Keresés

Részletes keresés

MajorDomus Creative Commons License 11 órája 0 0 18848

Fordított a helyzet.

minden házamnak megcsináltam a szabályzatot.

az szmsz-bem meg benne van,hogy a ,,belépéssel,, az uj tulajdonos felhatalmazást ad adatai zártan kezelésére,kizárólag a kapcsolattartás céljából!

mást nem is szándékozom lépni az egyben.

minden csoda 3 napig tart.

forgoszel Creative Commons License 14 órája 0 0 18847

Egyenlőre csak a hozzájáruló nyilatkozatokat gyűjtöm, az is több mint a semmi. A szabályzatra kivárok, hátha hoznak valami rendeletet hogy kik csinálhatnak, vagy valami mintát ami alapján össze lehet hozni valamit.

Előzmény: KO MA (18845)
-csövi- Creative Commons License 15 órája 0 0 18846

Én ezt még halogatom nem foglalkoztam vele. Nem nagyon értem ezt mert külsős embernek eddig sem adtam meg semmilyen adatot a tulajdonosokról. Egyiknek a másikról megadtam amit kért hiszen a papírokba bármelyik tulajdonos betekinthet így láthat a másikról bármit...

Előzmény: KO MA (18845)

KO MA Creative Commons License 19 órája 0 0 18845

Ki hogy áll az új adatvédelmi szabályzat elkészítésével, az előírásoknak történő megfeleléssel, a jogosulatlan hozzáférés biztosításával, stb.? Milyen nehézségekbe ütköztök?

MajorDomus Creative Commons License 2019.01.08 0 0 18844

Nem tehetsz,de felelsz érte!

az önkormányzatnál van két nő,akik járják a területet és fényképezik a hirdetményeket.

a Jegyző meg küldi a suhintást.

Előzmény: t.lantos (18841)
MajorDomus Creative Commons License 2019.01.08 0 1 18843

Nem elírás!

a jólkarbantartás igen,de az nem azonos a korszerűsitéssel!

Előzmény: forgoszel (18840)
forgoszel Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 18842

Ezen kicsit meglódult a fantáziám! De szép is lenne ha meg lehetne szavaztatni hogy a beszámoló közgyűlést  lehessen e-mailon, közösségi hálón megvitatni! :) Mennyivel könnyebb lenne a kk. élete. Nna meg arról nem is beszélve hogy 58 lakásos háznál velem együtt voltunk öten.

Előzmény: fagyalf (18832)
t.lantos Creative Commons License 2019.01.08 0 1 18841

Akkor kituzok egy papirt, hogy ki lett fuggesztve, es minden honapban beirom, hogy mikor. Hat tehetek en rola, hogy valaki allandoan letepi?

A kis haz elonye, hogy ugyse ellenorzi senki, meg senkit sem erdekel, mert csak minimalis villanydij van. A vizszamla tul lett fizetve, azota folyamatosan csak a tulfizetes osszege valtozik, abbol se mutat ki senki semmit.

Előzmény: MajorDomus (18835)
forgoszel Creative Commons License 2019.01.08 0 1 18840

"korszerűsítés pedig nem feladata a társasháznak" 

Ez ugye csak elírás?

Előzmény: Bala_az (18837)
Bala_az Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 18839

Itt nem egyéni érdekről van szó!!

Kéményt jelenleg csak szabványnak megfelelőt lehet építeni, a megfelelő tüzelőanyagnak.

Előzmény: peliatan (18838)
peliatan Creative Commons License 2019.01.08 0 0 18838

Ha a téglából felépített kéményt kell átépíttetni, az valóban közös tulajdon és költség, a kényény bélelés egyéni érdek, az a tulajdonos  költsége!

Előzmény: thLako16 (18836)
Bala_az Creative Commons License 2019.01.08 0 1 18837

Vakolt kémények szilárd tüzelőanyag égéstermékének elvezetésére épült.

A bélelt kémények viszont gáznemű égéstermék elvezetésre való.

korszerűsítés: meglévő épület, épületrész, épületberendezés rendeltetésszerű és biztonságos használatra alkalmasságát javító, használati értékét, teljesítőképességét, üzembiztonságát növelő építési-szerelési munka. „

„Fenntartás: az üzemeltetés, a karbantartás és a felújítás.”

