Keresés

Részletes keresés

Harley01 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 37644

Egy reklám film forgatásához kellenének. Senki nem tud segíteni?

Előzmény: Harley01 (37643)
Harley01 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 37643

Üdvözlők mindenkit! Segítséget kérnék. Szeretnék 15-30db kifejlett szürke, vagy vándor patkányt vásárolni. Ebben kérném a segítséget.

Előre is köszönöm.

Előzmény: Borge00 (11815)
Memento_RF Creative Commons License 2015.05.24 0 0 37642

Kicsit visszajöttem ide.
Gondoltam olvasgatok, hátha feltűnnek régi arcok.
Vlad, amit linkeltél (három éve), sajnos már nem elérhető.
küldenél nekem privátban róla?! (üzenetben, vagy e-mailben...)

Előzmény: VladTepes (37626)
Sweeney Todd Creative Commons License 2014.07.31 0 0 37641

Meghalt Bruce, jelenleg nincs patkányom és nem is akarok soha többet, nem bírom lélekkel, hogy csak 3 évig élnek, ő az ötödik patesz, akit eltemettem, nem akarok többet.

Eladom tehát minden cuccát. Van 2 zacskó darabonként 10 kg szalma pellet, nagyon jól tartja a szagot, nekem két pateszt is elég volt 2-3 hetente takarítani a pellet mellett. 700 ft/zacskó (10 kg) áron eladom, hozzá fél csomag ajándék multifit patesz táp. Frici ketrec 8000 ftért eladó, ajándék 500 millis nagy itatóval, faházzal együtt. Van továbbá még két ketrec, egy kisebb és egy nagy, majd azokat is lemérem. Kisállat szállító 800 ft.

Tima2 Creative Commons License 2014.07.02 0 0 37640

Mi lett vele? Állatkertbe is be lehet adni.

Menyét nem lehet?

Vagy mezei pocok.

Előzmény: csepi0101 (37638)
AgathaChristie Creative Commons License 2014.06.24 0 0 37639

Tartsd melegen és ne adj neki tejet! Rindex 5 infúzióból kaphat melegítve a saját testsúlyának 5 %-át egyszerre. És egy egzotikus dokihoz kéne lejuttatnod, máshol nincs esélye.

Előzmény: csepi0101 (37638)
csepi0101 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 37638

Pár órája macska elöl megmentettem egy kis lényt nemtudom egér e vagy patkány vagy valami más szerintem átaludta az egész mentőakciót.Közvetlenül a megmentés után mászott a kezemen vaktában mivel nincs nyitva a szeme.Most is  alszik,álmodik mert néha,kalimpál a lábával kezével.

 

Esztergom környékén valaki jelentkezhetne akinek odaadnám.Megpróbálom egy kislányos apukának odaadni de jóvolna ha mihamarabb valaki átvenné.Szerintem napi pár csepp tejjel táplálható bár nem értek hozzá.

 

elefantazia@citromail.hu

 

ViktOrsi Creative Commons License 2014.05.30 0 0 37637

Szia,

A pár napos az mit jelent? Rózsaszín bőr? Ha a szeme/füle nyitva van, akkor szinte biztos megmarad (ilyenkor már kb 2 hetes).

Fertőzésben abszolút nem vagyok jártas, szerintem érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak. Mármint ha azért kérdezed, mert megtartanátok hobbiállatnak.

Előzmény: bobojo (37636)
bobojo Creative Commons License 2014.05.30 0 0 37636

Sziasztok!

Azért regisztráltam az oldalra, mert találtunk egy pár napos vadpatkányt és hazahoztuk. Csak azért vettük a szárnyaink alá, mert tudtuk, hogy az anyja már biztos nem találja meg, mivel A-B-be hordtunk földet és valahogy őt is elhoztuk vele....
Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen pici állat hordozhat-e már betegséget magában és hogy mekkora esélye van a túlélésre?
Nem vagyok egy finnyás és félős, de páromnak ekcémás a keze és van olyan betegség, ami nyílt sebekbe jutva terjed...ő is megfogdosta már 1x-2x...
Segítségeteket köszönöm :)

ViktOrsi Creative Commons License 2014.04.30 0 0 37635

és komolyan ezért regisztráltál egy fórumra?

függetlenül attól, hogy igazad van-e, ez eléggé mániás dolog...

mit tett ellened, hogy ennyit megért?

Előzmény: Margaréta Hobbitenyészet (37634)
Margaréta Hobbitenyészet Creative Commons License 2014.04.28 0 0 37634

Még így hosszú évek után is válaszolok erre: Együd Magdolna, egy SZAPORÍTÓ!!!!!!-remélem,már csak volt szaporító... Tengerimalacokat tartott ici-pici üvegterrákban, mindenhol állatai voltak, több százan összezsúfolva egy szűk helyen!!! Ő egy ÁLLATKÍNZÓ!!! Egy ÁLLAT GYŰJTŐ!!!-volt, add istenem, hogy mondhassam volt!!!! Szóval ennyit az ő nagy "tenyészetéről" és "szakmai tudásáról".

