Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 1 órája 0 0 46992

Lényeglátásod kifogástalan! :)

Előzmény: Nobody1 (46984)
corvi01 Creative Commons License 1 órája 0 0 46991

Mindenekelőtt feltétlen mielőbbi javulás kívánok, hogy más minőségben élvezhesd a körülöttünk még meglévő szépet! Mellesleg én is marha nehezen lábadozom ebből a "tavaszi" nyavalyából, s az orvosok véleménye sem egységes, más vonalakban sem...

Az éghajlattal természetesen nem tudunk mit kezdeni, de mindenki a maga szintjén a saját környezetében is elég sokat tud javítani, de rontani is a helyzeten. 

Ha mi szúnyogveszélyes erőben, vagy esti vízpartokon járunk, mindig valami vékony és hosszú nadrágban közlekedünk, így csak a felülről érkező kellemetlenkedőkkel szembesülünk, de vannak szúnyogriasztó krémek is. Az ember otthonában, hétvégi házaiban is megoldható a távol tartás ui. feltalálták már a szúnyoghálós ajtókat ablakokat. :-S

Itt csak azokkal az emberekkel van a baj akik semmit soha nem akarnak tolerálni, és mindenhol az ideális kényelmi szempontokat követelik, önös kibicsaklott, urbánus világukban. :( Persze nyilván vannak veszélyt hordozó kikerülhetetlen helyzetek, de ezekből jóval több van a napi tevékenységek, vagy akár a szánalmas közlekedés terén.

Előzmény: s-ombre-ro (46985)
bitter6704 Creative Commons License 14 órája 0 0 46990

Még hogy a madaraknak egyre szarabb életük van... : )

Előzmény: Nobody1 (46984)
bitter6704 Creative Commons License 15 órája 0 0 46989

Az a baj, hogy nálam ez szóba sem jöhet. Télen ugyan is sötétben megyek és sötétben jövök. A meló... A víz persze kint van, de ha befagy, nem tudok mit tenni vele.

Előzmény: apoka61 (46975)
bitter6704 Creative Commons License 15 órája 0 0 46988

Érdekelne, hogy mit etettek nyáron. Szívesen venném a jó tanácsot.

Előzmény: mepisz (46973)
bitter6704 Creative Commons License 15 órája 0 0 46987

Igen. Ha jól emlékszem a híradóban látottakra, most Magyarországon is a szúnyogszelektív mikrobiológiai védekezést alkalmazzák, amely egy fajta talajlakó baktériumok életciklusára alapszik. Ezek a baktériumok olyan spórát termelnek, amik megtámadják a szúnyoglárvák bélcsatornáit. Így már lárva korában elpusztítják a szúnyogot. Ez jól is hangzik.

De hát a nylonzacskó is jó ötletnek tűnt egykor!

Előzmény: flybird (46970)
s-ombre-ro Creative Commons License 17 órája 0 0 46986

Mi itt Dél-Nyugaton élünk.

Nem nagy vigasz másoknak, de a maláriától a Zikáig minden fertőzés először hozzánk érkezik meg.

Nem megnyugtató érzés.

A Balatonon, meg nálunk a városban is rendszeresen irtanak.

Láttam, tudom, élvezem (?).

De mi van közte?

Hatalmas területek, ahol szabadon terjedhet mindenféle rossz.

Hát ez az én problémám!

Sokat szoktunk kirándulni.

Ott már nincs szúnyogirtás, csak kullancsok és szúnyogok megszámlálhatatlanul.

A család - helyettem is - kiment a birtokra dolgozni.

Szorongva várom, hogy mennyi kullancsot hoznak haza.

A szúnyogokat már ne is említsem.

Olykor fellegekben járnak.

Van tehát igaza mindegyik félnek, de sok mindennel változatlanul nem tudok egyetérteni.

Bocsánatot kérek azoktól, akik más véleményen vannak.

A VÉLEMÉNY SZABAD!!!

Előzmény: s-ombre-ro (46985)
s-ombre-ro Creative Commons License 17 órája 0 1 46985

Lám, ezt a faktort ki is felejtettem.

Jönnek a délszaki szúnyogok és hozzák a nem kívánt dolgokat.

Ezzel együtt is furcsa az egész.

Frekventált helyeken irtunk, minden más összefüggő területen megy a szúnyogok inváziója.

A szúnyogirtás tehát, nálunk, határozottan civilizáció függő.

Másrészt, én nem vagyok felkent, csupán egy laikus, aki egy kicsit félti az élővilágot!

Természetrajz tanár nagyapám már az ötvenes években érezte, tudta, beszélt arról, hogy nagyot fog változni a klíma.