Nos a fentiek alapján a bélelés , nem a fenntartásba tartozik, hanem a korszerűsítésébe , a korszerűsítés pedig nem feladata a társasháznak!

Természetesen dönthet úgy a közgyűlés, hogy kéménybélelést a társasház végezze el, és erre a fedezetet a közös költségből –felújításból vagy célbefizetésből állja Th arányában.

Társasházi törvény .........

Előzmény: thLako16 (18836)
thLako16 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 18836

Társasházunkban a több, mint 25 éves alapító okiratban az szerepel, hogy a kémények közös tulajdonban vannak.

A házban nincsenek gyűjtőkémények.

1. SZMSZ határozattal átháríthatjuk-e a kéménybélelések költségét, finanszírozását az egyes lakások tulajdonosaira? Melyik jogszabály, melyik paragrafusa teszi ezt lehetővé?

2. Ha egy tulajdonostárs ezek után az alapító okiratra mutogatva követeli a kéménybélelésének kifizetését a közösségtől, jogosan visszautasíthatjuk-e a korábban megszavazott SZMSZ határozat alapján?

3. Ha az SZMSZ határozat nem jó megoldás, akkor milyen konkrét, jogilag megfelelő lépésekkel tudjuk elérni, hogy a kéménybéleléseket a mindenkori tulajdonosok fizessék és ne a társasház közössége ?

Előre is köszönöm!

MajorDomus Creative Commons License 2019.01.07 0 0 18835

Az önkormányzat első látogatásáig véded a fákat!

egyébként a törvénnyel ellentétes határozatot nem szavaztathasz meg. sokba kerűl.

az is hülye volt aki ezt kitalálta. véleményem talán még lehet.

Előzmény: fagyalf (18832)
-csövi- Creative Commons License 2019.01.06 0 0 18834

Meg a másik probléma vele az, hogy hoztak egy törvényt amiben plusz munkára kötelezik a közös képviselőket. Az viszont nincs a benne, hogy ezért plusz pénzt kérhet. Mert azért ha nem is olyan sok de csak csak van vele munka havonta nyilvántartani kinyomtatni kifüggeszteni... Szerintem inkább ez nevezhető rabszolgatörvénynek ingyen munkára kötelezés.

Előzmény: Városjáró_Blog (18833)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2019.01.05 0 1 18833

Természetesen! :))) Legalább van mire rajzolgatniuk az ház gyerekeinek :)))

Mondjuk 6 éve, két-három hónapra még lett volna értelme megkérni(!) a kk-ket, hogy tájékoztassák a lakosságot az intézkedés "hasznosságáról" (bár trv-t hozni arra is extranagy faxság lett volna). Máig életben tartani viszont már kimeríti a nép inzultálását. Kb olyan, mintha minden napot azzal kéne kezdeniük a kisikolásoknak, hogy felírják a füzetük margójára gyöngy betűkkel, hogy "Ma 179.945 és fél napja nem vagyunk már török/osztrák/német/orosz fennhatóság alatt. Éljen a Párt!"

Előzmény: -csövi- (18830)
fagyalf Creative Commons License 2019.01.05 0 0 18832

Én védem a fákat és megszavaztattam, hogy aki igényli elektronikusan megkapja. Senki nem igényelte! Egyébként követhetetlen és a törvényt is sérti, amikor a januári szemétdíj számlát megkapom októberben és februári kiadási dátum van rajta!

Vagy amikor túlszámláznak és a következőn mínuszos a rezsicsökkentés! Még jó hogy nem kell visszafizetni! Ez is egy jól működő "intézmény".

Előzmény: -csövi- (18830)
MajorDomus Creative Commons License 2019.01.05 0 0 18831

Elvileg igen

törvény irja elő, nem szabadonválasztott cselekmény!

-csövi- Creative Commons License 2019.01.05 0 1 18830

Ez jó hír köszönjük. A rezsicsökkentés tájékoztatást csináljátok? Én csak a beszámolóban egy táblázatban havonta nem írom ki... Nem hiszem, hogy büntetnének érte vagy igen? 

