Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 17 órája 0 1 2630

Köszönöm az információkat mindkettőtöknek. Bízni kell!!

Előzmény: Bikk Pubi (2628)
turistamúlt Creative Commons License 19 órája 0 1 2629

Sajnos a fakidőlések ott is nagy kárt csináltak. Bizzunk benne, hogy a tábla jó és biztos helyen van, és visszakerül. 2016-ban még ott volt.

Előzmény: Bikk Pubi (2628)
Bikk Pubi Creative Commons License 19 órája 0 1 2628

Az Erdei Múzeumba egyelőre balesetveszély(?) miatt tilos bemenni,

a tábla meg nincs ott :-(

Előzmény: garass (2619)
nunavummiuq Creative Commons License 2 napja 0 1 2627

Ha jobban átgondolod akkor extrém életszerűtlen az egész számítás. Kedvező nyári szombatokon ezrek virrasztanak majd Répáshután, hogy 5 másodpercekre belenézzenek egy távcsőbe ami megér 350 km autózást. Mindez kitermeli 9 ember éves bérköltségét. A beruházás megtérüléséről nem is beszélünk, ahogyan a budapesti Planetáriumról sem.

Előzmény: garass (2623)
topoly Creative Commons License 3 napja 0 1 2626

És ilyenkor jönnek a gagyi programlehetőségek, amivel látogatót lehet szerezni... Legalábbis ettől félek.

Előzmény: ***RS*** (2624)
***RS*** Creative Commons License 3 napja 0 2 2625

Feltehetően több kisebb bemutató távcső is lesz majd, azokon lehet kukkolni. (A Polarisban is így van)

Remélem belegondoltak a Répásiak, hogy akkor viszont nem lehet ám összevissza világítani, és az utcai közvilágítást is cserélni kell majd.

Előzmény: garass (2623)
***RS*** Creative Commons License 3 napja 0 1 2624

Nyugi, nem lesz vége.

Egy ilyen távoli helyen nem fognak ennyien látogatni egy bemutató csillagvizsgálót, legfeljebb ha valamim égi jelenség lesz. (Holdfogyatkozás, együttállás stb) A budapesti Polarisban ami közel van nem hiszem hogy ennyien lennének, pedig ott vannak előadások, szakkörök stb. A falusiakat pedig nem hiszem hogy érdekli a dolog. (legfeljebb 1x elmennek megnézni)

Én örülök ennek, mert 50 cm-es modern távcső már nagynak számít, a hely pedig ideális ehhez.

Előzmény: garass (2621)
garass Creative Commons License 3 napja 0 1 2623

Egyenletes eloszlásról nem beszélhetünk, mert az égbolt megfigyelés csak derült égboltnál működik. Ennek aránya itt északon valahol 50% körül mozog naponta, illetve éjjelekre számítva. Továbbá a hétközi napok sem annyira nyerők, mert a tömegközlekedés ma nem támogatja az éjjeli rövid idejű látogatásokat. Tehát főleg munkaszüneti napokra lehet építeni.

Ráadásul a nagy távcső tudományos megfigyelésekre is be lesz osztva, akkor tiszta égboltú estéken jelentős sorbaállásra lehet majd számítani.

Ehhez jöhet még az objektum egyéb attrakciói, amolyan planetárium szerű programokkal. Ha ilyet tervezne, hogy nőjön a létszám..

Előzmény: Woodyka (2622)
Woodyka Creative Commons License 3 napja 0 1 2622

Napi 100 nem lenne olyan sok, bár nyilván nem egyenletesen fog eloszlani. Hideg ködös fagyos és jeges téli éjszakákon nyilván kevesebben fognak felmenni (főleg amikor esik egy kis hó és tudjuk miféle állatokat csal az a bükki utakra). Nyáron, főleg augusztus 13-án nyilván hatalmas tömeg lesz. Amelynek jelentős része megjön, vár 10 percet és ha nem hullik megy is tovább.

Előzmény: garass (2621)
garass Creative Commons License 3 napja 0 1 2621

Hát? a tervek nagyvonalúak, még el is tudnám fogadni. De az évi minimális 37ezer fős látogató nekem sok. De az alig 400 fős helyi lakosság arányához is túlzónak tartom. Ezzel vége lesz a csendes, nyugodt üdülőfalu jellegű idillnek.