Előzmény: MINIOR (37604)
Timí Creative Commons License 2014.01.20 0 0 37633

uuuuh *-* akar! 

Előzmény: szpido (37624)
jutiq Creative Commons License 2014.01.02 0 0 37632

Szia! Sajnos ez egy halódó topic.

A face-en viszont van egy nagyon jó kis csoport, a Patkányvarázs. Próbáld meg ott.

Előzmény: Timí (37631)
Timí Creative Commons License 2013.12.22 0 0 37631

Sziasztok!  Érdeklődnék, hogy van e köztetek gambiai pati tenyésztő? 

 

Köszi

Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.20 0 0 37630

:D

Előzmény: ViktOrsi (37629)
ViktOrsi Creative Commons License 2013.09.20 0 0 37629

Sweeney, megszavazok neked egy epic nekromanta díjat

...egy több mint két éves posztra válaszoltál :D

Előzmény: Sweeney Todd (37628)
Sweeney Todd Creative Commons License 2013.09.18 0 0 37628

ez valami vicc, ugye? ő szaporító volt, nem tenyésztő. elképesztően szakszerűtlen körülmények között tartotta az állatkáit.

Előzmény: MINIOR (37604)
Farigcsa, Creative Commons License 2013.04.11 0 0 37627

Sziasztok! Ismer valaki Albertirsán eladó patkányt házikedvencnek? (smacula@citromail.hu)

VladTepes Creative Commons License 2012.12.17 0 0 37626

Mert megígérte ezt, hogy nem szaporít többet, amikor a Rágcsamentők anno átvettek/befogadtak tőle többszáz beteg, lepusztult, öreg patkányt.

További infók, képek

Előzmény: Elvis_ke (37625)
Elvis_ke Creative Commons License 2012.12.12 0 0 37625

Crazy miért állt le a tenyésztésről?

Előzmény: MINIOR (37604)
szpido Creative Commons License 2012.11.03 0 0 37624

A képek lemaradtak.

szpido Creative Commons License 2012.11.03 0 0 37623

1 hete írtam, hogy vannak ingyen elvihető kölykök. Itt van pár kép. Apa fekete csuklyás dumbó fülű, az egyik anya egy világos sínű csuklyás dumbó fülű, a másik nőstény egy sötét- világosszürke fehér tarka, hasa fehér, sima fülű. Önitatóból a kicsik isznak. Ma választottam le őket. Érdeklődni tathfernando@citromail.hu

Big Barracuda Creative Commons License 2012.10.29 0 0 37622

Köszönöm, már megtaláltam.

Előzmény: VladTepes (37621)
VladTepes Creative Commons License 2012.10.28 0 0 37621

A patkány háziasításának, pontosabban házikedvencként való tartásának bő 300 éves hagyománya van (és angolok találták ki). Nagyon szociális, értelmes, kedves állat.  Az értelmét - gondolom - nem kell bizonygatnom, lásd ha nem lenne annyira okos, kártevőként is nagyságrendekkel könnyebb lenne megszabadulni tőle :-)

 

Topikra visszatérve > ez a házikedvences, és tényleg van irtós is, külön (tudom,mert írtam már bele anno). Sejtettem, hogy nem provokációként írtad, amit írtál korábban, zért szóltam, hogy ne itt, hanem a maga helyén kéne ezt tárgyalni, íz ittenieket sértheti - s mint írod, ez nem volt célod :-)

 

Minden jót :-)

Előzmény: Big Barracuda (37619)
szpido Creative Commons License 2012.10.28 0 0 37620

Sziasztok! Jelenleg egy 12 db-os és egy 9 db-os patkány alom várja gazdáit (ingyen elvihetők)! A szűlők között és a kicsik között is van dumbó fülű! Színre a 12 db-os világossabbak a 9 db-osban van pár fekete is. Pontos színeket nem tudok mondani, mert nem ismerem. Van közöttük csuklyás mintázatú és még ki tudja milyen. Illetve 1 felnőtt kan és egy felnőtt nőstény is ingyen elvihető Szeged környékéről. Képeket és elérhetőséget majd később teszek fel, most nincsen rá időm. Csak két nőstényt hagyok elég volt a szaporításból.

Big Barracuda Creative Commons License 2012.10.27 0 0 37619

Nos! Nem kizárt hogy keverem a topicot,de ha megfigyelted,amihez hozzászóltam az távolról sem házikedvenc hanem egészségügyi kártevő. Jómagam több mint két évtizede küzdök ellenük,de hála az embereknek sajnos csak részleges sikerrel. Az hogy valaki háziállatnak avanzsálta a patkányt azt nem kommentálom, csak tudomásul veszem. Az elmúlt évtizedek során, sok mindent láttam emberek lakásában ezért semmin nem csodálkozom és mindezt nem azért írtam hogy a patkánytartókat sértsem.

Előzmény: VladTepes (37615)
CBNora Creative Commons License 2012.10.24 0 0 37618

A búvóhely megszüntetése nem egyszerű, kaja is majdnem mindig van a pincében és a pince fölött tároljuk az almát. Egyelőre jobbat nem tudok, mint a nyitott ajtó. Aztán ha szükség lesz rá, majd kérek tanácsot menekülőút készítéshez. Irtós fórumokon nem hinném, hogy használható tanácsot kapnék.

