Keresés

Részletes keresés

Balatoni Attila Henrik Creative Commons License 2018.12.31 0 0 193

Kedves Afrika & Gambia rajongók!

 

Januárban indulok újra ki. A következő hetekben egy-egy postot kiteszek a készülődésről és majd kint is igyekszek feltölteni mini bejelentkezéseket.

 

Zanzibári mini tudosítások, hasznos tippek, tapasztalatok kint vannak.

 

www.facebook.com/balatonia

 

Mindenkinek szerencsés utat, élményekben gazdag új esztendőt kívánok!

 

Attila

Neuwirth Norbert Creative Commons License 2018.05.21 0 0 192

Csak ha közvetlenül Gambiába repülsz akkor nem kell vízum.Szárazföldi határon,Szenegálból bizony kell.

Jacco Creative Commons License 2018.04.20 0 1 191

Szevasztok!

Mi jelenleg is Gambiában vagyunk! Nagyon jól érezzük magunkat mellesleg!:)

Csak kiváncsiskodtam itt, de láttam, hogy vitát szült a vízum kérdés!

A lényeg, nem kell! Meg lehet tekinteni az országok listáját a reptér honlapján!

 

https://www.banjulairport.com/visa_gambia.php

 

amaszat Creative Commons License 2018.03.06 0 1 189

Te nagyon unatkozhatsz ha csupán azért regisztráltál hogy itt kötözködhess!

Bárkivel előfordul hogy félreértelmez egy szöveget, de te ahelyett hogy csendben visszavonulnál tovább görgeted a butaságokat. Mi olyat írtál amit szerinted többen alátámasztottak? Azt hogy kell vízum? Kell, ebben egyetértünk. Mi az amit továbbra sem értesz??

Az tény hogy kurva hülye vagy, de komolyan kérdezem ezt még meddig vagy képes fokozni? 

Előzmény: Cseh Aron (188)
Cseh Aron Creative Commons License 2018.03.05 -2 0 188

Az orbitalis barom az TE vagy !!! En azt irtam amit helyesnek talalok,...es ugy latom egyre tobben alatamasszak ,...te kis orbitalis !

Előzmény: amaszat (186)
Gntomi Creative Commons License 2018.02.21 0 1 187

Sziasztok! A hivatalos verzio az, hogy az EU- s allampolgaroknak kotelezo a vizum Gambiaba. Ezt a gambiaiak is megerositik. Mindenki, akitol nem kertek, vagy kapott a hataratlepesnel, tegye ossze mindket kezet, hogy nem forditottak vissza! Korabban volt olyan info is, hogy 6 honapon belul torteno visszautazas eseten nem kell uj vizum, de mara ez is ervenyet vesztette. Senegalba egyenlore nem kell vizum, csak ha valaki 30 napnal tobb ideig akar kint tartozkodni.

A sargalaz elleni oltas kotelezo. Lehet, hogy nem kerik, de mivel eletre szolo vedettseget ad az oltoanyag, komplett hulye, aki ezen hazardirozik. Raadasul ha megbetegszik, akkor nincs biztositasi esemeny, maganak kell finansziroznia a kezelest. 

amaszat Creative Commons License 2018.02.21 0 0 186

A legkevésbé sem tud érdekelni a véleményed.

Vitáról pedig szó sem volt, csak írtál egy orbitális baromságot ... :-) 

Előzmény: Cseh Aron (185)
Cseh Aron Creative Commons License 2018.02.21 0 0 185

Nem vitatkozom veled(amaszat)veletek,...kar a gozert !!!

Előzmény: amaszat (183)
Tiangong Creative Commons License 2018.02.17 -4 0 184

Na ne szórakozzatok, mindenki megőrült?

Nem kell vízum se Gambiába, se Szenegálba.

Egy petákot nem fizettem senkinek se.

 

Az hogy lehúznak valakit akár az európai "konzulátusokon" akár a határon/repülőtéren az a balszerencse vagy a balfékség következménye.

amaszat Creative Commons License 2018.02.17 0 1 183

Akkor nagyon rossz helyen böffent ki belőled a vilàgfàjdalmad :-P

 

Segìtek egy kicsit, mert az az èrzèsem többszöri nekifutàsra sem èrted mit kèrdeztek itt pàran.

Nem a vìzumkivàltàst pròbàljàk megùszni, hanem arra kerestèk a vàlaszt, hogy:

1. Kell-e vìzum Gambiàba? /igen/

2. Előre kivàltott vìzum kell vagy elegendő a VOA?

(Remèlem kezd körvonalazòdni hogy màs mozira ültél be)

 

Talàn neked is utaznod kène kicsit ahelyett hogy a fòrumot szòrod tele ostoba gondolataiddal. Bàr a soraidat olvasva lehet rajtad az sem segìtene...

 

 

Előzmény: Cseh Aron (182)
Cseh Aron Creative Commons License 2018.02.17 0 0 182

@amaszat

 

A sok kibuvos szovegbol en ezt vontam le,...egyebkent nem ilyen tuskokhoz szoltam amilyen TE vagy !TE es a hozzad hasonlok ulhetnek nyugodtan otthon.

