imre

jkircsi Creative Commons License 2017.02.22 0 0 429

Sziasztok!

Kerestem repülőjáratot Riminiből Rómába de sehol sem találtam sem mostanra sem a nyári időszakra. Pedig az Alitalia egyik ismertetőjében olvastam ilyen belföldi járatról. Utazott ilyennel valaki vagy tud erről valamit? Persze jó valami másik (fapados) járat is. Köszönöm.

si Creative Commons License 2016.11.27 0 0 428

Köszönöm a tippet! Kezd azért lassan letisztulni a terv de csak most kezdtük el kitalálni. Valószínűleg repülő lesz, Milánó, nem tudom hány nap 2-3? onnan Torino, 1 nap, San Remo vagy környéke strand, és Monaco. Hazafelé talán Nizzából. Ez talán belefér egy hétbe. 

Előzmény: Törölt nick (427)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.27 0 0 427

Ez egy elég halott topic. Van egy pörgős Minden, ami Olaszország a neve. Ott tudsz tájékozódni, kérdezni is, de csak akkor, ha konkrét dologról van szó. Bal oldalon találsz egy keresőt, beírod a kulcsszót és kidobja az összes hozzászólást a témában.

 

Mivel még nem tudod mit akarsz, senki sem fog tudni segíteni. Első körben javaslom, hogy térkép alapján döntsd el milyen városokat akarsz megnézni. Egy hét nem túl sok idő, nem érdemes rohangálni szerte Olaszországban, inkább egy kisebb részt nézzetek meg alaposabban.

 

Fapadossal és helyi tömegközlekedéssel nagyjából minden fontos hely megközelíthető. Apróbb helyekre jó a kocsi, de szerintem a benzin és az autópályadíj miatt elég húzós. 

 

Ha hirtelen kellene valamit kitalálnom, talán Milánóba repülnék, a város maga megér egy-két-három napot, a környék jóval többet, négy tó, egyik jobb, mint a másik; innen vonattal járható Torinó (Frecciával egy óra), ha ez kevés, még Bologna is... Szóval a lehetőségek végtelenek.

Előzmény: si (426)
si Creative Commons License 2016.11.27 0 0 426

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom, mennyire pörög ez a fórum, de teszek egy próbát, hátha kapok valamilyen segítséget.

Jövő nyáron Olaszországban szeretnénk eltölteni egy hetet kettesben a 16 éves fiammal. ehhez kellene valamilyen útitervet összerakni. Szeretnénk várost is nézni, és tengerparton is eltölteni egy kis időt. Egyetlen fix látnivaló van, a Juventus stadion Torinóban. E köré kellene felépíteni a többit :-) 

Először is, mivel menjünk? Szóba jöhet autó, repülő, vonat, busz. Lehetőség szerint minél olcsóbban szeretnénk kijönni. Két főnek mi a gazdaságosabb? Vonattal pl. mennyire jó közlekedni az országban egyes városok között? Vagy busszal? A környező városokat útba ejtenénk. De hol mennyi időt érdemes eltölteni? Hány éjszakára foglaljak szállást?

Mi az, amit semmiképpen se hagyjunk ki? Melyik tengerpartra, melyik részre menjünk? 

Annyi, de annyi kérdés felmerült, azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Minden ötletet útleírást, tapasztalatot és ezzel kapcsolatos segítséget szívesen fogadok.

morago Creative Commons License 2016.10.29 0 0 425

Munkanap, bar nem tudom, hova kell menned, egyes hivatalok zarva lehetnek, ha a fenntarto szerv ugy dontott, nem nyitnak ki.

Előzmény: Polgár Attila (424)
Polgár Attila Creative Commons License 2016.10.29 0 0 424

Meg tudja mondani valaki hogy most Hétfő az rendes munkanap vagy úgy lesz mint nálunk?

köszönöm

Eszter Rácz Creative Commons License 2016.05.21 0 0 423

Sziasztok. Szeptembertől szeretnék kint tanulni olaszországban. Vannak köztetek esetleg egyetemisták vagy fiatalok akik kint élnek ?:) Firenze, Róma, Padova, Bologna és Torino környékén, ugyanis ide fogom beadni a jelentkezéseket. 

Nemo Identitas Aquarius Creative Commons License 2016.04.28 0 0 422

Salve Populus !

 

 

Nyelvtani kérdésem lenne.

 

Mi a különbség, ill hogyan helyes ?

 

Viva la Duce vagy Viva il Duce ?

gardania Creative Commons License 2016.04.03 -1 0 421

http://garda.gportal.hu

 

Garda-tó, Verona egy itt élő magyar szemével. Tanácsok, szállások az olaszországi nyaraláshoz. :)

judittom85 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 420

Gastro Art - Itáliai kulináris kalandozás

 

Az autentikus ízeket Giuseppe Scaricamazza, a BUONO - Olívaolaj- és tésztaszaküzletAbruzzoi tulajdonosa mutatja be. Az este egyik különlegessége a Fehér balsamico. Hogyan készül az olaj? Mi fán terem az olíva? Mi az a Pecorino? Mit jelent a DOC? Minden kérdésünkre meg fogjuk kapni a választ.

Az ételekhez illő borokat Mate Szokolai, aborbolt.com tulajdonosa prezentálja.

Helyszín: Egoist Cafe (1051 Honvéd utca 3.)
Dátum: 2016.02.04. Csütörtök, 19 óra.

 

https://www.facebook.com/events/439730049564882/

 

anis99 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 419

Szia Zsanett!