Előzmény: Városjáró_Blog (18829)
Városjáró_Blog Creative Commons License 2019.01.05 0 1 18829

ELNAPOLT KÖTELEZŐ NYILVÁNTARTÁSBA VÉTEL (2019-01-02)
Bizonyára a törvényalkotók is érzékelték, hogy lehetetlen küldetésre kötelezték a közös képviselőket, társasházkezelőket, intézőbizottsági elnököket azzal, hogy 2019. január elsejétől kezdeményezniük kellett volna a kötelező nyilvántartásba vételüket. Különösen azért, mert a végrehajtási rendelet hiánya miatt ennek részletei a mai napig nem tisztázottak.

http://www.tht.hu/index.php?mid=newsview&id=1006

A következő lépés a puszta önfényezésre kitalált rezsicsökkentési havi tájékoztatási kötelezettség végérvényes kiirtása kell legyen! Hajár Bék Ágnes!

0629 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 18828

2003.évi CXXXIII.tv.

Előzmény: 0629 (18827)
0629 Creative Commons License 2019.01.05 0 1 18827

2003.évi tv. a társasházakról

Ezen belül , kívül, amit Ti, mint megbízók megköveteltek.

Előzmény: GOLD666 (18825)
-csövi- Creative Commons License 2019.01.05 0 1 18826

A társasházi törvény, alapító okirat, szmsz tartalmazza mi a kötelessége a közös képviselőnek valamint vállalkozási szeződést is szoktak kötni abban is benne van mi az elvárás. Ezeket kellene átolvasni.

Előzmény: GOLD666 (18825)
GOLD666 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 18825

Segítséget , illetve tanácsot kérnék, hátha Valaki tud segíteni  !   

Szüleim társas házában történt egy nagy városban egy olyan eset , hogy megválasztottak már jó ideje egy olyan közös képviselőt , aki nem helybeli , több mint 50 km-re lakik a társas háztól , ezért nem sokat foglalkozik a dolgokkal . Még azt is mondták , hogy a megválasztása óta még annyit sem csinált , hogy körbenézze a házat , meggyőződjön saját szemével a problémákról , a szabálytalanságokról , illetve hogy megismerje a társasház és a becsületes lakók igazi problémáit ....                Ti itt a fórumon , akik jártasok vagytok a témában , az volna a kérdésem :  a közös képviselőt a megválasztása után milyen kötelezettségek terhelik a törvények szerint  ???  Gondolok itt ilyenre , hogy a ház körüljárása , megismerése a helyszínen , a házban uralkodó állapotok feltérképezése , a tűzvédelmi szabályzat megalkotása , stb ....   Vagy elég csak annyit tennie , mint ebben az esetben , hogy a számlára bejövő pénzekből kifizeti a víz , villany , biztosítás díjakat, leemeli a közös képviselet őt megillető részét , és azzal a feladata le van tudva ?   Köszönettel mindenkinek előre is , aki tud segíteni a kérdésemben .

cimbóka Creative Commons License 2019.01.04 0 0 18824

Csak most olvastam, bocsánat.

Írok. :)

Előzmény: Tintin11 (18819)
MajorDomus Creative Commons License 2019.01.02 0 0 18823

Hát az elég durva!

inkább az elmúlt 3 év átlagfogyasztásának duplája a célszerű.

persze ha olyan a hozzáállása,akkor lehet a távhőtörvény szerinti 2,5 -szeres szorzó!

kucsimuka Creative Commons License 2019.01.02 0 0 18822

A felhasználási hely azonos fekvésű és funkciójú helyiségeiben felszerelt hőleadó készülékek hőleadásának átlagának 2,5-szerese.

Előzmény: Urbán József (18821)
Urbán József Creative Commons License 2019.01.02 0 1 18821

Sziasztok. A panelházban amit vezetek kialakítottunk egy új rendszert a fűtés költségmegosztására. A Siemens- től vásároltuk a költségosztókat, és a hozzá tartozó rádiós kiolvasó rendszert. Én olvasom le és számolom át az eredményeket havonta, és küldöm a Főtávnak. Eddig nagyon jól működik. Van viszont egy tulajdonos aki nem engedte felszereltetni a készülékeket. Abban kérném a segítségeteket, hogy nála milyen képlet alapján számoljak. Tudom, hogy van rá egy törvény, de nekem nem egyértelmű. Van esetleg valaki akinek van tapasztalata ebben a témában? 

Tintin11 Creative Commons License 2018.12.28 -1 0 18820

turulka11@gmail.com

Előzmény: cimbóka (18818)
Tintin11 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 18819

turulka11@gmail.com 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!