Keresés

Részletes keresés

recoil Creative Commons License 2023.05.25 0 0 5341

Sziasztok!

 

6,5 méteres kútba melyiket javasolnátok? 2,5 méteres vízoszlop van és betongyűrűs.

Stanley SXUP400PCE Búvárszivattyú, 400w, 9000 l/h, 8m

 

Stanley SXUP750XCE merülő szivattyú, inox, 750 W

 

Makita PF0410 búvárszivattyú, Szennyes víz, 120 l/perc, 400 W

 

 

Elsősorban IBC tartály töltésre lenne használva

 

Köszönöm

eref Creative Commons License 2023.04.25 0 0 5340

Üdvözletem! Ásott kút engedélyezéséhez szükséges űrlapon van a következő:

Tud valaki segíteni, hogy kell ezeket érteni? 

 

átmérője  (mm/mm) - miért van két mértékegység?

helye (m-m) - honnan mérve, miért van két mértékegység?

vízbeáramlás helye (m-m) - honnan mérve, miért van két mértékegység?

nyitott kúttalp,

nyitott falazat helye (m-m) - honnan mérve, miért van két mértékegység?

 

(A kút teljesíti azokat a feltételeket, amely mellett nem kell szakértő.)

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Csemege 2023 Creative Commons License 2023.01.04 0 0 5339

Kedves Fórumtársak!

 

Segítségeteket szereném kérni. Elsősorban Jász-Nagykun Szolnok megyében keresek ásott kút takarítót, de ha más megyéből tudtok valakit, aki ilyenel foglalkozik, azt is szívesen fogadom.

 

Köszönöm

 

Csemeg 2023

MUM.21 Creative Commons License 2022.09.21 0 0 5338

Tiszteletem a Tagságnak !

 

Vert kút készítésében van valakinek tapasztalata ? Cső kialakítása , a cső leütésének elvégzése , beüzemelése ...

Segítségeteket előre is köszönöm !

 

Üdvözlettel  MÜM.21

othiss Creative Commons License 2022.07.08 0 0 5337

búvárszivattyú szűrve? Amit szeretnél az csak úgy megy, hogy egy felfújt autógumi-belsőbe erősíted a  merülő szivattyút úgy, hogy mindig negyven centire lógjon a vízbe.

Jobb ötletem nincs.

Előzmény: knorti (5336)
knorti Creative Commons License 2022.07.05 0 0 5336

Sziasztok,

Megoldható valahogy, hogy egy ásott kút felső 20-30 centijéből vegyek ki folyamatosan vizet? A fixen ledugott csövön a hidrofor "pelyhes" vizet szív föl ezt szeretném kiküszöbölni azzal, hogy a tetejéről vételezek csak vizet.

SwissArmy Creative Commons License 2022.05.21 0 0 5335

Nálam ugyan ez ! Kaptam pár tippet, hogy mik a lehetőségeim. Még egy ötlet maradt. Neked sikerült megoldani ? Segítek ha tudok... 

Előzmény: Hyuing-II (5331)
kabali12 Creative Commons License 2022.05.16 0 0 5334

Tolna megye,igen arra gondoltunk mert a megtőltött üveg először tiszta majd besárgul,az aljára leülepszik barnás anyag.

Előzmény: vizeslaci (5333)
vizeslaci Creative Commons License 2022.05.16 0 0 5333

Üdv!

Sajnos valószínűleg nagy a vasatartalma

Az a réteg ilyen vizet ad!

Helyileg merre? 

Előzmény: kabali12 (5332)
kabali12 Creative Commons License 2022.05.15 0 0 5332

Üdv! Olyan problémám van, hogy 4 napja fúrtak nálunk kutat, 12 méter mély, és ez adja a házban a vizet. A hideg víz tisztul, két napig ment a szivattyú folyamatosan. A meleg víz sárgább, és a hideg is sárgul a napon. Ez normális ilyenkor még, illetve meddig normális dolog ez? 

