Keresés

Részletes keresés

canadahun Creative Commons License 2005.12.17 0 0 631

Sziasztok

Sok erdekes dolgot olvastam.

A hajocsavar oldalon remek kepek vannak, gratulaunk.

a www.canadahun.com  csapata

Oscar2 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 630

Csecse:

A lap alján van a fórum menü, ott belépsz, és minden a megszokott formában működik, nem lényeges sebesség csökkenéssel.... (lagalábbis egyenlőre)

 

Üdv.

 

Előzmény: Londonercsecse (629)
Londonercsecse Creative Commons License 2005.04.01 0 0 629
Reemelm kapcsolaok az rpg.hu szervercsokkentes miatt, s ide irtok majd....
Londonercsecse Creative Commons License 2005.01.09 0 0 628
Szia!

Nem kaptam meg: Kuld ide legyszi: istvan.cserkuti@btinternet.com
A topicban meg nincs elet, csak valaki benezett ide, s mi meg figyeljuk. Az igazi elet az rpg.hu-n levo hajos topicban van, most leptuk at az 1500.-ik hozzaszolast...
Előzmény: GEORGIE (627)
GEORGIE Creative Commons License 2005.01.08 0 0 627

Egy kicsit megkésve, de BUÉK mindenkinek! Örömmel látom, hogy ismét van élet ebben a topicban, ráaadásul két régi ismerősbe is botlottam!

 

OFF: Csecse! Melyik mailcimet használod? Karácsony előtt küldtem egyet a btopenesre, de nem jött válasz. A nevem melletti címre is küldhetsz, mert most már home verzióban is netezhetek!

TakyL Creative Commons License 2005.01.04 0 0 626
Nehéz a könyv irányában feltett kérdés, mivel a hadihajós témakör enyhén szólva is elhanyagolt felénk, de amennyiben megteheted nézz körül néhány online könyvesboltban.

pl.

http://www.alexandra.hu/

Itt van egy könv A MODERN HADITECHNIKA ENCIKLOPÉDIÁJA 1945-TŐL NAPJAINKIG címmel, ez áttekintésnek megteszi.De sajnos csak a könyv által bemutatott időszak utánról. történelem/hadtörténet témakörben található

John Ward Hadihajók c. könyve is jó kiindulópont.

Sajnos itthon éppen a típustörténetet, és azok kifejlődését bemutató könyvből van a legnagyobb hiány Ráadásul a magyar könyvek jó része egyszerűen katasztrófálisan van fordítva, előfordul, hogy teljesen tévesen sorolnak be egy hajót pár oldalon belül több hajóosztályba is :(

A neten pedig elsősorban angol/német források jellemzőek ez pl a német flottáról:

http://www.german-navy.de/kriegsmarine/ships/minelayer/index.html

A hajók típusait méret szerint soroltam fel, a legkisebbtől indulva.

Aknaszedő szinte bármi lehetett a korai időkben, csak képes legyen az aknamentesítő trail-t vontatni, jellemzően halászhajókat használtak erre, de természetesen voltak katonai aknamentesítő/telepítő hajók is. Minimális méretű egységek.

Sajnos ilyen részletességgel nehéz kifejteni az általad feltett összes kérdést, ráadásul a főbb méretek általában csak az adott korra jellemzőek, nagyrészt az újabb egységek nagyobbak, de előfordult ennek ellenkezője is.A repgép-hordozóra megadott adatod is egy ilyen, mivel áttfogja a korai hordozóktól a 70-80-as évekig majd az összes változat vízkiszorítását, messze nem konkrét adat.

Taky
Előzmény: Törölt nick (622)
Londonercsecse Creative Commons License 2005.01.04 0 0 625
2 (sajna beszerezhetetlen ) konyv, amibol mindezt nagyon jol megtudhatod: Arzenal `85, illetve Hadihajok tipuskonyv (1984).
Vigyazz! A hozzanemertok altal forditott muvekben (s a tv-k hiradoiban is) rendszeresen rosszul hasznaljak az "anyahajo" szot, ez repulogehordozo akar lenni.
A magyar koznyelvben hibas ez a szo.
Tehat az amcsi hajo ami eppen segit a cumani-s ovezetben is rep.hordozo, ahogy azt Taky baratom mar szepen kifejtette.

angolul:
http://www.warships1.com/
http://www.combinedfleet.com/

magyarul nem nagyon van...
itt is kerdezhetsz, itt ios itt vagyunk, s ez az elo hajos topic:
http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=3098

udv, csecse
Előzmény: Törölt nick (622)
Bócman Creative Commons License 2005.01.04 0 0 624

Hihi!