Előzmény: nunavummiuq (2620)
nunavummiuq Creative Commons License 3 napja 0 1 2620

https://index.hu/tudomany/2018/01/12/felmeteres_atmeroju_teleszkoppal_kutathatjuk_az_urt_a_bukkbol/

Átlagosan napi 100 látogató, 9 alkalmazott. Ambíciózus, diplomatikusan fogalmazva.

garass Creative Commons License 4 napja 0 12 2619

Igazad van. Köszönöm a pontosítást és a képet.

Előzmény: turistamúlt (2617)
turistamúlt Creative Commons License 4 napja -7 0 2618

Bocs! 1981. Mea culpa! 

Előzmény: turistamúlt (2617)
turistamúlt Creative Commons License 5 napja -7 0 2617

Garass! Nem tilos! TILALMAS! :-) És tényleg ebatta! Jól emlékszel, tényleg ott voolt a tó partján, aztán került át az Erdei Múzeumba a vashámorok mellé. A mellékelt kép forrása: dr. Kovács Jenő :Szalajka-völgyi erdei múzemum (Heves megyei Idegenforgalmi Hivatal 1882)

Előzmény: garass (2605)
digerido Creative Commons License 5 napja 0 0 2616

Úgy látszik most országosan ez következik.Ellehetetlenítik a turizmust.Hétvégén a Bakonyban szembesültünk vele.Konkrétan bekerítették az évtizedes turista utakat.

http://zirc.blog.hu/2017/05/21/lezart_piros_turistaut_harskutnal_turazok_figyelmebe

http://zirc.blog.hu/2017/03/20/lezart_turistaut_penzesgyorben_turazok_figyelmebe

Előzmény: ódorvári (2603)
akárkibárki Creative Commons License 5 napja -1 5 2615
Előzmény: akárkibárki (2614)
akárkibárki Creative Commons License 5 napja -11 1 2614

Szerintem is így lesz.Mint tegnap a Híradóban a kilátó,amit a helyiek buszmegállóként kezelnek.Persze azt nem gondolom,hogy valakik ilyenkor le tudnak csippenteni egy kis pénzt,mert hát ugye becsület is van a világon...

Előzmény: nunavummiuq (2613)
nunavummiuq Creative Commons License 5 napja 0 0 2613

Nem ködösítésről lehet szó, hanem valószínűleg még maga az Északerdő sem tudja, hogy mire lehetne a pénzt elkölteni és kinek a bevonásával kell majd. Az attrakciót pedig a pályázatírók kitalálják, ami papíron lírai lesz, a valóságban pedig hasznavehetetlen. A szokásos.

Előzmény: garass (2611)
Woodyka Creative Commons License 5 napja 0 1 2612

Vasút átépítés alatt 2-3 dolog lehet:
1. kell a hely vonalhosszabbítás miatt.  Ez akár örömre adhatna okot, mondjuk Ómassáig pl., Minimális esélye van
2. kihúzó vágány. Ez csak erőből dolog lehet, mert ugyanezt alsó kitérőnél is meg lehet oldani.
3. Attrakció: ez megint az a dolog, hogy vajon a forrás is bele lesz-e foglalva az attrakcióba vagy azért az szabadon elérhető marad 24 órában(!).

És ha mindenképp költözés, bennem akkor is a szándékosság érzése megvan, a megmutatjuk mi jár nektek érzése, hogy nincs még csak ötlet szintjén sem, hogy mondjuk valahol egy másik területet felmutatott volna az erdészet, hogy ide át lehetne költözni, mert nem titeket akarunk ellehetetleníteni, kitiltani az erdőből, hanem tényleg a vasúthoz kell a hely.

Előzmény: garass (2611)
garass Creative Commons License 5 napja 0 11 2611

Szerintem jól látod a dolgokat. Én ugyan a vasút átépítéshez nem értek, de az attrakció az bármire ráhúzható, ami ezért veszélyes ködösítés lehet.

Előzmény: Woodyka (2608)
garass Creative Commons License 5 napja 0 11 2610

Lehet, hogy oda került végül ez a régi emlék. Ha arra járok, külön ráfigyelek majd.

Előzmény: Bikk Pubi (2607)
garass Creative Commons License 5 napja 0 11 2609

Köszönöm, magát a cikket nem ismertem, de a hétvégén már jelezték, hogy további 60 nap haladékot kaptak a költözésre. Az MTSZ igazgatója felé személyesen én közvetítettem az esetet és kértem közbenjárását az erdészet felé. Az egyesület így került kapcsolatba a felekkel.