Hyuing-II Creative Commons License 2022.05.14 0 0 5331

Üdvözlöm a Tisztelt  szakértőket.  Örülök hogy rátaláltam erre az oldalra remélve hogy valaki tud segíteni.  A probléma az hogy  fúrt  17 m-es szegedi tip.   kút   rákötöttem egy szivattyút amit wc és zuhanyozásra szeretnék használni, új leó sziv. áramlás kapcsolóval amit ha kilégtelenítek szuperül működik, de néhány óra után induláskor  újra levegős valahol mert tilt az áramlás kapcsoló.  Ilyenkor megnéztem a szivattyút színig van vizzel,  széthúztam a szívó ágat a sziv. előtt  de a szívóágban lévő visszacsapószelep alatt  ami színig volt vizzel, tehát a szegedi tip.  lábszelepig is tömített. A víz gázos, de  órákig locsolhatok belőle nem fogy el a víz. Most azon gondolkodom hogy  un. szívószálat tennék bele,  40mm pvc  cső van lent csak nem tudom mi fér el benne hogy a lábszelep legyen legalul.

motoros68 Creative Commons License 2022.04.29 0 0 5330

Üdv, sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Adott egy 16 méteres ásott kút amit kb 10 éve saját kezűleg ki takarítottam mert csak 20-40cm iszapos víz volt benne . Először egy orosz rezgős szivattyúval ,majd amikor megjelent a rendes vízmennyiség ,egy Alko TDS 1001szivattyút tettem le. Azóta ez a kút szépen működött általánosságban 2-2,5 m víz oszlop volt benne. Sajnos most tavasszal a le tett szivattyú 1 perc működés után leállt,ki fogyott a kút. A mostani esők sem segítettek hogy elinduljon a szivattyú.Méréseim alapján újra csak kb 20-40 cm víz van benne.

Mit javasoltok? Érdemes lenne az alján egy fúrt kutat csinálni, vagy + gyűrűt tetessek le? Érdemes a fúrásnak házilag neki állni? A kút Dél-Pesti részen van a XVIII.kerületben.

Köszönöm ha érdemben kapok választ.

Üdv Tamás.

Herbertaxelrody Creative Commons License 2022.04.02 0 0 5329

Üdv!

 

Azt írod: ...fúrt kút, ami be volt temetve, azt megkerestük...

A be volt temetve, azt jelenti, hogy már nincs betemetve? Ha igen, akkor az előttem szóló megírta mit tegyél. 

 

Azt még hozzátenném, hogy a ceglédi kézi pumpás szivattyúval max 7-8 méter mélyről lehet felszívatni a vizet. Ahogy motoros szivattyúval is.

Ha mélyebben van a vízszint, merülőszivattyúval lehet felpumpálni  a vizet:

 

https://pepita.hu/merulo-szivattyuk-c1844/straus-melykutszivattyu-1050lh-70m-200w-pvb-0201-p1229552?gclid=Cj0KCQjw6J-SBhCrARIsAH0yMZicEN4DfMNSrtQpN4TOsO7YfL116oPhcuy04oOr417p8aekztAziewaAnwsEALw_wcB

Előzmény: Cinnamon79 (5327)
Ali-bá Creative Commons License 2022.04.02 0 0 5328

Én laikus vagyok, de először is megnézném, hogy van-e víz és mennyi a kútban.  Egy emberes csavaranyát vékony madzagra kötnék és leereszteném amaddig megy.  felhúzva a madzag hosszán látszik a kút mélysége, a nedvesedésen pedig a víz szintje. 

 

Milyen 'kútfejet' is vettetek? Kézi működtetésű ilyet? https://www.mestercentrum.eu/webshop/termek/180148?source=argep&utm_source=Ad+argep.hu&utm_medium=termekkereso&utm_term=HID-341006

 

Ha igen, akkor húzzátok a vizet kitartással és ha folyamatosan jön, akkor bátran vehetsz egy kisebb olcsó kerti szivattyút, azzal is működni fog.

Előzmény: Cinnamon79 (5327)
Cinnamon79 Creative Commons License 2022.04.01 0 0 5327

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni, most vásároltunk egy ingatlant, ahol az eladó elmondása szerint, volt régen egy fúrt kút, ami be volt temetve, azt megkerestük. Vásároltunk kútfejet,  mindent ami kell.

Mekkora szivattyú kell ahhoz, hogy fel tudjuk húzni a vizet a kútból ? Van esély rá, hogy tudunk belőle vizet nyerni, kb 40 év után?

Nem tudjuk, mekkora a kút mélysége🤷‍♀️ Általánosságban a faluban 20 méteres kutak vannak, utána jártunk, de ez az információ csak a régi öregeket származik...

Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok!

Köszönöm, 

 

Kriszta 

Herbertaxelrody Creative Commons License 2022.03.27 0 0 5326

Szia!

 

Apósomnál a következő képen csináltuk:

Két (de inkább három) emberes feladat, a hosszú cső miatt. Először a szivattyúra kötött kötéllel leengedtük azt a kút aljáig, majd feljebb húztuk fél métert. Ott megjelöltük a kötelet.

Kivettük a szivattyút, rákötöttük a KPE csövet, majd elkezdtük leengedni együtt az egészet, úgy, hogy méterenként rögzítettük a kötélhez a csövet, és a kábelt. Amikor a jelölésig leért, megkötöttük a kötelet egy vascsőhöz, ami a kútgyűrűn keresztbe téve tartja az egész súlyt. A KPE cső felső végét úgy vágtuk, hogy a rászerelt könyök a kútkáván támaszkodik, így az a csövet is (részben) tartja. 

5 éve így működik, egyszer ki kellett emelni mert a szivattyúban cserélni kellett a rotort-statort. 

Érdemes olyan módon összekötegelni a kötél-cső-kábelt, hogy ne tudjanak egymáshoz képest elcsúszkálni.

Előzmény: tammmy4 (5325)
tammmy4 Creative Commons License 2022.03.27 0 0 5325

Sziasztok!

 

17 méter mély ásott kútba hogyan érdemes a merülőszivattyút bekötni?

Jelenleg a szivattyútól 32-es KPE cső jön fel a kút pereméig, de mivel a KPE cső elég merev és 17 méternek már súlya is van (főleg vízzel tele), a szivattyút elég nehéz függőleges pozícióba állítani, sőt lehetetlen. A KPE cső valamelyik irányba elnyomja a szivattyút.

Gabor781 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 5324

Sziasztok, 

Fejér megyében készítenek valahol kút gyűrűt?

 

István Hőgye Creative Commons License 2021.09.26 0 0 5323

Sziasztok,

 

segitseget szeretnek kerni. A lenti kepen lathato kut van az udvarunkon, az ingatlant most vasaroltuk. Locsolasea szeretnem hasznalni, milyen szivattyut kellene vasarolnom? Elnezest a kerdesert, de egyaltalan nem ertek hozza :D

Dumber28 Creative Commons License 2021.08.22 0 0 5322

Sziasztok

 

Adott egy fúrt kút, 40mm PVC csőből.

 

Eddig vákumosan csatlakoztatott Europa visszacsapó utáni szivattyú működött.

Láttam olyan megoldást, hogy kb 8m 32-es kpe van leengedve. KPE alján egy visszacsapóval. Így a kútban nem keletkezik vákum.

Ez talán annyiba is előnyösebb, hogy az europa meghibásodásakor (nem zár rendesen) nem szívja vissza a vizet a szivattyúból a kút, és legközelebbi induláskor fel tudja húzni a vizet és nem forog leégésig a szivattyú üresen.  

 

Melyik megoldás előnyösebb a kútnak, és a vízkivételre melyik van jobb hatással?

 

 

 

Hun15 Creative Commons License 2021.08.16 0 0 5321

Sziasztok!

 

 

Búvárszivattyúval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Adott 1 kb: 9méter mély ásott kút ebből szeretném a vizet kiemelni.

Főleg locsolásra szeretném használni és kerti tó feltöltésre.

Milyen szivattyút érdemes venni,ami megbízható és aránylag sok vizet képes kiemelni.

 

amperosjano Creative Commons License 2021.06.24 0 0 5320

Kedves Luki1!

Ásott kutat lehet utólag kívülről szűrőkavicsozni?

Állítólag 28m és van benne 11m homok.

9m volt a nyugalmi szint.

Jelenleg üresre szívtuk és nem telik vissza.

 

Előzmény: luki1 (5272)
TomikaT Creative Commons License 2021.03.31 0 0 5319

Sziasztok

 

Van egy fúrt kutam, gondolom szabványos (50es?) pvc .

Egy kézi kút és lejjeb egy szivattyú leágazás

Egy Pedrollo házi vízmű van rákötve.

A problémám a következő :

leengedi a vizet a kézi részből ezáltal a szivattyú is lelevegősödik. előfordult locsolás közben is.