 

A jó öreg Queeg!!! Még mindig morzsolgatja a golyóit az Öreg?!?!    :-))

 

 

Előzmény: Törölt nick (622)
Bócman Creative Commons License 2005.01.04 0 0 623
Kérdezz csak fijam, úgy okosodsz... :-))))
Előzmény: Törölt nick (621)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 622

Kedves (név)rokony !

 

Ez volt az eredeti kérdés, amit ez ügyben hozzám intéztek :

 

.kérdező :........"..........belekezdtem a zendülés a caine hadihajón nevezetű könyvet, már eléggé benne vagyok, meglepően kellemes olvasmány, nem is számítottam ilyenre..
olvasom egy ideje, és talán sejtem is, mi micsoda, de _pontosan_:

- mi az aknaszedő, a romboló, az anyahajó?

- hogy vannak egymás után nagyságban,

- minek mi a feladata?

-  és egyáltalán, milyen (típusú) hajók vannak a haditengerészetnél,

- hol találok listát arról, hogy mondjuk
- anyahajó:

- haditengerészeti repülőgépek, helikopterek mozgó támaszpontja,

-  fedélzetén fel- és leszállópálya van, vízkiszorítása általában 25-80 ezer tonna, a fedélzeti repülőgépek száma elérheti a 80-100 darabot.
- aknaszedő:
- romboló:


és így tovább..

- te ezeket tudod?

- vagy tudod, ki tudja?

- próbáltam rákeresni a neten, de semmi érdemleges,

- vagy én keresem rosszul.. ............"

 

 

traficc :

Úgy tudom van otthon ilyen tmájú könyv.

Légyszíves írd meg - ha tudod - mi a címe ennek a könyvnek ?

A hétvégén hazamegyek és megvenném a könyvet a hölgynek.

mivel kevés időt töltök otthon, és emiatt nincs időm sokat járni a könyves boltokat, minden segítségedet, előre is, külön  köszönöm.

T.L.

 

 

Előzmény: TakyL (620)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 621

Köszönöm.

Tőlem is kérdezték.

Ha lesz még kérdése a hölgynek, kérdezhetlek ?

Előzmény: TakyL (620)
TakyL Creative Commons License 2005.01.03 0 0 620
Melyik időszakban kérdezed ? Mivel teljesen más hajóegységre vonatkozhat időszaktól függően.

Fregatt, korvett elsősorban konvojkíséretre, és tengeralattjáró-vadászatra fejlesztették ki a 2. vh folyamán ezeket a hajótípusokat, hogy a rombolókat kiváltsák velük. Később méretük megnőt, fegyverzetük erősebb lett, de a feladatkörük megmaradt, bár specializálódtak légvédelmi feladatkörre is.

Romboló: a torpedónaszádok ellen lett kifejlesztve, a nagyobb hajóegységek védelmére, és a nagyobb hajóegységek elleni torpedótámadásra használták őket.
Mostanában inkább robotrepülőgépekkel, és rakétákkal vannak felszerelve, méretük megközelíti a régi cirkálókét.

Csatahajó: a klasszikus hajótüzérséggel ellátott hajók közül a legnagyobb. A lehető legnagyobb űrméretű löveggel van felszerelve, és a lehető legjobban páncélozták. Hasonlít hozzá a csatacirkáló méretben és főtüzérségben, de ennek gyengébb a páncélzata.

Anyahajó: létezett ez a kategória, hidroplán ellátó hajókat nevezték így :)

Amire valószínűleg gondolsz az a repülőgép-hordozó.Ez egy olyan hajóegység amely képes a fedélzetéről kerekes futóművü repülőgépet indítani, és a repülőgép le tud szálni a fedélzetén.

Takács László /Taky/
Előzmény: Törölt nick (619)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 619

kérdés .:

 

Kérem, írjátok le  4-4 sorban, közérthetően, nekem a :

 

- fregatt,

- korvett,

- csatahajó,

- romboló,

- anyahajó

 

fogalmát.

 

Mekyik micsoda ?

 

Előre is köszönöm !

 

Takács László

Laci bacsi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 618

Itt is nézelődhetsz:

 

http://www.encyclopedia-titanica.org/index.php

 

(Resources menü Deckplans pontja)

Előzmény: vzst (616)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.12.25 0 0 617
Kerdesed itt tedd fel:
http://forum.rpg.hu/index.php?act=ST&f=103&t=3098&
vzst Creative Commons License 2004.12.21 0 0 616

Sziasztok!