 

Pratoban keresnék magyar-olasz tolmácsot üzleti célból. Láttam az irásaidban, hogy Te ott élsz. Nem vállalnál nekem 2 nap forditást, természetesen kifizetném. Ruhákat szeretnénk hozni tavola városrészből a kinaiktól. Első alkalommal kellene egy kis segitség. Várom válaszod. Köszönettel : Anita

Előzmény: Zsanett84 (407)
Kocsis Zsuzsa Creative Commons License 2013.12.15 0 0 417

Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani egy soförszolgálatot Olaszországba vagyok Altopascio ból Budapestig szeretnék eljutni! Megköszönném a segítségeteket, fontos lenne!

Péter 24 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 416

Minap akadtam rá erre a cikk,  miszerint egy tésztagyár felmérése alapján az olaszok kevesebb tésztát esznek. Ez elég érdekes!

 

A cikket ezen a linken megtaláljátok:

 

http://www.vitorlazas.hu/kevesebb-tesztat-esznek-az-olaszok.html

 

B.Exedra Creative Commons License 2013.06.28 0 0 415

A hegyek az osztrák megközelítés felől értendő (Szlovénia felől még nem mentünk)

Előzmény: turboman107 (413)
B.Exedra Creative Commons License 2013.06.28 0 0 414

Szia!

Mi néhány alkalommal utazunk Jesolóig. Legelőször az olasz részen végig sima úton és nem pályán. Utána már csak a hegyek között mentünk sima úton, utána csatlakoztunk fel a pályára (hazafelé mindig pályán jöttünk)  Hazaúton kétszer is belefutottunk jókora dugóba (egyszer útfelújítás, tavaly meg felhőszakadás – de baromi, megállt a forgalom, brrr…) Dugó, baleset akkor is lehet ha leugrasz a Balatonhoz, vagy a szomszéd városba. Ezt nem lehet előre kiszámolni. Attól hogy az olaszok nem visszafogottan közlekednek (oda se neki ha 50-es tábla van) egyetlen balesetet vagy koccanást sem láttunk. Érdekesnek találtam, hogy a körforgalomban nem jeleznek ha ki akarnak kanyarodni, csak azt jelzik balra indexel, hogy bent maradnak. (már aki jelzi) Jó térkép, GPS legyen a többi meg élmény.

 

turboman107 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 413

Köszi az infót  hétköznapra tervezem az utazást és tudom hogy valamivel nagyobb fogyasztással számolhatok ha sok  településen kell keresztül menni alsóbb rendű utakon de szerintem még igy is jobban jövök ki mint több mint  ha több mint 50 ezret költök pályadijjra. No meg persze érdmees szlovéniába tankolni mert olaszba drága az üzemyanag . Az  útra szánt idő meg nem mérvadó nem sietek sehova csak a forgalom ne legyen horror dugó araszolás stb..

Előzmény: METYA (412)
METYA Creative Commons License 2013.06.27 0 0 412

hello,

 

a kérdés, hogy mikor indulsz? Szombaton van turnusváltás, ilyenkor kerülendő a Trieszt-Velence közötti szakasz.

Velence alatt már megéri autóúton menni, mert van látnivaló, ill. normálisan lehet közlekedni. Ahogy mész délre, úgy csökken a forgalom...

Voltam autóval Olaszországban több mint 100 alkalommal, de Velencéig (igazából Mestre) az autópályát preferálom, onnan már idő/úticél kérdése hogy fizetős v. nem fizetős úton mész.

A költségeket ügyesen kalkuláld, mert egy tempomatos 110-130 km/h az autópályán lényegesen alacsonyabb fogyasztást eredményezhet, mint az alsórendű utak használata.

Előzmény: turboman107 (411)
turboman107 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 411

Üdv

Délolaszországba készülök autóval Andria  az uticél a magas pályadijjak miatt kerülném a fizetős útszakaszokat. A forgalmi viszonyokrólk foglalmam sincs valaki tudna ebbe segiteni? Nagyon kaotikus a helyzet a forgalom sűrűsége ha nem autópályán hanem mellékutakon halad az ember.

Időm lenne és szivesen nézelődnék a tengerparton is útközbe.

 

Előre is köszi.

Üdv

ok.trendi Creative Commons License 2013.03.22 0 0 410

könyebb lenne csunyát ajánlani :-))) nincs csunya hely csak szép mind mind mind

a francia határtól sziciliáig és visza a másik parton

Előzmény: pepppeee (409)
pepppeee Creative Commons License 2013.02.17 0 0 409

Sziasztok,

 

Tud valaki ajánlani olyan helyet valahol Róma és Nápoly között, aminek szép a tengerpartja?

erdélyiék Creative Commons License 2012.06.30 0 0 408

Sziasztok!

 

 

Már lassan 3 éve tanulom az olasz nyelvet, és szeretném megérteni a nyelvtant illetve szeretnék olaszul levelezni

kint élő magyarokkal. Ha valaki írna nagyon örülnék neki. Mindegy melyik város ,vidék csak olasz legyen.Imádom Olaszországot.

Sziasztok! Ági

 

Címem: erdelyiek@gportal.hu.

Zsanett84 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 407

Szia

Bár sokat járok arra de én Pratoban élek... Igazad van, Firenzében többen vannak bár nem könnyű magyar szót hallani, főleg akik itt élnek és nem csak nyaralók. Talán azért mert a baráti kör olasz, és ezáltal mi is olaszul beszélünk. Így lehet hogy egy kávézóban éppen magyar ül mellettem de nem tudjuk meg mivel nem magyarul beszél.. Mint ahogy én sem, ha csak éppen nem magyarokkal vagyok... Hát ez van... Régóta élsz itt?

Előzmény: morago (405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!