Nyilván tájékozottabb volt az átlagnál.

A hetvenes évekre már nyilvánvaló volt, írt róla az MTA is, hogy Magyarország éghajlata meg fog változni.

Ilyen egyszerűek az összefüggések.

Örülök annak, ha valakinek van energiája élő eleséggel etetni.

Nekem sajnos nincs időm arra, hogy ennyire szakszerűen járjak el.

Hosszú volt a tél, hosszú a betegségem, most is egész nap szunyókáltam, mivel az erőteljes megfázás, a többhetes kínlódás nagyon igénybe vett.

Orvosom szerint természetes, hogy kissé megsemmisültem. Köhögni hét szám, relatív légzés csökkenést viselni nem tréfadolog.

A természet védelme sem tréfadolog.

A világban bizony túl nagy az élővilág fogyatkozása.

Azt viszont végső konklúzióként el kell fogadnom, hogy az emberi civilizáció végét is jelentheti egy váratlan vírusos, vagy egyéb járvány.

Nehéz tehát okosnak lenni.

Kérlek, ne tegyetek rám terhet, e pillanatban megvan a magamé is!

Előzmény: corvi01 (46981)
Nobody1 Creative Commons License 18 órája 0 4 46984

Mondjuk a nyári madáretetésnek is megvannak a maga szépségei... :-)

corvi01 Creative Commons License 20 órája 0 0 46983

Én persze nem fogom ezt eldönteni, de a szokásos forgatókönyv az az, hogy az ember/társadalom önös érdekei és pillanatnyi biztonsága mindig felülírt mindenféle természetvédelmi törvényt. Ezzel az a további gond, hogy a különböző üzleti érdekek olyan virtuális irányba terelnek minket, ami miatt folyamatosan leértékelődnek a természetes közegek, s egyre kisebb súllyal jön a latba annak valós megvédése, mert "mi" azt hisszük, hogy mindenek felett állunk..(?) :(

Előzmény: CBNora (46982)
CBNora Creative Commons License 24 órája 0 0 46982

No akkor most mi legyen, irtsunk, fogyasztva a fecskekaját, vagy elsők a madarak, és jöjjön a malária?

Semmi se jó...

Előzmény: corvi01 (46981)
corvi01 Creative Commons License 25 órája 0 0 46981

Az a nagy baj, hogy a szúnyog, azon túl, hogy egyeseket az őrjöngésbe kerget, sok, rendkívül veszélyes baktérium és vírus terjesztője! Ma a mediterránosodó Mo.-on pl. a malária szúnyog sem kizárt.

Előzmény: CBNora (46978)
corvi01 Creative Commons License 25 órája 0 0 46980

Bocs, de ki mondta, hogy aki ilyenkor etet az maggal etet? Aki ilyenkor is etet, ráadásul
szakember, vagy régi rutinos a természet dolgaiban az nyilván nem szotyival etet, hanem klf.
lágy eleségekkel, lisztkukaccal, egyéb lárvákkal, etetőtápokkal, magas cukor és vitamintartalmú bogyókkal, almával, kiegészítésként áztatott kutyakajával, stb....Drága dolog, igen, de ha eltűnik körülöttünk az élővilág az még drágább lesz! :(

Mondotta valaki, hogy terített asztal ilyenkor a természet, sok helyen igen, de nagyon sok helyen NEM! 

Előzmény: apoka61 (46976)
corvi01 Creative Commons License 25 órája 0 0 46979

Bizony ez teljesen terület és környezet függő! Az MME jól elvan magában, gyártja és fennen hangoztatja a katedrális betanult szövegeket. Nem is lenne azzal sok baj, csak nézzenek má' szét, nem Mátyás korában élünk! :-S

Előzmény: mepisz (46973)
CBNora Creative Commons License 26 órája 0 1 46978

Úgy tapasztaltam, hogy a szúnyogcsípéshez hozzá lehet szokni.

Egy-egy csípés mindig kínszenvedés, hosszasan viszket. De mikor sokat jártam nyálkagombákat gyűjteni, ami néha hosszadalmas, óvatos korhadék farigcsálást jelentett, előfordult, hogy egész szúnyograjok estek nekem. Mivel a nyálkagombák törékenyek, nem lehetett hadonászni, hessegetni, egy-egy túrán néha megcsípett sok-sok tucat szúnyog, talán százával is. Akkoriban nem maradtak meg rajtam a szúnyogcsípések, otthon már nem viszketett, egy idő után már az erdőben sem zavart.

Mostanában nem járom az erdőt, és ha megcsíp egy-egy szúnyog, újra keservesen viszketnek a csípések.