A végkifejlet még bizonytalan, ez a cikk utolsó mondatában azért kódolva van.

Előzmény: nunavummiuq (2606)
Woodyka Creative Commons License 5 napja 0 0 2608

Csak némi időhúzás, hogy kifárad a nép és elcsitulnak a felháborodási hullámok, aztán csendben mehet minden tovább csak kicsit később.

A vonaláthelyezés miatt nem nagyon értem a dolgot, egyéb attrakciókra meg kíváncsi lennék, hogy kinek lesz attrakció, amihez pont az a terület kell mindenképp és ha csak ez lenne az ok, miért is nincs az a gerinces gesztus, hogy kell ez a terület a kisvasúthoz, kicsit odébb valahol van hely a faházaknak is, oda át lehetne települni. 

Szvsz a kisvasút leginkább ürügyként van használva, haragudjon arra a nép, ha haragudni akar, amiatt van a rossz.

Előzmény: nunavummiuq (2606)
Bikk Pubi Creative Commons License 5 napja 0 11 2607

Az Erdei Múzeumban nem volt kiállítva ez a tábla? Esetleg még most is, bár legutóbb mikor nyáron voltam arra, nem igazán volt még múzeum.

Előzmény: garass (2605)
nunavummiuq Creative Commons License 5 napja 0 0 2606
Előzmény: garass (2604)
garass Creative Commons License 5 napja 0 11 2605

Ez valóban a 30-as évek eleji állapotokra kezd hasonlítani, amikor a tulajdonosok, bérlők kitilthatták a turistákat a területekről. "Tilos a belépés Ebatta!"  Valamikor volt ilyen tábla a kerítések mentén. Én gyerekkoromban a Szalajka-völgyi Szikla-forrás tavában láttam egy vas táblát, Tilos a horgászás Ebatta! felirattal. (lehet Ebadta volt helyesen, de így ízesebb:))

Előzmény: ódorvári (2603)
garass Creative Commons License 5 napja 0 11 2604

Igen, elég gyanús a dolog, mert hivatalos nyilatkozat nem történt az okról. Állítólag az egyesület vezetése nem kapott lehetőséget a kapcsolatfelvételre a cég vezetőjétől.  Mindenkor a jogi osztályra irányították őket.

Előzmény: Woodyka (2602)
ódorvári Creative Commons License 5 napja -11 1 2603

Erre szavazott a jónép a rendszerváltáskor. Magántulajdon, piacgazdaság, eredeti tőkefelhalmozás.

Közel 30 éve egyre nagyobb teret nyer a magántulajdon, visszaszorítva mindent ami a köz érdekeit is szolgálja.

És ez egyáltalán nem pártfüggő, csupán a nevek változnak, a lényeg nem.

A 30-as években a Bükk-hegységben gyakorlatilag NEM SZABADOTT TÚRÁZNI! Minden magántulajdon, vagy bérlemény volt. 

Csak az erdőbirtokos, vagy vadászbérlet-tulajdonos engedélyével, igazolványokkal mehettek fel turisták abban az időszakban.

Szépen lassan ez jön majd vissza. A történelem ismétli önmagát. 

Példa: az országos turista főútvonal (kéktúra) nyomvonala már szinte hetente változik ez miatt, emellett tudok olyan turistautakat amelyek már meg is szűntek magánbirtok miatt.

Előzmény: Woodyka (2602)
Woodyka Creative Commons License 5 napja 0 11 2602

Hát kíváncsi vagyok, mi indokolja majd, hogy el kell a DTSK-t zavarni onnan. Kétlem, hogy a vasútnak kell a hely. Gyanítom inkább, hogy valakinek kell a terület. De hamarosan úgyis kiderül ki kapja meg a területet. Kérdés inkább már csak az, hogy a nagy rablásban vajon még a közforrást is lekerítik és kezdődik az ivóvíz elvétele, magánosítása is majd? Előbb utóbb MAD MAX, ahol egy egy úr kezében lesz minden a többi meg üsse agyon majd egymást? Ez várható vajon, ennek a kezdő lépéseit látjuk mindenfelé vagy még lehet majd újra emberhez méltó élet egyszer majd újra virágzó hazánkban?

Előzmény: nunavummiuq (2599)
garass Creative Commons License 5 napja 0 13 2601

Azért, ha megnézed jobban a feltett képet, nem a telep van lepukkadva, hanem a környéke, ami megint csak az ÉSZAKERDŐ 'érdeme'.

Előzmény: ódorvári (2600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!