 

Szerintem a benne levő szelep vasgolyó felülete egyenetlen, lehet azért endegi le. Ki szoktam venni, megsmiglizem, de ugyanúgy leengedi idővel

 

 

Szerintetek mi lehet a probléma?

 

 

Várom válaszaitokat

 

 

Zkt1 Creative Commons License 2021.03.26 0 0 5318

Üdv !

 

Van egy elég mély 55m körüli fúrt kutunk. Ebben eddig egy ilyen csőszivattyú volt

 

 

Ami persze bedöglött, tehát keresek egy másikat helyette.

 

 

 

 

 

Valakinek van ötlete, hogy milyen nem aranyárban lévő van ami szintén tudja ezt a 40m-re lent vízszint, 70m emelési magasságot?

 

Esetleg van amelyiket kapásból hosszabb kábellel szerelnek? Nem vagyok oda az 50m-re leengedett szivattyú 20m-es kábellel, meg 35-40m-es hosszabbítóval ötletért.

 

Másodsorban van esetleg olyan cég aki ilyennel foglalkozik, telepít meg minden?

 

Thx

 

tammmy4 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 5317

Sziasztok!

Van egy ásott kútunk. Sokáig nem volt használva. Nyáron beletettünk egy szivattyút, párszor használtunk. Most vettem ki a szivattyút és azt láttam hogy a vízben lévő szinterezett golyóscsap karjáról lemarta a víz a szinterezést, illetve a vízben lévő részeken átlátszó, kocsonya szerű pár mm-es lerakódás keletkezett.

Vízvizsgálatot még nem csináltattunk.

Milyen összetevő okozhatja ezeket?

Vízvizsgálatnál milyen összetevőket érdeme bevizsgáltatni? Locsolásra és állatok itatására használnánk.

tammmy4 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 5316

Ha kisnyomású gázvezetékről van szó, akkor 1 méter.

Előzmény: belgakongó (5315)
belgakongó Creative Commons License 2021.01.15 0 0 5315

Üdv. a szakiknak!

 

Megmondanátok nekem, egy ásott kútgyűrű mellett hány méterrel lehet elvezetni gázcsövet?

 

Köszönöm ha válaszoltok.

 

Kapocska Creative Commons License 2020.10.29 0 0 5314

Más a fejléc amire vizsgálták a vizet.

Előzmény: Ali-bá (5311)
Kapocska Creative Commons License 2020.10.29 0 0 5313

"Az ammónium vegyületek a nitrogéntartalmú anyagok, a főleg fehérje vegyületek bomlásaként keletkeznek. A vizekben legfeljebb csak kis mennyiségben szoktak előfordulni, és ilyenkor jó fokmérői a felszín közeli talajvizek szerves eredetű friss szennyeződésének, amikor még a patogén baktériumok is életben lehetnek. Ezért a felszín közeli talajvízben észlelt ammónia mindig arra enged következtetni, hogy a vizet emberi, állati eredetű ürülék, házi, vagy ipari szennyvíz szennyezte be. Az ammónia néha szervetlen eredetű is lehet. Ilyenkor nitrátokból és nitritekből kénhidrogénnel, két-vegyértékű vassal, humusztartalmú organikus anyagokkal (stb.) való redukció eredményeképpen keletkezik. Ha a vízben oldott ammónia fehérjeanyagok rothadására,

illetve bomlására vezethető vissza, akkor a víz ivásra nem alkalmas. A felszín közeli talajvízből származó ivóvízben még nyomokban sem engedhető meg. Mélységi rétegvizekben az ammónia tartalom több mg/l-t is elérhet, azonban ilyenkor tekintettel arra, hogy régen a föld mélyébe került állati, növényi eredetű bomlástermékekből származik, nem szennyeződésnek a jele és ezért a mélységi rétegvizekből származó ivóvizekben az ammónia nem esik kifogás ale volt á."

 

Van a környéken szennyező?

A vizsgálat ivóvízre és nem locsolóvízre volt ,ha visszamész rákérdezhetsz a különbségre.

Előzmény: PeterParker_92 (5310)
PeterParker_92 Creative Commons License 2020.10.27 0 0 5312

Nem tudom, hogy abbban a táblázatban miért nincs benne.

De a nagyban négyszerese a megengedetnek.

Előzmény: Ali-bá (5311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!