Előzmény: amaszat (179)
amaszat Creative Commons License 2018.02.16 0 0 181

Szia! Mit sikerült megnèznetek 16 nap alatt ès mivel közlekedtetek?

Előzmény: Neuwirth Norbert (180)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2018.02.16 0 0 180

Sziasztok.10 napja jöttünK meg egy 16 napos Szenegál,Gambia körútról.Én csak azt tudom írni ami veĺünk történt a gambiai határon,Karangban.Nem vol előre kiváltott vízumunk,mert korábban azt olvastuk ,hogy a határon is megkapjuk.Így is volt.A határőrök nagyon nagyon barátságosak és korrektek voltak.(a magyar rendőrök tanulhatnának tőlük).A vízum 60 euró és hivatalos számlát kapsz a befizetésről.Amúgy Szenegált és Gambiát bátran ajánlom bárkinek aki télen melegbe szeretne utazni.Semmi negatív élményünK nem volt egy taxis kivételével aki még pénzt akart kérni a taxi díján kívül.Az emberek végtelenül kedvesek,nem rámenősek,odajönnek hozzád,kínálják a portékájukat, de ha nem veszel nem gond.Nem mint pár arab országban ahol kilométereken át követnek csak hogy vegyél vmit.Úgyhogy hajrá mindenki aki arra menne.!

amaszat Creative Commons License 2018.02.15 0 0 179

Hol olvastad azt az ostobasàgot, hogy innen bàrki azt ìrta hogy spòrolni akart a vìzumon vagy nincs rà pènze?

 

Hogy a szövegèrtèsed egyenlő a nullàval az egy dolog, de kizàrtnak tartom hogy ennyi èsszel mint amivel tèged megàldott a Teremtő bàrmi közöd lenne a diplomata lèthez.

Előzmény: Cseh Aron (178)
Cseh Aron Creative Commons License 2018.02.14 -3 0 178

Nagyokosok,...a korrupciot olyan fazonok taplaljak mint TI !A konzulok mit tehetnek ha az altaluk kepviselt orszag hivatalnokai korruptak,?...altalatok is !!!Gambiaba szukseges a VIZUM magyar allapolgarok reszere,...a hivatalos portalok is ezt igazoljak.A konzulok amig nem kapnak irasos utasitast a valtozasokat illetoen ugy janak el ahogyan azt nekik utoljara kiadtak.Ezt mint volt diplomata mondom/irom nektek !En utaztam Gambiaba,ceggel,... Osvath Pal-on keresztul,...nagyon korrektul es gyorsan jartak el.Meg szallast is ajanlottak;nagyon jot !A ceg szamlat kapott a vizumdijjakat pedig banki utalas altal fizettuk.A vizumdijjak azert kulonboznek mert eggyes kepviseleteknek megmarad az egesz osszeg masok pedig egy bizonyos szazalekot tovabb kell utaljanak a kovetsegeknek vagy egyenesen a kuldo orszag kulugyenek;ami Afrika eseteben eleg koltseges.Magyar allampolgarkent  magyar utlevellel a zsebembe megalazonak tartom es etikatlannak,hogy apropenzezzek egy vamossal a hataron.Ha van vizum az utlevelben(ahogyan nekunk is volt) semmit sem tehetnek !Ami a honlapokat illeti,...en sehol sem lattam Jugoszlavia-Muntenegru(a MUntenegru egyebkent romanul helyes ami az orszag nevet illeti),... Serbia,Muntenegru....igy szerepel azon a listan ahol a konzuli kerulethez tartozo orszagokat soroljak.Hogy egyformak a honlapok( a Bp.i Kozulatuse mar nem is letezik hiszen 2014-tol megszunt...a Marosvasarhelyen mukodo gambiai kepviselet vette at a feladatkoret) hat erre is biztosan van "szabvanyuk" ami szinten korrekt!Azt ajanlom,hogy utazzatok tisztessegesen a vilagban magyarokhoz meltoan,...hiszen aki Afrikaba vagy meg tavolabb utazik annak ha nincsen vizumra eleg penze akkor mi masra van ?????? A tobbi Gambiat illeto infotok is csak ures locsi-fecsi,

Neuwirth Norbert Creative Commons License 2017.11.21 0 0 177

Sziasztok.Ma beszéltem egy magyar csajjal ,aki Banjulban èl.Ő azt mondta,ha repülővel mész Gambiába nem kell vízum,ha szárazföldi határon akkor kell,40 euró és a határon megkapod.üdv Norbi

csep8888 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 176

Márt több mint két éve nem kell vízum Gambiába magyar útlevélre. A belgák személyivel is mehetnek Gambiába.