Az enyémek hatalmas kupacot túrtak a melléképület belsejében, a csempeburkolat résén keresztül, úgy buktak le. Azon is melóztak rendesen. Két lyukat a pincében is találtam, kisebb kupacokkal. Azon kívül beköltöztek a tető üveggyapot szigetelésébe. Többször láttam, mikor este bementem, hogy felszalad a polcon, és eltűnik a tetőben. Érdekes, hogy nem szúrja őket, az egerek is szeretnek az üveggyapotban mászkálni.

Volt szerencsénk egércsaládhoz is a garázsban (már őket is kiköltöztettem, hasonló módon, csokiparánnyal és dióval töltött csapdával). Úgy láttam, a patkány tisztább és szaguk se nagyon volt, az egeret jobban lehetett érezni.

Előzmény: VladTepes (37617)
VladTepes Creative Commons License 2012.10.24 0 0 37617

Amit felnőttként (avagy már szemkinyílás után) fogsz be, abból soha nem lesz házikedvenc. Rettegne, szökni próbálna. (tudom, volt vadon született patkányom is - 5 napos kortól nevelt, no meg megfordult nálam több idősebben befogott is)

 

A legjobb megoldás, ha meg akarsz a házba, ház környékére beköltözött patkányoktól szabadulni az, ha megszünteted azokat az életkörülményeket, amik vonzóvá teszik nekik a helyet. Ebből a két legfontosabb a búvóhely, ill. a folyamatos kaja.

 

Múlt ősszel nekünk is beköltözött egy nőstény pati a pincénkbe, nagyon kis szép, és rafkós (valamint dolgos) volt, egy hét alatt elhordott vagy 5-6 kiló krumplit, elgörgette a jó öklömnyi szemeket, és beépítette a hűtő hátuljába (sajnáltam is, hogy szegény mennyit melózott vele), de.... ki kellett lakoltatni. Mindent megtett, hogy túljárjon az eszünkön, de mondtam neki, hogy annyi patkányom volt, hogy tévedésben vagy komám, ugyanis én pontosan tudom, hogy hol bujkálsz, merre akarsz menekülni, mik a trükkjeid. Úgyhogy némi pakolás, előre elkészített, felkínált pati-menekülőutak elkészítése után, kb 1 óra alatt ki lett költöztetve. Se neki, se senkinek nem esett bántódása.

 

A méreg nem sokat ér, ugyanis patkány képes a kollektív tanulásra, azaz ha egy megeszi és elpusztul, a többi megszaglássza, hogy vajh mit evett...és ahhoz utána egyik sem nyúl.
A belső vérzéses (késleltetett hatású) méreg ideig-óráig (a késleltetés miatt) müxik, de...... aki szerint belső vérzésben meghalni humánus.... az fogyassza maga.
Az egér-ragasztó is embertelen egy ötlet, láttam én már lerágni saját lábát a beleragadt állatot, illetve kölykét kiszabadítani igyekvő nőstényt végzetesen beleragadni. (szerencsétlen). A kedvencem pedig az, amikor az "ember" kreatívan használja az egér-ragasztót > nemrég került hozzánk (nem sikerült megmenteni) olyan széncinke, ami egérragasztóba ragadt, ugyanis egyik kedves szomszéd bekente vele a másik szomszéd madáretetőjét :-(

Előzmény: CBNora (37616)
CBNora Creative Commons License 2012.10.24 0 0 37616

Igazad van. Eredetileg azért irtam ide, mert mindenképpen humánus megoldást akartam, és ehhez segíthet a patkányok ismerete. Nem gondoltam irtásra, csak költöztetésre. És tavasszal kezdtem, mikor már úgy gondoltam, viszonylag nem nagy kitolás, ha kirakom őket.

Miután megláttam őket a csapdában, még inkább így gondoltam, sőt, a férjem is nézegette, milyen aranyos, tiszta kis állat. Aztán gyorsan elvittem messzebbre, és elengedtem. El tudnám képzelni házikedvencnek is őket, csak van már egy macskám, aki elég sok törődést igényel, és több állatra nincs időm, energiám.

Előzmény: VladTepes (37615)
VladTepes Creative Commons License 2012.10.24 0 0 37615

Felteszem a belső vérzést okozó "humánus" méregre gondoltál. (idézőjel nem véletlen, nem tudom kibarom gondolj a belső vérzésben való lassú elpusztulást humánusnak....., aki meg igen, annak javaslom, egyen belőle maga)


Egyébiránt van az Indexen patkányirtási topik, ez tán odavaló lenne, lásd ezen a topikon, bármennyire is meghalt mára, olyan emberk járnak, akik házikedvencként szeretik a patkányt, így az ő érzéseiket zavarhatják az olyan tartalmú írások, mint amire ezt itt válaszoltam.
Ha erről akartok témázni, talán menjetek át oda. Köszönöm :-)

Előzmény: Big Barracuda (37613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!