Előzmény: apoka61 (46977)
apoka61 Creative Commons License 26 órája 0 0 46977

Matula bácsi egy regényalak, őt aztán csíphették...

De ha engem csípnek - hiába vagyok 70 évesen is falusi, földesztergályos, meglehetősen úúúútálom, ha szúnyog asszonyságék engem szopogatnak... Nem merném mondani, hogy kellemes érzés akár a 200-adik csípés után. 

A városiakat, szegényeket ne bántsuk, megvan azoknak a maguk baja: nem jön azonnal a villamos, menni kell dolgozni, stb.

Ha hazamegy, nincs egy négyzetméter saját területe, ahová mehetne kicsit testmozogni, utána pihenni. Ha elmennek a Bálcsirá, eszik a szúnyogok. Hát persze, hogy kell őket irtani, mit számít a többi. Legalább kevesebb madár lófrál a környéken, úgyis mindig összepotyogtatják a kocsi tetejét...

Meg aztán ott a hétvégi telek, agyonpermetezve és mégis egy csomó kukacos gyümölcsöt szüretelnek.

Na, elég, befogom... 

Legyetk ti is jók...

Előzmény: s-ombre-ro (46972)
apoka61 Creative Commons License 26 órája 0 0 46976

Nem kell ennyire szívedre venni a dolgot, valóban ROSSZ ilyenkor etetni, nagyon nem ajánlott!

Lehet, hogy még butaság is!!!!

Madárkáink néhány évszázad-évezred alatt megtanulták, hogyan lehet túlélni és nagyrészt ez sikerül is nekik. És lehet, hogy az elhullottakat ők maguk eszik meg, télen mindan falat kaja az életet jelenti...

De vegyük figyelembe, hogy minden magevő madár a költés idején rovarevővé válik, azzal eteti a fiókáit is. Tehát ha most maggal TÖMJÜK őket, a kicsiket fosztjuk meg a nekik szükséges zaba-minőségtől. Ha a szülő qkac helyett szotyit visz a fiacskáknak, azok eleve hátránnyal indulnak a rovartáplálékon növekedőkhöz képest.

Én csak ( most következik a mosom kezeimet... ) azért hagytam kinn az egyik etetőt az ablakom előtt, hogy folyamatosan nézhessem a "színes TV-t" amikor jönnek verekedni, vagy békésen egysmás mellett keresgélni: hátha akad még a sok szotyolahéj között igazi szem is. De leginkább egy perc után loholnak valami tényleges kaját keresni, mert a turkálásból nem lehet megélni.

...Mondják ezt a rigók is, akik télen naponta forgattak át minden levelet a kertben... 

Előzmény: apeeng (46974)
apoka61 Creative Commons License 27 órája 0 0 46975

Nálam az itató egész éves találmány.

Jönnek arra hétköznap-vasárnap, amikor nincs befagyva.

Télen az volt a fő gondom, hogy kitaláljam, mikor menjek jégteleníteni, feltörni, forró vízzel pótolni, mert őapróságaik mindig jöttek inni és pancsolni!

Az itató körül vagy 20 centis sáv sokkal élénkebb, mint a többi, mert az folyamatos locsolást kapott...

Előzmény: bitter6704 (46968)
apeeng Creative Commons License 28 órája 0 1 46974

kiváncsiságból visszaolvastam néhány hszt...   nem kellett volna.

miközben becéző módban madárkákról(madárkáiról) ír a természetóvó versenyző, nem átallja az embertársait lenézni, horribile dictu alázni... elvakult gőgjében nem akarja észrevenni, hogy az emberek köszönik jól vannak az ő tanácsai nélkül is....

...sőt...a városi emberek nem is tudnak róla, hogy felkent személye létezik, és mégis felkel a Nap..hallatlan.

...nálam az etetők mindig vendégvárós állapotban vannak, sőt az itatók, és a madárvelness-fürdők is...mindez  a környék madarainak legnagyobb örömére...

mepisz Creative Commons License 1 napja 0 1 46973

40 év vadgazdálkodás és természetvédelem után , bátran ki merem jelenteni , hogy bizony mi etetünk , mert ismerve a terület adottságát eltartó képességét , szükségesnek látjuk . Ha nem etetettem volna márciusban az őszapók korábban költöttek mint máskor ,nem tudták volna felnevelni a kicsiket . Korábban a hideg eső miatt a fekete rigók csak azokon a helyeken röptettek ki fiatalokat ahol etetve volt . Nevezetek bennünket butának , hülyének akkor is etetni fogunk .