A nyugat Afrikába autóval utazóknak ajánlom, az előzetes neten előre megkötött barna kártyát, amely kiterjed az ECOWAS országokra. Szenegál, Gambia, Sierra Leone, Bissau-Guinea, Benin, Burkina Faso (Felső-Volta), Zöld-foki szk., Elefántcsontpart, Ghána, Guinea, Libéria, Mali, Niger, Nigéria, és Togó. 

http://www.brown-card.ecowas.int

http://www.ecowas.int/specialized-agencies/ecowas-brown-card/

 

Aki nem előre a neten köti meg, annak a határokon kell megkötni, és nem régió biztosítást fog kapni. A korrupció visszaszóriátására az a módszer, hogy nem fizetünk semmi. Én inkább várok 24 órát ellenőrzőpontoknál, úgysem fizetek. 

amaszat Creative Commons License 2017.11.21 0 0 175

Nincs érvényes sárgaláz elleni oltásom, de minden nehézség nélkül beengedtek mindkét országba. 

Előzmény: Neuwirth Norbert (172)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2017.11.21 0 0 174

szia .lehet azért engednek át olyan könnyedén mert tele van az útleveled már gambiai ,meg szenegáli pecséttel ezért nem zaklatnak.

Tiangong Creative Commons License 2017.11.18 -2 0 173

Én azt írtam amit tapasztaltam. Lehet simán csak szerencsém volt, de minden olajozottan ment.

Van egy olyan érzésem hogy átengednek eme 2 országban mindenhol oltás nélkül is.

Előzmény: Neuwirth Norbert (172)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2017.11.15 0 0 172

Szia.Én pont fordítva olvastam.Szenegálba nem,Gambiába kell a sárgaláz oltás.Akkor most hogyan van?

Tiangong Creative Commons License 2017.11.12 -2 0 171

Gambiaba nem kell, Szenegelba nem art, de tapasztalat szerint ha nincs nem okoz fennakadast.

Semmi gondom nem volt oda vissza gambia es szenegal kozott magyar utlevellel.

Annyi hogy a hataron nem javallott a katonak elott fotozkodni.

Előzmény: Neuwirth Norbert (170)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2017.11.12 0 0 170

Szia.sárgaláz oltás papírt kértek?

Tiangong Creative Commons License 2017.11.10 -2 0 169

Ma erkeztem Banjulba, nem volt semmi gond siman atmentem vizum nelkul.

Neuwirth Norbert Creative Commons License 2017.09.28 0 0 168

Helló.Rendes vagy hogy szóltál.Engem nagyon érdekelne pár dolog.pl a vízum ügyintézés.Légyszi írj vmi pontos információt meg bármit ami fontos lehet Gambiában.köszi előre is.

Marcsek Gertrud Creative Commons License 2017.09.28 0 0 167

Sziasztok

Ha valakinek segítséget kell a nővérem kint él Banjurban ha kell össze hozlak vele titeket .

privát napraforgó.g@ gmail.com irj szerbusz Gertrúd

amaszat Creative Commons License 2017.09.24 0 0 166

Az nem vitatott hogy kell-e vízum Gambiába -persze hogy kell- sokkal inkább az, hogy szükséges-e előre kiváltani (nem szükséges)

 

Ezzel az állításoddal viszont mélyen egyetértek: " Ott mindent el lehet pénzzel intézni....Sokszor sokkal olcsóbban mint előre intézve."

S még kiegészíteném annyival, hogy ha van előre kiváltott vízuma ha nincs, a szenegáli-gambiai határon így is-úgy is fizetni fog. (zsebbe persze) S ha mindezt pl.szenegáli rendszámú bérelt kocsival teszi, akkor készüljön a rendszeres lehúzásokra. Ez olyannyira természetes és mindennapos dolog, hogy a boltban a nagyobb címletű papírpénzből direkt több kisebb címletű 'aprót' adnak vissza, hogy tudjon tejelni a rendőröknek, vagy finoman jelzik, hogy váltassa fel úgy jobban jár.  

 

Előzmény: Tamas A. (165)
Tamas A. Creative Commons License 2017.09.22 0 0 165

Sziasztok !

 

A vízum kérdést egyszerűsítsétek!

Attól függ hogy kell-e, hogy a határőr mit tud, és kell-e neki zsebpénz......

Szerinted? Persze, hogy kell.....

Én egy párszor ki-be léptem, és higgyétek el, hogy alapban kell.

De!

Ott mindent el lehet pénzel intézni....

Sokszor sokkal olcsóbban mint előre intézve. - De -, ha nem akarsz rizikózni,

és nem vagy dörzsölt, továbbá nem jól tűröd a szívatást, akkor csináltass előre.

Amúgy mindenképpen valamivel le fognak húzni......lenne mit mesélnem, de

aki ide akar menni, az számoljon ezzel....

 

Hajrá Gambia!

Előzmény: Neuwirth Norbert (163)
amaszat Creative Commons License 2017.09.16 0 0 164

Azèrt ìrtam hogy kèrdezd meg a gambiai követsègen Dakarban! Ott az emailcìm illetve telefonszàm.

Előzmény: Neuwirth Norbert (163)
Neuwirth Norbert Creative Commons License 2017.09.15 0 0 163

Csak az a baj ha mégis előre kiváltott vízum kell akkor nagy szívás ha ott állsz a határon és mégse léphetsz be.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!