 

Tudom hogy ez egy csatahajókról szóló fórum, de nem tudja valaki, honnan lehetne megszerezni a Titanic legrészletesebb tervrajzát?

VZsT

TakyL Creative Commons License 2004.11.30 0 0 615
Akad azért néhány tervrajz, de akik működőképes modellt építettek, azoknak általában nem jelent gondot az ehhez szükséges rajzok beszerzése készpénzért.

Itt akad néhány tervrajz részlet szkennelve, csak a Scharnhorstról éppen semmi...

http://www.dreadnoughtproject.org/plans/

Taky
Előzmény: Cric (614)
Cric Creative Commons License 2004.11.28 0 0 614

Köszi, ezeket már én is megtaláltam...

Gondolom, hogy rajzot nem egyszerű szerezni hozzá... de valahonnan mások is megépítették a modelljét, nem? Valahol csak van egy-két skicc :-

Scharnhorst
TakyL Creative Commons License 2004.11.28 0 0 613
Rajz az elég nehéz, de kezdetnek talán egy link, amin legalább a festése rajt van, természetesen nem csak egy.

http://www.scharnhorst-class.dk/

http://www.german-navy.de/kriegsmarine/ships/index.html

Taky
Előzmény: Cric (612)
Cric Creative Commons License 2004.11.28 0 0 612
Engem meg a Scharnhorst... modell-építés-ügyben.... Nem tudtok valami jó kis rajzokat, leírásokat?
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.07 0 0 611
Hát engem igazából a 60as 70es 80as évek szovjet hadihajói érdekelnek. Meg a GIUK térség áttörése.
Előzmény: TakyL (610)
TakyL Creative Commons License 2004.07.06 0 0 610
Üdv !

Mint a Tiéd alatti hozzászólások is jelzik, nemigazán írunk ide, mivel áttköltöztünk egy másik fórumra.De ha ennél komolyabb kérdésed is van nyugodtan tedd fel !

Taky
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2004.07.06 0 0 609
Van itt valaki?
Laci bacsi Creative Commons License 2004.06.04 0 0 608
Csatlakozom Csecse kollégához!

Íme az RPG hajós topic-ja:
http://forum.rpg.hu/index.php?act=ST&f=103&t=3098&

Mindenkit várunk oda, aki érdeklődik a hajók iránt.

Georgie, Téged is!

Előzmény: Londonercsecse (607)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.06.03 0 0 607
Hullamsirba kerult a topic.
Ha barki uj rabukanna a jovoben, ugorjon at az rpg.hu-ra, ott van elo hajos topic!

Londonercsecse

Előzmény: Londonercsecse (606)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.05.05 0 0 606
Ismeri valaki ezt a konyvet? Magyar Kalman- A magyar tengereszet nagyjai,1995 Velemeny esetleg rola?
IJN Yamato Creative Commons License 2004.05.02 0 0 605
Nu ez egy tévedés, mert ez is a mentesítésről készült fotó.
Forrás: Warship Pictorials 21 Kriegsmarine Prinz Eugen
Üdv Yamato
Előzmény: IJN Yamato (581)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.04.30 0 0 604
Igen, kis hordozok lesznek, mint irtam. 20-as kapacitassal.
Oscar2 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 603
Szóval a jó öreg JSF program...
Azért, az már csúszik egy ideje!

Rákerestem az F-35-re, és azt találtam, hogy a Royal Navy számára készülő változat STOVL lesz, és összesen 60 géppel számolnak, most éppen 2008-as szolgálatba állítással...

Ha jól sejtem, ebből az is következik, hogy a két hordozó megint a "visszafogott" méretű kategóiába fog tartozni, síugró sánc, egyebek.
Nem értem a briteket, oké, hogy sok a 6 Mrd USD, de igazán rájöhettek volna már, hogy a kisméretű hordozókkal és a kevés számú géppel elég rendesen korlátozzák a lehetőségeiket....
Meg aztán egy hordozó elég hosszú ideig tud szolgálni, lásd a lassan mostanában kikopó 2. világháborús hordozók.

Üdv.

Előzmény: Londonercsecse (602)
Londonercsecse Creative Commons License 2004.04.29 0 0 602
En is ugy tudom,hogya F-35-ok lesznek rajtuk. 20-20 db. Tavaly arrol szaavazott a parlament, hogy 50 db-os kapacitasu hordozokat epitenek 2-ot. De leszavaztak, mert sokaltak a 6 Mrd USD koltseget...
Előzmény: TakyL (601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!