Előzmény: s-ombre-ro (46971)
s-ombre-ro Creative Commons License 1 napja 0 0 46972

Ez most nagy off lesz, mégis elmesélném!

Anno, a Mura partján estelente sokat villantóztam balinra, harcsára.

Egy szál fürdőnaciban.

Az első szúnyogokat elhessegettem, az első ötvenig bosszankodtam, de utána már bármennyien jöttek is, észre sem vettem. Ahogyan Fekete István Matula bácsija mondta, az ember vére tesz róla, hogy nagyobb baj ne legyen.

A kérdésem!

A mai nyámnyila, kényelmes városi népnek hova lett a tűrőképessége?

Ki kéne őket zavarni a felmelegedő tundrára!
Soha többet nem panaszkodnának! :D

(alapvetően empatikus vagyok és nem szadista, de vannak dolgok, amik felbosszantanak).

Elnézéseteket kérem!

Előzmény: s-ombre-ro (46971)
s-ombre-ro Creative Commons License 1 napja 0 0 46971

Azzal nem volna baj, hogy már nem jönnek.

Néha egy-egy kósza fekete rigó az alma maradékára, ennyi.

Most már más dolguk van.

Sokkal aggasztóbb, hogy megkezdődik a szúnyogirtás!

Másfél hónappal előbb, mint máskor!

Ráadásul a hírekben azt hallottam, hogy sem az emberre, sem az élővilágra nem veszélyes.

Már csak azt kérdem én, hogy ami öli a szúnyogot, azt hogyan lehet ennyire veszélytelennek hirdetni.

Tudom, a melegvérűekre, emberre (vélhetőleg!) nem veszélyes.

A madárfiókáknak azonban táplálkozniuk kell!

Ők is az élővilág részei!

Előzmény: mepisz (46959)
flybird Creative Commons License 1 napja 0 0 46970
Előzmény: bitter6704 (46969)
bitter6704 Creative Commons License 1 napja 0 0 46969

Képmutató világ ez a mai. Egyik oldalról siránkozunk, sajnálkozunk, hogy alig vannak már fecskéink. Hogy gyerek korunkban nem így volt, meg minden... A másik oldalon pedig látom és hallom a médiában a büszke csúcs hírt, miszerint országosan megkezdték a szúnyogirtást: a szer amit mindenhová szétszórnak, telenyomják vele élő vizeinket, állítólag csak a szúnyogra ártalmas, semmi másra nem. Környezetbarát szer... Számomra éles kontraszt volt, hogy ennek ellenére a munkát végző dolgozó tetőtől talpig be volt öltözve, maszk, plekszi álarc, stb.

Ja, hogy ennek a még megmaradt néhány fecskének nem lesz mit enni? Egyre több a szénanáthás, allergiás.....? Sajnos a kutyát sem érdekli.

bitter6704 Creative Commons License 1 napja 0 0 46968

Ebben a hirtelen jött nyári melegben jól jön a madaraknak a kitett ivóvíz is. Most majd etető helyett az itatókra szoknak oda. A rozsdafarkú, a balkáni gerle rendszeres látogatói az itatóknak. Fecskéket is láttam már a felrotált földre leszállni, bár őket még az itatónál nem láttam közvetlenül. A lemetszett birsalma ágakat egy kupacba hordtam, hogy majd később elégetem, vagy összeaprítom, de azóta gyíkokat fedeztem fel benne. Úgy hogy a rőzsekupac egyelőre marad.

corvi01 Creative Commons License 1 napja 0 0 46967

A megszokás/odaszokás nagy úr, sokszor felül ír mindenféle szabályt. :-S

Előzmény: apoka61 (46964)
apoka61 Creative Commons License 1 napja 0 0 46966

Úgy látom, ők is rájöttek. Néha idejön egy, bekukk, aztán gyerünk valami ehetőt találni.

Előzmény: Ladybee (46965)
Ladybee Creative Commons License 1 napja 0 0 46965

Terített asztal a természet !

Előzmény: apoka61 (46964)
apoka61 Creative Commons License 1 napja 0 0 46964

Sajnálom, de ki kell jelentenem, hogy van! Sőt JELEN !

Igaz, csak annyit, ami megmaradt az utolsó fagyok óta, nem volt az egész fél kiló.

De még ma is láttam, hogy a zöldike bement, kutatott - és aztán csalódottam elszállt...

nem hiszem, hogy túl sokat talált volna...

Előzmény: Ladybee (46956)
apoka61 Creative Commons License 2 napja 0 0 46963

Ha nem látják, akkor a védettekre is, amíg van, ami mozog-repül...

Előzmény: corvi01 (46960)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!